hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2023.03.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 16 marca 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mitteleuropa - nowy porządek w sercu Europy (Naumann Friedrich ), na drugim Pierwiastki śladowe (Donna Leon). Kolejny produkt to Kiedy ziemia nasiąknie znów krwią niewinnych (Artur Kawka) oraz Pośród wzburzonych fal nieufności (Dolindo Ruotolo).
1
Mitteleuropa - nowy porządek w sercu Europy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Mitteleuropa - nowy porządek w sercu Europy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Friedrich Naumann (1860–1919) działał w kilku partiach, zasiadał w parlamencie, wybrano go pierwszym przewodniczącym Niemieckiej Partii Demokratycznej. Należał do kluczowych postaci niemieckiego liberalizmu początków XX wieku. W 1958 roku powołano działającą do dziś fundację jego imienia, związaną z Wolną Partią Demokratyczną, najważniejszym ugrupowaniem liberalnym współczesnych Niemiec. Jego wydana w 1915 roku książka okazała się bestsellerem. Przedstawiony przez Naumanna projekt Mitteleuropy, rozumiany jako ustanowienie dominacji Niemiec między Bałtykiem, Morzem Czarnym i Adriatykiem stanowi dla współczesnego czytelnika fascynujący przykład sposobu myślenia niemieckich elit o naszym regionie. Autor odwołując się do idei, które w niemieckiej myśli politycznej pojawiały się znacznie wcześniej, wypracował własne, oryginalne stanowisko. Przez lata stanowiło ono ważny punkt odniesienia w dyskusjach toczonych w najważniejszych kręgach politycznych i gospodarczych Niemiec. Po uważnej lekturze tej książki łatwiej będzie odpowiedzieć na pytanie: czy program, w który wpisane jest dążenie do nałożenia również na Polskę trwałej bariery rozwojowej i ustanowienie niemieckiego wpływu i kontroli nad całą Europą Środkową za pomocą wytworzonego w Niemczech kodu kulturowego, odszedł rzeczywiście do przeszłości? Ze wstępu prof. dr hab. Grzegorza Kucharczyka

57,50 zł
36,23 zł
Powiadomienie

Rabat 37,0%
oszczędzasz 21,27 zł

62 osoby kupiły
2
Pierwiastki śladowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pierwiastki śladowe
Dostępny
254 szt.

Jedna z najbardziej mrocznych i ekscytujących zagadek w karierze komisarza Brunettiego! Ostatnie słowa kobiety umierającej w weneckim hospicjum poprowadzą go krętymi ścieżkami ludzkiej chciwości i okrucieństwa, a to co wydawało się jedynie rodzinną tragedią, może okazać się śmiertelnym zagrożeniem dla całej Wenecji. Za pozornie przypadkowym wypadkiem motocyklowym, w którym zginął naukowiec badający próbki zanieczyszczeń wody w miejskich wodociągach kryje się cała sieć powiązań i interesów. Czy Brunettiemu i tym razem uda się dotrzeć do dna i oddać sprawiedliwość ofiarom zbrodni ? Donna Leon raz jeszcze wykazuje się nie tylko wirtuozerią w kreśleniu kryminalnych intryg, ale i społeczną wrażliwością i troską Wenecjanki z wyboru o losy Serenissimy i jej mieszkańców.

35,00 zł
23,10 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 11,90 zł

35 osób kupiło
3
Kiedy ziemia nasiąknie znów krwią niewinnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy ziemia nasiąknie znów krwią niewinnych
Dostępny
14 szt.

Nagle z rozmyślań wyrwał go przeraźliwy krzyk strażnika granicznego, któremu Rosjanin miażdżył kolejne palce u nogi. Porucznik zacisnął zęby. Po policzkach płynęły mu łzy. W pewnym momencie powiedział głośno: – Wy nie jesteście ludźmi, wy nie jesteście nawet zwierzętami. Jesteście dzikimi bestiami, pozbawionymi ludzkich uczuć. Kapitan spojrzał na porucznika, zaśmiał się i odparł: – Już w 2014 roku przez moje ręce przeszły setki takich faszystów jak ty. Wszystkich ich łączyło jedno – zdychali w ciężkich męczarniach. I ciebie też to czeka. Następnie dał znak głową, a żołnierze zamienili strażnika granicznego na szeregowego Sobola, któremu zmiażdżyli palce u obu nóg. Porucznik nie zdradził niczego, czekając na swoją kolej. Kiedy oprawcy skończyli katować żołnierza i rzucili jego nieprzytomne ciało w kąt obok strażnika granicznego, ruszyli w stronę Saloveyki. Jeden z nich nachylił się nad nim, chwycił go za lewą rękę i podniósł. Drugi, widząc chwiejącego się Ukraińca uznał, że ten nie będzie stawiał oporu i ruszył w kierunku leżącego młotka. Nagle stało się coś, czego oprawcy się nie spodziewali. Ukrainiec lewą rękę, trzymaną przez Rosjanina, przełożył pod jego przedramieniem i zrobił dźwignię powyżej jego łokcia. Prawą ręką wyprowadził cios w mostek. Trafiony oprawca padł na kolana. Porucznik zebrał siły, błyskawicznie chwycił od tyłu za głowę Rosjanina i skręcił mu kark. Fragment książki Ta książka to apel do prezydenta Zełenskiego i polityków ukraińskich. Apel o pojednanie, które nie tylko jest możliwe między naszymi narodami, ale i konieczne z powodu militaryzmu Rosji. Może ono jednak nastąpić tylko wtedy, jeżeli prawda o wydarzeniach na Wołyniu w latach 1943-1944 zostanie przez stronę ukraińską uznana za ludobójstwo, a władze Ukrainy pozwolą dokonać ekshumacji naszych rodaków i pochować ich po chrześcijańsku. Fragment, przedmowa Autora

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

26 osób kupiło
4
Pośród wzburzonych fal nieufności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pośród wzburzonych fal nieufności
Dostępny
85 szt.

Neapolitański mistyk Dolindo Ruotolo, bez reszty oddany służbie Bogu i bliźnim, przez wiele lat zmagał się z niezrozumieniem i wrogością, także ze strony ludzi Kościoła. Mimo trudnych doświadczeń pozostał wierny swojemu powołaniu, dlatego jest tak przekonujący, gdy dzieli się doświadczeniem zawierzenia Bogu.

29,99 zł
17,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 12,00 zł

25 osób kupiło
5
Gierek. Droga do władzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Gierek. Droga do władzy
Dostępny
182 szt.

Postać Edwarda Gierka i dekada jego rządów wzbudzają wciąż żywe zainteresowanie wśród Polaków. W wielu popularnych publikacjach powielane są jednak liczne mity i stereotypy na ten temat. Chociaż o latach 70. napisano już wiele, to cała kariera Gierka nie doczekała się nadal naukowego opracowania. Szczególnie niewiele wiemy o pierwszych 57 latach jego życia i o długiej drodze do objęcia stanowiska I sekretarza KC PZPR w grudniu 1970 r. Książka Mirosława Szumiły przybliża młodzieńcze lata Gierka spędzone na emigracji we Francji i Belgii oraz kolejne etapy kariery politycznej w kraju. Ukazuje jego ukrywane związki z Moskwą, intrygi w elicie władzy i kulisy spisku mającego na celu obalenie Gomułki. Autor sięga po nieznane dotąd dokumenty, zwłaszcza z archiwów rosyjskich. Na ich podstawie szuka odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące przyczyn awansów Gierka w aparacie władzy: na ile decydowały o tym jego cechy charakteru, zdolności i zasługi, a na ile znajomości i protekcje lub też przypadek? Czy był on ideowym komunistą czy zwykłym karierowiczem?

69,90 zł
50,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,57 zł

16 osób kupiło
6
Pozwól mu się zagubić - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozwól mu się zagubić
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Trzymasz w ręku kursoksiążkę napisaną przez mamę i córkę. Obie chcemy, żeby osoby z niepełnosprawnością intelektualną były bardziej samodzielne i żeby pewne stereotypy o niej zniknęły. Obie też dobrze znamy tę niepełnosprawność, chociaż z różnej strony. W książce znajdziesz tematy związane z samodzielnością, ale również z poczuciem własnej wartości, z komunikacją z dzieckiem, z przekonaniami, które w nas tkwią, z potrzebą akceptacji błędów popełnianych przez nasze dziecko. Wszystkie te aspekty mają na nie wpływ na jego odwagę do podejmowania działań, a w konsekwencji na samodzielność. Każdy rozdział kończy się materiałami do indywidualnej pracy. W środku znalazły się także przeprowadzone przez nas wywiady z ciekawymi osobami dotyczące samodzielności. W książce znajdziecie min. takie rozdziały jak: Co to jest niepełnosprawność? Co to jest samodzielność? Stereotypy i przekonania, Znaczenie samodzielności, Poczucie własnej wartości, Zniewolone dzieci, Zacząć musisz od siebie, Komunikacja z dziećmi, Filary samodzielności, Etapy nauki samodzielności, Wywiady i rozmowy ... Serdecznie polecamy!

50,00 zł
35,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

14 osób kupiło
7
Opowieść siewcy zarazy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Opowieść siewcy zarazy
Dostępny
62 szt.

Gesualdo Bufalino (ur. 1920, Comiso, Włochy; zm. 1996, Vittoria, Włochy) – włoski pisarz, poeta, autor aforyzmów, urodzony i większą cześć życia mieszkający w Comiso na Sycylii. Pracował jako profesor literatury w liceum w swoim rodzinnym mieście. Zaraz po zakończeniu II Wojny Światowej z powodu gruźlicy spędził kilka miesięcy w szpitalu pod Palermo. Doświadczenia związane z chorobą i pobytem w szpitalu były inspiracją do napisania pierwszej powieści Opowieść siewcy zarazy (Diceria dell’untore). Książka została napisana w 1950r., uzupełniona w 1970 r., a wydana dopiero w 1981 r. za sprawą przyjaciela pisarza, Leonarda Sciascii oraz Elviry Sellerio, właścicielki wydawnictwa Sellerio. Opowieść siewcy zarazy została nagrodzona Premio Campiello. Gesualdo Bufalino jest także laureatem Premio Strega, którą zdobył w 1988 r. za powieść Le menzogne della notte. W rodzinnej miejscowości pisarza znajduje się obecnie siedziba fundacji jego imienia, która zarządza pozostawioną przez Bufalino spuścizną. Opowieść siewcy zarazy to pierwsza książka wybitnego pisarza sycylijskiego, która ukaże się w języku polskim.

44,00 zł
27,28 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 16,72 zł

13 osób kupiło
8
Puzzle 500 elementów. Round Space - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Puzzle 500 elementów. Round Space
Clementoni, 500
Dostępny
10 szt.

Gruba tektura puzzlowa i specjalna technologia druku zapewniają produkt wysokiej klasy. Wymiar układanki: średnica: 50 cm.

28,10 zł
24,73 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,37 zł

9 osób kupiło
9
KookyLoos. Laleczka niespodzianka Holiday Yay! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KookyLoos. Laleczka niespodzianka Holiday Yay!
Orbico
Dostępny
67 szt.

Uwaga. Opakowanie pełni formę niespodzianki – dopiero po otwarciu dowiesz się, jaka lalka ukryta została w środku.

50,00 zł
47,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,50 zł

9 osób kupiło
10
Marzenia filmowe Andrzeja Wajdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Marzenia filmowe Andrzeja Wajdy
Dostępny
72 szt.

Marzenia są ciekawsze od jakiegokolwiek filmu. Tekst, który proponujemy czytelnikom ze Stanisławem Janickim, czytamy dziś z prawdziwym zdumieniem. Cóż za bezczelna pewność siebie, co za pomieszanie pojęć. Jaki chaos projektów i nadziei. A jednak to ja jestem wtedy. Więcej, właśnie z tego wyrosłem, i to kim jestem dziś, całkowicie wyłania się dla uważnego czytelnika z tych filmowych (i nie tylko filmowych) marzeń. – Andrzej Wajda Chcieliśmy, żeby to była opowieść, a nie rozprawa, analiza, wiwisekcja. Ta książka powstawała przez pięćdziesiąt lat, czyli pół wieku! Wydaje mi się, że nie była to tylko moja niezwykła przygoda, ale śmiem przypuszczać, że była ona i dla Andrzeja Wajdy czymś interesującym i wartym kontynuacji, mimo zaskakujących trudności najróżniejszego autoramentu ? od czysto osobistych, środowiskowych po historyczne, wręcz przełomowe. – Stanisław Janicki Stanisław Janicki – pisarz, dziennikarz, scenarzysta, wybitny znawca, krytyk i historyk kina. Ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Doktor nauk humanistycznych na UAM w Poznaniu. Przez wiele lat pracował jako redaktor miesięcznika Film. Był autorem cyklicznego programu telewizyjnego pt. W starym kinie. Wykładowca akademicki, autor wielu artykułów i książek o tematyce filmowej. Mieszka w Bielsku-Białej.

64,00 zł
46,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,92 zł

7 osób kupiło
11
Montessori. Zabawka edukacyjna Kostka po kostce - pisanie, 4 kostki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Montessori. Zabawka edukacyjna Kostka po kostce - pisanie, 4 kostki
Multigra, od 5 lat
Dostępny
24 szt.

Produkt został opracowany w oparciu o metodę Montessori. Z zestawu CZTERECH kostek należy układać dwu-, trzy- lub czteroliterowe wyrazy opisujące obrazki przedstawione na kartach. Kostka po kostce. Pisanie to seria prostych zabaw edukacyjnych, które stanowią doskonałą pomoc w nauce pisania i czytania. Zachęcają dzieci do rozpoznawania liter i budowania z nich wyrazów. Pomagają rozwijać słownictwo, ćwiczą koncentrację i szybkie myślenie. Zawartość opakowania: - kostki z literkami - 4 szt., - karty z obrazkami - 55 szt., - drewniana podstawka na karty, - instrukcja.

17,90 zł
15,99 zł

Rabat 10,7%
oszczędzasz 1,91 zł

6 osób kupiło
12
Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowski...
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.05.17

Pierwszy wywiad rzeka z prezydentem, który przeprowadził Polskę przez największe przełomy ostatnich 40 lat. Gdy wybrano go w 1995 roku, Polska przecierała oczy ze zdumienia. Drugą kadencję kończył jako jeden z najbardziej cenionych i lubianych polityków w kraju. W międzyczasie współtworzył Konstytucję oraz wprowadził Polskę do NATO i Unii Europejskiej. Dziś jest bardziej dyplomatą niż politykiem, co pozwala mu spojrzeć z dystansem i głębią nie tylko na własną drogę, ale też na zmiany, przez które przeszły zarówno Polska, jak i cały świat. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z biografem Aleksandrem Kaczorowskim po raz pierwszy tak otwarcie mówi o prezydenturze, rodzinie i samym sobie. Opowiada o początkach w polityce i o wstrząsającym wydarzeniu, przez które prawie wystąpił z PZPR. Przybliża kulisy przemian po 1989 roku oraz wyjaśnia zawiłości przyjaźni łączącej go z Leszkiem Millerem, Józefem Oleksym i Adamem Michnikiem. Zdradza, jak to jest być jednocześnie prezydentem i ojcem nastolatki, oraz jaki ma przepis na udane małżeństwo. Wspomina swoje rozmowy z Putinem o Ukrainie, a także dzieli się znaną dotąd nielicznym wiedzą, jak kształtował się obecny układ sił na polskiej i globalnej scenie politycznej.

59,99 zł
41,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

6 osób kupiło
13
Ten drugi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ten drugi
Dostępny
1907 szt.

Wyczekiwana autobiografia Harry’ego, księcia Sussex. Ten drugi przenosi czytelników z powrotem do jednego z najbardziej przejmujących obrazów XX wieku: dwóch młodych chłopców, dwoje książąt idących za trumną matki. Świat patrzył w smutku – i przerażeniu. Kiedy Diana, księżna Walii, spoczęła w grobie, miliardy ludzi zastanawiały się, co książęta muszą myśleć i czuć – i jak potoczy się ich życie. Teraz Harry w końcu opowiada swoją historię. Ten drugi, książka pełna surowej, niezachwianej szczerości, jest na wielu poziomach przełomowa dzięki przenikliwości, serii olśnień, samoanalizie i ciężko wywalczonej mądrości na temat wiecznej mocy miłości, która triumfuje nad żalem. Książę Harry pragnie wesprzeć brytyjskie organizacje charytatywne darowizną płynącą z dochodu z publikacji książki Ten drugi. Książę Sussex przekazał 1,5 miliona dolarów Sentebale, organizacji, którą założył wraz z księciem Seeiso jako hołd dla ich matek, która wspiera dzieci i młodzież w Lesotho i Botswanie zarażonych HIV/AIDS. Książę Harry przekaże również darowiznę na rzecz organizacji non-profit WellChild w wysokości 300 tysięcy funtów. WellChild, której od piętnastu lat udziela królewskiego patronatu, stara się, by dzieci i młodzież z chorobami przewlekłymi otrzymywały opiekę w domu zamiast w szpitalu. Harry, książę Sussex, jest mężem, ojcem, działaczem humanitarnym i ekologicznym, weteranem wojennym i ambasadorem zdrowia psychicznego. Mieszka w Santa Barbara w Kalifornii z rodziną i trzema psami. Tytuł oryginalny: Spare Tłumacz: Miłosz Biedrzycki, Anna Dzierzgowska, Jan Dzierzgowski, Mariusz Gądek, Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik

74,90 zł
53,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 20,97 zł

7 osób kupiło
14
Ciekawski George i jego sen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ciekawski George i jego sen
Dostępny
328 szt.

Czasami okazuje się, że dzień spędzony w parku rozrywki wcale nie jest rozrywkowy. Szczególnie dla kogoś, kto tak jak George jest zbyt mały, aby korzystać ze wszystkich atrakcji. Gdy jeszcze do wrażeń z całego dnia dojdzie oglądanie filmu o King Kongu, nie dziwi fakt, że podczas drzemki przed telewizorem Ciekawskiemu Georgeowi przyśni się, że tym razem jest za duży.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

6 osób kupiło
15
Transport. świat w obrazkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Transport. świat w obrazkach
Dostępny
1602 szt.

W tej pięknie ilustrowanej książeczce młodzi czytelnicy znajdą interesujące wiadomości na temat transportu. Poznają jego historię oraz dowiedzą się, jakie były najważniejsze odkrycia w tej dziedzinie. Dzieci, zainteresowane nauką i chcące poszerzać swoją wiedzę, będą zachwycone mnogością informacji i ich przystępną formą. W serii „Świat w obrazkach” m.in. ukazały się tytuły: Wieś, Zwierzęta, Przyroda, Ludzkie ciało, Ziemia, Konie, Muzyka, Rekordy zwierząt, Góry, Dinozaury i prehistoria, Las, Zwierzęta domowe, Zawody, Miasto, Transport, Morze, Dzieci świata, Smoki, Kosmos, Strażacy.

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

6 osób kupiło
16
Dwuelementowe struktury normatywne w prawie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwuelementowe struktury normatywne w prawie
Dostępny
10 szt.

Celem monografii Dwuelementowe struktury normatywne w prawie jest zidentyfikowanie i scharakteryzowanie występujących w prawie struktur normatywnych, zawierających dwa – pojęciowo wyodrębnione – elementy składowe. Analizowane zagadnienia, związane z normami prawnymi, ich typami i strukturami, należą do przedmiotu analitycznej teorii dyrektyw i norm. Wbrew obiegowym opiniom nie jest ona martwą dziedziną, mimo że po okresie jej świetnego rozwoju po drugiej wojnie światowej w ostatnich dekadach zainteresowanie problematyką dyrektyw i norm u teoretyków i filozofów prawa znacznie osłabło, zwłaszcza poza Polską. Jednym z powodów wyboru tego tematu była chęć wykazania, że rozważania prowadzone w ramach ogólnej teorii dyrektyw i norm nadal nie są pozbawione znaczenia dla prawników ani w wymiarze teoretycznym, ani praktycznym.

45,00 zł
38,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,75 zł

6 osób kupiło
17
The Dark Side Of The Moon. Live At Wembley 1974, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
The Dark Side Of The Moon. Live At Wembley 1974, CD
Pink Floyd, Pink Floyd Music Ltd.(2016)
Dostępny
299 szt.

Lista utworów: 01. Speak To Me 02. Breathe (In The Air) 03. On The Run 04. Time 05. The Great Gig In The Sky 06. Money 07. Us and Them 08. Any Colour You Like 09. Brain Damage 10. Eclipse

61,90 zł
55,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,19 zł

6 osób kupiło
18
Apostołowie i technokraci. Elity polityczne Hiszpanii frankistowskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apostołowie i technokraci. Elity polityczne Hiszpanii frankistowskiej
Dostępny
10 szt.

Marcin Mleczak – doktor nauk historycznych, zajmuje się procesami modernizacji politycznej w XIX i XX wieku. Publikował w „Arcanach”, „Pressjach” i „Nowej Fantastyce”. Współautor wystaw „Chronos wyzwolony: jak zmienia się czas”, „Tej drogi nigdy nie było: epos o Gilgameszu”, „Upiorny cesarz: H. P. Lovecraft”. Mieszka w Krakowie i w Bieczu. Apostołowie i technokraci przybliżają ten skomplikowany okres hiszpańskiej historii, skupiając się na otaczających Caudillo ludziach: skąd się wzięli, jak zareagowali na wybuch wojny domowej, jakie państwo zamierzali współtworzyć – i wreszcie, jak wyobrażali sobie przyszłość po śmierci Franco. Praca nie unika kontrowersyjnych zagadnień, takich jak przemoc po obu stronach konfliktu z lat 1936-1939, relacje Hiszpanii z III Rzeszą czy wreszcie rola Juana Carlosa w transformacji ustrojowej. Jednocześnie oferuje szerokie tło porównawcze, zestawiając Nowe Państwo z Portugalią Salazara i Włochami Mussoliniego.

75,60 zł
54,43 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,17 zł

6 osób kupiło
19
Naklejki Wielkanoc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki Wielkanoc
Titanum
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Wypukłe, miękkie naklejki w kształtach kojarzących się z Wielkanocą.

8,99 zł
Powiadomienie
6 osób kupiło
20
Filozoficzne koncepcje własności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40,00 zł
34,00 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,00 zł

5 osób kupiło
21
Francuskie pokolenie lat 30 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francuskie pokolenie lat 30
Dostępny
1 szt.

Prof. dr hab. Piotr Mróz ur. 8 kwietnia 1953 r. w Krakowie; filozof, anglista, literaturoznawca. Od wielu lat prowadzi w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego licznie uczęszczane kursy poświęcone wątkom filozoficznym w literaturze pięknej i filozofii egzystencjalnej. Uczeń anglisty i romanisty Przemysława Mroczkowskiego oraz polskiej fenomenolog i estetyk Marii Gołaszewskiej. Autor książek o filozofii Jean-Paula Sartrea, Mauricea Merleau-Pontyego i Sorena Kierkegaarda, a także licznych artykułów dotyczących fenomenologii, które opublikował w znanej i cenionej serii „Analecta Husserliana” założonej przez Teresę Tymieniecką.

50,00 zł
42,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,50 zł

5 osób kupiło
22
Montessori. Zabawka edukacyjna Kostka po kostce - pisanie, 6 kostek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Montessori. Zabawka edukacyjna Kostka po kostce - pisanie, 6 kostek
Multigra, od 7 lat
Dostępny
24 szt.

Produkt został opracowany w oparciu o metodę Montessori. Z zestawu SZEŚCIU kostek należy układać trzy-, cztero-, pięcio- lub sześcioliterowe wyrazy opisujące obrazki przedstawione na kartach. Kostka po kostce. Pisanie to seria prostych zabaw edukacyjnych, które stanowią doskonałą pomoc w nauce pisania i czytania. Zachęcają dzieci do rozpoznawania liter i budowania z nich wyrazów. Pomagają rozwijać słownictwo, ćwiczą koncentrację i szybkie myślenie. Zawartość opakowania: - kostki z literkami - 6 szt., - karty z obrazkami - 55 szt., - drewniana podstawka na karty, - instrukcja.

17,90 zł
15,99 zł

Rabat 10,7%
oszczędzasz 1,91 zł

5 osób kupiło
23
Ascender. Tom 4. Gwiezdne nasiono - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ascender. Tom 4. Gwiezdne nasiono
Dostępny
64 szt.

Efektowne zakończenie epickiej sagi fantasy autorstwa Jeffa Lemire'a i Dustina Nguyena, która zaczęła się na stronach Descendera. Matka zwołuje swoje siły, żeby zmiażdżyć opór, a nasi bohaterowie spotykają dawnego przyjaciela, który wyjawia im tajemnice wszechświata. Kiedy waży się los wszystkiego, co istnieje, kto zwycięży w starciu sił magii i techniki? W komiksie Ascender twórcy z listy bestsellerów New York Timesa Jeff Lemire (Gideon Falls, Łasuch) i Dustin Nguyen (Batman, Secret Hero Society) zabierają czytelników na niezapomnianą fantastyczną wyprawę, której rozmach i duch w niczym nie ustępują ich klasycznej serii fantastycznonaukowej Descender.

65,00 zł
58,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,50 zł

4 osoby kupiły
24
Jak dzikie gęsi. Z autografem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Jak dzikie gęsi. Z autografem
Dostępny
46 szt.

Wiosna 1938 roku. Na Dolnych Łużycach gęstnieje mrok nazizmu. Pochodząca z polsko-niemieckiej rodziny Katrin czuje się coraz mniej bezpieczna w świecie, gdzie jeden donos może zniszczyć człowiekowi życie. Wystarczy żart z Führera albo nie dość entuzjastycznie oddany salut. Rudolf Hertz, ambitny członek Hitlerjugend, rzadko myśli o miłości. Jego marzenia i plany koncentrują się wokół kariery i służby dla Rzeszy. Jest tylko jedna dziewczyna, która wzbudza jego zainteresowanie – jasnowłosa Katrin. Pewnego dnia między tymi dwojgiem stanie chłopak o szarych oczach i niesfornej czuprynie. Czy w ponurej scenerii u progu wojny może rozkwitnąć kwiat pierwszej miłości? Jak uchronić to, co delikatne i niewinne, przed ludzką podłością i brutalnością historii? Co trzeba będzie poświęcić, aby ocalić tych, których się kocha?

44,90 zł
30,08 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,82 zł

4 osoby kupiły
25
Holmes - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Holmes
Dostępny
20 szt.

Oliver Wendell Holmes (1841-1935), uczestnik wojny secesyjnej, wykładowca Harvard Law School, jeden z najsłynniejszych sędziów federalnego Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, którego zdania odrębne w takich sprawach jak Lochner czy Abrams przeszły do historii tamtejszego systemu prawnego. Był prekursorem amerykańskiego realizmu prawniczego oraz przeciwnikiem formalizmu prawniczego, a przede wszystkim sędzią intelektualistą o wielkiej kulturze literackiej. Pamiętany za zwięzły i aforystyczny styl pisemnych uzasadnień wyroków oraz zdań odrębnych, daleki od współczesnego żargonu języka prawniczego. Do jego spuścizny, prócz publikowanych uzasadnień, należą: przełomowa w swoim czasie książka The Common Law (1881), kilkanaście artykułów i okolicznościowych wystąpień oraz tysiące listów. Ścieżka prawa (The Path of Law), pierwotnie wygłoszona w 1897 roku jako okolicznościowy wykład adresowany do studentów, została opublikowana później w Harvard Law Review. Holmes posłużył się w niej, wówczas prowokującą, figurą złego człowieka, by przedstawić koncepcję prawa jako przewidywania decyzji sądowych. Ścieżka jest jednak esejem, a zatem wypowiedzią wielowątkową, poruszającą takie tematy jak: rola prawnika, znaczenie logiki, sposób badania prawa, jego tworzenie, a nawet studiowanie.

69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

3 osoby kupiły
26
Puzzle 1000 elementów. Nocna kawiarnia, Vincent van Gogh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Puzzle 1000 elementów. Nocna kawiarnia, Vincent van Gogh
D-Toys, 1000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Puzzle D-Toys są wykonane z ekologicznych materiałów, a ich cechą charakterystyczną są nietypowe kształty elementów o grubości 2 mm. W kolekcji tego producenta znajdziemy puzzle z malarstwem słynnych artystów, takich jak Sandro Botticelli, Klimt, Van Gogh, Mucha, Monet, Breughel czy August Renoir. W tym roku dołożono do oferty przepiękne obrazy mniej znanych malarzy jak Waterhouse, Dupre, Gerome, Bouguereau czy Tissot. Wymiar: 68.0 x 47.0 cm.

61,39 zł
49,11 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 12,28 zł

3 osoby kupiły
27
Zestaw zabawek wielkanocnych Squishy, 12 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw zabawek wielkanocnych Squishy, 12 sztuk
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Zrób prezent swojemu dziecku i podaruj mu pakiet małych miękkich zwierzątek typu squishy, które słyną również jako antystresowe. Wielkanocny zestaw małych zabawek może ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową dzieci, funkcję dłoni, kreatywność i logiczne myślenie. Pozwoli skupić uwagę dziecka na danej czynności i zajęcie mózgu. Cały zestaw zawiera 12 sztuk pisanek. W każdym z nich znajdziesz jedną ze squishy. Wykonany został w motywie Wielkanocy. Ściskanie, rozciąganie to najlepsze zajęcie na uwolnienie stresu i drażliwości. Może długa zabawa w poszukiwanie wielkanocnych pisanek? Dużo frajdy w odkrywaniu, co znajduje się w środku. Każda zabawka jest wykonana z nietoksycznych i trwałych materiałów i jest bezpieczna dla dzieci i dorosłych.

26,90 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
28
Korektor w piórze, metalowa końcówka 12ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korektor w piórze, metalowa końcówka 12ml
DONAU
Dostępny
36 szt.

metalowa końcówka minimalizująca ryzyko przedwczesnego zużycia oraz pozwalająca na precyzyjne naniesienie warstwy korygującej posiada skuwkę z klipsem korektor na bazie alkoholu miękka obudowa ułatwiająca dozowanie płynu płynny doskonałe pokrycie korygowanej powierzchni płyn korekcyjny łatwy do nanoszenia, szybko zasychający wewnątrz kulka ułatwiająca mieszanie kolor: niebieski pojemność: 12ml

8,90 zł
7,99 zł

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

3 osoby kupiły
29
Państwo wobec korupcji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Państwo wobec korupcji
Dostępny
22 szt.

Książka Państwo wobec korupcji Jakuba Purchli jest unikatowym na polskim rynku studium reakcji państwa polskiego i jego służb specjalnych (w postaci Centralnego Biura Antykorupcyjnego) na zjawisko korupcji. Autor prezentuje szeroki horyzont badawczy analizuje wpływ korupcji na polskie życie gospodarcze, społeczne i polityczne. Nie stroni przy tym od odwołań do doświadczeń międzynarodowych. Przedstawia mało znane opinii publicznej kulisy najgłośniejszych spraw korupcyjnych, które przeszły do historii politycznej Polski. Demitologizuje szereg stereotypów dotyczących służb specjalnych. Diagnozuje liczne systemowe ułomności funkcjonowania państwa oraz wskazuje ich przyczyny. Jakub Purchla - z wykształcenia prawnik i politolog - przekonująco udowadnia, że finalna reakcja państwa polskiego wobec sprawców korupcji jest co do zasady zdumiewająco przewlekła i pobłażliwa. Książka adresowana jest do każdego zainteresowanego stanem polskiej państwowości po 1989 roku, problematyką zwalczania korupcji oraz funkcjonowaniem polskich służb specjalnych, a zwłaszcza CBA.

63,00 zł
53,55 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,45 zł

3 osoby kupiły
30
Magiczne sztuczki. Magia w 5 minut. Zjadacz pieniędzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne sztuczki. Magia w 5 minut. Zjadacz pieniędzy
Multigra
Dostępny
49 szt.

Chcesz zabłysnąć w towarzystwie? Pokaż profesjonalną sztuczkę magiczną, której opanowanie zajmie Ci zaledwie pięć minut. W tym zestawie znajdziesz specjalną szufladkę dzięki której już w kilka minut sprawisz, że pieniądze w magiczny sposób znikną, a następnie równie tajemniczo pojawią się w dłoniach widzów! Zawartość opakowania: - specjalna magiczna szufladka (2 el.), - sztuczna moneta, - instrukcja.

9,90 zł
8,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

3 osoby kupiły
31
Puzzle 1000 elementów. Idealny portret kobiety, Sandro Botticelli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Puzzle 1000 elementów. Idealny portret kobiety, Sandro Botticelli
D-Toys, 1000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Puzzle D-Toys są wykonane z ekologicznych materiałów, a ich cechą charakterystyczną są nietypowe kształty elementów o grubości 2 mm. W kolekcji tego producenta znajdziemy puzzle z malarstwem słynnych artystów, takich jak Sandro Botticelli, Klimt, Van Gogh, Mucha, Monet, Breughel czy August Renoir. W tym roku dołożono do oferty przepiękne obrazy mniej znanych malarzy jak Waterhouse, Dupre, Gerome, Bouguereau czy Tissot. Wymiar: 68.0 x 47.0 cm.

61,39 zł
49,11 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 12,28 zł

3 osoby kupiły
32
Ośmiorniczki do nurkowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ośmiorniczki do nurkowania
Bestway
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Zestaw 3 kałamarnic do zabawy w wodzie od Bestway. Każda z nich posiada silikonowe odnóża, które ułatwiają łowienie zabawki z dna basenu. Plastikowa końcówka posiada otwory, które sprawiają, że napełnia się ona wodą i szybko opada na dno. Każda z 3 kałamarnic w zestawie posiada odmienny kolor. Barwa końcówki różni się od barwy reszty zabawki. Wymiary opakowania: 18.0 x 24.5 x 4.5 cm

17,58 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,59 zł

3 osoby kupiły
33
Portugalia 3w1: przewodnik + atlas + mapa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portugalia 3w1: przewodnik + atlas + mapa
Dostępny
13 szt.

Popołudniowa sjesta w lizbońskiej Alfamie, zwiedzanie baśniowych pałaców Sintry, a może wyprawa na zachodni kraniec Europy Cabo da Roca? Tajemnicze megalityczne kręgi i majestatyczne zamki templariuszy, ciągnące się po horyzont winnice oraz złociste plaże, spektakularne krajobrazy Madery i Azorów. Sekrety portugalskiej kuchni: dorsz na 365 sposobów, sardynki grillowane wprost na ulicy, intrygujące zielone wino, łakocie z klasztorów. Wieczory przy nostalgicznym fado. W Portugalii na turystów czeka wiele atrakcji. Przewodnik ExpressMap pomoże je odkryć. Nowa jakość wśród przewodników - wyjątkowe połączenie barwnych opisów i szczegółowych map: mapy tras zwiedzania przedstawiające lokalizację wszystkich opisywanych miejsc, bogata treść historia i kultura, przyroda i tradycje, ciekawostki i anegdoty, przydatne informacje praktyczne dni i godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, transport publiczny, noclegi, pogoda, liczne informacje o lokalnej kuchni, przejrzysty układ graficzny umożliwiający łatwe wyszukiwanie informacji, szczegółowy atlas Portugalii, w którym zaznaczono miejsca opisane w przewodniku, dwustronnie laminowana mapa dołączona do przewodnika.

119,90 zł
83,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 35,97 zł

3 osoby kupiły
34
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m, żółta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m, żółta
PartyDeco
Dostępny
2 szt.

Tasiemka satynowa. Szerokość 6 mm / długość 25 m – kolor żółty.

2,99 zł
3 osoby kupiły
35
Miękkie jojo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miękkie jojo
Simba Toys
Dostępny
15 szt.

Miękkie jojo. Jojo wykonane jest z miękkiego materiału. Możesz ćwiczyć różne sztuczki, bez obawy o uszkodzenie otoczenia. Idealny dla początkujących. Funkcja wolnego koła.

26,00 zł
23,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

3 osoby kupiły
36
Wielkanocne pisanki z dinozaurami, 18 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Wielkanocne pisanki z dinozaurami, 18 elementów
Leantoys
Dostępny
20 szt.

Zrób prezent swojemu dziecku i podaruj mu pakiet małych figurek dinozaurów ukrytych w pisankach wielkanocnych. Każdego dnia maluch może odkrywać nową figurkę i stworzyć kolekcję. Dla każdego fana tych gadów będzie to nie lada frajda w odkrywaniu. Cały zestaw zawiera 18 sztuk pisanek, w tym 18 rodzajów dinozaurów. W każdym z nich znajdziesz jedną z figurek. Może długa zabawa w poszukiwanie wielkanocnych pisanek? Kolorowe pisanki będą stanowiły również idealną dekorację. Każda zabawka jest wykonana z nietoksycznych i trwałych materiałów i jest bezpieczna dla dzieci i dorosłych. Wymiary jednego jajka: 6 x 5 x 5 cm

28,90 zł
24,57 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,33 zł

2 osoby kupiły
37
W mroku. Sprawa zabójstwa Iwony Cygan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
W mroku. Sprawa zabójstwa Iwony Cygan
Zapowiedź
Data premiery: 2023.05.17

Spektakularne śledztwo czy kłamstwo, w które uwierzyła cała Polska? 14 sierpnia 1998 roku krajem wstrząsnęła informacja o bestialskim morderstwie 17-letniej Iwony Cygan. Ciało brutalnie pobitej i uduszonej drutem nastolatki znaleziono nad Wisłą w małopolskim Szczucinie. Sprawców szukano latami – bezskutecznie. Dopiero w 2017 roku śledczy ogłosili, że udało im się przełamać panującą od lat zmowę milczenia. Twierdzono, że byli sąsiedzi nastolatki od początku wiedzieli, kim są mordercy. Milczeli, bo bali się o własne życie. Ci, którzy zdecydowali się mówić, ginęli w tajemniczych okolicznościach. Tyle oficjalna wersja. Akta sprawy, do których jako pierwszy dotarł Mateusz Baczyński, zdają się sugerować coś zupełnie innego. Z dziennikarskiego śledztwa wyłania się wstrząsający obraz pracy prokuratury i owianego legendą Archiwum X. Organy ścigania całkowicie ignorowały fakty podważające ich teorie i manipulowały opinią publiczną, co w konsekwencji nakręcało spiralę nienawiści wobec podejrzanych. Choć o sprawie Iwony Cygan powstawały do tej pory materiały prasowe, telewizyjne, książki i podcasty – wszystkie powtarzały te same informacje. Co, jeśli nie były one prawdziwe? Co, jeśli mamy do czynienia nie z przełomowym śledztwem, tylko z wielkim kłamstwem? Co tak naprawdę wydarzyło się 25 lat temu w burzową sierpniową noc w Szczucinie?

44,99 zł
31,49 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

2 osoby kupiły
38
Meshi. Kulinarny przewodnik po kulturze Japonii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Meshi. Kulinarny przewodnik po kulturze Japonii
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.05.17

W Japonii jedzenie jest czymś więcej niż tylko jedzeniem Tytułowe meshi to gotowany ryż – najjaśniejsza gwiazda japońskiej kuchni, która wskazuje drogę wszystkim przyrządzającym azjatyckie potrawy. Już w czasach starożytnych Japonia zyskała przydomek Mizuho no Kuni, czyli Kraina Obfitych Kłosów Ryżu, a słów na określenie tego zboża jest w języku japońskim więcej niż na określenie miłości. Japoński rok dzieli się nad 24 sekki, czyli sezony. Bowiem, jak mawiają Japończycy, wszystko ma swoją porę. Każde sekki przynosi nowe smaki, a nawet nową zastawę. Zasady korzystania z motywów sezonowych są ściśle przestrzegane: kimona w liście klonu nie nosi się wiosną, klusek mochi nie serwuje się na talerzu w hortensje ani nie spożywa latem, a zimą nie do pomyślenia jest podanie dania z makaronem somen w przezroczystej misce! Brzmi skomplikowanie? Nie szkodzi! Autorka zebrała 54 tradycyjne przepisy – między innymi na tonjiru albo nasu dengaku – i opatrzyła je wspomnieniami i opowieściami, dzięki którym możemy poznać ten wyspiarski kraj od kuchni i zrozumieć, jak Japończycy myślą o gotowaniu i ucztowaniu. Meshi to opowiedziana z subtelnym wdziękiem smakowita podróż przez kulturę i rytuały, która na długo pozostanie w twojej pamięci. Katherine Tamiko Arguile – pisarka oraz dziennikarka kulturalna o japońsko-brytyjskich korzeniach, urodzona i wychowana w Tokio. Mówi o sobie, że jest Edokko, choć już od lat mieszka w Australii. Popularyzacja kuchni swoich przodków jest jej sposobem na ocalenie japońskiej tradycji przed zniknięciem i zapomnieniem. Tłumacz: Lucyna Wierzbowska

69,99 zł
48,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 21,00 zł

2 osoby kupiły
39
Długopis żelowy 0,5mm, niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis żelowy 0,5mm, niebieski
GIMBOO
Dostępny
71 szt.

Klasyczny długopis z wymiennym wkładem, tusz wodoodporny, obudowa zaprojektowana specjalnie pod kątem ergonomii, gumowy uchwyt gwarantujący komfort pisania, transparentna obudowa pozwalająca kontrolować stopień zużycia tuszu, posiada skuwkę z klipsem w kolorze tuszu, metalizowana końcówka, kulka wykonana z węglika wolframu, średnica kulki: 0,5mm, grubość linii pisania: 0,25mm, długość linii pisania: do 450m, kolor niebieski.

7,50 zł
6,99 zł

Rabat 6,8%
oszczędzasz 0,51 zł

2 osoby kupiły
40
Ewolucja, czyli jeden wielki bajzel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Ewolucja, czyli jeden wielki bajzel
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.05.17

Ludzie nie lubią umierać.. A ewolucja, o dziwo, nie zrobiła nic, żeby temu zapobiec... i okazuje się, że miała do tego bardzo dobry powód. Biologia ewolucyjna jest pełna prawdziwych olśnień. Pozwala zrozumieć nasze miejsce we wszechświecie. Potrafi też podważyć nasz stosunek do własnej tożsamości – do życia, śmierci, seksu, starości, do świadomości i do orgazmów. To najnowsze, ekscytujące odkrycia naukowe. Biologia ewolucyjna odpowiada na pytania, które dręczą i potrafią rozpalić wyobraźnię: · Dlaczego niedźwiedzie polarne są białe, a ich kuzyni grizzly już nie? · Czy istnieją powody, dla których do spłodzenia dziecka potrzebne są dwie osoby? Dlaczego nie wystarczy jedna? Albo dlaczego nie potrzeba ich siedemnastu? · Po co komu starość? · Dlaczego jądra goryla są małe, a szympansa duże? · Dlaczego samiec błazenka (Amphiprioninae) po śmierci samicy zmienia płeć i zajmuje jej miejsce? · Czy istnieją gatunki, które znalazły receptę na długowieczność? · Czy kałamarnice olbrzymie (Architeuthis dux), których oczy osiągają średnicę 25 cm, czyli większą niż ludzka głowa, widzą dzięki temu lepiej? · Czy aby na pewno jesteśmy ludźmi? Ta książka zawróci ci w głowie. Po jej lekturze spojrzysz na siebie zupełnie inaczej. Idealne połączenie zadziornego humoru, bezpretensjonalności i solidnej wiedzy. Biologia bez cenzury! Tłumacz: Paweł Łapiński

59,99 zł
41,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

2 osoby kupiły
41
Dylan Dog. Duch Anny Never - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Dylan Dog. Duch Anny Never
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.04.01

Alkohol, samotność, szaleństwo. Umysł aktora, Guya Rogersa, powoli rozsypuje się na drobne kawałki, a jego zmysły mieszają. Co noc nawiedza go duch Anny Never, ściganej i zabijanej przez potwora! Czy to tylko alkoholowe halucynacje, pomieszanie strasznego filmu z rzeczywistością, czy może coś znacznie mroczniejszego?

32,00 zł
27,20 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,80 zł

2 osoby kupiły
42
Wielkanocne zabawki antystresowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkanocne zabawki antystresowe
Leantoys
Dostępny
6 szt.

Zrób prezent swojemu dziecku i podaruj mu pakiet zabawek sensorycznych, które słyną również jako antystresowe. Wielkanocny zestaw małych zabawek może ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową dzieci, funkcję dłoni, kreatywność i logiczne myślenie. Pozwoli skupić uwagę dziecka na danej czynności i zajęcie mózgu. Cały zestaw wykonany został w motywie świątecznym. Wszelkie elementy kolorystyką i elementami nawiązują do świąt Wielkanocnych. Zabawki tego typu można rozciągać, ściskać, wciskać. Jest to najlepsze zajęcie na uwolnienie stresu i drażliwości. Oferuje, aż 29 różnych zabawek, dzięki czemu szybko się nie znudzi. Każda zabawka jest wykonana z nietoksycznych i trwałych materiałów i jest bezpieczna dla dzieci i dorosłych. Elementy zestawu: • duży pop it w kształcie króliczka • dwa małe pop pit • 2 otwierane, plastikowe jajka • 4 figurki króliczka wielkanocnego • mały pad do gier z przyciskami • spiner z pop it • 6 gumowych wężyków • 4 gumowe pierścionki • 5 sprężynek • 2 fasolki • kula z króliczkiem do wciskania Wymiary opakowania: 16.0 x 10.0 x 13.0 cm

52,90 zł
2 osoby kupiły
43
Barbie. Extra portfelik niespodzianka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. Extra portfelik niespodzianka
Rms
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Otwórz saszetkę niespodziankę i sprawdź, jaki portfelik wylosujesz! Brokatowe portmonetki idealnie sprawdzą się do przetrzymywania pieniędzy, albo innych skarbów - dodatkowo wyglądają przeuroczo! Kolor: Wielokolorowy Bohater: Barbie Licencja: Barbie Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

8,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
44
Metodyka pracy naukowej w filozofii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metodyka pracy naukowej w filozofii
Dostępny
21 szt.

Celem książki jest przybliżenie kluczowych zagadnień metodyki pracy naukowej w filozofii, wykorzystując metody i techniki cyfrowej humanistyki, które w ostatnich latach zrewolucjonizowały metodologię nauk humanistycznych. Autorzy zwracają uwagę na szeroki zakres możliwości, jakie w pracy filozofa wprowadziła komputeryzacja zwłaszcza w kontekście poszukiwania materiałów źródłowych i informacji bibliograficznych, redagowania oraz formatowania tekstów czy prezentowania wyników własnych badań. Podręcznik jest więc przeznaczony w pierwszej kolejności dla studentów filozofii oraz doktorantów, poszukujących przydatnych oraz praktycznych wskazówek związanych z rozwojem warsztatu naukowego i prowadzeniem własnych badań.

42,00 zł
35,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,30 zł

2 osoby kupiły
45
Puzzle 300el Magia Disney 23022 Trefl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,90 zł
19,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
46
Tuwim. Wylękniony bluźnierca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tuwim. Wylękniony bluźnierca
Dostępny
1479 szt.

Nazywano go księciem poetów, debiut porównywano do debiutu Adama Mickiewicza, a dzieło jego życia Kwiaty polskie zestawiano z Panem Tadeuszem. Napisał wiele wierszy i piosenek, które przeszły do legendy: Miłość ci wszystko wybaczy śpiewaną przez Hankę Ordonównę, Grande Valse Brillante w wykonaniu Ewy Demarczyk, Wspomnienie z muzyką Czesława Niemena. Jego Ptasie radio i Lokomotywa do dziś nie mają sobie równych w polskiej literaturze dziecięcej, Bal w Operze wciąż na nowo i z tą samą precyzją opisuje rzeczywistość Polski. A muzycy punkowi odkryli Tuwima anarchistę i alterglobalistę. Książka Mariusza Urbanka opisuje meandry losu i kulisy twórczości Juliana Tuwima – poety, tekściarza kabaretowego, tłumacza, bibliofila, kolekcjonera, badacza i popularyzatora dziejów kultury.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

2 osoby kupiły
47
Magiczne sztuczki. Magia w 5 minut. Przecięty ołówek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne sztuczki. Magia w 5 minut. Przecięty ołówek
Multigra
Dostępny
50 szt.

Pokaż profesjonalną sztuczkę magiczną, której opanowanie zajmie Ci zaledwie pięć minut. Niemal 200 lat temu wybitny francuski iluzjonista Jean Eugène Robert-Houdin zyskał światową sławę, dzieląc ciało swojej asystentki na trzy części. Teraz, za pomocą magicznych rekwizytów z tego zestawu, w kilka minut podobną iluzję zaprezentujesz widzom i Ty! Zawartość opakowania: - specjalne magiczne pudełko, - ołówek, - instrukcja.

9,90 zł
8,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
48
Love in Exile, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Love in Exile, CD
Dostępny
300 szt.

Lista utworów: 1.To Remain/To Return 2.Haseen Thi 3.Shadow Forces 4.Sajni 5.Eyes Of The Endless 6.Sharabi

60,90 zł
2 osoby kupiły
49
Kreda chodnikowa 6 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreda chodnikowa 6 kolorów
KEYROAD
Dostępny
75 szt.

do rysowania na placach zabawnie zaleca się korzystania przez dzieci poniżej 3 roku życiaszerokość: 2,4-2,1 cmdługość: 10,4 cm6 sztuk w opakowaniu

6,00 zł
5,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

2 osoby kupiły
50
Spotkania z Petroniuszem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

2 osoby kupiły
51
Box: The Dark Side Of The Moon, LP + CD + Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Box: The Dark Side Of The Moon, LP + CD + Blu-ray
Pink Floyd, Pink Floyd Music Ltd.(2016)
Dostępny
300 szt.

Lista: CD1 – THE DARK SIDE OF THE MOON (50th Anniversary) [2023 Master] CD2 – THE DARK SIDE OF THE MOON LIVE AT WEMBLEY EMPIRE POOL, LONDON, 1974 LP1 – THE DARK SIDE OF THE MOON (50th Anniversary) 2023 Remaster LP2 – THE DARK SIDE OF THE MOON LIVE AT WEMBLEY EMPIRE POOL, LONDON, 1974 (2023 Master) BLU-RAY 1 (AUDIO) 1. 5.1 Surround Mix – 24bit/96kHz Uncompressed 2. Stereo Mix – 24bit/192kHz Uncompressed 3. 5.1 Surround Mix – dts-HD MA 4. Stereo Mix – dts-HD MA BLU-RAY 2 (AUDIO) 1. Dolby Atmos Mix 2. Stereo Mix – 24-bit/192kHz Uncompressed 3. Stereo Mix – dts-HD MA DVD (AUDIO) 1. 5.1 Surround Mix – Dolby Digital @448 kbps 2. 5.1 Surround Mix – Dolby Digital @640 kbps 3. Stereo Mix (LPCM) – 24-bit/48 kHz Uncompressed REPLICAS OF 2×7” SINGLES 7" Single 1 Money/Any Colour You Like 7" Single 2 Us and Them/Time

1 475,90 zł
1 328,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 147,59 zł

1 osoba kupiła
52
Mały chłopiec. Autobus Mariusza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Mały chłopiec. Autobus Mariusza
Dostępny
237 szt.

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Tak jak co rano, Mariusz i teraz z zajezdni autobus swój zabiera. Zanim wsiądzie i odjedzie, wita się z kolegą Edziem. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii – teraz i On może jeździć autobusem Mariusza! Na serię „Mały chłopiec” składają się m.in. tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, Śmieciarka Jacka, Traktor Tadka i Motor Marka.

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

2 osoby kupiły
53
Slanted And Enchanted PAVEMENT, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
65,90 zł
62,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

1 osoba kupiła
54
Harry Potter zabawa ozdabianie 92-0024 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter zabawa ozdabianie 92-0024
Rms
Dostępny
9 szt.

W tym zestawie będziesz mieć wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć fantastyczną ceramikę inspirowaną niesamowitym czarodziejskim światem Hogwartu! Zestaw zawiera formy kultowych postaci, czy przedmiotów takich jak Tiarę Przydziału, Złoty Znicz czy herb z kolorami każdego z Domów. Zawartość zestawu: - formy, - gips, - magnesy, - farby, - pędzel. Kolor: Wielokolorowy Bohater: Harry Potter Licencja: Harry Potter

19,90 zł
17,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
55
Magiczne sztuczki. Magia w 5 minut. Przecięta lina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne sztuczki. Magia w 5 minut. Przecięta lina
Multigra
Dostępny
51 szt.

Pokaż profesjonalną sztuczkę magiczną, której opanowanie zajmie Ci zaledwie pięć minut. W zestawie znajdziesz jedną z najbardziej znanych sztuczek magicznych - przecięcie jakiegoś rekwizytu, a potem jego scalenie. Dzięki specjalnym rekwizytom z tego zestawu, już w kilka minut zadziwisz publiczność! Zawartość opakowania: - specjalne magiczne pudełko, - linka, - instrukcja.

9,90 zł
8,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
56
Moje Miasto: Gra kościana GALAKTA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje Miasto: Gra kościana GALAKTA
Galakta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Moje miasto: Gra kościana pozwoli Tobie wcielić się w architekta i stworzyć własną aglomerację. Wynik na kościach powie Ci, jaki budynek musisz narysować na swoim arkuszu. Kolejne epizody gry wprowadzają nowe wyzwania: najpierw należy zagospodarować ziemię, a później odnaleźć pokłady złota. Niestety, sprowadzi to bandytów, których będziesz musiał otoczyć i aresztować. Przeżyj rozwój swojego miasta na przestrzeni 12 zróżnicowanych epizodów! Możesz rozegrać je w formie dużej kampanii lub wybrać swój ulubiony epizod lub rozdział. Zawartość pudełka: gruby notes z arkuszami epizodów (zadrukowane dwustronnie),3 specjalne kości,instrukcja.

49,90 zł
46,41 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,49 zł

1 osoba kupiła
57
Krótki przewodnik po rodzinie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Krótki przewodnik po rodzinie
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.05.17

Jak znaleźć drogę do spokoju i miłości w rodzinie? Rodzina to nie tylko rodzice i dzieci. To również dziadkowie, kuzyni czy wujostwo. Rodziny nie opuszcza się wraz z osiągnięciem pełnoletności. Relacje między dorosłymi dziećmi a ich rodzicami są inne, ale niemniej ważne. Ksiądz Pawlukiewicz rodzinę nazywał szkołą miłości. Dlaczego tak trudno nam być z tymi, którzy najbardziej nas kochają? Co może uratować rodzinę w kryzysie? Jak ważne w budowaniu relacji są „drobne sprawy”? Co robić, gdy dzieci nas nie lubią, a rodzice rozczarowują? Czy posłuszeństwo jest passé? Jak zrozumieć swoich starzejących się rodziców? Czy dziadkowie mogą nadawać na tych samych falach, co ich wnuki? Jak dogadać się z nastoletnimi dziećmi? I czy na zaufanie rodziców trzeba zasłużyć? Ksiądz Piotr Pawlukiewicz nigdy nie bał się zadawania trudnych pytań i szukania na nie prostych odpowiedzi. W ciepłych słowach, z humorem, prowadzi nas przez meandry rodzinnych relacji, a jego spostrzeżenia sprawiają, że każdy powróci z tej podróży odmieniony.

46,99 zł
32,89 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,10 zł

1 osoba kupiła
58
Rodzina w społeczeństwie i kulturze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina w społeczeństwie i kulturze
Dostępny
67 szt.

Przemiany społeczno-kulturowe, gospodarcze i demograficzne stawiają przed współczesną rodziną wyzwania nieznane wcześniejszym pokoleniom. Cywilizacja zachodnia przeżywa dziś kryzys systemu wartości, objawiający się, z jednej strony, rosnącą akceptacją dla indywidualizmu, relatywizmu, konsumpcjonizmu, z drugiej – zagrożeniem, depersonalizacją i umasowieniem. Wobec powyższego, rozważania o rodzinie nie mogą toczyć się w oderwaniu od diagnozy rzeczywistości społecznej. W dobie globalizacji, wirtualnych relacji i braku autorytetów, badania nad problemami wychowania w rodzinie nie tracą na aktualności, wręcz przeciwnie, stają się coraz bardziej palące. Świadomość funkcjonowania rodziny w społeczeństwie ryzyka wymaga właściwej odpowiedzi zarówno ze strony państwa, instytucji, środowiska lokalnego, jak i całego społeczeństwa. Interdyscyplinarny charakter publikacji wynika z głębokiego przekonania, że miarodajne opisanie kondycji współczesnej rodziny w kontekście aktualnych problemów, szans i zagrożeń, wymaga spojrzenia wielopłaszczyznowego, opartego na zróżnicowanych teoretycznych podejściach. Fragment książki

55,00 zł
39,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

1 osoba kupiła
59
Magiczne sztuczki. Magia w 5 minut. Przenikające koraliki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne sztuczki. Magia w 5 minut. Przenikające koraliki
Multigra
Dostępny
51 szt.

Pokaż profesjonalną sztuczkę magiczną, której opanowanie zajmie Ci zaledwie pięć minut. Za pomocą rekwizytów zawartych w tym zestawie już w kilka minut przekonasz widzów, że prawdziwa magia istnieje! Koraliki w niewyjaśniony sposób będą się zamieniać miejscami, a nawet znikać… Zawartość opakowania: - specjalna magiczna tuba, - kolorowe koraliki (4 szt.), - instrukcja.

9,90 zł
8,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
60
Pojazdy na budowie. Książeczka sensoryczna POP IT - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazdy na budowie. Książeczka sensoryczna POP IT
Dostępny
325 szt.

Książeczka sensoryczna do stymulowania zmysłów malucha – dziecko bawi się dołączoną zabawką, dotyka jej, wciska silikonowe bąbelki, ćwicząc małe rączki, ogląda barwne ilustracje i słucha wierszyków o pojazdach. „Pojazdy na budowie” – doskonała książeczka dla małych rączek!

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
61
Edelman. Życie. Do końca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Edelman. Życie. Do końca
Dostępny
382 szt.

Dowódca powstania w getcie, działacz opozycji, ale też jeden z najlepszych w powojennej Polsce kardiochirurgów – biografia Marka Edelmana to opowieść o człowieku, który już za życia stał się legendą. Witold Bereś i Krzysztof Burnetko napisali fascynującą biografię człowieka, o którym Władysław Bartoszewski mówił, że to „bohater, który robił wszystko, by nikt go nie nazywał bohaterem”. Stworzyli ją na podstawie licznych rozmów z samym Doktorem z Łodzi oraz opowieści o nim m.in. Hanny Krall, Václava Havla, Jacka Kuronia, Lecha Wałęsy. Trzecie wydanie „Życia. Do końca” ukazuje się w Roku Marka Edelmana, w stulecie Jego urodzin i dziesięciolecie śmierci. Edelman był człowiekiem z piękną historią życia. Ale Izrael ma kłopot z Żydami takimi jak Edelman. Ponieważ Edelman, pozostając w Europie po Holokauście, wyznaczył linię żydowskiego losu biegnącą równolegle do linii wyznaczonej przez syjonistów i założycieli Izraela. Zajmie nam to jeszcze trochę czasu, zanim dojdziemy do porozumienia z takimi historiami życiowymi. Ta książka próbuje wyjaśnić jego wybory. Etgar Keret Trudna sprawa: portretować kogoś, kto zasłużył na pomnik, ale nie daje się zmarmurzyć i woli prowokować ostrymi sądami, niż wygłaszać patetyczne deklaracje. A rozmówcą jest przy tym niełatwym. „Nic nie rozumiecie... nudzicie... marudzicie... głupoty opowiadacie” – te słowa Witold Bereś i Krzysztof Burnetko słyszeli od Marka Edelmana wielokrotnie. „Edelman jest zwykle utożsamiany z powstaniem w getcie – piszą Bereś i Burnetko. – Rzadziej – z antykomunistyczną działalnością opozycyjną i z ruchem »Solidarności«. Jeszcze rzadziej – z rewolucyjnymi metodami operacyjnego leczenia beznadziejnych, jak się zdawało, przypadków chorób serca. A tymczasem jego biografii starczyłoby dla kilkunastu osób. „Tygodnik Powszechny”

69,99 zł
52,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,50 zł

1 osoba kupiła
62
Łatwy Joplin dla początkujących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łatwy Joplin dla początkujących
A. Górecka, Wydawnictwo Muzyczne Contra
Dostępny
3 szt.

Lista utworów: 1. The Entertainer; 2. Cleopha; 3. Country Club; 4. Palm Leaf Rag; 5. Elite Syncopations; 6. Paragon Rag; 7. The Chrysanthemum; 8. Peacherine Rag; 9. The Easy Winners; 10. The Strenuous Life.

30,50 zł
27,45 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,05 zł

1 osoba kupiła
63
Rosyjski w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosyjski w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka
Dostępny
31 szt.

Ucz się rosyjskiego metodą wizualną!Rosyjski w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka to leksykalno-gramatyczny kurs z ilustracjami dla osób rozpoczynających naukę języka rosyjskiego, a także tych, które chcą utrwalić podstawowe słownictwo.Poznaj 1000 najpotrzebniejszych słów do codziennej komunikacji w języku rosyjskim i zapamiętaj znaczenie pojęć dzięki kolorowym ilustracjom w tematycznie podzielonych słowniczkach.Z tym wydaniem, zawierającym najpotrzebniejsze rozmówki, opanujesz podstawowe zwroty konwersacyjne i nauczysz się ich wykorzystania w praktyce, utrwalisz także gramatykę wyjaśnioną na przykładach. Pomocą będą również wskazówki w rozdziale poświęconym fonetyce, które umożliwią naukę poprawnej wymowy. Sprawdzisz także swoje umiejętności poprzez porównywanie odpowiedzi z podanym kluczem.Z kursem nauczysz się podstaw języka rosyjskiego i lepiej poznasz kulturę naszego wschodniego sąsiada.Rosyjski w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka to:1000 słów z ilustracjami do codziennej komunikacjirozmówki z wykorzystaniem najpopularniejszych zwrotówgramatyka objaśniona licznymi przykładamiwskazówki do poprawnej wymowyćwiczenia z gotowym kluczem odpowiedzidodatkowa wiedza o kulturze i tradycji Rosji

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
64
Hurra!!! Po polsku 3 Podręcznik studenta Nowa Edycja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hurra!!! Po polsku 3 Podręcznik studenta Nowa Edycja
Dostępny
221 szt.

HURRA!!! PO POLSKU 3 Podręcznik studenta. Nowa Edycja składa się z 20 rozdziałów zaplanowanych na ok. 120 jednostek lekcyjnych. Podręcznik zawiera: teksty: - autentyczne i wzorowane na autentycznych, - poruszające, aktualne tematy, związane m.in. z polityką, ekologią, religią, kulturą, równouprawnieniem, - opisujące realia życia w Polsce, ćwiczenia wzorowane na egzaminacyjnych, rozwijające następujące sprawności: mówienie, pisanie, czytanie i rozumienie ze słuchu, ćwiczenia rozwijające sprawność mediacji, w każdej lekcji część przygotowująca do egzaminu certyfikatowego na poziomie B1, lekcje powtórzeniowe po czterech modułach, teksty literackie lub ich fragmenty, bogaty materiał ilustracyjny prezentujący współczesną Polskę, transkrypcję nagrań Audio i Video, nagrania mp3 do każdej lekcji - do pobrania online, filmy VIDEO do każdej lekcji, wszystkie nagrania Audio i Video dostępne w telefonie w aplikacji PROLOG Augmented App dostępnej do pobrania bezpłatnie w Google Play i App Store.

84,90 zł
76,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,49 zł

2 osoby kupiły
65
Co mógłbyś odpowiedzieć? Ćwiczenia kształtujące umiejętności społeczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Co mógłbyś odpowiedzieć? Ćwiczenia kształtujące umiejętności społeczne
Dostępny
160 szt.

W niniejszej książce opracowano kilkadziesiąt sytuacji i podano najbardziej popularne zdania, frazy lub wyrazy, które należy wtedy wypowiedzieć. Pracując z tą publikacją, dziecko będzie ćwiczyło zasady powitań i pożegnań z rówieśnikiem, członkiem rodziny i obcą osobą dorosłą; utrwali wiedzę, w jakich sytuacjach używać słów „dziękuję”, „proszę”, „przepraszam”; będzie wiedziało, jak grzecznie rozmawiać przez telefon i domofon, w jakich słowach wyrażać troskę o innych, jak okazywać sympatię, jak grzecznie zachowywać się w szkole, w miejscach publicznych, przy stole i w towarzystwie innych.W książce przedstawiono 57 zdjęć. Na stronach parzystych umieszczono fotografie dla dziecka. Na stronach nieparzystych zapisano pytania, które czyta dorosły pracujący z uczniem.

35,00 zł
31,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

1 osoba kupiła
66
Montessori. Zabawka edukacyjna Kostka po kostce - pisanie, 5 kostek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Montessori. Zabawka edukacyjna Kostka po kostce - pisanie, 5 kostek
Multigra, od 6 lat
Dostępny
29 szt.

Produkt został opracowany w oparciu o metodę Montessori. Z zestawu PIĘCIU kostek należy układać trzy-, cztero- lub pięcioliterowe wyrazy opisujące obrazki przedstawione na kartach. Kostka po kostce. Pisanie to seria prostych zabaw edukacyjnych, które stanowią doskonałą pomoc w nauce pisania i czytania. Zachęcają dzieci do rozpoznawania liter i budowania z nich wyrazów. Pomagają rozwijać słownictwo, ćwiczą koncentrację i szybkie myślenie. Zawartość: - kostki z literkami - 5 szt., - karty z obrazkami - 55 szt., - drewniana podstawka na karty, - instrukcja.

17,90 zł
15,99 zł

Rabat 10,7%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
67
Dobry Rok: minidodatki LUCRUM - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobry Rok: minidodatki LUCRUM
Lucrum Games
Dostępny
8 szt.

Pakiet dwóch dodatków do gry Dobry Rok, które urozmaicą rozgrywkę. Każdy posiada jakiś TALENT, a MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJ! Dodatek MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJ wprowadza do rozgrywki sekretne cele, których realizacja będzie spędzać ci sen z powiek. Marzenia się spełniają... ale czy wszystkie? Z kolei dodatek TALENTY wprowadza do gry unikalne umiejętności graczy. W końcu każde z nas potrafi coś, czego inni mogliby mu pozazdrościć!

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

1 osoba kupiła
68
Magiczne sztuczki. Magia w 5 minut. Uciekające kostki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne sztuczki. Magia w 5 minut. Uciekające kostki
Multigra
Dostępny
50 szt.

Pokaż profesjonalną sztuczkę magiczną, której opanowanie zajmie Ci zaledwie pięć minut. Wielki iluzjonista Harry Houdini zasłynął serią spektakularnych ucieczek z zamkniętych kufrów i skrzyń. Za pomocą specjalnych rekwizytów z tego zestawu już w kilka minut będziesz w stanie powtórzyć wyczyn samego mistrza! Zawartość opakowania: - specjalne magiczne pudełko, - plastikowy szpikulec, - kolorowe kostki (6 szt.), - instrukcja.

9,90 zł
8,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
69
Idealni rodzice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Idealni rodzice
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.12

Oddanie dziecka to najtrudniejsza decyzja, jaką kiedykolwiek musiałam podjąć. Zapewnienie bezpieczeństwa mojemu dziecku i upewnienie się, że trafi do idealnej rodziny, znaczy dla mnie wszystko. Wprowadzając się jednak do wspaniałego domu Thorpe’ów, którzy będą mogli mnie w ten sposób wspierać w trakcie ciąży, zakładałam, że to wszystko, czego mogę oczekiwać. Oboje gotują mi pyszne, zdrowe posiłki i dbają o to, żebym miała jak najlepszą opiekę medyczną. Nie zadają mi pytań o moje życie ani o to, dlaczego chcę oddać im swoje dziecko. Ale kiedy pod moimi drzwiami pojawia się list z pogróżkami, a ja zaczynam odkrywać mroczne tajemnice Thorpe’ów, zdaję sobie sprawę, że mogę nie wyjść stąd żywa. Po tym wszystkim, co przeszłam, nie zamierzam jednak poddać się bez walki. I zrobię wszystko, żeby moje dziecko było bezpieczne... Chwytająca za serce i trzymająca w napięciu lektura, która sprawi, że do późnej nocy nie oderwiesz się od kolejnych stron. Idealna pozycja dla fanów Dziewczyny z pociągu!

49,90 zł
36,43 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
70
Brutalism, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Brutalism, LP
Idles, Partisan / Pias
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1.Heel / Heal 2.Well Done 3.Mother [Explicit] 4.Date Night [Explicit] 5.Faith in the City 6.1049 Gotho [Explicit] 7.Divide & Conquer 8.Rachel Khoo [Explicit] 9.Stendhal Syndrome [Explicit] 10.Exeter [Explicit] 11.Benzocaine [Explicit] 12.White Privilege 13.Slow Savage

97,90 zł
90,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

1 osoba kupiła
71
Klamerki króliki z komponem, 6 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klamerki króliki z komponem, 6 sztuk
Titanum
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.21

Drewniane klamerki, a na nich uroczy zajączek z białym pomponikiem. Wymiary: 7x45 mm

10,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
72
Zestaw pisanek wielkanocnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw pisanek wielkanocnych
Leantoys
Dostępny
9 szt.

Zestaw Jajek Pisanek Wielkanoc Dekoracja Zabawa Jajka, pisanki są symbolem świąt Wielkiej Nocy, piękne ozdobione jajeczka wielkanocne będą idealną dekoracją, ale i zapewnią udaną zabawę. W jednym dużym jaju kryje się aż 12 plastikowych jajek w różnych kolorach i wzorach min. serduszka bądź króliczki. Są one jednak w środku puste i bez problemu się otwierają. Mogą stanowić piękną dekorację lub formę zabawy. Do środka można skryć mały upominek w postaci figurki lub słodkości. Maluch będzie miał za zadanie odnaleźć ukrytą pisankę i zebrać nagrody. A kto znajdzie najwięcej, wygrywa. Różnorodność doda koloru do twojego domu. Lekkie, wykonane z plastiku, całkowicie bezpieczne dla dzieci. Wymiary jajka: 6 cm x 5 cm Wymiary dużego jajka: 10 cm x 10 cm x 16 cm Wymiary opakowania: 12 cm x 12 cm x 18 cm Zabawka odpowiednia dla dzieci powyżej 3 roku życia. Posiada certyfikat CE.

21,90 zł
1 osoba kupiła
73
Auto Artura. Mały chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Auto Artura. Mały chłopiec
Dostępny
243 szt.

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii - teraz i On może poprowadzić auto Artura! Na serię `Mały chłopiec` składają się m.in. tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, śmieciarka Jarka, Traktor Tadka, Motor Marka, Ciężarówka Czarka, Skuter Janka, Samochód elektryczny Antka, Rower Mateusza, Helikopter Piotrka, Dżip Alka, Samolot gaśniczy Wojtka, Betoniarka Kacpra, Samochód rajdowy Rafała, Motocykl policyjny Franka, Radiowóz policjanta Pawła, Dźwig Darka.

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
74
Jurassic World gra operacja 93-0057 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jurassic World gra operacja 93-0057
Rms, 5+
Dostępny
10 szt.

Przekonaj się jak jesteś precyzyjny, sprawdzając ile kości możesz wyjąć podczas operacji T-Rexa! Uważaj, bo najmniejsza pomyłka może kosztować Cię utratą pacjenta! Kolor: Wielokolorowy Bohater: Jurassic World Licencja: Jurrasic World

51,90 zł
46,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,19 zł

1 osoba kupiła
75
Wystarczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Wystarczy
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.05.17

Ostatni tom w twórczości poetki pod znamiennym tytułem Wystarczy. Trzynaście ukończonych wierszy, ułożonych chronologicznie, od Ktoś, kogo obserwuję od pewnego czasu (październik 2010) do Mapy (listopad 2011). Noblistka wraca tu do charakterystycznych dla siebie motywów – niesłabnącego zaciekawienia światem, który stale się zmienia, towarzyszącym życiu tajemnicy i niepokoju, przede wszystkim zaś – zadziwienia człowiekiem jako jednostką, zagubioną, a jednocześnie nadającą wszystkiemu sens. Edycja specjalna tomu ilustrowana jest skanami rękopisów i maszynopisów poetki.

44,99 zł
31,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

1 osoba kupiła
76
W marszu i boju - Brygada Świętokrzyska NSZ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W marszu i boju - Brygada Świętokrzyska NSZ
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Poprawiony korektorsko reprint publikacji W marszu i boju, wydanej po raz pierwszy w 1948 roku przez Zarząd Główny Samopomocy Żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej. Publikacja jest zbiorem kilkudziesięciu indywidualnych wspomnień i przeżyć żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych oraz zawiera fragmenty artykułów z prasy podziemnej. Wszystkie teksty zostały połączone w jeden tekst literacki i wydane pod tytułem W marszu i boju. Taki sam tytuł miało czasopismo wydawane w Brygadzie Świętokrzyskiej w okresie jej funkcjonowania. Pierwsze wydanie utworu ukazało się w Niemczech, podczas służby żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej NSZ w Kompaniach Wartowniczych przy armii amerykańskiej. Pierwsze wydanie niniejszej publikacji zawierało wiele błędów stylistycznych, interpunkcyjnych i ortograficznych, które utrudniały czytanie. Po korekcie wydawnictwo stało się bardziej przystępne dla Czytelnika. Cały utwór powstał, jako kompilacja tekstów spisanych w różnych czasach i przez różne osobach. W niniejszym wydaniu poprawiliśmy błędy językowe, rozwinęliśmy skrótowce oraz dodaliśmy wiele nowych przypisów, pozwalających poznać prawdziwe imiona i nazwiska żołnierzy wymienionych w tekście. Naszym celem była jak najmniejsza ingerencja w tekst podstawowy, aby jak najwierniej zachować ówczesne emocje i przeżycia autorów. Do publikacji dodaliśmy strukturę organizacyjną i wykaz obsady personalnej z początkowego okresu funkcjonowania Brygady oraz zwięzły, encyklopedyczny opis, czym była Brygada Świętokrzyska, autorstwa historyka Leszka Żebrowskiego. Przy składzie zachowaliśmy układ stron i zdjęcia z pierwszego wydania. Autorem wielu zdjęć zamieszczonych w niniejszej publikacji, od czasu przejścia przez Śląsk, jest ks. kpt. Franciszek Błaż ps. Mróz, Wiktor Mróz, szef Służby Duszpasterskiej Brygady.

69,00 zł
62,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

1 osoba kupiła
77
Materiałowe rumianki na druciku, 16 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Materiałowe rumianki na druciku, 16 sztuk
Titanum
Dostępny
3 szt.

Kwiatki wykonane z materiału, na druciku w kolorze zielonym. Rumianek: średnica 20 mm, wysokość: 10 mm.

8,99 zł
1 osoba kupiła
78
Psi park - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi park
Galakta, od 10 lat
Dostępny
12 szt.

Wraz z przyjaciółmi wcielcie się w lokalnych wyprowadzaczy i sprawcie, aby okoliczne psiaki zamerdały radośnie ogonami, zabierając je na spacer do psiego parku! W czasie 4 rund zyskacie szansę zdobycia reputacji najlepszego wyprowadzacza. Każdy z Was będzie pozyskiwał psy do kojca i zabierał je na spacer po parku. Rozważnie wybieraj psy i trasę spaceru, by zdobyć jak najwięcej reputacji w trakcie gry. Tylko w ten sposób wygrasz grę i udowodnisz, że jesteś najlepszy w swoim fachu! Gracze wcielają się w rolę wyprowadzaczy psów, którzy w trakcie 4 rund pozyskają do swoich kojców po 8 psów. W każdej rundzie każdy z graczy będzie miał możliwość wyprowadzenia na spacer do psiego parku maksymalnie 3 swoich psów. W parku gracze będą zyskiwali zasoby oraz reputację. Na końcu każdej rundy, gracze będą zyskiwać reputację za każdego psa, którego wyprowadzili, i tracić ją za każdego niewyprowadzonego psa, który znajduje się w ich kojcu. Celem jest, by na końcu rozgrywki posiadać jak najwięcej punktów reputacji. Gracze mogą je zdobywać poprzez wyprowadzanie psów, wygrywanie nagród psiego eksperta oraz realizowanie swoich celów. Zawartość gry: • 1 plansza parku • Znacznik pierwszego wyprowadzacza • 50 żetonów spaceru • 1 kość autowyprowadzacza • 1 znacznik rundy • 2 żetony reputacji • 1 żeton wypatrywania • 1 żeton zamiany • 1 żeton blokady • 25 znaczników piłek • 25 znaczników patyków • 25 znaczników przysmaków • 25 znaczników zabawek • 4 wskaźniki ofert (po 1 na gracza) • 4 pionki wyprowadzaczy (po 1 na gracza) • 4 pionki reputacji (po 1 na gracza) • 1 notes punktacji • 4 plansze wyprowadzania (po 1 na gracza) • 11 kart prognozy • 7 kart psiego eksperta • 163 karty psów • 8 kart pomocy (4 dot. punktowania/zasobów, 4 dot. przebiegu gry) • 16 kart premii (po 8 dla małego i dużego parku) • 10 kart celów (5 standardowych, 5 zaawansowanych) • 4 karty celów dla trybu solo

249,90 zł
232,41 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 17,49 zł

1 osoba kupiła
79
CHU - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CHU
Dostępny
81 szt.

Tony Chu jest cybopatą odbierającym mentalne wrażenia ze wszystkiego, co zjada. Saffron Chu jest cyboparką zdolną poznawać sekrety tych, z którymi jada. Tony jest gliniarzem, Saffron jest przestępczynią. Są rodzeństwem, ale starcie między nimi jest nieuniknione. Wyróżnione Nagrodą Eisnera Chew doczekało się serii pobocznej Chu – opowieści o gliniarzach, przestępcach, kucharzach i jasnowidzach. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Chu #1–10

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

1 osoba kupiła
80
Dziurkacz z motywem Kwiat 25mm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziurkacz z motywem Kwiat 25mm
Titanum
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

Dziurkacz z ozdobnym motywem. Posiada wbudowany pojemnik na wycięte elementy. Wycięty motyw nadaje się do dalszego wykorzystania.

18,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
81
Zestaw strażaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw strażaka
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Zestaw Strażaka Kask Sikawka Toporek Akcesoria Twój syn marzy o tym, by w przyszłości zostać strażakiem? A może córce imponują ogromne wozy strażackie i ryzykowna praca dzielnych mężczyzn? Z naszym zestawem sprawisz dziecku wielką frajdę, dając możliwość wczucia się w prawdziwego poskromiciela ognia! Prezentowany zestaw wykonany jest z tworzywa wysokiej jakości, które pozwoli dziecku na długą i bezpieczną zabawę. Strażacka zabawka przeznaczona jest dla dzieci, które osiągnęły piąty rok życia. Elementy wykonane są z dbałością o dokładne odwzorowane realnego sprzętu strażackiego, co z pewnością podniesie poziom satysfakcji małego bohatera. To idealna propozycja nie tylko do codziennej zabawy z rówieśnikami, ale i jako ciekawy dodatek do stroju na bal przebierańców w przedszkolu i szkole. Prezentowany pakiet zabawek z pewnością zadowoli młodego strażaka i pozwoli mu odgrywać scenki z ulubionych bajek i filmów. Pozwól dziecku wlać wodę do zabezpieczonego wodoodporną uszczelką zbiorniczka, nacisnąć uchwyt i gasić pożary! Zabawa na pewno będzie udana! W skład zabawkowego zestawu dla małych strażaków wchodzi: - czerwony kask z ruchomą osłonką na oczy, - toporek, - pistolet wodny ze zbiorniczkiem na wodę, - potrójny magazynek wodny zakładany na plecy. Warto zwrócić uwagę na przycisk w górnej części hełmu, który po naciśnięciu świeci się na żółto. Wymiary elementów zestawu dla strażaka: - wnętrze kasku: ok 15 cm x 19 cm, - toporek: 30 cm x 2 cm, - klin: 12 cm x 5,5 cm, - długość pistoletu wodnego: 29 cm, - długość przewodu: 77 cm, - magazynek: 22 cm x 30 cm. Wymiary opakowania zestawu: - 50 cm x 35 cm.

85,90 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
82
Teczka Ofertowa Pp A4, 10 Koszulek Eagle 9001a Zielona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Teczka Ofertowa Pp A4, 10 Koszulek Eagle 9001a Zielona
KW Trade
Dostępny
8 szt.

ndash materiał polipropylen br / ndash wewnętrzne, przezroczyste kieszenie A4 br / ndash zewnętrzna etykieta opisowa br / ndash Ilość koszulek 10

8,99 zł
1 osoba kupiła
83
Tablica magnetyczna Znikopis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablica magnetyczna Znikopis
Dostępny
7 szt.

Tablica Magnetyczna Znikopis Pieczątki Zielona Tablica znikopis to ponadczasowa zabawka, idealna do rysowania oraz jako pomoc naukowa. Służy do pisania i rysowania znikających obrazków niezliczoną ilość razy ! Znikopis jest także świetną formą zarówno zabawy, jak i pomocą rozwijającą umiejętności manualna i plastyczne dziecka. Jak działa magiczna tablica magnetyczna? To bardzo prosta zabawka edukacyjna. Pod powierzchnią ekranu umieszczone są opiłki żelaza, które w trakcie rysowania specjalnym rysikiem układają się w stworzony przez dziecko wzór. Rysunki mogą być wykonane dowolną ilość razy - by zmazać obrazek, wystarczy tylko delikatnie przesunąć suwak umieszczony w dolnej części przedmiotu. By magnetyczny znikopis mógł służyć dziecku przez długi czas, należy korzystać z niego tylko za pomocą dołączonego do zestawu magnetycznego rysika. Pod żadnym względem nie wolno używać na ekranie klasycznych długopisów, pisaków bądź piór atramentowych. Tablica ma jeszcze dodatki takie jak dwie małe pieczątki w kształcie trójkąta i kwadrata. Przyda się przy nauce matematyki. Zestaw wykonany w kolorze zielonym, a dodatkową zaletą jest rączka do trzymania tablicy. Możesz ją zabrać wszędzie ze sobą. Wymiary znikopisu: 35 cm x 25 cm x 4 cm Wymiary ekranu: 19 cm x 13 cm Wymiary opakowania: 36 cm x 25 cm x 4 cm Zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia.

22,90 zł
2 osoby kupiły
84
Długopis Kaweco i Moleskine, czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis Kaweco i Moleskine, czarny
Moleskine
Dostępny
4 szt.

Pióro kulkowe zawiera wkład EURO o grubości 0,7 mm. Do codziennego robienia notatek w biurze, w szkole i w podróży. Kartonowe pudełko upominkowe tworzy schludny piórnik. Zaprojektowane z miłości do papieru Moleskine x Kaweco to kreatywny prezent dla każdego, kto docenia magię ręcznego zapisywania pomysłów na kartce. Kulkowe wykonane z tworzywa ABS. Wkład EURO 0,7mm wykonany z metalu z czarnym tuszem w zestawie. Kartonowe pudełko.

146,40 zł
131,76 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,64 zł

1 osoba kupiła
85
Psy i psiaki. Zeszyt ćwiczeń z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Psy i psiaki. Zeszyt ćwiczeń z naklejkami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.18

Przedstawiamy serię niezwykle kolorowych książeczek edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. W środku tego zeszytu znajdziesz ćwiczenia, gry, zagadki oraz maski, a wszystko to związane z pięknymi pieskami. Dodatkową atrakcją są tekturowe wypychanki oraz ponad 50 naklejek z postaciami sympatycznych zwierzątek.

7,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,5%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
86
Biuro Śledcze: Śledztwa w Arkham i inne tajemnice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biuro Śledcze: Śledztwa w Arkham i inne tajemnice
Rebel
Dostępny
16 szt.

Mroczne śledztwa, paranormalne tajemnice i grupa dzielnych śledczych! Wciel się w jednego z agentów Biura Śledczego i razem ze swoją grupą ruszaj do Ameryki z lat dwudziestych XX wieku. W Innsmouth, niewielkim miasteczku portowym w stanie Massachusetts, doszło do zdarzenia, które każe sądzić, że zagrożenia, które dwa wieki temu miały zostać wyplenione przez procesy w Salem, wciąż wiszą nad ludzkością. Wy macie zbadać wszystkie sprawy, które w jakiś sposób łączą się z Innsmouth, by rozpoznać, a następnie wyeliminowanie potencjalne zagrożenia. Biuro Śledcze: Śledztwa w Arkham i inne tajemnice to samodzielna gra kooperacyjna oparta na popularnej serii Sherlock Holmes: Detektyw doradczy, wzbogacona o zupełnie nowe mechanizmy. Podczas zabawy uczestnicy wcielają się w agentów badających poszlaki w Bostonie, Arkham i innych zakątkach mrocznego świata, by rozwiązać 5 podchwytliwych, paranormalnych spraw inspirowanych twórczością H. P. Lovecrafta. Zawartość: instrukcja,2 mapy,plan domu,książka adresowa,5 ksiąg spraw,2 gazety,teczka z tajemniczą zawartością.

189,95 zł
167,16 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 22,79 zł

1 osoba kupiła
87
Samochód policyjny 2w1 transformers - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochód policyjny 2w1 transformers
Leantoys
Dostępny
10 szt.

Samochód Policyjny 2w1 Transformers Dźwięki Strzały Światła Samochód Policyjny z syreną i niebieskim kogutami to propozycja dla każdego młodego kierowcy służb mundurowych i fana tego zawodu. Ale to nie wszystko. Autko 2w1, w trakcie akcji policyjnej zmienia się w transformersa. Robot autko to połączenie dwóch możliwości zabawy. Odkryj jego funkcje! Niepozorna auto kryje w środku niesamowitego robota. Po włożeniu baterii i uruchomieniu, wyglądem i szczegółami przypomina prawdziwy radiowóz policyjny. Syreny i koguty na górze wiele na to wskazują. W trakcie zabawy nie pozornie usłyszysz głos robota, a maska zacznie się unosić. Ze zwykłego policyjnego auta zmieni się w wielkiego robota z dwoma pistoletami, oczywiście słychać również odgłosy strzałów. Po zakończonej akcji zmienia się znów w autko. Fani filmu Transformers będą mieli nie lada gratkę w trakcie zabawy! Autko wykonane w całości z plastiku, w kolorystyce odpowiedniej dla pojazdów policyjnych, natomiast wewnątrz idealnie odwzorowany robot. Wymiary robota: 15 cm x 9 cm x 22 cm Wymiary auta: 20 cm x 8 cm x 8 cm Wymiary opakowania: 21 cm x 9 cm x 9 cm Zabawka zasilana jest trzema bateriami 1,5 V AA, brak w zestawie. Zgodne z normą EN71 i certyfikatem CE.

24,90 zł
1 osoba kupiła
88
Korespondentki. Chodź, pokażę ci wojnę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Korespondentki. Chodź, pokażę ci wojnę
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.05.17

Byłyśmy Widziałyśmy Opowiedziałyśmy Trzy kobiety, trzy historie, jedna wojna. Wietnam. Cierpienie, łzy, strach, zniszczenie, ból. I one, które jako pierwsze pokazały prawdziwe oblicze wojny. Pionierki, które nie bały się kul, bomb, śmierci. Na zawsze odmieniły oblicze reportażu wojennego. Tłumacz: Anna Żbikowska

56,99 zł
39,89 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,10 zł

1 osoba kupiła
89
Portfel RFID GOBI Insider line 172414106 koniakowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portfel RFID GOBI Insider line 172414106 koniakowy
Pularys
Dostępny
9 szt.

Smukły i efektywny. Wykonany z roślinnie garbowanej skóry Nomad w kolorze koniakowym. Starannie dopracowany i zdobiony przeszyciami. Zdumiewająco pojemny - przechowa minimum 6 kart i dokumentów, zapewniając do nich łatwy dostęp, dzięki specjalnemu mechanizmowi stopniowego wysuwania kart. Dodatkowe dwie kieszonki na banknoty pomogą Ci uporządkować zawartość, a przy tym wyglądają świetnie. Dzięki technologii RFID zastosowanej w konstrukcji portfela, Twoje wrażliwe dane oraz środki na kartach płatniczych są całkowicie bezpieczne i chronione przed nieautoryzowanym skanowaniem lub kradzieżą. Zapakowany w eleganckie pudełko - idealny na prezent! Ręczne, troskliwe wykonanie - dla Twojej pełnej satysfakcji z użytkowania. Minimalizm par excellence.

109,00 zł
98,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,90 zł

1 osoba kupiła
90
Złota dama. Gustav Klimt i tajemnica wiedeńskiej Mona Lisy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Złota dama. Gustav Klimt i tajemnica wiedeńskiej Mona Lisy
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.05.17

Anne-Marie O'Connor opowiada burzliwą historię XX wieku poprzez losy ukochanej muzy Klimta. Był rok 1898 i wydawało się, że w Wiedniu tańczy sam diabeł. Jedna z najwspanialszych stolic Europy była miastem bohemy, sztuki i artystów, ale jednocześnie wkraczała w nowy wiek z największą liczbą samobójców. Nadchodził czas zmian, paradoksów i pogoni za nowoczesnością. Właśnie wtedy ekscentryczny malarz postanowił ubrać modernistyczny Wiedeń w bizantyjskie złoto. Gustaw Klimt spotkał Adelę Bloch-Bauer i zakochał się w jej zmysłowych ustach, półprzymkniętych oczach oraz intelekcie. Uwieczniając ją na jednym ze swoich najsłynniejszych obrazów, dał jej wszystko, czego pragnęła – podziw i nieśmiertelność. Złota dama olśniła Wiedeń. Portret Żydówki uwiódł nawet Adolfa Hitlera. Był jednym z najcenniejszych skarbów Austrii, również wtedy, gdy krajem rządzili naziści, którzy bezlitośnie wymordowali rodzinę i przyjaciół Adeli. Jakie tajemnice kryje arcydzieło Klimta? Czy modelka była tylko muzą malarza, czy także jego kochanką? Co widziały smutne oczy z obrazu, gdy podczas wojny dewastowano piękny Wiedeń Adeli? I jak to się stało, że Złotą damę możemy dziś podziwiać w odległym Nowym Jorku? Za historią wiedeńskiej Mona Lisy kryje się historia epoki „Fascynująca, ambitna, przenikliwa... Niezwykła opowieść o sztuce i czasach Holokaustu”. – The Washington Post Tłumacz: Tomasz Pichór

64,99 zł
45,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,50 zł

1 osoba kupiła
91
Abakanowicz. Trauma i sława - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Abakanowicz. Trauma i sława
Zapowiedź
Data premiery: 2023.05.31

Pierwsza biografia Magdaleny Abakanowicz Jest dziś najgłośniejszą polską artystką. Znów jej prace wędrują po świecie, a na aukcjach osiągają niebotyczne ceny. Pokazywane są w londyńskiej Tate Modern, w Chicago czy Hiroszimie, przyciągają do Wrocławia czy Poznania, ale jej życie wciąż pozostaje wielką zagadką. Magdalena Abakanowicz zrewolucjonizowała sztukę, nie tylko polską. Zmieniła tkaninę artystyczną w dzieło bliższe rzeźbie i architekturze niż tkactwu. Jednak zarówno historię swojego życia, jak i interpretacje swojej sztuki trzymała pod ścisłą kontrolą. Budowała wokół siebie wielki mit, którego początki sięgać miały Czyngis-chana. Jak bardzo ten mit odległy jest od rzeczywistości? Co chciała ze swojej biografii wymazać? Z jakim bagażem żyła i tworzyła w komunistycznej Polsce? Jak udało się jej zrobić błyskotliwą, światową karierę? Co związało ją z wielkimi postaciami historii oraz rodziną Brzezińskich, mimo że unikała polityki? Na czym polegały komplikacje jej życia osobistego? Dlaczego aż do końca budziła kontrowersje? Odpowiedzi na te pytania podjął się nieoczywisty autor. To Paweł Kowal, historyk i muzealnik, ale też polityk i człowiek zafascynowany życiem i sztuką Magdaleny Abakanowicz. Od śmierci artystki odwiedzał archiwa i miejsca z nią związane, nagrywał wspomnienia bliskich jej osób, gromadził materiały i opowieści na temat jednej z najwybitniejszych i jednocześnie najbardziej tajemniczych polskich artystek. Teraz przyszedł czas na opowiedzenie jej porywającej historii do końca.

69,99 zł
52,49 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,50 zł

92
Jeśli jutro nie nadejdzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Jeśli jutro nie nadejdzie
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.05.31

Jak się masz, Clark? Całkiem nieźle jak na to, że moja przyjaciółka właśnie się wyprowadziła, rodzice się rozwodzą, a ja od 309 dni przeżywam ten sam poniedziałek. Od prawie roku każdy kolejny dzień wygląda identycznie: budzik dzwoni o 7:15, po szkole idę na terapię, a później kłócę się z mamą i piekę tort dla mojej siostry. Tylko że jej urodziny nigdy nie nadchodzą. O 23:16 zegar się cofa i znów jest poniedziałek. Jestem w stu procentach przekonany, że utknąłem tu na zawsze i już nic dobrego mnie nie czeka. Ale wtedy przychodzi poniedziałek numer 310. Spotykam ciebie. I już wiem, że to z tobą chcę spędzić wieczność. Nawet jeśli potrwa ona tylko ten jeden dzień.

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

93
Złota wieża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Złota wieża
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.05.31

„Zwroty akcji, niespodzianki i niezwykłości. Nie mogę się doczekać, kiedy przeczytam więcej książek z tej serii”. Rick Riordan, autor cyklu „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” Ostatni tom porywającej serii Magisterium autorstwa Holly Black i Cassandry Clare! Call spędził cztery lata w Magisterium, zmagając się z siłami ciemności i swoim przeznaczeniem. Zwieńczeniem tych walk była wielka bitwa, którą młody czarodziej wygrał. Jednak to zwycięstwo wiele go kosztowało. Poza tym wciąż daje mu się we znaki przekleństwo Constantine'a. Callum marzy teraz wyłącznie o tym, żeby zakończyć naukę i pozostawić za sobą wszystkie szkolne tajemnice i niebezpieczeństwa. Jednak siły zła nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa… Magia jest na wyciągnięcie ręki! Przeżyj ostatnią, wielką przygodę razem z Callumem i jego przyjaciółmi!

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

94
Braciszek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Braciszek
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.05.31

Obsypana nagrodami powieść o życiu w cieniu rodzinnej traumy. Niezwykły literacki głos oddany tym, o których często się zapomina. Gdy na świat przychodzi dziecko, wszystko się zmienia. Co robić, kiedy okazuje się, że Braciszek nie wodzi wzrokiem za soczystą pomarańczą, którą matka przesuwa mu przed oczami? Rodzeństwo nie rozumie, co się dzieje. Jak żyć z kimś, kto zamiast radości i szczęścia przyniósł samotność, ból i mrok? Trzy perspektywy: Starszy Brat, Młodsza Siostra i Najmłodszy Brat. Każde z nich z trudnymi emocjami radzi sobie inaczej: arogancki chłopiec zmienia się w troskliwego opiekuna. Młodsza Siostra buntuje się i miłości szuka w domu babci. Najmłodszy próbuje wypełnić pustkę po Braciszku. Żadne z nich nie wie, jak wielki ciężar będzie nieść przez całe życie. Historia, która ma siłę poruszającą nawet kamienie. Książka uhonorowana Prix Femina, Prix Goncourt des lycéens i Prix Landerneau

44,99 zł
31,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

95
Plan Bezosa. Sekret skuteczności najlepszego sprzedawcy świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Plan Bezosa. Sekret skuteczności najlepszego sprzedawcy świata
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.05.31

Sekrety sztuki skutecznej komunikacji twórcy Amazona Jeffa Bezosa. Nowa książka autora bestsellerów Steve Jobs. Sztuka prezentacji i Mów jak TED. W 2004 roku CEO Amazona Jeff Bezos podjął zaskakującą decyzję: zakazał swoim pracownikom korzystania z PowerPointa. Najbardziej zaawansowana technologicznie firma świata wróciła do podstawowych narzędzi komunikacji: tekstów i opowieści. To właśnie tak Bezos tworzy perfekcyjnie skuteczne strategie komunikacyjne, które pozwoliły zamienić garażową firmę w światową potęgę. • Co wspólnego ma dobra prezentacja i wpadająca w ucho piosenka? • Jak zbudować opowieść, której nie oprą się ani współpracownicy, ani klienci? • Jak dobrze używać metafor i porównań, żeby przekonać słuchaczy do swoich pomysłów? W tej książce Carmine Gallo odsłania przed nami sekrety skutecznej komunikacji stosowane przez twórcę Amazona. Teraz opracowane przez Bezosa narzędzia efektywnego porozumiewania się i przekazywania idei staną się dostępne również dla ciebie.

64,99 zł
45,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,50 zł

96
Nie jedź tam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Nie jedź tam
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.05.31

Jak wiele zaryzykowałbyś, by przeżyć przygodę i odmienić swoje życie? Wielokrotnie nagradzany autor książek podróżniczych Adam Fletcher w niezwykłym, pełnym angielskiego humoru pamiętniku z podróży odwiedza dziesięć najdziwniejszych miejsc na ziemi. Aby znaleźć odpowiedź na dręczące go pytania: • zagubi się w śnieżycy w drodze do chińskiego Wuhan jedynie z paczką suchych herbatników w ręce; • pochyli się nad apokalipsą w Czarnobylu; • spróbuje uciec przed chorwacką policją w drodze do Liberlandu; • stanie twarzą w twarz z dwoma martwymi dyktatorami w Korei Północnej, najbardziej dystopijnym kraju świata. Fletcher nie zawaha się przed podjęciem wyzwań, nierzadko ryzykując własne zdrowie, bezpieczeństwo i związek. Czy uda mu się bezpiecznie wrócić do domu? Czy ktoś będzie na niego czekał? I co da dyktatorowi, który ma już wszystko? A ty, czy jesteś skłonny zamienić wygodne wczasy all inclusive na przygodę swojego życia?

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

97
Pięć ran - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Pięć ran
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.05.17

Zwyciężczyni Center for Fiction Prize dla najlepszego debiutu oraz Rosenthal Family Foundation Award Nominowana do PEN Hemingway Award i Andrew Carnegie Medal for Excellence Jedna z powieści roku 2022 w zestawieniach NPR, Publishers Weekly, Library Journal, Booklist, Goodreads i Kirkus Reviews W miasteczku Las Penas trwa Wielki Tydzień, kiedy szesnastoletnia Angel ucieka z domu matki do ukochanej babci, Yolandy, i ojca, Amadeo, którego praktycznie nie zna. Dziewczyna wie, że zjawia się pod ich drzwiami nie w porę. Jej ogromny brzuch sugeruje bowiem, że to już ósmy miesiąc. Nikt nawet nie podejrzewa, że Yolanda zamierza tuż po powrocie z wakacji w Las Vegas zebrać swoją rodzinę przy jednym stole, podać im najlepszy świąteczny obiad w życiu, a następnie poinformować, że umiera na złośliwego guza mózgu. Kirstin Valdez Quade, której opowiadania okrzyknięto na łamach „New York Timesa” arcydziełami, w swoim debiucie snuje poruszającą opowieść o przełomowym roku z życia pewnej niezwykłej kilkupokoleniowej rodziny. Historie miłości, poświęcenia i codziennych prób ratowania naszych bliskich, które z góry skazane są na porażkę. Ale może nie zawsze? Napisana z franzenowskim rozmachem opowieść. Cudowna! – O Magazine Trzymasz właśnie w dłoniach maleńki, osobny wszechświat, buzujący radością, żalem, ale też humorem, absurdem i rozkoszą. Na stronach tej książki jakimś cudem mieści się cały ten bajeczny ludzki zgiełk. Pięć ran to powieść czuła, mądra i przeplatana scenami napisanymi z ogromnym wdziękiem. – C Pam Zhang Postaci zasiedlające tę wciągającą powieść zostały powołane z olśniewającymi i zapadającymi w pamięć szczegółami. Tempo książki jest idealne, a każdą scenę napisano z wyczuciem i troską. Kirstin Valdez Quade skupiła się na prawdzie drzemiącej w detalach codzienności, jednocześnie pozwalając nam objąć spojrzeniem cały świat. – Colm Tóibín Tłumacz: Aga Zano

54,99 zł
38,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,50 zł

98
Nieoficjalna książka kucharska Hogwartu dla młodych czarownic i czarodziejów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Nieoficjalna książka kucharska Hogwartu dla młodych czarownic i czarod...
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.05.17

Nieoficjalna książka kucharska Hogwartu. 50 magicznie prostych i zaczarowanych receptur dla młodych czarownic i czarodziejów. Młody czarodzieju i młoda czarownico! Chcesz spróbować ulubionych przysmaków Harry’ego Pottera? Warzyć eliksiry? Piec czarodziejskie ciasteczka? Urządzić przyjęcie jak z Hogwartu? Poznaj 50 czarodziejskich przepisów na pyszne dania ze świata magii: musy-świstusy, paszteciki dyniowe, ciasteczka kociołkowe, pizzę mugolską, czekoladowe żaby czy kanapki z Wielkiej Sali. Czarodziejskie potrawy może przyrządzić każdy! Łatwe instrukcje krok po kroku i kolorowe zdjęcia sprawią, że może nawet nie będziesz potrzebować pomocy różdżki ani mugoli… to znaczy rodziców! Tłumacz: Paweł Zatorski

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

99
Miłość z TikToka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Miłość z TikToka
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.05.17

Bazyl nie jest najsympatyczniejszą osobą w szkole. Zawsze mówi to, co myśli, bywa oschły, nie zależy mu też na tym, aby ktoś go lubił czy się w nim zakochał. Należy jednak do najpopularniejszej licealnej grupy, która rządzi na TikToku i stwarza pozory idealnego życia. Maks gardzi ich sławą. Zwłaszcza, że jego myśli zaprząta teraz młody polonista. To jemu chce zaimponować. Nie może więc odmówić, gdy dostaje do napisania pracę na temat social mediów. Na swoje nieszczęście musi zbliżyć się do Bazyla i jego znajomych. Na jaw wychodzą wtedy tajemnice szkolnych tiktokerów: udawane związki, zdrady i intrygi, publiczne cancele oraz mroczne kulisy bycia influencerami. A w tym wszystkim pojawia się uczucie, z którym nie można walczyć… Nieoczekiwanie Maks i Bazyl muszą zmierzyć się z czymś, co wydaje się ich przerastać. Pod maską niedostępności i zblazowania ukrywają najprostsze pragnienie, żeby ktoś ich pokochał i zaakceptował. Nikt w grupie nie jest tym, za kogo się podaje. Czy z różnych światów, do których należą, będą potrafili stworzyć jeden wspólny?

44,99 zł
31,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

100
Jacek Janczarski. I tak dalej, i tak dalej... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Jacek Janczarski. I tak dalej, i tak dalej...
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.05.17

Kocham Pana, Panie Sułku! Tymi słowami zwraca się do swojego ojca dorosła już Marianna. Jacek Janczarski odszedł nagle, gdy miała sześć lat; w jej pamięci zostało zaledwie kilka wspomnień. By lepiej poznać tatę, postanawia uważnie wysłuchać jego audycji, przestudiować bogate archiwum i spotkać się z ludźmi, którzy go znali, między innymi z Arturem Andrusem, Magdą Jethon, Stefanem Friedmannem, Piotrem Fronczewskim. Rozmawia z dawno niewidzianą rodziną, byłą żoną ojca i przyrodnim bratem. Jakie były twórcze początki Jacka Janczarskiego? Jak powstały kultowe postaci pana Sułka, pani Elizy i gajowego Maruchy? Skąd wzięła się legendarna dziś Rodzina Poszepszyńskich? Co zapoczątkowało współpracę Janczarskiego z Bareją i dlaczego to właśnie Ewa Błaszczyk zagrała Mariana Koniuszkę w Zmiennikach? A także: jak napisać dobrą komedię i jak wywierać wpływ na kobiety w przybytku gastronomicznym? Zabawna i wzruszająca, pełna barwnych anegdot z czasów świetności polskiej rozrywki opowieść o poszukiwaniu – czasem niełatwej – prawdy o ojcu, który odszedł zdecydowanie za wcześnie.

59,99 zł
41,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

Wróć do góry