hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.04.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 18 kwietnia 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy do teatru (Anita Głowińska), na drugim Kicia Kocia i Nunuś. Wycieczka do palmiarni (Anita Głowińska). Kolejny produkt to W co wierzą katolicy. 52 wyjaśnienia powszechnych nieporozumień na temat wiary katolickiej (Karl Keating) oraz Karty kolekcjonerskie Premiere League Plus 2023 (Panini).
1
Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy do teatru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy do teatru
Dostępny
783 szt.

Kolejna książka z otwieranymi okienkami w uwielbianej przez maluchy serii. Kicia Kocia i Nunuś ubrali się odświętnie i wraz z przyjaciółmi Adelką, Packiem i Juliankiem poszlido teatru. Rozsunęła się kurtyna i zaczęłosię przedstawienie o morskiej wyprawie, które Nunusiowi i pozostałym dzieciom bardzo się spodobało. Wyprawa do teatru to prawdziwa przygoda. Możesz w niej uczestniczyć, otwierając kolejne okienka!

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

107 osób kupiło
2
Kicia Kocia i Nunuś. Wycieczka do palmiarni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kicia Kocia i Nunuś. Wycieczka do palmiarni
Dostępny
716 szt.

Nowy boardbook w serii o Nunusiu. Kicia Kocia i Nunuś wybrali się na wycieczkę do palmiarni. Jak tu pięknie! Ile egzotycznych roślin, barwne motyle i kolorowe rybki. Nunuś jest zachwycony. Nigdy jeszcze nie był w tak ciekawym miejscu.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

70 osób kupiło
3
W co wierzą katolicy. 52 wyjaśnienia powszechnych nieporozumień na temat wiary katolickiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
W co wierzą katolicy. 52 wyjaśnienia powszechnych nieporozumień na tem...
Dostępny
247 szt.

Wokół wiary katolickiej narosło ostatnio sporo nieporozumień. Przyczyną tego stanu są przeważnie przekazy medialne, wprowadzające swoich odbiorców w błąd dowolnymi interpretacjami nie tylko nauki Kościoła, ale także Pisma Świętego. Znany amerykański teolog katolicki, wykładowca uniwersytecki, autor kilkudziesięciu poczytnych książek Karl Keating (ur. 1950) objaśnia w tej książce 52 najczęstsze pomyłki związane z rozumieniem wiary katolickiej. Czyni to w sposób bardzo przystępny i zarazem niebudzący wątpliwości. Trzymamy w ręku swoisty poradnik, który nie tylko pomaga dyskutować o wierze katolickiej i tłumaczy, jakie stanowisko zajmować w wielu kwestiach, ale także podpowiada, jak żyć i jak służyć Chrystusowi zgodnie z Jego nauką. Autor zawsze uzasadnia swoje opinie stosownymi argumentami zaczerpniętymi z Ewangelii oraz z Katechizmu Kościoła Katolickiego. Napisana w bardzo interesujący sposób książka, z wieloma przykładami z naszej codzienności, staje się inteligentnym narzędziem do umocnienia wiary. Książka wzbogacona została 70 ilustracjami nawiązującymi do poruszanych tematów, co czyni przekaz jeszcze sugestywniejszym i przystępniejszym. Lektura dla młodszych i starszych, dla wszystkich, którzy pragną pogłębienia swej wiedzy.

59,00 zł
34,81 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 24,19 zł

56 osób kupiło
4
Karty kolekcjonerskie Premiere League Plus 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bestseller
Karty kolekcjonerskie Premiere League Plus 2023
Panini
Dostępny
243 szt.

5 saszetek (po 6 kart w każdej) z kartami serii Premier League 2023 PLUS Producent gwarantuje 1 kartę limitowanej edycji w każdej saszetce! Uwaga. Dostępne różne wersje produktu – wysyłka losowa.

6,99 zł
4,19 zł

Rabat 40,1%
oszczędzasz 2,80 zł

50 osób kupiło
5
Gdy kota nie ma, myszy harcują - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdy kota nie ma, myszy harcują
Dostępny
198 szt.

Charles Bukowski w nowym wydaniu! Pod koniec życia Charles Bukowski dał się namówić na spisywanie dziennika. Wiedział, że jest nieuleczalnie chory i zbliża się jego czas. W nieregularnie prowadzonych zapisach dokumentuje codzienne wydarzenia i dzieli się refleksjami na temat swojego życia, pisania, sławy oraz ogólnymi spostrzeżeniami społecznymi i egzystencjalnymi. W tym „boksowaniu się ze śmiercią” – jak sam mawiał – jest szczery, bezpośredni i całkowicie wolny, bo już niczego nie musi. Znakomitym dopełnieniem tekstu są rysunki Roberta Crumba, znanego amerykańskiego twórcy komiksów, który po latach wspominał Bukowskiego: „To był bardzo trudny człowiek na żywo, ale na papierze wypadał świetnie”.

39,00 zł
25,35 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,65 zł

41 osób kupiło
6
Skalny pielgrzym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Skalny pielgrzym
Dostępny
35 szt.

Broad Peak – samotna, trzecia i w końcu udana próba wejścia. Nanda Devi East – ekspedycja zorganizowana w 80. rocznicę zdobycia szczytu przez Polaków. Wielkie Góry. Wielkie emocje. Jak radzi sobie człowiek, kiedy na wysokości kilku tysięcy metrów szaleje burza i jedyne, co może zrobić, to obserwować, jak kulki gradu biją w jego namiot? Jakie targają nim emocje, obawy i nadzieje, kiedy musi wycofać się z podejścia i zaopiekować towarzyszami? O czym myśli, kiedy staje oko w oko ze śmiercią lub gdy zdobywa upragniony szczyt? Nikt inny nie obserwuje i nie opisuje rzeczywistości tak jak Rafał Fronia. Wyprawa w Góry w jego wydaniu to rodzaj pielgrzymowania, podczas którego w człowieku tworzy się dobro, wdzięczność i wrażliwość. Góry człowieka obnażają. W Górach inaczej patrzymy, czujemy, myślimy. Jednak tym razem w Himalaje przenoszą czytelników nie tylko emocjonujące opisy i ponad setka fotografii, lecz również przygotowane specjalnie do książki filmy. Ponad 30 kodów QR prowadzi do wyjątkowych nagrań i pozwala czytelnikowi zostać jednym z uczestników wyprawy, zobaczyć prawdziwe życie w bazie, usłyszeć szum strumienia podczas trekkingu i zasmakować widoku ze szczytu. A także zobaczyć to, czego słowa nie potrafią opisać. Rafał Fronia Jeleniogórzanin, maratończyk, członek Sudeckiego Klubu Wysokogórskiego. Mówi o sobie: „Romantyk Gór Wysokich”. Zasłynął publikowanymi w internecie dziennikami z Narodowej Wyprawy na K2 w 2018 roku. Uczestnik wielu wypraw w najwyższe góry, m.in. na oba Gaszerbrumy, Broad Peak zimą, Nanga Parbat, Manaslu, Dhaulagiri, Pik Lenina czy Baruntse. Zdobywca Broad Peaka, Gaszerbruma II i Lhotse. Kartograf i właściciel Wydawnictwa PLAN. Wydana w 2018 roku pierwsza książka Rafała – Anatomia Góry – zdobyła szczyty list bestsellerów.

69,99 zł
44,79 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 25,20 zł

31 osób kupiło
7
Brb Buty Astra Cdu Hbv30 B/c8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brb Buty Astra Cdu Hbv30 B/c8
Mattel, Girls
Dostępny
94 szt.

16,90 zł
15,99 zł

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,91 zł

22 osoby kupiły
8
Komisarz Bonetti szuka Magdaleny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komisarz Bonetti szuka Magdaleny
Dostępny
104 szt.

Magdalena Wolska wybiera się do Włoch, aby spotkać się z mężem, który od niemal roku przebywa na stypendium w Neapolu. Po długiej podróży pociągiem dociera do Rzymu, skąd Stefan ma ją odebrać samochodem. Niestety na dworcu nikt na nią nie czeka. Zdenerwowana i zdezorientowana Magda nie wie co robić, zwłaszcza że nie ma dość pieniędzy na zakup biletu kolejowego. Z pomocą przychodzi jej para Szwajcarów poznana w dworcowej kawiarni. Wybierają się samochodem właśnie do Neapolu i oferują Magdzie podwózkę. Wyjechać mają dopiero wieczorem, a najpierw chcą coś załatwić w pobliżu Rzymu. Magda, nie mając nic lepszego do roboty, postanawia im towarzyszyć. Po dotarciu do willi Walderów zmęczona Wolska udaje się na drzemkę. Budzi się wieczorem, w domu panuje cisza. Zaniepokojona Magda szuka gospodarzy i znajduje Waldera martwego! Po chwili obcy mężczyzna wpycha ją do samochodu i wywozi w nieznane miejsce. Stefan, po bezowocnych poszukiwaniach, zgłasza zaginięcie żony. Komisarz Bonetti rozpoczyna śledztwo...

29,00 zł
18,99 zł

Rabat 34,5%
oszczędzasz 10,01 zł

21 osób kupiło
9
Mapa turystyczna - Mierzeja Wiślana 1:55 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa turystyczna - Mierzeja Wiślana 1:55 000
Dostępny
142 szt.

Mapa Mierzeja Wiślana, Żuławy Wiślane obejmuje swym zasięgiem tytułowe obszary, a także Wybrzeże Staropruskie, Wysoczyznę Elbląską oraz część Pojezierza Kaszubskiego, Pojezierza Starogardzkiego i Pojezierza Dzierzgońsko-Morąskiego. Mapa przedstawia ciekawy, a przy tym niezwykle popularny odcinek polskiego wybrzeża – od Sopotu przez Gdańsk i Krynicę Morską po Piaski i granicę z Rosją. Obejmuje też znaczną część Zalewu Wiślanego (od Kątów Rybackich po Frombork). Na południu mapa sięga aż po Tczew, Malbork i Pasłęk. Jest to teren atrakcyjny nie tylko pod względem wypoczynkowym. Bogata sieć szlaków turystycznych zachęca do aktywnego zwiedzania. Na mapie przedstawiono: gęstą sieć szlaków turystycznych oraz Nadmorskie Parki Nordic Walking wraz z dokładnym przebiegiem, drogi rowerowe, szlaki żeglowne, porty i przystanie - morskie i śródlądowe, zabytki oraz inne atrakcje turystyczne. Jest także wybrana baza noclegowa i gastronomiczna. Z praktycznych ciekawostek na mapie zobaczymy nowe szlaki rowerowe Eurovelo, prowadzące wzdłuż wybrzeża Bałtyku i brzegów Wisły, dawną granicę Wolnego Miasta Gdańsk (w latach 1920-1939), a także wybudowany niedawno Przekop Mierzei Wiślanej. Mapa zawiera także plany miast: Gdańska, Malborka, Fromborka oraz Elbląga.

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

18 osób kupiło
10
Prorok, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prorok, DVD
Michał Kondrat
Dostępny
71 szt.

Sensacyjny dramat historyczny o Prymasie Stefanie Wyszyńskim. Na rozkaz wydany z góry – szpiegowany, śledzony i nagrywany. W opozycji do władzy, na czele narodu stawiał opór machinie komunistycznej, a wszystko to na tle ważnych dla kraju wydarzeń historycznych. Fragmenty tajnych archiwów z podsłuchów w ramach akcji pod kryptonimem „Prorok” ujrzały światło dzienne.

30,15 zł
25,02 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,13 zł

18 osób kupiło
11
Siedem grzechów głównych wyd. 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

15 osób kupiło
12
Nakarm naucz puść wolno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nakarm naucz puść wolno
Dostępny
100 szt.

Zastanawiałeś się: • Czy rodzicielstwo kiedykolwiek się kończy? • W jaki sposób dbać o jakość w rodzinie? • Kto ponosi konsekwencje braku konsekwencji? • Czy przyjdzie taki dzień, że nie będzie bałaganu? • Czyżby motywacja była przereklamowana? • Granice czy wolność – czego potrzebują nasze dzieci? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w książce Izabeli Antosiewicz podane są w lekkiej formie opowieści i sprawdzonych w życiu rodzinnym rozwiązań. Wrzuceni w sam środek historii po chwili przechodzimy do refleksji skłaniających do podjęcia działań. Śmiejemy się i wzruszamy, czasami niedowierzając, że to może być aż takie proste.

49,90 zł
32,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,46 zł

15 osób kupiło
13
Hayden War. Tom 8. Pogranicze w ogniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hayden War. Tom 8. Pogranicze w ogniu
Dostępny
116 szt.

Misja trwa! Sorilla, Zielone Berety z Piątej oraz lucjańscy Strażnicy kontynuują śledztwo na planecie skolonizowanej przez islamskich separatystów u zarania międzygwiezdnej diaspory ludzkości. Dla Sorilli staje się oczywiste, że ma do czynienia z czymś więcej niż tylko zbrojne powstanie przeciwko władzy Sojuszu, a im więcej udaje jej się odkryć, tym większą czuje potrzebę dojścia do sedna spisku. Jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za tę wiedzę? Czy informacje będą tego warte?

34,90 zł
21,64 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,26 zł

15 osób kupiło
14
Żuławskie żywioły. Tom 3. Żuławska tajemnica. Miriam. Z autografem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żuławskie żywioły. Tom 3. Żuławska tajemnica. Miriam. Z autografem
Dostępny
16 szt.

Czy Miriam znajdzie szczęście i dokończy swoją historię? Była miłość, radość i fascynacja. Zostało złamane serce i utracony grant, który miał się stać trampoliną do sukcesu Miriam. Pełna energii i pasji dziewczyna nie radzi sobie z targającymi nią emocjami. Z pomocą przychodzi Dobrosława, która zaprasza ją na Żuławy. Miriam jednak czuje, że nie pasuje do tego miejsca i stylu życia. Z utęsknieniem patrzy na Wisłę, która sunie wzdłuż wału. Chciałaby być jak ona – żywioł, który daje życie, ale i w jednej chwili potrafi wszystko zniszczyć. Potrzeba zmiany miejsca jest coraz silniejsza. Niespodziewanie umożliwia to odnaleziony za gniazdem os pęk starych listów. Zawarta w nich historia jest fascynująca, ale niedokończona. W Miriam budzi się pragnienie poznania dalszych losów adresatów tajemniczej korespondencji. Co się stało z nimi po wojnie? Dokąd zaprowadzi ją ciekawość? Czy odkryje dalszy los bohaterów?

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

15 osób kupiło
15
Album na karty kolekcjonerskie Premier League Adrenalyn XL PLUS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Album na karty kolekcjonerskie Premier League Adrenalyn XL PLUS
Panini
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Przedstawiamy album na karty kolekcjonerskie Premier League Adrenalyn XL PLUS. Do zebrania jest 240 kart podstawowych i 129 kart specjalnych. Zbierz wszystko!

34,07 zł
30,32 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,75 zł

14 osób kupiło
16
Biblia ilustrowana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia ilustrowana
Dostępny
2256 szt.

Przestawione opowieści biblijne wskazują nie tylko drogę do wiary, ale są także źródłem mądrości - dla dzieci i dorosłych. To piękne ilustrowane wydanie stanowi streszczenie ponad 50 historii ze Starego oraz ponad 60 historii z Nowego Testamentu i prezentuje losy wybranych postaci od stworzenia świata aż do zmartwychwstania Jezusa.

41,99 zł
29,39 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,60 zł

13 osób kupiło
17
Tata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Tata
Dostępny
433 szt.

Tata – on. Tata – ja. Tata w myślach, Tata w uczuciach. Tata w sobie, w życiu... Wzruszająca opowieść o byciu ojcem, dzieckiem. Dla ojców i dzieci. Kolejna – po Mamie – książka znakomitego duetu Delforge i Greban.

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

12 osób kupiło
18
Minnie 100 brokatowych naklejek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,99 zł
11,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 5,00 zł

11 osób kupiło
19
Tajne służby Rzeczypospolitej w latach 1918-1939 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajne służby Rzeczypospolitej w latach 1918-1939
Dostępny
105 szt.

Na tom składają się teksty dotychczas rozproszone w różnych wydawnictwach i periodykach, a także do tej pory niepublikowane. Artykuły dotyczą działalności polskiego wywiadu w latach 1918-1939. Publikacje zawarte w tomie zostały ułożone chronologicznie, zaczynając od początków kształtowania się struktur i zadań polskiego wywiadu, skończywszy na cezurze, jaką jest wrzesień 1939 r.

32,00 zł
20,80 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 11,20 zł

10 osób kupiło
20
Real Madryt. Królewska era Galacticos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Real Madryt. Królewska era Galacticos
Dostępny
10 szt.

W grudniu 2000 roku Real Madryt został uznany przez FIFA za najlepszy klub XX wieku. To, co najciekawsze, miało jednak dopiero nadejść. Florentino Pérez stworzył projekt, który rozpalił umysły milionów kibiców na całym świecie i wyniósł Los Blancos na zupełnie nowy poziom: finansowy i sportowy. W tej książce Leszek Orłowski przygląda się narodzinom, rozwojowi i triumfowi idei Galácticos. Przybliża zakulisowe gierki prezydentów, charakteryzuje kolejnych trenerów i ocenia piłkarzy. Zarówno galaktycznych, którzy razem 11 razy zdobyli Złotą Piłkę, jak i tych, którzy okazali się rozczarowaniem lub zupełnie niespodziewanie zostali filarami zespołu. Wszystko to składa się na fascynującą opowieść o szalonej erze Galácticos, obfitującej w spektakularne transfery, wielkie triumfy, ale też bolesne porażki. Cokolwiek jednak by się na Santiago Bernabéu działo, jedno pozostaje niezmienne: Real zawsze wraca tam, gdzie jego miejsce: NA SZCZYT FUTBOLOWEGO ŚWIATA O tym także jest ta książka.

54,99 zł
35,19 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 19,80 zł

8 osób kupiło
21
Cień. Z autografem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cień. Z autografem
Dostępny
46 szt.

Lato 2015. Do goleniowskiego aresztu śledczego trafia siostrzeniec znanego szczecińskiego biznesmena. Mimo zarzutów popełnienia dwóch morderstw odmawia współpracy z prokuraturą. Wuj, z pewnych względów przekonany o jego niewinności, wynajmuje Krugłego, stawiając sprawę jasno: ma nie tyle znaleźć prawdziwego mordercę, co udowodnić brak związku siostrzeńca z zabójstwami. Tymczasem prowadzący śledztwo w tej sprawie prokurator Michalczyk ze zgrozą stwierdza, że tropy mogą prowadzić do... księdza posługującego w miejscowej parafii. Krugłego i Michalczyka znów łączy przypadek i współpraca. Tragedia z przeszłości księdza wydaje się mieć coś wspólnego z morderstwami, ale ani jeden, ani drugi nie mają pojęcia, jaki związek ma z nimi tajemnicza brunetka, która na krótko pojawiła się w życiu obu ofiar.

47,90 zł
31,14 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 16,76 zł

8 osób kupiło
22
Matka Jagiellonów. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matka Jagiellonów. Audiobook
Dorota Pająk-Puda, Aleksandria
Dostępny
70 szt.

Elżbieta Rakuszanka, pochodząca z dynastii Habsburgów, matka królów, najbrzydsza polska królowa Jako młodziutka, siedemnastoletnia dziewczyna, nieznająca polskiego języka, przybywa do znanego jej tylko z opowieści obcego kraju, aby poślubić Kazimierza Jagiellończyka. Mariaż ten ma zapewnić królowi panowanie na Węgrzech i w Czechach. Małżeństwo staje pod znakiem zapytania, kiedy widzi on królewnę o bardzo nieoczywistej urodzie i zdeformowanym ciele… Czy wybitna inteligencja i poczucie humoru przyszłej królowej wystarczą, aby roztopić serce Kazimierza? W swoim długim życiu Elżbieta doświadczyła wielu osobistych tragedii, które znosiła z królewską godnością i siłą. Jaki niezwykły spadek pozostawiła po sobie? Powieść prowadzona jest w formie osobistego pamiętnika królowej, pełnego intymnych wyznań i odsłaniającego kulisy ogromnej odpowiedzialności, jaka ciążyła na jej barkach. Ukazuje jej aktywne i interesujące życie jako jedną wielką, niekończącą się podróż. „Przejazdy, wjazdy, powitania, ceremonie, mowy, stanie, siedzenie, jedzenie, rodzenie, odprawianie, przyjmowanie, obradowanie, odmawianie, zatwierdzanie, jedzenie i sen. Potem znowu jedzenie, siedzenie, stanie, mowy, ceremonie, wyjazd, przejazd, rodzenie i sen. (…) więcej czasu spędzam w wozie i kolebce, niż stąpając po ziemi”.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

8 osób kupiło
23
Seks w wielkim lesie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seks w wielkim lesie
Dostępny
51 szt.

Seks w wielkim lesie jest książką na temat uprawiania seksu w naturze. To zarówno praktyczny poradnik, jak i esej odwołujący się do sztuki i etnografii, a także własnych (być może prawdziwych) doświadczeń autora. Język naukowca biologa miesza się z literaturą, humorem i ironią. Łukasz Łuczaj mówi o legalności seksu na łonie przyrody i o jego pięknie. Wnikliwie opowiada o relacji człowieka z aktorami nie-ludzkimi. Opisuje największe w Polsce dziuple, mogące pomieścić ludzi, czy nasiona przenoszone przez włosy łonowe. Czytelnik i czytelniczka dowiedzą się, do jakiego lasu najlepiej zabrać ukochaną/ego, jak położyć ją/jego na omszałej kłodzie drewna oraz jakie owady czyhają na uprawiających miłość w Puszczy Białowieskiej. To literacka pochwała seksu radosnego, pozytywnego i naturalnego. *** Łukasz Łuczaj jest biologiem, wizjonerem i innowatorem. Pracuje jako profesor na Uniwersytecie Rzeszowskim. Od wielu lat mieszka na Pogórzu Dynowskim i stamtąd wprowadza do Polski nowe trendy: jedzenia owadów (Podręcznik robakożercy, 2005), spożywania dzikich chwastów (Dzikie rośliny jadalne Polski, 2002; Dzika kuchnia, 2012) oraz zakładania łąk kwietnych. Jego obsesją jest eksploracja pojęcia naturalności i dzikości (poświęcił temu książkę W dziką stronę, 2010). Interesuje go, jak człowiek XXI wieku ze smartfonem w ręce może wrócić do natury, co to jest naturalna kuchnia, naturalny seks, naturalne życie. W swoich dziełach często odwołuje się do wiedzy etnograficznej, zarówno z dalekich tropików, jak i z naszego podwórka. Często czerpie ją z własnych doświadczeń badawczych, m.in. z Chin, Laosu czy Dalmacji. Więcej informacji na stronie autorskiej lukaszluczaj.pl. Tylko Łukasz Łuczaj, profesor nadzwyczajny i erotoman też nadzwyczajny, wszystkojad jedzący łożyska z porodów swoich córek, mógł napisać ten poradnik dla zakochanych w naturze. Bezwstydnie podając miejsca, pory roku i rodzaj podłoża do uprawiania miłości. Zdemaskował niewinne bratki, jako słowiański symbol kazirodczych związków, i maślaki, naturalne lubrykanty dla leśnych ruchadeł. Książka orgazmiczna, łącząca praktykę z erudycją i wrażliwością. Manuela Gretkowska

45,00 zł
27,90 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,10 zł

8 osób kupiło
24
Mapa turystyczna - Bieszczady 1:50 000 laminowana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa turystyczna - Bieszczady 1:50 000 laminowana
Dostępny
113 szt.

Bieszczady to najpopularniejsza mapa w naszej ofercie - nasz produkt flagowy, o czym świadczy już XXIV wydanie. Jest to mapa dwustronna w skali 1:50'000. Niniejsza mapa jest wodoodpornym wariantem mapy papierowej (dwustronnie pokryta folią). Jest trwała, odporna na deszcz, zniszczenia, nie przeciera się w miejscu łamania. Mapa Bieszczady sięga na północy po Lesko i Ustrzyki Dolne, Komańczę na zachodzie, granicę z Ukrainą na wschodzie. Na południu nowe wydanie zostało poszerzone o fragment Parku Narodowego Połoniny po stronie słowackiej. Na mapie znajdują się: Bieszczadzki Park Narodowy, Jezioro Solińskie i Myczkowieckie, Góry Sanocko-Turczańskie, fragment pogórzy (Bukowskie i Leskie). Obejmuje całą wielką pętlę bieszczadzką, wzdłuż której położone są popularne miejscowości turystyczne, takie jak: Lesko, Hoczew, Baligród, Cisna, Wetlina, Ustrzyki Górne, (przy odnogach Wołosate, Muczne), Stuposiany, Lutowiska, Czarna, Ustrzyki Dolne, Olszanica oraz łącznik tworzący małą pętlę bieszczadzką z miejscowościami: Polańczyk, Solina, Myczków, Wołkowyja, Bukowiec, Polana, Uherce Mineralne, Orelec. Listę głównych miejscowości uzupełniają na zachodzie: Komańcza, Rzepedź, Bukowsko. Zawiera więc całe Bieszczady w ujęciu turystycznym (bo jak wiadomo, te zgodnie z podziałem geograficznym - leżą na południe od Jez. Solińskiego). Bieszczady, najbardziej na południowy-wschód wysunięty fragment polskich Karpat, cieszą się niezmiernie dużym zainteresowaniem wśród turystów. Niepowtarzalne walory krajobrazowe wielu opuszczonych i nadal niezaludnionych miejsc, unikatowe w skali kraju wyniosłe połoniny z rozległymi panoramami, jeziora - wcinające się niczym fiordy - w malownicze zbocza otaczających je gór, krystalicznie czyste rzeki i strumienie górskie na czele z malowniczo wijącą się u stóp Otrytu wstęgą Sanu, drewniane kościoły i cerkwie - wszystko to przyciąga szeroką rzeszę miłośników tego urokliwego zakątka naszego kraju. Można je zwiedzać na różne sposoby, pieszo, rowerem, konno, a nawet samochodem. Nowa mapa Bieszczad posiada zaktualizowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, dokładną klasyfikację kościołów i cerkwi, wybraną bazę noclegową i gastronomiczną oraz wszelkie inne informacje przydatne turyście. Jest to absolutnie najbardziej aktualna mapa Bieszczadów, dostępna na rynku. Autorzy mapy to doskonali znawcy topografii całych Bieszczadów - żaden ze szlaków nie stanowi dla nich tajemnicy. Dodatkowo rozbudowany został schemat szlaków turystycznych wraz z czasami przejść. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.

20,90 zł
14,99 zł

Rabat 28,3%
oszczędzasz 5,91 zł

9 osób kupiło
25
PLAŻOWA PIŁKA GUMOWA OGRODOWA 23CM RÓŻNE KOLORY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,99 zł
7 osób kupiło
26
Zapiski zielarki. Tom 7 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapiski zielarki. Tom 7
Dostępny
60 szt.

Młodziutka Maomao zgłębia sztukę zielarską, marząc o odkryciu leku na wszelkie dolegliwości. Jednak wbrew swojej woli trafia do cesarskiego haremu jako służąca. Postanawia ukrywać zdobytą wiedzę, udaje więc jedną z wielu niepiśmiennych dziewczyn. Tymczasem dzieci władcy umierają w niewyjaśnionych okolicznościach. Gdy cały dwór mówi o tajemniczej klątwie, Maomao rozpoznaje symptomy zatrucia. Ale jak ostrzec zrozpaczone matki przed niebezpieczeństwem, skoro w otoczeniu cesarza głos prostej służki nic nie znaczy? Za bramami Wewnętrznego Pałacu lada chwila może dojść do kolejnej tragedii. Czy Maomao odnajdzie swoje miejsce w tym pełnym intryg świecie?

29,99 zł
26,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

7 osób kupiło
27
Historyjki obrazkowe z emocjami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyjki obrazkowe z emocjami
Dostępny
190 szt.

Historyjki obrazkowe z emocjami to materiały edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, szczególnie dla tych, które mają trudności z odczytywaniem oraz nazywaniem emocji innych osób na podstawie mimiki ich twarzy i mowy ciała. Każda historyjka składa się z trzech obrazków, które dziecko ma ułożyć w odpowiedniej kolejności i włożyć do plastikowych kieszonek. Następnie uczeń powinien nazwać emocje, które odczuwają postacie pokazane na ilustracjach. Najlepiej jeśli zrobi to samodzielnie, analizując wygląd ust, brwi i oczu postaci, ich sylwetki oraz kontekst sytuacji.

42,51 zł
33,58 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,93 zł

7 osób kupiło
28
Zabiję Cię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zabiję Cię
Dostępny
353 szt.

Trzy miliony wyświetleń na Wattpadzie! Jak wygląda życie z fobią społeczną? Życie bez jakichkolwiek uczuć? Maddie to wie. Krzywdzi innych dlatego, że kiedyś sama została skrzywdzona. Zamknięta w zbroi zbudowanej z okrucieństw walczy z własnymi demonami. Dziewczyna traci nadzieję, że ma jeszcze szanse je pokonać, że to w ogóle fizycznie możliwe. Czy ktokolwiek mógłby pomóc jej się wyzwolić? Czy Tim, chłopak ze szkoły, stanie się jej kolejną ofiarą?

49,90 zł
33,43 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 16,47 zł

7 osób kupiło
29
Potęga wrażliwości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga wrażliwości
Dostępny
3 szt.

Zmęczyło cię nieustanne naprawianie siebie? Masz dość ciągłej wewnętrznej walki z ego lub negatywnymi emocjami? Twoja wrażliwość cię przytłacza i nie wiesz, jak się z nią obchodzić (dla dobra siebie i innych)? Wyczerpały cię notoryczne wysiłki obejmowania innych i świata kosztem siebie? W trudnych chwilach masz poczucie porażki lub upadku? Zniechęciły cię lata bezskutecznych prób spełnienia duchowych/rozwojowych standardów? Zanurz się w tę książkę i zaznaj ulgi spotkania ze sobą w obejmującej PRZESTRZENI MIŁOŚCI. Potęga wrażliwości jest ukłonem dla naszej ludzkiej drogi, a nade wszystko zdolności odczuwania i sensytywności, które zamiast być dla nas obciążeniem, mogą być cennym DROGOWSKAZEM do duchowej mocy i mądrości. Książka zawiera przesłania nasycone empatią i głębokim uhonorowaniem zarówno DUCHA, jak i CZŁOWIEKA i wszystkich tych ludzkich aspektów, które nauczyliśmy się przekraczać w imię różnych powinności. Co może zaoferować ci Potęga wrażliwości? Znajdziesz tu zapewnienie, że jesteś WŁAŚCIWY, a wszystko jest i zawsze było z tobą w porządku. Zdemaskujesz kilka popularnych mitów duchowych/rozwojowych, powodujących niepotrzebne cierpienie i podtrzymujących wewnętrzną walkę. Rozluźnisz się w większym poczuciu wewnętrznego bezpieczeństwa i osadzisz w przekonaniu, że nie ma w tobie nic złego, co chciałoby ci zaszkodzić. Spojrzysz na swoją wrażliwość jak na bezcenny kompas wskazujący drogę do twojej duchowej mocy i wolności. Znajdziesz podpowiedzi, jak zakończyć wewnętrzną walkę, odkryć wspaniałość własnej istoty i transformującą moc miłości. Dowiesz się jak jako osoba wrażliwa i empatyczna nie zatracić się w świecie. Odnajdziesz kojące i dodające otuchy słowa, które otworzą twoje serce na samego siebie. To właśnie nasza bezcenna WRAŻLIWOŚĆ pozwala nam połączyć w sobie pierwiastek ludzki z boskim zjednoczyć Człowieka z Duchem, przyjąć i przejawić Siebie w pełni.

79,00 zł
63,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 15,80 zł

6 osób kupiło
30
Życiorys Świętej Faustyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życiorys Świętej Faustyny
Dostępny
5 szt.

Napisano już i opublikowano kilka biografii św. Faustyny Kowalskiej, a tymczasem jedna z nich, może najcenniejsza, do dnia dzisiejszego nie została upubliczniona. Jej autor – Józef Andrasz, jezuita, krakowski spowiednik Świętej – dzieło poświęcone sekretarce i apostołce Bożego Miłosierdzia zostawił wprawdzie nieukończone, ale jest ono może najbardziej dojrzałe. Ojciec Andrasz był osobą ze wszech miar odpowiednią, by pisać o siostrze Faustynie. Miał przygotowanie merytoryczne zarówno od strony teoretycznej – jako pisarz ascetyczny i znawca życia duchowego, jak i od strony praktycznej - jako kierownik duchowy, a przede wszystkim jako duchowy powiernik Świętej. Autor i wskazane okoliczności nadają więc niniejszej biografii wyjątkowy walor. Bp Henryk Ciereszko

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

6 osób kupiło
31
Łamigłówki przedszkolaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki przedszkolaka
Dostępny
132 szt.

Książki, które zaciekawią malucha światem nauki. Zawierają zróżnicowany poziom trudności, ponieważ ważny jest dla nas rozwój dziecka. Dzięki nim dziecko nauczy się literek, cyferek, kolorów, liczenia, rozwiązywania zadań logicznych oraz miło spędzi przy tym czas. Oprócz ciekawej treści zawierają także interesującą i kolorową grafikę, która zachęci do pracy.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

6 osób kupiło
32
Słownik tańca współczesnego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik tańca współczesnego
Dostępny
6 szt.

Słownik tańca współczesnego to znakomita inicjatywa naukowa i redakcyjna. Zrealizowany projekt jest właściwym odpowiednikiem europejskich wydawnictw z różnych dziedzin sztuki, mogącym śmiało z nimi dialogować. Spowodowana wieloletnim historycznym opóźnieniem luka ma szansę zapełnić się pracą kumulującą wiedzę zarówno o czasach przeszłych, jak i zjawiskach bieżących, często wypływających z tradycji. Zaproponowany układ tematyczny haseł pozwala na wnikliwe dotarcie do treści poznawczych, często dotyczących zagadnień dotąd w Polsce niedefiniowanych. Tym większa odpowiedzialność stanęła przed zespołem redakcyjnym, który musiał podjąć kluczowe decyzje nie tylko na etapie redagowania haseł, ale już podczas wstępnego wyboru i selekcji uwzględnianych informacji. Prof. dr hab. Ewa Wycichowska W minionych dwóch dekadach sztuka tańca współczesnego w Polsce zaczęła się dynamicznie rozwijać, czemu towarzyszy także rozwój badań nad tańcem. Świetnym efektem tego zjawiska jest Słownik tańca współczesnego zrealizowany w ramach zespołowego projektu naukowego. Jest to publikacja niezmiernie potrzebna praktykom – tancerzom i choreografom, adeptom sztuki tańca – oraz badaczom, ale zapewne spotka się też z zainteresowaniem studentów kierunków humanistycznych i artystycznych oraz szerokiego grona miłośników tańca. Zespół autorów gwarantuje wysoki poziom tej publikacji, gdyż tworzą go doświadczeni badacze teatru/tańca, redaktorzy, którzy dowiedli już swoich kompetencji wydawniczych oraz osoby posiadające przygotowanie praktyczne. Doskonałym rozwiązaniem wydaje mi się także opublikowanie wersji elektronicznej Słownika, co przedłuży jego żywot i poszerzy krąg odbiorców. Prof. dr hab. Dobrochna Ratajczakowa Celowość wydania Słownika tańca współczesnego jest poza wszelką dyskusją. Jest to przedsięwzięcie ze wszech miar pionierskie, nie ma bowiem w Polsce tego typu publikacji. W ogóle opracowań dotyczących tańca współczesnego, głównych jego nurtów, kierunków rozwoju, a przede wszystkim biogramów najważniejszych artystów, charakterystyki ośrodków sztuki tanecznej, szkół artystycznych sprofilowanych pod kątem tańca i instytucji wspierających jego rozwój nie tylko w Polsce, lecz także na świecie po prostu brak. Książka ta, ze względu na proponowane w niej ujęcie tańca od początku XX wieku, zarówno wypełnia poważną lukę w badaniach nad tańcem w Polsce, inspirując do ich rozwoju, jak i bez wątpienia przyczyni się do wzrostu świadomości na temat sztuki tanecznej w szerokich kręgach. Dr hab. Dorota Fox, prof. UŚ

99,90 zł
85,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 13,99 zł

6 osób kupiło
33
Cały ten Kostek, czyli rok szkolny na wesoło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Cały ten Kostek, czyli rok szkolny na wesoło
Dostępny
263 szt.

Cały ten Kostek to niezwykle zabawna książka o szkolnych perypetiach niesfornego pierwszoklasisty, pełna humoru, przygód, niespodziewanych wypadków i wyrazistych bohaterów. Kostek to chłopiec sympatyczny, żywiołowy, z głową pełną pomysłów. Ma wielu kolegów, lubi swoją panią, w szkole podoba mu się od samego początku. Teraz i my możemy zanurzyć się w jego świat i na wesoło przeżyć rok szkolny z Kostkiem i jego przyjaciółmi. Książka skrzy się dowcipem, uroku dodają świetne ilustracje Mikołaja Kamlera.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

5 osób kupiło
34
Sekrety poliglotów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety poliglotów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Nie masz czasu, talentu i cierpliwości, aby nauczyć się angielskiego, niemieckiego, a może chińskiego? Jeśli tak, ta książka jest właśnie dla ciebie. Autor wyjaśni ci, jak pokonać trudności, wykorzystując sekrety największych poliglotów, którzy opanowali szybko i bez większego wysiłku nawet kilkadziesiąt języków obcych. • Jak nie uczyć się słówek? • Jakie błędy popełniają wszyscy już na pierwszej lekcji? • Jak skutecznie zapamiętywać nowy materiał? • Co zrobić, kiedy nie mamy czasu na naukę? • Czy można nauczyć się języka w kilka dni? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w Sekretach poliglotów. Konrad Jerzak vel Dobosz zna biegle następujące języki: polski, portugalski (wersja brazylijska), francuski, angielski, hiszpański, esperanto, włoski, a także na poziomie komunikatywnym lub podstawowym: rosyjski, czeski, arabski (dialekt egipski), rumuński, chorwacki, suahili, tamilski, hindi, niemiecki, perski, fiński, japoński i ukraiński*. * Kiedy czytasz tę książkę, lista języków, którymi mówi autor, zapewne jest już dłuższa.

37,00 zł
33,30 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,70 zł

5 osób kupiło
35
Whiskey Chaser Tajemnicze miasteczko Bootleg Springs - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Whiskey Chaser Tajemnicze miasteczko Bootleg Springs
Dostępny
289 szt.

W prowincjonalnym miasteczku Bootleg Springs mieszka piękna, zadziorna i pewna siebie Scarlett Bodine. To intrygująca, twardo stąpająca po ziemi młoda kobieta, która kieruje się w życiu prostymi zasadami. Jest świadoma swojego wdzięku i z premedytacją wykorzystuje go do uwodzenia mężczyzn - wyłącznie dla przyjemności. Sytuacja zmienia się w momencie, gdy poznaje zagadkowego Devlina McCallistera, którego postrzega jako kolejny cel erotycznych podbojów. Powieść Lucy Score i Claire Kingsley łączy pikanterię gorącego romansu z interesującą historią życia głównej bohaterki. Pełna wciągających dialogów, zaskakujących zwrotów akcji i bezpośredniego humoru, dostarcza mnóstwo rozrywki, a każdą kolejną stronę czyta się z wypiekami na twarzy. To idealna książka na wieczorny relaks - z niezwykle interesującymi bohaterami w roli głównej i tak samo ciekawym miejscem akcji, jakim jest małe, ale skrywające wiele tajemnic Bootleg Springs. Lucy Score i Claire Kingsley to znane w USA autorki romansów, które połączyły siły w ramach serii o miasteczku Bootleg Springs. W bogatym dorobku mają niejeden bestseller i wiele wskazuje na to, że nowa trylogia również się nim stanie. Jeśli wciągają Cię opowieści o silnych kobietach i uwodzicielskich mężczyznach, twórczość tego duetu na pewno Ci się spodoba!

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

5 osób kupiło
36
O ekonomii solidarystycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O ekonomii solidarystycznej
Dostępny
182 szt.

Od niemal dwustu lat debata ekonomiczna zdominowana jest przez dwa opozycyjne kierunki, socjalizm i kapitalizm, łączone z dwoma przeciwstawnymi koncepcjami człowieka i państwa: kolektywizmem i indywidualizmem. Z tej perspektywy wydaje się, że jeśli jest się krytycznym wobec socjalizmu, należy zaakceptować kapitalizm, jeśli zaś odrzuca się kapitalizm pozostaje jedynie socjalizm. Jednak w ostatnim wieku wielokrotnie pojawiały się próby znalezienia trzeciego rozwiązania, takiego, które łącząc zalety obu systemów byłoby w stanie uniknąć ich wad. Odpowiedzią okazał się solidaryzm. O ekonomii solidarystycznej to wybór fragmentów z kompendium wiedzy ekonomicznej Lehrbuch der Nationalkonomie, autorstwa Heinricha Pescha, które proponuje alternatywne podejście do współczesnych wyzwań gospodarczych. Wybrane fragmenty przedstawiają koncepcję ekonomii solidarystycznej, opartej na zasadach międzyludzkiej solidarności i wartościach chrześcijańskich. W swoim podejściu do ekonomii, Pesch próbował połączyć najlepsze elementy socjalizmu i kapitalizmu, odrzucając jednak zarówno totalitaryzm, jak i nieograniczoną konkurencję. Jego koncepcja solidaryzmu opierała się na idei współpracy i wspólnoty, zgodnie z którą państwo, instytucje społeczne i jednostki współpracują ze sobą dla dobra wspólnego. W swoich pracach Pesch dążył do stworzenia systemu ekonomicznego, który respektowałby własność prywatną i zapewniałby wolność gospodarczą, ale jednocześnie uwzględniałby potrzeby i dobro wspólnoty. Książka O ekonomii solidarystycznej może otworzyć oczy katolikom na współczesną Katolicką Naukę Społeczną, która promuje odpowiedzialność społeczną, sprawiedliwość i poszanowanie godności każdej osoby. Pesch przekonuje, że jedynym sposobem na trwałe ugruntowanie wartości gospodarczych jest zakorzenienie ich w transcendencji, czyli w Bogu i religii. Jego dzieło stanowi ważny wkład w dyskusję na temat roli etyki w ekonomii i podkreśla, że wartości moralne i duchowe są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa.

57,00 zł
41,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,96 zł

6 osób kupiło
37
TOP10 Mediolan i jeziora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
TOP10 Mediolan i jeziora
Dostępny
284 szt.

Lekkie i wygodne w użyciu przewodniki TOP 10 zawierają mnóstwo cennych informacji, dokładne i czytelne mapy każdego obszaru oraz przydatną mapę wyjmowaną. Zaplanuj idealny urlop i wykorzystaj w pełni każdą jego chwilę. Odwiedź miejsca, których nie można pominąć. Wyjdż poza utarte szlaki i poczuj lokalny klimat.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

5 osób kupiło
38
Lotki do badmintona 12szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,84 zł
12,99 zł

Rabat 27,2%
oszczędzasz 4,85 zł

5 osób kupiło
39
Alice's Adventures in Wonderland. Alicja w Krainie Czarów. Czytamy w oryginale - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alice's Adventures in Wonderland. Alicja w Krainie Czarów. Czytamy w o...
Dostępny
330 szt.

Seria wydawnicza „czytamy w oryginale“ zawiera adaptacje największych dzieł literatury światowej w wersji dwujęzycznej, przeznaczonej dla uczących się języka angielskiego. Adaptacja powieści Lewisa Carrolla Alice`s Adventures in Wonderland. Alicja w krainie czarów została przygotowana z myślą o czytelnikach na poziomie średnio zaawansowanym, jednak dzięki obecności polskiego tłumaczenia z książki korzystać mogą również początkujący w nauce języka angielskiego.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

6 osób kupiło
40
Ustawa o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Komentarz
Dostępny
3 szt.

Szczegółowy komentarz do nowej ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Publikacja stanowi komentarz do ustawy z 9.6.2022 r. o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich (Dz.U. z 2022 r. poz. 1700), która zastąpiła dotychczasową ustawę o postępowaniu w sprawach nieletnich. Ustawa o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich przewiduje nowy katalog uprawnień dla dyrektora szkoły. Będzie on mógł podejmować wobec nieletnich oddziaływania wychowawcze bez zawiadamiania organów o demoralizacji lub popełnieniu czynu karalnego. Komentarz zawiera omówienie m.in. zagadnień takich jak: - społeczny obowiązek przeciwdziałania demoralizacji nieletniego, - wprowadzenia możliwości pozasądowego reagowania na niewłaściwe zachowanie nieletnich, - utworzenie okręgowych ośrodków wychowawczych, - katalog środków służących przeciwdziałaniu demoralizacji nieletnich, - definicja środków wychowawczych, - zobowiązanie nieletniego do naprawienia szkody, - cele wykonywania środków wychowawczych, środka poprawczego lub leczniczego, - zakres działania kuratora sądowego, - pobyt nieletniego w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, - kontrola wykonywania zobowiązania rodziców albo opiekuna nieletniego, - zobowiązanie nieletniego do określonego postępowania, - prawo do obrony i inne prawa przysługujące nieletniemu. Celem publikacji jest zaprezentowanie komentarza do nowej regulacji prawnej. Komentarz jest adresowany do adwokatów, radców prawnych, aplikantów, sędziów i prokuratorów i tych wszystkich, którzy zainteresowani są powyższą tematyką.

329,00 zł
273,07 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 55,93 zł

4 osoby kupiły
41
Manchester United. Diabelska biografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Manchester United. Diabelska biografia
Dostępny
131 szt.

Katastrofa w Monachium w 1958 roku, w której zginęło ośmiu piłkarzy legendarnej drużyny Matta Busby?ego. Pierwszy w historii angielskiej piłki Puchar Europy zdobyty dziesięć lat później. Spadek z ligi w 1974 roku. Dominacja w Anglii i triumfy w Europie pod rządami sir Alexa Fergusona. Kontrowersyjna sprzedaż klubu Amerykaninowi Malcolmowi Glazerowi? Historia Manchesteru United obfitowała we wzloty i upadki. W tej książce Jim White pokazuje ją od podszewki: zabiera czytelnika w fascynującą podróż od narodzin drużyny w kolejarskiej dzielnicy Newton Heath po obecny status jednego z najlepszych klubów w Premier League i całej Europie. Opierając się na wspomnieniach piłkarzy, menedżerów, sztabu trenerskiego i kibiców, dziennikarz przedstawia narodziny, rozwój i umocnienie potęgi Czerwonych Diabłów. Z tego musiała wyjść fantastyczna lektura. I powstała Diabelska biografia, którą powinien poznać każdy fan futbolu. *** W tej historii jest wszystko ? tragedia, triumf, łzy, szampan, upadki i puchary. Bo taki jest Manchester United, od lat zawieszony pomiędzy skrajnościami. Jak powiedział kiedyś Gary Neville: ?Najbardziej kochany i najbardziej znienawidzony klub?. Usiądźcie wygodnie w Teatrze Marzeń. Na sztukę zaprasza Jim White. - Przemysław Rudzki, ?Przegląd Sportowy?, NC+ W tej książce znajdziesz wszystko, co chciałbyś wiedzieć o Manchesterze United. To także lektura, która daje odpowiedź na pytanie, jak powstawał wielki klub i jego legenda. - Andrzej Twarowski, NC+ Płakałem, gdy spadali z ligi w 1974 roku. Straciłem głos po wygranej z Bayernem w finale Ligi Mistrzów 25 lat później. Szedłem z tysiącami fanów United w marszu przeciwko przejęciu klubu przez rodzinę Glazerów w 2005 roku i otworzyłem butelkę najlepszego wina z mojej piwniczki w dniu zakończenia pracy przez sir Alexa Fergusona? Wiem, to sekta, to religia! Ale dla takich ludzi jak ja jest ten klub. I o klubie, który wywołuje takie emocje, jest ta książka. - Hirek Wrona, Trójka ? Polskie Radio Fragment książki - Manchester United. Diabelska biografia issuu.com/wydawnictwosqn/docs/manchester_issuu

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

4 osoby kupiły
42
A kuku! UHU - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A kuku! UHU
Dostępny
496 szt.

Seria pięknie ilustrowanych książeczek z okienkami, po które chętnie sięgną najmłodsze dzieci, by poznawać nowe słowa, rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową i szukać ukrytych niespodzianek.

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

4 osoby kupiły
43
Brb Surfer Ken Hpt50 Wb6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brb Surfer Ken Hpt50 Wb6
Mattel, Girls
Dostępny
29 szt.

103,90 zł
93,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,39 zł

5 osób kupiło
44
Mapa turystyczna - Góry Stołowe 1:35 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa turystyczna - Góry Stołowe 1:35 000
Dostępny
36 szt.

Góry Stołowe, objęte w całości wraz z czeską częścią, na którą składają się dwa gniazda Adrpasko-teplick skly i Broumovsk stny, pokazano na mapie w skali 1:35'000. Na odwrocie mapy poza praktycznym informatorem turystycznym pełnym ciekawostek i przydatnych wiadomości o regionie, znajdziemy plany centrów takich miast, jak: Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój po polskiej stronie, a po czeskiej Police nad Meuji, Broumov i Nchod. Zaś dla miłośników wędrówki wśród skał i ostańców dodano schematy przejść po labiryntach Szczelińca Wielkiego i Błędnych Skał.

12,90 zł
9,99 zł

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

4 osoby kupiły
45
Ścieżka Niebios. Herezja Horusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ścieżka Niebios. Herezja Horusa
Dostępny
19 szt.

V Legion już zbyt długo przebywał poza granicami Imperium, pozostając nieświadomym rebelii Mistrza Wojny oraz związanej z nią nieuchronną wojną. Dopiero kiedy ich Prymarcha, Jaghatai Khan, upewnił się, że leżąca przed nimi ścieżka jest prawa i właściwa, wtedy Białe Szramy opowiedziały się po jednej ze stron, niosąc śmierć zdrajcom na każdym froncie. Jednak po czterech latach walki nieokiełznany duch Legionu załamał się w obliczu niekończącej się wojny na wyniszczenie z Gwardią Śmierci i Dziećmi Imperatora. Teraz wieszczowie burzy Khana muszą znaleźć wolną drogę na Terrę, aby wziąć udział w ostatecznej, apokaliptycznej bitwie.

70,35 zł
50,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,70 zł

4 osoby kupiły
46
GUMOWA PIŁKA DLA DZIECI PLAŻOWA 23CM RÓŻNE KOLORY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,99 zł
4 osoby kupiły
47
Mapa tur. - Bieszczadzkie Połoniny 1:25 000 lam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa tur. - Bieszczadzkie Połoniny 1:25 000 lam
Dostępny
41 szt.

Mapa Bieszczadzkie Połoniny w dokładnej skali 1:25 000 to obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników Bieszczadów. Jest to mapa dwustronna. Przedstawia obszar Bieszczadzkiego Parku Narodowego, w tym połoniny: Wetlińską, Caryńską, Małej i Wielkiej Rawki, Tarnicy i Szerokiego Wierchu, Bukowską oraz Bukowe Berdo. Zasięg mapy wyznaczają: Stuposiany na północy, Wołosate na południu, Kalnica na zachodzie i Tarnawa Niżna na wschodzie. Mapę wyróżnia niewielki, kieszonkowy format (821 x 574 mm). Jest czytelna i przejrzysta. Dzięki cieniowaniu uzyskano wrażenie plastyczności rzeźby terenu. Atutem są panoramy widokowe z najważniejszych szczytów oraz opisy wejść na nie. Na mapie zaznaczono: - szlaki piesze, ścieżki spacerowe i przyrodnicze wraz z długościami i czasami przejść; - propozycje spacerów na połoniny (dodatkowo wzbogacone opisem i zdjęciami); - atrakcje turystyczne, w tym zabytki, muzea, pomniki, osobliwości przyrody; - punkty widokowe, platformy i wieże widokowe, miejsca opisanej panoramy widokowej; - schroniska PTTK, inne schroniska, obiekty noclegowe i gastronomiczne, pola namiotowe, kempingi: - wiaty turystyczne, miejsca odpoczynku, miejsca ogniskowe; - miejsca wypału drewna; - przebieg dawnej kolei wąskotorowej; - obszary programu "Zanocuj w lesie"; - lasy bukowe wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO; - inne ciekawe miejsca. Na mapie zastosowano siatkę kilometrową - 1 km, co znaczenie ułatwia szacowanie odległości. Dodatkowo na mapie znajdują się opisy wycieczek (na Tarnicę, Halicz, Połoninę Caryńską, Połoninę Wetlińską i Smerek oraz Wielką Rawkę), a także panoramy widokowe z tych szczytów wraz z opisami.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

4 osoby kupiły
48
Świeczki urodzinowe gładkie złote 12,5cm 12szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczki urodzinowe gładkie złote 12,5cm 12szt
PartyDeco
Dostępny
17 szt.

Świeczki urodzinowe gładkie w kolorze złotym metalizowanym, rozmiar ok. 12,5 cm, w zestawie 12 świeczek i 12 podstawek.(1 op. / 12 szt.)

11,65 zł
10,99 zł

Rabat 5,7%
oszczędzasz 0,66 zł

4 osoby kupiły
49
Emilka i potwory z legend - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emilka i potwory z legend
Dostępny
192 szt.

Potwory są dziwne i pełne tajemnic! Powstało o nich wiele legend. Te stworzenia potrafią naprawdę wystraszyć. Ale czy chowają się za zasłonką lub wchodzą pod łóżko? A może wolą spędzać czas na imprezach? Poznaj razem z Emilką świat potworów i przekonaj się, czy jest się czego bać! Seria „Ziarenka piasku” to cykl lekkich, zabawnych i edukacyjnych opowiastek dla dzieci od trzech do sześciu lat. Każda książeczka zawiera rozwijające i twórcze zadania, które zachęcają do przyglądania się światu, zadawania pytań i szukania odpowiedzi.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

4 osoby kupiły
50
TOP10 Wiedeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
TOP10 Wiedeń
Dostępny
229 szt.

Lekkie i wygodne w użyciu przewodniki TOP 10 zawierają mnóstwo cennych informacji, dokładne i czytelne mapy każdego obszaru oraz przydatną mapę wyjmowaną. Zaplanuj idealny urlop i wykorzystaj w pełni każdą jego chwilę. Odwiedź miejsca, których nie można pominąć. Wyjdż poza utarte szlaki i poczuj lokalny klimat.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

4 osoby kupiły
51
Piasek kinetyczny rózowy 500g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piasek kinetyczny rózowy 500g
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Piasek Kinetyczny Kolor Różowy Opakowanie 500g Kinetyczny piasek, to zabawka, która nie wysycha ani nie twardnieje. Nawet po wielokrotnym jego użyciu zachowa swoją strukturę. Zapewnia wielogodzinną zabawkę Twojemu maluchowi, który bez użycia wody będzie mógł stworzyć niezwykłe budowle. Magiczny piasek jest całkowicie bezpieczny - nie przykleja się do rąk ani nie brudzi. Jest to również zabawka terapeutyczna, która może być stosowana przy nadwrażliwości dotykowej, czy przy wzmocnieniu pracy rąk Mieszanka daje uczucie mokrego piasku, ale ręce pozostają całkowicie suche. Zachowuje cudowną plastyczność, co pozwala stworzyć dowolne kształty: litery, budowle, zamki, babeczki i co tylko znajdzie się w wyobraźni malucha. Piasek rozwija zdolności manualne i jednocześnie dostarczy Twojemu dziecku wiele frajdy i radości. Do samodzielnej zabawy lub jako uzupełnienie zestawów z foremkami. Rewelacyjny i bezpieczny sposób na spędzanie czasu dla Twojego dziecka. Właściwości piasku kinetycznego : -Nigdy nie wysycha -Nie rozsypuje się i nie brudzi -Łatwo się sprząta -Zawiera naturalny piasek -Utrzymuje kształt -Twoje ręce pozostają suche Dzięki swym niepowtarzalnym właściwościom kinetycznym drobinki piasku przyciągają się i piasek nie rozsypuje się bezładnie. Wymiary opakowania: 24 cm x 16 cm x 3 cm Przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zgodne z normą EN71 i certyfikatem CE.

16,99 zł
Powiadomienie
4 osoby kupiły
52
Ognisty brzask. Tom 4. Świetlisty Tron - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ognisty brzask. Tom 4. Świetlisty Tron
Dostępny
81 szt.

Floty Krucjaty Indomitus nadal toczą wojnę pośród gwiazd. Prymarcha Roboute Guilliman nareszcie zneutralizował zagrożenie ze strony orków w sektorach sąsiadujących z Fenrisem i kontynuuje swą misję stabilizacyjną w Imperium Sanctus, lecz niespodziewanie powraca jego stary wróg. Kor Phaeron, Mroczny Kardynał, zamierza uderzyć w samo serce Imperium: Segmentum Solar. Fala buntów wzniecanych przez jego nikczemnych kapłanów zwiastuje zbliżającą się inwazję na pełną skalę. Co gorsza, wojownicy Mrocznego Kardynała – Legion Głosicieli Słowa – biorą na cel Czarne Okręty, co może doprowadzić do braku psioników, utrzymujących Imperatora przy życiu. Tymczasem inkwizytor Rostov przemierza strefę działań wojennych, tropiąc Dłoń Abaddona. Lecz gdy astropatów w stacji przekaźnikowej na Srinagarze zaczynają nawiedzać dziwne wizje, zmienia swoje plany, albowiem wizje te mogą oznaczać nadzieję dla całego Imperium. Fanatyczni wyznawcy Chaosu zrobią jednak wszystko, aby ludzkość tej nadziei pozbawić…

77,70 zł
55,94 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,76 zł

4 osoby kupiły
53
Pluszak Slimak 30cm Sa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszak Slimak 30cm Sa
Sun-day, Sun-day
Dostępny
14 szt.

40,90 zł
36,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,09 zł

4 osoby kupiły
54
Bańki mydlane Mikrofon MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bańki mydlane Mikrofon MIX
Leantoys
Dostępny
3 szt.

Bańki Mydlane Mikrofon 2 Kolory 70 ml Sposób na radość i uśmiech ! Puszczanie baniek to doskonała zabawa, która zachęci do zabawy na świeżym powietrzu. Piękne, tęczowe bąbelki, które unoszą się w powietrzu i szybują. Urozmaicą wspólną zabawę w ogrodzie. Maluch zacznie biegać, skakać próbując rozbić bańkę. Zwiększa przy tym koordynację i równowagę. Zabawka przyda się na imprezy okolicznościowe lub wspólne zabawy na podwórku. Bańki w kształcie mikrofonu pozwolą na pobudzenie wyobraźni. Może mały koncert? Ale też i wygodny uchwyt. Pojemnik ma kształt podłużnej buteleczki. Płyn w środku jest bezbarwny, wystarczy wyciągnąć patyczek, dmuchnąć lub lekko machnąć, a naszym oczom ukażą się kolorowe bańki. Produkt występuje w dwóch kolorach: - niebieskim - różowym Prosimy o informacje o wyborze koloru w wiadomości do sprzedającego. Aukcja dotyczy 1 szt. Wymiary jednej bańki: 19 cm x 3 cm x 3 cm Wymiary opakowania: 20 cm x 4 cm x 4 cm Bańki mydlane przeznaczone są dla wszystkich dzieci powyżej 3. roku życia. Zgodne z certyfikatem CE, a jego produkcja jest zgodna z normą EN 71, co gwarantuje bezpieczeństwo płynące z użytkowania. MIX kolorów - wysyłka losowa.

9,99 zł
6,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,00 zł

4 osoby kupiły
55
Piasek kinetyczny zielony 500g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piasek kinetyczny zielony 500g
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Piasek Kinetyczny Kolor Zielony Opakowanie 500g Kinetyczny piasek, to zabawka, która nie wysycha ani nie twardnieje. Nawet po wielokrotnym jego użyciu zachowa swoją strukturę. Zapewnia wielogodzinną zabawkę Twojemu maluchowi, który bez użycia wody będzie mógł stworzyć niezwykłe budowle. Magiczny piasek jest całkowicie bezpieczny - nie przykleja się do rąk ani nie brudzi. Jest to również zabawka terapeutyczna, która może być stosowana przy nadwrażliwości dotykowej, czy przy wzmocnieniu pracy rąk Mieszanka daje uczucie mokrego piasku, ale ręce pozostają całkowicie suche. Zachowuje cudowną plastyczność, co pozwala stworzyć dowolne kształty: litery, budowle, zamki, babeczki i co tylko znajdzie się w wyobraźni malucha. Piasek rozwija zdolności manualne i jednocześnie dostarczy Twojemu dziecku wiele frajdy i radości. Do samodzielnej zabawy lub jako uzupełnienie zestawów z foremkami. Rewelacyjny i bezpieczny sposób na spędzanie czasu dla Twojego dziecka. Właściwości piasku kinetycznego : -Nigdy nie wysycha -Nie rozsypuje się i nie brudzi -Łatwo się sprząta -Zawiera naturalny piasek -Utrzymuje kształt -Twoje ręce pozostają suche Dzięki swym niepowtarzalnym właściwościom kinetycznym drobinki piasku przyciągają się i piasek nie rozsypuje się bezładnie. Wymiary opakowania: 24 cm x 16 cm x 3 cm Przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zgodne z normą EN71 i certyfikatem CE.

16,99 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
56
Maszyna do baniek mydlanych pszczółka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Maszyna do baniek mydlanych pszczółka
Leantoys
Dostępny
1 szt.

Maszyna do Baniek Mydlanych Pszczółka Płyn Bańki mydlane sprawiają frajdę nie tylko naszym dzieciom, ale i dorosłym. Piękne, tęczowe bąbelki, które unoszą się w powietrzu i szybują. Urozmaicą wspólną zabawę w ogrodzie. Maluch zacznie biegać, skakać próbując rozbić bańkę. Zwiększa przy tym koordynację i równowagę. Zabawa dająca radość i duże efekty w rozwoju Twojego dziecka. Kolejną opcją jest zabawa w kąpieli, nie będzie ona już straszna, a nawet ją polubi. Automat do robienia baniek, posiadający aż 8 oczek, przez które wylatują banieczki. Dlaczego warto wybrać taką maszynę? Ponieważ w czasie, w którym człowiek przy użyciu klasycznego zestawu jest w stanie zrobić tylko jedną bańkę, maszyna może zrobić ich setki. Dodatkową zaletą jest wygląd w kształcie pszczółki. Elementy zestawu: - maszyna do Baniek - płyn Wymiary generatora baniek: ok. 16 cm x 12 cm Wymiary opakowania: 21 cm x 17 cm x 13 cm Generator baniek zasilany jest czterema sztukami baterii "AA", które nie są dołączone do zestawu. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3. roku życia. Zabawka posiada certyfikat CE i jest zgodna z normą EN 71. Komplet zapakowany jest w kolorowe pudełko, dzięki czemu nadają się na prezent dla dziecka.

36,90 zł
33,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,69 zł

3 osoby kupiły
57
Karty October V Battle Deck Zeraora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
70,90 zł
67,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,54 zł

3 osoby kupiły
58
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 3. Błękitny karbunkuł, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 3. Błękitny karbunkuł, wydani...
Dostępny
59 szt.

Tom trzeci z serii klasycznych opowieści detektywistycznych Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. Ze szkatułki hrabiny Morcar skradziony zostaje słynny klejnot, Błękitny Karbunkuł. Hrabina oferuje 1000 funtów za wskazanie sprawcy. Holmes i Watson wkraczają do śledztwa, by nie skazano niewinnego człowieka. Czy pomoże im w tym… gęś? Dla dzieci powyżej 7 lat.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

3 osoby kupiły
59
TOP10 Nowy Jork - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
TOP10 Nowy Jork
Dostępny
217 szt.

Lekkie i wygodne w użyciu przewodniki TOP 10 zawierają mnóstwo cennych informacji, dokładne i czytelne mapy każdego obszaru oraz przydatną mapę wyjmowaną. Zaplanuj idealny urlop i wykorzystaj w pełni każdą jego chwilę. Odwiedź miejsca, których nie można pominąć. Wyjdż poza utarte szlaki i poczuj lokalny klimat.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

3 osoby kupiły
60
Oddział dyspozycyjny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oddział dyspozycyjny
Dostępny
47 szt.

Publikacja stanowi edycję dokumentów oddziału ?Parasol? Kedywu Komendy Głównej AK. Powstała na podstawie odpisów sporządzonych w 1945 r., które zostały ukryte wraz z dokumentami warszawskiego Kedywu i odnalezione po 50 latach. Oddział do zadań specjalnych Kierownictwa Dywersji Komendy Głównej AK, harcerski batalion ?Parasol?, był wykonawcą najsłynniejszych zamachów przeprowadzonych przez Armię Krajową na osoby zajmujące eksponowane miejsce w machinie terroru niemieckiego. Żołnierze ?Parasola? przeprowadzili m.in. zamachy na Franza Bürckla ? komendanta Pawiaka (7 IX 1943), na SS-Brigadeführera Franza Kutscherę ? szefa SS i policji dystryktu warszawskiego (1 II 1944), płk. Erwina Gressera ? szefa żandarmerii w Warszawie (21 IV 1944), zastępcę komendanta warszawskiego gestapo Waltera Stamma (6 V 1944) i Wilhelma Koppego ? dowódcę SS i policji Generalnego Gubernatorstwa (11 VII 1944). Te brawurowe akcje sprawiły, że ?Parasol? stał się legendą Podziemnej Polski. ****** The Dispositional Unit Battalion Parasol of Kedyw of the Polish Home Army. The Documents 1943?1944. The book is an edition of the documents of the Battalion Parasol of Kedyw (?Directorate of Diversion?) of the Polish Home Army. It was prepared on the basis of transcripts made in 1945, which had been hidden together with the documents of the Warsaw Kedyw and found after fifty years.

23,00 zł
19,99 zł

Rabat 13,1%
oszczędzasz 3,01 zł

3 osoby kupiły
61
Piasek kinetyczny niebieski 500g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piasek kinetyczny niebieski 500g
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Piasek Kinetyczny Kolor Niebieski Opakowanie 500g Kinetyczny piasek, to zabawka, która nie wysycha ani nie twardnieje. Nawet po wielokrotnym jego użyciu zachowa swoją strukturę. Zapewnia wielogodzinną zabawkę Twojemu maluchowi, który bez użycia wody będzie mógł stworzyć niezwykłe budowle. Magiczny piasek jest całkowicie bezpieczny - nie przykleja się do rąk ani nie brudzi. Jest to również zabawka terapeutyczna, która może być stosowana przy nadwrażliwości dotykowej, czy przy wzmocnieniu pracy rąk Mieszanka daje uczucie mokrego piasku, ale ręce pozostają całkowicie suche. Zachowuje cudowną plastyczność, co pozwala stworzyć dowolne kształty: litery, budowle, zamki, babeczki i co tylko znajdzie się w wyobraźni malucha. Piasek rozwija zdolności manualne i jednocześnie dostarczy Twojemu dziecku wiele frajdy i radości. Do samodzielnej zabawy lub jako uzupełnienie zestawów z foremkami. Rewelacyjny i bezpieczny sposób na spędzanie czasu dla Twojego dziecka. Właściwości piasku kinetycznego : -Nigdy nie wysycha -Nie rozsypuje się i nie brudzi -Łatwo się sprząta -Zawiera naturalny piasek -Utrzymuje kształt -Twoje ręce pozostają suche Dzięki swym niepowtarzalnym właściwościom kinetycznym drobinki piasku przyciągają się i piasek nie rozsypuje się bezładnie. Wymiary opakowania: 24 cm x 16 cm x 3 cm Przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zgodne z normą EN71 i certyfikatem CE.

13,99 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
62
Jagatai Khan. Sokół z Ghogoris - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jagatai Khan. Sokół z Ghogoris
Dostępny
49 szt.

Od czasu odkrycia Chogoris przez Imperium pełna mistycyzmu kultura wojowników Białych Szram nigdy nie była w pełni zgodna z ideałami Unifikacji. Gdy Wielka Krucjata wypala sobie ścieżkę przez gwiazdy, ich enigmatyczny Prymarcha, Jaghatai Khan, walczy o zachowanie ducha Legionu w galaktyce, którą rządzi zimna racjonalność. Choć z własnego wyboru stara się stać z boku, to pozostali Prymarchowie pragną wciągnąć go w największą bitwę ideologii ze wszystkich – o miejsce psioniki w Legionach. Kiedy rodzi się projekt Librariusa, a opór rośnie, Khan musi podjąć decyzję, czemu jest bardziej lojalny – Imperialnej Prawdzie czy własnemu dziedzictwu.

70,35 zł
50,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,70 zł

3 osoby kupiły
63
Wzory dokumentów w zarządzaniu wspólnotą mieszkaniową + wzory do pobrania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wzory dokumentów w zarządzaniu wspólnotą mieszkaniową + wzory do pobra...
Dostępny
4 szt.

Szczegółowe omówienie stosowania ustawy o własności lokali (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1048) w praktyce. Poradnik zawiera ponad 80 wzorów dokumentów wraz z omówieniem podstaw prawnych i praktycznymi wskazówkami w przedmiocie ich sporządzania. Stanowi zbiór najistotniejszych projektów uchwał wspólnot mieszkaniowych, pism procesowych, wniosków, umów i innych dokumentów, niezbędnych do prawidłowego zarządzania nieruchomościami w oparciu o ustawę o własności lokali. W drugim wydaniu książki znajdziesz: - uaktualnione wzory pism – zostały bowiem uwzględnione zmiany w ustawie z 17.11.1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1805 ze zm.), mające wpływ na wzory pism składanych zarówno na etapie postępowania sądowego, jak i klauzulowego oraz postępowania egzekucyjnego; - analizę odpowiedzialności współwłaścicieli oraz dotychczasowego i nowego właściciela za zapłatę należności za lokal; - omówienie problematyki związanej ze sprzedażą lokalu w trybie egzekucji z nieruchomości, która coraz częściej występuje przy windykacji należności wspólnot mieszkaniowych; - przedstawienie sytuacji prawnej wspólnoty mieszkaniowej jako wierzyciela przy sprzedaży przez dłużnika zajętego lokalu w toku egzekucji sądowej z nieruchomości; - omówienie wprowadzonej ustawą z 28.5.2021 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2021 r. poz. 1090) sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej, o którą wspólnoty mieszkaniowe mogą wnosić jako wierzyciele; - omówienie skutków prawnych dla wspólnoty mieszkaniowej uprawomocnienia postanowienia o przysądzeniu własności; - omówienie zagadnienia naruszenia posiadania dotychczasowego właściciela lokalu, sprzedanego w drodze egzekucji sądowej z nieruchomości i postawy administratora/zarządcy wspólnoty mieszkaniowej, jaką powinien przyjąć, aby nie doszło do naruszenia posiadania; - omówienie wprowadzenia w posiadanie lokalu dłużnika wspólnoty mieszkaniowej, sprzedanego w wyniku egzekucji sądowej z nieruchomości przez komornika sądowego; - najnowsze orzecznictwo sądowe.

169,00 zł
140,27 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 28,73 zł

3 osoby kupiły
64
Cuda natury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cuda natury
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Sfotografowana z góry planeta Ziemia wygląda zarówno fascynująco, jak i tajemniczo. Dopiero z kosmosu wyraźnie widać podział na oceany i kontynenty. Naszym oczom ukazuje się zarys Afryki Północnej i Półwyspu Arabskiego, polarny masyw lodowy, a nad tym wszystkim skupiska chmur wolno przemieszczające się przez atmosferę. Z tej odległości niedostępne są jednak krajobrazy, które najlepiej widać gołym okiem, cudowne miejsca utrwalone na zdjęciach wytrawnych fotografów, a także niepowtarzalne przeżycia, jakich doświadczamy, obcując bezpośrednio z cudami natury naszej planety. Ta książka oferuje Czytelnikowi niezwykłą podróż po najpiękniejszych miejscach świata, jakie stworzyła natura. Dzięki sugestywnym opisom i fotografiom, siedząc w wygodnym fotelu będziesz mógł przenieść się umysłem wszędzie tam, gdzie lód, ziemia i woda stworzyły niezwykłe zjawiska.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
65
Piasek kinetyczny świecący w ciemności 1.5 kg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Piasek kinetyczny świecący w ciemności 1.5 kg
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Magiczny Piasek Kinetyczny + Akcesoria Świecący w Ciemności! Duży zestaw aż 1,5 kg piasku! Magiczny piasek kinetyczny jest wyjątkowo plastyczny, można z niego wykonać dowolne, fantazyjne kształty i budowle. Świetnie się skleja, doskonale odwzorowuje kształty foremek i nie rozsypuje się po przybraniu formy. Magiczny piasek nie traci również swoich właściwości. Doskonale rozwija wyobraźnię, zdolności plastyczne i manualne. Ogromną zaletą dla rodziców jest fakt, że piasek dla dzieci można szybko i bardzo łatwo posprzątać. Wszystko znów, dzięki jego magicznym właściwościom kinetycznym – drobinki piasku dla dzieci przyciągają się, a to znaczy, że piasek nie będzie się rozsypywał bezwładnie i kurzył. Piasek kinetyczny nie tylko nie brudzi domu, ale również nie przykleja się do małych rączek i ubranek. Po skończonej zabawie wystarczy schować go do woreczka i po bałaganie. Piasek świeci w ciemności. Do zestawu dołączono specjalny brelok UV. Kiedy za oknem wiatr, deszcz czy śnieg, nic nie stoi na przeszkodzie by robić babki – wystarczy taca z magicznym piaskiem i zabawie nie będzie końca! Zestaw dla dzieci zawiera: • 1500 g piasku w trzech pastelowych kolorach • Plastikowe foremki w kształcie zwierzątek oraz elementy do budowy zamku. • Niezbędne do pracy nożyki • Dużą tacę do zabawy • Brelok UV Z takimi akcesoriami nie sposób się nudzić. W zestawie z piaskiem kinetycznym jest również duża plastikowa taca z wysokimi brzegami, która pozwoli na utrzymanie porządku w miejscu zabawy. Wymiary opakowania: 46.0 x 37.0 x 6.0 cm

89,90 zł
71,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 17,98 zł

3 osoby kupiły
66
Stalking Jack the Ripper. Tom 3. Jak uciec Houdiniemu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Stalking Jack the Ripper. Tom 3. Jak uciec Houdiniemu
Dostępny
525 szt.

Kontynuacja bestsellerowej serii „Stalking Jack the Ripper”! Audrey Rose Wadsworth i Thomas Cresswell wybierają się do Ameryki na pokładzie luksusowego transatlantyku. Audrey Rose i Thomas są zachwyceni, że tygodniowy rejs uświetnią pokazy wędrownego cyrku, pełnego artystów i wróżbitów, w którym występuje pewien charyzmatyczny młody specjalista od ucieczek. Jednak rejs zamienia się w koszmar, kiedy pozbawieni możliwości ucieczki pasażerowie, a właściwe zamożne młode damy, zaczynają ginąć jedna po drugiej z rąk niezidentyfikowanego mordercy. Niepokojąca bliskość Księżycowego Cyrku dodatkowo przyczynia się do atmosfery grozy na statku, morderstwa zaś stają się coraz bardziej makabryczne. Audrey Rose i Thomas muszą sprawnie przeprowadzić dochodzenie w sprawie ponurych zbrodni, żeby pasażerowie bezpiecznie dopłynęli do portu. Czy Audrey Rose zdąży rozwikłać zagadkę, w której stawką może być życie bliskiej jej osoby, przed zaplanowanym przez mordercę przerażającym finałem?

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

2 osoby kupiły
67
Piasek kinetyczny żółty 500g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piasek kinetyczny żółty 500g
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Piasek Kinetyczny Kolor Żółty Opakowanie 500g Kinetyczny piasek, to zabawka, która nie wysycha ani nie twardnieje. Nawet po wielokrotnym jego użyciu zachowa swoją strukturę. Zapewnia wielogodzinną zabawkę Twojemu maluchowi, który bez użycia wody będzie mógł stworzyć niezwykłe budowle. Magiczny piasek jest całkowicie bezpieczny - nie przykleja się do rąk ani nie brudzi. Jest to również zabawka terapeutyczna, która może być stosowana przy nadwrażliwości dotykowej, czy przy wzmocnieniu pracy rąk Mieszanka daje uczucie mokrego piasku, ale ręce pozostają całkowicie suche. Zachowuje cudowną plastyczność, co pozwala stworzyć dowolne kształty: litery, budowle, zamki, babeczki i co tylko znajdzie się w wyobraźni malucha. Piasek rozwija zdolności manualne i jednocześnie dostarczy Twojemu dziecku wiele frajdy i radości. Do samodzielnej zabawy lub jako uzupełnienie zestawów z foremkami. Rewelacyjny i bezpieczny sposób na spędzanie czasu dla Twojego dziecka. Właściwości piasku kinetycznego : -Nigdy nie wysycha -Nie rozsypuje się i nie brudzi -Łatwo się sprząta -Zawiera naturalny piasek -Utrzymuje kształt -Twoje ręce pozostają suche Dzięki swym niepowtarzalnym właściwościom kinetycznym drobinki piasku przyciągają się i piasek nie rozsypuje się bezładnie. Wymiary opakowania: 24 cm x 16 cm x 3 cm Przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zgodne z normą EN71 i certyfikatem CE.

15,99 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,8%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
68
Ferrus Manus. Gorgon z Meduzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ferrus Manus. Gorgon z Meduzy
Dostępny
45 szt.

Wielka Krucjata ogarnęła już połowę galaktyki, miliony ludzkich światów przyjęło prawdę i rozsądek, które przychodziły wraz z poddaniem się rządom Terry. Jednak tak bezprecedensowy sukces ma swoją cenę. Krążą plotki, że Imperator planuje wycofać się z Krucjaty i powierzyć jednemu ze swych synów – Prymarchów – dowodzenie w swoim imieniu. W walce przeciw niepokornemu imperium Gardinaala Ferrus Manus, dowodzący siłami swojego Legionu wspartego zastępami pozbawionych dowództwa Ultramarines, Tysiąca Synów i Dzieci Imperatora, da przykład grozy, jakiego nawet Imperator nie będzie mógł zignorować...

70,35 zł
50,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,70 zł

2 osoby kupiły
69
Lotki do badmintona 6szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,45 zł
17,99 zł

Rabat 26,4%
oszczędzasz 6,46 zł

2 osoby kupiły
70
Pisz i wycieraj. Uczymy się pisać litery - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisz i wycieraj. Uczymy się pisać litery
Dostępny
124 szt.

Dzięki tej książce dziecko dowie się, jak prawidłowo pisać litery. Strzałki wskażą mu kierunek zapisu dużych liter drukowanych na niebieskich polach, później poćwiczy pisanie po śladzie w liniach. Zadanie ułatwią mu specjalna gumka dołączona do pisaka i odpowiednio przygotowane strony, które umożliwią wielokrotne poprawianie. Dodatkowo maluch wyczaruje piękne rysunki i poćwiczy rączkę, tworząc koła, zygzaki, pętelki, linie proste i faliste!

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
71
Magiczny piasek kinetyczny taca + akcesoria 750g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczny piasek kinetyczny taca + akcesoria 750g
Leantoys
Dostępny
14 szt.

Magiczny Piasek Kinetyczny + akcesoria do tworzenia deserów 3 kolory piasku ! Magiczny piasek kinetyczny jest wyjątkowo plastyczny, można z niego wykonać dowolne, fantazyjne kształty i budowle. Świetnie się skleja, doskonale odwzorowuje kształty foremek i nie rozsypuje się po przybraniu formy. Magiczny piasek nie traci również swoich właściwości. Doskonale rozwija wyobraźnię, zdolności plastyczne i manualne. Ogromną zaletą dla rodziców jest fakt, że piasek dla dzieci można szybko i bardzo łatwo posprzątać. Wszystko znów, dzięki jego magicznym właściwościom kinetycznym - drobinki piasku dla dzieci przyciągają się, a to znaczy, że piasek nie będzie się rozsypywał bezwładnie i kurzył. Piasek kinetyczny nie tylko nie brudzi domu, ale również nie przykleja się do małych rączek i ubranek. Po skończonej zabawie wystarczy schować go do woreczka i po bałaganie. Kiedy za oknem wiatr, deszcz czy śnieg, nic nie stoi na przeszkodzie by robić babki - wystarczy taca z magicznym piaskiem i zabawie nie będzie końca ! Zestaw dla dzieci zawiera: - 750g piasku w trzech pastelowych kolorach -plastikowe foremki w kształcie lodów, talerzyków, kubeczków dzięki którym przygotujemy bajeczne desery. Z takimi akcesoriami nie sposób się nudzić. W zestawie z piaskiem kinetycznym jest również duża plastikowa taca z wysokimi brzegami, która pozwoli na utrzymanie porządku w miejscu zabawy. Wymiary opakowania: 37 cm x 26 cm x 6 cm ZALETY PIASKU Z FOREMKAMI: Nieszkodliwy dla dzieci Całkowicie bezpieczny Nie brudzi rąk i ubrań Elastyczna formuła Nie wysycha ani nie twardnieje Nie zawiera substancji szkodliwych Odpowiedni dla alergików. Wielokrotnego użytku Korzystnie wpływa na integrację sensoryczną dziecka Rozwija wyobraźnię, zdolności plastyczne i manualne Nie przykleja się do małych rączek i ubranek Duży zestaw Piasek jest bezpieczny dla dziecka, posiada certyfikaty CE i EN71. Piasek dla dzieci o to pomysł na rewelacyjny prezent dla każdego dziecka.

55,90 zł
2 osoby kupiły
72
PIŁKA DLA DZIECI GUMOWA PLAŻOWA RÓŻNE KOLORY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,99 zł
2 osoby kupiły
73
Prawo autorskie w instytucjach kultury + wzory do pobrania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo autorskie w instytucjach kultury + wzory do pobrania
Dostępny
1 szt.

Kompleksowe omówienie prawnoautorskich aspektów działalności instytucji kultury. Celem publikacji jest zebranie w jednym miejscu wszystkich kwestii związanych z Prawem autorskim, odnoszących się do działalności instytucji kultury, takich jak domy kultury, teatry, muzea, biblioteki, filharmonie, szkoły artystyczne, artystyczne szkolnictwo wyższe, galerie sztuki, kluby muzyczne, klubokawiarnie. Układ książki pozwala spojrzeć na zagadnienia prawnoautorskie z perspektywy codzienności instytucji kultury i konkretnych zadań, które stoją przed jej pracownikami: od organizacji poszczególnych wydarzeń, takich jak: koncert, pokaz filmowy, przedstawienie teatralne, wystawa, impreza taneczna, oraz pozyskiwania prezentowanych zbiorów, poprzez organizację zajęć i warsztatów oraz prowadzenie zespołów artystycznych, po promocję działalności instytucji kultury, przygotowywanie materiałów informacyjnych, organizację konkursów oraz produkcję i sprzedaż własnych produktów. W pierwszej części książki znajdą Państwo słowniczek, w którym w jasny i przejrzysty sposób wyjaśnione zostały podstawowe pojęcia prawa autorskiego, takie jak: utwór, artystyczne wykonanie, prawo cytatu, plagiat, pola eksploatacji, umowa o dzieło, umowa zlecenia, umowa licencyjna, przeniesienie praw itp. Kolejna część obejmuje rozdziały poświęcone konkretnym obszarom działalności instytucji kultury: - przygotowywaniu materiałów informacyjnych i promocyjnych, w tym informacje na temat legalnych źródeł zdjęć, grafik, muzyki, teksów i innych materiałów, organizacji wydarzeń takich jak: koncerty, wystawy, spektakle teatralne, wykłady, prezentacje, festiwale, imprezy taneczne, bankiety i projekcje filmów, - organizacji zajęć i warsztatów, - prowadzeniu zespołów artystycznych, - prawnoautorskich aspektów przygotowania i sprzedaży towarów własnych instytucji kultury, - prawnoautorskich aspektów pozyskiwania zbiorów oraz organizacji konkursów. Integralną częścią książki są także liczne wzory dokumentów umów, przydatnych w działalności instytucji kultury.

159,00 zł
131,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 27,03 zł

2 osoby kupiły
74
Piasek kinetyczny w walizce + foremki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piasek kinetyczny w walizce + foremki
Leantoys
Dostępny
5 szt.

Magiczny Piasek Kinetyczny W 3 Pastelowych Kolorach + Foremki Dinozaury Magiczny piasek kinetyczny jest wyjątkowo plastyczny, można z niego wykonać dowolne, fantazyjne kształty i budowle. Świetnie się skleja, doskonale odwzorowuje kształty foremek i nie rozsypuje się po przybraniu formy. Magiczny piasek nie traci również swoich właściwości. , a także doskonale rozwija wyobraźnię, zdolności plastyczne i manualne. Ogromną zaletą dla rodziców jest fakt, że piasek dla dzieci można szybko i bardzo łatwo posprzątać. Wszystko znów dzięki jego magicznym właściwościom kinetycznym - drobinki piasku dla dzieci przyciągają się, a to znaczy, że piasek nie będzie się rozsypywał bezwładnie i kurzył. Piasek kinetyczny nie tylko nie brudzi domu, ale również nie przykleja się do małych rączek i ubranek. Po skończonej zabawie wystarczy schować go do woreczka i po bałaganie. Zestaw dla dzieci zawiera: -Piasek kinetyczny w 3 pastelowych kolorach, -plastikowe foremki w kształcie dinozaurów w 6 różnych kształtach - pozostałe akcesoria Całość zapakowana w miękką walizkę. Z takimi akcesoriami nie sposób się nudzić. Piasek dla dzieci o to pomysł na rewelacyjny prezent dla każdego dziecka. Takim piaskiem kinetycznym można z powodzeniem bawić się w domu. Kiedy za oknem wiatr, deszcz czy śnieg, nic nie stoi na przeszkodzie by robić babki - wystarczy taca z magicznym piaskiem i zabawie nie będzie końca ! . Z takimi akcesoriami nie sposób się nudzić. Wymiary opakowania: 30 cm x 22 cm x 7 cm ZALETY PIASKU Z FOREMKAMI: Nieszkodliwy dla dzieci Całkowicie bezpieczny Nie brudzi rąk i ubrań Elastyczna formuła Nie wysycha ani nie twardnieje Nie zawiera substancji szkodliwych Odpowiedni dla alergików. Wielokrotnego użytku Korzystnie wpływa na integrację sensoryczną dziecka Rozwija wyobraźnię, zdolności plastyczne i manualne Nie przykleja się do małych rączek i ubranek Duży zestaw Piasek jest bezpieczny dla dziecka, posiada certyfikaty CE i EN71.

38,90 zł
2 osoby kupiły
75
Karty World Championships Decks 2022 Andre Chiasson - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty World Championships Decks 2022 Andre Chiasson
Pokemon TCG
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

78,90 zł
74,96 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,94 zł

2 osoby kupiły
76
Brb Skipper Opiekunka Astra Hjy25 Wb5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
60,90 zł
54,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,09 zł

2 osoby kupiły
77
Karty Scarlet & Violet - Checklane Blister Espathra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Scarlet & Violet - Checklane Blister Espathra
Pokemon TCG
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

27,90 zł
26,51 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,39 zł

2 osoby kupiły
78
Model biznesu w środowisku Smart World - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model biznesu w środowisku Smart World
Dostępny
13 szt.

Smart World to specyficzne środowisko działania, które obejmuje swoimi wyrafinowanymi wymaganiami techniczno-technologicznymi, środowiskowymi, społecznymi i organizacyjnymi różne podmioty, systemy i rzeczy, w tym obiekty fizyczne, usługi cybernetyczne, świadomych społecznie i środowiskowo ludzi oraz sposób ich myślenia kognitywnego. Wiąże się ono z rosnącym zorientowaniem na tworzenie i wdrażanie takich proaktywnych i innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które będą kształtowały coraz to lepsze jakościowo, a przy tym bardziej humanitarne i zrównoważone środowiskowo warunki funkcjonowania społecznego i gospodarczego. W Smart World hiperprzestrzeń ta staje się podstawową architekturą systemu skutecznych działań rynkowych. W związku z tym dynamiczny rozwój technologiczny oraz rozwiązania wdrażane w nowoczesnych przedsiębiorstwach skutkują zmianą paradygmatów zarządzania i potrzebą budowy nowych modeli biznesu. Nowoczesne modele biznesu powinny dążyć do zachowania równowagi między rozwojem inteligentnej technologii a poprawą jakości życia i uznawanymi wartościami w poszczególnych społeczeństwach. Celem książki jest podjęcie próby identyfikacji, charakterystyki i usystematyzowania elementów koncepcji Smart World, a także przedstawienie kluczowych dla współczesnych organizacji uwarunkowań skutecznego funkcjonowania w jej środowisku, które determinują architekturę nowoczesnych modeli biznesu. Opracowanie ma także służyć określeniu kierunków inteligentnego rozwoju środowisk biznesowych i okołobiznesowych dla potrzeb skuteczniejszego upowszechnienia wymagań współczesności i praktycznej realizacji towarzyszących temu procesowi zmian, w tym cyfryzacji, automatyzacji, usieciowania czy otwierania się współczesnego świata na szeroko pojętą współpracę oraz problemy środowiskowe i społeczne. Idea Smart World to bowiem nie tylko zastosowanie inteligentnych technologii w procesie projektowania, wytwarzania i dostarczania spersonalizowanych produktów i usług dla członków Społeczeństwa 5.0. To nie tylko realizacja inteligentnego usieciowania wszystkich ogniw łańcucha wartości i otwartość na komunikację, dzielenie się wiedzą i doświadczeniami zapisanymi w modelu biznesu 4.0. To także głębsze, inteligentnie ukierunkowane zaangażowanie organizacji w zrównoważenie środowiskowe i społeczne. Identyfikując megatrendy wynikające z środowiska Smart World w książce zaproponowano referencyjną architekturę modelu biznesu 4.0, której budowę oparto na filarach Przemysłu 4.0. Model biznesu 4.0 został zbudowany na architekturze technicznej i społecznej, które łączą odporne procesy w celu realizacji wartości dla klienta. Wysoce innowacyjna architektura modelu biznesu oparta jest na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych. Natomiast w architekturze społecznej uwypuklono aspekt zarządzania talentami, który jest silnie akcentowany w koncepcji Przemysłu 5.0. W opracowaniu szczególnie wiele uwagi poświęcono sektorowi MŚP i warunkom jego dostosowania do środowiska Smart World. Podjęte w opracowaniu rozważania wsparto praktycznymi przykładami z obszarów współczesnych smart organizacji, smart fabryk oraz cyber-fizycznych sieci przedsiębiorstw. Z uwagi na charakter i różnorodność przedstawionych rozważań książka może stanowić doskonałą pomoc dydaktyczną dla studentów, zwłaszcza kierunków: zarządzanie, inżynieria zarządzania, logistyka czy inżynieria produkcji oraz pokrewnych, a także służyć jako wsparcie procesów decyzyjnych i inwestycyjnych praktyków biznesu różnych branż.

79,90 zł
59,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,97 zł

2 osoby kupiły
79
Sprawozdania budżetowe jednostek samorządowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawozdania budżetowe jednostek samorządowych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Poradnik wyjaśniający jak krok po kroku sporządzić sprawozdania budżetowe występujące w jednostkach samorządowych. Książka wyjaśnia, jak sporządzać poszczególne wiersze i kolumny każdego sprawozdania budżetowego występującego w jednostkach samorządu terytorialnego, samorządowych jednostkach budżetowych i samorządowych zakładach budżetowych. Uwzględnia zmiany wprowadzone przez nowelizację z 26.1.2023 r. (Dz.U. z 2023 r. poz. 193), które weszły w życie 31.1.2023 r. Nowelizacja ta: - wprowadza nowe formy przekazywania sprawozdań budżetowych przez kierowników jednostek organizacyjnych. Zrezygnowano z formy papierowej na rzecz formy dokumentu elektronicznego przesyłanego na elektroniczną skrzynkę podawczą jednostki samorządu terytorialnego albo w sposób określony przez zarząd jednostki samorządu terytorialnego. - doprecyzowuje zakres podmiotowy jednostek zobowiązanych do sporządzania i przekazywania sprawozdań Rb-27ZZ i Rb-50. - zmienia zasady wykazywania w sprawozdaniu RB-27S danych dotyczących dochodów z tytułu udziałów w podatku dochodowym od osób prawnych i od osób fizycznych. ogranicza zakres danych prezentowanych w sprawozdaniu RB-27S w odniesieniu do skutków finansowych udzielonych ulg i zwolnień (np. wyłączenie obowiązku prezentowania danych w zakresie opłaty za gospodarowania odpadami komunalnymi). - zmienienia układ sprawozdania RB-NDS – w związku z nowelizacją art. 217 ust.2 ustawy o finansach publicznych i wyodrębnieniem nowego źródła przychodów (środki z lokat dokonanych w latach ubiegłych). - doprecyzowuje zasady wykazywania w sprawozdaniu Rb-NDS przychodów i rozchodów związanych z zobowiązaniami dłużnymi zaciąganymi na finansowanie przejściowego deficytu. - ustala zasady prezentowania w sprawozdaniu Rb-NDS przychodów i rozchodów związanych z lokatami na okres wykraczający poza rok budżetowy.

199,00 zł
165,17 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 33,83 zł

2 osoby kupiły
80
Pudełka na popcorn 7x7x12,5cm 6szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudełka na popcorn 7x7x12,5cm 6szt
PartyDeco
Dostępny
51 szt.

"Pudełka na popcorn w kolorze czerwonym w białe paski, wymiary po złożeniu ok. 7 x 7 x 12,5 cm. (1 op. / 6 szt.)"

16,46 zł
14,99 zł

Rabat 8,9%
oszczędzasz 1,47 zł

2 osoby kupiły
81
Mieczysław Fogg. To ostatnia niedziela + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mieczysław Fogg. To ostatnia niedziela + CD
Mieczysław Fogg, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny
8 szt.
27,11 zł
25,75 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,36 zł

2 osoby kupiły
82
A kuku! SŁOWA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A kuku! SŁOWA
Dostępny
529 szt.

Kolejna pozycja w serii pięknie ilustrowanych książeczek z okienkami, po które chętnie sięgną najmłodsze dzieci, by poznawać nowe słowa, rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową i szukać ukrytych niespodzianek.

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

2 osoby kupiły
83
Karty Scarlet & Violet - Premium Checklane Gangar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Scarlet & Violet - Premium Checklane Gangar
Pokemon TCG
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

33,90 zł
32,21 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,69 zł

2 osoby kupiły
84
Pisz i wycieraj. Uczymy się pisać wyrazy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisz i wycieraj. Uczymy się pisać wyrazy
Dostępny
161 szt.

Dzięki tej książce dziecko dowie się, jak prawidłowo łączyć litery w wyrazach. Strzałki wskażą mu kierunek zapisu dużych liter drukowanych na czerwonych polach, później poćwiczy pisanie wyrazów po śladzie. Zadanie ułatwią mu specjalna gumka dołączona do pisaka i odpowiednio przygotowane strony, które umożliwią wielokrotne poprawianie. Dodatkowo maluch wyczaruje piękne rysunki i poćwiczy rączkę, tworząc koła, zygzaki, pętelki, linie proste i faliste!

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
85
Karty Mocku Tin Arcticuno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Mocku Tin Arcticuno
Pokemon TCG
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.13

Pokémon TCG: Mocku Tin Sięgnij po legendarne Pokémony z regionu Galar! Kolekcjonuj oryginalne karty, dzięki czemu będziesz mógł brać udział w oficjalnych turniejach z nagrodami i wykorzystaj unikalny kod do odblokowania dodatkowych kart w grze Pokemon TCG Live. W puszkach znajdziesz potężne Legendarne latające Pokémony: Articuno, Moltresa i Zapdosa (sprzedawane osobno). Czy zostaniesz ich trenerem? Dodaj je do swojej drużyny i zwyciężaj w pojedynkach z innymi trenerami! Odkryj nowe skarby w zestawie Pokémon TCG: Mocku Tin.

105,90 zł
100,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,29 zł

2 osoby kupiły
86
Parada oszustów (2 DVD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Parada oszustów (2 DVD)
Dostępny
8 szt.

Cykl filmów sensacyjnych w znakomitej obsadzie. Wyrafinowane historie oszustów z różnych stron świata, trzymająca w napięciu akcja i niespodziewane zakończenia. W "Mistrz zawsze traci" oszustem jest skromny francuski aptekarz Renaud, któremu udaje się "przekręcić" dwóch szachowych arcymistrzów. W "Jaguar 1936" akcja rozgrywa się w latach trzydziestych w Wiedniu. Cudzoziemiec Maximilian Taadjen - kupując w salonie samochodowym luksusowego Jaguara, dopuszcza się niebagatelnego oszustwa opartego na ciekawym pomyśle. takiego zakończenia nikt się nie spodziewa! Akcja "Tajnego detektywa" rozgrywa się w Krakowie, tu w rolę oszusta wciela się atrakcyjna blondynka - pierwsza klientka jubilera Floriana Winiarskiego. W kradzieży pięknego naszyjnika pomaga jej przystojny mężczyzna. Natomiast film "Ładny gips" przenosi widza na daleki kontynent do USA, tu do oszustwa, za namową dwójki młodych ludzi, zostaje nakłoniony taksówkarz O'Roney. Ma on własne problemy z gangsterami i dla zdobycia pieniędzy posunie się nawet do popełnienia przestępstwa.

19,70 zł
16,99 zł

Rabat 13,8%
oszczędzasz 2,71 zł

2 osoby kupiły
87
Prawo o adwokaturze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo o adwokaturze
Dostępny
51 szt.

Stan prawny: 1 marca 2023 r. Książka zawiera: - Ustawę Prawo o adwokaturze, - Ustawę o świadczeniu przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w - Rzeczypospolitej Polskiej, - Założenia programowe, - Regulaminy, - Obwieszczenia, uchwały i rozporządzenia, - Indeks rzeczowy.

39,00 zł
32,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

2 osoby kupiły
88
Piasek kinetyczny 4 kolory + foremki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Piasek kinetyczny 4 kolory + foremki
Leantoys
Dostępny
2 szt.

Piasek Kinetyczny Zestaw z Foremkami Zestaw piasku kinetycznego i foremek to niezwykle kreatywny zestaw dla dzieci, który umożliwia im tworzenie przepięknych i trójwymiarowych kształtów. Doskonały materiał do rozwoju i nauki zdolności manualnych u dzieci, ponieważ pozwala na eksperymentowanie z różnymi kształtami i figurami a jednocześnie stymuluje zmysł dotyku. Pobudź swoją kreatywność i wyobraźnię. Ten wspaniały zestaw składa się z piasku kinetycznego w czterech kolorach oraz różnych foremek, które umożliwiają tworzenie różnych wzorków i figur z piasku. Piasek kinetyczny jest specjalnym rodzajem piasku, który ma niezwykłe właściwości i pozwala na tworzenie trwałych i pięknych kształtów. Zestaw zawiera formy różnych pojazdów, postaci oraz zwierząt. Foremki są wykonane z trwałych i bezpiecznych materiałów, dzięki czemu są odpowiednie dla dzieci. To także świetna zabawa dla całej rodziny, ponieważ każdy może wziąć udział w tworzeniu ciekawych form z piasku. Zalety piasku kinetycznego: Nieszkodliwy dla dzieci Całkowicie bezpieczny Nie brudzi rąk i ubrań Elastyczna formuła Nie wysycha ani nie twardnieje Nie zawiera substancji szkodliwych Odpowiedni dla alergików. Wielokrotnego użytku Korzystnie wpływa na integrację sensoryczną dziecka Rozwija wyobraźnię, zdolności plastyczne i manualne Nie przykleja się do małych rączek i ubranek Duży zestaw Zestaw zawiera: - 4 kolorów piasku kinetycznego: żółty, zielony, pomarańczowy, jasny brązowy, czerwony, niebieski - mata pompowana - 53 foremek i stempelków o rozmiarach od ok. 4 cm do 14 cm. Rozmiar opakowania: 28 cm x 19 cm x 15 cm Piasek jest bezpieczny dla dziecka, posiada certyfikaty CE i EN71. Przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia.

109,90 zł
87,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 21,98 zł

2 osoby kupiły
89
Przypadki mrówki Arseniusza. 7 grzechów głównych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przypadki mrówki Arseniusza. 7 grzechów głównych
Dostępny
80 szt.

„Nazywam się Arseniusz, choć nie jest to moje oficjalne imię. W mrowisku jestem zarejestrowany jako mrówka-chłopiec C-17101968” – tak przedstawia się główny bohater opowieści o. Jerzego Szyrana o ciekawej świata mrówce. Arseniusz, choć bardzo kocha swoją łąkę, lubi się włóczyć. Podczas jednej ze swoich wędrówek trafia do sali wykładowej, gdzie odkrywa, że charaktery ludzi niewiele różnią się od charakterów członków jego rodziny. Wielokrotnie tam powraca, by słuchać wykładów z teologii, siedząc na oparciu krzesła Bernadetty. W słoneczne dni wraca na swoją łąkę i tam, obserwując zachowanie innych owadów, uczy je dobrego życia – pokazuje czym są cnoty a czym wady i jak pielęgnować te pierwsze, a walczyć z tymi drugimi. Wybierz się wraz z Arseniuszem na zieloną łąkę, która łagodnie zbiega w dół ku płynącej szerokim nurtem rzece. Naucz się od niego czym jest siedem grzechów głównych i jak skutecznie wyrzucać je ze swojego życia. Jerzy Szyran – franciszkanin, doktor teologii. Jest wykładowcą teologii moralnej i cenzorem kościelnym książek i treści religijnych. Jest autorem wielu publikacji naukowych i popularyzator z zakresu teologii moralnej.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
90
Ruchome oczka 8mm 120szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
2 osoby kupiły
91
Służby ratownicze. Naklejkowe przebieranki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Służby ratownicze. Naklejkowe przebieranki
Dostępny
2 szt.

Bohaterowie tej książki ratują ludzi z pożarów, niosą pomoc ofiarom powodzi i trzęsień ziemi, rozbrajają bomby i łapią niebezpiecznych przestępców. Dzięki kolorowym naklejkom zobaczysz, jak wyglądają ich stroje i jakich narzędzi używają podczas akcji ratunkowych.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
92
Andrzej i Krystyna Późne obowiązki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Andrzej i Krystyna Późne obowiązki
Dostępny
56 szt.

Późne obowiązki najpierw pomyśleliśmy, że akcent pada tu na słowo późne, na opisanie działań Wajdów w jesieni ich życia. Szybko pojęliśmy jednak, że ważniejszym określeniem są obowiązki. Bo ich filmy czy spektakle zawsze budzą widza do obowiązków, do przyjęcia jakiejś postawy. Nigdy nie pozwalają mu pozostać z boku, przed telewizorem z piwem w ręku zawsze myśli się o nich długo. Im więcej rozmawialiśmy z Wajdami, przyglądaliśmy się im, czytaliśmy o nich, im mocniej wnikaliśmy w ich dzieła, tym bardziej byliśmy pewni, że późne obowiązki to coś więcej niż budynki, muzea i przestrzeń. Późne obowiązki w przypadku Wajdów zresztą i późne, i wczesne to powinność łudzi prawych i obdarzonych talentami, by służyć społeczeństwu. Wajda odszedł. Ale został. Każdy może wesprzeć się Wajdą, bo ma przecież dostęp do jego sztuki. Polecamy to wszystkim: bo chociaż kino się starzeje, to jego filmy nadal budzą do myślenia. Więc: oglądajcie Wajdę!

70,00 zł
50,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,60 zł

1 osoba kupiła
93
Pierwsze ćwiczenia malucha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze ćwiczenia malucha
Dostępny
127 szt.

Książki, które zaciekawią malucha światem nauki. Zawierają zróżnicowany poziom trudności, ponieważ ważny jest dla nas rozwój dziecka. Dzięki nim dziecko nauczy się literek, cyferek, kolorów, liczenia, rozwiązywania zadań logicznych oraz miło spędzi przy tym czas. Oprócz ciekawej treści zawierają także interesującą i kolorową grafikę, która zachęci do pracy.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
94
Karty Scarlet & Violet - Premium Checklane Machoke - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Scarlet & Violet - Premium Checklane Machoke
Pokemon TCG
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

33,90 zł
32,21 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,69 zł

1 osoba kupiła
95
Balony metalizowane 25cm 100szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony metalizowane 25cm 100szt
Arpex
Dostępny
42 szt.

Różnokolorowe balony wielkości 25 cm. 100 sztuk w opakowaniu.

41,83 zł
2 osoby kupiły
96
Piosenki Pana Wojciecha + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piosenki Pana Wojciecha + CD
praca zbiorowa, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny
9 szt.

Przekrojowe wydawnictwo poświęcone jednemu z najbardziej cenionych polskich artystów wszech czasów. Zawiera obszerne teksty dotyczące życia i twórczości Wojciecha Młynarskiego, ciekawostki związane z tekstami jego piosenek i licznymi występami scenicznymi oraz najważniejsze informacje na temat kariery artysty. Na dołączonej płycie CD znalazły się największe przeboje Młynarskiego, w tym takie wspaniałe utwory jak Moja miłość największa, Ogrzej mnie, Nie ma jak u mamy, Mam temat na życie, Prześliczna wiolonczelistka oraz Lubię wracać tam, gdzie byłem. To wydawnictwo to zestaw obowiązkowy dla każdego miłośnika twórczości Wojciecha Młynarskiego." Seria Antologia polskiej muzyki to specjalne wydania książka+cd w digibooku.

27,11 zł
25,75 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,36 zł

1 osoba kupiła
97
Wesołe przedszkole - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe przedszkole
Dostępny
142 szt.

Książki, które zaciekawią malucha światem nauki. Zawierają zróżnicowany poziom trudności, ponieważ ważny jest dla nas rozwój dziecka. Dzięki nim dziecko nauczy się literek, cyferek, kolorów, liczenia, rozwiazywania zadań logicznych oraz miło spędzi przy tym czas. Oprócz ciekawej treści zawierają również interesującą i kolorową grafikę, która zachęci do pracy.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
98
Na zakupach. Naklejkowe przebieranki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na zakupach. Naklejkowe przebieranki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

Poznaj trzy przyjaciółki, które bardzo lubią chodzić po sklepach. Użyj naklejek i dobierz Karolinie, Laurze i Kasi nowe sukienki i buty, wybierz kreacje na przyjęcie i udaj się na gwiazdkowe zakupy.

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
99
Geopolityka Nowego Jedwabnego Szlaku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geopolityka Nowego Jedwabnego Szlaku
Dostępny
109 szt.

W niniejszej pracy poddano całościowej analizie projekt Nowego Jedwabnego Szlaku. Przedstawiona historia rozwoju Inicjatywy jest dodatkowo uzupełniona o drobiazgowe omówienie poszczególnych projektów BRI (Inicjatywa Pasa i Drogi) i związanych z nimi wydarzeń. (…) Analiza obejmuje: • wymiar strategiczny, stojący za utworzeniem BRI, i związane z nim cele; • politykę reform i modernizację chińskiej gospodarki; • wielowymiarowość chińskiej koncepcji i przemiany na poziomie doktryny; • aspekty związane z finansowaniem i realizacją techniczną korytarzy ekonomicznych; • współpracę bilateralną, regionalną i ponadregionalną w ramach Inicjatywy. (fragment książki) Książka Mikołaja Lisewskiego niewątpliwie zasługuje na uwagę jako interesujące studium inicjatywy, która budzi szerokie kontrowersje i stała się przedmiotem ogólnej debaty. prof. dr hab. Adam Jelonek Mikołaj Lisewski – politolog, badacz współczesnych stosunków międzynarodowych, szczególnie relacji pomiędzy Chińską Republiką Ludową a Stanami Zjednoczonymi. Autor monografii poświęconej problematyce stosowania przez Chiny siły miękkiej i twardej, a także łączenia obu na poziomie międzynarodowym, doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych Academia Rerum Socialium Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dwukrotny laureat stypendium ministra za wybitne osiągnięcia w nauce. Zainteresowania badawcze autora obejmują neoliberalne i neorealistyczne teorie stosunków międzynarodowych, geopolitykę, problematykę rywalizacji mocarstw oraz współczesne przemiany liberalnego porządku międzynarodowego.

35,70 zł
31,42 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,28 zł

1 osoba kupiła
100
Słomki papierowe czarne 19,5cm 10szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słomki papierowe czarne 19,5cm 10szt
PartyDeco
Dostępny
22 szt.

Słomki papierowe w kolorze czarnym z białymi ukośnymi paskami, długość około 19,5 centymetra.(1 op. / 10 szt.)

4,00 zł
3,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry