hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.05.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 25 maja 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Menopauza. Zrozumieć i zaakceptować nową siebie (Elżbieta Wiater), na drugim Lego Books. Gramy! (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Super Mario Bros. Wyjątkowy bohater (praca zbiorowa) oraz Bliżej siebie. Imiona kobiecości (Marta Żmuda Trzebiatowska).
1
Menopauza. Zrozumieć i zaakceptować nową siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Menopauza. Zrozumieć i zaakceptować nową siebie
Dostępny
608 szt.

Rozkwitnij na nowo Menopauza dotyczy każdej z nas. Pora złamać otaczające ją tabu! Przeżyj świadomie ten szczególny czas mierzenia się z rozmaitymi trudnościami związanymi zarówno z cielesnością, seksualnością, psychiką, jak i duchowością. Ta książka powstała, byś miała odwagę na nowo pokochać swoje życie, docenić je tu i teraz. Ze spokojem, czułością wobec siebie, samoakceptacją i głęboką świadomością zmian, jakie w tobie zachodzą. • Jak najłagodniej przejść przez okres menopauzy? • Kiedy skorzystać z pomocy ginekologa i seksuologa? • Jak zaprzyjaźnić się ze zmieniającym się ciałem? • W czym mogą pomóc kosmetolożka, fizjoterapeutka i dietetyczka? • W jaki sposób zadbać o swoje zdrowie psychiczne i rozwój duchowy? Odważne, szczere, pełne doświadczenia wywiady ze specjalistami poruszają najważniejsze zagadnienia dotyczące menopauzy. Elżbieta Wiater rozmawia z ginekolożką, seksuolożką, psycholożką, instruktorką NPR, formatorką duchową, dietetyczką, kosmetolożką i fizjoterapeutką. Kobiety te udowadniają, że czas menopauzy może być szansą na dobrą zmianę nie tylko w sferze fizycznej, ale i duchowej. Wejdź z odwagą w kolejny etap kobiecości.

42,90 zł
26,17 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 16,73 zł

22 osoby kupiły
2
Lego Books. Gramy! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Lego Books. Gramy!
Dostępny
159 szt.

Książka z zadaniami, opowiadaniem, komiksami oraz minifigurką LEGO.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

10 osób kupiło
3
Super Mario Bros. Wyjątkowy bohater - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Super Mario Bros. Wyjątkowy bohater
Dostępny
5559 szt.

Poznaj bohaterów Super Mario Bros! Dwaj bracia hydraulicy, Luigi i Mario, księżniczka Peach, Toad, Bowser i inni. Kim są i z czym muszą się zmierzyć? Krótka książeczka w poręcznym formacie, ilustrowana kadrami z filmu, przedstawia najważniejsze postaci animacji. Opowiada o tym, jak bracia trafili do grzybowego Królestwa i z czym muszą się zmierzyć. Wreszcie, kim jest wyjątkowy bohater.

6,12 zł
4,16 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 1,96 zł

10 osób kupiło
4
Bliżej siebie. Imiona kobiecości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Bliżej siebie. Imiona kobiecości
Dostępny
2034 szt.

Droga do siebie nie jest prosta, ale masz w sobie wystarczająco siły, by ją przejść Kim jest kobieta, którą jesteś? Jaka jest? Czego pragnie? Czy jest szczęśliwa i czuje się spełniona, przyjęta przez świat? A może jest pełna bólu, którego nie umie wypowiedzieć? Lęku przed tym, kim być powinna, a kim nie chce? Czy wiesz, kim jesteś? Marta Żmuda Trzebiatowska opowiada o drodze do samej siebie, którą musiała przejść, by stać się szczęśliwą i spełnioną kobietą. Drodze zawiłej, pełnej potknięć, upadków i błędów. W tej intymnej i osobistej podróży towarzyszą jej niezwykłe kobiety, dzięki którym zaakceptowała siebie, odkryła swoje pasje i ukryte pragnienia. Autorka zaprasza do poznania tej historii i odnalezienia w niej siebie, bo to opowieść o nadziei, potrzebach i sile kobiecości. To książka o tobie.

59,90 zł
37,14 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 22,76 zł

9 osób kupiło
5
Słucham cię. Jak rozmawiać na trudne tematy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Słucham cię. Jak rozmawiać na trudne tematy
Dostępny
289 szt.

Znajdź odpowiednie słowa w trudnych momentach Każdy z nas w ciągu swojego życia staje wobec konieczności odbycia rozmowy, której wolałby uniknąć. Musimy wyjawić bolesną prawdę, przekazać złe wiadomości lub wesprzeć kogoś po stracie. W jaki sposób prowadzić dialog, by powiedzieć wszystko i nie zranić? Jak mądrze towarzyszyć osobie przeżywającej intensywne emocje? Kathryn Mannix, pracując na oddziale opieki paliatywnej, uczestniczyła w setkach niełatwych rozmów. Bazując na swoim doświadczeniu, podkreśla, że podejmowanie niewygodnych tematów daje więcej wolności niż ich unikanie. Na konkretnych przykładach tłumaczy, jak zapewnić odpowiednie warunki do komfortowej wymiany zdań, uważnie słuchać i tworzyć przestrzeń do swobodnej wypowiedzi. Pokazuje, że da się wykorzystać milczenie, dotyk czy na pozór błahy gest, by okazać zrozumienie i zachęcić do mówienia. Słucham cię to poradnik, dzięki któremu nauczysz się prowadzić wrażliwe rozmowy, budować bliskość i oferować wsparcie bez narzucania własnych rozwiązań. Zawarte w książce praktyczne wskazówki pomogą nie tylko pracownikom służby zdrowia, opieki społecznej i pedagogom, lecz także wszystkim osobom pragnącym lepiej komunikować się z innymi. Dzięki tej książce: • wyrobisz nawyki ułatwiające prowadzenie wrażliwej rozmowy; • zdobędziesz umiejętność aktywnego słuchania; • dowiesz się, jak okazać wsparcie w kryzysowych sytuacjach.

56,00 zł
39,76 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 16,24 zł

9 osób kupiło
6
Korona Gór Polski dla każdego 2w1: przewodnik + mapa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Korona Gór Polski dla każdego 2w1: przewodnik + mapa
Dostępny
97 szt.

Wspinaczka na Śnieżkę, Królową Karkonoszy i całych Sudetów, wędrówki po Beskidach, od Skrzycznego przez Babią Górę i Turbacz aż po najwyższą w polskich Bieszczadach Tarnicę czy zapierające dech w piersiach widoki z Rysów. Przygoda z Koroną Gór Polski to niepowtarzalna okazja na poznanie polskich gór podczas wycieczek na 28 szczytów, od najpopularniejszych szlaków po mniej znane zakątki, które można przemierzyć niemal pustymi ścieżkami. Szczegółowe opisy tras oraz atrakcji w okolicy szczytów pozwolą zaplanować wycieczkę, która nie skończy się na przybiciu pamiątkowej pieczątki. Korzystanie z przewodnika ułatwiają: • czytelny układ treści pomagający łatwo planować wycieczki, • towarzyszące mapom wycieczek kody QR, dzięki którym wygodnie można otworzyć mapę w smartfonie, • profile wysokościowe i wskazówki dla wędrujących z dziećmi, • dwustronnie laminowana, składana mapa przedstawiająca wszystkie 28 tras w skalach od 1:50 000 do 1:75 000

99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

6 osób kupiło
7
Żona Potyfara - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Żona Potyfara
Dostępny
148 szt.

Zanim Zulejka została żoną Potyfara, była córką króla i żoną księcia. Rządziła Kretą wraz z matką. Kiedy tragedia prawie niszczy Kretę, Zulejka musi poświęcić swoją przyszłość, aby ocalić lud minojski, który kocha. Porzucona przez ojca, odrzucona przez faraona i upokorzona obojętnością męża. Zulejka tęskni za ojczyzną. W politycznym siedlisku obcej dynastii Egiptu jej obsesja powrotu na Kretę zamienia się w oszustwo. Kiedy zdradza Józefa swojego hebrajskiego zarządcę domu o twarzy i ciele bogów odkrywa, że tylko jedna miłość jest warta zaryzykowania wszystkiego. Czy znajdzie miłość, której tak bardzo pragnie? Czy znajdzie przebaczenie i Tego, za którym tęskni jej serce?

69,99 zł
50,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,60 zł

4 osoby kupiły
8
Samochodzik Franek. Kolorowanka. Dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Samochodzik Franek. Kolorowanka. Dinozaury
Dostępny
578 szt.

Kolorowanie, rozwiązywanie zagadek, pokonywanie labiryntów i wiele innych atrakcji – to wszystko znajdziesz w książeczkach serii „Koloruj z Frankiem”! W tej książce przedstawiamy bohaterów przygody Samochodzika Franka z dinozaurami!

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

4 osoby kupiły
9
Słowacki Raj - mapa laminowana 1:35 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Słowacki Raj - mapa laminowana 1:35 000
Dostępny
30 szt.

Mapa przedstawia bardzo lubiany i popularny wśród Polaków Słowacki Raj (słow. Slovenský raj). Ten niezwykle malowniczy krasowy płaskowyż znajduje się we wschodniej części Słowacji. Położony jest w obrębie Karpat Zachodnich w północnej części Rudaw Słowackich (słow. Slovenské rudohorie). O jego wyjątkowości świadczą przede wszystkim słynne wąwozy, zwane po słowacku roklinami (Suchá Belá, Veľký Sokol, Malý Sokol, Veľký Kyseľ, Malý Kyseľ, Kláštorská roklina, Piecky, Zejmarská roklina). Ich dnem prowadzą trasy piesze, które nie należą jednak do najłatwiejszych, a to za sprawą dużych różnic poziomów wysokości, jakie musimy pokonać. Sposobem na to są liczne sztuczne ułatwienia w postaci drabinek (o wysokości do kilkunastu metrów!), kładek, pomostów, łańcuchów, wiszących mostów i półek. Mapa Słowacki Raj (1:35 000) przedstawia Park Narodowy Słowacki Raj i jego najbliższe otoczenie. Wyróżniono na niej wszystkie udostępnione dla turystów rokliny. Zaznaczono także odcinki z łańcuchami na szlaku oraz kierunek przejścia (trasy w wąwozach w większości są jednokierunkowe). Na szlakach podane są czasy przejść i odległości. Na odwrocie znajduje się opis turystyczno-krajoznawczy oraz mapa okolic pozwalająca na dotarcie do Spiskiego Zamku, Spiskiej Kapituły i Lewoczy.

20,90 zł
14,99 zł

Rabat 28,3%
oszczędzasz 5,91 zł

4 osoby kupiły
10
Samochodzik Franek. Kolorowanka. Straż pożarna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Samochodzik Franek. Kolorowanka. Straż pożarna
Dostępny
552 szt.

Kolorowanie, rozwiązywanie zagadek, pokonywanie labiryntów i wiele innych atrakcji – to wszystko znajdziesz w książeczkach serii „Koloruj z Frankiem”! W tej książce przedstawiamy bohaterów przygody Samochodzika Franka ze strażą pożarną!

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
11
Włącz światło! Nie daj się ciemności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Włącz światło! Nie daj się ciemności
Dostępny
2660 szt.

Jasność czy ciemność – Ty wybierasz Chyba każdy z nas miał kiedyś taką chwilę zwątpienia, w której wydawało mu się, że gorzej już być nie może. Taką, w której wszystko widział w czarnych barwach. Taką, w której czekał, aż to wszystko się skończy. Czy jednak po niej, w tym tunelu zwątpienia nie rozbłysło światło? A może dopiero przyjdzie na to pora? Ksiądz Piotr Pawlukiewicz mówił tak, że jego słowa rozjaśniały mroki duszy. Zawsze trafiał w sedno problemu i tłumaczył w prosty sposób nawet najbardziej zawiłe sprawy, z jakimi się borykamy. Nie bał się poruszać trudnych tematów i zawsze wskazywał na Tego, który jest Światłem. Teraz, w nigdy wcześniej nie publikowanych konferencjach, mówi o oczekiwaniu i walce z ciemnością, która za wszelką cenę próbuje zwyciężyć w naszym życiu jasność. To, czy jej się uda zależy tylko od tego, czy jej na to pozwolimy.

46,99 zł
36,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,81 zł

3 osoby kupiły
12
Pojazd Auta Finn McMissil - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pojazd Auta Finn McMissil
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Skala: 1:55

32,90 zł
29,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

3 osoby kupiły
13
Król z bliznami. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Król z bliznami. Tom 1
Dostępny
3909 szt.

Staw czoło swoim demonom. albo je uwolnij. Młody król, bohater wojenny. Książę z demonem skrywającym się w jego sercu. Mieszkańcy Ravki nie wiedzą, co Nikołaj Lancov przeżył podczas krwawej wojny domowej, i młody król zamierza dopilnować, aby tak pozostało. Jednakże z każdym dniem drzemiąca w nim mroczna magia przybiera na sile, grożąc zniszczeniem tego, co wybudował. Zoya Nazyalensky poświęciła życie na odbudowę armii griszów. Wie, że mimo ich magicznych talentów griszowie nie przetrwają bez Ravki będącej dla nich azylem, i nie powstrzyma się przed niczym na drodze do zapewnienia Nikołajowi tronu. Daleko na północy Nina Zenik prowadzi swoją własną wojnę przeciwko ludziom, którzy pragną zniszczenia griszów. Przytłoczona żałobą i własnym przerażającym talentem musi pogodzić się z bólem przeszłości, jeśli ma mieć jakąś nadzieję na pokonanie niebezpieczeństw, które czekają na nią na lodzie. Ravkański król. Ravkański generał. Ravkański szpieg. Przekroczą granice nauki i przesądów, magii i wiary, zaryzykują wszystko, żeby ocalić słaby kraj. Jednakże pewnych sekretów nie da się utrzymać w tajemnicy, a pewne rany nigdy się nie goją.

65,00 zł
52,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,00 zł

3 osoby kupiły
14
Crazy Love. Tom 2. Logan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Crazy Love. Tom 2. Logan
Dostępny
38 szt.

Logan Sullivan i Samira Hudson przyjaźnią się od dawna i tak by pozostało, gdyby nie jedna chwila słabości i pochopnie podjęta decyzja. Pewien wyjątkowy wieczór zmienia wszystko, sprawiając, że do ich poukładanego życia nieoczekiwanie wkrada się trudny do opanowania chaos. Oboje próbują poradzić sobie z konsekwencjami własnych wyborów, jednak w zupełnie inny sposób. Logan dochodzi do wniosku, że zbyt długo tłumił w sobie uczucia i wreszcie jest gotowy na zbudowanie z Samirą czegoś stałego i wartościowego. Natomiast Samira ze strachu przed tym, że straci przyjaciela, zaczyna go unikać. Czy jest szansa, by tych dwoje połączyło prawdziwe uczucie? A może ich przyjaźń ostatecznie nie przetrwa naruszonego zaufania, wielu niedopowiedzeń i chwilowej fascynacji?

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

2 osoby kupiły
15
Wstęp do psychoanalizy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wstęp do psychoanalizy
Dostępny
934 szt.

Opublikowany w 1917 roku Wstęp do psychoanalizy to klasyczna książka Zygmunta Freuda, składająca się z 28 wykładów wygłoszonych w latach 1915-1917. Praca ta zapoczątkowała rozwój psychoanalizy jako metody badawczej i środka terapii. W trakcie wykładów Freud omawia znaczenie marzeń sennych, udowadniając istnienie nieświadomości jako jednego z elementów poznania rzeczywistości (pozostałe to świadomość i przedświadomość). Freud wskazuje, że nasza psychika odbiera zjawiska zrozumiałe, które umiemy wyjaśnić, i niezrozumiałe, których na razie wyjaśnić nie potrafimy. W ramach wykładów autor wyjaśnia też podstawy nauk o nerwicach, prezentuje również zasadnicze zręby psychoanalizy: teorię lęku, teorię libido i narcyzmu oraz teorię przeniesienia.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

2 osoby kupiły
16
Pojazd Auta McQueen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pojazd Auta McQueen
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Skala: 1:55

32,90 zł
29,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

2 osoby kupiły
17
Harry Potter. HLP96 Lalka Luna Lovegood - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Harry Potter. HLP96 Lalka Luna Lovegood
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Powróć do Hogwartu z Luną Lovegood i patronusem! Lalka Luna ubrana w szatę Ravenclaw wygląda dokładnie tak jak w filmach. Dzięki różdżce i patronusowi w kształcie zająca jest gotowa pokonać dementorów. Ten zestaw to doskonały prezent dla każdego fana świata Harryego Pottera, który chce wymyślać własne magiczne opowieści. Sprzedawane oddzielnie, zależnie od dostępności. Lalka nie stoi samodzielnie. Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić. • Odtwarzaj kultowe momenty lub wymyślaj własne czarodziejskie historie z lalką Harry Potter Luna Lovegood i jej patronusem. • Pomóż pokonać złowrogich dementorów, rzucając zaklęcie Patronusa z patronusem Luny, zającem. • Lalka Luna Lovegood wygląda jak w filmach i ma swoją różdżkę z niebieskim detalem symbolizującym rzucane zaklęcie. • 11 punktów zgięcia i charakterystyczna szata Ravenclaw sprawiają, że Luna Lovegood jest świetnym wyborem na każdą magiczną przygodę. • Fani od 6 roku życia mogą zebrać swoich ulubionych bohaterów z filmów o Harrym Potterze, aby zbudować własny zaczarowany świat magicznych opowieści.

118,90 zł
107,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,89 zł

2 osoby kupiły
18
Biedronka i Czarny kot. Mój sekretny pamiętnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Biedronka i Czarny kot. Mój sekretny pamiętnik
Lisciani
Dostępny
98 szt.

Stwórz swój tajemniczy pamiętnik! Dzięki temu zestawowi na licencji „Biedronka i Czarny kot”, dziecko może stworzyć pamiętnik, do którego tylko ono będzie miało dostęp. W środku znajduje się wszystko co potrzeba by go udekorować – brokat, naklejki, kolorowe markery i wiele innych! By zapewnić odrobinę prywatności do pamiętnika dołączono prawdziwy zamek z kluczami. Zawartość opakowania: • dziennik do stworzenia, • kłódka z kluczykami, • naklejki, • pachnące pisaki, • pisaki fluoroscencyjne, • pisaki zmieniające kolor, • naklejki z klejnotami, • instrukcja.

52,89 zł
47,07 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,82 zł

2 osoby kupiły
19
Pojazd Auta Tokyo Mater - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pojazd Auta Tokyo Mater
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Skala: 1:55

32,90 zł
29,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

2 osoby kupiły
20
Fakt poradnik. Zioła. Leki z natury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Fakt poradnik. Zioła. Leki z natury
Dostępny
33 szt.

Zioła. Leki z natury to przewodnik po profilaktyce i leczeniu opartym na środkach dostępnych w naturze. W książce zawarto szczegółowe opisy powszechnie występujących schorzeń i dolegliwości wraz z przepisami na preparaty z roślin leczniczych wspomagające kurację.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

1 osoba kupiła
21
Przygoda ma kolor niebieski (książka audio) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Przygoda ma kolor niebieski (książka audio)
Renata Piątkowska, Bis
Dostępny
111 szt.

Wakacje zaczynają się dla Tibora nietypowo. W nocy pogotowie zabrało do szpitala babcię, która jest jego jedyną opiekunką. W obawie, że znajdzie się w domu dziecka, Tibor zaczyna się ukrywać. Zawsze interesował się życiem zwierząt, więc pierwsze swe kroki kieruje do zoo. Tam pozna nowych przyjaciół, a potem wypadki potoczą się tak, że za sprawą dziedzictwa cygańskich przodków jego życie nabierze nowej barwy. Czas nagrania: 3 godz. 46 min. Czyta: Waldemar Barwiński Renata Piątkowska napisała i wydała już kilkanaście książek. Dwie z nich: `Opowiadania z piaskownicy` i `Nie ma nudnych dni` wpisano na złotą listę Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom. W 2007 roku autorka otrzymała II nagrodę za książkę dla dzieci do lat 6 w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI - "Cała Polska czyta dzieciom`.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

1 osoba kupiła
22
Pilka nożna FC Barcelona BARCA AWAY 20/21 r5 377249 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pilka nożna FC Barcelona BARCA AWAY 20/21 r5 377249
PHI PROMOTIONS BV
Dostępny
76 szt.

Jesteś kibicem piłki nożnej i oglądasz większość rozgrywek? Aktywnie uprawiasz tę dyscyplinę sportową? Możesz stać się szczęśliwym posiadaczem PIŁKI NOŻNEJ FC BARCELONA AWAY 20/21 R.5 w barwach używanych przez Barcelonę w meczach wyjazdowych! Model jest bardzo wytrzymały, wykonany z wytrzymałego PVC Jej butylowa dętka odpowiada za stabilny kształt oraz za utrzymanie powietrza Wytrzymała szyta maszynowo powłoka zapewni rozgrywkę na wysokim poziomie Posiada licencję hiszpańskiego klubu FC Barcelona Wyróżnia się ciekawym wzorem nawiązującym do barw i logo piłki wyjazdowej drużyny Piłka nożna PIŁKI NOŻNEJ FC BARCELONA AWAY 20/21 R. jest idealna dla Ciebie, fana piłki nożnej, ceniącego sobie najwyższą jakość podczas swoich treningów. Model jest bardzo wytrzymały, wykonany z PVC. Materiał zapobiega przedostaniu się wody pod powierzchnię piłki, dzięki temu nie traci ona na sprężystości, a każde Twoje odbicie będzie niezwykle precyzyjne i skuteczne. Dodatkowo fakturowana powierzchnia wzmaga doskonałe czucie piłki. Model ten jest również doskonałą opcją na prezent dla młodego fana PIŁKI NOŻNEJ. Dzięki swojej czarnej barwie jest doskonale widoczna nawet podczas trudnych warunków atmosferycznych! Uwielbiasz futbol i aktywnie wspierasz FC BARCELONĘ? Piłka nożna z licencją hiszpańskiego klubu wyróżnia się ciekawym wzorem nawiązującym do jego barw i logo piłek na mecze wyjazdowe. Ta piłka to prawdziwa gratka dla kibiców i wielbicieli Barcelony. Parametry: rozmiar: 5 szyta maszynowo materiał: PVC dętka: butylowa waga netto: 0,410 kg waga brutto: 0,500 kg wymiar: 21 x 21 x 21 cm płeć: unisex typ piłki: treningowa, rekreacyjna przeznaczenie: trawa kolorystyka: czarny, złoty produkt nowy, oryginalny licencja: tak posiada certyfikat CE

92,90 zł
83,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,29 zł

1 osoba kupiła
23
Serious Money - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Serious Money
Dostępny
2 szt.

London is a plutocrat's paradise, with more resident billionaires than New York, Hong Kong or Moscow. Far from trickling down, their wealth is burning up the environment and swallowing up the city. But what do we really know about London's super rich, and the lives they lead? To find out more about this secretive elite, sociologist Caroline Knowles walks the streets of London from the City to suburban Surrey. Her walks reveal how the wealthy shape the capital in their image, creating a new world of gated communities and luxury developments. Along the way we meet a wide and wickedly entertaining cast of millionaires, billionaires and those who serve them: bankers, tech tycoons, Conservative party donors, butlers, bodyguards, divorce lawyers and many more. By turns jaw-dropping, enraging and enlightening, Serious Money explodes the fiction that wealth is a condition to aspire to, revealing the isolation and paranoia which accompany it when the plutocrat's recompense - a life of unlimited luxury - ultimately proves hollow. It is a powerful reminder that it is not just the super-rich who get to make the city: we make it too, and could demand something different. Because serious money is good for no one - not even the rich.

58,00 zł
53,94 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,06 zł

1 osoba kupiła
24
Król Lear - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Przedsprzedaż
Król Lear
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.02

Król Lear, władca Brytanii, abdykuje i postanawia podzielić królestwo między trzy córki. Regana i Goneryla starają się przypodobać ojcu, aby podział był dla nich jak najbardziej korzystny. Najmłodsza Kordelia nie zamierza prawić Learowi fałszywych komplementów, czym ściąga na siebie jego gniew. Król ofiarowuje swój majątek starszym córkom, niedługo jednak uświadamia sobie ich wyrachowanie.

39,90 zł
27,13 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,77 zł

1 osoba kupiła
25
Tram wpopszek ulicy i inne utwory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Tram wpopszek ulicy i inne utwory
Dostępny
80 szt.

Książka jest antologią utworów literackich Jerzego Jankowskiego vel Yeżego Yankowskiego, polskiego poety z początku XX w. tworzącego w nurcie futuryzmu. Wiersze i prozę poprzedza biogram będący najpełniejszą dotychczas próbą rekonstrukcji życia artysty. Twórczość Jankowskiego została opatrzona komentarzem i notą edytorską zwracającą uwagę na specyfikę materiału, a także trudności warsztatowe, m.in. dotyczące atrybucji tekstów. W publikacji zawarto także rejestr odmian poszczególnych utworów. A Tram Across the Street and Other Works (A Tram Acros the Street and Other Works) The book is an anthology of literary works of Jerzy Jankowski vel Yeży Yankowski, a Polish Futurist poet from the beginning of the 20th century. His poems and prose are preceded by the poet?s biography, the most complete reconstruction of the artist?s life to date. Jankowski?s works are accompanied by a commentary and an editorial note, which draw attention to the specific nature of the material and difficulties concerning, among others, the attribution of texts. The publication also contains a register of the varieties of individual works.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

1 osoba kupiła
26
Pojazd Auta HKY52 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pojazd Auta HKY52
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

Skala: 1:55

32,90 zł
29,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

1 osoba kupiła
27
Misselling na polskim rynku finansowym. Przyczyny, występowanie, zapobieganie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Misselling na polskim rynku finansowym. Przyczyny, występowanie, zapob...
Dostępny
7 szt.

