hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.03.20

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 20 marca 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Żuławskie żywioły. Tom 3. Żuławska tajemnica. Miriam (Sylwia Kubik), na drugim La Bestia (Przemysław Piotrowski). Kolejny produkt to Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy, wydanie rozszerzone (John Eldredge) oraz Kat Hitlera (Max Czornyj).
1
Żuławskie żywioły. Tom 3. Żuławska tajemnica. Miriam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Żuławskie żywioły. Tom 3. Żuławska tajemnica. Miriam
Dostępny
1063 szt.

Czy Miriam znajdzie szczęście i dokończy swoją historię? Była miłość, radość i fascynacja. Zostało złamane serce i utracony grant, który miał się stać trampoliną do sukcesu Miriam. Pełna energii i pasji dziewczyna nie radzi sobie z targającymi nią emocjami. Z pomocą przychodzi Dobrosława, która zaprasza ją na Żuławy. Miriam jednak czuje, że nie pasuje do tego miejsca i stylu życia. Z utęsknieniem patrzy na Wisłę, która sunie wzdłuż wału. Chciałaby być jak ona – żywioł, który daje życie, ale i w jednej chwili potrafi wszystko zniszczyć. Potrzeba zmiany miejsca jest coraz silniejsza. Niespodziewanie umożliwia to odnaleziony za gniazdem os pęk starych listów. Zawarta w nich historia jest fascynująca, ale niedokończona. W Miriam budzi się pragnienie poznania dalszych losów adresatów tajemniczej korespondencji. Co się stało z nimi po wojnie? Dokąd zaprowadzi ją ciekawość? Czy odkryje dalszy los bohaterów?

44,90 zł
28,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,61 zł

78 osób kupiło
2
La Bestia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
La Bestia
Dostępny
1627 szt.

Kolumbia to trudny kraj. Chciałbym, abyście to zrozumieli już na samym początku, zanim jeszcze zabierzecie się do czytania. Byłem tam, doświadczyłem jej, odczułem na własnej skórze. Można powiedzieć o niej tyle dobrego, co złego, bo choć jest najpiękniejszym krajem, jaki widziałem, to ma w sobie coś tak ponurego i mrocznego, że gdy piszę te słowa, mam pewność, że tylko tu mógł narodzić się potwór, którego historię postaram się Wam opowiedzieć. Luis Alberto Garavito Cubillos to najstraszniejszy i najokrutniejszy seryjny morderca w historii świata. Pewnie teraz drapiecie się po głowie i mogę się założyć, że wielu z Was po raz pierwszy widzi to nazwisko. Na pewno słyszeliście jednak o Tedzie Bundym, Jeffreyu Dahmerze czy Johnie Waynie Gacym. To o nich piszą książki i robią filmy, ale nawet wszyscy oni razem wzięci wydają się zaledwie niesfornymi łobuzami przy „Bestii z Génovy”. Garavito to sadysta i pedofil oskarżony, a następnie skazany za zabicie 138 dzieci, choć niektóre szacunki sugerują, że ofiar mogło być nawet 600! Do dziś na terenie Kolumbii, Ekwadoru i Wenezueli odnajdywane są szczątki, które wiąże się z jego zbrodniczą działalnością. Mówi się, że to życie pisze najstraszniejsze scenariusze. I najbardziej niewiarygodne. Trudno się nie zgodzić, bo tak się składa, że „Bestii” właśnie kończy się wyrok. I niewykluczone, że gdy czytacie te słowa, Luis Garavito znów jest wśród nas. Oto jego historia… Przemysław Piotrowski były dziennikarz sportowy, a potem śledczy w „Gazecie Lubuskiej”. Ukończył studia na Uniwersytecie Zielonogórskim, studiował również w Hiszpanii i USA. Autor bestsellerowej serii kryminałów z komisarzem Igorem Brudnym w roli głównej. Serię zapoczątkowała powieść Piętno. Czwarty tytuł w serii – Zaraza – w plebiscycie portalu Lubimyczytac.pl zdobył tytuł Książki Roku 2021 w kategorii kryminał/sensacja/thriller. Wydana w czerwcu 2022 piąta część, Bagno, w sposób bezpardonowy i bezkompromisowy rozprawia się z tytułowym bagnem w środowisku ekip rządzących i kościoła. Przemysław Piotrowski jako pisarz debiutował w 2015 roku thrillerem historycznym Kod Himmlera, a następnie wykreował mroczny świat w sensacyjnej Drodze do piekła. Jest również autorem serii political fiction Radykalni. W Wydawnictwie Czarna Owca, poza serią o Igorze Brudnym ukazały się dwa kryminały Krew z krwi oraz Matnia. Prawo matki to początek nowej serii, w której pierwsze skrzypce – dla odmiany – gra kobieta: Lutosława Karabina. Na wiosnę 2023 planowana jest premiera wyjątkowej książki, połączenia true-crime i reportażu o Luisie Garavito, pod tytułem La Bestia.

49,99 zł
31,49 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 18,50 zł

78 osób kupiło
3
Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy, wydanie rozszerzone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy, wydanie rozszerzone
Dostępny
21 szt.

John Eldredge uważa, że to, co naprawdę definiuje istotę męskości, zostało całkowicie stracone dla naszego myślenia. „Większość mężczyzn uważa, że Bóg postawił ich na ziemi, aby byli dobrymi chłopcami – pisze w Dzikim sercu. – Właśnie to uważamy za wzór dojrzałości chrześcijańskiej”. Tymczasem warunkiem uchwycenia tego, co konstytuuje mężczyznę, jest zrozumienie trzech fundamentalnych pragnień, kryjących się głęboko w jego sercu: pragnienia stoczenia bitwy, przeżycia przygody i uratowania damy w nieszczęściu. Dzikie serce to książka napisana nie tylko dla mężczyzn. Powinna przeczytać ją również każda żona i matka mająca syna. Ta książka nie jest o siedmiu sprawach, które należy zrobić, żeby być miłym facetem. To książka o uzdrowieniu i wyzwoleniu serca mężczyzny, o jego namiętnościach i prawdziwej naturze, którą otrzymał od Boga. To zaproszenie, aby pognać na pola pod Bannockburn, na Dziki Zachód, skoczyć z wodospadu i uratować Piękną. Jeśli bowiem naprawdę chcesz poznać, kim jesteś jako mężczyzna, jeśli chcesz odnaleźć życie, które warto przeżyć, jeśli chcesz głęboko pokochać kobietę i nie przekazać swoich błędów dzieciom, to musisz odzyskać swoje serce. Musisz udać się w góry duszy, na pustynię i w niezbadane rejony – i wytropić tę nieuchwytną zdobycz. – Fragment książki Światowy bestseller z blisko 2 mln sprzedanych egzemplarzy, o tym, czego tak naprawdę potrzebuje mężczyzna, żeby być szczęśliwym, to książka nie tylko dla mężczyzn, ale także dla każdej żony i matki mającej syna.

38,90 zł
28,01 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,89 zł

53 osoby kupiły
4
Kat Hitlera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kat Hitlera
Dostępny
1630 szt.

Historia Johanna Reichharta, człowieka, który wykonał najwięcej egzekucji w dziejach ludzkości. Czy można go uznać za zbrodniarza? A może kat zawsze jest niewinny? Johann Reichhart pozbawił życia co najmniej 3165 osób. Nie interesowały go ich płeć, wiek ani powód skazania. Nikt przed nim nie zabijał tak szybko i tak skutecznie. Trudno uwierzyć w makabryczne rekordy, które ustanawiał, a jednak to wszystko wydarzyło się naprawdę. Sposoby wykonywania egzekucji, ich tempo, a także dobór ofiar szokują. Ta historia nie działa się w średniowieczu. Wciąż żyją świadkowie tamtych czasów. Wydarzenia w tej książce są oparte na faktach. Prawda bywa bardziej przerażająca od najwymyślniejszej fikcji.

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

39 osób kupiło
5
Motyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motyl
Dostępny
1069 szt.

Jedna z najpiękniejszych powieści ostatnich lat. Alice Howland zaczyna tracić pamięć. Lekarze kładą to na karb zmęczenia i stresu. Ale mylą się. Alice jest profesorem Harvarda, uprawia jogging i korzysta z życia, jest spełnioną kobietą. Diagnoza, Alzheimer we wczesnym stadium, jest dla niej wyrokiem. Kobieta musi pogodzić się z tym, że niebawem straci swoją tożsamość. Zapomni, kim jest, co kocha, a czego nienawidzi. Przestanie poznawać swoje dzieci. Próbuje się przed tym bronić, tworząc w swoim komputerze, niczym dodatkowy dysk pamięci, specjalny folder o nazwie: MOTYL... Motyl to książka, o której nie da się zapomnieć. Powieść o sednie człowieczeństwa i o heroicznej walce o zachowanie godności w obliczu nieuleczalnej choroby. Na postawie książki powstał oscarowy film „Motyl Still Alice” z Julianne Moore w roli głównej.

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

21 osób kupiło
6
9 pierwszych piątków miesiąca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9 pierwszych piątków miesiąca
Dostępny
264 szt.

Wyjątkowy przewodnik na pierwsze piątki miesiąca. Dlaczego bierzemy udział we mszy w dziewięć pierwszych piątków miesiąca? Jakie obietnice złożył Jezus wszystkim tym, którzy przybliżą się do Jego Najświętszego Serca i przyjmą płynącą z Niego nieskończoną miłość? Czy te obietnice naprawdę się spełniają? Takie pytania zadaje sobie wiele dzieci, które po Pierwszej Komunii zapraszane są przez Kościół do praktykowania nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Wśród zaciekawionych wyjątkowymi obietnicami znaleźli się Ola i Piotrek, którzy z niecierpliwością oczekują na comiesięczne msze, podczas których ksiądz Piotr szczegółowo i przystępnie objaśnia, o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. Z jego podpowiedzi mogą skorzystać także rodzice i dziadkowie, dla których ksiądz Piotr przygotował specjalne uzupełnienia. Zainspirować mogą się nimi również księża prowadzący szkolne msze pierwszopiątkowe oraz katecheci przygotowujący dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.

11,90 zł
7,99 zł

Rabat 32,9%
oszczędzasz 3,91 zł

18 osób kupiło
7
Co się kryje w lesie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co się kryje w lesie
Dostępny
220 szt.

Co się kryje pod ziemią, a co możemy znaleźć na drzewie? Przekonaj się sam! Co się kryje… to seria wyszukiwanek dla małych detektywów, którzy chcą poznawać otaczający ich świat pełen zwierząt i ciekawych przedmiotów. Książki zapewnią maluchowi godziny zabawy, pomogą rozwinąć umiejętności poznawcze, wyobraźnię i zdolność logicznego myślenia. Ilustrator: Olena Burgenkova

19,99 zł
11,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 8,00 zł

18 osób kupiło
8
Atlas chmur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas chmur
Dostępny
55 szt.

Nominowany do Nagrody Bookera bestseller Atlas Chmur Davida Mitchella to również jedna ze Stu Książek Dekady według wpływowych brytyjskich krytyków literackich Richarda Madeleya i Judy Finnigan. Teraz na jego podstawie powstał głośny film, w którym kreacje stworzyła plejada gwiazd: Tom Hanks, Halle Berry, Susan Sarandon, Jim Sturgess, Ben Whishaw, Jim Broadbent i Hugh Grant. Pasażer statku, z utęsknieniem wyglądający końca podróży przez Pacyfik w 1850 roku; wydziedziczony kompozytor, usiłujący oszustwem zarobić na chleb w Belgii lat międzywojennych; dziennikarka-idealistka w Kalifornii rządzonej przez gubernatora Reagana; wydawca książek, uciekający przed gangsterami, którym jest winien pieniądze; genetycznie modyfikowana usługująca z restauracji, w oczekiwaniu na wykonanie wyroku śmierci; i Zachariasz, chłopak z wysp Pacyfiku, który przygląda się, jak dogasa światło nauki i cywilizacji - narratorzy Atlasu Chmur słyszą nawzajem swoje echa poprzez meandry dziejów, co odmienia ich los zarówno w błahym, jak i w doniosłym wymiarze. W tej niezwykłej powieści David Mitchell znosi granice języka, gatunku literackiego i czasu, proponując zadumę nad właściwą ludzkości żądzą władzy i niebezpiecznym kierunkiem, w którym w pogoni za władzą zmierzamy.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

16 osób kupiło
9
Krzyżówki i łamigłówki, wiek 10+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzyżówki i łamigłówki, wiek 10+
Dostępny
112 szt.

Krzyżówki i łamigłówki to książka edukacyjna przeznaczona dla dzieci o 10 roku życia. Ciekawe zadania matematyczne, fascynujące zabawy z kodowaniem dla starszych dzieci, rozwiązywanie sudoku oraz fajne krzyżówki do uzupełniania. Dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu dla dzieci, zadania są wciągające i pozwalają odstresować się i oderwać od telefonu czy komputera. Do dzieła!

13,37 zł
8,99 zł

Rabat 32,8%
oszczędzasz 4,38 zł

15 osób kupiło
10
śmieciarka Jarka. Mały chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
śmieciarka Jarka. Mały chłopiec
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze swojej fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii - teraz i On może jeździć śmieciarką Jarka! Na serię `Mały chłopiec` składają się m.in. tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, śmieciarka Jacka, Traktor Tadka i Motor Marka.

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

13 osób kupiło
11
Czarci krąg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarci krąg
Dostępny
535 szt.

W miasteczku Zagubin zostaje odkryty pochówek wampiryczny. Część mieszkańców wpada w panikę, inni zaczynają na tym zarabiać, malując krwawe ślady na twarzach ogrodowych krasnali czy szyldach restauracji. Pewnego razu ktoś wysadza w powietrze fioletową, gipsową krowę, będącą własnością pensjonatu Krwiożerczy Piotruś. To wydarzenia uruchamia cały szereg ekscytujących wydarzeń, w tym odkrycie zwłok turystki, w której ktoś ewidentnie zatopił swoje zęby. Policja stara się racjonalnie podejść do sprawy znalezienia sprawcy, jednak zdrowy rozsądek przegrywa w Zagubinie z wampirycznym szaleństwem, na którym można zarobić niemałe pieniądze. Czy detektywowi matrymonialnemu zatrudnionemu przez właścicielkę Czarciego Piotrusia uda się znaleźć sprawcę wybuchu? Kto zagryzł turystkę i czym jest wampirioza?

49,95 zł
29,47 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 20,48 zł

12 osób kupiło
12
Minecraft. Jak to narysować. Oficjalny przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Jak to narysować. Oficjalny przewodnik
Dostępny
603 szt.

Niezwykła propozycja dla fanów i fanek Minecrafta! Pierwszy na rynku oficjalny przewodnik, który krok po kroku pokazuje, jak narysować ulubione bloki, moby, rośliny, budynki i postacie graczy. Wśród nich, na 128 stronach, znajdują się instrukcje rysowania: delfina, pszczoły, kałamarnicy, magmołaza, kota, konia, złosadnika, strażnika, shulkera, creepera, zombie, przywoływacza, piglina i wielu, wielu innych! Wystarczy chwycić za ołówek i papier, a następnie podążać za wskazówkami zawartymi w książce, aby samodzielnie naszkicować świat ulubionej gry. Przy okazji można przyswoić solidną dawkę wiedzy na temat tego, czym są figury 2D i 3D, czym jest perspektywa, światłocień oraz jak rysować postaci w ruchu. Zabawa z tą książką będzie doskonałym sposobem na rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz kreatywności jako takiej i jest to kolejna z propozycji wydawnictwa HarperCollins – obok serii do nauki matematyki „Minecraft. Matematyka. Megazadania” i języka angielskiego „Minecraft. Język angielski. Megazadania” – która odnosi się nie tylko do gry, lecz także wzmacnia umiejętności i kompetencje przydatne w szkole i życiu codziennym. Tytuł oryginalny: Minecraft: How to draw. Step-by-step guide

34,99 zł
23,09 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 11,90 zł

9 osób kupiło
13
Biblia Jerozolimska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia Jerozolimska
Dostępny
31 szt.

Biblia Jerozolimska w małym formacie. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu w przekładzie z języków oryginalnych - Biblia Tysiąclecia, wydanie V, Poznań 2000; Wstępy, przypisy, komentarze i marginalia – La Bible de Jérusalem, Paris 1996. Wydanie polskie Biblii Jerozolimskiej, prawdopodobnie najpopularniejszej edycji Pisma świętego na świecie, to długo oczekiwana przez miłośników Słowa Bożego publikacja. Dzieło powstało dzięki inicjatywie Drogi Neokatechumenalnej w Lublinie na czele z nieżyjącym już jezuitą ks. Alfredem Cholewińskim SJ. Po uzyskaniu osobowości prawnej ruch Centrum Formacji Wspólnot Neokatechumenalnych w archidiecezji lubelskiej pod opieką bpa Zbigniewa Kiernikowskiego dokonał tłumaczenia i opracowania przypisów z Biblii Jerozolimskiej do tekstu wydania piątego Biblii Tysiąclecia, przyjętej przez Konferencję Episkopatu Polski jako tłumaczenie oficjalnie używane w sprawowanej przez Kościół liturgii. Jak napisał Prymas Polski Kardynał Józef Glemp "Biblia Jerozolimska, tłumaczona na różne języki świata, spełnia bardzo ważna rolę w doktrynalnym przekazie słowa objawionego dzięki wprowadzeniom, komentarzom i odnośnikom zamieszczonym na marginesach, umożliwiającym pogłębienie znajomości czytanych tekstów oraz nawiązanie do bogactwa całego przekazu Pisma świętego".

160,00 zł
140,80 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 19,20 zł

9 osób kupiło
14
Maszyna różnicowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maszyna różnicowa
Dostępny
403 szt.

Rok 1855: Napędzana energią parowych maszyn cybernetycznych rewolucja przemysłowa rozwija się niepowstrzymanie. Charles Babbage doskonali swoją maszynę analityczną, era komputerów rozpoczyna się sto lat wcześniej niż w naszym świecie. Troje niezwykłych bohaterów podejmuje wyścig na spotkanie z historią - i z przyszłością: Sybik Gerrard - kobieta upadła, kochanka polityka, córka luddystycznego agitatora, Edward Mallory, zwany Lewiatanem - eksplorator i paleontolog, Laurence Oliphant - dyplomata, mistyk, szpieg. Ich przygoda zaczyna się od znalezienia pudełka perforowanych kart do maszyny, których pochodzenia i przeznaczenia nie potrafią wyjaśnić. A komuś zależy na tych kartach tak bardzo, że jest gotów dla nich zabijać... Stanowiąca połączenie kryminału z thrillerem historycznym Maszyna różnicowa to współczesne arcydzieło dwóch spośród najwybitniejszych współczesnych autorów science fiction. Oto olśniewający i niepowtarzalny twór wyobraźni Gibsona i Sterlinga, powieść prowokacyjna, nieodparta i wizjonerska, która stworzyła podwaliny gatunku nazywanego dzisiaj steampunkiem.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

9 osób kupiło
15
Sklepik ze wspomnieniami. Tom 1. Cukiernica z fotografii. Z autografem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sklepik ze wspomnieniami. Tom 1. Cukiernica z fotografii. Z autografem
Dostępny
23 szt.

Piękna opowieść o marzeniach i poszukiwaniu szczęścia. Nastka jest nowoczesną dziewczyną. Skończyła studia i realizuje się jako menadżerka dużego klubu i restauracji. Marzy o własnej knajpce. Śmierć dziadka, nieoczekiwanie przewróci jej życie do góry nogami, a pozostawiony przez staruszka spadek stanie się powodem do podjęcia wielu decyzji, których Nastka nie miała w planie. Dlaczego matka Nastki, Maryla, decyduje się na szaloną zmianę – zostawia firmę, którą stworzyła, i otwiera na wsi sklepik ze wspomnieniami? Czy zwariowała? Jak zareaguje na nieoczekiwane zmiany chłopak Nastki? Czy będzie ją wspierał? I dlaczego babcia Anastazja nie chce wtrącać się w decyzje córki? Poznaj Nastkę i dowiedz się, czy powtórzy los swojej matki i babci. A może uda jej się przerwać rodzinny schemat i odnaleźć szczęście? Cukiernica z fotografii to pierwsza część trylogii o rodzinnych tajemnicach, sile kobiet i oczywiście o miłości.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

8 osób kupiło
16
Otwarte okno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otwarte okno
Dostępny
68 szt.

W zachodniej dzielnicy Warszawy zostaje znaleziony martwy kolekcjoner znaczków. Jednocześnie z jego niezwykle ciekawej kolekcji znikają unikatowe „Dziesięć koron krakowskich” oraz zbiór znaczków „Za Łót”. Po nieudanej obławie kapitana Gleba oraz NP znikają kolejne znaczki warte na wolnym rynku tysiące dolarów. Czy złodziej i morderca to jedna osoba? Kapitan Gleb tym razem będzie musiał wejść w środowisko warszawskich filatelistów. Okazuje się, że chrapkę na znaczki z kolekcji zmarłego zbieracza ma wiele osób, a samo pochodzenie tej kolekcji także nie jest jasne.

49,88 zł
31,92 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

7 osób kupiło
17
Miejski ogród. Uprawa warzyw i ziół na balkonach i tarasach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miejski ogród. Uprawa warzyw i ziół na balkonach i tarasach
Dostępny
239 szt.

Marzysz o warzywach z własnej uprawy, ale nie masz ogrodu? Mieszkasz w bloku i wydaje ci się, że nie możesz uprawiać ziół? Autorzy tej książki udowadniają, że warzywa i zioła można uprawiać prawie wszędzie! Dodatkowo pokażą Ci, jak zamienić balkony, tarasy i parapety w… ogródki! Ten poradnik wprowadzi Cię w tajniki miejskiego ogrodnictwa. Znajdziesz w nim: praktyczne porady, jak założyć ogród warzywny w mieście, podstawowe zagadnienia związane z uprawą warzyw i ziół, informacje na temat niemal 90 gatunków roślin, które z powodzeniem można uprawiać w pojemnikach. Zamień swój balkon w ogród uprawny i ciesz się smakiem własnoręcznie wyhodowanych warzyw!

69,95 zł
41,97 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 27,98 zł

7 osób kupiło
18
Motocykl policyjny Franka. Mały chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motocykl policyjny Franka. Mały chłopiec
Dostępny
68 szt.

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii - teraz i On może jeździć motocyklem policyjnym Franka! Na serię `Mały chłopiec` składają się m.in. tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Rower Mateusza, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, śmieciarka Jacka, Traktor Tadka i Motor Marka.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

6 osób kupiło
19
Did you know that there's a tunnel under Ocean Blvd, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Did you know that there's a tunnel under Ocean Blvd, CD
Lana Del Rey, Universal Music Polska
Dostępny
109 szt.

Lista utworów: 1. The Grants 2. Did you know that there's a tunnel under Ocean Blvd 3. Sweet 4. A&W 5. Judah Smith Interlude 6. Candy Necklace (feat. Jon Batiste) 7. Jon Batiste Interlude 8. Kintsugi 9. Fingertips 10. Paris, Texas (feat. SYML) 11. Grandfather please stand on the shoulders of my father while he's deep-sea fishing (feat. RIOPY) 12. Let The Light In (feat. Father John Misty) 13. Margaret (feat. Bleachers) 14. Fishtail 15. Peppers (feat. Tommy Genesis) 16. Taco Truck x VB

64,90 zł
63,60 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,30 zł

6 osób kupiło
20
Naucz mnie robić rzeczy samodzielnie. Wypisy z dzieł Marii Montessori - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naucz mnie robić rzeczy samodzielnie. Wypisy z dzieł Marii Montessori
Dostępny
180 szt.

Naucz mnie robić rzeczy samodzielnie. Wypisy z dzieł Marii Montessori (…) to pozycja wyjątkowa. Idea zaprezentowania Czytelniczkom i Czytelnikom myśli, cytatów i obserwacji Marii Montessori zasługuje na uznanie i wdzięczność. Oto bowiem otrzymujemy publikację, która może służyć nie tylko jako źródło inspiracji, lecz także jako pretekst do refleksji nad praktyką. Z recenzji dr. Jarosława Jendzy Maria Montessori zwróciła uwagę świata na to, jak ważny jest szacunek do dziecka, uznanie jego praw i stworzenie optymalnych warunków dla jego rozwoju. Jej słowa na temat psychiki dziecka, jego relacji z dorosłymi, edukacji i pokoju na świecie poruszają i zatrzymują dziś tak samo, jak dziesiątki lat temu, gdy zostały spisane. Dzięki lekturze Czytelnik ma szansę odkryć lub uporządkować wiedzę o tym jak pielęgnować, szanować i rozumieć sekret dziecka – nie tylko tego, którego jesteśmy rodzicami, nauczycielami czy rodziną, ale także tego, które jest w nas od dwudziestu, czterdziestu czy osiemdziesięciu lat. Dziecko jest wielkim budowniczym, wielkim konstruktorem. Jeśli zadasz sobie pytanie: „Kto obdarzył mnie tą siłą, tą inteligencją, tą wiedzą, którą dziś mam?”, możesz odpowiedzieć: „To dziecko uczyniło mnie człowiekiem, którym jestem”.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

7 osób kupiło
21
Samolot Karola. Mały chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samolot Karola. Mały chłopiec
Dostępny
62 szt.

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze swojej fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii - teraz i On może polecieć samolotem Karola! Na serię `Mały chłopiec` składają się m.in. tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Rower Mateusza, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, śmieciarka Jacka, Traktor Tadka i Motor Marka.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

5 osób kupiło
22
Wszystko da się naprawić - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko da się naprawić
Dostępny
2812 szt.

Niby nic strasznego się nie dzieje, ale nie ma już miłosnych uniesień, a partner zaczyna coraz częściej irytować Kryzys w związku to rzecz nieuchronna - mówi prof. Starowicz. I daje mnóstwo rad, co robić, żeby zwykła kłótnia nie przerodziła się w trzęsienie ziemi, a szarość życia nie doprowadziła do zerwania? Kolejna świetna książka autora bestsellerowych O kobiecie i O mężczyźnie.

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

5 osób kupiło
23
Rzeka bogów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeka bogów
Dostępny
449 szt.

Rzeka bogów bez wysiłku bije na głowę dowolną spekulatywną powieść z ostatnich paru lat; to pełen wigoru skok w przyszłość Indii, widziany oczyma dziewięciu zupełnie różnych postaci. Ich historie wikłają się i łączą, podczas gdy McDonald nie tylko snuje rozbuchaną, pełną tajemnicy intrygę, ale także ilustruje przyszłe dylematy ludzkości, przeskakując od jednego odkrycia ku następnemu, prowadząc nas nieubłaganie ku przyszłości, jakiej sami byśmy sobie nie wyobrazili. (…) Książka się kończy, a czytelnik chce więcej, mimo że McDonald, w odróżnieniu od autorów paru innych potężnych tomiszczy, wie jak się kończy opowieść. Nieustanny potok objawień prowadzi do kulminacji, smutnej i ekscytującej zarazem, całkiem jakby autor, na równi z czytelnikiem, pragnął pozostać w roku 2047. Co jakiś czas pojawia się powieść – Neuromancer Gibsona, Dworzec Perdido China Miéville’a, albo Modyfikowany węgiel Richarda K. Morgana – która, jak się wydaje, zawiera wszystko co trzeba. Ekstrapolację, zdumienie, łapiące za gardło i trzymające do ostatniej strony, grube dywany scenografii, obfitość pomysłów, złożone rysy postaci, przebłyski obrazu społeczeństwa na każdym poziomie, wszystkie możliwości języka. Taką właśnie powieścią jest Rzeka bogów. James Sallis, „Magazine of Fantasy & Science Fiction”

45,00 zł
36,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

5 osób kupiło
24
Mądre bajki Czapli Cecylii. Uczucia i emocje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądre bajki Czapli Cecylii. Uczucia i emocje
Dostępny
87 szt.

Spis treści: agresja, ambicja, bunt, cierpliwość, dwulicowość, egoizm, lenistwo, arogancja, nieśmiałość, obrażanie się, przechwalanie się, roztargnienie, strach, empatia i wrażliwość, żal, samotność, pogarda i lekceważenie.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

4 osoby kupiły
25
Człowiek z bursztynu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek z bursztynu
Dostępny
148 szt.

Był człowiek z marmuru i człowiek z żelaza, pora poznać historię Tomasza Ołdziejewskiego, człowieka z bursztynu, zdobywcy dwóch rekordów Guinnessa w rzeźbie z jantaru, oddanego pracy, którą kocha. Jego historia rozpoczyna się w ciasnym warsztacie w piwnicy, z którego wychodzą tysiące kilogramów znanych nam serduszek, krzyżyków czy wisiorków. I trwa... Dziś warsztat jest nowoczesny i elegancki, wypełniony cennymi, wychwalanymi na całym świecie rzeźbami i pracami autorskimi. Dzięki temu stał się głównym bohaterem programu telewizji HISTORY Channel – "Złoto Bałtyku", który w 2023 roku doczekał się już 5. sezonu. Poprzez dekady rozwoju jego rzemiosła można obserwować, jak zmieniała się Polska, gospodarka i świadomość bursztynników na całym świecie. Opowiada nie tylko o pracy mistrza bursztynu, ale również o trudzie, z jakim budował swój dzisiejszy świat. Bo bursztyniarstwo to styl życia, w którym znajdzie się trochę relaksu, trochę rzemiosła i sporo adrenaliny.

44,90 zł
40,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

4 osoby kupiły
26
Motor Marka. Mały chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Motor Marka. Mały chłopiec
Dostępny
87 szt.

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii - teraz i On może wybrać się na przejażdżkę motorem Marka! Na serię `Mały chłopiec` składają się m.in. tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Rower Mateusza, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, śmieciarka Jacka, Traktor Tadka i Motor Marka.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

4 osoby kupiły
27
Szymanowska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Szymanowska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Maria Szymanowska (1789–1831) – pierwsza w Europie zawodowa pianistka i kompozytorka, niezwykła, pewna siebie, niezależna kobieta, matka trojga dzieci. Mickiewicz nazwał ją „królową tonów”, wysławiał jej talent Goethe, współcześni uważali ją niemal za boginię, a wsparcia udzielali jej najwięksi kompozytorzy, jak Cherubini i Rossini. Jej występy budziły zachwyt i uwielbienie gdziekolwiek się pojawiała – od Warszawy do Petersburga, Moskwy i Kijowa, po Londyn, Paryż, najważniejsze ośrodki niemieckie, włoskie i inne. Żyła krótko, intensywnie koncertowała, całymi latami pozostając w podróży. Komponowała utwory na fortepian w modnym wówczas stylu brillant oraz pieśni. Barwną opowieść o jej życiu, działalności i twórczości przedstawia Danuta Gwizdalanka, która Szymanowską postrzega nie tylko jako wielce utalentowaną pianistkę, ale także jako „menadżerkę wirtuozowsko władającą technikami piaru” i zarazem pierwszą polską self-made woman, konsekwentnie pracującą nad „stworzeniem siebie” i zbudowaniem swojej kariery.

24,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

4 osoby kupiły
28
Wieki światła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieki światła
Dostępny
397 szt.

Najwybitniejsze dzieło nowego nurtu New Weird. Powieść inspirowana m.in. "Klubem Pickwicka" rozgrywa się w XIX w. w industrialnej Anglii w środowisku lewicowego proletariatu. Ian MacLeod w "Wieku światła" pokazuje wpływ magii na rewolucję industrialną i na proces demokratyzacji systemu władzy. Tylko, że MacLeod odrzuca wszystkie ograniczenia konwencji gatunku i sprowadza swoją magię do postaci eteru - kopaliny wydobywanej z ziemi jak kolejny surowiec naturalny. Wszelkie mechanizmy zmian społeczno-ekonomiczno-politycznych poddane są wpływom wynikającym z posiadania, i nie-posiadania tego surowca. System załamuje się gdy złoża się wyczerpują i na moment znowu podlega prawom Historii, aż do odkrycia nowych źródeł eteru. Magia powraca i wszystko ponownie zamiera.

45,00 zł
36,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

3 osoby kupiły
29
Przyjdźcie do mnie. Słowa Jezusa do utrudzonych i obciążonych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjdźcie do mnie. Słowa Jezusa do utrudzonych i obciążonych
Dostępny
56 szt.

Uczniowie Jezusa często pytają o zrozumienie, o siły, o Bożą perspektywę. To bardzo ważne pytania. Ta książka uczy nowego spojrzenia, uczy, jak modlić się w sytuacjach niepewności. Nie jest to jednak podręcznik o modlitwie. Czytam w niej o skargach, nazwanych po imieniu ciężarach. Czytam także o pouczeniach, pociechach, obietnicach płynących wprost z Serca Jezusa. To pomoc i pokrzepienie dla serca utrudzonego. Ks. Piotr Stawarz SDS duszpasterz CFD w Krakowie

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

3 osoby kupiły
30
Gruffalo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gruffalo
Dostępny
122 szt.

Mała Myszka idzie przez pełen niebezpieczeństw las. By przestraszyć drapieżników: Lisa, Sowę i Węża wymyśla historyjkę o nieistniejącym potworze Gruffalo. Wtedy niespodziewanie zjawia się prawdziwy Gruffalo...Gruffalo to światowy bestseller, który urósł już do rangi klasyki literatury dziecięcej. Książka została przetłumaczona na 76 języków i sprzedała się w ponad 13 milionach egzemplarzy. Zdobyła olbrzymią liczbę nagród, a nakręcony na jej podstawie film dostał nominację do Oscara i do nagrody BAFTA. Krótka, rymowana opowieść o sprytnej myszce, która przechytrzyła większych i silniejszych od siebie jest uwielbiana przez dzieci na całym świecie. W polskim wydaniu ukazuje się ponownie w genialnym tłumaczeniu Michała Rusinka.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

3 osoby kupiły
31
Teczka Kopertowa Pp A5 Zatrz Koty B-fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,99 zł
3 osoby kupiły
32
Większy niż trzmiel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Większy niż trzmiel
Dostępny
895 szt.

Czuła opowieść przypominająca o bezwarunkowej rodzicielskiej miłości – w zachwycającej oprawie graficznej stworzonej przez uznanego autora i ilustratora Koparki i kwiatu oraz Władców podwórka. Wszechświat jest pełen cudów – począwszy od brzęczącego trzmiela, na odległych, ogromnych gwiazdach skończywszy. Jednak to miłość rodzica do dziecka okazuje się prawdziwie cudowna i bezgraniczna. Większy niż trzmiel, poetycka opowieść znajdująca początek w zachwycie dla świata przyrody, stanowi pełen uczucia list do dziecka, zapewniający o rodzicielskiej miłości trwałej i niezmiennej bez względu na wszystko. Piękny podarek na każdą rodzinną okazję.

42,90 zł
25,74 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,16 zł

3 osoby kupiły
33
Cudowne baśnie Andersena - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cudowne baśnie Andersena
Dostępny
116 szt.

Cudowne baśnie Andersena to zbiór najbardziej znanych baśni duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. Lektura każdej z nich wprowadzi młodego czytelnika w tajemniczy i magiczny świat, w którym zaprzyjaźni się z Małą Syrenką bądź Brzydkim Kaczątkiem. Niesamowite opowiadania skłonią do refleksji, a liczne kolorowe ilustracje uatrakcyjnią odbiór oraz pobudzą wyobraźnię dziecka.

39,99 zł
30,39 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

3 osoby kupiły
34
Okładka Na Dokum Ucznia Pion Koty B-fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,99 zł
3 osoby kupiły
35
Rower Mateusza. Mały chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rower Mateusza. Mały chłopiec
Dostępny
3 szt.

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii - teraz i On może jeździć rowerem Mateusza! Na serię `Mały chłopiec` składają się m.in. tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Rower Mateusza, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, śmieciarka Jacka, Traktor Tadka i Motor Marka.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

3 osoby kupiły
36
Proszarki, celebrytki i święte. Gdańskie herstorie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Proszarki, celebrytki i święte. Gdańskie herstorie
Dostępny
182 szt.

Bohaterkami tej książki są gdańszczanki. Niektóre z nich znamy z imienia i nazwiska, jak Annę Renatę Breyne, Almę Richter czy Johannę Schopenhauer. Inne możemy poznać jedynie zbiorowo jako członkinie grup społecznych: zakonnic, służących, proszarek czy położnych. Obok mieszkanek Gdańska bohaterkami książki są również wybitne postaci swoich czasów, które gościły w mieście: angielska mistyczka Margery Kempe, niemiecka aktorka Karoline Bauer, kilka polskich królowych, pruska królowa Luiza. Oficjalnie nie sprawowały władzy i nie mogły samodzielnie decydować o swoim losie, ale ich wpływ na politykę, kulturę czy religię jest bezsprzeczny. Dzięki książce Proszarki, celebrytki i święte historia Gdańska po raz kolejny zostaje uzupełniona o perspektywę herstoryczną. Michał Ślubowski – absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego, przewodnik po Górze Gradowej i Oliwie, pracownik Hevelianum. Autor książek poświęconych gdańskiej herstorii: Czarownice, mieszczki, pokutnice (2020) oraz Proszarki, celebrytki i święte (2023). Twórca strony Gedanarium oraz współtwórca (z żoną Alicją) podkastów „Makabreski” i „Historia Gdańska dla każdego”. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury w mieście. Mieszka na Strzyży, jest opiekunem psa Lucka.

46,00 zł
33,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,88 zł

3 osoby kupiły
37
Przewodnik po sztuce pisania dla marzycieli. Jak zostać spełnionym autorem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik po sztuce pisania dla marzycieli. Jak zostać spełnionym aut...
Dostępny
475 szt.

Zawsze marzyłeś, by napisać książkę? Chciałeś być autorem? Masz ciekawą historię do opowiedzenia? Utknąłeś na początku pisania i nie wiesz, jak iść dalej? Jeśli tak, to ten poradnik jest dla ciebie. Kelly Notaras, redaktorka z 25-letnim stażem, pomoże ci zrealizować pisarskie pragnienia. Autorka pokazuje krok po kroku, jak przekształcić początkowy pomysł w gotową książkę. Z humorem i wystarczającą dawką zdrowego rozsądku wyjaśnia proces wydawniczy, abyś mógł zacząć pisać i z powodzeniem dzielić się swoją opowieścią z innymi. Przewodnik pomoże ci m.in. jak: – jasno określić swoją motywację do napisania książki, – stworzyć mocną, wewnętrzną strukturę, – pokonać blokadę pisarską i zacząć wreszcie pisać, – przenieść gotowy rękopis na papier i opublikować ją np. w formie self-publishingu. Publikacja książki nigdy nie była tak prosta i dostępna jak dzisiaj. Zdobądź praktyczną wiedzę, skorzystaj z doświadczeń zawodowców i zostań autorem, który dzieli się ze światem tym, co mu w duszy gra. Kelly Notaras Jest redaktorką z 25-letnim doświadczeniem – pracowała w HarperCollins, Penguin USA i Hyperion Books. Była wiceprezesem i wydawcą w Sounds True. Założycielka KN Literature Arts, której celem jest dostarczanie światu zmieniających życie książek. Tytuł oryginalny: The book you were born to write Tłumacz: Marta Komorowska

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
38
Radiowóz policyjny Pawła. Mały chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radiowóz policyjny Pawła. Mały chłopiec
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze swojej fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki Pawła oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii - teraz i On może kierować radiowozem! Na serię `Mały chłopiec` składają się m.in. tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Rower Mateusza, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, śmieciarka Jacka, Traktor Tadka i Motor Marka.

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

3 osoby kupiły
39
Balon Fol 43cm Psi Patrol Skay Everest Go pudełko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,40 zł
7,99 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,41 zł

3 osoby kupiły
40
Teczka Kopertowa Pp A4 Zatrz Koty B-fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,99 zł
2 osoby kupiły
41
Lew-Starowicz o mężczyźnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lew-Starowicz o mężczyźnie
Dostępny
2843 szt.

Kontynuacja bestselleru `Lew Starowicz o kobiecie`. Tym razem profesor rozbiera na czynniki pierwsze polskiego mężczyznę. I co tam znajduje? Niedojrzałość, strach przed kobietami i ich emancypacją, kłopoty z męskością. Ale też opowiada o błędach, jakie nagminnie robią kobiety wobec swojego mężczyzny. I radzi, co zrobić, żeby nasz związek był szczęśliwy. Jeśli chcesz poznać wszystkie skrywane tajemnice mężczyzny, zrozumieć go, to lektura obowiązkowa.

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

2 osoby kupiły
42
Octy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Octy
Dostępny
265 szt.

Poznaj sztukę domowego wyrobu octów krok po kroku Naturalne octy to prawdziwy skarb. Odżywiają nasz organizm, działają antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo i probiotycznie. Wspomagają odchudzanie, poprawiają stan skóry, pomagają w walce z insulinoopornością i cukrzycą. Ta książka pokaże ci, jak w łatwy sposób zrobić ocet w domu. Poznasz rodzaje i etapy fermentacji octowej. Dowiesz się, z czego najlepiej zrobić ocet, jakich narzędzi używać i jak przechowywać gotowe octy, by zachowały swoje właściwości. Autorka krok po kroku pokazuje proces domowego wyrobu octów. Podpowiada jak uniknąć octowej katastrofy i w jaki sposób wykorzystać gotowe octy podczas gotowania a także zabiegów domowej pielęgnacji. Przekonaj się, że domowe „octowanie” wcale nie jest takie trudne! Magdalena Mildner - naturopatka, fitoterapeutka, pasjonatka naturalnego stylu życia i Ajurwedy. Absolutnie zakochana w roślinach i octach. Po wielu latach pracy w korporacjach postanowiła podążać za swoją pasją – ziołami. Absolwentka IMK w Katowicach. Prowadzi wykłady i warsztaty z wykorzystaniem ziół w Beskidzie Śląskim oraz w Centrum Studiów Holistycznych przy AG w Katowicach. Pisze artykuły o ziołach dla czasopisma „Harmonia”, często gości w programach telewizyjnych.

69,95 zł
50,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,59 zł

2 osoby kupiły
43
Dom burz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom burz
Dostępny
393 szt.

Mamy dziewięćdziesiąty dziewiąty rok Wieku światła. Alice Meynell, wykorzystując wszystkie talenty pięknej kobiety oraz parę innych, bardziej tajemniczych, wywalczyła sobie tytuł arcycechmistrzyni Cechu Telegrafistów. Czyniła to wszystko z myślą o własnym rodzie - jednak jej jedyny syn, Ralph, od dzieciństwa cierpi na suchoty. Nie potrafią ich wyleczyć żadne znane w Europie lekarstwa, zaklęcia ani zabiegi. W desperacji zawozi go do Invercombe na zachodnim wybrzeżu Anglii. Ma nadzieję, że Ralphowi pomoże ruch i czyste morskie powietrze. Lecz naprawdę pokłada mroczniejszą nadzieję w leżącej nieopodal, na odludziu, znanej niewielu krainie odmieńców: Einfell. Mieszka tam człowiek, który niegdyś ją kochał, teraz potwornie odmieniony przez magię. Alice odwiedza go i dobija targu o życie syna.

45,00 zł
36,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

2 osoby kupiły
44
Wybrana. Z autografem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybrana. Z autografem
Dostępny
30 szt.

Kiedy jest ten moment, w którym tracisz kontrolę nad swoim życiem i ziszcza się najczarniejszy scenariusz? Komisarz Iwona Banach jest szefem zespołu realizującego zatrzymania osób. Podczas jednej z takich realizacji ginie jej kolega z zespołu, a ona sama zabija napastnika. Obarczona odpowiedzialnością za nieudaną akcję zostaje dyscyplinarnie zwolniona z policji, w tym samym czasie opuszcza ją wieloletni partner. Była policjantka z wilczym biletem jest łakomym kąskiem dla ludzi z półświatka i kiedyś musi nastąpić ten moment, gdy zostawiona sama sobie, zmieniając prace na coraz gorsze stoczy się na samo dno i nie będzie miała wyjścia. Jak nisko trzeba upaść, żeby móc się odrodzić jako człowiek? Ile można dać siebie, kiedy nie ma się już niczego? Pierwsza część nowej serii kryminalnej autora bestsellerów!

47,90 zł
34,97 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,93 zł

2 osoby kupiły
45
Zwierzenia Arsene'a Lupina  (wyd. 2 poszerzone) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzenia Arsene'a Lupina (wyd. 2 poszerzone)
Dostępny
80 szt.

Maurice Leblanc, Zwierzenia Arsene'a Lupina. II wydanie poszerzone Zawiera trzy dodatkowe opowiadania, w tym po raz pierwszym tłumaczone na język polski Tragedia w Lesie Kostnic. Zwierzenia Arsene'a Lupina to zbiór opowiadań przedstawiających kolejne przygody Arsene'a Lupina, dżentelmena-włamywacza. W tym tomie Maurice Leblanc wrócił do lżejszych opowiadań, w stylu tych z pierwszego tytułu serii, Arsene Lupin, dżentelmen-włamywacz. Opowiadania ukazywały się w "Je sais tout" od kwietnia 1911 do 1913 roku. Znajdziemy tu czarującego Lupina, takiego jakim poznaliśmy go na początku, ale także w jego późniejszej wersji, gdzie popełnia błędy, a nawet stoi na straconych pozycjach i jest ratowany przez przypadek. W wielu opowiadaniach słynny francuski złodziej nadal ujmuje przenikliwością umysłu i przebiegliwością swoich planów.Tłumaczenie: Rychłowski Kazimierz, Zieliński Wiktor

37,00 zł
33,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,70 zł

2 osoby kupiły
46
Księżniczka z lodu. Saga kryminalna Fjällbacka. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczka z lodu. Saga kryminalna Fjällbacka. Tom 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

Gdy w spokojnym miasteczku Fjällbacka na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostaje znaleziona martwa Alexandra Wijkner, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo. Matka kobiety ma jednak wątpliwości i prosi przyjaciółkę córki z dzieciństwa, pisarkę Erikę Falck, żeby przyjrzała się tej tragedii. Erika wspólnie z Patrikiem Hedströmem, kolegą z młodzieńczych lat, a obecnie policjantem, próbują rozwikłać sprawę. Wkrótce zaczynają podejrzewać, że śmierć Alex ma związek z mroczną tajemnicą z przeszłości... Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej "Morderstwa we Fjällbace", osnutej na kanwie jej powieści. Camilla Läckberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
47
Koty. Rasy z całego świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koty. Rasy z całego świata
Dostępny
45 szt.

Koty to fascynujące stworzenia. Dobrze widzą po zmroku, potrafią się bezszelestnie poruszać i często chadzają własnymi ścieżkami. Ten przepiękny album to doskonała pomoc w wyborze wymarzonego pupila, a także nie lada gratka dla miłośników tych niezwykle tajemniczych zwierząt. Dzięki tej książce poznasz 40 najciekawszych ras kotów z całego świata. W środku znajdziesz mnóstwo realistycznych fotografii, przydatnych opisów i intrygujących ciekawostek.

59,99 zł
45,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 14,40 zł

2 osoby kupiły
48
Simba: Disney Marvel Spidey duch, 25cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Simba: Disney Marvel Spidey duch, 25cm
Simba Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

49,90 zł
44,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

2 osoby kupiły
49
Trening szkolny. Klasa 4. Wydawnictwo Harmonia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
22,00 zł
18,99 zł

Rabat 13,7%
oszczędzasz 3,01 zł

2 osoby kupiły
50
Balon Fol 56x68cm Psi Patrol Chase Go pudełko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,73 zł
14,99 zł

Rabat 4,7%
oszczędzasz 0,74 zł

2 osoby kupiły
51
Długopis Gel Aut 0.7 Gr czarny 2szt Wkl Sharpie Bc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,90 zł
35,18 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,72 zł

1 osoba kupiła
52
Homosexual, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Homosexual, CD
Darren Hayes, Good To Go
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Lista utworów: 1. Let's Try Being In Love 2. Do You Remember? 3. A Little Death 4. Poison Blood 5. Hey Matt 6. Homosexual (Act One) 7. Music Video 8. Euphoric Equation 9. Nocturnal Animal 10. Feels Like It's Over 11. All You Pretty Things 12. We Are Alchemists 13. Homosexual (Act Two) 14. Birth

59,90 zł
56,31 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,59 zł

1 osoba kupiła
53
Pióro W Vect Xl Sre niebieski Parker Etui - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
92,90 zł
91,04 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,86 zł

1 osoba kupiła
54
Naklejki na zeszyt, pastelowe (25 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki na zeszyt, pastelowe (25 sztuk)
Starpak
Dostępny
1575 szt.

Naklejki pozwalają na opisanie zeszytów szkolnych, dzięki czemu unikniemy pomyłek przy pakowaniu tornistra do szkoły. W opakowaniu znajduje się 25 sztuk. Uwaga. Dostępne są różne wzory. Towar wysyłany losowo.

14,99 zł
1 osoba kupiła
55
Okładka Na Dokum Ucznia Pion Pilki B-fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,99 zł
1 osoba kupiła
56
Notatnik Teatralny, nr 90-91/2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik Teatralny, nr 90-91/2023
Dostępny
23 szt.

Najnowszy numer „Notatnika Teatralnego” poświęcony jest reżyserom, którzy właśnie teraz budują przyszłość polskiego teatru. Łączą ich kategorie wspólnotowe, rewolucje etyczne, przegrupowania ról i poszukiwania nowego kontaktu z widzem. Naszymi bohaterami są: Agnieszka Jakimiak, Katarzyna Kalwat, Anna Karasińska, Daria Kopiec, Jędrzej Piaskowski, Oskar Sadowski, Jakub Skrzywanek, Radosław Stępień, Magda Szpecht, Małgorzata Wdowik. Poznajcie tę dziesiątkę osób, które kształtują nasz teatr. To bardzo ciekawy i nie oderwany od tendencji współczesności etap w jego historii. Poznajcie ich, bo właśnie teraz, w tej chwili, kolejni twórcy po debiutach, szukają swojego miejsca i bardzo wyraźnie zaczyna się jeszcze nowsza historia.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
57
Eldrador. 42547. Mini Creatures Stone Robot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eldrador. 42547. Mini Creatures Stone Robot
Schleich
Dostępny
6 szt.

Robot kamienny z ruchomymi rękami i wymiennym młotem.

67,90 zł
63,15 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,75 zł

1 osoba kupiła
58
Trening szkolny. Klasa 6. Wydawnictwo Harmonia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trening szkolny. Klasa 6. Wydawnictwo Harmonia
Dostępny
13 szt.

Trening szkolny. Ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne. Klasa 6 to zbiór zadań mających na celu rozwijanie i stymulowanie funkcji psychofizycznych dzieci. Odbywa się to poprzez ćwiczenia: percepcji wzrokowej, percepcji słuchowej, koordynacji wzrokowo-słuchowej, grafomotoryki, koncentracji, orientacji przestrzennej, wyobraźni, pamięci, logicznego myślenia, sprawności manualnej, czytania i pisania, liczenia. Dodatkowo część zadań zawartych w tym zeszycie dotyczy wiadomości, które dziecko zdobywa w klasie 6 na lekcjach języka polskiego, matematyki, historii, biologii, geografii, muzyki i plastyki.

22,00 zł
17,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
59
Baw się naklejkami. Safari - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baw się naklejkami. Safari
Dostępny
262 szt.

Baw się naklejkami to seria kolorowych książek dla dzieci w wieku 4–5 lat. Dzięki niej dziecko pozna życie na wsi, rasy psów i kotów, ciekawe pojazdy oraz zwierzęta, które można zobaczyć podczas safari. Duże ilustracje i barwne naklejki pomogą w nauce nowych słów, a proste polecenia typu „Odszukaj” i „Odpowiedz” rozwiną spostrzegawczość, a także umiejętność określania położenia obiektów w przestrzeni (prawo, lewo, góra, dół), porządkowania ich według wielkości, nazywania kolorów oraz liczenia w zakresie od 0 do 10. Przyklejanie naklejek poprawi sprawność manualną dziecka i będzie dla niego świetną zabawą. Ilustrator: Ewelina Protasewicz

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
60
Balon Fol 49x60cm Psi Patrol Party Go pudełko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,76 zł
14,99 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,77 zł

1 osoba kupiła
61
Pióro W Vect Xl Lola Parker Etui - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
92,90 zł
91,04 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,86 zł

1 osoba kupiła
62
Córka żelaznego smoka. Smoki Babel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka żelaznego smoka. Smoki Babel
Dostępny
523 szt.

Córka żelaznego smoka "W dniu, gdy dzieci spotkały się, by uknuć śmierć nadzorcy, w głowie dziewczynki-podmieńca zrodziła się decyzja, by ukraść smoka i uciec. Wtedy jednak jeszcze o tym nie wiedziała". Tymi słowy Michael Swanwick wprowadza nas w niezwykłą krainę najmroczniejszej fantasy, erotycznych snów i przemysłowych czarów - równając się skoncentrowaną siłą i unikatowością wizji ze swoim nagrodzonym Nebulą arcydziełem `Stacje przypływu`. Jane jest ludzkim podrzutkiem dojrzewającym w świecie pełnym przemocy i potworów. Maltretowana i dręczona, trudzi się obok trolli, krasnoludów, zmienników i fejów w ciemnych, styksowych czeluściach fabryki parowych smoków. Pomaga budować gigantyczne, czarne, żelazne maszyny, za pomocą których elfi władcy świata prowadzą wojny. Mała Jane perspektywy ma ponure, a przyszłość wydaje się pozbawiona nadziei - póki zimny, choć kuszący wewnętrzny głos nie naszepcze jej o górskich jeziorach, jesiennych gwiazdach i wolności. Głos prowadzi ją do smoka ze złomowiska - starego, zepsutego, utrzymywanego przy życiu przez nienawiść i ciągle niezaspokojoną żądzę krwi. Obiecuje Jane, że pomoże jej uciec, jeśli ona w zamian pomoże mu odzyskać możliwość latania. Lecz za bramami fabryki czają się niewypowiedziane cuda i okropności - prawdziwe imię jest tam bronią, a erotyczne pokusy tylko czekają, by zdeprawować młodą dziewczynę zahartowaną przez okrutne życiowe niesprawiedliwości. Bystry umysł, upodobanie i talent do kradzieży pomagają Jane się utrzymać podczas osobliwej i mozolnej podróży, od niewolnicy do studentki, od alchemiczki po mścicielkę - a jednocześnie narkotyki i sny przenoszą ją na krótkie wycieczki w skradzioną rzeczywistość. Przez cały ten czas, w cieniach czyha smok - wypełnia jej głowę brutalnymi wizjami, wciąga w siatkę nieodgadnionych spisków i niewidzialnych sił. Na koniec, owładnięty przez niego podrzutek stawi czoło siłom, które od zawsze rządzą jej światem. Smoki Babel "Ostatnio nie czytam zbyt wiele fantasy, ale wróciłbym do niej w jedną babelową minutę, gdyby tylko pojawiało się więcej takich książek, jak ta: eleganckich, erudycyjnych, przewrotnie zabawnych, pełnych wyrachowania, współczucia, dynamiki, zdolnych przebić się przez wyświechtane konwencje i sentymentalizm, stanowiących cios przywracający gatunkowi jego pierwotną moc".- Locus "Swanwick gładko łączy zaawansowaną technologię z magią, przedstawiając nam szeroki wachlarz wspaniałych konceptów, fascynujących dygresji i pełnych wigoru bohaterów. Język jego prozy bez wysiłku przeskakuje pomiędzy elfim wyrafinowaniem a złodziejskim slangiem, tworząc oszałamiający literacki gulasz. To nowoczesna fantasy u szczytu formy, która powinna bardzo spodobać się fanom `Chłopaków Anansiego` Neila Gaimana oraz Chinay Miévillea. - Publishers Weekly

55,00 zł
44,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,00 zł

1 osoba kupiła
63
Schowek
59,90 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
64
W Kopytkowie. Czary w Kopytkowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W Kopytkowie. Czary w Kopytkowie
Dostępny
119 szt.

Mieszkańcy stajni w Kopytkowie nigdy się nie nudzą. Pewnego ranka Niunio na swojej głowie i ogonie odkrywa kolorowe loki. I to właśnie wtedy, gdy do stajni przyjeżdża urocza Lukrecja. Skąd się wzięły te roztańczone loki? Czy to jakieś czary? A może w tej sprawie łapki i kopyta maczali inni mieszkańcy stajni? Może nawet sama pani Kasia i jej wnuczka Janeczka? Dla dzieci, które już jeżdżą konno. I tych, które dopiero o tym marzą. Do czytania samodzielnie albo w stadzie. Książka zawiera ukryte filmy do odblokowania na telefonie lub komputerze. Katarzyna Dowbor, uwielbiana dziennikarka, a prywatnie miłośniczka koni i właścicielka stajni, opowiada o ukochanych koniach... A nawet zdradza ich tajemnice! Tę książkę można czytać nie tylko po polsku. Na telefonie lub komputerze odkryjesz jej treść po ANGIELSKU lub UKRAIŃSKU. Porównuj słowa i zwroty. Ucz się języków. Współautor: Katarzyna Dowbor

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

1 osoba kupiła
65
Clipboard A4 Deska PCV Piłka B-fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Clipboard A4 Deska PCV Piłka B-fol
Biurfol
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

9,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
66
Balon Fol 43cm Psi Patrol Party Go pudełko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
1 osoba kupiła
67
Teczka z gumką Pp A4 Koty B-fol Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
1 osoba kupiła
68
Zabić Pattona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabić Pattona
Dostępny
91 szt.

Niezwykła śmierć najzuchwalszego generała drugiej wojny światowej! Wielotygodniowy numer 1 na liście bestsellerów „New York Timesa”! 1,5 miliona egzemplarzy sprzedanych w USA! Kto stał za śmiercią generała Pattona w grudniu 1945 roku? George S. Patton junior, agresywny, zdeterminowany, jeden z najbardziej kontrowersyjnych dowódców II wojny światowej. Wieczny wojownik, błyskotliwy strateg, bezwzględnie szczery, często obcesowy. Stał się niewygodny dla polityków, gdy 8 maja 1945 roku, w dniu zakończenia wojny w Europie, zaszokował słuchaczy na konferencji prasowej, ogłaszając, że: „Będziemy potrzebowali nieustającej pomocy Wszechmogącego, jeśli mamy żyć na jednym świecie ze Stalinem i jego morderczymi zbirami (…). Pokonaliśmy jednego wroga ludzkości, ale umocniliśmy drugiego, znacznie gorszego”. Kilka miesięcy później, tuż przed powrotem do Stanów Zjednoczonych, Patton zginął na skutek tajemniczego wypadku samochodowego. Przez ponad 70 lat podejrzewano, że jego śmierć nie była przypadkowa. Na kartach Zabić Pattona autorzy opisują potężnych wrogów, którzy mogli usunąć niewygodnego generała. Bill O’Reilly, wielka gwiazda telewizji Fox News, i historyk Martin Dugard opisują wkład generała George’a S. Pattona juniora w zwycięstwo aliantów i rolę, jaką jego 3. Armia odegrała w pokonaniu III Rzeszy. Pokazują też, że na polu polityki Patton musiał stawić czoło przeciwnikom znacznie groźniejszym i bezwzględnym niż na polach bitew. Śmierć Pattona, zaciekłego wroga komunizmu i imperialnych ambicji Rosji, zyskuje obecnie niebezpiecznie aktualne znaczenie. Słowa z maja 1945 roku: „Dzisiaj powinniśmy powiedzieć Rosjanom, że mają iść w cholerę, zamiast ich słuchać, kiedy nam mówią, że mamy się cofnąć”, są niestety znów na czasie. Tym bardziej warto poznać kulisy tajemniczej śmierci generała Pattona.

69,00 zł
51,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,25 zł

1 osoba kupiła
69
Balon Fol 48x70cm Psi Patrol Skye Go pudełko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,73 zł
14,99 zł

Rabat 4,7%
oszczędzasz 0,74 zł

1 osoba kupiła
70
Modlitewnik ŚW. WOJCIECH - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitewnik ŚW. WOJCIECH
Dostępny
134 szt.

Kult Świętego Wojciecha na ziemiach europejskich trwa nieprzerwanie od ponad tysiąca lat. I dziś wielu – szczególnie w naszej ojczyźnie – zwraca się do niego, prosząc o opiekę nad narodami. Ten wyjątkowy i ważny dla polskiego Kościoła święty stanowi przykład pasterza gorliwie zabiegającego o zbawienie wiernych. Ponosząc chwalebną śmierć męczeńską, umocnił Polskę w budowaniu jej chrześcijańskiej tożsamości i wsparł naród w odważnym oraz stanowczym wyznawaniu Chrystusa. Głosił wiarę u początków państwa polskiego, ale i dziś pozostaje naszym orędownikiem w niebie. Obok Matki Bożej i Świętego Stanisława – czczony jest jako główny patron Polski.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
71
Okładka Na Dokum Dow Rejest Owoce B-fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
1 osoba kupiła
72
Schowek
59,90 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
73
Clipboard A4 Deska PCV Koty B-fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
1 osoba kupiła
74
Bezpieczeństwo militarne Polski w realiach XXI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo militarne Polski w realiach XXI wieku
Dostępny
30 szt.

Książka stanowi logiczne i spójne kompendium wiedzy na temat współczesnego bezpieczeństwa militarnego Polski. W sposób systemowy ujęte zostały rozproszone badania dotyczące złożonego charakteru bezpieczeństwa militarnego, które zmienia się wraz ze zmianą charakteru współczesnych zagrożeń, wskazano także kierunki przyszłych badań. Treści zawarte w monografii są odniesieniem do najnowszej literatury dotyczącej badanej tematyki. To jedna z niewielu krajowych publikacji porządkujących obszar bezpieczeństwa militarnego. Opisane w monografii dynamiczne zmiany zachodzące w środowisku bezpieczeństwa, w tym szczególnie bezpieczeństwa militarnego, mają wpływ na rozwój technologii obronnych, wyposażenie sił zbrojnych w sprzęt wojskowy, ewaluację ich struktur organizacyjnych adekwatnych do wykonywanych zadań, kierunki zmian w narodowym przemyśle zbrojeniowym itd. Wszystko to w różnym stopniu przyczynia się do zapewnienia bezpieczeństwa Polski w realiach XXI wieku. Książka skierowana jest do wszystkich osób zajmujących się tematyką bezpieczeństwa i obronności państwa, szczególnie do pracowników i funkcjonariuszy służb mundurowych (resort obrony narodowej), a także do studentów i wykładowców kierunków: bezpieczeństwo narodowe, obronność państwa, logistyka ekonomiczna, logistyka wojskowa.

65,00 zł
53,30 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,70 zł

2 osoby kupiły
75
Czasy nasze, moje też: fragmenty wykładów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czasy nasze, moje też: fragmenty wykładów
Dostępny
60 szt.

Wybitny socjolog przedstawia szeroką panoramę problemów i wyzwań: od dylematów rozwojowych Polski poprzez globalizację i geopolitykę (wiele miejsca poświęcając Europie) po wojny kulturowe, popkulturę, zagrożenia dla demokracji i przyszłość amerykańskiego imperium. Erudycja autora w połączeniu z fascynującymi tematami zachęca do przemyśleń o współczesności w której (na dobre i na złe) żyjemy. WITOLD MORAWSKI – profesor zwyczajny socjologii. W latach 1965–2007 pracował w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, a od 2007 roku jest na stałe zatrudniony w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Wykładał i prowadził badania jako visiting professor i visiting scholar na uniwersytetach w Berkeley, Bloomington, Indianapolis, Oxfordzie, Bielefeld, Kolonii, Moskwie, Sapporo oraz Toronto. Obszarami jego zainteresowań badawczych są: socjologia ekonomiczna,socjologia amerykańska, demokracja przemysłowa, globalizacja, teorie zmiany społecznej, a najogólniej mówiąc instytucjonalne aspekty funkcjonowania trójkąta: społeczeństwo (kultura) – gospodarka (rynek) – polityka (państwo). Autor i redaktor licznych publikacji, w tym wielu zagranicznych. Ważniejsze z nich to: Z badań nad społecznym uczestnictwem w organizacji przemysłowej, wspólnie z M. Hirszowicz (1967),Konflikt przemysłowy w Ameryce (1970), Nowe społeczeństwo przemysłowe (1975), Zmiana instytucjonalna (1998), Socjologia ekonomiczna (2001), Konfiguracje globalne (2010).W 2018 roku opublikował obszerną pracę zbiorową pt. Socjologia ekonomiczna. Przewodnik. W 2020 r. nakładem Poltextu wydał książkę A historia toczy się dalej: fragmenty wykładów.

62,00 zł
52,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,30 zł

1 osoba kupiła
76
Jak stać się szczęśliwym mężczyzną. Odkryj najsilniejszą, najlepszą i najodważniejszą wersję siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Jak stać się szczęśliwym mężczyzną. Odkryj najsilniejszą, najlepszą i ...
Dostępny
147 szt.

Książka dla chłopców o emocjonalnych, społecznych, fizycznych i psychologicznych aspektach dojrzewania i stawania się szczęśliwym mężczyzną. Istnieją pewne niepisane zasady, które mówią chłopcom, jak mają się zachowywać, co myśleć i czuć. Nikt nie wie, skąd się wzięły. Pewnego dnia nagle zaczynasz dostrzegać, że jakieś niewidzialne siły zmuszają cię do przestrzegania reguł i przyjęcia wartości, które definiują męskość, nawet jeśli wcale nie czynią cię szczęśliwym. Jak stać się szczęśliwym mężczyzną to poradnik dla chłopców w okresie dojrzewania, w którym nie znajdziesz stereotypowego podejścia do męskości. Zakwestionujesz raczej powszechne oczekiwania wobec chłopców i stworzysz nową definicję męskości, by ująć w niej wszystkie cechy, które czynią cię człowiekiem. Z tej książki nauczysz się, jak być: – wystarczająco odważnym, aby być sobą; – wystarczająco inteligentnym, aby zadawać pytania; – wystarczająco opanowanym, aby akceptować wszystkie swoje emocje; – wystarczająco pewnym siebie, aby znać swoją wartość; – wystarczająco silnym, aby mówić prawdę o sobie; I ogólnie wystarczająco dobrym we wszystkim, bo jako ludzie jesteśmy i na zawsze pozostaniemy niedoskonali. Justin Baldoni stworzył poradnik zawierający mnóstwo ćwiczeń i inspirujących cytatów. Dzięki niemu chłopcy będą mogli zbudować zdrowe poczucie własnej wartości i nauczyć się, jak przestać tłumić uczucia oraz lęki. Książka jest także idealnym narzędziem do edukacji społeczno-emocjonalnej dla rodziców i pedagogów – stanowi doskonały punkt wyjścia do rozmów z chłopcami na temat rzeczywistej męskości.

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

1 osoba kupiła
77
Twardowski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Twardowski
Zapowiedź
Data premiery: 2023.06.12

Romuald Twardowski – urodzony w 1930 roku w Wilnie polski kompozytor, który w swojej twórczości – operach i baletach, symfonice i kameralistyce, muzyce religijnej, w tym cerkiewnej, także w utworach dla dzieci – odnalazł klucz do połączenia tradycji z nowoczesnością, Zachodu ze Wschodem, świeżości z doświadczeniem. Tym kluczem jest mądrość i dążenie do piękna, które od siedmiu już dekad (!) dostrzegają słuchacze na całym świecie w kompozycjach Twardowskiego. Jego wspomnienia, publicystyka, fascynujące gawędy (nagrane przez PWM i dostępne w Internecie), a także długie godziny rozmów z twórcą pozwoliły autorowi monografii Mateuszowi Ciupce przedstawić losy artysty w całej złożoności kontekstów dziejowych. Książka, jak jej bohater, ma wileńskiego ducha – radość i pogoda ducha przezwyciężają dramaty, jasność myśli i wytężona praca pokonują wszelkie przeciwności. Opisując niezwykły, ponad 90-letni życiorys stale czynnego kompozytora, autor konstatuje z uznaniem, a i pewnym zadziwieniem: „od przedwojennego Wilna do Facebooka – to się nazywa przejść kawał drogi”…

24,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

78
Wiersze edukacyjne dla dzieci. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze edukacyjne dla dzieci. Tom 2
Dostępny
199 szt.

Wiersze edukacyjne dla dzieci to zbiór krótkich i rozwijających wyobraźnię historyjek napisanych w formie wierszy. Część z nich powstała na bazie osobistych doświadczeń, a inne z myślą o tym, żeby w przystępny dla dzieci sposób przekazać podstawową wiedzę z różnych dziedzin nauki, jak matematyka, język polski, geografia, plastyka, biologia itp. Te wiersze pobudzają wyobraźnię, angażują do pracy, rozśmieszają i w głowie zostają.

30,00 zł
25,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,50 zł

79
Burnin' (Extended Version), LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Burnin' (Extended Version), LP
John Lee Hooker , Universal Music Polska
Dostępny
101 szt.

Lista utworów: Side A 1. Boom Boom 2. Process 3. Lost A Good Girl 4. A New Leaf 5. Blues Before Sunrise 6. Let's Make It Side B 1. I Got A Letter 2. Thelma 3. Drug Store Woman 4. Keep Your Hands To Yourself 5. What Do You Say

147,90 zł
144,94 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,96 zł

80
Diplodok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diplodok
Dostępny
450 szt.

Książeczka z naklejkami w kształcie dinozaura dla małych miłośników prehistorycznych stworzeń. Zawiera tematyczne ilustracje do kolorowania oraz przemyca elementarną wiedzę o tych niezwykłych gadach.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

81
Raptor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raptor
Dostępny
449 szt.

Książeczka z naklejkami w kształcie dinozaura dla małych miłośników prehistorycznych stworzeń. Zawiera tematyczne ilustracje do kolorowania oraz przemyca elementarną wiedzę o tych niezwykłych gadach.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

82
Tyranozaur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tyranozaur
Dostępny
461 szt.

Książeczka z naklejkami w kształcie dinozaura dla małych miłośników prehistorycznych stworzeń. Zawiera tematyczne ilustracje do kolorowania oraz przemyca elementarną wiedzę o tych niezwykłych gadach.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

83
Hope, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hope, CD
NF, Universal Music Polska
Dostępny
89 szt.

Lista utworów: 1. Hope 2. Motto 3. Careful (feat. Cordae) 4. Mama 5. Happy 6. Pandemonium 7. Suffice 8. Gone (feat. Julia Michaels) 9. Bullet 10. Turn My Back 11. Mistake 12. Let Em Pray 13. Running

64,90 zł
63,60 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,30 zł

84
Gitara dla początkujących. Wyjątkowy i przystępny samouczek do nauki gry (+CD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gitara dla początkujących. Wyjątkowy i przystępny samouczek do nauki g...
Niedostępny
Brak

Gitara dla początkujących zawiera wszystkie podstawowe i potrzebne informacje, by rozpocząć grę na tym instrumencie. Przystępny język, zdjęcia i ilustracje oraz nagrania ćwiczeń i komentarzy czynią naukę łatwą i przyjemną. Książka prowadzi - krok po kroku - od pierwszych chwytów i ćwiczeń do samodzielnego wykonania piosenki z podkładem. W jednym miejscu znajdziemy: - prosty kurs ze zdjęciami i obrazkami - praktyczne porady i wskazówki dotyczące gry, strojenia i dbania o instrument - nagrania na płycie CD demonstrujące poszczególne ćwiczenia - podkłady muzyczne, z którymi możesz ćwiczyć. Dzięki temu samouczkowi nauka gry na gitarze jeszcze nigdy nie była tak prosta! Wszystkim zainteresowanym nauką gry na gitarze polecamy czteroczęściowy film, będący wstępnym instruktażem nauki gry na tym instrumencie, przygotowany specjalnie przez Krzysztofa Cyrana, gitarzystę i pedagoga, i PWM. Tytuł oryginalny: Absolute Beginners. Guitar Tłumacz: Martyna Mentel

45,00 zł
34,65 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

85
Journey In Satchidananda. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Journey In Satchidananda. Winyl
Coltrane Alice, Impulse!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

220,90 zł
198,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 22,09 zł

86
Kocia kawiarnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocia kawiarnia
Dostępny
18 szt.

Nie potrzebujesz siedmiu żyć. Możesz być szczęśliwy w tym! Nagore po raz kolejny znajduje się na życiowym zakręcie. Nie ma oszczędności, pomysłu na siebie, a jej ostatni związek właśnie się rozpadł. W akcie desperacji przyjmuje pracę w kociej kawiarni w Barcelonie, choć nie znosi kotów i kociarzy! Czy wśród puchatych futer i głośnych miauków odnajdzie wreszcie szczęście? To, co na początku ją przeraża, w miarę upływu czasu staje się przemieniającym doświadczeniem. Od każdego z siedmiu mieszkańców kawiarni Nagore dostaje wyjątkową lekcję. Może nawet dzięki nim wreszcie się zakocha (o zgrozo, w kociarzu!)? Czasem zdarzają się cuda, zwłaszcza jeśli w pobliżu jest kot! Książka dla miłośników kotów, kawy, Barcelony. I dla wszystkich, którzy po prostu chcą się poczuć dobrze! Ponad 100 tys. sprzedanych egzemplarzy i dokładnie tyle samo uszczęśliwionych czytelników! Lektor: Anna Kończal-Bochenek

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

87
Did you know that there's a tunnel under Ocean Blvd, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Did you know that there's a tunnel under Ocean Blvd, 2 LP
Lana Del Rey, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

Lista utworów: 1. The Grants 2. Did you know that there's a tunnel under Ocean Blvd 3. Sweet 4. A&W 5. Judah Smith Interlude 6. Candy Necklace (feat. Jon Batiste) 7. Jon Batiste Interlude 8. Kintsugi 9. Fingertips 10. Paris, Texas (feat. SYML) 11. Grandfather please stand on the shoulders of my father while he's deep-sea fishing (feat. RIOPY) 12. Let The Light In (feat. Father John Misty) 13. Margaret (feat. Bleachers) 14. Fishtail 15. Peppers (feat. Tommy Genesis) 16. Taco Truck x VB

191,90 zł
188,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,84 zł

88
Neu!, biały LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neu!, biały LP
NEU!, Good To Go
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: A1.Hallogallo A2.Sonderangebot A3.Weissensee B1.Im Gluck B2.Negativland B3.Lieber Honig

128,90 zł
121,17 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 7,73 zł

89
Back In Time, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Back In Time, CD
Perkele, Good To Go
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1 Göteborg 2 Back in time 3 Stories from the past 4 When you're dead 5 What have I done

49,90 zł
46,91 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,99 zł

90
Neu! 2, biały LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neu! 2, biały LP
NEU!, Good To Go
Dostępny
7 szt.

Lista utworów: A1.Fur Immer A2.Spitzenqualitat A3.Gedenkminute A4.Lila Engel B1.Neuschnee 78 B2.Super 16 B3.Neuschnee B4.Cassetto B5.Super 78 B6.Hallo Excentrico B7.Super

128,90 zł
121,17 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 7,73 zł

91
Sleepwalkers, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sleepwalkers, 2 LP
David Sylvian, Good To Go
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Lista utworów: 1. Sleepwalkers 2. Money For All 3. Do You Know Me Now? 4. Angels 5. World Citizen - I Won't Be Disappointed 6. Five Lines 7. The Day the Earth Stole Heaven 8. Modern Interiors 9. Exit / Delete 10. Pure Genius 11. Wonderful World 12. Transit 13. World Citizen 14. The World is Everything 15. Thermal 16. Sugarfuel 17. Trauma

180,90 zł
170,05 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 10,85 zł

92
Neu!, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neu!, CD
NEU!, Good To Go
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.28

Lista utworów: 1 Hallogallo 10:07 2 Sonderangebot 4:50 3 Weissensee 6:42 4 Im Glück 6:52 5 Negativland 9:46 6 Lieber Honig 7:15

49,90 zł
46,91 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,99 zł

93
Cosmic Effect, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cosmic Effect, CD
Dostępny
9 szt.

Lista utworów: 1. Cinderman 2. Baby Put The Gun Down 3. Live Your Life Rock 'N Roll Is My Drug 4. Gimme Good Lovin 5. Down 6. Rock 'N Roll Is My Drug Down 7. Beautiful 8. Judgement Day 9. Whatever 10. End Times

68,90 zł
64,77 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 4,13 zł

94
Play Terry Riley In C, 2 LP+CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Play Terry Riley In C, 2 LP+CD
The Young Gods, Good To Go
Dostępny
11 szt.

Lista utworów: A: 1.Patterns 1 To 21 B: 2.Patterns 22 To 35 C: 1.Patterns 36 To 53 D: 2.Patterns 1 To 26 (Synthesizer Version) CD 1.In C: Part 1 2.In C: Part 2 3.In C: Part 3 4.In C: Part 4 5.In C: Part 5 6.In C: Part 6 7.In C: Part 7 8.In C: Part 8 9.In C: Part 9

164,90 zł
155,01 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 9,89 zł

95
Neu! 2, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neu! 2, CD
NEU!, Good To Go
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Lista utworów: 1.Fuer Immer (Forever) 2.Spitzenqualitaet 3.Gedenkminute (Fuer A + K) 4.Lila Engel (Lilac Angel) 5.Neuschnee 78 6.Super 16 7.Neuschnee 8.Cassetto9 9.Super 78 10.Hallo Excentrico 11.Super

53,90 zł
50,67 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,23 zł

96
Alles Anders, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alles Anders, CD
Maerzfeld, Good To Go
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Alles anders 2. Wach auf 3. Bakkushan 4. Ich bin der Tod 5. 100 auf 0 6. Ich steige auf 7. Keinen Sinn 8. Scho"nen Weltuntergang 9. Hu"bschler:in 10. Plo"tzlich tut es weh 11. Lange nicht

92,90 zł
87,33 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 5,57 zł

97
Back In Time. EP, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Back In Time. EP, LP
Perkele, Good To Go
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1Back In Time2:41 2When You're Dead4:15 3What Have I Done3:00 4Stories From The Past4:23 5Göteborg4:01

128,90 zł
121,17 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 7,73 zł

98
Hi-Hat Club. Volume 3. The Jazz Files, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hi-Hat Club. Volume 3. The Jazz Files, LP
Dexter, Good To Go
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: A1.The Future A2.Piano A3.One For Yusef A4.Heavy Horns A5.Spaceways A6.Astro Thoughts A7.Practice A8.Sonny Ray A9.Deep In The Juju B1.Stardust B2.Tune After Tune B3.WR Anybody? B4.Montgomery B5.Raw Jazz B6.Sounds Great Les B7.Swing Is A Must B8.P.O. Box 450, NY 19, N

92,90 zł
87,33 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 5,57 zł

99
Rasta Communication In Dub, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rasta Communication In Dub, LP
Keith Hudson, Good To Go
Dostępny
10 szt.

Lista utworów: 1. Rub Dub 2. Felt the Strain Dub 3. My Eyes Are Red Dub 4. National Item 5. I Broke the Comb Dub 6. Barrabas Dub 7. Image Dub 8. (Jonah) Come Out Now Version 9. Musicology Dub 1 10. Darkness Dub

116,90 zł
109,89 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 7,01 zł

100
Symphonik, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Symphonik, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Lista utworów: 01.Heaven\'s Gonna Burn Your Eyes (Symphonik Version) 02.Love Has No Heart (Symphonik Version) 03.Ghetto Matrix (Symphonik Version) 04.Passing Stars (Symphonik Version) 05.Until The Morning (Symphonik Version) 06.Depth Of My Soul (Symphonik Version) 07.Sweet Tides (Symphonik Version) 08.Lebanese Blonde (Symphonik Version) 09.Weapons Of Distraction (Symphonik Version) 10.The Forgotten People (Symphonik Version) 11.Marching The Hate Machines (Symphonik Version)

49,90 zł
46,91 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,99 zł

Wróć do góry