hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2023.02.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 24 lutego 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem. Jak przygotować się na dorosłość (Mikołaj Marcela), na drugim Utracone córki. Tom 1. Córka z Włoch (Soraya Lane). Kolejny produkt to Gigant Poleca Extra. Tom 2/2023. Wesołego jajka! (praca zbiorowa) oraz Księga zaginionych opowieści, część 2 (J.R.R. Tolkien).
1
Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem. Jak przygotować się na dorosłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem. Jak przygotować...
Dostępny
1757 szt.

Życie nastolatka czasami jest nie do zniesienia. Wszystko gwałtownie się zmienia. Masz poczucie, że nikt cię nie rozumie i wszyscy, poza grupką znajomych, patrzą na ciebie jak na przybysza z obcej planety. A do tego w szkole i w domu musisz się mierzyć z niekończącą się listą zarzutów i oczekiwań wobec ciebie. Nauczyciele i rodzice opowiadają bajki o złotej młodzieży sprzed lat, wmawiają ci, że szkoła to samo dobro, a otaczająca cię technologia to czyste zło. Czujesz przygnębienie i złość, bo ciągle słyszysz, że robisz coś nie tak. Tylko co, jeśli zachowania, które irytują dorosłych – skłonność do podejmowania ryzyka, brak empatii, zmienność nastrojów, poszukiwania swojej tożsamości – są normalne i naturalne? No właśnie, wynikają one ze zmian, które w okresie dorastania dokonują się w twoim mózgu. Szkoda tylko, że nikt z tobą o tym nie rozmawia… Nikt ci nie mówi prawdy o dorastaniu i nie przygotowuje na start w dorosłość! Może więc warto wziąć sprawy w swoje ręce? Ta książka ci w tym pomoże! Dzięki niej poznasz lepiej siebie i nauczysz się, jak funkcjonuje świat. Otoczysz ludźmi, którzy cię wspierają, odkryjesz też, jak kierować się swoimi potrzebami i zainteresowaniami. W końcu przypomnisz sobie, że masz prawo do błędów. Książka Mikołaja Marceli to mapa, która pozwoli ci bezpiecznie dotrzeć do dorosłości. Dowiesz się z niej m.in.: • dlaczego dorośli cię nie rozumieją; • jak przygotować się na przyszłość, będąc nastolatkiem; • czy istnieje sposób na prawdziwe poznanie siebie; • dlaczego warto być dziwakiem; • jak budować odporność psychiczną i pewność siebie; • czym jest świadome życie w dobie 5G; • jak przygotować się na przyszłe wyzwania związane z dorosłym życiem i rynkiem pracy.

42,90 zł
25,74 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,16 zł

272 osoby kupiły
2
Utracone córki. Tom 1. Córka z Włoch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Utracone córki. Tom 1. Córka z Włoch
Dostępny
7865 szt.

Pierwszy tom zaplanowanego na osiem powieści cyklu „Utracone córki”. W londyńskiej kancelarii prawnej spotyka się kilka osób. Nie łączy ich nic, dopóki każda nie otrzyma pudełka z pamiątkami znalezionego w domu zmarłej kobiety, która przed laty prowadziła placówkę dla samotnych matek. Czy będą miały odwagę wyruszyć w podróż, aby odkryć tajemnice swojej rodziny i swojego dziedzictwa? Czy historia ich przodków pomoże im odnaleźć własną drogę i szczęście? Urzekające i chwytające za serce powieści o utraconych miłościach, rodzinnych sekretach i podążaniu krętą ścieżką, którą prowadzi nas serce. Akcja książek rozgrywa się w dwóch planach czasowych w najpiękniejszych zakątkach świata. Seria zachwyci wielbicielki prozy Lucindy Riley, Santy Montefiore, Kristin Hannah i Victorii Hislop.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

89 osób kupiło
3
Gigant Poleca Extra. Tom 2/2023. Wesołego jajka! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Gigant Poleca Extra. Tom 2/2023. Wesołego jajka!
Dostępny
470 szt.

Zbiór najlepszych komiksów z Kaczorem Donaldem, Myszką Miki, Sknerusem McKwaczem i wieloma innymi disneyowskimi bohaterami.

21,99 zł
14,99 zł

Rabat 31,8%
oszczędzasz 7,00 zł

87 osób kupiło
4
Księga zaginionych opowieści, część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Księga zaginionych opowieści, część 2
Dostępny
1004 szt.

Historia Śródziemia to najbardziej oczekiwany przez fanów na całym świecie (w całości ukazała się tylko po angielsku, wybrane tomy natomiast opublikowano po polsku, francusku, niemiecku, szwedzku, hiszpańsku, węgiersku i rosyjsku) dwunastotomowy cykl książek wydanych przez Christophera Tolkiena na podstawie zapisków i notatek, które pozostawił jego ojciec. Polskie wydanie zatem będzie pierwszą pełną edycją zagraniczną Tolkienowskiego oryginału. Druga część Księgi zaginionych opowieści zawiera historie Berena i Lúthien, Túrina i smoka oraz jedyne pełne opowieści o Naszyjniku Krasnoludów i upadku Gondolinu. Książka przedstawia także źródła całej koncepcji Śródziemia i Valinoru, zaginione opowieści są bowiem zaczątkiem mitów i legend składających się na późniejszy Silmarillion. Osadzone w angielskich przekazach i bogate w angielskie skojarzenia, opowieści te są ujęte w narracyjną ramę wielkiej morskiej podróży na zachód, w którą wyruszył żeglarz Eriol, kierując się ku Tol Eressëi, Samotnej Wyspie, gdzie mieszkali elfowie. Od nich dowiedział się ich prawdziwej historii, ujętej w Zaginionych opowieściach Elfinesse. Można w nich znaleźć najwcześniejsze opisy bogów i elfów, krasnoludów, Balrogów i orków, koncepcje Silmarilów i Dwóch Drzew Valinoru, a także Nargothrondu, Gondolinu, geografii oraz kosmografii tego wymyślonego świata. Tylko znajomość Historii Śródziemia pozwala wypełnić wszystkie luki w wiedzy o Śródziemiu i delektować się w pełni ogromem i bogactwem wykreowanego przez autora Władcy Pierścieni świata.

79,90 zł
53,53 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 26,37 zł

87 osób kupiło
5
Kochankowie Burzy. Tom 4. Martwa cisza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kochankowie Burzy. Tom 4. Martwa cisza
Dostępny
1013 szt.

Kochankowie Burzy to monumentalne dzieło życia Elżbiety Gizeli Erban. Porywająca opowieść o wielkiej miłości, dla której tło stanowią wydarzenia poprzedzające wybuch powstania styczniowego. Śledząc losy młodziutkiej Niny, czytelnik przenosi się do czasów, gdy honor i obowiązek wobec Ojczyzny były cenniejsze niż własne życie. Autorka w obrazowy sposób odwzorowuje panujące wtedy nastroje, mody oraz realia codzienności. Wyczarowuje przed naszymi oczami dawno miniony świat, pełen zarówno wystawnych balów, jak i krwawo tłumionych zamieszek. Świat mało znany dla wielu czytelników, a jednocześnie urokliwy jak sceneria ziemiańskiego dworku i pasjonujący jak najbardziej wciągająca salonowa intryga. W czwartym tomie cyklu -Martwa cisza – hrabiostwo Klonowieccy wracają do Makowa, gdzie upajają się swoją miłością. Niebawem jednak zawisną nad nimi czarne chmury, bo nawet najlepiej dobraną parę mogą poróżnić tajemnice i niedopowiedzenia. Nina domyśla się, że mąż bierze udział w spisku mającym na celu odzyskanie przez Polskę niepodległości. Zlękniona o ukochanego, z każdym dniem czuje się coraz gorzej. Kiedy się okazuje, że niepokojące symptomy zdrowotne są wynikiem ciąży, Aleks zdaje się najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Wkrótce wybucha jednak powstanie, Klonowiecki staje na czele jednego z oddziałów, a w życiu Niny nic już nie będzie wyglądało jak dawniej...

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

67 osób kupiło
6
Bieszczadzkie demony. Tom 3. Orszak śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Bieszczadzkie demony. Tom 3. Orszak śmierci
Dostępny
149 szt.

W Bieszczadach licho nigdy nie śpi, a tajemnice rodzą kolejne tajemnice Sprawa morderstwa dziennikarki, której ciało zostało pogrzebane zgodnie z dawnym obrzędem wampirycznego pochówku, porusza bieszczadzką społeczność. W śledztwo angażuje się Damian, były policjant, który wciąż nie uporał się z przytłaczającą przeszłością i uzależnieniem. W Bieszczady wraca także Magda, asesor prokuratury. Chce dokończyć rozpoczęte sprawy, ale szybko okazuje się, że to dopiero początek prawdziwego pochodu zła. Śledztwo komplikuje się coraz bardziej i może nadszedł czas, aby zwrócić się o pomoc do kogoś, kto nie lęka się żadnych demonów. Nawet tych skrywających się w najciemniejszych bieszczadzkich zakamarkach. Czy Magda i Damian znajdą nowych sojuszników? Jak poradzą sobie z tym wszystkim, co między nimi zaszło? Czy ich własna skomplikowana relacja nie będzie przeszkodą w pracy nad sprawą? Jedno jest pewne – ta gra już się rozpoczęła i tylko od nich zależy, po czyjej stronie będzie zwycięstwo.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

47 osób kupiło
7
Zabójczy Książę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabójczy Książę
Dostępny
235 szt.

Mroczny, szorstki i nieprzystępny sieje postrach nawet wśród służby. Kiedy poszukuje guwernantki dla córki, na posadę zgłasza się skromnie ubrana, lecz wygadana okularnica. Choć jego ciało reaguje na bliskość dziewczyny w niebezpieczny sposób, decyduje się ją przyjąć. Nawet nie podejrzewa, że pod brzydkim przebraniem kryje się prawdziwa piękność.

47,90 zł
30,66 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,24 zł

39 osób kupiło
8
Gigant Poleca. Tom 2/2023. Szczęśliwy traf - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gigant Poleca. Tom 2/2023. Szczęśliwy traf
Dostępny
141 szt.

Zbiór najlepszych komiksów z Kaczorem Donaldem, Myszką Miki, Sknerusem McKwaczem i wieloma innymi disneyowskimi bohaterami.

17,99 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

36 osób kupiło
9
Klucz Sary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klucz Sary
Dostępny
1636 szt.

Powieść, która została przetłumaczona na wiele języków, a wysokość nakładów czyni z niej niekwestionowany bestseller. W jej ekranizacji jedną z głównych ról zagrała Kristin Scott Thomas. Miała na imię Sara i tylko dziesięć lat, kiedy pewnej lipcowej nocy 1942 roku została brutalnie wyrwana ze snu i zabrana z rodzicami z domu. Myślała, że uda jej się szybko wrócić, ukryła więc małego braciszka w tajnym schowku za ścianą. Tymczasem tak jak tysiące innych Żydów została wywieziona na paryski stadion kolarski Vel d’Hiv. Kiedy ponad pięćdziesiąt lat później amerykańska dziennikarka Julia Jarmond pisze o tych strasznych czasach, wciąż widzi przed oczami małą Sarę i jej braciszka. Wbrew wszystkiemu decyduje się wyjaśnić, co naprawdę zdarzyło się w Paryżu tej tragicznej lipcowej nocy. Lecz nie zdaje sobie sprawy, że te poszukiwania mogą kosztować ją znacznie więcej, niż przypuszcza, i na zawsze zmienić jej życie.

39,90 zł
28,33 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,57 zł

28 osób kupiło
10
Strojnisie: Modne Misie - 1 pack, 8 ass. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
22,90 zł
20,15 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,75 zł

26 osób kupiło
11
Ostatnia minuta. Pieszo przez antropocen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ostatnia minuta. Pieszo przez antropocen
Dostępny
650 szt.

Ta książka jest wędrówką przez świat, który na naszych oczach ginie. Powstawała przez 18 lat. Bezmyślny i brutalny wpływ człowieka na środowisko został przez ten czas dokładnie zbadany, a naukowcy proponowali rozwiązania – i nic się nie zmieniło. Tomasz Ulanowski podaje dowody: zanieczyszczony i rabunkowo eksploatowany ocean, zmiany w prądach morskich i w cyrkulacji powietrza, topnienie lodowców i podnoszenie się poziomu mórz, zagłada gatunków, pandemie, wpływ zmian klimatu na pogodę, ekspansja technosfery i nieodwracalne wyczerpywanie się zasobów Ziemi. Wszystko to obserwujemy, podążając za autorem, gdy wędruje wzdłuż wybrzeża Bałtyku, maszeruje brzegiem jednej z wysp Svalbardu, biega, doświadcza świata własnym ciałem, czuje zapachy i smaki, myśli o starzeniu się. A także szuka w tym wszystkim piękna.

46,99 zł
31,01 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,98 zł

24 osoby kupiły
12
Księżniczka dusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczka dusz
Dostępny
824 szt.

Przeklęta wiedźma. Zuchwały żołnierz. Nieśmiertelny król. Czy uda się im uciec przed przeznaczeniem i ocalić duszę? Selestra Somniatis jest szesnastoletnią wiedźmą. Uwięziona w zamku dziewczyna przygotowuje się do przejęcia funkcji swojej matki – ma się stać prawą ręką króla Serytha. Związana krwią, by kraść dusze dla nieśmiertelnego władcy, Wiedźma z Somniatis przepowiada śmierć uczestników Festiwalu Przepowiedni. Ucieczka przed przeznaczeniem to szansa na ocalenie duszy i kradzież nieśmiertelności Króla. Ale jeśli umrzesz, twoja dusza przepadnie. I chociaż tysiące próbowały, nikt nigdy nie pokonał śmierci. Nox Laedric to najlepszy żołnierz w Ostatniej Armii. Wierzy, że ma szansę przetrwać Festiwal i pokonać króla. Kiedy jednak Seryth nakazuje Selestrze przewidzieć jego śmierć, losy dwójki zostają splecione na zawsze. Żadne z nich nie jest bezpieczne. Muszą połączyć siły i zawrzeć sojusz, aby pokonać króla, uwolnić Sześć Wysp i… przeżyć.

46,90 zł
28,14 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,76 zł

23 osoby kupiły
13
To nie może się udać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
To nie może się udać
Dostępny
1046 szt.

Życie Alexis Montgomery zostaje wywrócone do góry nogami z powodu pewnego zwariowanego zakładu, pysznej kanapki z grillowanym serem i małej kózki w piżamce. A tak naprawdę z powodu Daniela Granta, niemożliwie seksownego i wyluzowanego stolarza, młodszego od niej o dziesięć lat i będącego całkowitym przeciwieństwem wielkomiejskiej elegantki, jaką jest Alexis. Wydawałoby się, że wszystko ich dzieli, a jednak chemia między nimi jest niezaprzeczalna. Bogaci i wpływowi rodzice chcieliby, żeby Alexis zgodnie z rodzinną tradycją została światowej sławy chirurgiem. Ale ona wcale nie pragnie sławy. Wystarcza jej praca lekarki na oddziale urazowym. A każda chwila spędzona z Danielem i społecznością małego miasteczka, w którym on mieszka, uświadamia Alexis, co jest naprawdę ważne w życiu. Jeśli jednak ich związek stanie się czymś więcej niż przelotnym romansem, młoda lekarka będzie musiała odrzucić rodzinne dziedzictwo. Alexis uważa za niemożliwe wprowadzenie Daniela do swojego świata, ale też nie potrafi wyrzec się szczęścia, które on jej daje. Czy mimo tylu różnic uda im się stworzyć trwały związek? Najnowsza książka Abby Jimenez to zabawna, wciągająca historia o próbie zamiany życia, które przypadło nam w udziale, na takie, którego się naprawdę pragnie. W wydawnictwie MUZA ukazały się wcześniej jej powieści To tylko przyjaciel (Bestseller Empiku 2020), Miłość szuka właściciela oraz Życie jest zbyt krótkie.

46,90 zł
28,61 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 18,29 zł

22 osoby kupiły
14
Rodzina Obrabków i sekret Icjanta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina Obrabków i sekret Icjanta
Dostępny
407 szt.

Członkowie rodziny Obrabków bardzo lubią zabierać cudze rzeczy. Po prostu nie potrafią się powstrzymać. W każdym razie tata Zbiro, mama Cela i Elka. Za to Ture lubi robić tylko to, co dozwolone, i nie bierze niczego bez płacenia. Rodzice i siostra trochę się o niego martwią. Co z tego chłopaka wyrośnie? W domu Paula Icjanta straszy. Elka Obrabek nie boi się duchów, dlatego idzie sprawdzić, czy naprawdę tam są. Jednak zamiast ducha znajduje na stoliku nocnym Paula Icjanta zaginiony złoty diament! W głowie Elki od razu kiełkuje plan zrabowania diamentu. Kiedy jednak rodzina Obrabków przystępuje do realizacji jej pomysłu, okazuje się, że diament zniknął, a wraz z nim Paul Icjant. Czyżby ich sąsiad został porwany przez duchy? Czwarta część nowej Zakamarkowej serii dla początkujących czytelników oraz do głośnego czytania. W tym tomie między innymi: tajemnicze ślady, czarne ubrania, uprowadzony policjant, pościg w tunelu, wilkołak, list miłosny, uprawa pomidorów i wielki sekret. Gwarantujemy dużo śmiechu!

34,90 zł
20,24 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 14,66 zł

20 osób kupiło
15
Oczy małej dziewczynki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oczy małej dziewczynki
Dostępny
300 szt.

Szukam twojej śmierci. Znajdę ją, bo jesteś bezbronna jak liść na wietrze. Jestem tym, który daje i odbiera. Wielka Sobota, 1905 rok. Dwunastoletnia Julia, córka zamordowanej przed laty Idy Witt, wychodzi z domu. A ponieważ często przepadała na całe godziny, nie wywołuje to niczyjego niepokoju. Jednak gdy nie wraca do niedzieli wieczorem, zaczynają się poszukiwania. Z zaginięciem Julii zbiega się w czasie zwolnienie z aresztu Hansa Rutza, jej opiekuna. Dziewczynka nie mogła się doczekać jego powrotu – dlaczego więc teraz zniknęła? W poszukiwania angażuje się również Luiza Zagórska – teraz pani von Offenberg. Nie wszyscy znajomi akceptują jej małżeństwo z pruskim oficerem. Mimo to Luiza nadal pomaga rodakom i wciąż szuka swojego brata Artura. Hans dokonuje makabrycznego odkrycia. Policjanci z toruńskiego komisariatu znów mają pełne ręce roboty… Kamila Cudnik – pisarka, autorka powieści Historie miłosne (2019), Zgadnij, kim jestem (2020), W cieniu twierdzy (2021) i Rytuał (2022). Oczy małej dziewczynki są ostatnią częścią trylogii toruńskiej (po W cieniu twierdzy i Rytuale).

45,90 zł
31,21 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,69 zł

19 osób kupiło
16
Jutro, jutro i znów jutro - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Jutro, jutro i znów jutro
Dostępny
845 szt.

Kiedy Sam i Sadie, dwoje zauroczonych sobą przyjaciół, staje się partnerami w świecie projektowania gier wideo, niespodziewany sukces przynosi im nie tylko sławę i radość, ale też stawia przed nimi najtrudniejszą życiową układankę, w której trzeba pogodzić pracę, przyjaźń, rodzinę i miłość… W mroźny grudniowy dzień na pierwszym roku studiów na Harvardzie Sam Masur wysiada z wagonu metra i w tłumie czekających na peronie ludzi widzi Sadie Green. Wykrzykuje jej imię. Dziewczyna przez chwilę udaje, że nie słyszała wołania, lecz potem się odwraca i gra się rozpoczyna: legendarna współpraca, która przyniesie im sławę. Przyjaciele, będący od dzieciństwa w zażyłej relacji, pożyczają pieniądze na wspólny projekt, otrzymują wsparcie od znajomych i jeszcze przed ukończeniem college’u tworzą swój pierwszy superprzebój – grę Ichigo. Z dnia na dzień świat leży u ich stóp. Sam i Sadie są młodzi, genialni, bogaci i sławni. To jednak nie ochroni ich przed przerostem twórczych ambicji i uczuciowymi zawodami… Olśniewająca, misternie skonstruowana powieść ukazuje istotę dojrzewania i emocjonalnej tożsamości, ale przede wszystkim akcentuje nasze potrzeby więzi – bycia kochanym i kochania. Tak, to jest historia miłosna, ale zupełnie nie taka, jakie dotąd czytaliście… Najlepsza powieść 2022 roku wg Goodreads, Amazon, „Time” i Apple. „Książka, którą powinien przeczytać każdy”. – Pandora Sykes, publicystka „The Sunday Times” , „The Guardian”, „ELLE”, „Vogue”, „GQ” i „Grazia”.

49,90 zł
33,93 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,97 zł

18 osób kupiło
17
Klub Smutnych Duchów. Znajdź swoją bratnią duszę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub Smutnych Duchów. Znajdź swoją bratnią duszę
Dostępny
134 szt.

Czy kiedykolwiek czułaś/eś/oś się zagubion_ lub samotn_? * Jakbyś nigdzie nie pasował_? * Jakbyś był_ prawie... niewidzialn_? * Znajdź swoje bratnie dusze w Klubie Smutnych Duchów! To był jeden z tych dni – tak złych, że ledwo można wstać z łóżka. Takich, w których nawet wyjście z domu wydaje się być najtrudniejszą z walk. A kiedy już uda się wyjść na zewnątrz, absolutnie wszystko sprawia, że od razu tego żałujemy. Ale nawet najgorszego dnia może stać się coś zaskakującego. Coś, co odmieni nasze życie. Na zatłoczonej imprezie, na której czujemy się przeraźliwie samotni, możemy dostrzec po drugiej stronie pokoju duszę podobną sobie. I wspólnie założyć tajne stowarzyszenie dla niespokojnych i samotnych. Klub dla tych, którzy myślą, że nigdzie nie należą. Bo te trzy słowa – „rozumiem, co czujesz” – wystarczą, byś nie czuł_ się tak samotn_. „Klub Smutnych Duchów” to wspaniale ilustrowany pierwszy tom nowej serii rozgrzewających serca powieści graficznych o przyjaźni, współczuciu i odnajdywaniu bratnich dusz.

42,99 zł
34,39 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,60 zł

18 osób kupiło
18
Franek sprząta zabawki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Franek sprząta zabawki
Dostępny
589 szt.

W przedszkolu zaczynają znikać zabawki – dzieci podejrzewają, że to sprawka złodzieja! Ale czy to faktycznie prawda? Kiedy Franek opowiada wszystko rodzicom, to jednocześnie się dowiaduje, że rozrzucone po przedszkolnym dywanie zabawki po prostu… odeszły! Czy dzieciom uda się znaleźć sposób, aby klocki, lalki i samochodziki wróciły? Czy porządki w przedszkolu wystarczą? Franek to przedszkolak w dżinsowych ogrodniczkach i czerwonych trampkach. Nie zawsze ma ochotę na porządki, mycie zębów czy wizytę u lekarza. Uwielbia jednak dowiadywać się nowych rzeczy i spędzać czas z przyjaciółmi! Każda książka w serii to oddzielna historia, która opisuje sytuacje z życia codziennego Franka. Jeżyk się uczy, jak razić sobie z problemami, doświadcza różnych emocji, poznaje otaczającą go rzeczywistość. Franek zawsze może liczyć nie tylko na rodziców, ale również na pomoc opiekunki, pani Sowy. Opowieści niosą ze sobą wiele ciepła, są napisane zrozumiałym językiem i bogato ilustrowane. Autorka stworzyła sympatycznych bohaterów, z którymi przedszkolaki z łatwością się utożsamią.

29,99 zł
18,99 zł

Rabat 36,7%
oszczędzasz 11,00 zł

18 osób kupiło
19
Śniadanie mistrzów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śniadanie mistrzów
Dostępny
391 szt.

Ostra i wciąż aktualna satyra amerykańskiego stylu życia W Śniadaniu mistrzów Vonnegut w typowy dla siebie sposób obnaża bolączki współczesnego świata – dehumanizację jednostki w społeczeństwie, którym rządzi technologia, spustoszenie środowiska naturalnego i ustawiczne wojny. Dwayne Hoover, bogaty sprzedawca samochodów, nagle dochodzi do wniosku, że wszyscy ludzie są maszynami. Kilgore Trout, nikomu nieznany autor powieści fantastycznonaukowych, sądzi, że życie ma już za sobą. Spotkanie tych dwóch samotnych ludzi na szybko umierającej planecie to doskonały pretekst do przedstawienia – z niepozbawioną humoru ironią – świata, w którym żyjemy. „Cudowna powieść… Vonnegut pokazuje wszystkie bolączki Ameryki…” – „The New York Times”

54,90 zł
37,33 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 17,57 zł

18 osób kupiło
20
Wywieranie wpływu na ludzi. Psychologia perswazji (wyd. zaktualizowane) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
149,90 zł
133,41 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 16,49 zł

16 osób kupiło
21
Echa miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Echa miłości
Dostępny
233 szt.

Pokusa, zew zmysłów i szansa na nową miłość. Okrutna prawda, która na zawsze zmieni życie dwojga ludzi. Tajemnice, tragedia i namiętność, o której nie da się zapomnieć w Wenecji Venetia Aston-Montagu uciekła do najbardziej urzekającego miasta Włoch, by pracować w firmie architektonicznej i zapomnieć o utraconej miłości. Przez ostatnie dziesięć lat budowała fortecę wokół swego serca, jednak jej mury zaczynają się kruszyć, kiedy pewnej nocy podczas karnawału ratuje ją przed zamaskowanymi napastnikami tajemniczy nieznajomy, Paolo Barone.

39,00 zł
24,96 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,04 zł

16 osób kupiło
22
Antologia Rubieże Rzeczywistości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antologia Rubieże Rzeczywistości
Dostępny
5 szt.

Antologia jest plonem kolejnego konkursu literackiego ogłoszonego przez wydawnictwo Bibliotekarium. Czterdzieści dziewięć opowiadań, trzy tematy wiodące: Kwantomatyka, Imiona wojny, Archaiczny klimat Jutra.

49,00 zł
29,40 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,60 zł

15 osób kupiło
23
Kolekcja Toppi. Tom 4. Kolekcjoner - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolekcja Toppi. Tom 4. Kolekcjoner
Dostępny
26 szt.

Powszechnie uważany za geniusza komiksu włoski grafik i autor Sergio Toppi nasycił opowieści sekwencyjne niewyobrażalnym wcześniej artyzmem. Wywarł wielki wpływ na wielu słynnych twórców w tej branży, inspirując zachwycającym, wyjątkowym stylem. Twórczość Toppiego obejmuje wiele okresów historycznych oraz kultur i zawiera nawiązania do baśni ludowych z całego świata. Tworzył je, opierając się na gruntownych badaniach źródłowych, i ożywiał iście filmowym rozmachem ilustracji. W czwartym tomie kolekcji dzieł Sergia Toppiego, tytułowy Kolekcjoner wędruje po całym świecie w poszukiwaniu rzadkich, tajemniczych artefaktów, trzymając się z dala od elitarnych domów aukcyjnych. Podróżnik czuje się jak u siebie zarówno na salonach paryskich, jak i w dżunglach Borneo.

125,00 zł
118,75 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,25 zł

16 osób kupiło
24
Pies, kot, akcja! Animacja! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies, kot, akcja! Animacja!
Dostępny
374 szt.

Pierwsza książka aktywnościowa, dzięki której każde dziecko może bawić się w tworzenie animacji. Wprawcie psy i koty w ruch i przekonajcie się, jaka to frajda! Zrób własny film animowany! Wszystko, czego potrzebujesz, to nożyczki, smartfon i ta książka. Na jej stronach czeka na ciebie gromada rozbrykanych psów i kotów. Aż rwą się do tego, by wystąpić w twojej animacji. Spraw, by biegały, skakały, robiły miny, machały ogonami i poruszały wąsami. Wycinaj je, twórz scenki z ich udziałem i rób im zdjęcia telefonem – a potem patrz, jak ożywają. Wkręć się w zabawę ruchomymi obrazkami i zostań mistrzem psio-kociej sztuki filmowej!

49,90 zł
30,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,46 zł

16 osób kupiło
25
Pandora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pandora
Dostępny
615 szt.

Przepiękna, klimatyczna i trzymająca w napięciu opowieść o tajemnicach i oszustwach, miłości i spełnieniu, przeznaczeniu i nadziei. Londyn, 1799 rok. Dora Blake jest początkującą jubilerką. Mieszka z wujem w miejscu, w którym wcześniej znajdował się sklep z antykami prowadzony przez jej rodziców. Kiedy pod drzwi antykwariatu zostaje dostarczona tajemnicza grecka waza, Dora, zaintrygowana podejrzanym zachowaniem wuja, postanawia zgłębić historię naczynia. Zwraca się o pomoc do Edwarda Lawrence’a, młodego antykwariusza. Edward postrzega starożytny artefakt jako klucz do odblokowania swojej akademickiej przyszłości. Dora widzi w nim szansę na przywrócenie sklepowi dawnej świetności i ucieczkę przed złym wujem. To, co odkrywają, sprawia, że Dora zaczyna kwestionować wszystko, w co wierzyła na temat swojego życia, rodziny i świata, jaki znała. Z czasem uświadamia sobie, że nie bez powodu pewne tajemnice zostały przed laty zakopane, a niektóre drzwi zamknięte.

54,90 zł
32,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 21,96 zł

14 osób kupiło
26
Symfonia zmysłów. Tom 1. Promotor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Symfonia zmysłów. Tom 1. Promotor
Dostępny
447 szt.

On poruszył w niej strunę, o której istnieniu nie miała pojęcia. Stella Adano jest studentką elitarnej uczelni muzycznej Accademia Nazionale di Santa Cecilia. Ma niezwykły talent do gry na wiolonczeli. Kiedy jednak na jej drodze staje ekscentryczny profesor Cesare Elaclaire, okazuje się, że najwyraźniej wcale nie jest tak zdolna, jak się jej do tej pory wydawało. A może genialny, ale także pełen mrocznych sekretów nauczyciel celowo stawia przed nią wymagana niemożliwe do spełnienia? Pokręcona relacja uczennicy i profesora od samego początku skazana jest na niepowodzenie – zakazany romans w murach akademii nie ma prawa skończyć się dobrze. Zwłaszcza jeśli doprowadzają do niego nie tylko wspólna miłość do muzyki i wielka namiętność, ale także wielowarstwowe intrygi i podstępne plany. On ma prestiż, władzę i doświadczenie, ona – talent, urok i niepohamowany temperament. Ich spotkanie będzie jak huragan, a przecież to dopiero pierwsze takty…

47,90 zł
29,22 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 18,68 zł

11 osób kupiło
27
Diabeł na Hawajach. Tom 2. Nie taki diabeł straszny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diabeł na Hawajach. Tom 2. Nie taki diabeł straszny
Dostępny
377 szt.

Jak najlepiej sprawdzić faceta? Pojechać z nim na wakacje! Wakacje z byłym? To nie brzmi jak dobry pomysł, ale jeśli istnieje idealne miejsce, by spróbować od nowa, to z pewnością są nim słoneczne Hawaje! Zresztą znana wokalistka Drew i tak nie ma w tej chwili lepszego pomysłu na wyjście z życiowego kryzysu. Pakuje więc walizki i wraz ze swoim ekschłopakiem wyrusza na rodzinną wycieczkę. Tropikalna przygoda szybko zmienia się w prawdziwy tor przeszkód. Drew naprawdę stara się dać Joelowi drugą szansę i przy okazji odwdzięczyć się jego rodzinie za okazaną życzliwość. Okazuje się to jednak szalenie trudne, kiedy na każdym kroku wpada na irytującego starszego brata swojego byłego – Joshuę. Ten nadęty i złośliwy lekarz sprawia, że złamane serce Drew zaczyna bić szybciej. Ale zaraz, zaraz… Przecież to nie z tym Baileyem miała spędzić gorące wakacje…

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

10 osób kupiło
28
Przysięga. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przysięga. Tom 1
Dostępny
21 szt.

Jako pierwsze na Ziemi zamieszkały Potęgi. Kiedy pojawił się człowiek, wzbudził w nich pasję i podzielił je. Wszystkie postanowiły więc przybrać postać fizyczną, objawiając się jako Smoki, Olbrzymy, Anioły, Syreny i Wróżki. Nastał czas walk, wewnętrznych wojen... Minęło tysiąc lat, Olbrzymy wyginęły, Smoki przetrwały, Syreny skryły się w głębinach mórz, zaś Anioły i Wróżki stały się istotami mitycznymi. Minęło tysiąc lat, a Synowie Ziemi założyli największe z królestw. Dla nich Potęgi były wyłącznie legendą. Aż nastał dzień, gdy Smoki wyszły ze swojej kryjówki... Zapowiada się nastanie nowej ery. Czy jest to koniec, czy początek poddaństwa?

120,00 zł
91,20 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 28,80 zł

10 osób kupiło
29
Nie chcemy Żydów u siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie chcemy Żydów u siebie
Dostępny
201 szt.

Fragment recenzji dr. Krzysztofa Persaka (?) całościowy, kompletny obraz powojennej przemocy wobec Żydów nie istniał. Nie było nawet wiadomo, ilu Żydów zostało w Polsce zabitych po wojnie ? różni autorzy podawali szacunki od kilkuset do dwóch tysięcy. Na tym tle praca prof. Kwieka (mimo ukazania się w ostatnich latach wielu bardzo wartościowych prac przyczynkarskich oraz studiów przypadku) jest kolejnym milowym krokiem naprzód. Autor nie tylko bowiem podjął temat antyżydowskiej przemocy w ujęciu całościowym, ale postanowił zrobić to, czego należało dokonać już dawno ? skatalogować wszystkie przypadki agresji wobec Żydów w pierwszych latach po wojnie. Jest to więc praca o znaczeniu fundamentalnym, którą na zasadzie analogii można porównać do badań podstawowych w naukach ścisłych. Nie trzeba dodawać, że przeprowadzone badania (głównie archiwalne) były olbrzymim, praco- i czasochłonnym przedsięwzięciem, którego zapewne w tej skali nikt już nie powtórzy. Julian Kwiek Historyk ur. w 1954 roku. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1999 roku uzyskał w UJ stopień doktora nauk humanistycznych. W 2009 roku Rada Wydziału Historycznego UJ nadała mu stopień doktora habilitowanego. Od 2015 roku profesor uczelni. Autor 12 książek i kilkudziesięciu artykułów naukowych. Zajmuje się najnowszymi dziejami Polski. jego zainteresowania badawcze koncentrują się na problematyce mniejszości narodowych (Żydzi, Łemkowie, Słowacy) i tzw. polskich miesięcy, tj. października 1956 roku, wydarzeń marcowych i grudniowych oraz ?Solidarności?.

59,00 zł
46,61 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,39 zł

10 osób kupiło
30
Osiemdziesiąt plus minus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osiemdziesiąt plus minus
Dostępny
1472 szt.

Autor Bić się czy nie bić – tym razem o sobie. I osiemdziesięciu latach prywatnej historii opisywanej z perspektywy uczestnika, świadka, obserwatora. Z charakterystycznym dystansem, przede wszystkim wobec samego siebie, pisze pochwałę życia i nieco przewrotną pochwałę starości. Na autorską wersję hamletowskiego pytania udziela twierdzącej odpowiedzi.

59,90 zł
40,13 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 19,77 zł

10 osób kupiło
31
Akademia 4-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia 4-latka
Dostępny
299 szt.

Edukacyjny zeszyt z ćwiczeniami, stworzony we współpracy z psychologiem. Zadania starannie dopasowane do poszczególnych grup wiekowych wspomagają prawidłowy rozwój poznawczy dzieci w wieku 4 lat.

7,50 zł
5,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 1,51 zł

9 osób kupiło
32
Franek mówi "Dzień dobry" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Franek mówi "Dzień dobry"
Dostępny
645 szt.

Dzień Franka nie zaczął się najlepiej – splątane szelki ogrodniczek dały się we znaki! Ale gdy tylko jeżyk dołącza do porannej krzątaniny przy naleśnikach, wszystko zaczyna się układać. W drodze do przedszkola Franek wraz z mamą i siostrzyczką spotyka okolicznych mieszkańców. I choć każdy z przechodniów na początku sprawia wrażenie przygnębionego, to po krótkiej rozmowie na ich twarzach pojawiają się uśmiechy. Czy jeżyk odkryje, co tak naprawdę rozwesela wszystkich dookoła? Franek to przedszkolak w dżinsowych ogrodniczkach i czerwonych trampkach. Nie zawsze ma ochotę na porządki, mycie zębów czy wizytę u lekarza. Uwielbia jednak dowiadywać się nowych rzeczy i spędzać czas z przyjaciółmi! Każda książka w serii to oddzielna historia, która opisuje sytuacje z życia codziennego Franka. Jeżyk się uczy, jak razić sobie z problemami, doświadcza różnych emocji, poznaje otaczającą go rzeczywistość. Franek zawsze może liczyć nie tylko na rodziców, ale również na pomoc opiekunki, pani Sowy. Opowieści niosą ze sobą wiele ciepła, są napisane zrozumiałym językiem i bogato ilustrowane. Autorka stworzyła sympatycznych bohaterów, z którymi przedszkolaki z łatwością się utożsamią.

29,99 zł
18,99 zł

Rabat 36,7%
oszczędzasz 11,00 zł

9 osób kupiło
33
Machine learning, Python i data science - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Machine learning, Python i data science
Dostępny
129 szt.

Uczenie maszynowe kojarzy się z dużymi firmami i rozbudowanymi zespołami. Prawda jest taka, że obecnie można samodzielnie budować zaawansowane rozwiązania uczenia maszynowego i korzystać do woli z olbrzymich zasobów dostępnych danych. Trzeba tylko mieć pomysł i... trochę podstawowej wiedzy. Tymczasem większość opracowań na temat uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji wymaga biegłości w zaawansowanej matematyce. Utrudnia to naukę tego zagadnienia, mimo że uczenie maszynowe jest coraz powszechniej stosowane w projektach badawczych i komercyjnych.

79,00 zł
55,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,70 zł

9 osób kupiło
34
Matematyczne zagadki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyczne zagadki
Dostępny
232 szt.

Zapraszamy do kolorowego świata królowej nauk. Tutaj wesołe zwierzątka i inne postacie udowodnią, że dodawanie i odejmowanie to prosta sprawa. Wypełniona różnymi matematycznymi łamigłówkami książeczka to ciekawy sposób na doskonalenie umiejętności liczenia oraz logicznego myślenia.

