hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2023.02.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 26 lutego 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Chopin (Jakub Puchalski), na drugim Teologia naturalna (Cruz Helen De,Smedt Johan De). Kolejny produkt to Bibuła marszczona 50x200cm mix (10szt) (GIMBOO) oraz Taśma dwustronna transparentna 50mmx5m (6szt) (Q-CONNECT).
1
Chopin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chopin
Dostępny
42 szt.

Fryderyk Chopin (1810-1849) - kompozytor i pianista niezwykły. "Kapelusze z głów, to geniusz" - stwierdził już jego rówieśnik Schumann, gdy zaledwie zetknął się z jego muzyką. Od pierwszej połowy XIX wieku, kiedy ów geniusz fortepianu zaczarował Europę, nic się nie zmieniło. Jedynie to, że oprócz Europy uwielbia go także reszta świata. Urokowi jego twórczości ulegają kolejne pokolenia pianistów i melomanów. Polski i uniwersalny, nasz i wszystkich. Jednakowo bliski i kochany. Tyle już o nim napisano. Czy można jeszcze więcej, lepiej, inaczej? Jakub Puchalski szuka prawdy o Chopinie w listach, tekstach z epoki oraz w samej jego muzyce, a poprzez ciekawe konteksty i porównania nie tylko pokazuje przekraczanie przez twórcę granic swojej epoki, lecz także pozwala nam lepiej zrozumieć jego fenomen. Wnikliwie słucha, dzięki czemu odkrywa twórcę natchnionego i jednocześnie skupionego na formie, o czym opowiada nam w sposób prosty, bez sięgania po specjalistyczne pojęcia. Podczas tej lektury jesteśmy naprawdę blisko Chopina!

24,90 zł
19,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

11 osób kupiło
2
Teologia naturalna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teologia naturalna
Dostępny
153 szt.

Czy złożoność świata przyrody świadczy o istnieniu inteligentnego projektanta? Czy pewne niezwykłe zdarzenia są cudami, za którymi stoi siła wyższa? Czy wszechświat ma osobową przyczynę? ? na te i inne pytania od wieków stara się odpowiedzieć teologia naturalna, która dąży do rozumowego poznania istnienia i natury Boga. De Cruz i De Smedt analizują poznawcze podstawy pięciu znanych argumentów za istnieniem Boga: argumentu z projektu, argumentu kosmologicznego, argumentu moralnego, argumentu z piękna i argumentu z cudów. Na koniec rozważają, czy poznawcze pochodzenie tych naturalnych argumentów teologicznych powinno wpływać na ich racjonalność. W tej przełomowej pracy, Helen De Cruz i Johan De Smedt, pokazują, że klasyczne argumenty teologii naturalnej opierają się na powszechnych intuicjach dotyczących przyczynowości, moralności czy celowości. Przytaczając szereg koncepcji i badań z zakresu psychologii, neuronauk i antropologii ewolucyjnej, autorzy stawiają pytanie o pochodzenie oraz racjonalność tych intuicji. Czy w świetle naszej wiedzy, o działaniu ludzkiego umysłu, teologia naturalna jest naturalna? Ta książka to lektura obowiązkowa dla filozofów, teologów oraz wszystkich, których interesuje ugruntowane naukowo spojrzenie na religię.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

7 osób kupiło
3
Bibuła marszczona 50x200cm mix (10szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bibuła marszczona 50x200cm mix (10szt)
GIMBOO
Dostępny
5 szt.

Opakowanie zbiorcze 10 sztuk. bibuła marszczona w rolce format: 50x200cm gramatura 27g kolor: mix kolorów

20,40 zł
17,99 zł

Rabat 11,8%
oszczędzasz 2,41 zł

4
Taśma dwustronna transparentna 50mmx5m (6szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taśma dwustronna transparentna 50mmx5m (6szt)
Q-CONNECT
Dostępny
3 szt.

przezroczysta dwustronna taśma samoprzylepna składa się z papierowej bibułki oraz syntetycznego kleju kauczukowego (hot-melt) jednostronnie zabezpieczona białym papierowym paskiem do mocowania listew, dywanów, profili, itp. szerokość: 50mm długość: 5m grubość: 90um średnica rolki: 3'' (ok. 76mm) kolor transparentna

28,00 zł
25,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,80 zł

Wróć do góry