hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2023.03.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 13 marca 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Jak kwitnące drzewo. Florencja średniowieczna i renesansowa (praca zbiorowa), na drugim Powszechna historia nikczemności (Jorge Luis Borges). Kolejny produkt to Żywot Łazika z Tormesu (praca zbiorowa) oraz Ulica Żółtego Błota (Can Xue).
1
Jak kwitnące drzewo. Florencja średniowieczna i renesansowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Jak kwitnące drzewo. Florencja średniowieczna i renesansowa
Dostępny
152 szt.

Florencja nie jest miastem jak każde inne. Od wieków rzesze uczonych próbują uchwycić przyczyny jej wyjątkowości. To zainteresowanie wynika również z faktu, że trzynasto- i czternastowieczna Florencja jest znakomitym miejscem do obserwacji procesów rządzących historią nie tylko Włoch, ale także całej Europy. Książka nie jest podręcznikiem, choć autorzy otwierają jak najwięcej okien z widokiem na rozmaite aspekty życia dawnej Florencji, pokazują obrazy i przedstawiają punkty widzenia, które pozwolą wejść do tego twórczego, żyznego świata. Reszta opowieści toczy się na ulicach i placach Florencji, którą czytelnik, być może z tą książką w ręku, będzie miał przyjemność odwiedzić. Książka jest pracą zbiorową, na którą składa się 13 rozdziałów napisanych przez czworo autorów. Książka jest napisana metodą „,obrazkową“, – to systemem okien, przez które oglądamy wybrane krajobrazy z historii Florencji. Autorzy bardzo się starali, by swoje teksty pozbawić hermetyczności i uczynić atrakcyjnymi dla amatorów historii.

75,00 zł
45,00 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 30,00 zł

204 osoby kupiły
2
Powszechna historia nikczemności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Powszechna historia nikczemności
Dostępny
312 szt.

Nie jest to pierwsza polska edycja Powszechnej historii nikczemności, została jednak gruntownie przejrzana i poprawiona, a także opatrzona przypisami. Opublikowaną w 1935 roku książeczkę Jorge Luis Borges określił jako właściwy początek swej prozatorskiej drogi literackiej. Cykl „wprawek" publikowanych w latach 1933–1934 na łamach poczytnego, epatującego sensacją i krzykliwymi ilustracjami dodatku pisma „Crítica", szkice i fabuły „o charakterze mistyfikacji czy pseudoeseju", ćwiczenia z fałszowania cudzych tekstów - jak określał je autor - złożyły się na tomik na poły fikcyjnych biografii realnych oszustów, piratów, gangsterów, compadritos i cuchilleros oraz przepisanych na nowo baśni i opowieści niesamowitych. Nigdy moralizatorskie, zawsze lakoniczne, łączące konkret z liryzmem, śmiertelną powagę z subtelnym żartem, o filmowej sile rażenia, pełne miejsc pustych, gotowych, by je wypełniać wyobraźnią – opowieści te i wyimki z innych książek zapoczątkowały specyficzny, pojemny i osobny gatunek literacki, jakim są Borgesowskie fikcje. Przekładu dokonali Stanisław Zembrzuski i Andrzej Sobol-Jurczykowski.

35,00 zł
21,70 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,30 zł

105 osób kupiło
3
Żywot Łazika z Tormesu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywot Łazika z Tormesu
Dostępny
242 szt.

Żywot Łazika z Tormesu jest hiszpańskim anonimowym opowiadaniem opublikowanym w 1554 roku, które już w 1559 trafiło na indeks ksiąg zakazanych. Książka ta zapoczątkowała tak zwany nurt powieści łotrzykowskiej, pikarejskiej. Utwór odwołuje się do typu postaci nazywanego po hiszpańsku picaro – młody chłopiec lub dziewczyna, unikający nędzy i wysiłku poprzez chwytanie się najrozmaitszych sposobów i pozostający w opozycji do społecznej obyczajowości. Opowiada historię chłopca z okolic rzeki Tormes. Wobec braku opieki ze strony rodziców musi on sam poszukać sobie źródła utrzymania, które uchroniłoby go przed głodem. Pracuje m.in. jako przewodnik złośliwego ślepca czy giermek biednego szlachcica. Z ogromną energią i sprytem bohater dąży do znalezienia sobie miejsca w brutalnym świecie i uniknięcia nędzy przy możliwie małym nakładzie pracy. Przygody Łazarza opisane są z dużą ilością ironii i optymizmu. Niniejsze wznowienie, w tłumaczeniu Maurycego Manna, jest pierwszym w Polsce od przeszło sześćdziesięciu lat, zostało również uzupełnione esejem dr. Sonii Fajkis, w którym przybliża problematykę literatury pikarejskiej.

39,90 zł
24,34 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,56 zł

43 osoby kupiły
4
Ulica Żółtego Błota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulica Żółtego Błota
Dostępny
296 szt.

Can Xue to jeden z najbardziej wyrazistych głosów literackiej sceny Chin. Autorka kilkunastu powieści, około pięćdziesięciu nowel, ponad stu opowiadań i kilku tomów krytyki literackiej, od lat jest wymieniana w gronie faworytów do literackiej Nagrody Nobla. Jej proza – obrazoburcza i oniryczna, odrzuca tradycyjną narrację i realizm, sięga za to po domysły, emocje i obrazy. Pisząc – jak sama przyznaje – podświadomością, Can Xue stworzyła niepowtarzalny i rozpoznawalny styl. Ulica Żółtego Błota to powieść o losach mieszkańców jednej ulicy i rozgrywających się tam niezwykłych wydarzeniach. O ludziach, którzy nie potrafią ze sobą rozmawiać inaczej niż partyjnymi sloganami, ślą do władz petycje i donosy, dzielą lękami i paranojami, wyczekując zbawcy, o którym nie widzą ani kim jest, ani co ma przynieść. Niepewne jest jego istnienie, ale i równie mało pewny jest cały ten rozpadający się, chaotyczny świat, w którym piętrzą się absurdalne i groteskowe zdarzenia. Równie dobrze wszystko to może być jednym, długim koszmarnym snem…

45,00 zł
28,35 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,65 zł

25 osób kupiło
5
Historia mundiali. Tom 2. 1978-2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Historia mundiali. Tom 2. 1978-2022
Dostępny
317 szt.

Nikt nie opisał historii mistrzostw świata w piłce nożnej tak, jak zrobił to Leszek Jarosz. Po sukcesie pierwszego tomu, który został wybrany Historyczną Sportową Książką Roku 2022, nadszedł czas na kontynuację. W drugiej części Historii mundiali uznany dziennikarz w swoim kronikarskim stylu opisuje turnieje od 1978 do 2022 roku. Oczywiście najważniejsi są tu bohaterowie muraw jak Kempes, Boniek, Ronaldo, Zidane, Messi czy wreszcie Diego Maradona z dwoma golami strzelonymi w meczu z Anglią w 1986 roku, ale nie brak też tła politycznego i społecznego. Kto otrzymał złoty zegarek za najszybciej strzelonego gola na mundialu w 1978 roku? Czy cztery lata później Polacy rzeczywiście mogli nie wystąpić w Hiszpanii? Dlaczego Kolumbia zrezygnowała z organizacji turnieju w roku 1986? Jak aktor Robin Williams nazwał sekretarza generalnego FIFA Seppa Blattera podczas ceremonii losowania grup mundialu w USA? Czy „Boski Diego” w 1994 roku padł ofiarą spisku? Co Mario Götze usłyszał od Joachima Löwa przed wejściem na boisko w finale mundialu w Brazylii? I wreszcie: kiedy i jak bardzo zepsuta i skorumpowana stała się FIFA? Czy wtedy, gdy organizację turnieju w 2006 roku kupili Niemcy? Czy upadła moralnie, kiedy pozwoliła Rosji przeprowadzić turniej w 2018 roku w cieniu toczącej się w Donbasie wojny? To tylko część problemów, z którymi mierzy się autor, przedstawiając jednocześnie kompleksową i najbardziej aktualną historię zmagań o piłkarski Puchar Świata – włącznie z turniejem rozegranym w Katarze w 2022 roku.

89,00 zł
68,53 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,47 zł

22 osoby kupiły
6
Wodzowie Polski. Szlakami chwały oręża polskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wodzowie Polski. Szlakami chwały oręża polskiego
Dostępny
558 szt.

Niezmierzone jest bogactwo polskiej historii! Gdyby jednak oprzeć się tylko na przekazach medialnych, to nasze dzieje wyglądałyby mizernie i siermiężnie. Tak samo szkolne lekcje historii wieją nudą dzięki zubożonym do minimum zakresom nauczania oraz wyjątkowo prymitywnym podręcznikom. Historia w szkołach odarta została z narracji, z autorytetów, a przede wszystkim z bohaterstwa i patriotyzmu. Nie podkreśla się także, iż dzieje naszego kraju i narodu liczą sobie już jedenaście wieków. A należymy przecież do najstarszych nacji i najstarszych państw w Europie. Pisali o tym liczni nasi historycy, i to nawet podczas 123 lat zaborów. Można powiedzieć, że im większa była opresja wrogów zewnętrznych, tym żywsze i bogatsze stawało się polskie piśmiennictwo historyczne. Nie tylko literaci, jak Henryk Sienkiewicz, tworzyli ku pokrzepieniu ducha i serc, czynili to także liczni badacze dziejów. Wielu z nich posługiwało się niezwykle atrakcyjnym językiem literackim, w związku z czym ich dzieła były chętnie i powszechnie czytane. Pozostały też aktualne w swej wymowie, ponieważ polscy historycy opierali swoje prace na poszukiwaniu prawdy. Stąd pomysł przywołania ich prac, ich książek i zaprezentowania ich czytelnikowi XXI wieku. Tak zrodziła się seria wydawnicza „Polskie Dzieła Historyczne”, której pierwszym reprezentantem są właśnie Wodzowie Polski, noszący znamienny podtytuł Szlakami chwały oręża polskiego. Dni chwały i zwycięstw orężnych Rzeczypospolitej mają specjalną wymowę. Zagrożeni od Wschodu i Zachodu w pokojowym rozwoju państwa, musieliśmy mieczem i szablą podpierać słupy naszych granic. W zwycięstwach naszych triumfował duch narodu, który nawet w chwilach najcięższych upadków brał górę nad prywatą, nad egoistycznym interesem jednostki. Tymi, w których ogniskował się ten duch narodu i potężniał – byli nasi wodzowie. Nie tylko dowódcy zwycięskich armii, ale wodzowie narodu, symbole duchowej tężyzny i triumfującej nad tragicznym nieraz splotem małostkowych interesów potęgi idei. Nasze zwycięstwa i nasi wodzowie winni być źródłem rzeźwiącym, z którego czerpiemy wiarę w wartość narodu. I może dziś w chaosie zdarzeń, w plątaninie pojęć, wśród dyszących nienawiścią instynktów, warto wrócić myślą do tych, którzy reprezentują wartości stałe i najwyższe, którzy byli i są wcieleniem najwyższej potęgi państwa i sił duchowych narodu – do wodzów Polski.

79,00 zł
46,61 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 32,39 zł

22 osoby kupiły
7
Powstanie Styczniowe (1863-1864). Czas walki marzeń o wolność i niespełnionych nadziei - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powstanie Styczniowe (1863-1864). Czas walki marzeń o wolność i niespe...
Dostępny
7 szt.

Opowieść Alicji Kuleckiej o powstaniu styczniowym porządkują dwa najważniejsze wątki: rekonstrukcja polityki rosyjskiej wobec ziem polskich w latach 1860–1864 oraz przedstawienie założeń i faktycznej działalności przedstawicieli polskiego ruchu niepodległościowego, w tym przede wszystkim kolejnych ekip Rządu Narodowego z lat 1863–1864. Oprócz tego w książce zostały poruszone takie zagadnienia, jak na przykład koleje walk i potyczek powstańczych, międzynarodowy kontekst powstania, rola zaboru austriackiego, pruskiego i emigracji, różnice ideowe w obozie niepodległościowym, polityka ugodowców (szczególnie Aleksandra Wielopolskiego), organizacja polskiego państwa podziemnego, represje rosyjskiego zaborcy czy przebieg powstania na Litwie i Rusi. Książka Powstanie styczniowe (1863–1864). Czas walki, marzeń o wolności i niespełnionych nadziei Alicji Kuleckiej na tle innych publikacji na ten temat wyróżnia się swoją klarownością, przystępnością i zwięzłością. Jest skierowana przede wszystkim do czytelników, którzy nie będąc profesjonalnymi historykami, chcieliby poszerzyć swoją wiedzę o wydarzeniach z lat 1863–1864 i ich kontekstach.

36,00 zł
23,04 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 12,96 zł

18 osób kupiło
8
Straceńcy Madsa Voortena. Tom 3. Widmowy Zagon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Straceńcy Madsa Voortena. Tom 3. Widmowy Zagon
Dostępny
468 szt.

Śmierć nie jest i nigdy nie była ostateczną barierą. Finałowy tom cyklu o Straceńcach Madsa Voortena, który czytelnicy pokochali za rozmach, epickie sceny walk i wspaniałych bohaterów. Mówią, że Jaszczur został ciężko ranny, lecz czy śmiertelnie? A jeśli żyje, to gdzie się schronił? I czy wojna o Rozkrzyczane Krainy wreszcie dobiegnie końca? Ciała pokonanych Bękartów skuwa mróz nocy, ale w sercach tych, którzy przetrwali bitwę pod Brzaskiem, nie ma radości. Bo zagrożenie nadal czai się wśród mgieł i skał, a Mads Voorten, jedyny, który umiał dać innym nadzieję, sam nie potrafi jej już odnaleźć. Do obozu Wiatru znów przybywa elf Gwaine, a Bielik, wiedziony przeczuciem, co rusz spogląda ku Górom Leża. Tymczasem do garstki straceńców przystaje tajemniczy mag Skalmir. Są tacy, którzy wątpią w czystość jego intencji. Czy zima w końcu ustąpi wiośnie, a przemoc miłości?

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

15 osób kupiło
9
Wspomnienia zebrania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienia zebrania
Dostępny
12 szt.

Zanim został premierem Polski Odrodzonej, Walery Sławek był „nielegalnikiem” i bojowcem PPS, organizował siatki konspiracyjne, akcje ekspropriacyjne i zamachy, a następnie współtworzył oddziały walczące o wolność ojczyzny w czasie pierwszej wojny światowej. Wspomnienia pokazują go jako człowieka o skrupulatnej pamięci i analitycznym umyśle. Dzięki tym jego cechom mówią nie tylko o nieznanych skądinąd faktach, lecz także o wewnętrznym doświadczeniu ludzi poświęcających życie dla sprawy Niepodległej. Na zbiór składają się wszystkie relacje Sławka o charakterze wspomnieniowym: jego pamiętnik i cykl wykładów, a także artykuły oraz udzielone wywiady. Niektóre teksty nie były dotąd publikowane, reszta pozostawała rozproszona w czasopismach. Zebrał je i opracował biograf najbliższego współpracownika Józefa Piłsudskiego, Paweł Samuś.

40,00 zł
25,60 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,40 zł

15 osób kupiło
10
Wcale nie jestem taka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wcale nie jestem taka
Dostępny
641 szt.

Hanne przyjeżdża do rodzinnego miasta w towarzystwie swojej nowej partnerki, Julii. Wie, że spotka się z całą rodziną z okazji imprezy konfirmacyjnej swojej bratanicy. Nie odwiedzała bliskich krewnych od wielu lat, a kiedy widzieli się ostatnio, była jeszcze „tą grubą dziewczyną”. Od tego czasu dużo się zmieniło – w szczególności to, jak jest traktowana przez otoczenie teraz, kiedy już nie ma nadwagi. Wściekłość Hanne narasta jednak z każdą chwilą i kolejną napotkaną, zadziwiająco „miłą” osobą. Jest maj, Linnea niebawem będzie świętowała swoją konfirmację na rodzinnej imprezie, na którą przyjechali goście z daleka. Wszystko już przygotowane, ale zamiast cieszyć się tym wydarzeniem, główna bohaterka zamieszania niespokojnie krąży na rowerze po okolicy, nie mogąc się pogodzić ze stratą i odrzuceniem przez przyjaciółkę. Bård od zawsze był podporą rodziny i chętnie innym udzielał rad, jak należy żyć, podczas gdy sam uważał się za niezłomnego - wzór do naśladowania. Krytykował ojca i kolegów, którzy radykalnie zmienili swoje życie, dopóki sam nie doświadczył gwałtownej siły niespodziewanego uczucia. Dziadek Nils chce dla swoich bliskich po prostu wszystkiego, co najlepsze. Ale czy samo pragnienie, żeby było dobrze, wystarczy? W trakcie weekendu konfirmacji obserwujemy te cztery osoby i rysy pojawiające się na mozolnie zbudowanych przez nich samych wizerunkach. Wcale nie jestem taka to ostra, bolesna, momentami wstydliwa, czasem zabawna opowieść o lęku przed oceniającymi spojrzeniami innych, ale też o pragnieniu, by zostać dostrzeżonym. Jakie ryzyko podejmujemy, pozwalając sobie na bliskość?

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

14 osób kupiło
11
Złota dziewczynka z Jassów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota dziewczynka z Jassów
Dostępny
287 szt.

Akcja powieści rozgrywa się na dwóch pozornie rozbieżnych planach. Pierwszy, zlokalizowany w międzywojennej Rumunii, to historia rodziny Oxenbergów, w którą wplecione są fakty znane z dokumentów i tajnych archiwów oraz wyrażone bez ogródek opinie na temat życia społeczno-politycznego i międzyetnicznych napięć tamtego okresu. Drugi plan jest zbudowany wokół żydowskiej rodziny mieszkającej w Ameryce na przełomie XX i XXI wieku. Bernsteinowie prowadzą dobrze prosperującą firmę specjalizującą się w handlu używanymi rzeczami. Żyją, jakby nie mieli przeszłości, kierują się jedynie pragmatyzmem naszych czasów, w których wszystko – od ubrań po idee, a nawet nostalgię – jest „z drugiej ręki”. Dwie kobiety o wyjątkowych osobowościach połączą te dwa plany, a klucz do ich historii znajdzie się na końcu opowieści, której siłą jest utrzymywanie niestabilnej równowagi między burleską a powagą. Tytuł oryginalny: Amerika de peste pogrom Tłumacz: Kazimierz Jurczak Projektant okładki: Witold Siemaszkiewicz

49,00 zł
32,34 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 16,66 zł

12 osób kupiło
12
Dydaktyka akademicka - nowe konteksty, nowe doświadczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dydaktyka akademicka - nowe konteksty, nowe doświadczenia
Dostępny
48 szt.

Czasy pandemii pokazały nam, w jakim stopniu posiadane kompetencje dydaktyczne pozwalają nauczycielom akademickim na funkcjonowanie w sytuacji odbiegającej od codziennej rutyny, a jednocześnie jak ogromny wysiłek podjęła kadra uczelni, by sprostać temu wyzwaniu. Tym bardziej potrzebna wydaje się prezentowana w tej książce wymiana pomysłów i inspiracji dydaktycznych, a także dyskurs poświęcony kompleksowym programom budowania kompetencji dydaktycznych u doktorantów i tak zwanej młodej kadry oraz ich doskonaleniu u nauczycieli akademickich mogących poszczycić się już większym stażem pracy. Oddajemy do Państwa rąk zbiór artykułów napisanych przez nauczycieli akademickich – praktyków i osoby zajmujące się naukowo dydaktyką akademicką, metodyką nauczania zdalnego, dydaktykami przedmiotowymi oraz naukowców badających i wspierających rozwój kadry akademickiej. Wśród autorów znajdziemy wykładowców różnych kierunków – od chemii poprzez filologie aż po archeologię – którzy dzielą się przykładami dobrych praktyk. Redaktorki tomu

44,10 zł
36,60 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,50 zł

10 osób kupiło
13
Mnemosyne / Lesmosyne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mnemosyne / Lesmosyne
Dostępny
95 szt.

Mnemosyne/Lesmosyne Tomasza Teodorczyka to opowieść o pamięci i jej meandrach, o utracie i próbie pogodzenia się z nią, wreszcie to intymny zapis doświadczeń zanurzonych w mitycznych opowieściach, filozoficznych odniesieniach i literackich poszukiwaniach.

36,00 zł
23,40 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,60 zł

7 osób kupiło
14
Budowanie komunikacji i samodzielności u dzieci w spektrum autyzmu. Strategie postępowania w przypadku języka minimalnego, echolalii i nietypowych zachowań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Budowanie komunikacji i samodzielności u dzieci w spektrum autyzmu. St...
Dostępny
22 szt.

Nie ma dwojga takich samych dzieci z autyzmem – trudności związane z komunikacją przejawiane przez osoby ze spektrum autyzmu mogą być bardzo różnorodne. Aby zapewnić dziecku odpowiednie wsparcie, przede wszystkim należy trafnie rozpoznać, jakie umiejętności są dla niego osiągalne na danym etapie rozwoju oraz będą przydatne w codziennym życiu – zarówno w dzieciństwie, jak i później, kiedy dorośnie. Niniejsza książka pomoże logopedom, terapeutom, nauczycielom i rodzicom dzieci z autyzmem dostosować sposób postępowania do osoby. Autorka dzieli się ekspercką wiedzą zgromadzoną podczas wieloletniej pracy z osobami ze spektrum autyzmu. Dzięki przedstawieniu przypadków chłopców i dziewczynek na różnych etapach rozwoju mowy czytelnik łatwiej określi, jakie cele i strategie będą najkorzystniejsze dla konkretnego dziecka: - niemówiącego - posługującego się umiarkowanie funkcjonalną mową - przejawiającego echolalię - z wysoko rozwiniętą mową i bogatym słownictwem, ale mającego trudności z uchwyceniem metafor językowych, zrozumieniem intencji rozmówcy lub interpretacją usłyszanych żartów. Tytuł oryginalny: Building Communication and Independence for Children Across the Autism Spectrum: Strategies to Adress Minimal Language, Echolalia and Behavior Tłumacz: Agnieszka Kasprzyk

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

6 osób kupiło
15
Podstawy turkologii dla bałkanistów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy turkologii dla bałkanistów
Dostępny
4 szt.

W Podstawach turkologii dla bałkanistów autor podjął się krótkiego zaprezentowania czytelnikom po raz pierwszy mało znanej dziedziny ‒ rumelistyki, tj. problemów wzajemnego oddziaływania na siebie języka tureckiego i języków bałkańskich. Była to jednocześnie dla autora okazja przedstawienia jego własnych, dotąd niepublikowanych poglądów (zob. np. rozdz. 7). Pominąwszy „Wprowadzenie”, praca ta składa się z 7 rozdziałów: 1) Terminy, klasyfikacja i obecność języka tureckiego na Bałkanach; 2) Ważniejsze cechy języka tureckiego [przedstawione w 25 podrozdziałach tematycznych]; 3) Dialekty tureckie Anatolii i Rumelii; 4) Karamanlidzi i dialekt karamanlidzki; 5) Gagauzi i język gagauski; 6) Teksty transkrybowane i słowniki rymowane; 7) Przykłady problemów rumelistycznych. Całość zamykają: słowniczek turecko-polski, bibliografia i skróty. Celem książki jest takie pokazanie problemów, żeby czytelnik mógł się potem samodzielnie poruszać w piśmiennictwie rumelistycznym.

38,00 zł
32,30 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,70 zł

6 osób kupiło
16
Gild - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Gild
Dostępny
823 szt.

Złoto. Złote posadzki i ściany. Złote meble i szaty. W zamku króla Midasa – wzniesionym na grani ośnieżonych gór – złote jest wszystko! Mit o królu Midasie powraca w nowej odsłonie. Kobieta, na której władca złożył swój złotodajny dotyk, ukaże nam mroczną stronę chciwości. Oto pierwszy tom niezwykłej sagi fantasy. Sagi nieoczywistej i uzależniającej, od której nie sposób się oderwać. Orea, skrząca się złotem kraina intryg, romansów i niebezpieczeństw, zafascynuje was już od pierwszych stron. Książka dla czytelników 18+ Tytuł oryginalny: Gild Tłumacz: Stanisław Bończyk

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

6 osób kupiło
17
Przejście przez Morze Czerwone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przejście przez Morze Czerwone
Dostępny
170 szt.

Przejście przez Morze Czerwone, kolejna po Szklanej kuli wznowiona w PIW książka Zofii Romanowiczowej, to głęboka proza psychologiczna, nazywana nawet "posttraumatyczną powieścią egzystencjalną". Książka stanowi jedną z bardziej udanych prób nadania kształtu literackiego doświadczeniom obozowym. W ujęciu Kazimierza Wierzyńskiego to „głęboka penetracja w przepaść człowieka, rzecz o zdumiewającej odwadze i ambicji” – książka jako jedna z pierwszych porusza temat miłości homoseksualnej w obozie koncentracyjnym. Główna bohaterka nie potrafi odnaleźć się w poobozowej rzeczywistości, w której granice moralne i poznawcze uległy rozmyciu. Henryk Bereza nazwał powieść Romanowiczowej „hołdem złożonym naszym marzeniom, naszej potrzebie marzeń, naszej konieczności marzeń”. Krytycy polscy i zagraniczni (Przejście przez Morze Czerwone zostało przetłumaczone m.in. na francuski, niemiecki i angielski) dostrzegli w książce Romanowiczowej również podobieństwa z nowoczesną, w tym awangardową, prozą europejską, zwłaszcza francuską. Za literackich patronów tej powieści uznaje się Marcela Prousta, Alberta Camusa, Nathalie Sarraute.

45,00 zł
33,30 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

6 osób kupiło
18
Batman. Rok pierwszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman. Rok pierwszy
Dostępny
65 szt.

Klasyczny komiks, w którym Frank Miller (Sin City, 300, Batman – Powrót Mrocznego Rycerza) opowiada o pierwszym roku działalności Batmana. Oto miasto Gotham, gdzie z dnia na dzień pojawia się samotny zamaskowany bohater. Opowieść, która inspirowała filmowych twórców – zarówno Tima Burtona, jak i Christophera Nolana. W kolekcji DC Deluxe ukazują się najwybitniejsze albumy komiksowe wydane przez DC Comics na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Tytuł oryginalny: Batman – Year One Scenarzysta: Frank Miller Ilustrator: David Mazzucchelli

89,99 zł
69,29 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

5 osób kupiło
19
Squishmallows. Pluszak Luanne, 13 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Squishmallows. Pluszak Luanne, 13 cm
Jazwares
Dostępny
2 szt.

Każdy Squishmallow ma własny styl i osobowość, co zachęca dzieci do zabawy i angażuje ich wyobraźnię. Gdy już dostaniesz swoją pierwszą maskotkę Squishmallow, zrozumiesz, czym jest prawdziwa przytulanka! • Każdy Squishmallow ma supermiękką, piankową strukturę • Każdy Squishmallow ma własny, wyjątkowy styl i wygląd • Każdy Squishmallow ma niepowtarzalną osobowość – sprawdź informację na zawieszce • Idealnie nadaje się do przytulania i ściskania • Zbierz je wszystkie i stwórz całą drużynę Squishmallow Wielkość 13.0 cm

34,99 zł
33,24 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,75 zł

5 osób kupiło
20
Disney księżniczka. Maluj wodą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Disney księżniczka. Maluj wodą
Dostępny
145 szt.

Malowanki wodne to idealna propozycja dla najmłodszych artystów. Zabarwione strony maluch pociąga pędzelkiem zamoczonym w wodzie i otrzymuje piękne, barwne ilustracje. Prosta formuła sprawia, że dziecko za każdym razem może liczyć na pozytywne rezultaty, a to stanowi dla niego znakomitą motywację. Dodatkowym atutem są ulubione księżniczki ze świata Disneya. Malowanki wodne – pierwsza zabawa w kolorowanie!

15,00 zł
9,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 5,01 zł

5 osób kupiło
21
Squishmallows. Pluszak Claudia, 13 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Squishmallows. Pluszak Claudia, 13 cm
Jazwares
Dostępny
1 szt.

Każdy Squishmallow ma własny styl i osobowość, co zachęca dzieci do zabawy i angażuje ich wyobraźnię. Gdy już dostaniesz swoją pierwszą maskotkę Squishmallow, zrozumiesz, czym jest prawdziwa przytulanka! • Każdy Squishmallow ma supermiękką, piankową strukturę • Każdy Squishmallow ma własny, wyjątkowy styl i wygląd • Każdy Squishmallow ma niepowtarzalną osobowość – sprawdź informację na zawieszce • Idealnie nadaje się do przytulania i ściskania • Zbierz je wszystkie i stwórz całą drużynę Squishmallow Wielkość 13.0 cm

34,99 zł
33,24 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,75 zł

5 osób kupiło
22
Wspomnienia część 1 i 2 Jan Dębski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
70,00 zł
49,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 21,00 zł

4 osoby kupiły
23
Squishmallows. Pluszak Lola, 13 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Squishmallows. Pluszak Lola, 13 cm
Jazwares
Dostępny
2 szt.

Każdy Squishmallow ma własny styl i osobowość, co zachęca dzieci do zabawy i angażuje ich wyobraźnię. Gdy już dostaniesz swoją pierwszą maskotkę Squishmallow, zrozumiesz, czym jest prawdziwa przytulanka! • Każdy Squishmallow ma supermiękką, piankową strukturę • Każdy Squishmallow ma własny, wyjątkowy styl i wygląd • Każdy Squishmallow ma niepowtarzalną osobowość – sprawdź informację na zawieszce • Idealnie nadaje się do przytulania i ściskania • Zbierz je wszystkie i stwórz całą drużynę Squishmallow Wielkość 13.0 cm

34,99 zł
33,24 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,75 zł

4 osoby kupiły
24
Ptak smutnego stulecia. Edith Piaf - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptak smutnego stulecia. Edith Piaf
Dostępny
190 szt.

Edith Piaf- 60 lat po śmierci jednej z najwybitniejszych pieśniarek XX wieku "Jest to barwna, ale rzetelnie udokumentowana opowieść Joanny Rawik o jej wieloletniej fascynacji postacią i piosenkami Edith Piaf. Wyjaśnia na czym polegał fenomen bohaterki tej opowieści, prostej dziewczyny z paryskiej ulicy, która stała się największą pieśniarką XX wieku oraz co sprawiło, że Piaf stała się nieprzemijającą legendą współczesnej kultury. Ale jest przede wszystkim opowieścią o życiu Piaf, o jej licznych romansach i kilku małżeństwach, o jej zachłanności na wciąż nowe przeżycia i doświadczenia. Jest opowieścią o podświadomym dążeniu wywodzącej się z dołów społecznych pieśniarki do wzbogacania własnego wnętrza, do poznawania świata i ludzi, którzy poszerzali jej horyzonty myślowe i potwierdzali przynależność "świętego potwora" do elity kulturalnej." Kim była Edith Piaf? Édith Piaf, znana również jako "Mały Wróbelek", zyskała międzynarodową sławę pod koniec lat 30. XX wieku jako symbol francuskiej pasji i wytrwałości. Spośród wielu ballad Piaf, "La Vie en Rose" została zapamiętana jako jedna z jej najbardziej charakterystycznych piosenek. Inne znane utwory to "Milord", "Padam Padam", "Mon Dieu", czarujący "Mon Manege a Moi" i hymn "Non, Je Ne Regrette Rien". Prowadząc życie pełne nałogów i związanych z nimi problemów zdrowotnych, Piaf zmarła we Francji w 1963 roku w wieku 47 lat. Nadal czczona jest jako skarb narodowy.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

4 osoby kupiły
25
Opowieści Małego Skrzata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści Małego Skrzata
Dostępny
15 szt.

Opowieści Małego Skrzata to książeczka dla najmłodszych, której celem jest zabranie dziecka w podróż do świata empatii, pokazanie w barwny sposób, jak ważne jest to, aby pomagać innym. To również opowieść dla dorosłych jak przerwać smutek, w którym dziecko może pogrążyć się po stracie bliskiej istoty.

36,00 zł
25,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

4 osoby kupiły
26
Fibi i jednorożec. Tom 3. Fibi kontra gobliny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fibi i jednorożec. Tom 3. Fibi kontra gobliny
Dostępny
120 szt.

Trzeci tom uroczej historii o dziewczynce Fibi i zaprzyjaźnionej z nią Marigold, żeńskiej przedstawicielce rodzaju jednorożców. Fibi podejrzewa rodziców, że chcą wygnać ją z domu, bo je za dużo płatków... Strach zmienia się w radość, kiedy okazuje się, że zaplanowali dla niej wyjazd na obóz muzyczny! Tam bohaterka przeżyje wspaniałe chwile, a po powrocie znów rzuci się wraz ze swoją magiczną przyjaciółką w wir fantastycznych przygód. Spotkają cukierkowego smoka, zobaczą się z siostrą Marigold i jej wstydliwym narzeczonym, a także sprawią, by wszystkie dzieci w klasie Fibi wreszcie ujrzały cudowne piękno jednorożców. W końcu odkryją, że zniknęła wredna Dakota, a jej miejsce zajął jeszcze wredniejszy goblin! Chociaż bohaterki nie lubią Dakoty, będą musiały udać się w miejsce, gdzie kryją się gobliny i uratować dziewczynę, co okaże się niełatwym zadaniem! Dana Simpson zyskała światową sławę serią o Fibi, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci. Jest także autorką cykli przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych czytelników: „Ozzy and Millie”, „I Drew This” i „Raine Dog”. Tytuł oryginalny: Phoebe and Her Unicorn - Phoebe and Her Unicorn Scenarzysta: Dana Simpson Ilustrator: Dana Simpson Tłumacz: Mateusz Lis

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

4 osoby kupiły
27
Squishmallows. Pluszak Warren, 13 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Squishmallows. Pluszak Warren, 13 cm
Jazwares
Dostępny
3 szt.

Każdy Squishmallow ma własny styl i osobowość, co zachęca dzieci do zabawy i angażuje ich wyobraźnię. Gdy już dostaniesz swoją pierwszą maskotkę Squishmallow, zrozumiesz, czym jest prawdziwa przytulanka! • Każdy Squishmallow ma supermiękką, piankową strukturę • Każdy Squishmallow ma własny, wyjątkowy styl i wygląd • Każdy Squishmallow ma niepowtarzalną osobowość – sprawdź informację na zawieszce • Idealnie nadaje się do przytulania i ściskania • Zbierz je wszystkie i stwórz całą drużynę Squishmallow Wielkość 13.0 cm

34,99 zł
33,24 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,75 zł

4 osoby kupiły
28
Squishmallows. Pluszak Lucienne, 13 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Squishmallows. Pluszak Lucienne, 13 cm
Jazwares
Dostępny
2 szt.

Każdy Squishmallow ma własny styl i osobowość, co zachęca dzieci do zabawy i angażuje ich wyobraźnię. Gdy już dostaniesz swoją pierwszą maskotkę Squishmallow, zrozumiesz, czym jest prawdziwa przytulanka! • Każdy Squishmallow ma supermiękką, piankową strukturę • Każdy Squishmallow ma własny, wyjątkowy styl i wygląd • Każdy Squishmallow ma niepowtarzalną osobowość – sprawdź informację na zawieszce • Idealnie nadaje się do przytulania i ściskania • Zbierz je wszystkie i stwórz całą drużynę Squishmallow Wielkość 13.0 cm

34,99 zł
33,24 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,75 zł

4 osoby kupiły
29
Nowe Książki 3/2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe Książki 3/2023
Dostępny
4 szt.

„Nowe Książki” to pismo krytyki literackiej i naukowej ukazujące się do 1949 roku. Adresowane jest do środowisk akademickich, literackich, bibliotekarzy oraz czytelników, wydawców, księgarzy – mówiąc najogólniej: do wszystkich miłośników książek. W każdym numerze blisko 100 recenzji i not pisanych przez uznanych krytyków i naukowców. Fikcja, reportaż, książki popularno-naukowe. Literaturoznawstwo, sztuka, psychologia/psychoterapia, historia kultury, historia idei, historia, prawo, filozofia. Rozmowy z pisarzami, uczonymi, tłumaczami. Co jeszcze? Korespondencje zagraniczne, felietony oraz kronika wydarzeń literackich i księgarskich. Przez ponad sześć dziesięcioleci na łamach pisma publikowali i publikują autorzy wywodzący się ze środowisk akademickich, literackich, dziennikarskich. Spośród szerokiego grona obecnie współpracujących z „Nowymi Książkami” autorów można przywołać nazwiska Henryka Domańskiego, Jerzego Franczaka, Wacława Holewińskiego, Krzysztofa Lipki, Rafała Łatki, Anny Nasiłowskiej, Dariusza Nowackiego, Czesława S. Nosala, Marka Paryża, Adama Poprawy, Rafała Szczerbakiewicza, Adriany Szymańskiej, Danuty Ulickiej czy Macieja Urbanowskiego.

11,59 zł
9,99 zł

Rabat 13,8%
oszczędzasz 1,60 zł

4 osoby kupiły
30
Śledztwa Enoli Holmes. Tom 4. Zagadka wachlarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śledztwa Enoli Holmes. Tom 4. Zagadka wachlarza
Dostępny
119 szt.

Czwarty tom komiksowej adaptacji serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego – Mycrofta. Enola dniami i nocami przemierza Londyn, aby poznać sekrety wielkiego miasta zarówno z punktu widzenia arystokracji, jak i uliczników. Dzięki wędrówkom po nowych miejscach trafia na trop niezwykłej afery z wyższych sfer. Okazuje się, że sprawa ponownie dotyczy nastoletniej lady Cecily Alistair. Młoda pani detektyw będzie musiała skorzystać z różnych przebrań i odważnie stawić czoło złym ludziom, aby dotrzeć do sedna tajemnicy. Na swojej drodze natknie się też na obu braci – czy wciąż będą próbowali zmusić ją do powrotu do domu? Twórczynią cyklu jest francuska rysowniczka i scenarzystka Serena Blasco. Zadebiutowała ilustracjami do opowieści Lili Chantilly, ale niedługo później skupiła się na serii o Enoli, dzięki której zdobyła popularność i duże uznanie czytelników. Tytuł oryginalny: Les enquêtes d'Enola Holmes, tome 4 Scenarzysta: Serena Blasco Ilustrator: Serena Blasco Tłumacz: Maria Mosiewicz

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

4 osoby kupiły
31
Piłka nożna Fc Barcelona Star Gold r. 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
82,90 zł
72,95 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,95 zł

2 osoby kupiły
32
Songs of Surrender. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Songs of Surrender. CD
U2, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

64,90 zł
63,60 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,30 zł

2 osoby kupiły
33
Sprawa morderstwa Gracie Allen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawa morderstwa Gracie Allen
Dostępny
80 szt.

Z więzienia ucieka niejaki Benny Myszołów, seryjny morderca, który poprzysiągł zemstę oskarżającemu go prokuratorowi Johnowi F. X. Markhamowi. Zaniepokojony sierżant Heath stawia na nogi cały wydział zabójstw. Philo Vance proponuje pół żartem odstrzelić mordercę. Niebawem w biurach podejrzanej kawiarni Domdaniel zostaje znaleziony trup Phillipa Allena, pomocnika kuchennego. Jak się tam znalazł i co ma wspólnego z Myszołowem? W śledztwie oprócz Vance'a weźmie udział tym razem siostra zamordowanego, urokliwa i bardzo rozgadana Gracie Allen. Tłumaczenie: Zawadzki Stanisław

34,20 zł
24,62 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,58 zł

2 osoby kupiły
34
Dziecko pokuty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziecko pokuty
Dostępny
50 szt.

Wstrząsająca i kontrowersyjna powieść o kobiecie, która nie dała sobie odebrać nadziei. Dina to córka troskliwych rodziców, wierna Bogu piękna kobieta, zaręczona z chrześcijaninem, która ma wszystko, o czym marzyła. Pewnego dnia, jej idealne i poukładane życie rozpada się na kawałki, niczym kryształ. Jej rodzina jest rozdarta, a niezłomna wiara Diny zostaje poddana poważnej próbie, gdy kobieta staje przed najważniejszym wyborem w swoim życiu. Autorka serwuje nam błyskotliwą i bezlitosną satyrę życia, w której poniekąd każdy się odnajdzie.

60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

2 osoby kupiły
35
Songs of Surrender (Deluxe Edition). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Songs of Surrender (Deluxe Edition). CD
U2, Universal Music Polska
Dostępny
34 szt.

77,90 zł
76,34 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,56 zł

2 osoby kupiły
36
Uważność w jedzeniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uważność w jedzeniu
Dostępny
202 szt.

Tłumaczenie: Kowalska Agnieszka

63,00 zł
45,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,64 zł

2 osoby kupiły
37
Między Wschodem a Zachodem. O wyzwaniach dydaktycznych podczas pracy z grupami chińskimi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między Wschodem a Zachodem. O wyzwaniach dydaktycznych podczas pracy z...
Dostępny
7 szt.

Monografia jest pionierską i aktualną analizą obrazu zmagań, wyzwań oraz sukcesów osób podejmujących studia w Instytucie Glottodydaktyki Polonistycznej UJ. Spojrzenie metodologiczne zakłada ogląd z wnętrza Polski, oczyma polskich filologów, którzy na co dzień przygotowują studentów do pisania prac licencjackich i są autorytetami w dziedzinie. Dla chińskiego badacza to ciekawe ujęcie poznawcze, ponieważ wnioski oraz konkluzje naukowe są czynione synchronicznie do powstałych nie tak dawno studiów polskich. To notowanie na bieżąco spostrzeżeń, porażek, wyzwań oraz dalekosiężnych efektów, które uznaję za cenną wiedzę mogącą w przyszłości być punktem wyjścia do badań w zakresie porównawczym studiów polsko-chińskich. – z recenzji prof. nadzw. dr Li Yinan, Pekiński Uniwersytet Języków Obcych

40,00 zł
34,00 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,00 zł

2 osoby kupiły
38
Baśnie. Na wygnaniu. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie. Na wygnaniu. Tom 1
Dostępny
116 szt.

Pierwszy tom serii fantasy wymyślonej przez Billa Willinghama oraz wspaniale narysowanej przez Lana Medinę, Steve'a Leialohę oraz Craiga Hamiltona. W tym zbiorze czytelnik znajdzie także opowiadanie napisane i zilustrowane przez Billa Willinghama. Pomysł na serię był bardzo prosty. Willingham postanowił umieścić najpopularniejszych bohaterów bajek w świecie zwykłych ludzi. I tak Królewna Śnieżka pełni rolę prawej ręki burmistrza, a potrafiący zmieniać kształty Wilk jest detektywem. Do tak zbudowanego świata autor wprowadził brutalną zbrodnię - w pokoju Róży Czerwonej, siostry Śnieżki, znaleziono ślady walki i litry krwi rozmazane na ścianie. Czy ktoś zabił Różę Czerwoną? A jeśli tak, kto to zrobił - może Sinobrody, dziś oczyszczony z zarzutów, ale znany w przeszłości z bestialskiego traktowania swoich młodych małżonek?...ledztwo rozpoczyna detektyw Wilk. Ponoć zrehabilitowany - ale czy naprawdę tak łatwo można pokonać stare nawyki? Zaczynająca się jak klasyczny kryminał, a potem korzystająca z innych konwencji, seria Baśnie przyniosła jej twórcom niejedną nagrodę Eisnera, między innymi za najlepszy nowy cykl w 2003 roku. Porównywana z Sandmanem, w pierwszej części opowieść nawiązuje luźno także do Strażników Alana Moore'a - motywem zabójstwa członka tajnej społeczności. Tytuł oryginalny: Fables: Legends in Exile Scenarzysta: Bill Willingham Ilustrator: Lan Medina, Steve Leialoha, Craig Hamilton Tłumacz: Krzysztof Uliszewski

49,99 zł
36,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,00 zł

2 osoby kupiły
39
Minnie. Maluj wodą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Minnie. Maluj wodą
Dostępny
126 szt.

Malowanki wodne to idealna propozycja dla najmłodszych artystów. Zabarwione strony maluch pociąga pędzelkiem zamoczonym w wodzie i otrzymuje piękne, barwne ilustracje. Prosta formuła sprawia, że dziecko za każdym razem może liczyć na pozytywne rezultaty, a to stanowi dla niego znakomitą motywację. Dodatkowym atutem są ulubieni bohaterowie ze świata Disneya – Minnie i jej przyjaciele. Malowanki wodne – pierwsza zabawa w kolorowanie!

15,00 zł
9,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
40
Baśnie. Kroniki miłosne. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie. Kroniki miłosne. Tom 3
Dostępny
112 szt.

W świecie Baśniowców nie ma zbyt wielu szczęśliwych zakończeń. Jako uchodźcy z ziem, które istnieją w naszych legendach i bajaniach, Baśniowcy zostali zmuszeni do opuszczenia bajkowych królestw i wtopienia się w naszą twardą, doczesną rzeczywistość. To jednak nie znaczy, że nie ma tam dla nich miejsca na romanse oraz ból, zdradę i wściekłą zazdrość, które idą z nimi w parze. W rzeczy samej, miłość może zakwitnąć nawet między dwoma pozornie najbardziej odległymi od siebie Baśniowcami. Czy jednak czeka ich szczęśliwa przyszłość, czy może szybka i przedwczesna śmierć? Tytuł oryginalny: Fables: Storybook Love Scenarzysta: Bill Willingham Ilustrator: Brian Talbot, Mark Buckingham, Lan Medina Tłumacz: Krzysztof Uliszewski

69,99 zł
51,79 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,20 zł

2 osoby kupiły
41
Викрадений перстень - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Викрадений перстень
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Крук викрадає перстень Миколиного батька, та хлопцю вдається наздогнати злодія. Шлях погоні приводить його аж на Січ, де майже увесь час живе з іншими козаками Миколин батько. Щоб повернути перстень, хлопець має пройти низку випробувань. Він стає помічником кошового Сірка, знаменитого характерника, та пізнає побут Січі, отримуючи різноманітні завдання.

46,99 zł
42,29 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,70 zł

1 osoba kupiła
42
Squishmallows. Hello Kitty. Pluszak Hello Kitty z burgerem, 20 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Squishmallows. Hello Kitty. Pluszak Hello Kitty z burgerem, 20 cm
Jazwares
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Najnowsze SQUISHMALLOWS z serii HELLO KITY Każdy Squishmallow ma własny styl i osobowość, co zachęca dzieci do zabawy i angażuje ich wyobraźnię. Gdy już dostaniesz swoją pierwszą maskotkę Squishmallow, zrozumiesz, czym jest prawdziwa przytulanka! • Każdy Squishmallow ma supermiękką, piankową strukturę • Każdy Squishmallow ma własny, wyjątkowy styl i wygląd • Każdy Squishmallow ma niepowtarzalną osobowość – sprawdź informację na zawieszce • Idealnie nadaje się do przytulania i ściskania • Zbierz je wszystkie i stwórz całą drużynę Squishmallow

76,99 zł
73,14 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,85 zł

1 osoba kupiła
43
Bańki mydlane Fru Blu - ECO 3l + akcesoria - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki mydlane Fru Blu - ECO 3l + akcesoria
TM Toys
Dostępny
7 szt.

Fru Blu Eco 3l to połączenie doskonałej zabawy z dbałością o ekologię i komfort użytkowania. Zestaw zawiera obręcz, dającą możliwość tworzenia dużych baniek mydlanych, jak również obręcz w kształcie drzewka, która wytwarza efektowną chmurę drobnych baniek. Zróżnicowane akcesoria zapewnią długie godziny zabawy dla całej rodziny. Unikatowy system pakowania zapewnia wygodę użycia oraz przedłużoną trwałość płynu. Zastosowany typ zaworu jest najczęściej stosowany w opakowaniach Bag-in-Box ze względu na wyjątkową jakość, czyli niski wskaźnik wycieku produktu (mniej niż 1 na 55 milionów). Dzięki temu możliwe jest wydłużenie okresu przydatności do zabawy i trwałości produktu. Zastosowanie takich opakowań pozwala na oddzielenie worka foliowego i kartonu od siebie i wyrzucenie ich po zużyciu do właściwego pojemnika dla tego rodzaju odpadów. Zestaw zawiera dwa akcesoria (obręcz i drzewko), talerzyk na płyn oraz worek z płynem o pojemności 3 litrów.

96,70 zł
87,03 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,67 zł

1 osoba kupiła
44
Zioła dla zdrowia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zioła dla zdrowia
Dostępny
215 szt.

Z książki dowiemy się, jak, gdzie i kiedy należy zbierać rośliny lecznicze i jak pozyskiwać z nich cenne substancje lecznicze. Znajdziemy tu również wskazówki dotyczące stosowana odpowiednich roślin w konkretnych schorzeniach.Tłumaczenie: Sobolewska Anna

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
45
Schowek
22,00 zł
17,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
46
Odra kilometraż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odra kilometraż
Dostępny
76 szt.

W książce zawarto kilometraż całej rzeki Odry, dane o krajobrazie nadrzecznym, informacja o podziale zlewni rzeki oraz informacje o spadku rzeki na poszczególnych odcinkach. Książka przydatna dla tych wszystkich, którzy planują spływ Odrą. W tej serii ukazał się również kilometraż Wisły, który miał już dwa dodruki.

18,40 zł
13,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 4,41 zł

2 osoby kupiły
47
Химерний Київ. Легенди, лякачки та цікавинки - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Химерний Київ. Легенди, лякачки та цікавинки
Dostępny
15 szt.

Химерний Київ Тетяни Стрижевської — гід загадковими локаціями Києва, що розвінчує легенди та вигадки столиці й дає відповіді на безліч несподіваних запитань. Де жив Змій Горинич? На яку гору літали відьми? В яких особняках «мешкають» привиди? Як Оранта вже тисячу років захищає киян? Які місця зажили моторошної слави? Це ідеальна книжка як для родинного читання, так і для заохочення підлітків читати самим. Ви можете обрати один зі способів слідування за розповіддю — читати одну-дві історії й вирушати на прогулянку згаданими локаціями або ж насолодитися текстом вповні за раз (а він справді захопливий!)

61,90 zł
55,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,19 zł

1 osoba kupiła
48
Box: Songs of Surrender (Deluxe Collectors Edition). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Box: Songs of Surrender (Deluxe Collectors Edition). CD
U2, Universal Music Polska
Dostępny
1 szt.

169,90 zł
166,50 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,40 zł

2 osoby kupiły
49
Klasyczne baśnie Disneya w komiksie. 101 dalmatyńczyków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyczne baśnie Disneya w komiksie. 101 dalmatyńczyków
Dostępny
123 szt.

Komiksowa adaptacja słynnego filmu „101 dalmatyńczyków”! Dla czytelników małych i dużych! Kolejny tom kolekcji klasycznych baśni Disneya, w której znajdują się takie tytuły jak „Król Lew” czy „Mulan”. Dalmatyńczyki Pongo i Czika to szczęśliwi rodzice piętnaściorga szczeniaków. Sielankowe rodzinne życie bohaterów zostaje przerwane, gdy ktoś uprowadza ich potomstwo! Porwane maluchy, wraz z osiemdziesięcioma czterema innymi szczeniakami, trafiają do zamku diabolicznej Cruelli De Mon. Na szczęście, dzięki unikalnej metodzie psiej komunikacji zwanej „szczekaniem o zmierzchu”, zrozpaczonym rodzicom udaje się ustalić miejsce przetrzymywania dzieci. Pongo i Czika wyruszają w pełną zwrotów akcji i niebezpieczeństw misję ratunkową. Tytuł oryginalny: Disney Classic Graphic Novel: 101 Dalmatians Scenarzysta: Didier Le Bornec Ilustrator: José Ramón Bernardó Tłumacz: Mateusz Lis

29,99 zł
22,19 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

1 osoba kupiła
50
Radio-aktywna Sabała. Od gadania do pisania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Radio-aktywna Sabała. Od gadania do pisania
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.04.25

Nowe, poszerzone wydanie zabawnej i wciągającej książki. Z Zakopanego Beata Sabała-Zielińska, Radio ZET – tak kończyły się najbardziej charakterystyczne relacje z Podhala i tak zaczęła się nietuzinkowa historia zmagań pewnej góralki z niełatwą rodzimą materią i duchem. Nie ma przecież na świecie drugiego tak bardzo rozpoznawalnego miejsca. Gdzie jest tylu indywidualistów, dziwaków, a także ekspertów od wszystkiego? Radio-aktywna Sabała to swoisty pamiętnik dziennikarki amatorki, która ucząc się zawodu od podstaw, stała się najbardziej rozpoznawalnym głosem z Zakopanego. Wydanie rozszerzone zawiera ciąg dalszy historii, czyli to, co wydarzyło się po zgaśnięciu czerwonej lampki przy radiowym mikrofonie. Czy pisarką się jest, czy się nią zostaje? Jak zdobywa się zaufanie najbardziej zaufanej grupy w Polsce – ratowników TOPR-u? Jak rozmawia się o rzeczach ostatecznych, nie zatracając jednocześnie chęci do życia? Ile trzeba mieć szczęścia, żeby znaleźć się we właściwym miejscu o właściwej porze? Reaktywowana Radio-aktywna Sabała odpowie na te i inne pytania. Również niewygodne. Niech zatem nie zmyli Państwa zdjęcie okładkowe sprzed dekady. Autorka, powołując się na zbójnickie prawo, uparła się i tyle. Beata Sabała-Zielińska – rodowita góralka, publicystka i dziennikarka radiowa, przez lata związana z Radiem ZET. Autorka i współautorka książek o Zakopanem. Zajmuje się głównie tematyką górską. Jej książki TOPR. Żeby inni mogli przeżyć, Pięć Stawów. Dom bez adresu oraz TOPR 2. Nie każdy wróci przez wiele tygodni nie schodziły z list bestsellerów.

54,99 zł
41,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,75 zł

1 osoba kupiła
51
Squishmallows. Hello Kitty. Pluszak Pompompurin, 20 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Squishmallows. Hello Kitty. Pluszak Pompompurin, 20 cm
Jazwares
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Najnowsze SQUISHMALLOWS z serii HELLO KITY Każdy Squishmallow ma własny styl i osobowość, co zachęca dzieci do zabawy i angażuje ich wyobraźnię. Gdy już dostaniesz swoją pierwszą maskotkę Squishmallow, zrozumiesz, czym jest prawdziwa przytulanka! • Każdy Squishmallow ma supermiękką, piankową strukturę • Każdy Squishmallow ma własny, wyjątkowy styl i wygląd • Każdy Squishmallow ma niepowtarzalną osobowość – sprawdź informację na zawieszce • Idealnie nadaje się do przytulania i ściskania • Zbierz je wszystkie i stwórz całą drużynę Squishmallow

76,99 zł
73,14 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,85 zł

1 osoba kupiła
52
Squishmallows. Pluszak Arilla, 13 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Squishmallows. Pluszak Arilla, 13 cm
Jazwares
Dostępny
6 szt.

Każdy Squishmallow ma własny styl i osobowość, co zachęca dzieci do zabawy i angażuje ich wyobraźnię. Gdy już dostaniesz swoją pierwszą maskotkę Squishmallow, zrozumiesz, czym jest prawdziwa przytulanka! • Każdy Squishmallow ma supermiękką, piankową strukturę • Każdy Squishmallow ma własny, wyjątkowy styl i wygląd • Każdy Squishmallow ma niepowtarzalną osobowość – sprawdź informację na zawieszce • Idealnie nadaje się do przytulania i ściskania • Zbierz je wszystkie i stwórz całą drużynę Squishmallow Wielkość 13.0 cm

34,99 zł
33,24 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,75 zł

1 osoba kupiła
53
Daredevil. Nieustraszony! Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Daredevil. Nieustraszony! Tom 1
Dostępny
130 szt.

Daredevil. Prawnik za dnia, bezlitosny sędzia i kat w nocy. Niewidomy superbohater, który na skutek wypadku w dzieciństwie utracił wzrok, ale którego inne zmysły zyskały niespotykaną ostrość. Pomagając ludziom i walcząc z przestępcami, Matt Murdock szybko przekonuje się, że w kwestii sprawiedliwości nie ma czarno-białych podziałów, istnieją jedynie odcienie szarości. Tym razem będzie musiał się zmierzyć nie tylko z konsekwencjami swoich działań, lecz także z brutalną próbą ujawnienia jego sekretnej tożsamości. Daredevil to jedna z najtragiczniejszych, a zarazem najciekawszych postaci w świecie komiksu. Frank Miller przedefiniował świat Matta Murdocka, ale to Brian Bendis pchnął tę opowieść w zupełnie nowym kierunku, nie porzucając przy tym klasycznych elementów. Seria stworzona we współpracy z Alexem Maleevem i Davidem Mackiem to jeden z najlepszych przykładów kreatywności w świecie Marvela. Tytuł oryginalny: Daredevil: The Man Without Fear! by Brian Michael Bendis & Alex Maleev Ultimate Collection Book 1 Scenarzysta: Brian Michael Bendis Ilustrator: David Mack, Alex Maleev, Manuel Gutierrez, Terry Dodson, Rachel Dodson Tłumacz: Marceli Szpak

169,99 zł
125,79 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 44,20 zł

1 osoba kupiła
54
Utracone serce Azji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Utracone serce Azji
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.26

Azja Środkowa – serce mongolskiego imperium Tamerlana i cel stalinowskich zsyłek, kraina ogromnych przestrzeni, niezliczonych tajemnic i niezwykłych opowieści. Odległy i fascynujący region, w którym bieg zdarzeń zmienia się gwałtownie i zaskakująco jak krajobraz — stepy przechodzą w pustynie i wypiętrzają się w wysokie góry, burzliwa historia obala i wznosi imperia. W Utraconym sercu Azji Colin Thubron, autor bestsellerowych książek podróżniczych, zabiera czytelników w wyjątkową podróż przez ten mało znany, rzadko odwiedzany, ale piękny i ważny zakątek świata.

56,90 zł
41,54 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,36 zł

55
When We Were Them - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
When We Were Them
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.26

WHEN WE WERE THEM LAURA TAYLOR NAMEY Young adult Willa, Luz i Britton były najbliższymi przyjaciółkami od dzieciństwa. Wydawało się, że nic nie może zniszczyć tej przyjaźni. A jednak wszystko zmieniła wielka miłość. I jeszcze większa tragedia. W tym tygodniu zakończą swoją przygodę ze szkołą średnią. Razem łatwiej byłoby pokonać obawę przed jutrem, odpowiedzieć sobie na pytania o przyszłość. Ale jedna samolubna decyzja sprawia, że Willa zostaje z pudełkiem wspomnień, wypełnionym symbolami ich siostrzeństwa. I myślą, że nic już nie będzie jak dawniej, bo nie da się naprawić złamanego serca, zapomnieć o naruszonej intymności i wybaczyć podłego kłamstwa. Dorośli wszystko tylko komplikują, nikt już nie może na nikogo liczyć. A gdy brzydka prawda wychodzi na jaw, Willa musi dzielnie zmierzyć się z przeszłością. Tytuł oryginalny: When We Were Them Tłumacz: Katarzyna Górska-Łazarz

44,99 zł
40,49 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

56
Komu ukazał się wiatr? Opowiadania zebrane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Komu ukazał się wiatr? Opowiadania zebrane
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.26

Pierwsze polskie wydanie wszystkich opowiadań Carson McCullers, autorki wybitnej powieści Serce to samotny myśliwy. Młoda pianistka, którą niepostrzeżenie opuścił talent. Niespełniony pisarz z rozczarowania popadający w szaleństwo. Chora dziewczynka, której jedynym marzeniem jest zanurzyć się w chłodnej wodzie basenu. Zatroskany ojciec, próbujący ukryć przed dziećmi alkoholizm żony. „Nie chcę dorosnąć, skoro to ma tak wyglądać” – mówi jedna z bohaterek. Bo dorosłość to rozczarowanie i gorycz, a ukryć można się tylko we wspomnieniach z dzieciństwa. W prozie McCullers, surowej jak amerykańskie Południe, brutalność nieustannie przeplata się z łagodnością. Autorka pozwala mówić tym, których do tej pory nikt nie chciał wysłuchać ani tym bardziej zrozumieć.

69,90 zł
51,03 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

57
Mały Książę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Mały Książę
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.26

Mały Książę to najbardziej znane dzieło wybitnego pisarza A. de Saint-Exupéry’ego. To także ponadczasowa historia o dorastaniu, przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Główny bohater, mieszkaniec maleńkiej asteroidy porośniętej baobabami i przetykanej wulkanami, opuszcza Różę i postanawia wyruszyć w podróż. Podczas swojej wędrówki chłopiec spotyka wielu różnych ludzi, poznaje Lisa i Pilota, a każde takie spotkanie to dla niego niezwykle cenne doświadczenie. Czy Małemu Księciu uda się poznać istotę miłości i przyjaźni?

59,99 zł
44,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

58
Świat pełen nadziei - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Świat pełen nadziei
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.26

Nikt nie jest za mały, aby zmieniać świat. Cześć! Jesteś naprawdę wspaniały/wspaniała, wiesz? Założę się, że jesteś też myślicielem/myślicielką i wytężasz mózg, głowiąc się, co zrobić, żeby świat stał się lepszym miejscem. No więc masz szczęście, ponieważ w tej książce dzielę się wskazówkami – swoimi top ten – jak odnaleźć nadzieję oraz zmienić i przeobrazić świat. Z pomocą moich ulubionych fikcyjnych bohaterów oraz najbardziej inspirujących ludzi, jakich znam, zanurzmy się w tę opowieść i dowiedzmy jak najwięcej o dobroci, empatii, przyjaźni i walce o sprawy, które mają znaczenie. (Będzie też o takich rzeczach jak rentgenowski wzrok i odpieranie złych sił. A jakże!) Chociaż czasami czujemy, że tak wiele pozostaje poza naszą kontrolą, nadzieja naprawdę jest w zasięgu ręki, a wszystko zaczyna się od niezwykłych serc, takich jak twoje…

44,99 zł
33,74 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

59
Rysowanki-zmazywanki. Bóbr budowniczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Rysowanki-zmazywanki. Bóbr budowniczy
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.26

Poznaj bobra, który uwielbia… budować! Mosty, domy, drogi, huśtawki i wieżowce – bóbr wybuduje wszystko. Jakie pojazdy spotkasz na placu budowy? Jakie narzędzie przydadzą się do pracy? Dowiesz się tego, wykonując zadania z książki. Chwyć flamaster w dłoń i rysuj szlaczki, łącz kropki, szukaj różnic, rozwiązuj labirynty. Ścieraj, rysuj, baw się ze zwierzakami i ćwicz rękę!

24,99 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

60
Rysowanki-zmazywanki. Lisie podróże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Rysowanki-zmazywanki. Lisie podróże
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.26

Poznaj lisa, który uwielbia podróżować! Tym razem wybrał się w fantastyczną podróż po Europie! Co zwiedził w Warszawie, w Rzymie, a co w Berlinie? Dowiesz się tego, wykonując zadania z książki. Chwyć flamaster w dłoń i rysuj szlaczki, łącz kropki, szukaj różnic, rozwiązuj labirynty. Ścieraj, rysuj, baw się ze zwierzakami i ćwicz rękę!

24,99 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

61
Panda na progu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Panda na progu
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.26

Panda imieniem Pudding to główna atrakcja zoo w Edynburgu. Uwielbia rozśmieszać dzieciaki, ale tak naprawdę marzy o tym, by zamieszkać z rodziną, którą mogłaby się opiekować – zupełnie jak jej ulubiona filmowa bohaterka, Mary Poppins. Callum ma problemy w domu. Rodzice wciąż się kłócą, siostra go irytuje, kolega ze szkoły się nad nim znęca, a do tego wszyscy zapomnieli o jego dziewiątych urodzinach! Niemożliwe stanie się możliwe, gdy pewnego ranka panda Pudding zadzwoni do drzwi Calluma, gotowa pomóc chłopcu i jego rodzinie… Przygotujcie się na prawdziwe… Pandamonium!

29,99 zł
22,49 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

62
Bogowie i bohaterowie. Mity greckie dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Bogowie i bohaterowie. Mity greckie dla dzieci
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.26

Bogowie i bohaterowie. Mity greckie dla dzieci to zbiór czterech niezwykłych opowieści, które pozwolą najmłodszym czytelnikom odkryć wspaniały i bogaty świat mitologii greckiej. Opisane prostym językiem przygody Zeusa, Heraklesa, Tezeusza i Odyseusza, opatrzone pięknymi, pobudzającymi wyobraźnię ilustracjami Anny Lang sprawią, że dzieci z radością i zaciekawieniem zanurzą się w lekturze i z wypiekami na twarzy będą śledzić magiczne losy greckich bogów, bogiń i herosów.

44,99 zł
33,74 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

63
Panny Fortuny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Panny Fortuny
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.04.25

Początek sagi o niezwykłych losach rodziny Sobolewskich. Rok 1800. Warszawa znajduje się pod pruskim panowaniem, w okaleczonym rozbiorami kraju panuje bieda i bezprawie. Podczas rodzinnej podróży rodzina Sobolewskich zostaje napadnięta na trakcie przez rozbójników. Z życiem uchodzą tylko córki. Niespodziewanie osierocone młodziutkie siostry, Cecylię i Franciszkę, czeka nieciekawa przyszłość w klasztorze, chyba że ktoś je przygarnie. Szczęśliwy los sprowadza nieznanego im stryja Ignacego Sobolewskiego, o którym wiedzą tylko tyle, że jeszcze przez dziadka został wydziedziczony i wygnany. Stryj słynął za młodu z gwałtownego charakteru i skłonności do okrucieństwa. Przez lata pobytu poza granicami kraju parał się awanturnictwem i służył jako najemny żołnierz. Teraz postanawia zająć się dwiema dziewczynkami i wychować je zgodnie z własnym upodobaniem. Nie wie jednak, że nie tylko on będzie wpływał na kształtowanie się ich charakterów, ale one wpłyną także na niego i spróbują oswoić wściekłego wilka, jakim jest ich stryj. Na domiar złego Ignacy odkrywa, że jego brat i bratowa wcale nie zginęli w przypadkowej napaści, ale ich morderstwo było zaplanowane, a majątek zagrabiony. Rozpoczyna się krucjata ponurego gwałtownika i dwóch niewinnych dziewczynek, która poprowadzi ich przez dziesięciolecia. Weronika Wierzchowska – z urodzenia mieszczka, przez długie lata zatrudniona w wielkiej korporacji jako chemiczka. Niedawno przerwała karierę, zrzuciła 30 kilogramów i wyprowadziła się na wieś. Obecnie zawodowo związana z malutką firmą kosmetyczną. Chwile niezajęte wymyślaniem i wytwarzaniem kremów, żeli i serum odmładzających poświęca córce, domowemu kucharzeniu oraz grzebaniu w starych książkach, które bardzo kocha. Zamiłowanie do dawnych historii próbuje połączyć z wymyślaniem własnych, tworząc opowieści o życiu kobiet: tych współczesnych i tych żyjących w dawnych czasach.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

64
Dziewczynki latają wysoko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Dziewczynki latają wysoko
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.19

Lektura obowiązkowa każdej dziewczynki! Amelia, Helena i Martyna mają wielkie marzenia, ale pan NIE-UDA-CI-SIĘ podrzuca im do kieszeni małe kamyczki…, by nie mogły oderwać się od ziemi. "Tę książkę daję w prezencie zaprzyjaźnionym dziewczynkom zanim pójdą do szkoły. Żeby nigdy nie przestawały wierzyć w to, że mogą spełniać swoje marzenia, że są mądre i zdolne, a świat stoi przed nimi otworem." Emka Kowalska, Obiboki.pl Tytuł oryginalny: Cuando las niñas vuelan alto Tłumacz: Tomasz Pindel

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

65
Gen. Ukryta historia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Gen. Ukryta historia
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.19

Anemia sierpowata, hemofilia, wodogłowie normotensyjne, pląsawica Huntingtona, mukowiscydoza oraz cały szereg innych chorób skłoniły autora – laureata Nagrody Pulitzera za Cesarza wszech chorób – do zadania pytania, co otrzymaliśmy w spadku od przodków. Bo jeśli spojrzymy na ludzi z punktu widzenia genetyki, to okaże się, że wszyscy jesteśmy dziećmi jednej matki – mitochondrialnej Ewy. Dlaczego więc, będąc tak podobni, tak bardzo się różnimy? Problem zajmował już starożytnych. Nie wiedząc o istnieniu genów, próbowali wyjaśnić, dlaczego dzieci są podobne do rodziców. Wiele wieków później Darwin szukał mechanizmów odpowiedzialnych za podobieństwa i różnice w ramach gatunków. W 1864 roku Gregor Mendel, łuskając w przyklasztornym ogrodzie kolejne korce grochu, odkrył „gen”, który zaraz potem został zapomniany. Minęły lata, zanim powstał termin „genetyka” – od greckiej génesis. Ludzkość wykonała milowy krok w wykrywaniu przyczyn wielu chorób, ale odkryła także eugenikę. Na początku XX wieku w Stanach Zjednoczonych zakładano zamknięte kolonie, gdzie poddawano pacjentów przymusowej sterylizacji, a europejscy „higieniści” patrzyli na to z zazdrością. W końcu genetyka znalazła makabryczne zastosowanie także na starym kontynencie. W Niemczech w latach trzydziestych i czterdziestych koncepcja eugeniki dostarczyła uzasadnienia dla brutalnych eksperymentów, wyłączania jednostek ze społeczeństwa, przymusowej sterylizacji, eutanazji i masowych zbrodni. Naziści uznali genetykę za użyteczną w kreowaniu nowego społeczeństwa, a Sowieci za burżuazyjny wymysł uzasadniający różnice klasowe. W obu przypadkach teoria dziedziczności posłużyła władzy do stworzenia wypaczonej wizji ludzkiej tożsamości i manipulacji obywatelami. Przejście od wyjaśnienia do manipulowania sprawiło, że genetyka odbija się echem daleko poza granicami nauki. Zrozumienie, jak geny wpływają na ludzką tożsamość, seksualność czy charakter to jedno. Czym innym są próby ich zmiany. Pierwszym zajmują się uczeni. Drugie powinno interesować nas wszystkich. Niniejsza książka to opowieść o narodzinach, rozwoju i perspektywach jednej z najpotężniejszych i najniebezpieczniejszych idei w dziejach nauki. Książka została nominowana do nagrody Baillie Gifford Prize (znanej wcześniej jako Nagroda im. Samuela Johnsona) – najbardziej prestiżowej brytyjskiej nagrody przyznawanej w dziedzinie literatury faktu. Jest również finalistką nagrody Królewskiego Towarzystwa Naukowego, Nagrody Wellcome Trust oraz Nagrody im. E.O. Wilsona przyznawanej przez American PEN Center dla najlepszej książki naukowej. Bestseller New York Timesa”, najlepsza książka 2016 roku według The Washington Post”, San Francisco Chronicle”, The Guardian”, The Economist”, The Week”, The Globe and Mail”, The Seattle Times”, Amazon.com, National Public Radio, Kirkus”, Library Journal” i portalu czytelniczego Goodreads. „Już po pierwszym zdaniu wiadomo, że książka zasługuje na wszystkie zdobyte nagrody. Gen wyznacza nowe standardy w pisaniu o medycynie i jej historii […]. Doktor Mukherjee zaczarował czytelników swoją poprzednią książką, za którą został uhonorowany Nagrodą Pulitzera, Cesarzem wszech chorób. Teraz już wiemy, że było to wspaniałe preludium do Genu, w którym nauka, historia i ludzkie losy łączą się, tworząc wielkie dzieło. Dzięki tej wyjątkowej książce czytelnik rusza w podróż po meandrach nauki i może w pełni zrozumieć moralne wątpliwości wynikające z manipulacji genetycznych.” – Abigail Zuger, The New York Times Science Section „Najważniejszą lekcją, jaka płynie z książki Mukherjeego, jest zrozumienie, że manipulacje genetyczne są zarówno wielką szansą, jak i ogromnym zagrożeniem.” – „The Economist” „To prawdopodobnie najlepsza historia detektywistyczna na świecie – wieki poszukiwań, setki śledczych, od Arystotelesa przez Gregora Mendela po Francisa Collinsa, i cała masa pytań, na które przez lata nie udało się znaleźć odpowiedzi. Tak jak Cesarz wszech chorób, Gen jest książką imponującą, przekrojową, niezwykle ważną, a przede wszystkim wybitną i wykraczającą poza ramy pisania o nauce.” – Anthony Doerr „Olśniewająca, rzetelna i przebogata książka ogromnie utalentowanego autora, który wyjaśnia, jak głęboko trzeba spojrzeć, aby zrozumieć ludzką naturę i jej przeznaczenie.” – „Kirkus” „Mukherjee z niezwykłą wprawą łączy spojrzenie naukowe z podejściem socjologicznym, a wiedzę akademicką z tym, co powszechnie wiadome, ukazując, jak wiele jeszcze pytań pozostaje bez odpowiedzi.” – „Publishers Weekly” „Mukherjee z suchego akademickiego zagadnienia, jakim jest genetyka, czyni fascynującą historię, która pochłania czytelnika […]. Połączenie architektonicznej precyzji i pociągającej narracji, wnikliwy, ale niepozbawiony poczucia humoru opis najtrudniejszych zagadnień genetyki, a także geniusz przedstawiania ludzkich losów w chemicznych wzorach sprawiają, że jest to książka doskonała. Dzięki niej jest tak, jakbyś skończył studia, na które bałeś się zapisać, a jednak okazało się, że wciągnęły cię bez reszty.” – Andrew Solomon, „The Washington Post” „O genetyce powstało już wiele książek, ale dopiero Siddhartha Mukherjee ukazał ją w całościowym i niezwykle świeżym ujęciu. Jego podwójne spojrzenie – naukowca i pisarza opowiadającego o historiach prawdziwych ludzi – czyni z tej książki niezwykłe dzieło.” – James Gleick, „New York Times Book Review” „Gen to niezwykła synteza nauk o człowieku, książka konfrontująca esencję wiedzy naukowej z filozoficznymi pytaniami, które rodzi koncepcja ludzkiej egzystencji.” – Paul Berg, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii Tytuł oryginalny: The Gene Tłumacz: Jan Dzierzgowski

69,90 zł
51,03 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

66
Trylogia kopenhaska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Trylogia kopenhaska
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.19

Wybitna Trylogia kopenhaska duńskiej poetki i prozaiczki Tove Ditlevsen w końcu trafia w ręce polskiego czytelnika. W podzielonej na trzy części książce urodzona przed wojną autorka opisuje kolejne etapy swojego burzliwego życia – d­zieciństwo spędzone w ubogiej rodzinie w kopenhaskiej dzielnicy robotniczej, młodość wypełnioną pierwszymi próbami literackimi i miłosnymi tęsknotami oraz dorosłość naznaczoną nieudanymi związkami i głębokim uzależnieniem od opiatów. W opisach różnorodności kobiecego doświadczenia Ditlevsen jest bezkompromisowo szczera, a jednocześnie nieuchwytna, jakby pomimo wielkiego talentu nie mogła uwierzyć, że kilka słów zapisanych na kartce wystarczy, by przekazać prawdę o własnym życiu. „Wiem, że to straszne nie być normalnym, i sama muszę się męczyć z udawaniem, że jestem normalna” – pisze nastoletnia Tove. A w jej życiu szczęście nieustannie miesza się ze smutkiem, pragnienie zmian ze stagnacją, a trzeźwość myśli z narastającym szaleństwem. Ditlevsen na wiele lat przed Eleną Ferrante stworzyła przejmującą opowieść o awansie społecznym, porzuceniu własnych korzeni i miłości pełnej poświęceń. Jednak podczas gdy autorka Genialnej przyjaciółki potrzebowała do tego dwóch głównych bohaterek, duńskiej pisarce wystarczy tylko jedna – ona sama. „Opowieść o utracie kontroli nad własnym życiem. Czuję dreszcz zimnej rozkoszy. Pióro Tove Ditlevsen jest precyzyjne i zarazem nonszalanckie – tym mnie uwiodła.” – Zyta Rudzka Tytuł oryginalny: Barndom, Ungdom, Gift Tłumacz: Iwona Zimnicka

48,90 zł
35,70 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,20 zł

67
Królowa kryptowaluty. Historia miliardowego cyberprzekrętu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Królowa kryptowaluty. Historia miliardowego cyberprzekrętu
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.19

W 2009 Satoshi Nakamoto stworzył bitcoina – pieniądz nowego rodzaju, który idealnie pasował do ery internetu. Walutę bez banków i granic, nad którą nikt nie sprawuje kontroli. I to właśnie tam, gdzie większość widziała dziwny eksperyment albo libertariański przejaw buntu, Różna Ignatowa dostrzegła technologię, dzięki której miała zamiar zdobyć upragnione bogactwo. Jednak zamiast zarabiać na kupnie i sprzedaży bitcoinów, postanowiła stworzyć własną kryptowalutę – onecoina – która okazała się jednym z największych finansowych przekrętów XXI wieku. Ignatowa urodziła się w Bułgarii w 1980 roku, ukończyła kilka uniwersytetów, w tym Oksford, a swoją wiedzą i doświadczeniem imponowała największym prawnikom i finansistom. Dzięki charyzmie oraz grupie oddanych współpracowników rozpoczęła finansową rewolucję. Wprawdzie nieliczni inwestorzy osiągnęli dzięki jej kryptowalucie niewyobrażalne zyski, po latach okazało się jednak, że onecoin nie istnieje, system nigdy nie powstał w obiecywanej przez Ignatową formie, a tysiące ludzi straciło majątek swojego życia. I choć założycielki piramidy finansowej od dawna nie da się namierzyć, a część najważniejszych pracowników trafiła do aresztu, sen o dorobieniu się na onecoinie wciąż trwa. Jamie Bartlett poświęcił kilka lat na badanie historii Ignatowej. Korzystając z niezliczonych wywiadów, setek dokumentów oraz prowadząc własne śledztwo, próbuje odpowiedzieć na pytanie, co stało się z genialną oszustką. Lecz Królowa kryptowaluty to nie tylko opowieść o onecoine – to przede wszystkim książka o chciwości, korupcji, fake newsach i niejasnym prawie. To także reportaż o świecie żyjącym obsesją na punkcie technologii i wizją błyskawicznego bogactwa.

54,90 zł
40,08 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

68
Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.12

Ta książka poświęcona jest przede wszystkim bohaterkom, które znane były do tej pory tylko z imienia, lapidarnych wzmianek w tekstach źródłowych lub pojawiały się jako towarzyszki walki swoich kolegów. Są wśród nich dziewczyny młodsze i starsze. Te, które jeszcze przed wojną zaangażowane były w działalność społeczną czy polityczną, oraz te, które zostały niejako zmuszone sytuacją w czasie wojny. Odważne, nieśmiałe, zdeterminowane i wahające się. „To kwestia charakteru”, mówi syn jednej z nich. Być może. Skrawki życia i informacje rozsiane w archiwach, relacjach świadków lub publikacjach związanych z historią powstania w getcie warszawskim były jak pojedyncze okruchy, z których należało stworzyć pełną opowieść. To pierwsza w Polsce taka próba, pierwsza w Polsce książka, wstęp do odzyskiwania pamięci o bojowniczkach z getta warszawskiego. Autorki: Kalina Błażejowska, Katarzyna Czerwonogóra, Agnieszka Dauksza, Patrycja Dołowy, Agnieszka Glińska, Hanka Grupińska, Agnieszka Haska, Natalia Judzińska, Magdalena Kozłowska, Joanna Ostrowska, Karolina Sulej, Anna Szyba, Karolina Szymaniak, Monika Tutak-Goll Ze wstępem Zuzanny Hertzberg Koedycja z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

57,90 zł
42,27 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,63 zł

69
Zagadki detektywistyczne. Nauka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Zagadki detektywistyczne. Nauka
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.12

Rusz głową i znajdź rozwiązanie 25 zagadek naukowych! Ta książka pomoże Ci utrzymać umysł w dobrej formie. Wiesz, że mózg potrzebuje takiego samego treningu jak reszta ciała? Szukając rozwiązań zagadek, dasz mu niezły wycisk! Bądź dociekliwy, zadawaj pytania, główkuj, eksperymentuj... Myśl jak naukowiec! Wszystkie „tajemnicze” sytuacje, o których tu przeczytasz, mają związek z różnymi dyscyplinami nauki. Na końcu książki znajdziesz dodatkowe wyjaśnienia i propozycje ciekawych eksperymentów. A jeśli przy okazji stwierdzisz, że nauka Cię fascynuje, to pamiętaj: jest na świecie jeszcze mnóstwo naukowych zagadek do rozwiązania. Tytuł oryginalny: Enigmas. Desafia tu mente con 25 enigmas de ciencia Tłumacz: Karolina Jaszecka

69,90 zł
51,73 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

70
Książka harmonijka. Część 2. Stwórz ogromny plac budowy! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Książka harmonijka. Część 2. Stwórz ogromny plac budowy!
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.12

Książka harmonijka – to książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie! W środku zawarto przeróżne elementy do kolorowania i wyszukiwania, a także naklejki przedstawiające pojazdy, robotników lub ciekawe przedmioty. Cztery rozłożone obok siebie zeszyty połączone stworzą ogromny i niesamowity plac budowy – pełen pojazdów, pracowników, a także innych zabawnych elementów. Po drugiej stronie książki znajdują się zagadki (tj. labirynty, łączenie, cieni i kropek), które umilą czas dziecku.

24,99 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

71
Książka harmonijka. Stwórz ogromny plac budowy! Część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Książka harmonijka. Stwórz ogromny plac budowy! Część 1
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.12

Książka harmonijka – to książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie! W środku zawarto przeróżne elementy do kolorowania i wyszukiwania, a także naklejki przedstawiające pojazdy, robotników lub ciekawe przedmioty. Cztery rozłożone obok siebie zeszyty połączone stworzą ogromny i niesamowity plac budowy – pełen pojazdów, pracowników, a także innych zabawnych elementów. Po drugiej stronie książki znajdują się zagadki (tj. labirynty, łączenie, cieni i kropek), które umilą czas dziecku.

24,99 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

72
Smaki Lwowa. Kulinarna biografia miasta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Smaki Lwowa. Kulinarna biografia miasta
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.12

„Lwów zmienił się w czasie wojny, ale wojna go nie zniszczyła…” (Ze Wstępu autora) Co w dawnym Lwowie znaczyło: „iść do pana Edzia”? Dlaczego pijąc wiśniówkę, trzeba uważać na tramwaj? Jak upito czerwonego hrabiego? Co to jest żydowska penicylina? Gdyby ogłoszono konkurs na kulinarną stolicę Europy Środkowej, Lwów z powodzeniem mógłby ubiegać się o to miano. Książka opowiada o dawnym i współczesnym Lwowie,widzianym zza restauracyjnych i kawiarnianych stolików, a jednocześnie stanowi doskonały „spacerownik kulinarny”. To miasto jest jak wielki, buchający kocioł, z którego wydobywają się wciąż nowe smaki, idee, pomysły, lecz nie zapomina ono przy tym o tradycji. Do paleniska dorzucają szefowie kuchni, restauratorzy, ale także liczni aktywiści, badacze tradycji kulinarnych, eksperci i dziennikarze. Swoimi autorskimi przepisami podzielili się z nami szefowie kuchni najlepszych lwowskich restauracji oraz Pani Stefa – największy autorytet kulinarny w tym mieście. Piotr Janczarek kreśli pasjonującą biografię Lwowa – biografię pełną różnorodnych smaków i smaczków. Dodatkową zaletą książki jest staranna szata graficzna, oryginalne zdjęcia i barwne ilustracje. Piotr Janczarek – dziennikarz, absolwent politologii na UMCS w Lublinie. Twórca i redaktor naczelny portalu poradnikowego Natemat.com.pl oraz dwujęzycznego czasopisma „Polska i Ukraina”. Jest współautorem książki Wojna w Ukrainie. Kobiece historie (2022).

79,99 zł
57,59 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,40 zł

73
London Brew. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
London Brew. CD
Various Artists, Concord Jazz
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.07

60,90 zł
Powiadomienie
74
Aleja Białych Róż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Aleja Białych Róż
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.05

Zimą 1820 roku do Warszawy przybywa owdowiała księżna Kurakina z córką. Ich pojawienie się budzi ciekawość tutejszej arystokracji. Szybko rozchodzi się pogłoska o tym, że księżna jest w finansowych tarapatach i przyjechała tu po to, by znaleźć córce męża. Prawdziwy powód jest jednak inny… Tymczasem na warszawskich salonach bryluje przystojny i rozpieszczany przez damy oficer Gieorgij Lwowicz Biezobrazow – faworyt księżnej namiestnikowej, Aleksandry Zajączkowej. Los sprawi, że drogi księżniczki Kurakiny i Biezobrazowa się przetną, a pomiędzy młodymi stanie księżna namiestnikowa. Zapraszamy do zanurzenia się w klimat Warszawy z początku XIX wieku. Wielki książę Konstanty twardą ręką rządzi Królestwem Polskim, a Nowosilcow trzęsie Warszawą, budząc postrach mieszkańców. Mimo niewoli pod carskim jarzmem arystokracja korzysta z karnawału, bawi się i snuje intrygi… Renata Czarnecka – absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zodiakalna ryba, która lubi otaczać się przyrodą. Podczas długich spacerów po lesie wsłuchuje się w ciszę i obmyśla fabuły do swoich powieści. Interesuje ją przeszłość, chętnie sięga po biografie i książki historyczne, ale ciekawość pcha ją też w stronę tego, co tajemnicze. Autorka dylogii: Pożegnanie z ojczyną i Pod sztandarem miłości oraz cykli powieści o królowej Bonie i Elżbiecie Łokietkównie.

46,99 zł
33,83 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,16 zł

75
OBCE ŚWIATY. Pokoloruj kosmiczne królestwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
OBCE ŚWIATY. Pokoloruj kosmiczne królestwa
Dostępny
508 szt.

OBCE ŚWIATY to nowa kolorowanka bestsellerowego ilustratora, Kerby’ego Rosanesa, w której odkryjesz i pokolorujesz niezwykłe kosmiczne krainy. Wybierz się w podróż na dziesięć nieznanych planet pełnych pozaziemskich istot żyjących w zadziwiających środowiskach. Odwiedź planetę Wodny Świat, gdzie niebezpieczne lewiatany czają się w głębinach oceanów, Lewitujący Świat pełen oszałamiających latających form życia, planetę Futurystyczną z nowoczesnymi miastami zamieszkałymi przez cyber obcych i planetę Opustoszałych Ruin, gdzie nowe życie kwitnie na ruinach starej cywilizacji. W tą epicką podróż wyruszysz z nieustraszonym astronautą. Jego Dziennik zamieszczony na końcu książki dostarcza szczegółów na temat każdego z wymyślonych przez autora obcych światów. To wszystko jest do wypełnienia kolorem, który podpowie ci twoja wyobraźnia. Tytuł oryginalny: ALIEN WORLDS. COLOUR COSMIC KINGDOMS Tłumacz: Krzysztof Kołakowski

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
76
Ready To Be. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ready To Be. CD
Twice, Interscope Records
Dostępny
84 szt.

147,90 zł
77
Ready To Be. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ready To Be. CD
Twice, Interscope Records
Dostępny
93 szt.

147,90 zł
78
Ready To Be. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ready To Be. CD
Twice, Interscope Records
Dostępny
76 szt.

147,90 zł
79
Songs of Surrender. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Songs of Surrender. Winyl
U2, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

191,90 zł
188,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,84 zł

80
Box: Songs of Surrender (Deluxe Collectors Boxset). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Box: Songs of Surrender (Deluxe Collectors Boxset). Winyl
U2, Universal Music Polska
Dostępny
48 szt.

530,90 zł
520,28 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 10,62 zł

81
Studia z Architektury Nowoczesnej, tom 10. Budynki kultury - teatry, opery, filharmonie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia z Architektury Nowoczesnej, tom 10. Budynki kultury - teatry, o...
Dostępny
17 szt.

Dziesiąty tom Studiów z Architektury Nowoczesnej, zatytułowany Budynki kultury – teatry, opery, filharmonie składa się z sześciu opracowań autorów reprezentujących różne ośrodki naukowe w Polsce, którzy dzielą się swoimi badaniami i spostrzeżeniami na temat współczesnej architektury, ale także omawiają własne projekty, ukazując drogę od idei, poprzez koncepcję architektoniczną, do realizacji obiektu. W książce omówiono okoliczności powstania Metropolitan Opera w Nowym Jorku wraz ze szczególnym udziałem polskiego projektanta Tadeusza Łęskiego. Prezentowane są wyjątkowe realizacje Tomasza Koniora. Ukazane są eksperymentalne rozwiązania scen teatralnych na przykładzie Gardzienic, mobilnych teatrów (Reduta, Cricot i inne) oraz sal dostosowanych do zmieniających się potrzeb. W tomie znajdują się analizy z zakresu architektury, historii sztuki, teatrologii i literaturoznawstwa, dotyczące kwestii związanych z projektowaniem obiektów kultury, kreowaniem przestrzeni i użyciem dekoracji, wpisaniem wielorakich funkcji w obiekty istniejące oraz uzyskaniem określonych walorów użytkowych, ze szczególnym uwzględnieniem wymogów akustycznych. The tenth volume of Studies on Modern Architecture, entitled Buildings for artistic activities – theatres, opera houses and concert halls, comprises six studies by authors repre-senting various academic centres in Poland, who share their research and observations on contemporary architecture, while also discussing their own projects, tracing the progress from the idea, through the architectural concept, to the realisation of the structure. The book discusses the circumstances surrounding the creation of the Metropolitan Opera House in New York, with the specific participation of the Polish designer Tadeusz Łęski. lt presents the unique projects ofTomasz Konior. Experimental solutions for theatrical stages are introduced by means of the examples of Gardzienice, peripatetic theatres (e.g. Red uta, Cricot and others) and spaces adapted for varying requirements. The volume includes analyses in the fields of architecture, art history, theatre studies and literary studies devoted to issues regarding the design of structures for artistic activities, creating spaces and making use of decorations, incorporating multiple functions into existing structures and attaining specific utility values, with particular emphasis on acoustic requirements. Redaktor: Joanna Kucharzewska

29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

82
Burza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Burza
Dostępny
84 szt.

Tłumaczenie: Ulrich Leon

31,30 zł
22,54 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,76 zł

83
Schowek
118,90 zł
116,52 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,38 zł

84
Schowek
35,90 zł
35,18 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,72 zł

85
Schowek
Skarpetki 3 pary - Myszka Minnie
Kids Euroswan - Akcesoria licencyjne
Niedostępny
Brak

Skarpetki z motywem Myszki Minnie. Wyjątkowo delikatne i trwałe. Skarpetki: Rozmiar: 19/22, 27/30 Materiał: 75% bawełna, 23% poliester, 2% elastyna Przechowywać z dala od źródeł ognia.

25,39 zł
22,85 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,54 zł

86
ZABAWKA EDUKACYJNA - STOLICZEK MUZYCZNY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,59 zł
44,63 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,96 zł

87
ZABAWKA EDUKACYJNA - STOLICZEK MUZYCZNY ZOO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
94,49 zł
85,04 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,45 zł

88
Wider World. Second Edition Starter. Workbook with Online Practice and App - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
76,90 zł
68,44 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 8,46 zł

89
MATEX TB0436_01 Materacyk ortopedyczny COCO-HEMP 120x60x12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
243,90 zł
231,71 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 12,19 zł

90
Piłeczka antystresowa winogrono Gazelo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,10 zł
4,99 zł

Rabat 2,2%
oszczędzasz 0,11 zł

91
Portmonetka na bl. p24 GAZELO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,20 zł
8,99 zł

Rabat 2,3%
oszczędzasz 0,21 zł

92
101 ciekawostek. Zwierzęta wodne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
101 ciekawostek. Zwierzęta wodne
Dostępny
44 szt.

Zanurz się w morskie głębiny, aby poznać żyjące tam zwierzęta. Od tropikalnych ryb do krwiożerczych rekinów czy nadzwyczajnych wielorybów Najbardziej zdumiewające informacje oraz wiele ciekawostek i wspaniałych ilustracji. W serii `101 ciekawostek`: Pociągi, Zwierzęta, zamki średniowieczne, Zwierzęta wodne, Wojownicy, Wyścigi. Rajdy. Regaty, Statki, Piłka nożna, Piraci, Dinozaury, Samoloty, Ludzkie ciało, Starożytny Egipt, Konie.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

93
Moje ulubione zwierzęta ze wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje ulubione zwierzęta ze wsi
Dostępny
125 szt.

Książeczka edukacyjna z zadaniami i naklejkami dla najmłodszych. Doskonała zabawa dla dzieci - koloruj, rysuj i uzupełniaj!

10,60 zł
7,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 2,61 zł

94
PURO Nylon Sport - Pasek do Apple Watch 42/44/45/49 mm (Biały) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PURO Nylon Sport - Pasek do Apple Watch 42/44/45/49 mm (Biały)
Puro
Dostępny
24 szt.

Wysokiej jakości, regulowany pasek sportowy do zegarka Apple Watch. Wykonany z lekkiego, przyjemnego w dotyku, oddychającego nylonu. Zapięcie sprawia, że pasek łatwo dopasowuje się do kształtu nadgarstka i zapewnia doskonałą stabilność. Cechy produktu: ? Pasek do Apple Watch 1/2/3/4/5/6/7/8/SE/Ultra (42/44/45/49 mm) ? Wykonany z oddychającego nylonu ? Delikatne logo Puro na metalowym zaczepie ? Swobodna regulacja długości i wygodne zapięcie ? Pasuje na nadgarstki 140?220 mm *Apple Watch jest znakiem towarowym Apple Inc., zarejestrowanym w USA i innych krajach.Kolor bazowy: BiałyMateriał główny: NylonKompatybilność: Apple Watch 44 mmTyp: Akcesoria dla SmartwatchRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

99,00 zł
95
PURO Nylon Sport - Pasek do Apple Watch 42/44/45/49 mm (Granatowy) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PURO Nylon Sport - Pasek do Apple Watch 42/44/45/49 mm (Granatowy)
Puro
Dostępny
30 szt.

Wysokiej jakości, regulowany pasek sportowy do zegarka Apple Watch. Wykonany z lekkiego, przyjemnego w dotyku, oddychającego nylonu. Zapięcie sprawia, że pasek łatwo dopasowuje się do kształtu nadgarstka i zapewnia doskonałą stabilność. Cechy produktu: ? Pasek do Apple Watch 1/2/3/4/5/6/7/8/SE/Ultra (42/44/45/49 mm) ? Wykonany z oddychającego nylonu ? Delikatne logo Puro na metalowym zaczepie ? Swobodna regulacja długości i wygodne zapięcie ? Pasuje na nadgarstki 140?220 mm *Apple Watch jest znakiem towarowym Apple Inc., zarejestrowanym w USA i innych krajach.Kolor bazowy: GranatowyMateriał główny: NylonKompatybilność: Apple Watch 44 mmTyp: Akcesoria dla SmartwatchRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

99,00 zł
96
PURO Nylon Sport - Pasek do Apple Watch 42/44/45/49 mm (Czarny) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PURO Nylon Sport - Pasek do Apple Watch 42/44/45/49 mm (Czarny)
Puro
Dostępny
28 szt.

Wysokiej jakości, regulowany pasek sportowy do zegarka Apple Watch. Wykonany z lekkiego, przyjemnego w dotyku, oddychającego nylonu. Zapięcie sprawia, że pasek łatwo dopasowuje się do kształtu nadgarstka i zapewnia doskonałą stabilność. Cechy produktu: ? Pasek do Apple Watch 1/2/3/4/5/6/7/8/SE/Ultra (42/44/45/49 mm) ? Wykonany z oddychającego nylonu ? Delikatne logo Puro na metalowym zaczepie ? Swobodna regulacja długości i wygodne zapięcie ? Pasuje na nadgarstki 140?220 mm *Apple Watch jest znakiem towarowym Apple Inc., zarejestrowanym w USA i innych krajach.Kolor bazowy: CzarnyMateriał główny: NylonKompatybilność: Apple Watch 44 mmTyp: Akcesoria dla SmartwatchRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

99,00 zł
97
PURO Nylon Sport - Pasek do Apple Watch 38/40/41 mm (Biały) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PURO Nylon Sport - Pasek do Apple Watch 38/40/41 mm (Biały)
Puro
Dostępny
22 szt.

Wysokiej jakości, regulowany pasek sportowy do zegarka Apple Watch. Wykonany z lekkiego, przyjemnego w dotyku, oddychającego nylonu. Zapięcie sprawia, że pasek łatwo dopasowuje się do kształtu nadgarstka i zapewnia doskonałą stabilność. Cechy produktu: ? Pasek do Apple Watch 1/2/3/4/5/6/7/8/SE (38/40/41 mm) ? Wykonany z oddychającego nylonu ? Delikatne logo Puro na metalowym zaczepie ? Swobodna regulacja długości i wygodne zapięcie ? Pasuje na nadgarstki 130?200 mm *Apple Watch jest znakiem towarowym Apple Inc., zarejestrowanym w USA i innych krajach.Kolor bazowy: BiałyMateriał główny: NylonKompatybilność: Apple Watch 40 mmTyp: Akcesoria dla SmartwatchRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

99,00 zł
98
PURO Nylon Sport - Pasek do Apple Watch 38/40/41 mm (Różowy) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PURO Nylon Sport - Pasek do Apple Watch 38/40/41 mm (Różowy)
Puro
Dostępny
30 szt.

Wysokiej jakości, regulowany pasek sportowy do zegarka Apple Watch. Wykonany z lekkiego, przyjemnego w dotyku, oddychającego nylonu. Zapięcie sprawia, że pasek łatwo dopasowuje się do kształtu nadgarstka i zapewnia doskonałą stabilność. Cechy produktu: ? Pasek do Apple Watch 1/2/3/4/5/6/7/8/SE (38/40/41 mm) ? Wykonany z oddychającego nylonu ? Delikatne logo Puro na metalowym zaczepie ? Swobodna regulacja długości i wygodne zapięcie ? Pasuje na nadgarstki 130?200 mm *Apple Watch jest znakiem towarowym Apple Inc., zarejestrowanym w USA i innych krajach.Kolor bazowy: RóżowyMateriał główny: NylonKompatybilność: Apple Watch 40 mmTyp: Akcesoria dla SmartwatchRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

99,00 zł
99
PURO Nylon Sport - Pasek do Apple Watch 38/40/41 mm (Czarny) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PURO Nylon Sport - Pasek do Apple Watch 38/40/41 mm (Czarny)
Puro
Dostępny
30 szt.

Wysokiej jakości, regulowany pasek sportowy do zegarka Apple Watch. Wykonany z lekkiego, przyjemnego w dotyku, oddychającego nylonu. Zapięcie sprawia, że pasek łatwo dopasowuje się do kształtu nadgarstka i zapewnia doskonałą stabilność. Cechy produktu: ? Pasek do Apple Watch 1/2/3/4/5/6/7/8/SE (38/40/41 mm) ? Wykonany z oddychającego nylonu ? Delikatne logo Puro na metalowym zaczepie ? Swobodna regulacja długości i wygodne zapięcie ? Pasuje na nadgarstki 130?200 mm *Apple Watch jest znakiem towarowym Apple Inc., zarejestrowanym w USA i innych krajach.Kolor bazowy: CzarnyMateriał główny: NylonKompatybilność: Apple Watch 40 mmTyp: Akcesoria dla SmartwatchRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

99,00 zł
100
PURO ICON MAG - Etui iPhone 14 / 13 MagSafe (Tech Lavender) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PURO ICON MAG - Etui iPhone 14 / 13 MagSafe (Tech Lavender)
Puro
Dostępny
90 szt.

Puro ICON? MAG to wysokiej jakości etui, które zostało wyposażone w magnetyczny pierścień kompatybilny z akcesoriami MagSafe?, umożliwiając tym samym szybkie i łatwe ładowanie. Wykonane z przyjemnego w dotyku, płynnego silikonu, od wewnętrznej strony pokrytej miękka wyściółką z mikrofibry. Dokładnie przylega do urządzenia oraz dodatkowo amortyzuje je w razie wstrząsów lub zarysowań. iPhone jest chroniony z czterech stron. Etui zapewnia dostęp do wszystkich klawiszy funkcyjnych, gniazd i portów telefonu nie ograniczając jego funkcjonalności, dzięki czemu można w pełni korzystać ze swojego smartfona. Podwyższone krawędzie chronią kamerę iPhone'a. Cechy produktu: ? Wbudowany pierścień magnetyczny kompatybilny z ładowarką MagSafe? ? Elastyczna i miękka w dotyku faktura z silikonu ? Wewnętrzna wyściółka z mikrofibry ? Logo Puro na froncie oraz wewnątrz etui ? Podwyższona ramka wokół kamery dla dodatkowej ochrony ? Elegancki i minimalistyczny design ? Ochrona urządzenie przed zarysowaniem z tyłu oraz po bokach ? Dostęp do wszystkich klawiszy funkcyjnych, gniazd i portów telefonu ? Etui kompatybilne z Apple Pay ? Ekologiczne opakowanie bez plastiku ? Kompatybilność: Apple iPhone 14/ iPhone 13Kolor bazowy: LawendowyMateriał główny: SilikonFunkcjonalność: ochrona tyłu i bokówKompatybilność: Apple iPhone 14Typ: EtuiRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceMateriał dodatkowy: MikrofibraMagSafe: Tak

109,00 zł
Wróć do góry