hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.04.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 7 kwietnia 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Torba prezentowa Space (PAW), na drugim Czarna torebka (Agata Tuszyńska). Kolejny produkt to Torba Dinozaur średnia (PAW) oraz Zuuupa. Rozgrzewająca gra karciana (Muduko).
1
Torba prezentowa Space - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Torba prezentowa Space
PAW
Dostępny
83 szt.

Torba prezentowa Space o wymiarach 26.5 x 33.5 x 13.0 cm.

4,99 zł
239 osób kupiło
2
Czarna torebka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Czarna torebka
Dostępny
538 szt.

Tuszyńska dowiedziała się, że jest Żydówką, kiedy skończyła osiemnaście lat. Wraz z tą informacją matka przekazała jej torebkę swojej matki Deli Goldstein. Ale nie było w niej nic „trefnego”. Aryjskie papiery na nazwisko Zofii Zmiałowskiej. Przepisy, dokumenty, święty obrazek. Nic co mogłoby zdradzić. To osobista opowieść o odkrywaniu żydowskiej babki Deli, swojej tożsamości i poznawaniu jej wojennych losów. Wszystko dzięki przedmiotom odnalezionym w czarnej torebce.

59,90 zł
38,34 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 21,56 zł

148 osób kupiło
3
Torba Dinozaur średnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Torba Dinozaur średnia
PAW
Dostępny
190 szt.

Torba prezentowa Dinozaur o wymiarach 20.0 x 10.0 x 25.0 cm.

4,99 zł
111 osób kupiło
4
Zuuupa. Rozgrzewająca gra karciana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Zuuupa. Rozgrzewająca gra karciana
Muduko, od 8 lat
Dostępny
224 szt.

Dynamiczna rozgrywka dla 2-5 graczy od ósmego roku życia trwająca ok. 20 minut. Must have dla fanów „Wirusa”! „Zuuupa” będzie doskonałym prezentem dla graczy uwielbiających blef i lekką, negatywną interakcję. Barszcz, grzybowa, a może pomidorowa? Co przygotujesz z rosołowych resztek i dostępnych składników? Zostań najsprytniejszym kucharzem w restauracji i udowodnij rywalom, że to właśnie Ty przyrządzasz najpyszniejsze zupy. Imprezowa gra, w której każdy zagrywa przed siebie karty do momentu osiągnięcia na stole wymaganej liczby warzyw. Niewykorzystane do przepisu składniki przepadają, a wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów za ugotowane warzywa. Główne atuty: • autor to jeden z najpopularniejszych projektantów gier: niemiecki matematyk Reiner Knizia, • banalne zasady – doskonała okazja do wprowadzenia nowych osób w świat gier planszowych, • dynamiczna rozgrywka z lekką negatywną interakcją, • humorystyczne ilustracje., Zawartość opakowania: • 60 kart składników, • 5 kart szkodników, • 12 kart przepisów, • instrukcja.

31,50 zł
26,78 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,72 zł

60 osób kupiło
5
Czarny motyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarny motyl
Dostępny
147 szt.

„Dzień dobry, ja bym chciała się do konspiracji zapisać” – od tych słów, wypowiedzianych w 1939 roku, rozpoczęła się wywiadowcza kariera szesnastoletniej wówczas Haliny Kłąb. W Polsce postać bohaterki II wojny światowej wciąż jest znana jedynie nielicznym, tymczasem jej działalność to idealny scenariusz na dynamiczny film akcji – od podpisania na rozkaz dowództwa Armii Krajowej volkslisty, nauki w germańskim gimnazjum, zakończonej listowną pochwałą od Führera, przez akcje dywersyjne i wywiadowcze na ziemiach wroga, po dekonspirację i osadzenie w gestapowskim więzieniu w rodzinnej Łodzi. Halina Szwarc-Kłąb przeżyła swoje życie intensywnie. Zmarła w 2002 roku, będąc nie tylko skromną, cichą bohaterką z czasów okupacji, ale też znakomitym lekarzem i wykładowcą akademickim. Po wojnie osiadła w Poznaniu, gdzie pomimo kłód rzucanych pod nogi przez Urząd Bezpieczeństwa pracowała z młodzieżą, a karierę zawodową – już z tytułem profesora nauk medycznych – kontynuowała w Warszawie, między innymi tworząc pierwszy w Polsce Uniwersytet Trzeciego Wieku. Lidia Liszewska i Robert Kornacki, autorzy niebanalnych powieści obyczajowych, przyglądają się niezwykłej drodze życiowej tej wspaniałej kobiety, czytając jej spisany w tajemnicy przed rodziną pamiętnik. Z typową dla siebie dbałością o piękno języka i plastykę słowa szukają w bohaterce tej opowieści nie tylko dojrzałej nad wyraz Haliny, ale i młodej Halinki, którą splot wydarzeń i historyczna konieczność zmusiły do osiągnięcia dojrzałości w niespotykanym, ekspresowym tempie. Poznajcie emocjonującą, pełną zwrotów akcji, opartą na faktach historię Polki, która miała wpływ na przebieg II wojny światowej. Kobiety, która zagrała na nosie Hitlerowi.

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

30 osób kupiło
6
Students. Tom 2. Different - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Students. Tom 2. Different
Dostępny
394 szt.

Drugi tom nowej serii autorki „Friends”! Rosanna jest kompletnie rozdarta i kierują nią sprzeczne emocje. Z jednej strony w jej życiu ponownie pojawia się Grayson, dawny ukochany, który wyszedł z więzienia. Dziewczyna w głębi duszy wie, że nie powinna mu ufać, ale nie może zaprzeczyć, że on nadal potrafi zawrócić jej w głowie. Z drugiej strony jest Zayden, do którego Rosanna zaczyna żywić poważniejsze uczucia. Kiedy dowiaduje się o jego spotkaniu z byłą sympatią, poznaje smak zazdrości, jakiego nigdy nie zaznała. W dodatku ojciec Zaydena stale jej zagraża i sprawia, że dziewczyna nie potrafi już nikomu zaufać. Czy Zayden również coś do niej czuje? Czy przestanie spotykać się z Sophią? A może Rosanna powinna wrócić do Graysona, skoro Zayden najwyraźniej już znalazł sobie dziewczynę i nie jest nią ona?

54,90 zł
34,59 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 20,31 zł

25 osób kupiło
7
Interaktywny Quiz Psi Patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Interaktywny Quiz Psi Patrol
Clementoni
Dostępny
242 szt.

Zestaw edukacyjny do wspólnej zabawy z Psim Patrolem. Ponad 200 quizów edukacyjnych do rozwiązania zabawnym piórem elektronicznym. Dzieci mogą stopniowo uczyć się podstawowych pojęć związanych z wiekiem przedszkolnym, takich jak kształty, kolory, orientacja przestrzenna, liczby i ilości. Pióro dzwoni i świeci przy każdej poprawnej odpowiedzi, dzięki czemu dzieci mogą bawić się samodzielnie i sprawdzać swoje postępy bez pomocy dorosłych. Każde ćwiczenie pomaga rozwijać uwagę, spostrzegawczość i logikę.

49,90 zł
43,91 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,99 zł

15 osób kupiło
8
Zachodnie fale. Kompas. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

12 osób kupiło
9
Wiktor Lato, ilustrator - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiktor Lato, ilustrator
Dostępny
102 szt.

Kolejna część bestsellerowej serii o realizowaniu pasji i niezrażaniu się niepowodzeniami Największą radością dla Wiktora Lato jest czytanie książek na huśtawce z bratem. Chciałby zostać pisarzem. Wiele dałby za to! Mały Wiktor Lato najbardziej lubi słuchać książek w przydomowym ogrodzie. W ciepłe dni godzinami rysuje na dworze i marzy o tym, że kiedyś stworzy własną opowieść. Gdy jednak przychodzi pora, by nauczyć się czytać, litery stawiają mu opór. Szybko staje się jasne, że czytanie sprawia Wiktorowi dużo większą trudność niż jego rówieśnikom. Kiedy nauczycielka w szkole prosi uczniów, by napisali krótkie opowiadanie, Wiktor nie potrafi wypocić ani słowa. Jest przekonany, że marzenia o byciu autorem będzie musiał włożyć między bajki. A jednak w przypływie natchnienia udaje mu się opowiedzieć historię wyjątkową jak on sam. Znany duet pisarsko-ilustratorski powraca z budującą książką o sile obrazów, o szukaniu własnego głosu i własnej opowieści.

42,00 zł
25,62 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 16,38 zł

11 osób kupiło
10
Nerf N-Strike Mega - zestaw strzałek Mega, 10 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nerf N-Strike Mega - zestaw strzałek Mega, 10 sztuk
Hasbro, Nerf
Dostępny
9 szt.

Strzałki Nerf N-Strike Elite Mega to nowa linia strzałek zapewniająca niesamowicie daleki zasięg wyrzutnią z serii Mega. Strzałki wykonane są z lekkiej pianki z gumowymi czołem z dwoma otworami, dzięki którym świszczą w locie.

20,90 zł
18,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,91 zł

9 osób kupiło
11
Wsparcie dla dorosłych dzieci alkoholików - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wsparcie dla dorosłych dzieci alkoholików
Dostępny
300 szt.

Człowiek zmienia się wtedy, kiedy pozostawanie niezmienionym staje się zbyt bolesne! Książka, która od lat pomaga ludziom w wielu krajach zrozumieć trudne konsekwencje pochodzenia z rodziny dotkniętej alkoholizmem oraz walczyć o uzdrowienie swojego życia. Napisana w ciepły, bezpośredni sposób, ale nie uchylająca się od ukazywania prawdy, której zrozumienie i przepracowanie nas wyzwala. • Współuzależnieni nie dorosłych dzieci alkoholików • Poznanie swoich autentycznych uczuć • Uczciwość w stosunku do siebie • Odwaga pracy nad sobą przez całe życie „Mówi się, że główny pokój w domu rodziny dotkniętej alkoholizmem zajmowany jest przez hipopotama, którego istnieniu wszyscy stanowczo zaprzeczają. W rodzinie ustalone zostają trzy podstawowe reguły, których przestrzeganie staje się życiową koniecznością: Nic nie mówić! Niczego nie odczuwać! Nikomu nie ufać! Milcząc, zostawia się hipopotama w spokoju, a elementem tego milczenia jest udawanie, że wszystko jest w porządku. Wiadomo, że dzieci w rodzinach alkoholików, mimo fatalnego traktowania, bywają zwykle bardzo lojalne wobec rodziców...” Odwagę, by wyrazić swój gniew, ma tylko ten, kto nie boi się zostać samotnym. Zatrzymywanie gniewu w sobie jest równoznaczne z uchylaniem się od odpowiedzialności za swoje życie. Dlatego objawianie swojego gniewu jest tak trudne. Łatwiej jest przyjąć postawę zawiedzonych życiem, obarczając innych winą za nasz nieudany los. Nie ma nic trudniejszego od wzięcia odpowiedzialności za swoje dobre samopoczucie.

42,90 zł
28,31 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 14,59 zł

10 osób kupiło
12
Dream Box, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Dream Box, CD
Pat Metheny, Warner Music Polska
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.16

Lista utworów: 1. The Waves Are Not The Ocean 2. From The Mountains 3. Ole & Gard 4. Trust Your Angels 5. Never Was Love 6. I Fall In Love Too Easily 7. P.C. of Belgium 8. Morning Of The Carnival 9. Clouds Can’t Change the Sky 10. Blue In Green

74,19 zł
68,25 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,94 zł

10 osób kupiło
13
Poduszka Minecraft - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poduszka Minecraft
Sellmar
Dostępny
1 szt.

Poduszki składają się w 95% z bawełny, 5% elastyny. Poszewka jest z poliestru.

36,90 zł
33,58 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,32 zł

9 osób kupiło
14
Zagłada Żydów. Studia i Materiały. Nr 18 r. 2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagłada Żydów. Studia i Materiały. Nr 18 r. 2022
Dostępny
123 szt.

Bieżący numer rocznika „Zagłada Żydów. Studia i Materiały” poświęcony jest szeroko pojętej problematyce ucieczek przed Zagładą. Haniebny atak rządzonej przez Władimira Putina Rosji na Ukrainę i jej mieszkańców uczynił tę kwestę dramatycznie aktualną. Od początku wojny rozpoczętej 24 lutego 2022 r. granice Polski przekraczały setki tysięcy uchodźców z terenów okupowanych i zagrożonych przez bezprecedensowy w XXI w. w Europie terror ze strony agresorów. Byli to prawie wyłącznie cywile, z przewagą kobiet i dzieci. Ogólna ich liczba przekroczyła 8 mln, z czego ponad 6 mln opuściło Polskę. W przeciwieństwie do mieszkańców państw Bliskiego Wschodu i Afryki próbujących, o czym pisaliśmy w zeszłym roku, przedostać się do Europy z Białorusi, którym państwo polskie odmawiało i odmawia nadal wstępu na swoje terytorium, utrudniając nawet niesienie pomocy humanitarnej (symbolem jest niesławne ogrodzenie wybudowane wzdłuż granicy), uchodźcy z Ukrainy byli traktowani inaczej. Ogromna skala pomocy, zwłaszcza w pierwszych najbardziej krytycznych tygodniach, była jednak, co należy podkreślić, zasługą przede wszystkim organizacji pozarządowych, lokalnych samorządów, oddolnych inicjatyw oraz ludzi dobrej woli. Wybranie ucieczek jako najważniejszej tematyki tomu zostało podyktowane nie bieżącym kontekstem (agresji rosyjskiej nie mogliśmy przewidzieć, projektując ten numer), lecz wagą tego zagadnienia, prowokującego do stawiania rozmaitych pytań badawczych. Dotyczą one na przykład sposobów i możliwości szacowania ogólnej liczby uciekinierów z gett i szans ich przetrwania. Kwestii tej dotyczył w dużej mierze przygotowany przez Centrum Badań nad Zagładą Żydów projekt "Dalej jest noc", będący próbą analizy tego zjawiska w odniesieniu do wybranych przedwojennych powiatów/okupacyjnych niemieckich starostw. Zastosowane metody badawcze i osiągnięte wyniki nie stały się niestety, z różnych powodów, przedmiotem spokojnej, rzeczowej i pogłębionej refleksji zarówno w niewielkim środowisku badaczy Zagłady, jak i naszych krytyków. Mając nadzieję na objęcie badaniami kolejnych obszarów Generalnego Gubernatorstwa i przedwojennych województw wschodnich, podkreślamy, że dotychczasowy ich zakres nie daje wystarczających podstaw do formułowania w odpowiedzialny sposób ogólnych tez w tej materii. W numerze działy: Studia Z warsztatów badawczych Materiały Punkty Widzenia Małe Formy Sylwetki świadków Zaglady Upamiętnienia Zagłady Omówienia, recenzje, przeglądy A w nich między innymi: Barbara Engelking o ukrywaniu się w Warszawie Franziska Bruder o ucieczkach z transportów śmierci na Białostocczyźnie Anna Bikont o mordzie Żydów przez akowców na bagnach koło wsi Podosie Michał Trębacz o spotkaniu Jana Karskiego ze Szmulem Zygelbojmem Dariusz Libionka o eskapadzie i losach Edwarda Rajnfelda Katarzyna Kwiatkowska-Moskalewicz o problemach z tożsamością członków Gwardii Ludowej Maria Ferenc o Mordechaju Anielewiczu Jakub Muchowski o Rafale Lemkinie Justyna Kowalska-Leder o „Zawołanych po imieniu”

90,00 zł
63,90 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 26,10 zł

7 osób kupiło
15
TOMY Pop Up Mario T73538 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TOMY Pop Up Mario T73538
Tomy, 4+
Dostępny
37 szt.

Kolor: Wielokolorowy Bohater: Super Mario Licencja: Super Mario

75,90 zł
72,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,79 zł

7 osób kupiło
16
Mru Mru i kropla deszczu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mru Mru i kropla deszczu
Dostępny
250 szt.

Wspaniale jest łapać krople deszczu, a jeszcze lepiej – łapać je razem… Czy można być daleko, a mimo to blisko? Tego dnia, gdy na nosie Mru Mru wylądowała kropla deszczu, niedźwiadka odkryła coś naprawdę wspaniałego i zabawnego. Była jednak sama. Wielka musiała wyjść na chwilę i powiedziała, żeby jej nie przeszkadzać. A tak wspaniale byłoby podzielić się radością! Jak długo może trwać taka chwila? Fińska literatura dla dzieci w najlepszym wydaniu. Małe objętością, ale wielkie treścią książki o niedźwiadce Mru Mru zauroczyły czytelników w Finlandii oraz w ponad dziesięciu innych krajach! Książka wydana w ramach projektu Bliskie-dalekie sąsiedztwo. Tłumaczenie i druk książki zostały dofinansowane przez FILI-Finnish Literature Exchange.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

6 osób kupiło
17
Zakładki indeksujące Disney fashion Mandalorian - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładki indeksujące Disney fashion Mandalorian
PATIO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Karteczki indeksujące - samoprzylepne - papierowe - 6 różnych wzorów - 30szt każdego wzoru - wymiary zakładki 75 x 20 mm - opakowanie zawiera 180 zakładek

9,99 zł
Powiadomienie
6 osób kupiło
18
Torba - Nerka na biodra BACKUP model A 07 kwiaty Derform - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
48,73 zł
5 osób kupiło
19
Pan Garcia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Garcia
Dostępny
506 szt.

Trzeci tom serii „Mr” legendarnej zagranicznej autorki! Poznała go w kawiarni, gdzie pracowała jako baristka. Gdy tylko go zobaczyła, wiedziała jedno: ten mężczyzna był najseksowniejszym facetem, jakiego kiedykolwiek w życiu spotkała. Był nieziemsko przystojny, starszy od niej i skrywający w spojrzeniu coś takiego, co mogła określić tylko w jeden sposób – mrok. Dowiedziała się, że nieznajomy nazywa się Sebastian Garcia. Mężczyzna ewidentnie nie lubił kawy, którą mu przygotowywała, jednak każdego dnia wracał po następną. A może wcale nie chodziło o kawę? Pewnego dnia spotkali się poza kawiarnią. April szybko zrozumiała, że ten mrok, który dostrzegła w jego spojrzeniu, to nie przypadek – jego dusza była czarna jak noc.

54,90 zł
43,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

5 osób kupiło
20
Encyklopedia dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia dla dzieci
Dostępny
209 szt.

W książce znajdziemy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez najmłodszych pytania: „dlaczego?”, „kto?”, „jak?”, „kiedy?”i „gdzie?”. Choć świat widziany oczami dziecka jest kolorowy, przyjazny i zaskakujący, skrywa w sobie wiele tajemnic i zagadek, które należy stopniowo odkrywać. W końcu na tym polega uczenie się. Pytanie, jak zachęcić dziecko do nauki. Jak wytłumaczyć mu skomplikowane zjawiska? W jaki sposób zainteresować go tematyką, której nie poświęcało dotąd żadnej uwagi?

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

4 osoby kupiły
21
Złoty łańcuch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złoty łańcuch
Dostępny
38 szt.

Złoty łańcuch należy do najbardziej znanych dzieł Akwinaty. Jeden z wybitnych angielskich tłumaczy tego dzieła napisał, że ukazuje ono mistrzowskie opanowanie wszystkich zagadnień teologicznych. Księga obejmuje obszerny zbiór tekstów patrystycznych odpowiednio powiązanych i uporządkowanych, tak że tworzą jeden wspólny komentarz do czterech Ewangelii. Święty Tomasz, czerpiąc z bogatego skarbca dokumentów soborowych pierwszych wieków chrześcijaństwa oraz z pism wschodnich i zachodnich ojców Kościoła, pozwala odkryć głębię poszczególnych fragmentów Ewangelii. Moim celem w tej pracy – pisze wielki Doktor Kościoła - nie było jedynie oddanie dosłownego sensu danego fragmentu, lecz również uwypuklenie jego znaczenia mistycznego; pragnę nie tylko zwalczać istniejące błędy, lecz również utwierdzać prawdę katolicką. Wydaje się to potrzebne, ponieważ z Ewangelii w sposób szczególny czerpiemy normy wiary katolickiej, jak również reguły postępowania dla całego chrześcijańskiego życia. Niniejszy tom stanowi obszerny wybór z Tomaszowego dzieła, uporządkowany w taki sposób, że poszczególne komentarze przyporządkowane są perykopom ewangelicznym na niedziele i święta całego roku liturgicznego. Dzięki temu księga ta może być doskonałą pomocą w osobistej medytacji nad Ewangelią. Może również posłużyć jako świetna pomoc kaznodziejska!

79,70 zł
58,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,52 zł

4 osoby kupiły
22
Dziewczęta z mokradeł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dziewczęta z mokradeł
Dostępny
442 szt.

Przejmująca opowieść o dojrzewaniu. Upalne lato w miasteczku Bledsoe w stanie Georgia. Dwunastoletnia Kay Whitaker czuje się osamotniona i zmęczona atmosferą w domu – bezrobotnym ojcem, emocjonalnie nieobecną matką i zamkniętą w sobie siostrą. Często spędza czas poza domem. Podczas jednej z wędrówek na pobliskie bagna poznaje Andy’ego Webbera – swojego rówieśnika. Chłopiec wraz z ojcem niedawno wrócili z Kalifornii, gdzie wyjechali po śmierci matki Andy’ego, która utonęła w tajemniczych okolicznościach. Zakochana w Andym dziewczynka nie słucha ojca, który każe jej trzymać się z daleka od Webberów, choć nie chce wyjawić, z jakiego powodu. Ale kiedy siostra Kay nagle znika, zaczynają wychodzić na jaw powiązania między śmiercią pani Webber a Whitakerami. Świat Kay zacznie się powoli rozpadać, a w trakcie śledztwa zostają odkryte kolejne tajemnice, które zagrażają jej rodzinie. Książka, która ma szansę powtórzyć sukces „Gdzie śpiewają raki”. Tytuł oryginalny: The Floating Girls Tłumacz: Marta Piątkowska

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

4 osoby kupiły
23
Po prostu keto! Jak skutecznie poprawić zdrowie.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po prostu keto! Jak skutecznie poprawić zdrowie..
Dostępny
186 szt.

Uzależnienie od cukru rujnuje zdrowie. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to nadwaga, a nawet chorobliwa otyłość. Cierpią stawy, kręgosłup, wątroba i nerki. Cierpi dusza. Nie pomagają kolejne diety ani egzotyczne suplementy. Najlepsze, co można uzyskać, to krótkotrwała utrata kilku kilogramów. Efekt jo-jo, załamanie, rozpacz, kolejna próba. Paskudne odczucie, że nie można utrzymać zdrowego stylu życia dłużej niż kilka dni. Czy nie ma sposobu, aby wyjść z tego zaklętego kręgu, odzyskać zdrowie, dobre samopoczucie i kontrolę nad własnym talerzem? Owszem, istnieje - i opisano go w tym poradniku. Dieta ketogeniczna jest znana od lat. Polega na unikaniu węglowodanów i spożywaniu zdrowych tłuszczów. Dzięki przepysznym, sycącym posiłkom można zapomnieć o walce z głodem, apetytem na cukier i osiągnąć wspaniałe rezultaty. Klucz do sukcesu znajdziesz w tej książce: są to cenne podpowiedzi, praktyczne wskazówki przystępnie podane inspirujące porady i zaskakujące triki - wszystko wypróbowane w praktyce, skuteczne i zgodne z aktualną wiedzą naukową. Zrozumiesz mechanizmy rządzące dietą keto, wprowadzisz w swoim trybie życia niezbędne zmiany, znajdziesz zachętę i wsparcie w chwilach zwątpienia, a także skorzystasz z ponad setki prostych przepisów na pyszne i zdrowe posiłki keto. Tym razem osiągniesz sukces!

89,00 zł
65,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 23,14 zł

3 osoby kupiły
24
Brokat sypki solniczka 6x10g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brokat sypki solniczka 6x10g
Brewis
Dostępny
17 szt.

Brokat sypki solniczka 6 kolorów * 10 g

11,01 zł
9,99 zł

Rabat 9,3%
oszczędzasz 1,02 zł

3 osoby kupiły
25
Polska dla profesjonalistów atlas sam. 1:200 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska dla profesjonalistów atlas sam. 1:200 000
Dostępny
123 szt.

Jedyny tak szczegółowy atlas samochodowy Polski: 82 tys. miejscowości i 365 tys. km dróg! aktualny stan sieci drogowej, a także drogi w budowie i planowane autostrady i drogi ekspresowe z nazwami węzłów autostrady płatne, punkty poboru opłat krajowa i międzynarodowa numeracja dróg, odległości drogowe informacje niezbędne dla kierowców samochodów ciężarowych i autokarów dopuszczalne naciski na oś ograniczenia wysokości i szerokości pojazdu ograniczenia rzeczywistej masy pojazdu odcinki dróg objęte zakazem ruchu pojazdów ciężarowych odcinki dróg objęte systemem e-TOLL punkty dystrybucji i punkty obsługi klienta e-TOLL motele i hotele, parkingi dla samochodów ciężarowych fotoradary stałe, odcinkowe pomiary prędkości stacje paliw z podziałem na sieci 3 tys. atrakcji turystycznych granice parków narodowych i krajobrazowych, miejscowości atrakcyjne turystycznie plastyczna rzeźba terenu skorowidz ponad 71 tys. miejscowości z terenu Polski wraz z informacją o województwie i powiecie, dodatkowo dostępny do pobrania w formacie PDF A ponad to: mapa kodów pocztowych Polski wraz ze spisem kodów mapa odcinków dróg objętych systemem e-TOLL i płatnych autostrad przeglądowa mapa głównych dróg Polski mapa tablic rejestracyjnych 18 tranzytowych map miast z informacją o ograniczeniach w ruchu dla samochodów ciężarowych 21 szczegółowych planów miast atlas Europy 1:3 200 000 formularz wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym Dodatkowo wygodna w składaniu dwustronnie laminowana i ilustrowana instrukcja udzielania pierwszej pomocy, opracowana na podstawie obowiązujących w roku wydania wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji z 2010 roku.

259,90 zł
181,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 77,97 zł

3 osoby kupiły
26
Nowe Książki 4/2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe Książki 4/2023
Dostępny
3 szt.

„Nowe Książki” to pismo krytyki literackiej i naukowej ukazujące się do 1949 roku. Adresowane jest do środowisk akademickich, literackich, bibliotekarzy oraz czytelników, wydawców, księgarzy – mówiąc najogólniej: do wszystkich miłośników książek. W każdym numerze blisko 100 recenzji i not pisanych przez uznanych krytyków i naukowców. Fikcja, reportaż, książki popularno-naukowe. Literaturoznawstwo, sztuka, psychologia/psychoterapia, historia kultury, historia idei, historia, prawo, filozofia. Rozmowy z pisarzami, uczonymi, tłumaczami. Co jeszcze? Korespondencje zagraniczne, felietony oraz kronika wydarzeń literackich i księgarskich. Przez ponad sześć dziesięcioleci na łamach pisma publikowali i publikują autorzy wywodzący się ze środowisk akademickich, literackich, dziennikarskich. Spośród szerokiego grona obecnie współpracujących z „Nowymi Książkami” autorów można przywołać nazwiska Henryka Domańskiego, Jerzego Franczaka, Wacława Holewińskiego, Krzysztofa Lipki, Rafała Łatki, Anny Nasiłowskiej, Dariusza Nowackiego, Czesława S. Nosala, Marka Paryża, Adama Poprawy, Rafała Szczerbakiewicza, Adriany Szymańskiej, Danuty Ulickiej czy Macieja Urbanowskiego.

13,00 zł
11,99 zł

Rabat 7,8%
oszczędzasz 1,01 zł

3 osoby kupiły
27
Lilie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilie
Dostępny
102 szt.

Może to ty będziesz moją następną Lilijką? Chcesz? Doktor Jakub Bernatowicz po awanturze z żoną idzie do lasu i przepada bez śladu. Podczas pościgu za byłym żołnierzem podejrzanym o zabójstwo narzeczonej, policja odnajduje zwłoki zamordowanych brutalnie innych kobiet. Policjant z jednej z powiatowych komend bada sprawę gwałtu sprzed wielu lat podejrzewając, że skazany został niewinny człowiek. Tymczasem ofiar jest coraz więcej. Czy w społeczeństwie grasuje nowa Bestia? Czy wszystkie te sprawy mogą się ze sobą łączyć? W chaosie wydarzeń i związków między nimi, nadkomisarz Marcin Zakrzewski będzie musiał odnaleźć Bestię zanim pojawią się nowe ofiary. Tylko, że wszystkie tropy wiodą donikąd, a podjęte przez Zakrzewskiego decyzje doprowadzą do dramatycznego finału. MIECZYSŁAW GORZKA POWRACA Z NOWYM, MROCZNYM KRYMINAŁEM, W KTÓRYM NA FINAŁ JAK ZAWSZE CZEKA SIĘ Z ZAPARTYM TCHEM. Lektor: Filip Kosior

46,90 zł
33,77 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,13 zł

3 osoby kupiły
28
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Dostępny
173 szt.

Wędrówka na Skrzyczne i Malinowską Skałę, wycieczka do szumiących Kaskad Rodła i na Baranią Górę, gdzie swoje źródła ma Wisła, wjazd kolejką na Szyndzielnię i Czantorię, wizyta w kultowych schroniskach: na Rysiance i Rycerzowej, szusowanie po stokach Pilska czy wspinaczka na królową Beskidów - Babią Górę. Region ma do zaoferowania wiele aktywności na cały rok. Na tych, którzy chcą poznać kulturę regionu, także czeka wiele atrakcji, jak choćby: Wzgórze Zamkowe ze słynną Rotundą w Cieszynie, malowniczy rynek w Żywcu, bajkowe postaci w Bielsku-Białej, Żywieckie Gody w Milówce czy Centrum Koronki w Koniakowie. Każdy znajdzie tu sposób na udany wyjazd.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
29
Niesamowici Polacy. Pionierzy, wynalazcy, zdobywcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niesamowici Polacy. Pionierzy, wynalazcy, zdobywcy
Dostępny
385 szt.

Ta książka popularno-naukowa dla młodzieży i dorosłych w przystępny i niezwykle ciekawy sposób opowiada o osiągnięciach Polaków. Autor opisuje nie tylko powszechnie znane postaci Marii Curie-Skłodowskiej, Ignacego Łukasiewicza, Aleksandra Doby czy Henryka Arctowskiego, ale również wielu dzisiaj mniej znanych, jednak niezwykle ważnych w historii Polski i świata osobistości, których praca dała podwaliny dzisiejszej nauce i technice. Są to m.in. Jan Szczepanik – nazywany „Edisonem znad Wisły”, Kazimierz Prószyński i jego słynny biopleograf, Erazm Jerzmanowski – człowiek który oświetlił Amerykę, Kazimierz Żegleń, który ocalił miliony dzięki skonstruowaniu jedwabnego pancerza – pierwowzoru kamizelki kuloodpornej, Rudolf Weigl – wynalazca pierwszej skutecznej szczepionki na tyfus, „Polak ze stali” czyli Tadeusz Sendzimir, inżynier Rudolf Modrzejewski czy badacz Bronisław Piłsudski i wielu innych niezwykłych Polaków.

119,90 zł
87,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 32,37 zł

3 osoby kupiły
30
Wkład do segregatora A5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wkład do segregatora A5
Interdruk
Dostępny
18 szt.

50 kartkowy wkład w kratkę z barwionym grzbietem. Posiada boczną perforację. Idealny do tworzenia wszelkich notatek, zapisków. Uwaga. Dostępne różne wersje kolorystyczne produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 zestawu (50 kartek).

5,99 zł
2 osoby kupiły
31
Zakładka magnetyczna Disney fashion Mickey Mouse 4 szt. Mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka magnetyczna Disney fashion Mickey Mouse 4 szt. Mix
PATIO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

Zakładki magnetyczne - 4 różne motywy - precyzyjna linia kształtu postaci Disney - wymiary jednej zakładki 25 x 4mm

9,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
32
Africa Is Not A Country - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Africa Is Not A Country
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

'Hilarious, ferocious, generous and convincing. It made me reconsider almost everything I thought I knew about Africa.' Oliver Bullough Africa Is Not A Country is a bright portrait of modern Africa that pushes back against harmful stereotypes to tell a more comprehensive story. You already know these stereotypes. So often Africa is depicted simplistically as an arid red landscape of famines and safaris, uniquely plagued by poverty and strife. In this funny and insightful book, Dipo Faloyin offers a much-needed corrective. He examines each country's colonial heritage, and explores a wide range of subjects, from chronicling urban life in Lagos and the lively West African rivalry over who makes the best Jollof rice, to the story of democracy in seven dictatorships and the dangers of stereotypes in popular culture. By turns intimate and political, Africa Is Not A Country brings the story of the continent towards reality, celebrating the energy and fabric of its different cultures and communities in a way that has never been done before. 'Warm, funny, biting and essential reading.' Adam Rutherford 'This book should be on the curriculum.' Nikki May, author of WAHALA

58,00 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
33
Walkie Talkie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,60 zł
32,04 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,56 zł

2 osoby kupiły
34
Maxinaklejki. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maxinaklejki. Zwierzęta
Olesiejuk Sp. z o.o.
Dostępny
440 szt.

Książka z piękną scenerią inspirowaną światem wokół nas, uzupełniona dużymi naklejkami, odpowiednia dla młodszych dzieci. Każda strona zawiera różne ustawienia, w których dziecko może dać upust swojej fantazji i ozdobić je za pomocą nalepek znajdujących się w książce.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
35
Odkurzacz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkurzacz
MAKSIK
Dostępny
60 szt.
60,37 zł
54,33 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,04 zł

2 osoby kupiły
36
W obronie świtu. Na przekór nocy. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
44,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

2 osoby kupiły
37
Córka rabina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka rabina
Dostępny
76 szt.

Miłość, przyjaźń, tolerancja. Katolicki ksiądz, Kazimierz, jest wśród swoich parafian bardzo szanowany. Nie tylko czyni kapłańską posługę, jest także powiernikiem wiernych i zwyczajowo rozstrzyga lokalne konflikty. Stawiany na piedestale, pomagając innym, czuje się osamotniony. Wkrótce między nim i rabinem Chilem nawiązuje się nić porozumienia i przyjaźni. Wybuch wojny nie przerywa dopiero co powstałej zażyłości, wręcz zacieśnia i buduje niezwykłą relację. Pewnego dnia Kazimierz zauważa córkę rabina, Rachelę, przechadzającą się po rynku pod rękę z niemieckim żołnierzem… Agnieszka Lis zabiera nas do świata, w którym temat wiary i tolerancji miesza się z wojennym niebezpieczeństwem. Cóż warte jest człowieczeństwo, gdy każdy dzień może być tym ostatnim? Czy w rzeczywistości pełnej uprzedzeń i lęku jest miejsce na przyjaźń? Lektor: Katarzyna Traczyńska

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
38
Irracjonalizm totalitaryzmu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Irracjonalizm totalitaryzmu
Dostępny
6 szt.

Aleksander HERTZ, Irracjonalizm totalitaryzmu Wybór pism o różnych aspektach ideologii i praktyki funkcjonowania faszyzmu, nazizmu i komunizmu, m.in. o zagadnieniach rasizmu i antysemityzmu, stosunku inteligencji do bolszewizmu, zjawiskach ?drużyny wodza? i militaryzacji stronnictw politycznych, władzy Stalina oraz mistyce rewolucyjnej. Analizy rozwoju autorytaryzmów i totalitaryzmów okresu międzywojennego, pisane przez obserwatora tych procesów, czołowego polskiego socjologa. ?Rasyzm zresztą w wielu wypadkach umiał się zgrabnie przystosować do pewnych istniejących już nawyków myślowych. Zmieńmy wyraz ?rasa? na wyraz ?klasa?, a z rasistowskiego ujęcia historii otrzymamy coś zbliżonego do marksizmu. [?] Dla demagogii nacjonalistycznej wykorzystanie analogii między antagonizmami rasowymi a klasowymi jest okolicznością nad wyraz szczęśliwą. Nigdy nie będzie się dość mocno podkreślało znaczenia wpływu marksizmu na kształtowanie się podstaw myślowych końca wieku XIX i początku XX. Marksizm sięgnął znacznie dalej poza sam obóz marksistów. Nacjonalizm przejął stąd niejedno, podstawiając jedne pojęcia na miejsce drugich. Wypadki przechodzenia od Hitlera do komuny mają swe psychologiczne, podobnie zresztą jak i socjologiczne uzasadnienie. [?] Rasyzm nie wypływa z głębokich przemyśleń, ani ich też nie wymaga. Odpowiada on pewnym istniejącym afektom, dopomagają mu jego techniczne ilościowe akcesoria. Hitler i komuniści swą propagandę oparli na podstawach doskonale wypracowanej reklamy handlowej. Myślenie krytyczne jest tu najzupełniej niepotrzebne, przeciwnie ? nawet zawadza. Działa się na wyobraźnię, na afekt, demagogię przeobraża się w doskonale zorganizowany humbug?. (Rasyzm) Aleksander Hertz (1895-1983), socjolog, w młodości związany z PPS, w II RP wykładowca w Państwowym Instytucie Sztuki Teatralnej, autor tekstów ogłaszanych m.in. w ?Przeglądzie Socjologicznym?, ?Drodze? oraz ?Wiedzy i Życiu?, po opuszczeniu Polski w 1939 r. mieszkający w Stanach Zjednoczonych, współpracownik paryskiej ?Kultury?.

59,85 zł
41,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,95 zł

3 osoby kupiły
39
How Religion Evolved - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
How Religion Evolved
Dostępny
1 szt.

A fascinating analysis of the evolution of religion from the internationally renowned evolutionary psychologist When did humans develop spiritual thought? What is religion's evolutionary purpose? And in our increasingly secular world, why has it endured? Every society in the history of humanity has lived with religion. In How Religion Evolved, evolutionary psychologist Professor Robin Dunbar tracks its origins back to what he terms the 'mystical stance' - the aspect of human psychology that predisposes us to believe in a transcendent world, and which makes an encounter with the spiritual possible. As he explores world religions and their many derivatives, as well as religions of experience practised by hunter-gatherer societies since time immemorial, Dunbar argues that this instinct is not a peculiar human quirk, an aberration on our otherwise efficient evolutionary journey. Rather, religion confers an advantage: it can benefit our individual health and wellbeing, but, more importantly, it fosters social bonding at large scale, helping hold fractious societies together. Dunbar suggests these dimensions might provide the basis for an overarching theory for why and how humans are religious, and so help unify the myriad strands that currently populate this field. Drawing on path-breaking research, clinical case studies and fieldwork from around the globe, as well as stories of charismatic cult leaders, mysterious sects and lost faiths, How Religion Evolved offers a fascinating and far-reaching analysis of this quintessentially human impulse - to believe.

61,00 zł
54,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,10 zł

2 osoby kupiły
40
Linijki 20 cm Mandalorian 1 szt mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Linijki 20 cm Mandalorian 1 szt mix
PATIO
Dostępny
10 szt.

Linijka Disney - z uroczym nadrukiem  - miarka do 20 cm - szerokość 30 mm - wymiary opakowania 56 x 270 mm Uwaga: 3 różne designy, wysyłka wzoru losowa.

5,99 zł
2 osoby kupiły
41
The Dinosaur who asked "What for?" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Dinosaur who asked "What for?"
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

The Dinosaur Explorer Club is going camping. Everyone wants to help set up camp- except for Daisy. Can her friends persuade her to change her lazy ways? A QR code on the back cover provides a link to an audio recording of the story.

32,00 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,28 zł

2 osoby kupiły
42
AquaPlay Mega Water Wheel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AquaPlay Mega Water Wheel
AquaPlay, AquaPlay
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

484,90 zł
436,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 48,49 zł

2 osoby kupiły
43
Ołówki z gumową nakładką Disney fashion Mandalorian 2 szt. mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówki z gumową nakładką Disney fashion Mandalorian 2 szt. mix
PATIO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Ołówki HB  - z nakładką gumową  - z gumką - opakowanie zawiera 2 sztuki - wymiary opakowania 9 x 25 cm Uwaga: 3 różne wzory, wysyłka losowa.

8,99 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
44
Finding Me - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Finding Me
Dostępny
12 szt.

In my book, you will meet a little girl named Viola who ran from her past until she made a life changing decision to stop running forever. This is my story, from a crumbling apartment in Central Falls, Rhode Island, to the stage in New York City, and beyond. This is the path I took to finding my purpose and my strength, but also to finding my voice in a world that didn?t always see me. As I wrote Finding Me, my eyes were open to the truth of how our stories are often not given close examination. They are bogarted, reinvented to fit into a crazy, competitive, judgmental world. So I wrote this for anyone who is searching for a way to understand and overcome a complicated past, let go of shame, and find acceptance. For anyone who needs reminding that a life worth living can only be born from radical honesty and the courage to shed facades and be?you. Finding Me is a deep reflection on my past and a promise for my future. My hope is that my story will inspire you to light up your own life with creative expression and rediscover who you were before the world put a label on you.

54,00 zł
51,30 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,70 zł

1 osoba kupiła
45
Stolice mody. Paryż. Odkryj swój styl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stolice mody. Paryż. Odkryj swój styl
Dostępny
2 szt.

Jeśli lubisz projektować oryginalne stroje, ta seria jest dla ciebie! Zapraszamy cię do światowych stolic mody na pokazy wspaniałych kolekcji! Spotkasz tu urocze modelki prezentujące wyjątkowe kreacje, fantazyjne fryzury i stylowe dodatki. Pokoloruj je wszystkie i ozdób pięknymi naklejkami.

12,99 zł
10,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
46
Polska atlas samochodowy 1:250 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska atlas samochodowy 1:250 000
Dostępny
64 szt.

Z atlasem samochodowym Polski wydawnictwa ExpressMap podróż po kraju będzie prawdziwą przyjemnością. To jedyna tak szczegółowa tego typu publikacja na rynku. Uwzględnia 82 tys. miejscowości i 365 tys. km dróg. Publikacja jest użyteczna zarówno dla zawodowych kierowców, jak i turystów podróżujących samochodem zaznaczono w niej także atrakcje turystyczne. Atlas zawiera: aktualny stan sieci drogowej, a także drogi w budowie i planowane do 2025 r., autostrady i drogi ekspresowe z nazwami węzłów, krajową i międzynarodową numerację dróg, odległości drogowe, stacje paliw z podziałem na sieci, fotoradary stałe, odcinkowe pomiary prędkości, wybrane motele i hotele, granice parków narodowych i krajobrazowych, miejscowości atrakcyjne turystycznie, plastyczną rzeźbę terenu, skorowidz ponad 71 tys. miejscowości z terenu Polski wraz z informacją o województwie i powiecie, 18 tranzytowych map miast, 17 planów miast, atlas Europy 1:4 000 000, mapę dróg objętych systemem e-TOLL i płatnych autostrad. formularz wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym

179,90 zł
125,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 53,97 zł

1 osoba kupiła
47
Lornetka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lornetka
MAKSIK
Dostępny
267 szt.

Zabawkowa lornetka dla dzieci.

12,05 zł
10,99 zł

Rabat 8,8%
oszczędzasz 1,06 zł

1 osoba kupiła
48
Fantom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fantom
Dostępny
104 szt.

Przyszłość jest o wiele mroczniejsza niż nam się wydaje… Rok 2032. Z Ziemi wyrusza wyprawa kosmiczna, której zadaniem jest dotrzeć do Alfy – planety w Galaktyce Andromedy. Wyprawa zorganizowana jest przez agencję Aero Space; wspólne przedsięwzięcie rządów Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej a także… Janet Lee, właścicielki serwisu streamingowego Real Life, mającego dziesiątki milionów subskrybentów na całym świecie. Lot i pobyt na Alfie ma być transmitowany na żywo. Mimo, iż Alfa oddalona jest od Ziemi o niewyobrażalną odległość dwóch i pół miliona lat świetlnych, podróż ma potrwać tylko dwa i pół roku dzięki odkryciu przez astronomów na orbicie Jowisza tunelu czasoprzestrzennego, pozwalającego dotrzeć - niejako na skróty - do celu wyprawy. Załogę statku kosmicznego Polaris tworzy sześcioro astronautów - trzy zgrane małżeństwa. Susan Montero, doświadczona dziennikarka śledcza, próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, kto wydał zgodę, by udziałowcem w Aero Space był serwis Real Life. W tej kwestii panuje jednak zmowa milczenia… Załoga statku po dotarciu na miejsce szybko przekonuje się, że planeta skrywa mroczną tajemnicę. Podczas jednej z wypraw zwiadowczych astronauci doświadczają obecności nieznanej, niewidocznej siły, którą szybko zaczynają nazywać Fantomem… Marcin Ciszewski kreśli przerażającą wizję Kosmosu i nowego, nieodkrytego świata. Duszna atmosfera i brak możliwości ucieczki przed nieznanym, sprawią że w tej powieści zakochają się fani takich hitów jak „Obcy” czy „Coś”. Lektor: Janusz Zadura

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
49
George III - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
George III
Dostępny
1 szt.

Andrew Roberts, one of Britain's premier historians, overturns the received wisdom on George III George III, Britain's longest-reigning king, has gone down in history as 'the cruellest tyrant of this age' (Thomas Paine, eighteenth century), 'a sovereign who inflicted more profound and enduring injuries upon this country than any other modern English king' (W.E.H. Lecky, nineteenth century), 'one of England's most disastrous kings' (J.H. Plumb, twentieth century) and as the pompous monarch of the musical Hamilton (twenty-first century). Andrew Roberts's magnificent new biography takes entirely the opposite view. It portrays George as intelligent, benevolent, scrupulously devoted to the constitution of his country and (as head of government as well as head of state) navigating the turbulence of eighteenth-century politics with a strong sense of honour and duty. He was a devoted husband and family man, a great patron of the arts and sciences, keen to advance Britain's agricultural capacity ('Farmer George') and determined that her horizons should be global. He could be stubborn and self-righteous, but he was also brave, brushing aside numerous assassination attempts, galvanising his ministers and generals at moments of crisis and stoical in the face of his descent - five times during his life - into a horrifying loss of mind. The book gives a detailed, revisionist account of the American Revolutionary War, persuasively taking apart a significant proportion of the Declaration of Independence, which Roberts shows to be largely Jeffersonian propaganda. In a later war, he describes how George's support for William Pitt was crucial in the battle against Napoleon. And he makes a convincing, modern diagnosis of George's terrible malady, very different to the widely accepted medical view and to popular portrayals. Roberts writes, 'the people who knew George III best loved him the most', and that far from being a tyrant or incompetent, George III was one of our most admirable monarchs. The diarist Fanny Burney, who spent four years at his court and saw him often, wrote 'A noble sovereign this is, and when justice is done to him, he will be as such acknowledged'. In presenting this fresh view of Britain's most misunderstood monarch, George III shows one of Britain's premier historians at his sparkling best.

95,00 zł
88,35 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,65 zł

1 osoba kupiła
50
Notes samoprzylepny 51x76mm 50 kart. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes samoprzylepny 51x76mm 50 kart.
Stick'n
Dostępny
23 szt.

Przezroczysty, bezbarwny notes samoprzylepny zawierający 50 karteczek o wielkości 51 x 76 mm. Przezroczyste karteczki są idealne do odrysowywania małych rysunków. Można też robić na nich krótkie notatki lub zostawiać wiadomości. Po przyklejeniu nie zakrywają treści umieszczonych pod karteczką. Karteczki mają gładką powierzchnię. Można po nich pisać i rysować długopisami, ołówkami, cienkopisami, kredkami i flamastrami.

9,47 zł
8,99 zł

Rabat 5,1%
oszczędzasz 0,48 zł

1 osoba kupiła
51
Lokomotywa zmieniająca kolor Tomek i Przyjaciele, Piotruś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lokomotywa zmieniająca kolor Tomek i Przyjaciele, Piotruś
Fisher Price
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.04

37,90 zł
34,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

52
Żelazko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żelazko
MAKSIK
Dostępny
45 szt.
34,59 zł
31,13 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,46 zł

1 osoba kupiła
53
Zakładki indeksujące Disney fashion Mickey Mouse - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładki indeksujące Disney fashion Mickey Mouse
PATIO
Dostępny
11 szt.

Karteczki indeksujące - samoprzylepne - papierowe - 6 różnych wzorów - 30szt każdego wzoru - wymiary zakładki 75 x 20 mm - opakowanie zawiera 180 zakładek

9,99 zł
1 osoba kupiła
54
Szkoła Mówców. Myśl i prezentuj inaczej niż.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła Mówców. Myśl i prezentuj inaczej niż..
Dostępny
174 szt.

Wystąpienia publiczne rządzą się swoimi prawami. Świat biznesu codziennie się zmienia, więc metody i techniki prezentacyjne również powinny podlegać modyfikacjom. Chcąc być skutecznym i osiągać swoje biznesowe cele, musisz się wyróżniać i używać nowych metod, odpowiednich do współczesnego, szybko rozwijającego się biznesu. Szkoła mówców jest napisana przez trenera, nie przez pisarza. To nie wydumane teorie, ale treści wynikające z wieloletniego doświadczenia autorki w pracy z żywym człowiekiem. Nie znajdziesz tu ogólników i łatwych rozwiązań. Dostaniesz za to mnóstwo praktycznej wiedzy i ćwiczenia, które realnie wpłyną na Twój sposób prezentowania. Dowiesz się, jak myśleć i prezentować swoje idee inaczej niż inni. W książce: - jak występować publicznie inaczej niż wszyscy - jak skutecznie i szybko tworzyć strategię i strukturę nowoczesnej prezentacji - jak być pewnym siebie, radzić sobie ze stresem oraz budować swój autorytet i pozycję eksperta - jak wzmacniać swój przekaz głosem, mową ciała i wyjątkowymi slajdami

54,90 zł
40,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

1 osoba kupiła
55
Fingertrail Mazes - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fingertrail Mazes
Dostępny
2 szt.

Help Rabbit reach her lettuce leaves and Squirrel find her home by following the finger trails in this delightful young puzzle book. It features ten simple mazes with a variety of themes and designs and charming detailed illustrations by Elisa Ferro. Maze puzzles are a great way for children to develop and practise cognitive, navigational and fine-motor skills.

53,00 zł
50,88 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,12 zł

1 osoba kupiła
56
Philosophy and Life - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Philosophy and Life
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.04

From Stoics to existentialists, in philosophy and literature, discussion of the philosophy of life -- of love and death, of courage, fortitude and wisdom -- challenges us all to think about what kinds of life are truly worth living. In this summation of a lifetime thinking and writing about this great question, A. C. Grayling explores with clarity and depth the ideas that each of us must use in answering it for ourselves. Drawing on the lives, experiences and works of a fantastically eclectic range of thinkers -- taking in not only philosophers such as Confucius, Seneca and Nietzsche, but also authors from Shakespeare to Ursula LeGuin, and modern thinkers such as Martha Nussbaum and Bernard Williams - Philosophy and Life brings together wisdom from across eras and continents in a tour de force on the philosophy of being human in a complicated world.

95,00 zł
88,35 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,65 zł

57
We're Just Friends - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
We're Just Friends
Dostępny
554 szt.

Violet Donovan i Ace’a Walkera dzieli niemal wszystko. Ona pochodzi z bogatej rodziny, jest poukładana i wszystko, co robi, musi zostać skrupulatnie zaplanowane. Z kolei w jego codzienności prym wiedzie chaos. Przez wielu ludzi chłopak jest odbierany jako typowy bad boy żyjący z dnia na dzień. Mimo różnic łączą ich bardzo silna przyjaźń i nietypowe poczucie humoru. Zawsze mogą na siebie liczyć. On dba, aby ona zawsze była uśmiechnięta i nigdy nie zabrakło jej ulubionej kawy. Natomiast ona upewnia się, żeby on nie zapomniał, jak dobrym jest człowiekiem. Kiedy Violet zdradza przyjacielowi, że podoba jej się pewien student i nie wie, jak go poderwać, Ace postanawia jej pomóc. Żadne z nich się nie spodziewa, że uczucie, jakim siebie darzą, to nie tylko platoniczna miłość. Nie podejrzewają również, że ich rodziny łączy bolesna przeszłość.

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
58
Klipy do papieru Disney fashion Mickey Mouse 2 szt. mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klipy do papieru Disney fashion Mickey Mouse 2 szt. mix
PATIO
Dostępny
11 szt.

Spinacze Disney - rozmiar Jumbo - metalowa spinka z gumową główką - 2 różne designy - wymiary spinacza z główką 23 x 80 mm

8,99 zł
1 osoba kupiła
59
Next in Line - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Next in Line
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

London, 1988. Royal fever sweeps the nation as Britain falls in love with the ?people?s princess?. Which means for Scotland Yard, the focus is on the elite Royalty Protection Command, and its commanding officer. Entrusted with protecting the most famous family on earth, they quite simply have to be the best. A weak link could spell disaster. Detective Chief Inspector William Warwick and his Scotland Yard squad are sent in to investigate the team. Maverick ex-undercover operative Ross Hogan is charged with a very sensitive ? and unique ? responsibility. But it soon becomes clear the problems in Royalty Protection are just the beginning. A renegade organization has the security of the country ? and the Crown ? in its sights. The only question is which target is next in line?

37,00 zł
33,30 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,70 zł

1 osoba kupiła
60
Figurka podstawowa Minecraft Creeper - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurka podstawowa Minecraft Creeper
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

64,90 zł
58,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,49 zł

1 osoba kupiła
61
Moja tratwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja tratwa
Dostępny
249 szt.

Owiana mroczną tajemnicą historia trojga przyjaciół. Chociaż Nel, Oliwia i Aleks są od siebie zupełnie różni i borykają się z odmiennymi problemami, to są też nierozłączni od wielu lat. Relacje między licealistami komplikują się, gdy do miasteczka przyjeżdża Maks. Wraz z upływem czasu życie nastolatków diametralnie się zmienia. Dlaczego śmierć zabiera bohaterów po kolei? Co się dzieje w miasteczku nad Kryształowym Jeziorem? Szalejące hormony i niekontrolowane emocje tylko utrudniają wszystkim zmierzenie się z takimi przeżyciami jak pierwsza miłość, odrzucenie, konflikty, samotność, cierpienie, kłamstwa i niezrozumienie.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
62
Siostra wirtuoza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siostra wirtuoza
Dostępny
100 szt.

Najnowsza powieść autorki takich książek jak „Córka rabina” czy „Szczęściarze”. Antonina Wilkońska, siostra Paderewskiego, snuje opowieść o bracie, rodzinnych tajemnicach, romansach, sprawach szlachetnych i wstydliwych, a także wydarzeniach historycznych istotnych dla losów Polski i świata. Jakie szanse na realizację planów i marzeń miała kobieta, której brat stał się światowym gigantem? Jak rodzinne relacje wpłynęły na jej życie i wybory, do których została zmuszona? Agnieszka Lis kolejny raz udowadnia, że tworzy opowieści pełne emocji, ze skomplikowanymi, wielowymiarowymi bohaterami, obok których nie da się przejść obojętnie. W tej powieści przede wszystkim kreuje postać inteligentnej damy, zdolnej, błyskotliwej, dla której kluczowe jest pytanie… „Gdybym nie była kobietą – czy byłabym gdzie indziej?” Lektor: Katarzyna Traczyńska

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

63
The Battle of Maldon: together with The Homecoming of Beorhtnoth - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Battle of Maldon: together with The Homecoming of Beorhtnoth
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

First ever standalone edition of one of J.R.R. Tolkien?s most important poetic dramas, that explores timely themes such as the nature of heroism and chivalry during war, and which features unpublished and never-before-seen texts and drafts. In 991 AD, vikings attacked an Anglo-Saxon defence-force led by their duke, Beorhtnoth, resulting in brutal fighting along the banks of the river Blackwater, near Maldon in Essex. The attack is widely considered one of the defining conflicts of tenth-century England, due to it being immortalised in the poem, The Battle of Maldon. Written shortly after the battle, the poem now survives only as a 325-line fragment, but its value to today is incalculable, not just as an heroic tale but in vividly expressing the lost language of our ancestors and celebrating ideals of loyalty and friendship. J.R.R. Tolkien considered The Battle of Maldon ?the last surviving fragment of ancient English heroic minstrelsy?. It would inspire him to compose, during the 1930s, his own dramatic verse-dialogue, The Homecoming of Beorhtnoth Beorhthelm?s Son, which imagines the aftermath of the great battle when two of Beorhtnoth?s retainers come to retrieve their duke?s body. Leading Tolkien scholar, Peter Grybauskas, presents for the very first time J.R.R. Tolkien?s own prose translation of The Battle of Maldon together with the definitive treatment of The Homecoming of Beorhtnoth and its accompanying essays; also included and never before published is Tolkien?s bravura lecture, ?The Tradition of Versification in Old English?, a wide-ranging essay on the nature of poetic tradition. Illuminated with insightful notes and commentary, he has produced a definitive critical edition of these works, and argues compellingly that, Beowulf excepted, The Battle of Maldon may well have been ?the Old English poem that most influenced Tolkien?s fiction?, most dramatically within the pages of The Lord of the Rings.

99,00 zł
89,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

1 osoba kupiła
64
51. Stan: Ziemia Niczyja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
51. Stan: Ziemia Niczyja
Portal Games, od 14 lat
Dostępny
9 szt.

W bezpiecznej kryjówce na skraju gruzowiska uważnie studiujecie plan kompleksu. „Baczność!” – wkracza dowódca, podchodzi do stołu i zdecydowanie wskazuje na wasz cel. Sektor południowo-wschodni – to tam musi być Ostatni Bastion... O ile wciąż jeszcze stoi. Dodatek „Ziemia niczyja” wprowadza do „51. Stanu” elementy mechaniki area control – kontroli nad terytorium. Buduj posterunki na wspólnej mapie, a następnie ulepszaj je, by pozyskiwać więcej zasobów i zwiększać swe zdolności obronne. Nie ryzykuj zniszczenia wszystkich posterunków – to otwiera wrogom drogę do twojego Stanu! Atuty: • dodatek pasujący zarówno do Master Set, jak Ultimate Edition • legendarna gra karciana osadzona w uniwersum Neuroshimy, • jeden z najbardziej cenionych tytułów Ignacego Trzewiczka (Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium, Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa). Zawartość pudełka: • 41 kart rozszerzenia Ziemia Niczyja (6.3 x 8.8 cm) • 9 kart Terenu (6.3 x 8.8 cm) • 24 żetony Placówek

60,00 zł
51,00 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,00 zł

1 osoba kupiła
65
VOLVO FH16 Globetrotter 750 XXL 1:43 Bburago model - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
VOLVO FH16 Globetrotter 750 XXL 1:43 Bburago model
Bburago, Bburago
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

52,90 zł
48,67 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

1 osoba kupiła
66
Poduszka Bing - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poduszka Bing
Sellmar
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Poduszki składają się w 95% z bawełny, 5% elastyny. Poszewka jest z poliestru.

36,90 zł
33,58 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,32 zł

1 osoba kupiła
67
Butelka 500ml Picnik Origins zielona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Butelka 500ml Picnik Origins zielona
Maped
Dostępny
5 szt.

*Butelka wielokrotnego użytku wykonana z tworzywa sztucznego wolnego od BPA.* Proste otwieranie jedną ręką poprzez uniesienie zatyczki. Praktyczny uchwyt. Szeroki wlew umożliwia łatwe napełnianie i dokładne umycie butelki. Szczelna zakrętka. Standardowy ustnik. Przystosowana do mycia w zmywarce. *Nie przenosi i nie utrzymuje zapachów płynów.* Parametry techniczne: Pojemność 500 ml. Materiał PP- 5, wolna od plastyfikatorów BPA, kolor zielony. JS.: 1 szt.

39,36 zł
1 osoba kupiła
68
Beyond the Wall - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beyond the Wall
Dostępny
8 szt.

In 1990, a country disappeared. When the Iron Curtain fell, East Germany simply ceased to be. For over forty years, from the ruin of the Second World War to the cusp of a new millennium, the GDR presented a radically different German identity to anything that had come before, and anything that exists today. Socialist solidarity, secret police, central planning, barbed wire: this was a Germany forged on the fault lines of ideology and geopolitics. In Beyond the Wall, acclaimed historian Katja Hoyer offers a kaleidoscopic new vision of this vanished country. Beginning with the bitter experience of German Marxists exiled by Hitler, she traces the arc of the state they would go on to create, first under the watchful eye of Stalin, and then in an increasingly distinctive German fashion. From the building of the Berlin Wall in 1961, to the relative prosperity of the 1970s, and on to the creaking foundations of socialism in the mid-1980s, Hoyer argues that amid oppression and frequent hardship, East Germany was yet home to a rich political, social and cultural landscape, a place far more dynamic than the Cold War caricature often painted in the West.

95,00 zł
85,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,50 zł

1 osoba kupiła
69
Ubierz misie Wakacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubierz misie Wakacje
Dostępny
29 szt.

Misie wybierają się na wakacje. Pomóż im dobrać wygodne letnie ubranka i baw się świetnie wraz z nimi na plaży, na kempingu i nad jeziorem! Te książki z naklejkami zachęcają dzieci do twórczej zabawy. W każdej z nich sympatyczne misie przeżywają dzień pełen wrażeń, a mali czytelnicy nie tylko poznają przygody bohaterów, ale także w nich uczestniczą.

12,99 zł
10,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
70
Klipy do papieru Disney fashion Mandalorian 2 szt. mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klipy do papieru Disney fashion Mandalorian 2 szt. mix
PATIO
Dostępny
4 szt.

Spinacze Disney - rozmiar Jumbo - metalowa spinka z gumową główką - 2 różne designy - wymiary spinacza z główką 23 x 80 mm

8,99 zł
1 osoba kupiła
71
Filc A3 czarny 1mm 10szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
22,25 zł
20,03 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,22 zł

1 osoba kupiła
72
Granatowa załoga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Granatowa załoga
Dostępny
80 szt.

Wincenty Cygan urodził się w Berechach k. Ustrzyk Dolnych w 1917 roku. Po ukończeniu szkoły podstawowej w Jaśle, gdzie jego rodzina osiadła ewakuując się w 1920 roku, uciekając przed zbliżającym się frontem wojny polsko-bolszewickiej, uczył się malarstwa pokojowego i artystycznego u Zdzisława Truskolaskiego. W 1937 roku wstąpił jako ochotnik do Marynarki Wojennej. Przeszkolenie rekruckie odbył na Oksywiu, na ORP ?Mazur? i ORP ?Bałtyk?. W czasie drugiej wojny światowej pływał na ORP ?Błyskawica? i ORP ?Dragon?. Od 1945 r. mieszkał w Szkocji. Pod koniec życia wrócił do Polski. Jego opowiadania ukazywały się na Zachodzie w prasie emigracyjnej, m. in. w paryskiej ?Kulturze?. Granatowa załoga składa się z dwóch części: ?Z falą i pod falę? obejmującą wspomnienia ze służby przed wojną w marynarce wojennej oraz z tytułowej ?Granatowej załogi? w której autor zawarł swoje przeżycia wojenne.

49,00 zł
39,69 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,31 zł

1 osoba kupiła
73
Zakładka magnetyczna Disney fashion Mandalorian, 4 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka magnetyczna Disney fashion Mandalorian, 4 sztuki
PATIO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.07

Zakładki magnetyczne: • 4 różne motywy • precyzyjna linia kształtu postaci Disney • wymiary jednej zakładki 25 x 4 mm

9,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
74
Poppy and Sam The Runaway Tractor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poppy and Sam The Runaway Tractor
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Splash, bang, hiss... Follow Ted's disastrous tractor journey in this humorous short story set on Apple Tree Farm. Young children will love finding out what happens in this charming short story, specially written for new readers.

14,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
75
Aquaria. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aquaria. Winyl
Doda, Polydor Records Polska
Dostępny
300 szt.

124,90 zł
112,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,49 zł

1 osoba kupiła
76
Figa i jej przygód kilka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,01 zł
17,99 zł

Rabat 5,4%
oszczędzasz 1,02 zł

1 osoba kupiła
77
Notes samoprzylepny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes samoprzylepny
Stick'n
Dostępny
22 szt.

Przezroczysty, bezbarwny notes samoprzylepny zawierający 30 karteczek o wielkości 10.1 x 15.0 cm. Przezroczyste karteczki są idealne do odrysowywania rysunków. Klej jest umieszczony pod całą powierzchnią kartek, poza poza dolną krawędzią, dzięki czemu można łatwo oddzielić i przenieść daną kartkę. Po przyklejeniu nie zakrywają treści umieszczonych pod kartką. Kartki mają gładką powierzchnię. Można po nich pisać i rysować długopisami, ołówkami, cienkopisami, kredkami i flamastrami.

15,44 zł
13,99 zł

Rabat 9,4%
oszczędzasz 1,45 zł

1 osoba kupiła
78
Lornetka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lornetka
MAKSIK
Dostępny
192 szt.
15,01 zł
13,99 zł

Rabat 6,8%
oszczędzasz 1,02 zł

1 osoba kupiła
79
Bańki mydlane Pidżamersi 60ml (36szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki mydlane Pidżamersi 60ml (36szt)
Dulcop
Dostępny
7 szt.

Bańki mydlane 60 mlBańki mydlane pozytywnie przeszły testy pod kątem zawartości substancji szkodliwych, nie wywołują alergii u dzieci.

96,93 zł
86,27 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 10,66 zł

1 osoba kupiła
80
Teczka kartonowa z gumką A4 Craft (6szt) D.RECT - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka kartonowa z gumką A4 Craft (6szt) D.RECT
D.RECT
Dostępny
8 szt.

Opakowanie zbiorcze 6 sztuk. Solidna i trwała teczka przeznaczona do przechowywania i przenoszenia dokumentów w formacie A4. Gumka oraz trzy wewnętrzne skrzydła pomagają zabezpieczyć dokumenty i zapobiegają ich wypadaniu. Wykonana z mocnej tektury kraftowej o gramaturze 300 g/m2. Komplet zawiera 6 szt.

41,99 zł
1 osoba kupiła
81
Globus 30 cm - Nasz Świat, piłka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Globus 30 cm - Nasz Świat, piłka
Dostępny
13 szt.

"Dzieci poznają kraje, granice i kontynenty. To odkrywanie pozwala im lepiej zrozumieć świat, jego rozmiar i podziały polityczne. Podczas zabawy z rówieśnikami czy z rodzicami mogą podróżować po całym świecie zadając różne pytania. Globus zawiera nazwy państw i stolic. Piłka globus jest do nadmuchania, opakowanie nie zawiera pompki. "

52,18 zł
46,96 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,22 zł

1 osoba kupiła
82
Schowek
Czeska edukacja i myśl społeczna
Dostępny
12 szt.

Książka jest autorskim, bardzo interesującym naukowym studium pedagogiczno-filozoficznym, opartym z jednej strony na własnych doświadczeniach i wynikających z nich perspektywach poznawczych, ale niepozbawionych prób obiektywizowania, z drugiej ? na w pełni zobiektywizowanych analizach o charakterze naukowym zarówno materiałów źródłowych, jak i osobowych wątków twórców czechosłowackiej i czeskiej pedagogiki, a szerzej ujmując, obecnego czeskiego systemu edukacji i wychowania. Poruszane w monografii wątki wykraczają poza granice geograficzne oraz ukazują uniwersalność i tradycje myśli pedagogicznych w tej części Europy w ostatnich okresach historyczno-politycznych. Książkę czyta się z dużym zainteresowaniem i lekkością, co nieczęsto ma miejsce w przypadku naukowych publikacji pedagogicznych. Autor znakomicie operuje piórem, a przyjęta przez niego koncepcja pracy, jej styl narracji i charakter treści temu wyraźnie sprzyjają. Z recenzji prof. dr. hab. Marka Konopczyńskiego

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

1 osoba kupiła
83
Chindogu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chindogu
Dostępny
7 szt.

Chindōgu to powieść mozaikowa rozgrywająca się w świecie futurystycznej Japonii. Oficer policji, Kaori Nakamura, prowadzi śledztwa związane z cyberprzestępczością. Pomaga jej hiperhologram nieżyjącego brata; samoucząca się sztuczna inteligencja, mająca problem z przestrzeganiem ustanowionego przez ludzi prawa. Gdy dzień po trzęsieniu ziemi na komisariacie pojawia się młoda kobieta – pracownica Chiba Kōgyō Bank – i zgłasza zaginięcie koleżanki z pracy, Nakamura zostaje oddelegowana do tej sprawy. W toku dochodzenia dowiaduje się, że kilka dni wcześniej ktoś przyjechał do firmy i groził zaginionej. Choć pozornie postępowanie nie ma wiele wspólnego z cyberprzestępczością, sytuacja, z którą mierzy się Nakamura, zaczyna dotykać ją osobiście. Jak wpłynie to na jej osąd sytuacji? Czy technologie, którymi się wspiera, okażą się pomocne? Cyberpunk to już nie pieśń przyszłości, a świat będący „tu i teraz”, na wyciągnięcie ręki. Bardziej realny i namacalny niż kiedykolwiek wcześniej, a przez to łatwiejszy do wyobrażenia. Istniejący naprawdę, a nie wyłącznie na kartach powieści. Warto mieć w nim rozeznanie, by pewnego razu nie wyjść z domu i znaleźć się w zupełnie innej rzeczywistości…

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

1 osoba kupiła
84
Zabawka Winchester - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawka Winchester
Mejpol, Mejpol
Dostępny
15 szt.

31,90 zł
27,12 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,78 zł

1 osoba kupiła
85
Wieprza, Pokrzywna, Studnica, Grabowa, Przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieprza, Pokrzywna, Studnica, Grabowa, Przewodnik
Dostępny
74 szt.

Bardzo dokładny przewodnik kajakowy po Wieprzy i jej dopływach: Pokrzywnej, Studnicy i Grabowej. Nowy kilometraż, kolorowe mapy i zdjęcia, opisane trudności szlaku kajakowego oraz nadrzeczne zabytki.

24,15 zł
17,99 zł

Rabat 25,5%
oszczędzasz 6,16 zł

1 osoba kupiła
86
Zestaw do renowacji złotych napisów na pomnikach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do renowacji złotych napisów na pomnikach
LEVIATAN
Dostępny
22 szt.

Jak odświeżyć wyblakły napis na płycie granitowej? Zestaw LEVIATAN pomoże przywrócić pierwotny wygląd inskrypcjom na pomniku. Litery wyżłobione w kamieniu i malowane napisy na nagrobkach z czasem blakną i łuszczą się. Z zestawem LEVIATAN możesz samodzielnie przemalować i odświeżyć napis na polerowanych materiałach. W komplecie znajduje się pumeks szlifierski, marker olejowy w kolorze złotym oraz instrukcja użytkowania.

20,15 zł
15,99 zł

Rabat 20,6%
oszczędzasz 4,16 zł

1 osoba kupiła
87
Lokomotywa zmieniająca kolor Tomek i Przyjaciele, Kana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lokomotywa zmieniająca kolor Tomek i Przyjaciele, Kana
Fisher Price
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.08

37,90 zł
34,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

1 osoba kupiła
88
Dream Box, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Dream Box, 2 LP
Pat Metheny, Warner Music Polska
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.06.16

Lista utworów: LP1: Strona A: 1. The Waves Are Not The Ocean 2. From The Mountains Strona B: 1. Ole & Gard 2. Trust Your Angels 3. Never Was Love LP2: Strona A: 1. I Fall In Love Too Easily 2. P.C. of Belgium 3. Morning Of The Carnival Strona B: 1. Clouds Can’t Change the Sky 2. Blue In Green

116,99 zł
107,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,36 zł

89
Screem Writers Guild, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Screem Writers Guild, CD
Lordi, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Dead Again Jayne 2. SCG XVIII: Nosferiuz Horror Show 3. Unliving Picture Show 4. Inhumanoid 5. Thing in the Cage 6. Vampyro Fang Club 7. The Bride 8. Lucyfer Prime Evil 9. Scarecrow 10. Lycantropical Island 11. In the Castle of Dracoolove 12. The SCG Awards 13. Heavengeance 14. End Credits

76,90 zł
70,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

90
High Flyin, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
High Flyin, 2 CD
The Ducks, Reprise Records
Dostępny
71 szt.

Lista utworów: CD 1 01 I Am a Dreamer 02 Younger Days 03 Gypsy Wedding 04 Are You Ready For The Country? 05 Hold On Boys 06 My My My (Poor Man) 07 I’m Tore Down 08 Hey Now 09 Wide Eyed and Willing 10 Truckin’ Man 11 Sail Away 12 Gone Dead Train 13 Silver Wings CD 2 01 Human Highway 02 Your Love 03 I’m Ready 04 Little Wing 05 Car Tune 06 Windward Passage 07 Leaving Us Now 08 Mr. Soul 09 Two Riders 10 Honky Tonk Man 11 Sailor Man 12 Silver Wings

76,90 zł
70,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

91
Screem Writers Guild, 2 przeźroczyste niebieskie LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Screem Writers Guild, 2 przeźroczyste niebieskie LP
Lordi, Warner Music Polska
Dostępny
34 szt.

Lista utworów: A1. Dead Again Jayne A2. SCG XVIII: Nosferiuz Horror Show A3. Unliving Picture Show A4. Inhumanoid B1. Thing in the Cage B2. Vampyro Fang Club B3. The Bride C1. Lucyfer Prime Evil C2. Scarecrow C3. Lycantropical Island D1. In the Castle of Dracoolove D2. The SCG Awards D3. Heavengeance D4. End Credits

133,90 zł
123,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,71 zł

92
High Flyin, 3 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
High Flyin, 3 LP
The Ducks, Reprise Records
Dostępny
101 szt.

Lista utworów: LP1 1. I Am a Dreamer (Live) [04:24] 2. Younger Days (Live) [03:45] 3. Gypsy Wedding (Live) [02:44] 4. Are You Ready For The Country? (Live) [03:40] 5. Hold On Boys (Live) [04:30] 6. My My My (Poor Man) [Live] [03:34] 7. I'm Tore Down (Live) [03:42] 8. Hey Now (Live) [02:53] 9. Wide Eyed and Willing (Live) [04:13] 10. Truckin' Man (Live) [03:27] LP2 1. Sail Away (Live) [05:32] 2. Gone Dead Train (Live) [03:52] 3. Silver Wings (Live) [05:35] 4. Human Highway (Live) [03:48] 5. Your Love (Live) [04:03] 6. I'm Ready (Live) [03:49] 7. Little Wing (Live) [04:42] 8. Car Tune (Live) [03:10] LP3 1. Windward Passage (Live) [06:23] 2. Leaving Us Now (Live) [05:32] 3. Mr. Soul (Live) [05:10] 4. Two Riders (Live) [04:47] 5. Honky Tonk Man (Live) [03:27] 6. Sailor Man (Live) [03:43] 7. Silver Wings (Set 2) [Live] [06:34]

153,90 zł
141,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,31 zł

93
Screem Writers Guild, 2 czarno-czerwone LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Screem Writers Guild, 2 czarno-czerwone LP
Lordi, Warner Music Polska
Dostępny
41 szt.

Lista utworów: A1. Dead Again Jayne A2. SCG XVIII: Nosferiuz Horror Show A3. Unliving Picture Show A4. Inhumanoid B1. Thing in the Cage B2. Vampyro Fang Club B3. The Bride C1. Lucyfer Prime Evil C2. Scarecrow C3. Lycantropical Island D1. In the Castle of Dracoolove D2. The SCG Awards D3. Heavengeance D4. End Credits

147,90 zł
136,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,83 zł

94
Aladdin Sane, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aladdin Sane, LP
David Bowie , PLG UK Catalog
Dostępny
300 szt.

Lista utworów: 1. Watch That Man 2. Aladdin Sane (1913-1938-197?) 3. Drive-In Saturday 4. Panic In Detroit 5. Cracked Actorside Two 6. Time 7. The Prettiest Star 8. Let's Spend the Night Together 9. The Jean Genie 10. Lady Grinning Soul

161,90 zł
95
Aladdin Sane, z grafiką LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aladdin Sane, z grafiką LP
David Bowie , PLG UK Catalog
Dostępny
300 szt.

Lista utworów: 1. Watch That Man (2013 Remaster) 2. Aladdin Sane 3. Drive-In Saturday 4. Panic in Detroit 5. Cracked Actor 6. Time 7. The Prettiest Star 8. Let's Spend the Night Together 9. The Jean Genie 10. Lady Grinning Soul

189,90 zł
96
Showdown, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Showdown, CD
Rise Of The Northstar, Warner Music Polska
Dostępny
9 szt.

Lista utworów: 1. The Anthem 2. Showdown 3. Third Strike 4. Crank It Up 5. One Love 6. Shogun No Shi 7. Clan 8. Raijin 9. Golden Arrow 10. Rise

76,90 zł
70,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

97
Somewhere Under the Rainbow (Live), 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Somewhere Under the Rainbow (Live), 2 CD
Dostępny
3 szt.

Lista utworów: CD1 1. Tonight's the Night (Live) 2. Mellow My Mind (Live) 3. World on a String (Live) 4. Speakin' Out (Live) 5. Albuquerque (Live) 6. New Mama (Live) 7. Roll Another Number (For the Road) [Live] [05:02] 8. Tired Eyes (Live) 9. Tonight's the Night – Part II (Live) CD2 1. Flying on the Ground Is Wrong (Live) 2. Human Highway (Live) [04:04] 3. Helpless (Live) 4. Don't Be Denied (Live) 5. Cowgirl in the Sand (Live)

76,90 zł
70,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

98
Eri Con Me, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eri Con Me, 2 LP
Alice, BMG Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

Lista utworów: 1 Da Oriente A Occidente 2 Eri Con Me 3 Lode All'inviolato 4 Io Chi Sono? 5 E Ti Vengo A Cercare 6 La Cura 7 Povera Patria 8 L'addio Disco 2 1 Il Re Del Mondo 2 L'aimale 3 La Stagione Dell'amore 4 Chanson Egocentrique 5 I Treni Di Tozeur 6 Prospettiva Nevski 7 Sui Giardini Della Preesistenza 8 Torneremo Ancora

161,90 zł
Powiadomienie
99
Atlas osteopatycznych technik stawowych Tom 1-3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas osteopatycznych technik stawowych Tom 1-3
Dostępny
15 szt.

Atlas stanowi przewodnik metodologiczny po technikach osteopatycznych. Poświęca dużą uwagę okolicom opisywanym dotychczas w innych książkach w niewielkim stopniu. Dla każdego stawu (bark, łokieć, nadgarstek i ręka, biodro, kolano, staw skokowy i stopa) dysfunkcje stanowią obiekt diagnostyki, na którą składają się testy ruchomości (wraz z ilustrującymi je fotografiami), następujące po nich rozwinięcie traktuje o najważniejszych elementach obrazu klinicznego, a także podstawowych przyczynach zaburzeń równowagi stawowej. Techniki, wybrane ze względu na swoją skuteczność, zostały zilustrowane przez około 400 fotografii, które dobrano według precyzyjnego , dydaktycznego klucza. Przedstawiają kolejno: pozycję terapeuty i pacjenta; ułożenie rąk terapeuty; dokładne rozmieszczenie punktów oddziaływania terapeutycznego; proces korekcji ograniczenia ruchomości. W osiągnięciu optymalnej mobilizacji pomagają ponadto testy diagnostyczne, a także porady i podpowiedzi Autorów pozwalające na skuteczne opanowanie gestu korekcyjnego. Tytuł oryginalny: Atlas de techniques articulares osteopathiques tome 1-3 Tłumacz: Małgorzata Naumiuk

309,00 zł
287,37 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 21,63 zł

100
Gwiezdna flota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiezdna flota
Rebel, od 12 lat
Dostępny
21 szt.

Stań na czele wyprawy i odkrywaj galaktykę pełną niebezpieczeństw! Gratulujemy awansu! Jako dowódca świeżo odnowionego gwiezdnego krążownika będziesz odpowiedzialny za zarządzanie zespołem. Choć członkowie Twojej załogi nie mają dużego doświadczenia, nie brakuje im zapału. Statek ma może kilka zadrapań, ale świadczą tylko o jego wytrzymałości. Jest wiele do zrobienia i jeśli Ty się tego nie podejmiesz, zrobi to inny kapitan. Jeśli chcesz zwyciężyć i zapisać się na kartach historii – do dzieła! Broń, negocjuj i eksploruj! „Gwiezdna flota” to strategiczna gra oparta na rozwijaniu możliwości swojego statku kosmicznego. Podczas zabawy wcielimy się w kapitanów, których zadaniem będzie zarządzanie zróżnicowaną załogą i poprowadzenie jej przez kolejne misje. Wykorzystuj umiejętności swoich podkomendnych, podróżuj po galaktyce pełnej kosmicznych piratów i stale ulepszaj swój statek, by zyskać coraz lepszą reputację i cenne nagrody. Na czym to polega? 1. Każdy z graczy rozpoczyna zabawę z identycznym krążownikiem oraz własną, siedmioosobową załogą. 2. W swojej turze wybieramy jedną z dwóch akcji: aktywowanie pomieszczenia albo wypełnienie misji. 3. Do aktywowania pomieszczenia na swoim statku możemy wykorzystać członków załogi oraz artefakty zgromadzone na przestrzeni gry. W zależności od rodzaju pomieszczenia możemy w ten sposób poruszać się po planszy, walczyć z gwiezdnymi piratami, naprawiać statek lub ulepszać go dzięki zdobywaniu nowych technologii. 4. Jeśli znajdujemy się na planecie z kartą misji, możemy zdecydować się na jej wypełnienie. W tym celu musimy przydzielić odpowiednich członków załogi do konkretnych rzędów na karcie misji. 5. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów za ukończone misje, zgromadzone technologie, pokonanych piratów i inne elementy. Dlaczego pokochasz tę grę? • To dość prosta, a jednocześnie angażująca gra, która łączy przydzielanie robotników z odkrywaniem kosmosu i budowaniem złożonych efektów, które zapewnią jak najwięcej punktów. • Zabawa jest dynamiczna, planowanie kolejnych ruchów nie zajmuje dużo czasu, a gracze zawsze mają kilka ciekawych opcji do wykorzystania. • Wraz z każdą kolejną przegraną partią uczymy się mechanizmów gry i dostrzegamy coraz więcej powiązań między jej elementami, dzięki czemu kolejne rozgrywki są jeszcze bardziej strategiczne! • Na koniec zabawy koniecznie zajrzyjcie do epilogu w instrukcji! Poszczególne wyniki punktowe mają tam swoje własne zakończenie opowieści! Zawartość opakowania: • dwustronna plansza główna, • centralna plansza technologii, • 3 dwustronne tory frakcji, • 4 dwuwarstwowe planszetki statków, • 4 dwustronne planszetki technologii, • 12 znaczników frakcji, • 4 kartonowe figurki statków, • 50 kart misji, • 2 karty stacji, • 62 karty technologii, • 11 kart wydarzeń, • 7 kart akcji do rozgrywki 1-osobowej, • 6 kart pasażerów do rozgrywki 1-osobowej, • 3 karty wydarzeń do rozgrywki 1-osobowej, • 54 plastikowe figurki chorążych (w 3 kolorach), • 12 plastikowych figurek kadetów, • 8 plastikowych figurek androidów, • 20 plastikowych pierścieni awansu, • 16 trójkątnych kafelków, • 32 żetony uszkodzeń, • 27 żetonów artefaktów, • 30 żetonów statków pirackich, • 18 żetonów medali, • 3 żetony trofeów frakcji, • znacznik pierwszego gracza, • instrukcja, • notes punktacji, • 4 karty pomocy.

229,95 zł
202,36 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 27,59 zł

Wróć do góry