hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.04.05

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 5 kwietnia 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Powrót do domu (Kristin Hannah), na drugim Ogród sekretów i zdrad (Agnieszka Krawczyk). Kolejny produkt to Los (Zeruya Shalev) oraz Materia Secunda. Tom 3. Sługa cesarstwa (Adam Przechrzta).
1
Powrót do domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Powrót do domu
Dostępny
10860 szt.

Niepublikowana wcześniej w Polsce książka Kristin Hannah, autorki uwielbianych na całym świecie powieści Słowik oraz Zimowy ogród. Życie prywatne światowej sławy lekarki Madelaine Hillyard dalekie jest od ideału. Kochająca, lecz przepracowana samotna matka nieustannie kłóci się z nastoletnią córką. Lina desperacko stara się odnaleźć ojca, który odszedł przed jej narodzeniem. Czy konfrontacja z bólem i ranami z przeszłości jest konieczna? W dodatku życie Madelaine komplikują tak od siebie różni bracia DeMarco. Podczas gdy ksiądz Francis DeMarco zawsze jest gotów podać jej pomocną dłoń, to jego brat Angel już dawno przyjął rolę niegrzecznego chłopca. Skrzywdził Madelaine, lecz teraz, gdy sam potrzebuje ratunku, znów pojawia się w jej życiu i oczekuje wsparcia. Lecz czy pomoc potrzebującemu to jej obowiązek? I czy skrzywdzona musi pragnąć pojednania?

44,90 zł
31,88 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,02 zł

251 osób kupiło
2
Ogród sekretów i zdrad - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Ogród sekretów i zdrad
Dostępny
1791 szt.

Róża jest odnoszącą sukcesy młodą marszandką sztuki. Właśnie zbliża się podwójny jubileusz urodzin: jej matki Doroty i babci Giny. Doskonała okazja, aby zorganizować wielką rodzinną imprezę. Wybór pada na pałac w Łabonarówce, dawną siedzibę ich rodu, która skrywa wiele sekretów. Przeszłość rodziny, choć bardzo odległa i pozornie zapomniana, wciąż oddziałuje na losy kolejnych pokoleń. Jakie historie drzemią w starym przedwojennym dworze zwanym palais fatal? Czy opowieść rodzinna, którą przekazała Róży jej matka, jest prawdziwa? I jaką rolę w poszukiwaniu tajemnic sprzed lat odegra Maks Niezwiński? „Ogród sekretów i zdrad” to wielowątkowa historia rodu Korsakowskich, dla których pałac w Łabonarówce był miejscem spotkań artystycznej bohemy przełomu lat 20. i 30. ubiegłego wieku. To opowieść o ogromnych fortunach, które idą w parze z wielkim blichtrem dwudziestolecia międzywojennego i jeszcze większym niebezpieczeństwem.

49,90 zł
31,44 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 18,46 zł

198 osób kupiło
3
Los - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Los
Dostępny
174 szt.

Nowa powieść jednej z najwybitniejszych pisarek współczesnej literatury światowej! Dwie kobiety, dwie epoki, dwa życia, jedno decydujące spotkanie. Po śmierci ojca Atara postanawia dotknąć największego tabu w jego życiu — historii pierwszego, utrzymanego w sekrecie małżeństwa z kobietą, która walczyła u jego boku w szeregach podziemnej organizacji, przed powstaniem państwa Izrael. Spotkanie, które miało zamknąć traumatyczny rozdział w życiu obu bohaterek, okazuje się pierwszym krokiem na drodze do szeregu wydarzeń, których żadna z nich nie jest w stanie zatrzymać ani przewidzieć, do czego doprowadzą. „Niecierpliwie czekam na każdą nową powieść Zeruyi Shalev i nigdy się nie zawodzę. Los& czyta się w wielkim napięciu, bo Shalev pokazuje rodzinę jako pole walki, gdzie toczą się kameralne wojny, i gdzie wracają cienie z przeszłości. Opowieść o rodzinie splata się z opowieścią o początkach Izraela, o zawiedzionych nadziejach i o goryczy bojowników, których państwo odrzuciło. Opowiada o poczuciu winy, o traceniu i odzyskiwaniu, a współczesność oświetlają tutaj opowieści biblijne. Shalev sprawia, że schodzimy w głąb nie tylko przeszłości, ale i podświadomości razem z bohaterkami Rachel i Atarą, które starają się zrozumieć swoje życie. Co tu dużo mówić – zazdroszczę tym, którzy dopiero będą czytać, i którzy mają tę podróż do wnętrza przed sobą” Justyna Sobolewska „Los Zeruyi Shalev pokazuje z literacką brawurą, jak to, co prywatne i to, co polityczne splata się w naszym życiu w nierozerwalny sposób. Opowiadając historię Atary i pierwszej żony jej ojca, autorka ukazuje splątanie trzech czasów indywidualnego i zbiorowego życia, bowiem podjęta przez bohaterkę decyzja ożywia przeszłość i zmienia przyszłość. Tytułowy los rodziny Atary jest odbiciem dziejów narodu uwikłanego w wewnętrzne rozdarcie i nieprzepracowane traumy” Joanna Bator Tłumacz: Magdalena Sommer

52,99 zł
46,10 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,89 zł

185 osób kupiło
4
Materia Secunda. Tom 3. Sługa cesarstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Materia Secunda. Tom 3. Sługa cesarstwa
Dostępny
1712 szt.

Pycha kroczy przed upadkiem. Książę Guang, latami więziony i tresowany jak zwierzę, miał nienawidzić swoich rodziców i wszystkiego, co żyje. Miał być śmiertelnie niebezpiecznym szaleńcem, którego za wszelką cenę trzeba pokonać i zabić. Najlepiej rękoma przybysza, którego po wykonaniu zadania będzie można bez żalu poświęcić. Spisek wydawał się doskonały. Jednego tylko spiskowcy nie przewidzieli – tego, że Olaf Rudnicki ma serce. I rozum. I umie używać obu.

69,90 zł
49,63 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 20,27 zł

104 osoby kupiły
5
Łukasz Piszczek. Mentalność sportowca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bestseller
Łukasz Piszczek. Mentalność sportowca
Dostępny
96 szt.

Reprezentacja Polski, Borussia Dortmund i wielcy trenerzy. Mentalność sportowca według Łukasza Piszczka. Mentalność sportowca to inspirująca opowieść o sukcesie, determinacji i kulisach futbolu na najwyższym poziomie. Łukasz Piszczek, legenda Borussii Dortmund i przez wiele lat podpora reprezentacji Polski, odkrywa sekrety mentalnego przygotowania i radzenia sobie z presją. Opowiada też o tym, czego nauczył się dzięki współpracy z takimi trenerami jak Jürgen Klopp, Thomas Tuchel czy Adam Nawałka. Co musiał poświęcić, by zagrać w finale Ligi Mistrzów? Ile dla młodego zawodnika znaczy odpowiednie środowisko, wsparcie bliskich i opiekunów? Czy Jude Bellingham i Erling Haaland od początku przejawiali wielki talent? Jaką rolę w sukcesach piłkarza odgrywa „oprogramowanie”, które wgrywają mu pierwsi trenerzy? Dlaczego na mundialu w 2018 roku reprezentacji nie udało się powtórzyć sukcesu z Euro 2016 i dlaczego mimo propozycji z Anglii i Hiszpanii Piszczek pozostał wierny BVB? 66-krotny reprezentant Polski w szczerej rozmowie z uznanym psychologiem sportu Kamilem Wódką opowiada o problemach i wyzwaniach, z jakimi muszą radzić sobie zawodowcy. Ta książka to obowiązkowa lektura zarówno dla młodych ludzi, którzy marzą o sportowej karierze, jak i ich rodziców oraz trenerów. A także dla każdego kibica, który chciałby poznać karierę Łukasza Piszczka od kulis.

59,99 zł
38,39 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 21,60 zł

82 osoby kupiły
6
Do moich Rodaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Do moich Rodaków
Dostępny
403 szt.

Św. Jan Paweł II, zwany Wielkim, był dumnym Polakiem bez jakiegokolwiek kompleksu niższości wobec innych narodów. Takiego zachowania uczył też nas – zarówno głoszonym słowem, jak i własną postawą, którą prezentował, nie popadając przy tym w pychę czy pogardę wobec innych. Postawę swą zaś wykształcił w sobie i opierał na umiłowaniu Ojczyzny, na gruntownej wiedzy historycznej i oczywiście na głębokiej wierze w Boga i szacunku wobec bliźnich. Miejsce Polski – państwa i narodu – w Europie widział jako równoprawne pośród innych. Wierzył, że jako kraj i naród, który oparł się niemieckiemu nazizmowi i sowieckiemu komunizmowi, wniesiemy do zjednoczonej Europy nasze głębokie przywiązanie do chrześcijaństwa, naszą tradycyjną, ukształtowaną przez wieki pobożność oraz opartą na wierze w Boga kulturę, wyróżniającą nas spośród innych nacji wielką niezależność ducha i umiłowanie wolności. Przestrzegał przy tym często przed myleniem wolności ze swawolą. Od samego początku aż do ostatnich dni pontyfikatu kierował do nas, do swoich Rodaków, przesłania; książkę tę otwiera pierwszy list do Polaków z 23 października 1978 r., a zamyka datowany 1 kwietnia 2005 r. list z okazji 350. rocznicy cudownej obrony Klasztoru Jasnogórskiego. W książce znajdziemy łącznie blisko 90 wypowiedzi Ojca Świętego wygłoszonych do nas i o nas. Papież odpowiada również na najważniejsze dotykające nas również dzisiaj problemy, utrapienia, zwątpienia i pokusy. Książka ta jest niezbędnym kompendium wiedzy dla współczesnego katolika, pewny drogowskaz dla każdego Polaka. Przekaz tekstowy uzupełniają 174 ilustracje, w tym przede wszystkim piękne fotografie mistrza Adama Bujaka, jednego z najważniejszych świadków pontyfikatu Papieża Polaka. Choć św. Jan Paweł Wielki był wybitnym, pełnym największego poświęcenia i żarliwego ewangelicznego zapału przywódcą wszystkich katolików na świecie, nigdy nie zapominał o swoich Rodakach. Troszczył się o nas wielorako, ale też stawiał nam zadania. Był nauczycielem i mistrzem wymagającym, ale też tylko tacy mogą swych uczniów prowadzić pewną drogą. „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali – apelował na Jasnej Górze w 1983 r. – Doświadczenia historyczne mówią nam o tym, ile kosztowała cały naród okresowa demoralizacja. Dzisiaj, kiedy zmagamy się o przyszły kształt naszego życia społecznego, pamiętajcie, że ten kształt zależy od tego, jaki będzie człowiek. A więc: czuwajcie!”. Przesłanie to w obecnych czasach zwątpień i gorszących skandali jest szczególnie aktualne. Na nim jako opoce opiera się całe nauczanie św. Jana Pawła II do rodaków. Trzeba je przypominać, upowszechniać i za nim podążać. Ponieważ nauczanie to oparte jest w całości na przekazie ewangelicznym, oznacza to, że będziemy podążać za Chrystusem.

79,00 zł
46,61 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 32,39 zł

79 osób kupiło
7
Panna Kim wie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Panna Kim wie
Dostępny
1146 szt.

Historie moje i twoje, nasze. Kobiet, które czasem się śmieją, często płaczą, bywają śmiałe i niejednokrotnie rozbite, zanurzone w codzienności, w której toczy się ich życie. Uczennica szkoły średniej doświadcza mobbingu, córka próbuje zrozumieć ojca, który opuścił rodzinę, urzędniczka jest niedoceniana w swojej pracy, pisarka zmaga się z hejtem, starsza kobieta marzy o zobaczeniu zorzy polarnej, ale ktoś ma inny plan na jej życie. Czy to brzmi dla Ciebie znajomo? W swojej ostrej prozie Cho Nam-joo łączy losy ośmiu Koreanek. Udowadnia, że można pisać o odmienności, a jednocześnie być blisko spraw i problemów, które są wspólne dla nas wszystkich. Bez względu na to, kim jesteś, skąd pochodzisz i ile masz lat, to opowieść również o tobie.

45,90 zł
27,54 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,36 zł

55 osób kupiło
8
Rozpieszczony umysł. Jak dobre intencje i złe idee skazują pokolenia na porażkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Rozpieszczony umysł. Jak dobre intencje i złe idee skazują pokolenia n...
Dostępny
554 szt.

Celna diagnoza problemów, z którymi mierzy się współczesne społeczeństwo, a także próba znalezienia drogi wyjścia z tego kryzysu. W ostatnich czasach coś złego dzieje się na uniwersytetach. Wykładom na uczelniach towarzyszą buczenie i gwizdy. Studenci i profesorowie mówią, że czują się, jakby stąpali po cienkim lodzie i boją się wypowiadać szczerze. Wzrasta liczba samobójstw i ludzi cierpiących na lęki i depresję. Jak do tego doszło? Publicysta i prawnik Greg Lukianoff oraz psycholog społeczny Jonathan Haidt pokazują, że te problemy mają swoje źródło w trzech fałszywych przekonaniach, które coraz mocniej oddziałują na wychowanie i edukację młodych ludzi. Są to: - co cię nie zabije, uczyni cię słabszym; - zawsze ufaj swoim uczuciom; - życie to wojna między Dobrymi i Złymi ludźmi. Te trzy Wielkie Nieprawdy są sprzeczne zarówno z wynikami współczesnych badapsychologicznych poświęconych zdrowiu psychicznemu, jak i z wiedzą, znaną nam z mitów wielu kultur. Przyjęcie tych fałszywych tez – i wynikającej z nich kultury „bezpieczeństwa” – ingeruje w rozwój społeczny, emocjonalny i intelektualny młodych ludzi. Utrudnia im stanie się niezależnymi jednostkami, które potrafią samodzielnie zmierzyć się ze światem. Lukianoff i Haidt analizują wiele zjawisk społecznych, które stały za upowszechnieniem tych fałszywych założeń, rozpatrują je w kontekście szybko rosnącej polaryzacji politycznej i pokazują, w jaki sposób możemy się uwolnić od tych szkodliwych idei. Tytuł oryginalny: The Coddling of the American Mind Tłumacz: Filip Filipowski

59,90 zł
40,73 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 19,17 zł

50 osób kupiło
9
Jezus. Bóg i Człowiek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Jezus. Bóg i Człowiek
Dostępny
190 szt.

Chrystus odkrywany na nowo przez jednego z największych współczesnych teologów Raniero Cantalamessa odpowiada na pytanie o to, w kogo tak naprawdę wierzymy, gdy w Credo wyznajemy, że „w Jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego Jednorodzonego (…), który stał się Człowiekiem”. Papieski kaznodzieja przygląda się Jezusowi z bliska, nie po to, by kogoś do Niego przekonać, nawrócić, ale po to, by zachęcić do osobistego spotkania z Panem. To spotkanie jest możliwe tylko za sprawą Ducha Świętego, który pozwala poznać Chrystusa w personalny, intymny sposób, który zmienia bieg życia. Cantalamessa nieszablonowo i przenikliwie pisze o relacji z takim właśnie Jezusem – żywym, autentycznym i obecnym, który jest z jednej strony znany i nieznany, ten sam, a jednocześnie stale nowy. „Musimy zadać sobie pytanie: Jezus jest dla mnie Osobą czy tylko postacią? Postacie, jak Juliusz Cezar, Leonardo da Vinci, Napoleon – to ktoś, o kim można mówić i pisać, ile się chce, ale z którym i do którego nie sposób jest mówić. Niestety, dla przeważającej większości chrześcijan Jezus jest postacią, a nie Osobą. Jest przedmiotem całego szeregu dogmatów, doktryn czy herezji… Jeśli jednak pozostaniemy na płaszczyźnie wiary obiektywnej, nie rozwijając relacji egzystencjalnej z Jezusem, będzie On wobec nas na zewnątrz, docierając do rozumu, lecz nie do serca, należąc, mimo wszystko, do przeszłości. Między nami a Nim pozostanie dwa tysiące lat różnicy…” Ks. dr hab. Tomasz Szałanda – kaznodzieja Domu Papieskiego, teolog i filolog klasyczny, kardynał diakon. Jest autorem wielu książek. W Wydawnictwie WAM ukazały się jego: W co wierzysz? Rozważania na każdy dzień oraz Nasza wiara. Credo rozważane i wprowadzane w życie.

39,90 zł
23,54 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 16,36 zł

49 osób kupiło
10
Jack Reacher. Tom 27. Bez planu B - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jack Reacher. Tom 27. Bez planu B
Dostępny
408 szt.

Jedno tragiczne zdarzenie. Dwóch świadków. Dwa sprzeczne zeznania. Wścibskość? Niektórzy mogliby powiedzieć o Jacku Reacherze, że jest wścibski. No bo jak inaczej określić kogoś, kto pcha się w kłopoty i jest gotów dać się zamknąć za kratkami, byle zaspokoić swój „głód wiedzy”? On pewnie by się z tym nie zgodził – powiedziałby, że jest spragniony prawdy, a może także sprawiedliwości. Podczas swojej wędrówki przypadkiem dowiaduje się, że w Gerrardsville w Kolorado można obejrzeć wystawę uzbrojenia z okresu wojny secesyjnej. A że znajduje się niedaleko, postanawia odwiedzić miasteczko. I jak to zwykle u niego bywa, już pierwszego dnia dzieje się coś, co sprawia, że szybko tego miejsca nie opuści. Jeden ze świadków widział, jak kobieta rzuciła się pod autobus, i nie ma wątpliwości, że to samobójstwo. Drugi zobaczył, co wydarzyło się naprawdę: mężczyzna w szarej bluzie z kapturem i w dżinsach, ulotny i cichy niczym cień, wepchnął kobietę pod pojazd i niepostrzeżenie oddalił się z jej torebką. Tak się składa, że drugim świadkiem jest Jack Reacher. Podąża za zabójcą, nie wiedząc jednak, że nie był to przypadkowy akt przemocy, lecz część znacznie większej sprawy – złowrogiego skomplikowanego spisku, w którym uczestniczą bardzo wpływowi ludzie. W ich zbrodniczym przedsięwzięciu nie ma miejsca na błąd. Mają swój plan B, w myśl którego są gotowi usunąć wszelkie zagrożenia. Wydanie pasujące grzbietem do bestsellerowej kolekcji autorstwa Lee Childa: Ponad prawem, w twardej oprawie.

46,90 zł
33,30 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,60 zł

44 osoby kupiły
11
Zapieczętowany Grobowiec. Tom 1. Gideon z Dziewiątego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapieczętowany Grobowiec. Tom 1. Gideon z Dziewiątego
Dostępny
225 szt.

Jeden z najciekawszych debiutów fantasy ostatnich lat. Książka uhonorowana Nagrodą Locusa i Crawford Fantasy Award, a także nominowana do wielu innych nagród literackich, m.in. Nebuli, Hugo, Dragon i World Fantasy Award. Cesarz potrzebuje swych nekromantów. Nekromantka z Dziewiątego potrzebuje wojowniczki. Gideon ma miecz, sprośne gazetki i serdecznie dość strupieszałych nonsensów. Wychowana wśród nieżyczliwych, kostniejących mniszek, prastarych służących i armii szkieletów Gideon jest gotowa porzucić życie w niewoli oraz życie pozagrobowe w postaci ożywionych zwłok. Pakuje swój miecz, buty, gazetki i rzuca się do śmiałej ucieczki. Ale zmora jej dzieciństwa, jej nemezis, nie pozwoli jej odejść, dopóki Gideon nie wykona dla niej zadania. Harowhark Nonagesimus, Wielebna Córka z Dziewiątego Domu i zarazem wybitna magini kości otrzymała wezwanie do stawienia się na rozkaz cesarza. Sukcesorzy lojalnych Domów mają rywalizować w śmiertelnie niebezpiecznym teście sprytu i umiejętności. Jeśli Harrowhark wyjdzie z tej próby zwycięsko, osiągnie nieśmiertelność i zostanie wszechmocnym sługą Zmartwychwstania. Problem w tym, że nekromanta nie może dokonać ascendencji bez swojego pierwszego kawalera. Bez miecza Gideon Harrowhark jest skazana na porażkę, a Dziewiąty Dom czeka upadek. Wiadomo jednak, że niektórych rzeczy lepiej nie ożywiać. Niepodobna do niczego, co wcześniej czytałam. Książka Muiry jest jak złamany ząb, tak samo ostra i niedająca spokoju. – V.E. Schwab Nie pamiętam, kiedy ostatnio jakaś książka mnie tak zadziwiła. Zaskakująca, wymykająca się systematyce gatunków, zabawnie-brutalnie-tragicznie-przerażająco-ekscytująca, cud-miód-malina powieść. – Kiersten White Ostra, chrupka, soczysta i krwista, łatwostrawna science-fantasy, która zachwyca i przeraża aż do samego końca. – Kameron Hurley Nekromanci! Pojedynki! Awantury! Gideon z Dziewiątego jest równie zachwycająca, co niepokojąca. Pokochałem tę książkę do ostatniej sylaby. – Yoon Ha Lee

59,90 zł
34,14 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 25,76 zł

44 osoby kupiły
12
Hejterzy. Stare Herezje w nowych szatach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hejterzy. Stare Herezje w nowych szatach
Dostępny
270 szt.

Żadna heretycka idea nie ginie. Stare herezje przebierają się tylko w nowe szaty. Trzeba przyznać, że ten ponawiany przez wieki, żmudny wysiłek, musi budzić zadumę nad wytrwałością i celowością działań wrogów Chrystusa. Zastanawia, jak zgodnie współpracują skrajnie różni od siebie innowatorzy. • Protestantyzm. Zatrute źródło nowoczesności • Arianizm. Największy kryzys Kościoła starożytnego • Milenaryzm. O złudzeniu zbawienia w historii • Apokatastaza, czyli wiara w powszechne zbawienie • Pelagianizm. Ojciec Święty piętnuje tradycjonalistów, a co z progresistami? • Gnoza i gnostycyzm. Pokusa samozbawienia przeciwko misji Syna Bożego • Islam jako herezja chrześcijańska • Modernizm. Suma wszystkich herezji Jeśli Chrystus nie zmartwychwstał to próżna jest nasza wiara. Pozostanie nam uprzejmość dla ludzi, zwierząt i przyrody, by poprawić dobrostan planety i przyszłych pokoleń zasiedlających ją istot. Jezus, póki żył, walczył o sprawiedliwość społeczną; ale cóż, umarł, jak odeszli Sokrates, Budda czy Mani. „Prawdziwy Chrystus” heretyków wszystkich stuleci – Mistrz z Nazaretu, Jezus-Nauczyciel, Jezus-piewca miłosierdzia i sprawiedliwości, jednostka wybitna, może nawet najdoskonalsza w dziejach – to po prostu „Oto człowiek” Poncjusza Piłata. To Chrystus progresistów XXI wieku, modernistów wieków XIX i XX, Jezus oświeceniowych filozofów, Emmanuel liberalizmu, Chrystus postępowych protestantów, ale także Chrystus Mahometa, Ariusza, Walentyniana i Marcjona… Nie jest to jednak Chrystus Kościoła. Jedynego i katolickiego.

49,90 zł
28,94 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 20,96 zł

40 osób kupiło
13
Odmęty śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odmęty śmierci
Dostępny
441 szt.

Każda rodzina ma swój wstydliwy sekret… Krystyna Kalinowska, mieszkająca samotnie wdowa, odwiedza szpital psychiatryczny. Po powrocie do domu zostaje zamordowana. Trzydzieści lat wcześniej w tym samym miejscu miał zginąć jej mąż Julian, choć według rodzinnej legendy do grobu włożono pustą trumnę. Laura, wnuczka Krystyny, nigdy nie uwierzyłaby w tę historię, ale w testamencie babci znalazł się hojny zapis dla detektywa – specjalisty od zaginięć. Zaintrygowana, odwiedza grób dziadka Juliana i odkrywa, że babcia nigdy nie zapaliła mu choćby jednej świeczki. W tajemnicy przed rodziną pielęgnowała natomiast inny grób. Do szpitala trafia młody informatyk. Krzyczy w nocy i przy pierwszej okazji ucieka. Psychiatra Michał Tracz odnajduje go pod oknami mieszkania Kalinowskiej. I to niejedyny problem, z którym musi się zmierzyć lekarz – zaostrza się stan innego pacjenta, który wpada w szał za każdym razem, gdy usłyszy szumiącą wodę. Wszystkich łączy tajemnica, której korzenie sięgają tragicznego wypadku…

49,90 zł
33,93 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,97 zł

40 osób kupiło
14
Politycy PRL prywatnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Politycy PRL prywatnie
Dostępny
257 szt.

Elity – zwłaszcza polityczne – czasów PRL-u najlepiej podsumował niegdyś Jonasz Kofta, pisząc o nich „establiszmęty społeczne”. Czy tego jednak chcemy, czy nie – czasy Polski Ludowej stanowią ważną epokę w naszych dziejach i bez niej współczesna Polska wyglądałaby zupełnie inaczej. Znany detektyw historii Sławomir Koper stara się odnaleźć w przaśnych życiorysach inżynierów dusz nuty prywatności, nie stroniąc od ujawniania sensacyjnych wątków. Maciej Szczepański – wirtuoz propagandy sukcesu i jego damsko-męskie ekscesy Niezatapialny prezes i niespełniony Nobel literacki. Wszystkie twarze Jarosława Iwaszkiewicza Największy plotkarz i kobieciarz PRL-u. Żony i kochanice Włodzimierza Sokorskiego Cesarz prawej strony Polski Ludowej – Bolesław Piasecki i jego życie poza PAX-em Wieszcz epoki wielkich pieców i szerokich pleców – Adam Ważyk. Raczej dla dorosłych Bardziej politruk niż literat. Towarzysz Pucio. Jerzy Putrament i jego pamiętniki Zbierając materiały do tej książki, napotkałem problem, na który natrafiają wszyscy badacze życia prywatnego polityków epoki PRL-u. Źródeł jest niewiele, przy czym niektóre przeczą sobie nawzajem, a spora część z nich to typowe laurki „ku chwale i czci”. Bardzo mało tam informacji o życiu prywatnym. W archiwum IPN-u znalazłem wiele ciekawych materiałów, które wykorzystałem w tej książce. Oczywiście po wszechstronnym zanalizowaniu – trudno bowiem o coś gorszego niż posługiwanie się źródłami bez uprzedniego poddania ich fachowej krytyce. Sławomir Koper

49,90 zł
29,44 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 20,46 zł

36 osób kupiło
15
Spowiedź carycy Katarzyny II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spowiedź carycy Katarzyny II
Dostępny
1012 szt.

Katarzyna II Wielka jest uznawana za jedną z największych postaci, które zasiadły na carskim tronie Rosji! To również kobieta, która kochała seks i nigdy się z tym nie kryła. Gdyby żyła w dzisiejszych czasach, zapewne zrecenzowałaby skandalizującą książkę 50 Twarzy Greya, jednym słowem: – Nuda! Co takiego czyniła wieczorami? Jak wyglądała legendarna Bursztynowa Komnata, w której spędzała czas? I co robiła w swym „Pokoju Rozkoszy”? Ile jest prawdy w tym, że jeden z jej kochanków przeprowadzał testy mężczyznom, którzy w przyszłości mieli znaleźć się w jej sypialni? I jak do tego wszystkiego odnosił się jej mąż Piotr, człowiek, który w również miał zasiąść na rosyjskim tronie? Na te wszystkie pytania władczyni odpowiada w rozmowie ze swoim kochankiem, przyszłym królem Polski Stanisławem Poniatowskim. Poznajcie zatem historię bodaj największej królowej romansów wszechczasów!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

32 osoby kupiły
16
Pojedynek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pojedynek
Dostępny
1106 szt.

Wiedeń i Warszawa końca XIX wieku Henryk i Emilia Długopolscy jadą w podróż poślubną do Wiednia. Świeżo poślubieni, a już skłóceni małżonkowie zostają sami ze sobą, a może naprzeciwko siebie – jak w pojedynku. Kto zwycięży? Ich ojcowie, hrabia Alfred Długopolski oraz bankier Leon Złotkiewicz, uważają, że to małżeństwo powinno być udane – wszak Henryk jest przystojny i czarujący, a Emilia zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. Co zatem może pójść nie tak? A jednak wszystko idzie nie tak. Wkrótce Emilia dowiaduje się o powodach ślubu, a także odkrywa najgorsze wady swego małżonka. Młody arystokrata toczy walkę z nałogami, a także z własnym sumieniem i honorem. Emilia zaś musi dokonać wyboru pomiędzy powrotem do złotej klatki rodzicielskiego domu a białym małżeństwem. Pojawiają się też inne możliwości. Czy z nich skorzysta? Ojciec Emilii wciąż marzy, że wychowa Henryka na swojego następcę. Czy mu się uda? Drugi po Mezaliansie tom porywającej sagi z cyklu „Intrygi i namiętności”. Elę Pytlarz fascynuje historia, także ta społeczna. Lubi zwiedzać, więc została przewodniczką po Krakowie i skończyła historię sztuki. Jest pilotką wycieczek zagranicznych, tłumaczką i działaczką samorządową, ponieważ i współczesność – która nader często wiąże się z historią – jest jej nieobojętna. Podróżniczka, zafascynowana historią kultury, zwłaszcza XVIII i XIX wiekiem. Spędziła pół roku we Francji, pracując u francuskiej rodziny arystokratycznej w prywatnym zamku niedaleko Sancerre.

46,00 zł
34,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,50 zł

30 osób kupiło
17
Sztuka wojenna kozaków zaporoskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Sztuka wojenna kozaków zaporoskich
Dostępny
332 szt.

Dzieło życia Jacka Komudy, znanego popularyzatora historii i autora kilkudziesięciu bestsellerów książkowych. Tym razem pisarz wziął na warsztat wojska I Rzeczypospolitej. Na temat powstań kozackich napisano bardzo wiele prac naukowych, rozwikłano wiele problemów politycznych, gospodarczych i społecznych, nie mamy jednak pełnego obrazu jak wyglądała wojskowość kozacka. Sztuka wojenna Kozaków Zaporoskich w latach 1591–1638 jest – o dziwo – pierwszą rozprawą omawiającą kozacką ars militaris. Piechota zaporoska, jej uzbrojenie i sposób walki Tabory wojsk kozackich Sztuka walki jazdy kozaków zaporoskich Fortyfikacje polowe – wykorzystanie terenu w procesie bezpośredniego prowadzenia operacji militarnych. Jacek Komuda udowodnia, że wiedza historyczna może być podana w sposób inspirujący młode pokolenie. Autor zgromadził informacje niedostępne dotychczas polskim czytelnikom, skrywane do niedawna w ukraińskich i rosyjskich archiwach, a wszystko podlał zawiesistym sosem sarmackiej gawędy. Dzięki temu – po stuleciach – możemy wreszcie zrozumieć przyczyny zwycięstw Rzeczpospolitej nad zbuntowaną kozaczyzną, jak i upokarzających klęsk, które wojska zaporoskie zadały wojskom koronnym. To arcyważna pozycja pomagająca zrozumieć fenomen sztuki wojennej I Rzeczypospolitej.

69,90 zł
41,24 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 28,66 zł

30 osób kupiło
18
Ból - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ból
Dostępny
285 szt.

Świetna książka, która kończy się terapeutycznym katharsis. – Amos Oz Przypadkowe spotkanie z niewidzianym od lat Ejtanem, wielka młodzieńczą miłością Iris, na nowo otwiera nie do końca zagojone rany. Mimo żalu i gniewu, jątrzących się w kobiecie przez długi czas, uczucie nie wygasło i odradza się na nowo. Z taką mocą i namiętnością, że Iris gotowa jest poświęcić szczęście swojej rodziny i zadać bliskim ból, którego sama doświadczała przez lata. Bezkompromisowa, szczera i poruszająca do głębi proza. Tytuł oryginalny: Keb Tłumacz: Magadalena Sommer

52,99 zł
42,92 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 10,07 zł

28 osób kupiło
19
Ariol. Osiołek z klasą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ariol. Osiołek z klasą
Dostępny
210 szt.

Ramono zjada pistolet, Petula tańczy w ramionach Ariola, a Dyzio prawie robi dziurę w dmuchanym basenie. Kolejna część przygód Ariola i jego zwariowanych kumpli.

41,90 zł
24,72 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 17,18 zł

27 osób kupiło
20
Overthinking, czyli gdy myślisz za dużo. 23 techniki pokonywania paraliżu analitycznego i skupiania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Overthinking, czyli gdy myślisz za dużo. 23 techniki pokonywania paral...
Dostępny
249 szt.

Poważne życiowe decyzje należy poprzedzić starannym przemyśleniem sytuacji. Wiele osób jednak nadmiernie długo analizuje nic nieznaczące sprawy, takie jak wybór stroju na spacer czy przygotowanie obiadu. Zamiast jednak podjąć szybką decyzję, taki człowiek rozpamiętuje przeszłość, układa realne i nierealne scenariusze na przyszłość i podważa już podjęte decyzje. W efekcie odczuwa irracjonalny, przytłaczający lęk i zaczyna mieć problemy z codziennym, prawidłowym funkcjonowaniem, gdyż jego rozbiegane myśli nie chcą się zatrzymać. Ta książka jest przystępnym i bardzo praktycznym poradnikiem, dzięki któremu zrozumiesz, jak powstaje paraliż analityczny i do czego może doprowadzić. Przekonasz się również, że możesz samodzielnie sobie z nim poradzić. Znajdziesz tutaj ponad dwadzieścia skutecznych i szczegółowo opisanych technik, dzięki którym rozpoznasz, co w Twoim przypadku stanowi wyzwalacz negatywnych myśli. Dowiesz się także, w jaki sposób stopniowo zmienić swoje nawyki umysłowe, ale przede wszystkim nauczysz się technik szybkiego oczyszczania umysłu, przezwyciężania ataków stresu oraz relaksacji i skupiania się na działaniu. Kiedy uwolnisz swój umysł z niekończącej się pętli myśli, a skupisz się na tym, co ważne tu i teraz, poczujesz się o wiele lepiej. W ten sposób odzyskasz sprawczość, zaczniesz żyć pełniej i uwolnisz swój ukryty potencjał! W książce: skąd się bierze umysłowy bałagan i paraliż analityczny metody zarządzania swoim stresem i czasem techniki treningu autogennego jak zmienić swoje schematy myślowe wdrażanie nowych postaw i regulacja emocji Skup się na tym, co ważne: tu i teraz! O autorze książki Nick Trenton dorastał na wsi w stanie Illinois w towarzystwie swojego najlepszego przyjaciela jamnika Leonarda. Jest ekspertem w dziedzinie psychologii, a jego poradniki dotyczące autoterapii i technik antystresowych zyskały dużą popularność. Trenton jest znakomitym narciarzem. Mieszka w Chicago.

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

25 osób kupiło
21
When in Rome. Rzymskie wakacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
When in Rome. Rzymskie wakacje
Dostępny
1073 szt.

PRZECIWIEŃSTWA Z PEWNOŚCI PRZYCIGAJ GWIAZDĘ MUZYKI POP I PIEKARZA Z MAŁEGO MIASTECZKA W UROCZYM ROMANSIE AUTORKI SENSACJI TIKTOKA THE CHEAT SHEET. Amelia Rose, znana fanom jako Rae Rose, jest zmęczona utrzymywaniem wizerunku „księżniczki popu”. Zainspirowana filmem z Audrey Hepburn, Rzymskie wakacje, chce zrobić sobie przerwę i wyjeżdża w środku nocy do Rzymu… To znaczy Rzymu w Kentucky. Kiedy Noah Walker znajduje Amelię na swoim trawniku przed domem w zepsutym samochodzie, daje jej jasno do zrozumienia, że nie ma czasu ani cierpliwości na problemy celebrytów. Jest zbyt zajęty prowadzeniem cukierni, którą zostawiła mu babcia i przypominaniem wścibskim, ale sympatycznym sąsiadom, żeby pilnowali swojego cholernego nosa. Wbrew rozsądkowi pozwala jej zatrzymać się w pokoju gościnnym – ale tylko na czas naprawy jej samochodu. Wkrótce Noah zaczyna dostrzegać inną stronę Rae Rose – to Amelia: urocza i zwariowana, ale też samotna, przez lata żyjąca w centrum zainteresowania opinii publicznej. Nie może się powstrzymać przed zbliżeniem się do niej. Wkrótce będzie musiała wrócić do swojego wytwornego życia w trasie, ale do tego czasu Noah pomoże Amelii doświadczyć życia w małej mieścinie, za którym tęskniła, a ona pomoże mu otworzyć serce na więcej. Tytuł oryginalny: When in Rome Tłumacz: Agnieszka Moore

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

25 osób kupiło
22
Świadek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świadek
Dostępny
416 szt.

Czy jeden nierozsądnie spędzony wieczór może zniszczyć całe życie? Elizabeth Fitch, niezwykle inteligentna, posłuszna i pilna szesnastolatka, żyje według zasad ustanowionych przez zimną, apodyktyczną matkę. Pewnego dnia dziewczyna postanawia się jej przeciwstawić. Razem z koleżanką decyduje się na wypad do nocnego klubu, gdzie poznaje uroczego młodego mężczyznę, mówiącego z rosyjskim akcentem, który zwabia je do swego domu. To wydarzenie odmienia jej życie na zawsze. Dwanaście lat później Elizabeth mieszka pod fałszywym nazwiskiem w maleńkim miasteczku, ukrywając się przed całym światem. Tajemnicza Abigail Lowery wzbudza zainteresowanie miejscowego szefa policji Brooksa Gleasona, i to nie tylko ze względów zawodowych. Gleason podejrzewa, że kobiecie potrzebna jest ochrona, lecz czy będzie potrafił stawić czoła potężnym i niebezpiecznym ludziom, przed którymi ucieka Abigail? Uwielbiana przez polskie czytelniczki Nora Roberts to autorka ponad dwustu powieści, nieodmiennie zajmujących pierwsze miejsce na listach bestsellerów „New York Timesa”, sprzedanych w ponad pięciuset milionach egzemplarzy.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

22 osoby kupiły
23
Kto sieje wiatr - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto sieje wiatr
Dostępny
167 szt.

Podjeżdżam do studni i cieszę się na myśl o łyku zimnej wody. Wiadro z grzechotem opada w dół, ale długo pływa po powierzchni i nie chce się zanurzyć. Wreszcie się udaje. Łapczywie pijemy prosto z wiadra końskimi haustami wspaniałą świeżą wodę. Spryskujemy sobie twarze, spłukując z nich grubą warstwę kurzu. Więcej tego drogocennego skarbu! Niestety, wiadro spada nam z cembrowiny i ląduje w czeluści studni. Nasz motocyklista bez namysłu opuszcza się w dół na linie, żeby ponownie przymocować wiadro do haka, po czym zapierając się ciałem niczym w kominie – wdrapuje się na górę. Gdy kręcąc zapamiętale korbą, ponownie wyciągamy wiadro z wodą, naszym oczom ukazują się zwłoki Iwana zaczepione paskiem do haka.

69,90 zł
50,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,57 zł

21 osób kupiło
24
Duch Święty. Dotyk Boga w codzienności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duch Święty. Dotyk Boga w codzienności
Dostępny
121 szt.

Żyj w deszczu błogosławieństw Ducha Świętego Wyznajemy wiarę w Ducha Świętego, tak samo jak w Ojca i Syna. Czy jednak nie przyzwyczailiśmy się do Jego istnienia? Czy naprawdę w Niego wierzymy? Czy ufamy, że Duch-Pocieszyciel jest blisko nas, w naszej codzienności? Na ile zauważamy Jego realne działanie i zapraszamy Go do tego, by zmieniał nasze życie? Ksiądz Tomasz Szałanda na podstawie ksiąg Starego Testamentu przypomina historię Ducha Świętego. Przybliża nam Jego postać tak, że staje się On dla nas kimś bliskim – prawdziwym przyjacielem. Wskazuje zarazem, jak moc Ducha Świętego uzdalnia nas do wielkich i nadzwyczajnych działań, i prowadzi do wewnętrznej przemiany, oczyszczenia i nawrócenia. Duch Boga kieruje naszą uwagę na własną kondycję duchową. Ile w niej bezładu, chaosu, nędzy, ciemności, zatopionych obszarów, w które nie dopuszczamy Stwórcy? A przecież tylko On może to zmienić. Tylko On może uczynić każdego z nas kimś nowym, pięknym, żyjącym w harmonii i porządku. „Książka, którą trzymasz w ręku, jest owocem spotkania Ducha Świętego, który przychodząc nieoczekiwanie, przewartościował życie autora. To właśnie z tego spotkania zrodziło się nowe spojrzenie na osobę „Wielkiego Nieznajomego”, który ukazuje się nam w nieoczywisty sposób już na kartach Starego Testamentu. Polecam tę książkę wszystkim, którzy pragną poznać Trzecią Osobę Trójcy głębiej, aby wpatrując się w Jego działanie, przybliżyć się do samego serca Boga”. – Marcin Zieliński, lider Wspólnoty „Głos Pana” ze Skierniewic

44,90 zł
26,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,96 zł

21 osób kupiło
25
Tak właśnie przegrywasz Wojnę Czasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Tak właśnie przegrywasz Wojnę Czasu
Dostępny
149 szt.

Epistolarna opowieść SF. Red i Blue podróżują tam i z powrotem w czasie, zmieniając historię wielu wszechświatów w imieniu swoich, walczących ze sobą, imperiów. Wiedząc o sobie nawzajem, zostawiają sobie tajne wiadomości – początkowo szydercze, ale stopniowo rozwijające się we flirt, a następnie w miłość. Kiedy dowódca Red wykrywa interakcję między Red i Blue, zmusza Red do wysłania Blue wiadomości, która ją zabije. Po śmierci Blue Red podróżuje w czasie do dzieciństwa Blue, aby zapewnić jej odporność na zatrutą wiadomość, by pozwolić jej przeżyć. Tłumacz: Anna Warso

49,99 zł
45,49 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,50 zł

19 osób kupiło
26
Otoczeni przez wampiry energetyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otoczeni przez wampiry energetyczne
Dostępny
837 szt.

Znany na całym świecie szwedzki psycholog komunikacji społecznej tym razem rozpracowuje męczących perfekcjonistów, przynudzające ofiary losu, irytujące królowe dramatu i agresywnych mobberów oraz inne osoby, które sprawiają, że już nic ci się nie chce. Kolega z pracy, który rozsyła pięćdziesiąty mail w sprawie korzystania z ekspresu do kawy, znajoma, której drugie imię to „czarnowidztwo”, szef tyran czyhający tylko na okazję, by wdeptać kogoś w biurową wykładzinę, albo kumpel, który wytrzyma najwyżej trzy sekundy skupiony na twojej opowieści o podróży życia, by szybko wtrącić: „Stary, to jeszcze nic! Posłuchaj, gdzie ja byłem…”. Znacie to? No jasne! Na pewno któraś z tych sytuacji przytrafiła się też Wam. I jak się wtedy czuliście? Zmęczeni? Bezsilni? Zniechęceni? Wyzuci z energii? Jakby ktoś wyciągnął zatyczkę i spuścił z was całe powietrze i entuzjazm? Niby nic, a jednak coś się stało. Thomas Erikson wie dokładnie co – trafiliście na wampira energetycznego. Osobę, która odbiera radość z każdej chwili, sprawia, że brakuje nam siły na cokolwiek, a na dodatek stajemy się podenerwowani i zrzędliwi. Ale Thomas Erikson zna sposoby na tych, którzy rozładowują nasze baterie życiowe. Jak namówić torpedującą wszelkie inicjatywy marudę na spontaniczny wyjazd; jak ułożyć niezawodny plan rozmowy z besserwisserem i przekonać go do swoich racji; jak za pomocą mowy ciała oczarować roztrzepanego ekstrawertyka i przemówić mu do rozumu – nauczysz się tych wszystkich trików. Choć są też sytuacje, gdy – w trosce o własne zdrowie i psychikę – najlepiej zastosować się do prostej, acz radykalnej rady: wstań i wyjdź! Naucz się, jak zidentyfikować i unieszkodliwić wampiry energetyczne, aby w pełni czerpać ze swojego potencjału. Tytuł oryginalny: OMGIVEN AV ENERGITJUVAR Tłumacz: Maciej Liguziński

49,99 zł
31,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 18,00 zł

16 osób kupiło
27
Podręcznik manipulacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręcznik manipulacji
Dostępny
196 szt.

Wyczerpujący poradnik, uczący tego, jak wpływać na innych, by zapewnić sobie realizację własnych celów. Praca oparta jest na wiedzy i doświadczeniu Hartleya, oficera armii amerykańskiej, zawodowo zajmującego się przesłuchiwaniem jeńców i mającego za sobą m.in. służbę podczas wojny w Zatoce Perskiej. Autorzy przedstawiają całą gamę środków skutecznego oddziaływania na inne osoby. Pierwsza część książki zawiera opis funkcjonowania człowieka w grupie; potem ukazane zostają interakcyjne mechanizmy wewnątrzgrupowe w odniesieniu do zbiorowości. Druga, najobszerniejsza część książki, jest prezentacją środków pozwalających oddziaływać na innych.

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

15 osób kupiło
28
Tar, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Tar, DVD
Todd Field, 2022
Dostępny
53 szt.

Reżyser, scenarzysta i producent Todd Field przedstawia film TÁR z Cate Blanchett w roli słynnej dyrygentki Lydii Tár. To opowieść o zmiennej naturze władzy, jej wpływie i trwałości we współczesnym świecie.

46,99 zł
40,88 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,11 zł

14 osób kupiło
29
Planeta małp - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planeta małp
Dostępny
481 szt.

Jest rok 2500. Po dwóch latach międzygalaktycznej podróży wysłany z Ziemi statek kosmiczny ląduje na nieznanej planecie, gdzieś w Pasie Oriona. Zastany świat uderzająco przypomina rodzinną planetę kosmonautów. Ta sama atmosfera, woda, roślinność. Są tam również ludzie. Zniewoleni przez inteligentne małpy: prawdziwych władców planety. Obowiązkowa pozycja dla fanów Stanisława Lema i Janusza Zajdla. Napisana w 1963 roku powieść SF francuskiego pisarza i dyplomaty Pierre'a Boulle – sfilmowana i nagrodzona Oskarem pięć lat później – to już klasyka gatunku. Klasyka niejako zapomniana, przysłonięta przez ogromny sukces kolejnych filmów z serii. Teraz ukazuje się w nowym tłumaczeniu Agaty Kozak. Powieść ukazuje się w serii „Cymelia” – w której przypominamy nieco zapomniane, bądź nieznane w Polsce, dzieła klasyki literatury światowej.

59,00 zł
36,58 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 22,42 zł

13 osób kupiło
30
Kochając syna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochając syna
Dostępny
1468 szt.

Pamiętaj, czego się nauczyłaś i znów się zakochaj. Znajdź kogoś do pokochania i obdarz go bezwarunkową miłością. PO TO WŁAŚNIE ISTNIEJEMY. Jak to jest, kiedy synek nigdy nie patrzy Ci w oczy? Jeśli nie przytula się tak jak inne dzieci, i nieprzytomnie krzyczy, kiedy chcesz, aby już wracał do domu i zszedł z huśtawki? Jak to jest, kiedy tracisz dziecko? Jak to jest, kiedy kochany mąż odchodzi do innej kobiety? Jak to jest, kiedy gubisz gdzieś po drodze, między śniadaniem a odbieraniem dzieci ze szkoły, swoje marzenia? Jak to się dzieje? Dlaczego? Po co? Dwie kobiety, różne problemy, wielka samotność. Wyspa Nantucket, smagana wiatrem, zapomniana. W tym surowym krajobrazie obie stawiają czoło swoim demonom. Los sprawia, że się spotkają, ich przyjaźń zdarza się jak bezcenny dar. Dzięki sobie nawzajem, trochę przypadkiem, poznają odpowiedzi na stawiane nieprzerwanie pytania. Niesamowita, wzruszająca i mądra powieść. O tym, czym jest autyzm, o samotności i odnajdywaniu sensu w życiu. Na końcu świata, na skraju wytrzymałości, mimo wszystko. Tytuł oryginalny: Love Anthony Tłumacz: Joanna Dziubińska

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

15 osób kupiło
31
Maja i gabinet duchów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Maja i gabinet duchów
Dostępny
1069 szt.

Nowe przygody rezolutnej Mai i ekipy Badaczy! Seria książek dla dzieci autorki bestsellerów – Agnieszki Krawczyk. Maja mieszka u babci Irenki, a jej rodzice prowadzą badania naukowe na Spitsbergenie. Rozpoczyna się wrzesień, więc dziewczynka idzie do nowej szkoły. Budynek szkolny to stara, pełna zakamarków i niezwykłej atmosfery willa. Pracownia muzyczna oraz biblioteka szkolna mieszczą się na niezbadanym i zagadkowym strychu, gdzie nagle zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Pewnego ranka pani bibliotekarka zastaje wśród książek podejrzany rozgardiasz, do pracowni muzycznej również zaczyna wkradać się nieporządek i w dodatku okazuje się, że dawno temu willę zamieszkiwał pewien wynalazca fascynujący się iluzją! Skąd bierze się bałagan w szkolnej bibliotece? Kim był ciekawy wynalazca i czy duchy naprawdę istnieją? Pełna ciepła i tajemniczych zdarzeń historia o Mai i jej niesamowitych przygodach. Polecamy także: Maja i tajemnicza szuflada.

42,90 zł
25,74 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,16 zł

13 osób kupiło
32
Odpowiedzi na wszystkie pytania. 200 infografik objaśniających świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odpowiedzi na wszystkie pytania. 200 infografik objaśniających świat
Dostępny
492 szt.

Jaka jest najlepsza książka w dziejach? Kto jest najlepszym sportowcem wszech czasów? Ile ryb jest w morzu? Ilu ludzi było w przestrzeni kosmicznej? Jak żyć wiecznie? Kto ma złoto? Co by się stało, gdybyśmy przestali jeść mięso? Czy mogę pokonać Usaina Bolta w wyścigu? Jak wygłosić pamiętną przemowę? Ile kurczaków jest na świecie? Jak Chiny zmieniają świat? Czy uderzy w nas gigantyczna asteroida? Odpowiedzi na wszystkie pytania obejmują 200 fascynujących zagadnień objaśnionych z wykorzystaniem atrakcyjnych i przejrzystych infografik. Mogą was one zaskoczyć, ale dostarczą też sporej dawki wiedzy i rozrywki. Dzięki stworzonym przez zespół nagradzanego kwartalnika „Delayed Gratification” wizualizacjom inaczej spojrzycie na świat – dostrzeżecie w nim nowe barwy i nowe światłocienie.

99,00 zł
63,36 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 35,64 zł

13 osób kupiło
33
Lekcje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Lekcje
Dostępny
1458 szt.

Bestseller „New York Timesa”. Najlepsza książka roku wg magazynów „Vogue” i „New Yorker”. Ian McEwan powraca z ambitną i urzekającą powieścią! Epicka, a jednocześnie kameralna historia życia pewnego mężczyzny, rozpięta na kilka pokoleń i z historycznymi zawirowaniami w tle. Poruszająca opowieść o miłości, stracie, ambicji i pewności siebie. Kiedy świat wciąż dźwiga się po drugiej wojnie światowej, a Europę rozdziela żelazna kurtyna, życie jedenastoletniego Rolanda Bainesa wywraca się do góry nogami. Ponad trzy tysiące kilometrów od opiekuńczych ramion ukochanej matki, uwięziony w niezwykłej szkole z internatem, swoją bezbronnością przyciąga uwagę nauczycielki gry na pianinie, panny Miriam Cornell. Po tej niezwykłej relacji pozostaną mu blizny i wspomnienie miłości, które nigdy nie zblaknie. Gdy znika żona dorosłego już Rolanda, zostawiając go samego z maleńkim synkiem, mężczyzna zmuszony jest skonfrontować się z pełną niepokoju rzeczywistością wokół siebie. Promieniowanie z Czarnobyla rozprzestrzenia się po całej Europie, a Roland, zagłębiając się w historię swojej rodziny, rozpoczyna żmudne poszukiwanie odpowiedzi, które zajmie mu całe życie. Od kryzysu sueskiego po kryzys panamski, od upadku muru berlińskiego po pandemię koronawirusa i zmiany klimatyczne − fale historii unoszą Rolanda, ale częściej musi się z nimi zmagać. Dręczony wyrzutami z powodu niewykorzystanych możliwości i utraconych szans, za wszelką cenę szuka pocieszenia − w muzyce, literaturze, przyjaźniach, seksie, polityce, miłości tragicznie utraconej i ostatecznie w miłości spełnionej. Jego podróż rodzi ważne pytania: Czy możemy przejąć pełną kontrolę nad biegiem naszego życia bez szkody dla innych? W jaki sposób wydarzenia globalne, na które nie mamy wpływu, kształtują nasze życie i nasze wspomnienia? A wreszcie: czego tak naprawdę mogą nas nauczyć traumy z przeszłości? Lekcje są kroniką naszych czasów opowiedzianą przez pryzmat życia jednostki – wnikliwymi rozważaniami na temat natury historii i istoty człowieczeństwa. Opowieść epicka, uwodzicielska i głęboko ludzka. Ian McEwan, bestsellerowy autor osiemnastu książek − powieści i zbiorów opowiadań. Laureat Bollinger Everyman Wodehouse Prize; zdobywca National Book Critics Circle Award oraz W.H. Smith Literary Award; dwukrotnie nominowany do Nagrody Bookera, którą otrzymał za „Amsterdam”; wyróżniony nagrodami Whitbreada oraz Somerseta Maughama.

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

12 osób kupiło
34
Oktawian August. Ojciec chrzestny Europy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oktawian August. Ojciec chrzestny Europy
Dostępny
640 szt.

Pierwszy cesarz Rzymu, władca imperium przezczterdzieści cztery lata, urodził się na prowincji, wplebejskiej rodzinie. Jak dotarł na szczyt izostał założycielem zachodniej cywilizacji? Oktawian August, adoptowany syn Juliusza Cezara, pojawił się niespodziewanie na scenie politycznej po idach marcowych. Rozpętał wojnę domową, aby pomścić zabójstwo przybranego ojca, izostał konsulem – najmłodszym whistorii Rzymu. Dlaczego lud Rzymu powierzył władzę dziewiętnastolatkowi? Zapewniając, że dąży do przywrócenia świetności republice rzymskiej, Oktawian uczynił się monarchą absolutnym. Przechytrzył iprzeżył wszystkich swoich głównych przeciwników. Doczekał się praprawnuka iumarł we własnym łóżku wotoczeniu rodziny iprzyjaciół, czczony jako bóg. Ale jakim był człowiekiem? „Jest wiele książek opierwszym cesarzu Rzymu, ale na pewno niema żadnej tak trafnie oddającej niezwykłą, złożoną naturę Oktawiana Augusta”. – „The Times” W tej przełomowej biografii Richard Holland szuka prawdy wświadectwach zarówno wielbicieli Augusta, jak itych, którzy go potępiali. Pokazuje wiele twarzy Oktawiana: bezlitosnego wdążeniu do władzy polityka, staroświeckiego konserwatysty, męża, który przez50 lat uwielbiał żonę, iojca, który jedyną córkę posłał do więzienia. W pasjonującej, barwnej opowieści poznajemy też miłosiernego despotę, który kazał ukrzyżować 6000 zbiegłych buntowników, ale ocalił życie jednego niewolnika. Odkrywamy władcę, który zapewnił pokój idobrobyt znacznej części ówczesnego świata orazstworzył podwaliny pod nowoczesną Europę. Richard Holland to znakomity brytyjski pisarz, wybitny znawca historii starożytnej, autor m.in. biografii „Neron – Okrutny zbrodniarz rozgrzeszony”.

64,90 zł
36,34 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 28,56 zł

12 osób kupiło
35
Mój szef jest idiotą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój szef jest idiotą
Dostępny
693 szt.

Znany szwedzki trener i ekspert w dziedzinie komunikacji rozprawia się ze złymi szefami. I przekonuje, że nawet z najcięższymi przypadkami można się dogadać. Czy wiecie, że ludzie zwalniają się najczęściej z powodu szefa, a nie z powodu pracy? Zastanawiasz się czasami, dlaczego szef zachowuje się tak a nie inaczej? Rozmyślasz, jak powinieneś ułożyć sobie z nim relacje, by praca przestała być horrorem? A może sam jesteś szefem i codziennie zmagasz się z pracownikami, którzy ewidentnie się obijają? Jeśli tak, ta książka jest dla ciebie. Powiedzmy sobie szczerze: świat jest pełen złych szefów. Na każdym szczeblu, w każdej firmie znajdziemy szefów, którzy przysparzają problemów sobie, współpracownikom, są niekompetentni i zwyczajnie wredni. Mamy szefów, którzy unikają odpowiedzialności i takich, przez których przemawia czyste zło. Część z nich jest tak nieudolna, że firma w zasadzie dałaby sobie lepiej radę bez nich. Jesteś tego świadomy, a mimo to codziennie musisz wykonywać ich głupie polecenie. I do tego z uśmiechem… Pewnie często zadajesz sobie pytanie, co właściwie myśli twój szef i skąd się biorą jego irracjonalne zachowania. Dlaczego więc nie przyjrzeć się źródłom niektórych jego dziwactw, aby zabezpieczyć się przed ich przykrymi skutkami? Unikanie bycia palantem nie wymaga żadnego wykształcenia. Wystarczy tylko trochę zdrowego rozsądku. Tytuł oryginalny: Omgiven av daliga chefer Tłumacz: Diana Hasooni-Abood

44,99 zł
28,34 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,65 zł

12 osób kupiło
36
Rodzina Borgiów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Rodzina Borgiów
Dostępny
2882 szt.

Ostatnie wybitne dzieło Maria Puzo i prawdziwa perła w koronie autora Ojca Chrzestnego. Nowe wydanie jest częścią serii wznowień całego dorobku Puzo w efektownej, spójnej szacie graficznej! Opowieść o korupcji, chciwości, zdradzie i grzechu. Oraz o początkach włoskiej mafii, która sięga xv wieku i… papieskiego urzędu. W 1492 roku kardynał Rodrigo Borgia zostaje wybrany na papieża, bynajmniej nie za zalety duchowe i świętość za życia. To człowiek opętany żądzą bogactwa i władzy, zręczny polityk bez skrupułów eliminujący rywali i wrogów, choć niepozbawiony pewnej szlachetności. Jego ukochane dzieci – nieodrodni potomkowie rodziny, której nazwisko zawsze było synonimem walki o wpływy, korupcji i zbrodni – miały wspierać go w drodze do umocnienia największego imperium świata, tymczasem różnymi sposobami próbują zagarnąć dla siebie jak najwięcej władzy. Ale wszyscy w pokrętny sposób pozostają wierni rodzinie. Bo ona nie wybacza nielojalności. Zwłaszcza rodzina Borgiów. Na tle barwnego zgiełku włoskiego renesansu duchowi przodkowie cosa nostry, genialnie sportretowanej w Ojcu Chrzestnym, rozgrywają partię śmiertelnej gry, której stawką jest hegemonia nad centrum świata – Rzymem.

47,90 zł
34,49 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,41 zł

12 osób kupiło
37
Kat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kat
Dostępny
429 szt.

Tomasz Branicki jest wyszkolony do tego, by wytrzymać wszystko i poradzić sobie w każdej sytuacji. Niestety splot niesprzyjających okoliczności przekreślił jego dalszą karierę w wojsku. Teraz jako były operator jednostki specjalnej zarabia na życie, przyjmując najbardziej nietypowe zlecenia. Sądził, że po dziesięciu latach nic już go nie zaskoczy. Mylił się. Podczas przyjęcia w luksusowej rezydencji ginie dwójka nastolatków. Chociaż lista podejrzanych jest krótka, organom ścigania nigdy nie udało się ustalić, kto stał za tą wyjątkowo brutalną zbrodnią. Od tamtych wydarzeń minęło już czternaście lat, ale Barbara Karpińska, matka zamordowanego chłopaka, wciąż nie może pogodzić się z tym, że zabójca nie został ukarany. Kiedy dostaje tajemniczą wiadomość od jednego z uczestników fatalnego przyjęcia, budzi się w niej nowa nadzieja na to, że uda się wreszcie wyjaśnić zagadkę śmierci syna. Powierza to zadanie Branickiemu. Labirynt tajemnic zawiedzie byłego komandosa do Portugalii, gdzie na zlanych deszczem ulicach Lizbony pozna nowe oblicze zła. Anna Potyra, autorka bestsellerowych kryminałów z komisarzem Adamem Lorenzem (Pchła, Potwory, Pakt) wraca z nową serią.

47,90 zł
33,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,37 zł

10 osób kupiło
38
Żywienie, diagnostyka i leczenie w SIBO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywienie, diagnostyka i leczenie w SIBO
Dostępny
150 szt.

Pierwsze tak kompleksowe opracowanie dotyczące żywienia, diagnostyki i leczenia w SIBO, oparte na aktualnych badaniach naukowych oraz doświadczeniu praktycznym autorów. W książce systematycznie i zgodnie z najnowszą wiedzą opisano całość procesu, jakiemu jest poddawany pacjent z rozpoznaniem SIBO. W sposób przystępny (liczne infografiki i tabele) i zgodny z aktualnymi rekomendacjami przedstawiono, jak przebiega antybiotykoterapia, dlaczego jest istotna w leczeniu przerostu bakteryjnego, jak powinno wyglądać prawidłowe leczenie oraz jak zapobiegać nawracaniu SIBO w przyszłości. Przybliżono również zagadnienia dietoterapii i suplementacji, w tym również probiotykoterapii. W publikacji opisano symptomatologię i standardy terapeutyczne, opierając się na aktualnych zaleceniach farmakoterapeutycznych i psychoterapeutycznych oraz wykorzystaniu neuromodulatorów. Autorzy bardzo podkreślają znaczenie mikrobioty, która ulega silnym i nieustannym zmianom, co w procesie leczenia SIBO odgrywa priorytetową rolę i powinno wpływać na styl życia pacjenta, w tym przede wszystkim na jego dietę. Tytuł jest niezbędny w bibliotece studentów dietetyki i innych kierunków z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu, dietetyków oraz każdego zainteresowanego tematem mikrobioty, problematyką zdrowia przewodu pokarmowego i tzw. well-beingu. Stanowi cenny drogowskaz dla pacjentów cierpiących na SIBO.

89,00 zł
82,77 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,23 zł

11 osób kupiło
39
Całkiem zwyczajny kraj. Historia Polski bez martyrologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Całkiem zwyczajny kraj. Historia Polski bez martyrologii
Dostępny
469 szt.

Historyczny esej, w którym autor polemizuje z cierpiętniczo-bohaterską interpretacją polskich dziejów, tak powszechną w publicznym dyskursie, i oferuje świeże spojrzenie na kształtowanie się idei polskiej państwowości, a także formowanie się świadomości narodowej i społecznej po 1795 roku. Porter-Szűcs jako ?zewnętrzny? badacz nie ma problemu z kwestionowaniem mitów dotyczących naszej historii, co dla ich wyznawców może okazać się zaskakujące lub trudne do przyjęcia. Czy faktycznie chłopi identyfikowali się z polskością? Czy na pewno II RP szanowała swoich niepolskich obywateli i przestrzegała ich praw? Czy życie w PRL było jedną wielką udręką? Czy Polacy mieli (i mają) jasną wizję państwa, czy kształtowało się ono niejako przez przypadek? Siłą książki jest nie tylko niezależność myślenia autora oraz odkrywcze przykłady, ale też żywo prowadzona narracja i przystępny język. --- ?Przeczytajcie, a zobaczycie, że jednak mamy wyjątkowo ciekawą historię!?. Kinga Dunin ?Książka Briana Portera-Szűcsa uświadamia nam, że historia, którą wynosimy ze szkół, i którą tak lubimy się puszyć, jest cokolwiek ahistoryczna. W rzeczywistości nie cierpieliśmy najbardziej, nie byliśmy jedynymi sprawiedliwymi, nie mieliśmy najgorszych sąsiadów, ani nawet najdzielniejszych żołnierzy. Co więcej, nigdy nie byliśmy narodowym monolitem, bo zawsze dzieliliśmy się na klasy i grupy, wyznania i płcie, centra i peryferie. Ta historia smakuje inaczej, czasem bardziej gorzko, zawsze jednak świeżo i otrzeźwiająco. Uwalnia od ciężaru martyrologii, a jeszcze bardziej od wyrastających z niej kompleksów i pretensji. Powinno się ją czytać na co dzień i od święta jako opowieść o procesach, które w dużym stopniu ukształtowały naszą współczesność ? z tym co w niej dobre i tym co złe. Całkiem zwyczajny kraj to lektura bardzo nam dziś potrzebna i najzwyczajniej obowiązkowa?. Przemysław Wielgosz ?Historia Polski nie jest w żaden sposób wyjątkowa, jak wydaje się Polakom od lewa do prawa. Jeśli porzucimy ten megalomański punkt widzenia, lepiej zrozumiemy dzieje Europy. Książka Briana Portera-Szűcsa może w tym pomóc?. Kaja Puto

69,90 zł
47,53 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 22,37 zł

10 osób kupiło
40
Catch-ball. Paletki na rzep. Kraina lodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Catch-ball. Paletki na rzep. Kraina lodu
SEVEN POLSKA
Dostępny
13 szt.

Paletki na rzepy. Zestaw składa się z dwóch tarcz z rzepem, do których przyczepia się piłeczka. Z tyłu znajduje się regulowane zapięcie na rzep. Średnica tarczy: 19 cm Średnica piłeczki: 6,5 cm

29,99 zł
27,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

9 osób kupiło
41
Zegarmistrz z Dachau - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zegarmistrz z Dachau
Dostępny
611 szt.

Przepiękna, zainspirowana prawdziwą historią, wstrząsająca powieść Carly Schabowski, autorki o polskich korzeniach, przedstawiająca życie w obozie koncentracyjnym. Isaac Schüller trafił do obozu w Dachau, gdzie dzięki cennym umiejętnościom został przydzielony do domu Sturmbannführera Bechera, wielkiego pasjonata zegarków. Tutaj poznaje świat, w którym Niemcy żyją, jakby nie było wojny, a obok nie ginęli ludzie. Spotyka tu także Annę. Isaaca z Anną połączy zwykła ludzka uprzejmość, która później przerodzi się w uczucie. Poruszająca książka, której nie zapomnisz! Wizja okropności życia więźnia obozu koncentracyjnego z perspektywy zwykłego człowieka, z całą jego bezbronnością i ogromem emocji, które towarzyszą ekstremalnym wydarzeniom, łączy się z urzekającą, wzruszającą do głębi historią miłosną.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

8 osób kupiło
42
Koniec jest początkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Koniec jest początkiem
Dostępny
196 szt.

Trzydzieści lat temu Vincent King został zabójcą. Teraz wyszedł z więzienia i wrócił do swojego rodzinnego miasta Cape Haven w Kalifornii. Nie wszyscy są z tego zadowoleni. Trzynastoletnia Duchess opiekuje się pięcioletnim bratem, a także własną dysfunkcyjną matką Star. Próbując ich chronić, nieumyślnie rozpoczyna łańcuch zdarzeń, które będą miały tragiczne konsekwencje nie tylko dla jej rodziny, ale także dla całego miasteczka. Morderstwo, zemsta, kara... Jak daleko można uciec od przeszłości, kiedy przeszłość wydaje się skazana na powtórkę? Tłumacz: Katarzyna Bażyńska-Chojnacka

49,99 zł
45,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,00 zł

8 osób kupiło
43
Catch-ball. Paletki na rzep. Auta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Catch-ball. Paletki na rzep. Auta
SEVEN POLSKA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Paletki na rzepy. Zestaw składa się z dwóch tarcz z rzepem, do których przyczepia się piłeczka. Z tyłu znajduje się regulowane zapięcie na rzep. Średnica tarczy: 19 cm Średnica piłeczki: 6,5 cm

29,99 zł
27,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

8 osób kupiło
44
Genealogia nie tylko dla początkujących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Genealogia nie tylko dla początkujących
Dostępny
935 szt.

Genealogia ma swój zakres poznawczy, swoje zasady, metody badawcze, tajniki, ale i zasadzki. W owe zasadzki łatwo wpadać i błądzić po manowcach. Dlatego też w tym opracowaniu zamieszczamy porady, aby Czytelnika od takiego błądzenia uchronić. W książce m.in.: jak rozpocząć badania, o imionach i nazwiskach, o pułapkach, o możliwościach poszukiwań, o genealogii genetycznej, o programach genealogicznych.

60,90 zł
40,80 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 20,10 zł

8 osób kupiło
45
Catch-ball. Paletki na rzep. Spider-Man - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Catch-ball. Paletki na rzep. Spider-Man
SEVEN POLSKA
Dostępny
13 szt.

Paletki na rzepy. Zestaw składa się z dwóch tarcz z rzepem, do których przyczepia się piłeczka. Z tyłu znajduje się regulowane zapięcie na rzep. Średnica tarczy: 19 cm Średnica piłeczki: 6,5 cm

29,99 zł
27,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

7 osób kupiło
46
Książka do kolorowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka do kolorowania
Dostępny
11 szt.

Wielka gratka dla wszystkich małych artystów! Gruba księga z mnóstwem inspirujących ilustracji do kolorowania, a także do samodzielnego dokończenia. Za pomocą kredek, flamastrów i farb dzieci z łatwością wyczarują zachwycające, oryginalne działa, na przykład zaklęty podwodny świat, dziką sawannę albo lodową krainę. Możliwości jest tyle, ile podpowie wyobraźnia! Gotowe prace można łatwo wyrwać i zrobić z nich imponującą wystawę. Miłej zabawy!

29,99 zł
13,99 zł

Rabat 53,4%
oszczędzasz 16,00 zł

7 osób kupiło
47
Schowek
O nadziei
Dostępny
225 szt.

Człowiek żywi nadzieję, a nadzieja żywi człowieka Jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich filozofów bada zjawisko podejrzane i mało komentowane, z pogranicza serca i rozumu, a jednocześnie bardzo ludzką, emocjonalną potrzebę. Czy o nadzieję trzeba walczyć? Dlaczego za nadzieję uważa się często coś, co wcale nią nie jest? Autor tropi losy nadziei – od Platona po Tischnera. Uważnie przygląda się definicjom św. Tomasza i Jacka Dukaja. I wreszcie opisuje, jak sam widzi nadzieję – zwłaszcza tę zderzoną z powszechnym poczuciem beznadziei. Jak rozwijało się myślenie o niej od czasów starożytnych aż po współczesność? Publikacja niebywale trafia w swój czas. Jeszcze pamiętamy pandemię, dotyka nas wojna, załamują się światowe gospodarki. A książka niesie pocieszenie.

46,90 zł
29,08 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,82 zł

7 osób kupiło
48
Sonic. Szybki jak błyskawica, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Sonic. Szybki jak błyskawica, DVD
Jeff Fowler, 2020
Dostępny
129 szt.

Świat potrzebował bohatera, a dostał… jeża! Napędzany niesamowitą prędkością jeż Sonic, znany również jako Niebieska Błyskawica, przyzwyczaja się do swojego nowego domu na Ziemi. Jednak, gdy przypadkowo zrywa sieć energetyczną, zwraca na siebie uwagę geniusza zła Doktora Robotnika (Jim Carrey). Teraz ultra szybki bohater będzie musiał zmierzyć się z super złoczyńcą w szalonym wyścigu dookoła globu i powstrzymać Robotnika przed wykorzystaniem mocy Sonica do panowania nad światem. Sonic łączy swe siły z Władcą Pączków, czyli szeryfem Tomem Wachowskim (James Marsden), aby ocalić planetę i rozbawić całą rodzinę w tej zwariowanej komedii przygodowej.

34,99 zł
30,44 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,55 zł

7 osób kupiło
49
Catch-ball. Paletki na rzep. Myszka Minnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Catch-ball. Paletki na rzep. Myszka Minnie
SEVEN POLSKA
Dostępny
4 szt.

Paletki na rzepy. Zestaw składa się z dwóch tarcz z rzepem, do których przyczepia się piłeczka. Z tyłu znajduje się regulowane zapięcie na rzep. Średnica tarczy: 19 cm Średnica piłeczki: 6,5 cm

29,99 zł
27,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

6 osób kupiło
50
Bańki mydlane 55ml PAW PATROL Psi Patrol p36 509198 My Bubble - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki mydlane 55ml PAW PATROL Psi Patrol p36 509198 My Bubble
Euro-Trade, Mega Creative
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

2,99 zł
Powiadomienie
7 osób kupiło
51
Ptaki w ogrodzie - jak je rozpoznawać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptaki w ogrodzie - jak je rozpoznawać
Dostępny
635 szt.

Niezwykły bestseller – pierwsza i jedyna książka, która pokazuje ptaki w naturalnej wielkości! Nowy sposób identyfikacji ptaków dostępny dla każdego! Teraz każdy będzie mógł rozpoznać ptaka. Genialnie proste: wystarczy, że porównasz ptaka, którego zobaczysz, ze zdjęciem w książce, i już wiesz, co to za gatunek – bez obawy, że się pomylisz. 60 gatunków ptaków najpowszechniej występujących w parkach i ogrodach Nowatorska forma i maksimum treści: – cechy charakterystyczne każdego pokazanego ptaka, – opis gatunku i mnóstwo cennych informacji, – ciekawe zdjęcia ptaków w locie oraz gniazd i dziupli.

42,90 zł
24,45 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 18,45 zł

7 osób kupiło
52
Suma logiczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suma logiczna
Dostępny
160 szt.

"Logika jest bowiem najbardziej sprawnym narzędziem spośród wszystkich sztuk i bez niej nie można w sposób doskonały zapoznać się z żadną nauką; przy czym odmiennie od narzędzi materialnych, nie zużywa się ona przez częste stosowanie, ale przeciwnie, rozwija się przez ciągłe i pilne uprawianie dowolnej innej nauki." (ze Wstępu) Tytuł oryginalny: Summa logicae Tłumacz: Tadeusz Włodarczyk

89,00 zł
78,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

6 osób kupiło
53
Schowek
Nowość
Klątwa sprzeczności
Dostępny
326 szt.

Sylwetki ponad trzydziestu dwudziestowiecznych pisarzy polskich – m.in. Sławomira Mrożka i Zofii Kossak, Stanisława Lema i Stefana Kisielewskiego, Aleksandra Wata i Marii Kuncewiczowej – złożyły się na Klątwę sprzeczności Krzysztofa Masłonia. Dopełnia ona, choć nie wyczerpuje, tematykę podjętą przez autora w jego wcześniejszych, wydanych również przez oficynę Zysk i Ska, książkach: Od glorii do infamii (2015) i W pisarskim czyśćcu (2017). Razem przedstawiają one obraz literatury, która w, zdawałoby się, wyjątkowo niesprzyjających okolicznościach, poddana oddziaływaniu straszliwych totalitaryzmów, sprostała wymaganiom swojego czasu. Półwiecze miedzy 1939 a 1989 rokiem okazać się jednak miało trudną próbą charakterów dla samych ludzi pióra, dla każdego z nich z osobna. Nie wszyscy zdali ten egzamin.

69,90 zł
55,22 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,68 zł

5 osób kupiło
54
Birmańskie dni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Birmańskie dni
Dostępny
1412 szt.

George Orwell, angielski pisarz i dziennikarz o lewicowych przekonaniach, autor Folwarku zwierzęcego i Roku 1984, przez kilka lat przebywał w Birmie, brytyjskiej kolonii, służąc w Królewskiej Policji Imperialnej. Pokłosiem tego czasu jest powieść Birmańskie dni. Orwell opisuje losy Johna Flory’ego. Jego bohater należy do społeczności białych kolonizatorów, ale jest wrażliwy na wyzysk i krzywdę miejscowej ludności. Z szacunkiem odnosi się do birmańskiej kultury i religii, a także Chińczyków i Hindusów, którzy żyją w Birmie. Z tego powodu czuje się wyobcowany w świecie białych, którzy odnoszą się z wyższością i pogardą do Birmańczyków.

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

5 osób kupiło
55
Twoja wewnętrzna siła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoja wewnętrzna siła
Dostępny
542 szt.

Odkryj swoje mocne strony! Jedną z podstawowych zasad rozwoju jest umiejętność spojrzenia na siebie krytycznie i wskazania swoich mocnych i słabych stron. W ten sposób możemy wiedzieć, co myślimy, jak funkcjonujemy, w jakich obszarach radzimy sobie dobrze, a w których gorzej. Ta umiejętność spojrzenia w głąb siebie prowadzi nas do wielkiego odkrycia: mamy w sobie niezwykłe zasoby! Każdy z nas ma jakieś mocne strony – musimy tylko nauczyć się je rozpoznawać, by móc je właściwie wykorzystać „Żadna książka nie zadziała jak czarodziejska różdżka. Tak samo ten poradnik – on nie kreuje rzeczywistości, a ma być jedynie przewodnikiem, by każdy z nas zobaczył drzemiący w nim potencjał. Wykorzystaj swoją wewnętrzną siłę i spójrz na życie jak na ekscytującą przygodę, jaką jest sięganie dalej, spełnianie własnych marzeń, nieustanny i niepowstrzymany rozwój”. – Bernardo Stamateas

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

5 osób kupiło
56
Ostatnia wizyta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnia wizyta
Dostępny
659 szt.

Zbigniew Pielach, sowiecki agent działający w powojennej Polsce ma głowę na karku i pistolet. Jak trzeba nie zawaha się użyć broni, nie zawaha się użyć siekiery, potrafi posłużyć się też szantażem. Po 13 latach od ostatniej tajnej misji w PRL, dostaje następne zlecenie od KGB. Ma porwać lekarkę Stanisławę Krzemińską. Tak się składa, że ją zna, kiedyś może nawet ją kochał. Wykonuje rozkaz, ale postanawia wszystko zrobić po swojemu, a przy okazji zarobić gruby szmal. Coś jednak poszło nie tak i sytuacja wymyka się spod kontroli. „Ostatnia wizyta” jest oparta na prawdziwych wydarzeniach, które w 1970 roku wstrząsnęły całą Polską. Bezlitosny zabójca, sowiecki agent Zygmunt Bielaj vel Iwan Ślezko porywa płocką lekarkę Stefanię Kamińską, byłą żołnierkę Armii Krajowej, uczestniczkę Powstania Warszawskiego. Motywy tej zbrodni do dziś są niejasne i budzą sporo emocji. Od ponad pół wieku do dziś nie odnaleziono ciała ofiary. Autor wnikliwie zapoznał się z aktami sądowymi, oraz przeprowadził długie rozmowy z prokuratorem, który kierował śledztwem. Jacek Ostrowski próbuje odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących tej sprawy, przedstawia własną wersję wydarzeń i twierdzi, że jest bardzo prawdopodobna. „Ostatnia wizyta” to smutna, ale do bólu prawdziwa opowieść o mrocznych czasach PRL.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

5 osób kupiło
57
Lalka Rainbow High Fashion - Olivia Woods - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
166,90 zł
156,89 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 10,01 zł

5 osób kupiło
58
Mroczne Miasta - Teoria ziarnka piasku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczne Miasta - Teoria ziarnka piasku
Dostępny
6 szt.

Kolejny tom wielokrotnie nagradzanej i uważanej za jedną z najważniejszych w historii komiksu europejskiego, belgijskiej serii komiksowej. Brsel, 21 lipca 784 roku. Constant Abeels cierpliwie prowadzi ewidencję kamieni, które w tajemniczy sposób pojawiają się znikąd w różnych miejscach jego mieszkania. Wszystkie ważą dokładnie tyle samo: 6793 gramy... W sąsiednim budynku matka dwójki dzieci dostrzega gromadzący się w jej mieszkaniu piasek, podczas gdy niewiele dalej właściciel i szef kuchni słynnej restauracji U Mauricea odkrywa, że traci na wadze, nie chudnąc... Wszystkie te dziwne zjawiska z każdym dniem niepokojąco przybierają na sile.

99,99 zł
79,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 20,00 zł

5 osób kupiło
59
Porozmawiajmy o tym. Moi dziadkowie są wyjątkowi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porozmawiajmy o tym. Moi dziadkowie są wyjątkowi
Dostępny
136 szt.

Książeczka pt.: Moi dziadkowie są wyjątkowi opowiada serdeczną historię dziecka i jego dziadków. Chłopcy i dziewczęta są zachęcani do doceniania relacji jakie mają ze swoimi dziadkami. Dzięki temu zachowają miłe wspomnienia o swoich dziadkach jak lata dzieciństwa przeminą i dzieci dorosną. W serii ukazały się: • Czy masz sekret? • Mój tatuś się żeni • Kiedy rodzice zapominają jak się ze sobą przyjaźnić • Kolory tęczy

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

4 osoby kupiły
60
Pionierzy. Poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pionierzy. Poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków
Dostępny
342 szt.

Kto zbudował kolej w Andach? Kto wymyślił salony piękności? Kto odkrył witaminy? Kto pierwszy poszybował w niebo? Kto wynalazł kamizelkę kuloodporną? Kto złamał tajne szyfry wroga? Polacy! Żyjący dawno temu i całkiem współcześni. Pomysłowi i odważni. Czasem trochę szaleni, zawsze uparci. I niewiarygodnie pracowici. Ta książka to połączenie klasycznego leksykonu z anegdotą, sensacją, plotką. Wciągająca – czasem mrożąca krew w żyłach, a czasem zabawna – opowieść o Polakach, którzy dokonali tego, co nikomu przed nimi się nie udało albo nawet nie przyszło do głowy. Lektura, która udowadnia, że Polak potrafi! Odkrywczym tekstom towarzyszą nowoczesne ilustracje, nawiązujące do starej techniki drzeworytu Ilustrator: Joanna Rzezak, Piotr Karski

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

4 osoby kupiły
61
Modlitewnik Św. Szarbela. Modlitwy współbraci z klasztoru w Annai - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitewnik Św. Szarbela. Modlitwy współbraci z klasztoru w Annai
Dostępny
296 szt.

Święty Paweł napisał o świętych, że jawią się oni jako źródło światła w świecie. Bóg daje nam świętych jako przewodników na drogach życia. Są dla nas wspaniałym przykładem umiłowania Ewangelii, otwarcia na Boga i uczą cnót chrześcijańskich. To oni kształtują naszą wyobraźnię i ubogacają modlitwę. Jednym z wielkich świętych, jakich Bóg dał na nasze czasy, jest Święty Szarbel. Postać niezwykła, zdumiewająca i magnetyzująca. Pustelnik, miłośnik pokory i świętego milczenia, wydawałoby się, że postać nieprzystająca do naszych czasów, a jednak pociąga ku Bogu niezliczone rzesze swych czcicieli. Święty Szarbel jest mistrzem pokuty i chrześcijańskiej ascezy praktykowanej z miłości do Boga, która pozwala wzrastać w świętości. Pierwszy modlitewnik dla czcicieli Św. Szarbela korzystający z bogactwa modlitw maronickiego klasztoru w Annai, miejsca posługi wielkiego cudotwórcy. 1.Modlitwy codzienne i mały katechizm 2.Modlitwy ku czci św. Szarbela z klasztoru w Annai 3.Modlitwy rozpowszechnione w Polsce 4.Adoracja najświętszego sakramentu ze św. O. Szarbelem 5.Różaniec ze świętym Szarbelem Drodzy czciciele Świętego Szarbela, Cieszę się, że w Polsce, kraju niezwykle bliskim Libańczykom, wzrasta kult Świętego Szarbela; że jest on ważną i cenną postacią dla wielu serc wierzących, przewodnikiem i ojcem duchowym wzywanym nie tylko w trudnościach i cierpieniu. Dziękuję Bogu za wydany staraniem wydawnictwa Fronda modlitewnik, w którym znalazło się bogate dziedzictwo modlitw ku czci Świętego, pielęgnowane przez zakonników i pielgrzymów w libańskim sanktuarium w Annai. Niech bogactwo treści tego modlitewnika umacnia nas w jedności i wierze, abyśmy mogli dzielić się jej skarbem z innymi. Z serca błogosławię wszystkim czcicielom Świętego Szarbela w Polsce, którzy sięgną po ten modlitewnik. Modlę się wraz z Wami, by dobry Bóg wysłuchał Waszych modlitw i ubogacał Was swoimi łaskami i błogosławieństwem. Wikariusz apostolski Bejrutu biskup Cesar Essayan OFMConv, biskup tytularny Mareotes

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
62
Projektor, rzutnik do rysowania + szablony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projektor, rzutnik do rysowania + szablony
Leantoys
Dostępny
14 szt.

Rzutnik jest fantastyczną propozycją na prezent dla każdego dziecka, które uwielbia rysować. Zabawka ta kryje w sobie dwie funkcje — może być zarówno projektorem, jak i rzutnikiem. Zabawa z wykorzystaniem przedmiotu umożliwia łatwe kopiowanie obrazków z dołączonych do zestawu wzorów, a także wyświetlanie ich na przykład na ścianie. Uważamy, że jest to gwarancją długiej, rozwijającej zabawy. Zestaw 2 w 1 składa się z: - projektora z podstawką do rysowania i malowania, - 6 krążków z obrazkami, - 12 kolorowych kredek świecowych, - 8 szablonów. Prezentowany projektor swym efektownym wyglądem zachęci do zabawy każdą dziewczynkę. Różowo-turkusowa kolorystyka połączona jest z jaskrawozielonymi detalami, co w duecie z prostą konstrukcją wygląda fenomenalnie. Zabawkę wykonano z atestowanych, bezpiecznych dla dzieci materiałów, które odznaczają się trwałością i solidnością. Rzutnik posiada ruchomą główkę, dzięki czemu można ustawić kąt nachylenia, a także ostrość wyświetlanego obrazka. Podstawka ma przegródki na krążki i kredki, co ułatwia wygodne przechowywanie akcesoriów. Samodzielne tworzenie obrazków z użyciem produktu w znacznym stopniu poprawi zdolności manualne dziecka, a także pomoże opanować precyzję i dokładność, konieczną w nauce pisania czy rysowania szlaczków. Zabawka zasilana jest 3 sztukami baterii AA 1,5 V, które nie są dołączone do zestawu. Przeznaczona jest dla wszystkich maluchów powyżej 3. roku życia. Projektor posiada certyfikat CE, zapakowany jest w wielokolorowe pudełko, dzięki czemu jest rewelacyjnym pomysłem na prezent dla kreatywnej kilkulatki. Wymiary projektora: - 38 x 37 x 40 cm. Wymiary opakowania: - 50 x 38,5 x 9 cm.

86,91 zł
4 osoby kupiły
63
Adiutant księcia Józefa. Generał Teodor Karol Szydłowski i jego Patrykozy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adiutant księcia Józefa. Generał Teodor Karol Szydłowski i jego Patryk...
Dostępny
23 szt.

Patrykozy – dziś wieś w województwie mazowieckim, z niewiele ponad dwustoma mieszkańcami. Na pierwszy rzut oka – zwykła, mało wyróżniająca się miejscowość polskiej ściany wschodniej. No właśnie, na pierwszy rzut oka… Zadbana i uporządkowana wieś w gminie Bielany, w powiecie sokołowskim – oddalona jest od Warszawy o 105 km. Dużo to i mało zarazem. W Patrykozach znajduje się jednak budynek unikatowy na skalę ogólnopolską – rzadko spotykany nawet w tej części Europy. Jest nim pałac wybudowany na polecenie Teodora Szydłowskiego jeszcze w I połowie XIX wieku. Cóż go wyróżnia? Co wyróżnia jego fundatora, albo kto był architektem budowli? O tym będę chciał opowiedzieć w tej książce. Co naturalne, pałac w Patrykozach znany jest w okolicach Sokołowa, trochę mniej jeszcze w siedleckim, ale mimo że uchodzi za Perłę Podlasia, to niemal zupełnie nie funkcjonuje w świadomości mieszkańców pozostałej części naszego kraju, i często mylony jest z Petrykozami – inną miejscowością na Mazowszu, rozsławioną przez nieżyjącego już aktora – Wojciecha Siemiona. Pałac w Patrykozach stanowi doskonały przykład genius loci, miejsca, którym opiekuje się dobry duch. Tym duchem jest budowniczy i fundator pałacu.

52,50 zł
47,25 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,25 zł

4 osoby kupiły
64
Kolekcja: Sonic. Szybki jak błyskawica, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Kolekcja: Sonic. Szybki jak błyskawica, DVD
Jeff Fowler, 2022
Dostępny
316 szt.

Poznaj niesamowite przygody ultra szybkiego pozaziemskiego jeża Sonica oraz jego zmagania ze złowrogim Doktorem Robotnikiem, dążącym do przejęcia władzy nad światem. Kolekcja dwóch filmów "Sonic. Szybki Jak Błyskawica" to pełna akcji zabawa dla całej rodziny.

62,99 zł
54,80 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,19 zł

4 osoby kupiły
65
Tajemne rysunki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Tajemne rysunki
Dostępny
332 szt.

Krótko po wybrnięciu z życiowych kłopotów Mallory Quinn podejmuje pracę jako niania na idyllicznym przedmieściu w New Jersey. Ma swój własny kąt, codziennie wieczorem trenuje biegi i osiąga upragnioną stabilność. Ponadto nawiązuje szczerą więź ze swoim podopiecznym Teddym, nieśmiałym pięciolatkiem, który nie rozstaje się nigdy ze swoim szkicownikiem. Chłopiec rysuje to, co zwykle rysują dzieci: drzewa, króliki i balony. Ale pewnego dnia Teddy kreśli coś zupełnie innego: mężczyznę w lesie, który ciągnie gdzieś zwłoki kobiety… Od tego momentu rysunki dziecka stają się coraz bardziej mroczne i Mallory zaczyna się zastanawiać, czy nie są jakoś związane z wydarzeniem sprzed lat – nierozwiązanym do dziś morderstwem popełnionym w okolicy. Choć Mallory wie, jak szaleńczo to brzmi, zaczyna podejrzewać, że przez chłopca przemawia jakaś nadnaturalna siła, która chce ujawnić sprawcę tamtej zbrodni… „Przeczytałem Tajemne rysunki z wielką przyjemnością. Powieść napisana ze smakiem, niespodzianki rzeczywiście zaskakują, a poza tym ma tę trudną do uchwycenia właściwość, przez którą nie można oderwać się od czytania przed dotarciem do ostatniej strony. A rysunki są wprost niesamowite!”. – Stephen King Tytuł oryginalny: Hidden Pictures Tłumacz: Ewa Helińska

45,90 zł
36,26 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,64 zł

4 osoby kupiły
66
Wadliwy Gen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

4 osoby kupiły
67
Oczami dziecka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oczami dziecka
Dostępny
26 szt.

Książka Oczami dziecka przedstawia historie z życia codziennego z perspektywy dzieci: niemowląt, przedszkolaków, młodzieży, ale także dorosłych. Opiera się na założeniu, że nigdy nie przestajemy być dziećmi, a wydarzenia z dzieciństwa wpływają na całe nasze życie. Na codzień nie zdajemy sobie sprawy, jaki dzieciństwo ma na nas wpływ. Myślimy: dziecko jest małe, zapomni. Nic bardziej mylnego. Książka, którą trzymasz w rękach, jest dedykowana dzieciom: tym, które pojawiły się na świecie wczoraj, 3 lata temu, 10 lub 40; oraz ich rodzicom. Dzieciom, by łatwiej było im zrozumieć swoje emocje. By upewnić je, że to, z czym się mierzą, nie spotyka tylko ich. Aby pokazać, że można reagować, prosić o pomoc i dostawać ją. Dorosłym, by łatwiej było im wrócić do swoich emocji z dzieciństwa, rozliczyć się z przeszłością. By mogli pracować nad sobą i dać sobie oraz swoim dzieciom to, co najlepsze. Wszystkim. By zrozumieć siebie i innych.

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

4 osoby kupiły
68
Uczciwa oferta Lorda Maxwella - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczciwa oferta Lorda Maxwella
Dostępny
2 szt.

Melissę nużą konwenanse, pragnie silnych emocji i nieskrępowanej zabawy. Wymyka się w przebraniu służącej na zabawę i oszołomiona wolnością, spędza noc z nieznajomym. Konsekwencje tej eskapady okryją ją niesławą i wykluczą z towarzystwa. Kilkanaście miesięcy później spotyka ojca swego dziecka, lorda Laurence’a Maxwella. Nie oczekuje od niego wsparcia, ale Laurence nalega, by dla dobra córeczki wzięli ślub. Ceni honor, okazuje się troskliwym ojcem i mężem. Jednak Melissę drażni, że mąż oczekuje od niej posłuszeństwa. Chce rozkazywać kobiecie, która odważyła się urodzić i zatrzymać nieślubne dziecko. Jeśli mu na niej naprawdę zależy, powinien poszukać innej drogi do jej serca...

18,99 zł
13,99 zł

Rabat 26,3%
oszczędzasz 5,00 zł

4 osoby kupiły
69
Magic Mike: Ostatni taniec, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magic Mike: Ostatni taniec, DVD
Steven Soderbergh, 2023
Dostępny
137 szt.

„Magic” Mike Lane (Channing Tatum), po dłuższej przerwie wraca na scenę. Jedzie do Londynu z bogatą celebrytką (Salma Hayek Pinault), która ma dla niego propozycję nie do odrzucenia... i ukryty plan. Kiedy Mike poznaje prawdziwe zamiary swojej towarzyszki, jest już za późno. Czy uda mu się stworzyć z seksownych tancerzy prawdziwy zespół i sprostać wymaganiom przebiegłej milionerki?

46,99 zł
44,64 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,35 zł

4 osoby kupiły
70
Szkolne przygody Pimpusia Sadełko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolne przygody Pimpusia Sadełko
Dostępny
9 szt.

Ta pełna humoru, ilustrowana opowieść o pierwszych dniach w szkole psotnego kotka na pewno rozbawi i zainteresuje najmłodszych czytelników.

16,35 zł
11,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,36 zł

4 osoby kupiły
71
Wyspa Teo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspa Teo
Dostępny
546 szt.

Nowy tom prozy Joanny Szczepkowskiej składa się z pięciu opowiadań, których fabuła toczy się w różnych epokach i środowiskach. Subtelnym motywem łączącym je jest związek człowieka ze światem przyrody oraz odległe, a jednocześnie jakże bliskie zagrożenie katastrofą ekologiczną. Ta zależność jest zagadkowa, ale niepodważalna. Natura, słońce i dziwne zjawiska, które w miarę upływu czasu stają się coraz bardziej istotne, niepozornie, ale skutecznie determinują losy bohaterów. Opowiadania spadają na mnie nagle i bez związku z tym, co się dzieje na zewnątrz. Ten zbiór to kilka różnych historii, które połączyła zmienna pogoda i pewien nieduży pies. Zresztą i to nie jest oczywiste. Miałam wielką ochotę opowiedzieć je spokojnie, bez obowiązującego neurotyzmu. – Joanna Szczepkowska

49,99 zł
36,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,00 zł

3 osoby kupiły
72
Antyczne cywilizacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antyczne cywilizacje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

`Starożytność jest arystokracją historii`, napisał Aleksander Dumas w swoich `Impresjach z podróży` (1847-51), wspaniałym pamiętniku z wyprawy szlakami Ulissesa do zabytków archeologicznych południowych Włoch. Ta książka ukazuje cywilizacje antyczne jako najbardziej fascynujący i zagadkowy okres w historii człowieka, jego pasjonująca wędrówkę poprzez tysiąclecia i kontynenty. Nie jest to książka o ambicjach naukowych, lecz rodzaj albumu, zbioru impresji, które jak fotografie dokumentują idealną podróż.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
73
Dark Heart - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dark Heart
Dostępny
480 szt.

Po miłość na sam koniec świata W wieku osiemnastu lat Dree Rivera ma za sobą przeżycia, którymi mogłaby obdzielić kilka znacznie starszych osób. Dziewczyna szybko musiała się usamodzielnić, szybko też zaczęła zarabiać duże pieniądze jako zawodniczka nie do końca legalnego sportu. Lady Box ? pod takim pseudonimem Dree znana jest wśród amatorów wyścigów samochodowych. To świat brutalny i niebezpieczny, zdecydowanie nieodpowiedni dla nastolatki. Rivera podejmuje więc próbę ucieczki. A czy można uciec dalej niż do Australii? Nowy kontynent, nowa uczelnia, nowi znajomi, cały nowy świat czeka na nową Dree ? tylko czy da się zupełnie odciąć od dotychczasowego życia? Oprócz bagażu wspomnień dziewczyna zabiera ze sobą do Australii coś jeszcze: zasnuwający jej serce mrok. Na niektórych chłopaków otaczająca ją aura tajemnicy ma wręcz magnetyczny wpływ? Jednym z nich jest Dylan, który usilnie próbuje zdobyć jej zaufanie. Dree jednak wątpi w jego dobre intencje. Przypadek sprawia, że chłopak poznaje prawdę o jej przeszłości? Przebojowy debiut w stylu new adult prosto z Wattpada! Prawie 2,5 miliona odsłon! O autorze książki Jasmina Sara Mejri (Coldyasmine1611) - praktycznie nigdy nie rozstaje się z rodziną i kocha każdego ze swoich ośmiu kotów. Na co dzień studiuje zarządzanie w jednej z małopolskich uczelni, a w wolnym czasie czyta, spaceruje słuchając ulubionej muzyki i spotyka się z przyjaciółmi. Uwielbia klimat starówek oraz dużych miast chociaż, jak mówi, nigdy nie chciałaby w żadnym z nich zamieszkać. Przygodę z Wattpadem zaczęła w wieku 14 lat, gdzie powstał jej debiut. Pisała by uciec od świata, ludzi i problemów, z którymi zmagała się młodym wieku, a zebrana społeczność czytelników cieszyła ją i motywowała do dalszego tworzenia.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

3 osoby kupiły
74
Miejsca cieniste - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Miejsca cieniste
Dostępny
294 szt.

Witek z pozoru jest wymarzonym mężem. Jednak kiedy decyduje się przyjąć pod swój dach przyjaciela, który właśnie wyszedł z więzienia, Anna jest przerażona. Przez lata Krzysztof był tylko odległym cieniem, historią z przeszłości. Od dziś będą dzielić z nim dom. Traf chce, że kilka dni po pojawieniu się mężczyzny w okolicy ginie dziesięcioletnia Iga, a życie jej rodziców – Łukasza i Pauli – przeradza się w piekło. Miejsca cieniste to opowieść o tym, jak ludzkie losy – dawnych przyjaciół, niedoszłych kochanków, sąsiadów, bliskiej rodziny i przypadkowo poznanych osób – splatają się bezpowrotnie. A także o tym, że strata przychodzi niekiedy w najmniej spodziewanym momencie, stopniowo sącząc swój jad i nieodwracalnie zatruwając życie. Jacek Kalinowski – zwycięzca konkursu EMPiK Go Short, uczestnik warsztatów pisarskich w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu oraz laureat licznych konkursów literackich. Pierwszą umowę wydawniczą na trzy książki podpisał… nie mając napisanej ani jednej! Na co dzień miłośnik spokoju i ciszy, co przy dwóch córkach w wieku wczesnoszkolnym najczęściej bywa marzeniem ściętej głowy.

44,99 zł
31,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

3 osoby kupiły
75
Pudełko pełne przygód klasa 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudełko pełne przygód klasa 1
Dostępny
587 szt.

NAGRODA NA ZAKOŃCZENIE KLASY 1 PUDEŁKO PEŁNE PRZYGÓD Zestaw 3 książek dla dzieci na zakończenie klasy 1. W estetycznym pudełku, idealnie nadaje się na prezent. W zestawie 3 książki, 2 plansze do zabawy i wycinania, przybory szkolne typu linijka, ekierka lub kątomierz. W książkach ciekawe ćwiczenia dostosowane do wieku, wiele zadań łączących naukę z zabawą. Zestaw książek w pudełku: "Czy to potrafisz? Czas na książeczkę". "Mądra główka. Łamigłówki 6-12 lat". "Gry i zabawy bez telefonu 7-12 lat" Wymiary pudełka: 25x35 cm Pudełko dodatkowo zabezpieczone folią.

29,80 zł
21,46 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,34 zł

3 osoby kupiły
76
Porozmawiajmy o tym! Kiedy moi Rodzice zapomnieli jak być przyjaciółmi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porozmawiajmy o tym! Kiedy moi Rodzice zapomnieli jak być przyjaciółmi
Dostępny
130 szt.

Moi rodzice byli przyjaciółmi i byliśmy szczęśliwi. Wszystko robiliśmy razem. Potem wszystko zaczęło się zmieniać. Moi rodzice zawsze byli smutni, a zamiast rozmawiać, cały czas się kłócili. Kiedyś myślałam, że to moja wina, że moi rodzice nie są już przyjaciółmi... ale teraz rozumiem, że mogą się lepiej porozumiewać, jeśli każdy z nich mieszka w innym domu. Cokolwiek się stanie, moja mama i mój tata nigdy nie przestaną być moimi rodzicami, a co najlepsze, to fakt, że zawsze będą mnie kochać. W serii ukazały się: - Moi dziadkowie są wyjątkowi, - Mój tatuś się żeni, - Czy masz sekret?

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

3 osoby kupiły
77
Mozaika diamentowa Park z Wierzbą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaika diamentowa Park z Wierzbą
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.14

Wymiary: 30.0 x 40.0 cm

16,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,3%
oszczędzasz 1,91 zł

3 osoby kupiły
78
Hedwiga i lato ze Sznyclem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hedwiga i lato ze Sznyclem
Dostępny
136 szt.

Czy można się nudzić w wakacje? Na pewno nie ze Sznyclem! Trzeci tom pełnych przewrotnego humoru przygód Hedwigi – i jej nowego przyjaciela. Nadchodzi lato i Hedwiga strasznie się nudzi. Jej najlepsza przyjaciółka wyjechała nad morze, dorośli są zajęci swoimi sprawami, osioł Maks-Olof też nie jest chętny do zabawy. Na dodatek jej babcia jest chora, więc tym bardziej nikomu nie jest do śmiechu. Jednak wszystko się zmienia, gdy do pobliskiego domku przyjeżdża na lato Sznycel ze swoim tatą. Sznycel jest gruby, sympatyczny – i ma plan… Co ukrywa podejrzany sąsiad? Jak zrobić prysznic ze starego wiadra? I jak smakuje ciasto plujka? Wszystko jest ciekawsze, gdy robi się to razem! Kolejny tom ulubionych przez dzieci opowieści o rezolutnej dziewczynce, w których zupełnie zwyczajny dzień może stać się niezwykłą przygodą. Tłumacz: Barbara Gawryluk

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

4 osoby kupiły
79
Matematyka na wesoło Sprawdziany Klasa 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka na wesoło Sprawdziany Klasa 1
Dostępny
151 szt.

Zbiór sprawdzianów, których bohaterami są sympatyczne zwierzęta, m.in. jeżyk Jureczek, zajączek Ptyś i wiewiórka Fruzia. Sprawdziany, opracowane przez nauczycielki z wieloletnim doświadczeniem, przeznaczone są dla uczniów klasy I szkoły podstawowej do samodzielnej pracy. Obejmują najważniejsze treści programowe edukacji matematycznej. Zadania w sprawdzianach zostały opracowane tak, aby dzieci, mimo kontroli, dobrze się bawiły i nie nużyły się. Sprawdziany te umożliwią ocenę wiedzy i umiejętności ucznia, utrwalą i uporządkują wprowadzone wiadomości, wspomogą umiejętność logicznego myślenia, wnioskowania i kojarzenia faktów, rozwiną pamięć i poprawią koncentrację, korzystnie wpłyną na kreatywność ucznia, poprawią sprawność manualną i spostrzegawczość. Sprawdziany zostały opracowane zgodnie z zasadą stopniowania trudności, dlatego należy je wykonywać według zaproponowanej kolejności. Mogą być wykonywane w czasie lekcji lub jako utrwalające zadania domowe. Czas wykonywania sprawdzianów należy dostosować do możliwości dzieci oraz etapu edukacyjnego. Można je wykorzystać, pracując na różnych podręcznikach. Wielokrotne powtarzanie zdobytych wiadomości i umiejętności zapewni dziecku doskonałe wyniki. Sukces w szkole pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój.

12,99 zł
3 osoby kupiły
80
Porozmawiajmy o tym. Czy masz sekret? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porozmawiajmy o tym. Czy masz sekret?
Dostępny
98 szt.

Utrzymywanie tajemnic może być zabawne... jeśli sekretem jest coś, co uszczęśliwia ciebie i wszystkich innych. Wtedy sekret jest czymś bardzo miłym. Ale jeśli masz sekret, który cię rani... sekret, który cię zasmuca lub przeraża... wtedy poczujesz się znaczniej lepiej, jeśli porozmawiasz o tym z kim, komu ufasz. Może być ci bardzo trudno powiedzieć taki sekret mamie, tacie lub nauczycielowi. Ale najlepiej będzie, jeśli będziesz odważna i porozmawiasz o tym. Kiedy to zrobisz, problem może zniknąć. W serii ukazały się: • Moi dziadkowie są wyjątkowi • Kolory tęczy • Kiedy moi rodzice zapomnieli jak być przyjaciółmi • Mój tatuś się żeni

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

3 osoby kupiły
81
Głód - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

3 osoby kupiły
82
Pszczółka Maja. Godziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pszczółka Maja. Godziny
Dostępny
2 szt.

Ucz się z pszczółką Mają i jej przyjaciółmi. Poznaj zegar i naucz się czytać godziny. Pomogą ci Maja i Gucio. Z innych książeczek serii dzieci poznają kształty, kolory i liczby.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
83
Porozmawiajmy o tym! - Mój tatuś się żeni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porozmawiajmy o tym! - Mój tatuś się żeni
Dostępny
99 szt.

Dzieci rozwiedzionych rodziców są czasami zdezorientowane lub zmartwione, gdy jedno z rodziców decyduje się ponownie wyjść za mąż. Ta książka opowiada historię dziecka, którego rodzice się rozwiedli. Ale teraz Tata żeni się z kimś innym. Jak dziecko się z tym czuje? Kiedy rodzic ponownie się żeni, dzieci czasami doświadczają uczuć, których nie mogą w pełni zrozumieć. Czy powinne się z tego cieszyć? Czy powinne się smucić? Czy są porzucone? "Mój tatuś się żeni" zachęca chłopców i dziewczęta do zrozumienia, że rodzic, który ponownie się ożeni będzie dalej kochał i opiekował się swoimi dziećmi. W serii ukazały się: - " Moi dziadkowie są wyjątkowi " - " Kolory tęczy " - " Kiedy moi rodzice zapomnieli jak być przyjaciółmi " - " Czy masz sekret? "

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

3 osoby kupiły
84
Książka, która NAPRAWDĘ nie chciała być czytana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Książka, która NAPRAWDĘ nie chciała być czytana
Dostępny
359 szt.

O nie! Kolejna książka, która nie chce być czytana! Pamiętacie Książkę, która nie chciała być czytana? To trzymajcie się krzeseł, bo oto nadciąga jej koleżanka. I ta książka NAPRAWDĘ nie chce być czytana. Jeśli spodziewacie się najsłodszej na świecie książeczki – wybierzcie coś innego. Bo ta książka gryzie, wykręca się i oszukuje. Ale... jeśli poklepiecie ją ostrożnie, z czułością, to być może da się oswoić. A wtedy okaże się, że to cudownie żywa, nieokiełznana i absolutnie czarodziejska książka. Gwarantuje jeszcze więcej przyjemnej głośnej lektury oraz mnóstwo śmiechu. Będziecie się wygłupiać, główkować nad tym i owym oraz mówić różne miłe rzeczy. I na pewno się przy tym spocicie, ale warto! Tytuł oryginalny: Boken som verkligen inte ville bli läst Tłumacz: Anna Czernow Ilustrator: Caroline Linhult

49,90 zł
39,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

3 osoby kupiły
85
Glutek antystresowy Smile Syrenka shine pink 250ml 80130 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
27,59 zł
24,83 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,76 zł

3 osoby kupiły
86
Strzelby, zarazki i stal. Krótka historia ludzkości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Strzelby, zarazki i stal. Krótka historia ludzkości
Dostępny
479 szt.

Błyskotliwe spojrzenie na dzieje ludzkości, które udowadnia, że to czynniki geograficzne i środowiskowe ukształtowały naszą cywilizację. Kilkanaście tysięcy lat temu ludy zamieszkujące Ziemię niczym istotnym nie różniły się między sobą. Ludzie epoki kamienia żyli dzięki łowiectwu i zbieractwu. Gdy udomowiono zwierzęta i zaczęto uprawiać rośliny, to lud Eurazji zdobył przewagę nad innymi. Symbolem postępu stały się strzelby (broń), zarazki i stal (narzędzia). To umożliwiło im podbój świata. U zarania ludzkości mieszkańcy każdego z kontynentów mieli w ręku atuty, by się rozwijać i nie ulec sile innych. Afryka to miejsce narodzin człowieka. Oni byli pierwsi. Ameryka to kontynent żyzny i bogaty. To mieszkańcy Australii pierwsi nauczyli się podróżować przez bezkresne wodne przestrzenie. Tam też znajdujemy najstarsze ślady obecności ludzi najbliższych nam. Autor udowadnia, że przewaga Euroazjatów nie wynika z ich biologicznej odrębności. To udomowienie zwierząt, pojawienie się zarazków, bakterii i chorób, będących ubocznym skutkiem udomowienia zwierząt, i związane z tym przenoszenie ich na inne kontynenty w postaci epidemii były główną przyczyną ich podbojów. Byli bardziej odporni niż podbijane przez nich ludy. Książka wielkich pytań i równie wielkich odpowiedzi. – Yuval Noah Harari, autor bestsellera Sapiens: od zwierząt do bogów Nagroda Pulitzera Tytuł oryginalny: The Guns, Germs and Steel: The Fates of Human Societies Tłumacz: Tomasz Tesznar

79,90 zł
63,12 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 16,78 zł

2 osoby kupiły
87
Konkursy matematyczne w SP w klasach VII-VIII - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konkursy matematyczne w SP w klasach VII-VIII
Dostępny
112 szt.

Książka jest zbiorem zadań przygotowujących do konkursów matematycznych w klasach VIIVIII szkoły podstawowej. Tematyka tych zadań jest zróżnicowana i dotyczy: arytmetyki, algebry, geometrii oraz kombinatoryki (zadań na pograniczu logiki i matematyki). Zadania są pogrupowane w rozdziałach, aby ułatwić korzystanie z książki. Posiadają one pełne rozwiązania, z wyjątkiem kilkunastu zadań do całkowicie samodzielnej pracy. Niektóre z zadań są trudniejsze i wymagają więcej czasu na zastanowienie. W końcowej części książki zamieszczamy przykładowy zestaw zadań do egzaminu po ósmej klasie. Tematy zawarte w książce: Liczby całkowite Trójkąty Czworokąty Okręgi i koła Graniastosłupy i ostrosłupy Kombinatoryka Zadania różne

21,00 zł
15,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
88
Marketing afiliacyjny dla bystrzaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marketing afiliacyjny dla bystrzaków
Dostępny
191 szt.

Marketing afiliacyjny dla bystrzaków Odkryj korzyści za sprawą smartfona lub laptopa Zarabiaj pieniądze poprzez udostępnianie linków Przekształć swoje zainteresowania online w źródło dużych dochodów Zarabiaj pieniądze, promując produkty, które kochasz! Zarabiaj na tym, co już robisz! Wykorzystaj swoje zainteresowania i wiedzę w biznesie generującym dochód. Chcesz zarabiać na blogu? Ta książka została napisana specjalnie dla Ciebie! W ramach marketingu afiliacyjnego otrzymujesz prowizję za promowanie produktów setek firm w świecie online. Ten przewodnik objaśnia mechanizm biznesowy: czego należy szukać w programie partnerskim, jak pisać treści napędzające sprzedaż, co trzeba wiedzieć o SEO, strategiach prawnych i podatkowych, a także o wszystkich aspektach niezbędnych do osiągnięcia sukcesu. W książce: Odkrywanie swojej niszy i przeprowadzanie badania słów kluczowych Porównywanie programów poszukiwaniu najbardziej odpowiedniego dla siebie Znajdowanie narzędzi pozwalających zaoszczędzić czas i pracę Unikanie potencjalnych pułapek Zaawansowane strategie osiągania większych zysków

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

2 osoby kupiły
89
Wader-Polesie 44211 Wywrotka w siatce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wader-Polesie 44211 Wywrotka w siatce
Polesie, WADER
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

"Zarówno dużych jak i małych chłopców fascynują maszyny budowlane. Juz od najmłodszym lat tworzą swoje pierwsze budowle z klocków, piasku a nawet kamieni. Wykorzystują do tego dostępne na rynku zabawki, które są miniaturami prawdziwych pojazdów używanych przy pracach budowlanych bądź robotach drogowych. Ważne by jakość produktów była na najwyższym poziomie. Dzięki temu mamy gwarancję ich trwałości i bezpieczeństwa podczas użytkowania. Wszelkie oczekiwania zaspokajają samochody z serii PRESTIŻ od firmy Polesie Wader Quality Toys. Wywrotka PRESTIŻ posiada sześć szerokich kół o nierównej strukturze, co umożliwia jej jazdę nie tylko po gładkich i jednolitych powierzchniach. Naczepę samochodu można podnosić i obniżać, co imituje pracę prawdziwej maszyny. Z przodu auta znajduje się miejsce na przywiązanie sznurka, dzięki czemu pojazd można ciągnąć. W kabinie kierowcy z kolei mnóstwo miejsca dla figurki ulubionego bohatera. " Wymiary opakowania: 41,5 x 17 x 20,5 cm Wiek: 1+

35,90 zł
32,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,59 zł

2 osoby kupiły
90
Jan z Głogowa Wprowadzenie do Traktatu o sferze Johna z Holywood - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jan z Głogowa Wprowadzenie do Traktatu o sferze Johna z Holywood
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Ponad 500 lat po ostatniej edycji jedno z najważniejszych dzieł Jana z Głogowa ukazuje się po raz pierwszy w wydaniu krytycznym, w polskim przekładzie i z komentarzem. Gwiazdy, planety orbity, a nawet wieści o odkryciu Nowego Świata i pochodzeniu Poncjusza Piłata - Introductorium compendiosum to przekrojowa, humanistyczna opowieść o Ziemi oraz kosmosie z czasów, gdy wszechświat zdawał się być znacznie mniejszy i przytulniejszy niż dziś, a drogą teoretycznych dywagacji trzeba było rozważać wszystkie naukowe zagadnienia, także te, które są dla nas oczywiste, gdyż stały się wiadome dzięki teleskopom i kosmicznym podróżom. Współcześnie postać i prace Głogowczyka są nieco zapomniane przede wszystkim z dwóch powodów - po pierwsze był on zwolennikiem, odrzuconej przez naukę i spektakularnie zakwestionowanej przez jego ucznia Mikołaja Kopernika, geocentrycznej teorii wszechświata; po drugie Jan w swoich pracach korzystał z ówcześnie powszechnie używanego języka nauki, dzisiaj znanego jedynie elitarnemu gronu badaczy, czyli łaciny. Obecnie Głogowczyk może odzyskać niesłusznie zapomniane miejsce w panteonie wybitnych polskich humanistów za sprawą ostatniej publikacji doświadczonego tłumacza języków starożytnych oraz znawcy antycznej i europejskiej literatury Roberta K. Zawadzkiego (z recenzji prof. dr hab. I. Kaczor)

149,00 zł
126,65 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 22,35 zł

2 osoby kupiły
91
Bańki mydlane 55ml Barbie p36 My Bubble  485316 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki mydlane 55ml Barbie p36 My Bubble 485316
Euro-Trade, Mega Creative
Dostępny
100 szt.

2,99 zł
2 osoby kupiły
92
Sekretne randki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretne randki
Dostępny
10 szt.

Książę Rafael Navarro odkrywa, że Amalia De Vita jest w ciąży. Amalia wkrótce ma poślubić jego przyrodniego brata, ale to z Rafaelem spotykała się na nocne rozmowy w bibliotece, to w nim się zakochała i do jego sypialni przyszła. Rafael wie, że on jest ojcem i nie zamierza dopuścić do tego, by ktoś inny wychowywał jego dziecko. Zawsze unikał skandali, ale tym razem zjawia się w kościele, by nie dopuścić do ślubu…

13,99 zł
10,99 zł

Rabat 21,4%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
93
Cyrkiel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyrkiel
Rotring
Dostępny
2 szt.

Kompaktowy uniwersalny cyrkiel rOtring z przedłużaczem i mocowaniem do cyrkla, 480 mm. Bezstopniowa regulacja promienia dzięki wygodnemu mechanizmowi z przyciskiem

61,54 zł
55,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,15 zł

2 osoby kupiły
94
Jadalne zioła i owoce lasów, łąk i pól - jak je rozpoznawać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jadalne zioła i owoce lasów, łąk i pól - jak je rozpoznawać
Dostępny
657 szt.

Jedyny taki przewodnik – kieszonkowy format, wiedza jak z encyklopedii! Kod kolorów ułatwi ci rozpoznawanie. Odkryj pasję zbierania dzikich ziół i owoców! Nigdy rozpoznawanie dzikich ziół i owoców nie było tak łatwe, a zbieranie tak przyjemne, m.in. dzięki podziałowi według miejsc występowania oznaczonych kodem kolorów. Lebiodka świetnie czuje się na suchych łąkach, smaczną pokrzywę można znaleźć w lesie, kwiaty maku polnego należy zbierać przed południem, czosnek niedźwiedzi łatwo pomylić z jego trującym sobowtórem – konwalią... 140 gatunków jadalnych dzikich ziół i owoców oraz ich trujących sobowtórów – według typowych miejsc ich występowania: w lesie, na łące, nad wodą, na polu, na drzewach i krzewach. – według pory zbiorów: wiosna, wczesne lato, lato i jesień. Nowatorska forma i maksimum treści: – opis gatunku, jego występowanie, zastosowanie i ostrzeżenia, – ponad 200 zdjęć i 206 rysunków, – rady jak rozpoznawać i zbierać rośliny, – przepisy kulinarne.

47,90 zł
33,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,37 zł

2 osoby kupiły
95
Basiulka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basiulka
Dostępny
37 szt.

Dopóki pamiętasz o miłości, ona nie zapomni o tobie Odeszła. Stracił swoją szaloną, wyjątkową Basię z oczami w kolorze niezapominajek i z tą uroczą burzą ciemnych loków. Ale czy rzeczywiście śmierć zabiera naszych najbliższych na zawsze? Witold wie, że musi nauczyć się żyć na nowo. Bez ukochanej żony u boku, za to z przytłaczającą rozpaczą i bezsilnością w sercu. I kiedy wydaje mu się, że nic dobrego już go nie spotka i że nie ma dla kogo żyć, niespodziewanie jego dom znów się zapełnia. Trzy kobiety - mama Jadwiga, niania Ludomira i babcia Adela - otaczają go opiekuńczymi skrzydłami. Mimo problemów ze zdrowiem, które dopadają go po pogrzebie, Witold ponownie zaczyna doceniać uroki codzienności i patrzy z nadzieją w przyszłość. A to wszystko dzięki trzem niesamowitym żywiołom, wypełniającym puste do tej pory pokoje hałasem, plotkami, kłótniami i na różne sposoby wyrażaną troską o niego. A gdy już są trzy kobiety, to co stoi na przeszkodzie, żeby pojawiła się czwarta? Czwarty, ale najsilniejszy żywioł

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

2 osoby kupiły
96
Norimpex, Mozaika diamentowa Baletnica i Łabędzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,90 zł
14,99 zł

Rabat 11,3%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
97
Paryż 885-886 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paryż 885-886
Dostępny
2 szt.

Publikacja opowiada o losach wielkiej armii wikingów, od chwili jej wylądowania w 885 r. na frankijskiej ziemni, po jedenastomiesięczne oblężenie Paryża, aż do niechlubnej ucieczki. Wielka armia licząca około 30 tys. wojowników, złożona prawie wyłącznie z duńskich wikingów, dotarła pod Paryż. W mieście znajdowało się zaledwie 200 znaczących rycerzy wraz z pocztami, nad którymi pieczę trzymali Odo, hrabia Paryża od 882 roku, oraz biskup paryski Gozlin. Nie mogli oni liczyć na szybką odsiecz, gdyż cesarz Karol Gruby znajdował się akurat z wszystkimi siłami zbrojnymi na wyprawie wojennej w Italii. Dowódca wikingów Zygfryd rozpoczął pertraktacje z obrońcami, żądając wysokiego trybutu. Odon odrzucił jednakże jego żądania, co zapoczątkowało walki o Paryż. W pracy przedstawione są postacie historyczne po obu stronach konfliktu, motywacje ich postępowania, udział w walkach i skutki podejmowanych przez nich decyzji. Wszystko to na tle licznych opisów bitew, starć, kampanii i oblężeń. Na koniec podsumowano skutki najazdu wikingów ? zarówno dla nich samych, jak dla Paryża i Franków, oraz następstwa: dla hrabiego Odona, wschodzącej gwiazdy dynastii Kapetyngów, oraz dla Jarla Rollo i rodzącego się księstwa Normandii.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

2 osoby kupiły
98
Wesołe zadania 4-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe zadania 4-latka
Dostępny
456 szt.

Wesołe zadania 4-latka to zbiór trzech rodzajów książeczek przygotowanych z myślą o przedszkolakach. Część pierwsza to zadania doskonalące logiczne myślenie, spostrzegawczość oraz wzbogacające wiedzę o świecie. Część druga to dowcipne wiersze z ciekawymi poleceniami. Trzecia część zbioru to atrakcyjne ćwiczenia plastyczne, w których wykorzystano różne techniki, by dziecko doskonaliło układ ręka-oko i rozwijało wyobraźnię.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
99
Kobieta ze złota. Moje życie z Marią Altmann - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta ze złota. Moje życie z Marią Altmann
Dostępny
22 szt.

Jest koniec 2007 roku. Pracujący w Hollywood trzydziestodwuletni Gregor Collins - aktor, pisarz i producent - podejmuje się codziennej opieki nad dziewięćdziesięciodwuletnią Marią Altmann. Do rozmowy kwalifikacyjnej podchodzi bardziej dlatego, żeby nie zawieść przyjaciela, niż z własnej woli. Nie podejrzewa, że jego życie zmieni się na zawsze. Kiedy Gregor w 2008 roku po raz pierwszy spotkał Marię - sławną kobietę, która zdołała ujść przed holokaustem - zaczęła działać niewyjaśniona magia. Oboje poczuli, jakby znali się od lat. Wówczas Collins znalazł się nagle w zupełnie nowej sytuacji: miał zatroszczyć się o kogoś innego poza sobą samym. Gregor przedstawia Marię tak, jak widział ją własnymi oczyma w ciągu trzech lat opieki. W formie pamiętnika spisuje opowieść o jej pełnej niebezpieczeństw ucieczce przed nazistami, walce z państwem austriackim o odzyskanie dzieł Gustava Klimta, które należały do rodziny, w tym słynnego "złotego" portretu Adeli Bloch-Bauer, oraz o niezwykłych ludziach, których poznała przez te lata. Jednak sednem tej opowieści jest coś więcej niż tylko historyczne wspomnienia. Rysując żywy obraz ich niezwykłego związku, Gregor zabiera nas w szalenie emocjonalną podróż. Pokazuje, jak otworzył serce na wiekową kobietę w potrzebie, a w zamian doświadczył miłości, jakiej szukał przez całe życie. Oto z najniezwyklejszego z niezwykłych romansów wyrasta głębokie, ujmujące i zabawne studium tego, co miłość i wiek oznaczają w dzisiejszym świecie. Nie potrafię znaleźć właściwych słów, by dość gorąco polecić tę książkę. - Stan Evans, laureat Nagrody Emmy, pisarz, autor książki Box of Mustaches.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
100
Porozmawiajmy o tym! - Kolory tęczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porozmawiajmy o tym! - Kolory tęczy
Dostępny
146 szt.

Tęcza ma wiele kolorów, a każdy kolor jest inny. Ludzie są trochę jak kolory tęczy, bo każdy z nas jest wyjątkowy. Kształt naszych oczu, kolor naszej skóry, a nawet jedzenie, które jemy różni nas od siebie. Ale najważniejszych aspektach wszyscy jesteśmy bardzo podobni. Wszyscy mamy uczucia, myśli, nadzieje lub marzenia. Uśmiechamy się, gdy jesteśmy szczęśliwi i płaczemy, gdy jesteśmy smutni. Kiedy ludzie z całego świata spotykają się, tworzą wspaniały obraz. Obraz tęczy. Ponieważ wszyscy jesteśmy istotami ludzkimi, powinniśmy celebrować nasze różnice. Więc zbierzmy się i zbudujmy tęczę! W serii ukazały się: - " Moi dziadkowie są wyjątkowi " - " Mój tatuś się żeni " - " Kiedy moi rodzice zapomnieli jak być przyjaciółmi " - " Czy masz sekret? "

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
Wróć do góry