hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.11.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 26 listopada 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Tunele (MODAN RUTU), na drugim Dorothy Day Życie - działalność - duchowość (Zyzak Wojciech). Kolejny produkt to Wyścig po koronę (HICKS DERON R.) oraz Wprowadzenie do metodologii historii (Domańska Ewa, Pomorski Jan).
1
Tunele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
89,90 zł
58,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 31,46 zł

10 osób kupiło
2
Dorothy Day Życie - działalność - duchowość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dorothy Day Życie - działalność - duchowość
Dostępny147 szt.

Książka przedstawia intelektualną biografię Dorothy Day, dziennikarki kojarzonej z lewicą, uczestniczki anarchistycznych demonstracji, niestrudzenie, nawet w podeszłym wieku, działającej na rzecz praw człowieka, za co ? zdarzało się ? trafiała do aresztu. Dziś Dorothy Day jest kandydatką na ołtarze, a jej sposób myślenia uznawany jest za bliski pontyfikatowi Franciszka. Autor książki na podstawie jej listów, dzienników, książek oraz artykułów w różnych czasopismach, zwłaszcza w założonym przez nią ?The Catholic Worker?, rekonstruuje jej zaplecze ideowe. Jak zauważa we wstępie ks. Wojciech Zyzak: ?Zapewne każdy czytelnik znajdzie w niniejszej książce rzeczy, które go zachwycą, ale także takie, które go zbulwersują. Intencją autora nie jest ocenianie trafności czy aktualności głoszonych przez Służebnicę Bożą poglądów, ale pokazanie jej postaci z całą fascynującą ostrością radykalizmu i wierności wyznawanym poglądom, tak by pobudzić czytelnika do myślenia i dyskusji. Ponieważ książka nie pomija grzechów i błędów kandydatki na ołtarze, czytając o nich, warto mieć w pamięci ulubione powiedzenie Day, zasłyszane od kierownika duchowego, że można iść prosto do piekła, naśladując niedoskonałości świętych?.

55,00 zł
36,30 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 18,70 zł

8 osób kupiło
3
Wyścig po koronę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
46,00 zł
28,98 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 17,02 zł

7 osób kupiło
4
Wprowadzenie do metodologii historii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wprowadzenie do metodologii historii
Dostępny184 szt.

?Wprowadzenie do metodologii historii? jest pierwszym od lat na polskim rynku wydawniczym podręcznikiem akademickim, adresowanym do studentów historii i pokrewnych kierunków studiów humanistycznych, którzy zainteresowani są problematyką teorii i metodologii historii oraz nowymi tendencjami w badaniach historycznych i sposobami ich uprawiania. Zadaniem podręcznika jest przystępne zaprezentowanie wybranych zagadnień związanych z metodologicznymi aspektami wiedzy historycznej. Ma on przede wszystkim pokazać w praktyce, jak ważną rolę odgrywa refleksja metodologiczna w rozumieniu historii jako dziedziny wiedzy i w realizowaniu jej społecznych funkcji oraz jak nieodzowna jest pomoc metodologii w zapewnieniu historii statusu wiedzy naukowej, prowadzeniu profesjonalnych badań oraz w pisaniu logicznie skonstruowanych i krytycznych tekstów akademickich. Ze wstępu Ewy Domańskiej i Jana Pomorskiego Podręcznik rekomendowany przez: Komitet Nauk Historycznych Polskiej Akademii Nauk Polskie Towarzystwo Historyczne Towarzystwo Historiograficzne

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

7 osób kupiło
5
Naklejki zdrapki. Pojazdy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki zdrapki. Pojazdy
Dostępny27 szt.

W środku znajdziesz: - 9 uroczych scenek do uzupełnienia naklejkami, - 4 strony naklejek do zdrapania, - drewniane pióro. Jak korzystać z książeczki? 1. Wybierz naklejkę. 2. Zdrap z niej czarną warstwę za pomocą drewnianego pióra, by odkryć obrazek. 3. Dopasuj naklejkę do odpowiedniej strony w książeczce i uzupełnij scenkę. Książeczka łączy w sobie naukę z zabawą.

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

6 osób kupiło
6
Antropocen - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antropocen
Dostępny112 szt.

Stworzyliśmy, zwłaszcza w ciągu ostatnich 150 lat, świat, w którym ? z utylitarystycznego punktu widzenia ? żyje nam się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. O tym, jak do tego doszło, opowiada pięć pierwszych rozdziałów tej książki. Ale tworząc ?najlepszy z ludzkich światów? dokonaliśmy zmian stanu Ziemi i życia na niej w stopniu przekraczającym pod szeregiem względów tzw. granice planetarne. Niewiele brakowało, byśmy zniszczyli warstwę ozonową. Do środowiska trafiają tysiące substancji, jakich tam wcześniej nie było, czego długofalowych skutków nie potrafi przewidzieć nikt. Globalne temperatury wciąż rosną. Dzikie życie znika z powierzchni Ziemi. Drastycznie zakłócamy obieg azotu i fosforu. Kopalnie, transport, przemysł, a także współczesne rolnictwo nieodwracalnie ? w ludzkiej skali czasowej ? dewastują planetę. Wisi nad nami groźba wojny atomowej. O wszystkich tych zagrożeniach opowiadają rozdziały od 6 do 11. Na koniec Autorzy starają się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nie ma dziś takich sił społecznych, które byłyby w stanie tym i innym zagrożeniom zapobiec. Antropocen. Szanse i zagrożenia to wyważone spojrzenie na cywilizacyjne i ekologiczne realia współczesności oraz trzeźwa analiza naszych szans na uniknięcie planetarnej katastrofy.

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

5 osób kupiło
7
Dowódcy Chanatu Krymskiego Tuhaj-bej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,00 zł
25,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,50 zł

5 osób kupiło
8
Plastikowy Pistolet Na Kulki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastikowy Pistolet Na Kulki
Cabo Toys, Cabo Toys
Dostępny57 szt.

8,99 zł
4 osoby kupiły
9
Gwiazdy z papieru - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

4 osoby kupiły
10
Kosmos 01 Naklejki 4 sztuki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmos 01 Naklejki 4 sztuki
Jako
Dostępny7 szt.

Zestaw 15 naklejek samoprzylepnych z kosmosem idealnie nadaje się do wykorzystania przy wszelkich pracach kreatywnych. Naklejkami można ozdobić kartki okolicznościowe, prezenty, notesy, zeszyty i pudełka. Sprawdzą się również jako nagrody motywacyjne. 4 sztuki w opakowaniu

14,00 zł
12,99 zł

Rabat 7,2%
oszczędzasz 1,01 zł

3 osoby kupiły
11
Wytyczne wzmacniania podłoża gruntowego kolumnami sztywnymi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wytyczne wzmacniania podłoża gruntowego kolumnami sztywnymi
Dostępny101 szt.

Wzmacnianie podłoża gruntowego kolumnami sztywnymi pozwala na szybkie i ekonomiczne posadowienie obiektów infrastrukturalnych oraz kubaturowych. Korzyściom ze stosowania kolumn towarzyszą jednak specyficzne wymagania, dotyczące badań gruntu, zaawansowanego projektowania wzmocnień, doboru metod i materiałów oraz kontroli wykonawstwa. Niniejsza publikacja, spełniająca rolę krajowych wytycznych, umożliwia poznanie podstaw teoretycznych i schematów pracy wzmocnienia podłoża, a także zasad oraz dobrej praktyki projektowania i wykonywania robót. Przeznaczona jest dla jednostek projektujących, wykonujących i nadzorujących budowle, specjalistycznych wykonawców robót wzmacniania podłoża gruntowego, a także dla administracji drogowej i kolejowej oraz innych inwestorów. Skorzystają z niej także studenci kierunków budowlanych. Książka powstała z inicjatywy Instytutu Badawczego Dróg i Mostów oraz firm geotechnicznych Keller Polska i Menard. Wytyczne uzyskały pozytywne rekomendacje Polskiego Komitetu Geotechniki oraz Polskiego Zrzeszenia Wykonawców Fundamentów Specjalnych.

89,00 zł
78,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

3 osoby kupiły
12
Kite Runner - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kite Runner
Dostępny1 szt.

Afghanistan, 1975: Twelve-year-old Amir is desperate to win the local kite-fighting tournament and his loyal friend Hassan promises to help him. But neither of the boys can foresee what will happen to Hassan that afternoon, an event that is to shatter their lives. After the Russians invade and the family is forced to flee to America, Amir realises that one day he must return to Afghanistan under Taliban rule to find the one thing that his new world cannot grant him: redemption.

39,00 zł
37,44 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,56 zł

3 osoby kupiły
13
Poszukaj i znajdź. Na wsi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poszukaj i znajdź. Na wsi
Dostępny32 szt.

Odkryjcie uroki wsi z pieskiem Darkiem! Na łące i w lesie czeka na Was wiele ukrytych zwierzątek i ciekawych rzeczy. Z boku każdej strony znajdziecie listę ilustracji, która będzie Waszym drogowskazem. Czy zdołacie odnaleźć wszystko? Szukajcie, porównujcie i liczcie.

20,00 zł
16,99 zł

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

3 osoby kupiły
14
Wszystkie dzieci są zdolne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie dzieci są zdolne
Dostępny26 szt.

"Trudno dziś jednoznacznie stwierdzić, jaki potencjał nosiliśmy w sobie w dzieciństwie, o czym marzyliśmy najbardziej, do czego potrafiliśmy się zapalić, co nas napędzało i w czym byliśmy szczególnie uzdolnieni. Kto z nas zadaje sobie czasem pytanie, które z jego talentów nie miały okazji się rozwinąć? A czy mamy świadomość tego, jakie zdolności drzemią w naszych dzieciach? Co robią naprawdę dobrze, a czego nie potrafią?" Zapomnijcie o wszystkim, co wmówiono wam dotąd na temat dziecięcych talentów. Dominujący pogląd na temat uzdolnień i "inteligencji" jest nie tylko błędny, lecz także bardzo niebezpieczny. Nasz system szkolny koncentruje się głównie na przekazywaniu wiedzy i osiąganiu wyników, produkujemy najlepszych uczniów i studentów, którzy następnie nierzadko ponoszą porażkę w życiu zawodowym. Wiele niewykorzystanych i sfrustrowanych talentów odchodzi na bok, a my wciąż podążamy tą drogą. Niełatwo jest zmienić historycznie ugruntowaną machinę, jaką jest nasze szkolnictwo i stojący za nim system wytycznych, przepisów i rozporządzeń administracyjnych. Próby jej zwalczania na razie nie odnoszą oczekiwanych efektów, a nasze dzieci potrzebują właściwego wsparcia już teraz. Dlatego ważne jest, abyśmy zadawali właściwe pytania i zastanowili się nad słusznością silnie zakorzenionego w naszych głowach uprzedzenia, jakoby dzieci dzieliły się na mniej i bardziej "uzdolnione", w związku z czym należy oddzielić jedne od drugich, by "optymalnie" wspierać ich rozwój w każdej z tych grup z osobna. Gerald Hther i Uli Hauser opierając się na badaniach, między innymi z dziedziny neuronauk, wskazują bardzo wyraźnie, że każde dziecko jest na swój sposób zdolne. W swojej książce opowiadają o prawdziwej naturze naszych dzieci i o tym, jak wielki tkwi w nich potencjał. O tym, kim każde dziecko mogłoby zostać, gdyby nie ograniczać go betonowym murem naszego oceniania i szufladkowania.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

3 osoby kupiły
15
Naklejki zdrapki. Zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki zdrapki. Zwierzęta
Dostępny21 szt.

W środku znajdziesz: - 9 uroczych scenek do uzupełnienia naklejkami, - 4 strony naklejek do zdrapania, - drewniane pióro. Jak korzystać z książeczki? 1. Wybierz naklejkę. 2. Zdrap z niej czarną warstwę za pomocą drewnianego pióra, by odkryć obrazek. 3. Dopasuj naklejkę do odpowiedniej strony w książeczce i uzupełnij scenkę. Książeczka łączy w sobie naukę z zabawą.

20,00 zł
16,99 zł

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

3 osoby kupiły
16
Oczyszczanie wody Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oczyszczanie wody Tom 2
Dostępny81 szt.

Przedstawiamy najnowszą, zaktualizowaną i poszerzoną (dwutomową) uznaną i popularną na rynku książkę ? pogłębione kompendium dotyczące oczyszczania wody. Tom 2. Oczyszczanie wody nosi tytuł: Procesy jednostkowe oczyszczania wody. W tym 2. Tomie Autorzy omawiają aspekty dotyczące procesów oczyszczania takich jak: koagulacji, sedymentacji, procesów membranowych, filtracji, odkwaszania wody, separacja membranowa, odżelazianie i odmanganienie dezynfekcji wody. Tom 2. jest pełnym uzupełnieniem i dopełnieniem poprzedniego tomu 1., w którym opisano zagadnienia dotyczące jakości oraz wymagań stawianych wodzie przeznaczonej do spożycia. Wyjątkowym wyróżnikiem na rynku książki Oczyszczanie wody jest już jej wielka popularność (poprzednich sześciu wydań), nazwiska wybitnych Autorów oraz sposób ujęcia i kompleksowość poruszanych kwestii. Kompendium Oczyszczanie wody. Tom 2 kierowane jest do studentów i wykładowców inżynierii środowiska, inżynierii wodnej, budownictwa wodnego, ale również ochrony środowiska ? wykładanych na politechnikach, uniwersytetach, uczelniach rolniczych czy przyrodniczych, a także do technologów oczyszczania wody. Liczne odwołania do praktyki czynią z tej książki również bardzo dobry i praktyczny poradnik dla inżynierów ? praktyków.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

2 osoby kupiły
17
Poszukaj i znajdź. W gospodarstwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poszukaj i znajdź. W gospodarstwie
Dostępny18 szt.

Poznajcie gospodarstwo pieska Darka! Na polu i w stodole czeka na Was wiele ukrytych zwierzątek i ciekawych rzeczy. Z boku każdej strony znajdziecie listę ilustracji, która będzie Waszym drogowskazem. Czy zdołacie odnaleźć wszystko? Szukajcie, porównujcie i liczcie.

20,00 zł
16,99 zł

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

2 osoby kupiły
18
Naklejki zdrapki. Dookoła świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki zdrapki. Dookoła świata
Dostępny22 szt.

W środku znajdziesz: - 9 uroczych scenek do uzupełnienia naklejkami, - 4 strony naklejek do zdrapania, - drewniane pióro. Jak korzystać z książeczki? 1. Wybierz naklejkę. 2. Zdrap z niej czarną warstwę za pomocą drewnianego pióra, by odkryć obrazek. 3. Dopasuj naklejkę do odpowiedniej strony w książeczce i uzupełnij scenkę. Książeczka łączy w sobie naukę z zabawą.

20,00 zł
16,99 zł

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

2 osoby kupiły
19
Robotyzacja i automatyzacja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robotyzacja i automatyzacja
Dostępny17 szt.

Monografia Robotyzacja i automatyzacja. Przemysł 4.0 to najnowsza propozycja Wydawnictwa Naukowego PWN kierująca uwagę Czytelnika na ultra nowoczesne rozwiązania dotyczące zrobotyzowanego przemysłu XXI wieku i zagadnień z zakresu inżynierii mechanicznej. Podtytuł książki (Przemysł 4.0) podkreśla właśnie tę nowoczesność przedstawianych rozwiązań oraz fakt, że obecne rozwiązania dla przemysłu (automatyka, robotyka, przetwarzanie informacji oraz inżynieria mechaniczna) wpisują się w ten już od jakiegoś czasu występujący trend w gospodarce. Autorami monografii są uznani eksperci i naukowcy, wykładający na Wojskowej Akademii Technicznej ? dr inż. Wojciech Kaczmarek oraz dr inż. Jarosław Panasiuk (redaktorzy naukowi oraz współautorzy tej publikacji), a także: Szymon Borys, Michał Siwek oraz Robert Dyczkowski (przedstawiciel przemysłu). W publikacji Robotyzacja i automatyzacja. Przemysł 4.0 Czytelnik będzie mógł m.in. przeczytać na temat: na czym polegają rozwiązania przemysłowego internetu rzeczy, jak wygląda projektowanie zrobotyzowanych stanowisk do sortowania, pakowania, paletyzacji produktów w aspekcie Przemysłu 4.0, jakie rozwiązania techniczne i technologiczne umożliwiają wykorzystanie mobilnych robotów w aplikacjach Przemysłu 4.0 etc. Tę publikację należy polecić zapoznającym się dopiero, ale również bardziej zaawansowanym użytkownikom rozwiązań Przemysłu 4.0 ? zarówno inżynierom ? robotykom, automatykom, projektantom i integratorom układów automatyki i mechatroniki, konstruktorom, informatykom albo służbom utrzymania ruchu. To będzie również dobra pozycja uzupełniająca dla studentów uczelni technicznych (kierunki: automatyka, mechatronika etc.)

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

2 osoby kupiły
20
Quidditch przez wieki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quidditch przez wieki
Dostępny232 szt.

Jeśli was ciekawi, skąd pochodzi złoty znicz, w jaki sposób powstały tłuczki albo dlaczego emblematem Wedrowców z Wigtown jest topór rzeźnicki, weźcie do ręki Quidditch przez wieki. Młodzi miłośnicy quidditcha sięgają po tę książkę w bibliotece szkolnej Hogwartu niemal codzienne! Wpływy z niniejszego wydania zostaną przekazane organizacjom charytatywnym wspierającym dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej, by zmieniać ich życie na lepsze. 20% wpływów trafi do Comic Relief, a 80% zasili konto Lumos. Comic Relief jest organizacją charytatywną zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii pod numerem 326568 (Anglia i Walia) i SC039730 (Szkocja). Fundacja Lumos jest zarejestrowana pod numerem 1112575.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
21
BARBIE DREAMTOPIA - KSIĘŻNICZKA - MIX WZORÓW - HGR00 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BARBIE DREAMTOPIA - KSIĘŻNICZKA - MIX WZORÓW - HGR00
Mattel, Barbie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

36,90 zł
33,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,69 zł

2 osoby kupiły
22
Brelok Mól książkowy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok Mól książkowy
Nadwyraz.com
Dostępny12 szt.

Psotnik kołatek, pustosz kradnik, rybik cukrowy - mól książkowy niejedno ma imię! Jeśli Ty również masz tendencję do żerowania w starych książkach i innych skupieniach wiekowego papieru, niewykluczone, że jesteś jednym z nich! Brelok MÓL KSIŻKOWY to idealna propozycja na prezent dla polonisty i miłośnika literatury. Jako dopełnienie upominku polecamy dobrą książkę! Brelok z zawieszką do kluczy Średnica: 4 cm Wykonany z metalu, pokryty emalią Idealny prezent dla mola książkowego Wyprodukowano w Polsce

24,99 zł
23,74 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,25 zł

2 osoby kupiły
23
Violeta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Violeta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

One extraordinary woman. One hundred years of history. One unforgettable story. Violeta comes into the world on a stormy day in 1920, the first daughter in a family of five boisterous sons. From the start, her life is marked by extraordinary events. The ripples of the Great War are still being felt, even as the Spanish flu arrives on the shores of her South American homeland almost at the moment of her birth. Told in the form of a letter to someone Violeta loves above all others, this is the story of a hundred-year life ? of devastating heartbreak and passionate affairs, poverty and wealth, terrible loss and immense joy. Bearing witness to a century of history, it is a life shaped by the fight for women's rights, the rise and fall of tyrants and, ultimately, not one but two pandemics. Through the eyes of a woman whose unforgettable passion, determination and sense of humour will carry her through a lifetime of upheaval, Isabel Allende once more brings us an epic that is both fiercely inspiring and deeply emotional.

78,00 zł
74,88 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 3,12 zł

2 osoby kupiły
24
Bezpieczeństwo Polski w świetle wojny na Wschodzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo Polski w świetle wojny na Wschodzie
Dostępny161 szt.

Autorzy tomu: Bolesław Balcerowicz, Łukasz Gajewski, Stanisław Koziej, Roman Kuźniar (redaktor naukowy), Robert Kupiecki, Marek Madej, Marek Menkiszak, Grzegorz Rydlewski, Paweł Soroka Prawdziwa wojna wróciła do Europy, do naszego sąsiedztwa. Co do istoty, jest to wojna całkowicie imperialna (podbój terytorialny dla narzucenia panowania), zgodna z rosyjską tradycją od Piotra I Wielkiego, której ideowe korzenie tkwią w wielkoruskim szowinizmie. Już okazała się porażką Rosji, ale jest też czymś więcej. To stress-test dla bezpieczeństwa międzynarodowego w końcowej fazie liberalnego porządku międzynarodowego. Spo-wodowała rewitalizację Zachodu jako formacji geopolitycznej. Przejawem tej witalności jest między innymi determinacja Zachodu w przyjściu ofierze agresji z militarnym wsparciem, dzięki któremu Ukraina była w stanie zatrzymać wielkie mocarstwo. Jeden rezultat wojny można już uznać za pewnik: będziemy mieć do czynienia z radykalnym osłabieniem Rosji w każdym wymiarze jej potencjału, siły, zdolności i wpływów, czyli tego, co realiści w skrócie określają jednym słowem ? power. Rosja na oczach świata zafundowała sobie auto-da-fé jako wielkie mocarstwo. Jest to równoznaczne z istotnym osłabieniem za-grożenia militarnego na dekady z jej strony, przynajmniej na kierunku zachodnim. Roman Kuźniar

48,30 zł
42,50 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,80 zł

2 osoby kupiły
25
Skarpety stopki Pierogi 35-38 - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarpety stopki Pierogi 35-38
Nadwyraz.com
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

Etymologia słowa PIEROGI: prasłowiańskie *pir (święto) + przyrostek -óg (jak w słowie twaróg). PIEROGI, czyli słowiańska ambrozja i największy dar Polaków dla ludzkości, od teraz na naszych stylowych skarpetkach! Ruskie, z kapustą, a może z jagodami? Niezależnie od tego, które lubisz najbardziej, pozwól im stać się elementem Twojej stylizacji! Stopki PIEROGI to idealny prezent dla fana słowiańszczyzny, kuchni polskiej, a także zagranicznego kolegi zafascynowanego polską kulturą. Dla waćpani i waćpana Skład: 80% najwyższej jakości bawełna czesana, 17% poliamid (dodaje wytrzymałości), 3% elastan (skarpetka lepiej dopasowuje się do stopy) Nieuciskający ściągacz i komfortowy płaski szew na palcach Idealne na prezent dla miłośników pierogów Wyprodukowano w Polsce Prać zawsze na lewej stronie w temperaturze maks. 40 C, nie prasować.

25,00 zł
23,75 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,25 zł

2 osoby kupiły
26
Humankind - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Humankind
Dostępny8 szt.

It's a belief that unites the left and right, psychologists and philosophers, writers and historians. It drives the headlines that surround us and the laws that touch our lives. From Machiavelli to Hobbes, Freud to Dawkins, the roots of this belief have sunk deep into Western thought. Human beings, we're taught, are by nature selfish and governed by self-interest. Humankind makes a new argument: that it is realistic, as well as revolutionary, to assume that people are good. By thinking the worst of others, we bring out the worst in our politics and economics too. In this major book, internationally bestselling author Rutger Bregman takes some of the world's most famous studies and events and reframes them, providing a new perspective on the last 200,000 years of human history. From the real-life Lord of the Flies to the Blitz, a Siberian fox farm to an infamous New York murder, Stanley Milgram's Yale shock machine to the Stanford prison experiment, Bregman shows how believing in human kindness and altruism can be a new way to think ? and act as the foundation for achieving true change in our society. It is time for a new view of human nature.

56,00 zł
53,76 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,24 zł

2 osoby kupiły
27
Karton brokatowany A4 10 kolorów 250g - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karton brokatowany A4 10 kolorów 250g
Titanum
Dostępny10 szt.

Karton brokatowany A4, 10 kolorów 250 g.

19,99 zł
1 osoba kupiła
28
Skarpety stopki Kocimiętka 35-38 - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarpety stopki Kocimiętka 35-38
Nadwyraz.com
Dostępny11 szt.

KOCIMIĘTKA, czyli legalny koci narkotyk, to nasza skarpetkowa propozycja nie tylko dla miłośników kotów! Skarpety stopki, w których się zakochasz, to idealny wybór dla ceniących wyszukane słowa i oryginalne wzory oraz doskonały pomysł na prezent dla kociary i kociarza. Uwaga - nie opędzisz się od kotów! Dla waćpani i waćpana Skład: 80% najwyższej jakości bawełna czesana, 17% poliamid (dodaje wytrzymałości), 3% elastan (skarpetka lepiej dopasowuje się do stopy) Nieuciskający ściągacz i komfortowy płaski szew na palcach Idealne na prezent dla miłośników kotów Wyprodukowano w Polsce Prać zawsze na lewej stronie w temperaturze maks. 40 C, nie prasować.

24,99 zł
23,74 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,25 zł

1 osoba kupiła
29
Budownictwo elektroenergetycznej infrastruktury przesyłowej i dystrybucyjnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Budownictwo elektroenergetycznej infrastruktury przesyłowej i dystrybu...
Dostępny121 szt.

Książka Budownictwo elektroenergetycznej infrastruktury przesyłowej i dystrybucyjnej poświęcona jest zagadnieniom dotyczącym budownictwa infrastruktury elektroenergetycznej, głównie elektroenergetycznym liniom i stacjom wysokich napięć. To obszerne, pogłębione dzieło napisane jest przez prof. dra hab. inż. Waldemara Kamrata, które je stworzył dzięki doświadczeniu zdobytym w czasie pracy na stanowiskach kierowniczych firm wykonawczych budownictwa elektroenergetycznego, uzupełniając brak na rynku publikacji, użytecznej nie tylko dla studentów wydziałów budownictwa czy elektrotechniki albo energetyki, ale również dla inżynierów i budowniczych infrastruktury elektroenergetycznej. Jest to bardzo ważna tematyka, stymulująca modernizację i rozbudowę krajowej infrastruktury elektroenergetycznej, skutkujących wydatkowaniem miliardowych środków w złożonej sytuacji geopolitycznej. W książce Budownictwo elektroenergetycznej infrastruktury przesyłowej i dystrybucyjnej Czytelnik znajdzie między innymi: zagadnienia poświęcone elektroenergetycznym liniom napowietrznym wysokich napięć (np. konstrukcje wsporcze, technika przewodowa , budowa i remont linii elektroenergetycznych ) tematykę dotyczącą funkcjonowania stacji elektroenergetycznych wysokich napięć (np. układy nowoczesnych stacji i rozdzielnic elektroenergetycznych, projektowania i budowy stacji elektroenergetycznych) kwestie dotyczące rachunku ekonomicznego budowy infrastruktury elektroenergetycznej (np. metodyka szacowania kosztów, ocena efektywności przedsięwzięć inwestycyjnych poświęconych infrastrukturze elektroenergetycznej) Publikacja dedykowana jest zarówno studentom elektrotechniki, energetyki, budownictwa i kierunków pokrewnych ze specjalnościami (przykładowo ? systemy elektroenergetyczne, budownictwo sieciowe), jak również operatorom sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych, zakładom dystrybucji energii elektrycznej, projektantom i instalatorom sieci, przedsiębiorstwom energetycznym czy pracownikom zaplecza badawczo-rozwojowego.

179,00 zł
157,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 21,48 zł

1 osoba kupiła
30
Brelok Leń - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok Leń
Nadwyraz.com
Dostępny13 szt.

"Jeszcze tylko pięć minut" to najpopularniejsza maksyma śpiochów, leniwych istot i mistrzów prokrastynacji. Z myślą o nich stworzyliśmy uroczy brelok z leniwcem. Brelok LEŃ to idealny pomysł na prezent dla zdolnych, ale leniwych. Możesz go również podarować pracowitej mrówce, która nie potrafi odpoczywać. Niech przypomina jej o tym, że błogie nicnierobienie to konieczny proces każdej pracy! Brelok z zawieszką do kluczy Średnica: 4 cm Wykonany z metalu, pokryty emalią Idealny prezent dla lenia Wyprodukowano w Polsce

24,99 zł
23,74 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,25 zł

1 osoba kupiła
31
Skarpety stopki Psia mama 39-42 - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarpety stopki Psia mama 39-42
Nadwyraz.com
Dostępny2 szt.

Czy PSIA MAMA to najważniejsza rola w Twoim życiu? Jeśli tak, nasze skarpety stworzyliśmy z myślą o Tobie! Uroczy wzór w pieski to niezbędny dodatek do stylizacji każdej psiary. Z pewnością doceni go także Twój pupil! Skarpety stopki PSIA MAMA, jak sama nazwa wskazuje, polecają się na prezent dla każdej psiej mamy. Uwaga - nie opędzisz się od czworonogów! Dla waćpani Skład: 80% najwyższej jakości bawełna czesana, 17% poliamid (dodaje wytrzymałości), 3% elastan (skarpetka lepiej dopasowuje się do stopy) Nieuciskający ściągacz i komfortowy płaski szew na palcach Idealne na prezent dla miłośniczki psów Wyprodukowano w Polsce Prać zawsze na lewej stronie w temperaturze maks. 40 C, nie prasować.

24,99 zł
23,74 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,25 zł

1 osoba kupiła
32
Emotional Intelligence - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emotional Intelligence
Dostępny1 szt.

A 25th anniversary edition of the number one, multi-million copy international bestseller that taught us how emotional intelligence is more important than IQ - 'a revolutionary, paradigm-shattering idea' (Harvard Business Review) Featuring a new introduction from the author Does IQ define our destiny? In his groundbreaking bestseller, Daniel Goleman argues that our view of human intelligence is far too narrow. It is not our IQ, but our emotional intelligence that plays a major role in thought, decision-making and individual success. Self-awareness, impulse control, persistence, motivation, empathy and social deftness: all are qualities that mark people who excel, whose relationships flourish, who can navigate difficult conversations, who become stars in the workplace. With new insights into the brain architecture underlying emotion and rationality, Goleman shows precisely how emotional intelligence can be nurtured and strengthened in all of us.

61,00 zł
58,56 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,44 zł

1 osoba kupiła
33
Ślizg plastikowy PREMIUM COMFORT duży niebieski 380315 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślizg plastikowy PREMIUM COMFORT duży niebieski 380315
PHI PROMOTIONS BV
Dostępny7 szt.

Szukasz dużego i wytrzymałego plastikowego ślizgu w nowoczesnym stylu? ŚLIZG PLASTIKOWY PREMIUM COMFORT DUŻY zapewni szybki i bezpieczny zjazd z każdej górki! wykonany z trwałego plastiku, będzie wykorzystywany przez wiele sezonów duża powierzchnia siedziska i ergonomiczny kształt gwarantują wygodne siedzenie powłoka z trwałego tworzywa sztucznego i opływowa konstrukcja zapewnią szybki i bezpieczny zjazd plastikowe rączki w przedniej części ślizgu pozwolą na zjazd w preferowanej pozycji siedzącej lub leżącej oraz ułatwią przechowywanie ślizgu, można go np.: zawiesić na haku antypoślizgowa, matowa powierzchnia w kształcie misia nie tylko służy jako ozdoba, ale też zminimalizuje ślizganie się na siedzisku dzięki małej wadze, każde dziecko weźmie go ze sobą na mała lub dużą górkę absolutny must have wśród gadżetów na zimowe zabawy na śniegu SUPER ZIMOWE SZALEŃSTWO Zapewnij swoim dzieciom super zimowe szaleństwo! Zabawa na śniegu i uśmiech Twojego dziecka są bezcenne. Ten duży ślizg to świetne rozwiązanie dla różnych zabaw na śniegu! SUPER PRĘDKOŚĆ Te sanki to nowoczesny gadżet do zabawy na śniegu, ślizgania się i zjeżdżania z górek. Ergonomiczne siedzenie, opływowe kształty i dwa uchwyty z przodu zapewnią bezpieczeństwo i szybki zjazd z górki. WYGODNE UCHWYTY Dzięki temu, że są lekkie i mają rączki Twoje dziecko poradzi sobie z wniesieniem ich na każdą górkę, poza tym wygodnie zawiesisz je np.: na haku po skończonej zabawie. Dzięki naszej szerokiej ofercie różnorodnych sanek i ślizgów możesz dostosować tego rodzaju zabawki do preferencji Twojego dziecka. Prosperplast jest jednym z liderów wśród producentów w Polsce i w Europie szerokiej gamy artykułów z branży tworzyw sztucznych do domu i ogrodu, a także artykułów dziecięcych (sanki, ślizgi, itd.). Firma stawia na nowoczesne wzornictwo, ale przede wszystkim na funkcjonalność i trwałość. Parametry: Wymiar: 39,3 x 59 x 17,2 cm (szer. x dł. x wys.) Wymiary siedziska ok.: 39,3 x 31 x 9 cm (szer. x gł. x wys.) Wymiar rączek: 10 x 2,5 cm (dł. x szer.) Waga netto: 0,280 kg Waga brutto: 0,380 kg Kolor: niebieski Wiek: dla dzieci od 3 lat Materiał: PE Uchwyt: tak, 2 Produkt polski Płeć: unisex Marka: Prosperplast Ważne: Przedstawione kolory należy traktować poglądowo - mogą odbiegać od rzeczywistych ze względu na różne ustawienia monitorów oraz proces obróbki zdjęć.

19,90 zł
17,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
34
The Silk Roads - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Silk Roads
Dostępny4 szt.

For centuries, fame and fortune were to be found in the west ? in the New World of the Americas. Today, it is the east which calls out to those in search of riches and adventure. Sweeping right across Central Asia and deep into China and India, a region that once took centre stage is again rising to dominate global politics, commerce and culture. A major reassessment of world history, The Silk Roads is a dazzling exploration of the forces that have driven the rise and fall of empires, determined the flow of ideas and goods and are now heralding a new dawn in international affairs.

95,00 zł
91,20 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 3,80 zł

1 osoba kupiła
35
The Last Letter - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Last Letter
Dostępny8 szt.

One final letter. His last wish. Go and be with her... Beckett, If you're reading this, well, you know the last-letter drill. You made it. I didn't. Get off the guilt train, because I know if there was any chance you could have saved me, you would have. I need one thing from you: get out of the army and get to Telluride. My little sister Ella's raising the twins alone. She's too independent and won't accept help easily, but she has lost our grandmother, our parents, and now me. It's too much for anyone to endure. It's not fair. So if I'm gone, that means I can't be there for Ella. I can't help them through this. But you can. So I'm begging you, as my best friend, go take care of my sister, my family. Please don't make her go through it alone. Ryan

51,00 zł
47,43 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,57 zł

1 osoba kupiła
36
Atlas świata dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas świata dla dzieci
Dostępny313 szt.

Dzięki temu wspaniałemu atlasowi najmłodsi wybiorą się w pierwszą w swoim życiu samodzielną podróż po świecie. Z każdą stroną książki będą bogatsi o wiedzę o coraz to innych rejonach naszego globu. Zwiedzą wszystkie kontynenty, poznają państwa i ich mieszkańców, roślinność oraz zwierzęta różnych zakątków świata. Czytelne i kolorowe mapy oraz piękne ilustracje sprawią, że twoje dziecko stanie się ekspertem z geografii.

29,99 zł
22,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

2 osoby kupiły
37
Teatr 11/2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatr 11/2022
Dostępny6 szt.

W magazynie publikowane są recenzje i omówienia premier w teatrach polskich oraz niektórych zagranicznych, festiwali teatralnych oraz książek poświęconych teatrowi, a także eseje i felietony o tematyce teatralnej.

10,80 zł
9,99 zł

Rabat 7,5%
oszczędzasz 0,81 zł

1 osoba kupiła
38
Brelok Kocia mama - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok Kocia mama
Nadwyraz.com
Dostępny9 szt.

Czy KOCIA MAMA to najważniejsza rola w Twoim życiu? Jeśli tak, nasz brelok stworzyliśmy z myślą o Tobie! Stylowy brelok z motywem kota to niezbędny element wyposażenia każdej kociary. Z pewnością doceni go także Twój grymaśny pupil! Brelok KOCIA MAMA, jak sama nazwa wskazuje, sprawdzi się jako prezent dla każdej kociej mamy. Uwaga - nie opędzisz się od kotów! Brelok z zawieszką do kluczy Średnica: 4 cm Wykonany z metalu, pokryty emalią Idealny prezent dla kociej mamy Wyprodukowano w Polsce

24,99 zł
23,74 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,25 zł

2 osoby kupiły
39
Porada pielęgniarki w podstawowej opiece zdrowotnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porada pielęgniarki w podstawowej opiece zdrowotnej
Dostępny60 szt.

W książce zawarto wiedzę niezbędną do realizacji opieki wobec pacjenta i jego rodziny w najczęściej spotykanych sytuacjach klinicznych i problemach zdrowotnych. Szczegółowo omówiono takie zagadnienia, jak opieka koordynowana i opieka skoncentrowana na pacjencie, aspekty etyczne, Międzynarodowa Klasyfikacja Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia, porada pielęgniarska w wybranych jednostkach chorobowych, zarządzanie raną, farmakoterapia i ordynowanie wybranych wyrobów medycznych, zakres współpracy z rodziną pacjenta. Uwzględniono również skale do oceny stanu pacjenta wykorzystywane w pracy pielęgniarki. Publikacja niezbędna na wszystkich etapach kształcenia zawodowego oraz w praktyce zawodowej pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej.

99,00 zł
92,07 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,93 zł

1 osoba kupiła
40
Mozaika diamentowa 40x50cm MIX - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaika diamentowa 40x50cm MIX
Ziemia Obiecana
Dostępny8 szt.

Wzór wysyłany losowo.

89,90 zł
80,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,99 zł

1 osoba kupiła
41
Maskotka Ty Beanie Boos MOONLIGHT purpurowa sowa 24cm 36461 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka Ty Beanie Boos MOONLIGHT purpurowa sowa 24cm 36461
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

51,90 zł
46,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,19 zł

1 osoba kupiła
42
Naklejki zdrapki. Przyroda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki zdrapki. Przyroda
Dostępny21 szt.

W środku znajdziesz: - 9 uroczych scenek do uzupełnienia naklejkami, - 4 strony naklejek do zdrapania, - drewniane pióro. Jak korzystać z książeczki? 1. Wybierz naklejkę. 2. Zdrap z niej czarną warstwę za pomocą drewnianego pióra, by odkryć obrazek. 3. Dopasuj naklejkę do odpowiedniej strony w książeczce i uzupełnij scenkę. Książeczka łączy w sobie naukę z zabawą.

20,00 zł
16,99 zł

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
43
Ślizg plastikowy APPLE LUX niebieski 190228 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślizg plastikowy APPLE LUX niebieski 190228
PHI PROMOTIONS BV
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.19

13,99 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,1%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
44
Kalendarz 2023 Judaica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,50 zł
14,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 4,51 zł

1 osoba kupiła
45
Sushi at Home - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sushi at Home
Dostępny2 szt.

Do you love buying sushi for lunch, enjoy eating at Japanese restaurants for dinner, but think sushi is too difficult to make at home? Well, think again! In Sushi at Home, Japanese chef and sushi teacher Yuki Gomi shows you just how easy - and inexpensive - making delicious and beautiful looking sushi can be. Learn: - Everything you need to know about how to buy and prepare fish, from salmon to scallops, from tuna to mackerel. - The joys of cling film and the technique of rolling step-by-step and why a hairdryer is essential for making the all-important perfect sushi rice. - Clever alternatives to traditional sushi styles (handball sushi; vegetarian sushi; soba sushi). - Fresh twists on classic recipes (miso soup with clams; prawn salad with tahini mustard dressing). Sushi at Home is all you need to master the art of making light, delicious and healthy sushi in your own kitchen.

108,00 zł
75,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 32,40 zł

1 osoba kupiła
46
Poszukaj i znajdź. W zoo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poszukaj i znajdź. W zoo
Dostępny29 szt.

Wybierzcie się do ZOO razem z żyrafą Żanetą! Po drodze czeka na Was wiele ukrytych zwierzątek i ciekawych rzeczy. Z boku każdej strony znajdziecie listę ilustracji, która będzie Waszym drogowskazem. Czy zdołacie odnaleźć wszystko? Szukajcie, porównujcie i liczcie.

20,00 zł
16,99 zł

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
47
Galeria 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Galeria 1
Dostępny42 szt.

?Galeria 1? to podróż przez meandry myśli autora. Roman Telech, który otwarcie przyznaje się do swojej fascynacji twórczością Julio Cortázara, wprowadza czytelnika w świat jego przemyśleń, obserwacji, a czasem ciętego dowcipu. Poetykę tomu uzupełnia słowotwórstwo, którego korzenie są bardzo różnorodne, począwszy od polskich, przez angielskie, ukraińskie, a nawet łemkowskie. Wielość podejmowanych przez autora tematów może na pierwszy rzut oka wydawać się pozbawiona ładu. Jednak, jak autor zauważa, wzorując się na prozie iberoamerykańskiej, ?(?) każda chwila, dotyk, barwa, wrażenie są niepowtarzalne, więc galeryjne, mozaikowe, liberalno wciąż inne? (fragment wstępu ?Galerii 1?). Dlatego poszczególne fragmenty, które wydają się oderwane od siebie, w pewnym momencie składają się we wzajemnie uzupełniającą się całość.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

1 osoba kupiła
48
Ślizg plastikowy UFO 3 niebieski R.L. 190259 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślizg plastikowy UFO 3 niebieski R.L. 190259
PHI PROMOTIONS BV
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.19

46,90 zł
42,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,69 zł

2 osoby kupiły
49
Maskotka brelok TY Squish-a-Boos DOTTY - wielokolorowy lampart 8,5cm 39568 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,70 zł
17,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,71 zł

1 osoba kupiła
50
Kalendarz 2023 Obrazy religijne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,50 zł
14,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 4,51 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry