Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 144 932 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 144 932 osób!
Black Weekend + cyber week
Szukaj w tej kategorii
Posortowano według
Strollowana rewolucja
35,02
wydawnictwo: Fabryka Słów, rok wydania: 2021, oprawa: twarda
Wychowany w wierze, że Zachód to ostoja wolności i demokracji, w najbardziej pijanym widzie nie wyobraziłbym sobie, że ledwie trzydzieści lat po tym, jak komunistyczna zaraza haniebnie wygasła w swym kacapskim mateczniku, opanuje ona umysły Zachodu – „wolnego świata”, jak nazywało się go za moich czasów. ...
Dostępność: pozycja dostępna (ponad 1000 egz.) Do koszyka
Świat według Clarksona. Czy da się to przyspieszyć?
35,54
wydawnictwo: Insignis, rok wydania: 2021, oprawa: miękka
Z czym kojarzy się wam Jeremy Clarkson? Z szybkimi samochodami i zwariowanymi pomysłami? A może z rolnictwem? Dziś pewnie wielu z was częściej postrzega go jako dżentelmena farmera, który zza kierownicy traktora dogląda swoich hektarów, ale Jeremy nie od razu stał się synem ziemi o czerstwej twarzy i dłoniach zrogowaciałyc...
Dostępność: pozycja dostępna (ponad 1000 egz.) Do koszyka
Skojarzenia i aforyzmy
37,37
wydawnictwo: Nobilis, rok wydania: 2021, oprawa: twarda
Kolejna znakomita książka Waldemara Łysiaka – zbiór pisanych świetnym konserwatywnym piórem esejów kulturowych i politycznych, które nikogo nie zostawią obojętnym, plus sto kilkadziesiąt bon–motów autora.
Dostępność: pozycja dostępna (ponad 1000 egz.) Do koszyka
Wielkie Księstwo Groteski
26,94
wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie, rok wydania: 2021, oprawa: twarda
Pięć lat. Prawie czterdzieści niepokornych i prowokujących felietonów. Krótkie formy, w których Twardoch rozprawia się z Polską, Śląskiem i światem. Tematy, które poruszały Polaków od 2016 roku w soczewce Szczepana Twardocha. Autor Króla bez pardonu demaskuje lęki polskiej władzy, jej słabości i kompleksy. Przysłuchuje się...
Dostępność: pozycja dostępna (781 egz.) Do koszyka
Czuły narrator
24,70
wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie, rok wydania: 2020, oprawa: twarda
Wyjątkowe zaproszenie za kulisy własnej twórczości i opowieść o współczesnym świecie – pierwsza książka Olgi Tokarczuk po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla. Laboratorium powstających tekstów, książek, bohaterów. Proces żmudnych, ale i fascynujących poszukiwań. Eksplozje wyobraźni. Podążanie za logiką rodzącej się ...
Dostępność: pozycja dostępna (370 egz.) Do koszyka
Człowiek w poszukiwaniu sensu
19,44
wydawnictwo: Czarna Owca, rok wydania: 2011, oprawa: miękka
To jedna z najbardziej wpływowych książek w literaturze psychiatrycznej od czasu dzieł Freuda. Frankl, więzień Auschwitz, w głębokim i poruszającym eseju opisuje swoje obozowe doświadczenia, by na ich podstawie odkryć najsilniejszy z ludzkich popędów – dążenie do poszukiwania sensu. W drugiej części tego niezwykłego ...
Dostępność: pozycja dostępna (ponad 1000 egz.) Do koszyka
Lajla znaczy noc
28,08
wydawnictwo: Karakter, rok wydania: 2020, oprawa: miękka
Przez osiem wieków na południu Hiszpanii istnieje założony przez Arabów wielokulturowy byt polityczny współtworzony przez muzułmanów, Żydów i chrześcijan. Średniowieczne Kordoba, Sewilla i Toledo to tętniące życiem metropolie, do których z całego świata ściągają kupcy, naukowcy i artyści. Tu wykonuje się pierwszy zabieg tr...
Dostępność: pozycja dostępna (892 egz.) Do koszyka
Niewidzialne kobiety. Jak dane tworzą świat skrojony pod mężczyzn
35,28
wydawnictwo: Karakter, rok wydania: 2020, oprawa: miękka
Pierwsza książka, która na taką skalę analizuje seksistowski charakter świata, w którym żyjemy – od dostępności usług publicznych po projektowanie dóbr luksusowych. Caroline Criado Perez na setkach przykładów pokazuje, że domyślnym użytkownikiem większości dóbr i usług jest wciąż mężczyzna i pisze o tym, w jaki sposó...
Dostępność: pozycja dostępna (499 egz.) Do koszyka
Całkiem zwyczajny kraj. Historia Polski bez martyrologii
44,93
wydawnictwo: Filtry, rok wydania: 2021, oprawa: twarda
Historyczny esej, w którym autor polemizuje z cierpiętniczo-bohaterską interpretacją polskich dziejów, tak powszechną w publicznym dyskursie, i oferuje świeże spojrzenie na kształtowanie się idei polskiej państwowości, a także formowanie się świadomości narodowej i społecznej po 1795 roku. Porter-Szűcs jako „zewnętr...
Dostępność: pozycja dostępna (485 egz.) Do koszyka
Myśli nieuczesane
46,80
wydawnictwo: Noir sur Blanc, rok wydania: 2021, oprawa: twarda
„Jest to książka, z której każdy cywilizowany, myślący człowiek powinien co wieczór przeczytać trzy lub cztery linijki, zanim zaśnie (jeśli w ogóle będzie mógł zasnąć).” – Umberto Eco Przedstawiamy nowe pełne wydanie, przeredagowane i uzupełnione przypisami! Sięgając po formułę starożytnych sentencji, pos...
Dostępność: pozycja dostępna (209 egz.) Do koszyka
Nieskończoność w papirusie. Fascynujące dzieje książki od czasów starożytnych
32,33
wydawnictwo: Sonia Draga, rok wydania: 2021, oprawa: twarda
Dla czytelników Yuvala Noaha Harariego oraz Mary Beard! „Doskonale napisana! Jestem absolutnie pewien, że ten esej będzie czytany nawet wtedy, gdy dzisiejsi czytelnicy będą wieść już zupełne inne życia”. – Mario Vargas Llosa Ta historia to prawdziwa opowieść o książkach i o ludziach, którzy je chronili. K...
Dostępność: pozycja dostępna (474 egz.) Do koszyka
Chodząc w Tatry
28,73
wydawnictwo: Czarne, rok wydania: 2021, oprawa: twarda
Partner wydania: Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem Chodząc w Tatry, można zobaczyć więcej. Nawet jeśli w górach się tylko bywa, każdy, kto w nie idzie, zmierza po skarb – tu zwyczajne sprawy nabierają nowego sensu. Aktywność, wysiłek, zmęczenie stają się czymś więcej niż tylko fizycznym doświadczeniem. Tatry to miejsce ...
Dostępność: pozycja dostępna (579 egz.) Do koszyka
Powrót z Bambuko
28,73
wydawnictwo: Wielka Litera, rok wydania: 2020, oprawa: miękka
Książka, która pobudza szare komórki, sumienie i „mięśnie śmiechowe”. Chociaż świat staje na głowie, a życie zmienia się z dnia na dzień, Nosowska zawsze znajdzie słowo, które doda otuchy. Gdy błądzimy przytłoczeni wątpliwościami, rozpala światełko nadziei. A gdy wydaje nam się, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy...
Dostępność: pozycja dostępna (ponad 1000 egz.) Do koszyka
Oczekiwanie. Refleksje na Adwent
10,73
wydawnictwo: Promic, rok wydania: 2019, oprawa: miękka
Zbiór esejów adwentowych autorstwa jednego z najwybitniejszych kanadyjskich pisarzy i artystów malarzy. Opowieści wzruszające, chwytające za serce, ale nie sentymentalne. Pełne nadziei wynikającej z Bożego przyjścia na świat, wdzięczności za nie, przekonujące, że zło na świecie skazane jest na porażkę.
Dostępność: pozycja dostępna (162 egz.) Do koszyka
Pamięć gromadzi prochy. Szkice historyczne i osobiste
31,68
wydawnictwo: Universitas, rok wydania: 2021, oprawa: miękka
Książka ukazuje różne momenty historii Polski od XI do XXI wieku. Ale wszystko jest tu na opak. Narodowe katastrofy jako następstwa „wstawania z kolan”. Pierwsze powstanie jako dzieło psychopaty. Niemcy, Żydzi, Rusini jako ofiary Polaków. Komuniści jako ci, co uratowali Polskę. Autor prowokuje, bo szuka sensu p...
Dostępność: pozycja dostępna (18 egz.) Do koszyka
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!