hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.04.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 6 kwietnia 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Muchomory w cukrze (Marta Bijan), na drugim Oddam matkę w dobre ręce (Magda Jaros). Kolejny produkt to Ojciec was miłuje. O Trójcy Świętej (Wilfrid Stinissen OCD) oraz Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej (Anna Bikont, Joanna Szczęsna).
1
Muchomory w cukrze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Muchomory w cukrze
Dostępny
416 szt.

Gdy wymarzone wakacje zamieniają się w koszmar i nie wiesz już komu zaufać… Pięcioro świeżo upieczonych maturzystów, Fio, Wenus, Hanna, Kostek i Robin, spędzają lato w Domku z Drewna i Szkła. Właścicielem tego miejsca jest starszy od nich Adam - przybrany brat Kostka, sprawiający wrażenie odklejonego od rzeczywistości, przez co intrygujący i tajemniczy. Dom w środku lasu wydaje się być idealnym miejscem, w którym można odciąć się od problemów. Niestety, z czasem okazuje się, że nic nie jest tu takie, jakie powinno być. Wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli, a odpowiedź na pytanie - kim tak naprawdę jest Adam? - jest niejednoznaczna. Odcięci od świata, pośrodku niczego, nie wiedzą już kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. Redaktor: Anna Płaskoń-Sokołowska Korektor: Ida Świerkocka

47,90 zł
28,74 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,16 zł

117 osób kupiło
2
Oddam matkę w dobre ręce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oddam matkę w dobre ręce
Dostępny
399 szt.

Co jakiś czas wstrząsają nami dramatyczne doniesienia o przestępstwach dokonywanych na bezbronnych podopiecznych DPS-ów. Co naprawdę dzieje się za drzwiami tych miejsc? Czy nasi wiekowi bliscy są tam bezpieczni? A my możemy ufać, że dostają fachową pomoc i wsparcie, którego sami nie umiemy lub nie możemy im dać? Te okryte złą sławą instytucje pilnie strzegą prawdy, wiedząc, że ich pensjonariusze często są zbyt słabi i niedołężni, by upomnieć się o siebie. Ale komuś udało się zebrać prawdziwe informacje. Magda Jaros, długoletnia szefowa działu reportażu magazynu „Twój Styl”, ujawnia, co zobaczyła w kilku polskich DPS-ach.

44,99 zł
26,09 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 18,90 zł

39 osób kupiło
3
Ojciec was miłuje. O Trójcy Świętej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojciec was miłuje. O Trójcy Świętej
Dostępny
81 szt.

Głównym tematem książki jest ojcostwo Boga Ojca. Pokazanie ludzi jako umiłowanych dzieci Boga, kochanych dokładnie taką samą, nieprawdopodobną miłością, jaką Bóg Ojciec kocha Syna – Jezusa. Wilfrid Stinissen tłumaczy niełatwe zagadnienia dotyczące Trójcy Świętej i relacji człowieka względem Niej. Poza rozważaniami teoretycznymi autor podaje także praktyczne przykłady, jak odkrywać i rozwijać więź z Bogiem, aby już za życia ziemskiego móc poczuć i uwierzyć w kierowaną do nas miłość Ojca.

34,90 zł
29,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

36 osób kupiło
4
Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej
Dostępny
614 szt.

Niezwykli bohaterowie zasługują na niezwykłe biografie. Zwłaszcza jeśli są poetami, przepraszam, poetkami, do tego laureatkami Literackiej Nagrody Nobla. Owszem, życiorys Wisławy Szymborskiej nawet podany „na sucho” byłby nadzwyczajnie wciągającą opowieścią. Ale „Pamiątkowe rupiecie” dają znacznie więcej. Ta pierwsza, pełna biografia poetki, jest soczystą, pisaną z brawurą, lekkością i poczuciem humoru podróżą przez przygody Szymborskiej z historią, literaturą, mężczyznami i dokuczliwą sławą. Pracując nad najnowszą wersją książki, autorki korzystały z korespondencji Wisławy Szymborskiej, w tym z niepublikowanych listów z archiwum poetki. Dzięki temu w „Pamiątkowych rupieciach” przeczytamy m.in. o krótkim małżeństwie i długiej przyjaźni z Adamem Włodkiem, poetyckim związku ze Stanisławem Barańczakiem, o tym jak prywatne zabawy literackie stały się publiczne i wnikniemy w świat listów, karteczek, wyklejanek i kolaży korespondującej Szymborskiej. Poetka nie była zachwycona, gdy Anna Bikont i Joanna Szczęsna zaproponowały jej, że napiszą o niej biograficzną opowieść. Czytając „Pamiątkowe rupiecie” w pełnym wydaniu być może wcale nie zmieniłaby zdania - nie jest łatwo przeglądać się we własnym życiu opisanym tak wnikliwie i szczerze. Jednak mimo to zapewne w końcu w tej wielowymiarowej, fascynującej historii odnalazłaby całą siebie.

79,99 zł
59,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 20,00 zł

36 osób kupiło
5
Elżbieta Batory. Krwawa hrabina czy ofiara spisku Habsburgów? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elżbieta Batory. Krwawa hrabina czy ofiara spisku Habsburgów?
Dostępny
1489 szt.

Seryjna morderczyni. Sadystka. Szalona kobieta. Wampirzyca. Wilkołak. Wszystkie te epitety i określenia przypisywane są Elżbiecie Batory. Słynęła nie tylko z wyrafinowanego okrucieństwa, lecz także z nieprzeciętnej inteligencji i urody. Zwana „Panią na Czachticach” lub „Wampirzycą z Transylwanii”, przeszła do historii jako jedna z najokrutniejszych kobiet Europy. Do dzisiaj krążą opowieści o księżnej owładniętej obsesją wiecznej młodości, dla osiągnięcia której kąpała się we krwi młodych dziewic. Czy rzeczywiście jest odpowiedzialna za ponad sześćset zabójstw, które się jej przypisuje? A może krewna króla Polski Stefana Batorego była ofiarą intrygi uknutej przez jej krewnych do spółki z żądnymi władzy Habsburgami? Prawda wydaje się równie intrygująca jak legenda, która ciągnie się za „Krwawą Hrabiną”.

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

29 osób kupiło
6
Retornados - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Retornados
Dostępny
292 szt.

Retornados, czyli ci, którzy powracają… Rok 1940. Irene, uciekając przed zawieruchą wojenną, trafia do neutralnej Lizbony. Zamierza popłynąć do Ameryki, ale na swojej drodze spotyka Eduardo – młodego wynalazcę i inżyniera. Jeszcze nie wie, że ten mężczyzna odegra w jej życiu bardzo ważną rolę. Decyzja jednego z nich odmieni los obojga. Rok 1975. Branca i jej mama wiodą poukładane życie w Afryce. Zostają jednak zmuszone do opuszczenia domu. Kręte ścieżki prowadzą je do pewnego hotelu w Lizbonie i do szpitala, w którym leczy się lalki. Wszystko byłoby prostsze, gdyby nie chłopak z motocyklem… Losy bohaterów z czasów wojny i z okresu powrotu retornados do Portugalii splatają się ze sobą. Sprawy – dotąd zwyczajne i oczywiste – nieoczekiwanie się komplikują. To książka o oczekiwaniu i nadziei, o spotkaniach i gorzkim rozczarowaniu. A także o Lizbonie – dla jednych wyśnionej i wytęsknionej, a dla innych zimnej i obcej, ale nadal fascynującej.

49,99 zł
27,99 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 22,00 zł

25 osób kupiło
7
Jak naukowcy mierzą świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak naukowcy mierzą świat
Dostępny
4008 szt.

Dziś wiemy już naprawdę dużo o świecie. Wiemy, ŻE odległość Ziemi do Księżyca to 384 tysięcy kilometrów, rozmiar typowej ludzkiej komórki to kilka mikrometrów, a średnica DNA w jądrze komórkowym – dwa nanometry. Ziemia ma 4,5 miliarda lat, a cały wszechświat 13,8 miliardów lat. Ale SKD to wiemy i JAK to zostało zmierzone? Właśnie o tym opowie ta książka. Zabierze czytelników do fascynującego świata nauki, pomiarów i eksperymentów. To wspaniałe kompendium wiedzy dla naukowców – zarówno tych mniejszych, jak i większych. Pokazuje, jak i czym mierzyć wszechświat, wprowadza w pracę naukowców, wyjaśnia ją i przybliża. W przystępny sposób tłumaczy skomplikowane zagadnienia. Fragmenty Zmierz to samodzielnie zachęcają do eksperymentowania i samodzielnego konstruowania narzędzi pomiarowych . Czy wiesz, że...? wzbogaci wiedzę o niesamowite ciekawostki. To książka familijna, dla czytelnika w każdym wieku.

44,99 zł
28,34 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,65 zł

23 osoby kupiły
8
Pucio umie opowiadać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pucio umie opowiadać
Dostępny
374 szt.

Poznajcie Pucia i jego bliskich! Ten sympatyczny maluch jest ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy. Piąta część przygód Pucia to dla dzieci potrafiących już mówić okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się nowego członka rodziny. Pod każdą dużą ilustracją znajdują się dodatkowe obrazki mobilizujące do opisywania przeżyć bohaterów własnymi słowami, a także pytania skłaniające do rozmowy z rodzicem na temat szczególnie interesujący każdego malucha: własne przyjście na świat. Opowiadanie wymaga m.in. rozumienia związków przyczynowo-skutkowych i relacji czasowych. Możemy dzieciom pomóc, zadając pytania typu: „Co się wydarzyło na początku?”, „Co potem zrobił Pucio?”, „Dlaczego?” oraz używając zwrotów: „najpierw”, „później”, „na koniec”. Przede wszystkim jednak pozwólmy swoim pociechom na samodzielność w opowiadaniu, zadawaniu pytań i wyjaśnianiu napotkanych w książce sytuacji. Dr n. hum.Marta Galewska-Kustra – mama, logopedka i pedagożka dziecięca, pedagożka twórczości, pisarka. Zajmuje się rozwijaniem kreatywności oraz terapią opóźnionego rozwoju mowy i wad artykulacyjnych u dzieci. Wieloletnia pracowniczka naukowa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Autorka bestsellerowej serii książek wspierających rozwój mowy dziecka „Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać”. Każdą wolną chwilę poświęca na spisywanie nowych przygód, które dyktują jej mucha Fefe i Pucio. Od 2018 roku mama małego Krasnala. Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.

59,99 zł
38,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 21,00 zł

22 osoby kupiły
9
Wojna Windsorów. Za drzwiami pałacu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wojna Windsorów. Za drzwiami pałacu
Dostępny
2266 szt.

Bestseller „New York Timesa”, „Sunday Timesa” i Amazona „Nigdy więcej” – te słowa stały się mantrą królowej Elżbiety II po tragicznej śmierci księżnej Diany. Nigdy więcej nie można było dopuścić, by w brytyjskiej rodzinie królewskiej pojawiła się osoba, której popularność zagroziłaby monarchii. Mimo że Windsorowie przezwyciężyli kryzys, który nastąpił, gdy małżeństwo Diany i Karola okazało się fiaskiem, wkrótce musieli stawić czoła nowym wyzwaniom. Tina Brown odkrywa afery, romanse, zdrady i rozgrywki o władzę, które są udziałem brytyjskiej rodziny królewskiej od przeszło dwudziestu pięciu lat. Przybliża postawę królowej Elżbiety po śmierci jej siostry księżniczki Małgorzaty, królowej matki i księcia Filipa, podczas obchodów jubileuszu panowania, a także wtedy, kiedy członkowie monarchii wywoływali kolejne skandale. Analizuje determinację księcia Karola, by poślubić Kamilę Parker Bowles, napięcia między jego synami, upadek księcia Andrzeja oraz zaskakującą decyzję Harry’ego i Meghan o wycofaniu się z rodziny królewskiej. Mimo największych wysiłków monarchini „nigdy więcej” powtarzało się raz za razem. Czy nadejdzie dzień, gdy brytyjscy obywatele powiedzą „dość” i pożegnają się z Koroną? Zaskakująca i ujawniająca wiele nieznanych dotąd faktów. Wiarygodne źródła, historyczny rozmach i mądre spostrzeżenia podane z soczystym dowcipem. Istnieje wiele królewskich biografii, ale niewiele jest tak dobrych jak ta. Zamienia plotki w pierwszy szkic historii. „Telegraph” Istnieją różne książki traktujące o rodzinie królewskiej. Ale Wojna Windsorów to gatunek sam w sobie. „Radio Times” Tina Brown to najlepiej na świecie poinformowana ekspertka w temacie brytyjskiej rodziny królewskiej. Piers Morgan Kopalnia smakowitych plotek. Brown napisała książkę, która zmusza do zastanowienia się nad tym, co przyniesie przyszłość po śmierci Elżbiety II. Treść na przemian bawi i przeraża… „Independent”

74,90 zł
47,19 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 27,71 zł

20 osób kupiło
10
Deszcz życzliwości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deszcz życzliwości
Dostępny
2893 szt.

Ta mądra bajka mówi o braku wiary w siebie – o tym, skąd się on bierze i jak sobie z nim poradzić. W obrazowy sposób, dostosowany do najmłodszych, prezentuje problemy emocjonalne, z którymi dzieci często się mierzą, oraz drogę do ich przezwyciężenia. Metafora kolorów, symbolizujących uczucia w stosunku do siebie i do świata, jest bardzo obrazowa i pokazuje, jak ważna w życiu każdego człowieka jest samoakceptacja.

39,99 zł
25,19 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,80 zł

19 osób kupiło
11
Opowieść z Zielonej Rzeki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieść z Zielonej Rzeki
Dostępny
733 szt.

Takiej opowieści przygodowej jeszcze nie było! Zeszłej wiosny dom wydry Sedge został zalany przez rzekę. Teraz woda znów jest wysoka, ale młoda wydra wierzy, że może uratować swoją norkę przed kolejną powodzią. Niestety zagrożone jest również żeremie bobrów. Silken, która jest zbyt mała i słaba, nie potrafi wzmocnić tamy. Czy dwa zwierzaki zdołają się odnaleźć i ocalą swoje domy? A może Pani Rzeka usłyszy ich wołanie o pomoc?

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

18 osób kupiło
12
Sylwia z Gibalaka i inne opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sylwia z Gibalaka i inne opowiadania
Dostępny
19 szt.

Wojciech Chmielewski jest mistrzem małych form prozatorskich. Potwierdza to jego najnowszy zbiór opowiadań Sylwia z Gibalaka. Fabuły zamieszczonych w nim 26 utworów toczą się bez wyjątku w Warszawie, rozdartej pomiędzy przeszłością i współczesnością, stanowiącej palimpsest nawarstwiających się czasów i miejsc. Rozdarty jest także bohater tej prozy, niespieszny przechodzień, przemierzający warszawskie ulice, zanurzony w przeszłości, wspominający PRL-owskie dzieciństwo, naznaczony poczuciem melancholii, utraty, może nawet klęski. A zarazem to ktoś nieustannie doświadczający tajemnicy, jaką ostatecznie jest ludzki los. Są tu subtelnie kreślone portrety pozornie zwyczajnych ludzi, są sensualne, malarskie, opisy miasta, jest dialog z mistrzami realizmu, z Singerem, Nowakowskim, Máraiem czy Jüngerem. Tak, Sylwia z Gibalaka to nowelistyka najwyższej klasy.– Maciej Urbanowski Wojciech Chmielewski – prozaik, autor słuchowisk i recenzji. Urodził się w 1969 roku w Warszawie. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja. Ukończył historię i dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszka w Warszawie. Debiutował w 2003 roku na łamach „Nowej Okolicy Poetów” opowiadaniem Biały bokser. Pod tym tytułem ukazał się także pierwszy zbiór jego opowiadań (2006), który został wyróżniony w konkursie o Nagrodę Literacką im. Józefa Mackiewicza. Kolejne tomy opowiadań to: Brzytwa (2008, nominowany do Nagrody Mediów Publicznych „Cogito”), Najlepsza dentystka w Londynie (2014), Magiczne światło miasta (2019). Ukazały się również jego trzy powieści: Kawa u Doroty (2010), Belweder gryzie w rękę (2017), za którą został uhonorowany Nagrodą Literacką im. Cypriana Kamila Norwida, oraz Jezioro Dargin (2021). Swoje teksty drukował m.in. w „Arcanach”, „44 / Czterdzieści i Cztery”, „Borussii”, „Dialogu”, „Odrze”, „Rzeczpospolitej”, „Nowych Książkach”, „W drodze”, „Wyspie”. Jest pierwszym laureatem Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego (2017) i członkiem jej kapituły.

44,80 zł
26,88 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,92 zł

17 osób kupiło
13
Młodzi przyrodnicy. Co się kryje pod skorupą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodzi przyrodnicy. Co się kryje pod skorupą
Dostępny
4355 szt.

Młodzi Przyrodnicy: Co się kryje to seria wciągających książek dla ciekawskich dzieci, które chcą poznać świat przyrody z bliska. Dzięki bogactwu faktów i ciekawostek będziesz mógł lepiej poznać otaczającą Cię naturę i dowiedzieć się, m.in. dlaczego drzewa zrzucają liście na zimę albo jakie gniazda budują poszczególne gatunki ptaków. Świat ptaków czeka na odkrycie! Które jajo należy do jakiego ptaka? Jak obserwować zwierzęta? I jak zaprosić pierzastych przyjaciół do swojej okolicy? Pod okienkami kryją się wiadomości o ptakach, liczne podpowiedzi dla młodego ornitologa, a także instrukcje, jak zbudować karmnik. Dzięki solidnej porcji faktów i wskazówek książka zachęci cię do wyjścia i poznawania przyrody. Zajrzyj do środka i odkryj tajemnice świata ptaków! Tłumacz: Patrycja Zarawska

59,99 zł
37,79 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 22,20 zł

16 osób kupiło
14
Jak pokonać lęk i ataki paniki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak pokonać lęk i ataki paniki
Dostępny
341 szt.

Nie jesteś sam – każdy może mieć atak paniki Napad lęku to przerażające i niepokojące doświadczenie, zwłaszcza jeśli nie rozumiesz, co się z tobą dzieje i jak sobie z tym poradzić. Może zdarzyć się każdemu okazjonalnie, niektórzy doświadczają go częściej. Jeśli nauczysz się rozpoznawać ataki paniki, pojmiesz ich mechanizm i opanujesz techniki radzenia sobie z nimi, jakość twojego życia znacznie się polepszy, a ty odzyskasz upragniony spokój i poczucie kontroli. Dzięki temu poradnikowi: • zrozumiesz, czym są ataki paniki i dlaczego się zdarzają; • zidentyfikujesz czynniki wyzwalające twoje ataki oraz wypracujesz zachowania zapobiegawcze; • nauczysz się akceptować swoje emocje, zamiast z nimi walczyć; • stworzysz plan samoopieki w celu przeciwdziałania kolejnym atakom. Czas odzyskać swoje życie bez lęku!

34,99 zł
21,34 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 13,65 zł

17 osób kupiło
15
Dziwolągi. Historie ludzi wystawianych na pokaz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziwolągi. Historie ludzi wystawianych na pokaz
Dostępny
438 szt.

Nazywano ich dziwolągami, wybrykami natury i pokazywano w gabinetach osobliwości. Przedstawienia z ich udziałem – freak shows lub side shows – stały się w drugiej połowie XIX stulecia elementem wystaw światowych oraz występów cyrkowych. Choć wystawianie na pokaz ludzi zdeformowanych od urodzenia bądź wskutek chorób nie było niczym nowym, bo tego typu spektakle urządzano już na średniowiecznych rynkach, to koniec XIX wieku, wraz z rodzącymi się środkami masowego przekazu, show-biznesem i reklamą, przyniósł rozkwit tego zjawiska. Julia Pastrana, Generał Tomcio Paluch czy bracia syjamscy Chang i Eng byli gwiazdami, światowymi celebrytami, a ich historie weszły do popkulturowego kanonu. Nie byli jednak jedyni, zaś życie ludzi wystawianych na pokaz było raczej pełne cieni niż blasku. Historie tych niezwykłych osób są często tragiczne, pełne okrucieństwa, niezrozumienia, wyzysku, choć pojawiały się też w nich momenty wielkiej sławy w świetle reflektorów scenicznych, emancypacja i walka o swoje prawa. Książka opowiada o losach ludzi, którzy byli bohaterami freak shows, i czasach, kiedy te pokazy święciły największe sukcesy. Autorka poprzez te biografie przygląda się dziejom freak shows, bada źródła ich popularności, a także analizuje kontekst historyczno-kulturowy kolonializmu i rasizmu oraz przemiany w świadomości społecznej, które przyniosły kres tego typu występom.

39,99 zł
24,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,60 zł

16 osób kupiło
16
Młodzi przyrodnicy. Co się kryje wśród traw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodzi przyrodnicy. Co się kryje wśród traw
Dostępny
4326 szt.

Młodzi Przyrodnicy: Co się kryje to seria wciągających książek dla ciekawskich dzieci, które chcą poznać świat przyrody z bliska. Dzięki bogactwu faktów i ciekawostek będziesz mógł lepiej poznać otaczającą Cię naturę i dowiedzieć się, m.in. dlaczego drzewa zrzucają liście na zimę albo jakie gniazda budują poszczególne gatunki ptaków. Wszystko za sprawą otwieranych okienek, które zachęcają do odkrywania przyrody na własną rękę. Na każdej stronie czekają zdania do wykonania – budowa karmnika, zasianie roślin, polowanie na dżdżownice, to tylko niektóre z nich. Poznaj świat ptaków, roślin, drzew oraz najmniejszych na ziemi stworzeń i dowiedz się, jakie tajemnice skrywa natura. Świat maleńkich zwierząt czeka na odkrycie! Co sprawia, że każde zwierzę jest wyjątkowe? Gdzie znaleźć niezwykłe żyjątka? Pod okienkami kryje się wiele ciekawych wiadomości o owadach, pająkach i innych drobnych stworzeniach. Nie brakuje też propozycji zajęć dla małego odkrywcy. Dzięki solidnej porcji faktów i wskazówek książka zainspiruje cię do poznawania natury. Zajrzyj do środka i zobacz, co odkryjesz! Tłumacz: Patrycja Zarawska

59,99 zł
37,79 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 22,20 zł

14 osób kupiło
17
Trening wspinaczkowy wyd. 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trening wspinaczkowy wyd. 2023
Dostępny
153 szt.

Eric J. Hörst łączy najbardziej aktualną wiedzę naukową z wieloletnim doświadczeniem wspinaczkowym i trenerskim. Opierając się na najnowszych badaniach z dziedziny medycyny sportu, odżywiania i treningu, pomaga wspinaczom osiągnąć wysoki poziom sprawności fizycznej i lepszą koncentrację umysłową w skale przy mniejszym ryzyku kontuzji. W książce znajdziesz wiadomości na temat treningu techniki, doskonalenia umiejętności mentalnych oraz kształtowania siły i wytrzymałości mięśniowej. Informacje dotyczące ogólnego przygotowania kondycyjnego stanowią wprowadzenie do rozdziałów, w których w szczegółowy sposób opisano spersonalizowane programy treningowe o maksymalnej skuteczności. Omówiono tu także niezwykle istotne, choć często lekceważone kwestie dokonywania samooceny, przyspieszania procesów regeneracji oraz sposoby zapobiegania kontuzjom. Przedstawione w książce ćwiczenia i techniki zostały zilustrowane licznymi fotografiami. Tabele zawierające podsumowanie wskazówek treningowych ułatwiają dokonanie szybkiego przeglądu kluczowych zagadnień.  Eric J. Hörst wspina się od ponad trzydziestu lat. Jako trener pomógł tysiącom wspinaczy dzięki swoim seminariom, poradom udzielanym na stronach internetowych oraz książkom, na przykład Jak poprowadzić VI.4 (wydanej również przez Wydawnictwo RM).

54,99 zł
33,54 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 21,45 zł

16 osób kupiło
18
Dobble Disney 100 Anniversary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobble Disney 100 Anniversary
Rebel, od 6 lat
Dostępny
216 szt.

Specjalna edycja gry na 100-lecie Disneya! Nie lada gratka dla wszystkich fanów klasycznych animacji! W tej wyjątkowej wersji „Dobble” znajdziesz aż 90 kart, a na każdej z nich po 10 postaci z kultowych bajek Disneya i Pixara. Czy uda Ci się wypatrzyć identyczne obrazki zanim zrobią to przeciwnicy? Na czym to polega? Spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny symbol, nazwij go i szybko pozbądź się swojej karty. Teraz następna! Tylko nie zwątp, dwie dowolne karty zawsze łączy jeden wspólny obrazek. W „Dobble” można grać na wiele sposobów, a 5 z nich jest opisanych w instrukcji jako mini-gry. Aby utrudnić zabawę symbole na kartach bywają odwrócone i miewają różne rozmiary. Same karty są okrągłe i kolorowe, a każda z nich ma unikalny zestaw symboli związanych ze światem animacji Disneya i Pixara. Dlaczego pokochasz tę grę? Przyjrzyj się obrazkom, znajdź parę, przejdź do kolejnej karty. Wydaje się proste, prawda? Ale pary nie są tak oczywiste: obrazki na kartach są różnej wielkości, odwrócone, a przede wszystkim otoczone zupełnie innymi grafikami, co potrafi zmylić nawet najbardziej spostrzegawczych graczy! Żadna inna gra nie rozrusza towarzystwa tak jak „Dobble”. Żadna nie jest tak prosta i nie daje tyle zabawy w ciągu tych kilku minut! Rozgrywka jest bardzo szybka, emocjonująca, a przy stole dużo się dzieje, gdy każdy próbuje wyprzedzić innych uczestników w wyścigu do zwycięstwa. Poza tym: Tylko „Dobble” tłumaczy się w minutę! Gra ukryta jest w solidnej, metalowej puszce, która z powodzeniem wytrzyma transport gdzie tylko zapragniemy. Okrągłe, solidne karty są bardzo wygodne podczas zabawy, nawet dla niewielkich dziecięcych rączek. Dzięki nawiązaniu do popularnych animacji, „Dobble 100 lat Disneya” świetnie sprawdzą się nie tylko jako gra dla najmłodszych, ale też jako prezent dla dorosłych fanów bajek. Grafiki przedstawiają najpopularniejsze postacie i będą świetną okazją do przypomnienia sobie ulubionych opowieści. W tej wyjątkowej edycji gramy powiększoną talią, dzięki czemu mamy przed sobą zupełnie nowe wyzwanie! Zestaw zawiera 90 kart, a na każdej z nich jest aż 10 symboli (zamiast standardowych 8). Zawartość opakowania: • 90 okrągłych kart, • puszka, • instrukcja w 4 wersjach językowych.

65,90 zł
57,99 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,91 zł

13 osób kupiło
19
Pola i Piotruś. Nowy kolega - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pola i Piotruś. Nowy kolega
Dostępny
4803 szt.

Pola i Piotruś to najlepsi przyjaciele. Uwielbiają wspólnie spędzać czas. Mają mnóstwo pomysłów i nigdy się nie nudzą. I choć czasem zdarzają się im trudne sytuacje, małe kłótnie czy łzy, to zawsze potrafią temu zaradzić – dzięki życzliwości, uśmiechowi i zrozumieniu. Nowy kolega - Piotruś poznaje nowego kolegę i Poli robi się smutno. Ojej, biedna Pola! Tymczasem w drodze na lody Poli, Piotrusiowi i Stasiowi przydarza się coś niedobrego, z czym cała trójka będzie musiała sobie poradzić. Czarująca opowiastka o życzliwości, przyjaźni, a także o tym, że wspólna zabawa zawsze jest najlepsza! Tłumacz: Ewa Borówka

44,99 zł
28,79 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,20 zł

11 osób kupiło
20
Gmach. Opowieści prawdopodobne i prawdziwe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gmach. Opowieści prawdopodobne i prawdziwe
Dostępny
381 szt.

Ta książka to wydarzenie! Po raz pierwszy do Czytelników trafia znakomita proza Feliksa Falka, reżysera „Wodzireja”, „Samowolki” i „Komornika”. Kto zajrzy do tych snutych przez wybitnego twórcę opowieści prawdopodobnych i prawdziwych, ten trafi do świata, w którym znajdzie znane z autopsji doświadczenia. Poczuje absurd dnia codziennego. Ugryzie go sumienie. Nie będzie jednak poddawany ciężkim rekolekcjom. Najważniejsze przecież, aby historie były ciekawe. Gmachem rządzi Autor, który umie opowiadać. Proza jak współczesna przypowieść. Zaskakująca alegoriami i iluzorycznym realizmem. Gmach ma swoich kafkowskich bohaterów i surrealne rekwizyty. Jest w nim i śmieszno, i straszno. Tu dzieje się jak w filmie. Oto osiemnaście opowieści uzupełnionych grafikami wykonanymi przez Feliksa Falka. Sprawdźcie, jak żyje się w gmachu, jakie kościotrupy kryją się w szafach, co zrobić, gdy przyjdzie do was zawiadomienie o waszej śmierci, i dowiedzcie się, dlaczego portier to bardzo niebezpieczna profesja. Książka w starannej szacie graficznej, w twardej oprawie, z ilustracjami Autora. „Feliks Falk, wybitny reżyser, świetnie wyreżyserował swoje opowieści. Jest w nich rzeczywistość, ale też nierzeczywistość i magia”. – Tomasz Jastrun

64,99 zł
37,04 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 27,95 zł

10 osób kupiło
21
Sznurek jutowy 2mm 50m D.RECT - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sznurek jutowy 2mm 50m D.RECT
D.RECT
Dostępny
23 szt.

Sznurek jutowy przeznaczony do praktycznego użytku w biurze (archiwizacja dokumentów), pakowania paczek, prezentów świątecznych, do wykonywania ręcznie robionych kart okolicznościowych, ozdabiania wazonów itp. Produkt naturalny, pochodzenia roślinnego. Długość: 50 m.

6,99 zł
9 osób kupiło
22
Złodziejka listów. Z autografem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złodziejka listów. Z autografem
Dostępny
18 szt.

Wojna odebrała jej wszystko, czego pragnęła od życia. Spokój. Miłość. Przyszłość. Astrid Rosenthal, młodziutka żydówka z Łomży, na kilka dni przed likwidacją getta ucieka do Warszawy. Na swojej drodze spotyka Waltera Schmidta, oficera SS. Początkowo mężczyzna jest oczarowany dziewczyną, do czasu, aż jej prawdziwa tożsamość zostaje ujawniona. Na szczęście Astrid udaje się uciec z rąk wroga i niespodziewanym zrządzeniem losu znajduje schronienie w maglu prowadzonym przez Niemkę. Ścieżki bohaterów będą się nieustannie przecinać. Walter za wszelką cenę będzie próbował odnaleźć Astrid. Ona z kolei zrobi wszystko, aby nie dać się złapać, gdyż wie, że skończy się to dla niej tragicznie. Nie przeczuwa jednak, czym tak naprawdę kieruje się oficer SS, szukając dziewczyny…

47,90 zł
31,14 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 16,76 zł

9 osób kupiło
23
Wymarzona wycieczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wymarzona wycieczka
Dostępny
2431 szt.

Książka o trudach planowania oraz sztuce improwizacji w razie przeciwności losu! W tej książce Leon i Malinka planują wspaniałą wycieczkę i solidnie się do niej przygotowują. Leon wszystko ma zaplanowane, jednak kiedy pojawiają się przeszkody to nie kto inny a Malinka ratuje ich pomysł... Książki tej serii polecamy dzieciom od 4. roku życia, a starszym jako samodzielne pierwsze lektury. Przyjaźń Entuzjastyczna świnka Malinka i przesympatyczny słoń Leon są parą przyjaciół, których przygody i rozmowy rozbawią Was do łez. Są wspaniale prostolinijni, bardzo się lubią i obserwujemy ich w różnych zabawnych sytuacjach. Dzięki tej parze, dowiadujemy się, czym jest przyjaźń i możemy o przyjaźni porozmawiać z dzieckiem. Proste rysunki Ogromnym atutem książek tej serii są syntetyczne, komiksowe rysunki, niezwykle proste, ale wyrażające całe mnóstwo emocji. Zobaczcie sami, w jak prosty sposób Mo Willems oddaje całą gamę uczuć świnki i słonia! Można zaproponować dziecku zabawę polegającą na nazywaniu uczuć, które rysują się na twarzach bohaterów, a także wraz z nim spróbować je odtworzyć. Poczucie humoru i optymizm Siłą książek Mo Willemsa jest ich dowcip. Przygody Malinki i Leonka są niezwykle zabawne! To książki, które rozbawiają do łez! Ich humor, jest podobny do tego z Ulicy Sezamkowej (choć książki są śmieszniejsze), której autor był współscenarzystą. Warto w dzieciach rozwijać i kształtować poczucie humoru i optymizm, m.in. poprzez takie właśnie lektury. Jak wiemy, daje ono dystans do wielu spraw, co przydaje się w życiu każdego człowieka. Jak pisze Anna Jankowska z bloga Tylko dla mam: "maluchy nie rodzą się z wrodzonym poczuciem humoru. To z kim się zadają, jak rozmawiają i o czym, sprawia, że śmieszą je takie a nie inne rzeczy i sprawy". Więcej o kształtowaniu poczucia humoru u dzieci można przeczytać na naszym blogu w tekście "Książki, które rozwijają poczucie humoru u dzieci". Pierwsza lektura Każda z tych książeczek może służyć jako pierwsza lektura ponieważ tekstu jest mało, a ubrana w dialogi akcja wartko się toczy. Możemy czytać te książeczki wspólnie, a nawet z podziałem na role i wracać do nich bo są doskonałymi poprawiaczami nastroju. Jeśli chcecie kształtować w swoim dziecku poczucie humoru, a także rozmawiać z nim o tym czym jest przyjaźń koniecznie sięgnijcie po tę i inne książeczki z tej serii. Na jaki wiek? Książki o Leonku i Malince doskonale się sprawdzą dla dzieci od 4 do 8 lat. Czy mojemu dziecku spodobają się te książki? Na to pytanie odpowiada autorka bloga Rok po roku: Za pierwszym razem, gdy otworzyliśmy Czy umiem się dzielić?, zamknęliśmy ją po ośmiokrotnym przewałkowaniu treści. Ocena książki przez dzieci: 10 na 10 punktów. O Autorze Mo Willems to amerykański autor kilkudziesięciu książek dla dzieci, z których wiele jest stale obecnych na listach bestsellerów Amazona i New York Timesa. Mo Willems za swoje książki otrzymał wiele najważniejszych nagród: m.in. Theodor Seuss Geisel Medals, Caldecott Honor i Carnegie Medal. Zaczynał swoją karierę jako scenarzysta i animator Ulicy Sezamkowej, zdobył wówczas sześć nagród Emmy. Tworzył także filmy dla Cartoon Network oraz Nickelodeon. Jest twórcą bajki Owca w wielkim mieście.

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

9 osób kupiło
24
Bomba i Ptyś oraz rozbrykany jednorożec. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bomba i Ptyś oraz rozbrykany jednorożec. Tom 2
Dostępny
3112 szt.

Bomba jest pełna energii, porywcza i stale czymś się ekscytuje. Ptyś natomiast jest spokojny, rozsądny i ostrożny. Mimo że mają bardzo różne charaktery, to jednocześnie są świetnymi przyjaciółmi! Bomba i Ptyś to nie tylko historia pełna niesamowitych i zabawnych przygód, ale również opowieść o emocjach i o tym, jak sobie z nimi radzić. Seria świetnie sprawdzi się dla tych dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnym czytaniem. Dzięki żywym, dynamicznym ilustracjom i krótkim tekstom, komiksy skutecznie zachęcą najmłodszych do lektury. Tłumacz: Karolina Post-Paśko

34,99 zł
22,39 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 12,60 zł

8 osób kupiło
25
Jestem żabką! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem żabką!
Dostępny
2460 szt.

Książka o zabawie w udawanie oraz wcielanie się w role! W tej książce Malinka bawi się w udawanie kogoś innego, czego Leon początkowo nie rozumie... Słoń jednak szybko odkrywa swój talent aktorski i już razem świetnie się bawią! Książki tej serii polecamy dzieciom od 4. roku życia, a starszym jako samodzielne pierwsze lektury. Przyjaźń Entuzjastyczna świnka Malinka i przesympatyczny słoń Leon są parą przyjaciół, których przygody i rozmowy rozbawią Was do łez. Są wspaniale prostolinijni, bardzo się lubią i obserwujemy ich w różnych zabawnych sytuacjach. Dzięki tej parze, dowiadujemy się, czym jest przyjaźń i możemy o przyjaźni porozmawiać z dzieckiem. Proste rysunki Ogromnym atutem książek tej serii są syntetyczne, komiksowe rysunki, niezwykle proste, ale wyrażające całe mnóstwo emocji. Zobaczcie sami, w jak prosty sposób Mo Willems oddaje całą gamę uczuć świnki i słonia! Można zaproponować dziecku zabawę polegającą na nazywaniu uczuć, które rysują się na twarzach bohaterów, a także wraz z nim spróbować je odtworzyć. Poczucie humoru i optymizm Siłą książek Mo Willemsa jest ich dowcip. Przygody Malinki i Leonka są niezwykle zabawne! To książki, które rozbawiają do łez! Ich humor, jest podobny do tego z Ulicy Sezamkowej (choć książki są śmieszniejsze), której autor był współscenarzystą. Warto w dzieciach rozwijać i kształtować poczucie humoru i optymizm, m.in. poprzez takie właśnie lektury. Jak wiemy, daje ono dystans do wielu spraw, co przydaje się w życiu każdego człowieka. Jak pisze Anna Jankowska z bloga Tylko dla mam: "maluchy nie rodzą się z wrodzonym poczuciem humoru. To z kim się zadają, jak rozmawiają i o czym, sprawia, że śmieszą je takie a nie inne rzeczy i sprawy". Więcej o kształtowaniu poczucia humoru u dzieci można przeczytać na naszym blogu w tekście "Książki, które rozwijają poczucie humoru u dzieci". Pierwsza lektura Każda z tych książeczek może służyć jako pierwsza lektura ponieważ tekstu jest mało, a ubrana w dialogi akcja wartko się toczy. Możemy czytać te książeczki wspólnie, a nawet z podziałem na role i wracać do nich bo są doskonałymi poprawiaczami nastroju. Jeśli chcecie kształtować w swoim dziecku poczucie humoru, a także rozmawiać z nim o tym czym jest przyjaźń koniecznie sięgnijcie po tę i inne książeczki z tej serii. Na jaki wiek? Książki o Leonku i Malince doskonale się sprawdzą dla dzieci od 4 do 8 lat. Czy mojemu dziecku spodobają się te książki? Na to pytanie odpowiada autorka bloga Rok po roku: Za pierwszym razem, gdy otworzyliśmy Czy umiem się dzielić?, zamknęliśmy ją po ośmiokrotnym przewałkowaniu treści. Ocena książki przez dzieci: 10 na 10 punktów.

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

8 osób kupiło
26
Zachowaj mózg w świetnej formie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zachowaj mózg w świetnej formie
Dostępny
163 szt.

Jak poprawić funkcjonalność naszego mózgu, aby był zawsze sprawny? Praktyczne strategie na każdy dzień. Książkę poleca Bill Gates! Poradnik dementuje mity o starzeniu się i spadku zdolności umysłowych. Przy współpracy ze specjalistami, uwzględniając najnowsze, przełomowe badania, dr Gupta proponuje 12-tygodniowy spersonalizowany program, który pomoże wzmocnić mózg i uchronić go przed starzeniem się. Praktyczne wskazówki, jak pozostać sprawnym i wiecznie młodym na umyśle.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

8 osób kupiło
27
Muzyka to wielka rzecz! Bing. Moja czytanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzyka to wielka rzecz! Bing. Moja czytanka
Dostępny
571 szt.

Dołącz do Binga i poznaj świat dźwięków. Bing to bohater ciepłych, mądrych i pełnych uroku opowieści Teda Dewana, na podstawie których powstał serial uwielbiany przez maluchy na całym świecie. Bing. Muzyka to wielka rzecz! to książka, w której czarny króliczek uczy się, że muzyka jest wokół nas. Bing i Flop używają codziennych przedmiotów, takich jak dzwonek, tuba, puszka z ryżem, czy klucze i poznają świat dźwięków. Przekonaj się razem z nimi, że w zwykłych przedmiotach też kryje się muzyka, potrzeba tylko trochę wyobraźni, żeby ją wydobyć. Opowieść o dźwiękach ukrytych w przedmiotach to doskonały punkt wyjścia do rozmów z maluchem o jego (lub jej) własnych przygodach. Mała i lekka książeczka z powodzeniem zmieści się do dziecięcego plecaka, dzięki czemu młody czytelnik może mieć ją przy sobie wszędzie tam, gdzie dopadnie go nuda. Książka ma duże, piękne ilustracje stworzone przez Teda Dewana, a proste i pełne uroku teksty zrozumieją nawet najmłodsze dzieci. Tytuł oryginalny: Bing. Make Music! Ilustrator: Ted Dewan Tłumacz: Regina Mościcka

10,70 zł
6,99 zł

Rabat 34,7%
oszczędzasz 3,71 zł

8 osób kupiło
28
Gondolierka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gondolierka
Dostępny
50 szt.

Nie jest trudno Wenecję zobaczyć, ale żeby ją zrozumieć, trzeba doskonałego przewodnika.Wenecja jest jednym z miast, które powinno się odwiedzić chociaż raz w życiu. I w którym nie sposób się nie zgubić. Przy pierwszym kontakcie szokuje tłumami i zaduchem. Ale to tylko jedna z jej twarzy. Drugą, tę znaną nielicznym, pokazuje nam Fabiola Faliero. Wenecjanka od pokoleń, dziedziczka znanego rodu, zakochana w swoim mieście przewodniczka wycieczek. Dzięki niej magiczne labirynty wąskich uliczek staną się przyjazne, historia miasta zrozumiała, a zapach potraw niemal wyczuwalny. Ucichnie wrzawa, mosty opustoszeją, a kamienice, skąpane w mroku rozjaśnionym nielicznymi latarenkami, odzyskają swój czar. Wenecja stanie się miastem miłości.Kanałami, przecinającymi całą wyspę, dotrzemy aż do stoczni Squero di San Trovaso, należącej od stuleci do rodziny Faliero. Czy to miejsce odpowiednie dla młodej dziewczyny? Najlepsze! Zwłaszcza, jeśli ta chce zostać pierwszą w dziejach gondolierką. To odważne marzenie w mieście, w którym zwyczaje są święte.Buon viaggio!

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

7 osób kupiło
29
Żydzi i judaizm w nauczaniu Benedykta XVI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żydzi i judaizm w nauczaniu Benedykta XVI
Dostępny
27 szt.

Doskonałe opracowanie autorstwa wybitnego biblisty i znawcy tematyki judaistycznej na temat nauczania Ojca Świętego Benedykta XVI o stosunku chrześcijaństwa i wiary katolickiej do Żydów i judaizmu. Ks. prof. Waldemar Chrostowski zebrał wszystkie oficjalne wypowiedzi Benedykta XVI na temat Żydów i judaizmu z okresu jego pontyfikatu, czyli lat 2005-2013. Dorobek papieża wyjaśnia, na czym polega natura i jakie są cele dialogu Kościoła katolickiego z Żydami i judaizmem. Nauczanie Benedykta XVI uwzględnia wielorakie trudności i uwarunkowania tego dialogu, a z drugiej strony uzasadnia i umożliwia współpracę.

34,90 zł
33,50 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,40 zł

7 osób kupiło
30
Dasz radę. Ostatnia rozmowa. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dasz radę. Ostatnia rozmowa. Audiobook
Jan Kaczkowski, Joanna Podsadecka, WAM
Dostępny
59 szt.

Ostatnia rozmowa z księdzem Janem Kaczkowskim Był inspiracją dla milionów ludzi - wierzących i niewierzących. Każdy, kto go słuchał, czuł: on mnie rozumie. Ksiądz Jan nie oferował tanich rad ani łatwych pocieszeń. Swoim życiem mówił: nie odpuszczaj sobie, a dasz radę, wstaniesz. Do końca żył na pełnej petardzie. Ostatnie tygodnie spędził, odpowiadając na pytania o sprawy najtrudniejsze i najważniejsze. Wraz z Joanną Podsadecką zaprosił do rozmowy swoich Czytelników. Wasze pytania były bardzo osobiste, odważne, szczere aż do bólu. Ksiądz Jan każdego chciał wysłuchać, zrozumieć, każdemu dać coś z siebie. Odpowiadał w swoim stylu, błyskotliwie i z dozą ironii (nie chciał mówić jedynie o tym, co denerwuje go w księżach: Nie wystarczyłoby miejsca w książce). Ta książka to pożegnanie, ale nie ostatni rozdział. Następny napiszesz Ty. Jeszcze więcej o ks. Janie na dacierade.pl Lektor: Dorota Bochenek, Tomasz Wysocki

39,90 zł
24,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,16 zł

7 osób kupiło
31
Poznaj swoje prawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaj swoje prawa
Dostępny
2453 szt.

Każdy młody człowiek poniżej 18 roku życia ma swoje prawa, lecz wielu z tych młodych ludzi po prostu o tym nie wie. Ta książka ma to zmienić. Wyposaża ona młodych czytelników w wiedzę i narzędzia do tego, by mogli oni dochodzić swoich praw. Wyjaśnia, dlaczego jest to tak istotne we współczesnym świecie. W książce zostały przedstawione sylwetki młodych aktywistów z całego świata, którzy pokazali wszystkim, w jaki sposób można stawić czoła niesprawiedliwości. Tłumacz: Jacek Konieczny

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

6 osób kupiło
32
Afazja. Ćwiczenia językowe dla dzieci. Część 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Afazja. Ćwiczenia językowe dla dzieci. Część 3
Dostępny
40 szt.

Afazja. Ćwiczenia językowe dla dzieci to seria pomocy dla dzieci z afazją, które mają problem z rozumieniem i nadawaniem komunikatów językowych. Składa się z zestawów ćwiczeń kształtujących rozumienie, powtarzanie, słuchanie, mówienie, czytanie i pisanie. Część 3 zawiera ćwiczenia usprawniające: • rozumienie i użycie wyrazów, zdań prostych i rozwiniętych z dopełnieniem i przydawką; • zapamiętywanie zdań prostych i rozwiniętych; • odmianę rzeczowników; • zapamiętywanie sylab otwartych w izolacji i w sekwencjach, wyrazów w sekwencjach, formuł typu „rzepkowego”; • czytanie sylab otwartych ze spółgłoskami: P, M, B, L, F, W, T; • czytanie wyrazów o schemacie: samogłoska + sylaba otwarta, identyfikowanie sylab otwartych; • czytanie wyrazów znaczących złożonych z dwóch sylab otwartych; • myślenie kategorialne z materiałem obrazkowym oraz pojęciowym; • planowanie ruchów ręki. Do każdego zaproponowanego zadania dołączone są szczegółowe instrukcje dla terapeuty/rodzica.

65,00 zł
61,75 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,25 zł

6 osób kupiło
33
Torba jutowa eko LEVIATAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba jutowa eko LEVIATAN
LEVIATAN
Dostępny
24 szt.

Pojemna torba marki Leviatan uszyta z juty. Pozwala na przenoszenie kompleksowych zakupów lub przechowywanie wielu przedmiotów. Wyposażona w dwa uchwyty z plecionej bawełny. Juta jest materiałem naturalnym i wspiera zrównoważone zarządzanie i efektywne zużycie zasobów naturalnych.

24,81 zł
18,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 5,82 zł

7 osób kupiło
34
Angielski bez błędów. Gramatyka na wesoło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski bez błędów. Gramatyka na wesoło
Dostępny
378 szt.

Nowa pomoc szkolna EduEmu to świetny sposób na poćwiczenie i utrwalenie zasad gramatyki angielskiej, ujęty w zabawnej i atrakcyjnej graficznie formie. Jest doskonałym przygotowaniem do sprawdzianu, klasówki, dyktanda. Zalety: • angielska gramatyka podana w pigułce – prostym językiem i z humorem, • reguły gramatyczne wyjaśnione w sposób lekki i zabawny, • ikonki, ilustracje i schematy ułatwiające zapamiętanie zasad, • dużo humoru i okazja do poznania gramatyki z najfajniejszej strony. Dzięki tej książce nie tylko zrozumiesz, ale i polubisz angielską gramatykę!

26,99 zł
17,99 zł

Rabat 33,3%
oszczędzasz 9,00 zł

7 osób kupiło
35
Przyroda. Akademia mądrego dziecka. Wodne przygody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyroda. Akademia mądrego dziecka. Wodne przygody
Dostępny
592 szt.

Kolorowanka Przyroda. Akademia mądrego dziecka. Wodne przygody Akademia Mądrego Dziecka to znana już wszystkim seria książeczek dla najmłodszych. Tym razem ukazała się w niej zupełna nowość: Przyroda. Akademia mądrego dziecka. Wodne przygody. Nie jest to zwykła kolorowanka, tylko magiczna. Trzeba zanurzyć pędzelek w wodzie, a następnie pomalować białe miejsca na stronach. Magicznie pojawią się różne barwy. Gdy obrazek wyschnie, kolor zniknie i będzie można książkę pokolorować jeszcze raz. Dodatkowo w książeczce dzieci poznają otaczającą nas przyrodę oraz jej mieszkańców. Oprócz magicznego malowania wodą na każdej stronie mamy krótkie polecenie do wykonania, czyli zabawę w „szukaj i znajdź”: „Gdzie schowała się biedronka?”, „Wskaż paluszkiem”, „Policz żółte kaczuszki” czy „Znajdź ślimaka”. Inne kolorowanki w serii: Jednorożce oraz Dinozaury.

29,99 zł
22,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

6 osób kupiło
36
Sznurek jutowy 1,2mm 10m D.RECT - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sznurek jutowy 1,2mm 10m D.RECT
D.RECT
Dostępny
8 szt.

Sznurek jutowy przeznaczony do praktycznego użytku w biurze (archiwizacja dokumentów), pakowania paczek, prezentów świątecznych, do wykonywania ręcznie robionych kart okolicznościowych, ozdabiania wazonów itp. Produkt naturalny, pochodzenia roślinnego. Grubość: 1,2 mm. Długość: 10 m.

5,99 zł
6 osób kupiło
37
Siła wyobraźni. Gdzie jest autobus? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siła wyobraźni. Gdzie jest autobus?
Dostępny
5692 szt.

Siła wyobraźni – to seria szczegółowych bogato ilustrowanych książek, których treść oparta jest na zabawie w skojarzenia i grze w wymyślanie scenariuszy. Każda kolejna scenka, na następnej rozkładówce to nowe wyobrażenie. W książce Gdzie jest autobus? elementem, który zainicjował zabawę z wyobraźnią, było oczekiwanie na spóźniający się autobus. Nauka cierpliwości.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

5 osób kupiło
38
Instytucje totalne. Eseje o sytuacji społecznej pacjentów szpitali psychiatrycznych i mieszkańców innych instytucji totalnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Instytucje totalne. Eseje o sytuacji społecznej pacjentów szpitali psy...
Dostępny
262 szt.

Erving Goffman (1922–1982) – uznawany jest za jednego z najwybitniejszych amerykańskich socjologów, był profesorem w Chicago, Berkeley i innych, napisał kilkanaście książek, w tym m.in. Piętno, Człowiek w teatrze życia codziennego i właśnie Instytucje totalne. Twierdzi w tym dziele, że to nie nasze cechy osobowości są dysfunkcjonalne, ale na dysfunkcjonalność skazuje nas system, właśnie owe instytucje totalne, w których charakterze leży, wcale nie pomoc pacjentom, czy resocjalizacja osadzonych, ale własne, totalne, egoistyczne, instytucjonalnie zorganizowane interesy samych instytucji. Jak pisze Goffman Organizacje odgrodzone mają cechę, którą dzieli z nimi niewiele innych bytów społecznych: do obowiązków jednostki należy tu widoczne zaangażowanie w działalność organizacji o określonej porze, co oznacza koncentrację uwagi i wysiłek mięśni, skupienie na wykonywanej właśnie czynności. To obowiązkowe bycie pochłoniętym działaniem organizacji jest zwykle uznawane za symbol zarówno zaangażowania jednostki, jak i jej przywiązania oraz tego, że akceptuje sposób, w jaki jej uczestnictwo w organizacji wpływa na definiowanie przez nią własnej natury. A zatem każde badanie sposobu, w jaki jednostki przystosowują się do bycia identyfikowanymi i definiowanymi, musi skupić się na tym, jak one sobie radzą z demonstrowaniem tego, że działania organizacji je absorbują.... A to dopiero początek jego rozważań często ujawniający patologie tego typu instytucji...

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

5 osób kupiło
39
Serowa Wieża Głodna Mysz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Serowa Wieża Głodna Mysz
Leantoys
Dostępny
21 szt.

Gra Zręcznościowa Serowa Wieża Głodna Mysz Zbuduj Serową Wieżę! Mysia serowa wieża to fantastyczna, zręcznościowa gra dla małych i dużych dzieci. Zabawa w układanie wieży, łuku, stosowanie różnych kombinacji układania klocków serków sprawi mnóstwo emocjonującej zabawy. W zestawie znajdują się dwie myszki. Pomóż im zbierać serki w trzech zabawnych grach. 1. Układanie serków na myszce (dla 2-4 graczy) Umieść jedną myszkę na środku obszaru gry. Podziel serki równo między wszystkich graczy. Jeśli masz dodatkowe serki, odłóż je na bok. Na zmianę umieszczaj pojedyncze serki na jednej myszce. Jeśli podczas twojej tury jakieś pionki spadną, musisz je wziąć i zakończyć turę. Najpierw umieść wszystkie swoje serki na myszy i wygraj! 2. Ups-a-Cake (dla 1 gracza na raz) Umieść jedną mysz na środku obszaru gry. Aby się rozgrzać, ułóż 2 serki na wierzchu jednej myszy, a następnie umieść drugą mysz do góry nogami., chwyć każdą myszkę i ostrożnie odwróć cały stos bez utraty serków! Teraz spróbuj dodać kolejne serki i zrób to jeszcze raz. Ile możesz zrobić!? 3. Serowy Łuk (dla 2 do 4 graczy) Jest to gra kooperacyjna, w której pomaga więcej niż jeden zestaw rąk! Czy potraficie razem zrobić wielki łuk z serka między dwiema myszami i postawić go prosto!? Oto kilka wskazówek: 1) Zbuduj łuk z serkami lekko przesuniętymi od jednego do drugiego. Zbuduj łuk na matowej, nie śliskiej powierzchni. Pomoże to uchronić dwie myszy przed przesuwaniem się, gdy spróbujesz je podnieść. 3) Pracuj razem, aby ostrożnie podnieść łuk i myszy, aby żadne kawałki nie spadły. Każdy wygrywa, gdy stworzysz swój serowy łuk! Zestaw zawiera: • dwie myszki • 20 klocków „serek” Wesoła gra dla małych i dużych dzieci, zapewni mnóstwo emocji i śmiechu. Wymiary opakowania: 24.0 x 15.0 x 5.0 cm

18,99 zł
12,91 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 6,08 zł

5 osób kupiło
40
Niesamowity świat Tosi i Franka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niesamowity świat Tosi i Franka
Dostępny
1387 szt.

Tosia i Franek to rodzeństwo, które ma milion pomysłów na minutę i nigdy się nie nudzi. Dzięki niezwykle bujnej wyobraźni dzieci przeżywają fascynujące przygody, podróżują po świecie i spotykają na swojej drodze niesamowite postacie i przedmioty, takie jak: roboty, piraci, mówiące zwierzęta, latający statek, a nawet sam Leonardo da Vinci. W książce poruszane są tematy istotne w życiu dziecka: bezpieczeństwo, przyjaźń, lojalność, wiara w siebie, odpowiedzialność za swoje czyny. A wszystko to napisane z humorem i z dziecięcej perspektywy. Dzięki sympatycznym bohaterom młody czytelnik lepiej zrozumie otaczający go świat. To idealna lektura do wspólnego czytania, która może być też punktem wyjścia do interesującej rozmowy o tym, co ważne.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

5 osób kupiło
41
Koncert na dzwonkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koncert na dzwonkach
Dostępny
2229 szt.

Tomik nigdy dotąd niepublikowanych wierszy wybitnej Wandy Chotomskiej, opowiadających o kwiatach. Walor edukacyjny, pokazujący polskie kwiaty, przepleciony z kunsztem poetyckim wielkiej poetki. Tomik zawiera zarówno wiersze spokojne i nastrojowe, jak i wesołe oraz pełne humoru. Wyjątkowym utworom towarzyszą piękne kolorowe ilustracje cenionej Eli Grozdew.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

5 osób kupiło
42
Słonecznikowa 5. Tom 5. Leśne skrzaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słonecznikowa 5. Tom 5. Leśne skrzaty
Dostępny
1584 szt.

Poznajcie sympatyczne rodzeństwo – przedszkolaki Krzysia i Lilkę oraz ich młodszego braciszka Adasia. Maluchy mieszkają w domu z ogródkiem na ulicy Słonecznikowej z mamą, tatą i kudłatym urwisem – pieskiem Zadziorem. Są ciekawe świata, zadają mnóstwo pytań i nie potrafią się nudzić. To już jesień! Ale w domku przy Słonecznikowej 5 próżno szukać jesiennych nastrojów. Jak zawsze jest tu wesoło i dużo się dzieje – głównie za sprawą trójki najmłodszych mieszkańców: bliźniaków Lilka i Krzysia oraz małego Adasia. Gdy wyprawa do lasu na grzyby nie dochodzi do skutku, dzieci przygotowują grzyby… z papieru. Aby ulubiony pluszak Adasia jeż Tuptuś nie czuł się samotny, dzieciaki przygotowują kasztanowe jeże. Organizacja wesołego miasteczka w domu, gdy za oknem pada deszcz? Krzysiowi, Lilce i Adasiowi nie brakuje pomysłów do wspaniałej zabawy!

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

4 osoby kupiły
43
Bańki mydlane p24 Sportox Kids 127687 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki mydlane p24 Sportox Kids 127687
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

2,99 zł
Powiadomienie
4 osoby kupiły
44
Masz coś na głowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masz coś na głowie
Dostępny
2463 szt.

Książka o trudnej sztuce bycia asertywnym! W tej książce na głowie Leona dwa ptaszki wiją sobie gniazdko, którego ten bardzo nie chce, ale nie wie, co ma zrobić. Pomaga mu Malinka, dzieki której Leon uczy się być asertywny. Książki tej serii polecamy dzieciom od 4. roku życia, a starszym jako samodzielne pierwsze lektury. Przyjaźń Entuzjastyczna świnka Malinka i przesympatyczny słoń Leon są parą przyjaciół, których przygody i rozmowy rozbawią Was do łez. Są wspaniale prostolinijni, bardzo się lubią i obserwujemy ich w różnych zabawnych sytuacjach. Dzięki tej parze, dowiadujemy się, czym jest przyjaźń i możemy o przyjaźni porozmawiać z dzieckiem. Proste rysunki Ogromnym atutem książek tej serii są syntetyczne, komiksowe rysunki, niezwykle proste, ale wyrażające całe mnóstwo emocji. Zobaczcie sami, w jak prosty sposób Mo Willems oddaje całą gamę uczuć świnki i słonia! Można zaproponować dziecku zabawę polegającą na nazywaniu uczuć, które rysują się na twarzach bohaterów, a także wraz z nim spróbować je odtworzyć. Poczucie humoru i optymizm Siłą książek Mo Willemsa jest ich dowcip. Przygody Malinki i Leonka są niezwykle zabawne! To książki, które rozbawiają do łez! Ich humor, jest podobny do tego z Ulicy Sezamkowej (choć książki są śmieszniejsze), której autor był współscenarzystą. Warto w dzieciach rozwijać i kształtować poczucie humoru i optymizm, m.in. poprzez takie właśnie lektury. Jak wiemy, daje ono dystans do wielu spraw, co przydaje się w życiu każdego człowieka. Jak pisze Anna Jankowska z bloga Tylko dla mam: "maluchy nie rodzą się z wrodzonym poczuciem humoru. To z kim się zadają, jak rozmawiają i o czym, sprawia, że śmieszą je takie a nie inne rzeczy i sprawy". Więcej o kształtowaniu poczucia humoru u dzieci można przeczytać na naszym blogu w tekście "Książki, które rozwijają poczucie humoru u dzieci". Pierwsza lektura Każda z tych książeczek może służyć jako pierwsza lektura ponieważ tekstu jest mało, a ubrana w dialogi akcja wartko się toczy. Możemy czytać te książeczki wspólnie, a nawet z podziałem na role i wracać do nich bo są doskonałymi poprawiaczami nastroju. Jeśli chcecie kształtować w swoim dziecku poczucie humoru, a także rozmawiać z nim o tym czym jest przyjaźń koniecznie sięgnijcie po tę i inne książeczki z tej serii. Na jaki wiek? Książki o Leonku i Malince doskonale się sprawdzą dla dzieci od 4 do 8 lat. Czy mojemu dziecku spodobają się te książki? Na to pytanie odpowiada autorka bloga Rok po roku: Za pierwszym razem, gdy otworzyliśmy Czy umiem się dzielić?, zamknęliśmy ją po ośmiokrotnym przewałkowaniu treści. Ocena książki przez dzieci: 10 na 10 punktów. O Autorze Mo Willems to amerykański autor kilkudziesięciu książek dla dzieci, z których wiele jest stale obecnych na listach bestsellerów Amazona i New York Timesa. Mo Willems za swoje książki otrzymał wiele najważniejszych nagród: m.in. Theodor Seuss Geisel Medals, Caldecott Honor i Carnegie Medal. Zaczynał swoją karierę jako scenarzysta i animator Ulicy Sezamkowej, zdobył wówczas sześć nagród Emmy. Tworzył także filmy dla Cartoon Network oraz Nickelodeon. Jest twórcą bajki Owca w wielkim mieście.

36,90 zł
30,26 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 6,64 zł

4 osoby kupiły
45
Encyklopedia Na ścieżkach wiedzy. 100 tańców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia Na ścieżkach wiedzy. 100 tańców
Dostępny
22 szt.

Dzieci z natury są ciekawe świata i chcą poznać wszystko, co znajdzie się w zasięgu ich wzroku. Jednak ani rodzice, ani nauczyciele nie są ekspertami znającymi odpowiedzi na każde z pytań nurtujących ciekawość najmłodszych. Dlatego właśnie książki pełnią rolę niezastąpionego źródła informacji. Seria `Na ścieżkach wiedzy` - to bank informacji i ciekawostek dla całej rodziny. Tę książkę naprawdę warto mieć!

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

4 osoby kupiły
46
Młodzi przyrodnicy. Co się kryje pod ziemią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodzi przyrodnicy. Co się kryje pod ziemią
Dostępny
4525 szt.

Młodzi Przyrodnicy: Co się kryje to seria wciągających książek dla ciekawskich dzieci, które chcą poznać świat przyrody z bliska. Dzięki bogactwu faktów i ciekawostek będziesz mógł lepiej poznać otaczającą Cię naturę i dowiedzieć się, m.in. dlaczego drzewa zrzucają liście na zimę albo jakie gniazda budują poszczególne gatunki ptaków. Świat roślin czeka na odkrycie! Jak z nasionka może wyrosnąć piękny kwiat? Gdzie najlepiej sadzić i siać? Pod okienkami kryją się niesamowite wiadomości o roślinach, liczne wskazówki dla młodego botanika, a także podpowiedzi, jak na parapecie stworzyć własny ogród. Ta pełna faktów i inspiracji książka zachęci cię do odkrywania świata. Zajrzyj do środka i poznaj tajemnice świata roślin! Tłumacz: Patrycja Zarawska

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

4 osoby kupiły
47
Zarządzanie organizacją w sytuacjach kryzysowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie organizacją w sytuacjach kryzysowych
Dostępny
20 szt.

W publikacji Autorzy przedstawili związki teorii i praktyki zarządzania z perspektywy sytuacji kryzysowych, z jakimi przyszło się mierzyć organizacjom w XXI w. Część teoretyczną monografii wzbogacono wynikami oryginalnych badań oraz danymi wtórnymi. Zamieszczone teksty podzielono na trzy wzajemnie się przenikające obszary tematyczne. Pierwsza część opracowania skupia się na problematyce zarządzania w obliczu pandemii COVID-19. W części drugiej zgromadzono wyniki badań dotyczących zarządzania sytuacją kryzysową z perspektywy strategicznych i funkcjonalnych poziomów działania organizacji. W szczególności analizowane są kwestie przywództwa, komunikacji, finansów i bezpieczeństwa. Ostatnia część monografii poświęcona jest uwarunkowaniom technologicznym sytuacji kryzysowych, w tym m.in.: technologii cyfrowych, sztucznej inteligencji, systemów informatycznych i cyberbezpieczeństwa. Książka, ze względu na wszechstronność i jednocześnie szczegółowość podjętej tematyki, jest kierowana zarówno do środowisk naukowych, jak i szeroko związanych z praktyką gospodarczą.

75,00 zł
61,50 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 13,50 zł

3 osoby kupiły
48
Bosy generał. Opowieść o Wawrzyńcu z Brindisi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bosy generał. Opowieść o Wawrzyńcu z Brindisi
Dostępny
23 szt.

Obszerna biografia świętego Wawrzyńca z Brindisi (1559-1619), jednej z najwybitniejszych postaci Kontrreformacji, generała zakonu kapucynów oraz mistyka, teologa i Doktora Kościoła. Barwna książkowa opowieść (w znacznej mierze zbeletryzowana) opisuje szczegółowo zdumiewające życie Wawrzyńca z Brindisi, który przewędrował pieszo dziesiątki tysięcy kilometrów, zapisał dziesiątki tysięcy kart i wyszedł cało z wielu niebezpiecznych przygód. Książka, opatrzona bogatą bibliografią, przedstawia również szeroki kontekst historyczny i wybitne postaci ówczesnej epoki. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

99,00 zł
94,05 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,95 zł

4 osoby kupiły
49
Kodowanie - zgadywanie dla starszaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodowanie - zgadywanie dla starszaka
Dostępny
237 szt.

Seria KODOWANIE-ZGADYWANIE to propozycja kreatywnego spędzania czasu przez młodsze i starsze przedszkolaki oraz młodszych uczniów. Na każdej stronie znajduje się zagadka, której odpowiedź jest ukryta w zakodowanym obrazku. Zadaniem dzieci jest prawidłowe odkodowanie koloru i wypełnienie odpowiedniego okienka. Dla przedszkolaków kody są obrazkowe. Dla starszych dzieci kody składają się z liter i liczb. Kolejność obrazków do odkodowania nie jest przypadkowa - rozpoczynają się najprostszymi i kończą najtrudniejszymi. Zakodowane obrazki różnią się, np. wielkością kratek, liczbą kolorów i kodów. Seria KODOWANIE-ZGADYWANIE uczy logicznego myślenia, przewidywania, wnioskowania i jest wstępem do nauki programowania.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
50
Encyklopedia Na ścieżkach wiedzy. 100 Owadów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia Na ścieżkach wiedzy. 100 Owadów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

Dzieci z natury są ciekawe świata i chcą poznać wszystko, co znajdzie się w zasięgu ich wzroku. Jednak ani rodzice, ani nauczyciele nie są ekspertami znającymi odpowiedzi na każde z pytań nurtujących ciekawość najmłodszych. Dlatego właśnie książki pełnią rolę niezastąpionego źródła informacji. Prezentowana książka zawiera: - przegląd stu niezwykłych zwierząt ze świata owadów, informacje na temat ich wielkości, wyglądu, zachowania, środowiska występowania, - ciekawostki i fakty warte zapamiętania, - bogactwo ciekawych zdjęć i ilustracji przedstawiających sekrety pasjonującego świata owadów. Znajdziecie tu wszystko, co można i należy wiedzieć o życiu i zwyczajach stu wybranych zwierząt, przedstawicieli gromady owadów. Tę książkę naprawdę warto mieć!

6,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

3 osoby kupiły
51
Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści
Dostępny
380 szt.

Celebryci, nudziarze, skandaliści… poznaj brytyjską rodzinę królewską! Skąd się wzięli Windsorowie? Dla kogo Edward VIII zrezygnował z korony? Czy Harry i Meghan to idealna para, przykładni rodzice czy może jednak celebryckie show? Losy brytyjskiej royal family z zapartym tchem śledzą co dzień miliony osób na całym świecie, a radości i smutki jej członków to stały temat medialnych doniesień. Dzieje Windsorów pełne są romansów i skandali, a niektórzy z nich stali się prawdziwymi celebrytami. Zwykłym ludziom może się wydawać, że zmarła królowa Elżbieta II, jej następca król Karol III i ich krewni są postaciami z baśni. Windsorowie to jednak także sporych rozmiarów przedsiębiorstwo, które przynosi niemałe dochody. W drugim, rozszerzonym i uzupełnionym wydaniu swojej bestsellerowej książki Iwona Kienzler, znana pisarka i popularyzatorka historii, odkrywa tajemnice najsłynniejszego królewskiego rodu współczesnego świata.

54,99 zł
39,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

3 osoby kupiły
52
O przyjmowaniu Najświętszego Ciała Naszego Pana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O przyjmowaniu Najświętszego Ciała Naszego Pana
Dostępny
32 szt.

Ten niezwykły klejnot katolickiej duchowości i pobożności powstał, kiedy Tomasz Moore przebywał w więzieniu w londyńskiej Tower (w 1535 r. poniósł śmierć męczeńską, odmawiając przysięgi na wierność władcy Henryka VIII, który sprzeniewierzył się Prawu Bożemu). W tym dziełku, wyrosłym z kontemplacji obecności Pana w Jego Ciele i Krwi, święty Tomasz Moore ukazał swoją cześć dla Najświętszego Sakramentu Ołtarza. To przewodnik właściwego podejścia oraz czci dla Eucharystii – cenny zwłaszcza dla nas, żyjących w naszych trudnych czasach duchowego zamętu.

10,99 zł
4 osoby kupiły
53
Bańki mydlane p24 163470 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki mydlane p24 163470
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

2,99 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
54
Siła wyobraźni. Czy to burza? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siła wyobraźni. Czy to burza?
Dostępny
5755 szt.

Siła wyobraźni – to seria szczegółowych bogato ilustrowanych książek, których treść oparta jest na zabawie w skojarzenia i grze w wymyślanie scenariuszy. Każda kolejna scenka, na następnej rozkładówce to nowe wyobrażenie. Tytuły pomagają również w radzeniu sobie z lękami lub pracą nad sobą przy okazji trudnych tematów. W książce Czy to burza? elementem, który zainicjował zabawę z wyobraźnią była burza, grzmoty i strach przed tym, co to może być za hałas. Oswajanie lęku.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

3 osoby kupiły
55
Koty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koty
Dostępny
77 szt.

Książka artystyczna, której bohaterami są koty, a w niej: obrazy Aleksandry Waliszewskiej; historyczne teksty kultury ludowej, poezja, wycinki prasowe o niezwykłych postaciach i przygodach kotów i ludzi.

165,00 zł
132,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 33,00 zł

3 osoby kupiły
56
Encyklopedia Na ścieżkach wiedzy. 100 stworzeń migrujących i zasypiających na zimę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia Na ścieżkach wiedzy. 100 stworzeń migrujących i zasypiają...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Dzieci z natury są ciekawe świata i chcą poznać wszystko, co znajdzie się w zasięgu ich wzroku. Jednak ani rodzice, ani nauczyciele nie są ekspertami znającymi odpowiedzi na każde z pytań nurtujących ciekawość najmłodszych. Dlatego właśnie książki pełnią rolę niezastąpionego źródła informacji. Seria `Na ścieżkach wiedzy` - to bank informacji i ciekawostek dla całej rodziny. Tę książkę naprawdę warto mieć!

6,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

3 osoby kupiły
57
Kodowanie - zgadywanie dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodowanie - zgadywanie dla dzieci
Dostępny
228 szt.

Seria „Kodowanie – zgadywanie” to propozycja kreatywnego spędzania czasu przez młodsze i starsze przedszkolaki oraz młodszych uczniów. Na każdej stronie znajduje się zagadka, której odpowiedź jest ukryta w zakodowanym obrazku. Zadaniem dzieci jest prawidłowe odkodowanie koloru i wypełnienie odpowiedniego okienka. Dla przedszkolaków kody są obrazkowe. Dla starszych dzieci kody składają się z liter i liczb. Kolejność obrazków do odkodowania nie jest przypadkowa - rozpoczynają się najprostszymi i kończą najtrudniejszymi. Zakodowane obrazki różnią się, np. wielkością kratek, liczbą kolorów i kodów. Seria „Kodowanie – zgadywanie” uczy logicznego myślenia, przewidywania, wnioskowania i jest wstępem do nauki programowania.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
58
Nigdy nie będziesz mój - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nigdy nie będziesz mój
Dostępny
121 szt.

On uciekł lata temu z piekła, jakim był dom, w którym dojrzewał. Szczęście mu dopisało i rozpoczął nowe życie na mazurskiej wsi, gdzie odnalazł swoje miejsce na ziemi. Ona dorasta w tym samym piekle co on, a los wcale nie obchodzi się z nią łagodniej. Pewnego dnia jej życie wywraca się do góry nogami i dziewczyna staje przed ścianą, nie wiedząc co dalej począć. Czy ktoś kto co roku wysyła nam tylko życzenia na urodziny może okazać się kimś, kto w kryzysowym momencie uratuje nasze życie? Zofia stawia wszystko na jedną kartę i rusza za ostatnie pieniądze w podróż do swojego wujka, Maksymiliana, którego ledwo pamięta z dziecięcych lat. Pragnie tylko znaleźć bezpieczne miejsce do życia po tym jak jej własny ojciec wyrzuca ją z domu. Czy Maksymilian zdecyduje się przygarnąć nieletnią Zosie pod swój dach? Czy pomoże jej tak, jak ona pomogła mu bezwiednie będąc małym dzieckiem? Życie pisze różne scenariusze, ale ani on, ani ona nie są gotowi na to co przygotowało dla nich.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
59
Katastrofy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katastrofy
Dostępny
63 szt.

Czy rozmawiać z dziećmi na trudne tematy: takie jak wojny, rewolucje, katastrofy? Jedni są gotowi do rozmów, inni uważają, że nie należy ich poruszać. Jak ma funkcjonować dziecko w świecie, w którym na każdym kroku wszyscy, bezpośrednio lub pośrednio, doświadczamy sytuacji, które wymagają komentarza osoby dorosłej. Na szczęście oprócz medialnych newsów są jeszcze książki. Katastrofy to kolejna po Murach, Rewolucjach i Wojnach książka duetu Boguś Janiszewski, Max Skorwider, którzy tym razem rozprawiają się w sposób niebanalny z katastrofami. Opisują skutki, przebieg i konsekwencje zarówno katastrof wynikających z sił natury, jak i tych, które sami na siebie sprowadzamy. Autorzy stawiają tezę, że ludzie są mistrzami katastrof i potrafią zniszczyć wszystko, w sposób nagły i nieodwracalny. Palą, wycinają, zabijają, dewastują. Książka jest refleksją nad rolą człowieka w świecie, jego mądrością, dzięki której potrafi on przewidywać katastrofy naturalne i walczyć z ich konsekwencjami, jak również rolą jaką odgrywa w niszczeniu naszej planety. Z lektury tej książki wynika, że największych katastrof doświadczamy nie za sprawą tornada, trzęsienia ziemi czy tsunami, ale w wyniku działań człowieka. Jeżeli chodzi o destrukcję i zniszczenie, możemy konkurować co najwyżej z bakteriami i wirusami. Wygląda na to, że człowiek jest sam dla siebie największą katastrofą. Czy nadal zastanawiacie się nad tym czy czytać z dziećmi książki na trudne tematy? Książka obok faktów i ich interpretacji zawiera dość sporą dawkę humoru zarówno w tekstach, jak i mistrzowskich, nadzwyczajnych ilustracjach, nawiązujących do arcydzieł sztuki i kontekstów kulturowych. Opracowanie graficzne zaskoczy nie tylko młodego czytelnika. Jest wynikiem niezwykłej wyobraźni i kreatywności ilustratora, który na kilkanaście różnych sposobów przedstawił coś co wydawało się nie do zrobienia.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

3 osoby kupiły
60
Patologie społeczne i problemy społeczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patologie społeczne i problemy społeczne
Dostępny
1 szt.

Książka, pomyślana jako podręcznik akademicki, składa się z czternastu rozdziałów poświęconych zachowaniom naruszającym normy społeczne lub normy społeczne i prawne. Prezentowane problemy potraktowane zostały w sposób interdyscyplinarny, co niewątpliwie stanowi istotną zaletę publikacji. Ta obszerna praca dotyczy ważnych i budzących nierzadko wiele kontrowersji zjawisk. Choć poruszane kwestie omawiane są wieloaspektowo, książka stanowi zwartą całość i czytelnik nie będzie miał problemów z usytuowaniem ich w określonej strukturze czy porządku normatywnym. Widać, że Autorka wie, o czym pisze i czyni to sprawnie. prof. dr hab. Zbigniew IzdebskiUniwersytet Zielonogórski Książka Ireny Pospiszyl stanowi kompetentne i erudycyjne pogłębienie analiz dotyczących patologii i problemów społecznych, których Autorka dokonywała (w mniejszym zakresie) we wcześniejszej swej publikacji Patologie społeczne (WN PWN 2008). prof. dr hab. Ewa WysockaUniwersytet Śląski Irena Pospiszyl, profesor Akademii Pedagogiki Specjalnej, kieruje Zakładem Psychopedagogiki Resocjalizacyjnej. Była stypendystką w Instytucie Psychiatrii Uniwersytetu Londyńskiego. Jako pierwsza opisała syndrom Atlasa, zaburzeniowy zespół adaptacyjny do sytuacji trudnych. Jest autorką ponad 80 publikacji, w tym takich jak: Przemoc w rodzinie (1994), Ofiary chroniczne (2003), Patologie społeczne (2008), Syndrom Atlasa. O tych, którzy byli silni zbyt długo (2019). Jest także tłumaczką książki Danyi Glaser i Stephena Frosta Dziecko seksualnie wykorzystywane (1995). Swoją karierę zawodową zaczynała jako wychowawczyni w Sanatorium Neuropsychiatrii Dziecięcej. Od lat prowadzi badania nad podatnością wiktymizacyjną osób, interesuje się także problemem uprzedzeń społecznych, czemu dała wyraz m.in. w artykułach: Barbarzyństwo potrzebuje społecznej legitymacji (2016), Słoiki, gender i inne demony, czyli kilka refleksji na temat współczesnych uprzedzeń w Polsce (2016), The Loser Syndrome ? universality of the strategy of defense of discriminated groups (2020).Pasjonatka powieści sensacyjnych, nart i swojego ogrodu w górach.

96,60 zł
85,01 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,59 zł

3 osoby kupiły
61
Geografia. Graficzne karty pracy dla klasy 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geografia. Graficzne karty pracy dla klasy 6
Dostępny
30 szt.

Teczka Geografia. Graficzne karty pracy dla klasy 6 zawiera 44 kart do samodzielnego uzupełniania i 44 uzupełnionych kart, które pomogą Ci odkryć różne oblicza geografii. Zabierz mapę i spakuj do plecaka teczkę graficznych kart pracy. Najpierw wyruszysz w Kosmos, by poznać Układ Słoneczny. Gdy z powrotem wylądujesz na naszej planecie, poćwiczysz współrzędne geograficzne i dowiesz się, czym jest gospodarka. Następnie wybierzesz się w podróż po Europie, poznasz atrakcje turystyczne i ciekawostki o wielu krajach. W drogę! Anna Żertka

65,00 zł
61,75 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,25 zł

3 osoby kupiły
62
Carotina. 500 pytań. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Carotina. 500 pytań. Zwierzęta
Lisciani
Dostępny
275 szt.

500 pytań Carotiny pomoże dziecku poznać wiele zwierząt dzięki 30 interaktywnym kartom edukacyjnym. Wystarczy użyć mówiącej i świecącej Carotiny, aby odpowiedzieć na pytania, naciskając końcówką długopisu czarne kropki przypisane do odpowiedzi. Dziecko może także zagrać w Szukaj i znajdź, wyszukując zwierzęta na ilustracjach… Miłej zabawy!

64,45 zł
57,36 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,09 zł

3 osoby kupiły
63
Sorter zwierzęta 36el - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sorter zwierzęta 36el
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Zabawka Do Sortowania Kolorów Zwierzęta Miś Żaba 36 Elementów Prawidłowy rozwój dziecka to bardzo istotna rzecz w trakcie dojrzewania. Wiedza i umiejętności, jakie dziecko nabędzie w pierwszych latach życia, w znacznym stopniu wpłynie na jego dalsze życie. Dzięki klockom dziecko będzie mogło poznawać kształty oraz kolory, które stymulują rozwój mózgu. Kreatywne zabawy sprawiają, że maluch nie tylko poznaje otaczający go świat oraz zapewni długie godziny rozrywki. Zestaw składa się z 6 kubeczków w różnych kolorach oraz 6 różnych gatunków zwierząt. Za pomocą szczypiec Twój maluch przenosi zwierzęta do odpowiedniego kubeczka w tym samym kolorze. Co więcej, zabawa będzie wspaniałą przygodą, podczas której dziecko będzie ćwiczyło koncentrację, cierpliwość oraz pozna nazwy zwierząt morskich. Maluch ćwiczy przez to wyobrażenie przestrzenne, precyzję oraz zdolności manualne. Elementy zestawu: - 6 kubeczków - 2 szczypce - 6 pomarańczowych sów - 6 fioletowych zajączków - 6 jasnozielonych misiów -6 czerwonych tukanów - 6 żółtych żabek - 6 niebieskich małpek Wymiary kubeczka: średnica 8 cm wysokość 4 cm Wymiary jednego klocka: 3,5 cm x 2 cm x 2 cm Wymiary opakowania: 9,5 cm x 9,5 cm x 16,5 cm Drewniany sorter przeznaczona jest dla wszystkich dzieci powyżej 3. roku życia. Zabawka posiada certyfikat CE, a jej produkcja jest zgodna z obowiązującą normą EN 71.

30,90 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
64
Stany amerykańskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stany amerykańskie
Dostępny
33 szt.

Nie lubię wyjeżdżać z Europy. Unikam tego jak ognia. A po Europie coraz częściej podróżuję autem. Można powiedzieć – staroświecko. Jeszcze obrzeża kontynentu – Maroko, Izrael, Turcja, Grenlandia – tak. To lubię. Te momenty, gdy Europa się przeinacza, ale wciąż jest sobą. Obecnie szczególnie bliskie są mi Palermo i Sycylia. Ostatni raz byłem w NY w 2016 roku. Był to też pierwszy raz. Lecimy przez Nowy Jork, bo w styczniu 2023 r. nie ma z Warszawy bezpośrednich lotów do LA czy San Francisco. Mamy więc kilka dni w NY. Ten poprzedni raz to też był trochę gwałt. Właśnie odpadłem z polityki w 2015 roku, a Mariusz Treliński jako pierwszy w historii reżyser operowy z Polski otwierał sezon w Metropolitan Opera. W dodatku „Tristanem i Izoldą” Wagnera. Oj, nie chciało się jechać. Nie chciało. Ale co zrobić? Mariusza znam od 2003 roku i jest mi przyjacielem. I taki sukces. I pierwszy raz. I Wagner. I polecieliśmy – z Moniką, ale bez dzieci. Pierwsze spotkanie to było totalne starcie. Nic mi się nie podobało. Nic. Ani jedzenie, ani miasto, ani muzea. To taka choroba Europejczyków wobec młodszego brata – USA. Wielu ludzi ją przechodzi. Bo NY to taka przestawiona Europa. I trudno to uznać. Niby bliskie, ale obce.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

3 osoby kupiły
65
Wino Praktyczny przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wino Praktyczny przewodnik
Dostępny
274 szt.

Dzięki tej praktycznej książce poznasz dziesiątki faktów na temat ulubionego napoju świata i dowiesz się, jak cieszyć się nim w najlepszy sposób. Poznasz historię wina, sposoby jego wytwarzania, nauczysz się także, jak je degustować i dobierać do różnych potraw. Podpowiemy ci, jak kupić wino najlepszej jakości za rozsądne pieniądze i jak je prawidłowo przechowywać. Znajdziesz tu mnóstwo aktualnych, przydatnych i łatwych do zastosowania wskazówek, dzięki którym z przeciętnego konsumenta zamienisz się w pewnego siebie amatora. W tajniki wina wprowadzą cię profesjonalni sommelierzy z wieloletnim doświadczeniem.

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

2 osoby kupiły
66
Taśma klejąca Disney fashion Mandalorian 3 szt. mix. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taśma klejąca Disney fashion Mandalorian 3 szt. mix.
PATIO
Dostępny
7 szt.

Taśma Washi - dekoracyjna - wykonana z papieru ryżowego - 3 różne motywy - szerokość taśmy 15mm - długość taśmy 5m - opakowanie zawiera 15 metrów taśmy washi

11,99 zł
2 osoby kupiły
67
Eagle Flight, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eagle Flight, CD
Revolution Saints, Mystic Production
Dostępny
14 szt.

Lista utworów: 1. Eagle Flight 2. Talking Like Strangers 3. Need Each Other 4. Kids Will Be Kids 5. I’ll Cry For You Tonight 6. Crime Of The Century 7. Set Yourself Free 8. Sacred 9. Once More 10. Save It All

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

2 osoby kupiły
68
Linijka Geometric 30 cm dla leworęcznych MAPED - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Linijka Geometric 30 cm dla leworęcznych MAPED
Maped
Dostępny
37 szt.

Linijki techniczne Geometric dla leworęcznych. Wykonane z wysokiej jakości plastiku o dużej odporności na złamania. Nieścieralna podziałka od lewej strony do prawej. Zaokrąglone rogi. W 80 % wykonane z surowców wtórnych. Pakowane w tekturową torebkę z zawieszką. Długość 30 cm.

6,99 zł
2 osoby kupiły
69
Malowanie to wielka rzecz! Bing. Moja czytanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanie to wielka rzecz! Bing. Moja czytanka
Dostępny
551 szt.

Dołącz do Binga i poznaj świat kolorów. Bing to bohater ciepłych, mądrych i pełnych uroku opowieści Teda Dewana, na podstawie których powstał serial uwielbiany przez maluchy na całym świecie. Bing. Malowanie to wielka rzecz! to książka, w której czarny króliczek poznaje kolory i tworzy wspaniały obraz. Przekonaj się, że dzięki farbom można pięknie namalować świat. Ale co się stanie, gdy przez przypadek rozleje się woda? Flop wpadnie wtedy na doskonały pomysł. Opowieść o malowaniu to doskonały punkt wyjścia do rozmów z maluchem o jego (lub jej) własnych przygodach z farbami. Mała i lekka książeczka z powodzeniem zmieści się do dziecięcego plecaka, dzięki czemu młody czytelnik może mieć ją przy sobie wszędzie tam, gdzie dopadnie go nuda. Książka ma duże, piękne ilustracje stworzone przez Teda Dewana, a proste i pełne uroku teksty zrozumieją nawet najmłodsze dzieci.

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

2 osoby kupiły
70
Sznurek jutowy 1,2mm 25m D.RECT - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sznurek jutowy 1,2mm 25m D.RECT
D.RECT
Dostępny
9 szt.

Sznurek jutowy przeznaczony do praktycznego użytku w biurze (archiwizacja dokumentów), pakowania paczek, prezentów świątecznych, do wykonywania ręcznie robionych kart okolicznościowych, ozdabiania wazonów itp. Produkt naturalny, pochodzenia roślinnego. Grubość: 1,2 mm. Długość: 25 m.

6,99 zł
2 osoby kupiły
71
Carotina. 500 pytań. Farma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Carotina. 500 pytań. Farma
Lisciani
Dostępny
284 szt.

500 pytań Carotiny pomoże dziecku poznać wiele słów związanych z farma dzięki 30 interaktywnym kartom edukacyjnym. Wystarczy użyć mówiącej i świecącej Carotiny, aby odpowiedzieć na pytania, naciskając końcówką długopisu czarne kropki przypisane do odpowiedzi. Dziecko może także zagrać w Szukaj i znajdź, wyszukując zwierzęta na ilustracjach… Miłej zabawy!

64,45 zł
57,36 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,09 zł

2 osoby kupiły
72
Garbaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Garbaty
Dostępny
11 szt.

Pierwsza połowa dziewiętnastego wieku. Pełne uroku, sielskie pogranicze Mazowsza i Podlasia oraz staromiejska Warszawa - mała, choć kwitnąca stolica Królestwa Polskiego. On – Marian Cieszewski – garbaty kaleka, szpetny młody artysta o ślicznych niebieskich oczach, przesiąkniętych szlachetnością, wyższym intelektem i uśmiechem dobroci. Ona – Urszula Narbutówna – dziewczę dorodnej, lecz delikatnej i lekkiej postaci, doskonale ukształtowanej pięknej twarzy, gorącego serca i wzniosłej duszy. A pomiędzy nimi: próżna rodzina kawalera, jego świadomość swej fizycznej niedoskonałości i przystojny, sympatyczny, niemal idealny... najbliższy przyjaciel. Korzeniowski wiodąc nas przez świat sztuki, subtelnie i błyskawicznie zmusza do zastanowienia nad tym, co w życiu jest prawdziwie ważne, głębokie i zbawienne.

49,90 zł
37,92 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,98 zł

2 osoby kupiły
73
Sznurek na bieliznę powlekany 20 m - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sznurek na bieliznę powlekany 20 m
LEVIATAN
Dostępny
41 szt.

Bardzo wytrzymały sznurek. Masz pewność, że nie zerwie się pod ciężarem mokrego prania. Warstwa wewnętrzna: sznurek syntetyczny, pokryty powłoką PVC – odporną na warunki atmosferyczne i łatwą w czyszczeniu. Linka z wkładem ze sznurka syntetycznego zapewnia niezwykłą wytrzymałość, dzięki czemu nadaje się zarówno do stosowania wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.

7,16 zł
5,99 zł

Rabat 16,3%
oszczędzasz 1,17 zł

2 osoby kupiły
74
Przyjaciele z dżungli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjaciele z dżungli
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.13

Stwórz swe własne magnesowe obrazki! Do tekstów historyjek dopasuj magnesy i stwórz własną obrazkową książkę! W tej serii: Przyjaciele ze wsi, Przyjaciele z domu.

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
75
Moja pierwsza encyklopedia. Książka z okienkami. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja pierwsza encyklopedia. Książka z okienkami. Pojazdy
Dostępny
1177 szt.

Moja pierwsza encyklopedia – to seria edukacyjnych książeczek z okienkami. Dziecko odkrywa okienka, poznaje nowe słowa i obrazy z danej kategorii. Nauka pierwszych słów przez zabawę jest najlepsza. Pojazdy - w książce przedstawione są przeróżne pojazdy, które można spotkać w mieście, na wsi, na budowie, na wodzie lub na niebie.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

2 osoby kupiły
76
Serwetki Psy, 20 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serwetki Psy, 20 sztuk
PAW
Dostępny
15 szt.

Serwetki z motywem psów. Wymiary 33.0 x 33.0 cm, 20 sztuk.

8,99 zł
2 osoby kupiły
77
Lot Komety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lot Komety
Dostępny
10 szt.

Po tragicznych doświadczeniach bohaterowie książki "Hera, moja miłość" starają się na nowo ułożyć sobie życie. Kometa, teraz Ala, zmieniła się nie do poznania. Przestała ćpać i zdała maturę. Ładnie ubrana, miła dla wszystkich, ma nadzieję, że Jacek znów będzie o nią zabiegał. Nikt nie wie, co kryje się za nowym wizerunkiem dziewczyny. Nikt się nie domyśla, że wstąpiła do Rodziny, niebezpiecznej sekty, wabiącej samotnych zagubionych ludzi obietnicą wyzwolenia ciała i duszy. Jacek wkrótce odkryje prawdę o Komecie, ale czy zdoła ją uratować, kiedy sam musi się zmierzyć z rozpadem rodziny?

22,00 zł
15,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
78
Memory. Opowieści biblijne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Memory. Opowieści biblijne
Jawa, od 4 lat
Dostępny
51 szt.

Gra przybliża dzieciom niezwykły świat Pisma Świętego. Zawiera 18 par obrazków, na których zostały przedstawione sceny z wydarzeń biblijnych. Przygotowane krótkie historie ze Starego Testamentu i Nowego Testamentu nawiązując do ilustracji na kartonikach pomogą zrozumieć wydarzenia biblijne. Podczas świetnej zabawy dzieci poszerzają swoją wiedzę. Sugerowany wiek: 4-104 lat. Rekwizyty: • 18 par obrazków, • książeczka z instrukcją i opisami historii biblijnych.

36,99 zł
26,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

2 osoby kupiły
79
Puzzle 1000 elementów. Dungeons&Dragons - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Dungeons&Dragons
Clementoni, 1000
Dostępny
11 szt.

Puzzle 1000 elementów Dungeons and Dragons Gruba tektura puzzlowa i specjalna technologia druku zapewniają produkt wysokiej klasy. Wymiar układanki 70 × 50 cm. Wiek: +10

28,90 zł
25,43 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,47 zł

2 osoby kupiły
80
Ye - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ye
Dostępny
63 szt.

Baśń. O dojrzewaniu. O okiełznaniu strachu. Opowieść o nieprawdopodobnych przygodach chłopca nazywanego YE. A może obrazkowa powieść drogi, tyle że zamiast amerykańskich autostrad mamy krainy z cudownej wyobraźni Guilherme Petreki? Nowa wersja komiksu wydanego przez nas w 2018 roku to ta przygotowana specjalnie na potrzeby rynków USA i Francji. Kolorowa. W wersji polskiej ponownie zredagowana i poprawiona. 176-stronicowa, brawurowo narysowana powieść graficzna autorstwa ledwie 26-letniego wówczas Petreki, jest prawdziwą perełką znalezioną na przepastnym, brazylijskim rynku księgarskim. Znajdziecie tu odrobinę mistycyzmu przywodzącego japońskich mistrzów animacji, niepokojącej grozy, rozmach rodem z Cirque de Soleil, wiedźmy, piratów, typów spod ciemnej gwiazdy…a wszystko narysowane delikatnie, wyraziście zarazem, a pospołu tak wspaniale, że opowieść sygnowaną nazwiskiem Petreca nieraz jeszcze będziecie chcieli przeczytać. Sam Autor już podbija świat. Chociaż to Mandioca jako pierwsza zagraniczna oficyna wydała go w 2018. Dzisiaj Francja, USA, Japonia – czyli najważniejsze rynki świata – stoją przed nim otworem! Ani się nie obejrzymy a gry i filmy animowane z jego nazwiskiem w końcowych napisach, zagoszczą na naszych ekranach. Bo kunsztownej sztuki nigdy dość, a YE to zaproszenie do świata kunsztu, kunsztu opowieści obrazkowych, powieści graficznych, komiksów, baśni.

109,00 zł
93,74 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 15,26 zł

2 osoby kupiły
81
Puzzle 1000 elementów. Anime One piece - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Anime One piece
Clementoni, 1000
Dostępny
6 szt.

Gruba tektura puzzlowa i specjalna technologia druku zapewniają produkt wysokiej klasy. Wymiar układanki: 70.0 x 50.0 cm

32,75 zł
28,82 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,93 zł

2 osoby kupiły
82
Encyklopedia ssaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia ssaków
Dostępny
6385 szt.

Encyklopedia ssaków to wspaniałe kompendium wiedzy o tej grupie zwierząt, która ma największe znaczenie dla człowieka – ponieważ sam się do niej zalicza. Dzięki niezliczonej ilości faktów, ciekawostek i pięknych zdjęć dziecko dowie się, czym charakteryzują się ssaki, jakie zwierzęta zaliczamy do tej grupy, odkryje ich tajemnice i przyjrzy się z bliska poszczególnym gatunkom. To idealna propozycja dla wszystkich ciekawych świata!

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

3 osoby kupiły
83
Spółka celowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spółka celowa
Dostępny
12 szt.

W ujęciu szczegółowym publikacja uwzględnia m.in. kwestie obowiązującego w Polsce nowego prawa holdingowego, podatkowej grupy kapitałowej, polskiej spółki holdingowej, grupy VAT, a także zagadnienia alternatywnych funduszy inwestycyjnych. Omówiono również kryteria ESG w ocenie projektów inwestycyjnych oraz crowdfunding jako nową formę pozyskiwania finansowania projektów inwestycyjnych przez spółki celowe. Całość uzupełniają wzory przydatnych dokumentów; niektóre z nich zostały dołączone w wersji edytowalnej w suplemencie elektronicznym. Plik suplementu można pobrać przez Internet, postępując zgodnie z instrukcją zamieszczoną w książce. Zainstalowanie suplementu wymaga systemu operacyjnego Windows.

283,50 zł
266,49 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 17,01 zł

1 osoba kupiła
84
Stolice mody. Londyn. Odkryj swój styl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stolice mody. Londyn. Odkryj swój styl
Dostępny
2 szt.

Jeśli lubisz projektować oryginalne stroje, ta seria jest dla ciebie! Zapraszamy cię do światowych stolic mody na pokazy wspaniałych kolekcji! Spotkasz tu urocze modelki prezentujące wyjątkowe kreacje, fantazyjne fryzury i stylowe dodatki. Pokoloruj je wszystkie i ozdób pięknymi naklejkami.

12,99 zł
10,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
85
Wesołe kolorowanki z naklejkami. Słodkie kaczuszki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe kolorowanki z naklejkami. Słodkie kaczuszki
Dostępny
105 szt.

Książeczka z prostymi, wesołymi obrazkami do kolorowania dla najmłodszych. Naklejka do każdego rysunku podpowie, jak go pomalować, a dodatkowe naklejki przydadzą się do ozdabiania obrazków. Wkładka z naklejkami.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
86
Drewniany sorter Igloo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniany sorter Igloo
Djeco
Dostępny
1 szt.

Kolorowe igloo Geo Pingwiny to wspaniały drewniany sorter z klockami. W zestawie oprócz igloo znajduje się 5 kolorowych klocków o różnych kształtach, które można wrzucać do sortera przez właściwe otwory. Dziecko poznaje 6 podstawowych kształtów i kolorów. Wymiary zabawki: 12.0 x 6.5 x 12.0 cm

65,99 zł
60,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,28 zł

1 osoba kupiła
87
Lalka Baby Cool Lula Lollipop - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka Baby Cool Lula Lollipop
Magic Box Toys Polska (L)
Dostępny
30 szt.

Baby Cool to najmodniejsze dzieci! Uwielbiają zmieniać stroje i łączyć wszystkie swoje akcesoria. Poznaj Roxie, Mię, Missy i Lulę, zawsze idą w kierunku najnowszej mody! Baby Cool przybył i są najmodniejsze! Lula jest najsłodsza i najsłodsza z Baby Cool! Jej najlepszą przyjaciółką jest Mini Mia i razem wymyślają wiele psikusów, aby zagrać na Missy ... Lula uwielbia wszystko, co słodkie Czekolada i cukier to jej niebo! Uwielbia kolekcjonować potworne przytulanki i poduszki, które wyglądają jak lody, pączki i babeczki.

149,99 zł
142,49 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,50 zł

1 osoba kupiła
88
Pojemnik na spinacze okrągły mix D.RECT - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojemnik na spinacze okrągły mix D.RECT
D.RECT
Dostępny
15 szt.

Miks kolorów, towar wysyłany losowo. Cena za sztukę. Pojemnik na spinacze okrągły. Wyposażony w magnetyczną pokrywką ułatwiającą wyjmowanie spinaczy. Poręczny i wygodny w użyciu, niezbędny w każdej pracy biurowej. Magnetyczny.Okrągły.

6,99 zł
1 osoba kupiła
89
Syreni zew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syreni zew
Dostępny
2490 szt.

Porywająca opowieść o tajemniczej legendzie i potędze... samoakceptacji. Vivien wie doskonale, że nie ma szans na wygraną w konkursie piękności i zdobycie Korony Syrenki. Jest przekonana, że gdyby była ładniejsza i popularniejsza, mogłaby wreszcie zdobyć miłość i uznanie wiecznie nieobecnej matki. By zwrócić jej uwagę, dziewczyna dołącza do pięknej, kapryśnej Alice i razem próbują odkryć tajemnicę legendarnej syreny, która ponoć mieszka w głębinach lokalnego jeziora. Vivien nie ma pojęcia, że gdy wreszcie pozna prawdę, znajdzie się w ogromnym niebezpieczeństwie.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

1 osoba kupiła
90
Zapisywane z doskoku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapisywane z doskoku
Dostępny
43 szt.

Zapisywane z doskoku, wspomnienia prof. Hanny Popowskiej-Taborskiej, to literackie połączenie autobiografii, portretu pokolenia i refleksji historycznej. Autorka zapoznaje nas z historią własnej rodziny, sięgając wydarzeń z XIX wieku. Doskonała pamięć autorki pozwala pokazać życie domu i szkoły w ostatnich latach przed wybuchem II wojny światowej, dramatyczny czas wojny, trudne lata powojenny i zmienne koleje losu w różnych okresach PRL-u. Wątki rodzinne i zawodowe – w środowisku akademickim Hanna Popowska-Taborska stała się znana i ceniona jako autorka i współautorka wielu dzieł poświęconych leksyce kaszubskiej, m.in. wielotomowego „Atlasu językowego kaszubszczyzny” i „Słownika etymologicznego kaszubszczyzny” – przeplatają się z kulturalnymi i społecznymi wydarzeniami, które naznaczyły XX-wieczną i XXI-wieczną historię Polski. Ostatnie odnotowane w pamiętniku wydarzenia to przyznanie literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk w 2019 roku. Autorka jest bardzo świadoma splatania własnego życia z Historią. Jej troski obywatelskie oraz refleksje dotyczące zaangażowania inteligencji w działania na rzecz dobra wspólnego w nurcie wolnościowym, liberalno-lewicowym czynią tę książką szczególnie ważną lekturą obecnie, gdy stajemy przed wyborem na rzecz społeczeństwa otwartego i jego wartości, czy zamknięcia się w fobiach i kompleksach, izolujących nas od podstawowych wartości kultury europejskiej. Ponadto język piękny, a zarazem prosty i komunikatywny porwie każdego, także najbardziej wymagającego czytelnika. Warstwę tekstową pamiętnika uzupełnia 50 fotografii z archiwum autorki.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

1 osoba kupiła
91
Gumka do mazania zapachowa Syrenki Kidea mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumka do mazania zapachowa Syrenki Kidea mix cena za 1 szt
Derform
Dostępny
100 szt.

Gumki do mazania w kształcie syreno-pandy oraz syreno-kotka o dwóch, niezwykle słodkich zapachach: truskawki i karmelu. Cudaczne gumki dokładnie wymazują ołówek, a przy tym są wyjątkowym dodatkiem w piórniku. Sprawdzą się podczas lekcji plastyki, jak i matematyki, a ich apetyczny zapach umili dzień w szkole.

2,99 zł
1 osoba kupiła
92
Zestaw do renowacji czarnych napisów na pomnikach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do renowacji czarnych napisów na pomnikach
LEVIATAN
Dostępny
27 szt.

Jak odświeżyć wyblakły napis na płycie granitowej? Zestaw LEVIATAN pomoże przywrócić pierwotny wygląd inskrypcjom na pomniku. Litery wyżłobione w kamieniu i malowane napisy na nagrobkach z czasem blakną i łuszczą się. Z zestawem LEVIATAN możesz samodzielnie przemalować i odświeżyć napis na polerowanych materiałach. W komplecie znajduje się pumeks szlifierski, marker olejowy w kolorze czarnym oraz instrukcja użytkowania.

20,15 zł
15,99 zł

Rabat 20,6%
oszczędzasz 4,16 zł

1 osoba kupiła
93
Zabłyśnij! Wróżki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabłyśnij! Wróżki
Dostępny
1 szt.

Oryginalna książeczka w formie torebki zachwyci wszystkie dziewczynki. W środku znajdą one mnóstwo naklejek, a także ciekawe łamigłówki, których rozwiązanie z pewnością umili im czas.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
94
Puzzle 1000 elementów. Dungeons&Dragons - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Dungeons&Dragons
Clementoni, 1000
Dostępny
10 szt.

Puzzle 1000 el Dungeons and Dragons Gruba tektura puzzlowa i specjalna technologia druku zapewniają produkt wysokiej klasy. Wymiar układanki 70 × 50 cm. Wiek: +10

28,90 zł
25,43 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,47 zł

1 osoba kupiła
95
Melodia mgieł dziennych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Melodia mgieł dziennych
Dostępny
501 szt.

Świat muzyki, sztuki i uzależnień na tle hipnotyzującej Warszawy pełnej dźwięków. Es ma trzydzieści dwa lata i jest menadżerką młodszej od siebie Melodii – najpopularniejszej wokalistki w kraju. Ich z pozoru niewinne spotkanie na parkingu wytwórni muzycznej wywołuje lawinę zdarzeń i zamienia się w niepokojącą relację, która nieuchronnie zmierza do mrocznego finału. Gorzka powieść wywołująca niemal namacalne uczucie dyskomfortu. To historia o marzeniach, które okazały się być początkiem drogi do samego piekła. Korektor: Bożena Sęk Redaktor: Anna Płaskoń-Sokołowska

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

1 osoba kupiła
96
Stolice mody. Mediolan. Odkryj swój styl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stolice mody. Mediolan. Odkryj swój styl
Dostępny
11 szt.

Jeśli lubisz projektować oryginalne stroje, ta seria jest dla ciebie! Zapraszamy cię do światowych stolic mody na pokazy wspaniałych kolekcji! Spotkasz tu urocze modelki prezentujące wyjątkowe kreacje, fantazyjne fryzury i stylowe dodatki. Pokoloruj je wszystkie i ozdób pięknymi naklejkami.

12,99 zł
10,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
97
Torba jutowa eko laminowana LEVIATAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba jutowa eko laminowana LEVIATAN
LEVIATAN
Dostępny
4 szt.

Pojemna torba;marki Leviatan uszyta z laminowanej juty. Pozwala na przenoszenie kompleksowych zakupów lub przechowywanie wielu przedmiotów. Wyposażona w dwa uchwyty z plecionej bawełny. Juta jest materiałem naturalnym i wspiera zrównoważone zarządzanie i efektywne zużycie zasobów naturalnych.

32,53 zł
24,72 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,81 zł

1 osoba kupiła
98
Córka fałszerza Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka fałszerza Tom 1
Dostępny
114 szt.

Opowieść o grupie ludzi, których młodość przypada na burzliwe czasy schyłku Republiki Weimarskiej i początku istnienia III Rzeszy. Młoda Żydówka o niezwykłym talencie malarskim, policjant usiłujący zachować prawość w okrutnych czasach, majętny mężczyzna zarażony ideą nazizmu i człowiek ogarnięty ezoterycznym szaleństwem to bohaterowie powieści, którzy próbują odnaleźć się nowej rzeczywistości. Kiedy nadchodzą rządy Hitlera, żadne z nich nie spodziewa się, że właśnie narodziło się czyste zło. To historia o powstaniu III Rzeszy, jej związkach z okultyzmem i żądzy władzy tak wielkiej, że doprowadza do najokrutniejszej wojny w dziejach ludzkości i tragedii milionów istnień.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2 osoby kupiły
99
River Of Diamonds, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
River Of Diamonds, CD
Liv Kristine, Good To Go
Dostępny
21 szt.

Lista utworów: 1 Our Immortal Day 2 No Makeup 3 Maligna 4 Gravity 5 In Your Blue Eyes 6 River of Diamonds 7 Pictured Within 8 Shaolin Me 9 Love Me High 10 Serenity 11 If I Am Dreaming 12 True Colours

89,90 zł
84,51 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 5,39 zł

1 osoba kupiła
100
Elementy inżynierii oprogramowania w Pythonie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementy inżynierii oprogramowania w Pythonie
Dostępny
84 szt.

Zdobądź ostrogi programisty w Pythonie! Python jest językiem, którego powszechnie używa się w wielu obszarach: od programowania gier, przez aplikacje webowe, po systemy analizy danych. Nic więc dziwnego, że cieszy się ogromną popularnością i jest dodatkowo wspierany przez liczną społeczność programistów, projektantów i sympatyków, którzy go rozwijają i rozszerzają. Do grona osób aktywnie korzystających z tego języka z pewnością należy Jakub Walczak, który w książce poświęconej Pythonowi i inżynierii oprogramowania wprowadza do jego ekosystemu. Dzięki jej lekturze czytelnicy poznają ideę środowisk wirtualnych, sposoby interakcji z interpreterem czy zasady podziału projektu na moduły i pakiety. Adepci sztuki programowania znajdą tu wprowadzenie do mechanizmów pakietu pytest, który zdecydowanie ułatwia pisanie i wykonywanie testów jednostkowych. Opanują również takie zagadnienia jak klasy i obiekty, a także zaawansowane aspekty programowania obiektowego, w tym metaklasy, dziedziczenie i emulowanie szczególnych zachowań obiektów Autor zadbał o klarowną strukturę podręcznika, który składa się z dwunastu uporządkowanych rozdziałów. Zawarta w nich treść została uzupełniona dodatkowymi wyjaśnieniami, wskazówkami i podsumowaniami, co ułatwia przyswojenie omawianego materiału. • Organizacja środowiska pracy • Organizacja projektu • Wstęp do programowania zorientowanego obiektowo • Deskryptory • Dziedziczenie • Mechanizm obsługi wyjątków • Metody specjalne klas • Dekoratory • Serializacja i deserializacja • Testy jednostkowe z użyciem biblioteki pytest • Wytyczne dotyczące stylu Python od A do Z!

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry