hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2023.03.11

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 11 marca 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Adieu Varsovie (Janka Kaempfer Louis), na drugim Zofia Hertz. Życie na miarę Kultury (Kamila Łabno-Hajduk). Kolejny produkt to Choroba Alzheimera. 45 pomysłów na aktywizację seniorów (Agata Blachowska) oraz Drucik florystyczny srebrny 20m 2szt (Brewis).
1
Adieu Varsovie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adieu Varsovie
Dostępny
134 szt.

Książka autorstwa Janki Kaempfer Louis jest niepozbawioną goryczy, ale również odwagi próbą rekonstrukcji biografii rodziny, której losy zaznaczyła wielka historia: Powstanie w Getcie Warszawskim, Powstanie Warszawskie oraz Wydarzenia Roku 1968. Główną cezurą rodzinnej autobiografii jest dla autorki rok 1968 i wydarzenia, które miały wtedy miejsce. Fala politycznej nagonki po raz kolejny miała zmienić bieg życia mniejszości żydowskiej, która pozostała w Polsce po przerażających wydarzeniach II Wojny Światowej. Autorka w sposób bezkompromisowy rozlicza się z polskim antysemityzmem dotykając wciąż nie zabliźniony ran, zastanawiając się nad jego wpływem na losy niewinnych osób. Adieu Varsovie to wspomnienie o utraconej tożsamości autorstwa córki ocalałych z Zagłady. Autorka rusza w głąb rodzinnych, porozrzucanych po całym świecie archiwów, aby odnaleźć odpowiedź na podstawowe pytania: kim jestem? Skąd przychodzę? Janka Kaempfer Louis dokonuje odważnej próby odtworzenia własnej i rodzinnej tożsamości, które okazuje się kolejną współczesną wersją mitu Żyda wiecznego tułacza. Opowieść o tajemniczej Irenie Gelblum bohaterce Powstania w Getcie Warszawskim i Powstania Warszawskiego lub włoskiej poetce oraz o Ignacym Waniewiczu uwiedzionym komunizmem dziennikarzu prasowym i telewizyjnym lub statecznym pobożnym Żydzie, którzy pod wpływem trudnych doświadczeń całe życie poszukiwali przestrzeni przynależności, ukrywając się pod wciąż nowymi pseudonimami i tożsamościami.

56,90 zł
35,28 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 21,62 zł

19 osób kupiło
2
Zofia Hertz. Życie na miarę Kultury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zofia Hertz. Życie na miarę Kultury
Dostępny
123 szt.

Zofia Hertz w międzywojennej Polsce była pierwszą kobietą notariuszem, w czasie II wojny światowej służyła w Armii Andersa, po wojnie zaś, na emigracji, współtworzyła paryską Kulturę oraz Instytut Literacki we Francji. Mimo to nikt nie napisał jej biografii... aż do teraz. Mamy przyjemność zaprezentować książkę Kamili Łabno-Hajduk Zofia Hertz. Życie na miarę Kultury. Autorka nie poprzestała na faktograficznej rekonstrukcji całego życia Zofii Hertz: słodko-gorzkiej młodości, wojennych losów, którymi można by obdzielić trzy osoby, współpracy z Jerzym Giedroyciem, małżeństwa z Zygmuntem Hertzem, codzienności w Maisons-Laffitte. Zajrzała też do duszy swojej bohaterki lektura tej książki daje wrażenie obcowania z żywym człowiekiem. Zapraszamy do zawarcia znajomości z Zofią Hertz. „Redaktor Jerzy Giedroyc twierdził, że bez niej nie byłoby Kultury. Jego najbliżsi współpracownicy używali określeń: niezastąpiona, bezgraniczne poświęcenie, żelazna wola, mrówcza praca, szalenie przystojna, elegancka, z poczuciem humoru Czasami pojawiały się wzmianki o trudnym charakterze. Trudno wydobyć na pierwszy plan postać Zofii Hertz, oderwać jej sylwetkę od gęstego tła tworzącego zjawisko znane pod nazwą Kultury paryskiej, wysunąć z cienia Jerzego Giedroycia Najistotniejsza jej rola jest nieuchwytna twierdził częsty gość Domu Kultury. Kamila Łabno-Hajduk postawiła wiele pytań, a odpowiedzi szukała w archiwach, rozmowach ze świadkami, literaturze, zapisach i korespondencji. Pierwsza biografia Zofii Hertz może przybliży to, co nieuchwytne, dopełni wizerunku tej niezwykłej osoby, wskaże ślady, którymi należy podążać, by Zofię Hertz poznać bliżej”. Anna Bernhardt

74,90 zł
48,69 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 26,21 zł

18 osób kupiło
3
Choroba Alzheimera. 45 pomysłów na aktywizację seniorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choroba Alzheimera. 45 pomysłów na aktywizację seniorów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Choroba Alzheimera. 45 pomysłów na aktywizację seniorów. Poradnik dla opiekunów to praktyczne porady oraz gotowe pomysły na aktywizację osób starszych. Zawarte w nim propozycje sprawdzą się w opiece nad osobami dotkniętymi alzheimerem, a także seniorami bez tej diagnozy. Pomogą w profilaktyce chorób otępiennych i polepszą kontakt z bliskimi. W poradniku: • zasady aktywizacji osób dotkniętych chorobą Alzheimera, • sprawdzone pomysły, możliwe do zrealizowania w domu na różnych etapach choroby, • karty pracy i opisy polecanych metod, takich jak Montessori dla seniorów. Aktywizacja to szansa na: • łagodzenie objawów alzheimera, • danie seniorowi poczucia satysfakcji i sprawczości, • dłuższe utrzymanie aktualnej kondycji fizycznej i umysłowej, • podkreślenie, że mimo choroby lub wieku senior nadal jest ważny, uczestniczy w życiu rodziny, • wspólne spędzenie czasu seniora z opiekunem czy rodziną, • lepsze zrozumienie świata, w którym żyje podopieczny, • wzmocnienie relacji, nawiązanie kontaktu i polepszenie komunikacji z chorym, • włączenie do opieki innych osób bliskich choremu, • chwilę wytchnienia dla opiekuna.

56,00 zł
53,20 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,80 zł

10 osób kupiło
4
Drucik florystyczny srebrny 20m 2szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,30 zł
8,99 zł

Rabat 3,3%
oszczędzasz 0,31 zł

5 osób kupiło
5
Star Wars Jedi Battle Scars - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars Jedi Battle Scars
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Cal Kestis leads the Mantis crew on an adventure set between Star Wars Jedi: Fallen Order and the highly anticipated Star Wars Jedi: Survivor.

85,00 zł
Powiadomienie
4 osoby kupiły
6
Trzask prask! Biblijne eksperymenty naukowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzask prask! Biblijne eksperymenty naukowe
Dostępny
10 szt.

Dowiedz się, jak funkcjonuje oko. Przekonaj się, czy lód może się palić! Wyhoduj jadalne kryształy i wyjątkowe rośliny. Skonstruuj kwadrant do mierzenia pozycji gwiazd, miniturbinę wiatrową i głośniki. Sprawdź, czemu lata samolot i czy da się chodzić po wodzie. Ekscytujące doświadczenia pozwolą ci rozszyfrować tajemnice przyrody! Wszystkie doświadczenia opatrzone są szczegółowymi objaśnieniami, praktycznymi wskazówkami i rzetelnymi informacjami z danej dziedziny nauki, które ułatwiają zrobienie eksperymentu i czynią z niego świetną zabawę.

26,00 zł
18,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,01 zł

3 osoby kupiły
7
Duża gramatyka hiszpańska z ćwiczeniami w.4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duża gramatyka hiszpańska z ćwiczeniami w.4
Dostępny
13 szt.

Gramatyka, która pomoże ci przygotować się do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz do egzaminów językowych. W przejrzysty sposób wyjaśnia struktury gramatyczne i ich zastosowanie w konkretnych sytuacjach. Dodatkowo w książce znajdziesz różnorodne teksty z ilustracjami, a także klucz z rozwiązaniami.

99,90 zł
78,92 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 20,98 zł

3 osoby kupiły
8
George Sand polskie spojrzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
George Sand polskie spojrzenia
Dostępny
8 szt.

Książka Nadany-Sokołowskiej przynosi satysfakcjonujące poznawczo, eklektyczne ujęcie przekrojowe, z nakładających się kilku perspektyw: obejmujących dzieło pisarskie, ukazywane w perspektywie reinterpretacyjnej współczesnej sandologii, tekst ?życia? jako tekst kultury oraz recepcyjne nawiązania. (?) Na kartach książki nieustannie (i nieuchronnie) prowadzą ze sobą swoisty dialog: Sand jako pisarka (zdaniem autorki, o wiele ciekawsza niż wskazuje trwały stereotyp historycznoliteracki, poddany władzy legendy biograficznej) i Sand jako ikona kobiety wyzwolonej. Te dwie formuły sandyzmu tworzą swoisty splot recepcyjny, wytwarzający w kulturze polskiej sieć nieoczywistych odniesień i relacji, ze znawstwem i subtelnością interpretacyjną odtwarzanych w książce. ? prof. dr hab. Arkadiusz Bagłajewski, UMCS George Sand czekała na taką książkę. ? dr hab. Monika Rudaś-Grodzka, prof. IBL PAN

59,00 zł
57,82 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,18 zł

3 osoby kupiły
9
Hot Wheels - Star Wars Samochodzik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels - Star Wars Samochodzik
Mattel
Dostępny
27 szt.

Miks wzorów, towar wysyłany losowo. Cena za sztukę. Dzieci i kolekcjonerzy zachwycą się samochodzikami Hot Wheels(R), których wygląd inspirowany jest Gwiezdnymi Wojnami. Wykonane w skali 1:64 pojazdy łączą w sobie Moc Gwiezdnych Wojen i fascynację wyścigami. Baw się, odtwarzając ulubione historie z galaktycznej sagi lub zobacz, jak prezentują się jako część Twojej gwiezdnej kolekcji. Osiem dostępnych w asortymencie samochodów obrazuje pasjonujące trylogie filmowe i seriale telewizyjne zbierz je wszystkie!

13,70 zł
12,99 zł

Rabat 5,2%
oszczędzasz 0,71 zł

2 osoby kupiły
10
Schowek
Podstawy i biomechanika alignerowego leczenia ortodontycznego
Dostępny
150 szt.

Powszechność leczenia ortodontycznego osób dorosłych jest już faktem. Przyczynił się do tego m.in. rozwój coraz mniej widocznych aparatów ortodontycznych. Wcześniej dużą popularnością wśród pacjentów w tej grupie wiekowej cieszyły się estetyczne aparaty stałe oraz aparaty językowe, obecnie to alignery przejmują pierwszeństwo w wyborze sposobu leczenia. Pomysł wykorzystania sekwencji aparatów zdejmowanych znany był w ortodoncji od lat 40-tych ubiegłego wieku, ale to nowe technologie cyfrowe umożliwiają precyzyjne planowanie i etapowe przemieszczanie zębów za pomocą sekwencji nakładek. Obecnie alignery są już codziennością w większości praktyk ortodontycznych na świecie. Liczba pacjentów leczonych nakładkami rośnie lawinowo z roku na rok. Książka PODSTAWY I BIOMECHANIKA ALIGNEROWEGO LECZENIA ORTODONTYCZNEGO stanowi podsumowanie aktualnej wiedzy na temat stosowania i skuteczności alignerów. Można z powodzeniem wykorzystywać je do leczenia większości wad ortodontycznych. Autorzy podkreślają to, dzieląc się swoim doświadczeniem klinicznym, opisując zalety i wady oraz wskazania i przeciwwskazania do stosowania alignerów u pacjentów w różnym wieku, łącznie z leczeniem hybrydowym z równoczesnym wykorzystywaniem aparatów stałych oraz nakładek. Dr n. med. Beata Walawska-Zejdler

219,00 zł
2 osoby kupiły
11
Puzzle 3D. Crystal Jeż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3D. Crystal Jeż
Bard Centrum Gier, 55
Dostępny
4 szt.

Puzzle 3D w kształcie jeża składające się z 55 elementów. Te puzzle 3D są nowym rodzajem wyzwania dla każdego fana puzzli. Stwórz małe dzieło sztuki z określonych elementów puzzli. Każdy zestaw jest zapakowany w atrakcyjne kartonowe pudełko.

52,90 zł
44,97 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,93 zł

2 osoby kupiły
12
Pistolet / karabin na wodę 1005383 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
2 osoby kupiły
13
Prawdy i mity wielkiej wojny ojczyźnianej 1941-194 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdy i mity wielkiej wojny ojczyźnianej 1941-194
Dostępny
91 szt.

Ta książka powinna była zostać przetłumaczona na polski po jej rosyjskiej premierze. Dziś, mimo upływu kilkunastu lat, ustalenia, wnioski i hipotezy Borysa Sokołowa sformułowane w latach dziewięćdziesiątych XX wieku wciąż wytrzymują krytykę. Odwołują się do nich liczni historycy rosyjscy i zagraniczni. Można śmiało przyjąć, że prace historyczne Sokołowa, których głównym celem jest demitologizacja udziału Związku Sowieckiego w drugiej wojnie światowej, zaproponowały rosyjskim historykom nowe standardy w badaniach nad dziejami państwa i systemu sowieckiego. Śladem Sokołowa podążyli m.in. Wiktor Suworow i Mark Sołonin. Zamieszczone w niniejszym tomie teksty skupiają się na próbie ustalenia, dlaczego sowiecka historiografia nadała wojnie z nazistowskimi Niemcami miano "wielkiej"? Czy wielkie było zwycięstwo Armii Czerwonej, czy raczej wielka okazał się cena, jaką narody ZSRS zapłaciły za zwycięstwo? Czy to, co jeszcze niedawno pisano o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, było najczęściej wielkim kłamstwem?

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

2 osoby kupiły
14
Tarnina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tarnina
Dostępny
37 szt.

Świat o świcie potrafi być pomarszczony jak twarz stulatka. Te wszystkie mgły, nitki babiego lata, porozpraszane, potargane chmury. Rozbiegane baranki pędzące na obrzeża niebieskiego boiska, do zachodniej bramki. Nie przykryje ich rumieniec słońca ani pomarańczowo-złote niebo, jakie wznosiło się nad otuliną mgławic, całunem pomroków, woalem tumanów. W takich tumanach tylko chochoły były w stanie dłużej ustać, bo od stóp było zimno, ziemia mokra, na żółknących trawach lśniły kropelki rosy. Fragment

40,00 zł
36,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
15
Barbie Looks Model #8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Looks Model #8
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

Barbie Looks Model #8. Oto lalki Barbie Looks, gotowe na stylizację, pozowanie oraz sesje zdjęciową jak prawdziwi modele.

164,20 zł
147,78 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,42 zł

1 osoba kupiła
16
Pachnąca ciasto masa 4x90 gr - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pachnąca ciasto masa 4x90 gr
SES NL
Dostępny
23 szt.

Pachnąca ciasto masa 4 x 90gr.

46,00 zł
38,18 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,82 zł

1 osoba kupiła
17
Gra Dinozaur czaszka zielona 1008070 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
32,90 zł
31,26 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,64 zł

1 osoba kupiła
18
Bańki mydlane rakieta niebieska 30cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki mydlane rakieta niebieska 30cm
Leantoys
Dostępny
22 szt.

Bańki Mydlane Rakieta 30 cm Kłapacz Sposób na radość i uśmiech ! Puszczanie baniek to doskonała zabawa, która zachęci do zabawy na świeżym powietrzu. Piękne, tęczowe bąbelki, które unoszą się w powietrzu i szybują. Urozmaicą wspólną zabawę w ogrodzie. Maluch zacznie biegać, skakać próbując rozbić bańkę. Zwiększa przy tym koordynację i równowagę. Zabawka przyda się na imprezy okolicznościowe lub wspólne zabawy na podwórku. Pojemnik ma kształt podłużnej buteleczki, a na jej zakończeniu znajduje się niebieska rakieta. Ma też on funkcję. Poruszając nim, usłyszysz dźwięk kłapania, nie tylko zabawka zapewni efekty wizualne, ale i dźwiękowe. Płyn w środku jest bezbarwny, wystarczy wyciągnąć patyczek, dmuchnąć lub lekko machnąć, a naszym oczom ukażą się kolorowe bańki. Wymiary jednej bańki: 9 cm x 4 cm x 30 cm Wymiary opakowania: 10 cm x 5 cm x 32 cm Bańki mydlane przeznaczone są dla wszystkich dzieci powyżej 3. roku życia. Zgodne z certyfikatem CE, a jego produkcja jest zgodna z normą EN 71, co gwarantuje bezpieczeństwo płynące z użytkowania. Wymiary opakowania 24 szt: 27 cm x 15 cm x 32 cm

10,99 zł
1 osoba kupiła
19
One Enchanted Evening - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
One Enchanted Evening
Dostępny
3 szt.

ver since she can remember, Meg has wanted to be a professional cook. But it's 1964, and in restaurant kitchens all over England it is still a man's world. Then she gets a call from her mother who is running a small hotel in Dorset. There's an important banqueting event coming up. She needs help and she needs it now! When Meg arrives, the hotel seems stuck in the past. But she loves a challenge, and sets to work. Then Justin, the son of the hotel owner, appears, determined to take over the running of the kitchen. Infuriated, Meg is determined to keep cooking - and soon sparks between them begin to fly. Will their differences be a recipe for disaster? After all, the course of true love never did run smooth...

89,00 zł
75,65 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 13,35 zł

1 osoba kupiła
20
Dekoracje okienne wiosenne - Witaj wiosno 6el - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracje okienne wiosenne - Witaj wiosno 6el
LearnHow
Dostępny
7 szt.

Zestaw zawiera 6 elementów - dekoracje są wycięte, gotowe do powieszenia! Zestaw krajobrazowy składa się z 6 elementów - w tym bardzo duży napis, drzewko i staw! Idealne do wiosennej dekoracji szkoły i przedszkola. Świetnie sprawdzi się jako ozdoba na okno - w szczególności w szkolnych lub przedszkolnych salach. Ozdobi i doda wiosennego ciepła także na szkolnej gazetce, tablicach oraz korytarzach! Może sprawdzić się także w pokojach dziecięcych, przedszkolach i żłobkach! Ozdoby możemy powiesić na oknie, ścianie lub np. na tablicy korkowej.

27,00 zł
24,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,70 zł

1 osoba kupiła
21
Koraliki do nawlekania 3 kolory 12g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,80 zł
8,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,81 zł

1 osoba kupiła
22
The Adventures of Amina Al-Sirafi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Adventures of Amina Al-Sirafi
Dostępny
4 szt.

Shannon Chakraborty, the bestselling author of The City of Brass, launches a new trilogy of magic and mayhem with this tale of pirates and sorcerers, forbidden artefacts and ancient mysteries, and one woman's quest to seize a final chance at glory... A pirate of infamy and one of the most storied and scandalous captains to sail the seven seas. Amina al-Sirafi has survived backstabbing rogues, vengeful merchant princes, several husbands, and one actual demon to retire peacefully with her family to a life of piety, motherhood, and absolutely nothing that hints of the supernatural. But when she's offered a job no bandit could refuse, she jumps at the chance for one final adventure with her old crew that will make her a legend and offers a fortune that will secure her and her family's future forever. Yet the deeper Amina dives the higher the stakes. For there's always risk in wanting to become a legend, to seize one last chance at glory, to savour just a bit more power...and the price might be your very soul.

79,00 zł
71,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,90 zł

1 osoba kupiła
23
O polskich biografach Chopina w XIX wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O polskich biografach Chopina w XIX wieku
Dostępny
18 szt.

Książka prezentuje polskich biografów Fryderyka Chopina, tworzących w XIX wieku. Autorka w sposób syntetyczny przedstawia podejście ówczesnych autorów, m.in. Józefa Sikorskiego, Ferdynanda Hoesicka czy Maurycego Karasowskiego. Choć sylwetki tych twórców w refleksji chopinologicznej są dobrze znane, to publikacja Magdaleny Dziadek uzupełnia istotną lukę przekrojowego ujęcia polskich biografów Chopina. ?Mając dziś możliwość spoglądania na Chopina i jego muzykę z odleglejszej perspektywy, zdobywamy się [?] na tworzenie wielkich syntez. [?] Prace te nie powstałyby, gdyby nie wysiłek XIX-wiecznych biografów i krytyków. Z pewnością ich dorobek w pewnym sensie się zestarzał ? nie sposób dziś szczerze poddać się potokowi sentymentalizmu, w którym toną dywagacje Karasowskiego, Kleczyńskiego, Tarnowskiego, Przybyszewskiego, Hoesicka czy Strzeleckiego. Roniąc łzy nad tragicznym losem naszego wielkiego kompozytora, uchronili oni wszakże dla potomnych ogromną część chopinowskiego dziedzictwa [?]? fragment Wstępu

39,00 zł
32,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

1 osoba kupiła
24
Barbie Minizestaw Świat Barbie HJL55 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Minizestaw Świat Barbie HJL55
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

Barbie Minizestaw Świat Barbie HJL55 Minizestawy Barbie wzbogacają możliwości zabawy z lalką Barbie (lalka sprzedawana oddzielnie). W każdym zestawie jest zwierzęcy przyjaciel i tematyczne akcesoria z realistycznymi detalami. Minizestawy Barbie to doskonały prezent dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, którym można się nimi bawić samodzielnie lub w połączeniu z domkiem dla lalek Barbie (sprzedawany oddzielnie). Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić.

74,70 zł
67,23 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,47 zł

1 osoba kupiła
25
Saving Time - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saving Time
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

A book about how we can reclaim time from a culture that commodifies and capitalises it from the bestselling author of HOW TO DO NOTHING A radical argument that we are living on the wrong clock, one that tells us time is money, and that embracing a new concept of time can open us up to bold, hopeful possibilities from the New York Times bestselling author of How to Do Nothing. Our daily experience, dominated by the corporate clock that so many of us contort ourselves to fit inside, is destroying us. It wasn't built for people, it was built for profit. This is a book that tears open the seams of reality as we know it-the way we experience time itself-and rearranges it, reimagining a world not centered around work, the office clock, or the profit motive. Explaining how we got to the point where time became money, Odell offers us new models to live by--inspired by pre-industrial cultures, ecological, and geological time--that make a more humane, more hopeful way of living seem possible.

83,00 zł
74,70 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,30 zł

1 osoba kupiła
26
The Man Who Solved the Market - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Man Who Solved the Market
Dostępny
3 szt.

Jim Simons is the greatest moneymaker in modern financial history. His record bests those of legendary investors, including Warren Buffett, George Soros and Ray Dalio. Yet Simons and his strategies are shrouded in mystery. The financial industry has long craved a look inside Simons's secretive hedge fund, Renaissance Technologies and veteran Wall Street Journal reporter Gregory Zuckerman delivers the goods. After a legendary career as a mathematician and a stint breaking Soviet codes, Simons set out to conquer financial markets with a radical approach. Simons hired physicists, mathematicians and computer scientists - most of whom knew little about finance - to amass piles of data and build algorithms hunting for the deeply hidden patterns in global markets. Experts scoffed, but Simons and his colleagues became some of the richest in the world, their strategy of creating mathematical models and crunching data embraced by almost every industry today. As Renaissance became a major player in the financial world, its executives began exerting influence on other areas. Simons became a major force in scientific research, education and Democratic politics, funding Hilary Clinton's presidential campaign. While senior executive Robert Mercer is more responsible than anyone else for the Trump presidency - he placed Steve Bannon in the campaign, funded Trump's victorious 2016 effort and backed alt-right publication Breitbart. Mercer also impacted the success of the Brexit campaign as he made significant investments in Cambridge Anatlytica. For all his prescience, Simons failed to anticipate how Mercer's activity would impact his firm and the world. In this fast-paced narrative, Zuckerman examines how Simons launched a quantitative revolution on Wall Street, and reveals the impact that Simons, the quiet billionaire king of the quants, has had on worlds well beyond finance.

72,00 zł
66,96 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,04 zł

1 osoba kupiła
27
Pisak do robienia tatuażu CREATE IT! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisak do robienia tatuażu CREATE IT!
Canenco
Dostępny
12 szt.

Miks wzorów, towar wysyłany losowo. Cena za sztukę. Pisak do robienia tatuażu CREATE IT!

16,80 zł
15,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,81 zł

1 osoba kupiła
28
Crystal Puzzle Triceratops - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crystal Puzzle Triceratops
Bard Centrum Gier
Dostępny
5 szt.

Puzzle 3D w kształcie triceratopsa składające się z 61 elementów. Te puzzle 3D są nowym rodzajem wyzwania dla każdego fana puzzli. Stwórz małe dzieło sztuki z określonych elementów puzzli. Każdy zestaw jest zapakowany w atrakcyjne kartonowe pudełko.

95,90 zł
81,52 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 14,38 zł

1 osoba kupiła
29
Wiaderko z łopatką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiaderko z łopatką
BACZEK
Dostępny
12 szt.

Żółte wiaderko z łopatką do zabawy dla dzieci Dbając o dostarczenie Twojemu maluchowi jak najlepszej rozrywki, przygotowaliśmy zestaw dla dzieci wiaderko z łopatką, które staje się doskonałą zabawką do piasku, na przykład na plaży. Sprzedawane przez nas produkty Twoja pociecha może z powodzeniem wykorzystać na przykład do budowy zamku na plaży! Kup nasze produkty i zobacz uśmiech na twarzy swojego malucha. Dobrana przez nas kolorystyka sprawia, że produkty dostępne w naszej ofercie są wyjątkowo atrakcyjne dla poznającego świat malucha. Ponadto zostały one wykonane z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu można z nich korzystać nawet jeśli przeleżały na deszczu, śniegu czy w burzy przez dłuższy czas. Zabawki do piaskownicy dla każdego malucha Prezentowany zestaw wiaderko z łopatką okaże się niezastąpiony podczas każdego wyjazdu nad wodę. Skutecznie przegoni nudę i zapewni dziecku kreatywne zajęcie na długie godziny! Aby dodatkowo urozmaicić dziecku zabawę, warto dołączyć do tego kompletu dodatkowe akcesoria do piasku takie jak foremki, grabki czy konewkę. Dzięki kompletnemu zestawowi zabawek, żaden maluch nie będzie się nudził i chętniej będzie spędzał czas w ogrodowej piaskownicy, na placu zabaw lub na plaży! Kolorystyka poszczególnych produktów oraz ich elementów może ulec zmianie. W sklepie Tupiko stworzyliśmy bogatą ofertę zabawek do piasku, które wzbudzą zainteresowanie każdego dziecka. Dostarczamy zabawki które niosą radość, a jednocześnie doskonale wpływają na dziecięcy rozwój już od najmłodszych lat. Dbamy również o to, aby w naszym sklepie znalazły się wyłącznie zabawki, które zostały wyprodukowane z bezpiecznych i trwałych surowców.

11,90 zł
10,99 zł

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
30
Karnet Urodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Urodziny
Kukartka
Dostępny
13 szt.

Karnet Dream Cards Plus w powiększonym tzw. Angielskim formacie 140x190 mm. Kartka z ozdobnej serii Dream Cards Plus robi wrażenie dzięki atrakcyjnej kolorystyce i ciekawym zdobieniom. To idealny wybór łączący przyjazną cenę z jakością. Cechy szczególne: wielkość: 145 x 195 cm po złożeniu kopertą, wnętrze: kolorowe, wyjątkowe życzenia w środku, w komplecie: dopasowana kolorystycznie koperta. zdobienia: różnorodne, bogate (w zależności od wzoru: przyklejane dekoracje, elementy biżuteryjne, odstawniki, brokat, metaliczne folie, tłoczenia itp.),

11,99 zł
1 osoba kupiła
31
Słuch metafizyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słuch metafizyczny
Dostępny
16 szt.

Tytułowy słuch metafizyczny to władza poznawcza. Jego posiadacz wcale nie musi być obdarzony słuchem muzycznym ani pamięcią muzyczną. Może się nawet uważać za muzycznego ignoranta, lecz mimo to dostrzegać, że muzyka darowuje słuchaczowi krótki przebłysk zrozumienia sensu życia. W muzyce kryje się matematyka, mistyka, tęsknota za odnalezieniem przedustawnego porządku świata, ale i szaleństwo. Eseje Anny Chęćki prowadzą przez gąszcz muzycznych dreszczy, stawiając drogowskazy, które pomagają uporządkować własne emocje dzięki trwaniu w bezsłownej myśli muzycznej, a jednocześnie dowodzą, że niewyrażalne doświadczenie estetyczne można oblec w ściśle przylegającą do niego tkankę słów. Autorka polemizuje ze współczesnymi filozofami muzyki, poszukuje równowagi między tym, co w sztuce dźwięków drastyczne i gnostyczne, wsłuchuje się w poezję i prozę noszącą ślady metafizycznego nasłuchiwania (jak Podróż zimowa Stanisława Barańczaka czy Buddenbrookowie Tomasza Manna). Doprowadza do dialogu humanistyki z naukami przyrodniczymi, zastanawiając się nad anatomią muzycznej ekstazy i miłosnym dyskursem neuroprzekaźników. Oddaje także hołd wykonawcom muzyki klasycznej, zajmując się wirtuozerią jako transgresją cielesności, konkursową rywalizacją (Konkurs Chopinowski), a nawet zawodowymi chorobami muzyków. Diagnozuje kryzys pisania i mówienia o muzyce, oferując Czytelnikom lek na muzykognozę i na estetyczny strach przed lataniem.

42,00 zł
34,86 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,14 zł

1 osoba kupiła
32
This Woven Kingdom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
This Woven Kingdom
Dostępny
3 szt.

Clashing empires, forbidden romance, and a long-forgotten queen destined to save her people-New York Times bestselling author Tahereh Mafi's first novel in this epic, romantic fantasy series inspired by Persian mythology. To all the world, Alizeh is a disposable servant, not the long-lost heir to an ancient Jinn kingdom forced to hide in plain sight. The crown prince, Kamran, has heard the prophecies foretelling the death of his king. But he could never have imagined that the servant girl with the strange eyes, the girl he can't put out of his mind, would one day soon uproot his kingdom - and the world. Perfect for fans of Leigh Bardugo, Sarah J Maas, and Chloe Gong, this is the explosive first book in a new fantasy trilogy from the New York Times bestselling and National Book Award-nominated author, Tahereh Mafi.

51,00 zł
45,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,10 zł

1 osoba kupiła
33
Maskotka Nietoperz czarny 20cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka Nietoperz czarny 20cm
Beppe
Dostępny
5 szt.

Nietoperz w kolorze czarnym, 20 cm

26,90 zł
24,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

2 osoby kupiły
34
Skoro już tu jesteśmy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skoro już tu jesteśmy
Dostępny
131 szt.

Szesnastoletnia Ana próbuje zacząć życie na nowo na drugim końcu Polski. Ucieczka z domu od ojca alkoholika nie przebiega jednak tak łatwo, jak oczekiwała. Po drodze spotyka Elizę i z jej pomocą próbuje stawić czoła swoim lękom. Okazuje się jednak, że nowa przyjaciółka skrywa więcej tajemnic, niż sądziła. Cóż, tworzenie planów nie jest dla wszystkich. Niektórym zwyczajnie to nie wychodzi. Cokolwiek wymyślą, i tak przypadkowo wpędzą kogoś do grobu. To o mnie. I o niej. Obie takie jesteśmy. Mamy swój plan, ale on nie wypala. Więc tracimy, walczymy i biegniemy, świetnie się przy tym bawiąc. Potem zatrzymujemy się gdzieś pod nocnym niebem i zastanawiamy się, czy ucieczka od swojej przeszłości w ogóle jest możliwa. To, co nas różni, to... wszystko. I poziom absurdu. Nigdy nie sądziłabym, że z czarnych bojówek i czerwonych trampek można ulepić coś niepokonanego. Taka właśnie jest. Niepokonana i abstrakcyjna. Gdyby nie ona, dotarłabym do ostatniego rozdziału swojej historii, a okazało się, że jest coś więcej. O młodzieży, która ma własne pomysły na radzenie sobie z życiem. O przyjaźni, która ratuje przed samym sobą. O nadziei, bez której powrót do przeszłości może być morderczy.

47,90 zł
43,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,79 zł

1 osoba kupiła
35
Marta Robin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Marta Robin
Dostępny
136 szt.

?Panie mój i Boże, zażądałeś wszystkiego od swojej uniżonej sługi, weź więc i przyjmij wszystko. Dziś zdaję się na Ciebie bez żadnych warunków, o Ukochany mojej duszy! Tylko Ciebie pragnę i dla Twojej miłości rezygnuję ze wszystkiego?. Marta Robin Marta Robin (1902-1981) to francuska mistyczka i stygmatyczka obdarzona przez Boga darem wizji, bilokacji i proroctwa. Przez pięćdziesiąt lat jej jedynym pokarmem była Eucharystia. Co tydzień, od czwartku wieczorem do niedzieli lub poniedziałku, przeżywała razem z Jezusem Jego Mękę. W wyniku tajemniczej choroby straciła wzrok i dotknął ją paraliż, lecz mimo to stała się duchową przewodniczką dla wielu osób i inspiratorką powstania ruchu Ognisk Miłości, który działa na całym świecie, w tym także w Polsce. Obecnie trwa jej proces beatyfikacyjny. "Marta Robin. Pasja życia" to duchowy portret tej niezwykłej postaci, próba ukazania tego, co tak bardzo fascynowało i przyciągało do niej tysiące ludzi. W tej książce widzimy Martę cierpiącą, ale i przepełnioną Bożą radością, uczestniczącą przez współczującą miłość w sprawach świata, a równocześnie zanurzoną w Bogu. Opowieść o niej to poruszające przypomnienie, że każde życie może być wypełnione miłością Bożą, przepełnione nią aż tak, że wydaje owoce, rozgrzewa serca innych, dając światu trochę światła. Trzeba się tylko odważyć i naprawdę przyjąć swoje życie jako Boży dar, tak jak to uczyniła Marta. Ks. Sławomir Sosnowski jest opiekunem Ogniska Miłości w Olszy pod Rogowem, głosi rekolekcje i konferencje na temat życia i duchowości Marty Robin, pełni posługę egzorcysty w archidiecezji łódzkiej.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

36
Gangsterzy Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Gangsterzy Tom 1
Dostępny
187 szt.

Prawdziwy mafijny romans dopiero się zaczyna. Ryan Taylor jest pracownikiem i jednocześnie prawą ręką szefa mafii, właściciela nocnego klubu, Nieskończoności. Eva Nolan to córka miliardera, która ma za sobą burzliwą przeszłość. Wydaje się niemożliwe, aby ta dwójka miała ze sobą coś wspólnego. Do czasu, aż poznają się? w najgorszych z możliwych okolicznościach. Kiedy jedno ze zleceń idzie źle, to Ryan musi posprzątać bałagan. Tym bałaganem jest Eva. Nie wie jeszcze, że zarówno dla niego, jak i dla dziewczyny będzie to początkiem przygody, która zmieni życie obojga. "Lektura obowiązkowa dla każdej fanki niegrzecznych książek! Takiego romansu mafijnego jeszcze nie było!" - Kinga Litkowiec, autorka serii Demony z Los Angeles

48,90 zł
41,57 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,33 zł

37
Global Long-term Economic Growth and the Economic Transformation of Poland and Eastern Europe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Global Long-term Economic Growth and the Economic Transformation of Po...
Dostępny
100 szt.

One of the characteristic facts concerning the ?catching-up countries? is the exceptionally large variation in their per capita annual rate of growth, from about zero to about 10%. The papers published in this monograph show that this rate is strongly dependent on the rate of investment, the quality of the labour force and the quality of institutions. The rate of investment is, in turn, dependent on the rate of domestic savings. In Poland, domestic savings are shown to have been and continue to be very low by international standards. The trend rate of growth of about 3.7% has been about 2 pp. higher than that of the most developed economies, mainly thanks to the development of modern market institutions and a new private sector, and partly thanks to foreign direct investments and a significant inflow of finance from the European Union (EU). The data also show that by far the least successful transformation in Eastern Europe has taken place in Ukraine. (Author?s Introduction) *** Our discussion is limited to the Technology Frontier Area (TFA) of the world. The central question is how the area?s innovation rate changes over time in the course of centuries. The analysis indicates that the pattern of change of the innovation rate over time may be eventually hat-shaped. This Hate-Shape Relationship is an empirical law that is given a theoretical interpretation. It is in part a prediction based on the author?s model of innovation and growth. Its acceleration and steady growth segments correspond well to the past reality. Its slowdown part is the central thesis of the book. Stanisław Gomułka ? born 1940 in Poland, MSc in theoretical physics in 1961 (with MSc work published in the Physical Review 1964), PhD in economics in 1966 from the University of Warsaw, in 1970?2005 a member of the economics department of the London School of Economics. During this period also a visiting professor at Pennsylvania University for one year, a visiting scholar at Harvard, Columbia and Stanford Universities, a research fellow at the Netherlands Institute for Advanced Studies in Wassenaar, an advisor to the IMF on Poland in 1985?87, and from 1989 through 2002 a key adviser to Polish finance ministers. Since 2013 a member of the Polish Academy of Sciences. The author of about 100 articles published in high quality journals and several books, the main ones being Inventive Activity, Diffusion, and the Stages of Economic Growth; Growth, Innovation and Reform in Eastern Europe; and The Theory of Technological Change and Economic Growth. These publications mainly deal with topics in economic growth, innovative activity, reforms in public finance, monetary policies, and comparative economic systems.

78,80 zł
69,34 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,46 zł

38
Cena odmowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Cena odmowy
Leder Salomon, Żydowski Instytut Historyczny
Dostępny
120 szt.

Te wspomnienia przeczą wielu stereotypom na temat postawy Żydów podczas II wojny światowej. Mówią również niewygodną prawdę o polskim antysemityzmie, odsłaniają napięcia polsko-ukraińskie, ale przede wszystkim pokazują okrucieństwo Sowietów wobec podbitych narodów: Polaków, Ukraińców, Żydów. Po wejściu wojsk sowieckich na Kresy Wschodnie, jak pisze Salomon Leder: ?całe życie stało się w treści i formie wulgarne, nieznośne?. A wszelki opór skutkował utratą życia lub co najmniej wolności. Salomon Leder (1889?1960) ? urodził się w Rodatyczach, niedaleko Lwowa, w rodzinie żydowskiego dzierżawcy i zarządcy majątków ziemskich; doktor prawa Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, adwokat, członek zarządu Gminy Żydowskiej w tym mieście, zaangażowany w życie społeczności Lwowa jako członek Rady Nadzorczej i radca prawny Centralnego Banku Spółdzielczego, członek Towarzystwa Humanitarnego B?nei B?rith ?Leopolis? i wiceprzewodniczący Krajowej Egzekutywy Organizacji Syjonistycznej Małopolski Wschodniej. Syjonista, a jednocześnie lojalny obywatel II Rzeczpospolitej, reprezentował poglądy centrowe, uznając, że należy na miejscu tworzyć odpowiednią bazę polityczną i społeczną dla budowania w przyszłości państwa żydowskiego.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

39
Dzika kaczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dzika kaczka
Dostępny
19 szt.

Dzika kaczka uznawana jest za najwyższe osiągnięcie Henryka Ibsena w cyklu dramatów społeczno-obyczajowych, a zarazem za najbardziej pesymistyczną sztukę tego pisarza. Jest to wstrząsający dramat o katastrofie, do której może doprowadzić bezwzględne kierowanie się prawdą w społeczeństwie opartym na kłamstwie.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

40
Człowiek - dzieło - rezonans - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek - dzieło - rezonans
Dostępny
22 szt.

Oto długo wyczekiwana, nowa wersja jedna z najbardziej podstawowych pozycji w chopinologii. Wraz z Polskim Wydawnictwem Muzycznym prezentujemy trzecie wydanie książki profesora Mieczysława Tomaszewskiego Chopin. Człowiek ? dzieło ? rezonans w redakcji Kamili Stępień-Kutery. Dzięki skrupulatnej pracy redaktorskiej książka ta zyskuje nowe życie nie tylko dla rzeszy naukowców i studentów, którzy będą po nią sięgali w ramach przyswajania najbardziej podstawowych zagadnień związanych z Fryderykiem Chopinem, ale także szerokiego grona melomanów, dla których również będzie to pozycja obowiązkowa.

95,00 zł
78,85 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 16,15 zł

41
Gorzki smak jej wielkiej radości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorzki smak jej wielkiej radości
Dostępny
150 szt.

Tahereh Mafi, autorka bestsellerowej książki ?Gdyby ocean nosił twoje imię?, nominowana do National Book Award, przedstawia nową, oszałamiającą powieść o miłości i samotności! Jest rok 2003. Minęło kilka miesięcy, odkąd Stany Zjednoczone wypowiedziały wojnę Irakowi. Amerykański świat polityczny błyskawicznie się zmienia. Napięcie jest ogromne, liczba przestępstw popełnionych z nienawiści rośnie, agenci FBI obserwują lokalne meczety, a społeczność muzułmańska jest nękana i atakowana bardziej niż kiedykolwiek. Shadi, nosząca hidżab, spuszcza głowę i chowa się w mroku. Dziewczyna nosi imię, które oznacza ?radość?, ale nieprzerwanie prześladuje ją smutek. Jej brat nie żyje, ojciec umiera, matka nie radzi sobie z rozpaczą, a jej najlepsza przyjaciółka w tajemniczy sposób zniknęła. Ponadto serce dziewczyny? ?jest złamane. Shadi bez słowa manewruje między rozbitymi kawałkami swojego świata. Pożera własny ból, wycofując się coraz głębiej w siebie, aż w końcu, pewnego dnia, wszystko się zmienia. Każda emocja Shadi wybucha. ?Gorzki smak jej wielkiej radości? to przejmujące spojrzenie na świat jednej z muzułmańskich rodzin po atakach na World Trade Center. Opowiada o dziecku imigrantów, które buduje swoją niewyraźną tożsamość, zakochuje się i znajduje nadzieję w środku współczesnej wojny. ?Mafi stawia czoła problemom zdrowia psychicznego, samobójstwom, rasizmowi i miłości w sposób, który sprawi, że czytelnicy zareagują bardzo emocjonalnie. Czytanie tej powieści jest jak rzucenie się prosto w codzienne życie muzułmańskiej rodziny w Stanach Zjednoczonych po 11 września. Po prostu: prawdziwa historia, pozbawiona frazesów, która pozostawi w czytelnikach niezatarty ślad?. ? Kirkus Reviews ?Mafi wyraźnie i poruszająco ilustruje, jak żal może w niekontrolowany sposób eskalować i przenikać do każdego aspektu naszego życia?. ? Publishers Weekly

52,90 zł
38,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,81 zł

42
Kuferek L 532410 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuferek L 532410
ADAR
Dostępny
18 szt.

43,90 zł
39,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,39 zł

43
WOOPIE 43681 Zestaw do piasku Żółwik niebieski 8 el. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
WOOPIE 43681 Zestaw do piasku Żółwik niebieski 8 el.
WOOPIE
Niedostępny
Brak

Zestaw do Piasku Żółwik od marki WOOPIE z serii GREEN to świetny dodatek do piaskownicy, a nawet ogrodu. Zestaw zawiera 8 elementów: żółwia, łyżkę, konewkę, 3 foremki, łopatkę i grabki oraz kołowrotek. Wiaderko ma wygodny uchwyt do przenoszenia. Zestaw ma najmodniejszy pastelowy design oraz został wykonany z organicznego biodegradowalnego (podlegającemu samoistnemu rozkładowi) materiału. Dodatkowo podlega kompostowaniu. Produkt bezpieczny dla dzieci - dezynfekowany w 120 stopniach. Gwarancja super zabawy w piaskownicy, na plaży, a nawet w ogrodzie! Produkt przyjazny środowisku! Charakterystyka: - od 3 roku życia - ORGANICZNY MATERIAŁ - wykonany z pszenicy, która pozostawiona w ziemi ulegnie samoistnemu rozkładowi przyczyniając się do ochrony środowiska. - w pełni biodegradowalny - podlega kompostowaniu - przyjazny środowisku - bezpieczny dla dzieci - dezynfekowany w 120 stopniach - najmodniejszy trend - pastelowy design - do zabawy w piaskownicy, na plaży, a nawet w ogrodzie! Zestaw zawiera: - żółwika - łyżka - konewkę - 3 foremki - łopatki - grabki - kołowrotek Zabawka rozwija: - koordynacje wzrokowo-ruchową, - wyobraźnię, - myślenie przestrzenne, - umiejętności społeczne, - motorykę, - zdolności manualne. SERIA WOOPIE GREEN - DBAMY O ŚRODOWISKO I DLATEGO ZWRACAMY SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ, ABY JAK NAJWIĘCEJ PRODUKTÓW, KTÓRE SPRZEDAJEMY, BYŁO PRZYJAZNYCH DLA ŚRODOWISKA I BIODEGRADOWALNYCH!

69,49 zł
62,54 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,95 zł

44
Koraliki do nawlekania 3 kolory 12g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,80 zł
8,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,81 zł

45
Koraliki do nawlekania 3 kolory 12g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,80 zł
8,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,81 zł

46
Koraliki do nawlekania 3 kolory 12g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,80 zł
8,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,81 zł

47
Schowek
Koci Domek Gabi: Magiczne Pomieszczenia do Domku 6060478 Spin Master
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.19

119,90 zł
105,51 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,39 zł

48
ALBERO MIO Przewijak nadstawka długa MYSZKA 421 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ALBERO MIO Przewijak nadstawka długa MYSZKA 421
Albero mio
Dostępny
5 szt.

Przewijak niemowlęcy twardy / Hard changing mat PT80 421 MYSZKA / MOUSE Rozmiar / size: 80x47 (+/-2 cm) do montowania na łóżeczku 140x70cm, posiada stópki zabezpieczające przed zsunięciem się z ramy łóżka / 80x47 (+/- 2 cm) for mounting on a cot in size 140x70 cm, it has feet to prevent it from sliding off the bed frame Przewijak służy do codziennej pielęgnacji niemowlęcia. Pokryty jest bezpieczną dla skóry dziecka folią, nie zawierającą ftalanów. Jego boki są specjalnie wyprofilowane, aby zabezpieczyć Maluszka przed zsunięciem się z przewijaka The changing mat is used for the daily care of the baby. It's covered with a foil that is safe for the child's skin and doesn't contain phthalates. Its sides are specially profiled to protect the baby from sliding off the changing mat Wypełnienie / refill: pianka poliuretanowa / polyurethane foam, MDF

89,89 zł
82,70 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,19 zł

49
ALBERO MIO Mata do przewijania miękka SAFARI TEAM 424 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ALBERO MIO Mata do przewijania miękka SAFARI TEAM 424
Albero mio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Mata do przewijania miękka / Soft changing mat MM70 424 SAFARI TEAM - Mata miękka do przewijania (MM70) o długości 70 cm i szerokości 47 cm (+/- 0,5 cm) przeznaczona jest do nałożenia na komodę lub półkoprzewijak. Nie posiada dodatkowego usztywnienia. - Mata miękka służy do codziennej pielęgnacji niemowlęcia. - Pokryta jest bezpieczną dla skóry dziecka folią, niezawierającą ftalanów. - Jej boki są specjalnie wyprofilowane, aby zabezpieczyć maluszka przed zsunięciem się z przewijaka. - Produkt należy stosować pod opieką osoby dorosłej! - Produkt został wyprodukowany w Polsce z wysokiej jakości materiałów posiadających certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo dla najmłodszych. Producent informuje, że pokazana na zdjęciu kolorystyka może nieznacznie różnić się od rzeczywistego produktu. Stosowany nadruk jest ekologiczny i bezpieczny dla dziecka, może jednak delikatnie blaknąć podczas częstego użytkowania. ENG Size: 70x47 (+/-0,5) cm, to put on a chest of drawers. Composition: phthalate-free foil, foam.

74,50 zł
68,54 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,96 zł

50
ALBERO MIO Mata do przewijania miękka MOTYLKI 428 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ALBERO MIO Mata do przewijania miękka MOTYLKI 428
Albero mio
Niedostępny
Brak

Mata do przewijania miękka / Soft changing mat MM70 428 MOTYLKI / BUTTERFLIES - Mata miękka do przewijania (MM70) o długości 70 cm i szerokości 47 cm (+/- 0,5 cm) przeznaczona jest do nałożenia na komodę lub półkoprzewijak. Nie posiada dodatkowego usztywnienia. - Mata miękka służy do codziennej pielęgnacji niemowlęcia. - Pokryta jest bezpieczną dla skóry dziecka folią, niezawierającą ftalanów. - Jej boki są specjalnie wyprofilowane, aby zabezpieczyć maluszka przed zsunięciem się z przewijaka. - Produkt należy stosować pod opieką osoby dorosłej! - Produkt został wyprodukowany w Polsce z wysokiej jakości materiałów posiadających certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo dla najmłodszych. Producent informuje, że pokazana na zdjęciu kolorystyka może nieznacznie różnić się od rzeczywistego produktu. Stosowany nadruk jest ekologiczny i bezpieczny dla dziecka, może jednak delikatnie blaknąć podczas częstego użytkowania. ENG Size: 70x47 (+/-0,5) cm, to put on a chest of drawers. Composition: phthalate-free foil, foam.

71,29 zł
65,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,70 zł

51
ALBERO MIO Mata do przewijania miękka MYSZKA 421 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ALBERO MIO Mata do przewijania miękka MYSZKA 421
Albero mio
Niedostępny
Brak

Mata do przewijania miękka / Soft changing mat MM70 421 Myszka / Mouse - Mata miękka do przewijania (MM70) o długości 70 cm i szerokości 47 cm (+/- 0,5 cm) przeznaczona jest do nałożenia na komodę lub półkoprzewijak. Nie posiada dodatkowego usztywnienia. - Mata miękka służy do codziennej pielęgnacji niemowlęcia. - Pokryta jest bezpieczną dla skóry dziecka folią, niezawierającą ftalanów. - Jej boki są specjalnie wyprofilowane, aby zabezpieczyć maluszka przed zsunięciem się z przewijaka. - Produkt należy stosować pod opieką osoby dorosłej! - Produkt został wyprodukowany w Polsce z wysokiej jakości materiałów posiadających certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo dla najmłodszych. Producent informuje, że pokazana na zdjęciu kolorystyka może nieznacznie różnić się od rzeczywistego produktu. Stosowany nadruk jest ekologiczny i bezpieczny dla dziecka, może jednak delikatnie blaknąć podczas częstego użytkowania. ENG Size: 70x47 (+/-0,5) cm, to put on a chest of drawers. Composition: phthalate-free foil, foam.

71,29 zł
65,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,70 zł

52
ALBERO MIO Mata do przewijania miękka MARZYCIEL 423 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ALBERO MIO Mata do przewijania miękka MARZYCIEL 423
Albero mio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Mata do przewijania miękka / Soft changing mat MM70 423 Marzyciel / Dreamer - Mata miękka do przewijania (MM70) o długości 70 cm i szerokości 47 cm (+/- 0,5 cm) przeznaczona jest do nałożenia na komodę lub półkoprzewijak. Nie posiada dodatkowego usztywnienia. - Mata miękka służy do codziennej pielęgnacji niemowlęcia. - Pokryta jest bezpieczną dla skóry dziecka folią, niezawierającą ftalanów. - Jej boki są specjalnie wyprofilowane, aby zabezpieczyć maluszka przed zsunięciem się z przewijaka. - Produkt należy stosować pod opieką osoby dorosłej! - Produkt został wyprodukowany w Polsce z wysokiej jakości materiałów posiadających certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo dla najmłodszych. Producent informuje, że pokazana na zdjęciu kolorystyka może nieznacznie różnić się od rzeczywistego produktu. Stosowany nadruk jest ekologiczny i bezpieczny dla dziecka, może jednak delikatnie blaknąć podczas częstego użytkowania. ENG Size: 70x47 (+/-0,5) cm, to put on a chest of drawers. Composition: phthalate-free foil, foam.

74,50 zł
68,54 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,96 zł

53
ALBERO MIO Mata do przewijania miękka FARMA 427 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ALBERO MIO Mata do przewijania miękka FARMA 427
Albero mio
Niedostępny
Brak

Mata do przewijania miękka / Soft changing mat MM70 427 FARMA / FARM - Mata miękka do przewijania (MM70) o długości 70 cm i szerokości 47 cm (+/- 0,5 cm) przeznaczona jest do nałożenia na komodę lub półkoprzewijak. Nie posiada dodatkowego usztywnienia. - Mata miękka służy do codziennej pielęgnacji niemowlęcia. - Pokryta jest bezpieczną dla skóry dziecka folią, niezawierającą ftalanów. - Jej boki są specjalnie wyprofilowane, aby zabezpieczyć maluszka przed zsunięciem się z przewijaka. - Produkt należy stosować pod opieką osoby dorosłej! - Produkt został wyprodukowany w Polsce z wysokiej jakości materiałów posiadających certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo dla najmłodszych. Producent informuje, że pokazana na zdjęciu kolorystyka może nieznacznie różnić się od rzeczywistego produktu. Stosowany nadruk jest ekologiczny i bezpieczny dla dziecka, może jednak delikatnie blaknąć podczas częstego użytkowania. ENG Size: 70x47 (+/-0,5) cm, to put on a chest of drawers. Composition: phthalate-free foil, foam.

71,29 zł
65,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,70 zł

54
ALBERO MIO Mata do przewijania miękka LEO 422 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ALBERO MIO Mata do przewijania miękka LEO 422
Albero mio
Dostępny
5 szt.

Mata do przewijania miękka / Soft changing mat MM70 422 LEO - Mata miękka do przewijania (MM70) o długości 70 cm i szerokości 47 cm (+/- 0,5 cm) przeznaczona jest do nałożenia na komodę lub półkoprzewijak. Nie posiada dodatkowego usztywnienia. - Mata miękka służy do codziennej pielęgnacji niemowlęcia. - Pokryta jest bezpieczną dla skóry dziecka folią, niezawierającą ftalanów. - Jej boki są specjalnie wyprofilowane, aby zabezpieczyć maluszka przed zsunięciem się z przewijaka. - Produkt należy stosować pod opieką osoby dorosłej! - Produkt został wyprodukowany w Polsce z wysokiej jakości materiałów posiadających certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo dla najmłodszych. Producent informuje, że pokazana na zdjęciu kolorystyka może nieznacznie różnić się od rzeczywistego produktu. Stosowany nadruk jest ekologiczny i bezpieczny dla dziecka, może jednak delikatnie blaknąć podczas częstego użytkowania. ENG Size: 70x47 (+/-0,5) cm, to put on a chest of drawers. Composition: phthalate-free foil, foam.

71,29 zł
65,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,70 zł

55
ALBERO MIO Mata do przewijania miękka BEEP BEEP 425 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ALBERO MIO Mata do przewijania miękka BEEP BEEP 425
Albero mio
Niedostępny
Brak

Mata do przewijania miękka / Soft changing mat MM70 425 BEEP BEEP - Mata miękka do przewijania (MM70) o długości 70 cm i szerokości 47 cm (+/- 0,5 cm) przeznaczona jest do nałożenia na komodę lub półkoprzewijak. Nie posiada dodatkowego usztywnienia. - Mata miękka służy do codziennej pielęgnacji niemowlęcia. - Pokryta jest bezpieczną dla skóry dziecka folią, niezawierającą ftalanów. - Jej boki są specjalnie wyprofilowane, aby zabezpieczyć maluszka przed zsunięciem się z przewijaka. - Produkt należy stosować pod opieką osoby dorosłej! - Produkt został wyprodukowany w Polsce z wysokiej jakości materiałów posiadających certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo dla najmłodszych. Producent informuje, że pokazana na zdjęciu kolorystyka może nieznacznie różnić się od rzeczywistego produktu. Stosowany nadruk jest ekologiczny i bezpieczny dla dziecka, może jednak delikatnie blaknąć podczas częstego użytkowania. ENG Size: 70x47 (+/-0,5) cm, to put on a chest of drawers. Composition: phthalate-free foil, foam.

71,29 zł
65,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,70 zł

56
Hulajnoga składana WXM 120mm SKIPO Chess - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
127,90 zł
117,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,23 zł

57
Hulajnoga składana WXM 120mm SKIPO Floral - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
127,90 zł
117,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,23 zł

58
Jeździk dziecięcy PETITO Bunny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
178,90 zł
164,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 14,31 zł

59
Schowek
Prowadzenie praktyki weterynaryjnej. System, który działa
Dostępny
150 szt.

Sukces lecznicy zależy nie tylko od wiedzy i umiejętności medycznych właściciela i pracujących w niej lekarzy. Ta książka odkrywa to, co konieczne, aby stworzyć i prowadzić dobrze funkcjonującą praktykę weterynaryjną, która będzie cieszyć się świetną opinią i przyniesie właścicielowi i pracownikom ogromną satysfakcję. Steve Z. Kornfeld w praktyczny i przejrzysty sposób pokazuje, jak branża weterynaryjna postrzegana jest przez klientów i uczy, jak osiągnąć sukces, odpowiadając na ich potrzeby. Przekazane informacje pozwalają stworzyć system, który usprawni pracę każdej placówki. Gorąco polecam tę lekturę każdemu właścicielowi i menadżerowi praktyki weterynaryjnej. lek. wet. Anna Dominiak, trener biznesu

149,00 zł
60
The Human Mind - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Human Mind
Bloom Paul, Bodley Head
Dostępny
2 szt.

Are you a human? Do you have a mind? Then this book is for you. Nothing is more familiar and yet less understood than the human mind. It defines the experience of being human, and yet its workings contain some of the deepest mysteries ever encountered. Written by one of the world's greatest teachers of psychology, The Human Mind provides a masterful and riveting guide to all that we have learned since modern science began probing those mysteries. How does a three-pound lump of grey-ish meat give rise to conscious experience? What is the function of emotions such as disgust, gratitude and shame? How do our biases affect us and how can we overcome them? How does the mind of a child differ from that of an adult? How does memory work? What causes mental illness? Are we rational? Are we all a little bit racist? What makes us kind? What makes us cruel? What makes us happy? Many of these questions now have answers; many others don't yet; many widely accepted theories are probably wrong. This book takes us to the very limits of what is known. It shines new light on all that you take most for granted: everything you think and feel, everything you say and do, everything that makes you you.

95,00 zł
85,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,50 zł

61
Dragons and Gazelles - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dragons and Gazelles
Dostępny
27 szt.

The book Dragons and Gazelles. International management and corporate social responsibility today. A subjective tale offers a subjective narrative about the interdependence of different phenomena constituting the environment for international management processes. This environment, due to its? dynamics and volatility, creates a situation of the constituted instability, which calls for interpretations. The book addresses the need for such interpretations, offering theoretical though empirically based reflexions which form explanatory framework for the contemporary management issues. In its? holistic approach to the issues discussed and through the construction of the open narrative, inviting the Readers to join in the active analysis, the Authors assume that management is equally a matter of science as of art. Thus, a manager or entrepreneur achieves success through creative use of knowledge, so the more she is an ?artist? capable to intellectually re-define existing conditions for operations the more she can be an effective practitioner re-shaping the surrounding reality. The goal of the presented work is to extend the field of analysis of the social phenomena through interpretations of links between economic, social and cultural context. The book can thus be treated as a certain reference point for social sciences students but also for the researchers searching for new paths of scientific exploration or for managers taking strategic decisions. The book is a translation of the previous version titled ?Smoki i Gazele 2?, extended by the inspirational mini case studies, illustrating a complexity of the global surroundings but also its? consequences for markets, industries and enterprises. The case studies indicating multidimensionality of phenomena occurring in the economy in the context of globalisation processes provide a pretext to undertake a broad discourse on evolution and changes occurring in clusters, industries and whole economy, which become an interesting ground for exploration as they occur under the influence of regional or national endogenous factors, but also in result of exogenous, transnational influences exerted by, among others, large enterprises. The unquestionable benefits of joining international transactions and global value chains are juxtaposed here with the paradoxes of globalisation, in which the problems of the contemporary world such as: lock-in effect, downgrading within global value chains or industry crises, are recognised

46,20 zł
38,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,85 zł

62
Nurt kosmopolityczny w polskiej twórczości operowej drugiej połowy XIX wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nurt kosmopolityczny w polskiej twórczości operowej drugiej połowy XIX...
Dostępny
22 szt.

Praca, którą oddaję Czytelnikom, powstała w 2004 roku jako dysertacja doktorska w Instytucie Muzykologii na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Książkę dedykuję Koleżankom i Kolegom z Zakładu Muzykologii Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk oraz Uczestniczkom i Uczestnikom Forum Badaczy i Entuzjastów Muzyki XIX wieku. Grzegorz Zieziula od Autora

39,00 zł
32,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

63
Drużyna T.1 Wyrzutki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drużyna T.1 Wyrzutki
Dostępny
1193 szt.

Skandyjska trylogia Johna Flanagana rozgrywająca się w świecie znanym z bestsellerowej serii Zwiadowcy. W Skandii ludzie znają tylko jeden sposób na to, by młody mężczyzna stał się wojownikiem. Nastoletni chłopcy są dzieleni na grupy i wysyłani na trzymiesięczną wyprawę. Uczą się żeglarstwa, walki, taktyki, sztuki przetrwania... Drużyna przeciwko drużynie, wyzwanie za wyzwaniem. Tylko jedna grupa odniesie zwycięstwo. Hal Mikkelson, syn uznanego skandyjskiego wojownika i aralueńskiej matki, musi bardzo się postarać, by udowodnić swą wartość. Nie odziedziczył po ojcu potężnej postury i imponującej siły mięśni. Na tle współziomków wydaje się słaby, mały, niewart złamanego miedziaka... Kiedy Hal staje na czele jednej z drużyn złożonych z jemu podobnych, wyrzutków i odszczepieńców, wie, że walka o zwycięstwo będzie trudna. Zmierzy się z kwiatem skandyjskiej młodzieży, mając po swojej stronie tylko spryt, inteligencję, hart ducha oraz przyjaciół.

43,90 zł
31,61 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,29 zł

64
Star Wars Darth Bane Dynasty of Evil - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars Darth Bane Dynasty of Evil
Niedostępny
Brak

Twenty years have passed since the Sith and their endless rivalries were eradicated and replaced with the Rule of Two. Darth Bane now reigns alongside his young acolyte, Zannah, who must study and train in the dark side of the Force until the time comes to strike down her master and claim the mantle for herself. But Bane's brutal new regime has one potential fatal flaw-how will their legacy continue if an apprentice fails to raise their blade in combat? The only solution must be for the Dark Lord of the Sith to rediscover a long-forgotten secret of the order-the key to immortality. Bane's doubt spurs his young apprentice into action, and Zannah vows to destroy her master at any cost. After he mysteriously vanishes, she tracks him across the galaxy to a desolate desert outpost, where the fate of the dark side will be forged by a final fight to the death.

59,00 zł
54,87 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,13 zł

65
Geek Girl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geek Girl
Niedostępny
Brak

?My name is Harriet Manners, and I am a geek.? Harriet Manners knows that a cat has 32 muscles in each ear, a ?jiffy? lasts 1/100th of a second, and the average person laughs 15 times per day. She knows that bats always turn left when exiting a cave and that peanuts are one of the ingredients of dynamite. But she doesn?t know why nobody at school seems to like her. So when Harriet is spotted by a top model agent, she grabs the chance to reinvent herself. Even if it means stealing her best friend's dream, incurring the wrath of her arch enemy Alexa, and repeatedly humiliating herself in front of impossibly handsome model Nick. Even if it means lying to the people she loves. Veering from one couture disaster to the next with the help of her overly enthusiastic father and her uber-geeky stalker, Toby, Harriet begins to realise that the world of fashion doesn't seem to like her any more than the real world did. As her old life starts to fall apart, will Harriet be able to transform herself before she ruins everything? The award-winning debut by bestselling author Holly Smale.

45,00 zł
40,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

66
STFU - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
STFU
Niedostępny
Brak

We live in a world that doesn?t just encourage overtalking, but practically demands it. When success is measured by how much attention we can attract, how long we can hold on to the mic, it?s no wonder that we feel compelled to spout endlessly on Twitter, to document every detail of our lives on Instagram, start that podcast, or lead that conference. And yet, oddly enough, the most powerful and accomplished people in the world aren?t part of that chorus?they?re reserved, they listen, and when they do speak they?re considered. Tim Cook, President Obama, the late Supreme Court Justice Ruth Bader Ginsburg all have seemed to understand the secret golden rule: talk less, get more. There are entire industries designed to help us amplify our voices, experts who are just dying to coach us on how to talk better, but nobody is teaching us how to STFU for a while. Former Forbes journalist Dan Lyons takes us on a sharp, funny, fascinating deep dive through our incessant noise-making ? talking to communications experts, neuroscientists, psychiatrists and Silicon Valley executive coaches the world over to understand the science and culture behind why we can?t stop talking, and how ultimately we can learn to speak less ? and with more intention ? to improve our lives.

79,00 zł
71,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,90 zł

67
Skyward Flight - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skyward Flight
Dostępny
22 szt.

In Sunreach, after a planet-destroying Delver suddenly appears in the sky of Detritus and vanishes just as suddenly, FM knows that the last free human society got lucky. Her Skyward Flight companion Spensa figured out how to draw this Delver away, but it won?t be so easy next time. Humanity has to be prepared . . . In ReDawn, Alanik has recovered from the shock of answering a distress call and finding a planet of humans making a stand against the Superiority, only to be dismayed to discover they?re considering a peace overture from their enemy. Worse, when she returns to her home planet of ReDawn, she find her own people falling into exactly the same trap. With her mentor captured, she turns to her new friends to help: can Alanik, FM, Jorgen and Rig coax an ancient technology into life in time to save both their planets from disaster? And in Evershore, the government of Detritus is still in disarray following Superiority treachery, and no word has come from Spensa, on her mission deep in the Nowhere, leaving Alanik, Jorgen, FM and Rig to pick up the pieces. So when the Kitsen send word from the planet Evershore, saying they have some humans and wish to return them, they have to decie if the strange message can be trusted . . . A gripping collection of novellas, told from the perspectives of three different characters, these superb adventures are essential Skyward reading!

62,00 zł
55,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,20 zł

68
Big Sticker Book of Animals - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Big Sticker Book of Animals
Dostępny
2 szt.

There are dozens of different animals to discover in this fun sticker book. With over 450 stickers, children will love placing the right stickers on the different scenes. This title includes four Usborne First Sticker Books: Animal, Zoo, Pets and Under the sea.

57,00 zł
54,72 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,28 zł

69
Bored of Lunch The Healthy Slow Cooker Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bored of Lunch The Healthy Slow Cooker Book
Dostępny
5 szt.

THE NUMBER ONE BESTSELLING must-have cookbook from the hugely popular healthy eating blog, Bored of Lunch. Nathan Anthony, the home cook with over 1.2million followers, shares delicious and easy home-style recipes that can all be made in your slow cooker while you get on with your day. Calorie-counted and perfect for anyone enjoying a slimming lifestyle or following a diet programme, satisfying, flavourful food has never been so easy and affordable. From pastas and risottos to curries, fakeaways and family favourites this book is packed with dishes for any day of the week or occasion such as Honey Chilli Beef Noodles, Garlic Mac and Cheese, Lemon Butter Chicken and even a Sunday Roast. With simple, foolproof methods and no fancy or hard-to-find ingredients this is the perfect book for anyone who wants delicious meals that make you feel great too.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

70
Peppa Pig Peppa's Magic Castle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig Peppa's Magic Castle
Ladybird
Dostępny
4 szt.

Featuring interactive flaps on every spread, join Princess Peppa as she prepares for the most magical party ever. Princess Peppa is dreaming she lives in a magical castle in the clouds. She wants to throw the best party ever. With invitations to send out, food to prepare and entertainment to organise, join Peppa on this lift-flap-adventure through the magic castle.

40,00 zł
71
Gauguin Portraits - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gauguin Portraits
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

The first in-depth investigation of Gauguin?s portraits, revealing how the artist expanded the possibilities of the genre in new and exciting ways Paul Gauguin (1848?1903) broke with accepted conventions and challenged audiences to expand their understanding of visual expression. Nowhere is this phenomenon more evident than in his portraits, a genre he remained engaged with throughout all phases of his career. Bringing together more than 60 of Gauguin?s portraits in a wide variety of media that includes painting, works on paper, and sculpture, this handsomely illustrated volume is the first focused investigation of the multifaceted ways the artist approached the subject. Essays by a group of international experts consider how the artist?s conception of portraiture evolved as he moved between Brittany and Polynesia. They also examine how Gauguin infused his work with symbolic meaning by taking on different roles like the Christ figure and the savage in his self-portraits and by placing his models in suggestive settings with alluring attributes. This welcome addition to the scholarship on one of the 19th century?s most innovative and controversial artists reveals fascinating insights into the crucial role that portraiture played in Gauguin?s overall artistic practice.

179,00 zł
171,84 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 7,16 zł

72
Pineapple Street - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pineapple Street
Dostępny
5 szt.

A witty exploration of family, money, love and heartbreak THE MUST-READ DEBUT OF 2023 'A lovely, absorbing, acutely observed novel about class, money and love' NICK HORNBY 'A portrait at once searing, hilarious and poignant of a New York Family straight-jacketed by their own wealth' MIRANDA COWLEY HELLER, author of THE PAPER PALACE This unputdownable debut follows three women in an old Brooklyn Heights clan: one who was born with money, one who married into it, and one who wants to give it all away. Darley, the eldest daughter in the well-connected, carefully-guarded Stockton family, has never had to worry about money. Darley followed her heart, trading her job and her inheritance for motherhood, sacrificing more of herself than she ever intended. Sasha, Darley's new sister-in-law, has come from more humble origins, and her hesitancy about signing a pre-nup has everyone worried about her intentions. And Georgiana, the baby of the family, has fallen in love with someone she can't (and really shouldn't) have, and must confront the kind of person she wants to be. Rife with the indulgent pleasures of life among New York's one per centers - glittering parties, weekend homes and hungover brunches - Pineapple Street is a scintillating, escapist novel that sparkles with wit and wry humour. Full of recognisable, loveable if fallible characters (and a few appalling ones!), it's about the peculiar unknowability of someone else's family, the miles between the haves and have-nots and everything in between.

78,00 zł
74,10 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,90 zł

73
How to Stay Smart in a Smart World - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
How to Stay Smart in a Smart World
Dostępny
6 szt.

An essential guide to navigating our data-driven world, from one of the most influential psychologists of the twenty-first century Is more data always better? Do algorithms really make better decisions than humans? Can we stay in control in an increasingly automated world? Drawing on examples from all spheres of life - media literacy, online dating, self-driving cars, the justice system, health records - Gerd Gigerenzer shows how, when it comes to data and decision making, more isn't always better: when dealing with uncertainty, the elegant and nuanced simplicity of human reasoning beats complex algorithms time and time again. Filled with practical examples and cutting-edge research, How to Stay Smart in a Smart World examines the growing role of AI at all levels of daily life with refreshing clarity. This book is a liferaft in a sea of information and an urgent invitation to actively shape the digital world in which we want to live.

74,00 zł
68,82 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,18 zł

74
The Lion House - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Lion House
Dostępny
3 szt.

Venice, 1522. Intelligence arrives from the east confirming Europe's greatest fear: the vastly rich Ottoman Sultan has all he needs to wage total war - and his sights are set on Rome. With Christendom divided, Suleyman the Magnificent has his hand on its throat. From the palaces of Istanbul to the blood-soaked fields of central Europe and the scorched coasts of north Africa, The Lion House tells the true story of two civilisations in an existential duel and the rise of the most feared man of the sixteenth century. It is a tale of the timeless pull of power, dangerous to live with, deadly to live without. 'This is history, but not as we know it. It is non-fiction posing as a novel, rich in incident and cinematic detail. It's tremendous' Justin Marozzi, Sunday Times 'An urgent, immersive, present-tense gallop ... behind the bejewelled descriptive prose a thumping pulse of action tugs us through' Financial Times 'Narrated with a verve and flair that make the characters burst from the pages. Outstanding' Eugene Rogan

61,00 zł
75
The World's Worst Children 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The World's Worst Children 1
Dostępny
7 szt.

Are you ready to meet the world's worst children? Five beastly boys and five gruesome girls! Like Sofia Sofa, a TV superfan so stuck to the sofa that she's turning into one! And Blubbering Bertha, a bawling big sister with a horrid habit of telling tales! From number one bestselling author David Walliams comes this collection of deliciously mischievous tales, illustrated throughout by artistic genius Tony Ross.

45,00 zł
42,75 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,25 zł

76
Theatre of Marvels - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Theatre of Marvels
Dostępny
5 szt.

An immersive historical debut which tells the story of a mixed-race woman who plays a freak on the stage in Victorian London and finds herself caught in a reckoning with her own identity. Crowds gather at Crillick's Variety Theatre, where curiosity is satisfied with displays of intrigue and fear. They're here for the star of the show - the Great Amazonia warrior. They needn't know this warrior is in fact Zillah, a mixed-race actress from the East End fooling them each night with her thrilling performance. But something is amiss, and when Crillick's new act goes missing Zillah feels compelled to investigate, knowing the fates that can befall women in Victorian London. From the bustle of the West India Docks to the coffee houses of Fleet Street to the parlours of Mayfair, Zillah's journey for answers will find her caught between both sides of her own identity, and between two men: her wealthy white admirer, and an African merchant appalled by her act.

56,00 zł
52,08 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,92 zł

77
Rooted - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rooted
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Rooted charts a quiet revolution taking place in our fields, barns and hedgerows, led by a new generation of farmers on a path of powerful change. Sarah Langford had left her country roots behind to live and work in the city as a barrister. But when she found herself back in the countryside, gravitating towards an agricultural life she never thought would be hers, she saw her fellow farmers dealing with very different problems to those who had come before. A hostile press and public, together with Brexit, climate change and environmental pressures had combined to create a burden that many farmers felt had become impossible to bear. Having found herself unexpectedly in charge of a Suffolk farm, Sarah tells the story of the people she met who taught her what it means to be a farmer. An authentic, beautifully written portrait of twenty-first century farming life, her book puts a powerful case: that the task of restoring our earth and ensuring a sustainable future lies in the hands of those who live closest to the land.

61,00 zł
56,73 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,27 zł

78
MAKING OF HBOS HOUSE OF HB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MAKING OF HBOS HOUSE OF HB
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Discover the filmmaking secrets behind HBO and Sky's HOUSE OF THE DRAGON! Witness the genesis of a Targaryen dynasty with this deluxe book that explores the creation of HBO's hit series House of the Dragon. Based on visionary author George R. R. Martin's book Fire & Blood, House of the Dragon charts the earth-shattering events that led to the fall of Westeros's most powerful family, House Targaryen. Brought to the screen by showrunners Ryan Condal and Miguel Sapochnik, the ambitious prequel series required a striking new vision that would transport viewers back in time, two centuries before the events of Game of Thrones. With unparalleled access to the show's cast and crew, including Condal, Sapochnik, and Martin, this book tells the incredible story of their creative journey, from the initial scriptwriting process to the epic international shoot. Illustrated with a remarkable wealth of concept art, on-set photography, and other key visuals, this is the ultimate companion to House of the Dragon and a must-have for fans. EXCLUSIVE ACCESS: Go behind the scenes of House of the Dragon and discover exclusive insights and secrets from the show's ambitious shoot.

250,00 zł
225,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 25,00 zł

79
Lies We Sing to the Sea - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lies We Sing to the Sea
Dostępny
3 szt.

'Gorgeous, tragic, and timeless, Underwood's LIES WE SING TO THE SEA makes an age-old story feel new again. This is Greek tragedy at its best: sweeping in scope yet deeply intimate in characterization. This book will break your heart.' - Grace Li Sunday Times bestselling author of Portrait of a Thief In the cursed kingdom of Ithaca, each summer brings the hanging of twelve maidens, a gift to the vengeful Poseidon. But when Leto awakens from her death on the shore of a long-forgotten island, its enigmatic keeper Melantho tells her that there's only one way the curse can be broken. Leto must kill the last prince of Ithaca . . . In Lies We Sing to the Sea, debut author Sarah Underwood delivers a thrilling and breathtaking tale that will enthral readers from the very first page as they are transported to the cursed shores of Ithaca. A reclamation of a story from thousands of years ago, Lies We Sing to the Sea is about love and fate, grief and sacrifice, and, ultimately, the power we must find within.

62,00 zł
55,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,20 zł

80
Yours, Mine, Ours - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Yours, Mine, Ours
Dostępny
8 szt.

Blending families can be tricky - what's another branch on the family tree? Things are finally looking up for Anna. Seventeen miserable years of marriage to man-child Connor have left her drained. So when they separate, she couldn't be more thrilled to move in with James, a handsome lecturer who is everything her ex-husband is not: kind, thoughtful, and above all, reliable. But Anna and James' kids hate living with the loved-up couple. Their teenage daughters - one a studious high achiever and the other a cool rich girl - have nothing in common. And Anna's wild football-mad nine-year-old son declares war on bookish James. Nobody said step-parenting was easy; Anna and James are about to find out exactly how complicated it can be. Do they have what it takes to make their blended family work?

51,00 zł
47,43 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,57 zł

81
Moon Witch, Spider King - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moon Witch, Spider King
Dostępny
3 szt.

The second book in the Dark Star Trilogy, after Black Leopard Red Wolf - a spectacular, genre-redefining literary fantasy novel from the Man Booker Prize-winning author of A Brief History of Seven Killings In this stunning follow-up to Black Leopard, Red Wolf, Marlon James draws on a rich tradition of African mythology, fantasy and history to imagine an ancient world, a lost child, an extraordinary hunter, and a mystery with many answers... Marlon James weaves a tapestry of breathtaking adventure through a world at once ancient and startlingly modern. And, against this exhilarating backdrop of magic and violence, he explores the fundamentals of truth, the limits of power, the excesses of ambition, and our need to understand them all.

62,00 zł
57,66 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,34 zł

82
Things I Wanted To Say - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Things I Wanted To Say
Dostępny
4 szt.

Whit Lancaster is the cold, heartless and devastatingly handsome bad boy at Lancaster Prep. Beautiful Summer Savage has no time for Whit. But his intense gaze traps her under a spell. Fills her with a longing she doesn't understand. When Whit gets into trouble one night, Summer invites him in. Tends to his wounds. Lets her guard down, just for a moment . . . Which is when Whit takes off in the dead of night. Taking her journal with him. Now he holds all her darkest secrets, threatening to expose her to the entire school. So Summer strikes a deal with Whit. A deal that leaves her at his mercy behind closed doors . . . But what if he's at hers?

56,00 zł
52,08 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,92 zł

83
Diana, William and Harry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diana, William and Harry
Dostępny
8 szt.

Twenty-five years after her tragic death, James Patterson tells the heartbreaking true story of Princess Diana's life as a mother and a global icon. At the age of thirteen, she became Lady Diana Spencer. At twenty, Princess of Wales. At twenty-one, she earned her most important title: Mother. As she fell in love, first with Prince Charles and then with her sons, William and Harry, the world fell in love with the young royal family - Diana most of all. With one son destined to be King and one needing to find his own way, she taught them lessons about royal tradition and also real life. 'William and Harry will be properly prepared,' Diana once promised. 'I am making sure of this.' Even after her tragic death, the strength of her love for her sons remains an enduring inspiration, not only for the two princes, but for the entire world.

51,00 zł
47,43 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,57 zł

84
Mothers and Daughters - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mothers and Daughters
Dostępny
2 szt.

Even happy families have their secrets... Anchor House is the coastal home where Naomi and her husband raised their two girls. Now widowed, Naomi is building a new life alone, but the arrival of Ellis next door is bringing some long-awaited fun back too. Naomi's daughters are very different: Martha is determined and driven like her father, while Willow is a free spirit. The three women have always been close, but that doesn't mean they don't have secrets of their own. There are things Naomi has kept from her girls, like the fact that her marriage to their father wasn't quite what it seemed... The Sunday Times bestselling author Erica James returns with this gloriously compelling tale of mothers and daughters, secrets and love.

51,00 zł
48,45 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,55 zł

85
The West - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The West
Dostępny
2 szt.

A radical new account of how the idea of the West has shaped our history, told through the stories of fourteen fascinating lives. We tend to imagine Western Civilisation as a golden thread, leading through the centuries from classical antiquity to the countries of the modern West - a cultural genealogy that connects Plato to NATO. It is an idea often invoked in the speeches of politicians and the rhetoric of journalists, and which remains deeply embedded in popular culture. But what if it is wrong? In an epic sweep through the ages, prize-winning archaeologist and historian Naoise Mac Sweeney charts the history of this idea - an idea of enormous political significance, but which is nonetheless factually incorrect and obscures the wondrous, rich diversity of our past. She reveals how this particular version of Western history was invented, how it has been used to justify imperialism and racism, and why it is no longer ideologically fit for purpose today. Told through the lives of fourteen fascinating historical figures - including a formidable Roman matriarch, an unconventional Islamic scholar, an enslaved African American poetess and a British prime minister with Homeric aspirations - The West is a groundbreaking retelling of Western history and a powerful corrective to one of the greatest myths of all: Western Civilisation.

95,00 zł
85,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,50 zł

86
The Ramadan Cookbook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Ramadan Cookbook
Dostępny
2 szt.

Discover 80 delicious, easy-to-make recipes perfect for the holy month of Ramadan. In this cookbook, you'll find all the recipes you need to make your Ramadan meals family-friendly, fuss-free and filling. From perfect predawn meals for Suhoor, to hearty and satisfying meals for Iftar, as well as dishes made for celebrating with friends and family during Eid al-Fitr, and all the accompanying salads, chutneys, breads, drinks and desserts you'll need, this book has all the most popular Ramadan dishes covered. Accompanied by gorgeous photographs throughout, these recipes from much-loved food blogger Anisa Karolia are for anyone looking to eat well before and after fasting.

120,00 zł
108,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,00 zł

87
A History of Masculinity - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A History of Masculinity
Dostępny
2 szt.

Exhilarating . . . a work of scholarship, but also inspiration. . . Go and read Jablonka and change the world' Christina Patterson, Sunday Times 'An unexpected bestseller in France. . . it has sparked conversations' Challenges A highly acclaimed, bestselling work from one of France's preeminent historians What does it mean to be a good man? To be a good father, or a good partner? A good brother, or a good friend? In this insightful analysis, social historian Ivan Jablonka offers a re-examination of the patriarchy and its impact on men. Ranging widely across cultures, from Mesopotamia to Confucianism to Christianity to the revolutions of the eighteenth century, Jablonka uncovers the origins of our patriarchal societies. He then offers an updated model of masculinity based on a theory of gender justice which aims for a redistribution of gender, just as social justice demands the redistribution of wealth. Arguing that it is high time for men to be as involved in gender justice as women, Jablonka shows that in order to build a more equal and respectful society, we must gain a deeper understanding of the structure of patriarchy - and reframe the conversation so that men define themselves by the rights of women. Widely acclaimed in France, this is an important work from a major thinker.

72,00 zł
66,96 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,04 zł

88
Companion piece - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Companion piece
Niedostępny
Brak

The unmissable new work from Ali Smith, following the dazzling Man Booker-shortlisted Seasonal quartet One day in post-Brexit, mid-pandemic Britain, artist Sandy Gray receives an unexpected phone call from university acquaintance Martina Pelf. Martina is calling Sandy to ask for help with a mysterious question she's been left with after she's spent half a day locked in a room by border control officials for no reason she can fathom: 'Curlew or curfew? You choose.' And what's any of this got to do with the story of a young and talented blacksmith hounded from her trade and her home more than five hundred years ago? Ali Smith's novel takes wing, soaring between our atomised present and our medieval past in the hope we can open our locked down homes and selves to all the other times, other species, other histories, other possibilities. '[An] entertaining and expert portrayal of the world we live in, seen by the most beguiling and likeable of novelistic intelligences' Telegraph '[Companion piece] makes you look at the world afresh. For me, it turned a cold and depressing day into a bright one' New Statesman

56,00 zł
52,08 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,92 zł

89
Sensitive - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sensitive
Dostępny
2 szt.

A ground-breaking look at the power of sensitivity to transform our relationships, career and life, from world-leading experts Do you have a heightened sense of empathy? Do you often notice tiny details that others don't? Do you ever feel overwhelmed in a busy, loud environment? If you answered yes to any of those questions, chances are you're a 'highly sensitive person', along with one fifth of the population. Highly sensitive people exemplify our most humane traits. They embody not just emotional sensitivity - qualities like empathy, kindness, and concern for strangers - but physical sensitivity too, processing all information very deeply. Our modern loud and harsh world wasn't built for highly sensitive people, but their unique strengths make them inspiring leaders, heartfelt caretakers, careful decision-makers and natural-born artists. Sensitive will shatter the myth that being sensitive is a weakness and celebrate the power of a deeper, more tuned-in mind. Offering a new way of unlocking potential, it will give sensitives - and those who care about them - the tools to be successful in school, work, life and love. Based on more than twenty years of research in neuroscience, psychology, and human genetics, it will be the first book to explore the science of sensitivity.

95,00 zł
88,35 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,65 zł

90
Parenting for Humans - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Parenting for Humans
Dostępny
5 szt.

There's always that moment as a parent when you feel like no matter how hard you're trying, you just can't quite get it 'right'. But the fact is, parenting is hard and once we know this and why, we can forgive ourselves for finding it a struggle, and start to look for the things that make parenting a joy. Parenting for Humans is a book first and foremost for parents. It explores what we bring to the parenting journey - our hopes, values, views, circumstances, relationships, upbringing - and how we can gain confidence in ourselves not just as parents, but as whole human beings. As well as learning to parent ourselves, it will show us how to parent the child we actually have, not a textbook version, but our complicated, messy child with their own powerful needs. And by tuning into their language, learning how to hold them, not mould them, we can really start enjoying them for the funny and unique human beings that they are. With the right support and guidance, we can all totally do this parenting thing and grow a positive and loving relationship that will last forever.

95,00 zł
90,25 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,75 zł

91
Juno Loves Legs - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Juno Loves Legs
Niedostępny
Brak

From the Costa-shortlisted author of Montpelier Parade, a heart-breaking novel about finding - and losing - the person who understands you like nobody else Juno loves Legs. She's loved him since their first encounter at school in Dublin, the time she fought the playground bullies for him. That day they saw something in each other and this is the story of that once-in-a-lifetime bond.

78,00 zł
74,88 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 3,12 zł

92
Iron Curtain - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Iron Curtain
Dostępny
5 szt.

This is a story of East and West. A story of love, betrayal, and lost illusions... The end of the Cold War seems unimaginable for Milena, a Red Princess trapped in a lifetime of limitless luxury. Yet when she meets Jason, a confident British poet, it's not long before she's secretly planning her escape to Britain. 1980s London defies her privileged expectations. And when she discovers Jason's concept of freedom confronts her deepest-held beliefs, the very ideas of family and state come into question... 'A wonderful, perfectly-pitched novel: full of delightful intrigue and wry insight about the human predicament and its unique tensions' William Boyd 'Witty, poignant and full of surprises - every detail of this cross-cultural story of love and disillusionment rings true' Clare Chambers

56,00 zł
93
Homelands - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Homelands
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Drawing on fifty years of interviews and experience, Homelands tells the epic story of how Europe in the early twenty first century, having emerged from its wartime hell, recovered and rebuilt, liberated and united to come close to the ideal of a Europe 'whole, free and at peace', and then faltered. Homelands is a stunning blend of contemporary history, reportage and memoir by our greatest writer about European affairs. Drawing on half a century of interviews and experience, Homelands tells the story of Europe in the later twentieth and early twenty-first centuries - how, having emerged from its wartime hell in 1945, it slowly recovered and rebuilt, liberated and united to come close to the ideal of a Europe 'whole, free and at peace'. And then faltered. Humane, expert and deeply felt, Homelands is full of encounters, conversations and anecdote. It is also highly personal: Timothy Garton Ash has spent a lifetime studying and thinking about Europe and this book is full of life itself, from his father's experience on D-Day, to his teenage French exchange, to interviewing Polish dockers, Albanian guerillas and angry teenagers in the poorest quarters of Paris, as well as advising prime ministers, chancellors and presidents in the UK, Europe, and the US.

95,00 zł
85,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,50 zł

94
Fold It Calm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fold It Calm
Dostępny
5 szt.

Includes 50 sheets of origami paper included at the back so you can get started right away. Li Kim Goh, known online as @kimigami, has created relaxing paper folding projects for all abilities, each illustrated with step-by-step instructions. Fold It Calm includes all the origami techniques you need to know, plus 25 beautiful models to create. From classics such as the paper crane to the author's own creations, including a mini cactus, these are easy projects for mindful moments.

83,00 zł
74,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,30 zł

95
Old Babes in the Wood - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Old Babes in the Wood
Niedostępny
Brak

Atwood's first new fiction publication since The Testaments, this deeply personal collection includes a stunning sequence that follows a married couple as they travel the road together, the moments big and small that make up a long life of love -- and what comes after The stories explore the full warp and weft of experience, from two best friends disagreeing about their shared past, to the right way to stop someone from choking; from a daughter determining if her mother really is a witch, to what to do with inherited relics such as World War II parade swords. They feature beloved cats, a confused snail, Martha Gellhorn, George Orwell, philosopher-astronomer-mathematician Hypatia of Alexandria, a cabal of elderly female academics, and an alien tasked with retelling human fairy tales. The glorious range of Atwood's creativity and humanity is on full beam in these tales, which by turns delight, illuminate and quietly devastate. 'Gripping... a writer in full possession of her powers' Financial Times 'These reflections on marriage, mortality and many-tentacled aliens show Atwood's mastery of the short form' Guardian

122,00 zł
97,60 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 24,40 zł

96
Wise Words for Women - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wise Words for Women
Dostępny
3 szt.

A pocket book of comfort, advice and love for any woman, anywhere. Coach and therapist, Donna Lancaster, brings her 32 years of experience helping people find their authentic selves, heal pain and overcome setbacks to this collection of honest words, counsel, and self-love. Dip in every morning to bring joy to your day or pick up for strength and solace after a tough moment. These wise words will lift you spirits and help you through.

61,00 zł
56,73 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,27 zł

97
The Feminist Killjoy Handbook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Feminist Killjoy Handbook
Dostępny
3 szt.

'Not only a dazzling analysis of the workings of sexism, but a balm for the soul. It will teach you how to survive and how to transform the world' Hannah Dawson We have to keep saying it because they keep doing it. Do colleagues roll their eyes in a meeting when you use words like sexism or racism? Do you refuse to laugh at jokes that aren't funny? Have you been called divisive for pointing out a division? Then you are a feminist killjoy, and this handbook is for you. The term killjoy has been used to dismiss feminism by claiming that it causes misery. But by naming ourselves feminist killjoys, we recover a feminist history, turning it into a source of strength as well as an inspiration. Drawing on her own stories and those of others, especially Black and brown feminists and queer thinkers, Sara Ahmed combines depth of thought with honesty and intimacy. The Feminist Killjoy Handbook unpicks the lies our culture tells us and provides a form of solidarity and companionship that can be returned to over a lifetime.

110,00 zł
99,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,00 zł

98
Can Conflict End? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Can Conflict End?
Dostępny
7 szt.

Without the fundamental necessity of peace, we cannot possibly understand the greater things of life. With his signature insight and wisdom, world renowned thinker J. Krishnamurti offers a timely manifesto on the roots of conflict. In a series of six prescient talks, he reveals how changing our own behaviours to nurture a more peaceful mindset can create positive change for the wider world.

51,00 zł
45,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,10 zł

99
Go as a River - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Go as a River
Niedostępny
Brak

On a cool autumn day in 1948, Victoria Nash delivers late-season peaches from her family's farm set amid the wild beauty of Colorado. As she heads into her village, a dishevelled stranger stops to ask her the way. How she chooses to answer will unknowingly alter the course of both their young lives. So begins the mesmerising story of split-second choices and courageous acts that propel Victoria away from the only home she has ever known and towards a reckoning with loss, hope and her own untapped strength. Gathering all the pieces of her small and extraordinary existence, spinning through the eddies of desire, heartbreak and betrayal, she will arrive at a single rocky decision that will change her life for ever. GO AS A RIVER is a heart-wrenching coming-of-age story and a drama of enthralling power. Combining unforgettable characters and a breathtaking natural setting, it is a sweeping story of survival and becoming, of the deepest mysteries of love, truth and fate.

78,00 zł
Powiadomienie
100
The Age of The Strongman - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Age of The Strongman
Dostępny
9 szt.

We are in a new era. From Trump, Putin and Bolsonaro to Erdogan, Xi and Modi, self-styled strongmen have become a central feature of global politics. At home, they claim to be standing up for ordinary people against 'globalist' elites; abroad, they posture as the embodiment of their nation. And everywhere they go, they encourage a cult of personality. How and why did this new style of authoritarian leadership arrive? How likely is it to lead the world into war and economic collapse? And what liberal forces are in place, not only to keep these strongmen in check but to reverse the trend? The Age of the Strongman explores these essential questions and offers a bold new portrait of our world.

62,00 zł
Wróć do góry