hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.11.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 9 listopada 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zwiadowcy. Tom 17. Wilki Arazan (John Flanagan), na drugim Księżycowy poradnik na każdy dzień roku. Kalendarz księżycowy 2023 (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Synowie wojny (Jagna Rolska) oraz Incydent (Piotr Borlik).
1
Zwiadowcy. Tom 17. Wilki Arazan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Zwiadowcy. Tom 17. Wilki Arazan
Dostępny1994 szt.

Epicka opowieść o honorze, przyjaźni i wielkiej przygodzie Zwiadowcy powracają w nowej, mrożącej krew żyłach przygodzie! Tym razem Will i Maddie wyruszają z pomocą do dalekiej Celtii – górzystej i nieprzyjaznej dla wędrowców krainy, której mieszkańcy nie słyną z otwartości i gościnności. Tamtejszą ludność prześladują tajemnicze bestie. Podobno za atakami na wieśniaków stoi wataha wilków olbrzymich – mitycznych stworzeń, które według jednych wyginęły setki lat temu, a według innych w ogóle nie istniały. Zwiadowcy nie zdają sobie sprawy, że tym razem przyjdzie im się zmierzyć z zupełnie nowym przeciwnikiem, którego nie da się powstrzymać zwykłymi strzałami. Oboje będą musieli pokonać swoje lęki, Will powróci wspomnieniami do swojego poprzedniego pobytu w Celtii i zmierzy się z trudną przeszłością, a Maddie z niebywałą odwagą stawi czoła prawdziwemu złu. Podczas tej niebezpiecznej, pełnej tajemnic wyprawy zwiadowcy przekonają się, czy w legendach i mitach jest ukryte ziarno prawdy, a także poznają siły, o których istnieniu nie zdawali sobie sprawy. Zwiadowcy – megabestsellerowa seria fantasy Wydawana od 2009 roku seria o przygodach zwiadowcy Willa oraz jego mistrza Halta cieszy się niesłabnącą popularnością wśród coraz to nowych czytelników. Pierwszy tom sprzedał się w prawie 200 tysiącach egzemplarzy, fani organizują kolonie pod szyldem Zwiadowców, a fanpage cyklu liczy niemal 30 tysięcy fanów. Seria składa się z 17 woluminów, autor napisał też dwa tomy prequelu.

42,90 zł
25,31 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 17,59 zł

98 osób kupiło
2
Księżycowy poradnik na każdy dzień roku. Kalendarz księżycowy 2023 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Księżycowy poradnik na każdy dzień roku. Kalendarz księżycowy 2023
Dostępny211 szt.

Zaplanuj każdy dzień roku zgodnie z energią Księżyca! W tym wyjątkowym poradniku, będącym jednocześnie kalendarzem księżycowym, znajdziesz nie tylko opis poszczególnych faz Księżyca i jego oddziaływania podczas przechodzenia przez kolejne znaki Zodiaku, ale także dowiesz się, czym są puste kursy Księżyca i poznasz pomyślne i niepomyślne dni w 2023 roku. A dzięki kalendarzowi biodynamicznemu dla działkowiczów, rolników, sadowników, ogrodników najskuteczniej zaplanujesz wszelkiego rodzaju prace ogrodowe. Zawarto tu porady na każdy dzień roku wspierające cię w takich dziedzinach, jak: • zdrowie i uroda, • uczucia, związki, rodzina, • praca, biznes, finanse, • sprawy domowe. Przejdź 2023 rok w księżycowym rytmie!

32,90 zł
19,99 zł

Rabat 39,2%
oszczędzasz 12,91 zł

54 osoby kupiły
3
Synowie wojny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Synowie wojny
Dostępny658 szt.

Życie w okupowanej przez Niemców Warszawie z każdym dniem staje się trudniejsze, a podziały między mieszkańcami głębsze. Coraz większa nędza i głód sprowadzają na miasto plagę tyfusu. Helena haruje ponad siły w pogrążonym w chaosie szpitalu żydowskim i szybko się przekonuje, że w nowej rzeczywistości może liczyć wyłącznie na siebie. Na przekór wszystkiemu marzy o Poldku, swojej największej miłości. Malinowscy walczą o utrzymanie warsztatu rękawiczniczego, lecz strach o członków rodziny zaginionych w wojennej zawierusze niemal załamuje despotycznego nestora rodu. Aktor Konrad Werner z dnia na dzień przestaje być bożyszczem tłumów. Musi się zmierzyć z trudnym zadaniem, które obedrze go z godności i narazi na śmiertelne niebezpieczeństwo. Poznajcie Warszawę podzieloną murem getta i usłyszcie krzyk niewinnych ofiar, zanim wielka pożoga bezlitośnie tłumionych przez okupantów powstań zmiecie z mapy Europy tętniące życiem wielokulturowe miasto. Jagna Rolska - autorka i współautorka powieści fantastycznych i obyczajowych, w tym bestsellerowego Kaprysu milionera, wyróżnionego tytułem Książki roku 2020 w plebiscycie portalu Granice.pl, oraz SeeIT, nominowanego do nagrody polskiego fandomu im. Janusza A. Zajdla, a także w konkursie Lubimy czytać na Książkę roku 2019 w kategorii Science Fiction. Debiutowała w 2011 roku na łamach miesięcznika Science fiction, fantasy i horror. W 2022 roku tomami Córki stolicy i Dzieci fortuny rozpoczęła trzytomową sagę „Czas niepokoju”, która spotkała się z gorącym przyjęciem ze strony czytelniczek. Zastępczyni redaktora naczelnego internetowego magazynu literackiego Fahrenheit.

45,00 zł
27,90 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,10 zł

51 osób kupiło
4
Incydent - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Incydent
Dostępny630 szt.

W pociągu relacji Przemyśl–Warszawa dochodzi do ataku terrorystycznego, w którym ginie czterdzieści pięć osób. Policja szybko trafia na trop pracownika obsługi, jedynego ocalałego z wagonu. Zastępczyni prokuratora Natalia Kruger dostrzega nieścisłości w postępowaniu prowadzonym przez przełożonego oraz przez policję i postanawia samodzielnie przyjrzeć się sprawie. Wydaje się, że zamach jest elementem złożonej gry, trudno ją jednak rozpracować, bo próba dotarcia do zleceniodawców okazuje się niewygodna dla wielu wpływowych osób. Czy można wycenić ludzkie życie? Odpowiedź przeraża. Piotr Borlik kolejny raz mierzy się z trudnym tematem. Piotr Borlik, rocznik 1986, inżynier, mistrz Holandii, a także laureat trzeciego miejsca w otwartych mistrzostwach Czech w grach logicznych. Otrzymał stypendium prezydenta Bydgoszczy dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. Autor kryminałów Boska proporcja, Materiał ludzki, Białe kłamstwa, Zapłacz dla mnie, Skłam, że mnie kochasz, Wymazani z pamięci, Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów, Czterdzieści dusz i Labirynt.

44,99 zł
27,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,55 zł

50 osób kupiło
5
Kalendarz 2023 Biurkowy Mini MIX AVANTI - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

39 osób kupiło
6
Pucio. Puzzle: Co tu pasuje? - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pucio. Puzzle: Co tu pasuje?
Nasza Księgarnia - gry
Dostępny611 szt.

Puzzle przeznaczone dla dzieci od 2 lat. Składają się z 5 obrazków głównych oraz 20 uzupełniających. Na obrazkach głównych jest Pucio w znanych dziecku codziennych sytuacjach (np. jedzenie posiłku, poranna toaleta, ubieranie się). Elementy uzupełniające przedstawiają pojedyncze obiekty zaprezentowane także na obrazku głównym (np. kanapka, szczoteczka do zębów, czapka). Dziecko ma się przyjrzeć obrazkowi głównemu, odnaleźć pasujące do niego elementy uzupełniające i dołączyć je do obrazka głównego. To na pozór proste zadanie wymaga skupienia uwagi na ilustracji, rozwija spostrzegawczość i mowę, ale przede wszystkim pobudza do myślenia. Mimo niedużej liczby elementów puzzle dają okazję do wielu zabaw o różnym stopniu trudności. Wyprodukowano w Polsce. Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Dr n. hum.Marta Galewska-Kustra - mama, logopedka i pedagożka dziecięca, pedagożka twórczości, pisarka. Zajmuje się rozwijaniem kreatywności oraz terapią opóźnionego rozwoju mowy i wad artykulacyjnych u dzieci. Wieloletnia pracowniczka naukowa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Autorka bestsellerowej serii książek wspierających rozwój mowy dziecka "Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać". Każdą wolną chwilę poświęca na spisywanie nowych przygód, które dyktują jej mucha Fefe i Pucio. Od 2018 roku mama małego Krasnala.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

33 osoby kupiły
7
Puszcza. Opowieści kampinoskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puszcza. Opowieści kampinoskie
Dostępny363 szt.

Opowieść o Puszczy Kampinoskiej, jej niezwykłym przyrodniczym pejzażu, różnych miejscach i miejscowościach. Uzupełnienie przewodników turystycznych i summa krajoznawczych wędrówek literackich Lechosława Herza. Po części gawęda, a trochę też zwierzenia autora z fascynacji tą prastarą puszczą i światem ją otaczającym. Zadziwiające jest bowiem, jak wiele naturalnej przyrody wciąż jeszcze trwa w bliskim sąsiedztwie dużej aglomeracji warszawskiej.

59,90 zł
40,13 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 19,77 zł

29 osób kupiło
8
Mroczne miejsca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczne miejsca
Dostępny834 szt.

Trzydziestoletnia Anna zrobiła wszystko, by odciąć się od przeszłości, a teraz z córeczką, narzeczonym i jego nastoletnią siostrzenicą zaczyna budować wspólne życie w oddalonej od świata i ludzi Lisiej Chacie. Dom wydaje się być miejscem do tego stworzonym. Kiedy Anna poznaje starszą od siebie Rebekę, czuje, że to początek inspirującej przyjaźni. To dla niej szczególny moment także dlatego, że ponownie spodziewa się dziecka i wie, że nikt nie zrozumie jej lepiej niż druga kobieta. Rebeka angażuje się w remont Lisiej Chaty i coraz bardziej zbliża się do nowej przyjaciółki oraz jej bliskich. Nie zawsze podoba się to narzeczonemu Anny, zwłaszcza że na odludziu zaczyna dochodzić do tajemniczych zdarzeń. Atmosfera się zagęszcza, gdy Anna zaczyna mieć poczucie, że jest nieustannie obserwowana, a odarta ze starych podłóg i tapet Lisia Chata nieoczekiwanie odsłania własne tajemnice. Rozwiązaniem dla ciężarnej kobiety ma być wyprowadzka z dziećmi w bezpieczniejsze miejsce, tylko czy rzeczywiście będzie tam bezpieczna… Mroczne miejsca to rasowy thriller psychologiczny, którego nie da się odłożyć przed odkryciem prawdy. Greta Drawska - pseudonim literacki Małgorzaty Hayles, autorki bestsellerowej trylogii kryminalnej, której akcja dzieje się na Pojezierzu Drawskim. Trwają prace nad ekranizacją serii.

44,00 zł
27,72 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,28 zł

25 osób kupiło
9
Dziennik cwaniaczka 4. Ubaw po pachy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik cwaniaczka 4. Ubaw po pachy
Dostępny132 szt.

Są wakacje i wszystkie dzieciaki szaleją na dworze. No, prawie wszystkie. Greg Heffley, jak wiecie, brzydzi się wysiłkiem, a słowo „sport” budzi jego przerażenie. Greg zupełnie inaczej wyobraża sobie najbliższe miesiące. Zamierza spędzić je w domu w towarzystwie gier komputerowych. Niestety, mama obmyśliła ekstremalny plan na lato. Wyobraża sobie, że wszyscy Heffleyowie będą spędzać czas na świeżym powietrzu i zacieśniać więzi rodzinne... Wyjątkowa seria... poczucie humoru to przepis na sukces. – „Publishers Weekly” Przekonuje do czytania nawet najbardziej opornych. – „USA Today” Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek „Dziennik cwaniaczka”, numeru jeden na liście bestsellerów „New York Timesa”. W 2009 roku czasopismo „Time” umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata. Jeff stworzył też www .poptropica.com, jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Portali Internetowych według „Time”. Dzieciństwo spędził w Waszyngtonie, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Obecnie mieszka na południu Massachusetts z żoną i dwoma synami.

34,99 zł
23,09 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 11,90 zł

19 osób kupiło
10
Podniebna poczta Kiki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podniebna poczta Kiki
Dostępny68 szt.

Kiki ma 13 lat i chce zostać czarownicą, jak jej mama. Aby tego dokonać, musi przejść okres praktyki – rocznego zamieszkania w miejscu, gdzie nie ma ani jednej czarownicy. Już od pierwszej chwili po osiedleniu się w, zdawałoby się, idealnym mieście – malowniczym nadmorskim Koriko – rezolutna dziewczynka musi stawiać czoła najróżniejszym wyzwaniom. Jaką pracę może wykonywać czarownica, która umie jedynie latać na miotle? Jak przezwyciężyć uprzedzenia wobec magii i pozyskać sympatię ludzi? W jaki sposób podołać najniezwyklejszym zleceniom, takim jak uratowanie noworocznej tradycji czy przewiezienie na miotle zestawu instrumentów dętych? Poznaj powieść, która zainspirowała Hayao Miyazakiego do nakręcenia słynnej animacji z 1989 roku! Przekład z języka japońskiego: Aleksandra Przybysz Ilustracje: Magdalena Danielewicz

42,90 zł
26,60 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 16,30 zł

14 osób kupiło
11
Doktor Kuba odchudza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doktor Kuba odchudza
Dostępny124 szt.

Próbujesz wszystkiego? I nadal nie możesz schudnąć? Spędzasz godziny na siłowni, zmieniasz dietę za dietą, stosujesz głodówki – a waga ani drgnie. Może nawet udało ci się zrzucić kilka kilogramów, ale po jakimś czasie one zawsze wracają w postaci efektu jojo – ze zdwojoną siłą. Jaka jest tego przyczyna? Twoje hormony! Gdy nie działają prawidłowo, powodują zaburzenia metabolizmu, które są prostą drogą do nadwagi i otyłości. Doktor Jakub Bukowczan, uznany endokrynolog i diabetolog, zdradza, jak pokonać przeszkody w zgubieniu zbędnych kilogramów i utrzymaniu wagi. Jak Doktor House stawia błyskotliwie diagnozy i wdraża leczenie, które pomogło już dziesiątkom tysięcy pacjentów. Dowiedz się: • na czym polega dieta hormonalno-metaboliczna i jak ją stosować • dlaczego w odchudzaniu ważny jest post przerywany • kiedy aktywność fizyczna może szkodzić • dlaczego kaloria nie jest równa kalorii • czy w gubieniu zbędnych kilogramów mogą pomagać leki • jaką rolę w odchudzaniu pełni stres i sen. Ta książka wprowadzi cię w niezwykły świat hormonów odpowiedzialnych za apetyt, poczucie sytość, metabolizm, tycie, odkładanie tkanki tłuszczowej (tak, o wielu z nich nie mamy pojęcia!). Znajdziesz w niej pyszne przepisy, zestawy ćwiczeń i wiele praktycznych wskazówek, które zmienią twój sposób jedzenia i życia. Nie na kilka tygodni – na zawsze.

76,99 zł
46,96 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 30,03 zł

12 osób kupiło
12
Jak to wyjaśnić? W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, które pozornie nie mają odpowiedzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak to wyjaśnić? W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, które pozornie ...
Dostępny1046 szt.

Popularna teoria o powstaniu wszechświata głosi, że Wielki Wybuch zapoczątkował wszystko. Tylko czym jest „wszystko”? I czy wcześniej nie było niczego? A jeśli tak, to czym jest „nic”? Czy wszechświat ma jakieś granice? Gdzie jest komos? Czy Wielki Wybuch naprawdę był wybuchem? Jeżeli lubisz zadawać pytania, a jeszcze bardziej uparcie szukać na nie odpowiedzi, wyrusz ze mną w fascynującą podróż po zagadkach życia i otaczającego nas świata. Razem będziemy zaspokajać swoją ciekawość i dociekać prawdy w wielu dziedzinach: astrofizyce, biologii, chemii czy psychologii, korzystając z najnowszych odkryć i wyników badań naukowych. Znajdziemy wyjaśnienie, dlaczego pojęcie jest zielone. Zastanowimy się, jakie znaczenie miał dla ludzkości pierwszy lot człowieka w kosmos. Spróbujemy zrozumieć, kiedy jest teraz. Postaramy się sprawdzić, ile warstw ma ludzka świadomość i jakie są możliwości naszej percepcji (zdziwisz się, gdy dowiesz się, że niektóre zwierzęta widzą szybciej niż my!). I może znajdziemy też odpowiedź na pytanie „Dlaczego pytamy »dlaczego«?”. Nazywam się Kacper Pitala, ale w Internecie piszą o mnie „ten mądry z tvgry.pl”. Udowodnię ci, że na pewne pytania tylko pozornie nie ma odpowiedzi oraz że pytać warto nawet wtedy, gdy wszystko wydaje się oczywiste!

49,99 zł
34,49 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 15,50 zł

11 osób kupiło
13
Ozeasz. Miłość w pękniętym naczyniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozeasz. Miłość w pękniętym naczyniu
Dostępny68 szt.

Ozeasz. Miłość w pękniętym naczyniu. Powieść biblijna z serii „Skarby Jego miłości”. Pan rzekł do Ozeasza: Idź, weź sobie za żonę nierządnicę i miej z nią dzieci z nierządu, gdyż kraj przez nierząd stale odwraca się od Pana. Ozeasz otrzymał od Boga trudne zadanie – ma poślubić prostytutkę, aby pokazać ludziom naturę i głębię. Jego miłości do Izraela... Ozeasz przyjmuje misję, lecz wkrótce odkrywa, że kobieta, którą Bóg przeznaczył mu na zonę, jest Gomer – jego przyjaciółka z dzieciństwa. Zhańbiona i ciężko doświadczona przez życie, nie chce zaufać Ozeaszowi ani jego Bogu, ale poślubienie przyjaciela staje się dla niej jedyną drogą ucieczki. Gomer jak zawsze, wybiera ścieżkę przetrwania ale też... zdrady. Dzięki połączeniu wiedzy historycznej i mistrzowskiego pióra, Mesu Andrews ożywia jedną z najbardziej fascynujących biblijnych historii o miłości i przetrwaniu w obliczu całkowitej zdrady.

59,99 zł
43,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

10 osób kupiło
14
Od wrogości do braterstwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od wrogości do braterstwa
Dostępny79 szt.

Jak każda historyczna relacja, ta książka nie mówi o martwej przeszłości. Przeszłość nie umiera. Ponieważ katolikom nie udaje się docenić zmiany, jaka zaszła w latach sześćdziesiątych XX wieku, nadal nieświadomie powracają oni do myślowych wzorców z czasu przed tą rewolucją. Dzisiejszy Kościół twierdzi, że pojmuje sprawy Żydów w kategoriach ustalonych przez deklarację Nostra aetate, ale w oświadczeniach jego przywódców wciąż znajdują się odwołania do okresu sprzed Soboru Watykańskiego II. W swojej deklaracji Kościół zadowolił się myślą, że Bóg dokona pojednania ludzkości w jakiejś nieokreślonej przyszłości, bez konieczności zwrócenia się Żydów do Chrystusa, a mimo to Papież niedawno wezwał katolików do modlitwy za Żydów, aby Bóg i Pan nasz oświecił ich serca i pozwolił im poznać Jezusa Chrystusa, Zbawiciela wszystkich ludzi. Jeszcze później biskupi amerykańscy oświadczyli, że katolicy muszą oczekiwać nadejścia czasu, gdy cały lud Izraela zostanie włączony do Kościoła coś, czego biskupi uczestniczący w Soborze Watykańskim II usilnie starali się nie powiedzieć

78,00 zł
50,70 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 27,30 zł

10 osób kupiło
15
Zwiadowcy. Księga 17. Wilki Arazan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwiadowcy. Księga 17. Wilki Arazan
Dostępny1394 szt.

Epicka opowieść o honorze, przyjaźni i wielkiej przygodzie Zwiadowcy powracają w nowej, mrożącej krew żyłach przygodzie! Tym razem Will i Maddie wyruszają z pomocą do dalekiej Celtii – górzystej i nieprzyjaznej dla wędrowców krainy, której mieszkańcy nie słyną z otwartości i gościnności. Tamtejszą ludność prześladują tajemnicze bestie. Podobno za atakami na wieśniaków stoi wataha wilków olbrzymich – mitycznych stworzeń, które według jednych wyginęły setki lat temu, a według innych w ogóle nie istniały. Zwiadowcy nie zdają sobie sprawy, że tym razem przyjdzie im się zmierzyć z zupełnie nowym przeciwnikiem, którego nie da się powstrzymać zwykłymi strzałami. Oboje będą musieli pokonać swoje lęki, Will powróci wspomnieniami do swojego poprzedniego pobytu w Celtii i zmierzy się z trudną przeszłością, a Maddie z niebywałą odwagą stawi czoło prawdziwemu złu. Czy podczas tej niebezpiecznej, pełnej tajemnic wyprawy zwiadowcy przekonają się, że w legendach i mitach jest ukryte ziarno prawdy? ZWIADOWCY MEGABESTSELLEROWA SERIA FANTASY Wydawana od 2009 roku seria o przygodach zwiadowcy Willa oraz jego mistrza Halta cieszy się niesłabnącą popularnością wśród coraz to nowych czytelników. Pierwszy tom sprzedał się w prawie 200 tysiącach egzemplarzy, fani organizują kolonie pod szyldem Zwiadowców, a fanpage cyklu liczy niemal 30 tysięcy fanów. Seria składa się z 17 woluminów, autor napisał też dwa tomy prequelu.

49,90 zł
32,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,46 zł

10 osób kupiło
16
Cmentarz w Pradze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cmentarz w Pradze
Dostępny192 szt.

Nowe wyjątkowe wydanie przedostatniej powieści Umberta Eco, która poruszyła miliony czytelników na całym świecie! Cmentarz w Pradze to powieść kryminalno-szpiegowska, której akcja rozgrywa się w XIX wieku. Umberto Eco przedstawia w niej genezę okrytych złą sławą tzw. Protokołów Mędrców Syjonu, które stanowiły dla Hitlera jedno ze źródeł jego obłąkańczej idei zagłady Żydów i były elementem nazistowskiej propagandy. Autor podkreśla, że oprócz głównego bohatera wszystkie postacie w książce są autentyczne. Cmentarz w Pradze ukazał się 30 lat po Imieniu róży - debiutanckiej powieści profesora semiotyki. ?Oparta na autentycznej historii tak niezwykłej, że nie trzeba zabarwiać jej wyobraźnią pisarza, by stworzyć porywającą opowieść? Eco należy się podziw za przywrócenie życia prawdzie trudniejszej do uwierzenia niż fikcja.? ?New York Times?

65,00 zł
44,20 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 20,80 zł

9 osób kupiło
17
Kocio, Kozioł, senator. Biografia Krzysztofa Kozłowskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocio, Kozioł, senator. Biografia Krzysztofa Kozłowskiego
Dostępny840 szt.

„Bardzo porządny chłopak, fanatyk »Tygodnika Powszechnego« – nie wiem dlaczego. Kocha się w tym piśmie, całe życie mu poświęca” – mówił o nim Stefan Kisielewski. Krzysztof Kozłowski, wieloletni zastępca redaktora naczelnego Jerzego Turowicza, pracę w najbardziej niezależnym piśmie ukazującym się w PRL-u traktował jako swoją życiową misję i powołanie. Ważniejsze mogło być tylko współtworzenie wolnej Polski. W 1989 roku wir polityki porwał go na dobre. Od obrad Okrągłego Stołu sprawy potoczyły się w zawrotnym tempie: mandat senatora, funkcja podsekretarza stanu, ministra spraw wewnętrznych w rządzie Tadeusza Mazowieckiego… Kozłowski nie mógł przypuszczać, jak wysoką cenę przyjdzie mu za to zapłacić. Andrzej Brzeziecki przybliża biografię człowieka wyjątkowej wewnętrznej siły, kreśląc jednocześnie portret całej formacji intelektualnej, którą Kozłowski współtworzył w niełatwym, ale jakże istotnym momencie historii. Miał doskonały zmysł rzeczywistości. Potrafił wyczuć tę cienką linię, która dzieliła kompromis od kompromitacji. Krzysztof Kozłowski często był przeciw, ale nigdy nie był przeciw wolności i prawdzie. Był intelektualistą gorącego serca i chłodnego namysłu. Andrzej Brzeziecki znakomicie potrafił odczytać obraz i sens biografii Krzysztofa. Każdy mógłby marzyć, by to on został jego biografem. Adam Michnik Krzysztof Kozłowski należał do osób, które tradycja, etos i własny temperament wzywały do obrony spraw słusznych, nawet jeśli skazanych na klęskę. Splot jego zalet, umiejętności i historycznej koniunktury sprawił, że odniósł ważne zwycięstwa – jako redaktor „Tygodnik Powszechnego”, minister i senator. Andrzej Brzeziecki umiejętnie wydobywa z cienia jedną z najciekawszych postaci czasów PRL-u i III RP. Henryk Woźniakowski

64,99 zł
45,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,50 zł

8 osób kupiło
18
Powrót do Uluru - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót do Uluru
Dostępny217 szt.

Pierwsza książka w serii reportażu zagranicznego „Luneta”. Gdy Mark McKenna zabrał się do pisania historii środkowej Australii, nie miał pojęcia, co odkryje. Zdawało się, że zwłaszcza jedno zdarzenie z 1934 roku odzwierciedla najpełniej ówczesną politykę rasową na Terytorium Północnym: morderstwo Aborygena Yokunnuny, za którym stał biały policjant Bill McKinnon i późniejsze śledztwo w tej sprawie. Później jednak, za sprawą rozmów zarówno z rodzinami zabójcy, jak i ofiary, McKenna wydobył na światło dzienne nowe dowody, które odmieniły perspektywę historyczną i znaczenie tamtego zdarzenia dla współczesności. Jak sam wyjaśnia: „Każdy wątek tej historii w zaskakujący sposób łączy się z teraźniejszością”. Szereg doniosłych odkryć pozwala autorowi zgłębić, czym są w praktyce prawda i pojednanie. Powrót do Uluru przywraca życie sprawie, która zatarła się w pamięci. To wspaniale napisana, poruszająca książka z wieloma zdumiewającymi i nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Mark McKenna opowiada o zrozumieniu i powrocie, a w sercu tego wszystkiego leży Uluru, święte miejsce, w którym zgubnie zbiegły się [różne] ścieżki.

55,00 zł
33,55 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 21,45 zł

8 osób kupiło
19
Mocarz. Opowieść o św. Andrzeju Boboli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mocarz. Opowieść o św. Andrzeju Boboli
Dostępny1 szt.

Ostatnie lata ziemskiego życia Andrzeja Boboli. Doświadczony kapłan walczy o życie wieczne swoich owiec, a także z własnymi słabościami i wadami. W tle wschodnie rubieże Rzeczpospolitej, a na nich religijnie i moralnie zaniedbani mieszkańcy, wojny kozackie, szwedzkie, najazd na Wilno i… śluby Jana Kazimierza.

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

7 osób kupiło
20
Plan Kiszczaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plan Kiszczaka
Dostępny38 szt.

Nadchodzi Rzeczpospolita Ludowa Wszystkich Narodów Zaskakująca, pełna humoru i wartkiej akcji powieść Wojciecha Czabanowskiego przenosi Czytelnika do czasów PRL-u. Generał Jaruzelski 13 grudnia 1981 roku wypowiada wojnę Związkowi Radzieckiemu, a Ludowe Wojsko Polskie robi błyskawiczne postępy, zdobywając Lwów i Kijów. Gdy możliwe staje się schwytanie osób odpowiedzialnych za mordy w Katyniu, tłumiony przez dekady historyczny rewanżyzm budzi się ze zdwojoną siłą. Za frontem zaczynają działać specjalne oddziały milicji, które ścigają winnych zbrodni z przeszłości, przez co zyskują miano mścicieli. Działania funkcjonariuszy przykuwają uwagę nie tylko rzecznika rządu, Jerzego Urbana, lecz także banderowców i... żołnierzy wyklętych. Jak ci ostatni zareagują na operację oddziału mścicieli, skoro do niedawna traktowali funkcjonariuszy MO jak zdrajców ojczyzny?

40,00 zł
24,40 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,60 zł

7 osób kupiło
21
Zawsze będziemy razem. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawsze będziemy razem. Audiobook
Gabriela Gargaś, StoryBox
Dostępny26 szt.

Drogi, które rozdzielił los, tak trudno połączyć na nowo. Choć Teresa i Kateryna mają wspólną siostrę, to koleje ich losów były zupełnie różne. Bolesna przeszłość sprawiła, że nigdy nie miały okazji lepiej się poznać. Czy jako dorosłe kobiety będą potrafiły od nowa zbudować rodzinne więzi, a podobne problemy zbliżą je do siebie? Teresa jako młoda żona czuje się coraz bardziej samotna. Jej mąż angażuje się w politykę, a odmienne poglądy stają się zarzewiem kłótni. Maksymilian spędza sporo czasu poza domem i poznaje fascynującą kobietę, z którą wiele go łączy. Niejeden mógłby stracić dla niej głowę... Kateryna próbuje ułożyć sobie życie u boku Gustawa. Ukochany mężczyzna, dzieci i praca w szpitalu sprawiają, że wreszcie może zaznać spokoju i szczęścia. Do czasu. Czy zazdrość i intrygi zniszczą wszystko, co razem zbudowali? Od książek Gabrieli Gargaś nie sposób się oderwać. Jej poruszające i pełne emocji opowieści sprawiły, że stała się czarodziejką kobiecych uczuć.

36,90 zł
25,09 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 11,81 zł

6 osób kupiło
22
Przepis na mordercę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przepis na mordercę
Dostępny363 szt.

Jaki jest Przepis na mordercę? Co kryje umysł zbrodniarza? Co skłania kogoś do zabijania? I jak możemy go powstrzymać? Poznajcie fascynujące kulisy pracy pierwszej generacji profilerów kryminalnych. Pionierskie badania pielęgniarki Ann Wolbert Burgess dotyczące napaści na tle seksualnym przyciągnęły uwagę FBI i sprawiły, że od końca lat siedemdziesiątych XX w. Burgess przez dwie dekady współpracowała z rozwijającą się w Akademii FBI Jednostką Nauk Behawioralnych. Profilowanie, zbrodnie, ofiary. Kto sądzi, że prawda nie jest fascynująca, musi sięgnąć po tę nieodkładalną książkę. Rzeczywistość jest tu ciekawsza od fikcji. Polecam! – Max Czornyj, autor popularnych thrillerów o komisarz Lizie Langer i profilerze Oreście Rembercie Mindhunters identyfikowali i śledzili najbrutalniejszych wówczas amerykańskich przestępców, takich jak Ed Kemper, Dennis Rader, Henry Louis Wallace czy Jon Barry Simonis. Ann Burgess nauczyła nas, jak wykorzystać chaos w umysłach seryjnych morderców i pomagała rozszyfrować to, co wydawało się nie do odszyfrowania. – John E. Douglas, były profiler kryminalny FBI, autor bestsellera Mindhunter Ann Burgess, jedna z pierwszych kobiet w zmaskulinizowanym środowisku FBI, szkoliła i wspomagała śledczych w zakresie badania, profilowania i chwytania seryjnych morderców. Jej priorytetem było przy tym powstrzymanie kolejnych zabójstw. W tej świetnie napisanej i bardzo osobistej książce przenosi czytelników w sam środek trudnych dochodzeń, przedstawiając niepublikowane zeznania sprawców i opisy miejsc zbrodni. Barwnie ukazuje ciekawą epokę i swoją drogę do rozszyfrowania osobowości przestępczej. Tysiące śledczych na całym świecie codziennie wykorzystują w pracy badania i odkrycia doktor Ann Burgess, jednak po raz pierwszy dostajemy do ręki fascynującą i często bolesną opowieść o tym, co kryje się za faktami i liczbami. Pasjonująca książka! – Sarah Cailean, behawiorystka kryminalna

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

5 osób kupiło
23
Europa na szlaku. 50 najpiękniejszych tras pieszych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europa na szlaku. 50 najpiękniejszych tras pieszych
Dostępny565 szt.

Zbiór niezwykłych opowieści o wyprawach po Europie, od Andaluzji po koło podbiegunowe, uzupełniony aż 150 propozycjami alternatywnych tras. To niezwykłe źródło inspiracji dla wszystkich miłośników pieszych wędrówek. W tej książce każdy znajdzie coś dla siebie – od leniwych spacerów po miastach po wymagające trekkingi górskie, przez winne szlaki, prze­chadzki nad morzem, wielodniowe pielgrzymki, wycieczki kulturalne czy zimowe włóczęgi na rakietach śnieżnych. Wszystkie te trasy mają jeden wspólny mianownik: są naprawdę niezapomniane!

119,90 zł
88,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 31,17 zł

5 osób kupiło
24
Kalendarz 2023 lux z gumką kieszonkowy zielony V1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

6 osób kupiło
25
Stan przedcukrzycowy i cukrzyca typu 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stan przedcukrzycowy i cukrzyca typu 2
Dostępny21 szt.

Zamieszczone w książce zagadnienia są zgodne z najnowszymi rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego 2022 i wspólnymi rekomendacjami Amerykańskiego Towarzystwa Diabetologicznego (ADA) i Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (EASD) 2022. Autorka omówiła cele wyrównania gospodarki węglowodanowej, gospodarki lipidowej, nadciśnienia tętniczego, dotyczące redukcji masy ciała, zagrożenia zdrowotne i powikłania związane ze stanem przedcukrzycowym i cukrzycą typu 2, ich czynniki ryzyka, zasady rozpoznawania, koszty leczenia. Przedstawiono jak zmianą diety i zwiększeniem aktywności fizycznej osoby ze stanem przedcukrzycowym mogą zmniejszyć u siebie ryzyko i wystąpienia cukrzycy typu 2. Omówiono praktyczne wskazówki dotyczące diety, opisano produkty oraz składniki zalecane i przeciwwskazane, przedstawiono wiele tabel, podających ile tych składników zawierają poszczególne produkty. Opisano zagadnienia dotyczące wymienników węglowodanowych (WW), wymienników białkowo-tłuszczowych (WBT), indeksu glikemicznego (IG) i ładunku glikemicznego (ŁG). Pomocą w praktycznej realizacji codziennej diety jest podanie 14 przykładowych jadłospisów na 1500 kcal oraz opracowany przez autorkę ?Talerz całodziennej diety diabetyka?. Książka zawiera ponad 100 pozycji piśmiennictwa, w tym wiele najnowszych rekomendacji polskich i międzynarodowych medycznych towarzystw naukowych.

44,00 zł
35,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,80 zł

5 osób kupiło
26
Pakiet: Biała królowa / Czerwona królowa / Kochanek dziewicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Biała królowa / Czerwona królowa / Kochanek dziewicy
Dostępny107 szt.

Pakiet zawiera: Biała królowa Elżbieta jest kochającą żoną i oparciem dla męża uwikłanego w polityczne rozgrywki. Powoduje nią namiętność, ale i ambicja – zdobywa zaszczyty dla swoich bliskich, za co przyjdzie jej wszakże zapłacić wysoką cenę. W niewyjaśnionych okolicznościach znikają w twierdzy Tower jej dwaj synowie, których losy po dziś dzień stanowią przedmiot spekulacji historyków. Philippa Gregory przedstawia portret zmysłowej kobiety o silnym charakterze, proponując jednocześnie własne, przemawiające do wyobraźni wytłumaczenie zagadki zniknięcia książąt z Tower. Czerwona królowa Czerwona królowa przybliża nieomal zapomnianą historię matki pierwszego władcy z rodu Tudorów, Małgorzaty Beaufort. Poślubiona mężczyźnie dwukrotnie od niej starszemu, urodziła dziecko w wieku lat niespełna czternastu i rychło owdowiała. Zepchnięta na margines postanawia odwrócić kartę losu. Na tronie Anglii chce zobaczyć swego jedynego syna bez względu na to, ile to będzie kosztowało ją, Anglię i nieszczęsnego chłopca. Ignorując pozostałych pretendentów do tronu i rosnących w siłę rywali – Yorków – nadaje synowi imię: Henryk, po królu; wysyła go za granicę na dobrowolne wygnanie; wreszcie zmusza do małżeństwa z najstarszą córką znienawidzonej Elżbiety Woodville. Kochanek dziewicy Jako świeżo koronowana królowa Anglii Elżbieta musi stawić czoło dwóm niebezpieczeństwom: francuskiej inwazji na Szkocję, zagrażającej całemu krajowi, oraz swemu uczuciu do Roberta Dudleya, zagrażającemu jej sercu. Robert Dudley jest żonaty, a jego małżonka ani myśli się nim dzielić. Amy Dudley odmawia rozwodu, który Elżbiecie i Robertowi umożliwiłby wzięcie ślubu. Zresztą, przeciwko związkowi królowej z jednym z dworzan są prawie wszyscy. W tle miłosnego trójkąta na dworze Anglii tworzą się frakcje; ktoś przechodzi od słów do czynów. Amy zostaje znaleziona martwa, ze skręconym karkiem, u stóp niewysokich schodów.

89,00 zł
65,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 23,14 zł

5 osób kupiło
27
Kalendarz 2023 lux z gumką kieszonkowy żółty V3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

5 osób kupiło
28
W dolinie Narwi. Tom 4. (Nie)pokorna wdowa. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W dolinie Narwi. Tom 4. (Nie)pokorna wdowa. Audiobook
Urszula Gajdowska, StoryBox
Dostępny25 szt.

Rok 1817. Baron Robert Ostrowski, niegdyś hulaka, uwodziciel i przy tym doskonały żołnierz dręczony koszmarami, wyrusza do Warszawy, by rozwiązać zagadkę zabójstwa ojca. W trakcie śledztwa poznaje Natalię Walewską, skromną, gnębioną przez teściową wdowę, pasjonującą się ogrodnictwem i kuchnią. Okazuje się, że za niewinnym spojrzeniem kryje się inteligentna i uczuciowa kobieta. Młodzi łączą siły, aby odkryć tajemnice z przeszłości. Trop prowadzi do zamorskich interesów rodziny Walewskich… W co zamieszany był zmarły mąż Natalii? Czy Robert powieli los swego ojca? Jakie plany ma teściowa Walewskiej? (Nie)pokorna wdowa, kolejny tom z cyklu „W dolinie Narwi”, to połączenie romansu i powieści przygodowej, której fabuła rozgrywa się na Podlasiu w pierwszej połowie XIX wieku.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

5 osób kupiło
29
Sówka malucha sensoryczna niebieska - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sówka malucha sensoryczna niebieska
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Sówka Malucha Sensoryczna Niebieska Plastikowa sówka to świetna zabawka dla każdego malucha. Sprawdzi się jako wystrój pokoju dziecięcego oraz kompan codziennej zabawy. Figurka przedstawia uroczą niebieską sowę z różowymi skrzydłami. Dociśnij sówkę do podłoża, puść i podziwiaj jak mknie w przód. Bez problemu porusza się po płaskich powierzchniach, zatrzymuje się na przeszkodach. Dziecko chcąc dogonić sówkę, chętniej będzie się poruszać i stawiać pierwsze kroki. Zabawka wykonana z bezpiecznych materiałów wysokiej jakości. Zgodna z normą EN71 i certyfikatem CE. Wymiary zabawki: 7 cm x 8 cm x 5 cm Wymiary opakowania: 7 cm x 8 cm x 6,5 cm Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3. roku życia. Posiada certyfikat CE i jest zgodna z normą EN 71.

8,99 zł
Powiadomienie
5 osób kupiło
30
Jujutsu kaisen. Tom 10 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jujutsu kaisen. Tom 10
Dostępny7 szt.

W celu zdobycia ciała zdolnego do poruszania się Koukichi Muta, znany bardziej jako Mechamaru, zdawał raporty przeklętym duchom.…Jego negocjacje z wrogiem zostają jednak przerwane przez Mahito, który zmusza go do walki! Czy sekretny plan Muty pozwoli mu wydostać się z sytuacji śmiertelnego zagrożenia?! Niedługo później, 31 października, na miasto opada kurtyna, co rozpoczyna „Incydent w Shibuyi”!

25,00 zł
20,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

4 osoby kupiły
31
Mistrzowie opowieści. Święta, święta... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrzowie opowieści. Święta, święta...
Dostępny330 szt.

Święta to czas, kiedy dobre rzeczy zdarzają się częściej. Ludzie stają się życzliwsi, a świat trwa w oczekiwaniu na przemianę. Czy i tym razem zdarzy się świąteczny cud? Zbiór opowieści z najróżniejszych zakątków świata łączy ten sam motyw, ale realizacje są zaskakująco nieoczywiste – niektóre pełne nostalgii, przekornych puent, inne prosto spod ciemnej gwiazdki. Srogie, śnieżne zimy mieszają się tutaj ze świętami spędzanymi w gorętszym klimacie. Jest też miejsce na nieoczekiwane prezenty, rozbłyskujące tu i ówdzie światełka i wzruszenie, które niespodziewanie ściska za gardło. Małe świąteczne cuda przeplatają się z chwilami, które na zawsze zapadają w pamięć. Bo do odkrycia magii świąt nie zawsze potrzeba mnóstwa prezentów. Czasem wystarczy samotny spacer. Opowiadania pozwalają odkryć klasyków literatury na nowo – od Hansa Christiana Andersena i Antoniego Czechowa, przez Elizabeth Bowen i Dylana Thomasa, po Tove Jansson i Grace Paley. Choć autorzy posługują się różnymi językami, to łączy ich jedno – patrzą na świat oczami wiecznie zaciekawionego dziecka, pełnego zachwytu i zdziwienia, choć świat wokół zdaje się coraz bardziej szalony.

44,99 zł
33,29 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

4 osoby kupiły
32
Szkoła salernitańska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła salernitańska
Dostępny14 szt.

Niewielki średniowieczny poemacik krążący pod różnymi tytułami (m.in. jako Schola salernitana, Flos medicinae lub Regimen sanitatis) związany ze sławną szkołą medyczną w Salerno koło Neapolu (jak wszystko na to wskazuje, najstarszą tego rodzaju uczelnią w Europie) przez kilka stuleci cieszył się niezwykłą popularnością wśród lekarzy i ich pacjentów. Był to właściwie przede wszystkim zbiór krótkich przepisów dietetycznych i higienicznych oraz reguł odnoszących się do powszechnej w dawnej medycynie praktyki puszczania krwi, w którym wielu słusznym niewątpliwie myślom towarzyszyły często ewidentne bzdury. Spośród kilku znanych dzisiaj staropolskich przekładów dziełka największą popularność zdobyło sobie siedemnastowieczne tłumaczenie Hieronima Olszowskiego, które zdecydowaliśmy się tutaj przypomnieć.

30,00 zł
23,40 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,60 zł

4 osoby kupiły
33
Dla duszy - gram - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dla duszy - gram
Dostępny138 szt.

Wiersze i piosenki prawie wszystkie. Andrzej Poniedzielski przez najbliższych nazywany jest logo listopada, sam o sobie mówi: nevergreen i deklaracja niemłodości. Jego niespieszne wywody wzbudzają wielki aplauz widowni i dowodzą, że jest w nas potrzeba błyskotliwego humoru i poetyckiego spojrzenia na świat. Dla duszy – gram to najpełniejsze wydanie wierszy i piosenek Andrzeja Poniedzielskiego – poety, artysty niosącego niezmącony spokój, inteligencję, wrażliwość i precyzję słowa. Andrzej Poniedzielski jest artystą, który nie potrzebuje tego, żeby o Nim pisać. On sam się pisze. I warto Go poczytać. Artur Andrus Za bardzo dobrego poetę, który czasem reprezentuje swoje utwory w formie kabaretowej, uważam Andrzeja Poniedzielskiego. Innych wymienić nie potrafię. Wojciech Młynarski Poniedzielski pozwala poczuć przyjemny posmak wspaniale ponurego pogodzenia się ze światem. Kiedy czytam te wiersze, słyszę jego głos w każdym słowie. I jego milczenie w przerwach między słowami. Jerzy Bralczyk Andrzej Poniedzielski – poeta, autor tekstów piosenek, twórca scenariuszy, reżyser, konferansjer i humorysta. Laureat wielu festiwali oraz przeglądów piosenki autorskiej i studenckiej. Od marca 2007 roku kierownik literacki Sceny na dole Teatru Ateneum w Warszawie. Odznaczony srebrnym medalem Gloria Artis, tytułami Mistrza Mowy Polskiej i Ambasadora Polszczyzny 2015.

55,00 zł
41,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,75 zł

4 osoby kupiły
34
Vermeer - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vermeer
Dostępny137 szt.

Jan Vermeer jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci świata sztuki. Częściowo zapomniany, przez niemal dwa stulecia od swej śmierci, Vermeer został odkryty na nowo w drugiej połowie XIX wieku. Artysta pozostawił po sobie niespełna 40 udokumentowanych dzieł, w przeciwieństwie do innych malarzy, których dorobek zachowany do dzisiejszych czasów obejmuje często oprócz dziesiątek lub setek obrazów tysiące grafik i szkiców. Dlaczego tak się stało? Czy życie Vermeera to naprawdę tak wielka zagadka, jak się powszechnie uważa? Na te i wiele innych pytań stara się odpowiedzieć autorka, sięgając m.in. do najnowszych światowych badań. Ich analiza prowadzi do ciekawych i zaskakujących wniosków. Książka składa się z dwóch części: biografii malarza przedstawionej na szerokim społeczno-kulturalnym tyle XVII-wiecznych Niderlandów oraz katalogu obrazów ze szczegółowymi omówieniami 37 dzieł.

249,95 zł
179,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 69,99 zł

4 osoby kupiły
35
Daj nam jeszcze szansę. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Daj nam jeszcze szansę. Audiobook
Sylwia Trojanowska, StoryBox
Dostępny17 szt.

Zwyczajny dzień, trzy osoby i jedna chwila, która zmieni ich życie na zawsze. Kamila to niezależna kobieta, która mimo życiowych trudności nie rezygnuje z kariery. Chciałaby zapomnieć o pewnym mężczyźnie, ale nie potrafi wymazać go z pamięci. Olgierd marzył o samodzielności i pracy według własnych zasad. Przejął jednak firmę ojca, założył rodzinę, a teraz stara się pogodzić obowiązki męża, ojca i biznesmena. Marta popełniła jeden błąd, przez który zniszczyła swoje małżeństwo. Nie oczekiwała, że jeszcze będzie szczęśliwa i znów się zakocha. Kamila, Olgierd i Marta będą musieli podjąć decyzje, które wpłyną na przyszłość najważniejszych dla nich osób. Czy znajdą dość sił, aby poradzić sobie z trudnościami i naprawić błędy przeszłości? Sylwia Trojanowska tworzy przejmujące historie, których długo nie zapomnicie.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

4 osoby kupiły
36
Poranki na Miodowej. Tom 1. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poranki na Miodowej. Tom 1. Audiobook
Joanna Szarańska, StoryBox
Dostępny24 szt.

Autorka bestsellerowych Czterech płatków śniegu powraca z pełną emocji i wzruszeń nową serią obyczajową. Małgorzacie udało się zapomnieć o przeszłości. Wiedzie szczęśliwe życie, jest zadowolona z kariery zawodowej i związku z Robertem. Do czasu, aż pewnego dnia otrzymuje list w błękitnej kopercie. Kto dziś jeszcze pisze listy? Małgorzata zna jedną taką osobę, ale wolałaby wymazać ją z pamięci. Jednak informacja, którą skrywa błękitna koperta, skłania ją do powrotu na Miodową. Do domu pełnego wspomnień. W starej księgarni, gdzie półki uginają się od książek, Małgorzata wraca myślami do lat dzieciństwa i odkrywa tajemnice swej rodziny. Jak na powrót Małgorzaty zareagują dawni przyjaciele i sąsiedzi? Czy na pewno jej związek jest udany? A może na Miodowej czeka na nią ktoś ważny?

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

4 osoby kupiły
37
Sklep z babciami wyd. 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
32,90 zł
23,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,87 zł

4 osoby kupiły
38
Spadek Nieboszczyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
45,00 zł
34,20 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,80 zł

4 osoby kupiły
39
Pakiet: Pęknięte królestwo. Ostatni Jagiellonowie / Dwa królestwa, jedna krew - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Pęknięte królestwo. Ostatni Jagiellonowie / Dwa królestwa, jed...
Dostępny82 szt.

Pakiet zawiera: Pęknięte królestwo. Ostatni Jagiellonowie Po śmierci Barbary Radziwiłłówny królowa Bona ma nadzieję, że uda jej się powrócić na Wawel i skojarzyć kolejne małżeństwo syna. Odżywają w niej nadzieje na połączenie dynastii Jagiellonów i Walezjuszy. Jednak Zygmunt August wbrew woli matki poślubia Katarzynę Habsburżankę. Bona, która wciąż uważa Habsburgów za wrogów, nie widzi dla siebie miejsca w królestwie i postanawia wrócić do swego dziedzicznego księstwa w Italii. Wyjazdowi sprzeciwia się młody król. Gian Lorenzo Pappacoda, zaufany sługa Bony, dwoi się i troi, aby dopomóc swej pani w powrocie do ojczyzny. Zgorzkniała i niedoceniana królowa nie dostrzega mrocznych sideł, jakie zastawia na nią dworzanin. Dwa królestwa, jedna krew Latem 1320 roku Elżbieta Łokietkówna opuszcza Kraków, by poślubić króla Węgier Karola Roberta, pierwszego Andegawena na tronie w Budzie. Piętnastoletnia królewna, wzorem świętej Kingi, ma nadzieję na życie w ascezie u boku męża. Karol Robert szybko rozwiewa te złudzenia – królowa rodzi synów. Tymczasem umiera następca tronu Neapolu. Wedle prawa korona należy się Węgrom. Aby uniknąć rozlewu krwi, zostaje skojarzone królewskie małżeństwo. Joanna, córka zmarłego władcy, poślubia Andrzeja, syna Elżbiety Łokietkówny i Karola Roberta. Młodych łączy krew Andegawenów, dzieli wszystko inne. Wrogość Neapolitańczyków wobec Węgrów narasta. Nad królestwem zawisa widmo wojny. Drży ziemia pod nogami wielotysięcznej węgierskiej armii. Neapol tonie we krwi. W dalekiej Budzie Elżbieta Łokietkówna modli się o pomyślne zakończenie konfliktu…

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

5 osób kupiło
40
Wieża Gabba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

4 osoby kupiły
41
Popołudnia na Miodowej. Tom 2. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Popołudnia na Miodowej. Tom 2. Audiobook
Joanna Szarańska, StoryBox
Dostępny26 szt.

Urocza uliczka na przedmieściach i chwytająca za serce opowieść o poświęceniu oraz miłości do dziecka. Klara zawsze obawiała się związków, gdyż nie chciała powtórzyć błędów swoich rodziców, których małżeństwo się rozpadło. Kiedy Tomek skradł jej serce i obiecał nigdy go nie złamać, uwierzyła, że ich miłość wytrzyma każdą próbę. Pięć lat później Tomek odchodzi, a Klara zostaje samotną matką. Wraz z córką Nelą przeprowadzają się na Miodową. W piekarni, której wnętrze wypełnia aromatyczny zapach ciasta i kawy, Klara próbuje pogodzić się ze stratą i zapewnić dziewczynce szczęście. Nela wymaga jednak wiele uwagi. Jest przecież dzieckiem wyjątkowym... Jak niepowtarzalna atmosfera Miodowej wpłynie na Nelę? Czy Klara odzyska spokój i rozpocznie nowe życie? A może Tomek wcale nie odszedł na zawsze?

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

4 osoby kupiły
42
Zestaw naukowy planetarium - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw naukowy planetarium
Leantoys
Dostępny4 szt.

Zestaw Naukowy Planetarium Ruchome Planety Do Pomalowania Zamień się w małego konstruktora i złóż trójwymiarowy model Układu Słonecznego! Taka zabawa rozwija kreatywność, uczy i rozbudza wyobraźnię. Nasz układ słoneczny jest niezwykle interesujący, dziecko poprzez zabawę może dowiedzieć się wielu informacji o naszym wszechświecie. Zachęci go do poznawania tajemnic kosmosu oraz pomoże w planet z naszego Układu. Zestaw zawiera farby, użyj jej do pomalowania odpowiednich elementów, aby uzyskać niesamowity efekt. Planety są w białym kolorze, dzięki czemu każde dziecko będzie mogło pomalować je we własnym wyobrażeniu. Wystarczy złożyć model, umieścić w nim planety, zgasić światło w pokoju i podziwiać dodatkowe funkcje zestawu. Jakie? W zestawie znajduje się Słońce, które świeci i wprawia planety w ruch. W nim znajduje się także otwór na dysk z mini obrazkami każdej z planet ! Możesz wyświetlić je na ścianie jako pokaz slajdów. Stwórz małe planetarium w swoim pokoju. Instrukcja złożenia: 1. Wyjmij potrzebne półkule z szablonu, wykręcając je. Następnie połącz ze sobą odpowiednie części tworząc planety. 2. Stwórz z prętów odpowiedni stojak dla planet 3. Włóż planety w ramiona stojaka 4. Pomaluj je 5. Wieczorem włącz projektor i podziwiaj obracające się planety Elementy zestawy: - Układ planetarny do samodzielnego złożenia - Farby - Pędzel - Słońce- projektor - Instrukcja Zestaw zawiera: - trójwymiarowe modeli planet układu słonecznego - 9 prętów - 1 pędzelek i pasek z pojemnikami z farbami - stojak z obrotowymi ramionami - instrukcja Wymiary opakowania: 21 cm x 24 cm x 6 cm Zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej 8. roku życia. Zestaw posiada certyfikat CE i jest zgodny z normą EN 71. Zapakowany jest w kartonik z naukową grafiką, dzięki czemu nadaje się idealnie na prezent.

25,90 zł
3 osoby kupiły
43
Patrzmy na Jezusa w chwilach trwogi. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patrzmy na Jezusa w chwilach trwogi. Audiobook
Józef Augustyn SJ, WAM
Dostępny26 szt.

Gwałtowne przemiany dokonujące się w świecie, wojna u naszych granic, bolesne zgorszenia w Kościele budzą w nas poczucie zagrożenia. W tych okolicznościach zalęknieni pytamy Jezusa, jak uczniowie w czasie burzy na jeziorze: „Nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?” (Mk 4, 38). W prezentowanych naukach Józef Augustyn SJ – dzieląc się z nami doświadczeniem duchowym i duszpasterskim – daje świadectwo, że chwile niepokoju są wielkim wezwaniem do adoracji i kontemplacji: „Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi” (Hbr 12, 2). Intymna więź z Chrystusem staje się naszą tarczą i obroną.

27,90 zł
20,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,81 zł

3 osoby kupiły
44
Światło w jej oczach. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światło w jej oczach. Audiobook
Karolina Wilczyńska, StoryBox
Dostępny24 szt.

Klara, trzydziestoletnia malarka, niespodziewanie wyprowadza się z luksusowego domu rodziców i postanawia zamieszkać w swojej pracowni. Co popchnęło ją do tej decyzji i do kogo pisze wieczorami maile, których nie wysyła? Czy uda jej się zrealizować projekt nowej serii obrazów? Kim jest Łucja, której portret namaluje jako pierwszy, i jaką historię zdradzi malarce? W tej opowieści nie zabraknie emocji. Znajdziecie tu wzruszenia, dramaty i trudne wybory, ale także miłość, szczęście i kobiecą siłę. To książka, która otuli Cię nadzieją na lepsze jutro.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

3 osoby kupiły
45
Kalendarz 2023 lux z gumką DL tygodniowy czerwony V1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,30 zł
15,99 zł

Rabat 17,2%
oszczędzasz 3,31 zł

4 osoby kupiły
46
Dziecięce zabawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziecięce zabawy
Dostępny163 szt.

Justyna Chłap-Nowakowa – pracuje w Akademii Ignatianum w Krakowie. Zajmuje się historią literatury emigracyjnej XX w. oraz tradycjami kultury polskiej. Opublikowała m.in. monografię Sybir, Bliski Wschód, Monte Cassino. Środowisko poetyckie 2. Korpusu (2004), Dwór polski (współautorstwo, 2007), jak również kilka antologii, w tym Najpiękniejsze polskie kolędy i pieśni (2002), Jeszcze Polska… Klasyka polskiej poezji patriotycznej (2015), „…Nie zginęła”. Antologia współczesnej polskiej poezji (2019). Wydała cztery tomy poezji: Niewidzialny ślad (2013), W alfabetycznym nieporządku (2016), Opowieści Złotego Kota (wiersze dla dzieci, 2018) i Malowane ochrą (2020). Co Dziecięce zabawy najbardziej we mnie odpomniały? Czas, kiedy sam byłem bohaterem dziecinnych zabaw, a moja babcia wierzyła, że jeszcze we mnie jest wspomnienie tego „bycia Stamtąd”. Dzieci, przychodząc Stamtąd na świat ten „u nas”, mają swoją wielką i piękną wieść o prawdzie. Chcą nam o niej opowiedzieć… Ernest Bryll Wezwanie do odwagi – wobec złej współczesności, wobec płynącego zbyt szybko nurtu życia – raz po raz wraca w tej pięknej książce. Poetka nie boi się patrzeć i pytać – jak dziecko. prof. Maciej Urbanowski

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

3 osoby kupiły
47
Żona alchemika. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żona alchemika. Audiobook
Paulina Kuzawińska, StoryBox
Dostępny17 szt.

Kiedy młoda i piękna Weronika von Stiber dowiaduje się o śmierci męża, słynnego alchemika, ze wszystkich sił pragnie zacząć życie od nowa. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ okoliczności jego zgonu pozostają niejasne. Młoda wdowa postanawia wyruszyć do Pragi, żeby uzyskać odpowiedzi na dręczące ją pytania. Wówczas w jej życiu pojawia się dwóch mężczyzn: pochodzący z Krakowa alchemik Michael Sendivogius oraz tajemniczy człowiek w złotej masce. Jaką rolę każdy z nich odegra w życiu Weroniki? Co ukrywał przed nią jej zmarły mąż? Paulina Kuzawińska zaprasza do świata, w którym, niczym w alchemicznej fiolce, przenikają się nieposkromione męskie ambicje, niełatwa miłość i wielkie tajemnice. Wraz z bohaterami odbędziemy podróż z mrocznego zamku Krawarz przez złotą Pragę czasów Rudolfa II Habsburga aż do Krakowa, na dwór Zygmunta III Wazy.

33,00 zł
26,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,60 zł

3 osoby kupiły
48
Puzzle 500 Rodzina pand G3 - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 Rodzina pand G3
G3
Dostępny4 szt.

Puzzle marki Schmidt Spiele ze znakiem "Premium Quality" to produkty wprowadzające zupełnie nową jakość do tego asortymentu. Dzięki specjalnie zaprojektowanej tekturze wyróżnia je przede wszystkim perfekcyjna spójność, a wyjątkowe i niespotykane grafiki zwiększają ich atrakcyjność. Puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła. Dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji niezwykle cienkich wykrojników, puzzle "Premium Quality" są idealnie do siebie dopasowane. Jednak najbardziej imponującą cechą nowych puzzli Schmidt Spiele ze znakiem "Premium Quality" jest to, że po ułożeniu można je chwycić, podnieść i przenieść bez ryzyka, że się rozpadną!

44,00 zł
38,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,28 zł

3 osoby kupiły
49
Autostopem przez Galaktykę. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autostopem przez Galaktykę. Audiobook
Douglas Adams, StoryBox
Dostępny9 szt.

Kultowa powieść science fiction, w której autor połączył wizyjną fantastykę ze zwariowanym brytyjskim humorem w stylu Monty Pythona. Pewnego dnia młody Ziemianin Artur dowiaduje się z zaskoczeniem, że jego najbliższy przyjaciel Ford jest kosmitą, a Ziemia niemal za chwilę zostanie zniszczona, gdyż znajduje się na trasie planowanej międzygalaktycznej autostrady. Jak mu przekazuje beznamiętnie przyjaciel, informacja o tych planach została już dość dawno wywieszona w jakimś galaktycznym urzędzie na planecie Alfa Centauri, tyle że Ziemianie jej nie oprotestowali, co oznacza, że wyrazili zgodę. Unicestwienie ojczystej planety oraz zagłada całego ludzkiego gatunku to dla Artura dopiero początek niesamowitych przygód, albowiem tuż przed katastrofą Ford zabiera go statkiem kosmicznym w podróż po Galaktyce, której celem jest zebranie materiałów do nowej edycji kompendium wszelkiej znanej wiedzy, czyli przewodnika ?Autostopem przez Galaktykę?. W trakcie tej niekończącej się podróży, odbywanej między innymi w towarzystwie neurotycznego robota Marvina, Artur spróbuje rozwiązać największą zagadkę kosmosu oraz odpowiedzieć na odwieczne pytanie o sens życia.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

3 osoby kupiły
50
Echo z otchłani. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Echo z otchłani. Audiobook
Remigiusz Mróz, StoryBox
Dostępny27 szt.

Niesamowita epopeja science fiction, kontynuacja bestsellerowego Chóru zapomnianych głosów polecanego przez niekwestionowanych mistrzów fantastyki – Blake’a Croucha, Dmitriego Glukhovsky’ego, Roberta J. Szmidta i Michaela Cobleya. ISS Kennedy powrócił na Ziemię, która w niczym nie przypomina planety sprzed kilkuset lat. Po globalnym kataklizmie stała się jałowym pustkowiem, a na jej powierzchni przetrwali tylko nieliczni. Ocalałe statki Ara Maxima są bezpieczne na orbicie, czekając na dalsze instrukcje tych, którzy podejmą się odbudowy ludzkości. Co zdarzyło się na Ziemi? I czy okrętom naprawdę nic nie grozi? Wrogowie wygrali proelium i czekają gdzieś pośród gwiazd, świadomi istnienia gatunku ludzkiego. Jeden z nich nadal znajduje się w kriokomorze Kennedy’ego. I będzie miał szansę, by odkupić swoje winy…

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

3 osoby kupiły
Wróć do góry