hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.05.02

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 2 maja 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dwa Miasta. Tom 4. Powrót do Lwowa (Monika Kowalska), na drugim Czarna kawa (Agatha Christie). Kolejny produkt to Bucket list. 1000 pomysłów na przygody życia (Kath Stathers) oraz Reksio. Księga wiedzy (Beata Dawczak, Izabela Spychał).
1
Dwa Miasta. Tom 4. Powrót do Lwowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Dwa Miasta. Tom 4. Powrót do Lwowa
Dostępny
560 szt.

Wystarczy zamknąć oczy i zrobić jeden krok, by cofnąć się w czasie i znowu trafić do Lwowa. A trzeba tam wrócić, żeby lepiej poznać Wrocław… Adela odzyskała spokój oraz kontrolę nad własnym życiem, ale staje przed nową życiową rolą – będzie babcią. Nie ma wpływu na decyzje podejmowane przez swoich najbliższych, a oni są bezbronni wobec burzliwych wydarzeń dwóch ostatnich dekad dwudziestego wieku, które przecież nie omijają Wrocławia. Stan wojenny, trudna rzeczywistość lat 80., przemiany gospodarcze początku lat 90., powódź tysiąclecia… Jak postąpić, aby nikogo nie skrzywdzić, nie wstydzić się swoich wyborów i pozostać w zgodzie ze sobą? Jak wytłumaczyć ten trudny świat najmłodszemu pokoleniu, które rodzi się i dorasta na tych ziemiach? Finałowy tom serii „Dwa Miasta”, w którym opowieści o współczesnym Wrocławiu przeplatają się z historią ogarniętego II wojną światową Lwowa.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

57 osób kupiło
2
Czarna kawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Czarna kawa
Dostępny
479 szt.

Tym razem przeciwnikiem Herkulesa Poirota jest złodziej formuły broni atomowej. Jej wynalazca, sir Claud Amory, zostaje otruty w swojej rezydencji, a ujawnienie rodzinnych sekretów grozi skandalem. Czy rzeczywiście kobiety częściej używają trucizny, a mordercy są zbyt pewni siebie? I co wspólnego ma praca pokojówki z pracą detektywa? Uwaga rozdrażnionego kapitana Hastingsa nieoczekiwanie pomoże uporządkować wszystkie elementy zagadki.

49,90 zł
32,93 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 16,97 zł

31 osób kupiło
3
Bucket list. 1000 pomysłów na przygody życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bucket list. 1000 pomysłów na przygody życia
Dostępny
206 szt.

Bucket list to lista marzeń – rzeczy, które chcemy zobaczyć, osiągnąć, doświadczyć, zdobyć… Wielu z nas ma takie listy, ale na drodze do spełnienia marzeń często staje nam praca, szkoła, rodzina, finanse. A gdyby przeszkody nie istniały? Nie było obowiązków, barier, utrudnień? Gdyby mieć nieograniczone możliwości doświadczenia czegoś na własnej skórze i zobaczenia na własne oczy… Ta książka posłuży ci jako inspiracja. Bucket list to zbiór tysiąca pomysłów na przygody. Niektóre będą się wiązały z wyprawą w jakiś odległy zakątek świata, jak oglądanie zorzy polarnej w igloo zbudowanym w Finlandii, poszukiwanie złota z patelnią w Kalifornii czy rejs na wyspy Galápagos. Inne jednak nie wymagają tak dalekich podróży, a wiele można zrealizować gdziekolwiek: posmakować regionalnej kuchni, wydoić krowę lub opanować nowy obcy język. Bez względu na to, jakie masz upodobania, Bucket list pomoże ci skonkretyzować marzenia i odhaczać je punkt po punkcie z twojej własnej, niepowtarzalnej listy. Współautorzy tej książki przemierzyli glob wzdłuż i wszerz, zaznając najróżniejszych podróżniczych doświadczeń, aby sporządzić listę tysiąca ekscytujących pomysłów. Wśród twórców Bucket list są autorzy przewodników turystycznych, nieustraszeni poszukiwacze przygód oraz podróżujący dziennikarze z całego świata. Każdy z nich podzielił się swoimi doświadczeniami, by powstał zbiór propozycji inspirujący czytelnika do poznawania świata, szukania wrażeń dla zmysłów oraz po prostu przeżywania przygód. Szczęśliwej podróży!

119,00 zł
78,54 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 40,46 zł

20 osób kupiło
4
Reksio. Księga wiedzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reksio. Księga wiedzy
Dostępny
114 szt.

Fakty, ciekawostki, eksperymenty – Reksio pomoże odpowiedzieć na wiele pytań nurtujących małych ciekawskich: czym się różni wiosna od jesieni, jak żyją mrówki w mrowisku czy w jaki sposób powstają lawiny. Pokaże też, jak wyhodować fasolkę lub zrobić własny zielnik. Książka rozwinie dziecięcą ciekawość świata oraz przygotuje do nauki w szkole. Odkrywanie tajemnic przyrody z Reksiem to świetna zabawa, hau, hau! W roku 2017 Reksio obchodzi 50. urodziny. Jubileuszowe wydanie, idealne na prezent dla małych wielbicieli przyrody i fanów psa z łatką.

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

18 osób kupiło
5
Śmierć na Nilu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć na Nilu
Dostępny
227 szt.

Poirot wyjeżdża odpocząć do Egiptu, ale od razu zawodową czujność budzą relacje między trojgiem współuczestników wycieczki. Linnet Ridgeway ma wszystko: urodę, inteligencję, bogactwo… i męża, którego zwinęła sprzed nosa swojej przyjaciółce Jacqueline. Teraz Jacqueline nie opuszcza jej na krok, pojawiając się wszędzie tam, gdzie udaje się para w podróży poślubnej. Jej obecność zatruwa im każdą chwilę… Linnet z mężem próbują uwolnić się od jej krępującej obecności, w tajemnicy wsiadając na statek podróżujący po Nilu. Ale okazuje się, że Jacqueline już tam jest…

49,90 zł
32,93 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 16,97 zł

15 osób kupiło
6
Szym Pansik ma zły humor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szym Pansik ma zły humor
Dostępny
146 szt.

Zabawny picture book, bestseller „New York Timesa”, o umiejętności radzenia sobie z nie zawsze łatwymi emocjami… i o tym, jak czasami te emocje mogą nas zaskoczyć. Szym Pansik ma bardzo zły dzień... I to zupełnie bez powodu. Jego przyjaciele nie potrafią tego zrozumieć – jak można być w okropnym nastroju w tak piękny dzień? Próbują go pocieszyć, namówić do uśmiechu i robienia rzeczy, które im poprawiają humor i sprawiają przyjemność. Ale Szym Pansika zupełnie nie przekonują porady przyjaciół, co więcej – Szym Pansik jest coraz bardziej zły i markotny. Czyżby tylko on miał zły humor? Czy nikt z jego przyjaciół nigdy nie jest naburmuszony? Suzanne i Max Lang w lekki, zabawny sposób opisują niełatwy, ale ważny temat – temat „pochmurnych” dni. Historia doskonale ilustruje to, że dzieci nie zawsze muszą się uśmiechać, że mają prawo do wyrażania emocji, nawet jeśli nie są one pozytywne (choć na pewno powinny uważać, aby nie krzywdzić nimi innych).

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

13 osób kupiło
7
Od... do. Co i jak zmienia się w przyrodzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od... do. Co i jak zmienia się w przyrodzie
Dostępny
666 szt.

Dzieci pytają: Co? Jak? Dlaczego? Seria „Od… do” odpowiada. Gdzie na Ziemi dzień i noc trwają po pół roku? Jak powstaje chmura? Czy wszystkie płatki śniegu są takie same? Skąd się wziął węgiel? Dlaczego wulkan wybucha? Pokazujemy i objaśniamy, co i jak zmienia się w świecie przyrody. Pytajcie śmiało! W serii: Od... do. Co i jak rośnie w świecie przyrody, Od... do. Jak powstają różne rzeczy, Od... do. Jak rosną zwierzęta blisko nas.

49,90 zł
33,43 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 16,47 zł

11 osób kupiło
8
Reksio. Przyjaciel zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reksio. Przyjaciel zwierząt
Dostępny
153 szt.

Reksio – kultowy bohater kreskówki wszech czasów powraca, hau, hau! Kartonowe strony z mnóstwem zwierzaków i przyjaznymi historiami idealnie sprawdzą się do wspólnego oglądania, czytania i zabawy. A sympatyczny piesek z łatką stanie się ulubionym towarzyszem najmłodszych w rozpoznawaniu i nazywaniu mieszkańców podwórka, lasu, łąki i zoo. W książce dzieci znajdą: • zabawy ćwiczące spostrzegawczość, • krótkie historie o zwierzętach z podwórka, lasu, łąki i zoo, • wyrazy dźwiękonaśladowcze, • ponad 40 zwierząt. Kto mówi kukuryku, a kto muu? Kto je miód i orzechy, a kto jaja ptaków? Kto kopie kopce, a kto zbiera nektar? Kto ma trąbę, a kto jest w paski?

34,90 zł
23,38 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 11,52 zł

10 osób kupiło
9
Bóg. To, o czym dorośli Ci nie mówią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Bóg. To, o czym dorośli Ci nie mówią
Dostępny
581 szt.

Człowiek od zawsze rozkminiał temat siły wyższej. Zastanawiał się, skąd się wziął na ziemi, co się z nim stanie po śmierci i kto o tym wszystkim decyduje. Z tych rozkmin na przestrzeni dziejów powstały rozmaite systemy religijne – bardzo odmienne, ale niekiedy zastanawiająco podobne. To książka dla wszystkich rozkminiających – wierzących i niewierzących, wątpiących i poszukujących. Znajdziecie w niej próby odpowiedzi na pytania: • Po co ludziom wiara i jak sobie radzą ateiści? • Do czego przydają się religie? • Skąd przyszedł bóg i gdzie jest teraz? • Czy bogowie żyją wiecznie i czemu tak krótko? • Jak to jest być prorokiem? • Czy wiara i nauka kiedyś się pogodzą? • Gdzie się podziały boginie?

59,90 zł
40,13 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 19,77 zł

7 osób kupiło
10
Martynka w krainie baśni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Martynka w krainie baśni
Dostępny
223 szt.

Bestseller w wielu krajach świata! Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki wzruszają i bawią jej rówieśniczki na całym świecie. Pełne uroku, przyciągające uwagę ilustracje oraz dowcipny tekst tworzą niepowtarzalny, ciepły nastrój. W tym zbiorze znajdziecie 8 opowiadań: • Martynka w krainie baśni, • Martynka wsiada na konia, • Martynka zajmuje się dziećmi, • Martynka uczy się pływać, • Martynka szuka Pufka, • Martynka poznaje ptaki, • Martynka leci balonem, • Martynka i wróbelek.

49,90 zł
33,43 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 16,47 zł

7 osób kupiło
11
SuperThings SuperBot Trasher. Figurka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SuperThings SuperBot Trasher. Figurka
Magic Box
Dostępny
681 szt.

Dwa nowe superboty przybywają do Kaboom City! Są to Superbots Power Arms Trasher i Sugarfun. Odkryj jego potężne ramiona, które można formować: umieść je w wielu różnych pozycji, przekręć je, rozwiń. Wyobraźnia do potęgi! Dzięki broni tych nowych Superbotów i ich skrzydłom bitwa trwa na lądzie i w powietrzu, pilotując je za pomocą SuperThing lub Kazoom Kid! Zabawa gwarantowana! Zawartość: • 1 Superbot bohater lub złoczyńca, • 1 ekskluzywny Kazoom Kid, • 1 ekskluzywny SuperThing, • akcesoria.

99,99 zł
89,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,00 zł

7 osób kupiło
12
Szachy. Jak grać i wygrać. Praktyczny przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szachy. Jak grać i wygrać. Praktyczny przewodnik
Dostępny
225 szt.

Zostań mistrzem szachów – starożytnej gry królów. Poznaj najważniejsze techniki i klasyczne posunięcia mistrzów szachowych, kombinacje, poświęcenia i struktury pionów. Poradnik Szachy. Jak grać i wygrać to ponad 300 przykładów ilustrujących strategie ofensywne i obronne wykorzystywane w debiucie, grze środkowej i końcówce. Znajdziemy tu liczne trójwymiarowe diagramy z komentarzami, dzięki którym z łatwością prześledzimy przebieg partii. W książce ponadto: • „Mistrzowskie wyzwania” na końcu każdego rozdziału, które pomogą sprawdzić nabytą wiedzę i udoskonalić umiejętności, • kluczowe wskazówki zatytułowane „Jak wygrać partię szachową”, dzięki którym natychmiast ulepszymy swoją grę, • analizy przełomowych partii największych szachowych mistrzów pozwalające uczyć się od najlepszych. James Eade dwukrotnie zdobył tytuł mistrza szachowego (w 1981 i 1993 roku). Jest autorem kilku książek poświęconych szachom. Jako prezydent Amerykańskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Szachowych był redaktorem dwóch specjalistycznych czasopism. AL Lawrence jest utytułowanym autorem książek oraz artykułów w czasopismach szachowych. Był dyrektorem programu szachowego na Texas Tech University, pełnił funkcję prezesa Federacji Szachowej Stanów Zjednoczonych oraz zasiadał w zarządzie World Chess Hall of Fame.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

6 osób kupiło
13
Zarządzanie kryzysowe. Obrona cywilna i ochrona ludności w perspektywie 2030 roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie kryzysowe. Obrona cywilna i ochrona ludności w perspektywi...
Dostępny
12 szt.

Jednym z najważniejszych zadań stojących przed organami administracji rządowej i samorządowej jest zapewnienie ochrony życia i zdrowia ludności oraz funkcjonowania infrastruktury krytycznej. Wiąże się to z koniecznością zorganizowania spójnego, efektywnego systemu przeciwdziałania nadzwyczajnym zagrożeniom spowodowanym przez konflikty zbrojne, siły przyrody, klęski i katastrofy. System ten powinien zawierać elementy profilaktyki oraz identyfikacji zagrożeń, a także nowoczesne rozwiązania organizacyjnej i logistyczne umożliwiające szybkie reagowanie na zaistniałe zagrożenia. System ten powinien także umożliwić efektywną koordynację działań ratowniczych prowadzonych przez profesjonalne służby, formacje oraz likwidacje skutków zdarzeń. (...) Celem niniejszej publikacji było poddanie naukowej analizie – w ujęciu interdyscyplinarnym – wybranych problemów ochrony ludności, zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej w dynamicznie zmieniającym się środowisku międzynarodowym i krajowym oraz pojawieniu się nowych wyzwań i zagrożeń. Znaczący wpływ na analizę omawianej problematyki wywarła agresja rosyjska na Ukrainę oraz sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wskazująca na wykorzystywanie masowej migracji do działań hybrydowych skierowanych przeciwko Polsce jako państwu granicznemu Unii Europejskiej. (...) Niniejsza praca skierowana jest do analityków, nauczycieli akademickich, doktorantów i studentów uczelni resortowych (MON, MSWiA), cywilnych kierunków bezpieczeństwa narodowego, wewnętrznego. Prezentowana praca powstała dzięki współpracy i zaangażowaniu autorów wywodzących się z wiodących uczelni prowadzących badania i dydaktykę w naukach o bezpieczeństwie, naukach prawnych, naukach o zarządzaniu i jakości. Fragment wstępu

64,05 zł
41,63 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 22,42 zł

6 osób kupiło
14
Ta mądra Edyta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ta mądra Edyta
Dostępny
26 szt.

Książka Ewy Skarżyńskiej, ukazująca drogę do świętości zbuntowanej nastolatki wychowanej w judaizmie, to wspaniała lektura nie tylko dla dzieci starszych i młodzieży. To mądra książka o mądrej Świętej, którą czyta się jednym tchem. To książka o Edycie Stein [1891–1942], czyli o świętej Teresie Benedykcie od Krzyża, która także dzisiaj wzywa do odważnego miłowania Chrystusa, uczy, jak przebaczać, i jedna ze sobą ludzi. Dlatego właśnie została patronką Europy.

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

6 osób kupiło
15
Nędza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Nędza
Dostępny
396 szt.

Powieść Tichego rozpoczyna się przypadkowym spotkaniem wiolonczelisty i bezdomnego chłopaka w Malmö. Z pozoru nic nadzwyczajnego, to mogło się zdarzyć w każdym mieście. Jednak w bohaterze ta rozmowa inicjuje przypominającą strumień świadomości wycieczkę w przeszłość i rodzi myśli o tym, gdzie on sam mógłby się znaleźć po latach, gdyby nie uratowała go muzyka, dzięki której udało mu się uciec z lichego osiedla mieszkań socjalnych i beznadziejnej wegetacji jego mieszkańców. Ruszamy w podróż po squatach i nielegalnych klubach, przeżywamy noce podkręcane narkotykami w cieszących się złą sławą, niebezpiecznych dzielnicach dużych miast. Nieustannie przypomina się nam, że jedynie podglądamy cierpienia ludzi ze środowisk zwykle niewidzialnych dla innych warstw społeczeństwa. To również powieść pełna muzyki nadającej rytm życiu grupy pokrzywdzonych społecznie biedaków koczujących na przedmieściach. Tichý pokazuje prawdziwą nędzę ich egzystencji, codzienne rozczarowania, porażki w zderzeniu z rzeczywistością, daje jednak czytelnikom odrobinę nadziei, kiedy wraca do teraźniejszości. Z empatią dla trudnego do uniknięcia losu młodych przeklętych łączy się podziw dla ich siły okazywanej nawet wtedy, gdy świat wali się na głowę. Autor zabiera nas w miejsca, w których raczej nigdy nie byliśmy i mamy nadzieję do nich nie trafić. Nędza jest historią kolejnego straconego pokolenia – tym razem to młodzi imigranci, których można spotkać nie tylko w szwedzkiej rzeczywistości, z góry skazani na życiową klęskę. U Tichego mniej jednak cynizmu czy irytacji, więcej melancholii i zadumy. „Tichý pokazuje, jak cienka i dla wielu trudna do wyobrażenia jest granica między życiem w biedzie a dostatku, jak dorastanie w miejscu naznaczonym społecznymi nierównościami, przemocą i pogardą może wpłynąć na dalsze życie – nawet jeśli udało się wydostać z tego piekielnego kręgu. Jest to proza w wielu momentach zaskakująca, wybuchowa, więcej niż ciekawa językowo. Polską rzeczywistość również bez trudu da się w Nędzy odnaleźć”. – Michał Nogaś

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

7 osób kupiło
16
Martynka. Najlepsze przygody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Martynka. Najlepsze przygody
Dostępny
279 szt.

Bestseller w wielu krajach świata! Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki wzruszają i bawią jej rówieśniczki na całym świecie. Pełne uroku, przyciągające uwagę ilustracje oraz dowcipny tekst tworzą niepowtarzalny, ciepły nastrój. W tym zbiorze znajdziecie 8 opowiadań: • Martynka i przygody od środy, • Martynka i czarownica, • Martynka spadła z roweru, • Martynka tańczy, • Martynka w wesołym miasteczku, • Martynka bawi się w teatr, • Martynka i osiołek Wesołek, • Martynka na biwaku.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

5 osób kupiło
17
Dziennik z Morza Corteza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik z Morza Corteza
Dostępny
10 szt.

W 1940 r. Steinbeck i jego przyjaciel wyruszyli z Monterey w Kalifornii w sześciotygodniową podróż morską wzdłuż zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych do Zatoki Kalifornijskiej. Wyprawa miała służyć zebraniu przez Ricketts`a, z zawodu biologa, okazów fauny z tamtych stron. Kiedy dotarli do Zatoki, żyli już rytmem przypływów i odpływów morza. Otaczał ich bogaty świat przyrody, który skłonił autora do rozważań o naturze zwierząt i do niespodziewanych refleksji nad światem ludzi. W książce Steinbeck wraca do historii tych ziem, przytacza na pół mityczne opowieści z przeszłości traktując je jako punkt wyjścia do rozważań o człowieku, o jego stosunku do drugiego człowieka i do natury.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

6 osób kupiło
18
O rodzicach i dzieciach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O rodzicach i dzieciach
Dostępny
20 szt.

Emil Hakl, jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy czeskich, tłumaczony na wiele języków, pozostał wierny Pradze, jej krętym zakamarkom i knajpom, w których przy jałowcówce toczą się rozmowy o historii, kobietach i innych rozkoszach bądź utrapieniach dnia powszedniego. Jego najsłynniejsza książka O rodzicach i dzieciach to opowieść o popołudniowej, ciągnącej się do nocy przechadzce ojca z synem, któremu wszakże stuknęła już czterdziestka, i który dla posiwiałego emeryta dorabiającego sobie w zoologu jako przewodnik, okazuje się być znakomitym kompanem w roztrząsaniu wszystkich dziennych i niedziennych spraw tego świata. Hakl to nowe wcielenie haszkowsko-hrabalowskiej tradycji w literaturze czeskiej, w której pogawędka z towarzyszem podróży lub niewinnej przechadzki po mieście, zakropiona dobrym trunkiem, ciepłą ironią i uwagą dla drobnicy życiowej zapełniającej po brzegi kieszenie naszej egzystencji, okazuje się najlepszym kluczem do prawdy o człowieku. Krzysztof Czyżewski

28,00 zł
19,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 8,01 zł

4 osoby kupiły
19
Szkarłatne Ogrody. Tom 1. Zapach róży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkarłatne Ogrody. Tom 1. Zapach róży
Dostępny
102 szt.

Kiedy masz dwadzieścia lat i lufę broni przystawioną do głowy, pragniesz tylko wyjść z tego cało. I nie ma znaczenia, czy musisz zapłacić masę pieniędzy, oddać swoje ciało, czy poderżnąć komuś gardło. Zrobisz wszystko, by uratować siebie i swoich bliskich. Maria jest przerażona. Nie dość, że jej ojciec wpakował się w ogromne tarapaty, to jeszcze uzbrojeni mężczyźni grożą jej rodzinie śmiercią. Dziewczyna nie ma wyboru. Musi błagać o pomoc przyjaciela rodziny – wuja Alberta, który od wielu lat pracuje w posiadłości słynnego hrabiego. Wiktor Husarzewski jest samotny, mieszka w zamku odziedziczonym po rodzicach, a na jego twarzy widnieje sporych rozmiarów, brzydka blizna. Ukrywający się za ciemnymi murami tajemniczy mężczyzna postanawia wziąć pod swoje skrzydła rodzinę Borowskich, ale daje jeden bardzo ważny warunek… Maria musi zostać jego żoną. Co zrobi młoda dziewczyna? Jak zachowa się w obliczu takiego wyzwania? I najważniejsze – czy będzie potrafiła żyć z człowiekiem, którego wszyscy nazywają bestią?

46,99 zł
42,29 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,70 zł

4 osoby kupiły
20
Japoński. Mów, pisz i czytaj. Wszechstronny kurs języka japońskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Japoński. Mów, pisz i czytaj. Wszechstronny kurs języka japońskiego
Dostępny
78 szt.

- 21 lekcji - przejrzyste objaśnienie gramatyki, - ponad 90 autentycznych i naturalnych dialogów, - podstawowy zasób znaków kanji i nauka ich pisania, - gratis MP3 - ponad 60 minut nagrań, - tabele japońskich czasowników oraz hiragany i katakany, - rozmaite ciekawostki i miniporadnik savoir-vivre'u.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

4 osoby kupiły
21
SuperThings SuperBot Sugarfun. Figurka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SuperThings SuperBot Sugarfun. Figurka
Magic Box
Dostępny
658 szt.

Dwa nowe superboty przybywają do Kaboom City! Są to Superbots Power Arms Trasher i Sugarfun. Odkryj jego potężne ramiona, które można formować: umieść je w wielu różnych pozycji, przekręć je, rozwiń. Wyobraźnia do potęgi! Dzięki broni tych nowych Superbotów i ich skrzydłom bitwa trwa na lądzie i w powietrzu, pilotując je za pomocą SuperThing lub Kazoom Kid! Zabawa gwarantowana! Zawartość: • 1 Superbot bohater lub złoczyńca, • 1 ekskluzywny Kazoom Kid, • 1 ekskluzywny SuperThing, • akcesoria.

99,99 zł
89,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,00 zł

4 osoby kupiły
22
Funny Short Stories. Angielski w anegdotach z ćwiczeniami poziom A2-B1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Funny Short Stories. Angielski w anegdotach z ćwiczeniami poziom A2-B1
Dostępny
136 szt.

Angielski w anegdotach – przebojowe połączenie! Angielski w anegdotach. Funny Short Stories to wyjątkowa metoda nauki angielskiego łącząca lekturę ciekawych opowieści oraz rozwiązywanie ćwiczeń. Podczas czytania anegdot w naturalny sposób przyswoisz współczesne angielskie słownictwo, konstrukcje leksykalno-gramatyczne oraz utrwalisz umiejętność czytania ze zrozumieniem. Tłumaczenia trudniejszych słówek znajdziesz na marginesach. Na końcu książki umieszczono klucz odpowiedzi. Ploteczki, ciekawostki i sekreciki z życia celebrytów Sięgnij po anegdoty i… • poznaj 50 interesujących historii z życia celebrytów • sprawdzaj tłumaczenia nowych słówek i zwrotów na marginesach – poznasz ich znaczenie, nie • odrywając się od książki • przyswajaj współczesne angielskie słownictwo na poziomie A2-B1 • ćwicz umiejętność czytania ze zrozumieniem • rozwiąż 150 urozmaiconych ćwiczeń gramatycznych i leksykalnych

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

4 osoby kupiły
23
I nie było już nikogo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I nie było już nikogo
Dostępny
225 szt.

Tajemniczy gospodarz zaprasza do domu na wyspie dziesięć osób. Gdy dwie z nich giną, goście zdają sobie sprawę, że to, co początkowo uważali za nieszczęśliwy wypadek, jest dziełem zabójcy. Postanawiają odkryć jego tożsamość, ale okazuje się, że… nikt nie ma alibi. Odizolowani od społeczeństwa, niezdolni do opuszczenia miejsca pobytu, umierają jeden po drugim w sposób opisany w dziecięcej rymowance, którą wywieszono w ich pokojach.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
24
Za górami, za lasami. 100 najpiękniejszych bajek świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za górami, za lasami. 100 najpiękniejszych bajek świata
Dostępny
202 szt.

100 opowieści, które każde dziecko musi znać. Przekazywane z pokolenia na pokolenie, spisywane w księgach i książkach – klasyczne baśnie z pięknymi kolorowymi ilustracjami. Teksty zapisano uwspółcześnionym, łatwo zrozumiałym dla dziecka, a jednocześnie pięknym literacko językiem. Wśród 100 tekstów, znajdziecie m.in. Czerwonego Kapturka, O rybaku i złotej rybce, Pana Twardowskiego, Królewnę Śnieżkę, Dziewczynkę z zapałkami. Dzięki 100 najpiękniejszym bajkom świata: • pokażesz dziecku świat starych opowieści; • rozwiniesz wyobraźnię malucha; • przekonasz małego czytelnika, że dobro zwycięża zło. Książka ma 540 stron (jest „grubą księgą”), jednak dzięki poręcznemu formatowi i zintegrowanej oprawie jest „łatwa i przyjazna” w czytaniu. Spora czcionka na białym tle nie męczy oczu, a kolorowe ilustracje śródtekstowe zatrzymują uwagę dziecka na dłużej.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

3 osoby kupiły
25
To będzie piękny pogrzeb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To będzie piękny pogrzeb
Dostępny
11 szt.

Cała twórczość Pankovcina układa się w jednorodną, realistyczno-magiczną całość. Motywy, postaci, zawsze trochę podobny do samego autora narrator, a także miejsca akcji, powtarzają się i przeplatają na śmiesznie i na poważnie.

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

3 osoby kupiły
26
Włoski Repetytorium leksykalno-tematyczne poziom A2-B1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włoski Repetytorium leksykalno-tematyczne poziom A2-B1
Dostępny
71 szt.

• kurs na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym • przygotowanie do matury i egzaminów certyfikacyjnych • aktualne słownictwo i ciekawe tematy • rozwijanie wszystkich kompetencji językowych • tłumaczenia słówek i zwrotów • nagrania mp3 gratis do pobrania online

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

3 osoby kupiły
27
Na tropie angielskich słówek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na tropie angielskich słówek
Dostępny
204 szt.

Odkryj w sobie pasję tropiciela z naszymi ilustratorami • statek piracki 0 liczby • pory roku – przyroda i pogoda • w pracowni malarza – kolory i kształty • w krainie czarów – zabawki • przyjęcie domowe – moja rodzina • na tropie złodzieja – przyimki • w zoo – zwierzęta dzikie i gospodarskie • w lunaparku – emocje • w mieście – środki transportu • plac zabaw – części ciała i ubrania • w kawiarni – jedzenie • planeta dziwolągów – przymiotniki i przeciwieństwa

54,90 zł
38,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,47 zł

3 osoby kupiły
28
Czeski nie gryzie poziom A1-A2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
29
50 najpiękniejszych opowieści. Klasyka dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50 najpiękniejszych opowieści. Klasyka dla dzieci
Dostępny
200 szt.

Poznajcie bohaterów klasyki literatury. Zapraszamy do krainy 50 najpiękniejszych i najbardziej znanych opowieści należących do kanonu literatury dziecięcej. Znajdziecie tu m.in. baśnie H. Ch. Andersena, braci Grimm, Ch. Perraulta, ale także Alicję z Krainy Czarów, Konika Garbuska, Piotrusia Pana, Czarnoksiężnika z krainy Oz i wiele innych cudownych historii.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
30
Portmonetka różowy kotek, 12 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portmonetka różowy kotek, 12 cm
Molli Toys
Dostępny
4 szt.

Portmonetka w kształcie kotka spodoba się dzieciom! Mollis to po łacine miękki, delikatny. Takie też są wszystkie pluszowe zabawki produkowane przez Szwedzką firmę Molli Toys. Wykonane są ze specjalnych, wyjątkowo miękkich materiałów. Nadają się dla dzieci już od 3 miesiąca życia.

27,90 zł
25,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,79 zł

2 osoby kupiły
31
Lufcik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lufcik
Dostępny
7 szt.

Lufcik otwiera perspektywę na niewidzialną sieć międzyludzkich połączeń, po których osoby poruszają się jak wagony, odczepiane i doczepiane do różnych pociągów, oraz na świat doznań i refleksji rodzących się w chwilach tych spotkań. W centrum swojej powieści Dragan Velikić stawia wagon z imieniem Rudi Stupar, którego trasa życia-podróży wiedzie od małego miasteczka w Wojwodinie do Hanoweru, przez Belgrad, Budapeszt, Monachium. Niepewność, niemożność znalezienia swojego miejsca w życiu, paradoksalnie sprawiają, że los stawia przed nim interesujących ludzi i najdziwniejsze zajęcia, zaś jego życie, praca, miłości i przyjaźnie przynajmniej chwilowo wypełniają nieustannie towarzyszące mu poczucie pustki. Rudi wyjeżdża z Serbii na początku lat dziewięćdziesiątych, uciekając przed wojną i mobilizacją, nie wraca w obawie przed natowskim bombardowaniem. Uciekając przed rzeczywistością, ucieka także przed sobą. Odnajdując się, ucieka jednak dalej. Pulsowanie świata, podskórny bieg jednostkowej historii, to, co niedostrzegalne, zamknięte w prywatnych archiwach, wspomnieniach, próbach zgłębienia własnej przeszłości wraz ze świeżym powiewem przedostaje się przez niepozorny lufcik. Krystyna Pieniążek-Marković

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

2 osoby kupiły
32
Hiszpański Repetytorium leksykalno-tematyczne poziom A2-B1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański Repetytorium leksykalno-tematyczne poziom A2-B1
Dostępny
82 szt.

Repetytorium leksykalno-tematyczne (A2-B2) do języka hiszpańskiego to kurs na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym przeznaczony dla osób, które przygotowują się do matury lub egzaminów certyfikacyjnych. Książka to idealna propozycja dla uczniów szkół średnich i studentów, a także samouków. Umożliwia skuteczną naukę i utrwalenie przydatnego słownictwa przy jednoczesnym ćwiczeniu czytania i rozumienia ze słuchu. Może też stanowić cenną pomoc dla nauczyciela podczas lekcji. W książce znajdziesz ponad 170 ćwiczeń utrwalających oraz kilkadziesiąt tekstów i dialogów usystematyzowanych w 14 rozdziałach. Skuteczna nauka słownictwa hiszpańskiego Każdy podrozdział składa się z: wprowadzenia do tematu przykładowego tekstu lub dialogu słownictwa z tłumaczeniami różnorodnych ćwiczeń sprawdzających i utrwalających Integralną częścią kursu są nagrania MP3 (55 minut) do pobrania online, które pomogą w ćwiczeniu prawidłowej wymowy. W podręczniku znajdziesz też testy powtórkowe oraz klucz odpowiedzi do wszystkich zadań. Kod do pobrania nagrań MP3 znajduje się w książce na stronie redakcyjnej.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

2 osoby kupiły
33
Ślepy ferman - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślepy ferman
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Coś znajomego, od paru lat trochę zapomnianego, zaczęło krążyć w powietrzu: strach. Strach szczególny, zupełnie inny od tego, jaki wywołują choroby, rozbójnicy, duchy albo śmierć. To był strach przed państwem. Lodowaty, bezkształtny, zasiewający pustkę w sercu, lecz mimo to wypełniający sobą wszystko, z godziny na godzinę, z dnia na dzień począł chwytać swoimi mackami setki i tysiące ludzi. Ismail Kadare

30,00 zł
21,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

2 osoby kupiły
34
Oko wędrowca. Notatki z podróży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oko wędrowca. Notatki z podróży
Dostępny
9 szt.

Mileta Prodanović, z wykształcenia malarz i architekt, z powołania także pisarz i publicysta, podróżując po Śródziemnomorzu, niekiedy zapuszczając się dalej, spogląda na świat z wrażliwością, która może być odkrywcza nawet dla znawców kultury regionu. Zatrzymuje wzrok na samotnie ogrodzonej oliwce, rzeźbie anonimowej postaci wtopionej w stary budynek, nietypowych wotach, odbiegających od kanonu szczegółach malarstwa, pustej ramie do obrazu w Sejnach, fragmentach architektury znaczących nie tylko to, co widać na pierwszy rzut oka, życiu zaklętym w sztuce lub przypadkowym działaniu paraartystycznym. Przy okazji przypomina nam dzieje ludzkości od najdawniejszych czasów, a niekiedy odnajdujemy w książce aluzje do tego, co działo się w byłej Jugosławii w ostatniej dekadzie XX wieku. Tym, co łączy eseje zebrane w Oku wędrowca, jest pojęcie granicy jako miejsca przeplatania się i współistnienia kultur, a nie jako tego, co dzieli. Taką samą rolę przypisuje autor rzekom płynącym przez jego miasto, w tekście, który wyjątkowo nie jest notatką z podróży, tylko czymś w rodzaju wizytówki: stąd Prodanović wyjeżdżał i tutaj wracał z wędrówki.

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

2 osoby kupiły
35
Elementarz w podskokach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz w podskokach
Dostępny
264 szt.

Elementarz w podskokach, czyli czytanie w zabawie! „W podskokach”, bo szczęśliwe i ciekawe świata dziecko nie chodzi, ale podskakuje. „W podskokach”, bo nauka czytania z małymi dziećmi nie może kojarzyć się z siedzeniem godzinami nad książką, ale z różnorodnymi aktywnościami – gestami, mimiką, aktywnościami parateatralnymi. Ten radosny i kreatywny elementarz przeznaczony jest dla dzieci już w wieku przedszkolnym i „dorasta” wraz z nimi. Maluszki będą korzystały z najprostszych aktywności, starsze dzieci skupią się na słowie. Napisany przez pedagog o niezwykłej energii – Małgorzatę Swędrowską – która od lat prowadzi warsztaty i seminaria dla dzieci i dorosłych, m.in. dla Ośrodków Doskonalenia Nauczycieli, pracuje w szkole i wykłada na Uniwersytecie Adama Mickieiwcza w Poznaniu. Wiersze oraz opowiadanka napisała wspaniała autorka książek dla dzieci – Agnieszka Frączek, a zilustrowały dwie fantastyczne artystki – Ewa Poklewska-Koziełło i Agnieszka Żelewska. Zapraszamy dzieci do krainy czytania w radosnych podskokach!

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

3 osoby kupiły
36
Notros - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,00 zł
41,89 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 17,11 zł

1 osoba kupiła
37
Golden Age Of Music. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Golden Age Of Music. CD
Mascot
Dostępny
20 szt.

1. SR Prelude 2. The Glamattack 3. Golden Age Of Music 4. The Rise Of The Starman 5. Burn It Down 6. Odyssey 7. They Took Us By Storm 8. Golden Boy 9. Holy Holy Ground 10. Fight Of The Century 11. Came To Mock, Stayed To Rock 12. Children Of The Revolution (Bonus Track - T-Rex cover) 13. Heard It On The X (Bonus Track - ZZ Top cover) 14. Fantasy (Bonus Track - Earth, Wind & Fire cover) 15. Love Is All (Bonus Track - Roger Glover cover)

73,90 zł
1 osoba kupiła
38
Dom zbrodni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom zbrodni
Dostępny
84 szt.

Kiedy grecki milioner Arystydes Leonides zostaje otruty, podejrzenia padają na Brendę, młodą wdowę. Policja wszczyna śledztwo, ale wyprzedza ją o krok Josephine, wnuczka ofiary. Ta wścibska nastolatka uwielbia kryminały i… podsłuchuje! A trzeba uważnie słuchać, bo mordercy są próżni i lubią się chwalić. Dom zbrodni jest wykładem na temat anatomii morderstwa, a przewrotne zakończenie i dziś może budzić sprzeciw. Nic dziwnego, że to jedna z ulubionych powieści Agathy Christie, która uważała, że „każdy jest zdolny do zbrodni”.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
39
Zabawy malucha z żabką. Zabawy malucha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,99 zł
10,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
40
Etyka w biznesie i katolicka nauka społeczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etyka w biznesie i katolicka nauka społeczna
Dostępny
145 szt.

Czy religia, której założyciel uczył moralności opartej na fundamentalnej zasadzie miłości bliźniego, może moralnie aprobować zorientowane na zysk przedsiębiorstwa funkcjonujące w ramach współczesnej gospodarki globalnej? Jakie relacje powinny łączyć wiarę i życie gospodarcze? W jaki sposób przedsiębiorcy, pracownicy i dyrektorzy mogą przyczyniać się do wspólnego dobra poprzez bardziej etyczne zachowania biznesowe i społeczne? Etyka w biznesie i katolicka nauka społeczna to książka prezentująca szerokie spojrzenie na dwa rozbieżne obszary życia. Skoncentrowani na sprawczości przedsiębiorców oraz interesach biznesowych, autorzy podejmują fundamentalne problemy, z którymi mierzą się liderzy biznesu i przedsiębiorstwa pragnące prowadzić swoją działalność w społecznie odpowiedzialny sposób. Daniel K. Finn – profesor ekonomii i sztuk wyzwolonych oraz teologii Uniwersytetu St. John’s i Kolegium im. Świętego Benedykta. Autor książek o etyce w ekonomii i biznesie.

60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

1 osoba kupiła
41
Morderstwo w Mezopotamii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morderstwo w Mezopotamii
Dostępny
216 szt.

Agata Christie, żona archeologa Maxa Mallowana, znała realia życia na wykopaliskach. Narratorką powieści uczyniła pielęgniarkę wynajętą przez szefa ekspedycji do pomocy wyczerpanej żonie. Żona ma przywidzenia i boi się o swoje życie. Ma też temperament, który żadnego mężczyzny nie pozostawia obojętnym. Królowa Śniegu ginie na pustyni... Czy ofiara pisała do siebie listy z pogróżkami, żeby podtrzymać zainteresowanie swoją gasnącą urodą? A że „morderstwo wchodzi w nawyk”... Herkules Poirot odbywa podróż w przeszłość, aby w irackim słońcu zmierzyć się z mordercą pierwszej kategorii!

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
42
Wytrzeźwiałka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

1 osoba kupiła
43
Ostatni koń Pompei - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,00 zł
23,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,20 zł

1 osoba kupiła
44
Niepokój - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

1 osoba kupiła
45
Święty Andrzej Bobola - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Andrzej Bobola
Dostępny
62 szt.

Ta publikacja przybliża żywot Andrzeja Boboli – polskiego duchownego.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
46
Dangerous Games /Niebezpieczna gra Angielski z ćwiczeniami poziom A2-B1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dangerous Games /Niebezpieczna gra Angielski z ćwiczeniami poziom A2-B...
Dostępny
156 szt.

Co może wydarzyć się w trakcie lotu? Przeczytaj Dangerous Games, sprawdź, czy bohaterom uda się uratować z upiornego escape roomu i wznieś swój angielski na wyższy poziom! Grupa nastolatków zgłasza się do udziału w tajemniczym programie, który ma się odbyć w luksusowym samolocie pasażerskim. W trakcie rejsu okazuje się, że załoga oraz prowadzący nagle uciekają z pokładu, pozostawiając nastolatków samych w rozpędzonym samolocie. Czy uda im się przejąć kontrolę nad sterami i uratować życie? Powieść dla młodzieży Dangerous Games to wyjątkowa metoda nauki angielskiego łącząca lekturę wciągającej historii oraz rozwiązywanie pomocniczych ćwiczeń. Podczas czytania opowieści w naturalny sposób przyswoisz współczesne angielskie słownictwo konstrukcje leksykalno - gramatyczne oraz udoskonalisz umiejętność czytania ze zrozumieniem. Przekonaj się, że nauka języka obcego może być przyjemnością, której nie sposób się oprzeć! Powieść dla młodzieży Dangerous Games: wciągnij się w opowieść o grupie nastolatków, którzy biorą udział w tajemniczym projekcie sprawdź znaczenie słów, nie odrywając się od książki, dzięki tłumaczeniom na marginesach poznaj Real English i współczesne angielskie słownictwo na poziomie ponadpodstawowym i średnio zaawansowanym (A2-B1) ćwicz umiejętność czytania ze zrozumieniem rozwiązuj urozmaicone ćwiczenia gramatyczne i leksykalne utrwalaj zasady gramatyczne dzięki przydatnym wskazówkom Powieść przeznaczona jest dla młodzieży od 14 roku życia.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

1 osoba kupiła
47
Wzory pism procesowych w sprawach karnych dla obrońców i pełnomocników z objaśnieniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wzory pism procesowych w sprawach karnych dla obrońców i pełnomocników...
Dostępny
34 szt.

Publikacja zawiera ponad 90 wzorów pism procesowych w sprawach karnych najczęściej występujących w codziennej pracy adwokatów i radców prawnych, w tym m.in. wniosków, skarg, zażaleń, apelacji, kasacji, sprzeciwów, oświadczeń. Autorzy wskazują, w jaki sposób - od strony formalnej - sporządzić pismo procesowe, a także przedstawiają praktyczne porady oraz najważniejsze i najbardziej przydatne orzeczenia sądów krajowych i międzynarodowych, mając na uwadze również przepisy unijne, które mogą pomóc w przygotowaniu danego pisma czy uzasadnienia. Ponadto przypominają o najważniejszych zasadach dotyczących sporządzania i doręczania pism procesowych oraz obliczania terminów. Książka jest przeznaczona dla adwokatów, radców prawnych, a także aplikantów zawodów prawniczych i wszystkich osób, które potrzebują pomocy w poprawnym sporządzeniu pisma procesowego. Publikacja zawiera wzory pism dostępne w wersji elektronicznej (https://www.profinfo.pl/materialy-dodatkowe). Wzory można modykować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb.

189,00 zł
170,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 18,90 zł

1 osoba kupiła
48
Okruchy przestrzeni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okruchy przestrzeni
Dostępny
4 szt.

Wybór wierszy węgierskiego pisarza, poety, dyplomaty (od 1999 roku Istvan Kovacs jest konsulem generalnym Republiki Węgierskiej w Krakowie). Znamienną cechą twórczości poetyckiej Kovácsa jest wyraziste przenikanie się w niej inspiracji kulturowych i osobistych. (...) I co jest w tej twórczości ekscytujące, to oscylowanie między swoim a obcym, pomiędzy Dózsą a Robespierreem, Petőfim a Norwidem, Bartókiem a Chopinem, pogańskimi bożkami a Chrystusem, wspólnotą plemienną a ludzkością. Jak widać, już choćby z zacierających się opozycji w obrębie przytoczonych wyżej - przykładowo - dychotomii, w trakcie tych operacji intelektualno-artystycznych swoje przenika się z obcym (przyswajanym), bliskie przegląda się w odległym, tak jak teraźniejszość przegląda się w przeszłości.

25,00 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,01 zł

1 osoba kupiła
49
Skradziony płomień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

1 osoba kupiła
50
Kroniki Anunnaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Anunnaki
Dostępny
487 szt.

Uzupełnienie przełomowego cyklu Kroniki Ziemi. Pierwsze ziemskie cywilizacje stworzyli Anunnaki – bogowie, którzy przybyli z kosmosu i zmodyfikowali genetycznie ludzką rasę! Czy Stary Testament i inne starożytne pisma Sumeru, Babilonu, Egiptu i Grecji opisują rzeczywiste, historyczne wydarzenia? Zecharia Sitchin, najsłynniejszy obok Ericha von Dänikena kontrowersyjny badacz prehistorii, uwierzył, w słowa naszych najdawniejszych przodków i wykazał, że tworzą one spójną relację o prawdziwym pochodzeniu ludzkości. Na podstawie wieloletnich badań tekstów sumeryjskich i akadyjskich Sitchin wysunął hipotezę – potwierdzoną w 2016 roku przez badaczy z California Institute of Technology – że w Układzie Słonecznym jest jeszcze jedna planeta, Nibiru, która okrąża Słońce co 15 000 - 20 000 lat. Jej mieszkańcy – Anunnaki – odwiedzali Ziemię w czasach prehistorycznych i manipulacjami genetycznymi udoskonalili człowieka pierwotnego, a później przekazali ludziom swoją wiedzę i technologie, stymulując rozwój cywilizacji. W Kronikach Ziemi, które wzbudziły równie wiele kontrowersji, co zainteresowania, Sitchin opisał rozwój ludzkości po przybyciu Anunnaki. W Kronikach Anunnaki bratanica Zecharii Sitchina zebrała jego niepublikowane wcześniej listy, artykuły i wykłady, tworząc w połączeniu z konkretnymi fragmentami Kronik Ziemi spójne podsumowanie teorii wielkiego badacza prehistorii. Dodatkowo zamieściła nieznane dotąd wyniki badań Sitchina, pozwalające odpowiedzieć na niewyjaśnione do dziś pytania: Czy Sumerowie mieli urządzenia grawitacyjne pozwalające podnosić ogromne bloki i układać z niezwykłą precyzją? Czy znali bioinżynierię i mikroczipy? Skąd wiedzieli o istnieniu planet krążących wokół Słońca? Skąd znali kolor i wielkość najdalszych planet? Zecharia Sitchin – wybitny amerykański orientalista i biblista, podróżnik znany z rozległej wiedzy i błyskotliwego poczucia humoru, dziennikarz i światowej sławy pisarz. Wychował się w Palestynie, gdzie poznał współczesny i starożytny język hebrajski, inne języki semickie i europejskie, Stary Testament, a także historię i archeologię Bliskiego Wschodu. Kroniki Ziemi, dzieło jego życia, zostały przetłumaczone na ponad 20 języków.

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

51
Kurtyna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurtyna
Dostępny
226 szt.

Sędziwy, schorowany Herkules Poirot wzywa na pomoc swojego Watsona, czyli kapitana Hastingsa. Kiedyś właśnie tutaj, w Styles, zaczynali karierę. Teraz znakomity detektyw staje przed zagadką morderstwa… które dopiero ma zostać popełnione. Książkę można czytać jako wciągający kryminał, ale też jako przypowieść wykraczającą daleko poza zobowiązania powieści detektywistycznej. Naprawdę warto spuścić kurtynę na codzienność i przy filiżance dobrej kawy lub herbaty zagłębić się w lekturze…

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

52
Psychologia rozwoju człowieka Tom. 1-3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia rozwoju człowieka Tom. 1-3
Dostępny
32 szt.

Psychologia rozwoju człowieka jest pierwszym polskim podręcznikiem akademickim, w którym autorzy opisują całokształt zjawisk rozwojowych człowieka od stadium prenatalnego aż do starości. Odejście od tradycyjnego opisywania rozwoju tylko w okresie dzieciństwa i wieku młodzieńczego jest konsekwencją niekwestionowanego już dziś poglądu, iż rozwój człowieka dokonuje się przez całe życie. Tom 1: przedstawia problemy i zadania współczesnej psychologii rozwoju człowieka; prezentuje ekologiczne, kulturowe i środowiskowe podejście do badania procesów rozwojowych; przybliża podstawowe modele, koncepcje i teorie rozwoju, zwraca także uwagę na problemy metodologiczne; stanowi wprowadzenie do kolejnych tomów poświęconych: charakterystyce okresów życia człowieka (tom 2) oraz rozwojowi funkcji psychicznych (tom 3). Tom 2: charakteryzuje rozwój człowieka w pełnym cyklu życia; jest kontynuacją i rozwinięciem wprowadzającej w zagadnienia ogólne Psychologii rozwoju człowieka. T. 1; umożliwia poznanie osiągnięć i procesów rozwojowych w określonym odcinku życia; przedstawia dorobek teoretyczny i empiryczny polskiej psychologii rozwojowej na tle literatury światowej; ma niezwykłe walory dydaktyczne, Tom 3: w nowatorski sposób ukazuje rozwój poszczególnych funkcji psychicznych w trakcie życia człowieka, przedstawia charakterystyki rozwoju poznawczego, emocjonalnego, społecznego, moralnego, rozwoju osobowości i różnic indywidualnych, jest kontynuacją i rozwinięciem tomów I i II, ma niezwykłe walory dydaktyczne: prosty i zrozumiały język; bloki rozszerzające - szczegółowe omówienia wybranych problemów oraz podsumowania rozdziałów, słowa kluczowe, pytania kontrolne; literaturę zalecaną do każdego z rozdziałów. Pozycja jest adresowana przede wszystkim do wykładowców i studentów różnych kierunków uniwersyteckich (pedagogiki, psychologii, socjologii, etnografii itp.) oraz innych szkół wyższych (akademii medycznych, akademii wychowania fizycznego itd.). Może być także użyteczna dla wszystkich zainteresowanych profesjonalnie (psychologów-praktyków) i nieprofesjonalnie problemami rozwoju psychicznego człowieka od poczęcia do późnej starości oraz możliwościami optymalizowania tego rozwoju.

146,00 zł
128,48 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 17,52 zł

53
Oczyszczanie wody. Tom 1-2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oczyszczanie wody. Tom 1-2
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy najnowszą, zaktualizowaną i poszerzoną (dwutomową) uznaną i popularną na rynku książkę – kompendium dotyczące oczyszczania wody. Tom 1.Oczyszczanie wody nosi tytuł: Zasoby, wymagania, ocena jakości i monitoring. W tym 1. Tomie Autorzy omawiają aspekty dotyczące: składu wód podziemnych i powierzchniowych metod monitoringu i sterowania procesami oczyszczania wody korozji w środowisku wodnym wtórnego zanieczyszczenia wody w systemie dystrybucji, a także oceny ryzyka związanego ze spożyciem wody. Tom 2.Oczyszczanie wodynosi tytuł:Procesy jednostkowe oczyszczania wody. W tym 2. Tomie Autorzy omawiają aspekty dotyczące procesów oczyszczania takich jak: koagulacji, sedymentacji, procesów membranowych, filtracji, odkwaszania wody, separacja membranowa, odżelazianie i odmanganienie dezynfekcji wody. Wyjątkowym wyróżnikiem na rynku książki Oczyszczanie wody jest już jej wielka popularność (poprzednich sześciu wydań), nazwiska wybitnych Autorów oraz sposób ujęcia i kompleksowość poruszanych kwestii. Kompendium Oczyszczanie wody. Tom 1-2 kierowane jest do studentów i wykładowców inżynierii środowiska, inżynierii wodnej, budownictwa wodnego, ale również ochrony środowiska – wykładanych na politechnikach, uniwersytetach, uczelniach rolniczych czy przyrodniczych, a także do technologów oczyszczania wody. Liczne odwołania do praktyki czynią z tej książki również bardzo dobry i praktyczny poradnik dla inżynierów – praktyków.

155,00 zł
136,40 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 18,60 zł

54
PIT. Komentarz 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PIT. Komentarz 2023
Dostępny
16 szt.

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) jest jedną z ważniejszych ustaw podatkowych, w sposób bezpośredni dotyczy kilkudziesięciu milionów podatników, a stosowanie jej przepisów wciąż napotyka wiele problemów interpretacyjnych. Autorki w prosty i przystępny sposób pomagają zrozumieć zawiłości ustawy, omawiając m.in. zagadnienia dotyczące: przepisów przejściowych odnoszących się do konfliktu zbrojnego w Ukrainie, nowych zasad rozliczania małżonków i osób samotnie wychowujących dzieci, nowych zasad poboru zaliczki na podatek dochodowy przy więcej niż jednym płatniku, zmian w dochodach uzyskiwanych przez małoletnie dzieci, rezygnacji pracownika z podwyższonych miesięcznych kosztów uzyskania przychodów, zmian w ulgach podatkowych, w tym uldze na zabytki, nowych oświadczeń i wniosków przekazywanych płatnikom. Książka przeznaczona jest dla doradców podatkowych, właścicieli biur rachunkowych oraz pracowników działów finansowo-księgowych w przedsiębiorstwach. Zainteresuje również adwokatów i radców prawnych, a także pracowników organów podatkowych.

199,00 zł
179,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

55
Obraz MALOWANIE PO NUMERACH Na Krośnie RAMA 40x50 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,90 zł
38,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

56
Schowek
139,90 zł
132,91 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,99 zł

57
Schowek
18,99 zł
Powiadomienie
58
Schowek
Historia - SP klasa 6
Niedostępny
Brak

Książki do historii zawierają całość zagadnień programowych omawianych w poszczególnych klasach szkoły podstawowej i gimnazjum, mapy, krzyżówki, ilustracje. Konstruując spis treści autorzy wzięli pod uwagę najpopularniejsze podręczniki i programy nauczania. Zadbali też o to, by tekst można było łatwo zrozumieć i przyswoić, a w razie konieczności po prostu zapamiętać, czemu służy też system wytłuszczeń w książce. Atrakcją są też niewątpliwie zestawienia tabelaryczne, które porządkują wiedzę uczniowską. Dzięki tym publikacjom przygotowanie do lekcji historii jest bardzo proste i nie wymaga dużej ilości czasu.

10,99 zł
Powiadomienie
59
Schowek
Wypracowania - gotowe wzory! gimnazjum kl. 3 OOP
Niedostępny
Brak

Wypracowania - gotowe wzory to książka, która niezawodnie przyda się wszystkim uczniom mającym problemy z samodzielnym formułowaniem wypowiedzi pisemnych. Specjalnie dla nich autorka publikacji stworzyła wzorcowe wypracowania na najbardziej popularne tematy zadawane przez nauczycieli. Dzięki temu można mieć pewność, że korzystając z niej odbiorca przestanie mieć kłopoty z odrobieniem zadania domowego, czy napisaniem zadania klasowego.

6,99 zł
Powiadomienie
60
Schowek
zz Kwiatki świętego Franciszka z Asyżu z opracowaniem wyd. 2008 OOP
Niedostępny
Brak

Wydanie z opracowaniem, starannie przygotowany i opatrzony przypisami tekst utworu, komentarze do tekstu na marginesach, szerokie marginesy, na których możesz robić notatki, wyróżnione cytaty, życiorys autora, streszczenie utworu, omówienie problematyki. Książka zawiera specjalną czcionkę ułatwiającą szybkie czytanie.

4,99 zł
Powiadomienie
61
Schowek
zz Przyroda - SP klasa 5 OOP
Niedostępny
Brak

Przyroda to seria przygotowana dla uczniów szkoły podstawowej, mająca na celu zaoszczędzenie Czytelnikom żmudnego przedzierania się przez długie rozdziały podręczników. Tu znajdą omówienia wszystkich tematów lekcji, napisane zrozumiale dla ucznia. Autorzy zadbali, by w publikacjach znalazły się tylko potrzebne wiadomości, a forma podawcza odpowiadała możliwościom uczniów. Tematy opracowano wyczerpująco, materiał wzbogacono ilustracjami, wykresami. Wiedzę uczeń może sprawdzić rozwiązując krzyżówki zamieszczonych pod koniec każdego działu.

7,99 zł
Powiadomienie
62
Schowek
Kilka myśli o aniołach OOP
Niedostępny
Brak

Teksty rozważań - przeplatanych wierszami pełnymi poetyckiej fi­nezji - przypominają, jak często aniołowie pojawiają się na kartach Pisma Świętego, skłaniają do przemyś­lenia ich znaczenia w naszym życiu - aż po starość. ''Do aniołów nie wypada tylko modlić się, prosząc o pomoc - aniołów trzeba czcić jako wysłanników Boga'' - poucza Ksiądz Jan.

19,99 zł
Powiadomienie
63
Schowek
Kilka myśli o Eucharystii OOP
Niedostępny
Brak

Komunia jest pokarmem potrzebnym słabeuszom, chuderlakom potrzebującym posiłku- pisze ks. Jan Twardowski. W roku poświęconym Eucharystii warto skupić się nad jej przeżywaniem wspierając się mądrością i doświadczeniem ludzi głębokiej wiary. "Obyśmy umieli zrozumieć potrzebę Komunii Świętej, która jest pokarmem, ale i jednocześnie powołaniem do ofiary w czasie, jaki nam Bóg dał" - nawołuje autor. Każda I Komunia Święta dzieci jest ogromnym świętem parafii, jednak czy poza tym czasem wciąż pamiętamy o bezcennym Skarbie, jaki mamy czasami kilkanaście metrów od domu...? Eucharystia pozostaje wciąż jakby poza wszelkim racjonalnym wymiarem, pozwalającym człowiekowi pojąć to wydarzenie. Jest dla nas, ale i przez nas. Jest z nami, ale i poza nami. "Eucharystia jest wielką tajemnicą, łączącą tych, którzy pielgrzymują do nieba, z tymi, którzy cierpią w czyśćcu, i tymi, którzy chwalą Boga w niebie". Księgarnia Św. Wojciecha poleca kolejny tomik z serii "Kilka myśli o..." ks. Jana Twardowskiego.

11,99 zł
Powiadomienie
64
Schowek
3,99 zł
Powiadomienie
65
Schowek
Kilka myśli o św. Janie Chrzcicielu OOP
Niedostępny
Brak

O świętym Janie Chrzcicielu wiemy dużo i mało. Nie wiemy, co działo się z nim w czasie długiego pobytu na pustyni. Wiemy natomiast, że chciał przygotować grzeszników na spotkanie z Panem. Święty Jan Chrzciciel od początku do końca nie jest taki, jakiego chcielibyśmy widzieć. Wskazał Jezusa ręką, ale za nim nie poszedł. Dlaczego pozostał na pustyni? Pierwsza zagadka Jana Chrzciciela. Gdybyśmy sami wymyślili Jana Chrzciciela, na pewno podalibyśmy, że Jan Chrzciciel wskazał na Jezusa, po czym poszedł za Nim i został Jego uczniem.

11,99 zł
Powiadomienie
66
Schowek
Kilka myśli o Sercu Pana Jezusa OOP
Niedostępny
Brak

W tej samej serii :Kilka myśli o ośmiu błogosławieństwach Kilka myśli o modlitwie.

11,99 zł
Powiadomienie
67
Schowek
Kilka myśli o modlitwie OOP
Niedostępny
Brak

Wydanie I w tej edycji. Tomik wspaniałych, pełnych ka­płańskiej mądrości refleksji o mo­dlitwie. Autor zwraca uwagę na to, że ''często dopiero tam, gdzie się kończą słowa, zaczyna się mo­dlitwa''. ''Modlić się - to pozwolić kochać się Bogu''. ''Modlić się - to po prostu być z Bogiem''.

11,99 zł
Powiadomienie
68
Schowek
Kilka Myśli Na Wielkanoc OOP
Niedostępny
Brak

Teksty pełne głębokiej refleksji, ciepłej mądrości, na przemian teo­logicznej powagi i uśmiechniętych, żartobliwych skojarzeń. Autor prowadzi nas od symboliki Popiel­ca poprzez rozważanie Chrystusowego Krzyża, cierpienia, do światła i radości Zmartwychwsta­nia, aż po dzień Wniebowstąpienia Pańskiego

11,99 zł
Powiadomienie
69
Schowek
Teczka Kopertowa A4 Mix zielony B-fol
Biurfol
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

- wykonana z polipropylenu br / - transparentna br / - zamykana na wygodny nap zabezpieczający dokumenty przed wypadaniem br / - idealna do segregowania i przechowywania dokument oacute w, akcesori oacute w piśmienniczych, płyt, notatek, itp.

3,99 zł
Powiadomienie
70
Zestaw koralików do robienia biżuterii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,90 zł
16,99 zł

Rabat 5,1%
oszczędzasz 0,91 zł

71
Namiot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Namiot
Madej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

NamiotProdukt przeznaczony dla dzieci od 3 lat.Wymiary: 100 x 120 x 135 cm

138,90 zł
125,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,89 zł

72
Zestaw koralików do robienia biżuterii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,90 zł
17,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

73
Tablica z projektorem - Żyrafa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablica z projektorem - Żyrafa
Madej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

36,90 zł
33,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,69 zł

74
Kosiarka na bańki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosiarka na bańki
Madej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Wymiary: 54 x 48 x 25 cm

78,90 zł
71,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,89 zł

75
Kosiarka na bańki niebieska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosiarka na bańki niebieska
Madej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

53,90 zł
48,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,39 zł

76
Pistolet do wystrzeliwania samolotu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
22,90 zł
20,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,29 zł

77
Gra plażowa Proco-Łapacz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra plażowa Proco-Łapacz
Madej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

23,90 zł
21,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,39 zł

78
Skakanka świecąca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skakanka świecąca
Madej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

17,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,1%
oszczędzasz 0,91 zł

79
Piłka nożna lewitująca ze światłem i dźwiękiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka nożna lewitująca ze światłem i dźwiękiem
Madej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

25,90 zł
23,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,59 zł

80
Gra plażowa Proco-Łapacz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra plażowa Proco-Łapacz
Madej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

23,90 zł
21,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,39 zł

81
Kosiarka na bańki różowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosiarka na bańki różowa
Madej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

53,90 zł
48,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,39 zł

2 osoby kupiły
82
Podróże życia. Część 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże życia. Część 4
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Nosi cię? To daj się ponieść! Z tą książką dotrzesz do najciekawszych i najbardziej zaskakujących miejsc na świecie - zarówno na wyspę zamieszkaną przez diabły, jak i do Ziemi świętej. Przeniesiesz się w afrykański czwarty wymiar, poznasz kolumbijski piąty żywioł i dowiesz się, jaki pasek lądu na Ziemi jest najbardziej pociągający. Bez obaw, wszystko to odbędzie się bezboleśnie. Przeczytasz o Tasmanii, gdzie nadal żyje rzadki gatunek torbacza, o polskim ślubie w Izraelu, o baśniowym Maroko czy nieczęsto odwiedzanym Pakistanie. Wszędzie tam, a nawet jeszcze dalej, dotarli polscy podróżnicy.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

83
Dania jednogarnkowe. 80 szybkich i zdrowych dań azjatyckich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dania jednogarnkowe. 80 szybkich i zdrowych dań azjatyckich
Niedostępny
Brak

Chcesz nakarmić w zwykły dzień czteroosobową rodzinę, wydać w weekend przyjęcie, przygotować posiłek dla siebie lub dwojga osób? W książce Minga Tsai i Arthura Boehma znajdziesz inspirację do zrobienia zdrowych, prostych i niedrogich - choć wyjątkowo smacznych - dań jednogarnkowych. Przepisy ułożono według siedmiu technik jednogarnkowego gotowania - duszenie, gotowanie w woku, smażenie, gotowanie w wysokiej temperaturze, pieczenie, sałatki oraz zupy. Przejawia się w nich przekonanie Minga, że codzienna dieta powinna zaspokajać cztery podstawowe potrzeby: smaku, pożywności, prostoty i dostępności. W każdym przepisie zwrócono uwagę na zawartość tłuszczów i alergenów oraz różnorodność składników. Dania są niedrogie, a ich przygotowanie proste - większość receptur przewiduje użycie tylko jednego garnka lub naczynia do gotowania. `Ming Tsai połączył techniki kulinarne i składniki Azji i Zachodu i stworzył cudownie smakowity świat nowoczesnych, prostych dań jednogarnkowych, który powinien stać się elementem codzienności każdej rodziny. Znakomita książka!` - Madhur Jaffrey `Tsai wyczarowuje jednogarnkowe cuda. Po prostu łatwe. Po prostu pyszne. Po prostu Ming!` - Rachael Ray `Wyborne dania! Usatysfakcjonują i rodzinę, i menedżera banku.` - Simon Majumdar

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

84
Najnowszy sprzęt i uzbrojenie bojowe Wojska Polskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najnowszy sprzęt i uzbrojenie bojowe Wojska Polskiego
Niedostępny
Brak

Monografia `Najnowsze wyposażenie bojowe Wojska Polskiego` to od ponad piętnastu lat pierwsza taka publikacja o tematyce militarno-technicznej skierowana na krajowy rynek wydawniczy pokazująca żmudną drogę modernizacji naszej armii. Zawiera zdjęcia i opisy około dwustu egzemplarzy sprzętu bojowego. Wytypowali go dowódcy rodzajów Sił Zbrojnych RP i szefowie rodzaju wojsk oraz polscy producenci i wojskowe instytuty badawcze. Głównymi kryteriami doboru nie była znaczna liczba danego sprzętu w wyposażeniu polskich pododdziałów, ale jego nowoczesność. W opracowaniu pominięto urządzenia, które w najbliższych planach zostaną wycofane oraz sprzęt bojowy, którego prezentacja naruszyłaby tajemnice wojska.

49,00 zł
39,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,80 zł

85
Diament. Duchowa strona człowieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diament. Duchowa strona człowieka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Zobacz, jaka jest droga do PRAWDY o Tobie samym. `I właśnie człowiekowi - każdemu z Pani czytelników - w tych wielkich obrazach świata i właśnie człowieka daje Pani zarówno nową świadomość, o której wielu już zapomniało, jak i bodziec do osobistego rozwoju Duchowego, prowadzącego z ziemskiej `doliny cierpienia` w konfrontacji z otchłanią Piekieł, ku Bogu i Niebu.` Jerzy Prokopiuk filozof, religioznawca, psycholog Jesteśmy przedłużeniem kosmosu i jednocześnie niezwykłym dziełem sztuki. Nasza złożoność pod względem fizycznym, psychicznym i duchowym inspiruje nas do odkrywania wewnętrznych obszarów niedostępnych dla oczu, abyśmy mogli w pełni poznać PRAWDĘ O NAS SAMYCH. Kierując swoją uwagę do Głębi Serca możemy odkryć JAźŃ - niezwykłe źródło wiedzy i mocy, które trudno określić słowami, gdyż przekracza granice umysłu. Każdy nosi w sobie PRAWDĘ i gdy się na nią otworzy, ma szansę podążać ścieżką osobistego rozwoju, aby unikać cierpienia, zagubienia, lęku, osamotnienia i ŻYĆ PEŁNIĽ ŻYCIA. Cała wiedza o nas jest w nas i jest połączona z tym, co nas otacza. Nastawiając się na zobaczenie tego, co niewidoczne, możemy mieć pełniejszy wgląd w Istotę świadomości i naszego Bytu we Wszechświecie.

35,00 zł
25,55 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

86
Atlas drzew i krzewów polskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas drzew i krzewów polskich
Niedostępny
Brak

Dla miłośników przyrody. Dla tych, którzy są dociekliwi i uważni w przyglądaniu się przyrodzie, którzy chcą zabłysnąć wiedzą. Dla uczniów gimnazjów i szkół średnich, dla studentów, dla nauczycieli. Dla rodziców, pragnących wprowadzić dzieci w świat przyrody. Rzetelna charakterystyka drzew i krzewów występujących w Polsce. Kompendium wiedzy na temat drzew i krzewów, jakie rosną w Polsce. Oprócz opisu morfologicznego, który w połączeniu z fotografią pomoże zidentyfikować dane drzewo czy krzew, w książce znajdują się informacje o ich miejscach występowania oraz preferowanych siedliskach. Czytelnik znajdzie tu również wiadomości o ochronie i zagrożeniach, oraz o zastosowaniu danych drzew i krzewów. Tekst urozmaicają liczne ciekawostki. Autorzy są specjalistami nauk biologicznych, pasjonatami fotografii przyrodniczej. Atlas zawiera najpopularniejsze gatunki drzew i krzewów, np. bez czarny, brzoza karłowata, jabłoń dzika, jodła pospolita, trzmielina pospolita i wiele innych. W sumie omówiono 90 gatunków. Dzięki książce "Atlas drzew i krzewów polskich": • bezbłędnie rozpoznasz najważniejsze gatunki drzew i krzewów występujących w Polsce • każda wycieczka do lasu czy parku stanie się przyrodniczą przygodą • zaskoczysz swoją wiedzą nauczycieli, znajomych i rodzinę Każdy gatunek przedstawiono na osobnej stronie, w uporządkowany merytorycznie i graficznie sposób. Przy każdym gatunku znajdziemy łacińską nazwę, rodzinę, charakterystykę, siedlisko, występowanie, zastosowanie. Dla dociekliwych dodane zostały ciekawostki. Przy każdym opisanym gatunku widnieje kolorowe zdjęcie. Książka uporządkowana jest alfabetycznie Na początku książki znajduje się tematyczny spis treści. Twarda oprawa oraz wysokiej jakości papier sprawia, że jest to książka trwała i idealna do zabrania na wszelakie wędrówki i wycieczki, a także znakomita jako prezent. W serii: "Atlas owadów polskich" oraz "Atlas ptaków polskich"

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

87
Wiosenne porządki. Biblioteczka niedźwiadka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiosenne porządki. Biblioteczka niedźwiadka
Niedostępny
Brak

Seria kartonowych książeczek `Biblioteczka Niedźwiadka` wzbogaciła się o trzydzieści tytułów należących do najszlachetniejszej klasyki poezji dziecięcej - przepiękne, dowcipne i inteligentne wiersze Jana Brzechwy. Są wśród nich te najbardziej znane, by najmłodsze pokolenie Polaków poznało wiersze z dzieciństwa dziadków i rodziców.

3,99 zł
Powiadomienie
88
Konik polny i boża krówka. Biblioteczka niedźwiadka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konik polny i boża krówka. Biblioteczka niedźwiadka
Niedostępny
Brak

Seria kartonowych książeczek `Biblioteczka Niedźwiadka` wzbogaciła się o trzydzieści tytułów należących do najszlachetniejszej klasyki poezji dziecięcej - przepiękne, dowcipne i inteligentne wiersze Jana Brzechwy. Są wśród nich te najbardziej znane, by najmłodsze pokolenie Polaków poznało wiersze z dzieciństwa dziadków i rodziców.

3,99 zł
Powiadomienie
89
Dzieci zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci zwierząt
Niedostępny
Brak

Ci, którzy sięgną po ten wyjątkowy album, znajdą w nim piękne zdjęcia zwierząt - zarówno tych udomowionych przez człowieka setki lat temu, jak i egzotycznych mieszkańców dżungli, sawann i stepów. Fotografie uzupełniają krótkie opisy, zawierające podstawowe informacje o przedstawicielach prezentowanych gatunków i ras. Ten wspaniały przewodnik po świecie zwierząt to idealny prezent dla wszystkich fauny.

39,99 zł
31,59 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,40 zł

90
Rosół z kury domowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosół z kury domowej
Niedostępny
Brak

Wiktoria po rozwodzie ucieka na niemiecką wieś. Chce zatracić się w depresji, ale przypadkowo poznaje trzy różne kobiety, które łączy jedno - są nieszczęśliwymi kurami domowymi. Razem wpadają na niecodzienny pomysł: będą gotować topless i kręcić filmy z kuchennych przygód! Kurze pióra opadają, a w stłamszonych gospodyniach budzi się kobiecość i seksualność.

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

91
Antystresowa kolorowanka. Koty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antystresowa kolorowanka. Koty
Niedostępny
Brak

Weź kredki lub flamastry i wygospodaruj kilka minut tylko dla siebie. Intuicyjnie wybierz rysunek i pokoloruj go. To niezwykłe doświadczenie dostarczy ci wiele radości. Zauważysz, że uspokoi się twój oddech, myśli skupią się na czymś przyjemnym, a stresy znikną. Kolorowanie zapewni ci relaks i uwolni umysł od natrętnych myśli. Może ta miła przygoda sprawi, że staniesz się człowiekiem żyjącym w zgodzie ze światem.

6,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

92
Antystresowa kolorowanka. Tatuaże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antystresowa kolorowanka. Tatuaże
Niedostępny
Brak

Weź kredki lub flamastry i wygospodaruj kilka minut tylko dla siebie. Intuicyjnie wybierz rysunek i pokoloruj go. To niezwykłe doświadczenie dostarczy ci wiele radości. Zauważysz, że uspokoi się twój oddech, myśli skupią się na czymś przyjemnym, a stresy znikną. Kolorowanie zapewni ci relaks i uwolni umysł od natrętnych myśli. Może ta miła przygoda sprawi, że staniesz się człowiekiem żyjącym w zgodzie ze światem.

6,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

93
Zwierzakowe kolorowanki. Wesoła Chrumka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzakowe kolorowanki. Wesoła Chrumka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

"Zwierzakowe kolorowanki" to książeczki z naklejkami przeznaczone dla najmłodszych odbiorców. W towarzystwie sympatycznych zwierzątek dzieci ćwiczą umiejętności grafomotoryczne, rozwijają wyobraźnię i poczucie estetyki. Obrazki można pokolorować według własnego pomysłu albo wzoru z naklejki.

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

94
Zwierzakowe kolorowanki. Mały Hipcio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzakowe kolorowanki. Mały Hipcio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

"Zwierzakowe kolorowanki" to książeczki z naklejkami przeznaczone dla najmłodszych odbiorców. W towarzystwie sympatycznych zwierzątek dzieci ćwiczą umiejętności grafomotoryczne, rozwijają wyobraźnię i poczucie estetyki. Obrazki można pokolorować według własnego pomysłu albo wzoru z naklejki.

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

95
Targowisko czarownic (wydanie pocketowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Targowisko czarownic (wydanie pocketowe)
Niedostępny
Brak

Inspirująca opowieść o miłości i poszukiwaniu własnej drogi Eileen Chen pracuje na uczelni w San Francisco, specjalizując się w wierzeniach ludowych. Chociaż jej babka utrzymywała się z praktyk szamańskich, ona sama publicznie odrzuca wiarę w czary jako zabobon. Jednak w głębi duszy magia ją fascynuje. W związku z projektem badawczym Eileen wyjeżdża na Wyspy Kanaryjskie, gdzie podobno nadal żyją prawdziwe czarownice. Pewnego dnia otrzymuje zaproszenie na lokalne targowisko, na którym kobiety handlują amuletami, talizmanami i urokami miłosnymi. Stopniowo zatraca się w egzotycznych realiach. Kiedy jednak dowiaduje się więcej o życiu samozwańczych czarownic musi odpowiedzieć sobie na pytanie, jak bardzo może zaufać temu nowemu i pociągającemu światu. Przepełniające go miłość, zachłanność i pragnienie zemsty nie ustępują prawdziwej magii, okazują się równie potężne… lub niszczycielskie. fragment książki - Ma pani dwie siostry - dobiegł mnie syczący głos wiedźmy. - Nie, tylko jedną. - Nie, dwie, ale niestety jedna nie żyje. - Miała poważny wyraz twarzy. - To mogła nie być rodzona siostra, ale duchowa. Nie miałam pojęcia, o czym mówi, ale jej stanowczy, rzeczowy ton sprawił, że zaczęłam się zastanawiać, czy faktycznie w tym albo w innym świecie mam drugą siostrę. - W porządku, skoro pani tak twierdzi. Ale co ze mną teraz? Popatrzyła z powrotem na karty, po czym pokazała mi jedną. - To jest kapłanka. Niech pani spojrzy, oto bogini odziana w wiele warstw białego jedwabiu. …To pani energia przywiodła mnie do wyboru kapłanki. Na mojej karcie jest z nią sowa. Oznacza to, że jest czarownicą, tak jak my. Przyszła, ponieważ pani jest jej bratnią duszą. Robiło się coraz goręcej i coraz mocniej kręciło mi się w głowie, stołek wydawał się chwiejny. - Przyjechała pani tutaj, żeby odkryć siebie i swoją duchową siostrę. One odsłonią pani przyszłość. Tak się dzieje zawsze. - Przyjechałam tutaj, żeby zebrać materiały do książki o czarownicach. - Chociaż czułam, że zaraz zemdleję, starałam się grać opanowaną. - Pewnie, że tak. - Roześmiała się. - I trafiła pani we właściwe miejsce! Wszystkie tutaj jesteśmy wiedźmami jak pani. MINGMEI YIP urodziła się w Chinach, uzyskała doktorat na paryskiej Sorbonie. Pisała dla najważniejszych gazet w Hongkongu, gościła również w wielu telewizyjnych i radiowych programach o zasięgu krajowym i międzynarodowym. W roku 1992 wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, obecnie mieszka z mężem w Nowym Jorku. Jej powieści przełożono na 10 języków. W świecie Książki ukazały się: Pawilon Kwiatu Brzoskwini, Płatki z nieba, Pieśń Jedwabnego Szlaku, Uwodzicielki oraz Dziewięć kręgów nieba.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

96
Koloruję obrazki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruję obrazki
Niedostępny
Brak

Kolorowanki dla dzieci - mnóstwo obrazków z zabawnymi bohaterami, wesołymi scenkami i elementami, które pięknie ubarwi dziecięca wyobraźnia. Rysunki na całą stronę będą doskonałe dla dzieci w różnym wieku.

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

97
Wąż czerwony, 200 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wąż czerwony, 200 cm
Molli Toys
Dostępny
2 szt.

Mollis to po łacine miękki, delikatny. Takie też są wszystkie pluszowe zabawki produkowane przez Szwedzką firmę Molli Toys. Wykonane są ze specjalnych, wyjątkowo miękkich materiałów. Nadają się dla dzieci już od 3 miesiąca życia. Długość węża: 200.0 cm

91,90 zł
82,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,19 zł

98
Portmonetka fioletowy kotek, 12 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portmonetka fioletowy kotek, 12 cm
Molli Toys
Dostępny
2 szt.

Portmonetka w kształcie kotka spodoba się dzieciom! Mollis to po łacine miękki, delikatny. Takie też są wszystkie pluszowe zabawki produkowane przez Szwedzką firmę Molli Toys. Wykonane są ze specjalnych, wyjątkowo miękkich materiałów. Nadają się dla dzieci już od 3 miesiąca życia.

27,90 zł
25,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,79 zł

99
Portmonetka niebieska sowa, 12 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portmonetka niebieska sowa, 12 cm
Molli Toys
Dostępny
2 szt.

Portmonetka w kształcie sowy spodoba się dzieciom! Mollis to po łacine miękki, delikatny. Takie też są wszystkie pluszowe zabawki produkowane przez Szwedzką firmę Molli Toys. Wykonane są ze specjalnych, wyjątkowo miękkich materiałów. Nadają się dla dzieci już od 3 miesiąca życia.

27,90 zł
25,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,79 zł

100
Rudy lis, pacynka 30 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rudy lis, pacynka 30 cm
Molli Toys
Dostępny
2 szt.

Mollis to po łacine miękki, delikatny. Takie też są wszystkie pluszowe zabawki produkowane przez Szwedzką firmę Molli Toys. Wykonane są ze specjalnych, wyjątkowo miękkich materiałów. Nadają się dla dzieci już od 3 miesiąca życia. Wysokość lisa: ok. 30.0 cm

46,90 zł
42,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,69 zł

Wróć do góry