hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.03.31

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 31 marca 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Arabska ofiara (Tanya Valko), na drugim Pokemon TCG: Scarlet & Violet - Booster (Pokemon TCG). Kolejny produkt to Królowa naszych czasów. Najważniejsza biografia Elżbiety II (Robert Hardman) oraz Pamięć dla Heleny (Ewa Formella).
1
Arabska ofiara - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Arabska ofiara
Dostępny
1967 szt.

Kolejny tom Arabskiej sagi, przygód szalonych i nieprzewidywalnych kobiet z rodu Salimich oraz Goldmanów. Większa część arabskiej familii przeprowadza się z Rijadu do Izraela. Śledząc losy Nadii i Palestyńczyka Mabruka oraz innych mieszkańców Tel Awiwu, poznajemy, co to strach i lęk, gdy kassamy lecą nad głowami, a Żelazna Kopuła nie wszystkie wychwytuje. Daria Salimi i ambasador Hamid Binladen otwierają pierwszą saudyjską placówkę w Tel Awiwie. Czy prowadząca prywatne śledztwo Dorota dowie się czegoś konkretnego o życiu robotników i azjatyckiej służby domowej w Katarze? Tłem powieści jest wielka światowa polityka. Jak odległa europejska batalia wpłynie na losy Saudyjczyków i powieściowych bohaterów? I czy saudyjski szpieg jest w stanie odmienić bieg okrutnej wojny Putina? Autorka jak zwykle ubiera prawdziwe wydarzenia w literacką fikcję. W powieści, tak jak w życiu, smutek przeplata się z radością, dramatyczne sytuacje okraszone są charakterystycznym dla autorki poczuciem humoru, a akcja ani na chwilę nie traci tempa. Arabska ofiara to już szesnasta część orientalnej sagi i jak wszystkie pozostałe można ją czytać niezależnie, gdyż stanowi zamkniętą całość. Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie przez prawie 20 lat asystentką ambasadorów RP. Mieszkała w krajach arabskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie w Indonezji. Po ponad 25 latach na obczyźnie w 2018 roku zostawiła za sobą dyplomatyczne życie i wróciła do Polski. Tanya Valko nieraz była w Dosze i często na kontrowersyjne tematy ma swoje odrębne zdanie. Obiektywni czytelnicy zapewne z ciekawością zapoznają się z nieprzekłamanymi informacjami przedstawiającymi rzeczywistość w Katarze.

49,99 zł
29,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 20,00 zł

140 osób kupiło
2
Pokemon TCG: Scarlet & Violet - Booster - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Pokemon TCG: Scarlet & Violet - Booster
Pokemon TCG, od 6 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Rozpocznij kolejną przygodę z Pokémon ex! Wyrusz w podróż przez region Paldea, zaprzyjaźnij się z Sprigatito, Fuecoco, Quaxly i odkryj potęgę legendarnych pokémonów ex Koraidonaa i Miraidona! Inne stworki dołączą do bitwy - m.in. Arcanine i Gyardos w zupełnie nowej odsłonie! Złap je wszystkie wraz z dodatkiem Scarlet & Violet! Dostępne różne wzory wysyłane losowo. Brak możliwości wyboru wzoru produktu.

23,90 zł
22,71 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

80 osób kupiło
3
Królowa naszych czasów. Najważniejsza biografia Elżbiety II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Królowa naszych czasów. Najważniejsza biografia Elżbiety II
Dostępny
2023 szt.

Bezdyskusyjnie najważniejsza biografia królowej Kompletna historia życia i panowania Elżbiety II autorstwa najbardziej uznanego biografa rodziny królewskiej Dzięki niezrównanemu dostępowi do członków rodziny królewskiej, personelu, przyjaciół i królewskich akt Robert Hardman maluje nadzwyczajny portret światowej liderki, najważniejszej monarchini w tysiącletniej historii Wielkiej Brytanii. Kobiety, która do dziś pozostaje równie intrygująca jak w dniu, w którym jako dwudziestopięciolatka wstąpiła na tron. Nie będzie dokładniejszej, lepiej napisanej i bardziej oryginalnej książki o Elżbiecie II.

119,99 zł
80,39 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 39,60 zł

74 osoby kupiły
4
Pamięć dla Heleny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Pamięć dla Heleny
Dostępny
274 szt.

W tej historii sporo jest fikcji stworzonej na potrzeby powieści, ale ona wydarzyła się naprawdę. Gdzieś, komuś i dawno temu. Jest rok 1941. Niespełna szesnastoletnia Helena wraz z dwójką przyrodniego rodzeństwa zostaje zabrana z domu rodzinnego, rzekomo na badania. Rzeczywistość okazuje się jednak bardziej brutalna, ponieważ cała trójka trafia do ośrodka Lebensborn mieszczącego się na terenie zachodniej Polski. W ośrodku Helena zostaje pomocą kucharki, a jej młodsze rodzeństwo trafia do niemieckich rodzin. Młoda dziewczyna szybko wpada w oko pewnemu wysokiemu rangą oficerowi, którego żona nie może mieć dzieci. Mężczyzna postanawia, że właśnie piękna blondwłosa Helena będzie matką jego dzieci. W ośrodku jest więcej kobiet zapłodnionych przez niemieckich oficerów, które rodzą dla dobra Rzeszy. Helena jednak odbiera to zupełnie inaczej, zwłaszcza gdy zakochuje się w młodym niemieckim kierowcy „jej” oficera. W obliczu klęski Niemiec i w obawie przed śmiercią grożącą ukochanej Viktor pomaga Helenie uciec z ośrodka. Niestety, pomimo wielu starań, po wojnie nie potrafi jej odnaleźć. Co się stało z Heleną? Czy potrafiła ułożyć sobie życie w nowej rzeczywistości? A może demony przeszłości nigdy jej nie opuściły? Patroni: Burza przemyśleń, uczuć i emocji w mistrzowski sposób przelanych na papier. Rewelacyjna powieść! Porywa, wzrusza i zmusza do refleksji. Polecam ją z całego serca. Jolanta Kosowska – pisarka Redaktor: Joanna Podolska

44,90 zł
26,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,96 zł

69 osób kupiło
5
Mógłby spaść śnieg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Mógłby spaść śnieg
Dostępny
19 szt.

Mógłby spaść śnieg to refleksyjna opowieść o córce i matce, które spotykają się w Tokio, by wspólnie spacerować w jesienne wieczory, szukać schronienia przed deszczem, jeść w kawiarenkach i restauracjach, odwiedzać galerie, w których oglądają dzieła sztuki współczesnej. Cały czas przy tym rozmawiają: o pogodzie i horoskopach, ubraniach i przedmiotach, o rodzinie, oddaleniu i pamięci. Ale kto tu tak naprawdę mówi – czy tylko córka? I jaki jest prawdziwy powód tej eliptycznej, może wręcz widmowej podróży? W tej elegijnej, intymnej, niezwykle precyzyjnej prozie Jessica Au przygląda się różnym obliczom miłości i uniwersalnej potrzebie znalezienia wspólnego języka z najbliższymi. Książka została świetnie przyjęta przez krytykę w Stanach Zjednoczonych, wyróżniono ją Readings New Australian Fiction Prize 2022 oraz nagrodą główną w pierwszej edycji Novel Prize (spośród 1500 zgłoszonych książek), organizowanej przez trójkę czołowych niezależnych wydawców anglojęzycznych: Fitzcarraldo Editions (Wielka Brytania), New Directions (Stany Zjednoczone) i Giramondo (Australia). Doczekała się już przekładu na osiemnaście języków. Jessica Au jest pisarką mieszkającą w Melbourne. Wcześniej pracowała m.in. jako redaktorka i księgarka. Debiutowała w 2011 roku dobrze przyjętą powieścią Cargo. Mógłby spaść śnieg to jej druga powieść.

39,00 zł
23,79 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,21 zł

64 osoby kupiły
6
Epopeja krucjat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Epopeja krucjat
Dostępny
148 szt.

„W dniu 27 listopada 1095 roku, który był dziesiątym dniem synodu w Clermont, Urban II wezwał więc cały świat chrześcijański do chwycenia za broń, a było to wezwanie Namiestnika Chrystusowego do obrony wiary zagrożonej przez kolejną muzułmańską inwazję, wezwanie prawdziwego spadkobiercy rzymskich cesarzy do obrony Zachodu, wezwanie najwyższego autorytetu w Europie do ochrony tejże Europy przed plemionami azjatyckich zdobywców – następców Attyli i prekursorów Mahometa II. (…) Działaniom Urbana II Europa zawdzięczała z jednej strony ideę krucjaty, a z drugiej strony jej sukces. Turecki islam, który niemal całkowicie przepędził Bizantyńczyków z Azji, około roku 1090 szykował się do podboju Europy. Dziesięć lat później nie tylko zostało odsunięte zagrożenie od Konstantynopola, nie tylko połowa Azji Mniejszej została przywrócona cywilizacji greckiej, ale także nadmorska część Syrii oraz Palestyna stały się koloniami Franków. Katastrofa z roku 1453, która mogła wydarzyć się już w roku 1090, została odsunięta w czasie o ponad trzysta pięćdziesiąt lat. I to wszystko stanowiło przemyślane, świadome dzieło Urbana II. Na znak wielkiego papieża wody potopu się zatrzymały, katastrofa, która wydawała się czymś nieuniknionym, została zażegnana, a sprawy nagle przybrały zupełnie inny obrót”. (Fragment książki)

45,00 zł
28,80 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,20 zł

63 osoby kupiły
7
Wojownicy. Manga. Tom 1. Bicz. Początek legendy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wojownicy. Manga. Tom 1. Bicz. Początek legendy
Dostępny
580 szt.

Poznaj początki legendy jednego z największych przeciwników Wojowników – Bicza, przywódcy Klanu Krwi, z którym Klan Pioruna musiał się zmierzyć w szóstym tomie serii „Czarnej godzinie”. Kiedy pewien kociak nieostrożnie zapuszcza się na tereny patrolowane przez dzikie koty, szybko otrzymuje lekcję pokory. Wraca pokryty bliznami i z żądzą zemsty palącą jego duszę. Poprzysięga zemstę i zbiera innych sobie podobnych włóczęgów. Dni klanów dzikich kotów zdają się być policzone...

29,90 zł
18,99 zł

Rabat 36,5%
oszczędzasz 10,91 zł

62 osoby kupiły
8
Się żyje. Kora. Biografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Się żyje. Kora. Biografia
Dostępny
215 szt.

Ola. Olga. Kora. Jedyna taka biografia Nie ma jednej Kory. Każdy z jej bliskich, przyjaciół, znajomych, kto kiedykolwiek z nią się zetknął, mówi o innej osobie. Kobieta – żywioł. Ikona. Sprawcza, bezkompromisowa, waleczna. Brała z życia, co chciała – pożerała słabych mężczyzn, podziwiała mocne kobiety. Na strachu i samotności zbudowała niewiarygodną siłę. Katarzyna Kubisiowska jako jedyna miała dostęp do niepublikowanego archiwum Kory: fotografii, zapisków, nagrań. Tylko z nią zgodzili się porozmawiać najbliżsi Kory i opowiedzieli jej historie, które do tej pory nie wyszły poza prywatne kręgi. Autorka, czerpiąc z tych niedostępnych dotychczas źródeł, snuje wciągającą, pełną nieoczekiwanych emocji opowieść pulsującą muzyką i rytmem zmieniających się czasów. Katarzyna Kubisiowska – dziennikarka „Tygodnika Powszechnego”, biografka Jerzego Pilcha, Danuty Szaflarskiej, Jerzego Vetulaniego. Autorka m.in. rozmowy rzeki z Wojciechem Mannem Głos i zbioru rozmów z ludźmi kultury Blisko, bliżej.

69,99 zł
48,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 21,00 zł

61 osób kupiło
9
Wojownicy. Nowa przepowiednia. Tom 8. Wschód księżyca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojownicy. Nowa przepowiednia. Tom 8. Wschód księżyca
Dostępny
561 szt.

Minęły księżyce odkąd szóstka kotów wyruszyła w podróż, którą zapowiedziała przepowiednia. Teraz muszą powrócić do domu i przynieść wieści z dalekich stron. Jednak na drodze staje im plemię dzikich kotów, które ma własną przepowiednię do wyjaśnienia. Tymczasem w lesie czterech klanów Ognista Gwiazda i Liściasta Łapa bezradnie przyglądają się, jak świat wokół nich ginie, rozrywany szponami bestii kierowanych przez Dwunożnych. Czy szóstka kotów zdąży wrócić na czas i uratować swoich pobratymców?

49,90 zł
31,44 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 18,46 zł

31 osób kupiło
10
Autyzm bez maski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autyzm bez maski
Dostępny
76 szt.

Wśród osób w spektrum autyzmu niezliczona ich liczba maskuje się, próbując dostosować się do norm narzucanych przez osoby neurotypowe. Maskowanie jest mechanizmem radzenia sobie, w którym osoby z autyzmem ukrywają swoje cechy autystyczne, aby dopasować się do norm społecznych. Wszystko po to, aby nie patrzono na nie jako potrzebujące pomocy lub dziwne. W Autyzmie bez maski, dr Devon Price przez pryzmat osobistych doświadczeń prezentuje badania z zakresu nauk społecznych aby pokazać, jak wielkie znaczenie dla nas wszystkich powinna mieć akceptacja neuroróżnorodności. Dla wielu maskujących się autystów, życie w neurotypowym świecie jest źródłem alienacji i bólu. Większość zamaskowanych osób z autyzmem latami walczy, zanim odkryje kim są naprawdę. W swojej książce Devon Price pokazuje, w jaki sposób osoby z autyzmem mogą zacząć mówić o sobie bez lęku i obaw i w jaki sposób otoczenie może pomóc im w akceptacji samych siebie. Zakłada się, że wszyscy ludzie myślą, utrzymują kontakty towarzyskie, czują, wyrażają emocje, odbierają informacje sensoryczne i komunikują się mniej więcej w ten sam sposób. Oczekuje się, że wszyscy będziemy grać zgodnie z regułami naszej rodzimej kultury i się w nią wtopimy. Ci z nas, którzy potrzebują alternatywnych metod wyrażania i rozumienia siebie, są tych narzędzi pozbawieni. Nasze pierwsze doświadczenie siebie jako osoby w świecie jest więc doświadczeniem odmienności i zagubienia. Mamy możliwość zdjęcia masek dopiero wtedy, gdy zdamy sobie sprawę, że istnieje inny wybór. – Devon Price To książka wyjątkowa pod wieloma względami. Po pierwsze, autor jest zdiagnozowaną w dorosłym życiu transpłciową osobą autystyczną i psychologiem społecznym, co sprawia, że posiada unikalną perspektywę. Po drugie, proponuje nowe spojrzenie na spektrum autyzmu u osób, które mimo ich protestów są nazywane wysoko funkcjonującymi, a z racji swoich poznawczych i intelektualnych zasobów doświadczają społecznego przymusu maskowania. Po trzecie, autor opisuje nie tylko wyzwania związane z tym wyjątkowym obciążeniem, ale proponuje też sposoby radzenia sobie z nimi. Książkę można więc czytać także jako poradnik. Jest to lektura uwalniająca. Ze wstępu Ewy Furgał

60,00 zł
36,60 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 23,40 zł

27 osób kupiło
11
Ciećwierz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ciećwierz
Dostępny
1221 szt.

W starej willi w jednej z dzielnic Poznania dochodzi do tragedii. Dwie starsze kobiety zostają brutalnie zamordowane. Dom należał do osiemdziesięcioletniej emerytowanej nauczycielki, kolekcjonerki cennych figurek z Ćmielowa. Poszlaki tylko pozornie wskazują na zabójstwo w związku z włamaniem. Dlaczego ktoś zamordował spokojną staruszkę? Jaką rolę odegrały w tym porcelanowe figurki? Kim jest tytułowy ciećwierz? Do akcji wkracza policjantka śledcza Florentyna, która równocześnie musi poradzić sobie z własnym dramatem. Nic bowiem z jej przeszłości nie okazało się takie, jak sądziła.

34,90 zł
24,78 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,12 zł

26 osób kupiło
12
Puszka Pandory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Puszka Pandory
Dostępny
1048 szt.

Klara – poznańska detektyw zajmująca się starymi, nierozwiązanymi sprawami – i jej nowy partner w śledztwach – Antoni, policjant przysłany z Warszawy – stają przed nowym wyzwaniem. Do komisariatu przychodzi kobieta, która prosi o ponowne zbadanie sprawy zaginięcia jej brata. Tytułowa puszka Pandory – metalowy pojemnik po cukierkach, na który kobieta niespodziewanie natknęła się w antykwariacie, a który należał niegdyś do jej brata – staje się bodźcem do odkopania sprawy sprzed dziesięciu lat. Poszlaki są nikłe, a większość tropów to ślepe zaułki. Jednak dzięki dociekliwości dwójki policjantów udaje się rozwikłać zagadkę i odpowiedzieć na pytanie, co się stało z Tomkiem. Trzymający w napięciu kryminał.

34,90 zł
24,78 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,12 zł

23 osoby kupiły
13
Torebka prezentowa komunijna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,41 zł
4,99 zł

Rabat 7,8%
oszczędzasz 0,42 zł

27 osób kupiło
14
Galimatias. Papiery, maile, wywiady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Galimatias. Papiery, maile, wywiady
Dostępny
493 szt.

Ta książka zabiera nas do pracowni Eleny Ferrante, pozwala zajrzeć do jej szuflad, z których wzięły się pierwsze trzy powieści, a następnie cztery części Genialnej przyjaciółki. Pomaga zrozumieć jej absolutne zamiłowanie do pisarstwa. Autorka odpowiada na liczne pytania zadawane jej przez wiernych czytelników. Wyjaśnia, dlaczego ten, kto pisze książki, powinien trzymać się z boku i pozwolić, by jego tekst samodzielnie wyruszył w świat. Zdradza myśli i obawy towarzyszące ekranizacji powieści. Mówi, jak trudno znaleźć zwięzłe odpowiedzi na pytania do wywiadu. Zwierza się z radości, z trudów, z niepokoju, który nigdy nie opuszcza piszącego, zwłaszcza jeśli w pewnym momencie odkrywa on, że jego opowieść jest niezadowalająca. Opowiada o swoich relacjach z psychoanalizą, z rodzinnym miastem, z dzieciństwem jako zbiorowiskiem sugestii i fantazji, z macierzyństwem, z feminizmem. A owocem jest pełen wigoru autoportret pisarki przy pracy.

54,90 zł
33,49 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 21,41 zł

20 osób kupiło
15
Na pierwszej linii. Życie żydowskiego dyplomaty. David Harris w rozmowie z Agnieszką Markiewicz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na pierwszej linii. Życie żydowskiego dyplomaty. David Harris w rozmow...
Dostępny
189 szt.

Siła żydowskiej dyplomacji Dla Davida Harrisa działalność na rzecz społeczności żydowskiej to życiowa misja, którą przez ponad trzydzieści lat realizował jako dyrektor generalny American Jewish Committee. W szczerej rozmowie z Agnieszką Markiewicz odpowiada na pytania o żydowskie wpływy w amerykańskiej i światowej polityce, o pamięć o Holokauście, antysemityzm, relacje polsko-żydowskie. Jaką rolę odgrywa na arenie międzynarodowej Izrael? Kto jest odpowiedzialny za sytuację Palestyńczyków? Jakie błędy popełnił Zachód względem Putina i co powinien dziś zrobić dla Ukrainy? Opowiadając historię swoją i swojej rodziny, David Harris przedstawia perspektywę, która pozwala lepiej zrozumieć wyzwania, przed jakimi dziś stoimy. Jego głos jest dziś potrzebny bardziej niż kiedykolwiek. David Harris jest najlepszym rzecznikiem Izraela i Żydów, jakiego znam. Ma świetne pióro, pisze mądrze i przekonująco. Jest znakomitym analitykiem. To ważny głos w relacjach polsko-żydowskich. – Marian Turski, prezydent Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego Jak powiedział kiedyś mój Ojciec, David Harris to „prawdziwy mensch, pełen pasji i troskliwości lider żydowski”. Od działalności na rzecz Żydów sowieckich przez wsparcie japońskiej społeczności żydowskiej aż po kluczową rolę w Polsce i na świecie – w ciągu ostatnich 35 lat doświadczałem, jak prawdziwe były jego słowa – Michael Schudrich, naczelny rabin Polski David Harris w dużej mierze przyczynił się do przekonania Kongresu, że Polska powinna zostać przyjęta do NATO nie tylko ze względów strategicznych, ale także moralnych. – Maciej Kozłowski, b. chargé d’affaires Ambasady RP w USA, b. ambasador RP w Izraelu Wybitny erudyta i wizjoner. David Harris wyróżnia się głęboką znajomością polskiej historii. AJC, którym kierował, jako pierwsza organizacja żydowska na świecie nawiązało bezprecedensowe partnerstwo z polskimi władzami, oparte na dialogu i współpracy. – Ewa Junczyk-Ziomecka, b. minister w Kancelarii Prezydenta RP, konsul generalna RP w Nowym Jorku David Harris od początku aktywnie wspierał polskie członkostwo w NATO, co wyraził najdobitniej w 1997 roku, występując przed Komisją Spraw Zagranicznych Senatu USA. – Jerzy Koźmiński, b. ambasador RP w USA Dziękuję Davidowi Harrisowi za oddanie stosunkom polsko-amery­kańskim, polsko-żydowskim oraz walce o wolność i demokrację. – Daniel Fried, b. ambasador USA w RP, b. zastępca sekretarza stanu

59,99 zł
40,79 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 19,20 zł

19 osób kupiło
16
Kodeks pracy. Stan prawny na 15 marca 2023 r. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks pracy. Stan prawny na 15 marca 2023 r.
Dostępny
98 szt.

Nowości w Kodeksie pracy: • praca zdalna • badanie trzeźwości pracowników • work-life balance, czyli równowaga między życiem zawodowym a prywatnym • nowe regulacje mające na celu poprawę przejrzystości i przewidywalności warunków pracy W 48. wydaniu książki uwzględniono zmiany Kodeksu pracy wynikające m.in. z ustaw: • z 1 grudnia 2022 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw, • z 9 marca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw. W publikacji zamieszczono skorowidz przedmiotowy ułatwiający odnalezienie poszczególnych instytucji, a zaakcentowane tłem tytuły przed artykułami objaśniają ich sens. Książka jest przeznaczona dla osób, którym niezbędna jest znajomość przepisów z zakresu prawa pracy, a także studentów

12,90 zł
11,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

19 osób kupiło
17
Z dala od zgiełku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z dala od zgiełku
Dostępny
227 szt.

Wspaniały portret niezależnej kobiety, która potrafi wybrnąć nawet z pozornie nieodwracalnych skutków źle podjętych decyzji. Klasyczna i jedna z najlepszych powieści w dorobku autora, obrazowo ukazująca przesądy i zwyczaje małej wiejskiej społeczności. Dziewiętnastowieczna Anglia. Betsaba Everdene dziedziczy farmę po zmarłym wuju. Wszyscy oczekują, że wyjdzie za mąż i zajmie się dziećmi. Ale ona, silna i inteligentna, nie zamierza wiązać się z nikim bez miłości. Życie przyniesie wiele niespodzianek – nieoczywiste wybory, sercowe rozterki oraz pomyłki losu. Betsaba zrobi jednak wszystko, żeby znaleźć sobie miejsce w zmaskulinizowanym świecie. Uroda i niezależność dziewczyny przyciągają wszakże mężczyzn. O jej względy zabiega trzech całkowicie odmiennych kandydatów: oddany pasterz Gabriel Oak, sąsiad i szanowany farmer William Boldwood oraz sierżant królewskich dragonów, a przy tym kobieciarz i hulaka, Franciszek Troy. Relacje pomiędzy Betsabą a jej adoratorami stanowią podstawę studium wielu obliczy miłości – od tej szczerej i gorącej, po pozbawione skrupułów i skłonne do manipulacji uwielbienie. Książka o gwałtownej sile miłości i namiętności, która doczekała się kilku głośnych ekranizacji filmowych. Tytuł oryginalny: Far from the Madding Crowd Tłumacz: Róża Czekańska-Heymanowa

59,90 zł
36,54 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 23,36 zł

15 osób kupiło
18
Bidon Dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon Dinozaury
Derform
Dostępny
206 szt.

Bidon z nadrukiem o pojemności 330 ml. Bidon wykonany z bezpiecznego i wytrzymałego na upadek tworzywa, wolnego od BPA. Posiada chowany ustnik oraz poręczny kształt idealny dla dziecięcej ręki.

12,99 zł
14 osób kupiło
19
Szczęście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Szczęście
Dostępny
598 szt.

Rodzina od środka. Brutalnie szczera, rewelacyjnie napisana opowieść o życiu kobiety we współczesnym świecie. Agata to 42-letnia mieszkanka Warszawy. Ma męża, dzieci, matkę, siostrę i sekretnego kochanka. Ma też mieszkanie, a nawet dwie trzecie domu, choć należą one raczej do jej męża, który utrzymuje rodzinę. Ona zajmuje się dziećmi, praniem, sprzątaniem, a w wolnych chwilach pracą freelancerską. Rodzina jest dla Agaty przede wszystkim źródłem frustracji, romans sprawia głównie cierpienie, a upragniona mieszczańskość stoi na glinianych nogach niepewnej sytuacji finansowej. Lata mijają, skóra wiotczeje, do menopauzy coraz bliżej, a życie, jakie sobie ułożyła, okazało się pomyłką. Rodzinny stan zawieszenia, za który Agata się obwinia, wszystkich unieszczęśliwia. Boi się jednak stracić to, co ma, i postanawia: Będziemy nieszczęśliwi, ale przynajmniej tutaj, w tym domu”. Szczęście to pełen ironii i czarnego humoru dramat psychologiczny o kobiecie, której życie układa się nie tak, jak chciała. Czy możemy stworzyć pełną ciepła i miłości relację, jeżeli wychowaliśmy się w jej braku? Jakie są możliwości ucieczki z nieszczęśliwego układu? Głęboka i prawdziwa opowieść o współczesnej rodzinie oraz jednej, konkretnej kobiecie. Trochę Karla Ovego Knausgaarda, trochę dzisiejszej Pani Bovary. Trochę smutku i sporo komedii.

49,90 zł
32,93 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 16,97 zł

15 osób kupiło
20
Bidon Kotki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon Kotki
Derform
Dostępny
151 szt.

Bidon z nadrukiem o pojemności 330 ml. Bidon wykonany z bezpiecznego i wytrzymałego na upadek tworzywa, wolnego od BPA. Posiada chowany ustnik oraz poręczny kształt idealny dla dziecięcej ręki.

12,99 zł
13 osób kupiło
21
Legendarne potwory wodne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendarne potwory wodne
Dostępny
468 szt.

Książka autorstwa Katarzyny Jasińskiej, to unikatowa publikacja poświęcona wodnym potworom znanym z legend i mitologii z różnych stron świata. Autorka opisała i zilustrowała około dwudziestu najbardziej znanych mieszkańców jezior, mórz i oceanów – warto wspomnieć choćby o potworze z Loch Ness, Ketosie czy Makarze. Co interesujące, wszystkie stwory zostały przedstawione w stylu rycin z dziewiętnastowiecznych encyklopedii. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli opowieści fantastycznych.

49,90 zł
29,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,96 zł

13 osób kupiło
22
Wojownicy. Nowela. Tom 2. Życzenie Liściastej Sadzawki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojownicy. Nowela. Tom 2. Życzenie Liściastej Sadzawki
Dostępny
733 szt.

Liściasta Sadzawka od zawsze wiedziała, że zostając medyczką, nie będzie jej dane zaznać prawdziwej miłości. Jednak wojownik Klanu Wiatru, Wronie Pióro, sprawił, że kotka zbuntowała się przeciwko tej zasadzie. Teraz musi ponieść konsekwencje swoich zakazanych uczuć i oszukać cały Klan Pioruna dla dobra swojej rodziny, nawet kosztem własnego szczęścia. Jak daleko posunie się kotka, aby ochronić najbliższych?

29,90 zł
18,99 zł

Rabat 36,5%
oszczędzasz 10,91 zł

13 osób kupiło
23
Nowa Justyna. Tom 4. W oberży d'Estervallów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa Justyna. Tom 4. W oberży d'Estervallów
Dostępny
228 szt.

Przedsięwzięciu Sade’a-myśliciela przyświeca motto: „Filozofia powinna powiedzieć wszystko”. O ile na miejsce opuszczone przez Boga filozofia skwapliwie wprowadzała inne wielkie idee, to szał negacji każe Markizowi podważać i niszczyć wszystko to, co dla przeciętnej jednostki reprezentuje głębszy sens i wartość. Surowo rozprawiwszy się z brednią religii, Sade obsesyjnie szuka kolejnych czynników ograniczających ludzką suwerenność. Natrafia tak na problem natury, która wyposażając libertyna w perwersyjne skłonności, czyni go ich zakładnikiem. Libertyn tłumi więc swoje pożądanie, nie rezygnuje jednak z transgresji i zbrodni. Dokonuje ich już jednak w strasznym stanie apatii, czyli czysto rozumowego, beznamiętnego zarządzania własną pasją. Nieubłagany ruch kontestacji każe mu wreszcie rzucić na szalę wartość własnego życia. Kosmicznie samotny, wyzbyty wszelkich naturalnych odruchów, libertyn dopiero wówczas osiąga synonimiczny z samozatratą stan suwerenności. Sade dowiódł, że rozum nie tylko jest „kurwą” (Luter), ale też że, konsekwentny w krytyce, kieruje się on przeciwko myślącemu ja, prowadząc je poza granice człowieczeństwa, ku potworności, ku autodestrukcji. Wszystko to dzieje się w sferze filozoficznego eksperymentu. Ale jest też Sade-pisarz, Sade, który igra z francuską frazą, błyska konceptem, śmieje się i puszcza do czytelnika oko. Jest Sade, który niestrudzenie wymyśla kolejne seksualne perwersje i aranżacje, osiągając nieraz kapitalny efekt humorystyczny. Jest Sade, który lawiruje między grandilokwencją a rubasznością w próżnym wysiłku zmistyfikowania frajdy, jaką czerpie z pisania. Literatura, jak mawiał Derrida, daje możliwość „powiedzenia wszystkiego w dowolny sposób”. Bez otwarcia kultury na ewentualność największego możliwego skandalu i niestosowności nie może być mowy o demokracji. A to ona właśnie umożliwia nam czytanie rozkosznych przygód Nowej Justyny.

45,00 zł
27,45 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,55 zł

13 osób kupiło
24
Żydowski Kraków. Legendy i ludzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żydowski Kraków. Legendy i ludzie
Dostępny
55 szt.

Pustka po Żydach, którzy zostali zamordowani w Polsce podczas II wojny światowej albo wyemigrowali po tej wojnie, jest szczególnie odczuwalna właśnie na krakowskim Kazimierzu. Na terenie dawnej żydowskiej dzielnicy jest zawsze pełno ludzi – ale tak naprawdę, jest jednak pusto, nie ma tu bowiem dawnych mieszkańców, ani nawet ich potomków. Razem z nimi wyparowały treści, które stanowiły sens ich życia. Żydowski Kraków przez kilkaset lat był jednym z najważniejszych miast w żydowskim świecie. To tutaj mieszkali najwybitniejsi żydowscy uczeni, tutaj ukształtowała się aszkenazyjska tożsamość – tożsamość Żydów Europy Środkowowschodniej. Autor tej książki chciałby, aby w świadomości ludzkiej przyczyniła się ona – choćby nawet tylko w małym stopniu – do odzyskania tożsamości żydowskiego Krakowa, do wypełnienia pustych domów, ulic i placów istotną treścią.

44,00 zł
28,16 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,84 zł

10 osób kupiło
25
Dziewczyna z zajęć malarstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna z zajęć malarstwa
Dostępny
441 szt.

Historia drugiej córki bohaterów Szpilek z Wall Street. Kaylee Clark poznaje Aidena Walkera na zajęciach z malarstwa. W ramach kary za udział w bójce chłopak zostaje zmuszony do pozowania do aktu. Malarstwo w ogóle go nie interesuje. W zasadzie interesują go głównie kłopoty i dziewczyny na jedną noc. Jednak początkowa niechęć do odbywania kary zamienia się w interesujące zajęcie, gdy Aidenowi wpada w oko niska, pyskata brunetka. Kaylee nie jest typem dziewczyny, która ukrywa przed światem, co myśli, więc słowne potyczki z Aidenem przychodzą jej niezwykle łatwo. Gdy zostają zmuszeni do pocałunku, niechęć między nimi nieoczekiwanie zmienia kierunek. Od tego momentu zaczyna się pełna chemii, napięcia oraz pożądania znajomość, która przeradza się w układ bez zobowiązań. Po pewnym czasie Kaylee orientuje się, że musi przerwać relację z Aidenem, zanim będzie za późno i się w nim zakocha. Aiden nie jest zachwycony takim obrotem spraw, ale nie ma zamiaru złamać dziewczynie serca, więc zgadza się, aby zakończyli tę znajomość. Jednak dla Kaylee jest już za późno. Wpadła po uszy.

41,90 zł
26,82 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,08 zł

9 osób kupiło
26
Wojownicy. Potęga Trójki. Tom 13. Widzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojownicy. Potęga Trójki. Tom 13. Widzenie
Dostępny
717 szt.

Ostrokrzewiasta Łapa, Sójcza Łapa i Lwia Łapa pochodzą z silnego rodu: to dzieci Wiewiórczego Lotu i Jeżynowego Pazura, dwojga z najszlachetniejszych wojowników Klanu Pioruna, i wnuczęta wielkiego przywódcy, Ognistej Gwiazdy. Cała trójka posiadła nietypową moc i umiejętności i jest gotowa, by przekazać swoją siłę całemu klanowi. Jednak te młode koty otacza również mnóstwo sekretów, a tajemnicza przepowiednia zwiastuje kłopoty. Koty nieurodzone w klanie zmagają się z gniewem pobratymców, a Kodeks Wojownika zaczyna broczyć krwią. Siła wszystkich młodych kotów będzie potrzebna, by zapewnić klanom przetrwanie.

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

9 osób kupiło
27
Kreda chodnikowa Gimboo XXL w plastikowym wiaderku 20szt. mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreda chodnikowa Gimboo XXL w plastikowym wiaderku 20szt. mix kolorów
GIMBOO
Dostępny
32 szt.

w plastikowym wiaderku z rączkądo rysowania na placach zabawstożkowy kształt, z lekko zaokrągloną jedną końcówkądługość: ok. 105mmśrednica: ok. 25mmnie zaleca się korzystania przez dzieci poniżej 3 roku życia

20,55 zł
17,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 2,56 zł

8 osób kupiło
28
Tamto lato. Z autografem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tamto lato. Z autografem
Dostępny
26 szt.

Dwadzieścia lat temu dziesięcioletni Milan i Armin Van Lander przebywają nad jeziorem wraz z młodszą o pięć lat siostrą, Aleksą. Zdarza się tragiczny wypadek, po którym życie braci diametralnie się zmienia. Po latach Wiktoria Kopik, której brat, Wojtek, zaginął w tajemniczych okolicznościach, dostaje pracę w firmie braci Van Lander. To dla niej ogromna szansa. Ale łatwo nie jest, szefostwo stawia bardzo duże wymagania. O ile Armin Van Lander jest szefem uprzejmym i wyrozumiałym, o tyle Milana, zwanego „Strasznym Van Landerem”, boją się praktycznie wszyscy, a dziewczyna jeszcze nie wie, że właśnie wpadła w jego sieć. Jednakże życie ma czasami swoje własne plany. Między Wiktorią i Milanem wybucha gorący romans. A nic nie jest takie, jakim się wydaje… Jak poradzi sobie Wiktoria, gdy okaże się, że rzeczywistość jest zupełnie inna? Czy ma szansę na jakąkolwiek przyszłość z Milanem, którego szczerze i prawdziwie pokochała? I dlaczego wszyscy, których kocha, okazują się kłamcami? Tamto lato to opowieść o zemście i odkupieniu, a także wybaczeniu. I oczywiście o wielkiej sile prawdziwej miłości.

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

8 osób kupiło
29
That! Feels Good! CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
That! Feels Good! CD
Ware Jessie, Universal Music Polska
Dostępny
203 szt.

60,90 zł
59,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

8 osób kupiło
30
Gumki do robienia bransoletek akcesoria 11880el 224152 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumki do robienia bransoletek akcesoria 11880el 224152
INNI
Dostępny
40 szt.

Wymiary opakowania: 34,5x22,5x4,5cm Wiek: 3+

64,90 zł
58,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,49 zł

7 osób kupiło
31
Worek Szkol Na Buty 34x42 Konie 24 Derform Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Worek Szkol Na Buty 34x42 Konie 24 Derform Fol
Derform
Dostępny
201 szt.

strong Worek na obuwie, idealny na szkolne treningi i na basen. Dwustronny, posiada podw oacute jne boczne sznurki, kt oacute re umożliwiają noszenie worka w rękach, na ramieniu czy na plecach. Na odwrocie znajduje się miejsce do wpisania danych osobowych dziecka. /strong br / nbsp

13,99 zł
7 osób kupiło
32
Bidon Jednorozec A 14 Derform Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon Jednorozec A 14 Derform Fol
Derform
Dostępny
194 szt.

strong Przezroczysty bidon z nadrukiem o pojemności 330 ml. Bidon wykonany z bezpiecznego i wytrzymałego na upadek tworzywa, wolnego od BPA. Posiada chowany ustnik oraz poręczny kształt idealny dla dziecięcej ręki. /strong

12,99 zł
7 osób kupiło
33
Torebka prezentowa komunijna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,58 zł
6,99 zł

Rabat 7,8%
oszczędzasz 0,59 zł

9 osób kupiło
34
Harry Potter zestaw czarodzieja 92-0002 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter zestaw czarodzieja 92-0002
Rms, Inna
Dostępny
2 szt.

Zestaw dla każdego małego fana magicznego świata czarodziejów! Udekoruj swój segregator i w środku zapisz tajne notatki dzięki niewidocznemu długopisowi! Wszystko możesz odczytać podświetlając treść różdżką ze światłem UV! Zawartość zestawu: - segregator, - folie, - naklejki, - długopis, - różdżka. Kolor: Wielokolorowy Bohater: Harry Potter Licencja: Harry Potter

34,90 zł
31,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

7 osób kupiło
35
Harry Potter mieniące tatuaże 92-0012 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter mieniące tatuaże 92-0012
Rms, Inna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Nadszedł czas, aby stać się kreatywnym! Stwórz swój własny, świecący w ciemności tatuaż! Tatuaże od Harrego Pottera to idealny zestaw dla małych fanów świata czarodziejów - Hogwartu. Zestaw zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć wyjątkowe tatuaże - szablony do tatuażu, proszek świecący, proszek brokatowy, karty, klej do ciała i pędzel. Kolor: Wielokolorowy Bohater: Harry Potter Licencja: Harry Potter

40,90 zł
36,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,09 zł

5 osób kupiło
36
Natura totalitaryzmów / The Nature of Totalitarianisms - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Natura totalitaryzmów / The Nature of Totalitarianisms
Dostępny
19 szt.

Jaka była geneza państw totalitarnych? Co sprawiło, że ich powstanie i funkcjonowanie było możliwe? Co odróżnia je od innych zbrodniczych reżimów? W jakiej mierze zagrożenie totalitaryzmem pozostaje aktualne również dzisiaj? W zebranych w tej książce tekstach odpowiedzi na powyższe pytania poszukują naukowcy zainspirowani dorobkiem Carla J. Friedricha. Żyjący w XXI wieku badacze, bogatsi o wiedzę historyczną oraz obserwację współczesnych tendencji, stają przed wyzwaniem krytycznego rozwinięcia jego teorii. Książka jest skierowana do wszystkich czytelników zainteresowanych nie tylko zrozumieniem dziejów XX-wiecznych totalitaryzmów, lecz także wyciąganiem z nich wniosków dotyczących otaczającej nas rzeczywistości. Ani próby poddania wszystkich sfer życia człowieka kontroli, ani stosowanie zmasowanego terroru nie odeszły bowiem do przeszłości. Autorzy rozdziałów: Eryk Habowski, Zbigniew Stawrowski, Paweł Kaczorowski, Marek Kornat, Piotr Madajczyk, Tomasz Scheffler, Przemysław Pazik, Piotr Kowalewski Jahromi, Helena Kowalewska Jahromi.

42,00 zł
29,82 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 12,18 zł

5 osób kupiło
37
Janek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Janek
Dostępny
26 szt.

Stanisław Dzierniejko, politolog, dziennikarz, twórca, producent i dyrektor naczelny Festiwalu Reżyserii Filmowej i Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu. Ta książka jest osobistą i niezwykle interesującą opowieścią o znanym i niedawno zmarłym aktorze Janie Nowickim.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

5 osób kupiło
38
Biblia dla dzieci i młodzieży w opakowaniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia dla dzieci i młodzieży w opakowaniu
Dostępny
440 szt.

BIBLIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY to najnowsze wydanie książki BIBLIA DLA DZIECI, która w przystępnej i bogato ilustrowanej formie przekazuje historię zbawienia i tajemnicę paschalną. Książka została przygotowana we współpracy z WYDAWNICTWEM PALLOTTINUM. Teksty zaczerpnięto z Biblii Tysiąclecia, która stanowi oficjalny przekład Pisma Świętego, używany w Kościele katolickim w Polsce. Ksiązka posiada imprimatur.

69,90 zł
56,62 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 13,28 zł

5 osób kupiło
39
Balon foliowy leśne zwierzątka - lisek 48cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy leśne zwierzątka - lisek 48cm
Arpex
Dostępny
27 szt.

Balon foliowy w kształcie liska. Idealnie wpasowuje się w tematykę leśnych przyjęć dziecięcych. Możliwość napełnienia helem lub powietrzem. Może pełnić funkcję elementu dekoracyjnego lub służyć do zabawy pod okiem dorosłego opiekuna. Balon posiada samozaciskający się wentyl - nie trzeba go dodatkowo wiązać. Wymiary balonu po napompowaniu to 48 cm.

8,99 zł
5 osób kupiło
40
Piłka Nożna Enero World Cup Katar 2022 R. 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,99 zł
26,39 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,60 zł

5 osób kupiło
41
Balon foliowy Game on 32cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy Game on 32cm
Arpex
Dostępny
27 szt.

Balon foliowy stylizowany na pada, kontrolera do gier. Efektowny element dekoracyjny na przyjęcie, imprezy związane z tematyką gier. Idealna dekoracja przyjęć dla nastolatka. Balon można napełnić powietrzem lub helem. Balon o wymiarze 38 cm przed napompowaniem oraz 32 cm po napompowaniu.

9,99 zł
5 osób kupiło
42
Worek Szkol Na Buty 34x42 Piłka 18 Derform Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Worek Szkol Na Buty 34x42 Piłka 18 Derform Fol
Derform
Dostępny
196 szt.

strong Worek na obuwie, idealny na szkolne treningi i na basen. Dwustronny, posiada podw oacute jne boczne sznurki, kt oacute re umożliwiają noszenie worka w rękach, na ramieniu czy na plecach. Na odwrocie znajduje się miejsce do wpisania danych osobowych dziecka. /strong br / nbsp

13,99 zł
4 osoby kupiły
43
Świeczka grająco-tańcząca niebieska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczka grająco-tańcząca niebieska
Arpex
Dostępny
27 szt.

Nietuzinkowa świeczka urodzinowa w kształcie zamkniętego pąku kwiatowego w kolorze niebieskim. Po zapaleniu głównej, środkowej świeczki kwiat otwiera się, kręci oraz gra melodię "Happy Birthday". Na każdym płatku znajdują się małe świeczki, które odpalają się samodzielnie od świeczki głównej dając wyjątkowy efekt wizualny. Świeczka o wysokości 11,5 cm. Szerokość po rozłożeniu płatków około 17 cm. Produkt posiada atest PZH.

14,99 zł
4 osoby kupiły
44
Bidon Piłka A 18 Derform Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon Piłka A 18 Derform Fol
Derform
Dostępny
251 szt.

strong Przezroczysty bidon z nadrukiem o pojemności 330 ml. Bidon wykonany z bezpiecznego i wytrzymałego na upadek tworzywa, wolnego od BPA. Posiada chowany ustnik oraz poręczny kształt idealny dla dziecięcej ręki. /strong

12,99 zł
4 osoby kupiły
45
Arcana, nr 169-170 (1-2/2023) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arcana, nr 169-170 (1-2/2023)
Dostępny
1 szt.

Magazyn społeczno-kulturalny wydawany w Krakowie. Znajdziemy w nim recenzje literackie, prezentację twórczości mniej znanych w Polsce autorów, teksty poświęcone historii i polityce, wywiady i pogłębione analizy współczesnych wydarzeń. Dwumiesięcznik dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Czasopisma.

27,00 zł
19,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

4 osoby kupiły
46
Zimne bagno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Zimne bagno
Dostępny
707 szt.

Rok 1990, Stenträsk w Szwecji. Notatka pozostawiona na kuchennym stole. „Kochanie, poszłam zbierać maliny. Muszę wyjść z mieszkania. Markus jest u Karin”. A potem gwiazdka w prawym dolnym rogu, ta, która wyglądała jak blizna po cesarskim cięciu. Podpis Heleny. Zapadł zmrok, ale Helena i dziecko nie wrócili do domu. Odgłos owadów prowadził ekipę ratunkową, głuche brzęczenie tysiąca krwiopijnych komarów. Dziewczynka już dawno przestała krzyczeć. Mrówki wchodziły i wychodziły z jej ust. Wzięli ją za martwą, ale kiedy opiekun psów Petterson podniósł ją, wydała z siebie cichy jęk. Dziecko przeżyło, ale Helena nie. Była i pozostanie zaginiona. Jej ciała nigdy nie odnaleziono. Nigdy więcej o niej nie słyszano. Zimne bagno stało się jej grobem. Wiking Stormberg nigdy nie pogodził się ze stratą żony. Żył tylko dla swoich dzieci i pracy w policji w Stenträsk, i miał obsesję na punkcie bagien. Mijają dekady. Pewnego piątkowego popołudnia, w sierpniu 2020 roku, w skrzynce pocztowej Markusa, syna Wikinga i Heleny, ląduje list. Groźba, a może ostrzeżenie, napisane pismem Heleny i podpisane jej symbolem: gwiazdką. Wiking musi zadać sobie pytanie, czy wariuje, czy widzi duchy, czy też jakaś zewnętrzna siła zagraża jemu i jego rodzinie – a jeśli tak, to kto lub co. Książka znalazła się na shortliście nagrody Adilbris za najlepszą powieść kryminalną 2022.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

4 osoby kupiły
47
Balon foliowy zwierzak - pszczółka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy zwierzak - pszczółka
Arpex
Dostępny
27 szt.

Balon do napełnienia powietrzem. Może pełnić funkcję elementu dekoracyjnego przyjęć dziecięcych lub służyć do zabawy pod okiem dorosłego opiekuna. Balon posiada samozaciskający się wentyl – nie trzeba go dodatkowo wiązać. Wymiary balonu: przed napompowaniem: 36.0 x 32.0 cm, po napompowaniu: 28.0 x 26.0 cm

5,99 zł
4 osoby kupiły
48
Bidon Unicorn C 03 Derform Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon Unicorn C 03 Derform Fol
Derform
Dostępny
7 szt.

strong Przezroczysty bidon z nadrukiem o pojemności 330ml. Bidon wykonany z bezpiecznego i wytrzymałego na upadek tworzywa, wolnego od BPA. Posiada chowany ustnik oraz pokrywkę zabezpieczającą, kt oacute ra otwiera się przy pomocy przycisku. Bidon posiada poręczny kształt idealny dla dziecięcej ręki. /strong

16,99 zł
4 osoby kupiły
49
Bidon Game Df A 31 Derform Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon Game Df A 31 Derform Fol
Derform
Dostępny
115 szt.

strong Przezroczysty bidon z nadrukiem o pojemności 330 ml. Bidon wykonany z bezpiecznego i wytrzymałego na upadek tworzywa, wolnego od BPA. Posiada chowany ustnik oraz poręczny kształt idealny dla dziecięcej ręki. /strong

12,99 zł
4 osoby kupiły
50
Kolorowo jak diabli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
4 osoby kupiły
51
Girlanda Happy Birthday, złota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Girlanda Happy Birthday, złota
Arpex
Dostępny
10 szt.

Girlanda papierowa Happy Birthday z linii Celebrate! Nieodłączny element każdej imprezy urodzinowej Zestaw do samodzielnego złożenia zawiera literki oraz sznurek Długość: 150.0 cm Kolor: złoty

8,99 zł
4 osoby kupiły
52
Krakowski Kazimierz. Historia i kultura - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krakowski Kazimierz. Historia i kultura
Dostępny
25 szt.

Krakowski Kazimierz, satelita stołecznego Krakowa, zachwyca bogactwem dziejów i kultury. Na wieki przed powstaniem miasta, któremu król Kazimierz Wielki nadał własne imię, rozwijało się tu intensywnie osadnictwo. Skupiało się m.in przy Skałce ze świątynią, która – w swych kolejnych wcieleniach: romańskim, gotyckim i barokowym – weszła do narodowej historii i legendy dzięki św. Stanisławowi biskupowi. Plan lokacyjny miasta (częściowo zachowany, częściowo odtwarzany teoretycznie) należy do czołowych dzieł średniowiecznej urbanistyki. Dominującą w przestrzeni miejskiej sferę sacrum reprezentują zarówno gotyckie i barokowe kościoły oraz klasztory, jak i liczne, powstające od końca XV wieku synagogi. Bogactwo życia duchowego i autonomię Kazimierza jako dzielnicy Krakowa w wiekach XIX i XX wyrażają tradycje św. Brata Alberta, a także wybitni przedstawiciele społeczności żydowskiej, z rabinami Berem Meiselsem i Ozjaszem Thonem na czele. Żydowska gmina odrodziła się po tragedii Holokaustu, a wierni, jak przed wiekami, gromadzą się przy grobie Mojżesza Isserlesa, mędrca żyjącego w XVI wieku.

69,00 zł
58,65 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,35 zł

3 osoby kupiły
53
Manga. Podręcznik rysowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Manga. Podręcznik rysowania
Dostępny
304 szt.

Książka ma nowatorski charakter, stanowi połączenie tradycyjnego podręcznika z fascynującą serią lekcji online. Lektura pozwala zdobywać wiedzę na temat podstawowych technik, a filmy instruktażowe pokazują ich zastosowanie w praktyce. Można uczyć się mobilnie, korzystając ze smartfona lub laptopa – dostęp do treści umożliwiają wydrukowane w książce kody QR i adresy stron WWW. Jest to zupełnie nowa metoda nauczania! Poczuj się tak, jakby profesjonalny artysta, rysownik mangi, siedział tuż obok ciebie!

89,00 zł
65,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 23,14 zł

3 osoby kupiły
54
Piankowy zestaw rycerza z lwem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piankowy zestaw rycerza z lwem
Leantoys
Dostępny
5 szt.

Zestaw Rycerza Miecz Tarcza Z Pianki EVA Lew Zestaw ten jest idealny dla każdego Małego Rycerza aby wzbogacić jego kolekcję rycerską. Zestaw ten idealnie dopełni strój rycerza albo króla oraz pomoże w rozwijaniu pasji i zainteresowań. Miecz oraz tarcza są bardzo starannie wykonane z pianki EVA, dzięki czemu gwarantuje bezpieczeństwo podczas zabawy. Wzór groźnego lwa, który umieszczony został na tarczy i mieczu, niewątpliwie pobudzi wyobraźnię Twojego dziecka! Dzięki temu zestawowi Twoja pociecha będzie mogła wykazać się cechami prawdziwego rycerza, czyli odwagą oraz honorem! Zawartość zestawu: 1 x tarcza 1 x miecz Wielkość elementów z zestawu: Tarcza: średnica 22,5 cm Miecz: 42 cm x 10 cm Wielkość opakowania: 42 cm x 33 cm Zgodne z normą EN71 i certyfikatem CE. Przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia.

16,99 zł
3 osoby kupiły
55
Gumki do robienia bransoletek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumki do robienia bransoletek
INNI
Dostępny
2 szt.

Zestaw gumek Loom bands to idealny zestaw dla każdego, kto lubi samodzielnie wykonywać niepowtarzalne ozdoby. Pozwoli stworzyć wiele niezwykłych ozdób takich jak bransoletki, pierścionki, ozdoby do włosów czy dodatki do ubrań. Daj się ponieść wyobraźni. Loom Bands to wiele godzin wspaniałej zabawy. Poczuj radość tworzenia i noszenia własnoręcznie wykonanych modnych dodatków. Zawartość zestawu: - zamykany organizer, - ok. 2400 kolorowych gumek, - 48 klipsów/zapięć, - krosno, - 2 małe szydełka, - 1 duże szydełko, - 2 proce/widełki. Długość krosna: 28 cm Wymiary opakowania: 35x22x4 cm

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

4 osoby kupiły
56
Balon foliowy rakieta 53cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy rakieta 53cm
Arpex
Dostępny
8 szt.

Balon foliowy w kształcie rakiety. Idealnie wpasowuje się w tematykę przyjęć dziecięcych w stylu podróży kosmicznych. Możliwość napełnienia helem lub powietrzem. Może pełnić funkcję elementu dekoracyjnego lub służyć do zabawy pod okiem dorosłego opiekuna. Balon posiada samozaciskający się wentyl - nie trzeba go dodatkowo wiązać. Wymiary balonu po napompowaniu to ok. 53 cm.

9,99 zł
4 osoby kupiły
57
Jeszcze jeden raz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze jeden raz
Dostępny
228 szt.

Bo kochać trzeba umieć Nina pomimo dobrej pracy i kochającego męża, chce na nowo poczuć swoją wartość. W pogoni za szczęściem wikła się w romans z Emilem. Jednocześnie zaczyna odbierać głuche telefony, czuje się prześladowana. Dodatkowo w pracy szef stosuje wobec niej mobbing. Nie radząc sobie z problemami, postanawia poszukać pomocy u specjalisty. Podczas pierwszej wizyty dochodzi do zbliżenia między nią a terapeutą. Co takiego wydarzyło się w przeszłości, że codzienne życie Niny stanęło na głowie, a podejmowane przez nią decyzje jeszcze bardziej wszystko komplikują? Redaktor: Daria Głowacka

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

3 osoby kupiły
58
Pudelko Sniadaniowe Piłka 18 Derform Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudelko Sniadaniowe Piłka 18 Derform Fol
Derform
Dostępny
199 szt.

strong Sztywny, wykonany z grubej, laminowanej tektury pojemnik na przybory szkolne z nadrukiem licencyjnym. Posiada trzy przegrody, kt oacute re pozwalają odpowiednio zorganizować przybory szkolne. /strong

12,99 zł
3 osoby kupiły
59
Balon foliowy zwierzak - tygrysek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy zwierzak - tygrysek
Arpex
Dostępny
22 szt.

Balon do napełnienia powietrzem. Może pełnić funkcję elementu dekoracyjnego przyjęć dziecięcych lub służyć do zabawy pod okiem dorosłego opiekuna. Balon posiada samozaciskający się wentyl - nie trzeba go dodatkowo wiązać. Wymiary balonu: przed napompowaniem: 30x24cm, po napompowaniu: 24x20cm.

5,99 zł
3 osoby kupiły
60
Bidon Animals C 04 Derform Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon Animals C 04 Derform Fol
Derform
Dostępny
10 szt.

strong Przezroczysty bidon z nadrukiem o pojemności 330ml. Bidon wykonany z bezpiecznego i wytrzymałego na upadek tworzywa, wolnego od BPA. Posiada chowany ustnik oraz pokrywkę zabezpieczającą, kt oacute ra otwiera się przy pomocy przycisku. Bidon posiada poręczny kształt idealny dla dziecięcej ręki. /strong

16,99 zł
3 osoby kupiły
61
Rainbow High. Zzestaw artystyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rainbow High. Zzestaw artystyczny
Rms
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Jeśli jest zafascynowany modą oraz makijażem to ten zestaw artystyczny od Rainbow High jest właśnie dla Ciebie! Użyj dołączonych akcesoriów i stwórz swój własny look! Zestaw zawiera pędzle, cienie do powiek, kredki, naklejki z kryształkami oraz szablony - wszystko to czego Ci potrzeba do stworzenia nieskazitelnego wizażu! Kolor: Wielokolorowy Bohater: Rainbow High Licencja: Rainbow High

37,90 zł
34,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

2 osoby kupiły
62
Bidon Game Time C 01 Derform Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon Game Time C 01 Derform Fol
Derform
Dostępny
18 szt.

strong Przezroczysty bidon z nadrukiem o pojemności 330ml. Bidon wykonany z bezpiecznego i wytrzymałego na upadek tworzywa, wolnego od BPA. Posiada chowany ustnik oraz pokrywkę zabezpieczającą, kt oacute ra otwiera się przy pomocy przycisku. Bidon posiada poręczny kształt idealny dla dziecięcej ręki. /strong

16,99 zł
2 osoby kupiły
63
Pszczółka Hania (edycja polska) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pszczółka Hania (edycja polska)
HaBa
Dostępny
26 szt.

HABA Moje pierwsze gry - Pszczółka Hania (edycja polska) to kolejne piękne wydanie z bestsellerowej serii gier HABA. Pszczółka Hania całe dnie spędza pracowicie. Pełna energii lata nad kolorywymi łąkami, zbierając mnóstwo nektaru, który zabiera do ula. W jego środku czekają przyjaciele Hani, którzy przygotowują słodki, pyszny miód. Kto pomoże małej pszczółce zebrać tyle miodu, żeby wypełnić cały słoik? W dwóch wariantach gry dzieci mogą nie tylko lepiej zrozumieć proces wytwarzania miodu, ale przede wszystkim dobrze się bawić, wkładając do środka kartoniki z odpowiednimi kwiatkami. Seria Moje pierwsze gry Małe dzieci to prawdziwi odkrywcy świata. Patrzą i rozumieją, bawią się i uczą, próbują i eksperymentują. HABA wraz z pedagogami i projektantami gier opracowała specjalnie dla nich serię planszówek Moje pierwsze gry. W swobodnej zabawie dzieci odkrywają atrakcyjne materiały do zabawy i zapoznają się z zasadami i poszczególnymi elementami. Ponieważ maluchy nie mają jeszcze doświadczenia z grami planszowymi, gry z tej serii charakteryzują się szczególnie prostymi zasadami. W zależności od konkretnego tytułu, pomysły na grę można realizować w kilku wariantach lub pod różnymi względem trudności - dostosowanymi do możliwości najmłodszych na danym etapie rozwoju. W ten sposób seria zapewnia zawsze nowe bodźce, które są dostosowane do wieku, wspierają wczesny rozwój dziecka, pozostają interesujące przez długi czas ... a przede wszystkim są świetną zabawą. Specyfikacja produktu: Wiek: od 2 lat Materiał: drewno, karton Czas gry od: 5 do 10 minut Waga produktu: 0,477 kg Liczba graczy: od 1 do 4 osób Zawartoś opakowania: 1 ul 3D, 1 pszczoła Hanni, 10 płytek z kwiatami, 1 plansza do przechowywania, 1 kostka, 1 instrukcja gry. Rodzaj gry: gra w dopasowywanie, gra kooperacyjna Wiek od: 2

106,49 zł
95,84 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,65 zł

2 osoby kupiły
64
Gwiazdka z nieba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiazdka z nieba
Dostępny
710 szt.

W śnieżną wigilijną noc na tatrzańskiej przełęczy dochodzi do tragedii. Sześć lat później w mazurskiej chacie nad jeziorem staje się cud. Niektórzy ludzie, choćby mieli wszystko, nie będą szczęśliwi. Inni nie mają nic, a potrafią cieszyć się życiem. Nataniel należał do tych drugich. W przeszłości uległ poważnemu wypadkowi, potem zmarła jego ukochana mama, a teraz stracił jeszcze dach nad głową. Nie miał nic, ale zyskał wolność i mógł ruszać w nieznane. Senna – zagubiona wśród lasów wioska na Mazurach – miała być tylko krótkim przystankiem w jego podróży. Zatrzymał się w małej, opuszczonej chacie nad brzegiem jeziora. Miejscowa legenda głosiła, że ktokolwiek w niej zamieszka, straci to, co kocha. Ale co może grozić komuś, kto stracił już wszystko? Czy los nie mógłby w końcu nagrodzić dobrego serca i szlachetnej duszy? Gwiazdka z nieba to pierwsza część Sagi Mazurskiej Katarzyny Michalak.

47,99 zł
36,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,04 zł

2 osoby kupiły
65
Świeczka 3 złota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczka 3 złota
Arpex
Dostępny
44 szt.

Świeczka urodzinowa w kształcie cyferki na blistrze. Wysokość świeczki 7,5cm.

4,99 zł
2 osoby kupiły
66
Bidon Baletnica A 11 Derform Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon Baletnica A 11 Derform Fol
Derform
Dostępny
254 szt.

strong Przezroczysty bidon z nadrukiem o pojemności 330 ml. Bidon wykonany z bezpiecznego i wytrzymałego na upadek tworzywa, wolnego od BPA. Posiada chowany ustnik oraz poręczny kształt idealny dla dziecięcej ręki. /strong

12,99 zł
2 osoby kupiły
67
Balon foliowy kosmonauta 58cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy kosmonauta 58cm
Arpex
Dostępny
15 szt.

Balon foliowy w kształcie kosmonauty. Idealnie wpasowuje się w tematykę przyjęć dziecięcych w stylu podróży kosmicznych. Możliwość napełnienia helem lub powietrzem. Może pełnić funkcję elementu dekoracyjnego lub służyć do zabawy pod okiem dorosłego opiekuna. Balon posiada samozaciskający się wentyl - nie trzeba go dodatkowo wiązać. Wymiary balonu po napompowaniu to 58 cm.

9,99 zł
2 osoby kupiły
68
Imiona - dziedzictwo kultury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imiona - dziedzictwo kultury
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Imiona stanowią dziedzictwo kultury, ale są także opowieścią – o człowieku, jego rodzinie i środowisku lokalnym, o korzeniach sięgających głęboko w przeszłość. Są słowami kluczami do skarbca tradycji, mówią o potrzebach i oczekiwaniach, inspiracjach i wzorcach kulturowych. Książka Imiona – dziedzictwo kultury. Zmienność imiennictwa w polskich środowiskach lokalnych na przykładzie rzymskokatolickiej parafii Jadowniki (Podgórne) w Małopolsce w latach 1784–2005 pozwala lokalnych. Łączy dogłębną analizę antroponimii jednej miejscowości z historią regionalną i szerokim kontekstem kulturowym. Daje możliwość refleksji nad światem uniwersalnych wartości, towarzyszących ludziom od najdawniejszych czasów, a przy tym nie przestaje być przestrzenią konkretu. Jadowniki – małopolska wieś o długiej historii, obserwowana przez autorkę przez pryzmat nadawanych przez wieki imion, jawi się tutaj jako mikrokosmos, pełen zaskakujących powiązań międzyludzkich i dziejowych, a przecież jest tylko jednym z wielu światów. Ta perspektywa zachęca do sięgnięcia po książkę historyków, regionalistów, językoznawców czy antropologów, ale także – kimkolwiek jesteś – Ciebie, Czytelniku. Ponieważ słowo, jakim Cię zwą, jest kluczem do Ciebie. Sabina Jakubowska – absolwentka UJ, mgr archeologii, dr nauk humanistycznych, autorka powieści Akuszerki (2022) i Dom na Wschodniej (2015), nauczycielka i doula.

70,00 zł
59,50 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,50 zł

2 osoby kupiły
69
Zanim umarłam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zanim umarłam
Dostępny
90 szt.

Przeżyła wypadek, ale prawdziwy koszmar miał się dopiero zacząć… Kath nie może się nadziwić swojemu szczęściu – z wypadku, którego nie powinna przeżyć, wyszła lekko poobijana i z tymczasową utratą pamięci. Rodzina nie podziela jej entuzjazmu. Mąż jest oziębły, a córka zachowuje się dziwnie. Kath wciąż zadaje sobie jedno pytanie: o czym jej nie mówią?

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

2 osoby kupiły
70
Balon foliowy leśne zwierzątka - jeżyk 44x32cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy leśne zwierzątka - jeżyk 44x32cm
Arpex
Dostępny
32 szt.

Balon foliowy w kształcie jeżyka. Idealnie wpasowuje się w tematykę leśnych przyjęć dziecięcych. Możliwość napełnienia helem lub powietrzem. Może pełnić funkcję elementu dekoracyjnego lub służyć do zabawy pod okiem dorosłego opiekuna. Balon posiada samozaciskający się wentyl - nie trzeba go dodatkowo wiązać. Wymiary balonu: przed napompowaniem: 54x46cm, po napompowaniu: 44x32cm.

8,99 zł
2 osoby kupiły
71
Karnet B6 + koperta Bratki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 + koperta Bratki
Skona Ting
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.21

Karnet okolicznościowy B6 + koperta – Bratki.

12,19 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 1,6%
oszczędzasz 0,20 zł

2 osoby kupiły
72
Świeczka 9 ombre - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczka 9 ombre
Arpex
Dostępny
43 szt.

Wysokość 6 cm. 1 sztuka w opakowaniu.

7,99 zł
2 osoby kupiły
73
Pudelko Sniadaniowe Dinozaur 18 Derform Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudelko Sniadaniowe Dinozaur 18 Derform Fol
Derform
Dostępny
191 szt.

strong Pojemnik kanapkowy zamykany na jeden wygodny zatrzask. Wykonany z wysokiej jakości plastiku przeznaczonego do kontaktu z żywnością. /strong

12,99 zł
3 osoby kupiły
74
Swojskość oraz cudzoziemszczyzna. Z dziejów wojskowości polskiej i powszechnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Swojskość oraz cudzoziemszczyzna. Z dziejów wojskowości polskiej i pow...
Dostępny
48 szt.

Od niepamiętnych czasów aktywność militarna wymagała od wszystkich państw i społeczeństw wyjątkowego wysiłku i szczególnego zaangażowania, traktowana przez nie jako niezbędny środek zapewnienia sobie bezpieczeństwa, jak też prowadzenia ekspansji na zewnątrz. Dlatego wojskowość zazwyczaj uchodzi za nieodzowny składnik tożsamości każdej wspólnoty państwowej czy narodowej, za jedną z najbardziej rodzimych sfer życia zbiorowego w jej obrębie. Z drugiej strony, starając się nadać własnym siłom zbrojnym jak największą wartość i skuteczność, sięgano po obce osiągnięcia na tym polu, korzystając z wypracowanych gdzie indziej sposobów walki, jej narzędzi w postaci uzbrojenia i wyposażenia, czy też zasad organizacyjnych. Towarzyszyły temu w wielu państwach takie zjawiska jak masowe przyjmowanie cudzoziemców do służby w siłach zbrojnych czy włączanie obcych terminów do zasobów własnego słownictwa wojskowego. Zaczerpnięte z zewnątrz wzory częstokroć z biegiem czasu tak bardzo wtapiały się w rodzime tradycje militarne wielu państw i narodów, że dziś są uważane za ich integralną część. Zjawiskom z tego zakresu, jak też wiele pokrewnych im zagadnień, poświęciliśmy kolejny tom z cyklu „Homo militans”, którego tytuł brzmi: Swojskość oraz cudzoziemszczyzna. Z dziejów wojskowości polskiej i powszechnej.

79,99 zł
61,59 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

2 osoby kupiły
75
Odrzuć ciężar przeszłości. Sztuka odzyskiwania siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odrzuć ciężar przeszłości. Sztuka odzyskiwania siebie
Dostępny
40 szt.

Pokonaj demony przeszłości Każdy nosi w sobie jakiś ból czy wręcz traumę. Często jest ona nieuświadomiona i chowa się w podświadomości, wyłaniając się w najmniej odpowiednich momentach i blokując drogę do szczęścia. Bardzo ważne jest, aby uświadomić ją sobie, a następnie tak przepracować, aby już nigdy nie stanowiła przeszkody w podejmowaniu decyzji i osiąganiu obranych celów. Jak przekuć własne doświadczenia w skuteczny program uzdrawiający? Teal Swan przez 13 lat była ofiarą fizycznego i psychicznego znęcania się oraz molestowania seksualnego. W wieku 19 lat uciekła od swojego prześladowcy i rozpoczęła walkę o powrót do normalności. Dziś jest światowej sławy terapeutką i specjalistką w dziedzinie metafizyki. Teraz dzieli się zdobytą wiedzą z milionami ludzi, ucząc ich, jak mogą znaleźć przebaczenie, szczęście, wolność i poczucie bezpieczeństwa oraz pokochać samych siebie. Opisuje obejmujące zaledwie 18 kroków techniki, które pomogą Ci uwolnić się od traum i lęków. Ten autorski program wypróbowała na sobie z rewelacyjnym skutkiem. Terapia, którą możesz wykonać sam w domu Autorka wykorzystuje wiedzę z różnych dziedzin: filozofii, metafizyki, psychologii i biologii, i łączy w skuteczny system uzdrawiania ciała i duszy. Po co wydawać pieniądze na drogie terapie? Teraz, abyś samodzielnie mógł oczyścić się z fałszywych przekonań, pozbyć się strachu i w pełni pokochać siebie, wystarczy Ci jedynie ta książka. Terapie możesz wykonać w domu, a na każdy etap poświęcisz tyle czasu, ile potrzebujesz. Nie musisz się spieszyć. Ten autorski program pomoże ci: – wyleczyć się z traum z przeszłości, – pozbyć się problemów emocjonalnych, – stawić czoło dręczącym Cię lękom, – wyzwolić się z krępujących więzów przeszłości i przebaczyć sobie i innym, – odkryć metody radzenia sobie z problemami, – zrozumieć siebie i swoje emocje. Zrób pierwszy krok ku wolności

54,50 zł
40,88 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,62 zł

2 osoby kupiły
76
Bidon Race Team A 10 Derform Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon Race Team A 10 Derform Fol
Derform
Dostępny
195 szt.

strong Przezroczysty bidon z nadrukiem o pojemności 330 ml. Bidon wykonany z bezpiecznego i wytrzymałego na upadek tworzywa, wolnego od BPA. Posiada chowany ustnik oraz poręczny kształt idealny dla dziecięcej ręki. /strong

12,99 zł
2 osoby kupiły
77
Balon foliowy stojący 5 40cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy stojący 5 40cm
Arpex
Dostępny
16 szt.

1 sztuka. Wysokość ok. 40 cm.

7,99 zł
2 osoby kupiły
78
Talerze papierowe Leśne zwierzątka 8szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Talerze papierowe Leśne zwierzątka 8szt
Arpex
Dostępny
31 szt.

Talerzyki papierowe z motywem leśnych zwierząt. Talerze wykonane z wytrzymałego, sztywnego papieru zapewniające komfort użytkowania bez potrzeby częstej wymiany. Nie wpływają na smak potraw. Idealne na przyjęcia dla dzieci, kinderbale, imprezy tematyczne dla najmłodszych. Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Artykuł jednorazowego użytku. Talerze o średnicy 18 cm. 8 sztuk w opakowaniu. Produkt zaprojektowano i wyprodukowano w Polsce.

8,99 zł
2 osoby kupiły
79
Poznaj z nami Wrocław w.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaj z nami Wrocław w.2
Dostępny
25 szt.

Wrocław to stolica Dolnego Śląska i jedno z najpiękniejszych miast Polski. Jego historia liczy ponad tysiąc lat! Dziś Wrocław jest nowoczesnym miastem, pełnym wysp, mostów, zieleni i zabytków. Zapraszamy najmłodszych czytelników do odkrycia jego tajemnic w towarzystwie naszych bohaterów.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
80
Jednorożec Blask Szczęścia - Przyjęcie dla Rozalki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
104,90 zł
94,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,49 zł

2 osoby kupiły
81
Papierowe patyki do balonów 4szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papierowe patyki do balonów 4szt
Arpex
Dostępny
66 szt.

"Papierowe patyki do balonów (4 szt.) certyfikowane FSC(R)"

8,99 zł
1 osoba kupiła
82
Naklejkowe czytanki. Wędrówki Misia Okruszka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowe czytanki. Wędrówki Misia Okruszka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.07

Teksty tych kolorowych książeczek należy uzupełnić dołączonymi na osobnych stronach nalepkami, tak by powstały obrazkowe historyjki. To świetna i pożyteczna zabawa!

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
83
Łowienie rybek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łowienie rybek
HaBa
Dostępny
28 szt.

Poprzez zabawę, wasze dzieci odkryją morski świat, będą łowić wędką rybki oraz inne morskie zwierzątka. Gra uczy pierwszych prostych reguł i zasad grania. Łowienie rybek stymuluje koordynację oko - ręka, oraz wyostrza spostrzegawczość. Grajcie wspólnie z dzieckiem! Rozmawiajcie z nim o morskich zwierzątkach.

127,78 zł
115,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,78 zł

1 osoba kupiła
84
Talerze papierowe Jednorożec 8szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Talerze papierowe Jednorożec 8szt
Arpex
Dostępny
37 szt.

alerzyki papierowe z motywem tęczowego jednorożca. Talerze w kolorach różu i turkusu. Wykonane w technologii, dzięki której nie rozmiękają w trakcie użytkowania. Idealne na przyjęcia urodzinowe i bale dla dziewczynek. Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Artykuł jednorazowego użytku. Talerze o średnicy 18 cm. 8 sztuk w opakowaniu. Produkt zaprojektowano i wyprodukowano w Polsce.

8,99 zł
1 osoba kupiła
85
Prawo przyciągania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo przyciągania
Dostępny
56 szt.

Prawo przyciągania – poznaj jedną z fundamentalnych reguł rządzących Wszechświatem Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego życie jednych przypomina pasmo niekończących się nieszczęść, podczas gdy drudzy cieszą się zdrowiem, szczęściem i dostatnim życiem? Czy kiedykolwiek miałeś poczucie, że to przez negatywne myślenie, niespokojny umysł nie możesz odnieść sukcesu, czy spełnić swojego marzenia? Okazuje się, że za wszystko odpowiedzialne prawo przyciągania. Na pewno o nim słyszałeś! To jedna z jedna z najbardziej fundamentalnych reguł rządzących Wszechświatem. Na czym polega i jak działa prawo przyciągania w praktyce? Najprostsza definicja mówi po prostu: podobne przyciąga podobne. Twoja psychika i stan umysłu jest jak magnes. Myśli, czyny, słowa, emocje – wszystko to nie tylko składa się na twoje wnętrze, ale – bardziej niż jesteś skłonny przypuszczać – wpływa na rzeczywistość wokół ciebie! Odkrywcy prawa przyciągania dzielą się z tobą sekretem Esther i Jerry Hicks to amerykańskie małżeństwo, które jako pierwsze przekazało całemu światu podstawy sekretu. To eksperci od channelingu. To oni w jasny i prosty sposób opowiedzieli o najbardziej pożądanym i potężnym prawie – prawie przyciągania. Dzięki ich naukom miliony osób na cały świecie zrozumiało, jak proste prawa rządzą osiąganiem pragnień i spełnianiem marzeń. Teraz ten sekret przekazują także i tobie! Przekonasz się, jak działa prawo przyciągania w praktyce, dowiesz się, jak je stosować. Z pomocą Hicksów będziesz mógł z łatwością, pełną świadomością i bez przeszkód kształtować rzeczywistość tak, aby spełniała twoje oczekiwania. Daj sobie szansę na rozwój duchowy i osobisty. Uwierz w swój sukces! Pomyśl i przyciągnij wszystko, o czym marzysz Lektura książki o prawie przyciągania może stać się przepustką do nowej jakości i pełni szczęścia w twoim życiu. Tylko od ciebie zależy, jak wykorzystasz tę szansę i czy dasz szansę swojemu osobistemu rozwojowi. Dzięki zawartym w książce wskazówkom nie tylko zapanujesz nad chaosem otaczającego świata, twój rozwój duchowy będzie podążał we właściwym kierunku, ale znacząco – dzięki podświadomości – wpłyniesz na świadome kreowanie swojego świata! Autorzy dają ci coś więcej niż tylko nadzieję, że możesz tego dokonać! Książka o prawie przyciągania to również zbiór praktycznych i błyskotliwych rad – spisanych w formie przekazu channelingu – wyprzedzających twoje pytania i mówiących, jak dzięki temu potężnemu prawu zmienić swoje życie! Będziesz mógł zapanować na swoimi negatywnymi emocjami i wyrobić w sobie pozytywną aurę. Bestsellerowa publikacja Esther i Jerry’ego Hicksów to praktyczna lekcja świadomego korzystania z potencjału energetycznego podświadomości i kreacyjnej mocy myśli. Potencjał twojej świadomości kluczem do kreowania rzeczywistości

64,60 zł
48,45 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,15 zł

1 osoba kupiła
86
Moda z różnych czasów. Naklejkowe przebieranki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moda z różnych czasów. Naklejkowe przebieranki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.21

Postacie z tej książki to śliczne panny z różnych epok i stron świata. Musisz je tylko odpowiednio ubrać. Skorzystaj z naklejek i zamień lalki w piękne kobiety.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
87
Lokomotywa 3-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lokomotywa 3-latka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Książeczka z naklejkami na dobry początek, zachęcająca do nauki i porządkowania nabytej wiedzy. Z Lokomotywą 3-latka dzieci poznają zwierzęta domowe i środowisko ich życia, utrwalają nazwy prostych figur geometrycznych i kolorów, uczą się zasad higieny, rozwijają umiejętność logicznego myślenia i spostrzegawczość, odgadują zagadki, wzbogacają słownictwo i podejmują pierwsze próby rysowania oraz kolorowania. Na każdej stronie znajduje się informacja dla rodzica, czego dziecko się uczy, wykonując zadanie. Arkusz naklejkowy zawiera również nalepki nagrody.

9,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,6%
oszczędzasz 1,71 zł

1 osoba kupiła
88
Bobas Mimi, 42 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bobas Mimi, 42 cm
Llorens
Dostępny
5 szt.

W naszej manufakturze wierzymy, że zabawa jest najlepszą nauką. Dlatego też z wielką miłością tworzymy kultowe lalki Llorens, w 100% ręcznie wykonane, o niepowtarzalnych wzorach. Stosowane przez nas tkaniny pochodzą od renomowanych marek odzieży dziecięcej. Wszystkie lalki Llorens są zgodne z europejskimi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci, co gwarantuje, że Twoje dzieci będą się bawić w możliwie najbezpieczniejszy sposób. Lalka śmiejąca się Mimi mierzy 42.0 cm. Jej rączki, nóżki oraz głowa są wykonane z miękkiego w dotyku winylu, zaś brzuszek jest materiałowy. Po naciśnięciu brzuszka lalka zacznie się śmiać. Mimi ma śliczną, uśmiechniętą buzię i niebieski oczęta z długimi rzęsami. Lalka jest ubrana w prążkowany golf, polarowe ogrodniczki w ptasie wzory, różowe skarpetki z kokardkami oraz piękną czapkę do spania z pomponem pasującą do kompletu. Do zestawu dołączono polarową huśtawkę z kokardkami.

271,90 zł
250,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 21,75 zł

1 osoba kupiła
89
Balon foliowy leśne zwierzątka - wiewiórka 60cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy leśne zwierzątka - wiewiórka 60cm
Arpex
Dostępny
20 szt.

Balon foliowy w kształcie wiewiórki. Wielkość balonika ok. 61 cm. 1 sztuka. Obecnie bardzo popularnym motywem przewodnim dziecięcej imprezy jest las. Baloniki z kształcie leśnych zwierzątek pomogą uzyskać odpowiedni efekt. Leśny klimat osiągniesz także dzięki papierowym talerzom i kubkom typu kraft oraz drewnianym sztućcom.

8,99 zł
1 osoba kupiła
90
Torebka upominkowa L - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka upominkowa L
W&K
Dostępny
57 szt.

Wymiary: 40.0 x 30.0 x 12.0 cm

10,99 zł
1 osoba kupiła
91
Connor Selby, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Connor Selby, CD
SELBY, CONNOR, Mascot
Dostępny
19 szt.

1. I Can't Let You Go 2. Falling in Love Again 3. If You're Gonna Leave Me 4. Emily 5. The Man I Ought to Be 6. Hear My Prayer 7. Show Me a Sign 8. Anyhow 9. Waitin' on the Day 10. Starting Again 11. I Shouldn't Care (Bonus Track) 12. Love Letter to the Blues (Bonus Track) 13. My Baby Don't Dig Me (Bonus Track) 14. The Deep End (Bonus Track)

65,90 zł
1 osoba kupiła
92
Balon foliowy stojący 8 40cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy stojący 8 40cm
Arpex
Dostępny
21 szt.

1 sztuka. Wysokość ok. 40 cm.

7,99 zł
1 osoba kupiła
93
Balon foliowy zwierzak - żabka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy zwierzak - żabka
Arpex
Dostępny
35 szt.

Balon do napełnienia powietrzem. Może pełnić funkcję elementu dekoracyjnego przyjęć dziecięcych lub służyć do zabawy pod okiem dorosłego opiekuna. Balon posiada samozaciskający się wentyl - nie trzeba go dodatkowo wiązać. Wymiary balonu: przed napompowaniem: 31x28cm, po napompowaniu: 22x20cm.

5,99 zł
3 osoby kupiły
94
Plecak 4 komorowy STRIGHT BP-04 Dark Game - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
151,90 zł
144,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,59 zł

1 osoba kupiła
95
Pudelko Sniadaniowe Cleo I Frank 39 Derform Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudelko Sniadaniowe Cleo I Frank 39 Derform Fol
Derform
Dostępny
168 szt.

strong Pojemnik kanapkowy zamykany na jeden wygodny zatrzask. Wykonany z wysokiej jakości plastiku przeznaczonego do kontaktu z żywnością. /strong

12,99 zł
1 osoba kupiła
96
Terra Kids Dmuchawka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terra Kids Dmuchawka
HaBa
Dostępny
19 szt.

Terra Kids Dmuchawka - załaduj amunicję, weź głęboki wdech, dmuchnij krótko i energicznie, a zobaczysz, jak strzałka śmiga w powietrzu!

85,19 zł
76,67 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,52 zł

1 osoba kupiła
97
Puzzle 70 Na placu budowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 70 Na placu budowy
Jako
Dostępny
53 szt.

Z puzzlami "Na placu budowy" dzieci mogą przenieść się w sam środek budowy i obserwować pracę fachowców. Opakowanie zawiera 70 dużych elementów które po ułożeniu utworzą obrazek o wymiarach 45 x 32,5 cm. Układanie puzzli zapewnia doskonałą rozrywkę, a przy tym rozwija wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne oraz pozwala się wyciszyć.

34,45 zł
31,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,44 zł

1 osoba kupiła
98
Naklejkowe czytanki. W krainie jednorożców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowe czytanki. W krainie jednorożców
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.07

Teksty tych kolorowych książeczek należy uzupełnić dołączonymi na osobnych stronach nalepkami, tak by powstały obrazkowe historyjki. To świetna i pożyteczna zabawa!

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
99
Bidon Apki C 02 Derform Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon Apki C 02 Derform Fol
Derform
Dostępny
11 szt.

strong Przezroczysty bidon z nadrukiem o pojemności 330ml. Bidon wykonany z bezpiecznego i wytrzymałego na upadek tworzywa, wolnego od BPA. Posiada chowany ustnik oraz pokrywkę zabezpieczającą, kt oacute ra otwiera się przy pomocy przycisku. Bidon posiada poręczny kształt idealny dla dziecięcej ręki. /strong

16,99 zł
1 osoba kupiła
100
Kubki papierowe Celebrate! 8szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubki papierowe Celebrate! 8szt
Arpex
Dostępny
41 szt.

Papierowe kubki o pojemności 180/200 ml do napojów pakowane po 8 sztuk Zaprojektowano, wyprodukowano i skonfekcjonowano w Polsce

7,99 zł
1 osoba kupiła
Wróć do góry