hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.04.20

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 20 kwietnia 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Odczuwania architektury (Steen Eiler Rasmussen), na drugim Zapominamy. O działaniu pamięci i zaletach niepamiętania (Scott A. Small). Kolejny produkt to Biblia opowiedziana i objaśniona (Jean-Michel Billioud) oraz Skrzydła Hani (Natalia Przeździk).
1
Odczuwania architektury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odczuwania architektury
Dostępny
310 szt.

Nowe wydanie klasycznej już książki poświęconej relacjom architektury i zmysłów. Duński architekt w prosty, bezpośredni sposób opowiada o tym, czym jest otaczająca nas przestrzeń, co stanowi o jakości miejsc, w których żyjemy, na czym polega urok niektórych budynków. Interesuje go nie tylko aspekt przestrzenny, pisze także o kontrastach między pustką i pełnią, kolorach i planach, skali i proporcji budynków, świetle i światłocieniach, rytmie i brzmieniu architektury. Lektura tej książki jest sama w sobie zmysłowym doznaniem: zawiera ponad sto pięćdziesiąt fotografii, w większości wykonanych przez autora, a styl Rasmussena odwołującego się do codziennych doświadczeń i zwykłych ludzkich przeżyć jest bezpretensjonalny, pełen nieco staroświeckiego uroku.

49,00 zł
29,89 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,11 zł

47 osób kupiło
2
Zapominamy. O działaniu pamięci i zaletach niepamiętania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Zapominamy. O działaniu pamięci i zaletach niepamiętania
Dostępny
23 szt.

Znów nie wiesz, gdzie są twoje klucze? Nie szkodzi! Do niedawna powszechnie uważano, że zapominanie nie odgrywa żadnej korzystnej roli. Z najnowszych badań w dziedzinie psychologii, neurobiologii i medycyny wynika jednak, że proces ten nie jest usterką czy zakłóceniem pracy mózgu. Potrzebujemy go, by umysł funkcjonował wydajniej i elastyczniej. Doktor Scott A. Small, wybitny neurolog, od wielu lat koncentruje się na badaniu osób, które doświadczają patologicznych problemów z pamięcią. W przystępny sposób objaśnia działanie mechanizmu zapominania i jego związek z PTSD, autyzmem czy chorobą Alzheimera. W przeciwieństwie do stanów nieprawidłowych naturalny proces zapominania ma liczne zalety. Wspomaga funkcje poznawcze i kreatywność, uwalnia od lęku, cierpienia i bólu. Autor udowadnia, że choć pojawienie się chwilowej luki w pamięci może być frustrujące, to właśnie dzięki niej podejmujemy trafniejsze decyzje i łatwiej zapamiętujemy nowe doświadczenia. Równowaga między zapominaniem a pamięcią pozwala nam żyć w ciągle zmieniającym się świecie. Kiedy więc następnym razem będziesz się zastanawiać, gdzie odłożyłeś książkę Zapominamy, pamiętaj, że odrobina niepamięci dobrze nam robi.

48,00 zł
34,08 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,92 zł

37 osób kupiło
3
Biblia opowiedziana i objaśniona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia opowiedziana i objaśniona
Dostępny
374 szt.

Książka przedstawia 60 najważniejszych postaci i wątków Starego i Nowego Testamentu: od historii o Adamie i Ewie, Mojżeszu, królu Dawidzie czy Hiobie, po narodziny, nauczanie i śmierć Jezusa. Każda z opowieści opatrzona jest krótkimi, ciekawymi objaśnieniami, które pozwalają czytelnikowi zrozumieć jej kontekst historyczny, społeczny i kulturowy, a także pokazują codzienność ludzi żyjących w omawianej epoce. Książka skierowana jest do osób wierzących, ale także tych, które uznają Biblię za ważny tekst kultury, który po prostu należy znać, i chcą tę wiedzę przekazać dzieciom. Stanowi ona echo współczesnych duchowych rozważań i może być punktem odniesienia i przewodnikiem biblijnym dla całej rodziny. Konsultacja merytoryczna oryginalnego tekstu: Ośrodek Teologiczny w Poitiers. Książkę poleca ojciec Roman Bielecki – dominikanin, redaktor naczelny miesięcznika „W Drodze”: „Najlepsze historie można opowiadać tak, że czytelnik ziewa znudzony. Ale można też zrobić to w tak znakomity sposób jak duet Billioud i Georges. Nie tracąc z oczu biblijnego tekstu, fantastycznie odmalowali emocje, które trudno zobaczyć, słuchając o Hiobie, Józefie Egipskim czy ucieczce do Egiptu. Czytałem i oglądałem zaskoczony ich umiejętnością zauważenia tego, co kryje się między świętymi słowami. Nie przeszkadzało mi nawet to, że znam finał każdej opowiedzianej przez nich historii. Nie dajmy się zwieść, że to książka dla dzieci. Zapewniam, że dorośli też nie będą zawiedzeni!”

79,00 zł
52,14 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 26,86 zł

35 osób kupiło
4
Skrzydła Hani - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skrzydła Hani
Dostępny
310 szt.

Marzenia są po to, by je spełniać! Ośmioletnia Hania marzy o kilku rzeczach – chciałaby w końcu przestać chorować, rozwikłać zagadkę tajemniczego zniknięcia jej taty i nauczyć się kochać apodyktyczną babcię. Jednak jej największym marzeniem są skrzydła, które pomogą jej w końcu wznieść się ponad nieśmiałość i lęk, tak bardzo utrudniające jej życie. Bardzo chciałaby, by takie skrzydła wyrosły również jej mamie, która samotnie zmagając się z wychowaniem córeczki, już zapomniała, że ona także potrafi bujać w obłokach. Czy wyjazd na wakacje do domku w górach zmieni to, co tak bardzo przeszkadza Hani w byciu szczęśliwą? Wraz z Hanią wybierzcie się w cudowną podróż, podczas której wszystko jest możliwe. Na wyprawę do niezwykłego świata dziewczęcych marzeń zaproszone są szczególnie te dziewczynki, które tak jak Hania mają bujną wyobraźnię, kochają zwierzęta i przyrodę, a przede wszystkim potrafią marzyć! Z pewnością mogą dołączyć do nich także mamy i babcie, pamiętają swoje młodzieńcze zachwyty książkami Lucy Maud Montgomery. To może być najlepsza wakacyjna przygoda w waszym życiu!

39,90 zł
23,54 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 16,36 zł

33 osoby kupiły
5
Zbuduj swój drugi mózg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbuduj swój drugi mózg
Dostępny
527 szt.

Uporządkuj swoje informacje, znajduj je w kilka sekund i uwolnij swoją kreatywność! Po raz pierwszy w historii możemy sięgać do wiedzy w każdej chwili, z każdego miejsca na świecie. Nigdy nie było lepszego czasu na naukę i doskonalenie się. Jednak zamiast wchodzić na szczyty swoich możliwości, często czujemy, że toniemy pod nieustannym napływem informacji. Do tego nasza pamięć bywa ograniczona i niedoskonała. Czy jest więc sposób na skuteczne przechowywanie informacji? Tiago Forte, ekspert w dziedzinie osobistej produktywności pokazuje, jak w prosty sposób można stworzyć swój system zarządzania wiedzą, zwany inaczej drugim mózgiem. To nic innego jak pewnego rodzaju wysyłanie wiadomości do samego siebie, po którą sięgasz dopiero w tym momencie, gdy jest ci potrzebna. Dzięki cyfrowym narzędziom z naszego codziennego otoczenia i proponowanym technikom poprawisz swoją pamięć, zwiększysz produktywność i wykorzystasz twórczy potencjał w swoim życiu! Ta to prawdziwy fenomen, po który sięgają czytelnicy na całym świecie! Przetłumaczona na 17 języków i dostępna w 21 krajach na całym świecie! „Zbuduj swój drugi mózg to coś więcej niż kolejna metoda na produktywność – to instrukcja przetrwania, która pomaga radzić sobie ze złożonością współczesnego życia”. – Chris Guillebeau, autor Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracji „Tiago wziął pod lupę najlepsze praktyki przechwytywania informacji z zewnątrz, które pozostawiają nasze głowy otwarte na efektywne myślenie i kreatywność. Jest to dobrze napisany, przekonujący i użyteczny podręcznik, który pozwala zachować jasność umysłu” – David Allen, autor Getting Things Done

49,90 zł
30,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,46 zł

29 osób kupiło
6
Autoterapia. Sto dni do szczęśliwego życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autoterapia. Sto dni do szczęśliwego życia
Dostępny
89 szt.

Żyj pełniej. Spokojniej. Nareszcie szczęśliwie! Szybkie tempo pracy, niepewna przyszłość, stres, nieprzepracowane trudne epizody z dzieciństwa, konflikty z bliskimi – wszystko to negatywnie oddziałuje na psychikę. Cierpimy, chorujemy, życiową energię zużywamy na przetrwanie. I na szukanie pomocy w coraz dłuższych kolejkach do psychiatrów i terapeutów. Albo też, jeśli warunki i koszty leczenia są dla nas nieakceptowalne, zgłaszamy się po ratunek do znachorów, którzy obiecują, że w magiczny sposób wyprowadzą nas na prostą. Zaraz, zaraz. A gdyby tak, korzystając z zasobów, które już posiadamy, z małą pomocą skutecznego poradnika pokonać napotkane przeszkody, jakie rzuca nam los, otoczenie i – przede wszystkim – własna psychika? To książka przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą żyć spokojniej, pełniej i szczęśliwiej. Można z niej korzystać samodzielnie lub potraktować ją jako wsparcie podczas terapii ― to zależy od indywidualnej potrzeby. W stu składających się na ten przewodnik krótkich rozdziałach-sesjach znajdziesz szereg technik i narzędzi, które pomogą Ci przebudować w dobrą stronę utrwalone przez lata negatywne mechanizmy myślenia i działania. Ważne! Z sesji nie musisz korzystać codziennie ani odbywać ich po kolei – tempo i charakter pracy zależą od Ciebie.

59,00 zł
37,76 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 21,24 zł

29 osób kupiło
7
104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem
Dostępny
295 szt.

Czy podróżowanie kończy się, gdy na świecie pojawia się mały człowiek i wywraca nasze życie do góry nogami? Niekoniecznie! Jest to dopiero początek nowej i zupełnie innej przygody! Inne potrzeby, inne zainteresowania, inne priorytety. Nagle ważniejszy od zwiedzania muzeum staje się plac zabaw, a zamiast wyjścia do polecanej restauracji idziemy na lody. W tym wszystkim jest też wiele przestrzeni na odkrywanie nowych lub już nam znanych miejsc, ale z perspektywy dziecka. I to właśnie o tym jest ta książka: o miejscach, do których warto wybrać się podczas rodzinnych wycieczek.

69,00 zł
44,85 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 24,15 zł

28 osób kupiło
8
Ida sierpniowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ida sierpniowa
Dostępny
4043 szt.

Powieść o brzydkiej, chudej, rudej i nieszczęśliwie zakochanej dziewczynie. Idusia Borejko ucieka z rodzinnych wakacji nad jeziorem i, by nie umrzeć z głodu, zatrudnia się jako dama do towarzystwa u starszego pana, który ma wnuka przecudnej urody. Ida ratuje życie nie tylko wnukowi, ale i małym złośliwcom Lisieckim, którzy wyzywali ją od rudych kościotrupów, zostaje także bohaterką tragiczną: na drodze do jej szczęścia staje piękna blondynka... Ida sierpniowa otrzymała Harcerską Nagrodę Literacką w konkursie młodych czytelników w 1982 roku.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

25 osób kupiło
9
Śmierć w obrzędach, zwyczajach i wierzeniach ludu polskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć w obrzędach, zwyczajach i wierzeniach ludu polskiego
Dostępny
436 szt.

Jak nasi przodkowie pojmowali umieranie, śmierć i życie pozagrobowe Z bolesnym osłupieniem spoglądamy na zwłoki drogich osób — trwogę zaś budzi w sercu pewność, że i nam naznaczony kres wędrówki ziemskiej. Wzdraga się bowiem na myśl tę najpotężniejszy z instynktów — żądza życia. Henryk Biegeleisen, ceniony polski etnograf i historyk literatury polskiej, opisuje rodzime obrzędy dotyczące śmierci i pogrzebu, których korzenie niejednokrotnie sięgają czasów przedchrześcijańskich. Uwagę poświęca również duszy, która po opuszczeniu ciała trafia w zaświaty. Przybliża także sposób, w jaki zajmowano się zwłokami przed pochówkiem oraz opisuje rytuały grzebania zmarłych. Śmierć w obrzędach, zwyczajach i wierzeniach ludu polskiego to fascynująca książka o tym, jak niegdyś postrzegano umieranie, jak wyglądał kult zmarłych, wreszcie jak wyobrażano sobie życie pozagrobowe i relacje zaświatów ze światem żywych. Wiara w umrzyki, groźne duchy i upiory towarzyszyła ludziom od zawsze, a w niektórych miejscach przetrwała do dziś. Dzieło Biegeleisena nie tylko przybliży czytelnikowi znaczenie niektórych obrzędów, ale także ukaże ich sens, częstokroć dziś już niezrozumiały albo wręcz nieznany, i uświadomi, że jakkolwiek nie zmieniałaby się mentalność ludzi i postrzeganie różnych spraw – nawet „wysoki stopień kultury nie jest zdolny odjąć grozy tajemniczemu misterium śmierci”.

64,90 zł
39,59 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 25,31 zł

21 osób kupiło
10
Ale drzewa! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
23,54 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 16,36 zł

18 osób kupiło
11
Rozmyślania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmyślania
Dostępny
1138 szt.

(…) Często powtarza się alegoryczne powiedzenie, że w osobie Marka Aureliusza „filozofia zasiadła na tronie”: urzeczywistnił się Platoński ideał władcy-filozofa. W cesarskiej tytulaturze Marka Aureliusza obok tytułów związanych ze zdobyczami militarnymi pojawił się przydomek „filozof”. (…) Hypomnemata [Rozmyślania] Marka Aureliusza różnią się jednak znacznie od innych tego typu zapisków. Nie są tylko zbiorem własnych i cudzych myśli, nagromadzeniem aforyzmów i cytatów. Są dialogiem z samym sobą, solilokwium dyscyplinującym myśli i kształtującym piszącego moralnie. Są rekolekcjami. Ćwiczeniami duchowymi uprawianymi według ustalonej metody, zgodnie ze stoicką doktryną. Ze Wstępu redakcji

17,90 zł
12,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 4,91 zł

18 osób kupiło
12
Bilet do nieistnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bilet do nieistnienia
Dostępny
241 szt.

Bilet do nieistnienia to zbiór ponad 100 mikroopowiadań, których akcja toczy się współcześnie w naszej rzeczywistości, a niekiedy trochę poza nią lub obok niej. Ich bohaterami są być może nasi znajomi, krewni, sąsiedzi… Przyglądamy się epizodom z życia małżonków i kochanków, rodziców i dzieci, osób samotnych i uwikłanych w skomplikowane relacje emocjonalne, tych z nieustannym apetytem na życie i tych szykujących się już do odejścia na zawsze. I podziwiamy autora zbioru za dar obserwacji oraz umiejętność scharakteryzowania ludzkich zachowań i problemów w kilkunastu akapitach, napisanych z życzliwym zrozumieniem dla naszych słabości, niekiedy z filozoficznym dystansem, niekiedy z przymrużeniem oka, często zakończonych zaskakującą pointą. I może wśród tej galerii postaci oraz mozaiki różnych przypadków rozpoznamy też gdzieś samych siebie?

52,00 zł
34,32 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 17,68 zł

21 osób kupiło
13
Kwaidan. Demony japońskiego folkloru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwaidan. Demony japońskiego folkloru
Dostępny
489 szt.

„Kwaidan” znaczy „opowieści niesamowite” – przerażające historie o duchach i demonach, nawiedzeniach i egzorcyzmach zaczerpnięte z japońskiego folkloru. Wyjątkowy zbiór subtelnych, a zarazem upiornych opowiadań o zjawiskach nadprzyrodzonych z dawnych czasów. Szkice świata nierzeczywistego, ale napawające poczuciem duchowego realizmu. Budząc grozę, mają zarazem stanowić przestrogę i refleksję nad ułomną ludzką naturą, pokazać tajemną drogę wiodącą z powrotem do równowagi pomiędzy światami żywych i umarłych. Historie te wychwalają męstwo i poświęcenie, hołubią gościnność i prawdomówność, hołdują rzetelnej pracy. Opowiadając m.in. o Yuki-onnie, czyli kobiecie śniegu, albo o bezuchym mnichu Hōichim, przeszły już do kanonu podań ludowych. Opowieści zgromadzone i spisane przez Lafcadio Hearna – człowieka Zachodu, który przyjął Japonię za swoją ojczyznę – dowodzą, że w odpowiedniej formie literatura grozy może stać się arcydziełem. Zbiór uzupełniają trzy eseje na temat owadów i ich związku z wierzeniami japońskimi. Zakorzenione w tradycji, przyprawiające o dreszcz opowieści grozy z Kwaidanu stanowią nieodłączną część dziedzictwa Japonii stale obecną w literaturze, filmie czy komiksie. Wielokrotnie inspirowały twórców współczesnej kultury i popkultury. Każdy zainteresowany yōkai i yūrei po prostu powinien je znać. Lafcadio Hearn (wł. Patricio Lafcadio Tessima Carlos Hearn, a w j. japońskim: Yakumo Koizumi; 1850- 1904) – pisarz tworzący w języku angielskim i japońskim, znany głównie z opisów kultury i folkloru Japonii. Spośród wielu jego książek najsłynniejszy jest właśnie zbiór legend i opowieści niesamowitych Kwaidan. W czternastym roku po przybyciu do Japonii Hearn zmarł, ciesząc się sławą „japońskiego pisarza narodowego”.

49,90 zł
30,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,46 zł

14 osób kupiło
14
20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku. Tom 8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku. Tom 8
Dostępny
278 szt.

Kolejna (po PLUTO i MONSTERze) seria Naokiego Urasawy debiutuje w Polsce. To opowieść o przyjaźni, marzeniach, dzieciństwie, dorastaniu, ale przede wszystkim pop-kulturowa uczta, gdzie nawiązania do wydarzeń z XX wieku wypełniają kolejne kartki. Akcja skacze między dekadami drugiej połowy ostatniego stulecia poprzedniego millenium, ukazując kolejne zmiany społeczne. 20th Century Boys - Chłopaki z XX wieku to zdobywca całego wachlarza nagród japońskich i najważniejszych światowych - Festiwalu w Angouleme oraz Eisnera (aż dwukrotnie!).

69,99 zł
46,89 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 23,10 zł

14 osób kupiło
15
Krowa Matylda nie chce się kąpać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krowa Matylda nie chce się kąpać
Dostępny
290 szt.

Krowa Matylda nie chce się kąpać to nowa wersja znanej i lubianej przez czytelników książki o sympatycznej krowie i jej przyjaciołach – tym razem w formacie zeszytowym. Podczas wspólnych harców krowa Matylda i jej przyjaciele z gospodarstwa bardzo się pobrudzili. Przed snem wszyscy muszą się porządnie umyć! Matylda nie ma na to ochoty. Wystarczy, że tylko trochę się opłucze. Gospodyni jednak nie ustępuje i chwyta ogrodowy wąż. Zaczyna się zabawa…

14,90 zł
9,99 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 4,91 zł

12 osób kupiło
16
Filozofia form symbolicznych. Część trzecia: Fenomenologia poznania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozofia form symbolicznych. Część trzecia: Fenomenologia poznania
Dostępny
132 szt.

W trzecim i ostatnim tomie Filozofii form symbolicznych przedstawione zostały najważniejsze elementy, niejako szkielet misternego systemu stworzonego przez Ernsta Cassirera. Pierwszorzędnym zagadnieniem tego tomu jest ogólnie pojęta świadomość rozumiana jako specyficzna funkcja poznawczo-syntetyzująca, kształtująca różnorodność świata kultury. Cassirer schodzi tu na podstawowy, źródłowy poziom poznania, wykazując, że także warstwa postrzeżeń zmysłowych nie jest chaotyczną feerią wrażeń i doznań, lecz zawsze jest już w jakiś sposób ustrukturyzowana. Otrzymujemy tu – stosunkowo rzadko dotąd eksplorowany w polskich badaniach – oryginalny projekt fenomenologii: fenomenologii konkurencyjnej względem ujęć Husserla, Heideggera, Schelera czy Merleau-Ponty’ego. Zawarte w tomie rozważania oparte są – jak zwykle u Cassirera – na olbrzymim materiale empirycznym, konfrontowane z wynikami badań zaczerpniętych z najróżniejszych dziedzin nauki, a także wiodącymi koncepcjami filozoficznymi jego czasów. Sprawia to, że mamy do czynienia z jednym z najbardziej imponujących i wszechstronnych oraz najlepiej uargumentowanych dzieł dwudziestowiecznej filozofii, które systematyzuje z punktu widzenia konsekwentnego transcendentalizmu przeszłe, współczesne Cassirerowi oraz wszelkie możliwe dokonania ludzkiego ducha. (Przemysław Parszutowicz)

73,90 zł
51,73 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 22,17 zł

11 osób kupiło
17
Kto by pomyślał - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto by pomyślał
Dostępny
349 szt.

Tęskniła do bycia zaopiekowaną. Rzadko zdarzały się jej chwile słabości, lecz czasem przychodził taki moment, że chciała poczuć się małą, bezbronną kobietką, którą ktoś się zajmie i zaopiekuje. Przez chwilę, przez pół dnia… Karolina po czterech latach małżeństwa wreszcie rozwiodła się z przemocowym mężem. Pomimo że jej najbliższa przyjaciółka namawia ją do nawiązywania nowych kontaktów, ona nie ma ochoty spotykać się z mężczyznami. Jest szczęśliwa, żyje spokojnie, zmieniła pracę, więc znajduje czas na ukochane przejażdżki rowerowe wzdłuż plaży. Pewnego poranka wszystko się zmienia, gdy podczas jednej z nich taranuje ją rozpędzony mężczyzna i kobieta ląduje w szpitalu. Oburzona dzwoni na policję i ze zdziwieniem dowiaduje się, że sprawcą wypadku był… policjant. Karolina jeszcze nie wie, że właśnie rozpoczął się nowy rozdział jej życia.

47,90 zł
29,70 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,20 zł

10 osób kupiło
18
Dzwonek do roweru, Mandalorian Grogu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzwonek do roweru, Mandalorian Grogu
SEVEN POLSKA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Duży i głośny dzwonek metalowy ułatwi poruszanie się rowerem po zatłoczonych drogach i chodnikach. Jest wykonany z solidnych materiałów. Średnica: 8.0 cm

32,99 zł
30,35 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,64 zł

8 osób kupiło
19
Radzić sobie z rakiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Radzić sobie z rakiem
Dostępny
53 szt.

Wsparcie psychologiczne w chorobie nowotworowej W Polsce każdego dnia średnio 450 osób dowiaduje się, że ma nowotwór. Taka diagnoza często jest traktowana jak wyrok. Pojawiają się lęk o przyszłość, strach przed cierpieniem i śmiercią, smutek, gniew. Elizabeth Cohn Stuntz i Marsha M. Linehan z własnego doświadczenia wiedzą, jak trudne, wyniszczające i przytłaczające jest życie z rakiem. Autorki, wykorzystując założenia terapii dialektyczno-behawioralnej, opracowały program pomocy psychologicznej dla pacjentów onkologicznych. Strategie szczegółowo opisane w książce pomogą zrozumieć reakcję na wiadomość o chorobie, realnie ocenić sytuację, by podjąć odpowiednie leczenie, a także lepiej radzić sobie z przytłaczającymi emocjami. Stuntz i Linehan wyjaśniają, jak skutecznie komunikować swoje potrzeby zarówno bliskim, jak i personelowi medycznemu, wskazują drogę do akceptacji dolegliwości psychicznych i fizycznych oraz odnalezienia sensu w cierpieniu. Radzić sobie z rakiem będzie wsparciem dla osoby chorej i jej bliskich na każdym etapie leczenia, pomoże przetrwać najtrudniejsze momenty oraz znaleźć spokój i ukojenie. Dzięki tej książce dowiesz się: • jak stawić czoło strachowi, smutkowi i złości, nie pozwalając, aby cię obezwładniły; • w jaki sposób zachować nadzieję, nie stosując mechanizmu wyparcia; • co zrobić, by podtrzymać bliskie relacje, kiedy brak ci sił na zadbanie o siebie.

43,50 zł
30,89 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 12,61 zł

8 osób kupiło
20
Latawiec ptak 105cm mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Latawiec ptak 105cm mix
Pro Kids
Dostępny
53 szt.

Miks wzorów, towar wysyłany losowo. Cena za sztukę. Duży latawiec jednolinkowy Ptak ma aż 140 cm rozpiętości skrzydeł. Latawiec Orzeł da wiele godzin zabawy dla dzieci i dorosłych w wietrzne dni. ma żyłkę nawiniętą na wygodny uchwyt do sterowania. Latawiec jest łatwy do złożenia w kilka minut. Zestaw zawiera: latawiec,stelaż,żyłkę na szpulce.

7,80 zł
6,99 zł

Rabat 10,4%
oszczędzasz 0,81 zł

8 osób kupiło
21
Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści
Dostępny
301 szt.

Drzewo to barwna podróż przez świat słowiańskich mitów – zapomniany, tajemniczy, ale jakże intrygujący. Nasi przodkowie, jak wszystkie narody, posiadali własną mitologię. Przez stulecia snuli fascynujące opowieści o powstaniu świata, narodzinach człowieka. Przekazywane z pokolenia na pokolenie mity pomagały zrozumieć zjawiska zachodzące w przyrodzie i miejsce człowieka w otaczającym go świecie. Łukasz Wierzbicki, autor takich bestsellerów, jak Afryka Kazika, Dziadek i niedźwiadek, czy Machiną przez Chiny, sięgnął w swej najnowszej książce po te właśnie najdawniejsze z opowieści, daleko starsze niż legendy o Smoku Wawelskim czy Piaście Kołodzieju. Odtworzył je i przybliżył młodemu Czytelnikowi. „Świat narodził się z jaja. Człowiek powstał z wiechcia słomy. Zakuty w łańcuch Weles miota się w podziemnej krainie. Bociany przynoszą ludzkie dusze wprost z niebiańskiego Wyraju”. Poetycki opis stworzenia świata to pierwszą część książki. W drugiej znajdziemy trzy opowieści z pogranicza mitów i baśni. W specjalnym dodatku dociekliwy Czytelnik przeczyta, z jakich dokumentów historycznych, źródeł naukowych, podań i tradycji ludowych korzystał autor podczas pracy nad książką. Całość ilustruje kilkadziesiąt klimatycznych fotografii połączonych z realistycznymi grafikami Wojciecha Nawrota.

49,90 zł
33,43 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 16,47 zł

7 osób kupiło
22
The Adventures of Sherlock Holmes / Przygody Sherlocka Holmesa. Czytamy w oryginale - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Adventures of Sherlock Holmes / Przygody Sherlocka Holmesa. Czytam...
Dostępny
344 szt.

Adaptacja w wersji angielsko-polskiej Seria wydawnicza "czytamy w oryginale" zawiera adaptacje największych dzieł literatury światowej w wersji dwujęzycznej, przeznaczonej dla uczących się języka angielskiego. Adaptacja opowiadań Arthura Conan Doylea The Adventures of Sherlock Holmes. Przygody Sherlocka Holmesa została przygotowana z myślą o czytelnikach na poziomie średnio zaawansowanym, jednak dzięki obecności polskiego tłumaczenia z książki korzystać mogą również początkujący w nauce języka angielskiego.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

7 osób kupiło
23
Książka Legendy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka Legendy
Dostępny
20 szt.

Wiesz dlaczego Wanda nie chciała wyjść za mąż? Kiedy obudzą się rycerze spod Giewontu i czy warto szukać kwiatu paproci? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w książce Legendy, która jest inspirowana dawnymi opowieściami. Podczas interaktywnej lektury poznasz świat pradawnych słowiańskich legend i posłuchasz ludowych piosenek. Na każdej stronie odkryjesz wiele legendarnych postaci, które opowiedzą ci swoją historię. Fantastyczne ilustracje rozbudzą dziecięcą wyobraźnię, a dodatkowe zadania specjalne zachęcą najmłodszych do kreatywnych działań. Książka zawiera 1600 nagrań Uwaga: Elektroniczne pióro Albik nie jest zawarte w książce. Sprzedawane jest osobno.

89,99 zł
80,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,00 zł

8 osób kupiło
24
Syrakuriozalnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syrakuriozalnie
Dostępny
84 szt.

Syrakuzy są bezpretensjonalne. To nie Wenecja z armią oszukańczych restauratorów i natrętnych gondolierów. Nie muszę łapać się za portfel ani uważać na słowa - jestem tu szanowanym gościem. Najbardziej ujmuje mnie szczerość, z jaką mieszkańcy przyjmują komplementy. Lubią, gdy ktoś ich docenia. Nawet jeśli nie władają angielskim, ich język ciała mówi: grazie! Dwie butelki sycylijskiego wina za dziesięć euro - po co płacić więcej, skoro lokalne jest dobre. Właściciel sklepu za rogiem jest nad wyraz cierpliwy. Nie ponagla. Pozwala mi wybierać. Zachodzę do niego codziennie. Nie znam jego imienia, ale uśmiech z pewnością zapamiętam. Żartujemy na migi. Prosi, żebym odwiedził go znowu. Zatrzymujemy się u przyjaciół. Mieszkają niedaleko placu św. Filipa, z kościołem, który kiedyś był synagogą. W jego podziemiach znajduje się ponoć najstarsza mykwa w Syrakuzach. To dawna dzielnica żydowska. Internetowy sygnał gubi się w renesansowych murach.

22,00 zł
14,99 zł

Rabat 31,9%
oszczędzasz 7,01 zł

6 osób kupiło
25
Marvel Spidey Amazing Friends. Figurka 10 cm, Czarna Pantera z pojazdem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marvel Spidey Amazing Friends. Figurka 10 cm, Czarna Pantera z pojazde...
Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Spidey i super kumple są gotowi na ekscytujące przygody! Dzięki figurkom i pojazdom inspirowanym serialem animowanym „Spidey i super kumple” dostępnym na Disney Junior, możesz wyruszyć razem z nim! Wszystkie postaci, nawiązujące swoim wyglądem do serialu, można umieścić w dołączonych pojazdach – zabawa stanie się jeszcze bardziej ekscytująca. Zbierz całą kolekcję! Wysokość figurki: 10.0 cm

85,99 zł
77,39 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,60 zł

6 osób kupiło
26
Testosteron. Klucz do męskości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testosteron. Klucz do męskości
Dostępny
118 szt.

Mężczyznami rządzi testosteron. To od niego zależą zachowanie, styl życia, zdrowie, a nawet wierność lub jej brak w związku. I oczywiście ochota na seks. Problem niedoboru testosteronu z roku na rok dotyczy coraz młodszych panów. W swoim gabinecie autorka każdego dnia spotyka ludzi koło trzydziestki, z problemami wywołanymi niskim poziomem hormonu – malejącą potencją, stanami depresyjnymi. Ludzi zmęczonych wspinaczką po szczeblach kariery czy zmaganiami we własnych firmach – bez napędu i ochoty do życia. Większość z nich zżera stres i wygórowana ambicja, aspiracje rodziców czy partnerek. To wszystko odciska piętno na męskości, pozbawiając panów ich najważniejszego paliwa – testosteronu. Ba, potrafią sobie nawet zaszkodzić, żyjąc, wydawałoby się, zdrowo! Na przykład uprawieniem sportu. Bo testosteron niektórych dyscyplin, choćby popularnego biegania, zwyczajnie nie lubi. Okazuje się, że gwałtowny spadek tego hormonu jest odnotowywany w całej męskiej populacji, skutkiem tego jest zanik plemników. Czy to oznacza wizję świata, w którym kobiety obywają się bez mężczyzn? Czy scenariusz kultowej „Seksmisji” stanie się rzeczywistością? Gatunkowi „mężczyźni” pozostało naprawdę niewiele czasu… Ewa Kempisty-Jeznach, doktor nauk medycznych i certyfikowany lekarz medycyny męskiej, obrazowo tłumaczy, jak funkcjonują faceci, i pomaga zrozumieć przyczyny konkretnych zachowań i reakcji. Tę książkę powinien znać każdy mężczyzna i przeczytać każda kobieta. Dzięki temu w wielu związkach pojawi się znacznie więcej empatii i miłości. Dr n. med. Ewa Kempisty-Jeznach ukończyła Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, przez pięć lat pracowała w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami macierzystej uczelni. W 1981 roku wyjechała do Niemiec, gdzie założyła prywatną klinikę, w której przepracowała trzydzieści dwa lata, zdobywając kolejne stopnie specjalizacji. Jest internistą, specjalistą chorób ogólnych, jedynym w Polsce certyfikowanym lekarzem medycyny męskiej, autorką książek Książka tylko dla mężczyzn, Chorzy ze stresu, Chorzy ze stresu 2 a także częstym gościem programów telewizyjnych i radiowych jako ekspertka w wielu dziedzinach medycyny holistycznej, a szczególnie medycyny męskiej. Pracuje jako kierownik medyczny Kliniki Wellness w prywatnym szpitalu Medicover w Warszawie, gdzie udziela konsultacji pacjentom z Polski i zagranicy.

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

5 osób kupiło
27
Topper Bride to be różowe złoto 17.5 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Topper Bride to be różowe złoto 17.5 cm
PartyDeco
Dostępny
30 szt.

Topper Bride to be w kolorze różowego złota, wysokość ok. 17.5 cm.

12,98 zł
11,99 zł

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,99 zł

5 osób kupiło
28
Explore! guide light Albania - przewodnik + mapa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Explore! guide light Albania - przewodnik + mapa
Dostępny
116 szt.

Dzikie zakątki Gór Przeklętych, sielska dolina Valbony, bezdroża w paśmie Korab. Szumiące strumienie i wodospady. Echa starożytności w Butrincie, Apollonii i Durrs, osmańskie twierdze, zdobione freskami cerkwie, zabytkowe meczety, wszechobecne schrony. Rejs po jeziorze Koman, emocjonujący rafting w kanionie Osum, spacer zaułkami urokliwych starych miast Gjirokastry i Beratu. Śródziemnomorskie słońce i plaże Adriatyku, tętniące życiem kurorty na Riwierze Albańskiej. Pyszne ryby i owoce morza, doskonała jagnięcina pod każdą postacią i oczywiście kawa, której aromat spowija uliczki każdej albańskiej miejscowości. Odkryj Albanię z nową, wyjątkową serią explore! guide light. To prawdziwy niezbędnik w podróży. Konkretne i zajmujące opisy zarówno głównych atrakcji, jak i mniej znanych, ale wartych uwagi miejsc, układają się w gotowe trasy zwiedzania. Ciekawostki z różnych dziedzin są idealnym dopełnieniem całości. Sprawdzone informacje praktyczne pozwolą zaplanować udany urlop, a szczegółowe i rzetelne mapy pomogą odnaleźć się w każdym miejscu. Do publikacji dołączona jest również dwustronnie laminowana, składana mapa opracowana specjalnie na potrzeby przewodnika.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

5 osób kupiło
29
17 Pułk Ułanów Wielkopolskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17 Pułk Ułanów Wielkopolskich
Dostępny
37 szt.

Nowowydana publikacja albumowa jest czymś zupełnie odmiennym od wszystkich wcześniejszych książek poświęconych dziejom 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Króla Bolesława Chrobrego. Przedstawiono bowiem dzieje tego pułku w nowatorski, i wyjątkowo interesujący sposób. Jest to historia wielkopolskich ?żółtych? ułanów, spoglądających na czytelnika z fotografii, w większości nigdy dotąd nie publikowanych, to historia wpleciona głęboko w dzieje II Rzeczypospolitej i splatająca silnie nićmi Gniezno, Leszno, Poznań, Wilno, i Kijów. Szeroka kwerenda przeprowadzona na terenie całego kraju w blisko stu czterdziestu muzeach, bibliotekach oraz archiwach państwowych i prywatnych, doprowadziła do zebrania ok. 2000 fotografii i kopii dokumentów, z czego zdecydowana większość została wyeksponowana w albumie.

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

5 osób kupiło
30
Prosta organizacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prosta organizacja
Dostępny
454 szt.

To nie jest kolejny poradnik dotyczący sprzątania! Książka, którą trzymasz w ręku, pomoże ci określić przyczyny chaosu panującego w twoim domu oraz je wyeliminować. Dzięki temu zyskasz trwałe efekty swoich wysiłków, a nie tylko stos rzeczy do oddania lub sprzedania. Agnieszka Krakós-Gorący przeprowadzi cię krok po kroku przez cały proces organizacji przestrzeni, w której żyjesz. Pokaże proste rozwiązania, które będziesz mogła dostosować do swoich możliwości czasowych i logistycznych. Dowiesz się m.in.: Jak przestać otaczać się zbędnymi przedmiotami i zacząć kupować tylko to, co jest nam naprawdę potrzebne? Jak uporządkować dokumenty? Jak poradzić sobie z selekcją pamiątek i rzeczy sentymentalnych? Jak zoptymalizować wnętrze szafy? Jak stworzyć garderobę kapsułową? W jaki sposób przechowywać żywność w lodówce, by wydłużyć jej przydatność do spożycia?

59,99 zł
44,39 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,60 zł

5 osób kupiło
31
Marvel Spidey Amazing Friends. Figurka 10 cm, Spidey z pojazdem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marvel Spidey Amazing Friends. Figurka 10 cm, Spidey z pojazdem
Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Spidey i super kumple są gotowi na ekscytujące przygody! Dzięki figurkom i pojazdom inspirowanym serialem animowanym „Spidey i super kumple” dostępnym na Disney Junior, możesz wyruszyć razem z nim! Wszystkie postaci, nawiązujące swoim wyglądem do serialu, można umieścić w dołączonych pojazdach – zabawa stanie się jeszcze bardziej ekscytująca. Zbierz całą kolekcję! Wysokość figurki: 10.0 cm

85,99 zł
77,39 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,60 zł

4 osoby kupiły
32
Live At Montreux Jazz Festival '07, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Live At Montreux Jazz Festival '07, 2 CD
Motorhead, Warner Music Polska
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.16

„Motörhead” uwielbiali grać na żywo i nigdy przenigdy nie oceniali swojej publiczności. Wszyscy byli mile widziani. Dotyczyło to także miłośników jazzu. Kiedy więc festiwal w Montreux zwrócił się do nich z ofertą występu, miało to sens na swój własny, niepowtarzalny sposób. Warto też zauważyć, że Montreux Jazz Festival zawsze polegał na przekraczaniu granic słowa na „J” i goszczeniu wyjątkowych artystów wszystkich gatunków, stylów i wrażliwości. Jedynym prawdziwym wymogiem było to, że reprezentowali oni najlepszych i najbardziej odważnych ze swojego gatunku. Ten legendarny już występ Motörhead z 2007 roku został udostępniony światu w końcu ukazuje się w całości i zawiera pierwsze oficjalne wydanie coveru „Thin Lizzy”. Lista utworów: CD 1: 1. Snaggletooth (Live at Montreux, 2007) 2. Stay Clean (Live at Montreux, 2007) 3. Be My Baby (Live at Montreux, 2007) 4. Killers (Live at Montreux, 2007) 5. Metropolis (Live at Montreux, 2007) 6. Over the Top (Live at Montreux, 2007) 7. One Night Stand (Live at Montreux, 2007) 8. I Got Mine (Live at Montreux, 2007) 9. In the Name of Tragedy (Live at Montreux, 2007) 10. Sword of Glory (Live at Montreux, 2007)_ CD 2: 1. Rosalie (Live at Montreux, 2007) 2. Sacrifice (Live at Montreux, 2007) 3. Just 'Cos You Got the Power (Live at Montreux, 2007) 4. Going to Brazil (Live at Montreux, 2007) 5. Killed By Death (Live at Montreux, 2007) 6. Iron Fist (Live at Montreux, 2007) 7. Whorehouse Blues (Live at Montreux, 2007) 8. Ace of Spades (Live at Montreux, 2007) 9. Overkill (Live at Montreux, 2007)

66,99 zł
61,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,36 zł

4 osoby kupiły
33
Święty Rok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
140,00 zł
98,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 42,00 zł

4 osoby kupiły
34
Ateistyczne korzenie ponowoczesności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ateistyczne korzenie ponowoczesności
Dostępny
9 szt.

SŁOWEM „PONOWOCZESNOŚĆ ” określa się zwykle ten najnowszy okres kultury Zachodu, w którym teraz żyjemy, a który nastąpił po jej nowoczesnym okresie, radykalnie mu się przeciwstawiając. Albowiem główną cechą ponowoczesności jest utrata wiary w nieograniczone możliwości ludzkiego rozumu i bezgraniczny postęp, ta zaś wiara była czymś typowym dla nowoczesnej mentalności, zainspirowanej oświeceniową ideologią. Okres ponowoczesności zaczął się w drugiej połowie XX wieku, gdy kręgi zachodniej lewicy uznały, że straszliwe zbrodnie sowieckich komunistów oznaczają klęskę nowoczesnego paradygmatu rewolucji, który wiązał się ze stosowaniem przemocy, terroru i doprowadził do ludobójstwa. Postawiło to przed zachodnią lewicą pytanie: w jaki sposób można by dokonać marksistowskiej rewolucji w krajach Zachodu bez przemocy i terroru? Odpowiedzi w tej kwestii udzielili zachodni marksistowscy intelektualiści, reprezentujący tzw. marksizm kulturowy. Według nich rewolucji w zachodnich krajach należy dokonywać w sposób pokojowy, zastępując stopniowo ich tradycyjną kulturę marksistowską ideologią. Od tamtego czasu szeroko rozumiana zachodnia lewica, kierując się ich wskazaniami, swoimi wieloletnimi działaniami kształtowała tę ponowoczesną postać kultury, która obecnie dominuje w krajach zachodnich.

40,01 zł
34,01 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,00 zł

4 osoby kupiły
35
Od niepodległości do niepodległości Historia Polski 1918-1989 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od niepodległości do niepodległości Historia Polski 1918-1989
Dostępny
141 szt.

Popularny wykład najnowszej historii Polski. W opracowaniu tym ujęto szerzej niż w podręcznikach szkolnych zagadnienia szczególnie ważne dla pamięci narodowej. Historycy przedstawili osiągnięcia i niepowodzenia niepodległego państwa polskiego, odbudowanego w 1918 r. po ponadwiekowej niewoli, zmagania obywateli Rzeczypospolitej z nazizmem niemieckim i bolszewizmem sowieckim, a później z powojennym zniewoleniem komunistycznym.

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

4 osoby kupiły
36
NR 529 FIAT G 50 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
NR 529 FIAT G 50
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

37,00 zł
25,90 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,10 zł

5 osób kupiło
37
Zadania i problemy z fizyki statystycznej i termodynamiki wraz z rozwiązaniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50,40 zł
35,78 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,62 zł

4 osoby kupiły
38
Zimny kolor nieba Saga nadmorska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimny kolor nieba Saga nadmorska
Dostępny
196 szt.

1964?1991 Gabriela Saga nadmorska. Gabriela, córka Marcjanny, Kresy zna tylko z nostalgicznych opowieści matki i babki. Nie tęskni za tym, co utracone, bo jej dom jest na Pomorzu. Brakuje jej jednak ojca, o którym matka nie chciała nawet rozmawiać. Kiedy poznaje prawdę, nie chce mieć nic wspólnego ze swoją rodziną. Wiąże się z mężczyzną, który zmienia jej życie w piekło. Każdy kolejny dzień przepełniony jest strachem i niepewnością. Gabriela nie traci jednak nadziei, że jej życie się zmieni. Przejmująca opowieść o demonach, przed którymi nie sposób uciec, bo nosimy je w sobie.

44,99 zł
33,29 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

3 osoby kupiły
39
Dzwonek do roweru, Stitch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzwonek do roweru, Stitch
SEVEN POLSKA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Duży i głośny dzwonek metalowy ułatwi poruszanie się rowerem po zatłoczonych drogach i chodnikach. Jest wykonany z solidnych materiałów. Średnica: 8.0 cm

32,99 zł
30,35 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,64 zł

3 osoby kupiły
40
Krowa Matylda jest chora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krowa Matylda jest chora
Dostępny
251 szt.

Krowa Matylda jest chora to uwielbiana przez czytelników książka o sympatycznej krowie – tym razem w nowym, zeszytowym wydaniu. Przy porannym dojeniu Matylda czuje się niemrawo i apatycznie. Ledwo trzyma się na nogach, nie ma apetytu i najchętniej zagrzebałaby się w sianie. Gospodyni wie, co się święci – Matylda się przeziębiła! Czas na herbatę z miodem i cytryną oraz regularne mierzenie temperatury! Kiedy Matylda poczuje się lepiej, dojdzie do wniosku, że bycie chorym ma też swoje dobre strony...

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

3 osoby kupiły
41
Dzwonek do roweru, Minnie Sketch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzwonek do roweru, Minnie Sketch
SEVEN POLSKA
Dostępny
5 szt.

Duży i głośny dzwonek metalowy ułatwi poruszanie się rowerem po zatłoczonych drogach i chodnikach. Jest wykonany z solidnych materiałów. Średnica: 8.0 cm

32,99 zł
30,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,64 zł

3 osoby kupiły
42
Kroniki Skolopendry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Skolopendry
Dostępny
85 szt.

Gdy świat staje na głowie, tylko humor może nas ocalić! Zarazy, wojna, katastrofy klimatyczne, polityczne konflikty, nienawiść ? temu zepsutemu do cna światu potrzebna jest moralna odnowa. A może wręcz porządne tsunami, które podobnie jak w Starym Testamencie oczyści go z wszelkiej nieprawości? Niezłym pomysłem byłoby też przenicowanie go. Czy lewa strona ubrania jest lepsza? Może i nie, ale przynajmniej przez jakiś czas na pewno jest czystsza. To tylko niektóre z planów, jakie względem Ziemi ma Wielka Czwórka: Maryna, Zachary, Tomek i Wojtek. Ekscentryczni, ale nieustępliwi, postanawiają raz na zawsze rozprawić się ze złem czającym się za każdym rogiem miasteczka Wyczyjnuszka. Czy w realizacji tej ambitnej misji przeszkodzi im gigantyczna Skolopendra, która nocą wędruje po miasteczku i pluje jadem? Pełna czarnego humoru, groteskowych zwrotów akcji i dosadnego języka powieść przeniesie was do świata, którego absurdalność śmieszy i przeraża jednocześnie. Może dlatego, że znamy go aż nazbyt dobrze?

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

3 osoby kupiły
43
Świeczki neonowy mix 10 szt Godan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
3 osoby kupiły
44
Dypet, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dypet, CD
Mork, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

55,90 zł
51,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,47 zł

3 osoby kupiły
45
Dzwonek do roweru, Spiderman - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzwonek do roweru, Spiderman
SEVEN POLSKA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Duży i głośny dzwonek metalowy ułatwi poruszanie się rowerem po zatłoczonych drogach i chodnikach. Jest wykonany z solidnych materiałów. Średnica: 8.0 cm

32,99 zł
30,35 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,64 zł

3 osoby kupiły
46
Kolekcja medalików i krzyżyków... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolekcja medalików i krzyżyków...
Dostępny
12 szt.

Celem książki jest przedstawienie kolekcji medalików i krzyżyków należących do Władysława Bartynowskiego (1832-1918). Był on kolekcjonerem numizmatów, rycin, starodruków, a także antykwariuszem, bibliofilem, konserwatorem książek i jednym z pierwszych wydawców faksymile starodruków polskich. Stworzył metodę kopiowania monet i medali zwaną bartynotypią, pozwalającą na odwzorowanie oryginału w postaci kopii, która jest jednocześnie czarno-białą grafiką i reliefem wyciśniętym w papierze. Większość swoich zbiorów Bartynowski przekazał krakowskim muzeom: Muzeum Czapskich i Muzeum Narodowemu, za co jego nazwisko uwieczniono na tablicy ofiarodawców umieszczonej na ścianie Sukiennic.

45,00 zł
38,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,75 zł

3 osoby kupiły
47
Na ratunek. Straż pożarna z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na ratunek. Straż pożarna z naklejkami
Dostępny
278 szt.

Aktywizujące kolorowanki „Na ratunek!!!” składają się na serię trzech tytułów: Policja, Pogotowie oraz Straż pożarna. Książeczki przybliżają dziecku codzienną pracę służb mundurowych interweniujących w niebezpiecznych sytuacjach, służb medycznych ratujących ludzkie zdrowie i życie oraz straży pożarnej walczącej z żywiołem pożaru i jego skutkami. Połączenie ciekawych zadań z kolorowaniem zapewnia dziecku pasjonującą zabawę, dającą wiele radości i satysfakcji. Kolorowanki uzupełniono atrakcyjnymi naklejkami.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
48
Model plastikowy Czołg Soviet Medium T-34/85 1/72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model plastikowy Czołg Soviet Medium T-34/85 1/72
Academy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.08

Plastikowy model do sklejania rosyjskiego czołgu średniego w skali 1:72.

46,90 zł
43,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,75 zł

2 osoby kupiły
49
Zasypianki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasypianki
Dostępny
184 szt.

Zbiór klasycznych polskich kołysanek i wierszyków na dobranoc. „A, a – kotki dwa”, „Bajka iskierki”, „Ach, śpij kochanie”. Każdy z nas zna... pierwsze słowa tych utworów. Ale co dalej? Dzięki tej książce zaśpiewasz lub przeczytasz je w całości. Usypianie to codzienny rytuał pełen czułości, który buduje w dziecku poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Zasypianki sprawią, że będzie to dla Was czas magiczny. W tomie wierszyki i kołysanki, m.in. Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Doroty Gellner, Czesława Janczarskiego, Janiny Porazińskiej i Danuty Wawiłow. Kartonowe wydanie, przyjazne w dotyku, odporne na rosnące ząbki i ciekawskie paluszki, będzie towarzyszyć Wam przez wiele wieczorów.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
50
LEGO DUPLO Domek na drzewie 3 w 1 10993 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO DUPLO Domek na drzewie 3 w 1 10993
LEGO
Dostępny
505 szt.

Przygody w domku na drzewie, który można przebudować Dzięki zestawowi LEGO® DUPLO® Domek na drzewie 3 w 1 (10933) mali poszukiwacze przygód w wieku od trzech lat odkrywają niezliczone sposoby zabawy. Ten zestaw jest pełen funkcji do odkrywania i można go przebudować na trzy różne sposoby, co pozwala na naprawdę kreatywne budowanie. Rozwijanie wyobraźni i nauka przez zabawę Najpierw dzieci budują niesamowity plac zabaw z trzema poziomami, bardzo długą zjeżdżalnią i chwiejącym się mostem do przejścia. Jeśli zbiorą się deszczowe chmury, model zmienia się w przytulny domek na drzewie. Trzeci model składa się z dwóch domków na drzewie, każdy ze zjeżdżalnią, oraz ogrodu, w którym dzieci pomagają zbierać owoce i wciągać je do domku za pomocą uroczego bloczka. Nauka przez zabawę Ten zestaw zawiera różnorodne postacie, w tym figurkę babci, czwórkę dzieci, ptaka, kota i wiewiórkę, dzięki czemu rodzice mogą bawić się razem z maluchem i uczyć go umiejętności społecznych i zabawy w grupie. Dzięki wielu kreatywnym akcesoriom mali budowniczowie mogą wyrażać siebie, wymyślając niezliczone, pomysłowe historie. Wypełnij maluchom czas zabawą w odkrywanie tego pełnego funkcji zestawu z domkiem na drzewie. Dzieci mogą wspinać się po moście linowym i zjeżdżać po długiej zjeżdżalni, by wylądować w ogrodzie. Mogą pomóc w zbieraniu owoców i warzyw, a następnie zanieść je babci do domku na drzewie. Gdy pada deszcz, figurki mogą schronić się pod parasolem lub wrócić do przytulnego domku na drzewie i wypić gorącą czekoladę. • Fajny domek na drzewie dla maluchów – dzięki zestawowi LEGO® DUPLO® Domek na drzewie 3 w 1 (10993) dzieci w wieku od trzech lat odkrywają korony drzew, rozwijają ekspresję i doskonalą umiejętności motoryczne • Różnorodne postacie – figurki obejmują babcię, czwórkę dzieci i trzy zwierzęta, a także mnóstwo akcesoriów do nauki wyrażania siebie, umiejętności zabawy w grupie i odgrywania ról społecznych • Niezliczone możliwości zabawy – przedszkolaki i rodzice mogą budować i przebudowywać zestaw, by cieszyć się trzema różnymi sceneriami: trzypiętrowym placem zabaw w koronach drzew ze zjeżdżalnią, przytulnym domkiem na drzewie i pięknym ogrodem • Mnóstwo akcesoriów – domek na drzewie zawiera akcesoria piknikowe, parasol, deskorolkę i kask, a także zabawkową taczkę i dynię, dzięki którym maluchy będą mogły odgrywać zabawne historyjki w ogrodzie • Prezent dla dzieci, które uwielbiają używać wyobraźni – ta zabawka edukacyjna może być kreatywnym pierwszym zestawem LEGO® lub prezentem na specjalną okazję dla przedszkolaków w wieku od trzech lat • Przestrzeń do zabawy – główny model ma ponad 43 cm wysokości, 54 cm szerokości i 22 cm głębokości, więc ten trzypiętrowy domek na drzewie ma do zaoferowania dużo miejsca do zabawy dla małych paluszków • Kreatywne budowanie dzięki cyfrowym instrukcjom – aplikacja LEGO® Builder zawiera cyfrową wersję instrukcji do zestawu • Nauka przez zabawę – wszystkie zestawy edukacyjne LEGO® DUPLO® są stworzone przez ekspertów, aby zachęcić przedszkolaków do nauki i pomóc im rozwijać zdolności społeczne, motoryczne i kreatywność • Gwarancja jakości – zestawy LEGO® DUPLO® spełniają surowe branżowe standardy jakości. Dzięki temu maluchy mogą z łatwością chwytać, układać i rozdzielać klocki – i tak jest niezmiennie od 1969 roku • Bezpieczna zabawa – klocki i elementy LEGO® DUPLO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów, co daje nam pewność, że każdy z nich spełnia rygorystyczne standardy bezpieczeństwa stawiane zabawkom

419,99 zł
352,79 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 67,20 zł

2 osoby kupiły
51
1977, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
1977, CD
Sirenia, Mystic Production
Dostępny
19 szt.

Lista utworów: 1. Deadlight 2. Wintry Heart 3. Nomadic 4. The Setting Darkness 5. A Thousand Scars 6. Fading To The Deepest Black 7. Oceans Away 8. Dopamine 9. Delirium 10. Timeless Desolation 11. Twist In My Sobriety

44,90 zł
41,31 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,59 zł

2 osoby kupiły
52
Pompka do piłek MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pompka do piłek MIX
Trifox
Dostępny
17 szt.

Pompka do piłek w kolorze wysyłanym losowo.

13,76 zł
12,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,77 zł

2 osoby kupiły
53
U poetów. Ćwiczenia z interpretacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
47,25 zł
33,55 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,70 zł

2 osoby kupiły
54
Grotowski polityczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grotowski polityczny
Dostępny
26 szt.

Ramy czasowe tej opowieści to lata 1955–1969.Ta książka ma spełnić jedno podstawowe zadanie: na podstawie źródeł opisać polityczną działalność Jerzego Grotowskiego w Październiku’56 i jej konsekwencje. Rozpatrując działalność Grotowskiego w sposób historyczny, analizując i interpretując źródła, można wyraźnie zobaczyć, że zarówno przyjęty przez niego sposób prowadzenia teatru w autorytarnym państwie, jak i twórczość były osadzone w polskim tu i teraz, a związek między spektaklami i rzeczywistością Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej – bliski. Doświadczenie dwóch totalitaryzmów i zderzenie Październikowych nadziei ze skrajną hipokryzją systemu, działanie w warunkach fałszowanej wiary politycznej, odcisnęły piętno na jego sposobie myślenia. Grotowski precyzyjnie diagnozował rzeczywistość. Zaangażowanie w wydarzenia 1956 roku stało się dla niego istotną lekcją zrozumienia tego, co się dzieje po wojnie w kraju i szkołą „przetrwania” w systemie totalitarnym. Październik ’56 miał bez wątpienia charakter inicjacyjny, ukształtował Grotowskiego jako polityka i stratega. Jako lejtmotyw powraca w tej książce sprawa stosunku Jerzego Grotowskiego do władz, przemyślanej strategii lub starannie przygotowanej gry, w której akcentowana lojalność miała ukryć starannie zakamuflowane niebezpieczne treści i cele.

69,00 zł
48,99 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 20,01 zł

2 osoby kupiły
55
Terminarz Nauczyciela 2023/2024 TW - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminarz Nauczyciela 2023/2024 TW
Dostępny
31 szt.

Niezawodny, sprawdzony, kompletny! Zawiera wszystkie niezbędne do pracy dydaktyka elementy: - plany lekcji - skróconą oraz rozbudowaną wersję kalendarza - notatnik wychowawcy - plan wywiadówek i spotkań z rodzicami - aktualne aktyprawne- telefony oraz przydatne adresy placówek i instytucjioświatowych - książkę teleadresową oraz - kalendarium.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
56
Polski krok po kroku Junior 2. Podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
89,90 zł
80,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,99 zł

2 osoby kupiły
57
Black Medium Current, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Black Medium Current, CD
Dodheimsgard, Mystic Production
Dostępny
14 szt.

55,90 zł
51,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,47 zł

2 osoby kupiły
58
Balony "Kocham Cię Mamo" pastel mix 12" 5 szt Godan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,99 zł
2 osoby kupiły
59
Balony Bride to be 30 cm 6szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony Bride to be 30 cm 6szt
PartyDeco
Dostępny
8 szt.

Balony Strong Bride to be z nadrukami, zestaw zawiera 6 balonów (3 białe z nadrukiem, 1 metalizowany w kolorze rózowego złota, 1 pastelowy w kolorze Pale Pink) średnica ok. 30 cm.(1 op. / 6 szt.)

13,00 zł
11,99 zł

Rabat 7,8%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
60
Gdy nieme groby przemawiają... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdy nieme groby przemawiają...
Dostępny
90 szt.

"Publikowane archiwum dr. Jana Zygmunta Robla zawiera m.in. pamiętniki, zapiski, karty pocztowe, listy oraz inne dokumenty wydobyte z bezimiennych grobów w Katyniu w 1943 r. To niewątpliwie dokument epoki porównywalny z raportem rtm. Witolda Pileckiego z niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau oraz raportem przygotowanym na polecenie generała SS Jürgena Stroopa na temat likwidacji przez zbrodniarzy niemieckich getta w Warszawie w 1943 r. To ważne świadectwo zbrodni sowieckiej na elitach narodu polskiego popełnionej wiosną 1940 r. Archiwum dr. Jana Zygmunta Robla to obecnie 1146 stron dokumentów, których zdigitalizowana kopia znajduje się w Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej. Jest to jedna z czterech ówczesnych kopii dokumentów wykonanych przez zespół Instytutu Medycyny Sądowej i Kryminalistyki w Krakowie w latach 1943?1944, ukryta na strychu w budynku Oddziału Chemicznego Instytutu Medycyny Sądowej i Kryminalistyki w Krakowie, odnaleziona wiosną 1991 r., podczas remontu więźby dachowej. Natomiast w Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie znajdują się zdigitalizowane pliki drugiej kopii, przekazanej przez Franciszka Bielaka, który otrzymał cenny zbiór od dr. Jana Zygmunta Robla na przechowanie. Znalezisko to ujawnił w 1991 r. Stanisław Sobolewski, wnuk Franciszka Bielaka. "

99,00 zł
71,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,72 zł

2 osoby kupiły
61
Komplet do piasku Lilo i Stitch (7 elementów) 78042 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet do piasku Lilo i Stitch (7 elementów) 78042
Wader
Dostępny
1 szt.

Komplet do Piasku Lilo i Stitch daje dziecku możliwość kreatywnej zabawy, zarówno w towarzystwie rówieśników, jak i samodzielnie. Zestaw pobudza wyobraźnię najmłodszych. Daje szansę poznania i zaproszenia do wspólnej zabawy nowych znajomych, co pomoże dziecku w rozwoju jego kompetencji społecznych, nauczy zachowania w grupie. Twórcza zabawa w piasku pobudza wyobraźnię dzieci, wspiera ich aktywność ruchową oraz sprawność i koordynację manualną oraz motoryczną. Całość wyprodukowana z bezpiecznych i wytrzymałych materiałów.

24,99 zł
22,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
62
Na ratunek. Policja z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na ratunek. Policja z naklejkami
Dostępny
303 szt.

Aktywizujące kolorowanki "Na ratunek!!!" składają się na serię trzech tytułów: "Policja", "Pogotowie" oraz "Straż pożarna". Książeczki przybliżają dziecku codzienną pracę służb mundurowych interweniujących w niebezpiecznych sytuacjach, służb medycznych ratujących ludzkie zdrowie i życie oraz straży pożarnej walczącej z żywiołem pożaru i jego skutkami. Połączenie ciekawych zadań z kolorowaniem zapewnia dziecku pasjonującą zabawę, dającą wiele radości i satysfakcji. Kolorowanki uzupełniono atrakcyjnymi naklejkami.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
63
Gotki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gotki
Dostępny
8 szt.

Lutka wzywa swoje dwie siostry, Majkę i Kryśkę, które na wieść o śmierci matki zjeżdżają się ze świata. Stanisława umrze w nocy, a będzie to noc szczególna, bo kobiety dawno się nie widziały i czuwając przy matce wspominają swoje życie od dzieciństwa aż do ich wspólnej dojrzałości. Pałyga rozpisał na trzy głosy bliskich sobie, choć zupełnie różnych kobiet prywatną historię polskiej wsi powojennej. Ze wspomnień córek wyłania się czas biedy i surowego życia podminowanego poczuciem klęski, potem czas zmiany cywilizacyjnej, która przywróciła ludziom godność i przyniosła nadzieję na lżejsze życie, wreszcie czas kryzysu, który doprowadził do rozpadu gospodarstw, samobójstw i wielkiej fali emigracji. Mężczyźni powymierali / młodzi wyjechali / zostało parę starych bab mówi Lutka. Pytanie, które stale powraca, dotyczy ich dzieci, które nie tylko uciekły ze wsi, porzuciły rodziny, ale nawet zerwały kontakt z rodzicami. Kobiety zastanawiają się, co im zrobiły, wspominając zarazem to, co zrobiła im ich matka. Mama umiała bić / umiała bić tak / że do dziś boli. W nocnych rozmowach kobiet odsłania się więc także historia wiejskiej przemocy, wiejskiego wstydu, wiejskiego kompleksu. Dlaczego jesteśmy takie, jakie jesteśmy? pytają córki i może po raz pierwszy w życiu próbują szczerze o tym porozmawiać. Ich dialog raz po raz przerwa pieśń matki, która straciła już kontakt z żywymi, ale jej pamięć szuka jeszcze ujścia i ryje w dramacie osobne koryto dawniejszych traum. Pałyga nazwał swoją sztukę country bluesem i rzeczywiście Gotki tworzą muzyczną kompozycję trzech żywych głosów i jednego, nieco już pozaziemskiego continuo. Ale mógłby ją też nazwać zejściem do piekieł, które nad ranem kończy się prawdziwym odrodzeniem

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
64
Strasznowiłka w groźnym gąszczu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
31,00 zł
22,32 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,68 zł

2 osoby kupiły
65
A my nie jesteśmy wybawieni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A my nie jesteśmy wybawieni
Dawid Wdowiński, wstęp i oprac. przypisów Martyna Grądzka-Rejak, IPN
Dostępny
72 szt.

"W 2023 r. przypada 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. W nawiązaniu do tych wydarzeń Instytut Pamięci Narodowej przygotował przekład wspomnień jednego z czołowych bojowców zaangażowanych w działalność Żydowskiego Związku Wojskowego, Dawida Wdowińskiego ? postaci nieco zapomnianej, pozostającej w cieniu innych osób związanych z tą organizacją. Jego zapiski stanowią ważne dopełnienie historii dziejów zarówno syjonistów-rewizjonistów, jak i ŻZW. To także ważne źródło do studiów nad dziejami getta warszawskiego, atakże toczącego się tam powstania. Wspomnienia Wdowińskiego pierwotnie ukazały się w Stanach Zjednoczonych w 1963 r. pod tytułem And We Are Not Saved. Rok później książkę opublikowano w Wielkiej Brytanii, a w 1985 r., już po śmierci autora, nakład wznowiono w USA. W 1970 r. ukazało się tłumaczenie na język hebrajski. Książka nosiła tytuł We-anachnu lo-noszanu. Niniejsze wydanie jest pierwszą publikacją zapisków Wdowińskiego w języku polskim."

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

2 osoby kupiły
66
Eichhorn puzzle drewniane 3 wzory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eichhorn puzzle drewniane 3 wzory
Simba Toys, Eichhorn
Dostępny
102 szt.

Przedstawiamy drewnianą układankę z uchwytami - kolorowy i stymulujący sposób na niezliczone godziny zabawy i nauki dla Twoich maluchów! Ta drewniana układanka jest idealna do nauki rozwiązywania problemów, dopasowywania kolorów i koordynacji ręka-oko. Uchwyty ułatwiają małym rączkom podnoszenie elementów. Puzzle dostępne w 3 wzorach : safari, farma, pojazdy miejskie. Kolor: Wielokolorowy Licencja: Brak

21,90 zł
19,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
67
Na ratunek. Pogotowie z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na ratunek. Pogotowie z naklejkami
Dostępny
311 szt.

Aktywizujące kolorowanki "Na ratunek!!!" składają się na serię trzech tytułów: "Policja", "Pogotowie" oraz "Straż pożarna". Książeczki przybliżają dziecku codzienną pracę służb mundurowych interweniujących w niebezpiecznych sytuacjach, służb medycznych ratujących ludzkie zdrowie i życie oraz straży pożarnej walczącej z żywiołem pożaru i jego skutkami. Połączenie ciekawych zadań z kolorowaniem zapewnia dziecku pasjonującą zabawę, dającą wiele radości i satysfakcji. Kolorowanki uzupełniono atrakcyjnymi naklejkami.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
68
Przedszkolaczek 20/2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedszkolaczek 20/2022
Dostępny
18 szt.

To seria zeszytów z zadaniami i ćwiczeniami dla dzieci w wieku przedszkolnym. Szesnaście stron zadań o urozmaiconej tematyce, których celem jest przygotowanie małych czytelników do opanowania trudnej sztuki pisania, czytania i liczenia. Strony z naklejkami z pewnością umilą czas poświęcony na ćwiczenia.

10,75 zł
9,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,76 zł

2 osoby kupiły
69
Model plastikowy Statek USS CV-6 Enterprise Battle of Midway - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model plastikowy Statek USS CV-6 Enterprise Battle of Midway
Academy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.08

Model plastikowy Statek USS CV-6 Enterprise Battle of MidwayModel plastikowy do samodzielnego sklejenia i pomalowania.Skala: 1:700

126,90 zł
116,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,15 zł

2 osoby kupiły
70
Brylant - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brylant
Dostępny
8 szt.

W tle ukazanych wydarzeń czai się pogrom pińskich Żydów, dokonany z rozkazu polskiego majora, a także zjawiają się Poleszuki, czyli rdzenni mieszkańcy Polesia, złapani w pułapkę wojny większych od nich narodów. Do historii walki Polaków o niepodległość autorka wprowadza więc mniejszościową perspektywę, ale nie skupia się na krzywdzie słabszych. W swoim dramacie opowiada dzieje miłości Andrzej i Ruta, Polaka i Żydówki, syna antysemity i córki ortodoksyjnego rabina. Obojgu młodym ludziom nie chce się żyć w świecie ojców, którym rządzi zadawniona wrogość. Zakochani, pragną z tego świata uciec (Ruta), lub działać w nim na innych zasadach (Andrzej). Ich romans nie kończy się szczęśliwie, ale stawką w grze nie jest szczęście zakochanych, ale przemiana świadomości ludzi młodego pokolenia, którzy postanawiają nie reprodukować dziedziczonej mentalności. Do buntu namawia Ruta, ale odpowiedzialność za zmianę spada na Andrzeja. To on usłyszy od pewnego nawiedzonego Benia słowa proroctwa, które musi się spełnić: Uwierzycie w mężczyzn, którzy buntują się przeciwko światu, ponieważ wiedzą, że świat jest chory. Styl autorki nie wolny jest od ironii, ale jak inaczej komunikować dziś potrzebę romantycznej rewolucji? Świetnie skonstruowany Brylant nosi cechy melodramatu, sztuki politycznej i poetyckiego misterium.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
71
Dlaczego Filonek? Bajki i opowiadania dla dzieci z cukrzycą i ich przyjaciół - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego Filonek? Bajki i opowiadania dla dzieci z cukrzycą i ich przy...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Cukrzyca coraz częściej dotyka dzieci, przewracając świat nie tylko ich, ale również ich rodziców. Nasze bajki i opowiadania pomogą postawić go znów na nogi, pokazując, że mimo choroby można spełniać swoje marzenia. Na końcu książki znajduje się 10 przykazań dla rodziców małych diabetyków.

15,75 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,76 zł

1 osoba kupiła
72
Gigant Truck wywrotka zielona 65030 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gigant Truck wywrotka zielona 65030
Wader
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Gigant Truck Wywrotka – edycja limitowana to fantastyczny, duży samochód utrzymany w modnej pastelowej kolorystyce. Zaczep z tyłu umożliwia dołączenie przyczepy, np. z zestawu Gigant Traktor z przyczepą. Wywrotka posiada otwierany kiper z wygodnym uchwytem, na którym dziecko może przewozić, co tylko zechce. Dzieciaki pokochają możliwość ładowania, rozładowywania i przewożenia ulubionych zabawek. Ogromna wytrzymałość (nośność do 150 kg) gwarantuje wspaniałą zabawę zarówno samemu, jak i w towarzystwie przyjaciół oraz rodziców. Solidna i trwała, wielofunkcyjna konstrukcja rozpali serca wszystkich małych wielbicieli pojazdów ciężarowych i będzie im służyć latami. Zabawa Wywrotką z serii Gigant Truck pobudzi wyobraźnię najmłodszych, wspiera umiejętności manualne i koordynację ruchową dziecka, a różnokolorowe elementy pomogą w poznawaniu świata kolorów. Zabawka wykonana jest z najwyższej jakości materiałów bezpiecznych dla dzieci. Nadaje się do zabawy zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Opis techniczny: • Solidna i trwała konstrukcja, ogromna wytrzymałość (nośność do 150 kg). • Gigantyczna wywrotka o dł. 55 cm, posiada otwierany kiper z wygodnym uchwytem. • Dwa zaczepy – z przodu i z tyłu (można doczepić inny pojazd lub przyczepę z serii Gigant oraz linkę do ciągnięcia). • Może służyć jako pojazd do przewożenia różnych przedmiotów czy zabawek. • Wykonana z najwyższej jakości, trwałego i wytrzymałego na warunki atmosferyczne tworzywa, bezpieczna, wyprodukowana zgodnie z normami unijnymi. • Zabawa z wykorzystaniem Gigant Truck Wywrotka pobudza wyobraźnię dziecka, wspiera rozwój jego umiejętności manualnych i koordynacji ruchowej oraz wprowadza w świat kolorów. • Odpowiednia dla dzieci 1+. • Zabawka pakowana w szary karton transportowy. • Możliwość dokupienia oddzielnie przyczepki którą można połączyć w zestaw.

139,99 zł
128,79 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
73
Maskotka z Mysiego Domku. Mama Sama - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka z Mysiego Domku. Mama Sama
Media Rodzina
Dostępny
31 szt.

Mama Sama. Oryginalna maskotka z Mysiego Domku. Ma 12 cm wysokości. Mama Sama mieszka w Mysim Domku razem z mężem i dziesięciorgiem dzieci. Jest bardzo praktyczną i dobrze zorganizowaną myszą – przy tylu dzieciach to konieczność! Kocha czytać, zgromadziła nawet sporą biblioteczkę rzadkich egzemplarzy. O jej przygodach można przeczytać w książkach z serii „Mysi Domek” wydawnictwa Media Rodzina.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
74
Franz Kugler (1808-1858), Hans Lutsch (1854-1922) i Hugo Lemcke (1835-1926). Z dziejów badań nad sztuką Pomorza Zachodniego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franz Kugler (1808-1858), Hans Lutsch (1854-1922) i Hugo Lemcke (1835-...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.09

Opracowanie wpisuje się w aktualny nurt badań nad historią historii sztuki, obecny w coraz większym stopniu także w nauce polskiej. Autorka już swoimi wcześniejszymi publikacjami w istotny sposób wzbogaciła zasób wiedzy w tej dziedzinie, omawiana monografia jest kontynuacją i rozwinięciem jej wcześniejszych prac. Badania prezentowane w omawianej rozprawie są z jednej strony wyraźnie skupione na wybranym wycinku historiografii artystycznej: historii badań sztuki Pomorza, z drugiej jednak strony należy podkreślić, że jest to fragment dziejów historii sztuki daleko wyrastający ponad regionalne ograniczenia. (…) Praca Barbary Ochendowskiej-Grzelak w istotny sposób zwiększa zasób wiedzy o tym pionierskim okresie historii sztuki jako nauki. Z recenzji prof.. Dr. Hab.. Jarosława Jarzewicza

58,00 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
75
Karty Mocku Tin Zapdos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Mocku Tin Zapdos
Pokemon TCG
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

105,90 zł
100,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,29 zł

1 osoba kupiła
76
Posesja przy ulicy Krakowskiej... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Posesja przy ulicy Krakowskiej...
Dostępny
7 szt.

Książka przedstawia historię i przemiany budowlane mieszczańskiej kamienicy stojącej przy ul. Krakowskiej nr 30 dawniej w obrębie miasta Kazimierz pod Krakowem, dziś w Krakowie. Kamienica reprezentowała typ bliski występującemu nagminnie w Krakowie i tamże ukształtowanemu w ciągu wieków XIV i XV domowi średniej szerokości (półkuryjnemu), o głębokim rzucie. Dom nazwano kamienicą już w roku 1587, a pierwszy znany nam jej opis powstał w roku 1589. Druga połowa wieku XVII i wiek XVIII to epoka upadku kamienicy, którą jednak reparowano w miarę potrzeb i możliwości. Dzisiejszą modernistyczną kamienicę zbudowano w początku wieku XX. W dalszej części książki omówiono problematykę realności sąsiednich, tak samo jak Krakowska 30 wydzielonych z zaplecza pierwotnych działek przyrynkowych. Były to: kamienica dziś nr 32, a obok niej niewielka kamieniczka, pierwotnie oficyna narożnej działki przyrynkowej dziś odrębny dom przy ul. Krakowskiej nr 34. Monografia została przygotowana na podstawie badań podjętych w terenie oraz kwerendy archiwalnej w aktach miasta Kazimierza znajdujących się w Archiwum Narodowym w Krakowie. Należy podkreślić występujące w kazimierskich zapiskach źródłowych bogactwo szczegółów, z którego wynikła możliwość dokładnego datowania powstawania poszczególnych partii murów kamienicy. Autorzy

30,00 zł
25,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,50 zł

1 osoba kupiła
77
Dzwonek do roweru, Mickey Steamboat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzwonek do roweru, Mickey Steamboat
SEVEN POLSKA
Dostępny
2 szt.

Duży i głośny dzwonek metalowy ułatwi poruszanie się rowerem po zatłoczonych drogach i chodnikach. Jest wykonany z solidnych materiałów. Średnica: 8.0 cm

32,99 zł
30,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,64 zł

1 osoba kupiła
78
Piesek ze smyczą na baterie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
83,96 zł
75,56 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
79
Zdrowie publiczne wyd. 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
179,00 zł
161,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 17,90 zł

1 osoba kupiła
80
Zestaw kreatywny do robienia Tatuaży stemple 3+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kreatywny do robienia Tatuaży stemple 3+
Euro-Trade
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

16,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
81
Comfort! map Polska 1:750 000 laminat w.2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Comfort! map Polska 1:750 000 laminat w.2023
Dostępny
161 szt.

Z mapą samochodową Polski podróż od Gdańska po Kraków będzie czystą przyjemnością. Publikacja zawiera aktualne informacje drogowe, a do tego jest całościowo pokryta laminatem, wyjątkowo trwała, wodoodporna i łatwa w składaniu. Na mapie m.in.: aktualny stan dróg, budowane autostrady, drogi ekspresowe i krajowe, 10 kategorii dróg, autostrady i drogi ekspresowe wraz z węzłami, odległości drogowe w kilometrach, szczegółowa numeracja dróg, przejścia graniczne, promy samochodowe, międzynarodowe porty lotnicze, parki narodowe, ponad 13 500 miejscowości, dodatkowo podkreśleniem nazw wyróżniono miasta wojewódzkie, powiatowe i miejscowości gminne, skorowidz miejscowości.

36,90 zł
25,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,07 zł

1 osoba kupiła
82
Kodeks postępowania cywilnego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kodeks postępowania cywilnego
Dostępny
175 szt.

Stan prawny: 20 kwietnia 2023 r. W najnowszym 12. wydaniu książki uwzględniono zmiany wynikające m.in. z ustaw: ? z 13 stycznia 2023 r. o zmianie ustawy ? Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 289 ze zm.), ? z 9 marca 2023 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 535), ? z 9 marca 2023 r. o zmianie ustawy ? Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 614). Najważniejsze zmiany dotyczą: ? doręczeń, w tym doręczeń komorniczych, ? nowego postępowania odrębnego w sprawach konsumenckich, ? postępowania w sprawach z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej, ? dostosowania przepisów polskich do rozporządzenia nr 2019/1111, ? przepisów dotyczących egzekucji wyroków nakazujących publikację przeprosin. W publikacji zamieszczono skorowidz przedmiotowy ułatwiający odnalezienie poszczególnych instytucji, a zaakcentowane tłem tytuły przed artykułami Kodeksu postępowania cywilnego objaśniają ich sens. Książka jest przeznaczona dla osób, którym niezbędna jest znajomość przepisów z zakresu postępowania cywilnego, a także studentów.

23,00 zł
20,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,30 zł

1 osoba kupiła
83
You & I, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
You & I, CD
Rita Ora, Warner Music Polska
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.07.14

„You & I” to najbardziej osobisty, „pamiętnikowy” album Rity Ory, która jest współautorką każdego utworu w zestawie. Współpracując z producentem Oakiem Felderem (Ariana Grande, Nicki Minaj, Alicia Keys, Usher), wokalistka stworzyła koncepcyjną płytę o różnych etapach jej związku. Album opowiada o tym, jak pięknie, instynktownie jest się w kimś zakochać. – Ta płyta to rodzaj mojego pamiętnika z ostatnich lat, moje brzmienie, odzwierciedlenie tego, kim jestem dziś – podsumowuje Rita Ora. Lista utworów: 1. Don't Think Twice 2. You Only Love Me 3. Praising You (feat. Fatboy Slim) 4. Unfeel It 5. Waiting for You 6. You & I 7. That Girl 8. Shape of Me 9. Look At Me Now 10. Girl in the Mirror 11. Notting Hill 12. I Don't Wanna Be Your Friend

61,49 zł
56,57 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,92 zł

1 osoba kupiła
84
Gra Ziemia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Ziemia
Lucky Duck Games
Dostępny
61 szt.

219,99 zł
197,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 22,00 zł

1 osoba kupiła
85
Przedszkolaczek 19/2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedszkolaczek 19/2022
Dostępny
25 szt.

To seria zeszytów z zadaniami i ćwiczeniami dla dzieci w wieku przedszkolnym. Szesnaście stron zadań o urozmaiconej tematyce, których celem jest przygotowanie małych czytelników do opanowania trudnej sztuki pisania, czytania i liczenia. Strony z naklejkami z pewnością umilą czas poświęcony na ćwiczenia.

10,75 zł
9,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,76 zł

1 osoba kupiła
86
Tygrysku, czy to prawda?. Cztery pytania, dzięki.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tygrysku, czy to prawda?. Cztery pytania, dzięki..
Dostępny
84 szt.

Tygrysku, czy to prawda? to opowieść o małym tygrysie, któremu wydaje się, że cały świat jest przeciwko niemu: rodzice go nie kochają, porzucili go przyjaciele, a życie jest niesprawiedliwe. Jednak wszystko się zmienia, gdy mądry Żółw zadaje mu cztery pytania. Dzięki nim Tygrysek uświadamia sobie, że wszystkie jego problemy nie są spowodowane rozmaitymi sprawami, lecz tym, jak on myśli o tych sprawach. Bohater zauważa, że kiedy kwestionuje swój sposób myślenia, życie znów nabiera barw. Tygrysku, czy to prawda? to chwytająca za serce opowieść z ważnym przesłaniem, które może zmienić życie nawet bardzo małych dzieci. Pełne mądrości słowa Byron Katie łączą się z żywymi, magicznymi ilustracjami Hansa Wilhelma. Rezultatem jest książka, która z pewnością stanie się jedną z klasycznych pozycji literatury dziecięcej.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
87
Nowoczesny C. Przegląd C23 z przykładami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowoczesny C. Przegląd C23 z przykładami
Dostępny
89 szt.

Elementarz języka CMimo że C - stworzony przez pracownika Laboratoriów Bella Dennisa Ritchiego - liczy sobie pół wieku, wciąż pozostaje niezwykle popularnym proceduralnym językiem ogólnego zastosowania. To dzięki niemu powstają elementy systemów operacyjnych i programów użytkowych. Tymczasem za sprawą Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO) światło dzienne ujrzy najnowsza wersja standardu języka, która ukaże się pod koniec 2023 roku.Właśnie tej iteracji poświęcony jest podręcznik Jarosława Stańczyka - Nowoczesny C. Przegląd C23 z przykładami. Treść została podzielona na trzy części. W pierwszej autor opisuje budowę programu i kod źródłowy języka C, a także przedstawia narzędzia do kompilacji i uruchamiania przykładów dołączonych do książki. Jej trzon stanowią pozostałe dwie części, które zawierają między innymi omówienie języka C i standardowej biblioteki. Prezentowanym zagadnieniom towarzyszą liczne przykłady - przy każdym podano nazwę pliku źródłowego. Wszystkie kody źródłowe zaś można samodzielnie pobrać z serwisu GitHub.W książce między innymi: nowości i zmiany wprowadzone w C23 elementy leksykalne podstawowe typy danych stałe, wyrażenia i operatory instrukcje, funkcje dyrektywy preprocesora biblioteka standardowaZ językiem C za pan brat! 

119,00 zł
83,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 35,70 zł

1 osoba kupiła
88
Honeycombs, plastry miodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Honeycombs, plastry miodu
Piatnik, od 6 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Gra spodoba się zarówno dzieciom jak i dorosłym!

98,90 zł
87,03 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,87 zł

2 osoby kupiły
89
Robot solarny 6w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robot solarny 6w1
Leantoys
Dostępny
3 szt.

Zabawka edukacyjno-interaktywna, która bawi i uczy jest idealna zabawką dla ekologicznego naukowca. Elementy robota wykonane są bardzo starannie a zasilanie solarne sprawia, że jest zabawką przyjazną środowisku. Szczegóły: • 6 różnych możliwości złożenia, • robotowi wystarczy trochę słońca aby był gotowy do zabawy, • składa się z kilkudziesięciu elementów wymagających złożenia, • podczas montażu wymaga użycia śrubokręta. Wymiary: • samochód słoneczny: ok. 6.9 x 4.9 x 3.5 cm • słoneczny szczeniak: ok. 6.6 x 6.5 x 4.6 cm • słoneczna łódka: ok. 12.2 x 7.6 x 6.2 cm • słoneczny samolot: ok. 15.1 x 8.9 x 6.2 cm • wiatrak słoneczny: ok. 19.5 x 14.9 x 13.6 cm • słoneczny samolot Obrotowy: ok. 21.7 x 16.4 x 10.9 cm Zestaw najlepiej obsługiwać na zewnątrz, na terenach o dużym nasłonecznieniu, gdy montujemy robota w mieszkaniu wystarczy oświetlenie z 50 watowej żarówki halogenowej.

32,99 zł
1 osoba kupiła
90
Opozycja studencka w Polsce i na Węgrzech w latach 1956-1989 Egyetemista ellenzéki mozgalmak Leng - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opozycja studencka w Polsce i na Węgrzech w latach 1956-1989 Egyetemis...
Dostępny
108 szt.

"13 kwietnia 2018 r. w podziemnych salach segedyńskiej katedry na południowych Węgrzech zebrało się kilkoro historyków polskich i węgierskich, by wspólnie porozmawiać o roli, jaką w dziejach ruchów opozycyjnych okresu komunistycznego odegrała młodzież studencka. Spotkanie to odbyło się w ramach polsko-węgierskiej konferencji naukowej ?Opozycja akademicka w Polsce i na Węgrzech w latach 1956?1989?, zorganizowanej przez Konsulat RP w Segedynie, Polsko-Węgierskie Stowarzyszenie Kulturalne w Segedynie, przy współpracy Węgierskiego Archiwum Narodowego w Segedynie oraz Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie. Temat konferencji nie był przypadkowy. Losy Polski i Węgier w pierwszej połowie XX w. biegły różnymi torami, często jednak zbliżającymi się do siebie, a wzajemna sympatia między dwoma narodami okazała się zjawiskiem trwałym. Wyjątkową rolę w ruchach opozycyjnych czy kręgach niezależnych obu państw odgrywała młodzież, szczególnie studenci. Wykształceni, pełni zapału i młodzieńczego buntu wobec zastanej rzeczywistości, jeszcze niezastraszeni przez system, bo niedoświadczeni jego represjami ? jak przedstawiciele starszego pokolenia. Studenci, i szerzej środowiska młodzieżowe współtworzyli i uczestniczyli w najważniejszych inicjatywach opozycyjnych obu państw. Tym torom najnowszych dziejów Polski i Węgier, niekiedy biegnącym równolegle, a niekiedy się łączącym, poświęcona jest niniejsza książka. W tomie znajduje się osiem artykułów autorstwa historyków polskich i węgierskich. Michał Wenklar z krakowskiego IPN oraz Akademii Ignatianum w Krakowie przedstawił zarys działalności krakowskich studentów okresu odwilży 1956 r., skupiając się na Studenckim Komitecie Rewolucyjnym, a później Rewolucyjnym Związku Młodzieży. Gábor Tabajdi z Komitetu Pamięci Narodowej oraz Fundacji Instytut ?56 roku pokazał w swoim artykule, jak mimo ateistycznej polityki, represji i dyskryminacji próbowały przetrwać przy węgierskich uczelniach chrześcijańskie grupy młodzieżowe. Csaba Jancsák z Uniwersytetu w Segedynie opisał działalność segedyńskich studentów, którzy w październiku 1956 r. wystąpili z komunistycznego Związku Młodzieży Pracującej (Dolgozó Ifjúság Szövetsége, DISZ) i założyli Związek Węgierskich Studentów Uniwersytetów i Szkół Wyższych (Magyar Egyetemisták és Főiskolások Szövetségék, MEFESZ). Inicjatywa ta dała impuls późniejszym budapesztańskim wiecom i manifestacjom, a sformułowane przez studentów dwanaście haseł stało się programem powstańców 1956 r. Autor dodał do tej historii interesujący epilog, przywołując sprawę jednego ze studentów, sądzonego za działania z października 1956 r., a w 1961 r. ponownie aresztowanego za próbę niezależnej, demokratycznej działalności. Rafał Opulski z krakowskiego oddziału IPN oraz Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie zaprezentował propagandowy obraz młodzieży uczestniczącej w polskich wydarzeniach Marca ?68, a Łucja Marek z tego samego oddziału IPN przedstawiła rolę krakowskich duszpasterstw akademickich w formowaniu się przyszłych kadr opozycji demokratycznej. Swoistym uzupełnieniem tego ostatniego artykułu jest tekst Mariusza Krzysztofińskiego z Oddziału IPN w Rzeszowie o parasolu ochronnym, który roztaczał nad niezależnymi środowiskami młodzieżowymi arcybiskup przemyski Ignacy Tokarczuk. Cecylia Kuta z Oddziału IPN w Krakowie oraz Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie zarysowała historię krakowskiego Studenckiego Komitetu Solidarności, a Miklós Mitrovics z Instytutu Badań Europy Środkowej oraz Uniwersytetu Służby Publicznej w Budapeszcie pokazał wpływ polskich doświadczeń i działań opozycyjnych z lat osiemdziesiątych na opozycję węgierską ? od drugiego obiegu i ?uniwersytetu latającego? po powstanie Związku Młodych Demokratów (Fiatal Demokraták Szövetsége, FIDESZ). "

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
91
Karty Mocku Tin Moltres - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Mocku Tin Moltres
Pokemon TCG
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.04

105,90 zł
100,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,29 zł

1 osoba kupiła
92
Kukułcza piwnica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,99 zł
36,49 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

1 osoba kupiła
93
Kodeks pracy 2023 - komentarz do zmian - ujednolicony tekst ustawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks pracy 2023 - komentarz do zmian - ujednolicony tekst ustawy
Dostępny
18 szt.

W publikacji: komentarz do zmian w Kodeksie pracy wprowadzonych: • ustawą z dnia 1 grudnia 2022 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2023 r. poz. 240) – część zmian obowiązuje od 21 lutego 2023 r., część weszła w życie 7 kwietnia 2023 r. • ustawą z dnia 9 marca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2023 r. poz. 641) – obowiązującą od 26 kwietnia 2023 r. oraz ujednolicony tekst Kodeksu pracy z wyróżnieniem wprowadzonych zmian, które ułatwi pracodawcom i pracownikom zapoznanie się ze znowelizowanymi przepisami. Komentarz do zmian zawiera omówienie nowych regulacji i zasad ich stosowania przez pracodawców z odniesieniami do praktyki oraz dokładnym wskazaniem terminu wejścia w życie poszczególnych zmian (nowe przepisy weszły w życie w trzech różnych terminach w lutym i kwietniu 2023 r.). W kolejnych rozdziałach autorka przedstawia: • konsekwencje wprowadzenia pracy zdalnej do Kodeksu pracy (w tym: zasady wykonywania i organizacji pracy zdalnej, praca zdalna okazjonalna, obowiązki pracodawcy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy) • zagadnienia związane z kontrolą trzeźwości (w tym: możliwość prewencyjnej kontroli trzeźwości, zasady przeprowadzania kontroli trzeźwości oraz kontroli na obecność środków działających podobnie do alkoholu, obowiązki pracodawcy związane z kontrolą trzeźwości, w tym m.in. z zawartością akt osobowych pracownika) • zmiany w umowach o pracę na okres próbny • zmiany w zakresie umów o pracę na czas określony (w tym zasady zawierania tych umów, sposób ich wypowiadania) • poszerzenie zakresu informacji o warunkach zatrudnienia – nowe ważne obowiązki informacyjne pracodawcy wobec pracowników • dodatkowy urlop opiekuńczy – nowe uprawnienia pracowników, zasady jego udzielania • zwolnienie od pracy z powodu działania siły wyższej w pilnych sprawach rodzinnych spowodowanych chorobą lub wypadkiem z zachowaniem prawa do wynagrodzenia – nowe uprawnienia pracowników • wydłużenie urlopu rodzicielskiego i zmiana zasad udzielania urlopu rodzicielskiego • skrócenie okresu, w którym ojciec może korzystać z urlopu ojcowskiego • zmiany w zasiłkach macierzyńskich – nowe zasady wypłacania i obliczania zasiłku macierzyńskiego w różnych sytuacjach • wprowadzenie nowych zasad elastycznej organizacji pracy dla pracowników-rodziców dzieci do lat 8 • doprecyzowanie przepisów dotyczących szkoleń pracowników. Celem komentarza jest uporządkowanie tych licznych zmian w przepisach Kodeksu pracy, a w szczególności przybliżenie nowych rozwiązań, które pojawiły się w efekcie ostatnich nowelizacji.

262,50 zł
246,75 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 15,75 zł

1 osoba kupiła
94
Głodna Puszcza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głodna Puszcza
Dostępny
135 szt.

Spokój jest jak kotleciki w sobie grzybowym: zdecydowanie zbyt szybko się kończy Do karczmy Edmunda zwanego Kociołkiem potajemnie zjeżdżają książęta, by radzić nad przyszłością Doliny. Ostatnio trolle z Głodnej Puszczy wydają się nad wyraz aktywne, a jedyny człowiek, który umie z nimi gadać - rycerz Pogorzałek - gdzieś w owej puszczy zaginął. Szykuje się więc kolejne zadanie specjalne, którego Kociołek, wedle swojej nowej filozofii życiowej, próbuje ze wszelkich sił uniknąć? Czy jednak podoła, skoro wszyscy go namawiają? I czy upora się z zadaniem do niedzieli, jak obiecał żonie? Niedaleka przyszłość skrywa zaś odpowiedzi na wiele pytań. Czy służba kapłanowi Doli w istocie okaże się dla Urgo spełnieniem marzeń? Dlaczego Eliah bez przerwy znika w najmniej odpowiednich momentach? O czym naprawdę marzy Żychłoń i dlaczego ojciec Gramma chwycił za broń po stronie ludzi w bitwie z trollami? I czy Zwierzak wreszcie znajdzie najlepsze bagno do taplania się? Daj się porwać przygodzie i sprawdź, jakie niespodzianki kryje Głodna Puszcza!

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

2 osoby kupiły
95
Balon foliowy Bączek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy Bączek
PartyDeco
Dostępny
26 szt.

Błyszczący balon foliowy Bączek – wymiary przed napompowaniem ok. 63.5 x 72.0 cm (25 x 28''), wymiary po napompowaniu ok. 55.0 x 56.0 cm (21.5 x 22''). Do napompowania powietrzem i helem. Zestaw zawiera słomkę.

14,54 zł
13,99 zł

Rabat 3,8%
oszczędzasz 0,55 zł

1 osoba kupiła
96
My Little Pony. Mini World Magic Creation. Bridlewood Forest + figurka Izzy Moonbow - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. Mini World Magic Creation. Bridlewood Forest + figurka...
Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.09

Zbuduj świat magicznych miniprzyjaciół z całej Equestrii! Przenośny zestaw Bridlewood Forest zawiera dwa urocze figurki kucyków. Walizka ozdobiona nutką ma poręczny uchwyt, dzięki czemu z łatwością ją przeniesiesz, a nawet zabierzesz w podróż. W zestawie znajdziesz aż 40 akcesoriów! W Bridlewood Forest dużo się dzieje! Zbuduj mini królestwo z drzew i kryształów, urządź piknik dla kucyków, baw się na zjeżdżalni. A teraz czas na odrobinę magii! Umieść akcesoria w kształcie kryształów w basenie z zimną wodą, aby odkryć, jak zmieniają kolor. Wyobraź sobie odkrywanie magicznych kryształów z Izzy Moonbow i Alphabittle! Zawartość opakowania: • 2 x figurka kucyka, • torebka w kształcie serca/ obszar zabawy, • 40 x akcesoria.

113,90 zł
102,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,39 zł

1 osoba kupiła
97
You & I, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
You & I, LP
Rita Ora, Warner Music Polska
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.07.14

„You & I” to najbardziej osobisty, „pamiętnikowy” album Rity Ory, która jest współautorką każdego utworu w zestawie. Współpracując z producentem Oakiem Felderem (Ariana Grande, Nicki Minaj, Alicia Keys, Usher), wokalistka stworzyła koncepcyjną płytę o różnych etapach jej związku. Album opowiada o tym, jak pięknie, instynktownie jest się w kimś zakochać. – Ta płyta to rodzaj mojego pamiętnika z ostatnich lat, moje brzmienie, odzwierciedlenie tego, kim jestem dziś – podsumowuje Rita Ora. Lista utworów: Strona A: 1. Don't Think Twice 2. You Only Love Me 3. Praising You (feat. Fatboy Slim) 4. Unfeel It 5. Waiting for You 6. You & I Strona B: 1. That Girl 2. Shape of Me 3. Look At Me Now 4. Girl in the Mirror 5. Notting Hill 6. I Don't Wanna Be Your Friend

116,99 zł
107,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,36 zł

1 osoba kupiła
98
Voyage, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Voyage, CD
Tanith, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

1. Snow Tiger 2. Falling Wizard 3. Olympus by Dawn 4. Architects of Time 5. Adrasteia 6. Mother of Exile 7. Seven Moons (Galantia Pt. 2) 8. Flame 9. Never Look Back

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

1 osoba kupiła
99
Horror w Arkham LCG Szczęście i szaleństwo GALAKTA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horror w Arkham LCG Szczęście i szaleństwo GALAKTA
Galakta
Dostępny
5 szt.

Uwaga! To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Horror w Arkham - Gra karciana. Szczęście i szaleństwo: Kasyno w Monte Carlo wykorzystuje moce pozwalające manipulować prawdopodobieństwem, aby zgromadzić bogactwa kosztem bezpieczeństwa zwykłych ludzi. Wraz z innymi badaczami musisz wykraść źródło mocy kultu i położy kres ich nikczemnej działalności. Czy w wyniku intrygi szczęście odwróci się na waszą korzyść? A może opuści was na zawsze? Mamy przyjemność zapowiedzieć Szczęście i szaleństwo, kolejny dodatek do Horroru w Arkham: Gry karcianej! W tym emocjonującym scenariuszu od 1-4 badaczy musi zaplanować i przeprowadzić śmiały skok na kasyno. Waszym celem jest Źródło szczęścia, tajemniczy artefakt, który pozwala manipulować szczęściem (dosłownie) i przechylać jego szalę na swoją korzyść. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych scenariuszy, także i ten możecie rozegrać zarówno jako osobno, jak i wplatając go w dowolną kampanię. Co więcej, część zawartości zyska dodatkowe efekty jeśli wykorzystacie ten dodatek jako historię poboczną w kampanii Szkarłatne klucze!

99,90 zł
92,91 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,99 zł

1 osoba kupiła
100
Mata piankowa zwijana Kinder Forest and City - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mata piankowa zwijana Kinder Forest and City
Milly Mally
Dostępny
3 szt.

Dwustronna mata piankowa zwijana KINDER od Milly Mally to komfort i bezpieczeństwo dla Twojego dziecka. Mata posiada właściwości antypoślizgowe oraz antyalergiczne. Gwarantuje to bezpieczeństwo podczas zabawy oraz nauki raczkowania i chodzenia. Dzięki ciekawym nadrukom pasuje ona do każdego pomieszczenia zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Kreatywne i kolorowe wzory mat zachęcają dziecko do aktywności zwłaszcza na wczesnym etapie rozwoju. Płaska powierzchnia maty piankowej sprzyja temu, aby maluch mógł w modelowy sposób budować stabilny tułów, naturalnie i swobodnie przekręcać główką, ćwiczyć obroty, podpierać się, poprawnie obciążać stopy oraz stabilnie i bezpiecznie siedzieć. Mata piankowa zwijana KINDER jest jednocześnie bezpiecznym i wygodnym miejscem do zabawy. Produkt doskonale izoluje od chłodnej podłogi, a dzięki wodoodpornej powierzchni jest łatwy w czyszczeniu oraz idealnie nadaje się jako element wystroju pokoju. Duża elastyczność sprawia, że świetnie amortyzuje w razie upadku. Można jej używać także na zewnątrz na gładkich powierzchniach. Naszą matę można zabrać również ze sobą w podróż, wystarczy spakować ją do torby na zamek z wygodnymi rączkami. • Lekka i solidna • Dwustronna • Kreatywne i kolorowe wzory mat • Antypoślizgowa • Antyalergiczna • Wodoodporna • Praktyczna torba z suwakiem i rączkami • Pasy z rzepem do zabezpieczenia • Materiał: pianka XPE • Produkt nie zawiera: formamidu, ftalanów, PVC, Bisfenolu A • Wykonano badania, spełnia europejskie normy EN71 bezpieczeństwa użytkowania Wymiary: 120.0 x 178.0 x 1.0 cm

137,90 zł
128,25 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 9,65 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry