hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.08.29

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 29 sierpnia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Puzzle 200 elementów. L.O.L. Słodkie laleczki (Trefl), na drugim My, dzieci z dworca Zoo (dodruk 2022) (Christiane F.). Kolejny produkt to Puzzle 4w1. L.O.L. Poznaj laleczki (Trefl) oraz Piramida sensoryczna pastelowa (Hencz Toys).
1
Puzzle 200 elementów. L.O.L. Słodkie laleczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 200 elementów. L.O.L. Słodkie laleczki
Trefl, 200
Dostępny
110 szt.

Lovely dolls to puzzle składające się z 200 elementów, zaprojektowane z myślą o fanach lalek L.O.L. Surprise. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 48x34 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

20,98 zł
18,99 zł

Rabat 9,5%
oszczędzasz 1,99 zł

27 osób kupiło
2
My, dzieci z dworca Zoo (dodruk 2022) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My, dzieci z dworca Zoo (dodruk 2022)
Dostępny
779 szt.

Światowy i krajowy bestseller. Przejmujący prawdziwością opisów pamiętnik narkomanki. Christiane F. opowiada swoją historię oraz dzieje rówieśników, przyjaciół, często bardzo młodych narkomanów, z których wielu tragicznie kończy życie, nie mogąc zerwać z nałogiem. Historia Christiany F. więcej mówi o sytuacji części młodzieży niż najbardziej nawet starannie udokumentowany raport.

34,90 zł
23,38 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 11,52 zł

27 osób kupiło
3
Puzzle 4w1. L.O.L. Poznaj laleczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 4w1. L.O.L. Poznaj laleczki
Trefl, 35, 48, 54, 70
Dostępny
206 szt.

Poznaj laleczki to puzzle dla dzieci składające się z 4 niezależnych układanek, stworzone dla wszystkich fanów lalek L.O.L. Surprise. Po ułożeniu puzzli powstaną cztery obrazki o wymiarach 285 x 205 mm każdy. Zróżnicowana liczba elementów (35, 48, 54, 70) pozwala na zabawę zarówno młodszym, jak i nieco starszym fanom puzzli. Puzzle zostały wyprodukowane w Polsce, a do produkcji zostały wykorzystane ekologiczne materiały.

23,90 zł
20,79 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,11 zł

20 osób kupiło
4
Piramida sensoryczna pastelowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piramida sensoryczna pastelowa
Hencz Toys
Dostępny
89 szt.

Edukacja sensoryczna: rozwija małą motorykę, stymuluje zmysł dotyku, Zabawa przez naukę: pokazuje kształty, uczy logicznego myślenia, wspomaga koordynację oko-ręka, starsze dzieci uczy cyferek i literek Wiele funkcji: służy do budowania, układania i balansowania Bezpieczna dla Twojego dziecka: nie zawiera szkodliwych ftalanów i metali ciężkich Idealna na prezent: modne - pastelowe kolory, ciekawe opakowanieModne, pastelowe kolory i urozmaicona faktura to elementy cechujące Sensoryczną piramidę. Została ona zaprojektowane tak, by pobudzać receptory czuciowe dziecka. To kreatywna zabawka, która zachęca maluchy do odkrywania zmysłów, uczy koordynacji ruchowej, wzrokowej i świadomości przestrzennej. Lekkie elementy mogą służyć malcowi do układania, turlania i balansowania. Nieco starsze dzieci, dzięki piramidzie z łatwością poznają pierwsze literki i cyferki.    Zabawki Mom's Care są polskim, wielokrotnie nagradzanym produktem zgodnym z normą EN-71, wykonanym z bezpiecznych surowców. W związku z tym, że każdą zabawkę produkujemy samodzielnie dokładamy wszelkich starań aby jakość produkcji, na każdym jej etapie była jak najwyższa. Każdy produkt posiada znak CE.Do konserwacji i mycia zabawek nie ma konieczności ich sterylizacji (zdecydowanie nie stosuj sterylizacji w kuchence mikrofalowej, gdyż fale mogą uszkodzić zabawkę), wystarczy ciepła woda z dodatkiem mydła dla dzieci.Zestaw zawiera 6 elementów.  Rozmiar opakowania: 10 x 26 cm  Grupa wiekowa: dla dzieci 0+ Surowiec: miękkie PVC Kraj pochodzenia: Polska 

52,00 zł
44,20 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,80 zł

20 osób kupiło
5
Puzzle 100 elementów. L.O.L. Tęczowe laleczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 100 elementów. L.O.L. Tęczowe laleczki
Trefl, 100
Dostępny
116 szt.

Tęczowe laleczki to puzzle składające się z 100 elementów z bohaterami bajki Rainbow High. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 410x275 mm. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia kalandrowany papier odbijający światło i wykorzystanie materiałów ekologicznych.

16,51 zł
14,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 1,52 zł

17 osób kupiło
6
Piastunka róż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piastunka róż
Dostępny
5391 szt.

Są takie wspomnienia, które kradną życie. Ją uratowała róża. Flora przestała wychodzić z pokoju, zdana na łaskę - czy raczej niełaskę - swojej siostry. Jedyną jej radością był rosnący tuż za oknem wątły krzaczek róży, który uparcie walczył o każdy promień słońca. Flora skazała się na samotność z własnej woli. Nic nie przerażało jej bardziej niż inni ludzie. Nie po tym, co przeżyła siedem lat temu... Czasem trzeba sięgnąć po kłamstwo, żeby komuś pomóc. Podstępem można kupić śmierć. Ale można też podarować nowe życie. Gdyby nie szantaż siostry, Flora nigdy nie odważyłaby się odpowiedzieć na to ogłoszenie. A przecież pielęgnowanie różanego ogrodu, gdzieś przy zagubionym wśród nadmorskich lasów dworku, było jej marzeniem. Kochała róże bardziej niż cokolwiek na świecie, ale strach przed światem skuwał jej serce. Nie mogła się domyślić, że tam, w tym samym ogrodzie, swoje demony oswaja ktoś, kogo już kiedyś spotkała. I to w dniu, o którym ze wszystkich sił pragnęła zapomnieć… Czy to możliwe, aby te dwa zranione serca były dla siebie jedynym ratunkiem? Czy ktoś, kto nie wie jak żyć, może nauczyć tej sztuki ukochaną osobę? Z utęsknieniem czekałam na nową powieść Katarzyny Michalak i jestem nią zachwycona! Pisarka kolejny raz dowiodła, że jest absolutną mistrzynią! Co za rozmach! Co za emocje! Co za akcja! Dawno nie miałam w ręku książki, która wzbudziłaby we mnie zarówno łzy wzruszenia, jak i uśmiech szczęścia. Uwielbiam! – CzytamyDobreKsiazki Są takie wydarzenia, które rujnują całe życie i nic później nie jest już takie samo. Katarzyna Michalak wiernie oddała pełen lęków i samotności świat osób z zespołem stresu pourazowego. Pisarka doskonale portretuje uczucia, jakie targają ich sercami, pokazując bezradność i nierówną walkę z tą okrutną chorobą. Polecam wszystkim, którzy mają serce do kochania! – OlgaCzyta Nie jest to powieść o miłości, choć dwa spragnione serca łakną bycia kochanym. Nie jest to historia traumy, choć jej źródłem jest jedno dramatyczne wydarzenie. Nie jest to również opowieść o kłamstwie, choć gdyby nie podstęp, nic by się nie zaczęło. Piastunka róż to opowieść o walce o siebie. Najbardziej bohaterskiej, bo tym, z kim mamy walczyć, jesteśmy my sami. Genialna! – BiblioteczkaJoli

44,99 zł
30,59 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,40 zł

15 osób kupiło
7
Puzzle 200 elemenetów. Przyjaźń Rainbow High - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 200 elemenetów. Przyjaźń Rainbow High
Trefl, 200
Dostępny
152 szt.

Przyjaźń Rainbow High to puzzle składające się z 200 elementów z bohaterkami bajki Rainbow High. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 48x34 cm. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia kalandrowany papier odbijający światło i wykorzystanie materiałów ekologicznych.

16,90 zł
14,99 zł

Rabat 11,3%
oszczędzasz 1,91 zł

14 osób kupiło
8
Ta śmieszna i straszna PRL. Ale historia... wyd. 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,99 zł
22,74 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,25 zł

13 osób kupiło
9
Mały astronom. Przewodnik po kosmosie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały astronom. Przewodnik po kosmosie
Dostępny
433 szt.

Spójrzcie w niebo i zachwyćcie się gwiazdami! Książka dla dzieci zafascynowanych tajemnicami kosmosu. Znajdą w niej odpowiedzi na intrygujące pytania, takie jak: ile jest gwiazd na niebie i jakiego są koloru, do czego służy kalendarz, co to jest niebieski zwierzyniec, czym się różni meteor od meteorytu, jak znaleźć planetoidę, jak wygląda życie na stacji kosmicznej?. Autor: profesor Grzegorz Karwasz, który nie tylko kształci studentów, ale także porywa swoimi trzymającymi w napięciu wykładami małych słuchaczy uczestniczących w zajęciach uniwersytetów dziecięcych.

34,90 zł
23,03 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 11,87 zł

13 osób kupiło
10
Komisarz Olga Balicka. Tom 1. Niewinne ofiary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komisarz Olga Balicka. Tom 1. Niewinne ofiary
Dostępny
220 szt.

Kiedy Olga Balicka, komisarz wydziału kryminalnego, przyjeżdża na miejsce zbrodni, nie może powstrzymać odruchu wymiotnego. Doświadczona policjantka nieraz widziała ofiary zbrodni, ale to, co zobaczyła teraz, przerosło jej wyobraźnię. Czy był to mord rytualny? Czy uda się zidentyfikować dziewczynki? Droga z Warszawy do Jeleniej Góry nie była wcale krótka, a na dodatek, kiedy Kornel Murecki dojechał na miejsce, nie miał czasu na odpoczynek. Natychmiast został przydzielony do śledztwa prowadzonego przez Olgę. Oboje muszą zmierzyć się z własną przeszłością i ze sprawą, w której nic nie jest takie, jak się wydaje. Wszystko wskazuje na to, że rozpoczyna się długie i kontrowersyjne śledztwo, jakiego Jelenia Góra od lat nie doświadczyła. Co łączy zaniedbane dzieci z najbiedniejszej dzielnicy Jeleniej Góry z miejscową elitą? Kto próbuje zmylić detektywów? Czy dziewczynki to jedyne ofiary? Dlaczego tajemniczy poszkodowany w wyniku wypadku samochodowego boi się swojego lekarza? Kim tak naprawdę jest Kornel Murecki i po co przyjechał z Warszawy?

44,90 zł
26,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,96 zł

12 osób kupiło
11
Karty na stół - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty na stół
Dostępny
18 szt.

Pan Shaitana, cudzoziemiec z Orientu, ma egzotyczne hobby: sprasza na brydża morderców. Co gorsza, podczas spotkania pozwala sobie na słabo zawoalowane aluzje. Przynajmniej jeden z brydżystów słucha go uważnie, ponieważ gospodarzowi nie udaje się doczekać końca kolejnego robra... Wśród zaproszonych są jeszcze: pisarka poczytnych kryminałów Ariadna Oliver i niemniej słynny detektyw – Herkules Poirot. Czterech morderców i czterech detektywów: Scotland Yard, Secret Service, prywatny detektyw, literatka. Sprytny pomysł. Trudno się nie zgodzić.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

12 osób kupiło
12
Puzzle 30 ElementÓw PrzyjaŹŃ W Kociej Krainie Trefl 18288 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
12,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 1,00 zł

10 osób kupiło
13
Ogrody na popiołach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogrody na popiołach
Dostępny
139 szt.

Styczeń 1945. Rodzina Karola Plocha z trwogą, ale i z nadzieją oczekuje wkroczenia do Katowic wojsk Armii Czerwonej. Nikt nie wie, jak wyzwoliciele potraktują wielokulturowe miasto, w którym splata się historia dwóch narodów. Tutaj polsko-niemieckie małżeństwa – takie jak Karola i Margot – są powszechne. Miesiąc później, gdy wydaje się, że trudny wojenny czas już za nimi, do domu Plochów pukają mężczyźni z biało-czerwonymi opaskami na ramionach. Karol bez żadnego wyroku trafia do Świętochłowic, gdzie na terenie dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego zgotowano ludziom piekło. Panem życia i śmierci jest tu znany z okrucieństwa komendant Salomon Morel. Ogrody na popiołach to powieść o ludziach, których skazano na niewyobrażalne cierpienia z powodu narodowości, wyznania, języka, a najczęściej bez żadnego powodu. To opowieść o tuszowanej latami tragedii, która dotknęła Ślązaków, wzbudzając poczucie ogromnej niesprawiedliwości.

42,90 zł
28,74 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,16 zł

10 osób kupiło
14
Wielka księga czarów. Praktyczny przewodnik po magicznych miksturach, zaklęciach, mistycznych pieśniach i rytuałach z całego świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wielka księga czarów. Praktyczny przewodnik po magicznych miksturach, ...
Dostępny
2 szt.

Czy wiesz, że czary to sztuka, która pozwala ujarzmić energie i uwolnić zawartą w nich moc? Z odpowiednimi narzędziami i odrobiną praktyki słowa z tej niesamowitej książki pozwolą ci zyskać te aspekty nadprzyrodzonego świata, które wykraczają poza granice zrozumienia zwykłego człowieka. W tym pięknie ilustrowanym przewodniku znajdziesz prawdziwe i skuteczne zaklęcia, w tym zaklęcia ochronne z różnych kultur. A także pieśni, rytuały, inkantacje i przepisy na eliksiry z całego świata. Nauczysz się tworzyć magiczny krąg, poznasz narzędzia i magiczne symbole, które wykorzystasz w swojej praktyce. To wciągająca książka pełna jest niespodziewanych skarbów. Wykorzystaj otaczającą cię magię!

49,40 zł
30,63 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,77 zł

10 osób kupiło
15
Oddychanie metodą Butejki. Proste ćwiczenia oddechowe, które wyeliminują głód tlenowy, aktywują nerw błędny i poprawią zdrowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oddychanie metodą Butejki. Proste ćwiczenia oddechowe, które wyeliminu...
Dostępny
79 szt.

Nieprawidłowy oddech może prowadzić do zaburzeń psychicznych, chorób serca, a nawet udaru. Rozwiązaniem jest oddychanie metodą Butejki. To specjalne ćwiczenia oddechowe, które zmniejszają objętość oddechową i redukują skutki wywołane hiperwentylacją. Dzięki tej książce odkryjesz jak prawidłowo oddychać. Tak! Dowiesz się, dlaczego oddychanie przez nos i przywrócenie równowagi dwutlenku węgla jest ważne dla twojego zdrowia. Poznasz ćwiczenia oddechowe, które będziesz mógł wykonywać również z dziećmi. Autor podpowie ci, w jaki sposób zmienić nawyki, by oddech był prawidłowy nawet w nocy. Odkryjesz również, jak wykorzystać metodę Butejki jako sposób na stres, stany lękowe, a także w praktyce jogi i sporcie, by podnieść swoją wydajność. Metoda Butejki – trening oddechu, z którym odzyskasz zdrowie!

79,70 zł
49,41 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 30,29 zł

10 osób kupiło
16
Sztuka rysowania. Pastele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Sztuka rysowania. Pastele
Dostępny
14 szt.

Wypróbuj pastele. Są niezwykłe. Choć praca z nimi przypomina technikę rysunkową, efekt, jaki osiągniesz, jest prawdziwie malarski. Dzięki nim stworzysz urzekające wizerunki ludzi i zwierząt, nastrojowe pejzaże czy zachwycające niuansami kolorystycznymi martwe natury. • W zwięzłym wprowadzeniu zapoznasz się z materiałami i narzędziami. Dowiesz się, jak przenieść motyw na kartkę, w jaki sposób mieszać kolory, czy jak określać wartości tonalne. Dopełnieniem jest rozdział poświęcony pastelom olejnym. • Wykonując ćwiczenia w kolejnych rozdziałach, stworzysz prawdziwe dzieła sztuki. Pomogą w tym proste, ale szczegółowe wskazówki, dzięki którym krok po kroku nauczysz się najważniejszych zasad malowania pastelami. • Malarstwo pastelowe pozwala na łączenie różnych technik twórczych, dlatego jest atrakcyjne zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych artystów. • Książka opiera się na cieszących się ogromnym powodzeniem publikacjach Waltera Fostera, które w nakładach ponad 1,5 miliona egzemplarzy trafiły do czytelników na całym świecie!

89,00 zł
59,63 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 29,37 zł

8 osób kupiło
17
Puzzle 160el WesoŁe PrzyjaciÓŁki pudełko Trefl 15415 Tref - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,00 zł
15,99 zł

Rabat 11,2%
oszczędzasz 2,01 zł

7 osób kupiło
18
Aniela Salawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aniela Salawa
Dostępny
30 szt.

Bł. Aniela Salawa należy do nielicznych polskich mistyczek. Chociaż nie miała wykształcenia, odznaczała się nadzwyczajną inteligencją i zrozumieniem mechanizmów życia duchowego. Autor rysuje jej postać z oddaniem i dbałością o najmniejszy szczegół. I daje dobrą radę: Kto zaś jest w jakikolwiek potrzebie, komu ciężko i trudno żyć, niech z wiarą, lecz pokornie, z intencją uczciwego życia prosi dobrą Anielę, a przekona się, że autor niniejszej książki napisał prawdę, nie tylko gdy chodzi o ziemskie jej życie, lecz także o jej możne wstawiennictwo u Boga. Albert Wojtczak urodził się w 1907 r. Był franciszkaninem, teologiem i doktorem filozofii, wykładowcą w seminariach duchownych we Lwowie, Krakowie i Wrocławiu. Od roku 1948 oddał się twórczości biograficznej, przybliżając czytelnikom sylwetki nowych wówczas kandydatów na ołtarze: Maksymiliana Kolbego, Melchiora Fordona, Wenantego Katarzyńca oraz Anieli Salawy.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

7 osób kupiło
19
Uwolnij się od lęku i stresu. 5 prostych kroków na pozbycie się negatywnego myślenia i odzyskanie zdrowego umysłu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwolnij się od lęku i stresu. 5 prostych kroków na pozbycie się negaty...
Dostępny
89 szt.

Każdy kiedyś doświadczył mentalnego bałaganu. Problemy ze zdrowiem i finansami, kryzysy w związkach, wypalenie zawodowe, kłopoty rodzinne... Przyczyn stanów lękowych, niepokoju czy depresji może być wiele. Hamują one rozwój osobisty, wpływają negatywnie na styl i długość życia. Nic dziwnego, że wiele osób zadaje sobie pytanie – jak zmienić swój umysł. Dzięki zaprezentowanemu w tej książce programowi wykorzystującemu najnowsze osiągnięcia neuronauki i zjawisku neuroplastyczności będziesz wiedział, jak ćwiczyć mózg. Nauczysz się wzmacniać swoje myślenie, pozbędziesz się ograniczających schematów i poznasz skuteczne sposoby na stres. Oczyść umysł i odblokuj drzemiący w tobie potencjał!

69,60 zł
50,81 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,79 zł

7 osób kupiło
20
Nawilżany papier toaletowy, zapach mango, 50 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawilżany papier toaletowy, zapach mango, 50 sztuk
Akuku
Dostępny
3 szt.

Akuku – nawilżany papier toaletowy dla dzieci i dorosłych! Nawilżany papier toaletowy marki „akuku” o zapachu mango zachęca dzieci do samodzielnego korzystania z toalety. Świetny gadżet w domu i w podróży. Dzieci uwielbiają jego miękką strukturę i przyjemny owocowy zapach. Delikatnie oczyszcza miejsca intymne. Do stosowania na co dzień, ponieważ skład formuły jest bardzo bezpieczny. NIE ZAWIERA ALKOHOLU! BIODEGRADOWALNY I KOMPOSTOWALNY! Zalety nawilżanego papieru: - bezpieczna formuła o działaniu pielęgnującym, - biodegradowalny, - kompostowalny, - przyjemny zapach mango, - oczyszcza skutecznie i delikatnie, - do codziennego stosowania, - miękki i delikatny, - doskonały do nauki samodzielnego korzystania z toalety, - stworzony na bazie papieru toaletowego. Przeznaczony dla dzieci i osób dorosłych! Można go używać: - w domu, - w przedszkolu, - w szkole, - na spacerze, - w podróży. Sposób użycia: - otwarcie opakowanie w miejscy wyznaczonym strzałką; - użyj 1 szt. dokładnie tak, jak tradycyjny papier toaletowy; - zużytą chusteczkę spłucz w toalecie; - zamknij dokładnie opakowanie, aby reszta papieru nie wyschła. Włóknina wykonana w 100% z papieru, więc szybko rozkłada się w środowisku i nie wpływa negatywnie na naszą planetę. W opakowaniu 50 szt. chusteczek. Skład: 97% wody i kwas mlekowy, pantenol, alantoina, wyciąg z mango.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

6 osób kupiło
21
Hipermobilność stawów. Ilustrowany przewodnik i plan ćwiczeń na stabilizację stawów, wzmocnienie mięśni i utrwalenie prawidłowej postawy ciała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hipermobilność stawów. Ilustrowany przewodnik i plan ćwiczeń na stabil...
Dostępny
35 szt.

Hipermobilność stawów, nazywana także wiotkością stawową, hiperruchliwością lub nadmierną ruchomością stawów, dotyczy od 12 do 24 procent Polaków. Jakiego rodzaju terapie i aktywność fizyczną powinieneś stosować, aby zwalczyć ból stawów, mięśni i kręgosłupa? Autorki, doświadczone instruktorki jogi, zaprezentują ci specjalnie opracowane ćwiczenia na stawy i masaż powięzi. Ból i kontuzje odejdą do przeszłości. Stosując zaproponowane ćwiczenia, które zaprezentowane są na zdjęciach i szczegółowo opisane, bez trudu wzmocnisz swoje mięśnie i przywrócisz zdrowie. Znajdziesz tu również zalecenia dietetyczne, które pozwolą ci zadbać o zdrowe kości. Proste i skuteczne ćwiczenia na złagodzenie hipermobilności stawów.

109,90 zł
80,23 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 29,67 zł

5 osób kupiło
22
LEGO Marvel Figurka Spider-Mana 76226 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Marvel Figurka Spider-Mana 76226
LEGO
Dostępny
2033 szt.

• Gratka dla fanów Spider-Mana – pozwól dzieciom w wieku od 8 lat odgrywać pajęcze przygody superbohatera dzięki temu zestawowi LEGO® Marvel Figurka Spider-Mana (76226). • Kultowy bohater Marvela – dzieci mogą złożyć figurkę z 258 elementów, by stworzyć realistyczną podobiznę Spider-Mana z uniwersum Spider-Mana. • W pełni ruchoma figurka — wszystkie części złożonego z klocków Spider-Mana mają przeguby, więc dzieci mogą ustawiać figurkę w real = istycznych pozach. • Prezent dla dzieci – podaruj tę niesamowitą figurkę małemu superbohaterowi w wieku od 8 lat na urodziny, święta lub z innej okazji. • Przenośna zabawa – ta poręczna figurka ma 24 cm wysokości, więc jest idealna do zabawy w każdym miejscu. • Wciągająca zabawa w budowanie – aplikacja Instrukcje budowania LEGO® pozwala użytkownikom oglądać, powiększać i obracać powstający model. • Jeszcze więcej zabawy w superbohaterów – seria LEGO® Marvel oferuje więcej zestawów, w tym figurki Milesa Moralesa (76225) i Venoma (76230). • Gwarancja jakości – elementy LEGO® spełniają najwyższe branżowe standardy jakości, dzięki czemu klocki zawsze do siebie pasują i można je za każdym razem z łatwością połączyć i rozdzielić.

149,99 zł
125,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 24,00 zł

5 osób kupiło
23
Magia Księżyca. Skuteczne zaklęcia i rytuały z wykorzystaniem cykli księżycowych, kryształów, olejków, ziół i wielu innych mistycznych energii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia Księżyca. Skuteczne zaklęcia i rytuały z wykorzystaniem cykli ks...
Dostępny
152 szt.

Czy wiesz, że pełnia Księżyca to idealny czas na przyciągnięcie miłości? Faza nowiu z kolei to dobry moment na zaklęcia pomnażające majątek. Jeśli interesujesz się astrologią, ezoteryką i magią, fascynuje cię świat zaklęć, ta pięknie wydana książka jest dla ciebie. Znajdziesz w niej ponad 100 prostych zaklęć, inkantacji i rytuałów, w których z łatwością połączysz się i wykorzystasz magię Księżyca. Przekonaj się, jak ta kosmiczna energia wzmocni twoje intencje. Z pomocą magicznych narzędzi, takich jak świece, zioła, olejki eteryczne, symbole astrologiczne, karty Tarota, kamienie szlachetne i kryształy będziesz w stanie skuteczniej osiągnąć zamierzone cele. Wykorzystaj mistyczną energię Księżyca.

64,60 zł
48,45 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,15 zł

5 osób kupiło
24
Makowa spódnica. Tom 2. Siostry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Makowa spódnica. Tom 2. Siostry
Dostępny
245 szt.

Jest rok 1661. Przez Rzeszę Niemiecką przetacza się fala procesów o czary. Podejrzane są głównie zielarki i akuszerki, kat nie próżnuje, płoną stosy. Wiga powraca do rodzinnej wsi w pobliżu Kolzig i opiekuje się umierającym ojcem. Jej wnuczka Rozalka dorasta w Zulich, w domu cyrulika Tytusa. W życiu obu kobiet nie brakuje małych dramatów, nierozwikłanych tajemnic oraz lęku. Jednak prawdziwe niebezpieczeństwo dopiero nadciąga. Ktoś poluje na córkę „wiedźmy w makowej spódnicy” oraz jej babkę – „czarownicę”. Okazją do wyrównania osobistych porachunków stają się procesy o czary w Kolzig. Wiga i Rozalia muszą stawić czoło trudom codzienności i zmierzyć się ze śmiertelnym zagrożeniem. W tej walce najważniejsze okazują się inne kobiety – wspierające siostry – oraz mężczyźni, dla których prawość i przyzwoitość nie są jedynie pustymi słowami.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

5 osób kupiło
25
LEGO Marvel Figurka Milesa Moralesa 76225 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Marvel Figurka Milesa Moralesa 76225
LEGO
Dostępny
18 szt.

• Gratka dla fanów Spider-Mana – pozwól dzieciom w wieku od 8 lat odgrywać pajęcze przygody superbohatera dzięki temu zestawowi LEGO® Marvel Figurka Milesa Moralesa (76225). • Kultowy bohater Marvela – dzieci mogą złożyć figurkę z 238 elementów, by stworzyć realistyczną podobiznę Milesa Moralesa z uniwersum Spider-Mana. • W pełni ruchoma figurka — wszystkie części złożonego z klocków Milesa Moralesa mają przeguby, więc dzieci mogą ustawiać figurkę w realistycznych pozach. • Prezent dla dzieci – podaruj tę niesamowitą figurkę małemu superbohaterowi w wieku od 8 lat na urodziny, święta lub z innej okazji. • Przenośna zabawa – ta poręczna figurka ma 23 cm wysokości, więc jest idealna do zabawy w każdym miejscu. • Wciągająca zabawa w budowanie – aplikacja Instrukcje budowania LEGO® pozwala użytkownikom oglądać, powiększać i obracać powstający model. • Jeszcze więcej zabawy w superbohaterów – seria LEGO® Marvel oferuje więcej zestawów, w tym figurki Spider-Mana (76226) i Venoma (76230). • Gwarancja jakości – elementy LEGO® spełniają najwyższe branżowe standardy jakości, dzięki czemu klocki zawsze do siebie pasują i można je za każdym razem z łatwością połączyć i rozdzielić.

139,99 zł
100,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 39,20 zł

5 osób kupiło
26
Dziewięć marzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewięć marzeń
Dostępny
74 szt.

To historia podróży dookoła świata w pojedynkę, która wydarzyła się naprawdę. Po wielu latach pracy w korporacji przestałam widzieć sens w codzienności swojego życia. Porzuciłam pracę managera w jednej z warszawskich korporacji, sprzedałam dobytek i postawiłam na marzenia. Tak rozpoczyna podróż dookoła świata w pojedynkę, w którą wyruszyłam tylko z plecakiem wielkości bagażu podręcznego. To podróż pełna humoru i fantastycznych przygód. Historia o przyjaźni, miłości i poszukiwaniu siebie z egzotyką m.in. Bali, Filipin, Australii, Hawajów w tle.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

5 osób kupiło
27
Kwantowe źródło świadomości. Jak zaprogramować i aktywować wyższe uczucia, aby odzyskać zdrowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwantowe źródło świadomości. Jak zaprogramować i aktywować wyższe uczu...
Dostępny
79 szt.

Radykalne wybaczanie, kosmiczne prawo jedności – to jest prawdziwa szczęśliwość. A według zasady bioniki, właśnie ten wyjątkowy stan emocjonalny jest bardzo potężnym przełącznikiem wpływającym na zdrowie, procesy starzenia i samopoczucie. Odszyfrowuje, jak to działa, w swoim fascynującym planie szczęśliwości. Oprócz podstawowych praw, autorzy wyjaśniają, w jaki sposób stany najwyższego szczęścia mogą wywołać mentalnie w ukierunkowany sposób, aby aktywować enzymy, hormony i neuroprzekaźniki, a choroby dezaktywować. Pokazują, jak ważna jest natura w budzeniu w nas tego błogiego stanu. Uczucia szczęścia i niezniszczalnego zdrowia są teraz (wstępnie) zaprogramowane. Poznaj kod do programu szczęśliwości.

69,60 zł
52,20 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,40 zł

5 osób kupiło
28
Puzzle 60 ElementÓw Zabawy W Gronie PrzyjaciÓŁ Trefl 17378 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,90 zł
11,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

4 osoby kupiły
29
Wielka księga anielskich liczb. Jak prawidłowo odczytywać przesłania aniołów, by świadomie kierować swoim życiem i uczynić je szczęśliwym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka księga anielskich liczb. Jak prawidłowo odczytywać przesłania a...
Dostępny
66 szt.

Okazuje się, że aniołowie i przewodnicy duchowi każdego dnia wysyłają ci ważne wiadomości. Wystarczy je tylko zauważyć i właściwie odczytać. Jak? Wskazówek dostarczy niniejsza książka. Dzięki niej odkryjesz sens liczb anielskich. Nauczysz się z nich korzystać, by czerpać ze źródła prawdziwej duchowości i osiągnąć stan wysokich wibracji. Odwieczną mądrość astropsychologii, numerologii i noetyki przekujesz w codzienną praktykę, zdolną odmienić twoje życie. Anielski channeling stanie się narzędziem, które wpłynie korzystnie na twój rozwój osobisty i duchowy. Liczby anielskie – jak je interpretować i wykorzystywać w codziennym życiu.

64,60 zł
48,45 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,15 zł

4 osoby kupiły
30
Ogień i krew. Część 1, wydanie filmowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogień i krew. Część 1, wydanie filmowe
Dostępny
113 szt.

300 lat przed wydarzeniami opisanymi w Grze o tron. Kiedy Westeros rządziły smoki... Opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów... Wiele stuleci przed wydarzeniami opisywanymi w pierwszym tomie cyklu, Grze o tron, Targaryenowie – jedyna rodzina smoczych lordów, która przeżyła zagładę Valyrii – zamieszkali na Smoczej Skale, nad którą panowali przez z górą dwa stulecia, nim postanowili podbić całe Westeros. Ogień i krew zaczyna się opowieścią o legendarnym Aegonie Zdobywcy, który stworzył Żelazny Tron, a następnie opisuje dzieje kolejnych pokoleń Targaryenów walczących o utrzymanie tego słynnego krzesła, aż po wojnę domową, która omal nie zniszczyła ich dynastii. Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego tak niebezpiecznie było odwiedzać Valyrię po Zagładzie? Jak wyglądało życie w Westeros w czasach, gdy nad niebem panowały smoki? Jakie były najstraszliwsze zbrodnie Maegora Okrutnego? Dlaczego Aegonowi Zdobywcy nie udało się podbić Dorne? To tylko niektóre z pasjonujących pytań, na które odpowiada ta szczegółowa kronika spisana przez uczonego arcymaestera z Cytadeli. Książka zawiera także ponad osiemdziesiąt nowych czarnobiałych ilustracji autorstwa Douga Whetleya. Ogień i krew będzie dla świata Westeros tym, czym jest Silmarillion dla Śródziemia. Na podstawie książki powstał serial HBO Ród smoka.

54,90 zł
43,37 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,53 zł

4 osoby kupiły
31
Pokemon TCG: Pokemon Go - Alolan Exeggutor V box - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
102,90 zł
90,55 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,35 zł

4 osoby kupiły
32
LEGO Marvel Spider-Man Figurka Venoma 76230 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Marvel Spider-Man Figurka Venoma 76230
LEGO
Dostępny
2262 szt.

• Superzłoczyńca w akcji – zachęć dzieci w wieku od 8 lat do odgrywania przygód superbohaterów, wręczając im zestaw LEGO® Marvel Figurka Venoma (76230) z modelem zębiastego kosmity z pazurami znanego z filmów o Spider-Manie. • Kultowa postać z Marvela – dzieci mogą złożyć figurkę z 297 elementów, by stworzyć realistyczną podobiznę Venoma – kosmity i wroga Spider-Mana. • W pełni ruchoma figurka — wszystkie części złożonego z klocków Venoma mają przeguby, więc dzieci mogą ustawiać figurkę w realistycznych pozach. • Prezent dla dzieci – podaruj tę niesamowitą figurkę małemu superbohaterowi w wieku od 8 lat na urodziny, święta lub z innej okazji. • Przenośna zabawa – ta poręczna figurka ma 23 cm wysokości, więc jest idealna do zabawy w każdym miejscu. • Wciągająca zabawa w budowanie – aplikacja Instrukcje budowania LEGO® pozwala użytkownikom oglądać, powiększać i obracać powstający model. • Jeszcze więcej zabawy w superbohaterów – seria LEGO® Marvel oferuje więcej zestawów, w tym figurki Milesa Moralesa (76225) i Spider-Mana (76226). • Gwarancja jakości – elementy LEGO® spełniają najwyższe branżowe standardy jakości, dzięki czemu klocki zawsze do siebie pasują i można je za każdym razem z łatwością połączyć i rozdzielić.

139,99 zł
117,59 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 22,40 zł

4 osoby kupiły
33
Puzzle 100 elementów. L.O.L. Zdjęcia laleczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 100 elementów. L.O.L. Zdjęcia laleczek
Trefl, 100
Dostępny
154 szt.

Zdjęcia laleczek to puzzle składające się z 100 elementów z popularnymi laleczkami LOL Surprise. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 410x275 mm. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia kalandrowany papier odbijający światło i wykorzystanie materiałów ekologicznych.

18,00 zł
15,99 zł

Rabat 11,2%
oszczędzasz 2,01 zł

4 osoby kupiły
34
Ogień i krew. Część 2, wydanie filmowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogień i krew. Część 2, wydanie filmowe
Dostępny
405 szt.

Opowieść o ekscytujących dziejach rodziny Targaryenów. Trzysta lat przed wydarzeniami przedstawionymi w cyklu Pieśni Lodu i Ognia, na długo przed konfliktem, z powodu którego wszystkie wielkie rody Westeros zwróciły się przeciwko sobie, krainą władał niepodzielnie ród Targaryenów, ostatnich z żyjących smoczych lordów. Targaryenowie przeżyli Zagładę Valyrii i osiedlili się na Smoczej Skale. Ta książka opowiada dzieje ich legendarnej dynastii od Aegona Zdobywcy aż po krwawy Taniec Smoków, wojnę domową między Aegonem II a jego przyrodnią siostrą Rhaenyrą, walczącymi o tron swego ojca, która ogarnęła całe Westeros i omal nie doprowadziła do upadku dynastii Targaryenów. Opisuje też pokłosie tego konfliktu i wstąpienie na tron króla Aegona III, zwanego Zgubą Smoków. Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego Rhaenyra uważała się za prawowitą królową? Jakie było pochodzenie trzech smoczych jaj, które dano w prezencie Daenerys? Dlaczego król Aegon III nienawidził smoków? To tylko niektóre z pasjonujących pytań, na które odpowiada ta szczegółowa kronika, spisana przez uczonego arcymaestera Gyldayna z Cytadeli. Ogień i krew będzie dla świata Westeros tym, czym jest Silmarillion dla Śródziemia. Na podstawie książki powstał serial HBO Ród smoka.

54,90 zł
43,37 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,53 zł

3 osoby kupiły
35
Biblia czakr. Proste ćwiczenia i praktyki duchowe, które odblokują, oczyszczą i wzmocnią twój system energetyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia czakr. Proste ćwiczenia i praktyki duchowe, które odblokują, oc...
Dostępny
55 szt.

Jak odblokować czakry, by cieszyć się zdrowiem, wzmocnić duchowość i nadać pożądany kierunek rozwojowi osobistemu? Wbrew pozorom nie jest to trudne. By skorzystać z dobrodziejstw medycyny naturalnej i terapii alternatywnych, wystarczy sięgnąć po niniejszą książkę. Dzięki niej poznasz afirmacje, medytacje i ćwiczenia oddechowe, które wykorzystasz do oczyszczania czakr, między innymi czakry serca czy korony. Co zyskasz w ten sposób? Przede wszystkim dobre zdrowie i samopoczucie, a także trwałe relacje i impuls do realizacji swoich celów. Ale nie tylko. Równocześnie osiągniesz stan wysokich wibracji, by dostroić się i czerpać z uniwersalnej mądrości wszechświata. Odblokuj swoje czakry, by uzdrowić ciało, umysł i duszę.

84,80 zł
63,60 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 21,20 zł

3 osoby kupiły
36
Tysiąc ciętych róż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Tysiąc ciętych róż
Dostępny
3 szt.

Rowicki jako prywatny detektyw wciąż widzi tyle zła. Zaginięcie pewnej Ukrainki sprawi, że obudzą się demony przeszłości i ruszy lawina nieszczęść. Jego złamane serce to najmniejsze z nich. Brudny klimat miejskich zakamarków i szemranych interesów. Rowicki z właściwym sobie uporem i wdziękiem odkłada pelerynę superbohatera i wkracza na scenę zadawnionych krzywd oraz rodzinnej traumy. Przemysław Żarski Na policyjnej emeryturze podkomisarz Rowicki prowadzi śledztwa na własnych zasadach. Do byłego gliny zgłasza się młoda Ukrainka. Uważa, że policjanci nie szukają jej zaginionej przyjaciółki. Oni z kolei są przekonani, że za zniknięciem Tatiany stoi po prostu zamożny sponsor. Rowicki też by pewnie tak pomyślał, ale nie jest obojętny na urok Oksany. Przyjmuje zlecenie i zostaje zmuszony do stoczenia walki z najbardziej odrażającym przestępczym procederem. Tym trudniejszej, że teraz tropy prowadzą w głąb jego przeszłości. Robert Ostaszewski Urodzony w 1972 roku prozaik, wykładowca Studiów Literacko-Artystycznych UJ. Współautor i autor wielu opowiadań oraz powieści kryminalnych. Obecnie tworzy cykl śląski – Zabij ich wszystkich, Ukochaj na śmierć. Jego opowiadanie kryminalne Ten cholerny wrzesień zostało zaadaptowane na scenę przez Łukasza Witta-Michałowskiego. Juror Nagrody Kryminalnej Piły. Mieszka (głównie) w Krakowie. Tysiąc ciętych róż zamyka trylogię z podkomisarzem Konradem Rowickim w roli głównej. Poprzednie części – Zginę bez ciebie i Śmierć last minute – cieszą się dużym uznaniem czytelników.

42,99 zł
20,21 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 22,78 zł

3 osoby kupiły
37
Dzieci Hitlera. Jak żyć z piętnem ojca nazisty wyd. specjalne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci Hitlera. Jak żyć z piętnem ojca nazisty wyd. specjalne
Dostępny
102 szt.

Czy można być żarliwym nazistą i troskliwym ojcem? Josef Mengele wysyła setki tysięcy węgierskich Żydów do komór gazowych. Jednocześnie przeżywa z żoną drugi miesiąc miodowy w Auschwitz. Hans Frank nadzoruje trwającą w Polsce rzeź. Wieczorami jest troskliwym ojcem i godzinami ćwiczy z synem grę na pianinie. W Norymberdze Hermann Göring czeka na wykonanie kary śmierci. Pisze stamtąd pełne miłości listy do ukochanej córeczki. Jak to jest być dzieckiem zbrodniarza, który przyczynił się do śmierci milionów ludzi? Jak żyć z nazwiskiem, które jest synonimem największego zła? Czy można kochać kata? Dzieci czołowych nazistów po raz pierwszy opowiadają o swoich ojcach. Jedni potępiają zbrodniczą działalność rodziców na rzecz Trzeciej Rzeszy, inni próbują ją usprawiedliwiać. Kochają i nienawidzą. Czułość miesza się w nich z odrazą. Doniesienia o zbrodniach przesłaniają sielankowe wspomnienia z dzieciństwa. Jednak tylko oni mogą dostrzec człowieczeństwo w tych, w których my widzimy wyłącznie okrutnych sadystów.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

3 osoby kupiły
38
Robot Auto 17x24x6 Mc 2w1 Mix2 Wb 72/144 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robot Auto 17x24x6 Mc 2w1 Mix2 Wb 72/144
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
6 szt.

23,90 zł
17,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 5,91 zł

3 osoby kupiły
39
Moda Pieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moda Pieski
Olesiejuk Sp. z o.o.
Dostępny
107 szt.

Znajdziesz tu mnóstwo pomysłów na wyjątkowe kreacje dla uroczych psiaków. Rysuj po śladzie, projektuj wzory i dodatki, koloruj, uzupełniaj stroje kolorowymi naklejkami i rozwijaj swoją kreatywność!

17,00 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

3 osoby kupiły
40
Puzzle 4w1. Groźne dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 4w1. Groźne dinozaury
Trefl, 35, 48, 54, 70
Dostępny
78 szt.

Groźne dinozaury to puzzle dla dzieci składające się z 4 niezależnych układanek, zaprojektowane z myślą o wszystkich fanach i fankach dinozaurów.

23,90 zł
20,79 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,11 zł

3 osoby kupiły
41
Cień sułtana. Tom 3. Córka gniewu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cień sułtana. Tom 3. Córka gniewu
Dostępny
208 szt.

Zdrada. Intryga. Wielka bitwa i wielka miłość zdolna pokonać każdą przeszkodę. Klęska wojsk tureckich w bitwie morskiej pod Lepanto to dopiero początek problemów Imperium Osmańskiego. Sułtan Selim II podupada bowiem na zdrowiu, a na dworze rozpoczyna się rywalizacja o to, kto zajmie tron. Tymczasem Jelenę po bitwie budzą krzyki marynarzy cieszących się ze zwycięstwa. Księżniczce trudno jednak ukryć troskę o swojego ukochanego, który przebywał na wrogim statku. Na dodatek musi poradzić sobie z nowym ciężarem, jaki zsyła na nią los. Chęć uwolnienia się spod wpływu ojca Vincenzo zmusi Jelenę do podjęcia kroków, które mogą zagrozić jej życiu. Widowiskowy finał Serii sułtańskiej Marii Paszyńskiej.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
42
Prokurator - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prokurator
Dostępny
1080 szt.

Trzydziestoletnia, niezwykle atrakcyjna Kinga Błońska jest szczęśliwą kobietą. To znaczy była. Od wielu lat dzieliła życie z tym samym mężczyzną a zawodowo, jako błyskotliwa adwokatka, odnosiła sukcesy na sali sądowej. Teraz jednak fortuna przestała jej sprzyjać: nie dość, że przyłapała męża na zdradzie, to musiała również podjąć się prowadzenia sprawy groźnego bandyty "Szarego". Co gorsza, "Szary" jest jej przyrodnim bratem, z którym od dawna nie miała - i nie chciała mieć - nic do czynienia. Wydarzenia ostatnich tygodni postanawia odreagować w dyskotece. Po raz pierwszy w życiu ma ochotę zachować się nieodpowiedzialnie i udaje się jej to aż za bardzo. Ląduje w mieszkaniu Łukasza, którego dopiero co poznała na parkiecie. Po niesamowitych miłosnych uniesieniach, zaspokojona seksualnie, ale skacowana moralnie, ukradkiem wraca do domu. Zaledwie kilka godzin później przekonuje się, że pech upodobał ją sobie na dobre: "facet na jedną noc" okazuje się prokuratorem prowadzącym sprawę jej przyrodniego brata. Jakby tego było mało, wszystko wskazuje na to, że pozasłużbowe kontakty Kingi i Łukasza nie ograniczą się do jednego gorącego spotkania

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
43
Puzzle 100 ElementÓw Zgrana Ekipa PrzyjaciÓŁ Trefl 16442 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,00 zł
15,99 zł

Rabat 11,2%
oszczędzasz 2,01 zł

2 osoby kupiły
44
Rzymianin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzymianin
Dostępny
97 szt.

Czy to możliwe, że Jezus, syn cieśli Józefa, przepowiedział Germanikowi, wnukowi Marka Antoniusza, śmierć, jeśli ten pojedzie do Antiochii? Czy to możliwe, że Agrypinie, żonie Germanika, wyłuszczył zasady wiary swoich przodków, zasiewając ziarno chrześcijaństwa w jej sercu? „Rzymianin” przenosi czytelnika w czasy potęgi Imperium Rzymskiego, czasy nieustającej i krwawej rywalizacji o tytuł cesarza, a także prowadzi za próg domu Marii, Józefa i Jezusa. Historia milczy na temat spotkania wielkiego rzymskiego wodza z synem cieśli, ale jeśli coś zostało przemilczane, nie znaczy, że się nie wydarzyło…

39,90 zł
27,13 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,77 zł

2 osoby kupiły
45
Srebrna łyżeczka wyd. specjalne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Srebrna łyżeczka wyd. specjalne
Dostępny
102 szt.

ŻYCIE JEST PEŁNE NIESPODZIANEK I ZWROTÓW AKCJI. MUSIMY TYLKO W TO UWIERZYĆ. Technika Kintsugi, sztuka naprawy porcelany, przypomina nam o tym, jak bardzo krucha jest miłość. Ale jeżeli bardzo się staramy, to wszystko można posklejać na nowo. Oto fragment mojej historii, kawałek świata, o którego istnieniu nie miałam pojęcia. To także opowieść o kilku innych osobach, dzięki którym jestem, jaka jestem. Kiedyś ktoś pokazał mi, że można wyjść ze swojej skorupy i zacząć żyć inaczej. Ktoś przetarł zabrudzoną szybę i dzięki temu zobaczyłam zupełnie inny świat. Pewnego dnia Lidia dostaje list od tajemniczej kobiety, która przedstawia się jako przyjaciółka rodziny. Chce jej przekazać spadek. Niczego więcej nie wyjaśnia. Kim jest ta kobieta? Dlaczego tak jej na tym zależy? Do kogo należą piękne, srebrne łyżeczki odnalezione w starym pudełku? Lidia powoli odkrywa tajemnicę, która wywraca jej życie do góry nogami. Tajemnicę, dzięki której odnajduje spokój i szczęście. Ale przede wszystkim odpowiedź na pytanie, co, a właściwie kto, jest dla niej najważniejszy. I ile trzeba poświęcić, by odnaleźć tę jedyną, prawdziwą miłość. \"O matko, jaka piękna! Na taką powieść Magdaleny Witkiewicz czekałam! Jest bliska kobiecej wrażliwości, jest bliska sercu. Musicie przeczytać! Tajemnica srebrnych łyżeczek pochłonęła mnie bez reszty. Przepiękna, kobieca powieść.\" Justyna Chaber, ONA CZYTA

29,99 zł
21,89 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

2 osoby kupiły
46
Hashimoto. Dieta i styl życia w chorobie (wyd. 2022) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,99 zł
43,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

2 osoby kupiły
47
Layla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Layla
Dostępny
734 szt.

Nowa powieść autorki bestsellerów Hopeless i Ugly Love Layla oczarowała Leedsa swoją szczerością i bezpośredniością. Znany muzyk już od pierwszej chwili czuł, że łączy ich wyjątkowa więź. Po pierwszej wspólnie spędzonej nocy oboje byli pewni, że są bratnimi duszami, że będą razem już do końca życia… Jednak ktoś ma inne plany i próbuje zabić Laylę. Dziewczyna przez wiele tygodni dochodzi do siebie po brutalnym ataku. Niestety jej psychiczne rany nie goją się równie szybko jak fizyczne. Leeds ma wrażenie, że to zupełnie inna kobieta niż ta, w której się zakochał. Aby ratować ich związek, zabiera ukochaną do pensjonatu, w którym wszystko się zaczęło. Tam Layla zaczyna czuć się jeszcze gorzej, a jej dziwne zachowania coraz bardziej się nasilają. A to tylko niektóre z wielu niewytłumaczalnych zdarzeń w pensjonacie… Leeds musi podjąć trudną decyzję. Wie, że jeśli dokona złego wyboru, może zaszkodzić nie tylko Layli.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

2 osoby kupiły
48
Wielka księga kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka księga kolorów
Dostępny
1478 szt.

Zabawna przygoda w krainie barw. Wielka księga kolorów wprowadza dzieci w świat barw. Mówi o tym, jak tworzyć nowe kolory, mieszając podstawowe. Opowiada o palecie barw i znaczeniu kolorów.

16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
49
Indie. Ład chaosu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Indie. Ład chaosu
Dostępny
10 szt.

Indie – ład chaosu to ciąg dalszy trójksięgu o tym subkontynencie. W Indie. Głód Boga i w Zdejmij sandały. Podróż na skraj Indii przedstawiłam podróże po Indiach południowych. Tu znajdziecie relację z podróży po Indiach północno-wschodnich. Cztery i pół tysiąca kilometrów. Pociągami, jeepami, rykszami i łodzią po Gangesie. Siedem stanów: Bengal z Kalkutą, himalajski Sikkim, Bihar, po którym kiedyś wędrował Budda, Madhja i Uttar Pradeś, a w nim porażające erotycznymi rzeźbami tysiącletnie świątynie z Khadźuraho i Waranasi, które skłaniają do refleksji o śmierci. I ostatnie dwa stany: porośnięty dżunglą Dźharkhand i położona nad Zatoką Bengalską, doświadczana huraganami Orisa, a w niej ośrodek dla trędowatych założony przez Polaka ojca Żelazka. Dziesiątki spotkań z ludźmi. Na żywo i z ich słowami, które pozostawili po sobie, odchodząc wraz ze stuleciami historii Indii. Nasza podróż po tym kraju to spotkanie z cierpieniem, ale i duchem wolności, głodem prawdy, apetytem na kolory, żarliwością muzyki, podziwem dla życia i wdzięcznością wobec ludzi. Uważam ją za wyjątkowy i godny szacunku przykład ciekawej, uczciwej, szlachetnej językowo i ideowo literatury pogranicza – pomiędzy reportażem, dziennikiem, esejem, przewodnikiem. – Małgorzata Szejnert o książce Małżeństwo psychologów. Tamara i Jerzy Tokajowie pracują z rodzinami, młodzieżą oraz z osobami z problemem choroby psychicznej w rodzinie. Jerzy jest współzałożycielem działającego od 20 lat Stowarzyszenia na rzecz Osób z Kryzysami Psychicznymi „Przyjazna dłoń”. Tamara od 20 lat współprowadzi z Magdą Dintar Szkołę dla Rodziców. Od 25 lat oboje należą do wspólnoty neokatechumenalnej. Są rodzicami Darii i Joanny. Wspólne podróże Jerzego i Tamary po Indiach przedstawiono też w książkach Indie głód Boga, Zdejmij sandały i na stronie nietylkoindie.pl

59,90 zł
29,35 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 30,55 zł

1 osoba kupiła
50
Roszpunka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roszpunka
Dostępny
2 szt.

Dzięki tej serii książeczek z rozkładanymi elementami dzieci odkryją urok klasycznych opowieści. Piękne ilustracje rozbudzą wyobraźnię każdego malucha. Zbierz je wszystkie! Jaś i magiczna fasola Czerwony Kapturek Roszpunka Królewna śnieżka.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
51
Psie story. Historia niezwykłej przyjaźni człowieka z psem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psie story. Historia niezwykłej przyjaźni człowieka z psem
Dostępny
122 szt.

Wiadomo, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Ale skąd się wziął pies? Jak zaczęła się ta międzygatunkowa miłość? Do czego potrzebne były naszym przodkom psy? W jaki sposób udomowiliśmy wilka, a później z owczarków i brytanów zrobiliśmy kanapowe ratlerki i mopsy? Relacje ludzi i psów to również ciekawe zjawisko. Jeszcze do niedawna to był klasyczny układ pan i jego pies, dziś czworonogi stają się członkami naszej rodziny i bardziej przypominają układ rodzic – dziecko. Co z tego wynika dla naszych kontaktów? Wszyscy, którzy mają psy wiedzą, że to empatyczne stworzenia – odczuwają ból, miłość, lęk, zazdrość, ale nasi czworonożni przyjaciele mają coś jeszcze – tzw. szósty zmysł, który pozwala wyczuć niebezpieczeństwo, choroby czy złych ludzi. Skąd się wziął i dlaczego nie zaginął w drodze ewolucji? Niestety, człowiek też potrafi zawieść zaufanie psa, a wtedy – jak udowodniono - psy po traumie chorują na depresje, stres czy lęki. W książce znajdziecie mnóstwo niesamowitych historii o tym, jak ludzie i psy potrafią poświęcać się dla siebie nawzajem: od psa, który jeździł koleją, który oddał życie za dziecko, aż po historię posła Lityńskiego, który utonął w Narwii, próbując ratować swojego psa z przerębli i Patrona, jednego z bohaterów wojny w Ukrainie. Historie prawdziwe, najbardziej znane pieski, które zapisały się w historii kultury, sztuce i literaturze. A także o tym, skąd wzięło się powiedzenie jak pies z kotem, czyli przyjaźnie psów ze zwierzętami innych gatunków. Sporo wiedzy i badania naukowców poparte przykładami z życia. A na koniec rozważania o tym, jakie mogą być dalsze losy ewolucji psa?

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
52
Seria fortunnych zdarzeń. Rola przypadku w procesie powstawania planety, życia oraz ciebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Seria fortunnych zdarzeń. Rola przypadku w procesie powstawania planet...
Dostępny
5 szt.

Zabawna i zaskakująca opowieść o wielkiej mocy przypadku w życiu człowieka i świata autorstwa wybitnego biologa i twórcy książek popularnonaukowych. „Fascynująca i porywająca książka – Sean B. Carroll w swojej najlepszej formie!” - Bill Bryson Dlaczego świat jest taki, jaki jest? Jak się tu znaleźliśmy? Czy wszystko dzieje się z jakiegoś powodu, czy też niektóre rzeczy wydarzyły się dzięki przypadkowi? Filozofowie i teologowie zastanawiali się nad tymi pytaniami od tysiącleci, ale zaskakujące odkrycia naukowe ostatniego półwiecza ujawniły, że żyjemy w świecie rządzonym przez przypadek. Seria fortunnych zdarzeń to opowieść o tym, jak przypadek stał się zaskakującym źródłem całego piękna i różnorodności w naturze. Jak każdy inny gatunek, my, ludzie, znaleźliśmy się tu przez przypadek. To szokujące, jak wiele rzeczy – z których każda mogła nigdy nie mieć miejsca – musiało się wydarzyć w określony sposób, aby ktokolwiek z nas zaistniał: od nieprawdopodobnego uderzenia asteroidy przez szalone zawirowania epoki lodowej po niewidzialną loterię w gonadach naszych rodziców. Wszyscy jesteśmy tutaj dzięki zadziwiającej serii fortunnych zdarzeń, a przypadek nadal rządzi nami na cienkiej linii pomiędzy życiem a śmiercią. Seria fortunnych zdarzeń to dowcipnie napisana i inspirująca książka o jednym z najważniejszych i najmniej docenianych czynników, wpływających na nasze życie.

49,90 zł
28,94 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 20,96 zł

1 osoba kupiła
53
Wybór Grety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

1 osoba kupiła
54
Wyszyński Pater Patriae. Ogólnopolska Wystawa Sztuki Współczesnej dedykowana Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu z okazji beatyfikacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wyszyński Pater Patriae. Ogólnopolska Wystawa Sztuki Współczesnej dedy...
Dostępny
8 szt.

Zapraszam Państwa na wystawę i do katalogu Wyszyński Pater Patriae, których intencją jest przypomnieć i wizualnie ukazać tego wielkiego Polaka wyniesionego współcześnie na ołtarze. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat stał się on dla wielu rodaków wzorem człowieka i kapłana stojącego na straży wiary i moralności chrześcijańskiej, a także wzorem patrioty. Stał się po prostu – używając starożytnego idiomu łacińskiego przysługującego najwybitniejszym – Pater Patriae, Ojcem Ojczyzny. Całe swoje pasterskie posługiwanie oddał służbie człowiekowi, dążąc do jedności Kościoła z narodem, za co potomni w dowód uznania nazwali go Mężem Stanu i Prymasem Tysiąclecia. Piszę ten wstęp o błogosławionym kardynale Wyszyńskim, mając przed sobą ponad sto prac twórców, którzy z perspektywy czasu, jaki przebyliśmy, czekając na jego beatyfikację, wyrazili obrazem, metaforą, intuicją, artystycznym zamysłem swoje postrzeganie kardynała Wyszyńskiego. Zarówno oni, jak i ja – z tym, że w moim przypadku w sensie literackim – pragniemy ukazać Wyszyńskiego jako kogoś, kto został nam dany przez Boga jako prorok na trudne czasy. Album prac wybitnych artystów zgromadzonych w tej książce, postrzega prymasa w jego prorockich cechach: oddany tylko Bogu (Soli Deo); odważnie przeciwstawiający się niesprawiedliwości i złu (Non possumus); kroczący przez całe swe życie drogą cierpienia (Via Dolorosa); bezgranicznie ufający Matce Bożej (Per Mariam); ojciec narodu i duchowy przywódca w czasach zniewolenia (Pater Patriae); z uporem realizujący przez życie zasadę miłości i miłosierdzia względem wszystkich, także swoich wrogów (Caritas et Misericordia). Jan Paweł II powiedział kiedyś: „Oby Kościół i naród pozostał mocny dziedzictwem Stefana kardynała Wyszyńskiego. Obyto dziedzictwo trwało w nas”. Co to oznacza? Oznacza wejście w posiadanie skarbu naszej chrześcijańskiej kultury, której najważniejszymi czynnikami są: wiara przekazana przez ojców, godność człowieka i poszanowanie jego podstawowych praw, wartość i znaczenie przyznawane rodzinie, miłość Ojczyny i zawierzenie Matce Bożej. Kulturowe i artystyczne dziedzictwo tak respektowane w życiu Prymasa Tysiąclecia jest współcześnie wielkim wyzwaniem także dla twórców, by określali naszą tożsamość i przypominali o chrześcijańskim świadectwie piękna. Artyści bowiem poprzez swoje dzieła porozumiewają się z innymi. Co więcej – potrzebujemy artystów, aby pokazywali nam historię nieco inaczej, zamysłem swojego serca i talentu, wizją poetyczną, przebłyskiem światłości, która zajaśniała w ich duszy. Dobrze się stało, że życie błogosławionego Stefana Wyszyńskiego poddane zostało estetycznej kontemplacji sztuki, łącząc piękno z prawdą. Potrzebuje-my współcześnie w Polsce – w dobie kryzysu wiary – sztuki prowadzącej do doświadczenia religijnego. Im bardziej świat staje się mroczny i nieprzewidywalny, potrzebujemy sztuki, która daje nam oczyszczenie i za-chwyt. Ona bowiem przez tworzone piękno pozwala nam poznać smak życia i wzbudzić tęsknotę za Tajemnicą. Ks. prof. dr hab. Witold Kawecki

90,00 zł
44,10 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 45,90 zł

1 osoba kupiła
55
Oczyszczanie wątroby i nerek - naukowe i ludowe metody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oczyszczanie wątroby i nerek - naukowe i ludowe metody
Dostępny
47 szt.

Z książki dowiesz się, czy już teraz twój organizm potrzebuje oczyszczenia. Zanieczyszczenia mogą być przyczyną chorób układu pokarmowego. Za pomocą opisanych przez autora wskazówek rozpoznasz objawy zanieczyszczania w ciele. Najważniejszy w procesie oczyszczania jest dobór metody, który będzie pasował do twoich objawów. Powinieneś też zadbać o prawidłowe przeprowadzenie całego procesu oczyszczania wątroby i nerek. Poznasz domowe sposoby na oczyszczanie wątroby oraz nerek z toksyn. Zioła oraz dieta pomogą ci powrócić do zdrowia i odzyskać odporność. Zioła na nerki oczyszczą je ze złogów i kamieni. Napar ze skrzypu polnego lub rdestu ptasiego i inne zioła na wątrobę przywrócą równowagę w ciele. Poznaj najskuteczniejsze domowe kuracje oczyszczające.

44,40 zł
32,41 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,99 zł

1 osoba kupiła
56
Z plecakiem. Korsyka. Szkocja i nie tylko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z plecakiem. Korsyka. Szkocja i nie tylko
Dostępny
82 szt.

Ścieżka trawersująca Capu Landroncellu poprowadziła nas około stu pięćdziesięciu metrów poniżej szczytu. Później musieliśmy zejść po zdradliwych, luźnych łupkach. Szliśmy raz w górę, raz w dół skalistymi fragmentami, pokonując imponujące przełomy granitowych ścian. W pewnym miejscu musieliśmy przecisnąć się przez wąską, poziomą szczelinę. Tak wąską, że czołgaliśmy się w niej na brzuchach ciągnąc za sobą plecaki. A te plecaki, mój i Małgosi, były raczej duże. Joasia z Markiem bardziej zastanawiali się nad niezbędnym bagażem i ich plecaki wyglądały znacznie skromniej. – A ty nie zrobiłeś mi tutaj żadnego zdjęcia. Jak mogłeś – wypominała mi Małgosia. – Bardziej myślałem o naszym bezpieczeństwie, niż o robieniu zdjęć – tłumaczyłem się. Tym bardziej, że szczelina znajdowała się na krawędzi potężnego urwiska. Chwila nieuwagi i mogłyby być kłopoty.

39,90 zł
27,13 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,77 zł

1 osoba kupiła
57
Z kamienia i kości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Z kamienia i kości
Dostępny
18 szt.

Powieść będąca pieśnią ku chwale morza, śniegu, surowych krajobrazów tundry oraz życia, które jest zmaganiem się i ma w sobie nieoczywiste piękno. Ceniona i nagradzana francuska pisarka, przybliża świat Inuitów – rdzennych mieszkańców Arktyki, które to terytorium dzielą z wędrownymi zwierzętami, duchami i żywiołami. Autorka niczym szamanka snuje znaną ludziom od wieków historię, która jednak zapiera dech w piersiach swoją mocą. Opowiada na nowo o tym, że człowiek jest zwierzęciem zależnym od światła, wody i pożywienia, że nie jest centrum świata. Narrację przeplatają inuickie pieśni zwierząt, ludzi i duchów – proste, rytmiczne, z powtarzalnymi refrenami, wprowadzające w trans. Przesiąknięta ekologią i rdzenną duchowością książka Bérengere Cournut okazuje się niezwykle udaną i aktualną próbą poszukiwania alternatywnej wizji rzeczywistości.

44,00 zł
22,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,00 zł

2 osoby kupiły
58
Śnieżysko. Tom 2. Lustrzane Serce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śnieżysko. Tom 2. Lustrzane Serce
Dostępny
155 szt.

Bruno prowadzi księgarnię przejętą w spadku po rodzicach. Grudzień to dla niego bolesny czas, a Święta kojarzą mu się jedynie z tragicznym wydarzeniem sprzed lat. Mimo obecności babci Wiktorii i przyjaciela Marcina żyje, jakby wciąż śnił. Mąż Julianny, wyjeżdżając w delegację, prosi ją, by do jego powrotu nigdzie nie wychodziła. Przed nią trzy tygodnie, które ma spędzić sama w nowym miasteczku, nie znając powodu nietypowej prośby. Kolejne dni oraz nowe odkrycia wywołują w niej lęki i prowokują do podejmowania trudnych decyzji. Jedyne, co ma, to dom, o jakim marzyła, bogate wnętrza, pełną spiżarkę, górski krajobraz za ogromnymi oknami i kumulującą się w czterech ścianach samotność. To powieść o tęsknocie za dzieciństwem, bliskością, za osobami i sytuacjami, które istnieją już jedynie we wspomnieniach. O braku w dostatku, samotności wśród ludzi i o pozorach, które zacierają prawdę. Druga część cyklu Śnieżysko.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
59
Bestia z Buchenwaldu wyd. specjalne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestia z Buchenwaldu wyd. specjalne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

HISTORIA ILSE KOCH, KOMENDANTOWEJ NAZISTOWSKIEGO OBOZU, KTÓREJ OKRUCIEŃSTWO STAŁO SIĘ LEGEND WYDARZENIA W TEJ KSIŻCE S OPARTE NA FAKTACH. PRAWDA BYWA BARDZIEJ PRZERAŻAJCA OD NAJWYMYŚLNIEJSZEJ FIKCJI. CZŁOWIEK JEST ZDOLNY DO WSZYSTKIEGO. Ilse Koch dokonała okrutnych czynów. Wiedźma z Buchenwaldu w wyjątkowo bestialski sposób znęcała się nad więźniami, była jedną z najbardziej odrażających sadystek w historii. W willi Kochów odnaleziono wyroby z ludzkiej skóry. CO SPRAWIŁO, ŻE UROCZA DZIEWCZYNA STAŁA SIĘ WYRAFINOWAN SADYSTK? ZASKAKUJCE, JAK ŁATWO CZŁOWIEK ADAPTUJE SIĘ DO ZMIAN.

29,99 zł
21,89 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

1 osoba kupiła
60
W tej powieści wszyscy umierają - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
W tej powieści wszyscy umierają
Dostępny
11 szt.

W dniu, w którym Memento Mori zdaje sobie sprawę, że jest postacią z supermocą podróżowania po książkach, postanawia zaatakować pisarzy, którzy skazują swoich bohaterów na śmierć. Wraz z grupą równie niezwykłych postaci wyrusza w nieprawdopodobną podróż po literackich dziełach i epokach, z reguły odnosząc sukcesy. Wszystko jednak wywraca się do góry nogami, gdy odkrywa, że w książce, której jest bohaterem, autor też postanawia kogoś zabić… Napisana w mistrzowskim stylu, nagrodzona Nagrodą Literacką Unii Europejskiej książka znanego gruzińskiego autora, blogera i copywritera Beki Adamaszwilego usatysfakcjonuje najbardziej wymagających czytelników, zwłaszcza tych, którzy cenią w książce absurdalny humor, zabawę słowem oraz nieposkromioną wyobraźnię autora. Pełno w niej znanych z klasyki literatury, teatru i filmu postaci oraz aluzji do niezliczonej ilości dzieł literackich.

44,00 zł
22,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,00 zł

1 osoba kupiła
61
Przypadek i konieczność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przypadek i konieczność
Dostępny
45 szt.

Jacques Monod (1910–1976), francuski biolog, laureat Nagrody Nobla, zasłynął pionierskimi badaniami w dziedzinie genetyki, które prowadził od lat czterdziestych XX wieku. Przypadek i konieczność (1970), nazwany przez autora w podtytule esejem o „filozofii naturalnej”, jest namysłem nad obrazem świata w dobie odkryć mikrobiologów, które każą zrewidować nasze pojmowanie tak podstawowych kategorii, jak przypadek, konieczność, naturalność i sztuczność, niezmienność i działanie celowe. Ta rewizja z kolei zmusza do nowego spojrzenia na konsekwencje filozoficzne i etyczne. Nowe odkrycia poniekąd godzą przypadek (mutację) z koniecznością (dobór): przypadek zostaje „przechwycony, zachowany, odtworzony przez maszynerię niezmienności i w ten sposób przekształcony w uporządkowanie, regułę, konieczność”. Biosfera nie zawiera jednak żadnej przewidywalnej klasy obiektów. Konieczność jest zbudowana na przypadku. Nauka przesądza zdaniem Monoda o odrzuceniu wszelkich doktryn (zwłaszcza religijnych) głoszących predeterminację człowieka, wymaga wykluczenia wszelkiego antropocentryzmu. Prowadzi człowieka do heroicznych wyborów wobec pustego (jednak) świata: „Stare przymierze jest zerwane: człowiek nareszcie wie, że jest sam w obojętnym ogromie wszechświata, z którego wyłonił się wskutek przypadku. Jego obowiązki, podobnie jak jego los, nigdzie nie są wpisane. To on ma dokonać wyboru między Królestwem a ciemnościami”.

56,00 zł
39,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,80 zł

1 osoba kupiła
62
Pasje sensem życia. Tom 1. Małopolska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pasje sensem życia. Tom 1. Małopolska
Dostępny
3 szt.

Pasje sensem życia to odpowiedź autora na wstrząsające informacje o tragicznych zgonach kolegów i koleżanek z profesji lekarza weterynarii. Pokazując kilkudziesięciu wybitnych lekarzy weterynarii i ich pasje, chce zachęcić młodszych kolegów do wyszukania sobie hobby, by oderwać się od problemów natury zawodowej.

62,00 zł
31,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 31,00 zł

1 osoba kupiła
63
Puzzle 60 ElementÓw Radosne Lalki Trefl 17380 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,90 zł
10,99 zł

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
64
Sorry, taki mamy ślad węglowy. Fakty, liczby, procenty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sorry, taki mamy ślad węglowy. Fakty, liczby, procenty
Dostępny
159 szt.

Książka oparta na solidnych badaniach, zawierająca czytelne dane, rzetelne statystyki oraz pouczające wykresy, a przy tym napisana przystępnie i z dużą dawką humoru. Autor nie mówi ludziom, co mają robić, jak żyć, ale podnosi świadomość, zachęca do dyskusji i pomaga wyrobić sobie własne zdanie. Emisja gazów cieplarnianych drastycznie wzrasta, toniemy w śmieciach, wycinamy płuca Ziemi, a tuż za rogiem czai się klimatyczna apokalipsa rodem z Mad Maxa. Czy ja, ty mamy na to wpływ? Mike Berners-Lee uświadamia, jaki ślad węglowy zostawiamy zarówno w skali mikro, w codziennym życiu, jak i w skali makro, produkując, konsumując, a nawet odpoczywając. Sama Ziemia generuje ślad węglowy, np. w wyniku wybuchów wulkanów, ale bezsprzecznie największym szkodnikiem jest człowiek. W książce przedstawiono nasz niechlubny udział, zaczynając od zdarzeń najmniej uciążliwych dla planety – kilkugramowych, poprzez kilogramy, aż po działania wytwarzające miliardy ton CO2, jak wojna czy pożary lasów. Przyjaźniejsza dla środowiska jest podróż autobusem czy hybrydowym samochodem? W publicznej toalecie lepiej wytrzeć ręce papierowym ręcznikiem czy skorzystać z suszarki? I jak bardzo martwić się tym, że zjadamy banany transportowane z Ameryki Południowej? Odpowiedzi na te oraz setki innych pytań znajdziesz w tej książce. Dzięki zgromadzonej w niej wiedzy w sposób bardziej świadomy będziesz dokonywać codziennych wyborów, przyczyniając się do ratowania planety.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
65
Kalendarz 2023. Podróże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023. Podróże
Dostępny
8 szt.

Dalekie lub bliskie, egzotyczne i swojskie, planowane i spontaniczne! Wszystkie podróże zmieścisz w tym kalendarzu. A jeśli akurat nie będziesz miał czasu na wyjazd, między ważnymi spotkaniami i planami wpisanymi w kalendarz znajdziesz ciekawostki na temat najpiękniejszych krajów Europy: Włoch, Francji, Hiszpanii i Portugalii, a także piękne ilustracje, które przeniosą Cię gdzieś bardzo daleko! W kalendarzu zachowany został tygodniowy układ kalendarzowy ze stroną na notatki przy każdym tygodniu.

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

1 osoba kupiła
66
Wkład do długopisu Gel Parker czarny Op2szt B/c - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
32,90 zł
32,24 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,66 zł

1 osoba kupiła
67
Puzzle 4w1 Kocia Ferajna Trefl 34612 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,90 zł
20,79 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,11 zł

1 osoba kupiła
68
Naturalne sposoby na zespół jelita drażliwego, nietolerancje pokarmowe, wzdęcia i zgagę. Prosty plan żywieniowy, ćwiczenia i masaże dla zachowania zdrowego mikrobiomu i całego układu trawiennego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Naturalne sposoby na zespół jelita drażliwego, nietolerancje pokarmowe...
Dostępny
4 szt.

Czy wiesz, że wiele chorób jelit i innych schorzeń układu pokarmowego negatywnie wpływa też na twoją psychikę? I jeśli cierpisz z powodu refluksu, alergii pokarmowych lub zespołu jelita drażliwego odpowiednią dietą możesz poprawić swoje samopoczucie? Sięgnij po ten rewolucyjny podręcznik o zdrowiu jelit. Jego autorka nie tylko omówi najczęstsze dolegliwości i schorzenia układu trawiennego, ale da ci również konkretne strategie na ich pokonanie. Zrozumiesz, jak ważne w tej walce jest oczyszczanie jelit i kondycja mikrobiomu jelitowego. Dlatego poznasz naturalne probiotyki, a także 50 przepisów na pożywne, wzmacniające jelita potrawy zgodne z założeniami przeciwzapalnej diety low-FODMAP. Jelita to twój drugi mózg, zadbaj o nie!

139,30 zł
71,04 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 68,26 zł

69
Panowanie smoka. Tom 1, wydanie ilustrowane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panowanie smoka. Tom 1, wydanie ilustrowane
Dostępny
90 szt.

Ten piękny wizualnie przewodnik – zawierający ponad sto pięćdziesiąt kolorowych ilustracji – stanowi znakomite wprowadzenie do historii dynastii Targaryenów, sławnej rodziny stojącej w centrum nowego serialu HBO Ród smoka, prequela Gry o tron. Członkowie tej dynastii przez stulecia zasiadali na Żelaznym Tronie Westeros, podczas gdy ich smoki władały niebem. Historia jedynej rodziny smoczych lordów, która przetrwała Zagładę Valyrii, jest pełna politycznych intryg, zdrad oraz czynów zarówno szlachetnych, jak i podłych. Panowanie smoka opowiada pierwszą część ich dziejów, od podboju Westeros przez Aegona Targaryena aż po osławiony Taniec Smoków, krwawą wojnę domową, która omal nie położyła na dobre kresu rządom Targaryenów. Ta wyjątkowa publikacja zawiera bardzo wiele zupełnie nowych ilustracji przedstawiających Targaryenów oraz ich smoki i może zainteresować zarówno fanów wiedzących bardzo dużo o Westeros, jak i tych, którzy po raz pierwszy spotkali się z nimi w nowym serialu HBO Ród smoka. Panowanie smoka jest najlepszym przewodnikiem dla wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się więcej o najpotężniejszej rodzinie Siedmiu Królestw.

89,90 zł
52,14 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 37,76 zł

70
Odblokowanie i oczyszczenie czakr za pomocą Reiki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odblokowanie i oczyszczenie czakr za pomocą Reiki
Dostępny
65 szt.

Czakry i Reiki wywodzą się z różnych tradycji, jednak są ze sobą ściśle powiązane. Zarówno czakry, jak i Reiki skupiają się na uzdrawianiu i sterowaniu energią, która przepływa przez twoje ciało. Ta książka jest jedynym w swoim rodzaju przewodnikiem po łączeniu mocy twoich czakr z uzdrawiającą energią Reiki. Nauczysz się z niego, jak pozwolić swojej energii swobodnie płynąć, by twój umysł i ciało mogły się rozwijać. Dowiesz się, jak odblokować i oczyścić każdą z 7 czakr, wykorzystując do tego Reiki, mantry oraz proste ćwiczenia energetyczne. Ilustracje oraz praktyczne porady pomogą ci stosować terapię Reiki nie tylko do samoleczenia, ale również uzdrawiania bliskich. Zadbaj o zdrowie swoich czakr dzięki mocy Reiki!

49,40 zł
37,05 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,35 zł

71
Loose Future, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Loose Future, CD
ANDREWS, COURTNEY MARIE, Mystic Production
Dostępny
17 szt.

1.Loose Future 2.Satellite

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

72
People In Motion, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
People In Motion, CD
Dayglow, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

1. Second Nature 2. Radio 3. Then It All Goes Away 4. Deep End 5. Stops Making Sense 6. How Do You Know? 7. Someone Else 8. Like She Does 9. Turn Around 10. Talking To Light

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

73
365 buddyjskich medytacji, afirmacji i refleksji dla uzyskania spokoju oraz wewnętrznej równowagi i harmonijnego zdrowia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
365 buddyjskich medytacji, afirmacji i refleksji dla uzyskania spokoju...
Dostępny
69 szt.

Nie wiesz, jak zacząć przygodę z buddyzmem? Wydaje ci się, że wkroczenie na ścieżkę filozofii Wschodu wymaga za dużo czasu? Nic bardziej mylnego. Ta książka jest idealnym rozwiązaniem. Zawiera 365 medytacji, afirmacji i refleksji, dzięki którym zadbasz o rozwój osobisty i duchowy. Medytacje uzdrawiające i medytacje na sen staną się twoją naturalną terapią. Poświęcisz na buddyjską praktykę jedynie kilka minut dziennie. Wykorzystasz praktyczne ćwiczenia umysłu, aby w pełni czerpać ze świadomości oraz odkrywać tajniki podświadomości. Afirmacje na dobry dzień wprowadzą cię w pozytywny nastrój i pozwolą żyć w zgodzie ze sobą. Znajdziesz wewnętrzny spokój oraz równowagę między ciałem i umysłem. Odkryj mądrości Buddy na cały rok.

64,90 zł
48,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,22 zł

74
Szminka. O stylu, pięknie i moralności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szminka. O stylu, pięknie i moralności
Dostępny
135 szt.

Równie ceniona w Europie epoki baroku i na początku XXI wieku, co w starożytnym Rzymie czy przedrewolucyjnej Francji. Szminka do ust, niemy świadek rzeczywistości i niebanalny wyznacznik mód i obyczajów, wywołuje emocje, wzbudza pożądanie i dostarcza inspiracji, z roku na rok zyskując na popularności. W czym jednak tkwi sekret jej sławy? Monografia przedstawia dzieje woskowego kosmetyku, od najwcześniejszych barwiczek po zaawansowany technologicznie produkt do makijażu, kreśli portrety uszminkowanych kobiet (i kilku mężczyzn) oraz analizuje obecność kredki do ust w różnych obszarach działalności twórczej. Rola pomadki do ust, zazdrośnie ukrytej w metalowej tulejce, wykracza bowiem daleko poza walory estetyczne. W woskowym sztyfcie kryje się sekret, kobieca tajemnica, pewien rodzaj niedopowiedzianej historii, rozumianej instynktownie i przytaczanej wciąż na nowo, epoka po epoce.

89,90 zł
65,63 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,27 zł

75
Dreamkiller, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dreamkiller, CD
Sumerlands, Relapse Records
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1.Twilight Points The Way 2.Heavens Above 3.Dreamkiller 4.Night Ride 5.Edge Of The Knife 6.Force Of A Storm 7.The Savior's Lie 8.Death To Mercy

68,90 zł
65,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,44 zł

76
Marsjański poślizg w czasie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marsjański poślizg w czasie
Dostępny
37 szt.

Pierwsze wydanie tego tytułu w REBISIE w graficznym opracowaniu Wojtka Siudmaka. Zabawna, bolesna proza, poruszająca umysł i serce… Dorównuje jej zaledwie kilka współczesnych powieści. - „Rolling Stone” Marsjańskie grube ryby rywalizują z ziemskimi spekulantami o jałowe tereny Czerwonej Planety, nim je zagospodaruje ONZ i ich ceny poszybują w kosmos. Jednak Arnie Kott, przywódca miejscowego związku zawodowego, ma asa w rękawie: autystycznego chłopca imieniem Manfred, który jak się zdaje jest jasnowidzem. Licząc na zdobycie przewagi na rynku nieruchomości, potężni ludzie zmuszają Manfreda, żeby pokazał im przyszłość. Ale co tak naprawdę chłopiec im pokazuje? Prawdziwą przyszłość czy też w jej wizję przepuszczoną przez mroczny, paranoidalny filtr autystycznego umysłu? Wizję, od której trudno im się uwolnić… Okazuje się, że koszty marsjańskiego złotego interesu mogą ich wszystkich przyprawić o szaleństwo.

69,00 zł
51,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,25 zł

77
Moc medytacji. Jak sprawić, by umysł stał się twoim sprzymierzeńcem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moc medytacji. Jak sprawić, by umysł stał się twoim sprzymierzeńcem
Dostępny
124 szt.

Tym razem Pema Chödrön dzieli się wiedzą na temat medytacji i ukazuje jej wielką moc, która może mieć decydujący wpływ na nasz dobrostan. „Kiedy coś cię niepokoi – jakaś osoba lub sytuacja Cię irytują, lub dręczy cię ból – musisz pracować ze swoim umysłem, a odbywa się to poprzez medytację. Praca z naszym umysłem to jedyny sposób, dzięki któremu zaczniemy czuć się szczęśliwi i zadowoleni ze świata, w którym żyjemy”. Autorka krok po kroku pokazuje, w jaki sposób nawiązywać kontakt z umysłem, a także jak korzystać z pełni z naszego doświadczenia. Dzięki Mocy medytacji poznasz podstawy medytacji, począwszy od umiejętności wyciszenia umysłu i prawidłowej postawy medytacyjnej, po pracę z oddechem oraz z emocjami. Dowiesz się jak pielęgnować postawę bezwarunkowej życzliwości i jak otwierać serce. Medytacja to klucz do lepszego życia. Dzięki Pemie Chödrön masz go na wyciągnięcie ręki. Tu i teraz.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

78
Euforia. Powieść o Sylvii Plath - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Euforia. Powieść o Sylvii Plath
Dostępny
325 szt.

Euforia to opowieść o ostatnim roku życia Sylvii Plath (1961–1962), ekspresyjny portret błyskotliwego umysłu zmagającego się z otaczającym go światem, najdroższymi osobami oraz z samym sobą. To także zaskakująco współczesna historia kobiety walczącej o skrawek własnego terytorium w świecie pozornie zakładającym równość płci. Sylvia jest w ciąży z drugim dzieckiem, natchniona obietnicą nowej przygody, u progu której stanęła z mężem Tedem Hughesem: wizją remontu starej posiadłości i stworzenia w niej własnego królestwa – rodziny. Zanim pojawiły się dzieci, jako dwoje intelektualistów szli szturmem przez życie, czerpiąc z niego pełnymi garściami. Teraz Ted z łatwością znika i zasiada do pisania, podczas gdy Sylvia czuje się jak samica oblegana przez swoje młode – przytłoczona rolą matki, niespełniona jako artystka. Kiedy nadchodzi pierwsze wspólne lato w Devon, jabłonie uginają się pod nadmiarem owoców, a róże kwitną w bujnych kępach, lecz ich słodki zapach mąci nuta rozkładu… W 2021 roku powieść została nagrodzona Augustpriset, najważniejszą szwedzką nagrodą literacką. Krytycy zwracali uwagę na językowy aspekt książki, odzwierciedlający stan ducha bohaterki, a także znakomicie oddaną atmosferę wewnętrznej walki, gdy potrzeba artystycznego rozwoju konkuruje z przyziemnością, z instynktem macierzyńskim, z niezrozumieniem i zazdrością. Elin Cullhed Szwedzka pisarka urodzona w 1983 roku. Zadebiutowała uznaną przez krytykę powieścią dla młodzieży Gudarna (Bogowie). Euforia to pierwsza jej książka adresowana do dorosłego czytelnika. Cullhed zafascynowała się życiem i twórczością Sylvii Plath, znalazłszy się w podobnej sytuacji życiowej: została żoną pisarza oraz matką walczącą o przestrzeń i czas dla swojej własnej twórczości.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

79
Slice Of Doom LP RED, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slice Of Doom LP RED, Winyl
Reverend Bizarre, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

1. Pyramids Of Mars (Slice Of Doom 1999) 2. In The Rectory Of The Bizarre Reverend (Slice Of Doom 1999) 3. Strange Horizon (Slice Of Doom 1999) 4. Fucking Wizard (Slice Of Doom 1999) 5. First Edition Hidden Track: Doomsower (Slice Of Doom 1999) 6. Funeral Summer (Other Early Recordings 1995/2000/2001) 7. Doomsower (Other Early Recordings 1995/2000/2001) 8. Pyramids Of Mars II (Other Early Recordings 1995/2000/2001) 9. Excerpt From The Lohja-Era Rehearsal Tape (Other Early Recordings 1995/2000/2001) 10. Doom Over The World (Other Early Recordings 1995/2000/2001) 11. Burn In Hell! (The Sinister Figure Demo 2000/2001) 12. The Hour Of Death (The Sinister Figure Demo 2000/2001) 13. Sodoma Sunrise (The Sinister Figure Demo 2000/2001) 14. Cirith Ungol (The Sinister Figure Demo 2000/2001) 15. Intro / In The Rectory Of Bizarre Reverend (Slice Of Doom 2001) 16. Strange Horizon (Slice Of Doom 2001) 17. Fucking Wizard / Outro (Slice Of Doom 2001) 18. Second Edition Hidden Track (Slice Of Doom 2001)

398,90 zł
366,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 31,91 zł

80
Puls LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puls LP, Winyl
Meute, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

1.Panda 2.Holy Harbour 3.What Else Is There? 4.Push 5.Purple Noise 6.Slip 7.Unfolding 8.Endling 9.Raw 10.Rushing Back

134,90 zł
124,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,79 zł

81
I Survived It's Over LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I Survived It's Over LP, Winyl
RUTH, RICH, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

1.Taken Back 2.O.lder But Not Less Confused 3.Desensitization and Reprocessing 4.Heavy And Earthbound 5.Thou Mayest 6.Angel Slide 7.Doxology

89,90 zł
82,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,19 zł

82
Speed LP ORANGE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Speed LP ORANGE, Winyl
Scumbag Millionaire, Mystic Production
Dostępny
9 szt.

1.Asap 2.Fast Action 3.Go! Go! Go! 4.Under The Spell 5.Killing Time 6.Burn Baby Burn 7.Rolling Heavy 8.Got No Brain 9.Give Me A Break 10.White Flash 11.Get In The Van

100,90 zł
92,83 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,07 zł

83
Wrought, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrought, CD
Hiroe, Mystic Production
Dostępny
9 szt.

1.Irusu 2.The Approach 3.Everything is Fine 4.Black Mountain 5.Doom Moon

86,90 zł
79,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

84
Everything You Need LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Everything You Need LP, Winyl
Slightly Stoopid, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

1.Everything You Need 2.Officer 3.Questionable 4.Running with a Gun 5.Killing Me Deep Inside 6.Perfect Gentlemen 7.Wicked Rebel 8.Sweet Honey 9.Punk Rock Billy 10.World Goes Round 11.Wiseman 12.Leaving on a Jetplane 13.Mellow Mood 14.Collie Man

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

85
Adolf Hyła. Malarz Bożego Miłosierdzia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adolf Hyła. Malarz Bożego Miłosierdzia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.22

Prezentowana książka autorstwa ks. dr. Piotra Szwedy, misjonarza saletyna, badacza, od kilkunastu lat zajmującego się życiem i twórczością Adolfa Hyły, w sposób obszerny, kompletny i unikalny na skalę światową prezentuje oeuvre artysty z krakowskich Łagiewnik, malarza Bożego Miłosierdzia. – abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski Publikacja ks. Piotra Szwedy MS jest pierwszą pełną monografią Adolfa Hyły, jak się okazuje znanego, a właściwie nieznanego artysty. Paradoksem jest to, że to właśnie jego obraz Chrystus Miłosierny jest najbardziej znanym polskim obrazem na świecie, a o samym artyście i jego działalności było niewiele wiadomo. – dr hab. Irena Rolska, prof. KUL, Lublin Ks. Piotr Szweda MS wykazał się doskonałym opanowaniem warsztatu historyka – solidnego badacza archiwisty i dokumentalisty, a jednocześnie humanisty wrażliwego na rozumienie artystycznych i religijnych aspektów dzieł, które wyszły z pracowni łagiewnickiego malarza. Dzięki temu powstało opracowanie naukowe bardzo ważne w obszarze badań nad polską sztuką XX w., w tym nad twórczością plastyczną w zakresie malarstwa religijnego oraz znaczenia tej sztuki w kształtowaniu szeroko rozumianej religijności. – prof. dr hab. Jan Wiktor Sienkiewicz, Toruń ks. Piotr Szweda MS – historyk sztuki i teolog duchowości, kapłan ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie). W swych badaniach koncentruje się na duchowości saletyńskiej oraz ikonografii XIX i XX w., szczególnie twórczości malarza Adolfa Hyły. Jest autorem prac poświęconych: tajemnicy Bożego Miłosierdzia m.in. 101 pytań o Boże Miłosierdzie (współautor ks. Andrzej Witko, 2006), Obraz Miłosierdzia Bożego i jego tajemnica (współautor ks. Andrzej Witko, 2012), 1001 rzeczy o Miłosierdziu Bożym i św. Faustynie (współautor ks. Andrzej Witko, 2014); tematyce cierpienia: W ramionach cierpienia. Św. Teresa z Lisieux i św. Faustyna (2003), Dotyk cierpienia w życiu św. Teresy z Lisieux i św. Faustyny (2017); charyzmatowi saletyńskiemu: Orędzie Maryi z La Salette (2001) oraz twórcy obrazów Jezusa Miłosiernego w krakowskich Łagiewnikach: Adolf Hyła malarz w służbie Bożego Miłosierdzia (2009), Adolf Hyła. Malarz z Łagiewnik (2014). Napisał też libretto do oratorium o Matce Bożej Saletyńskiej: Maryjo, nie płacz już (2012) z muzyką Artura Żalskiego.

199,90 zł
143,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 55,97 zł

86
Zniewalające, śmiałe, złe. Oszustki, intrygantki i awanturnice czasów sarmatów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zniewalające, śmiałe, złe. Oszustki, intrygantki i awanturnice czasów ...
Dostępny
3 szt.

Jeżeli ktoś pragnie wierzyć, że w czasach sarmatów damy były jedynie skromne, nobliwe i cnotliwe, niech nie czyta tej książki! Maria Kazimiera de la Grange d'Arquien poślubia ordynata Zamoyskiego. A że hulaka nie dba o żonę, ta wpada w ramiona... jego sąsiada, czyli Jana Sobieskiego. Agnieszka Machówna, chłopska córka z Kolbuszowej, dorasta tuż koło dóbr Lubomirskich i pragnie żyć jak oni. Nikt nie wie, w jaki sposób zostaje kochanką cesarza Austrii i dlaczego wierzy on, że ma do czynienia ze spadkobierczynią polskich arystokratów. Siedemnastoletnia Zofia Glavani jest dziewicą, kiedy matka sprzedaje ją polskiemu konsulowi w Stambule. To początek jej drogi prowadzącej na dwór Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zostanie żoną Stanisława Potockiego, ale serce podaruje Grigorijowi Potiomkinowi, kochankowi carycy Katarzyny... Waldemar Bednaruk – prawnik, historyk, wieloletni wykładowca akademicki. Ceniony w środowisku i wielokrotnie nagradzany za twórczość znawca epoki staropolskiej. Autor i współautor osiemnastu książek oraz ponad stu artykułów. Znaczną popularność przyniosły mu dramaty historyczne Agnieszka przed trybunałem i Reasumpcja Trybunału Koronnego oraz powieści: Kurier ze Stambułu, Harem, Dom gejsz. Książki znalazły uznanie czytelników, zaś o ich atrakcyjności najlepiej świadczy fakt, że dwie pierwsze powieści trafiły na listy bestsellerów miesiąca kilku czasopism i portali internetowych.

42,99 zł
20,21 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 22,78 zł

87
Wider World. Second Edition 3. Workbook with Online Practice and App - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
76,90 zł
68,44 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 8,46 zł

88
Dinozaur 2 figurki z wulkanem 4246 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

89
Schowek
Et Ses Grandes Chansons, Winyl
Greco, Juliette, Speakers Corner Records
Niedostępny
Brak

Gatunek: Muzyka rozrywkowa, Rok wydania: 2012, Kraj: Zagraniczna, Wykonawca: GRECO, JULIETTE, Wydawca: SPEAKERS CORNER RECORDS

89,90 zł
80,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,99 zł

90
Schowek
Greatest Hits, DVD
Thin Lizzy, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Gatunek: Rock/Mocne Brzmienia, Rok wydania: 2005, Kraj: Zagraniczna, Wykonawca: THIN LIZZY, Wydawca: MERCURY RECORDS

228,90 zł
224,32 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 4,58 zł

91
Schowek
Raw Collection, CD
Niedostępny
Brak

Gatunek: Rock/Funk, Rok wydania: 2003, Kraj: Zagraniczna

105,90 zł
Powiadomienie
92
Schowek
Grand Fury, CD
Niedostępny
Brak

Gatunek: Rock/Funk, Rok wydania: 2000, Kraj: Zagraniczna

133,90 zł
Powiadomienie
93
Schowek
One Note Samba, CD
Jobim, Antonio Carlos, Verve Music
Niedostępny
Brak

Gatunek: Jazz/Pop, Rok wydania: 2006, Kraj: Zagraniczna, Wykonawca: JOBIM, ANTONIO CARLOS, Wydawca: VERVE MUSIC

39,90 zł
35,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

94
Schowek
Radiance, CD
Nadja, Alien 8 Recordings
Niedostępny
Brak

Gatunek: Metal/Ciężkie brzmienia, Rok wydania: 2008, Kraj: Zagraniczna, Wykonawca: NADJA, Wydawca: ALIEN 8 RECORDINGS

58,90 zł
53,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,89 zł

95
Cluedo. Zdrada w Posiadłości Tudorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cluedo. Zdrada w Posiadłości Tudorów
Hasbro, od 10 lat
Dostępny
67 szt.

Klasyczna historia z gry „Cluedo” w formie gry planszowej typu escape room. Dr Black zaprosił ciebie i pięcioro innych gości na wystawną kolację, by móc przedyskutować pewne niecierpiące zwłoki sprawy osobiste. Po kolacji oznajmił, że zamierza szantażować was wszystkich. Krótko po tej scenie wysiada prąd, a ty odkrywasz, że Dr Black nie żyje! Mając za broń tylko swój spryt, musisz uciec i ustalić, kto zabił Dra Blacka, gdzie to miało miejsce i za pomocą jakiego narzędzia dokonano zbrodni. Gra „Cluedo. Zdrada w Posiadłości Tudorów” polega na zbieraniu dowodów, łamaniu kodów, rozszyfrowywaniu zagadek i współpracy. Gracze badają zamknięte pokoje w posiadłości Tudorów, aby się z niej wydostać, zanim skończy się czas. Po bezpiecznym opuszczeniu posiadłości gracze przeglądają swoje dowody, aby rozwikłać zagadkę. „Cluedo” to świetny wybór na imprezy i rodzinne wieczory, ponieważ gracze muszą połączyć siły i wykorzystać swoje umiejętności logicznego myślenia oraz dedukcji. Zawartość opakowania: • 6 x plastikowy pionek, • 6 x plansza do gry, • 2 x tajemnicza koperta, • nieznany przedmiot, • 124 x karta, • broszura z zasadami.

127,90 zł
115,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,79 zł

96
Monopoly. Stranger Things - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monopoly. Stranger Things
Hasbro, od 14 lat
Dostępny
16 szt.

Stań oko w oku z mściwym demonem Vecną, który czai się po Drugiej Stronie! Gra „Monopoly. Stranger Things” jest inspirowana 4. sezonem oryginalnego serialu Netflix „Stranger Things”. Zawiera planszę oraz karty z lokalizacjami znanymi z filmu, np. laboratorium i cmentarz w Hawkins. Wygląd planszy został utrzymany w stylistyce „Stranger Things” – środek zawiera grafikę z najważniejszymi bohaterami i kluczowymi dla serialu miejscami. Podobnie jak przystanki znajdujące się na obwodzie planszy. Standardowe pionki Monopoly są zastąpione kultowymi gadżetami z filmu: walkmanem, czapką Hoppera czy pizzą. Zakręć wskazówką na złowieszczym zegarze Vecny, aby dowiedzieć się, gdzie czyha groza. Gracze zarabiają po drodze, pobierając czynsz od innych graczy. Ostatni gracz, który przeżyje i zbierze największą fortunę, wygrywa. Ale uważajcie! Za każdym razem, gdy wyrzucisz symbol zegara, Vecna otwiera przejście do Upside Down. Gra kończy się, gdy Vecna ​​otworzy wystarczającą liczbę bram, aby każda lokalizacja była odwrócona do góry nogami. Wtedy wszyscy gracze przegrywają! Zawartość opakowania: • plansza, • zegar stojący Vecny (ruletka), • 6 x kolekcjonerski pionek do gry, • 28 x karta Własności, • 16 x karta Cerebro, • 16 x karta Klub Ognia Piekielnego, • 16 x kaseta do walkmana, • 2 x kostka do gry, • zestaw banknotów Monopoly, • instrukcja.

222,90 zł
200,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 22,29 zł

97
Bajkowy świat skrzatów. Książka z puzzlami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajkowy świat skrzatów. Książka z puzzlami
Niedostępny
Brak

Książka zawierają krótkie historyjki o rusałkach, skrzatach, mieszkańcach cyrku i ich przygodach. Po ich przeczytaniu dziecko bawi się, układając puzzle. Książka z 4 obrazkami zawierającymi po 80 elementów puzzli.

33,00 zł
26,40 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,60 zł

98
Oliver Moon i wakacyjny horror - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oliver Moon i wakacyjny horror
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Nadmorska Chatynka to idealne miejsce na letnie wakacje. Tak uważa Oliver Moon. Dom jest chłodny, ciemny i, co najważniejsze, prawdopodobnie nawiedzany przez ducha! Rodzice Olivera są innego zdania. Denerwują ich niesamowite odgłosy dobiegające z lasu. Oliver zamierza stanąć oko w oko z duchem, najchętniej w towarzystwie nowego kolegi imieniem Lupin. Ale czy kosmaty koleżka nie ukrywa przypadkiem jakiejś tajemnicy? Kolejne przygody Olivera Moona, chłopca czarodzieja.

9,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

99
Domowe przetwory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domowe przetwory
Niedostępny
Brak

Ta książka stanowi wymarzoną pomoc dla pasjonatów domowego zaprawiania owoców, warzyw i grzybów. Przyda się zarówno osobom dopiero zaczynającym robić przetwory, jak i tym wszystkim, którzy od lat zapełniają swojej spiżarnie pysznościami zamkniętymi w słoikach. Oprócz licznych receptur na zaprawy, które urozmaicą twój repertuar, znajdziesz tu: - terminarz prac, - zasady pasteryzowania, kiszenia i marynowania, - strony na wpisanie własnych przepisów.

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

100
W Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W Polsce
Niedostępny
Brak

`Pomysł serii wydawniczej zawierającej książki wydane w latach Polski Ludowej w obiegu pozacenzuralnym oceniam jako znakomity. Podziemny ruch wydawniczy był wielkim dziełem polskiej inteligencji: autorów, wydawców, redaktorów, drukarzy - i stanowi trwały wkład w polską kulturę. Nie tylko tamtych lat, ale także dzisiejszą - i zasługuje na trwałą pamięć. tak pomyślana seria ma właśnie ją podtrzymywać, a wiedzę o tym niezwykle ważnym dokonaniu rozpowszechniać (...). Projekt serii obejmuje pozycje najwybitniejsze i najważniejsze.` Michał Głowiński

19,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

Wróć do góry