W monografii dokonano analizy ryzyka związanego z transakcjami zawieranymi na polskim rynku finansowym, określanymi mianem chybionej sprzedaży. Pokazano, że przyczyny występowania tego zjawiska leżą zarówno po stronie sprzedawców, jak i konsumentów. Odbiorcami publikacji są studenci studiów pierwszego, drugiego, trzeciego stopnia oraz studiów podyplomowych, pracownicy naukowi, uczestnicy rynków finansowych (sprzedawcy produktów finansowych i ich nabywcy oraz ich przełożeni i osoby zarządzające instytucjami finansowymi), pracownicy instytucji nadzorujących rynki finansowe oraz dbających o bezpieczeństwo konsumentów na rynku (zarządzający niższego i wyższego szczebla). Jako podręcznik będzie przydatny studentom do przedmiotów na wszystkich stopniach studiów: rynki finansowe, inżynieria finansowa, bankowość, nadużycia na rynkach finansowych.

58,00 zł
47,56 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,44 zł

1 osoba kupiła
28
Pojazd Auta Mae Pillar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pojazd Auta Mae Pillar
Mattel
Dostępny
5 szt.

Skala: 1:55

32,90 zł
29,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

1 osoba kupiła
29
Rachunkowość i podatki w logistyce w.3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Rachunkowość i podatki w logistyce w.3
Dostępny
21 szt.

Rachunkowość, a przede wszystkim podatki dotyczą wszystkich przedsiębiorstw, także tych prowadzących działalność z zakresu transportu i logistyki. Książka "Rachunkowość i podatki w logistyce. Od teorii do praktyki" adresowana jest do wszystkich, którzy chcą poznać i zrozumieć rolę rachunkowości oraz podatków w realizacji procesów logistycznych (m. in. studenci kierunków z zakresu transportu i logistyki, słuchacze studiów podyplomowych, szkoleń, kadra menedżerska przedsiębiorstw transportowych i logistycznych). Zgodnie z tytułem w każdym rozdziale prezentowane są treści teoretyczne, często wynikające z przepisów prawa. Uzupełnione są one przykładami z praktyki i zadaniami. Do każdego zadania podane jest rozwiązanie. Dzięki tej książce Czytelnik zdobędzie nie tylko wiedzę, ale także praktyczne umiejętności przydatne przede wszystkim w życiu zawodowym, a mianowicie: rozróżnianie i dobieranie form ewidencji do potrzeb rachunkowości i podatków; klasyfikowanie podatków, opłat i parapodatków w praktyce przedsiębiorstw transportowych i logistycznych; charakteryzowanie procesów logistycznych; interpretowanie składników bilansu przedsiębiorstwa ze szczególnym uwzględnieniem zasobów zaangażowanych w procesach logistycznych; rozróżnianie przychodów i kosztów bilansowych oraz podatkowych w działalności logistycznej; wykorzystanie informacji ze sprawozdania finansowego w procesach decyzyjnych; identyfikowanie operacji gospodarczych związanych z procesami logistycznymi i określenie ich wpływu na składniki bilansu oraz rachunku zysków i strat; budowanie planu kont z uwzględnieniem procesów logistycznych; dokonywanie pomiaru i wyceny środków trwałych zaangażowanych w działalność logistyczną; przeprowadzenie wyceny rozchodu zapasów materiałów, towarów i wyrobów gotowych; ustalanie czasu pracy kierowców oraz kosztów krajowej i zagranicznej podróży służbowej; dokonywanie rozliczeń z tytułu podatku dochodowego, podatku VAT, akcyzy oraz podatków i opłat lokalnych (podatek od środków transportu, podatek od nieruchomości, podatki i opłaty za użytkowanie środowiska i inne) w działalności logistycznej.

125,00 zł
101,25 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 23,75 zł

1 osoba kupiła
30
Zestaw do koszykówki WT329 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zestaw do koszykówki WT329
MAKSIK
Dostępny
16 szt.

76,90 zł
69,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,69 zł

1 osoba kupiła
31
Lalka bobas BLS-W161 p6 mix cena za 1 sztukę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,90 zł
21,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,39 zł

1 osoba kupiła
32
Pojazd auta Muddy Lightning - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pojazd auta Muddy Lightning
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Skala: 1:55

32,90 zł
29,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

2 osoby kupiły
33
Wieś. Przytul mnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
34
Uzbrojenie i taktyka Waffen-SS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Uzbrojenie i taktyka Waffen-SS
Dostępny
51 szt.

Waffen-SS (Siły Zbrojne SS) zyskały sobie w czasie II wojny światowej miano najbardziej groźnej, brutalnej i złowieszczej formacji zbrojnej na świecie. Niniejsza książka przedstawia mity i prawdy związane nie tylko z sukcesami i okrucieństwem na polu walki, ale także z wybujałymi ambicjami dowódcy, Heinricha Himmlera, które osłabiły skuteczność bojową tych wojsk. Bardzo wiele publikacji skupiało uwagę na dokonaniach bojowych Waffen-SS, bagatelizując ciemniejszą stronę tej organizacji - bezwzględny rasizm i okrucieństwa, których dopuściły się te oddziały, uznając je za swoiste uchybienia na polu walki. Dzielność Waffen-SS i ich rasistowska brutalność były jednak nierozerwalnie powiązane, stanowiąc wytwór ideologicznej motywacji. Poznanie uzbrojenia Waffen SS z pominięciem całego zła, którego dopuściła się ta organizacja, byłoby karygodne.

29,99 zł
23,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
35
Leksykon zdrowai. Ziołowe herbatki dla zdrowia.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Leksykon zdrowai. Ziołowe herbatki dla zdrowia..
Dostępny
42 szt.

Herbatki ziołowe - łatwo je przygotować, nie są drogie, mają przyjemny smak i bywają cennymi sprzymierzeńcami naszego zdrowia i urody. W książce znajduje się ponad 50 przepisów na herbatki nasenne, wzmacniające układ odpornościowy, zwalczające przeziębienie czy bóle stawów oraz wiele innych dolegliwości.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

1 osoba kupiła
36
Relaks akademicki. Przykłady działań wspierających zdrowie psychiczne w środowisku akademickim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Relaks akademicki. Przykłady działań wspierających zdrowie psychiczne ...
Dostępny
20 szt.

Praktyki relaksacyjne są jednym z ważnych sposobów efektywnego radzenia sobie ze stresem. I o tym jest ta książka. Czytelnik znajdzie tu zbiór konkretnych i praktycznych wskazówek dotyczących skutecznych metod relaksowania się, a co za tym idzie przywracania stanu równowagi po zmaganiach z codziennymi wyzwaniami. Publikacja powstała na podstawie praktycznych doświadczeń Autorek, które od kilku lat na jednej z warszawskich uczelni prowadzą warsztaty relaksacyjne, cieszące się dużą popularnością wśród studentów, nauczycieli akademickich i pracowników administracji. Autorki pracują w Instytucie Psychologii Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

58,00 zł
47,56 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,44 zł

1 osoba kupiła
37
Pojazd Auta HKY43 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pojazd Auta HKY43
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Skala: 1:55

32,90 zł
29,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

1 osoba kupiła
38
Korona Królów. Jagiellonowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Korona Królów. Jagiellonowie
Dostępny
34 szt.

Miłość, wojna, zdrada - opowieść o ludzkich namiętnościach i wielkiej dynastii. Jest rok 1399. Niedawno owdowiały król Władysław Jagiełło nie może otrząsnąć się po śmierci Jadwigi Andegaweńskiej. Rozważa powrót na Litwę. Możni krakowscy, by zatrzymać władcę na tronie, aranżują jego małżeństwo z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Narzeczona nie przypada królowi do gustu, Jagiełło wysyła ją na kilka miesięcy do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później Anna zostaje żoną Jagiełły, a potem - królową Polski, i choć małżeństwo nie należy do łatwych, temperamentna Cylejka powoli zdobywa serce męża.

49,99 zł
41,49 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,50 zł

1 osoba kupiła
39
Fakt smak. Drugie śniadania, lunche - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Fakt smak. Drugie śniadania, lunche
Dostępny
39 szt.

Gotowały moje babcie, gotują rodzice, gotuję i ja. Uwielbiam sezonową kuchnię, pełną smaków, z których można wyczarować pyszne dania. Pomysł na Drugie śniadania i lunche wypłynął z piegowatego serca mojego syna Karolka. Piegusowy LunchBox i wszystkie pomysły na to, co zabrać do szkoły i pracy przypadły do gustu czytelnikom mojego bloga Odczaruj Gary. Codziennie przygotowuję i śniadanie, i drugie śniadanie. I naprawdę, uwierzcie proszę, to nic trudnego. Wystarczy odrobina wyobraźni i dobra organizacja w kuchni. Eksperymentujcie ze smakami, inspirujcie się moimi przepisami.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

1 osoba kupiła
40
Pojazd Auta On the Road - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pojazd Auta On the Road
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Skala: 1:55

32,90 zł
29,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

2 osoby kupiły
41
Pisaki 2,0mm 36 kolorów PENTEL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pisaki 2,0mm 36 kolorów PENTEL
Pentel
Dostępny
4 szt.

Pisaki S360 to doskonała propozycja dla każdego: idealne dla dzieci, grafików, studentów, artystów, a także pracowników biur. Wyposażone w cienką, bardzo solidną fibrową końcówkę, wytrzymają najmocniejsze naciski najmłodszych użytkowników (to właśnie dzieci najczęściej nadmiernie przyciskają pisaki, myśląc że tylko w ten sposób wydobędą właściwy kolor). Innowacyjny tusz na bazie wody jest nietoksyczny, bardzo trwały oraz nie przesiąka przez papier, automatycznie dbając o estetykę wykonania, co ucieszy niejednego rodzica i profesjonalistę. Ponadto tusz nie rozmazuje się ani na papierze kredowym, ani na foliach prezentacyjnych! To taki produkt-orkiestra nadający się z jednej strony do artystycznych przedsięwzięć lub dziecięcych prób manualnych, z drugiej zaś wspomoże codzienną pracę z dokumentami firmowymi.

73,37 zł
1 osoba kupiła
42
The Good Enough Job - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
The Good Enough Job
Dostępny
3 szt.

'An incredibly propulsive read. It will absolutely challenge you, in the best way possible, to change the way you think about work.' Anne Helen Petersen 'A sharp analysis of modern work culture.' Vauhini Vara The Good Enough Job reminds us that the biggest goal of all is to live a life we are happy with, and in which work is but one of the multitude of facets that make us who we are. An antidote to the toxic #hustle movement convincing us all we need to find fulfilment in the office, it denounces the dangers of burnout linked to those of us who cannot answer the question: beyond work, what's left? Conversations of burnout have bubbled to the top of the cultural zeitgeist as the line between work and not-work continues to blur. Burnout and workaholism are symptoms of a deeper root cause: a lack of separation between who we are and what we do. This book is not a credo against looking to work for fulfilment, nor is it in favour of treating work as a necessary evil. It is a guide to developing a healthier relationship to work through the stories of people who have successfully done so. These are stories that invite us to re-evaluate what makes us happy, and how we can work to live, rather than the other way round.

90,00 zł
81,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,00 zł

1 osoba kupiła
43
Domowe przetwory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Domowe przetwory
Dostępny
41 szt.

Dżemy czy korniszony ze sklepu nie dorównują smakiem tym przygotowywanym przez nasze babcie. Proponujemy naszym Czytelnikom poradnik zawierający prawie 100 przepisów na pikle, sałatki, marynaty, dżemy, konfitury, marmolady, powidła, kompoty i soki, a także półprodukty do innych potraw. Dodatkowo w poradniku można znaleźć: podstawowe informacje o niezbędnym sprzęcie do przygotowywania przetworów, zasady i rodzaje pasteryzacji, zalecenia dotyczące przechowywania przetworów, kalendarz sporządzania przetworów z różnych owoców i warzyw.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

1 osoba kupiła
44
Burza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Przedsprzedaż
Burza
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.02

Nie ma chyba na świecie osoby, która choć raz nie usłyszała o twórczości Williama Shakespeare'a. Burza to najbardziej wieloznaczna i kłopotliwa w interpretacji sztuka w dorobku angielskiego mistrza. Książka pełna tajemniczości i egzotyki stanowi doskonałą esencję jego talentu. Książę Prospero oraz jego córka Miranda zostają wygnani z Mediolanu. Udają się na malutką wyspę, gdzie odnajdują spokój i schronienie. Gdy po latach u wybrzeży wysepki rozbija się statek, Prospero musi stawić czoła swojej przeszłości…

36,90 zł
25,09 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 11,81 zł

1 osoba kupiła
45
Diakakis Skarbonka metalowa Spiderman - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Diakakis Skarbonka metalowa Spiderman
Pulio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

10,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
46
Antystresowe kolorowanki. Ptaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Antystresowe kolorowanki. Ptaki
Dostępny
12 szt.

Pobudź wyobraźnię, zmniejsz stres, osiągnij spokój! Książka z pięknymi obrazkami ptaków do kolorowania zachęca do użycia wyobraźni, daje możliwość znalezienia wytchnienia od codziennych obowiązków, pomaga zredukować stres oraz osiągnąć spokój i równowagę.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

1 osoba kupiła
47
Podkarpacka historia 97-100/2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Podkarpacka historia 97-100/2023
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

Regionalny magazyn historyczny o Podkarpaciu. Znajdziemy w nim informacje o najważniejszych wydarzeniach z przeszłości, osobach, które wywarły największy wpływ na bieg lokalnych dziejów, a także nieznane dotąd ciekawostki.

10,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
48
Samochodzik Franek. Kolorowanka. Kosmos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Samochodzik Franek. Kolorowanka. Kosmos
Dostępny
562 szt.

Kolorowanie, rozwiązywanie zagadek, pokonywanie labiryntów i wiele innych atrakcji – to wszystko znajdziesz w książeczkach serii „Koloruj z Frankiem”! W tej książce przedstawiamy bohaterów przygody Samochodzika Franka w kosmosie!

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
49
The Sanctuary Years, 5 CD + Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
The Sanctuary Years, 5 CD + Blu-ray
Gary Moore, Warner Music Polska
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.23

„The Sanctuary Years” – kolekcja najmocniejszych i najbardziej emocjonalnych nagrań studyjnych artysty. Box set, który zawiera cztery wspaniałe albumy Gary Moore'a nagrane w czasach gdy współpracował on z prestiżową wytwórnią Sanctuary Records: „A Different Beat”, „Back To The Blues”, „Scars” i „Power of The Blues”. Dołączone do nich książeczki okładkowe posiadają nowe teksty, napisane przez Dave'a Everleya. Ponadto wydawnictwo zawiera album „Back To The Blues” w nowym mixie 5.1 oraz wybrane wywiady na płycie Blu-ray, a także: naklejki, plakat i inne materiały kolekcjonerskie. Lista utworów: CD 1: 1. Go On Home 2. Lost In Your Love 3. Worry No More 4. Fire 5. Surrender 6. House Full of Blues 7. Bring My Baby Back 8. Can't Help Myself 9. Fatboy 10. We Want Love 11. Can't Help Myself (E-Z Rollers Remix) CD 2: 1. Enough of the Blues 2. You Upset Me Baby 3. Cold Black Night 4. Stormy Monday 5. Ain't Got You 6. Picture of the Moon 7. Looking Back 8. The Prophet 9. How Many Lies 10. Drowning in Tears 11. Picture of the Moon (Single Edit) 12. Cold Black Night (Live at VH1) 13. Stormy Monday (Live at VH1) CD 3: 1. When the Sun Goes Down 2. Rectify 3. Wasn't Born In Chicago 4. Stand Up 5. Just Can't Let You Go 6. My Baby (She's So Good to Me) 7. World of Confusion 8. Ball and Chain 9. World Keep Turnin' Round 10. Who Knows (What Tomorrow May Bring)? CD 4: 1. Power of the Blues 2. There's a Hole 3. Tell Me Woman 4. I Can't Quit You Baby 5. That's Why I Play the Blues 6. Evil 7. Getaway Blues 8. Memory Pain 9. Can't Find My Baby 10. Torn Inside Blu-Ray: 1. Enough of the Blues 2. You Upset Me Baby 3. Cold Black Night 4. Stormy Monday 5. Ain't Got You 6. Picture of the Moon 7. Looking Back 8. The Prophet 9. How Many Lies 10. Drowning in Tears 11. Picture of the Moon (Single Edit) 12. Cold Black Night (Live at VH1) 13. Stormy Monday (Live at VH1)

313,99 zł
288,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 25,12 zł

1 osoba kupiła
50
Fakt radzi. Ciasta i desery. Owoce w roli głównej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Fakt radzi. Ciasta i desery. Owoce w roli głównej
Dostępny
39 szt.

Wielki owocowy sezon trwa! I nigdy się nie skończy. Na naszych stołach pojawiać się będą kolejno truskawki, czereśnie, agrest, porzeczki, maliny, morele, wiśnie, gruszki, śliwki, jabłka... Uff! Te cudeńka aż proszą się, by wyczarować z nich słodkie pyszności. Można je ułożyć na poduszce z puszystego kremu w małych babeczkach lub wielopiętrowych tortach, obsypać nimi piaskowe lub kruche ciasto, zatopić w galaretce, przerobić na intensywny w smaku sos, krem lub panna cottę. Możliwości jest bez liku. Desery z owocami zawsze pięknie wyglądają i jeszcze lepiej smakują. Poczuj moc owoców! Z nami to proste.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

2 osoby kupiły
51
Pojazd Auta Patokaa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pojazd Auta Patokaa
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Skala: 1:55

32,90 zł
29,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

1 osoba kupiła
52
Inwentaryzacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Inwentaryzacja
Dostępny
39 szt.

Jest dzień przed końcem roku, fatalne warunki pogodowe, a do tego grupa pracowników, która nie pała do siebie sympatią i która ma spędzić ze sobą czas przez najbliższych kilka godzin. Nowo zakupiony magazyn, tuż za granicą firmy, jest jednym z pomieszczeń, w którym mają przeprowadzić inwentaryzację. Ku zaskoczeniu bohaterów w magazynie, który stał nieużywany od wielu lat, znajduje się kontener. Nieświadomi tego co ich czeka, uczestnicy inwentaryzacji otwierają tajemniczy pojemnik, uwalniając drzemiące w nim zło. Od tej pory otaczający ich świat zmieni się na zawsze. Nie mogą brać za pewnik ani tego, co widzą , ani tego, czego stają się świadkami. Tajemnicza siła uwydatnia ich najgorsze cechy, bawi się ich największymi lękami, pławi się w ich cierpieniu

45,00 zł
40,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

1 osoba kupiła
53
Tension. Deluxe, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Tension. Deluxe, CD
Kylie Minogue, Warner Music Polska
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.09.22

Lista utworów: 1. Padam Padam 2. Hold On To Now 3. Things We Do For Love 4. Tension 5. One More Time 6. You Still Get Me High 7. Hands 8. Green Light 9. Vegas High 10. 10 Out Of 10 (feat. Kylie Minogue) 11. Story 12. Love Train 13. Just Imagine 14. Somebody To Love

74,19 zł
68,25 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,94 zł

54
CMF2, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
CMF2, CD
Corey Taylor, Warner Music Polska
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.09.15

Drugi album wyróżnionego 11-krotną platyną, 43-krotnym złotem i nagrodzonego Grammy rockowego gwiazdora Coreya Taylora. Lista utworów: 1. The Box 2. Post Traumatic Blues 3. Talk Sick 4. Breath Of Fresh Smoke 5. Beyond 6. We Are The Rest 7. Midnight 8. Starmate 9. Sorry Me 10. Punchline 11. Someday I'll Change Your Mind 12. All I Want Is Hate 13. Dead Flies

61,49 zł
56,57 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,92 zł

55
CMF2. Europe Only, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
CMF2. Europe Only, 2 LP
Corey Taylor, Warner Music Polska
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.09.15

Drugi album wyróżnionego 11-krotną platyną, 43-krotnym złotem i nagrodzonego Grammy rockowego gwiazdora Coreya Taylora. Lista utworów: LP1. Strona A: 1. The Box 2. Post Traumatic Blues 3. Talk Sick 4. Breath Of Fresh Smoke Strona B: 1. Beyond 2. We Are The Rest 3. Midnight LP2. Strona A: 1. Starmate 2. Sorry Me 3. Punchline Strona B: 1. Someday I'll Change Your Mind 2. All I Want Is Hate 3. Dead Flies

191,99 zł
176,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 15,36 zł

56
CMF2. Standard Black, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
CMF2. Standard Black, LP
Corey Taylor, Warner Music Polska
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.09.15

Drugi album wyróżnionego 11-krotną platyną, 43-krotnym złotem i nagrodzonego Grammy rockowego gwiazdora Coreya Taylora. Lista utworów: LP1. Strona A: 1. The Box 2. Post Traumatic Blues 3. Talk Sick 4. Breath Of Fresh Smoke Strona B: 1. Beyond 2. We Are The Rest 3. Midnight LP2. Strona A: 1. Starmate 2. Sorry Me 3. Punchline Strona B: 1. Someday I'll Change Your Mind 2. All I Want Is Hate 3. Dead Flies

161,99 zł
149,03 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,96 zł

57
Bittersweet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Bittersweet
Zapowiedź
Data premiery: 2023.07.10

Słodko-gorzki smak namiętności. Kolejne, porywające przygody Gai, Kostka i Mikołaja, bohaterów książki Pieprz i sól. Gaja po wstrząsającym odkryciu, że najprawdopodobniej mężczyzna, któremu się oddała, maczał palce w kompromitującym ją filmie, czuje się oszukana i wściekła. Postanawia z nim zerwać wszelkie kontakty. Tymczasem los płata jej figle. Na drodze Gai staje ponownie Mikołaj. Co z tego spotkania wyniknie? Czy dziewczyna skorzysta z zaproszenia na wspólny wyjazd? Czy pod wpływem wydarzeń zacznie odkrywać w sobie zapomniane uczucia? Czy Kostek powiedział ostatnie słowo? Rozterki. Niedomówienia. Chemia, którą wyczuwa się w powietrzu, a w tym wszystkim Gaja i dwóch tak różnych od siebie mężczyzn. Czy któryś będzie w stanie zdobyć jej poranione serce? K.A. Figaro Ma niezliczoną ilość pomysłów na nowe książki. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Autorka bestsellerowej serii „Rozchwiani” wydanej przez Lipstick Books. Łącznie sprzedała już ponad 100 tys. egzemplarzy. Uwielbia gotować i spędzać czas na świeżym powietrzu. Wierzy, że wszystko co się dzieje w życiu, ma swój cel.

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

58
Anthology, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Anthology, 2 CD
Charlie Watts, Warner Music Polska
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.30

Pierwsza antologia nagrań jazzowych jednego z najsłynniejszych i najbardziej podziwianych perkusistów świata, legendarnego Charliego Wattsa. „Anthology” to pomnik postawiony tej „innej” muzycznej osobowości giganta świata rocka, który przez ponad 55 lat był podporą The Rolling Stones. Rozciąga się ona przez okres 20 lat i zawiera jego najistotniejsze nagrania jazzowe w różnych muzycznych konfiguracjach: jako kwartet, kwintet i orkiestra. Kolekcja ta jest zarówno uhonorowaniem wyjątkowego artysty i jego oddaniu pracy, a także idealnym przedstawieniem jazzowego wcielenia Charliego Wattsa nowym słuchaczom. „Anthology” zawiera nagrania, w których uczestniczyli tak wybitni muzycy, jak m.in. jeden z najbliższych przyjaciół Charliego Wattsa, kontrabasista Dave Green, saksofoniści: Peter King, Evan Parker i Courtney Pine, trębacz Gerard Presencer, inny wielki perkusista Jim Keltner oraz wokalista i członek koncertowego składu The Rolling Stones Bernard Fowler. Retrospektywa rozpoczyna się w 1986 roku kiedy Watts wydał album pod własnym nazwiskiem: „Live At Fulham Town Hall”. Z typową dla siebie skromnością, „zaledwie” 25 lat od momentu gdy zaczął profesjonalną karierę jako perkusista. Następnie antologia przechodzi do nagrań z okresu Charlie Watts Quintet: z 1991 roku i mini albumu „From One Charlie”, z 1992 roku i albumu „Tribute to Charlie Parker with Strings” i kolejnych, czyli: „Warm and Tender” z 1993 r. oraz z 1996 roku " Long Ago and Far Away" oraz z kolaboracji „Charlie Watts – Jim Keltner Project” z 2000 r. oraz kolejnego nagrania na żywo „Watts at Scott's” z 2004 roku, jako Charlie Watts And The Tentet. „Anthology” zawiera teksty w książce okładkowej stworzone przez dziennikarza i autora audycji Paula Sextona, który jest autorem biografii Charliego Wattsa „Charlie's Good Tonight: The Authorised Biography of Charlie Watts”. Lista utworów: CD 1: 1. Charlie Watts - Stompin' at The Savoy (Live at Fulham Town Hall, London, 1986) 2. Charlie Watts - Flying Home (Live at Fulham Town Hall, London, 1986) 3. Charlie Watts & Charlie Watts Quintet - Practising, Practising, Just Great 4. Charlie Watts & Charlie Watts Quintet - Bluebird 5. Charlie Watts & Charlie Watts Quintet - Relaxing at Camarillo 6. Charlie Watts & Charlie Watts Quintet - Going, Going, Going, Gone 7. Charlie Watts & Charlie Watts Quintet - Blackbird - White Chicks 8. Charlie Watts & Charlie Watts Quintet - Cool Blues (Live at Ronnie Scott's, Birmingham, 1991) 9. Charlie Watts & Charlie Watts Quintet - Lover Man (Live at Ronnie Scott's, Birmingham, 1991) 10. Charlie Watts & Charlie Watts Quintet - Perdido (Live at Ronnie Scott's, Birmingham, 1991) 11. Charlie Watts & Charlie Watts Quintet - You Go to My Head 12. Charlie Watts & Charlie Watts Quintet - If I Should Lose You 13. Charlie Watts & Charlie Watts Quintet - My Ship 14. Charlie Watts - Long Ago (And Far Away) 15. Charlie Watts - Good Morning Heartache 16. Charlie Watts - Never Let Me Go CD 2: 1. Charlie Watts & Jim Keltner - Roy Haynes 2. Charlie Watts & Jim Keltner - Airto 3. Charlie Watts & Jim Keltner - Elvin Suite 4. Charlie Watts & The Charlie Watts Tentet - Roll 'Em Charlie (Live at Ronnie Scott's, London, 2001) 5. Charlie Watts & The Charlie Watts Tentet - What's New (Live at Ronnie Scott's, London, 2001) 6. Charlie Watts & The Charlie Watts Tentet - Tin Tin Deo (Live at Ronnie Scott's, London, 2001) 7. Charlie Watts & The Charlie Watts Tentet - Sunset and the Mockingbird (Live at Ronnie Scott's, London, 2001) 8. Charlie Watts & The Charlie Watts Tentet - Take the "A" Train (Live at Ronnie Scott's, London, 2001) 9. Charlie Watts - Rockhouse Boogie (Live at Swindon Arts Centre, Swindon, 1978) 10. Charlie Watts - Ain't Nobody Minding Your Store (Live at Swindon Arts Centre, Swindon, 1978) 11. Charlie Watts - Swindon Swing (Live at Swindon Arts Centre, Swindon, Jan 1978)

66,59 zł
61,26 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,33 zł

59
Anthology, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Anthology, 2 LP
Charlie Watts, Warner Music Polska
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.30

Pierwsza antologia nagrań jazzowych jednego z najsłynniejszych i najbardziej podziwianych perkusistów świata, legendarnego Charliego Wattsa. „Anthology” to pomnik postawiony tej „innej” muzycznej osobowości giganta świata rocka, który przez ponad 55 lat był podporą The Rolling Stones. Rozciąga się ona przez okres 20 lat i zawiera jego najistotniejsze nagrania jazzowe w różnych muzycznych konfiguracjach: jako kwartet, kwintet i orkiestra. Kolekcja ta jest zarówno uhonorowaniem wyjątkowego artysty i jego oddaniu pracy, a także idealnym przedstawieniem jazzowego wcielenia Charliego Wattsa nowym słuchaczom. „Anthology” zawiera nagrania, w których uczestniczyli tak wybitni muzycy, jak m.in. jeden z najbliższych przyjaciół Charliego Wattsa, kontrabasista Dave Green, saksofoniści: Peter King, Evan Parker i Courtney Pine, trębacz Gerard Presencer, inny wielki perkusista Jim Keltner oraz wokalista i członek koncertowego składu The Rolling Stones Bernard Fowler. Retrospektywa rozpoczyna się w 1986 roku kiedy Watts wydał album pod własnym nazwiskiem: „Live At Fulham Town Hall”. Z typową dla siebie skromnością, „zaledwie” 25 lat od momentu gdy zaczął profesjonalną karierę jako perkusista. Następnie antologia przechodzi do nagrań z okresu Charlie Watts Quintet: z 1991 roku i mini albumu „From One Charlie”, z 1992 roku i albumu „Tribute to Charlie Parker with Strings” i kolejnych, czyli: „Warm and Tender” z 1993 r. oraz z 1996 roku " Long Ago and Far Away" oraz z kolaboracji „Charlie Watts – Jim Keltner Project” z 2000 r. oraz kolejnego nagrania na żywo „Watts at Scott's” z 2004 roku, jako Charlie Watts And The Tentet. „Anthology” zawiera teksty w książce okładkowej stworzone przez dziennikarza i autora audycji Paula Sextona, który jest autorem biografii Charliego Wattsa „Charlie's Good Tonight: The Authorised Biography of Charlie Watts”. Lista utworów: LP 1: Strona A: 1. Charlie Watts - Stompin' at The Savoy (Live at Fulham Town Hall, London, 1986) 2. Charlie Watts - Flying Home (Live at Fulham Town Hall, London, 1986) 3. Charlie Watts & Charlie Watts Quintet - Practising, Practising, Just Great 4. Charlie Watts & Charlie Watts Quintet - Relaxing at Camarillo Strona B: 1. Charlie Watts & Charlie Watts Quintet - Blackbird - White Chicks 2. Charlie Watts & Charlie Watts Quintet - Cool Blues (Live at Ronnie Scott's, Birmingham, 1991) 3. Charlie Watts & Charlie Watts Quintet - You Go to My Head 4. Charlie Watts & Charlie Watts Quintet - If I Should Lose You 5. Charlie Watts & Charlie Watts Quintet - My Ship LP 2: Strona C: 1. Charlie Watts - Long Ago (And Far Away) 2. Charlie Watts - Good Morning Heartache 3. Charlie Watts - Never Let Me Go 4. Charlie Watts & Jim Keltner - Roy Haynes 5. Charlie Watts & Jim Keltner - Airto Strona D: 1. Charlie Watts & The Charlie Watts Tentet - Roll 'Em Charlie (Live at Ronnie Scott's, London, 2001) 2. Charlie Watts & The Charlie Watts Tentet - What's New (Live at Ronnie Scott's, London, 2001) 3. Charlie Watts & The Charlie Watts Tentet - Take the "A" Train (Live at Ronnie Scott's, London, 2001)

150,99 zł
138,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,08 zł

60
Saga klonowego liścia. Warszawska garsoniera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Saga klonowego liścia. Warszawska garsoniera
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

Oparta na prawdziwych wydarzeniach rodzinna saga, przepełniona emocjami, tajemnicami i marzeniami o lepszym jutrze. Koniec lat siedemdziesiątych. Polska żyje wyborem Polaka na papieża, kończy się epoka Gierka, która dała ludziom więcej swobody i postępu, choć pogrążyła kraj w głębokim kryzysie. Sytuację pogarsza jeszcze zima stulecia. Stefania żyjąc u boku ukochanego wychowuje i wspiera dzieci, które niepostrzeżenie wchodzą w dorosłość. Antoni po ukończeniu technikum gastronomicznego w Łodzi odbywa praktykę w warszawskim Grand Hotelu. Jest zdolny i ambitny, co szybko zostaje zauważone przez przełożonych. W krótkim czasie staje się kolorowym ptakiem, nawiązuje liczne znajomości, dzięki którym osiąga swoje cele i z łatwością pokonuje liczne bariery w trudnych czasach PRL-u. Weronika natomiast uczy się w technikum krawieckim, po ukończeniu szkoły dostaje się do łódzkiej Telimeny, gdzie dzięki talentowi i pracowitości odnosi pierwsze sukcesy. Jak potoczą się losy dwojga młodych ludzi będących tak naprawdę dopiero na początku swojej życiowej drogi? Czy wszystkie plany okażą się na wyciągnięcie ręki, czy może pojawi się ktoś, kto postanowi je zniweczyć? Anna Stryjewska wrzuca swoich bohaterów w wir historycznych wydarzeń i buduje opowieść o ludziach z krwi i kości, którzy jak każdy z nas mają swoje marzenia i nadzieje na przyszłość…

44,90 zł
32,33 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

61
Podróż wołyńska. Tom 2. Sumienie zasnute mgłą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Podróż wołyńska. Tom 2. Sumienie zasnute mgłą
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.27

Kto przyjaciel, kto wróg. Dalsze losy rodziny Stawińskich, ich przyjaciół i wrogów. Banderowcy wciąż napadają na wsie i wycinają w pień Polaków. Wanda, próbując ratować życie, ucieka do lasu, ale w czasie drogi zawraca, bo nie potrafi zostawić bliskich na pastwę zbrodniarzy. Jakimś cudem udaje jej się wyjść cało z pogromu, ale niestety nie wszyscy Stawińscy mieli to szczęście. Opłakując śmierć matki, razem z ojcem i siostrami trafia do Łucka. Niestety nikt nie wie, co stało się z najmłodszym z rodzeństwa, Andrzejem, którego Zygmunt powierzył opiece Oleksandra. Sam Zygmunt nie potrafi odnaleźć się w nowych realiach, oddala się od córek, za to doskonale dogaduje się z kobietą, od której powinien trzymać się z daleka. Po ponad roku od lipcowych wydarzeń na cmentarzu zostaje odsłonięta tablica poświęcona pamięci zamordowanych przez UPA. Edward, brat Heleny, jest temu przeciwny, ale Zygmunt stawia na swoim, nie wiedząc nawet, że ściąga na bliskich kłopoty. Niedługo po odsłonięciu tablica zostaje oblana farbą, a kilka tygodni później roztrzaskana. Nad rodziną zawisa widmo przesiedlenia. „Niezwykle poruszająca historia o sekretach rodzinnych i wielkich namiętnościach na tle zawieruchy wojennej. Od tej powieści trudno się oderwać. Serdecznie polecam!” – Edyta Świętek, autorka sag Spacer Aleją Róż, Grzechy młodości i Niepołomice.

47,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,97 zł

62
Wojna bogów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Wojna bogów
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.27

Ambicje synów Ragnara nigdy się nie kończą. Co czeka ich na drodze do upragnionej chwały? Wolność, miłość, wyczekiwana zemsta, władanie wszystkimi swiońskimi królestwami… Który z braci osiągnie to, o czym marzy? Kogo spotka srogi zawód? Kolejny atak na Paryż ponownie wstrząśnie państwem Franków. Jakie skutki przyniesie osadzenie na tronie nowego-starego króla? Pod murami potężnego Konstantynopola staną przytłaczające siły zjednoczonych królestw dowodzone przez Ivara. Czy największa forteca świata upadnie pod naporem Bezkostnego? A może król Danów poniesie w końcu druzgocącą klęskę? Wojna bogów, jakiej dotąd nie widziano, wstrząśnie oboma światami. Starcie to zostanie zapamiętane po wsze czasy, zaś synowie Ragnara dokonają zaskakujących wyborów, które naznaczą przyszłość. Daniel „Dantez” Komorowski – od zawsze zainteresowany średniowieczem, ówczesnymi wojami i bitwami. Najbardziej zafascynowali go wikingowie, dzięki czemu powstała ta seria.

59,90 zł
44,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

63
Chłopiec na szczycie góry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Chłopiec na szczycie góry
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.27

Kolejna powieść autora bestsellerów Chłopiec w pasiastej piżamie i Córka komendanta, która wzrusza i zaskakuje. Kiedy mały Pierrot zostaje sierotą, zmuszony jest opuścić rodzinny dom w Paryżu i rozpocząć nowe życie ze swoją ciotką Beatrix – służącą w zamożnej austriackiej rodzinie. Jest rok 1935, a druga wojna światowa zbliża się wielkimi krokami. Miejsce, do którego trafia chłopiec nie jest zwykłym domem. To Berghof, rezydencja Adolfa Hitlera. Pierrot szybko zostaje wzięty pod skrzydła Hitlera i wrzucony do coraz bardziej niebezpiecznego nowego świata: świata terroru, tajemnic i zdrady, z którego nigdy nie będzie w stanie uciec…

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

64
Genetyka w wybranych chorobach neurologicznych u dzieci. od rozpoznania do leczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Genetyka w wybranych chorobach neurologicznych u dzieci. od rozpoznani...
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.16

Kompendium postępowania diagnostycznego oraz terapeutycznego w częstych genetycznie uwarunkowanych chorobach neurologicznych wieku dziecięcego, jak padaczka, autyzm, zespoły dysmorficzne, wybrane zaburzenia metabolizmu czy choroby nerwowo-mięśniowe. Kompendium –przygotowane przez znanych i cenionych specjalistów – składa się z dwóch części: w części I omówiono klinikę i praktyczne możliwości zastosowania badań genetycznych w wybranych, częstych zaburzeniach rozwoju, w części II przedstawiono zasady testów diagnostycznych (analizy chromosomów i sekwencjonowania eksonów) oraz wybrane aspekty zaburzeń mitochondrialnego DNA. Książka adresowana jest przede wszystkim do pediatrów oraz neurologów dziecięcych, którzy w codziennej praktyce podejmują decyzje, jaki kierunek diagnostyki przyjąć oraz jak interpretować wynik, a także zaplanować leczenie, dalsze badania i postępowanie dla rodziny. Publikacja powinna również zainteresować genetyków klinicznych.

109,00 zł
101,37 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 7,63 zł

65
Niezłe ziółko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Niezłe ziółko
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.15

Eryk, choć z Babcią Malutką spędził niewiele czasu, jest szczęśliwy, że starsza pani zatrzyma się na dłużej w jego domu. Nikt tak jak Babcia Malutka nie potrafi wysłuchać chłopca i opowiadać o dalekich podróżach. A co jeszcze ważniejsze ? nikt tak dobrze Eryka nie rozumie. Nie zawsze jednak wszystko układa się tak, jak tego pragniemy. Kiedy świat Eryka nagle pustoszeje, to, co cieszyło najbardziej, staje się udręką, przed którą nie da się uciec nawet do domku na drzewie. Ale czy Eryk musi uciekać? Czy dar mądrości, jaki otrzymał w prezencie od babci, wystarczy, by odkryć swoją wartość, nowych przyjaciół i jasne strony dorastania? To piękna historia o szukaniu i znalezieniu tego, co jest prawdziwym dziecięcym skarbem ? wiary w siebie i szacunku dla innych.

29,90 zł
20,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

66
A to historia. Opowiadania z dziejów Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
A to historia. Opowiadania z dziejów Polski
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.15

Historynek, Wierszynek i Militarek lubią się kłócić. A mają o co – z końcu jest wiele faktów w historii Polski (od pradziejów po współczesność), naszej sztuce i literaturze, o które można się spierać do rana. A że bystre z nich mole książkowe, złośliwe i dowcipne – to dobrze się tych utarczek słucha. Ilustrator: Aneta Krella-Moch

32,90 zł
23,03 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,87 zł

67
Pan Samochodzik i zagadki Fromborka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Pan Samochodzik i zagadki Fromborka
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.15

Ktoś sprzedaje niezwykle rzadkie monety po zaskakująco niskich cenach. Odkrycie tożsamości pasera to nowe zadanie Pana Samochodzika. Natychmiast wkracza on do akcji. W towarzystwie nieco męczącego magika Cagliostra, jego węża i białych myszek przybywa do Fromborka, by pomóc magistrowi Pietruszce schwytać złodzieja i odnaleźć zrabowane w czasie wojny skarby pułkownika Koeninga. Tymczasem w pobliżu już czają się Waldemar Batura – podstępny handlarz antyków, i straszliwy żelazny As – najnowocześniejszy cud techniki. Pan Tomasz, zwany przez znajomych Panem Samochodzikiem, przezwisko swoje zawdzięcza niezwykłemu wehikułowi odziedziczonemu po wuju wynalazcy. Samochód ten, choć nie grzeszy urodą, posiada niesłychane możliwości – potrafi pędzić 280 kilometrów na godzinę, a nawet… pływać! Tym pojazdem muzealnik przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, by rozszyfrować kolejne zagadki historyczne, schwytać złodziei antyków i zaskoczyć spragnionego przygód Czytelnika nietypowym rozwiązaniem sprawy!

34,90 zł
24,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

68
Lighter. Uwolnij się od przeszłości, zbliż do teraźniejszości, otwórz na przyszłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Lighter. Uwolnij się od przeszłości, zbliż do teraźniejszości, otwórz ...
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.14

NR 1 BESTSELLER NEW YORK TIMESA Ta książka sprawi, że lepiej zrozumiesz samego siebie. Leżałem na podłodze, wypłakując łzy strachu i żalu, gdy nagle mój umysł tak się wyostrzył, że po raz pierwszy spostrzegłem, jak bardzo oddaliłem się od swojego potencjału. (…) Dopro­wadzałem moje ciało i umysł do niebezpiecznych granic – aż w końcu je przekroczyłem. – YUNG PUEBLO Yung Pueblo, odkrył swoją drogę do uzdrowienia po tym, jak sięgnął dna przez uzależnienie od nar­kotyków i życie nastawione jedynie na przyjemno­ści. W swojej książce opowiada o uzdrawiającej po­dróży i sile aktywnej pracy nad sobą. Akceptacja jest pierwszym krokiem do uzdro­wienia siebie, swoich związków i świata. Tytuł oryginalny: Lighter: Let Go of the Past, Connect with the Present, and Expand the Future Tłumacz: Joanna Krystyna Radosz

49,90 zł
36,43 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

69
Lato z Ritą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Lato z Ritą
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.14

Do niewielkiego, sennego miasteczka wprowadza się tajemnicza i niezwykle atrakcyjna Rita Plat. Swoim pojawieniem się wzbudza zainteresowanie mieszkańców. Mężczyźni zaczynają się zupełnie inaczej zachowywać. Są dla kobiet czuli, prawią im komplementy, spełniają ich zachcianki, obsypują kwiatami. Zaskoczone panie nieufnie przyglądają się tym zmianom, które dla jednych stają się szansą na nowy rozdział w życiu, a dla innych powodem do oskarżeń i szukania winnych. Plotki, podejrzenia i sekrety rozgrzewają niewielką społeczność nie mniej niż wakacyjny upał. Czyżby trzymająca się na uboczu Rita miała z tym coś wspólnego?

47,90 zł
34,97 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,93 zł

70
Kolacja z Jaredem Woolfem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Kolacja z Jaredem Woolfem
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.13

Osiemnastoletnia Rose Heller miała dwa marzenia: pomagać ludziom i poznać swojego idola, Jareda Woolfa. Dzięki najlepszej przyjaciółce, która zgłosiła ją do programu Kolacja z idolem, dostała szansę na spełnienie jednego z nich. Gdy udaje jej się spotkać z popularnym muzykiem, dziewczyna przekonuje się, że świat, w którym żyje Jared Woolf, jest zupełnie różny od jej wyobrażeń. Kolacja nie przebiega tak, jakby dziewczyna sobie tego życzyła. Po zakończeniu show, Rose, z mieszanymi uczuciami wraca do swojego dawnego życia i podejmuje upragnione studia. Jared Woolf, młody gwiazdor rocka, ma wszystko, o czym tylko zamarzy, a jednak nie jest szczęśliwy. Gdy po premierze jednego ze swoich przebojów, zostaje oskarżony o stworzenie plagiatu, jego kariera wisi na włosku. Na domiar złego ulega wypadkowi samochodowemu, po którym popada w jeszcze większą apatię. Jego managerka i przyjaciółka, Katherine, stawia warunek, albo Jared zgodzi się poddać psychoterapii i wróci na właściwe tory, albo ona przestanie się zajmować jego karierą. Woolf zgadza się, ale stawia swoje żądania. Chce, żeby jego psychoterapeutką została Rose Heller, dziewczyna, którą poznał przed laty podczas telewizyjnego show. Czy Rose pamięta jeszcze o swoim nastoletnim zauroczeniu i będzie w stanie uleczyć poranionego Jareda Woolfa?

44,90 zł
38,17 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

71
Magowie bogów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Magowie bogów
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.13

Kontynuacja sprzedanego w 10 milionach egzemplarzy kultowego dzieła Ślady palców bogów. Nowe sensacyjne dowody na poparcie rewolucyjnej hipotezy o początkach naszej cywilizacji. Czy kosmiczny kataklizm zniszczył 12 000 lat temu nieznaną, wysokorozwiniętą cywilizację? Graham Hancock to jeden z najwybitniejszych i najbardziej kontrowersyjnych badaczy dziejów ludzkości. Autor bestsellerów przetłumaczonych na 27 języków. Dwadzieścia osiem lat temu Hancock zaszokował świat nauki dziełem Ślady palców bogów. Przedstawił w nim hipotezę istnienia jednej cywilizacji, pramatki wszystkich kultur. To jedno z przełomowych wydarzeń intelektualnych naszych czasów. – pisał „The Times”. W Magach bogów Graham Hancock kontynuuje naukowe śledztwo. Barwnie i z poczuciem humoru opowiada o swoich najnowszych odkryciach. Dokumentuje je publikowanymi po raz pierwszy zdjęciami i przedstawia nowe dowody, które nie pozostawiają wątpliwości: zaawansowana cywilizacja epoki lodowcowej została zniszczona przez globalny kataklizm między 12 800 a 11 600 lat temu. W Amerykę Północną i Europę uderzyły szczątki gigantycznej komety, wywołując potop na skalę światową. Przekaz o nim powtarza się w mitach wszystkich kultur. A Platon wskazuje tę datę jako czas zagłady Atlantydy... Z katastrofy ocaleli nieliczni. W późniejszych starożytnych tekstach są nazywani magami, mędrcami, tajemniczymi nauczycielami z nieba. Osiedlali się na terenach dzisiejszej Turcji (Göbekli Tepe), Libanu (Baalbek), Egiptu (Giza), Mezopotamii, Meksyku, Peru, Indonezji, przekazując ludzkości swoją wiedzę i ostrzeżenie na przyszłość. Fragment komety sprzed 12 000 lat wciąż krąży w kosmosie. Astronomiczna wiadomość zaszyfrowana przez magów bogów w Göbekli Tepe, w Sfinksie czy egipskich piramidach zapowiada, że kometa uderzy w Ziemię za naszych czasów…

72,90 zł
51,03 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 21,87 zł

72
Rwący lód - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Rwący lód
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.13

Nowy bestseller Wielkiego Mistrza Przygody zcyklu NUMA. Kurt Austin iZespół Projektów Specjalnych NUMA ruszają na Antarktydę, by zapobiec światowej zagładzie. Kilka miesięcy przed wybuchem II wojny światowej: Uczestnicy hitlerowskiej ekspedycji na Antarktydę planują założyć tam bazę wypadową dlaLuftwaffe. Plan niedochodzi do skutku, bo ich hydroplan nagle zamarza na powierzchni ukrytego jeziora. Czasy współczesne: Była pracownica NUMA, badająca góry lodowe na wodach Antarktydy, zawiadamia Rudiego Gunna, że odkryła coś, co może uratować naszą planetę, ale wniewłaściwych rękach stać się bronią, która zniszczy świat. Po tygodniach jej milczenia, Kurt Austin iJoe Zavala docierają na pokład statku, gdzie znajdują ciała zamordowanych członków załogi, zwyjątkiem mikrobiolożki, siostry magnata przemysłowego zRPA. Jako zadeklarowana obrończyni środowiska naturalnego jest wkonflikcie zbratem, który chce eksploatować bogactwa siódmego kontynentu. Od lodowców Antarktydy, przeztajne archiwa wHelsinkach, po gorące równiny Afryki Południowej, cały Zespół Projektów Specjalnych NUMA walczy zniewyobrażalnym zagrożeniem, które może doprowadzić do globalnej katastrofy. Clive Cussler to najpopularniejszy na świecie autor powieści przygodowo-sensacyjnych. Podróżnik, badacz historii katastrof morskich, poszukiwacz zatopionych wraków, sam był uosobieniem przygody, tak jak jego najsławniejszy bohater – Dirk Pitt. Clive Cussler to jedyny pisarz, którego powieści – wydawane w105 krajach – przezpół wieku nieschodzą ze szczytów list bestsellerów. Clive Cussler został nazwany Wielkim Mistrzem Przygody, który fascynuje czytelników wkażdym wieku.

54,90 zł
38,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,47 zł

73
Jej wszystkie bale - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Jej wszystkie bale
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.09

Światowy bestseller autorki serii „Bridgertonowie” sfilmowanej przez Netlixa Powieść z cyklu „Splendor” O Alexandrze Ridgeleyu wszyscy wiedzą dwie rzeczy: że jest księciem i że nie zamierza się żenić… Wszystko zmienia się, gdy płomiennoruda Amerykanka rzuca się pod koła powozu, by uratować jego siostrzeńca. Alexander nigdy jeszcze nie spotkał takiej kobiety: odważnej i pełnej temperamentu, stanowczej i słodkiej zarazem. Ale piękna nieznajoma jest służącą, a zatem kimś zupełnie nieodpowiednim dla wysoko urodzonego arystokraty... Chyba że okazałoby się, że wcale nie jest tym, kim się wydaje... Dlaczego więc udaje kogoś, kim nie jest? „Sam czar, urok i humor”. – „Romantic Times”

44,90 zł
31,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

74
Amberek. Dzień w zwierzaczkowie. Wyruszamy pociągami z kocurkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Amberek. Dzień w zwierzaczkowie. Wyruszamy pociągami z kocurkami
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.09

Bestsellerowa nagradzana seria, kochana przez dzieci w 19 krajach! Pełna uroczych postaci książka zachęca do podróży pociągami i do realizacji marzeń. Kocurek Pazurek i jego Dziadek uwielbiają pociągi. Ruszaj więc z nimi w podróż pociągami ze Zwierzaczkowa. A jest ich tyle i są tak różne, że aż trudno sobie wyobrazić! Pojedziesz Śmigającym Bawołem, kolejką górską, kuszetkami, Ekspresem Zebra i Puffaczem-Buffaczem... Po drodze wydarzy się mnóstwo nieprzewidzianych przygód. Co będzie, kiedy krowy zechcą zjeść kolację na torach kolejowych? Co, kiedy krokodyl rozłoży się na trzech siedzeniach? A co, kiedy maszynista usiądzie na swoich okularach? A może nawet z Kocurkiem Pazurkiem poprowadzisz pociąg? • Pięknie ilustrowane opowieści o niewiarygodnych przygodach mieszkańców Zwierzaczkowa pokazują na wesoło, ale bardzo fachowo, na czym polega praca w różnych zawodach. I co w każdej pracy jest najważniejsze. • Niepowtarzalne ilustracje Sharon Rentty tworzą baśniowy świat, gdzie wszyscy sobie pomagają, starają się, uczą, pracują i spełniają marzenia o wymarzonym zawodzie.

49,90 zł
34,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

75
Polska i Krzyż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Polska i Krzyż
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.09

Piękno, niezachwiana moc i potęga Krzyża. Związanie losów Rzeczypospolitej, od narodzin po dzień dzisiejszy, z Krzyżem oraz nieprzemijająca nadzieja pokładana w Chrystusie – to temat tej książki. Wybitni autorzy i uczeni, wielcy patrioci, utrwalają słowem, a mistrz Adam Bujak obrazem wizerunek Polski wiernej Bogu od jedenastu wieków. Bez chrześcijaństwa nie byłoby ani naszego państwa, ani naszego narodu. Krzyż od wieków funkcjonuje zarówno w duszy człowieka, jak i w przestrzeni publicznej – wywierając zbawienny wpływ w obu przypadkach. Połączenie słowa z obrazem, specjalność edytorska Białego Kruka, osiąga tu mistrzostwo. Teksty zapoznają nas nie tylko z ważnymi wydarzeniami historycznymi, ale także pomagają zrozumieć bogactwo ukrytych nieraz lub zapomnianych znaczeń ikonograficznych. Zdumiewa wielość i różnorodność form przedstawień Krzyża i Ukrzyżowanego. Mamy tu krzyże pasyjne, liturgiczne, ołtarzowe, brackie, pokutne, papieskie, herbowe, jako symbole władców itd. Krzyże w świątyniach, w polach, w rękach wiernych i utwierdzone na szczytach katedr lub pomników (jak np. uwidoczniony na okładce Zygmunt III stojący na kolumnie przed Zamkiem Królewskim w Warszawie). Krzyż Chrystusowy od początku stał się znakiem, któremu się sprzeciwiają. Tak bywało dawniej, tak jest i teraz, co w tej książce też zostało ukazane. Celem tej publikacji jest z jednej strony poszerzenie wiedzy historycznej i delektowanie się pięknem prezentowanych wybitnych dzieł sztuki, a z drugiej strony – obrona Krzyża. Zgodnie z tym, do czego wzywał nas wielki papież św. Jan Paweł II: „Brońcie Krzyża od Giewontu po Bałtyk! Brońcie Krzyża, nie pozwólcie, aby imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym, rodzinnym”.

69,00 zł
50,37 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,63 zł

76
Oftalmogenetyka. Genetycznie uwarunkowane choroby narządu wzroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Oftalmogenetyka. Genetycznie uwarunkowane choroby narządu wzroku
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.08

Oftalmogenetyka. Genetycznie uwarunkowane choroby narządu wzroku jest pierwszym polskojęzycznym i jednym z zaledwie kilku na świecie, monograficznym opracowaniem poświęconym genetycznie uwarunkowanym chorobom oczu i doskonale uzupełnia braki w tej dziedzinie w obowiązujących podręcznikach okulistyki i genetyki. Publikacja została napisana przez zespół autorów na co dzień zajmujących się problematyką oftalmogenetyki, zarówno od strony klinicznej, jak i naukowej oraz dydaktycznej. W przystępny sposób przedstawia trudne zagadnienia rzadkich i niezwykłych chorób, na temat których trudno znaleźć bliższe informacje w innych podręcznikach i monografiach. Książka jest skierowana przede wszystkim do lekarzy posiadających specjalizację oraz specjalizujących się w zakresie okulistyki oraz genetyki klinicznej, ale może być również źródłem cennej wiedzy dla innych specjalistów i ambitnych studentów medycyny. Niezbędna dla nowoczesnego lekarza praktykującego w XXI wieku.

219,00 zł
203,67 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 15,33 zł

77
Pakiet. Auris / Częstotliwość śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Pakiet. Auris / Częstotliwość śmierci
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.07

2 tomy bestsellerowej serii z niespotykanym duetem śledczym – teraz w pakiecie! Młoda podcasterka, Jula Ansorge, która specjalizuje się w rehabilitacji niesłusznie skazanych za zbrodnie, i oskarżony o morderstwo genialny fonetyk sądowy, Matthias Hegel. Auris: Najdrobniejsza zmiana tonu głosu wystarcza Matthiasowi Heglowi, by odróżnić prawdę od kłamstwa. Dzięki jego pomocy udało się zatrzymać wielu przestępców, ale czyżby tym razem słynny berliński profilersam skłamał…? Matthias Hegel niespodziewanie informuje policję, że w bestialski sposób zamordował kobietę… Jest młoda i wierzy w prawdę. Czy to śmiertelny błąd? Jula Ansorge po traumatycznych przeżyciach stworzyła podcast na temat prawdziwych zbrodni. Prowadzi własne śledztwa, poszukując dowodów niewinności oskarżonych. Nie wierzy w winę Hegla. Gdy jednak głębiej wnika w sprawę, wpada w wir zbrodni, gdzie sama może stać się ofiarą… Częstotliwość śmierci: „Ratunku, moje dziecko zniknęło! Tu jest… krew…”. Potem odgłos walki i paniczny telefon matki pod numer alarmowy 112 się urywa. Jeżeli z fragmentu tego nagrania ktoś jest wstanie wyciągnąć informacje mogące uratować dziecko, to tylko fonetyk sądowy, Matthias Hegel –którego niektórzy nadal uważają za mordercę. Jula Ansorge, poszukiwaczka prawdy, twórczyni podcastów kryminalnych, znalazła dowody oczyszczające Hegla z zarzutu morderstwa. Ale wtedy aż nazbyt dobrze poznała ciemną stronę wybitnego profilera. Teraz Hegel znowu potrzebuje jej pomocy. Jula się waha. Czy może mu ufać? Hegel przekonuje, że chce ratować dziecko i matkę, która też jest w niebezpieczeństwie. A poza tym obiecuje Juli osobistą przysługę – wyjawi, co naprawdę stało się z jej bratem.Razem wpadają w wir nieoczekiwanych zbrodniczych rozgrywek, gdzie nikt nie jest tym, kim się wydaje i nikt nie jest bez winy, nawet jeśli ma dobre intencje.

69,90 zł
48,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

78
Pakiet. Mój obrońca / Zakazany mężczyzna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Pakiet. Mój obrońca / Zakazany mężczyzna
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.05

Pakiet dwóch bestsellerów „New York Timesa”. Mój obrońca: Jego ramiona i jego miłość chronią cię przed niebezpieczeństwem. Lecz czy ochronią was przed przeszłością? Camille Logan, słynna top modelka i rozpieszczona córeczka bogatego tatusia. – Tak widzi ją świat. Nikt nie wie, że za tą fasadą kryją się ponure przeżycia. Jake Sharp, były komandos i ochroniarz. Twardy i oschły. – Tak widzi go świat. Nikt nie wie, że pod tym pancerzem kryje się ból i poczucie winy. Nagle przychodzi pierwszy anonim. Ktoś grozi Camille śmiercią. Jej ojciec wynajmuje Jake’a... Jake potrzebuje rozgrzeszenia. A teraz potrzebuje Camille. Lecz wie, że nie może mieć jednego i drugiego… Zakazany mężczyzna: Noc, o której ona nie potrafi zapomnieć… Pragnienie, przed którym nie potrafi uciec… Annie nigdy jeszcze nie zaznała z żadnym mężczyzną tej „iskry” – tej natychmiastowej chemii, która odbiera oddech i mąci zmysły. Aż do wieczoru z przyjaciółmi w barze, gdy poznaje obłędnie seksownego i tajemniczego Jacka. To, co ich połączyło, to nie iskra. To eksplozja. Jack obiecuje, że posiądzie ją całą. I w stu procentach spełnia obietnicę.Annie, przytłoczona intensywnością ich jednej wspólnej nocy, ucieka z pokoju hotelowego. Jest przekonana, że mężczyzna, który ma na nią tak potężny wpływ i z taką łatwością poddaje ją swojej woli, musi być niebezpieczny. Ale weszła w to już za głęboko. A Jack jest nie tylko niebezpieczny. Jest zakazany...

54,90 zł
38,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,47 zł

79
Hellrider I Walk Among You LP PICTURE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Hellrider I Walk Among You LP PICTURE, Winyl
Iced Earth, Soulfood
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.02

222,90 zł
Powiadomienie
80
Amberek. Miś Tuliś piecze ciasteczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Amberek. Miś Tuliś piecze ciasteczka
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.01

Kipiące radością, kuszące cudownymi zapachami i smakami, zaskakujące kulinarne przygody rozczulającego Misia o wielkim sercu i jego przyjaciół. I zachęta dla dziecka do spróbowania czegoś nowego. Misia Tulisia kochają dzieci w 30 krajach! „Miś Tuliś to współczesna klasyka!” – „Guardian” Miś Tuliś uwielbia pyszne miodowe ciasteczka, ale nagle jego miodek znika… Czy Tuliś da się przekonać owcom i spróbuje czegoś innego i nowego: jagód, marchewek czy orzechów? A może nawet to polubi? Miś Tuliś to ulubiony przyjaciel milionów dzieci na całym świecie. Ma do podarowania tyle dobroci i czułości, i „tyle przytuleń-że-aż”. Rozczula, wzrusza, bawi i rozśmiesza. Łagodnie i z humorem w kipiących akcją, przepięknie ilustrowanych książkach oswaja najmłodszych z nowymi doświadczeniami i przeżyciami o silnym ładunku emocjonalnym. Takimi, które zapamiętuje się na całe życie, jak pierwszy śnieg i magia Gwiazdki, pierwszy dzień w przedszkolu czy pierwszy wyjazd pod namiot. Miś Tuliś dodaje otuchy, gdy dziecko próbuje czegoś nowego, gdy nie może sobie z czymś poradzić i gdy coś przeskrobie. Zawsze bardzo się stara, choć nieraz mu się nie udaje. Zawsze szczery, gotów pomóc innym, jak każde dziecko pragnie miłości i szuka przyjaciół, którzy mu pomogą, pocieszą i zachęcą, by nigdy się nie zniechęcał. Seria o Misiu Tulisiu pokazuje, jak pełna życzliwości i wzajemnej akceptacji umiejętność bycia w grupie daje radość, poczucie własnej wartości i pomaga przezwyciężyć obawy przed nieznanym. W Amberku ukazało się już 9 tomów w twardej oprawie na kredowym papierze. Są znakomitym prezentem i – jak pisze „Times” – idealnymi książkami na dobranoc. „Guardian” nazywa je współczesną klasyką ilustrowanej literatury dziecięcej. David Melling to jeden z najbardziej znanych i lubianych na świecie brytyjskich autorów i ilustratorów książek dla dzieci, wyróżniających się poczuciem humoru, ujmującymi postaciami, uroczymi ilustracjami i pełnym ciepła i czułości przesłaniem. Jest twórcą książek nominowanych do najważniejszych nagród, m.in. Smarties Book Award, m.in. trylogii o dzielnym rycerzu: Umykający całusek, Śpij dobrze, dobry rycerzu, Trzy życzenia. David Melling serię o Misiu Tulisiu napisał dla swoich dzieci. Pomysł przyszedł mu do głowy, kiedy czytał synkowi, który – tuż przed pójściem spać – mocno przytulił się do niego. Było to „przytulenie zmęczone”. Następnego ranka było „przytulenie śniadaniowe” i tak powstała zabawa w przytulenia. Wtedy miał już w szkicowniku misia, który szukał przygody… Wszystkie tomy są zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami i przeżyciami z życia Mellinga i jego dzieci. Ta autentyczność, ponadczasowość i uniwersalność emocji pomaga maluchom tak mocno identyfikować się z Tulisiem i jego przyjaciółmi na co dzień przy zdobywaniu nowych doświadczeń.

49,90 zł
34,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

81
Kazachstańskie noce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Kazachstańskie noce
Dostępny
42 szt.

"Kazachstańskie noce" to zbiór opowiadań opisujących prawdziwe wydarzenia ? przeżycia Polaków wtrąconych do więzień, wywiezionych do łagrów i zesłanych w głąb Rosji sowieckiej. Autorka opisuje codzienność łagiernej pracy, bezkres stepów, relacje i więzi ludzkie. Mimo formy nowelistycznej treść opowiadań nie jest fikcyjna. Naglerowa czerpała także z własnych doświadczeń ? aresztowano ją w 1940 r. za działalność pisarską. W drugiej części tomu znajdują się sprawozdania z jej przesłuchań, którym niezwykle sprawne pióro Naglerowej nadało walor artystyczny, przez co można wpisać je w dział literatury pięknej. Wszystko to jest świadectwem poniewierki i męczeństwa Polaków zesłanych właśnie za to, że byli Polakami.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

82
Alberto Marvelli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Alberto Marvelli
Dostępny
80 szt.

W książce zaprezentowano historię, strukturę organizacyjną, założenia programowe, sfery działania, przygotowanie religijne i moralne członków Włoskiej Akcji Katolickiej, biografię wybitnego włoskiego działacza społecznego Alberta Marvellego (1918?1946), nazwanego przez biografów ?robotnikiem miłosierdzia?, oraz wybór jego pism ("Dziennik", "Listy", "Przemówienia do młodzieży", "Rozważania duchowe", "Fragmenty polityczne"). Na przykładzie życia Marvellego przedstawiono wpływ formacji religijnej na zaangażowanie w służbę społeczną i jej odniesienia ideowe. Alberto Marvelli The book presents the history, organizational structure, major objectives, spheres of action, religious and moral preparation of the members of the Italian Catholic Action. It also explores the life of an eminent social activist Alberto Marvelli (1918?1946), called by his biographers ?a labourer of mercy?, and discusses his selected works ("Diary", "Letters", "Speeches to the Youth", "Spiritual Reflections", "Political Fragments"). On the example of Marvelli?s life, the author shows the influence of religious formation on the commitment to social service and its ideological references.

41,00 zł
34,44 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,56 zł

83
Dzieła Wybrane. Tom IV. Nasze obyczaje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dzieła Wybrane. Tom IV. Nasze obyczaje
Niedostępny
Brak

Czwarty tom cieszącej się niesłabnącą popularnością wśród czytelników serii Dzieła wybrane o. Jacka Salija OP, poświęcony jest rozważaniom nad katolicką moralnością. Prawo moralne otwiera przestrzeń duchową, dostępną na tej ziemi wyłącznie człowiekowi, w której możemy realizować wszystko, co prawdziwie ludzkie: miłość, wolność, sens. O. Salij przypomina, że przestrzeganie Bożych przykazań jest realizowaniem wolności i dojrzałości oraz powołania na przyjaciół Bożych i słuchaczy Jego zbawczego słowa.

79,00 zł
55,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,70 zł

84
Tatiana i pan Wogelkow - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Tatiana i pan Wogelkow
Dostępny
150 szt.

Wnuczka Polki ze Lwowa i ukraińskich aktywistów sprząta domy na emigracji. Potomek Niemców osiadłych na krakowskim Podgórzu prowadzi antykwariat w kamienicy po pradziadku. Ona pragnie znowu poczuć się sobą, ale nie pamięta, co to znaczy. On chce być prawdziwym mężczyzną, jednak zdradzają go własne przekonania. Na przecięciu ich pozornie różnych światów dochodzi do wybuchu. ?Tatiana i pan Wogelkow" to ciepła opowieść o przemianie i odkrywaniu siebie, o mierzeniu się z ocenami, przyzwyczajeniami i brakiem odwagi. O tym, co wynosimy z domów, i tym, co nas warunkuje i ogranicza.

49,99 zł
36,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,00 zł

85
Bellum et Artes - Casus Silesiae - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Bellum et Artes - Casus Silesiae
Dostępny
9 szt.

Sztuki piękne i religia na Śląsku podczas wojen w XVII wieku / Fine Arts and Religion in Silesia During the Wars in the 17th Century

50,00 zł
39,00 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 11,00 zł

86
Pomaluj Bajkę. Calineczka. Czerwony Kapturek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pomaluj Bajkę. Calineczka. Czerwony Kapturek
Dostępny
4 szt.

Poznaj dwie niezwykłe dziewczynki: jedną wyrosłą z małego nasionka, drugą odwiedzającą ukochaną babcię w lesie. Sięgnij po kredki i dodaj kolorów tym niezwykłym opowieściom. Seria bajkowych malowanek, ilustrujących najsłynniejsze baśnie świata. W komplecie zestaw naklejek.

6,05 zł
4,99 zł

Rabat 17,5%
oszczędzasz 1,06 zł

87
Czytam po angielsku. Piosenki angielskie  dla dzieci A0-A1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
72,99 zł
51,09 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 21,90 zł

88
Czytam po angielsku. Rymowanki angielskie dla dzieci A1-A2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
86,94 zł
60,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,08 zł

89
Piosenki i rymowanki do nauki angielskiego dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Piosenki i rymowanki do nauki angielskiego dla dzieci
Dostępny
8 szt.

Piosenki i rymowanki do nauki angielskiego dla dzieciPierwsze angielskie książeczki dla dzieci to pakiet dwóch bogato ilustrowanych książeczek ze znanymi i lubianymi utworami do wspólnego czytania, słuchania i śpiewania oraz oswajania się z językiem angielskim.Dzięki rytmicznym tekstom z nagraniami native speakerów zabawa trwa w najlepsze, a nowe słówka i zwroty wpadają do głowy niepostrzeżenie. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość porównywania oryginału z polskim tłumaczeniem, które zaspokoi dziecięcą ciekawość i zachęci do dalszej nauki. Nauka angielskiego z bohaterami angielskich piosenekDokąd zmierza migocząca gwiazdka? Gdzie pajączek schował się przed deszczem? Na co wbiegła mała myszka? Z czym wojuje Scott Lwie Serce? Poznaj bohaterów tradycyjnych brytyjskich piosenek, zaśpiewaj o nich i rozpocznij swoją pierwszą anglojęzyczną przygodę! Pierwsze angielskie książeczki dla dzieci to:tradycyjne brytyjskie utwory oryginalny tekst wraz z polskim tłumaczeniemtłumaczenia trudniejszych słóweknagrania mp3 native speakerówdowcipne i rozbudzające wyobraźnię ilustracje

45,23 zł
31,66 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,57 zł

90
Angielski. Słownik obrazkowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Angielski. Słownik obrazkowy
Dostępny
26 szt.

Ilustrowany tematyczny słowniczek angielsko-polski ułatwi dzieciom poznawanie podstawowych angielskich słów. Dzięki zabawnym obrazkom dziecko łatwiej zapamięta i ich pisownię. Słownik został opracowany dla najmłodszych dzieci rozpoczynających swoją przygodę z językiem angielskim. Zawiera hasła angielskie z przykładami ich użycia. Stanowi wsparcie dla maluchów uczących się tego języka. Piękne i dowcipne ilustracje pomagają zapamiętać dane hasło.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

91
Wielka księga nalewek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wielka księga nalewek
Niedostępny
Brak

`Przewodnik wraz z przepisami po szlachetnym alkoholu który w domowych warunkach możemy uczynić.` Nalewki są najbardziej tradycyjnym polskim alkoholem. Pewnie większość z nas choć kilka razy w życiu próbowała samodzielnie wyprodukować alkoholowy smakołyk. Wytrawną nalewkę do mięs lub słodką, dobrze zastępującą likier - do kawy. W polskich domach nalewki od wieków robiło się w tysiącach odmian, stosując różnorodne receptury. Sekrety robienia nalewek przechodziły w rodzinie z pokolenia na pokolenie...

19,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

92
Co się kryje w krainie księżniczek? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Co się kryje w krainie księżniczek?
Dostępny
6 szt.

Odszukaj ponad 1000 przedmiotów, towarzysząc wróżkom Wioli i Tulip oraz księżniczkom Róży i Lili w ich niezwykłych zabawach w magicznych krainach. - ponad 1000 przedmiotów do odnalezienia - udana zabawa w odszukiwanie przedmiotów na wiele godzin - książka rozwija wyobraźnię, spostrzegawczość i kreatywne myślenie - kolorowe, nowoczesne ilustracje.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

93
Puzzle 3w1 Bohaterowie krainy lodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,99 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,1%
oszczędzasz 2,00 zł

94
Co się kryje w krainie wróżek? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Co się kryje w krainie wróżek?
Niedostępny
Brak

Odszukaj ponad 1000 przedmiotów, towarzysząc wróżkom Wioli i Tulip oraz księżniczkom Róży i Lili w ich niezwykłych zabawach w magicznych krainach. - ponad 1000 przedmiotów do odnalezienia - udana zabawa w odszukiwanie przedmiotów na wiele godzin - książka rozwija wyobraźnię, spostrzegawczość i kreatywne myślenie - kolorowe, nowoczesne ilustracje.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

95
Kto, gdzie, kiedy? Książka z okienkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kto, gdzie, kiedy? Książka z okienkami
Niedostępny
Brak

Książka całokartonowa z kolorowymi ilustracjami i ponad 130 okienkami. W okienkach mały czytelnik znajdzie wiele informacji i ciekawostek z różnych dziedzin nauki. Wszystkie opisy opracowano w bardzo zwięzłej formie i opatrzono kolorowymi ilustracjami. Otwieraj kolejne okienka i sprawdzaj kto, gdzie, kiedy…

34,99 zł
27,64 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

96
Ania z Zielonego Wzgórza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ania z Zielonego Wzgórza
Niedostępny
Brak

Książki bez których nie sposób sobie wyobrazić kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Te uniwersalne opowieści już od pokoleń wzruszają, zachwycają i inspirują młodych czytelników. W serii "Klasyka dla młodzieży": - Antoine de Saint-Exupery Mały Książę - Antonina Domańska Historia żółtej ciżemki - Mark Twain Przygody Tomka Sawyera - Mark Twain Przygody Hucka Finna - Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy - Janusz Korczak Król Maciuś Pierwszy - Carlo Collodi Pinokio - Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza - Jan Brzechwa Akademia pana Kleksa - Frances Hodgson Burnett Tajemniczy ogród - Daniel Defoe Przypadki Robinsona Kruzoe

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

97
Sulejman II Wspaniały (wydanie pocketowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Sulejman II Wspaniały (wydanie pocketowe)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Osmański padyszach Sulejman II (1520-1566)był jednym z najwybitniejszych władców ery nowożytnej. Jego panowanie odcisnęło piętno na olbrzymim terytorium Europy i Azji, ponieważ za sprawą wielu zwycięskich kampanii wojennych, był on władcą imperium liczącego 14 mln 702 tys. kilometrów kwadratowych. Prawie pół wieku panowania Sulejmana II to nie tylko podboje, największy osmański zdobywca był także najlepszym spośród Osmanów prawodawcą, niezłym poetą i mecenasem wszelkich sztuk. Jego panowanie to szczytowy rozwój Imperium Osmańskiego i `złoty wiek` w literaturze, sztuce i architekturze.

11,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,00 zł

98
Emil i detektywi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Emil i detektywi
Dostępny
566 szt.

Jeśli chcecie wiedzieć co się stało podczas pewnej podróży z Neustadt do Berlina i gdzie się podziały wszystkie pieniądze Emila Jeśli lubicie historie mrożące krew w żyłach, pościgi, zasadzki i sporą dawkę dobrego humoru... To jest książka dla Was. Kryminalna powieść dla dzieci z pięknymi ilustracjami Joanny Rusinek.

44,99 zł
34,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,80 zł

99
Emil i detektywi (wersja limitowana - książka z audiobookiem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Emil i detektywi (wersja limitowana - książka z audiobookiem)
Erich Kastner, Jung-off-ska
Dostępny
472 szt.

Czytaj i słuchaj w mistrzowskim wykonaniu. Jeśli chcecie wiedzieć co się stało podczas pewnej podróży z Neustadt do Berlina i gdzie się podziały wszystkie pieniądze Emila Jeśli lubicie historie mrożące krew w żyłach, pościgi, zasadzki i sporą dawkę dobrego humoru... To jest książka dla Was. Kryminalna powieść dla dzieci z pięknymi ilustracjami Joanny Rusinek. LIMITOWANA WERSJA Z AUDIOBOOKIEM. Czyta: Piotr Fronczewski.

49,99 zł
37,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 12,00 zł

100
Mania czy Ania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Mania czy Ania
Dostępny
707 szt.

Letnie kolonie, tłum dzieci, a wśród nich Ania i Mania. Dziewczynki podobne do siebie jak dwie krople wody. Jak to możliwe? Nikt tego nie wie. Na początku nic nie zapowiada przyjaźni, ale szybko okazuje się, że łączy je znacznie więcej, niż myślą. Wówczas wpadają na szalony pomysł. Jeżeli plan się powiedzie, ich życie całkowicie się zmieni, już na zawsze...

44,99 zł
34,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,80 zł

Wróć do góry