hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.04.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 13 kwietnia 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Fu#k up (Paulina Świst), na drugim Umówmy się na Polskę (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Żarnowiec. Sen o polskiej elektrowni jądrowej (Piotr Wróblewski) oraz Pokemon Clip N Go. Figurka Pikachu (Jazwares).
1
Fu#k up - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Fu#k up
Dostępny
2210 szt.

Jeśli popełniasz błąd, rób to porządnie i do końca. Tak, żebyś już nie miał szansy go naprawić. Oliwia i Przemek to silne, drapieżne osobowości. Dla jasności: żadna nie jest kryształowa, choć to chyba oczywiste. Przemek mógłby powiedzieć o sobie przynajmniej tyle, że się stara. Świadczy o tym chociażby jego praca dla ludzi. A co można powiedzieć o Oliwii? Hm… Marzenia prysły w chwili, kiedy na horyzoncie pojawiła się spółka VeroMax. Wszystko wskazuje na to, że finansowe przekręty wciąż idą pełną parą. Akcja toczy się daleko poza granicami prawa, ale to nie znaczy, że nie obowiązują tam żadne zasady. Wręcz przeciwnie. Oliwia i Przemek już niedługo się o tym przekonają.

42,90 zł
25,74 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,16 zł

221 osób kupiło
2
Umówmy się na Polskę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Umówmy się na Polskę
Dostępny
305 szt.

Czas na nową umowę Polek i Polaków! Jak nigdy wcześniej Polska potrzebuje nowej umowy społecznej – jasnych ustrojowych reguł gry, na które zgodzą się obywatelki i obywatele reprezentujący główne nurty polityczne. Grupa 28 ekspertów i ekspertek będących wyrazicielami poglądów od lewicy i liberałów po konserwatywną prawicę przedstawia propozycję demokratycznych zasad funkcjonowania państwa, sformułowanych w przejrzysty i zrozumiały sposób. Autorzy i autorki przekonują, że kluczem do stabilnej demokracji jest większe zaangażowanie w mechanizmy rządzenia krajem samorządów wojewódzkich i gminnych, a także obywateli. W lekkim i pozbawionym akademickiego żargonu stylu opisują założenia proponowanej umowy społecznej. We współpracy ze znanymi pisarzami i pisarkami, w fabularyzowanej formie pokazują, jak proponowany system działałby w praktyce i co jego wprowadzenie oznaczałoby dla obywateli. Ta książka jest zaproszeniem do nowego sposobu myślenia o przyszłości naszego kraju i do znalezienia Polski, która pomieści nas wszystkich. Wyjątkowa praca zbiorowa autorstwa Ryszarda Balickiego, Macieja Bukowskiego, Agnieszki Chłoń-Domińczak, Heleny Chmielewskiej-Szlajfer, Pawła Dobrowolskiego, Jakuba Drożdża, Antoniego Dudka, Jacka Giedrojcia, Mirosława Granata, Tomasza G. Grosse, Jarosława Gwizdaka, Mikołaja Herbsta, Tomasza Kaczora, Macieja Kisilowskiego, Alicji Pacewicz, Wojciecha Przybylskiego, Arkadiusza Radwana, Łukasza Rozdeiczera, Jana Smoleńskiego, Jacka Sokołowskiego, Leszka Stypułkowskiego, Sylwii Sysko-Romańczuk, Marka Tatały, Anny Wojciuk, Artura Wołka, Marcina Zielińskiego, Fryderyka Zolla i Michała Żabickiego, wsparta piórem wybitnych pisarek i pisarzy: Sylwii Chutnik, Karoliny Lewestam, Piotra Siemiona i Ziemowita Szczerka.

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

113 osób kupiło
3
Żarnowiec. Sen o polskiej elektrowni jądrowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Żarnowiec. Sen o polskiej elektrowni jądrowej
Dostępny
597 szt.

Był początek lat 80. Do Kartoszyna, niewielkiej wioski na Kaszubach, przyjechały setki robotników, naukowców, ludzi żądnych wyzwań, chcących rozpocząć nowy etap w życiu albo po prostu dostać mieszkanie. Zadanie, jakie przed nimi postawiono, było bardzo ambitne. Mieli zbudować Elektrownię Jądrową Żarnowiec, jedną z największych inwestycji w PRL. Byli inni niż wszyscy. Żyli i pracowali w odmiennych warunkach. Momentami wręcz nie zauważali, że budowa wystartowała w czasach stanu wojennego. Z rozmów Piotra Wróblewskiego z robotnikami, naukowcami i rodowitymi mieszkańcami Kaszub powstał wciągający reportaż pokazujący skomplikowany obraz tajemniczej, ale fascynującej budowy. Przerwano ją nagle wraz z upadkiem PRL, do czego przyczynił się wzrost aktywności polskiego ruchu ekologicznego. Po zakończeniu inwestycji niektórzy budowniczowie, pionierzy i fascynaci atomu, ale także ich przeciwnicy zdecydowali się zostać na Kaszubach. To o nich jest ten reportaż.

49,90 zł
29,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,96 zł

80 osób kupiło
4
Pokemon Clip N Go. Figurka Pikachu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Pokemon Clip N Go. Figurka Pikachu
Jazwares
Dostępny
1 szt.

Zestaw Pokemon Clip N Go Figurka Pikachu + Pokeball. Kula otwiera się i zamyka oraz z łatwością mieści figurki do ok. 5.5 cm wysokości lub szerokości. Figurka przedstawia Pokemona Pikachu.

47,90 zł
45,51 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,39 zł

66 osób kupiło
5
Puzzle 100 elementów. Koci Domek Gabi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Puzzle 100 elementów. Koci Domek Gabi
Trefl, 100
Dostępny
127 szt.

Koci Domek Gabi to 100-elementowe puzzle od Trefl z motywem bajki Koci Domek Gabi. Puzzle przedstawiają Gabi i koty w pięknym domku. Układanie puzzli to idealna zabawa dla dzieci, która pozwala rozwijać umiejętności manualne, percepcję przestrzenną oraz cierpliwość i skupienie. Układanie puzzli może być również świetną okazją do wspólnej zabawy z rodzeństwem lub przyjaciółmi. Puzzle Koci Domek Gabi to wspaniała okazja, aby dzieci przeniosły się w świat swojej ulubionej bajki. To doskonały wybór dla wszystkich fanów Kociego Domku Gabi oraz dla dzieci, które uwielbiają wyzwania i łamigłówki. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

20,45 zł
17,99 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,46 zł

58 osób kupiło
6
Wolność, równość, ludobójstwo. Kłamstwa i zbrodnie rewolucji francuskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wolność, równość, ludobójstwo. Kłamstwa i zbrodnie rewolucji francuski...
Dostępny
398 szt.

Wielka Rewolucja Francuska nie była żywiołowym buntem mas. Jej przywódcy byli ludźmi wykształconymi. Wynikiem rewolucji miało być nowe społeczeństwo, utopijnie doskonałe. Dążąc do obalenia społecznej niesprawiedliwości, rewolucjoniści nie cofali się przed największą przemocą, gwałtem i terrorem. W biegu wypadków rewolucja scentralizowała władzę w rękach jednego ugrupowania jakobinów, stając się wzorem dla późniejszych totalitarnych systemów jednopartyjnych. Chwała rewolucji wyraziła się w wieku XIX ustanowieniem święta narodowego w rocznicę zdobycia Bastylii. Na francuskiej prowincji i w Paryżu pod ostrzami gilotyn spadło ponad 15 tysięcy głów. Dokonywano egzekucji pod iluzorycznymi często oskarżeniami o wyznawanie poglądów kontrrewolucyjnych, pod koniec wielkiego terroru nawet bez formalnego prawa do obrony. Ale terror Wielkiej Rewolucji Francuskiej to nie tylko gilotyna. Pośród ofiar znalazła się cała prowincja Wandea, zbuntowana przeciw rewolucji, gdzie na mocy rozkazu rewolucyjne żołdactwo mordowało wszystkich mieszkańców: dzieci, kobiety, mężczyzn. Liczba ofiar wyniosła ponad 100 tysięcy. Ta zbrodnia popełniona u zarania najnowszej historii Europy to pierwsze wielkie ludobójstwo. Historycy francuscy mają kłopoty ze zliczeniem ofiar rewolucji także dlatego, że w 1913 roku antymonarchiści zniszczyli część archiwów. Zrewidowane i poszerzone po latach przez Andrzeja Ciska dzieło Kłamstwo Bastylii, ukazuje się pod nowym tytułem Wolność, równość, ludobójstwo. Kłamstwa i zbrodnie rewolucji francuskiej.

59,90 zł
35,34 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 24,56 zł

43 osoby kupiły
7
Achtung Panzer! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Achtung Panzer!
Dostępny
120 szt.

Achtung Panzer! to książka Heinza Guderiana, twórcy niemieckich wojsk pancernych. Autor analizuje bitwy I wojny światowej, w czasie których wykorzystano czołgi, następnie precyzyjnie wykłada swoją koncepcję zastosowania czołgów w sztuce wojennej. Achtung Panzer! nie propaguje ideologii nazistowskiej, lecz jest znaczącym dziełem z teorii wojskowości. Książka Guderiana wpłynęła na rozwój i kształtowanie wojsk pancernych, prowadzenie kampanii wojennych z użyciem czołgów, wciąż stanowiąc punkt odniesienia dla toczonych konfliktów, również trwającej obecnie wojny w Ukrainie. Nowe tłumaczenie Achtung Panzer! przygotował Kamil Markiewicz, autor ponad 70 przekładów literatury faktu, popularnonaukowej, naukowej oraz literatury pięknej.

59,00 zł
43,07 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,93 zł

20 osób kupiło
8
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Tom 8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Tom 8
Dostępny
49 szt.

Od wydarzeń związanych z Trzecią Szkolną Tajemnicą – Piekłem Luster – minęło kilka dni, lecz Ko wciąż wydaje się przygnębiony. Aby poprawić chłopakowi nastrój, Nene i Hanako zabierają go na letni festyn z okazji Tanabaty... ale na granicy wymiarów. Cała trójka bawi się świetnie, jednak na skutek niefortunnego wypadku Nene trafia do przeszłości oddalonej o pięćdziesiąt lat! Kogo tam spotka?! Zapraszam do lektury ósmego tomu opowieści o przeznaczeniu i szkolnych tajemnicach!

25,99 zł
24,95 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,04 zł

19 osób kupiło
9
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Tom 4
Dostępny
53 szt.

Nene i Hanako spotykają na dachu zjawę, której losy były związane z historią Siódmej Szkolnej Tajemnicy. Jednak zagadki z przeszłości nie zostają rozwiązane. Nene zaczyna wątpić, by porozumienie między śmiertelnikami a istotami z INNEGO wymiaru było w ogóle możliwe. Wtedy dostaje propozycję nie do odrzucenia i jej relacja z Hanako zostaje wystawiona na decydującą próbę. W szkole pojawia się też kolejny upiór... Oto czwarty tom historii o Akademii Kamome!

25,99 zł
24,95 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,04 zł

20 osób kupiło
10
Nad księgami opata Jana o naśladowaniu Chrystusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nad księgami opata Jana o naśladowaniu Chrystusa
Dostępny
6 szt.

Publikacja Nad księgami opata Jana o naśladowaniu Chrystusa zawiera tekst O naśladowaniu Chrystusa oraz komentarz s. Małgorzaty Borkowskiej OSB. W historii chrześcijaństwa mamy kilka dzieł literackich, które pochodzą ze środowisk monastycznych, czytane są powszechnie do dzisiaj, i szczególnie silnie wpłynęły na ukształtowanie się naszej duchowości, gdyż dały wyraz ludzkiej tęsknocie za Bogiem. Najstarsze z nich to Księga starców i narosła wokół niej literatura egipskiej pustyni. Dalej, Wyznania św. Augustyna; zaliczam je do literatury monastycznej, gdyż autor był wedle ówczesnych pojęć mnichem, chociaż w mieście; założył nawet wspólnotę, napisał dla niej regułę, i jak większość Ojców Kościoła został biskupem z mnicha właśnie. Następna jest Reguła św. Benedykta; jej nauka, ale przede wszystkim jej praktyka w niezliczonych wspólnotach, kształtowała życie chrześcijańskie (jak pisze Rowan Williams) przez sam fakt, że ukształtowała mnóstwo osobowości, które z kolei kształtowały społeczeństwo. Czwarta jest księga O naśladowaniu Chrystusa. Najwcześniejsze rękopiśmienne kopie Naśladowania pochodzą z Włoch i oczywiście nie są przez kopistów wyraźnie datowane. Ponieważ jednak cechy pisma i szczegóły wykonania pozwalają datować średniowieczne rękopisy z dużą dokładnością, jest pewne, że najstarsza zachowana kopia (podkreślmy: kopia już, nie pierwopis autorski), sporządzona w Vercelli i tam do dziś przechowywana, powstała między rokiem 1280 a 1330. Nie później. Otóż nawet koniec tego przedziału czasowego to jeszcze równe pół wieku przed przyjściem na świat Tomasza a Kempis (1380-1471), któremu na północny wschód od Alp przypisuje się do dzisiaj autorstwo tej księgi; a blisko sto lat przed jego dojrzałą działalnością pisarską. Nie jemu jednemu zresztą przypisuje się je mylnie. Usiłowano przez wieki przyznać to dzieło przynajmniej kilku mistykom, zwłaszcza z epoki późnego średniowiecza, ale także paru innym autorom, patrystycznym lub scholastycznym. Ktoś przypisał je św. Augustynowi, nie rozumiejąc, że taki namiętny protest przeciwko traktowaniu Boga jako tematu absolutnie by nie był uzasadniony w epoce patrystycznej; inni typowali któregoś z mistyków niderlandzkich XIV-XV wieku; inni obstawali do niedawna przy autorstwie Jana Gersona (Jean Charlier de Gerson, 1363-1429), nie biorąc pod uwagę, że ten scholastyk, profesor Sorbony, absolutnie by nie mógł napisać, że go nie obchodzą szkolne spory o rodzaje i gatunki. Od daty pierwodruku dzieła (ok. 1472) zjawił się jeszcze jeden kandydat, kiedy to drukarz-wydawca z Augsburga, Gunter Zainer, znalazł i wydał rękopis, w którym na początku czytamy wyraźnie do dzisiaj (gdyż się zachował), że te cztery traktaty zebrał (collegit) kanonik Tomasz z Kempen (1380-1471?). Zainer zachwycił się tekstem, ale kolofon przeczytał nieuważnie i podał Tomasza jako autora, nie zaś kopistę. I to do dziś powtarzają tak wydawcy, jak i ci uczeni, którzy próbują osadzić książkę w XIV-wiecznej tzw. devotio moderna. O czym za chwilę. A kopiowanie książek uprawiali wówczas nawet profesorowie uniwersytetu, jak widzimy na przykładzie św. Jana Kantego. To był przecież główny sposób ich nabywania. W wypadku Jana Gersona teza była o tyle usprawiedliwiona, że aż 22 rękopisy włoskie i 5 innych (dużo, jak na średniowieczne zwyczaje) podaje nazwisko autora; i brzmi tam ono: Joannes Gersenus. Otóż, Gersonus czy Gersenus, różnicę zauważyć trudno, a we Francji lepiej znano i pamiętano profesora Sorbony niż wcześniejszego o całe stulecie (i w dodatku cudzoziemca zza Alp) Giovanniego Gerseno, opata z Vercelli. To samo zresztą dotyczy historyków polskich. Mimo to jednak w ciągu wieków wielu autorów, także francuskich, od Mabillona po nasze czasy, poprawnie podaje autorstwo księgi... Małgorzata Borkowska OSB, autorka przekładu

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

19 osób kupiło
11
Dni długie jak wieki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dni długie jak wieki
Dostępny
80 szt.

