hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.12.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 9 grudnia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele (Adam Kay), na drugim Witajcie w Dunder Mifflin. Historia serialu The Office (Brian Baumgartner, Ben Silverman). Kolejny produkt to Dziennik cwaniaczka. Zrób to sam! (Jeff Kinney) oraz Przekrój 1/2023 (praca zbiorowa).
1
Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludz...
Dostępny6 szt.

Pierwsza książka dla młodych czytelników napisana przez autora głośnych bestsellerów "Będzie bolało" i "świąteczny dyżur" Czy zastanawiasz się czasem, jak działa twoje ciało? Ludzkie ciało bywa niesamowite, fascynujące i bardzo dziwne. Twoje ciało jest dziwne. Moje ciało jest dziwne. A ciało twojego nauczyciela matematyki jest jeszcze dziwniejsze. Ta książka odpowiada na ważne pytania, takie jak: Czy jedzenie kóz z nosa jest bezpieczne? Ile czasu tracisz, siedząc w toalecie? Dlaczego w twoich rzęsach mieszkają obleśne żyjątka? (Bardzo mi przykro, ale to prawda). Usiądź wygodnie, załóż gumowe rękawiczki i pozwól się zabrać w smrodliwą i lepką podróż po twoich wnętrznościach. Oto "Twoja anatomia*"! (* To takie mądre słowo, które oznacza budowę ciała. Widzisz, już wiesz coś nowego!)

50,00 zł
40,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,00 zł

178 osób kupiło
2
Witajcie w Dunder Mifflin. Historia serialu The Office - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Witajcie w Dunder Mifflin. Historia serialu The Office
Dostępny117 szt.

Dołącz do załogi Dunder Mifflin i wróć do Scranton! Przed tobą przezabawna i jednocześnie nieprawdopodobna historia zza kulis uwielbianego serialu The Office. W 2020 roku The Office było najchętniej oglądanym serialem w amerykańskich serwisach streamingowych. Nie byłoby to zaskakujące, gdyby nie fakt, że miało to miejsce 7 lat po zakończeniu produkcji. Pozostaje też jednym z ulubionych seriali polskich widzów, a niedawno doczekał się nawet polskiej wersji The Office PL. Oto nieznana historia The Office, napisana przez Briana Baumgartnera (aka "Kevin Malone") i producenta wykonawczego Bena Silvermana w oparciu o setki godzin ekskluzywnych wywiadów z aktorami i twórcami, zawierająca ponad 100 zdjęć zza kulis oraz przedmowę autorstwa Grega Danielsa, który przeniósł serię na rynek amerykański i stanowił jej kreatywną siłę napędową. Na łamach Witajcie w Dunder Mifflin ekipa The Office łączy siły po 10 latach, by podzielić się wspomnieniami, anegdotami, sekretami, a także zdradzić, jak ta skromna produkcja ledwie przetrwała pierwszy sezon, by stać się najczęściej oglądanym serialem we wszechświecie. Ta obowiązkowa pozycja dla fanów odsłania przed czytelnikami wszystkie absurdy, geniusz, miłość, pasję i głupi fart, które były niezbędne w tworzeniu serialu. W książce znajdziecie wypowiedzi i wspomnienia takich aktorów i twórców, jak Steve Carell, John Krasinski, Jenna Fischer, Greg Daniels, Ricky Gervais, Rainn Wilson, Angela Kinsey, Craig Robinson, Brian Baumgartner, Phyllis Smith, Kate Flannery, Ed Helms, Oscar Nunez, Amy Ryan, Ellie Kemper, Creed Bratton, Paul Lieberstein, Ben Silverman, Mike Schur oraz wielu innych. O autorach: Brian Baumgartner wcielał się w rolę Kevina Malonea w serialu The Office. Jest gospodarzem podcastów Historia The Office oraz Zanurkuj w The Office z Brianem Baumgartnerem. Jest laureatem nagród Emmy, SAG i Webby. Ben Silverman, producent z nagrodą Emmy i Złotym Globem na koncie, jest prezesem firmy Propagate Content. Wyprodukował The Office, Brzydulę Betty, Co masz do stracenia?, Jane the Virgin, Tudorów i wiele innych. Greg Daniels jest zwycięzcą Emmy, scenarzystą, reżyserem i producentem, który opracował The Office dla NBC i był jego pierwszym showrunnerem. Media o Witajcie w Dunder Mifflin: "Kompletna historia przełomowego serialu USA Today "Najlepsza relacja zza kulis" Washington Post Idealny prezent dla kuzyna, który właśnie ogląda wszystkie odcinki po raz piąty E! Online

84,99 zł
62,89 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 22,10 zł

68 osób kupiło
3
Dziennik cwaniaczka. Zrób to sam! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik cwaniaczka. Zrób to sam!
Dostępny209 szt.

Nie każdy może opisywać swoje życie tak błyskotliwie jak Greg Heffley, ale powinien przynajmniej spróbować! Teraz wszystkie światła na ciebie: po raz pierwszy to ty będziesz autorem, ilustratorem i głównym bohaterem. W tej interaktywnej książce jest mnóstwo miejsca na twoje własne komiksy i historyjki. Odpowiedz na żenujące pytania Fregleya ("Czy zdarzyło ci się schować jedzenie w pępku, żeby mieć przekąskę na później?"), rozwiąż idiotyczny test na inteligencję Rodricka i dowiedz się, jaki był najgorszy koszmar senny Gregoryego! (Uwaga jest naprawdę przerażający!). Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek "Dziennik cwaniaczka", numeru jeden na liście bestsellerów "New York Timesa". W 2009 roku czasopismo "Time" umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata.

34,99 zł
22,04 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 12,95 zł

45 osób kupiło
4
Przekrój 1/2023 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,00 zł
24,70 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,30 zł

38 osób kupiło
5
Rok na ulicy Czereśniowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok na ulicy Czereśniowej
Dostępny274 szt.

Specjalne, zbiorcze wydanie bestsellerowej serii wyszukiwanek. Pięć książek w jednym grubym tomie! Witajcie na ulicy Czereśniowej! Zima czy wiosna, lato czy jesień, dzień czy noc – tu zawsze dużo się dzieje. Zobaczcie, jak Czereśniowa zmienia się w ciągu roku i co porabiają jej mieszkańcy. Każda strona to barwna, pełna szczegółów i postaci ilustracja przedstawiająca fragment miasta. Na kolejnych rozkładówkach odnajdujemy tych samych bohaterów w różnych miejscach i momentach dnia – i niezliczone historie do odkrywania i opowiadania. Wyszukiwanie kolejnych bohaterów i tworzenie własnych opowieści o ich przygodach to wciągająca zabawa na długie godziny. Seria o ulicy Czereśniowej to już klasyka wśród wyszukiwanek. Ciepłe ilustracje Rotraut Susanne Berner, sympatyczni bohaterowie oraz humor i pogodny klimat ulicy Czereśniowej od lat podbijają serca małych czytelników i rodziców na całym świecie. Z książek można korzystać na wiele różnych sposobów, w zależności od etapu rozwoju dziecka, dzięki czemu nie tracą one atrakcyjności przez lata. Wspomagają naukę mówienia, nazywania i opowiadania i stymulują rozwój spostrzegawczości. Rok na ulicy Czereśniowej składa się z pięciu części wydanych pierwotnie jako osobne książki: Zima…, Wiosna…, Lato…, Jesień… i Noc na ulicy Czereśniowej. Zostały one zebrane w jednym kartonowym tomie w twardej oprawie, o nieco zmniejszonym w stosunku do wydań podstawowych formacie.

124,90 zł
77,44 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 47,46 zł

27 osób kupiło
6
Królestwo kanciarzy. Cykl Szóstka wron. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królestwo kanciarzy. Cykl Szóstka wron. Tom 2
Dostępny3502 szt.

Kaz Brekker i jego ekipa dopiero co przeprowadzili skok przekraczający najśmielsze wyobrażenia. Zamiast jednak dzielić sowite zyski, muszą walczyć o życie. Zostali wystawieni do wiatru i poważnie osłabieni, dokucza im brak funduszy, sprzymierzeńców i nadziei. Na ulicach miasta trwa wojna. Wzajemna lojalność w obrębie ekipy -i tak już krucha i wątpliwa -zostaje wystawiona na ciężką próbę. Kaz i jego ludzie muszą się postarać, żeby znaleźć się po stronie zwycięzców. Bez względu na koszty.

55,00 zł
39,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

24 osoby kupiły
7
PRUT 19–21 VII 1711. Północna kampania wielkiego wezyra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PRUT 19–21 VII 1711. Północna kampania wielkiego wezyra
Dostępny159 szt.

W XVIII wieku armie rosyjska i osmańska spotkały się na polu bitwy czterokrotnie. To właśnie w tym stuleciu Rosjanie odnieśli jedne z najgłośniejszych zwycięstw i jednocześnie jedne z najbardziej gorzkich porażek, nie tylko w wojnach z Imperium Osmańskim, ale i w całej historii wojskowości rosyjskiej. Nawet pobieżne zapoznanie się ze źródłami daje jednoznaczną odpowiedź na pytanie o wynik trzydniowej bitwy, która rozegrała się pod Stănilești, nad brzegiem rzeki Prut, w lipcu 1711 roku – była to bezwarunkowa kapitulacja armii rosyjskiej i cara Piotra I osobiście. Niemniej jednak do dziś czołowi rosyjscy znawcy historii kampanii pruckiej bronią tezy, że car opuścił brzegi Prutu jako zwycięzca. Rzecz w tym, że historia kampanii pruckiej całkowicie rozbija utrwalony w historiografii mit Piotra jako wielkiego dowódcy, mądrego i dalekowzrocznego stratega, który przez wieki dominował zarówno w nauce historycznej, jak i w świadomości społecznej. Zamiast tego gloryfikowanego obrazu, widzimy przestraszonego na śmierć, niemal pokonanego monarchę, biegającego histerycznie po obozie rosyjskim, otoczonego ze wszystkich stron przez wroga, niemogącego wypowiedzieć ani słowa – takim współcześni widzieli cara Piotra nad brzegiem Prutu. A przecież dwa lata temu ten sam monarcha z triumfem świętował swoje zwycięstwo nad najsilniejszą i najbardziej zdyscyplinowaną armią w Europie. Zawsze trudno pogodzić się ze złudzeniami rozbitymi do fundamentów, dlatego w rosyjskiej historiografii pojawił się kompromisowy obraz wojny rosyjsko-tureckiej z lat 1710-1713, w którą Piotr zaangażował się nie z własnej woli i wyszedł z niej z poczuciem godności. W rzeczywistości sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Triumfator spod Połtawy, car Piotr I traktował zbliżającą się wojnę jako łatwą rozgrywkę, ufając lekkomyślnym zapewnieniom niektórych doradców, że wszyscy chrześcijanie na Bałkanach powstaną, gdy tylko car i jego armia staną na osmańskich ziemiach. Jak zobaczymy poniżej, obiecanego powstania nie było nawet w kartach – armia rosyjska została pozostawiona twarzą w twarz z Osmanami, którzy w przeciwieństwie do Rosjan poważnie traktowali swojego wroga i odpowiedzialnie podchodzili do takich rzeczy, jak planowanie i wywiad, o czym rosyjscy generałowie tym razem zapomnieli, ufając niepewnym szpiegom i agentom spośród bałkańskich chrześcijan.

33,00 zł
20,46 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 12,54 zł

20 osób kupiło
8
Mapa Korony Gór Polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa Korony Gór Polski
Dostępny154 szt.

Mapa Korony Gór Polski - z tą mapą zaplanujesz i bezpiecznie wejdziesz na wszystkie 28 szczyty zaliczane do Korony Gór Polski. Rozmieszczenie wierzchołków zaprezentowano na podkładzie mapy drogowej południowej Polski w skali 1:680 000. Ponadto każdy szczyt przedstawiono w większej skali (1:35 000 - 1:52 000), tak by móc lepiej zaplanować dojazd i wejście na wierzchołek. Na każdej mapie znajduje się propozycja konkretnej trasy wiodącej na szczyt – w formie pętli lub z dojściem i powrotem tą samą drogą. Dodatkowo zmieściliśmy parametry proponowanych tras, takie jak: długość, czas przejścia, stopień trudności, suma przewyższeń i punkty GOT.

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

18 osób kupiło
9
Jednoaktówki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
32,93 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 16,97 zł

17 osób kupiło
10
Przemienienie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przemienienie
Dostępny16 szt.

Jaką tajemnicę wyjawił młodemu księdzu były agent SB? Na czym polegała operacja „Hermes”? Czy SB prowadziła ją na zlecenie Watykanu? Co łączyło dostojników watykańskich, którzy utracili wiarę w Boga, z oficerami KGB, którzy utracili wiarę w komunizm? Znakomita powieść z gatunku political fiction, która powstała na kanwie badań ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego i opowiada o skomplikowanych losach Kościoła w czasach komunizmu. „Przemienienie Szczepana Twardocha przedstawia w formie powieści sensacyjnej obraz przeszłości konkurencyjny wobec wersji Urbana, Psów czy Gazety Wyborczej. Fikcyjne spiski i zbrodnie wciągają tu czytelnika w realistycznie opowiedziany thriller o służbach specjalnych á la Frederick Forsyth – zarazem przekazując prawdę o tym, kto był w PRL-u zbrodniarzem, a kto ofiarą”. – Jacek Dukaj Krytycy, którzy wytykają polskiej literaturze, że nie oddaje politycznej i społecznej rzeczywistości naszych czasów, mogą już przestać. Twardoch robi to do bólu. I do tego z wielką fantazją. – Rafał A.Ziemkiewicz Czy warto przeczytać Przemienienie? Warto jak diabli! – Łukasz Orbitowski

39,90 zł
37,11 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,79 zł

17 osób kupiło
11
Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty wyd. 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
79,00 zł
55,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,70 zł

15 osób kupiło
12
Radzę sobie z przemocą w szkole i Internecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radzę sobie z przemocą w szkole i Internecie
Dostępny140 szt.

Karty pracy, przeznaczone dla uczniów w wieku 9-16 lat, przygotowują do zmierzenia się z trudnym zagadnieniem przemocy w szkole i w Internecie. Książka została opracowana z myślą o terapii dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz wszystkich tych, którzy nie potrafią poradzić sobie z nękaniem i brakiem akceptacji. Materiały pozwalają uczniom znaleźć odpowiedzi na pytania: - W jakich miejscach można spotkać się z przemocą? - Jak chronić się przed przemocą? - Jak zareagować w sytuacjach przemocowych? - Jak dbać o bezpieczeństwo w sieci? - Jak postąpić, gdy jesteśmy świadkami/ofiarami przemocy? Podejmowane tematy dotyczą spraw bliskich młodym ludziom, którzy borykają się z agresją w szkole, a ostatnio coraz częściej także z cyberprzemocą. Kolejne karty pracy poświęcone zostały takim zagadnieniom, jak: - przemoc psychiczna i przemoc fizyczna - wykluczenie społeczne - dokuczanie w szkole - przyczyny i skutki przemocy - cyberprzemoc - nękanie w sieci. Dodatkowo publikacja zawiera: - dziennik odpowiedniego zachowania oraz reagowania na przemoc - pomoc do wizualnego przedstawienia procesu radzenia sobie ze złością i sytuacjami przemocowymi - ponad 500 naklejek do wypełnienia dziennika. Karty mogą być wykorzystane przez pedagogów, nauczycieli oraz terapeutów podczas zajęć indywidualnych, a także grupowych. Publikacja wchodzi w skład kolekcji "Z relacjami za pan brat" dedykowanej dzieciom i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz z trudnościami w zakresie kompetencji społecznych.

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

14 osób kupiło
13
Pakiet W pogoni za nazistą T 1-2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet W pogoni za nazistą T 1-2
Dostępny501 szt.

Rok 1946. Oficer amerykańskiego wywiadu, młoda Polka, niemiecki dziennikarz, zaufany człowiek Martina Bormanna i żołnierz SS to ludzie z różnych światów, których łączy jeden cel... Każdy z nich chce dopaść nazistowskiegozbrodniarza wojennego. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a każdy zbohaterów coś ukrywa. Intrygi, tajemnicze morderstwa, a w tle złoto nazistówukryte w alpejskich grotach i jeziorach, brudne sprawki Watykanu, a wreszcietajne enklawy w Argentynie. Pełna zwrotów akcji i trzymająca w napięciu dosamego końca opowieść o zdradzie, chciwości i hipokryzji, w której nie mamiejsca na sentymenty i uczciwą grę, a finał tej rozgrywki zaskakuje wszystkichjej uczestników.

74,90 zł
50,93 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 23,97 zł

12 osób kupiło
14
LEGO Friends. 41755 Pokój Novy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Friends. 41755 Pokój Novy
LEGO, LEGO
Dostępny829 szt.

Zestaw LEGO® Friends Pokój Novy (41755) to mnóstwo zabawy dla sześciolatków i starszych dzieci. Zac nie wiedział, że tyle łączy go z Novą, dopóki nie odkrył, że uwielbia gry – tak jak on! Teraz mogą rozwijać swoją przyjaźń podczas wspólnej gry. Dzieci będą zafascynowane możliwością odkrywania funkcji pokoju. Znajduje się w nim komputer z klawiaturą i neonowymi wiatrakami, a także fotel gamingowy i mikrofon. Dzieci mogą pomagać postaciom w opiece nad Picklem, przygarniętym pieskiem. Jest tu także stół, na którym Nova naprawia wózek Pickle’a oraz rampa, po której pies wjeżdża na łóżko. Dodatkowo w sypialni kryją się detale (na przykład ukryty plakat), które zdradzają inne zainteresowania Novy. Inspiracja dla młodych budowniczych Dzieci mogą cieszyć się łatwym i intuicyjnym budowaniem dzięki aplikacji LEGO Builder. Mogą w niej przybliżać i obracać model w 3D, zapisywać zestawy i śledzić postępy. Nowości w mieście Heartlake W świecie LEGO Friends dzieci mogą zawierać przyjaźnie, odkrywać ekscytujące miejsca i odgrywać realistyczne przygody. - Pokój Novy dla dzieci w wieku od sześciu lat – dzięki zestawowi z sypialnią Novy (41755), w której jest laptop i fotel gamingowy, dzieci mogą wymyślać własne historie. - Dwie minilaleczki – zestaw zawiera minilaleczki LEGO® Friends – Novą i Zaca – oraz psa Pickle’a z wózkiem i rampą przy łóżku. - Poznaj Novą – akcesoria, które przybliżą dzieciom świat Novy, to między innymi stół warsztatowy, wózek, jedzenie i woda dla Pickle’a oraz figurki kolekcjonerskie i ukryty plakat. - Prezent dla dzieci– szukasz zabawki lub prezentu dla sześciolatka lub starszego dziecka, które lubi kreatywną zabawę lub gry? Ten zestaw LEGO® Friends to świetny upominek na urodziny, święta lub z innej okazji. - Wymiary – zestaw LEGO® Friends ma 7 cm wysokości, 12 cm szerokości oraz 11 cm głębokości. - Intuicyjne instrukcje – aplikacja LEGO® Builder poprowadzi Ciebie i Twoje dziecko przez budowanie dzięki narzędziom, które pozwalają przybliżać i obracać model w 3D, zapisywać zestawy oraz śledzić postępy. - Miasto Heartlake nowej generacji – w styczniu 2023 roku świat LEGO® Friends powiększy się o nowe postacie i lokalizacje, aby inspirować do kolejnych przygód. - Wysokiej jakości produkt – wszystkie elementy LEGO® spełniają rygorystyczne standardy branżowe, dzięki czemu są jednolite i zawsze do siebie pasują, a budowanie z nich jest przyjemnością. - Bezpieczeństwo przede wszystkim – klocki i inne elementy LEGO® Friends są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają rygorystyczne światowe standardy bezpieczeństwa.

89,99 zł
75,59 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 14,40 zł

8 osób kupiło
15
LEGO Technic. 42151 Bolid Bugatti - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Technic. 42151 Bolid Bugatti
LEGO, LEGO
Dostępny78 szt.

Zainspiruj dziewięciolatka lub starsze dziecko do zbudowania własnego modelu samochodu wyścigowego dzięki zestawowi LEGO® Technic Bolid Bugatti (42151). Dzieci mogą odtwarzać realistyczne detale, w tym silnik W16, układ kierowniczy i drzwi skrzydłowe. Wspaniały wygląd auta przykuwa uwagę swoją czarno-żółtą kolorystyką i realistycznymi naklejkami. Po zbudowaniu i obejrzeniu samochodu można z dumą ustawić model kolekcjonerski jako ozdobę. Świetne wprowadzenie do świata inżynierii Modele LEGO Technic są wyposażone w realistyczne mechanizmy i są ruchome, dzięki czemu wprowadzają młodych budowniczych LEGO w świat inżynierii w przystępny i realistyczny sposób. Łatwe i intuicyjne budowanie umożliwi aplikacja LEGO Builder. Dzieci mogą w niej przybliżać i obracać modele w 3D, zapisywać zestawy i śledzić swoje postępy. - Model dla miłośników sportów motorowych – postaw wyzwanie fanom motoryzacji w wieku od dziewięciu lat i podaruj im szczegółowy model LEGO® Technic Bolid Bugatti (42151). - Przyciągające uwagę detale – dzieci mogą budować i odkrywać pracę silnika W16, układ kierowniczy i drzwi skrzydłowe samochodu wyścigowego Bugatti. - Wzorowane na oryginale – model bolidu Bugatti ma czarno-żółtą kolorystykę, a całości dopełniają naklejki. - Prezent dla dzieci w wieku od dziewięciu lat – podaruj model Bugattidziecku, które uwielbia samochody wyścigowe i modele aut sportowych. - Do zabawy i ozdoby – po zbudowaniu samochodu, gdy zabawa jest skończona dzieci mogą z dumą ustawić model kolekcjonerski na półce. - Wymiary – model LEGO® Technic ma 8 cm wysokości, 31 cm długości i 13 cm szerokości. - Pomoc w budowaniu – odkryj intuicyjne instrukcje budowania dzięki aplikacji LEGO® Builder, w której można powiększać i obracać modele w 3D, śledzić postępy i zapisywać zestawy, jednocześnie rozwijając umiejętności dziecka. - Wprowadzenie do świata inżynierii – modele konstrukcyjne LEGO Technic składają się z realistycznie poruszających się mechanizmów, które dla młodych budowniczych LEGO stanowią przystępne wprowadzenie do świata inżynierii. - Wysoka jakość – elementy LEGO® Technic spełniają rygorystyczne standardy branżowe, dzięki czemu są jednolite, zawsze do siebie pasują i można je z łatwością połączyć oraz rozdzielić. - Bezpieczeństwo przede wszystkim – elementy LEGO® Technic są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają najwyższe światowe standardy bezpieczeństwa.

239,99 zł
206,39 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 33,60 zł

8 osób kupiło
16
LEGO City. 60358 Cybermotocykl kaskaderski - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO City. 60358 Cybermotocykl kaskaderski
LEGO, LEGO
Dostępny928 szt.

Dodaj emocji do zabawy, wręczając pięciolatkom i starszym dzieciom zestaw LEGO® City Cybermotocykl kaskaderski (60358). Zawiera on motocykl z kołem zamachowym do wykonywania fajnych skoków i trików. Wystarczy tylko dodać motocyklistę LEGO City Stuntz i można cieszyć się akcją. Zestaw obejmuje też drukowane i cyfrowe instrukcje budowania Aby zbudować motocykl, dzieci mogą posłużyć się ilustrowanym przewodnikiem lub wypróbować interaktywną aplikację LEGO Builder – cyfrowy, intuicyjny przewodnik z narzędziami do przybliżania i obracania, dzięki któremu dzieci mogą wizualizować model z różnych perspektyw. Fajne zabawki dla dzieci Dzięki zestawom LEGO City dzieci znajdą się w samym środku akcji, a imponujące pojazdy, szczegółowe budowle i ciekawe postacie inspirują do realistycznego odgrywania ról. Połącz ten zestaw z innymi z serii LEGO City Stuntz, aby stworzyć jeszcze fajniejszy pokaz kaskaderski! - Napędzany kołem zamachowym motocykl – podkręć zabawę dzięki zestawowi LEGO® City Cybermotocykl kaskaderski (60358) i zapewnij dzieciom kaskaderskie emocje. - Zawartość opakowania – w środku jest wszystko, czego dzieci potrzebują do zbudowania motocykla napędzanego kołem zamachowym, oraz minifigurka LEGO® City Stuntz. - Prawdziwe wyczyny kaskaderskie – motocykl trzeba popchnąć, by uruchomić koło zamachowe i wykonać zabawne skoki i sztuczki. - Prezent dla dzieci w wieku od pięciu lat – podaruj zestaw LEGO® City Stuntz na urodziny, święta lub inną okazję. - Wymiary – po zbudowaniu cybermotocykl kaskaderski ma 5 cm wysokości, 6 cm długości i 2 cm szerokości. - Zbierz i połącz – motocykl można połączyć z innymi zestawami z serii LEGO® City Stuntz, by urozmaicić zabawę w pokazy kaskaderskie. - Drukowane i cyfrowe instrukcje budowania – w aplikacji LEGO® Builder na smartfony i tablety dzieci mogą przybliżać i obracać powstający model, by obejrzeć go ze wszystkich stron. - Nauka podczas zabawy – zestawy LEGO® City zawierają budowle, pojazdy i postacie, które zachęcają dzieci do pomysłowej zabawy, zwiększają ich pewność siebie i pomagają rozwijać umiejętności kreatywne. - Zabawki najwyższej jakości – wszystkie elementy LEGO® spełniają rygorystyczne standardy branżowe, dzięki czemu są jednolite i zawsze do siebie pasują, a budowanie z nich jest przyjemnością. - Bezpieczeństwo przede wszystkim – elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu można mieć pewność, że spełniają surowe światowe standardy bezpieczeństwa.

35,99 zł
30,23 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,76 zł

8 osób kupiło
17
Narodziny elit rzymskich (VIII-VI w. p.n.e.) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narodziny elit rzymskich (VIII-VI w. p.n.e.)
Dostępny10 szt.

Książka Andrzeja Łosia to obszerne studium dotyczące powstania i uformowania się elit państwa rzymskiego w pierwszej fazie jego istnienia (okres królewski), to jest w casie od połowy VIII w. przed Chr., czyli od momentu, gdy zauważalne jest "pojawienie się w materiale archeologicznym wyraźnych śladów intensyfikacji procesu narastania różnic społecznych", po schyłek wieku VI, to jest do "wprowadzenia ustroju republikańskiego, będacego formą oligarchicznych rządów patrycjatu". Mamy do czynienia z pracą, która wyraziście przybliża nam tak dzieje arystokracji rzymskiej w czasach jej formowania, jak również stanowi ważny głos w dyskusji nad początkami państwa rzymskiego. Z całą pewnością nie ma odpowiednika w literaturze przedmiotu na skalę międzynarodową. Jest przy tym głosem w dyskusji nad aktualnym stanem historiografii - w szerokim znaczeniu słowa - poświęconej archaicznemu Rzymowi. Andrzej Łoś wykazał się prawdziwym mistrzostwem w poruszaniu się w gaszczu literatury i hipotez badawczych, zawsze z podkresleniem własnego punktu widzenia, dowodzącego dogłebnego opanowania źródeł. Z recenzji prof. dr. hab. Leszka Mrozewicza

80,00 zł
57,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,40 zł

8 osób kupiło
18
Mroczne miasta - Cień Mężczyzny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczne miasta - Cień Mężczyzny
Dostępny42 szt.

Kolejny tom serii Mroczne miasta, uważanej za jedną z najważniejszych dokonań w komiksie franko-belgijskim. Albert Chamisso jest wzorcowym inspektorem ubezpieczeniowym, cenionym przez swoich przełożonych. Ma wszystko, by być szczęśliwym, i jest świeżo po ślubie z Sarah, czarującą młodą kobietą. Lecz prześladują go straszliwe koszmary, które kładą się cieniem na jego życiu zawodowym i uczuciowym. Udaje się zatem do lekarza, a ten przepisuje mu rewolucyjny lek, który ma powstrzymać koszmary. Jednak sytuacja Alberta, zamiast się polepszyć, staje się jeszcze bardziej problematyczna...

90,00 zł
72,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 18,00 zł

6 osób kupiło
19
Hurrah Zara! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hurrah Zara!
Dostępny80 szt.

„Wszyscy umieramy za to samo królestwo, to, które nie ma ziem ani granic i które nosimy w sobie samych. – Franz von Pikkendorff Bohaterowie tej książki to wolne duchy, dla których wierność i honor są zasadą życia, nie kochają niczego tak bardzo jak czynu – i to najlepiej czynu bezinteresownego, dla samego piękna gestu. Ci bohaterowie to „dynastia Pikkendorfów”. Prawdziwi anarchiści. Ale anarchiści zakochani w wyższym porządku, którego świat jest tylko bardzo niedoskonałym odbiciem, ponieważ zawsze istnieje jakiś wątpliwy kompromis, jakaś ukryta infamia, jakaś zdrada. Wszystko to, co Pikkendorffowie natychmiast odrzucają. Narrator relacjonuje historię ich burzliwych losów, którą opowiada mu ich ostatni potomek. Zaczyna się ona wraz z przybyciem skandynawskich Gotów i trwa pod patronatem ich przodkini, świętej Zary, której imię nawet najmniej pobożni wymawiają z namaszczeniem, a w chwilach trudnych z zadziwiającą skutecznością. Ród ten wydał na świat cały kontyngent księży, mnichów, biskupów, a nawet męczenników, o których wspominają także karty tej książki. Pikkendorffowie tworzą katolicką i mówiącą po francusku diasporę, której członków odnajdujemy we wszystkich krajach Europy, ale i w Meksyku, Patagonii czy Transwalu. Uczestniczyli w prawie wszystkich wojnach, we wszystkich wstrząsach, które ruszały fundamentami świata, do którego są przywiązani tylko dzięki wolnemu wyborowi. Wspólny mianownik tej całej linii postaci to gorąca wiara, odwaga, młodzieńcza brawura, pościg za marzeniami i wyobraźnią. Wszyscy są młodzi wiekiem i (lub) sercem. Mogą oni odnosić zwycięstwa lub nie, ale nigdy nie są pokonani czy zniechęceni. Oddają swoje ciało i duszę obronie wartości, które, przynajmniej w ich oczach, mają większy lub mniejszy związek z sacrum. Niewielu członków tej starej i licznej rodziny spokojnie zmarło we własnych łóżkach. W ostatnich wiekach dotyczyło to m.in. młodego Franciszka Ludwika de Pikkendorffa w forcie w Chartres, blisko Missisipi, który ginie w 1763 roku, walcząc u boku wiernych francuskiemu królowi Indian. Sto lat później Karl Oktavius von Pikkendorff, z gałęzi niemieckiej, w wieku dwudziestu dziewięciu lat przybywa do Meksyku z cesarzem Maksymilianem, za którego dzielnie walczy. Udaje mu się powrócić do domu, ale pozostawia w Meksyku dwóch naturalnych synów, którzy nawet jako siedemdziesięciolatkowie mają wciąż młode serca i stają na czele walki „Cristeros”, w której zostają zastrzeleni w 1929 roku. Wierni swojej dewizie kierują się przede wszystkim zasadą osobistego bohaterstwa, służąc sprawie, którą sami wybierają. Ich bohaterskie i romantyczne przygody są zaproszeniem do odwracania kolei rzeczy, odwracania biegu czasu. Jedną z takich postaci jest Elena de Pikkendorff, która zanim staje się łowcą niemieckich łodzi podwodnych, uczestniczy w wojennych zmaganiach, oddając swoje luksusowe auto na służbę żołnierzom znad Marny. Wielu innych spotkaliśmy czytając Sira, Pierścień Rybaka, Króla zza morza, Siedmiu jeźdźców czy pozostałe raspailowskie powieści i opowiadania. W ten sposób Jean Raspail, korzystając ze swego epickiego geniuszu, bierze nas po raz kolejny na „przejażdżkę po krainie marzeń”, także po to, żebyśmy po dotarciu na miejsce mogli ujrzeć rzeczy w ich właściwym kształcie, nad przepaścią, która oddziela sen od jawy.

65,00 zł
47,45 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,55 zł

6 osób kupiło
20
Ptaszyna. Koniec czyli początek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptaszyna. Koniec czyli początek
Dostępny23 szt.

Ptaszyna. Koniec czyli początek” Darii K. Kompf to tomik-skrypt z rozmyślań i doświadczeń skoncentrowanych wokół tematu przemiany. Zmiany niedoszłe, nieudane, rozpoczęte, lecz niezakończone, dostrzegalne w skali mikro i makro, niedostrzegane, decydujące zarówno o istnieniu, jak i sposobie bycia. Autorka podejmuje w niej ponadto kwestie takie jak czas, oddech, sens i ostateczność – towarzyszące wszystkim, ale przecież także każdemu z osobna. Uwagę zwracają też sposoby ich przekazywania – tomik oferuje formy dłuższe i krótsze, a nawet opowieść graficzną autorstwa poetki. Joanna Żabnicka Daria K. Kompf jest również autorką projektu okładki, znaku serii i ilustracji w książce.

30,00 zł
18,99 zł

Rabat 36,7%
oszczędzasz 11,01 zł

6 osób kupiło
21
Jego własność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jego własność
Dostępny308 szt.

Miała być tylko pionkiem na planszy jego biznesu. Stała się kimś o wiele ważniejszym Podobno sztuka łagodzi obyczaje. Z pewnością nie dotyczy to Williama Wolfe`a, gangstera i... kolekcjonera. To człowiek, który nie tylko nosi drapieżne nazwisko - potrafi być naprawdę niebezpieczny, zwłaszcza gdy ktoś próbuje go oszukać. Na przykład sprzedać mu podrabianą grafikę. Taki błąd popełnił Kieran, narzeczony Bronte Dixon. W dodatku wmanewrował rzeczoznawczynię w potwierdzenie autentyczności obrazu, po czym zniknął. Co oznacza, że teraz to ona ma poważne kłopoty. Nie dość, że o nielojalności narzeczonego dowiaduje się od bandyty, to jeszcze William Wolfe oczekuje od niej, że odpracuje dla niego dług Kierana. Dług wynoszący, bagatela, pięć milionów dolarów. Sytuacja nie do pozazdroszczenia, tym bardziej że gangster wie o przeszłości dziewczyny coś, co powinno pozostać tajemnicą. I nie zawaha się skorzystać z tej wiedzy, jeżeli Bronte mu się sprzeciwi...

44,90 zł
30,53 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,37 zł

6 osób kupiło
22
Encyklika Humanae Vitae w.3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklika Humanae Vitae w.3
Dostępny10 szt.

Encyklika o zasadach moralnych w dziedzinie przekazywania życia ludzkiego. Wydanie 3

9,80 zł
8,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,81 zł

5 osób kupiło
23
Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza
Dostępny4134 szt.

Witaj w świecie 97-godzinnych tygodni pracy. W świecie decyzji, od których zależy życie. W świecie nieustannego tsunami płynów ustrojowych. W świecie, w którym dziennie zarabiasz mniej niż szpitalny parkometr. Pożegnaj się więc z bliskimi i przyjaciółmi i witaj w świecie lekarza stażysty! Spisywana potajemnie po niekończących się dyżurach, bezsennych nocach i przepracowanych weekendach książka komika i byłego lekarza Adama Kaya Będzie bolało to szczery do bólu opis jego walki na pierwszej linii frontu brytyjskiej służby zdrowia. Z zabawnych, przerażających i wzruszających zapisków Kaya dowiecie się wszystkiego, co chcieliście wiedzieć (i czego wolelibyście nie wiedzieć) o życiu lekarzy na oddziale i poza nim. Uwaga! Lektura tej książki może pozostawić blizny! *** Niesłychanie zabawna i rozdzierająco smutna - Jonathan Ross Będziecie się śmiać, płakać, i znowu śmiać - Dean Burnett Jeśli planujecie przeczytać w tym roku jedną jedyną książkę, wybierzcie tę - "Daily Express" Tak klinicznie zabawna i tak ważna, że powinna być na receptę - "Guardian" Kupcie, ukradnijcie lub wyżebrajcie od kogoś egzemplarz tej książki. Kay ma poczucie humoru ostre jak skalpel, a jego diagnozy są wyjątkowo gorzkie - Lorraine Kelly W równym stopniu śmieszy, co chwyta za serce. A mocno chwyta za serce (i śmieszy) - Charlie Booker Jako hipochondryk trochę bałem się przeczytać książkę Adama Kaya. Na szczęście jest wyjątkowo zabawna. Tak zabawna, że ze śmiechu nabawiłem się przepukliny - Joe Lycett Czytając te zapiski, równie często śmiałam się co płakałam. Adam stworzył wspaniałą narrację. To naprawdę błyskotliwa książka - prof. Clare Gerada, była przewodnicząca Królewskiego Kolegium Lekarzy Rodzinnych, odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego

44,99 zł
35,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

4 osoby kupiły
24
Pióro wieczne Omega chrom pastel - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro wieczne Omega chrom pastel
Zenith
Dostępny2 szt.

Pióro wieczne w pastelowych kolorach. Uwaga! Różne kolory, towar wysyłany losowo.

15,99 zł
4 osoby kupiły
25
Tato, ta ci się udała - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tato, ta ci się udała
Dostępny356 szt.

Dowcipna szkatułkowa opowieść mistrza czeskiego humoru i czeskiego mistrza ilustracji. Pewnego dnia mama Petrzika i Petruszki wzięła głęboki oddech i powiedziała: – Nie gniewaj się, tato, ale ja też chodzę do pracy, a oprócz tego piorę, prasuję, szyję, gotuję, zmywam naczynia, ścieram kurze, odkurzam dywany, odprowadzam Petrzika do przedszkola, robię zakupy i chodzę na wywiadówki, smaruję sobie maszynę do szycia, czyszczę buty, noszę płaszcze do pralni i odbieram je stamtąd, i nie mam nawet czasu pójść do fryzjera, żeby ci się podobać, i tak sobie myślę, że mógłbyś przejąć ode mnie chociaż opowiadanie bajek na dobranoc, co ty na to? Ale czy tata, który urodził się w najbardziej prozaicznej dzielnicy Pragi, będzie w stanie wymyślić tak dobrą bajkę jak te, które wymyśla mama?

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

4 osoby kupiły
26
Lady Mechanika T.2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lady Mechanika T.2
Dostępny21 szt.

Poznajcie pięknie zilustrowany steampunkowy świat pełen statków powietrznych i monstrualnych stworzeń, w którym żyje odważna, lecz udręczona bohaterka... Bulwarówki nadały jej przydomek Lady Mechanika. Jako jedyna przeżyła straszliwe eksperymenty szalonego naukowca, efektem których są jej mechaniczne kończyny. Nie posiadając żadnych wspomnień związanych z pobytem w niewoli, Lady Mechanika zdecydowała się zostać poszukiwaczką przygód i prywatną detektyw. Wykorzystuje swoje wyjątkowe zdolności do rozwiązywania spraw, których odpowiednie organy się nie podejmują: czy to z braku umiejętności, czy też chęci. Nigdy jednak nie przestała szukać odpowiedzi na temat własnej przeszłości. Osadzona w fikcyjnej wiktoriańskiej Anglii, gdzie magia i przesądy zderzają się z nowymi odkryciami naukowymi i wynalazkami, Lady Mechanika przedstawia losy młodej kobiety, która kontynuuje obsesyjne poszukiwania własnej tożsamości i prowadzi dochodzenia w sprawie innych tajemnic, zarówno naukowych, jak i nadprzyrodzonych. Tom zawiera drugi cykl zatytułowany Tablica przeznaczenia, a także galerię okładek.

100,00 zł
80,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 20,00 zł

4 osoby kupiły
27
Leki prosto z natury cz.21 Naturalne antybiotyki c - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leki prosto z natury cz.21 Naturalne antybiotyki c
Dostępny4 szt.

MiódJagody gojiCzosnekŻurawinaAlgi morskieKiełkiWoda kokosowa

9,70 zł
6,99 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 2,71 zł

4 osoby kupiły
28
Rywalizacja o Ordynację Zamojską w latach1665-1673 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rywalizacja o Ordynację Zamojską w latach1665-1673
Dostępny78 szt.

Najważniejsza część sporu o Ordynację Zamojską toczyła się w latach 1665-1673 i była istotnym konfliktem politycznym w państwie polsko-litewskim w tym okresie. Książka ta stanowi nie tylko opis tej rywalizacji, która sama w sobie nie doczekała się dotychczas osobnego opracowania. Odpowiada też na liczne związane z nią pytania badawcze. Jest więc skierowana do wszystkich tych, którzy chcą wiedzieć nie tylko jak coś się stało, ale też dlaczego coś się stało. Sięgnąć po nią może każdy. Nawet ktoś, kto na co dzień nie zajmuje się zawodowo historią. Do walki o spadek po III Ordynacie zmarłym bezpotomnie 7 kwietnia 1665 r. Janie Sobiepanie Zamoyskim stanęło w sumie osiem osób. Zgodnie ze statutem Ordynacji i ostatnią wolą zmarłego prawo do dziedziczenia majątku posiadała boczna linia Zamoyskich. Nie uznawały go jednak pozostałe strony sporu. Wspomniany konflikt był ważnym tematem nie tylko spraw w sądach i trybunałach, ale też obrad niemalże wszystkich sejmów i sejmików tego okresu. Rywalizujące strony nie zawahały się też uciec do walki zbrojnej. Stanowił problem polityczny, który miał wpływ na wiele innych wydarzeń zaistniałych w tym czasie; na przykład na przebieg sejmu elekcyjnego 1669 r., niemalże przyczyniając się do jego zerwania, czy na rywalizację stronnictwa królewskiego z tzw. malkontentami za panowania Michała Korybuta Wiśniowieckiego. W jego rozwiązanie musiało zaangażować się całe aktywne politycznie społeczeństwo I Rzeczypospolitej. Niewątpliwie niósł on ze sobą duże zagrożenie nie tylko dla jedności politycznej państwa polsko-litewskiego, ale też (choć jedynie pośrednio) dla jego suwerenności. Stał się też jedną z przyczyn zwiększania się niewydolności politycznej Rzeczypospolitej, która finalnie doprowadziła do jej upadku.

46,00 zł
32,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,80 zł

4 osoby kupiły
29
Overlord 13 Paladyn świętej monarchii Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Overlord 13 Paladyn świętej monarchii Część 2
Dostępny15 szt.

Nadchodzi dzień zakończenia usługi niezwykle popularnej niegdyś gry online, Yggdrasil. Główny bohater ? na co dzień samotny pracownik firmy, a w wirtualnej rzeczywistości potężny mag-szkielet, Momonga ? loguje się do pełnego wspomnień świata, by spędzić w nim ostatnie chwile. Ale choć wyznaczona godzina zamknięcia gry mija, Momonga nie zostaje wylogowany. Z każdą chwilą ogarnia go coraz silniejsze wrażenie, że trafił do zupełnie innego świata ? świata, w którym NPC mają własną wolę? Tak oto zaczyna się legenda dowodzonej przez Momongę gildii, Ainz Ooal Gown.

29,90 zł
26,31 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,59 zł

4 osoby kupiły
30
Kostka magiczna BGR5157 - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostka magiczna BGR5157
BIGTOYS
Dostępny95 szt.

Kostka układanka idealnie rozwijająca zabawa zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych. Dzięki zabawie z kostką trenujemy swoją zręczność. Uczy koncentracji i logicznego myślenia. Kostka wykonana jest z plastiku. Ścianki kostki można swobodnie przesuwać. Celem układanki jest ułożenie kostki tak, aby każda ściana miała tylko jeden kolor. Wymiary: 6x6x6cm. Wymiary opakowania: 6x6x9cm Wiek: 6+

9,99 zł
4 osoby kupiły
31
OŁÓwek Automatyczny Velocity z Grafitem BIC 839626 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
OŁÓwek Automatyczny Velocity z Grafitem BIC 839626
BIC
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

8,30 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,7%
oszczędzasz 0,31 zł

5 osób kupiło
32
Igrzyska lekkoatletów Tom 10 Berlin 1936 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Igrzyska lekkoatletów Tom 10 Berlin 1936
Dostępny37 szt.

Dziesiąty tom serii "Olimpijska Historia Lekkoatletyki" opracowanej przez znanych historyków i statystyków związanych z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Tym razem autorzy szczegółowo i wyczerpująco przedstawili rywalizację lekkoatletów podczas Igrzysk Olimpijskich w Berlinie w 1936 roku. W publikacji każda konkurencja została przedstawiona w oddzielnym rozdziale - z uwzględnieniem uczestników, wyników eliminacji i finałów oraz komentarzem autorów. Książkę otwiera rozdział "kapsuła czasu" z najważniejszymi wydarzeniami pozasportowymi z lat 1932-1935. Książka zawiera obszerny bilans statystyczny konkurencji olimpijskich oraz alfabetyczny indeks osobowy.

46,00 zł
32,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,80 zł

4 osoby kupiły
33
Bug Bounty Bootcamp - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bug Bounty Bootcamp
Dostępny128 szt.

Wyśledzenie luki w zabezpieczeniach aplikacji i przejęcie kontroli nad chronionym zasobem jest wyjątkowo ekscytującym doświadczeniem: oto dzięki własnym umiejętnościom można pokonywać kolejne ograniczenia i osiągać cele, które na pozór wydają się nierealne. Od pewnego czasu takie eksperymenty z hakowaniem można prowadzić całkowicie legalnie, a nawet nieźle na tym zarabiać. Wiele firm uruchamia programy bug bounty, w ramach których nagradza hakerów i badaczy bezpieczeństwa za odnajdywanie luk w zabezpieczeniach w korporacyjnych systemach. Ta książka jest kompleksowym i praktycznym przewodnikiem po hakowaniu aplikacji internetowych w ramach udziału w programach bug bounty. Znajdziesz w niej wszystkie niezbędne informacje, od budowania relacji z klientami i pisania znakomitych raportów o błędach w zabezpieczeniach po naukę zaawansowanych technik hakerskich. Dowiesz się, jak przygotować własne laboratorium hakerskie i zgłębisz typowe techniki działania, takie jak XSS czy SQL injection. Zapoznasz się również ze strategiami prowadzenia rekonesansu i sposobami jego automatyzacji za pomocą skryptów powłoki bash. Nie zabrakło tu opisu hakowania aplikacji mobilnych, testowania interfejsów API i inspekcji kodu źródłowego pod kątem luk w zabezpieczeniach Najciekawsze zagadnienia: identyfikowanie typowych luk w zabezpieczeniach sieciowych praca z pakietem Burp Suite kumulowanie wpływu wielu błędów w zabezpieczeniach obchodzenie zabezpieczeń metodą sanityzacji danych wejściowych i listy elementów blokowanych automatyzacja żmudnych zadań za pomocą fuzzingu i skryptów powłoki bash konfiguracja środowiska testowego dla aplikacji pracujących w Androidzie Bug bounty: wyśledź, zhakuj, opisz - i zgarnij nagrodę!

99,00 zł
69,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,70 zł

3 osoby kupiły
34
LEGO City. 60356 Motocykl kaskaderski z niedźwiedziem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO City. 60356 Motocykl kaskaderski z niedźwiedziem
LEGO, LEGO
Dostępny157 szt.

Zestaw LEGO® City Motocykl kaskaderski z niedźwiedziem (60356) gwarantuje wiele godzin wspaniałej zabawy dzieciom w wieku od pięciu lat. Zawiera on napędzany kołem zamachowym motocykl do wykonywania niesamowitych skoków i trików. Wystarczy dodać minifigurkę motocyklisty z zabawnym niedźwiedzim kaskiem i już można wykonywać niezliczone sztuczki. Interaktywna zabawa Ten zestaw kaskaderski zawiera ilustrowane instrukcje budowania i aplikację LEGO Builder – cyfrowy przewodnik z intuicyjnymi narzędziami do powiększania i obracania modelu, które pomagają dzieciom zwizualizować gotowy model z różnych perspektyw. Niech to dzieci będą gwiazdami pokazu! Z zestawami LEGO City Stuntz dzieci znajdą się w samym środku akcji. Do dyspozycji fajne motocykle, realistyczne konstrukcje oraz zabawne postacie, które inspirują do pomysłowego odgrywania ról. Połącz ten zestaw z innymi z serii LEGO City Stuntz, aby stworzyć niesamowity pokaz kaskaderski! - Motocykl kaskaderski – pokaż dzieciom w wieku od pięciu lat świat zestawów LEGO® City Stuntz dzięki motocyklowi napędzanemu kołem zamachowym. - Co jest w pudełku? Wszystko, czego potrzebują dzieci, by wprawić koło zamachowe w ruch, wraz z minifigurką w niedźwiedzim kasku. - Prawdziwe wyczyny kaskaderskie – motocykl trzeba popchnąć, by uruchomić koło zamachowe i wykonać zabawne skoki i sztuczki. - Ciekawy prezent – zestaw LEGO® City Motocykl kaskaderski z niedźwiedziem (60356) sprawdzi się jako prezent na święta lub urodziny albo jako niespodzianka z dowolnej okazji dla pięciolatków i starszych dzieci, które lubią pełną akcji zabawę. - Kieszonkowy zestaw – motocykl kaskaderski z niedźwiedziem ma 5 cm wysokości, 6 cm długości i 2 cm szerokości. - Zbierz i połącz – motocykl można połączyć z innymi zestawami z serii LEGO® City Stuntz, by urozmaicić zabawę w pokazy kaskaderskie. - Drukowane i cyfrowe instrukcje budowania – w aplikacji LEGO® Builder na smartfony i tablety dzieci mogą przybliżać i obracać powstający model, by obejrzeć go ze wszystkich stron. - Nauka podczas zabawy – zestawy LEGO® City zawierają realistyczne budowle, pojazdy i postacie, które zachęcają dzieci do pomysłowej zabawy, zwiększają ich pewność siebie i pomagają rozwijać umiejętności kreatywne. - Gwarancja jakości – wszystkie elementy LEGO® spełniają wymagające standardy branżowe, dzięki czemu są jednolite i zawsze do siebie pasują, a budowanie z nich jest przyjemnością – i tak jest niezmiennie od 1958 roku. - Bezpieczeństwo przede wszystkim – elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu można mieć pewność, że spełniają surowe światowe standardy bezpieczeństwa.

35,99 zł
30,23 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,76 zł

3 osoby kupiły
35
Rysuj i koloruj. Nauka rysowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rysuj i koloruj. Nauka rysowania
Dostępny202 szt.

Ta książeczka to zachęta do stawiania pierwszych kroków w nauce rysowania. Dzięki dokładnym instrukcjom z łatwością stworzysz wspaniały rysunek i wyćwiczysz umiejętności manualne. Dokańczanie obrazków na zasadzie odbicia lustrzanego wspomaga i stymuluje rozwój dzieci poprzez zabawę. Podejmij wyzwanie i odkryj w sobie artystę!

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

3 osoby kupiły
36
Miłość i związki partnerskie w kartach Tarota - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość i związki partnerskie w kartach Tarota
Dostępny13 szt.

Niniejsza książka to efekt wieloletniej pasji, ustawicznego poznawania archetypów kart Tarota. Autorka, żeby dać wyczerpującą odpowiedź na dane pytanie, opracowała związek kart Tarota z numerologią i astrologią oraz zgodności partnerskie według astrologii europejskiej i astrologii chińskiej. Podany w niniejszej książce rozkład GEBO pozwoli nam dokonać dogłębnej analizy związku partnerskiego już istniejącego. Nieważne czy to para homo-, czy heteroseksualna, ważne jest to, żeby łączyło ich uczucie. Po dokonaniu analizy osoba pytająca utwierdzi się w przekonaniu, czy jej związek to tylko chwilowy kryzys, czy uda się przełamać konflikty i waśnie, a może zakończyć coś, co nie rokuje nadziei na przyszłość. Książka napisana jest z nadzieją, że dotrze do każdego potrzebującego i pomoże rozwikłać problemy w związkach partnerskich.

96,00 zł
69,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 26,88 zł

3 osoby kupiły
37
Sól z pieprzem i pudding #2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sól z pieprzem i pudding #2
Dostępny19 szt.

Haruhi w końcu odwiedza ojca z zamiarem delikatnego wprowadzenia go w temat swojego zamążpójścia. Lecz ciąg nieprzewidzianych wypadków sprawia, że nie tylko nie udaje jej się powiedzieć o związku z Nagato, ale na dodatek zostaje postawiona w sytuacji, z której nie da się wybrnąć, nikogo przy tym nie raniąc.

26,90 zł
23,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

3 osoby kupiły
38
Steele z Królewskiej Konnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Steele z Królewskiej Konnej
Dostępny77 szt.

Bohaterem książki jest szeregowiec Filip Steele, kanadyjski policjant konny, syn miliardera z Chicago, który do szeregów policji wstąpił "z nudów". Na dalekiej północy Steele jako wyborowy strzelec dostaje szereg zadań wymagających tropienia i łapania bandytów. Podczas jednej z takich wypraw poznaje pułkownika Beckera oraz Izę Becker, w której się zakochuje. Steele chce być jak najbliżej ukochanej, jednak los, a właściwie przełożeni, ciągle rzucają go w wir niebezpiecznych przygód w różnych miejscach kraju.Tłumaczenie: Marlicz Jerzy

32,70 zł
23,54 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,16 zł

3 osoby kupiły
39
MELISSA Zestaw pieczątki drewniane Pojazdy 41901 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
131,90 zł
116,07 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,83 zł

3 osoby kupiły
40
Heroes & Villains. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heroes & Villains. CD
Metro Boomin, Universal Music Polska
Dostępny200 szt.

64,90 zł
63,60 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,30 zł

3 osoby kupiły
41
Arkusze monitoringu i karty pracy cz.4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arkusze monitoringu i karty pracy cz.4
Dostępny202 szt.

Zestaw zawiera kompleksowe narzędzie do diagnozy rozwoju ucznia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, na które składają się arkusze monitoringu i karty pracy. Arkusze umożliwiają: - dokonanie diagnozy skali rozwoju ucznia - określenie poziomu opanowania wiedzy i umiejętności opisanych w podstawie programowej - ocenę postępu oczekiwanych osiągnięć i ujawniających się trudności w zakresie rozwoju i opanowania umiejętności: samoobsługowych, społecznych, komunikacji werbalnej, niewerbalnej, przygotowania do nauki pisania i czytania, motoryki małej i dużej, elementarnych umiejętności matematycznych, edukacji przyrodniczej, muzyki z rytmiką, plastyki, techniki, wychowania fizycznego. Pracę z kartami ułatwia dołączony ramowy program edukacyjno-terapeutyczny dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Czwarta część zestawu odnosi się do następujących działów podstawy programowej z obszaru "Ja i otoczenie": 9. Ja jako konsument 10. Ja w świecie techniki 11. Ja w świecie technologii informacyjnej 12. Ja w bezpiecznym świecie 13. Ja w świecie kultury i rozrywki 14. Mój czas wolny 15. Będę dorosły.

39,00 zł
30,81 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,19 zł

2 osoby kupiły
42
Borgia T. 1-2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Borgia T. 1-2
Dostępny40 szt.

Rzym nie jest już świętym miastem, lecz chaosem bezprawia. Mafia Borgiów. Pierwsi ojcowie chrzestni w historii. To oni są panami. Klasyczny tytuł autorstwa znakomitego duetu kreatywnego w nowym tłumaczeniu.

120,00 zł
96,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 24,00 zł

2 osoby kupiły
43
Święty Ojciec Pio i tajemnica jego mocy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Ojciec Pio i tajemnica jego mocy
Dostępny113 szt.

Święty o niezwykłej mocy Przenikał czas, przestrzeń i czytał w ludzkich sercach Zobacz jak zwyczajna wycieczka, dzieci podobnych do Ciebie, zamienia się w odkrywanie najbardziej sensacyjnych tajemnic ojca Pio - świętego, który do dziś zaskakuje swoimi nadprzyrodzonymi zdolnościami. Poznaj słynnego świętego zakonnika, który miał wiarę tak silną, że zyskał od Boga cudotwórcze zdolności. A wszystko to w niesamowicie kolorowym ujęciu komiksowym. Przeczytasz, oglądniesz i odkryjesz tajemnice świętego Ojca Pio.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

2 osoby kupiły
44
Plan miasta - Wrocław Breslau - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,20 zł
6,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,21 zł

1 osoba kupiła
45
Mozaika Pian Cekiny samoprzylepna Auto 18x30 Fol - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
1 osoba kupiła
46
Bitwa w Tramwaju - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitwa w Tramwaju
Dostępny22 szt.

Tom ten zawiera komplet opowiadań z trzech pierwszych książek, jakie autor ogłosił przed wojną. Jest to zbiór zabawnych i poruszających opowiadań, które z niezmienną przyjemnością czyta już trzecie a nawet czwarte pokolenie.

26,00 zł
18,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,01 zł

1 osoba kupiła
47
Poza zasięgiem głosu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poza zasięgiem głosu
Dostępny122 szt.

Wiersz, jak każdy „porządny” tekst, składa się w pierwszej kolejności z języka, nie z losu. Wiersz odbywa drogę: od malarstwa do piekarstwa. Od liryki do epiki. Przekracza granice, prześlizguje się, w podwójnym sensie, i towarzyszy nam w drodze stąd tam. Nakłada farbę i równocześnie sam otrzymuje od niej misję do wypełnienia. Zaspokaja głód, a chciałby także karmić ducha i duszę – „słowem”. Bo wiersz odsyła, mimochodem jak zawsze, do czegoś poza sobą. Odsyła do tajemnicy – na ile to możliwe, bez udawanej tajemniczości, wyłącznie mocą swego alfabetu. I anagramuje, nie, wyławia z mgły istotę życia, czasem również bujając. I pozwala widzieć. Dokąd zmierza wiersz? Zawsze i przede wszystkim do samego siebie. I w zasadzie nie lubi, żeby o nim mówić, bo przecież sam mówi za siebie: trzeba go tylko przeczytać. Pismo Gdyby rzeczywistość sama tworzyła zdania, nam nie pozostawałoby nic do opowiedzenia. A co byłoby do przeżycia, byłoby już przeżyte.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

1 osoba kupiła
48
Tomek i Przyjaciele. HFX89 Percy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek i Przyjaciele. HFX89 Percy
Tomek i Przyjaciele
Dostępny1 szt.

Małe, wytrzymałe, metalowe lokomotywy i pojazdy z serii Tomek i Przyjaciele z plastikowymi łącznikami umożliwiającymi łączenie z innymi lokomotywkami i wagonikami. Świetnie pasują do innych lokomotywek, torów i zestawów do zabawy z serii Tomek i Przyjaciele (sprzedawane oddzielnie w zależności od dostępności). Zabawa rozwija sprawność ruchową, pobudza zmysły i zachęca do tworzenia kreatywnych opowieści.

21,90 zł
19,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
49
Duża figurka byka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duża figurka byka
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Duża Figurka Kolekcjonerska Byk Seria Zwierzęta Świata Wspaniale wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły figurki dzikich zwierząt, powiększą kolekcję każdego małego kolekcjonera. Rozmiary modeli są idealnie dostosowane do małych rączek, więc przy okazji poćwiczy chwyt i precyzję. Każda figurka została starannie odlana z tworzywa i pomalowana, przez co wiernie oddaje rzeczywisty wygląd zwierzęcia. Figurki pozwolą każdemu dziecku na stworzenie własnego zoo w swoim pokoju oraz stworzenie różnych scenariuszy zabaw. Figurka Byka z pewnością przypadnie do gustu dziecka i zachęci do kreatywnej zabawy ! Wymiary figurki Byka : 16 cm x 10 cm x 4,5 cm Wymiary pudełka: 22 cm x 14 cm x 10 cm Zabawki przeznaczone są dla dzieci powyżej 3. roku życia. Figurki posiadają certyfikat CE i są zgodne z normą EN 71. Zapakowane jest w kartonik, dzięki czemu nadaje się idealnie na prezent.

25,90 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
50
YoYo 560116 Adar mix cena za 1 szt - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,99 zł
1 osoba kupiła
Wróć do góry