hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2023.01.31

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 31 stycznia 2023 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem (Jacek Bartosiak), na drugim Zeszyt Walki duchowej. Czas Duchowej Przemiany (Teodor Sawielewicz). Kolejny produkt to Całkowite zawierzenie. Jezu, Ty się tym zajmij (Teodor Sawielewicz) oraz Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Jak smakuje czekolada na Evereście? (Leisa Stewart-Sharpe).
1
Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem
Dostępny
3047 szt.

Geopolityką, bezpieczeństwem i wojną zajmuję się od wielu lat. Od lutego 2022 roku za polską wschodnią granicą trwają działania wojenne, które fundamentalnie zmieniają świat i nasz region oraz wprost wpływają na nasze bezpieczeństwo. Potrzeba nam pilnie strategii dla Polski na nowe, bardzo niespokojne czasy. Ponadto potrzebujemy refleksji na temat jakości kultury strategicznej w naszym kraju. O tym jest ta książka – najbardziej osobista, jaką dotychczas napisałem. – Jacek Bartosiak Najnowsza publikacja Jacka Bartosiaka nie jest poświęcona USA, Chinom czy Rosji – to książka o Rzeczpospolitej i o tym, czym ona jest i jakie mamy wobec niej marzenia. Konflikt o panowanie nad światem stał się faktem. Czy Polska ma pomysł na swoją pozycję w tej rozgrywce? Z jednej strony mamy walczącą o utrzymanie imperialnego statusu Rosję, z drugiej – mające swoje cele kraje Europy Zachodniej, z Niemcami i Francją na czele. Nad głowami tych graczy rozgrywa się konflikt USA–Chiny, a w samym sercu coraz bardziej rozgrzanego tygla interesów tkwi Polska. Czy polskie państwo ma obecnie przemyślaną strategię? Jak powinna ona wyglądać? Czy grozi nam wojna? Co z naszymi elitami politycznymi w nowych, dużo trudniejszych czasach? To pytania, na które wszyscy – jeśli chcemy być świadomymi obywatelami – musimy sobie szczerze odpowiedzieć. Jacek Bartosiak wyjaśnia, dlaczego na naszych oczach stary ład przestał obowiązywać i znów stosuje się dawne chwyty, które już nigdy nie miały być używane. Opisuje rywalizację i wojnę, która trwa, choć nie zawsze jesteśmy jej świadomi. Bartosiak to polski Harari geopolityki. Obrazowy i sugestywny styl wypowiedzi sprawia, że jego książki pochłania się jak dobry kryminał. A czytają je wszyscy – specjaliści, stratedzy, historycy i politycy. Każdy, kto chce zrozumieć sytuację Polski na tle zmian międzynarodowych układów. Każdy, kto chce zapewnić Polsce bezpieczeństwo na lata.

69,90 zł
46,63 zł

Rabat 33,3%
oszczędzasz 23,27 zł

386 osób kupiło
2
Zeszyt Walki duchowej. Czas Duchowej Przemiany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Zeszyt Walki duchowej. Czas Duchowej Przemiany
Dostępny
842 szt.

Zeszytu Walki Duchowej to notatnik duchowy stworzony przez ks. Teodora Sawielewicza. Użyte do jego stworzenia papier i farba drukarska nie mają większego znaczenia, ale jeżeli dodasz do nich pragnienie chwały Bożej i walki o poprawę jakości twojej wiary, wtedy powstanie naprawdę wybuchowa mieszanka. Podjęcie tego wyzwania spowoduje wybuch, który pochłonie twoje wady, przepali lęki i pragnienia. Siła odrzutu spowoduje, że diabeł zostanie strącony do piekła, a ty będziesz bezpiecznie i z radością chodził nawet pośrodku płomieni utrapienia. W nowym wydaniu Zeszytu Walki Duchowej znajdziesz także treści dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, dla osób trwających w grzechu ciężkim. Bardzo bym chciał, żebyś odkrył na nowo miłość Boga do Ciebie, nawet jeśli wydaje Ci się, że jesteś daleko od Niego. On na Ciebie czeka. Błogosławię cię w imię Jezusa, byś zapragnął Boga, który jest Ogniem Pożerającym. Ks. Teodor Sawielewicz

34,90 zł
20,24 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 14,66 zł

234 osoby kupiły
3
Całkowite zawierzenie. Jezu, Ty się tym zajmij - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Całkowite zawierzenie. Jezu, Ty się tym zajmij
Dostępny
447 szt.

Całkowite zawierzenie. Jezu, Ty się tym zajmij to modlitewnik inspirowany stworzonym przez o. Dolindo aktem zawierzenia. Ta mała książeczka pomaga zrozumieć, że wszystko to, wobec czego jesteśmy bezsilni, jest okazją do wypowiedzenia słów Jezu, Ty się tym zajmij. Te zaś słowa stają się kluczem do zrozumienia, że każda bezsilność jest przestrzenią działania Bożej wszechmocy. W modlitewniku znajdziesz teksty, przez które będziesz mógł się modlić, rozważając pełne troski Słowa Boga do człowieka. Rozmyślanie nad nimi będzie Twoją modlitwą.

22,90 zł
13,99 zł

Rabat 38,9%
oszczędzasz 8,91 zł

211 osób kupiło
4
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Jak smakuje czekolada na Evereście? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Jak smakuje czekolada na Ever...
Dostępny
53 szt.

Jeśli ciekawi cię, jak zimno jest na Antarktydzie; co słychać w lesie deszczowym albo jak smakuje czekolada na szczycie najwyższej góry świata; zapraszamy Cię na ekspedycję życia. Wraz z grupą dziecięcych bohaterów poznamy najbardziej ekstremalne miejsca na Ziemi w oryginalny sposób - za pomocą wszystkich zmysłów! Będziemy przemierzać dżungle, pustynie, góry i lodowce, by przekonać się, jak te miejsca smakują, brzmią, wyglądają i pachną. Książka Jak smakuje czekolada na Evereście? pomoże przygotować dzieci do podróży do odmiennych regionów i panujących tam warunków; poszerzy wiedzę o świecie i rozbudzi pasję odkrywania. Jest to kolejna pozycja w serii Chcę wiedzieć! Akademii Mądrego Dziecka, skierowanej do młodych czytelników, pragnących zaspokoić swoją ciekawość w różnych dziedzinach nauki w niecodzienny i intrygujący sposób. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć! to seria książek popularyzujących naukę przeznaczona dla starszych przedszkolaków. Dzięki bogatym, kolorowym ilustracjom i ciekawej formie książki wpisują się w zdobywający popularność nurt edukacji edutainment (od angielskiego education - nauka oraz entertainment - rozrywka), którego podstawowym celem jest edukacja poprzez rozrywkę. Poruszana tematyka oraz przystępna forma przekazywania treści sprawiają, że są to doskonałe książki na prezenty czy nagrody. W ramach serii Chcę wiedzieć! ukazały się następujące tytuły: „Ja i moje mikroby”, „Kosmiczne urodziny. Lecimy na Księżyc!”, „Możemy uratować naszą Ziemię”, „Tu jest nasz dom”, „Jak dawniej żyły dzieci”, „Dlaczego jemy rośliny”, „Wielka misja małej sondy”, „Pięknie się różnimy”.

36,99 zł
24,04 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,95 zł

123 osoby kupiły
5
Pierwszy i Drugi List do Tymoteusza, List do Tytusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Pierwszy i Drugi List do Tymoteusza, List do Tytusa
Dostępny
73 szt.

Ponieważ listy pasterskie dotyczą wskazań dawanych przez jednego pasterza, Pawła, drugiemu, Tymoteuszowi albo Tytusowi, świeccy mogą myśleć, że nie ma tu wiele strawy dla ich duchowości. Tak nie jest. To prawda, że Paweł mówi w tych listach o biskupach, prezbiterach i diakonach, jest tu jednak całe bogactwo nauki, duchowości i zdrowego rozsądku, który może nakarmić każdego. Szczególnie ci, którzy są zaangażowani w jakikolwiek rodzaj służby w Kościele, znajdą w tych listach wiele inspiracji i praktycznych wskazówek. (fragment książki)

59,90 zł
42,53 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 17,37 zł

90 osób kupiło
6
Wzorowe Jajo. Smaczna Banda i emocje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wzorowe Jajo. Smaczna Banda i emocje
Dostępny
228 szt.

Wzorowe Jajo pomoże każdemu i o każdej porze – pomaluje dom, zmieni opony, zaniesie do domu zakupy i zdejmie z drzewa przerażonego kotka. Przysługi to jego specjalność, a uczynność – drugie imię. Jajo pamięta o wszystkich poza… nim samym i łatwo przewidzieć, czym to się może skończyć. Ale… czy można być dobrym jednocześnie dla siebie i dla innych? Ta mądra, pozytywna, a przy tym zabawna i wielopoziomowa opowieść to sposób na to, by w przystępny i bezpośredni sposób zaprosić dziecko do rozmowy o emocjach, uczuciach, życiowych priorytetach, stawianiu granic, a wreszcie - o szczęściu. Kapitalnie napisana, brawurowo przetłumaczona i wspaniale zilustrowana książka to niezwykły prezent zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Maluchy znajdą tu zabawną historyjkę, a starsi – uniwersalną przypowieść o tym, że aby opiekować się całym światem, warto w pierwszej kolejności zaopiekować się sobą. W serii ukazała się również książka Niesforne Ziarenko, a kolejne tytuły autorstwa Jory’ego Johna i Pete’a Oswalda już niebawem w księgarniach.

29,99 zł
19,99 zł

Rabat 33,3%
oszczędzasz 10,00 zł

82 osoby kupiły
7
Niesforne Ziarenko. Smaczna Banda i emocje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bestseller
Niesforne Ziarenko. Smaczna Banda i emocje
Dostępny
679 szt.

Niesforne Ziarenko to postrach okolicy i nicpoń, jakich mało. Wepchnie się w każdą kolejkę, dobre wychowanie dla niego nie istnieje, a i z higieną jest na bakier. Dzieci straszy przerażającą miną, kawały, które opowiada, nikogo nie śmieszą, a wszelkie zasady istnieją dla niego tylko po to, aby je łamać. Ale… czy zawsze tak było? I czy tak być musi? Ta mądra, pozytywna, a przy tym zabawna i wielopoziomowa opowieść to sposób na to, by w przystępny i bezpośredni sposób zaprosić dziecko do rozmowy o emocjach, uczuciach, niepisanych zasadach społecznego współżycia, a wreszcie - o szacunku dla innych i dla siebie samego. Kapitalnie napisana, brawurowo przetłumaczona i wspaniale zilustrowana książka to niezwykły prezent zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Maluchy znajdą tu zabawną historyjkę, a starsi – uniwersalną przypowieść o tym, że nawet największe nicponie zasługują na to, by dać im drugą szansę, a to, co robimy, nie zawsze świadczy o tym, jacy jesteśmy w głębi duszy. W serii ukazała się również książka Wzorowe Jajo, a kolejne tytuły autorstwa Jory’ego Johna i Pete’a Oswalda już niebawem w księgarniach.

29,99 zł
19,99 zł

Rabat 33,3%
oszczędzasz 10,00 zł

78 osób kupiło
8
Minecraft. Tryb czytania. Podniebna przygoda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Minecraft. Tryb czytania. Podniebna przygoda
Dostępny
306 szt.

Tryb czytania. Podniebna przygoda to propozycja dla najmłodszych fanów i fanek Minecrafta, którzy dzięki tej książce udoskonalą umiejętność samodzielnego czytania. W kolejnej przygodzie Emmy chce pomóc Birchowi spełnić jego marzenie o tym, by latać jak ptak. W swojej skrzyni ze skarbami znajduje skrzydła zwane elytrami. Birch natychmiast je zakłada, lecz szybko okazuje się, że elytry są stare i popsute... Przyjaciele postanawiają je naprawić. W tym celu muszą znaleźć fantoma. Wyruszają na wyprawę, podczas której zmierzą się z wrogimi mobami. Czy Birch spełni swoje marzenie o lataniu? Krótkie, intrygujące opowiadanie, prosty język, duże ilustracje i pytania pomocnicze do tekstu zawarte na początku książki – wszystko to pozwoli pochłonąć historię, zrozumieć ją, w łatwy i przyjemny sposób przyswoić nowe słownictwo i przygotować do płynnego czytania bardziej złożonych książek. Niezwykła przygoda w świecie znanym z gry i doskonała zabawa gwarantowana. Czytanie nigdy nie było prostsze!

19,99 zł
12,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 7,00 zł

80 osób kupiło
9
Czytam sobie. Poziom 3. Spotkanie z Filozofią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Czytam sobie. Poziom 3. Spotkanie z Filozofią
Dostępny
504 szt.

Skąd się wziął świat? Po co jest to czy tamto? Dlaczego jest tak, a nie inaczej? Co to znaczy być dobrym i czym to się różni od bycia grzecznym? Filozofia, podobnie jak dzieci, uwielbia zadawać pytania. W poszukiwaniach odpowiedzi pomagają jej przyjaciółki: Fizyka, Biologia, Chemia, Astronomia i Psychologia, a także mnóstwo naukowców i naukowczyń. Choć Filozofia ma już 2500 lat, może być wyborną towarzyszką dziecięcych zabaw i łamigłówek. „Czytam sobie” to trzystopniowy program do nauki czytania Poziom 1 Składam słowa, pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Poziom 2 Składam zdania, drugi poziom „Czytam sobie” to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoją przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Poziom 3 Połykam strony to trzeci poziom serii „Czytam sobie” przeznaczony dla dzieci, które już czytają samodzielnie. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami dają poczucie obcowania z prawdziwą książką.

14,99 zł
9,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 5,00 zł

76 osób kupiło
10
Czytam sobie. Poziom 2. Na tropie potwora z Loch Ness - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Czytam sobie. Poziom 2. Na tropie potwora z Loch Ness
Dostępny
470 szt.

Una i Rob mieszkają w Szkocji i właśnie zaczęli wakacje. Wędrują z plecakami, grają w gry i słuchają opowieści starego Angusa : o rybaku, co wyłowił z wody elfie skarpety i o tym, jak owca wypiła odblask gwiezdny z Loch Ness i miała potem złoty nos. A innym razem o smoku, co zbierał kamyki znad wody i zaklinał je w klejnoty. Ale najbardziej zainteresowała ich opowieść o spotkaniu babki Angusa z potworem z Loch Ness… „Czytam sobie” to trzystopniowy program do nauki czytania Poziom 1 Składam słowa, pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Poziom 2 Składam zdania, drugi poziom „Czytam sobie” to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Poziom 3 Połykam strony to trzeci poziom serii „Czytam sobie” przeznaczony dla dzieci, które już czytają samodzielnie. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami dają poczucie obcowania z prawdziwą książką.

14,99 zł
9,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 5,00 zł

71 osób kupiło
11
Czytam sobie. Poziom 1. Wakacje Adelki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Czytam sobie. Poziom 1. Wakacje Adelki
Dostępny
331 szt.

Za oknem maj mieni się kolorami, a do wakacji jeszcze tyle czasu! Adelka nie może się już doczekać. Tyle ciekawych rzeczy można przecież robić latem – jeździć na rowerze, nurkować, pływać kajakiem. Ile jeszcze czekania. Pewnego dnia okazuje się jednak, że wiosna również może być pełna przygód i niespodzianek. „Czytam sobie” to trzystopniowy program do nauki czytania Poziom 1 Składam słowa, pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Poziom 2 Składam zdania, drugi poziom „Czytam sobie” to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Poziom 3 Połykam strony to trzeci poziom serii „Czytam sobie” przeznaczony dla dzieci, które już czytają samodzielnie. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami dają poczucie obcowania z prawdziwą książką.

14,99 zł
9,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 5,00 zł

69 osób kupiło
12
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć więcej. Od mitów do nauki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć więcej. Od mitów do nauki
Dostępny
59 szt.

Ludzie od zawsze próbowali zrozumieć otaczający świat. Zastanawiali się, czym są grzmoty i błyskawice; skąd się bierze tęcza; dlaczego niebo nie spada; gdzie chowa się Słońce. Przez tysiące lat ich ciekawość zaspokajały legendy i mity, a każda z kultur wykształciła swoje przekonania na temat natury świata. I choć dziś wszelkie zjawiska rozumiemy dzięki nauce, warto poznać wierzenia naszych przodków i przekonać się, jak zmieniło się ludzkie rozumowanie przez tysiące lat. Książka Od mitów do nauki jest kolejną pozycją w serii Chcę wiedzieć więcej! Akademii Mądrego Dziecka, skierowanej do młodych czytelników, pragnących zaspokoić swoją ciekawość w różnych dziedzinach nauki w niecodzienny i intrygujący sposób. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć to seria książek popularyzujących naukę przeznaczona dla starszych przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Dzięki bogatym, kolorowym ilustracjom i ciekawej formie książki wpisują się w zdobywający popularność nurt edukacji edutainment (od angielskiego education - nauka oraz entertainment - rozrywka), którego podstawowym celem jest edukacja poprzez rozrywkę. Poruszana tematyka oraz przystępna forma przekazywania treści sprawiają, że są to doskonałe książki na prezenty czy nagrody.

37,00 zł
24,05 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,95 zł

69 osób kupiło
13
Dziennik więzienny. Tom 3. Uwolnienie niewinnego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Dziennik więzienny. Tom 3. Uwolnienie niewinnego
Dostępny
190 szt.

Pro memoriam „Mocne”, „prawdziwa petarda” „dosadne zwieńczenie dzieła”, to pierwsze recenzje redaktorów przygotowujących polskie wydanie trzeciej części tryptyku, który kard. George Pell stworzył podczas uwięzienia. Nikt nie przypuszczał, że trafi do czytelników już po śmierci Autora, a tytuł „Uwolnienie niewinnego” nabierze dodatkowego, mistycznego znaczenia. Niezwykłej rangi nabierają też słowa, które w ostatniej części „Dziennika więziennego” kieruje do nas śp. kard Pell. To ranga duchowego testamentu. Wydanie ostatniego tomu niezwykłego tryptyku śp. kard. George'a Pella to edycja Pro memoriam dla Zmarłego. To wyraz hołdu dla postawy, szacunku do dziedzictwa i należnej uwagi dla pośmiertnego już przesłania. – Autor Światowy bestseller, który porusza sumienia! NIEWINNY Taki ostateczny werdykt został wydany po czterech latach udręki – publicznych oskarżeń, śledztwa, procesu i medialnego linczu – oraz ponad roku więzienia za przestępstwo, którego kard. George Pell nie popełnił! Sąd Najwyższy Australii ostatecznie całkowicie uniewinnił 78-letniego kardynała i oczyścił z zarzutów o przestępstwo na tle seksualnym. Było to nie tylko osobiste zwycięstwo hierarchy nad niesprawiedliwością, ale i nadzieja dla całego Kościoła katolickiego, iż prawda zawsze ostatecznie zatriumfuje.

79,90 zł
45,54 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 34,36 zł

66 osób kupiło
14
Minecraft. Tryb czytania. Ucieczka z Netheru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Minecraft. Tryb czytania. Ucieczka z Netheru
Dostępny
241 szt.

Tryb czytania. Ucieczka z Netheru to propozycja dla najmłodszych fanów i fanek Minecrafta, którzy dzięki tej książce udoskonalą umiejętność samodzielnego czytania. Emmy i Birch przeżywają kolejną przygodę. Tym razem wraz z Chapsem wybierają się do lasu. Wilk biegnie za rzuconym mu patykiem, ale już nie wraca. Szukając Chapsa, Emmy i Birch natykają się na portal do Netheru… Postanawiają przez niego przejść i trafiają do dziwnego kolorowego świata – nigdy wcześniej nie widzieli w Minecrafcie podobnego miejsca. Zajęci poszukiwaniem Chapsa, nie zauważają jednak, kiedy otaczają ich wrogie moby. Czy uda im się przetrwać i odnaleźć wilka? Krótkie, intrygujące opowiadanie, prosty język, duże ilustracje i pytania pomocnicze do tekstu zawarte na początku książki – wszystko to pozwoli pochłonąć historię, zrozumieć ją, w łatwy i przyjemny sposób przyswoić nowe słownictwo i przygotować do płynnego czytania bardziej złożonych książek. Niezwykła przygoda w świecie znanym z gry i doskonała zabawa gwarantowana. Czytanie nigdy nie było prostsze!

19,99 zł
12,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 7,00 zł

65 osób kupiło
15
Rosja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Rosja
Dostępny
199 szt.

Antologia tekstów Zygmunta Krasińskiego na temat Rosji. Oprócz utworów literackich, wierszy, poematów, dramatu oraz prozy arystycznej, znajdziemy tu też obszerną korespondencję poety oraz memorały polityczne, które pisał do papieża i Napoleona III. W 1851 roku w liście do Władysława Zamoyskiego Krasiński pisał: „Niech tylko Polska, uniknąwszy zmoskwiczenia się w dziełach i w czynach, nie ulegnie zmoskwiczeniu przez teorie włościańskie i nie przyjmie, pod pozorem postępu, barbarzyństw moskiewskich, wydających się niektórym badaczom wielkimi rzeczami, bo są co do joty spełnieniem teorii zachodniego socjalizmu. Cywilizacje konające marzą to samo, co już się odbyło w poczynających. Trumna ma sny podobne do kolebki, ale to nie życie – u jednych to śmierć, u drugich to było dzieciństwem. W Rosji stan dzieciństwa się przechował, na Zachodzie chwila konania nadchodzi, stąd zgodność wyobrażeń i podziw wielu. Nie ma czemu się dziwić, ale jest nad czym płakać i co przeklinać!”. Co fascynujące, diagnoza, którą Krasiński postawił niemal 200 lat temu, cały czas jest aktualna. Nie zmieniło się też oczarowanie Europy zachodniej Rosją, co widać po reakcji na wojnę w Ukrainie. Wyboru tekstów dokonał profesor Andrzej Fabianowski. Antologię ilustrują ryciny polityczne polityczne z ówczesnej prasy francuskiej i angielskiej.

49,00 zł
29,40 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,60 zł

64 osoby kupiły
16
Basia i przegrywanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Basia i przegrywanie
Dostępny
588 szt.

Basia, Dziadkowie i kuzynka Lula jadą nad jezioro. Kiedy zaczyna padać deszcz, rodzina decyduje, że najlepszym sposobem na nudę będzie wspólne granie. Niestety szybko okazuje się, że każdy bardzo chce wygrać, a pogodzenie się z porażką może być sporym wyzwaniem. Jak to jest, gdy się przegrywa? Czy potrafimy się cieszyć z cudzej wygranej? A jak na porażkę reagują dorośli? Zgadywanie wyrazów, karty, planszówki, warcaby… Gry rozwijają wyobraźnię, uczą logicznego myślenia, pomagają ćwiczyć refleks, a co najważniejsze – są wspaniałą okazją do zabawy w miłej atmosferze. Do czasu… Kolejny tom przygód Basi to pretekst do rozmowy z dzieckiem o tym, jak radzić sobie z emocjami, które wywołuje przegrana. Dzięki tej książce dzieci zrozumieją, że w graniu liczy się nie tylko rywalizacja, lecz również wspólne chwile z rodziną i przyjaciółmi.

24,99 zł
15,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 9,00 zł

62 osoby kupiły
17
Czytam sobie. Poziom 1. Zagraj to, Fryderyku! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 1. Zagraj to, Fryderyku!
Dostępny
408 szt.

Co sprawiło, że mały Fryderyk stał się wielkim kompozytorem? Muzykalna rodzina, staranne wykształcenie, a może jego własna wrażliwa dusza? Oto opowieść o muzyce, która mieszkała w chłopcu od zawsze, oraz o talencie, którym Fryderyk zachwycił świat. „Czytam sobie” to trzystopniowy program do nauki czytania Poziom 1 Składam słowa, pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Poziom 2 Składam zdania, drugi poziom „Czytam sobie” to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Poziom 3 Połykam strony to trzeci poziom serii „Czytam sobie” przeznaczony dla dzieci, które już czytają samodzielnie. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami dają poczucie obcowania z prawdziwą książką.

14,99 zł
9,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 5,00 zł

51 osób kupiło
18
Czytam sobie. Poziom 2. Wyspa pirata Protazego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 2. Wyspa pirata Protazego
Dostępny
469 szt.

Protazy Brodaty to pirat i pogromca fal. Kiedyś wiódł spokojne życie pielęgnując azalie i chodząc na długie spacery z psem. Pewnego dnia, kiedy spotyka syrenkę Portulakę jego życie zmienia się całkowicie. Tylko czy na pewno na lepsze? „Czytam sobie” to trzystopniowy program do nauki czytania Poziom 1 Składam słowa, pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Poziom 2 Składam zdania, drugi poziom „Czytam sobie” to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Poziom 3 Połykam strony to trzeci poziom serii „Czytam sobie” przeznaczony dla dzieci, które już czytają samodzielnie. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami dają poczucie obcowania z prawdziwą książką.

14,99 zł
9,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 5,00 zł

49 osób kupiło
19
Kresowe nadzieje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresowe nadzieje
Dostępny
332 szt.

Jest rok 1930. Poznajemy dorastającą we Lwowie młodą Ormiankę Hannę Donigiewicz. Wraz z nią przeżywamy pierwsze miłości, poznajemy Lwów, jedziemy na wakacje do Truskawca, przedwojennego kurortu. W 1935 roku Hanna wychodzi za mąż za Jana Amirowicza. Jan ginie w pierwszych dniach września 1939 roku, a Hanna wraz z matką wyjeżdżają do Powsina pod Warszawą, gdzie dziewczyna orientuje się, że jest w ciąży. Nie może pogodzić się ze śmiercią męża i do końca życia pozostaje samotna. W 2010 roku poznajemy Agnieszkę, jej prawnuczkę. Dziewczyna rozpoczyna liceum i spotyka swoją pierwszą, prawdziwą miłość, której nie przerwie nawet tragiczny wypadek. Czy dzięki pamiętnikowi prababki Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami i otworzy na nowe możliwości?

44,90 zł
26,49 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 18,41 zł

47 osób kupiło
20
Autodafe. Sztuka unicestwiania książek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autodafe. Sztuka unicestwiania książek
Dostępny
171 szt.

Programem ruchu rewolucyjnego Maja 1968 roku było pełne oswobodzenie jednostki z kajdan tradycji, rodziny i państwa. Na murach Sorbony studenci pozostawili lapidarny program – „zakaz zakazywania”. W tej tautologii zawarta jest przewrotność studenckiej rebelii, jej bolszewicka logika i bezwzględność. Na efekty zniesienia „zakazów” dawnego świata wciąż patrzymy. Michel Onfray, w napisanym z dużym intelektualnym napięciem eseju, zwraca uwagę na dwa główne pola działania synów Maja ’68 - cenzurę i intelektualny ostracyzm, stosowany wobec niewygodnych oponentów. Opisuje mechanizmy odrzucania dzieł „niepokornych”. Kreśli prowadzone w mediach strategie dyfamacyjne, których doświadczył m.in. wybitny sinolog Simon Leys, który śmiał w latach 70. podważać oficjalną wykładnię broniącą dokonań chińskiej „rewolucji kulturalnej”, czy Aleksander Sołżenicyn. Onfray atakuje, wyśmiewa i przestrzega. W ostateczności pokazuje krótki żywot tryumfów hunwejbinów wobec piękna prawdy.

39,00 zł
24,57 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,43 zł

41 osób kupiło
21
Na Waszych Oczach, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na Waszych Oczach, CD
Dostępny
20 szt.

To się dzieje na waszych oczach! Polska Wersja wraca po siedmiu latach z nową płytą, zawierającą 13 nowych numerów. Album daje wyraz niepokojom jednostki w niestabilnym świecie i jest mocno osadzony w dzisiejszych realiach. Fani Polskiej Wersji znajdą tutaj wszystkie charakterystyczne elementy stylu rapu Hinola i Jano, więc ta płyta jest obowiązkową pozycją w waszej kolekcji!

41,99 zł
39,89 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,10 zł

41 osób kupiło
22
Dzieła wszystkie. Tom 43. Objaśnienie "Polityki" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Dzieła wszystkie. Tom 43. Objaśnienie "Polityki"
Dostępny
47 szt.

Poprzez powstające kompletne wydanie dzieł Tomasza z Akwinu w języku polskim polscy czytelnicy, nie tylko teolodzy i filozofowie, ale wszyscy zainteresowani kulturą, otrzymują właśnie bezpośredni dostęp zarówno do myśli Akwinaty, jak również do jego rzetelnej metody dyskursywnego dochodzenia do prawdy. Święty Tomasz uczy intelektualnej uczciwości i odwagi, precyzji myślenia i wytrwałości w dążeniu do prawdy, otwartości na różne – także „nieortodoksyjne” – nurty filozoficzne. Wszystkie te cechy umiejscawiają go wśród najwybitniejszych duchowych i intelektualnych mistrzów naszej kultury, a jego dzieła, należące do europejskiego i światowego kanonu intelektualnego, stanowią ważną inspirację do pogłębionych intelektualnych poszukiwań. Nie tylko jednak racje historyczne powodują, że dzieło to należy uznać za istotne. Wprawdzie streszcza ono i porządkuje z dużą starannością tekst Stagiryty, jednak w niektórych jego fragmentach przebijają się także osobiste refleksje św. Tomasza. Przybierają one postać niewielkich, ewidentnie odautorskich uwag lub prób uspójnienia komentowanego tekstu za pomocą jakiejś naczelnej idei, mającej połączyć ze sobą wiele rozproszonych wątków. Przyglądanie się myśli Tomasza – komentatora jest pouczające, pozwala bowiem wyszczególnić te treści, które w Polityce Arystotelesa szczególnie żywo wpływały na umysłowość Akwinaty, a przez to również na całą średniowieczną i późniejszą kulturę filozoficzną. Drugim tytułem serii Dzieła wszystkie Tomasza z Akwinu” będzie t. 32 – Mniejsze kwestie dyskutowane. W 2023 roku planujemy wydanie łącznie ośmiu tomów tej serii. Wydanie pierwszego w Polsce kompletnego przekładu dzieł Akwinaty możliwe jest dzięki trójstronnej współpracy Instytutu Tomistycznego, Fundacji Pro Futuro Theologiae i Wydawnictwa W drodze. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Edukacji i Nauki.

79,90 zł
47,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 31,96 zł

39 osób kupiło
23
Minecraft. Saga Stonesword. Tom 3. Akcja zwierzaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Saga Stonesword. Tom 3. Akcja zwierzaki
Dostępny
219 szt.

Wciągająca opowieść o poszukiwaniu zaginionego wilka Chapsa w dziwnym kolorowym Świecie Minecrafta, znajdującym się za portalem do Netheru i pełnym groźnych mobów. Napisana prostym językiem książka skierowana jest do dzieci, które doskonalą umiejętność samodzielnego czytania. Ma duże, wyraźne ilustracje.

29,99 zł
19,99 zł

Rabat 33,3%
oszczędzasz 10,00 zł

31 osób kupiło
24
Verity. Coraz większy mrok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Verity. Coraz większy mrok
Dostępny
1759 szt.

Nowe wydanie bestsellerowego thrillera. Zawiera list od Colleen Hoover i niepublikowany dotąd finałowy rozdział. Verity Crawford, sławna autorka thrillerów, zostaje sparaliżowana wskutek tragicznego wypadku. Jej mąż zatrudnia pisarkę Lowen Ashleigh, by dokończyła bestsellerową serię książek chorej żony. Podczas przygotowań do pracy w posiadłości Crawfordów Lowen w stosie notatek znajduje niepublikowany dotąd materiał. Tekst, który miał na zawsze pozostać tajemnicą, okazuje się wstrząsającą spowiedzią Verity. Odkrywając sekrety autorki, Lowen coraz bardziej pogrąża się w mroku i niebezpiecznie zbliża do jej męża Jeremy'ego. Aż w pewnym momencie staje się częścią życia Crawfordów, jeszcze bardziej niepokojącego niż thrillery Verity... Szokująca opowieść o małżeństwie, obsesji i manipulacji. Odkryj, czyje kłamstwo jest prawdą...

49,99 zł
33,49 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 16,50 zł

28 osób kupiło
25
Małe przyjemności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Małe przyjemności
Dostępny
637 szt.

Książka roku według The Times, Daily Telegraph, Evening Standard i Daily Express Nominacja do Women's Prize for Fiction Rok 1957, przedmieścia Londynu. Jean Swinney, dziennikarka lokalnej gazety, wiedzie samotne życie wypełnione obowiązkami i rozczarowaniami. Kiedy do redakcji przychodzi list z niezwykłym wyznaniem pewnej kobiety, Jean otrzymuje zadanie sprawdzenia, czy chodzi o oszustwo, czy cud. To dziennikarskie śledztwo wywraca jej życie do góry nogami. Jean zyskuje nieoczekiwaną szansę na przyjaźń, miłość i wolność. Jednak szczęście ma swoją cenę. Clare Chambers – brytyjska powieściopisarka. Krótko po studiach wyjechała do Nowej Zelandii, gdzie napisała swoją pierwszą książkę. Po powrocie do Wielkiej Brytanii nieustannie tworzy, oczarowując czytelników przepięknym językiem i niepowtarzalną atmosferą powieści. Małe przyjemności to jej najnowsza książka. Równie mocno zachwyciła recenzentów i czytelników. Ujmuje czułością i dyskretnym humorem, a wszelkie z pozoru nieistotne szczegóły nabierają w niej nowego znaczenia. Reporterka lokalnej gazety nie wie, że podejmując się rozwiązania zagadki związanej z narodzinami pewnej dziewczynki, zburzy swój cały uporządkowany, aczkolwiek mało ciekawy świat. Świat, który od wielu lat ogranicza się tylko do pracy w redakcji i opieki nad chimeryczną matką. Clare Chambers z wirtuozerią prowadzi nas przez tę historię, pełną dramatycznych zwrotów akcji i nieopanowanych namiętności. Powoli odkrywamy tajemnice, które zamiast przynosić ulgę, powodują kolejny niepokój. Wspaniała i zaskakująca lektura! – Literaccy @_literaccy_

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

25 osób kupiło
26
Minecraft. Język angielski. Megazadania 7+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Język angielski. Megazadania 7+
Dostępny
800 szt.

Minecraft. Język angielski. Megazadania. 7+ to niezwykły zeszyt zadań do nauki języka angielskiego oraz zaproszenie do emocjonującej przygody w świecie Minecrafta. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku powyżej 7 lat, ale z pewnością sprawi frajdę fanom gry w każdym wieku. Eksplorowanie kolejnych biomów, podejmowanie wyzwań i rozwiązywanie zagadek osadzonych w minecraftowym uniwersum to doskonała zabawa na 64 stronach i najlepsza forma nauki języka angielskiego, jaką można sobie wyobrazić! Wypełniając kolejne misje, dziecko ćwiczy umiejętności językowe. Książka ta jest doskonałym uzupełnieniem i rozszerzeniem materiału szkolnego, dzięki czemu rozbudza ciekawość językową dzieci i wzmacnia ich kompetencje oraz pewność siebie na gruncie języka angielskiego. W książce znajdują się zadania z zakresu różnych działów lingwistyki, takich jak: pisownia i wymowa, słownictwo, gramatyka, interpunkcja, a także komponowanie wypowiedzi. Wszystkie zagadnienia mają teoretyczne wprowadzenie w języku polskim oraz atrakcyjne zadania opracowane w języku angielskim oparte na aktywnościach takich jak: rozwiązywanie krzyżówek, uzupełnianie luk w zdaniach, ćwiczenie pisania po śladzie, szukanie ukrytych słów w wykreślankach i wężach wyrazowych, tworzenie własnych wypowiedzi, opisywanie ilustracji. Słowniczki z listą wprowadzonych w danym rozdziale trudniejszych słów oraz polskie tłumaczenia poleceń zamieszczone u dołu strony sprawiają, że całość jest przystępna i niezwykle skuteczna. Za każde rozwiązane zadanie dziecko zdobywa szmaragdy, które na końcu książki może „wymienić” na nagrody. O odpowiedni poziom zaangażowania dba też wciągająca opowieść o przygodach Evy i Toma, towarzyszących czytelnikowi przez całą książkę. Minecraft. Język angielski. Megazadania. 7+ to oficjalne wydanie na licencji Mojanga, a edycja polska powstała we współpracy z doświadczonym nauczycielem języka angielskiego i metodykiem nauczania wczesnoszkolnego. W serii ukazały się również „Megazadania” dla starszych fanów Minecrafta: ośmiolatków i dziewięciolatków, a w przygotowaniu są także tomy dla dziesięcio-, jedenasto- i dwunastolatków. Polecamy także przeznaczoną dla tych samych grup wiekowych serię książek do nauki matematyki z Minecraftem: Minecraft. Matematyka. Megazania. 7+ Minecraft. Matematyka. Megazania. 8+ Minecraft. Matematyka. Megazania. 9+ Minecraft. Matematyka. Megazania. 10+ Minecraft. Matematyka. Megazania. 11+ Minecraft. Matematyka. Megazania. 12+ Zarówno seria matematyczna, jak i językowa to idealne połączenie ulubionej gry Minecraft i przyjaznej edukacji. Książki sprawdzą się jako mądry prezent na urodziny, imieniny, święta czy zakończenie roku szkolnego.

24,99 zł
16,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 8,00 zł

24 osoby kupiły
27
Nasze dziecko mówi. Rozważania o rozwoju mowy dziecka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasze dziecko mówi. Rozważania o rozwoju mowy dziecka
Dostępny
81 szt.

ecenzowana książka stanowi kompendium wiedzy na temat rozwoju mowy dziecka. Autor przedstawia tytułowe zagadnienie na szerokim tle językoznawczym i psychologicznym. Wykorzystuje w swej pracy bogatą literaturę przedmiotu, a także własne doświadczenia w obserwacji języka małych dzieci. Pierwszy z rozdziałów pracy jest poświęcony zagadnieniom ogólnojęzykoznawczym, takim jak istota języka, różnica między językiem a mową, komunikacja językowa, akty mowy, intencjonalność w komunikacji językowej czy funkcje języka. […] Szeroki problemowo jest następny rozdział, w którym omówiono istotę mówienia w ujęciu fonetyczno-fonologicznym, użycie w komunikacji znaków językowych, swoistość dziecięcych aktów mowy, rozwój zdolności dialogowych i konwersacyjnych w mowie dzieci czy rolę języka otoczenia dziecka w rozwoju mowy dziecka. Najbardziej rozbudowany i bogaty w szczegóły jest rozdział pt. Akwizycja języka, w którym mamy omówione stadia rozwoju mowy dziecka, rozwój systemu składniowego i fleksyjnego, a także słowotwórstwo dziecięce. W ostatnim rozdziale przedstawiona jest mowa dziecka w kontekście społecznym i kulturowym. […] Monografia autorstwa Józefa Porayskiego-Pomsty zawiera wiele cennego od strony merytorycznej materiału, przydatnego w praktyce zawodowej logopedów, nauczycieli i wychowawców, a także będącego źródłem wiedzy adeptów tych zawodów. Z recenzji prof. dra hab. Edwarda Łuczyńskiego „Logopedia XXI wieku” to jeden z najważniejszych projektów wydawnictwa naukowego Harmonia Universalis. Obejmuje on stworzenie serii monografii naukowych z zakresu najistotniejszych problemów współczesnej logopedii pod redakcją prof. UG, dra hab. Stanisława Milewskiego oraz prof. UG, dr hab. Ewy Czaplewskiej z Instytutu Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego, pod oficjalnym patronatem Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.

92,00 zł
62,56 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 29,44 zł

24 osoby kupiły
28
Biblia "po katolicku" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia "po katolicku"
Dostępny
39 szt.

To książka zarówno dla laików, jak i teologów. Autor z erudycją i swobodą opisuje, jak my, katolicy, postrzegamy i traktujemy Biblię. Wyjaśnia, dlaczego nie możemy się zgodzić z protestanckim aksjomatem „tylko Pismo”. Pokazuje, co nas różni i obala narosłe stereotypy. Podkreśla także, czemu Pismo i Tradycja są w katolicyzmie nierozerwalne, tzn. dlaczego tak ważne jest czytanie oraz interpretowanie Biblii w zgodzie z nauką Kościoła katolickiego. Książka jest zaproszeniem do uważnego i cierpliwego rozczytywania się w Piśmie Świętym na co dzień.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

23 osoby kupiły
29
Mała droga ufności Teresy z Lisieux - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała droga ufności Teresy z Lisieux
Dostępny
39 szt.

Ojciec Jacques Philippe wyjaśnia, na czym polega odkryta i przeżyta przez św. Teresę całkiem nowa mała droga - droga ufności i miłości, której nauczała nowicjuszki w Karmelu w Lisieux. Obierając za przewodniczkę Małą Teresę, autor pokazuje, jak wzrastać w ufności Bogu, jak prosić Ducha Świętego o siłę wiary, by dzięki temu lepiej radzić sobie z codziennością. Znajdujemy tu istotę przesłania tej młodej, zmarłej w wieku dwudziestu czterech lat zakonnicy, którą Jan Paweł II ogłosił w 1997 roku doktorem Kościoła.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

21 osób kupiło
30
Już czytam sylabami. Sąsiad szpieg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Już czytam sylabami. Sąsiad szpieg
Dostępny
219 szt.

Dlaczego nowy sąsiad tak dziwnie się zachowuje chodzi po osiedlu w trenczu, nosi przeciwsłoneczne okulary w pochmurny dzień Lila i Nina podejrzewają, że musi być prawdziwym szpiegiem! Dziewczynki muszą także wyjaśnić tajemnicę znikających kasztanów, znaleźć najcenniejszy naszyjnik na świecie oraz zmierzyć się z duchami mieszkającymi w piwnicy. Przeczytaj koniecznie opowiadania o niesamowitych przygodach dziewczynek i zobacz, co z nich wynikło. O serii Już czytam sylabami: Ułatw swojemu dziecku początek przygody z literaturą! Seria Już czytam sylabami to idealna lektura na pierwsze, samodzielne spotkania z książką. Każdy tom zawiera cztery krótkie opowiadania, w których słowa podzielono na sylaby za pomocą kolorów, a także słowniczek trudnych wyrazów i dwa zadania utrwalające zdobyte umiejętności lub wiedzę. W opowiadaniach została wykorzystana sylabowa metoda nauki czytania, która najpełniej odzwierciedla naturalny sposób kształtowania się mowy dziecka - od samogłosek, poprzez sylaby, wyrazy po zdania. Metoda ta polecana jest także dzieciom neurotypowym, mającym trudności rozwojowe oraz dzieciom wykazującym związane z ryzykiem dysleksji trudności w czytaniu i pisaniu.

14,99 zł
8,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 6,00 zł

20 osób kupiło
31
Minecraft. Język angielski. Megazadania 8+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Język angielski. Megazadania 8+
Dostępny
849 szt.

Minecraft. Język angielski. Megazadania. 8+ to niezwykły zeszyt zadań do nauki języka angielskiego oraz zaproszenie do emocjonującej przygody w świecie Minecrafta. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku powyżej 8 lat, ale z pewnością sprawi frajdę fanom gry w każdym wieku. Eksplorowanie kolejnych biomów, podejmowanie wyzwań i rozwiązywanie zagadek osadzonych w minecraftowym uniwersum to doskonała zabawa na 64 stronach i najlepsza forma nauki języka angielskiego, jaką można sobie wyobrazić! Wypełniając kolejne misje, dziecko ćwiczy umiejętności językowe. Książka ta jest doskonałym uzupełnieniem i rozszerzeniem materiału szkolnego, dzięki czemu rozbudza ciekawość językową dzieci i wzmacnia ich kompetencje oraz pewność siebie na gruncie języka angielskiego. W książce znajdują się zadania z zakresu różnych działów lingwistyki, takich jak: pisownia i wymowa, słownictwo, gramatyka, interpunkcja, a także komponowanie wypowiedzi. Wszystkie zagadnienia mają teoretyczne wprowadzenie w języku polskim oraz atrakcyjne zadania opracowane w języku angielskim, oparte na aktywnościach takich jak: rozwiązywanie krzyżówek, uzupełnianie luk w zdaniach, ćwiczenie pisania po śladzie, szukanie ukrytych słów w wykreślankach i wężach wyrazowych, tworzenie własnych wypowiedzi, opisywanie ilustracji. Słowniczki z listą wprowadzonych w danym rozdziale trudniejszych słów oraz polskie tłumaczenia poleceń zamieszczone u dołu strony sprawiają, że całość jest przystępna i niezwykle skuteczna. Za każde rozwiązane zadanie dziecko zdobywa szmaragdy, które na końcu książki może „wymienić” na nagrody. O odpowiedni poziom zaangażowania dba też wciągająca opowieść o przygodach Evy i Toma, towarzyszących czytelnikowi przez całą książkę. Minecraft. Język angielski. Megazadania. 8+ to oficjalne wydanie na licencji Mojanga, a edycja polska powstała we współpracy z doświadczonym nauczycielem języka angielskiego i metodykiem nauczania wczesnoszkolnego. W serii ukazały się również „Megazadania” dla młodszych i starszych fanów Minecrafta: siedmiolatków i dziewięciolatków, a w przygotowaniu są także tomy dla dziesięcio-, jedenasto- i dwunastolatków. Polecamy także przeznaczoną dla tych samych grup wiekowych serię książek do nauki matematyki z Minecraftem: Minecraft. Matematyka. Megazania. 7+, Minecraft. Matematyka. Megazania. 8+, Minecraft. Matematyka. Megazania. 9+, Minecraft. Matematyka. Megazania. 10+, Minecraft. Matematyka. Megazania. 11+, Minecraft. Matematyka. Megazania. 12+. Zarówno seria matematyczna, jak i językowa to idealne połączenie ulubionej gry Minecraft i przyjaznej edukacji. Książki sprawdzą się jako mądry prezent na urodziny, imieniny, święta czy zakończenie roku szkolnego.

24,99 zł
16,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 8,00 zł

17 osób kupiło
32
Weź to serce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Weź to serce
Dostępny
317 szt.

Przypadkowi ludzie. Przypadkowe spotkania. Przypadkowe historie. Historia dwóch małżeństw, których losy krzyżują się, gdy jeden z mężczyzn zapada na ciężką niewydolność serca i jedynym ratunkiem dla niego jest przeszczep, a drugi, wychodząc z pracy, ulega wypadkowi. Matka, która nie może wybaczyć córce przeszłości. Lekarka, dla której choroba pacjenta staje się źródłem obsesji oraz ślepy na wszystko biznesmen, bez pamięci oddany pracy. Emocjonalna opowieść o próbach radzenia sobie z nieuniknionym i o umiejętności godzenia się z najbardziej niewygodnymi faktami. Ktoś musi umrzeć, by ktoś mógł żyć - ta prosta konstatacja brzmi bezwzględnie, ale czasami okazuje się być jedyną drogą, by uratować ludzkie życie.

47,90 zł
28,74 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,16 zł

16 osób kupiło
33
Minecraft. Język angielski. Megazadania 9+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Język angielski. Megazadania 9+
Dostępny
857 szt.

Minecraft. Język angielski. Megazadania. 9+ to niezwykły zeszyt zadań do nauki języka angielskiego oraz zaproszenie do emocjonującej przygody w świecie Minecrafta. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku powyżej 9 lat, ale z pewnością sprawi frajdę fanom gry w każdym wieku. Eksplorowanie kolejnych biomów, podejmowanie wyzwań i rozwiązywanie zagadek osadzonych w minecraftowym uniwersum to doskonała zabawa na 80 stronach i najlepsza forma nauki języka angielskiego, jaką można sobie wyobrazić! Wypełniając kolejne misje, dziecko ćwiczy umiejętności językowe. Książka ta jest doskonałym uzupełnieniem i rozszerzeniem materiału szkolnego, dzięki czemu rozbudza ciekawość językową dzieci i wzmacnia ich kompetencje oraz pewność siebie na gruncie języka angielskiego. W książce znajdują się zadania z zakresu różnych działów lingwistyki, takich jak: pisownia i wymowa, słownictwo, gramatyka, interpunkcja, a także komponowanie wypowiedzi i kreatywne pisanie. Wszystkie zagadnienia mają teoretyczne wprowadzenie w języku polskim oraz atrakcyjne zadania opracowane w języku angielskim, oparte na aktywnościach takich jak: rozwiązywanie krzyżówek, uzupełnianie luk w zdaniach, szukanie ukrytych słów w wykreślankach i wężach wyrazowych, tworzenie własnych wypowiedzi, opisywanie ilustracji. Słowniczki z listą wprowadzonych w danym rozdziale trudniejszych słów, odpowiedzi do zadań oraz polskie tłumaczenia poleceń zamieszczone u dołu strony sprawiają, że całość jest przystępna i niezwykle skuteczna. Za każde rozwiązane zadanie dziecko zdobywa szmaragdy, które na końcu książki może „wymienić” na nagrody. O odpowiedni poziom zaangażowania dba też wciągająca opowieść o przygodach Kim i Sami, towarzyszących czytelnikowi przez całą książkę. Minecraft. Język angielski. Megazadania. 9+ to oficjalne wydanie na licencji Mojanga, a edycja polska powstała we współpracy z doświadczonym nauczycielem języka angielskiego i metodykiem nauczania wczesnoszkolnego. W serii ukazały się również „Megazadania” dla młodszych fanów Minecrafta: siedmiolatków i ośmiolatków, a w przygotowaniu są także tomy dla dziesięcio-, jedenasto- i dwunastolatków. Polecamy także przeznaczoną dla tych samych grup wiekowych serię książek do nauki matematyki z Minecraftem: Minecraft. Matematyka. Megazania. 7+, Minecraft. Matematyka. Megazania. 8+, Minecraft. Matematyka. Megazania. 9+, Minecraft. Matematyka. Megazania. 10+, Minecraft. Matematyka. Megazania. 11+, Minecraft. Matematyka. Megazania. 12+. Zarówno seria matematyczna, jak i językowa to idealne połączenie ulubionej gry Minecraft i przyjaznej edukacji. Książki sprawdzą się jako mądry prezent na urodziny, imieniny, święta czy zakończenie roku szkolnego.

29,99 zł
19,99 zł

Rabat 33,3%
oszczędzasz 10,00 zł

16 osób kupiło
34
My Little Pony. Nowe pokolenie. 3 bajeczki przed snem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. Nowe pokolenie. 3 bajeczki przed snem
Dostępny
214 szt.

Przenieś się do Zatoki Grzyw i dołącz do swych ulubionych bohaterów – Sunny Starscout oraz pozostałych kucyków. Przeczytaj o wyjątkowej szkole latania, przekonaj się, kto wcieli się tam w rolę nauczycielki i czy jeden dzień zajęć wystarczy, aby zamienić grupkę początkujących lotników w podniebnych akrobatów. Dotrzymaj towarzystwa Sunny i Izzy podczas ich górskiej eskapady i odkryj tajemnicę zaginionych okularów słonecznych Zipp. Te trzy proste, ciepłe i pełne humoru opowieści ze świata kucyków ukołyszą malucha do snu, a świecąca w ciemności okładka sprawi, że rytuał wspólnej wieczornej lektury nabierze wyjątkowej aury! Aby podziwiać efekt świecenia, wystarczy naświetlić okładkę książki pod lampą lub zostawić ją na chwilę w jasnym pomieszczeniu. Lakier użyty na okładce jest w pełni bezpieczny dla dzieci, a dzięki zaokrąglonym rogom książka nadaje się nawet dla kilkulatków. W zbiorze znalazły się niepublikowane wcześniej opowieści napisane na podstawie odcinków serialu „MLP. Opowiedz swoją historię”: „Górska kolacja”, „Szkoła latania” i „Skradzione okulary”.

29,99 zł
19,99 zł

Rabat 33,3%
oszczędzasz 10,00 zł

16 osób kupiło
35
Projekt Hail Mary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projekt Hail Mary
Dostępny
1186 szt.

Samotny astronauta musi uratować Ziemię przed katastrofą. Z załogi, która wyruszyła na straceńczą misję ostatniej szansy, przeżył jedynie Ryland Grace. Teraz od niego zależy, czy ludzkość przetrwa. Tylko że on na razie nie ma o tym pojęcia. Z początku nawet nie pamięta, kim jest, więc skąd ma wiedzieć, czego się podjął i jak ma tego dokonać? Na razie wie tylko tyle, że przez bardzo długi czas był pogrążony w śpiączce. A po przebudzeniu znalazł się niewyobrażalnie daleko od domu. Całkiem sam, jeśli nie liczyć ciał zmarłych towarzyszy. Czas płynie nieubłaganie, a oddalony o lata świetlne od innych ludzi Grace jest zdany wyłącznie na siebie. Ale czy na pewno?

54,90 zł
32,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 21,96 zł

15 osób kupiło
36
Pakiet: Bing. Poznaję z Bingiem. Moja pierwsza biblioteczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Bing. Poznaję z Bingiem. Moja pierwsza biblioteczka
Dostępny
278 szt.

4 przesympatyczne kartonowe książeczki w pięknym etui to świetny pomysł na prezent dla kilkulatka. Każda książeczka jest związana z innym tematem. Dzięki tytułowi poświęconemu czynnościom mały czytelnik ma szansę poznać nazwy podstawowych czynności, które wykonują bohaterowie jego ulubionego serialu; tytuły poświęcone kształtom i kolorom to zaproszenie do poznawania podstawowych geometrycznych form i barw obecnych w znanym maluchowi świecie, a książeczka „Poznaję cyfry” pomoże zrobić pierwszy krok w kierunku nauki liczenia. Każdy tytuł zachęca dziecko do odkrywania świata i stanowi dobry punkt wyjścia do zabawy w naukę kolejnych pojęć. Dzięki niewielkim rozmiarom książeczek kilkulatek może je z dumą czytać samodzielnie, oglądać bez końca i zabrać ze sobą na spacer, w podróż albo do łóżeczka! Kartonowe, gładkie strony nie brudzą się łatwo, są wytrzymałe i odporne na najróżniejsze dziecięce pomysły! Dzięki zaokrąglonym rogom książki są bezpieczne nawet dla bardzo małych odbiorców. W serii dostępne są również inne tytuły z Bingiem i jego przyjaciółmi.

34,99 zł
22,74 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,25 zł

13 osób kupiło
37
Już czytam sylabami. Deszczowe lato - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Już czytam sylabami. Deszczowe lato
Dostępny
285 szt.

Do czego może doprowadzić budowanie szałasu w deszczowy dzień? Jak zostać mistrzem zabawy w chowanego? Czy czekoladowe babeczki zawsze poprawiają humor? Jak należy wykonać indiański taniec deszczu? Przeczytaj opowiadania i sprawdź, jakie wesoły przygody spotkały Zuzę i Marcela oraz, co z nich wynikło. O serii „Już czytam sylabami”: Ułatw swojemu dziecku początek przygody z literaturą! Seria „Już czytam sylabami” to idealna lektura na pierwsze, samodzielne spotkania z książką. Każdy tom zawiera cztery krótkie opowiadania, w których słowa podzielono na sylaby za pomocą wyróżnienia kolorem, a także słowniczek trudnych wyrazów i dwa zadania utrwalające zdobyte umiejętności lub wiedzę. W opowiadaniach została wykorzystana sylabowa metoda nauki czytania, która najpełniej odzwierciedla naturalny sposób kształtowania się mowy dziecka – od samogłosek, poprzez sylaby, wyrazy po zdania. Metoda ta polecana jest także dzieciom neurotypowym, mającym trudności rozwojowe oraz dzieciom wykazującym związane z ryzykiem dysleksji trudności w czytaniu i pisaniu.

14,99 zł
8,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 6,00 zł

11 osób kupiło
38
Chopin. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chopin. CD
Blechacz Rafał, Universal Music Polska
Dostępny
305 szt.

60,90 zł
59,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

11 osób kupiło
39
Bing. Bajeczki na dzień dobry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bing. Bajeczki na dzień dobry
Dostępny
225 szt.

Dołącz do Binga i jego przyjaciół i sprawdź, jak zakończy się ich autobusowa wycieczka nad morze. Przekonaj się, do czego może służyć hula-hoop i gdzie najlepiej urządzić zawody w tym, kto najmocniej kopnie piłkę. Trzy zabawne, krótkie i mądre opowieści spodobają się nie tylko fanom serialu o przygodach Binga. Zawarte w tej książeczce historie to wspaniały pomysł na dobre rozpoczęcie każdego dnia i niezawodny sposób na zajęcie kilkulatka podczas podróży, w kolejce na poczcie albo w supermarkecie! Mała i lekka książeczka z powodzeniem zmieści się do dziecięcego plecaka, dzięki czemu młody czytelnik może mieć ją przy sobie wszędzie tam, gdzie dopadnie go nuda. W książce znalazły się opowiadania napisane na podstawie odcinków uwielbianego przez maluchy serialu: „W autobusie”, „Hula-hoop” i „Gra w piłkę”. Opowieści zostały zilustrowane oryginalnymi klatkami z animacji i są publikowane w formie książkowej po raz pierwszy.

26,99 zł
18,99 zł

Rabat 29,6%
oszczędzasz 8,00 zł

11 osób kupiło
40
Smerfy. Bajeczki na dzień dobry. Nowe przygody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerfy. Bajeczki na dzień dobry. Nowe przygody
Dostępny
168 szt.

Czy z jaja znalezionego w lesie przez Głuptasa wykluje się nowy smerf? Czy tajemniczy Błystek, przybysz z obcej planety, podporządkuje sobie wioskę? Czy Papa Smerf odzyska swą dawną postać po nieudanym magicznym eksperymencie? Trzy zabawne, krótkie i intrygujące opowieści spodobają się nie tylko fanom nowego serialu o przygodach smerfów. Zawarte w tej książeczce historie to wspaniały pomysł na dobre rozpoczęcie każdego dnia i niezawodny sposób na zajęcie kilkulatka podczas podróży, w kolejce na poczcie albo w supermarkecie! Mała i lekka książeczka z powodzeniem zmieści się do dziecięcego plecaka, dzięki czemu młody czytelnik może mieć ją przy sobie wszędzie tam, gdzie dopadnie go nuda. W książce znalazły się opowiadania napisane na podstawie odcinków uwielbianego przez maluchy serialu: „Dobry tata”, „Gdzie jest Papa Smerf?” i „Smerf nie z tej ziemi”. Opowieści zostały zilustrowane oryginalnymi klatkami z animacji i są publikowane w formie książkowej po raz pierwszy.

26,99 zł
18,99 zł

Rabat 29,6%
oszczędzasz 8,00 zł

10 osób kupiło
41
Już czytam sylabami. Dzień Dziecka i inne opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Już czytam sylabami. Dzień Dziecka i inne opowiadania
Dostępny
207 szt.

Dokąd dziadek zabierze Jadzię i Radzia w Dzień Dziecka? Czy grzybobranie Stasia i Adasia będzie udane? Kim jest Szalej? Dlaczego komputer poróoźni Zuzę i Ulę? Jak skończą się przygody naszych bohaterów? O serii Już czytam sylabami: Ułatw swojemu dziecku początek przygody z literaturą! Seria Już czytam sylabami to idealna lektura na pierwsze, samodzielne spotkania z książką. Każdy tom zawiera cztery krótkie opowiadania, w których słowa podzielono na sylaby za pomocą wyróżnienia kolorem, a także słowniczek trudnych wyrazów i dwa zadania utrwalające zdobyte umiejętności lub wiedzę. W opowiadaniach została wykorzystana sylabowa metoda nauki czytania, która najpełniej odzwierciedla naturalny sposób kształtowania się mowy dziecka od samogłosek, poprzez sylaby, wyrazy po zdania. Metoda ta polecana jest także dzieciom neurotypowym, mającym trudności rozwojowe oraz dzieciom wykazującym związane z ryzykiem dysleksji trudności w czytaniu i pisaniu.

14,99 zł
8,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 6,00 zł

10 osób kupiło
42
Five Nights At Freddy's. Tom 10. Znajoma twarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Five Nights At Freddy's. Tom 10. Znajoma twarz
Dostępny
395 szt.

Edward nie może się pogodzić ze stratą najlepszego przyjaciela i ich wspólnego kota. Bez wahania zamawia w Fazbear Entertainment nowego animatronika, który ma być idealną imitacją pupila… Mott postanawia pozbyć się irytujących go zwierzątek hodowanych w akwarium przez brata. Kiedy spuszcza je w toalecie, sądzi, że rozprawił się z nimi na dobre. Ale czy na pewno? Wredne szkolne gwiazdy próbują zaprogramować animatronika tak, aby dręczył młodsze koleżanki ze szkoły. Niepozorny błąd przy pracy będzie je wiele kosztował…

36,90 zł
23,25 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 13,65 zł

9 osób kupiło
43
Filozoficzne stałe bytu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozoficzne stałe bytu
Dostępny
46 szt.

Praca ,i>Filozoficzne stałe bytu zajmuje na tle całej twórczości Gilsona miejsce szczególne. Jest to dzieło, które zostało opublikowane po jego śmierci, a obejmuje teksty i przeróbki artykułów powstających w latach 1952-67, niemniej sam autor, jak stwierdza w Przedmowie J.-F. Courtine, zamierzył to dzieło jako całość. Gilson chciał sformułować tam „nową filozofię bytu” i w tym sensie książka ta stanowi kontynuację dzieła Byt i istota (1963). Rozważania dotyczące poznania zasady, jej natury, zasad i przyczyn, poznania transcendentaliów, zwłaszcza bytu, prowadzone są w kontekście metafizyki Zachodu, także tej nowożytnej i współczesnej, a szczególnie interesujące są odwołania do myśli Martina Heideggera. Wszystkie te rozważania prowadzone są na tle analiz źródłowych, analiz tekstów, prezentując Gilsonowski niedościgniony warsztat historyka filozofii. – prof. Agnieszka Kijewska Zbiór esejów sumujących metafizyczne dokonania Gilsona pod tytułem Filozoficzne stałe bytu ("Constantes philosophiques de l’être", Vrin Paris 1983), opublikowano po śmierci myśliciela, scala on w jedną merytoryczną całość jego dorobek metafizyczny, dotyczący problemów, które są odwieczne, na które wszakże każda epoka powinna dać właściwą sobie odpowiedź. We wstępie Gilson wspomina, że kiedy był młody, sądził, że historyk filozofii jest strażnikiem cmentarza. Wiek i refleksja uświadomiły mu, iż wcale tak nie jest, że filozofia jest wciąż żywym narzędziem zmagania się z trudnościami i aporiami życia i świata. Przynosi poczucie zakorzenienia w realnej rzeczywistości, likwidując przy tym idealistyczne przerosty i podmiotowe marzycielstwo filozoficzne. Zakres treściowy książki określają jej najważniejsze rozdziały: „Poznanie i zasady”, „Natura zasady”, „O przemianach zasad” , „Spotkanie bytu” czy „Jahwe i gramatycy”. Warto również dodać, że prezentowane dzieło zostało napisane w bardzo przystępny sposób, choć oczywiście jego lektura wymaga pewnej znajomości historii filozofii i ogólnej ogłady kulturowej. Stanowi też wzorcowy przykład tego, jak treści Objawienia chrześcijańskiego mogą wchodzić w obręb namysłu filozoficznego, nie naruszając w żaden sposób spójności systemu metafizycznego. – ks. prof. Jan Sochoń Étienne Gilson (1884–1978) – francuski filozof i historyk filozofii, wykładał m.in. na Sorbonie i w Collège de France, był członkiem Akademii Francuskiej. Opublikował ponad 60 książek, w tym klasyczne dziś prace, jak tłumaczone na język polski Historia filozofii chrześcijańskiej w wiekach średnich, Tomizm, Byt i istota.

43,00 zł
30,10 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,90 zł

10 osób kupiło
44
Zemsta i przebaczenie Tom 1 Narodziny gniewu (wyd. 2023) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

8 osób kupiło
45
Podręczny szkicownik Top Model 11821A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręczny szkicownik Top Model 11821A
DEPESCHE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

Podręczny szkicownik Top Model z naklejkami. Ok. 120 stron do projektowania wraz z przykładami stylizacji. 1 kartka z naklejkami. Wik: +6

22,60 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,8%
oszczędzasz 5,61 zł

8 osób kupiło
46
Hubner - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hubner
Dostępny
4 szt.

Był Hbner jak Bogusławski aktorem, reżyserem, dyrektorem scen, autorem sztuk i adaptacji scenicznych, krótko mówiąc, łączył w sobie talenty wszystkich niemal teatralnych specjalności. Od początków polskiej sceny narodowej minęło ponad dwa i pół wieku. Dzisiejsi aktorzy mają o wiele większą przestrzeń artystycznej działalności. Był więc Hbner także aktorem i reżyserem filmowym, telewizyjnym, radiowym. Był wykładowcą aktorstwa i reżyserii, był teoretykiem teatru, pisał o nim książki naukowe i popularyzatorskie, pisał recenzje, felietony, eseje. Był wreszcie działaczem teatralnym na arenie międzynarodowej, a nade wszystko wielkim autorytetem całego środowiska w Polsce.

69,00 zł
48,99 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 20,01 zł

7 osób kupiło
47
Huty żelaza i stali - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Huty żelaza i stali
Dostępny
122 szt.

Huty żelaza i stali to publikacja, która w przystępny sposób, ale kompleksowo omawia historię, technikę oraz organizację hutnictwa w Polsce. Znajdują się w niej informacje o etosie pracy hutnika i świętach hutniczej braci, a także historię zmagań człowieka z żywiołem ognia, wykorzystywanym do wytopu żelaza. Poczynając od najdawniejszych metod i stanowisk hutniczych, przedstawia rozwój tej gałęzi przemysłu do czasów najnowszych, a szczególny nacisk kładzie na zmiany technologiczne i organizacyjne hut. Współczesne huty żelaza i stali zajmują obszar kilku kilometrów kwadratowych, a wybudowane w nich hale i urządzenia osiągają ogromne rozmiary. Wielkie piece mają ponad 40 m wysokości i 3,7 tys. m3 pojemności. Stalownia martenowska w hucie im. Lenina miała pół kilometra długości, a walcownia duża huty „Katowice” ma 1200 m długości. Ale obok takich kolosów istnieją także mniejsze zakłady, w których stal wytapia się ze złomu w piecach elektrycznych. Jest ona później obrabiana w instalacjach do pozapiecowej obróbki stali, a gotowy metal kierowany jest na linie ciągłego odlewania, po przejściu których przetwarza się go na wyroby walcowane, ciągnione lub kute. A początki były jeszcze skromniejsze… Adam Frużyński stworzył kompendium wiedzy i dodatkowo wzbogacił publikację starannie dobranym materiałem ilustracyjnym, często niepublikowanym dotychczas w literaturze o zbliżonej tematyce. W książce zaprezentowane są istniejące i zlikwidowane zakłady hutnicze, a dla ułatwienia „nawigacji” powstał indeks, grupujący omawiane przedsiębiorstwa według miejsca siedziby.

119,90 zł
77,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 41,96 zł

7 osób kupiło
48
Zestaw Dress Me up big TOP Model z naklejkami 12074A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Dress Me up big TOP Model z naklejkami 12074A
DEPESCHE
Dostępny
54 szt.

Kolorowanka Dress Me BIG Top Model z naklejkami, w środku 24 strony do kolorowania i naklejania naklejek, 7 stron z naklejkami. Wiek: +6

51,70 zł
38,78 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,92 zł

7 osób kupiło
49
Zemsta i przebaczenie. Tom 2 Otchłań nienawiści (wyd. 2023) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zemsta i przebaczenie. Tom 2 Otchłań nienawiści (wyd. 2023)
Dostępny
1202 szt.

Apogeum II wojny światowej. Ludzie próbują odnaleźć się w świecie, w którym rządzi nazistowski terror, a życie ludzkie wydaje się kruche i niepewne. Czy w czasach zagłady uda się ocalić miłość i przyjaźń? Jak wiele można poświęcić i jak daleko trzeba przesunąć granice moralności, by walczyć z wrogiem? Akcje sabotażu, operacje wywiadowcze, brutalna działalność gestapo, zdrajcy i szmalcownicy, brawurowe ucieczki, a w tym wszystkim pojedynczy człowiek ze swoimi namiętnościami, wątpliwościami i słabościami, gdzie nic nie jest czarno-białe i oczywiste.

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

7 osób kupiło
50
Łatwe rysowanie. Jak narysować: zwierzęta, drzewa, portrety, postać człowieka wyd. 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

7 osób kupiło
51
Zestaw Dress Me Up TOP Model z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Dress Me Up TOP Model z naklejkami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

Zestaw Dress Me Up Top Model z naklejkami, 24 strony z modelkami oraz 11 stron z naklejkami (głowami, ubraniami i dodatkami). Wiek: +6

35,10 zł
26,33 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,77 zł

7 osób kupiło
52
Szkicownik Doggy TOP Model z naklejkami 12164A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkicownik Doggy TOP Model z naklejkami 12164A
DEPESCHE
Dostępny
17 szt.

Szkicownik Doggy TOPModel, zawiera 82 strony: do projektowania strojów dla piesków i przykłady stylizacji oraz 3 strony naklejek. Wiek: +6

52,90 zł
39,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,22 zł

7 osób kupiło
53
Szkicownik Kitty TOP Model z naklejkami 12282A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkicownik Kitty TOP Model z naklejkami 12282A
DEPESCHE
Dostępny
49 szt.

Szkicownik Kitty Top Model, 92 strony z sylwetkami kotków do pokolorowania oraz przykładami stylizacji mody kociej :) W środku znajduje się też szkoła rysowania i 3 strony z naklejkami. Wiek: +6

49,60 zł
37,20 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,40 zł

6 osób kupiło
54
Boso po tłuczonym szkle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boso po tłuczonym szkle
Dostępny
108 szt.

Jan Ská,cel jest jednym z największych dwudziestowiecznych poetów języka czeskiego. Wielu uważa wręcz, że największym i stwierdzenie to nie jest wcale tak kontrowersyjne, jak mogłoby się zdawać (na tych beztlenowych wysokościach, na których przebywa z dwoma czy trzema konkurentami do tego miana, trudno o jakieś jednoznaczne hierarchie). Szczególnie: jak mogłoby się zdawać w Polsce, gdzie jest z pewnością najmniej znanym spośród gigantów czeskiej poezji. Niejaka w tym wina samego Ská,cela, bo jego poezja sprawia wyjątkowe problemy przekładowe. Co gorsza, jego największe poetyckie osiągnięcie jest jednocześnie tym najintensywniej nieprzekładalnym. Idzie o jego czterowiersze, które brneński poeta tworzył w najmroczniejszym czasie przymusowego milczenia - dzięki czechosłowackiemu reżimowi komunistycznemu trwał on ponad dekadę. Ponad 220 krótkich wierszy zebranych w trzy cykle było ostatecznym aktem wolności poety, któremu zakazano drukować - tworzył więc wiersze, które mogły się obejść bez medium druku, które każdy mógł (w dowolnej liczbie) spamiętać. Arcydzieła mnemotechniki, cudeńka poetyckiej techniki, bezczelnie frywolne kąpiele w źródłach czeszczyzny i brawurowe zejścia w głębiny jej etymologii - tym są Ská,celowe czterowiersze, o których Milan Kundera w najsłynniejszej bodaj reklamie tej poezji pisał, że najściślej wiążą go z językiem czeskim, czyniąc go dlań drogim i niezastąpionym. Ská,cel urodził się równo sto jeden lat temu i zdaje się, że to może dobry (i najwyższy!) czas, by - mimo całej świadomości ryzyka - podjąć próbę ich spolszczenia.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

6 osób kupiło
55
Mika i Chłodek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mika i Chłodek
Dostępny
129 szt.

Jest bardzo gorąco. Jak się ochłodzić, gdy nie działają żadne sposoby? Ani wiatraczek, ani... Uff, na szczęście w kuchni Mika poznaje Chłodka. Czy dziewczynce uda się zorganizować piknik dla przyjaciół i umilić im upalny dzień? Czy Chłodek im pomoże? Mika i Chłodek to kolejny komiks dla najmłodszych z serii o Mice - rezolutnej, pomysłowej i ciekawskiej dziewczynce, odważnie badającej najbliższe otoczenie. W Mice i Wyjcu Mika ratuje skarpetki z paszczy huczącego domostwora, a w Mice i Bulgocie – ukochaną żabkę z brzucha... wiadomo... Bulgota, który rezyduje w domowej pralni. Teraz zaprzyjaźnia się z Chłodkiem. Świat za progiem własnego pokoju jest bowiem pełen niespodzianek i dziwnych sprzętów, a właściwie domostworów. Warto wiedzieć, kto jest kim. Komiks dla najmłodszych czytelników, do oglądania, opowiadania linearnej historii, rozwijający wyobraźnię. Berenika Kołomycka – autorka komiksów, rysowniczka, rzeźbiarka i graficzka. Jej prace były publikowane w polskich i zagranicznych magazynach, licznych antologiach, a także w podręcznikach szkolnych. Jest autorką serii komiksowej dla dzieci „Malutki Lisek i Wielki Dzik” (wydawnictwo Egmont). Dla wydawnictwa Druganoga rysuje serię komiksów ARCYGROŹNE DOMOSTWORY.

34,90 zł
31,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

5 osób kupiło
56
My Little Pony. Koloruj i naklejaj na wiosnę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. Koloruj i naklejaj na wiosnę
Dostępny
570 szt.

Wiosną na dworze jest ciepło, wszystko się zieleni, a piękna pogoda zaprasza do zabawy na powietrzu! Dołącz do Sunny, Zipp, Pipp, Izzy oraz Hitcha i pokoloruj ich świat najpiękniej, jak potrafisz. Dotrzymaj ulubionym bohaterom towarzystwa na przechadzce w słońcu, przyjrzyj się drzewom w Lesie Jednorożców i baw się dobrze, kolorując rozkwitające na klombach w Zatoce Grzyw kwiaty. Obrazki w książce zostały dobrane tak, aby umiało je pokolorować nawet młodsze dziecko. Są duże, wyraźne i nieskomplikowane. Przy każdej czarno- białej postaci znajduje się miejsce na przyklejenie odpowiadającej jej kolorowej naklejki. Dzięki temu mały artysta ma pod ręką „kolorystyczną ściągawkę”, do której w każdej chwili może zajrzeć. Jakiego koloru jest grzywa Zipp? A ogon Sunny albo bransoletka Izzy? Rzut oka na naklejkę wystarczy, by odwzorować kolory. O ile oczywiście ulubiony kucyk ma wyglądać tak jak w kreskówce! Koloruj i naklejaj to seria przeznaczona dla najmłodszych dzieci. W specjalnej, sezonowej edycji znalazły się najbardziej radosne ilustracje związane z wiosną, przyrodą, słońcem i dobrą zabawą. Kolorowanie według wzoru pozwala dzieciom wyćwiczyć spostrzegawczość, sprawność manualną i zmysł estetyczny, a przy tym – wspaniale się zrelaksować. Każda ilustracja może być też zaproszeniem do obserwowania przyrody i śledzenia zmian, które niesie ze sobą wiosna, a przy tym – pretekstem do rozmowy z maluchem.

10,99 zł
8,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 2,00 zł

5 osób kupiło
57
Bing. Koloruj i naklejaj na wiosnę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bing. Koloruj i naklejaj na wiosnę
Dostępny
653 szt.

Wiosną wszystko się zieleni, na dworze jest ciepło, a piękna pogoda zaprasza do zabawy! Dołącz do Binga, Flopa oraz ich przyjaciół i pokoloruj ich świat najpiękniej, jak potrafisz. Dotrzymaj ulubionym bohaterom towarzystwa na pikniku, przyjrzyj się radosnym motylom i spróbuj nazwać kwiaty, które rozkwitły na stronach tej uroczej kolorowanki. Obrazki w książce zostały dobrane tak, aby umiało je pokolorować nawet małe dziecko. Są duże, wyraźne i nieskomplikowane. Przy każdej czarno-białej postaci znajduje się miejsce na przyklejenie odpowiadającej jej kolorowej naklejki. Dzięki temu mały artysta ma pod ręką „kolorystyczną ściągawkę”, do której w każdej chwili może zajrzeć. Jakiego koloru są spodenki Binga? A bluzeczka Koko? Rzut oka na naklejkę wystarczy, by odwzorować kolory. O ile oczywiście postać ma wyglądać tak jak w kreskówce! Koloruj i naklejaj to seria przeznaczona dla najmłodszych dzieci. W specjalnej, sezonowej edycji znalazły się najbardziej radosne ilustracje związane z wiosną, przyrodą, słońcem i dobrą zabawą. Kolorowanie według wzoru pozwala dzieciom wyćwiczyć spostrzegawczość, sprawność manualną i zmysł estetyczny, a przy tym – wspaniale się zrelaksować. Każda ilustracja może być też zaproszeniem do obserwowania przyrody i śledzenia zmian, które niesie ze sobą wiosna, a przy tym – pretekstem do rozmowy z maluchem.

10,99 zł
8,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 2,00 zł

5 osób kupiło
58
Barbie Fashionistas. FBR37 Lalka sukienka graffiti - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Fashionistas. FBR37 Lalka sukienka graffiti
Barbie, Mattel
Dostępny
17 szt.

Każda lalka Barbie Fashionistas ma swój wyjątkowy wygląd i styl, począwszy od luźnego stylu casual a na oryginalnym boho-chic skończywszy, wszystkie stylizacje inspirowane są najnowszymi trendami. Różnorodność nowych stylów, kostiumów, bucików i akcesoriów, aby młode specjalistki od mody miały więcej możliwości wykorzystania wyobraźni i odgrywania swoich historyjek. W zestawie lalka Barbie Fashionistas w ubranku z dodatkami. Lalki są sprzedawane oddzielnie, w zależności od dostępności. Lalki nie stoją samodzielnie. Płaskie buciki pasują na lalki z ruchomymi kostkami lub płaskimi stopami. Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić. Cechy produktu: • Każda lalka z kolekcji Barbie Fashionistas ma modny strój, dopasowany dodatek i wyjątkową fryzurę, która tylko wzmocni dobre wrażenie • Obuwie lalki uzupełnia jej świetny styl: szpilki z paskami, urocze buciki na płaskim obcasie, szykowne sandały czy piękne botki • Znajdź własny styl i odgrywaj swoje historyjki • Duża różnorodność powoduje, że kolekcjonowanie lalek Barbie Fashionistas sprawia jeszcze więcej radości. Zbierz wszystkie lalki (sprzedawane oddzielnie w zależności od dostępności) Wymiary: ok. 28.0 cm (wysokość lalki)

61,10 zł
54,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,11 zł

5 osób kupiło
59
Biblijny język aramejski. Gramatyka. Kompletne preparacje. Słownik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblijny język aramejski. Gramatyka. Kompletne preparacje. Słownik
Dostępny
6 szt.

Prezentowana pozycja jest pierwszym w języku polskim kompleksowym opracowaniem tekstów aramejskich znajdujących się w Biblii Hebrajskiej (Rdz 31,47; Jr 10,11; Dn 2,4b-7,28; Ezd 4,8-6,18; 7,12-26). Książka obejmuje trzy części: gramatykę (fonologia, morfologia, składnia), preparacje wszystkich biblijnych tekstów aramejskich i słownik aramejsko-polski. Część poświęcona preparacjom, oprócz szczegółowych objaśnień gramatycznych, zawiera także tekst aramejski i jego przekład na język polski, co może stanowić doskonałą pomoc do indywidualnego studium biblijnego języka aramejskiego. Należy mieć nadzieję, że niniejsze opracowanie przyczyni się do większego zainteresowania językiem aramejskim, jak i księgami biblijnymi napisanymi w tym języku. Warto pamiętać, że biblijny aramejski jest częścią języka aramejskiego, który przez długie stulecia był na starożytnym Bliskim Wschodzie międzynarodowym środkiem komunikacji w dyplomacji, administracji i handlu. W okresie Drugiej Świątyni aramejski stał się, obok hebrajskiego, językiem powszechnie używanym przez Żydów. Nie należy również zapominać, że językiem aramejskim bez wątpienia posługiwał się w czasie swojej ziemskiej działalności Jezus Chrystus, a potem Jego pierwsi uczniowie. Poznanie języka aramejskiego jest więc nie tylko zaznajomieniem się z jednym spośród „języków biblijnych”, ale również pozwala lepiej zrozumieć judaizm okresu Drugiej Świątyni oraz umożliwia pogłębienie wiedzy o „filologicznych” korzeniach chrześcijaństwa.

89,90 zł
61,13 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 28,77 zł

4 osoby kupiły
60
Życie samo w sobie jest sztuką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie samo w sobie jest sztuką
Dostępny
290 szt.

Rainer Funk (ur. 1943) – wybitny niemiecki psycholog, psychoterapeuta, uczeń i kontynuator myśli Ericha Fromma, zarazem opiekun jego dziedzictwa. W swojej książce asystent autora Ucieczki od wolności zajmuje się drogą Fromma do psychoanalizy oraz podstawowymi jej pojęciami w świetle jego teorii. Zajmuje się zatem zagadnieniami nieświadomości, marzeń sennych; wiele miejsca poświęca także jednostce jako istocie społecznej, zadaje także pytanie jak człowiek odnosi sukces i jak społeczeństwo odnosi sukces względem człowieka. Zajmuje się też ważnym dla Fromma zagadnieniem narcyzmu, a tak że zagadnieniami dotyczącymi jednostek i społeczeństw autorytarnych. Jednym słowem dla Rainer Funk bodaj najważniejszą biografię jednego z najważniejszych humanistów XX wieku, Ericha Fromma.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

4 osoby kupiły
61
Usidleni. Prawdziwe historie opętań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Usidleni. Prawdziwe historie opętań
Dostępny
533 szt.

Prawdziwe i wstrząsające świadectwa demonicznych prześladowań Zjawisko opętania i różne sposoby walki z nim towarzyszą ludzkości niemalże od zarania dziejów. Również dziś, gdy psychiatrzy wykluczają zaburzenia czy chorobę psychiczną, sprawę nierzadko przejmują egzorcyści, którzy przyczyn niepokojących zachowań doszukują się w działaniu sił nieczystych. Massimo Centini zabiera nas w podróż w czasie i do różnych zakątków świata, analizując zarówno znane przypadki opętania, jak i te, o których wiadomo bardzo niewiele. Zastanawia się, czy opętanie widziane przez Kościół Katolicki jako sprawka szatana może mieć coś wspólnego z rytuałami wudu, tarantyzmem w Apulii albo psychozą Wihtigo. Czy odpowiedzi należy szukać w psychiatrii, czy może raczej w korzeniach i tradycjach danej kultury? Centini spogląda na temat pod kątem religii, antropologii, psychologii oraz medycyny. Głównym wnioskiem, który nasuwa się w trakcie lektury jest spostrzeżenie, że opętania są nieodłącznym elementem przeróżnych społeczności.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

4 osoby kupiły
62
Matura z matematyki od roku 2023-zakres podstawowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matura z matematyki od roku 2023-zakres podstawowy
Dostępny
23 szt.

Zbiór zadań Matura z matematyki od roku 2023 pozwoli każdemu uczniowi utrwalić i zrozumieć wszystkie umiejętność zawarte w podstawie programowej z 2018 roku. Do wszystkich zadań podano odpowiedzi lub odpowiedzi wraz ze wskazówkami. W zbiorze zamieszczono również dwa zestawy arkuszy maturalnych. Zbiór zawiera 800 zadań typu otwartego: • zadania z luką, wymagające uzupełnienia zdania albo zapisania odpowiedzi jednym lub kilkoma wyrazami, symbolami lub wyrażeniami matematycznymi określającymi własności obiektów matematycznych, w tym wykonania lub uzupełniania wykresu, zależności, diagramu, tabeli • zadania krótkiej odpowiedzi, wymagające wykonania prostego obliczenia lub bezpośredniego zapisania rozwiązania albo zapisania przeprowadzonego rozumowania lub obliczenia zwykle w dwóch lub trzech etapach • zadania rozszerzonej odpowiedzi, wymagające utworzenia strategii rozwiązania problemu matematycznego i przedstawienia jej realizacji. oraz 500 zadań typu zamkniętego: Zadania zamknięte to takie, w których zdający wybiera odpowiedź spośród podanych. Wśród zadań zamkniętych znajdą się m.in.: • zadania wyboru wielokrotnego • zadania typu prawda-fałsz • zadania na dobieranie. Zadania zamknięte to takie, w kórych zdający wybiera odpowiedź spośród podanych. Wsród zadań zamkniętych znajdą sie m.in.: zadania wyboru wielokrotnego zadania typu prawda-falsz zadania na dobieranie.

40,30 zł
37,08 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,22 zł

4 osoby kupiły
63
Żelopisy brokatowe Miss Melody 5 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żelopisy brokatowe Miss Melody 5 kolorów
DEPESCHE
Dostępny
4 szt.

Zestaw 5 brokatowych żelpenów Miss Melody, z wizerunkiem koników. Kolory: srebrny, złoty, fioletowy, różowy i niebieski. Żelpeny w plastikowym etui z zapięciem na zatrzask.

26,00 zł
19,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 6,01 zł

3 osoby kupiły
64
Po co nam Polska i inne pytania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po co nam Polska i inne pytania
Dostępny
12 szt.

Książka ta jest podsumowaniem czterech pisemnych debat, które prowadziła Fundacja im. Zygmunta Starego między 2017 a 2022 rokiem. Ich celem było inicjowanie jak najbardziej racjonalnej i merytorycznej dyskusji o najważniejszych polskich problemach. W Polsce, zwłaszcza po 2005 roku, dyskusja polityczna przestała być tym, czym powinna, a stała się wojną toczoną za pomocą języka używanego jako broń i narzędzie przemocy. Sposób prowadzenia sporu politycznego wyznaczają skaczące sobie do gardeł grupy przepełnione nienawiścią i pogardą dla swoich przeciwników. Obie strony projektują konflikty tak, aby na pewno nie udało się ich rozwiązać w drodze porozumienia. Nie konfrontacja argumentów logicznych jest metodą pozyskiwania i utrzymywania zwolenników, lecz budzenie najniższych uczuć. Nie szukanie rozwiązań, lecz zderzenia dialektyczne. Prowadzi do tego skrajna zachłanność prawie wszystkich rywalizujących ze sobą polityków. Smutek budzi myśl, jak mało cenimy potencjał, który Polska posiada, i jak marnotrawimy go w wyniszczającym konflikcie. Celem tych debat była więc dyskusja merytoryczna i konstruktywna. Dyskusja nie przeciwko komuś, lecz w celu poszukiwania dobra wspólnego. Na rzecz budowy polskiej wspólnoty obywatelskiej i społecznej, w której zasady demokratyczne i wolność słowa umożliwiają ścieranie się poglądów, ale nie prowadzą do ścierania w pył współobywateli.

34,00 zł
30,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,40 zł

3 osoby kupiły
65
Wiersze zebrane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze zebrane
Dostępny
126 szt.

Szósty tomik z tzw. serii księżycowe, jednej z najciekawszych serii PIW-u, zawiera poezje Teresy Bogusławskiej (1929-1945), autorki tragicznej i niesłusznie zapomnianej. Córka poety i oficera WP Antoniego Bogusławskiego oraz lekarki Marii Wolszczan, silnie zaangażowała się w pomoc przy powstaniu warszawskim - szycie mundurów, opasek, tworzenie ryngrafów z wizerunkiem Matki Boskiej. Została w bardzo młodym wieku aresztowana przez gestapo i przewieziona na Pawiak, gdzie podczas tortur nabawiła się gruźlicy. Zmarła na zapalenie opon mózgowych, jest pochowana na Powązkach Wojskowych. W 1946 roku Bogusławski wydał w Londynie (pośmiertnie) tom z wierszami córki pt. Mogiłom i cieniom.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
66
Gra Logiczna Logic! Case Starter Set 6+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,90 zł
47,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,29 zł

3 osoby kupiły
67
Europa na talerzu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europa na talerzu
Dostępny
12 szt.

Laura i Oliwier to rodzeństwo, które uwielbia podróżować. Na zaproszenie znajomych kucharzy wyruszyli w kulinarną podróż po Europie. Dołącz do nich i dowiedz się, czego spróbują we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Grecji i na Węgrzech. Dodatkowo poznasz przepisy na popularne w tych krajach dania. Pełna humoru książka rozbudza apetyt na podróże i zdobycie nowych wrażeń smakowych! Książka zawiera 2500 nagrań. Wymiary: 27 x 23 cm. Uwaga: Elektroniczne pióro Albik nie jest zawarte w książce. Sprzedawane jest osobno.

89,99 zł
80,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,00 zł

3 osoby kupiły
68
Diuna. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diuna. Audiobook
Frank Herbert, Rebis
Dostępny
125 szt.

Diuna F. Herberta w nowym tłumaczeniu Marka Marszała – teraz w wydaniu audio, w interpretacji Krzysztofa Gosztyły. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Z rozkazu Padyszacha Imperatora Szaddama IV rządzący Diuną Harkonnenowie opuszczają planetę, swe największe źródło dochodów. Diunę otrzymują w lenno Atrydzi, ich zaciekli wrogowie. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak pozorne - przejęcie planety ukartowano. W odpowiedzi na atak połączonych sił Imperium i Harkonnenów dziedzic rodu Atrydów, Paul - końcowe ogniwo planu eugenicznego Bene Gesserit – staje na czele rdzennych mieszkańców Diuny i wyciąga rękę po imperialny tron. Diuna otrzymała dwie najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie SF: Nebula (1965) i Hugo (1966). „Diuna jest jedyną w swoim rodzaju powieścią prezentującą złożoność i bogactwo wykreowanego świata. Poza Władcą Pierścieni nie znam niczego, co można by do niej porównać”. – Arthur C. Clarke Ponad 24 godziny nagrania! (2 płyty CD mp3)

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

3 osoby kupiły
69
Zeszyt do muzyki A5 32 kartki, pięciolinia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt do muzyki A5 32 kartki, pięciolinia
Elanders
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.05

- Ilość kartek – 32 - Format – A5 - Okładka – karton uszlachetniany lakierem UV - Środek zeszytu - papier niepowlekany offset - Gramatura papieru – 70 g/m2 - Liniatura – pięciolinia

1,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
70
Nowa psychologia zarządzania. Jak błyskawicznie zmotywować tych, którym chce się najmniej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa psychologia zarządzania. Jak błyskawicznie zmotywować tych, który...
Dostępny
152 szt.

Nowa psychologia zarządzania opisuje oparte na nauce i sprawdzone w biznesie patenty najskuteczniejszych szefów. Może okazać się niezmiernie przydatna zarówno dla doświadczonych menedżerów, jak i przyszłych adeptów sztuki skutecznego zarządzania ludźmi. Koncentruje się na użytecznych biznesowo zasadach psychologii pozytywnej i analizy transakcyjnej oraz uwzględnia proces grupowy w pracy menedżera. Autor wyjaśnia przyczyny awersji biznesu do coachingu. Wskazuje również szanse i zagrożenia związane z wchodzeniem menedżera w rolę coacha, mentora i trenera. Serce książki stanowi 7 filarów modelu coachingowego - miękkiego zarządzania dla twardych rezultatów. Jej zwieńczeniem zaś jest autorska metoda motywacyjno-korygująca, która wydatnie skraca i usprawnia pracę menedżera z zespołem w tzw. kryzysie odpowiedzialności. Tomasz Gordon jest certyfikowanym trenerem biznesu, mentorem, twórcą i koordynatorem innowacyjnych studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy, Toruniu i Warszawie, Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od ponad 17 lat wspiera menedżerów, działy HR i sprzedaży w rozwoju ich kompetencji. Prowadził zaawansowane projekty szkoleniowe między innymi dla Samsung Electronics Polska, Huawei Polska oraz PZU. Od 2007 roku jest ekspertem wielopoziomowego testu kompetencji zawodowych Master Person Analysis. Jego artykuły publikowano w magazynach: Personel i Zarządzanie, Szef Sprzedaży, Nowa Sprzedaż, As Sprzedaży i World Business Class Magazine.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
71
Opowieści humorystyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści humorystyczne
Dostępny
61 szt.

Edgar Allan Poe pisał nie tylko opowiadania grozy czy krótkie formy kryminalne. Stworzył również wiele opowieści humorystycznych i satyrycznych, niezwykle atrakcyjnych dla czytelnika, zadziwiających elokwencją i poczuciem humoru. W dotychczasowych polskich wydaniach dzieł Poego były one często pomijane. W zbiorze Opowieści humorystyczne znajduje się piętnaście opowiadań w nowych tłumaczeniach, z których cztery zostały po raz pierwszy przetłumaczone na język polski (!). Wśród nich jest zgrabna opowieść Utrata oddechu, o człowieku, który tak nawymyślał swojej żonie, że stracił oddech oraz historia pewnego podrywacza przedstawiona w Dlaczego mały Francuz trzyma swoją rekę za pazuchą. Nie zabrakło również znanego Systemu doktora Smoły i profesora Pierza, Okularów, Człowieka biznesu oraz Anioła Dziwnych Zdarzeń. Prawie dwieście przypisów pomoże czytelnikowi w zrozumieniu żartów i ironii Edgara Allana Poego.

38,40 zł
27,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,75 zł

2 osoby kupiły
72
Świętych obcowanie czyli spirytyzm? Świat duchów w kontekście kultury chrześcijańskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świętych obcowanie czyli spirytyzm? Świat duchów w kontekście kultury ...
Dostępny
22 szt.

Człowiek – jeśli ma dojść do swej, wpisanej mu w naturę przez samego Stwórcę, wielkości– musi odnaleźć sens życia i śmierci. Nie może go sam wynaleźć ani skonstruować; zostaje on mu dany w Jezusie Chrystusie, Odkupicielu człowieka. Ta książka jest próba pokazania, że rzeczywistość (natura) Chrystusowego Kościoła, pojmowana jako komunia świętych („sanctorum communio”), doskonale konweniuje z zakorzeniona w tradycji katolickiej modlitwa za „dusze w czyśćcu cierpiące”. Z drugiej zaś strony idzie w niej o odpowiedz na pytanie, jak „świętych obcowanie" odnosi się do objawień prywatnych, doświadczeń mistycznych, wizji „z tamtej strony" życia.

64,90 zł
44,13 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 20,77 zł

3 osoby kupiły
73
Przewodnik dla ateistów. Jak rozmawiać z wierzącymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik dla ateistów. Jak rozmawiać z wierzącymi
Dostępny
46 szt.

Pierwszy przewodnik, który nie nakłania do wiary. Przeciwnie – w merytoryczny sposób zniechęca do niej. Autor podaje w wątpliwość religię i przedstawia solidne argumenty na poparcie swoich tez. Przewodnik dla ateistów dostarcza również narzędzi przydatnych w dyskusji z wierzącymi, które Boghossian opracował i stosował w swojej ponaddwudziestoletniej pracy filozofa i pedagoga. Uczy, jak angażować osoby religijne w rozmowy, dzięki którym docenią rozum i racjonalność, przeanalizują swoje dotychczasowe przekonania dotyczące wiary, a także porzucą przesądy i irracjonalne myślenie. Każdy ateista powinien sięgnąć po tę książkę – jest doskonale uargumentowana i prowokacyjna zarazem. Dotychczas większość ateistów najzwyczajniej krytykowała religię, a przecież chodzi o to żeby ją zakwestionować. W Przewodniku dla ateistów, Peter Boghossian wypełnia tę lukę, ukazując przed czytelnikiem, jak stać się ulicznym epistemologiem, posiadającym umiejętności pozwalające zaatakować religię w jej najsłabszym punkcie: poleganiu na wierze, a nie dowodach. Ta książka jest niezbędna dla niewierzących, którzy chcą czegoś więcej niż tylko krytyki religii. – Jerry Coyne, autor Wiara vs fakty

49,90 zł
38,42 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

2 osoby kupiły
74
Klocki Małych Geniuszy. Mini kulki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Małych Geniuszy. Mini kulki
Askato
Dostępny
24 szt.

Pobudzają wyobraźnię, rozwijają umysł i kreatywność.

24,20 zł
20,09 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,11 zł

3 osoby kupiły
75
Siedem królestw. Tom 3. Bitterblue - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Siedem królestw. Tom 3. Bitterblue
Dostępny
206 szt.

Magiczne dary, zaklęcia i namiętności rządzą losami władców i poddanych całego królestwa. Odkąd księżniczka Bitterblue i jej kraj zostały ocalone z łap króla Lecka, upłynęło osiem lat. Bitterblue jest teraz królową Monsei, a w jej kraju nareszcie panuje pokój. Niestety zły wpływ jej ojca, psychopaty obdarzonego mocą kontroli umysłów, trwa nadal. Przeszłość jest pełna mroku, a doradcy młodziutkiej królowej zamierzają ułaskawić łotrów z czasów Lecka i o wszystkim zapomnieć. Bitterblue, która chce zacząć rządzić samodzielnie, postanawia zakwestionować decyzje doradców. By poznać prawdę o swoim kraju, podejmuje wielkie ryzyko: zaczyna samotnie i w przebraniu wymykać się nocą z królewskiego zamku. Spotkanie z dwoma złodziejami, którzy kradną tylko to, co już zostało skradzione, odmienia życie Bitterblue na zawsze. Ta dwójka posiada ważne informacje na temat rządów Lecka, a jeden z nich, chłopak o nieznanym Darze, zdobywa także klucz do jej serca. Czy Bitterblue uleczy swoje królestwo? Czy pokona zaklęcie rzucone przez jej szalonego ojca? „Kristian Cashore sprawi, że znikniecie z realnego świata na kilka godzin, a jak już powrócicie, to z wielkim uśmiechem na twarzy. To jest dokładnie to uczucie, dla którego uwielbiam czytać książki! Świetna i wciągająca fantastyka!” – Zuza Zaksiążkowana Kristin Cashore to wyjątkowo oryginalny głos w gatunku fantasy – jej specjalnością są zapadające w pamięć postacie, pięknie stworzony świat i wciągające opowieści. Pisarka dorastała w stanie Pensylwania, ukończyła studia licencjackie w Williams College i magisterskie w Simmons College. Mieszkała w wielu miejscach na świecie, w tym w Sydney, Nowym Jorku i Londynie. Obecnie mieszka z mężem w okolicach Bostonu. Wybrańcy, jej debiutancka powieść, została wyróżniona tytułem ALA Best Book for Young Adults oraz nagrodzona Mythopoeic Award i była bestsellerem „New York Timesa”. Także jej kontynuacja, Bitterblue, została obsypana nagrodami i królowała na wielu listach bestsellerów. Książki autorki przetłumaczono na 34 języki. Kolejna, czwarta książka z cyklu Siedem królestw ukaże się w Polsce pod tytułem Zimogród. Recenzje: „Niektórzy autorzy potrafią opowiedzieć ciekawą historię, inni potrafią pisać w pięknym stylu. Cashore należy do tych nielicznych powieściopisarzy, którzy potrafią jedno i drugie. Ma porywające pomysły i doskonale pisze”. – The New York Times Book Review „Urzekająca detalami, kipiąca od żywych i dynamicznych postaci” – SLJ, „Wzruszająca i zachwycająca”. – Kirkus Review „Miłośnicy skomplikowanych politycznych intryg na pewno z zaciekawieniem powitają tę opowieść o pałacowym spisku”. – Publishers Weekly „Nie ma wystarczających słów, aby opisać, jak niesamowita jest ta książka”. – Romantic Time

59,99 zł
43,79 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,20 zł

2 osoby kupiły
76
Karnet Urodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Urodziny
Armin Style
Dostępny
8 szt.

Karnet okolicznościowy z kopertą i tekstem wewnątrz i miejscem na osobiste życzenia.

9,99 zł
2 osoby kupiły
77
The Handel Project: Handel-Suites & Brahms-Variations, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Handel Project: Handel-Suites & Brahms-Variations, CD
Seong-Jin Cho, Deutsche Grammophon
Dostępny
300 szt.

Lista utworów: George Frideric Handel (1685–1759) Suite No. 2 in F major HWV 427 from 8 Suites de Pièces pour le Clavecin, 1720 1. Adagio 2. Allegro 3. Adagio 4. Allegro [Fugue] Suite No. 8 in F minor HWV 433 from 8 Suites de Pièces pour le Clavecin, 1720 1. Prélude 2. Allegro [Fugue] 3. Allemande 4. Courante 5. Gigue Suite No. 5 in E major HWV 430 from 8 Suites de Pièces pour le Clavecin, 1720 1. Prélude 2. Allemande 3. Courante 4. Air – Double I–V [Air with 5 Variations “The Harmonious Blacksmith”] Johannes Brahms (1833–1897) Variations and Fugue on a Theme by Handel in B flat major op. 24 Aria Variation I Variation II. Animato Variation III. Dolce Variation IV. Risoluto Variation V. Espressivo Variation VI. Sempre legato Variation VII. Con vivacità Variation VIII Variation IX. Poco sostenuto Variation X. Energico Variation XI. Dolce Variation XII. Soave Variation XIII. Largamente, ma non più Variation XIV. Sciolto Variation XV Variation XVI. Piano ma marcato Variation XVII. Più mosso Variation XVIII. Grazioso Variation XIX. Leggiero e vivace Variation XX. Legato Variation XXI. Dolce Variation XXII Variation XXIII. Vivace e staccato Variation XXIV Variation XXV Fuga George Frideric Handel Sarabande in B flat major HWV 440/3 3rd mvt. from Suite No. 7 in B flat major from 9 Suites de Pièces pour le Clavecin, 1733 Menuetto in G minor arr. Wilhelm Kempff in past editions treated as 4th mvt. from Suite No. 1 in B flat major HWV 434 from 9 Suites de Pièces pour le Clavecin, 1733

60,90 zł
2 osoby kupiły
78
Lulu i Drapek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lulu i Drapek
Dostępny
33 szt.

Sport, wiedza, luz i zdrowe jedzenie - oto nasze dla zdrowia powiedzenie! Lulu ma prawie pięć lat, ukochaną rodzinę i kota Drapka - najwierniejszego przyjaciela. Jest też bystrą obserwatorką życia dorosłych i chociaż nie zawsze rozumie ich zachowania czy motywacje, próbuje wytłumaczyć je na swój własny sposób. Dlaczego rodzice narzucają tyle dziwnych zasad i ograniczeń? Czy pięcioletnia dziewczynka naprawdę nie może podejmować własnych decyzji i musi robić wszystko tak, jak każą mama i tata? Co to jest "zdrowie" ? Co to jest "szczęście"? Poszukajcie razem z Lulu odpowiedzi na te i wiele innych pytań!

29,99 zł
21,89 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

2 osoby kupiły
79
Cry Babies. BFF Lalka Kristal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cry Babies. BFF Lalka Kristal
TM Toys
Dostępny
24 szt.

Poznaj nową serię wyjątkowych dziewczynek, które połączyła przyjaźń i zabawa! Teraz twoje ulubione postacie z Cry Babies Magis Tears dorosły i są nastolatkami! Mają po 13 lat i są gotowe na wspólne nowe przygody. Baw się ze swoimi ulubionymi postaciami z Cry Babies Magic Tears.

160,90 zł
128,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 32,18 zł

2 osoby kupiły
80
LOL Surprise Tweens s4 Lalka Ali Dance 588726 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LOL Surprise Tweens s4 Lalka Ali Dance 588726
MGA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

Jestem w środku, czyli dokładnie tam, gdzie chcę. Pełne niespodzianek i zadziornego stylu. Świecie uważaj, bo właśnie przybywam. Przedstawiamy L.O.L. Surprise! Tweens z serii 4! Te zadziorne średniaczki mają 15 niespodzianek do rozpakowania, w tym wyjątkowe stroje i urocze akcesoria. Zbierz wszystkie 4 najlepsze przyjaciółki! 15 niespodzianek, w tym lalka modowa z ruchomymi elementami, fantastyczne stroje, buty, akcesoria, szczotka, gazeta i stojak na lalkę. Przedział wiekowy: 4+ Opakowanie: pudełko z okienkiem Baterie: bez baterii

115,90 zł
108,95 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 6,95 zł

2 osoby kupiły
81
Pamiątka Duchowej Adopcji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiątka Duchowej Adopcji
Dostępny
58 szt.

Tegoroczne dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą, które jest prawdziwym ratunkiem dla tysięcy ludzkich istnień, zbiega się z wyjątkowym wydarzeniem. W toczącym się procesie beatyfikacyjnym Józefa i Wiktorii Ulmów dekretem papieskim uznane zostało ich męczeństwo. Beatyfikowana będzie cała rodzina Ulmów z Markowej, łącznie z nienarodzonym dzieckiem. Uczestnicząc w dziele Duchowej Adopcji, ratujemy bezbronne istnienia, ale również ocalamy sumienia i dusze ludzi odpowiedzialnych za aborcje oraz niszczenie poczętego życia. Książka stanowi nieodzowną pomoc zarówno dla osób indywidualnych podejmujących dzieło duchowej adopcji, jak i dla grup modlitewnych wspierających akcję. Zawiera: deklarację włączenia się do inicjatywy Duchowej Adopcji codzienną modlitwę rozważania do comiesięcznych adoracji wspomagających dzieło Duchowej Adopcji. Zachęcamy do włączenia się w szlachetne dzieło ratowania ludzkiego życia. To zaledwie kilka minut dziennie. Książka opatrzona NIHIL OBSTAT Kościoła Katolickiego.

16,91 zł
12,99 zł

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,92 zł

2 osoby kupiły
82
Podstawy apologetyki chrześcijańskiej. Setki pytań, setki odpowiedzi wyd. 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,90 zł
43,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

2 osoby kupiły
83
Kot do skręcania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot do skręcania
Swede
Dostępny
10 szt.

Zwierzątko kotek do skręcania pomoże rozwinąć kreatywność Twojego dziecka. Pozwoli także ćwiczyć zręczność i dziecięce paluszki. W zestawie śrubokręt do skręcania i odkręcania śrubek. Zabawka przeznaczona dla dzieci od 3 lat. Podane wymiary są wymiara

20,80 zł
18,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,81 zł

2 osoby kupiły
84
Gdy nadwrażliwość wystawia rachunki. Czterdzieści dwa listy o miłości, życiu i śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdy nadwrażliwość wystawia rachunki. Czterdzieści dwa listy o miłości,...
Dostępny
165 szt.

Czterdzieści dwa listy o miłości, życiu i śmierci „Ta korespondencja powstała z potrzeby rozmowy, podzielenia się samotnością i rozpaczą. […] Pandemiczna kruchość istnienia i polityczna kruchość demokracji stanowią tło, na którym Lech Witkowski i Karina Obara prowadzą dialog na temat odchodzenia, umierania, możliwości lub niemożliwości pożegnania się, rozstania, cierpienia, samotności, miłości i wdzięczności. Korespondencja pełna jest literackich i filozoficznych odniesień, które stanowią bądź to ilustrację własnych przeżyć, bądź okazję do pogłębienia rozmowy. […] Te listy, napisane świetną polszczyzną, przesycone estetyczną wrażliwością współrozmówców, wciągają od pierwszych słów. Przyznam, że dla mnie, dość oczytanego z tekstami filozoficznymi i literackimi, stanowią odkrycie. Powrót do świata, który zdawał się już przemijać. A może ta korespondencja daje nadzieję…”. prof. Tadeusz Gadacz „W ufności tracę siebie, widzę, że to, czego doświadczyłem, co przeczytałem, to wciąż nie „ja”; więc wciąż tylko próbuję siebie, próbuję być sobą (to znaczy kim?). Także w tym sensie te listy dotyczą straty. Ale mówią też o wadze i odwadze myślenia, o humanistycznej refleksji prowadzącej do światła. Także o niknącej z wolna sztuce bezinteresownej lektury, która może ratować życie”. prof. Tadeusz Sławek „To listy tak głęboko osobiste, że aż ogólnoludzkie, skierowane do nas wszystkich – śmiertelnych ludzi, którzy piszemy, czytamy, kochamy, spotykamy się, tracimy, stoimy na balkonie oczarowani, nasłuchujemy obecności tych, których straciliśmy. O tych listach można powiedzieć, że są pełne obecności, takiej prawdziwej, która domaga się uwagi – ale i swoją bezcenną ludzką uwagę oferuje”. prof. Monika Kostera „Spotykają się w tej korespondencji dwa światy wewnętrzne, a pomostem między nimi jest niezmierzone bogactwo myśli humanistycznej”. prof. Stanisław Kowalik

45,00 zł
34,20 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,80 zł

1 osoba kupiła
85
Chopin. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chopin. Winyl
Blechacz Rafał, Deutsche Grammophon
Dostępny
101 szt.

161,90 zł
1 osoba kupiła
86
Karnet Urodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Urodziny
Armin Style
Dostępny
11 szt.

Karnet okolicznościowy z kopertą i tekstem wewnątrz i miejscem na osobiste życzenia.

9,99 zł
1 osoba kupiła
87
Gra Logiczna Logic! Case Starter Set 4+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,90 zł
47,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,29 zł

1 osoba kupiła
88
Rozważania Drogi Krzyżowej w intencji rodzin i poczętych dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozważania Drogi Krzyżowej w intencji rodzin i poczętych dzieci
Dostępny
113 szt.

Chrystus cierpiał i umarł na krzyżu za każdego, bez wyjątku, bo każdego z nas ukochał. Pełni skruchy stajemy razem z Jezusem na dziedzińcu Piłata i, idąc na sam szczyt Golgoty, błagamy o odpuszczenie grzechów, o świętość naszej rodziny i o świętość wszystkich rodzin. Przygotowane rozważania drogi krzyżowej pozwolą w pełni przeżywać czas Wielkiego Postu. Podążając stacjami męki Pańskiej, będziemy przepraszać za nasze niedoskonałości, a także wypraszać łaski dla nas oraz naszych najbliższych. Chrystus nigdy nie odrzuci próśb tych, którzy nie wstydzą się do Niego przyznać.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

1 osoba kupiła
89
MGA Lalka Bratz seria 2 Kumi 584674 (584643) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MGA Lalka Bratz seria 2 Kumi 584674 (584643)
MGA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

126,90 zł
119,29 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 7,61 zł

1 osoba kupiła
90
Tablica motywacyjna samoprzylepna BB Friends Boys - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablica motywacyjna samoprzylepna BB Friends Boys
Interdruk
Dostępny
13 szt.

Tablica motywacyjna samoprzylepna BB Friends Boys. Cechy produktu: podział na dni tygodnia i zadania,10 arkuszy zadań,864 naklejki.

22,60 zł
21,47 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,13 zł

1 osoba kupiła
91
Akcesoria do tablic zestaw nr2 MemoBe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akcesoria do tablic zestaw nr2 MemoBe
MemoBe
Dostępny
8 szt.

Akcesoria do tablic MEMOBE - ZESTAW NA START 1. MP008 (płyn 125 ml) Płyn MemoBe do regularnego czyszczenia tablic suchościeralno-magnetycznych z powierzchnią lakierowaną lub ceramiczną. Usuwa pozostałości tuszu bez pozostawiania smug. Konserwuje i zabezpiecza powierzchnię tablic poprawiając ich właściwości suchościeralne. Produkt biodegradowalny, przyjazny dla środowiska. Praktyczny rozpylacz ułatwia aplikację. Pojemność 125 ml. 2. MM004-99 (markery kpl. 4 szt.) Markery suchościeralne MemoBe. Markery dedykowane do tablic o powierzchniach suchościeralnych - lakierowanych, ceramicznych, szklanych. Tusz o delikatnym zapachu na bazie alkoholu w kolorach czarnym, czerwonym, niebieskim lub zielonym. Okrągła końcówka o grubości linii 2-3 mm. Intensywne kolory. Zestaw zwiera 4 kolory. 3. MG001 (gąbka magnetyczna) Gąbka MemoBe do czyszczenia tablic suchościeralno - magnetycznych z wbudowanym wewnątrz magnesem, dzięki któremu gąbka jest zawsze pod ręką. Poręczny piankowy uchwyt o ergonomicznym kształcie gwarantuje komfort użytkowania, a miękka filcowa warstwa czyszcząca zapewnia dokładne czyszczenie. 4 . MM006-99 (magnesy 6 szt., f30 mm) Magnesy do tablic MemoBe. Zestaw okrągłych magnesów do tablic i innych powierzchni magnetycznych. Plastikowa obudowa nadaje magnesom estetyki. Doskonałe wsparcie podczas prezentacji informacji i grafik. W zestawie 6 szt. o śr. 30 mm, opakowanie blistrowe.

42,40 zł
38,16 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,24 zł

1 osoba kupiła
92
Karnet Urodziny 70 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Urodziny 70
Armin Style
Dostępny
3 szt.

Ekskluzywny karnet w kopercie zawierający w środku życzenia.

12,99 zł
1 osoba kupiła
93
Puzzle drewniane 1000 Przewodnik po świecie TREFL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
150,00 zł
130,50 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 19,50 zł

1 osoba kupiła
94
Auta, 4 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta, 4 sztuki
Swede
Dostępny
17 szt.

Zestaw 4 kolorowych metalowych autek. W zestawie znajdują się autka wyścigowe. Przydatne będą podczas zabawy w wyścigi. Uwaga. Dostępne różne wersje kolorystyczne zabawek – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 zestawu.

16,90 zł
15,99 zł

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
95
Ozdoba Na Glowe Korona Filc Roczek Roz Go Pbh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
1 osoba kupiła
96
Dzieła S. Lem T.24 - Fantastyka T.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieła S. Lem T.24 - Fantastyka T.2
Dostępny
8 szt.

Ogromny esej o fantastyce i futurologii jest po pierwsze oryginalną i nowatorską próbą stworzenia teorii gatunku po drugie błyskotliwą autointerpretacją dzieł Lema po trzecie przeglądem światowego dorobku science fiction w poszukiwaniu autorów i tekstów które byłyby zdolne stanąć w szranki z naukową futurologią i udowodnić przydatność literatury w modelowaniu przyszłości człowieka. To kolejna Lema ogólna teoria wszystkiego - wszystkiego co dotyczy fantastyki i jej roli w ludzkim poznaniu.

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

1 osoba kupiła
97
Zestaw kreatywny Fantasy TOP Model 12147A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kreatywny Fantasy TOP Model 12147A
DEPESCHE
Dostępny
19 szt.

Zestaw kreatywny Top Model Fantasy, ok 78 stron do kolorowania i wyklejania, do tego szkoła rysowania, przykładowe stylizacje, 2 strony z naklejkami i szablony do struktur. Wiek: +6

62,30 zł
46,73 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,57 zł

1 osoba kupiła
98
Dance Kobina, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dance Kobina, CD
Joe Chambers , Universal Music Polska
Dostępny
201 szt.

Lista utworów: 1. This Is New 2. Dance Kobina 3. Ruth 4. Caravanserai 5. City of Saints 6. Gazelle Suite 7. Intermezzo 8. Power To The People 9. Moon Dancer

60,90 zł
59,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

1 osoba kupiła
99
Gra Logiczna Logic! Case Starter Set 5+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,90 zł
47,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,29 zł

1 osoba kupiła
100
Pozytonowy detektyw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozytonowy detektyw
Dostępny
195 szt.

Drugi tom cyklu „Roboty” Isaaca Asimova. Nowy przekład Zbigniewa A. Królickiego. Od Wielkiego Buntu stosunki między Ziemianami a ich potomkami Przestrzeńcami są napięte. Tymczasem w eksterytorialnym Kosmopolu, zamieszkiwanym przez dumnych obywateli Światów Zaziemskich, zamordowany zostaje prominentny naukowiec. Doktor Sarton zajmował się kontrowersyjnym projektem robotyzacji ludzkiego społeczeństwa. Śledztwo w tej sprawie prowadzi para niezwykłych detektywów – nowojorski policjant Elijah Baley i reprezentujący Przestrzeńców humanoid R. Daneel Olivaw. Jaki wpływ rezultaty ich dochodzenia będą miały na przyszłość Ziemi i jej mieszkańców? Czy Ziemianie nie utracą ostatniej szansy na stworzenie Imperium Galaktycznego?

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry