hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.04.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 26 kwietnia 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zakochaj się jeszcze raz (Ilona Gołębiewska), na drugim Moje ukochane T-shirty (Haruki Murakami). Kolejny produkt to Chrześcijanin na rozdrożu (Robert Skrzypczak) oraz Oswoić złość. Jak poradzić sobie z emocjami i odzyskać radość życia dzięki technikom ACT (Robyn D. Walser, Manuela O’Connel).
1
Zakochaj się jeszcze raz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Zakochaj się jeszcze raz
Dostępny
1583 szt.

Nic nie jest dane raz na zawsze, a życie potrafi nas zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie. Julia Bardo sama się o tym przekonała. Mieszka w Kopenhadze, stolicy Danii, gdzie wyjechała zaraz po maturze. Wyczerpujący rozwód i trudna terapia sprawiają, że czuje się bardzo zmęczona. Nieoczekiwanie jej brat Wiktor dzwoni z wiadomością, że ich matka trafiła do szpitala. Julia wraca do rodzinnych Budlewic na Mazurach. To odmienia jej życie. Przez przypadek odnajduje listy, które matka kilkadziesiąt lat temu otrzymywała z sekretnego miejsca w Ostródzie. Nadawca wspomina w nich o tajemniczej Annie. Julia wszczyna prywatne śledztwo, co doprowadza ją do szokującego odkrycia. Do tego spotyka ponownie Piotra, swoją wielką miłość. Kiedyś bardzo się kochali i planowali wspólną przyszłość. On jednak zniknął z dnia na dzień. Po latach los daje im drugą szansę. Lecz życie Julii znowu zaczyna się komplikować… Czy miłość może przetrwać lata rozłąki? Dlaczego niektórzy ludzie uciekają przed przeszłością? Czy warto walczyć o swoje marzenia? Zaskakująca, mocna i szczera historia o tym, że każdy z nas nosi w sobie jakąś tajemnicę i chce ją ukryć przed całym światem. Przeszłość jest wspomnieniem, ale czasami powraca w najmniej oczekiwanym momencie. To, jak postąpimy, nie zawsze zależy od nas, ale o siebie i swoją przyszłość z pewnością trzeba walczyć.

42,90 zł
25,74 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,16 zł

74 osoby kupiły
2
Moje ukochane T-shirty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Moje ukochane T-shirty
Dostępny
1590 szt.

Międzynarodowa sława literacka, Haruki Murakami otwiera przed nami swoją eklektyczną szafę: oto zdjęcia z pokaźnej kolekcji T-shirtów, którym towarzyszą eseje, ukazujące aspekty osobowości pisarza rzadko ukazywane czytelnikom. Wielu fanów Harukiego Murakamiego wie o jego ogromnej kolekcji płyt winylowych (10 000 albumów!) i obsesji na punkcie biegania, ale niewielu słyszało o bardziej prywatnej pasji: kolekcjonowaniu T-shirtów. W Moich ukochanych T-shirtach pisarz znany z tego, że unika wystąpień publicznych, pokazuje nam swoje koszulki – od takich kupionych na koncertach po nigdy nienoszone reklamujące whisky, od rozdawanych za darmo w jego ulubionej księgarni po tę, która stała się inspiracją dla kultowego opowiadania Tony Takitani. Zdjęciom towarzyszą krótkie, bezpośrednie eseje zawierające rozmyślania na temat przyjemności picia Guinnessa w lokalnych pubach w Irlandii, jedzenia hamburgera zaraz po przybyciu do Stanów oraz hawajskiej kultury surferów z lat 80-tych. Fotografie w połączeniu z esejami odsłaniają nieco przed nami bogatą i ekscentryczną osobowość Murakamiego.

49,90 zł
29,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,96 zł

66 osób kupiło
3
Chrześcijanin na rozdrożu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chrześcijanin na rozdrożu
Dostępny
111 szt.

Książka Chrześcijanin na rozdrożu to próba zmierzenia się z dylematami, jakie stoją przed współczesnym wyznawcą Chrystusa. Dziś Kościół boryka się nie tylko z laicyzacją i sekularyzacją, wyrzucaniem Boga z przestrzeni publicznej i prywatnej oraz rozszerzającą się „cichą apostazją”. Do „starych” wyzwań doszły nowe, których źródło nie leży „na zewnątrz”, ale w centrum Kościoła. Pokusa postępu i dostosowywanie nauczania Kościoła do współcześnie przyjętych standardów sprawiły, że wielu pasterzy przestało prowadzić swoje owce. Zamiast tego podążają za ich głosem, słuchając ich pragnień i oczekiwań często niezgodnych z nauczaniem samego Chrystusa. Jak inaczej rozumieć niemiecką drogę synodalną czy wiele rewolucyjnych postulatów rodzących się w trakcie synodu o synodalności? Można śmiało za papieżem Piusem XII powiedzieć: „Nadejdzie czas, w którym cywilizowany świat odrzuci swego Boga, a Kościół zwątpi, podobnie jak zwątpił Piotr. Będzie kuszony, by uwierzyć, że człowiek stał się bogiem. W naszych kościołach chrześcijanie na próżno będą szukać czerwonej lampki, gdzie Bóg na nich czeka. I jak Maria Magdalena, płacząca nad pustym grobem, będą pytać: Gdzie Go położono?”. Ks. prof. Robert Skrzypczak – ceniony rekolekcjonista, autor i tłumacz wielu książek, m.in. ks. Dolindo Ruotolo, W twej duszy jest niebo. Konferencje i świadectwa. Jeden z pierwszych popularyzatorów osoby ks. Dolindo w Polsce. Profesor Akademii Katolickiej w Warszawie. Wyróżniony nagrodą Totus (2013) za propagowanie nauczania św. Jana Pawła oraz Medalem św. Edyty Stein (2017). Współpracuje z redakcją „Gościa Niedzielnego”.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

49 osób kupiło
4
Oswoić złość. Jak poradzić sobie z emocjami i odzyskać radość życia dzięki technikom ACT - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oswoić złość. Jak poradzić sobie z emocjami i odzyskać radość życia dz...
Dostępny
2039 szt.

• Czy zdarzyło ci się pod wpływem złości powiedzieć lub zrobić coś, co zraniło twoich bliskich? • Czy kiedykolwiek twój wybuch złości pociągnął za sobą poważne konsekwencje? • Czy zdarzyło ci się milczeć w obliczu przemocy z obawy przed okazaniem złości? • Czy rezygnujesz ze swoich granic w relacjach z ludźmi, aby tylko zachować spokój? • Czy zdarza ci się ukrywać złość, mimo że ta trawi cię i przytłacza? Jeśli twoja odpowiedź na którekolwiek z tych pytań jest twierdząca, to ta książka jest dla ciebie. Wszyscy odczuwamy złość – jest to całkowicie naturalne. Emocja ta może jednak siać spustoszenie w życiu osobistym i zawodowym. Dzieje się tak wtedy, gdy reagujemy na złość w sposób impulsywny, unikowy, niemądry. Jeśli zmagasz się z przewlekłym, niekontrolowanym gniewem, to potrzebujesz pomocy. Jesteś w stanie oswoić złość i nauczyć się reagować na nią w zdrowy sposób. Nie możesz zaprzeczyć emocjom, możesz jednak pracować nad swoim zachowaniem, aby nie szkodziło tobie i twoim bliskim. Książka zawiera kompleksowy program radzenia sobie ze złością. Dowiesz się z niej, jak reagować na tę emocję, aby żyć w zgodzie ze sobą i z własnymi wartościami, zaspokajać swoje potrzeby oraz osiągać zamierzone cele. Poznasz sposoby na to, jak żyć ze złością, ale nie pozwalać jej kierować sobą ani nie dawać się jej przytłoczyć. Dzięki tej książce: • przekonasz się, że złość to naturalny element ludzkiego doświadczenia; • zrozumiesz jej zarówno negatywne, jak i pozytywne oddziaływanie; • dowiesz się, jak złość może pomóc zmotywować się do zmiany i do działania; • przepracujesz te sytuacje ze swojej codzienności, które ją wywołują, przez co albo wybuchasz, albo cierpisz w milczeniu; • wypracujesz zdrowe podejście do złości i nauczysz się powściągać automatyczne reakcje; • zaczniesz reagować na złość w przemyślany sposób, z życzliwością i współczuciem dla siebie.

59,90 zł
53,31 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,59 zł

46 osób kupiło
5
Kapitan Żbik. Tom 42. Jaskinia zbójców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Żbik. Tom 42. Jaskinia zbójców
Dostępny
127 szt.

Do Warszawy przylatuje oficer duńskiej policji – kapitan Ulf Jakobsen. Przekazuje milicji informacje o poszukiwanym groźnym przestępcy. Jakobsen uważa, że ów oszust i międzynarodowy handlarz złotem, który wciąż zmienia dane personalne i wygląd zewnętrzny, najprawdopodobniej przebywa w Polsce. Jednocześnie do kapitana Żbika docierają informacje o młodej kobiecie, która była widziana w towarzystwie obcokrajowca, a następnie zaginęła, a także o kierowcy, który swą brawurową jazdą sprowokował wypadek na szosie. Żbik podejrzewa, że wszystkie te sprawy łączy jedna osoba.

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

45 osób kupiło
6
Dzień Dziecka. Kto zna mnie lepiej? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień Dziecka. Kto zna mnie lepiej?
Kangur, od 7 lat
Dostępny
285 szt.

Dzień Dziecka to szczególna okazja, by poznać się bliżej. Pomoże Ci w tym gra, w której to Ty zadajesz pytania swojej rodzinie lub znajomym, aby sprawdzić kto zna Cię lepiej. To zabawna gra rodzinna i towarzyska odpowiednia na Dzień Dziecka oraz spotkania w gronie najbliższych. Zagraj z rodzicami, rodzeństwem lub kolegami i odkryjcie najciekawsze fakty z Twojego życia!

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

41 osób kupiło
7
Czarna róża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna róża
Dostępny
59 szt.

Komiks przygodowy o walce z terroryzmem. Gang specjalizujący się w szpiegostwie przemysłowym organizuje napad na tajne laboratorium chemiczne. Dokonuje tego na zlecenie organizacji anarchistycznej, która uprzednio porwała samolot pasażerski i wymusiła okup. W wydarzenia zostaje przypadkowo wplątany Piotr Bygocki – angielski dziennikarz polskiego pochodzenia. Czarna róża była pierwotnie drukowana na łamach „Relaxu” (numery 21-25). Piotr Bygocki powrócił jeszcze w krótkim komiksie Szklana kula Pani Księżyc opublikowanym w zbiorze Diamentowa rzeka. Obecne wydanie jest pierwszym, w którym znalazły się obie historie z tym bohaterem, a album uzupełnia ponadto tekst Macieja Jasińskiego zatytułowany Jak w sensacyjnym, amerykańskim filmie.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

35 osób kupiło
8
Miniaturzystka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miniaturzystka
Dostępny
384 szt.

Miłość, pożądanie, zdrada i mroczne sekrety bogatych kupców w siedemnastowiecznym Amsterdamie Jest październikowe popołudnie 1686 roku, gdy osiemnastoletnia Nella Oortman staje na progu wielkiego domu w bogatej dzielnicy Amsterdamu. Miesiąc wcześniej poślubiła zamożnego kupca, Johannesa Brandta, i teraz przybywa, by wprowadzić się do męża. Lecz zamiast niego wita ją mrukliwa i niemiła Marin, siostra Johannesa. Gdy ten w końcu się pojawi, nie poświęci żonie zbyt wiele czasu. Podaruje jej jednak niezwykły prezent: okazałą drewnianą replikę domu, którą umebluje dla niej tajemnicza miniaturzystka. Podziw dla jej zręczności szybko zastąpi lęk, gdyż drobiazgi wyposażenia i figurki przedstawiające domowników nie tylko odsłaniają ich tajemnice, ale i antycypują straszne wydarzenia, które wkrótce staną się ich udziałem. Skąd artystka tyle wie o sekretach rodziny Brandtów? Czyż nie są marionetkami w jej rękach, skoro zna ich przyszłość? I kim jest owa nieuchwytna kobieta? Pasjonująca powieść Jessie Burton, absolwentki uniwersytetu w Oksfordzie, inspirowana jednym z najcenniejszych zabytków Rijksmuseum i postacią autentycznej Amsterdamki, Petronelli Oortman, przeniesie nas w czasy złotego wieku Holandii, rozkwitu handlu i sztuki i pozwoli zajrzeć w serca postaci, które spoglądają na nas z obrazów Vermeera, Halsa i Rembrandta... Książka, która zrobiła furorę wśród wydawców na Targach Książki we Frankfurcie, ukazuje się w 30 krajach.

59,90 zł
39,53 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 20,37 zł

35 osób kupiło
9
Inna dusza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inna dusza
Dostępny
4411 szt.

Łukasz Orbitowski powraca z Inną duszą! Powieścią, za którą zdobył Paszport Polityki, nominacje do Nagrody Literackiej „Nike” oraz do Nagrody Literackiej Gdynia. Bydgoszcz, lata dziewięćdziesiąte. Trzej nastoletni przyjaciele spędzają razem czas. Jeżdżą na rowerach, włóczą się po pustostanach i marzą o lepszym życiu: o PlayStation albo o domu wolnym od wódki i przemocy. Jeden z chłopców zaczyna się dziwnie zachowywać, ma natarczywe myśli, nieznane pragnienia. Zawłada nim mroczna dusza i w końcu sięgnie po nóż… Oparta na prawdziwych wydarzeniach powieść jest czymś więcej niż historią przemocy. Orbitowski z niesamowitą pieczołowitością uchwycił Polskę czasu transformacji, dokonując wiwisekcji zachowań i mechanizmów, które kierowały ludźmi w nowej rzeczywistości. Lata dziewięćdziesiąte odarto tutaj z sentymentu. To czasy brudu, upadku, niespełnionych marzeń, ale i wielkich nadziei. Wydana prawie dekadę temu Inna dusza okazała się wielkim wydarzeniem literackim i ugruntowała pozycję Łukasza Orbitowskiego jako jednego z najlepszych pisarzy jego pokolenia. Od dawna niedostępna wreszcie trafia do rąk czytelników.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

33 osoby kupiły
10
To nie ja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
To nie ja
Dostępny
75 szt.

Czy to nadal ja? Bohaterki czternastu opowiadań Karmele Jaio to kobiety po czterdziestce. Łączy je wiek, bagaż doświadczeń oraz życie w cieniu decyzji, które niegdyś podjęły. Różni status ekonomiczny, pochodzenie i temperamenty. Ze zdziwieniem obserwują swoje zmieniające się ciała, niepokoją oznakami starzenia, tęsknią za wyidealizowaną przeszłością i młodością, mierzą z rutyną małżeńskich relacji. Czują, że nie odnalazły własnego miejsca, i chcą wykorzystać czas, jaki im pozostał. Opowieści tych kobiet to historie ze zwyczajnego życia. Ona spotyka na ulicy dawną miłość. Dwie przyjaciółki spędzają wieczór w barze. Matka przygotowuje urodzinowe przyjęcie dla swojego synka. Te odpryski codzienności doskonale oddają złożony charakter kobiecego świata. Autorefleksyjność i ironiczny humor bohaterek tworzą z tego wielogłosu słodko-gorzką mozaikę. Karmele Jaio, jedna z najlepszych współczesnych baskijskich powieściopisarek, w mistrzowski sposób prowadzi narrację, każdą z historii kończąc błyskotliwą puentą. W związanych z przemijaniem i niespełnieniem lękach bohaterek odnajdujemy własne niepokoje i smutki. Karmele Jaio wyłuskuje ze współczesnej rzeczywistości absolutnie zwyczajne sytuacje: opisuje zwyczajne kobiety i równie zwyczajnych mężczyzn, żeby ulepić z tego wszystkiego nadzwyczajne opowiadania. Krótkie, celne, dające do myślenia historie o ludziach takich, jakimi jesteśmy, byliśmy bądź będziemy. Tomasz Pindel W opowiadaniach Jaio codzienność nabiera wieloznaczności, powszedniość grozy, a prozaiczność humoru. Autorka precyzyjnie trafia w najczulsze punkty czytelnika: historie bohaterek mogłyby być naszymi historiami. Dobrze się przejrzeć w takim lustrze. Dominika Słowik Świat kobiet sportretowanych w intymnym momencie zawieszenia, bycia na granicy, kiedy jeszcze możliwe jest spojrzenie wstecz, ale jest się już po drugiej stronie, wśród innych dekoracji, z innymi ludźmi, w innym życiu. Jaio uchwyciła czternaście nieuchwytnych momentów. Każdy inny. Barbara Sadurska Opowiadania Karmele Jaio prowokują pytania o tożsamość i miejsce w świecie, ale zamiast z wyczerpującymi odpowiedziami zostawiają z niepokojem. Jej bohaterki zwracają się ku stłumionym pragnieniom, ku wytracanej w biegu lat, biegu dni dzikości. Z rozbudzonego tymi opowiadaniami niepokoju czerpać można paliwo pomocne w poszukiwaniach i przemianach poza zasadą odpowiedzialności. Anna Marchewka Karmele Jaio to baskijska pisarka urodzona w Vitorii, stolicy Kraju Basków. Pisze po baskijsku i kastylijsku. Jest autorką trzech zbiorów opowiadań, trzech powieści oraz jednego tomu poetyckiego. Jej twórczość została wielokrotnie doceniona, doczekała się też adaptacji filmowych i teatralnych. Książki Jaio z sukcesem tłumaczone są na inne języki: angielski przekład powieści Amaren Eskuak (Her Mother?s Hands) został wyróżniony English PEN Translation Award.

34,00 zł
24,14 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 9,86 zł

31 osób kupiło
11
Maigret i panna z kamienicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Maigret i panna z kamienicy
Dostępny
190 szt.

Georges Simenon nie dostał za życia żadnej ważnej nagrody literackiej ? ani we Francji, ani w ojczystej Belgii, ani w żadnym innym kraju. A jednak to właśnie w jego powieściach znaleźć można więcej prawdy o mrocznej stronie zwykłych ludzi niż w setkach książek noblistów. Sebastian Chosiński, esensja.pl Do biura komisarza Maigreta ciągle przychodzi panna Cécile Pardon, mieszkająca z ciotką w jej kamienicy. Skarży się, że ktoś regularnie nawiedza nocą ich dom. Na co koledzy komisarza pokpiwają z niego, że ma cichą wielbicielkę, która szuka pretekstu, by się z nim widzieć. Sprawa przestanie być jednak zabawna, gdy okaże się, że Cécile zniknęła, a do Maigreta dotarła tylko jej ostatnia wiadomość: ?Koniecznie musi pan mnie przyjąć. Dziś w nocy zdarzył się straszny dramat?. Georges Simenon (1903-1989) to pisarz wielbiony za swój styl od pokoleń. Jako autor ponad 200 powieści zasłużył sobie na miano mistrza fabuły, a jako twórca postaci komisarza Maigreta na miejsce w każdej encyklopedii literatury kryminalnej. ?Maigret i panna z kamienicy? to kolejny z kilkudziesięciu nowych tomów z cyklu o Maigrecie, jakie w ciągu najbliższych lat ukażą się nakładem naszego wydawnictwa.

23,00 zł
17,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 5,01 zł

31 osób kupiło
12
Królestwo Złowrogich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królestwo Złowrogich
Dostępny
856 szt.

Emilia nie może się otrząsnąć po szokującym odkryciu dotyczącym jej siostry, Vittorii. Ale zanim zmierzy się z demonami przeszłości, musi zdobyć swojego króla, uwodzicielskiego Księcia Gniewu. Dziewczyna pragnie nie tylko jego ciała; chce także jego serca i duszy – a tego tajemniczy demon dać jej nie może. Kiedy wysoki rangą członek Dworu Chciwości zostaje zamordowany, dowody z miejsca zbrodni jednoznacznie wskazują na Vittorię jako morderczynię. Emilia zrobi wszystko, aby poznać treść oskarżeń przeciwko siostrze. Wraz z Panem Gniewu prowadzić będą występną grę, napędzaną grzechem i pełną oszustwa. Wszystko po to, by rozwiązać zagadkę morderstwa i położyć kres niepokojom, które narastają między wiedźmami, demonami, zmiennokształtnymi, a także najbardziej zdradzieckimi ze wszystkich: Złowrogimi. Emilia otrzymała ostrzeżenie, ale jeśli chodzi o Nikczemnych – nic nie jest takim, jakim się wydaje. Czy to możliwe, by prawdziwi wrogowie czaili się znacznie bliżej, niż myślała? Autorka bestsellerów „New York Timesa”, Kerri Maniscalco, w kolejnej książce z serii proponuje czytelnikom ekscytujący romans, pełen tajemnic, zmysłowych scen i nieoczekiwanych zwrotów akcji! To trzecia część serii autorstwa Kerri Maniscalco. Wcześniej w wydawnictwie MUZA ukazały się Królestwo Nikczemnych i Królestwo Przeklętych.

49,90 zł
30,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,46 zł

30 osób kupiło
13
Jezioro Zapomnienie. Z autografem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezioro Zapomnienie. Z autografem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Czy Daniel będzie umiał podzielić się swoją samotnią z drugą osobą? Daniel mieszka samotnie w małej wiosce Zapomna, w domu położonym z dala od innych zabudowań. Nie przeszkadza mu odosobnienie i jedyne, czego oczekuje od losu, to święty spokój. Zdaje sobie sprawę z tego, że jest dziwakiem, ale nie przejmuje się tym, co myślą o nim inni. Aż pewnego dnia na jego drodze staje Iga – przebojowa kobieta, która na pierwszy rzut oka zupełnie do niego nie pasuje, a na drugi rzut oka... pasuje jeszcze mniej. A jednak to właśnie ona oraz najlepszy (i jedyny) przyjaciel Daniela – Karol – staną się jego sojusznikami w walce o zachowanie przed ludzką chciwością uroczego zakątka nad jeziorem Zapomnienie. Wspólna walka zbliża ich do siebie, ale czy dadzą radę ochronić ten piękny skrawek ziemi?

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

29 osób kupiło
14
Teoria względności Mikołaja Kopernika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria względności Mikołaja Kopernika
Dostępny
176 szt.

Książka ta spina dwie Kopernikowskie rocznice. W 1973 roku świat na­uki obchodził pięćsetną rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. To wy­darzenie skłoniło mnie wówczas, by się bliżej zająć jego dziełem. Tym bardziej, że w tamtym okresie żywo interesowałem się filozofią nauki i już wtedy zdawałem sobie sprawę z tego, że filozofia nauki uprawiana w oderwaniu od historii nauki jest trochę sztuką dla sztuki. Dziś, po pięć­dziesięciu latach, świat znowu obchodzi, tym razem pięćset pięćdziesią­tą rocznicę urodzin Kopernika, trudno byłoby więc nie zajrzeć do moich elaboratów z dawnych lat. Właściwie przez cały okres między tymi rocz­nicami Kopernik był obecny w moich zainteresowaniach: filozofia na­uki, teoria względności i kosmologia relatywistyczna, dzieje idei względ­ności. Od zawsze uważałem, a w miarę upływania czasu coraz bardziej utwierdzałem się w tym przekonaniu, że łączenie nauki i jej historii bar­dzo wzbogaca obie te dyscypliny. Oczywiście ideą przewodnią, łączącą wszystko w jedną, rozwijającą się w czasie, strukturę, była idea względ­ności. To właśnie tę strukturę nazwałem obecnie „teorią względności Mikołaja Kopernika”. Aby ją opisać, wystarczyło zebrać swoje dawniej­sze artykuły, odświeżyć przemyślenia, poprawić błędy i niedociągnięcia oraz dopisać to, czego brakowało, lub co w międzyczasie narosło. W ten sposób powstała ta książka.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

27 osób kupiło
15
Girl in Pieces - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Girl in Pieces
Dostępny
835 szt.

„Historia Charlie Davis jest przeznaczona dla wszystkich, którzy się tną i przypalają, dla wszystkich dzieciaków żyjących na ulicy, które nie mają gdzie spać. Dla ich matek i ojców, dla ich przyjaciół”. – Kathleen Glasgow. Każda nowa blizna na sercu Charlotte czyni ją coraz silniejszą, lecz i tak niezwykle boli. Ból sprawia, że wszystko inne przestaje się liczyć. Charlie zdecydowanie zbyt wcześnie doświadcza okrucieństw losu. Ukochany ojciec popełnia samobójstwo, a dziewczynka nie znajduje oparcia w pogrążonej w żałobie i niemocy matce. Zostaje sama z lękiem i bólem, z ciężarem nie do udźwignięcia. Ucieka w głąb siebie, milknie i wraz z upływem lat staje się całkowicie samotną, smutną dziewczyną. W szkole skrzętnie ukrywa blizny po samookaleczeniach. Zupełnie nie pasuje do wesołych, pewnych siebie rówieśników. I oto pewnego dnia nowa koleżanka zwraca na nią uwagę; szybko rodzi się bliska przyjaźń. Po pewnym czasie Charlie traci przyjaciółkę w tragicznych okolicznościach. Dziewczyna rozsypuje się na milion kawałków, rozpacz wygania ją na ulicę i niemal doprowadza do unicestwienia. Wkrótce Charlie zaczyna wierzyć, że jej życie ma wartość, a bolesne doświadczenia mogą stać się źródłem siły. Bo nawet kiedy jesteśmy na samym dnie, nie należy tracić nadziei…

49,90 zł
31,44 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 18,46 zł

23 osoby kupiły
16
Wypożyczalnia skrzydeł. Opowieść o magii czytania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wypożyczalnia skrzydeł. Opowieść o magii czytania
Dostępny
583 szt.

Otwórz drzwi biblioteki – świata wyobraźni, przygody, mądrości, magii, a spotkasz się z kimś, kto użyczy Ci skrzydeł. Książki to drzwi prowadzące do różnych doświadczeń i emocji. Są jak skrzydła, które mogą unieść czytelnika wysoko, ku niezapomnianej przygodzie! Bywa, że wystarczy jedna dobra książka, aby już na zawsze obudzić w dziecku miłość do literatury. Jej strony mogą stać się skrzydłami, dzięki którym będzie zdobywało najwyższe szczyty i przekraczało granice, o których nawet nie śniło. „Wypożyczalnia skrzydeł” to poetycki picturebook, który jest jednocześnie hołdem złożonym bibliotekom i pracującym w nich wyjątkowym osobom. Książka Iwony Pietrzak-Płachty – laureatki konkursu Nauczyciel Roku 2022 oraz nagrody im. Janusza Korczaka 2022 oraz malarki Matyldy Koneckiej to pełna metafor, bogato ilustrowana książka obrazkowa, pokazująca bezcenną moc drzemiącą w czytaniu. To opowieść o magicznym świecie dostępnym na wyciągnięcie ręki. Co lepszego możesz podarować swojemu dziecku niż skrzydła? Nic. Bo to właśnie dzięki nim, pewnego dnia, twoje dziecko pofrunie do siebie, do świata i do gwiazd. I być może będzie to w jego życiu bardzo piękna przygoda. Pod warunkiem, że wcześniej na swojej drodze spotka wróżkę. Właśnie jedna z nich napisała tę niezwykłą książkę. Bo kiedy ją otworzysz, otworzy się także twoje serce. Katarzyna Stoparczyk, dziennikarka, promotorka kultury dla dzieci W tej książce zaczyna się historia, która za sprawą wyobraźni serca, może przenieść się w każde miejsce na ziemi, a szczególnie do dziecięcych bibliotek, przedszkoli i szkół. Tam czekają już mali czytelnicy, spragnieni spotkania z Dobrym Dorosłym, Mądrym Przyjacielem, Pośrednikiem między światem książki a światem Dziecka. Jesteś takim Dorosłym! Przyjmij więc zaproszenie od Wróżki z Wypożyczalni Skrzydeł, leć do Dzieci i po prostu czytaj! Małgorzata Swędrowska, nauczycielka, promotorka czytelnictwa, autorka metody Czytania Wrażeniowego Ilustrator: Matylda Konecka-Lawler

46,99 zł
31,48 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 15,51 zł

24 osoby kupiły
17
Pracownia. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pracownia. CD
Vito Bambino, Universal Music Polska
Dostępny
299 szt.

43,90 zł
43,02 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,88 zł

21 osób kupiło
18
Dziennik Youtubera. Sorry, nie będę przepraszał - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik Youtubera. Sorry, nie będę przepraszał
Dostępny
1436 szt.

W tym sezonie sprawy dość szybko się komplikują. W Wood Intermediate School jest nowy uczeń, który, żeby zaistnieć, postanawia zabawić się kosztem Davy’ego. Szykuje serię dość nieprzyjemnych psikusów. Z każdym dniem żarty stają się coraz groźniejsze, co prowadzi do epickiego starcia, które w końcu może uczynić Davy'ego sławnym youtuberem, o czym zawsze marzył. Nie jest też łatwo grupce jego przyjaciół: Fergus zostaje postawiony w trudnej sytuacji jako kapitan Hall Monitor, a Dutch dokonuje ostatecznego poświęcenia, aby ocalić swoją załogę. Będzie się działo!

34,90 zł
21,29 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 13,61 zł

21 osób kupiło
19
Kronika w kamieniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronika w kamieniu
Dostępny
81 szt.

Bohaterem powieści Ismaila Kadarego, ?Kronika w kamieniu?, jest Gjirokastra, gdzie albański pisarz spędził młodzieńcze lata. Miasto, nienazwane wprost w powieści, pozostaje wierne swoim prastarym zwyczajom, uosabia swoiście herbertowski ?kamienny sens?, a Kadare staje się tego miasta doskonałym kronikarzem. Opisane w książce wydarzenia dzieją się w latach 1940?1943, w mieście okupowanym kolejno przez wojska włoskie, greckie i niemieckie. Historia miasta widziana oczami kilkuletniego chłopca, alter ego autora, daleka jest od klasycznej wspomnieniowej powieści autobiograficznej. Autor konstruuje opowieść w konwencji realizmu magicznego. Miasto jest pełne tajemnic, chłopiec stara się je zrozumieć, nieprzerwanie z nim rozmawia. Albański pisarz jest mistrzem subtelnej groteski, tajemnicy i wieloznacznej aluzji. ?Kronika w kamieniu? jest przykładem, jak dzieło literackie było w stanie stawić czoło i wygrać z ograniczeniami cenzury komunistycznego państwa, zachowując przy tym walory artystyczne i zajmując się trudnymi tematami nurtującymi zwykłych ludzi. Dzięki inicjatywie tłumacza, Marka Jeziorskiego, znakomitego znawcy kultury i historii Albanii, ta pełna poezji powieść zostaje udostępniona wiernym i nowym czytelnikom Ismaila Kadarego.

45,00 zł
33,30 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

22 osoby kupiły
20
Pięć królestw. Tom 4. Tkacze śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pięć królestw. Tom 4. Tkacze śmierci
Dostępny
2238 szt.

Tkacze śmierci – czwarty tom serii Pięć królestw Brandona Mulla.

39,99 zł
25,19 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,80 zł

20 osób kupiło
21
Szkoła aniołów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła aniołów
Dostępny
85 szt.

Powieść hiszpańskiego autora bestsellerowych kryminałów, który spróbował ­swoich sił – i to z ogromnym sukcesem – w powieści gotyckiej. Historia nienawiści, zemsty, zdrady i obsesji. Klątwa? A może kara za grzechy? Młody psychiatra Frederic Mayol po studiach w Wiedniu wraca do Barcelony, uciekając od traumy Wielkiej Wojny, która wciąż toczy się w Europie. Ma pokierować nową placówką – szpitalem, w którym są leczone chore dusze. O tym zawsze marzył. Jest jednak pewien problem. Budynek, w którym mieści się szpital, ma w sobie coś przerażającego. Rzeźby aniołów na fasadzie, zamiast koić nerwy, straszą. Jakby wokół nich krążyły duchy głęboko skrywanej mrocznej przeszłości… Frederic dowiaduje się, że przed laty była tu szkoła dla dziewcząt z dobrych domów i doszło pożaru – tragicznego w skutkach i nie do końca wyjaśnionego. Kiedy próbuje zgłębić tę tajemnicę, natrafia na mur milczenia. Kluczem do zrozumienia tego, co naprawdę wydarzyło się w tym miejscu, jest dziennik dyrektorki szkoły, który wpada w ręce Frederica. Ale Blanca, młoda kobieta, w której się zakochuje, z jakichś powodów nie chce, by rozgrzebywał przeszłość. Pragnienie poznania tajemnicy staje się jednak obsesją młodego lekarza. Zanurzając się w historii pełnej namiętności, nienawiści, zemsty – a także zbrodni – Frederick nawet nie przeczuwa, jak straszna może być prawda, którą odkryje.

49,90 zł
35,43 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,47 zł

19 osób kupiło
22
Przekrój 2/2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przekrój 2/2023
Dostępny
47 szt.

Wiosenny Przekrój także w rocznej prenumeracie sprawdź! Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny Przekrój nadlatuje już w pełnym rozkwicie! Niosą go oczywiście skrzydła wróbli, wielkich bohaterów tego wydania. Piszą o nich polscy biolodzy Mikołaj Golachowski i Adam Zbyryt a także japońscy poeci, dla których malutki wróbelek jest nieodzownym elementem haiku gatunku, który według sinolożki i japonistki Aleksandry Woźniak-Marchewki łączy dowcip z refleksją, a prostotę z kunsztownym konceptem. Równowaga (czyli, jak podaje słownik PWN, stabilny układ przeciwstawnych sił) przydaje się nie tylko w pisaniu poezji. O tym, gdzie jeszcze bez niej ani rusz, piszą Łukasz Kaniewski, Tomasz Sitarz i Szymon Drobniak. Okazuje się, że lans na balans występuje właściwie wszędzie: od jądra komórki po megagalaktyki! My sami też potrzebujemy równowagi niczym powietrza jak ją osiągnąć, podpowiadają terapeutka akupunktury Izabela Miętka oraz indyjski nauczyciel duchowy Sri Sri Ravi Shankar. Zgodnie z zasadami zrównoważonej turystyki na wiosenne wyjazdy proponujemy kraje sąsiedzkie: Litwę, Łotwę i Estonię. Ta bałtycka trójca często wymieniana jest jednym tchem, choć między tymi państwami więcej jest chyba różnic niż podobieństw. Mają odrębną historię, którą przywołuje u nas Jakub Niedźwiedź, a także inne kierunki rozwoju, o czym pisze Maciej Wesołowski. Poza tym w wiosennym Przekroju: • namawiamy do oglądania horrorów (i wyjaśniamy, dlaczego czasem warto), • zachęcamy do wycieczki w skały, • parzymy pokrzywę • i wracamy do dzieciństwa. Wreszcie jak zawsze solidna porcja literatury. Poezja Wojciecha Bonowicza, Siemiona Chanina i Mary Zalite. Proza Amora Towlesa, Janet Frame, Andrusa Kivirhka, Herkusa Kuniusa, Franza Hohlera, Giedry Radvilaviiute i Mateusza Kołczingera. I oczywiście komiks autorstwa Łukasza Kaniewskiego oraz Igora Kubika. Przekrój w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. 188 stron do czytania przez trzy miesiące!

38,01 zł
29,27 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,74 zł

18 osób kupiło
23
Różne oblicza matematyki. Matematyka z historycznego, ontogenetycznego i filozoficznego punktu widzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różne oblicza matematyki. Matematyka z historycznego, ontogenetycznego...
Dostępny
3 szt.

Matematyka jest jedna, ale ogromnie różnorodna. Ta główna teza książki przedstawiona jest na tle ogólnego rozwoju kultury. Prawie połowa tekstu dotyczy dziejów arytmetyki (z początkami algebry) i geometrii, od najdawniejszych czasów po koniec XIX wieku. Narracja historyczna jest zestawiana z ontogenezą, z kształtowaniem się struktur matematyki u pojedynczych ludzi (zaczynającym się w okresie niemowlęctwa). W tle stale ujawniają się kwestie filozoficzne, w tymplatonistyczna tendencyjność: przekonanie matematyków o odwieczności i niezmienności matematyki wpływa na przypisywanie dawnym uczonym współczesnych pojęć i rozumowań. Oparcie matematyki XX wieku na pojęciach typu zbiór, element gruntownie zmieniło język twierdzeń i dowodów, a zarazem całe myślenie matematyczne. Stało się to tak naturalne, że nie można się z tego wyzwolić. Nie da się już w pełni wniknąć w dawne ujmowanie matematyki; im dalej wstecz, tym jest to trudniejsze. Wiele ze stale powtarzanych opowieści to późniejsze legendy; niektóre są tu krytycznie omówione. Mottem książki, zaczerpniętym z Platona, jest zdziwienie, niedowierzanie naszych przodków, gdy odkrywali niespodziewane, paradoksalne związki. Szczególnie ważne były przełomy pojęciowe, przejścia na wyższy poziom abstrakcji, wcześniej nieosiągalny. Zmagania z piątym postulatem Euklidesa trwały dwa tysiące lat, a kontrowersje wywołane geometrią nieeuklidesową zmieniły świadomość tego, czym jest geometria i jaki jest jej związek ze światem rzeczywistym. Od czasów greckich matematyka jest też głęboko powiązana z muzyką. Dedukcyjny rachunek prawdopodobieństwa dziwnie trafnie, paradoksalnie sprawdza się przy stosowaniu go do przypadkowości. Fascynujące tajemnice nieskończoności zostały w znacznym stopniu oswojone w XIX i XX wieku.

38,00 zł
15 osób kupiło
24
Oś świata. ślady najstarszej ziemskiej cywilizacji (wydanie rozszerzone) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oś świata. ślady najstarszej ziemskiej cywilizacji (wydanie rozszerzon...
Dostępny
131 szt.

Książka poświęcona jest nieznanej, najstarszej ziemskiej cywilizacji. Zaprezentowano w niej dowody istnienia wymarłego ludu, który przed tysiącami lat podejmował przedsięwzięcia na skalę globalną. Dowody tworzą łańcuch śladów, którego osią jest linia łącząca główny ośrodek cywilizacji Doliny Indusu w Azji z Wyspą Wielkanocną na Pacyfiku. Oba miejsca leżą dokładnie w przeciwległych punktach naszego globu, a łączy je to samo pismo i szereg innych, niepodważalnych dowodów. Autor pokazuje również, że szlak wędrówki wiódł dalej w Andy, gdzie znajdujemy identyczne ślady. Ukoronowaniem tego szlaku są ruiny Puma Punku, gdzie mamy do czynienia ze sztuką obróbki bloków skalnych ewidentnie będącą dziełem wysoko rozwiniętej cywilizacji technicznej i nie mającą odpowiednika nigdzie indziej na świecie! Jest to rozszerzenie wydania z 2015 roku - książka liczy teraz 272 strony, w tym kolorowe. Dodane rozdziały poświęcone są m.in. nowym odkryciom dotyczącym migracji w obrębie Pacyfiku i źródłom zdumiewających kultur andyjskich oraz najnowszym informacjom na temat tamtejszych systemów zapisu (pism).

62,50 zł
45,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,50 zł

14 osób kupiło
25
Wydział 7. Zeszyt specjalny. Tom 2. Import-Export - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wydział 7. Zeszyt specjalny. Tom 2. Import-Export
Dostępny
131 szt.

Wydział 7 to specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. W tym specjalnym zeszycie prezentujemy krótkie przygody bohaterów W7 – straszne, śmieszne i niesamowite – oraz materiały zza kulis pracy nad serią komiksową, czyli fragmenty scenariuszy, szkice i storyboardy plansz. Za rysunki w zeszycie odpowiada śmietanka twórców polskiego komiksu, w tym Michał Śledziński („Osiedle Swoboda”), Unka Odya („Brom”) i Robert Adler („48 stron”) oraz Zbigniew Kasprzak („Yans”).

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

13 osób kupiło
26
Jerzy Nowosielski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jerzy Nowosielski
Dostępny
140 szt.

Album prezentuje prace jednego z najwybitniejszych i najwszechstronniejszych polskich artystów współczesnych, Jerzego Nowosielskiego. Malarz i rysownik, ale też scenograf, ikonopisarz, filozof i teolog, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, jest postacią niepowtarzalną w historii polskiej sztuki, a jego twórczość wciąż budzi głęboką refleksję i otwiera nowe ścieżki interpretacyjne. Album prezentuje dzieła artysty zgromadzone w kolekcjach polskich muzeów, Galerii Starmach w Krakowie oraz w zbiorach prywatnych. Bogaty wybór prac artysty wzbogacony został o tekst o jego twórczości autorstwa Julity Delugi, kuratorki i krytyczki sztuki

139,90 zł
83,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 55,96 zł

14 osób kupiło
27
Ronaldinho. Czarodziej piłki nożnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ronaldinho. Czarodziej piłki nożnej
Dostępny
109 szt.

Dawał radość i magię całemu piłkarskiemu światu RONALDINHO to opowieść o chłopcu, który z ubogiej dzielnicy brazylijskiego Porto Alegre trafił na absolutny futbolowy szczyt. Na boisku czarował jak nikt inny, a jego zagrania wzbudzały zachwyt nawet u kibiców rywali. Wygrał mundial i Ligę Mistrzów, zdobył Złotą Piłkę, był mentorem samego Leo Messiego. I choć w pewnym momencie jego pełne zawirowań życie prywatne przeważyło nad tym sportowym, dla nas wszystkich na zawsze już pozostanie futbolową LEGEND. • Poznaj historię Ronaldinho – piłkarza, który sztuczki z ulicy przeniósł na boisko. I był w tym najlepszy na świecie. • Dowiedz się, jak wielką tragedię przeżył, nie ukończywszy nawet 10 lat. • Przeżyj podróż z brazylijskich plaż do szatni PSG, Barcelony i Milanu, a także pięciokrotnego mistrza świata – reprezentacji Brazylii. I pamiętaj, to wszystko WYDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ.

37,99 zł
25,83 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,16 zł

13 osób kupiło
28
Aria - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Aria
Dostępny
2411 szt.

Nowość w serii Piąta Strona Świata. Historia najbardziej burzliwego okresu w dziejach Iranu widziana oczami porzuconej przez matkę dziewczynki. Opowieść o tym, że nawet w czasach terroru życie toczy się dalej, ludzie zakochują się i próbują realizować swoje marzenia. Powieść, której rozmach i walory literackie Margaret Atwood porównała do Doktora Żywago Borysa Pasternaka. „Nazwę cię Aria, imieniem każdego bólu i każdej miłości na tej ziemi. To będzie tak, jakbyś nigdy nie została ­porzucona. A kiedy otworzysz usta, by mówić, pozna cię cały świat”. Nazanine Hozar Początek lat pięćdziesiątych w niespokojnym Iranie, kraju bogatym w złoża ropy, ale podzielonym klasowo i religijnie. Pewnej nocy Behrouz, kierowca pracujący w irańskiej armii, wracając do domu przez Teheran, znajduje w zaułku niemowlę otoczone przez wygłodniałe psy. Bierze je w objęcia i na zawsze odmienia przyszłość swoją i błękitnookiej dziewczynki. Zabiera maleństwo do domu, nadaje mu imię Aria i wbrew woli żony postanawia się nim zaopiekować. Zahra, żona Behrouza, nie ma serca do dziecka, którego nie urodziła, i Aria nie czuje się dobrze w jej domu, zwłaszcza że przybrany ojciec znika na całe tygodnie. Jedynym pocieszeniem dla dorastającej Arii jest Kamran, chłopiec z sąsiedztwa. Nie traci z nim kontaktu nawet wtedy, gdy pewna bogata wdowa postanawia się nią zaopiekować: zapewnić jej dach nad głową, dostatek i wykształcenie. Jednym słowem dać jej wszystko… poza miłością. Tymczasem nad Teheran nadciąga huragan zmian. Krążą pogłoski o przebywającym w Paryżu żarliwym religijnym wygnańcu, a jego powrót do Iranu popycha kraj na zupełnie nowe tory. Wchodząca w dorosłość Aria staje się świadkiem brutalnej rewolucji. I choć wokół panuje terror i chaos, Aria zakochuje się i próbuje żyć normalne.

52,90 zł
38,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,81 zł

12 osób kupiło
29
Przeżywając płeć. Doświadczenie na styku feminizmu, poststrukturalizmu i fenomenologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeżywając płeć. Doświadczenie na styku feminizmu, poststrukturalizmu...
Dostępny
37 szt.

Seria Horyzonty Nowoczesności, tom 134 Jednym z zyskujących dzisiaj na znaczeniu nurtów filozofii feministycznej, która usiłuje jednocześnie uwzględnić i przekroczyć krytykę poststrukturalistyczną, jest feministyczna fenomenologia. W swoich coraz to nowszych odsłonach fenomenologia zdaje się pogłębiać refleksję nad źródłową relacją podmiotu ze światem, odchodząc od dualistycznych, podmiotowo-przedmiotowych schematów opisu ludzkiej egzystencji, co bliskie jest feministycznym podejściom. Atrakcyjność fenomenologii dla feminizmu wynika jednak głównie z tego, że rozwija ona od lat namysł nad kategorią przeżywanego przez jednostkę doświadczenia (lived experience, l’expérience vécue). Ucieleśnione i usytuowane doświadczenie okazuje się swego rodzaju mostem, który przerzucony między poststrukturalizmem a fenomenologią pozwala myśli feministycznej wiązać teorię z praktyką, intelekt z afektem, metafizykę z polityką czy empiryczne z transcendentalnym. Jest to jednak pojęcie nad wyraz nieuchwytne. W filozofii używane często w sposób intuicyjny czy nawet potoczny, mające niezwykłą zdolność do zacierania za sobą śladów definiujących je teorii. Sednem problemu na styku spotykających się w tej książce trzech dyscyplin okazuje się jednak to, że odwołanie do doświadczenia odgrywa również rolę świadectwa tożsamościowego, które stanowi podstawę nie tylko rozpoznań teoretycznych, ale też etycznych i politycznych. Czy połączenie feminizmu z fenomenologią to na ów problem dobra odpowiedź? Przywołując głosy zaangażowanych w tę dyskusję badaczek feministycznych, jak Linda Martin Alcoff, Judith Butler, Linda Fisher, Sara Heinämaa, Sonia Kruks, Bonnie Mann, Johanna Oksala, Joan Wallach Scott czy Iris Marion Young, autorka książki konfrontuje możliwości narracji fenomenologicznej z argumentami poststrukturalistycznymi oraz nadziejami feminizmu, które w znacznej mierze pozostają niespełnione. Marzena Adamiak – filozofka, która studia magisterskie oraz doktoranckie ukończyła na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracuje w Zespole Badań nad Filozofią Hermeneutyczną, Poststrukturalizmem i Myślą Feministyczną IFiS PAN. Od 2015 roku członkini zarządu Polskiego Towarzystwa Fenomenologicznego. Zajmuje się problematyką podmiotowości, głównie w obrębie teorii feministycznych, fenomenologii i poststrukturalizmu. Autorka książki O kobiecie, która nawiedza myśl. Kobieta jako figura inności w koncepcji podmiotu Emmanuela Lévinasa (2007).

44,00 zł
26,84 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,16 zł

13 osób kupiło
30
Hrabia Monte Christo (elegancka edycja) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Hrabia Monte Christo (elegancka edycja)
Dostępny
568 szt.

Hrabia Monte Christo to wciąż niedościgniony pierwowzór opowieści o niezwykłej intrydze, sile zemsty, potędze przyjaźni i triumfie człowieka w walce o honor. Dzieje losów oficera marynarki, Edmunda Dantesa, poznajemy w momencie wpłynięcia do Marsylii trójmasztowca „Faraon”, na którym objął on, po śmierci dowódcy, stanowisko kapitana. Wydaje się, że przed młodym człowiekiem otwiera się teraz pasmo sukcesów, zwłaszcza że czeka też na niego ukochana Mercedes, z którą wkrótce ma wziąć ślub. Niestety, tuż przed swoją śmiercią dowódca poprosił Edmunda, by ten dostarczył do Paryża pewne dokumenty, które podczas rejsu zostały zabrane z wyspy Elby, na której uwięziony został Napoleon Bonaparte… Tłumaczenie: Klemens Łukaszewicz

129,90 zł
103,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 25,98 zł

12 osób kupiło
31
Wniebogłos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wniebogłos
Dostępny
191 szt.

Polska wieś lat 70. oczami dziecka. Dwunastoletni Rysiek ze wsi Tuklęcz marzy tylko o jednym – by grać i śpiewać w wiejskiej kapeli. Nie ma jednak ani instrumentu, ani odwagi, żeby porozmawiać o swoim marzeniu z ojcem, grabarzem, z którym popołudniami chodzi na cmentarz przygotowywać groby dla wciąż żyjących członków rodziny. Gdy po ukończeniu drugiego grobu umiera kolejna osoba, ojciec próbuje zrzucić winę za śmierć na Ryśka, ten bowiem śpiewał przy żywych pogrzebowe pieśni. Chłopiec zaczyna wierzyć w moc swojego śpiewu, nie chce jednak porzucić marzeń o śpiewaniu w kapeli. Wniebogłos Aleksandry Tarnowskiej jest jej powieściowym debiutem.

42,00 zł
26,46 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 15,54 zł

12 osób kupiło
32
Wojna w blasku dnia. Księga 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wojna w blasku dnia. Księga 1
Dostępny
2203 szt.

Dobrze jest uciekać, gdy wiesz, dokąd uciekasz, ale jeśli nie masz celu, lepiej jest stanąć do walki. Ludzkość ma trzydzieści dni, aby przygotować się do kolejnego ataku bestii. Miesiąc, to zbyt mało. Tylko dwóch mężczyzn może stanąć na drodze Otchłani. Kiedyś byli jak bracia, dziś są śmiertelnymi rywalami. Jeśli nie opanują demonów, które czają się w ich sercach, za ich słabość zapłacą życiem setki ludzi.

89,90 zł
65,63 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,27 zł

11 osób kupiło
33
Baśnie wyd.2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie wyd.2023
Dostępny
158 szt.

Wybór 15 baśni H.Ch. Andersena ilustrowanych rysunkami Jana Marcina Szancera, baśni wzruszających czy nawet głęboko poruszających, jak też wesołych, krotochwilnych. Spis baśni: Calineczka, Syrena, Dzielny ołowiany żołnierz, Dzikie łabędzie, Słowik, Brzydkie kaczątko, Krzesiwo, Latający kufer, Księżniczka na ziarnku grochu, Stara uliczna latarnia, Nowe szaty cesarza, Świniopas, Dziewczynka z zapałkami, Królowa Śniegu, Choinka.

24,90 zł
14,99 zł

Rabat 39,8%
oszczędzasz 9,91 zł

11 osób kupiło
34
Pokemon. Maskotka Snorlax 25 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokemon. Maskotka Snorlax 25 cm
Jazwares
Dostępny
652 szt.

Snorlax dołączył do ekipy Squishmallows! Bardzo miękka pluszowa zabawka Pokemon jest wykonana z wysokiej jakości materiałów. Snorlax o wielkości 25 cm to prawdziwy hit wśród fanów Pokemonów. Klasyczna wersja pluszowego Snorlax jest idealna dla każdego fana Pokemonów. Kolekcjonerski pluszak Pokemon doskonale sprawdzi się do przytulania podczas długich podróży samochodem, wieczornym zasypaniu oraz w każdym innym momencie twojej przygody z Pokemonami! Dołącz do ekipy! Zabawka posiada oficjalną licencję The Pokémon Company International!

101,99 zł
96,89 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,10 zł

10 osób kupiło
35
Słowenia. Inspirator podróżniczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowenia. Inspirator podróżniczy
Dostępny
335 szt.

SŁOWENIA – pomysł na idealne wakacje! Twój inspirator zaprowadzi cię w każdy zakamarek Słowenii. Nic cię nie ominie! Z nami przejdziesz w Lublanie przez Smoczy Most i sfotografujesz strzegące go słynne figury. Zakochasz się w widokach na Alpy Julijskie z Doliny Logarskiej i nigdy nie zapomnisz raftingu w cudownej dolinie Soczy. Poczujesz się jak zawodnicy na mamuciej skoczni, zjeżdżając – najbardziej stromą na świecie – kolejką tyrolską. Odkryjesz Piran – najpiękniejsze miasto słoweńskiego wybrzeża. Wspólnie z Aleksandrą Zagórską-Chabros opracowaliśmy przewodnik po kraju nazywanym Europą w miniaturze. Znajdziesz w nim rankingi atrakcji i rekomendacje autorki, knajpki polecane przez miejscowych, intuicyjną nawigację, a do wszystkich wyjątkowych miejsc doprowadzi cię rozkładana mapa. Aleksandra Zagórska-Chabros – Bałkany według Rudej, a także przewodników po Bałkanach (m.in. po Serbii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji i Czarnogórze). Gdy nie pracuje lub nie pisze – biega, jeździ na rowerze, spaceruje z psami i oczywiście podróżuje.

49,99 zł
29,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 20,00 zł

9 osób kupiło
36
Mapy twoich myśli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapy twoich myśli
Dostępny
520 szt.

Sposób, w jaki robimy notatki, albo ogranicza, albo pobudza naszą kreatywność i pamięć. Mapy twoich myśli to książka dla tych, którzy pragną wykorzystać potencjał swojego umysłu. Ten wyjątkowy podręcznik wyjaśnia fundamentalne zasady przebiegu procesów myślowych w mózgu oraz pokazuje, jak uwolnić niewykorzystaną potęgę myślenia i nią pokierować. Pozwala na to mindmapping – szczególny rodzaj notowania polegający na tworzeniu map myśli, który pobudza procesy myślowe. Dzięki użyciu słów, symboli, kolorów, rytmu i efektu trójwymiarowości uaktywniają się wszystkie ośrodki mózgu, a nie tylko obszary związane z umiejętnościami językowymi i matematycznymi, jak to się dzieje w przypadku tradycyjnego notowania linearnego. Promienista struktura map myśli, odzwierciadlająca naturalną architekturę mózgu, pozwala na błyskawiczną analizę i syntezę idei, a także znacznie skraca czas notowania oraz wyszukiwania w notatkach istotnych informacji. Mapy twoich myśli to nadzwyczajna pomoc dla studentów i uczniów, biznesmenów i menedżerów, nauczycieli, wykładowców, projektantów i mówców, a także wszystkich zainteresowanych ćwiczeniem swojego mózgu.

52,90 zł
34,91 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 17,99 zł

8 osób kupiło
37
Wojna Lotosowa. Tom 1. Tancerze burzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wojna Lotosowa. Tom 1. Tancerze burzy
Dostępny
207 szt.

Wojna lotosowa w zupełnie nowej odsłonie! Niesamowita trylogia fantasy osadzona w steampunkowej dystopii inspirowanej średniowieczną Japonią. Dla wszystkich fanów doskonałej gatunkowo fantastyki, dynamicznej, wartkiej akcji oraz bohaterów, których się bardzo lubi. Skażony przez przemysł krwawego lotosu świat wysp Shima zmierza ku nieuchronnej ekologicznej i społecznej katastrofie. Demony i bóstwa z japońskich mitów współistnieją z przedstawicielami wysoko rozwiniętej Gildii. Miliony poddanych niewolniczo pracują i umierają pod okrutną władzą szoguna. Młoda łowczyni na rozkaz swego szalonego władcy ma schwytać mitycznego gryfa. Spotkanie Yukiko z tą niesamowitą, inteligentną istotą staje się początkiem zmian zarówno w życiu bohaterki, jak i w historii całej krainy. „Epicka fantastyka, steampunk i japońska mitologia.” – Marissa Meyer, autorka Sagi księżycowej „Bogato skonstruowany świat, przemyślany humor, realistyczne postacie, nieprzewidywalna fabuła… Mógłbym tak wymieniać i wymieniać! Ta książka była świetna!” – Steph Sinclair, Goodreads „Cudowna. Fantastyczna. Genialna. Niemożliwa a tak prawdziwa!” – DeVi, Goodreads „Przygoda ostra jak miecz szoguna.” – Los Angeles Times Tłumacz: Paulina Braiter-Ziemkiewicz

52,99 zł
48,22 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,77 zł

9 osób kupiło
38
Miłość to pies - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Miłość to pies
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.13

Każdy wybór i każda podejmowana przez nas decyzja mówią coś o naszej tajemnej, emocjonalnej historii. Ostatnie dwadzieścia lat poświęciłam na poznawanie swoich ukrytych światów i wiele się o sobie dowiedziałam, nie będę więc tu ściemniać ani dorabiać naciąganych teorii, podkolorowanych pod publiczkę. Ktoś, kto żyjąc solo i marząc o tym, by absolutnie nic nie zakłóciło tej wolności i samosterowności, ląduje z siódemką, a w zapędach nawet z ósemką zwierzaków na pokładzie, coś sobie w ten sposób „załatwia”. Coś, co być może wymaga uleczenia, zrozumienia i… opowieści. W żadnej z moich książek nie uciekałam od tego, co we mnie i dla mnie trudne, teraz też nie będę tego robić. Oto moja opowieść o miłości, życiu na greckiej wyspie z bandą czworonogów, a także trochę o jodze, która jest częścią naszej codzienności i busolą ustawiającą nam ster. To historie z życia i wyobraźni, opowieści o wędrówce dusz ludzkich i zwierzęcych – a nawet tych należących do roślin i przedmiotów – w poszukiwaniu więzi. A że wszyscy jesteśmy dziećmi, wplotłam w nie baśnie, które może spodobają się także tym najmłodszym! Paulina Młynarska Paulina Młynarska (1970) – niezależna dziennikarka i pisarka, felietonistka, podróżniczka, businesswoman. Zaangażowana społecznie feministka i certyfikowana nauczycielka jogi. Sama o sobie mówi, że ma na koncie już sześć życiorysów, a przecież to dopiero początek. Mieszka na Krecie z trzema psami, czterema kotami i całym mnóstwem opowieści. Matka dorosłej córki. Jej profile w mediach społecznościowych śledzi ponad trzysta tysięcy osób.

44,99 zł
30,14 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,85 zł

8 osób kupiło
39
Mikołaj Kopernik. Czasy studenckie. Kraków, Bolonia, Rzym, Padwa i Ferrara (1491-1503). Miejsca - ludzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikołaj Kopernik. Czasy studenckie. Kraków, Bolonia, Rzym, Padwa i Fer...
Dostępny
36 szt.

Po raz pierwszy w historiografii autor w odrębnym opracowaniu przedstawia studenckie czasy Mikołaja Kopernika, przybliżając realia pobytu torunianina w Krakowie, Bolonii, Rzymie, Padwie i Ferrarze. Ze względu na skąpe informacje o samym Koperniku opisano środowisko, w którym przebywał, czyli miasta, uniwersytety, wspomniano o ludziach, z którymi się spotkał lub mógł spotkać, omówiono także książki, które w tym czasie nabył lub czytał. Dużo miejsca poświęcono przedstawieniu problematyki wykładów podejmowanych przez profesorów na poszczególnych uniwersytetach: sztuk wyzwolonych w Krakowie, prawa w Bolonii i Padwie oraz medycyny w Padwie. Omówiono wiele spornych kwestii, jak: pogląd o zdobyciu przez Kopernika w Padwie doktoratu z filozofii i medycyny, miejsce nauki języka greckiego, prowadzenie przez astronoma wykładów w Rzymie czy jego kontakty z malarzem Giorgionem. Całość rozważań została oparta na analizie źródeł i krytycznym wykorzystaniu wielojęzycznych opracowań.

52,00 zł
8 osób kupiło
40
Tatuaże zmywalne - stokrotki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatuaże zmywalne - stokrotki
PartyDeco
Dostępny
21 szt.

Zestaw zawiera 14 tatuaży, po 1 tatuażu z każdego wzoru.

15,66 zł
14,99 zł

Rabat 4,3%
oszczędzasz 0,67 zł

7 osób kupiło
41
Miasteczko Tarpon Springs. Tom 1. Pod słońcem Florydy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasteczko Tarpon Springs. Tom 1. Pod słońcem Florydy
Dostępny
174 szt.

Kiedy do położonego w Słonecznym Stanie miasteczka Tarpon Springs przylatuje trójka dorosłych dzieci Tony’ego Kubiaka, wychowanego w Detroit Amerykanina polskiego pochodzenia, na Florydzie robi się jeszcze goręcej. Edyta, mająca niebawem poślubić teksańskiego bogacza, Iga, mieszkająca na stałe w Nowym Jorku, i Ignacy, który jakiś czas temu wybrał Alaskę – rodzeństwo zjawia się na chrzcinach przyrodniej siostrzyczki, a z każdym dniem na jaw wychodzą nowe, skrzętnie dotąd skrywane sekrety. Piękna ciemnoskóra Malika, nowa partnerka Tony’ego, też co nieco ukrywa. Kobieta wzbudza pożądanie, otaczają ją pragnący jej mężczyźni, w tym… zakochany w niej Ignacy, który zaczyna się zachowywać coraz bardziej desperacko. Atmosfera pomiędzy bohaterami się zagęszcza… Czy Malika porzuci znacznie od siebie starszego męża? A może Ignacy nie ma u niej najmniejszych szans? W porośniętych oplątwą zakątkach ogrodu szeptem wymieniane są najświeższe nowinki. Ktoś kocha, ktoś cierpi, ktoś inny jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie... Tarpon Springs to niewielkie miasteczko. Jedno z tych, które zawsze skrywają największe tajemnice!

44,90 zł
35,02 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,88 zł

7 osób kupiło
42
Zaraza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,99 zł
32,49 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,50 zł

7 osób kupiło
43
Eksperymenty z brokatem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eksperymenty z brokatem
Lisciani
Dostępny
163 szt.

Przedstawiamy genialne eksperymenty, które pozwolą odkryć magiczną naukową moc brokatu! Młodzi naukowcy poznają bliżej rozświetlające fluidy, opalizujące party i błyszczące kryształy. Zestaw jest odpowiedni dla dzieci od 7 roku życia.

57,47 zł
51,15 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,32 zł

7 osób kupiło
44
Hiszpania. Inspirator podróżniczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpania. Inspirator podróżniczy
Dostępny
380 szt.

HISZPANIA – pomysł na idealne wakacje! Twój inspirator zaprowadzi cię w każdy zakamarek Hiszpanii. Nic cię nie ominie! Z nami przetańczysz całą noc na tętniącej życiem Ibizie, na rajskiej Minorce odpoczniesz bez tłumów, a ci, którzy dotrą do Playa de los Muertos, zobaczą najpiękniejszą plażę Andaluzji. Po dniu spędzonym nad morzem warto odkryć zakątki bajecznej Alhambry, jej pachnące ogrody, marmurowe kolumny, koronkowe sztukaterie, a wieczorem udać się do Madrytu na najlepszą w Hiszpanii tortillę de patatas. Wspólnie z Barbarą Zielińską przygotowaliśmy przewodnik po kraju Gaudíego i Sergia Ramosa. Znajdziesz w nim rankingi atrakcji i rekomendacje autorki, knajpki polecane przez miejscowych, intuicyjną nawigację, a do wszystkich wyjątkowych miejsc doprowadzi cię rozkładana mapa. Barbara Zielińska – od 2005 roku mieszka w Hiszpanii w regionie Alicante.

56,99 zł
42,17 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,82 zł

6 osób kupiło
45
Puzzle 24el Maxi Wesoła Gabi. Koci Domek Gabi 14353 Trefl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,08 zł
29,65 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,43 zł

6 osób kupiło
46
Przeogromny krokodyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeogromny krokodyl
Dostępny
183 szt.

Drżyjcie, dzieciaki! Nadchodzi przeogromny krokodyl! Burczy mu w brzuchu, idzie po ulubione smaczne kąski, a po drodze napotyka różne zwierzaki i strasznie kłapie paszczą. Czy to kłapanie wyjdzie mu na dobre? Przed wami jeden z najgłodniejszych bajkowych krokodyli z biblioteczki Roalda Dahla, autora Charliego i fabryki czekolady oraz Matyldy, w nowym, znakomitym przekładzie Michała Rusinka. Tytuł oryginalny: The Enormous Crocodile Tłumacz: Michał Rusinek

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

6 osób kupiło
47
Badminton MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Badminton MIX
Swede
Dostępny
13 szt.

Komplet do gry w badmintona. Zawiera 2 paletki i plastikową lotkę. Produkt dla osób od 3 lat. Zestaw zapakowany w worek z siateczki. Produkt występuje w kilku wersjach kolorystycznych, wybierany losowo. Cena dotyczy jednej sztuki.

12,90 zł
11,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

5 osób kupiło
48
Książka edukacyjna z puzzlami. Na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka edukacyjna z puzzlami. Na wsi
Dostępny
27 szt.

Wspaniała książka Na wsi opisuje przygody zwierząt żyjących w gospodarstwie. Czy znajdziesz je wszystkie? Jeśli nie to wesołe wierszyki oraz odgłosy zwierząt pozwolą ci je lepiej poznać. Zabawę z naszą książką umilą puzzle, dzięki którym dowiesz się, co ciekawego dzieje się na wsi i kogo tam spotkasz.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

5 osób kupiło
49
Ćwiczenia kolana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia kolana
Dostępny
36 szt.

Poradnik Ćwiczenia kolana zawiera zbiór ćwiczeń stawu kolanowego. Ćwiczenia stosowane w rehabilitacji oraz profilaktyce schorzeń kolana. Ruch jest bardzo ważnym elementem profilaktyki oraz leczenia chorób stawów. Sprawne stawy potrzebują ruchu, aby utrzymać ruchomość elastyczność oraz sprawność. Poradnik stanowi wsparcie w doborze ćwiczeń odpowiednio do sprawności stawu kolanowego.

19,10 zł
17,99 zł

Rabat 5,8%
oszczędzasz 1,11 zł

5 osób kupiło
50
Przemiany na Ziemi jako wrota do przyszłości. Część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przemiany na Ziemi jako wrota do przyszłości. Część 1
Dostępny
155 szt.

Dla Ziemi (a dla Polski w szczególności) przygotowany został świetlany plan Nowego Renesansu, pozostawiającego renesans wcześniejszy daleko w tyle. Jest jednak pewien "haczyk": pójście tą drogą wymaga zrozumienia przyczyn upadku dotychczasowego świata, a o prawdziwych przyczynach w ogóle się nie mówi. Ludzie znają uproszczenia, będące w istocie próbami wpasowania obecnych przemian w ramy wcześniejszych schematów. Jest to bardzo groźne, bo jest mechanizmem wypierania tego, co zrozumieć musimy. OGÓŁ LUDZI PRZYCZYN TYCH NIE ZNA! Temu właśnie poświęcona jest niniejsza książka, oraz oczywiście strategii wyjścia z otchłani. Jej bardzo ważną częścią jest też opis tego, co będzie się działo po epidemii, co również nie jest rozumiane (a będzie miało o wiele większy wpływ na świat i na ludzi niż ona sama). Wszystko to nie ma odpowiednika w żadnej innej publikacji. Innymi słowy, jest to jedyna w świecie książka opisująca prawdziwy mechanizm kolapsu cywilizacji, którego poznanie pozwoli zrozumieć cele na przyszłość. Ludzie bardzo by chcieli żyć w światłości, tyle że na razie nie bardzo są w stanie zrozumieć czym ona jest. Otwarcie się na to jest o tyle ważne, że w przeciwnym wypadku pustkę po dotychczasowych światopoglądach bardzo "chętnie" zapełnią różne iluzje (już zapełniają), które w istocie odetną ludzi od przyszłości. Tak będzie działał mechanizm oczyszczenia ludzkości.

55,90 zł
40,25 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,65 zł

5 osób kupiło
51
Drzewa go kochały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzewa go kochały
Dostępny
3 szt.

Gdzieś w hrabstwie Kent, w cieniu pradawnego lasu, wśród gałęzi starych buków i dębów, wśród szeleszczących z cicha liści, akompaniowane przez nieprzerwany ryk mrożącego krew w żyłach wiatru ? czai się zło, które nigdy nie zasypia, tajemnicze i nieopisane. Drzewa potrafią być zazdrosne. Drzewa potrafią równie mocno kochać, potrafią też nienawidzić. Państwo Bittacy, stare małżeństwo mieszkające na skraju odwiecznej kniei, nie zdaje sobie sprawy z zagrażającego mu niebezpieczeństwa. Nie mają pojęcia, że spomiędzy sękatych konarów i zmurszałych pni dobiega ich syreni śpiew monstrualnego kolektywu, który za cel obiera dusze wrażliwe, umysły wyczulone na niuanse kryjące się w sekretnym świecie przyrody. Algernon Blackwood (1869-1951), znany polskiemu czytelnikowi z opowiadań Wierzby oraz Wendigo, to niedoceniony twórca przejmujących historii utrzymanych w konwencji grozy i weird fiction, mistrz upiornego klimatu zainteresowany zjawiskami paranormalnymi i metafizyką związaną z filozofią przyrody. Drzewa go kochały (1912) jest powieścią jak dotąd nieznaną polskiemu odbiorcy, stanowi jednak kamień milowy w twórczości angielskiego pisarza. Pierwszy raz przetłumaczona przez dr. nauk filologicznych, Bartosza Ejzaka, a także opatrzona jego wyczerpującym posłowiem, z całą pewnością okaże się satysfakcjonującą lekturą nie tylko dla literaturoznawców, ale i pasjonatów dawnej powieści grozy.

35,99 zł
32,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,60 zł

5 osób kupiło
52
Czechy. Inspirator podróżniczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czechy. Inspirator podróżniczy
Dostępny
378 szt.

CZECHY – pomysł na idealne wakacje! Twój inspirator zaprowadzi cię w każdy zakamarek Czech. Nic cię nie ominie! Z nami zasmakujesz słynnej czeskiej kultury piwnej, zajadając się ulubionymi knedlikami. W Pradze podążysz śladem pięknej architektury i zaskakującej sztuki. Poznasz Czechy od podszewki – zgłębisz tajemniczy świat podziemnych labiryntów, krasowych jaskiń i skalnych miast. Dawkę zdrowia zapewnisz sobie, popijając leczniczą wodę w czeskich uzdrowiskach. Znane Karkonosze zobaczysz od słonecznej, łagodniejszej strony i wybierzesz się na prawdziwe safari, niedaleko polskiej granicy! Wspólnie z Dorotą Chmielewską opracowaliśmy przewodnik po kraju Milana Kundery i Franza Kafki. Znajdziesz w nim rankingi atrakcji i rekomendacje autorki, knajpki polecane przez miejscowych, intuicyjną nawigację, a do wszystkich wyjątkowych miejsc doprowadzi cię rozkładana mapa. Dorota Chmielewska – czechofilka, zakochana w Gottlandzie, wciąż chętna do zgłębiania jego tajemnic. Prowadzi autorski blog Czechofil.

54,99 zł
40,69 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,30 zł

5 osób kupiło
53
Five Nights at Freddy's: Fazbear Frights. Tom 11. Prankster - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Five Nights at Freddy's: Fazbear Frights. Tom 11. Prankster
Dostępny
320 szt.

Oto 11. tom opowiadań z serii Fazbear Frights należącej do uniwersum Five Nights at Freddy’s! Nie jest łatwo się postawić i wziąć życie w swoje ręce! Jeremiah nie chce dłużej stanowić obiektu głupich żartów współpracownika z małej firmy projektującej gry wideo. Joel odlicza dni do odejścia z rodzinnego centrum ogrodniczego, marząc o rozpoczęciu nowego życia. Aimee w końcu zbiera się na odwagę, by zostawić swoją głośną, wkurzającą przyjaciółkę w tunelu w Freddy Fazbear's Pizza. W mrocznym świecie Five Nights at Freddy's każde działanie, także to podejmowane w najlepszych intencjach, może jednak przynieść straszne konsekwencje… Nawet najbardziej nieustraszeni fani będą szczękać zębami z przerażenia!

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

5 osób kupiło
54
Rusz głową - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rusz głową
Dostępny
559 szt.

Każdy z nas dysponuje ogromnym potencjałem intelektualnym. Świetnie radzimy sobie z przyjmowaniem i zapamiętywaniem informacji… ale zazwyczaj nie mamy o tym pojęcia. Dzięki opisanym w tej książce rewolucyjnym technikom przyswajania wiedzy i usprawniania pamięci czytanie i uczenie się staną się dla ciebie zachwycającym i satysfakcjonującym doświadczeniem. W tej książce znajdziesz: • fakty i mity o funkcjonowaniu umysłu, • metody usprawniania pamięci w trakcie uczenia się oraz po jego zakończeniu, • system powtórek materiału i utrwalania wiadomości przed sprawdzianami, • techniki zwielokrotniające tempo czytania i przyswajania wiadomości. • wskazówki dotyczące bezbłędnego zapamiętywania słów. Rusz głową pozwoli ci zmobilizować do pracy obie półkule mózgu, nauczy cię szybkiego czytania przy jednoczesnym wychwytywaniu ważnych treści, a także pokaże ci, jak w efektywny sposób powtarzać materiał i przygotowywać się do sprawdzianów i egzaminów.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

5 osób kupiło
55
Maud Montgomery. Uskrzydlona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Maud Montgomery. Uskrzydlona
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.13

Najsłynniejsza biografia niezwykłej kanadyjskiej pisarki. Mary Henley Rubio twórczości Lucy Maud Montgomery poświęciła całe dekady – samo przygotowanie do druku dzienników pisarki zajęło jej ponad dwadzieścia lat. Pracując nad biografią Montgomery, przeprowadziła wiele wywiadów z ludźmi osobiście z nią związanymi – jej synem, synową, krewnymi, znajomymi, sąsiadami i służącymi. Ponadto dogłębnie przebadała bogatą korespondencję pisarki oraz prześledziła wszystkie możliwe źródła, do których zdołała dotrzeć, by rzetelnie przedstawić kontekst społeczno-historyczny życia L.M.M. Krótko mówiąc: zrobiła wszystko, co mogła, by stworzyć jak najlepszą opowieść o jej losach. W monumentalnym tomie, który mamy przyjemność po raz pierwszy zaprezentować polskim czytelnikom, Mary Henley Rubio zawarła wielowymiarowy, często zaskakujący portret Maud z Wyspy Księcia Edwarda. Pisarkę poznajemy na wszystkich etapach życia – w pozornie idyllicznym dzieciństwie, naznaczonym jednak utratą matki; pełnych pasji młodzieńczych latach, wypełnionych walką o wykształcenie i niezależność w patriarchalnym świecie; oraz dojrzałym życiu, gdy jako bestsellerowa autorka musiała łączyć opiekę nad chorym psychicznie mężem, macierzyństwo i rygorystyczny tryb pracy. Maud Montgomery. Uskrzydlona jest fascynującą, intymną opowieścią o ukochanej pisarce wielu pokoleń, daleko wykraczającą poza to, co sama wyjawiła światu. To lektura obowiązkowa każdego miłośnika jej utworów. Mary Henley Rubiojest professor emerita literatury angielskiej kanadyjskiego University of Guelph i światowej sławy badaczką twórczości Lucy Maud Montgomery. Wśród jej najbardziej znanych dzieł znaleźć można przygotowaną wspólnie z Elizabeth Waterston oksfordzką redakcję pięciu tomów dzienników pisarki, jak również wiele przełomowych opracowań dotyczących utworów Maud z Wyspy Księcia Edwarda. Uznanie przyniosło Rubio także krytyczne wydanie Ani z Zielonego Wzgórza (czy też Anne z Zielonych Szczytów), opublikowane w cenionej serii literaturoznawczej wydawnictwa W. W. Norton. Tytuł oryginalny: Lucy Maud Montgomery: The Gift Of Wings Tłumacz: Magdalena Koziej

99,99 zł
74,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 25,00 zł

4 osoby kupiły
56
Pokemon. Figurka Mimikyu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokemon. Figurka Mimikyu
Jazwares
Dostępny
224 szt.

Szukasz nowego Pokémona do swojej kolekcji? Sięgnij po Mimikyu – Pokémona w przebraniu! Ta specjalna 10 cm figurka jest wykonana z wysokiej jakości winylu, a dzięki oryginalnym detalom wygląda zupełnie ta, jakby wyskoczyła prosto z kultowego serialu animowanego o Pokémonach. Postaw tego popularnego Pokémona typu baśniowego i typu duch na biurku lub na półce, aby dotrzymywał Ci towarzystwa, gdy będziesz uczyć się o Pokémonach. Dodaj więcej 10 cm winylowych figurek Pokémon Select do swojej kolekcji i stwórz drużynę dobrze wyszkolonych Pokemonów.

61,99 zł
58,89 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,10 zł

4 osoby kupiły
57
Polesie 4215 "Faworyt" wywrotka+szufelka, grabki i foremki w siatce mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polesie 4215 "Faworyt" wywrotka+szufelka, grabki i foremki w siatce mi...
Polesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

Samochód-wywrotka z akcesoriami do piasku. Zabawka wykonana jest z wysokiej jakości materiału bezpiecznego dla dzieci. Pojazd nadaje się do zabawy zarówno na dworze, jak i w domu. Samochód jest wygodny do przewożenia piasku, a dzięki grabkom i łopatce maluchy z łatwością załadują piach na przyczepę. Samochód sprawdzi się także do przewożenia różnych dziecięcych skarbów. Zabawka występuje w 2 wariantach i zapakowana jest w siatkę. Sprzedana oddzielnie. Zestaw zawiera: wywrotkę, grabki, łopatkę oraz 2 foremki. Wymiary opakowania: 16,5 x 10 x29,5 cm. Wiek: 1+

16,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,91 zł

4 osoby kupiły
58
Guardians Of The Galaxy. Volume 3: Awesome Mix, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Guardians Of The Galaxy. Volume 3: Awesome Mix, CD
różni, Universal Music Polska
Dostępny
302 szt.

Lista utworów: 1. Creep (Acoustic Version) - Performed by Radiohead 2. Crazy On You - Performed by Heart 3. Since You Been Gone - Performed by Rainbow 4. In the Meantime - Performed by Spacehog 5. Reasons - Performed by Earth, Wind and Fire 6. Do You Realize?? - Performed by The Flaming Lips 7. We Care a Lot - Performed by Faith No More 8. Koinu no Carnival (From Minute Waltz) - Performed by EHAMIC 9. I'm Always Chasing Rainbows - Performed by Alice Cooper 10. San Francisco - Performed by The Mowgli's 11. Poor Girl - Performed by X 12. This Is the Day - Performed by The The 13. No Sleep Till Brooklyn - Performed by Beastie Boys 14. Dog Days Are Over - Performed by Florence + The Machine 15. Badlands - Performed by Bruce Springsteen 16. I Will Dare - Performed by The Replacements 17. Come and Get Your Love - Performed by Redbone

64,90 zł
63,60 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,30 zł

4 osoby kupiły
59
Piraci z Wysp Szczęśliwych 2 Wielka maskarada - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

4 osoby kupiły
60
Książka edukacyjna z puzzlami. Dzikie zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka edukacyjna z puzzlami. Dzikie zwierzęta
Dostępny
26 szt.

Wspaniała książka Dzikie zwierzęta opisuje przygody zwierząt żyjących w dżungli. Czy znajdziesz je wszystkie? Jeśli nie to wesołe wierszyki oraz odgłosy zwierząt pozwolą ci je lepiej poznać. Zabawę z naszą książką umilą puzzle, dzięki którym dowiesz się, co ciekawego dzieje się w świecie dzikich zwierząt.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

4 osoby kupiły
61
Monsteressa. Tom 2. Monstressa T.7. Pożeraczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Monsteressa. Tom 2. Monstressa T.7. Pożeraczka
Dostępny
21 szt.

Trwają przygotowania do kolejnej wojny, ale to bitwy toczone o serca i dusze są najbardziej niebezpieczne. Podczas gdy Tuya walczy o swoją przyszłość, Maika i Zinn trafiają do niewoli, gdzie odkrywają bolesne sekrety z przeszłości! Z kolei młody Kippa może być jedyną nadzieją świata na teraźniejszość. Album zawiera zeszyty serii "Monstress" #36-41. NAGRODY 5 x Nagroda Eisnera 3 x nagroda Hugo 2 x British Fantasy Award Nagroda Harveya NOMINACJE 5 x Nagroda Eisnera British Fantasy Award Tytuł oryginalny: Monstress Vol. 7: Devourer Ilustrator: Sana Takeda Tłumacz: Paulina Braiter

64,90 zł
55,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,73 zł

4 osoby kupiły
62
Tatuaże zmywalne Kotki 12szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatuaże zmywalne Kotki 12szt
PartyDeco
Dostępny
51 szt.

Tatuaże zmywalne Kotki, mix wzorów i kolorów, zestaw zawiera 12 tatuaży, po 1 tatuażu z każdego wzoru.(1 op. / 12 szt.)

15,66 zł
14,99 zł

Rabat 4,3%
oszczędzasz 0,67 zł

4 osoby kupiły
63
Skradziona Korona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skradziona Korona
Dostępny
141 szt.

Julka jest współczesną księżniczką, która wraz z rodzicami i bratem mieszka w zamku. Któregoś dnia ginie jej korona. Wszyscy rzucają się w wir poszukiwań, ale nie Julka - ona spędza ten czas, skacząc po drzewach i bawiąc się w błocie. Gdzie podziała się korona? Kto stoi za jej zniknięciem?

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

4 osoby kupiły
64
Latawiec smok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Latawiec smok
Swede
Dostępny
54 szt.

Kolorowy latawiec z wizerunkiem smoka do puszczania podczas słonecznych, trochę wietrznych dni. Produkt zapakowany w przezroczysty worek. Produkt dla dzieci od 3 lat.

18,68 zł
16,99 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,69 zł

4 osoby kupiły
65
Moc przyciągania bogactwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moc przyciągania bogactwa
Dostępny
3360 szt.

Masz prawo do bogactwa! Książka autora bestsellera POTĘGA PODśWIADOMOśCI Jak sprawić, by bogactwo płynęło do ciebie szerokim strumieniem? Każdy chce być bogaty. Joseph Murphy opisuje prawdziwe źródła bogactwa i obfitości. Dostatek każdy nosi w sobie, nieważne czy w dobrych, czy złych czasach. Okoliczności życia nie mają na to wpływu. Dlaczego jedni są smutni, a inni szczęśliwi? Dlaczego niektórzy są radośni i żyją w bogactwie, a inni są ubodzy i wiecznie niezadowoleni? Jak to się dzieje, że ktoś jest pełen obaw i strachu, a ktoś inny - wiary i pewności siebie? Dlaczego jedni mieszkają w pięknych, wygodnych domach, a inni męczą się w niezwykle skromnych warunkach? Czemu ktoś jest genialny w pracy, którą wykonuje, a ktoś inny całe życie się trudzi, ale nie osiąga niczego wartościowego? Książka w prosty sposób wyjaśnia, dlaczego często spotyka nas odwrotność tego, czego pragniemy. Zawiera wiele łatwych do zastosowania technik i metod postępowania, aby osiągnąć prawdziwy dobrobyt. Joseph Murphy, doktor religioznawstwa, filozofii i praw. Prekursor i krzewiciel pozytywnego myślenia. Autor wielu bestsellerowych poradników na temat wiary w niezwykłą moc umysłu i ducha.

29,99 zł
23,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

4 osoby kupiły
66
Bestiariuszek - zeszyt do kolorowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestiariuszek - zeszyt do kolorowania
Dostępny
189 szt.

Bestiariuszek – zeszyt do kolorowania to znakomita propozycja dla tych najmłodszych, których pasjonują historie o mitycznych krasnoludach i słowiańskich stworkach. W kolorowance znajdziemy ilustracje 14 słowiańskich stworzonek. Obok oryginalnego rysunku danego karzełka znajdziemy szablon do samodzielnego pokolorowania. Dzięki temu każde dziecko będzie mogło w swojej wersji zbliżyć się do oryginału lub przeciwnie – nadać obrazkowi własne barwy, zmieniając jego dotychczasowy charakter.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

3 osoby kupiły
67
Roboty i drony - dawno temu, teraz i w przyszłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roboty i drony - dawno temu, teraz i w przyszłości
Dostępny
167 szt.

Przygotuj się do badania głębin oceanów, dalekiego kosmosu i wszystkiego po drodze! Wybuchy wulkanów, nietoperze wampiry, upierzone welociraptory i dużo więcej czeka na ciebie w naukomiksach! Roboty są wszędzie: w fabrykach, samochodach, telefonach i w powietrzu. Nawet w naszych domach! Na dodatek powstały dużo wcześniej, niż ci się wydaje! Towarzyszą ludziom, pomagają im i ochraniają ich od wieków. Od maszyn serwujących herbatę w feudalnej Japonii po współczesne łaziki badające powierzchnię Marsa. Mechaniczny ptak Pouli, jeden z najstarszych robotów, odkryje przed wami wiele interesujących faktów: skąd się wzięły roboty, jak działają i co robią w tej niezwykłej książce! Mairghread Scott – autorka animacji i komiksów. Napisała m.in.: Marvel Universe Guardians of the Galaxy, Transformers: Till All Are One, Transformers: Windblade, Wonder Woman 75th Anniversary Special #1 oraz The City on the Other Side. Jacob Chabot – bestsellerowy rysownik nominowany do Eisner Award. Najbardziej znany jako twórca komiksów o Spongebobiei Simpsonach oraz autor książki The Mighty Skullboy Army.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

3 osoby kupiły
68
Alex Ferguson. Być liderem wyd. 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

3 osoby kupiły
69
Dziurkacz 12k metalowy niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziurkacz 12k metalowy niebieski
Office
Dostępny
22 szt.

dziurkacz do 12 kartek mechanizm i obudowa metalowe głębokość wsuwania kartek: 12mm odstęp pomiędzy dziurkami: 80mm średnica dziurki: 5,5mm ogranicznik formatu: A4,A5,A6,888 antypoślizgowa plastikowa nakładka na podstawę wskaźnik środka strony posiada blokadę ramienia w postaci wyjmowanego plastikowego ogranicznika na dziurkaczu nadrukowana nazwa marki pakowany po 1szt. w katonowe pudełko gwarancja 5 lat kolor: niebieski

14,39 zł
12,99 zł

Rabat 9,7%
oszczędzasz 1,40 zł

3 osoby kupiły
70
Materac dmuchany jednoosobowy, 185x76x22 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Materac dmuchany jednoosobowy, 185x76x22 cm
Bestway
Dostępny
3 szt.

Dmuchany materac turystyczny w kolorze granatowym pokryty jest z jednej strony welurem. Nadaje się zarówno do użytku wewnętrznego jak i zewnętrznego. Może posłużyć jako materac podczas wyjazdu nad wodę lub jako zapasowe łózko dla gości. Materac jest jednoosobowy, ma zawór szybkiego pompowania, przez co bardzo łatwo i szybko można go przygotować do użytku. Dane techniczne: • materiał: PCW/ welur, • wymiary: 185.0 x 76.0 x 22.0 cm, • do użytku zewnętrznego i wewnętrznego, • zawór szybkiego pompowania, • maksymalne obciążenie: 120 kg, • pokrycie: flokowane, • miejsca do spania: pojedynczy. Czas napełniania: 110 sekund Waga: 2.6 kg Wymiary opakowania: 35.0 x 30.5 x 5.5 cm

59,99 zł
3 osoby kupiły
71
Życie wieczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie wieczne
Dostępny
9 szt.

Jezus przyszedł na ziemię nie tylko po to, aby nas zbawić, lecz także w tym celu, aby rozbudzić w naszych sercach tęsknotę za niebem. Z całą mocą podkreślił, że ludzkość nie posiada rzeczy, którą mogłaby położyć na szali obok królestwa niebieskiego jako jego równowartość. Skoro rzeczy tak się mają, to w niejednym umyśle mogą się zrodzić ważne pytania: Czy człowiek żyjący w doczesności zdolny jest na tyle poznać ten przyszły świat, aby za nim zatęsknić i uczynić go swoim skarbem? Czy jest możliwe, by przylgnąć sercem do tajemnic nieba i dać za nie wszystko inne? Autor Księgi Mądrości zapewnia nas, że dla nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka, uczynił go obrazem swej własnej wieczności (Mdr 2, 23). Warto więc już teraz, zanim wejdziemy w progi przyszłego życia, zachwycić się tajemnicami wieczności w Bogu, bo On będzie naszym domem na zawsze.

13,37 zł
9,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 3,38 zł

3 osoby kupiły
72
Gestapo w Polsce Tajniki szpiegostwa III Rzeszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gestapo w Polsce Tajniki szpiegostwa III Rzeszy
Kowalski Jan, StoryBox
Dostępny
43 szt.

Przed wybuchem II wojny światowej Polskę i Niemcy oficjalnie łączyły przyjazne relacje. Pod płaszczykiem dyplomatycznego porozumienia III Rzesza przez lata sumiennie przygotowywała się jednak do zbrojnej napaści na Rzeczpospolitą Polską. Publikacja ?Gestapo w Polsce. Tajniki szpiegostwa III Rzeszy? przybliża praktyki stosowane przez komórki wywiadowcze na terenie naszego kraju. Autor opisuje działania dywersyjne i sabotażowe agresora, zdradza metody i środki, jakimi posługiwali się hitlerowcy, a także przybliża relacje łączące Polaków z mniejszością niemiecką zamieszkującą polskie miasta.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

3 osoby kupiły
73
Holandia. Inspirator podróżniczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Holandia. Inspirator podróżniczy
Dostępny
364 szt.

HOLANDIA – pomysł na idealne wakacje! Twój inspirator zaprowadzi cię w każdy zakamarek Holandii. Nic cię nie ominie! Z nami otulisz się zapachem tulipanów i żonkili w największym na świecie ogrodzie kwiatowym Keukenhof, przyjrzysz się dziełom wielkich mistrzów złotego wieku w Kwartale Muzeów, odkryjesz tajemnice sześciennych domów Rotterdamu oraz ich niecodziennego umeblowania. Wieczorem rozsmakujesz się w egzotycznej kuchni ze wszystkich stron świata i spróbujesz rzemieślniczego piwa Brouwerij ?t IJ wstarym wiatraku. Wspólnie z Aleksandrą Barszczewską opracowaliśmy przewodnik po kraju rowerów. Znajdziesz w nim rankingi atrakcji i rekomendacje autorki, knajpki polecane przez miejscowych, intuicyjną nawigację, a do wszystkich wyjątkowych miejsc doprowadzi cię rozkładana mapa. Aleksandra Barszczewska – antropolożka kultury, felietonistka (m.in. „Skarpa Warszawska”, „Kontynenty”), pilotka wycieczek i autoryzowana przewodniczka miejska. Obecnie dzieli swój czas między Polskę a niemiecko-holenderskie pogranicze.

49,99 zł
36,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,00 zł

3 osoby kupiły
74
Potęga geografii, czyli jak będzie wyglądał w przyszłości nasz świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga geografii, czyli jak będzie wyglądał w przyszłości nasz świat
Marshall Tim, StoryBox
Dostępny
56 szt.

W swojej poprzedniej książce Tim Marshall przekonał czytelników, że żeby zrozumieć, co się dzieje na świecie, trzeba spojrzeć na mapę. I chociaż od czasu jej premiery geografia się nie zmieniła, uległ zmianom nasz świat. Tym razem Marshall próbuje zajrzeć w przyszłość i analizuje dziesięć regionów, które będą kształtować globalną politykę. Dowiesz się, dlaczego kryzys w Sahelu może wkrótce doprowadzić do kolejnej fali uchodźców do Europy; dlaczego kraje Bliskiego Wschodu nie powinny wiązać swojej przyszłości z ropą; dlaczego wschodnia część Morza Śródziemnego będzie jednym z najbardziej niebezpiecznych punktów zapalnych w XXI stuleciu; oraz dlaczego kolejne światowe starcie może rozegrać się nie na powierzchni Ziemi. *** ?Marshall napisał kolejny wybitny przewodnik po współczesnym świecie, w którym mistrzowsko tłumaczy, co i dlaczego musimy o nim wiedzieć? Peter Frankopan. *** ?Fascynująca lektura, przystępnie napisana analiza i jedna z najlepszych książek tego roku?. ?Daily Mirror? *** ?Książki Marshalla spodobają się każdemu, kto chce rozumieć świat i zmieniające się sojusze, które nim rządzą. (...) Marshall przygląda się kilku regionom, omawiając ich historię, aktualną sytuację i prognozy na przyszłość. Mądra i zwięzła analiza współczesnej sytuacji geopolitycznej?. ?Geographical?

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

3 osoby kupiły
75
Dom na Wschodniej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom na Wschodniej
Dostępny
402 szt.

Wznowienie debiutanckiej powieści Sabiny Jakubowskiej, autorki bestsellerowych Akuszerek. Powieść, której akcja rozgrywa się w małej lokalnej społeczności, skrywającej wiele tajemnic. „Jesteśmy tu nowi i jesteśmy dziwni dla innych. Nikt nie oczekiwał, że będzie inaczej. Tylko dlaczego, zamiast wmieszać się w tłum, zaprzyjaźniamy się z jeszcze dziwniejszymi?” Doro wraz z matką i młodszą siostrą przeprowadzają się na podkrakowską wieś. W pobliskim domu na Wschodniej mieszka ekscentryczna starsza pani, dwójka licealistów i mała dziewczynka. Kim jest Emma i jej podopieczni? Jakie tajemnice kryje ich dom? Wspólnie z nowymi przyjaciółmi Doro spróbuje rozwikłać sekret starego klucza i sznura korali. Tymczasem jego matka pracuje jako położna i próbuje poukładać sobie życie, mierząc się z pełną wyzwań codziennością. Skąd ma wziąć siłę, aby zacząć wszystko od nowa?

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
76
Zerwane zaręczyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zerwane zaręczyny
Dostępny
164 szt.

Czy Elinor, dziedziczka fortuny, otruła córkę ogrodnika, która odebrała jej narzeczonego? Na pewno w rozpaczy życzyła jej śmierci... Sąd skazał Elinor, ale Herkules Poirot nadal uparcie bada sprawę. Czy chodzi o spadek, czy o niewyjaśnioną tajemnicę rodzinną? Detektyw toczy walkę z czasem, własnymi wątpliwościami oraz ze świadkami, którzy kłamią przy filiżance angielskiej herbaty... Niektórzy w dobrej wierze, jak zakochany w Elinor lekarz. Czy niesmaczna pasta łososiowa oraz zwodniczy zapach czerwonej róży bez kolców przeszkodzą Herkulesowi odkryć zabójcę?

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

4 osoby kupiły
77
Cyferkowe kolorowanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyferkowe kolorowanki
Dostępny
185 szt.

Seria książek edukacyjnych Cyferkowe Kolorowanki to publikacja skierowana dla najmłodszych czytelników. Dzięki zastosowaniu ciekawych oraz różnorodnych ćwiczeń z elementami zabawy wprowadza dziecko w świat cyfr. W książeczce zastosowano ćwiczenia kodowane, które stanowią niezbędny element nauki koncentracji oraz logicznego myślenia. Dołączony arkusz z naklejkami uatrakcyjnia zabawę z publikacją.

9,79 zł
6,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 2,80 zł

3 osoby kupiły
78
My Little Pony. Kucyk Zipp Storm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. Kucyk Zipp Storm
Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Odkryj kucyki z pięknymi ruchomymi skrzydłami! W zestawie z kucykiem znajdują się tematyczne akcesoria inspirowane postacią, a także grzebyk do czesania długich, miękkich włosów. Sprawdź niespodzianki ukryte pod skrzydłami i baw się świetnie! Wysokość kucyka: ok. 14.0 cm

135,99 zł
122,39 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,60 zł

3 osoby kupiły
79
Norwegia. Inspirator podróżniczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Norwegia. Inspirator podróżniczy
Dostępny
387 szt.

NORWEGIA – pomysł na idealne wakacje! Twój inspirator zaprowadzi cię w każdy zakamarek Norwegii. Nic cię nie ominie! Z nami wyruszysz w rejs, aby podziwiać skaliste brzegi fiordów. Na dalekiej Północy doświadczysz białych nocy i zobaczysz zorzę polarną. Zamieszkasz w lodowym hotelu, a kolację zjesz 5 metrów pod wodą. Podążysz śladami legendarnych górskich trolli, poznasz tradycje wikingów, a dla dawki adrenaliny przejedziesz się psim zaprzęgiem. Wspólnie z Magdaleną Hawańczak opracowaliśmy przewodnik po kraju wikingów. Znajdziesz w nim rankingi atrakcji i rekomendacje autorki, knajpki polecane przez miejscowych, intuicyjną nawigację, a do wszystkich wyjątkowych miejsc doprowadzi cię rozkładana mapa. Magdalena Hawańczak – w Norwegii od2009 r. Kocha ten kraj za piękną, dziką przyrodę, ciszę i spokój. Uwielbia odkrywać jego nowe zakątki i docierać w mniej znane miejsca. Prowadzi autorski blog Magdyland – Polka w Norwegii.

56,99 zł
42,17 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,82 zł

3 osoby kupiły
80
Grecja. Inspirator podróżniczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grecja. Inspirator podróżniczy
Dostępny
372 szt.

GRECJA – pomysł na idealne wakacje! Twój inspirator zaprowadzi cię w każdy zakamarek Grecji. Nic cię nie ominie! Z nami odpoczniesz na najpiękniejszych plażach z białym piaskiem i turkusową wodą. Udasz się na górską wędrówkę na szczyt Olimpu, by odwiedzić samego Zeusa, lub poznasz sztukę pisania ikon w majestatycznych Meteorach. W Atenach zwiedzisz antyczne ruiny i zobaczysz efektowną zmianę warty przed parlamentem. W tajemniczych Delfach Pytia zdradzi, co kryje przyszłość, a na malutkiej Skopelos podążysz śladami bohaterów filmu Mamma Mia! Wspólnie z Marcinem Pietrzykiem opracowaliśmy przewodnik po kraju Homera. Znajdziesz w nim rankingi atrakcji i rekomendacje autora, knajpki polecane przez miejscowych, intuicyjną nawigację, a do wszystkich wyjątkowych miejsc doprowadzi cię rozkładana mapa. Marcin Pietrzyk – dyplomowany przewodnik po Grecji, który od ponad 25 lat mieszka w Salonikach. Na swoim blogu mojahellada.pl, jak również podczas wycieczek pokazuje turystom fascynujące greckie zakątki.

59,99 zł
44,39 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,60 zł

3 osoby kupiły
81
Baoudouin i Fabiola - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baoudouin i Fabiola
Dostępny
7 szt.

Każde małżeństwo ma swoją własną historię. A gdy małżonkowie są zarazem królem i królową, ich historia należy do Historii. Bernadette Chovelon opisała życie króla Baudouina i jego żony Fabioli od chwili ich romantycznego pierwszego spotkania do śmierci, która ich rozdzieliła. Odkryła przed nami nie tylko ich działalność publiczną w obliczu wydarzeń, które wstrząsały historią Belgii w drugiej połowie XX wieku, ale też ich życie wewnętrzne, życie z Bogiem. Książka ta jest jedyna w swoim rodzaju, gdyż podkreśla, że najsilniejszą więzią, jaka łączyła tych dwoje niezwykłych ludzi, była ich relacja z Bogiem i dar z siebie dla bliźnich. Nie można było chować pod korcem ich duchowości przeżywanej we dwoje, tak bardzo jest ona promieniująca i inspirująca dla zwykłych małżonków, którzy odważą się wejść na drogę wspólnej świętości! Bernadette Chovelon (ur. 1934), francuska filozof i doktor filologii francuskiej, autorka wielu biografii znanych postaci i współautorka słuchowisk radiowych. Otrzymała formację w quipes Notre-Dame o. Henri Caffarela. Wraz z mężem Bernardem Chovelonem jest autorką kilku książek na temat małżeństwa i rodziny. Współpracuje też z paryskim stowarzyszeniem literatów Association Lire Autrement.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2 osoby kupiły
82
Rzeka człowieczej nadziei ku oceanowi wieczności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeka człowieczej nadziei ku oceanowi wieczności
Dostępny
5 szt.

Naśladowcę Chrystusa można porównać do rzeki toczącej wody ewangelicznej nadziei, czyli oczekiwań zakotwiczonych w niebieskim Ojcu. Od Niego spodziewa się tego wszystkiego, co w swym Synu obiecał odnośnie życia doczesnego i wiecznego. Jest przecież Bogiem wiernym, a Jego słowo nigdy nie zwodzi, nie wprowadza w błąd. Rzeka nadziei złożonych w ojcowskim Sercu jest bardzo konkretna. Ma własne źródła i długi, bogaty w różnorodność, bieg. Płynąc ku swemu przeznaczeniu, ku boskiemu oceanowi wieczności, napotyka rozliczne trudności. I chociaż w znacznej mierze decydują one o jej linii, to nigdy nie są w stanie zatrzymać jej wód. Warto więc zapytać o źródła nadziei: Gdzie wytryskują i jakie noszą nazwy? Trzeba też uświadomić sobie, jakie przeszkody stają na drodze jej nurtu i co wnoszą w finalny jej kształt.

13,37 zł
9,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 3,38 zł

2 osoby kupiły
83
Mały Geniusz. Poznaj ciało człowieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Geniusz. Poznaj ciało człowieka
Lisciani
Dostępny
174 szt.

Nauka poprzez doskonałą zabawę! Ten niezwykły zestaw umożliwia młodym naukowcom odkrycie sekretów ludzkiego ciała dzięki realistycznemu modelowi szkieletu, który po złożeniu należy umieścić na specjalnej podstawce. W opakowaniu znajdują się również 4 modele anatomiczne oraz plakat pokazujący mięśnie i narządy.

57,47 zł
51,15 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,32 zł

2 osoby kupiły
84
Mafia sycylijska Prawdziwa historia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mafia sycylijska Prawdziwa historia
Płotkowska Anna, StoryBox
Dostępny
46 szt.

Temat sycylijskiej mafii od dawna wzbudza gorące emocje i stanowi inspirację dla wielu twórców zainteresowanych tą tajemniczą organizacją silnie związaną ze strukturami władzy i biznesu. Jednych z nas już samo słowo ?mafia? napawa strachem, drugich fascynuje i pozwala puścić wodze fantazji na temat mafijnego honoru i postępowania według ściśle określonego kodeksu. Jak jednak wygląda to w rzeczywistości? Niniejszy audiobook przedstawia historię i proces rozwoju sycylijskiej mafii, jednocześnie odsłaniając przed słuchaczem prawdziwy obraz włoskiej Cosa Nostry. Przybliża przyczyny powstania tej potężnej organizacji przestępczej, omawia ukształtowaną przez dekady strukturę i zasady funkcjonowania. Wskazuje, jakimi metodami mafia z biegiem lat poszerzała swoje wpływy i eliminowała przeciwników. Jeśli zastanawiasz się, skąd sycylijska Cosa Nostra czerpie swoje dochody, jak przebiega rytuał przyjęcia nowych członków albo jak wygląda siedem reguł udanego biznesu według bossów mafii, jest to publikacja dla Ciebie. Dowiesz się z niej także, w jaki sposób mafia sabotuje państwo, jakie działa przeciw niej wytaczają politycy, a także który z tzw. ?capo dei capi? był najbrutalniejszym z sycylijskich bossów.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

2 osoby kupiły
85
Komentarz do Konstytucji RP art. 23, 64 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komentarz do Konstytucji RP art. 23, 64
Dostępny
9 szt.

W prezentowanym tomie komentarza do Konstytucji RP poddano analizie treść dwóch artykułów, tj. art. 23 i 64. Przy omawianiu pierwszego z tych artykułów analizie zostały poddane takie problemy, jak: charakterystyka działalności rolniczej w Polsce na tle tendencji w rozwoju rolnictwa w Polsce i Unii Europejskiej, pojęcie gospodarstwa rodzinnego w ustawodawstwie zwykłym, konstytucyjna koncepcja gospodarstwa rolnego, uregulowania szczególne dotyczące gospodarstwa rodzinnego. Jako ciekawostka został dodany punkt o ustroju rolnym w prawie rzymskim. Z kolei część dotycząca art. 64 zawiera omówienie następujących kwestii: konstytucyjna i cywilistyczna koncepcja prawa własności, ochrona prawa własności, ograniczenia prawa własności, prawo własności a dziedziczenie oraz na końcu tej części dodany został punkt o prawie własności w prawie rzymskim.

48,00 zł
39,36 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,64 zł

2 osoby kupiły
86
Casus Brema - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

2 osoby kupiły
87
Albania. Inspirator podróżniczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Albania. Inspirator podróżniczy
Dostępny
368 szt.

ALBANIA – pomysł na idealne wakacje! Twój inspirator zaprowadzi cię w każdy zakamarek Albanii. Nic cię nie ominie! Z nami zwiedzisz w Tiranie galerię sztuki stworzoną w bunkrze przeciwatomowym, a na miejskim targu zaopatrzysz się w kultowe pamiątki i pyszną rakiję. W górach poczujesz się częścią dzikiej przyrody, a przypływ adrenaliny zapewni ci kanioning w rwących rzekach i wodospadach. W Ksamilu i Sarandzie odnajdziesz raj na ziemi – wszystko dzięki piaszczystym plażom, lazurowej wodzie i oszałamiającym krajobrazom. Wspólnie z Roksaną Nowak opracowaliśmy przewodnik po Kraju Orłów. Znajdziesz w nim rankingi atrakcji i rekomendacje autorki, knajpki polecane przez miejscowych, intuicyjną nawigację, a do wszystkich wyjątkowych miejsc doprowadzi cię rozkładana mapa. Roksana Nowak – w Albanii od ponad 12 lat. Żona Albańczyka, matka dwóch córek. Pracuje na uniwersytecie we Wlorze. Od pięciu lat prowadzi bloga Albania po polsku.

56,99 zł
42,17 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,82 zł

2 osoby kupiły
88
Malowanki dla dzieci 4/2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanki dla dzieci 4/2023
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Czasopismo dla dzieci kochających zwierzęta.

9,83 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,5%
oszczędzasz 0,84 zł

1 osoba kupiła
89
Kredki do malowania twarzy 12szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki do malowania twarzy 12szt
PartyDeco
Dostępny
22 szt.

Kredki do malowania twarzy, zestaw zawiera 12 sztuk w kolorze: czarnym, białym, czerwonym, żółtym, ciemnozielonym, niebieskim, jasnoniebieskim pomarańczowym, różowym, fioletowym, brązowym, szarym.(1 op. / 12 szt.)

18,25 zł
16,99 zł

Rabat 6,9%
oszczędzasz 1,26 zł

2 osoby kupiły
90
Przyglądam się zwierzętom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Przyglądam się zwierzętom
Dostępny
537 szt.

Przyjrzyj się zwierzętom. W tej książce znajdziesz lusterko. Ta książeczka z pewnością uatrakcyjni dziecku poznawanie różnych gatunków zwierząt. Ciekawa oprawa graficzna i żywe zdjęcia ułatwią maluchowi zapamiętywanie nowych słów oraz ich znaczeń. Dzięki lusterku dziecko będzie mogło przyglądać się światu. Zabawie nie będzie końca!

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

2 osoby kupiły
91
Bajeczki na dobranoc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajeczki na dobranoc
Dostępny
1024 szt.

Przystępnie napisane i ślicznie zilustrowane bajki, idealne do czytania przed snem.Dzieci z przyjemnością posłuchają takich klasycznych opowieści, jak: Kot w Butach, Czerwony Kapturek, Piękna i Bestia.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
92
Przyglądam się emocjom i uczuciom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Przyglądam się emocjom i uczuciom
Dostępny
580 szt.

Przyjrzyj się swoim emocjom i uczuciom! W tej książce znajdziesz lusterko. Jak wyglądają radość, smutek, zaskoczenie? Ta książeczka z pewnością uatrakcyjni dziecku poznawanie emocji i uczuć. Dzięki lusterku maluch będzie mógł się sobie przyjrzeć i odkryć swoje przeróżne oblicza. A ciekawa oprawa graficzna i żywe zdjęcia ułatwią zapamiętywanie nowych słów oraz ich znaczeń.

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

3 osoby kupiły
93
Blizna. Wstrząsająca biografia lidera zespołu Red Hot Chili Peppers - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blizna. Wstrząsająca biografia lidera zespołu Red Hot Chili Peppers
Dostępny
133 szt.

Młodzieńcze lata Anthony'ego Kiedisa, lidera jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie, są doskonałym materiałem na książkę. Blizna to wspomnienie tamtych szalonych lat wypełnionych muzyką, seksem, narkotykami i imprezami. To opowieść o pogoni za silnymi wrażeniami, o życiu na krawędzi i o poszukiwaniu upustu dla posiadanych zasobów energii. Bez zbędnego koloryzowania, bez taniego ubarwiania rzeczywistości, za to z odpowiednią dozą szczerości powstała biografia człowieka, którego muzyka i ogromna pasja zaprowadziły na szczyty sławy. Oto moja relacja z tamtych czasów, a także historia o tym, jak chłopak, który urodził się w Grand Rapids w stanie Michigan, przeniósł się do Hollywood i na końcu tęczy znalazł więcej, niż mógł udźwignąć. Oto moja historia, wszystkie blizny i cała reszta. – Anthony Kiedis

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

2 osoby kupiły
94
Dogodna chwila - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,00 zł
18,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,01 zł

2 osoby kupiły
95
Serwetki Betoniarka 16x13cm 20szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serwetki Betoniarka 16x13cm 20szt
PartyDeco
Dostępny
22 szt.

Serwetki papierowe Betoniarka, mix kolorów, wymiary po rozłożeniu ok. 32 x 26 cm, wymiary po złożeniu ok. 16 x 13 cm.(1 op. / 20 szt.)

15,56 zł
14,99 zł

Rabat 3,7%
oszczędzasz 0,57 zł

2 osoby kupiły
96
Wężowy ołtarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wężowy ołtarz
Kowalczuk Halina, StoryBox
Dostępny
31 szt.

Joanna od prawie dwudziestu lat pracuje w korporacji, jest doświadczonym, ale niedocenianym pracownikiem. Kiedy już zaczyna myśleć, że to się nigdy nie zmieni, firma wysyła ją na szkolenie dla wypalonych zawodowo, które odbywa się w malowniczej Białej Kamiennej u podnóża Tatr. Joanna poznaje tam niezwykłych ludzi i tajemnicze miejscowe legendy. Dostaje propozycję pracy nie do odrzucenia i? szansę na miłość. Będzie jednak musiała odpowiedzieć sobie na pytanie, czego naprawdę chce w życiu, a także stawić czoła całkiem realnemu niebezpieczeństwu. Kto sprawi, że serce Joanny zacznie być szybciej? Czy będzie gotowa otworzyć się na uczucie? I czy można rozmawiać z wężami?

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

2 osoby kupiły
97
Drastic Symphonies. CD + Blu-ray Disc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drastic Symphonies. CD + Blu-ray Disc
Def Leppard, Universal Music Polska
Dostępny
66 szt.

77,90 zł
76,34 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,56 zł

2 osoby kupiły
98
Anatomia człowieka Repetytorium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anatomia człowieka Repetytorium
Dostępny
187 szt.

Repetytorium z "Bochenka" to sktócona forma najlepszego i najdokładniejszego podręcznika - pięciotomowej ,,Anatomii człowieka? Adama Bochenka i Michała Reichera. Reprezentujący trzy pokolenia anatomów - autorzy - usystematyzowali i zebrali w jedną całość najważniejsze zagadnienia z zakresu anatomii. W efekcie powstał zaktualizowany podręcznik, który dla studentów kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego będzie niezastąpiony do powtórki materiału, a dla studentów innych kierunków medycznych ? podstawowy do nauki anatomii człowieka.

204,00 zł
189,72 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 14,28 zł

2 osoby kupiły
99
Świat Teresy i Jana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Teresy i Jana
Dostępny
14 szt.

W trakcie moich badań odkryłem, jak bardzo różnorodna jest grupa ludzi zainteresowanych studiowaniem życia i dzieł Jana od Krzyża, a jeszcze bardziej Teresy od Jezusa. Naturalnie należą do niej osoby pragnące pogłębić swoją wiarę i modlitwę. Ale dwoje Doktorów karmelitańskich budzi również zainteresowanie studentów wielu dyscyplin naukowych: teologii i duchowości, historii Kościoła i zakonów w Hiszpanii, języka i literatury hiszpańskiej oraz problematyki kobiecej (a także, jak sądzę, wielu innych). Mam nadzieję, że ta praca okaże się pożyteczna dla nich wszystkich. Zrozumienie Teresy i Jana w ich kontekście jest niezbędne dla każdego poważnego czytelnika, który dzięki temu uniknie wczytywania w ich życie i dzieła swoich własnych kulturowych i religijnych przekonań. Mark OKeefe OSB Mark OKeefe OSB, jest benedyktyńskim mnichem i kapłanem z Arcyopactwa św. Meinrada w stanie Indiana w USA. Jest profesorem teologii moralnej w Seminarium i Szkole Teologicznej św. Meinrada, a w latach 1996-2008 był jej rektorem. Posiada doktorat z teologii, ze specjalizacją w teologii moralnej na Katolickim Uniwersytecie Ameryki. Ojciec OKeefe jest autorem dziewięciu książek z zakresu teologii moralnej, etyki chrześcijańskiej i kapłaństwa, jak również innych licznych opublikowanych prac. Służył również jako kapelan, a od 1987 roku jest konsultantem ds. etyki medycznej w Memorial Hospital w Jasper, w Indianie. Jego zainteresowanie duchowością karmelitańską, szczególnie Doktorami Kościoła, Janem od Krzyża i Teresą od Jezusa, doprowadziło go do odbycia kilkuletnich specjalistycznych studiów z duchowości w Avila, w Hiszpanii.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2 osoby kupiły
100
Polesie 35523 Zestaw do piasku nr 290 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polesie 35523 Zestaw do piasku nr 290
Polesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

Zestaw do piasku z motywami morskimi. W zestawie: wiaderko do robienia zamku, szufelka, grabki, 4 foremki Występuje w 2 wariantach (sprzedawane oddzielnie) Wymiary opakowania: 15 x 20 cm Wiek: 1+

13,90 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,5%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
Wróć do góry