hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.10.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 21 października 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kicia Kocia i Nunuś. Co robisz? (Anita Głowińska), na drugim Uwierz w szczęście (Krystyna Mirek). Kolejny produkt to Nielekarz, czyli jak wyleczyłem się z medycyny (Adam Kay) oraz Dwunastu cesarzy. Przedstawienia władzy od starożytności do czasów nowożytnych (Mary Beard).
1
Kicia Kocia i Nunuś. Co robisz? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia i Nunuś. Co robisz?
Dostępny
564 szt.

Kicia Kocia bawi się z Nunusiem. Braciszek pokazuje jej różne przybory i narzędzia, a ona zgaduje, co Nunuś robi. Jakie pomysły ma mały kotek? Książeczki o Nunusiu drukowane na twardych, kartonowych stronach przeznaczone są dla najmłodszych czytelników dopiero rozpoczynających swoje przygody z literaturą.

14,90 zł
9,99 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 4,91 zł

43 osoby kupiły
2
Uwierz w szczęście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwierz w szczęście
Dostępny
135 szt.

Krystyna Mirek Uwierz w szczęście. Poradnik dla pragnących zmian Uwierz w szczęście to niecodzienny poradnik. Napisany, by odpowiedzieć na pytania, które autorce od lat zadają jej czytelniczki. I mówi o tym, co najważniejsze. O życiu. Każdy z nas ma na nie wpływ. Często większy niż sądzimy. Gdzie szukać zwykłych, życiowych mądrości w świecie, w którym się coraz bardziej od siebie oddalamy? Odpowiedź Krystyny Mirek brzmi: między innymi w książkach. Jej napisana jest od serca i z sercem. To nie tyle zbiór porad, co zapis rozmowy, jaką by można przeprowadzić z bliską przyjaciółką czy kochającą mamą. Jest jak pamiętnik z dedykacją, pełen osobistych wzruszających zwierzeń i sprawdzonych przez jedną z najpopularniejszych polskich pisarek prostych rozwiązań, działających nawet w skomplikowanych okolicznościach.

59,99 zł
41,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

36 osób kupiło
3
Nielekarz, czyli jak wyleczyłem się z medycyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nielekarz, czyli jak wyleczyłem się z medycyny
Dostępny
3825 szt.

Nielekarz to najzabawniejsza, a jednocześnie najbardziej poruszająca z dotychczasowych książek Adama Kaya. Jest o byciu lekarzem i o byciu pacjentem. Jest o wysadzeniu w powietrze całego swojego życia i o zszywaniu go na nowo. Ma 300 stron z hakiem. *** Książka Będzie bolało okazała się fenomenem wydawniczym stulecia. Znalazła miliony czytelników, spośród których co najmniej pięćdziesięciu uznało ją za genialną. Na jej podstawie nakręcono serial telewizyjny. Jest jednak zaledwie częścią pewnej dłuższej, skomplikowanej historii… Oto i ona! Nielekarz to prześmieszna, przejmująca i szokująca opowieść o tym, co dzieje się, gdy doświadczony lekarz postanawia odwiesić stetoskop na kołek, ale medycyna nie chce dać mu spokoju. To zaskakujące epizody z życia w szpitalnych murach i poza nimi spisane przez jednego z najbardziej utalentowanych brytyjskich autorów. To niepowtarzalna okazja, by przenieść się do czasów dawnej pracy Adama Kaya i zrozumieć, dlaczego rany, jakie po sobie pozostawiła, tak długo się goją. To humor ostry jak skalpel i szczerość, która chwyta za serce. Taki właśnie jest Nielekarz.

44,99 zł
31,94 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

34 osoby kupiły
4
Dwunastu cesarzy. Przedstawienia władzy od starożytności do czasów nowożytnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwunastu cesarzy. Przedstawienia władzy od starożytności do czasów now...
Dostępny
267 szt.

Fascynująca opowieść autorki bestsellera SPQR: Historia starożytnego Rzymu o tym, jak wizerunki rzymskich autokratów od przeszło dwóch tysięcy lat wpływają na sztukę, kulturę i reprezentacje władzy. Jak wygląda oblicze władzy? Kto i dlaczego zostaje upamiętniony w sztuce? Jak reagujemy na pomniki polityków, których nie darzymy aprobatą? W niniejszej książce — na tle dzisiejszych „wojen z pomnikami” — Mary Beard snuje opowieść o tym, jak portrety bogatych, potężnych i sławnych zachodniego świata były kształtowane przez wizerunki władców rzymskich, zwłaszcza „dwunastu cesarzy”: od bezwzględnego Juliusza Cezara po znęcającego się nad muchami Domicjana. Autorka zadaje pytania, dlaczego ci zbrodniczy autokraci odgrywali tak wielką rolę w sztuce od starożytności po czasy obecne, kiedy karykaturzyści wciąż przedstawiają nieszczęsnych przywódców jako Neronów muzykujących podczas pożaru Rzymu. Podkreśliwszy znaczenie cesarskich portretów w polityce rzymskiej, Beard w tej bogato ilustrowanej książce prowadzi czytelnika przez dwa tysiące lat historii sztuki i kultury; oferuje świeże spojrzenie na dzieła artystów od Memlinga i Mantegni, a także pokoleń tkaczy, ebenistów, złotników, rytowników i ceramików. Śledzimy zaskakującą historię zamieniania tożsamości płynącego z niewiedzy lub celowych błędnych identyfikacji, fałszerstw i nierzadko ambiwalentnych przedstawień władzy. Od dokonanej przez badaczkę rekonstrukcji wspaniałej, nieistniejącej już Sali Cesarzy Tycjana po jej reinterpretację słynnych cezariańskich tapiserii Henryka VIII – Dwunastu cesarzy przedstawia zawiłe losy jednych z najbardziej ambitnych i niepokojących portretów władzy, jakie stworzono. Mary Beard należy do czołowych filologów klasycznych i komentatorów kulturowych na świecie. Specjalizuje się w historii i sztuce Rzymu, jest profesorem filologii klasycznej na uniwersytecie w Cambridge oraz autorką bestsellerowych i nagradzanych książek, w tym SPQR: Historia starożytnego Rzymu, Pompeje. Życie rzymskiego miasta oraz Kobiety i władza: Manifest (w Polsce wszystkie te książki ukazały się nakładem Domu Wydawniczego REBIS). Jest też współtwórczynią i prezenterką wielu programów telewizyjnych, takich jak „Civilisations”, „Meet the Romans” i „Shock of the Nude”.

99,00 zł
62,37 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 36,63 zł

31 osób kupiło
5
Rozmowy o muzyce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy o muzyce
Dostępny
1403 szt.

Zapis sześciu rozmów, które Haruki Murakami przeprowadził ze słynnym dyrygentem Seijim Ozawą w ciągu siedmiu miesięcy od listopada 2010 do lipca 2011. Rozmowy poświęcone są muzyce Beethovena, Brahmsa, utworom klasycznym w latach sześćdziesiątych, Mahlerowi, operom i uczeniu muzyki. Przeplatają je krótkie eseje. Dwaj miłośnicy muzyki dyskutują o różnych wykonaniach tego samego utworu, słuchając płyt z ogromnej kolekcji Murakamiego, czasami też oglądają wideo koncertów. Ich rozmowa jest luźna, dowcipna i wesoła. Książka obfituje w liczne anegdoty o znanych artystach, opowieści o Leonardzie Bernsteinie, Herbercie von Karajanie, Arturze Rubinsteinie i wielu innych. Czasami Murakami porównuje proces pisania do tworzenia muzyki, mówi o tym, jak ważną rolę ma dla niego rytm zdań, i o własnych interpretacjach utworów i wykonań. To przyjemna lektura, z której można się wiele dowiedzieć o muzyce klasycznej, wielkich ludziach świata muzyki, a także o dwóch sławnych rozmówcach. A miłośnikom Murakamiego dostarcza informacji o muzycznych pasjach autora i uświadamia ich głębię.

47,00 zł
28,20 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,80 zł

26 osób kupiło
6
Nigdy, nigdy, nigdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nigdy, nigdy, nigdy
Dostępny
298 szt.

„Mam trzydzieści pięć lat. Nie chcę mieć dzieci”. Bohaterka powieści Linn Strømsborg nigdy nie chciała być matką. Z Philipem są w związku od ośmiu lat, ale od początku mieli jasność, że nie będą powiększać rodziny. Aż do teraz. Bo może Philip mimo wszystko chce być tatą? Jej dwie najlepsze przyjaciółki spodziewają się pierwszych dzieci. Matka nieustannie dopomina się wnuków. Wszędzie czają się świeżo upieczeni rodzice z ich porodami, „maluszkami” i ciągłym brakiem czasu. A ona trwa przy swojej decyzji i powtarza, że nie zrobi tego nigdy. Nigdy, nigdy, nigdy jest powieścią o tym, dlaczego decydujemy się mieć lub nie mieć dzieci. To opowieść o wyborze innego życia niż to, którego się od nas oczekuje, i o jednoczesnym pragnieniu normalności. Na własnych zasadach. Strømsborg za pośrednictwem relacji narratorki z matką, dziadkami czy partnerem – bada rolę macierzyństwa. Przygląda się też wnikliwie samym tym relacjom. Nostalgicznie pisze o dorastaniu i tym, jak zmieniają się przyjaźnie, gdy na świat przychodzi dziecko.

44,00 zł
29,48 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,52 zł

23 osoby kupiły
7
Bestsellery ks. Jana Kaczkowskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestsellery ks. Jana Kaczkowskiego
Dostępny
144 szt.

Ale petarda! Ks. Kaczkowski w trzech odsłonach Pokochała go cała Polska, zawsze żył pod prąd, wierzył w ludzi. O sprawach wielkiej wagi potrafił mówić z luzem i bez spiny. Poznaj ks. Jana Kaczkowskiego i jego życiowe przesłanie. Trzy najważniejsze książki księdza Johnego do dziś inspirują miliony i wzywają do działania. Teraz nasza kolej na życie na pełnej petardzie! ŻYCIE NA PEŁNEJ PETARDZIE Niesamowita energia, niewyczerpane pokłady optymizmu i pełna swoboda. Ulubiony ksiądz Polaków w rozmowie życia z Piotrem Żyłką. GRUNT POD NOGAMI Ksiądz Johnny zostawił po sobie nie tylko wspomnienia i rozmowy. O czym mówił w kazaniach? Co przekazywał podopiecznym w hospicjach? Jaka była jego relacja z Bogiem? DASZ RADĘ. OSTATNIA ROZMOWA Szczera, odważna i bez owijania. Ta książka to pożegnanie, ale nie ostatni rozdział.

99,90 zł
59,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 39,96 zł

23 osoby kupiły
8
Asteriks T.7 Asteriks u Brytów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asteriks T.7 Asteriks u Brytów
Dostępny
78 szt.

Juliusz Cezar zdecydował się poszerzyć granice swego imperium i postanowił podbić Brytanię. Wykorzystując zwyczaje Brytów i atakując ich podczas weekendowego wypoczynku, udało mu się to bez przeszkód. Jednak pewna wioska w Cantium wciąż stawia opór najeźdźcom... Tam Brytowie pod wodzą Zebigbossa niezłomnie odpierają ataki, ale przychodzi taki dzień, kiedy i oni stwierdzają, że przed Rzymianami nie zdołają już dłużej bronić się sami. A do kogóż mają się zwrócić o pomoc, jak nie do mieszkańców małej galijskiej wioski. Jedynym ratunkiem jest słynny magiczny wywar, który Asteriks i Obeliks, mimo licznych przeciwności losu, próbują przetransportować w beczce do Brytanii...

27,99 zł
18,99 zł

Rabat 32,2%
oszczędzasz 9,00 zł

16 osób kupiło
9
Mnich, który kochał koty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mnich, który kochał koty
Dostępny
461 szt.

Mnich, który kochał koty to opowieść o podróży do Indii, ale także w głąb samego siebie. To historia zdolna przemówić do serca każdego z nas i na zawsze odmienić nasze postrzeganie świata. Pewien mężczyzna traci pracę, a gdy do tego rozstaje się z partnerką, postanawia zostawić za sobą wszystko, co mu ciąży, i wyruszyć do Indii. Ma nadzieję, że poprzez codzienną praktykę jogi i rozmowy z tamtejszymi mędrcami znajdzie odpowiedzi na nurtujące go pytania i odzyska życiową równowagę. Po przybyciu do Waranasi gubi się w labiryncie zatłoczonych i hałaśliwych uliczek starego miasta. To właśnie w tym momencie rozpoczyna się jego droga ku odnalezieniu samego siebie. Spotka na niej z pozoru zwyczajnych ludzi, którzy podzielą się z nim prawdziwą mądrością. Mistrz sztuk walki, malarz, staruszka karmiąca biednych, opiekunka ogrodów – każda z tych osób wypowie słowa, które zapadną mężczyźnie w pamięć i na zawsze zmienią jego postrzeganie świata. Najważniejszą naukę przekaże mu mistrz Tatandźi, sędziwy mnich żyjący w aśramie wraz ze swoimi kotami. To on zdejmie bielmo z oczu bohatera i uświadomi mu, że szczęście, którego dotąd bezskutecznie poszukiwał, cały czas nosi w sobie.

39,99 zł
28,39 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,60 zł

14 osób kupiło
10
Asteriks T.31 Asteriks i Latraviata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asteriks T.31 Asteriks i Latraviata
Dostępny
55 szt.

Asteriks i Obeliks obchodzą urodziny - z tej okazji w wiosce zjawiają się ich matki Żelatyna i Pralina. Przywożą prezenty i życzenia od ojców, którzy musieli pozostać w Condate. Wśród podarków są wyjątkowo cenne miecz i hełm. Ojcowie naszych bohaterów odkupili te przedmioty od pewnego pijanego rzymskiego legionisty. Prawowitym właścicielem miecza i hełmu okazuje się Pompejusz - przeciwnik polityczny Cezara - który w dalekiej Galii próbuje spiskować przeciwko władcy Rzymu. Ale zanim zmierzy się z Juliuszem Cezarem, zechce odebrać Asteriksowi i Obeliksowi swoją własność. A ponieważ wie, że Galowie są niezwyciężeni, posyła do ich wioski piękną aktorkę Latraviatę, by ta, ucharakteryzowana na Falbalę, oczarowała bohaterów i odzyskała elementy uzbrojenia Pompejusza.

27,99 zł
18,99 zł

Rabat 32,2%
oszczędzasz 9,00 zł

9 osób kupiło
11
Puzzle 1000 elementów. Secret Garden - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Secret Garden
Interdruk Puzzle, 1000
Dostępny
44 szt.

Odkryj wyjątkową kolekcję puzzli inspirowanych sztuką, naturą i pięknem. Dzięki wprowadzonej numeracji nie przegapisz ani jednego tytułu w serii. Ciesz się nimi na dłużej - opraw je w ramkę i powieś na ścianie. Charakterystyka produktu: • Puzzle 1000 elementów • Pomocniczy obrazek w środku ułatwiający układanie • Wyjątkowe i piękne motywy, idealne do oprawienia w ramkę i powieszenia na ścianie jako dekoracja • Wyprodukowane z trzywarstwowego, solidnego kartonu Blue Board • Elegancka powłoka o fakturze lnu • Dostępne w 4 kolekcjach: Secret Garden, Flowers, Galaxy i Around the World • Ponumerowane tytuły w każdej kolekcji – zbierz wszystkie tytuły z ulubionym motywem! • Solidne i trwałe pudełko do przechowywania o wymiarach 25.4 x 35.0 x 6.0 cm • Przyjazne dla środowiska i w 100% podlegające recyklingowi • Produkt wysokiej jakości • Wyprodukowano w Polsce Wymiary ułożonego obrazka: 67.0 x 48.0 cm

40,20 zł
38,19 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,01 zł

8 osób kupiło
12
Roryk. Nieśmiały detektyw. Sprawa zaginionej perły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roryk. Nieśmiały detektyw. Sprawa zaginionej perły
Dostępny
247 szt.

Roryk jest nietypowym detektywem: wstydzi się przesłuchiwać świadków, jest zbyt nieśmiały, by rozmawiać z informatorami, i zdecydowanie zbyt uprzejmy, by zadręczać podejrzanych pytaniami o alibi. Posiada za to własną, ściśle tajną metodę, dzięki której do tej pory udawało mu się rozwiązywać nawet najtrudniejsze zagadki. Po prostu dotyka różnych przedmiotów i widzi, co się z nimi wcześniej działo. Ale czasami to nie wystarcza i musi je… polizać. Dlatego zawsze nosi przy sobie płyn do płukania ust. Tym razem nieśmiały detektyw zajmuje się sprawą pewnej miliarderki, której zniknęła perła. A ponieważ każdy mieszkaniec domu – od sekretarki po lokaja – skrywa jakiś sekret, nie da się uniknąć przesłuchań. Z pomocą dwunastoletniej Matyldy Roryk podejmuje się najtrudniejszej sprawy w swojej karierze…

39,99 zł
24,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,60 zł

8 osób kupiło
13
Czując każdego dnia. Praktyczny workbook dla osób wrażliwych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czując każdego dnia. Praktyczny workbook dla osób wrażliwych
Dostępny
361 szt.

Praktyczny workbook dla osób wrażliwych. Katarzyna Kucewicz, psycholożka i psychoterapeutka, autorka bestsellerowej książki Kobiety, które czują za bardzo, postanowiła przygotować workbook dla osób wyjątkowo wrażliwych. Czując każdego dnia to pełen czułości i uważności praktyczny przewodnik, który zawiera inspirującą wiedzę oraz rozwijające ćwiczenia. Dzięki niemu lepiej poznasz siebie, zrozumiesz swoją wrażliwość, odnajdziesz harmonię i spokój. W dzisiejszych czasach tak trudno nie być przemęczonym i przytłoczonym. Świat pędzi, rzuca nam nowe wyzwania, los stawia nas w różnych sytuacjach – czasem takich, które zapewniają rozwój i dają spełnienie, ale równie często w takich, które wywołują lęk i niepewność. Zestresowani jesteśmy prawie wszyscy. Zaprojektowałam ten dziennik dla ciebie, żeby zabrać cię w podróż do źródła spokoju i wyciszenia. Pomoże ci on odzyskać spokój każdego dnia i rozpoznać stresory, które odbierają ci energię. Krok po kroku razem ze mną odnajdziesz drogę do ciszy, harmonii i równowagi w tym pędzącym świecie. – Katarzyna Kucewicz. Katarzyna Kucewicz psycholożka, psychoterapeutka, seksuolożka. Prowadzi Ośrodek Psychoterapii i Coachingu Inner Garden w Warszawie, współpracuje także z Poradnią Zdrowia Psychicznego „Harmonia”. Należy do Polskiej Federacji Psychoterapii. Autorka licznych artykułów w czasopismach psychologicznych oraz lifestylowych, ekspertka w programach telewizyjnych i radiowych. Zajmuje się psychoterapią indywidualną oraz terapią par. Z pasją dzieli się swoją wiedzą psychologiczną na Instagramie: @psycholog_na_insta.

39,90 zł
25,54 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,36 zł

7 osób kupiło
14
Wyprawa do El Dorado - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprawa do El Dorado
Nasza Księgarnia - gry
Dostępny
144 szt.

Najlepsza Gra Rodzinna 2020 roku! Proste zasady, wielkie emocje! Celem gry jest jak najszybsze dotarcie do legendarnego miasta El Dorado. Zorganizuj ekspedycję i udaj się w podróż przez dżunglę. Będziesz potrzebował doświadczonych przewodników i odpowiedniego sprzętu. Zatrudnisz zwiadowcę czy skorzystasz z pomocy tubylców? Wybierzesz podróż statkiem czy wynajmiesz samolot? Bądź szybszy od rywali! Każda rozgrywka wymaga innej strategii. Najlepsza gra Reinera Knizi od ponad 10 lat! Nominowana do prestiżowej nagrody "Spiel des Jahres". Gra zdobyła polską nagrodę Rodzinna Gra Roku 2020! Kategoria: strategiczne

149,90 zł
109,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 40,47 zł

7 osób kupiło
15
Asteriks T.26 Odyseja Asteriksa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asteriks T.26 Odyseja Asteriksa
Dostępny
27 szt.

Juliusz Cezar, zniecierpliwiony nieustannym oporem mieszkańców małej galijskiej osady, postanawia ostatecznie się z nimi rozprawić. Nie siłą jednak, lecz sposobem. W tym celu wysyła do wioski tajnego agenta - Zerozerosiódmiksa, by ten, podając się za druida, poznał największy sekret Galów. Chodzi o recepturę magicznego wywaru, dającego nadludzką siłę. Kiedy szpieg - wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt - dociera na miejsce, okazuje się, że Galowie są w wielkim kłopocie. Druid Panoramiks niecierpliwie czeka na dostawę oleju skalnego - petroleum - składnika niezbędnego do sporządzenia wywaru. Niestety, zaprzyjaźniony fenicki kupiec Epidemais przybywa z niczym. W tej sytuacji Asteriks i Obeliks muszą wyruszyć do Mezopotamii, by zdobyć zapas petroleum. Do wyprawy przyłącza się też na ochotnika Zerozerosiódmiks, by z pomocą tresowanej muchy na bieżąco informować Cezara o rozwoju wypadków...

27,99 zł
18,99 zł

Rabat 32,2%
oszczędzasz 9,00 zł

7 osób kupiło
16
Dolina przebudzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dolina przebudzenia
Dostępny
381 szt.

Czasami prawda niszczy wszystko… Gdy miłość jest tak silna, że jedynym rozwiązaniem pozostaje szaleństwo… Jagna nadal mierzy się z błędami przeszłości, które zdają się definiować jej życie. Postanawia pozostać w Brzegach, jednak kolejne dni obfitują w zdarzenia podważające słuszność tej decyzji. Pensjonat nie jest opuszczony, jak wydawało się jeszcze kilka tygodni przed wydarzeniami na Rysach, a strach potęgują dodatkowo podejrzenia, że Staszek nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Adam nie zamierza ułatwiać matce powrotu w rodzinne strony, a Jędrek… To wtedy na drodze Jagny pojawia się Kosma, który zdaje się skrywać własne tajemnice. W tym samym czasie policja i TOPR poszukują zaginionego turysty. Znajdują ślady, ale czy na pewno jego?

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

7 osób kupiło
17
Czekam na ciebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czekam na ciebie
Dostępny
734 szt.

Zimowa sceneria Warszawy, zaginiony przed laty list, kulisy pracy w telewizji i losy paczki przyjaciół. A do tego działająca od ponad stu lat pracownia krawiecka w kamienicy na warszawskiej Pradze. W tym miejscu swój początek miała wyjątkowa miłość, a jej historia rozczuli najbardziej zatwardziałe serca. Baśka Werner i Zuza Marczak idą przebojem przez życie, poznały się w pracy, od roku są redaktorkami w porannym programie telewizyjnym „Witaj, Warszawo!”. Pewnego dnia na targu staroci Baśka kupuje zabytkową toaletkę. Odkrywa w niej coś niezwykłego – list, który nigdy nie został wysłany, choć napisano go kilkadziesiąt lat temu. Czy odnajdzie jego adresata? Jaka tajemnica kryje się w tej korespondencji? Antoni Szafir wraz z córką i wnuczką prowadzi rodzinną pracownię krawiecką, która od ponad stu lat cieszy się zasłużoną renomą i uznaniem nie tylko warszawiaków. Antoni wiedzie szczęśliwe życie, jednak nie daje mu spokoju pewna sprawa sprzed lat. W młodości zakochał się bez pamięci w Jadwidze. Niestety, na drodze do ich szczęścia stanęli źli ludzie, a Jadwiga wraz ze swoją rodziną zniknęła z dnia na dzień. Czy po latach Antoni odnajdzie swą ukochaną? Czy prawdziwa miłość czeka nas tylko raz w życiu? Tajemnicza, wzruszająca i pełna emocji historia o tym, że zawsze warto pielęgnować napotkaną miłość i walczyć o najskrytsze marzenia. Bo w życiu liczy się tylko to, co daje nam szczęście – przytulny dom, rodzina, przyjaciele i radość z każdego dnia.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

7 osób kupiło
18
Puzzle 1000 elementów. Galaxy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Galaxy
Interdruk Puzzle, 1000
Dostępny
30 szt.

Odkryj wyjątkową kolekcję puzzli inspirowanych sztuką, naturą i pięknem. Dzięki wprowadzonej numeracji nie przegapisz ani jednego tytułu w serii. Ciesz się nimi na dłużej - opraw je w ramkę i powieś na ścianie. Charakterystyka produktu: • Puzzle 1000 elementów • Pomocniczy obrazek w środku ułatwiający układanie • Wyjątkowe i piękne motywy, idealne do oprawienia w ramkę i powieszenia na ścianie jako dekoracja • Wyprodukowane z trzywarstwowego, solidnego kartonu Blue Board • Elegancka powłoka o fakturze lnu • Dostępne w 4 kolekcjach: Secret Garden, Flowers, Galaxy i Around the World • Ponumerowane tytuły w każdej kolekcji – zbierz wszystkie tytuły z ulubionym motywem! • Solidne i trwałe pudełko do przechowywania o wymiarach 25.4 x 35.0 x 6.0 cm • Przyjazne dla środowiska i w 100% podlegające recyklingowi • Produkt wysokiej jakości • Wyprodukowano w Polsce Wymiary ułożonego obrazka: 67.0 x 48.0 cm

40,20 zł
38,19 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,01 zł

6 osób kupiło
19
Asteriks T.8 Asteriks i Goci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asteriks T.8 Asteriks i Goci
Dostępny
35 szt.

Jak co roku Panoramiks udaje się na zjazd druidów odbywający się w Puszczy Karnutyjskiej. Jest to spotkanie wszystkich galijskich druidów połączone z konkursem na najlepszego Druida Roku. Łatwo się domyślić, że dzięki wynalezieniu magicznego wywaru Panoramiks wygrywa konkurs i otrzymuje złoty menhir. Na kogoś takiego właśnie czekali zaczajeni w lesie Goci, którzy porywają zwycięzcę, by jego magiczne zdolności wykorzystać do podbicia imperium rzymskiego i Galii. Śladami porywaczy wyruszają Asteriks i Obeliks...

27,99 zł
20,71 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,28 zł

6 osób kupiło
20
1984. George Orwell. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1984. George Orwell. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami
Dostępny
112 szt.

W 1984 roku cywilizacja była już spustoszona przez konflikty domowe, niekończącą się wojnę oraz rewolucję. Świat rządzony jest przez tajemniczego Wielkiego Brata i jedyną słuszną Partię, a każda ludzka myśl znajduje się pod kontrolą. Sięgnij po jedną z najsłynniejszych powieści XX wieku i ucz się języka. Czytając 1984 po angielsku, w naturalny sposób przyswoisz słownictwo i zwroty na poziomie średnio zaawansowanym (B1-B2). W naszej adaptacji poznasz nie tylko złowrogą wizję świata, w której wolność, prawda i miłość uznawane są za zbrodnie, ale potrenujesz także czytanie ze zrozumieniem. Przygotowaliśmy również dla ciebie: - przydatne tłumaczenia na marginesach - sprawdzasz znaczenie słów, nie odrywając się od książki, - 90 urozmaiconych ćwiczeń - utrwalasz nowo poznane słowa i konstrukcje gramatyczne. Zamów już dziś i przekonaj się, że to działa.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

6 osób kupiło
21
Super Cortex REBEL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Cortex REBEL
Rebel
Dostępny
46 szt.

Myślisz, że jesteś bystrzejszy od swoich znajomych? Wytęż umysł i spróbuj swoich sił w świetnej grze, która rozwinie rozmaite funkcje Twojego mózgu. Podejmij się 8 różnych testów sprawdzających rozumowanie, pamięć i szybkość. Przygotuj się na zadania wymagające myślenia przestrzennego, zapamiętywania, analizy, logiki, a nawet... rozpoznawania kształtów wyłącznie za pomocą dotyku! Super Cortex to dynamiczna zabawa, w której wraz z przyjaciółmi sprawdzicie, kto najszybciej rozwiązuje rozmaite łamigłówki. W każdej rundzie na stole pojawia się karta z zadaniem. Ten, kto rozwiąże je jako pierwszy, musi przykryć ją ręką i głośno podać odpowiedź. Ta odsłona serii skierowana jest do starszych odbiorców, a dostępne zagadki stanowią naprawdę nie lada wyzwanie! Zawartość: 90 kart,6 układanek mózgów,instrukcja.

59,95 zł
52,76 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,19 zł

6 osób kupiło
22
Asteriks T.35 Asteriks u Piktów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asteriks T.35 Asteriks u Piktów
Dostępny
80 szt.

Asteriks u Piktów to pierwszy album serii stworzony przez nowych autorów - rysownika Didiera Conrada oraz scenarzystę Jeana-Yvesa Ferriego. Świetnie wszystkim znani bohaterowie w nowej odsłonie tym razem wybierają się w podróż do kraju Piktów. Ci groźni wojownicy, których miano, nadane im przez Rzymian, oznacza "malowani ludzie", zamieszkują starożytną Szkocję. Ten tajemniczy lud słynie z miłości do wojaczki, a także z ciętego poczucia humoru i zamiłowania do gier słownych. Na co jeszcze natkną się w Szkocji dzielni Galowie? Czy spotkają potwora z Loch Ness, poznają smak whisky lub zagrają na dudach? A może polubią noszenie kiltów? Historia galijskiej osady, która dzielnie stawia opór rzymskim najeźdźcom, to obowiązkowa pozycja na półce każdego fana komiksów. Nieśmiertelny francuski dowcip serii stworzonej przez Ren Goscinny'ego i Alberta Uderzo od wielu lat przyciąga kolejne pokolenia czytelników, a sprytny Asteriks, naiwny Obeliks i ich towarzysze znaleźli się w gronie ulubionych bohaterów masowej wyobraźni.

27,99 zł
20,71 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,28 zł

6 osób kupiło
23
Szepty dzieciństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szepty dzieciństwa
Dostępny
1085 szt.

Szepty dzieciństwa to pełna emocji historia zwykłej rodziny. Pod jednym dachem mieszkają on, ona, dwójka dzieci i jej ojciec. Wszystko mogłoby układać się pięknie, gdyby nie to, że senior rodu topi smutki w alkoholu i żyje wspomnieniami o zmarłej żonie, a nad główną bohaterką krąży widmo wspomnień związanych z okrutną matką. Baśka zaś jest zwykłą trzydziestokilkuletnią kobietą, która pragnie żyć jak inni, mieć pieniądze na nowe ubrania i kosmetyki, chodzić do kawiarni. Pewnego dnia na jej drodze staje Ula, koleżanka ze szkolnej ławki... Anna Sakowicz pokazuje, jak duży wpływ na dorosłe wybory każdego człowieka ma dzieciństwo. To przejmująca i refleksyjna powieść o rodzinie, uzależnieniach i nie zawsze łatwej do zrealizowania potrzebie normalnego życia. Nowa edycja książki z dużym, wygodnym drukiem do czytania.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

6 osób kupiło
24
Do ostatniej kości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do ostatniej kości
Dostępny
737 szt.

A czego Ty pragniesz? I czego się boisz? Maren Yearly nie tylko łamie serca, ona je pożera. Do ostatniej kości jest horrorem, który prowokuje, wstrząsa, pochłania. To przede wszystkim jednak historia o głodzie miłości i akceptacji. Love story na miarę XXI wieku. Porzucona przez rodzinę nastoletnia kanibalka Maren wyrusza w podróż po Ameryce. Zabiera ze sobą trochę pieniędzy i kilka książek, ale też dręczące wspomnienia i swój nienasycony głód. W drodze poznaje chłopaka. Pociągający i tajemniczy Lee widzi Maren taką, jaka jest. Bo i on jest kimś takim jak ona. Przy nim Maren nie czuje się już tak bardzo samotna i przerażona. Dalej jadą razem, para wyrzutków skazanych na ukrywanie się przed ludźmi i… ich zjadanie. We dwójkę Maren i Lee są silni i nietykalni. Ale czy ta więź i bezwarunkowa miłość ocali ich przed samymi sobą i światem, do którego nie należą? Do ostatniej kości to oryginalny horror i inteligentnie poprowadzona powieść grozy, która jest jednocześnie przejmującą opowieścią o dojrzewaniu, poszukiwaniu miłości i akceptacji. Książka wytrąca ze strefy komfortu. Autorka stawia w nim ciekawe pytania na temat tabu, przymusu i pożądania. Nic dziwnego, że historią młodych kanibali szybko zainteresowało się kino. Adaptacja filmowa książki Camille DeAngelis w reżyserii Luki Guadagnina była sensacją Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji i otrzymała nagrody za reżyserię i debiut aktorski. W głównych bohaterów wcielili się Taylor Russell i Timothée Chalamet, z którym reżyser spotkał się wcześniej na planie filmu „Tamte dni, tamte noce” (nakręconego na podstawie powieści André Acimana).

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

5 osób kupiło
25
Balon foliowy Gwiazdka 48cm zielony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy Gwiazdka 48cm zielony
PartyDeco
Dostępny
11 szt.

Balon foliowy satynowy w kształcie gwiazdki w kolorze zielonym, wysokość ok. 48 cm (19'').

5,40 zł
4,99 zł

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,41 zł

4 osoby kupiły
26
Puzzle 1000 elementów. Secret Garden - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Secret Garden
Interdruk Puzzle, 1000
Dostępny
31 szt.

Odkryj wyjątkową kolekcję puzzli inspirowanych sztuką, naturą i pięknem. Dzięki wprowadzonej numeracji nie przegapisz ani jednego tytułu w serii. Ciesz się nimi na dłużej - opraw je w ramkę i powieś na ścianie. Charakterystyka produktu: • Puzzle 1000 elementów • Pomocniczy obrazek w środku ułatwiający układanie • Wyjątkowe i piękne motywy, idealne do oprawienia w ramkę i powieszenia na ścianie jako dekoracja • Wyprodukowane z trzywarstwowego, solidnego kartonu Blue Board • Elegancka powłoka o fakturze lnu • Dostępne w 4 kolekcjach: Secret Garden, Flowers, Galaxy i Around the World • Ponumerowane tytuły w każdej kolekcji – zbierz wszystkie tytuły z ulubionym motywem! • Solidne i trwałe pudełko do przechowywania o wymiarach 25.4 x 35.0 x 6.0 cm • Przyjazne dla środowiska i w 100% podlegające recyklingowi • Produkt wysokiej jakości • Wyprodukowano w Polsce Wymiary ułożonego obrazka: 67.0 x 48.0 cm

40,20 zł
38,19 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,01 zł

4 osoby kupiły
27
Adoracja Najświętszego Sakramentu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Dostępny
46 szt.

Adorować Pana oznacza wielbić Go we wszystkim i składać Mu za to dzięki. Nieustannie pamiętać o Jego obecności w pobliskiej świątyni czy kaplicy, gdzie oczekuje na nas z tęsknotą. "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja Was pokrzepię" - mówi do nas Jezus. Korzystajmy z tego zaproszenia jak najczęściej. Pomogą nam w tym zawarte w książce teksty, wybrane z pism różnych Świętych - mistrzów życia duchowego, które uczą nas pięknego języka dialogu z Bogiem - najlepszym Ojcem i najwierniejszym Przyjacielem. Możemy je wykorzystać w czasie modlitwy w kościele jak i w zaciszu własnego domu. Nastrojowe kolorowe fotografie dobrane tematycznie pomagają w skupieniu myśli i ułatwiają medytację.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

4 osoby kupiły
28
Pokemon. Select. Figurka Pikachu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokemon. Select. Figurka Pikachu
Jazwares, Pokemon
Dostępny
16 szt.

Przygotuj się na niezwykły trening z Pikachu! Wyjątkowa 7,5 cm figurka bitewna przedstawiająca tego popularnego Pokémona typu elektrycznego została wykonana ze specjalnego, półprzezroczystego materiału.

59,90 zł
56,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,99 zł

5 osób kupiło
29
Puzzle 1000 elementów. Flowers - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Flowers
Interdruk Puzzle, 1000
Dostępny
34 szt.

Odkryj wyjątkową kolekcję puzzli inspirowanych sztuką, naturą i pięknem. Dzięki wprowadzonej numeracji nie przegapisz ani jednego tytułu w serii. Ciesz się nimi na dłużej - opraw je w ramkę i powieś na ścianie. Charakterystyka produktu: • Puzzle 1000 elementów • Pomocniczy obrazek w środku ułatwiający układanie • Wyjątkowe i piękne motywy, idealne do oprawienia w ramkę i powieszenia na ścianie jako dekoracja • Wyprodukowane z trzywarstwowego, solidnego kartonu Blue Board • Elegancka powłoka o fakturze lnu • Dostępne w 4 kolekcjach: Secret Garden, Flowers, Galaxy i Around the World • Ponumerowane tytuły w każdej kolekcji – zbierz wszystkie tytuły z ulubionym motywem! • Solidne i trwałe pudełko do przechowywania o wymiarach 25.4 x 35.0 x 6.0 cm • Przyjazne dla środowiska i w 100% podlegające recyklingowi • Produkt wysokiej jakości • Wyprodukowano w Polsce Wymiary ułożonego obrazka: 67.0 x 48.0 cm

40,20 zł
38,19 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,01 zł

3 osoby kupiły
30
Kenosis. Simone Weil i Kaija Saariaho - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kenosis. Simone Weil i Kaija Saariaho
Dostępny
32 szt.

Książka stanowi próbę interpretacji wymiaru kenotycznego w refleksji Simone Weil oraz „audioportretu” filozofki – oratorium La Passion de Simone Kaiji Saariaho (2006). Utwór muzyczny fińskiej kompozytorki w całości odnosi się do sylwetki oraz myśli Weil, a jego ukształtowanie formalne jest wzorowane na nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W centrum uwagi znajduje się problem kenozy, rozpatrywany w kontekstach filozoficzno-teologicznych, estetycznych, hermeneutycznych oraz etycznych – zarówno w odniesieniu do pisarstwa Weil, jak i muzyki Saariaho. Myśl francuskiej filozofki została ujęta w perspektywie postsekularnej avant la lettre, a szczególną uwagę autorka poświęca motywom kenozy, (nie)obecności Boga, kenotycznej uważności, bliskiej postsekularnemu pojęciu adoracji w kontakcie z drugim człowiekiem, oraz etycznej postawy miłosierdzia wobec anonimowego bliźniego. Otwiera tym samym na nowo dyskusję na temat doniosłości myśli Weil w dzisiejszym momencie historycznym. Książka p. Katarzyny Kuci-Kuśmierskiej jest dziełem samodzielnej refleksji i to refleksji niełatwej, bowiem dotyczącej tyleż literatury, co teologii i muzyki. (...) Zachowując szacunek dla kon-strukcji dzieła muzycznego fińskiej kompozytorki, Autorka nie poprowadziła nas drogą ściśle muzykologiczną, ale hermeneutyczną (...) – to znaczy starała się przeplatać nić kompozytorską z literacką i filozoficzną tak, aby powstało coś, co pozwala na powołanie do życia struktury myśli Weil (…). Specjalnie posługuję się słowem struktura, bowiem jego przestrzenny charakter spra-wia, że opuszczamy książkę (…) z obrazem życia (…). Ta myśl wcielona, mówi Autorka, jest nieodzownie „paradoksalna” (…). Jednym z największych jej paradoksów jest to, że zawdzięcza zwycięstwo klęsce, nasycenie głodowi, obecność nieobecności, sprawiedliwość powstrzymaniu się od bezwzględnego dochodzenia swych racji. Wszystko to doświadczenia obce dzisiejszemu światu, ale niezbędne, by go próbować ratować. Prof. dr hab. Tadeusz Sławek, Uniwersytet Śląski Dr Katarzyna Kucia-Kuśmierska jest literaturoznawczynią i śpiewaczką. Ukończyła studia komparatystyczne na Wydziale Polonistyki UJ oraz śpiew solowy w Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracuje z zespołami muzyki dawnej oraz z kameralnym zespołem wokalnym Cracow Singers . Pracuje na stanowisku asystenta w Katedrze Teorii Literatury Wydziału Polonistyki UJ. Interesuje się problematyką szeroko rozumianych związków muzyki z literaturą.

44,00 zł
32,12 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,88 zł

3 osoby kupiły
31
Malowanie po numerkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanie po numerkach
Icom
Dostępny
1 szt.

- Płótno z rysunkami dostępne jest w 4x wariantach (Jednorożec, syrenka, autko i kosmonauta), - Każdy rysunek posiada 6x farbki w różnych kolorach, - Pędzel, - Produkt rozwija zdolności manualne oraz dokładność, - Malowanie po numerkach przeznaczone jest dla dzieci powyżej 4 roku życia. Cena za 1 sztukę. Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

15,30 zł
14,99 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,31 zł

3 osoby kupiły
32
Chemia LO zb. zadań ZR lata 2010-2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia LO zb. zadań ZR lata 2010-2022
Dostępny
68 szt.

Najnowsze wydanie Zbioru zadań maturalnych uzupełniono o zadania, które wystąpiły w arkuszu maturalnym CKE w maju 2022 r., a ponadto uzupełniono je o kilkadziesiąt zadań CKE z elektrochemii, których nie było w poprzednich wydaniach tego zbioru. Z powodu znacznego powiększenia materiału, obecne wydanie zbioru podzielono na dwie części, z których pierwsza zawiera zadania z chemii ogólnej i fizycznej, a część druga zadania z chemii nieorganicznej i organicznej. Do wszystkich zadań (w obu częściach) podano szkice rozwiązań i odpowiedzi.

35,90 zł
31,95 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,95 zł

3 osoby kupiły
33
Puzzle 500 elementów. Secret Garden - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Secret Garden
Interdruk Puzzle, 500
Dostępny
43 szt.

Odkryj wyjątkową kolekcję puzzli inspirowanych sztuką, naturą i pięknem. Dzięki wprowadzonej numeracji nie przegapisz ani jednego tytułu w serii. Ciesz się nimi na dłużej - opraw je w ramkę i powieś na ścianie. Charakterystyka produktu: • Puzzle 500 elementów • Pomocniczy obrazek w środku ułatwiający układanie • Wyjątkowe i piękne motywy, idealne do oprawienia w ramkę i powieszenia na ścianie jako dekoracja • Wyprodukowane z trzywarstwowego, solidnego kartonu Blue Board • Elegancka powłoka o fakturze lnu • Dostępne w 4 kolekcjach: Secret Garden, Flowers, Galaxy i Around the World • Ponumerowane tytuły w każdej kolekcji – zbierz wszystkie tytuły z ulubionym motywem! • Solidne i trwałe pudełko do przechowywania o wymiarach 25.4 x 25.4 x 6.0 cm • Przyjazne dla środowiska i w 100% podlegające recyklingowi • Produkt wysokiej jakości • Wyprodukowano w Polsce Wymiary ułożonego obrazka: 47.0 x 33.0 cm

34,90 zł
33,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,74 zł

3 osoby kupiły
34
Balon foliowy Happy Birthday 340x35cm złoty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy Happy Birthday 340x35cm złoty
PartyDeco
Dostępny
7 szt.

Balon foliowy metalizowany Happy Birthday w kolorze złotym, wymiary ok. 340 x 35 cm (134 x 14'').

18,80 zł
16,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,81 zł

3 osoby kupiły
35
Potencjalności transformacji. Krótkie trwanie performansów kulturowych lat 90 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potencjalności transformacji. Krótkie trwanie performansów kulturowych...
Dostępny
4 szt.

Łucja Iwanczewska ? adiunktka w Katedrze Performatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doktorka nauk humanistycznych. Absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i podyplomowych studiów z zakresu Gender w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ. Autorka książek: Muszę się odrodzić. Inne spotkania z dramatami Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz Samoprezentacje. Sade i Witkacy. Zajmuje się zagadnieniami performatywności zjawisk kultury współczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem sztuk performatywnych. Publikowała w:?Dialogu?, ?Didaskaliach?, ?Performerze?, ?Polish Theatre Journal?, ?Nowej Dekadzie Krakowskiej?, ?Kontekstach?, ?Tekstach Drugich?, ?Porównaniach? oraz w wielu pracach zbiorowych polskich i zagranicznych. Przeczytałam książkę p. Łucji Iwanczewskiej z dużym zainteresowaniem i z wielką przyjemnością. Podoba mi się swada, z jaką autorka wprowadza czytelnika w kontekst działań artystycznych i para-artystycznych lat 90., delikatny humor często graniczący z ironią, a także głębsza analiza kontekstu społeczno-politycznego owej epoki. Szczególnie zainteresowało mnie rozszerzenie pojęcia performansu na szersze wydarzenia kulturowe. Ramy teoretyczne pracy wyznaczone przez koncepcję humanistyki afirmatywnej zaproponowaną przez Ewę Domańską oraz humanistyki zaangażowanej i badań opartych na sztuce w ujęciu Ryszarda Nycza wyznaczają ciekawy horyzont myślenia o kulturze w sposób nie tylko krytyczny, ale jednocześnie transformacyjny. (Zarówno opisywane wydarzenia, jak i książka sama w sobie są jak radosny wybuch deleuzjańskiej energii!) fragment recenzji prof. Joanny Żylińskiej

42,00 zł
41,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

3 osoby kupiły
36
Balwierz (wersja ukraińska) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balwierz (wersja ukraińska)
Dostępny
171 szt.

Із загиблого Тимека пустили кров, тіло отця Доната снайпер поклав біля колії. Хто це зробив? Губерт Меєр шукає відповіді. Після бійки з Коломийським слідчий-психолог ховається у глушині Підляшшя, в хатині Домана в Нареві. Він хоче зібрати думки докупи, вирішити, що йому робити далі. Він шукає спокою, але доля не дарує йому цього шансу. Низка кривавих злочинів збурила околицю. Посеред лісу, в капличці святого Губертуса, наче принесене в жертву, лежить тіло шестирічного Тимека, сина місцевої фатальної жінки. Тоді ж від пострілу снайпера гине отець Донат Гіза, завзятий мисливець і почесний член мисливського клубу. Згодом відбуваються наступні вбивства… Досвідчений профайлер вирішує долучитися до діяльності місцевих слідчих. Завдання непросте, адже місцева громада має свої секрети, темні таємниці, незрозумілі зв’язки та інтереси. І вона ретельно оберігає їх від сторонніх! Чи вдасться Меєру розгадати таємницю цих дивних злочинів? Хто вбивця і що він має спільного з місцевими знатними людьми? – Wraz z ostatnią kroplą, która wypłynęła z żyły dziecka, narodził się ON. Balwierz z Narwi. Z ciała martwego Tymka upuszczono krew, w pobliżu torów snajper położył trupem księdza Donata. Kto to zrobił? Hubert Meyer szuka odpowiedzi. Po bójce z Kołomyjskim psycholog śledczy zaszywa się w leśnej głuszy na Podlasiu, w chacie Domana w Narwi. Szuka spokoju, ale los nie da mu tej szansy. Okolicą wstrząsa właśnie seria krwawych zbrodni. W środku lasu, w kapliczce świętego Huberta – niczym złożone w ofierze – leży ciało kilkuletniego Tymka, syna miejscowej femme fatale. W tym samym czasie od strzału snajpera ginie ksiądz Donat Giza, zapalony myśliwy, prominentny członek koła łowieckiego. Potem dochodzi do kolejnych morderstw… Doświadczony profiler postanawia włączyć się w działania miejscowych śledczych. Zadanie nie jest łatwe, bo lokalna społeczność ma swoje tajemnice, mroczne sekrety, niejasne powiązania i interesy. I pilnie strzeże ich przed obcymi! Czy Meyerowi uda się rozwikłać zagadkę tajemniczych zbrodni? Kim jest morderca i co go łączy z miejscowymi notablami?

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

3 osoby kupiły
37
Cry Babies Magic Tears Dress Me Up lalka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cry Babies Magic Tears Dress Me Up lalka
TM Toys
Dostępny
4 szt.

Wyjątkowa seria Dress Me Up Storyland Laleczka jest nowością, prosto od producenta Cry Baby Magic Tears. Świat płaczących laleczek powiększył się o gustowne produkty, dzięki którym zabawa będzie jeszcze ciekawsza. Nowe Laleczki to prawdziwe, płaczące damy w gustownych ubrankach.

98,00 zł
88,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,80 zł

3 osoby kupiły
38
Pamper Petz. Tygrysek z pieluszkowego gangu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Pamper Petz. Tygrysek z pieluszkowego gangu
Simba Toys
Dostępny
33 szt.

Pamper Petz to kolekcja słodkich zwierzątek z pieluszkowego gangu, które chcą być karmione i pielęgnowane. Szukają opiekuna, który je adoptuje, nada imię i otoczy miłością. Tygrysek z pieluszkowego gangu jest uroczym dzikim kociakiem, który czeka na odważne dziecko, które go oswoi. Gdy tygrysek poczuje się bezpiecznie zabierze brzdąca do świata wciągającej, interaktywnej zabawy! Zabawka pije i siusia jak prawdziwy zwierzaczek – tygrysek pije wodę z dołączonej butelki, a następnie siusia w pieluszkę, która zmienia kolor na żółty pod wpływem wilgoci. Dzięki niesamowitym akcesoriom dołączonym do zestawu dziecko może pielęgnować i karmić pupila, który stanie się towarzyszem codziennych zabaw każdego odpowiedzialnego i kochającego zwierzęta przedszkolaka. Czy tygrysek jest chłopcem, czy dziewczynką? Zwierzątko ma magiczną łapkę, która – po przetarciu wodą – zabarwi się na różowo lub niebiesko. Różowy kolor oznacza suczkę, a niebieski – samczyka. Dodatkowo zestaw zawiera akt adopcji tygryska oraz trzy akcesoria do pielęgnacji i karmienia. Pupil potrafi trzymać mięsko, smoczek i butelkę w pyszczku. Papierowe pudełko, w którym zwierzak do ciebie przyjedzie, pełni funkcję poręcznego transporterka z rączką. Ten uroczy kotek z pewnością zachwyci każde dziecko, które marzy o posiadaniu magicznego przyjaciela. Ta niesamowita zabawka jest idealna dla dzieci od 3. roku życia. Zawartość zestawu: 1 x pupil w pieluszce – tygrysek 1 x smoczek 1 x butelka 1 x udko 1 x akt adopcyjny Cechy produktu: – funkcja picia i siusiania (drink & wet), – pieluszka zmienia kolor, – kolorystyczne odkrywanie płci, – 4 akcesoria, – zwierzątko trzyma butelkę, smoka i mięsko w pyszczku, – tygrysek porusza głową i przednią łapką, – kartonowe opakowanie z rączką (pełni funkcje transporterka).

119,90 zł
98,32 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 21,58 zł

4 osoby kupiły
39
W przestrzeni tajemnic polskiego wywiadu wojskowego 1918-1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W przestrzeni tajemnic polskiego wywiadu wojskowego 1918-1945
Dostępny
42 szt.

Oficerowie wywiadu należeli do pokolenia Polaków, którym przypadła w udziale wielka misja związana z restytucją państwa, a następnie obrony jego suwerenności. Młodsi spośród nich to pokolenie wychowane i ukształtowane w Rzeczypospolitej Niepodległej, to pokolenie któremu także przypadła w udziale walka w obronie ojczyzny. Prócz domu rodzinnego, na ich wychowanie w niemałym stopniu wpływ miały warunki polityczne panujące w kraju budującym swoją niepodległość po okresie zaborczej niewoli. Drogę życiową wytyczały im osobiste przekonania i cechy charakteru ? przede wszystkim wierność zasadom, niezłomność, bohaterstwo. Bez wątpienia sprostali wszystkim życiowym wyzwaniom, przekraczającym wielokrotnie miarę i siły jednego człowieka. Warto zatem pamiętać o ludziach wywiadu, o wielkich, niekiedy także wręcz sensacyjnych dokonaniach polskich kryptologów, Mariana Rejewskiego, Henryka Zygalskiego i Jerzego Różyckiego oraz pracy szeregu innych wybitnych oficerów polskiego wywiadu wojskowego, którzy swym oddaniem oraz intelektem służyli Polsce. Warto zapoznać się z dokonaniami Antoniego Szymańskiego, Ignacego Matuszewskiego, Mieczysława Słowikowskiego, Stefana Mayera czy Kazimierza Glabisza, pozostających w cieniu wielkich zmagań geopolitycznych II wojny światowej. Z całą pewnością na tę pamięć zasługują, należą bowiem do Panteonu stanowiącego liczne grono Polaków walczących o odzyskanie Polski i utrwalenie polskości, w każdym jej wymiarze.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

3 osoby kupiły
40
Świeczki urodzinowe Kotek 6szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczki urodzinowe Kotek 6szt
PartyDeco
Dostępny
14 szt.

"Świeczki urodzinowe Kotek, mix wzorów i kolorów, wysokość ok. 2 cm. (1 op. / 6 szt.)"

10,50 zł
9,99 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,51 zł

3 osoby kupiły
41
Kuchnia średniowieczna. 125 przepisów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia średniowieczna. 125 przepisów
Dostępny
69 szt.

Drodzy Smakosze! Przedstawiając wam te średniowieczne przepisy kuchenne, zapraszamy do odbycia podroży w czasie w poszukiwaniu naszych korzeni. Nasi przodkowie używali obficie przypraw korzennych, gotowali wielobarwne potrawy o smakach budzących dziś czasem zaskoczenie. Nie znali pomidorów, ziemniaków ani papryki, które miały się pojawić znacznie później. Nie mieli talerzy ani widelców, posługiwali się tylko łyżkami i nożami. Jedli palcami, a jedzenie nakładali na drewnianą deseczkę albo kromkę chleba, zwaną po francuski souppe, a po włosku zuppa. Niewiele znamy średniowiecznych dzieł kulinarnych, dopiero na początku XIV stulecia skrybowie i kuchmistrze zaczęli spisywać na pergaminie traktaty, kopiowane ręczne, a potem wielokrotnie przedrukowywane. W tych książkach kucharskich zawarte jest dziedzictwo kuchni rzymskiej, wrażenia z podroży na Wschód i smakołyki szykowane przez kuchmistrzów z najznamienitszych dworów europejskich.

34,50 zł
24,15 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,35 zł

3 osoby kupiły
42
Puzzle 500 elementów. Flowers - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Flowers
Interdruk Puzzle, 500
Dostępny
19 szt.

Odkryj wyjątkową kolekcję puzzli inspirowanych sztuką, naturą i pięknem. Dzięki wprowadzonej numeracji nie przegapisz ani jednego tytułu w serii. Ciesz się nimi na dłużej – opraw je w ramkę i powieś na ścianie. Charakterystyka produktu: • Puzzle 500 elementów • Pomocniczy obrazek w środku ułatwiający układanie • Wyjątkowe i piękne motywy, idealne do oprawienia w ramkę i powieszenia na ścianie jako dekoracja • Wyprodukowane z trzywarstwowego, solidnego kartonu Blue Board • Elegancka powłoka o fakturze lnu • Dostępne w 4 kolekcjach: Secret Garden, Flowers, Galaxy i Around the World • Ponumerowane tytuły w każdej kolekcji – zbierz wszystkie tytuły z ulubionym motywem! • Solidne i trwałe pudełko do przechowywania o wymiarach 25.4 x 25.4 x 6.0 cm • Przyjazne dla środowiska i w 100% podlegające recyklingowi • Produkt wysokiej jakości • Wyprodukowano w Polsce Wymiary ułożonego obrazka: 47.0 x 33.0 cm

34,90 zł
33,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,74 zł

4 osoby kupiły
43
Balon foliowy 0 86cm złoty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy 0 86cm złoty
PartyDeco
Dostępny
13 szt.

Balon foliowy metalizowany Cyfra ''0'' w kolorze złotym, rozmiar przed napompowaniem ok. 100 cm (39''), rozmiar po napompowaniu ok. 86 cm (34''). Do napomowania powietrzem i helem.

12,40 zł
11,99 zł

Rabat 3,3%
oszczędzasz 0,41 zł

3 osoby kupiły
44
National Geographic. Zestaw wykopaliskowy - ząb rekina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
National Geographic. Zestaw wykopaliskowy - ząb rekina
Elbrus
Dostępny
561 szt.

Zestaw wykopaliskowy Ząb rekina od National Geographic Dzieci chętnie użyją dłuta i szczoteczki dołączonych do zestawu, aby odnaleźć ukryte w bryle zęby rekina. Zestaw zawiera również szkło powiększające, aby dzieci mogły przyjrzeć się zębom z bliska, a z podręcznika do nauki dowiedzą się więcej o skamieniałościach i paleontologii. Odkrywaj świat paleontologii Trzy autentyczne skamieliny zęba rekina — ząb rekina Otodus, ząb rekina Squalicorax pristodontus oraz ząb tawrosza piaskowego Zestaw zawiera narzędzie wykopaliskowe, szczoteczkę i szkło powiększające W zestawie: • 1 bryła • 3 rodzaje zębów rekina • 1 szkło powiększające • 1 narzędzie wykopaliskowe • 1 szczoteczka • 1 podręcznik do nauki z instrukcją

59,99 zł
57,59 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,40 zł

3 osoby kupiły
45
Puzzle panoramiczne 1000 elementów. Around the World - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle panoramiczne 1000 elementów. Around the World
Interdruk Puzzle, 1000
Dostępny
43 szt.

Odkryj wyjątkową kolekcję puzzli inspirowanych sztuką, naturą i pięknem. Dzięki wprowadzonej numeracji nie przegapisz ani jednego tytułu w serii. Ciesz się nimi na dłużej - opraw je w ramkę i powieś na ścianie. Charakterystyka produktu: • Puzzle panoramiczne 1000 elementów • Pomocniczy obrazek w środku ułatwiający układanie • Wyjątkowe i piękne motywy, idealne do oprawienia w ramkę i powieszenia na ścianie jako dekoracja • Wyprodukowane z trzywarstwowego, solidnego kartonu Blue Board • Elegancka powłoka o fakturze lnu • Dostępne w 4 kolekcjach: Secret Garden, Flowers, Galaxy i Around the World • Ponumerowane tytuły w każdej kolekcji – zbierz wszystkie tytuły z ulubionym motywem! • Solidne i trwałe pudełko do przechowywania o wymiarach 35.5 x 12.7 x 9.0 cm • Przyjazne dla środowiska i w 100% podlegające recyklingowi • Produkt wysokiej jakości • Wyprodukowano w Polsce Wymiary ułożonego obrazka: 96.0 x 32.0 cm

40,20 zł
38,19 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,01 zł

3 osoby kupiły
46
Przygoda z gramatyką. Fleksja i słowotwórstwo imion. Ćwiczenia funkcjonalno-gramatyczne dla cudzoziemców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygoda z gramatyką. Fleksja i słowotwórstwo imion. Ćwiczenia funkcjo...
Dostępny
41 szt.

POZIOM B2, C1 Podręczniki UNIVERSITAS są zgodne z zasadami certyfikacji języka polskiego jako obcego Przygoda z gramatyką jest podręcznikiem przeznaczonym dla obcokrajowców w różnym stopniu znajomości reguł gramatycznych języka polskiego z zakresu fleksji imiennej i słowotwórstwa. Zwięzłe i funkcjonalne objaśnienia teoretyczne, oparte na najnowszych opracowaniach teoretycznych języka polskiego jako obcego, znajdują swoje praktyczne zastosowanie w dużej liczbie ćwiczeń wdrażających i sprawdzających, które ze względu na rozwiązania podane na końcu podręcznika mogą być wykonywane samodzielnie lub z nauczycielem.

69,00 zł
50,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,63 zł

3 osoby kupiły
47
Encyklopedia obrazkowa Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia obrazkowa Pojazdy
Dostępny
1394 szt.

Seria obrazkowych encyklopedii. Każda zawiera 1000 haseł w postaci realistycznych kolorowych rysunków i podpisów. Seria obejmuje encyklopedię przyrody, encyklopedię zwierząt, encyklopedię życia pod wodą, encyklopedię jedzenia i encyklopedię pojazdów. Pojazdy ? ponad 1000 obrazków przedstawiających różne pojazdy z podziałem na ciekawe kategorie, takie jak w mieście, na wsi, na niebie, z dawnych czasów, w kosmosie itd.

39,99 zł
32,39 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,60 zł

5 osób kupiło
48
Skarbonka Met Walec 8x11 Dinozaur 17 Derform Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,99 zł
2 osoby kupiły
49
The Match - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Match
Dostępny
22 szt.

He is known simply as Wilde, the boy from the woods. He has grown up knowing nothing of his family, and even less about his own identity. Until now. When a match on a DNA database puts him on the trail of a close relative - the only family member he has ever known - Wilde thinks he might be about to solve the mystery of who he really is. Only this relation disappears as quickly as he's resurfaced. Undaunted, Wilde continues his research, becoming caught up in a secret community committed to exposing anonymous online trolls. Then one by one, people start to die, and it soon becomes clear that a serial killer is targeting this secret community. And that the next victim could be Wilde himself . . .

53,00 zł
49,29 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,71 zł

2 osoby kupiły
50
Puzzle 1000 elementów. Secret Garden - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Secret Garden
Interdruk Puzzle, 1000
Dostępny
39 szt.

Odkryj wyjątkową kolekcję puzzli inspirowanych sztuką, naturą i pięknem. Dzięki wprowadzonej numeracji nie przegapisz ani jednego tytułu w serii. Ciesz się nimi na dłużej - opraw je w ramkę i powieś na ścianie. Charakterystyka produktu: • Puzzle 1000 elementów • Pomocniczy obrazek w środku ułatwiający układanie • Wyjątkowe i piękne motywy, idealne do oprawienia w ramkę i powieszenia na ścianie jako dekoracja • Wyprodukowane z trzywarstwowego, solidnego kartonu Blue Board • Elegancka powłoka o fakturze lnu • Dostępne w 4 kolekcjach: Secret Garden, Flowers, Galaxy i Around the World • Ponumerowane tytuły w każdej kolekcji – zbierz wszystkie tytuły z ulubionym motywem! • Solidne i trwałe pudełko do przechowywania o wymiarach 25.4 x 35.0 x 6.0 cm • Przyjazne dla środowiska i w 100% podlegające recyklingowi • Produkt wysokiej jakości • Wyprodukowano w Polsce Wymiary ułożonego obrazka: 67.0 x 48.0 cm

40,20 zł
38,19 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,01 zł

2 osoby kupiły
51
Zestaw pierścionków Natalia mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw pierścionków Natalia mix
Artyk
Dostępny
103 szt.

Miks wzorów, towar wysyłany losowo. Cena za sztukę. 3 wzory. Zestaw pierścionków Natalia. Opakowanie w kształcie diamentu, 6 pierścionków w jednym diamencie.

16,20 zł
14,99 zł

Rabat 7,5%
oszczędzasz 1,21 zł

2 osoby kupiły
52
Sorter edukacyjny domek drewniany XY-8207 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
22,90 zł
20,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,29 zł

2 osoby kupiły
53
Z pozdrowieniami, Żyrafa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z pozdrowieniami, Żyrafa
Dostępny
76 szt.

Zabawna minipowieść o niecodziennej korespondencyjnej przyjaźni, która przekracza horyzonty. Przedstawię Ci pewną żyrafę. A dokładniej: pana Żyrafę. Żyrafa powiedział mi tak: – Proszę cię, spisz moją historię. I dodał, że bardzo chce, by przeczytali ją wszyscy, którzy czują się samotni i którym się nudzi. A także ci, co są ciągle zajęci, bo dzięki temu będą mogli trochę odpocząć. Żyrafa czuje się samotny na swojej sawannie. Chciałby mieć przyjaciela, z którym rozumiałby się bez słów. A że Pelikan właśnie zaczął świadczyć usługi pocztowe, Żyrafa postanawia napisać list. Do kogo? No… za horyzont! Tak list trafia do Pingwina – i zaczyna się zupełnie wyjątkowa korespondencyjna znajomość. Błyskotliwa opowieść o tym, że ze słów mogą wyniknąć śmieszne nieporozumienia. Ale przecież liczy się przyjaźń! Lektura w sam raz dla początkujących czytelników. Książka stała się międzynarodowym bestsellerem, w Japonii od lat jest lekturą szkolną, a w Niemczech w 2018 roku została nagrodzona prestiżową Deutscher Jugendliteraturpreis.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
54
Balon foliowy 2 86cm różowe złoto - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy 2 86cm różowe złoto
PartyDeco
Dostępny
9 szt.

Balon foliowy metalizowany Cyfra ''2'' w kolorze różowego złota, rozmiar przed napompowaniem ok. 100 cm (39''), rozmiar po napompowaniu ok. 86 cm (34''). Do napomowania powietrzem i helem.

12,40 zł
11,99 zł

Rabat 3,3%
oszczędzasz 0,41 zł

2 osoby kupiły
55
Last Minute prawo konstytucyjne 2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Last Minute prawo konstytucyjne 2022
Dostępny
199 szt.

Stan prawny 15 października 2022r.Egzamin z prawa konstytucyjnego jak zdać w pierwszym terminieKonstytucja RP ma przed Tobą jeszcze tajemnice? Chcesz powtórzyć i usystematyzować swoją wiedzę z tego zakresu? Zamiast przeglądać dziesiątki innych opracowań, sięgnij po kolejną książkę z serii Last minute. Zastosowana w niej formuła All Inclusive polega na przedstawieniu wszystkich zagadnień, które mogą się pojawić na egzaminie z prawa konstytucyjnego, w prostych słowach i z wykorzystaniem wielu ułatwiających zapamiętywanie form graficznych, takich jak tabelki i diagramy. Po co się przemęczać, skoro masz do dyspozycji sprawdzone rozwiązanie?Konstytucja RP w pigułce nie daj się zaskoczyć na egzaminieKsiążka stanowi kompendium wiedzy, w którym autor Bogusław Gąszcz zawarł kompletny opis zagadnień wymaganych na egzaminie. Poza tym znajdziesz tu wiele fragmentów wyroków Trybunału Konstytucyjnego, które jeszcze lepiej przybliżają istotę konstytucyjnych przepisów i ich zastosowania, a może nawet pomogą Ci zabłysnąć na egzaminie. Pytania kontrolne zamieszczone po każdym dziale pozwolą Ci sprawdzić swoją wiedzę.Poza Konstytucją RP z dnia 2 kwietnia 1997 r. w książce omówiono najważniejsze przepisy 27 powiązanych z nią ustaw, takich jak: Kodeks wyborczy, ustawa o samorządzie gminnym, Prawo o ustroju sądów powszechnych czy ustawa o Krajowej Radzie Sądownictwa. Dzięki temu będziesz miał pod ręką wszystko, czego potrzebujesz podczas powtórki. Książka sprawi, że: szybko przygotujesz się do egzaminu z prawa konstytucyjnego i zrozumiesz wszystkie wymagane na nim zagadnienia; w jednym miejscu będziesz miał wszystkie niezbędne informacje; przekonasz się, jak łatwo zapamiętujesz informacje dzięki różnym rozwiązaniom graficznym.

34,90 zł
24,78 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,12 zł

2 osoby kupiły
56
Puzzle 1000 elementów. Around the World - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Around the World
Interdruk Puzzle, 1000
Dostępny
37 szt.

Odkryj wyjątkową kolekcję puzzli inspirowanych sztuką, naturą i pięknem. Dzięki wprowadzonej numeracji nie przegapisz ani jednego tytułu w serii. Ciesz się nimi na dłużej - opraw je w ramkę i powieś na ścianie. Charakterystyka produktu: • Puzzle 1000 elementów • Pomocniczy obrazek w środku ułatwiający układanie • Wyjątkowe i piękne motywy, idealne do oprawienia w ramkę i powieszenia na ścianie jako dekoracja • Wyprodukowane z trzywarstwowego, solidnego kartonu Blue Board • Elegancka powłoka o fakturze lnu • Dostępne w 4 kolekcjach: Secret Garden, Flowers, Galaxy i Around the World • Ponumerowane tytuły w każdej kolekcji – zbierz wszystkie tytuły z ulubionym motywem! • Solidne i trwałe pudełko do przechowywania o wymiarach 25.4 x 35.0 x 6.0 cm • Przyjazne dla środowiska i w 100% podlegające recyklingowi • Produkt wysokiej jakości • Wyprodukowano w Polsce Wymiary ułożonego obrazka: 67.0 x 48.0 cm

40,20 zł
38,19 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,01 zł

2 osoby kupiły
57
Puzzle 1000 elementów. Flowers - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Flowers
Interdruk Puzzle, 1000
Dostępny
30 szt.

Odkryj wyjątkową kolekcję puzzli inspirowanych sztuką, naturą i pięknem. Dzięki wprowadzonej numeracji nie przegapisz ani jednego tytułu w serii. Ciesz się nimi na dłużej - opraw je w ramkę i powieś na ścianie. Charakterystyka produktu: • Puzzle 1000 elementów • Pomocniczy obrazek w środku ułatwiający układanie • Wyjątkowe i piękne motywy, idealne do oprawienia w ramkę i powieszenia na ścianie jako dekoracja • Wyprodukowane z trzywarstwowego, solidnego kartonu Blue Board • Elegancka powłoka o fakturze lnu • Dostępne w 4 kolekcjach: Secret Garden, Flowers, Galaxy i Around the World • Ponumerowane tytuły w każdej kolekcji – zbierz wszystkie tytuły z ulubionym motywem! • Solidne i trwałe pudełko do przechowywania o wymiarach 25.4 x 35.0 x 6.0 cm • Przyjazne dla środowiska i w 100% podlegające recyklingowi • Produkt wysokiej jakości • Wyprodukowano w Polsce Wymiary ułożonego obrazka: 67.0 x 48.0 cm

40,20 zł
38,19 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,01 zł

2 osoby kupiły
58
Różaniec ze świętym Charbelem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różaniec ze świętym Charbelem
Dostępny
37 szt.

Św. Charbel Makhlouf był zakonnikiem, pustelnikiem żyjącym w Libanie w XIX wieku. Już za życia za jego wstawiennictwem działy się liczne cuda. Po śmierci okazało się, że jego ciało nie rozkłada się, a w dodatku wydobywa się z niego tajemniczy płyn, który ma właściwości uzdrawiające. Do jego grobu rychło zaczęli ściągać pielgrzymi, wśród których zanotowano tysiące uzdrowień. Kult otaczający libańskiego mnicha został ostatecznie usankcjonowany przez bł. Pawła VI, a jego popularność dawno już przekroczyła granice jego ojczyzny, sięgając także i Polski. W tej książeczce znalazły się rozważania tajemnic różańcowych inspirowane życiem i myślami świętego Charbela, który zawsze starał się wiernie naśladować Jezusa Chrystusa i Jego Matkę.

13,40 zł
9,99 zł

Rabat 25,4%
oszczędzasz 3,41 zł

2 osoby kupiły
59
Balon foliowy 4 86cm różowe złoto - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy 4 86cm różowe złoto
PartyDeco
Dostępny
16 szt.

Balon foliowy metalizowany Cyfra ''4'' w kolorze różowego złota, rozmiar przed napompowaniem ok. 100 cm (39''), rozmiar po napompowaniu ok. 86 cm (34''). Do napomowania powietrzem i helem.

12,40 zł
11,99 zł

Rabat 3,3%
oszczędzasz 0,41 zł

2 osoby kupiły
60
Balon foliowy Piłka 40cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy Piłka 40cm
PartyDeco
Dostępny
59 szt.

Balon foliowy Piłka w kolorze biało-czarnym, rozmiar przed napompowaniem ok. 50 cm (20''), rozmiar po napompowaniu ok. 40 cm (16''). Do napompowania helem.

9,70 zł
8,99 zł

Rabat 7,3%
oszczędzasz 0,71 zł

2 osoby kupiły
61
Stojący balon foliowy 2 84cm jasny różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stojący balon foliowy 2 84cm jasny różowy
PartyDeco
Dostępny
61 szt.

Stojący, metalizowany balon foliowy cyfra "2" w kolorze jasnoróżowym z koroną w kolorze złotym, rozmiar przed napompowaniem 103 cm (40.5''), rozmiar po napompowaniu 84 cm (33''). Do napompowania powietrzem.

23,60 zł
21,24 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,36 zł

2 osoby kupiły
62
Potwory morskie ze średniowiecznych i renesansowych map - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potwory morskie ze średniowiecznych i renesansowych map
Dostępny
1162 szt.

W tej wspaniale ilustrowanej pracy autor analizuje najważniejsze przykłady wyobrażeń potworów morskich na mapach powstałych w Europie, poczynając od pierwszych mappae mundi z X w., aż po nowożytne mapy z końca XVI w. Potwory morskie pojawiające się na średniowiecznych i renesansowych mapach są jednym z najbardziej przykuwających uwagę elementów. Zagadnienie to nigdy jednak nie zostało dokładnie przebadane, mimo że jest ono istotne nie tylko z punktu widzenia historii kartografii, sztuki i ilustracji o tematyce zoologicznej, ale także geografii cudowności i postrzegania oceanu w świecie Zachodu. Co więcej, potwory morskie ukazane na mapach mogą dostarczyć ważnych informacji na temat źródeł, wpływów i metod pracy kartografów, który je rysowali i malowali. Książka ta przez wiele lat będzie klasyczną pozycją związaną z tą tematyką

79,90 zł
67,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,98 zł

2 osoby kupiły
63
Leviathan II CD LIMITED, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leviathan II CD LIMITED, CD
Therion, Mystic Production
Dostępny
31 szt.

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

2 osoby kupiły
64
Architektura oprogramowania w praktyce w. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Architektura oprogramowania w praktyce w.
Dostępny
97 szt.

To kompletny, praktyczny i sprawdzony przewodnik po tworzeniu architektury nowoczesnego oprogramowania, w pełni zaktualizowany o nowe materiały poświęcone rozwiązaniom mobilnym, chmurze, zarządzaniu energią, podejściu DevOps, przetwarzaniu kwantowemu i innym zagadnieniom.Zaktualizowana o 11 nowych rozdziałów książka Architektura oprogramowania w praktyce, wydanie czwarte dokładnie wyjaśnia, czym jest architektura oprogramowania, dlaczego ma ona znaczenie, a także jak ją projektować, tworzyć, analizować i modyfikować oraz jak nią zarządzać w zdyscyplinowany i skuteczny sposób.Trzech poważanych architektów oprogramowania omawia cały cykl życia, prezentując praktyczne wskazówki, metody stosowane przez ekspertów i sprawdzone modele przydatne w każdym projekcie niezależnie od poziomu jego złożoności. Dowiesz się, jak za pomocą architektury radzić sobie z coraz większymi wymaganiami i systemami oraz wyższym poziomem abstrakcji, a także jak uzyskiwać emergentne atrybuty jakościowe, gdy systemy są dynamicznie łączone na nowe sposoby.W tym podręczniku znajdziesz informacje na temat optymalizowania za pomocą architektury najważniejszych atrybutów jakościowych (w tym wydajności, modyfikowalności, zabezpieczeń, dostępności, współdziałania, testowalności, użyteczności, łatwości wdrażania itd.), co pomoże Ci zrozumieć, jak zarządzać istniejącymi architekturami, dopracowywać je, przekształcać w celu rozwiązywania nowych problemów i tworzyć architektury wielokrotnego użytku, które stają się strategicznymi aktywami biznesowymi. Zobacz, jak architektura wpływa na środowisko techniczne, cykle życia projektów, profile biznesowe i Twoją pracę, a także jak te czynniki wpływają na architekturę. Wykorzystaj sprawdzone wzorce, interfejsy i praktyki do optymalizowania jakości za pomocą architektury. Twórz architekturę z myślą o rozwiązaniach mobilnych, chmurze, uczeniu maszynowym i przetwarzaniu kwantowym. Projektuj systemy pod kątem coraz ważniejszych atrybutów takich jak wydajność energetyczna i bezpieczeństwo. Skaluj systemy, odkrywając czynniki istotne architektonicznie, stosując podejście DevOps i potoki wdrażania oraz zarządzając długiem architektonicznym. Poznaj rolę architektury w organizacji, co pozwoli Ci tworzyć bardziej wartościowe rozwiązania. 

99,00 zł
69,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,70 zł

2 osoby kupiły
65
Last Minute postępowanie cywilne - październik 202 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
35,43 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,47 zł

1 osoba kupiła
66
Balon foliowy Sto Lat! 40cm czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy Sto Lat! 40cm czarny
PartyDeco
Dostępny
21 szt.

Błyszczący balon foliowy w kształcie gwiazdki w kolorze czarnym ze złotym metalizowanym napisem Sto Lat!, rozmiar przed napompowaniem ok. 47 cm (18.5''), rozmiar po napompowaniu ok. 40 cm (15.5''). Do napomowania powietrzem i helem.

8,00 zł
7,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
67
One Of Us Is Lying - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
One Of Us Is Lying
Dostępny
2 szt.

This stunning collector's edition of the internationally bestselling YA smash hit, ONE OF US IS LYING, contains a thrilling BONUS chapter! Five students go to detention. Only four leave alive. Yale hopeful Bronwyn has never publicly broken a rule. Sports star Cooper only knows what he's doing in the baseball diamond. Bad boy Nate is one misstep away from a life of crime. Prom queen Addy is holding together the cracks in her perfect life. And outsider Simon, creator of the notorious gossip app at Bayview High, won't ever talk about any of them again. He dies 24 hours before he could post their deepest secrets online. Investigators conclude it's no accident. All of them are suspects. Everyone has secrets, right? What really matters is how far you'll go to protect them.

88,00 zł
81,84 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,16 zł

1 osoba kupiła
68
Balon foliowy Gwiazdka 48cm czarna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy Gwiazdka 48cm czarna
PartyDeco
Dostępny
55 szt.

Balon foliowy metalizowany Gwiazdka w kolorze czarnym, rozmiar ok. 48 cm (19'').

5,40 zł
4,99 zł

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,41 zł

1 osoba kupiła
69
Balony Beauty&Charm jasno szare 20szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony Beauty&Charm jasno szare 20szt
Godan
Dostępny
17 szt.

Balony Beauty&Charm, pastelowe jasno szare 5", 20 szt. Rozmiar w calach: 5 Rozmiar w centymetrach: ok. 13 cm Kolor: pastelowy jasno-szary Ilość sztuk w opakowaniu: 20 Kolekcja/Linia: Beauty&Charm Producent: Godan S.A. Z dumą prezentujemy nasze wyjątkowe balony z ekskluzywnej kolekcji Beauty&Charm! Zaczaruj przestrzeń i OCZARUJ najbliższych Dzięki balonom z kolekcji B&C, najważniejsze momenty w Twoim życiu staną się jeszcze bardziej doniosłe i wyjątkowe! Możesz je postawić w dowolnym miejscu, w którym świętujesz. Bez względu na to, czy będzie to salon, sala balowa, czy biuro - sprawdzą się w każdej przestrzeni. Celebruj z KLAS, baw się jak nigdy przedtem Wyróżnikiem kolekcji Beauty&Charm jest olśniewający design. Balony B&C wpisują się w estetykę całej linii i doskonale uzupełniają się z innymi produktami z tej serii. Dzięki temu możesz zaprojektować spójny wystrój każdej uroczystości, tworząc niesamowitą atmosferę. #GetTheBeauty&CharmLook

7,99 zł
1 osoba kupiła
70
Super Mega Fajna Gra REBEL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Mega Fajna Gra REBEL
Rebel
Dostępny
60 szt.

Zwykłe pudło wypełnione niezwykłą zabawą! Odkrywaj liczby i zakreślaj je na swoich kartach. Zrób to jednak sprytnie! Wykreślając cały rząd albo całą kolumnę, odblokujesz nagrody, które pomogą Ci skreślić kolejne pola i zdobyć jeszcze więcej premii! Zbieraj zestawy, by zgarnąć dodatkowe punkty i zostawić przeciwników w tyle. Wszyscy gracie jednocześnie, więc nie ma czasu na nudę. Do zwycięstwa potrzeba nieco strategii i trochę super mega farta! Super Mega Fajna Gra to dynamiczna gra kaskadowych efektów, w której staramy się jak najefektywniej wykorzystać dostępne możliwości. Każdy uczestnik ma przed sobą trzy karty, na których będzie wykreślał wylosowane liczby, próbując zdobyć najbardziej wartościowe premie. Zawartość: instrukcja,60 kart fajnej gry,30 żetonów błyskawic,24 żetony księżyców,18 kart liczb,6 kart punktacji,6 markerów suchościeralnych.

89,95 zł
79,16 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,79 zł

1 osoba kupiła
71
Niemiecki. Mów śmiało! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki. Mów śmiało!
Dostępny
107 szt.

Znasz podstawy języka niemieckiego, ale brakuje ci biegłości, aby płynnie prowadzić rozmowę? Starasz się mówić, ale bariera językowa wciąż daje o sobie znać? Uczysz się do egzaminu i zależy ci na szybkich postępach? Ten kurs jest dla ciebie! Znajdziesz tu gotowe zwroty, które pozwolą ci szybko i swobodnie zareagować w każdej sytuacji: w towarzystwie, w pracy, na zakupach czy w podróży. Praktyczne zestawy pytań i odpowiedzi pomogą ci rozwinąć językowe skrzydła i przygotować się na różne scenariusze. Mapy myśli, różnorodne ćwiczenia aktywizujące, niezbędniki gramatyczne i ciekawostki ułatwią przyswojenie poznanego materiału! Szybko zrobisz zauważalne postępy! Mów śmiało, to: współczesne słówka i zwroty na każdą okazjęwiele różnorodnych ćwiczeń i praktycznych dialogównagrania MP3 native speakeramapy myśli, ułatwiające zapamiętywaniezadania aktywizującenaturalny język, jaki słyszysz w serialach i na ulicy

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
72
Ashes Lie Still, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ashes Lie Still, CD
Ingested, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 01. Ashes Lie Still (feat. Julia Frau) 02. Shadows in Time 03. You’ll Never Learn 04. Tides of Glass 05. From Hollow Words (feat. Sven de Caluwé) 06. Sea of Stone 07. All I’ve Lost (feat. Matt Heafy) 08. With Broken Wings 09. Echoes of Hate 10. Scratch the Vein

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

1 osoba kupiła
73
Puzzle panoramiczne 1000 elementów. Around the World - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle panoramiczne 1000 elementów. Around the World
Interdruk Puzzle, 1000
Dostępny
31 szt.

Odkryj wyjątkową kolekcję puzzli inspirowanych sztuką, naturą i pięknem. Dzięki wprowadzonej numeracji nie przegapisz ani jednego tytułu w serii. Ciesz się nimi na dłużej - opraw je w ramkę i powieś na ścianie. Charakterystyka produktu: • Puzzle panoramiczne 1000 elementów • Pomocniczy obrazek w środku ułatwiający układanie • Wyjątkowe i piękne motywy, idealne do oprawienia w ramkę i powieszenia na ścianie jako dekoracja • Wyprodukowane z trzywarstwowego, solidnego kartonu Blue Board • Elegancka powłoka o fakturze lnu • Dostępne w 4 kolekcjach: Secret Garden, Flowers, Galaxy i Around the World • Ponumerowane tytuły w każdej kolekcji – zbierz wszystkie tytuły z ulubionym motywem! • Solidne i trwałe pudełko do przechowywania o wymiarach 35.5 x 12.7 x 9.0 cm • Przyjazne dla środowiska i w 100% podlegające recyklingowi • Produkt wysokiej jakości • Wyprodukowano w Polsce Wymiary ułożonego obrazka: 96.0 x 32.0 cm

40,20 zł
38,19 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
74
Japońskie lalki kokeshi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Japońskie lalki kokeshi
Dostępny
55 szt.

Kokeshi to ikoniczne drewniane lalki z Japonii. Tradycyjnie tworzone przez rzemieślników z wiosek w regionie Tohoku, położonym na dalekiej północy kraju, odznaczają się cylindrycznym kształtem oraz brakiem kończyn. Książka ta przedstawia tradycyjne i współczesne kokeshi, wykonywane przez artystów zarówno w Japonii, jak i poza jej granicami, gdzie ten produkt ludowego rzemiosła przeżywa właśnie szczyt swojej popularności.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

1 osoba kupiła
75
Opowiedzieć ciszę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiedzieć ciszę
Dostępny
32 szt.

Wyobraź sobie, że przestajesz słyszeć w środę. Tak jak przestała słyszeć bohaterka książki graficznej Karoliny Jeske Opowiedzieć ciszę. A potem otwórz tę książkę i z uwagą, kartka za kartką, odkryj drogę prowadzącą ze świata Dźwięku do świata Ciszy. Drogę, która początkowo naznaczona jest lękiem przed nieznanym i poczuciem wyobcowania, finalnie jednak zostaje wypełniona akceptacją i radością, jaką wnosi nowy, inny język. Przy pomocy pięknych, onirycznych ilustracji Karolina Jeske w bezpośredni i prosty sposób porusza problem utraty słuchu. Na specjalnie przygotowanych kalkach pokazane są wybrane znaki języka migowego – języka, którym posługuje się w Polsce ok. 50 tysięcy osób, języka, dzięki któremu słyszą się i komunikują. „Gdy oglądam ilustracje, czuję, jakbym znalazła się w ciele tej dziewczynki, którą widzicie w książce. Czuję się rozumiana, widząc te ręce zamigane w polskim języku migowym. Chyba po raz pierwszy czuję nić porozumienia z książką mówiącą takim językiem. To nie jest książka edukacyjna, acz najzwyczajniejsza, niemająca w sobie nic wspólnego ze szkolnym nauczaniem, opowieść o życiu w ciszy, kulturze Głuchych, człowieku mówiącym językiem migowym, za pośrednictwem którego wyraża swoje uczucia, myśli”. Justyna Kieruzalsla – niesłysząca ilustratorka

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

1 osoba kupiła
76
Trzynaście krzeseł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzynaście krzeseł
Dostępny
232 szt.

Jack, zwabiony delikatnym światłem sączącym się zza zasłon w oknie na piętrze, zakrada się do tajemniczego opuszczonego domu. Kiedyś słyszał o tym domu dziwne rzeczy, zupełnie niestworzone, a jednak… Jack nie mógł przestać myśleć o tym, co usłyszał i oto teraz stoi przed drzwiami, zza których dobiegają przyciszone głosy, i próbuje się zdecydować, czy nacisnąć klamkę, czy uciec. W końcu ciekawość zwycięża – Jack jest ciekawskim chłopcem… Otwiera drzwi i odkrywa, że w jednym z pokoi przy dużym owalnym stole siedzi dwanaścioro osób różnej płci, w różnym wieku i, jak się wkrótce okaże, różnych profesji. Przed każdym stoi płonąca świeca. Chłopiec zostaje zaproszony do kręgu i nie bez wahania siada na u trzynastym krześle. Postanawia zobaczyć, co będzie działo się dalej. Rozgląda się uważnie w półmroku, upewniając się, że wie, gdzie znajdują się drzwi, w razie gdyby przyszło mu nagle uciekać. Grupie zebranych w pokoju osób przewodzi niewysoki blady mężczyzna. Wywołuje on, niejako do odpowiedzi, każdą z zebranych osób, a ta opowiada historię. Jedne historie przypominają ludowe podania, drugie stare legendy miejskie, a jeszcze inne są całkiem współczesne. Wszystkie jednak są opowieściami o duchach – opowieściami mrocznymi, niepokojącymi, złowrogimi, wywołującymi dreszcz przerażenia na plecach. Książka o wielostopniowym układzie fabularnym – jest opowieścią o opowieściach, z których część również ma budowę szkatułkową. To buduje mroczny nastrój i sprawia, ze czytelnik zanurza się w kolejne warstwy historii, nie będąc pewnym, co one przyniosą. Wszystkie zawarte w książce utwory to tzw. scary stories i campfire stories, czyli straszne historie do opowiadania sobie po zmierzchu odwołujące się do powszechnych lęków oraz do dobrze znanych dzieciom motywów, występujących w baśniach i innych utworach literackich: nawiedzony dom, zwierzęta-upiory, zmarły mszczący się za grobu, duch szukający swej własności, nadprzyrodzona pomoc słabszym i potępienie złych uczynków, kara za lekceważone przepowiednie, niemożność odwrócenia kolei losu, który jest nam pisany itp. Czytelnikowi towarzyszy podczas lektury uczucie niepokoju, niepewności, trudnego do określenia lęku, które jednak bardziej fascynuje niż przeraża.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

1 osoba kupiła
77
Balon foliowy Kieliszek 126x93cm MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy Kieliszek 126x93cm MIX
PartyDeco
Dostępny
27 szt.

Balon foliowy Kieliszek, mix kolorów, wymiary przed napompowaniem ok. 126 x 93 cm (50 x 37''), wymiary po napompowaniu ok. 100 x 85.5 (39 x 33,5''). Do napompowaniam powietrzem i helem. Zestaw zawiera słomkę. MIX wzorów - wysyłka losowa.

20,30 zł
18,99 zł

Rabat 6,5%
oszczędzasz 1,31 zł

1 osoba kupiła
78
Balon foliowy Renifer 50x62cm MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy Renifer 50x62cm MIX
PartyDeco
Dostępny
3 szt.

Błyszczący balon foliowy w kształcie renifera, mix kolorów, wymiary ok. 50 x 62 cm (19.5 x 24.5''). MIX kolorów - wysyłka losowa

12,60 zł
11,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,61 zł

1 osoba kupiła
79
Stojący balon foliowy 1 84cm jasny różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stojący balon foliowy 1 84cm jasny różowy
PartyDeco
Dostępny
30 szt.

Stojący, metalizowany balon foliowy cyfra " 1 " w kolorze jasnoróżowym z koroną w kolorze złotym, rozmiar przed napompowaniem 100 cm (31.5''), rozmiar po napompowaniu 84 cm (33''). Do napompowania powietrzem.

23,60 zł
21,24 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,36 zł

1 osoba kupiła
80
Drakula na Dzikim Zachodzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drakula na Dzikim Zachodzie
Dostępny
37 szt.

Czy książę ciemności odnajdzie się w świecie pełnym światła? Bandyci, mityczne istoty i Drakula w zupełnie nowym wydaniu. Oto alternatywna historia upadku i nowego życia jednego z najbardziej znanych wampirów wszech czasów. Dzięki pewnej szamance Drakula jest w stanie przemierzać ziemię za dnia, lecz nie potrafi uciec od swej krwiożerczej natury. Szukając świętego spokoju, odnajduje tylko kłopoty. Aby ochronić mieszkańców Penny Town, musi trzymać własne żądze na wodzy, stawić czoła nowym wrogom oraz załatwić stare porachunki. Gianluca Piredda przedstawia narysowaną przez Lucę Lambertiego i Emiliana Albana opowieść o pokonanym wampirze, usiłującym odnaleźć się w nowej rzeczywistości i ją okiełznać.

75,00 zł
61,50 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 13,50 zł

1 osoba kupiła
81
Balon foliowy 50th Birthday 45cm złoty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy 50th Birthday 45cm złoty
PartyDeco
Dostępny
17 szt.

Balon foliowy metalizowany, okrągły w kolorze złotym z białym napisem 50th Birthday, średnica ok. 45 cm (18'').

4,99 zł
1 osoba kupiła
82
Hiszpański. Mów śmiało! Fiszki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański. Mów śmiało! Fiszki
Dostępny
116 szt.

Innowacyjny kurs konwersacji! 2 w 1: teoria i praktyka Fiszki. Mów śmiało! Hiszpański to komplet 600 fiszek do nauki hiszpańskiego ze zwrotami komunikacyjnymi na poziomie średnio zaawansowanym (poziom A2-B2), wysokiej jakości nagraniami wymowy oraz programem multimedialnym z ćwiczeniami i grami językowymi. To innowacyjny kurs konwersacji, który łączy naukę z fiszek z interaktywnym treningiem! Ucz się z fiszkami przykładowych zdań oraz wzorców komunikacyjnych i mów śmiało! Ćwicz wyrażanie emocji, podążanie za wypowiedzią i prezentację własnego zdania. Poznaj sprytne strategie konwersacyjne jak powtórzenie czy prośbę o wyjaśnienie. Dowiedź się w jaki sposób udzielać rad, wyrażać opinie lub jak podtrzymywać rozmowę. Ćwicz prawidłową wymowę słuchając nagrań profesjonalnego lektora i baw się językiem grając w gry językowe i rozwiązując różnorodne zadania w programie multimedialnym Aktywny Trening. Korzystaj z kolorowych przegródek: uczę się/powtarzam/umiem i rób szybkie powtórki za pomocą dołączonej memolisty. Twórz własne playlisty nagrań wymowy, ucz się mobilnie oraz zabieraj fiszki gdzie tylko chcesz. Fiszki. Mów śmiało! Hiszpański to: 600 fiszek ze zwrotami konwersacyjnymi i celami komunikacyjnymiponad 20 przydatnych kategorii m.in. rozmowa u lekarza, negocjacje biznesowe i domowekolorowe przegródki - sprawdzona metoda naukiprogram Aktywny Treningnagrania mp3 do pobraniapoziom średniozaawansowany (A2-B2)

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
83
Balon foliowy Serce - It's a girl 45cm jasny róż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy Serce - It's a girl 45cm jasny róż
PartyDeco
Dostępny
18 szt.

Balon foliowy pastelowy Serce w kolorze jasnoróżowym z białym napisem It's a girl, rozmiar ok. 45 cm (18'').

7,10 zł
6,99 zł

Rabat 1,5%
oszczędzasz 0,11 zł

1 osoba kupiła
84
SL Steffi magiczna noc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SL Steffi magiczna noc
Simba Toys, Steffi Love
Dostępny
111 szt.

47,90 zł
43,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,79 zł

1 osoba kupiła
85
Balon foliowy Gwiazdka 48cm złoty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy Gwiazdka 48cm złoty
PartyDeco
Dostępny
33 szt.

Balon foliowy satynowy w kształcie gwiazdki w kolorze złotym, wysokość ok. 48 cm (19'').

5,40 zł
4,99 zł

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,41 zł

1 osoba kupiła
86
Balon foliowy Happy Birthday 340x35cm tęczowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy Happy Birthday 340x35cm tęczowy
PartyDeco
Dostępny
26 szt.

Balon foliowy metalizowany Happy Birthday tęczowy, wymiary ok. 340 x 35 cm (134 x 14'').

18,80 zł
16,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,81 zł

1 osoba kupiła
87
Balon foliowy Gwiazdka 48cm błękitna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy Gwiazdka 48cm błękitna
PartyDeco
Dostępny
20 szt.

Balon foliowy metalizowany Gwiazdka w kolorze błękitnym, rozmiar ok. 48 cm (19'').

5,40 zł
4,99 zł

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,41 zł

1 osoba kupiła
88
Strażak Sam Jupiter z sezonu 13 SIMBA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażak Sam Jupiter z sezonu 13 SIMBA
Simba Toys, Strażak Sam
Dostępny
178 szt.

240,90 zł
216,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 24,09 zł

1 osoba kupiła
89
Rzecz o Marianie Kasprzyku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzecz o Marianie Kasprzyku
Dostępny
42 szt.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią ? poczynioną w książce o stalowowolskim ?Pancerniku Kieszonkowym?, czyli Lucjanie Treli ? przekazuję Wam kolejny tom z cyklu ?WOJOWNICY RINGU?. Jest to II wydanie książki zatytułowanej ?Każdy ma swoją drogę do gwiazd, czyli ... Rzecz o Marianie Kasprzyku?. Pierwsze ? jako książka kolekcjonerska ? ukazało się w 2014 r. Teraz jednak ? po niezbędnym uzupełnieniu ? kierowane jest do szerszego kręgu odbiorców. ?WOJOWNICY RINGU? to cykl, w którym chcemy przy pomocy publikacji książkowych uzupełnić braki poznawcze, dotyczące przede wszystkim karier zawodniczych naszych mi- strzów pięści, którzy ? z rozmaitych przyczyn ? nie doczekali się jeszcze samodzielnych pozycji na swój temat. Oddając niniejszy tom do rąk Czytelników mam zaszczyt poinformować, że Patronat Honorowy nad tą publikacją objęło Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Patronat Medialny objął portal www.bokser.org. Natomiast sama książka nie uka- załby się, gdyby nie Wydawnictwo ?My Wojownicy?. Już teraz też chciałbym zapowiedzieć kolejny tom ?WOJOWNIKÓW RINGU?, który będzie dotyczył Zbigniewa Raubo ? jednego z ciekawszych naszych reprezentantów z mniej- szych limitów wagowych i charyzmatycznego trenera. Prace nad tą pozycją są już bardzo zaawansowane. Janusz S. Stabno

44,90 zł
34,12 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,78 zł

1 osoba kupiła
90
Balon foliowy Kotek 48x36cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy Kotek 48x36cm
PartyDeco
Dostępny
28 szt.

Balon foliowy Kotek, mix kolorów, wymiary ok. 48 x 36 cm (19 x 14'').

9,20 zł
8,99 zł

Rabat 2,3%
oszczędzasz 0,21 zł

1 osoba kupiła
91
W górę serca! Antologia opowiadań na 100-lecie... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W górę serca! Antologia opowiadań na 100-lecie...
Dostępny
14 szt.

Antologia jest efektem konkursu literackiego, zorganizowanego z okazji 100-lecia Lecha Poznań przez Wydawnictwo Miejskie Posnania. Zawiera ona dwanaście opowiadań, które zostały nagrodzone i wyróżnione przez jury. Tematy opowiadań są różne: gra w piłkę nożną w Poznaniu w okresie II wojny światowej, przełomowe mecze w historii klubu, losy zawodników i ich najwierniejszych kibiców. Mieszają się tu niejednokrotnie fakty i fantazja, ale najważniejszy jest sport, a w centrum: Lech Poznań. Dodatkową atrakcją publikacji jest zamieszczenie wewnątrz 25 unikatowych zdjęć z historii klubu.

35,00 zł
29,40 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,60 zł

1 osoba kupiła
92
O rzeczywistości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O rzeczywistości
Dostępny
57 szt.

Filozofia nie tylko dla filozofów Człowiek od zawsze poszukiwał sensu. Marzenie, by dostrzec w świecie harmonię, przekonać się, że wszystko wokół jest uporządkowane, że jest się częścią tego ładu - towarzyszyło tak filozofom, jak i artystom, naukowcom oraz zwykłym ludziom od zarania dziejów. Znalezienie odpowiedzi na fundamentalne pytania niesie obietnicę pewności i równowagi pośród niepokojów egzystencji. Dziś, w dobie coraz szerszej wiedzy i postępującej specjalizacji poszczególnych dziedzin nauki, może być nawet trudniejsze. O rzeczywistości autorstwa Józefa Częścika (podpisującego się pseudonimem Zellker) otwiera cykl publikacji pod tytułem Lazurowa idea i jest zaproszeniem do fascynującego świata filozofii - nie tylko dla filozofów.

75,00 zł
52,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 22,50 zł

1 osoba kupiła
93
Apollo 13 w.2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apollo 13 w.2022
Dostępny
243 szt.

W kwietniu 1970 roku, w latach chwały programu Apollo, NASA wysłała kapitana marynarki Jima Lovella, Johna Swigerta i Freda Haise na piątą misję księżycową. Po zaledwie pięćdziesięciu pięciu godzinach lotu doszło do katastrofy: z powodu eksplozji zbiornika z tlenem w module serwisowym statek szybko zaczął tracić zasilanie. Wybuch nie tylko uniemożliwił lądowanie na Księżycu teraz rozpoczęła się także dramatyczna walka astronautów o życie i możliwość powrotu na Ziemię. Apollo 13 to pełna relacja z księżycowej misji, która niemal zakończyła się tragedią, napisana z polotem i dramatyzmem godnymi najlepszej powieści. Kilka minut po eksplozji trzej astronauci muszą opuścić główny statek i przenieść się do modułu księżycowego, maleńkiego pojazdu zbudowanego tak, aby utrzymał przy życiu dwójkę astronautów przez dwa dni. W miarę upływu czasu opowieść przenosi się z orbity, po której krąży uszkodzony statek, do Centrum Kontroli Misji, od inżynierów desperacko próbujących znaleźć sposób naprawy statku do żony i dzieci Lovella, modlących się za jego bezpieczny powrót. Cały kraj śledzi, jak pojawiają się kolejne kryzysy i jak poszukuje się ich rozwiązań. Gdy wreszcie statek ląduje na Pacyfiku, staje się jasne, dlaczego heroiczny wysiłek ratowania Lovella i jego załogi przez wielu ludzi uznawany jest za szczytowe osiągnięcie NASA. Dzisiaj, ponad pięćdziesiąt lat od tej misji, Jim Lovell i współautor, Jeffrey Kluger, dodali do książki Apollo 13 nową przedmowę oraz nigdy niepublikowane zdjęcia. W swoim wstępie zawarli zjadliwy komentarz dotyczący pojawiającego się i przemijającego romansu Ameryki z eksploracją kosmosu na przestrzeni ostatnich pięciu dekad, który miał swoją kulminację dopiero niedawno, gdy sam statek Apollo 13, od dawna przechowywany w muzeum lotnictwa pod Paryżem, wrócił w końcu do swojego prawdziwego domu w USA. Historia Apollo 13 jest tak samo inspirująca, jak pierwsze z misji kosmicznych i stanowi bezczasowy hołd dla niezłomnego amerykańskiego ducha i indywidualnych bohaterskich postaw. Na podstawie tej książki Ron Howard nakręcił film "Apollo 13".

65,00 zł
61,75 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,25 zł

1 osoba kupiła
94
Aby mieli życie wieczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aby mieli życie wieczne
Dostępny
155 szt.

Kościół katolicki przez swoich pasterzy nieustannie zachęcał i zachęca wiernych do modlitwy za zmarłych. W ciągu wszystkich wieków chrześcijaństwo żywiło fundamentalne przekonanie, że miłość może dotrzeć aż na tamten świat, że jest możliwe wzajemne obdarowanie, w którym jesteśmy połączeni więzami uczucia poza granice śmierci. Każdy wierny ma możliwość spieszenia z pomocą zmarłym cierpiącym w czyśćcu. Swoimi modlitwami i uczynkami miłosierdzia może skrócić im bolesne oczekiwanie na wieczne spełnienie w miłości Boga Ojca. Autorzy niniejszego opracowania przypominają formy pomocy zmarłym oraz podają zbiór modlitw służących temu celowi.

24,90 zł
16,99 zł

Rabat 31,8%
oszczędzasz 7,91 zł

1 osoba kupiła
95
Balon foliowy Świnka 72x46cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy Świnka 72x46cm
PartyDeco
Dostępny
39 szt.

Matowy balon foliowy Świnka w kolorze jasnoróżowym z różowym i złotym metalizowanym nadrukiem, wymiary przed napompowaniem ok. 80 x 65 cm (31.5'' x 26''), wymiary po napompowaniu ok. 70 x 45 cm (28'' x 18''). Do napomowania powietrzem i helem.

16,90 zł
15,99 zł

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
96
Mareker olejowy olejny czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mareker olejowy olejny czerwony
Tobby
Dostępny
5 szt.

Permanentny Marker olejowy TOBBY Kolor: czerwony Wodoodporny i szybkoschnący tusz na bazie alkoholi. Bez problemu możemy nim pisać po powierzchniach ze stali, gumy, szkła, drewna, plastiku itp. Cechy: - Przeznaczony do stali, gumy, drewna, plastiku, szkła i innych powierzchni - Dobrze kryjący, trwały, niezmywalny wodą, nieblaknący, odporny na różne warunki atmosferyczne (woda, promienie UV) - Okrągła końcówka 2,0 mm - Marker olejny (lakierowy) posiada pompkę do tuszu, którą, przed pierwszym użyciem, należy pompować, aż spłynie tusz, (po wcześniejszym mocnym wstrząśnięciu markera)

7,30 zł
6,99 zł

Rabat 4,2%
oszczędzasz 0,31 zł

1 osoba kupiła
97
BIOPOD duo Goe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BIOPOD duo Goe
Dumel Discovery
Dostępny
7 szt.

Złota kapsuła czeka na otwarcie, poznaj jej magiczną zawartość! W środku czeka wiele elementów, z których zbudujesz dwa elektroniczne stwory. Naciśnij na głowę postaci, a wyda ona z siebie realistyczny odgłos i zaświecą się jej oczy, potrząśnij stworem, a zaryczy. Cechy produktu: • naciśnij na głowę, aby wydał realistyczny odgłos i zaświeciły mu się oczy; • potrząśnij, aby stworek zaryczał; • w zestawie elementy do złożenia 2 elektronicznych stworków; • wiek: 5+; • zabawka na baterie (baterie zawarte w zestawie).

66,55 zł
58,56 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,99 zł

1 osoba kupiła
98
Balon foliowy Gwiazdka 48cm opalizujący - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy Gwiazdka 48cm opalizujący
PartyDeco
Dostępny
51 szt.

Balon foliowy opalizujący Gwiazdka, rozmiar ok. 48 cm (19'').

7,70 zł
6,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,71 zł

1 osoba kupiła
99
Icebreaker - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Icebreaker
Dostępny
1313 szt.

Mickey James ma siedemnaście lat, właśnie rozpoczyna studia na Uniwersytecie Hartlanda i trafia do uczelnianej reprezentacji hokeja. Przed nim kariera zawodnika NHL. Taki wybór to kontynuacja rodzinnej tradycji hokejowej Jamesów. Ale chłopak wcale nie jest pewien, czy chce iść tą drogą. Dręczą go wątpliwości, jest emocjonalnie rozdarty między lojalnością wobec rodziny a możliwością realizacji własnych pragnień, możliwością bycia sobą. W środowisku hokejowym – maczystowskim i homofobicznym – wszelkie odstępstwa od przyjętej normy są niemile widziane, tymczasem Mickey jest biseksualistą. Obawa przed ujawnieniem orientacji w połączeniu z depresją sprawiają, że chłopak trzyma się na dystans od kolegów z drużyny, zamyka się w sobie. Pociechę znajduje w rozmowach z siostrami i przyjaciółką z dzieciństwa. Podczas treningów i meczów Mickey spotyka się natomiast ze swoim odwiecznym rywalem, Jaysenem Caulfieldem, co go dodatkowo stresuje. Wydaje się, że kolega z drużyny szczerze go nienawidzi. I mogłoby to nawet stanowić impuls motywujący do lepszej gry, gdyby… Gdyby nie fakt, że Jaysen pociąga Mickeya. Wzajemna niechęć chłopaków powoli topnieje, a potem przeradza się w fascynację.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

2 osoby kupiły
100
Puzzle 1000 elementów. Galaxy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Galaxy
Interdruk Puzzle, 1000
Dostępny
36 szt.

Odkryj wyjątkową kolekcję puzzli inspirowanych sztuką, naturą i pięknem. Dzięki wprowadzonej numeracji nie przegapisz ani jednego tytułu w serii. Ciesz się nimi na dłużej - opraw je w ramkę i powieś na ścianie. Charakterystyka produktu: • Puzzle 1000 elementów • Pomocniczy obrazek w środku ułatwiający układanie • Wyjątkowe i piękne motywy, idealne do oprawienia w ramkę i powieszenia na ścianie jako dekoracja • Wyprodukowane z trzywarstwowego, solidnego kartonu Blue Board • Elegancka powłoka o fakturze lnu • Dostępne w 4 kolekcjach: Secret Garden, Flowers, Galaxy i Around the World • Ponumerowane tytuły w każdej kolekcji – zbierz wszystkie tytuły z ulubionym motywem! • Solidne i trwałe pudełko do przechowywania o wymiarach 25.4 x 35.0 x 6.0 cm • Przyjazne dla środowiska i w 100% podlegające recyklingowi • Produkt wysokiej jakości • Wyprodukowano w Polsce Wymiary ułożonego obrazka: 67.0 x 48.0 cm

40,20 zł
38,19 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,01 zł

2 osoby kupiły
Wróć do góry