hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.10.11

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 11 października 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. Tom 1 (Rafał Kosik), na drugim Bracia Lwie Serce wyd. 2022 (Astrid Lindgren). Kolejny produkt to Modelki. Letnia przygoda (praca zbiorowa) oraz Ferdydurke (Witold Gombrowicz).
1
Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. Tom 1
Dostępny
4375 szt.

Wydanie siódme poprawione. Pierwszy tom bestsellerowej serii. Fantastyczna i przezabawna powieść o polskich trzynastolatkach z pewnego warszawskiego gimnazjum, nie tylko dla trzynastolatków! Przeczytajcie o przyjaźni, zwariowanych wynalazkach, sztucznej inteligencji, skarbach, duchach, robotach, latającym talerzu i... nastoletnich uczuciach. Relacje bohaterów z rówieśnikami, nauczycielami i rodzicami, polskie realia oraz żywy język sprawią, że książka ta stanie się ulubioną lekturą - nie będziecie się mogli oderwać! Książka Roku 2005 Polskiej Sekcji IBBY!

45,00 zł
31,95 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

54 osoby kupiły
2
Bracia Lwie Serce wyd. 2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
36,99 zł
24,04 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,95 zł

38 osób kupiło
3
Modelki. Letnia przygoda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modelki. Letnia przygoda
Dostępny
93 szt.

Dziewczynki zapraszają do wspólnej zabawy w projektantki. Czeka na Ciebie aż 11 scenariuszy i mnóstwo kolorowych naklejek ze strojami, butami i dodatkami. Możesz też zaprosić do zabawy swoje przyjaciółki i wspólnie zdecydować, w co ubiorą się nasze bohaterki!

9,00 zł
4,99 zł

Rabat 44,6%
oszczędzasz 4,01 zł

30 osób kupiło
4
Ferdydurke - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ferdydurke
Dostępny
351 szt.

Krytycy i badacze różnych pokoleń próbują rozszyfrować na nowo konteksty najgłośniejszej powieści Gombrowicza interesujące młodego czytelnika; wyjaśnione zostaje pochodzenie tytułu utworu, zanalizowane nowatorstwo formalne, styl i język, recepcja książki przed i po wojnie, wpływ, jaki powieść wywarła na dzieła innych pisarzy.

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

30 osób kupiło
5
Modelki. Zaprojektuj stroje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modelki. Zaprojektuj stroje
Dostępny
74 szt.

Lenka, Tola, Julka i Ania zapraszają do wspólnej wiosennej zabawy. Czeka na Ciebie aż 11 scenariuszy i mnóstwo kolorowych naklejek ze strojami, butami i dodatkami. Możesz też zaprosić do zabawy swoje przyjaciółki i wspólnie zdecydować, w co ubiorą się nasze bohaterki!

9,00 zł
4,99 zł

Rabat 44,6%
oszczędzasz 4,01 zł

28 osób kupiło
6
Lilie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilie
Dostępny
508 szt.

Może to ty będziesz moją następną Lilijką? Chcesz? Doktor Jakub Bernatowicz po awanturze z żoną idzie do lasu i przepada bez śladu. Podczas pościgu za byłym żołnierzem podejrzanym o zabójstwo narzeczonej, policja odnajduje zwłoki zamordowanych brutalnie innych kobiet. Policjant z jednej z powiatowych komend bada sprawę gwałtu sprzed wielu lat podejrzewając, że skazany został niewinny człowiek. Tymczasem ofiar jest coraz więcej. Czy w społeczeństwie grasuje nowa Bestia? Czy wszystkie te sprawy mogą się ze sobą łączyć? W chaosie wydarzeń i związków między nimi, nadkomisarz Marcin Zakrzewski będzie musiał odnaleźć Bestię zanim pojawią się nowe ofiary. Tylko, że wszystkie tropy wiodą donikąd, a podjęte przez Zakrzewskiego decyzje doprowadzą do dramatycznego finału. Mieczysław Gorzka powraca z nowym, mrocznym kryminałem, w którym na finał jak zawsze czeka się z zapartym tchem.

46,90 zł
27,20 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 19,70 zł

27 osób kupiło
7
(Nie)miły facet. Męskie spojrzenie na miłość, seks i związki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
(Nie)miły facet. Męskie spojrzenie na miłość, seks i związki
Dostępny
57 szt.

Nie ma nic złego w byciu męskim. Męskości nie trzeba gnębić i mylić jej z dominującą w społeczeństwie rolą mężczyzny oraz patriarchalnym modelem rodziny. Można ją posiadać, podziwiać, wzbogacać i wykorzystać jej potencjał, żeby odnaleźć równowagę i życiową harmonię. "(Nie)miły facet" to nie książka o tym jak stać się dominującym, nieczułym i niewiernym palantem XXI wieku. To książka, która pokazuje jak wyznaczać swoje granice, otwarcie mówić o swoich potrzebach oraz jak budować prawdziwe i trwałe relacje nie zagłuszając swojego `ja`. To książka zarówno dla facetów jak również ich partnerek i partnerów. W oparciu o lata klinicznej terapii grupowej dla mężczyzn i par, wybitny amerykański psychoterapeuta Robert A. Glover, stworzył przewodnik o tym jak poradzić sobie z "syndromem miłego faceta". Ta przełomowa książka zawiera informacje i narzędzia, które pomogą uwolnić się od toksycznych schematów i nieskutecznych wzorców. Wskaże drogę do odkrycia prawdziwej męskości i odnalezienia szczęścia w relacjach, związkach i miłości. "Mężczyznom (nie)miły facet zdaje się podobać, bo jest autentyczny i szczery. Przez lata otrzymałem od mężczyzn tysiące e-maili z pytaniem, jakim cudem tak dobrze ich znam. Mówią mi, jak książka zmieniła ich życie, dała poczucie sensu i nadzieję. Dobrze wiedzieć, że opowieść o mojej walce i o tym, czego się od nich nauczyłem, pomogła tak wielu mężczyznom (i kobietom) na całym świecie." - fragment książki

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

25 osób kupiło
8
Kocia kawiarnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocia kawiarnia
Dostępny
164 szt.

Nie potrzebujesz siedmiu żyć. Możesz być szczęśliwy w tym! Nagore po raz kolejny znajduje się na życiowym zakręcie. Nie ma oszczędności, pomysłu na siebie, a jej ostatni związek właśnie się rozpadł. W akcie desperacji przyjmuje pracę w kociej kawiarni w Barcelonie, choć nie znosi kotów i kociarzy! Czy wśród puchatych futer i głośnych miauków odnajdzie wreszcie szczęście? To, co na początku ją przeraża, w miarę upływu czasu staje się przemieniającym doświadczeniem. Od każdego z siedmiu mieszkańców kawiarni Nagore dostaje wyjątkową lekcję. Może nawet dzięki nim wreszcie się zakocha (o zgrozo, w kociarzu!)? Czasem zdarzają się cuda, zwłaszcza jeśli w pobliżu jest kot! Książka dla miłośników kotów, kawy, Barcelony. I dla wszystkich, którzy po prostu chcą się poczuć dobrze! Ponad 100 tys. sprzedanych egzemplarzy i dokładnie tyle samo uszczęśliwionych czytelników!

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

23 osoby kupiły
9
Łódź. Ilustrowany atlas architektury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łódź. Ilustrowany atlas architektury
Dostępny
71 szt.

Atlas zawiera esej na temat historii Łodzi, prezentacje 65 obiektów oraz mapę miasta z zaznaczonymi lokalizacjami budynków. Wszystkie teksty podane są w języku polskim i angielskim. Uzupełnieniem tekstów jest bibliografia oraz indeks nazwisk i pracowni architektonicznych. Wyboru obiektów do atlasu dokonali Anna i Błażej Ciarkowscy, łodzianie, znawcy i miłośnicy miasta. Oprócz sztandarowych zabytków, najstarszych pałaców i fabryk, znalazły się tu także mniej znane modernistyczne budynki, pawilony i z okresu PRL, neony, murale i rzeźby. Ten zestaw składa się na żywy obraz miasta, interesujący nie tylko dla amatorów historii architektury. Książkę wyróżnia atrakcyjny projekt graficzny, którego autorką jest Magdalena Piwowar. Wszystkie obiekty zostały zilustrowane za pomocą rysunków. Dzięki temu, mimo różnorodności form architektonicznych, cały atlas jest graficznie spójny i czytelny. Rysunkowa formuła jest charakterystyczna dla serii atlasów wydawanych przez Fundację Centrum Architektury. Ten syntetyczny sposób prezentacji pozwala oczyścić obiekt z elementów przypadkowych i nietrwałych, ukazać jego najbardziej charakterystyczne cechy i podkreślić ideę, jaka przyświecała projektantom. Rysunek jest też interpretacją, czyli świadectwem bezpośredniego i zaangażowanego spojrzenia na architekturę.

55,00 zł
35,75 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 19,25 zł

13 osób kupiło
10
Szczęśliwe i silne dziecko. Jak uchronić dzieci przed kryzysami psychicznymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęśliwe i silne dziecko. Jak uchronić dzieci przed kryzysami psychi...
Dostępny
203 szt.

To, że jesteśmy mniejsi, nie oznacza, że nasze problemy również takie są. Dzieci. Doświadczają odrzucenia, chorują na depresję, zaburzenia lękowe, samookaleczają się, targają się na własne życie. One równie mocno, co dorośli, doświadczają kryzysów psychicznych. Codzienny lęk, poczucie niezrozumienia, presja ze strony otoczenia sprawiają, że boją się mówić o tym głośno. Dlatego bardzo ważne jest, aby dorośli zadbali o zdrowie psychiczne najmłodszych oraz nastolatków. Co zrobić, żeby uchronić własne dziecko przed kryzysami psychicznymi? Jak wychować je na silnego, odpornego na trudne sytuacje człowieka? Jak sprawić, by było szczęśliwe? Gdzie udać się po pomoc, gdy zauważymy niepokojące zachowania? Monika Szubrycht, neurologopedka i dziennikarka zaprosiła do rozmowy jedenastu wybitnych specjalistów - pedagogów, psychoterapeutów, psychiatrów, seksuologów - by podpowiedzieli nam, jak stworzyć dla dziecka bezpieczny i dający siłę dom, oraz jak radzić sobie z ewentualnymi kryzysami. By pokazać, że ani rodzice, ani dzieci nie są ze swoimi problemami sami.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

12 osób kupiło
11
Kapitan Żbik. Tom 21. Człowiek za burtą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Żbik. Tom 21. Człowiek za burtą
Dostępny
83 szt.

Do muzeum w Waśnicach, działającym w średniowiecznym zamku, przyjeżdża nowy kustosz - Kazimierz Groński. Jego poprzednik zginął w wypadku samochodowym. Kustosz energicznie bierze się do pracy, zarówno przy przygotowaniu muzeum do sezonu turystycznego, jak i przy remoncie zabytkowych pomieszczeń. Tymczasem wokół niego zaczynają dziać się dziwne wydarzenia...

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

11 osób kupiło
12
Wielki atlas historyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki atlas historyczny
Dostępny
117 szt.

Nowy Wielki Atlas Historyczny to publikacja uniwersalna, prezentująca dzieje świata i Polski od starożytności po współczesność, na kilkuset barwnych, ułożonych w porządku chronologicznym mapach. Bardzo ważny element stanowią kalendaria, które pomagają w zrozumieniu zjawisk i procesów przedstawianych na mapach, gdyż zawarte w nich informacje ukazują zarówno przyczyny, jak i przebieg, wynik i późniejsze skutki wydarzeń. Wśród tematów politycznych pojawiają się przedstawienia wręcz bieżące, takie jak agresja Rosji na Ukrainę czy też od dawna tlący się konflikt o Górski Karabach między Armenią a Azerbejdżanem. Mapy prezentują głównie zagadnienia polityczne, ale są też ujęcia gospodarcze, w tym zestawienia danych statytystycznych oraz mapy narodowościowe i wyznaniowe. Wszystkie są opatrzone starannie opracowanymi legendami. Dzięki profesjonalnej i wyważonej grafice cechuje je duża szczegółowość i zarazem przejrzystość. Atlas może zainteresować szerokie grono odbiorców: zarówno dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, szkół średnich, jak i dla studentów oraz miłośników historii.

99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

13 osób kupiło
13
Himilsbach. Ja to chętnie napiłbym się kawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Himilsbach. Ja to chętnie napiłbym się kawy
Dostępny
438 szt.

Ikona PRL-u. Genialny naturszczyk. Oryginał Miał ochrypły głos i cięty dowcip. Powtarzał, że alkohol pity z umiarem nie szkodzi. Włóczył się po Polsce, a potem po Nowym Świecie. Chwytał się różnych zawodów: był kamieniarzem, grabarzem, aktorem. Tym ostatnim na dłużej. Zagrał w kilkudziesięciu filmach, m.in. w absolutnie kultowych Rejsie i Wniebowziętych. Jan Himilsbach. Dziś powiedzielibyśmy, że żył życiem celebryty, lubił towarzystwo, bawił się, udzielał setek wywiadów. Ile jednak z tego, co sam o sobie mówił, wydarzyło się naprawdę? Czy może jego życie było barwniejsze, niż sobie wyobrażamy? Anegdoty o „nieokrzesanym skandaliście”, jakim był Himilsbach, zebrał znany z fanpejdżu Anegdoty teatralne, filmowe i muzyczne Ryszard Abraham (aktor znakomicie poinformowany o życiu artystów). Wśród nich są te, które zbudowały jego legendę, ale i takie, które bohater książki najchętniej zabrałby z sobą do grobu. Ile był winien Piotrowi Fronczewskiemu? O jaką przysługę poprosił Tadeusza Konwickiego? Skąd kazał wypier*ć Gustawowi Holoubkowi? Z tej oryginalnej jak sam Himilsbach opowieści wyłania się także obraz PRL-u i ówczesnego środowiska artystycznego. Pewna aktorka starszego pokolenia zwróciła się kiedyś do niego: „Panie Janku, a co Pan robi, kiedy jest Pan trzeźwy?”. Janek, patrząc jej w oczy, najspokojniej w świecie odpowiedział swoim charakterystycznym, zachrypniętym głosem: „Wie Pani, kiedy jestem trzeźwy, to myślę, k*a, co zrobić, kiedy będę pijany”. Nie było już dalszej rozmowy. Janka trzeba było przyjmować takim, jaki był, z jego naturalnym ciepłem, rubasznością i głęboką wrażliwością. Był jedną z najbarwniejszych postaci tamtych lat. Anna Nehrebecka Legendy mają to do siebie, że nie da się o nich opowiedzieć wszystkiego. Dlatego – tak jak Jan Himilsbach – są legendami. Artur Barciś

42,90 zł
26,60 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 16,30 zł

10 osób kupiło
14
Jak zmienić złe dni na lepsze. Pierwsza pomoc emocjonalna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zmienić złe dni na lepsze. Pierwsza pomoc emocjonalna
Dostępny
235 szt.

Każdemu z nas przychodzi w życiu mierzyć się z różnymi wyzwaniami. Czasami w ich obliczu tracimy pewność siebie, opadają nas czarne myśli i nie mamy pojęcia, jak wydostać się z dołka. Czy i ty czasem masz poczucie, że świat cię przerasta, a twoich problemów nie da się rozwiązać? Jeśli tak, ta książka pomoże ci uporać się z obezwładniającymi emocjami, pokaże ci skuteczne narzędzia służące budowaniu psychicznej odporności i nauczy cię dbać o swój dobrostan, abyś odnajdował w sobie siłę, mierząc się z życiowymi trudnościami.

52,90 zł
34,39 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 18,51 zł

9 osób kupiło
15
Trudne miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trudne miłości
Dostępny
188 szt.

Prezentujemy nigdy dotąd niewydany w Polsce tom opowiadań Itala Calvina w przekładzie Anny Wasilewskiej. Zbiór zawiera cykl trzynastu utworów pisanych w latach 1949-1967. I tak jak tytuł tomu Trudne miłości, jest zwodniczy i przewrotny, tak i słowo przygoda, którym zaczyna się tytuł każdego z opowiadań, należy traktować ironicznie. Bo przecież podróż pociągiem, kąpiel w morzu, jazda autostradą, spacer po miejskim corso, poranne espresso w barze czy zjazd z górskiego stoku są tyleż ekscytującą przygodą, co i jej brakiem. Tym, co nakręca wątłe fabuły opowiadań Calvina - pisze w posłowiu tłumaczka - jest napięcie, które powstaje między światem rzeczywistym a światem przedstawionym, między jednostkowym doświadczeniem, fizycznym doznaniem, a próbą jego opisania. Z pozoru są to opowiastki o niespełnieniu, o niemożności nawiązania bliskich relacji, o braku komunikacji. Ale nie tylko.

35,00 zł
22,75 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,25 zł

9 osób kupiło
16
Portret nieznanej kobiety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portret nieznanej kobiety
Dostępny
177 szt.

Legendarny szpieg i konserwator sztuki Gabriel Allon odszedł w końcu z funkcji szefa wywiadu izraelskiego i osiadł w Wenecji – jedynym mieście, w którym zaznał spokoju. Jego piękna żona Chiara przejęła zarządzanie firmą Konserwacja Zabytków Tiepolo, a dwójkę małych dzieci potajemnie zapisali do lokalnej podstawówki. Gabriel całymi dniami szwenda się po uliczkach i kanałach podmokłego miasta, uciekając od demonów ze swojej tragicznej i pełnej przemocy przeszłości. Ale kiedy ekscentryczny londyński marszand Julian Isherwood zwraca się do niego z prośbą o zbadanie okoliczności odkrycia i zyskownej sprzedaży arcydzieła sprzed wieków, Gabriel daje się wciągnąć w śmiertelną zabawę w kotka i myszkę, w której nic nie jest takie, jak się wydaje. Allon szybko odkrywa, że obraz, o który chodzi – portret nieznanej kobiety rzekomo pędzla Antoona van Dycka – to nieprawdopodobnie udany falsyfikat. Chcąc znaleźć tajemniczego fałszerza i zdemaskować wielomiliardowy przekręt wśród elity świata sztuki, obmyśla jeden z najbardziej wyszukanych podstępów w swojej karierze. Lecz jeśli plan ma się powieść, Gabriel musi się stać lustrzanym odbiciem człowieka, którego szuka, czyli największym fałszerzem sztuki, jakiego widział świat. Stylowy, wyrafinowany i niezwykle pomysłowy Portret nieznanej kobiety to pasjonująca podróż po ciemnej stronie świata, w którym pozbawieni skrupułów marszandzi na co dzień oszukują swoich klientów, a bogaci inwestorzy traktują wielkie dzieła sztuki jak kolejny towar, który można kupować i sprzedawać z zyskiem. Poczynając od eleganckiego wprowadzenia, aż po nieoczekiwane zwroty akcji w punkcie kulminacyjnym, powieść ta stanowi istny majstersztyk. Jest też kolejnym dowodem na to, że jako autor powieści szpiegowskich i thrillerów Daniel Silva nie ma sobie równych. Daniel Silva – wielokrotnie nagradzany autor bestsellerów „New York Timesa”, ma w dorobku ponad 20 tytułów, m.in. Inną kobietę, Nową dziewczynę, Zakon i Wiolonczelistkę. Sławę przyniosła mu długa seria thrillerów o szpiegu i konserwatorze sztuki Gabrielu Allonie. Książki Silvy stały się bestsellerami na całym świecie i zostały przetłumaczone na ponad 30 języków. Mieszka na Florydzie z żoną, dziennikarką telewizyjną Jamie Gangel, oraz dziećmi, bliźniakami Lily i Nicholasem.

42,99 zł
26,65 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 16,34 zł

9 osób kupiło
17
Nędznicy. Tom 1, wersja Ilustrowana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nędznicy. Tom 1, wersja Ilustrowana
Dostępny
97 szt.

Któregoś dnia w prowansalskim miasteczku Digne zjawia się wypuszczony z więzienia galernik Jean Valjean. Jedyną osobą, która przyjęła go przychylnie, był biskup. Valjean ucieka jednak w nocy, kradnąc srebrną zastawę stołową. Zostaje zatrzymany przez policję, biskup jednak zapewnia, że sam podarował mu srebra. Po odejściu policjantów stwierdza, że w ten sposób wykupił duszę Valjeana od sił zła i oddał Bogu. Były więzień postanawia zmienić swoje życie. Akcja przenosi się do Paryża, czterech młodzieńców żyje w wolnych związkach z czterema dziewczętami, z których jedna, Fantyna, zostaje porzucona z małą córeczką. Kobieta postanawia opuścić Paryż i szukać pracy. Zostawiła córeczkę Kozetę u przypadkowo spotkanej rodziny oberżystów z Montfermeil koło Paryża. Fantyna trafia do miasta przeżywającego prawdziwy rozkwit. Stało się tak za sprawą nieznanego nikomu przemysłowca, Madeleine'a. Otoczony powszechnym szacunkiem został merem miasta. Tylko inspektor policji Javert mu nie ufa. Jego podejrzenia zwiększają się jeszcze po tym, gdy Madeleine, chcąc ratować woźnicę Faucheleventa, podniósł na barkach ciężki wóz. Javert stwierdził wówczas, że znał tylko jednego człowieka o takiej sile: galernika nazwiskiem Valjean...

59,90 zł
39,53 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 20,37 zł

8 osób kupiło
18
Drucik metalowy 20m srebrny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drucik metalowy 20m srebrny
Fandy
Dostępny
31 szt.

drucik metalowy, łatwo formowalny, średnica 0,3 mm, gługość 20 m

7,15 zł
6,99 zł

Rabat 2,2%
oszczędzasz 0,16 zł

8 osób kupiło
19
Atlas świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas świata
Dostępny
207 szt.

Zawiera: - mapy Ziemi i kontynentów oraz bardziej szczegółowe części kontynentów i krajów; - mapy przeglądowe (ogólnogeograficzne), polityczne i administracyjne; - tematyczne mapy Polski z informacjami krajoznawczymi; - barwne tablice o Wszechświecie, Układzie Słonecznym, Ziemi i Księżycu; - wykaz nazw geograficznych z około 45 tys. haseł.

79,90 zł
55,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,97 zł

9 osób kupiło
20
Gorączka 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorączka 2
Dostępny
162 szt.

Michael Mann, czterokrotnie nominowany do Oscara scenarzysta i reżyser takich filmów, jak Gorączka czy Miami Vice, połączył siły z autorką Meg Gardiner, laureatką nagrody im. Edgara Allana Poego, i napisał swoją pierwszą powieść kryminalną – wybuchowy powrót do świata i bohaterów swojego klasycznego obrazu Gorączka. To zupełnie nowa historia ukazująca wydarzenia poprzedzające te przedstawione w jego kultowym filmie, jak też ich następstwa. Następnego dnia po finałowej scenie Gorączki Chris Shiherlis (Val Kilmer) zaszywa się w Koreatown, ranny, wpółprzytomny i desperacko usiłujący wydostać się z LA. W pogoń za nim rusza detektyw policji Los Angeles Vincent Hanna (Al Pacino). Kilka godzin wcześniej w trakcie strzelaniny pod światłami stroboskopowymi na końcu pasa startowego lotniska LAX Hanna zabił wspólnika Shiherlisa, Neila McCauleya (Robert De Niro). Teraz Hanna jest zdeterminowany, żeby dorwać i zabić także Shiherlisa, ostatniego ocalałego członka ekipy McCauleya, zanim ten zniknie z miasta. W roku 1988, siedem lat wcześniej, McCauley, Shiherlis i ich ekipa zawodowców dokonują skoków na Zachodnim Wybrzeżu i pograniczu amerykańsko-meksykańskim, a potem w Chicago. Ambitni i śmiali zgarniają szybką forsę i prowadzą barwne życie. Tymczasem Vincent Hanna, detektyw z chicagowskiego wydziału zabójstw – człowiek niepogodzony ze swą przeszłością – podąża za swoim powołaniem. Ściga uzbrojonych i groźnych ludzi, ukrywających się w mrocznych, dzikich zakątkach, i poluje na brutalny gang złodziei okradających prywatne domy. Okazuje się, że działania McCauleya i Hanny prowadzą do niespodziewanych reperkusji. Gorączka 2 przenosi wielowymiarowych i znakomicie nakreślonych bohaterów w nowe rejony – od syndykatów w południowoamerykańskiej strefie wolnego handlu po międzynarodowe organizacje kryminalne działające na terenie Azji Południowo-Wschodniej. Przybliża nam prywatne życie ludzi, którzy w uniwersum Gorączki Michaela Manna stawią czoła nowym przeciwnikom w sytuacjach wykraczających poza wszelkie granice. Pełna dramatyzmu Gorączka 2 to powieść wciągająca, poruszająca i tragiczna – majstersztyk literatury kryminalnej, tak samo ambitny i wielkoformatowy jak kultowy film, z równie wyrazistymi postaciami.

44,99 zł
27,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,55 zł

8 osób kupiło
21
Księga matematyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga matematyki
Dostępny
1062 szt.

Matematyka to kształty. Matematyka to arytmetyka. Ale to też o wiele, wiele więcej. Matematyka jest częścią każdego aspektu naszego życia, od miast po ogrody, od ruchu do pogody. Matematyka jest również pełna cudownych i magicznych rzeczy. Od brył, które mogą się toczyć, ale wcale nie są okrągłe, do liczb większych niż sam wszechświat, matematyka nigdy nie przestaje zadziwiać. Ta książka zawiera setki niesamowitych, dziwnych i wspaniałych faktów dotyczących matematyki. Możesz ja czytać w dowolnej kolejności - zacznij od początku i czytaj do końca albo przerzucaj strony i zagłębiaj się w coś co Cię zainteresowało. Poznaj słynnych matematyków, pączka, który może zamienić się w filiżankę kawy i roślinę, która umie liczyć. Przeczytaj o matematyce w przyrodzie, sztuce, architekturze i sporcie. Dowiedz się, ile razy musiałbyś złożyć kartkę, aby dotrzeć do Księżyca.

49,99 zł
31,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 18,00 zł

8 osób kupiło
22
Śniadanie pachnie trupem. Ukraina na wojnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śniadanie pachnie trupem. Ukraina na wojnie
Dostępny
224 szt.

Pierwszy reportaż z wojny w Ukrainie „Operacja specjalna” miała skończyć się po trzech dniach – rozpadem ukraińskiego państwa i marionetkowym rządem w Kijowie. Trwa jednak do dziś. Codziennie relacjonują ją gazety i portale internetowe. Ale czy mówią wszystko o dramacie, jaki przeżywają Ukraińcy? Zbigniew Parafianowicz zna Ukrainę od podszewki. Na miejscu był od pierwszych minut rosyjskiej agresji. Widział nieludzkie zło i nadludzkie bohaterstwo. Odwiedzał schrony, szpitale polowe i kostnice w sąsiedztwie budek z cheeseburgerami. Rozmawiał też ze zwykłymi ludźmi i z politykami. Dlaczego Zachód nie wierzył, że wojna wybuchnie? Po co Putinowi szamani? Kim są żołnierze budzącego kontrowersje pułku Azow? Autorowi wywiadów udzielili: prezydencki minister Jakub Kumoch, polscy i ukraińscy dyplomaci, pisarz Serhij Żadan, wokalista Andrij Chływniuk (Bumboks), żołnierze pułku Azow, rosyjscy ochotnicy walczący po stronie Ukrainy, mieszkańcy Kijowa, Buczy i Charkowa. Ta książka to zarazem przejmująca relacja ze zrujnowanej wojną Ukrainy i głęboka polityczna analiza wydarzeń na Wschodzie. Porywająca reporterska opowieść naocznego świadka o narodzie, który nie chciał dać się rozstrzelać. O bohaterach i o takich, co uznali, że Ukraina to może mało, ale Rosja to mniej niż zero. Nawet jeśli śledziliście codzienne relacje, będziecie nieraz zaskoczeni i poruszeni tą napisaną świeżym językiem balladą o nadziei i śmierci, o życiu i szaleństwie, o schronach i salonach. Lektura obowiązkowa dla wszystkich obserwujących ukraińską epopeję. Marcin Meller Zbigniew Parafianowicz był w Kijowie, gdy Rosjanie rozpoczęli inwazję, i spędził w nim najtrudniejsze półtora miesiąca. Bez koloryzowania opisuje, jak Ukraińcy otrząsnęli się z szoku i zaczęli stawiać czoła przeważającym siłom wroga na tyle skutecznie, że stali się dla świata symbolem walki o wolność. Pozycja obowiązkowa. Michał Potocki, „Dziennik Gazeta Prawna" Zbigniew Parafianowicz (ur. 1979), absolwent nauk politycznych a Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dziennikarz „Dziennika Gazety Prawnej”, wcześniej „Życia”, „Dziennika” i „Nowego Państwa”. Tematyką ukraińską zajmuje się od 2003 roku. Pisze o wojnach, rewolucjach i dyplomacji. W 2016 roku jego książka Wilki żyją poza prawem. Jak Janukowycz przegrał Ukrainę, napisana wspólnie z Michałem Potockim, była finalistką Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Wraz z Michałem Potockim napisał również polityczną biografię byłego prezydenta Ukrainy Kryształowy fortepian. Zdrady i zwycięstwa Petra Poroszenki. W 2021 roku wydał Prywatne armie świata. Czyli jak wyglądają współczesne konflikty.

46,90 zł
29,08 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,82 zł

7 osób kupiło
23
Jak czesać włochatą kulę. Matma bez liczb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Jak czesać włochatą kulę. Matma bez liczb
Dostępny
2 szt.

Czy można napisać książkę o matematyce, nie używając liczb? Owszem! Jedyne liczby w tej książce to numery stron. Jak czesać włochatą kulę. Matma bez liczb to oryginalny przewodnik po trzech głównych gałęziach matematyki abstrakcyjnej - topologii, analizie i algebrze - które okazują się zaskakująco łatwe do zrozumienia. Ta książka wywraca do góry nogami tradycyjne podejście do matematyki, zachęcając do kreatywnego myślenia o kształcie i wymiarze, o nieskończoności, symetriach, dowodach oraz ich wzajemnych powiązaniach. Na czytelników czeka fascynująca, ilustrowana wycieczka po niezwykłych tajemnicach, strukturach i wzorach, które nazywamy matematyką. Dzięki lekturze tej jedynej w swoim rodzaju książki zadasz sobie pytania: Ile jest kształtów? Czy istnieje coś większego niż nieskończoność? I czy matematyka jest w ogóle prawdziwa?

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

7 osób kupiło
24
Pod Czerwonym Aniołem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod Czerwonym Aniołem
Dostępny
289 szt.

Stare grzechy z reguły rzucają najdłuższe cienie! Mały, odcięty od świata, górski pensjonat, a w nim jedenaścioro gości, którzy mają nadzieję w spokoju spędzić w tym miejscu ostatnie dni roku. Kiedy jednak świąteczną sielankę przerwie morderstwo, każdy z pensjonariuszy będzie musiał odpowiedzieć na pytanie: co faktycznie wie o swoich towarzyszach i na ile może im ufać. Tymczasem wydarza się kolejna zbrodnia… Pod Czerwonym Aniołem to kolejna powieść Alka Rogozińskiego, autora znanego z łączenia w swoich książkach klasycznej fabuły kryminalnej z dużą dawką czarnego humoru.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

7 osób kupiło
25
Warszawa. Plan miasta w skali 1:26000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Warszawa. Plan miasta w skali 1:26000
Dostępny
17 szt.

Bardzo atrakcyjna cena, wytrzymałość oraz szczegółowość to główne atuty charakteryzujące nową serię map zabezpieczonych i wzmocnionych cienką plastikową powłoką. Polecane dla turystów pieszych, rowerowych, konnych i zmotoryzowanych. Dzięki zastosowaniu nowatorskiej technologii mapa jest foliowana w całości, w dużym formacie. Zawiera: - ulice jednokierunkowe, - sygnalizację świetlną, - skorowidz nazw ulic.

24,90 zł
12,70 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 12,20 zł

7 osób kupiło
26
Oko snajperki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Oko snajperki
Dostępny
19 szt.

Zabójcza snajperka, czuła kochanka, troskliwa matka. Kobieta, która zmieniła losy świata. W zasypanym śniegiem Kijowie Mila Pawliczenko samotnie wychowuje syna. Marzy o pracy w bibliotece i spokojnym życiu. Jej plany przerywa wybuch wojny. Mila zaciąga się do armii. Ze spokojnej dziewczyny przeobraża się w śmiertelnie niebezpieczną łowczynię nazistów. Pierwsze celne strzały, niezliczeni wrogowie, sroga zima i… rosnąca sława. W krótkim czasie kobieta staje się bohaterką narodową i najsłynniejszą snajperką świata. Wyrwana z krwawych pól bitewnych frontu wschodniego trafia do Ameryki. Czy odnajdzie się w blasku reflektorów u boku Pierwszej Damy Eleanor Roosevelt? Nieoczekiwana przyjaźń i jeszcze bardziej nieoczekiwany romans sprawiają, że Mila żyje chwilą! W pobliżu czai się jednak śmiertelne niebezpieczeństwo. Już wkrótce będzie musiała ponownie stoczyć walkę z własnymi demonami w najbardziej niebezpiecznym pojedynku życia. Intryga. Pościg. Śmiertelna pułapka. Historia, która wyciska łzy i zapiera dech w piersiach. Oparta na prawdziwych wydarzeniach powieść o niezwykłej kobiecie. Ta historia mogłaby się wydarzyć również dzisiaj.

52,90 zł
32,80 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 20,10 zł

7 osób kupiło
27
Mappuzzle. Świat. Państwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mappuzzle. Świat. Państwa
Demart
Dostępny
109 szt.

•Elementy tych puzzli odwzorowują kształt poszczególnych państw lub grup państw, co umożliwia porównanie ich wielkości poprzez przyłożenie różnych puzzli do siebie, •Zapewniają naukę nazw krajów oraz ich położenia względem siebie na świecie, •Na obszarze wybranych państw umieszczono obrazki z opisami zabytków, atrakcji turystycznych i ciekawostek, •Dziecko przez zabawę poznaje geografię świata, •Na planszy znajdują się też opisy najważniejszych mórz i oceanów kuli ziemskiej. Puzzle to nie tylko świetna zabawa dla dzieci i rodziców, ale także wiedza, która niepostrzeżenie „sama” wchodzi do głowy...

69,90 zł
48,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

7 osób kupiło
28
Raczycho - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Raczycho
Dostępny
39 szt.

Najnowszy tom przygód rezolutnej Zuzy Lewandowskiej! Tym razem przed Zuzą wielkie wyzwania nie tylko w życiu zawodowym, ale także prywatnym. Sprawa tajemniczych zaginięć dzieci sekretarza partii przeplata się z wiadomością o stanie zdrowia Zuzy. Jak bowiem odmówić sobie palenia ekstra mocnych bez filtra i popijania stocka, gdy organizm atakuje nowotwór kości? Raczycho powoduje w życiu Zuzy prawdziwe trzęsienie ziemi. Kobieta spieszy się, żeby zdążyć zamknąć najważniejsze sprawy. Rozwiązując zagadki kryminalne jednocześnie zmaga się z postępującą chorobą i przygotowuje się na odejście, bo wie, że nie ma lekarstwa… Jacek Ostrowski kolejny raz udowadnia, że tworząc postać Zuzy doskonale wiedział, gdzie chce by ta historia nas zaprowadziła…

44,90 zł
22,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,45 zł

6 osób kupiło
29
Wyspa mojej siostry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspa mojej siostry
Dostępny
293 szt.

Poznajemy Pippi, która jakby żyje na samotnej wyspie, w innym świecie... Na tę wyspę wprowadza nas jej młodsza siostra Marysia. Dzięki jej wrażliwości dotykamy wprost największych tajemnic i problemów jej niepełnosprawnej siostry. Odkrywamy przy tym, że każdy człowiek jest osobną wyspą i choć czasem tak bardzo różnimy się od siebie, to każdy z nas ma prawo do godnego życia, szacunku, podziwu i miłości. I pomyślałam sobie, że jeśli potrafimy sprawić, by takie osoby jak Pippi czuły się szczęśliwe mimo swojej choroby, to nasz świat będzie lepszy. - Anna Dymna

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

5 osób kupiło
30
Rysowanie na kolanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rysowanie na kolanie
Dostępny
142 szt.

Rysowanie na kolanie to antologia szkiców Tadeusza Baranowskiego. Szkice okładek lub stron tytułowych, szkice narysowane na akcje charytatywne lub na zamówienie fanów. Na szkicach są motywy niemal ze wszystkich albumów autora: z Kudłaczkiem, Bąbelkiem, profesorem Nerwosolkiem, Entomologią, lordem Hokus Pokus, Diplodokiem, Szlurpem, Burpem, Orient menem, Fruwaczkami, Pafnucym, Okim i innymi.

59,99 zł
43,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

5 osób kupiło
31
Mappuzzle. Europa. Państwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mappuzzle. Europa. Państwa
Demart
Dostępny
98 szt.

•Elementy tych puzzli odwzorowują kształt poszczególnych państw, co umożliwia porównanie ich wielkości poprzez przyłożenie różnych puzzli do siebie, •Puzzle ułatwiają zapamiętanie położenia względem siebie państw na mapie Europy wg ich kształtu, •W wybranych państwach umieszczono obrazki z opisami zabytków, atrakcji turystycznych i ciekawostek, •Dziecko przez zabawę poznaje geografię Europy, •Na planszy znajdują się też opisy najważniejszych mórz oblewających Europę. Puzzle to nie tylko świetna zabawa dla dzieci i rodziców, ale także wiedza, która niepostrzeżenie „sama” wchodzi do głowy....

69,90 zł
48,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

5 osób kupiło
32
Nieustraszeni Łowcy Strachów. Tom  1. Potwór z bagna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Nieustraszeni Łowcy Strachów. Tom 1. Potwór z bagna
Dostępny
36 szt.

„Nieustraszeni Łowcy Strachów” to nowa seria dla dzieci autorów „Detektywa Misia Zbysia” oraz „Smoczka Loczka”. Tym razem Piotr Nowacki i Maciej Jasiński zapraszają czytelników do świata strachów. Każdy się czegoś boi, ma jakieś lęki, ale gdy spotyka w piwnicy ducha lub trafia na zjawę w trakcie spaceru – wtedy najlepiej wezwać specjalistów, czyli ekipę Nieustraszonych Łowców Strachów. To pies Dylan i tchórz Piotruś, którzy przełamując swe lęki, nie spoczną, dopóki nie rozwiążą zagadki. W pierwszym zeszycie serii będą musieli zająć się sprawą potwora, który grasuje na bagnach. Mieszkańcy pobliskiego miasteczka są przerażeni, więc w Nieustraszonych Łowcach Strachów jedyna nadzieja.

15,00 zł
7,65 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 7,35 zł

5 osób kupiło
33
Pakiet: Czary codzienności Siostry / Przyjaciele i rywale / Słoneczna przystań / Magiczny wieczór - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pakiet: Czary codzienności Siostry / Przyjaciele i rywale / Słoneczna ...
Dostępny
25 szt.

"Czary codzienności", bestsellerowa saga Agnieszki Krawczyk! Cztery tomy: "Siostry", "Przyjaciele i rywale", "Słoneczna przystań" i ?Magiczny wieczór? w jednym pakiecie. Niech uwiodą was czary codzienności zaklęte w magii górskiego miasteczka, położonego wśród lasów i pachnących kwiatami łąk. Piękna saga o małym, górskim miasteczku, jego mieszkańcach i marzeniach, które, jeśli bardzo tego chcemy, mogą się spełnić.

159,90 zł
84,75 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 75,15 zł

5 osób kupiło
34
Dzieci gotują. Wielka księga przepisów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci gotują. Wielka księga przepisów
Dostępny
153 szt.

Kreatywne działanie i nauka poprzez zabawę jest od dawna sprawdzonym pomysłem. Dzieci gotują. Wielka księga przepisów to propozycja wspólnego rodzinnego spędzania czasu, gwarantująca dobrą zabawę, smaczne dania, a przy okazji... ucząca planowania i organizacji! Gwarancją sukcesu jest różnorodność przepisów pogrupowanych w trzech dużych kategoriach: Na zimno, Na ciepło i Na słodko. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, tym bardziej, że potrawy mają w spisie treści swoje fotograficzne wizytówki.

59,99 zł
41,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

6 osób kupiło
35
Dzieci kontra Rodzice. W kościele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci kontra Rodzice. W kościele
Kangur, od 7 lat
Dostępny
100 szt.

Do czego służy konfesjonał? Kiedy ksiądz może założyć różowy ornat? Jak długo trwa adwent? Kim jest nawikulariusz? Jak dobrze Twoje dziecko zna zwyczaje i nazwy używane w kościele? Szukasz prezentu na ważną uroczystość? Nadchodzi Pierwsza Komunia Święta, urodziny albo Boże Narodzenie? Przed Tobą fascynująca gra edukacyjna dla dzieci i rodziców, w której celem jest spędzenie czasu w rodzinnym gronie i pogłębienie wiedzy na bliskie Wam tematy. Rozwija zainteresowania liturgią, pozwala poznać nowe ciekawostki związane ze wspólnota Kościoła i powtórzyć najciekawsze kościelne pojęcia.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

5 osób kupiło
36
Koraliki ABC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koraliki ABC
Fandy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Koraliki w kształcie serca z literami, rozmiar 10 mm, w opakowaniu 30 g

7,15 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,2%
oszczędzasz 0,16 zł

4 osoby kupiły
37
Zdrowie kryje się w jelitach. Odbudowa mikorbiomu i utrata wagi w 4 tygodnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowie kryje się w jelitach. Odbudowa mikorbiomu i utrata wagi w 4 ty...
Dostępny
543 szt.

Ponad czterdzieści przepisów, plan diety i zasoby, dzięki którym możesz zlokalizować problemy jelitowe, skorygować je i utrzymać długoterminowe zdrowie i dobre samopoczucie. Książka o tym, jak wyeliminować złe bakterie i przywrócić brakujące "dobre" bakterie, z czterotygodniowym planem przeprogramowania mikrobiomu w oparciu o badania i techniki, które nie tylko docierają do źródła wielu chorób, ale także poprawiają poziom oksytocyny, zdrowie mózgu i pomagają przeciwdziałać starzeniu się, pozwalają utracić wagę, zachować jasność umysłu i spokojny sen.

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

4 osoby kupiły
38
Kto zapłacze nad twoim grobem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto zapłacze nad twoim grobem
Dostępny
2071 szt.

Kto zapłacze nad twoim grobem to 101 lekcji na temat twojego codziennego życia. Dzięki nim nauczysz się jak stawiać czoła problemom oraz jak świadomie rozwijać, dzień po dniu, swoje umiejętności i pasje. Sugestie i praktyczne rozwiązania znajdujące się w książce sprawią, że odnajdziesz w sobie pokłady mądrości, które wzbogacą twoje życie prywatne, zawodowe i duchowe. Robin Sharma, autor bestsellera Klub 5 Rano, to jeden z najwybitniejszych światowych ekspertów w dziedzinie rozwoju osobistego. Jego książki, m.in. Mnich, który sprzedał swoje ferrari, ukazały się w trzydziestu sześciu krajach i zajmowały wysokie miejsca na listach bestsellerów na całym świecie. Jest dyrektorem generalnym Sharma Leadership International Inc., firmy szkoleniowej i coachingowej, która wspiera ludzi i organizacje w osiąganiu ambitnych celów. Do grona klientów firmy zaliczają się między innymi Nike, BP, General Electric, NASA, FedEx, IBM i Microsoft.

45,00 zł
36,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

4 osoby kupiły
39
Pociąg do życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pociąg do życia
Dostępny
48 szt.

Poruszająca historia o tym, że życie ma czasami dla nas zupełnie inne plany… Czterech przyjaciół z wojska – Darka, Michała, Tomka i Witolda – łączy wspólna pasja. Jest nią muzyka. Mężczyźni zaczynają marzyć o stworzeniu zespołu muzycznego, podejmują pierwsze kroki w tym kierunku. Ich talent zostaje doceniony przez oficera, który umożliwia im występ w radio. Chłopaki nagrywają swoją pierwszą kasetę. Po opuszczeniu jednostki zamieszkują w Krakowie u Michała, który po zmarłej babci odziedziczył mieszkanie. Ojciec Tomasza nie chce się zgodzić, by syn muzykował, oczekuje, że młody ożeni się z Andzią i osiądzie na roli. W szarych realiach lat osiemdziesiątych boysband święci triumfy w kraju, lecz muzykom marzy się kariera zagraniczna. Michał ma w Berlinie wujka, który obiecuje im to ułatwić… Los jednak nie zawsze sprzyja, a jedno wydarzenie może zmienić bieg historii. Jak potoczy się życie mężczyzn? Czy uda im się osiągnąć cel, który jest na wyciągnięcie ręki?

44,90 zł
22,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,45 zł

4 osoby kupiły
40
Odyseja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

4 osoby kupiły
41
Koraliki ABC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koraliki ABC
Fandy
Dostępny
5 szt.

Koraliki w kształcie serca z literami, rozmiar 10 mm, w opakowaniu 30 g

7,15 zł
6,99 zł

Rabat 2,2%
oszczędzasz 0,16 zł

4 osoby kupiły
42
PS I Like You - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PS I Like You
Dostępny
18 szt.

Co robisz, gdy podczas lekcji chemii w głowie wirują ci zamiast pierwiastków fragmenty ulubionych piosenek? Lily po prostu zapisała wers z ukochanego utworu na ławce. Niczego nie oczekiwała, a jednak następnego dnia zobaczyła, że ktoś dopisał kolejne zdanie. Ktoś, kto najwyraźniej zna tekst tej piosenki. Jak to możliwe, że w tej nudnej szkole ktoś także kocha alternatywne zespoły? Wkrótce ławkowa korespondencja między Lily a tajemniczym miłośnikiem muzyki nabiera tempa. Rozmawiają nie tylko o muzyce, ale i o swoich problemach i stają się sobie coraz bliżsi. Kim jest ta tajemnicza bratnia dusza? Kasie West stała się jedną z autorek, które bardzo sobie cenię. Wiem, że mnie nie zawiedzie w kwestii fabuły, zawsze czegoś nauczy, a do tego sprawi, że moje serce przepełniać będą radość, ciepło i miłość. Nie zabraknie dobrej zabawy z domieszką humoru oraz życiowych rozterek, z którymi często sami się borykamy. Wskaże odpowiednią drogę, nakieruje na właściwe tory, a do tego nie potępi za błędy. Magda Zimna, czytamybokochamy.blogspot.com Pogodna, pełna wdzięku i ciepła historia o przyjaźni i miłości, i o tym, że nigdy nie warto nikogo sądzić po pozorach. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

5 osób kupiło
43
Podręczny atlas świata. Idealny dla krzyżówkowiczów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręczny atlas świata. Idealny dla krzyżówkowiczów
Dostępny
124 szt.

Podręczny atlas świata ukazuje obraz współczesnego świata na 93 barwnych mapach ze szczególnym uwzględnieniem map Polski. Zawiera ponadto rozbudowany informator o jednostkach politycznych świata (ponad 250 niezależnych państw, terytoriów zależnych oraz państw nieuznawanych przez ONZ) oraz skorowidz nazw (ponad 17 000 haseł). Jest wprost idealny dla krzyżówkowiczów.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

4 osoby kupiły
44
Sprawdź, czy już jest jasno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawdź, czy już jest jasno
Dostępny
36 szt.

Ina Nacht, a właściwie Ilona Gniadek-Czaińska, szlifowała swój warsztat, pisząc lifestyle'owego bloga marudazewsi.pl. Z wykształcenia i zamiłowania jest psychologiem. Jej debiutancka książka jest pełna wrażliwości, emocji i wnikliwych obserwacji ludzi i ich zachowań. Autorka swoją powieścią udowadnia, że można jeszcze napisać ciekawy i zaskakujący kryminał, który zachwyci czytelników.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

4 osoby kupiły
45
Metafizyka. Dla studentów teologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Metafizyka. Dla studentów teologii
Dostępny
11 szt.

Problematykę metafizyczną (i szerzej - filozoficzną) podejmowało wielu myślicieli. Filozofowie różnili się nie tylko co do odpowiedzi na konkretne pytania filozoficzne, ale i co do tego, czym ma być filozofia, czym ma być metafizyka. Historia filozofii zna różne metafizyki i różne jej koncepcje. Wypada więc krótko scharakteryzować przyjętą w niniejszej książce koncepcję metafizyki, podając jej przedmiot, cel i metodę. Ks. prof. dr hab. Piotr Moskal – jest profesorem nauk humanistycznych, emerytowanym profesorem zwyczajnym KUL, aktualnie profesorem WSD w Pelplinie. Opublikował m.in. następujące prace: Problem filozofii dziejów. Próba rozwiązania w świetle filozofii bytu (Lublin: RW KUL 1993); Spór o racje religii (Lublin: TN KUL 2000); Czy istnieje Bóg? Zarys filozofii Boga (Pelplin: Bernardinum 2002); Religia i prawda (Lublin: Wydawnictwo KUL 2008,2009); Filozofia Boga i epistemologia przekonań teistycznych (Kraków: Wydawnictwo Karmelitów Bosych 2008); Apologia religii katolickiej (Lublin: Wydawnictwo KUL 2012); Apology for the Catholic Religion (Lublin: Wydawnictwo KUL 2013); Traktat o religii (Lublin: Wydawnictwo KUL 2014); Filozofia Boga (Pelplin: Bernardinum 2015, 2021), Filozofia religii (Pelplin: Bernardinum 2020), Krótka apologia religii katolickiej (Pelplin: Bernardinum 2021)

39,90 zł
19,55 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 20,35 zł

4 osoby kupiły
46
Zakładki indeksujące papierowe neon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,34 zł
3,99 zł

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,35 zł

3 osoby kupiły
47
Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej. Post uproszczony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej. Post uproszczony
Dostępny
34 szt.

Prosty i skuteczny sposób na pełnowartościowy post, nawet jeśli Twój kalendarz pęka w szwach Ciągle jesteś w biegu? Spędzasz dużo czasu w pracy? A może lubisz wracać do diety dr Dąbrowskiej lub jeszcze nie udało Ci się jej spróbować? Wersja uproszczona postu warzywno-owocowego to idealne rozwiązanie dla Ciebie! Dzięki niej szybko i samodzielnie przeprowadzisz tę popularną dietę w domu, w pracy, a nawet w podróży. Zawarte w planerze schematy tworzenia posiłków oraz liczne wskazówki pomogą Ci zaprzyjaźnić się z warzywami na co dzień i zmienić nawyki już na zawsze. Pamiętaj, te przepisy możesz wykorzystać również po etapie postu, w codziennej diecie. W książce znajdziesz: - uproszczony plan diety warzywno-owocowej, - X nowych przepisów na nowoczesne dania (miski, rolki i wrapy warzywne) oraz te tradycyjne (zupy i obiady, koktajle), - porady, jak samodzielnie układać menu, planować okno żywieniowe i dbać o zdrowy styl życia na co dzień, - przykładowy postny jadłospis na cały tydzień, - tygodniowe planery do samodzielnego uzupełnienia. Bonus. Praktyczne podpowiedzi, jak dbać o aktywność fizyczną na co dzień. Smaczne i zdrowe posiłki bez długiego gotowania!

44,90 zł
22,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,45 zł

5 osób kupiło
48
Bezpieczeństwo narodowe Rosji w neoeurazjatyzmie Aleksandra Dugina na tle współczesnej rosyjskiej debaty politycznej i akademickiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo narodowe Rosji w neoeurazjatyzmie Aleksandra Dugina na ...
Dostępny
23 szt.

Książka jest rezultatem rozważań nad niezwykle złożonym, ukształtowanym w silnej opozycji do cywilizacji zachodniej rozumieniem bezpieczeństwa narodowego Rosji, reprezentowanym przez A.G. Dugina - jednego z najbardziej kontrowersyjnych, a zarazem rozpoznawalnych współczesnych rosyjskich intelektualistów. Książka ta integruje różne perspektywy opisu i analizy zagadnienia bezpieczeństwa (wymiar polityczny, ideologiczny, historyczny, militarny, cywilizacyjno-kulturowy, antropologiczny, etyczny, religijny), wpisując się w obszar badań nauk o bezpieczeństwie. Jej kluczową tezą jest stwierdzenie, że w poglądach Dugina wyrażają się w jaskrawej formie podstawy współczesnej rosyjskiej koncepcji bezpieczeństwa narodowego oraz główne kierunki polityki bezpieczeństwa realizowanej przez państwo. Z tego powodu analiza poglądów Dugina, ustalenie ich genezy, kontekstu ideologicznego i politycznego oraz wynikających z nich rekomendacji okazują się niezwykle pomocne w zrozumieniu kierunku ewolucji oraz założeń państwowych dokumentów strategicznych dotyczących problematyki bezpieczeństwa.

79,00 zł
64,78 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 14,22 zł

3 osoby kupiły
49
Kubeczki Kropki jasnoróżowe 260 ml 6szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubeczki Kropki jasnoróżowe 260 ml 6szt
PartyDeco
Dostępny
23 szt.

Kubeczki papierowe w kolorze jasnoróżowym ze złotym wzorem kropek, pojemność ok. 260 ml. Kubki na napoje zawierają oznaczenia wymagane przez Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2020/2151 z dnia 17 grudnia 2020 r. ustanawiające zasady dotyczące zharmonizowanych specyfikacji w odniesieniu do oznakowania produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych wymienionych w części D załącznika do dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/904 w sprawie zmniejszenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko. Produkt zawiera etykietę wyłącznie w języku polskim, niemieckim, czeskim, francuskim, niderlandzkim, słowackim, słoweńskim i bułgarskim.(1 op. / 6 szt.)

6,99 zł
3 osoby kupiły
50
Kubeczki Piraci czerwone 220ml 6szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubeczki Piraci czerwone 220ml 6szt
PartyDeco
Dostępny
13 szt.

Kubeczki papierowe Piraci w kolorze czerwonym z biały nadrukiem, pojemność ok. 220 ml. Kubki na napoje zawierają oznaczenia wymagane przez Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2020/2151 z dnia 17 grudnia 2020 r. ustanawiające zasady dotyczące zharmonizowanych specyfikacji w odniesieniu do oznakowania produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych wymienionych w części D załącznika do dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/904 w sprawie zmniejszenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko. Produkt zawiera etykietę wyłącznie w języku polskim, niemieckim, czeskim, francuskim, niderlandzkim, słowackim, słoweńskim i bułgarskim.(1 op. / 6 szt.)

6,06 zł
5,99 zł

Rabat 1,2%
oszczędzasz 0,07 zł

3 osoby kupiły
51
Moje dziecko z autyzmem. Niezwykła podróż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje dziecko z autyzmem. Niezwykła podróż
Dostępny
100 szt.

Wyjątkowy poradnik dla rodzica, który chce zrozumieć swoje dziecko w spektrum autyzmu Książka Leigh Merryday Porch to opowieść o szoku i niepewności związanych ze zdiagnozowaniem u jej syna autyzmu, jak również o akceptacji i odkrywaniu, że życiowa podróż z autystycznym dzieckiem może być niezwykła. Nawet towarzyszące jej nieprzewidziane „objazdy” czy „awarie” mogą doprowadzić do miejsc, o istnieniu których na początku wspólnej drogi nikt nawet nie marzył. Dzięki lekturze tej książki przekonasz się, że każdy rodzic może napisać własną historię o tym, co jest możliwe i dobre dla jego dziecka, a przede wszystkim kochać je takim, jakie jest. Czytając tę książkę, czujesz się, jakbyś usiadł sobie, by sączyć powolutku filiżankę kawy (albo lampkę wina) z dobrą przyjaciółką, którą prosisz o radę, przytulenie; która podnosi cię na duchu, uczy samodzielności; z którą można się pośmiać i popłakać. To lektura obowiązkowa dla wszystkich matek i ojców, którzy rozpoczynają swoją rodzicielską podróż, dla rodzin, przyjaciół oraz nauczycieli, którzy wpływają na życie naszych dzieci w jej trakcie. Nancy Burrows Porch zręcznie przeplata osobistą narrację z praktycznym przewodnikiem, tworząc realistyczną, choć często humorystyczną, mapę umożliwiającą poruszanie się wśród wyzwań i radości związanych z wychowywaniem dziecka autystycznego. Liane Kupferberg Carter Leigh Merryday Porch – matka dziecka z autyzmem i pedagog. Prowadzi bloga dla rodziców dzieci w spektrum (flappinessis.com), a także szkolenia w zakresie świadomości autyzmu dla szkół i organizacji obywatelskich; występuje również na konwencjach dotyczących niepełnosprawności. Jej teksty pojawiły się w m.in. w „The Huffington Post”. Mieszka na Florydzie z mężem i dwójką dzieci.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

3 osoby kupiły
52
Sekretny pokój w Auschwitz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretny pokój w Auschwitz
Dostępny
76 szt.

Dwie siostry zostają brutalnie rozdzielone przez wojnę. Anna trafia do nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Danuta nie przestaje starać się o jej ocalenie, nawiązując bardzo ryzykowany kontakt z polskim podziemiem. Marzenie o ponownym spotkaniu zostaje niestety udaremnione. Szansa na zemstę pojawia się sześćdziesiąt lat później Tragiczna i zarazem porywająca opowieść o oszustwie, odwadze i sile przetrwania.

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

3 osoby kupiły
53
Obrazek do zdrapywania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrazek do zdrapywania
Fandy
Dostępny
17 szt.

Zestaw 9 różnych obrazków do drapania, rozmiar obrazka 14 x 19 cm, pisak do drapania

13,30 zł
11,99 zł

Rabat 9,8%
oszczędzasz 1,31 zł

3 osoby kupiły
54
Kubeczki Piłka 260 ml 6szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubeczki Piłka 260 ml 6szt
PartyDeco
Dostępny
20 szt.

Kubeczki papierowe Piłka zrobione z matowego papieru z czarnym błyszczacym nadrukiem, pojemność ok. 260 ml. Kubki na napoje zawierają oznaczenia wymagane przez Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2020/2151 z dnia 17 grudnia 2020 r. ustanawiające zasady dotyczące zharmonizowanych specyfikacji w odniesieniu do oznakowania produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych wymienionych w części D załącznika do dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/904 w sprawie zmniejszenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko. Produkt zawiera etykietę wyłącznie w języku polskim, niemieckim, czeskim, francuskim, niderlandzkim, słowackim, słoweńskim i bułgarskim.(1 op. / 6 szt.)

8,50 zł
7,99 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 0,51 zł

3 osoby kupiły
55
Puzzle 180 elementów. Super Kolor. Lightyear - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Puzzle 180 elementów. Super Kolor. Lightyear
Clementoni, 180
Dostępny
6 szt.

Puzzle od Clementoni z motywem Lightyear - 180 elementów. Wyjątkowe barwy druku uzyskano dzięki wykorzystaniu technologii Super Kolor. Wymiar układanki 48,5 x 33,5 cm.

21,70 zł
10,63 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 11,07 zł

3 osoby kupiły
56
Arkusze monitoringu i karty pracy do diagnozy rozwoju ucznia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arkusze monitoringu i karty pracy do diagnozy rozwoju ucznia z niepełn...
Dostępny
45 szt.

Zestaw zawiera kompleksowe narzędzie do diagnozy rozwoju ucznia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, na które składają się arkusze monitoringu i karty pracy. Arkusze umożliwiają: dokonanie diagnozy skali rozwoju ucznia określenie poziomu opanowania wiedzy i umiejętności opisanych w podstawie programowej ocenę postępu oczekiwanych osiągnięć i ujawniających się trudności w zakresie rozwoju i opanowania umiejętności: samoobsługowych, społecznych, komunikacji werbalnej, niewerbalnej, przygotowania do nauki pisania i czytania, motoryki małej i dużej, elementarnych umiejętności matematycznych, edukacji przyrodniczej, muzyki z rytmiką, plastyki, techniki, wychowania fizycznego. Pracę z kartami ułatwia dołączony ramowy program edukacyjno-terapeutyczny dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Pierwsza część zestawu odnosi się do następujących działów podstawy programowej z obszaru Ja: 1. Budowanie własnej tożsamości 2. Jedzenie 3. Ubieranie się 4. Higiena osobista 5. Potrzeby fizjologiczne 6. Sygnalizowanie samopoczucia.

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

3 osoby kupiły
57
Obrazek do zdrapywania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrazek do zdrapywania
Fandy
Dostępny
3 szt.

Zestaw 9 różnych obrazków do drapania, rozmiar obrazka 14 x 19 cm, pisak do drapania

13,30 zł
11,99 zł

Rabat 9,8%
oszczędzasz 1,31 zł

3 osoby kupiły
58
Druciki kreatywne 6 mm Neon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Druciki kreatywne 6 mm Neon
Fandy
Dostępny
25 szt.

Druciki kreatywne, łatwo formowalne, elastyczne, średnica 0,6 cm, długość 30 cm, 15 szt., mix kolorów

4,99 zł
3 osoby kupiły
59
Słomki papierowe jasne różowe złoto 19.5cm 10szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słomki papierowe jasne różowe złoto 19.5cm 10szt
PartyDeco
Dostępny
58 szt.

Słomki papierowe w kolorze białym z metalizowanymi sercami w kolorze jasnego różowego złota, długość ok. 19.5 cm. Towar nie może być sprzedawany na terytorium RFN i Szwajcarii, w związku z wewnętrznymi regulacjami prawnymi Niemiec i Szwajcarii. Towar zgodny z przepisami Unii Europejskiej.(1 op. / 10 szt.)

4,31 zł
3,99 zł

Rabat 7,4%
oszczędzasz 0,32 zł

2 osoby kupiły
60
Noc sprawiedliwych pięści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noc sprawiedliwych pięści
Dostępny
99 szt.

Stan No-Wang, porywczy młodzieniec o słowiańskich korzeniach, przebywa w klasztorze, w którym razem z innymi adeptami studiuje tajniki kung-fu. Po zaliczeniu wszystkich prób i zdobyciu tytułu mistrza, zostaje przydzielony do Federacji Narodów jako agent specjalny. Jego pierwsze zadanie: dotrzeć do Megapolis, miasta położonego w Amazonii, którego władze są podejrzewane o zbrodnicze badania na ludziach. Musi zdobyć niezbite dowody tej działalności, a także odnaleźć innych agentów Federacji, którzy wyruszyli przed nim i przepadli bez wieści. Noc Sprawiedliwych Pięści to jeden z najbardziej kultowych komiksów w czasach PRL-u. Pojawił się na rynku w 1983 roku, gdy w Polsce wielką popularnością cieszyły się filmy kung-fu, zwłaszcza te, w których występował Bruce Lee. Aktor stał się idolem młodych ludzi, którzy kolekcjonowali związane z nim gadżety i zakładali jego fankluby. Właśnie dla nich Andrzej Nowakowski narysował swój komiks.

25,99 zł
18,99 zł

Rabat 26,9%
oszczędzasz 7,00 zł

2 osoby kupiły
61
Owady pająk biedronka ślimak chodzące po szybie 620962 Hipo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,20 zł
6,99 zł

Rabat 2,9%
oszczędzasz 0,21 zł

2 osoby kupiły
62
Rozpalić wiarę. Szkice do Listu do Rzymian - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Rozpalić wiarę. Szkice do Listu do Rzymian
Dostępny
2 szt.

Wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest Słowo Chrystusa. Żywiołem, który rozpala wiarę, jest ogień słowa Bożego rozniecający ludzkie serca. Człowiek nim owładnięty płonie i zapala innych. Ogień ten trzeba jednak stale w sobie podsycać, dlatego ks. Piotr Karpiński zabiera czytelnika w podróż przez opowieść o wierze zawartą w Liście do Rzymian św. Pawła. Autor daje pierwszeństwo Słowu – tak, by mówiło ono z siebie i według swojej logiki prowadziło czytelników do Boga. By otwierało ich na nowe życie w Duchu Świętym, którego obecność przejawia się w człowieku dynamizmem, otwartością, pokojem, radością, a przede wszystkim miłością. Przez wiarę wchodzimy w niezwykły, przepiękny i nie do opisania Boży świat, w Boską moc, w Boże zaangażowanie wobec nas. Dla kogoś, kto odkrył wiarę, której uczy św. Paweł, nic nie ma niemożliwego… Ks. Piotr Karpiński – filozof, teolog, rekolekcjonista, prezbiter diecezji łowickiej. Wykładowca filozofii w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu oraz dyrektor i nauczyciel filozofii w Klasycznym Liceum Ogólnokształcącym w Skierniewicach.

36,90 zł
18,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 18,45 zł

2 osoby kupiły
63
Swans - ofiara i transcendencja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Swans - ofiara i transcendencja
Dostępny
80 szt.

Grupa Swans, założona przez Michaela Girę w Nowym Jorku czterdzieści lat temu, zaczynała jako formacja undergroundowa, określana jako najgłośniejszy zespół na świecie. Przechodziła potem kolejne metamorfozy, wiążące się z częstymi zmianami składu, a pod koniec następnej dekady zakończyła działalność wskutek niepowodzeń i ogólnego zniechęcenia. Odrodziła się triumfalnie w roku 2010 i przez kolejne lata zachwycała zarówno krytyków, jak i coraz liczniejszych fanów, osiągając status jednej z najbardziej szanowanych formacji muzycznych na świecie. Ofiara i transcendencja to przewodnik po świecie tego niezwykłego zespołu, obejmujący dzieje od lat 80. aż do dnia dzisiejszego - pokłosie ponad stu dwudziestu pięciu wywiadów przeprowadzonych specjalnie z myślą o tej publikacji. Polskie wydanie zawiera także posłowie autorstwa Bartka Chacińskiego, uzupełniające historię zespołu i opisujące wpływ Swans na polską scenę muzyczną. Nick Soulsby jest pisarzem i dziennikarzem od wielu lat zajmującym się niezależną sceną muzyczną. Jest autorem następujących książek: Thurston Moore: We Sing A New Language (2017), Cobain On Cobain: Interviews & Encounters (2016), I Found My Friends: The Oral History Of Nirvana (2015) and Dark Slivers: Seeing Nirvana In The Shards Of Incesticide (2012). W 2014 roku był kuratorem kompilacji No Seattle: Forgotten Sounds Of The North West Grunge Era 1986-1997.

69,99 zł
62,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,00 zł

2 osoby kupiły
64
Władza liter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władza liter
Dostępny
12 szt.

Nauka pisania i czytania miała stanowić w II RP narzędzie z jednej strony modernizacji i emancypacji klas niewykształconych, z drugiej - tworzenia zestandaryzowanej językowo kultury narodowej. W wielu ówczesnych dyskursach analfabetyzm utożsamiany był z ciemnotą i zagrożeniem dla życia społecznego, słowo pisane zaś - z cywilizacją i partycypacją w życiu publicznym. W książce Władza liter zastanawiam się, jak przekonania te były przetwarzane i parodiowane przez polską awangardę, zwłaszcza warszawskich futurystów. Czym na tle ówczesnych dyskursów psychologicznych i grafologicznych były awangardowe eksperymenty z pisaniem automatycznym? Dlaczego ortograficzne wybryki futurystów budziły w II RP ogromną panikę moralną i w ramach jakich dyskusji dotyczących polityki językowej były oceniane? Dlaczego projekty eugeniczne II RP poruszały problem analfabetyzmu i co oznaczało to dla sztuki? I dlaczego młodość, postęp oraz demokratyzacja kultury mogły się awangardzie kojarzyć z niszczeniem słowa drukowanego? Polska awangarda była formacją intelektualną, która zrozumiała konsekwencje kulturowe starych i nowych mediów i zaczęła systematycznie pytać o to, w jaki sposób przemiana praktyk komunikacyjnych może powodować przemianę społeczeństwa. Podjęta przez awangardę krytyka kultury wiodła przez krytykę języka, ta natomiast przez krytykę mediów. W swej książce chciałam pokazać, w jak złożonym polu kulturowym działy się jej eksperymenty i w jak trudnym kontekście dyskursywnym przyszło jej funkcjonować. Nie jest to zatem publikacja ściśle o awangardzie. To publikacja usiłująca przedstawić, jak złożoną, wymagającą i kuszącą nowymi nadziejami epoką było polskie międzywojnie.

57,75 zł
47,93 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 9,82 zł

2 osoby kupiły
65
Co robi łączniczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co robi łączniczka
Dostępny
169 szt.

Tak, tu chodzi o podejrzane symbole. Tak, tu chodzi o chronienie, przekazywanie i odbudowę wciąż istniejących innych sposobów bycia w czasie i w przestrzeni. Tak, tu chodzi o odmowę zaakceptowania przemocy jako faktu dokonanego. Tak, tu chodzi o przekonanie, że zawsze jest coś do zrobienia, ponieważ nic nie jest zakończone. Tak, tu chodzi o to, by uczynić historię niemożliwą; to próba starcia matrycy historii w proch. Tak, tu chodzi także o miłość. Co robi łączniczka, kiedy chłopcy zaprzeczają? Utwór Darka Foksa i Zbigniewa Libery to książka krytyczna w pełnym tego słowa znaczeniu. Rezonuje z pamięcią zbiorową i historiograficznymi konstruktami, przechwytuje klisze oraz pogrywa z przyzwyczajeniami odbiorców. Nigdy nie dowiemy się, jak naprawdę wyglądała przeszłość, możemy jedynie opowiadać fikcje o wojnie i o miłości, a do tego – jak mówią autorzy – najlepiej zatrudnić aktorów. Książka Co robi łączniczka po raz pierwszy ukazała się w 2005 roku i od tamtej pory uznawana jest za jeden z najważniejszych utworów ostatnich lat.

36,00 zł
25,56 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,44 zł

2 osoby kupiły
66
Afganistan. Góry, ludzie, wojna. Opowieść o zapomnianym Hindukuszu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Afganistan. Góry, ludzie, wojna. Opowieść o zapomnianym Hindukuszu
Dostępny
2 szt.

Opowieść o kraju od dziesięcioleci targanym wojnami, zapomnianych górach, samotnym wejściu na najwyższy szczyt Afganistanu, narodzinach polskiego himalaizmu zimowego i zmaganiach afgańskich alpinistek. W książce autor zabiera czytelnika do Korytarza Wachańskiego. Sprawdza, czy można wspinać się bezpiecznie w afgańskim Hindukuszu. Podąża śladami średniowiecznych kupców, mudżahedinów, broniących dostępu do regionu przed talibami; czy polskich alpinistów, którzy właśnie tu rozpoczynali epokę zimowej eksploracji najwyższych gór. Był też świadkiem alpejskich zmagań młodej Hanify. Czy uda się postawić stopę pierwszej Afgance na Noszaku – najwyższym szczycie kraju jej ojców oraz czy znajdzie się jeszcze miejsce na radość w kraju zajmującym niechlubne ostatnie miejsce w Światowym Rankingu Szczęścia? Przekonajmy się.

49,90 zł
24,45 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 25,45 zł

2 osoby kupiły
67
Na łące. Kredka segmentowa. Pierwsza kolorowanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na łące. Kredka segmentowa. Pierwsza kolorowanka
Dostępny
124 szt.

Seria malowanek przeznaczona dla maluchów podejmujących pierwsze próby kolorowania. Rozwija ich wyobraźnię i zdolności manualne. Proste rysunki zachęcą do malowania, a dołączone do obrazków zabawne historyjki i pytania urozmaicą czas spędzony z książeczką.

15,99 zł
12,99 zł

Rabat 18,8%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
68
Aquaria, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aquaria, CD
Doda, Universal Music Polska
Dostępny
306 szt.

DODA - od lat znamy ją jako artystkę złożoną z żywiołów. W muzyce i miłości prawdziwa i zawsze na 100%. Tworzy i kocha całym ciałem i duszą. Właśnie ukazuje się jej kolejny solowy album. Album wyjątkowy - Aquaria. Aquaria - wystarczająco silna, by utrzymać statek i tak delikatna, by przelecieć przez palce. Dostosowuje się kształtem do otoczenia, a mimo to z biegiem czasu zmienia kształt wszystkiego. Na tym czwartym już solowym albumie, Doda jak nigdy rozlicza się ze swoimi demonami. Z wrodzoną precyzją Wodnika łączy bolesne słowa, które są niczym kartki z pamiętnika i z pomocą producentów z Hotelu Torino ubierają je w elektronicznebrzmienie - dance. Rozpalając tym samym w słuchaczu chęć wkroczenia na parkiet. Doda tanecznym krokiem zamyka mroczny rozdział życia, zatrzaskując za sobą drzwi przeszłości. Ten album nie tylko w nazwie nosi ze sobą symbol odrodzenia... Na płycie znajdziemy utwory takie jak Fake Love czy Melodia ta, które stały się numerem jeden we wszystkich rozgłośniach radiowych w całej Polsce! Doda nie zawiodła swoich najbardziej wiernych fanów i na płycie usłyszymy również i piękną balladę Pewnie już wiesz, a dla fanów z całej Europy, te największe hity doczekały się anglojęzycznych wersji (Waterfalls, My Melody). Ale to nie wszystko... Warto było czekać na ten album, ponieważ jest on niepodważalnym dowodem na to że Królowa jest tylko jedna.Jednak tym razem ściska w dłoni trójząb i z siłą wodospadu AQUALITEJA uderza w serce słuchacza! Lista utworów: 01. Fake Love 02. Don’t Wanna Hide 03. Girls To Buy ft. Maria Sadowska 04. Bez Ciebie chcę żyć wiecznie 05. Melodia ta 06. No Rush with Jhn McFly 07. Do It Like I Want It 08. Pewnie już wiesz 09. Drinking 10. Tylko Ty i ja 11. Wodospady 12. Zatańczę z aniołami Bonus Tracks: 13. Chcę Cię coraz więcej 14. My Melody 15. Waterfalls 16. Just You And I 17. Riotka 18. High Life 19. Nie pytaj mnie

43,90 zł
43,02 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,88 zł

2 osoby kupiły
69
Wichrowe wzgórza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wichrowe wzgórza
Dostępny
146 szt.

Akcja Wichrowych Wzgórz rozgrywa się na przełomie XVIII i XIX w. Earnshaw, właściciel majątku Wuthering Heights (tytułowe Wichrowe Wzgórza), przywozi do domu bezdomnego, cygańskiego chłopca, którego znalazł na ulicach Liverpoolu i nakazuje własnym dzieciom traktować go jak brata. Pomiędzy przybyszem a małą Cathy rodzi się więź tak silna, że z czasem przestają się liczyć nie tylko z konwenansami, ale i z ludźmi, wśród których żyją. Namiętność Heathcliffa i Catherine obnaża mroczną stronę ludzkiej natury, jest mściwa, wszechogarniająca i dzika jak wrzosowiska Yorkshire. Bohaterowie powieści Brontë płacą za to najwyższą cenę, a za ich błędy musi odpokutować następne pokolenie.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

2 osoby kupiły
70
Obrazek do zdrapywania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrazek do zdrapywania
Fandy
Dostępny
9 szt.

Zestaw 9 różnych obrazków do drapania, rozmiar obrazka 14 x 19 cm, pisak do drapania

13,30 zł
11,99 zł

Rabat 9,8%
oszczędzasz 1,31 zł

2 osoby kupiły
71
Pakiet: Mam psa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pakiet: Mam psa
Dostępny
21 szt.

Książka Chcę psa! – Banda Pilota to pierwsza pomoc dla rodziców, którzy usłyszeli już dziecięce żądanie: „Chcę psa!”. Ten praktyczny przewodnik po psim świecie adresowany do dzieci, zawiera wszystkie podstawowe informacje potrzebne do wspólnego podjęcia świadomej decyzji o przygarnięciu (lub nie) psa. Z kolei książka Mam psa! – Banda Pilota to przewodnik po psim świecie adresowany do dzieci, które już psiaka mają, ale chcą go jeszcze lepiej poznać. To także pomoc dla rodziców, którym zależy na zapewnieniu dobrej i bezpiecznej relacji między dzieckiem a psem. Pies Pilot i psy z jego Bandy pokazują dwójce bohaterów – Mii i Antkowi – jak sprawić, by ich życie z psinką Lotką było pełne radości. Rzeczowej wiedzy towarzyszą wesołe komentarze psiaków, piękne fotografie Kamila Czyżewskiego i komiksowe ilustracje Jakuba Maślanki. Książki powstały we współpracy z pedagogiem dziecięcym i psim co sprawi, że dzieci spojrzą na swojego psa w zupełnie nowy sposób!

49,90 zł
25,45 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 24,45 zł

2 osoby kupiły
72
Fraszki, pieśni, treny. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fraszki, pieśni, treny. Audiobook
Jan Kochanowski, Aleksandria
Dostępny
59 szt.

„Treny”, „Fraszki” i „Pieśni” Jana Kochanowskiego, które ukazują się w formie audiobooka w interpretacji Janusza Żaka, cechuje doskonała forma, genialne rymy i zaskakujące ujęcie tematu, tak charakterystyczne dla tego wybitnego autora. Niepowtarzalne łączenie elementów klasycznych z renesansowym obrazem świata stały się wizytówką poety, które teraz można usłyszeć w wersji audio.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
73
Różaniec za zmarłych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różaniec za zmarłych
Dostępny
52 szt.

Kościół zachęca do uczynków miłosierdzia nie tylko względem żywych, lecz również względem dusz cierpiących w czyśćcu. Chwalebną rzeczą jest modlić się za zmarłych. Możemy w taki sposób wyrazić miłość naszym bliskim, których kochaliśmy, a także tym wszystkim, którzy potrzebują naszej modlitwy, gdyż cierpią, oczyszczając się w czyśćcu, aby byli godni wejść na Ucztę Baranka. Dla wszystkich pragnących włączyć się w modlitwę za duszę czekające w czyśćcu DW Rafael przygotował niezwykle użyteczne narzędzie. W jednym wydaniu zebrane zostały Rozważania różańcowe za zmarłych oraz Nowenna w ich intencji. Gorąco zachęcamy do podjęcia się modlitwy wstawienniczej za dusze tych, którzy oczekują naszego wsparcia. Modlitwy posiadają Imprimatur Kościoła Katolickiego.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
74
Kalendarz 2023 Edica B5T brąz 1725 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 Edica B5T brąz 1725
Dostępny
162 szt.

Kalendarz 2023 książkowy B5 Edica z tasiemką oraz kopertą na drobiazgi. Tydzień na dwóch stronach. Oprawa twarda, piankowana z brązową okładką oraz kontrastowym obszyciem ecru. Tłoczony miedziany datownik. Papier biały FSC o gramaturze 80g/m2.

44,00 zł
39,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,40 zł

1 osoba kupiła
75
Uczta, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczta, LP
sanah, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

„Zapraszam Was do swojego stołu – tym razem nie tylko po to, aby dzielić się muzyką, ale przede wszystkim sercem moim” – tymi słowami sanah zachęca do sięgnięcia po swoją płytę, tym razem na winylu! A sięgnąć po nią naprawdę warto, bo „Uczta” to wspaniała muzyka, ale i piękne, mądre teksty, w których każdy odnajdzie cząstkę siebie i swojego świata. Tym albumem sanah zdecydowanie udowadnia, że jako artystka nieustannie się rozwija, a jej muzyczne podróże stają się coraz bardziej wszechstronne. Zaczęło się od nagranej z Igorem Herbutem z LemON piosenki „Mamo tyś płakała”, inspirowanej „Prząśniczką” Stanisława Moniuszki. Dochód z singla sanah przeznaczyła Stowarzyszeniu Siemacha - organizacji, która jest zaangażowana w pomoc ofiarom wojny w Ukrainie, a w szczególności dzieciom. Następnie fani artystki mieli okazję posłuchać kolejnych utworów przygotowanych na „Ucztę” - chociażby naładowanej optymizmem piosenki „Szary świat”, która nagrana została z Kwiatem Jabłoni, czy swego rodzaju hołdu dla wielkiej diwy polskiej piosenki Violetty Villas, czyli kompozycji „Czesława” (z Natalią Grosiak), inspirowanej także filmem „Amelia”. Podobny ładunek emocjonalny niosą za sobą również nagrany z Grzegorzem Turnauem „Sen we śnie” do tekstu Edgara Allana Poe czy ukłon w stronę twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – piosenka „Baczyński (Pisz do mnie listy)”, którą sanah wykonała z Anią Dąbrowską. Ponadto na albumie znaleźć można duet artystki z Arturem Rojkiem - opatrzony pięknym tekstem utwór „Tęsknię sobie”. „Uczta” to nie tylko liryczne, wzruszające kompozycje, ale i żywe, niemalże taneczne utwory, jak choćby „audi” (nagrany z duetem Miętha), skoczne „Eldorado” z Darią Zawiałow, czy powstały przy wsparciu Vito Bambino kawałek „oscar”. Ostatnim utworem, jaki poznaliśmy przed premierą albumu, był numer pt. „ostatnia nadzieja”. W tej wyjątkowej, bo muzycznie wpisującej się w klimat country, piosence, sanah towarzyszy Dawid Podsiadło. Na przełomie maja i czerwca 100 000 tysięcy fanów mogło zobaczyć sanah na wyprzedanej trasie koncertowej Uczta Tour ‘22. Lista utworów: Strona A 1. Czesława – z Natalią Grosiak (Mikromusic) 2. Szary świat – z Kwiatem Jabłoni 3. Sen we śnie – z Grzegorzem Turnauem 4. Tęsknię sobie – z Arturem Rojkiem 5. ostatnia nadzieja – z Dawidem Podsiadło Strona B 1. Mamo tyś płakała – z Igorem Herbutem 2. Eldorado – z Darią Zawiałow 3. Baczyński – z Anią Dąbrowską 4. audi – z Mięthą 5. oscar – z Vito Bambino 6. Święty Graal – z tym Stanem

122,90 zł
120,44 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,46 zł

1 osoba kupiła
76
Marcepanowa miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Marcepanowa miłość
Dostępny
33 szt.

Historia pachnąca choinką, przy której grzejemy serca rodzinną miłością. Zimowa opowieść pełna czułości i wzruszeń! Nastoletni Norbert przeżywa swoje pierwsze zauroczenie. Uczuciu młodych przeciwni są rodzice, którzy mają własne, całkiem dorosłe animozje. Dla nastolatków jest to zatem czas szczególnie burzliwy, a zbliżające się wielkimi krokami święta i trudności w młodzieńczej komunikacji niczego nie ułatwiają… Norbert znajduje jednak wsparcie w swojej matce, Justynie, która tego roku bierze na swoje barki przygotowanie wigilijnej kolacji. Kobieta, pragnąc szczęścia swojego dziecka, postanawia zaprosić także Zuzannę i jej rodziców. Czy magia świąt zadziała wśród ludzi, którzy różnią się prawie wszystkim? Agnieszka Lis zabiera nas w świąteczną podróż po ludzkich charakterach i emocjach, kolejny raz udowadniając, że bohaterowie jej książek są tacy jak my. Pełni skrajności i tajemnic do rozwikłania.

44,90 zł
22,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,45 zł

2 osoby kupiły
77
W morzu. Kredka segmentowa. Pierwsza kolorowanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W morzu. Kredka segmentowa. Pierwsza kolorowanka
Dostępny
188 szt.

Seria malowanek przeznaczona dla maluchów podejmujących pierwsze próby kolorowania. Rozwija ich wyobraźnię i zdolności manualne. Proste rysunki zachęcą do malowania, a dołączone do obrazków zabawne historyjki i pytania urozmaicą czas spędzony z książeczką.

15,99 zł
12,99 zł

Rabat 18,8%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
78
Łódź. Plan miasta w skali 1:21000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łódź. Plan miasta w skali 1:21000
Dostępny
85 szt.

Bardzo atrakcyjna cena, wytrzymałość oraz szczegółowość. Wytrzymałość zapewnia zabezpieczone i wzmocnienie arkusza mapy cienką plastikową powłoką. Jest foliowana w całości, w dużym formacie. Polecamy ją turystom pieszym, rowerowym, konnym i zmotoryzowanym. Mapa zawiera: - ulice jednokierunkowe, - sygnalizację świetlną, - wysokość wiaduktów, - szlaki turystyczne.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
79
Five Nights At Freddy's. Tom 8. Słodka Angel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Five Nights At Freddy's. Tom 8. Słodka Angel
Dostępny
243 szt.

Fani Five Nights at Freddy`s, oto przed wami ósmy tom opowiadań z serii Fazbear Frights. Mistrz horroru spod znaku animatroników Scott Cawthon prezentuje w nim kolejne trzy pełne grozy historie, które nie pozwolą zmrużyć oka miłośnikom mrocznego uniwersum! Angel, Hudson i Sergio aż za dobrze wiedzą, co to jest pech. Angel, szykanowana przez rozpuszczoną przyrodnią siostrę, podejmuje pochopną decyzję o zemście. Hudsonowi, którego młode życie jest naznaczone tragedią i pogrzebanymi marzeniami, wydaje się, że wraz z dobrze płatną pracą jego los wreszcie się odmieni... czy na pewno? Sergio nabywa wyjątkową zabawkę, która ma przynosić szczęście, ale w świecie FNAF-u chyba nie ma szans na nic innego niż tylko potworne kłopoty... Kolejna porcja przerażających opowiadań sprawi, że nawet najbardziej opanowani spośród fanów stracą zimną krew.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

1 osoba kupiła
80
Polityczno-wojskowe aspekty bezpieczeństwa w XXI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polityczno-wojskowe aspekty bezpieczeństwa w XXI wieku
Dostępny
24 szt.

Początek trzeciej dekady XXI wieku - stojący pod znakiem pandemii COVID-19 i wojny w Ukrainie - stawia nigdy wcześniej niespotykane wymagania wobec polityki bezpieczeństwa, a także świata nauki, gdyż najgłębsze zmiany jakościowe we współczesnym środowisku bezpieczeństwa są prawdopodobnie jeszcze przed nami. Niniejsza publikacja pokazuje, iż bezpieczeństwo stało się w XXI wieku przedmiotem multidyscyplinarnych dociekań badawczych, których wielowymiarowość i złożoność stwarzają potrzebę integrowania wiedzy z tego zakresu. Monografia zawiera aktualne wyniki badań dotyczące zróżnicowanych aspektów bezpieczeństwa Polski i bezpieczeństwa międzynarodowego, co ma odzwierciedlenie w podziale książki na dwie części, tak więc będzie ona interesująca zarówno dla badawczy, dydaktyków i studentów podejmujących problematykę bezpieczeństwa krajowego, jak i międzynarodowego. W książce poruszone są najbardziej istotne zagadnienia bezpieczeństwa Polski, w tym budowanie odporności państwa na wzmożone działania destabilizacyjne Rosji w Europie Środkowo-Wschodniej, oraz bezpieczeństwa międzynarodowego, w tym globalną rywalizację między USA i Chinami.

60,00 zł
49,20 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,80 zł

1 osoba kupiła
81
Huragan 1939. Okruchy wspomnień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Huragan 1939. Okruchy wspomnień
Dostępny
7 szt.

Zbiór opowiadań wojennych, opartych na prawdziwych wydarzeniach. Ponure obrazy zagłady, naładowane wieloma katastrofalnymi emocjami, ale i nadzieją. Każde opowiadanie to inna historia, ale wszystkie łączy ludzkie cierpienie, przerażająca rzeczywistość, trudne dylematy, ucieczki, powroty, niewola, obozy śmierci

29,40 zł
14,70 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 14,70 zł

1 osoba kupiła
82
Wenanty Katarzyniec oczami św. Maksymiliana M. Kolbego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wenanty Katarzyniec oczami św. Maksymiliana M. Kolbego
Dostępny
57 szt.

„Zawsze skupiony, a nie osowiały, zawsze cichy, skromny, pokorny, a przecież nie płaszczył się przed nikim. Czasu nigdy nie tracił, zawsze coś czytał, pisał lub modlił się klęcząco w celi”. Co jeszcze o swoim przyjacielu, Wenantym Katarzyńcu, pisał św. Maksymilian M. Kolbe? Spójrz na o. Wenantego oczami Świętego z Auschwitz. Zobacz go takim, jakim widzieli go bracia i poznaj historię pierwszych cudów, jakie wydarzyły się za jego wstawiennictwem. Opowieść o Wenantym Katarzyńcu uzupełniona została listami Czcigodnego Sługi Bożego do św. Maksymiliana.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
83
Klamerki ozdobne drewniane ptaszki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,20 zł
9,99 zł

Rabat 2,1%
oszczędzasz 0,21 zł

1 osoba kupiła
84
MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa obejmuje obszar rozciągający się na północ od alei Solidarności, do torów kolejowych, czyli granicy z Żoliborzem. Atlas przedstawia 62 budynki, założenia i detale architektoniczne, pomniki i rzeźby znajdujące się na tym terenie. Każdemu obiektowi towarzyszy syntetyczna ilustracja i krótki opis w języku polskim i angielskim. Prezentacje architektury poprzedzone są dwujęzycznym wstępem z zarysem historii dzielnicy. Atlas zawiera także indeks osób i pracowni architektonicznych oraz bibliografię.

55,00 zł
39,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

2 osoby kupiły
85
Chłopaki z ulicy Pawła, dawniej Chłopcy z Placu Broni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopaki z ulicy Pawła, dawniej Chłopcy z Placu Broni
Dostępny
172 szt.

Kultowa powieść Ferenca Molnára zyskała w Polsce sławę pod tytułem Chłopcy z Placu Broni. Teraz ukazuje się w nowym tłumaczeniu pod oryginalnym tytułem. Nowe opracowanie zachowuje wierność wobec oryginału, odświeża powieść w warstwie językowej, przybliża zwłaszcza dialogi do stylu, jakim posługuje się dziś młodzież. W tej nowej odsłonie książka podbije serca kolejnych pokoleń polskich czytelników.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
86
Pisz razem z nami cz.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisz razem z nami cz.2
Dostępny
52 szt.

Cykl książeczek pt. Pisz razem z nami przeznaczony jest dla uczniów klas 13 do indywidualnej pracy twórczej w szkole i w domu. Dorotka, Tomek i Sowa Mądra Głowa zachęcają dzieci do aktywnego doskonalenia umiejętności językowych oraz do opanowania sztuki pisemnego wypowiadania z zastosowaniem tradycyjnych i nowoczesnych sposobów komunikacji. Gry i zabawy językowe uatrakcyjniają merytoryczną zawartość książki.

16,99 zł
12,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
87
Pojazd Truxx2 Koparka prezenter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd Truxx2 Koparka prezenter
Lena
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

53,90 zł
49,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

1 osoba kupiła
88
Dinozaury 11cm kostka magiczna 3D H13086 Hipo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,90 zł
20,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,09 zł

1 osoba kupiła
89
Pingwin Romek różowy 20cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pingwin Romek różowy 20cm
TULILO
Dostępny
2 szt.

Pingwin Romek różowy 20cm Ta maskotka wykonana została z najlepszych gatunków pluszu. Z pewnością nie jeden z nich stanie się najlepszym przyjacielem dziecka, a dorosłym przypomni o beztroskim czasie dzieciństwa.

66,37 zł
63,05 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,32 zł

1 osoba kupiła
90
Kalendarz 2023 Edica biurkowy czarny 4910 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 Edica biurkowy czarny 4910
Dostępny
150 szt.

Kalendarz 2023 biurkowy Edica 30x10,5cm. Oprawa twarda z czarną okładką. Tłoczony datownik. Papier biały FSC o gramaturze 80g/m2, 112 stron. Tydzień na jednej stronie.

27,11 zł
24,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,71 zł

1 osoba kupiła
91
Gospodarczy poczet władców Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gospodarczy poczet władców Polski
Dostępny
215 szt.

Przewrotny obraz władców Polski od Mieszka I po samego Edwarda Gierka! Może nie czeka nas wkrótce koniec historii, jaki wieszczył swego czasu Francis Fukuyama, ale na pewno będzie to koniec pewnej epoki. Epoki niewiedzy. No i będzie to rewolucja. Dla niektórych wstrząs, dla innych gorzka pigułka, jeszcze dla innych potwierdzenie wcześniejszych podejrzeń. Zwycięstwo pod Grunwaldem wiele Polsce nie dało, za to sama obecność Krzyżaków na Pomorzu i Warmii ekonomicznie przydała nam się bardzo. Bitwa, jedna czy druga pod Chocimiem, mogłaby się zdarzyć lub nie. Za to sąsiedztwo i symbioza z kulturą oraz gospodarką Turcji były na wagę złota. Nasi poprzednicy czerpali z tej bliskości pełnymi garściami. Tak samo zresztą jak od innych. Wymiana, ruch, handel i wzajemne przenikanie – to przecież esencja życia. Książka ta jest dla wszystkich, którzy chcą nieco głębiej zajrzeć pod podszewkę historii. To zaledwie szkic, ale może skłoni do szerszego patrzenia niż uczą nas podręczniki.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

1 osoba kupiła
92
Lew z leśniczówki i inne zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lew z leśniczówki i inne zwierzęta
Dostępny
33 szt.

Czy w lesie na Śląsku może mieszkać prawdziwy lew? Poznajcie Wacka i jego wesołą rodzinkę! Maria Szołtysek-Zambrzycka zabierze Was na wycieczkę do tajemniczej leśniczówki, w której ludzie i zwierzęta mówią jednym głosem. Usłyszycie tam letni koncert słowika, w ogródku nakarmicie mleczkiem węża-zaskrońca, a między starymi meblami pobawicie się w chowanego z sympatycznym lwem Wackiem… Wspomnienia córki leśniczego to szczera opowieść o sielance dzieciństwa spędzonego na łonie natury, ale przede wszystkim o jej niezwykłym spotkaniu ze światem zwierząt, które odmieniło całe życie autorki. Odkrywanie kolejnych mieszkańców leśniczówki będzie więc wspaniałą przygodą nie tylko dla dzieci

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
93
Brama smoka / Władca amuletu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Brama smoka / Władca amuletu
Dostępny
31 szt.

Album zawiera dwa komiksy opublikowane pierwotnie w latach 80. na łamach „Dziennika Wieczornego”. To właśnie w tej wydawanej w Bydgoszczy popołudniówce Andrzej Nowakowski kontynuował wieloletnią pracę Jerzego Wróblewskiego, ilustrując kolejne historie. Jednak nie były to tylko paski z tekstem pod nimi, ale także komiksy z dymkami drukowane w odcinkach. Andrzej Nowakowski wykazał się doskonałym wyczuciem trendów w popkulturze i postanowił wykorzystać wielką popularność filmów z Bruce’em Lee. Dlatego „Brama Smoka” opowiada historię młodego Stana, który pragnie zostać mistrzem kung-fu. Fabuła ta została rozwinięta w albumie „Noc sprawiedliwych pięści”. Natomiast głównym bohaterem komiksu Władca amuletu jest trzynastoletni Stefan, który trenuje wschodnie sztuki walki. Jego ojciec jest archeologiem i w czasie wakacji zabiera chłopaka do ruin miasta Majów. Tam Stefan natknie się na złodziei skarbów i odkryje tajemnice Miasta Gwiezdnego Władcy.

25,99 zł
13,25 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 12,74 zł

1 osoba kupiła
94
Piórnik saszetka Flamingi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik saszetka Flamingi
Ziemia Obiecana
Dostępny
2 szt.

Piórnik saszetka Flamingi, piórnik wysyłany losowo.

10,71 zł
9,99 zł

Rabat 6,7%
oszczędzasz 0,72 zł

1 osoba kupiła
95
Słomki papierowe jasne różowe złoto 19.5cm 10szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słomki papierowe jasne różowe złoto 19.5cm 10szt
PartyDeco
Dostępny
13 szt.

Słomki papierowe w kolorze jasnego różowego złota, metalizowanego, długość ok. 19.5 cm. Towar nie może być sprzedawany na terytorium RFN, w związku z wewnętrznymi regulacjami prawnymi Niemiec. Towar zgodny z przepisami Unii Europejskiej.(1 op. / 10 szt.)

4,31 zł
3,99 zł

Rabat 7,4%
oszczędzasz 0,32 zł

1 osoba kupiła
96
Plakat Oto dąb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plakat Oto dąb
Dostępny
91 szt.

Druk pigmentowy. Wysokiej jakości papier. Sprzedawany bez ramy. Wysyłany w tekturowej tubie. Oto Dąb! Ilustracja powstała przy okazji pracy nad wyjątkową NIEMAP Oto Dąb. Autorem ilustracji jest Tomek Kaczkowski popularny autor komiksów.

20,00 zł
18,99 zł

Rabat 5,1%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
97
Bezpieczeństwo terrorystyczne budynków użyteczności publicznej. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo terrorystyczne budynków użyteczności publicznej. Tom 3
Dostępny
35 szt.

Współczesny terroryzm jest identyfikowany jako realne i poważne zagrożenie w wymiarze narodowym, regionalnym i globalnym. Pomimo zmniejszających się w ostatnich latach statystyk związanych z zamachami terrorystycznymi, środowisko bezpieczeństwa w tym obszarze jest pełne symptomów mogących świadczyć o przesłankach sprzyjających rozwijaniu się zagrożeń terrorystycznych. Kolejny tom serii wydawniczej poświęconej bezpieczeństwu obiektów użyteczności publicznej jest kontynuacją myśli zawartej w poprzednich wydaniach i skoncentrowanej na prezentacji treści jak najbardziej aktualnych oraz wymiernie przyczyniających się do projektowania bezpieczniejszych przestrzeni publicznych.

60,00 zł
49,20 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,80 zł

1 osoba kupiła
98
Ekologiczne nożyczki 21.5cm rękojeść ze słomy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekologiczne nożyczki 21.5cm rękojeść ze słomy
Ziemia Obiecana
Dostępny
17 szt.

ECO nożyczki metalowe 8.5/21.5cm, rękojeść ze słomy pszenicznej

17,11 zł
15,99 zł

Rabat 6,5%
oszczędzasz 1,12 zł

1 osoba kupiła
99
Gra wodna 559042 Adar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,20 zł
6,99 zł

Rabat 2,9%
oszczędzasz 0,21 zł

1 osoba kupiła
100
Takin' It Back, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Takin' It Back, CD
Meghan Trainor, Sony Music Entertainment
Dostępny
1 szt.

Czwarty studyjny album Meghan Trainor „Takin’ It Back” to połączenie doo wop i klasycznych harmonii w jednym. Zdobywczyni nagrody Grammy zabiera słuchacza w podróż do swojego świata: małżeństwa, macierzyństwa i osiągnięcia nowego poziomu pewności siebie. Lista utworów: 1. Sensitive feat. Scott Hoying 2. Made You Look 3. Takin’ It Back 4. Don’t I Make It Look Easy 5. Shook 6. Bad For Me feat. Teddy Swims 7. Superwoman 8. Rainbow 9. Breezy feat. Theron Theron 10. Mama Wanna Mambo feat. Arturo Sandoval 11. Drama Queen 12. While You’re Young 13. Lucky 14. Dance About It 15. Final Breath

57,90 zł
40,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,37 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry