hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2023.02.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 27 lutego 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Saga dworska. Tom 2. Kolor róż (Krystyna Mirek), na drugim Dziennik filozoficzny (Constantin Noica). Kolejny produkt to Sklepik ze wspomnieniami. Tom 1. Cukiernica z fotografii (Karolina Wilczyńska) oraz Matki Rzeszy. Tom 1. Sekretny dom (Sabina Waszut).
1
Saga dworska. Tom 2. Kolor róż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Saga dworska. Tom 2. Kolor róż
Dostępny
641 szt.

Julianna to mądra i piękna panna za szlacheckiego rodu. Dominik również pochodzi z zamożnej rodziny, ale los wygnał go daleko od domu, do dworu ojca Julianny, gdzie najął się jako parobek. Tych dwoje – wbrew wszystkiemu – łączy coraz więcej. Chętnych do ręki panienki Julianny nie brakuje, ale jej nie spieszy się do zamążpójścia. Wszyscy snują domysły, dlaczego tak jest. Coraz bardziej zniecierpliwiony zachowaniem córki i krążącymi plotkami ojciec Julianny postanawia wydać ją za mąż. Dziewczyna jednak nie marzy o małżeńskim życiu, pragnie pomagać ludziom, leczyć ich, tak jak robiła to jej babcia. Najbardziej zawzięty konkurent do ręki Julianny posuwa się do desperackich kroków, ale coraz bardziej zainteresowany losem dziewczyny Dominik ratuje ją z opresji. Co zrobi chłopak, by obronić wystawiony na szwank honor Julianny? Czy zauroczenie przerodzi się w głębokie uczucie? Saga dworska to opowieść o życiu w dziewiętnastowiecznym szlacheckim dworku, o uczuciu rodzącym się wbrew losowi, a także o przeszłości, która powraca w najbardziej nieoczekiwanych chwilach. Inne czasy, stroje, obyczaje i wyzwania. Jednak marzenia o prawdziwej miłości wciąż takie same.

44,90 zł
26,04 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 18,86 zł

287 osób kupiło
2
Dziennik filozoficzny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Dziennik filozoficzny
Dostępny
308 szt.

Constantin Noica jest jednym z najwybitniejszych rumuńskich filozofów oraz przedstawicielem pokolenia myślicieli i pisarzy rumuńskich, urodzonych około roku 1910, do którego należą, między innymi, Mircea Eliade, Emil Cioran, Eugen Ionesco. Mniej od nich znany za granicą, gdyż nie opuścił Rumunii po II wojnie, stał się w swym kraju postacią wręcz legendarną, zarówno jako opresjonowany dysydent, niezależny i wybitny myśliciel, jak i jako Sokrates Rumunii, wychowawca pokolenia intelektualistów, którzy odegrali w Rumunii po roku 1989 znaczącą rolę nie tylko w życiu intelektualnym, ale też politycznym i publicznym tego kraju. W Dzienniku filozoficznym autor objawia się jako żywy umysł poszukujący swej intelektualnej drogi pośród sensów kultury. Przyczynkiem do refleksji filozoficznych staje się literatura, muzyka, rozmowa z przyjacielem, ale też konkretne zdarzenie. Do powracających często motywów należą te biblijne i dotyczące szkoły – pomyślanej jako miejsce spotkania inspirujących się wzajemnie osób. Książka napisana pięknym językiem, zbudowana jest z minirozprawek, komentarzy, a nawet aforyzmów – stanowi świadectwo niezależności ducha, niezwykłej przenikliwości i wręcz czułej wrażliwości autora. Przekładu podjął się Ireneusz Kania, najwybitniejszy polski znawca twórczości Noiki.

35,00 zł
21,00 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 14,00 zł

96 osób kupiło
3
Sklepik ze wspomnieniami. Tom 1. Cukiernica z fotografii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Sklepik ze wspomnieniami. Tom 1. Cukiernica z fotografii
Dostępny
1572 szt.

Piękna opowieść o marzeniach i poszukiwaniu szczęścia. Nastka jest nowoczesną dziewczyną. Skończyła studia i realizuje się jako menadżerka dużego klubu i restauracji. Marzy o własnej knajpce. Śmierć dziadka, nieoczekiwanie przewróci jej życie do góry nogami, a pozostawiony przez staruszka spadek stanie się powodem do podjęcia wielu decyzji, których Nastka nie miała w planie. Dlaczego matka Nastki, Maryla, decyduje się na szaloną zmianę – zostawia firmę, którą stworzyła, i otwiera na wsi sklepik ze wspomnieniami? Czy zwariowała? Jak zareaguje na nieoczekiwane zmiany chłopak Nastki? Czy będzie ją wspierał? I dlaczego babcia Anastazja nie chce wtrącać się w decyzje córki? Poznaj Nastkę i dowiedz się, czy powtórzy los swojej matki i babci. A może uda jej się przerwać rodzinny schemat i odnaleźć szczęście? Cukiernica z fotografii to pierwsza część trylogii o rodzinnych tajemnicach, sile kobiet i oczywiście o miłości.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

62 osoby kupiły
4
Matki Rzeszy. Tom 1. Sekretny dom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Matki Rzeszy. Tom 1. Sekretny dom
Dostępny
715 szt.

Pierwszy tom serii o kobietach i dzieciach, które stały się narzędziami w rękach nazistowskich przywódców. Od 1936 roku Niemcy wdrażali politykę Lebensborn, czyli „źródło życia”. Zakładali ośrodki dla kobiet idzieci, gdzie wychowywano idealnych aryjczyków. Sekretny dom opowiada o jednym ztakich miejsc… Gdy oczekująca narodzin dziecka Ruth staje przed monumentalnym budynkiem dawnego szpitala wKunzendorfie, ma głowę i serce przepełnione ideami, które wpajano jej od kołyski. Wierzy wTrzecią Rzeszę izdumą przyjmuje zadanie, jakie Himmler i Hitler wyznaczyli niemieckim kobietom. Chce urodzić dziecko i pomóc w wychowaniu kolejnego pokolenia aryjskich wojowników. Tygodnie spędzone w domu matek weryfikują jej wyobrażenia. Poznaje Tobiasa Krausa, syna naczelnika miejscowego biura NSDAP, i odkrywa mroczną stronę programu Lebensborn, w który tak mocno wierzyła. Czy w Kunzendorfie znajdzie upragniony spokój? Jakie tajemnice kryją mury ośrodka Lebensborn?

42,90 zł
27,46 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,44 zł

63 osoby kupiły
5
Wszystko o tym, jak się nie bać i nie martwić - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko o tym, jak się nie bać i nie martwić
Dostępny
448 szt.

Każdy czasami czegoś się boi lub czymś martwi. Może to być strach przed ciemnością albo pająkiem, albo obawa o to, czy sobie z czymś poradzimy. Strach i obawa są naturalnymi reakcjami na niektóre wydarzenia, jednak warto wiedzieć, co robić, żeby tak nas nie przytłaczały. Co myślimy? Co czujemy? Wspaniała książka dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Pomaga rozpoznawać emocje. Pokazuje także proste i zabawne sposoby na zarządzanie nimi, takie jak ćwiczenia oddechowe lub uspokajające rozmowy.

39,90 zł
25,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,96 zł

41 osób kupiło
6
Ułamki - klasy 4-5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ułamki - klasy 4-5
Dostępny
318 szt.

Przedstawiamy książeczkę, która jest idealnym rozwiązaniem matematycznych kłopotów sporej liczby dzieci. Kiedy pojawiają się takie pojęcia, jak „połowa” czy „ćwierć”, matematyka robi się trudna? Ułamki przyjdą z pomocą! Publikacja pozwala zrozumieć, czym są ułamki, oraz uczy posługiwania się nimi w prosty i intuicyjny sposób dzięki bardzo dokładnym i dostosowanym do możliwości małego ucznia wyjaśnieniom teoretycznym oraz licznym przykładom graficznym. Liczne starannie przemyślane ćwiczenia pozwolą opanować umiejętność dodawania i odejmowania ułamków oraz skracania i rozszerzania ich. Dodatkowo książeczka wprowadza podstawy wiedzy o ułamkach dziesiętnych. Bardzo kolorowa i estetyczna oprawa graficzna zachęca do rozwiązywania zadań. Gorąco polecamy!

6,99 zł
4,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 2,00 zł

37 osób kupiło
7
Kobiety od A do Z, czyli o tym, co ważne dla kobiecej tożsamości, o emocjach, postawach i życiowych wyborach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety od A do Z, czyli o tym, co ważne dla kobiecej tożsamości, o em...
Dostępny
441 szt.

Katarzyna Miller, znana i lubiana psychoterapeutka, dzieli się przemyśleniami na temat kobiet. Omawia kwestie ważne dla kobiecej tożsamości, wybierane przez kobiety role i postawy oraz mechanizmy psychologiczne, na które są szczególnie podatne. Mówi Dariuszowi Janiszewskiemu zarówno o sprawach najważniejszych, jak i mniej ważnych, w tym także osobistych. W kobiecym alfabecie Kasi znalazły się między innymi takie tematy jak: BEZRADNOŚĆ – dlaczego zaradność i sprawczość kobiet postrzegane są jako kłopot. OKRES – z jakich powodów dla wielu osób nadal stanowi temat tabu.  ROMANS – o tym, jak bardzo potrzebne jest nam poczucie, że przeżywamy coś wyjątkowego. SAMOOCENA – jak wpływa na nas nieustanne ocenianie siebie i porównywanie z innymi.  TROSKA – dlaczego kobiety, które są dobre w troszczeniu się o innych, często nie potrafią zatroszczyć się same o siebie. Zaczynamy więc od Autonomii, a kończymy na Zmianach.  Po prostu – kobiety od A do Z.

46,90 zł
28,14 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,76 zł

36 osób kupiło
8
Tajemnica opuszczenia Łodzi Piotrowej. Życie Benedykta XVI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica opuszczenia Łodzi Piotrowej. Życie Benedykta XVI
Dostępny
752 szt.

Benedykt XVI należał do największych w dziejach papieży – przyjaciół Rzeczypospolitej, co zostało w tej książce mocno zaakcentowane. Autorka, znana z wielu książek i artykułów m.in. upamiętniających św. Jana Pawła II, przedstawia tu wszakże całe życie Josepha Ratzingera. Poznajemy jego bawarskie korzenie, brnąc także przez ponure czasy hitlerowskiego reżimu. Podążamy śladem jego kolejnych miejsc zamieszkania, do których autorka, przygotowując książkę, zajrzała osobiście. Wchodzimy do szkół i świątyń, do których uczęszczał i które go kształtowały, śledzimy koleje życia. Poznajemy błyskotliwą karierę „cudownego dziecka teologii”, ks. prof. Ratzingera, który w wieku 50 lat zostaje kardynałem. Na wyraźną prośbę polskiego papieża obejmuje w 1981 r. bardzo ważny w katolickim Kościele urząd prefekta Kongregacji Nauki Wiary; fakt ten był odebrany w niemieckojęzycznym, zdominowanym przez protestantyzm kręgu z niesmakiem. Zaczynają mnożyć się ataki na niego jako „inkwizytora”, „pancernego kardynała”; nawet określenie „strażnik wiary” okazuje się… epitetem. Medialny wizerunek kard. Ratzingera jednak kompletnie rozmija się z jego pobożnością, z jego łagodnym i życzliwym obliczem, z pełną skromności postacią, która niemal niezauważenie codziennie o tej samej porze przemierzała Plac św. Piotra. Autorka zwraca uwagę, że ataki nie ustały, a nawet się nasiliły, gdy kard. Ratzinger jako następca Jana Pawła II zasiadł w wieku 78 lat na tronie Piotrowym. Również one, a nie tylko postępujący wiek i związane z nim choroby, nadwątliły siły papieża. Książkę, napisaną nader błyskotliwie z wiedzą i temperamentem, świetnie się czyta. Autorka nie boi się własnych sądów i opinii, zwłaszcza jeśli chodzi o tytułową tajemnicę opuszczenia Łodzi Piotrowej, czyli rezygnacji z urzędu. Ale też bardzo często oddaje głos samemu bohaterowi książki. Niezwykle trafnie dobiera cytaty prezentujące aktualność i bogactwo myśli Josepha Ratzingera – Benedykta XVI, które są wielkim walorem tej wszechstronnej biografii. Dodatkowym atutem jest bogata warstwa ilustracyjna; blisko 200 zdjęć – w tym wiele autorstwa mistrza Adama Bujaka – zdjęć nie tylko samego papieża, ale też jego bliskich, jego ukochanej małej Ojczyzny, jak też dokumentujących długotrwałe związki ze św. Janem Pawłem II. Wspaniała pamiątka po wielkim papieżu rodem z Bawarii.

89,00 zł
52,51 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 36,49 zł

34 osoby kupiły
9
Moc zdrowych nawyków. Zmień nawyki żywieniowe, zacznij zdrowiej żyć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moc zdrowych nawyków. Zmień nawyki żywieniowe, zacznij zdrowiej żyć
Dostępny
213 szt.

Chcesz raz na zawsze pozbyć się nadmiernej masy ciała i schorzeń dietozależnych? By to zrobić, trzeba zmienić nawyki. Krok po kroku. W książce Moc zdrowych nawyków znajdziesz informacje, jak to zrobić, ale… nie czuj presji. Restrykcyjne podejście rzadko przynosi długotrwałe efekty. Zmianę nawyków potraktuj jako proces. Powoli, bez pośpiechu. Zacznij od uświadomienia sobie, które spośród Twoich nawyków są złe i wybierz te, które będzie najłatwiej zmienić. Później będziesz pracować nad kolejnymi. Zacznij realizować swój własny projekt ZDROWIE, a zobaczysz, jak szybko poczujesz się lepiej. W podróży do zdrowszego życia pomoże Ci dzienniczek żywieniowy. Uważność i notowanie naprawdę pomagają. Według badań, osoby, które zapisują to, co jedzą, a także swoje odczucia, odnoszą o 80% więcej sukcesów w zmianie nawyków zdrowotnych. W książce znajdziesz wiele praktycznych porad i wskazówek, a także wiele prostych i zdrowych przepisów. A zatem zaczynamy!

49,90 zł
29,44 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 20,46 zł

33 osoby kupiły
10
Korona w złocie i krwi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Korona w złocie i krwi
Dostępny
655 szt.

Barwny fresk historyczny ukazujący walkę o władzę i miłość między władcami dynastii andegaweńskiej Kontynuacja serii o jednym z najpotężniejszych rodów średniowiecznej Europy Król Ludwik Węgierski, w którego żyłach płynie krew Andegawenów i Piastów, wraca z Neapolu po nieudanej wyprawie wojennej przeciw królowej Joannie. Dwór w Budzie jest pogrążony w żałobie po śmierci jego żony Małgorzaty Luksemburskiej. Elżbieta Łokietkówna, mimo rozpaczy syna, już rozmyśla o ponownym ożenku Ludwika i sprowadza na Węgry swoją imienniczkę Elżbietę Bośniaczkę, pragnąc zapewnić monarchii następcę tronu. Ale król nie potrafi porzucić myśli o zemście i ponownie rusza do Włoch, by pojmać Joannę Andegaweńską i poślubić jej siostrę Marię. Przeciągająca się wojna nie daje rozstrzygnięcia i Ludwik musi przystać na pokój ze swoją rywalką. Jednak rozejm z Węgrami nie jest gwarantem spokoju królowej Neapolu, która nawet wśród najbliższych nie może czuć się bezpiecznie. Czy Joannie uda się obronić przed siatką intryg, która ją oplata? Czy Ludwik porzuci pretensje do tronu neapolitańskiego i zwróci oczy na Polskę? Jego stryj, król Kazimierz, jak dotąd nie doczekał się syna…

42,90 zł
27,89 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,01 zł

29 osób kupiło
11
Sztuka rysowania. 15-minutowe ćwiczenia. Architektura - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka rysowania. 15-minutowe ćwiczenia. Architektura
Dostępny
372 szt.

Nauka rysowania architektury w 15 minut! Książka składa się z powiązanych ze sobą lekcji, z których każda poświęcona jest odrębnemu tematowi związanemu z rysunkiem architektonicznym. Zaczynamy od postaw, czyli warsztatu pracy oraz materiałów. Następnie uczymy się wybierać interesujący temat i kadr, poznajemy tajniki wyznaczania perspektywy oraz konstruowania brył, na koniec przechodząc do detali. Każda lekcja kończy się 15-minutowymi ćwiczeniami z rysowania budowli.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

25 osób kupiło
12
Josie Quinn prowadzi śledztwo. Tom 3. Grób matki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Josie Quinn prowadzi śledztwo. Tom 3. Grób matki
Dostępny
509 szt.

Trzeci tom bestsellerowej serii z niepokorną detektywką w roli głównej! Dwóch chłopców odkrywa ludzkie szczątki zakopane niedaleko parkingu dla przyczep kempingowych. Na miejsce zdarzenia przybywa detektywka Josie Quinn. Jako dziecko nierzadko bawiła się w tej okolicy, gdy uciekała przed swoją agresywną matką. Przeszłość Quinn zderza się z teraźniejszością, kiedy okazuje się, że to kości nastoletniej wychowanki domu zastępczego zamordowanej trzydzieści lat temu. Dziewczyna nazywała się Belinda Rose – tak samo jak niewidziana od lat matka Josie… Gdy policjantka jest już blisko rozwiązania sprawy tajemniczej śmierci, zostaje odnalezione kolejne ciało. Nagle staje się jasne, że ktoś bliski Josie nie cofnie się przed niczym, by zniszczyć jej życie i na zawsze pogrzebać prawdę. Czy detektywce uda się powstrzymać zabójcę, zanim następna osoba zostanie zamordowana? Czy rozwiązując zagadkę ze swojej przeszłości, zdoła odzyskać spokój w obecnym życiu?

42,90 zł
27,89 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,01 zł

23 osoby kupiły
13
Wielka Czwórka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wielka Czwórka
Dostępny
563 szt.

Czterem osobom zamarzyło się, a jakże, przejęcie władzy nad światem. Chcą w tym celu wykorzystać nie tylko swoje wpływy i pieniądze, lecz także najnowsze badania naukowe! Wobec takiej perspektywy za nic mają ludzkie życie. Ci, którzy stają im na drodze, giną z ręki tajemniczego mordercy. Nikt nie może czuć się bezpieczny. Tu nic nie jest takie, jakie się wydaje. Czterech na jednego to… znakomita okazja dla Herkulesa Poirota, by pokazać, co potrafi! Bond mógłby się wiele nauczyć…

49,90 zł
32,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,46 zł

22 osoby kupiły
14
Dieta dla zabieganych w pigułce. Praktyczne porady i 14-dniowy jadłospis. Zdrowo, prosto i tanio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta dla zabieganych w pigułce. Praktyczne porady i 14-dniowy jadłosp...
Dostępny
523 szt.

Jeśli żyjesz w ciągłym biegu, nie masz zbyt dużo czasu na gotowanie, a chcesz odżywiać się zdrowo, nie wydając przy tym wiele – ta książka jest dla Ciebie! Autorka proponuje zbilansowany, ale przede wszystkim nieskomplikowany i wyjątkowo elastyczny plan żywieniowy, który z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb. Rozpisana na dwa tygodnie dieta zawiera cztery warianty kaloryczne (1500, 1600, 1800 i 2000 kcal). Poprzedza ją obszerna część poradnikowa, z której dowiesz się, w jaki sposób łatwo zapanować nad swoim jadłospisem. W książce znajdziesz również wiele praktycznych wskazówek, m.in. jak samodzielnie modyfikować zaplanowane menu czy jakie wybierać zamienniki. Agata Stawińska – absolwentka dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, popularyzatorka wiedzy o zdrowym stylu życia. Prowadzi Instagram @dietetyka_w_pigulce oraz blog astawinska.pl. Układając diety, skupia się na tym, aby były równocześnie smaczne, zbilansowane i proste w przygotowaniu.

49,90 zł
32,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,46 zł

19 osób kupiło
15
Czerwone świece i syrena - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwone świece i syrena
Dostępny
252 szt.

Trio najwybitniejszych baśniopisarzy japońskich – obok Kenjiego Miyazawy (Noc na kolei galaktycznej) i Nankichiego Niimiego (Lisek Gon) – zamyka Mimei Ogawa, zwany „ojcem japońskiej literatury dziecięcej”. Podobnie jak oni wierzył, że utwory czytane przez najmłodszych powinny być piękne i przesycone wrażliwością – co bynajmniej nie oznaczało, że mają być naiwne i wypełnione jedynie radosnymi treściami. Utraciwszy dwoje dzieci z powodu własnej trudnej sytuacji materialnej, jak nikt rozumiał dramat ludzi ubogich i spotykających się z powodu swojej sytuacji z ostracyzmem i nieczułością otoczenia. Wśród piętnastu utworów zawartych w tym zbiorze znalazły się najsłynniejsze baśnie pisarza, jak Czerwone świece i syrena, Polna róża czy Wioska bez zegarów, w których tak jak w życiu splatają się ludzkie radości i smutki. Tłumaczenie z języka japońskiego: Mateusz Gwóźdź

37,90 zł
22,74 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 15,16 zł

17 osób kupiło
16
L.O.L. Surprise! Mini. Seria 3. Move-and-Groove - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
L.O.L. Surprise! Mini. Seria 3. Move-and-Groove
MGA
Dostępny
4 szt.

5 niespodzianek do odkrycia. Oryginalna minifigurka OMG. Zawiera domek do zabawy z kilkoma pokojami. W zestawie stojak na minifigurkę iiniakcesorium. 18 różnych lalek do zebrania. Odkryj błyszczące lalki!

33,90 zł
29,83 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,07 zł

15 osób kupiło
17
Departament prawdy. Tom 3. Wolny kraj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Departament prawdy. Tom 3. Wolny kraj
Dostępny
48 szt.

Długie, splątane korzenie Departamentu Prawdy sięgają głęboko poprzez stulecia, w czasy na długo przed powstaniem Stanów Zjednoczonych. Zobaczcie, jak młody Lee Harvey Oswald stopniowo odkrywa tę ukrytą historię, i oglądajcie jego skomplikowaną drogę na sam szczyt departamentu. Przekonajcie się, jakie straszliwe sekrety czekają w jego archiwum – od Facetów w czerni poprzez Mothmana aż po lądowanie na księżycu...

64,90 zł
42,83 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 22,07 zł

15 osób kupiło
18
Grządki podwyższone. 365 dni w ogrodzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Grządki podwyższone. 365 dni w ogrodzie
Dostępny
523 szt.

Czy warto założyć grządkę podwyższoną? Oczywiście! Kto choć raz spróbował tej formy ogrodnictwa, w kolejnym sezonie z pewnością do niego powróci. Grządka podwyższona to wiele korzyści. Pozwala uprawiać własne warzywa nawet na niewielkiej powierzchni – wystarczy balkon lub podwórze. Wcześniejszy wysiew, dłuższy okres wegetacyjny oraz optymalne warunki glebowe zapewniają lepsze zbiory niż w gruncie. Poza tym o wiele przyjemniej pielęgnować rośliny w wygodnej pozycji, a ładne skrzynie stanowią estetyczne urozmaicenie ogrodu. Dzięki poradnikowi początkujący ogrodnicy poradzą sobie z założeniem grządki i opieką nad nią, a bardziej doświadczeni zyskają liczne inspiracje i pogłębią wiedzę, na przykład o uprawach zimowych. W książce znajdziemy: - instrukcje budowy grządki podwyższonej oraz nakładki inspektowej, - praktyczne zalecenia dotyczące uprawy roślin, - podręczny katalog najpopularniejszych gatunków warzyw, ziół i drobnych krzewów owocowych, - sześć wariantów grządki wraz z planami upraw na cały rok, zgodnie z kalendarzem fenologicznym.

54,90 zł
35,69 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 19,21 zł

14 osób kupiło
19
Filozofia dla początkujących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozofia dla początkujących
Dostępny
537 szt.

Filozofia to sposób myślenia o wszystkim. Zadaje wielkie pytania, takie jak „jak mogę być dobry?” lub „co czyni coś pięknym?” Używając żywych przykładów, humorystycznych ilustracji i prostych eksperymentów myślowych, ta książka otwiera świat filozofii dla czytelników o dociekliwych umysłach. Po jej przeczytaniu inaczej spojrzysz na otaczający świat i siebie – niezależnie od tego, czy masz 10, czy 100 lat. To lektura absolutnie dla każdego! W serii: Pieniądze dla początkujących Psychologia dla początkujących

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

13 osób kupiło
20
Podróż w niechciane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Podróż w niechciane
Dostępny
730 szt.

W świecie, w którym panoszy się zło, nie brakuje też dobrych ludzi Kończy się lato 1939 roku. Mieszkający blisko niemieckiej granicy Bogusia Brzezińska i Florian Urbański borykają się z osobistymi problemami. Ją zdradził mąż, on nieszczęśliwie się zakochał… Jednak w momencie wybuchu wojny te problemy bledną. Bogusia musi uciekać z córeczką na wschód. Pociąg, do którego wsiada, zostanie później nazwany krotoszyńskim pociągiem śmierci. Florian, masztalerz w Państwowym Stadzie Ogierów, ewakuuje się konno. Już w pierwszych dniach września młodzi przeżywają dramatyczne chwile. A to dopiero początek tułaczki… Kiedy drogi Bogusi i Floriana się krzyżują, rodzą się nieśmiałe marzenia o leczącej sile miłości.

42,90 zł
27,89 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,01 zł

13 osób kupiło
21
Anachroniczna nowoczesność. Eseje o cywilizacji przemocy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anachroniczna nowoczesność. Eseje o cywilizacji przemocy
Dostępny
20 szt.

Książka ta to próba opisania nowoczesnej cywilizacji liberalnej szczególnie w relacjach z cywilizacją chrześcijańską wyrażającą się wciąż w widzialnym chrześcijaństwie. To także diagnoza dysfunkcji liberalnej nowoczesności wynikających między innymi z rugowania chrześcijaństwa z życia społecznego i duchowego. Można się spotkać z opinią, że nowoczesność, szczególnie ta nasza, liberalna, jest czymś lepszym od chrześcijaństwa. Książka ta na różne sposoby traktuje właśnie o tym problemie – realny liberalizm, jaki dominuje dziś na Zachodzie, niczym realny socjalizm, wcale nie prowadzi ludzkich społeczności do lepszego życia, nawet jeśli pod pewnymi względami jest ono wygodniejsze. Książka ta mówi o tym, że swoje najbardziej ludzkie oblicze liberalizm pokazywał wtedy, gdy wspierał się – nawet jeśli nie zawsze świadomie – na etosie wypracowanym przez cywilizację chrześcijańską. A wracając do tytułowej nowoczesności, to według autora okazała się ona nominalistyczną utopią oraz mechanizmem usprawiedliwiania czynów ludzi, jeśli tylko zgadzają się oni z zasadą, że określanie, co jest dobre, a co złe, stanowi sprawę jedynie ludzkiej woli i instrumentalnego rozumu, a co za tym idzie, przynależną na przykład władzy politycznej i w gruncie rzeczy pozbawioną esencji. W konsekwencji liberalizm, który jako praktyka polityczna starał się być pragmatycznym racjonalizmem społecznym, okazał się anachronizmem etycznym, przestarzałym podobnie jak wiele XIX-wiecznych teorii naukowych i społecznych. Stał się wręcz niewolnikiem ignorancji ideologii naukowych swojego czasu. Tę ignorancję narzuca on też nieustannie rozwiązaniom prawnym nowoczesnych państw i według tych przesądów formuje moralność społeczeństw.

59,90 zł
36,54 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 23,36 zł

14 osób kupiło
22
Polska przyroda. Historyjki z nalepkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska przyroda. Historyjki z nalepkami
Dostępny
6797 szt.

Dzięki zabawie nalepkami dziecko chętniej podejmie naukę czytania. Zdania w tej książeczce należy uzupełnić nalepkami, by stworzyć teksty historyjek. Zbuduj zdania tekstowo-obrazkowe i przeczytaj o polskiej przyrodzie.

7,99 zł
5,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

12 osób kupiło
23
Zestaw kreatywny Pluszki kłębuszki Zajączek Bella 97 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Zestaw kreatywny Pluszki kłębuszki Zajączek Bella 97 elementów
Epee
Dostępny
60 szt.

Pluszki-Kłębuszki to uroczy zestaw DIY, dzięki któremu można stworzyć własnego pluszowego zwierzaczka. To świetna zabawa w tworzenie i stylizację, która pobudza wyobraźnię, rozwija kreatywność i zdolności manualne, a przede wszystkim ? daje mnóstwo radości. Samo wykonanie zabawki jest bardzo proste i polega na przyklejaniu specjalnych włóczek w wybranych miejscach. Zawartość opakowania: - 93 porcje kolorowej włóczki, - 1 korpus Pluszka-Kłębuszka, - 1 taśma, - 2 ozdoby, - instrukcja obsługi. Wymiary opakowania: 25x21x9,5cm Wiek: 6+

76,90 zł
65,37 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,53 zł

12 osób kupiło
24
Once upon a time - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Once upon a time
Dostępny
617 szt.

Maja jest bibliotekarką, pasjonatką książek, która na własnej skórze przekonała się, że pierwsza miłość nie ma nic wspólnego ze słodkim zauroczeniem. Uciekając w świat fikcji, ignoruje wszelkie możliwości nawiązania bliższych relacji z mężczyznami – przynajmniej do pewnego czasu.  Dziewczyna ulega namowom przyjaciółki i idzie na spotkanie klasowe. Nieoczekiwanie pojawia się również Kajetan, szkolna miłość Majki, a obecnie znany piłkarz grający na pozycji napastnika w jednym z czołowych paryskich klubów. Dla tych dwojga wieczór kończy się w najmniej oczekiwany sposób. Maja i Kajetan różnią się od siebie jak ogień i woda, jednak oboje zgadzają się co do jednego – powinni jak najszybciej zapomnieć o tej nocy. Jednak los bywa kapryśny, a fabuła nieprzewidywalna. Kilka miesięcy później Majka trafia do Paryża, gdzie jako narzeczona Kajetana Wernera musi odnaleźć się w świecie celebrytów i dostosować do panujących w nim sztywnych zasad. Lecz prawdziwe wyzwanie dopiero przed nią. Czy czarującej bibliofilce uda się zmiękczyć twarde jak skała serce Kajetana? I czy wypowiedziane „kocham” istotnie oznacza miłość? Rozdział pierwszy rozpoczęty, a do szczęśliwego zakończenia jeszcze daleko. Once Upon a Time jest I częścią serii Fairy Tales. O dalszych losach Mai i Kajetana można przeczytać w książce Happy Ever After.

44,90 zł
26,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,96 zł

11 osób kupiło
25
Bóg z innej parafii. Wiersze z lat 1979-2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg z innej parafii. Wiersze z lat 1979-2022
Dostępny
145 szt.

Wybór wierszy Michała Zabłockiego

49,00 zł
31,36 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,64 zł

10 osób kupiło
26
Geniusz chrześcijaństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geniusz chrześcijaństwa
Dostępny
26 szt.

Geniusz chrześcijaństwa (1802) Chateaubrianda to chyba najsławniejsze dzieło autora wydanych już po polsku Pamiętników zza grobu. Jego wpływ na współczesnych był bardzo duży: w chaosie poglądów po rewolucji ukazywało ono religię jako drogę do spełnienia wszelkich tęsknot i dążeń ludzkich. W dziedzinie literatury wpływ jego był nie mniejszy: odrzucenie mitologii pogańskiej i podkreślenie roli chrześcijaństwa jako źródła inspiracji artystycznej przygotowały drogę romantyzmowi. Chateaubriand napisał tę książką, aby obronić chrześcijaństwo przed zarzutami i uprzedzeniami XVIII wieku. Aby przywrócić chrześcijaństwu należne miejsce w świadomości współczesnych, Chateaubriand uzasadnia jego wyższość w stosunku do innych religii i mitologii oraz ukazuje, że religia ta odpowiada ludzkiej naturze i prowadząc do szczęścia pozaziemskiego, daje szczęście już tu na ziemi. Zdaniem Chateaubrianda tylko chrześcijaństwo jest w stanie przekształcić «człowieka fizycznego» w «człowieka moralnego». Mówiąc o społecznym znaczeniu Ewangelii pisarz podkreśla, że jej nakazy kształtują prawdziwego obywatela. Chateaubriand jest oczywiście przede wszystkim literatem i nie można oczekiwać od niego ani precyzyjnych sformułowań naukowych, ani programów reform społecznych. Zasługa jego polega jednak na tym przede wszystkim, że starał się przypomnieć światu społeczny charakter chrześcijaństwa oraz określić rolę, jaką może ono i powinno odegrać w życiu społecznym. – Jacek Bartyzel

75,00 zł
45,75 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 29,25 zł

10 osób kupiło
27
Narcyz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
46,90 zł
28,14 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,76 zł

9 osób kupiło
28
Funko Pop! Cyberpunk Johnny Silverhand 592 Se Glow - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,90 zł
62,21 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,69 zł

8 osób kupiło
29
Makrama dla początkujących i nie tylko. 24 inspirujące projekty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Makrama dla początkujących i nie tylko. 24 inspirujące projekty
Dostępny
378 szt.

Makrama w nowoczesnej odsłonie zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych wielbicieli rękodzieła. Wśród różnorodnych propozycji między innymi kwietniki, dekoracje ścienne, bieżniki i maty oraz biżuteria. W poradniku znajdziesz: - informacje na temat wyboru sznurka i innych materiałów, - instrukcje wykonywania różnych typów węzłów i technik wiązania, które zaprezentowano na przejrzystych ilustracjach oraz fotografiach, - 24 sznurkowe projekty zestawione w 12 par. W każdej parze jeden wzór opracowano z myślą o osobach początkujących, drugi - bardziej zaawansowanych. Wśród różnorodnych propozycji są m.in. kwietniki, dekoracje ścienne, łuk dekoracyjny czy biżuteria. Przy każdym projekcie zamieszczono listę niezbędnych materiałów, użytych węzłów i technik oraz szczegółowy instruktaż krok po kroku z poglądowymi zdjęciami ukazującymi kolejne etapy pracy.

49,90 zł
32,93 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 16,97 zł

8 osób kupiło
30
Miś Okruszek i pociągi. Historyjki z nalepkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miś Okruszek i pociągi. Historyjki z nalepkami
Dostępny
6075 szt.

Dzięki lekturze i zabawie nalepkami dziecko pozna rodzaje pociągów i przygody misia Okruszka oraz chętniej podejmie naukę czytania! Zdania z tej książeczki należy uzupełnić nalepkami, tak by stworzyć teksty historyjek. Zbuduj zdania tekstowo-obrazkowe i przeczytaj o zabawnych przygodach misia Okruszka i pociągach. Do książeczki dołączono 65 kolorowych naklejek.

7,99 zł
5,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

8 osób kupiło
31
Dzisiaj narysujemy śmierć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzisiaj narysujemy śmierć
Dostępny
137 szt.

Piętno ludobójstwa, którego nie da się zmazać Poruszająca reporterska opowieść Wojciecha Tochmana o złu i cierpieniu Rwanda, 6 kwietnia 1994 roku. W kraju od dziesięcioleci podzielonym między dwie wrogie sobie grupy, Tutsi i Hutu, w katastrofie lotniczej ginie głowa państwa. Wśród Hutu interpretacja jest tylko jedna: stoją za tym Tutsi. W kilka godzin po śmierci prezydenta otwiera się jeden z najbardziej krwawych rozdziałów historii najnowszej - ludobójstwo, w którym w ciągu stu dni zamordowano milion osób. Masakrze nie zapobiegła ani misja pokojowa Organizacji Narodów Zjednoczonych, ani silnie tam obecny Kościół Katolicki. Świat nie interweniował. Media międzynarodowe długo ignorowały krwawą tragedię tego maleńkiego, kieszonkowego państwa w Afryce. Ci, którzy przeżyli, do dziś próbują uporać się z traumą. Wojciech Tochman wielokrotnie powracał do Rwandy, by zrozumieć, jak po tym, co się tam stało, życie razem, w ciasnocie, jest w ogóle możliwe. Rozmawia z ocalałymi, z katami i świadkami. Dzisiaj narysujemy śmierć to przejmujące świadectwo tych spotkań, z którego nieuchronnie wyłania się pytanie: czy wszyscy jesteśmy ubrudzeni tamtą krwią? Książka Tochmana odtwarza wydarzenia z czasu grozy, o którym nikt nie może łatwo mówić. To przywołanie jest dokonane w sposób mistrzowski, mistrzowska jest oschłość relacji o wydarzeniach, jakby bez emocji - bo żadna nie będzie współmierna. – Halina Bortnowska, Tygodnik Powszechny Boli. Dzisiaj narysujemy śmierć chwyta czytelnika za gardło i w żelaznym uścisku prowadzi do ostatniej strony. Nie odwracaj oczu, patrz: taki jest człowiek. – Magdalena Grochowska, Gazeta Wyborcza Pytany jestem często, jak znoszę to, o czym piszę. Jaką osobistą cenę za to płacę? Odpowiedź nie wydaje mi się ani ważna, ani specjalnie interesująca. Wolałbym, aby ktoś, kto sięga po moją książkę, sam siebie spytał: dlaczego o tym czytam? Dlaczego się z tym mierzę? – Wojciech Tochman Wojciech Tochman urodził się w 1969 r. w Krakowie. Jeszcze jako licealista debiutował w tygodniku Na Przełaj (1987) reportażem o szkolnej szatni. Do pracy w dziale reportażu Gazety Wyborczej zaprosiła go Hanna Krall (1990). W tym okresie wydał dwie książki: Schodów się nie pali (2000) i Jakbyś kamień jadła (2002). Po formalnym odejściu z Gazety (2004) opublikował następujące pozycje: Córeńka (2005), Wściekły pies (2007), Bóg zapłać (2010), Dzisiaj narysujemy śmierć (2010), Eli, Eli (2013), (wspólnie z Katarzyną Boni) Kontener (2014) oraz (wspólnie z Mariuszem Szczygłem) Krall (2015). Dwukrotny finalista Nagrody Nike, finalista prestiżowej francuskiej Prix RFI Témoin du Monde oraz Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus. Laureat Premio Kapuściński przyznawanej w Rzymie. W maju 2018 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazuje się wznowienie Dzisiaj narysujemy śmierć, natomiast na początek 2019 roku WL zapowiada nową książkę Pianie kogutów, płacz psów - reporterską, a zarazem literacką opowieść o naznaczonej bolesną przeszłością Kambodży.

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

7 osób kupiło
32
Szlaczki i literki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlaczki i literki
Dostępny
342 szt.

Szlaczki i literki to wyjątkowa książeczka, która będzie idealnym ćwiczeniem dla małych rączek. Przedstawiamy nieocenioną pomoc, która ułatwi szkolną naukę pisania! Prawidłowe wyćwiczenie palców i dłoni, czyli sprawność motoryczna, jest kluczową umiejętnością, dzięki której można trzymać długopis lub ołówek w prawidłowy sposób i właściwie zapisywać litery i cyfry. Najłatwiej i najprzyjemniej zacząć od rysowania szlaczków! W tej książeczce szlaczki są ułożone od najłatwiejszych do tych bardziej zaawansowanych. Dzięki nim można przećwiczyć poszczególne kształty liter. Dodatkowo szlaczkom towarzyszą proste, ale ciekawe zadania - m.in. rysowanie po śladzie i kolorowanie według kodu. Wszystkie szlaczki zostały oznaczone strzałkami, dzięki którym ich rysowanie nie będzie sprawiało problemów. Podobną pomocą jest ślad każdego szlaczka poprowadzony do końca linii. Drugą część książeczki stanowią strony przeznaczone do nauki pisania literek. Każdej literce poświęcono jedną linię. Dzięki śladowi i strzałkom już pierwsze próby pisania zakończą się sukcesem. Serdecznie polecamy!

6,99 zł
4,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 2,00 zł

7 osób kupiło
33
W krainie jednorożców. Historyjki z nalepkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W krainie jednorożców. Historyjki z nalepkami
Dostępny
6538 szt.

Dzięki zabawie nalepkami dziecko chętniej podejmie naukę czytania. Zdania w tej książeczce należy uzupełnić nalepkami, by stworzyć teksty historyjek. Zbuduj zdania tekstowo-obrazkowe i przeczytaj o przygodach w krainie jednorożców.

8,90 zł
6,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

7 osób kupiło
34
Ateny i okolice. Zestaw przewodnikowy 2w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ateny i okolice. Zestaw przewodnikowy 2w1
Dostępny
82 szt.

Zestaw przewodnikowy składający się z mapy laminowanej i przewodnika.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

6 osób kupiło
35
Miś Okruszek i strażacy. Historyjki z nalepkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miś Okruszek i strażacy. Historyjki z nalepkami
Dostępny
6749 szt.

Dzięki lekturze i zabawie nalepkami dziecko pozna przygody misia i chętnie podejmie naukę czytania. Zdania w tej książeczce należy uzupełnić nalepkami. Zbuduj zdania tekstowo-obrazkowe i przeczytaj o zabawnych przygodach misia. Tym razem Okruszek razem z dzielnymi strażakami weźmie udział w akcji niesienia pomocy potrzebującym. Do książeczki dołączono 75 kolorowych naklejek.

7,99 zł
6,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

5 osób kupiło
36
Nie wszystko musi być trudne. Przestań się stresować i naucz się łatwiej żyć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Nie wszystko musi być trudne. Przestań się stresować i naucz się łatwi...
Dostępny
671 szt.

Czy martwisz się, że życie będzie trudne i stresujące? Takie myślenie to niewidzialna, lecz najbardziej podstępna i najczęstsza forma autosabotażu. Susie Moore dostrzega, że stres, który nas przytłacza, często tworzymy i napędzamy sami. Nie neguje cierpienia, ale uczy, jak przekuwać ból, żałobę, stratę i lęk w siłę, która może odmienić nasze życie. Jej wzruszające historie oraz zabawne anegdoty są pełne życiowej mądrości. Pomagają w rozładowaniu napięć i opanowaniu negatywnych reakcji oraz pokazują, w jaki sposób nawet porażkę obrócić w sukces dzięki drobnym i prostym, ale potężnym zmianom. „Książka dla osób, które doświadczyły samotności, niepokoju, lęku czy napięcia. Dla tych, które nie radzą sobie w przyjaźni, pracy ani w romantycznych związkach. Dla dzielnych i nieśmiałych. Do poczytania na plaży, w pociągu i podczas przerwy między spotkaniami – to książka dla każdego”. – Libby Kane, redaktorka portalu Insider „Książka pełna perełek, która całkowicie zmieni twoje podejście do życia”. – Sheri Salata, była producentka wykonawcza The Oprah Winfrey Show „To lektura obowiązkowa każdej współczesnej kobiety”. – Anna Bey, ekspertka ds. elegancji i youtuberka Susie Moore – trenerka rozwoju osobistego i publicystka współpracująca z jednymi z największych światowych koncernów medialnych. Wcześniej była dyrektorką ds. sprzedaży i doradczynią firm rozpoczynających działalność w Dolinie Krzemowej i Nowym Jorku. Utrzymuje kontakt z fanami bezpośrednio oraz online: poprzez newslettery, podcasty i warsztaty. Z pochodzenia jest Angielką, obecnie mieszka i pracuje w Miami.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

5 osób kupiło
37
Zakazane religie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakazane religie
Dostępny
667 szt.

Światowy bestseller twórcy Zakazanej historii ludzkości. Jak Kościół fałszuje prawdziwą historię religii! Kościół katolicki od 2000 lat zwalcza poglądy religijne sprzeczne z jego dogmatami! Fałszuje i zataja fakty! Ta książka ujawnia prawdziwą historię zakazanych religii Zachodu i ich wzajemne powiązania oraz ogromne znaczenie w kształtowaniu społeczeństw i wierzeń. Zrodzone w tym samym duchu co chrześcijaństwo, przetrwały jako herezje w średniowieczu. W renesansie jako teorie wielkich myślicieli i mistyków, takich jak Giordano Bruno i Benevenuto Cellini, a potem ich duchowych spadkobierców m.in. Isaaca ­Newtona. Przeniesione do Nowego Świata przez masonów zainspirowały rewolucję amerykańską, a w Europie wielkich pisarzy: Victora Hugo i Fiodora Dostojewskiego. Stulecia prześladowań i fałszowania historii nie zdołały jednak wykorzenić uznanych za heretyckie doktryn. Ich ukryte, silne wpływy są nadal obecne w dzisiejszym świecie, od wiary przez politykę aż po kulturę masową. W Zakazanych religiach, tak jak w swoich światowych bestsellerach Zakazana historia ludzkości i Zakazana nauka, J. Douglas Kenyon zebrał 40 artykułów znanych nieortodoksyjnych badaczy dziejów ludzkości. Ujawniają oni m.in., że korzenie chrześcijaństwa są ściśle związane z religią starożytnego Egiptu. Kim naprawdę byli biblijni Trzej Królowie i jakie mieli zamiary. Co wiąże herezje joannitów i skarb templariuszy. Czego nie wiemy o Nostradamusie i Joannie d’Arc. Dlaczego Watykan nadal ukrywa fakty dotyczące życia i nauki Jezusa. I wreszcie – czego nie mówią nam takie filmy jak Braveheart i jakie błędy popełnił Dan Brown w Kodzie Leonarda da Vinci. Unikatowe zdjęcia i ilustracje potwierdzają tezy badaczy. Te tomy bestsellerowej serii wybitnego kontrowersyjnego badacza zagadek prehistorii i współczesności ujawniają, jak oficjalna nauka fałszuje prawdziwe początki cywilizacji, dlaczego uznaje Atlantydę za mit oraz co zataja, przemilcza i odrzuca – od archeologii, przez medycynę, po fizykę i astronomię.

69,90 zł
48,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

5 osób kupiło
38
Vibe Check. Bądź najlepszą wersją siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vibe Check. Bądź najlepszą wersją siebie
Dostępny
426 szt.

Vibe Check pomaga zrozumieć, kim jestem i zdobyć narzędzia do skutecznego radzenia sobie z różnymi emocjami, stresującymi sytuacjami, złym snem i innymi problemami z dobrostanem i ze zdrowiem psychicznym. Chociaż nie zastępuje terapii, ten dziennik jest świetnym miejscem do rozpoczęcia i prowadzenia notatek, które mogą pomóc uporządkować emocje i ubrać je w słowa. Wypełniony podpowiedziami, ćwiczeniami i prostymi grafikami dziennik zapewnia kreatywną przestrzeń do pracy nad codziennymi wyzwaniami życia. Ten kreatywny dziennik jest Twoim osobistym zetawem narzędzi poprawiających nastrój. Pomaga zrozumieć siebie, rozwinąć nieograniczoną kreatywność i zajrzeć w najpiękniejsze zakamarki własnego serca. Dowiedz się, co czujesz. Każda emocja jest cenna. Zaopiekuj się swoimi niedoskonałościami. Zarządzaj swoim życiem. Poznaj swoje uczucia.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

5 osób kupiło
39
Nevermore. Tom 1. Kruk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Nevermore. Tom 1. Kruk
Dostępny
1527 szt.

Wznowienie cyklu Nevermore w nowej szacie graficznej! Dla fanów serialu „Wednesday” oraz twórczości Edgara Allana Poego. Uważaj, czego pragniesz… Możesz to otrzymać. Uporządkowane życie Isobel, kapitanki szkolnej drużyny cheerleaderek, właśnie zaczyna się walić. Pan Swanson, nauczyciel literatury, wymyślił następny ze swoich koszmarnych projektów. W parach. I kazał Isobel pracować razem z Panem-Ciemności-Varenem, niesympatycznym, wykolczykowanym gotem, z którym nikt z klasy nie zamienił nigdy bodaj jednego słowa. Może dlatego, że z kamieniami ciężko rozmawiać? Przy bliższym poznaniu Varen okazuje się jeszcze mniej czarujący, niż się zapowiadało. Wesoły jak cmentarzysko, ciepły jak granitowa płyta, a na dodatek potwornie zgryźliwy. Ale ma to, czego rozpaczliwie potrzebuje Isobel – wiedzę na temat twórczości Edgara Allana Poego. Co więcej, jest gotów wziąć na siebie większą część zadania. Walcząc z uczuciem, że podpisuje cyrograf, Isobel przystępuje do projektu. W końcu wspólna praca nie będzie trwała wiecznie... Albo będzie trwała, jeśli koszmar, który nosi w sobie Varen, wyrwie się na wolność. Wystarczy kilka dni, by przyjaciele odwrócili się od Isobel, kilka dni, by zmieniło się całe jej życie i kilka nieprzyjemnych słów, by najmroczniejsze marzenia zaczęły się urzeczywistniać. Uważaj, czego pragniesz – możesz to otrzymać.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

6 osób kupiło
40
PLAYMOBIL ® City Life 71244. Zespół ratunkowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Life 71244. Zespół ratunkowy
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Figurki: 2 mężczyzn, 2 kobiety. Akcesoria: 1 infuzja z rurką infuzyjną, 1 stetoskop, 1 instrumenty pierwszej pomocy, 2 szyny opatrunkowe, 1 butelka na wodę, 1 defibrylator, 1 apteczka, 1 czepek, 1 zegarek. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

61,99 zł
53,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,68 zł

5 osób kupiło
41
Jak zbudować bogactwo oraz jak je później zachować - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zbudować bogactwo oraz jak je później zachować
Dostępny
297 szt.

W pierwszej części tej książki nauczę cię, jak zbudować bogactwo. W części drugiej pokażę ci, jak to bogactwo pomnażać – zamiast patrzeć, jak wszystko znika niczym topniejąca kostka lodu. Opowiem o pułapkach, których należy unikać, o doradcach, których nie warto słuchać, a także o minimalizowaniu ryzyka. Krótko mówiąc opowiem o pomnażaniu majątku poprzez mądre inwestowanie, czyli o wszystkim tym, co musisz wiedzieć, aby osiągnąć niezależność finansową, a następnie w pełni z niej korzystać. – dr Rainer Zitelmann Książka Jak zbudować bogactwo to coś w rodzaju popularno-naukowego podręcznika bogacenia się. Składa się z dwóch części: pierwsza dotyczy psychologii bogactwa, a druga strategii inwestowania. (…) Zarówno przedsiębiorcom, jak i inwestorom Rainer Zitelmann oferuje nietuzinkowe strategie, jakie on sam od wielu lat stosuje z wielkimi sukcesami. – Rafael Badziag, autor książki Umysł Miliardera: 20 zasad bogactwa i sukcesu najbogatszych ludzi świata opartej na wywiadach z 21 dolarowymi miliarderami.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

4 osoby kupiły
42
Naklejkowe czytanki. Miś Okruszek i wielkie pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowe czytanki. Miś Okruszek i wielkie pojazdy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Teksty tych kolorowych książeczek należy uzupełnić dołączonymi na osobnych stronach nalepkami, tak by powstały obrazkowe historyjki. To świetna i pożyteczna zabawa!

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

4 osoby kupiły
43
Dom Slaughterów. Tom 1. Znamię rzeźnika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom Slaughterów. Tom 1. Znamię rzeźnika
Dostępny
76 szt.

Spin-off serii Coś zabija dzieciaki. Poznajcie dzieje i działalność rodu Slaughterów, tajną historię zakonu, który wyszkolił Ericę na zabójczynię potworów oraz tragiczne losy jej mentora i rywala, Aarona Slaughtera. Album zawiera zeszyty House of Slaughter #1-5.

59,90 zł
50,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

4 osoby kupiły
44
Storybook. Historyjki po angielsku i po polsku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Storybook. Historyjki po angielsku i po polsku
Dostępny
466 szt.

Gotowi na przygodę z językiem angielskim? 3, 2, 1… start! Dziadek Panda udaje się z wnuczkiem w podróż na Księżyc… rakietą z kartonu. Gąska skacze na trampolinie do samych chmur – a nawet wyżej! A pewien pomysłowy tatuś wymyśla niesamowity wykrywacz babeczkowego nadzienia. Oto zbiór dziesięciu pięknie ilustrowanych, prostych historyjek po angielsku i po polsku. Zabawne, ciekawe, a przede wszystkim krótkie opowiastki ułatwiają przyswajanie słownictwa oraz podstawowych konstrukcji językowych i jednocześnie nie pozwalają dzieciom się nudzić.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
45
PLAYMOBIL ® Citroen 70640. Citroën 2CV - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Citroen 70640. Citroën 2CV
Playmobil ®
Dostępny
1 szt.

Polecany dla dzieci od 5 lat. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

239,99 zł
201,59 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 38,40 zł

3 osoby kupiły
46
PLAYMOBIL ® City Life 71245. Sanitariusz z pacjentem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Life 71245. Sanitariusz z pacjentem
Playmobil ®
Dostępny
3 szt.

Figurki: 1 ratownik medyczny, 1 ranne dziecko. Akcesoria: 1 hulajnoga, 1 apteczka, 2 szyny pierwszej pomocy, 1 kask, 1 arkusz metek z apteczką. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

37,99 zł
32,67 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,32 zł

3 osoby kupiły
47
Robale. Owady i inne małe stworzenia. Zobacz i rozpoznaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Robale. Owady i inne małe stworzenia. Zobacz i rozpoznaj
Dostępny
527 szt.

Owady, robale i inne małe stworzenia - czasem nie widać ich na pierwszy rzut oka, ale są wszędzie: w powietrzu i w wodzie, w szczelinach kory, murów i pod ziemią. Znajdziesz je nawet w swoim domu! Ciekawi Cię cykl życia motyla? Chcesz poznać prosty klucz do rozpoznawania rodzimych niewielkich stworzeń? A może zastanawiasz się, które owady i robale przesypiają chłodne pory roku, a którym niestraszne są nawet mroźne dni? Ten przewodnik jest właśnie dla Ciebie. Od różnego gatunku biedronek, motyli, poprzez krocionogi, ślimaki, pająki i dżdżownice, aż po zadziwiające wodne skorpiony - je wszystkie znajdziesz w tej książce i poznasz mnóstwo ciekawostek na ich temat. Dowiedz się, jak na własne oczy sprawdzić, co porabiają w ziemi dżdżownice albo jak zwabić ważkę, by przyjrzeć się jej z bliska. Na dołączonej liście zaznaczaj gatunki, które udało Ci się namierzyć, a w słowniczku szukaj interesujących cię pojęć związanych z owadami. Ruszaj w świat w poszukiwaniu najmniejszych jego mieszkańców widocznych gołym okiem!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
48
W imię syna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
W imię syna
Dostępny
533 szt.

Pewnego letniego wieczoru sześcioletni Jonathan dzwoni do ojca. Przerażony opowiada, że ktoś włamał się do ich domu w Norrköpingu. Kiedy ojciec dociera na miejsce, po chłopcu nie ma śladu. Prokuratorka Jana Berzelius razem z komisarzem Henrikiem Levinem i aspirantką Mią Bolander szukają przyczyny zaginięcia Jonathana. Im bliżej prawdy, tym bardziej osobiste dla Jany staje się całe dochodzenie. Mają mało, bardzo mało czasu, by znaleźć chłopca. Tymczasem bezlitosny Danilo Peña żąda spotkania z Janą w areszcie. Gdy prokuratorka w końcu się zgadza, zostaje wrzucona w przerażający wir walki na śmierć i życie, w której na szali leży dosłownie wszystko i niczego nie może być pewnym. Historia jest porywająca i ma wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji, nie można odgadnąć, co się stanie. Zakończenie jest naprawdę nieprzewidywalne z dodatkowym przełomem. – Boklysten

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

3 osoby kupiły
49
Czas pogardy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

3 osoby kupiły
50
Zestaw Silver Tempest 3 Pack Manahaphy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Silver Tempest 3 Pack Manahaphy
Pokemon TCG
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.31

62,90 zł
59,76 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,14 zł

2 osoby kupiły
51
Carrera Pull&Speed Nintendo Mario Kart - Toad - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Carrera Pull&Speed Nintendo Mario Kart - Toad
Carrera
Dostępny
43 szt.

Nintendo Mario Kart 8. Pull &Speed.

26,90 zł
24,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

2 osoby kupiły
52
Naklejki z pianki jajka brokat 20 szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki z pianki jajka brokat 20 szt.
DP Craft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.25

Brokatowe naklejki z pianki w kształcie jajek w czterech pastelowych kolorach doskonale nadaja się także do  rozwijania kreatywnej aktywności dziecięcej. swietnie sprawdzą jako element dekoracji wielkanocnych projektów Są idealne zarówno do  zdobienia wielkanocnych projektów typy scrapbooking, card making czy  home decor jak i  tworzenia przy tworzeniu całorocznych projektó kreatywnych takich kartki świąteczne, albumy, pudełka, opakowania prezentów. Kolor: żółty różowy zielony, fioletowy Ilość w opakowaniu: 20 szt. Wielkość: - 4 x 3 cm - 3 x 2,2 cm.

12,70 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,5%
oszczędzasz 1,71 zł

2 osoby kupiły
53
Rysuj jak artysta. 100 stworzeń i postaci ze świata fantasy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rysuj jak artysta. 100 stworzeń i postaci ze świata fantasy
Dostępny
484 szt.

Dla amatorów i profesjonalistów, dla artystów, ilustratorów, twórców gier i każdego, kto chce doskonalić swoje umiejętności w rysowaniu fantastycznych światów. Krok po kroku uczy proporcji, anatomii i relacji przestrzennych, prowadząc od początkowych linii do gotowego rysunku. Zawiera ponad 600 szkiców przedstawiających różnorodne fantastyczne stwory – jednorożce, syreny, smoki, wampiry i zombie – ukazane z różnych perspektyw.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
54
Avatar. Tom 3. Następny cień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Avatar. Tom 3. Następny cień
Dostępny
474 szt.

Avatar wreżyserii Jamesa Camerona to najbardziej kasowy film wszech czasów, który zarobił ponad 2,9 miliarda dolarów! Kontynuacja – Avatar: Istota wody – miała premierę wgrudniu 2022. Był to jeden znajbardziej oczekiwanych sequeli whistorii kina izostał trzecim najbardziej dochodowym filmem wszech czasów! Narasta konflikt między ludźmi a Na’vi wnieopowiedzianej dotąd historii rozgrywającej się przed wydarzeniami pokazanymi wAvatarze: Istota wody Jamesa Camerona! Śmiertelnie raniony wwalce zludźmi Tsu’tey prosi Jake’a Sully’ego, żeby poprowadził za niego lud Na’vi. Jake spełnia jego prośbę izostaje przywódcą klanu, ma jednak ogromne wątpliwości. Czuje się winnym zniszczenia Drzewa Domowego Omatikaya, niewie, czy jego miejsce jest wśród klanu. Tymczasem rośnie napięcie między Na’vi iocalałymi ludźmi, ale narastają również konflikty między klanami. Rozpalają się rodowe waśnie, prowadząc do oszustw izdrady. Otruty podstępem przezrywala ibliski śmierci Jake Sully walczy wmalignie zkoszmarnymi przeciwnikami, podczas gdy jego przyjaciele starają się znaleźć antidotum, żeby go ocalić.

79,90 zł
55,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,97 zł

2 osoby kupiły
55
Zestaw Silver Tempest 3 Pack Togetic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
66,90 zł
63,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,34 zł

2 osoby kupiły
56
Żyrafy nie umieją tańczyć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Żyrafy nie umieją tańczyć
Dostępny
699 szt.

Światowy fenomen: 10 milionów sprzedanych egzemplarzy! Kultowa, pięknie ilustrowana irymowana książka nieschodzi zpierwszych miejsc list bestsellerów od ponad 23 lat, a czytają ją kolejne roczniki dzieci wponad 30 krajach. Gerard marzy, by zatańczyć, tak jak inne zwierzęta, wkonkursie Taniec Dżungli. Ale przecież każdy wie, że żyrafy nieumieją tańczyć... a może jednak umieją? Ta cudownie zabawna iwzruszająca książka ozwycięstwie nad życiowymi przeciwnościami istereotypami myślenia dodaje otuchy każdemu dziecku, wzmacnia wiarę wsiebie ipomaga przezwyciężyć trudności. Została uznana za współczesną klasykę. Kochają ją dzieci irodzice na całym świecie! Giles Andreae– poeta iGuy Parker-Rees – ilustrator są twórcami światowego fenomenu wydawniczegoŻyrafy nieumieją tańczyć. Od ponad 23 lat książka ta nieschodzi zczołówki list bestsellerów, wydawana jest w36 językach, sprzedana wponad 10 milionach egzemplarzy. Zachwyca wyjątkowymi, energetyzującymi ilustracjami, pięknymi rymami iinspirującym przesłaniem, podanym wmetaforyczny, wzruszający sposób. Dodaje otuchy dzieciom, które różnią się od innych. Kolejne dzieła tych wybitnych brytyjskich twórców:Bądź dzielny, pingwinku, Słonik, który polubił być sobą, Niedźwiadku mały, jesteś wspaniały!też pomagają dzieciom nabrać poczucia własnej wartości iwalczyć zuprzedzeniami istereotypami myślenia.Uczą spełniać marzenia, przełamywać lęk przed nieznanym. Pokazują, że każdy jest ważny, tylko musi po prostu być sobą, a wtedy pozostali go zaakceptują. Te książki inspirują ipodnoszą na duchu każde dziecko. Uczą odwagi ipokazują, że nikt niemusi czuć się gorszy.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

2 osoby kupiły
57
Freddie Mercury i ja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Freddie Mercury i ja
Dostępny
284 szt.

Gdy Jim Hutton po raz pierwszy zobaczył Freddiego, nie rozpoznał wielkiej gwiazdy rocka. Także w kolejnych latach nie traktował go jak idola. Zostali przyjaciółmi, nierozłącznymi kompanami i kochankami. Ekscentryczny i kontrowersyjny na scenie, w życiu prywatnym Freddie Mercury był wrażliwym i serdecznym mężczyzną. Uwielbiał wystawne imprezy, ale też pragnął bliskości i uczucia. Hutton pisze szczerze, ale z klasą. Jego historia jest jak przepustka do nieznanego świata muzycznej legendy, daleka od sensacji rodem z brukowej prasy. Jest opowieścią pełną osobistych wspomnień oraz intymnych szczegółów. Hołdem dla Freddiego – człowieka, którego świat nigdy naprawdę nie poznał. Freddie Mercury był szczerym człowiekiem i zasługuje na szczerą opowieść. – Jim Hutton

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
58
Supermodelki na wakacjach. Zaprojektuj modne stroje! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Supermodelki na wakacjach. Zaprojektuj modne stroje!
Dostępny
281 szt.

Poznaj piękne modelki międzynarodowej sławy. Przygotuj dla każdej z nich wspaniałe stroje, idealne na wakacje. Pokoloruj ich ubrania lub - korzystając z nalepek - stwórz samodzielnie niepowtarzalne kreacje.

5,00 zł
3,99 zł

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
59
Następca tronu. Opowieść z Elfhame - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Następca tronu. Opowieść z Elfhame
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.04.26

Zbiegła królowa. Niechętny książę. I zadanie, które może zniszczyć ich oboje. Pierwszy tom nowej, mrocznej i urzekającej dylogii od Holly Black. Od wydarzeń opisanych przez Holly Black w bestsellerowej trylogii Okrutny książę – Zły król – Królowa niczego upłynęło osiem lat. W Elfhame miłościwie panuje Najwyższy Król Cardan, a pochodząca z ludzkiego rodu Pani Judy sprawuje rządy razem z nim. Uważany przez wszystkich za następcę tronu Dąb wyrósł tymczasem na krzepkiego młodzieńca, który zamiast gnuśnieć na niekończących się biesiadach i opływać w dostatki, podejmuje śmiertelnie niebezpieczną misję. Stawka w tej grze jest przerażająco wysoka, chodzi bowiem o ocalenie Elfhame w ostatecznym starciu z Nore, zdetronizowaną władczynią Zębatego Dworu. Podlega jej armia wynaturzonych potworów skleconych z wyjątkowo mrocznej magii, patyków oraz ludzkiego truchła. W niebezpiecznej wyprawie Dębowi towarzyszy dzika Suren o piekielnie ostrych zębach, córka lodowej Pani Nore i zarazem jedyna osoba, której rozkazów nienawistna władczyni Północy musi słuchać. Czy znany z krwawych czynów ojczym Dęba okaże się sprzymierzeńcem, czy nieprzyjacielem? Czy książę zdoła ocalić elfowy świat przed ponurym losem?

52,90 zł
38,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,81 zł

2 osoby kupiły
60
Archiwum Narodowej Demokracji Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

2 osoby kupiły
61
Flair Hairdorables, Pets Zwierzątko niespodzianka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,90 zł
16,99 zł

Rabat 28,9%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
62
Powiem o miłości mej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powiem o miłości mej
Dostępny
19 szt.

Powiem o miłości mej to najnowsza książka Jacka Kowalskiego zawierająca przekłady wszystkich znanych pieśni Colina Museta, XIII - wiecznego mistrza truwerów. Do książki dołączona jest płyta CD Król i błazen zawierająca pieśni wszystkie Colina Museta oraz pięć pieśni Tybalda hrabiego Szampanii w przekładach Jacka Kowalskiego i opracowaniu muzycznym Tomasza Dobrzańskiego. Wykonanie: Jacek Kowalski i Klub Świętego Ludwika. Colin Muset, jeden z najsławniejszych truwerów średniowiecznej Francji, tworzył i śpiewał po zamkach i karczmach Szampanii, Burgundii i Lotaryngii w drugiej ćwierci XIII wieku. Pieśni jego opiewają dobre wino i jadło, piękne niewiasty i żywot wędrownego grajka. Książka Jacka Kowalskiego to monograficzne opracowanie wszystkich zachowanych utworów Colina Museta, zawierające teksty oryginalne i ich autorskie, poetyckie przekłady na język polski. Największą zaletą tej książki jest połączenie dokładności i rzetelności badawczej ze swadą i (nierzadko polemiczną) pasją cechującą autora. To doskonała lektura zarówno dla niebędącego romanistą mediewisty (choć i romanista z pożytkiem może z niej skorzystać), jak i dla każdego pasjonata średniowiecza. Tłumaczenia wierszy Museta to twórcze parafrazy, gdzie licentia poetica nierzadko pozwala na dialog współczesności ze średniowieczem. Muset Jacka Kowalskiego to poeta, który nadal ma nam coś do powiedzenia i którego duch zostaje zachowany, nawet jeśli litera bywa potraktowana miejscami nader swobodnie. – Joanna Gorecka-Kalita

79,90 zł
58,33 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,57 zł

2 osoby kupiły
63
Pola mówi: - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pola mówi:
Dostępny
90 szt.

Pola kocha piec ciasta. Tym razem będą to babeczki z dużą ilością dekoracji. Uważnie odmierza z mamą wszystkie składniki, a później wylizuje miskę ze smakiem. Choć nie wszystko idzie zgodnie z planem, Pola uważa, że pieczenie jest najzabawniejsze na świecie!

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
64
Pewnego razu we Francji. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pewnego razu we Francji. Tom 1
Dostępny
63 szt.

Sierota. Imigrant. Złomiarz. Miliarder. Kolaborant. Bojownik ruchu oporu. Dla jednych kryminalista, dla innych bohater… Joseph Joanovici, człowiek o wielu twarzach, tych znanych i tych wciąż nieodkrytych. Oto jego historia.

69,90 zł
59,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,48 zł

1 osoba kupiła
65
PLAYMOBIL ® City Life 71205. Motor ratunkowy ze światłem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Life 71205. Motor ratunkowy ze światłem
Playmobil ®
Dostępny
4 szt.

Figurki: 1 lekarz pogotowia. Akcesoria: 1 motor ratunkowy, 2 rękawice motocyklowe, 1 kask, 1 zestaw słuchawkowy, 1 maska na twarz, 2 szyny opatrunkowe. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

94,99 zł
79,79 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 15,20 zł

1 osoba kupiła
66
Światło życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Światło życia
Dostępny
842 szt.

Kontynuacja światowego bestsellera medycyny niekonwencjonalnej - Dłonie pełne światła - najważniejszego podręcznika bioenergoterapii. Barbara Ann Brennan,światowej sławy uzdrowicielka duchowa, wbestsellerze Dłonie pełne światła, sprzedanym wponad 1 000 000 egzemplarzy w26 językach, pokazała, jak leczyć siebie iinnych przy pomocy bioenergoterapii. Światło życia to podsumowanie jej dalszych przełomowych badań nad ludzkim polem energetycznym (aurą). Barbara Ann Brennan przedstawia tu nowy pogląd na zdrowie ichorobę. Dowodzi, że dar uzdrawiania - światło życia - ma każdy znas. Barbara Ann Brennan pokazuje praktyczne sposoby wykorzystania pola energetycznego człowieka, by osiągnąć pełnię zdrowia fizycznego, psychicznego iduchowego: • Jak można maksymalnie wykorzystać swoją siłę uzdrawiającą. • Na czym polega leczenie przeznakładanie dłoni. • Czym jest doświadczenie holograficzne. • Jakie są metody działania uzdrowiciela. • Czym jest siedem etapów uzdrawiania. • Jak tworzyć własny plan uzdrawiania. • Jakie są medytacje iwizualizacje uzdrawiające. • Jaki jest wpływ relacji międzyludzkich na zdrowie. • Jak tworzyć zdrowych związków zinnymi ludźmi • Jakie są trzy typy interakcji aurycznych. • Jak przebiega sesja uzdrawiająca. Książkę wzbogaca unikatowy materiał ilustracyjny. Barbara Ann Brennan – amerykańska bioenergoterapeutka, uzdrowicielka duchowa, autorka bestsellerów medycyny alternatywnej (Dłonie pełne światła iŚwiatło życia). Pionierka iinnowatorka badania pola ludzkiej energii. Posiada doktoraty zfilozofii, teologii ifizyki. Przez wiele lat pracowała jako fizyczka wNASA. Od 1982 roku prowadzi badania ludzkiego pola energetycznego. Założyła szkołę Barbara Brennan School of Healing. W 2003 roku otworzyła oddział szkoły wEuropie, a w2007 – wTokio. W 2011 roku znalazła się na liście Watkins Review „100 najbardziej wpływowych osób na świecie wdziedzinie duchowości”.

99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

1 osoba kupiła
67
Dziurkacz ozdobny Owieczka 2,5cm mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziurkacz ozdobny Owieczka 2,5cm mix
DP Craft
Dostępny
7 szt.

Dziurkacz ozdobny to doskonałe, wysokiej jakości narzędzie, pozwalające wycinać fantazyjne wzory w papierze. Idealny do dekorowania kartek okolicznościowych, albumów, opakowań prezentów, projektów plastycznych i wielu innych. - Szeroki wybór wzorów. - Łatwy i wygodny w użyciu. - Wbudowany pojemnik na wycięte elementy dla utrzymania porządku. Wielkość motywu: 2,5CM Zalecana grubość papieru: 80-220g/m Wzór stworzony przez DP Craft i dostępny tylko w naszej ofercie!  Uwaga: mix. kolorów, wysyłka losowa.

25,30 zł
21,51 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,79 zł

1 osoba kupiła
68
Harry Hole. Tom 1. Człowiek nietoperz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Hole. Tom 1. Człowiek nietoperz
Dostępny
280 szt.

Norweski policjant Harry Hole przybywa do Sydney, aby wyjaśnić sprawę zabójstwa swej rodaczki, Inger Holter, być może ofiary seryjnego mordercy. Z miejscowym funkcjonariuszem, Aborygenem Andrew Kensingtonem, Harry poznaje dzielnicę domów publicznych i podejrzanych lokali, w których handluje się narkotykami, wędruje ulicami, po których snują się dewianci seksualni. Przytłoczony nadmiarem obrazów i informacji początkowo nie łączy ich w logiczną całość. Zrozumienie przychodzi zbyt późno, a Harry za wyeliminowanie psychopatycznego zabójcy zapłaci wysoką cenę...

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
69
Talerz papierowy 180 Kotek Go Op6szt Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,99 zł
1 osoba kupiła
70
101 ciekawostek. Wojownicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
101 ciekawostek. Wojownicy
Dostępny
81 szt.

Wyrusz w podróż w czasie i przestrzeni, by poznać budzących fascynację i respekt wojowników: zaciekłych rzymskich gladiatorów, okrutnych wikingów, honorowych samurajów i średniowiecznych krzyżowców. Odkryj techniki walki wielkich armii, sprawdź, jakiej broni używali ich żołnierze, i dowiedz się więcej o wybitnych dowódcach, którzy przeszli do historii W serii `101 ciekawostek`: Pociągi, Zwierzęta, zamki średniowieczne, Zwierzęta wodne, Wojownicy, Wyścigi. Rajdy. Regaty, Statki, Piłka nożna, Piraci, Dinozaury, Samoloty, Ludzkie ciało, Starożytny Egipt, Konie.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
71
Klocki Sluban Cc Auto Wyścigowe Terenowe Red 145 - B0663B - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Sluban Cc Auto Wyścigowe Terenowe Red 145 - B0663B
Sluban, Sluban
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.24

28,90 zł
26,88 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,02 zł

1 osoba kupiła
72
Makramy i wyplatanki. Rękodzieło ze sznurka i nie tylko. 18 oryginalnych projektów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Makramy i wyplatanki. Rękodzieło ze sznurka i nie tylko. 18 oryginalny...
Dostępny
341 szt.

Odkryj nowatorską technikę łączącą makramę i tkactwo – makramę tkaną. Amy Mullins i Marnia Ryan-Raison, autorki Makramy dla początkujących i nie tylko, w kolejnym poradniku zestawiają węzły makramy z podstawowymi technikami tkackimi, dzięki czemu powstają niezwykle efektowne, ale łatwe do wykonania projekty. W poradniku znajdziesz: – informacje na temat materiałów i technik, – opisy wykonania węzłów i splotów makramowych oraz tkackich wraz z ilustracjami, – 18 projektów opatrzonych szczegółowymi instrukcjami i zdjęciami.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

1 osoba kupiła
73
Witkacy. Malarstwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

1 osoba kupiła
74
Talerz papierowy 180 Piłka Nożna Go Op6szt Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Talerz papierowy 180 Piłka Nożna Go Op6szt Fol
Godan
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.21

TALERZYKI PAPIEROWE PIŁKA NOŻNA br / nbsp Średnica 18 cm nbsp br / Kolor zielony, biały, czarny br / Materiał papier nbsp br / Kształt okrągły /p p Nadruk piłka nożna nbsp br / Ilość sztuk w opakowaniu 6 szt.

7,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
75
Potrząśnij jabłonką. Książka aktywizująca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Potrząśnij jabłonką. Książka aktywizująca
Dostępny
573 szt.

Oto książka pełna ekscytujących niespodzianek. Przekonajcie się sami, że książki są nie tylko do czytania - z tą można zrobić znacznie więcej! Kilkuzdaniowe historyjki angażują małego czytelnika, który bez wątpienia z zapałem rozweseli znudzonego potwora łaskotkami, potrząśnie zmęczoną jabłonką uginającą się pod ciężarem dojrzałych jabłek, wytrze rękawem ociekającego deszczem kociaka… Z tą książką nie ma nudy: dzieci mogą same kołysać, drapać, pukać, dmuchać, potrząsać – i przy tym uszczęśliwiać bohaterów książeczki. Książka pobudza rozwój mowy oraz kreatywność: dzięki prostym, wymownym obrazkom i powtarzalnemu schematowi kolejnych zawartych w książce historyjek dziecko chętnie inicjuje „zabawę w czytanie”. Pomoc bohaterom książeczki przez rzeczywiste działania daje dziecku satysfakcję oraz poczucie sprawczości.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
76
Miś Okruszek i wielkie pojazdy. Historyjki z nalepkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miś Okruszek i wielkie pojazdy. Historyjki z nalepkami
Dostępny
6690 szt.

Dzięki lekturze i zabawie nalepkami dziecko pozna wielkie maszyny i przygody misia Okruszka oraz chętniej podejmie naukę czytania! Zdania z tej książeczki należy uzupełnić nalepkami, tak by stworzyć teksty historyjek. Zbuduj zdania tekstowo-obrazkowe i przeczytaj o zabawnych przygodach misia Okruszka i wielkich pojazdach. Do książeczki dołączono 77 kolorowych naklejek.

7,99 zł
6,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
77
Znaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znaki
Dostępny
165 szt.

Zbiór ośmiu dramatów Jarosława Jakubowskiego, poety, prozaika, dramatopisarza i krytyka literackiego. Spośród zamieszczonych w tomie Znaki dramatów publikacji książkowych doczekały się: Generał, Znaki, Witaj Barabaszu i H, w żywym teatrze wystawiono Generała, w Teatrze Telewizji: Generała i Znaki, jako słuchowiska zrealizowano: Generała, Witaj Barabaszu i H. Z kolei utwór Urodziny został zarejestrowany na wideo jako czytanie performatywne. Dramaty: Równina, Moja Romy i Hermaszewski nie były dotąd publikowane i wystawiane.

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

1 osoba kupiła
78
Klocki Sluban Wyścigówka Formuła1 Pojazd F1 257 El. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Sluban Wyścigówka Formuła1 Pojazd F1 257 El.
Sluban, Sluban
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

45,90 zł
42,69 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,21 zł

1 osoba kupiła
79
Gra Jadą jadą misie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Jadą jadą misie
Granna
Dostępny
76 szt.

Kolorowe, plansze umożliwiające dzieciom stworzenie własnych ilustracji. Rozwija spostrzegawczość, kreatywność i logiczne myślenie Twoich pociech. Jak grać: 1. Utwórz ilustrację uzupełniając planszę brakującymi kafelkami. 2. Postaraj się dopasować ilustracje tak by wszystkie elementy pochodziły z tego samego zestawu. Wiek: 2-4

42,80 zł
40,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,14 zł

1 osoba kupiła
80
Pola mówi: - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pola mówi:
Dostępny
61 szt.

Pola idzie na przyjęcie urodzinowe do Filipa. Okazuje się jednak, że nie tylko nie jest łatwo wybrać prezent, ale też bardzo trudno się z nim później rozstać. Co wymyśli mała bohaterka i czy prezent spodoba się Filipowi?

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
81
PLAYMOBIL ® City Life 71202. Karetka pogotowia ze światłem i dźwiękiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Life 71202. Karetka pogotowia ze światłem i dźwiękiem
Playmobil ®
Dostępny
2 szt.

Figurki: 2 ratowników medycznych, 1 osoba poszkodowana. Akcesoria: 1 karetka z modułem świetlno-dźwiękowym, 1 nosze, 1 worek infuzyjny z rurką infuzyjną,1 defibrylator, 1 teczka z dokumentacją, 3 karty diagnostyczne, 3 opatrunki szynowe, 1 kask budowlany, 1 młot pneumatyczny, 1 opatrunek na głowę, 2 opatrunki gipsowe, 1 arkusz z naklejkami z materiałem opatrunkowym, 1 zegarek, 1 stetoskop. Zasilanie: 3 x AAA (brak w zestawie). Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

284,99 zł
250,79 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 34,20 zł

1 osoba kupiła
82
Staś Pętelka. Najlepszy przyjaciel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Staś Pętelka. Najlepszy przyjaciel
Dostępny
899 szt.

Beztroskie wakacje kończą się, a na wszystkich przedszkolaków czeka powrót do przedszkola. Dla Stasia jest to powód do radości, ponieważ czeka na niego jego najlepszy przyjaciel! Wreszcie będą mogli się zobaczyć po długiej przerwie. Bogato ilustrowana seria dla dzieci ukazuje istotne wydarzenia z życia przedszkolaka. Każde dziecko odnajdzie tu znane mu sytuacje i wraz ze Stasiem spotka się z emocjami, których samo doświadcza. Warto również poznać Jadzię Pętelkę, młodszą siostrę Stasia – bohaterkę serii dedykowanej maluszkom.

32,99 zł
23,75 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

1 osoba kupiła
83
Najpiękniejszy ogródek Borsuka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Najpiękniejszy ogródek Borsuka
Dostępny
687 szt.

Ciepła, podnosząca na duchu, ilustrowana barwami czterech pór roku opowieść otym, że niewszystko można zaplanować. I jeśli nawet los przynosi nam przykre niespodzianki, to po burzy nadejdą znowu dobre ipiękne dni. Borsuk tak bardzo chciał mieć najpiękniejszy ogródek. Wszystko dokładnie sobie obmyślił izaplanował. Od lata zbierał nasionka igromadził je widealnym porządku. Na wiosnę zwielkim przejęciem rozpoczął prace. Przyjaciele pospieszyli mu zpomocą: razem pielili, grabili, ażwreszcie zasiali. A potem świętowali. Borsuk niemógł się doczekać: już widział swoje równiutkie rządki kwiatów iwarzyw. Aż przyszedł deszcz — to dobrze. A potem burze iwichury — to niedobrze, bo porwały nasionka. Borsuk zamknął się sam wdomu ibardzo się martwił: – W tym roku niebędę miał najpiękniejszego ogródka... A może jednak?

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
84
Fajniej jest we dwoje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Fajniej jest we dwoje
Dostępny
996 szt.

Najnowsza książka ilustrowana przez twórczynię bestsellerowej serii Za dużo marchewek! Cudownie jest się przyjaźnić! Ale jak to zrobić, skoro tak bardzo się różnimy? Pewnego razu spotkali się wielki słoń i mała myszka. I postanowili zostać przyjaciółmi. Próbowali i próbowali razem się bawić, ale się nie udawało, bo jedno było za duże, a drugie za małe. Czy znajdą jednak coś, co pozwoli im wspólnie wesoło spędzać czas? Dodająca otuchy, zabawna, pięknie ilustrowana książka o przyjaźni pokonującej różnice dzięki wspólnym zainteresowaniom i wzajemnej życzliwości. Zachęta dla dzieci, które czują się niepewnie, bo odbiegają wyglądem, możliwościami fizycznymi i predyspozycjami od innych, by przełamały opory i ośmieliły się nawiązać kontakty i przyjaźnie.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
85
Magiczny Księżyc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczny Księżyc
Dostępny
1182 szt.

Pielęgnuj swoją dziką stronę i harmonizuj swoje osobiste połączenie z Księżycem i jego ciągle zmieniającymi się fazami! Całe nasze życie jest powiązane z ruchami największego satelity Ziemi. Cecilia Lattari przybliża bardzo istotny wpływ Księżyca na ludzkie życie. Opisuje fazy księżycowe dla każdego miesiąca w roku, ich znaczenie i symbolikę, a także związane z nimi rośliny i zasady postępowania. Łączenie się z naturą za pomocą kilku prostych praktyk związanych z Księżycem pomoże czytelnikom w lepszym kontakcie z samym sobą. Dzięki tej książce wypracujesz magiczne instrumentarium, które ułatwi funkcjonowanie w trudnej codzienności. Książka pozwoli ci odkryć swoją nieznaną wcześniej stronę, wolną i nieposkromioną. Poprowadzi cię przez gąszcz symboli, rytuałów i wierzeń, które od zarania dziejów związane są z Księżycem. Dowiesz się też, jak w praktyce wykorzystać wiedzę o jego fazach przy podejmowaniu ważnych decyzji czy sadzeniu roślin.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
86
Zabójstwo Rogera Ackroyda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabójstwo Rogera Ackroyda
Dostępny
429 szt.

Atmosfera w King's Abbot jest daleka od sielanki. Plotki, samobójstwo, śmierć tytułowego Rogera Ackroyda... Herkules Poirot podejmuje grę z wyjątkowo perfidnym mordercą. Jego asystentem zostaje doktor Sheppard - miejscowy lekarz, który świetnie zna tajemnice niewielkiej społeczności. Powieść wywołała wiele kontrowersji, ponieważ niektóre wątki były sprzeczne z ówczesnymi kanonami literatury kryminalnej. Agata Christie została za to wykluczona z klubu zrzeszającego autorów powieści detektywistycznych.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

1 osoba kupiła
87
Malczewski. Malarstwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

2 osoby kupiły
88
Wiesz, możesz - działaj! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Wiesz, możesz - działaj!
Zapowiedź
Data premiery: 2023.05.12

Dzięki tej książce ty i twoja firma poznacie strategie wykorzystywania zdobywanej wiedzy w praktyce! Dlaczego tak wiele rzeczy, których uczymy się przecież z dużym wysiłkiem, zupełnie nam się nie utrwala? Ponieważ całą energię wkładamy w nabywanie nowych umiejętności i kształtowanie lepszych nawyków, brakuje nam natomiast skutecznych narzędzi, dzięki którym moglibyśmy zapamiętać wszystkie te przydatne informacje i zacząć je stosować. W niniejszej książce Ken Blanchard, Paul J. Meyer oraz Dick Ruhe opowiadają historię pisarza, którego nurtują pewne pytania, i przedsiębiorcy, który potrafi na nie odpowiedzieć. Całość stanowi prosty i uporządkowany opis metody, pozwalającej skuteczniej się uczyć i wykorzystywać zdobytą wiedzę, a także wprowadzić w swoim życiu trwałe zmiany. Dzięki tej książce dowiesz się, jak: • poradzić sobie z zalewem informacji, czyli uczyć się „mniej, ale częściej zamiast więcej, ale rzadziej”, • dostroić swój wewnętrzny filtr informacji, aby nauczyć się myśleć przez pryzmat zielonego światła, • określić plan kontynuacji, aby wykorzystać nowo zdobytą wiedzę w praktyce. Wreszcie poznasz też odpowiedź na pytanie: „Dlaczego mimo iż wiem, że powinienem coś robić, nadal tego nie robię?”. Ta książka to brakujące ogniwo, które dostarcza narzędzi niezbędnych do wypełnienia luki między wiedzą a działaniem!

39,90 zł
33,92 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

89
Idą mrówki po brzuszku. Wierszyki do zabaw dla maluszków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Idą mrówki po brzuszku. Wierszyki do zabaw dla maluszków
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.26

Chyba każdy zna rymowanki: Idzie rak nieborak…, Tu sroczka kaszkę warzyła czy Idzie kominiarz po drabinie. Takie zabawy przygotowują dziecko do komunikacji werbalnej i słuchania ze zrozumieniem, kształtują poczucie rytmu i rymu, przybliżają dziecku nazwy części ciała i budują świadomość jego schematu. Wdrażają do liczenia i poznawania liczebników, czasowników i innych części mowy. Książka zawiera nowe zabawy z wykorzystaniem wierszyków nawiązujących do budowy ciała, ruchu, dotyku czy czynności wykonywanych przez małe dziecko.

34,99 zł
25,19 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

90
Love, Pamela - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Love, Pamela
Zapowiedź
Data premiery: 2023.04.12

Moje marzenia często się spełniają – to przekleństwo i błogosławieństwo. W latach 90. jej wizerunek jako blond seksbomby był wszechobecny. Odkryta na trybunach podczas meczu futbolu kanadyjskiego, szybko stała się supergwiazdą, ulubioną dziewczyną z okładki „Playboya”, symbolem hollywoodzkiego przepychu i seksapilu. Pamela Anderson, jaką znamy, powstała raczej wskutek zbiegu okoliczności niż szczegółowo zaplanowanej ścieżki kariery. Love, Pamela przedstawia jej prawdziwą historię, opowieść o dziewczynie z małego miasteczka, która zaplątała się we własne marzenia. Córka młodych, żywiołowych rodziców nie miała łatwego dzieciństwa, rozwinęła w sobie jednak głęboką miłość do natury i zapełniła swój świat odmieńcami, niewidzialnymi przyjaciółmi i rannymi zwierzętami. W końcu przezwyciężyła wrodzoną nieśmiałość i pozwoliła, by niespokojna wyobraźnia popchnęła ją do życia, o którym niewiele osób może pomarzyć – zamieszkała w rezydencji „Playboya” w Hollywood. W miarę, jak rosła jej popularność, wzmagało się także zainteresowanie tabloidów, a były to czasy, w których paparazzi bezlitośnie niszczyli wizerunek i poczucie własnej wartości. Młoda seksbomba z wdziękiem brnęła naprzód, znalazła schronienie w zamiłowaniu do sztuki i literatury, spełniała się jako oddana matka i aktywistka. Teraz – po pamiętnym występie w roli Roxie w Chicago na Broadwayu – wraca na wyspę swojego dzieciństwa i opowiada historię nieposkromionej wolnej kobiety, która z każdym krokiem odkrywa siebie na nowo. Napisana żywą prozą przeplataną wierszami autorki książka Love, Pamela jest pełnym pokory, wzruszającym i ciekawym pamiętnikiem.

54,90 zł
39,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

91
Staś Pętelka. Dzielny pacjent - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Staś Pętelka. Dzielny pacjent
Dostępny
887 szt.

Jak smakuje zupa z piasku? I czy warto ją w ogóle jeść? Po zjedzeniu piaskowej zupy Staś musi iść do lekarza, bo boli go brzuch. Chłopiec troszkę się boi… Czy uda mu się oswoić swój lęk? Bogato ilustrowana seria dla dzieci ukazuje istotne wydarzenia z życia przedszkolaka. Każde dziecko odnajdzie tu znane mu sytuacje i wraz ze Stasiem spotka się z emocjami, których samo doświadcza. Warto również poznać Jadzię Pętelkę, młodszą siostrę Stasia – bohaterkę serii dedykowanej maluszkom.

32,99 zł
23,75 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

92
Staś Pętelka. Nowy piesek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Staś Pętelka. Nowy piesek
Dostępny
827 szt.

Wspaniale jest mieć pieska! Tylko dlaczego on tak dużo śpi? I dlaczego wszyscy nazywają go kundelkiem, kiedy tak naprawdę ma na imię Pirat? Staś uczy się opiekować przygarniętym ze schroniska malutkim szczeniakiem. Wszak piesek to nie tylko świetna zabawa, ale i duża odpowiedzialność. Bogato ilustrowana seria dla dzieci ukazuje istotne wydarzenia z życia przedszkolaka. Każde dziecko odnajdzie tu znane mu sytuacje i wraz ze Stasiem spotka się z emocjami, których samo doświadcza. Warto również poznać Jadzię Pętelkę, młodszą siostrę Stasia – bohaterkę serii dedykowanej maluszkom!

32,99 zł
23,75 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

93
Staś Pętelka. Brat czy siostra? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Staś Pętelka. Brat czy siostra?
Dostępny
870 szt.

Nadchodzi wielka zmiana! W domu Pętelków wszyscy czekają na nowego członka rodziny. Mama i Jadzia pakują do torby ubranka i pieluchy, tata skręca łóżeczko, a Staś… ma mnóstwo pytań: kto mieszka w brzuchu mamy i dlaczego ją kopie? Co się dzieje w szpitalu? Dlaczego taki mały bobas robi tyle hałasu? I czy można nakarmić go jajecznicą? Bogato ilustrowana seria dla dzieci ukazuje istotne wydarzenia z życia przedszkolaka. Każde dziecko odnajdzie tu znane mu sytuacje i wraz ze Stasiem spotka się z emocjami, których samo doświadcza. Warto również poznać Jadzię Pętelkę, młodszą siostrę Stasia – bohaterkę serii dedykowanej maluszkom.

32,99 zł
23,75 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

94
Staś Pętelka. Wielka wyprawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Staś Pętelka. Wielka wyprawa
Dostępny
799 szt.

Staś i Jadzia wybierają się z dziadkami do górskiego domku pani Krystyny i pana Bogdana - przyjaciół poznanych w sanatorium. Jak rodzeństwo spędzi pierwsze wakacje bez rodziców? Bogato ilustrowana seria dla dzieci ukazuje istotne wydarzenia z życia przedszkolaka. Każde dziecko odnajdzie tu znane mu sytuacje i wraz ze Stasiem spotka się z emocjami, których samo doświadcza. Warto również poznać Jadzię Pętelkę, młodszą siostrę Stasia – bohaterkę serii dedykowanej maluszkom!

32,99 zł
23,75 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

95
Staś Pętelka. Przeprowadzka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Staś Pętelka. Przeprowadzka
Dostępny
828 szt.

Rodzina Pętelków postanawia zmienić mieszkanie na większe. Czeka ich pakowanie, przeprowadzka i remont nowego mieszkania. Czy Staś i Jadzia polubią swój nowy dom? Bogato ilustrowana seria dla dzieci ukazuje istotne wydarzenia z życia przedszkolaka. Każde dziecko odnajdzie tu znane mu sytuacje i wraz ze Stasiem spotka się z emocjami, których samo doświadcza. Warto również poznać Jadzię Pętelkę, młodszą siostrę Stasia – bohaterkę serii dedykowanej maluszkom!

32,99 zł
23,75 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

96
Czyngis-chan. Życie, śmierć i zmartwychwstanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Czyngis-chan. Życie, śmierć i zmartwychwstanie
Niedostępny
Brak

Najokrutniejszy zdobywca wszech czasów przeszedł do historii jako „bicz Boży” i brutalny ciemiężca, militarny geniusz i półbóg. W Chinach jest czczony jako twórca dynastii, a w swojej ojczyźnie – paradoksalnie – jako patron pokoju i pojednania. Kim był naprawdę człowiek, który podbił pół świata, choć urodził się w ubóstwie i ciemnocie? Jak to się stało, że zbieg ukrywający się przed wrogiem w odległych górach stał się twórcą największego imperium i zmienił bieg dziejów? Bieda i upokorzenie (jak byśmy powiedzieli) lub wola nieba (jak sam twierdził) popchnęły Czyngis-chana do wielkich podbojów. Stworzył najrozleglejsze z imperiów i zyskał nieśmiertelność – nie tylko żyjąc w genach swych potomków, ale także w sercach i umysłach kolejnych pokoleń zaludniających świat, który na zawsze zmieniły najazdy jego koczowniczych wojowników. John Man – wybitny angielski historyk, podróżnik i pisarz, świetny znawca historii Chin, Japonii i Mongolii, autor porywających biografii słynnych azjatyckich wodzów/przywódców: Czyngis-chana, Atylli i Kubiłaj-chana. Przemierzył tysiące kilometrów w poszukiwaniu rozwiązania tajemnicy: jak i gdzie zmarł oraz jak i gdzie został pochowany największy zdobywca świata. Fascynujące poszukiwania ujawniają prawdę i oddzielają ją od mitu, podążając śladem legendy, która przetrwała przez stulecia i żyje do dziś.

59,90 zł
41,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

97
Tajne epizody II wojny światowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Tajne epizody II wojny światowej
Dostępny
280 szt.

Pasjonująca książka autora militarnych bestsellerów sprzedanych w Polsce w ponad 185 tysiącach egzemplarzy! 70 nieznanych i najbardziej zakonspirowanych akcji wywiadowczych i dywersyjnych. Sensacyjne zakulisowe operacje 1939–1945: kradzieże planów, łapówki, zasadzki, łamanie kodów, porwania i zabójstwa. William Breuer odsłania nieprawdopodobne wręcz epizody walki rozgrywającej się poza polem bitew. Na podstawie osobistych rozmów z uczestnikami wydarzeń, niepublikowanych relacji byłych agentów wywiadu, raportów wojskowych i dokumentów z archiwów, ukazuje nieznaną wojnę, którą prowadzili szpiedzy, sabotażyści, komandosi, propagandyści i zdrajcy. William Breuer to jeden z najpopularniejszych amerykańskich historyków wojskowości, autor nieustannie wznawianych na świecie bestsellerów, m.in.: Największe oszustwa w II wojnie światowej, Niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej, Tajne bronie w II wojnie światowej, Szalone misje w II wojnie światowej, Ściśle tajne w II wojnie światowej. W swoich książkach, napisanych żywo i z rozmachem, dociera zawsze do niepublikowanych informacji i przedstawia je w tempie najlepszej powieści sensacyjnej.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

98
Hulda. Tom 3. Mgła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Hulda. Tom 3. Mgła
Dostępny
413 szt.

Tom 3 bestsellerowej serii Hulda wydawanej w36 krajach. 3 miliony sprzedanych egzemplarzy! Arcydzieło! Akcja pełna zwrotów zapiera dech, a zakończenie poraża.– Yrsa Sigurðardóttir Co 30 sekund na świecie sprzedaje się 1 książka Jónassona! W bestsellerowej serii Hulda Jónasson zaskakuje postacią bohaterki – według „Timesa” „jednej znajciekawszych inajtragiczniejszych wliteraturze kryminalnej”. Niepowtarzalny, lodowaty nastrój mroku iwręcz namacalnego zimna poraża. Unikatowa konstrukcja – seria zaczyna się od końca iw każdym kolejnym tomie bohaterka jest o10 lat młodsza – tworzy niesamowity suspens. W tym tomie poznamy wreszcie tajemnicę, która tak boleśnie ukształtowała życie iosobowość Huldy. Rok 1987, tuż przed Bożym Narodzeniem. Odludna farma na wschodzie Islandii. Mieszkają tam państwo Einarsson, wzimę odcięci przezśnieżyce od świata. Nikt niepowinien się tam dostać, a jednak ktoś puka do drzwi. Państwo Einarsson niewpuszczają obcych, a jego wpuścili. Nieznajomy plącze się wopowieściach. To kłamca, a może morderca? Czterdziestoletnia detektyw Hulda Hermannsdóttir wraca do pracy po życiowej tragedii. Nie może się pozbierać, aszef powierza jej skomplikowaną sprawę zbrodni na farmie Einarssonów... Ragnar Jonasson to islandzki mistrz, który „tchnął nowe życie wskandynawski kryminał noir!” („Sunday Express”). Spektakularny debiut – Milczenie lodu – w2015 roku otworzył mu drogę do międzynarodowej sławy. Dziś to trzy miliony sprzedanych egzemplarzy, pierwsze miejsca na listach bestsellerów, przygotowania do seriali, na podstawie obsypanych nagrodami serii Mroczna wyspa lodu iHulda.

42,90 zł
30,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,87 zł

99
Słoneczna Stadnina. Gabrysia i zrzędliwy kucyk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Słoneczna Stadnina. Gabrysia i zrzędliwy kucyk
Dostępny
371 szt.

To będzie niezwykły obóz pełen przygód! Jak zwykle na obozie jeździeckim Słoneczna Stadnina dzieciom przydzielane są kucyki, z którymi mają w tym czasie ćwiczyć swoje umiejętności jeździeckie. Gabrysia jest bardzo zadowolona, że została połączona w parę ze wspaniałym Borysem. Ten kucyk galopuje jak marzenie! Ale jest jeden problem… Gabrysia w żaden sposób nie jest w stanie uszczęśliwić kucyka. Dziewczynka postanawia znaleźć sposób na zdobycie serca Borysa! Seria pełna przygód dla wszystkich wielbicieli zwierząt, w szczególności koni i kucyków! Jeżeli polubiliście książki z serii „Deresz z parkowej stajni”, z pewnością pokochacie przygody ze Słonecznej Stadniny.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

100
I Can Only Be Me, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I Can Only Be Me, LP
Dostępny
40 szt.

Lista utworów: Side A: 1. Songbird 2. Autumn Leaves 3. People Get Ready 4. Waly Waly 5. Time After Time Side B: 1. Tall Trees in Georgia 2. Ain't No Sunshine 3. You've Changed 4. I Can Only Be Me

124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

Wróć do góry