19,99 zł
11,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 8,00 zł

8 osób kupiło
35
Gość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gość
Dostępny
98 szt.

Bywają takie spotkania, które zmieniają nasze życie na zawsze. Od kiedy on jest ze mną, wszystko układa się cudownie

36,90 zł
21,77 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 15,13 zł

8 osób kupiło
36
Dworek nad Biebrzą. Tom 1. Zaginione klejnoty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dworek nad Biebrzą. Tom 1. Zaginione klejnoty
Dostępny
2379 szt.

Jesień 1823 roku. Izabela Wieczorek, podopieczna wicehrabiego Giełczyńskiego, właściciela dworu nad Biebrzą, pragnie wyjść za mąż. Choć na arystokratycznych balach i rautach wyróżnia się urodą, budzi zgorszenie nieprzystojnym zachowaniem. Na dodatek wszyscy konkurenci do ręki niesfornej awanturnicy przepadają bez wieści. W tajemniczych okolicznościach ginie też cenny rodowy klejnot pewnego szlachcica… Czy przystojny baron Klemens Krzyżewski odkryje tajemnicę znikającej biżuterii? Czy wuj panny Izabeli jest rzeczywiście tylko zrzędliwym staruszkiem? Którego z adoratorów wybierze młoda dama? Flirty, romanse i namiętności w XIX-wiecznym sztafażu. Wyzwolone kobiety, niebezpieczne przygody, sekretne śledztwa i alchemiczne eksperymenty. Zaginione klejnoty to pierwszy z trzech osobnych tomów obyczajowo-historycznego cyklu Dworek nad Biebrzą Urszuli Gajdowskiej, autorki popularnej sagi W dolinie Narwi.

45,00 zł
28,80 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,20 zł

8 osób kupiło
37
Self-Regulation. Jak się lubić w świecie pełnym różnic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Self-Regulation. Jak się lubić w świecie pełnym różnic
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.05.17

Naucz dziecko, jak czuć się dobrze w świecie pełnym różnic! Razem z przedszkolakami Kubą i Lenką oraz ich przyjaciółmi poznajcie historie, które pokazują, że każdy jest inny. I choć w pierwszej chwili może to wywoływać niepokój, nie musi utrudniać porozumienia. Różnice między dziećmi, związane z ich temperamentem, etapem rozwojowym, upodobaniami, sytuacją rodzinną czy zdrowotną, wywołują emocje. To naturalne. Warto pomóc najmłodszym zrozumieć istotę tych różnic i pokazać im świat z perspektywy innych. To pomoże im akceptować, szanować oraz doceniać różnorodność i się jej nie obawiać. Opowiadania pokazują, jak można radzić sobie w codziennych sytuacjach, w których dzieci odczuwają trudne emocje wywołane: - nowymi, nieznanymi sytuacjami społecznymi, - niezrozumiałymi zachowaniami innych dzieci, - odmiennymi upodobaniami i zainteresowaniami rówieśników, - różnicami uwarunkowanymi temperamentem lub etapem rozwojowym. Opowiadania uzupełnione są o części dla dorosłych opiekunów. Powstały one we współpracy z dr Jagodą Sikorą, psycholożką dziecięcą i facylitatorką podejścia Self-Reg. Pomogą dorosłym zrozumieć, skąd biorą się trudności dziecka, i wesprzeć najmłodszych tak, aby radzili sobie coraz lepiej i rozwijali zdolność do samoregulacji (ang. self-regulation), czyli przywracania równowagi w obliczu stresorów. Po ogromnym sukcesie książki Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę, czas na nowe wyzwania i nowe wskazówki! Od dłuższego czasu nosiłam się z zamiarem napisania książki o dzieciach, które są pod jakimś względem inne. Wiem, że odmienność dziecka w wielu sytuacjach sprawia, że czuje się ono gorsze od rówieśników. Także owi rówieśnicy nierzadko dają mu odczuć, że nie pasuje, nie przynależy do grupy. A przecież różnorodność sprawia, że nasza rzeczywistość jest ciekawsza i bogatsza! Marzę o świecie, w którym odmienność budzi nie strach i niechęć, lecz życzliwość i zaciekawienie, a inni są nie tylko tolerowanymi, ale i w pełni akceptowanymi i docenianymi członkami społeczności. Swoją książką chcę dołożyć małą cegiełkę do budowy takiego właśnie świata. Agnieszka Stążka-Gawrysiak

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

9 osób kupiło
38
Kolorowa Wielkanoc Zabawy z zajączkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowa Wielkanoc Zabawy z zajączkiem
Dostępny
171 szt.

Kolorowa Wielkanoc to seria kolorowanek dla dzieci. Czeka tu na nie mnóstwo obrazków o świątecznej tematyce. Najmłodsi będą się świetnie bawić w towarzystwie wesołych zajączków, puchatych kurczaczków oraz słodkich baranków. Nie brak tu również pisanek, które dzięki kredkom zyskają fantazyjne barwy i wzory. W każdej z książeczek znajdują się też wycinanki, z których dzieci stworzą piękne obrazki lub figurki, które będzie można włożyć do wielkanocnego koszyczka.

11,99 zł
9,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,00 zł

8 osób kupiło
39
Sen przychodzi nad ranem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sen przychodzi nad ranem
Dostępny
1016 szt.

Chaos, strach, bezradność, pragnienie miłości, spokoju i prawdy – to wszystko wypełnia umysł Luizy. Kobieta nigdy nie wie, czy ten ją tylko mami, czy też przedstawia rzeczywiste obrazy. Od zawsze miała świadomość, że jest inna. Stara się jednak żyć jak wszyscy wokół: pracuje, ma córkę, przyjaciela. Nieustanne poczucie niepokoju i obawę, że jej życie niedługo się rozpadnie, wzmacnia powtarzający się sen. Czy jest on kluczem do rozwiązania tajemnicy z dzieciństwa? Czy jej umysł jest bardziej wrogiem czy sprzymierzeńcem? A może wróg tkwi gdzieś na zewnątrz? Powieść Eweliny Miśkiewicz, przesiąknięta emocjami i tajemnicami, na pewno na długo pozostanie w pamięci czytelnika. Edycja książki z dużym, wygodnym drukiem do czytania.

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

8 osób kupiło
40
Jak radzić sobie z migreną? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Jak radzić sobie z migreną?
Dostępny
1382 szt.

Ta książka daje nadzieję każdemu cierpiącemu na migrenę Atakuje nagle i paraliżuje. Należy do najbardziej powszechnych i wycieńczających chorób na świecie. Na migrenę cierpi jedna na siedem osób – często w samotności, zmagając się nie tylko z niewyobrażalnym bólem, ale również ze społecznym niezrozumieniem, niedowierzaniem i brakiem akceptacji. Migrena jest lekceważona, stygmatyzowana i błędnie diagnozowana. To genetyczne, neurologiczne schorzenie mózgu, które potrafi zrujnować życie, jest czymś o wiele poważniejszym niż „zwykły ból głowy”. Odzyskaj swoje życie Dr Kate Munro, opierając się na wiedzy medycznej, osobistych doświadczeniach choroby oraz na historiach swoich pacjentów, pomoże ci zmierzyć się z własną migreną i opracować skuteczny plan leczenia. - Najnowsze metody terapii - Fazy migreny i czynniki ją wywołujące - Środki zapobiegawcze - Plany ratunkowe podczas ostrych ataków - Zarządzanie zdrowiem psychicznym z migreną

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

8 osób kupiło
41
Naklejki Wielkanocne V2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki Wielkanocne V2
Avanti
Dostępny
25 szt.

Arkusz zawiera 20 sztuki naklejek kreatywnych, dekoracyjnych. Ozdabiaj co chcesz i jak chcesz - prezenty, listy, karnety, notesy, zeszyty, telefony..

10,00 zł
8,99 zł

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,01 zł

10 osób kupiło
42
Pojazd filmowy 1:64, Yoshi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd filmowy 1:64, Yoshi
Hot Wheels
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Wymiary: 6,35 x 9,5 cm Skala: 1:64

25,90 zł
22,79 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,11 zł

7 osób kupiło
43
Puzzle 20 miniMaxi Poznaj świat dinozaurów 4 TREFL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,40 zł
5,99 zł

Rabat 6,4%
oszczędzasz 0,41 zł

7 osób kupiło
44
Przyjaciele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjaciele
Dostępny
300 szt.

Do warszawskiej kamienicy przy Śródmiejskiej 15 wprowadza się rodzina z Brzozowa. Tomek, Patti i Wojtek z nieufnością obserwują nową koleżankę Anię. Jednak dziewczynka, zawsze uśmiechnięta, chętna do pomocy, z mnóstwem fantastycznych pomysłów, w końcu zjednuje sobie ich przyjaźń. Dzieciaki już wspólnie podejmują walkę o odnowienie swojego podwórka. Sadzą kwiaty i drzewko z tatą Ani, a z pomocą stróża Franciszka segregują śmieci. Wakacje spędzają w Brzozowie, zbierając jagody i jedząc pierogi. Przy okazji łapią wandala, który wyrzuca śmieci do lasu, i ratują psa przywiązanego do drzewa. Bo spotkanie Miry Stanisławskiej-Meysztowicz, prezesa Fundacji Nasza Ziemia, oraz Grzegorza Kasdepke, znanego autora książek dla dzieci, musiało zaowocować czymś interesującym. I zaowocowało - oto przed Państwem książka Przyjaciele!

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

7 osób kupiło
45
Pojazd filmowy 1:64, Mario - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd filmowy 1:64, Mario
Hot Wheels
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Wymiary: 6,35 x 9,5 cm Skala: 1:64

25,90 zł
22,79 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,11 zł

7 osób kupiło
46
Moc manifestowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Moc manifestowania
Dostępny
1707 szt.

Ile razy dziennie zdarza nam się pomyśleć, że bardzo chcielibyśmy, żeby coś się wydarzyło. Albo odwrotnie, jak często martwimy się o rzeczy, które jeszcze się nie wydarzyły i napędzamy w sobie lęki? Jordanna Levin, dziennikarka i autorka podcastów, przez lata ciągle czegoś się obawiała, obsesyjnie o tym myślała i ze zgrozą obserwowała, że wiele z tych rzeczy, rzeczywiście się wydarzało. Dopiero po jakimś czasie zrozumiała, że nie przewiduje przyszłości, lecz ją manifestuje. Postanowiła więc zmienić swoje nastawienie – skupić się na pozytywnych myślach, by przytrafiałyby się jej dobre rzeczy. Moc manifestowania to przewodnik po manifestowaniu i afirmowaniu. Jordanna Levin dzieli się osobistymi doświadczeniami i praktykami, które mają pomóc osiągnąć to, czego pożądamy. Z książki dowiemy się, dlaczego warto zaklinać rzeczywistość i jak to robić, żeby przynosiło to skutki. To podręcznik dla każdego, kto chce coś zmienić w swoim życiu za pomocą potęgi podświadomości. Ta książka to szczere i bezinteresowne zaproszenie do podróży, która zmieni twoje życie – jeśli tylko tego zechcesz. Czytając ją kartka po kartce, rozdział po rozdziale, zrozumiesz, jak łatwo jest zadbać o siebie, a także to, że odnajdując miłość do siebie samej, sprawisz, iż pokocha cię świat. Jeśli, tak jak ja, jesteś zdroworozsądkową, twardo stąpającą po ziemi osobą i do tej pory na manifestacje patrzyłaś z przymrużeniem oka – musisz przeczytać tę książkę. Autorka, podkreślając ogromną wagę poczucia sprawczości w życiu, prowadzi cię za rękę przez świat świadomego tworzenia manifestacji. Sama decydujesz, z których elementów zawartych w książce skorzystasz, by spróbować żyć najlepszą wersją swojego życia. A później? Później wszystko, czego pragniesz, staje się rzeczywistością! – Marta Lech-Maciejewska, przedsiębiorczyni, twórczyni marki „Spadiora” i bloga superstyler.pl, Kobieta Roku „Glamour” w kategorii biznes W ostatnich latach nurt psychologii pozytywnej, czyli skupianie się na budowaniu oraz rozwijaniu osobistego potencjału, coraz bardziej przybiera na sile. Bez wypierania trudnych emocji możemy świadomie kierować swoją uwagę ku temu, co budujące. Dzięki temu stajemy się sprawczy wobec siebie i swojego życia. To jest właśnie początek manifestowania i mądrość Mocy manifestowania Jordanny Levin. – Orina Krajewska, aktorka, współzałożycielka i prezeska Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Propagatorka holistycznego stylu życia i integralnego podejścia do zdrowia.

49,99 zł
31,49 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 18,50 zł

7 osób kupiło
47
Piłka do ping-ponga 6 szt. 7885 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka do ping-ponga 6 szt. 7885
Midex
Dostępny
6 szt.

  piłki do ping ponga i tenisa stołowego, pomarańczowa 40mm 6szt

6,50 zł
5,99 zł

Rabat 7,8%
oszczędzasz 0,51 zł

8 osób kupiło
48
Gra w nigdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra w nigdy
Dostępny
69 szt.

Ryzykujesz czy uciekasz? Nigdy nie uciekniesz. Nigdy nie przetrwasz. Nigdy nie wygrasz. W Mountain View w Dolinie Krzemowej zaginęła dziewiętnastoletnia Sophie Mulliner. Jej ojciec, podejrzewając, że została porwana, wobec bierności policji wyznacza nagrodę za odnalezienie córki. Zgłasza się do niego Colter Shaw, zawodowy „łowca nagród”, specjalizujący się w poszukiwaniu osób zaginionych, uciekinierów i przestępców. Na pozór prosta sprawa komplikuje się, gdy znikają kolejne osoby, a okoliczności wskazują, że porywa je ten sam sprawca, prawdopodobnie wzorujący się na grze komputerowej, w której uwięziony w potrzasku gracz musi odnaleźć drogę ucieczki, posługując się pięcioma przypadkowymi przedmiotami. Jeśli nie wyjdzie z opresji, czeka go śmierć z ręki „Szeptacza”, okrutną postać, która dyktuje warunki w grze. Szukając rozwiązania zagadki, Shaw wkracza do nieznanego mu świata przemysłu gier wideo, poznaje jego bezwzględnych potentatów, toczących ze sobą bezpardonową walkę o pozycję na wartym miliardy dolarów rynku. Niebawem przekonuje się, że tropiąc tajemniczego porywacza, sam jest śledzony przez kogoś, komu bardzo zależy na utrudnieniu mu zadania. Szalone tempo, pełna zwrotów akcja i niezły dreszcz emocji. Nie przegapcie tej powieści! –Harlan Coben Deaver – jak zawsze – wciąga już od pierwszej strony i funduje czytelnikom niezłą jazdę bez trzymanki. Tym razem z udziałem nowej gwiazdy – bohaterem jego nowej serii jest fenomenalny Colter Shaw. Nikt na świecie nie robi tego lepiej niż Deaver! – Lee Child Totalnie zakręcona fabuła, znakomite postaci i niesamowite napięcie. Czytelnicy będą zachwyceni! Wyczekuję każdej nowej powieści Deavera, ale ta bije wszystkie poprzednie na głowę! – Karin Slaughter Deaver wprowadza na scenę nową, fascynującą postać detektywa – oto Colter Shaw. Fabuła, emocje, napięcie! Od pierwszej strony czujesz, że jesteś w rękach mistrza! – Peter Robinson Absolutny zachwyt! Gra w nigdy to diablo porywająca lektura. Niesamowity napęd, rewelacyjni bohaterowie, fabuła dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Petarda! – Chris Pavone Jeffery Deaver jest autorem wielu powieści z gatunku thrillerów. Z wykształcenia dziennikarz i prawnik. Przez kilka lat współpracował z dziennikami „New York Times” i „Wall Street Jurnal”. Był także doradcą prawnym jednej z większych firm na Wall Street. Zaliczany jest do grona najbardziej poczytnych i nagradzanych pisarzy amerykańskich. Światową sławę przyniósł mu Kolekcjoner Kości - pierwsza powieść, w której pojawiła się para detektywów: Lincoln Rhyme i Amelia Sachs. Książkę zekranizowano, a w głównych rolach wystąpili Denzel Washington i Angelina Jolie. Gra w nigdy to pierwszy tom nowej serii, której głównym bohaterem będzie Colter Shaw.

48,00 zł
36,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,00 zł

7 osób kupiło
49
Czarownice z Inverness. Tom 1. Do zakochania jeden urok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Czarownice z Inverness. Tom 1. Do zakochania jeden urok
Dostępny
478 szt.

Jedno niewinne zaklęcie potrafi odmienić lub nawet zniszczyć życie. Margo McKenzie pochodzi z jednej z najpotężniejszych magicznych rodzin w Szkocji. Ku rozpaczy krewnych odrzuciła czary po tragicznym w skutkach rytuale z udziałem jej matki. Dziewczyna stara się prowadzić zwyczajne życie. Pracuje w bibliotece, nałogowo czyta książki, ma niemagicznych znajomych i unika wszystkiego, co mogłoby wprowadzić do jej codzienności chaos. Mimo to pewnej nocy po wypiciu kilku kieliszków wina za dużo, wygłupiając się przed przyjaciółką, Margo rzuca zaklęcie mające postawić na jej drodze idealnego mężczyznę. To z jej strony tylko żarty, jednak niewiele później opuszczoną ruderę w sąsiedztwie kupuje Theo Thorne – architekt, który spełnia wszystkie wymagania Margo wobec jej wymarzonego partnera. To tylko przypadek czy dziewczyna sprowadziła go zaklęciem? A może mężczyzna stanowi wytwór czarów i nie jest prawdziwy? Dotarcie do prawdy utrudnia fakt, że Theo kupił obciążony potężną klątwą dom, którego wszystkich poprzednich właścicieli spotkał tragiczny koniec. Rodzina każe więc Margo trzymać się od niego z daleka, szukając sposobu na zmuszenie Thorne’a do opuszczenia przeklętej posiadłości. Theo nieodparcie przyciąga jednak do siebie Margo…

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

7 osób kupiło
50
Zielona mila - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zielona mila
Dostępny
4517 szt.

Najbardziej poruszająca czytelnika powieść Stephena Kinga. Akcja powieści zbliżonej klimatem do głośnej noweli tego samego autora pt. `Skazani na Shawshank` toczy się w latach 30-tych w środowisku więźniów oczekujących na wykonanie kary śmierci. W filmowej adaptacji książki, zrealizowanej jesienią 1999 roku przez Franka Darabonta, główną rolę zagrał Tom Hanks. Wśród przebywających w więzieniu Cold Mountain skazańców znajduje się nieobliczalny, niezwykle agresywny młodociany zabójca Wiliam Wharton, jest Eduar Delacroix, niepozorny Francuz z Luizjany, który zgwałcił i zabił młodą dziewczynę a dla zatarcia śladów spalił kolejne sześć osób. Jest wreszcie skazany za brutalny mord na dwóch małych dziewczynkach John Coffey, zagadkowy olbrzym o wiecznie załzawionych oczach, obdarzony niezwykłą mocą. Co łączy tych ludzi? Tę zagadkę usiłuje rozwiązać główny klawisz Paul Edgecombe, wierzący w niewinność Coffeya.

45,90 zł
33,05 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,85 zł

7 osób kupiło
51
Misiu, wróć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Misiu, wróć
Dostępny
840 szt.

Urocza historia o Misiu, który szuka domu. Jest ciepła i pachnąca od kwitnących lip noc. Na parkowym murku siedzi zagubiony miś. Ta noc okaże się dla niego wyjątkowa – ożywiony czarem wyruszy w pełną przygód podróż do domu i pewnej osóbki, która bardzo za nim tęskni. Trudno jest wędrować na małych, pluszowych łapkach, ale miś poradzi sobie doskonale, zwłaszcza że ma ze sobą niezwykłego towarzysza.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

6 osób kupiło
52
Mapa tur. - Beskid Śląski i Żywiecki laminowana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa tur. - Beskid Śląski i Żywiecki laminowana
Dostępny
28 szt.

Rodzaj: mapa laminowana dwustronna Skala: 1:50'000 Rok wydania: 2023 Wydanie: 22 Format: B1 (68 x 98cm) Praktyczna, dwustronna mapa turystyczna Beskidu Śląskiego i Beskidu Żywieckiego w skali 1:50'000. Obejmuje swym zasięgiem tereny od Makowa Podhalańskiego na wschodzie po Skoczów na zachodzie oraz od Bielska-Białej na północy po czeskie i słowackie pogranicze na południu. Mapa zawiera aktualne informacje turystyczne i topograficzne tych terenów - siatkę szlaków turystycznych (długość odcinków, czasy przejścia, przewyższenia), infrastrukturę (noclegi, punkty gastronomiczne i inne), wszelkie atrakcje - wyciągi, zabytki, kąpieliska. Na mapie zaznaczono obszary "Zanocuj w lesie".

20,90 zł
14,99 zł

Rabat 28,3%
oszczędzasz 5,91 zł

6 osób kupiło
53
Kolorowa Wielkanoc Zabawy z kurczaczkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowa Wielkanoc Zabawy z kurczaczkiem
Dostępny
183 szt.

Kolorowa Wielkanoc to seria kolorowanek dla dzieci. Czeka tu na nie mnóstwo obrazków o świątecznej tematyce. Najmłodsi będą się świetnie bawić w towarzystwie wesołych zajączków, puchatych kurczaczków oraz słodkich baranków. Nie brak tu również pisanek, które dzięki kredkom zyskają fantazyjne barwy i wzory. W każdej z książeczek znajdują się też wycinanki, z których dzieci stworzą piękne obrazki lub figurki, które będzie można włożyć do wielkanocnego koszyczka.

11,99 zł
9,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,00 zł

6 osób kupiło
54
Dziennik prowincjonalnej damy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dziennik prowincjonalnej damy
Dostępny
389 szt.

Prawdziwa perełka – mistrzowski popis błyskotliwego humoru. Zachwycająco zabawna prowincjonalna dama to Bridget Jones lat trzydziestych XX wieku, opisująca osobliwości codziennego życia ze wspaniałym dowcipem i lekkością. Nie jest łatwo być panią domu w prowincjonalnym miasteczku w Anglii. Na co dzień trzeba sobie dawać radę z mrukliwym mężem, psotnymi dziećmi i bezlikiem domowych dylematów: od przypalonej owsianki począwszy, a na waśniach z kucharką skończywszy. Na szczęście prowincjonalnej damy nie zmogą ani krnąbrne cebulki kwiatowe, ani niezapowiedziani goście, ani surowe ponaglenia bankowe, aby czym prędzej zlikwidować deficyt na koncie. Zrobi wszystko, aby utrzymać pozory – zwłaszcza przed irytującą i wyniosłą lady Boxe. E.M. Delafield (1890-1943) jest uznawana za jedną z najdowcipniejszych brytyjskich autorek, prawdziwą następczynię Jane Austen. Urodziła się w Sussex. Aby odróżnić się od również odnoszącej sukcesy literackie matki (E.L.R. De la Pasture), pod pseudonimem Delafield wydała ponad trzydzieści książek. Najbardziej znane są części cyklu o prowincjonalnej damie, na który składają się: Dziennik prowincjonalnej damy (1930), Jeszcze trochę prowincjonalnej damy (1932) (niniejsze wydanie zawiera oba pierwsze tomy), ponadto opowieść o wyjeździe do USA (1934) oraz o doświadczeniach bohaterki podczas pierwszego roku II wojny światowej (1940).

59,90 zł
47,32 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,58 zł

6 osób kupiło
55
Widok zza bliska. Inne obrazy zagłady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Widok zza bliska. Inne obrazy zagłady
Dostępny
4 szt.

Publikacja Widok zza bliska. Inne obrazy Zagłady prezentuje efekty swoistego śledztwa dotyczącego powojennych ludowych obiektów artystycznych. Zasadnicze pytanie dotyczyło tego, co owa twórczość wie o Zagładzie, która wydarzała się i dopełniała właśnie tam: poza wielkimi miastami? Co zostało dostrzeżone, zobaczone, zapamiętane? W obliczu rozwijającej się coraz dynamiczniej dyskusji o roli polskiej prowincji w procesach ludobójczej przemocy autorzy projektu postanowili przyjrzeć się uważnie dziełom spoza dominujących dziś obiegów, by sprawdzić liczebność prac o wojnie, miejsce wśród nich prac o Zagładzie, sposoby opowiadania o Holokauście prowadzone w tym innym, nieznanym szerzej języku. Obiekty, które zostały przedstawione w książce, są na różne sposoby niepokojące i nieoczywiste: czasem głęboko poruszają, czasem groteskowość przedstawienia nie pozwala zbliżyć się do głębokich emocji. Estetyka tych dzieł, typowa dla sztuki ludowej, zasadniczo różni się od stonowanej i minimalistycznej dominanty, jaką przyjęła twórczość obiegów elitarnych w odniesieniu do Zagłady. Pozytywny, nieomal radosny idiom, kolor i uproszczenie, zabawkowa poetyka i - zazwyczaj - niewielka skala obiektów opowiadających o ludzkiej śmierci powodowały, że odbierano te prace jako niestosowne, nie na miejscu, nawet: obraźliwe. Także główni aktorzy sceny przemocy: sprawcy, ofiary i świadkowie, pokazywani w sposób głęboko odmienny od tego, do którego przywykliśmy, zaskakiwali: przy czym szczególnie trudno było akceptować postrzegane czasem jako karykaturalne postaciowanie ofiar. Katolicka symbolika powodowała konsternację, gdy okazywała się podstawową ramą semiotyczną dla wizualizacji żydowskiego cierpienia. Zastanawiające było obdarzanie historycznego zdarzenia kontekstem pobranym z ludowej mitologii. Podobnie jawnie w to zagładowe pamiętanie mieszały się pogłosy komunistycznej ideologii.

74,90 zł
67,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,49 zł

6 osób kupiło
56
Kulko-klocki 41 el. Farma Lalaboom TREFL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kulko-klocki 41 el. Farma Lalaboom TREFL
Trefl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Kulko-klocki 41 el. Farma Lalaboom TREFL. Sprężyste Tasiemki Lalaboom, to zabawka sensoryczna dla dzieci, która dostarcza wiele zróżnicowanych wrażeń dotykowych ze względu na różne faktury poszczególnych elementów. Zabawka daje możliwość ćwiczenia ruchów obrotowych nadgarstka, rozwijając tym samym zręczność. Elastyczne Tasiemki można łączyć na wiele sposobów, dzięki czemu rozwijają kreatywność dziecka.

120,00 zł
104,40 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 15,60 zł

6 osób kupiło
57
Take It - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Take It
Dostępny
222 szt.

Rok 2118. Uwolniony przez grupę buntowników cybernetyczny wirus SeeIT rozpętał ogólnoświatowy chaos, a ludzie nagle przejrzeli na oczy i odkryli, że do tej pory żyli w okrutnej iluzji. Jednak dla rewolucjonistów to dopiero pierwszy krok. Jeśli powiedzie się ich kolejna misja, całe pokolenie ślepców odzyska tożsamość i pamięć przodków.

46,99 zł
35,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,75 zł

6 osób kupiło
58
Boska cząstka. Jeśli Wszechświat jest odpowiedzią, jak brzmi pytanie? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boska cząstka. Jeśli Wszechświat jest odpowiedzią, jak brzmi pytanie?
Dostępny
91 szt.

Boska cząstka to najzabawniejsza książka o fizyce, jaką kiedykolwiek wydano. To błyskotliwa opowieść o poszukiwaniu najdrobniejszych składników materii oraz o roli, jaką odgrywają one w wyjaśnianiu tajemnicy narodzin i ewolucji Wszechświata. „Czytając tę książkę, będziesz śmiał się tak głośno, że nawet nie spostrzeżesz, jak wiele się w tym czasie nauczyłeś” – pisał w recenzji dziennikarz „San Francisco Examiner”. Trochę historii, trochę autobiografii, trochę polemiki; z garścią uwag rzuconych na marginesie... Lektura Boskiej Cząstki to przyjemność, chociażby ze względu na sposób, w jaki autorzy opisują fascynujący świat i odkrywają jego sekrety. – „Nature” Leon Lederman uczynił dla fizyki cząstek elementarnych tyle, ile Stephen Hawking dla kosmologii... – „Dallas Morning News” Okazuje się, że najbardziej nawet skomplikowane prawa fizyki można wyłożyć w tak atrakcyjny i przystępny sposób, by nawet zakuty humanistyczny łeb mógł tę wiedzę zgłę­bić i zrozumieć. – „Polityka” Leon M. Lederman – profesor fizyki w Illinois Institute of Technology, członek National Academy of Sciences, były prezes American Association for the Advancement of Sciences, zdobywca wielu wyróżnień, między innymi National Medal of Science (1956), Medal of Franklin Institute (1976), Wolf Prize in Physics (1982), laureat Nagrody Nobla (1988), autor ponad dwustu prac z dziedziny fizyki. Disk Teresi – autor i współautor wielu książek popularnonaukowych z zakresu fizyki i technologii, m.in. znanej polskiemu czytelnikowi książki Zapomniane odkrycia (2005), były redaktor naczelny kilku pism („Omni”, „Science Digest”, „Longevity”, „VQ”), laureat nagrody za pisarstwo popularnonaukowe przyznawanej przez American Institute of Physics.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

6 osób kupiło
59
Najgorsza klasa na świecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Najgorsza klasa na świecie
Dostępny
413 szt.

4B to najgorsza klasa na świecie, ale nie chcielibyście chodzić do żadnej innej! Najlepsi kumple, Stanley i Manjit, zamierzają zostać Królami Ciastek i wygrać Wielki Pojedynek na Prezentacje, jednak – jak to bywa w 4B – nic nie idzie zgodnie z planem. Uwaga! Zawiera przemoczone buty, szkielet chomiczki i mnóstwo wymiocin!

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

5 osób kupiło
60
Puzzle 20 miniMaxi Poznaj świat dinozaurów 3 TREFL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,40 zł
5,99 zł

Rabat 6,4%
oszczędzasz 0,41 zł

5 osób kupiło
61
18 opowieści żydowskich. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
18 opowieści żydowskich. Tom 2
Dostępny
342 szt.

Nowy, drugi zbiór krótkich opowieści jest kolejną próbą, którą podejmuje Hanka Grupińska, by przywołać życie polskiego żydostwa czasu międzywojennego i także opowiedzieć, jak ocaleńcy usiłowali radzić sobie z tragedią Holokaustu w trudnym powojennym czasie „realnego socjalizmu”.

54,99 zł
40,69 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,30 zł

5 osób kupiło
62
Chemia. Powtórka przed maturą. Zakres rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia. Powtórka przed maturą. Zakres rozszerzony
Dostępny
125 szt.

Książka pomoże uczniom w rzetelnym przygotowaniu się do matury, ułatwi powtórzenie i utrwalenie całego materiału nauczania w zakresie rozszerzonym. Obejmuje wszystkie treści ujęte w obecnej podstawie programowej, obowiązującej w szkołach ponadpodstawowych od roku 2019.Cały materiał podzielono na 34 rozdziały. Każdy rozdział składa się z przypomnienia wiadomości, przykładowych zadań z pełnymi rozwiązaniami, zadań do samodzielnego rozwiązania i zestawu zadań typu maturalnego. Na końcu książki umieszczono odpowiedzi do wszystkich zadań do samodzielnego rozwiązania, rozwiązania i odpowiedzi do zadań typu maturalnego oraz skorowidz.

49,90 zł
44,41 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,49 zł

5 osób kupiło
63
Idziemy na zakupy. Supermarket - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idziemy na zakupy. Supermarket
Dostępny
242 szt.

Ta zabawna, codzienna historia zachęca do dokładnego przyjrzenia się rzeczom z najbliższego otoczenia, rozpoznawania i nazywania. Zakupy są do tego idealna okazją. Tata narysował Liskowi listę zakupów i razem idą do supermarketu. Mały czytelnik będzie towarzyszył im w sklepie, pozna różne produkty i porówna je z listą zakupów. Mleko czy jogurt? Banany czy truskawki? Mydło czy pasta do zębów? Sprawdźmy, czy Lisek włożył do koszyka wszystko z listy zakupów! Ten oryginalny słowniczek obrazkowy jest świetnym sposobem rozwijania słownictwa. Doskonale wspomaga również koncentrację i percepcję wzrokową, poruszając od strony praktycznej temat robienia zakupów.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

5 osób kupiło
64
Naucz ich, jak mają Cię traktować! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naucz ich, jak mają Cię traktować!
Dostępny
227 szt.

"Bądź grzeczny", "czekaj na swoją kolej", "nie krzycz", "bądź miły, uśmiechnięty i dobrze wychowany, a świat to doceni, zauważy cię i nagrodzi"... Takie i podobne przekazy od maleńkości słyszymy z ust rodziców, dziadków i nauczycieli. Mają uczynić z nas ludzi kulturalnych, szanujących innych, zdolnych do współpracy. Wszystko byłoby w porządku, gdyby każdy stosował się do tych zasad. Jest jednak inaczej. Najpierw w dzieciństwie, a potem w dorosłym życiu wciąż spotykamy się z ludźmi, którzy porozumiewają się ze światem zupełnie inaczej. I swoje reguły gry brutalnie narzucają innym - mniej asertywnym.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

5 osób kupiło
65
Zestaw Dress Me Up Miss Melody TOP Model  z naklejkami 12287A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Dress Me Up Miss Melody TOP Model z naklejkami 12287A
DEPESCHE
Dostępny
51 szt.

Zestaw Dress Me Up z naklejkami Miss Melody, 24 strony z konikami i dziewczynkami + 11 plansz z naklejkami (siodła,czapraki, elementy uprzęży, ubrania dla dziewcząt, elementy wyposażenia i zwierzaki) dla wielbicieli jazdy konnej i nie tylko 

35,10 zł
26,33 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,77 zł

5 osób kupiło
66
Puzzle 20 miniMaxi Z Tomkiem jest wesoło 4 TREFL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,40 zł
5,99 zł

Rabat 6,4%
oszczędzasz 0,41 zł

4 osoby kupiły
67
Ludowy antyklerykalizm. Historia nieopowiedziana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Ludowy antyklerykalizm. Historia nieopowiedziana
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.04.26

Polska była przez wieki krajem wierzących antyklerykałów. Chłopi przeciwstawiali się księżom z powodu pańszczyzny, zamiast na mszę chodzili do karczmy. Chętnie obśmiewali przywary kleru: chciwość, pijaństwo, rozpustę. Praktyki religijne organizowali po swojemu, często na przekór hierarchii, choć nie wbrew wierze. Dziś ludowy antyklerykalizm powrócił z nową siłą. Karnawałowy żart coraz częściej przeradza się jednak w wyraźny bunt wobec władzy Kościoła. Z ludowych przyśpiewek, robotniczych wystąpień, transparentów na Strajku Kobiet i internetowych memów z papieżem wyłania się nieopowiedziana dotąd historia polskiego stosunku do Kościoła, biskupów i religii. Michał Rauszer - kulturoznawca i antropolog, pracownik Zakładu Interdyscyplinarnych Badań nad Kulturą UW. Autor m.in.: Bękartów pańszczyzny. Historia buntów chłopskich (2020) oraz Siły podporządkowanych (2021) - książek cenionych za autentyczność, bogactwo źródeł, popularyzatorskie ujęcie. Współtwórca podkastu Wszyscy jesteśmy ze wsi.

54,99 zł
38,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,50 zł

4 osoby kupiły
68
Arsene Lupin - Dorota tancerka na linie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arsene Lupin - Dorota tancerka na linie
Dostępny
106 szt.

Dorota, młoda dziewczyna i tancerka w obwoźnym cyrku opiekuję się czterema chłopcami, sierotami z I wojny światowej. Pewnego razu trafiają oni do zamku Roborey, przy którym spotykają tajemniczego poszukiwacza skarbów. Niebawem Dorota zapoznaje się z właścicielami zamku i z legendą o skarbie In robore fortuna. Okazuje się, że droga do skarbu wiedzie poprzez złoty medalion, który posiadał niegdyś ojciec tancerki, jednak został on mu skradziony. Dorota postanawia odkryć medalion, rozwiązać hasło (znane z lustra Hrabiny Cagliostro) i odnaleźć skarby. Ochotę na nie ma jednakże także niebezpieczny i bezwględny przeciwnik. Dorota tancerka na linie to powieść zaliczana przez Francuzów do serii Arsene Lupin: Powieść, nad którą nigdy nie przestaje unosić się cień Lupina; dżentelmen-włamywacz obserwujący z boku Dorotę rozwiązującą pierwszą z czterech zagadek Cagliostro.Tłumaczenie: Zieliński Wiktor

42,70 zł
38,43 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,27 zł

4 osoby kupiły
69
Kolorowa Wielkanoc. Zabawy z pisankami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowa Wielkanoc. Zabawy z pisankami
Dostępny
210 szt.

Kolorowa Wielkanoc to seria kolorowanek dla dzieci. Czeka tu na nie mnóstwo obrazków o świątecznej tematyce. Najmłodsi będą się świetnie bawić w towarzystwie wesołych zajączków, puchatych kurczaczków oraz słodkich baranków. Nie brak tu również pisanek, które dzięki kredkom zyskają fantazyjne barwy i wzory. W każdej z książeczek znajdują się też wycinanki, z których dzieci stworzą piękne obrazki lub figurki, które będzie można włożyć do wielkanocnego koszyczka.

11,99 zł
9,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,00 zł

4 osoby kupiły
70
Jemy zdrowo szybko i prosto 120 zdrowych i smacznych przepisów dla całej rodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jemy zdrowo szybko i prosto 120 zdrowych i smacznych przepisów dla cał...
Dostępny
436 szt.

- 120 szybkich i łatwych w przygotowaniu przepisów, podzielonych na 7 kategorii - Zdrowe dania z powszechnie dostępnych składników - Wartości odżywcze każdej potrawy - Proste instrukcje

59,99 zł
53,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,00 zł

4 osoby kupiły
71
Blueblood Vampires. Tom 2. Błękitna krew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Blueblood Vampires. Tom 2. Błękitna krew
Dostępny
533 szt.

Brutalny. Lekkomyślny. Dziki. To tylko kilka z epitetów, którymi opisywano wampira Saxona i które on przyjmował z dumą przez prawie pięćset lat. Aurora Leal to córka Najwyższej Czarownicy. Jej przeznaczeniem jest przejęcie tej roli w przyszłości. W magicznym świecie jest niemal księżniczką – i budzącym pożądanie zakazanym owocem. Saxon nigdy nie miał zamiaru zadzierać z czarownicami. Aurora wparowuje jednak pewnej nocy z impetem w jego życie i nie udaje mu się oprzeć jej urokowi. To, co miało być tylko jednorazową przygodą, odciska na nich piętno. Butna czarownica i impulsywny wampir zostają połączeni na wieczność. Jest tylko jeden problem – ręka drugiej połówki Saxona została już obiecana komuś innemu, a ich związek może zapoczątkować wojnę między wampirami a magami…

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

4 osoby kupiły
72
Wołga. Meandry Rosji. Ludzie, wydarzenia, historia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Wołga. Meandry Rosji. Ludzie, wydarzenia, historia
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.04.26

Przed tobą 3531 kilometrów historii wzbudzających niesmak, przerażenie i niedowierzanie Mówi się, że Wołga to źródło i dusza narodu rosyjskiego. W rzeczywistości to milcząca obserwatorka jednego z najdziwniejszych krajów świata, który Zachód od wieków próbuje zrozumieć. Bezskutecznie. Na wodach Wołgi rywalizowali ze sobą skandynawscy wikingowie i europejscy kupcy; przy jej brzegach Słowianie i azjatyccy koczownicy walczyli o tereny, a chrześcijanie i muzułmanie o ludzkie dusze. To tutaj urodził się morderca cara Mikołaja II – znienawidzonego tyrana i prawosławnego świętego, a Władimir Putin ogłosił, że zamierza kandydować na czwartą prezydencką kadencję. Wody Wołgi zasilają monumentalny Kanał imienia Moskwy. Aby dodać blasku gotowemu dziełu, na lewym brzegu kanału wzniesiono piętnastometrową statuę Stalina, a naprzeciwko, na prawym brzegu, podobnych rozmiarów rzeźbę Lenina. I tak stali, patrząc na siebie, każdy na swoim jedenastometrowym cokole. Po słynnym rozliczeniu się Chruszczowa z dyktatorem pomnik Stalina usunięto. Lenin wciąż stoi. Czy z jego perspektywy widać prowizoryczne groby 700 tysięcy istnień, które pochłonęła budowa kanału? Wołga Geira Pollena to opowieść o Rosji zbudowana na lekturach rosyjskiej literatury i prasy, obserwacjach oraz rozmowach z mieszkańcami wielkich metropolii i zapomnianych wiosek. Podczas jednej z takich rozmów autor usłyszał: „Za każdym razem, kiedy w końcu mogliśmy zacząć żyć w tym kraju jak ludzie, pojawiał się nowy szaleniec i niszczył to swoimi ideami”.

99,99 zł
69,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 30,00 zł

4 osoby kupiły
73
Centralna Kolej Transandyjska. Callao - Lima - La Oroya - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Centralna Kolej Transandyjska. Callao - Lima - La Oroya
Dostępny
67 szt.

Książka Kolej Transandyjska - Callao - Lima - La Oroya, dzieło polskiego inżyniera Ernesta Malinowskiego autorstwa Przemysława Dominasa jest opowieścią o jednej z najbardziej zaawansowanych, w momencie budowy, technicznie i najwyżej położonych kolei na świecie. W publikacji została opisana historia budowy tej kolei, zaprojektowanej przez polskiego inżyniera Ernesta Malinowskiego. Na linii zastosowano unikatowe rozwiązania trasowania szlaku w postaci zakosów (zygzaków), umożliwiających wznoszenie szlaku wzdłuż stromych ścian skalnych Andów, w terenie, gdzie brakowało miejsca na poprowadzenie torowiska w łuku. Wybudowano ponad 60 tuneli kolejowych, z których tunel szczytowy Galera jest najwyżej położonym tunelem na świecie (4774 m n.p.m.) oraz zrealizowano kilkanaście dużych mostów, z których most Verrugas po wybudowaniu był najwyższym tego typu obiektem na świecie (76 m wysokości). Wybrany do opisania odcinek linii Callao - Lima - La Oroya o długości 222 km jest najtrudniejszym technicznie odcinkiem kolei w Peru - w 2019 roku peruwiański rząd stworzył wniosek o wpisanie go na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Książka jest efektem wyjazdu autora do Peru i przeprowadzenia kwerendy źródłowej w instytucjach archiwalnych w Limie oraz wykonania inwentaryzacji terenowej szlaku kolejowego, polegającej na dokonaniu dokumentacji fotograficznej wybranych najważniejszych obiektów inżynierskich i architektonicznych oraz rozwiązań technicznych (np. zakosy). Publikacja jest wzbogacona o mapę, ukazującą przebieg szlaku kolejowego i rozmieszczenie głównych obiektów linii, a ponadto zawiera sporo ilustracji archiwalnych. Współwydawcą książki jest Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA.

119,90 zł
86,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 33,57 zł

4 osoby kupiły
74
Doll story - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doll story
Dostępny
456 szt.

Mroczna, psychologiczna powieść o samotności i tajemnicach rodzinnych. Wolfgang Rajchert mieszka z apodyktyczną matką i wycofanym ojcem. Jest nastolatkiem inteligentnym i wrażliwym, ale niestety okaleczonym społecznie – przez problemy zdrowotne nie może wychodzić na zewnątrz. Nie uczęszcza do szkoły, więc brak mu kolegów. Gdy dowiaduje się o projekcie społecznym, w ramach którego dzieci w trudnej sytuacji materialnej można zatrudnić w charakterze przyjaciół, dostrzega w nim nadzieję na poprawienie swojej sytuacji. Nakłania rodziców do zatrudnienia takiej Maskotki i w ten sposób w domu Rajchertów pojawia się Mariusz. Choć na początku wszystko wydaje się idealne, szybko okazuje się, że zaproszenie Mariusza do domu Rajchertów niesie za sobą nieprzewidziane konsekwencje. Tak jak Wolf był spragniony towarzystwa, tak Mariuszowi marzyła się rodzina. Wygląda na to, że oba marzenia mają bardzo wysoką cenę. Czy któreś z nich się spełni? Michał Paweł Urbaniak po raz kolejny serwuje swoim czytelnikom głęboko psychologiczną powieść i pokarm dla literackiej duszy. Z charakterystyczną sobie wrażliwością ubiera świat w słowa i obrazy, które na długo pozostają z czytelnikiem.

52,90 zł
38,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,81 zł

4 osoby kupiły
75
Pudło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudło
Dostępny
302 szt.

Przejmujący portret polskiej odsiadki W Polsce jest sto dwadzieścia jednostek penitencjarnych - zakładów karnych i aresztów śledczych. Zwieńczone drutem kolczastym mury pną się do nieba w centrach miast, wyrastają na przedmieściach, górują nad miasteczkami. Statystyczny osadzony w polskim więzieniu jest mężczyzną. Odbywa karę za przestępstwo przeciwko mieniu, najczęściej za kradzież z włamaniem. Wyrok - od trzech do pięciu lat. Najpierw przechodzi się przez bramę, która strasznie trzeszczy. To trzeszczenie zapamiętuje się do końca życia - mówi Robert. Edward ubolewa, że prawdziwych gitów już nie ma. Tomasz w tym samym roku został ojcem i zabił człowieka. Wszyscy musieli nauczyć się żyć w pudle. A to inne życie niż tamto na zewnątrz. Nina Olszewska rozmawia z ludźmi, dla których świat zatrzymał się na krócej lub dłużej. Ich dzieci rosną, zaczynają i kończą szkoły, bliscy rodzą się i umierają - lub zapominają. Statystyki mówią, że mniej więcej połowa tu wróci. Trudno uwierzyć, że tak im nie po drodze z wolnością, że dobrze im za tym murem. A jeśli nie dobrze, to jak?

54,90 zł
40,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

4 osoby kupiły
76
Zestaw z naklejkami Fantasy Friend Top Model 12072A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw z naklejkami Fantasy Friend Top Model 12072A
DEPESCHE
Dostępny
48 szt.

Zestaw kreatywny Top Model Fantasy Friends, 24 strony, 11 stron z naklejkami do tworzenia baśniowych zwierząt.

42,50 zł
31,88 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,62 zł

4 osoby kupiły
77
Elementarz. Piszemy i czytamy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz. Piszemy i czytamy
Dostępny
532 szt.

Oto nowa publikacja - sylabowy elementarz komiksowy - która łączy naukę pisania i czytania. Każda litera wprowadzana jest dzięki obrazkowi, którego nazwa się na nią zaczyna, oraz w postaci pisanej i drukowanej. Dziecko uczy się poprawnie pisać po śladzie i samodzielnie oraz łączyć litery w sylaby, wyrazy i zdania. Naukę uatrakcyjnią strony z komiksem, w którym pojawiają się wyrazy z poznanymi literami. Czytanie krótkich tekstów pod komiksowymi obrazkami oraz historyjek w ostatniej części elementarza ułatwia dwukolorowy podział wyrazów na sylaby.

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

4 osoby kupiły
78
Bez śladu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Bez śladu
Przedsprzedaż
Data premiery: 2023.04.26

Co jesteś w stanie poświęcić dla życia, którego pragniesz? Charles wiedzie z pozoru idealne życie, ale nie czuje się szczęśliwy. Nie znosi swojej pracy i jest uwięziony w małżeństwie bez miłości. Pewnej nocy zasypia za kierownicą i traci panowanie nad samochodem. Auto skręca z drogi i spada z klifu do morza. Charles cudem uchodzi z życiem. Posiniaczony i zakrwawiony znajduje w sobie siłę, żeby poszukać pomocy. W ciemności dostrzega światło w domku w lesie. Drzwi otwiera mu piękna artystka Aude, która sama ma wiele do ukrycia. Podczas gdy kobieta pomaga mu dojść do zdrowia, Charles odkrywa, że zupełnie nie tęskni za poprzednim życiem i nie chce do niego wracać. Postanawia zniknąć bez śladu i zacząć od nowa z Aude. Ale czy można na zawsze uciec od przeszłości? Bez śladu to poruszająca historia o decyzji, które może odmienić życie na zawsze.

44,99 zł
31,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

4 osoby kupiły
79
Pojazd filmowy 1:64, Luigi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd filmowy 1:64, Luigi
Hot Wheels
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Wymiary: 6,35 x 9,5 cm Skala: 1:64

25,90 zł
22,79 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,11 zł

4 osoby kupiły
80
AKUKU A0582 Tasiemka do smoczka Kotki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AKUKU A0582 Tasiemka do smoczka Kotki
Akuku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

14,40 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,41 zł

4 osoby kupiły
81
Przysięga. Tom 2. Hope - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Przysięga. Tom 2. Hope
Dostępny
345 szt.

Nic nie daje więcej siły do walki niż miłość. Hope sądziła, że odnalazła sens życia w Pilot Point. Powróciła do jedynego miejsca, w którym czuła się bezpieczna w dzieciństwie, poznała nowych przyjaciół, a dzięki Jaxowi znów otworzyła się na uczucia. Niewiele później jej świat niestety znów obrócił się w gruzy. Czy po kolejnym ciosie od losu uda jej się podnieść na nogi? Załamana Hope trafia do ośrodka odwykowego, przez co grozi jej ubezwłasnowolnienie ze strony jej apodyktycznego ojca. Ale mieszkańcy Pilot Point, których życie odważnie zmieniła, nie zamierzają bezczynnie pozwolić, by Hope spotkała krzywda. Kobieta może więc liczyć na wsparcie Hattie, Skulla i jego motocyklowego gangu. Aby jej pomóc, nie cofną się przed wprowadzeniem w życie nawet najbardziej szalonego planu… Tymczasem Jax zmaga się z własnymi trudnościami. Zmuszony do zachowania w sekrecie prawdy o swojej córce, bezskutecznie próbuje zapomnieć o kobiecie, z którą pragnął dzielić życie. Żadne z nich nie potrafi wymazać z serca drugiego, jednak aby być razem, musieliby stoczyć kolejną walkę z przeciwnościami losu. Czy po wszystkim, co ich spotkało, znajdą w sobie na to siłę?

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

3 osoby kupiły
82
Witaj! Komunikacja w języku polskim dla obcokrajowców. Poziom A2-cz.1. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń z odpowiedziami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
88,00 zł
79,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,80 zł

3 osoby kupiły
83
Różdżka do robienia baniek 3w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różdżka do robienia baniek 3w1
Simba Toys
Dostępny
3 szt.

Różdżka do robienia baniek z trzema różnymi końcówkami. Magiczna różdżka do wykonywania baniek mydlanych o różnej wielkości w tym samych czasie. Dzieci z radością zaimponują magią różnorodnych baniek, jakie wykonają za jednym machnięciem różdżką - wystarczy namoczyć różdżkę w płynie do baniek w dołączonym pojemniku, po czym wcisnąć guzik na rączce, a mechanizm rozłoży wachlarz nakładek do kreowania bąbelków o różnej wielkości. Pojemność: 120 ml

16,99 zł
15,99 zł

Rabat 5,9%
oszczędzasz 1,00 zł

3 osoby kupiły
84
Flamastry magiczne Top model 10732A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flamastry magiczne Top model 10732A
DEPESCHE
Dostępny
11 szt.

Magiczne flamastry Top Model w stojącym displayu. Zestaw 10 dwustronnych kolorowych flamastrów. Jedna końcówka jest magiczna i pozwala zmienić kolor podstawowy flamastra. Flamastry w stojącym displayu, który pozwala na wygodny dostęp do potrzebnego koloru.

53,70 zł
40,28 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,42 zł

3 osoby kupiły
85
AKUKU A0583 Tasiemka do smoczka Liście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,40 zł
11,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,41 zł

3 osoby kupiły
86
Lalka podstawowa Księżniczki Disneya, Bella - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,90 zł
47,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,29 zł

3 osoby kupiły
87
Mały kapeć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały kapeć
Dostępny
17 szt.

Bruno Kadyna tym razem zabiera nas na głębokie wody, gdzie bez reszty przepada się w czeluściach wartkiej akcji i pogmatwanych relacjach pełnokrwistych bohaterów. Czy świeżo upieczony wachtowy dobije do bez-piecznej przystani za horyzontem, czy pod wpływem nowej rzeczywiści rozbije się o „brzeg zatracenia”? Daj się porwać tej niesamowitej przygodzie. Gorąco do tego zachęcam! – Dominika Caddick, Jednak... tak miało być Kadyna prowadzi na smyczy niesforne słowa. Jest prawdziwy do szpiku kości. Bezwstydnie uczuciowy. Swojski do bólu. Czytajcie! Ada Johnson, Kronika Strasznego Dworku, Z duszą na ramieniu

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

3 osoby kupiły
88
Podręcznik radiooperatora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręcznik radiooperatora
Dostępny
686 szt.

W sytuacji niebezpiecznej na morzu łączność radiowa może rozstrzygnąć o czyimś życiu lub śmierci. W mniej dramatycznych okolicznościach jest niezbędna do sprawnej i skutecznej wymiany informacji pomiędzy jednostkami pływającymi, a także między statkami i lądem. Jej zasady definiuje system GMDSS, czyli Global Maritime Distress and Safety System (Światowy Morski System Łączności Alarmowej i Bezpieczeństwa). Jest to zbiór procedur mających na celu m.in. zapewnienie bezpieczeństwa żeglugi i umożliwienie skutecznego, natychmiastowego alarmowania. Obejmuje on również wymagania dotyczące wyposażenia jednostek oraz specyfikację środków łączności radiowej i satelitarnej. Nadrzędnym zadaniem systemu GMDSS jest zapewnienie łączności alarmowej o zasięgu ogólnoświatowym. Jest to możliwe dzięki współpracy jednostek morskich i lotniczych, a także służb lądowych oraz ratowniczych. Podstawowym pasmem fal radiowych stosowanych w łączności jest VHF. Istnieją też wyspecjalizowane podsystemy służące wyłącznie do alarmowania (radiopława satelitarna EPIRB), do rozpowszechniania komunikatów bezpieczeństwa (NAVTEX) czy do naprowadzania na rozbitków (SART). Wszystkie zostały omówione w książce. Ta publikacja może służyć zarówno jako podręcznik dla początkujących radiooperatorów, jak i doskonałe kompendium wiedzy dla tych, którzy mają już pewne doświadczenie w tej dziedzinie.

54,90 zł
46,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,23 zł

3 osoby kupiły
89
Pojazd Filmowy Monster Trucks 1:64 Bowser - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd Filmowy Monster Trucks 1:64 Bowser
Hot Wheels
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

25,90 zł
22,79 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,11 zł

3 osoby kupiły
90
Heinrich Ignaz Franz Biber. Mystery Rosary Sonatas Beyer Incogniti, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heinrich Ignaz Franz Biber. Mystery Rosary Sonatas Beyer Incogniti, CD
Amandine Beyer, Harmonia Mundi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

Lista utworów: 1. Vol.1 Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 1 in D Minor, The Annunciation: I. Praeludium 2. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 1 in D Minor, The Annunciation: II. Variatio - Aria allegro - Variatio - Adagio - [Variatio] 3. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 1 in D Minor, The Annunciation: III. Finale 4. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 2 in A Major, The Visitation: I. Sonata - Presto 5. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 2 in A Major, The Visitation: II. Allaman[da] 6. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 2 in A Major, The Visitation: III. Presto 7. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 3 in B Minor, The Nativity: I. Sonata - Presto - Adagio 8. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 3 in B Minor, The Nativity: II. Courente - Double 9. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 3 in B Minor, The Nativity: III. Adagio 10. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 4 in D Minor, The Presentation of Jesus in the Temple: Ciacona - Adagio 11. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 5 in A Major, The Finding of Jesus in the Temple: I. Praeludium - Presto 12. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 5 in A Major, The Finding of Jesus in the Temple: II. Allaman[da] 13. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 5 in A Major, The Finding of Jesus in the Temple: III. Guigue 14. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 5 in A Major, The Finding of Jesus in the Temple: IV. Saraban[da] - Double 15. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 6 in C Minor, The Agony in the Garden: I. Lamento - Presto 16. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 6 in C Minor, The Agony in the Garden: II. 17. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 6 in C Minor, The Agony in the Garden: III. Adagio 18. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 6 in C Minor, The Agony in the Garden: IV. 19. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 7 in F Major, The Scourging at the Pillar: I. Allamanda - Variatio 20. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 7 in F Major, The Scourging at the Pillar: II. Sarab[anda] - Variatio - [Variatio] - [Variati 21. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 8 in B-Flat Major, The Crowning with Thorns: I. Adagio - Presto - [Adagio] 22. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 8 in B-Flat Major, The Crowning with Thorns: II. Guigue - Double I [Presto] - Double II 23. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 9 in A Minor, The Carrying of the Cross: I. Sonata 24. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 9 in A Minor, The Carrying of the Cross: II. Courente - Double - [Double] 25. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 9 in A Minor, The Carrying of the Cross: III. Finale 26. Vol.2 Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 10 in G Minor, The Crucifixion and Death of Jesus: I. Praeludium 27. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 10 in G Minor, The Crucifixion and Death of Jesus: II. Aria - Variatio - [Variatio] 28. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 10 in G Minor, The Crucifixion and Death of Jesus: III. Adagio - [Variatio] - [Variatio] 29. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 11 in G Major, The Resurrection: I. Sonata 30. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 11 in G Major, The Resurrection: II. Surexit Christus hodie 31. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 11 in G Major, The Resurrection: III. Adagio 32. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 12 in C Major, The Ascension: I. Intrada 33. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 12 in C Major, The Ascension: II. Aria Tubicinum 34. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 12 in C Major, The Ascension: III. Allamanda 35. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 12 in C Major, The Ascension: IV. Courente - Double 36. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 13 in D Minor, The Descent of the Holy Spirit: I. Sonata 37. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 13 in D Minor, The Descent of the Holy Spirit: II. Gavott[a] 38. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 13 in D Minor, The Descent of the Holy Spirit: III. Guigue 39. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 13 in D Minor, The Descent of the Holy Spirit: IV. Sarabanda 40. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 14 in D Major, The Assumption of Mary into Heaven: I. [Praeludium] 41. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 14 in D Major, The Assumption of Mary into Heaven: II. Aria - Guigue 42. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 15 in C Major, The Coronation of Mary as Queen of Heaven and Earth: I. Sonata 43. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 15 in C Major, The Coronation of Mary as Queen of Heaven and Earth: II. Aria - [Variatio] - [ 44. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 15 in C Major, The Coronation of Mary as Queen of Heaven and Earth: III. Canzon[a] 45. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 15 in C Major, The Coronation of Mary as Queen of Heaven and Earth: IV. Sarabanda - [Double] 46. Biber: Mystery (Rosary) Sonata No. 16 in G Minor, The Guardian Angel: Passacaglia

65,90 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
91
Pojemnik na długopisy metalowy czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojemnik na długopisy metalowy czarny
Q-CONNECT
Dostępny
14 szt.

pojemnik na długopisy, wyprodukowany z metalowej siateczki okrągły wymiary: 90x100mm kolor czarny

8,40 zł
7,99 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,41 zł

3 osoby kupiły
92
Lalka podstawowa Księżniczki Disneya, Moana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,90 zł
47,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,29 zł

3 osoby kupiły
93
Lalka Frozen Kraina Lodu Elsa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka Frozen Kraina Lodu Elsa
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

26,90 zł
24,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

3 osoby kupiły
94
Mila Vasquez. Tom 1. Zaklinacz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mila Vasquez. Tom 1. Zaklinacz
Dostępny
3352 szt.

Fenomenalny debiut Donato Carrisiego – najsłynniejszego obecnie włoskiego autora thrillerów – który przyniósł mu międzynarodową sławę. Książka, która odniosła ogromny sukces komercyjny – ponad dwieście pięćdziesiąt tysięcy egzemplarzy sprzedanych w samych Włoszech, przekłady na dwadzieścia języków, publikacje w dwudziestu trzech krajach. We Francji, dzięki Zaklinaczowi, Carrisi znalazł się w gronie trzech finalistów prestiżowej nagrody literackiej Prix des lecteurs. Powieść doczekała się także kontynuacji w postaci wydanej w 2013 roku Hipotezy zła. Bestsellerowe powieści Donato Carrisiego sprzedały się w przeszło 3 milionach egzemplarzy w ponad dwudziestu krajach świata. trzy z nich zostały z sukcesem zekranizowane przez samego autora – filmowa wersja Jestem otchłanią trafi do polskich kin wiosną 2023 roku. Sześć odciętych rąk zakopanych w ziemi. Pięć zaginionych dziewczynek. Kim jest ta szósta? Czy istnieje choć cień szansy, że jeszcze żyje? Na czele zespołu dochodzeniowego, do którego należy młoda policjantka Mila Vasquez, stoi profiler, doktor Goran Gavila, ekspert w odnajdywaniu zaginionych dzieci. Oboje zdają sobie sprawę, że przyjdzie im się zmierzyć z sadystycznym mordercą, który podsuwa tropy prowadzące do sprawców kolejnych zbrodni – tak zwanych porządnych obywateli. Mila i Goran nie mają jednak pojęcia, jak perfidna jest gra, którą prowadzi tajemniczy przeciwnik. I nie wiedzą, że w tej grze również im została przypisana określona rola.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

3 osoby kupiły
95
Zestaw kreatywny Top Model Ballerina z piórkami i naklejkami 12122A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kreatywny Top Model Ballerina z piórkami i naklejkami 12122A
DEPESCHE
Dostępny
84 szt.

Zestaw kreatywny Balet Top Model, ozdobne piórka na okładce. 60 stron, 3 kartki z naklejkami (stroje brokatowe i materiałowe oraz akcesoria: baletki, kolczyki, maski, diademy i inne), 6 piórek do ozdabiania strojów. W kolorowance również przykładowe stylizacje.

68,30 zł
51,23 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,07 zł

2 osoby kupiły
96
Pojemnik na karteczk metalowy czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojemnik na karteczk metalowy czarny
Q-CONNECT
Dostępny
5 szt.

pojemnik na karteczki z metalowej siateczki powlekanej lakierem dostarczany bez karteczek wymiary: 95x80x95mm kolor czarny

12,40 zł
11,99 zł

Rabat 3,3%
oszczędzasz 0,41 zł

2 osoby kupiły
97
Karnet Chrzest - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Chrzest
Armin Style
Dostępny
5 szt.

Okolicznościowy karnet z życzeniami i kopertą.

14,99 zł
2 osoby kupiły
98
Poczuj magię Księżyca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczuj magię Księżyca
Dostępny
1466 szt.

Zapraszam cię w podróż po krainie magii Księżyca i jego symboliki Ciepła i inspirująca książka o Księżycu, jego magii i o tym, jak ją wpleść w swoje życie. Wnosi wiedzę i praktyki mistyczne do współczesnego życia w taki sposób, że każdy może wziąć z tego coś dla siebie. Zawiera wystarczająco dużo informacji, aby można zrozumieć podstawy astrologii księżycowej bez zagubienia jego magiczności.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

2 osoby kupiły
99
Poznaj świat - Kosmos  LIWONA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaj świat - Kosmos LIWONA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

wyd. Liwona

9,40 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,6%
oszczędzasz 2,41 zł

2 osoby kupiły
100
Idziemy na zakupy. Bazar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idziemy na zakupy. Bazar
Dostępny
249 szt.

Ta zabawna, codzienna historia zachęca do dokładnego przyjrzenia się rzeczom z najbliższego otoczenia, rozpoznawania i nazywania. Zakupy są do tego idealna okazją. Mama narysowała małej Króliczce listę zakupów i razem ruszają na bazar. Mały czytelnik pozna rozmaite towary, które można tam kupić, będzie odkrywał nowe rzeczy i porówna je z listą zakupów. Marchewka czy rzodkiewka? Miód czy konfitury? Jeszcze świeże ryby i kwiaty! Sprawdźmy, czy to, co wybrała Króliczka, znajduje się na liście zakupów! Ten oryginalny słowniczek obrazkowy jest świetnym sposobem rozwijania słownictwa. Doskonale wspomaga również koncentrację i percepcję wzrokową, poruszając od strony praktycznej temat robienia zakupów.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

2 osoby kupiły
Wróć do góry