hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.11.28

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 28 listopada 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Potęga podświadomości (wydanie nowe uzupełnione) (Joseph Murphy), na drugim Wojownicy. Świt klanów Tom 1 Szlak słońca (Erin Hunter). Kolejny produkt to Franklin mówi "przepraszam" (Paulette Bourgeois) oraz Ucieczka na Marstrand (Anna Grinzweig Jacobsson).
1
Potęga podświadomości (wydanie nowe uzupełnione) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Potęga podświadomości (wydanie nowe uzupełnione)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Potęga podświadomości to jeden z najlepszych i najskuteczniejszych poradników, jakie kiedykolwiek napisano. Ta książka pomogła milionom ludzi na całym świecie osiągnąć upragnione cele jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia. Teraz do rąk czytelników trafia nowe wydanie uzupełnione komentarzami z nigdy nie publikowanych prac Autora. Rewolucyjne techniki doktora Murphyego opierają się na sprawdzonej zasadzie: Jeśli uwierzysz w coś bez zastrzeżeń i możesz to zobrazować w swoim umyśle, usuniesz podświadome przeszkody, które powstrzymują cię przed osiągnięciem upragnionego celu, a twoja wiara stanie się rzeczywistością. Ten niezwykły poradnik pomoże ci uwolnić umysł i przekaże praktyczne wskazówki, dzięki którym osiągniesz sukces, prestiż i dobrobyt, zdobędziesz przyjaciół, umocnisz szczęśliwe małżeństwo, pokonasz lęki, pozbędziesz się złych nawyków i nałogów. Opanuj proste techniki przedstawione w POTĘDZE PODśWIADOMOśCI i odkryj, jak łatwo możesz usunąć psychiczne bariery między tobą a twoimi marzeniami.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

64 osoby kupiły
2
Wojownicy. Świt klanów Tom 1 Szlak słońca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
30,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,46 zł

45 osób kupiło
3
Franklin mówi "przepraszam" - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin mówi "przepraszam"
Dostępny171 szt.

Tom z serii Franklin. Historyjka z telewizji Franklin i miś bardzo się przyjaźnią. Pewnego dnia żółwik przekonał się o tym, jak ważne jest słowo przepraszam. Gdyby nie ono, przyjaźń z misiem zawisłaby na włosku. Seria opowieści o Franklinie opartych na odcinkach popularnej serii filmów animowanych, emitowanych w telewizji. Bohater, jego rodzina i koledzy w pełni pozostają sobą, zmienia się tylko nieco szata graficzna, nawiązując do konwencji telewizyjnej kreskówki.

12,90 zł
8,99 zł

Rabat 30,3%
oszczędzasz 3,91 zł

36 osób kupiło
4
Ucieczka na Marstrand - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ucieczka na Marstrand
Dostępny80 szt.

W listopadzie 1969 dwustu Polaków żydowskiego pochodzenia trafiło na skalistą wysepkę Marstrand na zachodnim wybrzeżu Szwecji, by w czasie zimowego półrocza mieszkać tam i uczyć się szwedzkiego. Niektórzy z nich przeżyli Zagładę, inni zaś dorastali w powojennej Polsce, nieświadomi swoich żydowskich korzeni. 1968 był rokiem, który zmienił wszystko.  Sześcioletnia Anna Grinzweig Jacobsson była jedną z osób, które znalazły się wtedy w Szwecji. Była jednak zbyt mała, by zachować wspomnienia z tamtego czasu. Po pięćdziesięciu latach, chcąc poznać własną historię, spotyka się z uciekinierami na Marstrand, a owocem tego jest ten wielogłosowy kolaż wspomnień polskich Żydów i ludzi, którzy ich przyjęli pod swój dach. Książka przybliża również tło polityczne 1968 roku i zaangażowanie ambasady Szwecji w Warszawie oraz szwedzkiego ambasadora w pomoc polskim Żydom w emigracji. To żywa opowieść o zdarzeniach historycznych ściśle powiązanych z teraźniejszością. Bogato ilustrowana zdjęciami archiwalnymi i współcześnie wykonanymi fotografiami jej bohaterów.     Anna Grinzweig Jacobsson urodziła się w 1963 roku we Wrocławiu. Jest doktorem fizyki, prowadzi stowarzyszenie kulturalne Salon Żydowski w Göteborgu. Ucieczka na Marstrand to jej debiut pisarski.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

35 osób kupiło
5
Klub kłamców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub kłamców
Dostępny425 szt.

Zemsta, zbrodnia i szokujące sekrety. Losy trzech kobiet połączone przez zagmatwaną sieć kłamstw. Natalie, asystentka administracyjna w elitarnej prywatnej szkole położonej w górskim miasteczku wstanie Kolorado, marzy o życiu takim jak to prowadzone przez matki uczniów, z którymi codziennie ma do czynienia. Kobiety pokroju Brooke – zabójczej dziedziczki fortuny, która szaleńczo kocha swoją córkę i regularnie zdradza męża – czy Ashy, nadopiekuńczej mamy podejrzewającej swojego męża o romans. Losy wszystkich trzech bohaterek splatają się za sprawą przystojnego wicedyrektora do spraw sportowych, Nicholasa, którego Natalie kocha, Brooke pożąda, zaś Asha – potrzebuje. Pewnego ranka ze szkoły zostają wyniesione dwa ciała. Napięcia pomiędzy kobietami rywalizującymi o względy mężczyzn oraz mroczne sekrety skrywane przez wszystkich roztrzaskują piękną fasadę położonego na uboczu, zamożnego miasteczka, którego mieszkańcy nie mają żadnych hamulców w pogoni za tym, na czym najbardziej im zależy.

44,99 zł
28,79 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,20 zł

35 osób kupiło
6
Poszukiwany ukochany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Poszukiwany ukochany
Dostępny8163 szt.

Inteligentna, genialnie zabawna, chwytająca za serce – nowa powieść Beth O’leary! Trwają już prace nad serialem na podstawie książki! Rollercoaster emocji – komedia romantyczna o niepewności uczuć i pułapkach, jakie zastawia na nas miłość, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Najbardziej ambitna jak dotąd powieść autorki, która bawi i wzrusza do łez! Trzy kobiety. Trzy randki. Jeden nieobecny mężczyzna. Godzina 8:52 Siobhan niecierpliwie czekała na wspólne śniadanie z Josephem. Była zaskoczona, że je zaproponował, bo zazwyczaj spotykają się późnym wieczorem w jej pokoju hotelowym. Śniadanie z Josephem w Dzień Świętego Walentego musi coś znaczyć. Tylko… gdzie on się podziewa? Godzina 14:43 Miranda ma nadzieję, że walentynkowy lunch z Carterem będzie doskonałą okazją, by uczcić jej nową posadę. To dla niej nowy początek i znak, że jej dorosłe życie wreszcie zaczyna się układać: od pięciu miesięcy spotyka się z Carterem i ich związek zaczyna wyglądać naprawdę poważnie. Tylko… dlaczego jeszcze go nie ma?

43,90 zł
31,61 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,29 zł

33 osoby kupiły
7
Franklin mały bałaganiarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin mały bałaganiarz
Dostępny161 szt.

Tom z serii „Franklin” Franklin jest bałaganiarzem i przez to ciągle coś gubi. Pewnego dnia ginie mu ulubiony tekturowy miecz. Co zrobić, aby w pokoju żółwia zapanował wreszcie ład i porządek? Każdy tom klasycznej serii o Franklinie to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia każdego kilkulatka. Postacie wykreowane przez autorki są wzorcem nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych życiowych sytuacjach.

12,90 zł
7,99 zł

Rabat 38,1%
oszczędzasz 4,91 zł

30 osób kupiło
8
Zgadzam się albo i nie! Jak szanować granice - swoje i cudze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgadzam się albo i nie! Jak szanować granice - swoje i cudze
Dostępny450 szt.

Komiksowy podręcznik dla dzieci, który w prosty i humorystyczny sposób wyjaśnia, co to są granice i jak je stawiać, okazując szacunek sobie i innym. Co zrobić, gdy zachowanie drugiej osoby nas krępuje lub wręcz budzi strach? Jak nie zapominać, że nasze ciało należy do nas i to my decydujemy, z czym czujemy się dobrze, a co nas wprawia w zakłopotanie? Autorka ilustruje każdy przykład komiksowym rysunkiem, który podpowiada dzieciom, jak jasno komunikować własne potrzeby, szanując przy tym granice innych ludzi. Bezcenne narzędzie dla rodziców, nauczycieli i edukatorów!

29,90 zł
17,99 zł

Rabat 39,8%
oszczędzasz 11,91 zł

25 osób kupiło
9
Powstanie styczniowe 1863 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,00 zł
34,81 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 24,19 zł

18 osób kupiło
10
Uczucia Gucia. Gucio nie może zasnąć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczucia Gucia. Gucio nie może zasnąć
Dostępny470 szt.

Gucio to mały jednorożec taki jak wszystkie. Albo prawie? Jego tęczowa grzywa zmienia kolor zależnie od tego, co Gucio odczuwa. Gucio leży wieczorem w łóżku, ale nie może zasnąć. Jest zmęczony, mimo to przewraca się z boku na bok. Jakby mu czegoś brakowało. Zobacz, w jaki sposób uda mu się sprowadzić sen? Seria historyjek, które uczą nazywania emocji i panowania nad nimi. W każdej książeczce opisano jedno uczucie. Na końcu historyjki znajdują się bardzo proste ćwiczenia, które pomogą dziecku wyciszyć się i zapanować nad emocjami.

16,90 zł
10,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 5,91 zł

17 osób kupiło
11
Zespół stresu postpandemicznego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zespół stresu postpandemicznego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Nasze mózgi potrafią się adoptować. Są w swoim funkcjonowaniuwręcz genialne. Trzebajednak przyznać, że to, co się dzieje na świecie ostatnimi czasy, jest dla ludzi bardzo wymagające.W tej książce zastanawiamy się, jakie są i jakie będą skutki pandemii.Zarówni z punktu widzenia neuronauki, jak i treningu mentalnego. Podajemy szereg rozwiązań i ćwiczeń, które pomogą nam wejść w tak zwaną \"nową normalność\"

49,00 zł
34,79 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,21 zł

13 osób kupiło
12
Franklin i prezent świąteczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin i prezent świąteczny
Dostępny421 szt.

Zbliża się Boże Narodzenie - najbardziej magiczny czas w roku. Franklin ma problem: nie potrafi rozstać się z żadną ze swoich zabawek, by ofiarować je jako prezent dla biednych dzieci. Każdy tom klasycznej serii o Franklinie to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia każdego kilkulatka. Postacie wykreowane przez autorki są wzorcem nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych życiowych sytuacjach.

12,90 zł
8,99 zł

Rabat 30,3%
oszczędzasz 3,91 zł

12 osób kupiło
13
Gra Kociaki łobuziaki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Kociaki łobuziaki
Nasza Księgarnia
Dostępny304 szt.

119,99 zł
81,59 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 38,40 zł

9 osób kupiło
14
Dom numer pięć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
30,53 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,37 zł

9 osób kupiło
15
Modelki Boże Narodzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modelki Boże Narodzenie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Projektuj, naklejaj ikoloruj! Dziewczynki zapraszają do wspólnej zabawy w projektantki. Czekają na Ciebie niesamowite przygody i mnóstwo kolorowych naklejek ze strojami, butami i dodatkami. Możesz też zaprosić do zabawy swoje przyjaciółki i wspólnie zdecydować, w co ubiorą się nasze bohaterki

9,99 zł
Powiadomienie
9 osób kupiło
16
Barbarzyńca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbarzyńca
Dostępny1206 szt.

Horda Sasów pod dowództwem cieszącego się mroczną sławą Lothara najeżdża Brytanię. Żądni ziemi, władzy i pieniędzy palą, grabią i mordują. Okoliczna ludność zwie ich barbarzyńcami – nie bez powodu. Lothar zmierza od Ryton, gdzie władzę sprawuje kobieta, lady Elena. Pani na zamku zostaje pojmana i zhańbiona przez jednego z wojowników, który uważa, że ma do niej prawo, czym wystawia się na gniew swojego wodza. Lothar przejmuje władzę w Ryton. Elena boi się mężczyzny, który wygląda jak diabeł: Ciemne długie włosy, czarne oczy, twarz i całe ciało poorane bliznami. Jednak z każdym dniem lęk słabnie, ustępując miejsca innym uczuciom. Pewnego dnia, pod nieobecność Lothara, Elena staje w obronie służącej, Duli, którą jeden z Sasów chciał zgwałcić. Broniąc się, Dula rani napastnika. Kobiety w panice uciekają do lasu i wpadają w ręce grasującej tam bandy. Dowódca uprowadza Elenę, a pobitą Dulę zostawia na pożarcie dzikim zwierzętom. Lothar wyrusza na ratunek swojej brance. Czy miłość i przeznaczenie pokonają zło i chciwość? Czy dwa tak różne światy mogą stworzyć jeden wspólny? Miejmy nadzieję, że dobro i pokój zwyciężą…

42,90 zł
27,03 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 15,87 zł

8 osób kupiło
17
Początki Kościoła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Początki Kościoła
Dostępny98 szt.

Powstanie Kościoła to więcej niż pierwszy rozdział jego historii. Pytając o to, pytamy również, dlaczego Kościół powstał i czym był. Na te początki składa się zamysł Jezusa, który stworzył wspólnotę uczniów, a po jego zmartwychwstaniu narodziny Kościoła, misje w świecie żydowskim i pogańskim, ukształtowanie się sieci wspólnot chrześcijańskich oraz okrzepnięcie ich wiary i organizacji do II wieku. Przyglądając się początkom chrześcijaństwa, trzeba połączyć dwie kwestie: jak Kościół powstał i rozwijał się przez pierwsze stulecie swojego istnienia, oraz czym był jako społeczność religijna, to znaczy jak żył i jak siebie widział i pojmował. Te wczesne dzieje Kościoła przedstawić można w oparciu o pisma Nowego Testamentu oraz o inne wczesne utwory chrześcijańskie. Oświetlenie historyczne jest tu połączone z omówieniem ważniejszych tekstów źródłowych dotyczących tematu i prowadzi do wniosków z zakresu teologii biblijnej: czym jest Kościół według Nowego Testamentu i wczesnej tradycji.

69,00 zł
44,85 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 24,15 zł

8 osób kupiło
18
Zapiski Czarnego Polaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapiski Czarnego Polaka
Dostępny102 szt.

Christian Kobluk - publicysta i specjalista ds. praw uchodźców w biurze poselskim Tomasza Aniśko. Skupia się przede wszystkim na problemie rasizmu, sytuacji uchodźców oraz polityczno-społecznych wątkach w kulturze. Pisał m.in. dla "Wobec" i "True Story". "Dla wielu moich współobywateli, dla Wielkiego Innego jestem polskojęzycznym, ale jednak Czarnuchem. Przez długi czas nie potrafiłem się z tym zmierzyć. Moja tożsamość bowiem nie czekała na mnie, jak na Polaków, Francuzów, Niemców czy Hiszpanów. Musiałem, wciąż muszę tworzyć ją na nowo, od zera. Nie jestem Czarnuchem - jestem Czarnym, jestem Polakiem, jestem Europejczykiem, jestem Afrykańczykiem. I wiem, że moje zmagania z własną tożsamością dopiero się zaczęły." Fragment książki

29,00 zł
23,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,80 zł

7 osób kupiło
19
Syzyfowe prace. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syzyfowe prace. Audiobook
Stefan Żeromski, Aleksandria
Dostępny105 szt.

Debiutancka powieść Żeromskiego, oparta na jego własnych doświadczeniach. Nie bez powodu Żeromski porusza w niej tematykę rusyfikacji oraz kiełkujących coraz odważniej w młodym pokoleniu postaw patriotycznych – zainspirowały go osobiste przeżycia. Bohaterem utworu jest Marcin Borowicz, dorastający chłopak, uczący się w szkole zarządzanej przez zaborców. Jego historia przybliża realia dojrzewania w warunkach niepojętych dla współczesnej młodzieży. Bo czy ktokolwiek z nas wie, na czym tak naprawdę polegała nauka w rosyjskiej szkole? Upokorzenia oraz kary cielesne były tam porządku dziennym, a lista zakazów nie sięgała końca. Jak wyglądało codziennie przebywanie w miejscu, gdzie nie można było używać języka polskiego, a za „swoje” trzeba było przyjmować „obce”? W latach 1998-2000 powieść została zekranizowana zarówno w formie filmu jak i serialu. Powieść znajduje się w kanonie lektur szkolnych.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

6 osób kupiło
20
Pieniądze, seks, wojna, karma. Uwagi na rzecz buddyjskiej rewolucji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieniądze, seks, wojna, karma. Uwagi na rzecz buddyjskiej rewolucji
Dostępny383 szt.

Pieniądze, seks, wojna, karma to napisany z wielką pasją i elokwencją rozpaczliwy apel o opamiętanie się ludzkości wyobcowanej z biosfery. David R. Loy niczym wytrawny lekarz diagnozuje fundamentalną chorobę współczesności i wytycza rewolucyjną ścieżkę do wyzdrowienia. Ocalenie wymaga gruntownego zrewidowania naszego zaskorupiałego, nawykowego przekonania, że jesteśmy panami otaczającego nas świata, aby – zgodnie z buddyjskim prawem tzw. współzależnego powstawania – uznać siebie za część większej całości. David R.Loy jest profesorem w dziedzinie etyki, religii i społeczeństwa na Xavier University oraz nauczycielem zen w linii przekazu Kouna. Mieszka w Cincinnati z żoną Lindą i synem Markiem. „To manifest rewolucyjny! Klarowna i zwięzła prezentacja perspektywy buddyjskiej w odniesieniu do rzadko podejmowanych tematów, takich jak seksualność, wojna i pieniądze, stanowi wielką inspirację. Jeśli jesteście zainteresowani osobistą lub społeczną przemianą, jest to lektura obowiązkowa.”. - Noah Levine „Nie znam innej książki, która dawałaby większą nadzieję na przetrwanie i pokazywałaby doniosłą rolę buddyzmu we współczesnym świecie.” - Lin Jensen

39,99 zł
26,39 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,60 zł

6 osób kupiło
21
Mała księga opowieści sufickich. Starożytne mądrości podnoszące na duchu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała księga opowieści sufickich. Starożytne mądrości podnoszące na duc...
Dostępny195 szt.

W tej książce odkryjesz zbiór historii pełnych mądrości i pogody ducha, a także będących próbą zgłębienia życiowych tajemnic. Większość z nich pojawia się w pracach klasycznych sufich, jak Rumi, Attar czyS'adi. Neil Douglas-Klotz opowiada je w swojej interpretacji, przybliżając dawne opowieści współczesnemu czytelnikowi.

34,99 zł
23,09 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 11,90 zł

6 osób kupiło
22
Expeditionary Force. Tom 9. Walkiria - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Expeditionary Force. Tom 9. Walkiria
Dostępny74 szt.

Wesoła Banda Piratów ocaliła świat już kilkukrotnie, teraz jednak musi pogodzić się z tym, co nieuniknione. Ziemię czeka zagłada. Piratom pozostaje jedynie przetransportowanie kilku tysięcy Ziemian w bezpieczne miejsce, zanim kosmiczni najeźdźcy zniszczą ojczystą planetę ludzi. Choć to niezupełnie prawda. Pułkownik Joe Bishop i jego załoga mogą zrobić coś jeszcze. Zadać nieprzyjacielowi tak druzgocący cios, by pożałował, że kiedykolwiek usłyszał o Ziemi i jej mieszkańcach.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

5 osób kupiło
23
Niezbędnik każdego chłopaka. Jak ogarnąć dojrzewanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezbędnik każdego chłopaka. Jak ogarnąć dojrzewanie
Dostępny601 szt.

Bestsellerowy przewodnik po dojrzewaniu. Dorastanie i dojrzewanie jest super, czasem potrafi jednak dać w kość. Lepiej się w porę dowiedzieć, jak zmienią się twoje ciało i nastroje. Ta książka w prosty i pełen wyczucia sposób opisuje, co będzie się działo, a także podpowiada, jak możesz o siebie zadbać, odżywiając się zdrowo, pamiętając o ruchu i o higienie osobistej. Dzięki tym wiadomościom i radom przygotujesz się na czekające cię fascynujące zmiany i nic cię nie zaskoczy.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

5 osób kupiło
24
Noble House. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noble House. Audiobook
James Clavell, Aleksandria
Dostępny60 szt.

Nadszedł czas spłaty dawno zaciągniętych długów… Hongkong, lata 60-e XX w, imperium handlowo finansowe Struanów doskonale prosperuje pod rządami nowego tai-pana Iana Dunrossa. Jednak, gdy na pokładzie samolotu z USA odkryty zostaje przemyt broni, do portu zawija podejrzany rosyjski statek, a syn doradcy tai-pana zostaje uprowadzony, nad konsorcjum Noble House zaczynają się zbierać ciemne chmury. Imponująca powieść mistrza światowych bestselerów, w której wszystko jest na właściwym miejscu: zagadka kryminalna, walki triad, rozgrywki światowych wywiadów powiązanych ściśle z wielkim biznesem, bezwzględni konkurenci czyhający wszędzie na bezcenną informację, namiętne romanse i świetnie nakreślone powiązania między bohaterami, wszystko w podskórnym oczekiwaniu na nadciagający pogodowy kataklizm. W czasach, gdy kolonii brytyjskiej grozi komunistyczna zaraza, a nitki szpiegowskich siatek prowadzą do Rosji, Chin, USA, Anglii, Szanghaju, powstaje pytanie czy walka toczy się tylko o Hongkong, czy o panowanie nad światem. Wątki rozsypane jak kości na stole, na którym grę toczą światowe potęgi i drobni gracze w zadziwiający i nie do przewidzenia sposób wskakują na koniec na przeznaczone dla nich miejsca. Clavell, w charakterystycznym dla siebie stylu, nakreśla zawiłości azjatyckiej kultury i mentalności oraz nawiązuje do wcześniejszych części Sagi azjatyckiej: Shoguna, Tai-Pana, Gai-Jina i Króla szczurów. Na podstawie powieści powstał serial.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

4 osoby kupiły
25
Masyw Śnieżnika. Mapa w skali 1:25 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masyw Śnieżnika. Mapa w skali 1:25 000
Dostępny9 szt.

Miasta graniczne: Javornik, Stare Mesto, Złoty Stok, Domaszków- Miedzylesie. Znajdują się tu takie atrakcje jak Wodospad Wilczki i Jaskinia Niedźwiedzia. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych, restauracje, kościoły, pałace i inne - szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. W miejscowościach opisano nazwy ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, narciarskich i konnych, łącznie z kilometrażem i czasem przejścia, co pozwoli łatwiej zaplanować wycieczkę. Zaznaczono wyciągi narciarskie i trasy zjazdowe. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic.

27,99 zł
20,15 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

4 osoby kupiły
26
Gai-Jin. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gai-Jin. Audiobook
James Clavell, Aleksandria
Dostępny62 szt.

Kontynuacja Shoguna i Tai-Pana. Saga azjatycka – w skład sagi wchodzą: Król szczurów, Shogun, Tai-Pan, Gai-Jin, Noble House i Whirlwind – światowe hity, sprzedane w kilkunastu milionach egzemplarzy. Gai-jin – „człowiek z zewnątrz”, „nie-Japończyk”. XIX-wieczna Japonia, po dwustu latach izolacji, to łakomy kąsek dla przybywających na wyspy obcych przedsiębiorców, awanturników i handlarzy. Wielka Brytania próbuje narzucić zachodnie wzorce i zdominować kolejny rejon świata. Szerzą się spiski, zdrady i morderstwa. Grupa młodych samurajów, pragnących zachować swoją kulturę i dziedzictwo, planuje obalić shogunat, oddać władzę cesarzowi i wygnać wszystkich gai-jinów ze swojej ojczyzny. Nieporozumienie, wynikające z różnic kulturowych, samurajowie zamieniają w krwawy incydent, atakując z błahego powodu Anglików, wśród których znajduje Malcolm Struan – dziedzic spółki handlowej Noble House, przybywający w interesach do Yokohamy. Separatystyczne spiski nie ustają, a w powietrzu czai się widmo wojny domowej… Mistrzowsko nakreślone tło historyczne i kompendium wiedzy o XIX-wiecznej Japonii, przygody i intrygi, ekonomia i polityka, dramat miłosny i obyczajowy na styku wielkich, obcych dla siebie kultur i co wyjątkowe w literaturze Europejczycy widziani oczyma Japończyków. James Clavell – jeden z najsławniejszych amerykańskich pisarzy, scenarzysta, znał kilka azjatyckich języków, z jego fascynacji Dalekim Wschodem zrodziła się Saga azjatycka, która przyniosła mu ogromną popularność, dzięki niej zyskał przydomek „Mr. Bestseller”. „Japońskie zwyczaje i wychowanie dyktowały: należy być opanowanym i zadowalać się małym, bo częściej doznajemy głodu niż obfitości; należy mężnie znosić zimno i ból, gdyż więcej jest złych dni niż dobrych, więcej zimnych niż ciepłych – po prostu lepiej być przygotowanym. Mniej – to lepiej niż dużo. No, z wyjątkiem sake. I chędożenia.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

4 osoby kupiły
27
Miłość i wojna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Miłość i wojna
PrzedsprzedażData premiery: 2023.02.09

5 milionów sprzedanych egzemplarzy! Powieść, która zachwyci fanów trylogii Stulecie Kena Folletta, a także miłośników Przeminęło z wiatrem. Losy dwóch dynastii na przestrzeni trzech pokoleń. Saga rodzinna, na podstawie której nakręcono głośny serial Północ–Południe z Patrickiem Swayzem. Poruszająca historia o podzielonym narodzie, o przyjaźni i lojalności, o miłości, która może przetrwać wiele, i namiętnościach, które mogą mieć niszczycielską siłę. Dzieje dwóch przyjaciół i ich rodzin postawionych przez historię po przeciwnych stronach barykady. Pierwszy śmiertelny strzał oddany w Forcie Sumter w Karolinie Południowej, rozpoczynający wojnę secesyjną, już nieodwołalnie dzieli amerykański naród i bezlitośnie obnaża uprzedzenia oraz różnice między Północą a Południem. Członkowie rodzin Hazardów i Mainów nie mogą pozostać w tej wojnie neutralni. Muszą się opowiedzieć po którejś ze stron, nawet jeśli nie są do końca przekonani, że racje tych, wobec których zdecydują się być lojalni, są słuszne. Nawet jeśli narażą w ten sposób długoletnie przyjaźnie i stracą ukochanych. Nawet jeśli złamie im to serca. Podczas gdy w krwawych bitwach ścierają się i giną żołnierze, w pełnych intryg stolicach unionistów i konfederatów – Waszyngtonie i Richmond – wpływowi mężczyźni i piękne kobiety walczą o swoje ideały albo realizują podyktowane żądzą władzy plany, nie zważając na to, że niszczą zarówno przyjaciół, jak i wrogów.

74,90 zł
59,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 14,98 zł

4 osoby kupiły
28
Władysław Tatarkiewicz (1886-1980). Pamięć i wspomnienie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władysław Tatarkiewicz (1886-1980). Pamięć i wspomnienie
Dostępny88 szt.

Rok 1950 Nie najlepiej zaczął się też rok 1950. Na początek zlikwidowano dział filozofii w „Wiedzy Powszechnej”. Ponadto ani trochę nie posunęła się sprawa wydania trzeciego tomu Historii filozofii. Zmienił się natomiast Zarząd Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, a Tatarkiewicz w obliczu nieprzyznania subwencji przez Ministerstwo zdecydował się ustąpić zarówno z redakcji w „Wiedzy Powszechnej”, jak i z przewodniczenia w rzeczonym towarzystwie. Do tego doszły zmiany w redakcji „Przeglądu Filozoficznego”. Na Uniwersytecie natomiast zaczął prowadzić zajęcia z Teorii historii filozofii i Realizmu w estetyce. W lutym 1950 roku Tatarkiewicz podjął prace nad przygotowaniem dwóch referatów na zapowiadany Kongres Nauki Polskiej o Współczesnych prądach w filozofii i o Historii filozofii w Polsce. Z kolei na jego seminarium trwała walka marksistów z tzw. grupą opornych, a wreszcie w marcu na seminarium doszło do jawnego wystąpienia grupy młodych marksistów przeciwko Tatarkiewiczowi. W ich imieniu przemawiał młody aktywista partyjny Leszek Kołakowski, wysuwając szereg absurdalnych zarzutów wobec Tatarkiewicza. Był to kluczowy moment w serii działań przedsiębranych przez marksistów. Kołakowski list otwarty do Tatarkiewicza zdecydował się odczytać w poniedziałek 27 marca 1950 roku. Można przypuszczać, że jego ostateczną wersję przejrzał i ustalił Schaff, znany z wcześniejszych działań na polu akademickiej ofensywy ideologicznej. O konsultację mógł poprosić też swojego sprzymierzeńca na tym polu – Stefana Żółkiewskiego. To zapewne Schaff zadecydował, że sporządzone przez niego pismo podpiszą wszyscy marksistowscy uczestnicy seminarium Tatarkiewicza, tj. Bronisław Baczko, Henryk Holland, Leszek Kołakowski, Norbert Krasnosielski, Irena Rybczyńska, Arnold Słucki, Anna Śladkowska i Henryk Jarosz. List ten był swoistym kuriozum, albowiem, pomimo iż Kołakowski był pośrednikiem Schaffa w kontaktach z lewicowymi studentami uczestniczącymi w seminarium Tatarkiewicza, a i on sam ponoć zapraszał go wielokrotnie do udział w swoich zajęciach, to z rzadka ów młody marksista pojawiał się na spotkaniach. Na pewno nie uczestniczył w spotkaniu 20 marca 1950 roku. Mimo to uległ poleceniu Schaffa i podjął się roli sprawozdawcy protestu młodych marksistów z seminarium Tatarkiewicza. Odbywające się wówczas seminarium miało arcyciekawy przebieg: już na samym początku zajęć Holland, któremu wcześniej Schaff przydzielił rolę głównego działacza i sukcesywne rozpracowywanie Tatarkiewicza, zapowiedział wystąpienie Kołakowskiego, a ten odczytał sporządzony protest. Warto wskazać, że piszący protest bardzo się śpieszyli i nawet nie przygotowali porządnie maszynopisu. Zwraca uwagę, że w tekście przed poprawkami występowały liczne błędy transkrypcji jak np. opuszczenie nazwy kościoła św. Anny. (...) Po odczytaniu listu przez Kołakowskiego grupa młodych marksistów oczekiwała reakcji ze strony Tatarkiewicza. Ten nie dopuścił do dyskusji. Spokojnie stwierdził, że czas przeznaczony na nią właśnie się skończył. Decyzja ta poruszyła oczywiście marksistowską stronę jego seminarium. Nalegano na to, aby Profesor odniósł się koniecznie do wystąpienia Kołakowskiego. Tatarkiewicz zakończył jednak seminarium i spokojnym krokiem udał się do swojego gabinetu. Jeszcze tego samego dnia postanowił odnieść się do całej sprawy. Sporządził odpowiedź i skierował ją do dziekana Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warszawskiego. List Tatarkiewicza był próbą wyjaśnienia tylko tych okoliczności, które rzeczywiście zaszły na prowadzonych przez niego seminariach filozoficznych, a zwłaszcza na tym ostatnim w dniu 20 marca 1950 roku. Nie starał się odpierać za wszelką cenę nieuzasadnionych niczym zarzutów. W wyważony sposób przedstawił całą sprawę i pozostawił ją do rozstrzygnięcia władzom dziekańskim. Sprawy na Uniwersytecie Warszawskim po wspomnianym liście Tatarkiewicza do dziekana Wydziału Humanistycznego przyjęły niekorzystny dla niego obrót. Schaff i jego towarzysze otwarcie zaczęli występować przeciwko niemu zarówno w gremiach uniwersyteckich, jak i na kolejnych seminariach. Jeszcze przed wakacjami Tatarkiewicz był informowany o złych dla siebie rokowaniach. Sprawą Tatarkiewicza na Uniwersytecie Warszawskim zajął się najpierw dziekan Wydziału Humanistycznego, a później sam rektor. Ich stanowiska dały wiele do myślenia Tatarkiewiczowi. Nie wznowił od razu swoich zajęć. Uczynił to dopiero 24 kwietnia 1950 roku, gdy sprawa na chwilę przycichła. Nie wdawał się już jednak w dyskusje z marksistami. Zajęcia poprowadził metodą referatów. W czerwcu i lipcu Tatarkiewiczowie wyjechali do Sopotu na wakacje. Tam filozof doczekał się wprowadzenia w życie rozporządzenia, redukującego na uniwersytetach polskich starą kadrę naukową, które pojawiło się dnia 28 lipca 1950 roku. (…) Fragment Kalendarium życia i twórczości Władysława Tatarkiewicza

99,90 zł
71,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,97 zł

3 osoby kupiły
29
Wredna księżniczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wredna księżniczka
Dostępny660 szt.

Gdy po wypadku samochodowym i śpiączce Bianca Covington wraca do Royal Hearts Academy, pierwszego dnia zostaje dotkliwie pobita przez koleżanki. Przypomina sobie, że jako kapitan drużyny cheerleaderek była wredna, poniżała dziewczyny, szantażowała je i im dokuczała. Nazywają ją bezduszną suką, podłą manipulatorką. Wredną księżniczką, która lubi krzywdzić innych ludzi. Mówią, że wydarzyły się straszne rzeczy. Rzeczy, które na zawsze zmieniły jej życie. Jedyny problem jest taki... że ona nic z tego nie pamięta. Kiedy przenosi się do nowej, publicznej, szkoły, spotyka Stone’a DaSilva. Już kiedyś się zetknęli, i nie były to miłe okoliczności. Ale tego Bianca również nie pamięta. Stone bardzo jej się podoba. Ale czy połączy ich coś więcej?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
30
Psy. Zrozumieć najlepszego przyjaciela - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Psy. Zrozumieć najlepszego przyjaciela
Dostępny443 szt.

Poznaj sekretne życie psów! Oto idealna książka dla każdej rodziny, która żyje z psem pod jednym dachem lub takiej, która myśli o przygarnięciu pierwszego pupila. Sekrety życia psów zdradza ekspert od zwierząt domowych – dr John Bradshaw – autor bestsellerowych poradników o psach i kotach. W tej zbeletryzowanej formie przedstawia młodym czytelnikom codzienne życie teriera Rustiego. Dołącz do teriera Rusty’ego podczas typowego dnia, który pies spędza ze swoją rodziną. Odkryj, jak widzi, a przede wszystkim nieustannie wącha otaczający świat. Rusty używa swojego niesamowitego nosa do rozpoznawania przyjaciół – ludzi i psów. Nos podpowiada mu także, gdzie Rusty może znaleźć coś smacznego do jedzenia lub jak może wrócić do swojego właściciela. Dowiedz się, jak rodzina Rustiego sprawia, że pies czuje się kochany i bezpieczny podczas poznawania nowych ludzi i innych psów lub podczas samodzielnego zostawania w domu. Po dniu spędzonym z Rustim będziesz już wiedzieć, jak zostać najlepszym przyjacielem swojego psa. Dr John Bradshaw – specjalista od zwierząt domowych – zdradza sekret, jak psy doświadczają świata i co o nim myślą. W serii dostępna jest także książka okotach pt. Koty. Zrozumieć wąsatego przyjaciela. Wiek 9–12 lat

34,99 zł
31,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

3 osoby kupiły
31
Egzekucje publiczne w okupowanej Warszawie. Ujęcie performatywne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,00 zł
29,82 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 12,18 zł

3 osoby kupiły
32
NR 543 SCHWERE PANZER - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
37,00 zł
25,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,10 zł

2 osoby kupiły
33
Koty. Zrozumieć wąsatego przyjaciela - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Koty. Zrozumieć wąsatego przyjaciela
Dostępny420 szt.

Poznaj sekretne życie kotów! Oto idealna książka dla każdej rodziny, która żyje z kotem pod jednym dachem lub takiej, która myśli o przygarnięciu pierwszego pupila. Sekrety życia kotów zdradza ekspert od zwierząt domowych – dr John Bradshaw – autor bestsellerowych poradników o psach i kotach. W tej zbeletryzowanej formie przedstawia młodym czytelnikom codzienne życie kotki Libby. Dołącz do Libby, podczas dnia, który kotka spędza samodzielnie na zewnątrz, a także wdomu ze swoją rodziną. Używając nosa i pamięci Libby zwiedza okolicę, sprawdza, gdzie jest bezpieczna, a których miejsc powinna unikać. Dowiedz się, jak właścicielka kotki pomaga jej, czuć się komfortowo w domu, bawiąc się z nią i ucząc, gdzie może drapać lub jak używać klapki w drzwiach. Spędź dzień z Libby i poznaj wszystkie sekrety swojego wąsatego przyjaciela! Dr John Bradshaw – specjalista od zwierząt domowych – pokazuje, jak wygląda świat oczami kota. W serii dostępna jest także książka o kotach pt. Psy. Zrozumieć najlepszego przyjaciela Wiek 9–12 lat.

34,99 zł
31,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

2 osoby kupiły
34
Wstążka satynowa, niebieska 12mm x 25m - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstążka satynowa, niebieska 12mm x 25m
PartyDeco
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.24

Taśma satynowa w ciemnym niebieskim kolorze, nawinięta na szpulkę. Wymiary: 25m długości, 12mm szerokości

3,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
35
Mozaika Diamentowa Malowanie Diamond Painting 5D - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
22,90 zł
21,76 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,14 zł

2 osoby kupiły
36
Przypadki Grenziego Bardoka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przypadki Grenziego Bardoka
Dostępny6 szt.

Bogusław Raatz zaprasza nas do onirycznego świata rodem z polskiego międzywojnia, co nie oznacza, że w wykreowanej przez autora rzeczywistości zatracimy się, a senne majaki zdobędą nad nami jakąkolwiek kontrolę. Wręcz przeciwnie – meandryczny tok opowieści zabierze czytelników w podróż, którą tak naprawdę odbywamy każdego dnia, nieustannie rozbijając się o rafy ograniczeń własnej psyche. Przepełniony dygresjami konfesyjny nurt zamieni się w swobodnie i niezależnie dryfującą świadomość, momentami dość nieoczekiwanie rezonującą z „wewnętrzną jaźnią” odbiorcy tekstu. Co niezwykle istotne: rzeczona świadomość ma wymiar wyjątkowy, bo przypisana jest człowiekowi zagubionemu, niepotrafiącemu określić swojej pozycji na mentalnej mapie znanego mu świata. Przypadki Grenziego Bardoka to powieść o poszukiwaniu tożsamości, którą tak łatwo lekceważymy w pierwszym odruchu, a którą potem z tak wielkim trudem odnajdujemy w najmniej oczekiwanym miejscu i czasie. Nie wolno tej książki odrzucić, bo byłoby to równoznaczne z odrzuceniem szansy, jaką ona nam daje. Szansy na bycie sobą. Choć przez chwilę… Tadeusz Krajewski, dyrektor Biblioteki Literatury Fantastycznej im. Jerzego Grundkowskiego

37,00 zł
27,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

2 osoby kupiły
37
Odrodzone królestwo. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odrodzone królestwo. Audiobook
Elżbieta Cherezińska, Aleksandria
Dostępny70 szt.

Odrodzone królestwo to pięciotomowy cykl powieści historycznych o dziejach Polski na przełomie XIII i XIV wieku. Elżbieta Cherezińska przenosi słuchaczy w sam środek średniowiecznej Europy, gdzie na odradzające się po czasach rozbicia dzielnicowego Królestwo Polskie z każdej strony czyhają łakomi sąsiedzi, gotowi w każdej chwili zagarnąć piastowskie ziemie i zasiąść na krakowskim tronie. Do gry wkraczają Krzyżacy, a miasta, wsie i katedry płoną… Wątki i bohaterowie z poszczególnych tomów, świat chrześcijański i pogański genialnie przeplatają się ze sobą. Na koniec wszystkie tajemnice zostają wyjaśnione, a misterne intrygi rozwiązane. Autorka z pasją opisuje prawie nieznane współczesnym czasy, ożywia dawno zapomnianych prawdziwych bohaterów i wyczarowuje tak niesamowity klimat, że nie sposób nie rozkochać się w historii Polski, która mimo, że jest krwawa, podstępna i bratobójcza pasjonuje i wciąga do ostatniego zdania.

199,00 zł
143,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 55,72 zł

1 osoba kupiła
38
Kartka Powodzenia - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Powodzenia
Szaron
Dostępny18 szt.

Według nas, kartka to jeden z lepszych produktów do przekazania tego, co czasem ciężko przekazać mówiąc wprost. Nawet jeśli nie wiesz jak ująć coś słowami, przygotowaliśmy coś specjalnie dla ciebie i twoich bliskich. Coś co wywoła uśmiech u obdarowanej osoby i sprawi ze pozostanie z nią na dłużej. Nasze autorskie kartki są całkowicie zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce na wysokiej jakości papierze ozdobnym wykonanym w części z włókien bawełnianych, które nadają szorstkości powierzchni. Kartka uszlachetniona złoceniem, które nadaje eleganckiego wyrazu. Kartka składana z kopertą. W kartce możesz wpisać dowolny tekst lub życzenia na dowolną okazję.

12,00 zł
9,99 zł

Rabat 16,8%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
39
Puzzle drewno Insekty BPUZ8263 - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,90 zł
16,99 zł

Rabat 5,1%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
40
Uczucia Gucia. Gucio czuje się winny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczucia Gucia. Gucio czuje się winny
Dostępny394 szt.

Gucio to mały jednorożec taki jak wszystkie. Albo prawie? Jego tęczowa grzywa zmienia kolor zależnie od tego, co Gucio odczuwa. Dziś Gucio czuje się winny. Zrobił głupstwo i nie śmie wyznać tego mamie, ponieważ boi się bury. Zobacz, w jaki sposób uda mu się odzyskać dobry humor! Seria historyjek, które uczą nazywania emocji i panowania nad nimi. W każdej książeczce opisano jedno uczucie. Na końcu historyjki znajdują się bardzo proste ćwiczenia, które pomogą dziecku wyciszyć się i zapanować nad emocjami.

16,90 zł
12,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
41
Bitmaks i spółka. Robot z Niebieskiego Lasu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitmaks i spółka. Robot z Niebieskiego Lasu
Dostępny194 szt.

Pierwsza część komiksowej serii idealnej do samodzielnego czytania. Pewnego dnia w Niebieskim Lesie pojawia się zepsuty robot Bitmaks. Dzięki Wagnerowi i Bachowi dostaje szansę na drugie życie! Bitmaks zaczyna robić to, co umie najlepiej: pomagać innym! Ale co o tym wszystkim sądzą pozostali mieszkańcy lasu? Duże litery, krótkie zdania i wciągająca, zabawna historia zachęcają najmłodszych czytelników do samodzielnej lektury.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

1 osoba kupiła
42
Kościół dogmatów i tradycji BR - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kościół dogmatów i tradycji BR
Dostępny19 szt.

Popularnonaukowe studium polemiczno-apologetyczne, w którym skoncentrowano się na zagadnieniach ważnych dla teologii katolickiej oraz protestanckiej, a szczególnie adwentystycznej. Dzieło w oparciu o Katechizm Kościoła katolickiego prezentuje doktrynę wiary katolicyzmu w porównaniu z nauką Pisma Świętego. Ukazuje także historyczną drogę, która doprowadziła do przerostów dogmatyczno-liturgicznych w Kościele katolickim. Publikacja będąca pracą zbiorową jest drugim, poprawionym oraz zaktualizowanym wydaniem "Kościoła dogmatów i tradycji".

45,00 zł
31,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

1 osoba kupiła
43
NR 548 NASHORN - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
37,00 zł
25,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,10 zł

1 osoba kupiła
44
Girlanda Balon 65szt Makaron Go pudełko - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,10 zł
51,40 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,70 zł

1 osoba kupiła
45
Dzikie zwierzęta. Magnesowe zwierzątka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzikie zwierzęta. Magnesowe zwierzątka
Dostępny19 szt.

Dzieci w wieku przedszkolnym mogą bawić się tą książeczką, tworząc własne obrazki przez dopasowywanie magnetycznych zwierzątek do tekstów odczytanych przez osoby dorosłe. Uczniowie klas 1-3 mogą samodzielnie ćwiczyć czytanie ze zrozumieniem prostych zdań. Na ostatnich kartach książki dzieci mogą puścić wodzę fantazji i stworzyć własną scenkę. W tej serii także: Na budowie, Podwodne przygody, Na wsi.

15,00 zł
11,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
46
Strzelba policyjna metalowa Gonher - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strzelba policyjna metalowa Gonher
Pulio
Dostępny11 szt.

Wymiary: 79 x 16,5 cm

123,90 zł
112,75 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 11,15 zł

2 osoby kupiły
47
Soból i panna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Soból i panna
Dostępny110 szt.

Powieść świetnego stylisty, celującego w opisie przyrody i życia łowieckiego. Pisarz odtworzył w całym ich bogactwie obrazy lasów i puszcz, wschodów i zachodów słońca, sceny z życia nocnego i porannego ptaków i innych leśnych stworzeń.

5,00 zł
3,99 zł

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
48
Jesteś Wyjątkowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesteś Wyjątkowy
Dostępny33 szt.

Każdego dnia małe drewniane ludziki nazwane Łemikami robią te same rzeczy: naklejają sobie nawzajem albo złote gwiazdki, albo szare kropki. Te ładne z gładkiego drewna o pięknej kolorystyce, jak również te utalentowane, zawsze otrzymują gwiazdki. Ale takie jak Punchinello, które nie są uzdolnione lub mają słabą kolorystykę, otrzymują brzydką szarą kropkę. W tej chwytającej za serce dziecięcej opowieści znanego autora Maxa Lucado, Eli, stolarz-rzeźbiarz pomaga Punchinellowi zrozumieć, jak bardzo jest on wyjątkowy – nieważne, co inne Łemiki o nim myślą. To pełne życia przesłanie dla każdego dziecka: Niezależnie od tego, jak wpłynął na nie świat, Bóg ceni wysoko każde dziecko, po prostu – takie, jakim jest. Max Lucado jest jednym z najbardziej inspirujących autorów. Jego książki, często nagradzane, zostały przetłumaczone na ponad 40 jeżyków. Jako jedyny pisarz trzykrotnie otrzymał nagrodę Christian Book of The Year. Nakładem wydawnictwa Szaron ukazała się jego książka: Łaska – niepojęta, niezasłużona. Sergio Martinez urodzony w Mexico City, studiował sztukę w Paryżu, pracował jako dyrektor artystyczny oraz ilustrator na trzech kontynentach, m.in. jako zleceniobiorca Disney Press oraz innych wydawców. Jest ilustratorem specjalnych edycji takich klasyków, jak Pinokio i Piotruś Pan.

39,90 zł
31,12 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,78 zł

1 osoba kupiła
49
Over And Out - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Over And Out
Collage, Mystic Production
Dostępny19 szt.

49,90 zł
45,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

2 osoby kupiły
50
Girlanda Balon 65szt Baby Pink Go pudełko - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,10 zł
51,40 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,70 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry