hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2023.02.28

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 28 lutego 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Modernizm socrealizm socmodernizm postmodernizm Przewodnik po architekturze Krakowa XX wieku (praca zbiorowa), na drugim Piekło kobiet Iranu (Marcin Margielewski). Kolejny produkt to Honoriusz Mond. Tom 3. Inkarnator. Z autografem (Max Czornyj) oraz Obwarzanek po polsku (praca zbiorowa).
1
Modernizm socrealizm socmodernizm postmodernizm Przewodnik po architekturze Krakowa XX wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Modernizm socrealizm socmodernizm postmodernizm Przewodnik po architek...
Dostępny
103 szt.

Książka zaprasza do wędrówki ośmioma trasami poprowadzonymi topograficznie przez dzielnice miasta, w obrębie których autorki i autorzy zebrali najważniejsze informacje na temat stu wybranych budynków i kilkunastu realizacji urbanistycznych XX wieku w Krakowie. Notkom towarzyszą archiwalne fotografie budynków i oryginalne rysunki architektoniczne, a trasy rozpoczynają czytelne mapy ukazujące proponowane kierunki zwiedzania.

79,00 zł
56,09 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 22,91 zł

137 osób kupiło
2
Piekło kobiet Iranu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Piekło kobiet Iranu
Dostępny
1544 szt.

Ulice Iranu spływają krwią młodych ludzi zabijanych w imię Allaha, na rozkaz bezdusznych starców w turbanach. Historię Iranu naznaczyły rewolucje, w których mężczyźni walczyli o władzę. Właśnie trwa kolejna. W tej o wolność walczą głównie kobiety… Jina Amini przyjechała w odwiedziny do swojego brata. Gdy wysiadła z pociągu, została aresztowana przez irańską policję religijną. Podobno jej ubranie było niezgodne z zasadami islamu. Zapłaciła za to życiem. Po krótkim pobycie na komisariacie wpadła w śpiączkę, z której już nigdy się nie obudziła. Jej śmierć wywołała lawinę protestów. Ani jednej więcej! Iranki ruszyły na ulice, które wkrótce spłynęły krwią… Kobiety zrywały z głów hidżaby i paliły je, ścinały publicznie włosy. Rządzący krajem duchowni bez wahania wysłali przeciw nim bojówki gotowe do zabijania. Protestujące kobiety i wspierający je mężczyźni są mordowani, wtrącani do więzień, torturowani, porywani, giną w niewyjaśnionych okolicznościach, ale zgodnie twierdzą, że będą walczyć, dopóki nie uwolnią Iranu od krwawego reżimu islamskich fundamentalistów. To poruszająca historia niezwykłego narodu, który pragnąc wolności, obalił reżim próżnego szacha, by stać się zakładnikiem okrutnego duchownego. Marcin Margielewski – pracował jako dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny. Przez dziesięć lat podróżował, mieszkając między innymi w Wielkiej Brytanii, Dubaju, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Był dyrektorem kreatywnym kilku światowych marek. Autor bestselerowych książek: Jak podrywają szejkowie (2019), Była arabską stewardesą (2019), Zaginione arabskie księżniczki (2020), Tajemnice hoteli Dubaju (2020), Urodziłam dziecko szejka (2020), trzytomowej serii Niewolnicy (2021), Porzuciłam islam, muszę umrzeć (2022), Wyrwana z piekła talibów (2022) , Kłamstwa arabskich szejków (2022) oraz Zaginiony arabski książę (2023).

44,00 zł
26,84 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,16 zł

89 osób kupiło
3
Honoriusz Mond. Tom 3. Inkarnator. Z autografem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Honoriusz Mond. Tom 3. Inkarnator. Z autografem
Dostępny
5 szt.

Śmierć nie pozwala o sobie zapomnieć. Nie można od niej uciec. W Krakowie dochodzi do serii wyjątkowo brutalnych zbrodni. Ktoś naśladuje jednego z najokrutniejszych morderców wszechczasów. Zabójstwa przypominają wynaturzone dzieła sztuki. Morderca nigdy nie pozwala, by śmierć jego ofiar była zbyt szybka i mało spektakularna. Słynny Mortalista, Honoriusz Mond, wierzy w fizykę oraz w biologię. Odrzuca siły nadprzyrodzone oraz wiarę w reinkarnację. Jednak czy to możliwe, by zbrodniarz z przeszłości powrócił w nowym wcieleniu? Mortalista musi zmierzyć się z tą tajemnicą, nim oprawca dopadnie kolejną ofiarę.

47,90 zł
29,70 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,20 zł

54 osoby kupiły
4
Obwarzanek po polsku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obwarzanek po polsku
Dostępny
987 szt.

Pogodzenie dobrobytu społecznego z poszanowaniem granic możliwości ekologicznych planety od dawna już wydaje się kwadraturą koła. Sprawa komplikuje się, gdy niecałe społeczeństwo żyje w bezpiecznym komforcie, a kraj jest na dorobku. A kiedy u granic toczy się wojna, urządzanie świata, a nawet wyobrażenie go sobie według reguł „ekonomii obwarzanka” jawi się jako fanaberia. A jednak próbujemy. Diagnozy i recepty, jakie proponuje autorka światowego bestsellera. ekonomistka Kate Raworth przenosimy z oksfordzkich seminariów i amsterdamskich gabinetów do Polski trzeciej dekady XXI wieku. I przepisujemy na tutejsze problemy, wyzwania i dylematy. Czy nasza gospodarka może i musi rosnąć? Skąd czerpać zasoby troski i solidarności w społeczeństwie postfeudalnym? Czy projektowanie na nowo miast będzie rozwiązaniem w spolaryzowanym politycznie kraju? Jak myśleć o ekologicznym dobrobycie w czasach, gdy na naszych sąsiadów spadają bomby i rakiety? Pomysły na odpowiedź – w środku. W środku polskiego, uzbrojonego obwarzanka, między progiem potrzeb społecznych i pułapem granic wytrzymałości środowiska.

44,90 zł
26,49 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 18,41 zł

43 osoby kupiły
5
Ścieżki miłości. O tym, jak zbudować trwałą i szczęśliwą relację - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ścieżki miłości. O tym, jak zbudować trwałą i szczęśliwą relację
Dostępny
214 szt.

Terapeutycznie o związkach Żaden człowiek nie jest samotną wyspą. Żyjemy w bliższych i dalszych relacjach, słabiej lub mocniej związani z innymi ludźmi. Co więcej, to, jacy jesteśmy, nie zależy wyłącznie od genów, ale jest wypadkową naszych predyspozycji i wpływu, jaki wywierają na nas osoby z otoczenia. Związki z nimi, te dalsze i te bliższe, romantyczne, nie zawsze wyglądają różowo. Czasami bywają trudne i czujemy się w nich raczej uziemieni niż uskrzydleni. Dobra wiadomość jest taka, że relacje, w które jesteśmy zaangażowani, potrafimy nie tylko psuć. Jesteśmy zdolni także do tego, by je naprawiać. Jeśli chcesz spojrzeć inaczej na swój związek, zrozumieć go i poprawić w nim to, co wymaga zmiany na lepsze, ta książka z pewnością Ci w tym pomoże. Powstała jako wynik wieloletnich psychoterapeutycznych rozmów autorów z ludźmi ― błądzącymi i szukającymi pomocy. Jest też spotkaniem terapeutów różnych generacji, dwóch płci i odmiennych życiowych doświadczeń. Sama w sobie stanowi najlepszy przykład tego, że relacje mogą się przekształcać, a bycie w związku nie jest stanem, lecz procesem ― i to takim, którym możemy świadomie kierować. Uwaga! Wiedza zawarta w książce jest konkretna i prawdziwa. To, co autorzy chcą za jej pośrednictwem przekazać, nie zawsze jest gładkie i miłe, ale zawsze szczere, rezonujące z tym, co głęboko ukryte w każdym z nas. Efekt wow podczas lektury ― gwarantowany!

49,90 zł
32,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,46 zł

42 osoby kupiły
6
Działania zaczepne 3 armii na Ukrainie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Działania zaczepne 3 armii na Ukrainie
Dostępny
205 szt.

Rosja kończyła wojny na frontach wewnętrznych, zwalniając w ten sposób swe siły do walki z Polską. Nader słaby z początkiem 1920 roku front przeciw polski (cztery do pięciu dywizji) był zasilany stale w miarę stopniowej likwidacji innych nieprzyjaciół. Już w połowie marca liczył on szesnaście dywizji piechoty i dwie dywizje jazdy w sile około 89000 bagnetów i szabel. Jednocześnie wprowadzono w początkach marca nowy podział organizacyjny frontu. Front na północ od Polesia (do rejonu Szaciłek) podlegał, jak dotychczas, „dowódcy frontu zachodniego”. Natomiast na południe od Prypeci stojącą XII armię i XIV armię, która główną siłą stała wzdłuż granicy rumuńskiej, podporządkowano „dowódcy frontu południowo-zachodniego”, któremu również podlegała, dalej na południu, nacierająca na Krym XIII armia sowiecka (...) Gdy po naszym uderzeniu, w pierwszych dniach marca na Mozyrz i Kolenkowicze, rozpoczęło się przeciwdziałanie sowieckie, główny nacisk ofensywny wojsk czerwonych objął oprócz Polesia również i część frontu na południe od Prypeci. W połowie marca dowództwo sowieckie nakazało tam ofensywę na większą skalę XII armii na Równe; armia XIV miała przeprowadzić natarcie dalej na południe. Natarcie to, dzięki temu, że wcześnie dowiedziano się o planach sowieckich, zostało z łatwością odparte i stłumione w zarodku. Okazało się jednak, że Rosjanie sprowadzili tam nowe siły oraz że po nieudaniu się marcowej ofensywy trwa na froncie ukraińskim dalszy dopływ świeżych sił. Wszelkie dane, zebrane o nieprzyjacielu z początkiem kwietnia, świadczyły o tym, że większość sił swoich, ściąganych z innych frontów, skupia on na Ukrainie. Na tej podstawie zdecydował Naczelny Wódz przeprowadzić naszą ofensywę na Ukrainie... Julian Stachiewicz, ps. „Wicz” (1890–1934) – polski historyk wojskowości, generał brygady Wojska Polskiego. Był członkiem Związku Walki Czynnej. Służył w Legionach Polskich. Później został m.in. szefem Sztabu Komendy Głównej POW, szefem Sztabu Dowództwa Głównego Wojsk Wielkopolskich, szefem Sztabu Kwatery Głównej Naczelnego Wodza, szefem Sztabu Frontu Środkowego i szefem Sztabu 6. Armii w trakcie wojny polsko-bolszewickiej. Kierował Wojskowym Biurem Historycznym. Powołał do życia Przegląd Historyczno-Wojskowy.

30,00 zł
18,99 zł

Rabat 36,7%
oszczędzasz 11,01 zł

34 osoby kupiły
7
Angielski. Konwersacje dla zaawans. (C1-C2) + MP3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Konwersacje dla zaawans. (C1-C2) + MP3
Dostępny
202 szt.

Marzysz o tym, by brzmieć jak native speaker? Znasz sporo zaawansowanych struktur gramatycznych i masz bogaty zasób słownictwa, ale chcesz mówić płynnie, bez trudu znajdując właściwe słowa? Szukasz pozycji, dzięki której poznasz żywy język angielski - zarówno ten potoczny, jak i formalny? A może brakuje Ci motywacji do samodzielnej nauki i potrzebujesz bodźca w postaci praktycznego kursu konwersacyjnego? Jeśli odpowiedź na choć jedno z powyższych pytań brzmi "tak", to znaczy, że nasz podręcznik jest idealny dla Ciebie! Znajdziesz w nim aż 120 przeróżnych konwersacji, dzięki którym udoskonalisz umiejętności rozumienia ze słuchu oraz mówienia na poziomie zaawansowanym. W każdym rozdziale odkryjesz nowe zasoby słownictwa, gramatyki, praktyczne porady oraz ciekawostki językowe. Osłuchasz się z amerykańskim i angielskim akcentem oraz nauczysz się konstruować trudne wypowiedzi, których nie powstydziłby się Twój anglojęzyczny rozmówca! Książka Angielski. Konwersacje dla zaawansowanych to: 120 codziennych konwersacji i tematów dyskusji, ponad 1000 przydatnych słów, konstrukcji oraz zagadnień gramatycznych na poziomie zaawansowanym, niemal 1500 pytań sprawdzających rozumienie ze słuchu wraz odpowiedziami, nagrania MP3 w brytyjskiej i amerykańskiej odmianie języka angielskiego, praktyczny kurs angielskiego, dzięki któremu wzniesiesz swój angielski na najwyższy poziom. Bez obaw włącz się w rozmowę po angielsku na wymagające tematy. Ćwicz, słuchaj i mów razem z nami!

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

30 osób kupiło
8
Społeczeństwo feudalne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Społeczeństwo feudalne
Dostępny
85 szt.

Klasyk francuskich nauk historycznych Marc Bloch (1886-1944) mógł jeszcze bardziej zaznaczyć się w tej dziedzinie nauki, gdyby nie zginął przedwcześnie z rąk niemieckich nazistów wskutek działalności w resistance podczas II wojny światowej. Głównym dziełem Blocha pozostaje monumentalne Społeczeństwo feudalne (1940). Jego inna znana monografia to Królowie cudotwórcy (1924, wydanie polskie: Wydawnictwo Aletheia, Warszawa 2023). Społeczeństwo feudalne opisuje średniowieczne warunki materialne, mentalność, system senioralny i klasy społeczne. Bloch niejako odpowiada em>avant la lettre na zadane później przez Jacques'a Le Goffa pytanie: Czy Europa narodziła się w średniowieczu?

86,00 zł
60,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 25,80 zł

28 osób kupiło
9
Co wolno, a czego nie? Czyli bycie grzecznym nie jest łatwe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co wolno, a czego nie? Czyli bycie grzecznym nie jest łatwe
Dostępny
111 szt.

Wydaje się Wam, że bycie grzecznym to prosta sprawa? Nic bardziej mylnego! Mały kruk nie przestrzega zasad dobrego wychowania, a to oznacza, że może nie dostać urodzinowych prezentów, na które tak bardzo czeka.

15,90 zł
10,99 zł

Rabat 30,9%
oszczędzasz 4,91 zł

20 osób kupiło
10
Hasające Zające w górach. 50 wycieczek dla małych i dużych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hasające Zające w górach. 50 wycieczek dla małych i dużych
Dostępny
305 szt.

Hasające Zające w górach. 50 wycieczek dla małych i dużych to przewodnik w sam raz dla całych rodzin. Zabierzemy Was na malownicze szlaki, w świat zachwycających gór. Poznajcie je razem z nami! W przewodniku znajdziesz: – 50 górskich wycieczek o różnym stopniu trudności, – propozycje tras w Polsce, a także w Czechach i na Słowacji, – przebiegi, długości, czasy i profile wysokościowe tras, – ciekawostki i legendy, – propozycje atrakcji poza górami.

69,00 zł
44,85 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 24,15 zł

20 osób kupiło
11
Lisek z Leonowa. Utrwalanie głosek L i LI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lisek z Leonowa. Utrwalanie głosek L i LI
Dostępny
74 szt.

Najnowszy zeszyt z serii Mównica Logopedyczna dedykowany jest uczestnikom terapii logopedycznej, u których wywołano lub skorygowano głoski [l] i [li], oraz tym, którzy wymagają utrwalania tychże głosek. Ponad 60 kart zawiera ćwiczenia stymulujące rozwój sprawności językowych dzieci poprzez: - wzbogacanie słownictwa (również rzadko spotykanego w najbliższym otoczeniu dziecka) - kształcenie słuchu fonemowego - ćwiczenia analizy słuchowej i wzrokowej - kształcenie słuchowe (rymy) - ćwiczenia gramatycznej warstwy języka - trening skupiania uwagi - trening pamięci - stymulowanie myślenia i spostrzegawczości - rozwijanie orientacji przestrzennej i wyobraźni - rozwijanie sprawności komunikacyjnych. W książce logopedzi i rodzice znajdą pomysły na urozmaicenie ćwiczeń logopedycznych - różnorodne formy pracy z materiałem wyrazowym, m.in.: - rysowanie po śladzie - łączenie puzzli - nazywanie obrazków - łączenie cieni z rysunkami - liczenie elementów - ustalanie kolejności zdarzeń w historyjce obrazkowej. Mównica Logopedyczna to seria przeznaczona dla: rodziców (do ćwiczeń w domu), logopedów (do pracy w gabinecie) i nauczycieli, dzieci młodszych (karty ćwiczeń z materiałem obrazkowym lub obrazkowo-wyrazowym) i starszych (karty wymagające umiejętności czytania i pisania).

25,00 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,01 zł

19 osób kupiło
12
Chopin. Człowiek, dzieło, rezonans - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chopin. Człowiek, dzieło, rezonans
Dostępny
18 szt.

Prezentowane kompendium Chopin. Człowiek, dzieło, rezonans – syntetyzujące i integralne ujęcie życia i twórczości największego polskiego artysty – jest adresowane do wszystkich, którym Chopin i jego muzyka są bliscy. Nowe, poszerzone wydanie!

95,00 zł
73,15 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 21,85 zł

17 osób kupiło
13
Marvel. Przygody superbohaterów. Mały znaczy wielki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marvel. Przygody superbohaterów. Mały znaczy wielki
Dostępny
443 szt.

Spider-Man łączy siły z Ant-Manem i Osą, by powstrzymać szalonego naukowca Doktora Octopusa, który nieproszony zjawia się na szkolnych targach naukowych, próbując przejąć cząsteczki... Gigantora. Mrówka, Pajączek i Osa w pojedynku z groźnym mackowatym stworem! Ich starcie – ale nie tylko ono – pokaże, że wielkość i wygląd to często nie najlepsze kryteria oceny. Mały znaczy wielki to opowieść z krótkimi rozdziałami, dostosowana długością do wieku czytelnika (6-10 lat). Dzięki temu dziecko może w dowolnym momencie przerwać lub wznowić czytanie, zwłaszcza gdy traci koncentrację lub potrzebuje przystanku podczas lektury. Na końcu opowieści znajduje się krótki komiks. W sprzedaży także inny tytuł z serii: Uścisk mocy. Obie książki można czytać niezależnie od siebie.

16,99 zł
11,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 5,00 zł

16 osób kupiło
14
Pakiet: Wydziedziczone: Gorzej urodzona / Niespełniona miłość / Tajemnice z przeszłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Wydziedziczone: Gorzej urodzona / Niespełniona miłość / Tajemn...
Dostępny
188 szt.

Mirosława Kareta i jej powieści pełne kobiecych emocji Saga „Wydziedziczone” to prawdziwy obraz życia młodych, ubogich dziewczyn, które mimo wszystko próbują odszukać szczęście. Pakiet zawiera aż 3 powieści. Gorzej urodzona Józia mieszka na wsi z surowym ojczymem i matką. Ciężka praca i brak możliwości rozwoju nie zniechęcają dziewczyny do własnych poszukiwań. Zafascynowana pojawieniem się w okolicy znanego malarza robi wszystko, aby znaleźć się na jednym z jego obrazów. Niespełniona miłość Niespodziewane spotkanie z Witoldem odmienia życie Józi. On jako pierwszy dostrzega w niej piękno. Dziewczyna zakochuje się w nim bez pamięci. Poznaje, czym jest fascynacja i rozgrzewające serce zauroczenie. Tylko czy miłość wystarczy, aby przetrwać? Tajemnice z przeszłości Józia po raz kolejny staje na życiowym zakręcie. Nadszedł czas, kiedy musi zmierzyć się ze swoją przeszłością. Na łożu śmierci matka wyznaje jej długo skrywane sekrety. Mówi o prawdziwym ojcu dziewczyny, pieniądzach i skarbie pod gruszą. Te słowa stają się impulsem do poszukiwania własnych korzeni.

119,90 zł
71,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 47,96 zł

15 osób kupiło
15
Wojowniczki. Boginie. Księżniczki. Historie kobiet Dubaju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojowniczki. Boginie. Księżniczki. Historie kobiet Dubaju
Dostępny
226 szt.

Od arabskiej wojowniczki do marokańskiej bogini Dubaj. Największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jedno ze światowych centrów finansowych i popularny kierunek turystyczny. Większość mieszkańców tej pełnej kontrastów arabskiej metropolii stanowią przybysze z Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Aż jedna czwarta Dubajczyków ma korzenie irańskie. Oczywiście, jest tu także wielu ekspatów, specjalistów, którzy przyjeżdżają do Dubaju na kilka, kilkanaście lat, skuszeni ofertami dobrze płatnej pracy. Autorka tej niezwykłej książki, Kinga Jesman, mieszka w Dubaju od ponad dekady. Tu spotkała miłość swojego życia, założyła rodzinę, tu pracuje i nawiązuje przyjaźnie z kobietami wielu narodowości, o rozmaitym statusie i w różnych sytuacjach życiowych. Ich historie, obserwowane przez autorkę osobiście, jak również opowiedziane jej przy filiżance mocnej kawy, stały się kanwą książki o mieszkankach pustynnego miasta ― opowieści niczym z Księgi tysiąca i jednej nocy. Przekonaj się, jak naprawdę żyją kobiety Dubaju!

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

15 osób kupiło
16
Strach ma wielkie oczy! Czyli o tym, że każdy się czasem boi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strach ma wielkie oczy! Czyli o tym, że każdy się czasem boi
Dostępny
83 szt.

Mały kruk znajduje się w wielkich tarapatach! Najpierw zarozumiale twierdzi, że tylko głuptasy się boją, a potem we własnym gnieździe sam trzęsie się ze strachu, gdy z lasu dochodzą różne dziwne odgłosy. Postanawia więc zbudować system alarmowy i pułapkę.

15,90 zł
10,99 zł

Rabat 30,9%
oszczędzasz 4,91 zł

14 osób kupiło
17
Prawo zamówień publicznych wyd. 34 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,00 zł
19,99 zł

Rabat 13,1%
oszczędzasz 3,01 zł

14 osób kupiło
18
Doktor Ptyś i dzikie zwierzęta. Historyjki z nalepkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doktor Ptyś i dzikie zwierzęta. Historyjki z nalepkami
Dostępny
6355 szt.

Dzięki zabawie nalepkami dziecko chętniej podejmie naukę czytania. Zdania w tej książeczce należy uzupełnić nalepkami, by stworzyć teksty historyjek. Zbuduj zdania tekstowo-obrazkowe i przeczytaj o chorych zwierzątkach.

7,99 zł
5,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

13 osób kupiło
19
Secret game - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Secret game
Dostępny
290 szt.

Miała wszystko zaplanowane. Poza jednym wyjątkiem – Williamem Blakiem Maddy Woller jest wyjątkowo poważną dziewczyną. Twardo stąpa po ziemi, pieczołowicie planuje przyszłość i nie traci czasu na imprezy w gronie rozchichotanych koleżanek i natarczywych kolegów. Dziewczyna wie, czego chce od życia. Stabilizacji, pewności i spokoju... Wszystko zmienia się niespodziewanie, kiedy jej rodzice decydują się na wyprowadzkę do Włoch. Maddy zostaje w rodzinnym mieście pod opieką starszego brata, by spokojnie ukończyć ostatnią klasę i przygotować się do egzaminów na studia. Tyle że brat nie mieszka sam. Jego współlokator, William Blake, na zawsze i nieodwołalnie odmieni życie Maddy Woller. Wraz z nim nastanie chaos, pojawi się wielkie niebezpieczeństwo i wyjdą na jaw tajemnice, których rozsądna nastolatka wolałaby nigdy nie poznać. Jej rozsądek kontra jego chaos. Rozpoczyna się niebezpieczna gra.

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

14 osób kupiło
20
Jak żyć, żeby się nie bać? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak żyć, żeby się nie bać?
Dostępny
256 szt.

Nie bój się, jesteś wolny Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk. Jak przestać się bać codzienności i poczuć się bezpiecznie w czasach kryzysu? W jaki sposób dobrze rozeznać swoje powołanie i wybrać właściwą drogę? Jak skutecznie podejmować decyzje w zgodzie z sobą i Bogiem? Czy planowanie zabija naszą wolność i oddala nas od Boga? Roman Groszewski SJ mówi o tym, w jaki sposób dojrzała relacja z Bogiem pomaga nam zmienić stosunek do życia i wiary tak, żeby przestać się bać. Tłumaczy, na czym polega dobre rozeznawanie i daje wskazówki, jak w dzisiejszych czasach - pełnych chaosu i przebodźcowania - odnaleźć spokój i spełnienie. Znam ludzi, którzy z lęku przed pomyłką latami nie podejmują żadnej decyzji. Powołanie realizuje się w ZAUFANIU - nie tylko wierzę w Boga, ale WIERZĘ BOGU - w to, co mówi o sobie. Powierzam się Mu, zawierzam, ufam i oddaję kontrolę. Nie boję się, jestem wolny, by moje życie stało się darem dla Niego i innych ludzi.

39,90 zł
24,34 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,56 zł

13 osób kupiło
21
Marvel. Przygody superbohaterów. Uścisk mocy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marvel. Przygody superbohaterów. Uścisk mocy
Dostępny
967 szt.

Spider-Man, Kapitan Marvel i Ms. Marvel wybierają się na targi naukowe „Przyszłość jest dziś“. Nie mogą się doczekać, aż zobaczą Anti-Grav 500, maszynę, która odwraca działanie grawitacji i sprawia, że przedmioty stają się nieważkie. Niestety, w pobliżu jest ktoś, kto ma chrapkę na Anti-Grav 500. Superbohaterowie nie mogą zwlekać ani chwili. Wkraczają do akcji, by powstrzymać kradzież. Będą musieli wykazać się sprytem i użyć niejednej sztuczki, by przeciwstawić się złoczyńcy. Uścisk mocy to opowieść z krótkimi rozdziałami, dostosowana długością do wieku czytelnika (6-10 lat). Dzięki temu dziecko może w dowolnym momencie przerwać lub wznowić czytanie, zwłaszcza gdy traci koncentrację lub potrzebuje przystanku podczas lektury. Na końcu opowieści znajduje się krótki komiks. W sprzedaży także inny tytuł z serii: Mały znaczy wielki. Obie książki można czytać niezależnie od siebie.

16,99 zł
11,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 5,00 zł

14 osób kupiło
22
Krew, którą nasiąkła. Cykl z Rebeką Martinsson. Tom 2 wyd. 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
39,53 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 20,37 zł

12 osób kupiło
23
Kodeks drogowy wyd. 34 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks drogowy wyd. 34
Dostępny
136 szt.

Stan prawny: 1 lutego 2023 r. Książka zawiera: Tekst ustawy Prawo o ruchu drogowym, Rozporządzenie, Indeks rzeczowy. Seria \"Twoje Prawo\" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

35,00 zł
29,05 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,95 zł

11 osób kupiło
24
Twoje spokojne dziecko. 50 ćwiczeń, które pomogą dzieciom opanować złość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoje spokojne dziecko. 50 ćwiczeń, które pomogą dzieciom opanować zło...
Dostępny
305 szt.

Każdy dorosły i każde dziecko odczuwa różne emocje. Ty także. Czasami się boisz, cieszysz albo smucisz, niekiedy czujesz złość. A kiedy bardzo się złościsz, masz ochotę zniszczyć jakąś rzecz albo porządnie na kogoś nakrzyczeć lub powiedzieć mu coś bardzo przykrego. I bywa, że tak właśnie robisz, prawda? Ale potem, kiedy minie gniew, często tego żałujesz. Na szczęście możesz sobie poradzić ze swoją złością – wystarczy ją poznać i zastosować jedną ze sprytnych sztuczek! Ta książeczka zawiera 50 ćwiczeń, które pomogą Ci w poradzeniu sobie z własną złością. Znajdziesz w niej mnóstwo ciekawych rzeczy: najpierw dokładnie poznasz swoją złość i przyjrzysz się innym emocjom, które odczuwasz w gniewie. Następnie nauczysz się rozpoznawać to, co Cię denerwuje w szkole, w domu czy podczas zabawy z innymi dziećmi. Zobaczysz, jak szybko można rozwiązać zagadkę swojej złości! Poznasz również świetne pomysły na jej powstrzymywanie, kiedy tylko tego zechcesz: nauczysz się budować słownik uczuć, uważnie słuchać i oddychać w specjalny sposób. A wszystko po to, aby złość nie mogła dłużej Tobą rządzić!

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

11 osób kupiło
25
Periphyseon. Księga 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Periphyseon. Księga 5
Dostępny
113 szt.

Księga V „Periphyseonu” podejmuje kluczową kwestię powrotu całej rzeczywistości stworzonej do jej źródła, który to powrót ma się dokonać w człowieku i przez niego, i to zarówno na planie ontologicznym, jak i świadomościowym. W tym powrocie Jan Szkot Eriugena wyróżnia dwa zasadnicze typy: powrót powszechny i wybranych, a prezentacja tych dwóch typów powrotu przeprowadzana jest w kontekście alegorycznej egzegezy biblijnej, której mistrzowskie przykłady znajdują się wprawdzie w całym dziele, ale osiągają szczyt wyrafinowania w ostatniej księdze.

79,91 zł
55,94 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,97 zł

10 osób kupiło
26
Miasto kości. Cykl Dary Anioła. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasto kości. Cykl Dary Anioła. Tom 1
Dostępny
2617 szt.

Być świadkiem morderstwa - to przeżycie, które pozostawia w psychice ślad na całe życie. Clary Fray wiedze życie normalnej, nieco zbuntowanej nastolatki. Gdy jednak pewnego razu w klubie staje się świadkiem bezwzględnego morderstwa popełnionego przez trzech nastolatków na ich rówieśniku, jej dotychczasowa rzeczywistość kompletnie się rozpada.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

10 osób kupiło
27
Polska z widokiem. Przewodnik dla łowców panoram. 104 wieże, szczyty i inne punkty widokowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Polska z widokiem. Przewodnik dla łowców panoram. 104 wieże, szczyty i...
Dostępny
292 szt.

Mieszkamy w kraju zróżnicowanym krajobrazowo – ale trzeba wiedzieć, skąd patrzeć! Przedstawiamy nowatorski przewodnik po miejscach ze wspaniałymi widokami na… Polskę. Publikację napisało dwoje przewodników górskich, więc dominują w niej spektakularne lokalizacje w Karpatach i Sudetach, ale zabieramy Was także do miast, wsi, na wybrzeże Bałtyku i w krainę mazurskich jezior. Podpowiadamy, gdzie można wjechać na górę kolejką. Wciągniemy Was na wieże kościelne i ratuszowe, stalowe, drewniane i kamienne, na chłodnię kominową, dach biblioteki, wieżę ciśnień i najwyższą na świecie latarnię morską z cegły. Zaprosimy na mury twierdzy, do ruin klasztoru i zamków, na prasłowiański kopiec, zaporę wodną i skocznię narciarską. Wszędzie tam, gdzie jedynym ograniczeniem dla naszych spojrzeń będzie odległy horyzont.

69,00 zł
45,54 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 23,46 zł

10 osób kupiło
28
Porywający mówca. Jak brzmieć pewnie i przekonująco - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porywający mówca. Jak brzmieć pewnie i przekonująco
Dostępny
255 szt.

Nowoczesny mówca MÓWI do ludzi, a NIE WYGŁASZA przemówienia. Jest otwarty, życzliwy i autentyczny. Jego celem jest podzielenie się wiedzą, zainspirowanie innych, a nie zdobycie uznania i wzbudzenie podziwu ― niezależnie od tego, czy zwraca się do audytorium bezpośrednio, czy za pośrednictwem kamery, czy ma jednego odbiorcę, czy kilka tysięcy. Czy mówienie do ludzi jest trudne? Raczej nie. Wystarczy stanąć prosto, wziąć głęboki wdech, wyprowadzić głos, artykułować wyraźnie. A jednak... Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się zabrać głos w debacie, przemawiać na konferencji, odpowiadać na pytania dociekliwych dziennikarzy czy chociażby zdawać egzamin ustny, to wiesz, że mówienie bywa trudne. Oddech staje się płytki, głos niknie, jest słaby, monotonny, zamiera w gardle, a mówca brzmi niepewnie i nudno. Może być i tak, że mówi bardzo szybko i nerwowo i nagle jego głos wchodzi na wysoki rejestr, przez co nieprzyjemnie piszczy. Wtedy nawet najlepiej przygotowane merytorycznie wystąpienie nie dociera do odbiorcy. Nad głosem i sposobem mówienia warto pracować w każdym wieku i przy każdej okazji. Ta książka powstała, by Ci w tym pomóc. Znajdziesz tu 87 ćwiczeń służących wzmocnieniu głosu i poprawieniu dykcji, a także uczących ekspresyjnego sposobu wyrażania siebie i swoich przekonań. Skoro sztuka mówienia jest zbiorem reguł i zasad, których należy przestrzegać, by mowa była zrozumiała i perswazyjna, to znaczy, że każdy może tę umiejętność opanować. Może się nauczyć brzmieć pewnie i przekonująco, a przy tym być autentycznym, pozostawać sobą.

49,90 zł
32,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,46 zł

10 osób kupiło
29
Wszystkie wiersze wyd. 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
79,90 zł
52,73 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 27,17 zł

9 osób kupiło
30
Dziewczyna na niby. Miasteczko Benevolence - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dziewczyna na niby. Miasteczko Benevolence
Dostępny
221 szt.

Harper miała wyjątkowego pecha, wiecznie coś jej się przytrafiało: niekiedy były to zabawne nieporozumienia, innym razem groziło jej poważne niebezpieczeństwo. Jednak mimo paskudnej przeszłości i nieprzychylności losu pozostawała życzliwą optymistką. Spontanicznie ruszała na pomoc każdemu, kto jej potrzebował, przez co często... pakowała się w kolejne tarapaty. Ten dzień był właśnie taki – ale zakończył się zupełnie inaczej niż zwykle. Harper ocknęła się w ramionach wybawcy, który kilka minut wcześniej ocalił jej życie. Luke, wybawca, był niewiarygodnie przystojnym facetem. Wszystko w nim było pociągające: od zielonkawobrązowych oczu, przez intrygującą tajemniczość, aż po zawód: był wojskowym. Drobna, śliczna blondynka, która bez wahania rzuciła się na pomoc napastowanej kobiecie, zwyczajnie mu zaimponowała. W małym miasteczku wszyscy wszystko o sobie wiedzą. Nie inaczej było w Benevolence. Przeszłość i obecna praca Luke'a wykluczały jakąkolwiek stabilizację i szczęśliwy związek z kobietą. Przynajmniej Luke tak sądził, niektórzy twierdzili inaczej. Luke i Harper postanowili sobie pomóc. On chciał uniknąć niechcianego swatania, ona potrzebowała czasu na zorganizowanie sobie nowego życia. Zgodziła się więc udawać dziewczynę Luke'a. Układ wydawał się idealny. Jednak niebawem sprawy zaczęły się komplikować. Jego czekała kolejna misja do Afganistanu, jej wciąż groziło niebezpieczeństwo. A przecież od początku było wiadomo, że to wszystko jest na niby...

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

9 osób kupiło
31
Piosenki dla przedszkolaka 8. Stary niedźwiedź i inne przeboje + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piosenki dla przedszkolaka 8. Stary niedźwiedź i inne przeboje + CD
Dostępny
86 szt.

Ósmy śpiewnik z serii „Piosenki dla przedszkolaka” sprawi mnóstwo radości nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom i dziadkom. „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Jedzie pociąg z daleka”, „Mam chusteczkę haftowaną” i inne popularne przeboje we współczesnych aranżacjach.

10,60 zł
6,99 zł

Rabat 34,1%
oszczędzasz 3,61 zł

9 osób kupiło
32
Czy warto kłamać? Czyli o tym, że prawda zawsze wychodzi na jaw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy warto kłamać? Czyli o tym, że prawda zawsze wychodzi na jaw
Dostępny
69 szt.

Każdy wie, że nie wolno kłamać – wie również to i mały kruk. Ale zdarzają się takie sytuacje, że kłamstwo nasuwa się samo. A gdy się już zaczęło kłamać, dość trudno jest z tym skończyć. Kruczek, dzik, borsuk i miś Edzio jadą na wakacje do cioci dzika na wieś. Okazuje się, że zabrali ze sobą potajemnie wszystkich przyjaciół. Trzeba ich teraz przemycić, ukryć, nakarmić i znaleźć dla nich miejsce do spania. Mały kruk już w pociągu uczy wszystkich, jak się buja ciocię. Ale czy jest to dobre rozwiązanie? Przekonajcie się sami, czytając tę przezabawną historię! Bestsellerowa seria książek Nele Moost o przygodach małego kruka. Dopełnieniem humorystycznych opowiadań są barwne i szczegółowe ilustracje Annet Rudolph. Bohaterem serii jest mały kruk Skarpetka. Choć nie zawsze postępuje zgodnie z ogólnie przyjętymi normami, to bardzo chętnie je poznaje. Każde opowiadanie zawiera cenny morał, mały kruk m.in. uczy się, jak być najgrzeczniejszym zwierzątkiem w całym lesie, oraz poznaje wartość przyjaźni. Książki o małym kruku cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Opowiadania, przetłumaczone na wiele języków, zdobyły już rzeszę fanów. Mali czytelnicy mogą utożsamić się z niesfornym krukiem, zdobywając jednocześnie cenną wiedzę. Zapraszamy do świata Skarpetki. Gwarantujemy świetną zabawę przy lekturze!

15,90 zł
10,99 zł

Rabat 30,9%
oszczędzasz 4,91 zł

8 osób kupiło
33
Kolorowanka z tatuażami. Rajskie motyle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z tatuażami. Rajskie motyle
Dostępny
280 szt.

MAGIAtattoo – twój pierwszy tatuaż. Zostań artystą projektantem i stwórz własny TATTOOkatalog! Ozdabiaj siebie i przyjaciół w domowym TATTOOstudiu! W środku: projekty do kolorowania i zestaw zmywalnych tatuaży (wzory kolorystyczne).

6,90 zł
4,99 zł

Rabat 27,7%
oszczędzasz 1,91 zł

9 osób kupiło
34
Druga szansa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Druga szansa
Dostępny
296 szt.

Niezwykła propozycja. Niezwykły układ. Niezwykła historia Alexander Muro potrzebuje żony. Nie dlatego, że czuje się samotny. Przystojny i bogaty młody mężczyzna nie narzeka na brak zainteresowania ze strony kobiet. Dotychczas jednak żadna z nich nie wzbudziła w nim aż tak ciepłych uczuć, aby chciał z nią spędzić resztę życia. Alexander potrzebuje żony przede wszystkim do celów reprezentacyjnych ― wybranka powinna błyszczeć u jego boku nie tylko urodą, ale w głównej mierze intelektem. Krótko mówiąc, ma być uzupełnieniem jego wizerunku. Zupełnie przypadkowo na jego drodze pojawia się odpowiednia kandydatka. Sofia Casillas to młoda, piękna i błyskotliwa panna, a do tego jest dziedziczką fortuny dorównującej bogactwu rodu Muro. Jednym słowem, tych dwoje ma szansę stworzyć idealną parę. Jest tylko jeden kłopot. Sofia właściwie nie zna Alexandra i nie pali się do zamążpójścia. Odrzuca więc propozycję mężczyzny, traktuje ją jako żart... albo objaw szaleństwa. Tyle że Muro nie jest szalony, a tym bardziej nie żartuje. Należy do świata mafii, zawsze osiąga to, czego chce.

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

7 osób kupiło
35
Anne of Green Gables Ania z Zielonego Wzgórza Czytam po angielsku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anne of Green Gables Ania z Zielonego Wzgórza Czytam po angielsku
Dostępny
305 szt.

Skuteczna nauka przez czytanie. Let's read! Matthew i Marilla postanawiają adoptować chłopca, który pomoże im w pracy w gospodarstwie. Jednak w wyniku pomyłki z sierocińca przyjeżdża dziewczynka. Żywiołowa i marzycielska Anne Shirley odmienia ich życie. Ma szlachetne serce i ogromną wyobraźnię, a przy tym jest dość impulsywna, przez co często wpada w tarapaty. Z kim zaprzyjaźni się Anne i jakie przygody czekają na nią w Avonlea? "Anne of Green Gables" to adaptacja na podstawie powieści ?Ania z Zielonego Wzgórza?, autorstwa Lucy Maud Montgomery. "Czytam po angielsku" to seria skierowana do dzieci, które rozumieją podstawowe słownictwo i proste zdania w języku angielskim. Stworzona zarówno dla fanów tego języka, jak i dla tych, których zniechęca tradycyjny sposób nauki. Dzięki wciągającej historii angielski sam wchodzi do głowy! W nauce języka pomoże uproszczone słownictwo i gramatyka oraz tłumaczenia pojęć na marginesach, dzięki którym dziecko nie będzie musiało odrywać się od tekstu, aby sprawdzić znaczenie. Lektura pełnych emocji historii oraz wciągająca fabuła przyniosą mnóstwo satysfakcji podczas samodzielnego, jak i wspólnego czytania. Czytanki rozwijają naturalne zainteresowanie językiem obcym, wzbudzając chęć do dalszej nauki języka angielskiego. W książeczkach znajdują się również słowniczek, nagrania mp3 z wymową native speakerów oraz tłumaczenie całego tekstu na język polski. Dodatkowym atutem są ćwiczenia, które pomogą utrwalić słownictwo oraz gra memory do samodzielnego wycięcia. W serii znajdują się adaptacje klasyków, książki przygodowe oraz faktograficzne. "Anne of Green Gables" to: - adaptacja klasyki dla dzieci - tekst dla początkujących czytelników - tłumaczenia trudniejszych słówek na każdej stronie - ćwiczenia utrwalające materiał - nagrania mp3 z wymową native speakerów - tekst przetłumaczony na język polski - gra memory do samodzielnego wycięcia W serii: "The Wild Wood", "The Strange Playground", "The Adventures of James Cook", "The Lost Backpack", "Frank and the Moon", "The Beach Detective", "The Wizard of Oz", "Rhymes and Riddles".

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

7 osób kupiło
36
Cyberbezpieczeństwo dla zaawansowanych. Skuteczne zabezpieczenia systemu Windows, Linux, IoT i infrastruktury w chmurze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyberbezpieczeństwo dla zaawansowanych. Skuteczne zabezpieczenia syste...
Dostępny
102 szt.

Gra o cyberbezpieczeństwo jest fascynująca i toczy się o wysoką stawkę. W każdej organizacji są dane, które trzeba chronić przed stale rosnącą liczbą zagrożeń. Jeśli to się nie uda, musimy się liczyć z uszczerbkiem na wizerunku, ze stratami finansowymi, a w niektórych wypadkach nawet z utratą zdrowia lub życia człowieka. Dlatego ważne jest, aby koncepcje bezpieczeństwa defensywnego były znane nie tylko inżynierom do spraw bezpieczeństwa, ale także wszystkim specjalistom IT. Jedynie w ten sposób można skutecznie wdrożyć przemyślaną strategię bezpieczeństwa. To książka przeznaczona dla specjalistów, którzy chcą poszerzyć wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa. Opisano tu aktualne koncepcje związane z podatnościami i zagrożeniami bezpieczeństwa, w tym model dojrzałości cybernetycznej. Zaprezentowano narzędzia takie jak Wireshark, DVWA, Burp Suite, OpenVAS i NMAP, a także techniki utwardzania systemów Unix i Windows. Omówiono też bardziej zaawansowane kwestie, w tym bezpieczeństwo fizyczne IT, ochrona urządzeń IoT, aplikacji internetowych i infrastruktury w chmurze. Autor zagłębił się również w takie zagadnienia jak analiza złośliwego oprogramowania, testy penetracyjne, techniki informatyki śledczej i automatyzacja w zapewnianiu bezpieczeństwa IT.

109,00 zł
76,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 32,70 zł

8 osób kupiło
37
Kura - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kura
Dostępny
171 szt.

Wiersze, które trafiają do ucha malucha. Opowiastki, w których warto się zaczytać. Forma, która nigdy się nie znudzi. Czyli POECI W PREZENCIE DLA DZIECI! Obraz kreślony słowem i pędzlem ku uciesze najmłodszych.

7,90 zł
4,99 zł

Rabat 36,8%
oszczędzasz 2,91 zł

8 osób kupiło
38
Target Angielski Słownictwo dla zaawansowanych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Target Angielski Słownictwo dla zaawansowanych
Dostępny
260 szt.

Uczysz się angielskiego już dłuższy czas, ale nadal chcesz poznawać ten język? Jesteś już na poziomie zaawansowanym, ale wciąż szukasz słów, które w 100% oddadzą twoje intencje? Przygotowujesz się do egzaminu CAE, CPE lub do matury rozszerzonej z języka angielskiego? Jeśli chcesz posługiwać się angielskim jak native speaker i wypowiadać się na każdy temat z pewnością i swobodą, sięgnij po nowe wydanie książki Angielski Słownictwo dla zaawansowanych. To doskonała pomoc dla wszystkich osób na poziomie B2+ / C1 samodzielnie uczących się angielskiego chcących osiągnąć biegłość językową i poziom C2. Poznaj nowe wydanie Angielski Słownictwo dla zaawansowanych, które zostało rozbudowane o: - ciekawe teksty i życiowe dialogi wprowadzające materiał leksykalny, - praktyczne podpowiedzi gramatyczne i leksykalne, - ćwiczenia otwarte aktywizujące do tworzenia wypowiedzi własnej, - podsumowania po każdym rozdziale. Dzięki książce Angielski Słownictwo dla zaawansowanych: - opanujesz ponad 2000 słów, zwrotów, wyrażeń i idiomów na poziomie C1-C2, - bez problemu odnajdziesz się w codziennych rozmowach native speakerów, - poznasz słownictwo w praktycznym kontekście tekstów i dialogów, - zwrócisz uwagę na najczęściej popełniane błędy leksykalne i gramatyczne, - zweryfikujesz swoją wiedzę w praktyce dzięki 300 różnorodnym ćwiczeniom, - będziesz mieć wszystko pod ręką dzięki przydatnym słowniczkom, - sprawdzisz się w specjalnie przygotowanych podsumowaniach.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

7 osób kupiło
39
Przytul swoje wewnętrzne dziecko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Przytul swoje wewnętrzne dziecko
Dostępny
374 szt.

Wewnętrzne dziecko, wewnętrzny rodzic, wewnętrzny dorosły ― człowiek jest w pewnym stopniu każdą z tych osób. Dziecko to ta część osobowości, która sprawia, że bywamy spontaniczni, cieszymy się drobiazgami; odpowiada także za siłę witalną, energię i śmiech. Rodzic ocenia, kontroluje, stawia granice ― ale też wspiera i motywuje. Dorosły natomiast jest bezstronnym analitykiem, kierującym się logiką, na której się opiera, gdy dokonuje wyborów. Od wzajemnych relacji tej trójki zależy nasz psychiczny dobrostan. Jeżeli któreś z nich zacznie dominować nad pozostałymi, wywrze to najprawdopodobniej negatywny wpływ na nasze funkcjonowanie. Zbyt często karcone dziecko będzie sfrustrowane i nieszczęśliwe, pozbawione wiary w siebie i radości życia. Dlatego warto nauczyć się bycia dla siebie dobrym rodzicem. W czym pomoże Ci ta książka! Oprócz wiedzy, porad i wskazówek znajdziesz w niej zestaw ćwiczeń i technik, których zastosowanie pozwoli Ci stać się równocześnie radosnym dzieckiem, opiekuńczym rodzicem i szczęśliwym dorosłym. Spróbujesz?

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

6 osób kupiło
40
Wszystko moje! Czyli o tym, jak kruk zrozumiał, że przyjaźń jest najważniejsza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko moje! Czyli o tym, jak kruk zrozumiał, że przyjaźń jest najwa...
Dostępny
49 szt.

Mały kruk byłby bardzo lubiany, gdyby nie kradł wszystkiego, co wpadnie mu w dziób. Dzięki chytrym sztuczkom zdobywa ulubione przedmioty przyjaciół, którzy próbują je przed nim ukryć. Lecz na małego kruka nie ma sposobu!

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

6 osób kupiło
41
W królestwie flamingów. Historyjki z nalepkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W królestwie flamingów. Historyjki z nalepkami
Dostępny
7004 szt.

Dzięki zabawie nalepkami dziecko chętniej podejmie naukę czytania. Zdania w tej książeczce należy uzupełnić nalepkami, by stworzyć teksty historyjek. Zbuduj zdania tekstowo-obrazkowe i przeczytaj o przygodach w krainie flamingów.

7,99 zł
6,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

6 osób kupiło
42
Nic nie szkodzi! Czyli to się może zdarzyć każdemu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nic nie szkodzi! Czyli to się może zdarzyć każdemu
Dostępny
43 szt.

Co zrobić, jeśli bardzo chcemy pomóc, a nic nam się nie udaje? Miś Edzio chciałby pobawić się ze swoimi leśnymi przyjaciółmi, jednak prześladuje go wyjątkowy pech. Zamiast pomóc w przygotowaniach do przedstawienia, nieumyślnie sprawia innym kłopoty.

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

6 osób kupiło
43
Przedszkolaki się nie nudzą. Historyjki z nalepkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedszkolaki się nie nudzą. Historyjki z nalepkami
Dostępny
6890 szt.

Kolejna książeczka z lubianej przez małych czytelników serii. Zdania zajmującej opowiastki o tym, jak ciekawie spędza się czas w przedszkolu, należy uzupełnić nalepkami, tak by stworzyć pełny tekst historyjki. Dzięki takiej zabawie dziecko chętniej podejmie naukę czytania! Do książeczki dołączono 70 kolorowych naklejek.

7,99 zł
6,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

6 osób kupiło
44
Hipopotam ma problemy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hipopotam ma problemy
Dostępny
89 szt.

Wiersze, które trafiają do ucha malucha. Opowiastki, w których warto się zaczytać. Forma, która nigdy się nie znudzi. Czyli POECI W PREZENCIE DLA DZIECI! Obraz kreślony słowem i pędzlem ku uciesze najmłodszych.

7,90 zł
5,99 zł

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

7 osób kupiło
45
Wszystko zniszczone! Czyli o tym, jak kruk uczył się pomagać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko zniszczone! Czyli o tym, jak kruk uczył się pomagać
Dostępny
67 szt.

Każdy wie, że należy pomagać innym. Mały kruk przekonuje się jednak, że nie jest to wcale takie łatwe. Najpierw ma coś ważniejszego do zrobienia, następnie wdaje się w dyskusję z panią borsukową na temat właściwego pomagania.

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

5 osób kupiło
46
Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

5 osób kupiło
47
Topos 1-2/2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Topos 1-2/2023
Dostępny
7 szt.

SZARE KARTKI JERZY SZYMIK, Ewangelia Pana naszego Jezusa Chrystusa. Glossy (5) // 5 CZESI: PRAGA / PRAHA w przekładach Przemysława Dakowicza JOSEF KROUTVOR, O kawiarniach Pragi // 19 JOSEF KROUTVOR, Doktor Franz Kafka // 27 PRZEMYSŁAW DAKOWICZ, Po Pradze śladami Franza Kafki [Praga – miejsca postojów] // 31 JAROSLAV VRCHLICKÝ, Przechodząc przez Staromiejski Rynek // 42 WOLFGANG AMADEUSZ MOZART [List z Pragi do Konstancji Mozart] // 44 PRZEMYSŁAW DAKOWICZ, Praski mit Mozarta [Praga – miejsca postojów] // 47 KAREL ČAPEK, Relief Pragi // 49 MILOŠ DOLEŽAL, Koledzy ornitologowie; Wełtawo Wełtaweńko; Szpital Praga – Bulovka (Podczas gdy) // 52 PRZEMYSŁAW DAKOWICZ, Krypta cichociemnych ČSR [Praga – miejsca postojów] // 57 FRANTIŠEK HALAS, Pradze // 61 Z HRABALEM W PRADZE I POZA PRAG. Z Tomášem MAZALEM rozmawia Przemysław DAKOWICZ // 64 PRZEMYSŁAW DAKOWICZ, Najpierwsza czeska gospoda [Praga – miejsca postojów] // 81 ESEJE / SZKICE / ANEKSY KRYTYCZNE / PRZYCZYNKI MIROSŁAW DZIEŃ, Już tylko zwierzę. Esej o adoracji i niknącym człowieczeństwie // 8 JAN SOCHOŃ, Leopold Staff: poeta zawsze młody // 102 ZBIGNIEW CHOJNOWSKI, Katastrofa i niepodległość według Wiesława Kazaneckiego // 119 JANUSZ NOWAK, „Polski blues błękitne roni łzy”. Wokół bluesowej poezji Bogdana Loebla // 131 TOMASZ PYZIK, Wojciecha Kassa odsłanianie „tamtej strony” // 171 WOJCIECH KALISZEWSKI, Piękno, piekło i prawda // 178 ADRIANA SZYMAŃSKA, Wybrańcy z arki ocalenia // 183 KRZYSZTOF MASŁOŃ, Dawnych wspomnień czar // 187 STANISŁAW DŁUSKI, Zapiski podziemne (3) // 221 WOJCIECH KALISZEWSKI, „Przestrzeń wolna, przejrzysta, jasna i prawdziwa”. O tomie w nawiasie Janusza Nowaka // 223 ADAM GRZYBOWSKI, Nie chcieli go w Gdańsku – trafił na zamek. Tryumfalny powrót Stanisława Przybyszewskiego // 227 POEZJA MAGDALENA STAWOWY-ŻEGALSKA, Epifit, detrytus (ja i Orfeusz); Flora; Lustro; U nas // 87 JAN WAGNER, karpie; czarny bez; wydra; łazarz; portafortuna; stary motocyklista. Przekł. Tomasz OSOSIŃSKI // 91 JADWIGA NOWAK, puentowanie (skołowacenie języka 3); Hans Castorp spotyka Klausa Schwaba; Gniew bogów; Po swojemu; Baby-boomer pisze wiersz // 114 CZESŁAW MIROSŁAW SZCZEPANIAK, ***Pierwsze wiersze…; ***W szpitalu w Zagórzu…; ***Dopokąd żyjemy…; ***Echem nie wywołasz wilka…; ***Kiedy kobieta karmi…; ***W młodości, pamiętam…; ***Jak się nad czym…; ***W Białych ścianach…; ***Już nie chodzę. // 128 JERZY ŚLESZYŃSKI, Dotykanie czegoś ważnego; Moje dłonie; Sierota 65; Jedem das Seine; Echo // 139 JANUSZ ADAM KOBIERSKI, Taki dzień; Hymn; Witold Pilecki // 142 BOGUSŁAW KIERC, Już; A tam?; Wonczas; Wierzę // 152 RYSZARD KOŁODZIEJ, Życzliwy; Hananya; Maria z Betanii; Rosz Haszana // 168 ROZMOWY „TOPOSU” WE FRAKU I W PIŻAMIE. Z Janem WAGNEREM rozmawia Tadeusz DBROWSKI // 97 PROZA / DZIENNIKI / WSPOMNIENIA ZBIGNIEW MASTERNAK, Tylko koni żal… // 145 WOJCIECH KASS, Notes (54) // 155 WALDEMAR ŻYSZKIEWICZ, Marzec po krakowsku // 213 RECENZJE JADWIGA CLEA MORENO-SZYPOWSKA, Rzecz o dialogu między Bachtinem i Łotmanem (B. Żyłko, Od Bachtina do Łotmana. Szkice z humanistyki rosyjskiej XX wieku) // 192 JADWIGA NOWAK, Poeta chce wiedzieć (Z. Chojnowski, Tarcza z pajęczyny) // 193 KATARZYNA KUROCZKA, Poezja gęsta niczym żywica (P. Müldner-Nieckowski, Żywica. Poezje) // 194 PIOTR WIKTOR LORKOWSKI, Ideogramy nieobecności (B. Gruszka-Zych, Dla) // 196 TOMASZ PYZIK, Liryczne przeistoczenia (P. Lekszycki, Wszystko, czego dziś dotkniesz) // 197 TOMASZ PYZIK, Metafizyczna semiologia (M. Bieszczad, Kroki) // 199 JADWIGA CLEA MORENO-SZYPOWSKA, Między niebem a ziemią (U. Michalak, Rozdarty błękit) // 201 JAN JASTRZĘBSKI, Nie tylko świadectwo (K. Orłoś, Trzecie kłamstwo) // 202 PAULINA HAIN, Zgubiona sprawiedliwość (Zoltán Mihály Nagy, Szatański pomiot) // 204 MIROSŁAW R. KANIECKI, Co mniema filozof? (L. Kołakowski, Mini wykłady o maxi sprawach) // 206 OGRÓD DEBIUTÓW (59) PIOTR WIKTOR LORKOWSKI (L. Pelowska, Marcjanna idzie na wojnę; W. Kopeć, przyjmę / oddam / wymienię; K. Orpik, dekompozycja konstrukcji) // 208–212 MUZYKA (I POEZJA) PIOTR WIESŁAW RUDZKI, 8 pieśni Leszka Aleksandra Moczulskiego słuchanych w drodze do Krakowa (2) // 205 SZTUKA KAZIMIERZ NOWOSIELSKI, Cięcia mocne i trafne. O pracach Wojciecha Sęczawy // 241 KRÓTKO OLGA KRZYŻYŃSKA, „Fangor stulecia” w Pałacu Opatów; Ludzie sztuki Felcyna; Duszek grafiki polskiej // 244–247 TOPOS – BIBLIOGRAFIA „Topos” 2022 – bibliografia osobowa i rzeczowa. Oprac. Agnieszka DAKOWICZ // 248–256 WYDAWNICTWA NADESŁANE // 151, 167, 177, 182, 191 OKŁADKI Strona I i IV: Praga – panorama. II strona okładki: Orloj, zegar astronomiczny umieszczony na ścianie praskiego ratusza. Autorem wszystkich zdjęć jest Przemysław DAKOWICZ TOMIK POEZJI Mieczysław Machnicki a o zmierzchu kiedy jaśniej Biblioteka „Toposu” T.211 Spis wierszy: *** płakałem jak stary człowiek… // 5 *** byłem tam przez chwilę gdzie jest źródło czasu… // 6 *** nie więcej niż dwa ptaki zajęły cały las… // 7 *** kiedy snów nie ma one są tym bardziej… // 8 *** wiosłował ku mnie cień na płytkich wodach… // 9 *** z tajemną głębią mając do czynienia… // 10 *** ten kto zasieje niekoniecznie zbierze… // 11 *** kiedy się ogień rozszczepia na dwoje… // 12 *** szczyty są po to by patrzeć głębiej… // 13 *** głęboka studnia pochłania wodę… // 14 *** mów mi o morzu chcę je usłyszeć… // 15 *** naprawdę to gwiazd nie ma tylko je maluję… // 16 *** Bóg jest na dachu bo niżej nie może… // 17 *** w piekle są puste groby grzeszni na urlopie… // 18 *** dwoje ludzi tworzy jednego anioła… // 19 *** wyczerpać morze jedną rzeką… // 20 *** puste jest niebo puste jest piekło… // 21 *** kto nie chce ciszy ani gromu… // 22 *** rzeźbił wodę i światło ale tylko w nocy… // 23 *** kościoły z drewna cegły czy też z ducha… // 24 *** krzyż jak nóż bezdusznie miele duszę w ciele… // 25 *** księżyc nad domem w dzień jest czarny… // 26 *** nie za drzwiami lecz za każdą ścianą… // 27 *** jeśli kłamałem to nie dość prawdziwie… // 28 *** młyny boże wolno mielą… // 29 *** wyszedłem z domu żeby nie wyjść z domu… // 30 *** kto bardziej nagi w płaszczu czy w koszuli… // 31 *** wiem ja o nocy tyle co umarły… // 32 *** gdybym gołębiem był z góry Athos… // 33 *** gdy świat jest cały pod tępym dłutem… // 34 *** ile mieć ognia ile mieć popiołu… //35 *** ruszyły wzgórza pode mną… // 36 *** bezdźwięczny dźwięk jednej klaszczącej ręki… // 37 *** bezsłownym wierszem móc nie pisać… // 38 *** po stronie Boga choć nie wierzę… // 39 *** o świtaniu szarym jak zmierzch… // 40 *** gdy dopalił się ogień pozostało jasno… // 41 *** wymyślony przez żywych przydaje się martwym… // 42 *** i szepty wioseł w rozedrganej wodzie… // 43 *** cokolwiek zapamiętasz tego już nie będzie… // 44 *** patrzę przez okno i na przestwór widzę… // 45 *** jakich słów trzeba by otrzymać słowo… // 46 *** samymi oczami jestem… // 47 *** nie na gałęzi ale na gałązce… // 48 *** nad kroplą wody dno i nad gałęźmi lew… // 49 *** porzućmy zamiary miejmy tylko siły… // 50 *** podobno można być szelestem… // 51 *** przekażcie sobie znak pokoju… // 52 *** wyżej ręce i jeszcze wyżej… // 53 *** jeden czy kilku razem czy osobno… // 54 *** nikt ci nie wierzy jeśli jesteś srebrna… // 55 *** napisz o morzu że nie istnieje… // 56 *** dzwon o dzwon uderza żeby wstrząsnąć trzecim… // 57 *** na taką krawędź w nocy się nadziałem… // 58 *** a w dzień się nie śni tylko jest naprawdę… // 59 *** rzeka się rozwidla żeby móc się splątać… // 60 *** w jednym są skrzydle aż dwa skrzydełka… // 61 *** lubię zacząć od tego co nie istnieje… // 62 *** jakbym się o skały rozbił samym żaglem… // 63 *** czas już powracać wszystko widziałem… // 64 *** co będzie gdy żółw ruszy i świat zachybocze… // 65 *** kiedy się płasko położę na boku… // 66 *** chcę cały kamień nie okruch chleba… // 67 *** na mostach nigdy nie ma cienia… // 68 *** zamiast umierać wolałbym zniknąć… // 69 *** przezroczysty kamień zagląda mi w oczy… // 70 *** co wyobrażone to się kiedyś spełni… // 71 *** co wzniosę oczyma to już głębiej w dłoni… // 72 *** czego jeszcze nie ma będzie powtórzone… // 73 *** zapomnieć zapomniane żebym nigdy nie śnił… // 74 *** oko świata nas widzi czasem w naszym oku… // 75 *** dwa pióra krucze tylko w jednym roku… // 76 Fragmenty o twórczości poetyckiej Mieczysława Machnickiego… //78

23,00 zł
19,99 zł

Rabat 13,1%
oszczędzasz 3,01 zł

5 osób kupiło
48
Na wiejskim podwórku. Historyjki z nalepkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na wiejskim podwórku. Historyjki z nalepkami
Dostępny
6251 szt.

Dzięki zabawie nalepkami dziecko chętniej podejmie naukę czytania! Zdania z tej książeczki należy uzupełnić nalepkami, tak by stworzyć teksty historyjek. Zbuduj zdania tekstowo-obrazkowe i przeczytaj o przygodach wiejskich zwierząt. Do książeczki dołączono 66 kolorowych naklejek.

7,99 zł
6,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

5 osób kupiło
49
Awantura w lesie! Czyli o tym, że najsilniejszy nie zawsze ma rację - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Awantura w lesie! Czyli o tym, że najsilniejszy nie zawsze ma rację
Dostępny
62 szt.

Awantura w lesie! Wilk wyrzucił małego kruka i borsuka ze zbudowanego przez nich zamku. Tak się przy tym posprzeczali, że aż wilk spuścił kruczkowi lanie. Wilk jest duży i silny, dlatego zwierzątka nie potrafią same się przed nim obronić.

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

5 osób kupiło
50
Skarpetka na tropie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarpetka na tropie
Dostępny
400 szt.

Porcja zagadek, kolorowanek, śmiechu i zabawy. Dla wszystkich fanów skarpetek ? dzieci i rodziców! Mama i Tata małej Be wybierają się na randkę. Przeglądając garderobę, Mama orientuje się, że jej ulubiony elegancki żakiet nie ma guzika. Jedna ze skarpetek odkrywa w sobie żyłkę tropicielki i postanawia odnaleźć zgubę. Po drodze musi rozwiązać jeszcze wiele zagadek: kto zjadł całą czekoladę mamy chomika? Jak pomóc aktorom, którzy zapomnieli, jakie role odgrywają w przedstawieniu? Skarpetka znajdzie na wszystko radę, ale złodzieja jak nie było, tak nie ma. Czy będzie mogła liczyć na pomoc sroki? A może złodziej ukrył się w kawiarni, do której poszła Mama? Dzieci tropią rzezimieszka wraz z dzielną skarpetką-detektywem: przechodzą przez labirynt, rozwiązują krzyżówki, rebusy i po nitce do kłębka dochodzą do rozwiązania zagadki. Zeszyt ćwiczeń przygotowany przez Justynę Bednarek z ilustracjami Daniela de Latoura pełen jest kalamburów, quizów oraz zagadek rozwijających pamięć i wyobraźnię. Dobra zabawa murowana!

29,99 zł
21,89 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

6 osób kupiło
51
Szaleństwo krzyża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szaleństwo krzyża
Dostępny
5 szt.

Pokochać krzyż. Czy to w ogóle jest możliwe? Książka opisuje przykłady świętych, którzy umiłowali Krzyż Chrystusa ponad miarę: św. Bernarda, św. Franciszka z Asyżu, św. Ignacego Loyolę, św. Teresę od Jezusa, św. Franciszka Salezego, św. Małgorzatę Marię Alacoque, Alojzego Gonzagę i innych. Pamiętając słowa Pana Jezusa: Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje!, zachwyćmy się postawą Świętych i razem z Chrystusem umiejmy dźwigać nasz codzienny krzyż.

34,90 zł
26,52 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,38 zł

5 osób kupiło
52
Eden It's an Endless World! 8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eden It's an Endless World! 8
Dostępny
61 szt.

Akcja Edenu osadzona jest w niedalekiej przyszłości (przełom XXI i XXII wieku), w świecie spustoszonym przez tajemniczy wirus (Closure Virus). Epidemia, która zmniejszyła populację Ziemi o co najmniej 15%, zmieniła polityczną i ekonomiczną mapę świata. Historia opowiadana przez Hirokiego Endo rozciąga się na wiele lat i obraca się wokół postaci dorastającego chłopca Eliaha Ballarda. W tle rozgrywa się walka o światową dominację, podkreślona ciągłą groźbą następnego ataku śmiertelnego wirusa. Większość wydarzeń rozgrywa się w Ameryce Południowej.

64,90 zł
57,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,79 zł

4 osoby kupiły
53
Scars. Tom 2. Blizny zapisane w duszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Scars. Tom 2. Blizny zapisane w duszy
Dostępny
557 szt.

Ona za bardzo siebie nienawidziła, on zbyt mocno tęsknił za swoją dawną miłością Vafara i Royce spotkali się w momencie, w którym żadne z nich nie było gotowe na szczęście. Ona miała rodzinne kłopoty, on nie radził sobie z żałobą po ukochanej Maxine. Oboje mieli sporo do przepracowania. Dlatego, mimo że byli sobie przeznaczeni, z pierwszej próby bycia razem nie wyszli zwycięsko. Rozstali się na dłuższy czas. Roy pozostał w Seattle, gdzie nadal prowadził studio tatuażu, Vafie przeniosła się do nadmorskiego Galveston, by realizować się jako artystka. Jednak nie zapomnieli o sobie i nie przestali się kochać. Po dziewięciu miesiącach od wyjazdu Vafary, Roy odważył się do niej zadzwonić. Okazało się, że emocje między nimi nadal były silne. Tęsknili za sobą i mieli sobie mnóstwo do powiedzenia. Szczególnie Vafie, która wreszcie odnalazła swoją prawdziwą mamę…

44,90 zł
40,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

4 osoby kupiły
54
Atelier spiczastych kapeluszy 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atelier spiczastych kapeluszy 10
Dostępny
36 szt.

Kustas wraz z tajemniczą Ininią zakuwają Koko i Tartara w magiczne kajdany. Chcą, by dwójka młodych czarodziejów pomogła im zbliżyć się do władcy półwyspu Zoza. Ale to nie ostatnie nieoczekiwane spotkanie, jakie czeka naszych bohaterów. Podczas obchodów Święta Srebrnej Nocy Koko i Tartar spotykają Dagdę, na którego piersi umieszczono magiczny krąg. Czy zakazana magia naprawdę niesie ze sobą wyłącznie cierpienie?

27,90 zł
24,55 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,35 zł

4 osoby kupiły
55
Krecik w lesie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krecik w lesie
Dostępny
219 szt.

Wiersze, które trafiają do ucha malucha. Opowiastki, w których warto się zaczytać. Forma, która nigdy się nie znudzi. Czyli POECI W PREZENCIE DLA DZIECI! Obraz kreślony słowem i pędzlem ku uciesze najmłodszych.

7,90 zł
5,99 zł

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

6 osób kupiło
56
Dzwonek do roweru, Minnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzwonek do roweru, Minnie
Seven
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.25

Dzwonek wydaje donośny dźwięk, zwraca uwagę na małego rowerzystę i sprawia mu dodatkową radość z jazdy na rowerze. Dzwonek jest wykonany z wysokiej jakości materiałów i ozdobiony naklejką z bohaterami z bajek Disney. Średnica: 5,5 cm.

19,99 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,00 zł

4 osoby kupiły
57
Uśmiechy i łezki misia Domisia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uśmiechy i łezki misia Domisia
Dostępny
176 szt.

Ile promyczków i słonych kropelek wypełni misiowy dzień? Zmężniał nam ten mały misio – pa, pa, żłobku! Serca rodziców i siostrzyczki Olmisi przepełnia miłość i duma. Domiś wciąż wyciąga łapki po nieznane, lecz zawsze przy wsparciu niedźwiedziej rodzinki.

21,90 zł
16,99 zł

Rabat 22,4%
oszczędzasz 4,91 zł

4 osoby kupiły
58
Wodne kolorowanki auta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodne kolorowanki auta
Dostępny
61 szt.

Odkryj, jaką radość sprawi twojemu dziecku zabawa kolorowankami wodnymi!

9,00 zł
6,99 zł

Rabat 22,3%
oszczędzasz 2,01 zł

4 osoby kupiły
59
Cybersecurity w pytaniach i odpowiedziach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Cybersecurity w pytaniach i odpowiedziach
Dostępny
104 szt.

Co o cyberbezpieczeństwie każdy wiedzieć powinien W świecie, w którym większość naszych mniej lub bardziej wrażliwych danych przechowywana jest w sieci, cyberbezpieczeństwo powinno być tematem numer jeden. Niestety, na ogół nie jest, bo… Po prostu nie chce się nam myśleć o zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń. Stają się one dla nas kluczowe dopiero, kiedy ktoś się cyberwłamie i realnie skradnie coś, co było dla nas istotne: hasło do poczty e-mail, pieniądze z konta w banku, zdjęcia, które wolelibyśmy zachować dla siebie, itd. Tyle że wtedy jest już za późno. Ta książka powstała po to, by jej czytelnik zdążył wyprzedzić zagrożenie. Stanowi wprowadzenie do zagadnienia cyberbezpieczeństwa. Podzielona na kilka kluczowych części (systemy operacyjne, sieci komputerowe, aplikacje webowe, kryptografia, wreszcie cyberbezpieczeństwo jako takie), pozwala zapoznać się z najważniejszymi zagrożeniami i ze sposobami zabezpieczeń. Przybliża terminologię związaną z tematem i stanowi świetny punkt wyjścia do dalszego zgłębiania jego wybranych aspektów. Cyberniebezpieczeństwo czyha. Czy jesteś na nie przygotowany?

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

4 osoby kupiły
60
Sinner - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sinner
Dostępny
300 szt.

Ona traktuje go jak przyjaciela. On chce być dla niej kimś więcej. Znacznie więcej... Rai i Kostya wydają się sobie przeznaczeni. Znają się od zawsze, wychowywali się właściwie wspólnie. On jest najlepszym kumplem jej brata, rodziny obojga także pozostają w przyjaźni. Prowadzą wszak wspólnie interesy. Brudne interesy. Kostya jest gangsterem, a Rai to córka i siostra wpływowych i niebezpiecznych ludzi. Pozornie wszystko do siebie pasuje, tyle że Rai chce od życia czegoś innego. Rola żony niebezpiecznego człowieka, takiego jak Kostya Azarow, nie jest spełnieniem jej marzeń... Młody rosyjski mafiozo nie wyobraża sobie jednak innej przyszłości niż ta z Rai u boku. Im bardziej ona stara się utrzymywać dystans, tym mocniej on próbuje go skrócić. I zrobi wszystko, naprawdę wszystko, by ostatecznie zdobyć jej serce... Czy kiedy Kostya posunie się do ostateczności, Rai na zawsze go znienawidzi?

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

4 osoby kupiły
61
Wszystko dobrze! Czyli o tym, jak kruk dostał swoje imię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko dobrze! Czyli o tym, jak kruk dostał swoje imię
Dostępny
71 szt.

Przed małym krukiem nie lada wyzwanie! Sympatyczny urwis postanawia znaleźć najodpowiedniejsze dla siebie imię. Sprawa pozornie wydaje się prosta. Mały kruk ma wiele pomysłów: Oskar, Kraks, Tomek – to jedynie początek listy ciekawych propozycji.

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

3 osoby kupiły
62
Antek i dzikie serce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antek i dzikie serce
Dostępny
178 szt.

Antek chce dzielić z Tobą chwile: smutne i radosne, codzienne i podniosłe. Wyprawa pod namiot okazała się dla Antka, jego taty i najlepszego kolegi Piotrka filmową przygodą! Przyszło im wcielić się w role poszukiwaczy leśnych skarbów.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

4 osoby kupiły
63
Przyjaciel. Tom 3. Jesteś dla mnie wszystkim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjaciel. Tom 3. Jesteś dla mnie wszystkim
Dostępny
52 szt.

Można oszukać umysł i wszystkie zmysły, ale serce nie myli się nigdy. Kiedy Lila odzyskuje świadomość po wypadku, rodzi się na nowo. Jej głowa jest jednak zupełnie pusta, niczym niezapisana karta. Lila stara się zbudować swoje życie od podstaw, zweryfikować dawne znajomości, odnaleźć siebie. Mimo pomocy najbliższych nieustannie błądzi. Na domiar złego demony przeszłości nie dają o sobie zapomnieć. Stopniowo powracające wspomnienia nie przynoszą Lili upragnionego spokoju. Wręcz przeciwnie, odsłaniają przed nią prawdziwą historię jej związku z Jacobem, o której wolałaby nie wiedzieć. A to dopiero początek trudnej drogi, którą będzie musiała przebyć, by wybaczyć temu, który zranił ją najmocniej, i raz jeszcze dać sobie szansę na prawdziwą miłość…

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

3 osoby kupiły
64
Podróż do świata zmysłów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróż do świata zmysłów
Dostępny
90 szt.

Człowiek składa się z dwóch wymiarów: zmysłowego i duchowego. Część zmysłowa jest niejako zewnętrzna, w porównaniu z częścią duchową. Nasze zmysły są jak okna, poprzez które stykamy się ze światem zmysłowym: z ludźmi, rzeczami, sytuacjami, zdarzeniami... Zmysłowość jest wartościowa i dobra, jeżeli korzystamy z niej w sposób właściwy i wolny. Może stać się pułapką, jeżeli przesłoni inne wartości, szczególnie duchowe. Zmysły, ciało nie są zagrożeniem, od którego trzeba uciekać, ale środkiem do dotykania najgłębszych warstw naszego ja. To, co odbieramy fizycznymi zmysłami jest tymczasowe, to czego nie widzimy ludzkimi oczami, pochodzi z duchowej rzeczywistości i jest wieczne, wszak nie obfitość wiedzy, ale wewnętrzne odczuwanie i smakowanie rzeczy, zadawala i nasyca duszę.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

3 osoby kupiły
65
Skończ to, co zacząłeś. Sztuka samodyscypliny, czyli jak zabrać się do pracy i doprowadzić ją do końca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skończ to, co zacząłeś. Sztuka samodyscypliny, czyli jak zabrać się do...
Dostępny
143 szt.

Czy zawsze realizujesz swoje plany i kończysz rozpoczęte zadania? Czy też częściej po złożeniu obietnicy lub podjęciu postanowienia udaje Ci się rozpocząć pracę i... porzucasz ją nieukończoną? Niekiedy niepokonaną przeszkodą okazują się zaledwie pierwsze oznaki znużenia czy zasadniczo niewielkie trudności. Często po prostu coś ciekawszego lub przyjemniejszego odwraca Twoją uwagę. Tymczasem umiejętność zamiany zamiaru w rzeczywistość jest niezwykle ważna zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. To dość trudna sztuka, gdyż pokonanie własnego lenistwa i prokrastynacji wymaga sporego wysiłku i wytrwałości. Dzięki tej książce łatwiej opanujesz trudną sztukę kończenia rozpoczętych zadań. Dowiesz się, skąd się bierze niechlubna skłonność do niepodejmowania działań i w jaki sposób wzmocnić motywację. Ustanowisz własne reguły, których przestrzeganie zbliży Cię do wyznaczonych celów. Dowiesz się, jakie nastawienie sprzyja realizacji zadań i jak zapanować nad nastrojami, które mogą obniżać Twoją efektywność. Sporo miejsca poświęcono strategiom walki z prokrastynacją. Nauczysz się łączyć obowiązek z przyjemnością, dzięki czemu wytrwanie w pracy stanie się o wiele łatwiejsze. Przekonasz się również, jak ważne jest zapewnienie odpowiedniego skupienia uwagi, i dowiesz się, w jaki sposób zastosować regułę 40-70 w skutecznym pokonywaniu własnej bezczynności.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

3 osoby kupiły
66
Crazy Chic - Szalone Tatuaże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crazy Chic - Szalone Tatuaże
Clementoni, Crazy Chic
Dostępny
9 szt.

Fani tatuaży otrzymują właśnie fantastyczny zestaw do wykonywania modnych ozdób w nasyconych kolorach. Praktyczny stoliczek z licznymi akcesoriami otwiera wrota wyobraźni i kreatywności. Zestaw zawiera samoprzylepne szablony, kolorowy brokat i barwnik do ciała z efektem Glow in the Dark. Dla wszystkich Crazy Girls i nie tylko, zestaw kryje również wiele fantastycznych tatuaży z rozszerzoną rzeczywistością. Aplikacja Crazy Tattoo wprowadza trójwymiarową magię do świata tatuaży. Możesz je fotografować, personalizować, a przede wszystkim pokazywać przyjaciołom na najmodniejszych kanałach społecznościowych!

77,90 zł
68,55 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,35 zł

3 osoby kupiły
67
Serwetki Małe kurczaczki 33x33cm 20szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
3 osoby kupiły
68
Serwetki Bazie 33x33cm 20szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serwetki Bazie 33x33cm 20szt
PAW
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13
7,99 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
69
Serwetki Irysy z motylem 33x33cm 20szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
3 osoby kupiły
70
No a jak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
No a jak
Dostępny
62 szt.

Nic nie niszczy miłości tak skutecznie jak kłamstwo Weronika nie przypuszczała, że jej niegdyś szczęśliwe małżeństwo zakończy się taką katastrofą. Wyczerpująca walka w sądzie i problemy ze ściągnięciem od niewiernego męża zasądzonego długu sprawiają, że kobieta ma tylko jedno marzenie: uciec jak najdalej od swojej przeszłości. Słoneczna Hiszpania stanie się dla niej nie tylko bezpiecznym azylem, ale także szansą na zawarcie bliższej znajomości z przystojnym Mateuszem. Wkrótce jednak okazuje się, że on również jest związany z tym wszystkim, co Weronika pragnęła zostawić za sobą

32,99 zł
24,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

3 osoby kupiły
71
Serwetki Zajączek 33x33cm 20szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
72
Intelektualiści mądrzy i niemądrzy, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Intelektualiści mądrzy i niemądrzy, wydanie 2
Dostępny
179 szt.

Prawdopodobnie nigdy w dziejach ludzkości intelektualiści nie odgrywali w społeczeństwie większej roli niż obecnie. Kiedy elity wytwarzające idee otoczone są licznym wianuszkiem osób, które rozpowszechniają owe idee – dziennikarzami, nauczycielami, […] ustawodawcami, urzędnikami, sędziami oraz innymi przedstawicielami inteligencji – ich wpływ na kierunek ewolucji społecznej może być znaczący, a nawet decydujący. […] Dużo wiemy na temat życiorysów oraz ideologii poszczególnych prominentnych intelektualistów, lecz systematyczne analizy istoty oraz roli intelektualistów jako grupy społecznej są nadal rzadko spotykane. Ta książka ma ambicje być taką właśnie analizą. Ma ambicje badać kierunek, w którym inteligencja prowadzi nasze społeczeństwo oraz – ogólniej rzecz biorąc – zachodnią cywilizację. […] przeznaczona jest dla czytelników skłonnych przyłączyć się do mojej „podróży ku zrozumieniu” intelektualistów – czyli dość pokaźnej grupy ludzi żyjących wśród nas, których działalność może mieć – i de facto ma – niezmiernie istotny wpływ na poszczególne państwa, a nawet całą cywilizację. Fragment książki

79,99 zł
57,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,40 zł

3 osoby kupiły
73
Ziggy, Stardust i ja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziggy, Stardust i ja
Dostępny
499 szt.

Ziggy, Stardust i ja ...na tę jedną chwilę dwóch samotnych astronautów dryfujących w kosmosie wreszcie się odnajduje Był maj 1973 roku. Niektórzy Amerykanie rozliczali aferę Watergate, inni walczyli w Wietnamie. A nieliczni toczyli beznadziejną batalię o to, aby tacy jak Jonathan Collins nie byli dłużej traktowani jak psychicznie chorzy. Szesnastoletni Jonny zmagał się z astmą, samotnością i głębokimi lękami. Obok niego była jedynie Starla, ale to przyjaciółka, nie mogła stać się nikim więcej. Jedynym miejscem, w którym czuł się dobrze i bezpiecznie, była jego własna wyobraźnia. Słuchał muzyki, rozmawiał z Ziggym Stardustem, jego choroba znikała, a on sam mógł być normalny. Ziggy nie istniał w prawdziwym świecie. Prawdziwy świat traktował takich jak Jonny z okrucieństwem, proponując im bolesną terapię, po której mieli się stać „normalni”. Jonny niczego bardziej nie pragnął. Ale któregoś dnia w jego życiu pojawił się Web, chłopak z ludu Lakota. Indianie byli inni, mimo to Jonathan szybko uległ słodkiemu zauroczeniu. Web bywał mroczny, czasami tajemniczy. Jego pewność siebie, odwaga i siła budziły w innych lęk. Przede wszystkim nie bał się być sobą, nie wstydził się tego, że był gejem. Delikatny Jonathan wydał mu się istotą idealną, kompletną i wspaniałą. Tyle że Jonny był białym chłopcem. Jonny i Web szybko odkryli, że mimo różnic wiele ich łączy. Zapragnęli odrobiny szczęścia tylko dla siebie. Najpierw jednak Jonny musiał zrozumieć, kim naprawdę był, a Web — poradzić sobie z własnym dziedzictwem. Tymczasem otaczali ich bezlitośni ludzie, którzy chcieli zniszczyć tę miłość...

44,90 zł
40,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

4 osoby kupiły
74
Algorytmy zwierząt. Ewolucja a tajemnica... BR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Algorytmy zwierząt. Ewolucja a tajemnica... BR
Dostępny
65 szt.

Skąd u niektórych ptaków, żółwi i owadów umiejętności nawigacyjne mogące konkurować z najlepszymi technologiami stworzonymi przez człowieka? Kto lub co nauczyło pszczołę miodną tańca, a jej towarzyszki z ula - odczytywania złożonego przesłania tego tańca? W jaki sposób termity opanowały wprawiające w osłupienie doświadczonych architektów strategie pasywnego ogrzewania i chłodzenia? Autor książki "Algorytmy zwierząt" Eric Cassell analizuje najnowsze dane naukowe, aby ocenić, czy darwinowskie twierdzenie o pochodzeniu złożonych instynktów na drodze stopniowych zmian wytrzymuje próbę czasu. Jeśli nie, to czy istnieje lepsze wyjaśnienie? W pracy "O powstawaniu gatunków" Karol Darwin przyznał, że te instynkty są "tak dziwne", że sama tajemnica ich powstania prawdopodobnie wyda się wielu czytelnikom "trudnością wystarczającą do obalenia całej mojej teorii". Książka Cassella prowadzi do wniosku, że ta trudność nie zniknęła, ale jest dużo większym wyzwaniem dla teorii ewolucji, niż zakładał Darwin. Ta nowa książka wypełnia lukę w literaturze dotyczącej problemów neodarwinizmu i danych empirycznych przemawiających za teorią inteligentnego projektu. Choć istnieje wiele opracowań wysoce złożonych systemów w genetyce, maszynach molekularnych i anatomii, tę pracę wyróżnia szczególne uwzględnienie całkowicie tajemniczego pochodzenia zaprogramowanych złożonych zachowań i instynktów u zwierząt. Szeroki wachlarz zjawisk - od nawigacji migrujących ptaków i motyli po taniec pszczół i cudowne umiejętności społeczności innych owadów - oczekuje na odpowiednie, wiarygodne wyjaśnienie. Mimo że darwinizm go nie zapewnił, narzucające się wyjaśnienie o projekcie zostało wykluczone a priori przez środowiska akademickie głównego nurtu. Ta godna polecenia książka stanowi kolejny mile widziany krok ku spóźnionej zmianie paradygmatu we współczesnej biologii. - Gnter Bechly, doktor nauk biologicznych, paleoentomolog, były kustosz Państwowego Muzeum Historii Naturalnej w Stuttgarcie Wszystkie programy komputerowe są algorytmami. Eric Cassell ciekawie opisuje zadziwiające algorytmy charakteryzujące zachowania wielu zwierząt. Skąd się wzięły i dlaczego przypominają programy komputerowe? Wyspecyfikowana złożoność, nieredukowalna złożoność i eksplozja kambryjska są niewytłumaczalne z darwinowskiego punktu widzenia. Do tej listy Cassell w mistrzowskim stylu dodaje algorytmy zwierząt. - Robert J. Marks II, profesor inżynierii elektrycznej i komputerowej Baylor University, kierownik Walter Bradley Center for Natural & Artificial Intelligence, redaktor naczelny czasopisma "BIO-Complexity" Książka Erica Cassella jest wyjątkowo dobrze udokumentowana i przyjemnie się ją czyta. Opisuje jedno z najciekawszych zagadnień dotyczących zwierząt - ich zachowanie. W przystępny sposób tłumaczy przykłady intrygująco złożonych zachowań oraz przedstawia próby ich wyjaśnienia podejmowane w ramach klasycznego paradygmatu ewolucjonistycznego. Cassell pokazuje, że niektóre złożone zachowania zwierząt wyglądają na zaprogramowane. Ale jeśli tak jest, to kto lub co je zaprogramowało? Książka Algorytmy zwierząt wskazuje, że jest to szczególnie trudne pytanie dla zwolenników darwinowskiego ewolucjonizmu. Z kolei inteligentne byty sprawcze to jedyne znane nam przyczyny tworzące algorytmy komputerowe. Jest więc możliwe, że inteligentny projekt odegrał rolę w powstawaniu zaprogramowanych złożonych zachowań obecnych u zwierząt.

44,90 zł
3 osoby kupiły
75
Schubert I Piękna młynarka Podróż zimowa Łabędzi śpiew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Schubert I Piękna młynarka Podróż zimowa Łabędzi śpiew
Dostępny
20 szt.

Książka rozpoczyna nową serię wydawniczą Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina zatytułowaną POEZJA / MUZYKA, w której będą publikowane teksty pieśni w językach oryginalnych wraz z tłumaczeniami. Poetyckich przekładów tekstów trzech arcydzieł pieśniowych Franciszka Schuberta ? Pięknej młynarki, Podróży zimowej i Łabędziego śpiewu do niniejszego wydawnictwa dokonał prof. Andrzej Lam. Mogą one służyć jako przewodnik zarówno przy słuchaniu nagrań, jak i na sali koncertowej. Nieprzypadkowo serię rozpoczynają cykle Schuberta ? to prawdziwa korona nie tylko jego własnej twórczości pieśniowej, lecz i całej historii pieśni w kulturze Zachodu. Najnowsza seria zapoczątkowana niniejszym wydaniem ma wypełnić lukę, jaką jest brak w języku polskim dobrych, wartościowych pod względem literackim przekładów tekstów pieśni, które zarazem przekazywałyby jak najwierniej treść oryginału i nie odbierały czytelnikowi-słuchaczowi satysfakcji obcowania z utworem poetyckim wysokiej próby. Zamiar może wydawać się próbą pogodzenia ognia z wodą, nieunikniony jest zatem kompromis, taki jednak, by spełnić wyżej postawione kryteria. Wymaga to dokonania nowych przekładów, adresowanych do współczesnego odbiorcy.

28,00 zł
23,24 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,76 zł

3 osoby kupiły
76
Sukienki. Koloruj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,99 zł
4,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 1,00 zł

3 osoby kupiły
77
Antek i guzik z wygranej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antek i guzik z wygranej
Dostępny
175 szt.

Antek chce dzielić z Tobą chwile: smutne i radosne, codzienne i podniosłe. Antek, Zosia i ich rodzice chwycili nową planszówkę i przystąpili do gry! Dorośli i dziewczynka mieli ubaw po pachy, a chłopiec raz po raz nucił melodię zwycięstwa.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

4 osoby kupiły
78
Serwetki Jajka i tulipany 33x33cm 20szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
79
Dzień przedszkolaka. Historyjki z nalepkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień przedszkolaka. Historyjki z nalepkami
Dostępny
6430 szt.

Dzięki zabawie nalepkami dziecko chętniej podejmie naukę czytania! Zdania z tej książeczki należy uzupełnić nalepkami, tak by stworzyć teksty historyjek. Zbuduj zdania tekstowo-obrazkowe i przeczytaj o zabawach przedszkolaków i naucz się rozpoznawać godziny na zegarze.Do książeczki dołączono 69 kolorowych naklejek.

7,99 zł
6,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

3 osoby kupiły
80
Jeżyk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeżyk
Dostępny
198 szt.

Wiersze, które trafiają do ucha malucha. Opowiastki, w których warto się zaczytać. Forma, która nigdy się nie znudzi. Czyli POECI W PREZENCIE DLA DZIECI! Obraz kreślony słowem i pędzlem ku uciesze najmłodszych.

7,90 zł
5,99 zł

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
81
I Can Only Be Me (Deluxe Hardback Edition). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

2 osoby kupiły
82
Czy pamiętasz… Triumf wielkanocnych dzwonów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy pamiętasz… Triumf wielkanocnych dzwonów
Dostępny
45 szt.

Zmieniają się mody i style, ale to, co prawdziwe i naprawdę wartościowe, pozostaje nieśmiertelne. Jest niczym gwiazda przewodnia, która wyostrza wzrok, rozpala serce i krzepi ducha. I taka właśnie jest seria Czy pamiętasz..., w której urokliwym wierszom polskich poetów towarzyszą urzekające obrazy artystów z całego świata. Wyjątkowy upominek dla ukochanej osoby, który ubogaci z pewnością całą rodzinę.

29,90 zł
22,72 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

2 osoby kupiły
83
Lokomotywy. Koloruj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,99 zł
4,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
84
Szeptucha. Kwiat paproci. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
47,99 zł
35,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,00 zł

2 osoby kupiły
85
Lonely Planet New Zealand - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lonely Planet New Zealand
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.25

Lonely Planet?s New Zealand is your passport to the most relevant, up-to-date advice on what to see and skip, and what hidden discoveries await you. Hit the slopes in Queenstown, experience Maori culture, and explore the Bay of Islands; all with your trusted travel companion. Get to the heart of New Zealand and begin your journey now!

96,00 zł
86,40 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,60 zł

2 osoby kupiły
86
Dzieci Aspergera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci Aspergera
Dostępny
133 szt.

Hans Asperger był uznanym wiedeńskim psychiatrą, który w uniwersyteckiej klinice dziecięcej badał osoby z zaburzeniami umysłowymi. Brał również udział w nazistowskiej akcji mordowania niepełnosprawnych dzieci. Dbał o ?higienę rasową? w III Rzeszy. Reżim nazistowski sortował ludzi według rasy, religii i kondycji fizycznej. Nazistowscy psychiatrzy wybierali dzieci z różnymi zaburzeniami rozwoju, zwłaszcza z autyzmem. Asperger i jego koledzy starali się je ?przekształcać? w produktywnych obywateli Rzeszy. Te, które uznali za nieuleczalne, wysyłano do kliniki Spiegelgrund, a następnie zabijano. ?Dzieci Aspergera? to przejmująca książka o tym, co człowiek może zrobić drugiemu ? słabszemu. To również opowieść o człowieku wplątanym w morderczą ideologię i historia początków badań nad autyzmem, która zmusza do rozważań nad dziedzictwem hitlerowskiej nauki.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

2 osoby kupiły
87
Penguin Readers Level 5: The Pursuit of Love - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Penguin Readers Level 5: The Pursuit of Love
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

Penguin Readers is an ELT graded reader series for learners of English as a foreign language. With carefully adapted text, new illustrations and language learning exercises, the print edition also includes instructions to access supporting material online. Titles include popular classics, exciting contemporary fiction, and thought-provoking non-fiction, introducing language learners to bestselling authors and compelling content. The eight levels of Penguin Readers follow the Common European Framework of Reference for language learning (CEFR). Exercises at the back of each Reader help language learners to practise grammar, vocabulary, and key exam skills. Before, during and after-reading questions test readers' story comprehension and develop vocabulary. The Pursuit of Love, a Level 5 Reader, is B1 in the CEFR framework. The text is made up of sentences with up to four clauses, introducing present perfect continuous, past perfect, reported speech and second conditional. It is well supported by illustrations, which appear regularly. The Pursuit of Love is about the love adventures of Fanny Logan's cousin, Linda Radlett, who is beautiful, brave and fun. Linda finally finds love and seems happy, but this is the 1930s and her country will soon go to war with Germany. What will happen to Linda then?

21,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
88
Quantum Computing from Colossus to Qubits - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quantum Computing from Colossus to Qubits
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

The revolution is here. In breakthrough after breakthrough, pioneering physicists are unlocking a new quantum universe which provides a better representation of reality than our everyday experiences and common sense ever could. The birth of quantum computers - which, like Schrödinger's famous dead-and-alive cat, rely on entities like electrons existing in a mixture of states - is starting to turn the computing world on its head. In his fascinating study of this cutting-edge technology (first published as Computing with Quantum Cats and now featuring a new foreword), John Gribbin updates his previous views on the nature of quantum reality, arguing for a universe of many parallel worlds where 'everything is real'. Looking back to Alan Turing's work on the Enigma machine and the first electronic computer, Gribbin explains how quantum theory developed to make quantum computers work in practice as well as in principle. He takes us beyond the arena of theoretical physics to explore their practical applications - from machines which learn through 'intuition' and trial and error to unhackable laptops and smartphones. And he investigates the potential for this extraordinary science to allow communication faster than light and even teleportation, as we step into a world of infinite possibility.

59,00 zł
54,87 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,13 zł

2 osoby kupiły
89
Wodne kolorowanki elfy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodne kolorowanki elfy
Dostępny
48 szt.

Odkryj, jaką radość sprawi twojemu dziecku zabawa kolorowankami wodnymi!

9,00 zł
6,99 zł

Rabat 22,3%
oszczędzasz 2,01 zł

2 osoby kupiły
90
Kolorowanka z tatuażami. Kwiaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z tatuażami. Kwiaty
Dostępny
337 szt.

MAGIAtattoo – twój pierwszy tatuaż. Zostań artystą projektantem i stwórz własny TATTOOkatalog! Ozdabiaj siebie i przyjaciół w domowym TATTOOstudiu! W środku: projekty do kolorowania i zestaw zmywalnych tatuaży (wzory kolorystyczne).

6,90 zł
5,99 zł

Rabat 13,2%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
91
Fit warzywa. Koloruj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,99 zł
4,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
92
The Big Con - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Big Con
Dostępny
1 szt.

There is an entrenched relationship between the consulting industry and the way business and government are managed today which must change. Mariana Mazzucato and Rosie Collington show that our economies' reliance on companies such as McKinsey, Boston Consulting Group, Bain & Company, PwC, Deloitte, KPMG and EY stunts innovation, obfuscates corporate and political accountability and impedes our collective mission of halting climate breakdown. The 'Big Con' describes the confidence trick the consulting industry performs in contracts with hollowed-out and risk-averse governments and shareholder value-maximizing firms. It grew from the 1980s and 1990s in the wake of reforms by both the neoliberal right and Third Way progressives, and it thrives on the ills of modern capitalism, from financialization and privatization to the climate crisis. It is possible because of the unique power that big consultancies wield through extensive contracts and networks - as advisors, legitimators and outsourcers - and the illusion that they are objective sources of expertise and capacity. To make matters worse, our best and brightest graduates are often redirected away from public service into consulting. In all these ways, the Big Con weakens our businesses, infantilizes our governments and warps our economies. Mazzucato and Collington expertly debunk the myth that consultancies always add value to the economy. With a wealth of original research, they argue brilliantly for investment and collective intelligence within all organizations and communities, and for a new system in which public and private sectors work innovatively for the common good. We must recalibrate the role of consultants and rebuild economies and governments that are fit for purpose.

95,00 zł
85,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,50 zł

2 osoby kupiły
93
Tor wyścigowy. Koloruj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,99 zł
4,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
94
Lonely Planet Norway - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lonely Planet Norway
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Lonely Planet?s Norway is your passport to the most relevant, up-to-date advice on what to see and skip, and what hidden discoveries await you. Explore the Lofoten Islands, marvel at the northern lights, and take a Hurtigruten ferry; all with your trusted travel companion. Get to the heart of Norway and begin your journey now!

91,00 zł
81,90 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,10 zł

2 osoby kupiły
95
Umowa najmu lokalu handlowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
149,00 zł
134,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

2 osoby kupiły
96
Serwetki Magnolia 33x33cm 20szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serwetki Magnolia 33x33cm 20szt
PAW
Dostępny
2 szt.

Serwetki z motywem magnolii 33x33cm 20szt

7,99 zł
2 osoby kupiły
97
Serwetki Biedronka w stokrotkach 33x33cm 20szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
2 osoby kupiły
98
Excel. Programowanie w VBA dla bystrzaków, wydanie 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Excel. Programowanie w VBA dla bystrzaków, wydanie 5
Dostępny
131 szt.

W środku znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby szybko rozpocząć programowanie w języku VBA. Niezależnie od tego, czy chcesz być bardziej produktywny, zautomatyzować nużące zadania, czy stworzyć własną, zabójczą aplikację, książka Excel. Programowanie w VBA dla bystrzaków zapewni Ci podstawową wiedzę na temat elementów i koncepcji programowania w Excelu. Skorzystaj z przyjaznych porad na temat najprostszych sposobów tworzenia niestandardowych okien dialogowych, pasków narzędzi i menu i twórz aplikacje Excel dostosowane do Twoich unikalnych potrzeb!

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

2 osoby kupiły
99
Serwetki Królik z wianuszkiem 33x33cm 20szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
100
Sztuka świadomego życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka świadomego życia
Dostępny
150 szt.

Większość ludzi w swoim życiu powiela bardzo przygnębiający schemat. Choć posiadają niesamowite zdolności i zachwycające umysły, to zamiast wykorzystać swój potencjał, przeżywają pasmo frustracji. Sądzą, że utknęli z powodu trudnych okoliczności i niesprzyjającego środowiska. Mówią o ogólnej niemożności i zawsze czują się ofiarami zewnętrznych uwarunkowań, na które nie mają wpływu. A po jakimś czasie poddają się temu i nawet nie podejmują próby znalezienia lepszego rozwiązania. Dzięki tej książce zrozumiesz, że jeśli zechcesz, możesz wieść niezwykłe życie. Dowiesz się także, w jaki sposób to osiągnąć. Znajdziesz tu mnóstwo bezcennych informacji, podanych w formie zrozumiałych przypowieści. Przekonasz się, jak niesamowite są Twoje zdolności twórcze, i nauczysz się z nich korzystać. Zrealizujesz swoje cele ― niezależnie od tego, czy zależy Ci na niezależności finansowej, rozwoju duchowym, czy po prostu na radykalnej zmianie sposobu życia. Przy okazji zrozumiesz, że musisz się pozbyć większości fałszywych przekonań, które wpajano Ci przez całe życie. Uświadomisz sobie również, że Twój intelekt może się stać wielką przeszkodą, i dowiesz się, jak uczynić z niego ogromną siłę, która będzie zawsze działać dla Ciebie.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
Wróć do góry