hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.09.01

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 1 września 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kamienie na szaniec (Aleksander Kamiński), na drugim It Starts with Us (Colleen Hoover). Kolejny produkt to Unicestwianie (Michel Houellebecq) oraz Pawilon małych ssaków (Patryk Pufelski).
1
Kamienie na szaniec - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kamienie na szaniec
Dostępny984 szt.

Opowieść o bohaterach Szarych Szeregów – Rudym, Alku, Zośce, zilustrowana ponad osiemdziesięcioma zdjęciami ze wszystkich epok Ich życia – od gniazda rodzinnego, poprzez czas harcerstwa, miłości, walki, po dni ostatnie! Wydanie wzbogacone zdjęciami młodzieży z drużyn i szkół noszących imiona Janka Bytnara – Rudego, Alka Dawidowskiego, Tadeusza Zawadzkiego – Zośki, Aleksandra Kamińskiego – Kamyka. Ta niezwykła edycja poprzedzona jest wstępem Barbary Wachowicz, autorki sławnej wystawy „Kamyk na szańcu” i cyklu „Wierna rzeka harcerstwa”. We wstępie znalazły się fragmenty nieznanego pamiętnika Druha Aleksandra Kamińskiego i jego list, jedyny, w którym mówi, jak stworzył „Kamienie na szaniec”, a także niezwykła korespondencja Basi i Alka, wspomnienia Matki i Siostry Rudego, pasjonujące relacje przyjaciół i towarzyszy broni.

39,99 zł
25,19 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,80 zł

215 osób kupiło
2
It Starts with Us - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
It Starts with Us
Dostępny1701 szt.

Każde zakończenie może być początkiem. It Starts with Us rozpoczyna się w momencie, w którym pozostawił nas emocjonujący epilog It Ends with Us. Lily i jej były mąż Ryle zgodnie współdzielą opiekę nad córką Emerson. Pewnego dnia Lily wpada na swoją pierwszą miłość - Altasa. Jest zachwycona tym spotkaniem i gdy tylko Atlas proponuje randkę, bez namysłu się zgadza. Entuzjazm Lily szybko przygasa, gdy uświadamia sobie, że Ryle wciąż odgrywa ważną rolę w jej życiu, a Atlas to jedyna osoba, której Ryle nie zaakceptuje u boku swojej córki i byłej żony. Czy Lily uda się w końcu odnaleźć szczęście? Czy Ryle stanie na drodze prawdziwej miłości? Nikt nie dorównuje Colleen Hoover w tworzeniu prawdziwie emocjonujących powieści. – Anna Todd, autorka serii After

49,99 zł
32,99 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 17,00 zł

133 osoby kupiły
3
Unicestwianie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Unicestwianie
Dostępny326 szt.

Wyczekiwana powieść jednego z najgłośniejszych francuskich pisarzy. W Unicestwianiu Michel Houellebecq przenosi nas w czas fikcyjnej kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2027 roku. Odkrywa kulisy władzy, marketingu politycznego, bolączki społeczeństwa i nasze własne, pojedyncze. Głównym bohaterem powieści jest Paul, urzędnik z gabinetu ministra finansów, który stara się pogodzić karierę z kryzysem wieku średniego, umierającym ojcem i próbą naprawienia swojego małżeństwa. We francuskiej prasie pisze się, że powieść zaczyna się jak thriller polityczny, a kończy jak thriller filozoficzny. Unicestwianie to realistyczna powieść o akcentach dystopijnych, ale niepozbawiona nadziei, czułości i pewnego romantyzmu.

59,99 zł
44,39 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,60 zł

113 osób kupiło
4
Pawilon małych ssaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Pawilon małych ssaków
Dostępny319 szt.

Klusek był jedną z najważniejszych osób w moim życiu, chociaż ważył niespełna kilogram i miał cztery łapy. Był też chyba jedyną fretką w historii świata, która odwiedziła prawie wszystkie oddziały Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce. W krakowskim zoo Patryk dogląda kopytnych. Rano gotuje owsiankę dla tapirów i hipopotamów karłowatych, kumpluje się ze słonicą i próbuje wychować małego flaminga. Ma w tym wprawę – wcześniej opiekował się roczną córką swoich przyjaciół. We Wrocławiu zakochuje się w kotiku i rozwiązuje problemy sąsiedzkie skłóconych pingwinów. Po pracy chodzi na spacery z Zośką, gotuje ze swoim chłopakiem, przegaduje sprawy z babcią giganciarą. Wkurza się na homofobicznych polityków, świętuje Chanukę, Boże Narodzenie i urodziny znajomych fok. Na choince wiesza nowe bombki – stegozaura i łabędzia w korkach i kaszkiecie. Próbuje zrozumieć, dlaczego jego najlepsza przyjaciółka zachorowała na alzheimera. Wszystko notuje w swoim dzienniku. Pawilon małych ssaków nadesłany przez Patryka Pufelskiego na konkurs pamiętników osób LGBTQ+ okazał się tekstem na tyle odrębnym – a równocześnie pięknym, bezpretensjonalnym i świeżym – że zrodziła się myśl, by zamiast włączać w zbiór Cała siła, jaką czerpię na życie, opublikować go jako osobną książkę. Patryk Pufelski (ur. 1990 r. w Gdyni) – opiekun pingwinów, fok, kotików i dwóch kazarek szarogłowych we wrocławskim zoo. Studiował w Krakowie. Członek Spółdzielni Ogniwo. Pawilon małych ssaków to jego debiut.

42,00 zł
24,36 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 17,64 zł

87 osób kupiło
5
Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim
Dostępny847 szt.

Zamiast wciąż na coś czekać, zacznij żyć - właśnie dziś. Jest o wiele później, niż Ci się wydaje. Porywająca i wzruszająca opowieść o dwóch facetach z zupełnie różnych światów i o spotkaniu, które jednemu z nich ocaliło życie. Prawdziwa historia przyjaźni księdza Jana Kaczkowskiego, łamiącego stereotypy charyzmatycznego duchownego, i Patryka Galewskiego, recydywisty, a dziś szefa kuchni, chwyta za serce i inspiruje. Patryk nie miał łatwego startu w życiu. Karierę przestępcy rozpoczął, mając dwanaście lat. Wydawało się, że jego życie już zawsze będzie toczyć się w zawiasach, między kolejnymi odsiadkami, jednak gdy wyrokiem sądu trafia do pracy w puckim hospicjum, poznaje ks. Jana Kaczkowskiego, który odmieni jego los na zawsze. Gdyby ktoś mnie zapytał, jaka rzecz jest symbolem moich życiowych wyborów, to odpowiedziałbym, że petarda. Bo moja kariera przestępcy rozpoczęła się od włamania do kiosku z petardami i fajerwerkami. Przez petardy zostałem przestępcą, aż pewnego dnia poznałem kulawego i prawie ślepego klechę, którego najsłynniejszym tekstem jest ten o życiu na pełnej petardzie. Bomba, prawda? Ks. Kaczkowski, niezwykły dziwak, traktowany lekceważąco przez ważne eminencje, miał podejście do młodych gniewnych. Angażował chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, do pomocy chorym. Działając często w niekonwencjonalny sposób, jaki nie przystoi księżom, zjednywał serca i zyskiwał popularność. Powieść Macieja Kraszewskiego to historia wywrotowej przyjaźni, która nie miała prawa się wydarzyć, a zdarzyła się naprawdę. To pełna autentycznych emocji opowieść o życiu, które daje w kość, o wierze, który czyni cuda, i o przyjaźni, która może zmienić życie.

44,99 zł
29,24 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,75 zł

86 osób kupiło
6
Nowojorczycy. Miasto i ludzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowojorczycy. Miasto i ludzie
Dostępny2536 szt.

Hymn na cześć Nowego Jorku - poznaj miasto, które nigdy nie śpi. Niezwykła opowieść o najbardziej fascynującej metropolii świata z perspektywy jej mieszkańców. Niewidomy piosenkarz, nauczyciel medytacji, elektryk montujący światła w iglicy Empire State Building, agent nieruchomości, serwisant wind, matka nastoletniego chłopaka, który odbywa karę w zakładzie na Rikers Island, złodziej samochodów… To tylko wybrani bohaterowie tej książki. Craig Taylor przez sześć lat poznawał Nowy Jork z perspektywy lokalnych społeczności. Spośród setek rozmów i historii tak różnorodnych, jak sami nowojorczycy, wybrał ponad siedemdziesiąt, które ostatecznie stworzyły ten nadzwyczajny portret Wielkiego Jabłka. Tętniąca życiem, pełna emocji i wielkomiejskiego zgiełku opowieść utkana z historii mieszkańców Nowego Jorku. Dzięki tej książce poczujesz niesamowitą atmosferę jedynego miasta na świecie, gdzie spotykają się wszystkie nacje i kultury!

59,99 zł
39,59 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 20,40 zł

86 osób kupiło
7
Życie na pełnej petardzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Życie na pełnej petardzie
Dostępny662 szt.

Najbardziej lubiany polski ksiądz w rozmowie życia Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym z tego, że ma raka. Zanim się o tym dowiedział, wybudował hospicjum w Pucku. W szkole nie chodził na religię. Gdy już zyskał pewność co do swojego powołania - odrzucili go jezuici (Niech żałują!). Kłopoty ze wzrokiem prawie uniemożliwiły mu święcenia (- A pieniądze widzi?; -Widzi!; -To święcić!). W inspirującej rozmowie z Piotrem Żyłką ks. Jan zdradza źródła swojej niesamowitej energii i nieskończonych pokładów optymizmu. O swoim życiu i polskim Kościele mówi z odwagą i dystansem osoby, który nie ma już nic do stracenia. Wzruszające do łez świadectwo człowieka, który wie, że nie zostało mu wiele czasu. Wydanie poszerzone o wzruszającą rozmowę Piotra Żyłki z rodzicami ks. Jana. Kupując tę książkę, wspierasz Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio prowadzone przez księdza Jana Kaczkowskiego.

42,90 zł
25,31 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 17,59 zł

62 osoby kupiły
8
Nieoficjalna książka kucharska Harry'ego Pottera. Od kociołkowych piegusków do ambrozji: 200 magicznych przepisów dla czarodziejów i mugoli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nieoficjalna książka kucharska Harry'ego Pottera. Od kociołkowych pieg...
Dostępny3340 szt.

Czarodziejskie menu Przystawka Francuska zupa cebulowa Stworka - popisowy specjał skrzata domowego Danie główne Klopsiki Molly - obiad z kuchni Weasley'ów Deser Tarta melasowa - ulubiony deser Harry'ego Paszteciki z dyni - przysmak z pociągu do Hogwartu Przepisy prosto ze świata Harry'ego Pottera. Ta książka kucharska zawiera niemal 200 łatwych do wykonania przepisów na potrawy, które przeniosą cię do Dziurawego Kotła lub wprost do kuchni pani Weasley. Dzięki nim samodzielnie przygotujesz kociołkowe pieguski, musy-świstusy, blok karaluchowy, a nawet fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta. Na odważnych czekają skalne ciasteczka Hagrida. Po takiej uczcie pozostaje już tylko skosztować muffinów z eliksirem słodkiego snu według receptury Hermiony. WYCZARUJ MAGICZNE DANIA NA SWOIM TALERZU! Wystarczy szczypta tajemnicy i odrobina kreatywności, żeby wyczarować niezwykłe przystawki, desery, przekąski i napoje. Dzięki nim przekształcisz zwykłe posiłki w magiczne kulinarne arcydzieła, których nie powstydziłyby się nawet skrzaty w kuchni Hogwartu. MUGOLE TEŻ DADZ SOBIE RADĘ! Światowy fenomen sprzedany w 2 milionach egzemplarzy!

59,99 zł
39,59 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 20,40 zł

53 osoby kupiły
9
Przewodnik po emocjach. Jak lepiej rozumieć własne uczucia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Przewodnik po emocjach. Jak lepiej rozumieć własne uczucia
Dostępny270 szt.

Przewodnik po emocjach" to pionierski na polskim rynku poradnik psychologiczny, będący przewodnikiem po dwudziestu podstawowych emocjach, których doświadczamy w swoim życiu. Autorka nie tylko tłumaczy, czym są emocje i dlaczego są ważne, ale przede wszystkim pokazuje, co się dzieje, kiedy ich nie rozumiemy, nie wyrażamy lub tłumimy. Książce towarzyszy też część ćwiczeniowa, między innymi pozawalają zrozumieć, jak nie tłumić emocji, jak zauważać emocje w ciele, jak praktykować uważność i pracować nad słownikiem emocji. Poradnik ilustrują grafiki znakomitej Mary Zalewskiej.

45,99 zł
36,33 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,66 zł

50 osób kupiło
10
Rysowanie krok po kroku. Postaci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rysowanie krok po kroku. Postaci
Dostępny4052 szt.

Rysowanie Krok po Kroku to seria idealna dla najmłodszych i nieco starszych miłośników rysowania. Autorka w kilku prostych krokach pokazuje, jak narysować swoje ulubione postaci. Autorką książki jest znana wśród miłośników bazgrołów ilustratorka, autorka profilu Rysopisy.

24,99 zł
16,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 8,00 zł

35 osób kupiło
11
Przesilenie. Droga do siebie, kiedy przytłacza cię świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przesilenie. Droga do siebie, kiedy przytłacza cię świat
Dostępny1446 szt.

Życie - prawdziwe życie - ma teksturę i ładunek elektryczny. Debiutancka książka autorki bestsellerowego Zimowania. Przesilenie to moment w życiu, kiedy czujemy, że tego, co nas spotyka, jest po prostu zbyt wiele. Zmagamy się z nadmiarem bodźców i zadań do wykonania, żyjemy w nieustannym pędzie… Najmniejszy drobiazg może wtedy wyprowadzić z równowagi, a dotyk drugiej osoby - nawet tej najbliższej - jest nie do wytrzymania. Z takimi problemami boryka się Katherine May. Aby nabrać dystansu do swoich trudności, wyrusza w drogę słynnym szlakiem South West Coast Path wzdłuż wybrzeża Wielkiej Brytanii. Stawiając stopy na trudnej, wyboistej ścieżce, zaczyna rozumieć, skąd bierze się jej poczucie niedopasowania. Przypadkowo wysłuchana audycja radiowa inspiruje ją do postawienia sobie pytania: może jest w spektrum autyzmu? Jej życie ulega przewartościowaniu. Katherine pozwala sobie na to, by być po prostu inna, zamiast bez końca zastanawiać się, czy jest nieczuła, arogancka, dziwna. Pokonując kolejne etapy szlaku, odnajduje drogę do samej siebie. Opowieść będąca afirmacją życia w czystej postaci. Pomaga zaprowadzić ład w naszych niespokojnych umysłach. Ta książka jest jak przyjaciółka, która towarzyszy w drodze do odkrywania siebie i z troską wspiera w samoakceptacji. Uczy, jak odnaleźć własny rytm i w pełni mu się poddać, zamiast dopasowywać się do życia, jakie odpowiada innym. To intymna, a jednocześnie niezwykle uniwersalna historia dla wszystkich, którzy czasem czują się trochę dziwni. Podróż do zrozumienia swojego nietypowego umysłu prowadzi ją przez 1014 kilometrów ścieżek południowo-zachodniego wybrzeża Anglii, przez nieznośny deszcz, przystanki na poprawiające nastrój piwo cytrynowe i wewnętrzne krajobrazy, które, dzięki Bogu, nie dostosowują się do narzucanych przez innych granic. – Orion Magazine Podobnie jak w bestsellerowym Zimowaniu dbałość o szczegóły i poetycki język Katherine May skłaniają do zatrzymania się i zastanowienia. Autorka, dzieląc się swoimi doświadczeniami, zaprasza czytelników do przyjrzenia się własnym przeżyciom. – BookPage Pięknie opowiedziana, smagana wiatrem historia. – Raynor Winn, autorka Słonych ścieżek

44,99 zł
30,59 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,40 zł

30 osób kupiło
12
Przetrwają najżyczliwsi. Jak ewolucja wyjaśnia istotę człowieczeństwa? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przetrwają najżyczliwsi. Jak ewolucja wyjaśnia istotę człowieczeństwa?
Dostępny306 szt.

Najpopularniejsza interpretacja teorii ewolucji Karola Darwina głosi, że przetrwają tylko najsilniejsi. Dlatego prześcigamy się w wymyślaniu nowych rodzajów broni, nowych sztuk walki i sposobów obrony. Czy słusznie? Brian Hare i Vanessa Woods rozprawiają się z błędnym rozumieniem myśli Darwina. Wyjaśniają, że z ewolucyjnego punktu widzenia najkorzystniejszą strategią jest przyjaźń. Opisują dotychczasowe odkrycia naukowe i eksperymenty psychologiczne, wyciągają wnioski z własnych badań nad zdolnością współpracy u różnych gatunków zwierząt oraz nad relacjami ludzi z psami. Przyglądają się także mrocznej stronie ludzkiej natury. Analizując przyczyny wojen i ludobójstw, zastanawiają się, jak to możliwe, że jesteśmy najbardziej tolerancyjnym, a jednocześnie najokrutniejszym gatunkiem na Ziemi. Szukając odpowiedzi na to pytanie, należy cały czas pamiętać o tym, co tak naprawdę miał na myśli Darwin: sekret naszego przetrwania leży nie w tym, ilu wrogów pokonaliśmy, lecz w tym, ilu przyjaciół udało nam się zdobyć.

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

28 osób kupiło
13
GOPR. Na każde wezwanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
GOPR. Na każde wezwanie
Dostępny203 szt.

Góry zajmują ułamek powierzchni Polski, ale co roku odwiedzają je miliony urlopowiczów, turystów i sportowców. Nad ich bezpieczeństwem od 70 lat czuwa garstka ratowników. Ludzie w czerwonych polarach, z radiostacjami przy paskach budzą zaciekawienie, sympatię i podziw. Gdy pogoda lub noc zganiają turystów do schronisk albo w doliny, oni ruszają do góry po tych, którym nie udało się zejść. Świetni narciarze, wspinacze, mistrzowie jazdy śnieżnym skuterem i quadem, ale też medycy, piloci, przewodnicy. Czy wiemy o nich wszystko? Jak są zorganizowani? Jak wygląda praca w Bieszczadach, a jak w Sudetach? Jak zostać ratownikiem i czy pies ma czego szukać w GOPR? Kto nigdy nie powinien zgłaszać się do służby? Oprócz mrożących krew w żyłach opisów akcji Wojciech Fusek i Jerzy Porębski dają czytelnikom poczucie obcowania z ratowniczą bracią twarzą w twarz. GOPR. Na każde wezwanie to książka, która ukazuje się na rynku w jubileuszowym, 70 roku istnienia GOPRu i pokazuje fascynującą historię tej organizacji przez pryzmat osobistych doświadczeń ratowników i spektakularnych, czasem mniej znanych akcji ratunkowych w wielu polskich górach. Autorzy Wojtek Fusek i Jerzy Porębski ubarwili opowieść wieloma anegdotami, które osadzili na tle historycznym. Książkę powinien przeczytać każdy, kto chodzi w góry, by wiedzieć, jak dbać i swoje bezpieczeństwo, popełniać mniej błędów, a ratowników spotykać tylko pod dachem schroniska. Ci, którzy wolą podziwiać góry z daleka znajdą tu rzetelną porcję faktów i wciągających opowieści, wykraczających daleko ponad 1000 m n.p.m.

46,99 zł
31,95 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,04 zł

23 osoby kupiły
14
Wino. Przelane na papier - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wino. Przelane na papier
Dostępny581 szt.

Wszystko, co chcesz wiedzieć o winie, ale boisz się zapytać. Postawmy sprawę jasno: wino i ludzie są dla siebie stworzeni. Dlatego nie musisz być znawcą, żeby rozpoznać, czy jest dobre, dobrać je do potraw, degustować je lub po prostu wybrać przyzwoitą butelkę na prezent. Ta książka podpowie ci, jak to robić - i przy okazji całkiem dobrze się przy tym bawić. O co właściwie chodzi z tym winem? Jak zamawiać je w restauracji, żeby nie narobić sobie wstydu? Czy szampana można połączyć z Big Makiem? Jak według Greków powinna wyglądać dobra libacja? Czy maceracja boli? Jak silne barki mają drożdże? Jak właściwie trzymać kieliszek i dlaczego w Hollywood robią to źle? Odpowiedzi na te pytania to tylko przedsmak jazdy bez trzymanki po świecie win, jaka czeka cię z książką Wino. Przelane na papier. Obiecujemy, że po lekturze ten trunek już nigdy nie będzie smakował tak samo. Każdy łyk stanie się czystą frajdą. Czwórka przyjaciół, która przelała na papier wszystko, co chcesz wiedzieć o winie. Wino zawsze łączy się z jakąś historią - w przypadku autorów tej książki nie było inaczej. Magda, Kuba, Asia i Tomek to załoga Chabrów z poligonu, kameralnego krakowskiego wine baru z winem naturalnym. Co ich łączy? Marmolit na schodach… oraz umiejętność wciągania innych do wielobarwnego i wielosmakowego świata win. Opowiedzą ci o nim wszystko, co chcesz wiedzieć, ale o co boisz się zapytać. Kochamy wino, pijemy wino, bawimy się winem, podróżujemy za winem, rozmawiamy o winie i uwielbiamy podawać wino ludziom. Ta książka powstała dzięki nabytej wiedzy i codziennym przeżyciom, rozmowom z winiarzami, naszymi gośćmi, obserwacji uczestniczącej i uczestniczeniu obserwującym, wspartym naszym dziennikarskim doświadczeniem. Jest wielobarwna i wielosmakowa. Jak wino. Przelane na papier. – fragment książki

79,99 zł
55,19 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 24,80 zł

19 osób kupiło
15
Oni są super! 40 historii o ludziach, którzy znaleźli pomysł na siebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oni są super! 40 historii o ludziach, którzy znaleźli pomysł na siebie
Dostępny34 szt.

Zawodniczka MMA, lekarz, śpiewaczka operowa, twórca dialogów filmowych, piosenkarka, youtuber, pisarz, aktorka i wielu innych. Poznajcie 40 niezwykłych postaci - zarówno tych z pierwszych stron gazet, jak i działających w swojej branżowej niszy. Czy każda z tych osób od razu wiedziała, kim chce być? Na czym polega ich codzienna praca? I wreszcie: czy sukces i szczęście na pewno zależą od pieniędzy i sławy? Choć ścieżki kariery bohaterek i bohaterów Oni są super! są różne, łączy ich pasja, wiara w siebie i determinacja w dążeniu do celu. Te inspirujące historie pokazują, że drogi zawodowe bywają nieoczywiste, a świat jest pełen możliwości. Dlatego zamiast martwić się o przyszłość, lepiej rozwijać swoje pasje i talenty. Artur B. Chmielewski, Agnieszka Chylińska, Cyber Marian, Magdalena Dziewguć, Marta Frej, Wiktoria Viki Gabor, Ryszard Grenda, Joanna Jędrzejczyk, Dorota Kośmicka-Gacke, Małgorzata Kożuchowska, Aleksandra Kurzak, Anna i Robert Lewandowscy, Olga Malinkiewicz, Marcin Matczak, Małgorzata Mikuła, Zygmunt Miłoszewski, Anna Nowak-Ibisz, Jakub Józef Orliński, Jurek Owsiak, Ewa Pajor, Papcio Chmiel, Natalia Partyka, Cezary Pazura, Karolina Pisarek, Dawid Podsiadło, Marcin Prokop, Szymon Radzimierski, Red Lipstick Monster, Sanah, Andrzej Sapkowski, Nuria Selva Fernandez i Adam Wajrak, Anna Skórzyńska, Przemek Staroń, Jakub Steinhauf, Kamil Stoch, Monika Walecka, Dorota Wellman, Bartosz Wierzbięta, Marta Wojtal, Yvette Żółtowska-Darska. Yvette Żółtowska-Darskato – autorka bestsellerowych książek dla młodzieży o gwiazdach futbolu. Zanim została pisarką, pracowała w agencji reklamowej McCann Erickson, koncernie L'Oréal oraz polskiej edycji Elle. Przez wiele lat była też redaktorką naczelną stacji TVN Style.

49,99 zł
33,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 16,00 zł

13 osób kupiło
16
Przygody Koziołka Matołka 2 (wyd. 2022) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Koziołka Matołka 2 (wyd. 2022)
Dostępny74 szt.

W tej części opisane są przygody w polskich górach i nad morzem, rejs do Afryki, podróż do Ameryki, do Nowego Jorku, pobyt wśród Indian, potem wśród poszukiwaczy złota i z powrotem w Polsce.

12,90 zł
7,99 zł

Rabat 38,1%
oszczędzasz 4,91 zł

13 osób kupiło
17
SuperThings Superbot Blue Kazoom Power - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SuperThings Superbot Blue Kazoom Power
Magic Box Toys Polska (L)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.16

Figurka Super Zings Things Superbot Kazoom Power Robot W ładnym opakowaniu kolekcjonerskim. 1x Robot Blue Kazoom Power 1x Ekskluzywny Kazoom Kid 1x figurka Kazoom Power 1x Super Hammer Power Machines wkraczają do Kaboom City!

99,99 zł
Powiadomienie
13 osób kupiło
18
Ulica Szpiegów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulica Szpiegów
Dostępny2318 szt.

Starzejący się szpieg traci rozum. Co wtedy? Czy służby specjalne prowadzą dom spokojnej starości dla tych, którzy wiedzą zbyt wiele, ale zapominają, że ich wiedza jest ściśle tajna? A może ktoś sprawuje stałą opiekę nad zniedołężniałymi pracownikami kontrwywiadu? Takie pytania zaczyna sobie zadawać River, wnuk Davida Cartwrighta, tajnego agenta z czasów zimnej wojny i szarej eminencji MI5 – i powinien znaleźć na nie odpowiedź jak najszybciej. Dziadek, który zasłużył sobie na miano prawdziwej legendy kontrwywiadu, zaczyna bowiem zapominać o zakładaniu spodni i wszystko wskazuje na to, że cierpi na paranoję prześladowczą. Tyle że River Cartwright, agent ze Slough House, placówki MI5 dla skompromitowanych szpiegów, ma teraz inne zmartwienia. W zatłoczonym centrum handlowym doszło do eksplozji. Zginęło czterdzieści niewinnych osób. Kulawe konie ze Slough House robią wszystko, by odkryć, kto stoi za tym aktem terroru, zanim sytuacja przerodzi się w poważny kryzys.

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

12 osób kupiło
19
Pięć królestw. Tom 2. Błędny rycerz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięć królestw. Tom 2. Błędny rycerz
Dostępny2814 szt.

Cole Randolph wcale nie chciał trafić na Obrzeża. Ale gdy w Halloween porwano jego przyjaciół, ruszył im na ratunek, co dało początek fascynującej, ale też niebezpiecznej przygodzie! W podróży towarzyszą mu nowi znajomi: Mira, Drgawa i Jace, a każde z nich ma do zrealizowania własną ważną misję. Ruszają tropem siostry Miry, której może grozić niebezpieczeństwo, a na swej drodze spotykają tajemniczego człowieka znanego w Elloweer jako Błędny Rycerz. Czy okaże się on ich sprzymierzeńcem, czy raczej śmiertelnym wrogiem? Czy Cole odnajdzie przyjaciół ze swojego świata? I czy uda mu się przechytrzyć najwyższego króla, który nie cofnie się przed niczym, żeby odzyskać to, co stracił? Druga część pięciotomowej serii, o której sam autor mówi, że najbardziej przypomina bestsellerowy Baśniobór. I jest co najmniej tak samo genialna!

39,99 zł
26,39 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,60 zł

12 osób kupiło
20
Lukrecja spełnia marzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lukrecja spełnia marzenia
Dostępny1488 szt.

To się musi udać! Dorośli mogą nosić spodnie z dziurami i chodzić do kina, gdy jest już całkiem ciemno. Tylko ja nie! A przecież jestem całkiem duża, a nie mała jak rok temu. Rodzice nic nie rozumieją. Na szczęście mam jeszcze przyjaciółki, żółwia Madonnę i… marzenia! Tych ostatnich mam całe mnóstwo: chciałabym po szkole wpaść przypadkiem na Rubena, dostać najmodniejszą koszulkę, ale przede wszystkim – marzę o tym, by mieć kota! Tylko moja mama absolutnie nie chce się na to zgodzić. Jak ją przekonać? Przecież absolutnie każde marzenie trzeba spełniać! Anne Goscinny, córka René Goscinnego, stworzyła współczesną serię dziewczyńskich przygód, które zilustrowała Catel. Pokolenie Mikołajka dorosło, więc czas na nowe: pokolenie Lukrecji! Dotychczasowych sześć tomów zostało docenionych przez czytelników, o czym świadczą nominacje do tytułu najlepszej książki dziecięcej 2019 roku w plebiscytach Empiku i Lubimy Czytać. W świecie dorastającej Lukrecji rządzą kobiety – zwariowane, mądre, niezależne. Za sznurki pociąga mama, ale tylko w czasie wolnym od bycia adwokatką (świat sam się nie naprawi, prawda?), a domowe stery często przejmuje babcia Scarlett, która organizuje wystawne przyjęcia (z bąbelkami!). Choć i tak najwięcej do powiedzenia ma właśnie Lukrecja. Mikołajek pękałby ze śmiechu! Poprzednie tomy serii: 1. Lukrecja 2. Lukrecja stawia na swoim 3. Lukrecja na pierwszym planie 4. Lukrecja rusza w świat 5. Lukrecja i dziwny świat dorosłych 6. Lukrecja poza zasięgiem 9+

39,99 zł
27,59 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 12,40 zł

12 osób kupiło
21
Anatomia ruchu w praktyce. Tom 1. Wprowadzenie do ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anatomia ruchu w praktyce. Tom 1. Wprowadzenie do ćwiczeń
Dostępny950 szt.

Książka pomaga w zrozumieniu natury ruchu. Prezentuje podstawy anatomii w wymiarze praktycznym wynikające z jego obserwacji. Służy pogłębieniu zrozumienia konkretnych ruchów i ćwiczeń i zwiększeniu świadomości ciała. Skupia się na aparacie lokomotorycznym, który ilustrowany jest ponad tysiącem szczegółowych rysunków wraz z opisami. Prezentuje kości, stawy i mięśnie w relacji do konkretnych ruchów i pozycji. Omawia poszczególne obszary anatomiczne pod względem ich morfologii, wykonywanych ruchów oraz właściwych kości, struktur stawowych i mięśni. Wiele osób zainteresowanych technikami ruchowymi (takimi jak taniec, pantomima, teatr, joga, relaksacja, itp.) studiuje fizjoterapię, aby znaleźć te statyczne i kinetyczne analizy ułatwiające stosowanie różnych technik. Tą ścieżką podążyła też Blandine Calais: od tańca do fizjoterapii.

89,00 zł
72,98 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 16,02 zł

11 osób kupiło
22
Slow Down. Zwolnij. 50 opowieści o przyrodzie, która wnosi spokój do zabieganego świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slow Down. Zwolnij. 50 opowieści o przyrodzie, która wnosi spokój do z...
Dostępny1932 szt.

Wszędzie wokół nas natura czyni cuda. Każdego dnia, o każdej godzinie tuż obok zachodzą magiczne przemiany. Jednak nie zawsze łatwo je dostrzec. Przeczytaj 50 opowieści o przyrodzie przedstawionych w taki sposób, by móc się jej w spokoju przyjrzeć. A potem wyjdź z domu i przekonaj się, co zobaczysz, kiedy zwolnisz. Zatrzymaj się, weź głęboki oddech i pokaż swojemu dziecku, ile w naturze jest zagadek do rozwiązania. Dlaczego ważki są uznawane za najlepszych lotników wśród zwierząt? Ile dżdżownic musi zjeść kret, żeby nie być głodnym? Czemu nie ma dwóch takich samych płatków śniegu i dlaczego słoneczniki zawsze obracają się w kierunku słońca? Ta książka w duchu slow down nauczy twoje dziecko bycia wrażliwym i uważnym na to, co wokół nas: poranny śpiew ptaków, chmury zwiastujące deszcz, księżyc zmieniający swój kształt na nocnym niebie. Slow Down dzięki swoim wyjątkowym i szczegółowym ilustracjom pomoże dziecku zrozumieć wiele zjawisk, których nie można zobaczyć gołym okiem.

59,99 zł
41,39 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 18,60 zł

11 osób kupiło
23
Komiksy paragrafowe. Jeden dzień z życia psa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komiksy paragrafowe. Jeden dzień z życia psa
Dostępny558 szt.

Poznajcie Lusię – małego psa odkrywcę! Każdego dnia, gdy jej człowiek wychodzi do pracy, Lusia wyrusza na poszukiwania nowej, wspaniałej przygody. Kogo spotka za zakrętem? Wszystko zależy od Ciebie! W tym pięknie ilustrowanym komiksie paragrafowym, to Ty decydujesz jakie będą kolejne kroki psiej bohaterki. Gra oferuje kilka scenariuszy do rozegrania oraz przygody poboczne, dzięki którym Ty i Lusia nigdy nie będziecie się razem nudzić.

49,99 zł
38,99 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 11,00 zł

11 osób kupiło
24
Point of Retreat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Point of Retreat
Dostępny156 szt.

Drugi tom debiutanckiej trylogii Colleen Hoover już dostępny z nową piękną okładką! Sięgnij po powieść autorki, która bije rekordy w wyciskaniu łez. Layken i Will zdołali pokonać przeszkody, które stawały na drodze ich miłości, udowadniając tym samym, że są sobie przeznaczeni. Przed nimi życie nietypowe jak na młodych ludzi, ale wiedzą, że wspólnie poradzą sobie ze wszystkim. Niespodziewanie Will spotyka swoją miłość z przeszłości, co wystawi jego związek z Layken na próbę. Gdy fundamenty uczucia zostają zagrożone, Will i Layken muszą zdecydować, czy chcą razem walczyć o przyszłość, czy też wycofać się z powrotem w samotność i ból serca. Tak genialny i zabawny jak Slammed. Point of Retreat to absolutna poezja Jamie Mcguire, autor bestsellera New York Timesa Beautiful Disaster Idealnie poetycki. Piękna kontynuacja Slammed Tarryn Fisher, autor bestsellera New York Timesa The Wives

44,99 zł
35,09 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,90 zł

10 osób kupiło
25
SuperThings Superbot Red Fury Storm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SuperThings Superbot Red Fury Storm
Magic Box Toys Polska (L)
Dostępny606 szt.

Figurka Super Zings Things Superbot Fury Storm + Kid Fury W ładnym opakowaniu kolekcjonerskim. 1x Robot Fury Storm 1x Ekskluzywny Kazoom Kid 1x figurka KID FURY akcesoria Power Machines wkraczają do Kaboom City!  

89,99 zł
9 osób kupiło
26
Anatomia ruchu w praktyce. Tom 2. Materiały do ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anatomia ruchu w praktyce. Tom 2. Materiały do ćwiczeń
Dostępny939 szt.

Książka jest kontynuacją publikacji Anatomia ruchu w praktyce. Wprowadzenie do ćwiczeń, wyjaśniającej podstawy anatomiczne ruchu. Bazuje na wiedzy tam zawartej, rozszerzając ją o wymiar praktyczny. Zawiera bogaty zbiór ćwiczeń i ponad osiemset rysunków. Przedstawione w niej sekwencje ruchu i ćwiczenia wybrano ze względu na ich skuteczność i bezpieczeństwo oraz użyteczność anatomiczną. Wyjaśniono je bardzo szczegółowo wraz z licznymi wariantami, tak by można je było zastosować podczas różnych sytuacji treningowych i terapeutycznych. Książka posłuży wszystkim, którzy nauczają jakiejś dyscypliny fizycznej lub trenują i potrzebują wyjaśnień anatomicznych w celu właściwego wyboru ćwiczeń i pogłębienia praktyki.

89,00 zł
73,87 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 15,13 zł

9 osób kupiło
27
Granica propagandy. Łukaszenka i Putin na wojnie hybrydowej z Polską - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Granica propagandy. Łukaszenka i Putin na wojnie hybrydowej z Polską
Dostępny230 szt.

Temat wojny propagandowej, którą agresywne, autorytarne reżimy naszych północno-wschodnich sąsiadów toczą przeciw Polsce, nie ma niestety tylko znaczenia historycznego. Jest niezwykle aktualny! Książka dra Macieja Pieczyńskiego budzi podziw drobiazgowością i rzetelnością swojej dokumentacji. Zebranie wiadomości i cytatów z setek dosłownie stron internetowych, programów telewizyjnych, czasopism i wszelkich innych form dzisiejszej komunikacji (dezinformacji) masowej, wytwarzanej przez reżim Łukaszenki i wspierających go publicystów ? to jedna zasługa Autora, któremu w tym względzie nikt nie dorówna ani w literaturze polskiej, ani też w międzynarodowych studiach tego fenomenu. Drugą, może nie mniej istotną zaletą książki jest wnikliwa analiza zebranego materiału i jej umiejętne ?ustrukturowanie? w całym tekście. Motywy ?demokratycznego kolonializmu? Zachodu, używania oskarżeń o ?faszyzm? pod adresem Polski, nawiązań do dziedzictwa rzeczpospolitej jako agresywnego ?imperium zła?, doskonale dobrane ?case studies? wykorzystania nieszczęsnego dezertera z polskiej armii (E. Czeczki) przez propagandę Łukaszenki czy też ?inwencji? programu telewizyjnego Ryhora Azarenki układają się w spójną wizję systemu aktywnego kłamstwa, jaki kształtuje umysły jego odbiorców. Prof. Andrzej Nowak

39,00 zł
25,74 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,26 zł

8 osób kupiło
28
Ucichło - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ucichło
Dostępny181 szt.

Beztroskie, młodzieńcze lato się kończy, sen nie nadchodzi, ptaki odlatują, ale nikt nie wie, czy zdołają dotrzeć do celu. W tej atmosferze schyłku główny bohater szuka ratunku w terapii, podczas której tworzy opowieść o swoim życiu i jego punktach zwrotnych: o przyjaźni, o miłości między rodzeństwem i o skomplikowanych zależnościach między tymi dwoma. I o niezgodzie na śmierć – najdziwniejszym buncie, w jakim przyszło mu uczestniczyć.

44,99 zł
41,84 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,15 zł

8 osób kupiło
29
Szkoła rysowania. Rozwiń swój artystyczny talent - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła rysowania. Rozwiń swój artystyczny talent
Dostępny80 szt.

Rysowania to hobby, które można zacząć w każdym wieku. Nie tylko rozwija wrażliwość, poczucie estetyki, ale rozbudza kreatywność i zmysł obserwacji. Szkoła rysowania to poradnik dla początkujących artystów. Książka wprowadza w świat rysunku od podstaw. Każdy rozdział poświęcony jest innemu zagadnieniu oraz wzbogacony o przejrzyste przykłady rysunków krok po kroku. Nauczysz się, jak realistycznie narysować futro, jak wydobyć walor w pejzażu czy oddać anatomię i ruch ludzkiego ciała. Książkę napisała i zilustrowała utalentowana polska ilustratorka, Natalia Berlik. Dzięki radom profesjonalistki poznasz tajniki pracy ze szkicem, wykańczania rysunku i dodawania detalu, a także przekonasz się, że rysowanie nie jest trudne. Natalia Berlik skończyła Liceum Plastyczne w Bydgoszczy. Przez kilkanaście lat pracowała jako grafik w agencji reklamowej, sukcesywnie zajmując się swoją pasją, jaką jest ilustrowanie książek. Od kilku lat współpracuje z największymi wydawnictwami w Polsce. Na swoim koncie ma ponad sto pozycji, w tym bajki, kolorowanki, książki z zadaniami dla dzieci, wypychanki i nie tylko.

49,99 zł
33,49 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 16,50 zł

8 osób kupiło
30
Zestaw geometryczny KEYROAD Flexible linijka 20cm, ekierka 18cm, kątomierz 10cm mix kolorów KR970858 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
8 osób kupiło
31
Porysunnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porysunnik
Dostępny1961 szt.

Ilustrowany planer stworzony przez Magdę Danaj, autorkę popularnych Porysunków, która w swoich grafikach lekko i z humorem portretuje codzienność – czasem gorzko, czasem ironicznie, ale zawsze celnie. • planer • pamiętnik • notes • ilustrowany album do planowania • porady life coacha • cytaty motywacyjne i antymotywacyjne • rysunki współodczuwające Planer wyjątkowy. Bo to coś więcej niż planer. To towarzysz codzienności – powiernik planów podboju świata i koślawych bazgrołów. Pamiętnik chwil ulotnych i dziennik prozy codzienności. Nieoceniający trener najtrudniejszej dyscypliny zwanej życiem. Format: 16.3x22.0 cm. Kolor papieru: kremowy. Do planera dołączony jest zestaw kolorowych naklejek z grafikami autorstwa Magdy Danaj.

79,99 zł
55,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 24,00 zł

7 osób kupiło
32
Zu dę daś? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zu dę daś?
Dostępny238 szt.

Zu dę daś? - pyta ważka patrząc na wystające z ziemi zielone listki. Me bim - odpowiada jej druga. Co to jest? Jakiś żart, językowa pomyłka, a może szyfr do odczytania? Carson Ellis zabiera nas na łąkę, gdzie obserwujemy zmagania jej mieszkańców z naturą jak przez powiększające szkło. Subtelne, szczegółowe ilustracje przenoszą nas do zagadkowego owadziego mikrokosmosu i dzięki nim rozumiemy sens wypowiedzianych tam słów. Książka jest przetłumaczona na kilkanaście owadzich języków świata, a dzięki talentowi Michała Rusinka jej akcja toczy się także na polskiej łące! Suuuu! Carson Ellis (1975) autorka i ilustratorka książek dla dzieci: Home (bestseller New York Times’a) Du Iz Tak? (Medal Caldecott’a w 2017), The Half Room. Zilustrowała też The Mysterious Benedict Society Trenton Lee Stewart’a,The Composer Is Dead Lemony Snicket’a. Współpracuje z magazynami The New Yorker, The New York Times. Mieszka na farmie w Oregonie (USA). Michał Rusinek (1972), autor książek, literaturoznawca, tłumacz. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi jej Fundację. Pracuje naWydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi zajęciaz teorii literatury, teorii przekładui creative writing. Pisze i tłumaczy książki dla dzieci, eseje i felietonyo książkach ijęzyku. Mieszka w Krakowie.

39,99 zł
25,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 14,00 zł

7 osób kupiło
33
Edzio i nocna wyprawa NW - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edzio i nocna wyprawa NW
Dostępny96 szt.

Jest noc. Wszyscy mieszkańcy polany śpią. Wszyscy, tylko nie Edzio. Nagle Edzio słyszy jakiś dziwny dźwięk. Stuk, stuk, stuk, coś jakby...stukanie. Przestraszony wiewiórek idzie na górę do Jerzego. Może puchacz nie śpi, a w dodatku wie, co to jest? Puchacz nie śpi, szyje kostium smoka, ale nie słyszał o Stukaniach. Przyjaciele postanawiają wyruszyć na ich poszukiwania. Co przyniesie wyprawa w ciemną noc? W kolejnej części serii "Edzio i przyjaciele" pojawia się też nowa bohaterka nietoperzyca Mania. Jej imię zostało wybrane w zabawie-konkursie dla czytelników. W serii "Edzio i przyjaciele" znajduje się aktualnie 11 tytułów. Zobacz zestawy promocyjne. 1. Przyjęcie w blasku księżyca 2. Polcia i Helcia. Wielka przygoda 3. Coś 4. Z górki na pazurki 5. Urodziny Edzia 6. Edzio i tajemnica zupy 7. Edzio i duch lasu 8. Edzio i nocna wyprawa 9. Edzio i piękna przygoda 10. Edzio i porządki na polanie 11. Edzio i tajemniczy pokój

39,00 zł
25,35 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,65 zł

6 osób kupiło
34
BrainBox - Świat (druga edycja) 2006645 - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
74,90 zł
65,91 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,99 zł

6 osób kupiło
35
Druga wojna światowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Druga wojna światowa
Dostępny303 szt.

Jeśli miałbyś przeczytać w życiu jedną książkę o drugiej wojnie światowej, powinna to być książka Beevora. Wszystkie bitwy i fronty wojenne w jednym tomie. Panorama drugiej wojny światowej widziana oczami szeregowych żołnierzy, dowódców, polityków i ludności cywilnej. Od walk na granicy radziecko-chińskiej w sierpniu 1939 roku, przez kampanię wrześniową, plan "Barbarossa" i atak na Pearl Harbor aż po D-Day, upadek III Rzeszy oraz kapitulację Japonii. Mistrz nowoczesnej historii wojskowości perfekcyjnie opisuje każdy kolejny etap wojny. Ukazuje jej okrucieństwo i dramat zwyczajnych ludzi. To kontrowersyjna i nowatorska praca historyczna oraz pasjonująca lektura, od której nie sposób się oderwać. Dzieło życia jednego z najwybitniejszych historyków. Po przeczytaniu tej książki zobaczysz historię XX wieku w zupełnie nowym świetle.

99,99 zł
69,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 30,00 zł

6 osób kupiło
36
Numerologia wróżebna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Numerologia wróżebna
Dostępny1000 szt.

Liczby mają wpływ! Numerologia wróżebna w bardzo przystępny sposób wyjaśnia symbolikę liczb, przedstawia znaczenie i wpływ daty urodzenia na życie każdego z nas. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielki wpływ mają liczby na naszą codzienność. Wróżbita Maciej Skrzątek uświadamia nam, co musimy zaakceptować w naszym życiu, bo jest nam to dane od losu, a na co mamy wpływ i co możemy zmienić. Umiejąc czytać datę urodzenia, poznamy lepiej otaczający nas świat. Książka jest przeznaczona dla tych, którzy chcą świadomie kierować swoim losem, opanować numerologię, zrozumieć jak wielki wpływ mają liczby na naszą codzienność.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

5 osób kupiło
37
Prawo rodzinne i opiekuńcze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo rodzinne i opiekuńcze
Dostępny61 szt.

Podręcznik Prawo rodzinne i opiekuńcze opiera się na systematyce Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, co powinno ułatwić poznanie poszczególnych instytucji prawnych przy jednoczesnym śledzeniu przepisów. Treść podręcznika została podzielona na trzy części i uwzględnia zagadnienia dotyczące m.in.: Zawarcia i unieważnienia małżeństwa, Praw i obowiązków małżonków, Ustania małżeństwa, Separacji małżonków, Pochodzenia dziecka, Władzy rodzicielskiej, Przysposobienia, Obowiązku alimentacyjnego, Opieki, Kurateli. W 11. wydaniu uwzględniono wszystkie dotychczasowe zmiany przepisów, a także uaktualniono literaturę przedmiotu i orzecznictwo. Podręcznik napisano z myślą o studentach wydziałów prawa.

69,00 zł
57,27 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,73 zł

5 osób kupiło
38
O niektórych lękach osób starszych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O niektórych lękach osób starszych
Dostępny39 szt.

O niektórych lękach osób starszych. Zanim pójdziesz na terapię. To nie tylko książka o lękach osób starszych wiekiem (ale też). To jest książka, która ma nam pomóc przygotować się do tego etapu życia. Do tego, że my też kiedyś będziemy starsi, że nam też kiedyś zabraknie sił, że będziemy może więcej po lekarzach chodzić, będziemy się wkurzać na system opieki zdrowotnej albo na coś jeszcze mówi Stanisław Szlassa. Ta książka jest o tym, jak przeżywać swoje życie, by nie być zgnuśniałym, starym dziadem, prykiem takim, którego się na odległość ewentualnie trzyma. Ale by być pogodnym, uśmiechniętym, radosnym, spełnionym, również pełnym pasji, zainteresowań, człowiekiem, któremu chce się rano wstać, takim, który, jak się odezwie do drugiego człowieka, to aż miło posłuchać. W dwudziestu pięciu rozdziałach autorzy rozmawiają m.in. o tym kiedy zaczyna się starość, co nas w niej zaskoczy, dlaczego dzieci nie mają obowiązku opiekować się starszymi rodzicami i jak towarzyszyć człowiekowi, który umiera. To ostatnia książka z serii O niektórych lękach, wcześniej, nakładem Wydawcy Grupa Centrum, ukazały się książki: O niektórych lękach kobiet. Zanim pójdziesz na terapię, O niektórych lękach mężczyzn. Zanim pójdziesz na terapię, O niektórych lękach dzieci i nastolatków. Zanim pójdziesz na terapię, O niektórych lękach w relacjach. Zanim pójdziesz na terapię.

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

5 osób kupiło
39
Córka cieni. Tom 2. Obce matki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka cieni. Tom 2. Obce matki
Dostępny134 szt.

Co za historia - aż chce się wykrzyknąć po lekturze kolejnego tomu Córki Cieni. Wytrwałość, splot korzystnych okoliczności i łut szczęścia pomaga Adamowi i Toffi w poszukiwaniach Juliany. Kiedy wreszcie trafiają na jej trop, starsza pani opowiada historię swojego dzieciństwa. Mała Juliana była niezwykłym dzieckiem. Wychowana w leśnej chacie, wyposażona przez matkę w wiedzę o ziołach, uzbrojona w intuicję i roztropność musiała poradzić sobie bez rodziców w obcym świecie powojennej Polski. Jak potoczyły się jej losy? Przeczytaj Obce matki.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

5 osób kupiło
40
Soul Riders. Kamienny krąg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Soul Riders. Kamienny krąg
Dostępny1681 szt.

Mina zdradziła Jeźdźców Duszy. Z tego powodu Anne przepadła bez śladu. Jej rozgoryczone przyjaciółki szukają pomocy u druidów z sekretnego kamiennego kręgu. Nikt nie spodziewa się, że to magiczne miejsce również jest zagrożone. Wie o tym tylko… Mina! Co zrobi z tym sekretem? Czy powinna słuchać Jeźdźców Ciemności, czy swojego serca? Dziewczyna staje przed trudnym wyborem, od którego zależą bezpieczeństwo wyspy Jorvik i życie Anne. Star Stable to światowy fenomen wśród gier online! Pokochały ją użytkowniczki ze 180 krajów, w tym ponad 100 000 graczek w Polsce. Oto druga trylogia osadzona w tym magicznym uniwersum. Dzięki niej odkryjesz jeszcze więcej niezwykłych historii i przeżyjesz zupełnie nowe przygody. Dołącz do nich, bo świat Star Stable czeka właśnie na ciebie! Poznaj bestsellerową trylogię Star Stable. • Tajemnica Złotych Wzgórz • Przebudzenie legendy • Nadchodzi mrok Oraz pierwszy tom nowej trylogii - Sould Riders. Sekret ścieżki wiatrów.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

5 osób kupiło
41
Córka cieni. Tom 1. Siedem szmacianych dat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka cieni. Tom 1. Siedem szmacianych dat
Dostępny138 szt.

Tytułowa Córka Cieni to Juliana, której losy poznajemy dzięki odnalezionemu pamiętnikowi, z którego wyłania się wstrząsająca historia jej niezwykłych losów na tle historii Polski. Przedwojenny zakazany romans, ucieczka w Bieszczady, zetknięcie z brutalnością wojny, nierozliczone relacje polsko-ukraińskie, trudna rzeczywistość powojennej Polski - to wszystko tworzy historię życia Juliany.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4 osoby kupiły
42
Kobieta zawsze młoda. Jak nie przeoczyć szansy na realizację własnych marzeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta zawsze młoda. Jak nie przeoczyć szansy na realizację własnych ...
Dostępny192 szt.

Irena Wielocha, która influencerką została po 65. urodzinach, a trzy lata później zadebiutowała jako modelka, pokazuje, że młodość to stan umysłu, a aktywność sportową można rozpocząć w każdym wieku. Górskie wędrówki, taniec, jazda na rowerze, trening na siłowni, łyżwy, narty, joga… Każde nowe wyzwanie jest dla niej źródłem energii oraz inspiracji do życia w zdrowiu i dobrych relacjach z innymi. Niezwykłe doświadczenia sprawiły, że Irena Wielocha postanowiła opisać swoją drogę do zdrowia i szczęścia w książce. Dzięki niej będziecie mieć okazję towarzyszyć Irenie podczas ukochanych górskich wędrówek czy zmagań na siłowni, ale także lepiej poznacie jej historię – związku z mężem Andrzejem, blasków i cieni macierzyństwa w PRL czy kolejnych kroków w zaskakującym rozwoju zawodowym. Przede wszystkim jednak przeczytacie o kobiecie, która nie bała się przewrócić swojego życia do góry nogami. Irena Wielocha – influencerka i entuzjastka zdrowego stylu życia, która swoją energią, naturalnością i charyzmą, inspiruje wszystkich bez względu na wiek. W wieku 68 lat zadebiutowała jako modelka. Prowadzi instagramowe konto i fanpage na Facebooku o nazwie „Kobieta zawsze młoda”. Jak zapewnia, starość jej nie zaskoczy. W 2022 roku znalazła się na liście „50 po 50” magazynu „Forbes Polska”.

47,00 zł
35,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,75 zł

4 osoby kupiły
43
BrainBox - Matematyka Plus (druga edycja) 2006651 - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
74,90 zł
65,91 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,99 zł

4 osoby kupiły
44
Jujutsu Kaisen. Tom 8 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jujutsu Kaisen. Tom 8
Dostępny2 szt.

Itadori wraz z kolegami pokonują dwóch młodszych braci spośród trzech, którzy odrodzili się ze skradzionych wizerunków Dziewięciu Przeklętych Łon, dzięki czemu zaklinacze odzyskują palec Sukuny. Osiągnięcie uczniów nie przechodzi bez echa, ponieważ zostają poleceni do awansu na rangę pierwszą. Jakie są intencje Gojou, który wpłynął na taki obrót wydarzeń? Następnie cofamy się do pewnego incydentu z czasów, gdy Gojou i Getou byli w drugiej klasie Technikum Jujutsu!

25,00 zł
20,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

4 osoby kupiły
45
Wisting Tomy 1-3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wisting Tomy 1-3
Dostępny230 szt.

Pakiet trzech pierwszych bestsellerowych kryminałów z serii o komisarzu Williamie Wistingu autorstwa mistrza skandynawskiej powieści policyjnej Jorna Liera Horsta. "Kluczowy świadek" tom 1. Książkowy debiut uznanego pisarza kryminałów Jorna Liera Horsta, jest realistyczną opowieścią zbudowaną na autentycznej historii. Preben Pramm leży martwy od tygodnia. Jest nagi, związany, a na jego ciele widać ślady wyszukanych tortur. Dom jest wywrócony do góry nogami, ale nie wygląda na to, żeby zabójcy znaleźli to, czego szukali. Pramm nie miał krewnych, przyjaciół i najwidoczniej żadnego kontaktu z ludźmi z zewnątrz. Jaka była tajemnica Pramma? Czemu musiał umrzeć w tak brutalny sposób? ?O tym zabójstwie mówi się jak o jednym z najbrutalniejszych i najdziwniejszych w najnowszej norweskiej historii kryminalnej. Pierwszego dnia mojej pracy w policji w Larvik, udało mi się ominąć taśmy ostrzegawcze i wślizgnąć na miejsce przestępstwa. Podążanie śladami nieznanego mordercy było szczególnym przeżyciem. Właśnie to przeżycie, chodzenie od pokoju do pokoju i baczne przyglądanie się śladom bezlitosnej walki na śmierć i życie, było początkiem mojej przygody z pisaniem.? - Jorn Lier Horst, komisarz policji i pisarz. "Felicia zaginęła" tom 2. Drugi tom bestsellorwej serii o komisarzu Williamie Wistingu, cyklu kryminałów mistrzowsko przedstawiających śledztwa norweskiego policjanta z Larviku. Obecnie w Norwegii jest prawie tysiąc zaginionych osób. Za każdym zniknięciem kryje się swoiste misterium, zagadka. Książka opowiada jedną z takich historii. Gdy komisarz William Wisting otwiera nową sprawę o zaginięcie, w tym samym czasie podczas prac budowlanych zostaje znalezione ciało kobiety. Dochodzenie odkrywa sieć kłamstw i brzemiennych w skutkach wydarzeń, i pomimo że sprawa jest stara, jej dramatyczne następstwa wciąż są odczuwalne. Wisting walczy z czasem i ze zbliżającym się przedawnieniem sprawy, ale przede wszystkim z ukrytym mordercą, który myślał, że uda mu się uniknąć kary? "Gdy morze cichnie" tom 3. Mgliste, bezludne Stavern, poza sezonem. Nieprzytomny mężczyzna zostaje odnaleziony na schodach miejskiej apteki. Jest postrzelony w brzuch i najwyraźniej ktoś chciał, aby został zauważony. Wkrótce policja znajduje w pobliżu zwęglone kości na pogorzelisku. Kiedy dodatkowo fale wyrzucają na brzeg zwłoki, William Wisting rozumie, że tym razem będzie miał do czynienia z całkiem odmienną sprawą kryminalną. W takich zimnych i budzących dreszcz emocji okolicznościach, norweski mistrz kryminału rozpoczyna swoją inteligentną, mroczną i niezwykle pasjonującą powieść policyjną. Jorn Lier Horst (ur. 27.02.1970) to norweski pisarz i dramaturg; do września 2013 pracował jako szef wydziału śledczego Okręgu Policji Vestfold, obecnie jest pełnoetatowym pisarzem. Studiował kryminologię, filozofię i psychologię. Jest autorem przedstawień dla Teater Ibsen; serii kryminałów z komisarzem Williamem Wistingem w roli głównej, od dwóch lat ukazują się również jego powieści kryminalne w tzw. serii CLUE, przeznaczone dla młodszych czytelników. Wspólnie z Thomasem Engerem jest autorem bestsellrowej trylogii ?Blix i Ramm na tropie zbrodni?, która ukazała się na rynku polskim nakładem Wydawnictwa Smak Słowa. Polecamy dwa sezony niezwykle emocjonującego serialu na podstawie książek Horsta zatytułowany "WISTING".

99,99 zł
71,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 28,00 zł

4 osoby kupiły
46
Córka cieni. Tom 3. Burza przed ciszą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka cieni. Tom 3. Burza przed ciszą
Dostępny139 szt.

Trzecia część trylogii Ewy Cielesz odkrywa dalszy ciąg nieprawdopodobnej historii Juliany. Nowe domy, praktyki u szeptuchy, ucieczki, niechciana miłość i miłość niespełniona, powojenna rzeczywistość, dobrzy ludzie, niespodziewany wróg, pasja, ciężka praca, a wreszcie własny dom. Czy wymarzony? Czy odnajdzie w nim szczęście i spokój? Historia bohaterki nie daje czytelnikowi odetchnąć. Pokazuje, że szczęście ma swoją cenę, a w życiu nic nie jest takie, jak się wydaje.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4 osoby kupiły
47
PLAYMOBIL ® 70858. Playmo-Friends. Policjant - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® 70858. Playmo-Friends. Policjant
Playmobil ®
Dostępny30 szt.

Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

15,99 zł
14,99 zł

Rabat 6,3%
oszczędzasz 1,00 zł

3 osoby kupiły
48
PLAYMOBIL ® 71099. Naruto. Kakashi - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® 71099. Naruto. Kakashi
Playmobil ®
Dostępny8 szt.

Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

32,99 zł
29,03 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,96 zł

3 osoby kupiły
49
Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne
Dostępny141 szt.

Zbrodnie popełniane na zlecenie koncernów farmaceutycznych nie zostały nigdy rozliczone. Przeszedłem długą drogę od mglistych wspomnień świadków do twardych dowodów niemieckich zbrodni popełnianych na więźniach obozów koncentracyjnych za wiedzą i na polecenie niemieckich koncernów farmaceutycznych, które do dzisiaj są wiodącymi podmiotami na rynku. Prześledziłem losy ofiar, przypomniałem sądowe procesy, sprawdziłem, jakie konsekwencje ponieśli ci, którzy traktowali więźniów gorzej niż traktowało się wówczas laboratoryjne zwierzęta, a jakie zadośćuczynienie otrzymali po wojnie ci, którym jakimś cudem udało się przeżyć obozowe piekło. Zapraszam do lektury reportażu będącego efektem wielomiesięcznego śledztwa dziennikarskiego prowadzonego w archiwach, bibliotekach oraz wszędzie tam, gdzie zostały jeszcze ślady nazistowskich zbrodni popełnianych w interesie niemieckich koncernów farmaceutyczny. Paweł Skutecki O całej serii: Powstały już tysiące, jeśli nie miliony książek opisujących naszą przeszłość. Wciąż jednak wiele jej aspektów jest przed nami skrywanych. Archiwa nadal czekają na swoich odkrywców, a dawno zakopane skarby na znalazców. Wiele z tych historii skrywa się za zasłoną kłamstw i manipulacji. Wiele historii nigdy nie zostało spisanych przez jej świadków. Niektóre nie znalazły autora, który odważyłby się na zagłębienie w meandry tajemnic, spisków i niedopowiedzianych zdań. Dlatego też z otwartą przyłbicą wychodzimy naprzeciw autorom, dla których prawda historyczna jest najważniejsza. Autorom, którzy nie boją się położyć swej reputacji na szalę i zmierzyć się z latami zakłamywania czy też przemilczania historii. Mroczne sekrety historii to seria wydawnicza tylko dla odważnych autorów i nie bojących się zagłębić w często dotąd niedostępne zakamarki historii czytelników.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

3 osoby kupiły
50
Prawo odwagi. Siła, która na zawsze odmieni Twoje życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo odwagi. Siła, która na zawsze odmieni Twoje życie
Dostępny131 szt.

Jesteśmy zwierzętami, które nie potrafią pozbyć się swoich lęków, wpływających destrukcyjnie na postrzeganie otaczającego nas świata. Niemal każde wydarzenie osądzamy w kategoriach ryzyka. Wyolbrzymiamy niebezpieczeństwa i własną słabość. Ciągle koncentrujemy się na przeciwnościach, które mogą się zdarzyć. W okresie pomyślności to nie problem - możemy pozwolić sobie na luksus zmartwień. Jednak gdy dopadają nas prawdziwe problemy, postawa lękowa bywa wyjątkowo niebezpieczna. W takich chwilach trzeba działać - stawić czoła rzeczywistości, rozwiązać problem i ruszać śmiało przed siebie! To książka o filozofii życiowej, według której Twoje lęki to więzienie zamykające Cię w obrębie ograniczonych działań. Im mniej będziesz się bać, tym będziesz silniejszy i tym pełniejsze będzie Twoje życie. Książka Prawo odwagi. Wkrocz bez strachu na drogę sukcesu powstała po to, by zainspirować Cię do odnalezienia w sobie umiejętności przezwyciężenia strachu. Jeśli pokonasz ograniczające Cię lęki i zaczniesz podchodzić do życia z odwagą, rozpadną się ściany Twojego wewnętrznego więzienia i zaczniesz kontrolować wydarzenia, porzucając rolę biernego ich uczestnika. Zdobądź się na skrajną odwagę, niekonwencjonalność, elastyczność. Niech prowadzi Cię niezaspokojony głód świata.

57,00 zł
42,18 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,82 zł

3 osoby kupiły
Wróć do góry