hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.04.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 10 kwietnia 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Shust i Shunya. Urodziny wersja ukraińska (Sheffler Axel), na drugim Le Colonel Chabert (de Balzac Honore). Kolejny produkt to Nerf Alpha Strike CLAW QS-4 832842 (Hasbro) oraz Moja konstrukcja i świąteczny występ wersja ukraińska (Rinker Sherri Daski).
1
Schowek
47,70 zł
31,01 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 16,69 zł

1 osoba kupiła
2
Le Colonel Chabert - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Le Colonel Chabert
Dostępny
3 szt.

Akcja utworu toczy się w roku 1817. Dowiadujemy się, że 10 lat wcześniej, w bitwie pod Pruską Iławą zostaje ranny Hiacynt Chabert, pułkownik armii napoleońskiej. Podczas oczyszczania pola bitwy zostaje uznany za zmarłego i wrzucony do rowu z trupami. Przypadkowo zostaje uratowany przez miejscową kobietę a następnie przetransportowany do Heilsberga celem dalszego leczenia. Po względnym odzyskaniu zdrowia postanawia wyruszyć w podróż do Paryża. Po drodze doznaje wszelkich możliwych upokorzeń, zaś jedyną pomoc otrzymuje od równie biednych byłych towarzyszy broni. Dowiedziawszy się o tym, że jego żona, Róża Chapotel, którą poślubił mimo jej wątpliwej reputacji, wyszła ponownie za mąż za hrabiego de Ferraud i spieniężyła większą część domniemanego spadku po mężu, udaje się do adwokata Derville'a z prośbą o pomoc w odzyskaniu noszonych ongiś tytułów, utraconego majątku, a być może także małżonki (z tego ostatniego szybko rezygnuje). Poruszony historią starca Derville zgadza się podjąć sprawę mimo jej fantastycznego wręcz charakteru. Adwokat, zdając sobie sprawę z zawiłości potencjalnego procesu sądowego, postanawia spróbować załatwić sprawę polubownie. Po rozmowach z hrabiną przygotowuje projekt ugody, w której pułkownik zrzeka się swojej tożsamości w zamian za spełnienie jego roszczeń finansowych. Chabert jednak, będąc o krok od jej podpisania pod wpływem sztucznej uprzejmości hrabiny, unosi się honorem i rezygnuje ze wszystkiego, widząc obłudę swojej żony, którą mimo wszystko nadal kocha. Odmawia przyjmowania dalszej pomocy od Derville'a. Po wielu latach adwokat spotyka go ponownie, jako anonimowego mieszkańca przytułku dla bezdomnych, mającego za sobą pobyt w zakładzie dla chorych psychicznie. Doświadczenie to przepełnia go obrzydzeniem wobec paryskiego wielkiego świata i skłania do usunięcia się ze stolicy.

11,50 zł
10,99 zł

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,51 zł

1 osoba kupiła
3
Schowek
Nerf Alpha Strike CLAW QS-4 832842
Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

33,90 zł
30,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,39 zł

4
Schowek
Moja konstrukcja i świąteczny występ wersja ukraińska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.18

Budowa szykuje się na Boże Narodzenie! W Wigilię Bożego Narodzenia ekipa budowlana ma tylko jedną ważną rzecz do zrobienia - przygotować swoją stronę na Boże Narodzenie! Spójrz przez okna i dowiedz się, co każdy samochód przygotowuje na wakacje. Poczuj prawdziwego ducha Bożego Narodzenia w towarzystwie lojalnych przyjaciół!

66,70 zł
43,36 zł
Powiadomienie

Rabat 35,0%
oszczędzasz 23,34 zł

5
Schowek
Prosinka wersja ukraińska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.18

Od twórcy twojego ulubionego "Shustya i Shuni"! Jak pięknie jest czytać na głos tę małą książeczkę z serii Farm Adventures! Kurz po prostu UWIELBIA się brudzić i jest nerwowy, gdy jest czysty. Wędruje po farmie w poszukiwaniu dużej, błotnistej kałuży, w której mogłaby się zanurzyć. Ale co zrobi, gdy deszcz zmyje z niej całe błoto?

36,20 zł
23,53 zł
Powiadomienie

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,67 zł

6
Schowek
Kwoczeczka wersja ukraińska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.18

Od twórcy twojego ulubionego "Shustya i Shuni"! Jak pięknie jest czytać na głos tę małą książeczkę z serii Farm Adventures! Kura straciła swoje kurczaki! O lele! Gdzie mogą być? Zaradne dzieci właśnie się urodziły i już uciekły gdzie. Jak kura je połączy? Dzieci są bardzo rozbawione takimi psikusami kurczaków, ponieważ rozumieją ich ciekawość - wokół jest tak wiele ciekawych rzeczy!

36,20 zł
23,53 zł
Powiadomienie

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,67 zł

7
Schowek
Derezlik wersja ukraińska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.18

Od twórcy twojego ulubionego "Shustya i Shuni"! Jak pięknie jest czytać na głos tę małą książeczkę z serii Farm Adventures! Derezlik był głodny. Gdzie znalazłby coś smacznego? Niezdecydowany Derezlik wędrował po farmie w poszukiwaniu czegoś do jedzenia. Ale nie mógł poradzić sobie z tym zadaniem! Jakie wyjście znalazł? Dzieci będą ciekawe, jak Derezlik zaspokoił swój głód i trochę wygłupił się w miejscu, w którym znalazł coś pysznego!

36,20 zł
23,53 zł
Powiadomienie

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,67 zł

8
Schowek
47,70 zł
31,01 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 16,69 zł

9
Schowek
Co jest w pieluszce? (wersja ukraińska)
Dostępny
71 szt.

Nasza Mysz jest strasznie dociekliwa. Chce rozejrzeć się po wszystkim, nawet jeśli są to pieluchy jego przyjaciół. Króliczek, koźlę, szczeniak, cielę, źrebak i prosiaczek zaglądają do pieluch. W końcu też się zastanawiają, ale co jest w pieluszce myszy? Czeka ich wielka niespodzianka!

72,50 zł
47,13 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 25,37 zł

10
Schowek
Piłka siatkowa Nikaka 635034
PHI PROMOTIONS BV
Niedostępny
Brak

58,90 zł
53,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,89 zł

11
Podwodni kamikadze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podwodni kamikadze
Dostępny
100 szt.

Podwodni kamikadze to fascynująca opowieść o ludziach, którzy zgłosili się na ochotnika do samobójczych jednostek, jako sternicy żywych torped. Żywe torpedy to jedna z najbardziej strzeżonych tajemnic Japończyków, broń mająca odwrócić losy wojny. Autor, który sam zgłosił się do samobójczej jednostki, wprowadza nas do tajnego ośrodka, opisuje codzienne życie podwodnych kamikadze, przebieg ich szkolenia i w końcu ataki z użyciem żywych torped. W swojej opowieści sięga często do relacji swoich kolegów, uczestników lub świadków wydarzeń, dzięki czemu opowieść jest niezwykle barwna, pełna emocji i dramatycznych chwil. To także opowieść o tym jak czasami łatwo jest umierać i jak trudno powrócić do świata żywych? Yutaka Yokota - Japoński podoficer, który będąc w ośrodku szkolenia pilotów myśliwców zgłosił się do samobójczej jednostki żywych torped. Wziął udział w kilku operacjach, które przeżył z powodu awarii swojej torpedy albo zbyt odległego celu dla jej zasięgu.

39,00 zł
31,59 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,41 zł

12
The Dawn of Carrier Strike - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Dawn of Carrier Strike
Niedostępny
Brak

Among all the celebrations of the RAF?s centenary, it was largely forgotten that the establishment of an independent air force came at a cost ? and it was the Royal Navy that paid the price. In 1918 it had been pre-eminent in the technology and tactics of employing aircraft at sea, but once it lost control of its own air power, it struggled to make the RAF prioritise naval interests, in the process losing ground to the rival naval air forces of Japan and the United States. This book documents that struggle through the cash-strapped 1920s and ?30s, culminating in the Navy regaining control of its aviation in 1937, but too late to properly prepare for the impending war. However, despite the lack of resources, British naval flying had made progress, especially in the advancement of carrier strike doctrine. These developments are neatly illustrated by the experiences of Lieutenant William Lucy, who was to become Britain?s first accredited air ?ace? of the war and to lead the world?s first successful dive-bombing of a major warship. Making extensive use of the family archive, this book also reproduces many previously unseen photographs from Lucy?s album, showing many aspects of life in the Fleet Air Arm up to the end of the Norway campaign. Although it is beyond the scope of this book, in November 1940 the inter-war concentration on carrier strike was to be spectacularly vindicated by the air attack on the Italian fleet at Taranto ? it inspired the Japanese to a far larger effort at Pearl Harbor the following year, but the Royal Navy had shown the way.

198,00 zł
178,20 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,80 zł

13
Wiedza ekspercka a ekonometryczne modelowanie cen gruntów w aglomeracji szczecińskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedza ekspercka a ekonometryczne modelowanie cen gruntów w aglomeracj...
Dostępny
5 szt.

W niniejszej monografii analizowany jest rynek nieruchomości gruntowych niezabudowanych w Szczecinie i na obszarach przyległych. Zdobycie informacji o cenach i cechach nieruchomości dla tego typu rynków jest problematyczne, co przekłada się na niższą od oczekiwanej jakość informacji statystycznych. W monografii podjęto próbę rozwiązania tego typu problemów. Proponowane rozwiązanie polega na łączeniu informacji z próby (dane transakcyjne) z wiedzą ekspercką, w postaci informacji a priori. Wiedza ta może dotyczyć np. wag cech nieruchomości, które stosują rzeczoznawcy majątkowi. Rzeczoznawcy majątkowi zazwyczaj mają tego typu wiedzę. Rozdział pierwszy poświęcono ekonometrycznemu modelowaniu cen nieruchomości niezabudowanych, przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową, zlokalizowanych w Szczecinie. Analizowane są klasyczne modele ekonometryczne, modele oparte tylko na wiedzy eksperckiej oraz modele estymacji mieszanej, w których uwzględniono dodatkowo wiedzę ekspercką pochodzącą od rzeczoznawców majątkowych. Modele te są oceniane z uwzględnieniem kryteriów merytorycznych oraz formalnych. Za pomocą eksperymentu symulacyjnego badane są także własności predyktywne modeli oraz efektywność estymatorów. Rozdział drugi ma charakter głównie teoretyczny. Omówiono w nim pojęcie renty gruntowej i reny miejskiej oraz wzajemne powiązania pomiędzy tymi kategoriami ekonomicznymi. W rozdziale tym, na przykładzie nieruchomości nadmorskich wskazano na potrzebę fragmentaryzacji analiz statystycznych. Potwierdzeniem hipotezy o konieczności fragmentaryzacji zbiorów nieruchomości są wyniki badań przedstawione w rozdziale trzecim, które dotyczyły głównie analiz czynników wpływających na cenność gruntów rolnych. Analiza rynku nieruchomości rolnych w sąsiedztwie dużego miasta wojewódzkiego wskazała na występowanie wielu czynników, różnych niż te, które znane są w metodyce wycen gruntów rolnych. Ze wstępu

35,00 zł
Wróć do góry