hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2023.03.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 4 marca 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Po co światu psychoterapia (Barbaro Bogdan), na drugim Borgia. Płomienie stosu / Wszystko marność. Tomy 3-4 (Alejandro Jodorowsky, Milo Manara). Kolejny produkt to Otwarte okna. Szkice z kultury humanizmu... (Paweł Milcarek) oraz Manifest Nowego Realizmu (Ferraris Maurizio).
1
Po co światu psychoterapia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Po co światu psychoterapia
Dostępny
502 szt.

Od stanu naszego umysłu zależy wszystko ? nawet świat Zakazy i nakazy, hałas i dziki pęd, brak czasu, by pobyć z samym sobą. Czy takie życie ma sens? Bez znajomości swojego wnętrza nie zrozumiemy bliskich, znajomych, współpracowników ? świata w ogóle. I zacznie się lęk, który, choć bywa też przyjacielem, może zamienić się w najgorszego wroga. Czy żyć dobrze można się nauczyć? Jak rozmawiać ze sobą i z ludźmi wokół? Ile jest emocji i jak nad nimi zapanować? Do kiedy jest smutek, a od kiedy depresja? Gdy świat staje na głowie, może potrzebna jest mu psychoterapia? Profesor Bogdan de Barbaro, znany psychiatra i psychoterapeuta, bada, co dzieje się w ludzkiej psychice i na jakie niebezpieczeństwa naraża ją XXI wiek. Bogdan de Barbaro ? profesor dr hab. nauk med., psychiatra, psychoterapeuta. W latach 1993?2016 kierownik Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2016?2019 kierownik Katedry Psychiatrii UJ Collegium Medicum. Superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jest autorem, współautorem i redaktorem artykułów i książek z zakresu psychiatrii, psychoterapii i terapii rodzin, . Pacjent w swojej rodzinie (1997), Postmodernistyczne inspiracje w psychoterapii (z Szymonem Chrząstowskim, 2011), I jak tu się dogadać? (z Danutą Kondratowicz, 2017), Sztuka obsługi życia. O fobiach, nadziejach i całym tym chaosie (z Dominiką Dudek, 2021), Psychoterapia między wiedzeniem a niewiedzeniem (z Wojciechem Drathem, 2022). Obecnie współpracuje z Fundacją Rozwoju Terapii Rodzin ?Na Szlaku? w Krakowie.

49,90 zł
29,44 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 20,46 zł

68 osób kupiło
2
Borgia. Płomienie stosu / Wszystko marność. Tomy 3-4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Borgia. Płomienie stosu / Wszystko marność. Tomy 3-4
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.24

Mistrz komiksu erotycznego Milo Manara (Giuseppe Bergman, Guliweriana, Klik) łączy siły z jednym z najwybitniejszych scenarzystów komiksowych Alejandro Jodorowskim (Incal, Kasta Metabaronów). Rzym nie jest już świętym miastem, lecz chaosem bezprawia. Mafia Borgiów. Pierwsi ojcowie chrzestni w historii. To oni są panami. Wydanie zawiera tomy 3 i 4 oryginalnej opowieści, kończące jedną z najsłynniejszych serii w historii komiksu europejskiego.

120,00 zł
96,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 24,00 zł

28 osób kupiło
3
Otwarte okna. Szkice z kultury humanizmu... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otwarte okna. Szkice z kultury humanizmu...
Dostępny
40 szt.

Humanizm katolicki to określenie zarówno wielowiekowego procesu odrodzenia kultury pod wpływem wiary, jak i jego dwudziestowiecznej wersji łączącej dokonania literackie, filozoficzne, z dziedziny etyki, estetyki i myśli społecznej. W treści książki te różne aspekty pojawiają się poprzez teksty skoncentrowane na centralnych ideach dzieł wybranych filozofów, pisarzy i teologów. Autor podejmuje z różnych perspektyw sprawę humanistycznego dziedzictwa kulturowego chrześcijaństwa - zarówno w płaszczyźnie zasad relacji wiary i kultury, jak i średniowiecznych oraz nowożytnych przykładów ich powiązań. Obrazu dopełniają refleksje dotyczące prób kultywowania humanizmu integralnego w wieku laicyzmu i totalitaryzmów. Dzisiaj jest dla nas zupełnie jasne, że znajdujemy się w centrum potężnego napięcia "płyt tektonicznych" kultury. Na tym tle humanizm katolicki, wyłaniający się w XII-XIII w. jako odrodzenie człowieczeństwa ochrzczonego, jest od dawna humanizmem integralnym, czyli co do głębokości i szerokości istotnie różnym od nowoczesnych humanizmów bez-bożnych. W konsekwencji jego rzecznicy - widzieliśmy to bardzo wyraźnie w XIX i XX wieku - rozumieją swoją pracę jako apologię poznania prawdy, wolności odpowiedzialnej i pełni życia, wobec agnostycyzmu, relatywizmu, "wynaturzonej wolności" oraz dehumanizacji. Jan Paweł II mówił wprost o sporze o człowieka oraz o błędzie antropologicznym podminowującym kulturę nowoczesną. Co ciekawe, ten sam papież w kontekście tak opisanej materii owej konfrontacji opisywał jej charakter jako nadludzki. Nie wydaje się, żeby obecny spór o sprawy ludzkie mógł mieć czysto ludzkie rozwiązanie - takie przynajmniej jest stałe przeświadczenie humanizmu katolickiego. Ze wstępu książki Paweł Milcarek (ur. 1966), filozof, historyk i publicysta, założyciel i redaktor naczelny kwartalnika "Christianitas", kiedyś adiunkt w Katedrze Historii Filozofii Średniowiecznej UKSW w Warszawie (1992-2008) i dyrektor Programu 2 Polskiego Radia (2008-2009). Autor książek i artykułów dotyczących historii filozofii i liturgii, myśli św. Tomasza z Akwinu, nauki Vaticanum II, cywilizacyjnych wymiarów chrześcijaństwa. W Radiu Lublin prowadzi od lat cotygodniową audycję Konwersatorium - rozmowy o filozofii, religii, historii i literaturze. Zaangażowany w prace na rzecz stosowania edukacji klasycznej w dzisiejszej szkole, autor Breviarium Kanonu kultury (2022). Mąż, ojciec siedmiorga dzieci. Mieszka w Brwinowie koło Warszawy.

75,00 zł
45,00 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 30,00 zł

25 osób kupiło
4
Manifest Nowego Realizmu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Manifest Nowego Realizmu
Dostępny
256 szt.

Podjęcie walki o utrzymanie różnicy między prawdą a fałszem, między faktami a fikcją, jest [?] sprawą pierwszorzędnej wagi. Nieomylnie przywołany przez Putina postmodernistyczny relatywizm współgra tutaj ze sceptycyzmem rozwiniętego postmodernistycznego społeczeństwa, które o rzeczywistości potrafi mówić już tylko w cudzysłowie. Ale rzeczywistość wojny dopadła nas ? i chwyciła od tyłu ? i zapłacimy za to tym więcej, im dłużej będziemy próbowali unikać tego spotkania.- Karl Schlögel Zachód, który doświadczył postmodernizmu, teraz najwyraźniej go porzuca. Co takiego się wydarzyło? - Maurizio Ferraris

45,00 zł
34,20 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,80 zł

22 osoby kupiły
5
Historia bez bohatera. 20 lat później - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia bez bohatera. 20 lat później
Dostępny
44 szt.

Wydanie zwykłe W amazońskiej dżungli rozbija się samolot... Brzmi znajomo? Kochaliście "Lost"? Kręciło Was jak przetrwać w dżungli, gdzie na wasze życie czyha nie tylko niebezpieczna natura ale i pozostali pozbawieni skrupułów ocaleni? Jean Van Hamme w najlepszej formie, rysunki Daniela Henrotina, tworzącego pod pseudonimem Dany. Klasyka twórcy postaci Thorgala z wydawnictwa Le Lombard. Jej kontynuacją jest komiks pt. Dwadzieścia lat później (fr. Vingt ans apres) z 1997, także autorstwa Van Hamme'a i Dany'ego. Oba w naszym wydaniu zbiorczym.

120,00 zł
96,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 24,00 zł

9 osób kupiło
6
Miłość samurajów, czyli historia japońskich wizerunków erotycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość samurajów, czyli historia japońskich wizerunków erotycznych
Dostępny
68 szt.

Albumowe wydanie książki o erotycznej sztuce japońskich drzeworytów zwanych shunga. Japończycy rozwinęli w swojej kulturze liczne tradycje, obyczaje i rytuały związane z flirtem, zalotami, ślubami, a miłość zmysłowa odgrywała w nich podstawową rolę. Złożona kultura miłosno-erotyczna znajduje swoje odzwierciedlenie w sztuce, która stanowi istotny element całej cywilizacji Japonii. Obecność erotyki w sztuce Japonii to właśnie jeden z przejawów sensualizmu tej kultury. W sztuce Kraju Kwitnącej Wiśni powstały swoiste ukiyo-e, czyli obrazy ulotnego świata, wykonywane techniką drzeworytniczą. Odnosiły się one do świata pełnego fascynujących zabaw, nieustannie zmieniających się nastrojów, swobody i frywolności, symbolizowały płynięcie z prądem była to swoista odmiana carpe diem. Ten świat reprezentowany był przez środowisko kurtyzan, aktorów, kuglarzy, artystów, przez wszystkie osoby związane z domami publicznymi, herbaciarniami chaya miejscami intymnych spotkań i irochaya. Serwowały one usługi daleko wykraczające poza podawanie herbaty i wraz z teatrami mieszczańskimi i wszelkimi podobnymi przybytkami ulokowane były w dzielnicach rozrywki zwanymi yukaku. Nasycone erotyzmem obrazy shunga charakteryzowały autentyczność seksualności i duża ilość nawiązań symbolicznych. Nie była to bowiem przypadkowość artyści wiedzieli, jaką optykę zastosować i jakich technik użyć, by stworzyć grę spojrzeń pomiędzy przedstawianymi kochankami a widzem. Drzeworyty shunga to prawdziwe miniaturowe dzieła sztuki tworzone przez najwybitniejszych japońskich artystów. Niejednokrotnie narzucana w społeczeństwach zachodnich poprawność moralna", wyrażająca się rezerwą do ukazywania pełnej nagości, przeszkadza w obiektywnej ocenie sztuki pochodzącej z innych kręgów kulturalnych. Zmysłowość, stosunki seksualne czy piękno całej intymności ludzkiego ciała zjednoczone w miłosnej ekstazie funkcjonowało od dawna w sztuce Japonii, podczas gdy dla Zachodu były to często tematy zakazane ze względu na zbyt uwydatnianą nagość.

89,00 zł
62,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,70 zł

8 osób kupiło
7
Gdyby się nie wydarzyło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdyby się nie wydarzyło
Dostępny
166 szt.

Cody Boggs i Louisa Chambers przyrzekli sobie, że niezależnie od tego, jak potoczą się ich losy, wrócą pod latarnię morską na wyspie Nantucket w dniu swoich wspólnych trzydziestych urodzin. Jednak miało to miejsce, zanim doszło do wypadku, który zupełnie wywrócił ich życie. Ścieżki tej dwójki przecinają się na kilka miesięcy przed umówioną datą. Cody trafił na wyspę jako zastępca dowódcy Straży Wybrzeża, a firma eventowa Louisy dostaje zlecenie od miejscowej jednostki. Razem planują regaty, które mają być okazją do kwesty oraz poprawy wizerunku Straży wśród lokalnej społeczności. Każde ich spotkanie wywołuje dreszcz emocji, jednak wspólna praca budzi wspomnienia dnia, w którym zginął ojciec Codyego. Na jaw wychodzą fakty, które stawiają pod znakiem zapytania ich dotychczasowe opinie i uczucia, jakie żywili wobec siebie i swoich bliskich.

44,90 zł
26,04 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 18,86 zł

8 osób kupiło
8
Pisarze Niepodległości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisarze Niepodległości
Dostępny
91 szt.

W latach 1914?1920 polscy pisarze walczyli w Legionach, w kampaniach Wielkiej Wojny, byli korespondentami wojennymi, pracownikami propagandy polskiego wojska. Jako świadkowie uwiecznili działania przygotowujące do życia w Polsce niepodległej. W Dwudziestoleciu międzywojennym swobodnie uprawiali swą twórczość, a po wybuchu II wojny światowej znów stanęli przed wyzwaniem utraty polskiej niepodległości.

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

7 osób kupiło
9
Naklejki piankowe koniczyny mix 90szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki piankowe koniczyny mix 90szt.
Titanum
Dostępny
12 szt.

Naklejki piankowe: koniczyny zielone. 5 wzorów: 32 x 32, 25 x 25, 20 x 18 mm, 90 szt.

12,99 zł
7 osób kupiło
10
Dekoracje piankowe kwiaty 12szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracje piankowe kwiaty 12szt
Titanum
Dostępny
15 szt.

Dekoracje piankowe kwiaty 110mm 2xbrokatowe+2xmatowe z koloru miętowe, różowe, fioletowe 12szt.

11,99 zł
5 osób kupiło
11
Guziki plastikowe okrągłe 12mm 50szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Guziki plastikowe okrągłe 12mm 50szt
Titanum
Dostępny
21 szt.

Guziki plastikowe okrągłe 12mm 4 dziurki mix kolorów 50szt.

9,99 zł
4 osoby kupiły
12
Praktyczny przewodnik dla spowiednika w.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyczny przewodnik dla spowiednika w.2
Dostępny
10 szt.

Zdziwiony i rozczarowany będzie każdy, kto w Praktycznym przewodniku dla spowiednika będzie poszukiwał konkretnych wskazówek do posługi w konfesjonale. Nie należy po tę książkę sięgać z takim nastawieniem. Ale każdy spowiednik, który zdoła w niej odnaleźć zmaganie św. Alfonsa z osiemnastowiecznym rygoryzmem i ignorancją religijną, by nawet najbardziej zagubiony penitent przystępujący do spowiedzi mógł wrócić na drogę zbawienia, znajdzie w niej inspirację do kształtowania własnej duchowości kapłana. Spowiednik nie może nigdy zapominać, że grzesznik jest nie tyle winnym, ile raczej przede wszystkim chorym, którego należy kochać i leczyć. W dialogu sakramentalnym kapłan powinien pomóc penitentowi w rozpoznaniu korzeni jego zła, aby następnie móc przepisać najbardziej odpowiednie lekarstwa. Sabatino Majorano CSsR Św. Alfons Maria de Liguori (1696-1 787), będąc uznanym adwokatem, po przegranym procesie sądowym wstąpił do seminarium iw 1726 roku przyjął święcenia kapłańskie. W Neapolu pracował wśród ludzi ubogich i prostych, do których inni kapłani nie docierali. Takich ludzi spotkał również w wioskach koło Neapolu. Z myślą o nich założył Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (redemptoryści), któremu powierzył misję głoszenia Ewangelii najbardziej opuszczonym. W 1762 roku został biskupem diecezji SanfAgata dei Goti. Papież Pius IX ogłosił go doktorem Kościoła, a Pius XII patronem spowiedników i moralistów.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

4 osoby kupiły
13
Asztangajoga bez tajemnic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asztangajoga bez tajemnic
Dostępny
476 szt.

Kompleksowy podręcznik do Ashtanga Vinyasa Yogi, który powinien mieć w swojej biblioteczce każdy jogin i pasjonat jogi, a w szczególności praktykujący zgodnie z tym podejściem. Książka służy jako przewodnik po praktyce asztangajogi. W pierwszej części wprowadza czytelnika w filozofię jogi. Oferuje mnóstwo praktycznych porad ułatwiających codzienną praktykę, dotyczących m.in. prawidłowego oddychania, właściwego przygotowania się do praktyki, kluczowych pozycji, sposobu wejścia do trudniejszych asan, opisu bandh, driszti oraz idei vinjasy. W drugiej części autor przedstawia serie asan wraz z vinjasami w asztangajodze. W prosty i przejrzysty sposób prezentuje nie tylko popularne pierwsze dwie serie ale również bardziej zaawansowane pozycje, umieszcza zdjęcia serii asan, a następnie powtarza sekwencje wraz z vinjasami.

69,00 zł
58,65 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,35 zł

4 osoby kupiły
14
Kryształki samoprzylepne jednorożec + dekory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryształki samoprzylepne jednorożec + dekory
Titanum
Dostępny
34 szt.

Kryształki samoprzylepne jednorożec złoty + dekory

8,99 zł
4 osoby kupiły
15
Papier do wydrapywanek 147x210mm czarny 10szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papier do wydrapywanek 147x210mm czarny 10szt.
Titanum
Dostępny
52 szt.

Papier do wydrapywanek czarny z tęczowym tłem 147 x 210 mm, 10 szt. + drewniany rysik do wydrapywania.

9,99 zł
4 osoby kupiły
16
Jak zadbać o swoją... spowiedź - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zadbać o swoją... spowiedź
Dostępny
3 szt.

Uzdrawiające słowa Chrystusa: Ufaj, synu. Odpuszczają ci się twoje grzechy (Mt 9, 2), możemy usłyszeć w sakramencie spowiedzi, która jest najwspanialszym lekarstwem na nasze zranienia i pozwala nam wrócić w ramiona miłosiernego Ojca. Dlatego warto o nią zadbać. Jak to zrobić? Ten niewielki poradnik zawiera odpowiedzi na wszystkie dręczące nas w tej kwestii pytania i wątpliwości, a także liczne wskazówki praktyczne pomocne w przygotowaniu się do spowiedzi i owocnym przeżyciu jej. Przypomina też o pozytywnym wymiarze Dekalogu oraz roli rachunku sumienia w codziennym podążaniu drogą nawrócenia ku pełni życia.

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

4 osoby kupiły
17
Pompony 10mm 100szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pompony 10mm 100szt
Brewis
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Pompony 10mm 100szt, miks kolorów

6,99 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
18
PSI PATROL ZESTAW FIGURKA DELUXE ROCKY + POJAZD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PSI PATROL ZESTAW FIGURKA DELUXE ROCKY + POJAZD
Spin Master, Spin Master
Dostępny
30 szt.

66,90 zł
60,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,69 zł

3 osoby kupiły
19
Barwniki do jaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
3 osoby kupiły
20
Cnoty i wady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cnoty i wady
Dostępny
29 szt.

Każdy człowiek ma swoje cnoty i wady. W życiu duchowym chodzi jednak o to, by te ostatnie skutecznie wykluczać. Człowiek jednak widzi siebie w sposób koślawy i wady często nazywa cnotami: zaradnością, realizmem, dowartościowaniem siebie, bezpruderyjnością, postępem. Prawdziwe cnoty wkłada natomiast do lamusa poprzednich epok. Podejmij wysiłek odbudowy swojego wizerunku na obraz i podobieństwo Boga i zacznij pielęgnować cnoty. Naucz się rozpoznawać swoje wady i tak kształtować swoje życie, by zamieniły się w cnoty. Aby dobrze się do tego przygotować, Autor przybliża katalog siedmiu grzechów głównych opracowany przez św. Tomasza z Akwinu, którym znajdą się najbardziej jaskrawe i najtrudniejsze do zwalczenia wady człowieka. Uzupełnione przykładami dobrych i złych postaw, zaczerpniętych z literatury i innych źródeł, wskazują konkretne przejawy cnót i wad, i stanowią zachętę do wzmożonego wysiłku w celu przemiany życia.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

3 osoby kupiły
21
Guziki plastikowe okrągłe mix 30szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Guziki plastikowe okrągłe mix 30szt
Titanum
Dostępny
18 szt.

Guziki plastikowe okrągłe 12/15/20/25mm mix kolorów 30szt.

9,99 zł
3 osoby kupiły
22
Dinozaury. Encyklopedia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dinozaury. Encyklopedia
Dostępny
409 szt.

Dinozaury fascynowały ludzi od zawsze! Od początku XIX wieku, od czasu pierwszych wykopalisk, kiedy to znaleziono kości dinozaurów, zarówno dzieci, jak i dorośli chcieli dowiedzieć się jak najwięcej o tych ogromnych stworzeniach: gdzie żyły, co jadły, jak wyglądały i w jaki sposób wyginęły. Książka ta to spojrzenie na świat dinozaurów z historycznego i naukowego punktu widzenia. Czytaj i odkrywaj!

69,00 zł
50,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,63 zł

3 osoby kupiły
23
Puzzle 1000 Disney Stamps Collection TREFL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 Disney Stamps Collection TREFL
Trefl
Dostępny
94 szt.

Puzzle z serii Trefl Prime Unlimited Fit Technology składające się z 1000 elementów są idealne dla prawdziwych fanów układania! Puzzle przedstawiają kolekcię znaczków pocztowych z różnymi postaciami z bajek Disney'a. Po ułożeniu powstanie obraz o wymiarach 683x480 mm. Puzzle zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów z zastosowaniem najgrubszej tektury, unikalnych kształtów oraz specjalnej metody cięcia. Dzięki temu możemy stworzyć indywidualny kolaż i łatwo przenieść układankę. Dodatkowo poszczególne elementy są wykonane z ekologicznych materiałów. Worek zsypowy i stickery zostały wykonane z folii biodegradowalnej. Produkty nie są opakowane w folię termokurczliwą.

48,90 zł
42,54 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,36 zł

3 osoby kupiły
24
Koraliki drewniane okrągłe 20szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koraliki drewniane okrągłe 20szt
Titanum
Dostępny
15 szt.

Koraliki drewniane okrągłe 15mm otwór 5mm naturalne drewno 20szt.

9,99 zł
3 osoby kupiły
25
O Głoszeniu Słowa Bożego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O Głoszeniu Słowa Bożego
Dostępny
10 szt.

W dziełach św. Alfonsa poświęconych przepowiadaniu trudno dopatrywać się teologii Vaticanum II. Zachwycają jednak one po dziś dzień ponadczasowymi wartościami, takimi jak bezkompromisowa wierność słowu Bożemu, Tradycji Kościoła czy powołaniu do pełnienia zaszczytnej posługi głosiciela słowa Bożego. Przede wszystkim walczy on o zachowanie zagrożonej przez oświeceniowe idee godności ambony. Przepowiadanie traktuje jak naśladowanie Chrystusa, wręcz utożsamianie się z Nim w Wypełnianiu posłannictwa do głoszenia słowa Bożego. Proszę was to jego słowa byście zechcieli zrozumieć, że głoszę wam kazanie nie ja, lecz Jezus Chrystus.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

3 osoby kupiły
26
Koraliki drewniane kostki ścięte 20szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koraliki drewniane kostki ścięte 20szt
Titanum
Dostępny
19 szt.

Koraliki drewniane kostki ze ściętymi rogami 10x10mm otwór 3mm naturalne drewno 20szt.

14,99 zł
2 osoby kupiły
27
Naklejki filcowe motyle 60x42mm 12szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki filcowe motyle 60x42mm 12szt.
Titanum
Dostępny
18 szt.

Naklejki filcowe 3D: motyle 60 x 42 mm - żółte, wrzosowe, niebieskie, 12 szt.

12,99 zł
2 osoby kupiły
28
Sama nie wiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sama nie wiem
Dostępny
70 szt.

Kolejna powieść Lilki Krajzel ? autorki ?Pustych kartek? ? dla najmłodszych nastolatek. ?Sama nie wiem? pokazuje, jak głęboko człowiek potrzebuje drugiego człowieka; jak wiele zależy od tego, kogo spotkamy na swojej drodze. Połączeni siecią zależności uczymy się życia. Jak i od kogo? Powieść Lilki Krajzel wnikliwie i mądrze odpowiada na to ważne pytanie zarówno młodym, jak i ich rodzicom. Błyskotliwymi dialogami współczesnych nastolatków ?Sama nie wiem? Lilki Krajzel opowiada o więzach uczuciowych piętnastoletniej bohaterki, eksponując jej życiowe problemy wieku dojrzewania. Czytelniczki znajdą w tej powieści swoje sobowtóry. W wątkach dorastających dziewczynek niejedna z was może się przejrzeć jak w lustrze. A wnikliwe przyglądanie się sobie nie tylko jeszcze nikomu nie zaszkodziło, ale przede wszystkim pogłębia świadomość własnej tożsamości. Utwór powinna przeczytać każda nastolatka XXI wieku.

25,20 zł
20,92 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,28 zł

2 osoby kupiły
29
Prawo w epoce populizmu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo w epoce populizmu
Dostępny
170 szt.

Monografia powstała jako pokłosie konferencji zorganizowanej przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego na temat relacji współczesnego populizmu i prawa. Temat ten jest obecnie żywo dyskutowany w globalnej oraz regionalnej nauce prawa, konstytucjonalizmie oraz filozofii politycznej. Już prawie dwadzieścia lat temu niderlandzki politolog Cas Mudde pisał, że nadchodzi ?populistyczny Zeitgeist?. Od tego czasu problem nie stracił nic na znaczeniu, a w Polsce od 2015 roku stał się jednym z głównych problemów szerokiego dyskursu rządów prawa. Dlatego publikacja ma szanse wzbudzić zainteresowanie rozległego środowiska nauk społecznych. Tym bardziej że ?populizm i prawo? to nie tylko problem akademicki, lecz także ważna część codziennych dyskusji politycznych w Polsce oraz w Europie. dr Michał Stambulski Erasmus University Rotterdam, Uniwersytet Wrocławski Niewątpliwym atutem monografii jest przyjęta konwencja metodologiczna. W rozbudowanym wstępie autorstwa jej Redaktora sformułowano konkretne pytania badawcze, na które odpowiedzieli autorzy poszczególnych rozdziałów. W szczególności podjęto pytania: kto jest uważany za populistę; jakie są metody działania rządów populistycznych; czy populizm jest skuteczny w realizacji założonej polityki, oraz ? chyba najbardziej interesujące pytanie Redaktora ? ?czy programy populistów oraz prowadzone przez nich działania wiążą się z konceptualizacją i implementacją jakiegoś nowego modelu stosunków gospodarczo-społecznych, który to model mógłby zostać potraktowany jako alternatywa dla obowiązującego obecnie modelu liberalnej gospodarki rynkowej??. dr hab. Artur Kotowski

69,30 zł
60,98 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,32 zł

2 osoby kupiły
30
Lelewel interdyscyplinarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lelewel interdyscyplinarny
Dostępny
10 szt.

Postawiony w publikacji problem, a w zasadzie dwa, spotykające się: Lelewel interdyscyplinarny oraz recepcja pism i prac Lelewela, są w moim przekonaniu niezwykle ważkie, nasycone wieloma znaczeniami i otwierają możliwość dogłębnej oraz zróżnicowanej interpretacji, pozwalającej przywrócić wieloaspektową sylwetkę XIX wiecznego historyka dzisiejszemu badaczowi i czytelnikowi. W sporej liczbie artykułów to przywrócenie dokonuje się także przez próbę odczytania dzieła historyka w kontekście współczesnych nam metod humanistycznych. z recenzji prof. dr. hab. Michała Kuziaka Autorzy, reprezentujący różne dyscypliny i wrażliwości badawcze, poruszają rozmaite wątki związane z życiem, twórczością, działalnością polskiego historyka, a także relacjami łączącymi go z innymi postaciami czy dziełami. Tytuł dobrze oddaje charakter tego, co otrzymuje czytelnik: w świetle zaprezentowanych artykułów Lelewel jawi się jako prawdziwy polihistor, który swoją aktywnością odcisnął piętno na wielu dziedzinach. Otrzymujemy więc refleksje nie tylko na temat jego pracy historycznej, ale też z zakresu kartografii, rytownictwa, filologii czy działalności dydaktycznej. Zaproponowany podział artykułów na działy tematyczne jest dobrze przemyślany i odpowiadający treściom zawartym w tekstach. z recenzji dr. hab. Tomasza Falkowskiego

55,00 zł
53,90 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

2 osoby kupiły
31
Pędzle piankowe płaskie 4szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pędzle piankowe płaskie 4szt.
Titanum
Dostępny
24 szt.

Pędzle piankowe płaskie, 4 wzory o szerokości śladu 37 mm, plastikowy uchwyt 40 x 96 mm.

12,99 zł
1 osoba kupiła
32
Dwa eseje o wiarygodności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwa eseje o wiarygodności
Dostępny
150 szt.

Prof. dr hab. Piotr Sztompka Socjolog, profesor honorowy (emerytowany) Uniwersytetu Jagiellońskiego i wykładowca Wyższej Szkoły Europejskiej im. J. Tischnera. Członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności, oraz dwóch akademii zagranicznych: American Academy of Arts and Sciences oraz Academia Europaea. Doktor honoris causa czterech uczelni polskich i zagranicznych. Były Prezydent Międzynarodowe go Stowarzyszenia Socjologicznego (ISA). Jego książki były publikowane w 10 językach. W rankingu Stanford University (2023) znalazł się wśród 2% najbardziej wpływowych uczonych świata. Ostatnio w Polsce opublikował Słownik socjologiczny; 1000 pojęć (2020) oraz Socjologia: wykłady o społeczeństwie (2021). W 2023 roku ukaże się Wiarygodność, zamykająca ?trylogię? o moralnych fundamentach życia społecznego: Zaufanie (2007), Kapitał społeczny (2018). Prof. dr hab. Jerzy Hausner Profesor doktor habilitowany nauk ekonomicznych, przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit oraz Rady Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej, b. wicepremier i minister gospodarki, pracy i polityki społecznej, poseł na Sejm 2001?2005, członek Rady Polityki Pieniężnej III kadencji, członek korespondent Polskiej Akademii Umiejętności, laureat nagród: Kisiela, Władysława Grabskiego, Edwarda Lipińskiego i Aleksandra Gieysztora, doktor honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Profesor Honorowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Wybrane najnowsze publikacje: Społeczna czasoprzestrzeń gospodarowania. W kierunku ekonomii wartości (2019), Ile warta jest kultura? (2020), Państwo i my: osiem grzechów głównych Rzeczpospolitej - 5 lat później (red.) (2020).

29,00 zł
24,65 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,35 zł

1 osoba kupiła
33
Naklejki świecące w ciemności 40szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki świecące w ciemności 40szt.
Titanum
Dostępny
21 szt.

Naklejki świecące w ciemności: rakiety, księżyc, gwiazdki, piłka koszykowa, 40 szt.

9,99 zł
1 osoba kupiła
34
Pianka A4 5szt. jasnoróżowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pianka A4 5szt. jasnoróżowa
Titanum
Dostępny
5 szt.

Pianka A4 jasnoróżowa, 5 sztuk.

10,99 zł
2 osoby kupiły
35
Naklejki papierowe księżniczki mix 66szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki papierowe księżniczki mix 66szt.
Titanum
Dostępny
22 szt.

Naklejki papierowe - 2 plansze: księżniczki, zamki, korony, różdżki, mix rozmiarów i kolorów, 66 szt.

8,99 zł
1 osoba kupiła
36
Balonowa wyrzutnia autek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balonowa wyrzutnia autek
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Balonowa Wyrzutnia Autka Samochód Aerodynamiczny Idealna zabawka dla dzieci, które chcą poznać podstawowe prawa fizyki. W wesoły i nieskomplikowany sposób można przekazać wiedzę na temat aerodynamiki i wyjaśni zasady wprawiania w ruch przedmiotów. Zabawa wspiera rozwój dziecka, pobudza wyobraźnie i wspiera rozwój koordynacji wzrokowo- ruchowej. Na czym polega zabawa? W pierwszej kolejności należy wybrać kolor balonika i założyć go na autko. Następnie podłącz autko do wyrzutni, za pomocą dźwigni napompuj balonik. Po napełnieniu balonika powietrzem wciśnij guzik GO na wyrzutni, a autko wystrzeli jak z procy. Patrz z jaką prędkością przemierza pokój. Do wyboru autka w kształcie wyścigówek lub kraba. Urządź sobie małe balonowe wyścigi ! Zorganizuj zawody i sprawdź, które autko szybciej i dalej dojedzie. W zestawie: - wyrzutnia - dwa autka w kształcie wyścigówki - autko krab - 3 łączniki do balonów - 1 dostawka do wyrzutni - zestaw balonów Wymiary: wyrzutnia: 14 cm x 13 cm x 12 cm dostawka: 8 cm x 6 cm x 13 cm autko wyścigówka: 9 cm x 6 cm x 5 cm Wymiary opakowania: 18 cm x 16 cm x 17 cm Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zestaw posiada certyfikat CE i jest zgodny z normą EN 71. Wykonane są z najlepszej jakości plastiku, dzięki czemu mamy gwarancję jakości i bezpieczeństwa podczas użytkowania.

49,90 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
37
Bawaria śladami Benedykta XVI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bawaria śladami Benedykta XVI
Dostępny
47 szt.

Przewodnik po miejscach związanych z Josephem Ratzingerem Zapraszamy w wyjątkową podróż do Bawarii - do rodzinnych stron Benedykta XVI! Ten unikalny przewodnik poprowadzi nas śladami Josepha Ratzingera i udzieli odpowiedzi na wiele intrygujących pytań: Dlaczego Ojciec Święty przybrał imię Benedykt i skąd się wzięła w papieskim herbie ukoronowana murzyńska głowa? Kiedy mały Joseph postanowił, że zostanie kardynałem? Gdzie jest sanktuarium Czarnej Madonny, do którego często pielgrzymował? W czym Wieliczka przypomina jego rodzinne miasto? Jaką drogą codziennie chodzili Józef i Maria? Polecamy tę pasjonującą książkę, wydaną z niezwykłą i dbałością i opatrzoną 180 unikalnymi fotografiami.

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

1 osoba kupiła
38
Naklejki wypukłe zwierzęta wodne mix 18szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki wypukłe zwierzęta wodne mix 18szt.
Titanum
Dostępny
21 szt.

Naklejki wypukłe - zwierzęta wodne, mix kolorów i rozmiarów, 18 szt.

8,99 zł
2 osoby kupiły
39
Kredki trójkątne dwustronne 27 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki trójkątne dwustronne 27 kolorów
Faber Castell
Dostępny
11 szt.

Kredki trójkątne 24 kol. + 3 kredki dwustronne w odcieniach skóry.

41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

1 osoba kupiła
40
Kostki drewniane płytki 18x20x5mm 26szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostki drewniane płytki 18x20x5mm 26szt
Titanum
Dostępny
23 szt.

Kostki drewniane płytki 18x20x5mm naturalne drewno 26szt.

11,99 zł
1 osoba kupiła
41
Pianka A4 5szt. żółta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pianka A4 5szt. żółta
Titanum
Dostępny
5 szt.

Pianka A4 żółta, 5 sztuk.

10,99 zł
1 osoba kupiła
42
Kryształki samoprzylepne żyrafa i motyl + dekory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryształki samoprzylepne żyrafa i motyl + dekory
Titanum
Dostępny
12 szt.

Kryształki samoprzylepne żyrafa złota, motyl + dekory

8,99 zł
1 osoba kupiła
43
Materiałowe kwiaty 3D 5 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Materiałowe kwiaty 3D 5 kolorów
Titanum
Dostępny
16 szt.

Materiałowe kwiaty 3D 65mm 5 kolorów 5szt.

7,99 zł
1 osoba kupiła
44
Schowek
Transcendentne kino Darrena Aronofsky?ego
Dostępny
21 szt.

Książka o transcendentnym kinie Darrena Aronofsky?ego zabiera czytelnika w podróż po wybranej filmografii tego wybitnego amerykańskiego reżysera. Mocny, wręcz anarchistyczny akcent pada tu na typ przedstawianego bohatera filmowego, żyjącego na marginesie społeczeństwa i świadomie odrzucającego jego normatywne struktury. Filmy, jak również literatura, do której autor publikacji się odwołuje, są wyrazem postawy krytycznej wobec przemocy symbolicznej oraz narzucania jednostce ograniczających ją twórczo norm kulturowych, nakazujących takie, a nie inne rozumienie i przeżywanie otaczającego świata. Wnikliwy obserwator twórczości Darrena Aronofsky?ego dostrzeże istnienie w niej problematyki metafizycznej. Warto zwrócić się ku transcendencji i próbować wyrażać niewyrażalne, także w sztuce filmowej, jak czyni to Darren Aronofsky, który chce być powiernikiem wielkich narracji mitycznych. Te cechy, tak charakterystyczne dla reżysera, można dostrzec we wszystkich jego filmach, a zwłaszcza w tych przywoływanych w prezentowanej monografii. Książka zainteresuje czytelnika oczekującego od współczesnego kina czegoś więcej niż niewyszukanej rozrywki oraz pragnącego wyjść poza jego ludyczny wymiar.

49,90 zł
42,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

1 osoba kupiła
45
Cekiny 7mm okrągłe pastelowe 14g lazurowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cekiny 7mm okrągłe pastelowe 14g lazurowe
Titanum
Dostępny
34 szt.

Cekiny okrągłe 7mm pastelowe 14g lazurowe

5,99 zł
1 osoba kupiła
46
Balonowa wyrzutnia autek delfin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balonowa wyrzutnia autek delfin
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.24

Balonowa Wyrzutnia Delfin Samochód Aerodynamiczny Idealna zabawka dla dzieci, które chcą poznać podstawowe prawa fizyki. W wesoły i nieskomplikowany sposób można przekazać wiedzę na temat aerodynamiki i wyjaśni zasady wprawiania w ruch przedmiotów. Zabawa wspiera rozwój dziecka, pobudza wyobraźnie i wspiera rozwój koordynacji wzrokowo- ruchowej. Na czym polega zabawa? W pierwszej kolejności należy wybrać kolor balonika i założyć go na autko. Następnie podłącz autko do wyrzutni w kształcie delfina, za pomocą dźwigni napompuj balonik. Po napełnieniu balonika powietrzem wciśnij guzik GO na wyrzutni, a autko wystrzeli jak z procy. Patrz z jaką prędkością przemierza pokój. Do wyboru autka w kształcie zwierząt morskich takich jak delfin lub krab. Urządź sobie małe balonowe wyścigi ! Zorganizuj zawody i sprawdź, które autko szybciej i dalej dojedzie. W zestawie: - wyrzutnia delfin - dwa autka w kształcie delfina - autko krab - 3 łączniki do balonów - 1 dostawka do wyrzutni Wymiary: wyrzutnia: 18 cm x 14 cm x 12 cm dostawka: 10 cm x 8 cm x 13 cm autko delfin: 10 cm x 7 cm x 5 cm Wymiary opakowania: 20 cm x 16 cm x 14 cm Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zestaw posiada certyfikat CE i jest zgodny z normą EN 71. Wykonane są z najlepszej jakości plastiku, dzięki czemu mamy gwarancję jakości i bezpieczeństwa podczas użytkowania.

49,90 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
47
Z Miłości do Jezusa. Rekolekcje nie tylko.. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z Miłości do Jezusa. Rekolekcje nie tylko.. CD
Józef Augustyn SJ, Homo Dei
Dostępny
4 szt.

Płyta "Z miłości do Jezusa"Rekolekcje nie tylko dla alumnów, opublikowana przez Wydawnictwo Homo Dei, zawiera nagranie pięciodniowych rekolekcji dla alumnów wygłoszonych w 2018 roku na rozpoczęcie roku formacji. Autor powołuje się w nich zarówno na własne doświadczenie duchowe, jak też duszpasterskie i rekolekcyjne, co sprawia, że mają one charakter bardzo osobistego świadectwa. Czas trwania 9 godzin

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
48
Haft diamentowy słodycze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Haft diamentowy słodycze
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.12

Haft Diamentowy Zestaw Kreatywny Naklejki Wyklejanie Diamentów Słodycze Haft diamentowy to najmodniejsza kreatywna zabawa dla dzieci. Dobranie odpowiednich diamencików pobudza wyobraźnie i zmysł artystyczny, to niezwykle wciągająca czynność, własnoręcznie stworzone szablony i naklejki ozdobią pokój małej dziewczynki lub plecak, będą błyszczeć z daleka. To niezwykle wciągające zajęcie, które ćwiczy koordynacje ręka- oko i uczy cierpliwości. Zestaw przedstawia apetyczne słodycze. Jak rozpocząć zabawę? 1. Przygotowanie miejsce do zabawy. Do pojemnika rozdzielamy kolorowe diamenciki do poszczególnych przegródek na tacy. 2. Zdejmujemy foliową warstwę ochronną z szablonu bezpośrednio przed rozpoczęciem, na warstwę klejącą umożliwi przyklejenie diamencików. Dzięki temu reszta warstwy klejącej nie wyschnie. 3. Końcówkę aplikatora wbijamy w wosk, a potem na diamencik, będzie przyklejał się do jego końcówki i w ten sposób łatwo i precyzyjnie umieścimy element w wybranym miejscu. 4. Jeżeli diamencik został źle wklejony, dopóki warstwa klejąca nie wyschnie, diamenciki można usuwać i przyklejać ponownie w tym samym miejscu. Elementy zestawu: - 2 szablony do postawienia - 12 naklejek - 7 woreczków z kolorowymi diamencikami - 2 przyssawki z haczykami - 2 plastikowe podstawki - plastikowa tacka do segregacji kolorów - wosk - aplikator do przyklejania diamentów Wymiary szablonu: 19 cm x 13 cm x 1 cm Wymiary opakowania: 26 cm x 24 cm x 5 cm Zgodna z normą EN71 i certyfikatem CE.

39,90 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
49
Samolot pchacz ze światłem i dźwiękiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samolot pchacz ze światłem i dźwiękiem
Leantoys
Dostępny
4 szt.

Samolot Pchacz Dzwonek Muzyka Świecący Kij Pchacz samolot to idealna zabawka dla najmłodszych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki. Pomoże w rozwoju wyobraźni twojego dziecka oraz zapewni świetną zabawę przez długi czas. Wszystkie elementy stymulują słuch, wzrok i zachęcają do podjęcia wesołej zabawy. Dzięki tej zabawce uśmiech nie będzie schodzić z buźki maluszka. Śmigło, gdy tylko zacznie się obracać wytwarza zabawny dźwięk dzwonienia. Wewnątrz małego samolociku znajduje się mały pilot. W trakcie poruszania oczy samolociku ruszają się i wysuwa się język. Różnorodne dźwięki i kolory są bardzo istotne w prawidłowym rozwoju dziecka. Skrzydła podniebnej maszyny posiadają detale oraz wesołe naklejki. Prowadnica dołączona do zestawu składa się z dwóch części, które świecą, środkowy panel łączy dwie części, a z niego wydobywa się wesoła muzyczka. Zabawka posiada bardzo bezpieczną konstrukcję, co podkreśla opływowy kształt. Wykonane z plastiku. Wymiary zabawki: - samolot: 22 cm x 18 cm x 15 cm - rączka: długość 52 cm Wymiary opakowania: 26 cm x 20 cm x 15 cm Zgodne z normą EN71 i certyfikatem CE. Zasilane trzema bateriami 1,5 V AAA, brak w zestawie. Przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia.

25,90 zł
1 osoba kupiła
50
Pianka A4 5szt. pomarańczowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pianka A4 5szt. pomarańczowa
Titanum
Dostępny
8 szt.

Pianka A4 pomarańczowa, 5 sztuk.

10,99 zł
1 osoba kupiła
51
Encyklopedia kosmosu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Encyklopedia kosmosu
Dostępny
383 szt.

Encyklopedia kosmosu to obszerne kompendium wiedzy o planetach, satelitach planet, gwiazdach, kometach, planetoidach czy meteorach. Dzięki niemu poznasz wszystkie planety Układu Słonecznego, dowiesz się, co to jest Droga Mleczna, a także nauczysz się odróżniać gwiazdozbiory na nocnym niebie. Znajdziesz tu informacje i ciekawostki oraz wspaniałe zdjęcia i ilustracje. Zapraszamy na wyprawę w przestrzeń kosmiczną!

69,00 zł
50,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,63 zł

1 osoba kupiła
52
Puzzle 1000 Disney Retro Posters TREFL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 Disney Retro Posters TREFL
Trefl
Dostępny
68 szt.

Puzzle z serii Trefl Prime Unlimited Fit Technology składające się z 1000 elementów są idealne dla prawdziwych fanów układania! Puzzle przedstawiają retro plakaty z bajek Disney'a. Po ułożeniu powstanie obraz o wymiarach 683x480 mm. Puzzle zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów z zastosowaniem najgrubszej tektury, unikalnych kształtów oraz specjalnej metody cięcia. Dzięki temu możemy stworzyć indywidualny kolaż i łatwo przenieść układankę. Dodatkowo poszczególne elementy są wykonane z ekologicznych materiałów. Worek zsypowy i stickery zostały wykonane z folii biodegradowalnej. Produkty nie są opakowane w folię termokurczliwą.

48,90 zł
42,54 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,36 zł

1 osoba kupiła
53
Drewniane liście 26x42mm zielone 15szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniane liście 26x42mm zielone 15szt
Titanum
Dostępny
10 szt.

Drewniane liście 26x42mm z otworem do zawieszenia zielone 15szt.

10,99 zł
1 osoba kupiła
54
Mozaika piankowa Ufoludek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaika piankowa Ufoludek
Titanum
Dostępny
23 szt.

Mozaika piankowa UFOLUDEK: wymiary planszy do wyklejenia: 16,3 x 23,4 cm, stojak na obrazek.

12,99 zł
1 osoba kupiła
55
Proroctwa Benedykta Myśli, rozważania, komentarze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Proroctwa Benedykta Myśli, rozważania, komentarze
Dostępny
95 szt.

Publikacja zawiera zbiór myśli, refleksji i komentarzy zmarłego papieża Benedykta XVI. Wybrane fragmenty tekstów pochodzącą z homilii wygłoszonych w czasach, kiedy był jeszcze kardynałem Josephem Ratzingerem, z homilii głoszonych przez niego po objęciu tronu papieskiego, z przemówień papieskich wygłoszonych w Warszawie i na Jasnej Górze w Częstochowie oraz z dwóch encyklik: Deus caritas est oraz Spe salvi. Całość wzbogacona jest o wprowadzenie ? krótką biografię Benedykta XVI oraz ciekawostki na jego temat. Publikacja podzielona została na 7 głównych rozdziałów tematycznych: TAJEMNICA WIARY TAJEMNICA CZŁOWIEKA TAJEMNICA MIŁOŚCI TAJEMNICA KOŚCIOŁA TAJEMNICA LITURGII TAJEMNICA KRYZYSU TAJEMNICA PRZYSZŁOŚCI Dodatkowo W każdym cytacie papieża zaznaczone zostały kluczowe zdania, mogące stanowić dla czytelnika podstawę do refleksji i rozmyślań.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

56
Face (Undefinable Face), CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Face (Undefinable Face), CD
Jimin, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Face-off 2. Interlude : Dive 3. Like Crazy 4. Alone 5. Set Me Free Pt.2 6. Like Crazy (English Version)

122,90 zł
120,44 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,46 zł

57
Face (Invisible Face), CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Face (Invisible Face), CD
Jimin, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1 Face-Off 2 Interlude : Dive 3 Like Crazy 4 Alone 5 Set Me Free Pt.2 6 Like Crazy (English Version)

122,90 zł
120,44 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,46 zł

58
Modelki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Modelki
Dostępny
142 szt.

,,Modelki?? to kolorowanka, z którą możesz stworzyć swój własny świat mody! Aż 42 naklejki sprawiają, że jest mnóstwo wspaniałej zabawy. Naklejane modelki i ich torebki zachwycą każdego miłośnika mody. Ilość stron: 24 + 42 naklejki Format: 205 x 285 mm

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

59
Zawody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zawody
Dostępny
142 szt.

,,Zawody'' to kolorowanka, z którą dowiesz się, czym zajmują się osoby z twojego otoczenia! Aż 42 naklejki sprawią, że jest mnóstwo wspaniałej zabawy. Naklejki pokażą ci każdy z zawodów i ich charakterystyczne przedmioty. Ilość stron: 24 + 42 naklejki Format: 205 x 285 mm

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

60
Farma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Farma
Dostępny
142 szt.

,,Farma'' to kolorowanka, z którą przeniesiesz się na wieś! Aż 42 naklejki sprawiają, że jest mnóstwo wspaniałej zabawy. Naklejane zwierzęta zachwycą każdego miłośnika zwierzątek. Ilość stron: 24 + 42 naklejki Format: 205 x 285 mm

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

61
Encyklopedia jazdy konnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Encyklopedia jazdy konnej
Dostępny
323 szt.

Lubisz konie? Rozpocząłeś naukę jazdy konnej albo dopiero się nad tym zastanawiasz? Ta encyklopedia jest dla ciebie! Znajdziesz tu informacje o wyposażeniu jeźdźca, typach i maściach koni oraz o ich pielęgnacji i cechach charakterystycznych. Autorka krok po kroku nauczy cię, jak zachować się w stadninie lub szkółce jeździeckiej, a także jak przygotować konia do jazdy i prawidłowo na niego wsiadać. Ponadto wskaże ci techniki jazdy, opisze pomoce jeździeckie i przedstawi skalę wyszkolenia konia. Dowiesz się, czym są prawidłowe powodowanie koniem, kadencja, ustawienie, parada czy wyczucie jeździeckie. Poznasz także wiele innych ciekawych terminów. Książka, którą trzymasz w dłoniach, zarazi cię miłością do koni i uwrażliwi na piękno tych zwierząt. Naukę jazdy konnej ułatwią liczne zdjęcia.

69,00 zł
50,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,63 zł

62
Chelsea - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Chelsea
Dostępny
150 szt.

W małym miasteczku Westford w stanie Maine przepada bez śladu piątka nastolatków. Wkrótce potem życie Holly Martin staje się pasmem nieszczęśliwych wydarzeń. Prawdziwy dramat zaczyna się w dniu, w którym jej siostra popełnia samobójstwo. Dziewczyna nie może pogodzić się ze stratą i rozpoczyna własne śledztwo. To, co odkryje, zmieni wszystko. Całe jej dotychczasowe życie przestanie mieć znaczenie. Holly dowie się, że czasami kłamstwo bywa lepsze niż prawda, a otaczający ją ludzie mają więcej do ukrycia, niż mogłoby się wydawać. Co zrobisz, kiedy nagle uświadomisz sobie, że nikomu nie możesz ufać? Zastanów się? Czy jesteś gotowy na to, aby poznać prawdę?

50,90 zł
45,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,09 zł

63
Soru Hanta. Narodziny bohatera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Soru Hanta. Narodziny bohatera
Dostępny
140 szt.

XXII wiek. Dziesięcioletni Deynard Redo traci ojca. Chłopiec zamierza pójść w jego ślady i zostać Świetlikiem ? członkiem elitarnego oddziału zwalczającego obcą rasę, Pirsjan. Mając osiemnaście lat, razem z najlepszym przyjacielem Tomem dołącza do akademii GWD, w której szkolone są przyszłe Świetliki. W krótkim czasie akademię atakuje tajemnicza grupa, a Deynard ratuje życie jednemu z rekrutów ? jak się okazuje, jest to jego dawna przyjaciółka z dzieciństwa, Chisa. Między tą dwójką zaczyna rodzić się uczucie. Coś więcej niż magia. Do powstrzymania inwazji kosmitów nie wystarczą zmyślne zaklęcia i dobre chęci. Tylko użytkownicy ranu ? tajemniczej mocy drzemiącej w ludzkich sercach ? są w stanie ocalić Ziemię. To historia o odwiecznym konflikcie dobra ze złem, w której centrum mógł znaleźć się każdy z nas. Tylko gwiazdy wiedzą, ile należy poświęcić w obronie tego, co kochamy. Wojciech Smoła ? urodzony w 1992 roku, w Lublinie. Absolwent Politechniki Lubelskiej, na której w 2016 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera z dziedziny inżynierii materiałowej. Od najmłodszych lat redaktor różnych internetowych serwisów fanowskich poświęconych produkcjom sci-fi i fantasy. Od 2009 roku zastępca redaktora naczelnego największego polskiego serwisu poświęconego popkulturze Dalekiego Wschodu ? anime24.pl. Od listopada 2015 roku pełni również funkcję starszego redaktora polskiego oddziału serwisu informacyjnego IGN, na którym regularnie publikuje newsy, artykuły i recenzje związane z grami, filmami, serialami i książkami. Do napisania ?Soru Hanty? zainspirowały go zarówno amerykańskie, jak i japońskie komiksy, z których postanowił zaczerpnąć to, co najlepsze ? historię pełną zwrotów akcji, z ciekawymi postaciami, zwieńczoną rzucającym na kolana finałem.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

64
Domowa apteka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domowa apteka
Dostępny
249 szt.

Naciągnięte ścięgno, gwałtowna biegunka, oparzenia słoneczne, otarcia naskórka, angina latem ? to częste dolegliwości, w których można sobie natychmiast pomóc, mając dobrze zaopatrzoną w zioła i leki apteczkę. Książka Domowa apteka przedstawia wiedzę o tym, kiedy i jak je stosować. W opracowaniu ujęto także wiele cennych porad odnoszących się do codziennej diety, ponieważ często wypracowanie właściwych nawyków żywieniowych pomaga zwalczyć źródła chorób oraz przyspieszyć rekonwalescencję.

49,95 zł
36,46 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,49 zł

65
Atlas grzybów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas grzybów
Dostępny
523 szt.

Atlas grzybów to ciekawe opracowanie dotyczące 233 gatunków zakwalifikowanych jako jadalne, niejadalne bądź trujące, zgodnie z aktualnym stanem wiedzy. W książce przedstawiono przede wszystkim gatunki występujące na terenie Polski. Przystępne opisy zawierające szczegółowe informacje o wyglądzie i występowaniu z pewnością ułatwią identyfikację okazów. Książka jest przeznaczona dla amatorów rozpoczynających przygodę z grzybobraniem, ale również dla grzybiarzy, którzy chcą rozszerzyć wiedzę o informacje na temat gatunków mniej popularnych, miejscach ich występowania, a nawet sposobów przyrządzania.

49,95 zł
36,46 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,49 zł

66
Atlas wędkarski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas wędkarski
Dostępny
293 szt.

Atlas wędkarski to praktyczny poradnik, w którym zebrano wszystkie najważniejsze informacje dotyczące połowu ryb w Polsce. Książka składa się z części praktycznej, w której czytelnik odnajdzie opisy wszystkich najważniejszych metod wędkarskich, propozycje technik łowienia, wskazówki dotyczące wyboru sprzętu, zanęt oraz przynęt. W drugiej części - atlasowej, zaprezentowano opisy gatunków ryb, które żyją w polskich wodach, a także charakterystykę kilkudziesięciu łowisk. To poradnik zarówno dla wędkarzy początkujących, jak i zaawansowanych, którzy chcą łowić jeszcze skuteczniej.

49,95 zł
36,46 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,49 zł

67
Atlas żeglarski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas żeglarski
Dostępny
382 szt.

Atlas żeglarski to poradnik skierowany do osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z żeglowaniem. Zawiera wszystkie niezbędne wiadomości wymagane w programie szkolenia na stopień żeglarza.

49,95 zł
36,46 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,49 zł

68
Sekcja Kontroli Delegatury Rządu na Kraj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekcja Kontroli Delegatury Rządu na Kraj
Dostępny
70 szt.

W serii ?Polskie Państwo Podziemne w dokumentach? publikowane są zbiory dokumentów konspiracji polskiej z lat 1939?1945, dotyczące jej struktur organizacyjnych i funkcjonowania. Trzeci tom prezentuje materiały wytworzone przez Sekcję Kontroli Delegatury Rządu na Kraj (podziemną Najwyższą Izbę Kontroli).

60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

1 osoba kupiła
69
Kompendium licealisty. Biologia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompendium licealisty. Biologia
Dostępny
198 szt.

Kompendium licealisty. Biologia to przejrzyste i cenne źródło informacji dla wszystkich, którzy chcą w jednej publikacji znaleźć wszystkie niezbędne wiadomości z biologii na poziomie szkoły średniej. Książka prezentuje bogato ilustrowane treści z dziedziny biologii, co umożliwia szybkie i wygodne powtórzenie i utrwalenie wiedzy do sprawdzianu, testu czy egzaminu maturalnego. Aby usystematyzować obszerną wiedzę i ułatwić poruszanie się po publikacji, kompendium podzielono na działy tematyczne dotyczące m.in. budowy i fizjologii człowieka, budowy i procesów życiowych bakterii, grzybów, roślin oraz zwierząt. Kompendium licealisty. Biologia wyjaśnia, w jaki sposób człowiek może wpływać na istniejącą w przyrodzie równowagę, wyjaśnia, czym są geny i klonowanie oraz na czym polegają i dlaczego zachodzą reakcje metaboliczne. Na kartach niniejszej publikacji znajdują się definicje najważniejszych pojęć, proste wyjaśnienia zagadnień, wykresy i tabele pozwalające na powtórkę i usystematyzowanie wiedzy.

67,90 zł
48,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,01 zł

70
OMG, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
OMG, CD
NewJeans, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. OMG 2. Ditto

91,90 zł
90,06 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,84 zł

71
Wspomnienia Emilii ze Szwarców Heurichowej (1819-1905) i jej córki Teodory z Heurichów Kiślańskiej (1844-1920) z czasów powstania styczniowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienia Emilii ze Szwarców Heurichowej (1819-1905) i jej córki Teo...
Dostępny
7 szt.

Oddajemy do rąk czytelników tom kobiecych wspomnień z czasów powstania styczniowego: Wspomnienia Emilii ze Szwarców Heurichowej (1819-1905) i jej córki Teodory z Heurichów Kiślańskiej (1844-1920) z czasów powstania styczniowego. Stanowi on nie tylko znakomite źródło do dziejów epoki i zachodzących przemian społeczno-politycznych, ale jest także zajmującym świadectwem prywatnego życia dziewiętnastowiecznych pamiętnikarek. Pozwala przy tym na odczytanie ich indywidualnych doświadczeń, wyobrażeń o otaczającym świecie oraz o miejscu i roli kobiety w ówczesnym społeczeństwie. Utrwala obraz kobiet zaangażowanych społecznie na przestrzeni II połowy XIX wieku oraz na przełomie XIX i XX stulecia, gotowych na poświęcenie dla narodowej sprawy, ale też otwartych na inspiracje, jakie niósł ze sobą ówczesny ruch emancypacyjny.

63,00 zł
56,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,30 zł

72
Zapisy sesji sądowych w Hrubieszowie z lat 1429-1470 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapisy sesji sądowych w Hrubieszowie z lat 1429-1470
Dostępny
5 szt.

Hrubieszów, położony obecnie w południowo-wschodniej Polsce nad rzeką Huczwą, należy do najstarszych ośrodków osadniczych tych obszarów. Badania archeologiczne prowadzone w okolicach tej miejscowości odnotowały ślady bytności człowieka już w późnym paleolicie, ale rozwój stałego osadnictwa zaobserwować można dopiero we wczesnym neolicie. Prowadzone w samym Hrubieszowie prace archeologiczne potwierdziły istnienie osady już w X wieku. Nie odgrywała ona jednak początkowo istotnej roli w zarządzie terytorialnym obszarów pogranicza polsko-ruskiego, a nawet w materiale archeologicznym daje się zauważyć wyraźną przerwę w ciągłości osadniczej w okresie XI-XII stulecia. Ponowne jej zasiedlenie nastąpiło dopiero w drugiej połowie XII w. za rządów księcia Romana Mścisławowicza i jego syna Daniela, nie odgrywała ona jednak istotnej roli w zarządzie terytorialnym Księstwa Wołyńskiego. Podrzędną rolę Hrubieszowa w tamtym okresie potwierdza niemalże całkowity brak wiadomości o nim w źródłach pisanych. Wprawdzie pierwsza wzmianka pochodzi z 1255 r. (opisano w niej osadę położoną wśród lasów, do której na polowanie przybył książę Daniel.

63,00 zł
56,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,30 zł

73
Odkryć to, co pozornie znane. Megality Pomorza Zachodniego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkryć to, co pozornie znane. Megality Pomorza Zachodniego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Konstrukcje megalityczne niemal od zawsze budziły niezwykłe zainteresowanie, fascynację i podziw. Niewątpliwie należą do najbardziej spektakularnych źródeł archeol ogicznych w kontekście pradziejów nie tylko Polski, ale i całej Europy. To właśnie te monumentalne grobowce kamienne, określane w literaturze megalitami, są z pewnością jednym z najciekawszych fenomenów europejskiej prahistorii. Pod pojęciem megalitów kryje się wiele różnorodnych konstrukcji. Główne ich formy to grobowce korytarzowe, tolosy, grobowce galeriowe, dolmeny, charakterystyczne słupy zwane menhirami czy też kręgi (kromlechy). Do dziś nie ma pewności, w jaki sposób twórcy megalitów wznosili swoje imponujące budowle. Niezwykle ciekawym zagadnieniem jest też funkcja megalitów. Jeszcze w okresie średniowiecza uważano, że były zamieszkiwane przez olbrzymów i przypisywano im moc magiczną. Ich funkcja funeralna wydaje się zatem najbardziej oczywista. Ale archeolodzy wskazują też na inne, alternatywne możliwości (por. szersze omówienie Wierzbicki 2006). Od wielu lat naukowcy zadają sobie pytanie, czy te monumentalne często konstrukcje były tylko grobowcami. Ich potężna forma, wysiłek, jaki musiał być podjęty przy ich tworzeniu, miały być dowodem na to, iż chowano w nich osoby wyjątkowe, wybitne, cieszące się dużym autorytetem w danej społeczności. Badania archeologiczne wykazały, że nasypy grobowców megalitycznych kryły kilka pochówków indywidualnych lub zbiorowych. Często były one bogato wyposażone, między innymi w naczynia ceramiczne, wytwory krzemienne i bursztynowe (bardzo bogato wyposażone były np. grobowce z terenu Skandynawii czy Niemiec). Z wprowadzenia

60,00 zł
Powiadomienie
74
Schowek
8,69 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,70 zł

75
Schowek
8,69 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,70 zł

76
Schowek
8,69 zł
7,99 zł

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,70 zł

77
Schowek
8,69 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,70 zł

78
Schowek
8,69 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,70 zł

79
Schowek
8,69 zł
7,99 zł

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,70 zł

80
Schowek
8,69 zł
7,99 zł

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,70 zł

81
Schowek
8,69 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,70 zł

82
Schowek
8,69 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,70 zł

83
Schowek
8,69 zł
7,99 zł

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,70 zł

84
Schowek
8,69 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,70 zł

85
Schowek
8,69 zł
7,99 zł

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,70 zł

86
Schowek
8,69 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,70 zł

87
Schowek
8,69 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,70 zł

88
Schowek
8,69 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,70 zł

89
Schowek
8,69 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,70 zł

90
Schowek
8,69 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,70 zł

91
Schowek
8,69 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,70 zł

92
Schowek
8,69 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,70 zł

93
Schowek
9,00 zł
8,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

94
KLOCKI SLUBAN TF Traktor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KLOCKI SLUBAN TF Traktor
Sluban, Sluban
Dostępny
6 szt.

20,90 zł
19,99 zł

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

95
Schowek
71,29 zł
65,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,70 zł

96
Searching For Schindler - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Searching For Schindler
Niedostępny
Brak

A fascinating retelling of Oskar Schindler's extraordinary story and how it came to the world's attention through Thomas Keneally's Booker Prize-winning novel and the subsequent multiple Oscar-winning film, Schindler's List The extraordinary tale of Oskar Schindler, the Aryan who saved hundreds of Jews in Nazi-occupied Poland, is now legendary, but as Tom Keneally reveals in this absorbing memoir, luck and the dogged persistence of one of 'Schindler's Jews' were vital in bringing it to the world's attention through his Booker Prize-winning novel, SCHINDLER'S ARK and the subsequent film, SCHINDLER'S LIST. Entertaining, inspiring and filled with anecdotes about the many people involved, from the survivors Keneally interviewed to Steven Spielberg and Liam Neeson, Searching for Schindler gives a revealing insight into a writer's mind and the creation of a modern classic. It also traces what happened in the decades after the war to Schindler, his wife, and the people they rescued - including Leopold Pfefferberg, who made it his mission to repay his priceless debt to Schindler. Above all, it sheds renewed light on a fascinatingly flawed man, and an instance of exceptional humanity amid the greatest inhumanity mankind has known.

62,00 zł
55,80 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,20 zł

97
Voices from the Holocaust - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Voices from the Holocaust
Niedostępny
Brak

The testament to a tragedy. Voices from The Holocaust follows the whole history of the ?Shoah? from Hitler?s rise to power to the Nuremburg trials, but of course the exterminations and death camps of ?The Final Solution? take centre stage. It tells the story from the perspective of the people who were there, and were witnesses ? on both sides ? of the horror. While some of the eye-witnesses are well-known, such as Anne Frank, Primo Levi and Heinrich Himmler, the book includes recollections of camp inmates, SS Totenkopf guards and the British soldiers who liberated Belsen. Shocking, powerful and personal, Voices from the Holocaust retells history, written by those who were there.

57,00 zł
54,15 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,85 zł

98
Schowek
21,90 zł
20,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,09 zł

99
Schowek
Robot Inteligent na radio biały 1007980
Norimpex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

236,90 zł
225,06 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 11,84 zł

100
Schowek
Karabin maszynowy na strzałki Future 1007977
Norimpex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

141,90 zł
134,81 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,09 zł

Wróć do góry