hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.10.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 6 października 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kicia Kocia i Nunuś. Jaka piękna zima! (Anita Głowińska), na drugim Kicia Kocia i Nunuś. Czekamy na święta! (Anita Głowińska). Kolejny produkt to Despite Your (im)perfections. Dotrzymaj złożonej mi obietnicy (Marta Łabęcka) oraz Marzenia. Fakty, mity, głupoty (Maciej Szymanowicz).
1
Kicia Kocia i Nunuś. Jaka piękna zima! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kicia Kocia i Nunuś. Jaka piękna zima!
Dostępny4071 szt.

Kicia Kocia i Nunuś lubią zimę i zabawy na śniegu. Razem z nimi mali czytelnicy zobaczą, jak wygląda zima w mieście, w parku, a także na wsi i w lesie. Co robią zimą zwierzęta? Co jedzą? W co zimą bawią się dzieci? Najmłodsi poznają odpowiedzi na te pytania, otwierając kolejne okienka z Kicią Kocią i Nunusiem.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

812 osób kupiło
2
Kicia Kocia i Nunuś. Czekamy na święta! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kicia Kocia i Nunuś. Czekamy na święta!
Dostępny4485 szt.

Nunuś już nie może się doczekać Gwiazdki. Razem z Kicią Kocią otwierają po kolei okienka kalendarza adwentowego – na każdy dzień przeznaczone jest jedno okienko i jedno zadanie. Dzięki temu czas biegnie szybciej! Gdy otworzą 24 okienka, nadejdzie Boże Narodzenie.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

656 osób kupiło
3
Despite Your (im)perfections. Dotrzymaj złożonej mi obietnicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Despite Your (im)perfections. Dotrzymaj złożonej mi obietnicy
Dostępny1072 szt.

Josephine i Chase wreszcie są szczęśliwi. Po wszystkich burzach, sztormach i zawieruchach, których nie szczędził im los, wciąż są razem, połączeni uczuciem, a w dorosłość wkracza właśnie najpiękniejszy owoc ich miłości ? osiemnastoletnia Destiny. Destiny zna historię swoich rodziców i podobnie jak wiele osób w jej wieku, trochę marzy o przeżyciu równie romantycznego uczucia ? oczywiście ze szczęśliwym zakończeniem. Na razie jednak poznajemy ją w chwili, gdy wyrusza z rodzicami, by spędzić święta w gronie krewnych i przyjaciół. Dziewczyna nie może się już doczekać spotkania z bliskimi... Zwłaszcza z jednym, ważnym dla niej człowiekiem. Alfie, dawny towarzysz dziecięcych zabaw, wyrósł na przystojnego mężczyznę i to jego Destiny szczególnie pragnie zobaczyć. A ponieważ jest córką swoich rodziców, to ? zupełnie jak kiedyś ? sprawy szybko zaczną się komplikować... Piękne zwieńczenie bestsellerowego cyklu! Ostatnia część trylogii, którą tworzą także Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię i All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość. Marta Łabęcka jest studentką filologii angielskiej na jednej z poznańskich uczelni. Kocha języki obce prawie tak bardzo, jak książki i swoje koty. Przygodę z pisaniem zaczęła podczas wakacji ? zajęła się nim dla zabicia czasu i od tamtej pory nie może (ani nie chce) przestać tworzyć. W przerwach między pisaniem i publikowaniem w internecie wymyśla kolejne historie, które podbiją serca czytelników. Flaw(less) jest jej debiutancką powieścią.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

221 osób kupiło
4
Marzenia. Fakty, mity, głupoty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Marzenia. Fakty, mity, głupoty
Dostępny1722 szt.

Niezwykły zbiór informacji na temat marzeń. Niniejsza książka pomoże znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań związanych z marzeniami, takich jak chociażby: •Jakie są rodzaje marzeń? •Czy szklanki marzą, a jeśli tak, to o czym? •Skąd się biorą marzenia? •Jak kartonowe pudła pomagają w marzeniu? •O czym marzą domy, wieloryby i pomniki? •Do czego mogą się przydać palec wskazujący i mapa? •Które pozycje ciała sprzyjają marzeniom? •Jakie są wymarzone rośliny i zwierzęta? •O czym marzą cyfry i litery? Na szczegółowych ilustracjach obejrzycie marzenia wielkie i niewielkie, praktyczne i bezsensowne, marzenia kuchenne, a także samozbierające się grzyby, dżdżownicę w tubce czy samochód z dwiema kierownicami. Jedno jest pewne: ta książka marzy, byście ją przeczytali.

64,99 zł
41,59 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 23,40 zł

172 osoby kupiły
5
Dużo miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bestseller
Dużo miłości
Dostępny1131 szt.

A gdyby do każdej potrawy dodać szczyptę miłości? Od pewnego pamiętnego poranka nic w życiu Bożydara nie jest takie jak dawniej. Rozstanie z żoną, przeprowadzka, kłopoty z dorastającą córką, a na dokładkę problemy ze zdrowiem… Co jeszcze może pójść nie tak? W dodatku zbliżają się święta Bożego Narodzenia – pierwsze od czasu, gdy życie rodzinne roztrzaskało się w drobny mak. Bożydar postanawia jednak, że stawi czoła temu wyzwaniu. Wszystko będzie jak trzeba: tradycyjne potrawy, kolędy, zapachy i dekoracje. W rogu pokoju stanie choinka, a pod nią pojawią się prezenty. Czy to się może udać? Czy kawaler z odzysku da sobie radę z przygotowaniem wigilii? A może ten magiczny czas przyniesie mu znacznie więcej darów, niż mógłby sobie wymarzyć?

44,90 zł
25,59 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 19,31 zł

167 osób kupiło
6
Mengele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Mengele
Dostępny2071 szt.

Wydarzenia w tej książce są oparte na faktach. Prawda bywa bardziej przerażająca od najwymyślniejszej fikcji. Josef Mengele był nie tylko zbrodniarzem, ale również opętanym szaleństwem pseudonaukowcem, który więźniów obozów koncentracyjnych wykorzystywał jako żywy materiał do swych chorych badań. Umyślne zarażanie wirusami, zszywanie tułowi kilku osób, operacje bez znieczulenia i wyrywanie płodów. To nie upiorne science-fiction, a prawdziwa historia. Do tego jedynie jej niewielka część. Ta książka opisuje znacznie więcej. Będziecie przerażeni tym, do czego zdolny jest człowiek.

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

151 osób kupiło
7
Operacja Płatki Śniegu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Operacja Płatki Śniegu
Dostępny484 szt.

Operacja Płatki Śniegu to kolejna książka z lubianej przez młodych czytelników serii opowiadającej o przygodach Tiril, Olivera i Ottona, czyli Biura Detektywistycznego nr 2. Zbliża się czas świąteczny. Atrakcją miasteczka jest wystawa, na której mają być pokazane płatki śniegu – dzieło słynnej artystki sztuki szklarskiej. Okazuje się jednak, że ktoś połakomił się na te drogocenne dzieło sztuki. Zaczyna się walka z czasem, bowiem na otwarciu wystawy ma się pojawić sama artystka Ane Rimstad. Czy policja wpadnie na trop złodzieja, czy to zadanie dla Biura Detektywistycznego nr 2? A może i ty zabawisz się w detektywa? W rozwiązaniu zagadki pomogą ci wskazówki i pytania zawarte na prawie każdej stronie. Wspaniałej zabawy, miej oczy szeroko otwarte.

14,90 zł
9,83 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 5,07 zł

108 osób kupiło
8
Ania i Święty Mikołaj. Książka adwentowa dla wszystkich, którzy wyczekują Świąt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Ania i Święty Mikołaj. Książka adwentowa dla wszystkich, którzy wyczek...
Dostępny1629 szt.

Książka dla wszystkich, którzy kochają magię Świąt. Ania i jej rodzina przygotowują się do Bożego Narodzenia. Dekorują dom, pieką pierniczki, robią porządki, wykonują ozdoby, odwiedzają jarmark bożonarodzeniowy, pakują prezenty, ubierają choinkę… Tymczasem na biegunie północnym Święty Mikołaj i jego pomocnicy są równie zapracowani. Jest tyle listów do przeczytania i tyle prezentów do zrobienia. Poza tym trzeba odświeżyć strój Mikołaja, przyszykować sanie czy znaleźć choć chwilę na relaks. Od pierwszego do dwudziestego czwartego grudnia śledzimy losy Ani i Świętego Mikołaja oraz to, jak ich historie się ze sobą połączyły. Na każdy dzień adwentu przygotowana została zagadka dla czytelników.

44,99 zł
28,75 zł

Rabat 36,1%
oszczędzasz 16,24 zł

87 osób kupiło
9
Smiki. Piesek Alex, zabawka interaktywna - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Smiki. Piesek Alex, zabawka interaktywna
Smiki
Dostępny153 szt.

Charakterystyka produktu: Interaktywny piesek Smiki podbije serce każdej dziewczynki! Ten futrzany, uroczy przyjaciel przyciąga uwagę swoim uśmiechniętym pyszczkiem. Doskonale nadaje się do przytulania. Piesek Smiki potrafi chodzić i wydawać dźwięki, zachowując się jak prawdziwe zwierzę! Piesek działa w trzech trybach – chodzenie, wydawanie dźwięków, spoczynek. Zwierzę porusza się dzięki smyczy, która posiada wbudowany przycisk wyboru trybu. Pies jest miły w dotyku i miękki, dzięki czemu może służyć jako przytulanka. Zabawka jest wspaniałym źródłem bodźców, które pozytywnie wpłyną na rozwój dziecka. Wiek: 3+. Wysokość: ok. 25 cm. zabawka wymaga baterii: 4 x AA (dołączone do zestawu baterie testowe).

89,99 zł
68,19 zł

Rabat 24,2%
oszczędzasz 21,80 zł

82 osoby kupiły
10
Skrzynia pełna dusz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Skrzynia pełna dusz
Dostępny71 szt.

Los ponownie wystawia Drużynę na ciężką próbę W Dolinie rozhulały się jesienne wichry, co z reguły jest złym znakiem – nie dość, że zimno, to jeszcze nie wiadomo, co przywieją. Edmunda zwanego Kociołkiem, gospodarza w karczmie Pod Kaprawym Gryfem, martwi głównie to drugie, bo wrogów sobie w świecie narobił niemało. I choć jeszcze tego nie wie, do jego gospody zmierza właśnie pewna banda z Głodnej Puszczy. A za nią kolejna, jeszcze większa. Nie wie też, że będzie się musiał rozmówić z księciem Rupertem, który ani trochę za nim nie przepada, zaingerować w młodzieńczy romans, zebrać kilka razy po gębie, zagościć w prawdziwej bajce i wyprowadzić w pole Złe. No i kompletnie nie ma pojęcia, co Zwierzak robi na dachu karczmy. Nader zacna i wciągająca opowieść. Bohaterowie i ich przygody tworzą niesamowity klimat, a całość przeplatana jest elementami kulinarnymi. Polecam książkę zarówno fanom fantastyki, jak i gotowania. Michał Kwaśnik, Kuchnia Kwasiora Mości Kociołek zdziadział – a przynajmniej tak uważa jego zacna kompania, bo nic, tylko by gotował, grzebał w ogródku i powidła smażył. Na szczęście autor jest w życiowej formie i wykoncypował drużynie do zadań specjalnych taką przygodę, że nie zdążycie się po nosie podrapać. Za to boki ze śmiechu zerwiecie do cna, jako i ja zerwałam. Marcin Mortka ponownie dowodzi, że ma do fantastyki przygodowej i oko, i ucho, i nade wszystko wielkie serce. Polecam gorąco! Marta Kisiel Marcin Mortka Autor wielu powieści fantasy i jeszcze większej liczby książek dla dzieci, tłumacz, lektor języków obcych i poszukiwacz świętego spokoju. Niepoprawny optymista, zawzięty domator, niepowstrzymany gawędziarz i wielbiciel historii oraz ostrej muzyki. Sercem i duszą oddany rodzinie oraz książkom w każdej postaci. Od wielu lat próbuje zostać prawdziwym hobbitem. W 2021 roku nakładem Wydawnictwa SQN ukazały się powieść Marcina Mortki Nie ma tego Złego oraz cykl piracki o Rolandzie Wywijasie. Rok 2022 to czas Straceńców Madsa Voortena, w ramach którego ukazały się dwa nowe tytuły i dwa wznowienia po reedycji i odświeżeniu.

44,99 zł
26,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,00 zł

81 osób kupiło
11
Idealny tata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idealny tata
Dostępny1771 szt.

Wstrząsający reportaż opisujący tragedię rodziny Wattsów i okrutne, rozdzierające serca morderstwa. Rankiem 13 sierpnia 2018 roku, po powrocie z podróży służbowej, koleżanka podwiozła Shanann Watts do domu. Był to ostatni raz, kiedy ktokolwiek widział ją żywą. Następnego dnia zgłoszono zniknięcie kobiety i jej dwóch małych córeczek, Belli i Celeste. Mąż zaginionej Chris Watts, regularnie gościł w lokalnych wiadomościach, błagając o pomoc w odnalezieniu swojej rodziny. Mężczyzna wiedział jednak, że już nigdy więcej ich nie zobaczy. Niecałe dwadzieścia cztery godziny po rozpaczliwych apelach Watts złożył na policji szokujące wyznanie. Załamani przyjaciele i sąsiedzi patrzyli jak przystojny, oddany rodzinie mężczyzna zostaje aresztowany i oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia. Maska, którą Chris pokazywał światu w mediach i na Facebooku, opadła, a spod niej wyłoniła się przerażająca twarz niestabilnego, pełnego gniewu potwora. Idealny tata to pierwsza poważna relacja ze sprawy rodziny Wattsów. John Glatt ujawnia prawdę stojącą za tragedią i ukazuje mrożący krew w żyłach portret jednego z najbardziej okrutnych zabójców rodzin w XXI wieku.

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

61 osób kupiło
12
Przyjdzie pogoda na ślub - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,00 zł
25,20 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 16,80 zł

56 osób kupiło
13
Nasz pierwszy rok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasz pierwszy rok
Dostępny1896 szt.

Poruszająca,kameralna powieść YA autora kilkunastu bestsellerów. Dziewiętnastoletni Kevin wierzy, że przeprowadzka do dużego miasta zapoczątkuje nowy, szczęśliwy etap w jego życiu. Rok później, ku zaskoczeniu bliskich, rzuca studia i wraca w rodzinne strony. Chłopak izoluje się od przyjaciół, pomagając rodzicom w prowadzeniu pensjonatu i opiece nad ukochanymi końmi. Jednocześnie nie chce wyjawić, co pchnęło go do porzucenia marzeń o zostaniu reżyserem filmowym. Wkrótce do pensjonatu przybywa jego przyjaciel z dzieciństwa. Sebastian, który kilka miesięcy wcześniej stracił bliską osobę, wierzy, że pobyt na wsi w otoczeniu przyrody pomoże mu przebrnąć przez żałobę i uporać się z depresją. Spotkanie po latach staje się dla Kevina i Sebastiana okazją do wspólnego stawienia czoła gnębiącym ich demonom. Chłopcy przekonują się, że bliskość odpowiedniej osoby pozwala doświadczyć szczęścia, nawet podczas największego smutku. Czy będą jednak w stanie przezwyciężyć traumę i otworzyć na nowo swoje serca? Kochaj go tak, jakby był twoją pierwszą miłością. Daj sobie szansę.

44,90 zł
30,08 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,82 zł

54 osoby kupiły
14
Cynamonowe gwiazdy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cynamonowe gwiazdy
Dostępny237 szt.

Słodko-gorzka, przyprawiona sardonicznym humorem opowieść o relacjach, które nigdy nie są czarno-białe, wyborach, które nigdy nie są oczywiste, i marzeniach, które nie zawsze warto realizować.

46,99 zł
29,13 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,86 zł

52 osoby kupiły
15
Smiki. Miś, maskotka, brązowa, 38 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Smiki. Miś, maskotka, brązowa, 38 cm
Smiki
Dostępny401 szt.

Brązowy miś Smiki przyciąga uwagę swoją uśmiechniętą buzią oraz uroczą kokardą. Doskonale nadaje się do przytulania. Futrzany przyjaciel zapewni dziecku poczucie bezpieczeństwa i pomoże mu spokojnie zasnąć. Miś Smiki został wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów, co sprawia, że jest wyjątkowo delikatny i doskonale sprawdzi się jako pierwsza maskotka twojego dziecka. Sympatyczny miś Smiki to najwierniejszy przyjaciel! Dziecko może powierzyć mu swoje najskrytsze sekrety i marzenia. Miś na pewno dochowa tajemnicy! To nieprawda, że tradycyjne zabawki odeszły do lamusa. Wciąż kochamy cudowne, idealne do zabawy pluszowe misie! Miś Smiki to doskonały towarzysz dziecięcych zabaw. Maluch może zabrać misia do przedszkola, na spacer, urządzić wspólny podwieczorek, a po skończonym dniu wtulić się w mięciutki plusz i śnić o kolejnych, wspólnych przygodach! Szczegóły: maskotka wyprodukowana z wysokiej jakości materiałów materiałów, zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa zabawek EN71. wysokość misia: ok. 38 cm.

39,99 zł
35,19 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,80 zł

46 osób kupiło
16
Baudolino, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baudolino, wydanie 2
Dostępny207 szt.

Jedna z najsłynniejszych powieści Umberta Eco w nowym kolekcjonerskim wydaniu. Baudolino, czternastoletni chłopski syn, obdarzony bystrym umysłem i fantazją, przyprowadza pod rodzicielski dach zabłąkanego wśród mgieł i moczarów rycerza. Nieznajomym gościem okaże się Fryderyk Barbarossa. Chłopak zdobywa sympatię cesarza, ten zaś zabierze go ze sobą w świat i pokocha jak syna. Baudolino lubi opowiadać i zmyślać, przy czym jakimś cudem wszystko, co wymyślił, staje się rzeczywistością. I tak któregoś razu, ku pożytkowi przybranego ojca, układa legendarny list księdza Jana; obiecuje w nim zachodniemu światu bajeczne królestwo na Wschodzie, rządzone przez chrześcijańskiego króla. Fryderyk, wyruszając na wyprawę krzyżową, chce także dotrzeć do mitycznego królestwa. Po jego śmierci, niespodziewanej i tajemniczej, Baudolino kontynuuje wędrówkę, przeżywa niezwykłe przygody i spotyka najdziwniejsze istoty. Swe dzieje opowiada Niketasowi, bizantyjskiemu historykowi, w czasie gdy krzyżowcy plądrują Konstantynopol. Dopiero wtedy zaczyna pojmować rzeczy, których dotąd nie rozumiał.

65,00 zł
44,85 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 20,15 zł

40 osób kupiło
17
Smiki. Zestaw piknikowy, serwis do herbaty, 18 elementów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Smiki. Zestaw piknikowy, serwis do herbaty, 18 elementów
Smiki
Dostępny193 szt.

Zestaw piknikowy do herbaty marki Smiki to pięknie wykonany serwis do herbaty w koszu piknikowym. Idealnie sprawdzi się na przyjęciu dla przyjaciół. Zestaw, który każda prawdziwa dama powinna posiadać. Cechy zabawki: Serwis mieści się w stylowym koszyczku, który pozwala nie tylko na swobodne przenoszenie naczynek, ale może też służyć do przechowywania innych skarbów. Serwis do herbaty Smiki stwarza wiele możliwości zabawy i na długo skupi uwagę Twojego dziecka. Pozaokrąglane kształty pozwolą na bezpieczną zabawę dla najmłodszych. Zestaw naczyń dla 4 osób. Każdy element zastawy ma taki sam motyw graficzny. Zestaw jest wykonany z materiałów wysokiej jakości. Komplet ten pomoże rozwijać kreatywność i umiejętności manualne. Zestaw zawiera: czajnik, 4 filiżanki, 4 podstawki pod filiżanki, 4 talerzyki, 4 łyżeczki. Wymiary kosza piknikowego: 20 x 25 x 14 cm Informacje podstawowe: Wiek: od 2 lat Produkt spełnia normy bezpieczeństwa EN 71.

79,99 zł
70,39 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,60 zł

39 osób kupiło
18
Nie wchodź tak szybko w tę ciemną noc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie wchodź tak szybko w tę ciemną noc
Dostępny248 szt.

„Nie będziesz miał innych pisarzy przede mną”, chciałoby się powiedzieć o António Lobo Antunesu, który wymaga od swoich czytelników nieustającej koncentracji podczas lektury, ale jednocześnie wciąga ich tak bardzo, że nie mogą przerwać czytania — choćby w obawie, że po dłuższej przerwie ponownie wejście w gąszcz odczuć i wrażeń będących istotnym budulcem jego prozy może się okazać niemożliwe.

59,00 zł
40,12 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 18,88 zł

38 osób kupiło
19
Bolek i Lolek zwiedzają Polskę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bolek i Lolek zwiedzają Polskę
Dostępny1104 szt.

Kultowi bohaterowie najbardziej znanej bajki na tropie Smoka Wawelskiego. Uwaga. Smok Wawelski poszukiwany. Wyszedł z domu i nikt nie wie, gdzie jest. Bolek i Lolek już spakowali plecaki. Nie bój się i wyrusz z nimi na poszukiwanie Smoka. Kto wie, jakie przygody czekają was po drodze!

44,99 zł
31,94 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

37 osób kupiło
20
Święty Mikołaj bierze nadgodziny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Mikołaj bierze nadgodziny
Dostępny1039 szt.

Święty Mikołaj z powodu ogólnoświatowego kryzysu został zwolniony i musiał znaleźć nowe zajęcie. Na szczęście praca w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania i produkcja prezentów z recyklingu przynosi mu dużo satysfakcji. Wciąż przychodzą też do niego listy od dzieci. Niektóre niezwykłe, jak ten od Śnieżynki, która prosi, żeby w jej mieście zakwitły kwiaty, a drzewa zaczęły rodzić owoce. Niewiele myśląc, Mikołaj podejmuje wyzwanie i rusza (na miotle!) w drogę, aby spełnić marzenie dziewczynki.

44,99 zł
30,14 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,85 zł

37 osób kupiło
21
Smiki. Zaplątana piłka, zabawka interaktywna - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Smiki. Zaplątana piłka, zabawka interaktywna
Smiki
Dostępny43 szt.

Zaplątana piłka marki Smiki to doskonała piłka dla maluszka do odkrywania i rozwijania precyzyjnych zdolności motorycznych. Zabawka posiada: 8 gumowych pętelek z koralikami o różnych fakturach i kolorach, lekko grzechoczący dźwięk, mnóstwo kolorów, które zaciekawia malucha. Wymiary: ok. 13 x 13 cm Dla dzieci w wieku od 6 miesięcy.

39,99 zł
35,19 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,80 zł

37 osób kupiło
22
LEGO Ninjago. Spinjitzu Brothers. W szponach Chromy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Ninjago. Spinjitzu Brothers. W szponach Chromy
Dostępny213 szt.

Czwarty tom opowieści z cyklu „Spinijtzu Brothers” to kolejna historia opowiadająca o młodości Wu i Garmadona w czasach, gdy chcieli zostać Mistrzami Spinjitzu. Tym razem bracia podczas niebezpiecznej podróży zostają uwięzieni w zupełnie nieoczywistym miejscu. Jedynym sposobem, aby się uwolnić, jest pokonanie potężnego potwora – Chroma, czego jeszcze nikt nie dokonał. Czy dzielni młodzi ninja zdołają poskromić bestię? Ta książka to 144 strony fascynującej lektury dla fanów LEGO®. Opowieść podzielona jest na krótkie rozdziały, co ułatwia dziecku przerwanie czytania w wybranym przez siebie momencie. Czarno-białe, pełne akcji i humoru ilustracje z ulubionymi bohaterami sprawiają wrażenie wyboru lektury dla wyższej grupy wiekowej, a ukryte w historii niespodzianki sprawią, że będzie ona atrakcyjna nie tylko dla zapalonych czytelników.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

35 osób kupiło
23
Święta z Mikołajem z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta z Mikołajem z naklejkami
Dostępny95 szt.

W czasie przedświątecznej aktywności kolorowanka ze Świętym Mikołajem i jego pomocnikami zapewni maluszkowi chwilę wyciszenia. Zajęcie rysowania poprawi też koordynację wzrokowo-ruchową oraz sprawność manualną dziecka.

9,49 zł
5,50 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 3,99 zł

35 osób kupiło
24
Lego ninjago Styl dla ninja LNC-6724 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,99 zł
14,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

33 osoby kupiły
25
Smiki. Transport samochodów, pojazd drewniany - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smiki. Transport samochodów, pojazd drewniany
Smiki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

Drewniana laweta z 4 pojazdami marki Smiki od Zookabee to wóz transportowy z taksówką, wozem strażackim, policyjnym i karetką. Każdy pojazd występuje w innej wersji kolorystycznej. Użyto barwnych kolorów oraz bezpiecznych łagodnych kształtów. Ciężarówka laweta ma ruchomą górną platformę na którą wjeżdżają samochody. Laweta może przewieźć jednocześnie 4 pojazdy. Platforma rozkłada się umożliwiając transportowanym pojazdom zjechanie z niej oraz powtórny wjazd na przyczepę. Zestaw zawiera: lawetę, taksówkę, karetkę, pojazd policyjny, wóz strażacki. Wymiary: laweta: 29.2 x 10.3 cm samochód: 7.7 x 4.2 cm policja: 7.7 x 4.2 cm karetka: 7.7 x 4.2 cm straż pożarna: 7.7 x 4.2 cm Produkt przeznaczony dla dzieci od 18 miesiąca życia. Produkt spełnia wymogi bezpieczeństwa – norma europejska EN71.

79,99 zł
71,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,00 zł

33 osoby kupiły
26
Smiki. Kasa sklepowa, zestaw do zabawy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Smiki. Kasa sklepowa, zestaw do zabawy
Smiki
Dostępny141 szt.

My 1st Cash Register to doskonały pomysł na udana zabawę w sklep! Elektroniczna kasa sklepowa wyposażona jest w: szufladkę, elektroniczny czytnik kodów kreskowych, czytnik do kart kredytowych, kalkulator. W skład zestawu wchodzą również: kolorowe imitacje rozmaitych produktów spożywczych, kosz na zakupy, kart kredytowa, monety. Szczegóły: Podczas skanowania produktów, w czytniku zapali się lampka a dziecko usłyszy piknięcie. Kasa wyposażona jest również w prawdziwy kalkulator, dzięki któremu mały sprzedawca będzie mógł bez trudności obliczyć wartość zakupów. Kasa sklepowa to wyjątkowa zabawka, która łącząc zabawę z nauką pobudzi wyobraźnię dziecka, rozwinie jego kreatywne myślenie oraz pomoże poznać i ćwiczyć proste działania na liczbach. Zabawka wymaga baterii: 2 x AA, niedołączone do zestawu.

149,99 zł
108,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 41,00 zł

29 osób kupiło
27
Trzej towarzysze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzej towarzysze
Dostępny195 szt.

Prawdziwa męska przyjaźń w obliczu bezsensu wojny i straconej młodości. Trzej towarzysze to powieść o pięknej i głębokiej prawdziwej męskiej przyjaźni, rozgrywająca się w latach dwudziestych w Niemczech. Lohkamp, Lenz i Kőster należą do straconego pokolenia Niemców – pokolenia tych, którzy w poczuciu bezsensu wojny wrócili z frontu i już nie umieli ułożyć sobie życia. Trwają bez celu, bez złudzeń co do przyszłości i nawet gdy jeden z nich się zakocha, wszystko zakończy się tak, jakby życie w istocie nie miało już sensu. Tymczasem znów czuć nadciągające zło – po niemieckich miastach już krążą nazistowskie bojówki… Erich Maria Remarque (1898–1970) należał do pokolenia, które straciło młodość w okopach I wojny światowej. Nim zyskał sławę dzięki pacyfistycznej powieści Na Zachodzie bez zmian, parał się dziennikarstwem, był też księgowym, nauczycielem i organistą. Po dojściu Hitlera do władzy książki Remarque’a trafiły na stos, a ich autor został pozbawiony niemieckiego obywatelstwa. Lata II wojny światowej spędził w USA, gdzie powstała jedna z jego najlepszych powieści – Czas życia i czas śmierci. Remarque nie był eksperymentatorem. Uznanie czytelników i krytyki zdobył za jędrny styl, „publicystyczną” aktualność tematyki, mistrzowskie budowanie scenerii i sylwetek bohaterów. Dom Wydawniczy REBIS spośród jego utworów opublikował m.in. Trzech towarzyszy, Nim nadejdzie lato, Hymn na cześć koktajlu i Cienie w raju, a także w nowych przekładach Ryszarda Wojnakowskiego Łuk triumfalny i Na Zachodzie bez zmian/i>.

69,00 zł
46,92 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 22,08 zł

28 osób kupiło
28
Czarna ręka, zsiadłe mleko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna ręka, zsiadłe mleko
Dostępny456 szt.

Z jednej strony hybrydy przedmieść, szemrane bazary i przybytki - jak pamiętamy: ulubione miejsca surrealistów - z drugiej sterylne gabinety psychiatrów i psychoterapeutów z ich pretensjami do normy. świat Szaulińskiej, na pozór intymny i kameralny, imponuje rozległością. Autorka łączy sfery, które zwykle się nie spotykają, i stawia tezę, że większość granic, z tożsamościowymi na czele, to uzurpacja albo iluzja. A wszystko w scenerii kilku europejskich stolic, w tym najważniejszej dla autorki - Warszawy. Szaulińska odsłania czasem mroczne, czasem groteskowe i fantastyczne oblicze miasta i trudno się oprzeć wrażeniu, że ten rys naprawdę wzbogaca jego portret znany z rodzimej literatury. Znakomity debiut prozatorski cenionej poetki. Wielka pochwała swobody twórczej i wyobraźni, a zarazem manifest kobiecej siły i niezależności.

44,90 zł
30,08 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,82 zł

26 osób kupiło
29
Smiki. Muzyczny traktor, zabawka interaktywna - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Smiki. Muzyczny traktor, zabawka interaktywna
Smiki
Dostępny146 szt.

Smiki Muzyczny Traktorek zabierze twoje dziecko w niezwykłą podróż, pełną radosnych dźwięków i melodii. Wystarczy nacisnąć przycisk na traktorku lub jedną z figurek, aby wprawić zabawkę w ruch i rozpocząć zabawę. Muzyczny Traktorek to wspaniała zabawka dla każdego brzdąca. Traktorek pomoże w rozwoju zmysłu słuchu oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej dziecka. W zestawie: muzyczny traktorek z przyczepą, 4 figurki zwierząt – kura, krowa, świnia, owca. Dane szczegółowe: do prawidłowego działania zabawki niezbędne są dwie baterie AA (w zestawie), zabawka przeznaczona dla dzieci od 18 miesiąca życia, produkt spełnia wymogi bezpieczeństwa – norma europejska EN71.

139,99 zł
97,19 zł

Rabat 30,6%
oszczędzasz 42,80 zł

26 osób kupiło
30
Zawsze będziesz winna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Zawsze będziesz winna
Dostępny24 szt.

Helen jest dojrzałą, mocną kobietą, ma dobrą pracę, która pozwala jej na niezależność. Kiedy pewnej śnieżnej nocy odkrywa w zaspie zwłoki mężczyzny, los przypomina jej, że pod eleganckim drogim płaszczem skrywa się głęboko poraniona przez życie osoba. By świat się o niej nie dowiedział, Helen rozpoczyna prywatne śledztwo. Wkrótce okazuje się, że nic nie dzieje się bez przyczyny, a każda podjęta w przeszłości decyzja pociąga za sobą konsekwencje. Książka autorki nagrodzonej w tym roku nagrodą specjalną im. Janiny Paradowskiej na Festiwalu Wielkiego Kalibru oraz główną nagrodą Kryminalnej Piły.

42,99 zł
25,79 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,20 zł

25 osób kupiło
31
T-Racers Turbo Wheel Seria IV Glow Race - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
T-Racers Turbo Wheel Seria IV Glow Race
Magic Box Toys Polska (L)
Dostępny1246 szt.

T-Racers powracają w nowej serii Glow Race! Odkryj 8 nowych kierowców do kolekcjonowania, nowe części i ich moce oraz... ogromną liczbę kombinacji! Pamiętaj, że wszystkie części auta można wymieniać z innymi T-Racersami: przód, tył, środek samochodu, koła i kierowców. Czy uda Ci się znaleźć ultrarzadką postać o imieniu Dr Glow? On lekko świeci w ciemności!  3... 2... 1... Niech rozpocznie się przygoda! Zawartość: 1 przód pojazdu, 1 kierowca + kabina pojazdu, 1 tył pojazdu, 4 koła, lista kontrolna. Wiek: +3

29,99 zł
23 osoby kupiły
32
Jak myśleć o sobie lepiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak myśleć o sobie lepiej
Dostępny1659 szt.

Dowiedz się, jak myśleć. Dzięki temu nauczysz się, jak kochać, dzielić się, współistnieć, tolerować, dawać i tworzyć. Nie akceptuj życia, które nie daje ci szczęścia. Gdy pozbywamy się tego, co dla nas niedobre, tworzymy nową przestrzeń do odkrywania, co nam służy. Wielu ludzi jest zdania, że aby pokochać innych, najpierw trzeba pokochać samego siebie, ale prawda jest taka, że jeśli nauczysz się kochać innych, pokochasz też siebie. To wymaga niesamowitej odwagi: trzeba odłożyć dumę na bok i zobaczyć świat takim, jaki jest. „Akceptowanie swoich uczuć” brzmi jak coś wielkiego, ale oznacza jedno: pozwolenie sobie na to, aby je odczuwać. To książka o uważności i czułości dla siebie, odkrywaniu swoich prawdziwych potrzeb, rozpoznawaniu emocji i radzeniu sobie z nimi. Brianna Wiest - autorka bestsellerów, których sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy.

49,90 zł
32,93 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 16,97 zł

20 osób kupiło
33
Opis działań wojennych 1839 roku w północnym Dagestanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opis działań wojennych 1839 roku w północnym Dagestanie
Dostępny227 szt.

Do najbardziej znamiennych wyczynów wojsk rosyjskich na Kaukazie należą bez wątpienia działania wojenne 1839 roku w Dagestanie: w części południowej pod komendą dowódcy korpusu generała piechoty Gołowina i w części północnej pod dowództwem generała adiutanta Grabbe. O ile pierwsze z nich są godne uwagi ze względu na ich ważne rezultaty, osiągnięte przy bardzo niewielkich ofiarach, o tyle drugie zasługują na szczególną uwagę: miały miejsce w tych częściach regionu, do których wojska rosyjskie wcześniej nie przenikały. Napotkały one na ogromne trudności i tak duży opór ze strony wroga, jakiego wcześniej nie widziano, dlatego też sukcesy armii rosyjskich nigdy wcześniej nie były warte tak wielu ofiar. Tym większe uznanie należy się wojskom, które przez ponad cztery miesiące z prawdziwą odwagą i niezachwianą stanowczością znosiły wszystkie trudy i cierpienia tego uciążliwego marszu przez skaliste i bezpłodne góry. Żołnierze na każdym kroku pokonywali napotkane trudności i wszędzie tam, gdzie wróg odważył się stawić opór, dzielnie walczyli. Ani duża liczba górali, ani ich wojowniczość podsycana fanatyzmem religijnym, ani niedostępność umocnionych pozycji – nic nie było w stanie powstrzymać sukcesu oddziału rosyjskiego na wyznaczonej drodze. Pozytywnie można ocenić fakt, że nigdy podczas jednej kampanii te same oddziały nie przeprowadziły tak wielu udanych szturmów na silne pozycje wroga. Dla wojsk kaukaskich wszystko było możliwe!... Niniejsza książka prezentuje opis rosyjskiej kampanii wojennej w północnym Dagestanie w 1839 roku wraz ze szczegółowym opisem oblężenia twierdzy Achulgo, bronionej przez imama Szamila. Dmitrij Milutin (1816–1912), był jednym z ostatnich wybitnych dowódców wojskowych Imperium Rosyjskiego, który wniósł znaczący wkład w teorię i historię wojskowości. Milutin dosłużył się stopnia feldmarszałka i przez dwa dziesięciolecia kierował Ministerstwem Wojny, będąc jednym z ideologów reform wojskowych cesarza Aleksandra II. Jako porucznik Milutin brał bezpośredni udział w kampanii wojsk rosyjskich przeciwko imamowi Szamilowi w 1839 roku, podczas której został ranny.

29,00 zł
18,27 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 10,73 zł

19 osób kupiło
34
Smiki. Strzelający słonik, zabawka interaktywna - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Smiki. Strzelający słonik, zabawka interaktywna
Smiki
Dostępny144 szt.

Charakterystyka produktu: Strzelający słonik to świetna zabawka interaktywna marki Smiki. Naciśnij przycisk na grzbiecie słonika i zobacz, jak wystrzeli piłkę. Zielony przycisk również uruchamia melodyjki. Ćwicz zręczność i zarzuć pierścień na trąbę. Do zabawki dołączone 2 piłeczki oraz 2 obręcze. Na boku posiada okienko – przezroczystą kulkę z małymi kuleczkami. Z tyłu rączka – pierścień, na której wiszą mniejsze elementy. Cyrkowe atrakcje w domu – wiele godzin zabawy dla dzieci. Produkt spełnia normy bezpieczeństwa EN 71. Zabawka wymaga baterii: 2 x AA, dołączone do zestawu. Dla dzieci od 1. roku. życia.

89,99 zł
79,19 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,80 zł

19 osób kupiło
35
Dziadek do Orzechów i Król Myszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziadek do Orzechów i Król Myszy
Dostępny1811 szt.

Klasyczna opowieść bożonarodzeniowa w nowym tłumaczeniu Ryszarda Wojnakowskiego. Jak co roku w wigilijny wieczór, Fryderyk i Maria czekają na prezenty gwiazdkowe, szczególnie te od ojca chrzestnego Drosselmeiera, który przynosi najbardziej fascynujące podarki. Uwaga dziewczynki kieruje się w stronę niepozornego dziadka do orzechów. Kiedy ten zostaje zniszczony przez jej brata Frycka, Marysia bierze go pod swoją opiekę. Nie przypuszcza, że będzie to początek serii dziwnych zdarzeń, w których udział wezmą między innymi ożywione zabawki, pułk nastawionych bojowo myszy i księżniczka Pirlipata. Baśniowy charakter tej słynnej historii podkreślają zachwycające ilustracje Ewy Poklewskiej-Koziełło. Doskonały prezent dla dzieci małych i dużych.

54,99 zł
41,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,75 zł

17 osób kupiło
36
Czego pragnie kobieta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czego pragnie kobieta
Dostępny1891 szt.

Katalog kobiecych pragnień jest spory, od tych najbardziej oczywistych, jak poczucie bezpieczeństwa w związku po najbardziej skrywane, jak fantazje seksualne. Ale jedno pragnienie jest dominujące bez względu na zmieniające się czasy, coraz większe luzowanie gorsetów obyczajowych: chcę, żeby partner myślał tak jak ja. Tylko czy to jest możliwe?

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

17 osób kupiło
37
Rodzina patchworkowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina patchworkowa
Dostępny3007 szt.

Jesper Juul wymyślił określenie ,,bonusowy rodzic dla osób, które założyły rodzinę patchworkową. Rodziny takie stają przed szczególnymi wyzwaniami, ponieważ są najczęściej połączeniem dwóch różnych kultur rodzinnych. Dorośli mają za sobą nieudane związki, a dzieci przeżyły rozstanie biologicznych rodziców, co było dla dużym obciążeniem emocjonalnym. Jesper Juul uważa, że wielu kryzysom i konfliktom można jednak zapobiec, jeśli od samego początku przestrzega się kilku podstawowych wartości i należycie rozgranicza kwestie odpowiedzialności. Miłość nie rozwiązuje wszystkich problemów, ale w połączeniu z refleksją i pracą nad sobą stanowi bardzo mocny fundament. Jak budować relacje w rodzinie patchworkowej? Jak zaprzyjaźnić się ze swoimi bonusowymi dziećmi? Jakie kryzysy czyhają na członków takich rodzin? Jak postępować w konflikcie? Kiedy zawieramy kompromis z partnerem, a kiedy zawieramy kompromis z samym sobą? Kto i za co jest odpowiedzialny w rodzinie patchworkowej? Jak układać relacje z byłymi partnerami?

34,00 zł
31,62 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,38 zł

16 osób kupiło
38
Sekretne życie zębów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Sekretne życie zębów
Dostępny521 szt.

Czy wiesz, że w Japonii, gdy dzieciom wypada ząb, jeśli jest z góry, rzucają go na dach domu, a jeśli jest z dołu, to zakopują go w ziemi? Zęby są tak ważne, że w większości kultur świata, kiedy dziecko traci ząb, odprawiany jest specjalny rytuał. Bo co byśmy zrobili bez zębów? Z całą pewnością są niezbędne! I ważne jest, aby o nie dbać. Czy wiesz, jak je szczotkować? A jak powstają ubytki? Albo co robi każdy rodzaj zęba, gdy wcinasz talerz makaronu? Od teraz, gdy spojrzysz w lustrze na swoje zęby, będziesz rozumiał, co dzieje się w Twoich ustach.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

13 osób kupiło
39
Schleich horse club Na ratunek Lakeside LBWS-8411 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,99 zł
19,74 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,25 zł

11 osób kupiło
40
Smiki. Ciężarówka transportowa z dźwiękiem, śrubokręt, zestaw - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Smiki. Ciężarówka transportowa z dźwiękiem, śrubokręt, zestaw
Smiki
Dostępny20 szt.

Ciężarówka transportowa Smiki z dźwiękiem oraz śrubokrętem. Zestaw dla dzieci już od 3 lat. Produkt ten to też fantastyczny prezent dla Twojego dziecka. Pojazd jest wykonany z najwyższej jakości materiałów, z dbałością o najmniejszy detal, dzięki czemu wygląda jak prawdziwy. Szczegóły: śrubki pozwalające rozkręcić samochód na części, duże koła pokryte gumą, obszerny zderzak, otwierany daszek budki, skrzynka majsterkowicza, części do złożenia stacji naprawczej z dźwigiem, znaki drogowe, dodatkowe koła, śrubokręt. Wymiary: samochód: 35 x 19 x 10 cm śrubokręt: 14 x 3.5 x 2 cm

149,99 zł
116,99 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 33,00 zł

10 osób kupiło
41
Puzzle 200el. - Pokemon - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 200el. - Pokemon
Ravensburger
Dostępny42 szt.

54,30 zł
48,87 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,43 zł

10 osób kupiło
42
Wojna i polityka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna i polityka
Dostępny77 szt.

Klasyczny podręcznik strategii wojskowej do dziś używany na wojskowych uczelniach. Książka, która zmieniła oblicze świata. Od dziesiątków lat inspiruje strategów, budzi niezdrowe emocje u liderów o zapędach dyktatorskich i stanowi niewyczerpane źródło inspiracji dla ambitnych biznesmenów. Przepełniona brutalną mądrością i koncepcjami bezkompromisowych rozwiązań rodem z bitewnych pól, jest lekturą, do której wielokrotnie chce się powracać.

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

9 osób kupiło
43
Kalendarz 2023 trójdzielny KT-1 cappuccino V27 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 trójdzielny KT-1 cappuccino V27
Dostępny35 szt.

Kalendarz trójdzielny z płaską główką, format 315/680mm, główka z otworem wierconym, klasyczny układ trzech kalendariów z przesuwanym okienkiem, kalendarium wyraźne i czytelne z dużymi cyframi, posiada miejsce do notowania, dodatkowo nazwy miesięcy i dni tygodnia w języku EN, DE, UA.

15,20 zł
13,68 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,52 zł

8 osób kupiło
44
Apteka w getcie krakowskim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apteka w getcie krakowskim
Dostępny189 szt.

Historia krakowskiego getta opowiedziana przez polskiego aptekarza. Tadeusz Pankiewicz z okien swojej apteki, znajdującej się w sercu krakowskiego getta, widział rozgrywającą się tragedię. Zagłada Żydów pochłonęła życie jego przyjaciół i sąsiadów. Spisując wiernie dzieje getta, udało mu się uratować ich przed zapomnieniem. Apteka „Pod Orłem” była jedyną, która funkcjonowała w utworzonym w 1941 roku getcie, a Pankiewicz był jedynym Polakiem z prawem stałego przebywania w nim. W tym miejscu nie tylko sprzedawano leki – szybko zaczęło ono pełnić rolę azylu i punktu kontaktowego dwu światów: zamkniętej w getcie społeczności żydowskiej i ludzi poza jego murami, cieszących się okupacyjną, ale jednak swobodą. Tu można było przeczytać ostatnie wiadomości z frontu, zapoznać się z treścią prasy podziemnej, a nawet znaleźć schronienie podczas nocnych aresztowań. Tu również zostawiano listy i paczki dla osób mieszkających po stronie aryjskiej, jak również odbierano od nich wiadomości i przesyłki. Książkę Tadeusza Pankiewicza, bezcenne i wzruszające świadectwo tamtych dni, opublikowano po raz pierwszy w 1947 roku. Nieliczni mieszkańcy getta, którzy zdołali przeżyć opisywany przez aptekarza okrutny czas wojny, zachowali do dziś we wdzięcznej pamięci aptekę „Pod Orłem” i jej właściciela.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

8 osób kupiło
45
Nareszcie ŻYJĘ! ... bez lęku, paniki i obaw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nareszcie ŻYJĘ! ... bez lęku, paniki i obaw
Dostępny39 szt.

Żyjemy w świecie, który wypełniony jest lękiem, niepewnością i brakiem bezpieczeństwa. I trudno powiedzieć czy kiedykolwiek ulegnie to zmianie. Większość ludzi, którzy borykają się z tymi stanami być może na zewnątrz pokazuje uśmiechniętą twarz i trzyma fason, ale w środku zmaga się z wieloma uciążliwymi objawami, które czynią ich życie trudnym do życia. Oto publikacja, która stała się fenomenem czytelniczym, wszędzie tam gdzie była wydawana. Nie napisana przez fachowca i nie posługująca się naukowym żargonem, przynosi realne wsparcie, oraz pokazuje ścieżkę powrotu do równowagi. Co ciekawe przekazywana jest głównie pocztą pantoflową, przez tych, którym rzeczywiście pomogła!

59,00 zł
47,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,80 zł

8 osób kupiło
46
Hania i Hania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

8 osób kupiło
47
Czarna księga komunizmu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna księga komunizmu
Dostępny63 szt.

Polskie wydanie światowego bestsellerowego dzieła wybitnych francuskich autorów pod redakcją Stphana Courtois. Książka przedstawia m.in. bilans ofiar krwawych represji i prześladowań w krajach rządzonych przez komunistów - od rewolucji bolszewickiej 1917 r. po lata osiemdziesiąte XX wieku.To w tej pracy padła po raz pierwszy liczba ofiar komunizmu zamykająca się w 100 milionach osób, z czego 20 milionów to ofiary w samym Związku Sowieckim. Składają się na nią wszelkiego rodzaju egzekucje, unicestwienie przez głód i zsyłki. Ta książka to świetna analiza, ale i wielka przestroga. () Ograniczyliśmy się zatem tylko do zbrodni przeciwko ludziom, one bowiem stanowią istotę zjawiska terroru. Do zbrodni tych należą: wszelkiego rodzaju egzekucje; unicestwienie przez głód; zsyłki śmierć mogła nastąpić podczas transportu albo w miejscach pobytu i/lub w wyniku ciężkich robót. Sprawa się komplikuje w przypadku wojen domowych, niełatwo bowiem odróżnić skutki walk między władzą a buntownikami od masakr ludności cywilnej. Możemy jednak sporządzić wstępny bilans Związek Sowiecki 20 milionów ofiar śmiertelnych, Chiny 65 milionów, Wietnam 1 milion, Korea Północna 2 miliony, Kambodża 2 miliony, Europa Wschodnia 1 milion, Ameryka Łacińska 150 tysięcy, Afryka 1,7 miliona, Afganistan 1,5 miliona, międzynarodowy ruch komunistyczny i partie komunistyczne nie sprawujące władzy 10 tysięcy. W sumie blisko 100 milionów ofiar śmiertelnych.

129,00 zł
94,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 34,83 zł

7 osób kupiło
48
Smiki. My 1st Stacking Blocks. Cyferki, piramida z klocków - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Smiki. My 1st Stacking Blocks. Cyferki, piramida z klocków
Smiki
Dostępny79 szt.

Charakterystyka produktu: My 1st stacking blocks marki Smiki to zestaw bajecznie kolorowych klocków dla każdego malucha. Dziecko może budować z nich kolorowe piramidki, używać jako foremek do piasku, wiaderek lub pudełek do chowania swoich skarbów. Klocki są idealnym zestawem do zabawy w domu lub piaskownicy. Pomogą w rozwoju wyobraźni, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz umiejętności manualnych. Zestaw kolorowych naklejek sprawi, że klocki staną się jeszcze ciekawsze i zachęcą dziecko do poznawania nowych słów oraz cyferek. Długie godziny zabawy gwarantowane! Zabawka przeznaczona dla dzieci od 12 miesiąca życia. Produkt spełnia wymogi bezpieczeństwa – norma europejska EN71.

39,99 zł
35,19 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,80 zł

8 osób kupiło
49
CreArt: Pokemon - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CreArt: Pokemon
Ravensburger, CreArt
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

50,90 zł
45,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,09 zł

7 osób kupiło
50
Przyjemność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Przyjemność
Dostępny506 szt.

Delikatna i dogłębna, jak przyjemność, którą wywołuje – taka właśnie jest najbardziej intymna i osobista książka Marii Hesse. Opowiada w niej o swojej drodze do seksualnego przebudzenia, przepełnionej poczuciem winy, wstydu i niewiedzy. Pokonała je dzięki ciekawości i mądremu przykładowi kobiet, które potrafiły zgłębiać tajemnicę i moc zmysłowości, stawić czoło przesądom swojej epoki i nazwać to, co nienazwane, a także utorować innym drogę do przyjemności. Dzięki kobietom z krwi i kości albo postaciom fikcyjnym, takim jak Lilit, Maria Magdalena, Safona, Eve Ensler, Colette, Anaïs Nin, Simone de Beauvoir, Anne Sexton, Mata Hari, Betty Dodson, Marilyn Monroe, Erika Lust, a nawet Daenerys Targaryen – María Hesse wyznacza mapę kobiecej przyjemności, którą wszystkie możemy teraz eksplorować.

64,90 zł
51,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 12,98 zł

7 osób kupiło
Wróć do góry