hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.04.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 27 kwietnia 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Miało być zabawnie, a wyszło jak zwykle (Dorota Szelągowska), na drugim Za granicą (Wojciech Chmielarz). Kolejny produkt to Top Class 2023 saszetka z kartami (Panini) oraz Fatum (Max Czornyj).
1
Miało być zabawnie, a wyszło jak zwykle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Miało być zabawnie, a wyszło jak zwykle
Dostępny
592 szt.

„Często staję przed lustrem i się sobie przedstawiam. Bo większość tego, co wiedziałam, po prostu się przeterminowała. Okazuje się, że po 40 latach system załadował mi się na nowo. Fenomenalne uczucie. Bez lęku, z cierpliwością i zaufaniem. I jedyne, co mam do powiedzenia, to że w każdym przypadku warto się przyjrzeć terminowi ważności. A jeśli nie jesteśmy pewni, to po prostu spróbować. Nie odkładać na później. Żyć”. Nadzwyczajna książka o zwyczajnym życiu niezwyczajnej kobiety. O wiecznym, wdrukowanym w DNA poczuciu niedopasowania. O presji i oczekiwaniach. O wewnętrznym krytyku, lęku przed zmianami i potrzebie samowystarczalności. O życiowej poprzeczce, którą stawiamy sobie tak wysoko, żeby tylko jej nie przeskoczyć. O sto pięćdziesiątym czwartym scenariuszu na nowe życie spakowane w kilku walizkach. Na szczęście ten życiowy bagaż wyładowany jest też ogromną nadzieją, wdzięcznością, docenianiem i akceptacją. Dlatego Dorota Szelągowska, specjalistka od urządzania wnętrz, ale nie zawsze od urządzania życia: • doda otuchy tym, którzy myślą, że tylko oni mają pecha, • rozbawi tych, dla których szklanka jest zawsze do połowy pustą, • da do myślenia tym, którzy idą przez życie niefrasobliwie, • zachęci do działania tych, którzy utknęli na życiowych mieliznach.

49,99 zł
30,49 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,50 zł

192 osoby kupiły
2
Za granicą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Za granicą
Dostępny
1080 szt.

Upalne lato, bezkres chorwackiego nieba, beztroska, plaża i morze – tak wygląda raj, do którego przyjeżdżają na wakacje Daria z Markiem. Mieli mieć czas tylko dla siebie i syna, ale na miejscu poznają Szwedów: Johana i jego dużo młodszą seksowną żonę Verę. W dodatku Marek dostaje nagłą lukratywną propozycję zawodową i pogrąża się w pracy. W tym czasie Daria zbliża się do nowo poznanych ludzi. I z dnia na dzień jest nimi coraz bardziej zafascynowana. Pewnego wieczoru zostaje zaproszona do nich na kolację. Późnej atmosfera szybko staje się duszna od niewypowiedzianych pragnień, pożądania, zazdrości i poczucia odrzucenia. Chorwackie słońce rozpala zmysły i doprowadza ludzi do szaleństwa. Które z nich ulegnie mu jako pierwsze? Jedno jest pewne – nie wszyscy wrócą do domu. Nie wszyscy przeżyją. To pierwsze i ostatnie takie lato w ich życiu. W którym momencie fascynacja drugą osobą zamienia się w obsesję? Jak daleko można się posunąć, żeby zdobyć to, czego się pragnie? Czy pożądanie może smakować zemstą? Opowieść o opętaniu i odrzuceniu, o tym, że nasze pragnienia mogą zniszczyć życie, a to, co wydaje się spełnieniem marzeń, szybko może stać się przekleństwem. Czy rozbudzona w słońcu seksualność, pikantne tajemnice i pragnienie namiętności zmienią życie pary polskich trzydziestolatków z dużego miasta? Co się stanie, gdy spotkają na swojej drodze wyrafinowanych Szwedów o dużych możliwościach finansowych, pragnących eksplorować granice mieszczańskiej moralności? Uwielbiam Żmijowisko, ale Za granicą jest jeszcze lepsze. Dawno nie czytałam tak genialnie skrojonego psychologicznego thrillera z potężną dawką zmysłowości i narastającym napięciem. Katarzyna Tubylewicz Wojciech Chmielarz przesuwa granice dobra i zła, stawiając pytanie, do czego może posunąć się człowiek, aby ochronić swoich bliskich. A Ty, drogi czytelniku, po lekturze tej książki zastanowisz się dwa razy, zanim zaprosisz do swojego domu przypadkowo poznanych ludzi. Zaskakujące! Literaccy Chmielarz swoją najnowszą książką po raz kolejny udowadnia, że jest absolutnym prymusem w klasie kryminału. Za granicą to zupełnie nowa jakość wśród powieści tego gatunku. Janina Bąk, autorka książek i bloga JaninaDaily.com

46,90 zł
30,02 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,88 zł

191 osób kupiło
3
Top Class 2023 saszetka z kartami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Top Class 2023 saszetka z kartami
Panini
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.03

Po sukcesie zeszłorocznej kolekcji TOP CLASS ADRENALYN XL, Panini przygotowało jej nową odsłonę – TOP CLASS 2023. Kolekcja zawiera topowe kluby, topowe drużyny narodowe oraz ich gwiazdy. Kolekcję wyróżniają wyjątkowe zdjęcia piłkarzy oraz zastosowanie wysokiej klasy materiałów poligraficznych. W kolekcji dostępne są nowe kategorie kart, w tym także karty paralel tzn. karty z obwódkami w różnych wariantach kolorystycznych. Saszetka z kartami zawiera 8 kart.

9,49 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,3%
oszczędzasz 0,50 zł

113 osób kupiło
4
Fatum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Fatum
Dostępny
1738 szt.

Fatum? Tak to nazywasz? Ja to nazywam po prostu przekleństwem. W jednym z lubelskich pustostanów dochodzi do makabrycznego morderstwa. Ofiara została spalona żywcem w specjalnie przygotowanej klatce. Okazuje się, że szaleniec, który się tego dopuścił zostawił kilka zagadkowych tropów. Co oznacza tajemnicza wiadomość? Czy miejsce zbrodni jest jedynie upiorną inscenizacją? Wreszcie: co wspólnego z zabójstwem ma religijna kultura haredi? Na te pytania musi odpowiedzieć komisarz Deryło. Czas ucieka. Walkę o życie prowadzi nie tylko kolejna ofiara, ale również ranna w poprzednim śledztwie partnerka Deryły, Tamara Haler. Ich losami zdaje się jednak rządzić nieuchwytne FATUM. A może los wszystkich spoczywa w rękach szalonego mordercy, który przewiduje przyszłość?

44,90 zł
28,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,61 zł

108 osób kupiło
5
Top Class 2023 fat pack - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Top Class 2023 fat pack
Panini
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.03

Po sukcesie zeszłorocznej kolekcji TOP CLASS ADRENALYN XL, Panini przygotowało jej nową odsłonę – TOP CLASS 2023. Kolekcja zawiera topowe kluby, topowe drużyny narodowe oraz ich gwiazdy. Kolekcję wyróżniają wyjątkowe zdjęcia piłkarzy oraz zastosowanie wysokiej klasy materiałów poligraficznych. W kolekcji dostępne są nowe kategorie kart, w tym także karty paralel tzn. karty z obwódkami w różnych wariantach kolorystycznych. Saszetka zawiera 24 karty + 2 karty Holo Giant.

37,99 zł
30,39 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,60 zł

102 osoby kupiły
6
Cud nieśmiertelności. Co będzie po życiu ziemskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Cud nieśmiertelności. Co będzie po życiu ziemskim
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

CO NASTPI PO NASZEJ ŚMIERCI? KTO MOŻE TRAFIĆ DO CZYŚCCA LUB PIEKŁA? JAK BĘDZIE WYGLDAŁ SD OSTATECZNY? Życie chrześcijańskie od początku związane jest z nadzieją na osiągnięcie życia wiecznego. Jednak wciąż na nowo pojawiają się pytania dotyczące śmierci, sądu szczegółowego, czyśćca, piekła czy sądu ostatecznego. Czy Kościół potrzebuje nowego wyjaśnienia tych zagadnień? KARDYNAŁ GERHARD MÜLLER, wybitny teolog i były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, w swojej książce spogląda na kontrowersje dotyczące teologii i filozofiii, które związane są z obietnicą życia wiecznego. Autor w szczegółowy sposób wyjaśnia czytelnikom problematykę naszego zbawienia. Dogłębne teksty kardynała stanowić będą cenną wskazówkę dla katolików, którzy wciąż szukają odpowiedzi na pytania o sens życia na ziemi i po śmierci. KARDYNAŁ GERHARD MÜLLER Niemiecki duchowny katolicki, biskup diecezjalny Ratyzbony w latach 2002–2012. Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary oraz przewodniczący Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei”. Od 2014 roku kardynał diakon. Autor wielu książek, m.in. Jedność wiary. Tak jak niebo nie jest pośmiertnym eldorado, tak piekło nie polega na pośmiertnym doznawaniu najwymyślniejszych tortur, za pomocą których wzgardzony kochanek dokonuje okrutnej zemsty, tortur potęgowanych brakiem widoków na to, że kiedykolwiek opuści się to straszliwe miejsce. To nie my „idziemy” do piekła, ale piekło, będące trwałym sprzeciwem wobec odnowienia nas w miłości Boga, przychodzi do nas. „Piekło”, którego niewinne ofiary tyranów doświadczały w obozach pracy i zagłady, stanowi tylko plastyczne określenie nieopisanego zła doznawanego od innych ludzi. Piekło jako stan ostatecznego oddzielenia potępionych od Boga dotyczy grzeszników, którzy z premedytacją i w sposób radykalny do ostatniego tchnienia odrzucali miłość Boga i bliźniego. „Ogień piekielny” nie jest narzędziem dręczenia potępionych na duszy i ciele w celu instynktownego czy wręcz rozmyślnego zaspokajania żądzy zemsty lub wykorzystywania do tego demonicznych istot, bo taka – zupełnie absurdalna – wizja sprzeciwia się trójjedynej miłości przenikającej życie Boga. Fragment Tytuł oryginalny: Das Wunder der Unsterblichkeit. Was kommt nach dem irdischen Leben? Tłumacz: Kamil Markiewicz

69,90 zł
55,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,98 zł

56 osób kupiło
7
TOP CLASS 2023 Megazestaw startowy 03685 PANINI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
TOP CLASS 2023 Megazestaw startowy 03685 PANINI
Panini
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

62,90 zł
55,98 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,92 zł

55 osób kupiło
8
Maleńka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Maleńka
Dostępny
1517 szt.

Zofia Wolant-Abramowicz, z zawodu tłumaczka, ma na koncie nieudane małżeństwo i córkę z tego związku. Kobieta wychodzi ponownie za mąż za mężczyznę będącym spełnieniem jej marzeń. Sielanka jednak nie trwa długo, gdyż mąż nie do końca akceptuje pasierbicę i pomimo starań nie udaje mu się tego ukryć. Gdy córka Zofii kończy osiemnaście lat, ta postanawia zabrać ją w niezapomnianą podróż po Stanach Zjednoczonych. W wyprawę, która miała być przygodą tylko dla matki i córki, nieoczekiwanie wkracza Oliwer Prinz, przystojny młody kardiolog. Nie przeszkadza mu fakt, że Zofia jest od niego o dziesięć lat starsza i… jest mężatką. Czy rzeczywiście życie zaczyna się po czterdziestce? Czy drugie małżeństwa są bardziej udane od pierwszych? Jak mocno można kochać dziecko i ile jest się w stanie dla niego poświęcić? Jak silna jest potęga intuicji i czy powinniśmy jej bezgranicznie ufać? Te i inne ważne pytania padają pomiędzy wierszami opowieści Anny H. Niemczynow. Autorka z właściwą sobie lekkością splata rozpięte między przeszłością a teraźniejszością ludzkie losy, portretując postaci po mistrzowsku.

46,90 zł
29,55 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 17,35 zł

41 osób kupiło
9
Betoniarka Kacpra. Mały chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Betoniarka Kacpra. Mały chłopiec
Dostępny
3 szt.

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii - teraz i On może jeździć betoniarką Kacpra! Na serię `Mały chłopiec` składają się m.in. tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, śmieciarka Jacka, Traktor Tadka i Motor Marka, Ciężarówka Czarka.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

37 osób kupiło
10
Mistrzowie opowieści. O kobiecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrzowie opowieści. O kobiecie
Dostępny
29 szt.

W zbiorze Mistrzowie opowieści. O kobiecie znalazły się opowiadania 22 mistrzyń i 3 mistrzów opowieści, pochodzących z 21 krajów, piszących na przestrzeni dwóch stuleci w kilkunastu różnych językach. Teksty te pokazują wspólnotę kobiecych doświadczeń i różnorodność ich losów, opowiadają o kobiecie młodej, dojrzałej i starej, o kobiecie w roli uczennicy, matki, kochanki, żony, sprzątaczki, kucharki i muzy. Obok noblistki Selmy Lagerlöf zaistnieje współczesna literatura z Finlandii, klasyczna opowieść grozy Charlotte Perkins Gillman zainspiruje autorkę z Trynidadu, a ponowna lektura Virginii Woolf uzupełni napisane specjalnie dla tego zbioru opowiadania Radki Denemarkovej i Agnieszki Szpili.

49,99 zł
30,99 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 19,00 zł

25 osób kupiło
11
Wachlarz 572638 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wachlarz 572638
ADAR
Dostępny
2 szt.

4,99 zł
23 osoby kupiły
12
Najlepsze przetwory warzywne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepsze przetwory warzywne
Dostępny
92 szt.

Pozycje te są zbiorem 75 sprawdzonych przepisów pochodzących z polskiej tradycyjnej kuchni. Książka zawiera porady od czego zacząć własną produkcję słoików do spiżarni, jak wybierać warzywa i owoce oraz w jaki sposób tworzyć przetwory, aby nie straciły swoich walorów zdrowotnych.

39,90 zł
24,34 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,56 zł

20 osób kupiło
13
Zanzibar. Wyspa skarbów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zanzibar. Wyspa skarbów
Dostępny
111 szt.

Dobry los, ciekawość, przyjaciele – cokolwiek przywiodło cię na Zanzibar – trafiłeś do raju. Zaczyna się od zachwytu. Oczy chłoną intensywne kolory kobiecych kang, po horyzont ciągną się błękity, turkusy, szmaragdy. Nos chciwie podąża za smużkami nieznanych zapachów. W ustach boski smak mango rozgrzanego słońcem… Potem pojawia się zadziwienie – wokoło twarze, wzory, smaki, zapachy z połowy świata. To jakby wędrować przez Afrykę, Indie, Arabię, daleką Azję, starą Persję. Przed wiekami monsuny przyniosły tu łodzie żeglarzy i kupców z dalekich stron. Wymieszały się zwyczaje, stroje, wierzenia i języki. I powstał klejnot – kultura Suahili. Odkryj skarby Zanzibaru, wyspy, gdzie Afryka spotyka się z Orientem.

56,99 zł
35,33 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 21,66 zł

16 osób kupiło
14
Mroczna Selene. Magiczny rytuał sprowadzania księżyca z niebios w epoce antycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczna Selene. Magiczny rytuał sprowadzania księżyca z niebios w epoc...
Dostępny
160 szt.

Książka została poświęcona magicznemu rytuałowi znanemu z greckich i łacińskich źródeł antycznych, polegającemu na sprowadzeniu księżyca z niebios na ziemię. Na podstawie licznych relacji o tym fenomenie, pochodzących z okresu od połowy V wieku p.n.e. do połowy VI wieku n.e., autor omówił astronomiczne zjawiska zaćmienia księżyca oraz całkowitego zaniku miesiąca podczas czasu tzw. interluny (łac. interlunium), które były postrzegane przez niektórych ówczesnych ludzi jako efekt działa magów i czarownic. ****** Dark Selene. The Magic Ritual of Bringing The Moon Down from the Sky in the Ancient Era The book is devoted to a magic ritual known from ancient Greek and Latin sources and performed to bring the moon down from the sky to the earth. On the basis of numerous accounts of the phenomenon from the middle of the 5 th century B.C.E. until the middle of the 6 th century C.E., the author describes the astronomical occurrences of the moon eclipse and its total eclipse during so called interlunium, which was perceived by some contemporaries as the result of magi?s and witches? acts.

59,00 zł
49,56 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,44 zł

15 osób kupiło
15
Rachunek grzechów czy rachunek sumienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunek grzechów czy rachunek sumienia
Dostępny
225 szt.

Uważne przyglądanie się sumieniu może pomóc poprawić relacje z Bogiem, drugim człowiekiem, a przede wszystkim z samym sobą. W jaki sposób spojrzeć na swoje serce tak, jak patrzy na nie miłosierny Bóg? Jak nie stać się dla siebie skrupulatnym prokuratorem? Ojciec Artur Wenner pokazuje, że rachunek sumienia jest modlitwą, która wymaga głębokiego przyjęcia prawdy o sobie i swojej słabości. Dzięki temu pozwala nam doświadczyć mocy Bożego działania i przebaczenia oraz otwiera na piękno, jakie Bóg złożył w każdym z nas. „Nie chodzi o to, żeby skoncentrować całą uwagę na grzechach. One są częścią rachunku sumienia, ale trzeba spojrzeć szerzej i zobaczyć, co w ciągu dnia się we mnie wydarzyło… Można powiedzieć, że dochodzi tutaj do głosu coś, co moglibyśmy nazwać świadomością duchową, a może nawet tym, co Pismo Święte nazywa sercem, czyli głębią człowieka, w której dopiero rodzą się różne czyny. Można by zatem nazwać to ćwiczenie badaniem serca – codzienną obserwacją tego, co we mnie najgłębsze”. Daj sobie szansę na uzdrawiające spotkaniem z Bogiem. Tym, który każdego z nas zna najlepiej i kocha najbardziej. Publikacja zawiera również nietuzinkowe pomysły na rachunek sumienia. Artur Wenner SJ (ur. 1964), rekolekcjonista i kierownik duchowy, dyrektor Domu Rekolekcyjnego im. św. Ignacego Loyoli – Centrum Duchowości Księży Jezuitów w Częstochowie.

36,90 zł
22,88 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 14,02 zł

12 osób kupiło
16
Fotografia podróżnicza. Tajemnice zawodowców... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fotografia podróżnicza. Tajemnice zawodowców...
Dostępny
214 szt.

Wykonanie pięknej, budzącej zachwyt fotografii podczas podróży przynosi ogromną satysfakcję. Takie zdjęcia stają się obiektem podziwu naszych znajomych i obserwatorów, a także najlepszą pamiątką. Dziś praktycznie każdy pstryka fotki, ale tylko nieliczni potrafią wzbudzić swoimi zdjęciami emocje w oglądających, oczarować ich. Jak się tego nauczyć? Oczywiście można przestudiować kilka trudnych podręczników i przebrnąć przez wiedzę specjalistyczną, łatwiej byłoby jednak usłyszeć w odpowiednim momencie podpowiedź z ust mistrza: Zrób to w taki sposób!Ta książka jest właśnie takim mistrzem-przyjacielem. Nie zawiera skomplikowanej teorii i technicznego żargonu, znajdziesz w niej za to mnóstwo sekretów i wskazówek, dzięki którym zaczniesz przywozić z podróży przepiękne zdjęcia! Zamieszczono w niej sporo ważnych uwag na temat kreatywności czy wizji, a także dużo praktycznych porad dotyczących kompozycji, konkretnych ustawień czy zasad korzystania z różnego rodzaju sprzętu w danej sytuacji w podróży. Książka jest napisana w taki sposób, aby można było szybko znaleźć interesujące zagadnienie i uzyskać informację właśnie wtedy, kiedy jest potrzebna. Z tą pozycją poczujesz, jakby w podróży towarzyszył Ci mistrz, który po przyjacielsku zdradza Ci sekrety najlepszych fotografów!Najciekawsze zagadnienia: jakie obiekty fotografować, a które pomijać jakie obiektywy i akcesoria wybrać, kiedy i dlaczego ich używać jak edytować zdjęcia w Lightroomie lub w Photoshopie kiedy lepiej fotografować smartfonem przepisy na wspaniałe zdjęcia z podróży krok po kroku co zrobić, aby wyjazd był przyjemniejszy i przyniósł mnóstwo świetnych zdjęćNajlepsza pamiątka z podróży? Kilka mistrzowskich ujęć! 

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

12 osób kupiło
17
Autobus szkolny Krzysia. Mały chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autobus szkolny Krzysia. Mały chłopiec
Dostępny
211 szt.

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii - teraz i On może jeździć autobusem Krzysia! Na serię `Mały chłopiec` składają się m.in. tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, śmieciarka Jacka, Traktor Tadka i Motor Marka, Ciężarówka Czarka.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

11 osób kupiło
18
Pamiętnik ze starej szafy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,90 zł
17,99 zł

Rabat 48,5%
oszczędzasz 16,91 zł

10 osób kupiło
19
Króliczek Piotruś i inne historyjki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Króliczek Piotruś i inne historyjki
Dostępny
736 szt.

Króliczek Piotruś uwielbia przygody! Zwłaszcza te, na które wyrusza mimo ostrzeżeń mamy Jak skończy się jego samowolna wyprawa do ogrodu pana McGregora, w którym żaden królik nie może czuć się bezpiecznie? Czytaj dziecku rozwijające wyobraźnię, uczące szacunku do natury historyjki i wspólnie odkrywajcie pełen uroku świat małych zwierzątek, który dowcipnie opisała i po mistrzowsku zilustrowała Beatrix Potter.

29,99 zł
21,29 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,70 zł

10 osób kupiło
20
Brigitte Bardot Cudowna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brigitte Bardot Cudowna
Dostępny
31 szt.

Historia oparta na motywach podróży Telemacha, który wyruszył w poszukiwaniu ojca - podobnie jak u Homera - pełna spotkań z postaciami mitycznymi, jeśli znajdować analogie w mitologii współczesnej kultury masowej i politycznej. Jest połowa XX wieku w Polsce Ludowej. Główny bohater, Adam, mieszka z matką, którą niepokoją funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa. Ojciec Adama bronił Albionu jako pilot podczas II wojny światowej i słuch o nim zaginął. Nie wiadomo, czy pozostał w Anglii czy wrócił do kraju i ukrywa się, by uniknąć prześladowań. Przychodzą od niego paczki i kartki pocztowe, ale Adam, który nigdy nie widział swojego ojca, podejrzewa, że paczki przysyła ktoś inny. W szkole bezustannie marzy, że któregoś dnia ojciec wyląduje na zakurzonym boisku swoim spitfirem i wznieci tuman pyłu, z którego wyłoni się żywy, bohaterski i wspaniały.

39,99 zł
33,19 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,80 zł

9 osób kupiło
21
Samochód elektryczny Antka. Mały chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochód elektryczny Antka. Mały chłopiec
Dostępny
171 szt.

Kolejna pozycja w serii `Mały chłopiec`. Poręczna kartonowa książeczka zawiera krótką historyjkę, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Na końcu mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii - teraz i On może jeździć samochodem elektrycznym Antka! Na serię `Mały chłopiec` składają się m.in. tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, śmieciarka Jacka, Traktor Tadka i Motor Marka, Ciężarówka Czarka.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

9 osób kupiło
22
The Candidates. Panna Richwood - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
The Candidates. Panna Richwood
Dostępny
1071 szt.

W ŚWIECIE WIELKICH PIENIĘDZY I POKUS PRAWDZIWA MIŁOŚĆ TO BEZCENNY SKARB. W dniu osiemnastych urodzin Jasmine Stokes otrzymuje od rodziców list, który wywraca do góry nogami jej spokojne i poukładane życie. Dowiaduje się z niego, że jako niemowlę została przez nich adoptowana, a jej jedynym żyjącym krewnym jest tajemniczy miliarder Bernard Richwood. Początkowo niechętna, za namową bliskich Jasmine decyduje się na podróż do Kalifornii. Na miejscu poznaje stryja i wprowadza się do jego luksusowej, pilnie strzeżonej rezydencji. W miarę upływu czasu Jasmine nabiera coraz więcej pewności, że Richwood nie mówi jej wszystkiego. Dlaczego przez osiemnaście lat zatajał przed nią prawdę na temat jej pochodzenia? I jakie tajemnice skrywa utworzona przez niego organizacja Silver Seven, do której należą najbogatsi ludzie świata? Wkrótce Richwood składa jej propozycję: uczyni ją jedyną spadkobierczynią ogromnej fortuny, jeśli zostanie w Richwood Residency i w ciągu roku wyjdzie za mąż za jednego z wybranych przez niego kandydatów. I tak się składa, że wszyscy są synami członków Silver Seven. „Myślałem, że mam wszystko. Dopiero gdy cię poznałem, dotarło do mnie, że nie miałem nic.”

44,90 zł
21,55 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 23,35 zł

9 osób kupiło
23
Krakowski Rynek dla chłopców i dziewczynek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krakowski Rynek dla chłopców i dziewczynek
Dostępny
139 szt.

Jeśli zwiedzać krakowski rynek, to tylko z Michałem Rusinkiem. Przechadzkę okrasi żartem, poczęstuje obwarzankiem i nie pominie w opisie gołębia na Mickiewiczowskiej głowie. Przedstawi znane postaci, budynki nakreśli z wdziękiem, wysłucha hejnału na nowo, wskaże pobliską studzienkę. I najważniejsze – odda nastrój tego miejsca. I to tak, że każde dziecko będzie ciągnąć tam mamę i tatę na rodzinną przechadzkę, żeby dotknąć, usłyszeć, zobaczyć te cuda i dziwy na własne oczy! Zbiór wierszy rozbierający na części pierwsze, drugie i trzecie najsławniejszy rynek w Polsce. Dzięki ilustracjom Iwony Całej czytelnik nie tylko poznaje rynek poprzez skupienie uwagi na poszczególnych jego elementach, lecz także uczestniczy w gwarnym życiu, obserwując stale zmieniające się otoczenia. Ilustrator: Iwona Cała

29,90 zł
17,99 zł

Rabat 39,8%
oszczędzasz 11,91 zł

8 osób kupiło
24
Bolid Bartka. Mały chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bolid Bartka. Mały chłopiec
Dostępny
235 szt.

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii - teraz i On może wziąć udział w ważnym wyścigu i poprowadzić bolid Bartka! Na serię `Mały chłopiec` składają się m.in. tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, śmieciarka Jacka, Traktor Tadka i Motor Marka, Ciężarówka Czarka.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

8 osób kupiło
25
Batyskaf Filipa. Mały chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batyskaf Filipa. Mały chłopiec
Dostępny
244 szt.

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii - teraz i On może pływać w batyskafie Filipa! Na serię `Mały chłopiec` składają się m.in. tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, śmieciarka Jacka, Traktor Tadka i Motor Marka, Ciężarówka Czarka.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

7 osób kupiło
26
Kalendarz Jerzy Nowosielski 2024 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz Jerzy Nowosielski 2024
Dostępny
63 szt.

Kalendarz prezentujący znane i cenione dzieła Jerzego Nowosielskiego. 13-kartkowy kalendarz pionowy, spiralowany, o wymiarach 297 × 420 mm, drukowany na matowym kredowym papierze, o gramaturze 170 gsm.

55,50 zł
40,52 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,98 zł

7 osób kupiło
27
Atlas Biblijny, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas Biblijny, wydanie 3
Dostępny
112 szt.

Publikacja przygotowana do wydania przez Bernardinum i Instytut Geodezji i Kartografii jest pierwszym polskim Atlasem Biblijnym opracowanym przez polskich autorów. Atlas dedykowany jest do czytelników zainteresowanych Pismem Świętym i ma pozwolić na śledzenie wydarzeń biblijnych na odpowiednio zredagowanych mapach opartych na zdjęciach satelitarnych. Atlas swym zasięgiem przestrzennym obejmuje tereny od Mezopotamii na wschodzie do Włoch na zachodzie i od Turcji na północy do Egiptu na południu. Zasięg czasowy zamyka się w ramach XVIII w. przed Chr. do I w. po Chr. Wprowadzenie do atlasu stanowi przedstawienie geografii i geologii terenów biblijnych a zwłaszcza unikalnych w skali światowej rowów tektonicznych i depresji. Wszystko to, łącznie z klimatem miało ogromny znaczenie w rozwoju wydarzeń biblijnych. W pierwszej części poświęconej środowisku naturalnemu przedstawiono wiele map geograficznych i satelitarnych, na których pokazano wszystkie obiekty biblijne. Część druga i trzecia poświęcona jest wydarzeniom biblijnym opisanym na kartach Starego i Nowego Testamentu. W opracowaniu tych części oparto się na Biblii Tysiąclecia. Wszystkie mapy biblijne oparte zostały na jednolitym kartograficznym podkładzie referencyjnym z siatką kartograficzną. Na każdej mapie pokazane zostały miejsca wydarzeń biblijnych dotyczących danego fragmentu Pisma Świętego wraz z krótkim opisem tego wydarzenia wraz z zastosowaniem specjalnych sygnatur. Mapy uzupełnione są obszernymi legendami oraz odwołaniem się do odpowiednich fragmentów Pisma Świętego. Poszczególnym mapom towarzyszą krótkie komentarze. Czwartą część atlasu stanowi suplement, poświęcony głównie Polonikom związanym z pamiątkami polskimi na Ziemi Świętej oraz historii polskich pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej, m.in. księcia Mikołaja Krzysztofa Radziwiłła „Sierotki” w XVI w. oraz Juliusza Słowackiego w wieku XIX. Specjalny rozdział poświęcono pielgrzymkom Jana Pawła II do Ziemi Świętej. Podano także informacje o Kustodii Ziemi Świętej oraz Komisariacie Ziemi Świętej w Polsce. Suplement uzupełniają tablice chronologiczne oraz satelitarne widoki perspektywiczne wybranych rejonów Izraela i Jordanii. W atlasie umieszczono ponad 190 barwnych map oraz wiele zdjęć fotograficznych.

220,00 zł
158,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 61,60 zł

7 osób kupiło
28
Gra matematyczna - Szczury do dziury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra matematyczna - Szczury do dziury
WIR
Dostępny
43 szt.

Szczury do dziury! to prosta, dynamiczna gra matematyczna, która: utrwala pamięciową wiedzę z zakresu tabliczki mnożenia, w ciekawy sposób ukazuje przemienność mnożenia, stanowi zabawną formę powtórki przed klasówką, doskonali orientację przestrzenną i mobilizuje do szybkiej reakcji, jest urozmaiceniem lekcji matematyki, zajęć wyrównawczych, sprawdza się jako rozrywka w rodzinnym gronie.

55,01 zł
52,26 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,75 zł

7 osób kupiło
29
Jelenia Góra - przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jelenia Góra - przewodnik
Dostępny
18 szt.

Jelenia Góra atrakcje w mieście i w okolicy ilustrowany przewodnik z mapami Cieplice-Zdrój, Sobieszów, Jagniątków Nowe wydanie popularnego przewodnika turystycznego po Jeleniej Górze i okolicach. Przewodnik podzielony jest na dwie części. Pierwsza opisuje miasto z dzielnicami: Cieplice-Zdrój, Sobieszów i Jagniątków. Każda z dzielnic posiada własny plan oraz opis najważniejszych atrakcji. Druga część przewodnika zawiera opis najważniejszych atrakcji turystycznych w najbliższej okolicy miasta (Borowy Jar, Siedlęcin, Jezioro Pilchowickie, Pałac w Łomnicy, Pałac w Wojanowie, Góry Sokole, Zespół pałacowy w Bukowcu, Mysłakowice, Staniszów, Zamek Księcia Henryka oraz Wodospad Podgórnej i Ogród Japoński Siruwia). Oprócz zdjęć i opisu krajoznawczego każda z propozycji wycieczkowych posiada własną mapę.

30,45 zł
17,99 zł

Rabat 40,9%
oszczędzasz 12,46 zł

6 osób kupiło
30
Klasyka. Nowe przygody Arsene'a Lupina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka. Nowe przygody Arsene'a Lupina
Dostępny
29 szt.

Pierwsze tłumaczenie na język polski słynnej sztuki Arsene Lupin, w której w roli nieuchwytnego złodzieja występował Andre Brule. Dopiero po 115 latach od premiery polscy czytelnicy mogą prześledzić losy miłości Lupina i Sonii Kritchnoff. Niejaki książę Charmerace ma niebawem ożenić się z Germaine, córką milionera Gournaya-Martina. Ich sielankę przerywa list od Lupina, który wskazuje kiedy dokładnie i co ukradnie milionerowi. Tenże jest szczególnie wyczulony, ponieważ jakiś czas temu został już okradziony przez Lupina. Do pomocy sprowadza znanego inspektora policji Guercharda.

35,58 zł
25,62 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,96 zł

6 osób kupiło
31
Mistrz efektywnej nauki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrz efektywnej nauki
Dostępny
200 szt.

Dla wielu osób nauka jest wyzwaniem. Wymaga czasu i wysiłku, a efekty bywają niezadowalające. Tymczasem przyswajanie, przywoływanie i wykorzystywanie wiedzy ma ogromne znaczenie. Łatwość jej zdobywania i utrwalania może zaważyć na karierze, związku, a nawet całym życiu. Z kolei zaniechanie ciągłego uczenia się jest proszeniem się o kłopoty. Dzięki uczeniu się zyskujesz zdolność kierowania swoim życiem w dowolnym, wybranym przez siebie kierunku, a umiejętność błyskawicznego uczenia się pozwala zdobyć przewagę już na starcie ? i osiągnąć dowolny cel. Ta książka jest szczególnym przewodnikiem po uczeniu się. Oparta na osiągnięciach wielu dyscyplin nauki, w uporządkowany sposób przedstawia wszystkie etapy procesu uczenia się. Omówiono w niej najlepsze techniki skutecznego uczenia się, uwzględniwszy wykorzystanie wrodzonych mechanizmów fizjologicznych, a także zasady tworzenia optymalnego środowiska do nauki. Sporo miejsca poświęcono temu, jak angażującym, przyjemnym i motywującym doświadczeniem może się ona okazać. Znalazły się tu również wskazówki, jak wykształcić w sobie nawyk uczenia się. Szybko się przekonasz, że zdolność efektywnego przyswajania wiedzy jest jednym z najcenniejszych zasobów, jakie można posiadać!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

6 osób kupiło
32
Głodni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głodni
Dostępny
95 szt.

Wyczulona na detal, wielowątkowa opowieść, która daje głos słabszym i pomijanym, wywija niejednoznacznością i wciąga czytelników w nieoczekiwane pułapki narracji. Zmagania kobiety, która w trakcie rozprawy alimentacyjnej szuka pomocy żywnościowej i napotyka iście kafkowskie biurokratyczne przeszkody. Akcja rozgrywa się w placówkach opieki społecznej, szpitalach, jadłodajniach dla ubogich i innych ponurych miejscach. Bohaterka postrzega rzeczywistość przez pryzmat głodu, kreśląc krzywy, chwilami surrealistyczny obraz. Wędruje po mieście – Krakowie nieturystycznym, Krakowie wykluczonych – i zagarnia do swojej opowieści wiele głodnych istnień, nie tylko ludzkich. Jednak do opisu ludzi, którzy wypadli poza bezpieczną fasadę rzeczywistości, Iwona Bassa nie używa tonu martyrologicznego czy publicystycznego – wybiera drogę absurdu, czarnego humoru, słownego animuszu i poetyzacji języka. Kolejny świetny debiut z Połowu Biura Literackiego!

47,00 zł
33,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,16 zł

6 osób kupiło
33
Najlepsze przetwory z owoców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepsze przetwory z owoców
Dostępny
152 szt.

Pozycje te są zbiorem 75 sprawdzonych przepisów pochodzących z polskiej tradycyjnej kuchni. Książka zawiera porady od czego zacząć własną produkcję słoików do spiżarni, jak wybierać warzywa i owoce oraz w jaki sposób tworzyć przetwory, aby nie straciły swoich walorów zdrowotnych.

39,90 zł
24,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,16 zł

6 osób kupiło
34
Elementy szczególnej teorii względności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementy szczególnej teorii względności
Dostępny
118 szt.

Nowoczesny, zaawansowany wykład szczególnej teorii względności w ujęciu geometrycznym, przedstawiający najważniejsze zagadnienia tej teorii traktowanej jako zespół fizycznie zinterpretowanych twierdzeń geometrii przestrzeni Minkowskiego. Autor omawia konceptualne podstawy prowadzące do przypisania czasoprzestrzeni geometrii Minkowskiego oraz specyficzne własności grupy Lorentza, takie jak twierdzenie Zeemana, a także reprezentację tej grupy za pomocą grup SL(2,C) i SO(3,C). Przedstawia również relatywistyczną kinematykę oraz dynamikę, w tym pierwsze twierdzenie Noether (słabe prawa zachowania), pomiary w czasoprzestrzeni i najważniejsze tzw. paradoksy relatywistyczne. Szczegółowo opisuje (metodą Penrose?a) niewidoczność skrócenia lorentzowskiego w realistycznych obserwacjach. W uzupełnieniach podaje nowoczesne eksperymenty potwierdzające teorię Einsteina i jej związek z ogólną teorią względności oraz relacjonuje dyskusję kwestii spornych w obu teoriach: relatywistycznej koncepcji temperatury, identyfikacji punktów pustej czasoprzestrzeni, samą możliwość zmierzenia jednokierunkowej prędkości światła, nierelatywistyczną granicę teorii oraz sens fizyczny niezmienniczości Lorentza. W literaturze angielskojęzycznej książka określona byłaby jako graduate text in theoretical physics. ****** Advanced special relativity This is a modern advanced exposition of special relativity in terms of geometry, presenting the foundations of the theory as well as deeper motivations for expressing it in the form of a physically interpreted system of theorems in Minkowski spacetime geometry. The author discusses empirical data and conceptual ideas, leading to Minkowski geometry in the physical spacetime, then provides a detailed exposition of specific properties of Lorentz group, such as the Zeeman?s theorem and the relationship of the group to SL(2,C) group and to SO(3,C) group. Two chapters deal with relativistic kinematics and dynamics, including the first Noether theorem. An extensive chapter concerns various spacetime measurements and the most important and famous relativistic ,paradoxes?. A special attention is devoted to the invisibility of Lorentz contraction in realistic observations applying the Penrose approach. Ten appendices present modern experiments confirming the theory, exhibit its relationship to general relativity and discuss some issues concerning both the theories, such as transformations of the temperature, identification of empty spacetime points, possibility of measuring the one-way velocity of light, the nonrelativistic limit of special theory and the physical sense of Lorentz symmetry. It is a graduate text in theoretical physics.

67,00 zł
56,28 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 10,72 zł

6 osób kupiło
35
Klocki Pitagorasa (15 elementów) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Pitagorasa (15 elementów)
Askato
Dostępny
19 szt.

Klocki Pitagorasa z kolekcji Rubanta to najprostszy sposób by dzieci w przystępny sposób poznały i zapamiętały podstawowe twierdzenie matematyczne – zasadę Pitagorasa, tj. suma kwadratów długości przyprostokątnych jest równa kwadratowi długości przeciwprostokątnej trójkąta prostokątnego. Choć samo twierdzenie brzmi niezwykle groźnie i skomplikowanie to zabawa klockami pozwoli je dziecku zwizualizować i bez wkuwania zapamiętać. Matematyka jest piękna... wystarczy ją tylko przedstawić dziecku w sposób zaciekawiający i intrygujący, a nie zniechęcający. Zestaw klocków i załączone w książeczce propozycje zadań dostarczają dzieciom odpowiedniej formy aktywności, rozwijając percepcje wzrokową i motoryczną, usprawniając zarazem pamięć, koncentrację i wyzwalając jednocześnie pokłady dziecięcej kreatywności. Wymiary opakowania: 30.0 x 8.0 x 20.0 cm

40,60 zł
33,70 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,90 zł

6 osób kupiło
36
Cobi 07951. Figurka rozciągliwa. Star Wars, Stormtrooper - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cobi 07951. Figurka rozciągliwa. Star Wars, Stormtrooper
Cobi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Zabawka została wykonana z materiału, który pozwala rozciągać ją do granic możliwości. Po każdym rozciągnięciu figurka wraca do swojego pierwotnego kształtu. Wysokość figurki: ok. 16.0 cm

99,99 zł
89,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,00 zł

6 osób kupiło
37
Zamki Polski - przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamki Polski - przewodnik
Dostępny
17 szt.

Nowość! Idealna propozycja dla wszystkich miłośników zamków. Ilustrowany przewodnik po 56 warowniach Polski. Każdy obiekt posiada ilustrację i zdjęcie oraz opis historyczny, legendę i ciekawostkę. Przewodnik Zamki Polski stanowi doskonałą pamiątkę.

30,45 zł
21,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,53 zł

5 osób kupiło
38
A to było tak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
A to było tak
Dostępny
518 szt.

Co nowego słychać w Piórkowie, wsi, której mieszkańcy byli bohaterami Ludzkiej rzeczy? Kominek Wawrzyniec, rzeźbiarz poeta, wytrwale tworzy swoje dzieła. Stara Kominkowa rozmawia ze świniami, a Wanda kieruje ekspresyjne monologi do martwego Smyczka. Złowieszczy klucz wiolinowy wciąż pojawia się na chałupach, choć ani wojny, ani partyzantów już nie ma. Kaczor, jedyny kułak, zapisał się do partii i jest sołtysem. Piórkowska młodzież przeprowadziła się do powojennej Warszawy. Dzieje się nie tylko we wsi, ale przede wszystkim w opowieści. Paweł Potoroczyn miesza powagę z żartem, sacrum z profanum, wzniosłość z wulgarnością, brutalną dosłowność z subtelną aluzją, mowę chłopską z mową mistyka, utrzymując czytelników w stanie oszołomienia aż do ostatniej kropki. Paweł Potoroczyn (ur. 1961) – pisarz, dyplomata, menedżer kultury, dziennikarz, publicysta i wykładowca. Był dyrektorem Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku i w Londynie oraz dyrektorem Instytutu Adama Mickiewicza. W 2014 r. nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” oraz Nagrody Literackiej Gdynia za debiut Ludzka rzecz.

46,99 zł
34,77 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,22 zł

5 osób kupiło
39
Viola i Niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Viola i Niebieski
Dostępny
108 szt.

Opowieść o Violi, dziewczynce, która gra w piłkę nożną, jeździ na hulajnodze i uwielbia ubierać się na Niebiesko. Viola zapisuje nazwy kolorów wielką literą, bo kolory są dla niej jak ludzie – każdy jest jedyny w swoim rodzaju. Nie wszyscy jednak się z nią zgadzają, zwłaszcza dorośli. Wielu twierdzi, że istnieją rzeczy tylko „dla chłopców” i tylko „dla dziewczynek”. Viola nie rozumie tego podziału. Pewnego dnia prosi o pomoc tatę, który jest malarzem i na kolorach zna się jak mało kto. W inspirowanej rozmowami z córkami opowieści włoski pisarz Matteo Bussola omawia stereotypy dotyczące płci, patrząc oczami Violi, która doskonale wie, kim jest i kim chce być w przyszłości. Książka, ukazująca siłę wypływającą z odmienności i wagę poszanowania różnych perspektyw, jest przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą nadać swojemu życiu samodzielnie wybrane barwy.

47,00 zł
33,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,16 zł

5 osób kupiło
40
Układ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Układ
Dostępny
435 szt.

Walerija zapada się pod ziemię. Dawid nie wierzy, że mogła go porzucić. Próbuje za wszelką cenę wydostać się z więzienia, by odnaleźć ukochaną. Policja znajduje ciało Adama Borowskiego. Walerija z osoby zaginionej staje się podejrzaną o jego zabójstwo. Była prokurator Marta Malewska uważa, że ktoś inny jest mordercą, i rozpoczyna własne śledztwo. Kto mówi prawdę? Kto kłamie i zrobi wszystko, aby jego czyny nie wyszły na jaw? I dlaczego Walerija zniknęła? Poznaj zakończenie tej elektryzującej historii.

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

5 osób kupiło
41
Słownik terminologii gramatycznej niemiecko-polski / Lexicon grammatisher Fachausdrucke deutch-polnish - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik terminologii gramatycznej niemiecko-polski / Lexicon grammatis...
Dostępny
5 szt.

Słownik zawiera podstawowe terminy fachowe występujące we współczesnych podręcznikach do gramatyki języka niemieckiego. Adresatami słownika są zarówno studenci germanistyki, przyszli nauczyciele języka niemieckiego, jak i czynni nauczyciele i lektorzy, którzy pragną odświeżyć swoje wiadomości wyniesione z czasów studenckich.

40,01 zł
31,21 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,80 zł

5 osób kupiło
42
Rakieta Tomka. Mały chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rakieta Tomka. Mały chłopiec
Dostępny
211 szt.

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii - teraz i On może polecieć rakietą Tomka! Na serię `Mały chłopiec` składają się m.in. tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, śmieciarka Jacka, Traktor Tadka i Motor Marka, Ciężarówka Czarka.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

5 osób kupiło
43
Hilda Kałużanka i inne historyjki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hilda Kałużanka i inne historyjki
Dostępny
933 szt.

Hilda Kałużanka postanowiła uwić gniazdo z dala od gospodarstwa. Ale czy kryjówka w lesie, którą zaproponował lis, to naprawdę najlepszy wybór? Na szczęście naiwnej kaczce przyjdą z pomocą dzielne psy. Czytaj dziecku rozwijające wyobraźnię, uczące szacunku do natury historyjki i wspólnie odkrywajcie pełen uroku świat małych zwierzątek, który dowcipnie opisała i po mistrzowsku zilustrowała Beatrix Potter.

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

5 osób kupiło
44
Taxi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taxi
Dostępny
16 szt.

Wydana po raz pierwszy w 2003 roku książka poetycka Taxi Andrzeja Sosnowskiego to zbiór ponad trzydziestu wierszy, których dominującym tematem jest ruch. Jest to przede wszystkim ruch znaczeń, które nieustannie zjeżdżają z wyznaczonych językowych tras, wywołują kolizje i taksują sporą kasę za niedowiezienie nas do spodziewanego celu. Z okazji rocznicowego wznowienia w nowej serii Reinterpretacje tom został opatrzony posłowiem Grzegorza Jankowskiego, który prześledził nocne kursy odbywane przez poezję Sosnowskiego – tę widmową taksówkę bez kierowcy mknącą pod prąd – przez ostatnie dekady.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

5 osób kupiło
45
Atum, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atum, CD
The Smashing Pumpkins, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Atum 2. Butterfly Suite 3. The Good In Goodbye 4. Embracer 5. With Ado I Do 6. Hooligan 7. Steps In Time 8. Where Rain Must Fall 9. Beyond The Vale 10. Hooray! 11. The Gold Mask 12. Avalanche 13. Empires 14. Neophyte 15. Moss 16. Night Waves 17. Space Age 18. Every Morning 19. To The Grays 20. Beguiled 21. The Culling 22. Springtimes 23. Sojurner 24. That Which Animates The Spirit 25. X Ray 26. Pacer 27. In Lieu Of Failure 28. Cenotaph 29. Harmageddon 30. Fireflies 31. Intergalactic 32. Spellbinding 33. Of Wings 34. Audio Story

100,90 zł
92,83 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,07 zł

4 osoby kupiły
46
Helikopter Piotrka. Mały chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Helikopter Piotrka. Mały chłopiec
Dostępny
262 szt.

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii - teraz i On może zostać pilotem helikoptera Piotrka! Na serię `Mały chłopiec` składają się m.in. tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, śmieciarka Jacka, Traktor Tadka i Motor Marka, Ciężarówka Czarka.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

4 osoby kupiły
47
Wiesenstein. Opowieść o Gerharcie Hauptmanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiesenstein. Opowieść o Gerharcie Hauptmanie
Dostępny
11 szt.

Wiesenstein to opowieść o ostatnich miesiącach życia Gerharta Hauptmanna (1862–1946), niemieckiego dramaturga i prozaika, laureata Nagrody Nobla z 1912 roku. Akcja powieści zaczyna się w Dreźnie, zaraz po straszliwym bombardowaniu miasta przez aliantów 13–14 lutego 1945 roku. Pisarz wraz z żoną Margarete po pobycie w sanatorium wracają na Dolny Śląsk, do Jagniątkowa. Pociąg jedzie przez tereny zniszczone przez pożary. Na zachód, w przeciwnym kierunku, ciągną rzesze uciekinierów, głodnych i obdartych, Armia Czerwona jest coraz bliżej. Zrozpaczeni, zrezygnowani, czujący strach przed własnym ludem, ale szaleńczo wierzący w zwycięstwo i ufni w swoje przywileje państwo Hauptmannowie w towarzystwie sekretarki i masażysty z Wehrmachtu wracają do swojej willi Wiesenstein. Czy Łąkowy Kamień okaże się bezpiecznym schronieniem pośród zawieruchy wojny? Czy w tych okrutnych czasach będzie wciąż przystanią ducha, miejscem, gdzie pisarz zdoła pracować nad swoim nowym dziełem? Tak o książce pisze jej autor, Hans Pleschinski: „Ukazanie się powieści Wiesenstein po polsku to dla mnie powód do szczególnej radości. Książka ma za zadanie przybliżyć zainteresowanym Czytelniczkom i Czytelnikom życie i niezwykle bogatą spuściznę literacką Gerharta Hauptmanna, a w szczególności dramatyczne wydarzenia towarzyszące okresowi od wiosny 1945 do śmierci pisarza w 1946 roku w karkonoskiej willi Wiesenstein (Łąkowy Kamień). Ci, którzy mają okazję zapoznać się z twórczością Gerharta Hauptmanna, wkraczają w fascynujący świat wyobraźni jednego z najwybitniejszych pisarzy końca XIX i pierwszej połowy XX wieku, człowieka, który dokonał prawdziwej rewolucji w teatrze. Głęboko humanistyczną ideą, jaka mu przyświecała, było dopuszczenie do głosu ludzi cierpiących i potrzebujących. Dzięki Hauptmannowi na europejskich scenach zagościł dramat socjalny. (…) Doceniając głęboko zakorzenione w twórczości śląskiego dramaturga wartości takie, jak dobro i humanizm, nie sposób przemilczeć jego trudno zrozumiałych zachowań w obliczu światowych konfliktów. W 1914 roku 52-letni Hauptmann — jak wielu wówczas na Starym Kontynencie — wyraźnie opowiedział się po stronie nacjonalizmu, a w wieku 71 lat, po dojściu Hitlera do władzy, nie wyemigrował z Niemiec. Pozostał w kraju, dając pretekst licznym wysoko postawionym nazistom do kreowania go na bohatera narodowego. Inni reżimowi dygnitarze, między innymi Joseph Goebbels, nienawidzili i prześladowali Hauptmanna za jego niezłomny indywidualizm. Moja powieść próbuje ukazać te sprzeczności. (…) Moją intencją było opisanie nie tylko krzywd, jakich doznała w 1945 roku niemiecka ludność cywilna, ale także niedoli Polaków, którzy po latach ciężkich prześladowań, zmuszeni do opuszczenia swoich domów za Bugiem w pełnych smutku i cierpień okolicznościach, tu właśnie znaleźli swoją nową ojczyznę. Chciałem opisać ludzi jako ofiary dyktatorów. Szczególnie ważna jest więc dla mnie jedna ze scen powieści, w której dwaj chłopcy, Niemiec i Polak, wspólnie bawią się i grają w piłkę. Jest ona dla mnie symbolicznym spojrzeniem w lepszą, wspólną przyszłość obu naszych narodów. W jednym z ostatnich rozdziałów książki, kiedy stary świat leży w gruzach, bohaterowie powieści podczas wspólnej kolacji marzą o wspólnej, zjednoczonej ideą pokoju Europie. To także moje przesłanie do Czytelników, moich europejskich współobywateli”.

66,00 zł
51,48 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 14,52 zł

4 osoby kupiły
48
Tahiti. Utopia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tahiti. Utopia
Dostępny
91 szt.

Tahiti. Idealne państwo. Królestwo słońca. Nowa Atlantyda. Nowa ziemia. Nowa Słowacja. Jest rok 2020, a na Tahiti mieszkają już trzy pokolenia Słowaków. Dobrowolnie opuścili swój kraj czy zostali z niego wypędzeni? To wciąż jest przedmiotem dyskusji. Wciągająca, zabawna i ekscytująca historia, dla której punktem wyjściowym są wydarzenia historyczne. Obiecane lepsze życie na Tahiti nie układa się po myśli uchodźców. Opowieść o emigracji, punktach zwrotnych w historii i pragnieniu wolności. Historia Europy Środkowej nigdy nie była czytana w tak alternatywny sposób. Tekst skopiowany ze strony https://rynek-ksiazki.pl/sklep/tahiti-utopia-michal-hvorecky-przedsprzedaz/ | Rynek książki

42,90 zł
30,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,87 zł

4 osoby kupiły
49
Zestaw kreatywny Koniki Happy Horses  z naklejkami 12502A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kreatywny Koniki Happy Horses z naklejkami 12502A
DEPESCHE
Dostępny
65 szt.

Zestaw kreatywny Koniki Create your Happy Horses, 24 strony z planszami do wyklejania, sceny z życia koni (stajnia, łąka, paddock, ćwiczenia na pokazy, u weterynarza, itp.), 6 stron naklejek (koniki w różnych pozach, wyposażenie, opiekujący się nimi ludzie i wiele innych) . Dla miłośników koni i nie tylko!

38,40 zł
28,80 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,60 zł

4 osoby kupiły
50
Etui na okulary. Cudowna Mama - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etui na okulary. Cudowna Mama
MCD
Dostępny
5 szt.

Etui na okulary. Cudowna Mama. Do etui dołączony jest sznureczek i chusteczka.

30,00 zł
28,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

3 osoby kupiły
51
Klocki Pitagorasa (30 elementów) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Pitagorasa (30 elementów)
Askato
Dostępny
16 szt.

Klocki Pitagorasa z kolekcji Rubanta to najprostszy sposób by dzieci w przystępny sposób poznały i zapamiętały podstawowe twierdzenie matematyczne – zasadę Pitagorasa, tj. suma kwadratów długości przyprostokątnych jest równa kwadratowi długości przeciwprostokątnej trójkąta prostokątnego. Choć samo twierdzenie brzmi niezwykle groźnie i skomplikowanie to zabawa klockami pozwoli je dziecku zwizualizować i bez wkuwania zapamiętać. Matematyka jest piękna... wystarczy ją tylko przedstawić dziecku w sposób zaciekawiający i intrygujący, a nie zniechęcający. Zestaw klocków i załączone w książeczce propozycje zadań dostarczają dzieciom odpowiedniej formy aktywności, rozwijając percepcje wzrokową i motoryczną, usprawniając zarazem pamięć, koncentrację i wyzwalając jednocześnie pokłady dziecięcej kreatywności. Wymiary opakowania: 39.0 x 9.0 x 26.0 cm

71,34 zł
59,21 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 12,13 zł

3 osoby kupiły
52
Cyferki. Zapisuj i zmazuj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

3 osoby kupiły
53
Cobi 07955. Figurka rozciągliwa. Sonic The Hedgehog - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cobi 07955. Figurka rozciągliwa. Sonic The Hedgehog
Cobi
Dostępny
3 szt.

Zabawka została wykonana z materiału, który pozwala rozciągać ją do granic możliwości. Po każdym rozciągnięciu figurka wraca do swojego pierwotnego kształtu. Wysokość figurki: 13 cm

99,99 zł
89,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
54
Pamiętnik grający na kod Miss Melody 12418A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik grający na kod Miss Melody 12418A
DEPESCHE
Dostępny
103 szt.

Pamiętnik na kod Miss Melody, na najskrytsze zapiski, po otwarciu przez chwilę gra modną piosenkę Infinity (ok.15-20sekund). W środku polska instrukcja, wymienne baterie. Wymiary pamiętnika to 3x15x20,5cm. Kartki w środku kartki z nadrukiem, kartki są w linie (widać na zdjęciu). Grubość bloku do notatek to 8mm. Przednia okładka ma grubość 1,7mm (tak jest ukryty mechanizm szyfrowy).

135,93 zł
101,95 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 33,98 zł

3 osoby kupiły
55
Szlak Kingi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlak Kingi
Dostępny
121 szt.

Przejmująca opowieść o tym, jak wśród przeciwieństw losu znaleźć prawdziwą miłość. W życiu Kingi, trzydziestopięcioletniej wielkomiejskiej singielki trudno znaleźć choćby promyki szczęścia. Jej związek z mężczyzną właśnie się zakończył, relacje z bliskimi źle się układają, a praca w redakcji popularnego pisma kobiecego od dawna nie daje jej satysfakcji. Z pozoru zwyczajny wyjazd służbowy do Krościenka, który miał być kolejnym nużącym zadaniem do wykonania, rozpoczyna jednak w życiu Kingi wielką rewolucję. Od tej chwili nic już nie będzie takie jak dawniej. W tej małej miejscowości u podnóża Pienin Kinga nie tylko pozna wyjątkowych ludzi, lecz także będzie musiała zmierzyć się z własną trudną przeszłością. Okolica, która przed wiekami była schronieniem jej świętej patronki, stanie się tłem niezwykłych wydarzeń. Doprowadzą one do ogromnych zmian w życiu głównej bohaterki i jej bliskich. Na szlaku Kingi odnajdą siebie, Boga i prawdziwą miłość. Szlak Kingi to wciągająca i trzymająca w napięciu opowieść o tym, że Bóg z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji potrafi wyciągnąć dobro, które daje człowiekowi siły do walki o życie, miłość i szczęście. Katarzyna Targosz – autorka popularnych powieści oraz bajek dla dzieci, w tym wydanej przez Wydawnictwo eSPe książeczki Aniołek Gabryś i Szymek rozrabiaka. Prowadzi bloga Matka na szczycie. Mieszka w Bukowinie Tatrzańskiej.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

3 osoby kupiły
56
Mapa dla aktywnych - Karpacz i okolice w.2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa dla aktywnych - Karpacz i okolice w.2023
Dostępny
21 szt.

Aktualny plan Karpacza z najbliższą okolicą w bardzo dokładnej skali turystycznej. Mapa idealnie nadaje się dla wszystkich turystów, którzy podczas pobytu w Karpaczu chcą wędrować po najbliższej okolicy miasta z Karkonoszami włącznie. Dodatkowo na mapie zostały zaznaczone najważniejsze atrakcje turystyczne, które zostały podzielone na łatwo dostępne (Wygodnie) i takie, do których trzeba dotrzeć angażując większą ilość sił (Aktywnie). Na rewersie znajduje się opis każdej zaznaczonej atrakcji ze zdjęciem. Na rewersie znajduje się równie schemat szlaków pieszych w okolicy z czasami przejść. Mapa może być ciekawą pamiątką z regionu.

12,61 zł
9,99 zł

Rabat 20,8%
oszczędzasz 2,62 zł

3 osoby kupiły
57
Alfabet życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alfabet życia
Dostępny
198 szt.

Naucz się języka, którym Bóg przemawia do współczesnego człowieka Do biblijnej Niniwy, miasta znanego z rozpusty i niegodziwości, Bóg posłał Jonasza, by za jego pośrednictwem przekazać mieszkańcom orędzie o Bożym miłosierdziu. Dziś także jesteśmy posłani, by w świecie, w którym nie brakuje wielkich grzechów i ogromnych przestrzeni pozbawionych Boga, głosić dobrą nowinę o Bożej miłości i obecności. Jakiego języka użyć, by przesłanie to zrozumieli ludzie naszych czasów? Z pomocą przychodzi ten wyjątkowy słownik stworzony przez o. Tomasza Maniurę, cenionego duszpasterza młodzieży, który podpowiada, jak w dzisiejszym świecie rozumieć najważniejsze pojęcia dotyczące wiary i relacji z Bogiem oraz drugim człowiekiem. Ponad osiemdziesiąt starannie dobranych haseł to inspirujący zasób, z którego skorzystać mogą wszyscy ci, którzy próbują znaleźć właściwy języka do rozmowy o Bogu, a szczególnie ludzie młodzi, poszukujący własnej drogi wiary. o. Tomasz Maniura OMI – założyciel Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA, w ramach którego organizuje m.in. Festiwal Życia oraz prowadzi wyprawy rowerowe do najdalszych zakątków Europy, a także do Azji i Afryki. Na co dzień kieruje Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku, w którym z sukcesem przekonuje młodych, że tylko z Bogiem mogą żyć pełnią życia.

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

3 osoby kupiły
58
Wachlarz 572645 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wachlarz 572645
ADAR
Dostępny
34 szt.

4,99 zł
3 osoby kupiły
59
Wielki polsko-ukraiński słownik frazeologiczny z indeksem / ??????? ????????-??????????? ??????????? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki polsko-ukraiński słownik frazeologiczny z indeksem / ??????? ??...
Dostępny
139 szt.

Wielki polsko-ukraiński słownik frazeologiczny obejmuje około 5000 wyjściowych polskich frazeologizmów oraz ich ukraińskie odpowiedniki. Jest to pierwsze leksykograficzne ujęcie polsko-ukraińskiej frazeologii w takim zakresie. Odnalezienie frazeologizmu w Słowniku ułatwia indeks umieszczony na końcu tomu. Słownik przeznaczony jest dla szerokiego grona użytkowników ? uczniów, studentów, słuchaczy szkół językowych, nauczycieli, naukowców oraz wszystkich zainteresowanych polsko-ukraińskimi kontaktami językowymi. ****** A Comprehensive Polish-Ukrainian Phraseological Dictionary features more than 5,000 Polish phrases and their Ukrainian equivalents, making it the first work of such scope in Polish-Ukrainian lexicography. Looking up phrases is facilitated by the included index. The Dictionary is intended for a broad audience of school, university and language courses students and teachers, scholars, translators and interpreters, as well as anyone interested in Polish-Ukrainian language contact.

95,00 zł
79,80 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 15,20 zł

3 osoby kupiły
60
powieści dla młodzieży. Pasztety, do boju! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
powieści dla młodzieży. Pasztety, do boju!
Dostępny
392 szt.

Przezabawna powieść drogi o dojrzewaniu i akceptacji siebie. Francuska Młodzieżowa Książka Roku 2015. Odkąd w facebookowym głosowaniu przyznano im tytuły Złotego, Srebrnego i Brązowego Paszteta, Mireille, Astrid i Hakima są oficjalnie najbrzydszymi dziewczynami w szkole. Ale czy to znaczy, że mają siedzieć i płakać? Właściwie to… tak właśnie robią. Ale niezbyt długo. Bo wkrótce wpadają na lepszy pomysł: wsiadają na rowery i wyruszają na wielką wakacyjną wyprawę. Kierunek: Paryż. Cel: ściśle tajny. Tak zaczyna się zwariowana podróż, która przyniesie bohaterkom mnóstwo przygód, straszliwe zakwasy, prawdziwą przyjaźń, a także… całkowicie niespodziewaną sławę.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

3 osoby kupiły
61
Psi Patrol malowanie według liczb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol malowanie według liczb
Rms, Brak
Dostępny
2 szt.

Szukasz ekscytującego i kreatywnego zajęcia dla swoich maluchów ? Dzięki malowaniu według liczb dzieci mogą tworzyć porywające dzieła sztuki z udziałem ulubionych postaci z uniwersum Psiego Patrolu. Nasze zestawy do malowania ułatwiają nawet najmłodszym artystom tworzenie pięknych, promieniujących jaskrawymi kolorami dzieł. To naprawdę proste: wystarczy dopasować liczbę do odpowiadającego jej koloru farby, a następnie stworzyć małe dzieło sztuki! Z wiekiem dzieci będą coraz bardziej doceniać sztukę, ucząc się, jak kolory mieszają się i łączą, aby stworzyć niesamowite dzieła wizualne. Nie czekaj więc dłużej - pozwól swoim dzieciom wyrazić swoją kreatywność już dziś ! Kolor: Wielokolorowy Bohater: Psi Patrol Licencja: Psi Patrol

8,80 zł
7,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,81 zł

3 osoby kupiły
62
Fourth Wing - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fourth Wing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Welcome to the brutal and elite world of Basgiath War College, where everyone has an agenda, and every night could be your last . . . Twenty-year-old Violet Sorrengail was supposed to enter the Scribe Quadrant, living a quiet life among books and history. Now, the commanding general ? also known as her tough-as-talons mother ? has ordered Violet to join the hundreds of candidates striving to become the elite of Navarre: dragon riders. But when you?re smaller than everyone else and your body is brittle, death is only a heartbeat away . . . because dragons don?t bond to ?fragile? humans. They incinerate them. With fewer dragons willing to bond than cadets, most would kill Violet to better their own chances of success. The rest would kill her just for being her mother?s daughter ? like Xaden Riorson, the most powerful and ruthless wingleader in the Riders Quadrant. She?ll need every edge her wits can give her just to see the next sunrise. Yet, with every day that passes, the war outside grows more deadly, the kingdom?s protective wards are failing, and the death toll continues to rise. Even worse, Violet begins to suspect leadership is hiding a terrible secret. Alliances will be forged. Lives will be lost. Traitors will become allies . . . or even lovers. But sleep with one eye open because once you enter, there are only two ways out: graduate or die.

81,00 zł
56,70 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 24,30 zł

2 osoby kupiły
63
Brelok - portmonetka 572706 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,40 zł
3,99 zł

Rabat 9,3%
oszczędzasz 0,41 zł

2 osoby kupiły
64
Młody obserwator przyrody. Park - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młody obserwator przyrody. Park
Dostępny
64 szt.

Seria kolorowych zeszytów „Młody obserwator przyrody” powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem. Zeszyt ten przedstawia park. Przybliża rośliny i zwierzęta zadomowione obok człowieka na terenach zielonych, gdzie tętni życie miejskie. Podpowiada, jak należy się zachowywać, by nie ich płoszyć.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
65
Ołówki z gumką 4 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówki z gumką 4 sztuki
Titanum
Dostępny
22 szt.

Ołówki z gumką HB okrągłe, wzór: skala mix. 4 kol. Ref. T-OŁ-MET-L4

5,99 zł
2 osoby kupiły
66
Owady Polski T.1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owady Polski T.1
Dostępny
112 szt.

Owady Polski to wyjątkowa książka. Wyjątkowa tak, jak wyjątkowe w świecie zwierząt są owady. Mikroświat tych stworzeń, tak zwykle przez nas lekceważonych, kipi różnorodnością, wabi niezwykłymi barwami, których próżno szukać w innych grupach organizmów. Zrytualizowane zachowania owadów także są bajecznie różnorodne. W te wszystkie zagadnienia, a także wiele innych, pozwala nam wejrzeć ta niezwykła lektura. W pierwszym tomie znajdziesz: omówienie różnorodności owadów żyjących w Polsce i większości ich grup; opisy fascynujących zachowań owadów i zdumiewających cech ich budowy; ilustrujące tekst niezliczone znakomite zdjęcia zrobione przez Autora; wspaniałe plastyczne rysunki unaoczniające opisywane zagadnienia; związane z owadami barwne opowieści z życia Autora. Owady Polski to porywająca lektura dla każdego! Jeśli interesujesz się owadami, podobają Ci się i chcesz o nich więcej wiedzieć, jeśli ich nie cierpisz i zawsze Cię irytują, jeśli nie widzisz ich wokół siebie przeczytaj tę książkę! Dzięki niej możesz poznać świat, którego istnienia nawet nie podejrzewasz!

149,00 zł
108,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 40,23 zł

2 osoby kupiły
67
Cobi 07951. Figurka rozciągliwa. Star Wars, Boba Fett - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cobi 07951. Figurka rozciągliwa. Star Wars, Boba Fett
Cobi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Zabawka została wykonana z materiału, który pozwala rozciągać ją do granic możliwości. Po każdym rozciągnięciu figurka wraca do swojego pierwotnego kształtu. Wysokość figurki: ok. 16.0 cm

99,99 zł
89,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
68
Multimodalność w narracjach o komunikacji. Relacjonowanie działań komunikacyjnych, a ich werbalne i - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Multimodalność w narracjach o komunikacji. Relacjonowanie działań komu...
Dostępny
63 szt.

Książka jest pierwszym opracowaniem naukowym, w którym omówiono sposób, w jaki użytkownicy polszczyzny relacjonują działania komunikacyjne oraz miejsce, jakie w ich relacjach zajmują określenia modalności tych działań, czyli charakterystyki głosu, spojrzeń, mimiki, gestów, ruchu i postaw ciała. Wyniki badań osiągnięto dzięki analizie danych korpusowych, pochodzących m. in. z opracowanego przez Autorkę eksperymentalnego korpusu pozwalającego na skorelowanie w jednej bazie danych nagrań działań komunikacyjnych (sceny interakcji z niemych i udźwiękowionych filmów dokumentalnych z Archiwum Szkoły Filmowej w Łodzi) i zdawanych z nich relacji przez ponad 100 osób różniących się wiekiem, płcią i wykształceniem. ****** Multi(modality) in the Communication Narratives. Relating Communication Activities and Their Verbal and Non-verbal Realisations The book is the first scientific publication, which describes how Polish language users relate communication activities and what place in their relations is taken by the definition of their modality, i.e. the voice, looks, mimics, gestures, movement and body postures. The results of the research were obtained through analysis of the corpus data from the experimental corpus devised by the author, which allows for correlating in one database the recordings of communication activities (the interaction scenes from silent and sound documentaries from thearchives of Lodz Film School) and the relations of more than one hundred people who differ in age, gender and education.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

2 osoby kupiły
69
Goo Jit Zu Goo Shifters - Rozciągliwa figurka Corruptagon Crush the core - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Goo Jit Zu Goo Shifters - Rozciągliwa figurka Corruptagon Crush the co...
TM Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Goo Jit Zu Goo Shifters – przygotuj się na wzmocnioną akcję! Rozciągliwi bohaterowie dysponują teraz super mocą Crush the core. Ściskaj, zgniataj, rozciągaj i zbierz je wszystkie! Rozciągliwa figurka Corruptagon z rdzeniem Crush the core jest gotowa do zabawy! Ściśnij wnętrze zabawki, aby uwolnić super moc potwora! Obserwuj jak wypełnienie Goo w jego ciele zmienia się na twoich oczach! Corruptagon jest niezwykle groźnym przeciwnikiem. Zmiażdży każdego, kto stanie na jego drodze. Kolekcja składa się z siedmiu figurek akcji, każda z unikalnym wypełnieniem. Bohaterowie potrzebują właśnie ciebie! Cechy produktu: • figurkę można zgniatać, rozciągać i odkształcać • rdzeń Crush the core -> ściśnij, by figurka zmieniła kolor i zyskała dodatkowe wypełnienie • max. rozciągnięcie – zabawka potraja swój rozmiar (nawet 50 cm!) • zabawka zawsze wraca do swojej pierwotnej postaci • do produkcji użyto bezpiecznych, nietoksycznych materiałów Wymiary: ok. 13.0 cm (wysokość figurki) Wymiary opakowania: 25.0 x 17.0 x 7.0 cm

86,99 zł
78,29 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,70 zł

2 osoby kupiły
70
Pakiet Czaplińska i Maciejka na tropie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Czaplińska i Maciejka na tropie
Dostępny
123 szt.

Pakiet bestsellerowych kryminałów od mistrzyni gatunku - Małgorzaty Rogali! Ostatni Skok: By odkryć prawdę, najpierw trzeba pokonać strach i swoje własne słabości. Na targach jubilerskich w Warszawie Igor Bielewicz, akrobata cyrkowy i złodziej kosztowności, wykorzystując sytuację na parkingu przed halą, kradnie jubilerowi przenośny sejf z biżuterią. Świadkiem rabunku jest świeżo upieczona policjantka Zofia Maciejka, która rzuca się w pogoń za sprawcą, ale gubi jego ślad. Podczas pokazu akrobatycznego w cyrku, w którym pracuje Bielewicz, dochodzi do wypadku. Poszkodowana zostaje Nadia – partnerka Bielewicza. Gdy gasną cyrkowe światła, rozpoczyna się prawdziwe życie. Dwa lata później drogi bohaterów znów się krzyżują. Kto stoi za brutalną napaścią na właścicielkę znanej firmy jubilerskiej? Czy wydarzenia mają związek z tymi sprzed dwóch lat? Jak potoczyły się losy bohaterów po feralnym wieczorze? Rasowy kryminał, w którym podobnie jak w cyrku, nic nie jest do końca oczywiste... Przerwany pokaz: Czy w rodzinnym biznesie jest miejsce na sentymenty? Świat mody to nie tylko uśmiechy i kolorowe zdjęcia. Pod powierzchnią kryje się coś więcej... W rodzinie Morawskich dochodzi do tragedii. Życie traci Regina – projektantka mody. Zdarzenie ma miejsce podczas pokazu nowej kolekcji. Po śmierci Reginy na jaw wychodzą kolejne sekrety. Okazuje się, że nie tylko projektantka miała swoje tajemnice, prawie każdy z członków jej rodziny coś ukrywa. Śledztwo prowadzi Michalina Czaplińska, wraz z partnerką Zofią Maciejką. Czaplińska ma nadzieję, że przy tej okazji, zdoła rozwikłać zagadkę sprzed lat dotyczącą innej tragedii, która również stała się udziałem rodziny Morawskich. Małgorzata Rogala zabiera nas do świata rodzinnych tajemnic, niedopowiedzeń. Do świata blichtru i mody, o którym zdarzyło się marzyć każdemu z nas.

74,90 zł
53,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 20,97 zł

2 osoby kupiły
71
Zestaw detektywistyczny, badanie odcisków palców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw detektywistyczny, badanie odcisków palców
Leantoys
Dostępny
7 szt.

Zestaw Detektywistyczny Badanie Odcisków Palców Przedstawiamy laboratorium prywatnego detektywa. Zestaw pozwala przeprowadzić prawdziwe śledztwo i wykryć przestępstwo, zbiega. Zestaw wykonany z wysokiej jakości materiału, zapewnia rozwój wyobraźni. Zestaw składa się z 11 elementów. Czy wiesz, że szukanie i analizowanie odcisków palców jest najbardziej znaną pracą kryminalistyki. Kiedy ludzie dotykają przedmiotów, na czubku palca pozostaje trochę tłuszczu czy potu, czyli pozostają pewne możliwe do zidentyfikowania znaki. Każdy odcisk palca jest wyjątkowy i nigdy nie będzie taki sam. Wymiary pudełka: 22 cm x 17 cm x 5 cm Zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej 8. roku życia. Zestaw posiada certyfikat CE i jest zgodny z normą EN 71. Zapakowany jest w kartonik z naukową grafiką, dzięki czemu nadaje się idealnie na prezent.

24,90 zł
2 osoby kupiły
72
Umrzeć by stać się sobą. Podróż od choroby, przez otarcie się o śmierć do prawdziwego uzdrowienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umrzeć by stać się sobą. Podróż od choroby, przez otarcie się o śmierć...
Dostępny
59 szt.

Światowy bestseller, który odmienił życie milionów osób! Umrzeć by stać się sobą to szczere i inspirujące podsumowanie doświadczenia życia po życiu Anity Moorjani. W końcu, po latach zmagań z chorobą nowotworową Autorka zaznała spokoju i głębokiej świadomości. W swojej książce uczy czym jest bezwarunkowa miłość, która pozwoli ci zrozumieć kim naprawdę jesteś i dlaczego tu jesteś! Dzięki temu zasięgniesz swojego rodzaju terapii, jaką jest uzdrawianie duchowe i głęboki rozwój duchowy. Nie musisz doświadczać życia po śmierci, by pożegnać traumy, pogodzić się z przeszłością i z nową nadzieją spojrzeć na przyszłość!

49,40 zł
37,05 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,35 zł

2 osoby kupiły
73
The Lost Concert, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Lost Concert, CD
Dostępny
14 szt.

1. Perfect Way 2. New Blues [star People] 3. Human Nature 4. All Blues 5. In a Silent Way 6. It's About That Time 7. Katia 1. Dig 2. Watermelon Man 3. Penetration 4. Wrinkle 5. Footprints 6. Jean Pierre

79,90 zł
71,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,99 zł

2 osoby kupiły
74
Ołówki z gumką 5 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówki z gumką 5 sztuk
Titanum
Dostępny
21 szt.

Ołówki z gumką HB okrągłe, wzór: kółka metalizowane mix. 5 kol. Ref. T-OŁ-MET-K5

7,99 zł
2 osoby kupiły
75
Owady Polski T.2 Chrząszcze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owady Polski T.2 Chrząszcze
Dostępny
118 szt.

Drugi tom znakomitej książki Owady Polski przedstawia chrząszcze, które są najbogatszą grupą polskich owadów, ogromnie rozmaitą pod względem wielkości i kształtu. Rzadko wzbudzają nasze zainteresowanie, ale właśnie one zafascynowały przed laty Autora, który odtąd poświęcił się ich obserwowaniu i badaniu. Warto wraz z nim wyruszyć na wędrówkę w świat opancerzonych istot i przekonać się, że barwami nie ustępują motylom, a zwyczaje godowe, niejednokrotnie obejmujące turnieje ciężko zbrojnych rywali, miewają nadzwyczaj skomplikowane i wymyślne. Przeczytaj, a dowiesz się, jak: chrząszcze mogą latać, nie otwierając pokryw; samice chrząszczy troszczą się o swoje potomstwo; larwy chrząszczy sterują zachowaniem owadów innych gatunków; rywale toczą krwawe pojedynki o względy samic; chrząszcze władają bronią palną i chemiczną; chrząszcze świecą, śpiewają i sprzątają świat. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami wykonanymi przez Autora, który prowadząc swoje obserwacje, dokonał wielu ciekawych odkryć i dzieli się nimi z Czytelnikami. Spojrzenie na te fascynujące owady jego oczyma jest niezwykłym przeżyciem, na długo zapadającym w pamięć.

149,00 zł
108,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 40,23 zł

2 osoby kupiły
76
Sałatki i surówki. 500 sprawdzonych przepisów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sałatki i surówki. 500 sprawdzonych przepisów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Bogaty wybór ciekawych przepisów na znakomite, sprawdzone sałatki i surówki pomoże ozdobić i urozmaicić każdy posiłek. Autor proponuje wykorzystanie warzyw tradycyjnie stosowanych w naszej kuchni, jak i tych rzadziej używanych (skorzonera, jarmuż, kard).

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
77
Cobi 07955. Figurka rozciągliwa. Sonic The Hedgehog, Knuckles - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cobi 07955. Figurka rozciągliwa. Sonic The Hedgehog, Knuckles
Cobi
Dostępny
2 szt.

Zabawka została wykonana z materiału, który pozwala rozciągać ją do granic możliwości. Po każdym rozciągnięciu figurka wraca do swojego pierwotnego kształtu. Wysokość figurki: 13 cm

99,99 zł
89,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
78
Hosannas From The Basements Of Hell, 2 czerwono-czarne LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hosannas From The Basements Of Hell, 2 czerwono-czarne LP
Killing Joke, Cooking Vinyl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

Lista utworów: 1. This Tribal Antidote 2. Hosannas From The Basements Of Hell 3. Invocation 4. Implosion 5. Majestic 6. Walking With Gods 7. The Lightbringer 8. Judas Goat 9. Gratitude 10. Afterburner 11. 11 Afterburner (Alternative Version) 12. Universe B

106,90 zł
96,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,69 zł

2 osoby kupiły
79
SF Sorrow, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SF Sorrow, CD
The PRETTY THINGS, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

1. S.F. Sorrow Is Born 2. Bracelets of Fingers 3. She Says Good Morning 4. Private Sorrow 5. Balloon Burning 6. Death 7. Baron Saturday 8. The Journey 9. I See You 10. Well of Destiny 11. Trust 12. Old Man Going 13. Loneliest Person 14. Defecting Grey 15. Mr. Evasion 16. Talkin' About the Good Times 17. Walking Through My Dreams

41,90 zł
38,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,35 zł

2 osoby kupiły
80
Zestaw Dress Me Up Face Top Model 12603A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Dress Me Up Face Top Model 12603A
DEPESCHE
Dostępny
85 szt.

Zestaw Dress Me Up Face Top Model  Beauty Girl z naklejkami, 12 dwustronnie zadrukowanych kartek z konturami twarzy oraz 7 stron z naklejkami (paznokcie, makijaż oczu, usta, biżuteria). Dla początkujących projektantek :)

35,08 zł
26,31 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,77 zł

2 osoby kupiły
81
Goo Jit Zu Marvel - Rozciągliwa figurka Miles Morales Spider Man - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Goo Jit Zu Marvel - Rozciągliwa figurka Miles Morales Spider Man
TM Toys
Dostępny
4 szt.

Heroes of Goo Jit Zu i Marvel ponownie połączyli siły, aby stworzyć niepokonaną drużynę najbardziej rozciągliwych, elastycznych i wytrzymałych superbohaterów wszech czasów! Figurka Miles Morales Spider Man z serii Hero Pack ma unikalne metaliczne wypełnienie Goo i jest super sprężysta. Możesz rozciągnąć ciało bohatera nawet trzykrotnie, a ono zawsze powróci do swojego pierwotnego kształtu i rozmiaru. Zbierz wszystkich niepokonanych herosów Marvela – Hulka, Kapitana Amerykę, Iron Mana, Spider Mana i wielu innych. Odkryj nowy sposób zabawy – staczaj niesamowite bitwy i uratuj świat! Cechy produktu: • figurkę można zgniatać, rozciągać i odkształcać • max. rozciągnięcie – zabawka potraja swój rozmiar (ok. 35 cm) • zabawka zawsze wraca do swojej pierwotnej postaci • do produkcji użyto bezpiecznych, nietoksycznych materiałów Wymiary: ok. 11.5 cm (wysokość figurki) Wymiary opakowania: 25.0 x 20.0 x 7.0 cm

104,46 zł
94,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,45 zł

2 osoby kupiły
82
Matematyka. Nauka z pisakiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Nauka z pisakiem
Dostępny
299 szt.

Nauka z pisakiem Matematyka to wyjątkowa książeczka edukacyjna. Zawiera bardzo różnorodne i ciekawe zadania. Pozwala dzieciom poćwiczyć wszystkie podstawowe działania na liczbach w zakresie 100. Do książki dołączony jest ścieralny flamaster. Dzięki niemu dzieci mogą szybko i łatwo poprawić błąd. Mogą też wielokrotnie wykonywać zadania zamieszczone w książce. To nauka bez stresu i dobra zabawa. Książka opracowana zgodnie z obowiązującą podstawą programową.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

2 osoby kupiły
83
Mikroskop w walizce 300x 600x 1200x - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikroskop w walizce 300x 600x 1200x
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Mikroskop Dziecięcy w Walizce Edukacyjny Naukowiec 28 Elementów 300x 600x 1200x Twój mały naukowiec będzie mógł od dziś badać przyrodę w każdym miejscu, dzięki przenośnej walizce w której będzie miał cały niezbędny zestaw. Świetny sposób, aby wprowadzić dziecko do świata nauki i przyrody. Będzie mógł odkryć jak wygląda w powiększeniu obrazek w gazecie, liść bądź Twój palec lub włos. Posiada regulację ostrości. Z mikroskopem codzienne przedmioty, odsłonią tajemnice małego świata i mikrobiologii. Cechy charakterystyczne: - Wysoka jakość wykonania - regulowaną wysokość obiektywu - obrotowy obiektyw z soczewkami dającymi powiększenie 300x 600x 1200x - platforma na oglądane obiekty - źródło światła z regulacją odległości - włącznik światła Elementy zestawu: - mikroskop - pęseta, nożyk, łopatka, patyczek - szkiełka do preparatów 7 szt - 2 probówki - 1 duża próbówka - pudełeczko - 4 probówki z preparatami: sól morska, guma do życia Wymiary mikroskopu: 21.5 cm x 13 cm x 9 cm Wymiary walizki: 39 cm x 36 cm x 11 cm Mikroskop zasilany jest dwoma bateriami AA 1.5V (brak w zestawie). Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 8 roku życia. Mikroskop posiada certyfikat CE i jest zgodny z normą EN 71. Zapakowany jest w kartonik z przezroczystą witrynką, dzięki czemu nadaje się idealnie na prezent.

289,90 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
84
Kubek Jednorożec Ylvi pojemność 250ml 12376A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubek Jednorożec Ylvi pojemność 250ml 12376A
DEPESCHE
Dostępny
10 szt.

Kubek Jednorożec Ylvi bez ucha w kształcie czarki, pojemność 2500ml, nie należy wkładać do mikrofalówki, ani myć w zmywarce. Tekturowe opakowanie. Napis \"My Love\".

37,15 zł
27,86 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,29 zł

2 osoby kupiły
85
The Pretty Things, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Pretty Things, CD
The PRETTY THINGS, Mystic Production
Dostępny
11 szt.

1. Roadrunner 2. Judgement Day 3. 13 Chester Street 4. Big City 5. Unknown Blues 6. Mama, Keep Your Big Mouth Shut 7. Honey, I Need 8. Oh Baby Doll 9. She's Fine, She's Mine 10. Don't Lie to Me 11. The Moon Is Rising 12. Pretty Thing 13. Rosalyn (Bonus Track) 14. Big Boss Man (Bonus Track) 15. Don't Bring Me Down (Bonus Track) 16. We'll Be Together (Bonus Track) 17. I Can Never Say (Bonus Track) 18. Get Yourself Home (Bonus Track)

41,90 zł
38,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,35 zł

2 osoby kupiły
86
Historia Polski. Graficzne karty pracy dla klasy 8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Polski. Graficzne karty pracy dla klasy 8
Dostępny
43 szt.

Zapraszamy do podróży przez historię Polski w towarzystwie graficznych kart pracy. W książce przedstawione są najważniejsze wydarzenia i problemy, z jakimi zmagało się polskie społeczeństwo, w tym okres okupacji niemieckiej oraz rządy komunistyczne. Dzięki temu czytelnik może lepiej zrozumieć, jakie wyzwania trzeba było pokonać, aby Polska mogła stać się prawdziwie wolnym i demokratycznym krajem. Graficzne karty pracy mogą być wykorzystywane: - na lekcjach historii w szkole, - w edukacji domowej, - do samodzielnego powtarzania materiału.

60,00 zł
57,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
87
Heroes Of Goo Jit Zu. Goo Shifters. Rockjaw Hero Pack - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heroes Of Goo Jit Zu. Goo Shifters. Rockjaw Hero Pack
TM Toys
Dostępny
5 szt.

Przygotuj się na mocną akcję dzięki pakietowi „Heroes Of Goo Jit Zu. Goo Shifters. Rockjaw Hero Pack”! Bohaterowie „Goo Jit Zu. Goo Shifters” wreszcie tu są! Twój ulubiony bohater Rockjaw powrócił i jest gotowy na przygody. Ściśnij wnętrze zabawki, aby uwolnić super moc potwora! Obserwuj jak wypełnienie Goo w jego ciele zmienia się na twoich oczach. Rockjaw i pozostali bohaterowie będą potrzebować pomocy, gdy zmierzą się z Kamienną Szczęką i jego nowym towarzyszem Corruptagonem — ultrarzadkim złoczyńcą. Do zebrania jest 7 postaci! Wymiary: ok. 5.5 x 11.5. x 16.0 cm

96,08 zł
86,47 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,61 zł

1 osoba kupiła
88
Goo Jit Zu Glow Shifters - Rozciągliwa figurka Gigatusk Świeci w ciemności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Goo Jit Zu Glow Shifters - Rozciągliwa figurka Gigatusk Świeci w ciemn...
TM Toys
Dostępny
3 szt.

Bohaterowie Goo Jit Zu Glow Shifters już tu są! Ulubieni przez wszystkich super rozciągliwi herosi powrócili i są gotowi na wzmocnienie! Zmiażdż rdzeń we wnętrzu zabawki, aby figurka uzyskała dodatkowe, świecące w ciemności wypełnienie Goo! Figurka akcji Gigatusk nadaje się do zgniatania i rozciągania – potrafi zwiększyć swój rozmiar nawet trzykrotnie! Najlepsze jest to, że postacie Heroes of Goo Jit Zu zawsze wracają do swojego pierwotnego kształtu. Oprócz Gigatuska wśród bohaterów możesz znaleźć Bengal, Tyro i Tritopsa – również ze świecącym wypełnieniem! Kolekcja składa się z sześciu wyjątkowych postaci. Zbierz swoją drużynę! Cechy produktu: • figurkę można zgniatać, rozciągać i odkształcać • rdzeń Crush the core -> ściśnij, by figurka zyskała dodatkowe wypełnienie, które świeci w ciemności • max. rozciągnięcie – zabawka potraja swój rozmiar (nawet 50 cm!) • zabawka zawsze wraca do swojej pierwotnej postaci • do produkcji użyto bezpiecznych, nietoksycznych materiałów Wymiary: ok. 13.0 cm (wysokość figurki) Wymiary opakowania: 25.0 x 17.0 x 7.0 cm

96,08 zł
86,47 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,61 zł

1 osoba kupiła
89
Jak zerwać z nałogiem bycia sobą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zerwać z nałogiem bycia sobą
Dostępny
118 szt.

Mózg determinuje to, kim jesteś. To on „decyduje” o tym, czy jesteś nieśmiały, brak Ci asertywności lub pewności siebie. Odkryj skuteczne techniki dr. Dispenzy, dzięki którym przełamiesz nałóg bycia sobą i stworzysz życie, o jakim marzyłeś! Dostań się do systemu operacyjnego swojego umysłu, w którym znajdują się wszystkie negatywne nawyki i przekonania. Wykorzystaj medytacje, które wprowadzą cię w stan fal mózgowych alfa, w którym twój umysł nie tylko się zrelaksuje i stanie się bardziej kreatywny, ale przede wszystkim zacznie się regenerować.

119,90 zł
89,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 29,97 zł

1 osoba kupiła
90
Sałatki warzywne w diecie redukcyjnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sałatki warzywne w diecie redukcyjnej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

Sałatki warzywne w diecie, to popularna, ale nie zawsze stosowana przez osoby odchudzające się tak zwana dieta redukcyjna. Dostarcza ona organizmowi poniżej 1000 kalorii dziennie. Dzięki temu pozwala stracić nawet 1 kilogram masy ciała w ciągu tygodnia. Dieta sałatkowa jest smaczna i zdrowa. Nie jest pracochłonna w przygotowaniu. Oczyszcza organizm, orzeźwia, a nawet dodaje energii. Prawidłowo stosowana poprawia nasze trawienie, dając jednocześnie uczucie pełnej lekkości, zadowolenia z życia. Dietę sałatkową powinno się stosować, gdy inne diety zawodzą, a my chcemy wrócić do formy. Przeznaczona jest szczególnie dla tych, którzy nie uprawiają ćwiczeń fizycznych i dużo pracują. Ogólnie dieta sałatkowa ogranicza chęć spożywania mięsa i tłustych potraw, jednocześnie dostarczając dużo witamin oraz błonnika pokarmowego. Zapraszam do lektury książki i do realizacji swoich zdolności kulinarnych w kuchni.

35,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
91
Goo Jit Zu Marvel - Rozciągliwa figurka The Incredible Hulk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Goo Jit Zu Marvel - Rozciągliwa figurka The Incredible Hulk
TM Toys
Dostępny
17 szt.

Heroes of Goo Jit Zu i Marvel ponownie połączyli siły, aby stworzyć niepokonaną drużynę najbardziej rozciągliwych, elastycznych i wytrzymałych superbohaterów wszech czasów! Figurka The Incredible Hulk z serii Hero Pack ma unikalne wypełnienie Goo z koralików i jest super chrupka! Możesz rozciągnąć ciało bohatera nawet trzykrotnie, a ono zawsze powróci do swojego pierwotnego kształtu i rozmiaru. Zbierz wszystkich niepokonanych herosów Marvela – Czarną Wdowę, Kapitana Amerykę, Iron Mana, Spider Mana i wielu innych. Odkryj nowy sposób zabawy – staczaj niesamowite bitwy i uratuj świat. Cechy produktu: • figurkę można zgniatać, rozciągać i odkształcać • max. rozciągnięcie – zabawka potraja swój rozmiar (ok. 35 cm) • zabawka zawsze wraca do swojej pierwotnej postaci • do produkcji użyto bezpiecznych, nietoksycznych materiałów Wymiary: ok. 11.5 cm (wysokość figurki) Wymiary opakowania: 25.0 x 20.0 x 7.0 cm

104,46 zł
94,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,45 zł

1 osoba kupiła
92
Heroes Of Goo Jit Zu. Glow Shifters. Tyro świecący w ciemności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heroes Of Goo Jit Zu. Glow Shifters. Tyro świecący w ciemności
TM Toys
Dostępny
7 szt.

Bohaterowie „Goo Jit Zu. Glow Shifters” już tu są! Ulubieni przez wszystkich super rozciągliwi herosi powrócili i są gotowi na przygody. Ściśnij wnętrze zabawki, aby uwolnić super moc potwora! Obserwuj jak wypełnienie Goo w jego ciele zmienia się na twoich oczach. Figurkę można zgniatać, rozciągać i odkształcać. Zabawka zawsze wraca do swojej pierwotnej postaci. Ta figurka świeci w ciemności. Wysokość figurki: ok. 13.0 cm Wymiary opakowania: 25.0 x 17.0 x 7.0 cm

96,08 zł
86,47 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,61 zł

1 osoba kupiła
93
Kalendarz Beksiński 2024. A3 wzór 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz Beksiński 2024. A3 wzór 4
Dostępny
59 szt.

Kalendarz 13-kartkowy na 2024rok z 12 ilustracjami prac Zdzisława Beksińskiego w formacie A3 (420x297 mm) wydrukowany na kredowym papierze o gramaturze 170g. Ilustracje pochodzą z albumów Beksiński 1, Beksiński 2, Beksiński 3, Beksiński 4, Zdzisław Beksiński 1929–2005 oraz Beksiński. Malarstwo wydawanych przy współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku.

55,50 zł
40,52 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,98 zł

1 osoba kupiła
94
The Penguin History of Modern Spain - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Penguin History of Modern Spain
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

A revelatory new history of Spain, from the late nineteenth century to the twenty-first 'Spain is different,' proclaimed the Franco regime in the 1940s, keen to attract foreign tourists. For the most part, the world has agreed. From the end of its 'glorious empire' in 1898 to the dazzling World Cup victory in 2010, the prevailing narrative of modern Spain has emphasized the country's peculiarity. Generations of historians and readers have been transfixed by its implosion into civil war in the 1930s, seduced by the valiant struggle of the republicans, horrified by the barbarity of the dictatorship which followed. Franco's Spain was seen as an anomaly in the midst of prosperous and permissive post-war Western Europe. But, as Nigel Townson shows in this richly layered and exciting new history, beyond the familiar image, there lies a radically different history of Spain: of a dynamic and progressive society that fits firmly into the narrative of modern Europe. Drawing on over forty years of post-Franco scholarship, The Penguin History of Modern Spain transforms our knowledge of Spain and its politics, society, economics and culture. It interweaves cutting-edge Spanish-led research - never before published in English - and testimonies of peasants, housewives, soldiers, workers, entrepreneurs, feminists and worker-priests, for an original and surprising portrait, which allows us, at last, to discern the country behind the veil of propaganda and romantic myths which still endure today

149,00 zł
134,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

1 osoba kupiła
95
Zakręcony świat. Tajne programy kosmiczne, "super soldiers" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakręcony świat. Tajne programy kosmiczne, "super soldiers"
Dostępny
216 szt.

Andrzej Szymański. Były oficer polskich służb PRL, oficer Policji RP, brał udział w dwóch misjach pokojowych ONZ w byłej Jugosławii – UNCIVPOL w Chorwacji i POLBAT w Bośni i Hercegowinie. Pracował również w Security Services w UK oraz jako tłumacz dla organizacji rządowych w UK. Interesuje się historią i zagadnieniami związanymi z dziejami naszej cywilizacji i związkami z innymi cywilizacjami oraz tajnymi programami kosmicznymi.

46,00 zł
39,10 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,90 zł

1 osoba kupiła
96
The Art of Colour - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Art of Colour
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.21

Did you know that the ultramarine that shimmers at the centre of Vermeer?s Milkmaid connects that masterpiece with 6th-century Zoroastrian paintings found on the walls of cave temples in Bamiyan, Afghanistan? Or that the surging waves that crest and curl in Hokusai?s perilous Great Wave off Kanagawa owe their absorbing blue lustre to an alchemist who was born in Frankenstein?s Castle in 1673? And were the Pre-Raphaelites really obsessed with a murky brown hue derived from the pulverized remains of ancient mummies? (Spoiler: they were.) Invented by prehistoric cave-dwellers and medieval conjurers, cunning conmen and savvy scientists, the colours of art tell a riveting tale all their own. Over ten scintillating chapters, acclaimed author Kelly Grovier helps bring that tale vividly to life, revealing the astonishing backstories of the pigments that define the greatest works in the history of art. Interwoven between these chapters is a series of features focusing on key moments in the evolution of colour theory ? from the revelations of the Enlightenment to the radicalism of the Bauhaus ? while reproductions of carefully selected artworks help illuminate the narrative?s twists and turns. The history of colour is an epic saga of human ingenuity and insatiable desire. Read this book and you will never look at a work of art in quite the same way.

159,00 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
97
Sizal zielony 30g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,21 zł
6,99 zł

Rabat 3,1%
oszczędzasz 0,22 zł

1 osoba kupiła
98
Pokemon. Figurka biitewna, Turtwig - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokemon. Figurka biitewna, Turtwig
Jazwares, Orbico
Dostępny
1 szt.

Ta mini figurka zachwyci fanów Pokemonów! Zbierz całą kolekcję!

49,90 zł
47,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,49 zł

1 osoba kupiła
99
Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćw. SP 1-3 cz.1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćw. SP 1-3 cz.1
Dostępny
94 szt.

Kto więcej umie, nie zginie w tłumie! Czas, który dzieci spędzają w szkole, jest szczególny - ze zdobytej wiedzy i z nabytych umiejętności korzystają wszak potem przez całe życie. Nie wszystkim jednak opanowanie szkolnych treści przychodzi z taką samą łatwością. Każde dziecko ma określone możliwości poznawcze: własne tempo przyswajania wiedzy, inną dokładność spostrzegania, koncentrację uwagi, zdolność do zapamiętywania i odtwarzania wyuczonych treści czy logicznego myślenia. Systematyczne doskonalenie tych procesów ma na celu wyrównanie szans - aby każdy mógł sprostać wymaganiom edukacyjnym, nauczył się odpowiednio funkcjonować w grupie i uwierzył we własne możliwości. Nauka może być świetną zabawą! Podane w przystępnej formie i kolorowej oprawie zadania mogą być cenną pomocą w redukowaniu deficytów poznawczych i uzupełnianiu braków edukacyjnych, a dziecko może się uczyć niemal niepostrzeżenie, poprzez zabawę. Regularny trening i podejmowanie wysiłku intelektualnego w formie ciekawych ćwiczeń i zabaw edukacyjnych to także sposób na samodzielne sprawdzanie wiedzy i umiejętności. Sprawdź! Ten zeszyt ćwiczeń jest być może właśnie dla Ciebie! Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej, klasy 1 - 3. Część 1. Doskonalimy kaligrafię, syntezę i analizę wzrokowo-słuchową oraz uczymy się o emocjach, uczuciach i zachowaniach to zbiór zadań doskonalących poprawne i kształtne pisanie, syntezę i analizę wzrokowo-słuchową, właściwe łączenie liter i sylab w wyrazy oraz wyrazów w zdania, a także czytanie ze zrozumieniem. Zawarte tu ćwiczenia wdrażają do poprawnego budowania wypowiedzi, uczą, jak identyfikować emocje, jak je nazywać i w odpowiedni sposób wyrażać. Treść zadań jest dobrana tak, by była bliska uczniom klas 1 - 3 i utrwalała nawyk kulturalnego zachowania i szacunku dla innych. Zeszyt ćwiczeń może być pomocą podczas zajęć rewalidacyjnych dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, a także służyć do samodzielnego sprawdzania wiedzy i umiejętności.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

1 osoba kupiła
100
Angielski. Nauka z pisakiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Nauka z pisakiem
Dostępny
307 szt.

Nauka z pisakiem Angielski to wyjątkowa książeczka edukacyjna. Pozwala dzieciom w łatwy i przyjemny sposób nauczyć się słówek z różnych dziedzin, poćwiczyć ich pisownię i utrwalić sobie ich zapis, a także wzbogacić słownictwo. Do książki dołączony jest ścieralny flamaster. Dzięki niemu dzieci mogą szybko i łatwo poprawić błąd. Mogą też wielokrotnie wykonywać zadania zamieszczone w książce. To nauka bez stresu i dobra zabawa. Książka opracowana zgodnie z obowiązującą podstawą programową.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry