hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2023.03.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 3 marca 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Konkwistadorzy (Fernando Cervantes), na drugim Tęczowa Dolina (Ryszard Ćwirlej). Kolejny produkt to Od Ober-Selk do Helgolandu 1864: austriackie siły zbrojne w wojnie z Danią (Marcin Suchacki) oraz Rywal diabła (Adrian Bednarek).
1
Konkwistadorzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Konkwistadorzy
Dostępny
121 szt.

Gruntowna i kompletna historia XVI-wiecznej Hiszpanii oraz jej legendarnych konkwistadorów, których ambitne i moralnie sprzeczne kampanie przekształciły niewielkie europejskie królestwo w jedno z najpotężniejszych imperiów świata. Głębia badań wykorzystanych w tej książce zdumiewa, lecz jeszcze większe wrażenie sprawiają umiejętności analityczne Cervantesa. (…) Przedstawia on skomplikowane argumenty fantastycznie prostym językiem, a co najważniejsze, potrafi opowiadać ciekawe historie. – The Times W ciągu zaledwie kilku dekad, począwszy od 1492 roku, kiedy to Krzysztof Kolumb po raz pierwszy dotarł do Karaibów, Hiszpanie pokonali dwie największe cywilizacje Ameryk: Azteków w Meksyku oraz Inków w Peru. Hernán Cortés, Francisco Pizarro oraz inni odkrywcy i żołnierze biorący udział w tych ekspedycjach poświęcili życie poszukiwaniu politycznej i religijnej chwały, wnosząc wkład w powstanie imperium, jakiego świat nigdy wcześniej nie widział. Po upływie stuleci konkwistadorzy ci stali się jednak postaciami z koszmaru. W swojej epoce byli gloryfikowani jako bohaterscy śmiałkowie, szerzący chrześcijańską kulturę i budujący niezwykłe imperium. Obecnie krytykuje się ich za okrucieństwo, wyzysk, zniszczenie wielowiekowych cywilizacji i straszliwe zbrodnie dokonane w pościgu za złotem i sławą. Na kartach swej książki Fernando Cervantes, znakomity meksykański historyk i potomek człowieka, który brał udział w podboju Ameryki, przedziera się przez warstwy mitów i fikcji, by pomóc nam zrozumieć kontekst działania konkwistadorów. Opierając się na niewykorzystanych wcześniej źródłach, takich jak dzienniki, listy, kroniki i polemiki, Cervantes zanurza nas w późnośredniowiecznym, imperialistycznym, religijnym świecie XVI wiecznej Hiszpanii, dla nas równie obcym, co rdzenni mieszkańcy Nowego Świata dla przybyszy zza oceanu. Jego skłaniająca do refleksji, pouczająca relacja przeformułowuje historię hiszpańskiego podboju Ameryki oraz półwiecza, które nieodwracalnie zmieniło bieg dziejów.

89,99 zł
54,89 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 35,10 zł

88 osób kupiło
2
Tęczowa Dolina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Tęczowa Dolina
Dostępny
1009 szt.

Trzy pozornie niezwiązane ze sobą sprawy, trzy śledztwa i jedno rozwiązanie. Na jednym z warszawskich osiedli stróż znajduje zwłoki lokatora zastrzelonego we własnym mieszkaniu. W trakcie dochodzenia okazuje się, że tuż przed morderstwem kilka osób widziało bezdomnego kręcącego się w pobliżu kamienicy. Mniej więcej w tym samym czasie emerytowany policjant dowiaduje się, że jest jedynym spadkobiercą ciotki. A przecież od lat byli skłóceni... Podejrzewa, że coś ze spadkiem jest nie tak, postanawia to wyjaśnić i wyrusza do nadmorskiej miejscowości Chłopy. Specjalizujący się w dziennikarstwie śledczym reporter dowiaduje się, że w Ustroniu Morskim uzdrowiciel podaje ludziom lekarstwo, które niemal natychmiast stawia na nogi nawet poważnie chorych. Dziennikarz podejrzewa, że to oszustwo i zamierza przyjrzeć się tej sprawie. Tymczasem znachor znika w tajemniczych okolicznościach...

49,99 zł
27,99 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 22,00 zł

72 osoby kupiły
3
Od Ober-Selk do Helgolandu 1864: austriackie siły zbrojne w wojnie z Danią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od Ober-Selk do Helgolandu 1864: austriackie siły zbrojne w wojnie z D...
Dostępny
168 szt.

Rankiem 4 lutego 1864 roku feldmarszałek porucznik Ludwig von Gablenz, wódz naczelny ekspedycyjnego korpusu austriackiego, wizytował żołnierzy, którzy w dniu poprzednim w rejonie szlezwickiej miejscowości Ober-Selk stoczyli ostrą potyczkę z siłami duńskimi. W świcie rakuskiego generała podążał liczący sobie wówczas 32 lata kapitan Wilhelm von Gründorf, którego losy odzwierciedlały pokrętne dzieje habsburskiej monarchii. On sam w dobie Wiosny Ludów przeżył okres fascynacji rewolucyjnymi ideami, co zaowocowało nawet wstąpieniem przezeń w szeregi formowanego w Grazu Legionu Akademickiego, mającego bić się za zwycięstwo nowych prądów. Po upadku wiedeńskiej rewolucji młody Gründorf uniknął spodziewanych represji dzięki protekcji wuja, wysoko postawionego wojskowego w służbie Franciszka Józefa I. Z rewolucjonisty Wilhelm stał się oficerem Najjaśniejszego Pana, na polach Solferino zyskując tytuł szlachecki. Marcin Suchacki (1979), historyk i pisarz, wychowanek II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 2013 r. publikuje w naszym wydawnictwie, koncentrując się na wojnach o zjednoczenie Niemiec i Włoch. Niniejsza książka stanowi dwunastą w jego dorobku.

30,00 zł
17,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 12,01 zł

50 osób kupiło
4
Rywal diabła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rywal diabła
Dostępny
273 szt.

Od kiedy Sonia Wodzińska dostaje listy, w których nadawca chwali się odkryciem jej tajemnic, jest cieniem samej siebie. Nie ma pojęcia, jak groźny to przeciwnik i czego od niej chce. Najgorsze, że musi stawić mu czoła całkiem sama… Tymczasem świat Sobańskiego wydaje się wracać do normy. Jego związek z Doną rozkwita, a firma przynosi zyski. Kuba czuje się na tyle pewnie, że postanawia odpuścić zemstę na dawnej uczennicy. Nie jest jednak świadomy, że w mroku czai się rywal, który o Soni wie o wiele za dużo. A jej problemy to jego problemy…

49,99 zł
28,49 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 21,50 zł

49 osób kupiło
5
Wielkie żniwa. Jak PiS ukradł Polskę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Wielkie żniwa. Jak PiS ukradł Polskę
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.04.12

Polska jest chora, trawi ją zło W książce tej spisaliśmy czyny i rozmowy, przywołaliśmy autentyczne sytuacje i dokumenty, pokazaliśmy miejsca zdarzeń i ludzi, którzy w nich uczestniczyli. Nie było łatwo. W państwie PiS dostęp do informacji jest bowiem reglamentowany – tak jak dostęp do wpływów, pieniędzy i stanowisk. Ci, którzy kilka lat temu uznali się za właścicieli Polski, chcą decydować nie tylko o tym, jak mamy żyć, ale i co możemy wiedzieć. Jeśli chcemy odzyskać nasze państwo – uczciwe, z przyszłością, wolne od kłamstwa państwo równych szans – musimy wiedzieć, w jaki sposób nam je skradziono. I właśnie o tym jest ta opowieść. Poznaj wstrząsające wyniki kontroli poselskich, które ujawniają prawdę o bezczelnej władzy PiS.

59,99 zł
41,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

34 osoby kupiły
6
Hobit, abo tam i nazod - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hobit, abo tam i nazod
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Klasyczny rōman ôd J.R.R. Tolkiena przełożōny na ślōnski jynzyk. Hobit bōł wydany po piyrszy rŏz we 1937 roku i zarŏz bōł pozytywnie przijynty tak ôd krytykōw, jak tyż ôd czytŏczōw. Je to piyrszŏ ze gyszicht, co sie dziejōm we świecie Strzōdziymiŏ, i prawi historyjõ ôd Bilbo Bojtelŏka, tytułowego hobita, co mŏ rŏd swōj dōm i pokōj, a wybiyrŏ sie na przigodã, żeby zdobyć tajlã skarbu wachowanego ôd dracha Smauga. Dziynki Hobitowi, a społym ś nim dziynki trylogiji Pōn Piestrzyni świat zaciekawiyła fantastyka, tōż skirz tego autora dzisiej sie widzi za ôjca wysokij fantastyki, a ôbie gyszichty to je ôbowiōnzkowŏ pozycyjŏ na pōłce ôd kożdego fana tego gatōnku. Przełożōł Grzegorz Kulik, a wiersze, pieśni i śpiywki Mirosław Syniawa. Ksiōnżka z ôryginalnymi ôbrŏzkami z brytyjskego wydaniŏ, ilustracyjŏ na ôkładzina naszykowoł Grzegorz Chudy.

49,00 zł
35,28 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

29 osób kupiło
7
Medjugorie, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medjugorie, DVD
Jesus Garcia, 2023
Dostępny
52 szt.

Przeszło 40 lat temu w małej, ukrytej pośród gór wiosce w Bośni zdarzyło się coś, co Kościół do tej pory próbuje w pełni zrozumieć. 24 czerwca 1981 roku grupa nastolatków miała doświadczyć mistycznego spotkania z Matką Bożą. Objawienia, jak twierdzili, miały się wielokrotnie powtarzać. O wydarzeniach zrobiło się głośno, komunistyczne władze Jugosławii zaczęły prześladować widzących, a Kościół przyjął postawę bardzo sceptyczną… Wieść o przesłaniu Maryi z Medjugorje, która przedstawiła się widzącym jako Królowa Pokoju, powoli jednak ogarniała cały świat. Na miejsce zdarzenia zaczęli przybywać pielgrzymi. Wielu z nich twierdzi, że Medjugorje zmieniło ich życie. Dziś Watykan stoi na stanowisku, że choć na ostateczne stanowisko w sprawie objawień jeszcze za wcześnie, to Medjugorje jest pełnoprawnym miejscem kultu. Film Medjugorje to próba odkrycia fenomenu tego miejsca, nazywanego przez niektórych „przedsionkiem nieba”, i jednocześnie pozycja obowiązkowa dla każdego, komu bliskie są objawienia maryjne. Twórcy w barwny sposób opisują historię wydarzeń, skrupulatnie analizują ewoluujący stosunek Kościoła do nich, a także ukazują wzruszające świadectwa ludzi, dla których Medjugorje stało się punktem zwrotnym w życiu. Medjugorje to film, który pozwala dotknąć tajemnicy.

34,90 zł
20,59 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 14,31 zł

22 osoby kupiły
8
Klezmerzy 4 Latający trapez - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klezmerzy 4 Latający trapez
Dostępny
271 szt.

Klezmerzy powracają po raz czwarty! Tym razem ta niezwykle barwna i nietypowa grupa muzyków da się porwać wielkim uczuciom. Spotkają ich przygody nie mniej ryzykowne niż kryminalne historie znane z trzeciego tomu: Vincenzo wpadnie w oko pięknej akrobatce, która niestety ma męża, a Yaakov ośmieli się pocałować Havę. Co z tego wyniknie? Przekonamy się już wkrótce! Twórca słynnego Kota rabina tym razem umieszcza akcję przed II wojną światową w Europie Wschodniej. W brawurowym stylu snuje barwną, zabawną i wzruszającą opowieść o wędrownych muzykach. Nie bacząc na przeciwności losu, szukają kolejnego wesela, bar micwy bądź zwykłej popijawy, by grać i zarobić trochę grosza. Sfar czerpiąc z opowiadań Isaaca Bashevisa Singera, żydowskich podań, a także z malarstwa Marca Chagalla, nie tylko odtwarza atmosferę świata, który już nie istnieje, ale także nieustannie zaskakuje. Jego Klezmerzy to komiks jednocześnie zabawny i pełen tragicznych wydarzeń, optymistyczny i smutny, czuły i okrutny. Jest tylko jeden twórca, który z takiej szalonej mozaiki nastrojów jest w stanie stworzyć spójną i wciągającą bez reszty opowieść. Jest nim Joann Sfar.

69,90 zł
43,34 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 26,56 zł

20 osób kupiło
9
Druciki kreatywne pastelowe 40szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Druciki kreatywne pastelowe 40szt
Brewis
Dostępny
48 szt.

długość: 30 cm ilość: 40 szt. Kolor: pastelowy

7,70 zł
6,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,71 zł

18 osób kupiło
10
KRO. PrASC. Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Prawo o aktach stanu cywilnego wyd. 29/2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KRO. PrASC. Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Prawo o aktach stanu cywilne...
Dostępny
212 szt.

Książka zawiera: Tekst ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy, Prawo o aktach stanu cywilnego, Indeks rzeczowy. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

19,00 zł
15,99 zł

Rabat 15,8%
oszczędzasz 3,01 zł

17 osób kupiło
11
Gdy ktoś bliski odchodzi od Kościoła, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdy ktoś bliski odchodzi od Kościoła, wydanie kieszonkowe
Dostępny
112 szt.

Nie da się ukryć, że zjawisko oddalania się wiernych od Kościoła czy wręcz porzucania wiary przybrało w naszym kraju na sile. Szczególnie dotyczy to ludzi młodych. Każdy kapłan, który spędza godziny w konfesjonale czy ma dobry kontakt z parafianami, zapewne potwierdzi tezę, że dla rodziców czy dziadków odejście od wartości religijnych przez dzieci czy wnuki jest bardzo bolesnym doświadczeniem. Być może nie będzie przesadą stwierdzenie, że dla wiernych, którzy znaleźli się w takiej sytuacji, jest to obecnie największy problem, z jakim się zmagają. Nie tylko nie rozumieją oni, dlaczego tak się stało – wszak wychowywali potomstwo nie inaczej niż ich wychowano – ale jeszcze odczuwają przy tym bezgraniczną bezsilność. To zaś, w połączeniu z poczuciem wychowawczej porażki, może skutkować czymś, co św. Augustyn nazwał „największym wrogiem duszy”, czyli zniechęceniem. To ono trzyma z dala od człowieka jedyną pomoc w tej sytuacji – Boga! Czas zatem na duszpasterskie wyjście naprzeciw problemowi – nie tylko odchodzących od Kościoła, ale też ich bliskich, którzy cierpią z tego powodu. Ta książeczka ma być przydatnym narzędziem w tym dziele. Sursum corda! Zmierzmy się z problemem, pomóżmy tym, którzy pomocy potrzebują. Nie poddajmy się zniechęceniu...

9,90 zł
5,99 zł

Rabat 39,5%
oszczędzasz 3,91 zł

15 osób kupiło
12
Pompony 100szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pompony 100szt
Brewis
Dostępny
61 szt.

Rozmiar: mix 10, 25mm ilość 100szt. kolor: mix

7,30 zł
6,99 zł

Rabat 4,2%
oszczędzasz 0,31 zł

14 osób kupiło
13
Tydzień z życia Adeli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
51,90 zł
33,74 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 18,16 zł

12 osób kupiło
14
Pisma Sorena Kierkegaarda. Dzienniki NB-NB 5, SKS 20 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisma Sorena Kierkegaarda. Dzienniki NB-NB 5, SKS 20
Dostępny
163 szt.

Niniejszy tom Dzienników zawiera notatki dzienne, jakie Kierkegaard pisał w latach 1846-1848. Rozpoczynają one drugi okres twórczości duńskiego myśliciela, okres, w którym wyraźniej zrozumiał i realizował swoje filozoficzne zadanie. Po napisaniu i opublikowaniu w pierwszym okresie swojej twórczości, tj. w latach 1842-1846, większości dzieł pseudonimowych i szeregu Mów budujących Kierkegaard spodziewał się znacznie bardziej przychylnej reakcji czytelników, oraz życzliwych recenzji krytyków. Dzieła te miały mu przynieść uznanie, rozgłos, pochwały i pieniądze ze sprzedaży dużej liczby egzemplarzy. Tak się jednak nie stało. Nie zrozumiano jego wywodów, intelektualnej przenikliwości i artystycznej oryginalności. Przeciwnie, w prasie zaczęły pojawiać się kąśliwe teksty, sugerujące to, że jest dziwakiem, szaleńcem i w ogóle śmieszną postacią. To spowodowało duże rozgoryczenie u pisarza, czego nie ukrywa na kartach SKS 20. Owszem, daje wyraz swoim uczuciom zawodu i żalu, ale jednocześnie stara się dociec dlaczego tak się stało i co w związku z tym powinien robić nadal. Notatki SKS to pasjonująca lektura, dzięki którym poznajemy Kierkegaarda w jego duchowych zmaganiach i cierpieniach, z których ma wyłonić się główny nurt myślenia w jego najbliższych latach.

99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

12 osób kupiło
15
Gwóźdź do trumny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwóźdź do trumny
Dostępny
267 szt.

Przerażająco śmieszne! Nie można pogrzebać szansy na miłość Czasem wieko trumny musi się zatrzasnąć, by życie mogło zacząć się na nowo. Jagna Górecka myśli, że jej mąż chce się rozwieść z klasą, Kinga Jasno – że właściciele zwierząt domowych mają trochę oleju w głowie (ale gdyby mieli go więcej, ona jako weterynarz miałaby mniej pracy), Karolina zaś – że narzeczony wyjechał na trzy dni służbowo. Tymczasem policjanci główkują, co trumna z ciałem robi w limuzynie ślubnej, a Alicja doskonale wie, komu powierzyć opiekę nad swoimi kotami i domem. Błyskotliwa powieść, która rozśmiesza do łez.

39,99 zł
30,39 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

11 osób kupiło
16
Matematyka olimpijska Równania i nierówności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka olimpijska Równania i nierówności
Dostępny
49 szt.

Przedstawiamy pierwsze całościowe wydanie serii podręczników pod wspólnym tytułem MATEMATYKA OLIMPIJSKA. Jest to matematyka elementarna w zakresie wyznaczonym przez zadania pojawiające się na zawodach Olimpiady Matematycznej (krajowe i międzynarodowe). Matematyka ta( mimo niewielkiego obciążenia definicyjnego, jest bliższa matematyce akademickiej niż matematyce szkolnej. Proponowany sposób wykładu (definicja, twierdzenie, przykłady, zadania i ćwiczenia) jest więc bliższy akademickiemu niż szkolnemu. Każdy tom kończy się krótką bibliografią, w której pokazane są źródła dające możliwość rozszerzenia i pogłębienia przedmiotowej wiedzy. W indeksie pojawiają się terminy zaledwie wspomniane w tekście. Powinno to rozbudzać ciekawość Czytelników i zachęcać do samodzielnych poszukiwań w literaturze. Poszczególne części skryptów: żółtego, zielonego i czerwonego były wielokrotnie w latach 2007-2017 wydawane jako preprinty w niewielkich nakładach. Tom pierwszy (MOATL -żółty) przedstawia podstawowe pojęcia i metody elementarnej Algebry i Teorii liczb Tom drugi (MOPLA -zielony) poświęcony jest podstawowym pojęciom i metodom elementarnej Planimetrii Euklidesowej Tom trzeci (MOKOM - czerwony) dotyczy Kombinatoryki Tom czwarty (MORIN - niebieski) dotyczy Równań i nierówności Trzecie wydanie preprintowe rożni się od poprzedniego przede wszystkim w paragrafie 2.8. [...] Zmodyfikowaliśmy zestaw proponowanych zadań dodatkowych: po wyrzuceniu kilku i dodaniu kilku innych, jest ich teraz 95. [...] Pewne zmiany wprowadziliśmy w paragrafie 2.3, a także poprawiliśmy garstkę dostrzeżonych błędów mniejszego kalibru (ortograficznych, stylistycznych, itp.)

49,00 zł
37,24 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,76 zł

10 osób kupiło
17
Dzika CD z autografem + zapałki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzika CD z autografem + zapałki
Bovska, Agora - multimedia
Dostępny
17 szt.

Dzika (CD z autografem + zapałki) - Bovska Zupełnie nowa Bovska! Premierowe wydawnictwo artystki to album będący świadectwem wielkiej przemiany. Album Dzika", zawieraja?cy 12 utworow, to płyta o KOBIECIE i wokoł kobiety. Ukazuje swiat z bardzo kobiecej perspektywy. Jest o jej energii, sile, cia?głej cyklicznej przemianie, cierpieniu, spojrzeniu na swiat, na miłosc, na emocje. To płyta skupiona, jak zawsze u Bovskiej, wokoł delikatnej tkanki tego, co trudno opisac słowami, a co swietnie potrafi zmiescic sie? w piosence. Bovska przeszła przemiane? od ostatniego albumu Sorrento". Słychac to w tekstach, których jest autorką oraz muzyce, którą stworzyła wraz z Archie Shevskym - producentem albumu. Tytułowy utwor Dzika" jest swego rodzaju manifestem kobiety poszukuja?cej swojej tozsamosci i wewne?trznej akceptacji. Utwor dotyka intymnosci jaka? tworzymy sami ze soba?. Dzika dziewczynka uosabia spontanicznosc, instynkt, głe?bokie odczuwanie rzeczywistosci. Od momentu wydania singla Dzika", ukazały sie? jeszcze Bałtyk, Iskry, "Wielka Cisza i bonusowe na płycie Barometr oraz System error". Obraz do utworu "Wielka cisza" otrzymał nagrode? za teledysk w kategorii 'wazny przekaz'. Wraz z Filipem Skrońcem Bovska zrealizowała też film dokumentalny pt. Iskry" - dokument o kobiecosci. Piosenka i album to dla mnie pretekst do opowiesci, rozmowy, rozmyslan i wizualnych odzwierciedlen. - mówi artystka. Album jest drzwiami do całego kompletnego swiata, ktory muzycznie i plastycznie tworzy. Tworzy go również od strony wizualnej, bowiem tradycją jest, że Bovska odpowiada za warstwę graficzną wydawanych przez siebie projektów. A te należą do najbardziej spektakularnych! Trakclista: Bałtyk Dzika Nad Warszawą szaro Wielka cisza Iskry Rzeka Ziemia mi się pali Nie ma nic Kosmyk Rakiety Barometr System Error

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

9 osób kupiło
18
Frat Boy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41,90 zł
25,56 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 16,34 zł

9 osób kupiło
19
Literatura na świecie 1-1/2023. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literatura na świecie 1-1/2023.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

LITERATURA NA ŚWIECIE 1-2/2023 Ted Hughes & Gnter Eich & New York Dada *** Ted Hughes, Kruk. Z życia i pieśni Kruka, przeł. Anna Popiel D.J. Enright, Kruk próba lektury, przeł. Anna Popiel Anna Popiel, Z krzyku powstałeś, w pieśń się obrócisz Gnter Eich, Wiersze (1), przeł. Andrzej Kopacki Gnter Eich, Krety (1), przeł. Andrzej Kopacki Gnter Eich, Mowa z okazji otrzymania Nagrody Bchnera, przeł. Maja Sowińska Laura Cheie, W kamiennym ogrodzie. Liryczne międzyprzestrzenie Gntera Eicha, przeł. Andrzej Kopacki Gnter Eich, Wiersze (2), przeł. Andrzej Kopacki Gnter Eich, Krety (2), przeł. Andrzej Kopacki Andrzej Kopacki, Gnter Eich: o nauce umierania Arthur Cravan, Wiersze, przeł. Tomasz Swoboda Willard Bohn, Łowiąc motyle z Arthurem Cravanem, przeł. Joanna Piechura Gabrielle Buffet-Picabia, Arthur Cravan i amerykańskie Dada, przeł. Andrzej Sosnowski Elsa von Freytag-Loringhoven, Wiersze, przeł. Adam Wiedemann Amelia Jones, Kobiety w Dada: Elsa, Rrose i Charlie, przeł. Adam Zdrodowski Tristan Tzara, Autoryzacja (List do Nowojorczyków), przeł. Andrzej Sosnowski Stephen Voyce, Zróbcie ze świata swój salon. Poezja i wspólnota w mieszkaniu Arensbergów, przeł. Grzegorz Czemiel i Mikołaj Wiśniewski Mina Loy, Pieśni miłosne, przeł. Tadeusz Pióro Marisa Januzzi, Dada po drugiej stronie lustra albo efekt Miny Loy, przeł. Joanna Mąkowska i Joanna Piechura Andrzej Sosnowski, Biedny (ten) Auden [o nich tutaj] Agata Bielik-Robson, Entropista integralny Antoni Zając, W sprawie przeszłości Piotr Paziński, Co by powiedział Breton?

21,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,6%
oszczędzasz 6,01 zł

9 osób kupiło
20
Ja, Klaudiusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja, Klaudiusz
Dostępny
4 szt.

Matka nazywała go monstrum stworzonym, lecz nie dokończonym przez naturę. Babka, Liwia, odnosiła się doń z pogardą. August wolał nie pokazywać się z nim publicznie, choć dostrzegał jego zalety. Przez pół wieku Klaudiusz, kulawy jąkała uważany za półgłówka, ale człowiek uczciwy, prawy i lojalny, pozostawał w cieniu, aż przypadek zrządził, że został cesarzem. Tylko on przetrwał wszystkie spiski i zbrodnie, które kolejno zabierały członków jego rodziny. Powieść obejmuje pięćdziesiąt lat życia Klaudiusza do momentu objęcia przez niego godności cesarskiej.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

8 osób kupiło
21
PLAYMOBIL ® Country 4146. Zbiór jabłek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Country 4146. Zbiór jabłek
Playmobil ®
Dostępny
3 szt.

Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

34,99 zł
30,79 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,20 zł

8 osób kupiło
22
PLAYMOBIL ® Knights 4147. Smocza skała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Knights 4147. Smocza skała
Playmobil ®
Dostępny
2 szt.

Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

8 osób kupiło
23
PLAYMOBIL ® Knights 4148. Ogród wróżki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Knights 4148. Ogród wróżki
Playmobil ®
Dostępny
5 szt.

Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

39,99 zł
31,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

8 osób kupiło
24
Opactwo Northanger - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opactwo Northanger
Dostępny
1 szt.

Napisana z finezją i humorem parodia popularnych na przełomie XVIII i XIX stulecia powieści gotyckich. Młoda, trochę naiwna, ale przemiła panna Katarzyna Mortland jest zafascynowna powieściami gotyckimi. Gdy poznaje nowych przyjaciół i zostaje przez nich zaproszona do starego opactwa Northanger, ma nadzieję, że uda jej się odkryć jakąś niewyjaśnioną od lat tajemnicę i przeżyć przygodę. Znajduje jednak coś zupełnie innego Coś, o czym skrycie marzyła.

35,00 zł
29,40 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,60 zł

7 osób kupiło
25
Małżeństwa królewskie. Piastowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małżeństwa królewskie. Piastowie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Barwnie napisana trylogia dziejów miłości małżeństw wszystkich władców Polski. Autor podjął się ogromnego trudu zbadania związków i uczuć koronowanych par. Dzięki temu przedstawił historię Polski z zupełnie nowej, intrygującej perspektywy. Doskonała książka nie tylko uzupełnia wiedzę osób zainteresowanych burzliwymi dziejami kraju, ale dzięki wciągającym perypetiom może być doskonałą lekturą na wolne popołudnie dla każdego!

44,90 zł
35,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

7 osób kupiło
26
PSI PATROL ZESTAW FIGURKA DELUXE RUBBLE + POJAZD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PSI PATROL ZESTAW FIGURKA DELUXE RUBBLE + POJAZD
Spin Master, Spin Master
Dostępny
17 szt.

66,90 zł
60,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,69 zł

6 osób kupiło
27
Gniazdka 7 cm, 4 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gniazdka 7 cm, 4 sztuki
DP Craft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Gniazdka dekoracyjne to idealny dodatek do wszelkich świątecznych projektów typu scrapbooking, home decor, pakowanie prezentów, itp. Stanowią również świetną bazę do tworzenia wielkanocnych i wiosennych dekoracji. Znakomicie nadają się do wszelkiego rodzaju dziecięcej aktywności twórczej. Idealnie wpisują się w panujące trendy eko. W opakowaniu: 4 sztuki Wielkość: 7.0 cm Kolor: naturalny

8,30 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,7%
oszczędzasz 0,31 zł

6 osób kupiło
28
Hotel na skraju lasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hotel na skraju lasu
Dostępny
231 szt.

Daleko od ludzkich osad, między połaciami gęstych lasów znajduje się hotel ostoja dla wędrowców, zagubionych podróżników i zasiedziałych gości. Jednak nie każdy może liczyć tu na nocleg, zwłaszcza od kiedy niesie się wieść o dziwnych zdarzeniach, a przyroda zdaje się wysyłać niepokojące sygnały deszcz nie ustaje, roślinność jest jakby bujniejsza niż zwykle, a zwierzęta zaczynają się nietypowo zachowywać. Magdalena i Michał Hińcza w pierwszej części swojego debiutanckiego komiksu Hotel na skraju lasu zapraszają czytelnika do świata zbudowanego chropowatą kreską, wydobywającą z cienia rysy bohaterów i niepokojące ruchy zwierząt. Powietrze jest tu gęste i wilgotne, rozległe krajobrazy kontrastują z dusznością mrocznych pokoi, a mgła i leśne gęstwiny budują niezwykły nastrój grozy. Świat natury, pozornie oswojony, z każdą planszą staje się bardziej niepokojący, a kolejne tajemnicze zwroty akcji nie pozwalają się od tej historii oderwać.

89,90 zł
66,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 23,37 zł

6 osób kupiło
29
Black Roses Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41,90 zł
31,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,47 zł

6 osób kupiło
30
Pomiędzy siostrami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomiędzy siostrami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

Nowa powieść Kristin Hannah, autorki bestsellerów Słowik, Wielka samotność oraz Zimowy ogród. Wzruszająca, chwilami zabawna, momentami dramatyczna i pełna goryczy opowieść o życiu. Czy może być coś wspanialszego niż miłość? A coś gorszego niż samotność? Dramatyczne losy dwóch sióstr, które po latach odnajdują łączącą je niegdyś więź, są jeszcze jednym tego przykładem. Claire kocha i jest kochana; Meghann boi się bliskości, nie pozwala, by jej życiem rządziły emocje. Claire żyje skromnie, otoczona rodziną i przyjaciółmi; Meghann zajmuje luksusowy apartament, ale czuje się w nim obco i samotnie. Nieoczekiwane wydarzenia w życiu Claire radykalnie zmieniają skalę wartości Meghann i ułatwiają jej rozliczenie się z przeszłością.

20,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

6 osób kupiło
31
Damy złotego wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Damy złotego wieku
Dostępny
144 szt.

Bestseller Kamila Janickiego – znów dostępny! Bona Sforza, Barbara Radziwiłłówna i Anna Jagiellonka – trzy nietuzinkowe kobiety, które żyły w epoce największej potęgi Rzeczpospolitej. Dziś trudno nam nawet wyobrazić sobie ten luksus i splendor, życie pośród setki dworzan i służących gotowych na każde skinienie. Jednak żadna z dam złotego wieku, mimo niewątpliwych sukcesów, nie zaznała trwałego szczęścia. W świecie zdominowanym przez mężczyzn wysoko urodzone kobiety miały do dyspozycji trzy drogi: pozostać marionetką, dążyć do otwartej konfrontacji lub też sprytem i manipulacją zdobywać wpływy i realizować własne cele. Damy złotego wieku nie pozwoliły uwięzić się w złotych klatkach. Groźba wojny domowej, zalążki nowoczesnego biznesu, wykwintne uczty, zakulisowe gry i potajemne romanse – w swojej książce Kamil Janicki barwnie odmalowuje bodaj najbardziej bezwzględny okres w dziejach Polski i kreśli portrety kobiet, których życiorysy istotnie wpłynęły na losy całego państwa.

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

6 osób kupiło
32
Dolina Tęczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dolina Tęczy
Dostępny
188 szt.

Siódma część cyklu o losach Ani z Zielonego Wzgórza opowiada o życiu szóstki jej dzieci. Dołącza do nich czwórka łobuziaków nowego pastora, wdowca, pana Mereditha. Ta rozbrykana gromadka nieraz wprawi w zdumienie dostojne matrony z Glen St. Mary. Dostarcza wielu tematów do plotek, zwłaszcza po przyłączeniu się tajemniczej Mary Vance. Kim jest ta mała uciekinierka? I kto sprawi, że serce pastora znów zabije mocniej?

29,40 zł
20,58 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,82 zł

6 osób kupiło
33
Rzep samoprzylepny biały 16mmx2m 2m - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,90 zł
9,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

5 osób kupiło
34
Mech jasnozielony 30g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mech jasnozielony 30g
DP Craft
Dostępny
2 szt.

Naturalny mech reniferowy, w kolorze jasnozielonym, wzbogaci projekty typu home decor takie jak obrazy, wieńce, kompozycje w ramkach, stroiki czy dekoracje w szkle. Świetnie sprawdzi się również w pracach florystycznych oraz typu scrapbooking i cardmaking np. albumach oraz kartkach okolicznościowych. Waga mchu w opakowaniu: 30 g Kolor: jasnozielony Materiał: naturalny mech reniferowy (barwiony)

13,80 zł
11,99 zł

Rabat 13,1%
oszczędzasz 1,81 zł

5 osób kupiło
35
Zasady wywierania wpływu na ludzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasady wywierania wpływu na ludzi
Dostępny
217 szt.

Moc oddziaływania na ludzi i sytuacje Poznaj sześć najskuteczniejszych zasad wpływania na ludzi i... włącz je w swój naturalny repertuar zachowań. Naucz się błyskawicznie rozpoznawać, gdy ktoś próbuje Cię oszukać, i... subtelnie demaskuj te nieetyczne zabiegi. Zostań najbardziej wpływowym człowiekiem roku! Dr Robert Cialdini jest obecnie najczęściej cytowanym żyjącym psychologiem społecznym, specjalizującym się w dziedzinie wywierania wpływu i perswazji. Amerykański "Harvard Business Review" w uznaniu wielkiego znaczenia przełomowych prac dr. Cialdiniego umieścił je na liście "Breakthrough Ideas for Today's Business Agenda". Psychologia na Twoich usługach Chcesz nakłonić kogoś do trwałej zmiany poglądów? Chcesz zbudować silne relacje zawodowe i osobiste? Chcesz wpłynąć na czyjeś postępowanie i podejmowane decyzje? Chcesz przekonać ludzi, że Twoja oferta jest wyjątkowa i niepowtarzalna? Chcesz dowiedzieć się, jak być lubianym, cenionym i podziwianym? Chcesz nauczyć się negocjować, by osiągać więcej, niż początkowo zakładałeś? Chcesz wiedzieć, jak już nigdy nie dać się nabić w butelkę? Robert Cialdini jest prawdziwym geniuszem. W tym stwierdzeniu nie ma ani odrobiny przesady. Każdy, kto kiedykolwiek zetknął się z praktycznym zastosowaniem psychologii Cialdiniego, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, w jak dużym stopniu możemy oddziaływać na innych ludzi każdego dnia. Wystarczy, że poznasz zaledwie kilka prostych zasad i nauczysz się maksymalnie wykorzystywać drzemiący w nich potencjał, a będziesz w stanie w sposób całkowicie etyczny kształtować otaczającą Cię rzeczywistość. Oferujemy Ci broń o niepokojąco dużym polu rażenia. Po raz pierwszy na polskim rynku - psychologia wpływu w wersji audio. Bezcenne zasady zilustrowane żywymi przykładami przemówią do Twojej wyobraźni znacznie szybciej i trwalej. Wszystkie lekcje znajdziesz również w książce, która od teraz ma szansę stać się Twoim najcenniejszym przyjacielem i doradcą. Uwaga! Wszystkie zawarte tu zasady zostały wielokrotnie przetestowane w codziennych, życiowych sytuacjach.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

5 osób kupiło
36
Księga Wszystkich Imion - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Wszystkich Imion
Dostępny
46 szt.

Księżniczka Espery znika w tajemniczych okolicznościach, na krótko po odrzuceniu oferty poślubienia Wielkiego Seneszala Iskandary. Kruchy pokój między zwaśnionymi państwami zawisa na włosku. Królewski ewokanta, Mistrz Ofir, zostaje zamordowany, a władzę nad Prawdziwym Imieniem Brenny przejmuje Mistrz Korian, dla którego odnalezienie księżniczki Beatrix wydaje się być kwestią życia i śmierci. Kiedy Korian niespodziewanie okazuje się głównym podejrzanym porwania Beatrix, to właśnie Brenna, pradawny demon Pogranicza, staje się jego jedyną nadzieją na uratowanie ukochanej i powstrzymanie nadchodzącej wojny. Razem wyruszają w pogoń za nieuchwytnym porywaczem, którego ślady wiodą aż za Zasłonę, oddzielającą świat ludzi od świata demonów. Prawda o porwanej Beatrix jest jednak bardziej skomplikowana niż Brenna i Korian mogli przypuszczać, a sekret księżniczki może zburzyć porządek znanego im świata.

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

5 osób kupiło
37
Portret Doriana Graya pocket - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portret Doriana Graya pocket
Dostępny
1 szt.

Szukasz klasycznej powieści, który pozwoli Ci zatopić się w lekturze i odciąć od otaczającego świata? A może szukasz pomysłu na prezent dla artysty? "Portret Doriana Graya" to z pewnością pozycja dla Ciebie! Opublikowana w 1890 roku, jedyna powieść napisana przez Oscara Wilde'a, mówi o młodym mężczyźnie, który wybrał piękno i młodość zamiast własnej duszy. Ten motyw to jedynie przykrywka, pod którą pisarz przedstawia głębokie przemyślenia na temat sensu życia i koncepcji sztuki. Znajdziemy tu także wątki homoseksualne. "Portret Doriana Graya" doczekał się także co najmniej dwóch adaptacji. Czy wieczność okaże się piękna i usłana różami? Czy malarz to tylko osoba, która uwiecznia postać na płótnie, czy może odegra on także inną rolę? Czy niewinność nie okaże się grą pozorów? Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde urodził się w Irlandii. Znany z kunsztownej poezji i prozy, pisał także sztuki teatralne. Talent odziedziczył zapewne po matce, Jane Wilde, znamienitej poetce irlandzkiej. Swoje zdolności pisarskie ćwiczył podczas swoich studiów w Magdalen College School w Oksfordzie. To jeden z tych pisarzy literatury anglojęzycznej, których utwory to obowiązkowa lektura dla każdego szanującego się czytelnika. Możesz również przeczytać "Portret Doriana Graya" w wersji angielskiej z dodatkowym nagraniem audio oraz ćwiczeniami językowymi. Sprawdź również inne klasyki literaury angielskiej dostępne w naszej księgarni, takie jak "Wichrowe wzgórza" czy "Rozważna i romantyczna"

12,50 zł
10,99 zł

Rabat 12,1%
oszczędzasz 1,51 zł

5 osób kupiło
38
Jajka przepiórcze i piórka beżowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jajka przepiórcze i piórka beżowe
DP Craft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.21

Jajka przepiórcze i  piórka to idealny dodatek do  wszelkich świątecznych projektów typu scrapbooking, home decor, pakowanie prezentów, itp. Znakomicie nadają się do  wszelkiego rodzaju dziecięcej aktywności twórczej. Kolorystyka zgodna z panującym eko trendem. W opakowaniu: 12 szt. Wielkość jajka: 4 cm Kolor: beżowe/naturalne pisanki i  piórka w kolorze naturalnym

20,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 2,01 zł

5 osób kupiło
39
PLAYMOBIL ® Family Fun 3647. Samochód kempingowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Family Fun 3647. Samochód kempingowy
Playmobil ®
Dostępny
30 szt.

Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

105,99 zł
93,27 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,72 zł

4 osoby kupiły
40
One week girlfriend Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41,90 zł
31,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,47 zł

4 osoby kupiły
41
Smocze Kroniki T.3 Smoczy autor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smocze Kroniki T.3 Smoczy autor
Dostępny
217 szt.

Jak uleczyć pamięć króla? Gdzie ukrył się autor? I jak można go dogonić, skoro wszystko już zostało napisane? Janek i Karolina wyruszają na poszukiwanie autora, który jako jedyny może zdjąć klątwę z króla Władysława. Sprawa jednak nie jest prosta, bo jak znaleźć kogoś, kto nie jest postacią z bajki, ale sam ją napisał? Rozwiązując krok po kroku kolejne zagadki, depczą autorowi po piętach, choć i tak wciąż pozostają o krok za nim. A kiedy są już blisko, spotykają kogoś, kogo nigdy w życiu nie chcieliby spotkać. Smoczy autor to pełna humoru historia o tym, że naszym najgorszym wrogiem jest niezgoda, a przeciwnik, może okazać się ważnym sprzymierzeńcem.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

4 osoby kupiły
42
Naznaczona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Naznaczona
Dostępny
549 szt.

Iva jest młodą, pełną życia dziewczyną ze wspaniałymi planami na przyszłość. Właśnie przeżywa swoją pierwszą wielką miłość. Jest szczęśliwa. Radość życia przerywa poważna choroba, która z niewinnego przeziębienia w szybkim tempie zmienia się w medyczny koszmar, w którym coraz trudniej o nadzieję. Krystek –młody fotograf zakochuje się z wzajemnością w swojej muzie Klarze. Zaczynają realizować marzenia i snuć plany na wspólną przyszłość. Ale los lubi płatać figle, nierzadko w okrutny sposób. Czy Iva wygrwa wyścig o życie? Czy Klara i Krystek zaznają wspólnego szczęścia? W jaki sposób losy tych ludzi zwiążą się ze sobą? Kto w medycznym bezwzględnym świecie zapłaci najwyższą cenę za walkę o lepsze jutro?

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

4 osoby kupiły
43
Historia bez cenzury. Tom 7. Ludzie to idioci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Historia bez cenzury. Tom 7. Ludzie to idioci
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.04.26

Ludzie to najlepszy gatunek we wszechświecie? Taaaa, jasne... Ostrzeżenie! Książka zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe. Jeśli jest to dla ciebie poważny problem, zrezygnuj z dalszego czytania… chociaż pewnie będziesz żałować. Robimy głupie rzeczy, podejmujemy kretyńskie decyzje, nasi naukowcy są pacanami, a władcy to patentowane gamonie. Czas powiedzieć sobie prawdę – ludzie to idioci. A skoro tak, to zadajmy sobie pytanie – jakim cudem ludzkość jeszcze istnieje?! Czas na nową historię bez cenzury – tym razem o nas samych, największych głąbach w galaktyce

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

4 osoby kupiły
44
FSB Gwardia Kremla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FSB Gwardia Kremla
Dostępny
180 szt.

FSB pełni w Rosji rolę szczególną, a siła jej wpływów jest widoczna w systemie politycznym, gospodarczym i społecznym. Autor starał się ukazać, że jest ona najważniejszym elementem tych systemów i rosyjskiej, codziennej rzeczywistości. Można się więc pokusić o stwierdzenie, że współczesna Rosja bez FSB nie mogłaby istnieć.

45,15 zł
31,61 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,54 zł

4 osoby kupiły
45
Potępieni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potępieni
Dostępny
81 szt.

Gra dobiega końca. W Tumbstole zbiera się nadzwyczajna rada Rai. Południe otwarcie popiera księżniczkę Cassaris, a nad pustynią Kahhari przelatuje dawno niewidziany feniks. Zmuszona do powrotu na cesarskie ziemie Raven trafia na kogoś, kogo wolałaby już więcej nie spotykać. Pokrętny los ponownie pcha ją w sam środek lyryjskiej afery. Tym razem jednak ktoś ewidentnie macza w tym palce. Wśród elfich tajemnic, zakazanych run i irytującego Władcy Cieni niejeden straciłby głowę. Na całe szczęście Raven wciąż ma po swojej stronie zesłanego przez gwiazdy pecha.

55,00 zł
39,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

4 osoby kupiły
46
Królowe i potwory Tom 2 Bezwzględne pragnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

4 osoby kupiły
47
Józef Chełmonski Romantyk polskiego pejzażu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Józef Chełmonski Romantyk polskiego pejzażu
Dostępny
296 szt.

Józef Chełmoński (1849-1914) - i jako człowiek, i jako artysta - lubił się wyróżniać, chadzał własnymi drogami, był wierny tylko sobie, stąd sprzeczne opinie na jego temat. Naturalizm i bezkompromisowość młodzieńczych płócien i odrzucenie utartych kanonów piękna czyniły jego wizję świata trudną do zaakceptowania przez ukształtowanych wedle akademickich norm krytyków. Rozgoryczony i niezrozumiany w warszawskim środowisku, udał się do Paryża, gdzie zdobył uznanie i sławę. Po powrocie do kraju stopniowo odsuwał się od świata, przyjaciół i bliskich, skupiając się całkowicie na swojej twórczości. W dziejach polskiego malarstwa zapisał się przede wszystkim jako twórca niezrównanych, nastrojowych pejzaży.

119,00 zł
86,87 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 32,13 zł

5 osób kupiło
48
Drucik florystyczny złoty 20m 2szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,30 zł
8,99 zł

Rabat 3,3%
oszczędzasz 0,31 zł

4 osoby kupiły
49
Spin dyktatorzy. Nowe oblicze tyranii w XXI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Spin dyktatorzy. Nowe oblicze tyranii w XXI wieku
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.04.12

Dyktatorzy XX wieku, tacy jak Hitler, Stalin i Mao, rządzili, wykorzystując przemoc, strach, brutalne represje, ideologie, a niekiedy także izolację swoich państw od świata zewnętrznego. Współcześni dyktatorzy – dyktatorzy ery globalizacji – by pozostać skutecznymi, muszą być zdecydowanie bardziej wyrafinowani. Zamiast stosować jawne i ciągłe represje, kontrolują obywateli poprzez dezinformację oraz manipulowanie środkami masowego przekazu. Zamiast wprowadzać oficjalną cenzurę, tworzą złudzenie niezależnych mediów – wystarcza im kontrola nad główną stacją telewizyjną i zepchnięcie innych mediów na margines. Zamiast odwoływać wybory – fałszują je. Zamiast zamykać przeciwników w więzieniach, nakładają ograniczenia na Google. Tyrani zmienili strategię, ale ich cel pozostał ten sam: chcą kontrolować obywateli przez kształtowanie w nich pożądanego sposobu postrzegania świata. Spin dyktatorzy XXI wieku stali się mistrzami symulowania demokratycznych procedur. Dyktatura strachu ustąpiła miejsca dyktaturze manipulacji – wydajniejszej w represjonowaniu i bardziej efektywnej w zastraszaniu. Kluczem do utrzymania autorytarnej władzy stała się popularność. Sergei Guriev i Daniel Treisman po latach badań i analizowania raportów przedstawiają wnikliwe portrety współczesnych autorytarnych przywódców, takich jak Viktor Orbán, Recep Tayyip Erdoğan, Lee Kuan Yew czy Alberto Fujimori. W pasjonującej książce wyjaśniają, dlaczego w epoce rosnącej nowoczesności i świadomości demokratycznej spin dyktatorzy mogą wciąż być u władzy, a my nie możemy z tym nic zrobić.

59,99 zł
41,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

4 osoby kupiły
50
Pompony 7mm 380szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
5 osób kupiło
51
Polska. Mapa samochodowa 1:650 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska. Mapa samochodowa 1:650 000
Dostępny
244 szt.

Samochodowa mapa Polski 2023 w skali 1:650'000. Mapa zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych, krajowych i wojewódzkich; numerację dróg, dokładny kilometraż. Na mapie zaznaczono: ponad 16'000 miejscowości, przejścia graniczne, wybrane stacje benzynowe i obiekty noclegowe, obszary leśne, parki narodowe, uzdrowiska, ośrodki narciarskie, zabytki i inne atrakcje turystyczne. Legenda w językach: polskim, angielskim i niemieckim. Mapa podzielana na dwie części, wschodnią i zachodnią, z dużym wspólnym obszarem części centralnej Polski, w ten sposób autostrada A1 północ - południe znajduje się na obydwu częściach mapy.

21,90 zł
15,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,91 zł

3 osoby kupiły
52
Emma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emma
Dostępny
3 szt.

Błyskotliwa komedia omyłek, której przedmiotem jest gra pozorów i iluzje, jakich dostarcza nam w nadmiarze nasz egoizm i zadufanie. W samym zaś środku intrygi stoi niezwykła bohaterka, pełna życia i wigoru, urocza, nieznośna i apodyktyczna Emma.

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

3 osoby kupiły
53
Konfucjusz dialogi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konfucjusz dialogi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23
35,00 zł
28,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

3 osoby kupiły
54
Pakiet: Zdarzyło się nad jeziorem.../ Firefly Lane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Zdarzyło się nad jeziorem.../ Firefly Lane
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.24

Pakiet dwóch książek Kristin Hannah: Zdarzyło się nad jeziorem Mystic / Firefly Lane

45,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

3 osoby kupiły
55
Ruchome oczka 6mm 150szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,00 zł
6,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

3 osoby kupiły
56
Nocna droga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nocna droga
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.11

Życie każdej matki składa się z trudnych wyborów Przez osiemnaście lat Jude Farraday stawiała potrzeby dzieci ponad własne i było warto: bliźniaki Mia i Zach wyrosły na parę bystrych szczęśliwych nastolatków. Kiedy do niewielkiej zżytej społeczności wprowadza się Lexi Baill - dziewczyna, która ma za sobą trudne dzieciństwo i bolesną przeszłość - Jude nie kryje radości. Lexi szybko zaprzyjaźnia się z Mią, a kiedy Zach zakochuje się w Lexi, cała trójka staje się nierozłączna. Jude zawsze robiła wszystko, by uchronić dzieci przed niebezpieczeństwem. Pewnej letniej nocy jej najgorsze lęki się urzeczywistniają. Jedna feralna decyzja raz na zawsze odmienia losy nastolatków. Rodzina Farradayów staje przed najcięższą próbą, a Lexi traci wszystko, na co długo pracowała. Bohaterowie będą musieli stawić czoła konsekwencjom albo znaleźć siłę, by przebaczyć.

20,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

3 osoby kupiły
57
Zawieszki drewniane pisanki ażurowe 70x90mm 6szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawieszki drewniane pisanki ażurowe 70x90mm 6szt
Titanum
Dostępny
13 szt.

Zawieszki drewniane, wzór: pisanki ażurowe, wymiary: 70 x 90 mm, jutowy sznureczek. 6 sztuk.

8,99 zł
3 osoby kupiły
58
Twoje własne supermoce pocket - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoje własne supermoce pocket
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

Jesteśmy wychowywani w przekonaniu, że ogranicza nas to, kim jesteśmy. Joseph Murphy przekonuje, że prawda o nas samych jest inna i pokazuje, jak przyjąć zupełnie nową miarę swoich możliwości. Nie masz ograniczeń, pisze Murphy, poza tymi, które sam sobie narzucasz. Wystarczy przyjąć nowy sposób myślenia o sobie i świecie, by poczuć moc wewnętrznej transformacji, która zmieni twoje życie. W kilku wybranych tekstach Murphy ujawnia, w jaki sposób: odkryć cudowne moce twojego umysłu, udoskonalić je i wykorzystać w życiu codziennym, świadomie kształtować rzeczywistość.

11,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,1%
oszczędzasz 1,91 zł

3 osoby kupiły
59
Rzep samoprzylepny czarny 16mmx2m 2m - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,90 zł
9,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

3 osoby kupiły
60
Przesuń się, jeleniu! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przesuń się, jeleniu!
Dostępny
281 szt.

Znajdzie się miejsce dla wszystkich! Podczas wycieczki swoim wystrzałowym kabrioletem Jelenie odkryły tajną miejscówkę. Położoną nad brzegiem jeziora oazę ciszy i spokoju. Ku ich niezadowoleniu gromadziło się tam coraz więcej zwierząt, by kąpać się w jeziorze oraz bawić i ucztować na plaży. Jeleniom bardzo się to nie spodobało. W końcu tajna miejscówka po to jest tajna, żeby jej z nikim nie dzielić? A może jednak właśnie po to? Zabawna książeczka obrazkowa o tolerancji i współdziałaniu

36,00 zł
26,64 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,36 zł

5 osób kupiło
61
Ostatnia więźniarka Auschwitz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnia więźniarka Auschwitz
Dostępny
1 szt.

Ponad 75 lat po wyzwoleniu obozu w Auschwitz okazuje się, że za jego drutami, w jednym z esesmańskich bloków, mieszka kobieta, która do dziś jest więźniarką tego miejsca i jego historii. To niezwykła opowieść o rodzinnych dramatach i przewrotności losu, który połączył miłością więźniarkę obozów na Majdanku, w Ravensbrck i Buchenwaldzie z więźniem Auschwitz, zsyłając ich po wojnie do Birkenau.

13,00 zł
10,99 zł

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

3 osoby kupiły
62
Słowik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.21

Miłość pokazuje nam, kim chcemy być. Wojna pokazuje, kim jesteśmy.Światowy bestseller już w Polsce! Dwie siostry, Isabelle i Vianne, dzieli wszystko: wiek, okoliczności ,w jakich przyszło im dorastać, i doświadczenia. Kiedy w 1940 roku do Francji wkracza armia niemiecka, każda z nich rozpoczyna własną niebezpieczną drogę do przetrwania, miłości i wolności. Zbuntowana Isabelle dołącza do ruchu oporu, nie zważając na śmiertelne niebezpieczeństwo, jakie ściąga na całą rodzinę. Opuszczona przez zmobilizowanego męża Vianne musi przyjąć do swego domu wroga. Cena za uratowanie własnego życia i dzieci z czasem staje się dramatycznie wysoka?Inspirowana życiorysem bohaterki ruchu oporu Andre de Jongh opowieść o sile, odwadze i determinacji kobiet zachwyciła miliony czytelniczek na całym świecie. W tej książce jest wszystko, co kocham ? Francja, wielka historia i miłość, nad którą nie można zapanować. Idealna lektura na wolny dzień, samotny wieczór i bezsenną noc. Magdalena RóżczkaNajbardziej podobało mi się pokazanie skomplikowanej relacji między dwiema siostrami. Czy jesteśmy bohaterami, czy tchórzami? Czy jesteśmy lojalni wobec ludzi, których kochamy najbardziej, czy potrafimy ich zdradzić? Lisa See, autorka bestsellerów Dziewczęta z Szanghaju i Chińskie lalkiKristin Hannah jest autorką wielu bestsellerowych obsypanych nagrodami powieści. Wcześniej prawniczka, obecnie pełnoetatowa pisarka, mieszka z mężem i synem na Hawajach. Egzemplarze powystawowe - mogą zawierać zbite rogi, rozdarcia, przybrudzenia, rysy.

25,00 zł
20,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
63
Twórczość 2/2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twórczość 2/2023
Dostępny
5 szt.

Najstarsze polskie czasopismo literackie. Jego redaktorami byli m.in. Jarosław Iwaszkiewicz, Kazimierz Wyka czy Adam Ważyk. Publikuje poezję, prozę i eseje wybitnych pisarzy, przede wszystkim polskich. Pozostaje otwarte również na interesujące debiuty. Na każdy numer składają się stałe działy, m.in. o nowościach wydawniczych i krótkie eseje o teatrze, filozofii, sztukach plastycznych i literaturze obcej. Stali współpracownicy tytułu to Małgorzata Baranowska, Jan Błoński, Tomasz Burek, Janusz Głowacki, Michał Głowiński, Jerzy Kwiatkowski, Włodzimierz Paźniewski, Edward Stachura i Henryk Waniek.

13,00 zł
11,99 zł

Rabat 7,8%
oszczędzasz 1,01 zł

3 osoby kupiły
64
PSI PATROL ZESTAW FIGURKA DELUXE MARSHALL + POJAZD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
66,90 zł
60,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,69 zł

3 osoby kupiły
65
Comfort! map Warszawa 2w1 w.2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Comfort! map Warszawa 2w1 w.2023
Dostępny
70 szt.

Wjazd na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, wizyta w interaktywnym Muzeum Powstania Warszawskiego, spacer w Łaziankach Królewskich, a może relaks na nadwiślańskiej plaży? Wąskie uliczki Starówki, bujny ogród na dachu uniwersyteckiej biblioteki i warszawskie specjały w klimatycznych knajpkach Pragi Dzięki comfort! map&guide Warszawa nie przegapisz żadnej atrakcji stolicy. Praktycznie i treściwie coś dla zabieganych oraz ceniących wygodę i prostotę: plan w dogodnej dla turysty skali 1:26 000 (centrum 1:13 000), łatwa nawigacja: atrakcje z przewodnika ponumerowane i zaznaczone na mapie, poręczny format, wygoda składania i trwałość, przydatne informacje praktyczne: dni i godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, transport publiczny, podpowiedzi, co zjeść i wypić oraz dokąd wybrać się na zakupy, kalendarium najciekawszych imprez cyklicznych. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

2 osoby kupiły
66
Arsene Lupin kontra Herlock Sholmes pocket - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arsene Lupin kontra Herlock Sholmes pocket
Dostępny
6 szt.

"Arsene Lupin kontra Herlock Sholmes" to drugi zbiór opowiadań Mauricea Leblanca z Lupinem w roli głównej. Tym razem dżentelmen włamywacz nie tylko wplątuje się w kolejne kryminalne intrygi, ale także mierzy się z najsłynniejszym detektywem Anglii. Postać Herlocka Sholmesa jest wyraźnym nawiązaniem do Sherlocka Holmesa z powieści Arthura Conana Doylea, które na początku XX wieku odniosły niebywały sukces także we Francji. Zresztą w pierwszej wersji opowiadań nazwisko detektywa nie było przekręcone, ale ze względu na prawa autorskie Leblanc był zmuszony je zmienić.

12,50 zł
10,99 zł

Rabat 12,1%
oszczędzasz 1,51 zł

3 osoby kupiły
67
Żandarmskie przygody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żandarmskie przygody
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

Żandarmskie przygody - Bogusław Pacek

29,00 zł
23,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,80 zł

3 osoby kupiły
68
Prezydenci amerykańscy wobec spraw polskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prezydenci amerykańscy wobec spraw polskich
Dostępny
1 szt.

Niniejsza książka przedstawia związki prezydentów Stanów Zjednoczonych od Jerzego Waszyngtona do Georgea Busha z Polską, Polakami i polityką, jaką prowadzili w odniesieniu do naszego kraju. Czytelnik znajdzie tu wywiady przeprowadzone przez autora z niektórymi z prezydentów. W najbardziej zwięzły sposób można by określić tę książkę mianem książki o polonikach prezydenckich.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

3 osoby kupiły
69
Piórka przepiórcze 5-12cm 5g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórka przepiórcze 5-12cm 5g
DP Craft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Specjalnie wyselekcjonowane piórka przepiórcze fantastycznie wpisują się w panujące trendy eko. Nakrapiane piórka w naturalnych odcieniach brązu to wszechstronny dodatek do  prac kreatywnych, scrapbookingu i  cardmakingu. Idealne do  własnoręcznie tworzonych dekoracji wnętrz, wianków, stroików wielkanocnych, elementów garderoby, a  także do  zdobienia pudełek, upominków i  wielu innych projektów DIY. W opakowaniu: 5g Długość piórek: 5-12 cm Kolor: naturalne

14,30 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,2%
oszczędzasz 1,31 zł

2 osoby kupiły
70
Ruchome oczka 20mm 20szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,00 zł
6,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

2 osoby kupiły
71
PLAYMOBIL ® Family Fun 4144. Rodzinny van z przyczepą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Family Fun 4144. Rodzinny van z przyczepą
Playmobil ®
Dostępny
30 szt.

Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

76,99 zł
67,75 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,24 zł

2 osoby kupiły
72
Pompony pastelowe 78szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pompony pastelowe 78szt
Brewis
Dostępny
14 szt.

Rozmiar: mix 10,15,20,25mm ilość 78 szt. kolor: pastelowy mix

9,00 zł
8,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

2 osoby kupiły
73
Pompony zielone 10mm 100szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pompony zielone 10mm 100szt
Brewis
Dostępny
27 szt.

rozmiar: 10 mm ilość: 100 szt kolor: odcienie zielonego

6,99 zł
2 osoby kupiły
74
PSI PATROL ZESTAW FIGURKA DELUXE SKYE + POJAZD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PSI PATROL ZESTAW FIGURKA DELUXE SKYE + POJAZD
Spin Master, Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

66,90 zł
60,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,69 zł

2 osoby kupiły
75
Gdańsk dla dzieci - mapa + przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdańsk dla dzieci - mapa + przewodnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.21

Gdańsk dla dzieci to zestaw składający się z planu centrum miasta oraz z przewodnika. Na przejrzystej wizualnie mapie umieszczone są ilustracje miejsc i zabytków z odniesieniem do ich opisu w przewodniku. Celem mapy jest propagowanie rodzinnego zwiedzania miasta poprzez poznawanie ciekawych miejsc, uatrakcyjnione o rozwiązywanie zagadek i zadań. Zaproponowane trasy zwiedzania na planie miasta Gdańsk dostosowane są zarówno dla małego, jak i dorosłego turysty. Na przejrzystej wizualnie mapie dla dzieci, umieszczone są ilustracje miejsc i zabytków z odniesieniem do ich opisu w przewodniku. Dziecko samo lub przy pomocy opiekunów może przeczytać historię związaną z danym miejscem, odpowiedzieć na zadane pytania i rozwiązać zagadki. Legendy i ciekawostki o zabytkach i najciekawszych zakątkach miasta zostały w przystępny sposób opowiedziane przez przewodników, uatrakcyjniając dodatkowo korzystanie z przewodnika. Dzieci poznając zabytki, odkrywają miasto, zdobywając przy tym umiejętność orientacji w terenie i nawigacji przy pomocy tradycyjnej mapy. Odkrywaj miasto Zwiedzaj zabytki Czytaj mapę Wydane pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej.

29,80 zł
21,16 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,64 zł

2 osoby kupiły
76
Króliczki i jajka drewniane - naturalne 4cm 8szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Króliczki i jajka drewniane - naturalne 4cm 8szt.
DP Craft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Zestaw drewnianych kształtów z motywem króliczków z pomponikiem i  jajek. Idealne do  wykorzystania w róznych pracach kreatywnych, projektach typu cardmaking, scrapbooking i  homedecor. Pęknie prezentują się w naturalnej postaci, ale  można je również ozdobić wszelkimi technikami rękodzielniczymi. Wysokośc motywów 4 cm Kolor: naturalny Ilość: 8 szt.

10,40 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,6%
oszczędzasz 1,41 zł

2 osoby kupiły
77
Arsene Lupin, dżentelmen włamywacz pocket - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arsene Lupin, dżentelmen włamywacz pocket
Dostępny
3 szt.

Arsene Lupin, dżentelmen włamywacz to pierwszy zbiór opowiadań Maurice'a Leblanca opowiadający o przygodach Arsene'a Lupina, wydany 10 czerwca 1907 roku. Zawiera dziewięć historii przedstawiających postać. Każda z nich została opublikowana wcześniej we francuskim magazynie "Je sais tout", przy czym pierwsze opowiadanie Uwięzienie Arsenea Lupina ukazało się 15 lipca 1905 roku. Duże zainteresowanie skłoniło redakcję gazety do namówienia Leblanca do kontynuowania serii. Ciekawostką jest opowiadanie, w którym pojawia się angielski detektyw Herlock Sholmes (pierwotnie Sherlock Holmes; nazwisko zmienione po protestach Arthura Conan Doyle'a).

11,90 zł
9,99 zł

Rabat 16,1%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
78
Leksykon wrocławskich krasnali w.3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leksykon wrocławskich krasnali w.3
Dostępny
19 szt.

Rozproszone po całym mieście krasnale spotkamy w jednym miejscu. Możliwość taką daje nam pierwszy Leksykon wrocławskich krasnali. Wysiłkiem autorki usystematyzowaliśmy 517 krasnali, chronologicznie ich pojawianie się, lokalizacje, cechy charakterystyczne, ciekawostki, symbolikę. Książka jest zapisem tworzącej się na naszych oczach najnowszej historii miasta. I Ty jesteś jej świadkiem!

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

2 osoby kupiły
79
Craft - Pisaki kredowe do tablic/szkła 4 szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Craft - Pisaki kredowe do tablic/szkła 4 szt.
Dostępny
34 szt.

Marker zapewnia czyste i precyzyjne pisanie po tablicach, potykaczach, szybach itp. Usuwalny za pomocą mokrej ściereczki. Zestaw zawiera 4 sztuki pisaków.Typ: Akcesoria dla dzieciRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

11,99 zł
2 osoby kupiły
80
Dekoracje elektrostatyczne Wielkanoc 13szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracje elektrostatyczne Wielkanoc 13szt
Titanum
Dostępny
9 szt.

Dekoracje bezklejowe, wielokrotnego użytku - można je zdjąć i przykleić ponownie do gładkich powierzchni takich jak szyby, lustra. Przed montażem powierzchnię, na której będzie dekoracja, należy zrosić wodą z kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń, najlepiej za pomocą spryskiwacza, usunąć folię ochronną, ułożyć dekorację na docelowej powierzchni, wycisnąć resztki wody spod dekoracji za pomocą płaskiego narzędzia i osuszyć dekorację papierowym ręcznikiem. Wzory: zając w cylindrze i okularach, pisanki, marchewka, kwiaty. 13 sztuk.

12,99 zł
2 osoby kupiły
81
Budżet obywatelski a zrównoważony rozwój miast - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Budżet obywatelski a zrównoważony rozwój miast
Dostępny
33 szt.

Książka "Budżet obywatelski a zrównoważony rozwój miast" jest interdyscyplinarnym studium naukowym, którego celem jest uporządkowanie i podsumowanie dyskusji dotyczącej poziomu świadomości mieszkańców i władz miasta w zakresie ich współpracy na rzecz tworzenia zrównoważonych miast. Wpisuje się ona w toczącą się polemikę różnych środowisk nad istotą i zależnościami między procesami partycypacji obywatelskiej, kierunkiem rozwoju miast i fi nansami samorządowymi. Podkreślona została rola mieszkańców, a szczególnie liderów miejskich w kreowaniu kierunków rozwoju miast i tworzeniu, we współpracy z władzami miejskimi, przestrzeni podnoszącej jakość życia mieszkańców. Prezentowane studium jest analizą stanu faktycznego, a także zbiorem postulatów społeczno-gospodarczych kierowanych do grona decydentów politycznych i innych uczestników życia publicznego.

80,00 zł
64,80 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 15,20 zł

2 osoby kupiły
82
PLAYMOBIL ® Ghostbusters 9220. Ecto-1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Ghostbusters 9220. Ecto-1
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Do zestawu Ecto-1 dołączono dwie figurki o wysokości 7,5cm. Uruchomienie sygnałów dźwiękowych i świetlnych odbywa się poprzez włączenie odpowiednich przycisków na dwóch niezależnych modułach, które wymagają użycia trzech baterii AAA. Baterie nie są dostępne w zestawie. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

219,99 zł
193,59 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 26,40 zł

2 osoby kupiły
83
PLAYMOBIL ® City Action 71233. Samochód strażacki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Action 71233. Samochód strażacki
Playmobil ®
Dostępny
4 szt.

Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

249,99 zł
204,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 45,00 zł

2 osoby kupiły
84
Naklejki 3D kwiatki i ptaszki MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki 3D kwiatki i ptaszki MIX
Brewis
Dostępny
16 szt.

Naklejki 3D kwiatki i ptaszki. Miks 4 wzorów wysyłany losowo.

9,20 zł
8,99 zł

Rabat 2,3%
oszczędzasz 0,21 zł

2 osoby kupiły
85
Puzzle Drewniane 3D Czołg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle Drewniane 3D Czołg
Robotime
Dostępny
16 szt.

Drewniane puzzle 3D w kształcie czołgu. Zestaw został wykonany z wysokiej jakości sklejki i jest w postaci arkuszy z wstępnie wyciętymi i ponumerowanymi elementami. Przed montażem należy oddzielić części od wykroju, a następnie połączyć bez użycia kleju, zgodnie ze szczegółową instrukcją dołączoną do opakowania. Zabawka edukacyjna, która po złożeniu może również służyć jako dekoracja. Uwaga- zestaw może zawierać małe elementy, podczas składania puzzli, dzieci muszą pozostać pod opieką dorosłych.

13,70 zł
12,99 zł

Rabat 5,2%
oszczędzasz 0,71 zł

2 osoby kupiły
86
All We Have Is Now Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2 osoby kupiły
87
Jajka drewniane - naturalne 4cm, 7cm 8szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jajka drewniane - naturalne 4cm, 7cm 8szt.
DP Craft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Drewniane kształty przedstawiające jajka różnej wielkości. Naturalny kolor świetnie pasuje do  projektów wielkanocnych i  wiosennych. Można je również indywidualnie zdobić stosując różne techniki rękodzielnicze. Idealnie nadaje się do  wykorzystania jako wzór lub  dodatek do  projektów typu cardmaking, scrapbooking i  homedecor. Wysokość motywów: 4 cm, 7 cm Kolor: naturalny Ilość: 8 szt. (4 x jajko duże, 4 x jajko małe).

11,60 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,9%
oszczędzasz 1,61 zł

3 osoby kupiły
88
Anna and the French Kiss - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Anna and the French Kiss
Dostępny
346 szt.

Dwa miasta, pięć par. Jak znaleźć jedną miłość? Anna nie może się doczekać swojego ostatniego roku w Atlancie, gdzie ma świetną pracę, lojalną najlepszą przyjaciółkę i przystojnego współpracownika, który być może wkrótce zostanie kimś więcej. Dlatego nie jest zachwycona pomysłem wysłania jej do szkoły z internatem w Paryżu - dopóki nie spotyka Étienne'a St. Claira. Inteligentny, czarujący, piękny Étienne ma wszystko, łącznie z... dziewczyną. W Mieście Świateł wszystko jest możliwe. Czy rok romantycznych zdarzeń, zakończy się długo oczekiwanym francuskim pocałunkiem?

44,99 zł
38,24 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,75 zł

2 osoby kupiły
89
101 ciekawostek. Pociągi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
101 ciekawostek. Pociągi
Dostępny
17 szt.

Poznaj pasjonującą historię kolei, pierwsze lokomotywy, najsłynniejsze trasy i najnowocześniejsze technologie. Odkryj pociągi przyszłości i dowiedz się wielu ciekawostek na temat transportu kolejowego. W serii `101 ciekawostek`: Pociągi, Zwierzęta, zamki średniowieczne, Zwierzęta wodne, Wojownicy, Wyścigi. Rajdy. Regaty, Statki, Piłka nożna, Piraci, Dinozaury, Samoloty, Ludzkie ciało, Starożytny Egipt, Konie.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

4 osoby kupiły
90
Tega Baby nocnik Teggi biały/różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41,30 zł
2 osoby kupiły
91
Karnet B6 Komunia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Komunia
Kukartka
Dostępny
17 szt.

Kartka B6 z ozdobnej serii Dream Cards na Komunię - nieduża, ale robi wrażenie dzięki atrakcyjnej kolorystyce i ciekawym zdobieniom. To idealny wybór łączący przyjazną cenę z jakością. Cechy szczególne: wielkość: B6, 16.6 x 11.7 cm po złożeniu, koperta: w zestawie, kolorowa, zdobienia: różnorodne, bogate (w zależności od wzoru: przyklejane dekoracje, elementy biżuteryjne, odstawniki, brokat metaliczne folie, tłoczenia itp.), okazja: Komunia

9,99 zł
1 osoba kupiła
92
Dzieje szabli w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje szabli w Polsce
Dostępny
2 szt.

Książka jest próbą ukazania historii szabli polskiej i szabel obcych na polskim rynku, występujących na przestrzeni naszych narodowych dziejów. Ukazuje wielofunkcyjność szabli polskiej przy dominacji jej pierwotnej i najważniejszej funkcji, czyli funkcji orężnej, jej znaczenia w historii naszej kultury narodowej od czasów panowania króla Stefana Batorego po czasy nam współczesne. Szczególnym polem zainteresowania jest oczywiście szabla polska z uwzględnieniem zagadnień związanych z jej konstrukcją, typologią oraz symboliką.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
93
Agencja Rozbitych Serc. Tom 3. Triumf - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Agencja Rozbitych Serc. Tom 3. Triumf
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.04.12

Detektyw Agata, mimo ciąży, sercowych rozterek i licznych zawodowych perypetii, wciąż realizuje się w pracy. Jej agencja detektywistyczna cały czas prężnie działa. Niespodziewanie do Agaty odzywa się jej dawny przyjaciel, prowadzący usługi pogrzebowe, i oferuje pomoc. Tylko co na to Jakub? Czy Agata w końcu zrozumie, czego tak naprawdę chce i dlaczego wciąż wszystkich odpycha? Czy wygra jej wrodzony pesymizm, czy może dojdzie do wniosku, że w życiu najważniejsza jest miłość?

42,99 zł
36,54 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,45 zł

2 osoby kupiły
94
Drucik florystyczny czerwony 20m 2szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,30 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,3%
oszczędzasz 0,31 zł

1 osoba kupiła
95
Folia do laminowania A3 GRAND 100 arkuszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
179,60 zł
1 osoba kupiła
96
Jak foka zdrowo się odżywiała i o siebie dbała +CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak foka zdrowo się odżywiała i o siebie dbała +CD
Dostępny
2 szt.

Autor bajki JAK FOKA ZDROWO SIĘ ODŻYWIAŁA I O SIEBIE DBAŁA Lech Tkaczyk zgodnie ze sprawdzoną zasadą nauka poprzez zabawę, w nowatorski i ciekawy sposób zaznajamia dzieci ze zdrową żywnością. Do nauki o zdrowym żywieniu, o tym,że trzeba słuchać rodziców, gdy dają swoim maluchom właściwe potrawy jak to w bajkach bywa zaprasza różne zwierzęta. Bohaterem bajki jest pani foka, która dużo jadła i źle się odżywiała,a potem nie najlepiej się czuła.W bajce są też inne zwierzęta, przyjaciele foki,które pomagają jej w tym,aby zamieniła niesmaczne i niezdrowe potrawy, na pyszne,smaczne i zdrowe.Takie jakie podają na śniadanie,obiad i kolacje rodzice swoim milusińskich.Posługując się prostym i dowcipnym językiem oraz wykorzystując klasyczną formę wierszowaną w swojej opowieści zaszczepia w maluchach zamiłowanie do ekologii, zdrowej żywności. Aby uatrakcyjnić pracę z dzieckiem, możesz skorzystać z płyty CD, zawierającej słuchowisko będące wiernym odzwierciedleniem treści bajki. Książkę zilutrował Tomasz Laskowski. rytmicznych i nauki śpiewu. Gdyby zwierzęta umiały mówić jest niezwykłą serią wydawnictwa stworzoną z myślą o najmłodszych czytelnikach. Astrum. Każda bajka w magiczny sposób opowiada o burzliwych przygodach najlepszych przyjaciół małego człowieka zwierząt. Autor książeczek, słuchowisk, audiobooków i komiksów, Lech Tkaczyk wykorzystał jedną z najbardziej przyjemnych dla dzieci figur stylistycznych personifikację. Nadanie zwierzętom ludzkiego głosu sprzyja pozytywnej stymulacji dziecięcej wyobraźni. Każda historia zakończona jest zabawną puentą, która w delikatny sposób pomaga najmłodszym zrozumieć te bardzo ludzkie zachowania zwierząt. Moralizatorski charakter bajeczek sprawia, że czytanie i słuchanie staje się nie tylko przyjemnym poznawaniem nowych słów, ale także najwcześniejszą formą nauki życia w społeczeństwie, rozróżniania dobra i zła, a także cech charakteru.

55,00 zł
39,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

2 osoby kupiły
97
Dziurkacz metalowy niebieski 25 kartek EASY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziurkacz metalowy niebieski 25 kartek EASY
Easy Stationery
Dostępny
5 szt.

"Dziurkacz jest niezbędnym wyposażeniem każdego biura i urzędu. Przyda się również do archiwizowania domowych dokumentów. Wygoda i elegancja Niezawodny dziurkacz Easy wykonany został z metalu, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymały. Szeroka dźwignia umożliwia wygodne oparcie dłoni, co za tym idzie wygodne dziurkowanie nawet do 25 kartek na raz! Praktyczny wskaźnik wielkości papieru ułatwi ułożenie kartek w odpowiednim miejscu, tak by wykonane otwory optymalnie pasowały do rozstawu segregatora, zaś kartki były w nim wyśrodkowane. Tacka na pozostałości papieru zapewnia zachowanie porządku w miejscu pracy. Ciekawą opcją jest możliwość podpisania swojego dziurkacza w spodniej części zostało przewidziane miejsce na wsunięcie karteczki ze swoim imieniem. Dziurkacz przygotowany został w trzech klasycznych, eleganckich kolorach: bordowym, granatowym oraz czarnym. Dzięki minimalistycznej formie i stonowanym barwom doskonale wkomponowuje się w każde pomieszczenie. Gwarancja jakości Easy Wiemy, jak ważny jest długotrwały efekt, dlatego przed naszymi produktami stawiamy wysokie wymagania i dokładamy wszelkich starań by do ich wykonania wykorzystywane były materiały najwyższej jakości. Inne z serii Marka Easy proponuje bardzo szeroką gamę produktów piśmienniczych i biurowych, wśród których dostępne są m.in. długopisy o różnej grubości linii, korektory, ołówki klasyczne i automatyczne, zestawy geometryczne i ich elementy. Wszystkie produkty wykonywane są z najwyższą dbałością o jakość i w ciekawym wzornictwie. Parametry: - materiał: metal - kolor: niebieski - ilość kartek: 25 - pojemnik na resztki papieru - możliwość podpisania dziurkacza"

32,40 zł
30,78 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,62 zł

1 osoba kupiła
98
Topwrite - Zestaw ołówków mechanicznych z wymiennymi wkładami + gumki 10 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Topwrite - Zestaw ołówków mechanicznych z wymiennymi wkładami + gumki ...
Dostępny
44 szt.

Zestaw trzech ołówków mechanicznych od marki Top Write do precyzyjnego rysowania. Ołówek mechaniczny jest łatwy do uzupełnienia poprzez włożenie nowych wkładów do rezerwuaru. Zbiorniczek ten wysuwa się po zdjęciu gumki. Ołówek wyposażony jest w wygodny gumowany uchwyt. Cechy produktu: ? Zestaw zawiera: 3x ołówki mechaniczne w różnych kolorach (czerwony, zielony, fioletowy) 6x zapasowych gumek 1x opakowanie wkładów (12x HB 0,7) ? Gumowany uchwyt ? Łatwy do uzupełnieniaTyp: Akcesoria dla dzieciRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

10,99 zł
1 osoba kupiła
99
Cobi 38537. Pomaluj buźkę! Zgadnij kim jestem! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cobi 38537. Pomaluj buźkę! Zgadnij kim jestem!
Cobi, od 5 lat
Dostępny
123 szt.

Najśmieszniejsza gra w malowanie buziek! Graj z rodziną i przyjaciółmi. Gra jest bardzo prosta i jest przy niej mnóstwo śmiechu! Jak grać? Wybierz kartę z talii. Na karcie jest pokazane, co należy narysować. A teraz pomaluj twarz osoby po Twojej prawej stronie, zgodnie z rysunkiem na karcie! Nastaw klepsydrę, masz minutę! Ojej! To mumia, wampir, a może kotek? Kto pierwszy zgadnie, co namalowałeś, ten wygrywa! W zestawie jest 12 naturalnych kredek do malowania twarzy, klepsydra, notatnik – tabela wyników, 24 karty do gry o tematyce ogólnej. Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 5 lat, ilość graczy 4-6.

93,60 zł
71,14 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 22,46 zł

1 osoba kupiła
100
Naklejki z pianki kwiaty z brokatem 92szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,10 zł
8,99 zł

Rabat 1,2%
oszczędzasz 0,11 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry