hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2023.03.01

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 1 marca 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Cywilizacja. Własny punkt widzenia (Kenneth Clark), na drugim Babel (Rebecca F. Kuang). Kolejny produkt to Ciemniejący wiek. O niszczeniu świata klasycznego przez chrześcijan (Catherine Nixey) oraz Zaginione miasta T.6 Ciemnonoc (Shannon Messenger).
1
Cywilizacja. Własny punkt widzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Cywilizacja. Własny punkt widzenia
Dostępny
133 szt.

Na książkę złożył się zapis cyklu programów telewizyjnych emitowanych wiosną 1969 roku. [...] Wypowiedziałem w nim na głos rzeczy, których nie powiedziałbym w innych okolicznościach. [...] Czym jest cywilizacja? Nie wiem. Nie jestem w stanie jej określić za pomocą pojęć ogólnych. Ale chyba umiem rozpoznać jej przejawy. Mam je przed oczami. Jak pisał Ruskin: Wielkie narody spisują autobiografie w trzech rękopisach: w księdze czynów, w księdze słów i w księdze sztuki. Nie zrozumiemy żadnej z nich, dopóki nie przeczytamy dwóch pozostałych, ale spośród nich tylko ta ostatnia jest godna zaufania. Kenneth Clark Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury państwowego funduszu celowego.

69,00 zł
43,47 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 25,53 zł

88 osób kupiło
2
Babel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Babel
Dostępny
5979 szt.

Pamiętasz wspaniałe opowieści o angielskich gentlemanach i ich eleganckim życiu? Ta książka nie będzie opowieścią o nich, ale o ludziach, na których plecach, spracowanych rękach i krwi zbudowano Imperium Brytyjskie z całą jego zamożnością, elitarnością i dobrym wychowaniem. Robin, osierocony pół-Chińczyk, trafia do Anglii, gdzie ma tylko jedno zadanie: uczyć się. Zdobywać wiedzę, poznawać nowe języki a potem odpracować dług wobec Imperium w oksfordzkim instytucie Babel. Wszystko zmienia się w dniu, a właściwie w nocy, gdy Robin poznaje pewnego człowieka. Bliźniaczo podobnego fizycznie, ale żyjącego według całkowicie innych zasad. To spotkanie zrujnuje misternie budowany świat Robina. Obróci wniwecz jego poczucie sprawiedliwości, wypali złudne poczucie bezpieczeństwa i zmusi do zadania sobie pytania: komu należy się moja wierność?

79,90 zł
55,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,97 zł

71 osób kupiło
3
Ciemniejący wiek. O niszczeniu świata klasycznego przez chrześcijan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Ciemniejący wiek. O niszczeniu świata klasycznego przez chrześcijan
Dostępny
538 szt.

„Chrześcijaństwo przyszło z pustyni i przyniosło tylko pustynię”. – napisał Łukasz Orbitowski po lekturze tej książki. Nixey zadaje kłam powszechnemu przekonaniu, jakoby wczesne chrześcijaństwo było religią otwartą i pełną miłości do bliźniego. Autorka pokazuje, jak wyznawcy Chrystusa dewastowali antyczne świątynie, palili księgi, prześladowali Żydów i homoseksualistów, a skala tych zniszczeń była olbrzymia i przyniosła ludzkości niepowetowane straty. „The New York Times”, „The Spectator”, „The Observer” oraz BBC History uznały tę książkę za jeden z najważniejszych tytułów 2018 roku. Catherine Nixey – historyczka i dziennikarka związana z prestiżowym tygodnikiem „The Economist”. Publikuje również w „New York Timesie”, „The Timesie” i „Financial Timesie”.

64,90 zł
48,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,22 zł

63 osoby kupiły
4
Zaginione miasta T.6 Ciemnonoc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Zaginione miasta T.6 Ciemnonoc
Dostępny
1990 szt.

Sophie Foster nadal walczy. Rozpacza. Szamocze się. Ale jednego jest pewna: nie da się pokonać. Niewidziani odnieśli sporo zwycięstw, lecz walka ciągle trwa. Pora zmienić taktykę. Dokonać poświęceń. Na nowo wszystko przeanalizować. Może nadszedł nawet czas na to, aby Sophie zaufała swoim wrogom Wszystkie drogi prowadzą do Ciemnonocy złowieszczych drzwi do jeszcze bardziej złowieszczego miejsca i aby się tam dostać, Sophie i jej przyjaciele dobijają niebezpiecznego targu. Nic jednak nie jest ich w stanie przygotować na to, co odkryją. Źródło napotkanych problemów kryje się w historii ich świata. A jako że czas ucieka, błąd zaś goni błąd, Sophie i jej sojusznicy muszą połączyć siły tak, jak jeszcze nigdy dotąd. W tej spektakularnej szóstej części bestsellerowej serii Sophie musi odkryć prawdę o niechlubnej przeszłości Zaginionych Miast, nim historia się powtórzy i zmieni rzeczywistość.

49,90 zł
34,43 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 15,47 zł

59 osób kupiło
5
Sagrada: Chwała, dodatek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sagrada: Chwała, dodatek
FoxGames / GW Foksal, od 13 lat
Dostępny
3404 szt.

Wrota katedry Sagrada Familia znów stają przed tobą otworem. Sagrada: Chwała jest ostatnią częścią tryptyku dodatków poświęconych wspaniałym fasadom tej świątyni. To modułowe rozszerzenie wprowadza do gry dreszczyk emocji towarzyszących zaciekłej rywalizacji. Kto zasłuży na wieczną chwałę? Czas się przekonać! Do rozgrywki możesz wprowadzić wszystkie moduły dodatku lub wykorzystać wybrane spośród nich. Sagrada: Chwała stawia przed Wami nowe wyzwania, którym sprostają tylko najlepsi artyści. Bądź o krok przed swoimi rywalami i zdobywaj punkty za realizację celów z kart pionierów. Wykorzystaj w swoim witrażu zupełnie nowe kostki szarego szkła, przestrzegając restrykcyjnych zasad ich umieszczania. Zdobądź uznanie za swój niezwykły kunszt artystyczny z modułem rozkwitu. Pokonaj swoich przeciwników, realizując nowe cele z kart rywalizacji. Czyj witraż zasłuży na miano arcydzieła?

99,99 zł
77,99 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 22,00 zł

39 osób kupiło
6
Sfora. Tom 6. Nawałnica psów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sfora. Tom 6. Nawałnica psów
Dostępny
482 szt.

Wyrzecz się strachu w imię bitewnego szału… Bezwzględny dawny alfa odszedł, a jego miejsce zajęła Słodka. Pod jej panowaniem psy mają nadzieję na spokój i bezpieczeństwo w nowym domu. Ale dni lododmuchu są coraz krótsze i sfora musi nieustannie wypatrywać Kosy i jej Psów Bojowych – przeciwnicy nie spoczną, póki nie zniszczą wrogów. Fuks wie, że Słodka okaże się mądrą i nieulęknioną alfą, ale w snach nękają go wizje przerażającej przyszłości, w której każdy z psów będzie musiał zażarcie walczyć o przetrwanie. Zbliża się nieuniknione…

49,90 zł
30,94 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,96 zł

36 osób kupiło
7
Smart Games Cats & Boxes (ENG) IUVI Games - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smart Games Cats & Boxes (ENG) IUVI Games
IUVI Games
Dostępny
546 szt.

Smart Games Cats&Boxes (ENG) IUVI Games Czy znajdziesz pudła dla wszystkich swoich kotów? Poruszaj elementami układanki raz po raz do momentu, kiedy wszystkie koty znajdą się w pudełkach. Ta kompaktowa gra sekwencyjna dla młodszych i starszych jest perfekcyjna do zabrania w podróż. Spis komponentów: plansza5 kafelków z kotami4 kafelki z pudełkamiKsiążeczka z 60 zadaniamiZa co Twoje dziecko pokocha tę grę? Zupełnie nowa mechanika w SmartGamesKompaktowe opakowanie z przykrywką, sprawia że możesz zabrać grę ze sobą wszędziePrzyjazna dla ogółu tematyka

70,00 zł
37 osób kupiło
8
Piętnaście sekund. Żołnierze polscy na froncie wschodnim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Piętnaście sekund. Żołnierze polscy na froncie wschodnim
Dostępny
304 szt.

Po tym jak nie zdążyli do armii Andersa, mogli czuć się jak pogrzebani za życia. Nieoczekiwanie otrzymali jednak jeszcze jedną szansę wyrwania się z nieludzkiej ziemi i powrotu do Polski. Przekraczając bramę obozu w Sielcach nad Oką, większość nie miała wątpliwości, że oto stali się żołnierzami polskiego wojska. A jeśli nawet one się pojawiły, to i tak ich jedynym „programem politycznym” pozostawało zaspokoić straszny głód i wyrwać się z nieludzkiej ziemi wraz z pozostającą za Uralem rodziną. Pod Lenino otworzyły się dla nich wrota piekła frontu wschodniego. Ci, którzy przeżyli lub zostali wcieleni później do 1 i 2 Armii doświadczyli jego kolejnych kręgów – desantów na Wiśle, przełamywania Wału Pomorskiego, zdobywania Kołobrzegu, forsowania Odry, walk na ulicach Berlina i rzezi pod Budziszynem. Ginęli tysiącami na pierwszej linii, natomiast na zapleczu frontu nie mogli zaznać spokoju przez osławioną Informację Wojskową lub NKWD...

49,90 zł
32,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,46 zł

35 osób kupiło
9
Karnet. Wielkanoc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet. Wielkanoc
Kukartka
Dostępny
51 szt.

Kartka posiada kolorowe życzenia w środku i dopasowaną kopertę w komplecie. Wymiary karnetu po złożeniu: 11,7 x 16,6 cm.

6,99 zł
29 osób kupiło
10
Nauka kontemplacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka kontemplacji
Dostępny
50 szt.

Potrzeba bycia w bliskości Boga pozostaje niezmienna. Dlatego Nauka kontemplacji, choć ukazała się przed stu laty, nie straciła nic na aktualności. Esej wspaniale ilustruje związki między pracą intelektualną a duchowymi poszukiwaniami. Autorzy wskazują najważniejsze zasady życia modlitwą zgodnie z tradycją mistyczną świętych Tomasza z Akwinu i Jana od Krzyża.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

22 osoby kupiły
11
Rojber. Wysepki Walsera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rojber. Wysepki Walsera
Dostępny
267 szt.

Był sobie rojber. W gwarze poznańskiej tym słowem określa się nicponia, psotnika, urwisa. O nim jest ta książka. A dokładniej: o twórczości Roberta Walsera. Pisarza, którego jedni uwielbiają, inni lekceważą, a większość w ogóle nie zna. Czym są opowieści Walsera? Jedna z odpowiedzi: próbą uchwycenia wibrującego bezruchu chwili teraźniejszej, tej zarezerwowanej dla rzeczy małych. Rzeczy małe nie oślepiają, nie ogłuszają, nie przytłaczają. Są nieśmiałym zaproszeniem do gry, w której każdy wygrywa. Każdy jest wygranym: zabrzmiało jak banał? Trudno. Przywykliśmy do tego, że literatura „wysoka” najczęściej wysuwa oskarżenia pod adresem świata i ludzi. Uważamy, że jej głównym powołaniem jest demaskowanie zła, kłamstwa, zbrodni, niegodziwości; że musi się skupiać na „udrękach istnienia”; że powinna pokazywać przede wszystkim problemy, z jakimi się zmagamy. Tymczasem utwory Walsera chcą – nie popadając w naiwniactwo – budować zaufanie do świata. Takiego, jakim on jest. Nietzsche chciał wiedzy radosnej – ja wołam o radosne pisarstwo. I odnajduję je u Roberta Walsera. – Łukasz Musiał

39,90 zł
25,54 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,36 zł

21 osób kupiło
12
O mułach i ludziach. Dzieciństwo w Georgii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
O mułach i ludziach. Dzieciństwo w Georgii
Dostępny
1028 szt.

Georgia lat trzydziestych i czterdziestych, której prowincjonalna codzienność niewiele różni się od tej w XIX wieku. Brak bieżącej wody, lekarstw, powszechna bieda, często głód pomimo wykańczającej pracy na tytoniowych polach. Szczególna farmerska obyczajowość, miejscowe wierzenia i zabobony. I wszechobecna przemoc, która naznacza życie każdej rodziny. Crews jako dziecko dwukrotnie znalazł się na granicy życia i śmierci. Doświadczenia te odmieniły go na zawsze, być może sprawiły, że został pisarzem. Zawsze zdawał sobie sprawę, jak wielu jego rówieśników z okolic nie miało tyle szczęścia, by dożyć dorosłości. Tym, którzy przeżyli, przygląda się wnikliwie. Bezkompromisowo opisuje surowe warunki dorastania na głębokiej prowincji, pieczołowicie odtwarza surowe okruchy piękna – radość na widok ciężarówek z darmową żywnością, obietnice lepszego świata ożywiane katalogami domów towarowych. W każdym bohaterze odnajduje ślady dobroci, docenia gesty wzajemnego wsparcia, o jakie w tych okolicznościach nie było łatwo. Jego książka to ballada o ludziach niepotrzebnych i odrzuconych, którzy robili, co musieli, żeby przetrwać.

47,90 zł
28,74 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,16 zł

21 osób kupiło
13
Syreniak, czyli komedia erotyczno-kryminalna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syreniak, czyli komedia erotyczno-kryminalna
Dostępny
11 szt.

Amatorze mocnych wrażeń! Właśnie spadło Ci w ręce szczęście jeszcze dla Ciebie nie pojęte. Oto książka do której czytania wcale nie trzeba zachęcać. Kwiat wieloletniego wysiłku wzrosły z notatek nabazgranych tak, że sam nie mogłem ich odczytać. Wychwalam ją jedynie na złość krytykantom, którzy dukają mnie na wyścigi i głoszą, że moje komedie na siłę pobudzają ich do śmiechu a przy tragediach robi im się smutno jedynie dlatego, że są wrażliwi, co potępiają. To się przekonamy. Syreniak (środek tak dobry jak okładka) jest to powieść dla ludzi porządnych, dlatego znajdziesz w niej urojenia, których dotychczas nie napisano. W odpowiednich rozdziałach zagadkę kryminalną będziemy ścigać jak motyla, aż na palcach zostanie nam kolorowy pył z jego skrzydeł i śmierć szklista nas przelęknie. Znowuż przy manewrach seksualnych sprawdzimy czy język polski jest zdolny do ten-tego inaczej niż ten-teges. A przy hecach nadsatyrycznych łzy zaleją nam oczy. Zatem wyśmienity Czytelniku, który to cacko nabyć raczysz, jeśli chcesz wiedzieć na jakim świecie żyjesz, czytaj, póki możesz. Z wyrazami szacunku do pewnego stopnia Antoni Baltus

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

21 osób kupiło
14
MegaGiga. Tom 1/2023. Genialne wynalazki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
MegaGiga. Tom 1/2023. Genialne wynalazki
Dostępny
83 szt.

Niesamowite wyprawy! Wycieczki do niezwykłych miejsc! Zabawa i przygoda! Czeka na ciebie ponad 500 stron prześmiesznych komiksów z Donaldem i spółką, którzy wszelkimi sposobami próbują dostać się tam, gdzie ich jeszcze nie było!

25,99 zł
20,01 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 5,98 zł

20 osób kupiło
15
Literatura na świecie 1-2/2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literatura na świecie 1-2/2023
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Miesięcznik „Literatura na Świecie” powstał w roku 1971. Pierwszym redaktorem naczelnym był Wacław Kubacki. Od początku roku 1994 pismo prowadzi Piotr Sommer. „Literatura na Świecie” ukazuje się w dużym formacie i w nowej szacie graficznej. Prezentuje najcelniejsze rzeczy z literatur światowych - od klasyki po awangardę. Obok przekładów zamieszcza krytyczne rozprawy, dyskusje, autokomentarze i omówienia twórczości translatorskiej. Proponuje też przekładowe ponowienia kanonu (Proust, Kafka, Flaubert).

21,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 3,01 zł

18 osób kupiło
16
Cudowne kuracje doktora Popotama - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Cudowne kuracje doktora Popotama
Dostępny
284 szt.

Cudowne kuracje doktora Popotama, odkryte po wielu latach bajki francuskiego pisarza, lekarza i rysownika, Leopolda Chauveau, są zupełnie wyjątkowe. Wyjątkowy jest humor, czasem czarny, który docenią dzieci, które często lubią się trochę bać, a potem pękać ze śmiechu. Wyjątkowy jest język, bo książka pisana jest językiem, jakim dorosły rozmawiałby z dzieckiem. Jednocześnie opowieści te są często ironiczne i absurdalne, przekraczają granice tego, co jest możliwe. Przeczytamy tu o tapirze, który, połknięty przez węża boa, nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, o małej foczce, która tak bardzo chciała się zaprzyjaźnić z niedźwiedziem polarnym, że zbliżyła się do niego tak, że już bardziej nie można, wreszcie o pełnym pasji i naukowego zacięcia doktorze Popotamie, który za pomocą wielu opatentowanych przez siebie wynalazków ratuje zwierzęta z najbardziej beznadziejnych opresji. Dowiemy się również czy zawsze trzeba zakładać gatki, czy choroba morska naprawdę zawsze jest nieprzydatna, jak wyglądały kiedyś żyrafy i jak się skleja krokodyla. Autor był lekarzem w czasie I wojny światowej i zdecydowanym przeciwnikiem kolonializmu. Pisał książki dla własnych dzieci, często włączając je w proces twórczy, przez co jego styl jest bezpośredni, stawiający dziecko na równi z dorosłym, zupełnie nie do podrobienia. Chauveau był także miłośnikiem kina, co widać w sposobie, w jaki ilustrował swoje opowieści – czasem na obrazku widać tylko małą część bohatera, bo reszta nie zmieściła się w kadrze. Leopold Chauveau, autor dotychczas nieznany w Polsce, ma szansę stać się klasykiem na miarę najlepszych twórców literatury dziecięcej, a czytając te bajki razem z dziećmi, dorośli też nie będą się nudzić.

49,00 zł
35,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

15 osób kupiło
17
Ścieżka słuchania. 6-tygodniowy kurs pogłębiania uważności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ścieżka słuchania. 6-tygodniowy kurs pogłębiania uważności
Dostępny
377 szt.

Światowy bestseller Julii Cameron, Droga artysty, odmienił życie milionów ludzi. W swojej najnowszej książce autorka proponuje dodatkowe narzędzia służące odblokowaniu i rozwijaniu kreatywności. W ciągu 6 tygodni praktykowania ścieżki słuchania odnajdziesz drogę do swojego prawdziwego, twórczego ja. Książka, którą macie w rękach, będzie waszym przewodnikiem, nakłaniającym do uważniejszego słuchania na coraz bardziej pogłębione sposoby. Słuchając, zwracamy uwagę. Nagrodą za uważność jest uzdrowienie. Wędrowanie ścieżką słuchania, krok za krokiem, to pogłębianie więzi ze światem, z nami samymi, naszymi bliskimi i z tymi, którzy odeszli. Fani Julii Cameron pokochają tę książkę. „Publisher's Weekly” Julia Cameron jest dramatopisarką, poetką, scenarzystką filmową i telewizyjną (m.in. serial „Policjanci z Miami”), kompozytorką, reżyserką oraz autorką ponad czterdziestu książek. Międzynarodowy sukces przyniosła jej bestsellerowa seria poradników na temat kreatywności. Pierwszy z nich, Droga artysty, został przetłumaczony na 40 języków, sprzedał się w pięciu milionach egzemplarzy i znalazł się liście „32 książek, które mogą zmienić twoje życie”, opublikowanej przez opiniotwórczy portal BuzzFeed. Nakładem wydawnictwa SZAFA ukazały się książki: Droga artysty i Nigdy nie jest za późno na nowy początek.

42,00 zł
27,30 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 14,70 zł

15 osób kupiło
18
Chleb. Domowa piekarnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chleb. Domowa piekarnia
Dostępny
538 szt.

Ręczne wyrabianie chleba to doskonały sposób na pozbycie się stresu, wyładowanie emocji, uspokojenie, zwolnienie tempa dnia codziennego. Bo chleb nie lubi pośpiechu. A ciepły bochenek z chrupiącą skórką jest nagrodą dla cierpliwych. Chleb. Domowa piekarnia to nie tylko książka kucharska, prezentująca ponad 70 przepisów na różnego rodzaju chleby i bułki na zakwasie, pieczywo drożdżowe, słodkie przysmaki i potrawy, które można z chlebem podawać. To także piękna historia rodzinnej tradycji, pełna ciepła opowieść o fascynacji piekarnictwem oraz miłości do chleba.

59,99 zł
35,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 24,00 zł

12 osób kupiło
19
Sto technik wpływu społecznego. Kiedy i dlaczego wywieranie wpływu na innych jest skuteczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Sto technik wpływu społecznego. Kiedy i dlaczego wywieranie wpływu na ...
Dostępny
247 szt.

Wchodzisz do sklepu, żeby kupić chleb, makaron i owoce. Po chwili wychodzisz, a w siatce z zakupami, poza tym, co pierwotnie zamierzałeś kupić, masz jeszcze paczkę chipsów, dwie gazety i los na loterię. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego zdecydowałeś się na zakup tych rzeczy? Któregoś dnia do twoich drzwi puka mężczyzna oferujący nowy rodzaj łącza internetowego. W zasadzie jesteś zadowolony z jakości usług oferowanych przez twojego obecnego dostawcę, ale po kilku minutach rozmowy postanawiasz przyjąć nową ofertę. Zamykasz drzwi i dopiero wtedy zadajesz sobie pytanie: dlaczego? Czy te przykłady brzmią znajomo? A może chciałbyś raczej wywierać wpływ na innych ludzi niż im ulegać? Jeżeli tak, to bez wątpienia zainteresuje cię książka napisana przez dwóch psychologów społecznych, którzy badają najczęściej stosowane techniki wpływu społecznego. Dariusz Doliński i Tomasz Grzyb analizują skuteczność tych technik, a kiedy je opisują, za każdym razem odpowiadają na trzy pytania: 1. Jaka idea przyświeca danej technice wpływu społecznego? 2. Co na ten temat mówią badania? 3. Jaki mechanizm psychologiczny decyduje o skuteczności danej techniki? Ta książka przedstawia aż 100 takich technik, obejmujących prawie wszystkie obszary życia codziennego – nie tylko zakupy, lecz także bliskie relacje oraz nasze zachowania, zarówno w sferze publicznej, jak i prywatnej. Każda z opisywanych technik została naukowo zbadana i udokumentowana, autorzy jednak, zamiast skupiać się na analizie statystycznej, koncentrują się na rzeczywistym wpływie tych technik na nasze życie.

69,90 zł
40,54 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 29,36 zł

16 osób kupiło
20
Zakopane czasu okupacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakopane czasu okupacji
Dostępny
8 szt.

Najważniejszy dokument dotyczący Zakopanego czasu okupacji. Relacja z „pierwszej ręki” z wnikliwym opisem faktów, osób oraz miejsc. Autor z racji pełnionej funkcji posiadał swobodne prawo wejścia do miejsc nie dla wszystkich udostępnionych, które fotograficznie dokumentował. Niespotykanie bogata strona graficzna Zakopanego czasu okupacji (ponad 300 ilustracji). Na wyklejce unikatowy, jedyny jaki powstał podczas okupacji, plan miasta. Bardzo szeroka znajomość autora z zakresu historii, polityki, medycyny, a przede wszystkim ogromna wiedza techniczna. Henryk Jost (1921-2006) – zakopiańczyk, absolwent Politechniki Gdańskiej, doktor z zakresu mechaniki regionalnej, szanowany znawca historii techniki i przemysłu w Tatrach i na Podtatrzu, stały współpracownik Muzeum Tatrzańskiego, członek wielu stowarzyszeń zawodowych, wojskowych i regionalnych, odznaczony niezwykle cenionym Krzyżem Armii Krajowej. Laureat Nagrody Literackiej Zakopanego i Nagrody Burmistrza Zakopanego za całokształt działalności publicznej i twórczej. Najcenniejszą pracą w dorobku autora pozostaje Zakopane czasu okupacji, które oddajemy do rąk P.T. Czytelnika.

149,90 zł
136,41 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 13,49 zł

12 osób kupiło
21
Karnet. Wielkanoc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet. Wielkanoc
Kukartka
Dostępny
77 szt.

Kartka posiada kolorowe życzenia w środku i dopasowaną kopertę w komplecie. Wymiary karnetu po złożeniu: 11,7 x 16,6 cm.

6,99 zł
13 osób kupiło
22
Karnet. Wielkanoc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet. Wielkanoc
Kukartka
Dostępny
81 szt.

Kartka wielkości B6 z tekstem w środku, kolorowa w środku i na zewnątrz.

6,99 zł
11 osób kupiło
23
Manifest wielkiego przebudzenia i pisma czasu.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Manifest wielkiego przebudzenia i pisma czasu..
Dostępny
1 szt.

Dlaczego wydajemy Aleksandra Dugina? Takie pytanie może paść, zawłaszcza teraz. Zamiar wydania tej książki mieliśmy na długo przed wybuchem wojny na Ukrainie. Po pewnych wahaniach zdecydowaliśmy się go jednak zrealizować. Po pierwsze dlatego, że tak czy inaczej Dugin jest obecny w przestrzeni publicznej. Każdy może łatwo dotrzeć do jego publikacji poprzez Internet. Nie ma więc sensu udawać, że Dugina nie ma. Po drugie, jego nazwisko stało się głośne po tym, jak w sierpniu br. dokonano zamachu na jego córkę. Wtedy pisały o nim wszystkie media, a dziennikarze wypowiadali różne opinie na jego temat nie znając jego twórczości, a posługując się z reguły utartymi stereotypami. Ponieważ zaś teksty Dugina prezentowaliśmy na łamach Myśli Polskiej i na naszym portalu od kilku lat uznaliśmy, że zebrane w jednym tomie będą stanowić cenne źródło wiedzy na temat jednego z kierunków rosyjskiej myśli filozoficznej i historiozoficznej. Przy okazji dodajmy, że naszych czytelników zapoznajemy także myślą zachodnich realistów, takich jak prof. John M. Mearsheimer, piszących z zupełnie innego, czysto geopolitycznego punktu widzenia.

59,00 zł
38,94 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 20,06 zł

11 osób kupiło
24
Sen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sen
Nasza Księgarnia - gry, od 8 lat
Dostępny
244 szt.

Stwórz własny sen! Gracze wybierają się w podróż do świata ze snów. Czekają na nich niezwykłe krainy: niektóre jak z bajki, inne z kolei mroczne i pełne kruków. Podglądaj i przejmuj sny rywali. Celem gry jest stworzenie snu z jak najmniejszą liczbą kruków. Proste zasady gry! Piękne ilustracje! Emocje dla graczy w każdym wieku!

64,99 zł
47,44 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,55 zł

10 osób kupiło
25
Pomornica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pomornica
Dostępny
1459 szt.

Julia razem z mężem Wiktorem wprowadzają się do jej rodzinnego domu. Tam przed laty wydarzyła się tragedia. W trakcie przyjęcia w ogrodzie jeden z gości został brutalnie zamordowany. Mimo dramatycznych wspomnień związanych z tym miejscem Julia właśnie tutaj próbuje rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Pewnego dnia, pod nieobecność męża, zauważa w ogrodzie balonik z ukrytą w nim zaszyfrowaną wiadomością. Wiedziona złym przeczuciem jedzie pod wskazany adres i trafia do obskurnego motelu, w którym dosłownie przed chwilą doszło do brutalnego gwałtu. Kiedy tego samego dnia w domu małżeństwa zjawia się policja, idealny świat Julii znów rozpada się na kawałki. Ona sama zostaje wciągnięta w niebezpieczną grę, mającą swój początek szesnaście lat temu na feralnej imprezie tuż obok domku na drzewie.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

9 osób kupiło
26
Mądra Mysz. Zuzia i jej kotek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Zuzia i jej kotek
Dostępny
78 szt.

Zuzia rysuje kota. Zuzia uwielbia koty! Pewnego dnia na zewnątrz gwałtownie hamuje samochód. Okazuje się, że to tata, który omal nie potrącił małego kociaka. Zuzia nie wie jeszcze, że już wkrótce ten zwierzak zostanie Mruczkiem i jej najlepszym przyjacielem!

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

8 osób kupiło
27
Kicia Kocia na pikniku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia na pikniku
Dostępny
1224 szt.

Uwielbiana przez najmłodszych rezolutna kotka tym razem wybiera się wraz z przyjaciółmi na piknik. Kicia Kocia, Pacek, Julianek i Adelka pakują do toreb napoje i smakołyki w specjalnych koszach. Ale czy to pewno wszystko? A może na pikniku przydałoby się także... namiot?

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

8 osób kupiło
28
Karnet. Wielkanoc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet. Wielkanoc
Kukartka
Dostępny
87 szt.

Kartka posiada kolorowe życzenia w środku i dopasowaną kopertę w komplecie. Wymiary karnetu po złożeniu: 11,7 x 16,6 cm.

6,99 zł
9 osób kupiło
29
Zest Kreat Kalkomania Ksiezniczki Kidea pudełko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
9 osób kupiło
30
Karnet. Komunia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet. Komunia
Kukartka
Dostępny
88 szt.

Wnętrze: z delikatną grafiką, wyjątkowe życzenia w środku. W komplecie: dopasowana kolorystycznie koperta. Wymiary karnetu po złożeniu: 11,4 x 21,5 cm.

16,99 zł
7 osób kupiło
31
Zdania, glosy, destylaty. Drugie szkice o przekładzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdania, glosy, destylaty. Drugie szkice o przekładzie
Dostępny
263 szt.

Bo tu naprawdę chodzi o drobiazgi. Ale tak zasadnicze, tak ważne i poważne, że trzeba je było zebrać, zestawić i ustawić. Dzięki temu – taka nadzieja przyświecała autorowi – mogą się nawzajem oświetlać i uwyraźniać, choć niekiedy też zaciemniać, a nawet podważać i podawać w wątpliwość. Wynika to ze stojącej za tymi szkicami koncepcji przekładu; a mówiąc konkretniej – przekładowej roboty. Materialistycznej, ale nie językoznawczej. Praktycznej, a nie przekładoznawczej. Znawstwo w ogóle nie ma tu chyba wstępu. Wpuszcza się raczej skompromitowany skądinąd – więc excusez le mot – smak. Dlatego destylaty. Ale książka rości sobie też, rzecz jasna, pretensje do naukowości. Tam, gdzie się da, fakty są niezbite, a dane – sprawdzone. Pomieszczone tu uwagi mają często charakter skromnych, ale jakże uczonych dopisków do dużych dzieł i małych dziełek; mówiąc konkretniej – do przekładowej roboty. Stąd glosy. No i zdania – „największe jednostki gramatyczne języka”. W tłumaczeniu tak wielkie, że rozgrywają się w nich niekończące się historie, decydują się niemal losy tego osobliwego świata, jakim jest literatura. Znajdzie się też coś dla miłośników literackich skandali. To szkice z krytyki przekładu, więc niektóre dokonania się tu krytykuje; bywa, że gani; jeszcze inne głaszcze, ale pod włos. Ale to prawdziwe szkice z krytyki przekładu, więc głównie czyta się tu po prostu literaturę, opowiada o niej z miłością i zdziwieniem, bo jedno bez drugiego nie może. A szkice są drugie, bo wcześniej, dekadę temu, były pierwsze. Nie wiadomo, czy będą trzecie.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

7 osób kupiło
32
Mojra. Tom 2. Żniwa przepowiedni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mojra. Tom 2. Żniwa przepowiedni
Dostępny
310 szt.

Ona twym celem, zbawieniem i zgubą, ona ci marzeniem, straceniem i chlubą. Wieści o upadku Zakonu Inayari i morderstwie jego Najwyższej kapłanki rozchodzą się po Ratrii w tempie błyskawicy. W obliczu tych tragicznych wydarzeń Rayn zostaje zmuszona wybrać stronę w wewnętrznym konflikcie, który trawi jej kraj. Wrzucona w sam środek chaosu, przebywa z dala od Aidena, ale połączone przez Mojry dusze tych dwojga ciągną ku sobie wbrew wszystkiemu. Katastrofalne skutki ich spotkania są tylko kwestią czasu. Czasu, którego nawet boginie przeznaczenia mają mało. Walka o tron, duchy przeklętych sióstr, dworskie konflikty i śmierć ludzi zaplątanych w nici losu to tylko preludium przepowiedni, która lada moment wreszcie zbierze swoje żniwa.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

6 osób kupiło
33
Konie nigdy nie kłamią. Istota pasywnego przywództwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Konie nigdy nie kłamią. Istota pasywnego przywództwa
Dostępny
291 szt.

Słynny trener, Mark Rashid, przedstawia swoją rewolucyjną metodę szkolenia koni. Jego podejście do tych zwierząt opiera się na próbie odnajdywania równowagi w ich treningu. Zawsze uważałem, że praca z końmi polega – a przynajmniej powinna polegać – na odnajdywaniu złotego środka, jeśli chodzi o to, jak dużo lub jak mało wskazówek należy dać koniowi, żeby mógł zrozumieć, czego próbujemy go nauczyć. Jeżeli wskazówek jest zbyt mało albo są zbyt słabe – nasze wysiłki mogą okazać się nieskuteczne. Jeżeli jest ich za wiele albo są za mocne, mogą zaś wywoływać opór i niechęć konia do człowieka. Wrażliwe i przemyślane podejście Rashida – zwanego często prawdziwym zaklinaczem koni – stawia pod znakiem zapytania konwencjonalną koncepcję przywództwa polegającą na byciu osobnikiem alfa. Autor przekonuje czytelników, by stali się „pasywnymi przywódcami” – ludzkimi odpowiednikami konia, z którym reszta osobników w stadzie pragnie przebywać i za którym podąża. Zastosowanie zasad i technik Rashida sprawia, że szkolone jego metodami konie są chętne do pracy i godne zaufania, niezależnie od tego, kto ich dosiada.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

6 osób kupiło
34
Prawo autorskie i prasowe wyd. 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo autorskie i prasowe wyd. 2023
Dostępny
93 szt.

Książka zawiera: Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Tekst ustawy Prawo prasowe, Ustawa o zbiorowym zarządzaniu prawami autorskimi i prawami pokrewnymi, Indeks rzeczowy. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

25,00 zł
20,75 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,25 zł

6 osób kupiło
35
Jak sztuczna inteligencja zmieni twoje życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak sztuczna inteligencja zmieni twoje życie
Dostępny
154 szt.

Sztuczna inteligencja staje się powoli nieodzownym składnikiem naszego życia. Przeszła długą drogę od modnego hasła pojawiającego się głównie w specjalistycznych publikacjach do technologii mającej realny wpływ na naszą codzienność. Z każdym dniem lepiej radzi sobie z coraz bardziej zaawansowanymi zadaniami, już nie tylko wygrywając mecze z arcymistrzami szachowymi, lecz również analizując ogromne zbiory danych, tłumacząc teksty, prowadząc samochody, rozpoznając ludzką mowę, przetwarzając obrazy, a nawet komponując muzykę i tworząc dzieła malarskie. Aby dogłębnie poznać szczegóły techniczne stojące za AI, trzeba dysponować pewną wiedzą informatyczną i sprawnie posługiwać się odpowiednim aparatem matematycznym. Na szczęście aby wkroczyć w świat sztucznej inteligencji i dowiedzieć się, co można dzięki niej zyskać, nie jest niezbędna żadna magia, wystarczy właściwy przewodnik! Jeśli chcesz to zrobić, dobrze trafiłeś! Ta publikacja pokaże Ci najciekawsze zastosowania AI i pomoże zrozumieć sposób działania tej technologii, a także spróbuje odpowiedzieć na pytanie, kiedy przekroczy ograniczenia swoich twórców. Być może zamierzasz zostać specjalistą od sztucznej inteligencji lub po prostu chcesz poznać podstawy tego zagadnienia. Jeśli tak, zrób pierwszy krok w tym kierunku!

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

6 osób kupiło
36
Smerfy i smok z jeziora. Tom 36 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerfy i smok z jeziora. Tom 36
Dostępny
141 szt.

Najnowsza historia o niebieskich skrzatach z zaczarowanego lasu Smerfy zawsze przeżywają coś szalonego – i tym razem będzie tak samo! Osiłek jest odważny, ale nawet on wpada w przerażenie, gdy z wód jeziora wyłania się potwór! Tak rozpoczyna się niezwykła przygoda ze smokiem w roli głównej. Czy ogromna bestia zamierza zniszczyć wioskę Smerfów? A może przybyła w zupełnie innym celu? Papę Smerfa i drużynę małych śmiałków czeka daleka wyprawa w obronie sprawiedliwości. Tym razem mieszkańcy lasu będą musieli wmieszać się w sprawy ludzi, których przecież zazwyczaj unikają. Oto zupełnie nowa wersja opowieści o smoku i Jerzym! Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

6 osób kupiło
37
Zaawansowana analiza danych w PySpark. Metody przetwarzania informacji na szeroką skalę z wykorzystaniem Pythona i systemu Spark - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaawansowana analiza danych w PySpark. Metody przetwarzania informacji...
Dostępny
99 szt.

Potrzeby w zakresie analizy dużych zbiorów danych i wyciągania z nich użytecznych informacji stale rosną. Spośród dostępnych narzędzi przeznaczonych do tych zastosowań szczególnie przydatny jest PySpark – interfejs API systemu Spark dla języka Python. Apache Spark świetnie się nadaje do analizy dużych zbiorów danych, a PySpark skutecznie ułatwia integrację Sparka ze specjalistycznymi narzędziami PyData. By jednak można było w pełni skorzystać z tych możliwości, konieczne jest zrozumienie interakcji między algorytmami, zbiorami danych i wzorcami używanymi w analizie danych. Oto praktyczny przewodnik po wersji 3.0 systemu Spark, metodach statystycznych i rzeczywistych zbiorach danych. Omówiono w nim zasady rozwiązywania problemów analitycznych za pomocą interfejsu PySpark, z wykorzystaniem dobrych praktyk programowania w systemie Spark. Po lekturze można bezproblemowo zagłębić się we wzorce analityczne oparte na popularnych technikach przetwarzania danych, takich jak klasyfikacja, grupowanie, filtrowanie i wykrywanie anomalii, stosowane w genomice, bezpieczeństwie systemów IT i finansach. Dodatkowym plusem są opisy wykorzystania przetwarzania obrazów i języka naturalnego. Zaletą jest też szereg rzeczywistych przykładów dużych zbiorów danych i ich zaawansowanej analizy.

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

5 osób kupiło
38
Stygmatyk z Manoppello - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stygmatyk z Manoppello
Dostępny
66 szt.

22 września 1968 roku w San Giovanni Rotondo, prawie dwadzieścia godzin przed swoją śmiercią, ojciec Pio odprawia ostatnią Mszę Podczas celebracji nagle traci równowagę i osuwa się. Rejestrują to kamery. Tego samego dnia, o tej samej porze ojciec Domenico z Cese, posługujący w Manoppello, 200 km od San Giovanni Rotondo, wchodzi do kościoła i widzi, że w ławce na tzw. chórze za ołtarzem modli się ojciec Pio. Omdlenie kapucyna było tym momentem, kiedy ojciec Pio poprzez dar bilokacji przeniósł się do Manoppello, by móc spojrzeć w Oblicze Chrystusa. Przed Chustą z Manoppello ojciec Pio wypowiada tajemnicze słowa Tydzień później, podczas pogrzebu ojca Pio, kamery filmują ojca Domenico idącego w kondukcie żałobnym za trumną ojca Pio. Jednak dokładnie w tym czasie ojciec Domenico spowiada w konfesjonale w Manoppello; fakt, że nie opuścił w tym czasie klasztoru, potwierdził ówczesny rektor, zeznając w procesie beatyfikacyjnym ojca Domenico z Cese, który został otwarty osiem lat temu. Okazuje się, że obydwaj kapucyni - ojciec Pio i ojciec Domenico - spotykali się dzięki darowi bilokacji, i to nie jeden raz Dziś cała Polska rozczytuje się w dziejach ks. Dolindo Ruotolo z Neapolu, którego postać rekomendował sam ojciec Pio. Jednak okazuje się, że jest jeszcze jeden kapłan, którego polecał Kiedy do ojca Pio przyjeżdżali pielgrzymi z Abruzji, by się wyspowiadać, on ich ganił: "Dlaczego nie zaoszczędzicie na podróży i czasie, i nie pojedziecie do ojca Domenico. To jest mój syn duchowy, taki sam jak ja." Dlatego po śmierci ojca Pio wszyscy jego penitenci przyjeżdżali, by wyspowiadać się u ojca Domenico, i było tak przez kolejne 10 lat, aż do śmierci zakonnika. Ojciec Pio przekazał mu - niczym w sztafecie - pałeczkę świętości Niniejsza książka to opowieść o tym, kim był ów tajemniczy stygmatyk, jakimi nadprzyrodzonymi darami został pobłogosławiony i jaki ma związek ze Świętym Obliczem Jezusa, przechowywanym w Manoppello.

34,90 zł
33,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,74 zł

5 osób kupiło
39
Kajko i Kokosz. Zamach na Milusia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajko i Kokosz. Zamach na Milusia
Dostępny
136 szt.

Co można znaleźć w lesie? Jajko. Co może wykluć się z jajka? Smok. Smok Miluś - sympatyczny jarosz, który panicznie boi się myszy i jest strasznym psotnikiem. Nad wybrykami Milusia nie potrafią zapanować nawet jego przybrani rodzice - Kajko i Kokosz. A że kasztelan ma już serdecznie dość kłopotów sprawianych przez Milusia, skazuje go wraz z opiekunami na banicję. Życie w głuszy nie jest wcale łatwe ani bezpieczne, choć wydawałoby się, że ludziom w towarzystwie smoka nic nie może grozić. Jak zwykle, pojawiają się Zbójcerze - tym razem po to, by schwytać i wykorzystać do własnych celów znaną z legend bestię.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

5 osób kupiło
40
Zest Kreat Kalkomania Zwierzeta Kidea pudełko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
5 osób kupiło
41
Adam i Ewa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adam i Ewa
Dostępny
103 szt.

Adam i Ewa to romans, którego akcja rozgrywa się na Wileńszczyźnie w 1939 roku. Adam, utalentowany plastyk, przybywa do Wilna, gdzie jego akwarelami zainteresował się miejscowy antykwariusz i pasjonat sztuki. Na miejscu poznaje Ewę, studentkę pełną życzliwości i niespożytej energii. Między nimi szybko zawiązuje się silne uczucie, przerwane powrotem Ewy do rodzinnego domu na okres wakacji. Młodzi utrzymują kontakt listowy. Gdy do Polski wkraczają wojska sowieckie, Adam wyrusza w niebezpieczną podróż do Białegostoku, aby odnaleźć ukochaną. Autor ukazał, jak system polityczny zabija szczęście wartościowych jednostek.

41,00 zł
29,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,48 zł

5 osób kupiło
42
Mama i sens życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Mama i sens życia
Dostępny
253 szt.

Autor bestsellerów i psychoterapeuta Irvin D. Yalom po raz kolejny udowadnia, że jest nieustraszonym badaczem ludzkiej psychiki. W książce Mama i sens życia autor przedstawia sześć prawdziwych historii z życia swoich pacjentów, którzy cierpią z powodu lęku, depresji, nieuleczalnej choroby, czy wręcz zbliżającej się śmierci. Często podczas terapii okazuje się, że zewnętrzne kłopoty pacjentów i ich skutki zaburzające życie są reakcją na troski takie jak brak oparcia, izolacja, brak sensu. To także książka bardzo osobista, w jednym z opowiadań autor analizuje swoją relację z matką – pełną temperamentu, przytłaczającą zarówno miłością, jak i dezaprobatą. Książka dla wszystkich, skorzystają z niej zarówno studenci psychologii i psycholodzy – obserwując warsztat świetnego terapeuty – jak i ci poszukujący sensu w świecie, który sensu nie ma.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

4 osoby kupiły
43
Chłopcy z Placu Broni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopcy z Placu Broni
Dostępny
612 szt.

Chłopcy z Placu Broni w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści. Wydanie to nie zawiera opracowania. Na liście lektur szkolnych jest pewien tytuł, od lat uwielbiany przez uczniów – Chłopcy z Placu Broni to książka niezwykle popularna wśród młodych czytelników różnych pokoleń. Dzięki Molnárowi możemy przenieść się na ulice XIX-wiecznego Budapesztu, które stały się miejscem spotkań i zabaw dla szkolnych przyjaciół. Szczególne miejsce w ich sercach miał plac przy ulicy Pawła – niezagospodarowana parcela sąsiadująca z tartakiem. Tam chłopcy, zorganizowani na wzór wojska, spotykają się, grają w gry i marzą. Sielankowe życie przerywa atak Czerwonych Koszul – chłopców z Ogrodu Botanicznego. W obowiązkach dowódcy, Boki, leży obrona placu. Nikt jednak nie spodziewa się, jaka rola przypadnie niepozornemu, drobnemu blondynowi – Nemecskowi. Chłopcy z Placu Broni to niezwykła opowieść o poświęceniu, przywiązaniu i prawdziwej przyjaźni. Wydanie Chłopców z Placu Broni od Wydawnictwa GREG wyróżnia zupełnie nowe tłumaczenie, w którym wszystkie nazwy własne występują w oryginalnym zapisie. Towarzyszą im rzetelnie opracowane przypisy oraz nagrania dostępne w internecie, dzięki którym można usłyszeć, jak imiona, nazwiska i nazwy miejscowe brzmią po węgiersku. Tekst lektury uzupełniają wyjątkowe ilustracje autorstwa Mikołaja Kamlera. Polecamy!

23,90 zł
16,99 zł

Rabat 28,9%
oszczędzasz 6,91 zł

4 osoby kupiły
44
Wizualizacja danych. Pulpity nawigacyjne i raporty w Excelu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wizualizacja danych. Pulpity nawigacyjne i raporty w Excelu
Dostępny
122 szt.

Dziś nawet małe firmy mają niespotykany wcześniej dostęp do dużych ilości danych. Osoby zarządzające przedsiębiorstwem mogą z nich korzystać przy podejmowaniu decyzji biznesowych, w tym celu jednak konieczne jest przetworzenie surowych danych. Tym właśnie zajmuje się analityka biznesowa, a jednym z najpopularniejszych programów stosowanych w tej dziedzinie jest MS Excel. Od jakiegoś czasu oprogramowanie to zawiera wyspecjalizowane funkcje i narzędzia, dzięki którym analizę i wizualizację danych można wykonać bez potrzeby sięgania po inne aplikacje. Lektura tej książki nauczy Cię myśleć o danych inaczej niż dotychczas. Przekonasz się, że to nie tylko wypełnione kolumny i wiersze. Nie poprzestaniesz na prostej pracy z danymi, a nauczysz się je układać w historie obfitujące w cenne wnioski. Dowiesz się, jak sobie radzić z wartościami, które wyraźnie odstają od innych, i nauczysz się odpowiedniego grupowania danych. Zobaczysz, że można je pokazywać ― nawet jeśli są to ogromne ilości ― bez zasypywania i dezorientowania odbiorców. W końcu odkryjesz, jak przejść od arkusza z nieprzetworzonymi danymi i wykresami do pełnych wartościowych informacji raportów i paneli nawigacyjnych. W ten sposób, dzięki wizualizacji danych biznesowych, łatwiej Ci będzie przekonać swoich partnerów do własnych pomysłów.

79,00 zł
55,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,70 zł

4 osoby kupiły
45
Wyrwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyrwa
Dostępny
1496 szt.

Kiedy Maciej Tomski dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym, myśli, że wali mu się cały świat. Jak powiedzieć dwóm córeczkom, że właśnie straciły matkę? Jak powiedzieć teściom? Jak ma teraz funkcjonować, gdy dotychczasowe, spokojne życie nagle szarzeje i zmienia się w ciąg udręk? Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała mu, że jedzie na delegację pod Kraków. Pomyliła się? Okłamała go? A gdy na jej pogrzebie pojawia się tajemniczy mężczyzna, Maciej zaczyna rozumieć, że Janina miała wiele sekretów. Znacznie więcej, niż można się spodziewać po kimś tak zagonionym i zapracowanym. I że musi się z nimi zmierzyć. Pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia w skomplikowaną zagadkę. Maciej jedzie na Mazury i wkrótce przekonuje się, że być może tak naprawdę nie znał kobiety, z którą spędził ostatnich dwanaście lat życia. Wyrwa to opowieść o mężczyznach, którzy kochali tę samą kobietę i którzy będą musieli zmierzyć się z tajemnicą jej śmierci. O poczuciu straty i głuchej rozpaczy zmieniającej się w gniew, który szuka ujścia. To także historia o splątanych uczuciach, o trudnej przyjaźni i o konsekwencjach życiowych błędów. I o tym, że można niewiele wiedzieć o kimś, z kim mieszka się pod jednym dachem. Nowy thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza, autora znakomicie przyjętej Rany i zekranizowanego przez Canal+ Żmijowiska. WOJCIECH CHMIELARZ (ur. 1984) - autor kryminałów, dziennikarz, zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru (2015) i Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru (2019), ośmiokrotnie nominowany do tej nagrody, zdobywca Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminału (2019) i Złotego Pocisku (2019). Uznawany za jednego z naj­lepszych pisarzy kryminalnych.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

4 osoby kupiły
46
Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 23. Wszędzie dobrze, ale w puszczy najlepiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 23. Wszędzie dobrze, ale w puszczy najlepiej
Dostępny
116 szt.

Finałowa część serii o wyprawach Żubra Pompika po polskich Parkach Narodowych. Po długiej wyprawie i przeżyciu wielu przygód żubrza rodzina dociera do Białowieskiego Parku Narodowego. Żubry bardzo się cieszą z powrotu do znajomych miejsc i spotkania z sąsiadami z Puszczy. Pompik ma wrażenie, że Puszcza chce mu coś powiedzieć szelestem liści, skrzypieniem drzew, szumem rzeki... Czy z pomocą Polinki, Porady i Pomruka uda mu się rozszyfrować tę leśną wiadomość?

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
47
Jak stać się doskonałym mówcą i rozmówcą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak stać się doskonałym mówcą i rozmówcą
Dostępny
329 szt.

2 wydanie Jak stać się doskonałym mówcą i rozmówcą. Po szczeblach słowa Dale Carnegie Autor legendarnej książki Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi, swą karierę wybitnego nauczyciela życia dwudziestego wieku rozpoczął od nauczania sztuki publicznego przemawiania. Jego klasyczne opracowanie na ten temat ukazało się w 1926 roku, doczekawszy się wielu skróconych wersji. To nowe uaktualnione wydanie, zachowuje pełen wachlarz koncepcji i metod, jakie zawierała wersja oryginalna – łącznie z ćwiczeniami głosu, zamykającymi każdy rozdział, według pierwotnego zamysłu autora. Przeniesiony z wersji oryginalnej aneks, obejmuje pełną treść trzech klasycznych esejów z zakresu samorozwoju: Ziemia diamentów Russella H. Conwella, Wiadomość dla Garcii Elberta Hubbarda oraz Tak, jak człowiek myśli Jamesa Allena. Niniejsza książka Dale'a Carnegie'ego jest znakomitym przewodnikiem po wszystkich aspektach przemówień publicznych, od sposobu mówienia, oddychania, postawy przed audytorium, po budowę mowy i sposób jej wygłoszenia. Autor kładzie także szczególny nacisk na psychologiczny aspekt wystąpień publicznych, na oddziaływanie na emocje słuchaczy. Jak stać się doskonałym mówcą i rozmówcą zawiera też bardzo dużo przykładów mów, które przeszły do historii (nie tylko amerykańskiej czy angielskiej), ale też wierszy, fragmentów dzieł literackich czy powiedzeń sławnych ludzi – a wszystko po to, by jaśniej i atrakcyjniej przedstawić i udokumentować tezy autora. Jest to jakby książka w książce, tak wiele znakomitych nazwisk przywołał Carnegie. Czyta się ten poradnik jak dobrą powieść, gęsto inkrustowaną poczuciem humoru.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

4 osoby kupiły
48
Smerfuś. Tom 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerfuś. Tom 12
Dostępny
152 szt.

Kolejny album o przygodach znanych na całym świecie niebieskich skrzatów. W magiczną noc pełni niebieskiego księżyca do wioski Smerfów przylatuje bocian i zostawia tajemniczą przesyłkę. Okazuje się, że w koszyczku spoczywa nowo narodzone smerfie dziecko! Początkowo mieszkańcy wioski są przestraszeni odpowiedzialnością za malca, nie wiedzą też, jak się nim zajmować, ale szybko wszyscy – nawet Maruda! – zakochują się w Smerfusiu. Dopiero prawdziwe niebezpieczeństwa i przeciwności losu uświadamiają Smerfom, jak ważny stał się dla nich niezapowiedziany mały gość. Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami nowych opowieści o Smerfach są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

4 osoby kupiły
49
Krótki kurs filozofii. Kartezjusz. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótki kurs filozofii. Kartezjusz.
Dostępny
165 szt.

René Descartes, zwany Kartezjuszem to jeden z najwybitniejszych intelektualistów XVII wieku francuski uczony, matematyk, fizyk i filozof. Powszechnie uznawany za ojca filozofii nowożytnej. Swoje słynne rozumowanie, z którego jest najbardziej znany, czyli ?Cogito ergo sum? przedstawił wychodząc z zasadniczego zwątpienia o wszystkim, co nazywane bywa poznaniem, doszedł do stwierdzenia, iż jedynie uświadomienie sobie zwątpienia jest bezwzględnie pewne; wątpienie jest aktem myśli. Zajmował się głównie teorią poznania, filozofią umysłu i filozofią religii. Jako filozof otworzył nowożytny przewrót ku podmiotowi.Jego działalność wydatnie przyczyniła się do porzucenia dawnych metod filozofowania, zarówno charakterystycznych dla filozofii średniowiecznej, jak i renesansowego platonizmu. Przejście to określa się czasem zmiany paradygmatu filozofii, z paradygmatu ontologicznego na mentalistyczny Autor publikacji, Tom Sorell jest kanadyjskim profesorem filozofii, mieszkającym w Wielkiej Brytanii, wykładowcą czołowych uniwersytetów. W barwnym przewodniku błyskotliwie wprowadza Czytelnika w kluczowe prace, tezy i najważniejsze idee filozofii Kartezjusza.

46,00 zł
40,48 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,52 zł

4 osoby kupiły
50
Kajko i Kokosz. Złoty puchar. Część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajko i Kokosz. Złoty puchar. Część 1
Dostępny
136 szt.

W spokojnym grodzie księcia Mirmiła nie dzieje się dobrze. Władcę denerwuje plaga nadmiernie rozmnożonych kur, nadworny szambelan spiskuje, a zrzędliwa żona nie pozwala księciu na jedyną rozrywkę zdolną ukoić nerwy - na picie miodu z rodowego skarbu: Złotego Pucharu. Na dodatek do grodu przybywa kompania zbrojnych obwiesi spod znaku Czarnego Trójkąta. Po wizycie niebezpiecznych gości znikają wszystkie kury (co Mirmił przyjmuje z ulgą), kilka tłustych krów (cóż, zdarza się) oraz Złoty Puchar - a tego książę, jak sam twierdzi, nie będzie w stanie przeżyć! Zrozpaczony, wysyła swoich najlepszych wojów, Kajka i Kokosza, by odnaleźli jego skarb, bo inaczej umrze ze zgryzoty.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

4 osoby kupiły
51
Jeszcze jeden rok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Jeszcze jeden rok
Dostępny
708 szt.

Beata nie ma łatwo w życiu – jest po rozwodzie, spłaca kredyt za ojca, zmaga się z nerwicą i dodatkowo nie może się porozumieć z rodziną. Jedyną odskocznią jest dla niej pielęgnowanie roślin, które dają jej ukojenie. Po nieudanej imprezie walentynkowej koleżanki z pracy postanawiają pomóc Beacie w znalezieniu drugiej połówki – do następnego święta zakochanych ma umówić się na trzy spotkania z każdym z wybranych przez nie mężczyzn. Podczas jednej z randek poznaje Mikołaja,który z czasem staje się jej przyjacielem. Jednak Beata nie czuje w jego obecności motyli w brzuchu, na które tak bardzo czekała. Czy relacja Beaty i Mikołaja przerodzi się w miłość? A może w życiu kobiety pojawi się ktoś inny?

46,99 zł
34,77 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,22 zł

4 osoby kupiły
52
Żółte przedmioty - czyli kosmiczne życie na warunkach spektrum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
36,75 zł
33,08 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,67 zł

4 osoby kupiły
53
Śladami biblijnych kobiet. Przewodnik duchowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śladami biblijnych kobiet. Przewodnik duchowy
Dostępny
39 szt.

W historiach biblijnych kobiety zajmują ważne miejsce. Jednak zwykle mówi się o ich prawości, wyjątkowym uroku, pomysłowości albo - wręcz przeciwnie - o tym, iż przyczyniły się do upadku któregoś z męskich bohaterów. Niniejsza książka przypomina losy siedmiu kobiet ze Starego Testamentu, które ani nie należą do grona najbardziej znanych bohaterek, ani nie były najszczęśliwsze. A mimo to ich historie na trwałe wpisały się w dzieje Izraela, przez wielki inspirowały artystów, a dla nas są źródłem pytań o ludzki los i miejsce w nim Najwyższego. Rozważania o pogmatwanych losach Hagar, Lei, Diny, Tamar, Mikal, Jael i Rispy zostały przygotowane przez Annę Goldinę, która sama, jako osoba pochodząca z rodziny niewierzącej, dość wcześnie zaczęła szukać własnej drogi do Boga - najpierw poprzez piękno sztuki i naukę. Kiedy podczas studiów spotkała ludzi żywej i głębokiej wiary, przyjęła chrzest i ostała włączona do Kościoła katolickiego. Później szczodrze dzieliła się wiarą, wiedzą i talentami nie tylko z najbliższymi. I choć jej historia tu na ziemi już się zakończyła, to pozostawione przez nią zapiski z pewnością pomogą współczesnemu czytelnikowi nie tylko poznać bliżej nieznane dzieje starotestamentalnych bohaterek, ale i przyjrzeć się samemu sobie, naszym wewnętrznym motywacjom, wierze i zaufaniu, którego one nie utraciły.

24,90 zł
23,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

4 osoby kupiły
54
Prawo własności przemysłowej wyd. 17/2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo własności przemysłowej wyd. 17/2023
Dostępny
73 szt.

Stan prawny: 1 lutego 2023 r. Książka zawiera: Tekst ustawy Prawo własności przemysłowej, Rozporządzenia, Indeks rzeczowy. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

23,00 zł
19,99 zł

Rabat 13,1%
oszczędzasz 3,01 zł

3 osoby kupiły
55
Mimozami jesień się zaczyna. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mimozami jesień się zaczyna. Audiobook
Danuta Korolewicz, StoryBox
Dostępny
48 szt.

Po rozwodzie i utracie pracy Alicja nie ma wyboru – musi rozpocząć nowy rozdział w życiu. Niespodziewanie trafia jej się okazja, gdy otrzymuje ofertę pracy jako pokojówka w rezydencji lokalnych bogaczy. Wkrótce odbywa się tam wesele najstarszej córki właścicieli. Trup w mimozach to doprawdy niecodzienny akcent po uroczystości… Zaskakujące zbiegi okoliczności sprawiają, że Alicja staje się jedną z podejrzanych o morderstwo. Tropy prowadzą w różne strony, przesłuchania się przedłużają, a zabójca pozostaje nieuchwytny. Kto w rezydencji skrywa straszną tajemnicę? Czy będzie kolejna ofiara? Czy policyjnym śledczym uda się rozwiązać sprawę? Danuta Korolewicz zaprasza do rozwikłania zagadki kryminalnej!

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

3 osoby kupiły
56
Testowanie full stack. Praktyczny przewodnik dostarczania oprogramowania wysokiej jakości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Testowanie full stack. Praktyczny przewodnik dostarczania oprogramowan...
Dostępny
107 szt.

Wysoka jakość aplikacji nie bierze się znikąd! Aby ją zapewnić, testowanie musi być integralnym aspektem inżynierii oprogramowania, wplecionym w każdy etap cyklu jego dostarczania. Błędy czy niedoskonałości w kodzie, pominięte z powodu niedokładnego testowania, mogą się okazać niezwykle kosztowne, jeśli ujawnią się w środowisku produkcyjnym. Oznacza to, że wdrożenie mądrej strategii testowania jest warunkiem sukcesu w branży dostarczania oprogramowania. Ten praktyczny przewodnik zawiera szeroki przegląd strategii, wzorców i form testowania oprogramowania, ułatwiających dobór ścieżek i podejść do konkretnych projektów w zależności od zakresu, budżetu i ram czasowych. Książka uczy przydatnych umiejętności w zakresie przeprowadzania testów wydajności, bezpieczeństwa i dostępności, w tym testów eksploracyjnych, automatyzacji testów, testów wielofunkcyjnych, testowania danych, testowania mobilnego i wielu innych. Zaprezentowano tu także łączenie testów w potokach ciągłej integracji, co pozwala na szybkie otrzymywanie informacji zwrotnych. W ten sposób łatwiejsze staje się kontrolowanie trudnych przepływów pracy programistycznej i uzyskiwanie wysokiej jakości aplikacji.

89,00 zł
62,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,70 zł

3 osoby kupiły
57
W dolinie Narwi. Tom 5. Zbuntowana szlachcianka. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W dolinie Narwi. Tom 5. Zbuntowana szlachcianka. Audiobook
Urszula Gajdowska, StoryBox
Dostępny
35 szt.

Rok 1818. Młoda szlachcianka Hanna Królikiewicz, z powodu odrzucenia zalotów kolejnego konkurenta, zostaje zamknięta przez rodziców w panieńskim pokoju. Uciekającą przez okno młodą damę ratuje z opresji lord Adrian Garenwill. To zabawne wydarzenie sprzyja odnowieniu nagle przerwanej przed laty znajomości. Wkrótce potem młodzi wikłają się w serię niepokojących zdarzeń. Śledztwo goni śledztwo, a wszystko komplikuje odkrycie, że wuj Adriana, baron Ostrowski, żyje. Z jaką tajemną misją lord Garenwill przybył z Anglii do Polski? Czy Adrian pomoże Hannie wyplątać się z tarapatów? Zbuntowana szlachcianka, piąty i ostatni tom cyklu „W dolinie Narwi”, to połączenie romansu i powieści przygodowej, której fabuła rozgrywa się na Podlasiu w pierwszej połowie XIX wieku.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

3 osoby kupiły
58
Kaznodzieja. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaznodzieja. Tom 2
Dostępny
106 szt.

Drugi z sześciu tomów nowego wydania komiksowego bestselleru. Seria, która wywarła wielki wpływ na nowoczesny amerykański komiks. Naturalistycznie ukazana historia teksańskiego duchownego, nawiedzonego przez nadnaturalny byt łączący w sobie moce nieba i piekła. Tytułowy kaznodzieja, Jesse Custer, usiłuje odnaleźć Boga, by zmusić go do wzięcia odpowiedzialności za cierpienia ludzi. W tym tomie pastor i jego dziewczyna Tulip jadą do San Francisco, gdzie trafiają na bal do niejakiego Jesusa de Sade'a. Jessem zaczyna interesować się tajemnicza organizacja Graal. Poznajemy też losy ojca Jesse'ego w Wietnamie oraz historię przemiany Cassidy'ego w wampira. Autorem scenariusza jest irlandzki twórca, laureat Nagrody Eisnera, Garth Ennis, znany fanom komiksu również m.in. z takich tytułów jak: Punisher, Hellbazer, Hitman, Judge Dredd. Rysunki są dziełem Steve'a Dillona, wieloletniego współpracownika Ennisa, autora licznych prac z Sędzią Dreddem dla magazynu 2000 AD oraz rysunków do serii Hellblazer i Punisher. Komiks tylko dla dorosłych.

129,99 zł
100,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 29,90 zł

3 osoby kupiły
59
Bujda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bujda
Dostępny
365 szt.

Mimo upływu czasu Kalina wciąż nie otrząsnęła się po samobójstwie starszej siostry. Pewnego dnia nieoczekiwanie staje się świadkiem morderstwa. Z dachu bloku, w którym mieszka, zostaje zepchnięty mężczyzna. Na wycieraczce przed drzwiami swojego mieszkania nastolatka znajduje list nawiązujący do jej siostry. Czy obie te śmierci są ze sobą powiązane?

46,99 zł
35,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,75 zł

3 osoby kupiły
60
Kajko i Kokosz. Wielki turniej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajko i Kokosz. Wielki turniej
Dostępny
125 szt.

Kasztelan Mirmił nie ma łatwego życia - żona nie pozwala mu się wyspać nawet w sobotę, którą ogłosił wolną, hałasujący grodzianie uniemożliwiają mu spokojne łowienie ryb w fosie, a na dodatek źli Zbójcerze wymyślają coraz to nowe sposoby na zdobycie Mirmiłowa. Tym razem sprowadzili na kasztelana zmorę, która nie daje mu spać. Ale to wszystko i tak nic w porównaniu z bólem głowy, jaki ma Mirmił w związku ze Świętem Barana, na które każdy kasztelan ma obowiązek wystawić własnego zawodnika - barana zdolnego pokonać inne barany w walce na bodzenie. A że w Mirmiłowie nie ma baranów, więc Kajko i Kokosz wyruszają w góry, aby znaleźć odpowiedniego zawodnika. W tym samym celu także Zbójcerze wysyłają na pastwiska komando pod wodzą Kaprala.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

3 osoby kupiły
61
Wanda Boniszewska. Ukrzyżowana za grzechy kapłanów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wanda Boniszewska. Ukrzyżowana za grzechy kapłanów
Dostępny
30 szt.

Książka i spektakl teatralny opowiadają o fenomenie Wandy Boniszewskiej, polskiej charyzmatyczki i mistyczki, obdarzonej stygmatami, której proces beatyfikacyjny został otwarty w 2020 r. Wanda przez 76 lat w zakonie wypełniała powierzoną jej przez samego Chrystusa misję wynagradzania za grzechy kapłanów, zakonników i zakonnic, przez przyjmowanie cierpień fizycznych i duchowych. Do książki dołączono płytę DVD ze spektaklem Teatru Telewizji Stygmatyczka, opowiadającym o losach Wandy Boniszewskiej w sowieckim łagrze, gdzie doprowadziła do nawrócenia wielu komunistycznych oprawców...

34,90 zł
33,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,74 zł

3 osoby kupiły
62
Nudzimisie i przyjaciele. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nudzimisie i przyjaciele. Audiobook
Rafał Klimczak, StoryBox
Dostępny
52 szt.

Wszystko zaczęło się od tego, że Szymek się nudził. Głośno wołał „nuuuuudzi mi się!, nuuuuudzi mi się!”. I nudzimisie do niego przyszły… Sympatyczne stworki znowu są bardzo zapracowane: wyruszają na pełną przygód wyprawę, pomagają rozwiązywać codzienne problemy zaprzyjaźnionym przedszkolakom, uczestniczą w „Sprzątaniu Świata” i spotykają się z groźnym smokiem Łaskotem, ale przede wszystkim zajmują się odnudzaniem dzieci. Okazuje się też, że świat nudzimisiów ma wiele wspólnego z pewnym przedszkolem i tajemniczymi zdarzeniami… Opowieść dotyka ważnych dziecięcych problemów: rywalizacji, braku asertywności, odpowiedzialności i panowania nad emocjami.

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

3 osoby kupiły
63
Smart Games Safari Park Jr (ENG) IUVI Games - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smart Games Safari Park Jr (ENG) IUVI Games
IUVI Games
Dostępny
235 szt.

Smart Games Safari Park Jr (ENG) IUVI Games Uchwyć piękno przyrody! Czy jesteś w stanie ustawić zwierzęta do zdjęcia, aby zachwycały przyjętą pozą? Przesuń zwierzęta na pozycje wskazane w zadaniu w taki sposób, aby znalazły się we właściwym miejscu. Uważaj! Nie wszystkie zwierzęta mogą się przemieszczać po całej planszy. Ucz się kształtów, rozróżniania stron prawo-lewo, góra, dół, przed i za razem z Safari Park Jr. Spis komponentów: Plansza z 4 różnymi miejscami startowymi4 elementy układankiKarty z 60 zadaniamiZa co Twoje dziecko pokocha tę grę? To wielozadaniowa gra, która świetnie sprawdzi się jako sorterNowa, zachwycająca gra dla najmłodszychŚliczne elementy wykonane z wysokiej jakości materiałów

120,00 zł
3 osoby kupiły
64
Smart Games IQ Twins (ENG) IUVI Games - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smart Games IQ Twins (ENG) IUVI Games
IUVI Games
Dostępny
811 szt.

Smart Games IQ Twins (ENG) IUVI Games Dwoje (nie) takich samych! 10 elementów układanki w 5 kolorowych parach. 1 element z pary pasuje jedynie do planszy pod kątem 90 stopni, podczas gdy drugi pasuje tylko pod kątem 45. Czy uda Ci się je wszystkie dopasować do planszy? Podejmij wyzwanie i rozwiąż 120 zadań o różnym poziomie trudności. Spis komponentów: plansza5 kafelków z kotami4 kafelki z pudełkamiKsiążeczka z 60 zadaniamiZa co Twoje dziecko pokocha tę grę? Prosta mechanika w nowej odsłonieElementy o tym samym kolorze, ale innym wyglądzie? To czyni ten tytuł jeszcze bardziej angażującym!Poręczny format pozwoli Ci cieszyć się rozgrywkę wszędzie.

50,00 zł
3 osoby kupiły
65
Pismo 3/2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,99 zł
17,99 zł

Rabat 5,3%
oszczędzasz 1,00 zł

3 osoby kupiły
66
Niestworzone historie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niestworzone historie
Dostępny
57 szt.

Jeśli coś w polskiej literaturze zasługuje na wyniesienie pod niebiosa, są to z pewnością „Niestworzone historie” Andrzeja Kotańskiego. Nazwałbym je syntetycznie Rozkosznymi Miniaturami Prozą, które można celebrować jak czekoladkę po czekoladce, lub zeżreć na raz jak całą bombonierkę. Niezręcznie mi się kreśli te entuzjastyczne zdania o czymś, co już dawno powinno zostać uznane za wielkie, choć jest tak drobne i filigranowe. Owszem, można było je przeoczyć w latach 90-tych, kiedy powstawały i kiedy zostały po raz pierwszy wydane, niemal pokątnie i podziemnie, w formule jeszcze całkiem drugoobiegowej, choć ich podziemność nie określała się już względem komunistycznej władzy, a raczej względem dzikiego rozpasania literatury komercyjnej. Ale przeoczenie ich dzisiaj byłoby wielkim nieporozumieniem i wielką niesprawiedliwością. Bardzo się cieszę z tego znacznie rozszerzonego wznowienia, tym bardziej, że sam Autora doń namawiałem, a nawet wmuszałem Mu jego własną Wielkość, której On zdaje się wcale nie dostrzegać, nie chcieć, i którą zdaje się odrzucać, przepełniony odrażającą skromnością i ohydną nieśmiałością. Drogi Andrzeju, gratuluję! Drogi Czytelniku, do dzieła! (Michał Zabłocki) Andrzej Kotański – poeta i prozaik, absolwent filologii romańskiej UW. Zadebiutował zbiorem opowiadań "Czterdzieści siedem tysięcy bankietów", wydał tomy wierszy: "Elegia o płaszczu skórzanym", "Jutro będzie wiosna", "Wiersze o moim psychiatrze".

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

3 osoby kupiły
67
Praca z palantami. Toksyczni współpracownicy i co z nimi zrobić - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Praca z palantami. Toksyczni współpracownicy i co z nimi zrobić
Dostępny
733 szt.

Nie musisz godzić się na toksycznych współpracowników! Jeśli kiedykolwiek: • unikałeś w pracy jakiegoś uciążliwego współpracownika, • wpisywałaś w wyszukiwarkę hasło: „fatalny szef – jak z nim pracować”, • ktoś doprowadził cię w pracy do łez/wściekłości/rozpaczy, • każde z powyższych zdań jest prawdziwe, … TA KSIŻKA JEST DLA CIEBIE! W swojej książce psycholog społeczna Tessa West identyfikuje siedem typów palantów, których najprawdopodobniej spotkasz w swoim miejscu pracy. Korzystając z wyników jej wieloletnich badań, możemy zrozumieć, z czego wynika zachowanie trudnych współpracowników i co zrobić, żeby nie zniszczyli ci kariery. Dzięki tej książce dowiesz się między innymi, kim jest buldożer i jak powstrzymać go przed osiągnięciem zbyt dużych wpływów. Zdobędziesz także narzędzia do odzyskania kontroli nad swoją pracą i poradzenia sobie z mikromenedżerem. Nauczysz się, jak chronić swój zespół przed gapowiczami oraz jak zwrócić uwagę na złodzieja zasług, nie wychodząc na donosiciela.

44,99 zł
33,29 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

3 osoby kupiły
68
Miłość, szkielet i spaghetti. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość, szkielet i spaghetti. Audiobook
Marta Obuch, StoryBox
Dostępny
47 szt.

Włoska mafia, zrzucony z jasnogórskiej wieży trup i kobiety, które nie dają sobie w kaszę dmuchać. Ostrzegamy, słuchanie tego audiobooka w miejscach publicznych grozi niekontrolowanymi wybuchami śmiechu albo... napadami głodu! Dorota zatrudnia się w domu zabójczo przystojnego włoskiego biznesmena jako pielęgniarka, szybko jednak się okazuje, że będzie musiała dla niego również gotować. Zresztą nie tylko dla niego, ale także dla bandy jego pracowników, a Włosi mają żołądki jak spadochrony i lubią dobrze zjeść. Problem w tym, że Dorota potrafi przyrządzić jedynie herbatę, do czego w strachu przed utratą pracy nie może się przyznać. Na szczęście ma przecież siostry, mamę i ciocię – wszystkie panie są wyśmienitymi kucharkami, choć charaktery mają wredne. Wydaje się, że to nie ma nic do rzeczy, wystarczy w tajemnicy wpuścić rodzinkę do kuchni, włączyć głośno radio, a reszta dokona się sama... Nic bardziej mylnego! Jednocześnie z jasnogórskiej wieży spada trup, a pod murami klasztoru grupa antropologów odkopuje wiekowy szkielet człowieka. Co łączy te wydarzenia? I czy naprawdę istnieje podziemne przejście między Jasną Górą a pobliskim zamkiem? A może znowu sprawdzi się powiedzenie, że gdzie diabeł nie może, tam babę pośle...?

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

3 osoby kupiły
69
Model plastikowy Pojazd bojowy M2A2 Bradley - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model plastikowy Pojazd bojowy M2A2 Bradley
Trumpeter
Dostępny
5 szt.

Pojazd bojowy M2A2 BradleyZestaw zawiera plastikowy model do sklejania i malowania.Skala: 1:72

62,90 zł
56,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,29 zł

2 osoby kupiły
70
Od Parandowskiego do Stasiuka. Rosja w literaturze polskiej. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Od Parandowskiego do Stasiuka. Rosja w literaturze polskiej.
Dostępny
99 szt.

Książka Tadeusza Sucharskiego to zbiór szkiców poświęconych rozmaitym formom ekspresji problemu Rosji/ZSRR w literaturze polskiej ostatniego stulecia. Horyzont badawczy otwierają teksty literackie i publicystyczne z początku międzywojnia, zamykają ? powstałe niemal sto lat później. Autor obejmuje refleksją: literackie ujęcia rosyjskiej i polsko-rosyjskiej historii, polską recepcję literatury i kultury rosyjskiej, zagadnienie antyrosyjskiej obsesji i próby jej przezwyciężenia. Omawia zarówno dzieła wybitne artystycznie, jak i utwory, które tylko w najlepszym razie można zaklasyfikować jako teksty minorum gentium; dzieła ważne, stanowiące próbę głębokiego ?wglądu? w ?rosyjskość? i sowieckość, ale też ujawniające zasklepienie w niebezpiecznym stereotypie. W książce znalazło się miejsce na prezentację postaw pisarzy afirmujących Rosję i jej zdeklarowanych przeciwników, twórców międzywojennych i powojennych, krajowych i emigracyjnych, wolnych od nacisków cenzury komunistycznej i podejmujących z nią ?grę?.

52,00 zł
43,68 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,32 zł

2 osoby kupiły
71
Kajko i Kokosz. Na wczasach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajko i Kokosz. Na wczasach
Dostępny
115 szt.

Do Mirmiłowa zawitał Referent do Spraw Turystyki i Wypoczynku. Każdy chce odpocząć od cywilizacji, niestety, skierowanie na wczasy jest tylko jedno... Na nagrodę najbardziej zasługują Kajko i Kokosz - ale któremu ją przydzielić, a którego pominąć? Rozwiązanie znajduje Lubawa, dobrotliwa żona Mirmiła - skierowanie dostaje Kajko, a Kokosz jedzie z nim na gapę. Zaś na wczasach, czyli na typowo turystycznej wyspie plemienia Ranów, Kajko i Kokosz nie zaznają wiele wypoczynku, za to będą mieć kłopoty - nie tylko z prawem. Narażą się lubiącemu hipnozę i miód arcykapłanowi boga Porewita. Potem dotrą do Jomsborga, warownej siedziby wcale nie tak strasznych wikingów. Tymczasem Zbójcerze, korzystając z nieobecności naszych bohaterów, planują kolejny szturm na Mirmiłowo...

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

2 osoby kupiły
72
Zest Kreat Kalkomania Dinozaury Kidea pudełko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
2 osoby kupiły
73
GIMP. Poznaj świat grafiki komputerowej, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
GIMP. Poznaj świat grafiki komputerowej, wydanie 2
Dostępny
161 szt.

Pierwsze kroki w świecie grafiki komputerowej Najlepiej stawiać je z GIMP-em ― darmowym, otwartoźródłowym programem do edycji grafiki rastrowej. Dla kogoś, kto chce zacząć samodzielnie pracować nad obróbką zdjęć i tworzeniem rysunków, największe znaczenie ma oczywiście to, co GIMP potrafi. A potrafi naprawdę dużo. Dokonasz w nim retuszu pliku graficznego, zajmiesz się jego skalowaniem, to i owo dorysujesz, dopiszesz itd. I wszystko to zrobisz z łatwością, o ile opanujesz zasady działania programu i nauczysz się korzystać z jego szerokich możliwości. Z nowym wydaniem podręcznika GIMP. Poznaj świat grafiki komputerowej szybko poznasz tajniki programu i przygotujesz się do samodzielnej pracy z użyciem oferowanych przez niego narzędzi. W rozwijaniu umiejętności ich obsługi pomogą Ci przejrzysty układ treści, a także czytelne ilustracje i przykłady, dzięki którym zdobytą wiedzę możesz od razu przećwiczyć w praktyce. Jeśli zatem chcesz sprawnie opanować interfejs GIMP-a, nauczyć się operować na plikach, retuszować fotografie, wreszcie ― realizować własne projekty graficzne, tej książki nie może zabraknąć w Twojej biblioteczce!

77,00 zł
53,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,10 zł

2 osoby kupiły
74
Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 21. Poroże jelenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 21. Poroże jelenia
Dostępny
120 szt.

Kolejny tomik serii Żubr Pompik. Wyprawy o sympatycznym żubrze zwiedzającym z rodziną polskie Parki Narodowe. Żubrza rodzina dociera do Gór Świętokrzyskich. Tam spostrzegają jelenia, który dość dziwnie się zachowuje - pręży się i pozuje, dumnie prezentując poroże. Żuberki są pod wrażeniem, ale jeleń nie poświęca im zbyt wiele uwagi. W dodatku niechcący obraża Polinkę, co uruchamia ciąg zabawnych wydarzeń.

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
75
Smerfy i wioska dziewczyn. Tom 2. Zdrada Jaskierki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerfy i wioska dziewczyn. Tom 2. Zdrada Jaskierki
Dostępny
116 szt.

Drugi tom cyklu Smerfy i wioska dziewczyn, który nawiązuje do wydarzeń przedstawionych w najnowszym filmie o bohaterach z Zaczarowanego Lasu. Smerfy powoli przyzwyczajają się do faktu, że w ich sąsiedztwie mieszkają dziewczyny. Najsilniejsza z nich, Burza, co roku zwycięża w zawodach urządzanych przez swoje koleżanki, ale tym razem do współzawodnictwa staje najsprawniejszy z chłopców – Osiłek. I wtedy wydarza się coś niepokojącego, co zmusza chłopców i dziewczyny do trudnej wyprawy w nieznane. U celu drogi staną oko w oko z niebezpiecznymi przeciwnikami. Czy uda im się pokonać wroga i przywrócić spokój w Zaczarowanym Lesie? Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo. Jego komiksy zostały zaadaptowane na potrzeby filmów o przygodach niebieskich skrzatów. Obecnie autorami nowych opowieści o Smerfach są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

2 osoby kupiły
76
Kajko i Kokosz. Urodziny Milusia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajko i Kokosz. Urodziny Milusia
Dostępny
126 szt.

Kasztelan Mirmił jest obrażony na żonę - za to, że przygotowała smokowi Milusiowi na urodziny tort znacznie większy i słodszy niż jemu, własnemu mężowi! Z kolei Kajko i Kokosz mają inny kłopot - przed uroczystością muszą umyć utaplanego w błocie swego smoczego wychowanka. A to wcale niełatwa sprawa... Tak rozpoczyna się tytułowa historia jedynego zbioru krótkich opowieści spośród aż dwudziestu albumów o Kajku i Kokoszu. Tom zawiera sześć opowieści, wcześniej publikowanych tylko na łamach pism oraz dwie komiksowe historie, drukowane w dużoformatowych kalendarzach z lat 80. Tym wyjątkowym zbiorczym albumem został zamknięty wydawany przez Egmont cykl Janusza Christy o przygodach Kajka i Kokosza.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

2 osoby kupiły
77
Karnet. Komunia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet. Komunia
Kukartka
Dostępny
80 szt.

Kartka B6 z ozdobnej serii Dream Cards na Komunię – nieduża, ale robi wrażenie dzięki atrakcyjnej kolorystyce i ciekawym zdobieniom. To idealny wybór łączący przyjazną cenę z jakością. Wielkość: B6, 16.6 x 11.7 cm po złożeniu. Koperta: w zestawie, biała.

9,99 zł
2 osoby kupiły
78
SOWA PLUSZOWA TOREBKA NA RAMIĘ RÓŻNE KOLORY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,90 zł
14,99 zł

Rabat 5,7%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
79
Piórnik Tuba 1zam Doggy Starpak 16 Pb12/48 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik Tuba 1zam Doggy Starpak 16 Pb12/48
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

17,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
80
Szaleństwo Krzyża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szaleństwo Krzyża
Dostępny
52 szt.

W tej książce przedstawiono postaci wielkich mistyków, którzy z miłością przyjęli Krzyż do swojego życia: św. Bernarda, św. Franciszka z Asyżu, św. Ignacego Loyolę, św. Teresę od Jezusa, św. Franciszka Salezego, św. Małgorzatę Marię Alacoque oraz kilku innych mistyków, aż po wiek XX. Książka przedstawia heroiczną ofiarę ich życia w zjednoczeniu z Chrystusem cierpiącym poprzez doświadczenia, wizje, przeżycia i kontemplację.

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

2 osoby kupiły
81
Pola mówi: muszę siusiu! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pola mówi: muszę siusiu!
Dostępny
61 szt.

Pola to bohaterka nowej serii dla najmłodszych czytelników. Dziewczynka mierzy się z wszystkimi wyzwaniami codzienności, z jakimi spotykają się małe dzieci. Dzisiaj Pola chciałaby zdjąć pieluszkę, ale boi się skorzystać z toalety. Na szczęście jej przyjaciel Filip znajduje sprytne rozwiązanie problemu.

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
82
Cudowny krucyfiks z Limpias - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cudowny krucyfiks z Limpias
Dostępny
36 szt.

Limpias to niewielkie miasteczko w pobliżu Santander na północy Hiszpanii. W kościele parafialnym tegoż miasteczka znajduje się niesamowita rzeźba ukrzyżowanego Chrystusa, zwana Santo Cristo de la Agonia. W dniu 30 marca 1919 roku po raz pierwszy zgromadzeni w kościele ludzie, patrząc na ten krucyfiks, dostrzegli Chrystusa ożywającego na krzyżu. Poruszenia oczami, ruch ust i głowy, krew płynąca z ran i spod cierniowej korony, zmiana barwy ciała, unoszenie się klatki piersiowej, potworna agonia Zbawiciela, Jego spojrzenie, czasami pełne miłości, czasami karcące i groźne niczym zapowiedź kataklizmu Świadków i świadectw wciąż przybywało, wieść o Cudownym Krucyfiksie szerzyła się błyskawicznie, przyciągając do Limpias tysiące pielgrzymów, ciekawskich, wątpiących, dziennikarzy poszukujących sensacji, naukowców, sceptyków i ateistów chcących zdemaskować kolejne oszustwo Cudów doświadczali mali i wielcy, dzieci, osoby dorosłe, duchowni, inżynierowie, lekarze, a nawet osoby niewierzące. Mnożyły się nawrócenia, a ci, na których zatrzymało się spojrzenie konającego Pana, zmieniali na zawsze swoje życie. Do Limpias przybywały dziesiątki tysięcy osób z całej Hiszpanii, a wkrótce również z zagranicy. Przed Cudownym Krucyfiksem w Limpias pochylali głowę nawet członkowie hiszpańskiej rodziny królewskiej. W zakrystii kościoła w Limpias złożono około 8000 świadectw niezwykłych doświadczeń, uzdrowień i nawróceń. Figura Santo Cristo była badana ze szczegółami przez przedstawicieli nauk ścisłych i teologów, a doświadczający wizji konania Chrystusa lekarze opisywali agonię Pana w najdrobniejszych szczegółach, odwołując się do medycyny, anatomii i fizjologii. Ta książka to relacja niemalże naocznego świadka tych niezwykłych wydarzeń. Po raz pierwszy ukazała się w 1922 roku. Jej autor, niemiecki arystokrata, duchowny i teolog, z niezwykłą wnikliwością podszedł do nadprzyrodzonych wydarzeń w Limpias. Zebrał mnóstwo materiałów, z których sporą część zamieścił w tej książce, dzięki czemu możemy poznać relacje wielu osób doświadczających Cudu Żywego Krucyfiksu z Limpias. To niesamowita historia nadzwyczajnej Bożej interwencji, która przemieniła życie tysięcy osób i ich sposób patrzenia na świat.

39,90 zł
37,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,99 zł

2 osoby kupiły
83
Co robią ryby przez cały dzień w wodzie? Dziecięca Biblioteczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co robią ryby przez cały dzień w wodzie? Dziecięca Biblioteczka
Dostępny
41 szt.

Każda książka z tej serii to istna kopalnia wiedzy! Wszystkie są kolorowe, pełne ciekawostek, pięknych zdjęć i zabawnych obrazków. Dociekliwy czytelnik znajdzie w nich wyczerpujące odpowiedzi na pytania, które stawiają sobie jego rówieśnicy. W serii Dziecięca Biblioteczka: Co robią ryby przez cały dzień w wodzie?, Dlaczego? Przyroda, Co robią rekiny przez cały dzień w morzu?, Poznajemy zwierzęta w gospodarstwie, Dlaczego? Zwierzęta, Gdy dorosnę zostanę, Dlaczego? Człowiek i jego świat, Dlaczego? Ziemia i Kosmos, Wesołe lekcje malucha, Poznajemy zwierzęta lasów i pól, Poznajemy rośliny w gospodarstwie, Poznajemy dzikie zwierzęta.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

2 osoby kupiły
84
Karnet. Komunia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet. Komunia
Kukartka
Dostępny
96 szt.

Wnętrze: z delikatną grafiką, wyjątkowe życzenia w środku, W komplecie: dopasowana kolorystycznie koperta, Wymiary karnetu po złożeniu: 11,4 x 21,5 cm.

16,99 zł
2 osoby kupiły
85
Hootin Pooy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hootin Pooy
Dostępny
98 szt.

Hootin Pooy to protest komiks przeciwko agresji Rosji na Ukrainę w wykonaniu jednego scenarzysty i szesnastu rysowników. Cały przychód z publikacji jest przeznaczony na wsparcie Ukrainy. Scenariusz: Brajan Mickiewicz Rysunki: Maciej Pałka, Szczezz, Piotr Marzec, Tomasz Spell, Rust, Rafa Janko, Paweł Miller, Rafał T., Szaweł Płóciennik, Josh Bayer, Szymon Kaźmierczak, Jakub Topor, Piotr Nowacki, Wojciech Stefaniec, Leszek Kassijan-Wicherek, Maciej Salamon

52,50 zł
37,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,70 zł

2 osoby kupiły
86
Szwedzki w 1 miesiąc. Szybki kurs językowy z nagraniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szwedzki w 1 miesiąc. Szybki kurs językowy z nagraniami
Dostępny
42 szt.

Kurs językowy z nagraniami dla początkujących. – Szybko przyswoisz sobie podstawy języka szwedzkiego. – Gruntownie poznasz język w zakresie umożliwiającym codzienną komunikację. – Poznasz podstawy gramatyki objaśnionej po polsku. – Poprzez liczne przykłady nauczysz się, co powiedzieć w określonych sytuacjach. – Powtórzysz zdobytą wiedzą dzięki ćwiczeniom z kluczem.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

2 osoby kupiły
87
London - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
London
Gazpacho, Mystic Production
Dostępny
8 szt.

CD 1 1. Mass For Atropos I 2. Defense Mechanism 3. Snail 4. Vera 5. River 6. Desert Flight 7. The Walk Part 1 8. The Walk Part 2 CD 2 1. Splendid Isolation 2. Mass For Atropos I 3. Missa Atropos 4. Dream Of Stone 5. Chequered Light Buildings 6. Upside Down 7. Winter Is Never

41,90 zł
38,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,35 zł

2 osoby kupiły
88
Nudzimisie i przedszkolaki. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nudzimisie i przedszkolaki. Audiobook
Rafał Klimczak, StoryBox
Dostępny
51 szt.

Wszystko zaczęło się od tego, że Szymek się nudził. Głośno wołał „nuuuuudzi mi się!, nuuuuudzi mi się!”. I nudzimisie do niego przyszły… Kolejne niezwykłe przygody. Tym razem okaże się, że oprócz odnudzania sympatyczne stworki potrafią również rozwiązywać inne problemy przedszkolaków. Odkąd koledzy Szymka uwierzyli w ich istnienie, Gusia, Mutek i Hubek często odwiedzają przedszkole. Dzięki nudzimisiowym sztuczkom mały Jędrek polubi zabawę z kolegami, a Tadek niejadek zje śniadanie i cały obiad! Przekonacie się także o tym, że i nudzimisie mają swoje małe problemy. Jednym z nich jest… nudzenie się! Ale to już zupełnie inna historia…

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

2 osoby kupiły
89
Rytuał. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rytuał. Audiobook
Kamila Cudnik, StoryBox
Dostępny
38 szt.

Krew i tajemnica. Strzeż się... Morderstwo popełnione w noc świętojańską wciąż pozostaje zagadką. Tymczasem z Wisły zostają wyłowione zwłoki młodej kobiety, rozpoznane jako ciało pokojówki Waltera von Offenberga. Pruski oficer niemal zaraz po przybyciu do Torunia stał się obiektem plotek. Na dodatek Luiza Zagórska, córka poprzednich właścicieli majątku, który nabył Walter, rozpływa się w powietrzu. Nikt jej oficjalnie nie szuka, z wyjątkiem zakochanego w niej Waltera. Na jaw wychodzą okoliczności, które mnożą znaki zapytania. Jak poradzą sobie policjanci z toruńskiego komisariatu? Jednocześnie toczy się wojna rosyjsko-japońska, a Polacy dostrzegają szansę na odrodzenie państwa.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

2 osoby kupiły
90
Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 20. Wytrwały konik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 20. Wytrwały konik
Dostępny
84 szt.

W tym tomiku serii Żubr Pompik. Wyprawy żubrza rodzinka tradycyjnie odwiedza kolejne fascynujące miejsce. W Roztoczańskim Parku Narodowym Pomruk przejmuje inicjatywę. Chce, żeby zwiedzanie odbyło się według jego planu - żubry mają zaczepić tubylca, poprosić go o pokazanie największej okolicznej atrakcji, a potem odpoczywać do woli. Rach, ciach, bach i załatwione. Z początku wszystko idzie po jego myśli, ale wkrótce okazuje się, że ich przewodnik, konik polski, to bardzo wytrwałe zwierzę...

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
91
Algorytmy zwierząt. Ewolucja a tajemnica... TW - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Algorytmy zwierząt. Ewolucja a tajemnica... TW
Dostępny
57 szt.

Skąd u niektórych ptaków, żółwi i owadów umiejętności nawigacyjne mogące konkurować z najlepszymi technologiami stworzonymi przez człowieka? Kto lub co nauczyło pszczołę miodną tańca, a jej towarzyszki z ula - odczytywania złożonego przesłania tego tańca? W jaki sposób termity opanowały wprawiające w osłupienie doświadczonych architektów strategie pasywnego ogrzewania i chłodzenia? Autor książki "Algorytmy zwierząt" Eric Cassell analizuje najnowsze dane naukowe, aby ocenić, czy darwinowskie twierdzenie o pochodzeniu złożonych instynktów na drodze stopniowych zmian wytrzymuje próbę czasu. Jeśli nie, to czy istnieje lepsze wyjaśnienie? W pracy "O powstawaniu gatunków" Karol Darwin przyznał, że te instynkty są "tak dziwne", że sama tajemnica ich powstania prawdopodobnie wyda się wielu czytelnikom "trudnością wystarczającą do obalenia całej mojej teorii". Książka Cassella prowadzi do wniosku, że ta trudność nie zniknęła, ale jest dużo większym wyzwaniem dla teorii ewolucji, niż zakładał Darwin. Ta nowa książka wypełnia lukę w literaturze dotyczącej problemów neodarwinizmu i danych empirycznych przemawiających za teorią inteligentnego projektu. Choć istnieje wiele opracowań wysoce złożonych systemów w genetyce, maszynach molekularnych i anatomii, tę pracę wyróżnia szczególne uwzględnienie całkowicie tajemniczego pochodzenia zaprogramowanych złożonych zachowań i instynktów u zwierząt. Szeroki wachlarz zjawisk - od nawigacji migrujących ptaków i motyli po taniec pszczół i cudowne umiejętności społeczności innych owadów - oczekuje na odpowiednie, wiarygodne wyjaśnienie. Mimo że darwinizm go nie zapewnił, narzucające się wyjaśnienie o projekcie zostało wykluczone a priori przez środowiska akademickie głównego nurtu. Ta godna polecenia książka stanowi kolejny mile widziany krok ku spóźnionej zmianie paradygmatu we współczesnej biologii. - Gnter Bechly, doktor nauk biologicznych, paleoentomolog, były kustosz Państwowego Muzeum Historii Naturalnej w Stuttgarcie Wszystkie programy komputerowe są algorytmami. Eric Cassell ciekawie opisuje zadziwiające algorytmy charakteryzujące zachowania wielu zwierząt. Skąd się wzięły i dlaczego przypominają programy komputerowe? Wyspecyfikowana złożoność, nieredukowalna złożoność i eksplozja kambryjska są niewytłumaczalne z darwinowskiego punktu widzenia. Do tej listy Cassell w mistrzowskim stylu dodaje algorytmy zwierząt. - Robert J. Marks II, profesor inżynierii elektrycznej i komputerowej Baylor University, kierownik Walter Bradley Center for Natural & Artificial Intelligence, redaktor naczelny czasopisma "BIO-Complexity" Książka Erica Cassella jest wyjątkowo dobrze udokumentowana i przyjemnie się ją czyta. Opisuje jedno z najciekawszych zagadnień dotyczących zwierząt - ich zachowanie. W przystępny sposób tłumaczy przykłady intrygująco złożonych zachowań oraz przedstawia próby ich wyjaśnienia podejmowane w ramach klasycznego paradygmatu ewolucjonistycznego. Cassell pokazuje, że niektóre złożone zachowania zwierząt wyglądają na zaprogramowane. Ale jeśli tak jest, to kto lub co je zaprogramowało? Książka Algorytmy zwierząt wskazuje, że jest to szczególnie trudne pytanie dla zwolenników darwinowskiego ewolucjonizmu. Z kolei inteligentne byty sprawcze to jedyne znane nam przyczyny tworzące algorytmy komputerowe. Jest więc możliwe, że inteligentny projekt odegrał rolę w powstawaniu zaprogramowanych złożonych zachowań obecnych u zwierząt.

54,90 zł
2 osoby kupiły
92
Gniotek kolorowy z kolcami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gniotek kolorowy z kolcami
M&Z, Inne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.05

7,20 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,9%
oszczędzasz 0,21 zł

1 osoba kupiła
93
Najpiękniejsze opowieści o zwierzętach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpiękniejsze opowieści o zwierzętach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Ciekawe, pięknie ilustrowane opowieści. Kto wybierze się z Łatkiem i Puszkiem na wyprawę w poszukiwaniu przygód? W wiejskim gospodarstwie pieski poznają wiele zwierząt. Również w lesie można odkryć dużo ciekawych rzeczy. Zajączki Kicuś i Tuptuś uciekają przed lisem, klucząc po polach i miedzach. A co przeżywają kaczątka podczas przygotowań do przyjęcia nad jeziorem? Wspaniała książka do wspólnego czytania, oglądania i opowiadania!

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
94
Kajko i Kokosz. Dzień Śmiechały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajko i Kokosz. Dzień Śmiechały
Dostępny
114 szt.

W czasie polowania na grubego zwierza Kajko i Kokosz sami o mało nie stają się obiadem niezwykłego niedźwiedzia, przybierającego w nocy ludzką postać. Okazuje się Dziadem Borowym, opiekunem lasu, który zleca im misję odnalezienia wandali wycinających jego las. Wandalami okazują się Zbójcerze. Ale na co im tyle drewna? Otóż w pewien szczególny sposób chcą uczcić swój srebrny jubileusz – czyli 50. próbę zdobycia Mirmiłowa. Tego samego dnia w grodzie kasztelana wszyscy świętują jednak z innego powodu. Rankiem Kokosz budzi się co prawda we własnym łóżku, ale ustawionym na dachu chaty. Mirmił znajduje w pościeli jajko, które ponoć właśnie zniósł. Z dzbana po piwie Kowala-opoja wyskakują myszy. Co to wszystko znaczy?! Rozpoczął się Dzień Śmiechały – święto dowcipu!

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

1 osoba kupiła
95
Voyageur, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Voyageur, LP
Ali Farka Toure , Warner Music Polska
Dostępny
71 szt.

Lista utworów: 1. Safari 2. Malahani 3. Sambadio (Acoustic) 4. Bandoloborou (Feat. Oumou Sangaré) 5. Cherie (Feat. Oumou Sangaré) 6. Kenouna 7. Sadjona (Feat. Oumou Sangaré) 8. Sambadio (Electric) 9. Kombo Galia

124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

1 osoba kupiła
96
Kotki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kotki
Dostępny
146 szt.

Duże kolorowe grafiki z zaznaczonymi polami na naklejki. Z ponad 100 naklejek trzeba znaleźć właściwe i przykleić w odpowiednie miejsca. Trening na spostrzegawczość prawie jak przy puzzlach!

12,99 zł
9,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
97
Polska pod ziemią. Najpiękniejsze trasy po kopalniach, jaskiniach, podziemiach miejskich i militarnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Polska pod ziemią. Najpiękniejsze trasy po kopalniach, jaskiniach, pod...
Dostępny
456 szt.

Piękno ukrytych pod ziemią miejsc jest jednym z najbardziej niedocenionych skarbów Polski. Na odkrycie czekają niezwykłe jaskinie i groty rzeźbione przez naturę na przestrzeni tysięcy lat. Zagubione w ciemnościach dzieła poprzednich pokoleń również warte są zobaczenia. To świadectwa burzliwej historii zaklęte nie tylko w bunkrach i fortach, ale także w murach miejskich piwnic i składów. Jeszcze głębiej prowadzą sztolnie i korytarze kopalń, w których wciąż słychać echa uderzeń kilofów czy szum mrocznych rzek. Czekają na Was m.in.: – unikalna w skali Europy zabytkowa kopalnia kredy piszącej, – jedyna na świecie neolityczna kopalnia krzemienia pasiastego, – pełne tajemnic i legend podziemia kompleksu Riese, – ekstremalne fortyfikacje Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień.

69,99 zł
51,79 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,20 zł

2 osoby kupiły
98
Pierwsze wesele. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze wesele. Audiobook
Karolina Wilczyńska, StoryBox
Dostępny
48 szt.

Tosia Stecka pracuje w korporacji i twierdzi, że życie singielki bardzo jej odpowiada. Jednak wszystko się zmienia, gdy w firmie pojawia się nowy dyrektor. Oskar Wierzbicki szturmem zdobywa serce Tosi i oświadcza się. Czas zacząć przygotowania do ślubu. Biała suknia z welonem, wielkie przyjęcie i obrączki – czy nie o tym marzy skrycie większość dziewcząt? Tymczasem siostra Tosi, Łucja, ma zupełnie inne zdanie i z rezerwą przyjmuje te ślubne plany. Może jej przeczucia okażą się trafne? Czym zaskoczy narzeczoną Oskar i jaką tajemnicę ukrywają ojciec sióstr i ciocia Hania? Czy Tosia wkroczy na nową drogę życia? Czeka cię wiele wzruszeń, będą łzy szczęścia, zabawne momenty, rodzinne tajemnice, nieoczekiwane zwroty akcji i zaskakujące zakończenia. Nie zabraknie też miłości, bo przecież to ona w życiu jest najważniejsza.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

1 osoba kupiła
99
Leonardo da Vinci i jego latające maszyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,99 zł
28,34 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 6,65 zł

1 osoba kupiła
100
Pandor. Tchnienie bogów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pandor. Tchnienie bogów
Dostępny
225 szt.

Ta pozycja Cię zrelaksuje, wskaże drogę w trudnej rzeczywistości, obudzi, poprowadzi, uzmysłowi, sprowokuje, wyjaśni Ciebie i Tobie. Jest to nowatorska powieść fantasy, która jednocześnie odnosi się do naszych czasów i naszej rzeczywistości. To początek drogi ku światłu wśród toczącej się codziennie walki zła z dobrem. Etap poznania i otwarcia umysłu na to, co było, jest i może być. Walerus Majus jako Ziemianin pojawił się wśród Was kilkanaście dni po wybraniu na papieża Polaka. Żyje w trzech wymiarach i dostrzega pozostałe, jest głodny poznania tego, co jest poza ziemskim poznaniem i nauką sensu stricto. Próbuje pomóc dobru w walce ze złem mimo własnych złośliwości i ułomności. Poszukuje harmonii i płynnego powrotu z ziemskiego bytu (awatara) do wiecznej bytności poza czasem i poza przestrzenią w pełnym poznaniu i pełnej świadomości. Zapraszam do lektury! Im więcej będzie czytelników, tym większa szansa na „wizualizację” powieści.

30,00 zł
21,90 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry