hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2023.03.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 15 marca 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Atlas. Historia Pa Salta (Lucinda Riley, Harry Whittaker), na drugim Zanim wystygnie kawa. Tom 2. Opowieści z kawiarni (Toshikazu Kawaguchi). Kolejny produkt to Burza (Mieczysław Gorzka) oraz Roślinna kuchnia kresowa (Paweł Ochman).
1
Atlas. Historia Pa Salta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Atlas. Historia Pa Salta
Dostępny
2314 szt.

„Siedem Sióstr” – najpopularniejsza na świecie seria obyczajowa, uwielbiana także przez polskie czytelniczki. O jej spektakularnym sukcesie świadczy liczba tłumaczeń (37 różnych języków) oraz sprzedany nakład (ponad 25 milionów egzemplarzy). Długo wyczekiwany finał najpopularniejszej na świecie serii obyczajowej „Siedem Sióstr”! Historia siedmiu sióstr została odkryta. Ale sekrety z przeszłości ich ojca wciąż mogą odmienić ich przyszłość… Paryż, rok 1928. Pewna rodzina przyjmuje pod swój dach przypadkowo znalezionego, wycieńczonego chłopca. Delikatny, wybitnie utalentowany młodzieniec rozkwita w nowym domu, a rodzina, która go przygarnia, zapewnia mu życie, o którym nie śmiał marzyć. Nikt jednak nie zna jego przeszłości, a on sam milczy na ten temat. Gdy wyrasta na młodego mężczyznę, znajduje pierwszą miłość, a swój talent szlifuje w paryskim konserwatorium muzycznym. Udaje mu się prawie zapomnieć o lęku, przed którym uciekł, i o obietnicy, której przysiągł dotrzymać. Tymczasem w całej Europie zaczyna szerzyć się zło i nikt już nie czuje się tutaj bezpiecznie. W głębi serca młodzieniec wie, że nadchodzi czas, kiedy będzie musiał znowu uciekać. Morze Egejskie, rok 2008. Siedem sióstr spotyka się na pokładzie rodzinnego statku, aby pożegnać ojca, którego tak bardzo kochały. Okazuje się jednak, że nie tylko okoliczności jego śmierci i ich własna przeszłość stanowią dla nich tajemnicę, ale Pa Salt również skrywał wiele innych sekretów. Ku zaskoczeniu wszystkich, to właśnie ostatniej z sióstr, o której istnieniu nie wiedziały, Pa Salt powierzył wskazówkę dotyczącą prawdziwej historii ich rodziny. Siostry muszą pogodzić się z myślą, że ich ojciec był kimś, kogo ledwo znały. A długo skrywane tajemnice, które wychodzą na światło dzienne, wciąż mogą mieć dla nich poważne konsekwencje. Atlas. Historia Pa Salta to opowieść pełna miłości i trudnych wyborów, przekraczająca granice lądów i oceanów, której ostatni rozdział został zapisany w gwiazdach. W maju 2023 roku nareszcie poznamy zaskakujące zakończenie sagi „Siedmiu sióstr”, na które czekają miliony czytelników na całym świecie!

59,90 zł
42,53 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 17,37 zł

885 osób kupiło
2
Zanim wystygnie kawa. Tom 2. Opowieści z kawiarni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Zanim wystygnie kawa. Tom 2. Opowieści z kawiarni
Dostępny
1216 szt.

Kontynuacja międzynarodowego bestsellera sprzedanego w trzech milionach egzemplarzy. W Opowieściach z kawiarni spotkamy zarówno bohaterów Zanim wystygnie kawa, jak i zupełnie nowe osoby. Mała kawiarnia w Tokio pozwala swoim gościom na podróż w czasie. Pod warunkiem, że wrócą, zanim wystygnie kawa. Do przeszłości wraca mężczyzna, aby spotkać się ze zmarłym dwadzieścia dwa lata temu najlepszym przyjacielem, pokiereszowany życiem syn rozmawia z matką, na której pogrzeb nie dotarł, dawny narzeczony wraca zobaczyć się z dziewczyną, której nie mógł poślubić, a emerytowany policjant spotyka się z żoną, której nigdy nie dał prezentu urodzinowego. Wszystko może się wydarzyć, ale pod wieloma warunkami. Najważniejszy: musisz wrócić, zanim wystygnie twoja kawa.

44,90 zł
26,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,96 zł

677 osób kupiło
3
Burza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Burza
Dostępny
1038 szt.

„Oskar nie jest taki jak inni ludzie. Potrafi zmieniać rzeczywistość. Tylko że wtedy zjawiają się ONI i próbują go zabić. Dlatego Oskar oficjalnie nie istnieje. Kiedy w jego życiu pojawia się tajemniczy chłopiec i prosi Oskara o pomoc, mężczyzna nie ma wyboru, chociaż oznacza to dla niego początek dramatycznej walki o życie. Przebywająca na urlopie komisarz Justyna Lewicka, policjantka po przejściach, nie planuje wracać do pracy, kiedy jej były mąż namawia ją do zrobienia wyjątku dla jednej sprawy. Musi więc znaleźć mordercę nieposiadającego tożsamości chłopca, którego ciało znaleziono nad jeziorkiem w lesie. Wraz ze spotkaniem Oskara zaczyna się najbardziej niebezpieczny pościg w jej życiu. Czy uda im się odkryć kim są ONI? Czy uda się ocalić chłopca? Jak pokonać zabójcę, który jest prawdziwą bestią, jakby nie pochodził z tego świata? Mieczysław Gorzka, wielki fan Kinga i Koontza, zabiera czytelnika w pełną grozy podróż przez pozornie znany nam świat, którego jednak wszystkich tajemnic jeszcze nie zgłębiliśmy. Nadciąga BURZA. Prawdziwa nawałnica.”

49,90 zł
28,44 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 21,46 zł

170 osób kupiło
4
Roślinna kuchnia kresowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Roślinna kuchnia kresowa
Dostępny
1545 szt.

Kulinarna podróż po dawnych Kresach Wschodnich Czym są wołyńskie kichyłki, poleska kulaga, litewskie mandryki czy gródeckie cebulniki? Co kryje się pod takimi nazwami jak towkanica, włodzimierskie fajercarze, lwowskie bałabuchy czy kryżawki? Czym wyróżnia się wileński żydowski cymes? Razem z Pawłem Ochmanem, autorem bloga Weganon, wybierzcie się w kulinarną podróż na Kresy Wschodnie okresu dwudziestolecia międzywojennego i poznajcie roślinne wersje potraw tygla narodowościowego II Rzeczypospolitej. Dowiedzcie się, jakie potrawy podawano na stołach w mieszczańskich kamienicach i wiejskich zagrodach na co dzień i od święta, które warzywo królowało w ówczesnych kuchniach – a które dziś odeszło w zapomnienie – oraz jak wykorzystywano dzikie owoce i zioła. Przygotujcie poleski barszcz mleczny i chłodziec z jagód, różaną zupę wileńską i żmudzki krupnik z bobem. Świąteczny stół zastawcie jarmużem z kasztanami, wileńskim kisielem żurawinowym i owsianym lub drożdżowym piernikiem lwowskim. Ziemniaki przeróbcie na kluski słuckie, buczackie zapiecki, kutyki i pyszki oraz słodkie zaleszczyckie kartoflanki z rodzynkami. Odkryjcie dawne smaki i ocalcie od zapomnienia dziedzictwo kulinarne byłych mieszkanek i mieszkańców Lwowa, Sambora, Wilna, Gródka Jagiellońskiego, Grodna, Tarnopola, Buczacza, Brześcia oraz innych dużych i małych ojczyzn!

79,90 zł
49,54 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 30,36 zł

75 osób kupiło
5
Obsesja piękna. Jak kultura popularna krzywdzi dziewczynki i kobiety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Obsesja piękna. Jak kultura popularna krzywdzi dziewczynki i kobiety
Dostępny
119 szt.

Książka Obsesja piękna. Jak kultura popularna krzywdzi dziewczynki i kobiety jest poradnikiem psychologicznym, którego autorem jest dr Renee Engeln. Książka pokazuje, jak negatywny wpływ na życie kobiet ma obsesyjne monitorowanie własnego wyglądu, który jest wpajany przedstawicielkom płci pięknej od najmłodszych lat. Już kilkuletnie dziewczynki wiecznie słyszą, że muszą być zadbane, mieć nieskazitelną cerę, szczupłą sylwetkę i lśniące włosy. Autorka książki pokazuje, jak zgubne jest takie myślenie i jak negatywnie wpływa ono na życie każdej kobiety, na jej ambicje i zdrowie. Książka udowadnia, że wieczne kontrolowanie swojego wyglądu i narzucanie kobietom niezdrowych standardów piękna może prowadzić do zaburzeń psychicznych, obniżenia zdolności poznawczych, zaburzeń odżywiania oraz lęku przed naturalnym procesem, jakim jest starzenie. Autorka udowadnia jednak, że nie jesteśmy bezradni i możemy porzucić schematyczne, toksyczne myślenie na rzecz zdrowego postrzegania swojej osoby. Książka pokazuje, jak spojrzeć na siebie łaskawym okiem i nie skupiać się wyłącznie na swoim wyglądzie, bo to nie ON jest najważniejszy i nas nie definiuje.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

62 osoby kupiły
6
Poradnik prawdziwej damy. Przewodnik po plotkach i zbrodni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Poradnik prawdziwej damy. Przewodnik po plotkach i zbrodni
Dostępny
522 szt.

Dianne Freeman zabiera nas do świata konwenansów, dobrych manier, plotek i… zbrodni! Frances Wynn na dobre zadomowiła się wśród brytyjskich arystokratów. Sierpień jest miesiącem, w którym przedstawiciele klasy wyższej wyjeżdżają do swoich zamiejskich posiadłości celem rozpoczęcia sezonu polowania na ptactwo, jednak Frances nie interesuje polowanie ani na zwierzynę, ani na nowego męża. Marzy by spędzić wolny czas w Londynie z siostrą. Ale życie bywa przewrotne i Frances zostaje wciągnięta w intrygę, gdy życie traci jej przyjaciółka – Mary Archer – która była idealną kandydatką na żonę dla kuzyna Charles’a. Nieoczekiwanie Charles, podobnie jak wiele innych osób, będzie musiał zmierzyć się z oskarżeniami, gdy na jaw wyjdą ukryte przez Mary notatki z zasłyszanymi na temat socjety plotkami. Czy denatka mogła być w rzeczywistości wyrachowaną szantażystką? Jakie sekrety skrywają dostojni znajomi Frances? Jaką rolę w rozwikłaniu zagadki odegra szarmancki sąsiad George? Frances wie, że musi się spieszyć, bo wkrótce może stać się kolejną ofiarą… Wciągająca powieść! Freeman z przymrużeniem oka spogląda na wiktoriańską socjetę. Fani gatunku będą zachwyceni! – Publishers Weekly Tytuł oryginalny: lady's guide to gossip and murder Tłumacz: Magdalena Witkowska

46,90 zł
26,73 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 20,17 zł

62 osoby kupiły
7
Róże Orwella - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Róże Orwella
Dostępny
623 szt.

Porywający esej, w którym Rebecca Solnit proponuje świeże i inspirujące spojrzenie na George’a Orwella – jego życie, twórczość, zamiłowanie do przyrody. Wspaniale meandrująca myśl autorki prowadzi nas od róż zasadzonych przez pisarza w ogrodzie na szkockiej wyspie, poprzez opowieści o zaangażowaniu, z jakim portretował życie angielskich górników i walczył na wojnie w Hiszpanii, po refleksję o źródłach rewolucyjnego hasła „chleba i róż” i fotografującej róże Tinie Modotti, która ostatecznie uległa sowieckiej propagandzie. Przeczytamy także o Stalinie nakazującym sadzić cytryny pod Moskwą, przodkach Orwella uwikłanych w handel trójkątny oraz o pracy w dzisiejszych „fabrykach róż” w Bogocie. Rebecca Solnit zastanawia się tu nad kwestią polityczności natury i nad tym, czy sztuka może odcinać się od bieżącej polityki. Próbuje też odpowiedzieć na pytanie, czy czerpanie przyjemności z życia w obliczu cierpienia innych jest wyłącznie bezduszne i niemoralne. „Chleb zapewnić mogą nawet autorytarne reżimy; odnalezienie róż wymaga swobody i autonomii – nie da się ich narzucić, trzeba je samodzielnie odkryć i pielęgnować”.

49,00 zł
29,89 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,11 zł

60 osób kupiło
8
Już nie żyjesz. Historia bombardowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Już nie żyjesz. Historia bombardowania
Dostępny
173 szt.

1 listopada 1911 roku nad północnoafrykańską oazą Tagiura porucznik Giulio Cavotti wychylił się z kokpitu swojego prymitywnego samolotu i wypuścił granat ręczny Haasen. Tak rozpoczęła się jedna z najbardziej niszczycielskich taktyk wojskowych XX wieku: bombardowania z powietrza. Sven Lindqvist, autor reportażu Wytępić cale to bydło, przedstawia pasjonującą „historię bombardowania” – historię związaną z rozwojem sił powietrznych oraz prawami wojny i sprawiedliwości międzynarodowej, pokazując, jak praktyki dwóch wojen światowych narodziły się z wojen kolonialnych. Tłumacz: Ewa Wojciechowska

54,99 zł
43,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,00 zł

57 osób kupiło
9
Explorer Academy. Akademia Odkrywców. Tom 7. Zakazana wyspa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Explorer Academy. Akademia Odkrywców. Tom 7. Zakazana wyspa
Dostępny
674 szt.

Siódmy i ostatni tom ogólnoświatowej serii inspirowanej prawdziwymi przygodami i odkryciami osób z kręgu National Geographic! Mroźne wybrzeża Antarktydy, kajaki ekipy Cousteau walczące z lodowatą wodą. Kończy się światło dzienne i czas przeznaczony na wykonanie zadania. Ale Cruz myślami błądzi gdzie indziej… Mgławica jest coraz bliżej, a wśród odkrywców wciąż działa szpieg. Cruz wie, że ostatnia misja wiąże się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem… Chłopak nie jest pewien, czy szczęście naprawdę sprzyja odważnym. W końcu hologram jego mamy odrzucił ostatni fragment szyfru… Jednak po pokonaniu tylu przeciwności dzielni podróżnicy nie mogą tak po prostu się poddać. Cruz jest gotów zaryzykować wszystko, co kocha, aby skompletować recepturę, nad którą pracowała Petra Coronado. Przed odkrywcami ostateczna rozgrywka, która na zawsze odmieni ich życia. Zakazana wyspa to siódma i finałowa część fascynującego cyklu „Explorer Academy – Akademia Odkrywców”. W Zakazanej wyspie, tak jak we wszystkich poprzednich tomach serii, na niektórych stronach ukryte są zaszyfrowane zagadki, których autorem jest dr Gareth Moore. Spróbujcie je odnaleźć – i rozwiązać! Dodatkowo na końcu książki znajdziecie sylwetki naukowców pracujących dla National Geographic oraz opisy ich niezwykłych odkryć, które stały się inspiracją dla wynalazków używanych przez uczniów Akademii.

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

40 osób kupiło
10
Spotkamy się pod drzewem ombu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkamy się pod drzewem ombu
Dostępny
638 szt.

Saga rodzinna autorki światowych bestsellerów Santy Montefiore. Sofia Solanas dorasta na okazałym ranczu położonym na argentyńskiej pampie. Rozpieszczoną, upartą i dumną dziewczynkę kochają wszyscy z wyjątkiem matki, która brakiem uczucia karze córkę za swoje poczucie wyobcowania i niepewności. Kiedy Sofia wdaje się w namiętny romans z kuzynem, który zdaniem jej rodziców przyniesie rodzinie wyłącznie hańbę, wysyłają oni dziewczynę do Europy. Zraniona, rozdzielona z ukochanym mężczyzną, na dwadzieścia lat zrywa z nimi wszelkie kontakty. Do Argentyny wraca dopiero wtedy, gdy rodzinę Solanas dotyka nieszczęście… Santa Montefiore wspaniale opowiada historie o miłości i śmierci osadzone w romantycznych sceneriach i fascynujących czasach. – „Vogue”

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

39 osób kupiło
11
Smerfy i Złote Drzewo. Tom 29 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerfy i Złote Drzewo. Tom 29
Dostępny
141 szt.

Kolejna pełna przygód opowieść o Smerfach, wesołych niebieskich istotach z zaczarowanego lasu. Nadeszła wiosna. Smerfy od setek lat obchodzą wtedy święto odradzania się przyrody. Niestety tym razem dochodzi do wypadku, który wywraca cały porządek ich świata. Będą musiały wyruszyć w daleką podróż i bardzo się natrudzić, aby pokonać swojego pecha! Czy moc wierzeń w zabobony okaże się silniejsza od pragnienia, aby znów żyć w beztroskiej radości? Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

29,99 zł
20,39 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 9,60 zł

36 osób kupiło
12
Nocna droga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nocna droga
Dostępny
833 szt.

Życie każdej matki składa się z trudnych wyborów… Przez osiemnaście lat Jude Farraday stawiała potrzeby dzieci ponad własne i było warto: bliźniaki Mia i Zach wyrosły na parę bystrych szczęśliwych nastolatków. Kiedy do niewielkiej zżytej społeczności wprowadza się Lexi Baill – dziewczyna, która ma za sobą trudne dzieciństwo i bolesną przeszłość – Jude nie kryje radości. Lexi szybko zaprzyjaźnia się z Mią, a kiedy Zach zakochuje się w Lexi, cała trójka staje się nierozłączna. Jude zawsze robiła wszystko, by uchronić dzieci przed niebezpieczeństwem. Pewnej letniej nocy jej najgorsze lęki się urzeczywistniają. Jedna feralna decyzja raz na zawsze odmienia losy nastolatków. Rodzina Farradayów staje przed najcięższą próbą, a Lexi traci wszystko, na co długo pracowała. Bohaterowie będą musieli stawić czoła konsekwencjom albo znaleźć siłę, by… przebaczyć.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

33 osoby kupiły
13
100 faktów. Konie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 faktów. Konie
Dostępny
1498 szt.

100 faktów to seria prezentująca tematy z różnych dziedzin życia. Treść została podzielona na sto najciekawszych faktów i najbardziej zaskakujących ciekawostek na dany temat. Krótkie, łatwe, interesujące teksty opatrzone są wspaniałymi zdjęciami oraz ilustracjami.

29,99 zł
18,99 zł

Rabat 36,7%
oszczędzasz 11,00 zł

31 osób kupiło
14
Zgubny wpływ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgubny wpływ
Dostępny
1393 szt.

Autor bestsellerów „New York Timesa” oraz „The Washington Post” Mike Omer nadchodzi z nową serią – pełną psychologicznych zwrotów akcji oraz zaskakujących posunięć policji, które jego wierni fani znają z poprzednich serii i kochają. Kryzysy nie są obce Abby Mullen. Pracuje w NYPD, szkoląc policyjnych negocjatorów, więc każdego dnia ma do czynienia z najgorszymi scenariuszami. Nic już nie jest w stanie jej zaskoczyć. Wszystko zmienia się, gdy dzwoni do niej Eden Fletcher, towarzyszka, która przetrwała niesławny kult Wilcox. Dwie kobiety nie rozmawiały ze sobą od nocy, podczas której doszło do tragicznej, krwawej masakry – wówczas ich ścieżki się rozeszły. Lecz teraz Eden potrzebuje pomocy Abby: ktoś porwał jej syna i domaga się 5 milionów dolarów okupu. Abby angażuje się w wydarzenia, lecz nie może się nadziwić, dlaczego porywacz wziął na cel Eden. Ta jednak odmawia komentarza. Milczy też w sprawie ich wspólnej przeszłości. I w kwestii prawdopodobnej motywacji porywacza. Nie mówi, co działo się w latach, które spędziły osobno. Zmierzając ku prawdzie, Abby odkrywa, że jej przeszłość nie jest tak odległa, jak sądziła… i że pora się z nią zmierzyć.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

27 osób kupiło
15
Światła Północy. Tom 5. Drzewo portalu, część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światła Północy. Tom 5. Drzewo portalu, część 1
Dostępny
140 szt.

Nadchodzi czas ostatecznego starcia! W ostatnim odcinku podróży Sonji do Jotundale napięcie sięga zenitu! Wikingowie i gang Espena stają naprzeciw siebie w bitwie, w której nie ma wygranych. Seria „Światła Północy” autorstwa Malin Falch to komiks z gatunku portal fantasy pełnymi garściami czerpiący z norweskiego folkloru. Seria zdobyła liczne prestiżowe nagrody i trafiła na półki księgarń w aż ośmiu krajach!

49,99 zł
33,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 16,00 zł

26 osób kupiło
16
Lucky Luke. Tom 7. Eliksir doktora Doxeya - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky Luke. Tom 7. Eliksir doktora Doxeya
Dostępny
117 szt.

Siódma z serii opowieści o Lucky Luke’u, kowboju, który przemierza bezdroża Ameryki i zawsze staje po stronie prawa. Dziki Zachód to eldorado dla oszustów i szarlatanów. Spośród nich wyróżnia się doktor Doxey, który sprzedaje podejrzane leki na wszelkie choroby. A jak się czują pacjenci po zażyciu jego medykamentów? O tym najlepiej przekonuje się Lucky Luke, który trafia do miasta pełnego ludzi cierpiących po wypiciu jednego z eliksirów Doxeya. Samotny Kowboj wyrusza śladem fałszywego uzdrowiciela, jednak ten okazuje się sprytnym przeciwnikiem! Serię „Lucky Luke” wymyślił znakomity francuski scenarzysta i rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001), który później zaprosił do współpracy sławnego pisarza René Goscinnego (1926–1977). Po śmierci obu ojców Samotnego Kowboja scenariusze i rysunki kolejnych odcinków cyklu są tworzone przez licznych kontynuatorów.

29,99 zł
20,39 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 9,60 zł

23 osoby kupiły
17
Mapa skarbów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa skarbów
Dostępny
398 szt.

Na nudę nie ma czasu. Nawet kiedy zapowiada się najnudniejszy poranek na świecie, niespodziewanie można przeżyć przygodę. Wystarczy wyruszyć do krainy fantazji. A gdzie leży owa kraina? No cóż… całkiem nie daleko. Wystarczy wyjść z domu… albo wyjechać, na przykład na rowerach. Koniecznie tylko trzeba mieć ze sobą mapę. Nie taką zwyczajną, ale mapę skarbów. Potem można zatrzymać się na chwilę w Kredowni, żeby pójść śladami dinozaura, a chwilę później spotkać żabę i pocałować ją w nadziei, że zmieni się w królewicza. Jeszcze tylko gejzery, tajemnicza moneta, piknik w lesie, piórka, kamienie, patyki, mrówki… ufff – ileż jest tych skarbów! A najfajniejsze, że taka mapę można samemu sobie wymyślić. Ilustrator: Joanna Kencka

44,99 zł
27,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,55 zł

23 osoby kupiły
18
W drodze ku świętości rodziny Ulmów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W drodze ku świętości rodziny Ulmów
Dostępny
278 szt.

Oto jesteśmy świadkami wyniesienia na ołtarze rodziny Ulmów - Ojciec Święty wyraził zgodę na beatyfikację Sług Bożych, polecając opublikowanie odnośnego dekretu o ich męczeństwie. Rodzina Ulmów z Markowej zginęła z rąk niemieckiego okupanta za to, że pomogła ośmiorgu Żydom skazanym na zagładę. Ulmowie to prawdziwi Samarytanie XX wieku. Ich życie jest dla nas wzorem, w jaki sposób można żyć Ewangelią i świadczyć o Chrystusie, zarówno wielkością zwyczajności i największą miłością, jaką jest oddanie życia za bliźniego. W dzisiejszych czasach braku poszanowania dla życia nienarodzonego tym silniejszym akcentem staje się fakt beatyfikacji całej rodziny Ulmów, wraz z nienarodzonym jeszcze dzieckiem. Przygotowaliśmy specjalne wydanie, które ma przedstawić męczenników z Markowej szerokim rzeszom katolików, aby inspirować i promować postawę bezgranicznej miłości i poświęcenia oraz jedności w rodzinie. Niewątpliwym atutem wydania są liczne archiwalne zdjęcia przywołujące realia życia błogosławionych.

12,90 zł
7,99 zł

Rabat 38,1%
oszczędzasz 4,91 zł

21 osób kupiło
19
Strażnik kłamstw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażnik kłamstw
Dostępny
1796 szt.

Błyskotliwa opowieść o miłości, niebezpieczeństwie, odwadze i zdradzie pióra autorki międzynarodowego bestsellera Ocalone. Rok 1953, południe Francji. Kruchy pokój między Zachodem a Związkiem Radzieckim wisi na włosku, pewną rodzinę zaś podzieliły tajemnice i przeciwne poglądy. Eloise Caussade jest młodą odważną Francuzką, wychowaną w gospodarstwie zajmującym się hodowlą byków pod Arles w Camargue. Idealizuje starszego brata André, a kiedy ten opuszcza rodzinny dom, by zostać agentem CIA i w ten sposób mieć swój udział w obronie Francji, Eloise podąża za nim. Chłonie wolność w Paryżu, jej świat ożywa. Wszystko się zmienia, kiedy André zostaje ranny w rezultacie poczynań Eloise. Niezdolny do pracy, wraca do rodzinnego domu, a Eloise, dręczona poczuciem winy i odpowiedzialności za jego kalectwo, rusza na poszukiwanie osoby, która próbowała go zabić. Nieustępliwie ściga człowieka, który zdradził jej brata i ojczyznę, równocześnie ucząc się patrzeć inaczej na bliskich sobie ludzi i samą siebie. Nie wie, komu może zaufać. Kto pracuje dla wywiadu, kto nie? I po której stronie opowiada się jej rodzina?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

20 osób kupiło
20
Aplikacja od ogółu do szczegółu. Akty normatywne w pigułce, wydanie 14 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aplikacja od ogółu do szczegółu. Akty normatywne w pigułce, wydanie 14
Dostępny
19 szt.

Aplikacja od ogółu do szczegółu to streszczenie podstawowych, a zarazem najważniejszych aktów prawnych, wymaganych na egzamin wstępny na aplikacje radcowską i adwokacką. Opracowanie zawiera omówienie 48 aktów normatywnych, w tym Konstytucji, kodeksów, ustaw i uchwał, czyli zawiera omówienie najistotniejszych dziedzin prawa w przystępnej i zrozumiałej formie. Liczne wypunktowania, wyróżnienia, a także tabele i grafy ułatwiają zapamiętywanie i uporządkowanie wiedzy. W publikacji znajdują się statystyki pytań egzaminacyjnych z lat 2010-2022, dzięki którym Czytelnik może sprawdzić, z których ustaw pada najwięcej pytań. W treści książki wyróżniono na szaro oraz opatrzono znakami „!" fragmenty, które stanowiły podstawę opracowania pytań egzaminacyjnych z lat ubiegłych. Umożliwi to skupienie się na tych fragmentach ustaw, z których omawiane zagadnienia pojawiają się najczęściej na egzaminach. Na końcu każdego streszczenia aktu prawnego znajduje się "pigułka w pigułce", czyli jednostronicowe podsumowanie, idealne do powtórki. Stan prawny: styczeń 2023 r. Pozycja adresowana jest przede wszystkim do osób przygotowujących się do egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką i radcowską. Opracowanie podstawowych aktów prawnych będzie również pomocne dla osób przygotowujących się do egzaminu wstępnego na aplikację notarialną, komorniczą, sędziowską i prokuratorską. Może być także pomocna dla dla osób przystępujących do konkursów, np. na asystenta sędziego, referendarza sądowego oraz osób przygotowujących się do do konkursu na aplikację uzupełniającą sędziowską i prokuratorską.

129,00 zł
107,07 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 21,93 zł

19 osób kupiło
21
Nelly Rapp i nawiedzona szkoła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nelly Rapp i nawiedzona szkoła
Dostępny
378 szt.

Łatwe do czytania i ekscytujące przygody upiornej agentki Nelly Rapp i jej psa Londyna autorstwa Martina Widmarka, bestsellerowego autora dla dzieci. Seria spotkała się z ogromnym zainteresowaniem czytelników. Nelly Rapp i Walle wybierają się na biwak w pobliżu starej, opuszczonej szkoły. Okazuje się, że nie do końca jest opuszczona, bo prowadzone są w niej dziwaczne lekcje. Czy naprawdę nauczycielem jest duch? A uczennicami niesforne zmorki, dziecięce duszki? Przed nauczycielem niewdzięczne zadanie – aby do końca odejść z tego świata, musi nauczyć zmorki podstaw wiedzy. Nie idzie mu najlepiej, bo uczennice nie są zainteresowane nauką. Nelly i Walle ruszają na pomoc i odkrywają, że zmorki po prostu nie są w stanie usiedzieć w ławkach, dlatego nauczanie ich to droga przez mękę. Ale od czego Spokój, Sprawdzenie i Spryt!

34,90 zł
21,29 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 13,61 zł

17 osób kupiło
22
Wykrojnik. Mały piesek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykrojnik. Mały piesek
Dostępny
1237 szt.

Popularna seria wierszyków dla najmłodszych. Zabawne, rymowane historyjki o sympatycznych bohaterach, którzy przeżywają ciekawe i pouczające przygody. Idealna propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z książkami.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

14 osób kupiło
23
Kevin Durant. W pogoni za wielkością - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kevin Durant. W pogoni za wielkością
Dostępny
273 szt.

Wybitny strzelec, jakiego NBA jeszcze nie widziała. Larry Bird nie był tak szybki, Magic Johnson nie miał takiego zasięgu, a Michael Jordan nie miał 208 centymetrów wzrostu. Durant trzyma piłkę jak Allen Iverson, rzuca jak Dirk Nowitzki i ma instynkt Kobego Bryanta. A do tego jest tak duży jak Hakeem Olajuwon. Kevin Durant jest jednak niepowtarzalny. W 2016 roku KD wyruszył na poszukiwanie mistrzostwa. Trafił do Golden State Warriors, z którymi już w pierwszym sezonie wyrwał tytuł z rąk LeBrona Jamesa i jego Cleveland Cavaliers. Durant był najlepszym strzelcem wszystkich spotkań i zdobył upragnioną statuetkę MVP Finałów. Uznany reporter Marcus Thompson prześledził inspirującą historię Duranta: od dzieciństwa spędzonego w biedzie przez awans do drużyn uniwersyteckich aż do gry w NBA, gdzie od początku kariery KD był wielką gwiazdą. Mimo poważnych kontuzji cały czas wchodził na jeszcze wyższy poziom. To poruszająca historia o przemianie cudownego chłopca w mężczyznę, o którym będą krążyć legendy.

54,99 zł
37,39 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 17,60 zł

13 osób kupiło
24
Śmierć na garden party - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć na garden party
Dostępny
347 szt.

Śmierć na garden party Impreza w ogrodzie Nadine Walsh trwa w najlepsze. Ludzie bawią się wyśmienicie, wszystko idzie zgodnie z planem, podczas gdy Nadine – oddana żona, kochająca matka i opiekuńcza córka – stoi nad martwym ciałem w swojej piwnicy. Co się stało? Jak do tego doszło? Cofnijmy się do poranka, kiedy Nadine przygotowuje ostatnie detale, zanim powita w domu ponad setkę gości zaproszonych na urodziny jej matki. Mąż i dorosłe dzieci, pochłonięci własnymi sprawami, na niewiele się zdają, jedynie jej matka wie, że dziś jest jeszcze inna rocznica... Nadine stara się skupić tylko na nadchodzącym wieczorze. To dla niej szansa na zapomnienie. Choć trudno zapomnieć, kiedy w głowie kłębią się tajemnice, powracają dręczące wspomnienia i obawy o to, co może się wydarzyć, gdy pojawią się goście… Tytuł oryginalny: Death at the Party Tłumacz: Helena Komar

49,99 zł
29,49 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 20,50 zł

12 osób kupiło
25
Wykrojnik. Mała owieczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykrojnik. Mała owieczka
Dostępny
2757 szt.

Popularna seria wierszyków dla najmłodszych. Zabawne, rymowane historyjki o sympatycznych bohaterach, którzy przeżywają ciekawe i pouczające przygody. Idealna propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z książkami.

9,99 zł
6,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,00 zł

11 osób kupiło
26
Kumpelki. Tom 5. Poza kontrolą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kumpelki. Tom 5. Poza kontrolą
Dostępny
168 szt.

Piąty tom przygód szalonych nastolatek – Jessiki i jej fantastycznych kumpelek. Każda z nich jest inna, mają różne zainteresowania, podobają im się inni chłopcy, słuchają różnej muzyki… Czasem się kłócą, czasem na siebie obrażają, ale zawsze potem się godzą, bo wiedzą, jakie to szczęście mieć przyjaciółki! Seria adresowana jest dla nieco starszych miłośniczek „Sisters”. Jej scenarzystą jest Christophe Cazenove – autor serii „Sisters” oraz „Kasia i jej kot” czy „Mali bogowie”. Za rysunki odpowiada Philippe Fenech, twórca ilustracji do znakomicie ocenianego przez czytelników cyklu przygodowo-humorystycznego „Ulysse!” czy przeznaczonej dla młodych odbiorców historii „Léo Passion Rugby”.

34,99 zł
24,14 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 10,85 zł

11 osób kupiło
27
Nieposkromiona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieposkromiona
Dostępny
199 szt.

Kim byłaś, zanim świat powiedział Ci, kim masz być W wieku mniej więcej dziesięciu lat zaczynamy się uczyć, jak być grzecznymi dziewczynkami: jakich emocji nie wolno nam wyrażać, jak powinnyśmy się zachowywać i wyglądać, do czego mamy dążyć, w co wierzyć, kogo wolno kochać i jakiego życia należy pragnąć. Grzeczne dziewczynki nie są głodne, wściekłe ani dzikie. Wszystkie te rzeczy, które świadczą o tym, że kobieta jest człowiekiem, są brudnym sekretem grzecznej dziewczynki. Świat dookoła nas używa wielu środków łagodnej i mniej łagodnej perswazji, aby uwarunkować kobiety i nauczyć je pożądanych zachowań. Mimo upływu lat ideał kobiety uległej, cichej, skromnej i posłusznej ma się świetnie. Jeśli od dawna – latami poddawana społecznej tresurze i pogrzebana wśród otępiających uzależnień – wypierasz się prawdziwej siebie i odmawiasz sobie prawa choćby do rozgoryczenia, odrzucenie oczekiwań, jakie świat ma wobec Ciebie, może okazać się trudne. Odzyskiwanie siebie, własnej nieposkromionej osobowości, wymaga odwagi i wysiłku. Wymaga wyjścia ze swoich klatek, oddalenia się od nich i zbudowania nowej siebie: nowej wiary i nowego spojrzenia na świat, nowej tożsamości i nowych celów. Być może także nowej miłości i nowej rodziny. Tylko tak można poczuć, że się żyje, posmakować wolności i... chcieć jej więcej. Zapytaj wreszcie, czego Ty chcesz od siebie! Ta książka nie przeprowadzi Cię przez tę trudną drogę. Ta książka zainspiruje Cię do odnalezienia siebie autentycznej i wolnej. Jest zbiorem prawdziwych historii o tym, jak powstawały klatki pewnej kobiety, dlaczego w nich tkwiła i co pomogło jej się z nich uwolnić. To opowieść pełna szczerych, czasem bolesnych wspomnień i przemyśleń, którymi trudno byłoby podzielić się nawet z najbliższą przyjaciółką. W tej intymnej, osobistej książce znajdziesz też to, co najważniejsze: elektryzujące wezwanie do przebudzenia i odzyskania swojego życia na własnych warunkach. Obudź się! Zacznij żyć! Glennon Doyle jest aktywistką, charyzmatyczną przywódczynią, mówczynią i autorką bestsellerów New York Timesa. Założyła i prowadzi Together Rising, organizację non profit kierowaną wyłącznie przez kobiety, która zrewolucjonizowała masową filantropię. Grupa inauguracyjna Super Soul 100 sieci OWN wskazała ją jako jedną ze stu przebudzonych liderów, którzy wykorzystują swój głos i talent, by ulepszać ludzkość. Mieszka na Florydzie z żoną i trojgiem dzieci.

49,90 zł
33,43 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 16,47 zł

11 osób kupiło
28
Samochód osobowo-terenowy Tarpan. Od Warty do Honkera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochód osobowo-terenowy Tarpan. Od Warty do Honkera
Dostępny
76 szt.

Pierwsza tak obszerna publikacja książkowa gromadząca dostępne w chwili obecnej informacje o samochodzie osobowo-terenowym Tarpan i jego wersjach, a także o prototypach innych samochodów projektowanych w latach 70. i 80. XX wieku z myślą przede wszystkim o zastosowaniu w sektorze gospodarki rolnej. Przedstawiono rozwój koncepcji samochodu dla rolnictwa, różne pomysły biur projektowych i prototypy przez nie opracowane, genezę i proces tworzenia Fabryki Samochodów Rolniczych w Antoninku pod Poznaniem, gdzie produkowano seryjnie samochody Tarpan oraz koncepcje jego modernizacji w latach 80. W kolejnym tomie serii będzie opisany wojskowy samochód osobowo-terenowy Honker, który w prostej linii wywodzi się z pojazdu Tarpan.

84,00 zł
52,08 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 31,92 zł

10 osób kupiło
29
Wojska rakietowe i artyleria Sił Zbrojnych Ukrainy 1991-2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojska rakietowe i artyleria Sił Zbrojnych Ukrainy 1991-2023
Dostępny
122 szt.

W rozpoczętej przez Federację Rosyjską 24 lutego 2022 roku wojnie przeciwko Ukrainie artyleria odgrywa rolę decydującą, odpowiadając za 60, lub nawet 70-80%, strat ponoszonych przez wojska obu stron. W Rozdz. I i II omówiono historię rozwoju i tradycje Wojsk Rakietowych i Artylerii (WRiA) Sił Zbrojnych Ukrainy od ich powstania w momencie rozpadu Związku Radzieckiego w 1991 roku do końca 2022 roku. Przedstawiono podstawowe wnioski wynikające z użycia ukraińskiej artylerii, zarówno w toku trwających osiem lat walk o Donbas, jak i dziesięciomiesięcznych zmagań podczas odpierania rosyjskiej agresji na pełną skalę (od 24 lutego do 31 grudnia 2022 roku). W Rozdz. III opisano oddziały WRiA SZ Ukrainy, ich historia i tradycje bojowe w trwającej od 2014 roku wojnie o zachowanie niepodległości. W kolejnych dwóch rozdziałach (Rozdz. IV i V) przedstawiono ponad 40 systemów artyleryjskich i rakietowych SZ Ukrainy, z podziałem na poradzieckie i otrzymane od zachodnich sojuszników już w toku wojny. Świadomie pominięto lufową artylerię przeciwlotniczą i licznie występujące w Ukrainie przeciwpancerne pociski kierowane (ppk), które Autorzy opiszą w odrębnej monografii. Tekst uzupełnia 498 zdjęć, 11 tabel i 1 rysunek.

100,00 zł
54,00 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 46,00 zł

10 osób kupiło
30
Wróć do mnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wróć do mnie
Dostępny
445 szt.

Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o przyjaźni, miłości i odwadze. O wielkości wspomnień, porzuconych marzeniach i nadziei na lepszy los. Troje przyjaciół – Beata, Adam i Szymon – przyjeżdża do niewielkiej miejscowości pod Lwowem, aby poznać przeszłość swoich rodzin. Każde z nich ma inne oczekiwania i cel podróży do miejsca, w którym nigdy przedtem nie byli. Spotykają się ze starszą kobietą – Heleną – która znała ich przodków, a w nich samych dostrzega podobieństwo do przyjaciół z dawnych lat. Jakie historie skrywa kobieta? Jak wojenna zawierucha wpłynęła na losy przodków Beaty, Adama i Szymona? Ile wspomnień jest w stanie pozostać w pamięci na zawsze? Małgorzata Mikos zabiera nas we wzruszającą podróż, pokazując jak bardzo dbać trzeba o przeszłość, by można było budować teraźniejszość.

44,90 zł
26,49 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 18,41 zł

10 osób kupiło
31
Strzygoń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strzygoń
Dostępny
462 szt.

Na wschodnich rubieżach Polski w pensjonacie Strzygoń, ukrytym między borem a bagnami, rezyduje nieco zapomniany pisarz, który na odludziu kończy pisać swoją książkę. Niczym niezakłócany do tej pory spokój burzy przyjazd letników, małżeństwa z Krakowa, które postanowiło spędzić kilka dni w otoczeniu dzikiej przyrody. Na przeszkodzie w realizacji planów staje sama natura, ogromna nawałnica sprawia, że uwięzieni w pensjonacie, odcięci od świata, zostają skazani tylko na siebie, a przybycie niespodziewanych gości powoduje, że sytuacja zupełnie wymyka się spod kontroli. Gdy ktoś ginie, winne może być tylko jedno z nich. Każdy coś ukrywa. Każdy kogoś chroni. Czy więzy rodzinne staną ponad prawem? Nowa powieść Artura Żurka, osadzona w mistycznym klimacie wschodniej Polski, to historia o tajemnicach przeszłości i sekretach teraźniejszości, które na zawsze powinny spocząć na dnie bagien. Pięcioro mieszkańców Strzygonia stanęło w rzędzie. Nikt nie zbliżał się do łóżka. W milczeniu i bez najmniejszego ruchu wgapiali się w chorą leżącą na plecach na białym prześcieradle. Jej drobne, nagie ciało było ułożone w pozycji gwiazdy. Ręce oraz nogi wyprostowane i szeroko rozłożone. Czarne oczy patrzyły martwo w sufit. Z ust wystawał średniej wielkości, rdzawo-popielaty kamień. Pomiędzy drobnymi piersiami sterczał pionowo długi na około pół metra i gruby na palec ciemny patyk. Przy dłuższym i bardziej uważnym spojrzeniu nie było wątpliwości, że nie jest to drewniana dzida, lecz zwykły pręt zbrojeniowy. Krew spływała od rany, przez łóżko, na kołdrę leżącą na podłodze. Czerwona struga mocno kontrastowała ze śnieżnobiałą pościelą, jak i bladą skórą dziewczyny.

39,90 zł
22,74 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 17,16 zł

10 osób kupiło
32
Batman. Stan strachu. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman. Stan strachu. Tom 5
Dostępny
172 szt.

Strach na Wróble przystępuje do realizacji ostatniej fazy swojego planu, a Magistrat dzięki burmistrzowi Nakano zyskuje niemal całkowitą władzę w mieście. W Gotham panuje coraz większy chaos, policja jest praktycznie bezradna, nawet Oracle i batrodzina nie są w stanie zapanować na tym, co dzieje się na ulicach. Jeśli Batman i jego sojusznicy nie zdołają pokrzyżować planów Stracha na Wróble oraz pokonać Simona Sainta i jego armii robotów, wszystkich mieszkańców Gotham czeka przerażająca przemiana. Jaką rolę w tym wszystkim odegra maszyna umysłów skonstruowana przez Kolektyw Nadpoczytalności, który znalazł tymczasowe schronienie w Raju zarządzanym przez Queen Ivy? Oprócz tego poznajemy genezę dwóch niezwykłych bohaterek nowego pokolenia – Ogrodniczki i Miracle Molly. Tym tomem swoją przygodę z serią kończy fantastyczny scenarzysta James Tynion IV („Batman. Wojownicze Żółwie Ninja”, „Batman Detective Comics”). Towarzyszy mu znakomity rysownik Jorge Jiménez („Liga Sprawiedliwości”, „Supersons”) oraz wielu innych wspaniałych artystów. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Batman” #112-117, „Batman Secret Files: Miracle Molly” #1, „Batman Secret Files: Peacekeeper-01” #1, „Batman Secret Files: The Gardener” #1, „Batman: Fear State: Alpha” #1 oraz „Batman: Fear State: Omega” #1!

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

10 osób kupiło
33
Wykrojnik. Odważny tygrysek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykrojnik. Odważny tygrysek
Dostępny
1577 szt.

Popularna seria wierszyków dla najmłodszych. Zabawne, rymowane historyjki o sympatycznych bohaterach, którzy przeżywają ciekawe i pouczające przygody. Idealna propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z książkami.

9,99 zł
6,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,00 zł

10 osób kupiło
34
Zdarzyło się dwa razy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdarzyło się dwa razy
Dostępny
535 szt.

W roku dwa tysiące ósmym znika siedemnastoletnia Julie. Jej rower zostaje znaleziony pod drzewem. Wydarzeniem żyje całe Sagas – górskie miasteczko, w którym mieszkała zaginiona.Jej ojciec, Gabriel Moscato, porucznik żandarmerii, rzuca się w wir rozpaczliwego, obsesyjnego śledztwa. Któregoś dnia trafia do hotelu Falaise. Właściciel udostępnia mu spis gości i proponuje zapoznanie się z nim w pokoju numer dwadzieścia dziewięć na drugim piętrze. Wyczerpany miesiącem bezowocnych poszukiwań Gabriel zasypia. W środku nocy ze snu wyrywa go gwałtowne walenie w okno. Z nieba leci grad martwych ptaków. Okoliczności są tym dziwaczniejsze, że mężczyzna znajduje się teraz na parterze, w pokoju numer siedem. Zdezorientowany idzie do recepcji i dowiaduje się, że tak naprawdę jest rok dwa tysiące dwudziesty – a to oznacza, że od zaginięcia jego córki upłynęło ponad dwanaście lat...

44,99 zł
29,24 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,75 zł

9 osób kupiło
35
Hanna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hanna
Dostępny
2066 szt.

Mistrzowski thriller o zniszczonych więziach rodzinnych Hanna pochodzi z Polski i należy do nielicznych Żydów, którzy przeżyli niedawno zakończoną wojnę. Cudem uniknęła śmierci w Auschwitz, a teraz, dręczona poczuciem winy, usiłuje pogodzić się z tym, że z całej rodziny ocalała tylko ona. Lecz obwinia też znajomego i jest zdeterminowana, by go odnaleźć i się na nim zemścić. Nie cofnie się przed niczym. Kłamie i manipuluje, by sprawiedliwości stało się zadość. Podszywając się pod inną osobę, obejmuje posadę pielęgniarki opiekującej się mężczyzną, który odebrał jej wszystko. Ale nieoczekiwanie to jej życiu zagraża niebezpieczeństwo. Kto zostanie ofiarą?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

9 osób kupiło
36
Wiedźmy z Dechowic i Liga Niezwykłych Dżentelmagów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedźmy z Dechowic i Liga Niezwykłych Dżentelmagów
Dostępny
715 szt.

Wiedźmy z Dechowic powracają w nowej przygodzie, podczas której zagrożona jest nie tylko ich malutka wieś, ale natura całej rzeczywistości. Pewnego ranka jedna z lokalnych wiedźm, Lucyna Kornikowa, zostaje uznana za martwą. Jednak co do szczegółów jej zgonu krążą po wsi sprzeczne doniesienia. O dziwo, najwięcej w tej sprawie miałaby do powiedzenia sama denatka, gdyby tylko ktokolwiek wysłuchał jej opinii – ale mieszkańcy Dechowic wydają się głusi na apele wielce żywej i wielce zagniewanej Kornikowej. Jak gdyby wszyscy sąsiedzi padli ofiarą uroku o szerokim polu rażenia. Nawet reszta Siostrzeństwa, czyli Mirka, Michalina i Elżbietka, jest święcie przekonana, że ich kochana siostra po wiedźmowym fachu dotarła do kresu swojego żywota. Cztery starsze panie, mierząc się z magiczną klątwą, wpadną na trop większej tajemnicy. Niekontrolowane pływy mocy rozejdą się po świecie, powołując do istnienia stwory, które powinny zostać w sferze wyobraźni. W ramach tour de Europe do Polski zawitają Córy Nilu, legendarne egipskie wiedźmy, których historia sięga początków cywilizacji. Bohaterki zetkną się ponadto z magusami, uważającymi się za zdobywców astralnego Świata Idei, a kryzysowa sytuacja wymusi zawarcie sojuszy bez precedensu… Piotr Jedliński ponownie zabiera nas w podróż do niesamowitego świata współczesnych czarownic, podczas której zostaniemy nie tylko rozbawieni, zaskoczeni, a nawet przerażeni, ale również wstrząśnięci i zmieszani. Ta nietuzinkowa opowieść fantasy o czterech nieokiełznanych wiedźmach zapewni każdemu magiczną jazdę bez trzymanki.

46,90 zł
26,73 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 20,17 zł

9 osób kupiło
37
Wykrojnik. Nieśmiały kotek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykrojnik. Nieśmiały kotek
Dostępny
1155 szt.

Popularna seria wierszyków dla najmłodszych. Zabawne, rymowane historyjki o sympatycznych bohaterach, którzy przeżywają ciekawe i pouczające przygody. Idealna propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z książkami.

9,99 zł
6,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,00 zł

9 osób kupiło
38
Malarstwo ikonowe. Pejzaże. Draperie. Ciało człowieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malarstwo ikonowe. Pejzaże. Draperie. Ciało człowieka
Dostępny
63 szt.

Komplet 3 książek w ozdobnym, ekskluzywnym etui zawiera: 1. Elementy pejzażu w malarstwie ikonowym. Podręcznik metodyczny 2. Draperie w malarstwie ikonowym. Podręcznik metodyczny 3. Ciało człowieka w malarstwie ikonowym Trzy książki Iriny Gorbunovej-Lomax to propozycja trzystopniowego kursu rysunku, malarstwa i kompozycji według zasad średniowiecznego obrazowania. Autorka – historyk sztuki i malarka ikon – rozpoczyna go od nauki elementów prostszych – „drapowania" materiału za pomocą pędzla, przedstawiania gór, wody i roślinności na ikonach – by przejść do elementów złożonych – sylwetki i twarzy człowieka. Pomóc maja w tym ciekawe ćwiczenia i komentarze do wybranych prac. Kurs przeznaczony jest da adeptów sztuki ikonowej, a jego głównym celem jest przygotowanie do tworzenia oryginalnych autorskich kompozycji. Znajomość reguł przedstawiania elementów przyrody to gwarancja twórczej wolności artysty.

179,00 zł
114,56 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 64,44 zł

8 osób kupiło
39
Wykrojnik. Modna świnka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykrojnik. Modna świnka
Dostępny
2872 szt.

Popularna seria wierszyków dla najmłodszych. Zabawne, rymowane historyjki o sympatycznych bohaterach, którzy przeżywają ciekawe i pouczające przygody. Idealna propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z książkami.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

8 osób kupiło
40
122 mm haubica samobieżna 2S1 Goździk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
122 mm haubica samobieżna 2S1 Goździk
Dostępny
75 szt.

Publikacja zwiera szczegółowy opis: historii powstania, budowy części jezdnej i artyleryjskiej, wykorzystywanej amunicji i zastosowania bojowego 122 mm haubicy samobieżne 2S1 Goździk wprowadzonych do uzbrojenia Armii Radzieckiej w 1972 roku. Jest to najbardziej na świecie rozpowszechniony typ haubicy samobieżnej (wyprodukowano blisko 10 000 egz.). Pierwsze haubice 2S1 Wojsko Polskie otrzymało w 1972 roku. W szczytowym momencie, w latach 90. XX wieku, WP miało 534 egz. wozów 2S1. W 2021 roku Polska miała jeszcze 332 haubice samobieżne 2S1, które znajdowały się w zapasach wojska oraz w dywizjonach artylerii samobieżnej. W okresie kwiecień-maj 2022 r. część tych wozów (co najmniej 20) przekazano armii ukraińskiej, które odpiera agresję Rosji rozpoczętą 24 lutego 2022 r. W książce opisano również kilka wersji rozwojowych haubicy samobieżnej 2S1 oraz pojazdy bojowe zbudowane w kilku krajach na jej podwoziu. Aktualnie haubica samobieżna 2S1 pozostaje w uzbrojeniu armii ok. 40 państwa świata.

60,00 zł
32,40 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 27,60 zł

8 osób kupiło
41
Pałace nad Dolnym Śląsku w służbie III Rzeszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pałace nad Dolnym Śląsku w służbie III Rzeszy
Dostępny
100 szt.

Pierwsze na rynku wydawniczym opracowanie przedstawiające historię wykorzystania przez Niemców w latach 20. i 30. XX wieku, a także podczas II wojny światowej pałaców na Dolnym Śląsku do początkowo tajnego, pod płaszczykiem szkół sportowych, a później już jawnego szkolenia przedwojskowego młodzieży. Program tajnych szkoleń przedwojskowych, których celem było skrócenie czasu potrzebnego na szkolenie rekrutów zmobilizowanych w okresie późniejszym, po osiągnięciu pełnoletniości, do wojska zainicjowało w 1924 roku ministerstwo obrony Republiki Weimarskiej. Od 1933 r. program szkoleń przedwojskowych w pałacach na Dolnym Śląsku kontynuowały władze III Rzeszy. Oczywiście oprócz zajęć sportowych, nauki musztry i strzelania wpajano młodzieży ideologię narodowego socjalizmu. Nadzór nad tymi placówkami, które nosiły nazwę HJ-Reichsportschule, sprawowały władze Hitler-Jugend. Autor opisał palcówki tego typu na terenie III Okręgu Wojskowego we Wrocławiu, który wspierał je finansowo. Tekst uzupełnia ponad 120 zdjęć i grafik.

50,00 zł
30,50 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,50 zł

8 osób kupiło
42
Lotniskowce Soryu i Hiryu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lotniskowce Soryu i Hiryu
Dostępny
200 szt.

W tomiku przedstawiono historię powstania, opis konstrukcji, przeprowadzone modernizacje i losy japońskich lotniskowców Soryu i Hiryu z okresu II wojny światowej. Przy wyporności o połowę mniejszej niż wielkie lotniskowce floty Kaga i Akagi miały dwupokładowy hangar dla samolotów, dzięki czemu zabierały niemal tyle samo maszyn pokładowych. Potężna siłownia zapewniała im odpowiednio dużą prędkość marszową i maksymalną, co wraz z pojemnymi zbiornikami paliwa umożliwiało im operowanie na oceanach. Pomimo swoich wad, okręty te okazały się na tyle udanymi konstrukcjami, że stanowiły podstawę do budowy kolejnych lotniskowców Cesarskiej Marynarki Wojennej Japonii podczas II wojny światowej. Tekst jest zilustrowany 39 zdjęciami, 2 rys., 2 tabelami, 5 mapami, 4 zestawami rzutów z boku i z góry oraz 6 barwnymi przykładami kamuflażu okrętu.

37,50 zł
22,88 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 14,62 zł

7 osób kupiło
43
Uczta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczta
Dostępny
285 szt.

Platon (427 p.n.e.-347 p.n.e.) uczeń Sokratesa, którego śmierć uważał za niewyobrażalną zbrodnię ateńskiej republiki napisał 35 dialogów. Platońska (w klasycznym przekładzie wraz z posłowiem, objaśnieniami i ilustracjami Władysława Witwickiego) Uczta należy do dialogów najważniejszych i ... najsłynniejszych, być może ze względu na temat, a jest nim miłość (eros) i jej różne formy, stopnie itp. Uczta zaliczana jest do średniego okresu twórczości Platona,uznawana bywa za jego największe osiągnięcie literackie (choć może już nie filozoficzne). Jak pisał Władysław Tatarkiewicz O stosunku dóbr realnych i idealnych wypowiedział się Platon w Uczcie, w swej nauce o miłości. Związek nauki o dobrach z nauką o miłości wypływał stąd, że miłość, jak ją pojmował Platon, to nic innego, jak właściwe duszy dążenie do osiągnięcia i wiecznego posiadania dobra. Otóż pierwszym przedmiotem miłości są dobra realne, np. piękne ciała. Z czasem rodzi się w duszy świadomość, że piękno dusz jest większe od piękna ciał, i przedmiotem miłości stają się wtedy piękne myśli i czyny, piękne twory dusz, jednym słowem piękno duchowe. Później jeszcze przychodzi zrozumienie, że jeżeli przedmioty są piękne, to dlatego, że mają w sobie piękno, które jest im wszystkim wspólne, i wytwarza się miłość nie do tego czy innego pięknego przedmiotu, lecz do piękna wszystkich przedmiotów. I kto tak stopniowo udoskonala się w rzeczach miłości, ten ujrzy wreszcie to, do czego wszystko inne było tylko przygotowaniem: (...) - ideę piękna.

18,00 zł
11,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 6,01 zł

7 osób kupiło
44
Łyżeczki do zupy Granola (2 sztuki) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łyżeczki do zupy Granola (2 sztuki)
Lovi
Dostępny
1 szt.

Łyżki do zupy Lovi mają długą rączkę umożliwiającą wygodne nabieranie jedzenia. Dzięki temu nadają się zarówno dla maluchów karmionych łyżeczką, jak i dla tych nieco starszych próbujących jeść samodzielnie. Warto zauważyć, że łyżeczki zawierają 20% mączki drzewnej pochodzącej z recyklingu, dzięki czemu w ich składzie znajduje się mniej plastiku. Oczywiście są również wolne od melaminy oraz BPA. Odpowiednia twardość chochelki powoduje, że usta i język dziecka odczuwają wyraźny nacisk, który stymuluje prawidłowy odruch zasysania pokarmu.​ Krawędzie są zaokrąglone – bezpieczne dla delikatnych dziąseł maluszka.

25,20 zł
23,18 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,02 zł

7 osób kupiło
45
Czytanki naklejanki. Tęcza Minnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanki naklejanki. Tęcza Minnie
Dostępny
137 szt.

Kolejna książka z bestsellerowej serii dla najmłodszych czytelników. Jest okropnie deszczowy dzień. Miki i Pluto nie mogą się doczekać, aż przestanie padać. Minnie znajduje jednak sposób na nudę. Tęcza Minnie to niedługa opowiastka, dzięki której dziecko dowie się o tęczy i jej kolorach. Dzięki naklejkom, którymi należy uzupełniać tekst, dziecko rozwija wyobraźnię, spostrzegawczość i koordynację ręka-oko. Każda książka w serii „Czytanki naklejanki“ zawiera dużo kolorowych ilustracji i proste teksty, w których część wyrazów zastąpiono obrazkami. Dodatkową atrakcją jest arkusz z naklejkami – większość z nich można przykleić w wyznaczonych miejscach w książeczce.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

6 osób kupiło
46
Alicja w Krainie Czarów. Powieść graficzna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alicja w Krainie Czarów. Powieść graficzna
Dostępny
3951 szt.

Alicja nie ma pojęcia, że podążając za Białym Królikiem, trafi do niesamowitego i magicznego miejsca. Bowiem w Krainie Czarów nic nie jest takie, jakby się mogło wydawać! Możesz urosnąć wysoki jak drzewo, aby po chwili stać się tak mały, jak dziurka od klucza. Podczas wędrówki dziewczynka spotka na swojej drodze przeróżne postaci: szalonego Kapelusznika, znikającego Kota oraz Królową Kier i jej karty. Czy Alicji uda się bezpiecznie opuścić tę niezwykłą i niebezpieczną krainę? Alicja w Krainie Czarów to komiksowa adaptacja ponadczasowego utworu Lewisa Carrolla. Dzięki swojej atrakcyjnej formie, powieść graficzna na pewno przyciągnie niejednego czytelnika! Książka świetnie sprawdzi się w doskonaleniu nauki czytania, a dynamiczne, pełne detali ilustracje wspomogą rozwój dziecięcej wyobraźni. Powieść zaadaptował Russell Punter, autor licznych książek dla dzieci. Ilustracje wykonała Simona Bursi, która ma bogate doświadczenie w projektowaniu postaci i tworzeniu scenorysów, a na co dzień współpracuje z wieloma włoskimi wydawnictwami. Z kolei konsultant publikacji, Mike Collins, to twórca komiksów (pracował dla Marvela i DC) oraz storyboardzista wielu popularnych seriali. Tłumacz: Ernest Kacperski

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

6 osób kupiło
47
NASA Lunar Ball piłka świecąca 82-0007 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
NASA Lunar Ball piłka świecąca 82-0007
Rms, Inna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

Przedstawiamy świecącą piłkę NASA! Nie tylko wygląda kosmicznie, ale także kosmicznie świeci! Piłka jest świetna do zabawy, ale również będzie pięknie wyglądała jako dekoracja w pokoju. Kolor: Wielokolorowy Bohater: NASA Licencja: NASA

7,99 zł
Powiadomienie
6 osób kupiło
48
Lotniskowce Shokaku i Zuikaku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lotniskowce Shokaku i Zuikaku
Dostępny
145 szt.

W tomiku przedstawiono historię powstania, opis konstrukcji, przeprowadzone modernizacje i losy japońskich lotniskowców Shokaku i Zuikaku z okresu II wojny światowej. Stanowiły one rozwinięcie wcześniejszych konstrukcji – Soryu i Hiryu. Przy ich projektowaniu skorzystano z istniejących rysunków konstrukcyjnych ww. lotniskowców i z doświadczeń uzyskanych w trakcie ich eksploatacji. Postanowiono zwiększyć wyporność i wymiary zachowując dwupokładowy układ hangarów dla samolotów. Potężna siłownia zapewniała im dużą prędkość marszową i maksymalną. W efekcie okręty te okazały się bardzo udanymi konstrukcjami, ale nie stały się podstawą do budowy dużej liczby lotniskowców tej wielkości dla Cesarskiej Marynarki Wojennej Japonii podczas II wojny światowej. Tekst jest zilustrowany 38 zdjęciami, 4 rys., 3 tabelami, 9 mapami, 4 zestawami rzutów z boku i z góry oraz 4 barwnymi przykładami kamuflażu okrętu.

37,50 zł
27,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,50 zł

6 osób kupiło
49
Flash. Najszybszy Człowiek na Ziemi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flash. Najszybszy Człowiek na Ziemi
Dostępny
74 szt.

Album opowiada o początkach kariery Barry’ego Allena w roli Flasha, jest też oficjalnym wprowadzeniem do filmu „Flash”, którego premiera kinowa zaplanowana jest na czerwiec 2023 roku. Po trudnych przejściach w Lidze Sprawiedliwości Barry postanowił trenować, aby stać się inspirującym bohaterem. Gdy w Central City pojawiają się nowi wrogowie, Flash zwraca się do Batmana z prośbą o wsparcie w opanowaniu swoich mocy. Ale nawet pod kierunkiem Mrocznego Rycerza nie będzie to łatwe. Gdy Szkarłatny Sprinter odkryje swoje nowe zdolności, będzie musiał bronić miasta przed takimi zagrożeniami jak metaliczny Girder, straszliwy Tarpit czy wirujący Top. Czy sprinter zdoła okiełznać moc prędkości i zostawi przeciwników daleko w tyle, czy też zderzy się ze ścianą? Wszystko okaże się w utrzymującym zawrotne tempo prequelu filmu kinowego „Flash”. Scenariusz stworzył Kenny Porter („DC: Mech”), a rysunki są dziełem takich artystów jak: Ricardo López Ortiz („Batman”), Juan Ferreyra („Green Arrow”, „Gotham by Midnight”) i Jason Howard („Batman”). Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „The Flash: The Fastest Man Alive” #1–3.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

5 osób kupiło
50
Łyżeczki do zupy Pistachio (2 sztuki) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łyżeczki do zupy Pistachio (2 sztuki)
Lovi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Łyżki do zupy Lovi mają długą rączkę umożliwiającą wygodne nabieranie jedzenia. Dzięki temu nadają się zarówno dla maluchów karmionych łyżeczką, jak i dla tych nieco starszych próbujących jeść samodzielnie. Warto zauważyć, że łyżeczki zawierają 20% mączki drzewnej pochodzącej z recyklingu, dzięki czemu w ich składzie znajduje się mniej plastiku. Oczywiście są również wolne od melaminy oraz BPA. Odpowiednia twardość chochelki powoduje, że usta i język dziecka odczuwają wyraźny nacisk, który stymuluje prawidłowy odruch zasysania pokarmu.​ Krawędzie są zaokrąglone – bezpieczne dla delikatnych dziąseł maluszka.

25,20 zł
23,18 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,02 zł

5 osób kupiło
51
Po co te wybory? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po co te wybory?
Dostępny
576 szt.

Książka "Po co te wybory" wyjaśnia dzieciom, jak wielki wpływ na nasze życie ma udział w wyborach i jakie konsekwencje wynikają ze złych decyzji. Tłumaczy, czym jest demokracja i inne systemy polityczne, zwraca uwagę, że udział w wyborach jest naszym ogromnym przywilejem, oraz pokazuje, że w kraju, w którym rządzą mądrzy ludzie, żyje się po prostu lepiej. Przede wszystkim jednak przygotowuje młodego człowieka do bycia odpowiedzialnym obywatelem. Z pozoru trudne i często nudne zagadnienia (konstytucja, kampania wyborcza, prawa dziecka, system emerytalny i zdrowotny, ochrona klimatu) wzbogacono ciekawymi przykładami, aby nawet młody czytelnik mógł zrozumieć zawiłości świata polityki. Subtelna kolorystyka ilustracji, ich oszczędna symbolika czynią z nich przejmujące plakaty, mówiące czasem więcej niż sam tekst. Ilustrator: Elżbieta Lakowska

49,99 zł
36,49 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

5 osób kupiło
52
Cygan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cygan
Dostępny
180 szt.

Wydanie zbiorcze wszystkich sześciu tomów bestsellerowej serii przygodowo-fantastycznej Cygan, która rozgrywa się na początku XXI wieku w świecie zniszczonym przez katastrofę klimatyczną. Rom Cagoj jest kierowcą tira na Podbiegunowej Autostradzie Trójkontynentalnej (PA3K), łączącej Amerykę z Eurazją. Cygan kocha młodszą siostrę, swoją ogromną ciężarówkę oraz kłopoty. Z kolei dzielnego i wesołego Cagoja kochają wszystkie kobiety... Kiedy nadarza się okazja dobrego zarobku za przewiezienie broni do targanej wojną domową Rosji, bohater nie waha się ani chwili. Nie przypuszcza, że razem z siostrą wkroczy do piekła, gdzie życie ludzkie nie ma wartości. Później będzie przeżywał przygody na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Łacińskiej. W tej opowieści nie brakuje zapierających dech krajobrazów, walk, pościgów ani odważnych scen miłosnych. Twórcami cyklu są belgijski scenarzysta Thierry Smolderen (serie „Colère Noire”, „Ghost Money”, „McCay”) oraz włoski rysownik Enrico Marini, znany polskiemu czytelnikowi z opowieści Skorpion, Drapieżcy, Noir burlesque czy Gwiazda pustyni.

199,99 zł
153,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 46,00 zł

5 osób kupiło
53
Wakacje z koszmarkiem. Gniazdo wampirów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wakacje z koszmarkiem. Gniazdo wampirów
Dostępny
514 szt.

Jedenastoletni Lena i Kacper są dla siebie nową rodziną: dziadek Kacpra i babcia Leny niedawno się pobrali. Cała czwórka, a w zasadzie piątka, bo pies babci, Malina, to również ważny bohater książki, rusza na pierwsze wspólne wakacje. Podróżują autem, które po nieudanych próbach lakierowania przybrało dziwną zgniłozieloną barwę, dlatego nazywają je Koszmarkiem. Wakacje upłyną im pod znakiem zagadek i tajemnic do rozwiązania. Pierwszym celem ekipy Koszmarka jest bieszczadzki Jawornik, gdzie zaginęła w tajemniczych okolicznościach para uczonych fizyków. Mieszkali w chacie, w której ponoć żyje coś, co „przychodzi i zabiera żywe istoty”. Osobliwością Jawornika są bowiem dokonywane na miejscowym cmentarzu od XIX wieku do końca dwudziestolecia międzywojennego pochówki wampiryczne. Czy dzieci (i pies) zdołają uratować naukowców? Ilustrator: Ewa Minor, Marcin Minor

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

5 osób kupiło
54
PLANER. Egzamin wstępny na aplikacje adwokacką i radcowską 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLANER. Egzamin wstępny na aplikacje adwokacką i radcowską 2023
Dostępny
10 szt.

Planer jest przeznaczony dla osób przygotowujących się do egzaminu wstępnego na aplikacje adwokacką i radcowską. Został on rozpisany na 3 miesiące nauki, po 4–5 godzin dziennie. Zawiera część obowiązkową i dodatkową. W ramach części obowiązkowej w każdym dniu przedstawiamy do nauki jeden lub część aktu prawnego, a czasami kilka mniejszych ustaw. Podpowiadamy jak się prawidłowo uczyć, które ustawy i opracowania czytać i jak sprawdzać swoją wiedzę. Wskazujemy co trzeba koniecznie przeczytać, które testy rozwiązać (testy drukowane lub online). W częściach dodatkowych znajdują się odesłania do pozycji, które poszerzają wiedzę, a z których można korzystać, gdy ma się więcej czasu lub gdy nie rozumie się konkretnego zagadnienia. Nie martw się jednak, jeśli nie nadążasz z materiałem. Miej swoje własne tempo. Ostatni tydzień przed egzaminem poświęć na powtórki, rób testy z lat poprzednich, ale nie ucz się już w piątek przed egzaminem, tylko odpocznij! Planer bazuje na wykazie aktów ogłoszonym w 2022 r., ale będzie zaktualizowany online, po ogłoszeniu wykazu obowiązującego na egzaminie w 2023 r.

49,00 zł
40,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

5 osób kupiło
55
Mali zwycięzcy (Przygody dzieci w Pustyni Szamo) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali zwycięzcy (Przygody dzieci w Pustyni Szamo)
Dostępny
120 szt.

Mali zwycięzcy to 36 książka Ferdynanda Antoniego Ossendowskiego wydana przez Wydawnictwo Miles. Odcięci od świata, nieznający drogi do domu, porzuceni na bezludziu - Henryk, Romek i Irenka Broniewscy muszą, mimo młodego wieku, samotnie stawić czoła niebezpiecznej przygodzie! Opuszczając wraz z ojcem Tientsin, gdzie mieszkali, nie spodziewali się, że ich samolot napotka tajfun i zostanie zniesiony aż na skraj bezlitosnej pustyni Gobi, a tam - zmuszony do awaryjnego lądowania. Dorośli odeszli, by sprowadzić pomoc, ale już nie wrócili, pozostawiając trójkę dzieci samych przeciwko okrutnej naturze. Teraz czeka je codzienna walka o przetrwanie, w której liczą się przede wszystkim współpraca i pomysłowość, ale także otwartość umysłu i dobroć serca, bowiem wkrótce może się okazać, że ta dziewicza kraina nie jest aż tak bezludna, jak mogło się na początku wydawać.

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

4 osoby kupiły
56
Julia łapie za słówka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Julia łapie za słówka
Dostępny
467 szt.

Dziesięcioletnia Julia i jej młodsza siostra próbują zaakceptować nową partnerkę ojca oraz jej dzieci. Utrudnia to wyprowadzka z Pragi (i porzucenie udogodnień miejskiego życia), do małej wioski, której mieszkańcy żyją w innym tempie. Poznając historię Julii, czytelnik zapoznaje się ze słownikiem terminów ze świata dorosłych, które przenikają do świata dzieci i mogą być zarówno źródłem zmartwień, jak i humoru. „Rozwód”, „seks” i „cyberprzemoc”, a także określenia, które dzieciom są surowo wzbronione. Książka skłania do zastanowienia się nad znaczeniem i wagą słów, którymi się na co dzień posługujemy. Tytuł oryginalny: Julie mezi slovy Ilustrator: Katarina Gasko Tłumacz: Julia Różewicz

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

4 osoby kupiły
57
BHP. Podręczny zbiór przepisów + wzory do pobrania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BHP. Podręczny zbiór przepisów + wzory do pobrania
Dostępny
5 szt.

Podręczny zbiór najważniejszych przepisów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Ostatnich kilka lat przyniosło wiele zmian w przepisach z zakresu BHP. Dotyczyły one przede wszystkim zasad stwierdzania posiadanych kwalifikacji zawodowych czy trybu uznawania zdarzenia za wypadek przy pracy. Także zmiany w przepisach prawa pracy, wprowadzone ustawą z 1.12.2022 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw, niosą ze sobą wiele wyzwań – przede wszystkim dla pracodawców, ale także dla służby BHP. Wprowadzone zmiany dotyczą uregulowania zasad pracy zdalnej w KP oraz możliwości kontroli kwestii obecności w organizmie pracownika alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. Nowe uregulowania pojawiły się także w innych dziedzinach, takich jak BHP w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach, przy urządzeniach energetycznych czy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym. W kolejnym już wydaniu zbioru przepisów BHP uwzględniliśmy te i inne niewymienione wyżej zmiany w prawie. Wszystko po to, aby oddać w Państwa ręce jak najbardziej funkcjonalne, podręczne narzędzie pracy. Podręczny zbiór przepisów BHP zawiera zaktualizowane regulacje dotyczące m.in.: – ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, – medycyny pracy, – przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich, – badań na obecność alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu w organizmie pracownika, – zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci, – ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, – chorób zawodowych i sposobu ich dokumentowania, – najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia, – substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy, – szkodliwych czynników biologicznych dla zdrowia w środowisku pracy oraz ochrony zdrowia pracowników zawodowo narażonych na te czynniki, – trybu uznawania zdarzenia powstałego w okresie ubezpieczenia wypadkowego za wypadek przy pracy, kwalifikacji prawnej zdarzenia, wzoru karty wypadku i terminu jej sporządzenia, – statystycznej karty wypadku przy pracy, – warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Publikacja łącznie zawiera aż 45 aktów prawnych z dziedziny BHP. Wszystkie przepisy pogrupowano w XII działów tematycznych, ułatwiając odnalezienie szukanego aktu. Książka stanowi zatem kompletny, podręczny zbiór najważniejszych przepisów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, niezbędny w codziennej pracy każdego specjalisty ds. BHP.

149,00 zł
123,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 25,33 zł

4 osoby kupiły
58
Bezsenność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezsenność
Dostępny
151 szt.

Przepiękny esej Bregje Hofstede Bezsenność to próba zastanowienia się nad jedną z największych bolączek współczesności. Dlaczego tak wiele osób ma kłopoty ze snem, z zasypianiem. Dlaczego mimo stosowania się do rad dietetyków, specjalistów od leczenia zaburzeń snu, psychologów, korzystając z współczesnej wiedzy o mózgu, wciąż nie przychodzi ukojenie?

58,83 zł
42,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,47 zł

4 osoby kupiły
59
To, co utracone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To, co utracone
Dostępny
171 szt.

Charlotte nie miała łatwego dzieciństwa. Porzucona przez rodziców, tułała się po rodzinach zastępczych. Wreszcie los się do niej uśmiechnął i znalazła dom u zamożnego małżeństwa, które postanowiło ją adoptować. Po kilku latach do rodziny dołącza Julian, zbuntowany dzieciak, również przygarnięty przez Harissów. Niepozorna i nieśmiała Lottie zaprzyjaźnia się z chłopakiem, który staje się dla niej bezpieczną przystanią. Ale z czasem jej niewinne uczucie do przybranego brata ulega zupełnemu przeobrażeniu. Dziewczyna bez pamięci zakochuje się w Julianie i z zaskoczeniem odkrywa, że też nie jest mu obojętna. Mimo że nie są prawdziwym rodzeństwem, tak są przez wszystkich postrzegani, dlatego muszą ukrywać swoje zakazane uczucie. Gdy prawda wychodzi na jaw, chłopak ucieka z domu i ginie po nim wszelki ślad. Zdruzgotana Charlotte nie może o nim zapomnieć, ale powoli układa sobie życie u boku kogoś innego. I właśnie wtedy powraca Julian, a świat dziewczyny ponownie wywraca się do góry nogami. Gdzie przez te wszystkie lata się ukrywał i dlaczego właśnie teraz postanowił pojawić się w rezydencji rodziców? Czy Lottie jest gotowa na to, żeby ponownie zatracić się w chłopaku, który przed laty ją porzucił?

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

4 osoby kupiły
60
O czym śnią wilki. Tomik poezji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O czym śnią wilki. Tomik poezji
Dostępny
5 szt.

Emocje kierują naszym życiem. Emocje, które tchnąć można w magię chwil, zapach, melodię czy miejsce, które przez lata przechowywać będą ładunek tego, co w danej chwili przeżywaliśmy. Lawirując wśród tych emocji, spisać udało mi się kilka słów, w których, mam nadzieję, każdy odnajdzie jedno ze swoich miejsc, o których nie wolno zapomnieć.

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

4 osoby kupiły
61
Pakiet: Mortalista / Spirytystka / Inkarnator - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Mortalista / Spirytystka / Inkarnator
Dostępny
568 szt.

Mortalista, człowiek, który ze zbrodnią oraz śmiercią nie chce mieć Już nic wspólnego. Niestety, od śmierci nie można uciec. Nigdzie. Honoriusz Mond, wyzuty z emocji były kierownik katedry mortalistyki, jest specjalistą od umierania. Wie, że każda śmierć stanowi zagadkę, a po świecie chodzą zbrodniarze, którzy nigdy nie odpowiedzą za swoje czyny. Musi zrobić wszystko, by rozwiązać tę tajemnicę. Mortalista W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci. Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany nauczyciel był seryjnym mordercą? Czy to on odpowiadał za zaginięcia sprzed lat? Spirytystka W okolicach Krakowa grasuje wynaturzony morderca. Policja dociera do niego dzięki wskazówkom Honoriusza Monda. Szaleniec zostaje zastrzelony w trakcie odprawiania makabrycznego rytuału. Dochodzi do kolejnego morderstwa. Zostaje ono dokonane w podobny sposób, jak wcześniejsze. Problem w tym, że szczegóły znał tylko zastrzelony sprawca oraz Honoriusz Mond. Inkarnator W Krakowie dochodzi do serii wyjątkowo brutalnych zbrodni. Ktoś naśladuje jednego z najokrutniejszych morderców wszechczasów. Zabójstwa przypominają wynaturzone dzieła sztuki. Morderca nigdy nie pozwala, by śmierć jego ofiar była zbyt szybka i mało spektakularna. Czy to możliwe, by zbrodniarz z przeszłości powrócił w nowym wcieleniu?

119,00 zł
86,87 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 32,13 zł

4 osoby kupiły
62
Wykrojnik. Czerwony pomidorek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykrojnik. Czerwony pomidorek
Dostępny
3161 szt.

Popularna seria wierszyków dla najmłodszych. Zabawne, rymowane historyjki o sympatycznych bohaterach, którzy przeżywają ciekawe i pouczające przygody. Idealna propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z książkami.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

4 osoby kupiły
63
Supersi. Tom 3. Home sweet home - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Supersi. Tom 3. Home sweet home
Dostępny
111 szt.

Troje dzieci z innej planety – Mat, Lili i Benji – są obdarzone supermocami i wspomagane przez robota o imieniu Al. Są rozdarte między chęcią prowadzenia normalnego życia wśród ludzi a lękiem przed odkryciem, kim są. W tej serii autorzy podejmują takie tematy, jak poszukiwanie tożsamości, rodziny, samotności i odmienności pod przykrywką opowieści o superbohaterach. W trzecim tomie rodzeństwo znalazło się w policyjnym potrzasku. Dzieci są ścigane, dlatego będą musiały opuścić swój dom i znaleźć nowe schronienie…

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

4 osoby kupiły
64
Power, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Power, CD
Jann, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny
57 szt.

Lista utworów: 1. LOOKATME 2. Met the God 3. Emperor's New Clothes 4. Promise 5. eren

40,70 zł
38,67 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,03 zł

4 osoby kupiły
65
Egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze. Testy, komentarze, wydanie 8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze. Testy, komentarze, wydanie 8
Dostępny
5 szt.

Najlepsze kompendium wiedzy prawniczej, niezbędnej do pozytywnego zdania egzaminu wstępnego na aplikację 2023 r. W publikacji znajdziesz m.in.: – szczegółowe omówienie ponad 400 pytań na aplikację radcowską, adwokacką, sędziowską i prokuratorską z 10 ostatnich lat, – analizę pytań z wszystkich dziedzin prawa – poczynając od prawa cywilnego i rodzinnego, przez prawo handlowe, prawo pracy, procedury cywilną i karną, prawo karne materialne, wykroczeń, karne skarbowe, a na zagadnieniach ustrojowych kończąc, – materiał usystematyzowany w tabelach i wykresach, dzięki czemu łatwiej jest opanować wiedzę, – omówienie najważniejszego i najnowszego orzecznictwa sądowego, – tabelę z wiedzy ogólnej w tym pojęć z zakresu kryminalistyki, kryminologii i psychiatrii. Wybrano najczęstsze i najtrudniejsze zagadnienia z kilku ostatnich lat z ustaw będących podstawą sporządzania pytań egzaminacyjnych. Szczególny nacisk położono na odpowiedzi pod testami, które szczegółowo, a zarazem w przystępny sposób rozwijają poruszone w pytaniu zagadnienia i mogą stanowić samodzielny przedmiot nauki.

159,00 zł
131,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 27,03 zł

4 osoby kupiły
66
Kółko dmuchane do pływania Spider-Man - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kółko dmuchane do pływania Spider-Man
Bestway
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Wymiary: Średnica: 56 cm

14,99 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
67
Prawo gospodarcze i spółek, wydanie 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo gospodarcze i spółek, wydanie 6
Dostępny
4 szt.

Opracowanie służy do przyswojenia, usystematyzowania i samodzielnego sprawdzeniu zdobytej wiedzy z zakresu prawa gospodarczego i handlowego, zarówno w czasie studiów, przy przygotowaniach do egzaminów na aplikacje prawnicze, jak i w trakcie ich trwania. Zawarty w opracowaniu materiał ujęty jest w sposób przejrzysty i hasłowy. Tekst składa się ze zwięzłych opisów, czytelnych wykresów i tabel. Szczególną uwagę zwrócono na kwestie najczęściej poruszane na egzaminach. Pod każdym zagadnieniem znajdują się autentyczne pytania z egzaminów testowych, ustnych i pisemnych opisowych oraz kazusy. Publikacja jest efektem osobistych przygotowań Autorki do egzaminów. Powstała na podstawie setek zaktualizowanych notatek, aktów prawnych i wykładów. W sposób systematyczny omówione tu zostały węzłowe zagadnienia prawa handlowego i gospodarczego. Prezentowana publikacja adresowana jest do wszystkich studentów i aplikantów, którzy przystępują do egzaminów z prawa handlowego i (lub) gospodarczego, a także dla kandydatów na aplikacje prawnicze. Stan prawny: luty 2023 r.

149,00 zł
123,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 25,33 zł

4 osoby kupiły
68
Bing. Zestaw 3 figurek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bing. Zestaw 3 figurek
Golden Bear, Bing
Dostępny
1427 szt.

Niedaleko stąd, tuż za zakrętem, bawimy się z Bingiem i jego przyjaciółmi, czyli bohaterami popularnego serialu o przygodach wesołego króliczka, uwielbianego przez dzieci! W tym zestawie znajdziecie 3 ulubionych przyjaciół z serialu o przygodach Binga – piękne, kolorowe figurki Binga, Suli i Flopa. Zabawki pomagają małym fanom Binga rozwijać umiejętności poznawcze i wyobraźnię. Doskonale pasują do innych produktów z serii Bing i zachęcają dzieci do używania wyobraźni oraz do kreatywnej zabawy. A w dodatku są idealne dla małych rączek!

53,98 zł
49,66 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,32 zł

3 osoby kupiły
69
Duchy z Błękitnej Zatoczki. Karlota Marchewka t.1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchy z Błękitnej Zatoczki. Karlota Marchewka t.1
Dostępny
490 szt.

Błękitna Zatoczka to najpiękniejsza plaża w Słonecznej Osady, mieście, w którym mieszka Karlota. Ale Nico Flush, najpopularniejszy mistrz Formuły 1, ogłosił, że właśnie tam zamierza zbudować swój superwypasiony dom. Wszyscy w mieście są tym zachwyceni! Tylko Karlota postanawia stanąć w obronie plaży, ale jest w tym zupełnie osamotniona. Już niemal zamierza się poddać, kiedy u jej boku staje cała banda rozmaitych duchów, które również nie chcą, by ich zatoczka zniknęła pod cementem. Czy duchy będą jej jedynymi sojusznikami? Tytuł oryginalny: Carlotta Pastanaga Ilustrator: Jordi Sunyer Tłumacz: Barbara Bardadyn

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

3 osoby kupiły
70
Proces inwestycyjno-budowlany dla instalacji OZE, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Proces inwestycyjno-budowlany dla instalacji OZE, wydanie 2
Dostępny
4 szt.

Poradnik to zbiór regulacji obowiązujących w odniesieniu do OZE, który w sposób kompleksowy opisuje kolejne etapy realizacji instalacji w tym zakresie – od wskazania niezbędnych decyzji administracyjnych, po obowiązki wytwórcy i udział w aukcjach OZE. Książka obejmuje również swoim zakresem ważne zagadnienia dotyczące wybudowanych już instalacji OZE. Odnawialne źródła energii jako alternatywa dla paliw kopalnianych (zwłaszcza ropy i gazu) od kilkunastu lat są w fazie intensywnego rozwoju. Ambitne cele wyznaczone przez UE w zakresie udziału OZE w zużyciu energii elektrycznej powodują, że dalszy rozwój tych źródeł jest nieuchronny, a wytwarzanie energii z instalacji OZE z każdym rokiem stawać się będzie coraz powszechniejsze. Do najpopularniejszych instalacji OZE w Polsce zaliczamy: – elektrownie wiatrowe, – fotowoltaikę, – biogazownie. W ostatnich latach na popularności szczególnie zyskała fotowoltaika. W praktyce proces inwestycyjno-budowlany dla instalacji OZE wzbudza wiele trudności z uwagi na fakt, że przepisy regulujące powstanie tego typu instalacji są rozrzucone po kilku ustawach. Co więcej, mając na względzie nowość tych instalacji, często zastosowanie przepisów ustaw inwestycyjnych do tego typu instalacji budzi wiele wątpliwości. Książka powstała z myślą o wsparciu wszystkich osób zaangażowanych w rozwój projektów OZE. Skierowana jest zarówno do osób zaangażowanych po stronie inwestorów (w szczególności projektantów, kierowników projektu itp.), jak i osób odpowiedzialnych po stronie organów administracji za wydanie decyzji administracyjnych dla źródeł OZE (w tym urzędników gmin i starostw). Poradnik, ma na celu w sposób przejrzysty przeprowadzić Czytelnika po etapach realizacji inwestycji OZE – od etapu uzyskania niezbędnych decyzji administracyjnych, aż po udział w aukcjach OZE. W większości przypadków dla realizacji instalacji OZE może być potrzebne uzyskanie następujących decyzji: – decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, – decyzji o warunkach zabudowy lub alternatywnie konieczność wprowadzenia zmian w MPZM, – pozwolenia na budowę lub zgłoszenie, – pozwolenia na użytkowanie. Książka porusza również kwestie dotyczące opodatkowania instalacji OZE podatkiem od nieruchomości, które w ciągu ostatnich lat budziły liczne kontrowersje. Opisane zostały w niej również obowiązki posiadacza instalacji OZE związane z wytwarzaniem energii, w zależności od kwalifikacji danej instalacji jako: – mikroinstalacji, – małej instalacji, –pozostałych instalacji. Finalnym etapem procesu inwestycyjno-budowlanego OZE jest udział w aukcjach OZE, będących obecnie obowiązującym systemem wsparcia wytwarzania energii z OZE. Książka została wzbogacona o omówienia najważniejszych planowanych zmian w zakresie lokowania elektrowni wiatrowych (tzw. liberalizacji zasady 10H). Książka odpowiada m.in. na następujące pytania: – Czym są przedsięwzięcia z zakresu OZE? – Jak kwalifikować dane przedsięwzięcia? Jaka jest specyfika przedsięwzięć z zakresu danej grupy OZE? – W jaki sposób prawidłowo przeprowadzić proces inwestycyjno-budowlany dla danego typu instalacji? – Jak powinny wyglądać prawidłowe decyzje administracyjne dla instalacji z zakresu OZE? – Czy zawsze będą wymagane wszystkie decyzje administracyjne? – W jaki sposób prawidłowo opodatkować instalacje OZE podatkiem od nieruchomości? – Jakie obowiązki ma wytwórca energii z OZE po wybudowaniu instalacji? –Czym są aukcje OZE i kto może wziąć w nich udział? Nabywając książkę, otrzymują Państwo: – zebrane w jednym miejscu wszelkie informacje o procesie inwestycyjno-budowalnych dla inwestycji OZE w tym: schematy postępowań, przykłady; – praktyczną pomoc dla pracowników wydziałów nieruchomości, ochrony środowiska lub inwestycji jako organów prowadzących postępowania i wydających decyzje administracyjne w tym zakresie; – wyjaśnienia dotyczące opodatkowania przez gminy instalacji OZE podatkiem od nieruchomości; – wskazanie sposobów rozstrzygnięć w postaci najnowszego orzecznictwa.

159,00 zł
131,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 27,03 zł

3 osoby kupiły
71
TOREBKA DLA DZIEWCZYNKI Z KWIATKIEM RÓŻNE KOLORY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,20 zł
8,99 zł

Rabat 2,3%
oszczędzasz 0,21 zł

3 osoby kupiły
72
Przygody Thora. Powieść graficzna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Thora. Powieść graficzna
Dostępny
4057 szt.

Ten album zabierze cię w fantastyczną podróż po dziewięciu krainach – poznasz sławne czyny Thora, dowiesz się jak bóg gromów otrzymał swój młot Mjóllnir, kim był Loki i jak zakończył się Ragnarók. Książka przedstawia najbardziej znane przygody Thora – wyprawę do królestwa Utgardu, zdobycie kotła Hymira, odzyskanie Mjóllnira z rąk olbrzyma Thryma. Nie wahaj się i wkrocz do niesamowitego świata nordyckich bogów i bogiń! Przygody Thora to komiksowa adaptacja najbardziej znanych mitów nordyckich z tytułowym bohaterem w roli głównej. Dzięki swojej atrakcyjnej formie, powieść graficzna na pewno przyciągnie niejednego czytelnika! Książka świetnie sprawdzi się w doskonaleniu nauki czytania, a dynamiczne, pełne detali ilustracje wspomogą rozwój dziecięcej wyobraźni. Scenarzysta Russell Punter to autor licznych książek dla dzieci. Ilustracje wykonał Andrea da Rold, ilustrator i rysownik dla Star Comics. Z kolei konsultant publikacji, Mike Collins, to twórca komiksów (pracował dla Marvela i DC) oraz storyboardzista wielu popularnych seriali. Tłumacz: Jacek Drewnowski

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

3 osoby kupiły
73
Kotki i smoki: Smocze kwiaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kotki i smoki: Smocze kwiaty
Dostępny
1677 szt.

Dzielny kociak Mo znów wyrusza na pełną przygód wyprawę. Zbliżają się urodziny jego mamusi i chciałby dać jej wyjątkowy prezent – bukiet smoczych kwiatów. Rosną one w wysokich górach, a dostępu do nich strzeże lodowy smok. Na szczęście, mały czytelniku, Mo będzie mógł liczyć na Twoją pomoc! Bo to Ty jesteś bohaterem! Do samodzielnej lektury od 6. roku życia i do wspólnej zabawy z rodzicem dla młodszych!

49,99 zł
38,99 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 11,00 zł

3 osoby kupiły
74
Łempicka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łempicka
Dostępny
35 szt.

Wystawa dzieł i zdjęć Tamary Łempickiej w Muzeum Narodowym w Krakowie stała się okazją do wejścia w świat malarstwa jednej z najbardziej niezwykłych artystek dwudziestego wieku oraz konfrontacji autokreacji artystki przed obiektywem z jej wizją malarską. Dopełnieniem wystawy jest wyjątkowy album. Jego pierwszą bohaterką jest Tamara Łempicka, o której opowiadają jej wnuczka Victoria i prawnuczka Marisa, wzbogacając swe wspomnienia wieloma zdjęciami z rodzinnego archiwum. Drugą bohaterką jest poświęcona tej wybitnej artystce krakowska wystawa, po której na kartach albumu oprowadza kurator Światosław Lenartowicz. Oprócz fotografii wszystkich prezentowanych na wystawie dzieł, w książce znalazły się też projekty i zdjęcia samej ekspozycji.

99,00 zł
74,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 24,75 zł

4 osoby kupiły
75
Apelacje cywilne. Zagadnienia praktyczne, akta i kazusy, wydanie 9 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apelacje cywilne. Zagadnienia praktyczne, akta i kazusy, wydanie 9
Dostępny
1 szt.

Opracowanie skierowane jest do praktyków, w tym przede wszystkim aplikantów radcowskich i adwokackich, ale także studentów studiów prawniczych i osób, które chciałyby zgłębić wiedzę w zakresie problematyki związanej z apelacją w procesie cywilnym. W najnowszym wydaniu uwzględniono ostatnie zmiany w procedurze cywilnej oraz zamieszczono w części trzeciej dwie nowe sprawy cywilne. Publikacja składa się z trzech części. Część pierwsza to praktyczny komentarz, zawierający stanowiska tak judykatury, jak i doktryny. Omówiono w niej przebieg postępowania apelacyjnego w procesie cywilnym, w tym wymogi formalne apelacji jako pisma procesowego, najczęstsze braki formalne apelacji, zarzuty apelacji oraz możliwe rozstrzygnięcia sądu II instancji. Część ta zawiera także konstrukcję apelacji. Część druga to praktyczne kazusy – przykłady konkretnych stanów faktycznych i prawnych spraw rozpoznawanych przez sądy powszechne z jakimi stykają się sędziowie oraz profesjonalni pełnomocnicy procesowi (adwokaci i radcowie prawni), przy rozpoznawaniu ich w sądzie I instancji, jak i w przypadku zaskarżenia apelacją orzeczenia wydanego przez ten sąd przy uwzględnieniu postępowania międzyinstancyjnego, ale także przy merytorycznym rozpoznawaniu apelacji przez sąd II instancji, w tym możliwe orzeczenia wydawane przez ten sąd. Poszczególne kazusy zostały przygotowane w taki sposób, aby, z jednej strony, zawierały interesujące stany faktyczne i istotne zagadnienia z zakresu prawa materialnego, które wywoływały rozbieżności w orzecznictwie, z drugiej strony, przedstawiały problematykę związaną z zaskarżaniem orzeczeń sądu I instancji i wnoszeniem apelacji do sądu. Część trzecia to trzy przykłady typowych akt sprawy cywilnej rozpoznawanej przez sądy powszechne z zakresu postępowania cywilnego. Mają na celu zobrazowanie Czytelnikowi, jak takie akta wyglądają, ale również dają możliwość zapoznania się z poszczególnymi pismami procesowymi, w tym apelacją wnoszoną w procesie cywilnym oraz orzeczeniami i zarządzeniami wydawanymi przez sąd i przewodniczącego. Na ich przykładzie Czytelnik ma możliwość przeanalizowania orzeczenia sądu I instancji i prawidłowości sporządzenia apelacji zarówno pod względem formalnym, jak i merytorycznym, oraz orzeczenia sądu II instancji, a ponadto możliwość przygotowania własnego projektu apelacji. W najnowszym wydaniu uwzględniono ostatnie zmiany w procedurze cywilnej oraz zamieszczono w części trzeciej dwie nowe sprawy cywilne. W książce znajdują się środki odwoławcze i rozstrzygnięcia sądów po rozpoznaniu apelacji. Akta spraw znajdziesz w repozytorium (dostęp z karty zdrapki).

159,00 zł
131,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 27,03 zł

3 osoby kupiły
76
Mój pierwszy komiks 5+. Mały Ptyś i Bill. Tom 1. Smażenie naleśników - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój pierwszy komiks 5+. Mały Ptyś i Bill. Tom 1. Smażenie naleśników
Dostępny
242 szt.

Pierwszy tomik humorystycznej serii dla najmłodszych czytelników. Poznajemy wesołe przygody chłopca Ptysia i jego ukochanego spaniela Billa, kiedy jeszcze byli bardzo mali! Tego dnia Ptyś i jego tata smażą naleśniki. Świetnie się przy tym bawią, ale podrzucanie naleśników na patelni czasem źle się kończy... A kiedy jeszcze dołącza do nich zwariowany Bill, wszystko może się wydarzyć! Twórcami cyklu są francuska pisarka Laurence Gillot (napisała książkę dla dzieci „Prawdziwa historia Kota w Butach”) i hiszpański rysownik Jose Luis Munuera („Merlin”, „Navis”), którzy stworzyli nowe przygody bohaterów znanych z serii „Ptyś i Bill” legendarnego belgijskiego autora Jeana Roby (1930–2006; m.in. „Sprycjan i Fantazjusz”).

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

3 osoby kupiły
77
Sprawy kryminalne Filipiny Lomar. Tom 4. Szacuneczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Sprawy kryminalne Filipiny Lomar. Tom 4. Szacuneczek
Dostępny
148 szt.

Czwarty tom niezwykłych, czasem zabawnych, czasem niebezpiecznych przygód trzynastoletniej prywatnej detektywki Filipiny Lomar. Tym razem w trakcie wyprawy na ryby ze swoim przyjacielem Gégé, Filipina spotyka Rosę – dziewczynkę, która uciekła z domu. Okazuje się, że ona i jej mama są gnębione przez Marka, uroczego na zewnątrz, ale brutalnego w domowym zaciszu. Filipina – z pomocą zarówno starych, jak i nowych przyjaciół – postanawia im pomóc, ale musi wykazać się sprytem i przebiegłością jeszcze większą niż zwykle! Scenarzystą tej kryminalnej serii jest francuski pisarz, dramaturg i scenarzysta Dominique Zay. Dynamiczne sceny akcji podkreślają natomiast rysunki francuskiego ilustratora i rysownika Grega Blondina. Przygody Filipiny Lomar zostały docenione na wielu festiwalach komiksowych – m.in. Imagin’Artois, Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême i Targach Książek Kryminalnych w Nemours.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

3 osoby kupiły
78
Bing. Czas na kąpiel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bing. Czas na kąpiel
Golden Bear, Bing
Dostępny
1957 szt.

Niedaleko stąd, tuż za zakrętem, bawimy się z Bingiem i jego przyjaciółmi, czyli bohaterami popularnego serialu o przygodach wesołego króliczka, uwielbianego przez dzieci! W tym zestawie znajdziecie figurkę Binga, która ma ruchome elementy – głowę i nogi, więc możecie ustawiać ją w różnych pozach! Zestaw zawiera też figurkę Flopa oraz 3 łazienkowe akcesoria. Doskonale pasuje do innych produktów z serii Bing, a wszystkie elementy są dobrze znane z serialu. Zachęcają dzieci do używania wyobraźni oraz do kreatywnej zabawy. I oczywiście są idealne dla małych rączek! Otwórzcie i zamknijcie toaletę, a później podnieście bąbelki, aby Bing zmieścił się w wannie! A na koniec może też przejrzeć się w lustrze!

70,00 zł
64,40 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,60 zł

3 osoby kupiły
79
Być prawnikiem. Trzy medytacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Być prawnikiem. Trzy medytacje
Dostępny
3 szt.

Motywem przewodnim publikacji Być prawnikiem. Trzy medytacje jest poszukiwanie odpowiedzi na dwa ważne pytania. Autor docieka, na czym polega specyfika zawodu prawnika, a zawód to szczególny, bo prawnicy służą przecież pomocą innym. Zauważa, że intencje prawników i motywy kierujące postępowaniem przedstawicieli tego zawodu nie zawsze spotykają się z oczekiwaną reakcją społeczeństwa. Analizuje, co powoduje taki stan rzeczy, mając świadomość tego, że przyczyny takiego stanu rzeczy nie zawsze leżą jedynie po stronie zajmujących się prawem. Drugie pytanie, które stawia Autor, dotyczy kryteriów, jakie stosujemy, oceniając przedstawicieli nauki prawa i praktyków. Zastanawia się, kogo można uważać za wielkiego jurystę i jaka spuścizna pozostaje po prawniku na wiele lat po jego śmierci i dlaczego warto pamiętać tych, którzy parali się zawodem prawniczym, i poznać ich dorobek. Kanwą podjętych rozważań są sylwetki dwóch wybitnych uczonych: Mikołaja Kopernika (1473–1543) – światowej sławy astronoma, który dokonał przewrotu w nauce jako astronom, ale i doktora prawa, który przez całe życie utrzymywał się z pracy prawniczej na rzecz Księstwa Warmińskiego oraz Franciszka Longchamps de Bérier (1912–1969) – uczonego, człowieka uniwersytetu. Oprócz tych rozważań publikacja zawiera także cenne uwagi metodologiczne dotyczące prowadzenia badań w dziedzinie prawa, które mogą być inspiracją nie tylko dla początkujących naukowców.

99,00 zł
82,17 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 16,83 zł

2 osoby kupiły
80
Bezpieczeństwo informacyjne Rosji. Czynnik duchowy i kultura strategiczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo informacyjne Rosji. Czynnik duchowy i kultura strategic...
Dostępny
16 szt.

Eksperci są zgodni co do wpływu, jaki na bezpieczeństwo wywierają takie zjawiska, jak: religia, kultura, morale czy opinia publiczna. Są one związane z informacyjnym wymiarem bezpieczeństwa i określane zbiorczym mianem czynnika duchowego lub psychologicznego, stanowiąc ? obok czynnika technicznego ? jeden z jego elementów składowych. Szczególnie duże znaczenie nadawane jest temu aspektowi w Rosji. Monografia stanowi całościowe, uporządkowane ujęcie tej problematyki, w którym zdefiniowano, co składa się na rosyjską koncepcję bezpieczeństwa informacyjnego. Autor osadził ją w szerszym kontekście kultury strategicznej i prze-analizował z wykorzystaniem warsztatu nauk o bezpieczeństwie. Przedstawił także rozbudowany system bezpieczeństwa informacyjnego Federacji Rosyjskiej, omawiając jego działanie w kontekście konfliktów w Gruzji, Syrii i Ukrainie.

65,30 zł
62,69 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,61 zł

2 osoby kupiły
81
Bing. Bing i przyjaciele, zestaw 4 figurek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bing. Bing i przyjaciele, zestaw 4 figurek
Golden Bear, Bing
Dostępny
1587 szt.

Niedaleko stąd, tuż za zakrętem, bawimy się z Bingiem i jego przyjaciółmi, czyli bohaterami popularnego serialu o przygodach wesołego króliczka, uwielbianego przez dzieci! W tym zestawie znajdziecie 4 ulubionych przyjaciół z serialu o przygodach Binga – piękne, kolorowe figurki Binga, Doktor Molly, Suli i Flopa. Zabawki pomagają małym fanom Binga rozwijać umiejętności poznawcze i wyobraźnię. Doskonale pasują do innych produktów z serii Bing i zachęcają dzieci do używania wyobraźni oraz do kreatywnej zabawy. A w dodatku są idealne dla małych rączek!

61,00 zł
56,12 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,88 zł

2 osoby kupiły
82
Barbie Extra. Wyklejanka z kryształkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Extra. Wyklejanka z kryształkami
Rms
Dostępny
4 szt.

Bądź kreatywny z tym niesamowitym zestawem Barbie Extra! Użyj swojej wyobraźni i dodaj kryształki do ozdobienia szablonów, nada to im wyjątkowy i błyszczący wygląd. Zestaw zawiera: • 2 x szablony, • 8 arkuszy folii brokatowej.

9,10 zł
8,99 zł

Rabat 1,2%
oszczędzasz 0,11 zł

2 osoby kupiły
83
Czao-Ra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czao-Ra
Dostępny
114 szt.

Czao-Ra to 35 książka Ferdynanda Antoniego Ossendowskiego wydana przez Wydawnictwo Miles. Na dalekiej i niegościnnej północy, gdzie panują noc polarna i wieczna zmarzlina, a na niebie widuje się zorze, mieszkają ludzie trudniący się jednym z najbardziej niebezpiecznych zawodów świata - łowiectwem i traperstwem. Ossendowski przybliża nam ich sposób życia oraz warunki naturalne, jakie ich otaczają, opisując epizod z życia myśliwego Marusza i jego wiernej suczki Czao-Ra, obejmujący czas jednego roku. Poznawszy jego rodzinę i rodzinę psa, zagłębiamy się razem z nimi w dziką tajgę i surową tundrę, by poznać tajniki życia tamtejszych zwierząt i sposoby polowania na nie, a także zmierzyć się z mrożącym krew w żyłach niebezpieczeństwem, jakie na łowcę może czyhać za każdym krzewem.

17,00 zł
12,99 zł

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

2 osoby kupiły
84
Refleksologia w praktyce. Przez stopy do zdrowia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Refleksologia w praktyce. Przez stopy do zdrowia
Dostępny
120 szt.

Teraz i Ty, podobnie jak mistrzowie potężnych praktyk Wschodu na przestrzeni tysięcy lat, możesz czerpać z dobrodziejstw chińskiej refleksologii. Ta pradawna sztuka leczniczego masażu stóp pozwala usprawnić przepływ uniwersalnej leczniczej energii i przywrócić Twoje ciało do stanu idealnej równowagi. Zyskasz zdrowie, długowieczność i wewnętrzną harmonię. Dowiesz się, jak samodzielnie przeprowadzać oczyszczanie organizmu i ładować swoje wewnętrzne akumulatory. Poznasz również sztukę właściwego odżywiania oraz wprowadzisz równowagę ciała i umysłu. Zyskasz siłę niezbędną do wprowadzenia zmian w życiu i błyskotliwego wyrażania własnej osoby. Odnajdziesz swoje powołanie i połączysz się z Duszą Smoka. A to dopiero początek Refleksologia - Twoja droga do równowagi.

74,90 zł
54,68 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 20,22 zł

2 osoby kupiły
85
Maskotka gryzak Owieczka mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka gryzak Owieczka mix
Simba Toys
Dostępny
31 szt.

Miks wzorów, towar wysyłany losowo. Cena za sztukę. Maskotka Gryzak ABC przyniesie ulgę dziecku podczas ząbkowania. Kolorowe elementy przyciągają wzrok, a specjalna konstrukcja ułatwia chwytanie. Maskotka ma szeleszczące i piszczące elementy, które będą sensorycznie stymulować rozwój dziecka.

33,17 zł
29,85 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,32 zł

2 osoby kupiły
86
Zestaw Majsterkowicza Pas z Narzędziami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Majsterkowicza Pas z Narzędziami
Leantoys
Dostępny
5 szt.

Zestaw Majsterkowicza Pas z Narzędziami Kask Klucz Zestaw Majsterkowicza posiada najpotrzebniejsze narzędzia do wykonania prostych prac domowych. Teraz wraz z tatą Twój maluch może rozpocząć majsterkowanie. Zabawa z prezentowanym zestawem pozytywnie wpłynie na rozwój dziecka. Maluch poczuje się nie tylko odpowiedzialnej, ale zabawa wspomoże także jego rozwój. Nauczy się podstawowych napraw, rozwinie zdolności manualne, precyzje oraz logiczne myślenie. Pas może też uzupełnić strój małego majsterkowicza. Narzędzia są świetnie wykonane i dopracowane w całości wykonane z plastiku. Zaletą jest pas, dzięki któremu wszystko bez problemu można uporządkować i mieć przy sobie w trakcie zabawy. Maluch będzie wyglądał bardzo profesjonalnie. Cały zestaw składa się 9 elementów. Elementy zestawu: - kask - klucze x2 - piła - klucz francuski - śrubokręt - młotek - klucz hydrauliczny Długość paska: 70 cm Wymiary kasku: 21 cm x 18 cm x 7 cm Wymiary opakowania: 32 cm x 20 cm x 20 cm Zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3. roku życia. Zabawki posiadają certyfikat CE i są zgodne z normą EN 71.

16,99 zł
2 osoby kupiły
87
Mój pierwszy komiks 5+. Ana Ana. Tom 2. Czekoladowe tornado - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój pierwszy komiks 5+. Ana Ana. Tom 2. Czekoladowe tornado
Dostępny
150 szt.

Na głowie burza złotych loków, pod którymi kłębią się tysiące pomysłów... Oto Ana! Pingwin Pingpong jest głodny jak wilk. Dlatego Ana Ana i jej pluszaki postanawiają upiec ciasto czekoladowe…

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

2 osoby kupiły
88
Ruin and Rising - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruin and Rising
Dostępny
17 szt.

Enter the Grishaverse with book three of the Shadow and Bone Trilogy by number one New York Times-bestselling author Leigh Bardugo. Perfect for fans of Laini Taylor and Sarah J. Maas.Now with a stunning new cover and exclusive bonus material: The Demon in the Wood (a Darkling prequel story) and a Q&A with Leigh Bardugo.Soldier. Summoner. Saint.The nation's fate rests with a broken Sun Summoner, a disgraced tracker, and the shattered remnants of a once-great magical army.The Darkling rules from his shadow throne while a weakened Alina Starkov recovers from their battle under the dubious protection of the zealots who worship her as a Saint. Now her hopes lie with the magic of a long-vanished ancient creature and the chance that an outlaw prince still survives.As her allies and enemies race toward war, only Alina stands between her country and a rising tide of darkness that could destroy the world. To win this fight, she must seize a legend's power - but claiming the firebird may be her ruin.

45,00 zł
2 osoby kupiły
89
Jurassic World piłka świecąca 93-0015 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jurassic World piłka świecąca 93-0015
Rms, Inna
Dostępny
2 szt.

Przenieś świat parku Jurajskiego do swojego domu dzięki tej niesamowitej, świecącej piłce - zacznie się świecić, jak tylko ją odbijesz! Zbierz je wszystkie i ciesz się niesamowitą kolekcją świecących piłek Jurassic World! Kolor: Wielokolorowy Bohater: Jurassic World Licencja: Jurrasic World

8,99 zł
2 osoby kupiły
90
Tablica magnetyczna znikopis pieczątki różowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablica magnetyczna znikopis pieczątki różowa
Dostępny
2 szt.

Tablica Magnetyczna Znikopis Pieczątki Różowa Tablica znikopis to ponadczasowa zabawka, idealna do rysowania oraz jako pomoc naukowa. Służy do pisania i rysowania znikających obrazków niezliczoną ilość razy ! Znikopis jest także świetną formą zarówno zabawy, jak i pomocą rozwijającą umiejętności manualna i plastyczne dziecka. Jak działa magiczna tablica magnetyczna? To bardzo prosta zabawka edukacyjna. Pod powierzchnią ekranu umieszczone są opiłki żelaza, które w trakcie rysowania specjalnym rysikiem układają się w stworzony przez dziecko wzór. Rysunki mogą być wykonane dowolną ilość razy - by zmazać obrazek, wystarczy tylko delikatnie przesunąć suwak umieszczony w dolnej części przedmiotu. By magnetyczny znikopis mógł służyć dziecku przez długi czas, należy korzystać z niego tylko za pomocą dołączonego do zestawu magnetycznego rysika. Pod żadnym względem nie wolno używać na ekranie klasycznych długopisów, pisaków bądź piór atramentowych. Tablica ma jeszcze dodatki takie jak dwie małe pieczątki w kształcie trójkąta i kwadrata. Przyda się przy nauce matematyki. Zestaw wykonany w kolorze różowym, a dodatkową zaletą jest rączka do trzymania tablicy. Możesz ją zabrać wszędzie ze sobą. Wymiary znikopisu: 35 cm x 25 cm x 4 cm Wymiary ekranu: 19 cm x 13 cm Wymiary opakowania: 36 cm x 25 cm x 4 cm Zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia.

25,90 zł
2 osoby kupiły
91
Aplikacja notarialna 2023. Pytania, odpowiedzi, tabele + dostęp do testów online, wydanie 16 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aplikacja notarialna 2023. Pytania, odpowiedzi, tabele + dostęp do tes...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Przygotuj się do egzaminu wstępnego na aplikację notarialną w 2023! Opracowanie w formie wygodnej tabeli zawiera zbiór testów z odpowiedziami, które przede wszystkim ułatwiają naukę do egzaminu wstępnego, a także przypomną i utrwalą zagadnienia potrzebne do wykonywania praktyki zawodowej. Dodatkowo książka zawiera miesięczny dostęp do testów online opracowanych zgodnie z wykazem ustaw wymaganych na egzaminie notarialnym, ogłaszanym corocznie przez Ministra Sprawiedliwości. Zgodnie z wymogami egzaminacyjnymi pytania testowe są jednokrotnego wyboru i każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, w tym jedną, prawidłową wraz z podaniem podstawy prawnej. Pytania oparte są jedynie na brzmieniu tekstów ustaw, nie dotyczą problemów doktrynalnych czy zagadnień wynikających z orzecznictwa. Aplikacja notarialna zawiera testy z wszystkich ustaw objętych wykazem publikowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości (brakujące testy z ustaw wymaganych w 2023 r. są publikowane w wersji online). Zbiór uwzględnia stan prawny na styczeń 2023 r. i zmiany, które zostały ogłoszone w Dz.U. do tego czasu, a wchodzące w życie do końca września 2023 r. Zapewniamy kilkakrotną aktualizację pytań do dnia egzaminu w 2023 r. (w tym nowe testy po opublikowaniu wykazu aktów prawnych, które będą obowiązywały na egzaminie w 2023 r.). Sprawdź na stronie aktualizacje.beck.pl. Pytania, które pojawiły się w ubiegłych latach na egzaminach są zaznaczone na szaro (w polu zawierającym podstawę prawną) wraz z wskazaniem roku, w którym padło konkretne pytanie. Do książki została dołączona zakładka, która pomaga w nauce. Zakładka zakrywa odpowiedź i podstawę prawną - wystarczy ją przyłożyć pod treścią pytania.

249,00 zł
206,67 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 42,33 zł

2 osoby kupiły
92
Ochrona danych osobowych. RODO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ochrona danych osobowych. RODO
Dostępny
51 szt.

Stan prawny: 20 lutego 2023 r. Książka zawiera: Ustawę o ochronie danych osobowych, Ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE), Ustawę o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, Komunikat i rozporządzenie, Indeks rzeczowy. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

39,00 zł
32,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

2 osoby kupiły
93
Karnet B6, Urodziny 8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6, Urodziny 8
PAN DRAGON
Dostępny
30 szt.

Karnet okolicznościowy B6 z kopertą.

10,99 zł
2 osoby kupiły
94
Notatnik A5/200K Frozen II mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik A5/200K Frozen II mix
Pro Kids
Dostępny
12 szt.

Asortyment 2 wzorów. Produkt wysyłany losowo. Cena za sztukę. Notatnik Frozen 2 z efektem wodnym, pięknie zdobiony holograficznymi gwiazdkami, brokatem i serduszkami, które opadają wewnątrz okładki. W notatniku z twardą okładką znajdziemy czyste kartki w delikatne linie lub kropki z motywem Frozen 2. Zeszyt idealny jako notatnik, dziennik, czy też planer. Osłonę można zdjąć i założyć na inny zeszyt. Cechy: 200 stron,rozmiar A5,twarda okładka,seria Frozen II,pływający brokat, holograficzne serduszka lub gwiazdki.

13,90 zł
12,99 zł

Rabat 6,5%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
95
Balon foliowy 6 Żółw 75x96cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy 6 Żółw 75x96cm
PartyDeco
Dostępny
34 szt.

Balon foliowy Cyfra 6 - Żółw, mix kolorów, wymiary przed napompowaniem ok. 75 x 96 cm (29.5 x 37.5''), wymiary po napompowaniu ok. 57 x 86 cm (22.5 x 34''). Do napompowania powietrzem i helem. Zestaw zawiera słomkę.

14,26 zł
12,99 zł

Rabat 8,9%
oszczędzasz 1,27 zł

2 osoby kupiły
96
Aplikacja komornicza 2023. Pytania, odpowiedzi, tabele + dostęp do testów online - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aplikacja komornicza 2023. Pytania, odpowiedzi, tabele + dostęp do tes...
Dostępny
1 szt.

Przygotuj się do egzaminu wstępnego na aplikację komorniczą w 2023! Opracowanie w formie wygodnej tabeli zawiera zbiór testów z odpowiedziami, które przede wszystkim ułatwiają naukę do egzaminu wstępnego, a także przypomną i utrwalą zagadnienia potrzebne do wykonywania praktyki zawodowej. Dodatkowo książka zawiera miesięczny dostęp do testów online opracowanych zgodnie z wykazem ustaw wymaganych na egzaminie komorniczym, ogłaszanym corocznie przez Ministra Sprawiedliwości. Zgodnie z wymogami egzaminacyjnymi pytania testowe są jednokrotnego wyboru i każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, w tym jedną, prawidłową wraz z podaniem podstawy prawnej. Pytania oparte są jedynie na brzmieniu tekstów ustaw, nie dotyczą problemów doktrynalnych czy zagadnień wynikających z orzecznictwa. Aplikacja komornicza zawiera testy z wszystkich ustaw objętych wykazem publikowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości (brakujące testy z ustaw wymaganych w 2023 r. są publikowane w wersji online). Zbiór uwzględnia stan prawny na styczeń 2023 r. i zmiany, które zostały ogłoszone w Dz.U. do tego czasu, a wchodzące w życie do końca września 2023 r. Zapewniamy kilkakrotną aktualizację pytań do dnia egzaminu w 2023 r. (w tym nowe testy po opublikowaniu wykazu aktów prawnych, które będą obowiązywały na egzaminie w 2023 r.). Sprawdź na stronie aktualizacje.beck.pl. Pytania, które pojawiły się w ubiegłych latach na egzaminach są zaznaczone na szaro (w polu zawierającym podstawę prawną) wraz z wskazaniem roku, w którym padło konkretne pytanie. Do książki została dołączona zakładka, która pomaga w nauce. Zakładka zakrywa odpowiedź i podstawę prawną - wystarczy ją przyłożyć pod treścią pytania.

299,00 zł
248,17 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 50,83 zł

2 osoby kupiły
97
Zszywki No.26/6-1M 1000szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zszywki No.26/6-1M 1000szt
Kangaro
Dostępny
51 szt.

zszywki KANGARO nr 26/6 wykonane ze stali japońskiej (Fuji Heavy Industries) zapewniają największą wytrzymałość i niezawodność zszywki posiadają certyfikaty ISO 9001 & 14001 galwanizowane, ocynkowane pasek 100 szt. 1000 zszywek w j.s.

5,85 zł
4,99 zł

Rabat 14,7%
oszczędzasz 0,86 zł

2 osoby kupiły
98
Aplikacja od ogółu do szczegółu. Ustawy dodatkowe na egzamin wstępny na aplikację komorniczą i notarialną, wydanie 9 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aplikacja od ogółu do szczegółu. Ustawy dodatkowe na egzamin wstępny n...
Dostępny
1 szt.

Kompaktowe streszczenie 28 aktów prawnych, wymaganych na egzamin wstępny na aplikacje notarialną i komorniczą. Publikacja zawiera omówienie najistotniejszych dziedzin prawa w przystępnej i zrozumiałej formie. Liczne wypunktowania i wyróżnienia ułatwiają zapamiętywanie i uporządkowanie wiedzy. Nowością jest opracowanie wielu zagadnień w przystępnej formie grafów, tabel i wykresów. Treść książki oraz jej forma ułatwia naukę, a zarazem powtórkę materiału. Jeśli zatem jesteś zapracowany i ciągle brakuje Ci czasu, to ta pozycja jest właśnie dla Ciebie. Pozycja adresowana jest przede wszystkim do osób przygotowujących się do egzaminu wstępnego na aplikacje notarialną i komorniczą. Może być także pomocna dla prawników, którzy poszukując pracy, przystępują do konkursów, np. na asystenta sędziego. Opracowanie jest kontynuacją popularnej wśród aplikantów pozycji Aplikacja od ogółu do szczegółu. Akty normatywne w pigułce.

129,00 zł
107,07 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 21,93 zł

2 osoby kupiły
99
Idee i wartości w europejskim dziedzictwie aksjologicznym. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idee i wartości w europejskim dziedzictwie aksjologicznym. Tom 1
Dostępny
72 szt.

Historia aksjologii pozwala na ukazanie dziedzictwa idei i wartości, które kształtowały europejską tożsamość. Jestem przeświadczony, że współczesna Europa potrzebuje na nowo odkryć swoje ideały i wartości, które określały jej tożsamość. Mówię tutaj o wartościach starożytnej Grecji: prawdy, dobra i piękna, ale mam też na myśli próbę zdefiniowania na nowo wartości chrześcijańskich: miłości, przebaczenia, pokoju, sprawiedliwości. Idee i wartości stanowią szlachetny budulec, na którym w historii Europy wznoszono katedry doskonałości określające człowieczeństwo człowieka. Wiek XX pokazał, jak idee i wartości są kruche, tzn. że bez stałego aksjologicznego wysiłku człowieka i samo człowieczeństwo człowieka zaczyna tracić „grunt pod nogami”. Dlatego jedność Europy wymaga oparcia na wartościach podstawowych, które określałyby tożsamość wspólnoty europejskiej. Określenie tych idei i wartości stanowi niełatwe zadanie, ale nie jesteśmy tutaj bezradni i bezbronni (…) ponieważ odwołując się do antycznej Grecji i pierwszych wieków chrześcijaństwa, możemy na nowo odczytać wartości, którymi może posługiwać się Wspólnota Europejska. Filozofia dobra zaproponowana przez Sokratesa i Platona może posłużyć za triadę klasyczną (dobro, piękno, prawda). Warto też odwołać się do triady aksjologicznej chrześcijaństwa (wiary, nadziei, miłości). (fragment Zakończenia Ryszarda A. Podgórskiego)

69,90 zł
48,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

2 osoby kupiły
100
Harry Potter and the Chamber of Secrets. MinaLima Edition - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter and the Chamber of Secrets. MinaLima Edition
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Prepare to be dazzled by this new edition of J.K. Rowling's Harry Potter and the Chamber of Secrets, designed and illustrated by MinaLima. With over 150 full-colour illustrations and eight exclusive, interactive paper-engineered elements, readers can travel via the Floo Network, encounter the Whomping Willow, reveal the spiral staircase to Dumbledore's office and even pull Mandrakes from their pots!This spectacular edition is the perfect gift for Harry Potter fans of all ages, a wonderful addition to any collector's bookshelf and an enchanting way to introduce this beloved series to a new generation of readers.

169,00 zł
162,24 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 6,76 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry