hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.04.29

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 29 kwietnia 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Samolot styropianowy, 36 cm (Dromader), na drugim Romans w Riverbend T.3 Jabłoniowe Wzgórze (Denise Hunter). Kolejny produkt to Piłeczki do ping ponga (Swede) oraz Psychoterapia poznawczo-behawioralna ADHD nastolatków i dorosłych (Jessica Bramham, Susan Young).
1
Samolot styropianowy, 36 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samolot styropianowy, 36 cm
Dromader
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Samolot styropianowy zapewni świetną zabawę na świeżym powietrzu. Szybowiec jest lekki, bez problemu wznosi się w powietrze. Wykonany został z kolorowego, gładzonego, twardego styropianu o aerodynamicznym kształcie umożliwiającym dalekie i wysokie loty. Ma dwa otwory, dzięki którym dziecko może zadecydować o torze lotu i akrobacjach. Włożenie statecznika w górny otwór spowoduje, że lot będzie pełen figur akrobatycznych (ósemki, beczki). Wybranie dolnego otworu poskutkuje szybowaniem w linii prostej. Miękka konstrukcja zapewnia duży poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu dziecko może bawić się samolotem zarówno na dworze jak i w domu. Samolot składa się z 3 części do samodzielnego złożenia, nie wymaga użycia kleju. Wymiary samolotu: 37.0 x 36.0 cm

7,30 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,2%
oszczędzasz 0,31 zł

25 osób kupiło
2
Romans w Riverbend T.3 Jabłoniowe Wzgórze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Romans w Riverbend T.3 Jabłoniowe Wzgórze
Dostępny
208 szt.

Małżeństwo Laurel i Gavina rozbił nieszczęśliwy wypadek. Od kilku lat każde żyje swoim życiem i robi karierę. Są zadowoleni? lecz niekoniecznie spełnieni. Kiedy w wyniku tragedii lotniczej giną ich przyjaciele, byli małżonkowie postanawiają zapewnić tymczasową opiekę ich córce. Podczas gdy ważą się dalsze losy dziewczynki, Laurel i Gavin wprowadzają się do jej domu, by zadbać o nią i należący do jej rodziny jabłoniowy sad. Wspólna opieka nad Emmą i praca przy zbiorach budzą w obojgu wspomnienia, a dawny żar rozpala się na nowo. Ale czy ziarenko miłości zdoła znów wykiełkować? A może niesłabnący żal stłumi uczucia, nim zdążą się rozwinąć?

49,90 zł
30,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,46 zł

25 osób kupiło
3
Piłeczki do ping ponga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłeczki do ping ponga
Swede
Dostępny
99 szt.

Piłeczki do ping ponga zapakowane w kartonowe pudełeczko. W opakowaniu znajduje się 6 piłeczek. Średnica piłki: 4 cm.

3,00 zł
2,99 zł

Rabat 0,3%
oszczędzasz 0,01 zł

14 osób kupiło
4
Psychoterapia poznawczo-behawioralna ADHD nastolatków i dorosłych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychoterapia poznawczo-behawioralna ADHD nastolatków i dorosłych
Dostępny
9 szt.

Książka Susan Young i Jessiki Bramham to praktyczny przewodnik, który wskazuje, jak za pomocą terapii poznawczo-behawioralnej radzić sobie z objawami ADHD występującymi u młodzieży i osób dorosłych. Program Young i Bramham: • dostarcza praktycznych strategii radzenia sobie z codziennymi trudnościami wynikającymi z ADHD (impulsywność, kłopoty ze snem, zarządzanie czasem), • pomaga zwalczać zarówno osiowe objawy ADHD, jak i problemy towarzyszące, • zawiera kompletne plany terapii oraz propozycje ćwiczeń dla pacjentów, • składa się z niezależnych modułów, które można dopasowywać do indywidualnych potrzeb młodzieży i dorosłych z ADHD, • może być stosowany w terapii indywidualnej, grupowej i pracy warsztatowej, • oferuje innowacyjne i intensywne, praktyczne podejście do objawów ADHD za pomocą technik poznawczo-behawioralnych oraz technik dialogu motywującego.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

13 osób kupiło
5
Piłka gumowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka gumowa
Swede
Dostępny
19 szt.

Kolorowa piłka w gwiazdeczki dla dzieci. Pozwoli zdobywać pierwsze sportowe szlify na boisku. Sprawdzi się idealnie jako urozmaicenie gier i zabaw w ogrodzie lub na plaży. Uwaga. Produkt występuje w kilku wersjach kolorystycznych, wybierany losowo. Cena dotyczy jednej sztuki.

4,00 zł
3,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

12 osób kupiło
6
Wędka + rybki drewniane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wędka + rybki drewniane
Swede
Dostępny
9 szt.

Klasyczna gra rybki w nowoczesnej formie. Kolorowe drewniane zwierzątka z wędką na magnes. Idealne do zabrania w podróż. W zestawie znajduje się 15 zwierzątek i 1 drewniana wędka. Całość spakowana w metalowe opakowanie.

21,24 zł
19,99 zł

Rabat 5,9%
oszczędzasz 1,25 zł

11 osób kupiło
7
Gniotek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gniotek
Swede
Dostępny
7 szt.

Gumowe zwierzątka do zabawy. Po naciśnięciu na nie zwierzęta wytrzeszczają oczy. Uwaga. Produkt występuje w kilku wersjach, wybierany losowo. Cena dotyczy jednej sztuki.

10,77 zł
9,99 zł

Rabat 7,2%
oszczędzasz 0,78 zł

10 osób kupiło
8
Będzie musiał wkroczyć sam Bóg. Świadectwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Będzie musiał wkroczyć sam Bóg. Świadectwo
Dostępny
80 szt.

Zadałam Bogu pytanie: Dlaczego mi nie błogosławisz? i zaraz, niemal natychmiast, usłyszałam w duchu to zdanie: Bo ty nie błogosławisz Mnie. Było ciche, ale słyszalne. Delikatne. Przepełnione miłością, lecz także wyrzutem. Pomyślałam o konieczności chodzenia do kościoła i wypełniania wszystkich praktyk religijnych, które niesie ze sobą wiara, bo z tym tylko ją utożsamiałam. Pomyślałam o wysiłku, jaki będę musiała podjąć, i poddałam się na wstępie. Nie teraz. Nie miałam sił. Biłam się z myślami i odpowiedziałam: Nie jestem w stanie. Może kiedyś. Ale dzisiaj nie. Nie wiedziałam, że na kolejne spotkanie mojej duszy z Bogiem przyjdzie mi czekać kilka następnych lat aż dosięgnę dna. Będzie musiał wkroczyć sam Bóg to prawdziwa historia utraty wiary, nawrócenia i rozpoznania swojej misji w świecie. To także inspirująca opowieść o Wszechmocnym, który nikogo nie spisuje na straty.

39,90 zł
24,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,16 zł

9 osób kupiło
9
- (Subtract), CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
- (Subtract), CD
Ed Sheeran, Warner Music Polska
Dostępny
318 szt.

Lista utworów: 1. Boat 2. Salt Water 3. Eyes Closed 4. Life Goes On 5. Dusty6. End Of Youth 7. Colourblind 8. Curtains 9. Borderline 10. Spark 11. Vega 12. Sycamore 13. No Strings 14. The Hills of Aberfeldy

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

9 osób kupiło
10
Piłka gumowa MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka gumowa MIX
Swede
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Kolorowa piłkaz motywem piłki nożnej dla małego sportowca. Pozwoli zdobywać pierwsze sportowe szlify na boisku. Sprawdzi się idealnie jako urozmaiocenie gier i zabaw w ogodzie lub na plaży. Produkt występuje w kilku wersjach kolorystycznych, wybierany losowo. Cena dotyczy jednej sztuki. Piłka dla dzieci od 3 lat.

3,30 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,4%
oszczędzasz 0,31 zł

6 osób kupiło
11
Diagnoza ryzyka samobójstwa u młodzieży i dorosłych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
88,00 zł
79,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,80 zł

5 osób kupiło
12
Brelok śrubokręt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,27 zł
3,99 zł

Rabat 6,6%
oszczędzasz 0,28 zł

5 osób kupiło
13
Gniotek piłka MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gniotek piłka MIX
Swede
Dostępny
68 szt.

Gumowa piłeczka o nierównej, chropowatej powierzchni. Można ją rozciągać. Produkt występuje w kilku wersjach, wybierany losowo. Cena dotyczy jednej sztuki. Produkt dla dzieci od 3 lat. _x000D_

9,18 zł
8,99 zł

Rabat 2,1%
oszczędzasz 0,19 zł

5 osób kupiło
14
Zestaw artystyczny 71el Konie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43,49 zł
4 osoby kupiły
15
Karnet B6 Mama - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Mama
Kukartka
Dostępny
13 szt.

Kartki z serii Passion Premium to świetny pomysł na piękną pamiątkę w super cenie. Każda kartka PR jest zdobiona przynajmniej dwoma rodzajami uszlachetnień - metaliczne lub perłowe folie, brokat, tłoczenie itp. - tyle piękna w takim drobiazgu! Każda kartka Passion Premium ma kolorowe wnętrze z tekstem wyjątkowych życzeń i grafiką, w komplecie jest także dopasowana kolorystycznie koperta. Cechy szczególne: wielkość: B6, 16.6 x 11.7 cm po złożeniu, koperta: dopasowana w zestawie, zdobienia: przynajmniej dwa rodzaje, często więcej - złota, srebrna lub perłowa folia, brokat, tłoczenia, wnętrze kartki: kolorowe, z życzeniami.

7,99 zł
4 osoby kupiły
16
Kawalerka z witrażem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kawalerka z witrażem
Dostępny
139 szt.

W swojej drugiej prozatorskiej książce Łukasz Nicpan ponownie zanurza się w świat wspomnień. Tym razem jednak zapuszcza się głębiej niż w "Fajerwerkach nad otuliną" . W tomie opowiadań "Kawalerka z witrażem" więcej jest odwołań do czasów dzieciństwa spędzonych w powojennej Łodzi i Radomsku (u dziadków). Zresztą nawet kiedy autor przeskakuje do lat 80., to ma się wrażenie, że to ten sam arkadyjski świat z czapkami ze sztucznego misia i z miękkim daszkiem. Narrator w formie krótkich, a jednak pełnych poezji, opowieści oprowadza czytelnika po swoim życiu i zmieniających się z czasem axis mundi, a u Nicpana magiczne jest wszystko: bona, bo nikt jej nie ma, mrugające zielonym okiem radio Pionier (rówieśnik autora) i elementarz Falskiego. Tu nawet kawalerka ma witraż...

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

4 osoby kupiły
17
Odnowienie aktu zawierzenia się Jezusowi.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odnowienie aktu zawierzenia się Jezusowi..
Dostępny
373 szt.

Trzyletni program comiesięcznego odnowienia aktu zawierzenia się Chrystusowi przez ręce Maryi. Ta książka adresowana jest do osób, które już odbyły trwające trzydzieści trzy dni rekolekcje i dokonały aktu zawierzenia, a teraz pragną zgłębiać zaproponowaną przez św. Ludwika duchowość i żyć nią jeszcze bardziej poprzez regularne comiesięczne odnawianie raz złożonej deklaracji. Takim osobom proponujemy trzyletni program comiesięcznego odnowienia aktu zawierzenia. Treść poszczególnych lat odpowiada trzem zagadnieniom rozwijanym w "Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi": - rok pierwszy - tajemnica Jezusa Chrystusa, który jest celem i kresem naszego pielgrzymowania; - rok drugi - Najświętsza Maryja Panna, droga prowadzącą do Chrystusa; - rok trzeci - tożsamość prawdziwych czcicieli Najświętszej Dziewicy Maryi. Ojciec Piotr Różański przygotował propozycję lektur i modlitw na każdy z trzydziestu sześciu miesięcy. Jeśli comiesięczne odnowienie aktu zawierzenia przeżywane jest we wspólnocie, proponowane materiały będą doskonałą pomocą w dzieleniu się słowem Bożym w grupach czy w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Jeśli odnowienie praktykowane jest indywidualnie, przygotowany program umożliwi jeszcze bardziej systematyczne i świadome przeżywanie owoców płynących z oddania się Jezusowi przez ręce Maryi.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

4 osoby kupiły
18
Pamiętnik z kłódką + sekretny pisak Cleo i Frank 38 Pies - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,52 zł
3 osoby kupiły
19
Piłka + sprężyna MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka + sprężyna MIX
Swede
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Kolorowa piłka minka z breloczkiem dla małego sportowca. Sprawdzi się idealnie jako urozmaicenie gier i zabaw w ogodzie lub na plaży. Piłka dla dzieci od 3 lat. Produkt występuje w kilku wersjach kolorystycznych, wybierany losowo. Cena dotyczy jednej sztuki.

8,45 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,46 zł

3 osoby kupiły
20
Lotki 3szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lotki 3szt
Swede
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Zestaw kolorowych, plastikowych lotek do badmingtona. 3 szt. Produkt zapakowany w przezroczyste, plastikowe opakowanie. Produkt dla osób od 3 lat. Podane wymiary stanowią wymiar opakowania.

8,99 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
21
Gniotek oko MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gniotek oko MIX
Swede
Dostępny
19 szt.

Gumowa piłeczka gniotek oko. Po ściśnięciu piłeczka zmienia swój kształt. Produkt występuje w kilku wersjach kolorystycznych, wybierany losowo. Cena dotyczy jednej sztuki. Produkt dla dzieci od 3 lat.

7,69 zł
6,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 0,70 zł

3 osoby kupiły
22
Krajobraz (po) rewolucji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krajobraz (po) rewolucji
Dostępny
16 szt.

Kiedy w połowie ostatniej dekady ubiegłego wieku odsetek użytkowników internetu zaczął się zbliżać do jednego procenta światowej populacji, dominowało przekonanie, że kiedy tylko nowa technologia się upowszechni, będziemy znacznie bliżej rozwiązania problemów społecznych, politycznych i ekonomicznych trapiących kraje demokratyczne. Sieć miała przynieść więcej wolności, nowe możliwości aktywności gospodarczej i nieograniczone zasoby wiedzy na wyciągnięcie ręki. Po prawie trzech dekadach z internetu korzysta ponad dwie trzecie mieszkańców Ziemi, pora więc skonfrontować formułowane kiedyś prognozy z rzeczywistością. Krajobraz (po) rewolucji jest próbą bilansu rewolucji informacyjnej, dokonanego z punktu widzenia społecznych konsekwencji rozwoju technologicznego. Analizie poddano zarówno powstałe przed laty koncepcje opisujące nadzieje i obawy związane w pojawieniem się sieci, jak i kwestie od zawsze łączące się z interakcją ludzi i techniki. Czy człowiek jest produktem technologii? Jaką rolę odgrywają w naszym życiu informacja i technologie informacyjne? Czy technika poszerza zakres autonomii jednostki? Odpowiedzi na tego typu pytania należy szukać na pograniczu socjologii, filozofii, psychologii i historii. Krajobraz (po) rewolucji łączy wszystkie te perspektywy, ułatwiając czytelnikowi zrozumienie skomplikowanych relacji każdego z nas ze światem technologii.

42,00 zł
35,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,30 zł

3 osoby kupiły
23
Szybowiec styropianowy MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szybowiec styropianowy MIX
Swede
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Styropianowy samolot do zabawy zarówno w domu jak i na dworze. Produkt występuje w kilku wersjach kolorystycznych, wybierany losowo. Cena dotyczy jednej sztuki. Produkt zapakowany w przezroczysty worek.

14,55 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,8%
oszczędzasz 0,56 zł

3 osoby kupiły
24
Fakt Encyklopedia. Jaki to dinozaur? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fakt Encyklopedia. Jaki to dinozaur?
Dostępny
55 szt.

Jaki to dinozaur? Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 najbardziej znanych gatunków dinozaurów i innych zwierząt prehistorycznych. Oprócz informacji o odkryciu danego gatunku, jego cechach i trybie życia znajdziesz tu również ciekawostki oraz mnóstwo ilustracji. Dzięki atlasowi rozpoznasz m.in. tyranozaura, stegocerasa, plezjozaura czy pterodaktyla.

7,99 zł
4 osoby kupiły
25
Zestaw artystyczny 71el Jednorożec 14 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43,49 zł
3 osoby kupiły
26
Noc, która zmieniła wszystko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noc, która zmieniła wszystko
Dostępny
201 szt.

To nie jest książka o doskonałych bohaterach, którzy rzucają się na siebie w ekstazie pożądania. To opowieść o szarej codzienności małżeństwa: niedopowiedzeniach, kłótniach i seksie mającym zaspokoić wyłącznie potrzeby fizyczne. To burzliwa historia związku, który zawisa na włosku, gdy na horyzoncie pojawia się ktoś trzeci, kto budzi dawno uśpione emocje: ekscytację, fascynację oraz pragnienie nowej dawki adrenaliny w oczekiwaniu na kolejne spotkanie. Czy żona ma szansę wygrać z kobietą, która wydaje się ideałem? Jak postąpi Tomasz? Podejmie walkę o Alicję, czy uzna, że lepiej im będzie osobno? A może to los już zdecydował za niego?Narratorem tej książki jest o zgrozo mężczyzna, i to nie idealny, lecz rzeczywisty, którego my, kobiety, możemy poznać bez żadnej cenzury. Co gorsza, w niektórych momentach zgodzimy się z nim w sprawach, w których zawsze stawałyśmy po drugiej stronie barykady. Dzięki autorce skorzystamy z translatora męskiego myślenia i spojrzymy inaczej nawet na swój świat. Pełna dylematów, zakrętów i tajemnic historia, która wciąga do ostatniej strony. [Emilia Piłko]

44,90 zł
40,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

3 osoby kupiły
27
Zarządzanie informacją w systemach bezpieczeństwa podczas sytuacji nadzwyczajnych w pokojowych warunkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie informacją w systemach bezpieczeństwa podczas sytuacji nad...
Dostępny
17 szt.

Współczesne stosunkowo nowe środowisko informacyjne obejmuje informacje, użytkowników i systemy umożliwiające przetwarzanie informacji. Systemy informacyjne obejmują materiały i systemy używane do zbierania, przetwarzania i rozpowszechniania informacji. Środowisko informacyjne to przestrzeń, w której ludzie i systemy obserwują, orientują się, podejmują decyzje i operują informacją. Dlatego też stanowi ono zasadnicze środowisko procesu decyzyjnego. Informacja w systemie bezpieczeństwa jest głównym fi larem będącym siłą sprawczą łączącą ogół zadań, zagrożenia bezpieczeństwa oraz czas realizacji celów działań w jej wspólną całość. Istniejące systemy w obszarze zarządzania bezpieczeństwem powinny dysponować określonymi pakietami informacji, których analiza stanowi podstawę działania. Nie ma tu miejsca na dowolność interpretacji zdobytej informacji, każda decyzja kryje za sobą działania ludzi, wymaga więc precyzji i rozwagi. Problem nabiera szczególnego wymiaru, kiedy dotyczy zagrożeń państwa, gdyż środowisko to zawiera specyficzne cechy, takie jak: zmieniające się otoczenie, deficyt czasu i informacji. Tylko sprawne zarządzanie procesami informacyjnymi może pozytywnie wpływać na rozwój i eliminację zagrożeń państwa. W niniejszej publikacji autorzy podjęli próbę zwrócenia uwagi Czytelnika na zagadnienia związane ze skutecznym funkcjonowaniem systemu bezpieczeństwa państwa, zarządzania kryzysowego oraz informacją, jako szczególnym zasobem warunkującym efektywne wykorzystanie potencjału państwa. Dokonując analizy wybranych cech, własności i funkcji informacji, autorzy koncentrują się przede wszystkim na istocie tych zasobów, prezentując zagadnienia związane z kształtowaniem zdolności do zarządzania informacją w sytuacjach nadzwyczajnych podczas realizacji działań z zakresu zarządzania kryzysowego.

68,00 zł
55,08 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 12,92 zł

3 osoby kupiły
28
Zestaw artystyczny 71el Cleo i Frank 38 pies - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43,49 zł
2 osoby kupiły
29
Karteczki indeksujące 12x43mm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki indeksujące 12x43mm
Swede
Dostępny
43 szt.

Znaczniki samoprzylepne. Dzięki nim możesz podkreślać, oznaczać i indeksować istotne informacje. Liczba zakładek 5x25 szt. Rozmiar zakładki: 12 mm x 43 mm

5,33 zł
4,99 zł

Rabat 6,4%
oszczędzasz 0,34 zł

2 osoby kupiły
30
Pisma wybrane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisma wybrane
Dostępny
27 szt.

W tomie Pism wybranych Józefa Zielińskiego (19451980) prezentujemy trzy prace naukowe cenionego historyka wojskowości i socjologa, które powstały na Uniwersytecie Warszawskim. Praca Korsuń 1648 pisana pod kierunkiem naukowym prof. dra hab. Janusza Wolińskiego, to nowatorska analiza przygotowania i przebiegu przegranej przez Polaków bitwy z kozacko-tatarskimi wojskami atamana Chmielnickiego oraz znaczenia tej przegranej dla Rzeczypospolitej w połowie XVII w. Najobszerniejsza z zamieszczonych w tomie prac Wielka Armia Napoleońska 1812, dysertacja doktorska Autora, której promotorami byli prof. prof. Stanisław Herbst i Andrzej Zahorski, to nie tylko wnikliwe omówienie struktury i siły oręża Wielkiej Armii Napoleońskiej 1812 r. czy pochodzenia społecznego kadry dowódczej, ale także obszerna analiza tzw. systemu napoleońskiego, czyli związku państw europejskich będących satelitami Francji. Wyniki badań Autora pozwoliły mu wskazać na wojskowe, ale także społeczne znaczenie Wielkiej Armii Napoleońskiej dla przemian w XIX-wiecznej Europie. Rezultatem drugiego nurtu zainteresowań badawczych Autora jest interdyscyplinarna praca Młodzież chłopska na studiach, która powstała przy naukowej współpracy dra J. Zielińskiego z prof. dr. hab. Józefem Kukułką. W Przedmowie do tej rozprawy habilitacyjnej pisze on: Największą zasługą Autora było i pozo-staje to, że odważył się wejść na nieznany i rozległy obszar badawczy. Podjął ten temat z właściwą mu i godną podmiotu pasją badawczą. Usytuował go na pograniczu kilku dyscyplin i zaproponował wielodyscyplinarny model jego analizy. (...) Praca może (...) wzbogacić refleksję, rezultatem będzie doskonalenie działań praktycznych w zbiorowym interesie narodowym.

88,20 zł
61,74 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,46 zł

2 osoby kupiły
31
Zestaw artystyczny 71el Piłka 18 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43,49 zł
2 osoby kupiły
32
Kostki do gry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostki do gry
Swede
Dostępny
45 szt.

Zestaw 9 kostek do gry. Przydatne będą do gry w kości lub w ulubionej grze planszowej kiedy zgubi nam się kostka do gry z zestawu. Produkt zapakowany w kartonową podstawkę z przezroczystym kloszem. Podane wymiary są wymiarami opakowania. Produkt dla dzieci od 3 lat.

7,23 zł
6,99 zł

Rabat 3,3%
oszczędzasz 0,24 zł

2 osoby kupiły
33
Karnet B6 Mama - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Mama
Kukartka
Dostępny
7 szt.

Kartka B6 z ozdobnej serii Dream Cards na Dzień Mamy- nieduża, ale robi wrażenie dzięki atrakcyjnej kolorystyce i ciekawym zdobieniom. To idealny wybór łączący przyjazną cenę z jakością. Cechy szczególne: wielkość: B6, 16.6 x 11.7 cm po złożeniu, koperta: w zestawie, kolorowa, zdobienia: różnorodne, bogate (w zależności od wzoru: przyklejane dekoracje, elementy biżuteryjne, odstawniki, brokat, metaliczne folie, tłoczenia itp.), okazja: Dzień Mamy.

9,99 zł
2 osoby kupiły
34
Kartka okolicznościowa Urodziny CG08 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka okolicznościowa Urodziny CG08
AbCard
Dostępny
6 szt.

Karnet Urodziny damskie, toaletka CG08

8,46 zł
7,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,47 zł

2 osoby kupiły
35
Postępowanie administracyjne - podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postępowanie administracyjne - podręcznik
Dostępny
8 szt.

W podręczniku omówione są zagadnienia związane z prowadzeniem postępowania administracyjnego. Może on być przydatny nie tylko dla uczniów i pracowników urzędów administracji publicznej, ale również dla każdej osoby, która ma do załatwienia sprawy urzędowe. Wszystkie zagadnienia poruszane w podręczniku zostały przedstawione w sposób jak najbardziej zrozumiały dla czytelnika temu celowi służą liczne przykłady, rysunki, tabele, a przede wszystkim wypełnione wzory dokumentów.

33,60 zł
28,56 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,04 zł

2 osoby kupiły
36
Flet prosty plastikowy w zestawie z wyciorem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,58 zł
5,99 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 0,59 zł

2 osoby kupiły
37
Kadry i płace - podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kadry i płace - podręcznik
Dostępny
38 szt.

Książka zawiera omówienie pełnego zakresu działań wykonywanych przez działy kadr i płac od czynności związanych z zatrudnieniem pracownika, przez czynności dotyczące rozliczenia czasu pracy, obliczenia wynagrodzeń i sporządzenia listy płac, aż po czynności związane z zakończeniem stosunku pracy i sporządzeniem właściwych dokumentów. Wszystkie zagadnienia zostały przedstawione w jak najbardziej praktyczny sposób i zobrazowane licznymi wzorami dokumentów, wyliczeniami i przykładami. Dodatkowo po większości rozdziałów znajduje się obszerne studium przypadku, w którym czytelnik może prześledzić procesy kadrowo-płacowe zachodzące w jednej, konkretnej firmie, zatrudniającej pracowników różniących się m.in. wymiarem i systemem czasu pracy oraz wynagrodzeniem.

37,80 zł
32,13 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,67 zł

2 osoby kupiły
38
Płace od A do Z w pigułce w.2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płace od A do Z w pigułce w.2023
Dostępny
9 szt.

Podręcznik przedstawia zasady naliczania wynagrodzeń pracowników od kwoty brutto do kwoty netto, obowiązujących od 1 stycznia 2023 r. Osobne rozdziały szczegółowo prezentują zagadnienia podatkowe i ubezpieczeniowe dla pracowników i osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych: zlecenia i o dzieło, umów o praktykę absolwencką oraz członków zarządów i rad nadzorczych. Jeśli chcesz szybko poznać mechanizmy naliczania wynagrodzeń w 2023 r. zrewolucjonizowane wielokrotnie w ciągu 2022 r. ten podręcznik do nauki naliczania wynagrodzeń jest właśnie dla Ciebie! W pierwszych rozdziałach podręcznik omawia zmiany, które weszły w życie od 1 stycznia 2023 r. Płace od A do Z w pigułce kompleksowo przedstawiają tajniki naliczania pensji w skondensowanej formule, z uwzględnieniem zmian wprowadzonych przez m.in.: ustawę z dnia 1 grudnia 2022 r. o zmianie ustawy Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw wprowadzającą pracę zdalną i kontrolę trzeźwości do Kodeksu pracy, ustawę z dnia 9 marca 2023 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw mającą na celu wdrożenie do polskiego porządku prawnego postanowień dwóch dyrektyw Parlamentu Europejskiego i Rady (UE), ustawę z dnia 9 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw wprowadzającą rewolucyjne zmiany w ustawie podatkowej, inne ustawy i rozporządzenia istotne dla naliczania wynagrodzeń wprowadzające zmiany obowiązujące od 1 stycznia 2023 r., inne. Płace od A do Z w pigułce omawiają również zasady naliczania obligatoryjnych składników wynagrodzenia pracownika: wynagrodzenia za pracę pomniejszonego (np. choroba, nieobecność niepłatna), wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego, wynagrodzenia chorobowego, zasiłków i innych obligatoryjnych składników wynagrodzenia. Syntetycznie prezentują zasady uwzględniania zmiennych składników wynagrodzenia tj: premie uznaniowe, dodatki za godziny nadliczbowe czy dodatki za pracę w porze nocnej w podstawach naliczania poszczególnych składników wynagrodzenia. W czytelny sposób, na wielu przykładach, przedstawione są zasady prawidłowego naliczania wynagrodzenia od brutto do netto, w tym dokonywania potrąceń, dla pracownika i zleceniobiorcy. Uwzględnione są również zagadnienia rozliczania wpłat do PPK na liście płac. Osobny rozdział jest poświęcony ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnemu. Płace od A do z w pigułce zawierają: zestawienie zmian w składnikach wynagrodzenia obowiązujących od 1 stycznia 2023 r. syntetyczne przestawienie zmian wprowadzonych Polskim Ładem, Niskimi podatkami, a także innymi nowelizacjami, które weszły w życie w 2022 r. a które zmieniły zasady naliczania wynagrodzeń od 1 stycznia 2023 r. oraz ich omówienia na przykładach z wyliczeniami, szczegółowe omówienie zasad naliczania poszczególnych obligatoryjnych składników wynagrodzenia przysługujących pracownikom, jak i ich opodatkowania i oskładkowania, omówienie podstaw prawnych i mechanizmów naliczania wynagrodzenia z umowy zlecenia (umowy o świadczenie usług) i umowy o dzieło, tabele i schematy, które w jasny i przystępny sposób ukazują i systematyzują prezentowane zagadnienia, pytania i odpowiedzi uwzględniające najnowsze orzecznictwo oraz pisma urzędowe, podsumowanie najważniejszych zagadnień pod koniec rozdziału. W książce często występuje ramka Co zmieniło się od .... Autorka w ten sposób sygnalizuje, ważne zmiany dla naliczania wynagrodzeń i datę wejścia ich w życie.

262,50 zł
249,38 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 13,12 zł

2 osoby kupiły
39
Mózg Opowieść o nas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mózg Opowieść o nas
Eagleman David, StoryBox
Dostępny
40 szt.

?GDYBY NAUKI O FUNKCJONOWANIU MÓZGU MIAŁY SWOJ LEGENDĘ ROCKA, BYŁBY NI DAVID EAGLEMAN? ? RUBY WAX. David Eagleman, znany neurobiolog, współautor cenionych programów BBC, zaprasza nas w podróż mającą na celu znalezienie odpowiedzi na pytania: Rzeczywistość, czyli co? ?Ty?, czyli kto? W jaki sposób podejmujemy decyzje? Do czego mózg potrzebuje innych ludzi? W jaki sposób technologia może zmienić pojęcie człowieczeństwa? W swoich dociekaniach Eagleman wiedzie nas przez świat sportów ekstremalnych, odpowiedzialności karnej, ekspresji mimicznych, ludobójstwa, operacji chirurgicznych na mózgu, wrażeń wewnętrznych, robotyki i pogoni za nieśmiertelnością. Zapnijcie więc pasy, bo czas ruszyć na objazdową wycieczkę po waszym wewnętrznym kosmosie. W niekończącej się gęstwinie miliardów komórek i bilionów połączeń między nimi odkryjecie coś, a raczej kogoś, kogo być może w ogóle nie spodziewaliście się tam spotkać ? siebie. Audiobook zawiera dodatkowy plik PDF z materiałami nieprzeczytanymi w nagraniu. *** ?Każda strona książki przynosi rewelacje tak fantastyczne, że aż dech zapiera. I nie sposób byłoby tego ogarnąć, gdybyśmy wszyscy nie posiadali tego czegoś tak nieprawdopodobnie nadzwyczajnego, czym jest mózg. David Eagleman, jak nikt dotychczas, zbliża się do rozwiązania zagadki tego, jak odnaleźć własne ?Ja? w tej elektrycznej szarej paćce, którą nosimy między uszami? ? STEPHEN FRY. *** ?Szeroko zakrojona synteza obecnego stanu wiedzy na temat mózgu została podana przez Davida Eaglemana w sposób zwięzły, przystępny i nieprawdopodobnie dający do myślenia. W naszych głowach kryje się przedziwny nowy świat? ? BRIAN ENO. *** ?Błyskotliwa i precyzyjnie skonstruowana książka w tradycji pisarstwa Carla Sagana. David Eagleman udowadnia, że nauka może być pasjonująca bez posługiwania się efekciarskimi sztuczkami. Przykuwa uwagę czytelnika już od pierwszych stron i sprawia, że czyta się ją niemal jednym tchem? ? ?FORBES?. *** ?Znakomite wprowadzenie do neuronauki, które pokazuje, jak biologia generuje umysł... Książka jest zbudowana wokół kluczowych pytań, z szerokim kontekstem doświadczeń indywidualnych na tle zjawisk społecznych, a odpowiedzi Eaglemana są konsekwentnie precyzyjne i prowokujące do myślenia? ? ?NATURE?.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

2 osoby kupiły
40
Kartka okolicznościowa Urodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka okolicznościowa Urodziny
AbCard
Dostępny
10 szt.

Kartka okolicznościowa z kopertą i życzeniami.

8,46 zł
7,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,47 zł

1 osoba kupiła
41
Gra zręcznościowa wodna zwierzęta morskie 573420 p16 mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,10 zł
6,99 zł

Rabat 1,5%
oszczędzasz 0,11 zł

1 osoba kupiła
42
Zaprojektuj. ZOO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
1 osoba kupiła
43
Zestaw śniadaniówka + bidon 330ml Piłka 18 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,25 zł
1 osoba kupiła
44
Pamiętnik MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik MIX
Swede
Dostępny
8 szt.

Kolorowy pamiętnik w twardej oprawie z motywem syrenki i kłódką do zapisywania wszystkich swoich najskrytszych sekretów. Produkt występuje w kilku wersjach kolorystycznych, wybierany losowo. Cena dotyczy jednej sztuki.

12,82 zł
11,99 zł

Rabat 6,5%
oszczędzasz 0,83 zł

2 osoby kupiły
45
Kartka okolicznościowa Imieniny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka okolicznościowa Imieniny
AbCard
Dostępny
8 szt.

Kartka okolicznościowa z kopertą i życzeniami.

8,46 zł
7,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,47 zł

1 osoba kupiła
46
Bomby wodne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bomby wodne
Swede
Dostępny
17 szt.

111 baloników, które po wypełnieniu wodą stają sie bombami wodnymi. W zestawie znajduje się także adapter z a pomoca którego łatwo bedzie nalać wody z kranu do każdego z baloników. Produkt zapakowany w worek.

13,31 zł
11,99 zł

Rabat 9,9%
oszczędzasz 1,32 zł

1 osoba kupiła
47
Kartka okolicznościowa Emerytura ICG13 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka okolicznościowa Emerytura ICG13
AbCard
Dostępny
7 szt.

Karnet AB Emerytura damska, fotel ICG13

8,46 zł
7,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,47 zł

1 osoba kupiła
48
Kartka okolicznościowa Urodziny CG06 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka okolicznościowa Urodziny CG06
AbCard
Dostępny
7 szt.

Karnet Urodziny damskie, kobieta na fotelu CG06

8,46 zł
7,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,47 zł

1 osoba kupiła
49
Parasolka tęczowa MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Parasolka tęczowa MIX
Trifox
Dostępny
2 szt.

Parasolka tęczowa MIX - wysyłka losowa.

29,68 zł
26,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,97 zł

1 osoba kupiła
50
Zegar drewniany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zegar drewniany
Swede
Dostępny
15 szt.

Kolorowy, drewniany zegar do nauki cyfr oraz godzin. Pomoże przy nauce zrozumienia mechanizmu zegara.

19,79 zł
17,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,80 zł

1 osoba kupiła
51
Hopes And Fears (limitowany winyl w kolorze zielonym). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
110,90 zł
108,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,22 zł

1 osoba kupiła
52
Parasolka holograficzna piłki MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Parasolka holograficzna piłki MIX
Trifox
Dostępny
12 szt.

Parasolka holograficzna z motywem piłki MIX - wysyłka losowa.

29,68 zł
26,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,97 zł

1 osoba kupiła
53
Yves Saint Laurent Historia kultowego domu mody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

1 osoba kupiła
54
Tarcza z rzutkami magnetyczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tarcza z rzutkami magnetyczna
Swede
Dostępny
19 szt.

Magnetyczna tablica wraz z 3 rzutkami do gry w darty. Produkt zapakowany w kartonowa podstawkę z przezroczystym kloszem. Uwaga. Produkt występuje w kilku wersjach kolorystycznych, wybierany losowo. Cena dotyczy jednej sztuki.

17,13 zł
15,99 zł

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,14 zł

1 osoba kupiła
55
Kartka okolicznościowa Emerytura - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka okolicznościowa Emerytura
AbCard
Dostępny
5 szt.

Kartka okolicznościowa z kopertą i życzeniami.

8,46 zł
7,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,47 zł

1 osoba kupiła
56
Zestaw piłek kauczukowych 41mm 26szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw piłek kauczukowych 41mm 26szt
Trifox
Dostępny
4 szt.

Zestaw piłek kauczukowych 41mm 26 szt.

69,85 zł
62,87 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,98 zł

1 osoba kupiła
57
Zestaw artystyczny 71el Cleo i Frank 39 kot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43,49 zł
2 osoby kupiły
58
System Prawa Samorządu Terytorialnego. Tom 3. Samodzielność samorządu terytorialnego - granice i perspektywy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
System Prawa Samorządu Terytorialnego. Tom 3. Samodzielność samorządu ...
Dostępny
27 szt.

Trzeci tom Systemu Prawa Samorządu Terytorialnego prezentuje zagadnienia granic i perspektyw samodzielności samorządu terytorialnego, w tym m.in.: • nadzór nad działalnością samorządu terytorialnego, • kontrola administracyjna oraz kontrola zarządcza, • kierownictwo w samorządzie terytorialnym, • odpowiedzialność polityczna, finansowa, odszkodowawcza, karna organu, funkcjonariusza i osób piastujących funkcje, • sądowa ochrona samodzielności samorządu terytorialnego, • kontrola instancyjna i samorządowe kolegia odwoławcze, • mediacja administracyjna, • transformacja cyfrowa w samorządzie terytorialnym oraz kreatywne wykorzystywanie zasobów, • wyzwania stojące przed samorządem terytorialnym, • doktrynalne podstawy samorządu terytorialnego w państwach Unii Europejskiej. W skład zespołu reakcyjnego i autorskiego wchodzą wybitni przedstawiciele praktyki oraz nauki, gwarantując najwyższy poziom merytoryczny oraz wysoki walor praktyczny publikacji. Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla przedstawicieli zawodów prawniczych: adwokatów, radców prawnych obsługujących podstawowe jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne, sędziów. Zainteresuje także pracowników samorządowych, radnych oraz przedstawicieli nauki prawa.

249,00 zł
224,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 24,90 zł

1 osoba kupiła
59
Lotki 3 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lotki 3 sztuki
Swede
Dostępny
13 szt.

Zestaw żółtych, plastikowych lotek do badmingtona. Produkt zapakowany w przezroczyste, plastikowe opakowanie.

8,54 zł
7,99 zł

Rabat 6,4%
oszczędzasz 0,55 zł

1 osoba kupiła
60
Historyk i świadek historii. Księga dedykowana Profesorowi Janowi Drausowi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyk i świadek historii. Księga dedykowana Profesorowi Janowi Drau...
Dostępny
118 szt.

Publikacja to zbiór artykułów dedykowanych prof. Janowi Drausowi – w związku z jego 70. urodzinami. Autorzy zgromadzonych tekstów (często uczniowie, przyjaciele i współpracownicy Jubilata) wyrazili swoją uznanie wobec tego historyka, działacza opozycji demokratycznej w PR, byłego senatora RP, twórcy i rektora przemyskiej uczelni wyższej oraz członka Kolegium IPN. Wśród artykułów nie zabrakło również obszernego biogramu Profesora oraz wykazu jego prac.

60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

1 osoba kupiła
61
Edukacyjny zestaw do filtrowania wody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacyjny zestaw do filtrowania wody
Leantoys
Dostępny
3 szt.

Ten niezwykły Zestaw Małego Naukowca do samodzielnego wykonania filtra wodnego otworzy przed Twoim dzieckiem świat pełen niesamowitych możliwości i nowej wiedzy. To połączenie przyjemnej nauki i twórczej zabawy. Na całym świecie powstają rozmaite systemy aby zaoszczędzić wodę, które pozwalają uzdatniać wodę, by nadawała się ona do picia prosto z kranu oraz by mogła zostać powtórnie wykorzystana, choćby do podlewania ogródka. Teraz i Twoje dziecko może własnoręcznie stworzyć system, który pozwoli poeksperymentować z wodą. Zestaw Małego Naukowca do samodzielnego wykonania filtra do wody zawiera wiele akcesoriów, które będą niezbędne podczas eksperymentów. Zobacz, jak samodzielnie filtrować wodę. Zestaw zawiera 15 elementów. Elementy zestawu: - plastikowy pojemniki do filtrowania - filtry papierowe - filtry gąbkowe - filtrator - kruszony granit - filtrator - piasek porcelanowy - filtrator - węgiel aktywny - filtrator - piasek kwarcowy - filtrator - saletra - filtrator - piasek potasowy Wymiary złożonego zestawu: 30 cm x 7 cm Wymiary pudełka: 17 cm x 5.5 cm x 22 cm Zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej 8. roku życia. Zestaw posiada certyfikat CE i jest zgodny z normą EN 71. Zapakowany jest w kartonik z naukową grafiką, dzięki czemu nadaje się idealnie na prezent. Zestaw nie służy do filtrowania wody pitnej. Woda oczyszczona za pomocą tego zestawu zabawkowego nie może być przeznaczona do picia.

22,90 zł
1 osoba kupiła
62
Pamiętnik z kłódką + sekretny pisak Konie 24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik z kłódką + sekretny pisak Konie 24
Derform
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

29,52 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
63
Piramidka drewniana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piramidka drewniana
Swede
Dostępny
20 szt.

Drewniana piramidka do układania dla młodszych dzieci. Zabawka nauczy dzieci rozpoznawać kształty i kolory, a także logicznego myślenia. Zabawka zapakowana w przezroczyste opakowanie. Podane wymiary są wymiarami opakowania. Zabawka przeznaczona dla dzieci od 12 miesiąca życia.

28,57 zł
25,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,86 zł

1 osoba kupiła
64
Parasolka MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Parasolka MIX
Triada
Dostępny
11 szt.

Parasolka chłopięca z grafiką MIX - wysyłka losowa .

27,93 zł
19,99 zł

Rabat 28,4%
oszczędzasz 7,94 zł

1 osoba kupiła
65
Pociąg Pendolino - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pociąg Pendolino
Leantoys
Dostępny
7 szt.

Pociąg na Baterie Pendolino Prezentowany pociąg to prawdziwa frajda dla małego Maszynisty. Wcielanie się w różne role to jedno z ulubionych zajęć naszych pociech. Od teraz zawód maszynisty jest w zasięgu ręki. Pendolino posada wiele zalet, dzięki którym zabawa będzie idealnym wypełnieniem wolnego czasu. Pociąg posiada zarówno efekty świetlne i dźwiękowe. Z środka kabiny widać migoczące kolorowe światła w czterech kolorach. Podczas zabawy usłyszymy również wesołe melodie. Pociąg, po uruchomieniu go przyciskiem ON/OFF zaczyna sam jeździć, chyba, że założymy dołączona do zestawu nakładkę na koła. Pendolino jest jednym z pojazdów, których nie powinno zabraknąć w kolekcji żadnego chłopca. Zabawka posiada certyfikat CE, przeznaczona jest dla dzieci, które osiągnęły 3. rok życia. Zapakowana jest w estetyczne pudełko, dzięki czemu rewelacyjnie posłuży za prezent dla dziecka. Wymiary Zabawki: 33 cm x 6 cm x 5 cm

34,90 zł
1 osoba kupiła
66
Naklejki iskierkiI brokatowe. Koty i kotki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki iskierkiI brokatowe. Koty i kotki
Dostępny
190 szt.

Koty dzikie i udomowione zawsze chodzą własnymi drogami. I nikt nie wie dokąd. To koci sekret. Dopasuj naklejki do ramek, a może któryś kotek zdradzi ci kocią tajemnicę.

9,79 zł
7,99 zł

Rabat 18,4%
oszczędzasz 1,80 zł

1 osoba kupiła
67
Kartka okolicznościowa - Imieniny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka okolicznościowa - Imieniny
AbCard
Dostępny
7 szt.

Kartka okolicznościowa z kopertą i życzeniami.

8,46 zł
7,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,47 zł

1 osoba kupiła
68
Szmuc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Szmuc
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.28

Prowokacyjna powieść o uzależnionej od pornografii młodej kobiecie należącej do ortodoksyjnej społeczności nowojorskich chasydów. Rajzla marzy o wolności i spełnieniu swoich ambicji, ale sztywne zasady obowiązujące w jej środowisku zmuszają do ukrywania - pragnień. Kiedy odkrywa świat pornografii, jej życie nabiera nieznanych wcześniej barw. Rozpoczyna mroczną i niebezpieczną podróż… Czy uda się jej pogodzić coraz większe zainteresowanie swoją seksualnością z oczekiwaniami - rodziny? Felicia Berliner uzyskała tytuł magistra sztuk pięknych (MFA) na Uniwersytecie Columbia. Swoje teksty publikowała na portalach: Lithub, PB Daily i Breakwater Review. Szmuc to jej debiut powieściowy.

49,99 zł
37,49 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

69
Hold Me In Your Arms (Deluxe Edition - 2023 Remaster. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
80,90 zł
70
Motörizer. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motörizer. CD
Motorhead, BMG Entertainment
Dostępny
201 szt.

57,90 zł
71
Motörizer (niebieski winyl). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
133,90 zł
72
Kiss Of Death (srebrny winyl). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
133,90 zł
73
Religiously. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
61,90 zł
55,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,19 zł

74
Love Sick. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Love Sick. CD
Toliver Don, Atlantic Records
Dostępny
14 szt.

61,90 zł
75
Smithereens. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smithereens. Winyl
Joji, 88rising
Dostępny
54 szt.

173,90 zł
156,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 17,39 zł

76
Smithereens (czarny zmrożony winyl). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
173,90 zł
156,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 17,39 zł

77
Stumble Into Grace (Limited Edition) (kremowy winyl). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
153,90 zł
78
Matematyczny sezam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyczny sezam
Dostępny
117 szt.

Matematyczny sezam to zbiór zadań przeznaczonych dla uczniów młodszych klas szkół ponadgimnazjalnych (średnich) zainteresowanych matematyką. W pierwszej części publikacji zebrano zadania pochodzące z zawodów Śląskiego Konkursu Matematycznego. W drugiej kilkadziesiąt zadań do pracy samodzielnej, które można traktować jako materiał treningowy przed zawodami matematycznymi. W zbiorze zamieszczone są rozwiązania wszystkich zadań, niektóre nawet kilkoma sposobami. Książka ta jest przeznaczona dla nauczycieli pracujących z młodzieżą uzdolnioną matematycznie, a także dla uczniów, którzy znajdą w niej inspirację do rozwijania swoich zainteresowań. Jest to trzecie, uzupełnione wydanie. Do poprzedniej wersji dodano zadania konkursowe z ostatnich pięciu lat. Ponadto zadania do pracy samodzielnej z drugiego wydania, które wykorzystano w konkursie, zostały zastąpione nowymi. Usunięto też zauważone oraz zgłoszone Autorom błędy i pomyłki.

35,00 zł
26,60 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

79
History Of The Grateful Dead. Volume One (Bear's Choice), LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
History Of The Grateful Dead. Volume One (Bear's Choice), LP
Grateful Dead, RBDO 2171
Dostępny
21 szt.

Lisa utworów: Side I 1. Katie Mae 2. Dark Hallo 3. I’ve Been All Around This World 4. Wake Up Little Susie 5. Black Peter Side II 1. Smokestack Lightnin’ 2. Hard To Handle

153,90 zł
80
Letnia stratyfikacja termiczna wody w jeziorach na Niżu Polskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Letnia stratyfikacja termiczna wody w jeziorach na Niżu Polskim
Dostępny
6 szt.

The summer thermal stratification of water in the lakes in the Polish Lowlands Rajmund Skowron zebrał najciekawsze, ważne wyniki swoich badań i analiz. Kwerenda materiału dotyczyła dwóch rodzajów danych: 1) stacjonarnych pomiarów temperatury wody powierzchniowej; w tym zakresie zebrano codzienne temperatury wody dla 12 jezior w wieloleciu 1961?2020; 2) ekspedycyjnych pomiarów pionowego rozkładu temperatury w 715 jeziorach na Niżu Polskim w tym samym okresie, w dużej części dokonanych przez autora. Najdłuższe serie danych dotyczące temperatury wody w jeziorach stały się podstawą do analizy i przedstawionych wniosków. Autor [?] dokonał wnikliwej analizy pomiarów, przedstawiając średnie parametry struktury termicznej wody. Na ich podstawie wydzielił termiczne pory roku w polskich jeziorach. Próbą syntezy jest rozdział 7, w którym analizuje długookresowe zmiany temperatury wody, określając ich trendy. Szczególnie wartościowe treści przedstawione są zaś w rozdziale 9, w którym podjęto dyskusję z tezami i wnioskami zawartymi w piśmiennictwie europejskim i światowym. Praca kompleksowo i szeroko, wykorzystując bogaty materiał dokumentacyjny, ukazuje przebieg zjawisk i procesów termicznych w jeziorach w Polsce. Z pewnością będzie ważną pozycją dla szerokiego grona limnologów różnych specjalności oraz wypełni lukę w wiedzy z tego zakresu.

58,00 zł
81
Super Bloom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Bloom
Dostępny
3 szt.

Leading plant specialist Jac Semmler revives the appeal of treasured, old-world, beautiful flowers for the modern garden in this comprehensive gardening how-to for beginners and experts alike, which covers: ? Care and growing notes for over 70 flowers ? Advice on how to start gardening ? Soil, aspect and climate information ? Planting, propagating, training and pruning ? Saving seeds ? Planting partners ? Experiences from the garden ? Must-have and nice-to-have tools ? And so much more An innovative, immersive photographic style illustrates techniques such as planting seeds, caring for seedlings, transplanting flowers, propagating and dividing plants, pruning techniques as well as offering a breathtaking bee?s-eye view of the garden. Maximum plants, maximum colour, maximum beauty: Super Bloom is a love letter to flowers.

239,00 zł
82
Plecak Ergonomiczny REAL MADRID - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak Ergonomiczny REAL MADRID
Eurocom
Niedostępny
Brak

Ultralekki, nowoczesny plecak ergonomiczny na licencji Real Madrid jest doskonałą alternatywą dla dzisiejszych ciężkich i nieporęcznych tornistrów. Przeznaczony dla dzieci od 1 do 4 klasy szkoły podstawowej. Jego ergonomiczna budowa, sztywny spód i mała waga sprawiają, że jest to idealny wybór dla naszej pociechy noszącej do szkoły niemałe ilości podręczników i ćwiczeń. Cechy plecaka: - maksymalnie niska waga, zaledwie 600 g - sztywny spód z nóżkami - ergonomicznie ukształtowane, oddychające plecy - szerokie, miękkie szelki z podwójną regulacją ? dla niższych i wyższych dzieciaczków - komora główna z przegródką na podręczniki lub ćwiczenia zapinana na suwak - komora środkowa zapinana na suwak - komora przednia z kieszenią organizacyjną, zapinana na suwak - dwie kieszenie boczne z materiału na bidon i akcesoria - przód z naszywką w kształcie herbu CFRM - metalowe suwaki zakończone materiałem z napisem ?REAL MADRID? - specjalny AIR ? SYSTEM ? mesh back cooling system STREET - odblaski przód i tył - oryginalna metka z hologramem CFRM Wymiary: 34 x 18 x 46 cm Waga: 0,69 kg

232,21 zł
197,38 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 34,83 zł

83
Z popiołów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z popiołów
Dostępny
5 szt.

Kiedyś wyobrażałam sobie, że moje życie jest pięciolinią, na której każda chwila zostaje zapisana w postaci odpowiednio dobranych nut. A ja niczym wybitny kompozytor codziennie dopisuję dalszą część bezkresnego utworu. Jedne dźwięki są skoczne i wesołe, inne żałosne i pełne melancholii. Wszystkie razem tworzą niepowtarzalną melodię, którą nuci moje serce. Jednak kilka dni temu wszystko umilkło, a całość zaczęła przypominać urwany hejnał. Wydarzenia z przeszłości zmieniły Sarę nie do poznania, odcisnęły piętno na jej poczuciu własnej wartości i zaufaniu do ludzi. Jest teraz pewna, że miłość sprowadza się jedynie do cierpienia. Przynosi ból, łzy i rozczarowanie. Przekonał się o tym także Michał, którego wykorzystała była dziewczyna. Przypadkowe spotkanie dwóch poranionych dusz uruchamia ciąg niespodziewanych zdarzeń i pozwala im poznać życie na nowo. Budowany od lat mur, którym otaczała się Sara, zaczyna pękać za sprawą opiekuńczego Michała.

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

84
Balancing Changes Seventy Years of People?s Republic of China - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balancing Changes Seventy Years of People?s Republic of China
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

The book offers a comprehensive overview of changes in Chinese society in the last seventy years, since the formation of the People?s Republic of China. Within its pages, several authors focus on Chinese policy, as to how China is perceived, its relations with other countries, and related topics, such as Chinese soft power. There are also valuable chapters that focus on the transformation of language, and the use of classical Chinese in modern society, reflecting aspects of Chinese culture, and in particular the challenges of creating contemporary literature. The book portrays China through an interdisciplinary approach, which is innovative and deserves acclaim. I highly recommend this book to all interested in China, its activity on international arena, its society and culture. Head of Department of East Asian Studies Director of Confucius Institute Comenius University in Bratislava This important volume makes a significant contribution to our understanding of the political, social, and cultural changes within mainland China since the founding of the People?s Republic seventy years ago. Organized according to four broad thematic categories and focusing on change in its many manifestations, the contributions examine the legacy of Maoism in contemporary China, the transformations of language and literature, and the constant rethinking of art and culture as well as China?s present-day political and economic aspirations. With its focus on macro- and micro-historical and cultural developments along with its inclusion of substantial Chinese-language scholarship, this volume offers a great deal both to sinologists and students alike. Dr Andreea Chirita Department of Chinese Studies University of Bucharest

48,00 zł
Powiadomienie
85
Przegląd Humanistyczny 3(478)/2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przegląd Humanistyczny 3(478)/2022
Dostępny
13 szt.

Numer ma w całości charakter monograficzny. W dużej części jest poświęcony zapomnianej dramaturgii Zofii Nałkowskiej. Poszczególne artykuły stanowią propozycję nowej lektury najważniejszych dramatów pisarki (niektóre z nich ? w perspektywie komparatystycznej). Zeszyt uzupełniają teksty dotyczące twórczości innych autorów szeroko rozumianego modernizmu (Elizy Orzeszkowej i Władysława Sebyły).

30,00 zł
25,20 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,80 zł

86
Marketing nowych technologii i produktów B+R - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marketing nowych technologii i produktów B+R
Niedostępny
Brak

Autorzy książki dokładnie analizują zagadnienia marketingu nowych technologii w koordynacji z procesem badawczo-rozwojowym. Określają unikalny proces marketingowy i pułapki związane z przełożeniem nowej technologii na nowy produkt. Ba-dają czynniki, które decydują o sukcesie handlowym produktów nowej technologii. Publikację można polecić uczestnikom kursów MBA oraz wszystkim biorącym udział w procesie komercjalizacji wiedzy i technologii. Z recenzji Larry?ego Kilhama ? specjalisty zarządzania technologią z pięćdziesięcioletnim doświadczeniem jako technolog, członka zarządu spółek technologicznych, autora książek z zakresu przedsiębiorczości. W dzisiejszym konkurencyjnym świecie szybkiego rozwoju produktów i szybko powstających technologii często wyzwaniem jest znalezienie i skoncentrowanie się na strategicznej wizji, konkurencyjnym pozycjonowaniu i powiązanych strategiach sprzedaży nowych technologii. Rynki nowych technologii produktowych są przesycone informacjami, intensywnym wysyłaniem wiadomości i szumem technologicznym. Dariusz M. Trzmielak i William Bradley Zehner przedstawiają w swojej książce wyrafinowane, a jednocześnie pragmatyczne badania, analizy i aktywne podejście do wprowadzania nowych technologii i powiązanych produktów na chaotyczny rynek globalny. Doskonała lektura dla doświadczonych profesjonalistów opracowujących i wprowadzających nowe produkty na obecne rynki, jak również dla przedsiębiorców opracowujących nowoczesne technologie w celu tworzenia nowych rynków. Z recenzji Wayne?a Ronhaara ? lidera technologii z trzydziestopięcioletnim doświadczeniem w zarządzaniu, zajmującego się strategiami technologicznymi, rozwojem produktów i promocją, założyciela i prezesa Cylentium ? przedsiębiorstwa zajmującego się cyberbezpieczeństwem.

39,90 zł
34,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

87
Wynik całkowity Jakość i użyteczność w procesie podejmowania decyzji inwestycyjnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wynik całkowity Jakość i użyteczność w procesie podejmowania decyzji i...
Niedostępny
Brak

Problematyka pomiaru efektywności działania przedsiębiorstwa zawsze odgrywała zasadniczą rolę w ekonomii i finansach, szczególnie w kontekście podejmowania decyzji inwestycyjnych przez inwestorów. Przez dekady kategoria zysku operacyjnego bądź zysku netto i wskaźniki szacowane na ich podstawie były uznawane za kluczowe mierniki oceny działania oraz rozwoju jednostek. Obowiązkowa implementacja sprawozdania z wyniku całkowitego do sprawozdawczości finansowej spółek giełdowych przyczyniła się jednak do uwzględnienia wyniku całkowitego jako ważnej kategorii ekonomicznej, która może z jednej strony stanowić miernik analizy ekonomicznej jednostek o względnie wysokiej jakości informacyjnej, z drugiej zaś być użyteczna dla inwestorów w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Zasadniczym celem książki jest ocena jakości informacyjnej i użyteczności decyzyjnej kategorii wyniku całkowitego w porównaniu z kategorią wyniku finansowego netto spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Ze Wstępu Publikacja dotyczy tematyki aktualnej, ważnej, nie do końca rozpoznanej i to nie tylko na gruncie polskim. Nie ma w polskiej literaturze ekonomicznej książki, w której tak kompleksowo byłaby omawiana problematyka wyniku całkowitego. Z tego względu monografia ta nie ma bezpośrednio konkurencyjnej publikacji na rynku polskim. Jej odbiorcami mogą być zarówno wykładowcy, jak i studenci uczelni ekonomicznych, studiujący rachunkowość, sprawozdawczość finansową, analizę finansową, ekonomikę i finanse przedsiębiorstw, a także praktycy księgowości, specjaliści z zakresu finansów i zarządzania czy kierownictwo przedsiębiorstw. Z recenzji prof. dr hab. Magdaleny Jerzemowskiej

54,90 zł
47,21 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,69 zł

88
Bayer Fotelik samochodowy dla lalki Nosidełko z baldachimem 67904AA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
118,90 zł
109,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,51 zł

89
Bayer Fotelik samochodowy dla lalki Nosidełko z baldachimem 67917AA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
135,90 zł
125,03 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,87 zł

90
Bayer Wózek dla lalki Dolls Buggy 30504AA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

91
Bayer Stolik dla lalki 65833AA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
84,90 zł
78,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,79 zł

92
Śniadaniówka DF Game level 31 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,99 zł
93
Śniadaniówka Baletnica 11 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,99 zł
94
Pamiętnik z kłódką + sekretny pisak Best Friends 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,52 zł
95
Zestaw śniadaniówka + bidon 330ml Dinozaur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,25 zł
96
Zestaw śniadaniówka + bidon 330ml Cleo i Frank 39 kot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,25 zł
97
Zestaw śniadaniówka + bidon 330ml Cleo i Frank 38 pies - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,25 zł
98
Pojemnik na przybory szkolne Piłka 18 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,09 zł
99
Pojemnik na przybory szkolne Backup 5 A 61 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
100
Zestaw śniadaniówka + bidon 330ml A Best friends 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,25 zł
Wróć do góry