hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.11.30

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 30 listopada 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Cieszę się, że moja mama umarła (Jennette McCurdy), na drugim Mezalians (Elżbieta Pytlarz). Kolejny produkt to Zniknięcia (PEREC GEORGES) oraz Tragedia narodu. Rewolucja rosyjska 1891-1924 (Orlando Figes).
1
Cieszę się, że moja mama umarła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Cieszę się, że moja mama umarła
Dostępny1808 szt.

Światowa sensacja i popkulturowy fenomen – debiut Jennette McCurdy („ICarly”, „Sam i Cat”). To książka, o której mówią całe Stany Zjednoczone. Poruszające wspomnienia jednej z najsłynniejszych dziecięcych aktorek amerykańskich i pełen emocji zapis zmagań dziecka, które wbrew własnej woli zostało wrzucone w środek piekielnej machiny amerykańskiego show-biznesu. Cieszę się, że moja mama umarła to przejmująca opowieść o wychodzeniu z zaburzeń odżywiania, uzależnień i toksycznej relacji z przemocową matką, a także o mozolnym odzyskiwaniu kontroli nad własnym życiem. Jennette McCurdy od dziecka marzyła o tym, żeby zostać pisarką, jednak jej mama miała wobec niej inne plany. Dziewczynka miała sześć lat, kiedy po raz pierwszy wzięła udział w castingu, a jej świat zmienił się na zawsze. Debra zdecydowała, że jedyna córeczka zrobi karierę aktorską. Cena nie grała roli. Liczyła jej kalorie, wydzielała racje żywnościowe, opóźniała jej dojrzewanie, ważyła pięć razy dziennie, a nawet kąpała do szesnastego roku życia! Jennette, pragnąc za wszelką cenę zadowolić najważniejszą osobę w swoim życiu, godziła się na ten okrutny układ. Marzenie Debry o sławie córki w końcu się spełniło, ale status gwiazdy najważniejszych seriali Nickelodeonu (w „Sam i Cat” grała obok Ariany Grande) Jennette przypłaciła zaburzeniami odżywiania, masą niszczących i toksycznych relacji damsko-męskich, alkoholizmem i depresją. Kiedy jednak odkryła, że terapia może pomóc jej wydobyć się z piekła, odważyła się rzucić aktorstwo i robić to, co od zawsze pragnęła – pisać. Pełna czarnego humoru i przenikliwych spostrzeżeń na temat życia przejmująca biograficzna opowieść Cieszę się, że moja mama umarła stanowi fascynujący zapis walki o niezależność, własne granice i czerpanie radości z życia. Bestsellerowy pamiętnik i numer jeden „New York Timesa”, który błyskawicznie zyskał status fenomenu popkultury… Cieszę się, że moja mama umarła to zdecydowanie coś więcej niż źródło plotek o Arianie Grande i pazerności Nickelodeonu. „Vogue” Dla McCurdy ta książka to nie tylko pisarski debiut. To także rozrachunek z poczuciem winy i żałobą po śmierci matki. To opis wychodzenia z zaburzeń odżywiania i przepracowywania dziesięcioleci traumy. I w końcu robienie tego, czego od początku pragnęła, a czym na pewno nie było aktorstwo – pisania… „USA Today” Fascynujące wspomnienia. Czytelnicy mają okazję poznać McCurdy jako dowcipną i spostrzegawczą pisarkę, jej wielką empatię i brutalne puenty. To dokument ukazujący zarówno jej bolesną przeszłość, jak i mądrość, jaką zyskała po drodze. „Time”

45,00 zł
26,55 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 18,45 zł

271 osób kupiło
2
Mezalians - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Mezalians
Dostępny639 szt.

Warszawa końca XIX wieku. Miesza się ze sobą dawne ziemiaństwo, inteligencja, damy półświatka, Rosjanie i żydowska finansjera. Jedni tracą majątki i rozpamiętują nieudane powstanie styczniowe, inni się dorabiają. Jedni mozolnie wspinają się po drabinie społecznej, inni z niej spadają. Na tym tle rozgrywa się historia wymuszonego związku pomiędzy młodym przystojnym arystokratą Henrykiem Długopolskim, a uchodzącą za brzydką, ale bogatą córką bankiera żydowskiego pochodzenia – Emilią Złotkiewiczówną. W świecie, gdzie o karierze człowieka bez majątku decyduje prawidłowy akcent rosyjski, wielu potomków znanych szlacheckich rodów trwoni ostatnie pieniądze na hazard i rozpustę. W świecie, gdzie młoda panna z dobrego domu nie ma praktycznie żadnych praw ani radości z życia – jedynym wyjściem dla niej jest zamążpójście. W takim właśnie świecie bankier Leon Złotkiewicz postanawia wyszukać sobie i wychować następcę, który wraz z ręką jedynaczki Emilii przejmie kiedyś po nim bank. Czy to mu się uda? Mezalians jest pierwszą częścią sagi, która przedstawia sto lat barwnego życia rodziny Długopolskich. Elę Pytlarz fascynuje historia, także ta społeczna. Lubi zwiedzać, więc została przewodniczką po Krakowie i skończyła historię sztuki. Jest pilotką wycieczek zagranicznych, tłumaczką i działaczką samorządową, ponieważ i współczesność jest jej nieobojętna, a wiąże się nader często z historią. Podróżniczka, zafascynowana historią kultury, zwłaszcza XVIII i XIX w. Spędziła pół roku we Francji, pracując u francuskiej rodziny arystokratycznej w prywatnym zamku niedaleko Sancerre.

45,00 zł
27,90 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,10 zł

89 osób kupiło
3
Zniknięcia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
56,00 zł
35,28 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 20,72 zł

70 osób kupiło
4
Tragedia narodu. Rewolucja rosyjska 1891-1924 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Tragedia narodu. Rewolucja rosyjska 1891-1924
Dostępny278 szt.

Najlepsza książka o rewolucji rosyjskiej, jaką napisano! Orlando Figes jak nikt inny zna historię Rosji – ta książka jest tego dowodem. Tragedia narodu prezentuje panoramę wydarzeń, które doprowadziły do upadku caratu i powstania sowieckiego państwa. Autor napisał to monumentalne dzieło w oparciu o własne badania źródłowe. Pozwoliło mu to stworzyć oryginalną i nietuzinkową perspektywę, którą – jako wybitny historyk i znakomity pisarz – fascynująco i z zaangażowaniem prezentuje na kartach książki. Figes nie tylko błyskotliwie analizuje skomplikowane polityczne procesy, ale też odważnie sięga po szczegół. Roztacza przed nami obraz imperialnego społeczeństwa, ale nie stroni od anegdot i humoru. Potrafi wczuć się w życiowe dylematy oraz opisać losy zarówno wielkich tego świata, jak i maluczkich, którzy w imię rewolucji poniosą najwyższe ofiary. W Tragedii narodu jest wszystko: dworski przepych, zapach petersburskiej ulicy, nędza chłopskiego obejścia i koloryt rewolucyjnej bohemy. Śledząc przebieg okrutnych historycznych procesów, w zbliżeniu poznajemy również dramaty poszczególnych jednostek porwanych przez siły historii. Dla tej książki hasło: Obowiązkowa lektura dla wszystkich! nie jest pustym sloganem.

119,99 zł
74,39 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 45,60 zł

60 osób kupiło
5
The Chosen "Wybrani". Pierwszy sezon, 2 DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
The Chosen "Wybrani". Pierwszy sezon, 2 DVD
Dallas Jenkins, 2022
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

„The Chosen” – światowy hit, o którym miliony ludzi nie przestają mówić. Pierwszy wielosezonowy serial o życiu Jezusa oparty na prawdziwych historiach. Pokazuje Ewangelię oczami osób, które znały Go osobiście. Charyzmatyczny rybak walczący z długiem, piękna kobieta zmagająca się z demonami i utalentowany księgowy wykluczony ze społeczeństwa. Oni jako pierwsi spotykają Jezusa, który dokonując cudów, rozpoczyna swoją misję, aby zmienić świat. Jeszcze nie wiedzą, że to początek globalnej rewolucji, która rozpocznie nową erę w historii. „The Chosen” to opowieść o najbardziej wpływowej osobie świata. Skupia się na relacjach Chrystusa z ludźmi z różnych warstw społecznych. Twórcy pokazują znane opowieści, ale w całkowicie nowej perspektywie. „The Chosen” jest największym projektem medialnym wszech czasów finansowanym przez społeczność. Do tej pory przetłumaczony na 56 języków, z 423 000 000 wyświetleń, konsekwentnie utrzymuje się w rankingu 50 najlepszych aplikacji streamingowych iOS i Android.

99,00 zł
84,15 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 14,85 zł

51 osób kupiło
6
Koszulka Superzings niebieska 6-8 lat - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Koszulka Superzings niebieska 6-8 lat
Magic Box Toys Polska (G)
Dostępny117 szt.

Kolorowa koszulka z motywem Super Zings, tył gładki. Dzięki solidnemu wykonaniu posłuży przez długi czas. Dodatkowo saszetka z figurką. Wiek: 6-8 lat

9,99 zł
47 osób kupiło
7
Pan Tadeusz czyli Ostatni zajazd na Litwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Tadeusz czyli Ostatni zajazd na Litwie
Dostępny96 szt.

Poetycka wizja Litwy lat 1811 i 1812, spisana przez Adama Mickiewicza dwie dekady później, na emigracji w Paryżu. Opus magnum poety i jego ostatni duży utwór. Przez kolejne pokolenia Polaków uważany za epopeję narodową, Pan Tadeusz (1834) nie przestaje zachwycać. Olśniewa nie tylko kreacją świata, złożonego z obrzędów, obyczajów, rytuałów i konwenansów kultury szlacheckiej, lecz także językiem poetyckim i artyzmem formy. Nie ma w tym poemacie zbędnej frazy, nieznaczącego bohatera, nieistotnej sceny, niewymownego gestu. Wszystko tworzy świat idealny, żywo oddziałujący kolorem, smakiem i dźwiękiem na zmysły czytelnika. Opracowanie Aliny Kowalczykowej, przygotowane dla Biblioteki Narodowej po niemal stu latach od pierwszego wydania Pana Tadeusza ze Wstępem Stanisława Pigonia, adresowane jest do szerokiego grona współczesnych odbiorców, zwłaszcza młodzieży szkolnej. To edycja autorska i nowatorska, która z jednej strony odbrązawia biografię Adama Mickiewicza, a z drugiej sugestywnie prezentuje najważniejsze wątki, idee oraz bohaterów poematu.

49,00 zł
34,79 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,21 zł

37 osób kupiło
8
Psi patrol Siła przyjaźni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,60 zł
7,99 zł

Rabat 31,1%
oszczędzasz 3,61 zł

18 osób kupiło
9
Janne Ahonen. Oficjalna biografia legendy skoków narciarskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Janne Ahonen. Oficjalna biografia legendy skoków narciarskich
Dostępny513 szt.

Janne Ahonen jest żywą ikoną skoków narciarskich. W każdych zawodach, w których brał udział emanował spokojem. W najważniejszych momentach rywalizacji na najwyższym poziomie zachowywał zimną krew, dlatego przylgnął do niego przydomek „Maska”. Fin po długiej i pełnej sukcesów karierze zdecydował się opowiedzieć swoją fascynującą historię w autobiografii. Ahonen, człowiek o kamiennej twarzy, który nie odzywa się niepotrzebnie, przez całą karierę należał do ulubieńców kibiców. Legendarny skoczek opowiada o kulisach słynnego skoku na 240 metrów wiosną 2005 roku w Planicy, wielkiej rywalizacji z Adamem Małyszem czy zakrapianych podróżach na wielkie turnieje, które przypominały wieczory kawalerskie. Już w wieku 15 lat dostał się do kadry narodowej. Najpierw zdominował mistrzostwa świata juniorów, a potem, w 1995 roku, gdy miał 17 lat, zgarnął swoje pierwsze seniorskie mistrzostwo świata. W trakcie kariery zdobył 19 medali konkursów rangi mistrzowskiej – w dziejach skoków narciarskich podobny wyczyn stał się tylko udziałem Mattiego Nykänena. Piąte zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni na przełomie lat 2007 i 2008 ukoronowało wybitną karierę Ahonena. Długo oczekiwana biografia zabiera czytelników w podróż z Jannem dookoła świata – będzie ciekawie, wzruszająco, a czasem i absurdalnie.

49,99 zł
34,49 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 15,50 zł

13 osób kupiło
10
Ozdoba Karnawal Kapelusz Kowboj z Gwiazda Bra Go - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,99 zł
Powiadomienie
13 osób kupiło
11
Ozdoba Karnawal Kapelusz Pirata S Go - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,20 zł
16,99 zł

Rabat 1,2%
oszczędzasz 0,21 zł

11 osób kupiło
12
Lot w kosmos. Zaczynam czytać. Duże litery. Pierwsze zdania do nauki czytania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
5,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 3,00 zł

11 osób kupiło
13
Zwierzęta egzotyczne. Wyrazy i zdania do nauki czytania. Duże litery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta egzotyczne. Wyrazy i zdania do nauki czytania. Duże litery
Dostępny147 szt.

Zwierzęta egzotyczne Książka do pierwszych prób w czytaniu oraz rozwijania zainteresowań przyrodniczych. Podstawowe informacje oraz ciekawostki o zwierzętach napisane są tu prostymi zdaniami i dużą czcionką, by ułatwić dziecku czytanie. Czytaj i zostań znawcą zwierząt!

9,50 zł
5,99 zł

Rabat 36,9%
oszczędzasz 3,51 zł

10 osób kupiło
14
Poznaję świat memory - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję świat memory
Adamigo
Dostępny40 szt.

POZNAJĘ ŚWIAT - adamigo memory.Adamigo memory: rozwija pamięć, ćwiczy koncentrację, wyzwala pozytywne emocje.Elementy gry: 40 tafelków, instrukcja.

27,80 zł
22,80 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,00 zł

9 osób kupiło
15
Miasto jest nasze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasto jest nasze
Dostępny338 szt.

Historia „jednego z najbardziej niepokojących skandali korupcyjnych ostatnich 20 lat” („New York Times”) autorstwa nominowanego do Pulitzera autora, który zdemaskował ciągnącą się latami działalność rabunkową gangu gliniarzy z Baltimore. Na podstawie „Miasto jest nasze” powstał serial HBO z Jonem Bernthalem w roli głównej, w reżyserii R. M. Greena („King Richard”), za którym stoją twórcy kultowego „The Wire” „Dziennikarskie śledztwo, które nie tylko ukazuje wzlot i upadek skorumpowanej jednostki policji, lecz także stanowi nieuniknione zakończenie półwiecznej katastrofy, którą okazała się amerykańska wojna z narkotykami” – David Simon. Baltimore, 2015 rok. W całym mieście wybuchają zamieszki. Mieszkańcy domagają się sprawiedliwości dla Freddiego Graya, dwudziestopięcioletniego czarnego mężczyzny, który zmarł w podejrzanych okolicznościach w policyjnym areszcie. Gwałtownie wzrasta ilość narkotyków na ulicy i liczba brutalnych przestępstw. W Baltimore ginie najwięcej osób od dwudziestu lat – w ciągu roku w ledwie 600-tysięcznym mieście dochodzi do 342 zabójstw. Dowódcy baltimorskiej policji, pod presją biura burmistrza i śledztwa federalnego w sprawie śmierci Graya, które zawisło nad ich komendą, zwracają się o pomoc do sierżanta Wayne’a Jenkinsa i jego elitarnej jednostki, która ma zmieść broń i narkotyki z ulicy. Ale za kulisami tego przedsięwzięcia rozkwita spisek przestępczy na bezprecedensową skalę. Jenkins, któremu powierzono zadanie uporania się z kryzysem z bronią i narkotykami, postanawia ów kryzys wykorzystać. Razem z innymi członkami Jednostki Zadaniowej ds. Śledzenia Broni okrada mieszkańców Baltimore – ukrywa narkotyki przechwycone podczas nalotów, przywłaszcza tysiące dolarów w gotówce znalezione w prywatnych domach, fabrykuje dowody, by zbić z tropu Wydział Wewnętrzny. Latami nikt nie kontroluje ich bezczelnej działalności przestępczej, w wyniku której zapadają niezliczone bezprawne wyroki skazujące, ginie niewinny cywil, a jeden z policjantów w tajemniczych okolicznościach dostaje kulkę w łeb ledwie dzień przed tym, jak miał zeznawać przeciwko jednostce Jenkinsa. W tej niezwykle aktualnej książce Justin Fenton, ceniony i nagradzany dziennikarz śledczy, wnikliwie przedstawia cały skandal na podstawie setek wywiadów, tysięcy stron akt sądowych i niezliczonych godzin materiałów wideo. Efektem jest niewiarygodny, pasjonujący reportaż o mieście, które zdeprawowana jednostka policji wzięła za zakładnika, i o toczącej się wciąż walce między amerykańskimi stróżami prawa a społeczeństwem, któremu winni służyć.

59,00 zł
32,45 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 26,55 zł

8 osób kupiło
16
Zwierzęta duże i małe. Wyrazy i zdania do nauki czytania. Duże litery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta duże i małe. Wyrazy i zdania do nauki czytania. Duże litery
Dostępny139 szt.

Zwierzęta duże i małe Książka do pierwszych prób w czytaniu oraz rozwijania zainteresowań przyrodniczych. Podstawowe informacje oraz ciekawostki o zwierzętach napisane są tu prostymi zdaniami i dużą czcionką, by ułatwić dziecku czytanie. Czytaj i zostań znawcą zwierząt!

7,99 zł
4,99 zł

Rabat 37,5%
oszczędzasz 3,00 zł

8 osób kupiło
17
Toppi. Kolekcja. Tom 3: Ameryka Południowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toppi. Kolekcja. Tom 3: Ameryka Południowa
Dostępny8 szt.

Powszechnie uważany za geniusza komiksu włoski grafik i autor SERGIO TOPPI nasycił opowieści sekwencyjne niewyobrażalnym wcześniej artyzmem. Wywarł wielki wpływ na wielu słynnych twórców w tej branży, inspirując zachwycającym, wyjątkowym stylem. Twórczość Toppiego obejmuje wiele okresów historycznych oraz kultur i zawiera nawiązania do baśni ludowych z całego świata. Tworzył je, opierając się na gruntownych badaniach źródłowych, i ożywiał iście filmowym rozmachem ilustracji. Trzeci tom zawiera opowieści osadzone w Ameryce Południowej dawnych wieków, wydane wcześniej w tomach Chapungo, La Legende de Potosi oraz Le Trésor de Cibola.

105,00 zł
103,95 zł

Rabat 1,0%
oszczędzasz 1,05 zł

8 osób kupiło
18
Współczesna dietoterapia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesna dietoterapia
Dostępny81 szt.

Publikacja o nowym tytule ?Współczesna dietoterapia? to nowa odsłona książki ?Dietoterapia?, która cieszy się niesłabnącą popularnością, zarówno wśród studentów kierunków żywieniowych i dietetycznych, jak i innych osób, których kształcenie związane jest z naukami o zdrowiu oraz studentów studiów podyplomowych związanych z poradnictwem dietetycznym. Postęp prac badawczych związanych z dietoprofilaktyką, interwencją dietetyczną w różnych stanach chorobowych, jak i modyfikacją zarówno zaleceń diagnostycznych, jak i standardów opieki w poszczególnych dietozależnych stanach patologicznych i jednostkach chorobowych spowodował potrzebę aktualizacji publikacji. Warto dodać, że w ciągu ostatnich lat ukazało się wiele nowych standardów, wytycznych i raportów dotyczących wpływu diety na występowanie i leczenie wielu chorób, ukazały się nowe zalecenia i normy żywieniowe dla populacji polskiej, co uzasadnia potrzebę aktualizacji wcześniej publikowanych informacji. Książkę dedykujemy osobom zawodowo związanym z nauką o zdrowiu i opieką medyczną, w tym lekarzom, pielęgniarkom, czy fizjoterapeutom ale przede wszystkim studentom dietetyki i kierunków żywieniowych i dietetykom.

129,00 zł
119,97 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 9,03 zł

8 osób kupiło
19
Pojazdy budowlane. Ciekawostki dla dzieci. Wyrazy i zdania do nauki czytania. Duże litery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazdy budowlane. Ciekawostki dla dzieci. Wyrazy i zdania do nauki cz...
Dostępny146 szt.

POJAZDY NA BUDOWIE Książka do rozwijania zainteresowań technicznych małych czytelników oraz pierwszych prób w czytaniu. Podstawowe informacje oraz ciekawostki o pojazdach budowlanych napisane są tu prostymi zdaniami i dużą czcionką, by ułatwić dziecku czytanie. Czytaj i dowiedz się więcej!

10,00 zł
5,99 zł

Rabat 40,1%
oszczędzasz 4,01 zł

7 osób kupiło
20
CD MTV Unplugged. Lady Pank - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CD MTV Unplugged. Lady Pank
Agora - multimedia
Dostępny31 szt.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

7 osób kupiło
21
Psi patrol. Czas na akcję - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi patrol. Czas na akcję
Dostępny678 szt.

Seria książek Co za Historia! to nie tylko opowiadania z ulubionymi bohaterami. Pytania zadane na początku każdej historii pomogą dziecku skoncentrować się podczas lektury, a zadania do rysowania rozwiną wyobraźnię i kreatywność. Dobra zabawa gwarantowana!

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

7 osób kupiło
22
Monster trucki. Ciekawostki dla dzieci. Wyrazy i zdania do nauki czytania. Duże litery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monster trucki. Ciekawostki dla dzieci. Wyrazy i zdania do nauki czyta...
Dostępny133 szt.

MONSTER TRUCKI Książka do rozwijania zainteresowań technicznych małych czytelników oraz pierwszych prób w czytaniu. Podstawowe informacje oraz ciekawostki o monster truckach napisane są tu prostymi zdaniami i dużą czcionką, by ułatwić dziecku czytanie. Czytaj i dowiedz się więcej!

9,50 zł
5,99 zł

Rabat 36,9%
oszczędzasz 3,51 zł

7 osób kupiło
23
Ukraińcy. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukraińcy. Audiobook
Piotr Zychowicz, Rebis
Dostępny27 szt.

Kolejna część bestsellerowego cyklu „Opowieści niepoprawne politycznie”. Po Żydach, Sowietach, Niemcach i Aliantach przyszedł czas na Ukraińców. Ludobójstwo na Wołyniu, akcja „Wisła”, krwawa wojna o Lwów. Pogromy polskich dworów na Rusi, Pakt Piłsudski - Petlura, Wielki Głód i Dywizja SS-Galizien. Fatalne błędy II RP i terroryzm OUN. UPA kontra AK. Piotr Zychowicz w swojej nowej książce opisuje najbardziej kontrowersyjne wydarzenia z tragicznej historii relacji polsko-ukraińskich. Bez upiększania i brązu. Bez hurra-patriotycznej cenzury i politycznej poprawności. Zychowicz pisze o tragicznym XX wieku - gdy Polaków i Ukraińców poróżnił krwawy konflikt o ziemię - ale cofa się również do czasów powstania Chmielnickiego. Czy fiasko ugody z Kozakami i budowy Rzeczypospolitej Trojga Narodów było największą zaprzepaszczoną szansą w dziejach Polski? Agresja rosyjska z 2022 roku spowodowała, że Polacy i Ukraińcy nigdy nie byli ze sobą tak blisko. To dobry moment, aby wyjąć historyczne trupy z szafy i w uczciwy sposób rozliczyć się z historią. Prawdziwe pojednanie musi być oparte na prawdzie.

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

7 osób kupiło
24
Mity o cholesterolu wyd. 2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mity o cholesterolu wyd. 2022
Dostępny161 szt.

Tłumaczenie: Nelke Magdalena

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

7 osób kupiło
25
Samochody i ich fascynujące silniki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochody i ich fascynujące silniki
Dostępny143 szt.

Przygotuj się do badania głębin oceanów, dalekiego kosmosu i wszystkiego po drodze! Krwiożercze rekiny, skomplikowane roboty, upierzone welociraptory i dużo więcej czeka na ciebie w NAUKOMIKSACH! WRZUĆ WYŻSZY BIEG Z SAMOCHODAMI! Najpierw ujarzmiliśmy ogień. Potem wynaleźliśmy koło. W tym momencie ludzkość znalazła się na drodze prowadzącej nieubłaganie do powstania nowego środka lokomocji, który daleko w tyle zostawi nasze stopy, a nawet silne końskie kopyta. Wyrusz z nami na przejażdżkę! Poznaj ekscentrycznych wynalazców majsterkujących w garażach i auta produkowane masowo przez globalne korporacje. Dowiedz się, skąd biorą się samochody i jak działają. Co zobaczymy, gdy zajrzymy pod maskę? W jaki sposób benzyna – lub akumulator elektryczny, a nawet para wodna – wprawiają auto w ruch? Uruchom silnik i przekonaj się, jak samochody wpływają na życie miliardów ludzi i otaczającego nas świata. Brrrum, brrrum! Dan Zettwoch jest autorem komiksów obyczajowych, żartów rysunkowych, diagramów i obrazów w stylu ludowym, które zdobią ściany jego domu w St. Louis w stanie Missouri. Dotychczas ukazało się kilka jego książek, między innymi Birdseye Bristoe, Amazing Facts & Beyond! [Zdumiewające fakty i nie tylko!], napisanej wspólnie z Kevinem Huizengą, a także wielu minikomiksów opublikowanych własnym sumptem. Niedawno ukończył serię ilustracji wykonanych w domu techniką druku sitowego, które przedstawiają różne nieapetyczne potrawy, statystyki baseballowe oraz wielkie ciężarówki. Pierwszym samochodem, jaki posiadał, było srebrne volvo 740 turbo z 1984 roku. Samochody są jego pierwszą książką z serii „Naukomiks”.

44,99 zł
30,14 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,85 zł

7 osób kupiło
26
Pakiet Obracanka. Emocje / Kolory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Obracanka. Emocje / Kolory
Dostępny75 szt.

Obracanki to uwielbiana przez maluchy seria z ruchomymi, obracającymi się wokół własnej osi elementami, dzięki którym poznawanie świata będzie przyjemnością. Na każdej stronie znajduje się obracany element, który trzeba dopasować do odpowiednich wyrazów. Nauka i zabawa w jednym!  TOP 5, czyli dlaczego warto kupić tę książkę: - Idealne połączenie nauki z zabawą - Wspomaganie rozwoju maluszka - Ćwiczenie motoryki malucha - Urocze ilustracje w żywych kolorach - Poznawanie świata poprzez zabawę. Emocje W książeczce Emocje dziecko będzie musiało dopasować odpowiednią buzię do emocji Kolory W książeczce Kolory dziecko będzie musiało dopasować odpowiedni kolor do jego nazwy.

40,00 zł
30,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

6 osób kupiło
27
Architektki PRL-u - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Architektki PRL-u
Dostępny23 szt.

Książka poświęcona jest polskim lewicowym intelektualistkom, polityczkom i działaczkom, które po drugiej wojnie światowej współtworzyły projekt socjalistycznej modernizacji kraju i emancypacji kobiet. Jednocześnie dotyczy ona nieobecności komunistek ? lub ich specyficznej obecności ? w historii kobiet i ruchu kobiecego w Polsce. ?Architektki PRL-u? to książka zarazem historyczna ? wzbogacająca wiedzę o rzeczywistości PRL i jej współtwórczyniach, jak i teoretyczna ? badająca dyskursy historyczne ? i w pewnym sensie interwencyjna, proponująca ich zmianę. ?Jedną z najmocniejszych stron książki jest jej świeże spojrzenie na historię feminizmu w Polsce. Autorka komplikuje dominującą definicję feminizmu jakoby wywodzącego się przede wszystkim z zachodniego liberalizmu. Skupiając się na lewicowej tradycji feministycznej, pokazuje, że ruch kobiecy nigdy nie był jednorodny ani w Polsce, ani na świecie?. ? prof. Małgorzata Fidelis, University of Illinois at Chicago ?Książka Agnieszki Mrozik wpisuje się w szerszy nurt badań nad komunizmem, który można określić mianem rewizjonistycznego, lecz wbrew krytykom bynajmniej nie apologetycznego?. ? dr hab. Michał Kozłowski, Uniwersytet Warszawski ?Agnieszka Mrozik w śmiały i przekonujący sposób rewiduje dotychczasową wiedzę o komunistycznej polityce płciowej i klasowej, a także wielostronnie ukazuje rozproszone i bardzo zróżnicowane pola działalności politycznej, społecznej, kulturalnej ?architektek PRL-u?, które nie ograniczały się do bycia widocznymi w strukturach partyjnych?. ? dr hab. Monika Świerkosz, Uniwersytet Jagielloński Agnieszka Mrozik ? adiunktka w Instytucie Badań Literackich PAN, gdzie jest związana z Ośrodkiem Studiów Kulturowych i Literackich nad Komunizmem oraz Zespołem ?Archiwum Kobiet?. Autorka książki Akuszerki transformacji. Kobiety, literatura i władza w Polsce po 1989 roku (2012). Współredagowała m.in. Reassessing Communism: Concepts, Culture, and Society in Poland, 1944?1989 (2021); Gender, Generations, and Communism in Central and Eastern Europe and Beyond (2020); ?czterdzieści i cztery. Figury literackie. Nowy kanon (2016); Encyklopedia gender (2014). Publikowała m.in. w ?Tekstach Drugich?, ?Praktyce Teoretycznej?, ?Aspasii?, ?European Journal of Life Writing?. Stypendystka Imre Kertész Kolleg w Jenie (2017), IAS CEU w Budapeszcie (2018/19) oraz Programu DAAD na Uniwersytecie w Hamburgu (2019). Badaczka dyskursów emancypacyjnych, pamięci transformacji, auto/biografii i literatury kobiet w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej.

59,00 zł
57,82 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,18 zł

5 osób kupiło
28
Machina wstydu - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Machina wstydu
ONeil Cathy, Wydawnictwo Naukowe PWN
Dostępny4 szt.

Wstyd bywa pożyteczny: kiedy publicznie zawstydzamy skorumpowanych polityków, aroganckich celebrytów lub pazerne korporacje, stajemy w obronie uczciwości i wzmacniamy nasze zbiorowe poczucie sprawiedliwości. Jednak Cathy O?Neil, autorka bestsellerowej ?Broni matematycznej zagłady?, przekonuje, że dziś zawstydzanie zyskało też zupełnie nowy, złowrogi wymiar. Dzisiaj wstyd, zamiast służyć pozytywnemu korygowaniu zachowania, stał się bronią w rękach rządów, korporacji, instytucji i organizacji, które na rozmaite sposoby wykorzystują kondycję ustawicznego poniżenia całych kategorii ludzi. Czy chodzi o cyniczną chęć zysku, masową manipulację czy też potrzebę zrzucenia z siebie odpowiedzialności za problemy społeczne, ostatecznie ofiarami ?machiny wstydu? są wszyscy indywidualni ludzie. O?Neil omawia ekonomiczny, społeczny i polityczny wymiar zagadnienia, opisując m.in. praktyki przemysłu dietetycznego i farmaceutycznego, systemów opieki zdrowotnej, rządów, partii politycznych i korporacji medialnych. Analizuje też zjawisko zawstydzania w mediach społecznościowych. Ukazując skomplikowany związek między wstydem a władzą, O?Neil obnaża czyim interesom służy cały ten odstręczający przemysł poniżania, oraz w jaki sposób możemy mu się przeciwstawić.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

5 osób kupiło
29
Pochwała ryzyka - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pochwała ryzyka
Dufourmantelle Anne, Wydawnictwo Naukowe Scholar
Dostępny158 szt.

Linoskoczek ryzykuje upadkiem, szczególnie wtedy, kiedy zastyga, kiedy stara się utrzymać w miejscu niemal bez ruchu. Powstrzymuje wówczas swój pęd, który przecież zapewniłby mu stabilność. Jednak linoskoczek woli próbować cudu zawieszenia, stojąc na linie. Nieprzejednana. Dufourmantelle pokazuje, w jaki sposób życie staje się uniwersalne właśnie w ryzyku, a poznanie tego faktu zobowiązuje do międzyludzkiego braterstwo. Antonio Negri Nie chodzi tylko o nawoływanie do przezwyciężenia lęku, żeby przyjąć to, co nieprzewidywalne ? chodzi także o przeciwstawienie się indywidualistycznym nakazom, naruszenie zasady ostrożności, śmiech z niekończących się sporów. Fragmentaryczny styl oferuje czytelnikowi, podobnie jak pacjentom, wolność wątpienia i odwagi. Anne Dufourmantelle umiała podjąć wszystkie ryzyka, zarówno słuchania, jak i odpowiadania ? aż do poświęcenia; ryzyko, które czyni ją dziś ciągle obecną dla swojego czytelnika. Sophie Galabru Cet ouvrage, publié dans le cadre du Programme d?aide a la publication Boy-Żeleński, a bénéfcié du soutien de l?Institut français de Pologne. Książkę wydano dzięki dofnansowaniu Instytutu Francuskiego w Polsce w ramach Programu Wsparcia Wydawniczego Boy-Żeleński.

59,85 zł
52,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,18 zł

5 osób kupiło
30
Orange. Tom 7 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orange. Tom 7
Dostępny1 szt.

W świecie, w którym mógł zostać ocalony, Kakeru także otrzymał list. To historia o miłości do ludzi, którzy są obok zarówno w wesołych i pełnych szczęścia chwilach, jak i w tych wypełnionych smutkiem i cierpieniem.

23,00 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

5 osób kupiło
31
Szkicownik dla pomysłowej projektantki. Top modelki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

5 osób kupiło
32
Hugo szuka domu. Zaczynam czytać. Duże litery. Pierwsze zdania do nauki czytania. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,50 zł
8,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,51 zł

5 osób kupiło
33
USA. Część zachodnia 3w1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
USA. Część zachodnia 3w1
Dostępny56 szt.

Największe atrakcje zachodniej części USA w jednym tomie. Fabryka Snów Hollywood, Wielki Kanion i rajskie zakątki Hawajów. Tętniące życiem metropolie Los Angeles, San Francisco, Seattle i Phoenix. Niezwykłe atrakcje przyrodnicze w Utah, Arizonie, Yellowstone i Górach Skalistych. Najbardziej malownicze trasy do zwiedzania na czterech kółkach. Smaki z całego świata, teksańskie smakołyki z grilla i hawajska uczta na luau.Te i inne atrakcje zachodniej części USA pomoże odkryć przewodnik ExpressMap z serii 3w1. Nowa jakość wśród przewodników – wyjątkowe połączenie barwnych opisów i szczegółowych map: • mapy tras zwiedzania przedstawiające lokalizację wszystkich opisywanych miejsc, • bogata treść – historia i kultura, przyroda i tradycje, ciekawostki i anegdoty, • przydatne informacje praktyczne – dni i godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, transport publiczny, noclegi, pogoda, • liczne informacje o lokalnej kuchni, • przejrzysty układ graficzny umożliwiający łatwe wyszukiwanie informacji, • szczegółowy atlas zachodniej części USA, w którym zaznaczono miejsca opisane w przewodniku, • dwustronnie laminowana mapa dołączona do przewodnika.

139,90 zł
97,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 41,97 zł

4 osoby kupiły
34
Peppa Pig Jesienne figle z Peppą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,60 zł
8,99 zł

Rabat 22,5%
oszczędzasz 2,61 zł

4 osoby kupiły
35
Informatycy i my. Wyrazy i zdania do nauki czytania. Duże litery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,00 zł
8,99 zł

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,01 zł

4 osoby kupiły
36
My Hero Academia. Tom 2. Szkolne historie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Hero Academia. Tom 2. Szkolne historie
Dostępny5 szt.

Organizowanie latem obozu treningowego jest stałym zwyczajem liceum U.A. Jego główny cel to działania darów, by ich prawdziwe oblicze, którego nie widać na zajęciach szkolnych, wreszcie ujrzało światło dzienne. To tyle. Korzystajcie z tego rozsądnie! PLUS ULTRA!

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

4 osoby kupiły
37
A Court of Thorns and Roses - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Court of Thorns and Roses
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

THE FIRST BOOK IN THE BESTSELLING SERIES AND A TIKTOK SENSATION 'With bits of Buffy, Game Of Thrones and Outlander, this is a glorious series of total joy' STYLIST Feyre is a huntress. And when she sees a deer in the forest being pursued by a wolf, she kills the predator and takes its prey to feed herself and her family. But the wolf was not what it seemed, and Feyre cannot predict the high price she will have to pay for its death... Dragged away from her family for the murder of a faerie, Feyre discovers that her captor, his face obscured by a jewelled mask, is hiding even more than his piercing green eyes suggest. As Feyre's feelings for Tamlin turn from hostility to passion, she learns that the faerie lands are a far more dangerous place than she realized. And Feyre must fight to break an ancient curse, or she will lose him forever. Sarah J. Maas's books have sold millions of copies worldwide and have been translated into 37 languages. Discover the tantalising, sweeping romantic fantasy, soon to be a major TV series, for yourself.

49,00 zł
47,04 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,96 zł

4 osoby kupiły
38
Diamentowa mozaika Mandala 7D Matka Boska 40x30cm 1006825 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,90 zł
24,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,29 zł

4 osoby kupiły
39
Reguła i życie. Czego dziś uczy św. Franciszek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reguła i życie. Czego dziś uczy św. Franciszek
Dostępny75 szt.

Dowiedz się, jak żyć dziś na wzór św. Franciszka! Reguła nie jest przewodnikiem po przeszkodach, ale kompasem, który ukierunkowuje i wspiera w wędrówce. Papież Franciszek, fragment z przedmowy O. Zdzisław Kijas udowadnia, że reguła zakonna wcale nie jest nudnym i przestarzałym dokumentem Kościoła z czasów średniowiecza. Przeciwnie, jego refleksje pokazują, że umiejętne korzystanie z niej, może twórczo rozwinąć również życie i osobowość człowieka XXI wieku. Praca, relacje, podejmowanie decyzji, rodzina czy życie duchowe – te i inne dziedziny naszej codzienności mogą dzięki prostym radom św. Franciszka zyskać zupełnie nowy wymiar. Jak pisze sam autor, chodzi bowiem głównie o to, aby reguła stała się głosem i twarzą Franciszka, jego duchową obecnością pośród braci i sióstr, którzy postanowili naśladować Chrystusa w jego szkole. Zdzisław Józef Kijas – franciszkanin, profesor teologii, nauczyciel akademicki wielu uczelni w Polsce i za granicą, postulator generalny spraw kanonizacyjnych Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Jest autorem wielu poczytnych książek, w tym wydanych nakładem wydawnictwa Bratni Zew: Życie jako dojrzewanie świętości. Maksymilian Maria Kolbe, Sprawy nader ważne, Opatrzność i przeznaczenie, Wyszyński. 40 spojrzeń, Kto słucha Boga. Napomnienia św. Franciszka oraz trzech powieści o wyjątkowych kobietach XIX w.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4 osoby kupiły
40
Szumki sz, ż, cz, dż - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szumki sz, ż, cz, dż
Dostępny51 szt.

Książka zawiera ćwiczenia dla dzieci, które seplenią. Głównym celem autorek jest zwiększenie motywacji dzieci do ćwiczeń logopedycznych poprzez samodzielne działania: rysunki, wycinanki, zaznaczanie ilości powtórzeń. Słowa, zdania, wierszyki oraz ilustracje zostały dobrane tak, aby bawić i zaskakiwać dziecko. Pod kierunkiem logopedy, nauczyciela, rodzica dziecko może samodzielnie wykonywać zadania zamieszczone w książce. Zadania ułożone są według zasad terapii logopedycznej: ćwiczenie wywołanej głoski następuje w sylabach, wyrazach (nagłosie, śródgłosie, wygłosie, grupach spółgłoskowych) i zdaniach, na końcu zaś w mowie spontanicznej dziecka.

23,00 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

4 osoby kupiły
41
Notes dla genialnej kreatorki. Top modelki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
42
Pakiet Krwawe pozdrowienia z Rosji / Rosja od kuchni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50,00 zł
40,50 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,50 zł

3 osoby kupiły
43
Almanach Navala Ravikanta. Przewodnik do bogactwa i szczęścia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Almanach Navala Ravikanta. Przewodnik do bogactwa i szczęścia
Dostępny178 szt.

Historia życia Navala jest niezwykle inspirująca i pouczająca. Naval to jednocześnie skłonny do introspekcji założyciel wielu biznesów, inwestor-samouk, kapitalista i inżynier – bez wątpienia dla wielu może być mistrzem w swych dziedzinach. Przez całą swoją karierę Naval zawsze hojnie dzielił się swą mądrością. Miliony osób na całym świecie korzystają z jego wskazówek na temat osiągania bogactwa i szczęścia. Niniejszy almanach jest zbiorem wszystkich tych perełek mądrości, którymi Naval podzielił się w ostatnim dziesięcioleciu w swoich tweetach, wpisach na blogu oraz podcastach. Lektura tej książki w kilka godzin wyposaży cię w wiedzę, którą on zdobywał całe życie. Eric Jorgenson Urodziłem się biedny i nieszczęśliwy. Obecnie jestem dość bogaty i bardzo szczęśliwy. Włożyłem sporo pracy w zmianę obu tych stanów. W międzyczasie nauczyłem się kilku przydatnych rzeczy i paru pomocnych zasad. Staram się wyjaśniać je w kontekście ponadczasowym, jak najbardziej uniwersalnym, w taki sposób, żeby każdy mógł samodzielnie je dla siebie rozgryźć i przepracować. Ostatecznie, ja nie mogę cię niczego nauczyć. Mogę cię jedynie zainspirować i podsunąć ci kilka słów kluczy, żeby te zasady zapadły Ci w pamięć. Lubię sobie wyobrażać, że gdybym nagle stracił wszystkie pieniądze i gdyby ktoś wysadził mnie na pierwszej lepszej ulicy, w dowolnym anglojęzycznym kraju, w ciągu pięciu do dziesięciu lat odzyskałbym utracony majątek. A to dlatego, że bogacenie się jest po prostu zestawem umiejętności, jakie wykształciłem – i jakich każdy może się nauczyć. Naval Ravikant

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

3 osoby kupiły
44
Wynalazcy i my. Wyrazy i zdania do nauki czytania. Duże litery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,50 zł
7,99 zł

Rabat 15,9%
oszczędzasz 1,51 zł

3 osoby kupiły
45
A Court of Silver Flames - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Court of Silver Flames
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.03

Sarah J. Maas's sexy, richly imagined A Court of Thorns and Roses series continues with the journey of Feyre's fiery sister, Nesta... Nesta Archeron has always been prickly ? proud, swift to anger and slow to forgive. And since the war ? since being made High Fae against her will ? she's struggled to forget the horrors she endured and find a place for herself within the strange and deadly Night Court. The person who ignites her temper more than any other is Cassian, the battle-scarred, winged warrior who is there at Nesta's every turn. But her temper isn't the only thing Cassian ignites. And when they are forced to train in battle together, sparks become flame. As the threat of war casts its shadow over them once again, Nesta and Cassian must fight monsters from within and without if they are to stand a chance of halting the enemies of their court. But the ultimate risk will be searching for acceptance ? and healing ? in each other's arms.

54,00 zł
51,84 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,16 zł

3 osoby kupiły
46
A Court of Wings and Ruin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Court of Wings and Ruin
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.05

'With bits of Buffy, Game Of Thrones and Outlander, this is a glorious series of total joy' STYLIST Feyre has returned to the Spring Court, determined to gather information on Tamlin's manoeuvrings and the invading king threatening to bring her land to its knees. But to do so she must play a deadly game of deceit ? and one slip may spell doom not only for Feyre, but for her world as well. As war bears down upon them all, Feyre must decide who to trust amongst the dazzling and lethal High Lords and hunt for allies in unexpected places. And her heart will face the ultimate test as she and her mate are forced to question whether they can truly trust each other.

49,00 zł
47,04 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,96 zł

3 osoby kupiły
47
Batszeba. Kobieta łaski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batszeba. Kobieta łaski
Dostępny96 szt.

Jej piękno poruszyło namiętności króla. Jej ból poruszył serce Boga. Batszeba jako ośmioletnia dziewczynka zakochuje się w Dawidzie, którego Bóg wybrał na króla Izraela. Jednak, gdy dorasta zostaje wydana za mąż za wojownika Uriasza. Pewnego dnia, gdy Dawid widzi Batszebę i pragnie jej tak bardzo, że każe ją sprowadzić do swojego pałacu. Batszeba po wspólnie spędzonej z nim nocy zachodzi w ciążę i tym samym skazuje siebie na pogardę w oczach ludu i rodziny. Dla wielu jej imię oznacza cudzołóstwo, uwodzenie i grzech, ale ta historia pokazuje w jaki sposób pamięta ją Bóg. Poznaj na nowo znaną historię biblijną z innej perspektywy – spójrz na nią oczyma Batszeby i zobacz, jak Bóg podnosi zagubionych ludzi, którzy wołają do Niego z głębiny rozpaczy.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

3 osoby kupiły
48
Z mądrości Ojców Pustyni, CD - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z mądrości Ojców Pustyni, CD
Szymon Hiżycki OSB, WAM
Dostępny19 szt.

Każdy rozsądny człowiek poszukuje mądrości i ludzi mądrych. Dystans czasu i przestrzeni nie jest tutaj przeszkodą. A jeśli natrafi się na mądrych ludzi, którzy mądrością umieją się dzielić? Z takim przypadkiem mamy do czynienia, gdy spotykamy się z Ojcami Pustyni, czyli pierwszymi mnichami, którzy żyli w Egipcie między IV a VI wiekiem. Ich krótkie sentencje, zwane apoftegmatami, koncentrują się na najważniejszych problemach człowieka wszystkich epok: czym jest życie, szczęście, grzech, jak się modlić i jak mam dojść do zbawienia? Kim jest Bóg i czy mogę liczyć na przebaczenie moich win? Kto może liczyć na nadzieję płynącą z wiary? Zapytajmy ich także o nasze własne problemy: Abba, powiedz mi słowo!

27,90 zł
20,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,81 zł

3 osoby kupiły
49
Rachab. Kobieta wiary - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachab. Kobieta wiary
Dostępny93 szt.

Była kobietą z przeszłością, której Bóg dał przyszłość. Kiedy Izraelici, po 40 latach wędrówki po pustyni, w końcu stanęli u brzegu Jordanu, pierwszym miastem jakie zobaczyli było Jerycho. Jego mury były nie do zdobycia. Jozue zachęcony obietnicą Boga, wysyła dwóch szpiegów, aby zbadali miasto. I tu pojawia się nasza bohaterka, Rachab – nierządnica, królewska nałożnica, poganka. Jak to się stało, że szpiedzy weszli do jej domu? Jaką rolę odegrała w dziejach Izraela? Fascynująca historia Rachab pozwoli Ci odkryć prawdę, że Bóg szuka i znajduje tych, których serca są wobec Niego czułe. Od autorki: Kobiety, które opisałam w serii „Rodowód Łaski” są postaciami autentycznymi. Opowiadam ich historie w oparciu o przekaz biblijny. To kobiety Wschodu, które żyły w czasach starożytnych. Wykazywały się one wielką odwagą. Wielokrotnie podejmowały ryzyko i niejednokrotnie popełniały błędy. Nasze bohaterki nie były doskonałe, a jednak Bóg w swej nieskończonej łasce umieścił je na kartach Biblii i w genealogii Jezusa Chrystusa.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

3 osoby kupiły
50
Zanim nadejdzie jutro Tom 1. Podróż do krainy umarłych (dodruk 2022)  - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

3 osoby kupiły
Wróć do góry