hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.05.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 3 maja 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Sztuka współczesna (Roman Konik), na drugim Tatry. Cztery pory roku (Mieczysław Żbik). Kolejny produkt to Szkicownik dla kreatywnych. Rysuj, gryzmol i koloruj (Jacky Bahbout) oraz Wielkie bitwy i armie (praca zbiorowa).
1
Sztuka współczesna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka współczesna
Dostępny
226 szt.

Niniejsza książka jest adresowana do tych, którzy choć raz w życiu oglądając dzieła młodych artystów podczas wizyty w muzeum lub w galerii sztuki współczesnej, pytali ściszonym głosem, czy to, na co patrzą lub to, czego słuchają, jest naprawdę sztuką? Oczywiście, w obliczu sztuki awangardowej lub postawangardowej możemy skapitulować i zgodzić się z tym, że współczesna sztuka jest niedostępna naszej wrażliwości z powodu naszej własnej niewiedzy i gburowatości. Przyjmując taką postawę, możemy zignorować naturalny odruch odrzucenia czy lekceważenia, jaki wywołują w nas współczesne dzieła i mimo wszystko doszukiwać się w nich czegoś wartościowego. Jest też drugie rozwiązanie, dość ryzykowne, ale dające zdecydowanie więcej satysfakcji ? możemy podjąć trud refleksji i w akcie odwagi powiedzieć wprost, że król jest nagi, zaś to, co w dużej mierze ma do zaproponowania sztuka współczesna, to zwykły humbug i figiel. Roman Konik, filozof, historyk idei, estetyk, pisarz i publicysta, autor licznych artykułów, monografii naukowych i powieści, profesor filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim.

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

14 osób kupiło
2
Tatry. Cztery pory roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatry. Cztery pory roku
Dostępny
22 szt.

Ten piękny album wybitnego artysty fotografa Mieczysława Żbika opowiada o najwspanialszych górach Europy środkowej. Autor przez wiele lat z wielkim entuzjazmem i profesjonalizmem utrwalał obrazy Tatr polskich i słowackich. Ukazał ich triumfujące piękno, ale także grozę i tajemnicę. Uchwycił różnorodność Tatr Wysokich, Zachodnich i Bielskich, majestatyczne szczyty, skaliste granie, turnie o poszarpanych kształtach, spokojne doliny, stawy, w których przegląda się niebo, rośliny i zwierzęta - te unikatowe i te dobrze znane Tatry dzikie i nieokiełznane, a jednocześnie bliskie, fotografowane sercem. Zachwyca nie tylko uroda gór, ale i niezwykły czar klasycznej fotografii. Adam Bujak w słowie wstępnym daje znakomitą rekomendację autorowi: "Z nieukrywanym podziwem patrzyłem na świetnie skomponowane fotografie. Mieczysław Żbik potrafi wydobywać nastroje, klimaty. Czuje światło i umie dać temu wyraz. No i świetnie zna góry, wędrował po nich przez kilkanaście lat swojego życia, bez czego niemożliwe byłoby takie zgłębienie tematu. Album Tatry. Cztery pory roku to wspaniała, imponująca wizytówka Tatr, które autor fotografował i po polskiej, i po słowackiej stronie. Bardzo dobrze, że wydawca zdecydował się zamieścić w albumie również fotografie czarno-białe, jest w nich bowiem odwołanie się do stylu starego mistrza. Kiedy patrzę na ten album, to wzdycham: jakże piękna jest fotografia klasyczna! Z wielką przyjemnością polecam wszystkim tę książkę, bije z niej wielkie umiłowanie gór, podziw i respekt wobec nich".

103,95 zł
75,88 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 28,07 zł

4 osoby kupiły
3
Szkicownik dla kreatywnych. Rysuj, gryzmol i koloruj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkicownik dla kreatywnych. Rysuj, gryzmol i koloruj
Dostępny
19 szt.

Książka pełna zabawnych i twórczych ćwiczeń zachęcających i inspirujących dzieci, które uwielbiają rysować. Dzieci kochają bazgroły, od regularnych i geometrycznych po pełne krzywizn. Książka Siatki z kartkami w kratkę zachęca np. do wykreślenia miasta zbudowanego z pudełek, naszkicowania gromady ludzi, przekształcenia trójwymiarowej siatki w robota czy zamiany zwykłych kresek w zabawne buźki. Książkęzaczynająrysunkowe porady i zachęty do ich wypróbowania. Jak rysować postacie, używając kilku prostych kształtów, jak oddać wyraz twarzy tylko paroma kreskami. Potem szybko przechodzi do ćwiczeń z większą dozą dowolności, które skłaniają do uruchomienia wyobraźni. Książka zachęca młodych czytelników odbiorców do `zaprojektowania motyla` czy `wynalezienia maszyny`. Strony z siatkami pomagają dzieciom tworzyć fantastyczneobrazki. A wszystko pełne barw.

31,90 zł
23,29 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,61 zł

3 osoby kupiły
4
Wielkie bitwy i armie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie bitwy i armie
Dostępny
30 szt.

Poznaj najważniejsze dla historii świata konflikty zbrojne.Dzięki pełnym dramatyzmu ilustracjom oraz przejrzystym wykresom, w książce Wielkie Bitwy i armie zgłębiamy taktykę wykorzystywaną przez najodważniejszych geniuszy wojskowości oraz poznajemy waleczność żołnierzy tworzących najpotężniejsze w historii armie. Przekrojowe, szczegółowe ilustracje ożywiają starcia i pozwalają znaleźć się bezpośrednio na polu bitwy, zajrzeć za jej kulisy, poznać taktykę wojenną i uzbrojenie najróżniejszych armii oraz ich błyskotliwych przywódców.

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

3 osoby kupiły
5
Jak nie być spinka przy krawacie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak nie być spinka przy krawacie
Dostępny
257 szt.

Marcelina Żurowska całe życie czuła się jak spinka przy krawacie swojego męża, sławnego adwokata. Polonistka z zawodu, malarka i żeglarka z zamiłowania wszystko poświęciła rodzinie. Gdy adwokat umiera na sali rozpraw, kobieta musi stawić czoła schedzie po mężu, swoim pasjom i dwóm mafiom. Z całej plejady ochroniarzy, policjantów i prawników najbardziej godnym zaufania wydaje się miejscowy lump.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

3 osoby kupiły
6
Szalone oczka. Wesoła wieś. Naklejkowe przygody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szalone oczka. Wesoła wieś. Naklejkowe przygody
Dostępny
3 szt.

Przygotuj się na pyszną zabawę z mieszkańcami wiejskiego gospodarstwa! W tej książce znajdziesz zagadki, gry i ponad 250 naklejek, które na długie godziny zajmą każdego małego miłośnika sielskiego życia.

12,99 zł
10,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
7
Gorący Romans Duo 5/Nie wódź mnie na pokuszenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorący Romans Duo 5/Nie wódź mnie na pokuszenie
Dostępny
8 szt.

GR.1272A Katherine Garbera ? Nie wódź mnie na pokuszenie (The Wedding Dare) Quinn jest producentką i filmuje ślub swojej przyjaciółki celebrytki. Wśród gości weselnych spotyka Logana. W czasach studenckich byli parą. Teraz Logan ma opinię bezwzględnego biznesmena, który w każdej sytuacji musi wygrać. Ale chyba nie dotyczy to miłości? Przez wzgląd na dawne dobre czasy spędzają razem noc. Okazuje się jednak, że w łóżku Logan, znakomity jako kochanek, nadal musi być zwycięzcą. Quinn pragnęłaby z nim być, ale nie znosi, gdy ktoś nad nią dominuje... GR.1272B Yvonne Lindsay ? Choćby jedna noc (One Night Consequence) Fletcher jedzie w góry, by odpocząć. Jest zdumiony, gdy w hotelu wita go Stevie, żona zmarłego przyjaciela. Zawsze mu się podobała, ale jako żona kumpla była niedostępna. Teraz prowadzi hotel butikowy w dawnym domu rodzinnym. Cieszy się wolnością, nie chce nowego związku. Obecność Fletchera budzi w niej wspomnienia, a także pożądanie. Ulegając chwili, puka do jego drzwi. Chce spędzić z nim noc i rano go pożegnać?

21,99 zł
15,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,00 zł

3 osoby kupiły
8
Medical 5/Zawsze mi ciebie brakowało - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medical 5/Zawsze mi ciebie brakowało
Dostępny
12 szt.

Med.681 Scarlet Wilson ? Zawsze mi ciebie brakowało (Marriage Miracle in Emergency) Lachlan Brodie i Iris Conway osiem lat temu się rozwiedli. Przypadek sprawia, że ich drogi znów się schodzą. Lachlan przyjmuje pracę na oddziale ratunkowym szpitala uniwersyteckiego w Dublinie, nie wiedząc, że szefuje tam jego była żona. Pomimo początkowych napięć oraz zgrzytów zaczynają z sobą rozmawiać, coraz częściej i coraz szczerzej. I coraz lepiej rozumieją, dlaczego ich związek się rozpadł. Iris uważa, że wina była po jej stronie, ale Lachlan ku jej zaskoczeniu nie chce szukać winnych. Woli wykorzystać to, czego przez ten czas nauczyło ich życie, i proponuje Iris randkę...

13,99 zł
10,99 zł

Rabat 21,4%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
9
Wszędzie i zawsze? Żydzi Obraz społeczności żydowskiej w prasie i publicystyce obozu narodowego w P - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszędzie i zawsze? Żydzi Obraz społeczności żydowskiej w prasie i publ...
Dostępny
1 szt.

W okresie międzywojennym Żydzi stanowili drugą pod względem liczebności mniejszość narodową w Rzeczypospolitej. Mniejszość żydowska nie miała charakteru terytorialnego, jej przedstawicieli można było spotkać na terenie całego państwa, choć oczywiście ich rozmieszczenie nie było równomierne. Tak zwana kwestia żydowska stanowiła jedno z istotniejszych zagadnień w ówczesnej Polsce, dotykających wszystkich sfer życia. Z pewnością była zagadnieniem pierwszoplanowym dla zwolenników szeroko rozumianego obozu narodowego. Rzecz jasna tematyka żydowska zajmowała również poczesne miejsce w ówczesnej prasie i publicystyce narodowej ? nieprzypadkowo mówi się o żydocentryzmie przekazu narodowców. Liczba publikacji dotyczących społeczności żydowskiej gwałtownie wzrosła po 1931 roku i utrzymała się na wysokim poziomie do schyłku roku 1938. Pole badawcze jest zatem niezwykle szerokie, także z powodu podziału obozu narodowego w latach 30. na liczne grupy, nierzadko nastawione do siebie nieprzychylnie. Opinie ? brzmiące dla współczesnego czytelnika często dość egzotycznie ? wyrażane na łamach prasy i w publicystyce, dotyczące tak licznej społeczności żydowskiej w ostatnim okresie jej istnienia w warunkach polskiej niepodległości pozwalają lepiej zrozumieć skomplikowane relacje polsko-żydowskie oraz wielonarodowe społeczeństwo, którego już nie ma.

78,00 zł
4 osoby kupiły
10
Bitwa grunwaldzka 1410 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitwa grunwaldzka 1410
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Bitwa stoczona w roku 1410 pod Grunwaldem i Stębarkiem przez połączone siły Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego z wojskami Zakonu Krzyżackiego należy do najważniejszych wydarzeń w dziejach Europy. Wiąże się z nią zasadnicza przemiana w układzie sił na kontynencie. Zapoczątkowany został zmierzch imperium utworzonego przez niemieckie zakony rycerskie na południowych i wschodnich wybrzeżach Bałtyku. Jednocześnie rozpoczęła się złota epoka w dziejach Polski i Litwy połączonych pod panowaniem dynastii jagiellońskiej.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
11
Zamiast suplementów. Jedz świadomie! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamiast suplementów. Jedz świadomie!
Dostępny
13 szt.

Zamiast stosować liczne suplementy, przyjrzyj się swoim codziennym posiłkom i zastanów się, czy służą Twojemu zdrowiu. Zdrowa dieta połączona z codzienną aktywnością fizyczną niewątpliwie wspomaga przemianę materii, zwiększa odporność na infekcje, wpływa korzystnie na nastrój, wygląd i samopoczucie. Nasze propozycje to ponad 100 przepisów, zróżnicowanych pod względem składników i technik kulinarnych. Wykorzystaj je w codziennym jadłospisie, dopasowując do indywidualnych potrzeb i preferencji smakowych, a w twojej diecie nie zabraknie najważniejszych witamin i minerałów. W niedoborach żelaza idealną propozycją będzie gulasz wołowy z burakami, a jeśli chcesz wzmocnić odporność, sięgnij po bogatą w witaminę C herbatę z dzikiej róży. Dla ułatwienia przepisy oznaczyliśmy symbolami i kolorami określającymi różne składniki, które można dostarczyć organizmowi, wprowadzając daną potrawę do menu.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
12
Memorys Legion - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Memorys Legion
Dostępny
3 szt.

All of the short fiction set in James S. A. Corey's multi-million-bestselling Expanse series is available in this collection for the first time - including a brand-new novella For the first time, all of the short fiction set in James S. A. Corey's New York Times bestselling Expanse series is available in this collection - including a brand-new novella. Now a major television series on Prime Video.

54,00 zł
48,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,40 zł

1 osoba kupiła
13
7 Dni. świat Andrzeja Turskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7 Dni. świat Andrzeja Turskiego
Dostępny
2 szt.

Biografia Andrzeja Turskiego, dziennikarza radiowego i telewizyjnego, autorstwa córki Urszuli Chińcz i reporterki Panoramy Anny Morawskiej. W książce zawarte są także wspomnienia i wypowiedzi o Turskim jego kolegów i najbliższych współpracowników. Andrzej Turski uprawiał dziennikarstwo w trudnych czasach przełomu. W najtrudniejszych chwilach potrafił pozostać wierny profesjonalnym zasadom dziennikarstwa. Przesłanie jego zawodowej kariery jest proste. W każdych czasach najważniejsze jest zachowanie profesjonalizmu, który nas chroni przed utratą równowagi i pójściem na komercyjne czy polityczne manowce. Jarosław Gugała Andrzej Turski uczył mnie, jak się robi elegancką telewizję na żywo. Pokazał mi, jak można prosto i sprawnie opowiadać o skomplikowanym świecie. Udowodnił, że można sprzeczać się z klasą i pogodą ducha. Wreszcie wbijał mi do głowy latami, że widza trzeba szanować, więc ważne jest zarówno merytoryczne przygotowanie, jak i wygląd. Brakuje go dziś w telewizji bardzo. Tacy jak on przytrafiają się temu medium raz na wiele lat. Mam nadzieję, że tę książkę będą czytać przyszli dziennikarze. Zobaczą, że dziennikarz może być równocześnie profesjonalistą i dżentelmenem w każdym calu. Bartosz Węglarczyk

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

1 osoba kupiła
14
Mosięzny rak znika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Mosięzny rak znika
Dostępny
345 szt.

Kasia przypadkowo trafia do Radomia sprzed stu lat. Razem z Piotrkiem, któremu nie przeszkadzają bluzka z Pokemonami i dziwne pytania dziewczynki, wyrusza na poszukiwania mosiężnego raka. Dokąd zaprowadzi bohaterów dziwna zagadka w liście? Dlaczego nie wolno kichać w starym kinie? Kto zachwyci się dawnym Radomiem? I co mają wspólnego z tą historią żeliwne krasnale, które zakradły się do zegarmistrza? Przeczytajcie przewrotną opowieść z detalem architektonicznym w tle!

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

15
Fraszkoterapia bez recepty. Tomik III - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fraszkoterapia bez recepty. Tomik III
Dostępny
27 szt.

Przedstawiamy Państwu Fraszkoterapię bez recepty autorstwa Marcina Urbana. Wierząc w pozytywną siłę słów i zdrową moc śmiechu, mamy nadzieję, że lektura fraszek będzie doskonałym antidotum na codzienne troski i sprawi Państwu wiele radości. Z życzeniami (u)śmiechu, Wydawca

44,00 zł
16
Schowek
Nożyczki Met 135 Cze Fc B/c
Lyra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

13,99 zł
Powiadomienie
17
Schowek
65,90 zł
62,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

18
Schowek
124,90 zł
118,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,24 zł

19
Schowek
117,90 zł
112,01 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,89 zł

20
Schowek
139,90 zł
132,91 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,99 zł

21
Schowek
176,90 zł
168,06 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 8,84 zł

22
Schowek
102,90 zł
97,76 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,14 zł

23
Schowek
46,90 zł
44,56 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,34 zł

24
Schowek
Natural SOFTEE, CD
Softee, Sonic
Niedostępny
Brak

CD

65,90 zł
62,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

25
Schowek
76,90 zł
73,06 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,84 zł

26
Schowek
124,90 zł
118,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,24 zł

27
Schowek
98,90 zł
93,96 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,94 zł

28
Schowek
Odium AVERSJA, CD
Aversja, Sonic
Niedostępny
Brak

CD

51,90 zł
49,31 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,59 zł

29
Schowek
161,90 zł
153,81 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 8,09 zł

30
Schowek
Panienki z temperamentem (Digipack)
QM Music
Dostępny
24 szt.

Dwie znane i cenione wokalistki - Kayah i Renata Przemyk tym razem we wspólnym projekcie. `Panienki z Temperamentem` to efekt wielkiego wyzwania artystycznego, jakim niewątpliwie jest zmierzenie się z repertuarem Kabaretu Starszych Panów. Po znanym z tego repertuaru duecie Maleńczuk&Kukiz przyszła kolej na Panie... Co mogło powstać w efekcie spotkania dwóch utalentowanych ale i odległych od siebie muzycznie osobowości? Album, który ma szanse pogodzić tych, którzy w muzyce szukają przyjemności, jak i tych spragnionych prawdziwej sztuki. Kayah i Przemyk zaskakują nie tylko lekkością wykonań. Pokazują piękne ale i zupełnie nowe brzmienie standardu polskiej rozrywki. Duet stworzył bardzo spójną, wysmakowaną ale także i barwną płytę łączącą klasyczny repertuar Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory z własnym spojrzeniem na Kabaret Starszych Panów.

16,99 zł
31
Wnętrza Gwiazd. Domy Gwiazd. Piękne wnętrza sławnych ludzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wnętrza Gwiazd. Domy Gwiazd. Piękne wnętrza sławnych ludzi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Dzięki książce `Domy Gwiazd`, każdy z nas ma szansę zajrzeć do mieszkań sławnych ludzi. Autorki książki - Aleksandra Szarłat i Alina Mrowińska odwiedziły m.in Irenę Eris, Monikę Jaruzelską, Marię Nurowską, Karolinę Wajdę. Katarzyna i Cezary Żakowie opowiedzieli o domowych zapachach, Katarzyna Frank-Niemczycka o oliwkowej kanapie, a Ewa Błaszczyk o modrzewiach. To nie tylko rozmowy o wnętrzach - to rozmowy o życiu, rodzinie i miłości.

39,99 zł
29,19 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

32
Dywizja SS-Hitlerjugend. Historia 12. Dywizji Waffen-SS 1943-1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dywizja SS-Hitlerjugend. Historia 12. Dywizji Waffen-SS 1943-1945
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.04

Szczegółowy opis składu osobowego, sprzętu i szlaku bojowego Dywizji SS-Hitlerjugend, sformowanej z fanatycznych członków młodzieżowych organizacji III Rzeszy i weteranów dywizji SS-Leibstandarte. Publikacja odsłania nieznane fakty z dziejów dywizji. Choć autorzy stronią od ocen, a formacje Waffen-SS przedstawiają jako "zwykłe wojsko", w ich działaniach nie brakowało zbrodni na jeńcach i ludności cywilnej. Książka zawiera unikalne zdjęcia żołnierzy i oficerów dywizji od momentu utworzenia jednostki po zacięte walki w Normandii, kluczowe manewry podczas ofensywy niemieckiej w Ardenach i walki na Węgrzech. By ułatwić lekturę, opartemu na źródłach tekstowi towarzyszą specjalnie przygotowane mapy i wykazy organizacyjne.

29,99 zł
23,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

33
Oblicza kina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblicza kina
Niedostępny
Brak

Ta książka to zapis trzynastu rozmów, które Andrzej Sołtysik przeprowadził z wybitnymi postaciami nie tylko polskiego, ale i światowego filmu : Claudią Cardinale, Anną Dereszowską, Katarzyną Figurą, Katarzyną Jandą, Małgorzatą Kożuchowska, Robertem Gonerą, Andrzejem Grabowskim Bogusławem Lindą i Maciejem ślesickim, Wojciechem Mecwaldowskim, Janem Nowickim, Cezarym Pazurą, Andrzejem Sewerynem, Adamem Woronowiczem.

6,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

34
Co słychać? Na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co słychać? Na wsi
Dostępny
598 szt.

Czy wiesz, co słychać na wsi? Kto mieszka w kurniku, gdzie śpią konie i co się robi z buraków? Włóż kalosze, przejdź się zagonami marchwi i pietruszki, a później zobacz bocianie gniazdo. Ucz się z nami przez zabawę - rozwiązuj ciekawe zadania, czytaj wierszyki i przyklejaj naklejki. W serii: Na wsi, W parku, W lesie, Nad jeziorem

12,99 zł
10,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

35
Schowek
Drug Test Two, CD
Niedostępny
Brak

DCD/2CD/Do wyczerpania zapasu Gatunek: INDUSTRIAL, Rok wydania: 1997, Kraj: Zagraniczna

30,90 zł
Powiadomienie
36
Maszyny budowlane. Supermaszyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maszyny budowlane. Supermaszyny
Niedostępny
Brak

Ten album z naklejkami zabiera cię w sam środek hałaśliwego i ruchliwego placu budowy. Uzupełnij scenkę, tworząc swój własny plac budowy, za pomocą dołączonych naklejek wielokrotnego przyklejania. Książki z serii: Helikoptery, Pojazdy terenowe, Pojazdy szynowe, Maszyny budowlane.

6,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

37
Kambodża. Przewodnik National Geographic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kambodża. Przewodnik National Geographic
Niedostępny
Brak

Przewodniki National Geographic zawierają: - szczegółowe opisy obiektów i liczne dodatkowe informacje - interesujące artykuły o historii, kulturze i życiu współczesnym - praktyczne informacje o muzeach, hotelach, restauracjach i sklepach - kalendarium imprez - barwne zdjęcia i mapy - szczegółowe rysunki i plany zabytków - przejrzysty układ

41,90 zł
30,59 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,31 zł

38
Kierpce, wianki, obwarzanki, czyli wędrówki po Małopolsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kierpce, wianki, obwarzanki, czyli wędrówki po Małopolsce
Niedostępny
Brak

Do kogo należy światowy rekord w lizaniu lodów? Gdzie można spotkać dinozaury? W jakim mieście odbył się jedyny w historii podziemny lot balonem? By poznać odpowiedzi na te pytania, wystarczy zajrzeć do przewodnika autorstwa Anny i Łukasza Dębskich. Mały podróżnik znajdzie tu dawne legendy i całkiem niedawne historie, najważniejsze informacje i ciekawostki, a wszystko okraszone humorem i pięknymi ilustracjami. Ta przeznaczona dla młodych czytelników książeczka, będąca jednocześnie przewodnikiem, atlasem, podręcznikiem i... komiksem, zachęca do wyprawy po przygodę w niezwykłej krainie - Małopolsce, pełnej malowniczych miejsc i tajemnic, smaków i zapachów, które nie tylko rozbudzą ciekawość każdego dziecka, ale z pewnością będą także odkryciem dla rodziców. Zatem: witaj, przygodo! Zapraszamy do rodzinnego podróżowania!

9,99 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,00 zł

39
Wiedeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedeń
Niedostępny
Brak

Ruszaj w świat z National Geographic! Każdego dnia eksperci National Geographic przemierzają świat, zgłębiając kulturę i dzieje odwiedzanych krajów oraz przypatrując się ich mieszkańcom. Zdobytą wiedzę przekazują na łamach przewodników National Geographic, obejmujących: MARSZRUTY, oparte na bogactwie wiedeńskich doświadczeń, które pomogą zaplanować pobyt adekwatnie do posiadanego czasu i zainteresowań. NIEZWYKŁE DOśWIADCZENIA, od penetrowania kryptpod katedrą św. Szczepana po samodzielne wyrabianie czekolady w dzielnicy Alsergrund czy żeglowanie po krystalicznym starorzeczu Dunaju. RADY BYWALCÓW, od fotografików, podróżników i dziennikarzy National Geographic po rodzimych znawców rozmaitych zagadnień, dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych kwestii. TRASY WYCIECZEK PIESZYCH opatrzone klarownymi mapami i planami, m.in. przechadzek po Hofburgu, malowniczym Spittelbergu i okolicy placu Karola. PROPOZYCJE MNIEJ RUTYNOWYCH SZLAKÓW, w tym po Parku Narodowym Łęgów Naddunajskich oraz dolinie Dunaju między Melk a Krems. LISTĘ TEGO, CZEGO POMINĽĆ NIE WOLNO, w każdym omówionym w przewodniku regionie, a także przy trasie każdej wycieczki. WSPANIAŁE ZDJĘCIA, GRAFIKI, PLANY I MAPY, które ułatwiają podjęcie decyzji, poruszanie się i gruntowne poznanie każdego miejsca.

41,90 zł
30,59 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,31 zł

40
Dominikana. Wakacje na walizkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dominikana. Wakacje na walizkach
Niedostępny
Brak

Dominikana to tropikalny raj z pełną wigoru łacińską duszą. Są tu szmaragdowe doliny, butelkowozielone góry, aksamitne piaski i wody we wszelkich odcieniach błękitu. Cały kraj obfituje w niezwykłe pejzaże - od suchych jak pieprz kotlin i usianych kaktusami półpustyń po wilgotne lasy mgliste, a ich ukoronowaniem jest Kordyliera środkowa. Niezwykłe zwierzęta żyją w sąsiedztwie zabytkowych fortec i jaskiń z symboliczną sztuką Taínów. Na soczyście zielonych polach uprawia się gatunki tytoniu i kawy zaliczane do najlepszych na świecie, a z trzciny cukrowej wyrabia się doskonałe rumy. W miejscowej kuchni dominują proste domowe potrawy, smażone i bez nadmiaru przypraw. Na ulicach i w klubach królują dźwięki szybkiego jazzującego merengue i melancholijnej bachaty. Amatorom aktywnego wypoczynku Dominikana oferuje centrum ekstremalnych sportów wodnych, szlaki prowadzące na wierzchołek Pico Duarte, światowej klasy pola golfowe, górskie spływy czy nurkowanie z akwalungiem. Jeśli lubisz życie na walizkach, spędź wakacje, podróżując po Dominikanie. Rozsmakuj się w comida criollo i sprawdź, co serwują przydrożne guaraperíe. Zwiedź kipiącą klejnotami architektury Zona Colonial i daj się porwać la vida loca w nocnych klubach Santo Domingo. Dowiedz się, dlaczego baseball jest tak ważny dla dominikańskich chłopców oraz jak powstaje mityczna mamajuana.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

41
Najsłynniejsze zabytki świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najsłynniejsze zabytki świata
Niedostępny
Brak

W albumie: - budynki i rzeźby - żywe przykłady historii - wspaniałe dzieła sztuki - perły architektury - dzieje i symbolika. Przeczytaj koniecznie tę książkę! Może zechcesz zobaczyć te wspaniałe dzieła na własne oczy?

16,99 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

42
Najwyższe budowle świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najwyższe budowle świata
Niedostępny
Brak

Przez stulecia palmę pierwszeństwa pośród budowli wzniesionych przez człowieka dzierżyły egipskie piramidy, potem symbolem geniusza człowieka we wznoszeniu się ku niebu stały się średniowieczne katedry francuskie. Ale to dopiero ostatnie dwa stulecia-wiek betonu, stali i szkła-przyniosły prawdziwy przełom w tej dziedzinie. Rewolucyjna ongiś Wieża Eiffla w Paryżu to dziś poczciwy zabytek , a fasada wieżowców Manhattanu tez utraciła pierwszą pozycje . Dziś najwyższe budynki na świecie wznosi się w Azji - w Kuala Lumpur , Singapurze, Hongkongu i Szanghaju.

16,99 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

43
San Francisco - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
San Francisco
Niedostępny
Brak

Ruszaj w świat z National Geographic! Każdego dnia eksperci National Geographic przemierzają świat, zgłębiając kulturę i dzieje odwiedzanych krajów oraz przypatrując się ich mieszkańcom. Zdobytą wiedzę przekazują na łamach przewodników National Geographic, obejmujących: MARSZRUTY, oparte na bogactwie doświadczeń znawców San Francisco, które pomogą zaplanować pobyt adekwatnie do posiadanego czasu i zainteresowań. NIEZWYKŁE DOśWIADCZENIA, od poznawania zakamarków dzielnicy chińskiej po muszkowanie na najlepszych bazarach farmerskich, gotowanie pod okiem mistrzów patelni i surfowanie koło Golden Gate. RADY BYWALCÓW, od fotografików, podróżników i dziennikarzy National Geographic po rodzimych znawców rozmaitych zagadnień, dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych kwestii. TRASY WYCIECZEK PIESZYCH, opatrzone klarownymi mapami i planami, m.in. po kwartałach chińskich, handlowym raju wokół Union Square i legendarnym Haight-Ashbury. PROPOZYCJE MNIEJ RUTYNOWYCH SZLAKÓW, w tym w dolinie Napy i Yosemite, na półwyspie Monterey oraz w okolicy jeziora Tahoe. LISTĘ TEGO, CZEGO POMINĽĆ NIE WOLNO, w każdym omówionym w przewodniku regionie, a także przy trasie każdej wycieczki. WSPANIAŁE ZDJĘCIA, GRAFIKI, PLANY I MAPY, które ułatwiają podjęcie decyzji, poruszanie się i gruntowne poznanie każdego miejsca.

41,90 zł
30,59 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,31 zł

44
Fanklub bułeczek z rozmarynem, czyli ciąg dalszy toskańskich opowieści ze smakiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fanklub bułeczek z rozmarynem, czyli ciąg dalszy toskańskich opowieści...
Niedostępny
Brak

Kontynuacja książki Słodkie pieczone kasztany, czyli toskańskie opowieści ze smakiem. Książka młodej Polki, która wyjechała do Włoch, wyszła tam za mąż, zamieszkała w miasteczku Pistoia, gdzie pracuje i wychowuje dziecko.  Autorka opowiada ciekawe historie z życia w Toskanii, opisuje święta, targi lokalne i inne wydarzenia, w których uczestniczyła. W każdym rozdziale podaje przepis na danie kuchni włoskiej zilustrowany kolorowym zdjęciem. W książce znajdziemy też wiele fotografii z Toskanii. Aleksandra Seghi - absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, filolog włoski. Od siedemnastu lat mieszka w Toskanii. Pracuje w Radio Diffusione Pistoia, przygotowuje i przekazuje wiadomości dla Polaków. Autorka książek: Smaki Toskanii, Słodkie pieczone kasztany, czyli toskańskie opowieści ze smakiem, Zielona Toskania, Domowa kuchnia włoska oraz stron:  aleksandraseghi.com, polacywewloszech.com i blogów: turystawtoskanii.blogspot.com, gasamodobio.blogspot.com. Odpowiada za rubrykę kulinarną w magazynie "La Rivista". Pisze artykuły dla portali: Cooklet, BosaMama.pl. Współpracuje z gazetą "W piekarni. W cukierni". W Toskanii prowadzi kursy kulinarne. Oprócz gotowania jej pasją jest tworzenie drewnianej biżuterii. Na co dzień mama Julii.

29,90 zł
23,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

45
Imprezownik kulinarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imprezownik kulinarny
Niedostępny
Brak

Wszyscy, ciągle pytają mnie o przepisy! Co zrobić z jagnięciną? Czy znasz jakiś dobry przepisy na ryby? Charlie ratuj, bo dziś wpada teściowa! Charlie - mam dziś kumpli na mecz - może wpadniesz? Pomocy, muszę przygotować: urodziny, chrzciny, 18-stkę, randkę etc., etc. Odpowiadałem, spisywałem, a pytań wcale nie było mniej. Tak powstał mój "Imprezownik kulinarny" - Wasz kulinarny doradca na konkretne okazje :) Znajdziecie w nim przepisy łączące międzynarodową i polską tradycję kulinarną, wykorzystujące powszechnie dostępne składniki, a nie te, których trzeba szukać w Internecie. Nieskomplikowane, ale smaczne potrawy, które może przygotować każdy. I nawet ten, kto nie czuje się bohaterem swojej kuchni - dzięki nim - może zabłysnąć. Gwarantuję - będzie pysznie i przyjemnie. Biesiadujcie, spotykajcie się, zwolnijcie na chwilę tempo. Oderwijcie się od telefonów i tabletów, by cieszyć się rozmową i smakiem. Bawcie się gotowaniem, bo to świetny pomysł na spędzanie czasu i rozrywka. Charlie Daigneault

49,90 zł
36,43 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

46
110%. Poznaj prawdziwe oblicze sportu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
110%. Poznaj prawdziwe oblicze sportu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.05

Książka `110%` to opowieść o wybitnych polskich sportowcach, ich marzeniach, pasji, sięganiu do gwiazd i smaku zwycięstwa. Olimpijczycy, multimedaliści wielkich imprez sportowychpo raz pierwszy odsłania drugą stronę medalu, opowiedzą prywatne historie,o których nigdy dotąd nie mówili w mediach. Bohaterowiezdradzą m.in.jak radzą sobie z porażką, co czują stojąc na najwyższym stopniu podium, jakie mają sposoby na wygrywanie. Książka `110% to kulisy wyczynowego sportu w relacji tych, którzy na naszych oczach stają się legendą oraz doskonale zagadnienia psychologiczno-sportowe opracowane przez najlepszych psychologów sportu.

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

47
Kuchnia dla całej rodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia dla całej rodziny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

W gotowaniu najważniejsza jest radość. To ona daje mi siłę i motywację, żeby każdego dnia przygotowywać dla mojej rodziny to, co najlepsze i najzdrowsze. Dzięki ich radości chce mi się: gotować, piec, dusić, wyciskać, obierać, szatkować i świetnie się przy tym bawić. O takiej zabawie jest ta książka. Znajdziesz w niej drogi czytelniku ponad 200 przepisów na zdrowe, łatwe i szybkie w przygotowaniu zupy, sałatki i soki dla całej rodziny. Często robię je z pomocą moich dzieci, które uwielbiają przesiadywać ze mną godzinami w naszej pachnącej świeżymi warzywami i owocami kuchni. Teraz zapraszam do niej i Ciebie...

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

48
Jack Reacher: Poszukiwany (wydanie pocketowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jack Reacher: Poszukiwany (wydanie pocketowe)
Niedostępny
Brak

Jedenasta powieść z Jackiem Reacherem. Zdobywca tytułu Thrillera i Kryminału Roku 2012 w Wielkiej Brytanii. Zimową nocą w nieczynnej pompowni w Nebrasce dochodzi do brutalnego morderstwa: niezidentyfikowany mężczyzna ginie od ciosów nożem. Zabójstwo wygląda na robotę zawodowców. Policja szybko rozsyła komunikat o dwóch podejrzanych, mężczyznach w czarnych garniturach, których widziano na miejscu zbrodni. Szeryf Victor Goodman oraz przysłana z lokalnego biura FBI agentka Julia Sorenson rozpoczynają śledztwo. W tym samym czasie podróżujący autostopem do Wirginii Jack Reacher stoi na węźle autostrady w pobliżu Omaha, czekając na okazję. Ze złamanym, zakrwawionym nosem nie budzi zaufania przejeżdżających kierowców, potrzebuje aż 93 minut, by zabrać się chevroletem, którym jadą trzy identycznie ubrane osoby: dwaj mężczyźni i kobieta. Karen Delfuenso wygląda na przestraszoną i praktycznie całą drogę milczy, natomiast jej bardziej rozmowni towarzysze, King i McQueen, najwyraźniej nie są ludźmi, za których się podają. Jack zastanawia się, jaka ma być jego rola. Czy chodzi o to, by łatwiej przedostać się przez policyjne blokady? Kim jest Delfuenso - współpracowniczką obu mężczyzn czy może ich zakładniczką? Wkrótce Reacher i agentka Sorenson przekonają się, że pozory mylą. W tej sprawie - którą, oprócz FBI, interesują się także CIA i Departament Stanu - nikt, ani nic, nie jest tym, czym się z początku wydaje. Gra toczy się o coś znacznie poważniejszego niż zwykłe morderstwo... zdemaskowanie niebezpiecznego wroga ukrytego w samym sercu Ameryki.

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

49
Schowek
Nożyczki Met 135 zielony Fc B/c
Lyra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

12,99 zł
Powiadomienie
50
Krajobrazy i przyroda. Profesjonalna fotografika cyfrowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krajobrazy i przyroda. Profesjonalna fotografika cyfrowa
Niedostępny
Brak

Michael Freeman uczy, jak uchwycić piękno otaczającego nas świata. Ten doświadczony profesjonalista zdradza tajniki kadrowania perfekcyjnych ujęć krajobrazów i przyrody. Ponad 400 fotografii, inspirujące przykłady oraz praktyczne wskazówki pomogą robić intrygujące i niepowtarzalne zdjęcia plenerowe, niezależnie od okoliczności.

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

51
Kuchnia Polska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.05

Ponad 1000 dokładnie sprawdzonych przepisów na potrawy, które z łatwością można przygotować z dostępnych na rynku produktów. A wszystko opisane krok po kroku, aby gotowanie mogło być relaksem i przyjemnością.

12,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

52
Niezbędnik każdej dziewczyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezbędnik każdej dziewczyny
Niedostępny
Brak

Nareszcie książka dla ciebie! Znajdziesz tu wszystko, co dziewczyna wiedzieć powinna: porady, sugestie dotyczące mody, pielęgnacji ciała, ogrodnictwa, przepisy kulinarne, ciekawe zabawy i mnóstwo pomysłów na to, co możesz wykonać własnoręcznie! Prosta i przydatna! Możesz ją zawsze mieć przy sobie, będzie służyła ci pomocą, abyś najlepiej i w oryginalny sposób mogła poradzić sobie w każdej sytuacji!

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

53
Szanghaj. Wakacje w wielkim mieście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szanghaj. Wakacje w wielkim mieście
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Szanghaj to najbogatsza, najbardziej postępowa, najmodniejsza i najnowocześniejsza metropolia w Państwie środka. To kulturowy i etniczny miszmasz, najmniej chińskie miasto w Chinach i najbardziej wyrafinowany ośrodek sztuki. Dzielnica handlowa pomiędzy Bundem a Placem Ludowym to tętniące życiem centrum miasta. Znajduje się tu Muzeum Szanghajskie - skarbiec chińskiej sztuki, kultury i historii, liczący ponad 120 tysięcy zabytków. Nanshi, czyli Stare Miasto, jest ostoją tradycji z wąskimi uliczkami, zatłoczonymi targowiskami, zabytkowymi ogrodami Yu i świątyniami trzech różnych religii. W futurystycznym Pudong mieści się centrum międzynarodowego handlu i finansów. Wokół ulicy Moganshan Lu znajduje się kilkadziesiąt galerii, w których można oglądać malarstwo, fotografię, rzeźbę, grafikę i meble. Miłośnicy pubów, barów i życia nocnego powinni wybrać się na ulicę Maoming Nan Lu w dzielnicy Fuxing. Pyszna kuchnia szanghajska zwana hu cai współistnieje z pozostałymi kuchniami regionalnymi, z chińsko-muzułmańską i ujgurską włącznie, a także z daniami międzynarodowymi. Jeśli lubisz wielkomiejski gwar, spędź wakacje w Szanghaju. Dowiedz się, co oznacza yangjingbang i jak smakuje xiao long bao. Sprawdź, na czym polega magia liczb i niezwykłość imbryków z Yixing. Wybierz się na bazar Yu Yuan i w rejs po Huangpu.

31,90 zł
23,29 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,61 zł

54
Ateny i wyspy greckie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ateny i wyspy greckie
Niedostępny
Brak

Ruszaj w świat z National Geographic! Każdego dnia eksperci National Geographic przemierzają świat, zgłębiając kulturę i dzieje odwiedzanych krajów oraz przypatrując się ich mieszkańcom. Zdobytą wiedzę przekazują na łamach przewodników National Geographic, obejmujących: MARSZRUTY, oparte na bogactwie ateńskich i greckich doświadczeń, które pomogą zaplanować pobyt adekwatnie do posiadanego czasu i zainteresowań. NIEZWYKŁE DOśWIADCZENIA, od opływania Lesbos kajakiem morskim po nauke rzeźbienia w marmurze czy czerpanie pełnymi garściami uroków słynnego ateńskiego nocnego życia. RADY BYWALCÓW, od fotografików, podróżników i dziennikarzy National Geographic po rodzimych znawców rozmaitych zagadnień, dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych kwestii. TRASY WYCIECZEK PIESZYCH, ROWEROWYCH I REJSÓW TURYSTYCZNYCH, opatrzone klarownymi mapami i planami, m.in. przechadzki po antycznych Atenach, żeglugi między wyspami Zatoki Sarońskiej i rowerowego krosu w poprzek Krety. PROPOZYCJE MNIEJ RUTYNOWYCH SZLAKÓW, w tym na odludne plaże Kefalinii, do kaldery na Santorynie i do Parku Narodowego Schinias-Maraton. LISTĘ TEGO, CZEGO POMINĽĆ NIE WOLNO, w każdym omówionym w przewodniku regionie, a także przy trasie każdej wycieczki pieszej bądź rejsu. WSPANIAŁE ZDJĘCIA, GRAFIKI, PLANY I MAPY, które ułatwiają podjęcie decyzji, poruszanie się i gruntowne poznanie każdego miejsca.

41,90 zł
30,59 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,31 zł

55
Vademecum ogrodnika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vademecum ogrodnika
Niedostępny
Brak

Niniejszy poradnik przybliża podstawy pielęgnacji ogrodu. Przedstawiono w nim prawidła istotne w produkcji i hodowli roślin, a także sposoby zagospodarowania swoistej przestrzeni, jaką jest ogród. Każda roślina zarówno dziko rosnąca, jak i uprawna potrzebuje odpowiednich warunków umożliwiających jej wzrost i rozwój, a w przypadku roślin uprawnych - plonowanie. Zalicza się do nich światło, odpowiednią temperaturę, powietrze, wodę oraz składniki mineralne. W praktyce o warunkach wzrostu decyduje gleba i klimat. Ogrodnik, wybierając sposób uprawy, ma wpływ na każdy z tych elementów środowiska.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

56
Chcę się uczyć: przygody. Narysuj i zetrzyj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chcę się uczyć: przygody. Narysuj i zetrzyj
Niedostępny
Brak

Oto książka pełna fantastycznych zadań matematycznych, łamigłówek i obrazków do odnalezienia. Suchościeralny pisak umożliwia wytarcie wykonanej pracy i powtarzanie zabawy bez końca, póki nie dojdziesz do perfekcji! Tytuły w serii: Chcę się uczyć: przygody, Chcę się uczyć: zwierzęta, Chcę się uczyć: miasto, Chcę się uczyć: na dworze, Chcę się uczyć: w ruchu.

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

57
Bitwa u wrót Warszawy 1920 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitwa u wrót Warszawy 1920
Niedostępny
Brak

Bitwa warszawska zalicza się do największych starć zbrojnych w dziejach oręża polskiego. Decydowała nie tylko o wyniku prowadzonej wojny, ale o losach narodu polskiego, który dopiero co uwolnił się od niewoli i który stanął przed realną groźbą kolejnego zniewolenia oraz narzucenia siłą niechcianego systemu społeczno-politycznego. Bitwa ma także wymiar europejski. Porównywana być może tylko z takimi sławnymi zwycięstwami oręża polskiego, jak bitwa pod Grunwaldem i pod Wiedniem. Te wszystkie trzy bitwy decydowały o przyszłych losach kontynentu.

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

58
Małżeństwa królewskie. Jagiellonowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małżeństwa królewskie. Jagiellonowie
Niedostępny
Brak

Barwnie napisane dzieje miłości małżeństw dynastii Jagiellonów, wywodzącej się od Władysława II Jagiełły, wielkiego księcia litewskiego i króla Polski. W szczytowym okresie Jagiellonowie byli jedną z najpotężniejszych dynastii w Europie i w państwach, w których sprawowali władzę, nastąpił też rozkwit kulturalny i gospodarczy. Doskonała książka nie tylko uzupełnia wiedzę osób zainteresowanych burzliwymi dziejami kraju w okresie ich panowania, ale dzięki wciągającym perypetiom może być doskonałą lekturą na wolne popołudnie dla każdego. Autor, opierając się głównie na materiałach źródłowych, listach, relacjach, pamiętnikach i literaturze przedmiotu, podjął się ogromnego trudu zbadania związków i uczuć władców z dynastii jagiellońskiej: ich miłości, nienawiści, przyjaźni i zdrad, dobroci i upokorzeń. W ten sposób poprzez historię związków małżeńskich i uczuciowych władców pokazał historię Polski z zupełnie nowej, innej, choć równie ważnej strony.

24,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

59
Bitwa racławicka 1794 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitwa racławicka 1794
Niedostępny
Brak

Bitwa pod Racławicami, obok bitwy pod Grunwaldem, należy do najbardziej rozsławionych zwycięskich batalii Polaków, choć jak oceniał sam Kościuszko, była to raczej `żywa potyczka`. Jej rozgłos związany jest niewątpliwie z faktem, że w okresie 123 lat niewoli Polacy chętnie krzepili swego ducha narodowego spektakularnym zwycięstwem nad najbardziej znienawidzonym zaborcą, które było wprawdzie osiągnięte improwizowanym i słabo uzbrojonym wojskiem, ogarniętym jednak patriotycznym zapałem i wolą zwycięstwa. Racławice stały się szczególnie modne w okresie Młodej Polski, kiedy to podkreślano, że w czasie powstania kościuszkowskiego szlachta, chłopi i mieszczanie zespolili się w jeden naród, który złożył swe wielkie ofiary na ołtarzu niepodległości ojczyzny. Bohaterami narodowymi okrzyknięto wówczas Tadeusza Kościuszkę, Bartosza Głowackiego i Jana Kilińskiego.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

60
Wojna Polsko-ukraińska. Lwów i Galicja Wschodnia 1918-1919 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna Polsko-ukraińska. Lwów i Galicja Wschodnia 1918-1919
Niedostępny
Brak

Tematem książki jest pierwsza wojna stoczona przez Drugą Rzeczpospolitą, słabo obecna w świadomości historycznej współczesnego Polaka, bo pozostająca w cieniu legendy wojny polsko-bolszewickiej. Autor nadał swojej relacji układ chronologiczny, opisując kolejne etapy zmagań, od kampanii lwowskiej (XI 1918-IV 1919), po próby ustalenia granicy wojskowej, szczególnie dokładna w opisie wypadków we Lwowie w listopadzie 1918 rok, rzucona jest tu na szersze tło ówczesnej sytuacji międzynarodowej, jak również rozwoju sytuacji politycznej w samej Polsce. Całość poprzedzona została syntetycznym omówieniem sytuacji w Galicji oraz szkicem mapy terenów objętych działaniami wojennymi.

24,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

61
Brazylia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brazylia
Niedostępny
Brak

Ruszaj w świat z National Geographic! Każdego dnia eksperci National Geographic przemierzają świat, zgłębiając kulturę i dzieje odwiedzanych krajów oraz przypatrując się ich mieszkańcom. Zdobytą wiedzę przekazują na łamach przewodników National Geographic, obejmujących: MARSZRUTY, oparte na bogactwie brazylijskich doświadczeń, które pomogą zaplanować pobyt adekwatnie do posiadanego czasu i zainteresowań. NIEZWYKŁE DOśWIADCZENIA, od stadionowego kibicowania na brazylijską modłę po nocny rajd rowerowy w Sao Paulo i tropienie jaguarów w dżungli. RADY BYWALCÓW, od fotografików, podróżników i dziennikarzy National Geographic po rodzimych znawców rozmaitych zagadnień, dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych kwestii. TRASY WYCIECZEK PIESZYCH I SAMOCHODOWYCH, opatrzone klarownymi mapami i planami, m.in. przechadzki po Rio de Janeiro śladami króla Jana VI, wycieczki przez Pernambuco i szlakiem karawan mułów. PROPOZYCJE MNIEJ RUTYNOWYCH SZLAKÓW, w tym ejsu po Rio Negro, wędrówki pięknymi plażami Costa do Sol Poente i szlakiem kopalń złota w stanie Minas Gerais. LISTĘ TEGO, CZEGO POMINĽĆ NIE WOLNO, w każdym omówionym w przewodniku regionie, a także przy trasie każdej wycieczki. WSPANIAŁE ZDJĘCIA, GRAFIKI, PLANY I MAPY, które ułatwiają podjęcie decyzji, poruszanie się i gruntowne poznanie każdego miejsca.

41,90 zł
30,59 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,31 zł

62
Wojna krymska 1853-1856 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna krymska 1853-1856
Niedostępny
Brak

Car Mikołaj I był człowiekiem ambitnym i apodyktycznym. Jego celem było zapewnienie Rosji dominującej pozycji w południowo-wschodniej Europie. Miały temu służyć liczne ekspedycje militarne i skuteczna dyplomacja, dzięki której Rosja zapewniła sobie prawo do współdecydowania o korzystaniu z czarnomorskich cieśnin i opieki nad 9 milionami prawosławnych mieszkających w wieloetnicznej Turcji. Car nie przewidział jednak, że mocarstwa zachodnie - Anglia i Francja - będą tę pozycję zwalczać i wyślą wojska na pomoc Turkom. Wojna krymska, nazywana też wojną wschodnią, należała do najważniejszych wydarzeń XIX wieku.

24,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

63
Rio de Janeiro - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rio de Janeiro
Niedostępny
Brak

Ruszaj w świat z National Geographic! Każdego dnia eksperci National Geographic przemierzają świat, zgłębiając kulturę i dzieje odwiedzanych krajów oraz przypatrując się ich mieszkańcom. Zdobytą wiedzę przekazują na łamach przewodników National Geographic, obejmujących: MARSZRUTY, oparte na bogactwie doświadczeń znawców Rio, które pomogą zaplanować pobyt adekwatnie do posiadanego czasu i zainteresowań. NIEZWYKŁE DOśWIADCZENIA, od pozasezonowych szaleństw na miarę karnawału po wspinaczkę na Głowę Cukru i bębnienie z zawodowymi perkusistami. RADY BYWALCÓW, od fotografików, podróżników i dziennikarzy National Geographic po rodzimych znawców rozmaitych zagadnień, dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych kwestii. TRASY WYCIECZEK PIESZYCH, opatrzone klarownymi mapami i planami, m.in. po ogrodach Jardim Botânico, wokół pałacowych rezydencji w Petrópolis i czarno-białą promenadą Capacabany. PROPOZYCJE MNIEJ RUTYNOWYCH SZLAKÓW, w tym wąskimi uliczkami Travessa do Comércio, obok straganów i kramów Saary, po spokojnej Urcy (tam, gdzie narodziło się Rio) oraz po Niterói pełnym architektury Oscara Niemeyera. LISTĘ TEGO, CZEGO POMINĽĆ NIE WOLNO, w każdym omówionym w przewodniku regionie, a także przy trasie każdej wycieczki. WSPANIAŁE ZDJĘCIA, GRAFIKI, PLANY I MAPY, które ułatwiają podjęcie decyzji, poruszanie się i gruntowne poznanie każdego miejsca.

41,90 zł
30,59 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,31 zł

64
Samochody bez tajemnic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochody bez tajemnic
Niedostępny
Brak

Dzięki tej wyjątkowej książce z okienkami dowiesz się wielu ciekawych rzeczy o samochodach. Zobaczysz, jak się je montuje na linii produkcyjnej, i sprawdzisz, co kryją pod maską. Poznasz też odpowiedzi na różne pytania: jak to się dzieje, że jeżdżą, kto i jak je naprawia, gdy się zepsują, i gdzie trafiają, gdy już nie można się nimi poruszać po drogach

29,99 zł
23,69 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

65
Ulysses Moore. Tom 2. Antykwariat ze starymi mapami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulysses Moore. Tom 2. Antykwariat ze starymi mapami
Niedostępny
Brak

Starożytny Egipt i pobliska Kraina Puntu. Jason, Julia i Rick przekroczyli Wrota Czasu i weszli do Domu Życia, potężnej, pełnej labiryntów, biblioteki-archiwum, gdzie zgromadzone są papirusy, pergaminy i gliniane tabliczki z wielu zakątków świata. Tym razem poszukują tajemniczej mapy, ukrytej w legendarnej Nieistniejącej Komnacie. Niestety, tylko perfidny właściciel `Antykwariatu ze starymi mapami` posiada informację, która mogłaby ich naprowadzić na właściwy trop...

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

66
Pinokio. Naklejkowe bajeczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pinokio. Naklejkowe bajeczki
Niedostępny
Brak

Przeczytajcie adaptacje ponadczasowych opowieści i uzupełniajcie naklejkami kolorowe ilustracje. W serii "Naklejkowe bajeczki" znalazły się tytuły: Pinokio, Królewna śnieżka, Księga dżungli, śpiąca królewna, Aladyn, Ołowiany żołnierzyk.

2,99 zł
Powiadomienie
67
Odzyskane szczęście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odzyskane szczęście
Niedostępny
Brak

Historia Woodsa i Delli Ona jest moim ideałem. Do niej należy moje serce. Jej smutek mnie zabija. Związek Woodsa i Delli to jeden z tych, o których wiadomo, że będą trwać wiecznie. Tych dwoje jest dla siebie stworzonych i wydaje się, że ich miłość przetrwa wszystkie przeciwności. Woods stawia pierwsze kroki w roli szefa rodzinnego interesu. Czeka go wiele niełatwych decyzji i chociaż świetnie sobie radzi, wprowadzanie nowych reguł nie wszystkim się podoba. Czy uda mu się postawić na swoim? Mimo kłopotów w firmie myśli Woodsa wciąż krążą przede wszystkim wokół Delli. Dziewczyna próbuje stawić czoło przeszłości. Gdy wszystko zaczyna iść w dobrym kierunku, jedno nieporozumienie burzy cały jej spokój. By go odzyskać, będzie musiała złamać Woodsowi serce i zmierzyć się z długo skrywaną prawdą. Czy Della podejmie walkę o samą siebie i chłopaka, którego kocha? Jak wiele poświęci Woods, by jej nie stracić? Rok temu czułem się kompletnie zagubiony. Moje życie było wielkim popieprzonym bałaganem. Zatrzymałem się na stacji benzynowej i spotkałem tę przepiękną brunetkę, która nie potrafiła zatankować samochodu. Jakimś sposobem namówiłem ją, żeby poszła ze mną na kolację. Rozbawiła mnie i sprawiła, że naprawdę się napaliłem. Kiedy noc dobiegła końca i musiałem zostawić ją śpiącą w hotelowym łóżku, było mi ciężko. Nie chciałem tego. Ale moje życie było skomplikowane, a ona musiała wyruszyć w świat w poszukiwaniu siebie.

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

68
Skrzaty Szewczyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skrzaty Szewczyki
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy serię Bajki bajeczki - kartonowe książeczki o niewielkim formacie, które można zabrać na spacer. Barwna seria adresowana jest do małych dzieci. Wraz z bajkowymi postaciami, maluchy będą mogły uczestniczyć w zabawnych i pouczających przygodach oraz wysłuchać wierszyków wybitnych polskich poetów, należących do klasyki literatury dziecięcej.

3,99 zł
Powiadomienie
69
Książka, której nie ma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka, której nie ma
Niedostępny
Brak

Madryt. David Peralta pracuje w wydawnictwie, które opublikowało bestsellerową sagę pt. Spirala. Książki z tej serii sprzedano w milionach egzemplarzy na całym świecie, a czytelnicy niecierpliwie czekają na kolejny tom. Problem w tym, że wydawca od czterech lat nie otrzymał następnej części mistrzowskiego dzieła. Sytuację pogarsza głęboko skrywany sekret - nikt nie wie, kto jest autorem powieści… Podczas gdy przyszłość wydawnictwa wisi na włosku, David dostaje zadanie odszukania tajemniczego autora. Ale jak znaleźć człowieka, który robi wszystko, by zachować anonimowość? Enigmatyczne wskazówki zaprowadzą Davida do wioski w Pirenejach, zamieszkiwanej przez wyjątkowych ludzi. Nieoczekiwanie dzięki tej podróży David spojrzy na swoje życie z zupełnie nowej perspektywy. W tym samym czasie w Madrycie… pewien egzemplarz Spirali w przedziwny sposób wpływa na losy czterech innych osób, Wciągająca, pełna i humoru opowieść o tym, że jedna książka może odmienić życie człowieka w najbardziej nieoczekiwanym momencie.

12,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

70
Princess Top. Moda nastolatki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Princess Top. Moda nastolatki
Niedostępny
Brak

Młode projektantki mogą wreszcie realizować swoje pomysły na oszałamiające kreacje! Kolorując rysunki i przyklejając nalepki, pomogą modelkom zabłysnąć w każdej sytuacji.

12,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

71
Morze śródziemne. Porty i największe atrakcje w ich sąsiedztwie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morze śródziemne. Porty i największe atrakcje w ich sąsiedztwie
Niedostępny
Brak

Każdego dnia eksperci National Geographic przemierzają świat, zgłębiając kulturę i dzieje odwiedzanych krajów oraz przypatrując się ich mieszkańcom. Zdobytą wiedzę przekazują na łamach przewodników National Geographic, obejmujących: - MARSZRUTY, uwzględniające bogactwo atrakcji rozproszonych w sąsiedztwie północnych wybrzeży Morza śródziemnego, pomogą zaplanować zwiedzanie adekwatnie do środka lokomocji (statek, samochód bądź pociąg). - TRASY WYCIECZEK PIESZYCH, opatrzone klarownymi mapami i planami, m.in. spacerów po barcelońskim deptaku La Rambla i zabytkowych murach Dubrownika. - RADY BYWALCÓW, od fotografików, podróżników i dziennikarzy National Geographic po rodzimych znawców rozmaitych zagadnień, dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych kwestii. - TURYSTYCZNE ABC niezbędne w każdym porcie, w tym dokładne informacje o miejscach cumowania, sposobach unikania wygórowanych kosztów wycieczek i czasie potrzebnym na zwiedzanie wybranych miejsc. - PRZEKROJOWE RYSUNKI pokazujące układ lub odsłaniające wnętrza najsłynniejszych budowli, m.in. florenckiej katedry i ateńskiego Akropolu. - WSPANIAŁE ZDJĘCIA, GRAFIKI, PLANY I MAPY, które ułatwiają podjęcie decyzji, poruszanie się i gruntowne poznanie każdego miejsca.

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

72
Drugi miesiąc miodowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drugi miesiąc miodowy
Niedostępny
Brak

Ethan i Abigail Breslowowie zostają zamordowani w trakcie miesiąca miodowego. Ojciec Ethana, chcąc odnaleźć morderców syna i synowej, zleca zawieszonemu w służbie czynnej agentowi FBI, Johnowi O’Harze, przeprowadzenie prywatnego śledztwa. Kiedy jednak w trakcie miesiąca miodowego zostaje zamordowana kolejna para, staje się jasne, że ktoś poluje na nowożeńców. W tym samym czasie agentka Sarah Brubaker tropi innego seryjnego zabójcę, którego ofiary łączy jednakowe imię i nazwisko: John O’Hara. Podążając tropem wskazówek zostawianych przez mordercę, Sarah odkrywa, że sprawa ma związek ze śmiercią siostry zabójcy, Nory, i agentem Johnem O’Harą. Kilka lat wcześniej John zajmował się sprawą Nory, "czarnej wdowy", i miał z nią romans. Brat Nory obwinia go o jej śmierć i po ucieczce ze szpitala psychiatrycznego zaczyna mordować ludzi noszących to samo imię i nazwisko. Sarah otrzymuje polecenie skontaktowania się z Johnem, który ma ukryć się na czas prowadzonego śledztwa. Oboje jednak lekceważą polecenia swoich szefów i łączą siły, by rozwiązać obie sprawy.

32,90 zł
26,32 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

73
Sekrety Sztokholmu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety Sztokholmu
Niedostępny
Brak

Lennie Lee kieruje popularnym magazynem dla mężczyzn, mieszka w luksusowym apartamencie i nieustannie otaczają go piękne kobiety. Ale dobra passa się kończy. Nakład leci w dół. Przyjaciele odwracają się od niego. I kiedy wszystko wydaje się zmierzać w złą stronę, znajo­my biznesmen zleca mu zorganizowanie imprezy stulecia. Czy pieniędzy wystarczy na rozwiązanie wszystkich problemów Lenniego? Młoda dziennikarka Solveig Berg, szukając sensacji, popełnia karygodny błąd, traci pracę i zostaje zepchnięta na boczny tor. Pustka i samotność budzą mroczne wspomnienia. Solveig zrobi wszystko, żeby wrócić do gry. Kiedy policja znajduje zwłoki modelki i blogerki Jennifer Leone, drogi Lenniego i Solveig się przecinają. Nieoczekiwanie dochodzi do wielu wstrząsających zdarzeń. Sekrety Sztokholmu to trzymający w napięciu thriller, którego akcja rozgrywa się w pełnych blichtru restauracjach z wyższej półki i przeżywa­jącej kryzys redakcji. Książka opowiada o pogoni za uznaniem i miłością we współczesnym Sztokholmie i zadaje pytanie, komu tak naprawdę można zaufać w grze bez reguł.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

74
Uniwersum Metro 2033. Krucjata dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uniwersum Metro 2033. Krucjata dzieci
Niedostępny
Brak

Historia lubi się powtarzać. Mediolanowi grozi nowa zagłada atomowa, a dzieci znowu przygotowują wyprawę krzyżową. Czy mają szansę, czy też - jak poprzednio - religijni fanatycy prowadzą ich na bezsensowną śmierć? Czy prawdziwymi potworami są mutanty, które zajęły ruiny Mediolanu, czy ludzie ukrywający się pod miastem? Czy jest miejsce dla Boga tam, gdzie wiara spłonęła w atomowym ogniu, i po czyjej jest On stronie? Znany i ceniony w rodzinnych Włoszech powieściopisarz powraca do naszego uniwersum, by wyznaczyć w nim nowy poziom odniesienia. Jeśli istnieje w Uniwersum Metro 2033 autor, którego nie zawahałbym się nazwać prawdziwym mistrzem, to jest nim Tullio Avoledo. Potrafi być twardy, a nawet okrutny, ale umie też wzruszyć do łez - wie, jak poruszyć czułe struny duszy. I robi to od samego początku. Dmitry Glukhovsky

39,99 zł
31,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

75
Najpiękniejsze baśnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpiękniejsze baśnie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Wspaniale ilustrowane baśnie zapewniają małym czytelnikom niezapomniane chwile spędzone w krainie wróżek i czarodziejów, pięknych księżniczek i złych królowych, dobrych krasnoludków i mówiących zwierząt.

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

76
Chory kotek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chory kotek
Niedostępny
Brak

Książeczka o niewielkim formacie, którą można zabrać na spacer. Barwna seria książeczek kartonowych adresowana jest do małych dzieci. Wraz z bajkowymi postaciami, maluchy będą mogły uczestniczyć w zabawnych i pouczających przygodach oraz wysłuchać wierszyków wybitnych polskich poetów, należących do klasyki literatury dziecięcej.

3,99 zł
Powiadomienie
77
Zwierzęta z wiejskiej zagrody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta z wiejskiej zagrody
Niedostępny
Brak

Książeczka o niewielkim formacie, którą można zabrać na spacer. Barwna seria książeczek kartonowych adresowana jest do małych dzieci. Wraz z bajkowymi postaciami, maluchy będą mogły uczestniczyć w zabawnych i pouczających przygodach oraz wysłuchać wierszyków wybitnych polskich poetów, należących do klasyki literatury dziecięcej.

3,99 zł
Powiadomienie
78
Ciekawski kotek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawski kotek
Niedostępny
Brak

Książeczka o niewielkim formacie, którą można zabrać na spacer. Barwna seria książeczek kartonowych adresowana jest do małych dzieci. Wraz z bajkowymi postaciami, maluchy będą mogły uczestniczyć w zabawnych i pouczających przygodach oraz wysłuchać wierszyków wybitnych polskich poetów, należących do klasyki literatury dziecięcej.

3,99 zł
Powiadomienie
79
Zestaw młodego odkrywcy. Odkrywania świata Kosmos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw młodego odkrywcy. Odkrywania świata Kosmos
Niedostępny
Brak

Ten zestaw młodego odkrywcy pozwoli odkryć tajemnice kosmosu i lepiej zrozumieć otaczający świat. W pudełku znajdziesz ilustrowany przewodnik z mnóstwem informacji o galaktykach, Układzie Słonecznym i całym wszechświecie, książkę z naklejkami, a w niej kosmiczne zagadki, byś mógł sprawdzić, co już wiesz, a także arkusz z naklejkami, świecące w ciemności ozdoby, plakat i model Układu Słonecznego, którego skonstruowanie z pewnością sprawi ci sporo frajdy. Czytaj, rozwiązuj, baw się i… zdobywaj wiedzę!

59,99 zł
47,39 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,60 zł

80
Ciapek uczy się liczyć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciapek uczy się liczyć
Niedostępny
Brak

Książeczka o niewielkim formacie, którą można zabrać na spacer. Barwna seria książeczek kartonowych adresowana jest do małych dzieci. Wraz z bajkowymi postaciami, maluchy będą mogły uczestniczyć w zabawnych i pouczających przygodach oraz wysłuchać wierszyków wybitnych polskich poetów, należących do klasyki literatury dziecięcej.

3,99 zł
Powiadomienie
81
Michał Anioł. Seria Moi Bohaterowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michał Anioł. Seria Moi Bohaterowie
Niedostępny
Brak

Kolekcja książek dla dzieci, w której znajdziemy historie wybitnych postaci z różnych dziedzin. Każdy tom poświęcony jest innemu bohaterowi. W roli głównej zawsze występuje osoba, której dokonania zasługują na podziw, mimo że nie mają nic wspólnego z magicznymi czy nadludzkimi zdolnościami. Za to zmieniły świat na lepszy.

24,99 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

82
Kohorta. Cykl Orły Imperium. Tom 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kohorta. Cykl Orły Imperium. Tom 12
Dostępny
109 szt.

Jest 51 r. n.e. Od blisko dziesięciu lat imperium rzymskie próbuje umocnić swoje panowanie w Brytanii. Tubylcze plemiona bronią się zaciekle, a legioniści są coraz bardziej zmęczeni. Prefekt Katon i centurion Macro przybywają do Londinium na wezwanie namiestnika Ostoriusza. Otrzymują rozkaz objęcia dowództwa górskiego fortu na zachodzie kraju, gdzie stają w obliczu niebezpieczeństwa równie wielkiego jak ataki barbarzyńców. Muszą wyrwać garnizon spod kontroli centuriona Kwertusa, który toczy okrutną prywatną wojnę, a przy tym cieszy się wielkim posłuchem wśród żołnierzy. Od powodzenia ich misji będzie zależeć to, czy na dalekim i niespokojnym krańcu imperium wreszcie pojawi się szansa na trwały pokój.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

83
Obraz MALOWANIE PO NUMERACH Na Krośnie RAMA 40x50 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,90 zł
38,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

84
The Rooster House - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Rooster House
Dostępny
5 szt.

A family history told across four generations as a young woman searches for traces of her great-uncle who disappeared during the 1930s, and through it, Ukraine's complex relationship with its Soviet past. In the Ukrainian city of Poltava stands a building known as the Rooster House, an elegant mansion with two voluptuous red roosters flanking the door. It doesn't look horrifying. And yet, when Victoria was a girl growing up in the 1980s, her great-grandmother would take pains to avoid walking past it. In 2014, while the Russian state was annexing Crimea, Victoria visited her grandmother in Bereh, the hamlet near Poltava that was a haven in her childhood. Just before the trip she came across her great-grandfather's diary, one page scored deep with the single line: 'Brother Nikodim, vanished in the 1930s fighting for a free Ukraine.' She had never heard of this uncle and no one - especially her grandmother - seemed willing to tell her about him. Victoria became obsessed with recovering his story, and returned to her birth country again and again in pursuit of it. In the end, after years of sifting through Ukraine's post-Soviet bureaucracy, after travelling to tiny, ruined villages and speaking to the wizened survivors of that era, her winding search took her back to the place she had always known it would - to the Rooster House, and the dark truths contained in its basement. Inspired by the author's love for her family, and peopled by warm, larger-than-life characters who jostle alongside the ghostly absences of others, The Rooster House is at once a riveting journey into the complex history of a wounded country and a profoundly moving tribute to hope and the refusal of despair.

81,00 zł
72,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,10 zł

85
The Malevolent Seven - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Malevolent Seven
Dostępny
3 szt.

'Seven powerful mages want to make the world a better place. We're going to kill them first.' Picture a wizard. Go ahead, close your eyes. There he is, see? Skinny old guy with a long straggly beard. No doubt he's wearing iridescent silk robes that couldn't protect his frail body from a light breeze. The hat's a must, too, right? Big, floppy thing, covered in esoteric symbols that would instantly show every other mage where this one gets his magic? Wouldn't want a simple steel helmet or something that might, you know, protect the part of him most needed for conjuring magical forces from being bashed in with a mace (or pretty much any household object). Now open your eyes and let me show you what a real war mage looks like . . . but be warned: you're probably not going to like it, because we're violent, angry, dangerously broken people who sell our skills to the highest bidder and be damned to any moral or ethical considerations. At least, until such irritating concepts as friendship and the end of the world get in the way. My name is Cade Ombra, and though I currently make my living as a mercenary wonderist, I used to have a far more noble-sounding job title - until I discovered the people I worked for weren't quite as noble as I'd believed. Now I'm on the run and my only friend, a homicidal thunder mage, has invited me to join him on a suicide mission against the seven deadliest mages on the continent. Time to recruit some very bad people to help us on this job . . .

81,00 zł
72,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,10 zł

86
The Last Unicorn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Last Unicorn
Dostępny
10 szt.

"THE LAST UNICORN is the best book I have ever read. You need to read it. If you've already read it, you need to read it again." Patrick Rothfuss "If men no longer know what they are looking at, there may well be unicorns in the world yet, unknown and glad of it." Living in peace in her lilac wood, the Unicorn didn't know the world had changed, or that anything had happened to the rest of her kind. Overhearing a chance conversation, she resolves to venture out and discover the truth. The road is dangerous, and the risks are great. If she fails, then unicorns will be lost. Forever. A modern fairy tale, The Last Unicorn is a beloved classic, voted by TIME as one of the 100 greatest fantasy novels of all time. It is fantastical, poignant, wistful and wonderous, showing us the humanity of magic, and the magic of humanity. Available in the UK for the first time in decades, this edition features an introduction by Patrick Rothfuss.

54,00 zł
48,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,40 zł

87
Broken Light - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Broken Light
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

Bernie Moon has given her life to other people: her husband, her son, her friends (who are these days, mostly online). At nineteen she was full of dreams and ambitions; now almost fifty, and going through the menopause, she's fading, fast. Heartbroken and hormonal, she often feels like she's losing her mind. But when a young woman is murdered in a local park, it sparks a series of childhood memories in Bernie and with them, a talent that has lain dormant most of her adult life. She promised herself she'd never think of it again. When she was a teenager, it almost destroyed her. But now she's older, could it be the power she's been missing? Could it be the chance to, finally, make them look?

81,00 zł
72,90 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,10 zł

88
Sooley - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sooley
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.08

ONE MAN Seventeen-year-old Samuel Sooleyman comes from a village in South Sudan, a war-torn country where one third of the population is a refugee. His great love is basketball: his prodigious leap and lightning speed make him an exceptional player. And it may also bring him his big chance: he has been noticed by a coach taking a youth team to the United States. ONE HOPE If he gets through the tournament, Samuel?s life will change beyond recognition. But it?s the longest of long shots. His talent is raw and uncoached. There are hundreds of better-known players ahead of him. And he must leave his family behind, at least at the beginning. ONE CHANCE As American success beckons, devastating news reaches Samuel from home. Caught between his dream and the nightmare unfolding thousands of miles away, ?Sooley?, as he?s nicknamed by his classmates, must make hard choices about his future. This quiet, dedicated boy must do what no other player has achieved in the history of his chosen game: become a legend in twelve short months.

44,00 zł
41,80 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,20 zł

89
Schowek
Lumo Stars Kawaii Rainbow Tęcza
Tactic
Dostępny
22 szt.

Maskotka pluszowa marki Lumo Stars ze specjalnej serii Kawaii. Wiek 0+.

77,08 zł
63,21 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 13,87 zł

90
Schowek
Lumo Stars Kawaii Axolotl Aksolotl
Tactic
Dostępny
22 szt.

Maskotka pluszowa marki Lumo Stars ze specjalnej serii Kawaii. Wiek 0+.

64,24 zł
52,68 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,56 zł

91
Schowek
Lumo Stars Kawaii Pineapple Ananas
Tactic
Dostępny
22 szt.

Maskotka pluszowa marki Lumo Stars ze specjalnej serii Kawaii. Wiek 0+.

56,68 zł
46,48 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,20 zł

92
Schowek
Maskotka Misia w spódnicy rozmiar M
INNI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

39,90 zł
35,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

93
Zestaw wojsko 502185 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw wojsko 502185
ADAR
Niedostępny
Brak

Zestaw pojazdów wojskowych, z żołnierzami; Wymiary: 50,5x27,5x12cm Wiek: 3+

64,90 zł
58,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,49 zł

94
Odkurzacz na baterie GAZELO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkurzacz na baterie GAZELO
GAZELO
Niedostępny
Brak

Odkurzacz na baterie z efektami dźwiękowymi i świetlnymi. Baterie: 3 x LR6 1,5V AA Wymiary opakowania: 19,8 x 23,6 x 13,4 cm Wiek: 3+

40,90 zł
36,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,09 zł

95
Osiołek na biegunach Z5476 GAZELO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
203,90 zł
183,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 20,39 zł

96
Masza i Niedźwiedź - Niedźwiedź chrapiący w pud. Simba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masza i Niedźwiedź - Niedźwiedź chrapiący w pud. Simba
Simba Toys, Masza i Niedźwiedź
Niedostępny
Brak

Maskotka Niedźwiedzia z funkcją dźwięku, naciskając na łapkę. Niedźwiedź zaczyna chrapać, a jego jego brzuszek zaczyna się poruszać. Nadruk na ubranku Niedźwiedzia świeci w ciemności, baterie: 3x1,5V AA/R6 (dołączone), Dla dzieci w wieku: 3l+

172,90 zł
155,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 17,29 zł

97
Lalka Steffi Glitter Style z sukienkami SIMBA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka Steffi Glitter Style z sukienkami SIMBA
Simba Toys, Steffi i Evi
Niedostępny
Brak

Lalka Steffi w wieczornej, długiej sukni oraz dodatkowe 2 błyszczące sukienki z odpowiednimi dla niech akcesoriami, Dla dzieci w wieku: 3l+

50,90 zł
45,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,09 zł

98
MGA Gel-A-Peel Zestaw do aplikacji na tkaninach w pud.  547198 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MGA Gel-A-Peel Zestaw do aplikacji na tkaninach w pud. 547198
MGA
Niedostępny
Brak

Zawiera innowacyjne urządzenie do tworzenia płaskich kompozycji, które po wyschnięciu można naklejać na koszulki oraz inne tkaniny! Zestaw zawiera: Stację bazową do tworzenia wraz ze stojakiem na 6 tub, 5 tub Gel-a-Peel, 36 szablonów z projektami, Urządzenie do ściągania nadmiaru żelu, 7 końcówek do tub, Urządzenie do czyszczenia, 3 pary uchwytów, 2 pary kolczyków.

192,90 zł
181,33 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 11,57 zł

99
MGA Lalaloopsy Lalka Podstawowa 2017 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MGA Lalaloopsy Lalka Podstawowa 2017
MGA, Lalaloopsy
Niedostępny
Brak

Lalki Lalaloopsy to magicznie postacie które ożyły w momencie ich uszycia! Każda Lalka ma swoją niepowtarzalną osobowość którą zyskuje ze względu na materiał którego użyto do ich produkcji. Żyją w kolorowym świecie wyobraźni . Najnowsze modele lalek 2017 są lżejsze I posiadają prawdziwe włosy do czesania! Zalecany Wiek: 4+ Urocza Lalaloopsy Doll +Nowy Przyjaciel+niepowtarzalna szczotka do czesania włosów! Każda Postać ma niepowtarzalną osobowość w oparciu o to z czego została uszyta. W zestawie plakaty do kolekcjonowania !

104,90 zł
98,61 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 6,29 zł

100
Schowek
Kolorowanka tygryskowa bebe
Dostępny
23 szt.

BEBE Kolorowanka tygryskowa. Koloruj, rozwiązuj, wyklejaj, szkicuj.

13,13 zł
12,99 zł

Rabat 1,1%
oszczędzasz 0,14 zł

Wróć do góry