hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.12.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 6 grudnia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Jutro Święto (Przemysław Śliwiński, Marcin Kowalski), na drugim Bez cukru da się żyć, czyli ketoza po mojemu (Katarzyna Puławska). Kolejny produkt to Franklin mówi "kocham cię" (Paulette Bourgeois, Patrycja Zarawska) oraz Ślady palców bogów (Graham Hancock).
1
Jutro Święto - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Jutro Święto
Dostępny167 szt.

Nieoceniona pomoc w przygotowaniu się do głębszego przeżycia najważniejszych świąt w roku liturgicznym, od Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny po uroczystość Poświęcenia Kościoła. Kontynuacja bestsellerowego trzytomowego cyklu „Jutro Niedziela”. W Jutro Święto ks. Przemysław Śliwiński i ks. Marcin Kowalski, opierając się na cieszącej się uznaniem Czytelników autorskiej formule, przybliżają Liturgię Słowa dla świąt w Kościele Katolickim. Analizują świąteczne czytania w pasjonujący sposób, wysnuwając wspólną dla nich nić tematyczną i odsłaniając kontekst wydarzeń biblijnych. Podsumowują naukę płynącą z liturgii za pomocą nowatorskich „bonusów” dla Czytelnika: Chmury Słowa, Biblijnego Insidera, Translatora i Linków.

79,90 zł
47,14 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 32,76 zł

47 osób kupiło
2
Bez cukru da się żyć, czyli ketoza po mojemu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez cukru da się żyć, czyli ketoza po mojemu
Dostępny2165 szt.

Jeśli ciągle słyszysz: Dieta keto jest nudna i wyklucza naprawdę pyszne składniki. Nie da się smacznie jeść bez cukru. Dieta ketogeniczna jest tłusta i ciężka. To potrzymaj mi awokado! Napisałam tę książkę, by opowiedzieć ci o moim doświadczeniu i wspaniałej zmianie stylu życia, a także po to, żeby obalić te mity. Dieta ketogeniczna to nie wyrok - to wspaniała przygoda i nowa jakość życia. Daj się przekonać, że można zrobić kilka wersji panierki do schabowego, kanapki niekoniecznie muszą być z chleba, a cukier da się zastąpić innymi, równie słodkimi składnikami. Opowiem ci moją historię, podzielę się doświadczeniem i zaproponuję dania, które nieźle cię zaskoczą. Zaufaj mi, a na pewno się nie zawiedziesz!

64,99 zł
44,19 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 20,80 zł

36 osób kupiło
3
Franklin mówi "kocham cię" - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin mówi "kocham cię"
Dostępny218 szt.

Tom z serii "Franklin" Franklin ma wspaniałą mamę. Za kilka dni są jej urodziny. Żółwik zastanawia się, co ofiarować jej jako prezent. Czy porady przyjaciół dotyczące prezentu okażą się pomocne? Każdy tom klasycznej serii o Franklinie to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia każdego kilkulatka. Postacie wykreowane przez autorki są wzorcem nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych życiowych sytuacjach.

12,90 zł
7,99 zł

Rabat 38,1%
oszczędzasz 4,91 zł

25 osób kupiło
4
Ślady palców bogów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślady palców bogów
Dostępny150 szt.

Jedno zprzełomowych wydarzeń intelektualnych naszych czasów.– „The Times”. Sensacyjne dowody istnienia zaginionej wysokorozwiniętej prehistorycznej cywilizacji, która dała początek wszystkim starożytnym kulturom. Światowy bestseller kontrowersyjnego badacza prehistorii ludzkości sprzedany w10 milionach egzemplarzy. Czy historia ludzkości może być otysiące lat starsza, niż uważaliśmy dotychczas? Graham Hancock to jeden znajwybitniejszych inajbardziej kontrowersyjnych badaczy prehistorii ludzkości, autor bestsellerów przetłumaczonych na 27 języków. WŚladach palców bogówwysunął rewolucyjną hipotezę oprawdziwych początkach naszej cywilizacji, która zaszokowała świat nauki. Używając narzędzi astroarcheologii, geologii ianalizy komputerowej starożytnych mitów, składa fakty jak puzzle wcałość iodsłania nieznany obraz historii ludzkości. W starożytnych monumentach, takich jak egipski Sfinks, ruiny andyjskiego Tiahuanaco, budzące grozę meksykańskie świątynie Słońca iKsiężyca, Hancock odkrywa ślady niezidentyfikowanej do tej pory cywilizacji sprzed kilkunastu tysięcy lat – pramatki wszystkich kultur – izdumiewające dowody jej wysokiego rozwoju, zaawansowania technologicznego iimponującej wiedzy naukowej. Graham Hancock mówi nam coś jeszcze: Kiedy poznamy prawdę oprehistorii ipojmiemy prawdziwe znaczenie starożytnych mitów ibudowli, stanie się jasne, że przekazano nam ostrzeżenie – przed straszliwym kataklizmem, który cyklicznie nawiedza Ziemię. I który może się powtórzyć. W Magach bogów Graham Hancock kontynuuje swoje kultowe dzieło Ślady palców bogów, przedstawiając dalsze sensacyjne dowody zdwudziestoletniego naukowego śledztwa. Fascynującym, również wizualnie, uzupełnieniem tych badań jest „Prehistoryczna apokalipsa” – najnowszy serial Netfliksa, wktórym Graham Hancock zabiera nas wpodróż po pięciu kontynentach wposzukiwaniu tajemniczych, zapomnianych cywilizacji sięgających ostatniej epoki lodowcowej.

72,90 zł
41,55 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 31,35 zł

14 osób kupiło
5
Lady Gaga: Applause. Biografia ikony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Lady Gaga: Applause. Biografia ikony
Dostępny131 szt.

Czego najbardziej we współpracy z Lady Gagą żałuje szef wytwórni płytowej Island Def Jam? Dlaczego to właśnie ją wybrano do roli Patrizii Reggiani w Domu Gucci? Jaka jest Gaga, gdy schodzi ze sceny? Lady Gaga. Applause odkryje przed tobą nieznane dotąd fakty o ikonie muzyki pop! Dowiesz się, co mówią o Gadze jej współpracownicy i przyjaciele. Zachwycisz się nieznanymi zdjęciami z jej młodości, początków kariery i zza kulis. Annie Zaleski udowadnia, że Lady Gaga to performerka i absolutna indywidualistka, która wciąż stwarza siebie na nowo i nie obawia się ryzykownych decyzji. Nie sposób zapomnieć o jej mięsnym stroju na gali MTV Video Music Awards i afery z połykaniem różańca w teledysku do piosenki Alejandro. Dlaczego zdecydowała się na takie prowokacje? Choć wizerunek Gagi jest szokujący i nierzadko bulwersujący, tak naprawdę to szalenie pracowita i wytrwała artystka, która skutecznie realizuje wszystkie swoje wizje i plany. W biografii Lady Gaga. Applause znajdziemy wypowiedzi gwiazdy, w których tłumaczy, kim się inspirowała, jak konsekwentnie budowała swoją legendę i jaką cenę płaci za sukces. Za każdym razem, kiedy ktoś mówił mi, że nie jestem dość dobra […], postanawiałam sobie, że nie dam się złamać. Za każdym razem, kiedy słyszałam »nie«, była to dla mnie motywacja, żeby pracować jeszcze więcej. Piosenkarka. Aktorka. Wizjonerka. Aktywistka. Ikona Lady Gaga nie podąża za trendami. Ona je kreuje. Poznaj najpotężniejszą gwiazdę współczesnej muzyki pop i dołącz do grona little monsters!

69,99 zł
49,69 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 20,30 zł

11 osób kupiło
6
Wkład kalendarzowy 2023 Memofix A6 TNS - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wkład kalendarzowy 2023 Memofix A6 TNS
Dostępny29 szt.

Opis produktu Wkład kalendarzowy 2023 Wymiary: 125x80mm Kolor: ecru Układ: tydzień na stronie

9,70 zł
8,99 zł

Rabat 7,3%
oszczędzasz 0,71 zł

10 osób kupiło
7
Salomon Święta pieśń miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Salomon Święta pieśń miłości
Dostępny89 szt.

"Salomon" Święta pieśń miłości" to kolejna powieść z serii "Skarby Jego miłości" Autorka kunsztownie wplata wersy z Pieśni nad pieśniami w tę poruszającą powieść o sile miłości. Skryty w cieniu sławnego ojca, młody król Salomon miota się pomiędzy strachem a brawurą, pragnąc prawdziwej i czystej miłości. Ariela pasterka z północnego miasta Szuchem, wiedziała, ze Salomon jest jej przeznaczony, odkąd po raz pierwszy go ujrzała. I wkrótce jej marzenia miały się ziścić. Za sprawa traktatu mającego na celu zjednoczenie królestwa, ariela zostaje zoną Salomona. Ale jak prosta pasterka ma się odnaleźć w królewskim haremie? Czy Salomon odłoży na bok wszystkie inne zobowiązania, żeby oddać się w pełni tylko jednej kobiecie? A może pozwoli, by pałacowe intrygi i codzienna rutyna zawładnęły jego sercem?

69,99 zł
39,19 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 30,80 zł

10 osób kupiło
8
Nowy długi marsz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy długi marsz
Dostępny171 szt.

Napięcia w stosunkach między największymi światowymi graczami, polityka ?zero COVID?, paląca kwestia Tajwanu, filary władzy, programowe wizje i cele Xi Jinpinga. Jakie są Chiny w 2022 roku? Czy jest możliwe, że w XXI wieku mocarstwa znów podzielą świat, tym razem na euroatlantycki oraz azjatycki? XX zjazd Komunistycznej Partii Chin (KPCh) nie tylko utrwalił pozycję Xi Jinpinga w partii i państwie, ale zarazem zupełnie zmienił realia w Chinach. Dotychczasowe dziesięć lat rządów Xi oraz obecna praktyka dowodzą, że Chiny weszły w nową rzeczywistość. Stawiają sobie nader ambitne cele. Tymczasem sytuacja zarówno wewnętrzna, jak zewnętrzna mocno się skomplikowały. Profesor Bogdan Góralczyk w nowym, zaktualizowanym wydaniu książki ?Nowy Długi Marsz. Chiny ery Xi Jinpinga?, w rozdziale ?Chiny 2022: w Nowej Erze?, przeprowadza wnikliwą analizę wejścia Chin w Nową Erę (xin shidai) oraz poważnych wyzwań, które stoją przed Chinami i ich przywództwem. *** Chiny nie są jednym z kolejnych, zwykłych państw na świecie, lecz państwem najludniejszym, w istocie kontynentem i ?cywilizacją ubraną w szaty państwa", która na dodatek, jak wykazują teraz wszystkie statystyki i dostępne dane, znajduje się w fazie kolejnego renesansu; tego renesansu, którego pandemia COVID-19 nie tylko nie przerwała, lecz wręcz przeciwnie ? raz jeszcze wzmocniła kurs na jego osiągnięcie. Władze w Pekinie mają tego pełną świadomość. Przewodniczący Xi Jinping stwierdził wprost w początkach 2021 r., że ?czas gra na korzyść Chin". Ocenił, że ?świat znajduje się obecnie w okresie bezprecedensowych turbulencji, niespotykanych w ostatnim stuleciu". Wymienił wśród nich jako najważniejsze: pandemię koronawirusa, zakłócenia łańcuchów dostaw, pogorszenie stosunków z Zachodem oraz spowalniającą gospodarkę. Zgodnie z chińską filozofią taki kryzys, czy raczej zestaw zjawisk kryzysowych, to zarazem niebezpieczeństwo, jak i szansa. Chiny stawiają oczywiście na tę drugą kartę. Prof. zw. dr hab. Bogdan J. Góralczyk, politolog i sinolog, b. ambasador w państwach Azji, publicysta, wykładowca w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego i jego były dyrektor. Specjalizuje się we współczesnych stosunkach międzynarodowych. Bada też zagadnienia wyzwań globalnych, integracji (europejskiej i poza naszym kontynentem) oraz przekształceń systemowych w różnych regionach świata, ze szczególnym naciskiem na Azję Wschodnią (Chiny) i Europę Środkową (Węgry), co wiąże się ze znajomością języków tych państw. O Chinach wydał w Wydawnictwie Dialog tom Wielki Renesans. Chińska transformacja i jej konsekwencje (2018), a w planie jest też wznowienie poprzedniego Chiński Feniks. Paradoksy wschodzącego mocarstwa (2010), co razem da swoisty i unikatowy na naszym rynku wydawniczym Chiński Tryptyk

94,00 zł
80,84 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 13,16 zł

9 osób kupiło
9
Dokąd zmierza świat? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dokąd zmierza świat?
Dostępny640 szt.

Tworzenie map towarzyszy człowiekowi od najdawniejszych lat. Od momentu, gdy homo sapiens nauczył się komunikować, używamy ich, aby zrozumieć nasze otoczenie. Ale, jak powiedział kiedyś Albert Einstein: nie można używać starych map do odkrywania nowego świata. A teraz, kiedy świat zmienia się szybciej niż kiedykolwiek, stare mapy nie opisują już znanej nam rzeczywistości, która staje się dla nas prawdziwą terra incognita. Ta książka pokaże ci świat, o jakim nie miałeś pojęcia: pożary w Arktyce, wpływ wzrostu poziomu morza na miasta na całym świecie, sprzeczna z intuicją przyszłość wzrostu populacji Goldin i Muggah na jej kartach śledzą dzieje narodów, miast, wojen, zmian klimatu i technologii, a wszystko to w skali globalnej. Pełna mało znanych, a przy tym zaskakujących faktów. Dokąd zmierza świat opiera się na dziesięcioleciach badań. Autorzy, łącząc hipnotyzujące, najnowocześniejsze mapy satelitarne z pouczającą i pełną pasji analizą, tworzą wykresy wpływu ludzkości na planetę oraz sposobów, w jakie możemy wywrzeć rzeczywisty wpływ, aby ją uratować i aby świat jednak zmierzał we właściwym kierunku. Przyszłościowy przewodnik po naszych niepewnych czasach. Fascynująco pokazuje wyzwania, przed jakimi współcześnie stoimy, oraz sposoby ich rozwiązania, jednocześnie napawając optymizmem co do przyszłości. – Arianna Huffington Oszałamiająca relacja z naszego szybko zmieniającego się świata, jednocześnie szokuje i otrzeźwia, proponując plan przyszłych zmian. Niezwykłe mapy Iana Goldina i Roberta Muggaha oferują zupełnie nowe spojrzenie na niektóre z naszych najpilniejszych kwestii środowiskowych i geopolitycznych. – Francis Fukuyama, autor bestsellera Koniec historii i ostatni człowiek

199,00 zł
147,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 51,74 zł

8 osób kupiło
10
Odżyw swoje mitochondria. Pokonaj mgłę mózgową, zmęczenie i złe samopoczucie dzięki prostej diecie, przywracającej energię twoim mitochondriom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odżyw swoje mitochondria. Pokonaj mgłę mózgową, zmęczenie i złe samopo...
Dostępny199 szt.

Chroniczne zmęczenie, mgła mózgowa, złe samopoczucie – poznaj prawdziwych winowajców twoich dolegliwości. Są nimi mitochondria – małe centra energetyczne twoich komórek. Ich główną funkcją jest produkcja energii. Jeśli w mitochondriach występują jej niedobory, skutkuje to zmęczeniem, chorobami neurodegeneracyjnymi, a nawet nadwagą. Autorzy przedstawią ci prostą dietę, dzięki której dosłownie naładujesz swoje mitochondria energią. Dowiesz się co jeść, by zwiększyć wydolność energetyczną twojego organizmu. Poznasz również preparaty prozdrowotne i suplementy diety pomogą ci odżywić mikrobiom jelitowy i odzyskać zdrowie mózgu. Doładuj swoje mitochondria i pożegnaj chroniczne zmęczenie!

74,70 zł
47,06 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 27,64 zł

7 osób kupiło
11
Kawa zanim zginiesz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
46,90 zł
31,42 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 15,48 zł

7 osób kupiło
12
Wojtkiewicz. Malarstwo/painting - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojtkiewicz. Malarstwo/painting
Dostępny109 szt.

Nowy minialbum w serii „Malarstwo” prezentuje dorobek artystyczny Witolda Wojtkiewicza, wybitnego malarza, rysownika i grafika okresu Młodej Polski, przedstawiciela symbolizmu i wczesnego ekspresjonizmu, uznawanego tez za prekursora surrealizmu. Jako malarz Wojtkiewicz wykształcił niezwykle oryginalny liryczny, symboliczny, fantastyczny, przesycony melancholią, ale też ironią styl, najlepiej widoczny w cyklach malarskich takich jak: Z dziecięcych póz, Szkice tragikomiczne czy Ceremonie. Jego twórczością zachwycił się m.in. André Gide, który w 1907 r. zorganizował wystawę prac Wojtkiewicza w Paryżu. Za najoryginalniejszego polskiego malarza XX w. uważał go Tadeusz Kantor. Książka zawiera blisko sześćdziesiąt najsłynniejszych prac artysty, a także wstęp o twórczości artysty autorstwa Stefani Krzysztofowicz-Kozakowskiej.

29,90 zł
18,99 zł

Rabat 36,5%
oszczędzasz 10,91 zł

7 osób kupiło
13
Relacje na huśtwace. Jak uwolnić sie od negatywnych zworców zachowań? (wyd. 2022) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
44,41 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,49 zł

6 osób kupiło
14
Olga Boznańska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Olga Boznańska
Dostępny145 szt.

Olga Boznańska (1865–1940) to najwybitniejsza malarka Młodej Polski i jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystek. Zasłynęła przede wszystkim jako autorka portretów – na płótnach uwieczniała ówczesnych ludzi kultury, nauki i polityki, choćby Henryka Sienkiewicza, Feliksa Jasieńskiego czy Augusta Radwana, jak również młode damy i dzieci. Kunszt sztuki portretowej Boznańskiej polegał na oddaniu za pomocą gry barw i cieni samopoczucia i usposobienia malowanej postaci oraz panującego wówczas nastroju. W dorobku artystki na uznanie zasługują również martwe natury, pejzaże i studia wnętrz. Niniejszy album, opracowany przez Urszulę Kozakowską-Zauchę i zaprojektowany przez Lecha Majewskiego, prezentuje blisko 200 prac Boznańskiej pochodzących z polskich muzeów i kolekcji prywatnych. Pokazane w publikacji „Dziewczynka z chryzantemami”, „Imieniny babuni”, „W oranżerii” czy „Japonka” to tylko nieliczne spośród najbardziej znanych obrazów malarki. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli polskiej sztuki.

119,90 zł
87,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 32,37 zł

6 osób kupiło
15
Wkład kalendarzowy 2023 B6 DNS - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wkład kalendarzowy 2023 B6 DNS
Dostępny11 szt.

Wkład kalendarzowy 2023Wymiary: 171x95Kolor kartek: biały

27,10 zł
23,04 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,06 zł

6 osób kupiło
16
Odmrożona nadzieja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odmrożona nadzieja
Dostępny78 szt.

Poznańskie Targi Książki stają się dla Cecylii furtką dla pokazania światuswojej walki z chorobą, która dotknąć może każdą kobietę. Niechcący zostaje zaszufladkowana jako autorka ogłupiających czytadeł. Ona - nauczycielka w małej szkole, on - przystojny wykładowca uniwersytecki. Dwa światy, dwie różne ścieżki, które krzyżują się niespodziewanie, by zacząć biec w tym samym kierunku. Czy przypadkowe spotkanie dwojga poranionych przez los ludzi może być początkiem czegoś nowego? Czy zdradzone serca potrafią znowu zaufać? Zbiegi okoliczności, domysły i niedomówienia,a wszystko okraszone trafnymi fraszkami - to przepis na wzruszającą, romantyczną opowieść, która rozczuli niejedno serce, wyciśnie łzę i przywoła uśmiech.

38,00 zł
26,98 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,02 zł

5 osób kupiło
17
Pożałowania godne zwierzę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pożałowania godne zwierzę
Dostępny153 szt.

Debiutancka powieść amerykańskiej pisarki, która została uznana za najlepszą książkę roku przez takie media jak ?The Guardian?, ?Wall Street Journal? i ?White Review?. Określana jako ?ekofeministyczny western?.

59,00 zł
46,02 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 12,98 zł

5 osób kupiło
18
Wkład kalendarzowy 2023 Memofix A7 TNS - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wkład kalendarzowy 2023 Memofix A7 TNS
Dostępny3 szt.

Opis produktuWkład kalendarzowy 2023Wymiary:105x68mmKolor: ecru

9,20 zł
7,99 zł

Rabat 13,2%
oszczędzasz 1,21 zł

5 osób kupiło
19
Wkład kalendarzowy 2023 - Organizer Podróżnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wkład kalendarzowy 2023 - Organizer Podróżnik
Dostępny26 szt.

Wkład Kalendarzowy 2023 do organizera Podróżnika Wymiary: 105x190 mm Wnętrze: TNS - tydzień na stronie

17,50 zł
14,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 2,51 zł

5 osób kupiło
20
Obraz Malowanie Po Numerach Dla Dzieci + Rama - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,90 zł
38,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

5 osób kupiło
21
O przyjemności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

5 osób kupiło
22
Obraz Malowanie Po Numerach Dla Dzieci + Rama - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obraz Malowanie Po Numerach Dla Dzieci + Rama
M&Z, Norimpex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

42,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

5 osób kupiło
23
Pas Pokeball Clip N Go Zestaw Pokemon Pikachu Scorbunny - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
180,00 zł
172,80 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 7,20 zł

4 osoby kupiły
24
Cybis. Malarstwo/painting - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cybis. Malarstwo/painting
Dostępny106 szt.

Jan Cybis był nie tylko malarzem, ale również rysownikiem, pedagogiem i publicystą. To czołowy reprezentant polskiego nurtu koloryzmu w malarstwie, nazywanego także kapizmem. Cybis, pod wpływem twórczości Cézanne’a i równie często jak francuski mistrz, malował niebywałej urody pejzaże oraz wielobarwne martwe natury. Cenił także portrety, a jego niepowtarzalny styl malarski jest rozpoznawalny na pierwszy rzut oka. Artysta prace wystawiał m.in. w Brukseli, Chicago, Nowym Jorku, Paryżu czy Wenecji. Dziś jego twórczość zalicza się do najważniejszych osiągnieć polskiego malarstwa XX wieku.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

4 osoby kupiły
25
Świat dworu polskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
87,00 zł
63,51 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 23,49 zł

4 osoby kupiły
26
Flamastry 12 kolorów pastel ASTRA - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flamastry 12 kolorów pastel ASTRA
Astra
Dostępny15 szt.

Wysokiej jakości flamastry produkowane są według najlepszych norm jakościowych.Dobra jakość tuszu oraz pastelowe kolory zapewnią dzieciom długie godziny zabawy.Flamastry ASTRA posiadają wentylowaną skuwkę.Nadają się do kolorowania, rysowania i pisania na papierze.

11,50 zł
10,99 zł

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,51 zł

3 osoby kupiły
27
Zak. Malarstwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zak. Malarstwo
Dostępny125 szt.

Eugeniusz Zak (1884–1926) to jeden z najbardziej znanych polskich artystów we Francji. Był wykładowcą w Akademii de La Palette, przyczynił się do powstania ugrupowania artystycznego Rytm, współpracował z czasopismem „Kunst und Deutsche Dekoration”, założył własną galerię sztuki „Gallerie Zak”, otrzymał nawet propozycję objęcia rektoratu w Akademii Sztuk Pięknych w Kolonii. Inspiracje czerpał z wyobraźni, a dominujący wątek w twórczości artysty stanowią portrety.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

3 osoby kupiły
28
Savoir vivre, czyli jak ułatwić sobie życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Savoir vivre, czyli jak ułatwić sobie życie
Dostępny78 szt.

Zasady savoir-vivre’u to nie sztywny kołnierz, który krępuje nasze wszystkie ruchy. Bywa, że o dobrym wychowaniu świadczy raczej umiejętność sprawnego ich łamania niż ślepe przestrzeganie. Etykietalny anarchista jednak nigdy za człowieka obytego uznany nie zostanie, więc reguły i tak znać trzeba. Które więc zasady łamać, kiedy i w jakich okolicznościach? Autor książki – Wojciech S. Wocław – zawodowy konferansjer, popularyzator wiedzy z savoir-vivre’u, etykiety w biznesie i dress code'u, pisarz, przedstawia nie tylko tradycyjne zasady dobrego zachowania, ale także współczesne wyzwania savoir-vivre’u, proponując przy tym możliwe rozwiązania. Obok tekstów o podawaniu ręki czy posługiwaniu się sztućcami są i takie, w których, z właściwą sobie lekkością, omawia zasady dobrego wychowania w różnych miejscach: na wakacjach, na plaży, na górskim szlaku, w Internecie, w świątyniach, czy w teatrze. Ułatw sobie życie i sięgnij po praktyczny poradnik współczesnego savoir-vivre’u!

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

3 osoby kupiły
29
Piłki basenowe 7cm 30szt - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłki basenowe 7cm 30szt
BACZEK
Dostępny2 szt.

Zestaw 30 sztuk plastikowych piłeczek o średnicy 70 mm zapakowanych w foliowy plecak, co znacznie ułatwia przechowywanie. Piłeczki doskonale sprawdzą się w suchych oraz dmuchanych basenach, namiotach czy kojcach dla dzieci. Piłeczki zostały wyprodukowane w Polsce i posiadają certyfikat CE, co daje gwarancje na bezpieczną zabawę nawet najmłodszych dzieci. Piłki są wyjątkowo elastyczne oraz odporne na pękanie i zgniatanie a odkształcone szybko wracaja do swojej formy. Kolory, jakie występują w zestawie to: niebieski, czerwony, zielony, zółty.

32,50 zł
29,25 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,25 zł

3 osoby kupiły
30
Barbie. HLC21 Dreamtopia. Ken książę - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. HLC21 Dreamtopia. Ken książę
Barbie, Mattel
Dostępny2 szt.

Królewicz Ken jest ubrany w tunikę, koronę i buty do jazdy konnej. Odkryj też inne lalki Barbie Dreamtopia!

70,99 zł
63,89 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,10 zł

4 osoby kupiły
31
Czytaj z Albikiem. Biblia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytaj z Albikiem. Biblia
Dostępny17 szt.

Interaktywna Biblia dla dzieci z serii Czytaj z Albikiem to zbiór najważniejszych historii ze Starego i Nowego Testamentu, które przedstawione są na pięknych ilustracjach.Z książki może usłyszeć długie historie np. o stworzeniu świata, Noem, cudach Jezusa. To nie wszystko - opowieściom towarzyszą piosenki zespołu Arka Noego! Są także modlitwy dla dzieci oraz quizy sprawdzające wiedzę.Książkę czyta aktor Marcin Kobierski i inni wspaniali lektorzy ze studia Katolik.tv. Treści zawarte w Biblii dla dzieci uzyskały akceptację Kościoła Katolickiego i zgodę na publikację (ma tzw. Imprimatur) W Biblii są zarówno historie ze ST i NT.Książka zawiera 1500 nagrańDla dzieci 4+Wymiary: 27 x 23 cmUwaga: Elektroniczne pióro Albik nie jest zawarte w książce. Sprzedawane jest osobno.

77,00 zł
69,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,70 zł

3 osoby kupiły
32
Wkład kalendarzowy 2023 A5 DNS - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wkład kalendarzowy 2023 A5 DNS
Dostępny10 szt.

Wkład kalendarzowy 2023 Wymiary: 210x144 mm Kolor: biały Wnętrze: DNS - dzień na stronie

39,40 zł
33,49 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,91 zł

3 osoby kupiły
33
Barbie. HLC21 Dreamtopia. Ken książę - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. HLC21 Dreamtopia. Ken książę
Barbie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.29

Królewicz Ken jest ubrany w tunikę, koronę i buty do jazdy konnej. Odkryj też inne lalki Barbie Dreamtopia!

65,90 zł
59,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,59 zł

3 osoby kupiły
34
Nie od razu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

3 osoby kupiły
35
Zestaw kreatywny szablony - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kreatywny szablony
Swede
Dostępny43 szt.

Zabawka szablony składa się z czterech tablic szablonowych, długopisu, zestawu kolorowych pisaków i kartek. Szablony przedstawiają m.in.: figury geomeryczne, planety, gwiazdki, kwiatki. Zabawka dla dzieci od 3 lat. Zabawka zapakowana w kartonowe opakowanie. Podane wymiary są wymiarami opakowania.

46,80 zł
42,12 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,68 zł

3 osoby kupiły
36
A imię jego 34 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A imię jego 34
Dostępny132 szt.

Książka wydana wspólnie z Instytutem Studiów Politycznych PAN Książka opowiada o kilkuzdaniowym liście 34 intelektualistów do premiera Józefa Cyrankiewicza. Mowa w nim była o ograniczeniach papieru na wydawnictwa literackie oraz o rozszerzającej się cenzurze prewencyjnej. Ale te kilka niewinnych zdań wstrząsnęło Polską. Szczególne znaczenie miała lista 34 sygnatariuszy. Te nazwiska były jak wielki dzwon ostrzegawczy. List 34 był czymś niezwykłym w biografii mojego pokolenia. Był to pierwszy publiczny znak sprzeciwu wobec polityki postępującej zamordyzacji. Rozmawialiśmy o nim z fascynacją i podziwem, ponieważ list był sygnałem, że sprzeciw jest możliwy; że cenzurę i jej niszczycielskie rezultaty można nazywać po imieniu. Adam Michnik Jedną z konsekwencji wystosowania Listu 34 były procesy Melchiora Wańkowicza i Jana Nepomucena Millera, a także wszczęcie śledztwa przeciwko Januaremu Grzędzińskiemu oraz Stanisławowi Catowi-Mackiewiczowi. Właśnie te procesy oraz towarzyszący im kontekst polityczny stały się głównym tematem książki Macieja Łuczaka. Umiejętne połączenie w niej perspektywy historycznej, politologicznej i prawnej (...) umożliwiło kompleksowe i wszechstronne zaprezentowanie zakresu podporządkowania wymiaru sprawiedliwości PRL centralnemu ośrodkowi dyspozycji politycznej, tworzonemu przez I sekretarza KC PZPR Władysława Gomułkę i jego najbliższe otoczenie. Prof. dr hab. Antoni Dudek Maciej Łuczak odkrywa nowe, nieznane szerzej fakty, zarazem umieszcza całą sprawę w szerokim kontekście wewnętrznym i międzynarodowym. Za ważne uznałbym i to, że jego książka ma w znacznym stopniu charakter interdyscyplinarny, jest interesująca i pożyteczna zarówno dla historyków, jak i prawników, politologów, socjologów. Prof. dr hab. Jerzy Eisler

42,00 zł
36,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,04 zł

3 osoby kupiły
37
Bloodking, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bloodking, CD
SCREAM MAKER, Mystic Production
Dostępny6 szt.

1. Invitation 2. Mirror, Mirror 3. Bloodking 4. When Our Fight Is Over 5. End Of The World 6. Scream Maker 7. Hitting The Wall 8. Join The Mob 9. Die In Me 10. Powerlust 11. Tears Of Rage 12. Petrifier 13. Candle In The Wind 14. Brand New Start 15. Too Late

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

2 osoby kupiły
38
Pod niebem Kenii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod niebem Kenii
Dostępny19 szt.

Do tego, aby żyć według własnego planu i nie oglądać się na innych czasami wystarczy jeden jeden maleńki krok. Krok, który zazwyczaj bardzo trudni jest postawić, gdyż boimy się nieznanego. Warto wówczas zainspirować się tymi, którzy mają go już za sobą. Takimi osobami są bohaterowie niniejszej książki. Marta i Jerzy od zawsze marzyli, aby czas swojej emerytury przeżyć w ciepłym kraju. Kilka lat temu zdecydowali, że resztę swojego życia spędzą w Kenii. Czy przeprowadzka na inny kontynent to rzeczywiście jest to o czym marzyli? Z czym przyszło im się zmierzyć w kraju o innej kulturze i zwyczajach? Jaki przeszkody muszą pokonać, aby w ich życiu zagościł spokój? Czy uda im się zamieszkać w domu na wzgórzu w Kokosowym Lesie pod niebem Kenii? Odpowiedzi znajdziesz w tej opartej na faktach książce, pełnej emocjonujących przeżyć, zabawnych sytuacji i zaskakujących wątków.

49,50 zł
44,55 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,95 zł

2 osoby kupiły
39
Wracz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wracz
Dostępny215 szt.

Poznajcie Gusiewa kwintesencję Rosji. Tylko tam przedstawiciel kultury najwyższych lotów, twórca wybitnych spektakli teatralnych i filozof, może być zarazem prostakiem. Przenikliwe oceny świata łączy w całość z bajdurzeniem o bytach pozamaterialnych. Rozumie kobiety, jakby był jedną z nich, a zarazem traktuje je przedmiotowo. Rosja jest ciężko zaburzona, potrzebuje terapeuty wracza. Wracz jest Rosją, lecz Rosja nie jest wraczem.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
40
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m, biała - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m, biała
PartyDeco
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.11

Tasiemka satynowa. Szerokość 6 mm / długość 25 m.

2,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
41
Zaślepiona blaskiem Paryża - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
32,99 zł
24,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

2 osoby kupiły
42
Prosta dieta przeciwzapalna i przeciwbólowa w szczególności przy chorobie Leśniowskiego-Crohna. 100 przepisów na smaczne dania i 14-dniowy plan posiłków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Prosta dieta przeciwzapalna i przeciwbólowa w szczególności przy choro...
Dostępny193 szt.

Zdiagnozowano u ciebie nieswoiste zapalenie jelit? Martwisz się, że do końca życia będziesz zmagał się z objawami choroby Leśniowskiego-Crohna? Jest dobra wiadomość. Możesz samodzielnie złagodzić stany zapalne towarzyszące tym chorobom układu pokarmowego. Jak? Wybierając odpowiedni model żywienia. Dzięki tej książce poznasz dietę łączącą zalety diety przeciwzapalnej i low-FODMAP, która wesprze cię w zmaganiach z problemami zdrowotnymi. Dowiesz się, jak wykorzystać w zapaleniu jelit leczenie domowe. Oprócz wskazówek profesjonalnej dietetyczki otrzymasz aż 100 przepisów na oryginalne i smaczne potrawy, a także gotowe 2-tygodniowe menu. Dieta w chorobach jelit – odzyskaj kontrolę nad swoim ciałem.

54,50 zł
39,79 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,71 zł

2 osoby kupiły
43
Wrodzone błędy odporności w praktyce lekarza pediatry - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrodzone błędy odporności w praktyce lekarza pediatry
Dostępny187 szt.

Monografia przedstawia wybrane choroby ze wszystkich dziesięciu kategorii wrodzonych błędów odporności w aspekcie patomechanizmów prowadzących do poszczególnych typów zaburzeń, objawów klinicznych, postępowania diagnostycznego, leczenia, rokowania oraz najczęstszych powikłań. Ważnym elementem książki, pomocnym w prowadzeniu małych pacjentów, są zagadnienia dotyczące szeroko pojętej profilaktyki w przypadku tych schorzeń. W publikacji poruszono tematy związane nie tylko z profilaktyką antybiotykową w różnych typach wrodzonych błędów odporności, lecz także problemy realizacji szczepień ochronnych. Jeden z rozdziałów poświęcono też niezwykle istotnym zagadnieniom: pandemii COVID-19 i zakażeniom SARS-CoV-2 w grupie chorych z wrodzonymi błędami odporności oraz szczepieniom tej populacji przeciw COVID-19. Książkę adresujemy do szerokiego grona odbiorców, przede wszystkim do pediatrów i lekarzy rodzinnych, ale także do lekarzy specjalizujących się w zakresie immunologii klinicznej, pulmonologii i alergologii.

139,00 zł
129,27 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 9,73 zł

2 osoby kupiły
44
Serwetki papierowe okrągłe 11,5cm, białe, 35szt. - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serwetki papierowe okrągłe 11,5cm, białe, 35szt.
Titanum
Dostępny2 szt.

Papierowe serwetki z ażurowym wzorem oraz ozdobnym tłoczeniem. Doskonałe jako delikatne detale przy tworzeniu kartek okolicznościowych czy zaproszeń. Znakomicie sprawdzą się także w dekorowaniu przyjęć weselnych, komunijnych czy chrzcin, średnica 11,5 cm, 35 szt.

6,99 zł
2 osoby kupiły
45
Naturalne uzdrawianie olejkiem CBD. Kompleksowy przewodnik po bezpiecznym stosowaniu konopi w leczeniu bólu, niepokoju, depresji, migren, nowotworów i wielu innych dolegliwości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naturalne uzdrawianie olejkiem CBD. Kompleksowy przewodnik po bezpiecz...
Dostępny254 szt.

W ciągu ostatnich lat olejek CBD stał się jednym z najpopularniejszych naturalnych suplementów diety na rynku. Ci, którzy stosują kannabinoid występujący w konopiach, wiedzą, że oferuje on szeroki zakres korzyści wspierających nasze zdrowie. Nie tylko łagodzi ból i stany zapalne. Jest też idealnym sposobem na stres i środkiem wspomagającym leczenie bezsenności, lęku czy depresji. Ekspertki w dziedzinie terapii medycyny naturalnej i ziołolecznictwa, prezentują fakty dotyczące CBD, oddzielając je od fikcji. Wyjaśniają działanie olejku CBD, jego produkcję i bezpieczeństwo. A także wady i zalety różnych metod dostarczania go do organizmu. Autorki oferują strategie ustalania optymalnej dawki i udzielają wskazówek, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie. Olejek CBD - bezpieczne stosowanie dla najlepszych rezultatów.

64,60 zł
47,16 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,44 zł

3 osoby kupiły
46
Rembrandt van Rijn. Malarstwo światowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rembrandt van Rijn. Malarstwo światowe
Dostępny119 szt.

Rembrandt jest powszechnie uważany za jednego z najwybitniejszych artystów w dziejach sztuki. W malarstwie poruszał tematykę biblijną, mitologiczną, jednak szczególnym zamiłowaniem darzył portrety, które oprócz cech fizycznych w wyjątkowy sposób odzwierciedlały stan duszy portretowanych. Perfekcyjnie opanował światłocień, który pogłębiał dramatyzm i nastrojowość malowanych obrazów. Przełomowym momentem w karierze artysty okazał się obraz Lekcja anatomii doktora Tulpa, który przyniósł artyście sławę i poszerzył klientelę. Inne znane dzieła to Straż nocna, przedstawienia żony Saskii oraz liczne autoportrety.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

2 osoby kupiły
47
Puzzle 200 elementów. Santa's coming to town - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 200 elementów. Santa's coming to town
Castorland, 200
Dostępny15 szt.

Puzzle z grafiką o tematyce świątecznej.

26,20 zł
22,27 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,93 zł

2 osoby kupiły
48
Muzyka Komercyjna, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzyka Komercyjna, CD
Pezet, KOKA BEATS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

„Muzyka Komercyjna” to story o sukcesie, pieniądzach, miłości na sprzedaż, upadku, mieście, w którym mieszkam, kraju, w którym żyję, banałach które paradoksalnie są najistotniejsze i rzeczach wielkich, które są nieważne, a wydają się mieć największe znaczenie." „Muzyka Komercyjna” to historia o muzyce rapowej na sprzedaż, ale również o tym, że wszechobecne i bardzo powszechne dziś przesuwanie granic, zarówno w warstwie estetycznej jak i marketingowej, to jest coś co przestało się mieścić w moich subiektywnych ramach dobrego smaku." "Mój nadchodzący album pt. „Muzyka Komercyjna” to coś co ma poruszyć wyżej wymienione zagadnienia. Mimo tego, że słowo „komercyjny” ma wydźwięk raczej pejoratywny, to przecież rap, który robimy stał się komercyjny, odkąd tylko ujrzał światło dziennie pierwszy album wydany na sprzedaż. Muzyka hip-hopowa stała się źródłem rozrywki, coraz lepiej sprzedawana i coraz bardziej sprzedajna."– tak o albumie mówi Pezet.

60,90 zł
48,72 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 12,18 zł

1 osoba kupiła
49
Bańki Mydlane 55 ml, Hot Wheels - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki Mydlane 55 ml, Hot Wheels
Mc Bańki Mydlane
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.12

Bańki mydlane 55 ml. Licencja Hot Wheels. W nakrętce znajduje się gra.

2,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
50
Wkład kalendarzowy 2023 Memofix A6 TDW - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wkład kalendarzowy 2023 Memofix A6 TDW
Dostępny8 szt.

Opis produktu Wymiary: 125x80 Kolor: ecru Wnętrze: TDW - tydzień do wglądu

12,00 zł
10,99 zł

Rabat 8,4%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry