hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.03.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 24 marca 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Nie jestem twoim Polakiem. Reportaż z Norwegii (Ewa Sapieżyńska), na drugim Zakazana prawda. Ucieczka od wolności (Wojciech Sumliński, Tomasz Budzyński). Kolejny produkt to Córka komendanta (John Boyne) oraz Pszczoły. Krótki lot w głąb niezwykłych umysłów (Lars Chittka).
1
Nie jestem twoim Polakiem. Reportaż z Norwegii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nie jestem twoim Polakiem. Reportaż z Norwegii
Dostępny
1155 szt.

To reportaż, opowieść o Polakach, największej mniejszości narodowej w Norwegii, która rzadko jednak dochodzi do słowa w debacie publicznej w tym kraju. Własna historia autorki i rozmowy z wieloma innymi osobami, które przez ostatnie lata przeprowadziły się z Polski do Norwegii – artystami, budowlańcami, naukowcami, himalaistami. To rzecz o migracji, o Polsce i o Norwegii, o uprzedzeniach i rasizmie, ale również o solidarności i empatii, o prawach pracowniczych i o spotkaniach między ludźmi, które pozwalają nam zobaczyć się nawzajem bez etykietek.

44,90 zł
26,49 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 18,41 zł

436 osób kupiło
2
Zakazana prawda. Ucieczka od wolności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Zakazana prawda. Ucieczka od wolności
Dostępny
1489 szt.

Przełomowa książka majora ABW Tomasza Budzyńskiego i dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego, ujawniająca, co niejawne i nigdy nieujawniane – fakty tak nieprawdopodobnie prawdziwe, że całkowicie zmieniające sposób patrzenia na naszą rzeczywistość i w oparciu o logikę, trudne do pojęcia. Jak zrozumieć historię, w której zaufany człowiek Jarosława Kaczyńskiego o żydowskim rodowodzie i wierze, staje się powiernikiem tajemnic zaufanego człowieka Donalda Tuska o żydowskim rodowodzie i wierze, Michała Boniego, który przy okazji jest ojcem chrzestnym (sic!) dziecka zaufanego człowieka Jarosława Kaczyńskiego? Ta skomplikowana „układanka” to tylko jedna z zagmatwanych historii pozwalających łączyć kropki, opowiadających o świecie, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje i wszystko jest iluzją… Tajemnice są niebezpieczne, ale musimy je ujawniać - to część naszej natury: odkrywanie prawdy i uzyskiwanie jasnych odpowiedzi na pytania dotąd bez odpowiedzi: - Co zawiera Aneks do raportu WSI, który miał być jawny, ale decyzją wszechwładzy rządzących, przy udziale trzech prezydentów RP, został opatrzony klauzulą najwyższej tajności? Sprawa ta miała być tajemnicą przechodzącą z ojca na syna - tak jednak nie będzie, bo właśnie łamiemy zmowę milczenia. - Kto naprawdę zbudował rosyjską i niemiecką agenturę w Polsce i dlaczego ludzie na wysokich stołkach są nie do ruszenia? - Kto i dlaczego zlecił inwigilację (sic!) wicepremiera Andrzeja Leppera, którego problemy zaczęły się od pobytu na Ukrainie - i dlaczego politycy różnych opcji w sprawie najbardziej tajemniczej zbrodni III RP są zgodni: zgodnie boją się prawdy? - Co o wojnie na Ukrainie mówią opatrzone klauzulą tajności alarmujące analizy ABW i dokąd to wszystko zmierza w kontekście sojuszu Rosji i Chin? Ta książka, to punkt zwrotny i przekroczenie Rubikonu w jednym - solidna dawka dyskomfortu, która nikogo nie zostawi obojętnym...

49,90 zł
30,94 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,96 zł

200 osób kupiło
3
Córka komendanta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Córka komendanta
Dostępny
790 szt.

Długo wyczekiwana kontynuacja Chłopca w pasiastej piżamie! Kiedy dziecko potwora jest winne zbrodni ojca? Wina i współudział mają niejedno oblicze. John Boyne jest mistrzem powieści historycznej. To wspaniała książka, na której emocjonalny wpływ z pewnością nie jesteś przygotowany. – John Irving Gretel Fernsby od wielu dekad mieszka w okazałym apartamencie w reprezentacyjnej dzielnicy Londynu. Pomimo przerażającej przeszłości wiedzie spokojne i wygodne życie. Nie opowiada o ucieczce z nazistowskich Niemiec. Nie opowiada o ponurych latach spędzonych z matką w powojennej Francji. Nie opowiada też o ojcu, komendancie jednego z najbardziej znanych niemieckich obozów zagłady. A przede wszystkim nie wypowiada imienia swojego brata. Pewnego dnia do mieszkania na parterze wprowadza się młode małżeństwo z dzieckiem. Pomimo wspomnień, które przywołuje kilkuletni Henry, pomiędzy nim a Gretel nawiązuje się nić przyjaźni. Wkrótce potem dochodzi do awantury pomiędzy piękną matką Henry'ego a jego despotycznym ojcem. Gretel staje na podobnym rozdrożu, na jakim znalazła się dawno temu. Wtedy nie zrobiła nic, teraz, decydując się na uratowanie małego chłopca, ma szansę zmierzyć się z poczuciem winy, żalu i z wyrzutami sumienia. By to zrobić, konieczne może okazać się ujawnienie tajemnic, które skrywała przez całe życie

49,90 zł
29,44 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 20,46 zł

160 osób kupiło
4
Pszczoły. Krótki lot w głąb niezwykłych umysłów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Pszczoły. Krótki lot w głąb niezwykłych umysłów
Dostępny
477 szt.

Pszczoły są niezwykle inteligentne, potrafią rozpoznawać kwiaty i ludzkie twarze, okazywać emocje, liczyć, posługiwać się prostymi narzędziami, rozwiązywać problemy i uczyć się, obserwując innych. Ich maleńki, ale niezwykle złożony system nerwowy nie ma sobie równych w królestwie zwierząt. Niezwykle rozwinięta pamięć przestrzenna sprawia, że pszczoły są także doskonałymi nawigatorami. Potrafią wrócić do swojego ula nawet z bardzo odległych łąk i pól. Pszczoły są świadome, czują i myślą, boją się i cierpią, a nawet mają wątpliwości i dylematy etyczne. Lars Chittka zaprasza nas na niezwykły spacer w głąb pszczelego umysłu. Opowiada o życiu i zachowaniach pszczół, o inteligencji roju i tworzących go jednostek, o ich myślach i uczuciach oraz wyjątkowych osobowościach. Chittka przypomina, że bez pszczół wymarłoby wiele innych gatunków, w tym także i my. Traktujmy więc te niezwykłe stworzenia z szacunkiem, na jaki zasługują.

69,90 zł
48,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

67 osób kupiło
5
Religijni. Jak ewolucja wierzeń wpływa na historię i kulturę człowieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Religijni. Jak ewolucja wierzeń wpływa na historię i kulturę człowieka
Dostępny
415 szt.

Nie ma żadnej kultury, która nie posiadałaby jakiejś formy religii. Religie różnią się pod względem formy, stylu czy rozmiarów, od małych, liczących kilkaset osób kultów, skupionych wokół charyzmatycznego przywódcy, aż po światowe organizacje liczące dziesiątki, a nawet setki milionów wyznawców, mających swoich przedstawicieli w każdym kraju. Również i w świeckich społeczeństwach istnieją ludzie, którzy uważają się za religijnych i praktykują przeróżne rytuały. Dlaczego? Skąd wzięła się w nas potrzeba religijności? Jak z praktyk szamańskich wyewoluowały współczesne religie? Słynny znawca ewolucji, Robin Dunbar, bada pochodzenie religii, jej funkcje w społeczeństwach oraz wpływ na nasze ciało i działanie mózgu. Oferuje wnikliwą, fascynującą analizę typowo ludzkiej potrzeby wiary i związanych z nią praktyk i rytuałów. Każdy człowiek jest religijny, podkreśla Dunbar. Bez względu na to, w co i jak wierzy..

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

61 osób kupiło
6
Chłopiec w pasiastej piżamie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopiec w pasiastej piżamie
Dostępny
557 szt.

Światowy bestseller. Miliony sprzedanych egzemplarzy! Wyróżniony prestiżowymi nagrodami. Zekranizowany w 2008 roku. Wstrząsająca historia pięknej przyjaźni na przekór złu szalejącej wojny. Dwóch chłopców i dwa światy... Obaj urodzili się w tym samym dniu, miesiącu i roku, ale los traktował ich do pewnego czasu zupełnie inaczej. Bruno, syn komendanta obozu koncentracyjnego, żyje podczas wojny, prawie w ogóle jej nie doświadczając, nie mając świadomości, że ona trwa tuż obok, pochłania ofiary. Szmul, syn żydowskiego zegarmistrza, zna wojnę od tej najgorszej, najbardziej nieludzkiej strony. To ona odebrała mu spokojne dzieciństwo, bezpieczeństwo, przyszłość oraz członków rodziny. Spotkanie chłopców ma wymiar symboliczny. Odbywa się na granicy dwóch światów. Okazuje się, że przekroczenie jednego z nich powoduje, że stają się równi, ale na pewno nie szczęśliwsi. A może jednak...? W sprzedaży dostępna także kontynuacja Chłopca w pasiastej piżamie – powieść Córka komendanta!

39,90 zł
24,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,16 zł

38 osób kupiło
7
Tymek, Czarny Kot i śpiące lwy hrabiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Tymek, Czarny Kot i śpiące lwy hrabiego
Dostępny
1054 szt.

Od kiedy zniknął kot, Tymek czuje się bardzo smutny. Zatroskani rodzice zabierają go na spontaniczny wypad do zamku w Mosznej. Mówi się, że budowla ma 99 wież i 365 pomieszczeń – jedno na każdy dzień roku. Ale nie to jest w nim najciekawsze. Zamek rozbudowano w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego właściciela dóbr, Hrabiego von Tiele-Wincklera oskarżono o pakt z samym diabłem. Nikt jednak nie chce wierzyć w takie bajki, wszak magia nie istnieje. Czy aby na pewno? Tymoteusz, Antonina i nieco szczebiotliwa wiewiórka Basia – kolejny raz wędrują w czasie, mierzą się z magią, mocami zła i zagadkami, które wydają się nie do rozwiązania. Także ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę. Jakie tajemnice skrywa zamek? Kim jest hrabia Hubert von Tiele-Winckler? Czy uda im się odnaleźć największego przyjaciela Tymka – Kota? Seria CZARNY KOT to detektywistyczna podróż w świat zagadek i przygód. Słowiańska magia, niezwykłe legendy oraz fascynująca historia zabytków owianych tajemnicą – czekają na Ciebie! Polecamy także: Tymek, Czarny Kot i zagadki Pałacu Marianny.

44,90 zł
26,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,96 zł

22 osoby kupiły
8
Mali WIELCY. Mali WIELCY. Albert Einstein - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali WIELCY. Mali WIELCY. Albert Einstein
Dostępny
271 szt.

Albert jako dziecko niewiele mówił, ale jego głowa była pełna pomysłów! Na początku nie odnajdował się w szkole, wkrótce jednak zakochał się w fizyce i matematyce, a swoją pierwszą pracę naukową napisał, gdy był jeszcze nastolatkiem. Albert uważał, że wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona, a wyobraźnia obejmuje cały świat. Poświęcił życie wyjaśnianiu związku między przestrzenią a czasem, tworząc podstawy pod większość technologii i wynalazków XXI wieku. To wyjątkowa historia Alberta Einsteina, wielkiego uczonego i twórcy teorii względności, laureata Nagrody Nobla z dziedziny fizyki, ekscentryka i filozofa, którego nazwisko jest synonimem geniuszu na całym świecie. Mali WIELCY - bestsellerowa seria uznana przez krytyków i uwielbiana przez czytelników na całym świecie! Galeria inspirujących postaci i setki książek, książeczek i gier sprzedawanych w milionach egzemplarzy - teraz w języku polskim! Poznaj niezwykłe historie wybitnych osób - od malarek, muzyków, projektantek po naukowców, polityków, sportowców i odkrywczynie! Wszyscy zapisali się w dziejach świata, a każde z nich było kiedyś dzieckiem, które miało marzenia. Wyjątkowa seria, która zainspiruje dziecko w każdym wieku - od najmłodszego do wczesnoszkolnego. Niezwykłe historie pisane przystępnym językiem pozwolą dziecku utożsamić się z wielkimi postaciami i czerpać z nich wzorce, jak pasja, wytrwałość i odwaga w dążeniu do celu, niezbędne, by osiągnąć w przyszłości spełnienie i życiowy sukces! Na końcu każdej książki znajduje się biografia wraz z datami, faktami, ciekawostkami i autentycznymi zdjęciami bohatera opowieści zapewniająca wartościowy element edukacyjny. Prosty, wciągający przekaz, piękna kolorowa grafika i duża czcionka czynią z serii Mali WIELCY idealną lekturę zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i do nauki samodzielnego czytania. Twarda i szyta oprawa zapewniają doskonałą trwałość. Stwórzmy nowe pokolenie wielkich ludzi, którzy zmienią świat: TERAZ MALI - WKRÓTCE WIELCY! Tytuł oryginalny: Little People, BIG DREAMS, Albert Einstein Tłumacz: Julia Tokarczyk Ilustrator: Jean Claude

44,99 zł
26,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,00 zł

19 osób kupiło
9
Miłość jak wino - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość jak wino
Dostępny
264 szt.

Pewnego dnia Marta odkrywa, że zdradził ją chłopak. Porzuca więc Kraków i wraca do rodzinnego Grybowa, gdzie jej rodzina zajmuje się uprawą winorośli. Dziewczyna ma nadzieję, że pośród nasłonecznionych stoków odnajdzie równowagę i spokój, ale jeszcze nie wie, że znajdzie tu także prawdziwą miłość. Do miasteczka przyjeżdża młody lekarz, Marcin Rowiński. Jego znajomość z Martą rozpoczyna się bardzo pechowo, ale już wkrótce oboje odkrywają, że nie są sobie obojętni. Ich uczucie kwitnie, i jak wino – coraz bardziej dojrzewa. Ale licho nie śpi. W ślad za Marcinem w Grybowie pojawia się jego dziewczyna, Karolina… Jednak to tylko początek całej serii dramatycznych wydarzeń, z którymi zakochani będą musieli się zmierzyć, jeśli zechcą ocalić tę miłość.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

17 osób kupiło
10
ADHD - zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Przewodnik dla rodziców i wychowawców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ADHD - zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Przewodnik dla rodziców ...
Dostępny
1129 szt.

Proces leczenia zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi to równoczesna praca z dzieckiem, rodzicami i szkołą. Ważne jest zatem dostarczenie rodzicom i wychowawcom informacji o zaburzeniu dziecka, jego przyczynach, przebiegu i ewentualnych następstwach, a także – lub może przede wszystkim – o procesie terapii i ich własnym w nim udziale. Książka - napisana przez znakomity zespół, który od dawna zajmuje się dziećmi z ADHD i prowadzi właściwie jedyną specjalistyczną poradnię w Polsce - dostarcza uporządkowanej wiedzy na temat zespołu nadpobudliwości psychoruchowej, jego etiologii i mechanizmu powstawania. Tym samym uwalnia ona rodziców, przynajmniej w części, z poczucia winy i pozwala na zaprzestanie zadawania ciągłych pytań: "Co złego zrobiliśmy?" i "Jaki jest nasz udział w powstawaniu tego schorzenia?". Równocześnie jednak uświadamia, jak różnego rodzaju działania wychowawcze, często stosowane w dobrej wierze, mogą wzmacniać objawy zaburzenia, a także wskazuje, jak temu zapobiegać. Obok opisu stosowanych metod edukacyjnych, psychoterapeutycznych i farmakologicznych, zawiera także wiele cennych i praktycznych uwag, na przykład kiedy i jak chwalić dziecko oraz za co. Te praktyczne uwagi, które mają pomagać rodzicom w radzeniu sobie z trudem wychowania dzieci nadpobudliwych ruchowo i mających problemy z utrzymaniem uwagi, są jednocześnie na tyle ogólne, że mogą z nich skorzystać wszyscy rodzice przeżywający trudności wychowawcze lub po prostu niepewni, jak postępować z dziećmi. Autorzy dostarczają również informacji na temat objawów zespołu ADHD w dorosłym życiu. Lektura stwarza szansę, że rodzice dzieci nadpobudliwych psychoruchowo poczują się w pełni kompetentnymi i – parafrazując termin Winnicotta – "wystarczająco dobrymi rodzicami". Dlatego książka ta jest tak ważna i potrzebna. z Przedmowy Prof. dr hab. n. med. Ireny Namysłowskiej (Konsultant Krajowy w dziedzinie Psychiatrii Dzieci i Młodzieży)

59,90 zł
53,31 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,59 zł

15 osób kupiło
11
Mapa turystyczna - Pieniny 1:25 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa turystyczna - Pieniny 1:25 000
Dostępny
25 szt.

Jest to mapa jednostronna w skali 1:25'000. Przedstawia jeden z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce. Obejmuje obszar od Dębna nad Jeziorem Czorsztyńskim na zachodzie po Rezerwat „Biała Woda” na wschodzie. Niezwykła sceneria górska, osobliwości krajobrazowe i przyrodnicze oraz kultura regionalna tego obszaru od dawna zwracały uwagę turystów. Wraz ze wzrostem popularności i zainteresowania szczawnickimi zdrojami, rosła liczba odwiedzających te rejony – osób szukających tu odpoczynku czy natchnienia. Niezwykły krajobraz i dostępność pasma sprawia, że turystykę w Pieninach można uprawiać przez cały rok. Pieniny to również gęsta sieć wygodnych i dobrze oznakowanych szlaków, rozbudowana infrastruktura turystyczna i informacyjna. Niewątpliwą atrakcją jest spływ przełomem Dunajca. Dla miłośników opalania, kąpieli i sportów wodnych wokół zbiornika Czorsztyńskiego powstały liczne przystanie z wypożyczalniami sprzętu pływającego, utworzono także plaże oraz kąpieliska w Niedzicy i Kluszkowcach. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. W części informacyjnej znajdują się ciekawostki i opisy najciekawszych atrakcji turystycznych Pienin, propozycje wycieczek oraz informacje praktyczne. Dodatkowo na mapie umieszczone zostały plany centrów miast: Szczawnicy (1:10'000) i Krościenka nad Dunajcem (1:15'000). Mapa gruntownie zaktualizowana pod kątem najnowszej infrastruktury rowerowej. Zaznaczono przebieg popularnych tras: VeloDunajec i VeloCzorsztyn. Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorsztyńskiego to niewątpliwy hit i jedna z największych atrakcji regionu.

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

14 osób kupiło
12
Mali WIELCY. Mali WIELCY. Hans Christian Andersen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali WIELCY. Mali WIELCY. Hans Christian Andersen
Dostępny
296 szt.

Hans przyszedł na świat w ubogiej rodzinie jako syn szewca i niepiśmiennej praczki. Kiedy był małym chłopcem, traktował książki z baśniami jak bezcenne skarby, które przenosiły go w świat wyobraźni. Marzył, by występować na scenie, ale został obsadzony jedynie w roli trolla. Dzięki teatrowi Hans odkrył jednak miłość do pisania. Pisał zarówno o tym, co zwyczajne, jak i o tym, co fantastyczne, zapraszając czytelników i czytelniczki do świata swoich baśni. Niezwykła historia Hansa Christiana Andersena, najpopularniejszego bajkopisarza na świecie, którego baśnie zostały przetłumaczone na 125 języków i były źródłem inspiracji dla niezliczonych przedstawień i filmów, niosąc uniwersalne przesłanie dla ich wielbicieli i wielbicielek w kolejnych pokoleniach. Mali WIELCY - bestsellerowa seria uznana przez krytyków i uwielbiana przez czytelników na całym świecie! Galeria inspirujących postaci i setki książek, książeczek i gier sprzedawanych w milionach egzemplarzy - teraz w języku polskim! Poznaj niezwykłe historie wybitnych osób - od malarek, muzyków, projektantek po naukowców, polityków, sportowców i odkrywczynie! Wszyscy zapisali się w dziejach świata, a każde z nich było kiedyś dzieckiem, które miało marzenia. Wyjątkowa seria, która zainspiruje dziecko w każdym wieku - od najmłodszego do wczesnoszkolnego. Niezwykłe historie pisane przystępnym językiem pozwolą dziecku utożsamić się z wielkimi postaciami i czerpać z nich wzorce, jak pasja, wytrwałość i odwaga w dążeniu do celu, niezbędne, by osiągnąć w przyszłości spełnienie i życiowy sukces! Na końcu każdej książki znajduje się biografia wraz z datami, faktami, ciekawostkami i autentycznymi zdjęciami bohatera opowieści zapewniająca wartościowy element edukacyjny. Prosty, wciągający przekaz, piękna kolorowa grafika i duża czcionka czynią z serii Mali WIELCY idealną lekturę zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i do nauki samodzielnego czytania. Twarda i szyta oprawa zapewniają doskonałą trwałość. Stwórzmy nowe pokolenie wielkich ludzi, którzy zmienią świat: TERAZ MALI - WKRÓTCE WIELCY! Tytuł oryginalny: Little People, BIG DREAMS. Hans Christian Andersen Ilustrator: Maxine Lee-Mackie Tłumacz: Julia Tokarczyk

44,99 zł
27,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,55 zł

13 osób kupiło
13
Wszechświat w twojej dłoni. Wydanie poszerzone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszechświat w twojej dłoni. Wydanie poszerzone
Dostępny
1303 szt.

Gdy wieczorami patrzysz w niebo, widzisz tylko tajemniczą i niepokojącą przestrzeń. Granatowa otchłań przetykana mrugającymi gwiazdami stanowi zagadkę, nad którą pewnie się zastanawiasz. Jednak naukowy język, którym zwykle opisuje się wszechświat, sprawia, że zamiast zgłębiać teorię Wielkiego Wybuchu, czujesz, że zaraz wybuchnie ci głowa. Właśnie dlatego musisz przeczytać tę książkę. Christophe Galfard, uczeń samego Stephena Hawkinga, zabierze cię na niezwykłą wyprawę 10 milionów lat świetlnych od Ziemi, pokaże powierzchnię gasnącej gwiazdy lub zmniejszy cię do rozmiarów atomu. Dzięki sile wyobraźni, bez trudnych definicji i skomplikowanych obliczeń odkryjesz prawdziwe piękno wszechświata. Jak rozumieć E=mc2 ? Czy teoria względności jest rzeczywiście aż tak skomplikowana? I jak teorie Einsteina wpływają na naszą rzeczywistość? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania i potrzebujesz prostych objaśnień, koniecznie przeczytaj to nowe, poszerzone wydanie książki, w którym Galfard analizuje naturę czasu i przestrzeni.

59,99 zł
41,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

11 osób kupiło
14
Sycylia. Przewodnik z dodatkiem kulinarnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sycylia. Przewodnik z dodatkiem kulinarnym
Dostępny
101 szt.

Ekscytująca opowieść o Sycylii, wyspie, na której do dzisiaj widoczne są ślady różnych kultur: od starożytnego dziedzictwa w Syrakuzach, Agrigento i Segeście, przez arabsko-normańskie pałace w Palermo i Monreale, po perły baroku w Noto, Ragusie i Katanii – „mieście z lawy”. Zdobądź Etnę, zanurkuj w wodach Morza Śródziemnego, obejrzyj przedstawienie sycylijskiego teatru marionetek, poczuj atmosferę wielkopostnych misteriów i daj się porwać magii barwnego karnawału, a na deser skosztuj marcepanowych owoców i jedynej w swoim rodzaju modikańskiej czekolady. W przewodniku terramare znajdziesz: • fascynujące opisy miejsc wartych odwiedzenia, najciekawszych atrakcji i ukrytych skarbów, • mnóstwo ciekawostek w formie wyimków z tekstu, ramek, stron tematycznych, • praktyczne porady i informacje o życiu w mieście oczami jego mieszkańców, • dowiedz się więcej – dla ciekawskich, • wspaniałe zdjęcia, które pozwolą poczuć klimat miejsca jeszcze przed jego odwiedzeniem, • mapy z najważniejszymi punktami, plany głównych obiektów, a dodatkowo darmową mapę w aplikacji na smartfon, • praktyczny i poręczny dodatek kulinarny z informacjami o kuchni lokalnej oraz słowniczkiem przydatnych w restauracji słów i zwrotów.

99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

11 osób kupiło
15
Mapa turystyczna - Karkonosze, Góry Izerskie 1:35 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa turystyczna - Karkonosze, Góry Izerskie 1:35 000
Dostępny
44 szt.

Format B1 Karkonosze, Góry Izerskie to dwustronna mapa w świetnej skali 1:35'000. Na awersie arkusza mapy znajdują się Karkonosze, a rewers zawiera mapę Gór Izerskich, plany (centra miast) Świeradowa-Zdroju, Karpacza, Szklarskiej Poręby oraz czeskich miejscowości: Harrachova i Szpindlerowego Młynu. W wydaniu znajduje się również mały informator turystyczny o najciekawszych atrakcjach. Karkonosze to najwyższe pasmo górskie Sudetów rozciągające się na długości około 40 km. Głównym grzbietem przebiega granica polsko-czeska. Najwyższym szczytem jest Śnieżka (1603 m n.p.m.). Wyróżniającym się elementem krajobrazu Karkonoszy są kotły polodowcowe z malowniczymi jeziorkami oraz unikatowe formacje skalne. Tutaj swoje źródła ma największa czeska rzeka – Łaba. Symboliczną studnię odnaleźć można pod Łabskim Szczytem, na wysokości 1386 m n.p.m. Krajobraz karkonoski urozmaicają licznie występujące na potokach wodospady i kaskady. Występujące tu wody termalne i mineralne przyczyniły się do rozwoju znanych uzdrowisk – Cieplic i Świeradowa-Zdroju, a w Czechach – Jansk Lzn. Góry Izerskie to najbardziej na zachód wysunięte pasmo Sudetów położone na terenie Czech i Polski. Składa się z niezbyt wysokich grzbietów górskich. Najwyższym wzniesieniem jest Wysoka Kopa (1126 m n.p.m.). Takie ukształtowanie powierzchni w połączeniu z dobrym zagospodarowaniem i dużą atrakcyjnością terenu przyczyniło się do rozwoju turystyki – pieszej, rowerowej i narciarstwa biegowego. Gęsta sieć utwardzonych dróg niczym magnes przyciąga licznie przybywających tu kolarzy górskich. Zimą popularne Izery oferują dobrze przygotowane trasy pod biegówki. Najpopularniejszym miejscem do uprawiania narciarstwa biegowego są Jakuszyce.

18,90 zł
13,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,91 zł

10 osób kupiło
16
Giganci. Tom 1. Erin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Giganci. Tom 1. Erin
Dostępny
76 szt.

Pierwszy tom nowej francuskiej serii dla młodszych i starszych czytelników. Dzieci pochodzące z czterech zakątków świata wykazują ponadnaturalne zdolności. Przyciąga je pewna nieznana siła. Podążając za nią, odkrywają olbrzymie istoty i pomagają im się przebudzić Bohaterką pierwszego tomu jest zapalona ogrodniczka Erin. Jej rodzice zginęli w wypadku, a rośliny dają Erin pocieszenie. Pewnego dnia dziewczynka spotyka Yrso giganta, który mimo przerażającego wyglądu okazuje się bardzo życzliwy. Kłopot w tym, że polowanie na Yrso rozpoczyna pewna tajemnicza grupa naukowców Scenariusz wyszedł spod pióra Lylian, a rysunki stworzył Paul Drouin.

34,99 zł
24,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

10 osób kupiło
17
Dzień dobry... i co dalej? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień dobry... i co dalej?
Dostępny
203 szt.

Jak zmienić swój scenariusz życiowy, aby być szczęśliwym. Umiejętność porozumiewania się z innymi ludźmi kształtuje nasze życie. Życie każdego z nas toczy się zaś według scenariusza, który tworzymy we wczesnym dzieciństwie. Scenariusz może być smutny, może być też pełen sukcesów; decyduje, w jaki sposób odnosimy się do przyjaciół, kogo poślubiamy, a nawet w jakim łożu zakończymy życie. Berne demonstruje w tej książce, jak powstaje taki scenariusz, jak wprowadzany jest w życie i – co najważniejsze – jak każdy z nas może go zmienić, aby zakończył się szczęśliwie...

59,90 zł
39,53 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 20,37 zł

10 osób kupiło
18
Jak skutecznie wspierać dziecko w sytuacjach, w których sobie nie radzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak skutecznie wspierać dziecko w sytuacjach, w których sobie nie radz...
Dostępny
1268 szt.

Dla tych, którzy kiedykolwiek doświadczyli rodzicielskiej rozpaczy! Kiedy ktoś, kogo kochamy, nie jest w stanie sobie poradzić z życiem, sami stajemy się nieszczęśliwi. Książka pomaga zmienić stan beznadziei, pokazuje, jakimi drogami iść, żeby znaleźć pomoc, nadzieję I ukojenie. Proponuje sugestie, rady, techniki i rozwiązania proste do wprowadzenia w życie, poprawiające jakość życia. Pomaga uświadomić sobie nasze ograniczenia, uczy akceptowania niepokoju, zmartwień, smutku, utraty kontroli, pokazuje, że możemy je tolerować, a mimo to żyć dalej, rozwijać się i cieszyć codziennością.

44,90 zł
28,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,61 zł

9 osób kupiło
19
Patyczki bambusowe 30cm 100szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patyczki bambusowe 30cm 100szt
Arpex
Dostępny
26 szt.

Patyczki bambusowe 30 cm (100 szt.)

6,99 zł
9 osób kupiło
20
Rok 1984. Powieść graficzna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok 1984. Powieść graficzna
Dostępny
1037 szt.

Graficzna adaptacja jednej z najważniejszych powieści XX w., która przyniosła Orwellowi literacką nieśmiertelność Londyn w powieści jest ponurym miastem w totalitarnym stanie Oceanii, gdzie Wielki Brat zawsze patrzy, a Policja Myśli praktycznie potrafi czytać w myślach. Winston Smith znalazł się w poważnym niebezpieczeństwie z tego prostego powodu, że jego pamięć wciąż funkcjonuje. Wciągnięty w zakazany romans, znajduje odwagę, by dołączyć do tajnej organizacji rewolucyjnej zwanej Bractwem, której celem jest zniszczenie Partii. Wraz ze swoją ukochaną Julią ryzykuje życiem w śmiertelnym pojedynku z obecnymi mocami. Dzięki sugestywnej, wciągającej adaptacji Fido Nestiego, wizja dystopijnego arcydzieła George'a Orwella zyskała nowy wygląd i dodatkową siłę przekazu. Trafi zarówno do młodych czytelników, jak i dorosłych, którzy jeszcze nie odkryli tej kultowej historii, nadal wstrząsająco aktualnej.

69,90 zł
45,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 24,46 zł

8 osób kupiło
21
Kronos 4/2022. Lekcja łaciny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronos 4/2022. Lekcja łaciny
Dostępny
26 szt.

Colloquia familiaria (Rozmowy potoczne) to obok Pochwały głupoty najczęściej czytane dzieło Erazma z Rotterdamu. Jedna z takich rozmów, napisana jeszcze przed rokiem 1500, została zorganizowana wokół zagadnienia, czy kobieta powinna uczyć się łaciny. Toczy się ona z udziałem opata Antroniusa, osoby mocno ograniczonej, oraz Magdalii, kobiety światłej, nieuprzedzonej, otwartej. Mnich spotyka się z nią u niej w domu i z miejsca wyrzuca jej nieuprzejmie dziwaczne umeblowanie, a zwłaszcza rozliczne książki greckie i łacińskie. Dlaczego nie francuskie chce wiedzieć. Czy tylko książki pisane po francusku uczą mądrości odpowiada pytaniem Magdalia. Dowiadujemy się od niej, że dzieła klasyczne dają konieczne do dobrego życia radość i przyjemności. Wszakże mnich inaczej rozumie dobre życie, na które przede wszystkim składają się twierdzi biesiady, majątek, zaszczyty. Czy również mądrość pyta Magdalia. Nie odpowiada Antronius do dobrego życia mądrość nie jest potrzebna. Ci, którzy gromadzą się wokół obfitości stołu i innych ziemskich przyjemności, są bardziej ulegli, łatwiej się nimi rządzi. Poza tym nie zadają niepotrzebnych pytań. Magdalia przekonuje mnicha, jak bardzo fascynującym zajęciem może być rozmowa ze Starożytnymi, ile południowego słońca wnoszą do jej codziennego życia, jak bardzo odświeżają jej stosunki z mężem, tak jak ona wielkim amatorem dzieł starożytnych. A jednak obstaje przy swoim opat łacina nie przyczynia się do zachowania skromności niewieściej []. Książki zabierają prawie cały rozum kobiecie, choć go jej i tak nie za wiele dała natura []. Obcowanie z książkami sprowadza szaleństwo (przeł. Maria Cytowska). To książki łacińskie. A greckie Odnajdujemy w nich twierdzi Virginia Woolf pierwotne człowieczeństwo, które co jakiś czas tracimy z oczu. By wprawić je w ruch, niezbędne są gwałtowne emocje, ale gdy te poniosą Antygonę, Ajaksa lub Elektrę, wzbudzone przez śmierć, zdradę lub inną jeszcze pierwotną niedolę, wówczas postępują oni w sposób, w jaki i my sami winniśmy postępować przygnieceni takim położeniem czytamy w jej pięknym, publikowanym w tym numerze Kronosa eseju O nieznajomości greki. Dziś podziwiamy Woolf, śmiejemy się z rozmowy Magdalii z Antroniusem, ponieważ nareszcie kobiety mogą czytać, co chcą. A skoro tak, dlaczego tego nie robią Lub postawmy to pytanie jeszcze inaczej: dlaczego w ogóle powinny to robić Dlaczego miałyby przedkładać jedne książki nad inne, dzieła łacińskie nad dzieła rodzime polskie, francuskie czy niemieckie Ponieważ chcą być wolne, wyemancypowane, a pisma Starożytnych powiada Magdalia nawet nie tyle wolność postulują, obiecują, co są jej najprostszym wyrazem. Kobieta wolna to kobieta wykształcona na dialogach Platona i Erazma z Rotterdamu. Tak było zawsze, nie tylko dzisiaj. (...) Piotr Nowak Zastępca Redaktora Naczelnego

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

8 osób kupiło
22
Trenuj mózg poprzez ruch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trenuj mózg poprzez ruch
Dostępny
51 szt.

Przekazujemy Państwu pierwszą taką w Polsce książkę z bardzo bogatym zestawem ćwiczeń stosowanych w terapii integracji sensorycznej. Książka "Trenuj mózg poprzez ruch" to wyjątkowa pozycja na polskim rynku. Przedstawione ćwiczenia nie tyko są szczegółowo opisane, ale książka zawiera profesjonalne wskazania, czemu mają służyć i co można osiągnąć stosując je. Opis każdego z ćwiczeń zawiera też propozycje ich modyfikacji, co skutkuje tym, że z 236 proponowanych ćwiczeń uzyskujemy ich, co najmniej 500. Publikacja pod redakcją Zbigniewa Przyrowskiego terapeuty i instruktora seniora terapii integracji sensorycznej z przeszło dwudziestoletnim doświadczeniem w tej formie terapii gwarantuje profesjonalizm. Ćwiczenia opracowane przez kilkunastu praktykujących od wielu lat w Sensum Mobile terapeutów integracji sensorycznej są, na co dzień sprawdzane podczas kolejnych sesji terapeutycznych, przynosząc sukcesy. Układ książki - każde ćwiczenie na oddzielnej stronie - ułatwia praktyczne jej wykorzystanie. Autorom książki przyświecała głównie myśl by poprzez publikację tych ćwiczenia podnosić profesjonalizm i ujednolicać terapię procesów sensorycznych niosącą pomoc coraz szerszej grupie oczekujących na nią małych pacjentów. Książka pod redakcją

49,00 zł
8 osób kupiło
23
Kamasutra 2.0 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamasutra 2.0
Dostępny
474 szt.

Współczesna wersja starożytnej Kamasutry „przetłumaczona” na język współczesnych kochanków. Jest to kuszące zaproszenie do seksu i prezentacja 99 najbardziej podniecających, pobudzających wyobraźnię pozycji erotycznych. Każda pozycja pokazana jest poprzez rysunek oraz opis, uwzględniający wskazówki dla obojga kochanków oraz wskazujący na mocne strony danej pozycji. Opatrzona jest także dodatkowymi osobistymi radami, np. jak opanować dany układ oraz ikonkami pokazującymi stopień „choreograficznych” trudności. Dodatkowo na osobnych rozkładówkach czytelnik znajdzie 12 szybkich lust lessons na różne ciekawe tematy, takie jak znaleźć punkt G, czego absolutnie nie robić, jak zaaranżować przestrzeń, co zaproponować po seksie. Godny polecenia jest też rozdział „Szybki wybór”, który pozwoli kochankom wybrać pozycję najlepszą dla ich aktualnego nastroju i potrzeb, ocenić stopień trudności oraz wyobrazić sobie skalę finalnego pobudzenia. O Kamasutrze, starożytnej indyjskiej księdze seksu słyszał każdy, ale przez ponad szesnaście wieków realia się zmieniły i dlatego postanowiliśmy pokazać te klasyczne zmysłowe konfiguracje we współczesnym ujęciu.

59,99 zł
38,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 21,00 zł

7 osób kupiło
24
Kubki papierowe białe 50szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubki papierowe białe 50szt
Arpex
Dostępny
7 szt.

'Kubki papierowe białe (50 szt.) certyfikowane FSC(R)

17,99 zł
7 osób kupiło
25
Pod powierzchnią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod powierzchnią
Dostępny
163 szt.

Książka Magdaleny Chrzan-Dętkoś stanowi bardzo ciekawą, naukowo udokumentowaną, prezentację najnowszych badań (w tym własnych) oraz klinicznych studiów przypadków kobiet z depresją poporodową. To rzetelne kompendium będzie drogowskazem w diagnozowaniu i pomocy psychologicznej, a także w profilaktyce i poradnictwie rodzinnym. dr hab. Bernadetta Izydorczyk, prof. UJ Monografia należy do nielicznych w Polsce prac łączących ujęcie badawcze, podręcznikowe, poradnikowe i kazuistyczne. Takie podejście do tematu wymagało od Autorki wszechstronnej wiedzy. Jako psycholog musiała głęboko wniknąć w zagadnienia z zakresu medycyny, psychoterapii, wsparcia psychologicznego, a nawet traumatologii. To sprawia, iż recenzowana rozprawa ma charakter unikatowy. (...) Autorka przeprowadza czytelnika przez niejasności terminologiczne (?), proponując klarowne rozróżnienie problemów takich jak przygnębienie poporodowe czy baby blues, depresja w ciąży i depresja poporodowa. Sama ta część opracowania warta jest włączenia do lektur obowiązkowych studentów psychologii, medycyny, pielęgniarstwa czy nauk o zdrowiu, a także praktyków zajmujących się pracą z młodymi rodzicami. dr hab. Małgorzata Lipowska, prof. UG Magdalena Chrzan-Dętkoś, dr psychologii, pracuje w Zakładzie Psychologii i Psychopatologii Rozwoju Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, jest certyfikowaną psychoterapeutką Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Współprowadzi ośrodek psychoterapeutyczny Centrum Terapii Depresji w Gdyni, jest koordynatorką merytoryczną programu profilaktycznego ?Przystanek Mama? realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w północnej Polsce. Matronat: Fundacja Rodzić po Ludzku

49,77 zł
43,80 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,97 zł

7 osób kupiło
26
Profilaktyka w logopedii. Wybrane zagadnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Profilaktyka w logopedii. Wybrane zagadnienia
Dostępny
17 szt.

Morbum evitare quam curare facilius est (lepiej zapobiegać niż leczyć). Zapobieganie jest lepsze od każdej, nawet najlepiej prowadzonej terapii. Do tezy tej nie trzeba nikogo przekonywać. Ma ona zastosowanie we wszystkich dziedzinach życia, a szczególnie związanych ze zdrowiem człowieka. Celem monografii jest: 1) ukazanie miejsca profilaktyki w dorobku współczesnej logopedii polskiej, rozpatrywanej przez pryzmat aktywności publikacyjnej, profesji, kształcenia i nauki; 2) wskazanie stanu zaawansowania rozwoju logopedii prewencyjnej na tle innych dziedzin, a także obszarów profilaktyki logopedycznej najbardziej zaniedbanych i wymagających pilnego podjęcia działań badawczych. Książka składa się z siedmiu rozdziałów. W rozdziale pierwszym przybliżono podstawowe pojęcia związane z zapobieganiem powstawaniu stanów niepożądanych (takie jak „promocja zdrowia”, „prewencja”, „profilaktyka”) oraz wskazano relacje znaczeniowe między analizowanymi terminami. W czterech kolejnych rozdziałach ukazano profilaktykę logopedyczną: 1) w dorobku publikacyjnym polskich logopedów z podziałem na trzy podejścia do zagadnienia – jako działania związane z kulturą żywego słowa i logopedią artystyczną, opieką od poczęcia oraz czynności prowadzone kompleksowo i przez całe życia człowieka; 2) w kontekście profesjonalizacji zawodu oraz edukacyjnym – w obu przypadkach z uwzględnieniem dwóch zawodów logopedycznych: logopedy i nauczyciela logopedy, przy czym w jednym z rozdziałów dodatkowo zaprezentowano niepublikowane dotąd wyniki badań własnych, dotyczące przedmiotu profilaktyki w programach studiów logopedycznych rozpoczętych w roku akademickim 2017/2018; 3) w perspektywie naukowej. W ostatnim przypadku uwaga autorki skupia się na koncepcjach logopedii (językoznawczej, biologiczno-językoznawczej, holistycznej, pedagogicznej, pedagogiczno-medycznej, medycznej), zaburzeniach mowy w paradygmatach zdrowia (biomedycznym, holistycznym, holistyczno-ekologicznym) oraz przedmiocie logopedii jako profesji i nauki – na tym tle ukazano różnicę w podejściu do zagadnień związanych z profilaktyką w logopedii. W rozdziale szóstym i siódmym przedstawiono modele profilaktyki oparte na różnych kryteriach i konstruowane na użytek wielu dziedzin życia (w tym logopedii) oraz autorską – holistyczno-ekologiczną – koncepcję profilaktyki logopedycznej wraz krótkim omówieniem zagadnień z nią związanych, takich jak: cele, ryzyko wystąpienia zaburzenia mowy, czynniki ryzyka i chroniące, zachowania i sytuacje problemowo-ryzykowne, stopień ryzyka, kierunek działań prewencyjnych, grupa docelowa, stan zdrowia, grupa ryzyka, wiek i liczba odbiorców, realizatorzy działań profilaktycznych, strategie i poziomy profilaktyki zaburzeń mowy.

76,00 zł
53,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 22,80 zł

7 osób kupiło
27
Serwetki gastronomiczne białe 1515cm 200szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serwetki gastronomiczne białe 1515cm 200szt
Arpex
Dostępny
55 szt.

Serwetki gastronomiczne białe 15x15 cm (200 szt.)

7,99 zł
6 osób kupiło
28
Malowanie po numerach - Leśna sowa 40x50cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanie po numerach - Leśna sowa 40x50cm
Ideyka
Dostępny
5 szt.

Zestaw do malowania po numerach NA RAMIE Każdy może rysować, a dzięki obrazom po numerach TM Ideyka jest to zabawne i ekscytujące. Będziesz mógł samodzielnie stworzyć arcydzieło.

55,10 zł
49,59 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,51 zł

6 osób kupiło
29
The Burning Shadow. Magiczny pył - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
The Burning Shadow. Magiczny pył
Dostępny
1048 szt.

KIEDY EVELYN DASHER NATKNĘŁA SIĘ NA LUCA, ZOSTAŁA WRZUCONA DO ŚWIATA LUKSJAN, PRZY CZYM ODKRYŁA, ŻE WIŻE J Z NIM ZNACZNIE WIĘCEJ, NIŻ WCZEŚNIEJ ZAKŁADAŁA. Kosmici nie są jedynymi, których przeszłość została ukryta. Evie ma lukę w pamięci, brakuje w niej wielu miesięcy jej życia. Dziewczyna ma jednak przeczucie, że stało się coś, czego nie może sobie przypomnieć, a nikt nie chce jej o tym powiedzieć. Musi odkryć, kim rzeczywiście jest, a także to, kim niegdyś była. Każda odpowiedź niesie ze sobą coraz więcej pytań. Poszukiwania prawdy zbliżają ją do Luca – origina będącego w centrum całego zamieszania. To potężny, arogancki, nieludzko piękny i niebezpieczny chłopak, który prawdopodobnie… jest w niej zakochany. Choć wpadł Evie w oko, dziewczyna mimowolnie zastanawia się, czy te emocje pochodzą od niej, czy może od dziewczyny, która już nie istnieje. Pojawia się również nowe zagrożenie – raporty donoszą o śmiertelnym, podobnym do grypy wirusie, którego według władz roznoszą Luksjanie. Przerażająca choroba zmienia każdego, kogo dotknie, wywołując w całym kraju panikę. Tytuł oryginalny: The Burning Shadow Tłumacz: Katarzyna Agnieszka Dyrek

59,90 zł
28,75 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 31,15 zł

5 osób kupiło
30
Cuda świętej Teresy od Dzieciątka Jezus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cuda świętej Teresy od Dzieciątka Jezus
Dostępny
153 szt.

Święta Teresa Siostra i przyjaciółka, która czuwa nad nami Jak to się stało, że Teresę Martin, młodą, ukrytą przed światem za kratami Karmelu w Lisieux zakonnicę, pokochało tak wiele osób, a Pius X ogłosił ją największą świętą współczesności? To nie tylko zasługa "małej drogi", o której pisała na kartach Dziejów duszy, zachęcając ludzi, by zaufali miłości Boga, ale także jej skutecznego wstawiennictwa. Obiecała, że po śmierci będzie zsyłać na dusze "deszcz róż". Mija sto pięćdziesiąt lat od jej narodzin i jednocześnie sto lat od ogłoszenia jej błogosławioną, a nadal jest ona jedną z najpopularniejszych świętych Kościoła. W marcu 2019 roku, po siedmiu latach starań, urodziła się nasza kochana córeczka - Ola. Do końca bałam się uwierzyć w swoje szczęście. Nie mam wątpliwości, że jest darem wymodlonym za pośrednictwem św. Teresy. Agnieszka Modlitwa Miłosierny Ojcze, proszę Cię w Imię Jezusa Chrystusa, Najświętszej Maryi Panny, św. Teresy i wszystkich świętych, zapal we mnie ducha miłości i daj mi łaskę zdobycia wielu ludzi dla Twojej miłości. Amen. W książce znajdziesz: świadectwa cudów, życiorys św. Teresy od Dzieciątka Jezus, a także nowennę i inne modlitwy za wstawiennictwem tej świętej.

38,90 zł
28,01 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,89 zł

5 osób kupiło
31
Rzym. Przewodnik z dodatkiem kulinarnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzym. Przewodnik z dodatkiem kulinarnym
Dostępny
84 szt.

Przewodnik z nowej serii terramare to fascynująca podróż do Wiecznego Miasta: od największych skarbów starożytności, przez najwspanialsze dzieła sztuki włoskiego renesansu, po zapierającą dech w piersi architekturę nowoczesną. Zobacz Koloseum, Fontannę di Trevi i Zamek św. Anioła, odwiedź Muzea Watykańskie, wybierz się na spacer do Villi Borghese, zajrzyj na Zatybrze, odkrywaj nieznane zakątki miasta, sztukę uliczną, lokalne smaki – poznaj Rzym z terramare! W przewodniku terramare znajdziesz: • fascynujące opisy miejsc wartych odwiedzenia, najciekawszych atrakcji i ukrytych skarbów, • mnóstwo ciekawostek w formie wyimków z tekstu, ramek, stron tematycznych, • praktyczne porady i informacje o życiu w mieście oczami jego mieszkańców, • dowiedz się więcej – dla ciekawskich, • wspaniałe zdjęcia, które pozwolą poczuć klimat miejsca jeszcze przed jego odwiedzeniem, • mapy z najważniejszymi punktami, plany głównych obiektów, a dodatkowo darmową mapę w aplikacji na smartfon, • praktyczny i poręczny dodatek kulinarny z informacjami o kuchni lokalnej oraz słowniczkiem przydatnych w restauracji słów i zwrotów.

99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

5 osób kupiło
32
LEGO Marvel Kwatera Strażników Galaktyki 76253 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Marvel Kwatera Strażników Galaktyki 76253
LEGO
Dostępny
441 szt.

Podaruj dzieciom w wieku od siedmiu lat zestaw LEGO® Marvel Kwatera Strażników Galaktyki (76253), aby mogły odgrywać scenki z filmu „Strażnicy Galaktyki Vol. 3”. Tu zaczyna się przygoda! Fani filmów Marvela rozpoznają tę kwaterę superbohaterów ze „Strażników Galaktyki Vol. 3” Marvel Studios. Wewnątrz znajdują się narzędzia, gadżety i stół, wokół którego minifigurki Groota i Star-Lorda planują kolejną ekscytującą misję. Aby zabawa była jeszcze lepsza i cyfrowa, dzieci mogą pobrać aplikację LEGO Builder i wejść do kreatywnego świata, w którym mogą powiększać i obracać modele 3D, zapisywać zestawy i śledzić postępy w budowaniu. • Kwatera superbohaterów – podaruj dzieciom zestaw LEGO® Marvel Kwatera Strażników Galaktyki (76253), aby mogły odgrywać scenki z filmu „Strażnicy Galaktyki Vol. 3” i przeżywać przygody • Dobrze znane postacie – zestaw zawiera dwie kultowe minifigurki, Groota i Star-Lorda, a także kwaterę do zbudowania z narzędziami, gadżetami i stołem • Wiele pomysłów na zabawę – dzieci mogą zmieniać kąt nachylenia kwatery głównej osadzonej na zawiasach i bawić się minifigurkami i akcesoriami, odtwarzając ulubione momenty z filmów i rozpoczynając własne przygody • Prezent dla dzieci – upominek na urodziny, święta lub z innej okazji dla miłośników Marvela w wieku od siedmiu lat • Przenośny zestaw – ten wielofunkcyjny zestaw do zabawy ma 6 cm wysokości, 13 cm szerokości i 5 cm głębokości • Intuicyjne instrukcje – pobierz aplikację LEGO® Builder, aby korzystać z cyfrowych narzędzi do powiększania i obracania modeli w 3D, zapisywania zestawów i śledzenia postępów • Nieograniczona zabawa w superbohaterów – rozbudowana seria zabawek konstrukcyjnych LEGO® Marvel zapewnia dzieciom nieskończenie wiele możliwości zabawy • Gwarancja jakości – elementy LEGO® spełniają najwyższe branżowe standardy jakości, dzięki czemu klocki zawsze do siebie pasują i łatwo się z nich buduje • Gwarancja bezpieczeństwa – klocki i elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu mamy pewność, że każdy z nich spełnia rygorystyczne światowe standardy bezpieczeństwa

45,99 zł
39,55 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,44 zł

5 osób kupiło
33
Niech się stanie człowiek. Z psychologii etyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niech się stanie człowiek. Z psychologii etyki
Dostępny
269 szt.

Erich Fromm (1900–80) amerykański psycholog i filozof pochodzenia niemieckiego, uznawany za jednego z najwybitniejszych humanistów XX wieku, twórca psychoanalizy humanistycznej. Autor kilkudziesięciu książek, w tym tak ważnych jak Ucieczka od wolności, Zapomniany język, Patologia normalności, Zdrowe społeczeństwo, Rewolucja nadziei, Psychoanaliza a religia. W niniejszym tomie Niech się stanie człowiek podejmuje Fromm wątki zapoczątkowane już z najsłynniejszym z jego dzieł czyli w Ucieczce od wolności. Pisze także w znacznej mierze w opozycji do Freuda (choć uznaje wiele jego tez i jego rolę w psychoanalizie). Nie bez powodu wreszcie niniejsza książka ma podtytuł Wprowadzenie do psychologii etyki. To wynik zajęcia miejsca przez Fromma swojego miejsca w kręgu psychoanalizy humanistycznej. Szczególnie rozwija tu Fromm swoją koncepcję społecznego aspektu charakteru (i jego typologii), którego przemiany – jak pisze M. Chałubiński – są zdeterminowane przekształceniami instytucji społecznych, wartości i wzorów kultury.

29,80 zł
21,46 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,34 zł

5 osób kupiło
34
Talerze papierowe 18cm 100szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Talerze papierowe 18cm 100szt
Arpex
Dostępny
26 szt.

'Talerze papierowe śr. 18cm (100 szt.) certyfikowane FSC(R)

26,19 zł
6 osób kupiło
35
Lizbona. Przewodnik z dodatkiem kulinarnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lizbona. Przewodnik z dodatkiem kulinarnym
Dostępny
81 szt.

Przewodnik terramare to fascynująca opowieść o Lizbonie: od czasów wielkich odkryć geograficznych, przez największe trzęsienie ziemi na kontynencie europejskim po Rewolucję Goździków. To pełna wrażeń przechadzka z eleganckiej dzielnicy Baixa przez znane z pocztówek malownicze uliczki Alfamy i Chiado po nowoczesny Park Narodów z największym Oceanarium w Europie. A na deser słynne lizbońskie pasteis de nata w dzielnicy Belém, filiżanka cafezinho lub kieliszek porto w najstarszej lizbońskiej kawiarni: Martinho da Arcada, gdzie kawę pijali królowa fado, Amália Rodrigues i mistrz pióra, Fernando Pessoa. Podążając szlakiem azulejos i fado – poznaj Lizbonę z terramare! W przewodniku terramare znajdziesz: • fascynujące opisy miejsc wartych odwiedzenia, najciekawszych atrakcji i ukrytych skarbów, • mnóstwo ciekawostek w formie wyimków z tekstu, ramek, stron tematycznych, • praktyczne porady i informacje o życiu w mieście oczami jego mieszkańców, • dowiedz się więcej – dla ciekawskich, • wspaniałe zdjęcia, które pozwolą poczuć klimat miejsca jeszcze przed jego odwiedzeniem, • mapy z najważniejszymi punktami, plany głównych obiektów, a dodatkowo darmową mapę w aplikacji na smartfon, • praktyczny i poręczny dodatek kulinarny z informacjami o kuchni lokalnej oraz słowniczkiem przydatnych w restauracji słów i zwrotów.

99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

5 osób kupiło
36
Holownik Huberta. Mały chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Holownik Huberta. Mały chłopiec
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii - teraz i On może jeździć holownikiem Huberta! Na serię `Mały chłopiec` składają się m.in. tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, śmieciarka Jacka, Traktor Tadka, Dźwig Darka, Karetka Mietka, Ciężarówka Czarka, Bolid Bartka, Motor Marka, Taksówka Romka , Skuter Janka, Helikopter Piotrka, Sanie świętego Mikołaja, Radiowóz policjanta Pawła i Samochód kempingowy Oskara.

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

4 osoby kupiły
37
Dream Team (Sherman) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dream Team (Sherman)
Dostępny
48 szt.

„Sherman może nie jest dobrym czołgiem… Jest słabszy od Pantery czy Tygrysa. Nie tak dobry jak T-34 czy IS-1 Sowietów. Trochę gorszy od Churchilla Brytoli. Ale jest nasz, i nie mamy innych, więc, chłopcy, będziecie musieli sobie radzić!” Porucznik Anderson, 3. Dywizja Pancerna US Army „Spearhead”. Tak rozpoczyna się historia załogi czołgu Sherman z 3. Dywizja Pancernej US Army, która w 1944 r. rozpoczyna swój szlak bojowy w Normandii, niosąc wraz z innymi amerykańskimi żołnierzami, wolność zniewolonym narodom Europy. Opowieść, nawiązująca do najlepszych klasycznych dramatów wojennych opowiadających o męstwie i poświęceniu młodych ludzi, którzy wtedy, podobnie jak dziś ich rówieśnicy w Ukrainie, muszą walczyć w obronie swojej ojczyzny i wolności innych.

79,99 zł
63,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 16,00 zł

4 osoby kupiły
38
Ludzie na moście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzie na moście
Dostępny
1025 szt.

Wiersze, które na stałe weszły do kanonu polskiej poezji. Wisława Szymborska długo kazała wyczekiwać czytelnikom na następną książkę - każda stawała się wydarzeniem, na które warto było czekać. Tomik Ludzie na moście ukazał się w dziesięć lat po Wielkiej liczbie (1976). Mimo że – jak prawie zawsze – wierszy było niewiele (tu zaledwie 22), większość z nich weszła na stałe do kanonu polskiej poezji (O śmierci bez przesady, Do arki, Jarmark cudów, Głos w sprawie pornografii). Powstawały one w okresie szczególnym – narastania w Polsce ducha oporu wobec zniewolenia przez totalitarne państwo, stanu wojennego i ponurych lat 80. – czasu „normalizacji” i znijaczenia życia zbiorowego. W wierszach Szymborskiej (uhonorowanej za Ludzi na moście nagrodą podziemnej Solidarności) oczywiście próżno by szukać bezpośrednich odniesień do rzeczywistości politycznej – choć jak pisze w głośnym wierszu Dzieci epoki: „Chcesz czy nie chcesz, (…) O czym mówisz, ma rezonans, / o czym milczysz, ma wymowę / tak czy owak polityczną”.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

4 osoby kupiły
39
Wielkie małe zwierzę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,99 zł
40,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

4 osoby kupiły
40
Podróże marzeń. Wiedeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże marzeń. Wiedeń
Dostępny
3 szt.

Wiedeń to miasto muzyki i sztuki, gdzie kompozycje Haydna i Mozarta są tak samo żywe, jak melodie rodziny Straussów. Wśród wielu zabytków miasta wyróżniają się Hofburg, Schonbrunn i Belweder, ale nie należy też zapominać o Ratuszu, Katedrze Świętego Szczepana czy Muzeum Historii Sztuki. Diabelski młyn na Praterze, budynki Hundertwasser'a i Wieża Dunaju ukazują nowoczesne strony miasta. Wizyta w Wiedniu nie byłaby pełna bez wycieczki po Grinzing. Wspaniałe ulice przepełniają zwiedzających atmosferą monarchii, a w kafejkach można delektować się słynnym tortem Sachera lub kawą po wiedeńsku.  

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

5 osób kupiło
41
Wujek Sknerus i Kaczor Donald T.8 Ucieczka.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wujek Sknerus i Kaczor Donald T.8 Ucieczka..
Dostępny
25 szt.

W tytułowej historii niniejszego albumu w poszukiwaniu amazońskiej gałki muszkatołowej Sknerus i Donald zapuszczają się do niebezpiecznej Zakazanej Doliny... zaginionego świata żywych dinozaurów, które Donald już kiedyś spłoszył, a one stratowały wioskę Indian! Teraz tubylcy odwdzięczają się kaczorowi, wrzucając go do siedliska prehistorycznych gadów. Tylko Sknerus może ocalić siostrzeńca przed losem jurajskiego smakołyku! Ale to tylko początek! W opowieści W poszukiwaniu Kalevali Sknerus, Diodak i Magika de Czar szukają legendarnej maszyny wytwarzającej złoto, a w Czarnym Rycerzu Arszen Lampen, mistrz złodziejskiego fachu, chce okraść skarbiec Sknerusa... albo go zniszczyć! Kolekcja, składająca się z dziesięciu tomów, to pierwsze kompletne, chronologiczne wydanie kaczych przygód autorstwa ulubieńca czytelników Dona Rosy, podążającego śladem legendarnego disnejowskiego autora Carla Barksa, lecz posiadającego własny, niepowtarzalny styl. Rosa, który zasłynął cyklem Życie i czasy Sknerusa McKwacza, przez dwie dekady snuł opowieści o Sknerusie i Donaldzie!

89,99 zł
66,59 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 23,40 zł

4 osoby kupiły
42
Mapa tur - Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie 1:35 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa tur - Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie 1:35 000
Dostępny
27 szt.

Jest to mapa jednostronna, wodoodporna w skali 1:35 000. Przedstawia jedno z wyższych w Sudetach pasm górskich, które zamyka od południa Kotlinę Kłodzką. Masyw Śnieżnika zaliczamy do Sudetów Wschodnich. Zasięg mapy wyznaczają: Bystrzyca Kłodzka na północnym-zachodzie, Międzylesie na południowym-zachodzie oraz Jindrichov na południowym-wschodzie. Obszar mapy obejmuje: Masyw Śnieżnika z najwyższym szczytem Śnieżnikiem (1426 m n.p.m.), Góry Bialskie, Kralicky Sneznik, częściowo także Rychlebske Hory i Góry Złote oraz miasto Stronie Śląskie. Duże zróżnicowanie krajobrazowe, doskonałe zagospodarowanie turystyczne podszczytowego rejonu Śnieżnika z jednej strony i dzikość Gór Bialskich z drugiej to najlepsze atuty tego obszaru. Pobyt w tym regionie z pewnością miło wspominać będą nie tylko turyści piesi, ale także miłośnicy narciarstwa, jazdy rowerowej i konnej, wspinacze skałkowi oraz wędkarze. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Na odwrocie znajduje się informator turystyczny z charakterystyką geograficzną regionu, historią, geologią, atrakcjami turystycznymi, planem Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie, wybraną bazą noclegową, szlakami narciarstwa biegowego oraz opisem wybranych miejscowości. Mapa zawiera również plan miast: Międzygórza i Stronia Śląskiego.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

3 osoby kupiły
43
LEGO ǀ Disney Dom z bajki "Odlot" 43217 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO ǀ Disney Dom z bajki "Odlot" 43217
LEGO
Dostępny
246 szt.

W tym ciekawym zestawie LEGO® ǀ Disney i Pixar Dom z bajki „Odlot” (43217) na fanów Disneya w wieku od dziewięciu lat czeka wspaniała przygoda. Zestaw zawiera szczegółowy element kultowego już domu z kominem i balonami, dwie minifigurki LEGO, figurkę psa LEGO, plecak odkrywcy i książkę przygodową. Dzieci mogą też cieszyć się łatwym i intuicyjnym budowaniem dzięki aplikacji LEGO Builder, która umożliwia powiększanie i obracanie modeli w 3D, zapisywanie zestawów i śledzenie postępów. Zbuduj wspomnienia Oparty na filmie Disney i Pixar „Odlot” zestaw spodoba się fanom filmów i starszym dzieciom dzięki licznym szczegółom i zaawansowanemu modelowi. Dom jest w sam raz do zabawy i kolekcjonowania, inspiruje do wymyślania przygód, a po skończonej zabawie może zająć honorowe miejsce na półce. Kultowe postacie Ten zestaw zawiera dwie minifigurki LEGO, Carla Fredricksena i Russella, a także figurkę LEGO psa Asa. Ta wysokiej jakości zabawka konstrukcyjna będzie świetnym prezentem dla dorosłych fanów filmu lub starszych dzieci, które chcą być na czasie. • Niekończące się inspiracje – podaruj fanom filmów lub dzieciom, które kochają przygody na wysokim poziomie, zestaw LEGO® ǀ Disney i Pixar Dom z bajki „Odlot” (43217), który jest wypełniony detalami pobudzającymi wyobraźnię • Kreatywność w pudełku – ten zestaw z 598 elementami obejmuje część domu z balonami, różnymi pomieszczeniami i funkcjami, dwie minifigurki, figurkę zwierzątka LEGO® i mnóstwo akcesoriów do zabawy • Ukochane postacie – zestaw zawiera minifigurki LEGO® Carla Fredricksena iRussella z wytwórni Disney i Pixar oraz figurkę LEGO psa Asa, dzięki czemu można przeżywać niezliczone przygody na lądzie lub w powietrzu • Imponujący prezent dla każdego w wieku od dziewięciu lat – miłośnicy przygód z wytwórni Disney i Pixar będą zachwyceni tym zestawem z domem wzorowanym na kultowym filmie, który daje pole do popisu wyobraźni • Zabawa bez ograniczeń – dom ma 27 cm wysokości, 15 cm szerokości i 11 cm głębokości, więc doskonale nadaje się do codziennej zabawy i ozdobienia dziecięcego pokoju lub sypialni dorosłych • Nowy sposób na budowanie – aplikacja LEGO® Builder przeprowadzi dzieci przez intuicyjne budowanie. Mogą w niej zapisywać zestawy, śledzić postępy oraz przybliżać i obracać modele 3D w trakcie budowania • Ważne życiowe umiejętności – ten zestaw konstrukcyjny Disney i Pixar z minifigurkami i modelami znanych obiektów zachęca dzieci do swobodnej i pomysłowej zabawy, która pomaga rozwijać najważniejsze życiowe umiejętności • Niezrównana jakość – elementy zestawów LEGO® już od 1958 roku spełniają rygorystyczne standardy branżowe, dzięki czemu zawsze do siebie pasują • Bezpieczeństwo przede wszystkim – elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i sprawdzane na wiele innych sposobów. Dzięki temu można mieć pewność, że spełniają rygorystyczne światowe standardy bezpieczeństwa

269,99 zł
232,19 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 37,80 zł

3 osoby kupiły
44
W poszukiwaniu utraconego smaku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu utraconego smaku
Dostępny
186 szt.

Żyjemy w przedziwnych czasach. Szalejący postmodernizm dekonstruuje utrwalone przez wieki wartości europejskie jak: wiedza, wiara, postęp, naród, rodzina, demokracja. W walce z tradycją i tożsamością, kluczową rolę odgrywa zawłaszczanie języka, podmieniane są desygnaty poszczególnych wyrazów i pojęć. Zmienia się nasza wrażliwość, zanikają w duszy receptory zła. Prof. Stefan Grajek – kardiolog - w niemedycznych a eseistycznych tekstach diagnozuje serce i krwiobieg współczesnego świata. W swoich podróżach i peregrynacjach po Europie – jest wybitnym znawcą Italii, czuje jej smaki i symbole - wierny przesłaniu Zbigniewa Herberta szuka: „włókien duszy” i „chrząstek sumienia”. Szuka – z wręcz medyczną precyzją i uporem – śladów ozdrowieńczych głosów: sztuki i piękna, nauki i mądrości a przede wszystkim prawdy na areopagach współczesnych debat, sporów i codziennego jarmarku próżności. Uwaga! Nie wystawia żadnej recepty, nie moralizuje z pasją i swadą „wymierza sprawiedliwość widzialnemu światu” – odważnie pyta i zachęca: Sapere aude incipe! – albowiem bycie człowiekiem zobowiązuje. Do bycia mądrym.

49,90 zł
39,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

3 osoby kupiły
45
Dżinn - 6 - Odzyskany honor / Kim Nelson - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dżinn - 6 - Odzyskany honor / Kim Nelson
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Ostatni tom historyczno-szpiegowskiej serii frankofońskiej należącej do klasyki komiksu europejskiego. Stworzona przez znakomitą i wielokrotnie nagradzaną hiszpańską rysowniczkę Anę Miralles i jednego z najbardziej docenianych scenarzystów komiksów we Francji, Jeana Dufauxa seria uważana jest za jedną z najważniejszych opowieści łączących elementy thrillera, kryminału, powieści awanturniczej, erotyka i dramatu wojennego. Wydanie zawiera dwa tomy wydania oryginalnego z cyklu indyjskiego i jest ostatnim tomem serii.

109,99 zł
87,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 22,00 zł

3 osoby kupiły
46
Widelce drewniane 100szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Widelce drewniane 100szt
Arpex
Dostępny
28 szt.

Widelce drewniane (100 szt.) certyfikowane FSC(R)

20,82 zł
3 osoby kupiły
47
Kubki papierowe białe 10szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubki papierowe białe 10szt
Arpex
Dostępny
285 szt.

Kubki papierowe białe (10 szt.)

6,99 zł
3 osoby kupiły
48
Toskania. Przewodnik z dodatkiem kulinarnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toskania. Przewodnik z dodatkiem kulinarnym
Dostępny
94 szt.

Przewodnik z nowej serii terramare to fascynująca podróż po Toskanii – krainie Etrusków i średniowiecznych miast, kolebce renesansu, gdzie liczące setki lat tradycje są wciąż równie żywe, co przed wiekami. Bogactwo sztuki największego formatu przeplata się tutaj z różnorodnością natury, od Morza Tyrreńskiego aż po szczyty Apeninów. Zobacz katedrę Santa Maria del Fiore, Ponte Vecchio i Krzywą Wieżę, wybierz się na spacer uliczkami Sieny i San Gimignano, zasmakuj uroku prowincji z dala od przetartych szlaków i poznaj Toskanię z terramare! W przewodniku terramare znajdziesz: • fascynujące opisy miejsc wartych odwiedzenia, najciekawszych atrakcji i ukrytych skarbów, • mnóstwo ciekawostek w formie wyimków z tekstu, ramek, stron tematycznych, • praktyczne porady i informacje o życiu w mieście oczami jego mieszkańców, • dowiedz się więcej – dla ciekawskich, • wspaniałe zdjęcia, które pozwolą poczuć klimat miejsca jeszcze przed jego odwiedzeniem, • mapy z najważniejszymi punktami, plany głównych obiektów, a dodatkowo darmową mapę w aplikacji na smartfon, • praktyczny i poręczny dodatek kulinarny z informacjami o kuchni lokalnej oraz słowniczkiem przydatnych w restauracji słów i zwrotów.

99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

3 osoby kupiły
49
Mądrość Ewangelii. Ku odnowie życia...w.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądrość Ewangelii. Ku odnowie życia...w.2
Dostępny
32 szt.

Odkryj współczesną wersję O naśladowaniu Chrystusa Tomasza a Kempis! O. Francesco Bersini w 193 krótkich rozważaniach wydobywa skarby ukryte w słowie Bożym, prowadząc czytelnika przez cztery etapy rozwoju duchowego: nawrócenie, doskonałość, życie wewnętrzne i zjednoczenie duszy z Bogiem, a wreszcie sam szczyt Bożej miłości. Jego refl eksje nie są tylko pobożną teorią oprócz Pisma Świętego wypływają bowiem z kilkudziesięciu lat doświadczeń własnych zmagań i życia Ewangelią. Jak pisze sam autor, ta książka napisana została na klęczkach. Niech stanie się dla ciebie doradcą, przyjacielem i zwiastunem nadziei.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

3 osoby kupiły
50
Maleńka i jej Dobry Pasterz. Biblioteczka Stasia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maleńka i jej Dobry Pasterz. Biblioteczka Stasia
Dostępny
11 szt.

Życie we wspólnocie, blisko ukochanego Pasterza, daje nam poczucie bezpieczeństwa i pozwala cieszyć się codzienną życiową wędrówką. Niemniej na tej drodze nierzadko pojawiają się rozmaite zasadzki, na przykład zazdrość o uwagę Pasterza albo zwątpienie czy nie ukrywa przed nami lepszych pastwisk ze smaczniejszą, bardziej zieloną trawą. Mała, nieznająca czyhających w zaroślach zagrożeń owieczka może łatwo dać się zwieźć złym zachętom i się z(a)gubić. Pewnego razu Maleńka, bohaterka naszej książeczki, zapomina o niezmiennej miłości Pasterza. Przez to poznaje, co to prawdziwy lęk i poczucie winy. Ten strach podpowiada jej, że Pasterz: przecież nie zostawi stada, aby mnie szukać. Poza tym, to wszystko moja wina. A co naprawdę powiedział Pasterz? Co zrobił? Przeczytajcie i przekonajcie się sami!

9,80 zł
7,99 zł

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

3 osoby kupiły
51
Serwetki dekoracyjne 36cm 12szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serwetki dekoracyjne 36cm 12szt
Arpex
Dostępny
46 szt.

Serwetki dekoracyjne śr. 36 cm (12 szt.) certyfikowane FSC(R)

7,99 zł
3 osoby kupiły
52
Polscy historycy oświaty i wychowania w XX i początkach XXI wieku. Portrety naukowe i wspomnieniowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polscy historycy oświaty i wychowania w XX i początkach XXI wieku. Por...
Dostępny
4 szt.

Książka jest monografią wieloautorską […]. W porządku chronologicznym zaprezentowane zostały teksty poświęcone polskim badaczom – twórcom historii oświaty i wychowania, prowadzącym swą działalność naukową, organizacyjną i dydaktyczną w wieku XX oraz na początku wieku obecnego. […] Przypomniane zostały sylwetki mistrzów, którzy odcisnęli swoje piętno na rozwoju polskiej historii wychowania, a gromadząc wokół siebie badaczy młodszego pokolenia potrafili stworzyć szkoły naukowe i wykształcić swych uczniów i kontynuatorów. Książka jest pozycją interesującą i pouczającą, nie tylko dla samych przedstawicieli historii wychowania, może także stanowić ważne źródło dla rozwoju historii polskiej nauki w ogóle, stać się lekturą polecaną studentom czy tym wszystkim, którzy interesują się nie tylko historią wychowania, ale też historią polskiej nauki. Dr hab. Katarzyna Dormus, prof. UP Dużym atutem książki jest to, że można w niej znaleźć nie tylko nazwiska uczonych znanych szerszemu gronu historyków wychowania, ale również postaci mniej znane, tworzące nowe środowiska naukowe i rozwijające nowe nurty badań w historii wychowania. Duże znaczenie mają również teksty poświęcone procesowi instytucjonalizacji polskiej historii oświaty i wychowania oraz rozwojowi metodologii badań historyczno-oświatowych. Autorzy recenzowanej książki, pisząc swoje teksty, nie tylko wypełniają swego rodzaju obowiązek utrwalenia w pamięci swoich poprzedników, mistrzów, wychowawców, twórców środowisk naukowych, ale również istotnie wpływają na kształtowanie kolejnych pokoleń historyków oświaty i wychowania, ukazując zarówno pewne wzorce naukowe, jak i osobowościowe. Z tego punktu widzenia praca ma bardzo ważny charakter poznawczy i edukacyjny. Dr hab. Wiesław Partyka

65,00 zł
61,75 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,25 zł

2 osoby kupiły
53
Podróże marzeń. Grecja - Santorinii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże marzeń. Grecja - Santorinii
Dostępny
4 szt.

Charakterystyczne budynki o białych ścianach sprawiają wrażenie, jakby stały jeden na drugim w radosnym rozgardiaszu. Wąskie uliczki za każdym rogiem ukazują kolejne cuda. Dach naszego domu jest dla innego tarasem, skąd rozpościera się cudowny widok na granatowe wody Morza Egejskiego. Żaluzje odbijają błękit nieba. W rzędach kanciastych domów trafia się świątynia z błękitnym sklepieniem lub wiatrak. Na tarasach rośnie mnóstwo geranium. W powietrzu czuje się zapach gyros, z kafejek dobiegają dźwięki buzuki, a z tawern rozpościera się niezapomniany widok zachodzącego słońca. W powietrzu czuje się sól i słychać krzyki mew, a w dole białe łodzie płyną ku nieznanym celom podróży.        

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

2 osoby kupiły
54
Grzeszna Bogini - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzeszna Bogini
Dostępny
2 szt.

Lady J. to pseudonim zawodowy najbardziej znanej polskiej prostytutki, która ze swojego ciała stworzyła świątynię męskich pragnień… Lady J. to nie tylko luxury escort girl i bizneswoman, to także pisarka, która piórem włada tak dobrze jak męską rozkoszą… Smakuje ją elita, upaja się nią establishment. Droga, ale jakość i przywilej obcowania z kobiecością kosztują… Uwaga! Publikacja przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich!

36,00 zł
25,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

2 osoby kupiły
55
Podróże marzeń. Wietnam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże marzeń. Wietnam
Dostępny
10 szt.

Wietnam to kraj o niezwykle bogatej przeszłości. Przez wiele lat borykał się nie tylko z najazdami wrogich państw, ale i trudnościami ekonomicznymi. Stąd też nikogo nie powinno dziwić, iż pierwsi turyści pojawili się tutaj stosunkowo niedawno. Z roku na rok, coraz więcej z nich zaczyna dostrzegać jego piękno. Niezliczona ilość zabytków kultury, piękna pogoda i dwa tysiące siedemset lat tradycji zobowiązują. Hanoi i Ho Chi Minh, ruiny starych budowli i antyczne pagody to tylko niektóre z największych atrakcji tego regionu. Zabytkowy kompleks świątyń hinduistycznych My Son w niczym nie ustępuję swą urodą słynnej kambodżańskiej Angkor Wat, łańcuch górski w okolicach Sapa zachwyca swym majestatem, podobnie zresztą jak Srebrny Wodospad. Trudno nie docenić również uroku wplecionych w krajobraz pól ryżowych, zatoki Ha Long, okazałej delty Mekongu oraz słynnego, pełnego kanałów miasta My Tho.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

2 osoby kupiły
56
Dziedzictwo papieża Franciszka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziedzictwo papieża Franciszka
Dostępny
55 szt.

10 lat to sporo czasu, by poznać człowieka – wystarczy tylko chcieć to zrobić. A czy my chcieliśmy poznać papieża Franciszka przez 10 lat jego pontyfikatu? Czytamy jego dokumenty? Śledzimy to, co ma nam do przekazania jako głowa Kościoła, do którego należymy? Poznanie myśli Ojca Świętego Franciszka, która kształtowała Kościół w ciągu 10 lat jego pontyfikatu, ułatwia nam o. Zdzisław Kijas, który w rozmowie z o. Piotrem Koźlakiem omawia 11 dokumentów papieskich, najważniejszych w jego dotychczasowej posłudze na Stolicy Piotrowej. Radość, modlitwa, prostota, wiara, braterstwo, stworzenie – to tylko kilka z poruszanych w rozmowie tematów dotyczących papieża, który każe zejść z kanapy i wreszcie spojrzeć na świat, na drugiego człowieka, na Kościół. Poznaj duchowe dziedzictwo, które papież z dalekiej Argentyny chce przekazać Kościołowi i światu!

89,90 zł
64,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 25,17 zł

2 osoby kupiły
57
Podróże marzeń. Monako - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże marzeń. Monako
Dostępny
8 szt.

Maleńkie księstwo Monako leży na Riwierze Francuskiej między Menton i Niceą. Turystów przyciąga jego nastrój i elegancja oraz milionerzy, właściciele jachtów, sportowcy, gwiazdy filmu i muzyki. Najsłynniejsze kasyno świata w Monte Carlo zbudowano w 1862 roku według projektu Garniera, architekta gmachu opery w Paryżu. Wielkim wydarzeniem jest wyścig Formuły 1 ulicami miasta zamienionymi w tor wyścigowy. Na gości czekają festiwale operowy i cyrkowy, wystawy sztuki, mecze piłki nożnej i tenisa. Muzeum Oceanografii ufundowane przez księcia Alberta I i przez wiele lat prowadzone przez Cousteau jest największą jednostką badawczą tego typu na świecie. W egzotycznym ogrodzie Monako zwiedzający mogą podziwiać tropikalne rośliny, kaktusy i sosny. Przed pałacem odbywa się zmiana warty straży ubranej w śnieżnobiałe mundury. Budynki na starym mieście mają renesansowy urok i są pełne życia. Morze ma granatową barwę od nadbrzeżnych skał, a w porcie La Condamine kołyszą się białe, luksusowe jachty Lektor: Ireneusz Machnicki    

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

2 osoby kupiły
58
Ta, która mówi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ta, która mówi
Dostępny
24 szt.

Losy oddanej w niewolę córki kacyka, która stała się jedną z najważniejszych kobiet w historii. XVI wiek. Malinalli jest córką wodza jednego z ludów w Ameryce Środkowej. Wkrótce po śmierci ojca zostaje sprzedana i trafia jako niewolnica do innego plemienia. Pracuje w polu, a jej ciało służy do zaspokajania chuci jej pana. Pewnego dnia na horyzoncie pojawiają się wielkie okręty Hiszpanów pod dowództwem Hernána Cortésa, obsesyjnie pożądającego złota. Konkwistador dostrzega, jak cenne są umiejętności językowe Malinalli, i dziewczyna zostaje jego tłumaczką, ułatwiając mu podbój tych ziem. To jednak również ona odważy się wypowiedzieć słowo wzbronione ówczesnym kobietom: „nie”. Komiks wykracza poza legendę La Malinche – opowiada historię młodej, niedoświadczonej dziewczyny, którą często przerasta przebieg wydarzeń i która jawi się przede wszystkim jako postać o bardzo ludzkich, bliskich nam cechach.

110,00 zł
99,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,00 zł

2 osoby kupiły
59
Pokonaj depresję! Praktyczne sposoby na odnalezienie siły, zdrowia i harmonii duchowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokonaj depresję! Praktyczne sposoby na odnalezienie siły, zdrowia i h...
Dostępny
40 szt.

„Depresja oraz towarzyszące jej lęki i niepokoje wystawiają człowieka na trudną próbę wiary i nadziei. Przesłanie tej książki ukazuje troskliwe oblicze Boga, który jest uzdrawiającą miłością”. „Nawet pośród największego chaosu i zagubienia miłość przynosi nadzieję i siłę. Odkryj konkretne narzędzia zbawienne w praktyce wewnętrznego uzdrowienia”. ks. dr Marek Dziewiecki – psycholog, psychoterapeuta W obliczu życiowych trudności, kiedy dręczy nas depresja, smutek ciąży na sercu, a umysł trapią niepokoje i lęki, możemy nieświadomie wpaść w spiralę zniechęcenia, rozgoryczenia, poczucia pustki i uporczywego przygnębienia. Gdzie w obliczu takich wewnętrznych problemów znaleźć pocieszenie i ulgę, jak odzyskać pewność siebie i radość życia? Jezanie Warjri na stronach niniejszej książki zawarła szczerą relację z osobistych zmagań z depresją, lękami i niepokojami. Opowiadając o próbach znalezienia osobistego uzdrowienia, opisuje, jak odkryła drogę do spokoju ducha, równowagi wewnętrznej i radości. W przedstawionej przez autorkę metodzie chodzi o odnalezienie nadziei i pewności, prawdziwego pocieszenia i odnowienia duchowego, a także wykorzystanie praktycznych narzędzi, które umożliwiają przełożenie prawd duchowych na praktykę życiową.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
60
Zakładka do książki - Road Trip - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki - Road Trip
Santoro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.04

Urocza zakładka do ksiażki z wstążką. Najbardziej stylowy dodatek do ulubionej lektury

10,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
61
Praga. Przewodnik z dodatkiem kulinarnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praga. Przewodnik z dodatkiem kulinarnym
Dostępny
77 szt.

Przewodnik z nowej serii terramare to opowieść o Pradze: jej historii, mieszkańcach, kulturze. Od słynnego Mostu Karola, jedynego w swoim rodzaju zegaru astronomicznego Orloj, przez tętniący życiem plac Wacława i zapierającą dech w piersi katedrę św. Wita, po malowniczą panoramę miasta ze wzgórza Petřín. Bezcenne zabytki na wyciągnięcie ręki, skarby ukryte w wąskich zaułkach i małych galeriach sztuki, miejsca do odkrywania, niekończące się przyjemności dla podniebienia, odpoczynek wśród zieleni parków w sercu miasta, najlepsze imprezy – poznaj Pragę z terramare! W przewodniku terramare znajdziesz: • fascynujące opisy miejsc wartych odwiedzenia, najciekawszych atrakcji i ukrytych skarbów, • mnóstwo ciekawostek w formie wyimków z tekstu, ramek, stron tematycznych, • praktyczne porady i informacje o życiu w mieście oczami jego mieszkańców, • dowiedz się więcej – dla ciekawskich, • wspaniałe zdjęcia, które pozwolą poczuć klimat miejsca jeszcze przed jego odwiedzeniem, • mapy z najważniejszymi punktami, plany głównych obiektów, a dodatkowo darmową mapę w aplikacji na smartfon, • praktyczny i poręczny dodatek kulinarny z informacjami o kuchni lokalnej oraz słowniczkiem przydatnych w restauracji słów i w restauracji słów i zwrotów.

99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

2 osoby kupiły
62
Dinopociąg. Dolina Stygimolochów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinopociąg. Dolina Stygimolochów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Poznajcie fascynujący świat Dinozaurów Przenieście się do prehistorycznego świata rozmaitych dinozaurów. Pan Troodon, kierowca Dinopociągu, zabierze Was w niezapomnianą podróż w czasie i przestrzeni po świecie pełnym dżungli, bagien, oceanów i aktywnych wulkanów. Zobaczcie niesamowite prehistoryczne podwodne zwierzęta oraz całą erę mezozoiczną dzięki magicznemu tunelowi czasowemu!  

29,90 zł
23,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

1 osoba kupiła
63
Podróże marzeń. Gran Canaria - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże marzeń. Gran Canaria
Dostępny
10 szt.

Gran Canaria to prawdopodobnie jedno z najbardziej kolorowych miejsc na Wyspach Kanaryjskich. Szczególnie warta zobaczenia jest niesamowicie długa oraz piękna plaża w miejscowości Playa del Ingls. Wszyscy, którzy pragną przywieźć z Gran Canarii kolekcję zdjęć powinni zwiedzić starą dzielnicę stolicy wyspy i przespacerować się pośród kolonialnych budynków z drewnianymi balkonami. Turyści mogą tam zobaczyć między innymi Muzeum Kolumba. Dla wszystkich, którzy poszukują romantycznej scenerii polecamy malownicze Puerto de Mogan. Miłośnicy botaniki nie mogą przegapić Parku Palmitos, a turyści kochający rozrywkę powinni poznać nocne życie stolicy Las Palmas. W ciągu dnia warto się wybrać do wodnego parku rozrywki oraz przenieść się na Dziki Zachód odwiedzając Sioux City. Zwolennicy pieszych wycieczek również znajdą tu coś dla siebie: mogą wspiąć się na niemal 2000 m po skalistych zboczach Pico de las Nieves.   

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
64
Szablony do rysowania, farma i alfabet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szablony do rysowania, farma i alfabet
Grafix
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Szablony do rysowania, 2 sztuki w opakowaniu. Wymiary: 27 x 23 cm

8,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
65
Noże drewniane 100szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noże drewniane 100szt
Arpex
Dostępny
49 szt.

Noże drewniane (100 szt.) certyfikowane FSC(R)

20,82 zł
1 osoba kupiła
66
Wielka liczba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka liczba
Dostępny
865 szt.

Życie jest sztuką, do której nie sposób się przygotować. Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce”. W ogromnej przestrzeni świata, absolutnie niemożliwej do ogarnięcia, wciąż podążamy utartymi ścieżkami. Wisława Szymborska w pozornie lekki sposób demaskuje schematy i stereotypy naszego pojmowania rzeczywistości. Jej wiersze nigdy nie były bardziej aktualne: Życie na poczekaniu, Portret kobiecy, Pokój samobójcy to tylko niektóre utwory tego tomu, stawiające pytania, które dziś nurtują każdego z nas. Wielka liczba to dziesiąty tom prestiżowej kolekcji poezji Wisławy Szymborskiej, wzbogaconej o skany rękopisów i maszynopisów wierszy Noblistki.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

1 osoba kupiła
67
Circle Of Snakes, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Circle Of Snakes, CD
Danzig, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

1. Wotans Procession 2. SkinCarver 3. Circle Of Snakes 4. 1000 Devils Reign 5. Skull Forest 6. HellMask 7. When We Were Dead 8. Night, BeSodom 9. My Darkness 10. NetherBound 11. Black Angel, White Angel

72,90 zł
67,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,83 zł

1 osoba kupiła
68
Paranoja + Pomruk - pakiet mrocznych thrillerów osadzonych w małych miasteczkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paranoja + Pomruk - pakiet mrocznych thrillerów osadzonych w małych mi...
Dostępny
122 szt.

Małe miasteczka i lokalne społeczności, które skrywają swoje mroczne tajemnice… Paranoja, Lisa Jackson Są w miasteczku Edgewater ludzie, którzy uważają, że dwadzieścia lat wcześniej Rachel Gaston popełniła morderstwo i nie została ukarana. Jednak do dziś nikt nie zna całej prawdy. Niewinna zabawa nastolatków przerodziła się w tragedię. Ktoś podmienił naboje w broni. Gdy nagle z ciemności wyłoniła się nieznana postać, Rachel wystrzeliła, by dopiero po chwili odkryć, że to jej przyrodni brat – Luke. Makabryczne sny do dziś paraliżują Rachel. A teraz, gdy zbliża się szkolny zjazd, kobieta czuje, że traci rozum. W powietrzu czuje znany tylko jej zapach perfum, ktoś śledzi jej auto i ktoś obserwuje jej dom… Ma prawo się bać, a gdy na jaw wychodzą nowe fakty na temat wypadku sprzed lat, Rachel uzmysławia sobie, że nie ucieknie przed przeszłością. A prawda może okazać się o wiele mroczniejsza niż najgorsze lęki… Lisa Jackson – bestsellerowa autorka thrillerów psychologicznych sprzedanych w ponad 30 milionach egzemplarzy, wielokrotnie zajmująca pierwsze miejsce w zestawieniach The New York Times, USA Today czy Publishers Weekly. Pomruk, Michał Śmielak Żadna mitologia nie stworzyła większego potwora niż człowiek… Każdy może rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, nawet człowiek, który ma zdecydowanie zbyt dużo na sumieniu. Ta kraina od zawsze wita z szeroko otwartymi ramionami wszystkich, którym nie po drodze z prawem, uważaj jednak, bo jej uścisk może być ostatnim w twoim życiu. Stanisław Stadnicki jest oligarchą trzymającym rękę na świecie biznesu i polityki, a przy tym gangsterem. Podczas przyjęcia urodzinowego dochodzi do tragedii, która na zawsze zmieni jego życie. Mężczyzna ucieka do małej wioski w Bieszczadach, gdzie przez dwa lata jego życie przeradza się w schemat kolejnych szarych dni. Przez ten czas wrasta w lokalną społeczność odcinając się całkowicie od przeszłości. Pewnego poranka znajduje w leśnym potoku zwłoki młodej dziewczyny. Jego azyl wali się jak domek z kart, a w spokojnej wsi pojawia się Bies, pradawny demon karmiący się śmiercią i cierpieniem, tak utrzymują miejscowi. Jednak Stadnicki dobrze wie, że najgorszym potworem jest człowiek. Rusza do starcia z żądną krwi bestią. Mroczny thriller pełen zagadek z przeszłości i nagłych zwrotów akcji. Michał Śmielak kolejny raz udowadnia, że potrafi obrazowo stworzyć duszną atmosferę małej społeczności pełnej tajemnic.

79,99 zł
57,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,40 zł

1 osoba kupiła
69
Podróże marzeń. Egipt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże marzeń. Egipt
Dostępny
11 szt.

Egipt to kraj faraonów, piramid, mumii i innych zagadek archeologicznych. Piramidy w Gizie są ostatnim starożytnym cudem świata, który nadal pobudza wyobraźnię ludzi. Świątynia Hatszepsut wbudowana w skały, tereny pochówku w Sakkara, Dolina Królów, monumentalny las filarów świątyni w Karnak, zabytki Teb, Memfis i Luxoru oczarowują zwiedzających. Przeszłość i teraźniejszość spotkają się w stolicy kraju, Kairze. Muzea, meczety, parki wielkiej metropolii oferują wiele atrakcji turystycznych, a także bazary, gdzie możemy podziwiać z bliskiej odległości mistrzostwo rzemieślników. Możemy podróżować poprzez biblijne scenerie Półwyspu Synaj, a w ramach relaksu oferowane są rejsy statkiem wzdłuż najdłuższej na świecie rzeki Nil. Luksusowe kurorty Hurghada i Sharm El Sheikh zachęcają do wypoczynku, a dla aktywnych przewidziany jest czas na nurkowanie wśród raf koralowych Morza Czerwonego.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
70
Ubu Król czyli Polacy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubu Król czyli Polacy
Dostępny
251 szt.

Alfred Jarry (1873–1907) - francuski pisarz, dramaturgg, prekursor ruchu surrealistycznego, wywarł wpływ na takich twórców jak Andre Breton, Eugene Ionesco czy Henri Michaux. Jego najsłynniejszym dziełem jest właśnie Król Ubu absurdalna postać, absurdalnego, karykaturalnego tyrana, tępego a nienawistnego. Jak pisz Jerzy Falicki Niedorzeczności, prowokoacyjne wulgaryzmy, cięty dowcip i wyśmiewanie głupoty obliczone są nie tylko na wywołanie skandalu, lecz także mają na celu podważenie autorytetu władzy i obalenie konformizmu intelektualnego. Ubu król czyli Polacy jako odtrutka na nasze czasy! A niby dlaczego nie? Wszak Ubu lubi się replikować...

21,00 zł
15,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
71
Słodkie pragnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słodkie pragnienia
Dostępny
150 szt.

Adrian Milewski, syn bardzo popularnego rapera oraz znanej dziennikarki, miał łatwe życie ? ale tylko z pozoru. Tak naprawdę każdy jego dzień obarczony był wieloma problemami i ogromnym bólem, który chłopak codziennie nosił w sercu, udając przed światem, że wszystko jest u niego w porządku. W tym momencie jest odpowiedzialny za to, by zachować obraz szczęśliwej rodziny, bo jeśli popełni jakiś błąd, ich medialny wizerunek runie jak domek z kart, a reputację trudno będzie odbudować. Szczególnie z racji cienia, który od dwudziestu lat pada na Milewskich i który nie pozwala Adrianowi cieszyć się z życia, tylko sprawia, że chłopak codziennie zamartwia się, co robić, aby jego rodzina dalej jakoś funkcjonowała. Pewnego dnia w jego życiu pojawia się Hania ? wybuchowa, żywiołowa dziewczyna, którą energia wręcz rozpiera i która stara się czerpać z życia pełnymi garściami. Chociaż Adrian broni się rękami i nogami, ona chce zburzyć mur, który wokół siebie zbudował. Pokazuje chłopakowi, że w życiu mogą spotkać go także miłe chwile, oraz udowadnia, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki, a miłość jest warta tego, by o nią zawalczyć. ?Słodkie pragnienia? to słodko-gorzka opowieść o tym, że czasem warto zaryzykować w imię miłości?

46,90 zł
39,87 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,03 zł

1 osoba kupiła
72
Barcelona. Przewodnik z dodatkiem kulinarnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barcelona. Przewodnik z dodatkiem kulinarnym
Dostępny
77 szt.

Przewodnik z nowej serii terramare to opowieść o Barcelonie: jej burzliwej historii, fascynujących mieszkańcach i bogatej kulturze. Od serca miasta, Dzielnicy Gotyckiej, przez nadmorskie deptaki w Starym Porcie i plaże Barcelonety, dzieła sztuki Antoniego Gaudíego i Joana Miró, po futurystyczne inteligentne miasto w Poblenou, odwiedzając średniowieczne klasztory i świątynię piłki nożnej, szlakiem modernizmu i szlakiem wina – poznaj Barcelonę z terramare! W przewodniku terramare znajdziesz: • fascynujące opisy miejsc wartych odwiedzenia, najciekawszych atrakcji i ukrytych skarbów, • mnóstwo ciekawostek w formie wyimków z tekstu, ramek, stron tematycznych, • praktyczne porady i informacje o życiu w mieście oczami jego mieszkańców, • dowiedz się więcej – dla ciekawskich, • wspaniałe zdjęcia, które pozwolą poczuć klimat miejsca jeszcze przed jego odwiedzeniem, • mapy z najważniejszymi punktami, plany głównych obiektów, a dodatkowo darmową mapę w aplikacji na smartfon, • praktyczny i poręczny dodatek kulinarny z informacjami o kuchni lokalnej oraz słowniczkiem przydatnych w restauracji słów i zwrotów.

99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

1 osoba kupiła
73
Ręcznik z kapturem Lama Maya 80 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ręcznik z kapturem Lama Maya 80 cm
BabyFehn
Dostępny
8 szt.

Zaskoczy Cię jego delikatny dotyk. Wykonany jest bowiem z najwyższej jakości materiału frotte, co sprawia, że owinięte w niego dziecko odczuje wielką przyjemność. Dzięki zabawnemu kapturowi, ozdobionemu główką Lamy, pochodzącej z Machu Picchu z peruwiańskich Andów, możesz doskonale zabezpieczyć maluszka po kąpieli. Każde dziecko poczuje się w nim bezpiecznie, ciepło i przytulnie. Zapakowany w praktyczną, przeźroczystą, ozdobną torbę może być pierwszym prezentem urodzinowym.

144,99 zł
127,59 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 17,40 zł

1 osoba kupiła
74
Widelce drewniane 8szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Widelce drewniane 8szt
Arpex
Dostępny
39 szt.

Widelce drewniane (8 szt.) certyfikowane FSC(R)

5,99 zł
1 osoba kupiła
75
Podróże marzeń. Sankt Petersburg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże marzeń. Sankt Petersburg
Dostępny
15 szt.

Po zwycięstwie morskim nad szwedzką armią, Piotr Wielki zdecydował, że wybuduje miasto na małych wysepkach i lagunach ujścia rzeki Newy. Nad brzegami kanałów rosyjscy, włoscy i francuscy mistrzowie wyczarowali wspaniałe barokowe i klasycystyczne pałace. Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, Sobór Świętego Izaaka, Twierdza Pietropawłowska, Sobór Smolny oraz Pałac Zimowy sprawiają, że miasto białych nocy jest niezapomnianie. Ermitaż mieści jedną z największych kolekcji świata, ale dla tych, którym jeszcze mało jest Muzeum Rosyjskie, oraz Peterhof, Carskie Sioło i Pawłowsk. 

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
76
Wykałaczki 100szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykałaczki 100szt
Arpex
Dostępny
206 szt.

Wykałaczki (100 szt.) certyfikowane FSC(R)

3,99 zł
1 osoba kupiła
77
Brick Trick Travel - Tower Bridge TREFL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brick Trick Travel - Tower Bridge TREFL
Trefl
Dostępny
10 szt.

Brick Trick Travel - Tower Bridge TREFL. Wykorzystaj do budowy naturalne, wypalane w temperaturze 1000 stopni cegły, oraz prawdziwe drewno. Użyj tekturowych elementów dekoracyjnych, aby złożyć dach czy okna. Nadaj niepowtarzalny charakter miniaturowym budowlom.

104,99 zł
91,34 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 13,65 zł

1 osoba kupiła
78
Kask sportowy dziecięcy Stitch, M - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kask sportowy dziecięcy Stitch, M
SEVEN POLSKA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Kask jest przeznaczony dla dzieci jeżdżących na rowerze, rolkach, wrotkach, hulajnodze itp. Na zewnątrz wykonany jest z trwałej i wytrzymałej powłoki ABS, wewnątrz znajduje się absorbująca uderzenia pianka EPS. Kask ozdobiono kolorowymi wzorami przedstawiającymi bohaterów z bajek Disney. Kask posiada 13 otworów wentylacyjnych, regulację rozmiaru oraz podbródka i miękkie wkładki. Kask jest bardzo lekki, zgodny z normą EN 1078. • waga: 370 g • obwód 52–56 cm

131,99 zł
121,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,56 zł

1 osoba kupiła
79
Podróże marzeń. Maroko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże marzeń. Maroko
Dostępny
10 szt.

Maroko to jak spełnienie marzeń z `Baśni tysiąca i jednej nocy`. To egzotyczny i romantyczny kraj i tysiące cudów arabskiego świata: stare miasta, meczety, bazary, naturalne piękno przyrody od ogrodów palmowych po piaszczyste wydmy, od zaśnieżonych szczytów gór Atlas po plaże Agadiru. Są też oazy na Saharze i barwne budowle Marakeszu, zielone doliny Antyatlasu i forty Legii cudzoziemskiej. Królewskie miasta są cudowne: Casablanca, znana dzięki słynnemu filmowi o tym samym tytule, Rabat - stolica, stary Fes, a także eleganckie centrum kultury - Marakesz. Magicy, artyści malujący henna, akrobaci, tancerki brzucha, opowiadacze legend z Sahary, uzdrowiciele, tancerze, rozprawiający o Koranie, zaklinacze węży i kucharze sprawiają, że Dżamaa al-Fina największy plac w marrakeskiej medynie ma unikatową atmosferę. Tysiące wcieleń Maroka znajdujemy w budynkach, które są bogato zdobione, dźwiękach fletów zaklinaczy węży, ciszy panującej w meczetach, tubylców zamieszkujących Saharę, harmidrze bazaru, aromacie przypraw, wzorach na dywanach, medyny przywołujące przeszłość, smak herbaty miętowej, a co ciekawsze wszystko wygląda tak, jak to sobie zawsze wyobrażaliśmy.    

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
80
Schowek
WkŁad Do DŁugopisu Żelowy niebieski Op.2 szt. Parker 2165504
Parker
Dostępny
48 szt.

Wysokiej jakości technologia żelowa Parker Quinkflow reg i tusz w żywym odcieniu niebieskiego zapewniają jeszcze większą płynność pisania, bez rozmazywania i przerywania. /p ul /ul p Wkłady żelowe Parker to doskonałe dopełnienie dla Twojego długopisu Jotter Originals mdash połączenie stylowego wzornictwa i płynności pisania. Niezawodność i ekspertyza marki Parker ułatwiają robienie codziennych notatek i przelewanie śmiałych pomysł oacute w na papier.

12,99 zł
1 osoba kupiła
81
Długopis automatyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis automatyczny
Carandache
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

Długopis to prosty design połączony z przyjemną w dotyku gumowaną powierzchnią. Całość jest utrzymana w lekkich, matowych barwach.

5,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
82
Podróże marzeń. Cypr - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże marzeń. Cypr
Dostępny
11 szt.

Cypr, Wyspa Afrodyty, leżąca we wschodniej części miski Morza Śródziemnego, oczekuje na turystów z ciepłą słoneczną pogodą, zróżnicowanym krajobrazem i przyjaznymi mieszkańcami. Na trzeciej, co do wielkości wyspie Morza Śródziemnego, rekreacja jest zapewniona poprzez krystalicznie czystą wodę, plaże ze złotym piaskiem i pokryte lasem wzgórza, podczas gdy małe wioski, klasztory i starodawne zabytki są niezwykle ciekawymi widokami. Podczas swojej długiej historii Fenicjanie, Grecy, Rzymianie i Turcy walczyli o tą wyspę. Wszyscy zdobywcy pozostawili swoje znaki w postaci wspaniałych mozaik, cichych świątyń, ogromnych fortów oraz cienkich minaretów. Miasto Larnaka, które jest obecnie także ośrodkiem wypoczynkowym, stolica Nikozja, wioska Lefkara, znana z rzemieślników, piękny Pafos, i góry Troodos wszystkie dają nam niezapomniane wspomnienia. Cypr jest idealnym miejscem dla tych, którzy lubią leżeć na plaży, surfować, wędrować, wybierać się na wycieczki rowerowe, ale także dla narciarzy.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
83
Kocie mruczanki. O kulturze w stosunkach... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocie mruczanki. O kulturze w stosunkach...
Dostępny
25 szt.

Szanowni Dorośli Rodzice, Dziadkowie i Nauczyciele, wszystkie historyjki (21) opowiedziane w tej książeczce odnoszą się także do świata ludzi. O tym, czy i jak dziecko rozumie ten ukryty sens, możecie się przekonać, rozmawiając z nim w trakcie lektury w wybranym języku. Takie rozmowy mogą mu bardzo pomóc rozumieć i szanować przyrodę oraz ludzi. Dla każdego dziecka (czy tylko dziecka?) najważniejsze jest, aby jego bliscy rzeczywiście byli blisko. Wspólne działanie daje poczucie bliskości. I właśnie z myślą o wspólnym czytaniu tej książeczki przygotowano przeważnie krótkie dialogi umożliwiające podział ról (pomiędzy dorosłymi i już czytającymi dziećmi). A co z Waszym brakiem czasu na takie zabawy? Na to pytanie Tadeusz Kotarbiński odpowiada: Do swych zadań racz nowe dołączyć zadanie, a zobaczysz, że czasu na wszystko ci stanie. Dodajmy także na rozwiązywanie wraz z dzieckiem zadań przypisanych (głównie w polskiej wersji) do wielu historyjek. Drogie Dzieci, poza możliwością poznania zdarzeń (także w obcych językach) i rozwiązania kilkunastu zadań możecie zabawić się kolorowaniem ilustracji oraz dopisywaniem historyjek własnego pomysłu. W książeczce zarezerwowaliśmy miejsca na tę twórczość. Jeśli jest ich za mało, to na jej początku wklejcie dużą kopertę i schowajcie w niej swoje (być może ilustrowane) opowiadania. Jeżeli jeszcze nie umiecie pisać i czytać, to słuchajcie czytania dorosłych i podyktujcie im wymyślone przez siebie historyjki. Schowajcie je do wklejonej koperty. Za jakiś czas sami je przeczytacie. To może być ciekawy eksperyment. Pozdrawiamy Best Regards Freundliche Gre Maria autorka i Arat kot narrator, czyli opowiadacz

56,00 zł
39,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,80 zł

1 osoba kupiła
84
Serwetki dekoracyjne 30 cm, 12 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serwetki dekoracyjne 30 cm, 12 sztuk
Arpex
Dostępny
45 szt.

Serwetki dekoracyjne śr. 30 cm (12 szt.) certyfikowane FSC(R)

6,99 zł
1 osoba kupiła
85
LEGO Marvel Statek kosmiczny małego Rocketa 76254 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Marvel Statek kosmiczny małego Rocketa 76254
LEGO
Dostępny
145 szt.

Statek kosmiczny superbohaterów ze „Strażników Galaktyki Vol. 3” studia Marvel Studios. LEGO® Marvel Statek kosmiczny małego Rocketa (76254) zabierze dzieci w wieku od ośmiu lat w niekończące się pomysłowe przygody. Rocket w kosmosie! Ten zestaw do zbudowania zawiera statek kosmiczny, którego mały Rocket używa do ucieczki przed swoimi twórcami. Statek ma otwierany kokpit, regulowane podwozie i dwa miotacze klocków. Oprócz figurki małego Rocketa zestaw zawiera minifigurkę dorosłego Rocketa, która inspiruje do kolejnych przygód rodem ze Strażników Galaktyki. Aby frajda była jeszcze większa i cyfrowa, dzieci mogą pobrać aplikację LEGO Builder i wejść do kreatywnego świata, w którym mogą powiększać i obracać modele 3D, zapisywać zestawy i śledzić postępy w budowaniu. • Statek kosmiczny superbohaterów – LEGO® Marvel Statek kosmiczny małego Rocketa (76254) to kultowy statek kosmiczny z filmu „Strażnicy Galaktyki Vol. 3” wyprodukowanego przez Marvel Studios • Klasyczne postacie – oprócz figurki małego Rocketa zestaw zawiera minifigurkę dorosłego Rocketa, która inspiruje do kolejnych przygód rodem ze Strażników Galaktyki • Pomysłowe przygody – dzieci odgrywają sceny z filmów i własne misje z Rocketem, małym Rocketem i statkiem kosmicznym z otwieranym kokpitem, regulowanym podwoziem i dwoma miotaczami klocków • Prezent dla dzieci – upominek na urodziny, święta lub z innej okazji dla miłośników Marvela w wieku od ośmiu lat • Przenośny zestaw – ten wielofunkcyjny zestaw do zabawy ma 7 cm wysokości, 23 cm szerokości i 11 cm szerokości • Intuicyjne instrukcje – pobierz aplikację LEGO® Builder, aby korzystać z cyfrowych narzędzi do powiększania i obracania modeli w 3D, zapisywania zestawów i śledzenia postępów • Nieograniczona zabawa w superbohaterów – rozbudowana seria zabawek konstrukcyjnych LEGO® Marvel zapewnia dzieciom nieskończenie wiele możliwości zabawy • Gwarancja jakości – elementy LEGO® spełniają najwyższe branżowe standardy jakości, dzięki czemu klocki zawsze do siebie pasują i łatwo się z nich buduje • Gwarancja bezpieczeństwa – klocki i elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu mamy pewność, że każdy z nich spełnia rygorystyczne światowe standardy bezpieczeństwa

159,99 zł
137,59 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 22,40 zł

1 osoba kupiła
86
Podróże marzeń. Costa Brava - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże marzeń. Costa Brava
Dostępny
11 szt.

Costa Brava, czyli dzikie wybrzeże, jest nadmorskim regionem Katalonii. Odwiedzane przez 50 milionów turystów rocznie, stanowi jedno z największych Europejskich centrów wakacyjnych. Łagodny śródziemnomorski klimat, krystalicznie czysta woda, tajemnicze skaliste zatoki, długie piaszczyste plaże, południowa roślinność, cuda Hiszpańskiej i Katalońskiej kuchni oraz zabytki historii i sztuki każdego roku przyciągają tu coraz więcej gości. Żyli tu tacy artyści jak Salvador Dali, Anton Gaudi, Picasso, Marc Chagall czy Joan Miró. Stolicą sztuki jest Cadaques, nietknięta rybacka osada, w której mieści się jedna z największych kolekcji dzieł sztuki w Europie. Figueras słynie z Muzeum Salvadora Dali. W twierdzy nieopodal klasztoru św. Piotra z Rodes miał być przechowywany legendarny św. Graal. Besal, słynące z kamiennego mostu, oferuje wycieczkę w czasie do średniowiecza. Empuriabrava, ze swymi kanałami, jest uważane za Wenecję regionu. Śródmieście Girony z labiryntem ulic, jest jednym z najładniejszych w Hiszpanii. Lloret de Mar przyciąga turystów obietnicą śródziemnych nocy, będąc Europejskim centrum dyskotek plażowych. Tossa de Mar, nad której plażą góruje stara twierdza, jest najbardziej urokliwym miejscem całego wybrzeża. Niecałe 100 km od Costa Brava leży Katalońska stolica, miasto Gaudiego - `scena radości życia` - jedno z najładniejszych i najbardziej żywych miast Europy, Barcelona... Czyta Ireneusz Machnicki.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
87
Miłość, którą widać. Biblioteczka Stasia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość, którą widać. Biblioteczka Stasia
Dostępny
10 szt.

Kto jest moim bliźnim?; Co to jest miłosierdzie? zastanawiamy się nad tym od wieków. Dla Agnieszki, bohaterki prezentowanej książeczki, pytanie o miłosierdzie otworzyło furtkę do krainy pięknych historii, które babcia opowiada jej przed snem. Opowieści o miłości, którą widać inspirują nas do odpowiadania na wezwanie Jezusa do bycia wrażliwym na potrzeby drugiego, niezależnie od tego, ile aktualnie mamy lat. Razem z małą Agnieszką poznamy siedem historii dzieci, które, pomagając innym, stawały się małymi ciałem, wielkimi duchem apostołami Pana Jezusa świadkami Jego miłości. Agnieszka zrozumiała, że czynienie miłosierdzia jest łatwe i trudne równocześnie, dlatego: () najpierw trzeba mieć takie otwarte, widzące oczy, czyli trzeba zobaczyć tych, którzy potrzebują miłosierdzia. Jak to zrobić? Przeczytajcie i zobaczcie sami.

13,45 zł
10,99 zł

Rabat 18,3%
oszczędzasz 2,46 zł

1 osoba kupiła
88
Podróże marzeń. Chorwacja - Dalmacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże marzeń. Chorwacja - Dalmacja
Dostępny
11 szt.

Malowniczy kraj pełen naturalnego bogactwa. To wybrzeże z mnóstwem zatoczek, fiordów i raf, wysokich klifów i zielonych wzgórz, ale ma też sporą ilość atrakcji artystycznych i historycznych. W Dalmacji leżą malownicze miasteczka Zadar i Trogir, a w Szybeniku o przeszłości przypomina nam katedra św. Jakuba. W Splicie można obejrzeć unikatowy pałac Dioklecjana. Najbardziej znana jest krystalicznie czysta woda, wodospady i jaskinie Parku Narodowego Krka. W czasie podróży do perły Adriatyku - Dubrownika miniemy pogrążoną w nastroju królewskiego spa Crikvenicę. Błękitne niebo, połyskujące morze, urocze wyspy i wspaniałe krajobrazy mówią, że to nie tylko Nauzykaa skradła serce OdyseuszowiLektor: Ireneusz Machnicki

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
89
Podróże marzeń. Sztokholm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże marzeń. Sztokholm
Dostępny
13 szt.

Szwedzka stolica, zwana "Wenecją Północy", jest zadziwiająco pięknym miastem. Otoczona czystą wodą potrafi urzec swym charakterem. W ciągu 800 lat historii miasta powstało wiele pięknych budynków, strzegących kulturowego dziedzictwa Szwedów. Na turystów czeka wiele muzeów i imprez. Kamienice Gamla Stan, czyli Starego Miasta, otaczające Pałac Królewski zbudowano w XIII i XVIII wieku. Place otoczone są romantycznymi pałacami i gotyckimi świątyniami. W Ratuszu wręczane są Nagrody Nobla, a uroczyste przyjęcie na cześć noblistów odbywa się w nowoczesnym centrum miasta, w Konserthuset. Djurg?rden to wyspa znana z Muzeum Wazy, gdzie można podziwiać słynny XVII-wieczny galeon wyciągnięty z morza, a następnie odrestaurowany. Niedaleko znajduje się pierwszy na świecie skansen, w którym zgromadzone są przykłady szwedzkiej architektury minionych stuleci. Ze Sztokholmu można wyruszyć łodzią na wycieczkę na pobliskie jeziora, a także do zamków Skokloster i Gripsholm lub na starówkę uniwersyteckiej Uppsali...

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
90
Szpilki do koreczków 24szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpilki do koreczków 24szt
Dostępny
79 szt.

Szpilki do koreczków - mix wzorów (24 szt.) certyfikowane FSC(R)

6,99 zł
1 osoba kupiła
91
Czarna piosenka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna piosenka
Dostępny
1063 szt.

Tomik, który miał być debiutem Poetki Czarna piosenka to tomik, który miał być debiutem Wisławy Szymborskiej, ale nigdy nie został wydany. Prawdopodobnie wstrzymała go cenzura, bo w takim kształcie nie mógł się wówczas ukazać. Niektóre z wierszy publikowane były w czasopismach literackich, zaledwie kilka z nich poetka włączyła później do wydań książkowych. W roku 1970 Adam Włodek podarował jej na urodziny niezwykły prezent – zebrał wszystkie jej wiersze z lat 1944–1948, przepisał na maszynie i opatrzył komentarzami, a następnie wręczył wraz z listem: „Kochana Wisełko…”. Prezent ten przechowywany był przez całe lata i dopiero w roku 2014, opatrzony wstępem Joanny Szczęsnej, trafił do rąk czytelników poezji Wisławy Szymborskiej.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

2 osoby kupiły
92
Patyki do kukurydzy 40szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patyki do kukurydzy 40szt
Arpex
Dostępny
90 szt.

Patyki do kukurydzy (40 szt.)

5,99 zł
1 osoba kupiła
93
Astma alergiczna. Diagnoza i terapia. W gabinecie lekarza POZ. Alergologia i Pneumonologia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Astma alergiczna. Diagnoza i terapia. W gabinecie lekarza POZ. Alergol...
Dostępny
60 szt.

Publikacja „Astma alergiczna. Diagnoza i terapia” serii W gabinecie lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej to pozycja, w której grono wybitnych specjalistów z obszaru pneumonologii przedstawia postępowanie diagnostyczne i nowoczesne leczenie astmy alergicznej. Adresatami kompendium wiedzy na temat chorób układu oddechowego są nie tylko lekarze, ale także studenci medycyny, szczególnie zainteresowani pneumonologią i alergologią. SPIS ROZDZIAŁÓW Epidemiologia i wpływ czynników środowiskowych na rozwój astmy oskrzelowej alergicznej Małgorzata Bulanda, Ewa Czarnobilska Leczenie kontrolujące przebieg astmy Ewa Czarnobilska, Daniel Bulanda, Małgorzata Bulanda Zaostrzenie astmy – czynniki ryzyka, zalecane postępowanie Małgorzata Bulanda, Maria Czarnobilska, Ewa Czarnobilska Jak rozpoznać astmę oskrzelową u dorosłych? Małgorzata Bulanda, Ewa Czarnobilska Terapia trójlekowa vs. leczenie biologiczne Marcel Mazur Współchorobowość astmy Marcel Mazur Wyniki badań spirometrycznych i testów nadreaktywności oskrzeli w kontekście obrazu klinicznego pacjenta Małgorzata Bulanda, Daniel Bulanda, Ewa Czarnobilska.

89,00 zł
82,77 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,23 zł

1 osoba kupiła
94
Modlitwy w cierpieniu i samotności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitwy w cierpieniu i samotności
Dostępny
55 szt.

Pan mówi do ciebie zawsze, w każdej minucie twego życia. Wsłuchaj się w Jego słowo i uwierz, że On jest blisko. Towarzyszy ci w twoim smutku, zagubieniu i cierpieniu. Zwraca się do ciebie na kartach Pisma Świętego, będącego źródłem wszelkich nauk i nadziei. Każda z zamieszczonych w tym małym zbiorku modlitw rozpoczyna się od cytatu z Pisma Świętego i dotyczy innego wymiaru bolesnej codzienności. Czytelnik znajdzie w nich pokrzepienie, ufność w niezawodne działanie Bożej Opatrzności i światło na dalszą drogę życia, które zmienia się, ale się nie kończy.

9,70 zł
6,99 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 2,71 zł

1 osoba kupiła
95
Szpilki do koreczków z kryształkami 24szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpilki do koreczków z kryształkami 24szt
Arpex
Dostępny
72 szt.

Szpilki do koreczków z kryształkami (24 szt.) certyfikowane FSC(R)

6,99 zł
1 osoba kupiła
96
Po prostu mów! Część 2. Język niemiecki bez gramatyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po prostu mów! Część 2. Język niemiecki bez gramatyki
Dostępny
29 szt.

Książka ta jest kontynuacją publikacji Po prostu mów! Język niemiecki bez gramatyki, przeznaczonej dla początkujących oraz tych osób, które z językiem niemieckim zetknęły się wcześniej, ale chciałyby swoją wiedzę od podstaw odświeżyć i uporządkować. Dlatego też Po prostu mów! 2. Język niemiecki bez gramatyki dla średnio zaawansowanych ma podobną budowę i bazuje na słownictwie i strukturach przedstawionych w pierwszej książce. Występują tu znane z tamtej części działy: Kącik dla dociekliwych zawiera dodatkowe informacje na temat omawianych struktur, a w sekcji Sprawdź się! autor zamieścił przykłady zdań, dzięki którym materiał będzie można powtórzyć, utrwalić i upewnić się, czy opanowało się go w wystarczającym stopniu, by przejść do kolejnej partii zagadnień. Znajdziesz w tej publikacji również odwołania do części pierwszej, co ma za zadanie ułatwić naukę tym, którzy podstaw języka niemieckiego nauczyli się właśnie z Po prostu mów!. Nie oznacza to jednak bezwzględnej konieczności zapoznania się z tamtą książką. Jeśli masz już opanowane podstawy, znasz zasady czytania i dobrze się czujesz w prostych dialogach, nieobce są Ci germanizmy i internacjonalizmy, a także wiesz, jak korzystać ze słowników, poradzisz sobie bez większego trudu. Po prostu mów! Język niemiecki bez gramatyki to tytuł nieco przewrotny. Nie oznacza on, że gramatyka w pierwszej części książki w ogóle nie występuje. Autor traktuje ją tam jednak jako zbiór zasad i relacji między wyrazami, a nie jako cel nauki sam w sobie. Podobnie będzie w tej publikacji, chociaż ze względu na to, że autor porusza w niej zagadnienia nieco bardziej złożone, podaje tutaj więcej wyjaśnień pewnych zjawisk językowych, których poznanie pomoże Ci w sprawnej nauce. Co do zasady jednak omawiane są w możliwie ograniczonym zakresie – w takim, w jakim jest to niezbędne dla zrozumienia podstawowych zasad rządzących językiem. Nie ma tu tabelek z odmianami, znajdziesz za to wiele schematów, wyrażeń i gotowych do użycia fraz. Nasz cel bowiem pozostaje ciągle ten sam, a jest nim skuteczna komunikacja.

42,00 zł
29,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,60 zł

2 osoby kupiły
97
Termofor z pestek wiśni Wieloryb 22 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Termofor z pestek wiśni Wieloryb 22 cm
BabyFehn
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Termofor z pestek wiśni Wieloryb, z kolekcji: Ocean. Uroczy termofor - wykonany z pestek wiśni, delikatny i miękki w dotyku. To przyjazna alternatywa dla butelki z gorącą wodą. Dzięki niemu ciepło dociera tam, gdzie jest najbardziej potrzebne.Pomaga w bólach i napięciach brzuszka. Wkład z wiśniowych pestek niebywale długo trzyma ciepło. Alternatywnie może być też wykorzystany do schłodzenia skóry po ukąszeniach, łagodnych oparzeniach słonecznych, stłuczeniach lub bólach głowy. Zaopatrzony w klapkę zapinaną na rzep, pozwala dowolnie usuwać wkład do ogrzania lub schłodzenia, czy też uprania zewnętrznego pokrowca. Może pełnić też funkcję aksamitnie delikatnej przytulanki wydającej ciekawy szelest pestek wiśni, zabezpieczonych przed dzieckiem dodatkowym pokrowcem wewnętrznym.

44,99 zł
39,59 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,40 zł

1 osoba kupiła
98
Podróże marzeń. Riwiera francuska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże marzeń. Riwiera francuska
Dostępny
4 szt.

Cote d`Azur, czyli Lazurowe Wybrzeże, kojarzy się nam z luksusem i przepychem. Od ponad 100 lat gwiazdy kina i milionerzy spędzają tu wakacje. Piękne plaże, zapierające dech w piersiach krajobrazy, zabytki i luksusowe hotele przyciągają turystów. Najpiękniejsze miejsca na Lazurowym Wybrzeżu to Menton, w którym odbywa się cytrynowy festiwal i jest najlepszy klimat, maleńkie księstwo Monaco, słynące z kasyn i wyścigu Formuły 1, Półwysep Saint-Jean, na którym chętnie bywają celebryci, największe miasto Lazurowego Wybrzeża, Nicea, w której odbywa się festiwal kwiatowy, a turyści spacerują po słynnej promenadzie, sąsiadujące z Niceą Antibes, przypominające czasy Napoleona i Picassa, Cannes, w którym odbywa się słynny na cały świat festiwal filmowy, czy Saint Paul de Vence, ulubione miasto wielu znamienitych artystów. Nie można zapomnieć o Saint Tropez, mieście słynnego żandarma, które w latach 60-tych było najbardziej ekstrawaganckim kurortem, rozsławionym przez Brigitte Bardot i inne gwiazdy srebrnego ekranu.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

2 osoby kupiły
99
Podręczna latarka podróżna Green&Go Terra Kids Haba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
85,19 zł
76,67 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,52 zł

1 osoba kupiła
100
I więcej nic nie pamiętam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,00 zł
31,98 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,02 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry