hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.11.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 24 listopada 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Modlitewnik dla kobiet, na drugim Szpiedzy z papieru. Wszystkie grzechy polskich służb specjalnych (Piotr Niemczyk). Kolejny produkt to Akcja pod Arsenałem. 26 marca 1943 (praca zbiorowa) oraz Łamigłówki z wesołą myszką. Myślę, rozwiązuję, rysuję (praca zbiorowa).
1
Modlitewnik dla kobiet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Modlitewnik dla kobiet
Dostępny113 szt.

Modlisz się ale nie masz pewności, czy to już rozmowa? Czujesz, że przegadałaś swoją modlitwę? Słyszysz tylko siebie i ciągle nie wiesz, co Pan Bóg ma Tobie do powiedzenia? Spróbuj inaczej. Modlitewnik ten pomoże Ci usłyszeć Boga i poprowadzi przez codzienną modlitwę. Zacznij już dziś. Teraz! Każdy dzień zawiera: hasło, cytat, rozważanie, modlitwę i zadanie. Posiada Imprimatur. Modlitewnik dla kobiet pomoże Ci usłyszeć Boga. Poprowadzi przez codzienną modlitwę tak, że stanie się ona prawdziwą rozmową z uwielbianym Przyjacielem. Zacznij już dziś. Teraz! Każdy dzień zawiera: Hasło - drogowskaz dla ciebie, w poszukiwaniu siebie. Cytat - wiele osób szukało swojej drogi, od Matki Teresy z Kalkuty, poprzez Forresta Gumpa i Sofię Loren, aż do Piusa XII, wszyscy odkrywali swoje prawdziwe powołanie. Fragmenty ich wypowiedzi i myśli, pomogą zastanowić się: jak jest ze mną? Rozważanie - kilka zdań do przemyślenia, zaproponowanych przez aż 100 różnych kobiet. Modlitwę - gdy samej brak Ci słów, lub masz ich zbyt wiele. Zadanie - proste wyzwanie na każdy dzień, by stać się lepszą.

39,90 zł
25,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,96 zł

24 osoby kupiły
2
Szpiedzy z papieru. Wszystkie grzechy polskich służb specjalnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,99 zł
23,64 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 19,35 zł

9 osób kupiło
3
Akcja pod Arsenałem. 26 marca 1943 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Akcja pod Arsenałem. 26 marca 1943
Dostępny123 szt.

Bohaterami komiksu są autentyczne postacie: Jan Bytnar "Rudy", Aleksy Dawidowski "Alek" i Tadeusz Zawadzki "Zośka". Marzec 1943 r. Gestapo celnie uderza w warszawskie Szare Szeregi. W ręce Niemców wpada najpierw dowódca Hufca Praskiego phm. pchor. Henryk Ostrowski "Heniek", a po kilku dniach - dowódca Hufca "Południe" phm. pchor. Jan Bytnar "Rudy". Czy złapani i katowani w siedzibie Gestapo przy al. Szucha harcerscy konspiratorzy będą mieli szansę na przeżycie? Czy zostaną pozostawieni własnemu losowi? Na pomoc aresztowanym ruszają koledzy i przyjaciele z grup szturmowych Szarych Szeregów z Tadeuszem Zawadzkim "Zośką", Aleksym Dawidowskim "Alkiem" i Janem Rodowiczem "Anodą" na czele. Są gotowi poświęcić życie. Organizują akcję odbicia aresztowanych w biały dzień, w centrum miasta. To pierwsza tak poważna dywersja bojowa w stolicy, wymaga zgody dowództwa Kedywu Komendy Głównej AK. Czas ucieka - "Rudy" i "Heniek" mogą nie przeżyć następnego przesłuchania. W końcu 26 marca przychodzi rozkaz: "Trzaskać".

15,00 zł
10,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

7 osób kupiło
4
Łamigłówki z wesołą myszką. Myślę, rozwiązuję, rysuję - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Łamigłówki z wesołą myszką. Myślę, rozwiązuję, rysuję
Dostępny161 szt.

Łamigłówki z wesołą myszką Ten zbiór urozmaiconych łamigłówek zapewni przedszkolakowi wspaniałą zabawę i rozwój przydatnych umiejętności. Ciekawe zadania pomogą utrwalić zdobytą wiedzę, ćwiczyć logiczne myślenie, doskonalić spostrzegawczość i cierpliwość. Wesoła myszka zaprasza do zabawy!

10,50 zł
8,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,10 zł

5 osób kupiło
5
Łamigłówki z wesołym borsukiem. Myślę, rozwiązuję, rysuję - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Łamigłówki z wesołym borsukiem. Myślę, rozwiązuję, rysuję
Dostępny170 szt.

Łamigłówki z wesołym borsukiem Ten zbiór urozmaiconych łamigłówek zapewni przedszkolakowi wspaniałą zabawę i rozwój przydatnych umiejętności. Ciekawe zadania pomogą utrwalić zdobytą wiedzę, ćwiczyć logiczne myślenie, doskonalić spostrzegawczość i cierpliwość. Wesoły borsuk zaprasza do zabawy!

10,50 zł
8,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,10 zł

4 osoby kupiły
6
Nieposkromione pożądanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
45,00 zł
40,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

3 osoby kupiły
7
Świąteczna gwiazdka LED 60cm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Świąteczna gwiazdka LED 60cm
Dostępny36 szt.

Biała świąteczna gwiazdka LED. 60 cm.

27,10 zł
25,75 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,35 zł

3 osoby kupiły
8
Nakręcana dziewczyna. Pompa numer Sześć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Nakręcana dziewczyna. Pompa numer Sześć
Dostępny781 szt.

Nakręcana dziewczyna Zdobywczyni HUGO, NEBULA, LOCUS 2010. Anderson Lake jest przedstawicielem koncernu kalorycznego AgriGen na Tajlandię. Udając dyrektora fabryki sprężyn, przeczesuje uliczne targi Bangkoku w poszukiwaniu dawno uznanych za wymarłe gatunków owoców i warzyw. Poznaje tam nakręcaną dziewczynę - prześliczną i tajemniczą Emiko - pozostawioną na pastwę losu i slumsów. Emiko zalicza się do Nowych Ludzi, wyhodowanych dla zaspokajania kaprysów bogaczy. Produkuje się ich jako żołnierzy, niewolników i maskotki do towarzystwa, powstała w ten sposób cała nowa klasa ludzi, zepchnięta na margines tej złowrogiej przyszłości, w której ropa się skończyła, nad państwami dominują firmy kaloryczne, a po świecie szaleją wyprodukowane w laboratoriach choroby i szkodniki. W miarę nasilania się obsesji Andersona na punkcie Emiko, pośród upału zawiązują się intrygi, a polityczne napięcia grożą niekontrolowanym chaosem. Biznesmeni, urzędnicy ministerialni, bogaci cudzoziemcy i uchodźcy bez grosza - każdy z nich ma własny plan. Lecz nikt nie jest w stanie przewidzieć niszczycielskiego wpływu Nakręcanej Dziewczyny. Pompa numer sześć Debiut Paolo Bacigalupiego - ten zbiór opowiadań pokazuje siłę i zasięg opowiadania fantastycznego. Sednem twórczości Paolo jest krytyka społeczna, polityczna przypowieść i dyskurs ekologiczny. Każde z zawartych tu opowiadań ostrzega i jednocześnie zachwyca się tragikomedią ludzkich przeżyć. Utwory Paolo ukazywały się już w różnych dorocznych antologiach, były nominowane do Nebuli i Hugo oraz zdobywały nagrodę Theodore Sturgeona za najlepsze opowiadanie fantastyczne. "Nie cierpię go. Pojawia się znikąd, pisze jak szalony anioł, zgarnia nagrody i wytrąca nas, starych wyjadaczy, z równowagi opowieściami o czymś, co jeszcze nie przyszło nam do głowy. (Na przykład ten głupi biopies!). A do tego jest młody i przystojny. Dobrze, że chociaż nazwisko ma nie do wymówienia". - Terry Bisson, autor "Numbers Dont Lie" i "Greetings" "Paolo Bacigalupi to najlepszy autor opowiadań, jaki pojawił się w ciągu ostatniego dziesięciolecia. To Ted Chiang nowego milenium. W niezapomniany sposób potrafi połączyć piękny styl, wstrząsające obrazowanie i szokujące pomysły". - Robert J. Sawyer, laureat Hugo za powieść "Hominidzi" "Te opowiadania, drapieżne, inteligentne i precyzyjnie odmalowane, zaliczają się do moich ulubionych "okrutnych historii" i dydaktycznych przypowieści XXI wieku. Paolo Bacigalupi ewidentnie jest piątym jeźdźcem Apokalipsy, no wiecie, tym, co w wolnym czasie pisuje fantastykę". - Kelly Link, autorka "Magii dla początkujących"

79,00 zł
63,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 15,80 zł

3 osoby kupiły
9
Piórka brights 5-12cm 10g - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Piórka brights 5-12cm 10g
DP Craft
Dostępny5 szt.

Specjalnie wyselekcjonowane piórka wysokiej jakości, są doskonałym dodatkiem do wszelkiego rodzaju prac kreatywnych, scrapbokingu i cardmakingu. Idealne do własnoręcznie tworzonych dekoracji, elementów garderoby i wystroju wnętrz, a także do dekorowania pudełek, prezentów i wielu innych. Występują w kilku eleganckich kolorach. Ilość w opakowaniu: 10 g Długość: 5 - 12 cm

5,80 zł
4,93 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 0,87 zł

2 osoby kupiły
10
Trzy gołębice. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Trzy gołębice. Audiobook
Marlena Semczyszyn, StoryBox
Dostępny60 szt.

Trzy dziewczynki, które nie mają ze sobą nic wspólnego. Panna z dworu, Żydówka i dziewczyna ze wsi. Zaprzyjaźniają się, razem dorastają, pomagają sobie. Wydaje się, że nic nie może ich rozdzielić, jednak przepowiednia Cyganki mówi inaczej... Joanna, Zula i Jagoda zostają wystawione na próbę, gdy na drodze ich przyjaźni staje mężczyzna i jedna z największych tragedii ludzkości – druga wojna światowa. Trzy gołębice przeżywają czystą miłość i wielką nienawiść. Są różne, ale pełne wiary w to, co dla nich ważne. Ich losy splatają się i rozplatają. Kiedy się wydaje, że każda z nich odleci w swoim kierunku, wtedy pokazują prawdziwą siłę.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

2 osoby kupiły
11
Kuchnia hiszpańska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kuchnia hiszpańska
Dostępny21 szt.

Ponad 100 wspaniałych przepisów. Krótkie wstępy z przydatnymi wskazówkami. Proste opisy gwarantujące doskonały rezultat. Inspirujące zdjęcia pobudzające apetyt. W serii: Kuchnia francuska, Kuchnia chińska, Kuchnia włoska, Kuchnia grecka, Kuchnia hiszpańska, Kuchnia indyjska, Kuchnia meksykańska, Kuchnia tajska.

7,00 zł
5,53 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,47 zł

2 osoby kupiły
12
Possessed. Złota Elita. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

2 osoby kupiły
13
Otchłań rozgrzeszenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Otchłań rozgrzeszenia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

Jest XXVII wiek. Człowiek już dawno podzielił się na kilka podgatunków, a zmodyfikowane zwierzęta stanowią część ludzkiej społeczności. W Galaktyce znów grasują Inhibitorzy, wyrafinowane maszyny, które tępią wszystkie istoty inteligentne. Ocaleńcy z poprzedniej wojny wyruszają w kierunku dalekiego gazowego giganta. Tam na lodowym księżycu Hela żyje ktoś, kto umiałby pokonać odwiecznego wroga. Na Heli panuje dziwna teokracja. źródłem tamtejszej religii było nietypowe zjawisko astronomiczne, a ośrodkami kultu są wielkie wędrujące po globie katedry, które zmierzają ku otchłani. Do jednej z katedr trafia wrażliwa, lecz bezkompromisowa nastolatka Rashmika. Dziewczyna potrafi kontaktować się z istotami z sąsiedniej kosmicznej brany. Czy dzięki swym parapsychicznym zdolnościom ocali ludzkość?

65,00 zł
52,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,00 zł

2 osoby kupiły
14
Znajda. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Znajda. Audiobook
Katarzyna Kielecka, StoryBox
Dostępny50 szt.

Wieluń 1939 roku. Sześcioletni Lolek cieszy się z narodzin braciszka. Pierwszego września na miasto spadają bomby i zmieniają jego szczęśliwe dzieciństwo w pasmo dramatów. Rodzina Sitarzy opuszcza dom i wyrusza w nieznane. Znajduje azyl u ciotki na wsi, lecz także do jej drzwi wkrótce zapuka wojna… Łódź 2022 roku. Matylda mierzy się z małżeńskim kryzysem, despotyczną matką i niesfornym kotem Paszą. W noworoczny poranek poznaje staruszkę, która w przejściu podziemnym sprzedaje rękodzieło. Kobieta zachwyca Matyldę życiową mądrością i intryguje swoją historią. Jak zrozumieć wojnę, gdy ma się kilka lat? Gdzie przetną się losy Lolka i Matyldy? Jaką rolę odegra w ich życiu zwykłe metalowe szydełko? Katarzyna Kielecka snuje opowieść o współczesnych trzydziestolatkach. Równocześnie po mistrzowsku przedstawia oczami dzieci piekło wojny pełne rwanych obrazów, szeptów i krzyków.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

2 osoby kupiły
15
Osiedle RZNiW. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Osiedle RZNiW. Audiobook
Remigiusz Mróz, StoryBox
Dostępny50 szt.

Wczesne lata dwutysięczne. Blokowisko na osiedlu RZNiW żyje w rytmie rapu, oddycha dymem z jointów i nie toleruje obcych. Na dwunastym piętrze jednego z bloków mieszka Deso – wychowujący się bez rodziców chłopak, który na co dzień musi zmagać się z życiem w skrajnej nędzy. Pewnej nocy otrzymuje esemesa z nieznanego numeru. Nadawca pisze: „Boję się. Chyba ktoś za mną idzie”. Deso po chwili oddzwania, ale w słuchawce słyszy jedynie trzaski. Nazajutrz okazuje się, że zaginęła dziewczyna z jego klasy. Chłopak nie wie, dlaczego próbowała skontaktować się akurat z nim, ale uznaje to za nieprzypadkowe i zaczyna szukać zaginionej. Osiedle RZNiW to nie tylko fascynująca historia kryminalna, ale także świeże spojrzenie na hip-hopową subkulturę przełomu wieków i wciąż obecny problem ubóstwa w Polsce.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

2 osoby kupiły
16
Nad rzekę, której nie ma. Podróż przez Amerykę Południową od Miraflores do Rio. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Nad rzekę, której nie ma. Podróż przez Amerykę Południową od Miraflore...
Grzegorz Kapla, StoryBox
Dostępny60 szt.

OD PACYFIKU, PRZEZ ANDY, ŚWIĘT DOLINĘ INKÓW, MACHU PICCHU, CUZCO, JEZIORO TITICACA, AŻ DO ATLANTYCKICH PLAŻ RIO DE JANEIRO... Nad rzekę, której nie ma to relacja z wyprawy w poprzek Ameryki Południowej. To także błyskotliwy reportaż i powieść drogi, której bohater, w obliczu bezlitosnej skończoności ludzkiego życia, wyrusza w podróż. Mierzy się z lękiem przed nieznanym. Zmaga się z hipotermią na lodowcach Andów, klaustrofobią w zapomnianych przez Boga, gęstych od śmierci tunelach inkaskich kopalń. Aby przetrwać, musi doświadczyć bezradności człowieka okradzionego ze wszystkiego, co potrzebne do życia. Odkrywa, że lęk ma swoje dobre strony – jest przecież bratem przygody. Poznaj pasjonujący reportaż Grzegorza Kapli, który z mistrzowską zwięzłością i błyskotliwością zaraża czytelnika swoją pasją życia i podróżowania.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

2 osoby kupiły
17
Uczniowie Hippokratesa. Doktor Bogumił - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Uczniowie Hippokratesa. Doktor Bogumił
Dostępny1500 szt.

Bogumił Korzyński rozpoczyna pracę w warszawskim Szpitalu Dzieciątka Jezus. Jest rok 1850. Siedem lat wcześniej świat odrzuca Horacego Wellsa i jego wynalazek – znieczulający eter – doprowadzając nieszczęsnego dentystę do szaleństwa i samobójczej śmierci. Dwa lata wcześniej pod kołami pociągu ginie Gustav Michaelis, bezskutecznie próbujący wprowadzić zasady aseptyki na sale porodowe. Szpital połowy XIX wieku wciąż spływa ropą, krwią i brudem, a najlepszym chirurgiem jest ten, który potrafi w jak najkrótszym czasie wykonać operację i nie zabić przy tym pacjenta. Bogumił pragnie zostać ginekologiem i tym samym pomóc kobietom takim jak jego żona, która kolejny poród niemalże przypłaca życiem. Jednocześnie doktor zmaga się z własnymi demonami i przeszłością, o której ani żona, ani jej powszechnie szanowana rodzina lekarska nie mają pojęcia. W codziennej praktyce i korespondencji ze światowymi autorytetami medycznymi towarzyszy mu zafascynowana medycyną i znająca języki szwagierka Augusta, która marzy, żeby zostać lekarką. Tymczasem zawód ten jest zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Kobiety nie mają wstępu na uniwersytety. Nobliwa kadra medyczna jest niechętna wszelkim reformom. Augusta znajduje jednak sposób, żeby wedrzeć się do zamkniętego dla kobiet grona uczniów Hippokratesa… W powieści prawdziwe odkrycia światowej medycyny przeplatają się z osobistą historią rodzinną bohaterów, co pokazuje trudności, przed jakimi stawali polscy lekarze w drugiej połowie XIX wieku. Z wielkim zainteresowaniem przeczytałam tę pozycję. Miałam wrażenie, że trzymam kolejną pozycję Jürgena Thorwalda. Czuje się wyraźnie, że autorka ma związki z medycyną. Swobodnie posługuje się terminologią, nieobca jest jej historia postępów w dziedzinie anestezjologii, położnictwa czy epidemiologii. Książkę czyta się jednym tchem. dr hab. Anna Marek, historyczka medycyny Doktor Bogumił Ałbeny Grabowskiej to mięsista i wciągająca historia miłosna, kryminalna i medyczna. Tytułowy bohater, Bogumił Korzyński, pragnie przede wszystkim przynosić ulgę kobietom, a także być szanowanym obywatelem i ojcem rodziny. Cel, do którego dąży, uświęca środki. W opowieści Grabowskiej pobrzmiewają echa moich ulubionych Ginekologów Jürgena Thorwalda, a opisy Warszawy połowy XIX wieku przypominały mi niekiedy zmysłową frazę Króla Szczepana Twardocha. Doktor Bogumił to ekscytująca narracja, w której spotykamy niejednoznacznych bohaterów targanych namiętnościami i pragnieniem zmiany świata. Warto. Joanna Bator, pisarka

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

3 osoby kupiły
18
Gra Łowienie Rybek 222-05A 09066 M&Z - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Gra Łowienie Rybek 222-05A 09066 M&Z
Inny producent
Dostępny97 szt.

18,90 zł
17,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,89 zł

2 osoby kupiły
19
Kuchnia portugalska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kuchnia portugalska
Dostępny3 szt.

Ilekroć dane jest mi być w Portugalii, szaleję z radości. Mimo, że kraj to dość melancholijny i rzewny, radość moja wynika z niesłychanych możliwości kulinarnych, które czekają tam na wszelkich głodnych. Rzucam się wtenczas do witryn, lad i barów, gdzie ludzie jedzą pięknie. Oglądam targi jak muzea, raczę się smakami pełnymi słońca, daniami opartymi na prostych przepisach i naturalnych składnikach wstrząsająco wysokiej jakości. Zróżnicowana, bezpretensjonalna i przede wszystkim smakowita kuchnia portugalska zasługuje na poznanie i szacunek. Paweł Loroch - urodzony w Warszawie dziennikarz kulinarny i kucharz telewizyjny. Przez 7 lat zaprezentował ponad 1000 dań w kuchni `Pytania na śniadanie`. Od 2005 roku autor i gospodarz weekendowego pasma Antyradia - `Gastrofaza`. Prowadzi programy telewizyjne, imprezy i festiwale, moderuje dyskusje, fotografuje, pisze książki, scenariusze i felietony. Juror konkursów kulinarnych, entuzjasta kuchni domowej, lokalnej i tradycyjnej, oraz nowoczesnego street foods. Targowiska i delikatesy traktuje jak galerie sztuki.

15,00 zł
11,85 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,15 zł

2 osoby kupiły
20
Przeznaczenie natury BR - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Przeznaczenie natury BR
Dostępny126 szt.

Przeznaczenie natury to fascynująca, oryginalna w treści oraz imponująca rzetelnością i zakresem wiedzy Autora książka z zakresu biologii i filozofii przyrody. Biochemik Michael J. Denton, po skrupulatnej analizie osiągnięć ostatnich lat w naukach przyrodniczych, przedstawia dowody na rzecz twierdzenia, że kosmos jest w szczególny sposób dostosowany do istnienia życia na Ziemi oraz do istnienia organizmów, których biologia jest bardzo podobnie zaprojektowana do naszego gatunku homo sapiens. Autor odwołuje się przy tym do dawnej, teleologicznej wizji pochodzenia rodzaju ludzkiego, według której człowiek jest szczytowym osiągnięciem natury. Każdy rozdział książki prezentuje czytelnikowi kolejne zadziwiające i szczegółowe dane naukowe na poparcie tej tezy. Przeznaczenie natury to próba odpowiedzi na niezwykle aktualne i kontrowersyjne wśród naukowców pytanie: czy gatunek typu homo sapiens jest jedynym możliwym przejawem inteligentnego życia we Wszechświecie?

44,90 zł
2 osoby kupiły
21
Dziurkacz ozdobny Śnieżynka 2,5cm - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dziurkacz ozdobny Śnieżynka 2,5cm
DP Craft
Dostępny7 szt.

Dziurkacz ozdobny to doskonałe, wysokiej jakości narzędzie, pozwalające wycinać fantazyjne wzory w papierze. Idealny do dekorowania kartek okolicznościowych, albumów, opakowań prezentów, projektów plastycznych i wielu innych. - Szeroki wybór wzorów. - Łatwy i wygodny w użyciu. - Wbudowany pojemnik na wycięte elementy dla utrzymania porządku . Wielkość motywu: 2,5CM Zalecana grubość papieru: 80-220g/m

23,40 zł
19,89 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,51 zł

2 osoby kupiły
22
Dziurkacz ozdobny Śnieżynka 1,6cm - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dziurkacz ozdobny Śnieżynka 1,6cm
DP Craft
Dostępny6 szt.

Dziurkacz ozdobny to doskonałe, wysokiej jakości narzędzie, pozwalające wycinać fantazyjne wzory w papierze. Idealny do dekorowania kartek okolicznościowych, albumów, opakowań prezentów, projektów plastycznych i wielu innych. - Szeroki wybór wzorów. - Łatwy i wygodny w użyciu. - Wbudowany pojemnik na wycięte elementy dla utrzymania porządku. Wielkość motywu: 1,6CM Zalecana grubość papieru: 80-160g/m

13,90 zł
11,82 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,08 zł

2 osoby kupiły
23
Sylvanian Families Baby Fun Zabawne fryzury saszetka 5657 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,90 zł
19,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,04 zł

2 osoby kupiły
24
Zatroszcz się o swoje wewnętrzne dziecko i odkryj swój potencjał - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zatroszcz się o swoje wewnętrzne dziecko i odkryj swój potencjał
Dostępny89 szt.

Obdarz siebie miłością Trudno w to uwierzyć, ale 85% naszego dorosłego życia tworzy się we wczesnym dzieciństwie. To tamten czas nas ukształtował, zapewnił nam zasoby psychiczne na drogę życiową lub deficyty, któ,re sprawiają, że czujemy się ze sobą źle, nie potrafimy zbudować satysfakcjonującego związku, odczuwamy wewnętrzną pustkę. Te deficyty zablokowały nam dostęp do własnego JA. To Twoje JA jest Tobą prawdziwym, formuje się dzięki odczuwanym uczuciom. Twó,j świat jednak kształtowali rodzice, któ,rzy nieśli wzorce blokujące uczucia ... to zaś efekt ich deficytó,w wyniesionych z dzieciństwa. Jako dorośli bowiem jesteśmy rezultatem pokoleniowej traumy i mimo postępu w świecie nauki wychowujemy swoje dzieci w taki sam sposó,b, w jaki wychowywano nas. Dziecko pragnie miłości, a bywa, że musi się borykać z brakiem czasu i uwagi rodzicó,w, być świadkiem awantur w domu, uciekać z przerażeniem przed pijanym ojcem albo kulić się ze strachu przed wrzeszczącą matką. Za wszelką cenę więc zabiega o miłość, stara się zasłużyć na ciepło, troskę, wspó,łczucie. A przecież jest małym człowiekiem, istotą wystarczającą, cudem narodzin. Możliwe, że w Tobie dorosłym nadal żyje to przerażone, samotne i opuszczone dziecko, któ,re czeka, aby je przytulić, ochronić, zapewnić mu bezpieczeństwo. Ty jako dorosły to potrafisz! Możesz to zrobić, Twoje wewnętrzne dziecko bowiem zasługuje na bezwarunkową miłość, całkowitą akceptację i opiekę. Jeśli je otrzyma, wreszcie poczuje się kochane, bezpieczne ... i sprawi, że odkryjesz Twoje prawdziwe JA.

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

2 osoby kupiły
25
A potem już tylko nic - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
A potem już tylko nic
Dostępny240 szt.

Rok 2031. Polska jest jednym z największych przegranych światowej wojny o wodę wywołanej przez gwałtowne zmiany klimatyczne będące efektem problemów gospodarczych, jakie wstrząsnęły planetą za sprawą pandemii koronawirusa i wojny na Ukrainie. Od zakończenia konfliktu większością ziemskich zasobów zarządza kilka międzynarodowych korporacji. Cały kraj podzielony jest na zamknięte strefy, jedną z nich jest Enklawa Zielona Góra. Lokalne samorządy to fikcja, regionami rządzą przedstawiciele koncernów dystrybuujących wodę i ustalający jej cenę. W Polsce trwa permanentny stan wyjątkowy, działanie konstytucji i praw obywatelskich jest zawieszone. Kradzież wody jest surowo karana, włącznie z karą śmierci. Internet jest cenzurowany, a rozmowy telefoniczne podsłuchiwane. Działa tylko jedna rządowa stacja telewizyjna. Obowiązuje godzina policyjna, a przemieszczanie się ludzi jest ściśle kontrolowane. Obywatelom trzeciej i czwartej kategorii wypłacane pensje z trudem wystarczają na pokrycie kosztów jedzenia i wody.Niespodziewanie dzienne limity wody dla najuboższych grup społecznych zostają jeszcze bardziej obniżone, a jej cena wywindowana do niebotycznego poziomu. W odpowiedzi na te wydarzenia kilku mieszkańców Enklawy Zielona Góra pod wodzą Jana Krzyka postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. W tajemnicy rozpoczynają drążenie tunelu do nieczynnej kopalni węgla brunatnego od wielu lat zalanej wodą.

45,00 zł
31,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

2 osoby kupiły
26
Pakiet: Wędrówka dusz/ Przeznaczenie dusz/ Życie.. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pakiet: Wędrówka dusz/ Przeznaczenie dusz/ Życie..
Dostępny172 szt.

Bestsellerowy cykl duchowych książek doktora Michaela Newtona, które odkrywają tajemnicę nieśmiertelności ludzkiej duszy i pomagają zrozumieć cel naszego istnienia na Ziemi. W Wędrówce dusz doktor Michael Newton przedstawia niezwykłe historie swoich dwudziestu dziewięciu pacjentów. Osoby te pod wpływem głębokiej hipnozy sięgnęły pamięcią do wspomnień z poprzednich wcieleń. Przeznaczenie dusz zawiera siedemdziesiąt nowych relacji z wędrówek między wcieleniami, które pomagają dostrzec znaczenie tzw. flashbacków i znaków z drugiej strony. Tym razem doktor Newton ukazuje m.in. kanały, którymi dusze nawiązują kontakt, znaczenie kolorów aury dla odczytywania ich przesłań, a także terapeutyczną wartość tych wiadomości. W trzeciej książce - Życiu między wcieleniami - autor po raz pierwszy ujawnia metody, jakich używa w swojej pracy, oraz opisuje przebieg sesji regresji hipnotycznej LBL (Life Between Lives - Życie między wcieleniami), mamy więc wgląd w warsztat mistrza, który zainspirował tysiące ludzi do odkrywania przeszłości własnej duszy. Jego empiryczne podejście do badania obszarów duchowych doświadczeń rzuca nowe światło na odwieczne pytania dotyczące tego, kim jestem, skąd pochodzę i dlaczego się tutaj znalazłem.

119,00 zł
85,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 33,32 zł

2 osoby kupiły
27
Korpo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,99 zł
44,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
28
Gry magnetyczne 3w1 - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Gry magnetyczne 3w1
Swede
Dostępny10 szt.

Zestaw popularnych gier. Chińczyk, szachy, węże i drabiny. Gry są magnetyczne. Są w wersji podróżnej więc można zabrać je wszędzie. Zabawka zapakowana w kartonowe opakowanie.Podane wymiary są wymiarami opakowania.Produkt dla dzieci od 6 lat.

18,90 zł
17,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,89 zł

1 osoba kupiła
29
Dziurkacz ozdobny Śnieżynka 2,5cm mix - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dziurkacz ozdobny Śnieżynka 2,5cm mix
DP Craft
Dostępny8 szt.

Dziurkacz ozdobny to doskonałe, wysokiej jakości narzędzie, pozwalające wycinać fantazyjne wzory w papierze. Idealny do dekorowania kartek okolicznościowych, albumów, opakowań prezentów, projektów plastycznych i wielu innych. - Szeroki wybór wzorów. - Łatwy i wygodny w użyciu. - Wbudowany pojemnik na wycięte elementy dla utrzymania porządku. Wielkość motywu: 2,5CM Zalecana grubość papieru: 80-220g/m Uwaga: mix. kolorów, wysyłka losowa.

23,40 zł
19,89 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,51 zł

1 osoba kupiła
30
Ja, Ozzy. Autobiografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ja, Ozzy. Autobiografia
Dostępny19 szt.

Ludzie bez przerwy mnie pytają, jak to się dzieje, że jeszcze żyję. Gdybym w dzieciństwie stanął pod ścianą obok innych dzieciaków z ulicy i gdybym miał wskazać tego, który dociągnie do 2009 roku, będzie miał piątkę dzieci, czwórkę wnuków, domy w Buckinghamshire i Kalifornii, na pewno nie wytypowałbym siebie, ni ch***a. A tu proszę: jestem gotów po raz pierwszy własnymi słowami opowiedzieć swoją historię. W moim życiu każdy dzień był odjechany. Przez trzydzieści lat wspomagałem się zabójczą mieszaniną wódy i narkotyków. Przeżyłem zderzenie z samolotem, mordercze dawki prochów, choroby weneryczne. Oskarżono mnie o próbę zabójstwa. I o mało się nie zabiłem, kiedy z prędkością dwóch mil na godzinę najechałem quadem na wertepy. Nie wszystko wyglądało różowo. Narobiło się w życiu kupę głupstw. Zawsze pociągała mnie ciemna strona, ale nie jestem diabłem, tylko zwyczajnym Ozzym Osbourne’em – chłopakiem z rodziny robotniczej w Aston, który rzucił robotę w fabryce i ruszył w świat, żeby się zabawić. Ojciec zawsze twierdził, że coś w życiu osiągnę. „Johnie Osbournie, mam przeczucie, że dojdziesz do czegoś wielkiego” – lubił mówić przy piwku. – Albo pójdziesz za kratki. I nie pomylił się, ten mój ojczulek. Nie miałem jeszcze osiemnastu lat, a już siedziałem w więzieniu. Ozzy Osbourne urodził się w 1948 roku w Aston, dzielnicy Birmingham. Jako wokalista zespołu Black Sabbath i wielokrotnie nagradzany artysta solowy sprzedał ponad sto milionów swoich płyt. Ma pięcioro dzieci, mieszka z żoną Sharon w Kalifornii i Buckinghamshire.

79,90 zł
57,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

1 osoba kupiła
31
Torebka Stich DS22CT-411 Paso - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Torebka Stich DS22CT-411 Paso
Paso
Dostępny4 szt.

Mała torebka na ramię z jedną komorą zapinaną na zamek. Ozdobny puller przy zamku ułatwiający otwieranie. Pas na ramię z regulacją długości. Na froncie naszywka holo, brokatowe bizy, wystające uszka. Rozmiar: 16x16x6 cm.

63,20 zł
1 osoba kupiła
32
Na jego łasce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Na jego łasce
Dostępny511 szt.

Kincaid nie wygląda na grzecznego chłopca; niedawno wyszedł z więzienia, jest wytatuowanym wielbicielem szybkiej jazdy, a jego dzika natura wciąż pakuje go w kłopoty. Savannah Malloy jest jego przeciwieństwem. Pochodzi z dobrej rodziny, wiedzie spokojne życie, ale wraz z pojawieniem się Bradleya wszystko się zmienia. Wydaje jej się dziwnie znajomy, choć jest przekonana, że nigdy wcześniej się nie spotkali. W dodatku Savannah zaczynają dręczyć senne koszmary. Wraz z rozwojem znajomości, koszmary stają się coraz bardziej makabryczne. Co może być tego przyczyną? Kim naprawdę jest mężczyzna, który budzi w niej mieszankę pożądania i lęku? Bohaterem czy może oprawcą?

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

1 osoba kupiła
33
Kalendarz 2023 Poznajemy zawody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kalendarz 2023 Poznajemy zawody
Dostępny21 szt.

Pięknie ilustrowany kalendarz ścienny dla dzieci.

19,50 zł
14,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,46 zł

1 osoba kupiła
34
Śmierć pięknych saren. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Śmierć pięknych saren. Audiobook
Ota Pavel, StoryBox
Dostępny57 szt.

W 2021 roku mija pół wieku od pierwszego wydania Śmierci pięknych saren, zbioru opowiadań, który podbił serca czytelników i na stałe wpisał się do kanonu literatury światowej. Za co tak bardzo kochamy Otę Pavla? Co sprawia, że kilka dekad po jego przedwczesnej śmierci wciąż sięgamy po jego książki? Z pewnością są to zawarte w tych tekstach ponadczasowe wartości: miłość, przyjaźń, rodzina i przyroda, a także podszyte delikatnym humorem nostalgia i bezradność wobec przemijającego świata i czasu. Lecz najważniejsza jest być może ta, tak charakterystyczna dla Pavla, magia życia, nieuchwytna, utkana ze słów i przypominająca, że każdy nasz dzień, nawet nie najpiękniejszy, ma olbrzymią wartość, którą jednak musimy odnaleźć przede wszystkim w naszych sercach. Opowiadania z niniejszego tomu napisał autor doświadczony ciężką, wieloletnią chorobą. Ota Pavel prawdopodobnie przeczuwał, iż tworzy najważniejsze dzieło swojego życia. Czy spodziewał się, że przetrwa ono wszystkie przemiany, do których doszło na świecie w ciągu ostatniego półwiecza? Po raz pierwszy Śmierć pięknych saren ukazuje się w Polsce w wersji autorskiej, bez cenzury.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

1 osoba kupiła
35
Kajdanki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kajdanki
Swede
Dostępny8 szt.

Kajdanki plastikowe wraz z kluczykami do pojmania niejednego przestępcy. Urozmaicą zabawę w policjanta bądż będą akcesorium do stroju na balik karnawałowy. Zabawka dla dzieci od 3 lat. Podane wymiary są wymiarami opakowania. Zabawka zapakowana w kartonowa podstawkę z przezroczystym kloszem.

6,50 zł
5,85 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,65 zł

1 osoba kupiła
36
Zestaw do malowania paznokci - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zestaw do malowania paznokci
Leantoys
Dostępny8 szt.

Zestaw Do Malowania Paznokci Lakiery Brokatowe Naklejki Pierścionki Przedstawiamy zestaw kosmetyczny, który jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich mam, których córki zbierają kosmetyki, a przede wszystkim przepadają za lakierami do paznokci - własny zestaw do manicure. Wielokolorowy zestaw lakierów do paznokci i różnych, kolorowych naklejek. Klasyczne, wzorzyste i brokatowe naklejki pozwolą Ci stworzyć piękny manicure, który można szybko i bezinwazyjnie usunąć zwykłym zmywaczem do paznokci. Jak używać tych lakierów i innych akcesoriów? Po wyrównaniu długości i kształtu paznokci za pomocą pilnika serduszka nałóż na paznokcie wybrany kolor. Naklejki dodadzą oryginalności i blasku. Malując i naklejając, rozwija precyzję i tworzy swój własny styl. Gotowy manicure będzie wyglądał zjawiskowo i oryginalnie! Stwórz swój własny styl! Zestaw zawiera: - 2 kolory lakierów do paznokci: pomarańczowy, niebieski - brokatowy separator do palców - różowy - pilnik do paznokci w kształcie serduszka - naklejki brokatowe, kwiatuszki i różne wzory - 4 pierścionki Lakiery wchodzące w skład zestawu wykonane są ze zdrowych, nieszkodliwych i nietoksycznych substancji, dzięki czemu nie wyrządzą krzywdy paznokciom dziewczynek. Wymiary opakowania: 46 cm x 33 cm x 7 cm Dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zabawka zgodna z normą EN71.

23,90 zł
1 osoba kupiła
37
O podstępnym kocie Miau-Miau i uczciwym psie Hau - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
O podstępnym kocie Miau-Miau i uczciwym psie Hau
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

O podstępnym kocie Miau-Miau i uczciwym psie Hau - Hau Ilustracje Tomasz Laskowski

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
38
Dzwoneczki metalowe zlote i srebrne 6szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dzwoneczki metalowe zlote i srebrne 6szt
Dalprint
Dostępny8 szt.

Metalowe dzwoneczki to zawieszki doskonałe do tworzenia projektów scrapbookingowych, kartek okolicznościowych, opakowań prezentów, dekoracji do wystroju wnętrz, elementów garderoby, itp.

12,60 zł
10,71 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,89 zł

1 osoba kupiła
39
Trzecia szansa. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Trzecia szansa. Audiobook
Wojciech Wójcik, StoryBox
Dostępny51 szt.

S TAKIE KRZYWDY, KTÓRYCH ZAPOMNIEĆ SIĘ NIE DA Tuż przed świętem zmarłych na warszawskich cmentarzach zaczyna grasować zabójca. Przy rodzinnych grobach od strzałów z broni snajperskiej ginie dwoje starszych ludzi. Wygląda na to, że ofiary są przypadkowe. Młodsza aspirant Karolina Nowak, przeniesiona do komendy stołecznej z niewielkiego mazurskiego posterunku, wpada na ślad zaskakującego powiązania z przeszłości. Na wniosek Karoliny do zespołu śledczego włączony zostaje Krzysztof Rozmus, do niedawna znakomicie zapowiadający się historyk z uniwersytetu, obecnie na życiowym zakręcie. Wspólna wędrówka tropem tajemnic zza grobu zaprowadzi ich w miejsce, gdzie zapomniane tragedie przeplatają się z przerażającą teraźniejszością, a jedynym ponadczasowym uczuciem jest nienawiść.

39,95 zł
31,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,99 zł

1 osoba kupiła
40
Haiku. Płatki róż ciernie głogu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Haiku. Płatki róż ciernie głogu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

Autorka, Maria Bury, w XVII już tomiku haiku pod tytułem PŁATKI RÓŻ CIERNIE GŁOGU zabiera nas w kolejną podróż do świata haiku. Jej nowy tomik o niezwykle intrygującym tytule zdaje się mówić - to, w co teraz wierzę, odzwierciedla się w słowach, które napisałam na skrawku papieru: nic, co zrobiłam w życiu, nie było błędem. Poznawałam ludzi, uczyłam się od nich życia, przechodziłam przez okresy wzlotów i upadków, aby w końcu móc napisać to, co teraz czytacie. Aby pozwolić wiedzy i mądrości, którą zdobyłam, zamanifestować siebie. Moje haiku jest sztuką słów używanych do wyrażania surowego piękna życia, tego, co mnie otacza i tego, co po mnie zostanie. Pragnę dzielić się chwilami namiętności i wolności wypowiedzi, samoakceptacji i tożsamości. Czy zastanawialiście się, co zrobić z płatkami róż, gdy bukiet uschnie? Płatki róż, które w bukiecie usychają być może zbyt wcześnie, nie pozwalają autorce ich wyrzucić. Są wskazówkami dobrego, które było i jest i niech trwa, nawet w innej formie. Oprócz płatków róż autorka powołuje się na ciernie głogu. Głóg zajmuje ważne miejsce w poezji, prozie, legendach i tradycji. W magii leczenia ziołami, głóg był ceniony jako tonik nasercowy. Starożytni Rzymianie i Grecy postrzegali głóg jako symbol miłości i małżeństwa. Wierzono, że jest on amuletem odpędzającym złe duchy. Współcześnie roślina uznawana jest za świętą, gdyż wierzy się, że korona cierniowa noszona przez Jezusa została wykonana z gałęzi tej rośliny. Symbolika płatków róż i cierni głogu w tytule tego tomiku haiku prowokuje refleksją, że życie to nie tylko zapach róż i miłość, to także ból i cierpienie. Nie zawsze przez nas zawinione. Zapraszam do lektury tego tomiku.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
41
Dziurkacz ozdobny Jodła 2,5cm mix - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dziurkacz ozdobny Jodła 2,5cm mix
DP Craft
Dostępny8 szt.

Dziurkacz ozdobny to doskonałe, wysokiej jakości narzędzie, pozwalające wycinać fantazyjne wzory w papierze. Idealny do dekorowania kartek okolicznościowych, albumów, opakowań prezentów, projektów plastycznych i wielu innych. - Szeroki wybór wzorów. - Łatwy i wygodny w użyciu. - Wbudowany pojemnik na wycięte elementy dla utrzymania porządku. Wielkość motywu: 2,5CM Zalecana grubość papieru: 80-220g/m Uwaga: mix. kolorów, wysyłka losowa.

23,40 zł
19,89 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,51 zł

1 osoba kupiła
42
Worek na obuwie Stich DS22CT-712 Paso - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Worek na obuwie Stich DS22CT-712 Paso
Paso
Dostępny4 szt.

Worek na buty, ściągany sznurek z przerywaczem, możliwość założenia na plecy. Rozmiar: 38x34 cm Materiał: polyester 300D/PVC

24,30 zł
1 osoba kupiła
43
Informatyk samouk. Przewodnik po strukturach... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Informatyk samouk. Przewodnik po strukturach...
Dostępny140 szt.

Niektórzy twierdzą, że kiedyś po ukończeniu dobrej szkoły nie było potrzeby, by się dalej uczyć. Dziś każdy informatyk albo programista, który chce sobie zagwarantować dobrą posadę, musi przyjąć postawę zawsze się uczę. Jeśli nie masz za sobą studiów informatycznych, ale bardzo chcesz pracować jako inżynier oprogramowania, musisz poznać podstawy informatyki, jakimi są struktury danych i algorytmika. Znajomość tych zagadnień jest potrzebna każdemu programiście!Ta książka jest kontynuacją bestsellera Programista samouk. Dzięki niej zrozumiesz najważniejsze koncepcje związane z różnymi algorytmami i strukturami danych, a to z kolei pozwoli Ci na profesjonalne podejście do tworzenia kodu. Przystępnie opisano tu różne algorytmy, w tym wyszukiwania liniowego i binarnego, a także służące do pracy na ciągach znaków i do wykonywania obliczeń. Zaprezentowano również najważniejsze struktury danych, w tym tablice, listy połączone, tablice mieszające, drzewa i wiele innych. Poszczególne zagadnienia zostały pokazane od strony praktycznej, co sprawi, że bez trudu zastosujesz zdobytą wiedzę w codziennej pracy. W efekcie lektury poszerzysz swoje umiejętności, a jeśli zechcesz, przygotujesz się do kariery skutecznego programisty - nawet jeśli nie masz dyplomu inżyniera!W książce między innymi: algorytm i związane z nim pojęcia rekurencja i jej zastosowanie działanie najważniejszych algorytmów listy, stosy i kolejki drzewa binarne, kopce binarne i grafyMożesz zostać profesjonalnym informatykiem! 

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

2 osoby kupiły
44
Piórka nude 5-12cm 10g - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Piórka nude 5-12cm 10g
DP Craft
Dostępny9 szt.

Specjalnie wyselekcjonowane piórka w odcieniu nude dodadzą delikatności i  lekkości projektom kreatywnym, pracom w technice scrapbokingu i  cardmakingu oraz  dekoracjom wnętrz. Piórka w kolorze nude szczególnie wspaniale sprawdzą się w pracach o  tematyce ślubnej. Są świetnym elementem do  własnoręcznie tworzonych dekoracji, elementów garderoby i  wystroju wnętrz, a  także do  dekorowania pudełek, prezentów i  wielu innych. Ilość w opakowaniu: 10 g Długość: 5 - 12 cm Kolor: naturalny  

5,80 zł
4,93 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 0,87 zł

1 osoba kupiła
45
Kuchnia francuska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kuchnia francuska
Dostępny18 szt.

Ponad 100 wspaniałych przepisów. Krótkie wstępy z przydatnymi wskazówkami. Proste opisy gwarantujące doskonały rezultat. Inspirujące zdjęcia pobudzające apetyt. W serii: Kuchnia francuska, Kuchnia chińska, Kuchnia włoska, Kuchnia grecka, Kuchnia hiszpańska, Kuchnia indyjska, Kuchnia meksykańska, Kuchnia tajska.

7,00 zł
5,53 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,47 zł

1 osoba kupiła
46
Dama Pik. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dama Pik. Audiobook
Monika Godlewska, StoryBox
Dostępny61 szt.

Małżeństwo z rozsądku potrafi przynieść więcej szkody niż pożytku… Londyn, początek XX wieku. Lady Eleanor, od niedawna hrabina Moubray, powraca na salony u boku nowego męża. Będzie musiała zmierzyć się z nieprzychylnością socjety, plotkami i intrygami. Stawiając im czoła, zawalczy o swoją przyszłość i wolność. Musi jednak pamiętać, że na szali kładzie teraz nie tylko własne życie, ale i życie nienarodzonego jeszcze dziecka. Czy uda jej się uwolnić od przeszłości i wciąż dręczącego ją testamentu poprzedniego męża, lorda Hardinge’a? Czy spotkanie z madame Romanoff, światowej sławy medium, pomoże znaleźć rozwiązanie zagadek z przeszłości? Jakie decyzje podejmie Cillian Shaw, którego los został na zawsze połączony z losem Nory, postawiony przed wyborem między miłością a dobrem swojego kraju? Sieć intryg coraz ciaśniej oplata tych dwoje, prowadząc nieuchronnie do dramatycznych rozstrzygnięć. Wkrótce okaże się, kim Eleonor pozostanie w tym życiowym rozdaniu i czy odnajdzie bezpieczne wyjście z zasadzki zastawionej przez ludzi z jej najbliższego otoczenia.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

1 osoba kupiła
47
Cwaniary - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Cwaniary
Dostępny52 szt.

Całkiem współczesna powieść łotrzykowska autorki brawurowej "Dzidzi" i "Kieszonkowego atlasu kobiet". Cztery kobiety z warszawskiego Mokotowa postanawiają wymierzać sprawiedliwość na własną rękę. Właściwie na cztery pary rąk, żadna z nich bowiem nie boi się bezpośredniej walki. Działają pod osłoną nocy, która sprzyja vendetcie. Brutalni mężowie i chciwi deweloperzy muszą się mieć na baczności! Opowieść o nocnej Warszawie, śmierci i idealnie skrojonej zemście. Ta śmieszno-smutna historia jest zarazem głosem w dyskusji o kobietach i polskości. Książka z ilustracjami Marty Zabłockiej. Sylwia Chutnik (ur. 1979), pisarka, felietonistka, działaczka społeczna. Kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim. Prezeska Fundacji Mama działającej na rzecz poprawy sytuacji matek w Polsce. Przewodniczka po Warszawie. Publikowała w wielu czasopismach, jej teksty ukazały się także w książkach zbiorowych. Laureatka Paszportu Polityki w kategorii literatura w 2008 roku i Stołecznego Nobla Ashoki w 2009 roku. Nominowana do nagrody Nike 2009. Mieszka w Warszawie.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

1 osoba kupiła
48
Dziurkacz ozdobny Aniołek 2 2,5cm mix - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dziurkacz ozdobny Aniołek 2 2,5cm mix
DP Craft
Dostępny9 szt.

Dziurkacz ozdobny to doskonałe, wysokiej jakości narzędzie, pozwalające wycinać fantazyjne wzory w papierze. Idealny do dekorowania kartek okolicznościowych, albumów, opakowań prezentów, projektów plastycznych i wielu innych. - Szeroki wybór wzorów. - Łatwy i wygodny w użyciu. - Wbudowany pojemnik na wycięte elementy dla utrzymania porządku. Wielkość motywu: 2,5CM Zalecana grubość papieru: 80-220g/m Uwaga: mix. kolorów, wysyłka losowa.

23,40 zł
19,89 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,51 zł

1 osoba kupiła
49
Agathe. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Agathe. Audiobook
Anne Cathrine Bomann, StoryBox
Dostępny59 szt.

Codzienna trasa do gabinetu i z powrotem. Rozmowy z pacjentami na temat ich problemów, nierzadko trywialnych. Monotonia praktyki psychologicznej. Rysowanie karykatur pacjentów. Tak wygląda życie głównego bohatera. Za dwadzieścia dwa tygodnie planuje przejść na emeryturę. A co potem? Czy pozostaje już tylko całkowite zanurzenie się we własnej samotności? Pewnego dnia do gabinetu przychodzi Agathe. Tak rozpoczyna się najważniejszy etap życia terapeuty i pacjentki. Debiutancka powieść duńskiej pisarki odniosła światowy sukces i została wydana w trzydziestu krajach, zdobywając wiele pozytywnych recenzji prasy i czytelników.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

1 osoba kupiła
50
Hongqi CA770 czerwony - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Hongqi CA770 czerwony
Daffi
Dostępny3 szt.

Hongqi CA770 - czerwony. Samochód metalowy z plastikowymi elementami wykończenia wnętrza.

38,40 zł
34,18 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,22 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry