hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.04.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 19 kwietnia 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Miłość w cieniu słońca (Katarzyna Grochola), na drugim Wszystkie szczęśliwe rodziny (Herve Le Tellier). Kolejny produkt to Aktoreczka (Barbara Wysoczańska) oraz Gdyby był ze mną (Laura Nowlin).
1
Miłość w cieniu słońca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Miłość w cieniu słońca
Dostępny
6423 szt.

Nowa książka Katarzyny Grocholi. O szukaniu szczęścia na przekór całemu światu. I oczywiście o miłości! Czy możesz się spodziewać, że tego właśnie dnia spadnie na ciebie jak grom z jasnego nieba to coś, co nie pozwoli ci już nigdy wrócić do normalnego życia? Co postawi na głowie twoje przekonania, twoją wygodę, twój brak oczekiwań? Czy można się przygotować na miłość? Wzruszająca historia Harriet i Andrew. Połączyło ich uczucie pełne namiętności i dramatycznych zwrotów akcji, po których oboje przewartościują własne życie. Bohaterowie nowej książki Katarzyny Grocholi chcą wybrać słoneczną stronę – ale nie wiedzą, że cały czas pozostają w cieniu. W cieniu słońca.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

359 osób kupiło
2
Wszystkie szczęśliwe rodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wszystkie szczęśliwe rodziny
Dostępny
568 szt.

Autobiograficzna proza autora słynnej Anomalii. Jakie dzieciństwo miał twórca najpoczytniejszej powieści ostatnich lat? Nie był bity, głodzony, wykorzystywany, uczęszczał do dobrych szkół, otrzymał solidną edukację. Wszystkie szczęśliwe rodziny to książka w duchu Didiera Eribona i Annie Ernaux, tyle że à rebours, opowiada bowiem o dorastaniu we francuskiej wyższej klasie średniej. Czy burżuazyjne korzenie i arystokratyczne nazwisko potrafią lepiej człowieka wyposażyć? Z książki wyłania się tragikomiczny obraz środowiska uwięzionego w gorsecie konwenansów, rządzonego grą pozorów i chłodnym dystansem, a także pokolenia, które Hervé Le Tellier opisuje jako „obiecujące, ale nieokreślone, z młodością wciśniętą między okupację a wojnę w Algierii”, „urodzonego za późno, żeby kolaborować, za wcześnie, żeby torturować”. Na tle społecznych napięć i historycznych wydarzeń autor maluje portret rodzinny. Otwarcie pisze o toksycznych relacjach z szaloną matką i skrywającym tajemnice ojczymem. Już w pierwszym zdaniu czytamy: „Nie kochać rodziców – to byłoby gorszące. Gorsząca byłaby myśl, czy jest, czy nie jest hańbą nie znajdować w sobie, mimo młodzieńczych wysiłków, tak powszechnego uczucia miłości zwanej synowską”. Nie jest to jednak narracja wypełniona resentymentem i złością, autor potrafi mówić o cierpieniu bez patosu i z poczuciem humoru. Oprócz cierpkiej ironii – także wobec samego siebie – mamy we „Wszystkich szczęśliwych rodzinach” czułość i stoicką akceptację życia. „Nie żebrzę już o współczucie, a czas smutku minął" – podsumowuje pisarz.

47,00 zł
31,02 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,98 zł

130 osób kupiło
3
Aktoreczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Aktoreczka
Dostępny
2189 szt.

Rok 1950, Nowy Jork. Miasto, które nigdy nie zasypia, sława, pieniądze i samotność. Polski fotograf Konrad Rogowski przebywający na emigracji w Nowym Jorku, usilnie stara się o opublikowanie zdjęć dokumentujących zbrodnie wojenne w Warszawie. Jednak jego najważniejszym celem jest znalezienie nazistowskiego zbrodniarza Rudolfa Schultego. Jedynym tropem dającym szansę na namierzenie byłego nazisty jest piękna i niezwykle sławna hollywoodzka gwiazda Lauren Evans. Splendor, skandale i światła jupiterów to jej świat. Otoczona luksusem i podziwiana, z pozoru żyje jak w bajce. Tymczasem w czterech ścianach wymarzonego apartamentu przy 5th Avenue boryka się z samotnością i strachem, że ktoś odkryje jej przeszłość i prawdziwą tożsamość. Czy cena sławy nie jest zbyt wysoka? „Nie pasował do tej nowojorskiej socjety, do tego przejaskrawionego blichtru, którym otaczali się śmierdzący dolarami naśladowcy Rockefellera. Kiedy jednak poczuł mocniejszy uścisk palców Lauren na swoim ramieniu, zrozumiał, że ona – nie wiadomo dlaczego – naprawdę chce, żeby był tu z nią”.

47,90 zł
30,18 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 17,72 zł

116 osób kupiło
4
Gdyby był ze mną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Gdyby był ze mną
Dostępny
1206 szt.

Bestseller „New York Timesa” i hit BookToka po raz pierwszy w Polsce! Gdyby był ze mną wszystko potoczyłoby się inaczej... Nie było mnie z Finnem tej sierpniowej nocy. Powinnam być. Padał deszcz, a on i Sylvie kłócili się, gdy jechał śliską drogą. Nikogo nie obchodzi jaki był powód tej kłótni. Wszyscy uważają, że trzeba o tym zapomnieć, bo taka drobnostka nie ma już znaczenia. Jednak nie wiedzą, że istnieje inna historia. Historia, która czai się w mroku tuż za rogiem. A to, czego nie wiedzą jest kluczowe. Więc pozwól, że ci o tym opowiem... Laura Nowlin – autorka bestsellerów „New York Timesa”. Jest zapaloną czytelniczką i wierzy w to, że dzięki książkom może doświadczyć wielu żyć. Jeśli nie tworzy akurat nowych historii to pracuje w bibliotece miejskiej, w której czytelnicy dostarczają jej inspiracji do pisania. Obecnie Mieszka w St. Louis ze swoim mężem muzykiem, neurotycznym psem i psychotycznym kotem.

49,99 zł
33,49 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 16,50 zł

101 osób kupiło
5
Marcelinka. Opowieść dla bardzo wrażliwych dzieci i ich rodziców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Marcelinka. Opowieść dla bardzo wrażliwych dzieci i ich rodziców
Dostępny
1152 szt.

Siedem opowiadań o rozpoczynaniu szkolnej przygody, w których odnajdą się wszystkie dzieci, także te wysoko wrażliwe. Poznajcie Marcelinkę – bardzo wrażliwą dziewczynkę, która właśnie rozpoczyna pierwszą klasę. Czeka ją mnóstwo znanych każdemu pierwszakowi przygód – nowe miejsca, nauczyciele i koleżanki. A przede wszystkim – cała gama najróżniejszych emocji! Jak to jest, gdy biała bluzka drapie i trudno w niej wytrzymać? Jak się odnaleźć w klasie, w której nie zna się nikogo? Czy świetna szkolna zabawa może wiązać się z nadmiarem wrażeń i hałasu? W książce o Marcelince psycholożka Katarzyna Kucewicz w autentyczny sposób pokazuje świat wyjątkowo wrażliwego dziecka, a także wyzwania, które czyhają w pozornie zwyczajnej codzienności. Krótkie opowieści są wsparciem zarówno dla bardzo wrażliwych dzieci, jak i dla ich rodziców czy opiekunów. Czytając o Marcelince, dowiecie się, jak wesprzeć ponadprzeciętnie wrażliwe dzieci i jak pomóc im odnaleźć się w pełnej bodźców szkolnej rzeczywistości. Jak sprawić, by czuły się ze sobą dobrze i umiały czerpać ze swojej wrażliwości. Bo różnorodność jest po prostu ok! Katarzyna Kucewicz – psycholożka, psychoterapeutka. Autorka książek oraz licznych artykułów w czasopismach psychologicznych i lifestylowych, ekspertka w programach telewizyjnych i radiowych. Od lat przygląda się zagadnieniu wysokiej wrażliwości, pracuje z osobami czującymi za bardzo. Z pasją dzieli się swoją wiedzą psychologiczną na Instagramie: @psycholog_na_insta.

45,90 zł
28,92 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,98 zł

91 osób kupiło
6
Wianki i wiano. Tom 2. Zakryte lustra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wianki i wiano. Tom 2. Zakryte lustra
Dostępny
52 szt.

Silne kobiety, wielkie emocje, historyczne tło i codzienność ziemiańskiej rodziny – skromny dworek w Przylipiu jest świadkiem życia mieszkańców, ich zwyczajów, porywów serca, nadziei i rozczarowań. Po upadku powstania listopadowego dotkliwe represje nie omijają Przylipia, mimo to rodzina Stalickich stara się żyć rytmem znanym od pokoleń. Rodzą się nowe uczucia, dzieci dorastają, ale pewne sprawy pozostają bez zmian. Zagmatwana miłość stawia przed bohaterami trudne wybory, a dorastająca Zosia czuje, że chce od życia czegoś więcej niż kształcenia na wzorową panią domu...

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

69 osób kupiło
7
Pocztówka z Mokum. 21 opowieści o Holandii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Pocztówka z Mokum. 21 opowieści o Holandii
Dostępny
652 szt.

Mokum to w języku jidysz „bezpieczna przystań”. Tak holenderscy Żydzi nazywali Amsterdam. Piotr Oczko znajduje schronienie w świecie ukochanej kultury holenderskiej i oprowadza po niej czytelników jak najlepszy przewodnik. Razem z nim odkrywamy ukryte znaczenia na obrazach dawnych mistrzów, zaglądamy do XVII-wiecznych kościołów i burdeli, patrzymy w oczy dumnym mieszczanom i czarnoskórym niewolnikom. Trafiamy na ślady Zbigniewa Herberta i zatrzymujemy na chwilę na jointa, przyglądając się współczesnym Holendrom. W Mokum – razem z autorem – znajdujemy też samych siebie.

65,00 zł
43,55 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 21,45 zł

57 osób kupiło
8
Konsekwencje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Konsekwencje
Dostępny
440 szt.

Zamordowana kobieta, uprowadzone niemowlę i ojciec pragnący zemsty za śmierć córki. Pewnego chłodnego dnia z wózka zostawionego na tarasie luksusowej willi w Rejkiawiku znika śpiące niemowlę. Gdy później morze wyrzuca kocyk dziewczynki oraz zwłoki jej biologicznej matki, dziecko zostaje uznane za zmarłe. Jedenaście lat później policja otrzymuje zgłoszenie o porzuconym na jednym z osiedli w Rejkiawiku samochodzie. W bagażniku detektywi Huldar i Erla odkrywają rozczłonkowane bezgłowe zwłoki kobiety. Do zespołu śledczego dołącza psycholożka dziecięca Freyja, która z izby dziecka przeszła do policji. Niebawem Freyja zostaje oskarżona o poważne naruszenie policyjnego protokołu. Czy Huldar będzie w stanie jej pomóc? Tymczasem śledztwo w sprawie zidentyfikowania zmasakrowanych zwłok prowadzi funkcjonariuszy do zagadek z przeszłości i ponownego zbadania ukrywanych całymi latami przestępstw, które połączyły trzy różne rodziny. „Najlepsza nordycka autorka kryminałów”. – Adresseavisen „Yrsa tworzy genialne miejsce zbrodni, z wiedzą eksperta. Relacja między policjantem Huldarem a psychologiem Freyją osiąga nowy wymiar”. – Morgunblaðinu

54,90 zł
32,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 21,96 zł

53 osoby kupiły
9
Przezabawny pies o imieniu Kolka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Przezabawny pies o imieniu Kolka
Dostępny
1938 szt.

Jego debiutancka powieść Baśka – opowiadanie o mieszkańcach warszawskiej Ochoty – stała się bestsellerem. Wojtek Friedmann wraca z nową książką – tym razem zabierze czytelników na Mokotów do z pozoru zwyczajnej kamienicy. Ale w powieściach Friedmanna nic nie jest zwyczajne, losy mieszkańców i pewnego wyjątkowego psa przeplatają się ze sobą, składając się na niezwykle barwną i wciągającą opowieść. Nie dajcie się zwieść. To nie jest książka o psie. Przezabawny pies o imieniu Kolka to przede wszystkim ludzie – mieszkańcy starej kamienicy – i ich losy, opowiedziane w krótkiej, charakterystycznej dla autora formie. „Mieszkańców kamienicy łączył nie tylko adres. Łączyła ich także poręcz schodów. Trochę jak zaczarowany bluszcz, tyle że bez liści”. Mokotów oczami Friedmanna, tętniący życiem lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, aż po współczesność, to miejsce zamieszkane przez barwne osobowości, zawsze ukrywające jakąś tajemnicę, a historie ich życia, jak ta książka, mają w sobie coś pięknego, a zarazem chuligańskiego. Proza Friedmanna to literatura, która kipi od ulicznego gwaru. Czytając, zapominamy, że to fikcja. I nikt tak naprawdę do końca nie może być pewny, czy opisane historie na pewno są zmyślone. Stara kamienica, gdzie toczy się życie bohaterów „Kolki”, może być miejscem, w którym sami mieszkacie albo w którym chcielibyście zamieszkać. Z książką wiąże się anegdota. Friedmann, który wcześniej nigdy nie myślał o posiadaniu psa, napisał nową książkę. Praktis zaprojektował okładkę, z rysunkiem psa Kolki, tytułowego bohatera. Niedługo potem zbieg różnych wydarzeń sprawił, że autor Baśki został opiekunem psa. Oczywiście nazwał go Kolka. Dziwnym trafem okazało się, że pies wygląda niemal tak samo jak pies z okładki.

34,99 zł
31,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

48 osób kupiło
10
Ogrody przyszłości. Czas na zmianę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogrody przyszłości. Czas na zmianę
Dostępny
3354 szt.

Ogrody Pieta Oudolfa wprawiają w oszołomienie i nie dają się zaszufladkować. Tchną spokojem, a zarazem są pełne niespodzianek, sprawiają wrażenie, jakby ich uprawa nie wymagała wysiłku – a przecież żeby osiągnąć taki efekt, potrzeba złożonych działań – zapewniają intymność, a jednocześnie czerpią z szerokiego świata dzikiej przyrody. Obecne w nich unikatowe zestawienia długowiecznych bylin i roślin drzewiastych zapewniają interesującą teksturę, bogactwo barw i oddziałują na emocje tak, że nie sposób o nich zapomnieć. Oudolf stał się legendą dzięki wyjątkowej umiejęności zestawiania roślin, a w najnowszych pracach wzniósł się na nowy poziom, stawiając na wysoce zintegrowane systemy, w których gatunki przeplatają się i mieszają ze sobą, ale jedne drugich nie przytłaczają. U podstaw tego nowego podejścia do tworzenia kompozycji leży dogłębna znajomość roślin, a książka pokazuje, że zarówno Piet Oudolf, jak i Noel Kingsbury doskonale rozumieją ich ekologię i procesy rozwojowe – obaj autorzy wiedzą, jak rośliny zachowują się w różnych sytuacjach, co dzieje się z nimi pod ziemią, jakie gatunki powinny ze sobą sąsiadować. Dowiadujemy się od nich, jak wybierać odpowiednie rośliny, jak je grupować i jak zestawiać z innymi elementami, by stworzyć piękny ogród niewymagający zaangażowania ogromnych środków. Niniejsza książka, prezentując oryginalne plany nasadzeń Oudolfa, po raz pierwszy w przejrzysty sposób pokazuje ogrodnikom i innym specjalistom z branży, jak powstają ogrody i założenia krajobrazowe niderlandzkiego mistrza. Ogromną dla nich pomocą może być także obszerny katalog roślin pełen istotnych informacji, takich jak przewidywana długość życia poszczególnych gatunków i odmian, trwałość ich nasionostanów czy skłonność do rozrastania się bądź rozsiewania. Ogrody Pieta Oudolfa wydają się doskonałością na wielu różnych płaszczyznach i są czymś znacznie więcej niż tylko sumą swoich składowych. Ogrody przyszłości. Czas na zmianę to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy interesują się tworzeniem założeń obfitujących w rośliny, a jednoczśnie współgrających z otoczeniem, wspierających bioróżnorodność i będących pokarmem dla ludzkiej duszy. Książka adresowana jest do bardzo szerokiego grona odbiorców, od osób uprawiających ogrody przydomowe do profesjonalistów zajmujących się projektowaniem i pielęgnacją ogrodów, a także do architektów krajobrazu. Może też być cenną pomocą dla architektów, którzy w projektowaniu muszą wziąć pod uwagę zieleń, w którą wpisuje się ich obiekt, a także dla ekologów, którzy coraz częściej biorą udział w projektowaniu przestrzeni miejskiej. Mamy nadzieję, że książka ta przyczyni się do głębszego wplecenia roślin w tkankę naszego życia i zainspiruje do zmian w projektowaniu ogrodów przyszłości.

99,99 zł
62,99 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 37,00 zł

41 osób kupiło
11
Ogród sekretów i zdrad. Z autografem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogród sekretów i zdrad. Z autografem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Róża jest odnoszącą sukcesy młodą marszandką sztuki. Właśnie zbliża się podwójny jubileusz urodzin: jej matki Doroty i babci Giny. Doskonała okazja, aby zorganizować wielką rodzinną imprezę. Wybór pada na pałac w Łabonarówce, dawną siedzibę ich rodu, która skrywa wiele sekretów. Przeszłość rodziny, choć bardzo odległa i pozornie zapomniana, wciąż oddziałuje na losy kolejnych pokoleń. Jakie historie drzemią w starym przedwojennym dworze zwanym palais fatal? Czy opowieść rodzinna, którą przekazała Róży jej matka, jest prawdziwa? I jaką rolę w poszukiwaniu tajemnic sprzed lat odegra Maks Niezwiński? Ogród sekretów i zdrad to wielowątkowa historia rodu Korsakowskich, dla których pałac w Łabonarówce był miejscem spotkań artystycznej bohemy przełomu lat 20. i 30. ubiegłego wieku. To opowieść o ogromnych fortunach, które idą w parze z wielkim blichtrem dwudziestolecia międzywojennego i jeszcze większym niebezpieczeństwem.

49,90 zł
31,44 zł
Powiadomienie

Rabat 37,0%
oszczędzasz 18,46 zł

39 osób kupiło
12
Bieg po linie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieg po linie
Dostępny
709 szt.

Jak żyć, gdy wszyscy patrzą? Jerzy Stuhr – jeden z najbardziej uznanych polskich aktorów – szczerze o osobistych dylematach, życiu w Polsce i polityce. O Wałęsie i Stalinie. O Witkacym i Gombrowiczu. O tym, że osoby publiczne są pod nieustanną presją. Aktor nie tylko snuje opowieści o fascynacjach filmem, Włochami, urodą śródziemnomorskiego życia oraz napotkanymi ludźmi, lecz także widzi konieczność spojrzenia sobie w twarz i odpowiedzenia na pytanie, co dalej. Pierwotnie cotygodniowy cykl prowadzony przez Marię Malatyńską zmienił się w mapę podróży Jerzego Stuhra, jego doświadczeń i poglądów na coraz bardziej komplikującą się rzeczywistość. Mimo trudnych tematów wciąż są to dyskusje dające nadzieję i odwagę, w wyjątkowy sposób i z przymrużeniem oka komentujące ostatnie lata kariery aktora. Życie moje kompletnie się zmieniło: filmowe, teatralne, szkolne, wszystko odeszło. I jest to nie tylko przejście od roli uczestnika do obserwatora. Ja po prostu jestem… zresetowany. I dzięki temu mam, jak mi się wydaje, bardzo świeże spojrzenie na świat. Jerzy Stuhr – aktor i reżyser teatralny i filmowy, długoletni rektor PWST (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych) w Krakowie, skończył także polonistykę na UJ. Blisko współpracował m.in. z Krzysztofem Kieślowskim, Andrzejem Wajdą, Konradem Swinarskim. Związany z Krakowem i Włochami (m.in. grał w filmach Nanniego Morettiego). Autor kilku książek, m.in. dziennika Tak sobie myślę… czy rozmów Myśmy się uodpornili. Rozmowy o dojrzałości (z ks. Andrzejem Lutrem). Maria Malatyńska – filmoznawczyni i publicystka, wykładowczyni PWST w Krakowie. Opublikowała m.in. tom wywiadów Ucieczka do przodu! Jerzy Stuhr od A do Z. Laureatka Nagrody Krytyki Filmowej, Nagrody ZAiKS-u i Nagrody Fundacji Kultury Polskiej, uhonorowana medalem Gloria Artis. Należy do Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz FIPRESCI (Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej), członkini Polskiej Akademii Filmowej.

52,90 zł
32,27 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 20,63 zł

32 osoby kupiły
13
Trzy puszki bobu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy puszki bobu
Dostępny
254 szt.

Błyskotliwy, dowcipny, aktualny, a czasem także ostry jak brzytwa. Całkiem nowy zbiór felietonów oraz tekstów ulotnych Marcina Mellera! Co mają owce do telewizji? Łowca androidów do Hali Koszyki, a sardele do szczęścia? Dlaczego knajpy są lepsze od muzeów? Kogo budzi szatan? Jak fachowo dostawać łomot i dlaczego przeszłość nigdy nie umiera? O zbieractwie pod Pułtuskiem i kopczyku guldenów też coś będzie. W Trzech puszkach bobu, zbiorze felietonów Marcina Mellera z lat 2019–2023, miłość walczy z sarkazmem, entuzjazm z chęcią zrzucania napalmu, zaś ciekawość świata z nostalgią. Tu codzienne problemy mieszają się z wielką, a raczej małą polityką, a wszystko przykrywa fascynacja popkulturą i specyficzne poczucie humoru autora. Marcin Meller jest jedną z tych barwnych postaci, które potrafią opowiadać tak, że chce się ich słuchać. W swoje opowieści przelewa wielki temperament, optymizm i apetyt na życie. Ale przede wszystkim – jego barwne historie stanowią doskonałą rozrywkę i uprzyjemniają czas w każdym miejscu. „Taki mój pakiecik na poprawę Waszego nastroju, Szanowni Czytelniczko i Czytelniku. Do pociągu, autobusu, tramwaju, samolotu, plażowego dołka i jak zawsze – do toalety”. – Marcin Meller

49,99 zł
40,49 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,50 zł

28 osób kupiło
14
Małe traumy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małe traumy
Dostępny
1433 szt.

Macie co jeść, nie brakuje wam dachu nad głową, nie marzniecie, więc jeśli chodzi o hierarchię potrzeb, radzicie sobie nieźle. Mimo to z jakiegoś powodu nie czujecie się do końca szczęśliwi. Mikroagresje, trudne relacje rodzinne, toksyczna pozytywność i gaslighting to tylko niektóre przykłady tego, co nazywamy małymi traumami. To one często prowadzą do pojawienia się zaburzeń lękowych, perfekcjonizmu, zajadania chandry czy kłopotów ze snem. Wmówiono nam, że małe traumy nie istnieją. Świat zawsze wydaje się pełny wielkich, trudnych do rozwiązania problemów, więc często nie zwracamy uwagi na niewielkie, codzienne urazy. Jednak życia nie trzeba doświadczać w ten sposób. Powinniśmy zrobić coś dla siebie i podjąć działania.

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

25 osób kupiło
15
Nowa matura z języka polskiego. Epoki. Testy historycznoliterackie. Zakres podstawowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa matura z języka polskiego. Epoki. Testy historycznoliterackie. Za...
Dostępny
146 szt.

Publikacja jest przeznaczona dla uczniów przygotowujących się do nowej matury. W książce znajdziesz: • 10 rozdziałów – każdy poświęcony innej epoce literackiej; • mapy mentalne z najważniejszymi cechami danej epoki, • obszerny zbiór zadań odwołujących się do fragmentów tekstów literackich oraz materiału ikonograficznego, • pytania dotyczące założeń i ważnych pojęć odnoszących się do każdej epoki, • klucz odpowiedzi. Zadania mają formę, z którą się spotkasz na egzaminie maturalnym. Jest zgodna z wytycznymi CKE. Publikację polecamy uczniom, którzy chcą się oswoić z egzaminem maturalnym w nowej formule, przećwiczyć pracę z tekstem literackim, utrwalić wiedzę dotyczącą epok literackich, ale także rozwinąć kompetencje krytycznego myślenia i argumentowania. Powodzenia!

49,90 zł
43,91 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,99 zł

22 osoby kupiły
16
The Worst Best Man. Najgorszy drużba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Worst Best Man. Najgorszy drużba
Dostępny
1038 szt.

Nie ma nikogo bardziej niebezpiecznego niż wzgardzona panna młoda! Organizatorka ślubna porzucona przed ołtarzem. Tak, Carolinie Santos nie umknęła ironia. Jednak mimo zawstydzającego epizodu z przeszłości, Lina jest w stanie spełniać marzenia innych ludzi jako najlepsza koordynatorka ślubna w stolicy. Po zaimponowaniu wpływowemu gościowi otrzymuje szansę, która może zmienić jej życie. Jest tylko jeden problem... musi współpracować ze świadkiem jej niedoszłego męża. Zmęczony życiem w cieniu swojego brata ekspert w dziedzinie marketingu Max Hartley jest zdeterminowany, by zostać zauważonym przez ważnego klienta. Potem dowiaduje się, że będzie współpracował z bystrą, oszałamiającą oraz całkowicie niedostępną byłą narzeczoną brata. A ona go nienawidzi. Jeśli przetrwają następne kilka tygodni i dobrze wykonają prezentację, nie zabijając się nawzajem, oboje będą mieli z tego zyski. Jednak nawet najlepsze plany mogą zostać pokrzyżowane, a Lina i Max szybko odkrywają, że niechęć może nie być jedynym uczuciem, jakim się darzą. Tyle tylko, że ta pechowa para nie może stać się niczym więcej niż tymczasowymi przyjaciółmi, bo Lina nie jest zainteresowana miłością, a Max nie zamierza już nigdy być tym drugim po swoim bracie... Rom-com, na który czekaliśmy!

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

23 osoby kupiły
17
Nadstaw ucha, śliczna Marcio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadstaw ucha, śliczna Marcio
Dostępny
64 szt.

Samotna matka, urodzona i wychowana w lokalnej społeczności w stanie Rio pielęgniarka Márcia, toczy prawdziwą domową bitwę, o to by zdyscyplinować swoją córkę, niesubordynowaną Jaqueline. Mimo pomocy jej partnera Aluísio, ojczyma dziewczyny, wszystko wydaje się nadaremne: Jaqueline nie akceptuje niczego, co uniemożliwia jej chodzenie i robienie tego, na co tylko ma ochotę, bez tłumaczenia się komukolwiek. Jednak kiedy młoda kobieta zostaje po uszy wplątana w zorganizowaną przestępczość, Marcia będzie gotowa na wszystko, aby wydobyć ją z tej trudnej sytuacji. Niezależnie od tego, czy Jaqueline tego chce, czy nie. Quintanilha zrobił to ponownie: Nadstaw ucha, śliczna Márcio to ekscytujący, zaskakujący i ze wszech miar brazylijski thriller rodzinny. Komiks w 2022 roku zdobył Fauve D’Or, główną nagrodę festiwalu w Angoulême. W 2023 roku zdobył kolejne nagrody: Literacką Nagrodę Jabuti w kategorii komiks w Brazylii i Nagrodę dla najlepszego komiksu zagranicznego na festiwalu Comic Barcelona.

89,00 zł
57,85 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 31,15 zł

18 osób kupiło
18
Sztuczna inteligencja od podstaw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuczna inteligencja od podstaw
Dostępny
102 szt.

Nie ma wątpliwości, że sztuczna inteligencja (AI) zrewolucjonizuje w najbliższych dekadach nasze życie. Wśród największych autorytetów świata nauki panuje przekonanie, że stoimy w obliczu przełomu porównywalnego z wynalezieniem i zastosowaniami elektryczności. Sztuczna inteligencja od podstaw to pozycja, która począwszy od opisu klasycznych metod SI, takich jak algorytm genetyczny, algorytm mrówkowy, systemy ekspertowe czy sztuczne życie, zapoznaje Czytelnika z najbardziej zaawansowanymi modelami opartymi na sztucznych sieciach neuronowych. Autor skrupulatnie objaśnia złożone zagadnienia dotyczące zarówno podstaw teoretycznych, jak i budowy i zastosowań takich systemów, nie unika przy tym odwołania do historii ich rozwoju. Książka stanowi kompendium wiedzy na temat tej niesłychanie szybko rozwijającej się i dynamicznie wkraczającej w nasze życie dziedziny. Została napisana tak, aby była przystępna dla osób posiadających podstawowe umiejętności matematyczne. Może stanowić podręcznik dla studentów takich kierunków jak informatyka, mechatronika, a także automatyka i robotyka. Dzięki książce: – poznasz historię rozwoju sztucznej inteligencji, – zdobędziesz wiedzę na temat aktualnych metod AI, takich jak uczenie maszynowe (ML), głębokie uczenie maszynowe (DL) czy przetwarzanie języka naturalnego (NLP), – na podstawie udostępnionych kodów źródłowych kilku autorskich aplikacji nabędziesz umiejętności w zakresie tworzenia i optymalizacji systemów sztucznej inteligencji.

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

18 osób kupiło
19
Świecące tatuaże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świecące tatuaże
Rms
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Już dzisiaj możesz zaskoczyć wszystkich znajomych swoimi tatuażami, a to dlatego, że będą świecić w ciemności! Zestaw tatuaży świecących w ciemności zawiera 40 wzorów na dwóch kartach. Każdy może znaleźć coś dla siebie!

5,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

21 osób kupiło
20
Niepodległość. Terra Alta II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepodległość. Terra Alta II
Dostępny
303 szt.

To druga część historii Melchiora Marína, który po czterech latach od rozwiązania sprawy Adellów pracuje w Centralnym Biurze do Spraw Porwań i Wymuszeń. Mimo że sława bohatera z Cambrils oraz opinia nieustępliwego śledczego ugruntowały jego pozycję zawodową, przeżywa kryzys egzystencjalny. Chce zmienić swoje życie, osiąść na stałe w Terra Alta, zostać bibliotekarzem i cieszyć się urokami ojcostwa. Godzi się jednak odłożyć swoje plany do czasu rozwiązania sprawy szantażu burmistrzyni Barcelony, której ktoś grozi ujawnieniem sekstaśmy z jej udziałem. Czy Melchiorowi uda się przeniknąć do świata polityki i rozszyfrować zawiłe intrygi stronnictw walczących o władzę? Czy zakończy karierę w policji jako obrońca lokalnej demokracji i niepodległości katalońskiej stolicy?

49,00 zł
32,34 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 16,66 zł

16 osób kupiło
21
Sakiewka i życie. Gospodarka i religia w średniowieczu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sakiewka i życie. Gospodarka i religia w średniowieczu
Dostępny
148 szt.

Światowej sławy francuski historyk-mediewista Jacques Le Goff (1924–2014) traktuje w tym eseju swój temat z nieco większą lekkością niż w innych dziełach, choć temat to wcale nie zabawny, bo w robocie jest piekło lub co najmniej czyściec. Postać lichwiarza, którego miejsce w średniowiecznym społeczeństwie autor stara się scharakteryzować, okazuje się tyleż godna pogardy (z perspektywy człowieka średniowiecza), co poniekąd heroiczna (z naszej współczesnej perspektywy). Lichwiarz tkwił między młotem kościelnego potępienia a kowadłem, na którym wykuwał „kapitalizm”. Średniowieczna mentalność, podbudowana religijnie, odrzucała „nienaturalną” formę zarabiania na obrocie pieniądza, który przecież niczego sam nie wytwarza, w przeciwieństwie do sił natury, i uznawała ją za niemoralną. Odwieczna nieufność Kościoła do pożyczania i odsetek szła w parze z pożyczaniem na potęgę przez świeckich i duchownych dostojników. W poszukiwaniu kompromisu „wymyślono” lichwiarzowi czyściec. Mógł więc za życia prowadzić swój dochodowy interes, a jednocześnie zachować nadzieję na – może nieco odroczone – miejsce w raju. Ten anegdotyczny wymiar operacji finansowych skrywa wszakże w sobie zaczątki gospodarki, która kiedyś położy kres społeczeństwu feudalnemu i okaże się pionierska dla naszych czasów. O tym właśnie traktuje książka Le Goffa, który konkluduje: „Inicjatorami kapitalizmu są lichwiarze” – owi kupujący przyszłość handlarze czasem.

48,00 zł
33,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,40 zł

13 osób kupiło
22
Tajemniczy nieznajomy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemniczy nieznajomy
Dostępny
681 szt.

Jedna z najbardziej bezkompromisowych książek Marka Twaina w efektownej, ekspresyjnej oprawie graficznej i nowym przekładzie. Trzeci tom w serii „Świeżym Okiem”, prezentującej bogato i wyraziście zilustrowane wydania klasyki literatury światowej. Jest rok 1590, senna austriacka wioska oddalona od świata. Niko, Seppi i Theodor żyją tu jak w raju. Dorośli nie męczą ich zbytnio nauką, dużo większą wagę przywiązują do pobożności. Większość czasu chłopcy spędzają, bawiąc się na okolicznych wzgórzach. To tam pewnego dnia spotykają nieznajomego młodzieńca, który twierdzi, że jest aniołem, a na imię ma… Szatan. Nieznajomy widział wszystko, wiedział wszystko i niczego nie zapominał. Tego, co inni musieli studiować, uczył się w ułamku sekundy – nie miał z tym najmniejszych trudności. Opowiadając o czymś, jednocześnie wyczarowywał to przed słuchaczami. Widział stwarzanie świata i Adama, widział, jak Samson podniósł filary i zburzył świątynię, widział śmierć Cezara; opowiadał nam o życiu codziennym w niebie, o tym, jak potępieni wiją się w piekielnym ogniu, i pokazywał nam to wszystko. Mieliśmy wrażenie, że jesteśmy w tych miejscach i oglądamy je na własne oczy, a nawet je odczuwamy, chociaż on sam najwyraźniej traktował to jako zwykłą rozrywkę. Tajemniczy nieznajomy – ostatnia książka Marka Twaina, opublikowana już po jego śmierci – to gorzki moralitet, w którym autor bez złudzeń portretuje ludzką naturę, skażoną tchórzostwem, próżnością, hipokryzją i okrucieństwem, i kreśli niewesoły obraz ludzkiego losu. W praktyce ludzkość nie ma szans, aby uniknąć nieszczęść i rozczarowań. Szatan, który zdaje się porte parole samego Twaina, wie doskonale, że z koszmaru życia można uwolnić się tylko poprzez śmierć lub szaleństwo. Można bronić się śmiechem – ironią bądź szyderstwem. Sam pisarz robił to tak długo, jak mógł – dopóki nie utracił odporności na ciosy przeznaczenia. ● z posłowia Georg Barber, wybitny niemiecki ilustrator tworzący pod pseudonimem ATAK, nadał opowieści Twaina bogatą wizualnie formę nawiązującą do średniowiecznych iluminowanych manuskryptów. Mocne, malarskie ilustracje towarzyszą tu tekstowi na każdej rozkładówce, tworząc graficzną opowieść równorzędną wobec tej literackiej. W serii „Świeżym Okiem” ukazują się bogato i wyraziście zilustrowane wydania klasyki literatury pięknej – wyjątkowe opracowania graficzne, które pozwalają odkryć i zobaczyć słynne dzieła literackie na nowo.

59,90 zł
37,74 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 22,16 zł

12 osób kupiło
23
Autocoaching dla każdego. Odnajdź swoje mocne strony i osiągnij zaplanowane cele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autocoaching dla każdego. Odnajdź swoje mocne strony i osiągnij zaplan...
Dostępny
130 szt.

Coaching definiuje się jako interaktywny proces rozwoju zawodowego lub osobistego. Sięgając po metody rodem z psychologii, coaching pomaga poprawiać wyniki, osiągać cele i odpowiadać na ważne pytania związane z działaniem firmy, karierą lub życiem prywatnym. W procesie coachingowym uczestniczą zwykle co najmniej coach i osoba, która jest \"coachowana\"... A gdyby scoachować się samemu? Gdyby tak, korzystając z profesjonalnych i sprawdzonych narzędzi coachingowych, samemu udzielić sobie wsparcia? Dokonać analizy i diagnozy sytuacji, która sprawia problem? Odpowiedzieć sobie na pytanie o to, w jakim kierunku chce się iść, i po prostu w nim podążyć? Brzmi jak bajka? Tylko na początku. Autor tego podręcznika autocoachingu napisał go właśnie po to, by udostępnić Ci odpowiedni zestaw narzędzi, dzięki którym samodzielnie poradzisz sobie z wieloma problemami, jakie życie stawia przed każdym z nas. Oczywiście, ta książka nie zastąpi w pełni ani coacha, ani terapeuty, ale stanie się ? mamy nadzieję! ? Twoim wsparciem w codziennych zmaganiach zawodowych i osobistych.

49,90 zł
32,93 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 16,97 zł

12 osób kupiło
24
Moja pierwsza encyklopedia. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Moja pierwsza encyklopedia. Zwierzęta
Dostępny
138 szt.

POZNAJ ZWIERZĘTA ŚWIATA Dlaczego koty mruczą? Z jakiego powodu świnie taplają się w błocie? W jakim celu zęby królików rosną przez całe życie? Jak rozpoznać ssaki, płazy, gady albo ptaki? To tylko kilka pytań, na które znajdziesz odpowiedź w niniejszym kompendium! Na kartach tej książki spotkasz wilki, kangury i misie koala. Poznasz meduzy, ośmiornice i kameleony. Znajdziesz też ciekawe informacje o pszczołach, papugach, pingwinach flamingach, strusiach, a nawet aligatorach. Zrozumiesz mowę świerszczy oraz zobaczysz, czym u owada jest odwłok, tułów lub głowa. Encyklopedia, przeznaczona dla dzieci od czwartego roku życia, przekazuje ważne zagadnienia dotyczące zwierząt w przyjemny i ciekawy sposób. Przejrzysty podział na tematy oraz bogata treść urozmaicona kolorowymi ilustracjami i fotografiami zwierząt z każdego zakątka świata sprawiają, że książka jest przyjazna dziecku, które dzięki niej może wykonać pierwszy krok w stronę edukacji. Przewodnikiem czytelnika po fascynującym świecie zwierząt jest Kubuś Puchatek i jego przyjaciele, którzy m.in. pomagają zrozumieć, dlaczego pszczoły są ważne dla planety lub jak to się dzieje, że ziewamy. Encyklopedię poprzedza mapa świata, na której oznaczone są miejsca życia najróżniejszych zwierząt. Na końcu kompendium znajduje się słowniczek, w którym wyjaśnione są najtrudniejsze pojęcia, takie jak plankton, kamuflaż lub hibernacja. Aby nie przytłoczyć dziecka nadmiarem wiedzy, w książce znajdują się także pomysły na kreatywne prace i zabawy oraz zadania na spostrzegawczość. Mnóstwo ciekawostek i rzetelnej wiedzy zebranych w tej encyklopedii pokazuje, że wbrew temu, co mogłoby się wydawać, światy ludzi i zwierząt nie różnią się od siebie aż tak bardzo.

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

11 osób kupiło
25
Poszukiwacze siódmej księgi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poszukiwacze siódmej księgi
Dostępny
220 szt.

Londyński prawnik Jerzy Adams przyjeżdża do Krakowa na pogrzeb babki. Spotkanie z Alicją, prowadzącą poszukiwania zaginionej księgi rękopisu De revolutionibus Mikołaja Kopernika sprawia, że jego uporządkowane życie zamienia się w ryzykowną przygodę. Wielki astronom oddał do druku tylko sześć z siedmiu ksiąg swojego dzieła. Dlaczego ukrył ostatnią? Zaszyfrowaną tajemnicę powierzył siedmiu zaufanym osobom, które miały ją ustnie przekazywać kolejnym pokoleniom. Co skrywa tajna księga? Czy uda się złamać szyfr sprzed pięciuset lat? Nie tylko Alicja i Jerzy próbują odnaleźć zaginiony rękopis. Na przeszkodzie staje im przeciwnik, który nie zawaha się popełnić zbrodni.

48,30 zł
31,88 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 16,42 zł

10 osób kupiło
26
To jest Maks - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To jest Maks
Dostępny
422 szt.

Ślimak, pies, gekon, żółw i człowiek. Co ich łączy? Wzruszająca, ujmująca prostotą opowieść o tym, czym jest dom – i o tym, co jest w nim najważniejsze. Maks to ogromny ślimak afrykański. Jeszcze niedawno mieszkał w Ukrainie z chłopcem, który woził go zabawkową ciężarówką. Potem musieli uciekać, bo wybuchła wojna. Dziś mieszka pod jednym dachem z innymi zwierzętami, które były zmuszone opuścić swoje domy: psem, którego opiekunka zmarła, porzuconym żółwiem i gekonem, który znudził się pewnej dziewczynie. W tej poetyckiej książce prawdziwe historie przygarniętych zwierząt są punktem wyjścia do namysłu o tym, co ważne dla każdego z nas. Czym jest dom? Czy czasem można zabrać go ze sobą, tak jak ślimak swoją skorupę? Czy dom bez mieszkańców wciąż jest domem?

39,90 zł
25,14 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,76 zł

11 osób kupiło
27
Lata ciszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lata ciszy
Dostępny
78 szt.

Lata ciszy Aleny Mornštajnovej to kameralna opowieść o przewrotności losu i skrzętnie skrywanych rodzinnych sekretach. O hipokryzji, niedomkniętych ranach, potrzebie bliskości i czułości, o tym jak mocno potrafią zranić najbliższe osoby. Tytułowa cisza to zamknięty na głucho fortepian, uporczywe milczenie, podpisana inicjałem pocztówka… Bohdana mieszka z apodyktycznym, oschłym ojcem i życzliwą, ale dziwnie uległą mężowi Bělą. Gdy atmosfera w domu staje się nie do zniesienia, dziewczynka zaczyna zadawać sobie coraz więcej pytań. Gdzie są wszystkie rodzinne zdjęcia? I dlaczego ciężko chora babcia tuż przed śmiercią nazwała ją Blanką? Svatopluk Žák to kochający mąż i ojciec, a także ideowy komunista, który całe życie poświęcił budowie socjalizmu. Przyszłość Žáków miała być jasna niczym gwiazda na czerwonym sztandarze, a linia partii ważniejsza od przyjaźni i ludzkiego życia. Jednak pewnej sobotniej nocy świat Svatopluka zatrzęsie się w posadach, a on sam straci wszystko, co kocha. Ostatecznie historie Bohdany i Svatopluka zlewają się w jedną i okazuje się, że nic nie jest już takie, jak się do tej pory wydawało. Czwarta powieść Aleny Mornštajnovej wyraźnie różni się od poprzednich – jest to intymny dramat rodzinny, w którym główną rolę gra nie wielka historia, ale zbiegi okoliczności i ludzkie charaktery. Podobnie jak powieść Hana, jest to jednak wielowątkowa, wciągająca historia, która urzeka czytelników od pierwszej do ostatniej strony.

42,00 zł
29,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,60 zł

11 osób kupiło
28
Puzzle 1000 elementów. Panda Brunch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Panda Brunch
Castorland, 1000
Dostępny
33 szt.

Puzzle znanego i cenionego producenta cechuje dobra jakość w stosunku do ceny. Układanie puzzli rozwija koncentrację i cierpliwość, a także pamięć. To idealny sposób na spędzanie wolnego czasu zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Wymiar obrazka po ułożeniu: 68.0 x 47.0 cm

28,90 zł
22,54 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,36 zł

10 osób kupiło
29
Pompka do piłek MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pompka do piłek MIX
Trifox
Dostępny
23 szt.

Pompka do piłek w kolorze wysyłanym losowo.

12,18 zł
10,99 zł

Rabat 9,8%
oszczędzasz 1,19 zł

10 osób kupiło
30
Bootblack - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bootblack
Dostępny
79 szt.

New York City, lata 1936–1945. Czyż wyzwolenie się ze swojej egzystencji i wspięcie się na szczyty miasta nie jest koniec końców nieosiągalnym marzeniem dla kogoś, kto jest tylko zwykłym pucybutem? Albo, jak to mówią w wielkim mieście, „Bootblackiem”. Edycja zbiorcza dwóch tomów.

99,00 zł
65,34 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 33,66 zł

7 osób kupiło
31
Pollyanna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pollyanna
Dostępny
229 szt.

Po śmierci ojca Pollyanna przybywa do domu oschłej, surowej ciotki. Uśmiechem, umiejętnością dostrzegania we wszystkim jasnych stron zdobywa powszechną sympatię. Jej słynna „gra w zadowolenie” odmienia los wielu ludzi w miasteczku. Historia dziewczynki, która dobrocią, promienną radością i optymizmem zmienia otaczający ją świat.

24,99 zł
14,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 10,00 zł

7 osób kupiło
32
Świat Zosi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Nowość
Świat Zosi
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.05.31

Zbiór opowiadań o przygodach Zosi – uroczej i dociekliwej uczennicy szkoły podstawowej, która jak wielu jej rówieśników pragnie poznać i zrozumieć otaczający ją świat. W codziennych zajęciach Zosi bardzo ważna okaże się filozofia, czyli zadawanie pytań i szukanie odpowiedzi oraz umiejętność dziwienia się światu! Filozofia nie oznacza tu niczego trudnego i niedostępnego. Przeciwnie – autorka udowadnia, że filozofowanie może być bliskie każdemu dziecku. Ba! Mamy dobrą wiadomość! Dzięki tej książce przekonacie się, że filozofia nigdy wcześniej nie była tak ciekawa! Filozofia jako sztuka myślenia oraz dyskusji na temat tego, co ważne, może być najwspanialszym prezentem dla dziecka na jego drodze do dojrzałości.

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

7 osób kupiło
33
Magnesy samoprzylepne kółka 12szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,41 zł
4,99 zł

Rabat 7,8%
oszczędzasz 0,42 zł

7 osób kupiło
34
Saszetka Disney Księżniczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saszetka Disney Księżniczka
Panini
Dostępny
264 szt.

Zawartość saszetki: 4 naklejki + 1 karta Display zawiera 36 sztuk.

3,99 zł
7 osób kupiło
35
Harry Potter zestaw szkolny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter zestaw szkolny
Rms
Dostępny
26 szt.

Zestaw szkolny dla każdego fana magicznego świata Hogwartu! Znajdziesz w nim zeszyt, w którym zaplanujesz Swój dzień, linijkę, ołówek oraz trzy brokatowe, żelowe długopisy! Kolor: Wielokolorowy Bohater: Harry Potter Licencja: Harry Potter

15,90 zł
14,99 zł

Rabat 5,7%
oszczędzasz 0,91 zł

8 osób kupiło
36
Puzzle 500 elementów. Magical Morning - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Magical Morning
Castorland, 500
Dostępny
66 szt.

Puzzle znanego i cenionego producenta cechuje dobra jakość w stosunku do ceny. Układanie puzzli rozwija koncentrację i cierpliwość, a także pamięć. To idealny sposób na spędzanie wolnego czasu zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Wymiar obrazka po ułożeniu: 47.0 x 33.0 cm

27,06 zł
21,11 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 5,95 zł

7 osób kupiło
37
Pocałunki wiatru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pocałunki wiatru
Dostępny
210 szt.

Karolina po dwudziestu latach wraca do rodzinnej miejscowości na Kaszubach. Wyjechała do Warszawy szukać lepszego życia, ale teraz straciła męża, pracę i mieszkanie i oto znów staje przed drzwiami domu rodziców. Szybko się przekonuje, że dawne problemy, przed którymi uciekała, nie tylko nie zniknęły, lecz jeszcze urosły. Karolina podejmuje trud zbudowania swojego życia na nowo: znajduje pracę, nowych przyjaciół i hobby. Poznaje też mężczyznę, z którym wiele ją łączy i który zaczyna budzić jej zainteresowanie. Tylko czy oboje pozwolą sobie na to uczucie? Czy dwa potłuczone serca znajdą drogę do siebie? Jakie zagadki kryją stare listy? I co szepcze nadmorski wiatr? W tej nastrojowej powieści Katarzyny Sarnowskiej odnajdujemy optymizm oraz nadzieję, że miłość i szczęście można znaleźć zawsze, nawet w najmniej spodziewanych okolicznościach.

49,90 zł
29,44 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 20,46 zł

6 osób kupiło
38
Album na naklejki Disney Księżniczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Album na naklejki Disney Księżniczka
Panini
Dostępny
67 szt.

Album na naklejki: 48 stron + plakat + arkusz z 6 naklejkami + pudełeczko na karty do samodzielnego złożenia

11,99 zł
10,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 1,00 zł

5 osób kupiło
39
Puzzle 4w1 Trefl Przygody Gabi pudełko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,08 zł
29,65 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,43 zł

5 osób kupiło
40
Odczarowanie talentu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odczarowanie talentu
Dostępny
18 szt.

Jak się zostaje wybitnym artystą? Ta książka to portret zbiorowy nowych klasyków współczesnych sztuk wizualnych ? ikon polskiej sztuki lat 90. i 2000. Powstał na podstawie wielogodzinnych opowieści autobiograficznych takich postaci, jak Zbigniew Libera, Katarzyna Kozyra czy Wilhelm Sasnal. Autor szuka nowych sposobów na opowiadanie o społecznych, kulturowych i ekonomicznych uwikłaniach pracy artystycznej. Proponuje też zestaw pojęć przydatnych w analizie historii życia, światów społecznych i pracy konceptualnej związanej z produkcją kulturową. Podważa przy tym modernistyczne wyobrażenia o twórcy jako samotnym geniuszu. Wśród rozmówców odnajdziemy kilka przypadków spektakularnego społecznego awansu, dlatego w książce ważne miejsce ma problematyka klasowa oraz motyw wielowymiarowej biograficznej mobilności. Kluczowe rozdziały dotyczą poza-indywidualnych, poza-cielesnych, nie-ludzkich i materialnych pokładów kształtującej się artystycznej podmiotowości. * ?Talent? i ?geniusz? zwłaszcza dzisiaj w polu artystycznym wydają się rażąco niesocjologicznymi wyobrażeniami ? czymś w rodzaju chronicznego przejęzyczenia. Prawidłowości związane z reprodukcją społeczną skłaniają do tego, by właśnie w świecie sztuki widzieć instytucję niejako emblematyczną dla procesów akumulacji, transferu, dziedziczenia i konwersji kapitału kulturowego. Powinny one realizować się tu w sposób najbardziej bezwzględny i surowy. Tymczasem autor znajduje i poddaje analizie opowieści współczesnych artystów, których biografie nie potwierdzają zidentyfikowanych przez socjologów praw ruchliwości. Realizację ambitnego projektu zbadania współczesnego pola artystycznego umożliwiło autorowi kunsztowne opanowanie warsztatu oraz imponująca erudycja, dająca swobodę w sięganiu po koncepcje socjologiczne i filozoficzne. Autorowi udało się w przekonujący sposób pokazać, że w tym niejako wyjętym spod praw rządzących rzeczywistością świecie daje się zaobserwować fantazyjne, ale jednak wyraźne wzory i regularności. dr hab. Małgorzata Jacyno Autor podjął się analizy społeczności specyficznej, stawiającej wyzwania standardowemu badaniu socjologicznemu. Wynika to z usytuowania badacza w stosunku do badanych związanego z asymetrią pozycji władzy oraz nadprzeciętnej autorefleksyjności badanych. Warto docenić to, że autor pozwala czytelnikom obcować ze zgromadzonym materiałem wywiadów oraz wyciągać samodzielne wnioski. Takie odsłanianie ?tajemnic? warsztatu badawczego jest bardzo cenne, pozwala bowiem na bieżąco śledzić, w jaki sposób badacz dokonał translacji pomiędzy ?terenem? a tekstem. Widoczne są procesy wiedzotwórcze, jakie doprowadziły do powstania książki oraz kontrowersje, w jakie praca może być uwikłana. Czytelnik i czytelniczka pracy otrzymują dzieło dojrzałe, stanowiące świadectwo uczciwej, rzetelnej i gruntownej pracy zarówno empirycznej, jak i teoretycznej. Autor wykazuje się bowiem nadprzeciętnym poziomem obeznania z literaturą przedmiotu, samoświadomością metodologiczną oraz opanowaniem warsztatu pisarskiego. Sądzę, że książka wpłynie na stan badań w socjologii jakościowej i zainspiruje innych do badań elitarnych podgrup społecznych. dr hab. Andrzej W. Nowak

59,90 zł
51,51 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,39 zł

5 osób kupiło
41
Tokyo Revengers. Tom 11 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tokyo Revengers. Tom 11
Dostępny
1 szt.

Oto jedenasty tom thrillera o przenoszeniu się w czasie! Black Dragon to bezlitosny gang, który stanie się przyczyną zwiększenia brutalności Toman. Takemichi spotyka Hakkaia, młodszego brata szefa BD, Taiju Shiby. Pomimo świadomości zagrożenia, jakie się z tym wiąże, Takemichi godzi się na współpracę z Kisakim w celu powstrzymania Hakkaia przed bratobójstwem. Czy Takemichiemu uda się pokonać Taiju i tym razem już ostatecznie uratować Hinę? Rozpoczyna się nieunikniona wigilijna konfrontacja!

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

5 osób kupiło
42
Piłka antystresowa układanka sensoryczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka antystresowa układanka sensoryczna
Inny producent, Inna marka
Dostępny
34 szt.

9,90 zł
8,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

5 osób kupiło
43
Przygoda z tortem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Przygoda z tortem
Dostępny
550 szt.

Jak tu świętować urodziny, kiedy wszystko idzie na opak? Brawurowa wyszukiwanka ilustratora bestsellerowej serii o Felku i Toli. Króliczka ma dziś urodziny! Właśnie ustawia się do niej kolejka gości z prezentami. Aż tu nagle... Krzesło pani Pieskiej wpada w świeżo upieczony tort, a jubilatka wybucha płaczem. Na dodatek pani Prosińskiej ginie cenny naszyjnik... Czy ma z tym coś wspólnego kameleon przemykający za domami? Szop pracz? A może myszy, znani rabusie? Jedno jest pewne: te urodziny będą zupełnie inne niż wszystkie! Książka obrazkowa Thé Tjong-Khinga to zaproszenie do śledzenia zaskakujących perypetii wielu różnych bohaterów, opowiadania ich historii i odkrywania wciąż nowych, zabawnych detali. Polecamy pozostałe części: Gdzie jest tort?, Wielki piknik i W pogoni za sztuką.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

4 osoby kupiły
44
Schulz / Forum 17-18 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Schulz / Forum 17-18
Dostępny
141 szt.

Schulz nigdy nie dotarł do ?Paryża?, mimo że latem 1938 roku spędził w tym mieście ponad trzy tygodnie. Gdzie więc był między 31 lipca a 26 sierpnia tego roku, jeśli nie w Paryżu? Jednak tam. Schulzowi udało się wyjść poza rekomendacje paryskiego bedekera i nawiązać kontakt z artystami mieszkającymi i tworzącymi w ?innym? Paryżu ? Paryżu artystów. Spotkał się z Lillem, z Brzękowskim, prawdopodobnie też z Weingartem. Rozmawiał z marszandem Rotgém. Widział się z Aronsonem, z Baslerem, z Szalit, być może również z Marcoussisem. I to już koniec potwierdzonej paryskiej agendy. Mało jak na 27 dni spędzonych w stolicy świata tuż przed jej upadkiem. Zapytajmy raczej, z kim mógłby się w Paryżu spotkać? A także ? z kim powinien. W Paryżu, mieście nowych idei artystycznych i filozoficznych, żyło i działało w tamtej epoce wielu twórców, którzy krążyli po tych samych co Schulz orbitach. Wiele łączy Schulza z Bataille?em, ale Schulz o Bataille?u zapewne nie słyszał (choć może minęli się w korytarzu któregoś z paryskich domów publicznych), podobnie jak o Artaudzie, który w końcu lat trzydziestych opublikował Manifest Teatru Okrucieństwa. Schulz był w Paryżu, lecz Paryż Schulza nie zauważył. Artyście i pisarzowi z Drohobycza zabrakło nie tyle znajomości języka francuskiego, ile tego, co życzliwa mu przyjaciółka nazwała selbstbewußt: pewności siebie. A jeszcze bardziej tego, co można by określić zdobywczością. Nie będąc zdobywcą, nie powinien wyruszać na podbój stolicy świata. Byłoby lepiej, gdyby w walce o swoją wybitność na główny front rzucił nie siebie, lecz swoje dzieło. Ale w 1938 roku było ono jeszcze zamknięte w polszczyźnie.

60,00 zł
50,40 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,60 zł

4 osoby kupiły
45
Nowy autotematyzm? Metarefleksja w poezji polskiej po roku 1989 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy autotematyzm? Metarefleksja w poezji polskiej po roku 1989
Dostępny
43 szt.

Publikacja ma na celu odświeżenie i przywrócenie badaniom literaturoznawczym pojęcia autotematyzmu, popularnego w XX stuleciu w związku z dominacją paradygmatu strukturalno-semiotycznego oraz żywotnością poetyk modernistycznych, współcześnie zaś odsuniętego czy zapomnianego w wyniku różnego typu przemian następujących po roku 1989. Problematyka ta jest natomiast wyraźnie obecna i niezwykle ważna w najnowszej twórczości literackiej – leży u podstaw najważniejszych dla końcówki XX i początku XXI wieku debat krytycznych, które dotyczyły poezji niezrozumiałej i polityczności sztuki, silnie wiążących się z problemem referencjalności tekstu. Okoliczności te motywują do ponownego zbadania metarefleksyjnych wymiarów współczesnej literatury oraz emancypacyjnego potencjału samozwrotnej liryki. Analizowane są one w odniesieniu do podstawowych dla autotematyzmu kwestii: formy tekstowej, medium języka oraz podmiotu tworzącego, które obudowane zostają teoretycznymi, filozoficznymi i politycznymi kontekstami zjawiska – między innymi jego możliwą nieantropocentrycznością. Problemy te zostają zobrazowane na przykładzie szeregu tekstów poetyckich, między innymi tych autorstwa Krystyny Miłobędzkiej, Andrzeja Sosnowskiego, Tomasza Pułki, Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego, Szczepana Kopyta, Joanny Mueller, Edwarda Pasewicza, Macieja Taranka czy Natalii Malek. Agnieszka Waligóra – literaturoznawczyni, krytyczka literacka i tłumaczka. Zajmuje się przede wszystkim rodzimą liryką XX i XXI wieku (jej kontekstami teoretycznymi, filozoficznymi i politycznymi) oraz teorią i praktyką przekładu literackiego i naukowego. Autorka licznych artykułów naukowych, które opublikowano m. in. na łamach „Forum Poetyki”, „Porównań”, „Przestrzeni Teorii”, „Wielogłosu” czy „Przekładańca” oraz licznych monografii wieloautorskich. Redaktorka naukowa monografii Nowy autotematyzm? Metarefleksja we współczesnej humanistyce (Poznań 2021). (Współ)tłumaczyła na język polski teksty Elaine Showalter, Emily Apter, Rebeki L. Walkowitz i Rity Felski. Jako krytyczka współpracuje m. in. z wydawnictwem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz internetową wersją „Czasu Kultury”; publikowała również w „ArtPapierze” i „KONTENCIE”. Poza polonistyką ukończyła także filozofię.

49,00 zł
35,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

4 osoby kupiły
46
Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika wyd. 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika wyd. 2023
Dostępny
161 szt.

Nowe, rozszerzone wydanie zawierające dodatkowe teksty i rozmowę Stephena Kinga z Joe Hillem. Dużo czytać. Jeszcze więcej pisać. Nie poddawać się. Wyłączyć telewizor. Być uczciwym wobec siebie i swoich bohaterów. Nie bać się krytyków. Nie lekceważyć gramatyki. Oszczędzać słowa - radzi początkującym pisarzom słynny autor horrorów. Ale \"Pamiętnik rzemieślnika\" to nie tylko porady dla twórców opowiadań o kosmicznych mutantach w radioaktywnym jeziorze. Wielbiciele Stephena Kinga znajdą tutaj wiele szczegółów biograficznych - pisarz opowiada o swoich traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa, ciężkich latach biedy, przygodach z alkoholem i narkotykami, wreszcie o groźnym wypadku, któremu uległ w 1999 roku. Zdradza także historie poszczególnych pomysłów (do czego też może zainspirować pisarza automat sprzedający środki higieniczne w damskiej przebieralni!) i konkretnych tekstów czy postaci. King nie próbuje kreować się mentora początkujących literatów, nie mitologizuje też samego tworzenia, choć głęboko wierzy w magiczną siłę słowa pisanego. Humor i bezpretensjonalność, z jaką podchodzi i do pisania, i do samego siebie, a także naprawdę użyteczne wskazówki i przykłady z życia sprawiają, że \"Pamiętnik\" jest równie wciągający (choć nie tak przerażający) jak najlepsze z jego powieści. Stephen King jest autorem ponad 60 światowych bestsellerów. Ostatnio ukazały się m.in. \"Instytut\", \"Outsider\", \"Śpiące królewny\" (napisana wspólnie z synem, Owenem Kingiem) oraz Trylogia o Billu Hodgesie - \"Pan Mercedes\" (nagrodzona Edgar Award dla najlepszej powieści), \"Znalezione nie kradzione\" i \"Koniec warty\". Za zasługi dla literatury amerykańskiej w 2018 roku otrzymał nagrodę PEN America Literary Service Award, a w 2014 roku państwowe odznaczenie National Medal of Arts. Mieszka w Bangor w stanie Maine ze swoją żoną, pisarką Tabithą King.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

4 osoby kupiły
47
Slavs, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slavs, CD
MUSIC INSPIRED BY, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

49,90 zł
45,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

4 osoby kupiły
48
Wycinanki 3D. Wytnij i złóż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycinanki 3D. Wytnij i złóż
Dostępny
171 szt.

Ta książeczka przyczyni się do rozwoju zdolności manualnych poprzez wycinanie, zginanie oraz sklejanie w odpowiednich miejscach. Dziecko z pewnością nauczy się staranności i cierpliwości, a w nagrodę za podjęte wyzwanie powstanie piękny model pobudzający wyobraźnię przestrzenną. Takie dzieło może inspirować do dalszej zabawy lub stać się początkiem wyjątkowej kolekcji.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

4 osoby kupiły
49
Pokuta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pokuta
Dostępny
3708 szt.

Doskonała powieść, przez wielu krytyków uznana za arcydzieło. W pewien upalny ranek 1935 roku trzynastoletnia Briony Tallis jest przypadkowym świadkiem sceny miłosnej między swoją starszą siostrą, Cecilią, a synem sprzątaczki, Robbiem. Wyobraźnia podsuwa jej najrozmaitsze interpretacje tego, co widziała. W końcu dziewczynka na głos wyraża to, co sobie dopowiedziała, i w konsekwencji skazuje niewinnego człowieka na więzienie. To ostatni wieczór, kiedy rodzina Tallisów stanowi jedność. II wojna światowa. Briony, która zostaje pielęgniarką i stawia pierwsze kroki jako pisarka, zdaje sobie sprawę ze zła, jakie wyrządziła. Pisarstwo staje się jej pokutą, a kolejne wersje opowieści coraz bardziej przybliżają ją do prawdy o owych kilku upalnych dniach. Ale czy pokuta zawsze oznacza odkupienie?

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

4 osoby kupiły
50
Chłopcy z Placu Broni TW - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopcy z Placu Broni TW
Dostępny
277 szt.

Chłopcy z Placu Broni to powieść węgierskiego pisarza Ferenca Molnra, po raz pierwszy książka ukazała się w 1907 roku. Głównym tematem książki jest przyjaźń grupy chłopców zamieszkujących ulicę Pawła. Tytuł powieści nawiązuje do ulubionego miejsca zabaw głównych bohaterów Placu Broni, który jest tu m.in. symbolem przyjaźni i lojalności, beztroskiego dzieciństwa, ale i odpowiedzialności i walki o własne miejsce. Na pierwszy plan wysuwa się postać Nemeczka najmłodszego i najmniej docenianego w grupie. Początkowo poznajemy go jako tchórzliwego chłopca. Od początku jest jednak oddany grupie i mimo strachu stara się zaimponować kolegom w każdej możliwej sytuacji. Jego śmierć uwypukla wartość honoru i bycia oddanym jakiejś kwestii. Czasem ci najsłabsi są najbardziej wartościowi, lecz często też niedoceniani.

23,90 zł
17,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 5,91 zł

4 osoby kupiły
51
Jojo świecące MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jojo świecące MIX
Trifox
Dostępny
15 szt.

Jojo świecące. Różne wzory wysyłane losowo.

8,65 zł
7,99 zł

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,66 zł

4 osoby kupiły
52
Pistolet na kapiszony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,70 zł
6,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,71 zł

3 osoby kupiły
53
Puzzle 1000 elementów. Busy Morning in London - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Busy Morning in London
Castorland, 1000
Dostępny
38 szt.

Puzzle – 1000 elementów o wymiarach obrazka 68.0 x 47.0 cm zapewnią wspaniałą rozrywkę i wyzwanie dla całej Rodzinny na długie wieczory i weekendy. Puzzle przedstawiają zdjęcia lub obrazy. Po ułożeniu można je wykorzystać jako oryginalną ozdobę wiszącą na ścianie lub pod szybą na stole. Układanie puzzli rozwija cierpliwość, ćwiczy pamięć i koncentrację. Idealne zajęcie zarówno dla dorosłych i dzieci. Wymiary obrazka po ułożeniu: 68.0 x 47.0 cm

28,90 zł
22,54 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,36 zł

2 osoby kupiły
54
Friday. Księga pierwsza: Pierwszy dzień świąt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Friday. Księga pierwsza: Pierwszy dzień świąt
Dostępny
320 szt.

W pierwszym tomie arcydzieła gatunku young adult stworzonego przez uznanych twórców: Eda Brubakera (Zabij albo zgiń, Pulp, Criminal) i Marcosa Martína (The Private Eye, Daredevil), Friday Fitzhugh, nastoletnia detektywka, mierzy się z okultystycznymi tajemnicami swojego rodzinnego miasteczka a także typowymi dla nastolatki problemami dorastania. Dla fanów: Wednesday, Stranger Things, Enola Holmes, the Goonies Wiek: 14+

65,90 zł
59,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,59 zł

3 osoby kupiły
55
Kodeks pracy. Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks pracy. Komentarz
Dostępny
5 szt.

Unikalna prezentacja zagadnień z perspektywy zarówno pracownika, jak i pracodawcy! Kolejne, 6. wydanie komentarza do ustawy z 26.6.1974 r. – Kodeks pracy (tekst jedn. Dz.U. z 2020 r. poz. 1320) stanowi praktyczne i przejrzyste opracowanie, będące doskonałą pomocą w codziennej pracy zarówno dla pracodawców, reprezentujących ich pełnomocników, jak i pracowników. Oprócz szczegółowej charakterystyki Kodeksu pracy, zawiera omówienie najważniejszych aktów wykonawczych, a także analizę najnowszego orzecznictwa oraz poglądów doktryny. Bestsellerowy komentarz ze zmianami na 2023 r. Uwzględnia nowe przepisy dotyczące pracy zdalnej oraz kontroli trzeźwości pracowników. Zawiera również omówienie ustawy implementującej do polskiego porządku prawnego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy w Unii Europejskiej oraz dyrektywę w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów (rozwiązania prawne typu work-life blance oraz work-life integration). Przedmiotowa ustawa stanowi kompleksową i wyczerpującą regulację prawa stosunku pracy, obejmującego ogół pracowników i całość relacji między pracownikiem a zatrudniającym go zakładem pracy. Publikacja zawiera objaśnienia następujących zagadnień: • prawa i obowiązki pracowników oraz pracodawców, • stosunek pracy, • wynagrodzenia, • urlopy pracownicze, • odpowiedzialność materialna pracowników, • czas pracy, • bezpieczeństwo i higiena pracy, • układy zbiorowe, • uprawnienia pracowników związane z rodzicielstwem, • zatrudnianie młodocianych, • rozpatrywanie sporów o roszczenia ze stosunku pracy. Publikacja uwzględnia wszystkie zmiany wprowadzone w komentowanej ustawie, które weszły w życie od poprzedniego wydania, wynikające m.in. z: • ustawy z 1.12.2022 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2023 r. poz. 240), która wprowadza do Kodeksu przepisy regulujące pracę zdalną - zmiany wchodzą w życie 7.4.2023 r. oraz kontrolę trzeźwości pracowników - zmiany wchodzą w życie 21.2.2023 r.; • ustawy z 9.3.2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2023 r. poz. 641), która wprowadza zmiany w zakresie zawierania umów o pracę na okres próbny oraz na czas określony, nowe minimalne prawa dla wszystkich pracowników, jak również rozszerza prawa pracowników do pełniejszej i uaktualnionej informacji o warunkach zatrudnienia, a także reguluje kwestie dot. dodatkowego zatrudnienia; ponadto wprowadza zmiany m.in. w zakresie urlopu rodzicielskiego, nowego tzw. urlopu opiekuńczego czy zwolnienia od pracy z powodu działania siły wyższej; nowelizacja zmienia także przepisy dotyczące ochrony przed niekorzystnym traktowaniem z powodu korzystania z uprawnień pracowniczych, w tym związanych z rodzicielstwem, szkoleń zapewnianych przez pracodawcę, dodatkowych przerw w pracy czy elastycznej organizacji pracy; zmiany chodzą w życie 26.4.2023 r.. Komentarz wyróżnia się precyzyjną nawigacją wewnętrzną, ułatwiającą Czytelnikowi szybką orientację w tekście. Zapewnia to m.in.: • szczegółowy podział wewnętrzny poszczególnych komentarzy, • spisy treści do artykułów, • tytuły tez, pozwalające na szybkie znalezienie właściwego zagadnienia, • numery tez, pozwalające na sprawne korzystanie z wewnętrznych odesłań. Praktyczne opracowanie prezentowanej tematyki oraz wysoki poziom merytoryczny dzieła gwarantuje m.in. grono autorskie składające się z wybitnych specjalistów w dziedzinie, umieszczenie w publikacji odniesień do poglądów doktryny oraz obszerne argumentacje do obrony własnych racji. Dzieło jest adresowane przede wszystkim do sędziów sądów pracy i ubezpieczeń społecznych, adwokatów i radców prawnych, pracodawców i pracowników, specjalistów do spraw BHP, przedstawicieli związków zawodowych, społecznych inspektorów pracy a także do aplikantów wszystkich zawodów prawniczych, słuchaczy studiów podyplomowych oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką stosunku pracy.

299,00 zł
248,17 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 50,83 zł

3 osoby kupiły
56
Blue Lock. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue Lock. Tom 5
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.08

Naucz się więcej o sobie i daj się „przebudzić”! Finał bitwy na śmierć i życie z drużyną V! W ostatnim kwadransie meczu przeciw drużynie V, w której gra niesamowity geniusz Nagi, drużyna Z wyrównuje z wynikiem trzy do trzech. Zawodnicy próbują osiągnąć nowy poziom i „przebudzić się”, co pozwoli im poprawić własną grę. Czy Isagiemu uda się zrozumieć, w jaki sposób „marnuje okazje” i strzelić bramkę potężnemu przeciwnikowi? Przełam swoje granice i wykorzystaj nową broń! Jeden wybór, by ewoluować! Jeden wybór, by strzelić! Jeden wybór, by zwyciężyć! Napastnik nie potrzebuje innych opcji!

24,99 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
57
Puzzle 1000 elementów. Mediterranean Wine for Two - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Mediterranean Wine for Two
Castorland, 1000
Dostępny
37 szt.

Puzzle znanego i cenionego producenta cechuje dobra jakość w stosunku do ceny. Układanie puzzli rozwija koncentrację i cierpliwość, a także pamięć. To idealny sposób na spędzanie wolnego czasu zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Wymiar obrazka po ułożeniu: 68.0 x 47.0 cm

28,90 zł
22,54 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,36 zł

3 osoby kupiły
58
Matura z informatyki. Zbiór zadań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matura z informatyki. Zbiór zadań
Dostępny
236 szt.

Matura z informatyki. Zbiór zadań to propozycja dla każdego, kto przygotowuje się do egzaminu dojrzałości. Ten obszerny zbiór zróżnicowanych zadań, podzielonych na zestawy i opatrzonych odpowiedziami, pozwala przygotować się do matury z informatyki w zakresie rozwiązywania problemów logicznych, przetwarzania danych występujących w różnych postaciach (między innymi ciągów, tablic), szyfrowania danych i wielu innych zagadnień, których można się spodziewać na egzaminie maturalnym. Dużym walorem książki jest obudowanie zadań krótkimi fabułami, które sprawiają, że Czytelnik nie ma do czynienia jedynie z danymi, poleceniami i kodem, lecz także zyskuje poczucie, że konfrontuje się z faktycznymi problemami, z jakimi mógłby się zetknąć także poza egzaminem. To kolejna w ofercie wydawnictwa Helion pozycja, dzięki której maturę z informatyki można zdać na najwyższym poziomie!

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

3 osoby kupiły
59
Nie drocz się ze mną, Nagatoro! Tom 8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

3 osoby kupiły
60
Pistolet na kapiszony z kajdankami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,42 zł
12,99 zł

Rabat 9,9%
oszczędzasz 1,43 zł

3 osoby kupiły
61
Naszyjnik Hawajski kwiatki duże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naszyjnik Hawajski kwiatki duże
Godan
Dostępny
4 szt.

Naszyjnik "Hawajski" kwiatki duże 1 szt. Długość: 104 cm Naszyjnik wykonany z materiałowych kolorowych kwiatów

5,99 zł
3 osoby kupiły
62
W pogoni za sztuką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
W pogoni za sztuką
Dostępny
537 szt.

Szaleńcza pogoń za złodziejem dzieł sztuki w malarskiej wyszukiwance ilustratora bestsellerowej serii o Felku i Toli. Montaż wystawy to nie lada wyzwanie! Trzeba wymyślić, jak rozmieścić prace, uważać, żeby niczego nie zniszczyć ani samemu się nie potłuc. Tymczasem… z muzeum znika cenne malowidło. W pościgu za rabusiem bohaterowie trafiają do wnętrza słynnych obrazów, a pogoń zamienia się w fascynującą podróż przez historię sztuki od Leonarda da Vinci przez Hokusaia po Henry’ego Moore’a. Dowiedzcie się, co się stało z Portretem z tortem Aurelii A. Pieskiej, a przy okazji sprawdźcie, dlaczego pani Prosińska tak rozzłościła panią Królik i czy kanapa Dalego w kształcie ust jest wygodniejsza niż łóżko w pokoju Van Gogha. Książka obrazkowa Thé Tjong-Khinga to zaproszenie do śledzenia zaskakujących perypetii wielu różnych bohaterów, opowiadania ich historii i odkrywania wciąż nowych, zabawnych detali. Polecamy pozostałe części serii: Gdzie jest tort?, Wielki piknik i Przygoda z tortem.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

3 osoby kupiły
63
Ustawa o ochronie informacji niejawnych. Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o ochronie informacji niejawnych. Komentarz
Dostępny
4 szt.

Komentarz zawiera szczegółowe omówienie ustawy z 5.8.2010 r. o ochronie informacji niejawnych (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 742 ze zm.). W publikacji przedstawiono zagadnienia dotyczące: • klasyfikowania, organizowania i przetwarzania informacji niejawnych; • postępowania sprawdzającego prowadzonego w celu ustalenia, czy osoba nim objęta daje rękojmię zachowania tajemnicy; • postępowania prowadzonego w celu ustalenia, czy przedsiębiorca nim objęty zapewnia warunki do ochrony informacji niejawnych; • organizacji kontroli stanu zabezpieczenia informacji niejawnych; • ochrony informacji niejawnych w systemach teleinformatycznych; • stosowania środków bezpieczeństwa fizycznego w odniesieniu do informacji niejawnych. W publikacji uwzględniono najnowsze zmiany legislacyjne do ustawy, w tym m.in.: • ustawę z 22.7.2022 r. o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2022 r. poz. 1933), wprowadzającą do komentowanej ustawy zmiany o charakterze dostosowującym, wynikające przede wszystkim z utworzenia Inspektoratu Wewnętrznego Służby Więziennej; • ustawę z 11.3.2022 r. o obronie Ojczyzny (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 2305), wprowadzającą zmiany związane z rozwiązaniami informatycznym w zakresie wdrażania systemów uzbrojenia. Publikacja adresowana jest przede wszystkim do organów władzy publicznej, a w szczególności organów administracji rządowej, organów jednostek samorządu terytorialnego, a także innych podległych wymienionych organom jednostek organizacyjnych lub przez nie nadzorowanych, sądów i trybunałów, organów kontroli państwowej i ochrony prawa, przedsiębiorców zamierzających ubiegać się albo ubiegających się o zawarcie umów związanych z dostępem do informacji niejawnych lub wykonujących takie umowy albo wykonujących na podstawie przepisów prawa zadania związane z dostępem do informacji niejawnych.

199,00 zł
165,17 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 33,83 zł

3 osoby kupiły
64
Naszyjnik hawajski tęczowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naszyjnik hawajski tęczowy
Godan
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

NASZYJNIK HAWAJSKI TĘCZOWY Długość: 49 cm Materiał: 50% poliester, 50% pvc. To idealny dodatek do imprezy o tematyce hawajskiej!

5,01 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,4%
oszczędzasz 0,02 zł

2 osoby kupiły
65
Jak uczyć się języków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak uczyć się języków
Dostępny
27 szt.

Jeśli sięgnąłeś po tę książkę, zapewne chcesz nauczyć się jednego lub kilku języków obcych. Prawdopodobnie masz problemy w nauce, brakuje ci motywacji i nie wiesz, jak zabrać się za naukę. Niektóre problemy mamy praktycznie wszyscy. Może z trudnością zapamiętujesz nowe słówka, szybko zapominasz wyuczony materiał. Może boisz się mówić w języku, którego się uczysz albo trudno ci wymawiać niektóre zdania. Chciałbyś w końcu znaleźć osobę, z którą mógłbyś porozmawiać w tym języku, ale obawiasz się, że obcokrajowiec nie zrozumie dobrze, co do niego mówisz. Pewnie też myślisz, że potrzebujesz dużo pieniędzy, żeby dobrze opanować język obcy. A jednak możesz to robić praktycznie za darmo. A zatem, jak uczyć się języków obcych? W tej książce znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Konrad Jerzak vel Dobosz, autor książki Sekrety poliglotów w długiej rozmowie z włoskim poliglotą Lucą Lampariello, porusza między innymi następujące tematy: Jak rozpocząć naukę nowego języka? Jak znaleźć motywację do nauki? Jak uczyć się kilku języków jednocześnie? Jak poznawać słownictwo i reguły gramatyczne? Jak ćwiczyć wymowę, by brzmieć jak native speaker? W książce znajdziesz mnóstwo zabawnych i inspirujących historii z życia Luki i dowiesz się, jak opanował 12 języków i co zainspirowało go do stworzenia kanału na YouTubie i zostania najbardziej rozchwytywanym coachem językowym na świecie.

37,00 zł
33,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,70 zł

2 osoby kupiły
66
Bam Bam Grzechotka Krabik 15x20 B/c 36/144 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,90 zł
9,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,74 zł

2 osoby kupiły
67
Eliasz i chrystianizm uniwersalny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eliasz i chrystianizm uniwersalny
Dostępny
60 szt.

Książka Konrada Tomasza ?Eliasz i chrystianizm uniwersalny? jest pogłębioną refleksją na temat współczesnego życia religijnego i kondycji obecnego człowieka, jego sytuacji w odniesieniu do świata ziemskiego i w perspektywie wieczności. Autor, wychodząc z założenia, że chrystianizm jest uniwersalnym orędziem, które Bóg skierował do ludzkości, próbuje nam je przybliżyć, dotykając zagadnień, które w życiu ludzkim są najważniejsze i chyba najbardziej dramatyczne. Ta obszerna, wnikliwa, ale bardzo przystępna analiza religijnego wymiaru funkcjonowania człowieka odwołuje się zarówno do przekazu biblijnego, jak i bogatej spuścizny filozoficznej ludzkości, modnych obecnie ruchów religijnych, a tak faktycznie para?religijnych, i wierzeń oraz praktyk Wschodu. Demaskuje zagrożenia i pokusy, które czekają na człowieka, a jednocześnie wskazuje, jaką drogą podążać, aby pomyślnie przejść czas próby i nie zatracić siebie w kontekście życia wiecznego.

90,00 zł
64,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 25,20 zł

2 osoby kupiły
68
Naszyjnik hawajski, Rainbow deluxe XL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naszyjnik hawajski, Rainbow deluxe XL
Godan
Dostępny
9 szt.

NASZYJNIK HAWAJSKI RAINBOW DELUXE XL Długość: 104 cm Naszyjnik wykonany z materiałowych kolorowych kwiatów. Kwiaty oddzielone są od siebie przeźroczystymi, cienkimi słomkami, dzięki czemu nie ściągają sie ani nie zsuwają w jedno miejsce

11,09 zł
10,99 zł

Rabat 0,9%
oszczędzasz 0,10 zł

2 osoby kupiły
69
On the Origin of Time - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
On the Origin of Time
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Perhaps the biggest question Stephen Hawking tried to answer in his extraordinary life was how the universe could have created conditions so perfectly hospitable to life. In order to solve this mystery, Hawking studied the big bang origin of the universe, but his early work ran into a crisis when the math predicted many big bangs producing a multiverse - countless different universes, most of which would be far too bizarre to harbour life. Holed up in the theoretical physics department at Cambridge, Stephen Hawking and his friend and collaborator Thomas Hertog worked on this problem for twenty years, developing a new theory of the cosmos that could account for the emergence of life. Peering into the extreme quantum physics of cosmic holograms and venturing far back in time, they were startled to find a deeper level of evolution in which the physical laws themselves transform and simplify until particles, forces, and even time itself fades away. This discovery led them to a revolutionary idea: The laws of physics are not set in stone but are born and co-evolve as the universe they govern takes shape. As Hawking's final days drew near, the two collaborators published their theory, which proposed a radical new Darwinian perspective on the origins of our universe. On the Origin of Time offers a striking new vision of the universe's birth that will profoundly transform the way we think about our place in the order of the cosmos and may ultimately prove to be Hawking's greatest legacy.

90,00 zł
83,70 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,30 zł

2 osoby kupiły
70
Karnet Urodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Urodziny
Kukartka
Dostępny
15 szt.

Kartki z serii Passion Premium to świetny pomysł na piękną pamiątkę w super cenie. Każda kartka PR jest zdobiona przynajmniej dwoma rodzajami uszlachetnień - metaliczne lub perłowe folie, brokat, tłoczenie itp. - tyle piękna w takim drobiazgu! Każda kartka Passion Premium ma kolorowe wnętrze z tekstem wyjątkowych życzeń i grafiką, w komplecie jest także dopasowana kolorystycznie koperta. Cechy szczególne: wielkość: B6, 16.6 x 11.7 cm po złożeniu, koperta: dopasowana w zestawie, zdobienia: przynajmniej dwa rodzaje, często więcej - złota, srebrna lub perłowa folia, brokat, tłoczenia, wnętrze kartki: kolorowe, z życzeniami

7,99 zł
2 osoby kupiły
71
Teenage dirtbag - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Teenage dirtbag
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.28

Absolutny klasyk Wattpada! Poznaj wakacyjną historię, którą pokochały tysiące użytkowniczek Wattpada! Dla szesnastoletniej Renee Delilah Parker mają to być kolejne nudne wakacje spędzone na skrolowaniu Instagrama. Wszystko zmienia się, gdy matka wysyła ją do Mullingar, aby spędziła lato z wścibską babcią, zrzędliwym dziadkiem i puszczalską kuzynką. Renee nie spodziewa się przeżycia niczego ekscytującego w tej dziurze… Dopóki nie poznaje Nate'a Harrisona, chłopaka z sąsiedztwa, przed którym już pierwszego dnia ostrzega ją babcia. Nate jest zbuntowanym nastolatkiem, jeździ na motorze, dużo imprezuje i nieustannie łamie zasady. Wytatuowany blondyn może mieć każdą, a jednak to właśnie Renee zawróci mu w głowie. Rey i Nate stanowią absolutne przeciwieństwa. On – zbuntowany przystojniak, ona – ułożona świętoszka. Dzięki tej zakazanej znajomości wakacje okażą się pełne niezapomnianych imprez, koncertów i wypadów nad jezioro, ale… Co wydarzy się, gdy lato dobiegnie końca i Rey będzie musiała wrócić do Londynu? Czy to, co się między nimi zrodziło, to tylko wakacyjne zauroczenie? Dowiesz się, czytając Teenage dirtbag.

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

2 osoby kupiły
72
Shadows House. Tom 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shadows House. Tom 12
Dostępny
1 szt.

Prawda na temat mocy sadzy wychodzi na jaw, dzieląc dzieci na uzdolnione i nieuzdolnione. Kto stanie na wysokości zadania i zapanuje nad budynkiem, który popadł w chaos przez zagrywki dorosłych?

25,99 zł
20,79 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,20 zł

2 osoby kupiły
73
Zestaw Hawajski wianek + opaska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Hawajski wianek + opaska
Godan
Dostępny
8 szt.

Zestaw na hawajską imprezę. Zawartość opakowania: naszyjnik wianek/opaska na głowę dwie opaski na rękę

10,99 zł
2 osoby kupiły
74
A kuku! DINO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A kuku! DINO
Dostępny
549 szt.

Seria pięknie ilustrowanych książeczek z okienkami, po które chętnie sięgną najmłodsze dzieci, by poznawać nowe słowa, rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową i szukać ukrytych niespodzianek.

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

2 osoby kupiły
75
Krok po kroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krok po kroku
Dostępny
322 szt.

Bezimienna dziewczynka i jej zakuta w gigantyczny pancerz strażniczka przemierzają niezwykły, fantastyczny świat. Co kryje się u celu ich podróży? Jakie niebezpieczeństwa przyjdzie im pokonać po drodze? Epicka opowieść fantasy, albo po prostu piękna i mądra baśń, stworzona przez nagradzanych twórców - Matiasa Bergarę (Coda, Hellblazer, Szumowina) i Si Spurriera (Coda, X-Men Legacy, Hellblazer, The Spire).

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

2 osoby kupiły
76
My Hero Academia. Vigilante. Tom 15 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Hero Academia. Vigilante. Tom 15
Dostępny
3 szt.

Kiedy byłem w sytuacji bez wyjścia, pojawił się przy mnie dawno niewidziany mistrz! Nic się nie zmienił i jak zawsze był bojowo nastawiony! Czy na pewno mogę używać tej siły, z której Pop zabroniła mi korzystać? w każdym razie muszę jakoś wytrzymać do przybycia bohaterów! W końcu jestem The Crawler, człowiek, który stara się zaradzić każdemu kryzysowi w Naruhacie!

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
77
Joanna d'Arc. Dziewczyna, wojowniczka, heretyczka, święta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Joanna d'Arc. Dziewczyna, wojowniczka, heretyczka, święta
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.14

Epicka, pasjonująca opowieść o niezwykłej kobiecie, której imię odbijać się będzie echem przez wieki. Rok 1412. Trwa wojna stuletnia. Pogrążona w chaosie Francja przegrywa z Anglią. Karol VII zmuszony jest do ucieczki, ukrywa się przed wrogami. Ludzie głodują. Królestwo potrzebuje cudu. Z chaosu wyłania się dziewczyna, która odwróci losy wojny i poprowadzi Francuzów do zwycięstwa. Katherine J. Chen sprawia, że Joanna d'Arc to już nie mit, nie legenda, a młoda kobieta z krwi i kości: błyskotliwa, czasami lekkomyślna, zawsze nieustępliwa. Opowiada jej historię od niełatwego dzieciństwa przesiąkniętego przemocą, przez błyskawicznie zdobytą sławę, gdy staje na czele potężnej armii, po czas, kiedy dla wielu Joanna staje się niewygodna. Rzucona w wir dworskich intryg, ściąga na siebie gniew i podejrzliwość tych, którzy czują się zagrożeni. Joanna – bezwzględna wojowniczka, ofiara spalona na stosie, święta.

59,99 zł
41,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

2 osoby kupiły
78
Dżety samoprzylepne kolorowe 4-8mm 204szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,94 zł
8,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 0,95 zł

2 osoby kupiły
79
Gabinety i ogrody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

2 osoby kupiły
80
Zestaw wojskowy żołnierze 71el - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw wojskowy żołnierze 71el
Leantoys
Dostępny
3 szt.

Duży Zestaw Militarny Wojskowy Żołnierze 71 Części Prezentowany zestaw będzie niebanalną niespodzianką dla wszystkich fanów wojska i motywów militarnych. Wieloelementowy zestaw został stworzony specjalnie dla małych żołnierzy, którzy pasjonują się tym bohaterskim, acz niebezpiecznym zawodem. Dzięki tej zabawce każdy maluch może poczuć się jak nieustraszony dowódca lub wojownik na prawdziwym polu bitwy. Zestaw militarny składa się z przeróżnych elementów, pozwalających na stoczenie ważnej walki, a przede wszystkim skuteczną ochronę swojego terenu. Elementy stanowiące zestaw, mogą również posłużyć za poszerzenie dotychczasowej kolekcji chłopca, urozmaicając tym zabawę. Zestaw składa się z: - 60 sztuk żołnierzyków, - dwóch pojazdów, - beczki, - fosy, - 2 barierek, - 2 krzewów i 2 palm, - mapy. Mnogość elementów pozwala na fantastyczną zabawę, w której udział może brać kilka osób. W zestawie znajdują się żołnierzyki w trzech kolorach - zielonym, beżowym i brązowym. Figurki te zaprojektowano i wykonano w wojennych, stonowanych barwach, co w dużym stopniu ułatwia kamuflaż i pozwala na ukrycie się przed wrogiem. W zestawie znajdują się również elementy infrastruktury, które pomogą zaaranżować pole wojenne - co ciekawe, wrak samolotu wojskowego posiada dwa, obrotowe śmigła. Wojskowa ciężarówka, jak i sterta wielkich worków pozwolą na bezpieczne ukrycie się, a także atakowanie wroga. Z tak dobrze wyposażonym zestawem każdy chłopiec będzie pochłonięty zabawą przez długie godziny. Waga wszystkich figurek jest bardzo lekka, natomiast wymiary zabawek dostosowane są do rączek kilkuletnich dzieci, dzięki czemu zabawa z ich wykorzystaniem jest bardzo komfortowa i prosta. Wszelkie elementy zestawu zostały zapakowane w przeźroczyste, plastikowe pudełko. Ze względu na swe wymiary, zabawka przeznaczona jest dla dzieci, które osiągnęły 3. rok życia. Wyrób wszystkich elementów jest zgodny z normą EN 71. Wymiary wybranych elementów: - żołnierzyk: 4 cm x 4,5 cm, - fosa: 13 cm x 6,5 cm, - wrak samolotu: 17 cm x 4 cm, - mapa: 24,5 cm x 20 cm. Wymiary opakowania: 20 cm x 18 cm x 4 cm

14,99 zł
2 osoby kupiły
81
Przyjacielskie rozgrywki. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjacielskie rozgrywki. Tom 1
Dostępny
5 szt.

Pięcioro kumpli bierze udział w Przyjacielskich Rozgrywkach, mając nadzieję na spłatę gigantycznego długu jednego z nich. Gra jest banalnie prosta, o ile tylko łączy ich przyjaźń. Właśnie, o ile łączy ich przyjaźń…

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
82
Balon foliowy Syrenka, 66x47 cm  GoDan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy Syrenka, 66x47 cm GoDan
Godan
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

6,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
83
Famous Art to Colour - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Famous Art to Colour
Dostępny
2 szt.

This beautiful colouring book is a lovely way to discover paintings by famous artists, including van Gogh, Gauguin, Klimt, Matisse and more. With 15 different pictures and styles to choose from, it has something for everyone and every mood. Produced in association with The National Gallery, London, each painting is shown in full colour alongside a line drawing to colour in. Short texts give key information and intriguing facts about each painting, while internet links lead to more information online.

45,00 zł
43,20 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,80 zł

2 osoby kupiły
84
Motyw ukryty. Zbrodnie, sprawcy i ofiary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motyw ukryty. Zbrodnie, sprawcy i ofiary
Dostępny
1242 szt.

Wstrząsające zbrodnie. Prawdziwe historie. Autorka bestsellerowych powieści kryminalnych Katarzyna Bonda i wybitny profiler dr Bogdan Lach przedstawiają najciekawsze sprawy z archiwum policyjnego psychologa śledczego. Autorzy krok po kroku prowadzą czytelników przez kolejne etapy poszukiwań sprawców zbrodni. Znajdują dowody lub zbierają dane wiktymologiczne tam, gdzie na pierwszy rzut oka ich nie ma. Demaskują tajemnice z pozoru zwykłych ludzi, którzy okazują się przestępcami. Dzięki umiejętnościom i pracy profilera winowajcy odpowiedzą za popełnione zbrodnie. "Jeden z najbardziej intrygujących reportaży kryminalnych, jakie czytałem." Michał Fajbusiewicz, Dziennikarz telewizyjny, autor i prowadzący "Magazyn kryminalny 997" "Współpraca Bogdana Lacha - najlepszego polskiego profilera, z Katarzyną Bondą - wybitnym dziennikarzem śledczym, po raz kolejny zaowocowała bestsellerem. Książkę czyta się z zapartym tchem, ponieważ rzeczywistość kryminalna tworzy najlepsze scenariusze." dr Jerzy Pobocha, Prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrii Sądowej "Wciągająca od pierwszych zdań! Lepsza od niejednej powieści kryminalnej, bo opisująca prawdziwe historie! To książka, którą musi przeczytać każdy pasjonat zagadek kryminalnych." Monika Prześlakowska, Autorka podcastu "Kryminalne historie" "Na tę książkę czekałam wiele lat. Po premierze Zbrodni niedoskonałej i Polskich morderczyń miałam głód reportażowego dzieła Katarzyny Bondy i nareszcie się doczekałam. Mamy okazję przyjrzeć się zbrodni z bliska, poznać jej kontekst i zobaczyć, że jej początek sięga czasem wielu lat wstecz. Motyw ukryty obnaża prawdziwe oblicze zbrodni: bezsensownej, brutalnej, ohydnej i drastycznej, i daje odpowiedź na pytanie: co musi się stać, by człowiek był w stanie odebrać komuś życie." Justyna Mazur, Autorka podcastu "Piąte: nie zabijaj"

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

2 osoby kupiły
85
Ołówek automatyczny Tikky 0.5 z gumką i grafitami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek automatyczny Tikky 0.5 z gumką i grafitami
Rotring
Dostępny
4 szt.

Lekki ołówek mechaniczny 0,50 mm z gumowanym uchwytem ułatwiającym użytkowanie. Nieruchoma tulejka oferuje idealny widok strony, sprawiając, że ołówki Tikky idealnie nadają się do rysowania z użyciem przymiaru lub szablonu. Gumka pod kołpakiem przycisku i możliwość napełniania wysokopolimerowymi rysikami HB. 12 zapasowych wkładów

32,60 zł
29,34 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,26 zł

2 osoby kupiły
86
Dżety samoprzylepne kolorowe 8mm 88szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,23 zł
6,99 zł

Rabat 3,3%
oszczędzasz 0,24 zł

2 osoby kupiły
87
Balon foliowy B&C 9 złoty 85cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy B&C 9 złoty 85cm
Godan
Dostępny
16 szt.

BALON FOLIOWY CYFRA 9, ZŁOTA Rozmiar po napompowaniu: 85 cm Ilość: 1 szt. Kolekcja: Beauty&Charm Producent: GoDan Balony są przeznaczone do napełnienia helem. Napełnienie ich powietrzem spowoduje, że balony nie będą się unosić. Balony nie są napełnione helem ani powietrzem. Balon posiada zawór samozamykający.

11,06 zł
10,99 zł

Rabat 0,6%
oszczędzasz 0,07 zł

2 osoby kupiły
88
Grafiki chrześcijańskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
27,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
89
Intex, zabawka dmuchana Pływający żółw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Intex, zabawka dmuchana Pływający żółw
Intex, Intex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

49,90 zł
47,41 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,49 zł

2 osoby kupiły
90
Czerwone Oleandry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Czerwone Oleandry
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.06

Mam na imię Weronika. Czasem budziłam się w nocy wdzięczna za to, że życie podarowało mi premie. Tak to nazywałam. Miałam przystojnego i zaradnego mężczyznę, który mnie kochał – premia numer jeden. Urodziłam zdrową i śliczną córeczkę – premia numer dwa. Lubiłam swoją pracę, nawet jeśli nie zostałam fotografką światowej sławy – premia numer trzy. Czasem budziłam się w nocy przerażona, że życie podarowało mi premie. Prześladowały mnie koszmary, w których wszystko traciłam. Rano wstawałam i z uśmiechem zaczynałam kolejny dzień, nieświadoma, że proces utraty już się rozpoczął. Premie od życia zamieniły się w nieprawdy, a moja rzeczywistość w koszmar. Byłam jak dziecko błądzące we mgle. Osaczały mnie pytania. Paraliżowała rozpacz. Mam na imię Weronika. Życie, zostaw mnie w spokoju. Nie chcę już od ciebie żadnych premii. Chcę tylko odzyskać moją córkę. Greta Drawska powraca z niepokojącym thrillerem psychologicznym, w którym nie zadaje łatwych pytań i perfekcyjnie myli tropy. To opowieść o morderstwie, zaginięciu i zdradzie, ale też historia o tym, ile tak naprawdę wiemy o sobie i swoich bliskich. Czy jesteśmy gotowi zrezygnować ze złudzeń, aby poznać prawdę? Greta Drawska – pseudonim literacki Małgorzaty Hayles, autorki bestsellerowej trylogii kryminalnej, której akcja dzieje się na Pojezierzu Drawskim. Trwają prace nad ekranizacją serii.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

2 osoby kupiły
91
The First Move - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The First Move
Dostępny
3 szt.

Juliet believes girls like her - girls with arthritis - don't get their own love stories. She exists at the edges of her friends' social lives, skipping parties to play online chess under a pseudonym with strangers around the world. There, she isn't just 'the girl with crutches'. Ronan is the new kid: good looking, smart, a bad boy plagued by guilt over what happened to his brother Ciaran. Chesslife is his escape. Juliet thinks Ronan thinks someone like Ronan could never be interested in someone like her - and she wouldn't want him to be anyway - he always acts like he's cooler than everyone else. Little do they know they've already discovered each other online, and have more in common than they think . . .

50,00 zł
46,50 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,50 zł

1 osoba kupiła
92
Biblia dla dzieci. Stary i Nowy Testament - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia dla dzieci. Stary i Nowy Testament
Dostępny
88 szt.

Biblia dla dzieci pozwoli najmłodszym poznać świat Starego i Nowego Testamentu. Napisane przystępnym językiem i przepięknie ilustrowane opowieści przedstawiają najważniejsze wydarzenia biblijne: od stworzenie świata, poprzez historie patriarchów i proroków, wędrówkę Izraelitów do Ziemi Obiecanej, po nauczanie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
93
Crimson Thunder 20 Years Anniversary EDITION, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
76,90 zł
70,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

1 osoba kupiła
94
Balony Strong Pastel Poppy Red 27cm 10szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony Strong Pastel Poppy Red 27cm 10szt
PartyDeco
Dostępny
7 szt.

Balony Strong w kolorze Pastel Poppy Red, średnica 27 cm.(1 op. / 10 szt.)

9,27 zł
8,99 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,28 zł

1 osoba kupiła
95
Patyczki kreatywne naturalne 11,4cm 50szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,43 zł
5,99 zł

Rabat 6,8%
oszczędzasz 0,44 zł

1 osoba kupiła
96
Clouds Of Confusion, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Clouds Of Confusion, CD
Phlebotomized, Hammerheart
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Bury My Heart 2. Alternate Universe 3. Lachrimae 4. Desolate Wasteland 5. Destined to Be Killed 6. Pillar of Fire 7. Bury My Heart (Reprise) 8. Death Will Hunt You Down 9. A Unity Your Messiah Preclaimed 10. Dawn of Simplicity 11. Context Is for Kings (Stupidity and Mankind)

73,90 zł
1 osoba kupiła
97
Świeczki B&C Świderki metaliczne różowo-złote 16.5x0.25 cm 6 szt BH-SSMR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,10 zł
2,99 zł

Rabat 3,5%
oszczędzasz 0,11 zł

1 osoba kupiła
98
Pojazdy. Dotykam, poznaję kolory i litery. Książeczka sensoryczna z miękkim filcem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazdy. Dotykam, poznaję kolory i litery. Książeczka sensoryczna z mi...
Dostępny
294 szt.

Lekka i miękka w dotyku książeczka sensoryczna z pewnością spodoba się małym odbiorcom. Piękne ilustracje i odpowiednie dla dzieci wierszyki zachęcają do oglądania, nauki kolorów oraz liter, a dotykanie miękkiego filcu uprzyjemnia zabawę i stymuluje zmysły maluchów.

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
99
Klej w sztyfcie biały 15g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej w sztyfcie biały 15g
DONAU
Dostępny
4 szt.

popularny klej w sztyfcie do klejenia m.in. papieru, kartonu, zdjęć, tekstyliów, itp. nie zawiera rozpuszczalników i zapachu- na bazie PVP posiada atest PZH HŻ/D01255/12 nietoksyczny, bezpieczny dla środowiska nie niszczy ani nie deformuje klejonej warstwy usuwalny za pomocą wody szybkoschnący przeznaczony do biura, szkoły oraz domu prosty w użyciu 6 lat przydatności do użycia gramatura: 15g opakowanie: zawieszka kolor: biały, po naniesieniu bezbarwny

6,36 zł
5,99 zł

Rabat 5,8%
oszczędzasz 0,37 zł

1 osoba kupiła
100
Australijscy Psychole - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Australijscy Psychole
Dostępny
24 szt.

Caleb odkąd pamięta jest zafascynowany Wujkiem Redem, seryjnym zabójcą. Niezdrowa fascynacja legendarnymi dokonaniami niesławnego Reda popycha Caleba i jego niedorozwiniętego brata Sunniego do wyruszenia w drogę po pustkowiach Australii. Bracia doskonale wiedzą, że samo zabijanie nie wystarczy, aby stać się legendą. Każde kolejne morderstwo musi być oryginalniejsze i brutalniejsze. Za wszelką cenę chcą przynieść dumę wujowi, jak na Australijskich psycholi przystało. Wyrusz z szalonymi braćmi w podróż do piekła, przez australijskie pustkowia OSTRZEŻENIE Ta książka zawiera sceny i tematy, które są obrzydliwe i bulwersujące, dlatego też nie jest przeznaczona dla osób, które mogłyby się poczuć z tego powodu dotknięte

40,00 zł
36,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry