hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.10.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 14 października 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Saga wołyńska. Exodus (Joanna Jax), na drugim Wychowani przez niedojrzałych emocjonalnie rodziców (Lindsay C. Gibson). Kolejny produkt to Odwagi, zajączku (Nicola Kinnear) oraz Cezar. Życie giganta (Adrian Goldsworthy).
1
Saga wołyńska. Exodus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga wołyńska. Exodus
Dostępny
709 szt.

Joanna Jax kolejny raz wrzuca stworzonych przez siebie bohaterów w wir historycznych wydarzeń. Krwawa niedziela, która zmieniła Orliczyn w pogorzelisko, sprawia, że ocalali z pożogi muszą poukładać sobie życie na nowo. Marta z rodziną wyjeżdża do Lwowa, Nadia przeprowadza się do krewnych Zinowjewów zamieszkałych w okolicy Łucka, a Andrzej z Marcelem postanawiają wesprzeć oddziały samoobrony, które formują się w wielu miejscach Wołynia, by stawić czoło oszalałym z nienawiści Ukraińcom z UPA. Wissarion przyrzeka zaś sobie, że odnajdzie człowieka, który zniszczył jego życie. Tymczasem Armia Czerwona przekracza dawną granicę Polski na wschodzie i wypiera Niemców na zachód, a dowództwo AK przygotowuje się do akcji „Burza”. Wielu partyzantom nie podoba się sojusz z Sowietami, ale liczą, że inne państwa sprzymierzone przeciwko Trzeciej Rzeszy nie dopuszczą do przejęcia Kresów przez Związek Radziecki. Niestety, zwycięstwo nad Niemcami okazuje się klęską dla Polaków i Ukraińców, a bohaterowie rychło przekonują się, że zdobycie Berlina wcale nie zakończy ich problemów…

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

31 osób kupiło
2
Wychowani przez niedojrzałych emocjonalnie rodziców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wychowani przez niedojrzałych emocjonalnie rodziców
Dostępny
1209 szt.

Czy ciągle szukasz aprobaty swoich działań u innych? Czy skupiasz się na zaspokajaniu cudzych potrzeb kosztem własnych? Czy sądzisz, że tylko poświęcenie jest dowodem miłości? Czy dbanie o siebie uważasz za oznakę egoizmu? Czy masz trudności z wyznaczaniem i egzekwowaniem swoich granic? Czy obawiasz się wyrażać odmienne zdanie? Czy stale zmagasz się z gniewem, smutkiem, urazą lub wstydem? Jeśli twoja odpowiedź na większość z tych pytań brzmi tak, to ta książka jest dla ciebie! Rodzice niedojrzali emocjonalnie oczekują, że to ich dziecko będzie stawiało na pierwszym miejscu. Nie dbają o zaspokojenie jego potrzeb, ignorują jego uczucia, nie szanują jego granic. Dzieci takich rodziców wyrastają na ludzi wycofanych, których przepełniają wstyd, gniew i lęk. Na ludzi, którzy nie mają dostępu do swojej intuicji i do swoich emocji, szukają aprobaty zamiast prawdziwej relacji i zawsze stawiają siebie na ostatnim miejscu. Możliwe jest jednak inne podejście do życia - takie, które pozwala umiejętnie troszczyć się o siebie w każdej sytuacji. Dbanie o siebie nie oznacza egoizmu, lecz szanowanie swoich potrzeb i życie zgodnie ze swoim wewnętrznym głosem. Czas postawić na pierwszym miejscu siebie, bo zdecydowanie na to zasługujesz! Jesteś wartościowym, wystarczającym, ważnym człowiekiem i zasługujesz na miłość bez względu na to, jakie odczucia towarzyszyły ci w relacji z rodzicami. Potraktuj tę książkę jako przewodnik i rozpocznij proces zdrowienia, troszcząc się o siebie tak, aby móc wzrastać i budować pewność siebie. Jedyną relacją, w której pozostaniesz do końca życia, jest relacja, jaką stworzysz ze sobą. – Joanna Gutral, psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, liderka psychoedukacji, podcasterka w Kind Mind Ta książka zasadniczo traktuje o miłości. Lindsay C. Gibson z uzdrawiającą empatią i miłością przemawia bezpośrednio do czytelnika, ofiarując mu przewodnik po współczującej i zdrowej miłości do siebie i do innych. Swoją mądrością dzieli się w krótkich rozdziałach wypełnionych umacniającymi strategiami dbania o siebie i zabawnymi metaforami. Jej cenne spostrzeżenia budzą reakcje od niepohamowanego śmiechu po smutek, ale ostatecznie dają nadzieję i dodają odwagi.

59,90 zł
53,31 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,59 zł

13 osób kupiło
3
Odwagi, zajączku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odwagi, zajączku
Dostępny
261 szt.

Odwagi, zajączku – debiut Nicoli Kinnear oprzezwyciężaniu lęku przed nieznanym podbił serca dzieci irodziców w30 krajach. Czy zajączek, który boi się wyjść zdomu, zdoła pokonać swoje obawy iwyruszyć na poszukiwanie przyjaciółki? I czy wśród wspaniałych przygód odkryje, jak potrafi być dzielny? Co niezwykłego ma wsobie ta debiutancka książka, że stała się bestsellerem w30 krajach iw Polsce wciągu 3 lat doczekała się już 7 wydań? Po prostu jest niezwykła: bajecznie kolorowa, radośnie wzruszająca, cudownie energetyzująca ipozytywna. I naprawdę daje pewność siebie iodwagę! Nicola Kinnear olśniła w2019 roku swym talentem wdebiucie Odwagi, zajączku, który stał się jedną znajpopularniejszych inajpiękniejszych książek dladzieci ostatnich lat. Ta piękna - bajecznie kolorowa, radośnie wzruszająca, ciepła, zabawna ipełna czułości książka pokazuje, jak siła przyjaźni daje pewność siebie iodwagę. Wydawana w30 krajach, wjuż jej 7 wydanie! Wyjątkowa wrażliwość Nicoli Kinnear italent do tworzenia uroczych postaci orazmalarskich, bajecznie kolorowych obrazów natury zachwyciły również wnastępnych książkach: Ciii… Cichutko! – oprzełamywaniu nieśmiałości iZmień prawa smoków, Rubinko! – oumiejętności dzielenia się orazwnajnowszej, najbardziej podobnej do Odwagi, zajączku – Pobaw się ze mną – opokonywaniu oporów przed kontaktami zinnymi io przyjaźni mimo różnic. Książki Nicoli Kinnear dają dzieciom radość ipoczucie bezpieczeństwa.

47,90 zł
27,30 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 20,60 zł

13 osób kupiło
4
Cezar. Życie giganta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cezar. Życie giganta
Dostępny
437 szt.

Bestsellerowa przełomowa biografia wybitnego historyka wydana w 15 krajach. Charyzmatyczny mąż stanu, który uczynił Rzym największą potęgą, militarny geniusz, który odniósł najbardziej spektakularne zwycięstwa w dziejach, utalentowany orator, pisarz i prawodawca – Gajusz Juliusz Cezar pozostaje do dziś najsłynniejszym z Rzymian. Przeszedł do historii jako wódz i polityk. Pokonał Germanów, podbił Galię w błyskotliwych kampaniach, jako pierwszy na czele armii przeprawił się przez kanał La Manche i dwukrotnie najechał Brytanię, wsławił się oblężeniem i zdobyciem Alezji, krwawo tłumiąc bunt Galów pod wodzą Wercyngetoryksa. Z nic nieznaczącej postaci stał się człowiekiem tak potężnym, że sięgnął po jedynowładztwo, obalając Republikę. W chwili śmierci – równie spektakularnej, jak jego życie – był władcą niemal całego znanego świata. W monumentalnej biografii wybitny historyk Adrian Goldsworthy rekonstruuje dramatyczne losy Cezara: od rozpoczętej w wieku szesnastu lat kariery politycznej, przez wojnę domową i dyktaturę, po zdobycie pozycji faktycznego władcy imperium i tragiczne idy marcowe. Odsłania również mniej znane, często sensacyjne epizody: grożącą młodemu Cezarowi egzekucję za bunt przeciwko Sullii i niezliczone romanse, wśród nich ten najgłośniejszy – z piękną i tajemniczą Kleopatrą. Cezar – uciekinier, więzień, buntownik, wódz, dyktator, mąż, ojciec, kochanek – barwna biografia, którą czyta się jak emocjonującą powieść, ukazuje wiele twarzy człowieka, który zmienił oblicze Rzymu i cywilizacji. „Genialne! Goldsworthy ma wiedzę znakomitego naukowca i talent najlepszego pisarza”. „Wall Street Journal” ADRIAN GOLDSWORTHY to znany brytyjski historyk i pisarz, wybitny znawca dziejów Rzymu i historii wojen czasów starożytnych, wykładowca wielu uniwersytetów i autor wydawanych na całym świecie książek. Biografia Cezar. Życie giganta została wyróżniona prestiżową nagrodą brytyjskiego Society of Military Historians.

69,90 zł
39,14 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 30,76 zł

12 osób kupiło
5
Autyzm u dzieci Wiedza kliniczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autyzm u dzieci Wiedza kliniczna
Dostępny
186 szt.

Na rynku brakowało opracowania dotyczącego autyzmu w ujęciu somatycznym. Takie spojrzenie jest często pomijane w postrzeganiu ASD. Osoby autystyczne cierpią z powodu licznych schorzeń takich jak: choroby przewodu pokarmowego, zaburzenia neurologiczne i psychiatryczne, czy genetyczne. Pacjenci z ASD wymagają profesjonalnej terapii i wielodyscyplinarnej opieki. Celem książki jest przedstawienie nowoczesnej i przekrojowej wiedzy na temat stanu zdrowia osób z autyzmem i ich specyficznych potrzeb. Monografia powstała dzięki wieloletniej współpracy wielu wybitnych specjalistów. Treści oparte są na najnowszym piśmiennictwie, wytycznych i doświadczeniu zawodowym zespołu autorskiego. Publikacja jest nieocenionym źródłem wiedzy i wsparciem dla lekarzy neurologów, pediatrów, psychiatrów, szerokiego grona diagnostów i terapeutów pracujących z pacjentami z autyzmem oraz studentów medycyny, psychologii, pedagogiki, logopedii, fizjoterapii, jak również kierunków podyplomowych.

79,00 zł
73,47 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,53 zł

11 osób kupiło
6
Krokodyl u dentysty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krokodyl u dentysty
Leantoys
Dostępny
26 szt.

Rodzinna Gra Zręcznościowa Krokodyl u Dentysty Naszego krokodyla boli ząb. Pomóż mu! Jednak bądź ostrożny, bo jeśli trafisz na felerny ząb, krokodyl bardzo się zdenerwuje. Zmierz się z pozostałymi graczami lub zagraj sam. Przedstawiona gra zręcznościowa ćwiczy zdolności ruchowe, a także refleks i logiczne myślenie. Uważamy, że wspólny, rodzinny czas spędzony w towarzystwie tej gry będzie bardzo przyjemny i zabawny. Zasady gry są bardzo proste. Zamieniamy się w dentystę i otwieramy paszczę krokodyla, a mechanizm gry losowo wybierze chorego ząbka. Zadaniem uczestników zabawy Krokodyl u Dentysty jest naciskanie wybranych przez siebie ząbków krokodyla w taki sposób, by nie trafić na jednego, bolącego. Wygrywa osoba, która przez jak najdłuższy czas uniknie ugryzienia przez złego krokodyla. Jednak nie ma się czym martwić ząbki krokodyla wykonane są z bezpiecznego, lekkiego tworzywa, więc to nic nie boli. Każde kolejne otwarcie paszczy powoduje losowe wybranie uszkodzonego ząbka, dlatego gra szybko się nie znudzi. Wymiary opakowania z grą: - 15,5 cm x 14 cm x 9 cm.

24,99 zł
8 osób kupiło
7
Peppa Pig. Chrum... Chrum Nowym szlakiem z Peppą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. Chrum... Chrum Nowym szlakiem z Peppą
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Seria książek Chrum Chrum to propozycja zabawy ze świnką Peppą, jej rodzinką i przyjaciółmi. Książka zawiera różnorodne aktywności, zadania, kolorowanki, które mają na celu pobudzanie dziecięcej wyobraźni, rozwijanie spostrzegawczości oraz umiejętności plastycznych. W środku także naklejki, dzięki którym zabawa będzie jeszcze ciekawsza.

10,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

9 osób kupiło
8
Córka Wilde'ów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Córka Wilde'ów
Dostępny
105 szt.

Nowy bestseller „New York Timesa” o miłosnych perypetiach zawsze zakochanej do szaleństwa, ekscentrycznej książęcej rodziny Wilde’ów z Lindow Castle. „Książki Eloisy James to sam wdzięk i czar. Czytając je, będziesz uśmiechać się, wzdychać… aż się zakochasz”. – Julia Quinn, autorka „Bridgertonów” Lady Joan Wilde nieustannie wywołuje skandale, ale jej ostatnia eskapada to już za wiele: postanowiła wystąpić w teatrze w męskim stroju. Przyszły książę Eversley, Thaddeus Erskine Shaw, wicehrabia Greywick przez lata unikał tej jedynej Wilde'ówny, który burzyła jego spokój ducha. Teraz jednak postanawia ratować jej reputację, bo wie, na jakie ryzyko naraża się ta nieznośna Joan. Patrząc w jej wyzywające oczy, przyrzeka sobie solennie, że zapewni jej bezpieczeństwo. Dobijają targu: po jednym przedstawieniu dama wrócić do zamku ojca i poślubi jednego z arystokratów, których Thaddeus uzna za odpowiednich kandydatów na męża. On sam, oczywiście, nie wchodzi w grę, bo ten książę potrzebuje nieskazitelnej księżnej, a nie najdzikszej z szalonych Wilde'ów... Eloisa James osiągnęła sukces w dwóch wcieleniach: gwiazdy romansów historycznych i profesorki literatury. Ukończyła Harvard i Oksford, doktoryzowała się na uniwersytecie Yale, specjalizuje się w twórczości Szekspira i wykłada na uniwersytecie w Nowym Jorku. Jej błyskotliwe powieści z przesyconą wdziękiem i zmysłowością, wyrafinowaną intrygą są wydawane w 28 krajach, nagradzane najbardziej prestiżowymi nagrodami, jak RITA Award (odpowiednik filmowego Oscara), i zajmują wysokie miejsca na amerykańskich listach bestsellerów. A prywatnie jest żoną prawdziwego włoskiego księcia.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

6 osób kupiło
9
Vera. Tom 6. Ulica milczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vera. Tom 6. Ulica milczenia
Dostępny
333 szt.

Światowy bestseller zekranizowany jako serial telewizyjny. Seria „Vera” została zekranizowana z Brendą Blethyn – dwukrotnie nominowaną do Oscara laureatką Złotego Globu i Złotej Palmy – jako serial telewizyjny bijący na świecie rekordy popularności, wielokrotnie emitowany również w Polsce. Seria „Vera” tom 6 Zbliża się Boże Narodzenie. Sypie śnieg. Detektyw Joe Ashworth wraca z córką do domu zatłoczonym, huczącym śmiechem i przedświątecznym głośnym gwarem metrem. Kiedy wszyscy wysiadają, dziewczynka zauważa, że w wagonie ktoś został. To Margaret Krukowski, elegancka, starsza dama, śmiertelnie ugodzona nożem. Inspektor Vera Stanhope rozpoczyna śledztwo wnadmorskiej miejscowości w Northumbrii, gdzie mieszkała ofiara. I gdzie kilka dni później uśmiercona została inna kobieta… Czy coś je łączyło? Wydaje się, że mieszkańcy cichej ulicy, przy której mieszkały zamordowane, znają odpowiedź na to i na inne pytania, których jest coraz więcej. Ale milczą… Próbując poznać przeszłość Margaret, Vera zagłębia się w ukrytą przeszłość spokojnego, pozornie niewinnego miasteczka. Pojawiają się kolejni świadkowie… i kolejni podejrzani, a Vera jest coraz bardziej przekonana, że wszyscy, których przesłuchuje, kłamią. Nie tylko ofiary miały swoje tajemnice… Przejmujący kryminał Ann Cleeves pokazuje, co się dzieje, kiedy społeczność ukrywa prawdę, żeby chronić swoich – i w którym momencie milczący świadek staje się wspólnikiem zbrodni. „The Times” ANN CLEEVES to jedna z najwyżej cenionych brytyjskich autorek kryminałów wydawanych w 23 krajach. Jej misternie skonstruowane powieści odsłaniają sekrety zamkniętej społeczności, a każda ze znakomicie sportretowanych postaci jest odrębną zagadką psychologiczną. Seria „Vera” to powieści i filmy o niepowtarzalnym nastroju smutku, pustki i samotności. Tu strach trzyma za gardło od pierwszej chwili, a do ostatniej niesposób odgadnąć, kto zabijał.

47,90 zł
33,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,37 zł

6 osób kupiło
10
Piętra lasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,00 zł
13,99 zł

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

5 osób kupiło
11
Ekonomia. Odrywam, rozumiem, działam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekonomia. Odrywam, rozumiem, działam
Dostępny
151 szt.

Wesoła encyklopedia ekonomii dla każdego dziecka! Wyrusz w podróż dookoła świata z ekonomią. Poznaj jej historię. Zrozum trudne pojęcia i problemy ekonomiczne. I wreszcie, przejdź do praktyki. Nauczyć się myśleć ekonomicznie! Zero nudy i lania wody. Mnóstwo konkretów i pozytywnych wibracji. W książce znajdziesz 10-sekundowe dawki wiedzy i towarzyszące im wesołe grafiki - dzięki temu wiedza sama wchodzi do głowy, a ekonomia przestaje być taka straszna jak ją malują. Biznes w internecie, handel, przedsiębiorstwa, giełda, waluty, a może marketing albo historia pieniądza? Wybieraj te tematy, które cię interesują. Nie zabraknie kreatywnych ćwiczeń i zabaw integracyjnych.

44,90 zł
40,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

5 osób kupiło
12
Gray Ghost - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gray Ghost
Dostępny
520 szt.

Nowy bestseller Wielkiego Mistrza Przygody z cyklu Fargo Dramatyczne poszukiwania legendarnego samochodu mogą zagrozić nie tylko karierze małżeństwa poszukiwaczy skarbów – Sama i Remi Fargo – ale i ich życiu – w nowym ekscytującym bestsellerze Wielkiego Mistrza Przygody. Jakie tajemnice skrywa Gray Ghost – bezcenny zaginiony prototyp roll-royce’a? I czy jest kluczem do rozwiązania zagadki skradzionego gigantycznego skarbu? Rok 1906 Gray Ghost, przełomowy model rolls-royce’a, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Firmie grozi bankructwo. Panowie Charles Rolls i Henry Royce zlecają słynnemu detektywowi Isaakowi Bellowi odnalezienie samochodu i sprawcy śmierci poprzedniego detektywa. Sto lat później Do Sama i Remi Fargo zgłasza się ich daleki krewny Oliver Payton i prosi o pomoc w odzyskaniu Gray Ghosta i dobrego imienia rodziny. O kradzież auta oskarżono bowiem jego stryja, sir Alberta. Ale stawka w tej grze jest znacznie wyższa. Gray Ghost został ponownie skradziony, a wraz z nim być może olbrzymi skarb. Ludzie, którzy mogą wszystko zyskać albo wiele stracić, obmyślają desperacki plan, by go zdobyć. I nie cofną się przed niczym. Clive Cussler to najpopularniejszy na świecie autor powieści przygodowo-sensacyjnych. Podróżnik, badacz historii katastrof morskich, poszukiwacz zatopionych wraków, sam był uosobieniem przygody, tak jak jego najsławniejszy bohater – Dirk Pitt. Clive Cussler to jedyny pisarz, którego powieści – wydawane w 105 krajach – przez pół wieku nie schodzą ze szczytów list bestsellerów. Clive Cussler – Wielki Mistrz Przygody – fascynuje czytelników w każdym wieku.

51,90 zł
36,33 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,57 zł

5 osób kupiło
13
Bieg czasu, bieg atramentu. O czasopismach Mieczysława Grydzewskiego i o nim samym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Bieg czasu, bieg atramentu. O czasopismach Mieczysława Grydzewskiego i...
Dostępny
12 szt.

Książka Bieg czasu, bieg atramentu Rafała Habielskiego jest prezentacją dokonań legendarnego założyciela Wiadomości Literackich - Mirosława Grydzewskiego. On sam i kolejne wcielenia prowadzonych przez niego w kraju, a potem na emigracji, pod różnymi tytułami Wiadomości Literackich zbierały najlepsze polskie pióra reportażu i eseju w wieku XX. Tak pisma jak i ich redaktor nie zostawiały nikogo ze świata literatury i dziennikarstwa polskiego obojętnym. Lubiano go i nie lubiano, ale doceniano i szanowano. Rafał Habielski, historyk i wielki znawca polskiej żurnalistyki, zebrał wspomnieniowe szkice poświęcone Grydzewskiemu i jego pismom, wybrał najciekawsze i ze swoim wstępem i objaśnieniami udostępnił czytelnikom. Powstała z tego niezwykle ciekawa i żywa mozaika stylów pisania, punktów obserwacji, refleksji autorskich. To tak, jak byśmy oglądali sylwetkę znanego człowieka i jego działa oświetlone z ponad dwudziestu kątów. Zawsze inne zatem i zawsze jednak podobne do siebie.

59,00 zł
31,27 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 27,73 zł

4 osoby kupiły
14
Jak woda / Brat / O zdradzie i śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Jak woda / Brat / O zdradzie i śmierci
Dostępny
11 szt.

Przygotowywany przez PIW tom to wznowienie opublikowanych na przełomie lat 80. i 90. trzech powieści Bronisława Wildsteina - Jak woda, Brat oraz O zdradzie i śmierci. Nowe wydanie uwzględnia poprawki autora i będzie pierwszym wznowieniem tych powieści od czasu ich publikacji (kolejno w latach: 1989, 1992, 1994).

79,00 zł
41,87 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 37,13 zł

4 osoby kupiły
15
Gigantozaur. Czytanki naklejanki. Zimowa zabawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gigantozaur. Czytanki naklejanki. Zimowa zabawa
Dostępny
4185 szt.

Ta książka to nie tylko obietnica udziału w fascynujących przygodach małych dinków, ale również okazja, by aktywnie uczestniczyć w czytaniu. Do każdej książki jest dołączony arkusz z naklejkami. Część z nich przyda się w trakcie czytania, należy je wkleić w odpowiednie miejsce w tekście, by uzupełniły fabułę. Resztę można wykorzystać do zabawy.

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

4 osoby kupiły
16
Wojna bez zasad. Chiński plan dominacji nad światem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna bez zasad. Chiński plan dominacji nad światem
Dostępny
222 szt.

W 1999 roku dwaj pułkownicy Chińskiej Armii Ludowo Wyzwoleńczej: Qiao Liang i Wang Xiangsui napisali podręcznik pt. Nieograniczone działania wojenne, który stał się podstawą kształcenia kadr dowódczych w Chinach. Podręcznik punkt po punkcie ujawnia przyszłym oficerom, jak Państwo Środka zamierza zdominować Zachód za pomocą długoterminowej strategii obejmującej sabotaż korporacyjny, wojnę cybernetyczną i dyplomację. Strategia zakłada łamanie międzynarodowego prawa handlowego i prawa własności intelektualnej i wyrachowane nadużywanie światowego systemu finansowego. Jak stwierdził jeden z autorów podręcznika, jedyną zasadą w Nieograniczonych działaniach wojennych jest brak jakichkolwiek zasad.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

4 osoby kupiły
17
Data science od podstaw. Analiza danych... w.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Data science od podstaw. Analiza danych... w.2
Dostępny
57 szt.

Analityka danych jest uważana za wyjątkowo obiecującą dziedzinę wiedzy. Rozwija się błyskawicznie i znajduje coraz to nowsze zastosowania. Profesjonaliści biegli w eksploracji danych i wydobywaniu z nich pożytecznych informacji mogą liczyć na interesującą pracę i bardzo atrakcyjne warunki zatrudnienia. Jednak aby zostać analitykiem danych, trzeba znać matematykę i statystykę, a także nauczyć się programowania. Umiejętności w zakresie uczenia maszynowego i uczenia głębokiego również są ważne. W przypadku tak specyficznej dziedziny, jaką jest nauka o danych, szczególnie istotne jest zdobycie gruntownych podstaw i dogłębne ich zrozumienie. W tym przewodniku opisano zagadnienia związane z podstawami nauki o danych. Wyjaśniono niezbędne elementy matematyki i statystyki. Przedstawiono także techniki budowy potrzebnych narzędzi i sposoby działania najistotniejszych algorytmów. Książka została skonstruowana tak, aby poszczególne implementacje były jak najbardziej przejrzyste i zrozumiałe. Zamieszczone tu przykłady napisano w Pythonie: jest to język dość łatwy do nauki, a pracę na danych ułatwia szereg przydatnych bibliotek Pythona. W drugim wydaniu znalazły się nowe tematy, takie jak uczenie głębokie, statystyka i przetwarzanie języka naturalnego, a także działania na ogromnych zbiorach danych. Zagadnienia te często pojawiają się w pracy współczesnego analityka danych. W książce między innymi: elementy algebry liniowej, statystyki i rachunku prawdopodobieństwa zbieranie, oczyszczanie i eksploracja danych algorytmy modeli analizy danych podstawy uczenia maszynowego systemy rekomendacji i przetwarzanie języka naturalnego analiza sieci społecznościowych i algorytm MapReduce Nauka o danych: bazuj na solidnych podstawach!

79,00 zł
55,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,70 zł

3 osoby kupiły
18
Kroniki Anunnaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Anunnaki
Dostępny
28 szt.

Uzupełnienie przełomowego cyklu „Kroniki Ziemi”. Pierwsze ziemskie cywilizacje stworzyli Anunnaki – bogowie, którzy przybyli zkosmosu izmodyfikowali genetycznie ludzką rasę! Czy Stary Testament i inne starożytne pisma Sumeru, Babilonu, Egiptu i Grecji opisują rzeczywiste, historyczne wydarzenia? Zecharia Sitchin, najsłynniejszy obok Ericha von Dänikena kontrowersyjny badacz prehistorii, uwierzył, w słowa naszych najdawniejszych przodków i wykazał, że tworzą one spójną relację o prawdziwym pochodzeniu ludzkości. Na podstawie wieloletnich badań tekstów sumeryjskich i akadyjskich Sitchin wysunął hipotezę – potwierdzoną w 2016 roku przez badaczy z California Institute of Technology – że w Układzie Słonecznym jest jeszcze jedna planeta, Nibiru, która okrąża Słońce co 15 000 – 20 000 lat. Jej mieszkańcy – Anunnaki – odwiedzali Ziemię w czasach prehistorycznych i manipulacjami genetycznymi udoskonalili człowieka pierwotnego, a później przekazali ludziom swoją wiedzę i technologie, stymulując rozwój cywilizacji. W „Kronikach Ziemi”, które wzbudziły równie wiele kontrowersji, co zainteresowania, Sitchin opisał rozwój ludzkości po przybyciu Anunnaki. W Kronikach Anunnaki bratanica Zecharii Sitchina zebrała jego niepublikowane wcześniej listy, artykuły i wykłady, tworząc w połączeniu z konkretnymi fragmentami Kronik Ziemi spójne podsumowanie teorii wielkiego badacza prehistorii. Dodatkowo zamieściła nieznane dotąd wyniki badań Sitchina, pozwalające odpowiedzieć na niewyjaśnione do dziś pytania: Czy Sumerowie mieli urządzenia grawitacyjne pozwalające podnosić ogromne bloki i układać z niezwykłą precyzją? Czy znali bioinżynierię i mikroczipy? Skąd wiedzieli oistnieniu planet krążących wokół Słońca? Skąd znali kolor i wielkość najdalszych planet? Zecharia Sitchin – wybitny amerykański orientalista i biblista, podróżnik znany z rozległej wiedzy i błyskotliwego poczucia humoru, dziennikarz i światowej sławy pisarz. Wychował się w Palestynie, gdzie poznał współczesny i starożytny język hebrajski, inne języki semickie i europejskie, Stary Testament, a także historię i archeologię Bliskiego Wschodu. „Kroniki Ziemi”, dzieło jego życia, zostały przetłumaczone na ponad 20 języków.

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

3 osoby kupiły
19
Wstążka dekoracyjna 3mm/50m Bia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,99 zł
3 osoby kupiły
20
Disney Kubuś i Przyjaciele. Czytanki naklejanki. Święta z Kubusiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Kubuś i Przyjaciele. Czytanki naklejanki. Święta z Kubusiem
Dostępny
4294 szt.

Święta to czas prezentów. Ciekawe, co dostanie Kubuś? A co on sam przygotował dla swoich przyjaciół – Prosiaczka, Kłapouchego, Królika, Tygrysa i Krzysia? Odpowiedź znajdziecie w tej bajecznie kolorowej książeczce z naklejkami, które służą do uzupełnienia tekstu oraz do zabawy. Poznawanie przygód ulubionych bohaterów z filmów Disneya i zabawa naklejkami nie tylko przegonią nudę, ale i pozwolą też maluchom rozwinąć wyobraźnię, spostrzegawczość i koordynację ręka-oko.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
21
Brrr! Gdzie zniknęły dinozaury? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brrr! Gdzie zniknęły dinozaury?
Dostępny
398 szt.

Prześmieszna, urzekająca radosną kolorowością ilustracji książka nie tylko dla miłośników dinozaurów. Brrr! Nadchodzi epoka lodowcowa. Temperatura na Ziemi gwałtownie spada i dinozaurom zaczyna być zimno. Przydałyby się im ciepłe wełniane swetry. Ale przecież dinozaury nie umieją robić na drutach. A może jednak… Jeśli zabiorą się do tego razem? • Ta książka bawi, rozwija nieposkromioną wyobraźnię i abstrakcyjne poczucie humoru dziecka. • W zabawnej formie zachęca do współpracy. • W pełną przygód bajkową fabułę wplecione są nazwy gatunków dinozaurów i ich cechy charakterystyczne.

47,90 zł
33,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,37 zł

3 osoby kupiły
22
Owoce wiśni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owoce wiśni
Dostępny
175 szt.

Owoce wiśni tworzy szesnaście opowiadań, wybranych spośród najpoczytniejszych w twórczości Osamu Dazaia. Pisarz nie wychwala w nich takich skarbów „japońskości”, jak ceremonia parzenia herbaty czy teatr nō. Nie mówi współczesnym mu rodakom, jak żyć w strasznych czasach wojny i jak odnaleźć się w powojennej rzeczywistości przegranego państwa. Autor, z humorem i ironią, czerpiąc z osobistych przeżyć oraz doświadczeń, opisuje zwyczajne życie. Drobne zdarzenia, przyjemne i bolesne przeżycia służą pytaniu o kształt i sens ludzkiej egzystencji. Uniwersalizm prozy Osamu Dazaia, jej nadal świeży styl do dziś ujmują rzesze czytelników na całym świecie.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

3 osoby kupiły
23
Pralka automatyczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Pralka automatyczna
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Pralka automatyczna na Baterie z Dźwiękiem Pozwól dziecku na wykonanie tej czynności domowej własnoręcznie we własnej pralce, dzięki temu nauczy się wykonywania obowiązków i czynności. Teraz twoja mała dziewczynka może zadbać o ubrankach dla misiów i lalek. Pralka wykonana z dobrej jakości plastiku, w ładnych kolorach biało-miętowym i naklejki. Pralka posiada otwierany bęben i wysuwaną szufladkę na proszek. Po zamknięciu drzwiczek automatycznie uruchamia się i w środku zaczyna się kręcić bęben. Podczas pracy pralki słychać dźwięki silniczka. Działa jak prawdziwa ! Posiada naklejkę z panelem dotykowym do ustawiania programów. Wystarczy ustawić program, przekręcić ruchomym pokrętłem z podświetlaną diodą do ustawiania temperatury, włożyć ubranka i gotowe. Udanej zabawy ! Wymiary pralki: 16,5 cm x 22,5 cm x13 cm Wymiary opakowania: 19 cm x 27 cm x 14 cm Zasilana bateriami: 3 x AA (1.5V) - brak w zestawie. Zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia. Pralka zapakowana w kolorowe pudełko, idealnie nadające się na prezent.

79,90 zł
63,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 15,98 zł

3 osoby kupiły
24
Sonic the Hedgehog. Tom 4. Los doktora Eggmana 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sonic the Hedgehog. Tom 4. Los doktora Eggmana 2
Dostępny
443 szt.

Wielka filmowa premiera nowych przygód Sonica weszła na ekrany kin w kwietniu 2022 roku i bije kolejne rekordy popularności! Ponad 400 milionów USD wpływów! Ekranizacja z 2020 roku to trzeci najbardziej kasowy film roku w USA i szósty na świecie (dostępny na HBO GO)! Miliard gier z Sonikiem sprzedanych na świecie! Sonic odkrywa, kto podszywa się pod doktora Eggmana. To jego stary wróg Neo Metal Sonic, szykujący się do ataku na Anielską Wyspę. Czy Sonicowi uda się pokrzyżować nikczemne plany przeciwnika? Razem z przyjacielem z przyszłości – Silverem – Sonic z prędkością błyskawicy rusza do kolejnej akcji. Lecz czy przeciwnik nie okaże się zbyt potężny? Czy Tails, Amy i Knuckles zdołają pomóc przyjacielowi i wspólnie obronią Anielską Wyspę?

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

3 osoby kupiły
25
Człowiek i jego znaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek i jego znaki
Dostępny
96 szt.

Adrian Frutiger jest wybitnym szwajcarskim twórcą i jednocześnie wielką postacią światowej typograi. Należy do najlepszych europejskich specjalistów komunikacji wizualnej. W uprawianej przez siebie ciekawej dziedzinie projektowania przyjął własne, rozległe podstawy intelektualne. Połączył w jedno dogłębną znajomość graki i typograi z elementami psychologii, socjotechniki, historii, etnologii oraz innych dyscyplin wiedzy, pozornie wcale ze sobą nie związanych. "Dla zatrzymania myśli, dla przekazania informacji już od dawna nie wystarczają same znaki alfabetu. Orientacja i komunikacja nie są dziś możliwe bez schematów, znaków i sygnałów. Wypowiedź pisana z konieczności uzupełniana jest przy pomocy obrazów. [] Znaki, symbole, sygnety i sygnały są w swej różnorodności językiem naszych czasów, utrwalającym się i przenikającym naszą codzienność. Obejmują i zachowują to, co było dawniej i są wskazówką dla tego, co nastąpi". - Adrian Frutiger, "Człowiek i jego znaki"

76,00 zł
54,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,28 zł

3 osoby kupiły
26
W oczekiwaniu na ciążę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W oczekiwaniu na ciążę
Dostępny
74 szt.

Poradnik dla wszystkich, którzy pragną zostać rodzicami. Nowe uaktualnione wydanie. Chcesz zajść w ciążę? W tym niezwykłym poradniku znajdziesz opartą na najnowszych badaniach wiedzę, która pomoże ci przygotować się na ciążę i narodziny dziecka. Książka zawiera wiele praktycznych wskazówek, pełnych empatii porad i przemyślanych strategii, dzięki którym przyszli rodzice będą mogli szybciej spełnić marzenie o dziecku. Dowiedzą się oni, jak przed poczęciem poprawić stan zdrowia, jaką dietę stosować, by wzmocnić płodność, których nawyków się pozbyć, a które wprowadzić, kiedy i jak uprawiać seks i utrzymać przy tym pożądanie, jak rozumieć swoją płodność, a także kiedy poprosić o pomoc specjalistę zajmującego się leczeniem niepłodności i jakie są najskuteczniejsze terapie. Porady zawarte w książce są także przeznaczone dla samotnych kobiet oraz par jednopłciowych, które chcą powiększyć rodzinę. Książka udziela odpowiedzi na wiele ważnych pytań, m.in.: Jak poprawić kondycję w okresie starań o dziecko; Jak się odżywiać, by poprawić płodność i optymalnie przygotować organizm do ciąży; Czy można zaplanować płeć dziecka; Jak wyznaczyć moment owulacji; Kiedy zgłosić się do specjalisty zajmującego się leczeniem niepłodności; Jakie są najnowsze metody leczenia niepłodności, czy są one łatwo dostępne i jakie są związane z nimi koszty. Łączny nakład książek Heidi Murkoff - 44 miliony egzemplarzy!

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

3 osoby kupiły
27
Pamiętniki Wampirów. Księga 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętniki Wampirów. Księga 1
Dostępny
14 szt.

Po długiej nieobecności najbardziej popularna obok Zmierzchu młodzieżowa seria powraca! Dwa wampiry. Dwaj nienawidzący się bracia. I piękna dziewczyna, której obaj pragną... Elena: piękna i popularna, może mieć każdego chłopaka. Stefano: tajemniczy i mroczny, wydaje się jedynym chłopakiem odpornym na wdzięki Eleny. Damon: seksowny, niebezpieczny i opętany żądzą zemsty na Stefano bracie, który go zdradził. Połączy ich uczucie, które może się okazać równie zabójcze jak blask słońca... L.J. Smith zasłynęła bestsellerowymi Pamiętnikami wampirów na długo przed tym, zanim pomysł o miłości dziewczyny i wampira pojawił się w Zmierzchu. Na ich podstawie powstał serial telewizyjny, emitowany nieprzerwanie również w Polsce od 2009 roku. Pamiętniki wampirów sprzedano w USA w ponad dwóch milionach egzemplarzy.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

2 osoby kupiły
28
O pochodzeniu. Ujęcie filozoficzne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O pochodzeniu. Ujęcie filozoficzne
Dostępny
25 szt.

Problem pochodzenia, skąd się to wzięło?, to - obok pytania o istotę i cel - jeden z trzech zasadniczych typów problemów filozoficznych dotyczących rzeczywistości przyrodniczej. Obecnie najciekawsze dyskusje w tym obszarze dotyczą teorii inteligentnego projektu i jej związkom z teorią ewolucji lub szerzej z naturalizmem. O pochodzeniu. Ujęcie filozoficzne pod redakcją Grzegorza Malca i ze wstępem Kazimierza Jodkowskiego to zbiór artykułów uznanych specjalistów (Steve Clarke, William A. Dembski, Taner Edis, Jeffrey Koperski, Robert A. Larmer, Stephen C. Meyer, Del Ratzsch) po raz pierwszy opublikowanych w języku polskim. Oferują refleksję nad tym, jak nauka może pomóc nam lepiej zrozumieć świat przyrody. Jakie standardy powinna spełniać dobra teoria naukowa? Czy naturalizm metodologiczny jest koniecznym warunkiem naukowości? Czy teoria inteligentnego projektu jest tylko formą teologii naturalnej? Czy teoria ta może zwiastować koniec nauki? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w tym tomie. Stanowi on początek serii wydawniczej, która ma składać się z trzech publikacji. Spośród wybranych tekstów jedne są dla teorii inteligentnego projektu (ID) przychylne, a inne wręcz przeciwnie krytyczne. W ten sposób czytelnik uzyskuje większą możliwość wypracowania na ten temat obiektywnej oceny. Ta ważna książka porusza filozoficzne aspekty teorii inteligentnego projektu. Obejmuje przekłady z języka angielskiego siedmiu znakomitych artykułów lub rozdziałów monografii, których autorami są wybitni filozofowie. Udany dobór prac i ich autorów pozwala czytelnikowi z niesłabnącym zainteresowaniem śledzić debatę wokół problematyki pochodzenia, zwłaszcza pochodzenia informacji biologicznej. Uwzględnione są ważne kwestie z zakresu filozofii nauki i filozofii przyrody jak również implikacje światopoglądowe i społeczne. Debata jest przedstawiona w sposób syntetyczny i nadzwyczaj przystępny, również dla laików. Książka wpisuje się nurt nowej rewolucji naukowej odrzucającej naturalizm ewolucjonistyczny. - Prof. dr hab. Marian Wnuk O pochodzeniu jest szczególną i wartą polecenia publikacją. Siedmiu znanych filozofów podejmuje w niej coraz częściej dyskutowany problem dopuszczalności w nauce wyjaśnień odwołujących się do przyczyn innych niż naturalne. A robią to w sposób niestandardowy bez ulegania powszechnie przyjętemu poglądowi, zgodnie z którym w nauce dopuszczalne są jedynie wyjaśnienia odwołujące się do przyczyn naturalnych. Pytają zatem o to, czy za pomocą kategorii przypadku i konieczności da się wyjaśnić zachodzenie wszystkich zjawisk w przyrodzie. Lektura nie tylko dla naukowców! - dr hab. Krzysztof Kilian, prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego Seria O pochodzeniu Historia myśli ludzkiej obfituje w rozmaite próby zrozumienia otaczającego nas świata przyrody. Zagadnienia, które wzbudzają w tym obszarze zapewne najwięcej kontrowersji, dotyczą pochodzenia Wszechświata, życia i człowieka. O pochodzeniu to trzy tomy zebranych artykułów pod redakcją Grzegorza Malca, omawiające zagadkę pochodzenia w ujęciu filozoficznym (tom 1), historycznym (tom 2) i naukowym (tom 3). Cechą charakterystyczną całej serii jest podejście polemiczne, które pozwala czytelnikowi poznać różnorodne opinie i argumenty wybitnych uczonych prezentujących odmienne stanowiska w sprawach m.in. naturalizmu, teorii inteligentnego projektu i teorii ewolucji, a także tło historyczne toczących się debat. Na wszystkie trzy tomy składa się staranny wybór artykułów przybliżających polskiemu czytelnikowi kontrowersje dotyczące problematyki pochodzenia, która nieustannie wzbudza ogromne zainteresowanie.

34,90 zł
2 osoby kupiły
29
Spadające krzesła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Spadające krzesła
Leantoys
Dostępny
21 szt.

Gra Spadające Krzesła Ułóż Kolorową Wieżę Gra Spadające Krzesła jest grą zręcznościową dla całej rodziny. Zestaw składa się z 84 krzeseł o różnym kształcie i kolorach. Elementy zestawu umieszczone są w praktycznej, plastikowej walizce z uchwytem, dzięki czemu zajmuje mało miejsca. Zasady są bardzo proste. Każdy z graczy po kolei ustawia jedno krzesełko na drugim, tak aby ułożona wieża nie rozleciała się. Układaj kolorowe krzesełka jedno na drugim i stwórz jak największą wieżę. Przegrywa osoba, której nie uda się utrzymać stabilnej, stojącej piramidki. Nie można dotykać i przemieszczać krzesełek już ułożonych. Wieżę można układać w kilka osób lub w pojedynkę. Kolory krzeseł: - czerwony - pomarańczowy - żółty - jasno zielony - ciemno zielony - błękitny - granatowy - filetowy Wymiary elementów zestawu: - krzesło: 2.7 cm x 5 cm - walizka: 25 cm x 16 cm x 14 cm Wymiary pudełka: 31 cm x 16.5 cm x 17 cm Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3. roku życia. Zestaw posiada certyfikat CE i jest zgodny z normą EN 71. Zapakowany jest w kartonik, dzięki czemu nadaje się idealnie na prezent.

62,90 zł
53,47 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,43 zł

2 osoby kupiły
30
Z emocjami mi do twarzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z emocjami mi do twarzy
Dostępny
18 szt.

Propozycje wierszowanych zabaw pomagających rozumieć uczucia i radzić sobie z nimi. Emocje i uczucia to bardzo ważny temat. Nauczyciel spotyka się z nimi w swojej pracy na co dzień, pojawiają się jednak pytania: Jak sobie z nimi radzić? Jak pomóc dzieciom dobrze je przeżywać? A przede wszystkim jak mądrze wprowadzać dzieci w ich świat?

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
31
Łowienie rybek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Łowienie rybek
Leantoys
Dostępny
18 szt.

Gra zręcznościowa Łowienie rybek + efekty dźwiękowe Łowienie rybek jest świetną grą dla całej rodziny. Pamiętajcie, tylko by się skupić, ponieważ rybki są sprytne i nie zawsze dadzą się złapać na haczyk. Zręcznościowa gra rodzinna dostarczy mnóstwo uśmiechu i radości, a przy tym poprawi refleks i koncentrację wszystkich zawodników. W skład zestawu gry Łowienie rybek wchodzi: - podstawa do gry w kształcie dużej rybki - 2 sztuki wędek - 15 sztuk rybek Zasady gry są bardzo proste. By ją rozpocząć, należy umieścić baterie w podstawie do gry, a następnie ułożyć wszystkie rybki w specjalnych otworach na planszy. Wędki w dłoń i gotowe! Kolorowe rybki kręcą się, zamykając i otwierając swe buźki. Zadaniem dwóch zawodników rywalizujących ze sobą jest sprytne wycelowanie i złapanie rybek na wędki. Wygrywa ten z graczy, który złowi większą ilość rybek. Z zabawki może korzystać samo dziecko, jednak gra będzie zdecydowanie weselsza, kiedy dołączy się rodzeństwo lub kolega. Jesteśmy pewni, że ta klasyczna gra wywoła wiele emocji, a także nauczy dzieci zasad zdrowej rywalizacji. Ze względu na małe elementy znajdujące się w grze, zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3. roku życia. Produkt posiada oznaczenie CE, odpowiadające za spełnienie dyrektyw bezpieczeństwa. By uruchomić zabawkę, należy użyć dwóch sztuk baterii AA 1.5 V, które nie są dołączone do zestawu. Zabawka jest prosta w montażu i obsłudze. Wymiary zabawki: - 24 cm x 22 cm Wymiary opakowania gry: - 26 cm x 24,5 cm x 4,5 cm

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

2 osoby kupiły
32
Blask ciemnieje Wyd 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
60,00 zł
42,60 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 17,40 zł

2 osoby kupiły
33
Lawina komunikatów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lawina komunikatów
Dostępny
140 szt.

Jak powstaje partia? Gdy jakiemuś człowiekowi nie starczy już groszy na życie, a nie chce mu się uczciwie pracować, wtedy dobiera sobie kilku przyjaciół i postanawiają założyć partię. W tym celu wyszukują sobie nazwę możliwie jak najbardziej ciekawą i idą na wieś, by gdzieś w Gęsim Dołku czy Woli Głupkowskiej urządzić wiec. fragment tekstu ?Autobiografia? Absurdy i problemy życia politycznego i codzienności Polski międzywojennej to wiodący temat tekstów prasowych Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Ale nie jedyny! Z kolejnego, obszernego tomu zawierającego różnorodne, niewydane do tej pory artykuły autora, dowiemy się co nieco o polskim cykliście przemierzającym kulę ziemską, o problemach czytelnictwa, wojenkach prasowych czy aktualnościach sezonu ogórkowego. Trafne spostrzeżenia, zabawa słowem i znakomite (gdy trzeba ? bardzo ostre) pióro to znak firmowy Mostowicza ? zapraszamy do salwy śmiechu i momentów refleksji! Tadeusz Dołęga-Mostowicz (1898?1939) ? najpoczytniejszy polski autor w XX-leciu międzywojennym. Twórca takich nieprzemijających przebojów czytelniczych, jak ?Kariera Nikodema Dyzmy? czy ?Znachor?. Wbrew powszechnemu mniemaniu wydana w 1932 roku powieść ?Kariera Nikodema Dyzmy? nie była jego debiutem jako człowieka pióra. Na przełomie lat 1924/1925 T. Dołęga-Mostowicz został felietonistą dziennika ?Rzeczpospolita?. We wrześniu 1927 roku za swoje cięte i bezkompromisowe publikacje zapłacił ciężkim pobiciem przez ?nieznanych sprawców?.

65,00 zł
55,90 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 9,10 zł

2 osoby kupiły
34
Kronika wielkopolska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronika wielkopolska
Dostępny
64 szt.

(...) nic nie jest w stanie zastąpić tej porcji wiedzy o polskim średniowieczu, jakiej dostarczył kronikarz wielkopolski jako świadek opisanych faktów oraz dziejopis skrzętnie zestawiający w swoim dziele nie najmniejszą biblioteczkę źródeł historycznych, z których wiele nie dochowało się do naszych czasów. Kronika obejmuje okres dziejów Polski od czasów bajecznych aż po 1271 (a może nawet 1273) rok. Rozpoczyna się prologiem, w którym autor zapowiada przedstawienie dziejów Polski ze szczególnym uwzględnieniem gesta et actus bellici, tzn. czynów wojennych książąt wielkopolskich. W tym samym prologu znalazło się długie objaśnienie nazwy Polaków-Lechitów - wstawka będąca etymologiczno-geograficznym wywodem o pochodzeniu i rozsiedleniu Słowian.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

2 osoby kupiły
35
Kompozycja w sztuce cyfrowej. Podstawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompozycja w sztuce cyfrowej. Podstawy
Dostępny
128 szt.

Kompozycja w sztuce cyfrowej odsłania tajniki komponowania i kadrowania obrazu. Książka w przystępny sposób pokazuje jak na podstawie tradycyjnych wzorców stosowanych od wieków stworzyć nowoczesny, interesujący przekaz. To doskonała pozycja zarówno dla grafików projektujących dla branży gier komputerowych jak i dla każdego, kto pasjonuje się fotografią, komiksem czy nagrywaniem filmów.

76,00 zł
54,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,28 zł

2 osoby kupiły
36
Wiedźmy z Dechowic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedźmy z Dechowic
Dostępny
323 szt.

Wiedźmy z Dechowic to utrzymana w lekkim tonie opowieść fantasy o perypetiach wiedźm rezydujących na współczesnej polskiej wsi – Lucyny Kornikowej oraz Mirki, Michaliny i Elżbietki. Tytułowe wiedźmy – o fizjonomii niepozornych starszych pań – walczą z szalonym czarołowczym, przyrządzają mocno alkoholowe eliksiry, zmagają się z efektami ubocznymi własnych czarów albo mierzą z mocami zamkniętymi w pradawnych artefaktach. Równie dużo czasu spędzają na sprzeczkach i na ponownym godzeniu się; w obliczu zagrożenia potrafią jednak przezwyciężyć małostkowe kłótnie i stanąć do boju ramię w ramię. Nieraz też wcielają się w wiedźmowych detektywów i rozwiązują tajemnicze sprawy kryminalne, innym zaś razem walczą z plagą… prawie egipską. Piotr Jedliński zaprasza do fantastycznej podróży do świata współczesnych wiedźm. W jej trakcie czytelnik zanurzy się w kotle pełnym czarów, tajemnic, magicznych pasożytów i zlotów czarownic. Oryginalna, zaskakująca, zabawna, ale i wywołująca grozę – opowieść o wiedźmach w czterech aktach, która porwie czytelnika niczym trąba powietrzna i nie wypuści ze swoich objęć aż do ostatniej strony.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

2 osoby kupiły
37
Brum, brum, brum! Miejski szum. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brum, brum, brum! Miejski szum.
Dostępny
168 szt.

Brum, brum, brum! Miejski szum to duża, świetnie zilustrowana, książka-wyszukiwanka, w której dziecko podąża za autem pana Żyrafy, poznaje rozmaite pojazdy i szuka wskazanych obiektów. Z każdą kolejną stroną na ulicach jest coraz większy ruch. Trwa policyjny pościg, rozpoczęła się akcja gaśnicza straży pożarnej, pocztowe furgonetki wiozą przesyłki. Wyzwanie kończy się, kiedy powstaje?wielki korek! Mali czytelnicy zobaczą go na rozkładanych stronach. Książka zapewni najmłodszym dzieciom mnóstwo fascynującej zabawy, a dzięki poleceniom umożliwi także sprawdzenie spostrzegawczości i umiejętności liczenia.

46,90 zł
34,71 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,19 zł

1 osoba kupiła
38
Outsiderzy. Ośmioro niekonwencjonalnych dyrektorów wielkich firm i ich recepta na sukces - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Outsiderzy. Ośmioro niekonwencjonalnych dyrektorów wielkich firm i ich...
Dostępny
29 szt.

Jakie cechy dyrektora generalnego są najważniejsze? Znakomita komunikacja, umiejętność perspektywicznego myślenia, znajomość świata finansów? A może skuteczne trzymanie w ryzach całego zespołu? Na pewno takie umiejętności są niezbędne w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Jednak kluczem do sukcesu jest coś innego. Błyskotliwość w działaniu. I odwaga, by zmienić utarte schematy i znaleźć własną drogę do celu. Innowatorzy, wizjonerzy, autorzy spektakularnych sukcesów działają na przekór trendom i pociągają za sobą swoich podwładnych. A ich entuzjazm może zdziałać cuda. William Thorndike, biznesmen i wykładowca, przytacza tu historie ośmiu genialnych menedżerów, którzy odcisnęli własne piętno na wspaniałych firmach, osiągających zdecydowanie ponadprzeciętne wyniki. Tych utalentowanych dyrektorów łączy kilka cech: skupiają się na zyskach z akcji, a nie na dochodach i ogólnym wzroście i mają nieprzeciętne umiejętności gospodarowania kapitałem finansowym i ludzkim. Są także przekonani, że nie okresowe raporty o dochodach, lecz dopływ gotówki do firmy stanowi o jej wartości. Sprawdź, jak wykorzystać ich techniki w swoich poczynaniach. Niech Cię zainspirują i pozwolą Ci odnaleźć Twoją własną ścieżkę w biznesie! Tom Murphy i Capital Cities Broadcasting Henry Singleton i Teledyne Bill Anders i General Dynamics John Malone i TCI Katharine Graham i Washington Post Company Bill Stiritz i Ralston Purina Dick Smith i General Cinema Warren Buffett i Berkshire Hathaway

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
39
Sam zaprojektuj dom wnętrze i ogród - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sam zaprojektuj dom wnętrze i ogród
Dostępny
7 szt.

ZNAKOMITY PROGRAM DO PROJEKTOWANIA I WIZUALIZACJI DOMÓW, WNĘTRZ I OGRODÓW ? Najbogatsza wersja programu! ? Pozwala projektować domy, mieszkania, wnętrza, biura i ogrody ? Zawiera ogromną bibliotekę gotowych elementów wyposażenia i wykończenia ? Tworzenie nowych elementów oraz import obiektów z 3DS ? Eksport projektów do DXF ? Wygodna obsługa w całości po polsku ? Najwyższej jakości wizualizacje 3D, wirtualny spacer i tworzenie prezentacji filmowych BUDOWA Pozwala łatwo stworzyć bryłę domu od podłogi aż po dach. Zaprojektować układ pomieszczeń, wstawić drzwi i okna oraz przykryć budynek dachem. Umożliwia dobór kolorów i faktur elewacji. Maksymalny rozmiar projektu: 200m x 200m Ściany nośne i działowe Dachy dowolnego kształtu Ilość pięter: 10+ Ilość gotowych modeli drzwi i okien: 70+ Możliwość zmiany wymiarów drzwi i okien Balkony Linie pomocnicze i wymiarowe; opisy w projekcie Zmiana kolorystyki i faktury wszystkich detali WYKAŃCZANIE I URZDZANIE WNĘTRZ Pozwala zaprojektować wnętrze domu. Do dyspozycji biblioteka ponad 1000 elementów wyposażenia i roślin domowych. Każdy obiekt można skalować, zmieniać kolor i fakturę detali, jasność i wiele innych parametrów. Do dyspozycji elementy wyposażenia łazienek, kuchni, jadalni, salonów, pokoi gościnnych, rośliny itp. Ilość gotowych elementów wyposażenia wnętrz: 1000+ Balkony i antresole Schody, balustrady, podłogi i stropy Kuchnie, łazienki, sypialnie, wypoczynki Meble, elementy dekoracyjne, oświetlenie Import elementów z zewnętrznych bibliotek obiektów 3DS Zmiana parametrów elementów, skalowanie, kolory Rośliny domowe: 70+ Wygodna obsługa typu ?przeciągnij i upuść? Możliwość włączenia kilku widoków jednocześnie Przykładowe projekty PROJEKTOWANIE OGRODU Do dyspozycji biblioteka ponad 1200 elementów wyposażenia ogrodów i roślin. Każdy obiekt można skalować, zmieniać kolor i fakturę detali, jasność i wiele innych parametrów. Program posiada bogate biblioteki elementów dekoracji domów, wyposażenia ogrodów, małej architektury oraz dużą bazę roślin z opisami. Ilość gotowych elementów wyposażenia ogrodów: 700+ Zmiana parametrów elementów, skalowanie, kolorystyka Elementy wyposażenia ogrodów, altany, pergole, kratownice Meble ogrodowe, elementy dekoracyjne, oświetlenie Ilość dostępnych roślin: 580+ Import elementów z zewnętrznych bibliotek obiektów 3DS Zastosowania i wymagania roślin, łatwe wyszukiwanie roślin Wygodna obsługa typu ?przeciągnij i upuść? Możliwość włączenia kilku widoków jednocześnie MODELARZ 3D Pozwala poszerzać bazę dostępnych obiektów. Umożliwia zaprojektowanie dodatkowych elementów wyposażenia oraz import obiektów z formatu 3DS. Tworzenie dowolnych elementów Modelowanie obiektów trójwymiarowych Edycja dostępnych i tworzenie własnych obiektów 3D Użycie stworzonych obiektów w projekcie Import i edycja zewnętrznych obiektów z formatu 3DS WIZUALIZACJA 3D Pełna trójwymiarowa wizualizacja projektu zarówno ?z? jak i ?bez? użycia okularów 3D. Pozwala odbyć wirtualną wycieczkę po projekcie. Dzięki zaawansowanej technologii możliwe jest wygenerowanie zdjęć najwyższej jakości pokazujących projekt z uwzględnieniem wpływu naturalnego i sztucznego oświetlenia. Można też stworzyć film AVI pokazujący spacer po projekcie. Realistyczny wygląd domu, wnętrza i ogrodu Trójwymiarowa wycieczka po projekcie Pełny efekt trójwymiarowy z użyciem okularów 3D Generowanie najwyższej jakości zdjęć Ustawianie pory dnia i pogody Zaawansowane funkcje wydruku Eksport projektów do formatu DXF Wymagania: komputer PC z Windows 7, 8, 10 lub 11. Opakowanie zawiera aplikację na płycie CD oraz kod do pobrania wersji cyfrowej z internetu w przypadku braku napędu CD/DVD w komputerze.

199,99 zł
169,99 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 30,00 zł

1 osoba kupiła
40
Za dużo zimowych zabaw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za dużo zimowych zabaw
Dostępny
217 szt.

Drugi, zimowy tom bestsellerowej seriiZa dużo marchewek. Ciepła iurocza książka osile przyjaźni daje radość ipomaga przezwyciężać wszelkie przeciwności. Niepowtarzalny, kolorowy iradosny – wykreowany przezKaty Hudson – świat, wktórym przyjaźń, umiejętność dzielenia się iwspółdziałania są najważniejsze, powraca wAmberku! Po Króliku, który gromadził marchewki (Za dużo marchewek), Wiewiórce, która sama chciała wygrać wyścig (Wyścig po Złotego Żołędzia), Bobrze, który chciał być perfekcyjny (Za doskonały tort urodzinowy), teraz kolej na Żółwia. Żółw NIE LUBI zimy! Dlaczego? – No bo nie– odpowiada. Ale tak naprawdę to dlatego, że jej niezna, bo wtedy zapada wzimowy sen. Królik, Wiewiórka iBóbr cieszą się zimą ihałasują tak bardzo, że ciągle go budzą. Czy przyjaciołom uda się zachęcić Żółwia do wspólnych zimowych zabaw? A może Żółw polubi zimę? Katy Hudson to jedna zulubionych autorek iilustratorek polskich dzieci. Jej światowy bestsellerZa dużo marchewekbawi iuczy przyjaźni idzielenia się zinnymi kolejne roczniki maluchów. Następne tomy serii:Za dużo zimowych zabaw,Wyścig po Złotego ŻołędziaiZa doskonały tort urodzinowy– ugruntowały jej popularność. Skąd tak wielka popularność seriiZa dużo marchewekKaty Hudson? Bo Królik ijego przyjaciele to przesympatyczne, oryginalne, pełne wdzięku, a przede wszystkim prawdziwe postacie, które mają też swoje słabości do przezwyciężania. Bo kipiąca przygodami akcja rozśmiesza iwzrusza do łez. Bo kolorowy, radosny świat, który Katy Hudson wykreowała przepięknymi ilustracjami, jest niepowtarzalny. Seria niesie przesłanie onajwyższej wartości przyjaźni, która pomaga wnajtrudniejszych momentach, oumiejętności dzielenia się, współdziałania, wspólnej zabawy iwzajemnej pomocy. Panna Śpieszka iPan Leniwiec– pierwszy tom nowej serii – wprowadza temat uważności. Katy Hudson rozpoczęła swoją karierę jako mała dziewczynka, rysując na ścianach wcałym domu. Rodzice szybko zachęcili ją do przerzucenia się na kredki ikartkę. Potem kredki zastąpił pędzel, farby ipióro. Ukończyła Art College, mieszka zmężem idwójką dzieci wLondynie.

47,90 zł
33,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,37 zł

1 osoba kupiła
41
Sonic the Hedgehog. Tom 1. Punkt zwrotny 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sonic the Hedgehog. Tom 1. Punkt zwrotny 1
Dostępny
59 szt.

Wielka filmowa premiera nowych przygód Sonica weszła na ekrany kin w kwietniu 2022 roku i bije kolejne rekordy popularności! Ponad 400 milionów USD wpływów! Ekranizacja z 2020 roku to trzeci najbardziej kasowy film roku w USA i szósty na świecie (dostępny na HBO GO)! Miliard gier z Sonikiem sprzedanych na świecie! Kultowe animowane seriale telewizyjne! Sonic i przyjaciele ścigają się z czasem, by powstrzymać złego doktora Eggmana i jego hordy robotów! Komiks stworzony przez scenarzystę Iana Flynna i rysowników Tracy Yardleya, Adama Bryce’a Thomasa, Jennifer Hernandez i Evan Stanley. Geniusz zła, doktor Eggman, został pokonany, lecz Sonic nie ma ani chwili odpoczynku! Po ostatnim epickim starciu, niedobitki robotów nieustannie atakują małe miasteczka na całym świecie. Aby stawić im czoła, Sonic będzie potrzebował pomocy zaufanych przyjaciół – Tailsa, Knucklesa i Amy, a także zupełnie nowych, nieoczekiwanych sojuszników! W tej nowej serii przygody Niebieskiej Błyskawicy, jakich jeszcze nie widzieliście! Do biegu! Gotowi! Start!

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

1 osoba kupiła
42
Zestaw narzędzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Zestaw narzędzi
Leantoys
Dostępny
1 szt.

Zestaw Narzędzi Piła Na Baterie Kask Rękawice i Okulary ochronne Dzieci uwielbiają podpatrywać swoje najbliższe otoczenie, dlatego też tak często bawią się w zabawy polegające na naśladowaniu działań dorosłych. Myślimy, że każdy mały pomagier taty, brata czy dziadka z ogromną chęcią chce pomagać przy wiosennych i jesiennych porządkach w ogrodzie, dlatego warto zaopatrzyć się w coś dla niego. Bo jak można odmówić dziecku, skoro jest to nie tylko zajęcie wysoce edukacyjne i rozwijające, ale i gwarantujące przyjemnie spędzony czas na wspólnej zabawie? Właśnie z tego powodu prezentujemy propozycję dla małych pomocników w postaci bezpiecznej, dziecięcej piły, kasku, okularów oraz rękawic. Czym wyróżnia się taki sprzęt? Wystarczy wcisnąć przycisk na rączce, który wprawia w ruch bezpieczne dla dzieci ostrza. Zabawa w tym momencie może się zaczynać i porządki z tatą już nie będą straszne. Zestaw Zawiera: - Piła - Kask - Okulary - Rękawice Wymiary Piły: 40 cm x 16 cm x 15 cm Wymiary Kasku: 23 cm x 18 cm x 13 cm Długość Okularów: 14 cm Wymiary opakowania: 41 cm x 35,5 cm x 14 cm Zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 3. roku życia. Piła zasilana bateriami 3 x "AA" - brak w zestawie.

125,90 zł
100,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 25,18 zł

1 osoba kupiła
43
Polska i Węgry w systemie bezpieczeństwa europejskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska i Węgry w systemie bezpieczeństwa europejskiego
Dostępny
16 szt.

Książka skierowana jest do analityków bezpieczeństwa europejskiego oraz badaczy polityki bezpieczeństwa Polski i Węgier. Głównym celem podjętej pracy badawczej było znalezienie odpowiedzi na pytanie: Jaką rolę odgrywają Polska i Węgry w systemie bezpieczeństwa europejskiego w świetle aktualnych wyzwań i zagrożeń? Za pomocą metod ogólnoteoretycznych, a także korzystając z metody triangulacji poprzez analizy ilościowe i jakościowe została więc przedstawiona rola tych państw w systemie bezpieczeństwa europejskiego. Fragment wstępu

58,91 zł
42,42 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,49 zł

1 osoba kupiła
44
Podziel to! MUDUKO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podziel to! MUDUKO
Muduko
Dostępny
64 szt.

Prosta, ale emocjonująca gra karciana, której celem jest zdobycie jak największej liczby kart każdego typu. Co rundę jeden z graczy dzieli nowy zestaw kart na trzy strefy, a następnie każdy w sekrecie wybiera jedną z nich. Lepiej wybrać większą grupę kart, czy może tę najmniej atrakcyjną, która nie przyciąga uwagi? A może zaryzykować i obstawić jokera? Wygrywa ten z graczy, który wykaże się największym sprytem i umiejętnością blefowania. Podziel to! będzie doskonałym prezentem dla siedmiolatków i starszych graczy, którzy lubią dynamiczne, sprytne gry karciane. Dzięki temu, że na kartach nie ma żadnych opisów, a wyłącznie cyfry, w tytuł ten można bez problemu zagrać w towarzystwie obcojęzycznym. Na uwagę zasługują ilustracje znanego polskiego artysty Jana Kallwejta, którego prace charakteryzujące się ograniczoną paletą barw, prostymi formami i zagęszczoną kompozycją można podziwiać na okładkach książek, plakatach i muralach. Zawartość opakowania: 84 karty,instrukcja.

55,89 zł
47,51 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
45
Schowek
7,99 zł
1 osoba kupiła
46
Sonic the Hedgehog. Tom 3. Los doktora Eggmana 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sonic the Hedgehog. Tom 3. Los doktora Eggmana 1
Dostępny
381 szt.

Wielka filmowa premiera nowych przygód Sonica weszła na ekrany kin w kwietniu 2022 roku i bije kolejne rekordy popularności! Ponad 400 milionów USD wpływów! Ekranizacja z 2020 roku to trzeci najbardziej kasowy film roku w USA i szósty na świecie (dostępny na HBO GO)! Miliard gier z Sonikiem sprzedanych na świecie! Po bardzo długich poszukiwaniach Sonic odnajduje doktora Eggmana. Czy uda mu się poznać jego prawdziwe zamiary? Razem z Shadowem – swoim dawnym rywalem – Sonic musi podjąć trudną decyzję. Czy zaufać geniuszowi zła? Wielkie tajemnice czekają na Sonica w tej szaleńczej przygodzie! Na szczęście z pomocą swoich przyjaciół – w tym nowego sojusznika – Sonic bez problemu prześcignie wszystkich przeciwników! Scenariusz Ian Flynn, rysunki Tracy Yardley, Adam Bryce Thomas i Evan Stanley!

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

1 osoba kupiła
47
Przedszkolaki na świeżym powietrzu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedszkolaki na świeżym powietrzu
Dostępny
31 szt.

Propozycje zabaw i aktywności służących rozwojowi dziecka. Dzieci potrzebują ruchu na powietrzu. To prawda powszechnie znana, oczywista i wydawałoby się prosta do zrealizowania, ale czy rzeczywiście niespieszne spacery albo zabawy podwórkowe są tak częstym elementem codzienności? W publikacji znalazły się propozycje na cały rok przedszkolny i na każdą pogodę. To także dobry wybór na czas dyżuru wakacyjnego i urlopu spędzanego z dziećmi na wyjazdach.

26,00 zł
18,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,01 zł

1 osoba kupiła
48
Gra ukłuj pirata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra ukłuj pirata
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.30

Gra Ukłuj Pirata Wyskakujący Pirat 24 Sztylety Gra zręcznościowa Ukłuj Pirata to wspaniała rozrywka dla całej rodziny! Zabawa będzie doskonała zarówno dla dzieciaków, jak i dorosłych. Wciąga i długo trzyma w napięciu, co gwarantuje długie godziny wypełnione wspólnym śmiechem. Ukłuj Pirata to beczka śmiechu, która sprawdza poziom cierpliwości każdego z uczestników. Na czym polega gra? Jej zasady są bardzo proste, zrozumieją je nawet najmłodsi z graczy. Pirata należy umieścić w beczce, następnie przekręcić nim kilkukrotnie, by zmieniło się jego ustawienie. Następnie uczestnicy wkładają w otwory beczki sztylety w taki sposób, by nie ukłuć pirata. Gdy to nastąpi, nasz bohater wyskoczy z beczki, a gra się zakończy. Całej frajdzie towarzyszy ogromne napięcie i dreszczyk emocji - podczas wkładania kolorowych sztyletów w otwory beczki trzeba być bardzo skupionym i zwinnym. Jeśli dziecko zgubi wszystkie sztylety, beczka może posłużyć mu za skarbonkę albo ciekawą ozdobę pokoju - w beczce znajduje się specjalny otwór, przez który może wrzucić pieniążki do środka zabawki. Zestaw zawiera: - beczkę, - pirata, - 24 sztuki sztyletów w różnych kolorach.

23,90 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
49
Awans zawodowych nauczyciela i dyrektora - nowe zasady. Wrzesień 2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Awans zawodowych nauczyciela i dyrektora - nowe zasady. Wrzesień 2022
Dostępny
37 szt.

Publikacja została podzielona na kilka części: teorię, praktykę czyli pytania i odpowiedzi oraz dokumenty związane z awansem zawodowym. Każda z części jest z kolei podzielona na działy dotyczące poszczególnych zagadnień: ? Porównania starej i nowej ścieżki awansu ? Stanowiska mentora ? Przygotowania do zawodu nauczyciela ? Awansu na nauczyciela mianowanego i dyplomowanego. Dzięki temu dostają Państwo w swoje ręce kompleksowe informacje ? kompendium wiedzy na temat nowego awansu zawodowego nauczycieli i dyrektora.

69,90 zł
58,72 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 11,18 zł

1 osoba kupiła
50
Złoty wiek piratów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Złoty wiek piratów
Dostępny
4 szt.

Kim byli piraci - romantycznymi morskimi włóczęgami czy też straszliwymi zbrodniarzami bez zasad? Jak często pirat sięgał po kordelas lub pistolet? Czy chętnie ruszał do ataku na równie dobrze uzbrojone okręty jak jego? W jakich warunkach wolał ostrzeliwać przeciwnika z daleka, a kiedy decydował się na abordaż? Odpowiedzi na wszystkie te pytania z mistrzowską dociekliwością udziela Benerson Little, a kiedy odpowiedź na wątpliwości wydaje się niejednoznaczna, przytacza fakty, prowadzące zwykle do logicznej konkluzji. Poznaj epokę, w której bogaci, szanowani obywatele inwestowali w łupieżcze rejsy, a morscy rozbójnicy rabowali kupieckie statki. Odwiedź świat pirackich portów, tętniących życiem i grzesznymi rozrywkami, gdzie złoczyńcy w ciągu jednej nocy wydawali fortuny i zaraz potem znów ruszali na morze. Dowiedz się, kto i dlaczego zasługuje na miano najsłynniejszego pirata - a komu ten tytuł nadano bezpodstawnie. Benerson Little - amerykański autor, specjalizujący się w historii marynarki wojennej, konsultant historyczny podczas tworzenia serialu Piraci (Black Sails). Były żołnierz jednostki Navy SEAL, pracował jako analityk wywiadu, analityk specjalnych taktyk walki na morzu oraz konsultant ds. marynarki. Jest autorem wielu prac poświęconych piratom, m.in. The Sea Rover's Practice: Pirate Tactics and Techniques, 1630-1730 oraz The Buccaneer's Realm: Pirate Life on the Spanish Main, 1674-1688. W książce m.in.: Statki i łupy piratów, Słynne bitwy morskie, Złodzieje czy buntownicy?, Pojedynki i demokracja, Damy z kordelasem, Zatopione skarby, Pirackie bandery.

59,99 zł
31,19 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 28,80 zł

1 osoba kupiła
51
Dziurkacz Dekor Naroz 3w1 Nr1 B/c - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,40 zł
1 osoba kupiła
52
Paletka do makijażu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paletka do makijażu
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Zestaw Do Makijażu Paletka Róż Serduszka Małe dziewczynki pierwsze nauki makijażu pobierają od swoim mam. Ważne jest, aby samodzielnie wykonany makijaż był udany i piękny. Pozwoli małej dziewczynce na samodzielne tworzenie przeróżnych stylizacji. Zabawa w robienie makijażu pobudzi kreatywność i wyobraźnię dziecka, a także ukształtuje poczucie estetyki i piękna. Umożliwi to też wspólne spędzenie czasu w damskim gronie, czy to z rodziny, czy z koleżankami. Mała kosmetyczka zawiera wszystkie potrzebne rzeczy dla małych księżniczek, które zmieszczą się w małej torebce. W środku znajduje się 4 rodzajów błyszczyków, 5 rodzajów cieni do powiek, 3 róży do wyboru. Lusterko umieszczone jest na wieczku paletki. Malując koleżankę, pokazując jej efekty, wystarczy obrócić część z lusterkiem, a ona będzie mogła podziwiać efekty. Elementy zestawu piękności: - 5 cieni do powiek - 4 błyszczyków do ust - 4 róże do policzków - pędzelki do malowania Wymiary paletki złożonej: 11 cm x 9 cm x 2 cm Wymiary paletki rozłożonej: 17 cm x 11 cm x 2 cm Wymiary opakowania: 22 cm x 16 cm x 3 cm Zestaw piękności wyprodukowany jest zgodnie z normą EN 71, oznaczono go również certyfikatem CE. Zestaw przeznaczony jest dla wszystkich małych księżniczek powyżej 5. roku życia.

18,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
53
Dinozaury 2szt Stegosaurus, Pteranodon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaury 2szt Stegosaurus, Pteranodon
Leantoys
Dostępny
3 szt.

Zestaw Figurek Dinozaur Stegosaurus, Pteranodon Chcesz mieć własną kolekcję dinozaurów ? Stworzyć swój własny Park Jurajski? Mamy propozycje idealnie odwzorowanych figurek dinozaurów. Te zwierzęta prehistoryczne wywierają ogromne wrażenie, a ich historia sięga lat przed naszą erą. Te ogromne stworzenia mogły sięgać nawet 50 m wysokości, proponujemy mniejszą wersję wzorowaną na większych okazach i opisach. Poznawaj tajemnicę tych zwierząt i stwórz własną kolekcję. Tworzenie własnych historii podczas zabawy pobudzi w dziecku rozwijanie wyobraźni oraz nauczy kreatywności. Może stanie się to jego hobby i zwiększy swoją wiedzę. Wysokość figurek: - Stegosaurus : 8 cm - Pteranodon: 6,5 cm Wymiary pudełka: 20 cm x 8,5 cm x 14,5 cm Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3. roku życia. Figurka posiada certyfikat CE i jest zgodna z normą EN 71. Wykonane z gumy. Zapakowane jest w kartonik, dzięki czemu nadaje się idealnie na prezent.

22,90 zł
1 osoba kupiła
54
Kołysanka zimowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołysanka zimowa
Dostępny
738 szt.

Piękna, łagodna, rymowana książka na dobranoc, cudownie ilustrowana barwami jesieni izimy przeztwórczynięNajpiękniejszego ogródka Borsuka, ukołysze do snu iukoi każde dziecko. Nadchodzi zima. Już czas, żeby niedźwiedzie ułożyły się wygodnie do długiego zimowego snu. Ale mały niedźwiadek wcale niechce spać. Przecież inne zwierzęta jeszcze nieśpią! Dlaczego? I dlaczego on niemoże dalej się bawić? Niedźwiadek idzie zmamą przezlas. Ciepłe barwy odchodzącej jesieni powoli przykrywa srebrzysty szron, a potem otula śnieg. Mama cierpliwie – łagodnie iczule odpowiada na pytania synka. Przekonuje, że inne zwierzęta niebawem też ułożą się do snu. I zapewnia go, że potem przyjdzie wymarzona wiosna, pełna jasnych kolorów inowych przygód. Ale najpierw trzeba zasnąć ispać! • Idealna – pełna czułości, spokoju iciepła – książka na dobranoc na każdą porę roku. • Liryczny, rytmiczny tekst inastrojowe ilustracje uspokoją izachęcą do snu nawet dzieci mające trudności zzasypianiem iobawiające się, co przyniesie następny dzień. • Przystępnie wprowadzony temat zmieniających się pór roku orazinformacje ozimowym śnie zwierząt to dodatkowe atuty książki.

47,90 zł
33,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,37 zł

1 osoba kupiła
55
Teczka z gumką A4 Holo Girls style ASTRA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z gumką A4 Holo Girls style ASTRA
Astra
Dostępny
20 szt.

Miks wzorów, towar wysyłany losowo. Cena za sztukę. Lakierowana teczka na A4. Teczka do przechowywania dokumentów, prac plastycznych. Teczka rysunkowa zamykana na gumkę, wewnętrzne klapki chroniące zawartość przed wypadnięciem

7,99 zł
1 osoba kupiła
56
Disney. Księżniczka. 5-minutowe bajeczki w podróży. Konie i jednorożce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney. Księżniczka. 5-minutowe bajeczki w podróży. Konie i jednorożce
Dostępny
1 szt.

Czyż najlepszymi towarzyszami księżniczek nie są konie i jednorożce? Disney Księżniczka. 5-minutowe bajeczki w podróży. Konie i jednorożce to aż 12 opowieści, na kartach których spotkasz swoje ulubione bohaterki i ich wiernych towarzyszy. Merida Waleczna wraz koniem Angusem wyrusza w podróż, by odnaleźć pewne magiczne tajemnicze stworzenie. Dżasmina wybiera się na królewskie zawody polo. Aurora i jej cioteczki poznają pewnego wieczora rodzinę jednorożców w potrzebie. Królewna Śnieżka wybiera się na wyjątkową przejażdżkę, na końcu której czeka ją niezwykła niespodzianka. Kopciuszek, Bella, Mulan i inne księżniczki znane z ponadczasowych animacji studia Walta Disneya wypełniają ten zbiór opowieści przygodami o odwadze, dobroci i wyjątkowej przyjaźni. Ponad 200 stron bogato ilustrowanych opowieści. Mnóstwo czytania i jeszcze więcej radosnej zabawy.

49,99 zł
39,49 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,50 zł

2 osoby kupiły
57
TOMY Britains zardzewiała koparka JCB 3C Mark III - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TOMY Britains zardzewiała koparka JCB 3C Mark III
Tomy, Tomy Britains
Dostępny
49 szt.

Modele firmy Britains to bardzo szczegółowo odwzorowane maszyny i pojazdy. Wykonane są z wysokiej jakości tworzywa, metalu oraz gumy. Koparka posiada unikalne, realistycznie wyglądające na zardzewiałe wykończenia. Tylne ramię rozkłada i obraca się na boki do 180 stopni, tak jak w prawdziwym pojeździe natomiast przednia łyżka unosi się w górę. Idealnie nadaje się od przesuwania i kruszenia kamieni po delikatne wygładzanie powierzchni piaszczystych. Replika wykonana została w skali 1:32 z zachowaniem najmniejszych szczegółów, z odlewanego ciśnieniowo metalu i precyzyjnie formowanego, wytrzymałego tworzywa sztucznego. Nadaje się do zabawy w domu i na zewnątrz, dla dzieci i kolekcjonerów w wieku od 3 lat. Zabawki Britains pobudzają wyobraźnię dziecka pozwalając w bezpieczny i przyjemny sposób poznawać świat. Kolor: wielokolorowy Licencja: JCB

146,90 zł
139,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,34 zł

1 osoba kupiła
58
Pakiet: Przynęta / Droga przez kłamstwa / Ukryta głębia / Stłumione głosy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Przynęta / Droga przez kłamstwa / Ukryta głębia / Stłumione gł...
Dostępny
22 szt.

Seria Vera została zekranizowana z Brendą Blethyn – dwukrotnie nominowaną do Oscara laureatką Złotego Globu i Złotej Palmy – jako serial telewizyjny bijący na świecie rekordy popularności, wielokrotnie emitowany również w Polsce. Przynęta „Dłużej tego nie zniosę!” – Pożegnalne słowa Belli Furness nie pozostawiają wątpliwości: popełniła samobójstwo. Nie udźwignęła ciężaru opieki nad sparaliżowanym mężem, z którym mieszkała samotnie na odludnej farmie wśród pustych wzgórz Northumbrii. Tylko Rachael Lambert, która wraz z dwiema innymi specjalistkami prowadzi tu badania ekologiczne przed rozpoczęciem budowy nowej kopalni, nie wierzy w oficjalną wersję śmierci przyjaciółki... Kilka dni później ginie druga kobieta. Ale tym razem to morderstwo... Do akcji wkracza inspektor Vera Stanhope. Już raz prowadziła tu śledztwo. I wolałaby o nim zapomnieć, ale sprawa sprzed lat ma swój przerażający ciąg dalszy. Wszyscy mogą być w nią zamieszani, każdy ma na sumieniu coś, co chciałby ukryć. Vera musi przeniknąć skomplikowaną sieć wzajemnych powiązań i ułożyć prawdę z zagmatwanych życiorysów trzech kobiet, które łączy jedno: każda dobrze zna znaczenie słowa zdrada... Droga przez kłamstwa Dziesięć lat temu Jeanie Long została skazana za zabójstwo piętnastoletniej Abigail. Teraz zgłasza się nowy świadek. Ma dowody, które mogą świadczyć o niewinności Jeanie. Tymczasem Jeanie w więzieniu popełnia samobójstwo... Przez dziesięć lat Emma Bennet usiłowała zapomnieć ten zimowy dzień, w którym znalazła ciało Abigail. I pozbyć się poczucia winy, że gdyby wtedy sprzeciwiła się ojcu, jej najlepsza przyjaciółka nadal by żyła. Teraz zaczyna wątpić, czy naprawdę znała Abigail... Inspektor Vera Stanhope rozpoczyna śledztwo w małej ponurej, omiatanej wichrem i smaganej deszczem wiosce w Yorkshire. Morderca jest wciąż na wolności. Wśród mieszkańców narasta niepokój. Tylko czy obawiają się zabójcy, czy może bardziej własnej przeszłości? Vera rozmawia z ludźmi w ich domach, odgaduje i analizuje stare nienawiści i nowe kłamstwa. Zawsze wie, kiedy ktoś kłamie. To dlaczego teraz nie potrafi zrozumieć, co się tu naprawdę dzieje? I co naprawdę wydarzyło się dziesięć lat temu? Nagle ktoś, kto chciał zerwać z koszmarami przeszłości, pada ofiarą zabójstwa. Dochodzenie Very przybiera przerażający obrót. Pojawia się coraz więcej, coraz bardziej niespodziewanych podejrzanych... Ukryta głębia Małe miasteczko na wybrzeżu Northumbrii. Matka znajduje piętnastoletniego syna w wannie. Luke leży martwy w wodzie udekorowanej kwiatami... Wkrótce grupa ornitologów odkrywa na plaży ciało młodej nauczycielki Lily – w pozostawionej przez odpływ wodzie pełnej kwiatów... Morderca dusi swoje ofiary i robi ze śmierci swoiste dzieło sztuki. Dlaczego? Stylizacja miejsc zbrodni staje się tropem dla inspektor Very Stanhope. Nie daje jej spokoju, kiedy przesłuchuje świadków, kiedy stara się wczuć w ich motywacje i psychikę. Verę najbardziej nurtują ptasiarze, którzy znaleźli Lily. Co ci ludzie mieli wspólnego z zamordowaną dziewczyną? Co naprawdę łączy tych czterech mężczyzn i żonę jednego z nich? Czy rzeczywiście są bliskimi przyjaciółmi? Śledztwo Very odsłania powoli prawdziwe życie mieszkańców spokojnego miasteczka i ich mroczne sekrety. Czas ucieka. Tymczasem ktoś czeka na odpowiednią chwilę, by wznieść następny ołtarz z wody i kwiatów... Stłumione głosy Inspektor Vera Stanhope znajduje w saunie ciało martwej kobiety. Przez chwilę przelatuje jej przez głowę myśl, że choć raz w życiu ma do czynienia ze śmiercią z przyczyn naturalnych. Ale śmierć nigdy nie jest zwyczajna ani prosta... A na szyi kobiety widnieją ciemne pręgi... Vera rozpoczyna śledztwo. Szybko ustala, że ofiarą jest Jenny Lister, kierowniczka miejscowego ośrodka opieki społecznej. Poznaje jej córkę, narzeczonego córki, jego matkę – autorytet lokalnej elity – i koleżankę Jenny z pracy. W tej sprawie przewija się zastanawiająco dużo kobiet... Kobiet niezamężnych, rozwiedzionych, porzuconych, zaniedbywanych. Każda z nich to osobna opowieść: o samotności, milczącym cierpieniu, poczuciu winy. Każda z nich miała powód, by zabić...

129,90 zł
90,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 38,97 zł

1 osoba kupiła
59
Klocki piankowe wielokolorowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki piankowe wielokolorowe
Leantoys
Dostępny
2 szt.

Klocki Piankowe Wielokolorowe 80 Elementów Szukasz zabawy, która będzie miała pozytywny wpływ na twoje dziecko? Najlepszym wyborem będzie zestaw klocków. Jest to uniwersalna zabawka, która spodoba się chłopcom i dziewczynkom. Piankowe klocki są dużej wielkości i całkowicie bezpieczne dla Twojego dziecka. Dziecko będzie rozwijać się w wielu aspektach. Podczas zabawy możesz zauważyć rozwój koordynacji ręka- oko, precyzji oraz wyobraźni. Kolory i kształty przyciągają uwagę i pozwalają się skupić, dodatkowo działają na zmysł wzroku i dotyku. Klocki zapewnią dzieciom fantastyczną zabawę oraz udane spędzanie wolnego czasu dla całej rodziny! W zestawie znajduje się aż 80 klocków w różnych kolorach i kształtach. Zabawka nie posiada ostrych elementów, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczna dla dziecka. Kółka, półokręgi, prostokąty, kwadraty w najróżniejszych kolorach. Pozwolą stworzyć piękne budowle, zamki, fortece w pokoju Twojego dziecka. Klocki bawią i uczą! Wymiary mniejszego klocka: 3 cm x 4 cm Wymiary dużego klocka: 10,5 cm x 4 cm x 4 cm

78,90 zł
1 osoba kupiła
60
Lego. Mikołaj nadciąga! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego. Mikołaj nadciąga!
Dostępny
14 szt.

• Kolejny tytuł z bestsellerowej serii doskonale znanej nie tylko fanom budowania, • ciekawe zadania, łamigłówki, labirynty, • gratka dla wszystkich kolekcjonerów – minifigurka LEGO® (Mikołaj).

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
61
Pakiet: Avatar. Ścieżka Tsu’teya, część 1 i 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Avatar. Ścieżka Tsu’teya, część 1 i 2
Dostępny
157 szt.

Tuż przed premierą jednego z najbardziej oczekiwanych sequeli w historii kina – Avatar: Istota wody dwa tomy komiksowej wersji arcydzieła pod patronatem Jamesa Camerona w pakiecie w supercenie! Avatar w reżyserii Jamesa Camerona to najbardziej kasowy film wszechczasów! Seria komiksów AVATAR wydawnictwa Dark Horse, ożywia Świat Pandory i cywilizacji Na’vich Namiętność, zemsta i wojna wykraczające poza to, co widzieliście na srebrnym ekranie. Wydarzenia w tej opowieści rozgrywają się w tym samym czasie, co akcja filmu Avatar. Avatar. Ścieżka Tsu’teya część 1 Od pierwszego spotkania z Jake’em Sullym po przyjęcie Ostatniego Cienia, życie Tsu’teya potoczyło się drogą, której się nie spodziewał. Wróć na Pandorę i poznaj historię Avatara opowiedzianą z perspektywy Tsu’teya, wojownika z klanu Omatikaya. Avatar. Ścieżka Tsu’teya część 2 Tsu’tey przejmuje władzę nad klanem Navi i kontynuuje wojnę z najeźdźcami. Jake Sully jako Toruk Makto zostaje jego prawą ręką, ale to poświęcenie Tsu’teya przybliża klan do zwycięstwa i staje się jego nagrodą dzięki Eywie. W tym tomie znajdziesz również opowiadanie o tym, jak Jake Sully został Toruk Makto.

99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

1 osoba kupiła
62
Zestaw salon fryzjerski dziecięcy barber - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Zestaw salon fryzjerski dziecięcy barber
Leantoys
Dostępny
4 szt.

Zestaw Salon Fryzjerski Dziecięcy Barber Jeżeli Twoje dziecko marzy własnym zakładzie fryzjerskim to będzie idealny zestaw zabawek dla niego. Wspaniały zestaw dla małego fryzjera czy barbera perfekcyjnie sprawdzi się dla dziewczynki jak i chłopaka. Już dziś każda pociecha może wcielić się w rolę domowego stylisty fryzur czy brody. Wszystkie elementy zestawu wykonane są z bezpiecznego plastiku. Po wciśnięciu czarnej rączki w suszarce uruchamia się obrotowy, kolorowy bębenek wewnątrz, natomiast w maszynce do strzyżenia po przesunięciu bocznego przycisku usłyszymy zbliżony dźwięk strzyżenia. Elementy zestawu: - lusterko - suszarka - grzebień - bezpieczna brzytwa - maszynka do strzyżenia - maszynka do golenia - bezpieczne nożyczki - bezpieczna degażówka - trymer - tekturowe pudełeczko na drobiazgi - maszynka do golenia - 3 sztuki zapasów do maszynki do golenia - tacka - flakonik i opakowania na szampony oraz odżywki fryzjerskieZestaw Salon Fryzjerski Dziecięcy Barber Jeżeli Twoje dziecko marzy własnym zakładzie fryzjerskim to będzie idealny zestaw zabawek dla niego. Wspaniały zestaw dla małego fryzjera czy barbera perfekcyjnie sprawdzi się dla dziewczynki jak i chłopaka. Już dziś każda pociecha może wcielić się w rolę domowego stylisty fryzur czy brody. Wszystkie elementy zestawu wykonane są z bezpiecznego plastiku. Po wciśnięciu czarnej rączki w suszarce uruchamia się obrotowy, kolorowy bębenek wewnątrz, natomiast w maszynce do strzyżenia po przesunięciu bocznego przycisku usłyszymy zbliżony dźwięk strzyżenia. Elementy zestawu: - lusterko - suszarka - grzebień - bezpieczna brzytwa - maszynka do strzyżenia - maszynka do golenia - bezpieczne nożyczki - bezpieczna degażówka - trymer - tekturowe pudełeczko na drobiazgi - maszynka do golenia - 3 sztuki zapasów do maszynki do golenia - tacka - flakonik i opakowania na szampony oraz odżywki fryzjerskie Zestaw Salon Fryzjerski Dziecięcy Barber Jeżeli Twoje dziecko marzy własnym zakładzie fryzjerskim to będzie idealny zestaw zabawek dla niego. Wspaniały zestaw dla małego fryzjera czy barbera perfekcyjnie sprawdzi się dla dziewczynki jak i chłopaka. Już dziś każda pociecha może wcielić się w rolę domowego stylisty fryzur czy brody. Wszystkie elementy zestawu wykonane są z bezpiecznego plastiku. Po wciśnięciu czarnej rączki w suszarce uruchamia się obrotowy, kolorowy bębenek wewnątrz, natomiast w maszynce do strzyżenia po przesunięciu bocznego przycisku usłyszymy zbliżony dźwięk strzyżenia. Elementy zestawu: - lusterko - suszarka - grzebień - bezpieczna brzytwa - maszynka do strzyżenia - maszynka do golenia - bezpieczne nożyczki - bezpieczna degażówka - trymer - tekturowe pudełeczko na drobiazgi - maszynka do golenia - 3 sztuki zapasów do maszynki do golenia - tacka - flakonik i opakowania na szampony oraz odżywki fryzjerskie Zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3. roku życia. Elementy zestawu posiadają certyfikat CE i są zgodne z normą EN 71. Zapakowane są w kartonik z przezroczystą witrynką, dzięki czemu nadają się idealnie na prezent.

56,90 zł
50,07 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,83 zł

1 osoba kupiła
63
Karteczki Samoprzylepne Dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki Samoprzylepne Dinozaury
Ooly
Dostępny
24 szt.

Ten bloczek samoprzylepnych, słodkich karteczek to idealny sposób na zaznaczanie notatek i stron w książce. Sprawdzą się one również w roli mini liścików dla najbliższych! Zostaw im kolorową wiadomość i przypomnij o sobie! Zbierz wszystkie wzory samoprzylepnych mini notesików Note Pals i dopasowuj wzory karteczek zależnie od okazji i Twojego nastroju!

14,74 zł
13,99 zł

Rabat 5,1%
oszczędzasz 0,75 zł

1 osoba kupiła
64
Historia Święta Nowego Testamentu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Święta Nowego Testamentu
Dostępny
28 szt.

Przedwojenny pedagog i wychowawca młodzieży, autor licznych podręczników, w tej książce zaprasza czytelników w podróż po świecie Nowego Testamentu. Podróż do starych czasów, o których przedwojenna młodzież wiedziała niewiele, a współczesna i to nie tylko młodzież, ale i zapewne zdecydowana większość dorosłych, wie jeszcze mniej. Jest więc ta niewielka książka znakomitą okazją do nadrobienia zaległości. Ksiądz Archutowski występuje tu w roli przewodnika, a opowieść o życiu Pana Jezusa i apostołów, z licznymi cytatami z Pisma Świętego, potrafił nie tylko wpleść w szerszy kontekst historyczno-kulturowo-religijny, ale również przedstawiając po wielokroć nietuzinkową interpretację cudów Pana Jezusa lub licznych przypowieści. Dla większości czytelników, poza walorami duchowymi, będzie to pasjonująca opowieść. Patriarchowie i prorocy Starego Zakonu zapowiedzieli przyjście Mesjasza - Zbawiciela świata. Otóż księgi Nowego Zakonu dają nam poznać tę postać. Mesjaszem jest Pan nasz, Jezus Chrystus. Będąc Bogiem, zstąpił On na ziemię, stał się człowiekiem. Rozwinął swą działalność w Palestynie; tam przed dziewiętnastu wiekami nauczał, czynił cuda, umarł na krzyżu, zmartwychwstał, a w końcu wstąpił do nieba. Za życia Jezus Chrystus ogłosił nową naukę - Ewangelię św., ustanowił sakramenty św., założył Kościół. W ten sposób Jezus Chrystus stał się dla ludzi najdoskonalszym Nauczycielem, ich Zbawcą i wzorem doskonałości. Właśnie Jezus Chrystus, Jego nauka, czyny, śmierć i zmartwychwstanie, oraz Kościół i jego sakramenty są przedmiotem historii św. Nowego Testamentu. Pragnąłbym bardzo, by słowa Ewangelii świętej w tej książce zawarte oraz zasady wiary w niej wyłożone budziły w sercach młodzieży i miłość dla Pana Jezusa i uczyły ją żyć na chwałę Bożą i pożytek Ojczyzny. Fragment Wstępu

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
65
Ruby Redfort. Spójrz mi w oczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruby Redfort. Spójrz mi w oczy
Dostępny
104 szt.

Pierwsza część bestsellerowego sensacyjnego cyklu o nastoletniej tajnej agentce. Co byście zrobili, gdyby agencja wywiadowcza zaproponowała wam supertajną pracę polegającą na łamaniu skomplikowanych szyfrów? WPADLIBYśCIE W PANIKĘ? Panika obezwładnia umysł. POCHWALILIBYśCIE SIĘ PRZYJACIELOWI? Nigdy więcej się nie odezwą. UMIELIBYśCIE ZACHOWAĆ TO DLA SIEBIE? No jasne, już to widzę! Poznajcie Ruby. Ruby Redfort. Ma trzynaście lat. I jest genialna. W podstawówce stworzyła kod, którego nie potrafili złamać nawet profesorowie Uniwersytetu Harvarda, z przyjacielem porozumiewa się szyfrem, a na francuskim z nudów czyta rosyjskie powieści w oryginale. Nigdy się nie poddaje i potrafi dochować tajemnicy. A teraz będzie miała sporo do ukrycia Zgrzana i zmęczona wpadła w końcu na coś, co musiało być ceglaną ścianą. Obmacała wszystko wokół, ale przejścia nie było, mogła tylko zawrócić. Wyglądało na to, że kanał prowadził donikąd i cały jej wysiłek poszedł na marne. Osunęła się na ziemię, ukryła twarz w dłoniach i zaczęła się zastanawiać, skąd weźmie siłę, żeby się stąd wydostać. Nie umiałaby powiedzieć, jak długo siedziała w ten sposób. Nagle głośne tąpnięcie, jakby zatrzęsła się ziemia. Oślepiające światło - tak białe, jak czarna była ciemność. Ruby zerwała się na równe nogi, mrużąc oczy. Jej serce waliło jak oszalałe. I ten głos. - A więc ci się udało, Ruby Redfort. Kolejne tomy w przygotowaniu. Zajrzyj do pokoju Ruby, skorzystaj z programu do łamania kodów, rozwiąż agencyjny test - odwiedź angielskojęzyczną stronę rubyredfort.com

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
66
Where I'm Meant To Be, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Where I'm Meant To Be, CD
Ezra Collective, Partisan / Pias
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Life Goes On 2. Victory Dance 3. No Confusion 4. Welcome To My World 5. Togetherness 6. Ego Killah 7. Smile 8. Live Strong 9. Siesta 10. Words by Steve 11. Belonging 12. Never the Same Again 13. Words by TJ 14. Love In Outer Space

58,90 zł
54,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

1 osoba kupiła
67
Świąteczna niespodzianka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świąteczna niespodzianka
Dostępny
89 szt.

Pełna humoru historia dla każdego, kto (nie) boi się zmian. Samotny niedźwiedź polarny uwielbia swoje przewidywalne życie. Każdego dnia robi to samo - łowi ryby, śpi i je. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze coś zaskakującego. To nie bryłka lądu ani ząb, ale coś się z tego wykluwa... „To mały pingwinek, ciekawe jak smakuje...“, myśli niedźwiedź. Co tak duży zwierzak zrobi z tym maluchem? Świąteczna niespodzianka to opowieść o sile przyjaźni i bezwarunkowej miłości. O tym, że choć życie może wywrócić się do góry nogami, to zwykle okazuje się, że nie ma się co bać i uciekać przed zmianami.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
68
Dziurkacz Dekor Naroz 3w1 Nr2 B/c - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,35 zł
1 osoba kupiła
69
Dinozaury 2szt Spinosaurus, Triceratops - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaury 2szt Spinosaurus, Triceratops
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Zestaw Figurek Dinozaur Spinosaurus, Triceratops Chcesz mieć własną kolekcję dinozaurów ? Stworzyć swój własny Park Jurajski? Mamy propozycje idealnie odwzorowanych figurek dinozaurów. Te zwierzęta prehistoryczne wywierają ogromne wrażenie, a ich historia sięga lat przed naszą erą. Te ogromne stworzenia mogły sięgać nawet 50 m wysokości, proponujemy mniejszą wersję wzorowaną na większych okazach i opisach. Poznawaj tajemnicę tych zwierząt i stwórz własną kolekcję. Tworzenie własnych historii podczas zabawy pobudzi w dziecku rozwijanie wyobraźni oraz nauczy kreatywności. Może stanie się to jego hobby i zwiększy swoją wiedzę. Wysokość figurek: - Triceratops: 6 cm - Spinozaurus: 6,5 cm Wymiary pudełka: 20 cm x 8,5 cm x 14,5 cm Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3. roku życia. Figurka posiada certyfikat CE i jest zgodna z normą EN 71. Wykonane z gumy. Zapakowane jest w kartonik, dzięki czemu nadaje się idealnie na prezent.

18,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
70
Halandża. Opowiadania modernistów węgierskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Halandża. Opowiadania modernistów węgierskich
Dostępny
88 szt.

Przedstawiamy tom arcyciekawych węgierskich opowiadań, w wyborze i przekładzie Elżbiety Cygielskiej, Anny Góreckiej oraz Julii Wolin. Modernizm na Węgrzech to przede wszystkim ukazujące się w latach 1908-1941 czasopismo Nyugat (Zachód). Z nim związani są autorzy antologii Halandża. Wybrana piętnastka pisarzy, wśród których jest kilku prozaików, mających już po polsku swoje tomy, jak Dezső Kosztolá,nyi, Gyula Krú,dy czy Gé,za Csá,th, na początku ubiegłego wieku przestawiła zwrotnicę literatury węgierskiej i do dziś stanowi źródło inspiracji oraz punkt odniesienia dla kolejnych pokoleń - o czym pisze w posłowiu Elżbieta Cygielska. Niemal każdy z przedstawicieli tego środowiska już za życia był postacią legendarną, a przewodził mu genialny poeta Endre Ady. Antologia po raz pierwszy w Polsce prezentuje go jako nowelistę.

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

1 osoba kupiła
71
Pakiet: Kochamy cię, Misiu Tulisiu / Kto przytuli Misia Tulisia? / Nie martw się, Misiu Tulisiu / Miś Tuliś bawi się w chowanego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Kochamy cię, Misiu Tulisiu / Kto przytuli Misia Tulisia? / Nie...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.24

Cztery tomy kultowej serii o Misiu Tulisiu, którą kochają dzieci w 30 krajach teraz w pakiecie! Kto przytuli Misia Tulisia? Miś Tuliś budzi się iczuje ogromną potrzebę przytulenia „takiego-że-aż”. Wyrusza więc na poszukiwanie przytuleń. Usiłuje przytulić się do drzewa, do kamienia, ale to nieto! Po wielu zabawnych próbach przytuleń do przyjaciół idzięki ich pomocy – znajdzie najpiękniejsze przytulenie wnajwiększych, najcieplejszych ramionach mamy. Kochamy cię, Misiu Tulisiu Cudowna pochwała przyjaźni ipotwierdzenie, że wszyscy kochamy Misia Tulisia. Bo jak można niekochać Misia, który zawsze służy pomocą, kocha wszystkich irozdaje tyle wspaniałych przytuleń? Biedny Miś Tuliś! Tak bardzo chciałby mieć najlepszego przyjaciela. Wszyscy wokół mają: Puszatka, Krowa, Króliki, Śmieszki. Tylko on nie. A może tylko tak mu się wydaje inie widzi, że wokół ma samych przyjaciół, bo wszyscy bardzo go kochają? Nie martw się, Misiu Tulisiu Tuliś niechcący coś przeskrobał ibardzo się martwi. Będzie mnóstwo przygód imnóstwo Tulisiowych przytuleń. Tuliś dostał od taty piękną czapeczkę, jest zachwycony imusi podzielić się radością zprzyjaciółmi. Ale jak to bywa przy zabawie, czapeczka ucierpiała. Miś niewie, jak powiedzieć otym rodzicom. I bardzo się martwi. Przyjaciele usiłują pomóc naprawić stratę, ale... no sami zobaczycie... Wreszcie radzą, że nietrzeba się martwić, nawet jeśli coś niechcący się popsuje. Tylko najlepiej zaraz powiedzieć prawdę, pożalić się rodzicom. Oni zawsze zrozumieją iobdarują wielkimi Tulisiowymi przytuleniami na pocieszenie... Miś Tuliś bawi się w chowanego Radosna zabawa zMisiem Tulisiem ijego przyjaciółmi, a jednocześnie wspaniała lekcja dladziecka – co ma robić, kiedy naprawdę się zgubi. Miś Tuliś uwielbia się chować, ale jest za duży izawsze najłatwiej jest znaleźć właśnie jego. Zasmucony, chce dać za wygraną. Wtedy Owieczka proponuje, żeby nieprzerywał zabawy, tylko spróbował szukać, a ona mu pomoże. Tuliś jak zwykle całym sercem iz ogromnym przejęciem zabiera się do szukania. Co ztego wyniknie? Wiele niezwykłych, nieoczekiwanych iprzezabawnych przygód. To dopiero będzie zabawa! Miś Tuliś to ulubiony przyjaciel milionów dzieci na całym świecie. Ma do podarowania tyle dobroci iczułości, i„tyle przytuleń-że-aż”. Rozczula, wzrusza, bawi irozśmiesza. Łagodnie iz humorem wkipiących akcją, przepięknie ilustrowanych książkach oswaja najmłodszych znowymi doświadczeniami iprzeżyciami osilnym ładunku emocjonalnym. Takimi, które zapamiętuje się na całe życie, jak pierwszy śnieg imagia Gwiazdki, pierwszy dzień wprzedszkolu czy pierwszy wyjazd pod namiot. Miś Tuliś dodaje otuchy, gdy dziecko próbuje czegoś nowego, gdy niemoże sobie zczymś poradzić igdy coś przeskrobie. Zawsze bardzo się stara, choć nieraz mu się nieudaje. Zawsze szczery, gotów pomóc innym, jak każde dziecko pragnie miłości iszuka przyjaciół, którzy mu pomogą, pocieszą izachęcą, by nigdy się niezniechęcał. Seria oMisiu Tulisiu pokazuje, jak pełna życzliwości iwzajemnej akceptacji umiejętność bycia wgrupie daje radość, poczucie własnej wartości ipomaga przezwyciężyć obawy przed nieznanym. W AMBERKU ukazało się już 9 tomów wtwardej oprawie na kredowym papierze. Są znakomitym prezentem i– jak pisze „Times” – idealnymi książkami na dobranoc. „Guardian” nazywa je współczesną klasyką ilustrowanej literatury dziecięcej. David Melling to jeden znajbardziej znanych ilubianych na świecie brytyjskich autorów iilustratorów książek dladzieci, wyróżniających się poczuciem humoru, ujmującymi postaciami, uroczymi ilustracjami ipełnym ciepła iczułości przesłaniem. Jest twórcą książek nominowanych do najważniejszych nagród, m.in. Smarties Book Award, m.in. trylogii odzielnym rycerzu: Umykający całusek, Śpij dobrze, dobry rycerzu, Trzy życzenia. David Melling serię oMisiu Tulisiu napisał dlaswoich dzieci. Pomysł przyszedł mu do głowy, kiedy czytał synkowi, który – tuż przed pójściem spać – mocno przytulił się do niego. Było to „przytulenie zmęczone”. Następnego ranka było „przytulenie śniadaniowe” itak powstała zabawa wprzytulenia. Wtedy miał już wszkicowniku misia, który szukał przygody… Wszystkie tomy są zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami iprzeżyciami zżycia Mellinga ijego dzieci. Ta autentyczność, ponadczasowość iuniwersalność emocji pomaga maluchom tak mocno identyfikować się zTulisiem ijego przyjaciółmi na co dzień przy zdobywaniu nowych doświadczeń.

149,90 zł
104,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 44,97 zł

72
Living With Ladybirds LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Living With Ladybirds LP, Winyl
HAUFF, HELENA, Fabric Records / Pias
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.22

75,90 zł
68,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,59 zł

73
72 pytania o zadania służby bhp - praktyczne rozwiązania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
72 pytania o zadania służby bhp - praktyczne rozwiązania
Dostępny
32 szt.

W rozporządzeniu Rady Ministrów z 2 września 1997 r. wskazano zadania służby bhp. To katalog zamknięty składający się z 22 zadań. Niestety mało precyzyjne zapisy często powodują wątpliwości, jeśli chodzi o interpretację poszczególnych zadań służby bhp. Nie do końca też jest jasne, co pracownik służby bhp powinien robić w ramach konkretnego obowiązku. Przepisy nie definiują przecież, czym jest na przykład ?bieżące informowanie?. Pytanie zatem, czy chodzi o prowadzenie regularnego monitoringu bezpieczeństwa zakładu, czy jedynie o niezwłoczne informowanie pracodawcy o stwierdzonych zagrożeniach zawodowych? Takich problemów jest więcej. W książce ?Zadania służby bhp ? praktyczne problemy w pytaniach i odpowiedziach? rozwiewamy wątpliwości, jakie pojawiają się w codziennej pracy pracowników służby bhp, a dotyczą 22 zadań tej służby.

139,90 zł
117,52 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 22,38 zł

74
Jak poznałem Świętego Mikołaja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,00 zł
28,35 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 6,65 zł

75
Sonic the Hedgehog. Tom 2. Punkt zwrotny 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sonic the Hedgehog. Tom 2. Punkt zwrotny 2
Dostępny
381 szt.

Wielka filmowa premiera nowych przygód Sonica weszła na ekrany kin w kwietniu 2022 roku i bije kolejne rekordy popularności! Ponad 400 milionów USD wpływów! Ekranizacja z 2020 roku to trzeci najbardziej kasowy film roku w USA i szósty na świecie (dostępny na HBO GO)! Miliard gier z Sonikiem sprzedanych na świecie! Doktor Eggman w tajemniczy sposób zniknął z życia Sonica po ich ostatniej bitwie. Jaki sekret odkryje Sonic, gdy pozna miejsce pobytu geniusza zła? Jednak na tropie doktora jest ktoś jeszcze – Shadow, stary rywal Sonica! Nieoczekiwane zwroty akcji i tajemnice czekają na każdym kroku tej pędzącej z szaleńczą prędkością przygody! Na szczęście z pomocą swoich przyjaciół – w tym nowego sojusznika – Sonic bez problemu prześcignie wszystkich przeciwników! Scenariusz Ian Flynn, rysunki Tracy Yardley, Adam Bryce Thomas i Evan Stanley!

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

76
Piwnica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piwnica
Dostępny
219 szt.

W budynku spółdzielni mieszkaniowej na 3 Maja straszy. Dlaczego duch daje znać o swojej obecności po prawie czterdziestu latach spokoju? Dlaczego pojawia się tylko wtedy, gdy dyżur ma ochroniarz Rafał? Rafał i Aneta, angażują się w prywatne śledztwo, które prowadzi do lat czterdziestych ubiegłego wieku. Wtedy, w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęła młoda kobieta. Bohaterowie podejrzewają, że jej ciało zostało zamurowane w piwnicy spółdzielni. Zagadka z przeszłości przeplata się z problemami współczesnych bohaterów, rodzinne tajemnice mieszają z wielką historią. Magdalena Zimniak tworzy powieść psychologiczną na tle wydarzeń historycznych. Tajemnica, elementy kryminału i horroru sprawiają, że książki nie sposób odłożyć, dopóki nie pozna się zakończenia.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

77
Pakiet: Powiedz "tak" księciu / Zakochani do szaleństwa / Zbyt szalony na męża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Powiedz "tak" księciu / Zakochani do szaleństwa / Zbyt szalony...
Dostępny
32 szt.

Bestsellery „New York Timesa” o miłosnych perypetiach zawsze zakochanej do szaleństwa, ekscentrycznej książęcej rodziny Wilde’ów z Lindow Castle w pakiecie! Powiedz „tak” księciu Panna Viola Astley, przyrodnia córka i wychowanka charyzmatycznego księcia Lindow, Hugona Wilde’a, w przeciwieństwie do wszystkich członków rodu – pełnych pewności siebie i animuszu – jest chorobliwie nieśmiała. Już sama myśl o tańcu z nieznajomym mężczyzną budzi w niej przerażenie. A myśl o nadchodzącym sezonie towarzyskim w Londynie, podczas którego ma zadebiutować, to dla niej istna udręka. Czuje ulgę, gdy poznaje przystojnego, spokojnego pana Marlowe’a, który stroni od wystawnego życia salonów. Ale wtedy dochodzi do niespodziewanego spotkania w bibliotece z pewnym księciem... Devin Lucas Augustus Elstan, książę Wynter, bynajmniej nie jest święty, a tym bardziej nie jest spełnieniem marzeń dziewczyny. Porywczy książę, przyzwyczajony do szybkich podbojów, nie zważając na nic, postanawia poślubić Violę. A na dodatek pragnie zdobyć nie tylko jej rękę, ale także serce... Zakochani do szaleństw Piękna i dowcipna Lavinia Grey jest w poważnych tarapatach i dlatego jak najszybciej musi bogato wyjść za mąż. Ale jakże tu oświadczyć się wychowankowi księcia Wilde’a? I aż strach pomyśleć, co będzie, jeśli jej odmówi. Wychowanek księcia Wilde’a – Parth Sterling, najbogatszy kawaler w Anglii, bynajmniej nie zamierza żenić się z kobietą, którą uważa za lekkomyślną i zbyt zainteresowaną modą. Upatrzył sobie o wiele bardziej odpowiednią kandydatkę na żonę. Lecz kiedy dowiaduje się o rozpaczliwym położeniu pięknej Lavinii, proponuje że znajdzie jej męża. A nawet obiecuje księcia, bo dla Partha Sterlinga wszystko zawsze było możliwe. Lecz czy tym razem szalona obietnica nie okaże się zbyt pochopna i ryzykowna? Zbyt szalony na męża Przystojny i zawadiacki dziedzic książęcego tytułu lord Roland Northbridge Wilde wyjechał na wojnę dwa lata temu, porzucony na przyjęciu zaręczynowym przez pannę Dianę Belgrave. Po powrocie do Anglii North zastaje Dianę w rodzinnym zamku... pracującą jako guwernantka. Ale na tym nie koniec niespodzianek: w towarzystwie panuje opinia, że Wilde jest „zbyt szalony na męża”... North mimo skandalu wciąż pragnie Diany i gotów jest podjąć każde ryzyko, by ją zdobyć. Teraz jest już zaprawionym w bojach wojownikiem, a bitwę o serce swej damy postanowił wygrać. Tymczasem Diana musi stoczyć trudną walkę, by nie stracić głowy dla mężczyzny, którego przecież wciąż nie zamierza poślubić...

99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

78
Pakiet: Nocny powrót / W amoku / Terapia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Nocny powrót / W amoku / Terapia
Dostępny
77 szt.

Trzy bestsellery mistrza thrillera psychologicznego w pakiecie! Nocny powrót Nocny Powrót – specjalna linia stworzona dla kobiet, które wracają nocą do domu. I boją się. Głos w telefonie ma im towarzyszyć, uspokajać, a w razie najgorszego wezwać pomoc. Do tej pory najgorsze nigdy się jeszcze nie zdarzyło... Sobota, godzina 22, Nocny Powrót. Jules Tannberg odbiera swoje pierwsze zgłoszenie. Dzwoni młoda kobieta. Jest przerażona. Twierdzi, że idzie za nią mężczyzna, który już kiedyś ją zaatakował. Mężczyzna, który po spędzeniu z nią upojnej nocy nabazgrał na ścianie sypialni jej własną krwią pewną datę. Datę jej śmierci. Ten dzień ma nadejść już za niecałe dwie godziny... W amoku Ten dzień ma być dla niej ostatni. Renomowana policyjna negocjatorka Ira Samin bardzo starannie przygotowała swoje samobójstwo. Za bardzo ciąży jej na sumieniu śmierć najstarszej córki. Niespodziewanie tego właśnie dnia zostaje powołana do zespołu zajmującego się brutalnym porwaniem zakładników w studiu popularnej rozgłośni radiowej. Porywacz-psychopata prowadzi stamtąd przerażającą grę: w audycji na żywo co godzinę dzwoni do losowo wybranej osoby. Jeśli odbierając telefon wypowie ona ustalone przez niego i podane do ogólnej wiadomości hasło, jeden zakładnik zostanie zwolniony. Jeśli nie, jeden zakładnik zostanie zastrzelony. Mężczyzna grozi, że będzie prowadził swoją grę dopóty, dopóki policja nie przyprowadzi do studia jego narzeczonej. Wszystko jednak wskazuje, że jego narzeczona od kilku miesięcy... nie żyje. Ira Samin rozpoczyna mordercze negocjacje, którym przysłuchują się miliony ludzi w całym kraju, ponieważ porywacz transmituje ten makabryczny show na żywo. Terapia Josephine cierpi na tajemniczą chorobę i pewnego dnia znika bez śladu z gabinetu lekarskiego, do którego przywieziono ją na badania. Po czterech latach bezskutecznych poszukiwań córki Viktor Larenz, słynny psychiatra, zaszywa się na samotnej, targanej sztormami wysepce na Morzu Północnym. Tam odwiedza go piękna nieznajoma – pisarka Anna Spiegel. Ma ona rzadką odmianę schizofrenii: tworzone przez nią postacie powieści stają się dla niej rzeczywiste. A tak się składa, że w jej ostatniej książce pojawia się dziewczynka z niezidentyfikowaną chorobą i pewnego dnia znika bez śladu... Czy coś tak niewyobrażalnego może być prawdą? Czyżby urojenia Anny dotyczyły ostatnich dni Josy? Viktor Larenz rozpoczyna niebezpieczną terapię tajemniczej pacjentki, która zaprowadzi go do przerażającej prawdy.

99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

79
Where I'm Meant To Be, Kaseta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Where I'm Meant To Be, Kaseta
Ezra Collective, Partisan / Pias
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.16

Lista utworów: 1. Life Goes On 2. Victory Dance 3. No Confusion 4. Welcome To My World 5. Togetherness 6. Ego Killah 7. Smile 8. Live Strong 9. Siesta 10. Words by Steve 11. Belonging 12. Never the Same Again 13. Words by TJ 14. Love In Outer Space

37,90 zł
34,87 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,03 zł

80
Where I'm Meant To Be, 2 pomarańczowe LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Where I'm Meant To Be, 2 pomarańczowe LP
Ezra Collective, Partisan / Pias
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Lista utworów: LP - SIDE A 1. Life Goes On (feat. Sampa the Great) 2. Victory Dance 3. No Confusion (feat. Kojey Radical) LP - SIDE B 1. Welcome To My World 2. Togetherness 3. Ego Killah LP - SIDE C 1. Smile 2. Live Strong 3. Siesta (feat. Emeli Sandé) 4. Words by Steve LP - SIDE D 1. Belonging 2. Never the Same Again 3. Words by TJ 4. Love In Outer Space (feat. Nao)

146,90 zł
135,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,75 zł

81
Ultra Truth, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ultra Truth, CD
Daniel Avery, Phantasy Sound / Pias
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1.New Faith 2.Ultra Truth 3.Wall Of Sleep 4.The Slow Bullet 5.Devotion 6.Only 7.Spider 8.Near Perfect 9.Higher 10.Ache 11.Collapsing Sky 12.Lone Swordsman 13.Overflowing With Escape 14.Chaos Energy 15.Heavy Rain

58,90 zł
82
Where I'm Meant To Be, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Where I'm Meant To Be, LP
Ezra Collective, Partisan / Pias
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Lista utworów: 1. Life Goes On 2. Victory Dance 3. No Confusion 4. Welcome To My World 5. Togetherness 6. Ego Killah 7. Smile 8. Live Strong 9. Siesta 10. Words by Steve 11. Belonging 12. Never the Same Again 13. Words by TJ 14. Love In Outer Space

106,90 zł
98,35 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,55 zł

83
Where I'm Meant To Be, 2 kolorowe LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Where I'm Meant To Be, 2 kolorowe LP
Ezra Collective, Partisan / Pias
Dostępny
13 szt.

Lista utworów: LP - SIDE A 1. Life Goes On (feat. Sampa the Great) 2. Victory Dance 3. No Confusion (feat. Kojey Radical) LP - SIDE B 1. Welcome To My World 2. Togetherness 3. Ego Killah LP - SIDE C 1. Smile 2. Live Strong 3. Siesta (feat. Emeli Sandé) 4. Words by Steve LP - SIDE D 1. Belonging 2. Never the Same Again 3. Words by TJ 4. Love In Outer Space (feat. Nao)

146,90 zł
135,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,75 zł

84
Blue Rev, Kaseta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue Rev, Kaseta
Alvvays, Transgressive / Pias
Dostępny
7 szt.

Lista utworów: 1.Pharmacist 2.Easy On Your Own? 3.After The Earthquake 4.Tom Verlaine 5.Pressed 6.Many Mirrors 7.Very Online Guy 8.Velveteen 9.Tile By Tile 10.Pomeranian Spinster 11.Belinda Says 12.Bored In Bristol 13.Lottery Noises 14.Fourth Figure

58,90 zł
85
Karta Nauczyciela. Komentarz praktyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karta Nauczyciela. Komentarz praktyczny
Dostępny
16 szt.

Publikacja uwzględnia w szczególności przepisy nowego rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z sierpnia 2022 r. w sprawie trybu dokonywania oceny pracy nauczycieli, w tym nauczycieli zajmujących stanowiska kierownicze, szczegółowego zakresu informacji zawartych w karcie oceny pracy, składu i sposobu powoływania zespołu oceniającego oraz szczegółowego trybu postępowania odwoławczego, które zostało opublikowane tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2022/2023. Stanie się ona przydatnym narzędziem dla kadry kierowniczej oświaty i pracowników szkoły, a także dla prawników, którzy zajmują się oświatowym prawem pracy.

219,00 zł
183,96 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 35,04 zł

86
Punkt zwrotny. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Punkt zwrotny.
Dostępny
204 szt.

Rudiger von Fritsch, wytrawny i doświadczony dyplomata, autor m.in. wydanej w 2021 roku książki ?Quo vadis, Rosjo??, przedstawia okoliczności i zdarzenia, które doprowadziły do napaści Rosji na Ukrainę. Przede wszystkim opisuje działalność dyplomacji, podejmowane do końca przez kraje zachodnie próby zapobieżenia wojnie oraz kłamliwe i oszukańcze zapewnienia Putina, że do jej wybuchu nie dojdzie. Autor uważa, że u Putina przeważyło myślenie w kategoriach emocjonalno-historycznych oraz wielkorosyjski, imperialny odruch. Podkreśla także, że już od czasów zajęcia Krymu przez Rosję w 2014 roku zachodni obserwatorzy byli zdumieni błędną oceną sytuacji w Ukrainie przez rosyjskie kierownictwo. Takie same, a nawet większe błędy legły u podstaw decyzji Putina o zaatakowaniu Ukrainy w roku 2022. Podobnie błędnie oceniono determinację i spójność działań Zachodu w niesieniu pomocy zaatakowanemu krajowi. Wojna z Ukrainą stanowi wielką cezurę w stosunkach międzynarodowych - Władimir Putin wykluczył Rosję na długo z porządku międzynarodowego i prowadzi ją w niejasną i niepewną przyszłość. Zniszczył swoim postępowaniem próbę wspólnego budowania bezpieczeństwa, otwierając erę konfrontacji. Pytania o Europę i świat podczas wojny i po wojnie stanowią istotną część rozważań von Fritscha. Jednocześnie podkreśla potrzebę znalezienia przez wszystkie kraje unijne wspólnego punktu wyjścia dla zbudowania wspólnej polityki zagranicznej i polityki bezpieczeństwa. Analizuje skutki gospodarcze i polityczne wojny dla Rosji, Ukrainy, Europy i świata. Skłania się ku przekonaniu, że w najbliższych latach niewiele może się w Rosji zmienić. I próbuje zarysować sposób postępowania dla Zachodu: ?Jak zatem postępować z taką Rosją i jej gotowym do agresji prezydentem? Wybrał drogę konfrontacji. Bezwarunkowe jest ogradzanie, containment ? dodać trzeba: constrainment, odciąganie od dalszej ekspansji. Konieczna jest także próba zabezpieczania przed konfrontacją na drodze umów?. Postulat ?konfrontacji uporządkowanej? z Rosją, czyli konieczność zawarcia porozumień międzynarodowych ograniczających zbrojenia i tworzących mechanizmy zapobiegające konfrontacji militarnej, jest jednym z ważniejszych przesłań książki.

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

87
High Art Lite, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
High Art Lite, CD
Tvam, Invada Records
Dostępny
20 szt.

1. Future Flesh 2. Every Day in Every Way 3. Club Nautico, Pt. 1 4. Piz Buin 5. Double Lucifer 6. Shallow Ends 7. Semantics 8. Say Anything 9. Host 10. Club Nautico, Pt. 2 11. High Art Lite

58,90 zł
54,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

88
High Art Lite LP ORANGE INDIE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
High Art Lite LP ORANGE INDIE, Winyl
Tvam, Invada Records
Dostępny
8 szt.

1.Future Flesh 2.Every Day In Every Way 3.Club Nautico (Part 1) 4.Piz Buin 5.Double Lucifer 6.Shallow Ends 7.Semantics 8.Say Anything 9.Host 10.Club Nautico (Part 2) 11.High Art Lite

106,90 zł
98,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,55 zł

89
Wiersze z Siedliska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze z Siedliska
Dostępny
54 szt.

Siedlisko jest małą, położoną na uboczu rolniczą gminą. Ludzie są tu mili i życzliwi, a w upalne lato można znaleźć schronienie nad brzegiem Odry, która płynie tu szerokim zakolem. Jej dorzecze, oglądane z murów romantycznej ruiny zamku rodziny Schönaich-Carolath, zaprasza do czułych pocałunków i lirycznych wzruszeń oraz wynurzeń. Dlatego nie można się dziwić, że w tych okolicznościach przyrody pewna pani?? rodzona mieszkanka gminy Siedlisko?? Janina z Bielaw w przerwie między dojeniem krowy a oporządzaniem świnek pisze wiersze. Dziwić się jednak należy wójtowi Dariuszowi Strausowi, który nasłał na wiejską literatkę trzy kancelarie prawne, policjantów, prokuratorów i sądy. Dlaczego wójt wytoczył z powództwa prywatnego proces karny gminnej poetce? Dlaczego Janinę z Bielaw chce wtrącić do lochu? Zapraszam do lektury.

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

90
Funny Looking Angels, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Funny Looking Angels, LP
Dostępny
10 szt.

Lista utworów: 1. In the Bleak Midwinter 2. When the Thames Froze 3. As the Snowflakes Fall 4. Funny Looking Angels 5. Wonderful Life 6. Only You 7. On and On 8. Rosslyn 9. This Ain't New Jersey 10. The Christmas Song

121,90 zł
91
Assassin's Creed. Valhalla. Dawn Of Ragnarok, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Assassin's Creed. Valhalla. Dawn Of Ragnarok, 2 LP
Stephanie Economou, Einar Selvik, Lakeshore Records / Pias
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Lista utworów: 1. Assassin's Creed Dawn of Ragnaro"k (Main Theme) [feat. Einar Selvik] 2. Old Friends and Gentle Jailers (feat. Ari Mason) 3. Wrath of Muspelheim 4. Ghost in the Shadows 5. Dark Fields 6. The Blade of Surtr (feat. Wilderun) 7. Svartalfheim 8. Through the Embers 9. Forsaken 10. The Hunting Ground 11. Cracking the Vault (feat. Wilderun) 12. Bound Warrior 13. Stranger in a Strange Land 14. The Adversary 15. Sanctuary 16. In Memory of a Very Fine Smithy 17. The Snare Tightens 18. The Eitri Crater 19. Sinmara 20. The Salakar 21. Not Fated to Die 22. Jo"tunheim 23. Bitter Fruits (feat. Ari Mason) 24. Odin vs. The Elderstahl

146,90 zł
Powiadomienie
92
Sings Reign Rebuilder, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sings Reign Rebuilder, 2 LP
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1.'I Will Be True...' (From Lips Of Lying Dying Wonder Body #1) / Reign Rebuilder [Head] 2.Vienna Arcweld / Fucked Gamelan / Rigid Tracking 3.Steal Compass / Drive North / Disappear 4.Wild Dogs of the Thunderbolt / 'They Cannot Lock Me Up... I Am Eternally Free...' (From Lips of Lying Dying Wonder Body #2) 5.Omaha 6.There Is No Dance in Frequency and Balance 7.Côte D'abrahams Roomtone/'what's Going On?...' (From Lips Of Lying Dying Wonder Body #3) 8.Love Song for 15 Ontario (with Singing Police Car) 9.Injur: Gutted Two-Track 10.When I First Get to Phoenix 11.Shit-Heap-Gloria of the New Town Planning 12.Jesus / Pop 13.Esquimalt Harbour 14.Two Tears in a Bucket 15.Fading Lights Are Fading... / Reign Rebuilder (Tail Out)

189,90 zł
93
Crush EP, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crush EP, LP
Cigarettes After Sex, Partisan / Pias
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Crush 2. Sesame Syrup

37,90 zł
34,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,03 zł

94
Archive 81, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Archive 81, CD
Dostępny
7 szt.

Lista utworów: 1.Archive 81 – Titles 2.The Visser Ritual 3.Tape Cleaning 4.Losing Track Of Time 5.Jess Opens Up 6.Journey To The Compound 7.Seizure 8.Ghost Story / Cracking The Code 9.Otherside 10.Mold 11.Someone In There 12.Séance 13.Cameras 14.The Greenstone Totem 15.Dan's Theme 16.I'm A Spirit Receiver 17.Church Seizure / The Compound 18.The Cult Of Kaelego 19.A Connection Through Time 20.Tamara's Opera 21.Dan's First Lucid Dream 22.I Need To Find Her 23.Pep Talk 24.Going Rogue 25.Fucking Smothering Me 26.The Ritual Space Recreated 27.Song Of The Otherworld 28.What Are You Playing? 29.Stay Out 30.Archive 81 - Credits

58,90 zł
54,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

95
Bellevue, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bellevue, LP
The Bobby Lees, Ipecac / Pias
Dostępny
10 szt.

Lista utworów: 1. Bellevue 2. Hollywood Junkyard 3. Ma Likes to Drink 4. Death Train 5. Strange Days 6. Dig Your Hips 7. Have You Seen a Girl 8. In Low 9. Little Table 10. Monkey Mind 11. Greta Van Fake 12. Be My Enemy 13. Mystery Theme Song

106,90 zł
96
Functional Designs, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Functional Designs, CD
Deepchord, Pias
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

1.Amber 2.Darkness Falls 3.Transit Systems 4.Strangers 5.Panacast 6.CloudSat 7.Pressure 8.Ebb and Flow 9.Sun 10.Memories 11.Drassanes

58,90 zł
Powiadomienie
97
Bellevue, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bellevue, LP
The Bobby Lees, Ipecac / Pias
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Bellevue 2. Hollywood Junkyard 3. Ma Likes to Drink 4. Death Train 5. Strange Days 6. Dig Your Hips 7. Have You Seen a Girl 8. In Low 9. Little Table 10. Monkey Mind 11. Greta Van Fake 12. Be My Enemy 13. Mystery Theme Song

106,90 zł
98
This Train I Ride, niebieski LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
This Train I Ride, niebieski LP
Warren Ellis, Invada Records
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. This Train I Ride - Warren Ellis (6.24) 2. Because I Was a Girl - Warren Ellis (2.44) 3. Westbound - Warren Ellis (2.41) 4. The Rules Concerning Men - Warren Ellis (4.18) 5. Airport Train - Warren Ellis (3.04) 6. I ll Hop Trains the Rest of My Life - Warren Ellis (2.38) 7. Freight Train - Warren Ellis (3.44) 8. Mystery Train - Warren Ellis (3.51)

106,90 zł
98,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,55 zł

99
Everyday Is Christmas, biały LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Everyday Is Christmas, biały LP
Sia, Atlantic Records
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.21

Lista utworów: 1. Santa’s Coming For Us 2. Candy Cane Lane 3. Snowman 4. Snowflake 5. Ho Ho Ho 6. Puppies Are Forever 7. Sunshine 8. Underneath The Mistletoe 9. Everyday is Christmas 10. Underneath The Christmas Lights

116,90 zł
Powiadomienie
100
In a Lifetime, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In a Lifetime, 2 LP
Clannad, BMG Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Lista utworów: A1.An Mhaighdean Mhara A2.Eleanor Plunkett A3.Dulaman A4.The Last Rose Of Summer A5.Crann Ull B1.Mheall Si Lena Glorthai Me B2.Theme From Harry\'s Game B3.Robin (The Hooded Man) B4.In A Lifetime (With Bono) B5.Second Nature B6.Atlantic Realm C1.A Dream In The Night (The Angel & The Soldier Boy) C2.Hourglass C3.Poison Glen C4.I Will Find You (Theme From The Last Of The Mohicans) D1.A Bridge (That Carries Us Over) D2.A Mhuirnin O D3.Rhapsody Na Gcrann D4.A Celtic Dream D5.Who Knows (Where The Time Goes)

147,90 zł
Powiadomienie
Wróć do góry