hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2023.02.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 25 lutego 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się EP Strojnisie Modne Misie - Jeż+Wilk+ubranko Królik 094091 (Epee), na drugim Miłość spółka z o.o. (Agata Przybyłek). Kolejny produkt to EP Strojnisie Modne Misie - Rekin+Jednorożec+ubranko Kurczaczek 094107 (Epee) oraz EP Strojnisie Modne Misie - Słonik+Lew+ubranko Ananas 094084 (Epee).
1
EP Strojnisie Modne Misie - Jeż+Wilk+ubranko Królik 094091 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43,90 zł
38,63 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,27 zł

50 osób kupiło
2
Miłość spółka z o.o. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość spółka z o.o.
Dostępny
709 szt.

W miłości jak na wojnie? Albo jak w czasie remontu. Majka i Konrad są młodym małżeństwem. Oboje pracują w rodzinnej firmie produkującej gadżety dla zwierząt, właśnie przeprowadzili się na wieś, odnawiają dom i opiekują się całą zgrają swoich futrzastych pupili. Brzmi jak sielanka? Nie do końca. Z dnia na dzień wprowadzają się do nich rodzice Konrada, więc para jest zmuszona tymczasowo przenieść się do garażu. Do tego remont przedłuża się w nieskończoność, a firma, w której pracują, mierzy się z poważnym problemem i rozwiązać go może tylko intryga, w której główną rolę odegra Konrad. Majce ten pomysł bardzo się nie podoba, ale czego się nie robi dla dobra firmy? Do tego rodzinnej. Agata Przybyłek w zabawnej historii o tym, że czasami remont domu to najlepsza rzecz, jaka może się w życiu przytrafić. A z zakochaną kobietą nie warto zadzierać.

49,90 zł
29,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,96 zł

42 osoby kupiły
3
EP Strojnisie Modne Misie - Rekin+Jednorożec+ubranko Kurczaczek 094107 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43,90 zł
38,63 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,27 zł

29 osób kupiło
4
EP Strojnisie Modne Misie - Słonik+Lew+ubranko Ananas 094084 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43,90 zł
38,63 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,27 zł

21 osób kupiło
5
Newsweek Psychologia 1/2023 Jak dbać o ważne.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Newsweek Psychologia 1/2023 Jak dbać o ważne..
Dostępny
48 szt.

Pytania do relacji Jakie potrzeby pozwolisz mi zaspokoić? Dlaczego odtwarzam wzorce, które nie zawsze mi służą? Jak mam być blisko z matką, którą przeżywam jak obcą osobę? Rozwiodłam się. Czy mogę wieść satysfakcjonujące życie po? Nie radzę sobie z trudnymi momentami w przyjaźni. Pomożesz mi je przetrwać? Na czym polega lojalność i dlaczego pomaga pielęgnować relacje partnerskie i zawodowe, podtrzymywać więzi rodzinne? Czy rzeczy, które gromadzę, wypełniają mi relacyjną pustkę? Na czym polega istota dojrzałych kontaktów? Czy dasz mi siłę, bym stała się wsparciem dla kogoś bliskiego w potrzebie? Warto pytać. Warto pomyśleć o tym. Bo nie ma nic cenniejszego niż dobry kontakt z drugą osobą, z innymi ludźmi. Inspirują, pocieszają, wyciągają z tarapatów. A badania naukowe mówią, że ludzie, którzy budują bliskie i głębokie związki z innymi ludźmi, są szczęśliwsi, fizycznie zdrowsi i żyją dłużej niż ci, którzy nie potrafią utrzymać takich kontaktów.

18,00 zł
15,99 zł

Rabat 11,2%
oszczędzasz 2,01 zł

19 osób kupiło
6
Wielkanoc. Naklejki z brokatem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,80 zł
6,99 zł

Rabat 28,7%
oszczędzasz 2,81 zł

18 osób kupiło
7
EP Strojnisie Modne Misie - Kaczuszka+Nosorożec+ubranko Muffinka 094114 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43,90 zł
38,63 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,27 zł

15 osób kupiło
8
Męska depresja Jak rozbić pancerz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Męska depresja Jak rozbić pancerz
Dostępny
317 szt.

Mężczyźni też chorują na depresję, ale udają, że jest O.K. ?Jestem silny. Jestem twardy. Będę walczył? ? powtarzają sobie mężczyźni, gdy poczują się gorzej. Wkładają pancerz, który zamiast ich chronić, stanowi obciążenie, bo nie pozwala ujawnić słabości i zmierzyć się z nimi. Tymczasem depresja podtruwa, pustoszy, a nawet zabija. Bo to poważne zaburzenie, a nie ?słabszy okres? czy ?zły humor?. Jak rozpoznać depresję u siebie lub bliskiej osoby? Jak skutecznie szukać pomocy? Czy psychoterapia zmienia osobowość? Czy leki od psychiatry są bezpieczne? O być może najpoważniejszej chorobie naszych czasów ? depresji ? otwarcie i bez klisz rozmawiają Szymon Żyśko, dziennikarz, który sam się z nią zmagał, oraz prof. Krzysztof Krajewski-Siuda, ceniony psychiatra i psychoterapeuta. Wspólnie odkrywają mechanizmy depresji u mężczyzn i tajniki pracy nad jej zwalczeniem. Pokazują też, jak rozbić krępujący pancerz, a w zamian uzbroić się w odpowiednie narzędzia. Wskaźniki zachowań samobójczych i dokonanych samomorderstw szybują w Polsce w górę, a ponad dwie trzecie ofiar to mężczyźni. Ciekawy dyskurs psychiatry i byłego pacjenta oraz rzetelny poradnik. Dr n. med. Krzysztof Walczewski, psychiatra i superwizor psychoterapii

45,90 zł
28,00 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,90 zł

13 osób kupiło
9
Między ukryciem a jawnością - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Między ukryciem a jawnością
Dostępny
90 szt.

Deus absconditus ? Deus revelatus W religiach monoteistycznych Bóg jest nie tylko Bogiem objawiającym się (Deus revelatus), lecz także Bogiem ukrytym (Deus absconditus). Bez pierwszego z tych przymiotów religijna relacja z Bogiem nie byłaby w ogóle możliwa, bez drugiego ? trudno mówić o podstawowej właściwości Boga, jaką jest transcendencja, czyli radykalne przekraczanie świata i ludzkiego poznania. Autorzy serii poruszają problemy związane z poznawczą niedostępnością Boga, szukając jednocześnie ich rozwiązania. ------------------------------------------------------------------------------------- ?Tajemnica Boga polega na tym, że działa On bez rozgłosu? (Joseph Ratzinger ? Benedykt XVI). Książka Jacka Wojtysiaka jest pasjonującą obroną klasycznie pojętego Boga przed najnowszymi argumentami kwestionującymi Jego istnienie. Zawiera detaliczne omówienie tych argumentów, ich twórczą krytykę, gruntowne przeformułowanie standardowych dowodów na istnienie Boga i wiele całkowicie nowych pomysłów, jak wykorzystanie tzw. wielkiego faktu wiary do neutralizacji argumentu z istnienia rzetelnych niewierzących czy zastosowanie Ingardenowskiej koncepcji doświadczenia estetycznego do analizy doświadczenia religijnego. Całość stanowi jedną z najbardziej oryginalnych i najklarowniej wyartykułowanych apologii klasycznego teizmu chrześcijańskiego. Podziw dla maestrii argumentacyjnej Autora nie usuwa jednak bardziej zasadniczego pytania, czy nie nadszedł już czas na porzucenie filozoficznej koncepcji niezmiennego Boga wszechprzymiotów, która zdaje się generować zarzuty dawnych i współczesnych ateistów. Prof. dr hab. Piotr Gutowski (KUL) Jacek Wojtysiak nie ogranicza się do polemiki z argumentami ateistycznymi i nie zatrzymuje się na obronie teizmu filozoficznego, ale występuje jako zaangażowany apologeta chrześcijański. Pomocne w tej apologii jest zastosowanie koncepcji ?wiedzy testymonialnej? oraz podanie możliwych spekulatywnych racji, dlaczego Bóg objawił się pewnej wspólnocie i dlaczego doszło do aktu wcielenia. Autor pokazuje, że istnienie ukrytości Bożej jest w pełni kompatybilne z istnieniem objawienia i inkarnacji. Podaje też bardzo interesującą sugestię, że motyw inkarnacyjny ma zasięg niemal uniwersalny, dzięki czemu również wyznawcy innych religii mogli zetknąć się pośrednio z autentycznym objawieniem inkarnacyjnym, które dokonało się w Chrystusie. Prof. dr hab. Dariusz Łukasiewicz (UKW)

59,00 zł
35,40 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 23,60 zł

13 osób kupiło
10
Wielkanoc. Wesołe łamigłówki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkanoc. Wesołe łamigłówki
Ringier Axel Springer Polska/Dzieci
Dostępny
49 szt.

Książeczka to zbiór ćwiczeń dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dzięki wesołym zadaniom doskonalą one swoje umiejętności grafomotoryczne, ćwiczą koncentrację oraz rozwijają kreatywne myślenie.

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

14 osób kupiło
11
Wielkanoc. Malowanki wodne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkanoc. Malowanki wodne
Dostępny
14 szt.

Książeczka z malowankami wodnymi to okazja do świetnej zabawy dla najmłodszych artystów. Wystarczy zanurzyć pędzel w wodzie i przejechać nim po stronie, aby na obrazkach wyczarować bajeczne kolory, które pojawiają się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

8,90 zł
5,99 zł

Rabat 32,7%
oszczędzasz 2,91 zł

11 osób kupiło
12
Tatuaże zmywalne pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatuaże zmywalne pojazdy
Mama Maluje
Dostępny
33 szt.

Kopara jest tak wspaniała, że najlepiej byłoby ją wytatuować na rączkach, nóżkach, brzuszkach? Tatuaż z wozem strażackim to marzenie małego człowieka? Znacie to? Jeśli tak, to tatuaże Pojazdy zdecydowanie spełnią oczekiwania najmłodszych fanów motoryzacji. Zostały one wykonane na podstawie ręcznie malowanych ilustracji akwarelowych. Uwzględniają szczegóły i wyjątkowy charakter każdego pojazdu. Na arkuszu znajduje się 20 tatuaży. Tatuaże są świetnym pomysłem na prezent. Sprawdzą się także doskonale w codziennych zabawach, podczas urodzin czy imprez tematycznych. Produkt jest bezpieczny dla skóry i posiada niezbędne atesty dermatologiczne. Tatuaże zostały wyprodukowane w Polsce.

15,00 zł
13,99 zł

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

10 osób kupiło
13
Opowieść sióstr - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Opowieść sióstr
Dostępny
549 szt.

Cudowna, niezwykle wzruszająca historia dwóch sióstr i ich skomplikowanych relacji. Natalie Portman Dzieliłam z siostrą dziedzictwo przemilczanych słów, zaniedbanych gestów, odmówionej troski. I sporadyczne, nieoczekiwane chwile uwagi. Byłyśmy córkami bez żadnej matki. Nadal jesteśmy i na zawsze zostaniemy dwójką uciekinierek. Nie widziały się od lat. Są różne. Jedna jest oazą spokoju, druga ma ognisty charakter. Łączą je więzy krwi, przed którymi nie da się uciec. Wspólna trauma, niezdolna do miłości matka i bieda, w której wyrosły. Każde ich spotkanie jest pełne napięcia. Pewnej nocy Adriana niespodziewanie staje w progu domu Arminuty. Jak zawsze przynosi ze sobą bezczelny nieład, który rujnuje spokojne życie siostry. Wraz z nią pojawia się też pragnienie zmierzenia się z prawdą. Nawet tą niewygodną i gorzką. Donatella Di Pietrantonio wprowadza czytelnika w świat skomplikowanych relacji rodzinnych, dysfunkcyjnych związków i intymnych tajemnic. Opowieść sióstr to subtelna, brawurowo napisana proza, która niepokoi, ale i wzbudza nadzieję.

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

10 osób kupiło
14
Problem przemocy w filozofii człowieka i filozofii polityki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Problem przemocy w filozofii człowieka i filozofii polityki
Dostępny
2 szt.

Celem, który postawiła sobie autorka monografii, było prześledzenie problemu przemocy jako filozoficznej kategorii w najważniejszych ujęciach od nowożytności aż po współczesność. W filozofii refleksja nad przemocą rozwijała się dwutorowo: analizowano zwłaszcza związki między władzą a przemocą oraz naturą ludzką a przemocą. Proponowano rozmaite perspektywy, sposoby definiowania i rozumienia tego zjawiska. Autorka analizuje przemoc jako narzędzie sprawowania władzy i jako metodę rozstrzygania sporu o wartości, ponadto omawia relację między prawem a przemocą, przemoc uzasadnioną i przemoc pozbawioną racji, zagrożenia i nadzieje, które wiążą się z przemocą, podejmuje próbę wyobrażenia świata bez przemocy, wskazuje nurty oparte na wyrzeczeniu się gwałtu, konsekwencje przemocy dla człowieka i otaczającego go świata, rezultaty natury moralnej wynikające zarówno z akceptacji, jak i zanegowania przemocy, różnorodne formy przemocy, jej irracjonalny, a także racjonalny charakter, opisuje przemoc jako warunek i motor postępu, jak również ideę non-violence oraz cywilnego nieposłuszeństwa jako odpowiedź na przemoc w polityce.

44,00 zł
33,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,00 zł

8 osób kupiło
15
Smuga światła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smuga światła
Dostępny
22 szt.

Życie Andrzeja Rościszewskiego (1930-2019), adwokata i żeglarza, przebiegło w czterech epokach. Przedwojennej, nasyconej ziemiańską i patriotyczną tradycją. Okupacyjnej, która odebrała dom i poczucie bezpieczeństwa, w zamian ucząc nieugiętości i reguł konspiracji. Komunistycznej, na którą przypadły poważne zagrożenia wraz z bezpowrotną utratą dawnych perspektyw ? ale także dojrzałość, z umiejętnością rozwijania się w tych dziedzinach, których ideologia nie zdołała zdominować; to wtedy przyszły sukcesy na morzach. Wreszcie, w wolnej na powrót Polsce doświadczony prawnik, dziekan warszawskiej izby adwokackiej, uczestniczył w tworzeniu niepodległego państwa. Biografię uzupełnia zbiór dotąd niepublikowanych, literacko interesujących tekstów na tematy morskie pióra samego jej bohatera.

69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

8 osób kupiło
16
Wielkanoc. Koloruję i naklejam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkanoc. Koloruję i naklejam
Ringier Axel Springer Polska/Dzieci
Dostępny
1 szt.
8,99 zł
7 osób kupiło
17
Newsweek Extra 2/2022 Bunt o co w nim chodzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Newsweek Extra 2/2022 Bunt o co w nim chodzi
Dostępny
46 szt.

Bunt najczęściej kojarzy się z nastolatkami. Ale przecież buntują się osoby w różnym wieku i na różnych etapach życia. Kiedy myślimy o młodych, bunt może jawić się w kategoriach kryzysu, udręki, w najlepszym razie wyzwania. Może jednak nie doceniamy jego potencjału? Jak o nim myślą same nastolatki? Jakie niesie zagrożenia, jakie ma plusy? Czy wszyscy powinniśmy częściej stawiać opór rzeczywistości? Co moglibyśmy na tym zyskać? Na pytania odpowiadają czternastolatki z jednego z miast w zachodnio-północnej Polsce

17,00 zł
15,99 zł

Rabat 5,9%
oszczędzasz 1,01 zł

7 osób kupiło
18
Taśma dwustronna montażowa piankowa 24mmx3m - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taśma dwustronna montażowa piankowa 24mmx3m
Q-CONNECT
Dostępny
22 szt.

dwustronna taśma montażowa, odporna na starzenie piankowa szerokość: 24mm długość: 3m grubości: 1000 um średnica rolki: 3'' (ok. 76mm) kolor biały

6,60 zł
5,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,61 zł

8 osób kupiło
19
Newsweek Learning English 1/2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Newsweek Learning English 1/2023
Dostępny
41 szt.

Czasopismo ułatwiające naukę języka angielskiego.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

7 osób kupiło
20
Newsweek Extra 1/2023 O co pytają dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Newsweek Extra 1/2023 O co pytają dzieci
Dostępny
50 szt.

Poważnie w sprawie pytań Mamy wielkie szczęście, jeśli nasze dziecko o coś nas pyta. To kapitalny dowód zaufania, powód do zadowolenia, że (jeszcze albo w ogóle) jesteśmy dla niego wiarygodnym i niekłopotliwym źródłem informacji. Od tego, czy to docenimy i sprawę będziemy traktować poważnie, zależy, czy o to, co dla niego ważne, będzie chciało nas pytać. Poważnie, czyli jak? Tak jak na to zasługuje. Z uwagą, słuchając, słysząc. Nie odganiając znaków zapytania jak uprzykrzoną muchę, nie udając, że wiemy więcej, niż wiemy, nie kombinując, jakby to powiedzieć, żeby nie powiedzieć. Dzieci oprócz miłości, akceptacji i zrozumienia potrzebują prawdy. Zawsze. Nawet jeśli mówienie jej jest dla nas trudne albo niewygodne. Nawet kiedy się wstydzimy albo musimy przyznać, że nie mamy o czymś pojęcia. Z nieprawdy, z hipokryzji albo z mądrzenia się dzieci zawsze nas rozliczą. I odpłacą. Niemówieniem, nieufaniem, właśnie niepytaniem. A pytań do zadania, zanim pojawi się dorosłość, jest dużo. Właściwie nieskończenie wiele. Warto załapać się chociaż na kilka, zanim poczujemy żal, że nasze tak wcześniej wciąż o coś pytające dziecko już nas o nic nie pyta.

17,00 zł
12,99 zł

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

6 osób kupiło
21
Książeczka o miłosierdziu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka o miłosierdziu
Dostępny
218 szt.

Bóg w niebie nie przestanie być miłosierny Namiętna miłość Boga do swojego ludu - do człowieka - jest zarazem miłością, która przebacza. Jest ona tak wielka, że zwraca Boga przeciw Niemu samemu, Jego miłość przeciw Jego sprawiedliwości (). Bóg tak bardzo miłuje człowieka, że sam stawszy się człowiekiem, przyjmuje nawet jego śmierć i w ten sposób godzi sprawiedliwość z miłością. Benedykt XVI Dariusz Piórkowski SJ na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym przypomina, że naszym prawdziwym problemem jest niewiara w to, że Bóg kocha nas jako grzeszników. Pokazuje zarazem, że nawet gdy grzeszymy, nie tracimy godności syna i córki Boga. Bo grzech nigdy nie będzie miał większej mocy niż Jego miłość i wierność. Wydanie trzecie, zaktualizowane i poszerzone.

37,91 zł
27,30 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

6 osób kupiło
22
Nigdy więcej diet. Holistyczne odchudzanie w 14 krokach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nigdy więcej diet. Holistyczne odchudzanie w 14 krokach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

Holistyczne odchudzanie to proces rozwoju osobistego, regulacji metabolicznej i hormonalnej oraz synchronizacji z rytmem dobowym, którego skutkiem ubocznym jest utrata nadmiaru tkanki tłuszczowej. To piękny proces zmiany swojego życia nie na trzy tygodnie czy miesiące, ale na zawsze. "Nigdy więcej diet" to mapa do odnalezienia własnej ścieżki stylu życia dla każdego, kto czuje się zagubiony w świecie diet, sfrustrowany brakiem trwałych rezultatów, ale chce dać sobie jeszcze jedną szansę. Nie poddawaj się, bo nauka Ci sprzyja i tym razem nie wrócisz już do tego, co było. Wyrzucisz stresujące podejście liczenia kalorii, wiecznego ważenia się i odmierzania każdej porcji jedzenia. Czas na oddech, włączenie świadomości i pracę nad rozwiązaniem korzenia problemu nadwagi, a nie tylko maskowanie jej symptomów. Ta książka wyposaży Cię w niezbędne narzędzia do zbudowania nowej jakości życia, zdrowia i ciała. Życzę Ci cierpliwości i skupienia oraz traktowania się z miłością, szacunkiem i godnością. Powodzenia!

59,00 zł
43,07 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,93 zł

7 osób kupiło
23
Wymagający Papież - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wymagający Papież
Dostępny
15 szt.

Joseph Ratzinger ? ponadprzeciętny umysł, niezrównany teolog, niezłomny obrońca wiary katolickiej. Obserwatorzy życia kościelnego zgodnie uważają, że wraz ze śmiercią Benedykta XVI zamknęła się epoka rozpoczęta w 1978 roku przez Jana Pawła II. W swojej najnowszej książce ks. prof. Robert Skrzypczak dokonuje wnikliwego spojrzenia w życie, działalność i pontyfikat Benedykta XVI. Dzięki tej analizie zaczynamy rozumieć jego dylematy, poznajemy kulisy decyzji oraz prawdziwe poglądy. Lecz nade wszystko dostrzegamy osobę, która całym swoim życiem i siłą umysłu świadczyła o wierze w prawdziwego Boga. Mocna, wiele wyjaśniająca, wciągająca. Od początku, czyli pierwszych opowieści o dramacie sumień młodych niemieckich adeptów teologii po drugiej wojnie światowej, do końca (wybranych tekstów autorstwa Benedykta XVI). Jak mawiał kilkakrotnie cytowany przez autora G.K. Chesterton: ?Kościół to jedyna instytucja na świecie, która potrafi w najwyższym stopniu inspirować i zarazem drażnić?. Ta książka też, o ile ?drażnić? znaczy ?prowokować do myślenia?. ks. Adam Pawlaszczyk redaktor naczelny ?Gościa Niedzielnego? Publikacje ks. prof. Roberta Skrzypczaka śledzę od lat z wielkim zainteresowaniem. Czas poświęcony na ich lekturę nigdy nie był dla mnie czasem straconym. Autor, zabierając głos w sprawach najbardziej istotnych dla Kościoła, człowieka i ludzkiej cywilizacji, nie pozwala sobie na miałkość treści. Nie tylko ma ?coś? do powiedzenia jako naukowiec, ale jako czynny duszpasterz z przedseminaryjnym doświadczeniem pracy w poradni psychologicznej, potrafi tym ?czymś? się dzielić, trafiając do umysłu i do serca. Jego szczególne fascynacje ? prócz Ewangelii ? to duchowość Sługi Bożego ks. Dolindo Routolo oraz teologia Josepha Ratzingera/Benedykta XVI. Wartość książki ?Wymagający Papież? polega na błyskotliwym wyeksponowaniu najważniejszych doświadczeń życiowych i analiz teologicznych jej Bohatera oraz na prezentacji mało znanych albo wręcz nieznanych polskiemu czytelnikowi tekstów papieża Ratzingera. ks. Henryk Zieliński redaktor naczelny ?Idziemy? By Kościół katolicki w pełni przyswoił duchowe i intelektualne dziedzictwo Josepha Ratzingera, potrzeba będzie wielu lat. Książka ks. Roberta Skrzypczaka jest jedną z pierwszych prób ukazania wielkości teologicznego dzieła Benedykta XVI ze szczególnym wskazaniem tych wątków jego nauczania, które mogą być drogowskazem i pomocą dla chrześcijan zmagających się z największymi wyzwaniami dla wiary w XXI wieku. Grzegorz Górny publicysta

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

6 osób kupiło
24
O sztuce słuchania. Terapeutyczne aspekty... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O sztuce słuchania. Terapeutyczne aspekty...
Dostępny
251 szt.

Erich Fromm (1900-80) - amerykański psycholog i filozof pochodzenia niemieckiego, uznawany za jednego z najwybitniejszych humanistów XX wieku, twórca psychoanalizy humanistycznej. Autor kilkudziesięciu książek, w tym tak ważnych jak Ucieczka od wolności, Zapomniany język, Patologia normalności, Zdrowe społeczeństwo, Rewolucja nadziei, Psychoanaliza a religia. W podzielonej na dwie części książce O sztuce słuchania zajmuje się z jednej strony procesem analitycznego leczenia i czynnikom sprzyjającym zdrowiu pacjenta (krytykując przy okazji częściowo podejście Freuda), a z drugiej terapeutycznymi aspektami psychoanalizy, a trzeba pamiętać, że autor nie był tylko teoretykiem, ale przez całe swoje zawodowe życie także terapeutą. Jak pisze w przedmowie do niniejszej książki uczeń Fromma Rainer Funk: Humanistyczna postawa Fromma przenika jego poglądy na temat pacjenta i sposobów z nim postępowania. Nie postrzega on pacjenta jako kogoś pozostającego w opozycji; pacjent nie jest zasadniczo różną od niego osobą. Można dostrzec tu dogłębną solidarność pomiędzy osobą analityka i osobą analizowaną (...)Analityk jest swoim własnym pacjentem, a pacjent staje się dla niego analitykiem. Fromm traktuje pacjenta poważnie, ponieważ siebie traktuje poważnie.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

6 osób kupiło
25
Pakiet: Behawiorysta / Iluzjonista - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Behawiorysta / Iluzjonista
Dostępny
911 szt.

Trzymające w napięciu do ostatniego zdania połączenie thrillera z powieścią kryminalną! ?Potężna dawka emocji, nieustanne napięcie i fascynujący bohater! Behawiorysta to książka, której nie odłożycie do ostatniej strony!? Tess Gerritsen Gerard Edling, specjalista od kinezyki, działu nauki zajmującego się badaniem komunikacji niewerbalnej, potrafi rozwiązać każdą sprawę. A przynajmniej dotychczas tak było?

74,90 zł
54,68 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 20,22 zł

7 osób kupiło
26
Gorący Romans Duo 3 /Kradziona rozkosz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorący Romans Duo 3 /Kradziona rozkosz
Dostępny
9 szt.

Silver James ? Kradziona rozkosz (Twice the Temptation) Britt, reporterka i tropicielka huraganów, ma naturę osoby niezależnej. Żyje samotnie, bo mężczyźni przeszkadzaliby jej w pracy. Pewnej burzliwej nocy trafia pod dach Coopera, przystojnego potentata naftowego, i spędza z nim gorącą noc. Potem drugą. Przy nim przypomina sobie, że jest kobietą, która poza pracą lubi się śmiać i kochać. Ale gdy Cooper proponuje jej związek, odmawia. Trochę tego żałuje, bo uwielbia ich wspólne noce... GR.1268B Nadine Gonzalez ? Zapamiętam twoje pocałunki (What Happens In Miami) Angel pracuje w galerii sztuki w Miami. Pewnego dnia dostarcza obraz hollywoodzkiemu gwiazdorowi. Od pierwszej chwili między nimi iskrzy. Spędzają razem wieczór i pełną szalonego seksu noc. O świcie się rozstają. Angel uznaje, że najlepiej zapomnieć o tym, co się wydarzyło, bo Sandro należy do innego świata. Spotkają się jeszcze parę razy, on uwiedzie ją albo ona jego, a potem będzie tęsknić za nim w samotności. Ale gdy widzi go na wystawie sztuki, zaczyna marzyć o powtórce tamtej nocy...

22,00 zł
15,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,01 zł

5 osób kupiło
27
800 lat Franciszkańskiego Zakonu Świeckich na... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
800 lat Franciszkańskiego Zakonu Świeckich na...
Dostępny
44 szt.

W 2021 r. zakony i zgromadzenia zakonne należące do wielkiej rodziny franciszkańskiej uroczyście obchodziły 800. Rocznicę założenia prze św. Franciszka Trzeciego Zakonu. W ramach obchodów zorganizowano konferencję pt. 800 lat Franciszkańskiego Zakonu Świeckich na ziemiach polskich, która odbyła się 1213 listopada 2021 roku w Centrum Edukacyjno-Informacyjnym Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Gnieźnie. Do wzięcia udziału zostali zaproszeni profesorowie, wykładowcy polskich wyższych uczelni i naukowcy zajmujący się zagadnieniami franciszkańskimi. Uczestnikami konferencji byli tercjarze z całej Polski. Niniejsza monografia prezentuje dociekania naukowe prelegentów: 18 referatów, ukazujących niektóre aspekty z historii tercjarstwa na ziemiach polskich. Celem publikacji jest uzupełnienie, poszerzenie oraz usystematyzowanie i weryfikacja zebranej dotychczas wiedzy o Trzecim Zakonie. Szczególną uwagę poświęcono pierwszemu okresowi istnienia zakonu.

78,80 zł
56,74 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,06 zł

5 osób kupiło
28
Światowe Życie 5/Piękna modelka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światowe Życie 5/Piękna modelka
Dostępny
16 szt.

Grecki milioner Takis Samaras nie ma najlepszego zdania o pięknej modelce Lissie Buchanan. A jednak jej wdzięk i zmysłowość działają na niego tak bardzo, że gdy spotykają się na weselu przyjaciół, chce spędzić z nią noc. Nie rozumie jej odmowy. To niemożliwe, by ta skłonna do zabawy dziewczyna nie odwzajemniała jego pragnień, niemożliwe też, by się co do niej pomylił ? wizerunek rozrywkowej Lissy w mediach nie pozostawia wątpliwości. Takis znajduje sposób, by spotkać się z nią ponownie i tym razem zamierza ją zdobyć?

14,00 zł
10,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 3,01 zł

5 osób kupiło
29
Światowe Życie Ekstra 6/Włoskie fascynacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światowe Życie Ekstra 6/Włoskie fascynacje
Dostępny
16 szt.

Gdy przyrodnia siostra Mai Monk znika, porzucając kilkumiesięcznego syna, Maya musi się nim zająć. Wkrótce składa jej wizytę Samuele Agosti, wuj chłopca, i chce zabrać bratanka do Włoch. Maya czuje niechęć do Samuelego, ale nie chce się rozstawać z małym Mattiem, postanawia więc z nimi pojechać. Między Samuelem a Mayą rodzi się fascynacja i namiętność, lecz Samuele nie chce słyszeć o związku?

14,00 zł
10,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 3,01 zł

5 osób kupiło
30
Prekursorka "małego sabotażu" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prekursorka "małego sabotażu"
Dostępny
27 szt.

2 listopada 1939 roku w warszawskim Forcie Bema Niemcy rozstrzelali dwie Polki - jedne z pierwszych ofiar terroru w okupowanej stolicy. Jedną z nich była 24-letnia Elżbieta Zahorska, skazana na śmierć za zerwanie na ulicy niemieckiego plakatu propagandowego adresowanego do polskiej ludności (drugą Eugenia Włodarz - zabita za spoliczkowanie wrogiego żołnierza). Jak wspominał świadek egzekucji, ksiądz Tworkowski, kapelan więzienia na Pawiaku: "Zahorska była całkowicie opanowana. - Śmierć nie jest straszna - rzekła do mnie, gdy uścisnąłem jej rękę.[]. Dziewczyna stanęła na baczność. Jej twarz, dotychczas zarumieniona, przybladła, oczy jaśniały. Wydała mi się posągiem, wizją polskiej Nike. W ciszy poranka rozległ się jej silny, dźwięczny głos. Skierowany do wroga w jego języku, był głosem Polski nieugiętej i dumnej: Noch ist Polen nicht verloren! (Jeszcze Polska nie zginęła)". Profesor Tomasz Szarota, od lat zajmujący się niemiecką okupacją ziem polskich, opisuje losy Elżbiety Zahorskiej, która mimo młodego wieku wykazała się wielkim patriotyzmem i odwagą. We wrześniu 1939 roku broniła Warszawy w obsłudze przeciwlotniczego karabinu maszynowego, potem dostała się do niewoli, z której uciekła, by wkrótce zostać aresztowaną i straconą. Jej rodzina bardzo mocno ucierpiała podczas tej wojny - matka bohaterki, znana pisarka, zmarła w obozie koncentracyjnym Auschwitz, zginęły lub zmarły także trzy jej siostry. To przejmująca opowieść o przedstawicielce pokolenia wychowanego w Drugiej Rzeczypospolitej, które nie wahało się oddać życia dla wolnej i niepodległej Polski.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

5 osób kupiło
31
Przystanek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przystanek
Dostępny
295 szt.

Kasia w związku z pracą ma zbadać losy powojennych mieszkańców Wałbrzycha i okolic. Chce to wykorzystać jako pretekst, by lepiej poznać historię nieżyjącego już ojca, reemigranta z Francji. Ku swemu zdziwieniu natrafia na wiele związanych z nim tajemnic. W Zawodziu, jej rodzinnej miejscowości, żyją potomkowie różnych nacji, które osiedliły się tu po wojnie lub uniknęły wysiedlenia. Poznaje losy silnych i charyzmatycznych kobiet, a pewien intrygujący mężczyzna spowoduje sporo zamieszania w jej pogmatwanym życiu. Czy osoby, którym przez wiele lat ufała, są z nią szczere? Co ukrywa matka za milczeniem na temat rodziny ojca? I co wydarzy się w życiu Kasi, czy wreszcie znajdzie swoje małe szczęście?

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

5 osób kupiło
32
Kobieta apostołką Eucharystii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta apostołką Eucharystii
Dostępny
2 szt.

To od kobiety zaczyna się życie religijne i życie Eucharystią w rodzinie. Wiedziała o tym doskonale św. Urszula Ledóchowska. To przekonanie wyniosła z domu rodzinnego, obserwując swoją matkę, Józefinę, i temu przekonaniu była wierna przez całe swoje życie. W prezentowanej książeczce zamieszczono sześć starannie dobranych konferencji św. Urszuli, w których przedstawia ona kobietę i matkę jako apostołkę Eucharystii w rodzinie tę, której Bóg w jakiś szczególny sposób zawierza człowieka i dzięki której wiara przechodzi z matki na dzieci i wnuki. Mimo upływu czasu prezentowane teksty nie straciły na wartości, a nawet więcej zyskały i dlatego są tak cenne dla nas współcześnie.

10,70 zł
9,99 zł

Rabat 6,6%
oszczędzasz 0,71 zł

5 osób kupiło
33
Świadkowie tajemnicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świadkowie tajemnicy
Dostępny
29 szt.

Książka stanowi mozaikę barwnych faktów, ale jest też zaproszeniem do udania się w duchową podróż ku nieznanym horyzontom ludzkich przeżyć, zmagań, przemian i wewnętrznych konfliktów, za którymi stoi niezgłębiona tajemnica oddziaływania Ojca Pio. Z grona setek, jeżeli nie tysięcy osób, autor wybrał kilkanaście nietuzinkowych postaci, które opowiadając osobiste historie znajomości ze Stygmatykiem, równocześnie odsłaniają tajniki jego życia duchowego. Pośród nich znaleźli się nie tylko ludzie Kościoła, jak Karol Wojtyła czy Luigi Orione, prześladowani katolicy i córki duchowe, ale również twórcy kultury i sztuki: dziennikarze, komicy, aktorzy, a nawet zwolennicy Karola Marksa. Dzięki tej lekturze każdy z nas może do nich dołączyć.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

5 osób kupiło
34
Pity i ulgi podatkowe 2022. Podatki 2/2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pity i ulgi podatkowe 2022. Podatki 2/2023
Dostępny
61 szt.

"PIT-y i ulgi podatkowe 2022" to wyjątkowa publikacja na rynku wydawniczym. Zawarte w niej informacje i wskazówki pomogą prawidłowo sporządzić zeznanie roczne za 2022 r. oraz skorzystać z ulg podatkowych po zmianach. Główną zaletą publikacji jest praktyczny komentarz wzbogacony o konkretne przykłady liczbowe wraz z wypełnionymi zeznaniami: PIT-28, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39. W publikacji znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i dowiesz się m.in.: jakie zeznanie złożyć po zmianie formy opodatkowania w trakcie lub po zakończeniu 2022 r., w jaki sposób skorzystać ze wspólnego rozliczenia z dzieckiem po zmianach, z jakich nowych ulg podatkowych można skorzystać w rozliczeniu za 2022 r., jakie darowizny można odliczyć po raz ostatni w zeznaniu za 2022 r. Do publikacji dołączony jest również program, który pomoże z łatwością sporządzić zeznanie roczne za 2022 r. Autor publikacji jest doradcą podatkowym, który na co dzień odpowiada na pytania dotyczące podatku dochodowego. Na swoim koncie ma setki artykułów oraz liczne publikacje książkowe na ten temat. Sprawdź, co doradzi Ci ekspert, dzięki czemu zeznanie za 2022 r. sporządzisz bezbłędnie.

29,90 zł
28,70 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,20 zł

4 osoby kupiły
35
Blaszany bębenek w.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blaszany bębenek w.2
Dostępny
288 szt.

Gnter Grass (1927-2015) - niemiecki pisarz, laureat Nagrody Nobla 1999, honorowy obywatel miasta Gdańska. Pewnie dlatego, że jego najsłynniejsze dzieło to Trylogia gdańska a zwłaszcza jej pierwsza część - czyli słynny Blaszany bębenek (kolejne tomy to Kot i mysz oraz Psie lata). Powieść z jednej strony groteskowa, z drugiej czasem skrajnie naturalistyczna, napisana w niezwykłym, niepodrabialnym stylu. Jej głównym bohaterem jest Oskar Matzerath wychowany w trzech kulturach. Kaszubów reprezentuje matka Agnes, a czy jego ojcem był faktycznie Niemiec Alfred Matzerath, czy też wielka miłość jego matki Polak Jan Broński tego do końca nie wiadomo. A losy Niemców i Polaków, a także Kaszubów przeplatają się tu ze sobą, bo to przecież historia nierozerwalnie związana z Wolnym Miastem Gdańskiem i z rodzącym się, dojrzewającym i wybuchającym faszyzmem, aż po jego nieuchronny upadek. Po beztroskim dzieciństwie Oskara przeżywamy więc wraz z nim Kryształową Noc, Obronę Poczty Gdańskiej ale i koniec hitleryzmu, wkroczenie wojsk sowieckich do Gdańska, ucieczkę Niemców i początki nowych Niemiec - Republiki Federalnej Niemiec. A wszystko to oczami Oskara, który postanowił nie rosnąć w wieku 3 lat (w dalszej części książki postanawia urosnąć jeszcze o 30 cm do 121), ale oczywiście był niezwykle sprawnym umysłowo obserwatorem tego co dzieje się wokół. I do tego postacią niezwykłą, rozerotyzowaną, rubaszną. Aż w końcu stał się ikoną niemieckiej literatury, a w Gdańsku ma nawet pomnik. Książkę rozsławił dodatkowo film Volkera Schlondorffa (Oscar za najlepszy film nieanglojęzyczny) z Danielem Olbrychskim jako Janem Brońskim

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

4 osoby kupiły
36
Pakiet W Kręgach Władzy: Wotum nieufności / Większość bezwzględna / Władza absolutna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet W Kręgach Władzy: Wotum nieufności / Większość bezwzględna / Wł...
Dostępny
416 szt.

Po zamachu pod sejmem Polska znalazła się na skraju anarchii. Konstytucja nie przewiduje, kto powinien przejąć władzę, a do walki o nią gotowe są stanąć wszystkie siły polityczne. W sytuacji poważnego kryzysu rozpoczyna się najbardziej bezkompromisowa kampania wyborcza w historii. Tymczasem zaczynają pojawiać się dowody na to, że zamach był jedynie elementem większego spisku. Ten, kto odkryje prawdę, zdobędzie władzę absolutną?

129,90 zł
94,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 35,07 zł

4 osoby kupiły
37
Spray do tablic suchościeralnych 250ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spray do tablic suchościeralnych 250ml
Q-CONNECT
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

do czyszczenia i konserwacji tablic suchościeralnych antystatyczny usuwa plamy, brud i kurz pojemność: 250ml

19,20 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,3%
oszczędzasz 1,21 zł

4 osoby kupiły
38
Morderstwo na medal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Morderstwo na medal
Dostępny
100 szt.

Jan Śmigielski, awanturnik i kobieciarz, bogata hrabianka Ewelina, rozmodlona Joanna i ubogi szlachcic Stanisław o kryształowym charakterze. Młodość czworga tych ludzi została naznaczona przez miłość, zdradę i przeniewierstwa. Gdy podczas wojny polsko-bolszewickiej Jan ginie w obronie majątku żony, nikt nie widzi w tej śmierci niczego zagadkowego. Po latach jednak jej okoliczności wzbudzają wątpliwości u niepozornego dziennikarza, który razem z wichrowatym porucznikiem, Jerzym Ulissesem-Halickim, rozpoczyna drobiazgowe śledztwo. Muszą w tym celu udać się do dworu w Złotorogu, gdzie rozgrzebią przeszłość zmarłego i jego najbliższych. Z przeszłości tej wyłoni się obraz życia pełnego pasji, namiętności, zdrad i uczuć, które naznaczyły losy nie tylko zmarłego, lecz także wszystkich wokół. Co tak naprawdę wydarzyło się w Złotorogu w 1920 roku? Morderstwo na polu chwały autorstwa Marcina Chyczewskiego to historia o zbrodni i miłości. Jest pierwszym kryminałem autora i kolejną książką, której akcja dzieje się w Polsce w pierwszej połowie XX wieku. Składa się w przeważającej części z dialogów, które to napisane są zróżnicowanym, dostosowanym do postaci językiem, zrozumiałym jednak i prostym. Atmosfera powieści z każdym rozdziałem zagęszcza się coraz bardziej, począwszy od swobodnych, kurtuazyjnych relacji bohaterów, aż po dramatyczny i niespodziewany finał. Minęły dwa lata, od kiedy rotmistrz Jan Folblut-Śmigielski poległ bohatersko w obronie swego dworu przed bolszewikami. Śmierć ta nie wzbudziła wtedy żadnych podejrzeń. Zmarłego pochowano z honorami i zadziwiająco szybko przestano o nim mówić. Kiedy jednak w dwa lata później pojawia się perspektywa uhonorowania poległego Orderem Virtuti Militari, szczegóły owej śmierci podpowiadają, że kryje się w niej tajemnica. Porucznik Jerzy Ulisses-Halicki otrzymuje rozkaz wyjaśnienia wszystkich wątpliwości. Śledztwo prowadzi w przeszłość, której zbadanie staje się kluczem do rozwiązania zagadki. Wichrowaty detektyw użyć będzie musiał wszystkich swoich talentów, aby wydobyć prawdę pogrzebaną razem z rotmistrzem Janem Folblutem-Śmigielskim. Historia miłosna jest ciekawa i bardzo wciągająca. Stopniowe odkrywanie przed czytelnikiem jej kolejnych szczegółów sprawia autorowi wyraźną przyjemność, co czytelnik doskonale wyczuwa. Nie wszystko jednak jest tu podane na tacy i samodzielne rozwiązanie zagadki wymaga skupienia. Bohaterowie są wyraziści i różnorodni, co sprawia, że każdy znajdzie takiego, któremu może kibicować. Dla miłośników klasycznych kryminałów w stylu Agathy Christie jest to doskonała pozycja. - Oczywiście miałby pan rację, gdybyśmy rzeczywiście prawdę odkryli. Nie, panie redaktorze. My odkryliśmy fakty, nie wszystkie jeszcze, zaledwie ich część, i dopiero kiedy zbierzemy je wszystkie, ukaże nam się prawda w całej swej wspaniałości. - Albo brzydocie - dopowiedział Federstain. - Albo brzydocie - zgodził się Halicki, po czym raz jeszcze pociągnął papierosa.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

4 osoby kupiły
39
Światło w oknie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Światło w oknie
Dostępny
398 szt.

Berlin, 1941 rok. Żydówka Margarete Rosenbaum jest pokojówką u starszego nazistowskiego oficera. Kiedy dom, w którym pracuje, zostaje zbombardowany, tylko ona uchodzi z życiem. Pod wpływem impulsu podaje się za zmarłą córkę oficera, otrzymuje tymczasowe dokumenty i postanawia wykorzystać tę szansę, by zawalczyć o wolność. O jej prawdziwej tożsamości dowiaduje się tylko jedna osoba ? syn byłego pracodawcy, oficer SS, Wilhelm Huber. Z jakiegoś powodu nie demaskuje jednak dawnej służącej, ale składa jej propozycję: musi wyjechać i zamieszkać z nim w Paryżu, udając dalej jego siostrę. Tylko wtedy jej sekret pozostanie bezpieczny. Margarete nie wierzy w powodzenie tego planu, nie rozumie pobudek mężczyzny i nie chce nawet myśleć, czego może oczekiwać w zamian. Ale kiedy w mieście rozpoczynają się łapanki i coraz trudniej o bezpieczne schronienie, kobieta zdaje sobie sprawę, że może nie dostać od losu kolejnej szansy. Co się stanie, gdy Margarete zaufa nazistowskiemu oficerowi i odda w jego ręce swoje bezpieczeństwo i życie? Czy pajęcza sieć kłamstw uwolni ją? czy zniewoli? Czy jej historia dowiedzie, że role, które odgrywają ludzie ? z własnej woli czy pod przymusem ? to brzemię, od którego można się uwolnić? Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

4 osoby kupiły
40
Tatuaże zmywalne Leśne botaniczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatuaże zmywalne Leśne botaniczne
Mama Maluje
Dostępny
23 szt.

Z tymi tatuażami poczujesz się jak w lesie! Przepiękne ilustracje ukazujące świat leśnej przyrody mogą znaleźć się na Twoim ciele w postaci zmywalnych tatuaży. Kwiaty, grzyby i rośliny zawarte na arkuszu wyróżnia duży realizm. Uwzględniają one szczegóły i wyjątkowy charakter każdego elementu przyrody. Dzięki temu tatuaże te mogą być świetną pomocą w edukacji czy sposobem na uatrakcyjnienie różnego rodzaju warsztatów czy zajęć przyrodniczych i nie tylko. Tatuaże zmywalne Leśne botaniczne zostały wykonane na podstawie ręcznie malowanych ilustracji akwarelowych. Na arkuszu znajdują się 23 tatuaże. Produkt ten może być świetnym pomysłem na prezent. Sprawdzi się także doskonale w codziennych zabawach, podczas urodzin czy imprez tematycznych. Produkt jest bezpieczny dla skóry i posiada niezbędne atesty dermatologiczne. Tatuaże zostały wyprodukowane w Polsce.

15,00 zł
13,99 zł

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

4 osoby kupiły
41
Najlepsze sprawdzone przepisy na Wielkanoc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,90 zł
6,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
42
Zuzia smaży naleśniki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zuzia smaży naleśniki
Dostępny
73 szt.

Mama Zuzi ma urodziny. Dziewczynka postanowiła przygotować świetną niespodziankę dla niej: naleśniki z sałatką owocową. Szymon jej pomaga. Dzieci potajemnie kroją, mieszają, próbują i rozlewają ciasto. Tata czuwa, by wszystko poszło zgodnie z planem. To będą najpyszniejsze naleśniki na świecie!

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
43
KLOCKI SLUBAN Helikopter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KLOCKI SLUBAN Helikopter
Sluban, Sluban
Dostępny
7 szt.

15,90 zł
14,99 zł

Rabat 5,7%
oszczędzasz 0,91 zł

4 osoby kupiły
44
Romans Historyczny 6/Sekrety rodu Sinclairów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Romans Historyczny 6/Sekrety rodu Sinclairów
Dostępny
27 szt.

Chase Sinclair uwielbia zagadki, a właśnie ma jedną do rozwiązania. Zaintrygowany tajemniczym listem od kuzyna, lorda Huxleya, który przed śmiercią zamierzał mu wyjawić rodzinny sekret, przybywa do jego posiadłości. W przeglądaniu dokumentów i zbiorów pomaga mu Eleanor, narzeczona spadkobiercy Huxleya. Ta bystra i niezależna kobieta coraz bardziej imponuje Chase?owi. Podziwia jej determinację w walce o zachowanie rodzinnego majątku i rozległą wiedzę. Eleanor jest co prawda narzeczoną kuzyna, ale to tylko związek na pokaz. Chase składa jej propozycję, która byłaby spełnieniem jej marzeń, a jemu ułatwiła walkę o jej serce.

19,00 zł
13,99 zł

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

4 osoby kupiły
45
Czwarty gaj. Riedla teoria sztuk pięknych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czwarty gaj. Riedla teoria sztuk pięknych
Dostępny
7 szt.

Tłumaczenie, wstęp, opracowanie naukowe - Rafał Michalski Czwarty gaj, napisany przez młodego Herdera w 1769 roku, jest dziełem niepowtarzalnym, które daleko wykracza poza horyzont dyskusji estetycznych prowadzonych w połowie XVIII wieku. Rozprawa nie została opublikowana za życia autora, pierwszego krytycznego wydania doczekała się dopiero w drugiej połowie XX wieku. Herder przedstawia w niej nowatorską teorię estetyczną, której celem jest badanie źródeł poznania zmysłowego. Estezjologiczne dociekania prowadzą go do wyodrębnienia trzech odmiennych, choć ściśle ze sobą powiązanych, estetyk wzroku, słuchu i dotyku. Podstawowy przedmiot jego analiz stanowi szeroko dyskutowany wówczas problem granic między malarstwem, rzeźbą, muzyką, architekturą i tańcem. Rozprawa nie jest jednak ograniczona do rozważań dotyczących sztuki, znajdujemy w niej bowiem idee, bez których trudno uchwycić pełen sens późniejszych prac Herdera z zakresu antropologii i filozofii języka.

39,00 zł
3 osoby kupiły
46
T-Racers Pojazd Power Trucks Turbo Digger - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
60,00 zł
57,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
47
Chusteczki do czyszczenia ekranów TFT/LCD 2x20szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chusteczki do czyszczenia ekranów TFT/LCD 2x20szt
Q-CONNECT
Dostępny
6 szt.

dedykowane do czyszczenia m.in. ekranów monitorów TFT/LCD/LED, laptopów, skanerów, tabletów usuwają pył i kurz antystatyczne, nie pozostawiają smug, szybkoschnące zestaw zawiera 20 chusteczek nasączanych oraz 20 chusteczek suchych nie zawierają alkoholu, nie są łatwopalne 40 sztuk w j.s. kolor biały

26,10 zł
23,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,61 zł

3 osoby kupiły
48
Polityka społeczna w Krakowie.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polityka społeczna w Krakowie..
Dostępny
5 szt.

W publikacji omówione są ogólne założenia doktryny liberalnej a przede wszystkim poglądy reprezentantów liberalizmu krakowskiego z naciskiem na opisanie wpływów, jaki ta myśl wywierała na politykę społeczną oraz z jakich źródeł jej przedstawiciele czerpali wzorce. Założenia badawcze przyjęte podczas analizy tych oddziaływań, skoncentrowane się na kwestiach społecznych, poglądach na naturę człowieka i prawa, roli państwa, podejściu do pracy i płacy oraz wszystkich zagadnień społecznych, szczególnie istotnych dla omówienia procesu kształtowania się polityki społecznej w myśl wolnościowych ideałów.

40,00 zł
30,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
49
Męka naszego Pana Jezusa Chrystusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Męka naszego Pana Jezusa Chrystusa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.25

Do drugiego wydania Lekcjonarza Mszalnego. Teksty Ewangelii do czytania w Niedzielę Palmową i Wielki Piątek. Czytelny układ z podziałem na role. Format lekjonarza mszalnego.

30,00 zł
26,40 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,60 zł

2 osoby kupiły
50
Taśma biurowa matowa 19x33mm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taśma biurowa matowa 19x33mm
Q-CONNECT
Dostępny
24 szt.

transparentna, uniwersalna taśma biurowa niemal niewidoczna po naklejeniu wykonana z plastikowej folii grubość: 60 mikronów wytrzymała na rozciąganie (min. 25%) można po niej pisać! łatwo i cicho rozwijana nie żółknie z czasem szerokość: 19mm długość: 33m

5,99 zł
2 osoby kupiły
51
Balony modeliny z pompką 130cm 30szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony modeliny z pompką 130cm 30szt
PartyDeco
Dostępny
33 szt.

Balony modeliny pastelowe z pompką, mix kolorów: pomarańczowy, granat, czerwony, żółty, liliowy, jasny niebieski, zielony. Wymiary ok. 5 x 130 cm.(1 op. / 30 szt.)

22,40 zł
20,16 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,24 zł

2 osoby kupiły
52
Lost in fire - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lost in fire
Dostępny
173 szt.

Nicole opuściła Riverside i rozpoczęła nowe życie w niewielkim miasteczku w Anglii, Canterbury. Dziewczyna z głębokimi bliznami na duszy, skupiła się na nauce i stworzeniu nowej rzeczywistości, która nie będzie obarczona bólem i żałobą. W rodzinnym mieście w słonecznej Kalifornii pozostawiła rodzinę, przyjaciół i miłość. Łudziła się, że uciekając od ludzi, ucieknie również od własnych uczuć? Zbliżała się kolejna rocznica śmierci jej brata, a ona już wkrótce miała po raz pierwszy od dnia swojego wyjazdu, zjawić się w Riverside i stanąć twarzą w twarz z Nathanielem. Natomiast brunet od wyjazdu Nicole, pogrążył się jeszcze bardziej w mrocznych i nielegalnych interesach miasta, które odebrało mu już niemal wszystko. Wydawać by się mogło, że dla Nathaniela nie ma ratunku, bo uratować tak zniszczonego człowieka może tylko równie zniszczona dusza? "Gotowa by wskrzesić przeszłość z popiołów?"

44,99 zł
2 osoby kupiły
53
I'm a Genius Talent School Mistrzowie z geografii - edukacyjna gra karciana PL92307 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
26,70 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,30 zł

2 osoby kupiły
54
Aspekty funkcjonowania rynku FOREX w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aspekty funkcjonowania rynku FOREX w Polsce
Dostępny
22 szt.

Książka "Aspekty funkcjonowania rynku Forex w Polsce" stanowi doskonałe źródło wiedzy dla studentów, wykładowców z zakresu przedmiotów ekonomicznych czy też traderów zainteresowanych podjęciem inwestycji na jednym z obszarów rynku walutowego. Rynek Forex jest miejscem, gdzie przenikają się różnego rodzaju strategie inwestycyjne. Aby jednak opracować własne rozwiązania, niezbędne jest poznanie podstaw funkcjonowania tego rynku. Niniejsza monografia pozwoli poznać Czytelnikowi pojęcia związane z handlem na rynku Forex. W tym zakresie znajdziemy m.in. informacje nawiązujące do ryzyka, jakie niosą za sobą przeprowadzane operacje, a także sposoby jego ograniczania. Dopełnieniem poruszanej tematyki jest również przedstawienie zagadnień formalnoprawnych, jakie muszą być spełnione przed rozpoczęciem działalności inwestycyjnej na rynku Forex. Monografię wzbogacono również o treści związane z wybranymi metodami optymalizacji podatkowej, które mogą znaleźć zastosowanie przy opodatkowaniu transakcji kapitałowych.

51,00 zł
41,31 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,69 zł

2 osoby kupiły
55
Naboje do piór Sheaffer dla: Prelude, Intensity... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naboje do piór Sheaffer dla: Prelude, Intensity...
Sheaffer
Dostępny
8 szt.

Naboje do piór Sheaffer dla: Prelude, Intensity, 300, 100, 6szt. niebieskie przeznaczone do wszystkich modeli piór wiecznych Sheaffer za wyjątkiem piór z kolekcji Sheaffer VFM naboje napełnione atramentem Sheaffer Skrip Ink gwarantującym trwałe pismo oraz sprawny przepływ pomiędzy spływakiem a stalówką pióra

18,60 zł
16,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,61 zł

2 osoby kupiły
56
Samochód w firmie. Podatki 4/2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochód w firmie. Podatki 4/2023
Dostępny
42 szt.

Przedsiębiorcy w prowadzonej działalności gospodarczej wykorzystują różne środki transportu, które są dla nich niezbędnym narzędziem pracy. Wydatki związane z ich nabyciem i eksploatacją bywają znaczne i po spełnieniu określonych warunków mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów. Niezwykle istotne, a także sprawiające przedsiębiorcom wiele trudności są kwestie związane z odliczaniem VAT od pojazdów samochodowych. W poradniku w szczegółowy i usystematyzowany sposób omówiono zagadnienia związane z prawidłowym rozliczaniem wydatków samochodowych. Z opracowania Czytelnik dowie się m.in.: jakie są zasady odliczania VAT od pojazdów samochodowych, które wydatki na samochód można zaliczyć do kosztów podatkowych, jakie są nowe stawki tzw. kilometrówki, jak określić wartość samochodu użytkowanego przez podatnika wcześniej w celach prywatnych, jak rozliczyć sprzedaż samochodu wcześniej leasingowanego, kiedy i na jakich warunkach można udostępnić samochód służbowy pracownikowi, zleceniobiorcy lub menedżerowi. Całość jest poparta praktycznymi przykładami i najnowszymi interpretacjami podatkowymi Ministerstwa Finansów.

39,90 zł
38,30 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,60 zł

2 osoby kupiły
57
Gwiazdor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Gwiazdor
Dostępny
100 szt.

Co się może wydarzyć, kiedy dwoje ludzi z różnych światów spotka się w Bieszczadach? Miłość, namiętność i rock! Maciej Cichosz to wokalista rockowego zespołu Pornstar. Typowy bad boy, który lubi kobiety i alkohol. Alicja Stefanik jest ginekologiem. Ma narzeczonego, wybitnego kardiochirurga, a w planach ślub oraz dzieci. Bohaterowie spotykają się na weselu Róży i Borysa, wspólnych znajomych, a potem lądują w małej chatce w samym sercu Bieszczad. Jak potoczą się ich losy? Czym jest prawdziwa miłość i co warto dla niej poświęcić? Wciągająca od pierwszej strony, odważna i piekielnie seksowna. Najnowsza powieść Niny rozpala do czerwoności. Jeśli lubicie niegrzecznych mężczyzn w rockowym wydaniu, ta pozycja na pewno Was zadowoli. Gorąco polecam! - Mia Hamilton Po Niegrzecznej przyszedł czas na Gwiazdora - zaskakującą i pełną napięcia historię, która wciąga od pierwszych stron. To obowiązkowa pozycja dla miłośników niebanalnych romansów z muzyką w tle. Polecam z całego serca - Wasza madziara.malfoy. - Magdalena Spirydowicz

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

2 osoby kupiły
58
Mediacja w postępowaniu w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej lekarzy i lekarzy dentystów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mediacja w postępowaniu w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej leka...
Dostępny
30 szt.

Mediacja, jako alternatywna metoda rozwiązywania sporów, została wprowadzona do postępowania w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej lekarzy i lekarzy dentystów w drodze ustawy z dnia 2 grudnia 2009 r. o izbach lekarskich. W niniejszej pracy przedstawione zostały wyniki badań aktowych, przeprowadzonych w izbach lekarskich, w sprawach w których strony postępowania skierowano do mediacji. Prowadzone rozważania oparte o analizę dogmatyczną i praktykę postępowań przed organami izb lekarskich stanowią podstawę do sformułowania wniosków de lege ferenda. W celu zilustrowania praktycznych aspektów funkcjonowania mediacji w izbach lekarskich, powołano się na wywiady przeprowadzone z mediatorami izb lekarskich, rzecznikami odpowiedzialności zawodowej.

46,20 zł
41,58 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,62 zł

2 osoby kupiły
59
Teczka kopertowa A3 PP zatrzask przeźroczysta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka kopertowa A3 PP zatrzask przeźroczysta
Q-CONNECT
Dostępny
25 szt.

transparentna, wykonana z ekologicznego polipropylenu o grubości 180um wyposażona w trwały zatrzask wcięcie ułatwia umieszczanie, sięganie po dokumenty zgrzewana na bokach format: A3 rozmiar: 460x325mm wyprodukowane w fabryce posiadającej certyfikat kontroli jakości GB/T 19001-2016/ISO 9001:2015 kolor transparentny

7,70 zł
6,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,71 zł

2 osoby kupiły
60
Sędzia sprawiedliwy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sędzia sprawiedliwy
Dostępny
313 szt.

W Grudnie ? małym prowincjonalnym miasteczku na Mazurach ? życie toczy się powoli i spokojnie. Jednak kiedy Kasia przez przypadek odkrywa zwłoki młodej dziewczyny, które zostały przywiązane do gnomona usytuowanego w samym centrum, na mieszkańców pada blady strach. Makabryczności zbrodni dodaje fakt, że ofiara została pozbawiona skóry na całej głowie. Policja zostaje postawiona w stan najwyższej gotowości, a komisarz Paweł Lubecki za punkt honoru stawia sobie rozwikłanie zagadki i znalezienie psychopatycznego mordercy. Jest świadomy, że tylko odniesienie sukcesu sprawi, że po jego odejściu na emeryturę zostanie zapamiętany jako dobry i skuteczny policjant. Sprawy jednak znacznie się komplikują, kiedy w Grudnie przypadkowy przechodzień natrafia na kolejne zwłoki?

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
61
Kodeks Pracy 2023 Praktyczny komentarz z przykładami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks Pracy 2023 Praktyczny komentarz z przykładami
Dostępny
129 szt.

?Kodeks pracy 2023. Praktyczny komentarz z przykładami? to pierwsza na rynku wydawniczym publikacja, która omawia wchodzące w życie w 2023 r. rewolucyjne zmiany w prawie pracy w zakresie pracy zdalnej i kontroli trzeźwości pracowników. W komentarzu jest ponad 200 przykładów, a ponadto są w nim tabelaryczne zestawienia i wzory dokumentów. Właśnie dzięki temu z zawartych w komentarzu wyjaśnień skorzystają przede wszystkim praktycy ? specjaliści z działów personalnych i HR, którzy na co dzień stosują prawo pracy i są odpowiedzialni za prawidłowe i zgodne z prawem prowadzenie spraw kadrowych. W komentarzu omówiono m.in.: ?nowe zasady wykonywania pracy zdalnej obowiązujące od 7 kwietnia 2023 r., ?nowe warunki kontroli trzeźwości pracowników wprowadzone od 21 lutego 2023 r., ?zmiany w zakresie wynagrodzeń wprowadzone przez Polski Ład 2.0 od 1 stycznia 2023 r., ?zmiany w urlopach rodzicielskich dla rodziców adopcyjnych od 1 lutego 2023 r., ?zmiany w zakresie rozliczania podróży służbowych od 1 stycznia 2023 r. Kadrowcy znajdą w książce odpowiedzi na nurtujące ich pytania ? m.in. o to: ?kto może pracować zdalnie po zmianie przepisów, ?na czym polega okazjonalna praca zdalna, ?jak wprowadzić pracę zdalną na nowych zasadach, ?kiedy pracodawca może przeprowadzać kontrolę trzeźwości pracowników, ?co zmienia się w urlopach związanych z rodzicielstwem dla rodziców adopcyjnych. Szczególną uwagę zwróciliśmy na praktyczne omówienie najnowszych zmian przepisów wprowadzonych do Kodeksu pracy w 2023 r. Zostały one wyróżnione pogrubioną czcionką, aby można było łatwo je odszukać. Są też wyczerpująco skomentowane przez najlepszych ekspertów z zakresu prawa pracy. Autorzy książki są praktykami, którzy stosują przepisy Kodeksu pracy na co dzień. Sprawdź, co doradzają eksperci ? i nie daj się zaskoczyć! ATUTY PUBLIKACJI: Pierwsza publikacja na rynku, która zawiera najnowsze zmiany w Kodeksie pracy w zakresie pracy zdalnej i kontroli trzeźwości pracowników. To przystępne i wyczerpujące opracowanie jest wsparciem dla specjalistów z działów personalnych i HR. Zainteresuje też pracodawców, dyrektorów działów HR oraz biura rachunkowe, które prowadzą obsługę w zakresie kadr i płac.

169,00 zł
162,24 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 6,76 zł

2 osoby kupiły
62
Mądra Mysz. Zuzia w szpitalu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Zuzia w szpitalu
Dostępny
55 szt.

Zuzia złamała nogę i musi pójść do szpitala. Jak dobrze, że jest z nią mama! Zuzia bardzo szybko przestaje się bać lekarzy, rentgena i pobierania krwi. W szpitalu poznaje nawet nową koleżankę.

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
63
Zadziwiające światy wyższych wymiarów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zadziwiające światy wyższych wymiarów
Dostępny
73 szt.

Rzeczywistość, którą wokół siebie postrzegamy, nazywamy światem w wymiarze fizycznym, czyli trójwymiarowym, a to, czego nie dostrzega ludzkie oko ? to świat niematerialny, co do którego wiedza człowieka jest bardzo niewielka. Niniejsza książka ma na celu dostarczenie informacji na temat tego pozamaterialnego świata wyższego wymiaru. Ma pomóc w otwarciu się na nowe sposoby bycia i życia, nowe myślenie i postrzeganie. Według autora wszyscy bez wyjątku jesteśmy bytami świetlnymi z jaśniejącego świata wyższego wymiaru, w ciągłej wędrówce mającej na celu zdobycie wielorakiego doświadczenia i wiedzy, poznanie specyfiki fizycznego wymiaru, dualizmu tego świata poprzez czasowy w nim pobyt. Jesteśmy bytami wielowymiarowymi (czyli istniejącymi równocześnie w wielu wymiarach, rzeczywistościach), a materialny trójwymiarowy świat jest rzeczywistością, w której jesteśmy do pewnego stopnia uwięzieni. W porównaniu ze światem materialnym o dużej gęstości i niskiej częstotliwości drgań świat wyższego wymiaru jest wyrafinowany, subtelny, ma wysoką częstotliwość drgań i energię, pełen jest światła, a jego otoczenie jest nad wyraz piękne. Człowiek jest zaś bytem, który żyje nie tylko w materialnym świecie, ale równocześnie w wielu wymiarach, w wielu rzeczywistościach. W tej książce jest mowa o świecie wyższego wymiaru, niezniszczalnej duszy i jej funkcjach, o ciele świetlnym, cząstkach elementarnych, relacji między kwantami a świadomością czy światach równoległych. Można w nie wierzyć lub nie wierzyć. Może jednak warto je spróbować poznać i zrozumieć. Tadataka Kimura urodził się 27 stycznia 1954 roku. Mieszka w Fukuoka. Doktor medycyny. Absolwent prefekturalnego (prefektura Hokkaido) uniwersytetu medycznego w Sapporo. Zdobył doświadczenie w lecznictwie klinicznym w Japonii i Stanach Zjednoczonych (interna, ratownictwo medyczne, psychiatria, psychosomatyka). Obecnie jest dyrektorem szpitala Kasuga w Kitakyushu.

45,00 zł
32,85 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

1 osoba kupiła
64
Czarne dziury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarne dziury
Dostępny
472 szt.

Mówi się, że fakty bywają dziwniejsze od fikcji, a w żadnej dziedzinie nie jest to bardziej trafne niż w odniesieniu do czarnych dziur. Czarne dziury są dziwniejsze niż cokolwiek wymyślonego przez pisarzy science fiction? Stephen Hawking Legendarny fizyk bada jedną z największych tajemnic naukowych wszechczasów. Stephen Hawking od dziesięcioleci fascynuje się zagadką czarnych dziur. Uważa, że jeśli uda się nam zrozumieć wyzwania, jakie stanowią one dla samej natury przestrzeni i czasu, będziemy gotowi odszyfrować najgłębsze sekrety wszechświata. W swojej najnowszej książce Hawking z podziwu godną naukową żarliwością dokonuje podsumowania dotychczasowej wiedzy na temat czarnych dziur, zadaje pytania, które czekają na empiryczne odpowiedzi i snuje hipotetyczne rozważania na temat funkcjonowania tego kosmicznego fenomenu. ?Hawking posiada naturalny dar nauczania, a dzięki jego dobrodusznemu humorowi i zdolności do zilustrowania złożonych problemów fizyki za pomocą analogii z codziennego życia fenomen czarnych dziur staje się zrozumiały dla każdego?. THE NEW NEW YORK TIMES ?Arcykapłan fizyki, jeden z nielicznych teoretyków, którzy zbliżają się do poznania choć w zarysie zamysłu Boga". LOS ANGELES TIMES

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
65
I'm a Genius Talent School Mistrzowie z paleontologii - edukacyjna gra karciana PL92468 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
26,70 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,30 zł

2 osoby kupiły
66
Rozliczenia dochodów zagranicznych za 2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozliczenia dochodów zagranicznych za 2022
Dostępny
38 szt.

Rozliczanie dochodów zagranicznych za 2022 rok" to praktyczna publikacja, w której kompleksowo omówiono zasady rozliczenia podatników uzyskujących dochody za granicą, a także cudzoziemców pracujących w Polsce. Główną zaletą opracowania są liczne przykłady i tabelaryczne zestawienia, dzięki czemu jest ono przydatne dla każdego praktyka, który zajmuje się rozliczaniem dochodów zagranicznych. W książce "Rozliczanie dochodów zagranicznych za 2022 rok" znajdziesz m.in. odpowiedzi na nurtujące Cię pytania: Kiedy dochody zagraniczne są opodatkowane w Polsce? Jaką metodę unikania podwójnego opodatkowania zastosować? Jak prawidłowo rozliczyć dochód zagraniczny? Z jakich ulg mogą skorzystać osoby zarabiające za granicą? Jak rozliczyć dochód zagraniczny z pracy online? Szczególną uwagę zwróciliśmy na praktyczne omówienie metod unikania podwójnego opodatkowania i przygotowanie rozliczenia rocznego. Dużo miejsca poświęciliśmy również zasadom ustalenia rezydencji podatkowej, sposobom opodatkowania poszczególnych kategorii dochodów, a także nowym ulgom, które poniekąd wiążą się z dochodami zagranicznymi, tj. uldze na powrót i ryczałtowi dla zagranicznych źródeł dochodów. Autor poradnika jest doradcą podatkowym i ekspertem w zakresie opodatkowania dochodów osiąganych przez Polaków za granicą oraz przez cudzoziemców w Polsce. Sprawdź, co doradzają eksperci, i nie daj się zaskoczyć.

39,90 zł
38,30 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,60 zł

1 osoba kupiła
67
Niezniszczalny. Bohdan Pniewski. Architekt salonu i władzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezniszczalny. Bohdan Pniewski. Architekt salonu i władzy
Dostępny
316 szt.

Po bestsellerowymNajlepszym mieście świataautor napisał drugą w swojej twórczości biografię. Bohdan Pniewski był bodaj najbardziej wpływowym architektem w Polsce XX wieku ? jego doskonałe relacje z władzą (projektował przede wszystkim gmachy publiczne) zaczęły się już w czasach sanacji i ? co może wydawać się zaskakujące ? pozostały równie dobre w PRL. Piątek zastanawia się, jak Pniewskiemu udało się zyskać sławę i popularność ? czy wystarczył do tego sam talent? Książka w koprodukcji z Teatrem Wielkim Operą Narodową.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
68
Liturgia Wielkiego Tygodnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liturgia Wielkiego Tygodnia
Dostępny
11 szt.

Niedziela Palmowa, Triduum Paschalne, Niedziela Wielkanocna "Liturgia Wielkiego Tygodnia" to zbiór tekstów liturgicznych wybranych z tomu II "Lekcjonarza mszalnego" oraz "Mszału Rzymskiego dla diecezji polskich" ułatwiający uczestnictwo w uroczystościach od Niedzieli Palmowej, poprzez kolejne dni Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalne, aż do Niedzieli Wielkanocnej. Polecamy tę pozycję nie tylko kapłanom i służbie liturgicznej, ale wszystkim, którzy pragną aktywnie i jak najpełniej przeżywać wszystkie kolejne etapy najważniejszych Świąt chrześcijaństwa, w tym szczególnie Triduum Sacrum. Publikacja może stać się z powodzeniem podręczną księgą liturgiczną Wielkiego Tygodnia.

40,00 zł
35,20 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,80 zł

1 osoba kupiła
69
Curling: gra planszowa LUCRUM - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Curling: gra planszowa LUCRUM
Lucrum Games
Dostępny
20 szt.

Olimpijska Gra na twoim stole! Curling: gra planszowa to zręcznościowa wersja olimpijskiej rozgrywki, która odbywa się w Twoim domu. W grze Curling drużyny zagrywają (czyli pchają) swoje kamienie wzdłuż maty, tak aby znalazły się jak najbliżej celu (czyli trójkolorowego koła, które będziemy nazywać domem). Rozgrywka trwa 8 rund i kończy się zwycięstwem drużyny, która zdobędzie najwięcej punktów. W Polsce Curling nie należy do najpopularniejszych sportów, ale na pewno każdy przynajmniej kojarzy "szczotki" i "czajniczki", których używa się podczas grania. Mini wersja gry świetnie sprawdzi się jako towarzysz wszelkich imprez i rodzinnych spotkań, a nawet dwóm graczom przysporzy mnóstwa pozytywnych emocji i dreszczyku rywalizacji. Naszą planszową wersję gry pod patronat przyjęła Polska Federacja Klubów Curlingowych.

59,90 zł
50,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
70
Blok do flipchartów 65x100cm 20K kratka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok do flipchartów 65x100cm 20K kratka
Q-CONNECT
Dostępny
15 szt.

blok do flipchartu w kratkę posiada Zielony Punkt (Der Grne Punkt) - udział w systemie recyklingu i odzysku odpadów wynikający z przepisów prawa polskiego i UE ilość kartek: 20 posiada kratkę o wymiarach 25x25mm gramatura papieru: 70gsm posiada 5 otworów do zawieszania o średnicy 12mm rozmiar: 65x100cm kolor biały

43,10 zł
38,79 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,31 zł

1 osoba kupiła
71
Mięciutka zawieszka Misio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mięciutka zawieszka Misio
Clementoni
Dostępny
53 szt.

Zabawkę warto mieć zawsze przy sobie, aby umilała czas dziecku w samochodzie lub podczas spacerów w wózku. Sympatyczną postać, zachęcającą do przytulania i różnych zabaw, można prać w pralce. Plastikowe kółeczko i praktyczny zacisk umożliwiają powieszenie zabawki w dowolnym miejscu. Zawieszki wykonane z różnych materiałów, wydających rozmaite dźwięki, stymulują zmysł wzroku, dotyku i słuchu. Żywe kolory towarzyszą dziecku w przygodach w różnych momentach dnia, a także w czasie podróży. Miękka maskotka i zawieszki o oryginalnym wzornictwie rozbudzają dziecięcą ciekawość i zachęcają do pierwszych zabaw.

81,90 zł
72,07 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,83 zł

1 osoba kupiła
72
T-Racers Pojazd Power Trucks Mega Striker - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
60,00 zł
57,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
73
Wielkanoc. Potrawy z jajek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

2 osoby kupiły
74
Auto Świat Katalog Classic 1/2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto Świat Katalog Classic 1/2023
Dostępny
17 szt.

Auto Świat Classic to magazyn o motoryzacji wiecznie młodej. Co dwa miesiące najciekawsze opisy young- i -old timerów, a także praktyczne porady związane z zakupem i eksploatacją klasyków.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
75
GRRR Live! CD + Blu-ray Disc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
GRRR Live! CD + Blu-ray Disc
The Rolling Stones, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

87,90 zł
86,14 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,76 zł

1 osoba kupiła
76
Nici lniane wzmocnione 100g 220m białe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nici lniane wzmocnione 100g 220m białe
Q-CONNECT
Dostępny
9 szt.

nici lniane o podwyższonej wytrzymałości wytrzymałość (udźwig): 13,5kg siła zrywająca: 17,5kg/Nm waga: 100g długość: 220m kolor biały

20,80 zł
18,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,81 zł

1 osoba kupiła
77
Edukacja a państwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja a państwo
Dostępny
15 szt.

Monografia zatytułowana Edukacja a państwo, powstała po IX Zjeździe Towarzystwa Pedagogiki Filozoficznej im. Bronisława F. Trentowskiego, została poświęcona relacjom między edukacją a państwem. Wybór takiego tematu jest uzasadniony zarówno filozoficznie (w szczególności etycznie), jak i pragmatycznie. Edukacja jest telehormiczna z konieczności realizuje jakieś cele, ale jednocześnie odbywa się tu i teraz, zatem aktualnie ktoś tym celom nadaje jakąś treść i ustala środki do ich realizacji. Jednym z czynników decydujących o kształcie edukacji może być i często jest państwo. Taka konstatacja otwiera pole do prowadzenia szeregu analiz, które filozofia edukacji czy pedagogika ogólna powinny podjąć, szczególnie jeśli uznamy, że dyskurs i sama praktyka edukacji odbiegają od standardów cenionych na gruncie tych dyscyplin.

44,00 zł
33,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,00 zł

2 osoby kupiły
78
Kiedy już będzie normalnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy już będzie normalnie
Dostępny
60 szt.

Jak opisać współczesną Rosję, ten targany sprzecznościami ?kraj przeogromny?, gdzie niczego nie można stwierdzić z pewnością, bo niemal od każdej reguły znajdzie się wyjątek? Ujarzmić tę przeogromność można ? jak się okazuje ? z pomocą małej formy. Zbiór opowiadań ma oddać wewnętrzną niespójność rosyjskiej literatury i jej skłócenie samej ze sobą, a także ? co niemniej istotne ? ogromne zróżnicowanie powodowane rozpiętością tożsamości geograficznej czy narodowościowej autorów. Część z nich ? z przyczyn życiowych i politycznych ? tworzy poza Rosją, pozostając we wspólnocie języka rosyjskiego. Ta wspólnota wykracza daleko poza granice Federacji Rosyjskiej. (Katarzyna Kwiatkowska-Moskalewicz)

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

1 osoba kupiła
79
I'm a Genius Talent School Mistrzowie z angielskiego - edukacyjna gra karciana PL92314 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
26,70 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,30 zł

1 osoba kupiła
80
Repetytorium - Język hiszpański w.2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium - Język hiszpański w.2023
Dostępny
10 szt.

Repetytorium zawiera materiał na poziomie A1 i A2, przy czym zakres środków językowych typowy jest dla poziomu A2, a umiejętności częściowo nawiązują do poziomu B1.

86,00 zł
79,12 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,88 zł

2 osoby kupiły
81
I'm a Genius Talent School Mistrzowie z nauk przyrodniczych - edukacyjna gra karciana PL92451 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
26,70 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,30 zł

1 osoba kupiła
82
Prowokator - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Prowokator
Dostępny
120 szt.

Hate love ? love hate. Burzliwa historia miłosna dwojga młodych ludzi, którzy znają się od zawsze i szczerze nienawidzą. Do czasu! Kaira ? piękna, delikatna, wrażliwa. William ? arogancki, zły, pewny siebie. Kiedyś najlepsi przyjaciele. Obecnie najwięksi wrogowie. Ona? w głębi duszy pragnąca zgody. On? pragnący zemsty. Piękna opowieść o bólu, stracie, miłości i cierpieniu z lekką nutą mafii w tle. Historia Kairy i Williama chwyta za serce i pokazuje, że nie wszystko jest takim, jakim się wydaje. Nienawiść przeplata się z pożądaniem, a pożądanie z miłością. Zawsze razem, dwie rodziny w potężnym biznesie? Posiadłość koło posiadłości, brama w bramę, drzwi w drzwi? I oni skazani na wieczną nienawiść. Nagle on wyjeżdża? Co się stanie, kiedy wróci po roku? Jak bardzo oboje z Kairą doprowadzą się do ostateczności? Cytat: ?Pojawił się jeszcze silniejszy i potężniejszy. Gdy nasze spojrzenia się skrzyżowały, wiedziałam, że moje życie kończy się właśnie teraz??

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

83
Znak czarnego orła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Znak czarnego orła
Dostępny
80 szt.

Poznań, lata siedemdziesiąte XVI wieku. Na straży prawa i porządku w mieście stoi instygator starościński, młody szlachcic Rafał Kotwicz, obdarzony talentem do rozwiązywania zagadek kryminalnych i korzystania z uroków życia. W trudnym dziele walki z przestępcami wspomaga go niedoszły złotnik, Adam Horn, tajemniczy mnich-bernardyn, ojciec Ambroży oraz Pietrek, zwany Kaletą - król poznańskich złodziei. Do miasta przybywa z tajną misją habsburski szpieg Johann Döring, członek sekretnego stowarzyszenia, którego członkowie sprawnie posługują się kłamstwem, trucizną i sztyletem. Zaczyna się pasjonująca gra, której stawką jest przyszłość Rzeczypospolitej. W tle renesansowy Poznań, protestanci, jezuici i złodzieje. Imię i nazwisko: Maciej Brzeziński Data i miejsce urodzenia: 03-05-1980 r. we Wrześni Wykształcenie: absolwent historii i stosunków międzynarodowych, specjalność - wschodoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zainteresowania: historia Poznania i Wielkopolski, religioznawstwo, współczesny Bliski Wschód, dzieje wywiadu i kontrwywiadu, historia XIX i XX w., literatura rosyjska, angielska i polska XIX i XX w., powieści kryminalne, szpiegowskie i sensacyjne, reportaże. Moja przygoda z pisaniem rozpoczęła się na dobrą sprawę w maju 2011 r., kiedy to wystartował mój blog Poznańskie Historie http://poznanskiehistorie.blogspot.com/ Prowadziłem go do grudnia 2019 r., ale już od lutego 2020 r. rozpocząłem pisanie nowego blogu Historie Wielkopolskie http://historiewielkopolskie.pl/ W sierpniu 2019 r. wziąłem udział w kursie pisania reportażu, który odbył się w pałacu Radziwiłłów w Antoninie. Moim mentorem został znakomity pisarz i dziennikarz Piotr Bojarski, a owocem tego kursu był reportaż historyczny Trzej mocarze, opublikowany w pracy Wielkopolska organiczna. Reportaże o sztuce pracy, wydanej tego samego roku w Poznaniu. Moja współpraca w Piotrem Bojarskim nie skończyła się, bowiem w lipcu 2020 r. wziąłem udział w letnim kursie pisarskim Wstęp do powieści historycznej, zorganizowanym przez Maszynę do pisania, a prowadzonym właśnie przez Piotra Bojarskiego. To podczas tego kursu opracowałem szkic powieści historycznej Znak czarnego orła. Książka powinna ukazać się na rynku wydawniczym już w tym roku. Moim największym osiągnięciem pisarskim do tej pory, poza napisaniem Znaku czarnego orła, był udział w konkursie literackim zorganizowanym w 2021 roku przez Wydawnictwo Miejskie Posnania i Międzynarodowe Targi Poznańskie Którędy na Targi Poznańskie?. Mojej konkursowej powieści pt. Kontrwywiadowca przyznano wyróżnienie. Obecnie pracuję nad trzecią powieścią, kryminałem retro, której akcja toczy się w Poznaniu w 1890 roku.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

84
Lista todosów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Lista todosów
Dostępny
100 szt.

Na Podlasie, w Bieszczady, a może do Mławy? Dokąd uciec, kiedy wszystkie dotychczasowe plany i marzenia upadają, życie traci sens, a kontrola nad czymkolwiek okazuje się jedynie iluzją iluzji? Alina nie wierzy, że istnieją dobrzy ojcowie i szczęśliwe rodziny. Nie wierzy w szczęście w parze. Nie wie, co to bliskość. Miłość zna jedynie z tanich romansów, które w pociągu zwykła czytać jej matka. Gdy jej mąż trafia do więzienia, podejrzany o ustawienie przetargu publicznego, a nastoletnia córka zachodzi w ciążę, musi zrewidować swoje poglądy. Wyciągnięcie męża z więzienia staje się jej doraźnym celem. Do tego czasu musi samodzielnie zapewnić byt sobie i dzieciom. Czy uda jej się odnaleźć siłę, bliskość i wsparcie, które daje rodzina? Dzieci Aliny i Krzysztofa miały mieć zaplanowane całe życie. Sęk w tym, że życia nie da się zaplanować. Tak jak nie da się przewidzieć wizyty smutnych panów z CBA, pracując przy zamówieniach publicznych i przetargach. Chociaż powinno się założyć, że mogą wpaść w odwiedziny o szóstej rano. Po zatrzymaniu przez CBA, decyzją sądu, Krzysztof staje się Krzysztofem N. Trafia do więzienia jako tymczasowo aresztowany, najpierw na kwartał, potem na kolejne miesiące. W tym czasie jego żona i dwójka dorastających dzieci muszą poradzić sobie nie tylko z brakiem pieniędzy, koniecznością zmiany miejsca zamieszkania czy opłaceniem adwokata dla męża i ojca, ale przede wszystkim ze sobą. Czy dadzą radę jeszcze być razem? Alina i boi się, i nie wie, czy jeszcze tego chce. Nie zostawia go, gdy ten trafia do więzienia. Stara się o najlepszego adwokata. Ale na to najważniejsze pytanie, czy nadal chce z nim być, nie zna odpowiedzi. A jeszcze bardziej boi się ją poznać. Według danych statystycznych Służby Więziennej na koniec 2021 r. w zakładach karnych przebywało ogółem 71 874 kobiet i mężczyzn. Każdy traktuje wolność jako coś oczywistego, dopóki jej nie straci. Niezależnie od tego, jaki ma się pomysł na swoje życie, wszystkie plany mogą wziąć w łeb. Kiedy życie traci sens, kluczem do przetrwania i szczęścia stają się relacje i to nie tylko z partnerem czy partnerką, z dziećmi, szefową, panią w spożywczaku, ale przede wszystkim ze sobą.

43,90 zł
37,32 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,58 zł

85
Like A Boss - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Like A Boss
Dostępny
140 szt.

Kiedy dwudziestopięcioletnia Amalie White dostaje propozycję, aby zostać dyrektorem jednego z działów w międzynarodowej włoskiej korporacji, bez wahania ją przyjmuje. Jej głównym celem życiowym jest pięcie się jak najwyżej po szczeblach kariery. Już pierwszego dnia okazuje się, że praca w potężnej firmie nie jest najłatwiejsza, a z każdej strony czai się pokusa, którą bardzo trudno odeprzeć. Przystojni mężczyźni, piękne kobiety i on - jej szef, który przyciąga ją do siebie jak żaden inny. Wkrótce okazuje się, że ona sama nie do końca jest mu obojętna. Czy Amalie uda się poskromić własny temperament? Czy jej szef będzie miał czyste zamiary wobec niej? Czy wszystko, co się wydarzy w jej życiu, będzie dziełem przypadku? I co najważniejsze, jakie plany będzie miał wobec niej ten mężczyzna?

46,90 zł
39,87 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,03 zł

86
Soru Hanta. Tom 2. Droga bohatera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Soru Hanta. Tom 2. Droga bohatera
Dostępny
140 szt.

Od Bitwy o Ziemię minął niemal rok, a przed Deynardem Redo stanęło nowe wyzwanie. Musi odnaleźć źródło czarnego ranu, który z niewytłumaczalnego powodu powrócił na Ziemię. Przywódca oddziału Świetlików nie będzie jednak działał w pojedynkę - z pomocą przyjdą mu przyjaciele. Tajemnice, które wspólnie odkryją, nigdy nie powinny były ujrzeć światła dziennego. To kontynuacja powieści łączącej elementy fantasy i science fiction, która stanowiła zaledwie wstęp do znacznie bardziej rozbudowanej historii. Odwieczny konflikt dobra ze złem dotarł w głąb ludzkich serc i nic nie jest w stanie go powstrzymać. Czy przyjaźń i niezmierzona wola działania wystarczą, aby odeprzeć coś, na co ludzkość nigdy nie była gotowa? Jedno jest pewne - Deynard nie podda się bez walki.

43,90 zł
37,32 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,58 zł

87
Danse macabre. Tom 2. Cień mroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Danse macabre. Tom 2. Cień mroku
Dostępny
100 szt.

Patrick Morton po raz pierwszy po śmierci żony otworzył swoje serce dla kobiety, która z premedytacją wykorzystała go i porzuciła. Mimo że wiedział, jak bardzo zły jest to pomysł, dał się omamić zabójczyni. Jego moralne rozterki nie mają jednak już znaczenia. Razem z przyjacielem zostaje odsunięty od sprawy, a Shadow ucieka z miasta. Rick na nowo musi postawić mur, który zburzyła kobieta, i wrócić do pracy. Nic nie jest już takie, jakie było. Za dużo tajemnic zostało odkrytych i kiedy Rick myśli, że nic więcej go nie zaskoczy, pewnego dnia odkrywa sekret, który wkrótce wywróci do góry nogami nie tylko jego życie. W trakcie ratowania swojego przyjaciela, Shadow zostaje zdradzona. Dowiaduje się, że jej pragnienie zemsty ułatwiło Koronie wykorzystanie jej do własnych celów, a w dodatku za tym wszystkim stoi jeden z niewielu ludzi, którym ufała. Teraz pragnie odegrać się na tym człowieku. Wszystko jednak zaczyna się komplikować, kiedy za zabójczynią zostaje wystawiony list gończy, a na scenie pojawia się on. Kat ITA, który podąża jej śladem. Cienia nie da się złapać, a taniec śmierci jeszcze się nie zakończył. Upiorna muzyka gra, a danse macabre wciąż trwa. Intrygująca, zabawna, pełna tajemnic i namiętności. Na deser cięty język i głębokie przesłanie. Camille O'Naill powraca w wielkim stylu! Kontynuacja Korony cienia to istna mieszanka wybuchowa. Jestem wdzięczna autorce za pokazanie w tej powieści siły kobiet. Nadeszła rewolucja, w której bohaterki romansów mają coś do powiedzenia i przekazania. Brawo! Pozwólcie sobie zatonąć w tej historii i z zapartym tchem śledzić losy Shadow, która w pierwszej części podbiła nasze serca, a w drugiej nie zwalnia tempa! Nie mogłam się oderwać! – Catherine Reiss, autorka powieści Fetor Dźwięki mrocznej muzyki wybrzmiewają jeszcze głośniej niż w pierwszym tomie! Camille O'Naill wciągnie Was w danse macabre i gwarantuję, że nie będziecie mogli przestać tańczyć! Jeśli szukacie lektury, która zapewni Wam dreszcz emocji; bohaterki, która jest odważna i zdeterminowana; gwałtownych zwrotów akcji, które wbiją Was w fotel – ta książka jest dla Was! – Ada Tulińska, autorka powieści Mad Dogs Camille O'Naill wraca z kolejnym tomem serii Danse Macabre. W tej części bohaterowie znów zatańczą w śmiertelnym tańcu, lecz tym razem igraszki ze śmiercią przybiorą zaskakujący obrót. Drodzy czytelnicy, przygotujcie się na trzymającą w napięciu historię, emocje, humor i niespodziewane zwroty akcji. Gorąco polecam – nie będziecie zawiedzeni! – B.M.W. Sobol, autorka cyklu Skandynawskiego Jeżeli sądzicie, że pierwszy tom serii Danse Macabre to była jazda bez trzymanki, to po przeczytaniu tej książki nic nie będzie takie samo. Autorka powraca w wielkim stylu, przygotujcie się na totalny odjazd. Niebezpieczeństwo, tajemnice, intrygi – to i wiele więcej czeka Was w drugiej części! – Riva Scott, autorka

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

88
Randka z arlo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Randka z arlo
Dostępny
187 szt.

Ona na samo słowo ?randka? czuje niechęć i ucieka gdzie pieprz rośnie. On po nieudanym małżeństwie unika poważnych relacji. Ona jest zatrudniona w rodzinnej firmie i próbuje zdobyć uznanie ojca. On prowadzi świetnie prosperujący klub nocny i nie lubi zmian. Ona ma prawdziwy talent do pakowania się w kłopoty, uwielbia superbohaterów i ma niewyparzony język. On musi mieć wszystko zaplanowane, ceni sobie prostotę, a po pracy odpoczywa w domowym zaciszu. Jedno pomyłkowe spotkanie wywraca życie Elli i Connora do góry nogami, a to, co ich połączy, sprawi, że będą zmuszeni zmienić hierarchię wyznawanych wartości. Przepełniona humorem opowieść o tym, że miłość potrafi namieszać w najmniej oczekiwanym momencie. Katarzyna Muszyńska ? autorka powieści fantastycznych i romansów. Swoją karierę pisarską rozpoczęła od wydania osadzonych w świecie Płaskowyżu Tajemnicy Avinionu i Buntu. W 2020 roku ukazała się jej trzecia powieść Zielarka, a następnie Karczmarka oraz Uzdrowicielka, tworzące razem słowiańską serię. Jest autorką także romantycznych historii jak Wytrwaj przy mnie i Listy w kolorze purpury. Rodowita bydgoszczanka, absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Większość życia zawodowego spędziła w bydgoskich redakcjach, obecnie swoją kreatywność wykorzystuje na co dzień jako specjalistka ds. marketingu.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

89
Królowie kartelu. Tom 3. Carolina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Królowie kartelu. Tom 3. Carolina
Dostępny
162 szt.

Romans mafijny w świecie kolumbijskiego kartelu, kontynuacja bestsellera! Carolina Cortes, najmłodsza z rodzeństwa. Po śmierci rodziców wychowywana przez braci, stała się oczkiem w głowie najstarszego - Juana Luisa. Mimo iż wiedziała, jak niewiele w kolumbijskim kartelu znaczy wola i zdanie kobiety, to nigdy nie przestała wierzyć, że znajdzie prawdziwą miłość. Ta z pozoru spokojna, ciepła oraz troskliwa dziewczyna potrafi w razie konieczności zmienić się w waleczną i pewną siebie kobietę. Udowodniła wiele razy, że dla rodziny jest gotowa na wszystko. Diego Torres, bezwzględny, twardy i pewny siebie płatny portorykański zabójca. Skrywa pewną tajemnicę, którą przez przypadek poznaje Carolina. To on sprawia, że po raz pierwszy serce dziewczyny zaczyna mocnej bić. Kiedy wydaje się, że wszystko zmierza do idealnego zakończenia, na drodze do szczęścia staje ktoś, kto zmusi ją do dokonania najtrudniejszego życiowego wyboru: rodzina czy miłość?

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

90
Na południe od Rio Grande - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na południe od Rio Grande
Dostępny
27 szt.

Doktor Jan i Karol Gordon wyruszają aż do Meksyku. Mapa, wskazująca im drogę, zawiera tajemnicze znaki. Dwaj traperzy nie byliby sobą, gdyby nie podjęli tego tropu. Doktor Jan i Karol Gordon powracają na pierwszy plan westernowych przygód. Tym razem udają się do Meksyku, do gościnnej hacjendy don Pedro Gonzalesa. Drogę wskazuje im stara mapa z tajemniczymi oznaczeniami. Być może wytyczają one szlak prowadzący do legendarnych skarbów Quetzalcoatla ukrytych w górach Sierra Madre. Zanim jednak dwaj traperzy o tym się przekonają, przyjdzie im zmierzyć się z groźnymi bandytami w El Paso, stanąć w obronie Inez, córki don Pedro Gonzalesa, a nawet stoczyć walkę ze zdegenerowanymi żołnierzami Antonio Robleda. Wspierać ich będzie Barry Bede, traper o wyjątkowo niejasnej przeszłości? Na południe od Rio Grande to jedenasta część westernowego cyklu Wiesława Wernica. Powieść obfituje w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Obok realiów Dzikiego Zachodu ukazuje fascynujący świat starego Meksyku i toczących się w nim walk z hiszpańskimi kolonizatorami.

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

91
Łapacz z Sacramento - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łapacz z Sacramento
Dostępny
28 szt.

Karol Gordon i doktor Jan, charyzmatyczni bohaterowie westernowej serii Wiesława Wernica, tym razem usuwają się na drugi plan powieści. Główną rolę odgrywa w niej Vincent Irvin, który pojawia się w pozostałych częściach cyklu jako szeryf z Fort Benton. Jan, przyjaciel Karola, opowiada historię dzielnego mieszkańca Dzikiego Zachodu, który próbując nadać sens swojemu życiu po nagłej śmierci żony i syna, staje się stróżem prawa, pomimo że nie potrafi nawet celnie strzelać. Poznajemy też życie Karola, dowiadujemy się kim był i jakie spotkały go przygody, zanim spotkał na swojej drodze Jana. Łapacz z Sacramento jest pełną nostalgii opowieścią o pięknej i tragicznej postaci Vicenta Irvina. Równocześnie Czytelnik odnajdzie w niej elementy charakterystyczne dla innych powieści Wiesława Wernica: ciekawie skonstruowaną fabułę, opisy potyczek z bandytami, przekonanie o triumfie sprawiedliwości.

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

92
Made For Opera, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Made For Opera, LP
różni, Deutsche Grammophon
Dostępny
101 szt.

Lista utworów: Giuseppe Verdi (1813–1901) La traviata Libretto: Francesco Maria Piave Act I: Scena Ed Aria (Violetta, Alfredo) 1. È strano! È strano! 2. Ah, fors’è lui 3. Follie! Follie! Delirio vano è questo! 4. Sempre libera Act Iii: Scena Ed Aria (Violetta) 5. Teneste la promessa 6. Addio, del passato bei sogni ridenti Gaetano Donizetti (1797–1848) Lucia di Lammermoor Libretto: Salvadore Cammarano Act I, No. 3: Scena E Cavatina (Lucia, Alisa) 7. Introduzione 8. Ancor non giunse! 9. Regnava nel silenzio 10. Quando, rapito in estasi Act Iii, No. 14: Scena Ed Aria (Lucia, coro) 11. O giusto cielo! … Il dolce suono 12. Ohimè! Sorge il tremendo fantasma 13. Ardon gli incensi 14. Spargi d’amaro pianto Charles Gounod (1818–1893) Roméo et Juliette CG 9 Libretto: Jules Barbier & Michel Carré Act I, No. 3: Ariette (Juliette) 15. Ah ! Je veux vivre Act Iv, No. 17: Scène Et Air (Juliette) 16. Dieu ! quel frisson court dans mes veines 17. Amour, ranime mon courage Nadine Sierra: soprano Paolo Fanale: tenor (4) Veta Pilipenko: mezzo-soprano (8–10) Capella Cracoviensis: (11, 13, 14) Orchestra Sinfonica Nazionale della RAI Riccardo Frizza: conductor

176,90 zł
93
Florence Price. Symphonies No.1 & 3, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Florence Price. Symphonies No.1 & 3, LP
Dostępny
79 szt.

Lista utworów: 1. Symphony No. 1 in E Minor 2. Symphony No. 1 in E Minor 3. Symphony No. 1 in E Minor 4. Symphony No. 1 in E Minor 5. Symphony No. 3 in C Minor 6. Symphony No. 3 in C Minor 7. Symphony No. 3 in C Minor 8. Symphony No. 3 in C Minor

176,90 zł
94
Nicolaus Copernicus. Social milieu, background, and youth - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nicolaus Copernicus. Social milieu, background, and youth
Dostępny
7 szt.

Wybitny historyk francuski Fernand Braudel w swoich pracach o Morzu Śródziemnym stwierdził, że dla zrozumienia działań nawet pojedynczego człowieka konieczny jest szeroki kontekst, jaki tworzą przestrzeń i środowisko społeczne, w którym toczy swoje życie główny bohater. Dla Braudela Filip II, król Hiszpanii, stał się więc tylko pretekstem do analizy całej cywilizacji Morza Śródziemnego w jego czasach. W prezentowanej książce autor posługuje się metodą Braudela, ale odnosi ją do Mikołaja Kopernika - uczonego. Jego biografia pozostaje na marginesie tych rozważań - zdecydowanie ciekawszy dla autora jest bowiem ów kontekst przestrzenny i społeczny, który musiał w jakiejś mierze kształtować osobowość Mikołaja i jego horyzonty intelektualne. Kontekst ten tworzą biogramy toruńskich rodzin spokrewnionych i spowinowaconych z astronomem oraz zupełnie odmienna od dotychczas prezentowanych genealogia rodziny Koperników. Autor przedstawia też nowe ustalenia dotyczące pierwszego, toruńskiego okresu życia Mikołaja Kopernika. A prominent French historian, Fernand Braudel, in his works concerning the Mediterranean Sea stated that what is necessary to understand actions of even a single human being is a broad context created by the space and social environment in which the protagonist lives. For Braudel, the character of Philip II, King of Spain, served only as a pretext to analyse the entire civilisation of the Mediterranean of his times. In the present book, the author uses Braudel's method in reference to Nicolaus Copernicus - the scholar. His biography remains a background to these considerations - the more interesting for the author, however, is the spatial and social context which to a certain extent had to shape Nicolaus's personality and his intellectual horizons. This context is created by the biographical entries of Toruń's families related and linked to the astronomer and a genealogy of Copernicus family, totally different from the ones that have been presented to date. The author also reveals some new findings concerning the initial period of Nicolaus Copernicus's life in Toruń.

69,00 zł
95
Zmiany w prawie budowlanym 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmiany w prawie budowlanym 2023
Dostępny
42 szt.

?Zmiany w prawie budowlanym 2023? to omówienie nowych przepisów wprowadzonych nowelizacją rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dotyczą one m.in. wymiaru powierzchni użytkowej mieszkania i zmian w zakresie jego organizacji, lokalizacji niektórych budynków względem lasu, sytuowania budynku względem granic działki. W tej publikacji znajdą Państwo także zmiany, jakie zostały ostatnio wprowadzone w ustawie Prawo budowlane. Działając w branży budowlanej, należy znać również nowe zasady ochrony zabytkowych budowli.

59,90 zł
50,32 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,58 zł

96
U nas w Auschwitzu... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
U nas w Auschwitzu...
Dostępny
42 szt.

Opowiadanie Tadeusza Borowskiego zatytułowane U nas, w Auschwitzu? należy do najbardziej wstrząsających literackich świadectw o drugiej wojnie światowej i nieludzkim traktowaniu Polaków i Żydów w niemieckich obozach koncentracyjnych. Oparte na doświadczeniach autora opowiadanie napisane jest w formie listów adresowanych do ukochanej Marii. Jak w kalejdoskopie pojawiają się przed oczami sceny z życia obozowego: ocean milczących ludzi, którzy z pokorą idą do krematoriów, obozowy puff ? dom publiczny, w którym zabawiają się oprawcy i więźniowie, ?klinika? dla kobiet, gdzie robi się na nich eksperymenty medyczne, a w tle tego życia na coniedzielnym koncercie symfonicznym po apelu rozbrzmiewa muzyka klasyczna. Relacja rozmowy przytoczonej w liście do Marii z Żydem pełniącym funkcję sonderkomado w krematorium, który dla rozrywki podpalał dzieci, pokazuje obojętność na życie i śmierć nawet dzieci: ??my musimy bawić się, jak umiemy. Jak by szło inaczej wytrzymać??. Doświadczenie zła absolutnego jest dla autora przedmiotem refleksji nad upadkiem humanizmu europejskiego i degeneracją wszelkich wartości w systemie totalitarnym. Lektura dla szkół średnich Słowo o autorze: Tadeusz Borowski (1922?1951), pisarz, publicysta, działacz polityczny; debiutował tomikiem poetyckim Gdziekolwiek ziemia (1942); po aresztowaniu w 1943 r. został przewieziony do Oświęcimia. W obozach koncentracyjnych pozostawał do końca wojny, do Warszawy powrócił w 1946 r. Tu rozpoczął się dla niego dwuletni, intensywny okres pisarski. Powstały wtedy tomy opowiadań: Pożegnanie z Marią i Pewien żołnierz (1947), Kamienny świat (1948); wszystkie nawiązywały do doświadczeń pisarza-więźnia, świadomego mechanizmów deprawacji człowieka w hitlerowskim systemie obozowym. Po 1948 r. Borowski stał się zwolennikiem i propagatorem socrealistycznych dogmatów. Zginął śmiercią samobójczą. W 1953 r. ukazały się pośmiertnie: Mała kronika wielkich spraw ? zbiór artykułów publikowanych w 1950 r. na łamach ?Nowej Kultury? ? oraz tom opowiadań Czerwony maj, obejmujący twórczość prozatorską z lat 1948?1951.

16,99 zł
12,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

97
Terapia manualna holistyczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia manualna holistyczna
Dostępny
61 szt.

Książka przedstawia istotę zaburzeń czynności narządu ruchu: objawy, badanie, leczenie oraz patogenezę. Podręcznik posiada wyraźne ilustracje oraz precyzyjne objaśnienia, które umożliwiają łatwiejsze zapamiętywanie informacji. Tom I książki pt. Terapia Manualna Holistyczna wyjaśnia procedury postępowania diagnostycznego oraz leczniczego. Jest również doskonałym wprowadzeniem do medycyny o praktyczną wiedzę na temat ogólnoustrojowych skutkach dysfunkcji narządu ruchu. Podręcznik Andrzeja Rakowskiego wyjaśnia również rolę stresu jako przyczynę zaburzającą czynności narządu ruchu. Ta doskonała publikacja zawiera mnóstwo kluczowej wiedzy niezbędnej dla specjalistów zajmujących się terapią oraz profilaktyką dysfunkcji narządu ruchu. "Terapia manualna holistyczna" przeznaczona jest w szczególności dla: lekarzy, fizjoterapeutów, psychoterapeutów, specjalistów zajmujących się leczeniem dysfunkcji narządu ruchu, pacjentów poszukujących rozwiązania dot. choroby.

140,00 zł
126,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,00 zł

98
KLOCKI SLUBAN ARMY Statek Lotniskowiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
87,90 zł
81,75 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,15 zł

99
Pieluszka Bambusowa 65X65 Leśna Przygoda Bamboo Line Texpol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
22,90 zł
Powiadomienie
100
KLOCKI SLUBAN Malarka w parku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KLOCKI SLUBAN Malarka w parku
Sluban, Sluban
Dostępny
5 szt.

18,90 zł
17,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

Wróć do góry