Wstrząsające wspomnienia polskiego Żyda Mariana Berlanda (1922–1988), pisane na prośbę działaczy Rady Pomocy Żydom „Żegota” w 1944 roku w ukryciu, po tak zwanej stronie aryjskiej w Warszawie. Opis 12 dni kwietnia 1943 w czasie powstania w getcie warszawskim, gdy autor z dużą grupą Żydów przebywał w schronie na Muranowskiej 6, kilku dni dramatycznego pobytu na Umschlagplatzu, ucieczki z transportu na Majdanek, ukrywania się w skrytce na Grzybowskiej 41, a od końca czerwca 1943 aż do wybuchu powstania warszawskiego na Siennej 40 u małżeństwa Polaków z marginesu. Jedno z najważniejszych pisanych po polsku świadectw Zagłady. Publikacja ukazała się w ramach programu Muzeum POLIN „Nie bądź obojętny. 80. rocznica powstania w getcie warszawskim”.

49,90 zł
29,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,96 zł

17 osób kupiło
12
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Tom 5
Dostępny
52 szt.

Nene Yashiro, wielbicielka zjawisk nadprzyrodzonych, zostaje asystentką Hanako, pozornie niefrasobliwego ducha, który skrywa mroczną przeszłość. Pewnego dnia przystojny trzecioklasista zaprasza dziewczynę na niezwykłą herbatkę – Yashiro będzie miała okazję poznać domniemaną sympatię Hanako, a także jego zamordowanego brata. Czyżby Nene wpadła w pułapkę?

25,99 zł
24,95 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,04 zł

17 osób kupiło
13
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Tom 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,99 zł
24,95 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,04 zł

16 osób kupiło
14
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Tom 3
Dostępny
71 szt.

Nene Yashiro, która uwielbia zjawiska paranormalne, zostaje asystentką Hanako, Siódmej Szkolnej Tajemnicy. Dziewczyna pragnie lepiej poznać ducha, który staje się jej coraz bliższy. Jednak w szkolnej bibliotece nie znajduje żadnych przydatnych informacji. Gdy załamana Nene sądzi, że wszystkie tropy prowadzą donikąd, nieoczekiwanie dowiaduje się o istnieniu tajemniczego archiwum, Biblioteki o Szesnastej. Zebrano tam książki opisujące przeszłość wszystkich uczniów Akademii Kamome, a także… ich przyszłość. Niektóre mogą się jednak okazać wyjątkowo niebezpieczne…

25,99 zł
24,95 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,04 zł

16 osób kupiło
15
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,99 zł
24,95 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,04 zł

15 osób kupiło
16
Szczeliny czasu. Reminiscencje, repetycje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczeliny czasu. Reminiscencje, repetycje
Dostępny
32 szt.

Szczeliny czasu traktują o czasowości ludzkiego istnienia, która w ujęciu autora nie sprowadza temporalności życia do chronologii i chronometrii, ale daje możliwość opisywania przedziwnych rozbłysków czasu. W nich właśnie to, co minione, okazuje się nagle teraźniejszym, a doraźna chwila rozświetla się ciemnym światłem epoki dawno zapadłej w pozorną niepamięć. W swoich esejach, poprzez uważne i troskliwe myślenie o tekstach i obrazach, Dariusz Czaja pragnie przywrócić nam utracone wymiary istnienia, skłonić do poszukiwań i niezależnej refleksji, uwalniającej od nieznośnego gorsetu prawd uchodzących za powszechne i jedynie obowiązujące. W tym czasie Szczeliny czasu przypominają Szczeliny istnienia nieodżałowanej pamięci Jolanty Brach-Czainy.

60,00 zł
46,80 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 13,20 zł

15 osób kupiło
17
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Tom 7 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Tom 7
Dostępny
77 szt.

Nene zostaje wciągnięta na drugą stronę lustra. Spotyka tam ducha chłopaka imieniem Mitsuba, który prosi ją o pomoc. Jednak ucieczka z przeklętego wymiaru nie będzie taka prosta, gdyż włada nim Trzecia Szkolna Tajemnica, Piekło Luster. To miejsce, w którym dochodzą do głosu wszystkie ludzkie żale i obawy…

25,99 zł
24,95 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,04 zł

14 osób kupiło
18
Trek&Travel. Beskid Niski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trek&Travel. Beskid Niski
Dostępny
223 szt.

trek&travel to przewodnik, dzięki któremu poznasz najpiękniejsze górskie trasy oraz odkryjesz najciekawsze atrakcje regionu. Mapy, profile wysokości, panoramy i szczegółowe informacje pomogą odpowiednio przygotować się do wędrówki, a bogate opisy krajoznawcze oraz propozycje miejsc wartych odwiedzenia przybliżą historię, kulturę i zabytki odwiedzanego obszaru. Niezależnie od tego, czy planujesz samotną wyprawę, czy wakacje z dziećmi, w przewodniku trek&travel znajdziesz wszystko, co potrzeba, aby wyjazd w góry był udany i pełen atrakcji. Beskid Niski to chyba jedyne góry w Polsce, gdzie w dolinach bywa piękniej niż na szczytach, a każda wycieczka odsłania chwytające za serce tajemnice dawnej Łemkowszczyzny i ślady po wielkiej wojnie, której front zatrzymał się w tej części Karpat na dłużej. Tu właśnie – na swoistym końcu świata, gdzie czas płynie wolniej, a mgła spowija zarastające łąki, na których tkwią samotne kamienne krzyże – łatwo zapomnieć o codziennym życiu i dać się ponieść zarośniętym ścieżkom i bagnistym drogom. Zwiedzając region, nie można zapomnieć o odwiedzeniu choć kilku drewnianych cerkwi – arcydzieł ludowej ciesiołki – i spróbowaniu łemkowskiej kuchni w którejś z klimatycznych agroturystyk.

54,90 zł
35,69 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 19,21 zł

15 osób kupiło
19
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Tom 9 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Tom 9
Dostępny
11 szt.

Wśród uczniów Akademii Kamome od lat krążą plotki o Siedmiu Tajemnicach – nadnaturalnych zjawiskach, jakie można spotkać na terenie szkoły. Najsłynniejszą z nich jest legenda o Hanako, która zamieszkuje damską łazienkę w starym budynku szkoły. Ponoć każdy, kto odważy się ją wywołać, będzie mógł poprosić o spełnienie dowolnego życzenia. Jednak niewielu śmiałków decyduje się na ten krok. Cena jaką trzeba bowiem zapłacić, jest straszliwa... Nene Yashiro nie zraża jednak ta perspektywa. Dziewczyna udaje się do nawiedzonej toalety i wywołuje Hanako – jak twierdzi, jedyną istotę, która jest w stanie pomóc jej w problemach miłosnych. Ku zdumieniu Yashiro okazuje się, że Hanako… to chłopak! I w niczym nie przypomina potężnego ducha. A choć zgadza się spełnić jej życzenie, dziewczyna już wkrótce pożałuje, że zdecydowała się poprosić go o pomoc...

25,99 zł
24,95 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,04 zł

14 osób kupiło
20
Na coś trzeba umrzeć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na coś trzeba umrzeć
Dostępny
51 szt.

24 lutego 2022 roku Adriana Alksnin dostaje diagnozę: rak nerki. Autorka tej książki jest pisarką i eseistką, dramaturżką, reżyserką teatralną, autorką tekstów dramatycznych, bywalczynią krakowskich knajp. Jest także doktorą nauk humanistycznych, która specjalizuje się w tekstach o chorobach. Nic zatem dziwnego, że ma świadomość istnienia wielu onkonarracji. Kiedy dowiaduje się o chorobie, podejmuje się pisać kolejną książkę o raku. Nie potrafi inaczej przejść przez to doświadczenie, jak próbując stwarzać język dla opisu choroby nowotworowej. Ale robi to tak, żeby uniknąć stałych toposów onkopisania (przegrani i zwycięzcy, niedomagania systemu, dzielenie się intymnością). Kolejny esej o raku charakteryzuje się także specyficznym poczuciem humoru. Adrianna Alksnin (ur. 1987) - pisarka i eseistka, dramaturżka, reżyserka teatralna, autorka tekstów dramatycznych, doktora nauk humanistycznych, okazjonalnie copywriterka i social media ninja. Mieszka w Krakowie. Z kotem. (Fragment) Być może odsłaniam zbyt wiele. Być może powinnam ugryźć się w język. Być może zostanę źle zrozumiana. Być może. W amerykańskiej literaturze istnieje nawet specjalna szufladka, do której można włożyć takie teksty, jak ten. Misery porn. Opowieści o traumie i cierpieniu, koniecznie autobiograficzne. Ich autorzy i autorki zasiadają potem na kanapie u Oprah Winfrey, po raz kolejny opowiadając szerokiej publiczności swoją historię, podczas gdy prowadząca ukradkiem ociera zabłąkaną w kąciku oka łzę, ostrożnie, tak, aby nie rozmazać starannie nałożonego makijażu. Nie chcę do niej trafić. Do tej szufladki. Nie chcę trafić do żadnej z szufladek. A bez wątpienia, do którejś trafię. Choroby stają się na swój sposób modne. Co rusz jakaś znana persona zwierza się tabloidom ze swoich dolegliwości. Podobno, żeby dodać otuchy innym, którzy również zmagają się z pokrewnymi problemami. Może. Ale podejrzewam, że tak naprawdę chodzi o clickbaity. Publiczność łaknie takich historii. Więc się ich jej dostarcza. Nie zdziwi mnie, jeśli niebawem usłyszę, że staram się „wybić na raku”. Szczerze mówiąc, wolałabym „wybić się” na czymś zgoła innym. Ale wyszło jak wyszło, co zrobić. Niech gadają, co chcą.

45,00 zł
27,45 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,55 zł

12 osób kupiło
21
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Tom 1
Dostępny
85 szt.

Wśród uczniów Akademii Kamome od lat krążą plotki o Siedmiu Tajemnicach – nadnaturalnych zjawiskach, jakie można spotkać na terenie szkoły. Najsłynniejszą z nich jest legenda o Hanako, która zamieszkuje damską łazienkę w starym budynku szkoły. Ponoć każdy, kto odważy się ją wywołać, będzie mógł poprosić o spełnienie dowolnego życzenia. Jednak niewielu śmiałków decyduje się na ten krok. Cena jaką trzeba bowiem zapłacić, jest straszliwa... Nene Yashiro nie zraża jednak ta perspektywa. Dziewczyna udaje się do nawiedzonej toalety i wywołuje Hanako – jak twierdzi, jedyną istotę, która jest w stanie pomóc jej w problemach miłosnych. Ku zdumieniu Yashiro okazuje się, że Hanako… to chłopak! I w niczym nie przypomina potężnego ducha. A choć zgadza się spełnić jej życzenie, dziewczyna już wkrótce pożałuje, że zdecydowała się poprosić go o pomoc...

25,99 zł
25,21 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,78 zł

11 osób kupiło
22
Kim jesteś? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kim jesteś?
Dostępny
212 szt.

Zima. Rok 1996. Nieopodal Nowego Sącza odnaleziony zostaje zamordowany młody mężczyzna. Wstępne oględziny wskazują na możliwy powrót seryjnego mordercy, którego nie udało się schwytać ponad piętnaście lat temu. Do sprawy w ramach pomocy zostaje wyznaczony komisarz Michał Ptak z Komendy Wojewódzkiej z Krakowa, znany ze swojego twardego i często na pograniczu swych uprawnień działania. Atmosfera niepokoju w mieście narasta. Specjalna grupa dochodzeniowo śledcza powołana w celu rozpracowania miejscowego gangu, terroryzującego ulicę miasta nie daje wiary w powrót zabójcy. Jej członkowie są zdania, że są to działania mafii w celu odwrócenia od siebie uwagi miejskiej policji. Pomimo starań komendy śledztwo szybko się komplikuje, a motywy działania przyjezdnego komisarza z Krakowa zaczynają być podejrzane. Czy morderca wrócił po piętnastu latach? Co łączy ze sobą ofiary? Aby się tego dowiedzieć, policja będzie musiała poszukać odpowiedzi w szemranej przeszłości, jaka wiąże się ze sprawą…

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

11 osób kupiło
23
Roztocze. Slow przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,00 zł
28,91 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 20,09 zł

9 osób kupiło
24
Przeboje PRL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Przeboje PRL
Dostępny
370 szt.

Przeboje PRL Sławomir Koper, Marek Sierocki Od „Cała sala śpiewa z nami” przez „Dziwny jest ten świat” po „Józek, nie daruję ci tej nocy!” W PRL-u bawiono się głównie na potańcówkach i prywatkach. Jakie utwory muzyczne można było wtedy usłyszeć? Niektóre piosenki stały się prawdziwymi hitami tamtych lat i nie schodziły z radiowej anteny. Czy znasz je i pamiętasz? Które są popularne do dziś? Muzyczna podróż sentymentalna, w którą zabiorą nas wspaniali przewodnicy: najpopularniejszy pisarz historyczny Sławomir Koper oraz Marek Sierocki – prezenter muzyczny, którego nikomu chyba nie trzeba przedstawiać.

44,99 zł
26,54 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 18,45 zł

9 osób kupiło
25
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Tom 11 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Tom 11
Dostępny
26 szt.

Wśród uczniów Akademii Kamome od lat krążą plotki o Siedmiu Tajemnicach – nadnaturalnych zjawiskach, jakie można spotkać na terenie szkoły. Najsłynniejszą z nich jest legenda o Hanako, która zamieszkuje damską łazienkę w starym budynku szkoły. Ponoć każdy, kto odważy się ją wywołać, będzie mógł poprosić o spełnienie dowolnego życzenia. Jednak niewielu śmiałków decyduje się na ten krok. Cena jaką trzeba bowiem zapłacić, jest straszliwa... Nene Yashiro nie zraża jednak ta perspektywa. Dziewczyna udaje się do nawiedzonej toalety i wywołuje Hanako – jak twierdzi, jedyną istotę, która jest w stanie pomóc jej w problemach miłosnych. Ku zdumieniu Yashiro okazuje się, że Hanako… to chłopak! I w niczym nie przypomina potężnego ducha. A choć zgadza się spełnić jej życzenie, dziewczyna już wkrótce pożałuje, że zdecydowała się poprosić go o pomoc...

25,99 zł
25,21 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,78 zł

9 osób kupiło
26
Klub Przyjaciół Planety. Czarne Łabędzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub Przyjaciół Planety. Czarne Łabędzie
Dostępny
123 szt.

Historie z dreszczykiem dla miłośników przyrody i przygody. Vanja, Sivert i Mo mieszkają w małej miejscowości w północnej Norwegii. Co też może dziać się w jakiejś mieścinie na krańcu Europy? Bardzo wiele! Dziwne rzeczy mogą wydarzyć się wszędzie, a małe miejsca często kryją wielkie tajemnice. Vanja, Sivert i Mo odkrywają wyciek ropy w fiordzie. O zgrozo! Nawet białe łabędzie zrobiły się całkiem czarne! Czy to wyciek z rozbitej łodzi? A może to bogaty właściciel fabryki potajemnie spuszcza do wody ścieki? Lub jego podejrzany asystent Luke? Skoro dorośli nie wierzą w to, co mówią im dzieci, Klub Przyjaciół Planety musi wziąć sprawy w swoje ręce. Czy młodym członkom Klubu Przyjaciół Planety uda się odkryć, kto zanieczyszcza okolicę i szkodzi zwierzętom, roślinom i ludziom? Nagroda Ministra Kultury za najlepiej zilustrowaną książkę dla dzieci (2020).

36,00 zł
22,32 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,68 zł

10 osób kupiło
27
Kocie mojo, czyli jak być opiekunem szczęśliwego kota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Kocie mojo, czyli jak być opiekunem szczęśliwego kota
Dostępny
70 szt.

Wszechstronny poradnik gospodarza programu Kot z piekła rodem. Jackson Galaxy pokazuje, w jaki sposób zrozumieć kocie zachowanie i uczynić kota zdrowym i szczęśliwym. Mojo to pewność siebie, którą kot przejawia, gdy czuje się swobodnie i może się zachowywać w zgodzie ze swoimi instynktami. Gdy pewności siebie brak, pojawiają się problemy: agresja, lękliwość, załatwianie się poza kuwetą.Pomoc w odkryciu i wykorzystaniu kociego mojo – oto misja Jacksona Galaxy. Ta książka to fascynująca podróż po kocim świecie, a także skarbnica wiedzy na temat opieki nad mruczkami. Od zapewnienia kociętom właściwego startu w sensie społecznym do troski o seniorów,Kocie mojoprezentuje całe spektrum fizycznych i emocjonalnych potrzeb kotów – podejmuje tematy takie jak pielęgnacja, żywienie, zabawa czy bezstresowe wizyty u weterynarza. Pozycja obowiązkowa dla każdego odpowiedzialnego opiekuna. *** Jackson zmienia nasz sposób patrzenia na koty, ukazując nam kota pierwotnego, który drzemie w każdym z naszych podopiecznych. To właśnie poprzez pielęgnowanie kociej natury zapewnimy szczęście naszym mruczkom i zniwelujemy większość problemów behawioralnych. Autor daje nam cenne wskazówki, które pozwolą z większą uważnością obserwować i rozpoznawać kocie zachowania i potrzeby, a przez to rozwijać kocie mojo. Mieszko Eichelberger, koci behawiorysta, kocie-porady.pl Tytuł oryginalny: Total Cat Mojo Tłumacz: Monika Nowak

49,99 zł
31,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 18,00 zł

8 osób kupiło
28
Tao Te Ching - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tao Te Ching
Dostępny
284 szt.

W poszukiwaniu równowagi • Tao jest bezdennym naczyniem; • Używane przez Jaźń, nie jest napełnione światem; • Nie może być cięte, wiązane, zaciemniane czy uciszane; • Jego głębie są ukryte, wszechobecne i wieczne… Oto trzymasz w dłoniach kanon taoizmu. Pierwszą oświeconą księgę, pochodzącą z tajemniczego Państwa Środka. Interpretację legendarnego pergaminu Starego Mistrza Lao Tse. Dzieło, któremu początek dała symboliczna, rozpoznawalna na całym świecie figura Tai Gi – dwójnia zasad yin-yang. Stworzona ponad dwa tysiące lat temu Tao Te Ching jest klasycznym dziełem literatury filozoficznej. Według jej mądrości żadna Twoja cecha nie różni się od cech doskonałego władcy, genialnego myśliciela czy wielkodusznego filantropa. Osiemdziesiąt jeden rozdziałów z dobrymi, przemyślanymi, choć czasem przewrotnymi radami pomoże Ci odnaleźć siebie nawet w dzisiejszym chaotycznym świecie. Wysiądź na chwilę z samochodu czy metra, zatrzymaj się w biegu i wkrocz na drogę tao – drogę pełną harmonii, emanującą siłą i spokojem. Idź nią, studiuj słowa księgi. Poczuj, jak odzyskujesz równowagę, doskonalisz umiejętności przywódcze i biznesowe, stając się przy tym osobą skromną, spontaniczną i wspaniałomyślną. Szukaj harmonii między tym, co codzienne, a tym, co duchowe. Słuchaj swojego Mistrza i uwierz, że „wszystko wraca do swoich korzeni”. Wyrównaj oddech, oczyść swoje myśli. Mocne uderzenie – przekonują taoiści – często zawodzi tam, gdzie wystarczy lekkie muśnięcie. Podążaj drogą tao, poznaj istotę wszystkich rzeczy, aby na końcu odnaleźć spokój. Prawdziwa Mądrość szuka • w myśleniu – głębi • w mówieniu – prawdy • w dawaniu – miłości • w rządzeniu – ładu • w pracy – dzielności • w mieszkaniu – prostoty • w działaniu – odpowiedniej pory

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

8 osób kupiło
29
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Tom 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Tom 10
Dostępny
12 szt.

Aby Nene i Ko mogli powrócić do prawdziwego świata, Amane Yugi i Sosuke Mitsuba muszą zginąć. Zrozpaczona Nene składa Hanako pewną propozycję. W tym samym czasie Ko próbuje dogadać się Mitsubą, ale... Oto pełen napięcia tom dziesiąty!

25,99 zł
25,21 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,78 zł

8 osób kupiło
30
Udręka i ekstaza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Udręka i ekstaza
Dostępny
1215 szt.

POWIEŚĆ WSZECH CZASÓW Zbeletryzowana biografia jednego z najbardziej znanych artystów stworzona przez mistrza pióra „Udręka i ekstaza” to powieść o życiu i twórczości Michała Anioła. By ją napisać, Irving Stone na kilka lat przeniósł się do Włoch, gdzie z sumiennością szperacza i fascynacją pasjonata Renesansu podążał śladami swojego bohatera i jego wielkich dzieł. Dzięki tym poszukiwaniom i niebywałemu talentowi narratorskiemu Stone'a towarzyszymy Michałowi Aniołowi w życiu i podczas pracy, razem z nim mieszamy farby i sprawnie uderzamy dłutem w marmur, dowiadując się, jak powstały jego mistrzowskie freski, harmonijne rzeźby, cudowne płaskorzeźby i wspaniałe obrazy… Tytuł oryginalny: The Agony and the Ecstasy Tłumacz: Aldona Szpakowska

79,90 zł
58,33 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,57 zł

7 osób kupiło
31
Klub Przyjaciół Planety. Znikająca chata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub Przyjaciół Planety. Znikająca chata
Dostępny
268 szt.

Historie z dreszczykiem dla miłośników przyrody i przygody. Vanja, Sivert i Mo mieszkają w małej miejscowości w północnej Norwegii. Co też może dziać się w jakiejś mieścinie na krańcu Europy? Bardzo wiele! Dziwne rzeczy mogą wydarzyć się wszędzie, a małe miejsca często kryją wielkie tajemnice. Życie na farmie Vanji pozornie przebiega normalnie, ale zwierzęta czują się coraz gorzej. I coś podejrzanego dzieje się w chacie w głębi lasu. Aż nagle stara chata znika, a cała okolica zostaje zasypana śmieciami. Kto stoi za tymi zniszczeniami, chcąc osiągnąć swoje cele? I kto wyrzuca odpady, które szkodzą zwierzętom? Czy młodym członkom Klubu Przyjaciół Planety uda się odkryć, kto zanieczyszcza okolicę i szkodzi wszystkim? Nagroda Ministra Kultury za najlepiej zilustrowaną książkę dla dzieci (2020).

36,00 zł
22,32 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,68 zł

7 osób kupiło
32
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Tom 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,99 zł
25,21 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,78 zł

7 osób kupiło
33
Górny Śląsk. Slow przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,00 zł
28,91 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 20,09 zł

7 osób kupiło
34
Zapiski zielarki. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapiski zielarki. Tom 1
Dostępny
73 szt.

Maomao, ambitna młoda zielarka, zostaje porwana i trafia do haremu cesarza jako służąca. Aby nie pogarszać sytuacji, w której się znalazła, zataja swoje umiejętności, a nawet fakt, że potrafi czytać i pisać. Tymczasem nowo narodzone dzieci władcy umierają na skutek tajemniczej klątwy. Zielarka szybko orientuje się, że to nie magia, ale trucizna jest przyczyną śmierci niemowląt. Decyduje się ostrzec matki, podrzucając do ich komnat wiadomość o powodach niezwykłej choroby ich dzieci. Dziewczyna nie przypuszcza nawet, jak bardzo ta decyzja zaważy na jej losie. Tym bardziej, że znalazła się w miejscu, w którym nikt nie może czuć się bezpieczny... Przed Wami wielokrotnie nagradzana, pięknie narysowana opowieść pełna pałacowych intryg i politycznych rozgrywek, w której szczęście jest ulotne, a przyszłość niepewna.

29,99 zł
29,09 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,90 zł

7 osób kupiło
35
Bieszczady w PRL-u - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieszczady w PRL-u
Dostępny
189 szt.

Zbiór reportaży o Bieszczadach w czasach PRL-u. Prawdziwe, w większości mało znane historie i anegdoty oparte na dokumentach i wywiadach ze świadkami tamtych czasów. Dygnitarze partyjni i łowcy węży, zmiany nazw wsi i zima stulecia, wiece przyjaźni i strajki, tajemnicze mogiły i ośrodki rządowe, pomnik Stalina w Ustrzykach i wysiedlenia mieszkańców Soliny. Polowania, górale i bieszczadzki „pan na włościach” w randze pułkownika. 21 barwnych opowieści splecionych losami nietuzinkowych postaci. Projektant okładki: Tadeusz Nuckowski

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

6 osób kupiło
36
Barbarossa: Jak Hitler przegrał wojnę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Barbarossa: Jak Hitler przegrał wojnę
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.28

Największe, najkrwawsze i najbardziej barbarzyńskie przedsięwzięcie militarne w dziejach świata 22 czerwca 1941 roku o 3.15 nad ranem rozpoczyna się największa operacja wojskowa w historii. To nie będzie starcie dobra ze złem. Kruchy sojusz dwóch totalitaryzmów, wspierających się przez pierwsze 22 miesiące drugiej wojny światowej, właśnie się załamuje. Hitler rzuca do walki 4 miliony żołnierzy. Ich początkowe spektakularne sukcesy zdają się wróżyć upadek Stalina. Mało kto w tych gorących letnich dniach spodziewa się, jaki los czeka Niemców za kilka miesięcy. III Rzesza rozpęta wojnę na wyniszczenie. Jej celem będzie unicestwienie sowieckiego komunizmu, eksterminacja Żydów i zdobycie nowych ziem dla rasy panów. Armia Czerwona nie okaże się godnym przeciwnikiem, a Stalin genialnym strategiem. A jednak Hitler przegra to starcie. Będzie to dla niego początek końca, zaś front wschodni stanie się synonimem piekła na ziemi. Jonathan Dimbleby napisał najlepszą jednotomową monografię o operacji Barbarossa, czerpiąc z niepublikowanych dotąd archiwów i nieznanych rosyjskich źródeł. To narracyjne arcydzieło zmieni nasze rozumienie II wojny światowej i historii XX wieku.

129,99 zł
90,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 39,00 zł

6 osób kupiło
37
Zapiski zielarki. Tom 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapiski zielarki. Tom 6
Dostępny
34 szt.

Młodziutka Maomao zgłębia sztukę zielarską, marząc o odkryciu leku na wszelkie dolegliwości. Jednak wbrew swojej woli trafia do cesarskiego haremu jako służąca. Postanawia ukrywać zdobytą wiedzę, udaje więc jedną z wielu niepiśmiennych dziewczyn. Tymczasem dzieci władcy umierają w niewyjaśnionych okolicznościach. Gdy cały dwór mówi o tajemniczej klątwie, Maomao rozpoznaje symptomy zatrucia. Ale jak ostrzec zrozpaczone matki przed niebezpieczeństwem, skoro w otoczeniu cesarza głos prostej służki nic nie znaczy? Za bramami Wewnętrznego Pałacu lada chwila może dojść do kolejnej tragedii. Czy Maomao odnajdzie swoje miejsce w tym pełnym intryg świecie?

29,99 zł
26,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

6 osób kupiło
38
Bieszczady w PRL-u. Część 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieszczady w PRL-u. Część 3
Dostępny
216 szt.

Trzecia, najnowsza i zarazem ostatnia część niezwykle popularnych reportaży o Bieszczadach autorstwa Krzysztofa Potaczały. Zbiór ilustrowanych opowieści spiętych klamrą czasu lat 70., 80., a nawet sięgającą niekiedy nieco poza peerelowską rzeczywistość. Historie, których próżno szukać w powszechnie znanej literaturze, pokazujące ludzi i wydarzenia, bez których Bieszczady byłyby uboższe. Przywołane z zakamarków ludzkiej pamięci i pożółkłych już nieco kart historii opowieści o kwaterze Klanu Kowbojów i Trampów spod Baligrodu, o „kolczastej” granicy strzeżonej sierpem i młotem, o skazanych z więziennych Oddziałów Zewnętrznych, o żołnierskim trudzie budowania wąskotorowej kolejki, o samotnych wędrówkach żubra Pulpita czy o przystanku Rainbow Family w Tworylnem pozwolą zobaczyć Bieszczady, jakich już nie ma – pachnące dzikością i wolnością. „Bieszczady w PRL-u 3” to dwanaście soczystych, przyprawionych szczyptą humoru reportaży o prawdziwym, bieszczadzkim życiu.

39,90 zł
24,34 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,56 zł

6 osób kupiło
39
Zbigniew książę Polski (ok. 1070-1111/1113) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbigniew książę Polski (ok. 1070-1111/1113)
Dostępny
356 szt.

Zbigniew był synem księcia Polski Władysława I Hermana ze związku z nieznaną kobietą. Starszy, przyrodni brat Bolesława III Krzywoustego od początku nie miał łatwego życia. Pomimo że był najprawdopodobniej pierworodnym synem Władysława Hermana, był pomijany na rzecz drugiego męskiego potomka, Bolesława III. Początkowo Zbigniew współpracował z bratem przeciw ojcu, aby zdobyć własne dzielnice w kraju, jednak po śmierci Władysława Hermana szybko doszło między nimi do rozdźwięków i rywalizacji o pełnię władzy nad państwem. Skuteczniejszy w tych zabiegach okazał się Bolesław Krzywousty, a Zbigniew, po ucieczce z kraju, zaczął szukać pomocy za granicą. Trwający nieprzerwanie konflikt z przyrodnim bratem zakończył się dla Zbigniewa tragicznie. Został oślepiony, w wyniku czego najpewniej zmarł. Niniejsza publikacja ma na celu przedstawienie postaci Zbigniewa, ukazanie jego dążenia do partycypowania w rządzeniu krajem, scharakteryzowanie stosunków i rywalizacji, początkowo z ojcem, a następnie z Bolesławem III Krzywoustym, które doprowadziły do śmierci prezentowanego bohatera.

39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

7 osób kupiło
40
Nie drocz się ze mną, Nagatoro! Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

6 osób kupiło
41
Toskania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toskania
Dostępny
334 szt.

Toskania, kraina o wielu obliczach, leży w samym sercu Włoch, gdzie temperament Południa spotyka się z wyrafinowaniem Północy. Charakteryzuje się pięknem, kulturą i różnorodnością, oferuje wyjątkową koncentrację zabytków, które warto zobaczyć chociaż raz w życiu. Nie można oczywiście pominąć piękna krajobrazu, który w doskonałej harmonii łączy wybrzeża skąpane w morzach Tyrreńskim i Liguryjskim, zbocza Alp Apuańskich, dziewicze lasy Maremmy, zamki Garfagnany, krainę tufowych wiosek i falujące wzgórza okolic Sieny. To tam, wśród winnic usianych gajami oliwnymi i alejami cyprysów, kryją się najchętniej fotografowane "toskańskie widokówki". Przewodnik Toskania ułatwi zaplanowanie wymarzonego urlopu w najpopularniejszych turystycznych regionach. W przygotowaniu wakacyjnej podróży pomogą propozycje tras z praktycznymi wskazówkami, czytelne mapy oraz porady Autora. Charakterystyki ciekawych zakątków, plaż i zabytków pozwolą wybrać najodpowiedniejsze miejsca dla lubiących aktywny wypoczynek, ceniących rodzinny spokój, a także szukających bardziej swobodnych lub cichych miejsc.

49,00 zł
35,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

5 osób kupiło
42
Motocykle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motocykle
Dostępny
1 szt.

Motocykl nierozerwalnie związany jest z namiętnością, bezpośrednim kontaktem z otoczeniem i adrenaliną – doznaniami, jakie swemu kierowcy może jedynie dostarczyć ten niestabilny z natury pojazd. Motocykl jest także obiektem kultu, dziełem sztuki stworzonym do podziwiania go, polerowania i troszczenia się z należytą starannością. Motocykl liczy dziś ponad sto dwadzieścia lat, niemniej niniejsza książka nie stanowi kompletnego opracowania jego ewolucji do momentu narodzin do dnia dzisiejszego, nie ma też być zbiorem tabelek dla fanatyków danych technicznych. W książce zawarte są cztery główne epoki w historii motocykla. W każdym rozdziale opisane są najważniejsze rozwiązania techniczne, lub też zasługujące na wyróżnienie modele.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

5 osób kupiło
43
Amberek. Pobaw się ze mną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amberek. Pobaw się ze mną
Dostępny
968 szt.

Nowa książka autorki światowego bestsellera Odwagi, zajączku – jednocześnie ze światową premierą! Dzieci w 30 krajach kochają zajączka Logana, który bał się wyjść z domu, ale przezwyciężył lęk przed nieznanym, by ratować przyjaciółkę. Teraz pokochają pieska Bombika, który boi się kontaktów z innymi, i wesołą foczkę Niusię, która koniecznie chce się z nim zaprzyjaźnić. Piesek Bombik bawi się sam, choć nieraz myśli, że może dobrze byłoby mieć przyjaciół. Ale obawia się, że mogą przeszkadzać, coś popsuć, albo nawet się z niego śmiać. Bombik jest niezadowolony, gdy na jego wyspie pojawia się wesoła foczka Niusia. I koniecznie chce się z nim bawić. Nie odstępuje go na krok. We wszystkim go naśladuje. Bombik ma tego dość! Czy Bombik, który lubi być sam, i towarzyska, pogodna Niusia nauczą się bawić razem? A może nawet zostaną przyjaciółmi? • Przepięknie ilustrowana, cudownie zabawna i radosna książka z dodającym otuchy i odwagi przesłaniem. • Zachęta do kontaktów z innymi i zawierania przyjaźni mimo różnic charakterów, temperamentów i możliwości fizycznych. • Pełne ciepła i uroku, wzruszające, wyraziste postacie pozwolą dziecku utożsamiać się z ich problemami i łatwiej je pokonywać. • Pełne humoru gry i zabawy pieska i foczki oraz niespodziewana przygoda będą wyjątkową atrakcją dla dziecka. Nicola Kinnear – olśniła w 2019 roku swym talentem w debiucie Odwagi, zajączku, który stał się jedną z najpopularniejszych i najpiękniejszych książek dla dzieci ostatnich lat. Ta piękna – bajecznie kolorowa, radośnie wzruszająca, ciepła, zabawna i pełna czułości książka pokazuje, jak siła przyjaźni daje pewność siebie i odwagę. Wydawana w 30 krajach, w już jej 7 wydanie! Wyjątkowa wrażliwość Nicoli Kinnear i talent do tworzenia uroczych postaci oraz malarskich, bajecznie kolorowych obrazów natury zachwyciły również w następnych książkach: Ciii… Cichutko! – o przełamywaniu nieśmiałości i Zmień prawa smoków, Rubinko! – o umiejętności dzielenia się oraz w najnowszej, najbardziej podobnej do Odwagi, zajączku – Pobaw się ze mną – o pokonywaniu oporów przed kontaktami z innymi i o przyjaźni mimo różnic. Książki Nicoli Kinnear dają dzieciom radość i poczucie bezpieczeństwa.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

5 osób kupiło
44
Hobbit. Wersja ilustrowana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hobbit. Wersja ilustrowana
Dostępny
600 szt.

Pełne magii i przygód wspaniałe preludium do Władcy Pierścieni Bilbo Baggins to hobbit, który lubi wygodne, pozbawione niespodzianek życie, rzadko podróżując dalej niż do swojej piwnicy. Jego błogi spokój zostaje jednak zakłócony, gdy pewnego na jego progu pojawia się czarodziej Gandalf z gromadą krasnoludów, by porwać go na prawdziwą przygodę. Wszyscy wyruszają po wielkie skarby strzeżone przez Smauga Wspaniałego, wielkiego i bardzo niebezpiecznego smoka. Bilbo niechętnie dołącza do ich misji, nie zdając sobie sprawy, że w drodze do Samotnej Góry spotka zarówno magiczny pierścień, jak i przerażające stworzenie zwane Gollumem. Wydanie ilustrowane z genialnymi ilustracjami Alana Lee, które zainspirowały twórców kinowego przeboju.

69,90 zł
55,22 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,68 zł

5 osób kupiło
45
Bieszczady w PRL-u 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieszczady w PRL-u 2
Dostępny
199 szt.

Druga część zbioru reportaży Krzysztofa Potaczały o Bieszczadach w czasach PRL-u. Prawdziwe, w większości mało znane historie i anegdoty oparte na dokumentach i wywiadach ze świadkami tamtych czasów. Pierwsze bieszczadzkie bazy studenckie i obozowisko „hipisów” w Caryńskiem, historia pomnika gen. Świerczewskiego i historia „Chaty Socjologa”, kościół zbudowany w jedną noc i kościół remontowany dzięki uporowi jednego człowieka, kombinat drzewny i wojskowe gospodarstwa rolne, a nawet bombowa wizja towarzysza Gierka – to tematy tej bogato ilustrowanej archiwalnymi zdjęciami książki.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

5 osób kupiło
46
Szczątki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczątki
Dostępny
348 szt.

Przypadkowe, makabryczne odkrycie ludzkich szczątków znalezionych w odpadach poprodukcyjnych podwarszawskiej fabryki karmy dla zwierząt rozpoczyna burzliwe śledztwo prowadzone przez podkomisarza Krzysztofa Kalinowskiego. Wszystkie ślady prowadzą do bogatego biznesmena zamieszanego w nieczyste interesy i uwikłanego w mafijne porachunki. Mimo wielu prawdopodobnych tropów i zaangażowania policji, wciąż nie udaje się zatrzymać mordercy, podczas gdy padają kolejne, krwawo zamordowane ofiary. Kalinowskiemu nie pomagają także prywatne sprawy, bo wspomnienia dramatycznie urwanego romansu z prokurator Klaudią Nowicką oplatają jego umysł i serce mgłą cierpienia. Czy podkomisarzowi uda się zatrzymać zabójcę na czas, zanim poleje się więcej krwi i umrze kolejna osoba z listy psychopatycznego zbrodniarza?

48,00 zł
43,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,80 zł

5 osób kupiło
47
Rysujemy koty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rysujemy koty
Dostępny
78 szt.

Mały kotek, duży kotek, a tamten chyba wskoczy na płotek. Lubisz kotki? Chcesz nauczyć się je rysować? Kółko, kreska, kwadrat i już coś widać. Rysowanie wcale nie musi być takie trudne jak się wydaje. Trzeba tylko wiedzieć od czego zacząć. Najważniejsze są podstawy, a później jest coraz łatwiej i ciekawiej. Rysowanie to wspaniała przygoda rozwijająca kreatywność i wyobraźnię. To znakomity trening dla małej rączki dziecka, to też ćwiczenie dla koordynacji wzrokowo ruchowej, która jest nam w życiu tak bardzo niezbędna do wykonywania nawet najprostszych czynności. Rysowanie rozwija wrażliwość i poczucie estetyki. Pozwala inaczej spojrzeć na otaczający nas świat, wyostrza nasz zmysł obserwacji. Dzięki rysowaniu potrafimy dojrzeć więcej szczegółów otaczającego nas świata. Uwrażliwiamy się na emocje innych. Dziecko przejawia chęć do rysowania już pod koniec pierwszego roku życia. Na początku ogromną radość sprawia mu samo obcowanie z przyborami plastycznymi. Potem pojawiają się kreatywne pomysły, które niekoniecznie podobają się rodzicom. Chyba nie ma dziecka, które by nie narysowało czegoś na ścianie. Warto więc zapewnić dziecku bardziej odpowiednie niż ściana powierzchnie do rysowania. Świetnie sprawdzą się tutaj bloki lub zeszyty. U malutkich dzieci sprawność motoryczna jest bardzo słabo rozwinięta, to dlatego dzieci na początku rysują tylko kreski i nie potrafią pokolorować kolorowanki nie wyjeżdżając za linię. Ich koordynacja oko umysł ręka potrzebuje wielu ćwiczeń. Oczywiście najlepiej jest to robić poprzez zabawę i nie popędzać dziecka, bo każde rozwija się w swoim tempie. W miarę ćwiczeń umiejętności te rozwijają się i dziecka zaczyna rysować bardziej świadomie. Około piątego roku życia, dzieci potrafią odwzorowywać to co widzą. To właśnie wtedy można mu podsunąć książeczki, które uczą jak krok po kroku zacząć rysować. Może to być wspaniała przygoda. Książeczki I learn to draw są tak stworzone, by dziecko krok po kroku, kreska po kresce nauczyło się rysować pierwsze proste rysunki. Tematyka książeczek z serii Ilearn to draw jest bardzo zróżnicowana, więc na pewno każdy znajdzie coś ciekawego dla swojego dziecka. Jest tam miejsce na rysowanie swoich obrazków, a na wewnętrznej stronie okładki galeria prac małych artystów i ich rodziców. To od której książeczki zaczniemy wielką, wspaniałą przygodę z rysowaniem?

10,99 zł
5 osób kupiło
48
Kiedy sprawiedliwość śpi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy sprawiedliwość śpi
Dostępny
275 szt.

NIEBEZPIECZNA INTRYGA. ZABÓJCZA TAJEMNICA. W TEJ ROZGRYWCE STAWK JEST ŻYCIE Legendarny sędzia Sądu Najwyższego Howard Wynn zapada w śpiączkę, powierzywszy wcześniej swojej asystentce opiekę prawną nad własnym życiem i śmiercią. Ten fakt wywraca do góry nogami świat Avery Keene, młodej utalentowanej prawniczki. Bo jej szef miał tajemnice.Takie, których wyjaśnienia nikt sobie nie życzy. Kiedy sędzia Wynn leży w szpitalu, Avery zaczyna podążać tropem wskazówek, które jej zostawił. Wkrótce odkrywa, że jej szef w tajemnicy badał najbardziej kontrowersyjną sprawę na wokandzie Sądu Najwyższego: proponowaną fuzję amerykańskiego koncernu biotechnologicznego i indyjskiej firmy genetycznej, których połączenie może zaowocować bezprecedensowym przełomem technologicznym na polu medycyny. Sędzia podejrzewał, że istnieje niebezpiecznie powiązany z tą fuzją spisek, w który uwikłane są osoby z najwyższych warstw elity władzy. Gdy Waszyngton pogrąża się w politycznych przepychankach, zmierzających do odsunięcia schorowanego Wynna od sprawowania funkcji sędziowskich i zainstalowania w ławie trybunału jego następcy, Avery rozpoczyna rozplątywanie skomplikowanej, przypominającej szachową rozgrywkę intrygi. Sprytnie skonstruowana, wyrafinowana powieść, obfitująca w niespodziewane zwroty akcji i pełna barwnych postaci. Stacey Abrams wykorzystuje swą głęboką wiedzę o funkcjonowaniu sądu oraz znajomość sceny politycznej, dowodząc, że potrafi być nie tylko aktywistką na rzecz pozytywnych zmian i walki o sprawiedliwe prawo wyborcze, ale i obiecującym nowym talentem wśród autorów powieści kryminalnych.

54,99 zł
40,14 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,85 zł

5 osób kupiło
49
Zapiski zielarki. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapiski zielarki. Tom 3
Dostępny
48 szt.

Maomao, ambitna młoda zielarka, zostaje porwana i trafia do haremu cesarza jako służąca. Aby nie pogarszać sytuacji, w której się znalazła, zataja swoje umiejętności, a nawet fakt, że potrafi czytać i pisać. Tymczasem nowo narodzone dzieci władcy umierają na skutek tajemniczej klątwy. Zielarka szybko orientuje się, że to nie magia, ale trucizna jest przyczyną śmierci niemowląt. Decyduje się ostrzec matki, podrzucając do ich komnat wiadomość o powodach niezwykłej choroby ich dzieci. Dziewczyna nie przypuszcza nawet, jak bardzo ta decyzja zaważy na jej losie. Tym bardziej, że znalazła się w miejscu, w którym nikt nie może czuć się bezpieczny... Przed Wami wielokrotnie nagradzana, pięknie narysowana opowieść pełna pałacowych intryg i politycznych rozgrywek, w której szczęście jest ulotne, a przyszłość niepewna.

29,99 zł
26,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

5 osób kupiło
50
Zapiski zielarki. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapiski zielarki. Tom 5
Dostępny
35 szt.

Maomao opuszcza Grynszpanowy Pawilon i wraca na dwór. Jednak tym razem będzie służyła w Zewnętrznym Pałacu, a jej przełożonym zostanie pan Jinshi. Zarówno doskonała znajomość sztuki leczniczej, jak i talent do rozwiązywania najtrudniejszych zagadek sprawiają, że Maomao zostaje wplątana w niezwykłe wydarzenia, z którymi przychodzi się mierzyć cesarskim urzędnikom. Przyda jej się nawet wiedza zdobyta w dzielnicy uciech...

29,99 zł
26,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

5 osób kupiło
51
Zapiski zielarki. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapiski zielarki. Tom 2
Dostępny
29 szt.

Młodziutka Maomao zgłębia sztukę zielarską, marząc o odkryciu leku na wszelkie dolegliwości. Jednak wbrew swojej woli trafia do cesarskiego haremu jako służąca. Postanawia ukrywać zdobytą wiedzę, udaje więc jedną z wielu niepiśmiennych dziewczyn. Tymczasem dzieci władcy umierają w niewyjaśnionych okolicznościach. Gdy cały dwór mówi o tajemniczej klątwie, Maomao rozpoznaje symptomy zatrucia. Ale jak ostrzec zrozpaczone matki przed niebezpieczeństwem, skoro w otoczeniu cesarza głos prostej służki nic nie znaczy? Za bramami Wewnętrznego Pałacu lada chwila może dojść do kolejnej tragedii. Czy Maomao odnajdzie swoje miejsce w tym pełnym intryg świecie?

29,99 zł
26,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

4 osoby kupiły
52
Nie drocz się ze mną, Nagatoro! Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie drocz się ze mną, Nagatoro! Tom 3
Dostępny
22 szt.

Nagatoro nie ustaje w walce o to, aby jej starszy kolega stał się najlepszą wersją samego siebie! Tym razem pomoże naszemu bohaterowi poprawić kondycję, a nawet... fryzurę! Ale na tym oczywiście nie koniec - pewnego deszczowego dnia, relacja naszej dwójki ponownie się pogłębi...

25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

4 osoby kupiły
53
Superpamięć dla seniorów i nie tylko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superpamięć dla seniorów i nie tylko
Dostępny
336 szt.

Dbamy o kondycję. Dbamy o nią niezależnie od wieku, wykształcenia, płci. Coraz częściej, coraz mocniej, coraz bardziej świadomie. Na siłowniach, w klubach fitness, w strefach welness. Biegając, uprawiając nordic walking, jeżdżąc na rowerze. Dbamy nierzadko w sposób metodyczny, korzystając z wskazówek specjalistów, często pod okiem trenera. Czujemy, że nasz organizm potrzebuje regularnych, choć niekoniecznie forsownych dawek ruchu, które wykonane prawidłowo, przynoszą nam radość. Dbamy o nasze organizmy, każdy według potrzeb i możliwości, bo przecież nie trzeba, a nawet nie powinno się od razu biegać maratonu - czasem wystarczy solidny spacer. A co z naszym mózgiem, z tym niezwykle ważnym ośrodkiem sterującym nasze ciało? Czy i ten organ można wyćwiczyć podobnie jak inne, serwując mu rozmaite treningi? Oczywiście że można - i podobnie jak w przypadku wszystkich treningów, najlepiej ćwiczyć według wskazówek ekspertów. W tej książce znajdą Państwo zestaw ćwiczeń i rozrywek umysłowych pomagających w treningu pamięci, logicznego myślenia, skupienia uwagi, przygotowanych przez wysokiej klasy specjalistkę. Autorka opracowała zadania tak, żeby można je było stosować dzień po dniu, bo w treningach poznawczych wytrwałość liczy się bardziej niż perfekcyjność w wykonaniu ćwiczenia

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

4 osoby kupiły
54
Dżozef (Wydanie II) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Dżozef (Wydanie II)
Dostępny
21 szt.

Dresiarz Grzegorz, biznesmen Kurz, stary Maruda i ten Czwarty. Doborowe towarzystwo w jednej sali szpitalnej. Ich historia byłaby jednak zupełnie inna, gdyby nie włączył się w nią jeszcze ktoś: Joseph Conrad. Jego obecność zmienia tutaj wszystko. Grzesiek Bednar zostaje napadnięty na warszawskiej Pradze i trafia do szpitala ze złamanym nosem. Tu poznaje trzech mężczyzn, z którymi wyruszy do swoistego jądra ciemności: pięćdziesięcioletniego biznesmena, wiecznego malkontenta oraz Czwartego – wielbiciela prozy Josepha Conrada. To właśnie ten czwarty, Stanisław Baryłczak, stanie się przyczyną kłopotów. Majacząc, skłania Grzegorza do spisania swojej „ostatniej powieści”. Opowiada o małym Stasiu powołującym do życia kozła z drewna, który staje się jego towarzyszem i przekleństwem. Opowieść Czwartego z każdym dniem jest bardziej mroczna, a przestrzeń, w której przebywają mężczyźni, zaczyna się kurczyć. Sale znikają, a ściany zaczynają się do siebie zbliżać – wszystko to potęguje lęki bohaterów i wzmaga niepokój narastający w czytelniku. „Dżozef” w nowej odsłonie. Poprawiona wersja powieści z 2011 roku. *** Ryzykowny gest: napisać dziś powieść, dla której punktem odniesienia jest Joseph Conrad. Jakub Małecki podjął to wyzwanie i wygrał. Udowodnił aktualność patrona swojej prozy, a przy tym zachował własny, niepowtarzalny głos. - Piotr Gajdowski, „Newsweek” Fragment książki - Dżozef issuu.com/wydawnictwosqn/docs/dzozef_issuu

44,99 zł
28,79 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,20 zł

4 osoby kupiły
55
Alkohol i człowiek – toksyczny związek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alkohol i człowiek – toksyczny związek
Dostępny
121 szt.

Książka pod redakcją naukową Jacka Sein Ananda oraz Marka Wiergowskiego „Alkohol i człowiek – toksyczny związek” to znakomita naukowa monografia o mechanizmach uzależnień. Czytelnik otrzymuje solidną porcję wiedzy podaną w sposób bardzo dobrze przyswajalny. Jednak nie tylko przekazana wiedza teoretyczna przesądza o walorach książki. Znalazło się w niej miejsce dla konkretnych przypadków klinicznych, które są niezbędnym uzupełnieniem teorii. Dzięki nim możemy poznać różne sposoby radzenia sobie z takim problemem w praktyce zarówno od strony pacjenta, jak i jego terapeuty. W książce opisano właściwości etanolu (farmakokinetyka i farmakodynamika, interakcje alkoholu z lekami i narkotykami) oraz jego wpływ na poszczególne układy i narządy krytyczne. Poruszono także bardzo istotne zagadnienia diagnostyki, badania podmiotowego i przedmiotowego w kierunku uzależnień. Przedstawione zostały markery biochemiczne przewlekłego nadużywania etanolu, a także wyniki badań ultrasonograficznych, co jest cennym dodatkiem dla lekarzy praktyków. Dodatkowo opisano zmiany metaboliczne mózgu w czasie konsumpcji alkoholu – badanie techniką spektroskopii rezonansu magnetycznego (1H MRS). Przedstawiono także zagadnienia dotyczące diagnostyki, profilaktyki i terapii FASD. Autorzy wskazują praktyczne wskazania do leczenia w warunkach szpitalnych, leczenia przedszpitalnego i na szpitalnym oddziale ratunkowym (SOR). Opisują oni możliwości sedacji pobudzonych pacjentów, będących pod wpływem etanolu (farmakologicznego i niefarmakologicznego), co stanowi problem codzienny na SOR-ach i psychiatrycznych izbach przyjęć. Psychiatria i medycyna uzależnień należą do tych dyscyplin medycznych, które dla osiągnięcia skuteczności w udzielaniu pomocy potrzebującym wymaga posługiwania się wiedzą i dorobkiem innych dziedzin. W kontaktach z lekarzami psychiatrami i medycyny somatycznej niejednokrotnie wybrzmiewało zainteresowanie wiedzą z obszarów dla addyktologii pokrewnych. „Alkohol i człowiek– toksyczny związek” stanowi odpowiedź na oczekiwania lekarzy różnych specjalności, psychoterapeutów uzależnień, psychologów i tych wszystkich, którzy o swoich pytaniach i wątpliwościach nie chcą rozmawiać wyłącznie w salach wykładowych. Książka ta, dzięki zaproszeniu do współpracy znakomitych autorów, autorytetów w swoich obszarach aktywności naukowej, przedstawia te obszary wiedzy, których brakowało w programach kształcenia przed- i podyplomowego. Prof. dr hab. n. med. Jerzy Samochowiec

169,00 zł
157,17 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 11,83 zł

4 osoby kupiły
56
Arsene Lupin - Książę Jerycho - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arsene Lupin - Książę Jerycho
Dostępny
64 szt.

Książę Jerycho to powieść o dość nietypowej historii. Pierwotnie miała należeć do cyklu Arsene Lupin, jednak ze względu na zapisu kontraktu, Maurice Leblanc musiał zmienić imię tytułowego bohatera. Po latach sprawa wyszła na jaw i Książę Jerycho ponownie bywa zaliczany do cyklu Arsene Lupin przez niektórych redaktorów, a pod jakim pseudonimem ukrywa się tym razem słynny złodziej, pozostawiamy domyślności czytelników. Prezentujemy pierwsze tłumaczenie tej powieści na język polski.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

4 osoby kupiły
57
Noragami. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

4 osoby kupiły
58
Eneida. Najpiękniejsza w dziejach historia o miłości, zdradzie i rozpaczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Eneida. Najpiękniejsza w dziejach historia o miłości, zdradzie i rozpa...
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.14

Historia o miłości, zdradzie i rozpaczy Opowieść znana z Eneidy Wergiliusza, tym razem przedstawiona z zupełnie innej perspektywy. Dydona podstępem podbiła ziemie na afrykańskim wybrzeżu. Zrobiła to dla swojego ludu, Fenicjan. Królowa bez króla założyła Kartaginę, otoczyła ją murami, nadała prawa. Osaczona przez chciwych plemiennych przywódców, zmęczona codziennymi dyplomatycznymi trudami, zaniepokojona przyszłością, czuje się samotna, zagubiona, niekochana. Pewnego dnia do brzegu przybijają statki cudzoziemców, którzy uciekli z płonącej Troi. Na czele wyprawy stoi Eneasz – bohater, o którego czynach słyszała pieśni… Tak zaczyna się ta opowieść. Tym razem jednak pojawia się głos, którego nigdy nie słyszeliśmy. Głos Dydony, silnej kobiety, która przetrwała męczarnie, a zabiła się z miłości. Tak przynajmniej głosi legenda. A jaka jest kobieca wersja zdarzeń? Jak wyglądał wyjazd Eneasza z Kartaginy i jego podróż na Półwysep Apeniński, która doprowadziła do założenia Rzymu? I jaki wpływ na losy bohaterów miały dwie ambitne boginie? HISTORIA, KTÓRA ODMIENIŁA LOSY ŚWIATA, NIEWYCZEPRANA MOC MITU I NIEBYWAŁA SIŁA KOBIET

54,99 zł
38,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,50 zł

4 osoby kupiły
59
Haikyu!! Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Haikyu!! Tom 1
Dostępny
22 szt.

Shoyo Hinata jest zafascynowany siatkówką, choć jego niski wzrost nie wróży mu zawrotnej kariery. Gdy w gimnazjum z trudem zdołał zebrać drużynę i wyjechać z nią na prawdziwe zawody, ta już w pierwszym meczu została rozgromiona przez faworytów turnieju. Wśród jego przeciwników znalazł się Król Boiska, genialny Tobio Kageyama, który nie omieszkał powiedzieć Shoyo kilku ostrych słów. Od tego czasu chłopak marzy o rewanżu i z tą myślą zgłasza się do klubu siatkarskiego liceum Karasuno. Ku jego rozpaczy do tej samej drużyny pragnie wstąpić również Tobio!

25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

4 osoby kupiły
60
LEGO Star Wars™ Diorama: Sala tronowa Imperatora™ 75352 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Star Wars™ Diorama: Sala tronowa Imperatora™ 75352
LEGO
Dostępny
3 szt.

Przeżyj ponownie dramatyczną scenę klasycznej trylogii Gwiezdne Wojny™ dzięki tej dioramie sali tronowej Imperatora (75352). Jest ona pełna autentycznych detali, takich jak okno Gwiazdy Śmierci zaprojektowane specjalnie do tego zestawu oraz obrotowy tron Imperatora Palpatine'a. Uchwyć akcję z minifigurkami LEGO® Dartha Vadera i Luke'a Skywalkera, każda z mieczami świetlnymi, oraz cesarza Palpatine'a z dwoma elementami błyskawic Sithów. Ten model do zbudowania i ustawienia na półce jest uzupełniony tabliczką ze słynną kwestią Luke’a („Jestem Jedi, jak kiedyś mój ojciec”) oraz plakietką z logo 40. rocznicy „Gwiezdnych Wojen: Powrót Jedi”. Galaktyka pełna zabawy Jest to część kolekcji zestawów LEGO Star Wars dla dorosłych, w której znajdują się inne dioramy przedstawiające kultowe sceny. To wspaniały prezent dla samego siebie lub dla dorosłego fana Gwiezdnych Wojen. LEGO Builder Dzięki aplikacji LEGO Builder możesz łatwo uporządkować swoje instrukcje i mieć je zawsze pod ręką. Korzystaj z aplikacji, aby powiększać i obracać modele w 3D, zapisywać zestawy i śledzić swoje postępy. • Obudź w sobie twórczą Moc – uchwyć dramaturgię sceny pojedynku na miecze świetlne Dartha Vadera i Luke’a Skywalkera w filmie „Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi” dzięki dioramie sali tronowej Imperatora (75352) • Scenę ożywiają trzy minifigurki LEGO® – Darth Vader i Luke Skywalker, każdy z mieczami świetlnymi, oraz Imperator Palpatine z dwoma elementami błyskawic Sithów • Autentyczne detale – okrągłe okno Gwiazdy Śmierci, obrotowy tron, dwie konsole i nie tylko. W zestawie jest również tabliczka upamiętniająca 40. rocznicę premiery „Gwiezdnych Wojen: Powrót Jedi” • Poszerz kolekcję – zestaw jest elementem kolekcjonerskiej serii LEGO® Star Wars™, która obejmuje dioramy upamiętniające ulubione przez fanów sceny z sagi Gwiezdnych Wojen • Pomysł na prezent – zestaw z 807 elementami będzie doskonałym prezentem dla Ciebie lub innego dorosłego fana Gwiezdnych Wojen™ lub kolekcjonera dioram LEGO® Star Wars • Doskonała ozdoba – model z Gwiezdnych Wojen™ do zbudowania z klocków ma 17 cm wysokości, 21 cm szerokości i 17 cm głębokości • Zyskaj pełną perspektywę – aplikacja LEGO® Builder pozwoli Ci w praktyczny sposób przechowywać instrukcje budowania i śledzić swoje modele, a także oferuje narzędzia do powiększania i obracania modeli w 3D • Z odległej galaktyki prosto w Twoje ręce – zestawy LEGO® Star Wars™ dla dorosłych przeznaczone są dla hobbystów takich jak Ty, którzy doceniają kreatywne, odprężające zajęcia • Gwarancja jakości – już od 1958 roku elementy LEGO® spełniają rygorystyczne branżowe standardy jakości, dzięki czemu możesz mieć pewność, że łatwo się łączą i mocno trzymają. • Bezpieczeństwo to podstawa – klocki i elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu mamy pewność, że każdy z nich spełnia rygorystyczne światowe standardy bezpieczeństwa

499,99 zł
419,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 80,00 zł

4 osoby kupiły
61
Mieruko-chan. Dziewczyna, która widzi więcej. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mieruko-chan. Dziewczyna, która widzi więcej. Tom 1
Dostępny
21 szt.

Pewnego dnia nastoletnia Miko zaczyna dostrzegać upiorne postacie, których nie widzi nikt poza nią. Mrożące krew w żyłach maszkary pojawiają się znienacka, bez względu na porę i okoliczności. Co zrobić z tak przerażającą przypadłością? Uciekać, walczyć, a może szukać pomocy? Miko zbiera w sobie całą odwagę i postanawia te wszystkie zjawy... całkowicie ignorować! Oto przewrotna, przerażająco śmieszna komedia grozy, która przypomni Wam, że strach ma wielkie oczy... ale lepiej nie odwzajemniać tego spojrzenia!

25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

4 osoby kupiły
62
Noragami. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

3 osoby kupiły
63
Kaszuby. Slow przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,00 zł
35,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

3 osoby kupiły
64
Haikyu!! Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Haikyu!! Tom 2
Dostępny
26 szt.

Shoyo Hinata jest zafascynowany siatkówką, choć jego niski wzrost nie wróży mu zawrotnej kariery. Gdy w gimnazjum z trudem zdołał zebrać drużynę i wyjechać z nią na prawdziwe zawody, ta już w pierwszym meczu została rozgromiona przez faworytów turnieju. Wśród jego przeciwników znalazł się Król Boiska, genialny Tobio Kageyama, który nie omieszkał powiedzieć Shoyo kilku ostrych słów. Od tego czasu chłopak marzy o rewanżu i z tą myślą zgłasza się do klubu siatkarskiego liceum Karasuno. Ku jego rozpaczy do tej samej drużyny pragnie wstąpić również Tobio!

25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

3 osoby kupiły
65
Haikyu!! Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Haikyu!! Tom 3
Dostępny
55 szt.

Nishinoya z drugiej klasy, libero drużyny, po okresie zawieszenia w prawach ucznia znów pojawia się w klubie siatkarskim. Jednak nie chce grać, póki do zespołu nie powróci też ich as, Asahi. Kageyama i zafascynowany tą pozycją Hinata spotykają się z Asahim… Co z tego wyniknie? Tymczasem zbliża się mecz treningowy przeciw drużynie, z którą Karasuno rywalizuje już od dawna.

25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

3 osoby kupiły
66
Mity nordyckie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mity nordyckie
Dostępny
275 szt.

Mity nordyckie przez wieki pozostawały nieznane. Obecnie święcą tryumfalny powrót, na nowo zamieszkując w zbiorowej wyobraźni. Czy jest to sprawka olbrzymek przędących nici Przeznaczenia? Czy to sami bogowie chcą powrócić do naszego świata? Dziś każdy rozpoznaje w dzierżącym magiczny młot wojowniku Thora, wie o skorym do psot Lokim oraz mądrym jednookim Odynie. Ile z tych prastarych, pełnych magii opowieści zostało odmienionych w komiksach, filmach, serialach czy grach? Dzięki książce Mateusza K. Sawczyna, opartej na tłumaczeniach islandzkich tekstów i opracowaniach naukowych, przenosimy się w świat mitów, o których opowiadali skaldowie. Odwiedź boską krainę Asgard. Po gałęziach Yggdrasila, Drzewa Życia, dotrzyj do zamieszkanego przez olbrzymy Jotunheimu i odkryj, jak spędzają czas karły zamieszkujące Nidawellir. Stań do boju z Losem, poznaj historie pełne miłości, podstępów oraz porażek. Mimo ogromnej mocy bogowie Skandynawii byli i wciąż pozostają bardzo ludzcy.

59,00 zł
43,07 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,93 zł

3 osoby kupiły
67
Sasaki i Miyano. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sasaki i Miyano. Tom 4
Dostępny
20 szt.

Miyano to spokojny nastolatek, który w sekrecie zaczytuje się mangami BL. Choć sam nie pragnie podobnych romansów w prawdziwym życiu, nie przeszkadza mu to postrzegać świat przez pryzmat ulubionych komiksów. Pewnego dnia poznaje Sasakiego, starszego ucznia, który niczym typowy protagonista pomaga mu przerwać szkolną bójkę. I choć w oczach Miyano jest to klasyczna klisza fabularna, chłopak wprost nie może opędzić się od nowego znajomego, który nie dość, że wszędzie za nim chodzi, to jeszcze uparcie chce go lepiej poznać. Co więcej, gdy Sasaki dowiaduje się o nietypowym hobby młodszego kolegi, wcale go to nie odstrasza, a wręcz... sam wciąga się w temat! Oto pełna uroku, przezabawna komedia o zagorzałym fanie BL i przebojowym przystojniaku, który wywróci jego życie do góry nogami!

25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

3 osoby kupiły
68
Torba filcowa czarna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba filcowa czarna
LEVIATAN
Dostępny
5 szt.

Praktyczna, stylowa torba na drobiazgi, do przechowywania, transportowania i na zakupy. Zaprojektowana i uszyta z grubego, sztywnego i wytrzymałego filcu syntetycznego. Torba ma wiele zastosowań. Jest idealna do przechowywania zabawek, czy przewożenia zakupów w bagażniku samochodowym. Może także posłużyć do przechowywania i transportu drewna kominkowego lub stanowić ciekawy element wystroju wnętrza. Cechy: • wysokość uchwytów: 21 cm • pojemność: 30 l

46,44 zł
35,29 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,15 zł

3 osoby kupiły
69
Projekt: cosplay. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projekt: cosplay. Tom 1
Dostępny
22 szt.

Nastoletni Gojou od dziecka marzył, by pójść w ślady swojego dziadka i tak jak on tworzyć tradycyjne lalki. Nie przysporzyło mu to jednak popularności. Zrażony negatywnymi reakcjami otoczenia, zaczął ukrywać swoje hobby, a w szkole stronić od ludzi. Wszystko zmienia się, gdy Marin Kitagawa, piękna i popularna koleżanka z klasy, przyłapuje go przy maszynie do szycia. Ku jego zdziwieniu dziewczyna wcale go nie wyśmiewa. Wręcz przeciwnie - wydaje się być w siódmym niebie! Z entuzjazmem wyjawia mu, że jest początkującą cosplayerką, a umiejętności Gojou niezwykle jej imponują. Jakby tego było mało, prosi go o pomoc w stworzeniu wymarzonego stroju! Czy odludek i szkolna piękność zdołają stworzyć zgrany duet i odnieść sukces?

25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

3 osoby kupiły
70
Jakie to rzemiosło? Zawody dawniej i dziś. Atlas dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jakie to rzemiosło? Zawody dawniej i dziś. Atlas dla dzieci
Dostępny
264 szt.

Jakie to rzemiosło? Zawody dawniej i dziś. Atlas dla dzieci to prawdziwa podróż w czasie - część przedstawionych tu rzemiosł istnieje do dziś, inne zaś wymarły wraz z postępem cywilizacyjnym zmieniającego się świata. Oprócz informacji o tym, kiedy powstały i jakie były ich losy na przestrzeni dziejów, znajdziesz tu również liczne ciekawostki oraz mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi dowiesz się, czym zajmował się balwierz czy płatnerz, od czego pochodzi słowo \"ślusarz\" i czy puszkarstwo ma cokolwiek wspólnego z... puszkami.

29,95 zł
21,86 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,09 zł

3 osoby kupiły
71
Hiszpania Południowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,00 zł
35,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

3 osoby kupiły
72
Jakie to miejsce? Polska. Atlas dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,95 zł
21,86 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,09 zł

3 osoby kupiły
73
Kaiju No.8. Tom 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaiju No.8. Tom 6
Dostępny
14 szt.

Osiągające gigantyczne rozmiary potwory zwane kaiju od lat sieją w Japonii grozę i zniszczenie. Aby je powstrzymać przed laty powołany został elitarny Korpus Obrony, który brawurowo radzi sobie z likwidacją tych bezwzględnych monstrów. Wstąpienie w jego szeregi od dziecka było ambicją Kafki Hibino, jednak nigdy nie udało mu się osiągnąć celu. Ostatecznie zamiast być jednym z bohaterów, tylko po nich sprząta. Wszystko ulega drastycznej zmianie, gdy pewnego dnia zostaje zaatakowany przez kaiju i w konsekwencji sam przemienia się w potwora. Czy teraz Hibino stanie się celem jednostki, do której zawsze chciał dołączyć? A może zdoła wykorzystać nową siłę, by spełnić dawne marzenie?

29,99 zł
26,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
74
Klasyka Mistrzów. Wybór wierszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka Mistrzów. Wybór wierszy
Dostępny
173 szt.

Jan Twardowski (1915–2006) – polski poeta, „ksiądz piszący wiersze” (jak o sobie mówił). Debiutował w 1937 r. tomikiem Powrót Andersena. Po wojnie drugi debiut miał miejsce w 1959 r. (Wiersze). Liczne zbiory i wybory wierszy (m.in. Zaufałem drodze, 2007; Nie przyszedłem pana nawracać, wyd. 13, 2017) do dziś ukazują się w Polsce i w przekładach na kilkadziesiąt języków. Popularność zawdzięcza wierszom, które pisał przez całe życie, opowiadaniom dla dzieci, rozważaniom dla dorosłych, wspomnieniom, aforyzmom. Przez czytelników i recenzentów uznawany za wybitnego poetę nurtu liryki religijnej i autora refleksji inspirowanych Ewangelią i życiem. Rozpoznawany przez swój indywidualny język – prosty, zwięzły, pełen paradoksów i humoru. Zachwyt autora Bogiem, światem, przyrodą, tajemnicą życia wpisują się w zamysł jego twórczości: nieść nadzieję tam, gdzie nadziei nie ma, pokazywać dobro w niespokojnym świecie, szukać sensu życia i mówić o miłości tam, gdzie ona wygasła. Wybór wierszy wydany w cyklu „Klasyka Mistrzów” można uznać za reprezentatywny. Zawiera bowiem wiersze z całego okresu twórczości autora (1932–2006). Obrazuje bogactwo tematów, oryginalny warsztat poetycki. Językiem poezji mówi o problemach, z którymi spotykamy się na co dzień, stawiając życiu wiele trudnych pytań. Nadto przynosi wypowiedzi samego autora o swoich wierszach oraz Kalendarium życia i twórczości Jana Twardowskiego. Wybór wierszy i opracowanie Aleksandra Iwanowska.

52,90 zł
38,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,81 zł

3 osoby kupiły
75
Zapiski zielarki. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapiski zielarki. Tom 4
Dostępny
39 szt.

Młodziutka Maomao zgłębia sztukę zielarską, marząc o odkryciu leku na wszelkie dolegliwości. Jednak wbrew swojej woli trafia do cesarskiego haremu jako służąca. Postanawia ukrywać zdobytą wiedzę, udaje więc jedną z wielu niepiśmiennych dziewczyn. Tymczasem dzieci władcy umierają w niewyjaśnionych okolicznościach. Gdy cały dwór mówi o tajemniczej klątwie, Maomao rozpoznaje symptomy zatrucia. Ale jak ostrzec zrozpaczone matki przed niebezpieczeństwem, skoro w otoczeniu cesarza głos prostej służki nic nie znaczy? Za bramami Wewnętrznego Pałacu lada chwila może dojść do kolejnej tragedii. Czy Maomao odnajdzie swoje miejsce w tym pełnym intryg świecie?

29,99 zł
26,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
76
Objawienie bogini świni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Objawienie bogini świni
Dostępny
113 szt.

Ezoteryczna powieść o międzygatunkowym opętaniu. Wrocław, początek naszego wieku. 26-letni Konstanty zostaje zawładnięty przez ducha świni. Jest to starożytna świńska zmora, która objawia się ludziom, aby odmienić los nierogacizny. Następuje metodyczne pranie mózgu, niczym pralka nastawiona na wełnę i delikatne tkaniny. Konstanty poznaje fizyczną dziewczynę – Klarę, z którą rozpoczyna romans, a równocześnie nadchodzi nieuniknione i głos opętującej rozbrzmiewa w głowie opętanego. Objawienie się rozszerza i kolejne osoby znajdują się pod wpływem zmory. Nie każdy przeżyje, ale to niekoniecznie oznacza coś złego. Cytując słowa świńskiego ducha: śmierć to śmiech czaszki z żuchwą i głupawy wyraz czaszek bez żuchw. Trzeba zachować właściwy wymiar trwogi. (Fragment) Chrumknął, głośno tym razem. Czemu miałby się hamować lub kryć? Był w pokoju sam, nikt nie patrzył. Konstanty zszedł na dół z antresoli. Panuje powszechna opinia, że opuszczenie ludzkiego kształtu jest czymś upokarzającym, niegodnym albo ośmieszającym. Co za bzdura! Godnym jest decydowanie o własnym kształcie wedle zachcianek! Według tego, co się akurat zachce. Zachciało mu się pić. Podniósł kubek z wodą i powoli wylał zawartość na podłogę. Chodził po pokoju na czworakach. Rozkołysany, siorbnął wodę prosto z kałuży. Siorbnął bezczelnie jak wolna istota. Siorbnął z kałuży w sposób dystyngowany, niczym arystokrata z porcelanowej filiżaneczki. Chrząkał, a każde chrząknięcie było rebelią przeciw spętaniu człowiekiem. Profanował własny gatunek. Z rozkoszą, lubością oddawał się bałwochwalstwu, siorbał, pochrząkiwał i hołdował nieludzkości. Spoko, kwik, kwik. To nie wszystko. Jakem czytał książki w życiu swem, takiej jeszcze nie, przynajmniej w polskim jazyku. Zwroty akcji są prowadzone misternie i grubo zarazem, czyli tak, jak ma być w założeniu narratorów(?), zaplątują się i rozplątują zaskakująco, trzymają w napięciu i aż do samego końca da się to ciamkać z rozkoszą. Bo wierzcie mi, książka jest cudownie obłąkana, trudno oddzielić objawienie od szaleństwa, zwykłe życiowe perypetie od kompletnie odjechanych odlotów, nie ma tu ani jednej strony nudnej. Bierzcie i jedzcie z tego, Czytelnicy. Z humorem! Robert Rybicki Objawienie Bogini-Świni to oryginalna w treści i nowoczesna w stylu powieść o opętaniu młodego mężczyzny przez ducha świńskiego bóstwa. Absurdalny w zarysie pomysł zostaje opracowany z pełną powagą (choć język książki jest przepełniony humorem). Wrażenie robi nagromadzenie „świńskich” wątków w kulturze czy historii. Oprócz tego autor zastawia na uważnego czytelnika bardzo przemyślane i skuteczne pułapki, celowo wprowadzając błędy, które później dekonstruuje. Debiut Marcina Czuba to dynamiczna, wciągająca proza, która bez problemów angażuje i utrzymuje uwagę czytelnika. Krzysztof Grudnik Marcin Czub – urodzony w 1979 roku we Wrocławiu. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, wykładał również na Uniwersytecie w Bergen (Norwegia). Współautor trzech sztuk teatralnych wystawianych przez Wrocławski Teatr Lalek, publikował m.in. w „Nowej Fantastyce”. Laureat nagrody Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej za projekt dotyczący spostrzegania własnego ciała. Prowadzi ośrodek odosobnień w ciemności.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

3 osoby kupiły
77
Nocami krzyczą sarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Nocami krzyczą sarny
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.14

HISTORIĘ PISZ ZWYCIĘZCY, ALE CZEMU ZAWSZE PRZEGRYWAJ KOBIETY? Maria zaginęła na 3 dni. To było 20 lat temu, kiedy spędzała ostatnie lato u babci w Górach Sowich. Ani ona, ani nikt inny nie wie, co wtedy się z nią działo. Teraz, gdy wraca w tamto miejsce, nie przypuszcza, że będzie musiała zmierzyć się nie tylko ze swoją traumą, ale i z tym, co zdarzyło się na tych terenach pod koniec wojny. Stare poniemieckie domy w spowitej mgłą dolinie szepczą mroczne tajemnice. Maria, Mereike, Marianna – wszystkie musiały coś ukryć i wszystkie musiały milczeć. Zbyt długo skrywane tajemnice teraz okazują się zbyt trudne do wypowiedzenia. Czy Marię budzi w nocy krzyk saren, a może to głosy kobiet z przeszłości? Katarzyna Zyskowska jest specjalistką od opowieści wyciągniętych z zapomnianych kart historii. W najnowszej książce splata losy 3 pokoleń kobiet naznaczonych tą samą traumą. Historie przesiedlonych Polek łączą się z losami Niemek uciekających z Dolnego Śląska przed bestialstwem sowieckiej armii.

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

3 osoby kupiły
78
Grecja. Wyspy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grecja. Wyspy
Dostępny
346 szt.

Wyspy greckie to bajeczne plaże o miękkim i złotym piasku, krystalicznej i błękitnej wodzie, białe domy i kościoły o niebieskich kopułach, w których odbijają się promienie zachodzącego słońca. To również wąskie uliczki ze zwisającymi różowymi bugenwillami i tawernami, z których unosi się zapach grillowanej świeżej ryby. Ale to także zabytki starożytności i średniowieczne twierdze, będące śladem fascynującej historii i zmiennych losów kraju. Jednak przede wszystkim wyspy greckie słyną z gościnności mieszkańców, którzy dzielą się z odwiedzającymi ich podróżnikami rodzimymi zwyczajami i tradycyjną kuchnią, jedną z najzdrowszych i najsmaczniejszych. Przewodnik Grecja. Wyspy ułatwi zaplanowanie wymarzonego urlopu w najpopularniejszych turystycznych regionach. W przygotowaniu wakacyjnej podróży pomogą propozycje tras z praktycznymi wskazówkami, czytelne mapy oraz porady Autorki. Charakterystyki ciekawych zakątków, plaż i zabytków pozwolą wybrać najodpowiedniejsze miejsca dla lubiących aktywny wypoczynek, ceniących rodzinny spokój, a także szukających bardziej swobodnych lub cichych miejsc.

49,00 zł
35,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

3 osoby kupiły
79
Nie drocz się ze mną, Nagatoro! Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie drocz się ze mną, Nagatoro! Tom 4
Dostępny
22 szt.

Nadszedł letni festiwal, jednak naszemu bohaterowi nie udało się zaprosić na wspólny wypad Nagatoro. Ku jego przerażeniu na miejscu spotkał jednak koleżanki dziewczyny, które szybko wzięły go w obroty - czy uda mu się uwolnić od tej natrętnej zgrai? I co będzie, gdy o wszystkim dowie się Nagatoro?

25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

3 osoby kupiły
80
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Artbook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hanako, duch ze szkolnej toalety. Artbook
Dostępny
15 szt.

Przed Wami jedyna w swoim rodzaju, przepiękna kolekcja grafik z mangi Hanako, duch ze szkolnej toalety. Wybitna kreska mangaczki AidaIro przeniesie Was w magiczne, tajemnicze, a zarazem piękne i niezwykłe miejsca na granicy wymiarów, zachwycając nie tylko fanów serii. W skład zbioru wchodzą przepiękne, duże, kolorowe ilustracje, a także rysunki, szkice i minikomiksy stworzone przez autorkę na różnego rodzaju okazje. Gotowi, aby ponownie zanurzyć się w świecie Siedmiu Tajemnic?

59,99 zł
53,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,00 zł

3 osoby kupiły
81
Nie drocz się ze mną, Nagatoro! Tom 7 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

3 osoby kupiły
82
Pamiętniki Wampirów. Księga 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętniki Wampirów. Księga 2
Dostępny
412 szt.

Po długiej nieobecności najbardziej popularna obok Zmierzchu młodzieżowa seria powraca! Dwa wampiry. Dwaj nienawidzący się bracia. I piękna dziewczyna, której obaj pragną... To, co razem przeżyli, odmieniło ich na zawsze... Elena: po powrocie z zaświatów próbuje odnaleźć ukochanego, by już nigdy go nie opuścić. Stefano: wszyscy myślą, że porzucił Elenę dla jej dobra, ale on został uwięziony przez Damona. Damon: sprzymierzył się z potężną istotą, nie wie jednak, że w rzeczywistości powoli staje się jej sługą. By ocalić Stefano i wyrwać Damona spod władzy zła, Elena musi przywołać swe dawne moce. I zaufać sile miłości... L.J. Smith zasłynęła bestsellerowymi Pamiętnikami Wampirów na długo przed tym, zanim pomysł o miłości dziewczyny i wampira pojawił się w Zmierzchu. Na ich podstawie powstał serial telewizyjny, emitowany nieprzerwanie również w Polsce od 2009 roku. Pamiętniki Wampirów sprzedano w USA w ponad dwóch milionach egzemplarzy.

54,90 zł
38,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,47 zł

3 osoby kupiły
83
Haikyu!! Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Haikyu!! Tom 5
Dostępny
10 szt.

Shoyo Hinata jest zafascynowany siatkówką, choć jego niski wzrost nie wróży mu zawrotnej kariery. Gdy w gimnazjum z trudem zdołał zebrać drużynę i wyjechać z nią na prawdziwe zawody, ta już w pierwszym meczu została rozgromiona przez faworytów turnieju. Wśród jego przeciwników znalazł się Król Boiska, genialny Tobio Kageyama, który nie omieszkał powiedzieć Shoyo kilku ostrych słów. Od tego czasu chłopak marzy o rewanżu i z tą myślą zgłasza się do klubu siatkarskiego liceum Karasuno. Ku jego rozpaczy do tej samej drużyny pragnie wstąpić również Tobio!

25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

3 osoby kupiły
84
Encyklopedia Na ścieżkach wiedzy. 100 maszyn latających - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia Na ścieżkach wiedzy. 100 maszyn latających
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Dzieci z natury są ciekawe świata i chcą poznać wszystko, co znajdzie się w zasięgu ich wzroku. Jednak ani rodzice, ani nauczyciele nie są ekspertami znającymi odpowiedzi na każde z pytań nurtujących ciekawość najmłodszych. Dlatego właśnie książki pełnią rolę niezastąpionego źródła informacji. Seria Na ścieżkach wiedzy - to bank informacji i ciekawostek dla całej rodziny. Tę książkę naprawdę warto mieć!

6,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

3 osoby kupiły
85
Mandale dla dzieci. Kolorowanki uspokajanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mandale dla dzieci. Kolorowanki uspokajanki
Dostępny
113 szt.

Ta wartościowa kreatywna książeczka pozwoli dzieciom w wieku od 3 do 7 lat nadać kolory 64 „magicznym kręgom” mandali. Odkrywając ulubione dziecięce tematy – zwierzęta, zabawy, muzykę, sport, przyrodę, podróże, modę, zabawki – w kontekście harmonijnych struktur mandali, mali artyści uwolnią się od lęków, zrelaksują, rozwiną umiejętność koncentracji i kreatywności. Mandale zostały opatrzone specjalnie dobranymi zadaniami, które dodatkowo uatrakcyjnią pracę twórczą. Psychologowie podkreślają walory terapeutyczne i edukacyjne mandali dla dzieci.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
86
Haikyu!! Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Haikyu!! Tom 4
Dostępny
16 szt.

Shoyo Hinata jest zafascynowany siatkówką, choć jego niski wzrost nie wróży mu zawrotnej kariery. Gdy w gimnazjum z trudem zdołał zebrać drużynę i wyjechać z nią na prawdziwe zawody, ta już w pierwszym meczu została rozgromiona przez faworytów turnieju. Wśród jego przeciwników znalazł się Król Boiska, genialny Tobio Kageyama, który nie omieszkał powiedzieć Shoyo kilku ostrych słów. Od tego czasu chłopak marzy o rewanżu i z tą myślą zgłasza się do klubu siatkarskiego liceum Karasuno. Ku jego rozpaczy do tej samej drużyny pragnie wstąpić również Tobio!

25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

3 osoby kupiły
87
Obnażony umysł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obnażony umysł
Dostępny
236 szt.

Czy potrafisz wyobrazić sobie swoje życie bez alkoholu? Co wtedy odczuwasz? Czy obawiasz się o kontakty towarzyskie, relacje zawodowe, a może boisz się, że stracisz sposoby na głębokie odprężenie czy łatwiejsze zasypianie? Wiele osób boi się utraty przyjemności i uważa, że bez butelki nie poradzi sobie ze stresem. Zakładają, że bez alkoholu będą cierpieć. Tymczasem rzeczywistość jest inna: uwolnienie się od niego może zapobiec wielu cierpieniom związanym z chorobami, szybszym starzeniem się i ze zniszczonymi związkami rodzinnymi. Co więcej, sam proces uwalniania się od alkoholu wcale nie musi być długą i bolesną ścieżką, jeśli tylko poradzisz sobie z przerwaniem zależności psychologicznej! Ta książka pozwoli Ci na określenie prawdziwej roli alkoholu w Twoim życiu. Dzięki temu będziesz w stanie dokonywać własnych wyborów bez odczuwania przy tym irracjonalnych lęków i pragnień. Znajdziesz tu sporo rzetelnych, naukowych faktów z dziedziny psychologii i neurobiologii. Pozwolą Ci nie obwiniać siebie więcej. Zamiast tego przeanalizujesz swój cykl picia i zaczniesz odzyskiwać kontrolę nad tym, kiedy i w jakich okolicznościach pijesz alkohol. Informacje zawarte w tej publikacji pozwolą Ci podjąć w pełni autonomiczną, świadomą decyzję. Życie bez alkoholu okaże się przyjemne i radosne. To, czy i kiedy sięgnąć po kieliszek, będzie zależało wyłącznie od Ciebie! Dzięki tej książce dowiesz się: • jak działa mechanizm uzależniania się od alkoholu • dlaczego pijemy i czy korzyści z picia są prawdziwe • jak poszukać spontanicznej trzeźwości • jak szybko, łatwo i bezboleśnie ograniczyć picie • co zrobić, gdy alkohol wraca Zrozum. Znajdź odwagę. Uwolnij swój umysł!

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
88
Wypracuj nawyk zwycięstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypracuj nawyk zwycięstwa
Dostępny
142 szt.

Napoleon Hill udowodnił, że najwspanialsi ludzie sukcesu postępowali według określonych zasad. Przez dwadzieścia lat badał je i opisywał. Poznawszy podstawy powodzenia najważniejszych przedstawicieli ludzkości, Hill sam stał się człowiekiem sławnym, szanowanym i bogatym. Wielu czytelników jego prac również spełniło marzenia i osiągnęło upragniony sukces. Hill kontynuował swoją misję, pisał książki, wykładał, uczył, inspirował. W latach 50. XX wieku, kiedy był już na emeryturze, dał się namówić na serię wykładów radiowych. Kilka z nich wyemitowano w 1952 roku w małym miasteczku Paris w stanie Missouri. Audycje te zostałyby kompletnie zapomniane, gdyby nie Fundacja Hilla, która postanowiła zaprezentować je światu i przekazać następnym pokoleniom. W tej książce znajdziesz niepublikowane dotąd transkrypcje audycji Hilla. Możesz się przekonać, w jaki sposób rozumiał on poszczególne prawa sukcesu. Dowiesz się, jak określić cel główny, jak myśleć precyzyjnie oraz dlaczego wiara stosowana jest potrzebna do osiągnięcia sukcesu. Odkryjesz ogromne znaczenie samodyscypliny i wytrwałości w dążeniu do celu, a także moc prawa nawyku. Poznasz piętnaście istotnych przyczyn porażki i dowiesz się, jak sobie z nimi poradzić. Wyznacz cel i wytrwale zmierzaj do niego! Określ swój cel: ma być jednoznaczny i konkretny Myśl precyzyjnie i nie bój się swojej intuicji Rozwijaj wytrwałość i ćwicz samodyscyplinę

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
89
Atlas roślin ogrodowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas roślin ogrodowych
Dostępny
288 szt.

Wszystkie rośliny, aby pokazać się w pełnej krasie, potrzebują odpowiedniej gleby i pielęgnacji. Warto zapewnić im jak najlepsze warunki, bo nie ma piękniejszej ozdoby przydomowego ogródka niż zadbane, wielobarwne kwiaty.Atlas roślin ogrodowych to uszeregowane w porządku alfabetycznym opisy najczęściej spotykanych gatunków roślin jednorocznych, dwuletnich oraz bylin. Książka zawiera najważniejsze informacje dotyczące ich preferencji i okresów kwitnienia, a także szereg fachowych porad w zakresie pielęgnacji, rozmnażania oraz możliwych zastosowań. Dzięki temu zarówno początkujący ogrodnicy, jak i bardziej zaawansowani miłośnicy roślin będą mogli stworzyć swoje własne, oryginalne kompozycje.

49,95 zł
36,46 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,49 zł

2 osoby kupiły
90
Mieruko-chan. Dziewczyna, która widzi więcej. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mieruko-chan. Dziewczyna, która widzi więcej. Tom 5
Dostępny
6 szt.

Pewnego dnia nastoletnia Miko zaczyna dostrzegać upiorne postacie, których nie widzi nikt poza nią. Mrożące krew w żyłach maszkary pojawiają się znienacka, bez względu na porę i okoliczności. Co zrobić z tak przerażającą przypadłością? Uciekać, walczyć, a może szukać pomocy? Miko zbiera w sobie całą odwagę i postanawia te wszystkie zjawy... całkowicie ignorować! Oto przewrotna, przerażająco śmieszna komedia grozy, która przypomni Wam, że strach ma wielkie oczy... ale lepiej nie odwzajemniać tego spojrzenia!

25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

2 osoby kupiły
91
Przed nami jest najlepszy dzień, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przed nami jest najlepszy dzień, CD
Credo, Zespół Credo
Dostępny
145 szt.

Credo to trio muzyków, przyjaciół. Zespół założony przez Rafała Topolskiego w Chrzanowie, wykonuje autorskiego soft rocka, z wpływami bluesa i popu. Przed nami jest najlepszy dzień to trzecia płyta tego zespołu. W muzyce Credo odnajdziemy zarówno wyraziste, gitarowe brzmienia i melodie, a także klimatyczne ballady i teksty, które przenoszą słuchacza w muzyczną przestrzeń, w świat Credo. Płytę promuje singiel pt. Najlepszy dzień. Lista utworów: 1. Najlepszy dzień 2. Układ 3. Nie płacz już wcale 4. Normalny 5. Zakochaj mnie 6. Do widzenia Ci 7. Całe niebo płacze 8. Bezsenny powód 9. Czas nas nauczył 10. Wilhelm Maska Skład zespołu: Rafał Topolski – vocal, gitara Łukasz Kosowski – perkusja Paweł Kluba – bas

43,90 zł
2 osoby kupiły
92
Encyklopedia Na ścieżkach wiedzy. 100 Części ciała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia Na ścieżkach wiedzy. 100 Części ciała
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

Dzieci z natury są ciekawe świata i chcą poznać wszystko, co znajdzie się w zasięgu ich wzroku. Jednak ani rodzice, ani nauczyciele nie są ekspertami znającymi odpowiedzi na każde z pytań nurtujących ciekawość najmłodszych. Dlatego właśnie książki pełnią rolę niezastąpionego źródła informacji. Prezentowana książka zawiera: - przegląd stu wybranych części ciała ludzkiego, informacje na temat ich wielkości, wyglądu, budowy, umiejscowienia oraz roli jaką pełnią w naszym organizmie, - ciekawostki i fakty warte zapamiętania, - bogactwo ciekawych zdjęć i ilustracji. Znajdziecie tu wszystko, co można i należy wiedzieć o stu wybranych częściach ciała ludzkiego. Tę książkę naprawdę warto mieć!

6,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
93
Sasaki i Miyano. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sasaki i Miyano. Tom 1
Dostępny
31 szt.

Miyano to spokojny nastolatek, który w sekrecie zaczytuje się mangami BL. Choć sam nie pragnie podobnych romansów w prawdziwym życiu, nie przeszkadza mu to postrzegać świat przez pryzmat ulubionych komiksów. Pewnego dnia poznaje Sasakiego, starszego ucznia, który niczym typowy protagonista pomaga mu przerwać szkolną bójkę. I choć w oczach Miyano jest to klasyczna klisza fabularna, chłopak wprost nie może opędzić się od nowego znajomego, który nie dość, że wszędzie za nim chodzi, to jeszcze uparcie chce go lepiej poznać. Co więcej, gdy Sasaki dowiaduje się o nietypowym hobby młodszego kolegi, wcale go to nie odstrasza, a wręcz... sam wciąga się w temat!

25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

2 osoby kupiły
94
Nie drocz się ze mną, Nagatoro! Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

2 osoby kupiły
95
Witold. Wielki Książę Litewski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Witold. Wielki Książę Litewski
Dostępny
705 szt.

Prezentowana biografia ukazuje burzliwe losy wielkiego księcia Aleksandra-Witolda, syna Kiejstuta, niedoszłego króla Litwy. Autora interesuje przede wszystkim polityczna strona działalności bohatera. Kreśląc portret Witolda, jednej z najważniejszych postaci późnośredniowiecznych dziejów Europy Środkowo-Wschodniej, zwraca szczególną uwagę na dwie kwestie: politykę dynastyczną Kiejstutowicza i jego stosunek do Władysława Jagiełły, a tym samym do unii polsko-litewskiej.

69,00 zł
55,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,80 zł

2 osoby kupiły
96
Sherlock. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sherlock. Tom 3
Dostępny
15 szt.

Czy istnieje zbrodnia doskonała? Czy morderca może zatrzeć ślady i nigdy nie zostać złapanym? Najsłynniejszy detektyw w historii literatury tym razem zostanie przeniesiony do naszej współczesności, aby rozwiązywać niemożliwe do rozwikłania przestępstwa. Jego genialny i nieco szalony umysł, wspierany przez niezawodnego doktora Watsona i zaplecze osiągnięć najnowszej technologii sprawią, że psychologiczna gra z mordercą stanie się intrygująca bardziej niż kiedykolwiek. Jesteście gotowi na nowe oblicze Sherlocka Holmesa?

25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

2 osoby kupiły
97
Nie drocz się ze mną, Nagatoro! Tom 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

2 osoby kupiły
98
Życie i śmierć. Wielka księga pytań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Życie i śmierć. Wielka księga pytań
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.14

Mądra i błyskotliwa opowieść o istnieniu Książka, w której pulsuje życie Czy jesteśmy zaprogramowani na określoną długość życia? Czy człowiek może być nieśmiertelny? A może to dobrze, że umieramy? Pisarzowi Juanowi José Millásowi od lat nie dawało spokoju pragnienie zrozumienia życia, jego początków i końca. By znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania, zwrócił się o pomoc do wybitnego paleontologa Juana Luisa Arsuagi. Autorzy z detektywistycznym zacięciem badają i odkrywają, dlaczego mysz żyje zaledwie trzy lata, a homar sto czterdzieści, i czemu niektóre gatunki nazywamy nieśmiertelnymi. Wyjaśniają znaczenie zmutowanego genu, a także po co nam seks, skoro istnieje partenogeneza. Zdradzają wpływ intensywności życia na jego długość i zastanawiają się, dlaczego ze wszystkich istot tylko człowieka dotyka choroba, jaką jest starość. Książka roku magazynu "New Scientist" Bestseller w Hiszpanii Juan Luis Arsuaga – biolog i paleontolog, autor bestselerowego Życia. Czterdzieści lat poświęcił badaniu ewolucji i historii życia na Ziemi. Wykłada na Uniwersytecie w Madrycie, publikuje w „Nature” i „Science”. Juan José Millás – hiszpański pisarz i dziennikarz. Jego twórczość była wielokrotnie nagradzana, a powieści przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków.

64,99 zł
45,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,50 zł

2 osoby kupiły
99
Mieruko-chan. Dziewczyna, która widzi więcej. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mieruko-chan. Dziewczyna, która widzi więcej. Tom 3
Dostępny
7 szt.

Pewnego dnia nastoletnia Miko zaczyna dostrzegać upiorne postacie, których nie widzi nikt poza nią. Mrożące krew w żyłach maszkary pojawiają się znienacka, bez względu na porę i okoliczności. Co zrobić z tak przerażającą przypadłością? Uciekać, walczyć, a może szukać pomocy? Miko zbiera w sobie całą odwagę i postanawia te wszystkie zjawy... całkowicie ignorować! Oto przewrotna, przerażająco śmieszna komedia grozy, która przypomni Wam, że strach ma wielkie oczy... ale lepiej nie odwzajemniać tego spojrzenia!

25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

2 osoby kupiły
100
Mini domek - Pyszności 9 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini domek - Pyszności 9
Dostępny
29 szt.

Ciekawa forma kolorowanki w formie przestrzennej do samodzielnego złożenia z pewnością zainteresuje każdego malucha, który lubi malować i rysować. Duże, precyzyjnie wycięte elementy, łatwe do złożenia bez kleju czy nożyczek. Obrazkowa instrukcja z tyłu opakowania. Ruchome części, otwarte przestrzenie, półeczki uatrakcyjniają zabawę. Złożona konstrukcja jest stabilna, wytrzymała i lekka. Profesjonalna grafika, wyraźny druk w kolorze czarnym. Odpowiednia do kolorowania kredkami, flamastrami, markerami i farbami. Karton dobrze absorbuje wilgoć, nie fałduje się i nie przecieka.

14,99 zł
2 osoby kupiły
Wróć do góry