hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.08.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 27 sierpnia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Powstanie Warszawskie Tom I, komiks paragrafowy (Madejski Jan, Czuba Sławomir, Kucharski Roman, Czaplicki Maciej), na drugim Desery KETO Słodycze bez cukru, bez glutenu, ze smakiem (Podrez-Siama Ewelina). Kolejny produkt to Kostka logiczna do układania Cube 03080 (Dromader) oraz Sztuka dobrego mówienia bez bełkotania i przynudzenia (Oczkoś Mirosław).
1
Powstanie Warszawskie Tom I, komiks paragrafowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powstanie Warszawskie Tom I, komiks paragrafowy
Dostępny
29 szt.

Komiksy paragrafowe są nowością na polskim rynku wydawniczym. Wydawnictwo Instytutu Pamięci Narodowej i Muzeum Powstania Warszawskiego wspólnie przygotowały taką właśnie publikację poświęconą warszawskiemu zrywowi w 1944 roku. Nowoczesna formuła pozwala czytelnikowi stać się uczestnikiem prawdziwych wydarzeń rozgrywających się na ulicach stolicy. Bo komiks paragrafowy to coś więcej niż typowy komiks. Nie czyta się go w tradycyjny sposób, lecz daje on możliwość wyboru własnej ścieżki, dzięki czemu opowiada wiele różnych historii. W trakcie lektury to czytelnik bowiem decyduje o przebiegu wydarzeń, o losach postaci, jest aktywnym uczestnikiem chwil ważnych dla powstańczej Warszawy. Jak w grze paragrafowej ? każda decyzja odsyła do innego paragrafu, a tam następuje ciąg dalszy historii. To czytelnik sam decyduje, jak rozwinie się akcja. Do rozwiązania jest mnóstwo zagadek, szyfrów i tajnych kodów, a spostrzegawczość zostanie nagrodzona. Co ważne ? zawsze można zacząć lekturę od początku i podejmować inne decyzje. Powstanie wtedy nowa opowieść.

29,00 zł
17,99 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 11,01 zł

18 osób kupiło
2
Desery KETO Słodycze bez cukru, bez glutenu, ze smakiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Desery KETO Słodycze bez cukru, bez glutenu, ze smakiem
Dostępny
337 szt.

Czy będąc na diecie ketogenicznej, musimy unikać słodkości? Nie wolno nam zjeść kawałka tortu, muffinki albo skosztować lodów? Oto dobra wiadomość: od czasu do czasu można pozwolić sobie na małe co nieco! Niezależnie od tego, czy ograniczasz cukier, węglowodany, unikasz glutenu albo laktozy, możesz próbować nowych rzeczy i cieszyć się jedzeniem! W tej książce znajdziesz przepisy na nieskomplikowane i smaczne desery. Wszystkie bez dodatku mąki pszennej, ze składników dobrej jakości. To receptury, które mogą stanowić inspirację do samodzielnego komponowania kolejnych słodkości. W poradniku zawarto 70 przepisów na: ?desery ekspresowe, ?ciasta (torty, serniki, tarty z pysznymi kremami), ?ciasteczka i muffinki, ?kremy i musy, ?domowe lody, omlety, naleśniki, gofry. Ewelina Podrez-Siama to domowy szef kuchni i amatorka diety ketogenicznej. Na co dzień jest przedsiębiorczynią i prezeską agencji digital marketingu Fox Strategy oraz specjalistką SEO, a prywatnie miłośniczką psów, entuzjastką domowego ogrodnictwa i fanką seriali. Od początku swojej przygody z ketozą prezentuje własne starannie dopracowane przepisy na blogu Ms-Fox.pl.

49,99 zł
31,49 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 18,50 zł

15 osób kupiło
3
Kostka logiczna do układania Cube 03080 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,99 zł
11,99 zł

Rabat 7,7%
oszczędzasz 1,00 zł

7 osób kupiło
4
Sztuka dobrego mówienia bez bełkotania i przynudzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka dobrego mówienia bez bełkotania i przynudzenia
Dostępny
120 szt.

Mirosław Oczkoś, aktor, trener biznesu, specjalista od wystąpień publicznych i emisji głosu uczy jak mówić tak, by nas rozumiano. Niezależnie od tego, czy wypowiadamy się na zebraniu w pracy, czy dyskutujemy w gronie znajomych, chcemy mówić tak, by nasze słowa przynosiły zamierzony efekt. Do tego zaś potrzebne jest nie tylko właściwe formułowanie myśli, ale także ? a może przede wszystkim! ? odpowiednia artykulacja. Mirosław Oczkoś od lat prowadzi warsztaty mówienia i pracy głosem, a swoją imponującą wiedzę i doświadczenie przelewa na karty Sztuki dobrego mówienia. Zawartą w książce teorię wykłada przystępnie i z humorem, podpierając ją zastępem ćwiczeń i praktycznych wskazówek.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

6 osób kupiło
5
Planer A5/80K Rose Gold - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planer A5/80K Rose Gold
Interdruk
Dostępny
11 szt.

Format: A5. Liczba kartek: 80. W środku wygodny i przejrzysty układ tygodniowy i miesięczny, dużo miejsca na notatki. Produkt wieloletni - jeżeli w tym roku nie zaplanujesz całego, to wykorzystasz go za rok. Okładka z dodatkiem złotej metalizy, która tworzy elegancki i nowoczesny wzór.

15,63 zł
14,99 zł

Rabat 4,1%
oszczędzasz 0,64 zł

5 osób kupiło
6
Diamentowa mozaika Skrzypaczka 30x40cm 7013 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,99 zł
5 osób kupiło
7
Akcja ?Góral?. 12 sierpnia 1943 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akcja ?Góral?. 12 sierpnia 1943
Dostępny
108 szt.

12 sierpnia 1943 roku w centrum Warszawy przy ulicy Senatorskiej, po trwającym zaledwie 2 i pół minuty ataku na samochód bankowy, Armia Krajowa zdobyła ponad 105 milionów okupacyjnych złotych. Komiks przedstawia przygotowania do akcji ?Góral?, jej przebieg i uczestników. Powszechnie uznaje się ją za jedną z najlepiej przeprowadzonych akcji zbrojnych ruchu oporu w okupowanej Europie.

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

5 osób kupiło
8
Montessori w domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Montessori w domu
Dostępny
231 szt.

Metoda Montessori w domu prezentuje 80 rozwijających zabaw edukacyjnych zgodnych z zasadami pedagogiki Montessori. Dostosowane do potrzeb i możliwości dziecka ćwiczenia rozwijają jego samodzielność, budują pewność siebie i uczą wrażliwości na otoczenie. Sednem podejścia opracowanego przez Marię Montessori jest szacunek do dziecka, czujne obserwowanie jego rozwoju i odpowiednie w nim asystowanie. Autorka instruuje jak odpowiednio przygotować otoczenie i przeprowadzać zabawy tak, by uczyć dziecko samodzielności i zadbać o jego komfort emocjonalny. Zebrane ćwiczenia zostały uporządkowane zgodnie z umiejętnościami, które kształtują ? od nauki codziennych czynności, jak wieszanie prania czy nalewanie napoju, aż po zajęcia rozwijające kreatywność czy zdolności motoryczne.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

3 osoby kupiły
9
Uzdrowicielka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uzdrowicielka
Dostępny
38 szt.

KONTYNUACJA "ZIELARKI" Marena zdołała zaskarbić sobie sympatię i zaufanie mieszkańców Bydgostii. W końcu znalazła swoje miejsce na ziemi, a jej myśli coraz częściej krążą wokół skrywającego wiele sekretów wikinga. Gdy jest pewna, że wreszcie wszystko się ułożyło, Zorze znów tkają swoją nić intryg. W osadzie zaczynają ginąć kobiety, a poszlaki wskazują na to, że mordercą jest ktoś jej bliski. Do tego do jej życia powraca Jaga, żądając spłaty długu. Uzdrowicielka boi się, że to, co połączyło ją z Eskilem, jest tylko fałszywym uczuciem, podsycanym przez płynący w ich żyłach magiczny ogień. Sprawy komplikuje także pojawienie się tajemniczego Wolrada prowadzącego własną grę. Ile można poświęcić, aby odkryć prawdę o sobie? Czy warto jest igrać z siłami, których się nie rozumie? I gdzie w tym wszystkim jest miejsce na miłość? Katarzyna Muszyńska - autorka głównie powieści fantastycznych. Swoją karierę pisarską rozpoczęła od wydania osadzonych w świecie Płaskowyżu ?Tajemnicy Avinionu? i ?Buntu?. W 2020 roku ukazała się jej trzecia powieść ?Zielarka?, a rok później ?Karczmarka?. W styczniu 2022 został wydany romans ?Wytrwaj przy mnie?. Rodowita bydgoszczanka, absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Większość życia zawodowego spędziła w bydgoskich redakcjach, obecnie swoją kreatywność wykorzystuje na co dzień jako specjalistka do spraw marketingu.

42,90 zł
36,47 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,43 zł

3 osoby kupiły
10
Kazimierz Ajdukiewicz. Człowiek i dzieło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kazimierz Ajdukiewicz. Człowiek i dzieło
Dostępny
1 szt.

Kazimierz Ajdukiewicz, obok Tadeusza Kotarbińskiego, należy do najwybitniejszych filozofów analitycznych wśród przedstawicieli filozoficznej szkoły lwowsko-warszawskiej. W swoim czasie Ajdukiewicz był jednym z wielu filozofów polskich, których urzekły możliwości analizy logicznej do rozwiązywania problemów filozoficznych. Więc chociaż zajmował się głównie szeroko rozumianą logiką, to można go uważać nie tylko za logika, ale też i za filozofa. I właśnie jako filozof odegrał Ajdukiewicz w historii filozofii niebagatelną rolę. Jego zainteresowania badawcze dotyczyły bardzo szerokiego zakresu zagadnień. Wśród najważniejszych dokonań Ajdukiewicza wymienić należy: pierwsze w Polsce (1920) sformułowanie strukturalnych definicji dowodu, wynikania i twierdzenia, wszechstronne opracowanie problematyki definicji, przeprowadzenie głębokich analiz zdań pytajnych, dokonanie klasyfikacji rozumowań oraz sformułowanie kryterium poprawności składniowej wyrażeń (spójność syntaktyczna). Jednak głównym osiągnięciem naukowym Kazimierza Ajdukiewicza jest dyrektywalna teoria znaczenia przedstawiana w wielu artykułach z lat 30. XX wieku. Właśnie ta teoria stanowiła podstawę do sformułowania koncepcji konwencjonalizmu radykalnego, którego przez jakiś czas Ajdukiewicz był zwolennikiem. Kiedy jego teoria znaczenia spotkała się z poważną krytyką, którą uczciwie uznał za słuszną, odstąpił również od zajmowanego stanowiska epistemologicznego i jego poglądy stopniowo ewoluowały ku skrajnemu empirycyzmowi. Trudne do przecenienia są owoce pracy nauczycielskiej Ajdukiewicza i jego zasługi w organizacji i inspiracji życia filozoficznego.

20,00 zł
16,99 zł

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

2 osoby kupiły
11
Balon foliowy Szampan różowo-złoty 91x40cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy Szampan różowo-złoty 91x40cm
Godan
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.03

Balon foliowy Szampan różowo-złoty 91x40cm Wzór/nadruk: butelka szampana z napisem "Let's Party" Kolor: różowe złoto Wymiar balonów w centymetrach: 91 cm Wymiar balonów w calach: 36 Ilość sztuk w opakowaniu: 1 Kolekcja: Beauty&Charm Producent: Godan S.A. Balony są przeznaczone do napełnienia helem Napełnienie ich powietrzem spowoduje, że balony nie będą się unosić W opakowaniu znajduje się 1 balon Balony nie są napełnione helem.

10,02 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,3%
oszczędzasz 0,03 zł

2 osoby kupiły
12
Etui na okulary stokrotki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,60 zł
22,42 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,18 zł

2 osoby kupiły
13
Dziwna kamienica. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziwna kamienica.
Dostępny
28 szt.

Kolejny tom tekstów niewydanych Tadeusza Dołęgi-Mostowicza pt. ?Dziwna kamienica? zawiera wybór artykułów dotyczących przedwojennej Warszawy oraz osobistych, ?warszawskich? doświadczeń samego autora. Ten swoisty dokument epoki zawiera unikalne opisy życia kulturalnego stolicy, życia codziennego i odświętnego jej mieszkańców czy tajników (często niechlubnych) funkcjonowania administracji miejskiej. Znajdziemy tu również wzmianki o niepozornych miejscowościach, które dziś są już częścią stolicy. Ponadczasowość i prawdziwość to powody, dla których szczególnie warto czytać stare, choć niestarzejące się felietony Mostowicza. Do Świdra, jak wiadomo, jedzie się półtorej godziny z okładem Kolejką Wawerską, rodzoną siostrzycą Wilanowskiej, obie bowiem szanują jedną maksymę łacińską: festina lente. Jeżeli kto spojrzy na męczący się w beznadziejny sposób samowarek i majestatyczny powolny bieg ?pociążku? musi się zgodzić, że dojazdowe kolejki są żywym dowodem zastosowania powyższej maksymy. fragment tekstu ?W Świdrze i jego okolicach? Przeciętny śmiertelnik warszawski nie domyśla się nawet jak tragiczna nuda obrała sobie siedlisko w biurach naszego czcigodnego Magistratu za odrapanym majestatem fasady. Siedzą potentaci przy biurkach i ziewają. Stoi 3-ch woźnych przy każdych drzwiach i drzemią... ? Latem to chociaż muchy są, można łapać, zawsze jakieś zajęcie... a teraz? fragment tekstu ?Jak można z nudów ludziom szkodzić?? Tadeusz Dołęga-Mostowicz (1898?1939) ? najpoczytniejszy polski autor w XX-leciu międzywojennym. Twórca takich nieprzemijających przebojów czytelniczych, jak ?Kariera Nikodema Dyzmy? czy ?Znachor?. Wbrew powszechnemu mniemaniu wydana w 1932 roku powieść ?Kariera Nikodema Dyzmy? nie była jego debiutem jako człowieka pióra. Na przełomie lat 1924/1925 T. Dołęga-Mostowicz został felietonistą dziennika ?Rzeczpospolita?. We wrześniu 1927 roku za swoje cięte i bezkompromisowe publikacje zapłacił ciężkim pobiciem przez ?nieznanych sprawców?.

49,00 zł
42,14 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,86 zł

2 osoby kupiły
14
Lunchbox Zdrowe i smaczne posiłki do pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lunchbox Zdrowe i smaczne posiłki do pracy
Dostępny
284 szt.

Chociaż nie brakuje dowodów na to, że regularne i zbilansowane posiłki mają istotny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i koncentrację, wielu z nas wciąż z trudnością przychodzi wypracowanie w tej kwestii dobrych nawyków, nie mówiąc już o przygotowaniu lunchu do pracy czy na uczelnię. Autorki książki uczą jak to zmienić: od wybrania odpowiedniego dla nas pudełka na lunch, przez planowanie zakupów i tygodniowego menu, aż po propozycje łatwych do przygotowania, pożywnych dań. Obok solidnej porcji teorii i urozmaiconych przepisów znajdziemy szereg praktycznych wskazówek dotyczących samodzielnego komponowania pełnowartościowych posiłków.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

2 osoby kupiły
15
Janusz Stanny. Ilustracje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Janusz Stanny. Ilustracje
Dostępny
46 szt.

Publikacja "Janusz Stanny. Ilustracje", poświęcona twórczości Janusza Stannego, rozpoczyna nową serię miniaturowych albumów, tym razem o najwybitniejszych polskich autorach ilustracji. Stanny to niewątpliwie jeden z najsłynniejszych twórców zajmujących się tą dziedziną sztuki - dorobek artysty obejmuje ilustracje wykonane do ponad dwustu książek, choćby Pana Tadeusza Mickiewicza, Don Kichota Cervantesa czy bajek La Fontaine'a i baśni Andersena. Jego prace, cechujące się łatwo rozpoznawalną kreską, stanowią unikatowe połączenie malarskości z dowcipem. Niniejszy minialbum, prezentujący blisko 60 wybranych ilustracji artysty, powstaje we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

2 osoby kupiły
16
Jeep Policja światło, dźwięk 1282834 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,90 zł
26,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,31 zł

2 osoby kupiły
17
Etui na okulary kwiaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,60 zł
22,42 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,18 zł

2 osoby kupiły
18
Atelier spiczastych kapeluszy 9 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atelier spiczastych kapeluszy 9
Dostępny
7 szt.

Po przygodzie w Wielkim Audytorium Koko wraz z przyjaciółkami wraca do atelier. Na miejscu czeka na nie Tartar, wnuk właściciela sklepu z przyborami magicznymi. Przybył, by prosić dziewczęta o pomoc w prowadzeniu stoiska podczas Festynu Srebrnej Nocy - magicznego święta, na które przybywają czarodzieje z całego świata. Przygotowania ruszają pełną parą, a kiedy Koko razem z Tartarem odwiedza Karn, ponownie spotyka chłopca, któremu kiedyś uratowała życie. Czy można zignorować raz dostrzeżone cierpienie?

27,90 zł
24,55 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,35 zł

2 osoby kupiły
19
Zhakowany. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zhakowany. Tom 1
Dostępny
150 szt.

Przeszłość to coś, co nas tworzy, choć nie zawsze jest usłana różami i możemy być z niej dumni. Czasem ucieczka wydaje się jedynym wyjściem, ale czy na pewno najlepszym? Dawne sprawy mogą dopaść nas niespodziewanie i narozrabiać. Skoro nie można zmienić przeszłości, może warto zadbać o teraźniejszość? Valerie się poddała. Nie tak wyobrażała sobie dorosłość. Zapętliła się w obecnym życiu i nie wie, jak wybrnąć z tego marazmu. Lucas od urodzenia miał mnóstwo energii i głowę pełną pomysłów. Dusił się, dopóki nie postawił na swoim i nie znalazł swojego nowego miejsca na ziemi. Losy Val i Luca połączą się w najmniej spodziewanym dla obojga momencie. Ich spotkanie zmieni teraźniejszość i zapoczątkuje małą rewolucję.

42,90 zł
36,47 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,43 zł

1 osoba kupiła
20
Etui na okulary pszczoły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,60 zł
22,42 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,18 zł

1 osoba kupiła
21
Niemiecka broń pancerna Tom 2 1942-1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecka broń pancerna Tom 2 1942-1945
Dostępny
70 szt.

W połowie drugiej wojny światowej niemieckie wojska pancerne ? nabrawszy taktycznej i technicznej sprawności podczas zwycięskich kampanii błyskawicznych ? znalazły się u szczytu swojej potęgi. Ale następne lata okazały się dla Panzerwaffe skrajnie trudne. Po wielkich ofensywach na Wschodzie w 1942 roku Niemcy musiały przejść do obrony na wszystkich frontach. Starcie z nowoczesnymi czołgami sowieckimi, takimi jak T-34, pokazało, że ówczesne niemieckie czołgi nie dorównywały wozom pancernym przeciwnika w tym, co decydowało o wartości bojowej: w sile ognia, szybkości i zwrotności oraz opancerzeniu. W połowie wojny przystąpiono więc do szybkiej modernizacji podstawowych typów czołgów niemieckich formacji pancernych ? PzKpfw III i IV ? a także wprowadzono do służby nowoczesne typy, m.in. sławne Pantery (PzKpfw V Panther) i Tygrysy (PzKpfw VI Tiger). Podejmowano też różne pomysłowe działania, mające podtrzymywać mit groźnych niemieckich wojsk pancernych aż po ostatnie dni konfliktu. Ten tom, będący kontynuacją książki Niemiecka broń pancerna. Tom 1: 1939?1942 (Wydawnictwo RM 2022), został poświęcony dziejom Panzerwaffe w drugiej połowie wojny ? od owianej legendą bitwy pancernej pod Kurskiem, przez zażarte batalie w Normandii, aż po ostatnie dni obrony Berlina. Oryginalne i wymowne w swojej treści raporty bojowe oraz liczne fotografie z nieznanych wcześniej zbiorów prywatnych i archiwalnych pozwalają lepiej poznać techniczne i operacyjne aspekty dziejów ?pancernej pięści? potężnej niemieckiej machiny wojennej. Thomas Anderson jest znawcą niemieckiej broni pancernej z czasów drugiej wojny światowej i autorem poczytnych książek z dziedziny historii militarnej. Nakładem wydawnictwa RM ukazały się jego monografie poświęcone słynnym niemieckim czołgom: Pantera (2018) i Tygrys (2022), oraz kompendium Czołgi II wojny światowej (2021).

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

1 osoba kupiła
22
Kalendarz 2023 Pocztówkowy Poezja ARTSEZON - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 Pocztówkowy Poezja ARTSEZON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

KALENDARZ POCZTÓWKOWY "PRZYJACIELE" 12 plansz, układ miesięczny,kalendarz ma 12 kart z kolorowymi zdjęciami, z każdej karty można odciąć część, która jest jednocześnie pocztówką, rozmiar 12,5x33cm, okładka lakierowana, kalendarz na spirali z zawieszką

17,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
23
Puzzle 3D Katedra Notre Dame - wersja 2018 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3D Katedra Notre Dame - wersja 2018
Cubicfun
Dostępny
151 szt.

PUZZLE 3D KATEDRA NOTRE DAME, to pasjonująca zabawa dla dzieci oraz kolekcjonerów architektury z różnych stron świata. W opakowaniu znajduje się 53 el. puzzli, wykonanych ze specjalnego materiału przypominającego piankę. Puzzle są ponumerowane, ponacinane i umieszczone na arkuszach. Wystarczy bez użycia siły wycisnąć element z arkusza i zmontować go zgodnie z dołączoną instrukcją, bez użycia kleju ani specjalnych narzędzi. Wielkość budowli po złożeniu 27,2 x 14,2 x 18 cm. Zalecany wiek dziecka 3+.

36,68 zł
33,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,67 zł

1 osoba kupiła
24
Leon Chwistek. Życie i dzieło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leon Chwistek. Życie i dzieło
Dostępny
3 szt.

Leon Chwistek należy niewątpliwie do grona wybitnych teoretyków i działaczy polskiej nauki i kultury dwudziestolecia międzywojennego. Ten wybitny malarz awangardy, twórca strefizmu w malarstwie współczesnym, inspirator i jeden z fundatorów polskiej grupy formistów, ceniony i wpływowy krytyk literacki, matematyk, logik, wreszcie pełen temperamentu filozof, publicysta i autorytet intelektualny dla wielu mimo swych rozlicznych zasług pozostaje wciąż postacią nieznaną i niedocenianą. Profesor Chwistek, zarówno jako matematyk i filozof, malarz i literat, profesor Uniwersytetu Jana Kazimierza, jak i rzecznik formizmu, budzącego wiele kontrowersji nurtu sztuki współczesnej, zdołał wprawdzie skupić wokół siebie grono uczniów i sympatyków w Krakowie i we Lwowie, mimo to jego działalność oraz spuścizna naukowa i artystyczna nie zawsze bywały doceniane przez jemu współczesnych. Zarówno jego koncepcje naukowe, jak i teoria sztuki były wręcz ośmieszane i marginalizowane przez wpływowych reprezentantów polskiego establishmentu kulturalnego tamtej epoki.

20,00 zł
16,99 zł

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
25
Rafael Santi. Malarstwo światowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rafael Santi. Malarstwo światowe
Dostępny
49 szt.

Rafael Santi, obok Michała Anioła i Leonarda da Vinci to jeden z głównych przedstawicieli włoskiego renesansu. Był niezwykle utalentowanym artystą. Od najmłodszych lat uczył się malarstwa, najpierw pod okiem ojca, finalnie u Pietro Perugino, którego styl naśladował w początkach swojej kariery. Twórczość Santiego charakteryzują liczne przedstawienia Madonny, spośród których najbardziej znana jest Madonna Sykstyńska. Santi często nadawał malowanym postaciom twarze znanych i podziwianych osób. Na fresku Szkoła ateńska Platon ma twarz Leonarda da Vinci a Heraklit - Michała Anioła. Swój autoportret artysta umieścił po prawej stronie malowidła. Santi był człowiekiem bardzo religijnym, przyjaźnił się z humanistami i jeszcze za życia został okrzyknięty geniuszem.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

1 osoba kupiła
26
Dieta w ciązy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta w ciązy
Dostępny
114 szt.

PONAD 150 PYSZNYCH PRZEPISÓW NA ZDROWE POSIŁKI DLA PRZYSZŁYCH MAM! No i stało się! Będziesz mamą! Na pewno towarzyszą ci nie lada emocje, a obok radości pojawia się także niepokój o przebieg ciąży i o dziecko. Zastanawiasz się m.in. nad tym, jak powinnaś się w tym szczególnym czasie odżywiać, żeby czuć się dobrze i zapewnić maleństwu jak najlepszy rozwój. Pomoże ci w tym nasza książka, przygotowana przez zespół żywieniowych profesjonalistek z dużym doświadczeniem zawodowym, które same ? jako mamy ? borykały się z wieloma wątpliwościami w okresie ciąży. W książce znajdziesz: ?sprawdzone przepisy na śniadania, obiady, kolacje i przegryzki, ?podział przepisów na poszczególne trymestry, ?informacje dotyczące żywienia w ciąży i praktyczne wskazówki, ?wyliczenia kaloryczności i wartości odżywczej każdej potrawy. TA KSIŻKA TO ZBIÓR KULINARNYCH INSPIRACJI PRZYGOTOWANYCH PRZEZ PROFESJONALNE DIETETYCZKI, BY 9 MIESIĘCY CIŻY UPŁYNĘŁO SMACZNIE I ZDROWO! Autorki książki ? Magdalena Czyrynda-Koleda, Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska i Monika Stromkie-Złomaniec ? są specjalistkami do spraw żywienia, pracującymi na co dzień z pacjentami w warszawskich poradniach dietetycznych.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
27
Terminarz 2023 A5 DN DIVAS granat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminarz 2023 A5 DN DIVAS granat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

TERMINARZ A5 DZIENNY TWARDY DIVAS blok :140x205 mm,320 str.,papier biały 60g/m2, druk 2 kolory, tasiemka, blok kalendarza szyty nićmi, Oprawa: skóropodobna, tektura, bez gąbki, ze złoceniem roku

23,60 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
28
Od A do Żet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od A do Żet
Dostępny
6 szt.

Od A do Żet. Abecadło dla najmłodszych jak wszystkie książki księdza Jana dla dzieci zachęca do stawiania pytań i do rozmów dzieci z rodzicami, wnuków z dziadkami, uczniów z nauczycielami. Rozmów nie tylko o literach. Także, a może przede wszystkim, o tym, co pomaga widzieć innych ludzi i świat przyrody. Bo ksiądz Twardowski jak podkreślił kiedyś Grzegorz Leszczyński, wybitny znawca literatury dziecięcej: Starał się patrzeć na świat w dziecięcy sposób, dostrzegać to, co najprostsze i najważniejsze: okruszyny dobra, miłości i serdeczności. W tych okruszynach widział uśmiech człowieka i uśmiech Pana Boga. () Nie lubił pouczać, moralizować, dawać rad, wolał podpowiadać, sugerować, zadawać pytania, wspólnie z dziećmi powoli dochodzić do prawdy. Niniejsza publikacja wprowadza w świat pojęć i adresowana jest do dzieci rozpoczynających edukację szkolną.

72,95 zł
65,66 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,29 zł

1 osoba kupiła
29
Balony Sto Lat 5szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony Sto Lat 5szt
Godan
Dostępny
14 szt.

Balony Sto Lat 5szt Wymiar balonów w centymetrach: 30 cm Wymiar balonów w calach: 12 Ilość sztuk w opakowaniu: 5 Kolor: różnokolorowe Nadruk: Sto Lat Producent: Godan S.A.

7,99 zł
1 osoba kupiła
30
Cmentarze w Polsce Zagadnienia administracyjnoprawne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cmentarze w Polsce Zagadnienia administracyjnoprawne
Dostępny
13 szt.

W publikacji omówiono kwestie dotyczące stosowania przepisów kształtujących sferę funeralną w Polsce, w szczególności: ? zakładanie, rozszerzanie i zamykanie cmentarzy komunalnych; ? budowa grobów, nagrobków, pomników na cmentarzach komunalnych a prawo budowlane; ? zarządzanie cmentarzami i grobami zabytkowymi; ? wymogi sanitarno-budowlane względem cmentarzy komunalnych; ? stwierdzenie zgonu, przechowywanie zwłok w domu przedpogrzebowym i sposób pochowania zwłok; ? ekshumacja i ponowne użycie grobu; ? ochrona danych osobowych osób zmarłych. Cennym uzupełnieniem książki są wzory uchwał rady gminy przydatne przy założeniu, zamknięciu lub poszerzeniu cmentarza komunalnego oraz ustaleniu zasad korzystania z niego. Opracowanie jest przeznaczone dla zarządców cmentarzy, pracowników organów architektoniczno-budowlanych, sanitarnych i konserwatorskich. Będzie pomocne dla adwokatów i radców prawnych ? w zakresie postępowań dotyczących m.in. ekshumacji, sporów o prawo do pochowania i ustalenie prawa do grobu.

149,00 zł
134,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

31
Oblicza pożądania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblicza pożądania
Dostępny
15 szt.

Jakie są twoje najskrytsze fantazje? Co byś poczuła, gdyby ktoś cię rozebrał, związał i siłą spełnił twoje najbardziej niepoprawne pragnienie? Jak byś zareagowała, gdyby twoja zrozpaczona przyjaciółka zakłóciła pikantny walentynkowy wieczór? Jaki prezent podarowałabyś spragnionej czułości osobie? Czy pozwoliłabyś, aby na egzotycznych wakacjach ktoś intensywnie obserwował, jak doskonale się bawisz? Aż w końcu ? co byś zrobiła, gdybyś nakryła swojego gorącego współlokatora z jego równie kuszącym kolegą? Oto oblicza pożądania, które rozpalą twoje zmysły do czerwoności. Poznaj historie, które sama chciałabyś przeżyć. Daj się ponieść erotycznym fantazjom!

42,90 zł
36,47 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,43 zł

32
Magiczne Święta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne Święta
Dostępny
8 szt.

Kolorowanka z motywami świątecznymi idealnie nada się na zimowe wieczory. Kolorowanki, zabawy i ćwiczenia, a do tego aż 42 naklejki sprawią, że dziecko nie będzie się nudzić! Ilość stron: 24 + 42 naklejki

9,99 zł
6,79 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 3,20 zł

33
Prawo budowlane Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo budowlane Komentarz
Dostępny
4 szt.

Książka zawiera praktyczną interpretację przepisów ustawy ? Prawo budowlane, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień, takich jak: ? projekt budowlany (i konsekwencje jego podziału na trzy części: projekt zagospodarowania działki lub terenu, projekt architektoniczno-budowlany, projekt techniczny), ? katalog obiektów budowanych na podstawie: pozwolenia na budowę, zgłoszenia lub bez konieczności dopełniania tych wymogów, ? procedura legalizacji samowoli budowlanych, ? obowiązki właściciela lub zarządcy obiektu budowlanego. Autorzy omawiają najnowszą regulację wprowadzoną ustawą z 7 lipca 2022 r. ? w tym także te przepisy, które wejdą w życie 1 stycznia 2023 r. ? dotyczące cyfryzacji prawa budowlanego, m.in.: ? obowiązywania systemu e-CRUB, czyli Centralnego Rejestru Osób Posiadających Uprawnienia Budowlane, ? prowadzenia papierowego albo elektronicznego dziennika budowy (EDB), Komentarz wzbogacono o najnowsze orzecznictwo Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych, wskazując aktualne kierunki interpretacji przepisów. Autorzy ? specjaliści w zakresie procesu inwestycyjno-budowlanego ? wykorzystali swoje wieloletnie doświadczenie związane z wykonywaniem zawodu radcy prawnego lub adwokata i obsługą klientów z sektora nieruchomości: budownictwa mieszkaniowego, usługowego i infrastrukturalnego. Adresaci: Publikacja zainteresuje prawników praktyków: adwokatów, radców prawnych, notariuszy, sędziów, a także pracowników organów administracji publicznej, w tym zwłaszcza organów administracji architektoniczno-budowlanej oraz nadzoru budowlanego. Komentarz będzie pomocny w pracy architektów, inżynierów budownictwa, rzeczoznawców i zarządców nieruchomości.

259,00 zł
233,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 25,90 zł

34
Niegrzeczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczna
Dostępny
150 szt.

Weronika Filipowicz jest trzydziestoletnią singielką i wciąż mieszka z rodzicami na starym osiedlu w Krakowie. Ma niewyparzony język i często przez to wpada w kłopoty. Hubert Paterson to zamożny właściciel warsztatu samochodowego położonego na obrzeżach miasta. Niedawno wyszedł z więzienia i chce od nowa rozpocząć życie. Wypadek samochodowy staje się przyczyną całej serii nieoczekiwanych i zaskakujących wydarzeń. Jakie tajemnice skrywa kobieta? Czy jej uporządkowane, na wskroś nudne życie nauczycielki to tylko pozory, pod którymi kobieta ukrywa zupełnie inne oblicze? Czy demony z przeszłości Huberta pozwolą mężczyźnie związać się z Weroniką na stałe? Niegrzeczna to wciągająca powieść, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

42,90 zł
36,47 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,43 zł

35
Neven. Jego na własność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neven. Jego na własność
Dostępny
11 szt.

Neven, bezduszny zabójca, który nic nie robi sobie z cudzej śmierci. Charlie, skromna dziewczyna z trudną przeszłością. Wykupiona jak rzecz z transportu do jednego z burdeli zostaje jego Zabaweczką. Z dnia na dzień zwykła kasjerka musi się wcielić w rolę narzeczonej syna jednego z największych przemytników w kraju. Co z tego wyniknie? Kto tak naprawdę zostanie czyją własnością? I czy młoda dziewczyna przetrwa w tym pozbawionym empatii świecie?

42,90 zł
36,47 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,43 zł

36
Pozwól nam przetrwać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozwól nam przetrwać
Dostępny
150 szt.

Opowiem Wam pewną historię? Poznałam go dziesięć lat temu. Już wówczas wywrócił moje życie do góry nogami. Wiedział, jak rozpalić we mnie płomień i jak namieszać w moim życiu. Gdy po latach odebrałam telefon, nie miałam pojęcia, że tak to się potoczy? że uczucie się odrodzi, a niewypowiedziane kiedyś słowa będą tak bolały. Pokochałam Agisa już wtedy. Na zawsze. Historia o miłości i o bólu. ?Pozwól nam przetrwać? to gorąca niczym greckie słońce opowieść o sile przebaczenia. Tylko czy dwa trudne charaktery połączone relacją hate-love doczekają się swojego happy endu? Polecam! - Paulina Ampulska, @pokoj_pelen_ksiazek Gorąca miłość rodem z Grecji i szaleńcza obsesja. Poznaj historię Karoliny i Agisa, która rozgrzeje cię do czerwoności! - Karolina Jurga, autorka serii Rodzina Castello

42,90 zł
36,47 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,43 zł

37
Zapach lukrecji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapach lukrecji
Dostępny
163 szt.

Druga połowa XIX wieku. Ulice Powiśla. Zakamarki Krakowskiego Przedmieścia. Salony warszawskich kupców i przedsiębiorców. Ciasne pokoiki obskurnych burdeli. Mała dziewczynka, wychowywana w domu publicznym, do której niespodziewanie uśmiecha się los ? trafia do rodziny bogatego kupca, Stanisława Berga. Życie nareszcie zaczyna się układać, ale jeden nierozsądny, młodzieńczy wybuch pożądania sprawia, że panna zostaje zmuszona do wyjazdu. Krótka wyprawa do Indii, która miała być tylko przygodą i nauką rzemiosła, staje się wieloletnim zesłaniem. Dziewczyna skazana na zapomnienie, pomieszkuje u przyjaciół Bergów, ale kiedy warszawski kupiec wysyła list z informacją, że nie zamierza po nią wracać, zawisa nad nią groźba wydania za mąż za pierwszego lepszego kandydata. Szczęśliwie zostaje żoną znanego, bogatego angielskiego podróżnika, który z racji różnicy wieku traktuje ją bardziej jak córkę i przyjaciółkę. Jego śmierć uruchamia całą lawinę zdarzeń, a głównym celem kobiety staje się odwet na rodzinie Bergów. Życiowe wybory po wielu latach przywiodą ją ostatecznie na Krakowskie Przedmieście. Czasy, kiedy była córką prostytutki, są już jednak tylko wspomnieniem. Dziś jest tajemniczą, bajecznie bogatą wdową, której pragną mężczyźni i nienawidzą kobiety, chociaż i jedni, i drudzy zabiegają o jej uwagę. A wśród nich jest jeszcze on. Przyjaciel z dzieciństwa, którego spotyka w najmniej odpowiednim dla siebie momencie. Czy zemsta okaże się silniejsza od uczucia, jakie rodzi się w jej sercu? Czy zaryzykuje utratę przyjaciela tylko po to, by dopiąć swego i zrealizować plan układany w głowie przez lata? A może pragnienie odwetu weźmie górę nad uczuciami i drogi tych dwojga rozejdą się na zawsze?

42,90 zł
36,47 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,43 zł

38
Księżniczki Kolorowanka edukacyjna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczki Kolorowanka edukacyjna
Dostępny
122 szt.

Pokonuj labirynty, odnajduj zaginione przedmioty, rozwiązuj zagadki, licz, rysuj i koloruj razem z księżniczkami. Baw się w małą projektantkę: zaprojektuj suknie, wazon i biżuterię. Zajrzyj do królewskiej jadalni, bawialni księżniczki i do jej szafy z ubraniami. Ucz się, twórz i? nie przestawaj marzyć! Piękne suknie z falbanami i koronkami, długie złote włosy zaplecione w warkocz, naszyjniki i diademy wysadzane brylantami, potężne zamki i pałacowe ogrody z fontannami ? oto cudowna kraina baśniowych księżniczek. Kredki do ręki i? do dzieła!

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

39
Zygmunt Tobor Pisma wybrane Prawo - interpretacja - intencja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zygmunt Tobor Pisma wybrane Prawo - interpretacja - intencja
Dostępny
7 szt.

W publikacji zebrano artykuły Profesora Zygmunta Tobora opublikowane w księgach pamiątkowych, pracach zbiorowych, ciągłych i periodykach, które nie zostały zarchiwizowane w formie elektronicznej i do tej pory były trudno dostępne. Poruszają one zagadnienia wykładni prawa w procesie sądowym, terminologiczne, a także roli sędziego w procesie stosowania prawa, strategii interpretacyjnych, łącząc zagadnienia teoretyczne z praktyką stosowania prawa. Tom uzupełniają cztery opracowania powstałe we wcześniejszym okresie badań Profesora, dotyczące wartości, na których opiera się system prawa i jego stosowanie (legalność, praworządność, bezstronność). Rozważania uzupełnione są przykładami pochodzącymi z orzecznictwa. Prace Profesora cechuje spójna wizja myślenia o wykładni prawa, a poglądy przedstawione w starszych pracach nie tracą na aktualności i wiele wnoszą do dyskursu teoretycznoprawnego poświęconego wykładni prawa. Zainteresują przede wszystkim przedstawicieli dogmatyki i praktyki prawniczej.

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

40
Historia prawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia prawa
Dostępny
45 szt.

Historia prawa Katarzyny Sójki-Zielińskiej przedstawia ewolucję prawa prywatnego, prawa karnego oraz procedury sądowej od starożytności do współczesności. Autorka szczególną uwagę poświęciła tym instytucjom, których przeszłość pozwala na lepsze zrozumienie współczesnych rozwiązań prawnych oraz poznanie historycznych korzeni norm prawa obowiązującego. W publikacji zaprezentowano historyczne uwarunkowania systemów prawa sądowego, które obecnie obowiązują w państwach Unii Europejskiej, a także tradycje i wspólny dorobek myśli prawniczej stanowiące o istocie tożsamości europejskiej.

79,00 zł
71,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,90 zł

41
Ustawa o samorządzie gminnym. Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o samorządzie gminnym. Komentarz
Dostępny
5 szt.

Komentarz do ustawy o samorządzie gminnym zawiera pogłębioną analizę norm prawnych odnoszących się do działalności gmin, w tym m.in.: zakresu działania i zadań gminy, władz gminy, aktów prawa miejscowego, gospodarki finansowej gminy, związków i porozumień międzygminnych, nadzoru nad działalnością gminną. Publikacja pozwala na znalezienie odpowiedzi na wiele istotnych problemów praktycznych, w szczególności w zakresie wydawanych przez organy samorządu aktów prawa miejscowego oraz aktów kierownictwa wewnętrznego. Powinien być również traktowany jako źródło inspiracji do badań naukowych. Autorzy - znani i cenieni przedstawiciele nauki prawa administracyjnego - w bardzo szerokim zakresie wykorzystują orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, orzecznictwo sądowe zarówno sądów administracyjnych, jak i powszechnych, a także rozstrzygnięcia nadzorcze organów nadzoru oraz poglądy przedstawicieli nauki i na tej podstawie przedstawiają własne stanowiska do komentowanej regulacji. Komentarz jest przeznaczony dla praktyków, pozwala im na znalezienie najlepszych rozwiązań w zakresie funkcjonowania samorządu: pracowników samorządowych, radnych oraz prawników obsługujących podstawowe jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne. Będzie stanowił istotne źródło inspirujące w praktyce rozstrzygania jurydycznych sporów. Z pewnością zainteresuje również naukowców zajmujących się tymi zagadnieniami od strony teoretycznej.

219,00 zł
197,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 21,90 zł

42
Nowoczesne metody optymalizacji globalnej. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowoczesne metody optymalizacji globalnej.
Dostępny
42 szt.

Niniejsza ksiazka poświęcona jest metodom inspirowanym natura w jej biologicznym aspekcie, które operują na grupie punktów równolegle przeszukujących przestrzeń zawierającą wszystkie rozwiązania zadania optymalizacyjnego. Algorytmy te, przez analogie do populacji biologicznych, zwane są populacyjnymi. Prezentowany materiał zorganizowano w ośmiu rozdziałach i uzupełniono obszernym spisem literatury przedmiotu. SPIS TREŚCI 1. Wstęp 2. Preliminaria 2.1. Optymalizacja 2.2 Funkcje celu i powierzchnie odpowiedzi 2.3. Twierdzenie No free lunch 3. Heurystyki i metaheurystyki 3.1. Definicje 3.2. Klasyfikacja metaheurystyk 3.3. Metaheurystyki popularcyjne 3.4. Eksploracja i eksploatacja 3.5. Analiza teoretyczna metaheurystyk 3.6. Parametry 4. Algorytmy ewolucyjne 4.1. Inspiracje 4.2. Ogólne idee 4.3. Główne rodzaje algorytmów ewolucyjnych 4.4. Mechanizmy ewolucji 4.5. Analiza teoretyczna 5. Ewolucja różnicowa 5.1. Inspiracje 5.2. Podstawowe idee 5.3. Schematy algorytmów różnicowych 5.4. Parametry 5.5. Warianty algorytmów różnicowych 5.6. Analiza teoretyczna 6. Optymalizacja rojem cząstek 6.1. Inspiracje 6.2. Podstawowe idee 6.3. Parametry metody 6.4. Topologie sąsiedztwa 6.5. Stagnacja i inne ograniczenia 6.6. Warianty i wersje hybrydowe 6.7. Analiza teoretyczna 7. Algorytmy mrówkowe 7.1. Inspiracje 7.2. Podstawowe idee 7.3. Warianty i wersje hybrydowe 7.4. Analiza teoretyczna 8. Inne metaheurystyki populacyjne 8.1. Algorytmy pszczół 8.2. Algorytmy świetlikowe 8.3. Algorytmy kukułcze

42,00 zł
35,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,30 zł

43
Fuzja wielospektralnych informacji w sterowaniu ruchem dalmierza laserowego do wykrywania małych obiektów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fuzja wielospektralnych informacji w sterowaniu ruchem dalmierza laser...
Dostępny
47 szt.

Niniejsza monografia stanowi próbe zharmonizowania wiedzy o możliwych rozwiazaniach technicznych, których odpowiednie połaczenie umozliwia dokonanie skoku jakosciowego oraz ilosciowego w dokonywaniu pomiarów pozycyjnych obiektów orbitalnych. Głównym wyróznikiem prezentowanych rozwiazan jest ukazanie logicznych zaleznosci pomiedzy poszczególnymi elementami układu sterowania oraz ich przykładowa implementacja praktyczna. W monografii przedstawiono klasyczne oraz autorskie rozwiazania w zakresie układów sterowania, konstrukcji systemów peryferyjnych oraz proponowanej fuzji sygnałów majacej na celu zwielokrotnienie wektora informacji o detekowanym obiekcie orbitalnym. SPIS TREŚCI 1. Wstęp 1.1. Tło historyczne i motywacja 1.2. Cel i zakres monografii 1.3. Układ pracy 2. Zadanie pomiaru pozycji obiektów orbitalnych 2.1. Obserwacje optyczne 2.2. Obserwacje radiowe 2.3. Obserwacje laserowe 3. Teoria ruchu sztucznych satelitów Ziemi 3.1. Perturbacje pochodzenia grawitacyjnego 3.2. Perturbacje pochodzenia mechanicznego 3.3. Perturbacje pochodzenia niegrawitacyjnego 3.4. Przyspieszenia empiryczne 4. Zadanie sterowania systemem dalmierza laserowego 4.1. Zadanie śledzenia obiektu orbitalnego 4.2. Struktura systemu sterowania dalmierza laserowego 4.3. Źródła błędów systematycznych 4.4. Aktywna korekta sterowania 4.5. Fuzja sygnałów informacji stanu 5. Realizacja systemu sterowania dalmierza laserowego 5.1. Realizacja procesu wyznaczenia pozycji obiektu orbitalnego w oparciu o dane efemerydalne 5.2. Realizacja procesu śledzenia teleskopu za obiektem orbitalnym 5.3. Realizacja laserowego pomiaru odległości 5.4. Umiejscowienie pomiaru odległości w dziedzinie czasu 6. Realizacja autorskiego algorytmu sterowania 7. Podsumowanie Bibliografia

42,00 zł
35,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,30 zł

44
Kalendarz 2023 Jednodzielny Dubaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 Jednodzielny Dubaj
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Klasyczny kalendarz ścienny jednodzielny na 2023. Jest to kalendarz wiszący, podłużny, z opaską z przesuwnym okienkiem do zaznaczenia obecnego dnia. Kalendarz można złożyć w połowie. Zawiera kalendarium miesięczne z podglądem poprzedniego i kolejnego miesiąca. Sposób zawieszania - otwór w górnej części. Kalendarz został wyprodukowany w Polsce. Wymiary po rozłożeniu 32,8 x 48 cm.

13,99 zł
Powiadomienie
45
Kalendarz 2023 Jednodzielny Pupile - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 Jednodzielny Pupile
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Klasyczny kalendarz ścienny jednodzielny na 2023. Jest to kalendarz wiszący, podłużny, z opaską z przesuwnym okienkiem do zaznaczenia obecnego dnia. Kalendarz można złożyć w połowie. Zawiera kalendarium miesięczne z podglądem poprzedniego i kolejnego miesiąca. Sposób zawieszania - otwór w górnej części. Kalendarz został wyprodukowany w Polsce. Wymiary po rozłożeniu 32,8 x 48 cm.

13,99 zł
Powiadomienie
46
Kalendarz 2023 Jednodzielny Plaża Seszele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 Jednodzielny Plaża Seszele
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.17

Klasyczny kalendarz ścienny jednodzielny na 2023. Jest to kalendarz wiszący, podłużny, z opaską z przesuwnym okienkiem do zaznaczenia obecnego dnia. Kalendarz można złożyć w połowie. Zawiera kalendarium miesięczne z podglądem poprzedniego i kolejnego miesiąca. Sposób zawieszania - otwór w górnej części. Kalendarz został wyprodukowany w Polsce. Wymiary po rozłożeniu 32,8 x 48 cm.

13,99 zł
Powiadomienie
47
Kalendarz 2023 Trójdzielny Wenecja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 Trójdzielny Wenecja
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.14

Klasyczny kalendarz ścienny trójdzielny na 2023. Jest to kalendarz wiszący, podłużny, z opaską z przesuwnym okienkiem do zaznaczenia obecnego dnia. Kalendarz można złożyć w 3 miejscach. Zawiera 3 odrębne, zrywane kalendaria każde po 12 kartek. Sposób zawieszania - otwór w górnej części. Kalendarz został wyprodukowany w Polsce. Wymiary po rozłożeniu 32 x 67,5 cm.

15,70 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,71 zł

48
Kalendarz 2023 Trójdzielny LUX Góry Alpy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 Trójdzielny LUX Góry Alpy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.28

Klasyczny kalendarz ścienny trójdzielny na 2023. Jest to kalendarz w wypukłą, elegancką główką, wiszący, podłużny, z opaską z przesuwnym okienkiem do zaznaczenia obecnego dnia. Kalendarz można złożyć w 3 miejscach. Zawiera 3 odrębne, zrywane kalendaria każde po 12 kartek. Sposób zawieszania - otwór w górnej części. Kalendarz został wyprodukowany w Polsce. Wymiary po rozłożeniu 32 x 67,5 cm.

20,40 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,41 zł

49
Kalendarz 2023 Trójdzielny LUX Nowy Jork - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 Trójdzielny LUX Nowy Jork
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Klasyczny kalendarz ścienny trójdzielny na 2023. Jest to kalendarz w wypukłą, elegancką główką, wiszący, podłużny, z opaską z przesuwnym okienkiem do zaznaczenia obecnego dnia. Kalendarz można złożyć w 3 miejscach. Zawiera 3 odrębne, zrywane kalendaria każde po 12 kartek. Sposób zawieszania - otwór w górnej części. Kalendarz został wyprodukowany w Polsce. Wymiary po rozłożeniu 32 x 67,5 cm.

20,40 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,41 zł

50
Kalendarz 2023 Trójdzielny Kwiaty Tulipany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 Trójdzielny Kwiaty Tulipany
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.03

Klasyczny kalendarz ścienny trójdzielny na 2023. Jest to kalendarz wiszący, podłużny, z opaską z przesuwnym okienkiem do zaznaczenia obecnego dnia. Kalendarz można złożyć w 3 miejscach. Zawiera 3 odrębne, zrywane kalendaria każde po 12 kartek. Sposób zawieszania - otwór w górnej części. Kalendarz został wyprodukowany w Polsce. Wymiary po rozłożeniu 32 x 67,5 cm.

15,70 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,71 zł

51
Kalendarz 2023 Trójdzielny Góry Dolomity - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 Trójdzielny Góry Dolomity
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.12

Klasyczny kalendarz ścienny trójdzielny na 2023. Jest to kalendarz wiszący, podłużny, z opaską z przesuwnym okienkiem do zaznaczenia obecnego dnia. Kalendarz można złożyć w 3 miejscach. Zawiera 3 odrębne, zrywane kalendaria każde po 12 kartek. Sposób zawieszania - otwór w górnej części. Kalendarz został wyprodukowany w Polsce. Wymiary po rozłożeniu 32 x 67,5 cm.

15,70 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,71 zł

52
Kalendarz 2023 Trójdzielny Psy Corgi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 Trójdzielny Psy Corgi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.10

Klasyczny kalendarz ścienny trójdzielny na 2023. Jest to kalendarz wiszący, podłużny, z opaską z przesuwnym okienkiem do zaznaczenia obecnego dnia. Kalendarz można złożyć w 3 miejscach. Zawiera 3 odrębne, zrywane kalendaria każde po 12 kartek. Sposób zawieszania - otwór w górnej części. Kalendarz został wyprodukowany w Polsce. Wymiary po rozłożeniu 32 x 67,5 cm.

15,70 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,71 zł

53
Kalendarz 2023 Trójdzielny Nowy Jork - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 Trójdzielny Nowy Jork
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

Klasyczny kalendarz ścienny trójdzielny na 2023. Jest to kalendarz wiszący, podłużny, z opaską z przesuwnym okienkiem do zaznaczenia obecnego dnia. Kalendarz można złożyć w 3 miejscach. Zawiera 3 odrębne, zrywane kalendaria każde po 12 kartek. Sposób zawieszania - otwór w górnej części. Kalendarz został wyprodukowany w Polsce. Wymiary po rozłożeniu 32 x 67,5 cm.

15,70 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,71 zł

54
Kalendarz 2023 Jednodzielny Kwiaty Tulipany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 Jednodzielny Kwiaty Tulipany
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.15

Klasyczny kalendarz ścienny jednodzielny na 2023. Jest to kalendarz wiszący, podłużny, z opaską z przesuwnym okienkiem do zaznaczenia obecnego dnia. Kalendarz można złożyć w połowie. Zawiera kalendarium miesięczne z podglądem poprzedniego i kolejnego miesiąca. Sposób zawieszania - otwór w górnej części. Kalendarz został wyprodukowany w Polsce. Wymiary po rozłożeniu 32,8 x 48 cm.

13,99 zł
Powiadomienie
55
Kalendarz 2023 Trójdzielny LUX Pies i Kot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 Trójdzielny LUX Pies i Kot
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

Klasyczny kalendarz ścienny trójdzielny na 2023. Jest to kalendarz w wypukłą, elegancką główką, wiszący, podłużny, z opaską z przesuwnym okienkiem do zaznaczenia obecnego dnia. Kalendarz można złożyć w 3 miejscach. Zawiera 3 odrębne, zrywane kalendaria każde po 12 kartek. Sposób zawieszania - otwór w górnej części. Kalendarz został wyprodukowany w Polsce. Wymiary po rozłożeniu 32 x 67,5 cm.

20,40 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,41 zł

56
Kalendarz 2023 Trójdzielny Plaża Seszele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 Trójdzielny Plaża Seszele
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.14

Klasyczny kalendarz ścienny trójdzielny na 2023. Jest to kalendarz wiszący, podłużny, z opaską z przesuwnym okienkiem do zaznaczenia obecnego dnia. Kalendarz można złożyć w 3 miejscach. Zawiera 3 odrębne, zrywane kalendaria każde po 12 kartek. Sposób zawieszania - otwór w górnej części. Kalendarz został wyprodukowany w Polsce. Wymiary po rozłożeniu 32 x 67,5 cm.

15,70 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,71 zł

57
Sex edu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sex edu
Dostępny
158 szt.

Edukacja seksualna bez wstydliwego spuszczania wzroku i enigmatycznego mówienia o ?tych sprawach?? Właśnie tak! SEX EDU to kompleksowy przewodnik po pierwszych relacjach i wszystkim co związane z seksualnością. Od poznawania i obserwowania zmieniającego się ciała, przez samodzielne rozpoznawanie własnych pragnień, aż po wchodzenie w pierwsze relacje ? zarówno te romantyczne, jak i seksualne. SEX EDU bez tabu odpowiada na piętrzące wraz z nowymi doświadczeniami pytania, nie zapominając, że bezpieczny seks to także ten, w którym potrafisz zadbać o swój komfort emocjonalny. Autorka traktuje swoich czytelników tak, jak sama chciałaby zostać potraktowana jako nastolatka: mówi bez ogródek, udziela konkretnych odpowiedzi, a tam gdzie trzeba, wykazuje się subtelnością i empatią. Czasem oferuje konkretne rozwiązania, a czasem narzędzia, by samodzielnie odkrywać swoje potrzeby. Nie znajdziecie lepszego punktu wyjścia, do budowania zdrowego, niosącego przyjemność podejścia do własnej seksualności. Pierwsze wydanie książki ukazało się w 2019 roku pod tytułem ?To nie jest książka o seksie?.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

58
Zapach kadzidła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapach kadzidła
Dostępny
28 szt.

Mroczne sekrety nigdy nie pozwolą o sobie zapomnieć. W galerii sztuki w centrum Londynu spotykają się przypadkiem dwie kobiety. Mila to ambitna bizneswoman i zapalona podróżniczka, która czerpie z życia garściami. Konstancja jest Polką, matką dwójki dzieci i kobietą spełnioną zawodowo. Ktoś mógłby powiedzieć, że do szczęścia nie brakuje im absolutnie niczego ? jak bardzo by się pomylił! Kobiety skrywają bowiem bolesne tajemnice związane z losami ich rodzin. Gdy Konstancja dowiaduje się, że jej matka może mieć związek z serią niewyjaśnionych morderstw, postanawia dotrzeć do prawdy za wszelką cenę. Z pomocą Mili odkryje wkrótce, że słowo ?prawda? bywa zaskakująco wieloznaczne?

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

59
Szlacheckie mowy pogrzebowe dwa ujęcia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlacheckie mowy pogrzebowe dwa ujęcia
Dostępny
7 szt.

Szlacheckie mowy pogrzebowe ? dwa ujęcia. Tradycja gatunku i realizacje Jakuba Sobieskiego nie stanowi syntezy sensu stricto, ale koncentrując się na określonych zagadnieniach, dopełnia wielowymiarowy obraz szlacheckiego oratorstwa funeralnego. Książka składa się z dwu części. Pierwsza omawia przemiany oratorskich gatunków funeralnych od greckiego antyku do 1576 roku, kiedy to Jan Kochanowski wygłosił nad grobem brata Przy pogrzebie rzecz. Chronologicznie są to greckie: epitaphios logos, paramythetikos logos oraz monodia, rzymska laudatio funebris, mowy wczesnochrześcijańskie, humanistyczna oratio funebris oraz staropolskie: oratio ab hospitibus, czyli mowa od gości (określana też jako: kondolencja na pogrzebie) i dziękowanie w imieniu rodziny (oratio gratiarum actoria nomine consanguineorum). Druga część przedstawia analizy mów Jakuba Sobieskiego w układzie problemowym podzielone na trzy rozdziały odpowiadające trzem częściom wystąpienia: exordium, confirmatio, narratio. Każdy z nich podejmuje inny aspekt wystąpień kasztelana krakowskiego i stosownie do poruszanego tematu wykorzystuje odmienną metodologię: od analizy komparatystycznej po przegląd stałych formuł retorycznych typowych dla gatunku. Małgorzata Ciszewska ? historyk literatury i kultury wieku XVII, profesor Instytutu Badań Literackich w Pracowni Literatury Renesansu i Baroku IBL PAN. Autorka dwu obszernych monografii: Staropolskie szlacheckie oracje weselne. Genologia, obrzęd, źródła (Warszawa 2008) i Tuliusz domowy. Świeckie oratorstwo szlacheckie kręgu rodzinnego (XVII?XVIII wiek) (Warszawa 2016), oraz licznych studiów poświęconych staropolskiej epistolografii i oratorstwu. Wspólnie z Marią Barłowską wydała edycję krytyczną: Jakub Sobieski Mowy pogrzebowe (Warszawa 2019). Od lat aktywnie działa w Stowarzyszeniu ?Pro Cultura Litteraria? ? organizacji wspierającej polonistyczną działalność naukową i wydawniczą.

42,00 zł
41,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

60
Polscy ziemianie w obronie ojczyzny podczas wojny z bolszewikami 1919-1921 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polscy ziemianie w obronie ojczyzny podczas wojny z bolszewikami 1919-...
Dostępny
18 szt.

Udział ziemian w wojnie polsko-bolszewickiej 1919?1921 wciąż jest słabo znany i niedoceniany. Niniejsza publikacja powstała, aby udokumentować wkład ziemiaństwa w odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz podkreślić jego znaczenie w przełomowych dla Polski chwilach. Materiał ilustracyjny, w dużej mierze dotąd niepublikowany, pochodzi w większości z archiwów rodzinnych.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

61
Sunsport Roundnet/Spikeball/Zlammball metalowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sunsport Roundnet/Spikeball/Zlammball metalowy
Tactic
Dostępny
5 szt.

Roundnet/Zlamball/ Spikeball to nazwa nowego sportu rozrywkowego dla młodych i starszych. Doskonała rozrywka, którą można zabrać na plażę lub do parku. Zasady gry Dwie drużyny, w każdej po 2 graczy, rywalizują ze sobą. Wszyscy są równomiernie rozmieszczeni dookoła sieci. Piłkę uderza się płasko ręką w siatkę, tak aby poleciała na przeciwną stronę. Drużyna przeciwna może teraz podawać piłkę do siebie maksymalnie trzy razy, zanim ponownie trafi ona do siatki. Celem jest uderzenie piłki w taki sposób, aby w miarę możliwości nie dosięgła jej drużyna przeciwna. Po serwowaniu każdy zawodnik może swobodnie poruszać się wokół siatki. To właśnie sprawia, że gra jest tak szybka. Krótkimi i długimi podaniami, fałszywymi atakami i innymi sztuczkami próbujesz wywabić przeciwnika z rezerw. Jeśli nie zdoła odegrać piłki i spadnie ona na podłogę, jego drużyna otrzymuje 1 punkt. Gdy tylko graczowi przeszkodzi się w grze, otrzymuje on również 1 punkt. Zawodnik, który jako pierwszy osiągnie 21 punktów i będzie prowadził z różnicą 2 punktów, wygrywa mecz. Zabawna gra dla wszystkich grup wiekowych! Zawiera: Siatka + metalowy pierścień (o średnicy 90 cm) 2 kulki (dwie różne wielkości) Pompka ręczna Torba do przenoszenia Podręcznik Waga: 1,6 kilo Sercem firmy Bex Sport jest nasza pasja do oferowania produktów, które dają radość. Radość zarówno młodszym, jak i starszym, wśród rodziny i przyjaciół. Uwielbiamy wymyślać i produkować gry, którymi można się cieszyć zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Proste zasady, które pozwalają szybko rozpocząć grę, a w razie potrzeby dostosować zasady tak, aby każdy mógł się nimi cieszyć. Zespół ds. zakupów w firmie Bex Sport nieustannie dąży do zapewnienia najlepszej jakości i wzornictwa w atrakcyjnym opakowaniu.

267,24 zł
219,14 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 48,10 zł

62
Kostka magiczna 6286 cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
63
Diamentowa mozaika Baletnica 7016 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diamentowa mozaika Baletnica 7016
Norimpex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

18,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

64
Zestaw Farma 6 pojazdów metal 6187 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
105,90 zł
100,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,29 zł

65
Infantino 216570N Gryzaczki kluczyki na krążku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Infantino 216570N Gryzaczki kluczyki na krążku
B-Kids
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.19

21,90 zł
20,81 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,09 zł

66
Infantino 1504885 Gryzaczki giętkie Orbity - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Infantino 1504885 Gryzaczki giętkie Orbity
B-Kids
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.03

19,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

67
Infantino 212011N Muzyczne pianinko Tukan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
62,90 zł
59,76 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,14 zł

68
Infantino 216314N Grzechotka-Kwiatek Róż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Infantino 216314N Grzechotka-Kwiatek Róż
B-Kids
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.04

18,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

69
Infantino 150216274N Giętki gryzaczek Lew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Infantino 150216274N Giętki gryzaczek Lew
B-Kids
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.19

15,99 zł
Powiadomienie
70
Edyta Stein. Prolog filozoficzny 1913-1922 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edyta Stein. Prolog filozoficzny 1913-1922
Dostępny
17 szt.

Życie świętej Edyty Stein nawet wśród współczesnych wzbudza wielkie zainteresowanie. Urodzona w żydowskiej rodzinie, w wieku kilkunastu lat została zdeklarowaną ateistką a także jedną z pionierek lewicowych ruchów kobiecych. Wreszcie przeżyła głębokie nawrócenie i wstąpiła do klasztoru karmelitańskiego. Zmarła w Auschwitz w 1942 roku. Alasdair MacIntyre z pasją przygląda się duchowej formacji Stein w kontekście jej mentorów i przyjaciół. Kto wpłynął na jej duchowość i sposób filozoficznego myślenia? Jak wyglądał proces nawrócenia tej niezwykłej kobiety? I w jaki sposób rozumieć głęboką rewolucję duchową, jaka dokonała się w jej życiu? Ta książka odpowiada na najważniejsze pytania, jakie stawia sobie człowiek na drodze do świętości.

49,90 zł
44,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

71
Jeździk Pojazd z raczką Mercedes-AMG C63 Coupe czerwony 2477 Milly Mally - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
300,90 zł
279,84 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 21,06 zł

72
Jeździk Pojazd z raczką Mercedes-AMG C63 Coupe niebieski 2475 Milly Mally - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
300,90 zł
279,84 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 21,06 zł

73
Motor Policja światło, dźwięk 1282835 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motor Policja światło, dźwięk 1282835
Dromader
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.27

29,90 zł
27,51 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,39 zł

74
Schowek
10,99 zł
Powiadomienie
75
Schowek
6,99 zł
76
Schowek
Auto mini TechnoK 5897
Technok
Dostępny
83 szt.

4,99 zł
77
Schowek
8,99 zł
78
Zeszyt A5/32k linia Academy Int Fol A 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/32k linia Academy Int Fol A 10
Interdruk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

45,90 zł
43,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,29 zł

79
Zeszyt A5/32k kratka Academy Int Fol A 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/32k kratka Academy Int Fol A 10
Interdruk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.23

45,90 zł
43,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,29 zł

80
Eden - It's an Endless World! #6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eden - It's an Endless World! #6
Dostępny
32 szt.

Akcja Edenu osadzona jest w niedalekiej przyszłości (przełom XXI i XXII wieku), w świecie spustoszonym przez tajemniczy wirus (Closure Virus). Epidemia, która zmniejszyła populację Ziemi o co najmniej 15%, zmieniła polityczną i ekonomiczną mapę świata. Historia opowiadana przez Hirokiego Endo rozciąga się na wiele lat i obraca się wokół postaci dorastającego chłopca Eliaha Ballarda. W tle rozgrywa się walka o światową dominację, podkreślona ciągłą groźbą następnego ataku śmiertelnego wirusa. Większość wydarzeń rozgrywa się w Ameryce Południowej.

64,90 zł
57,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,79 zł

81
Potwór obnażony #1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potwór obnażony #1
Dostępny
19 szt.

Shuuna i Hayashida poznali się w pracy. Początkowo łączy ich jedynie seks, lecz z czasem rodzi się między nimi głębsze uczucie. Shuuna jest gotów zaakceptować mroczną przeszłość Hayashidy ? nawet to, że mężczyzna stosował przemoc wobec swojego poprzedniego partnera. Ale najbardziej zależy mu na tym, by Kan znowu uśmiechał się promiennie jak na starych fotografiach zdobiących ściany jego sypialni.

26,90 zł
23,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

82
Ewangelia dla dzieci 2023 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewangelia dla dzieci 2023
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

Jak przybliżyć dzieciom Ewangelię, aby odkryły w niej radość życia? Ksiądz Bogusław Zeman kolejny raz zaprasza młodych czytelników do rodziny uroczych bliźniaków: Zuzi i Antka, którzy wspólnie z rodzicami i dziadkami próbują zrozumieć niedzielną Ewangelię. Piękne ilustracje Artura Nowickiego sprawiają, że dzieci chętnie przenoszą się w świat biblijnych wydarzeń, a także zabawnych przygód rodzeństwa. Publikacja zawiera: teksty Ewangelii na niedziele i święta całego roku, odnośniki do Pisma Świętego, ciekawe historie o Zuzi i Antku, pozwalające zrozumieć słowo Boże, oraz różnorodne zadania dla dzieci (labirynty, rebusy, krzyżówki, gry, kolorowanki) inspirowane Ewangelią. Ta książka to zaproszenie dla rodziców, dziadków i katechetów, aby zabrali dzieci w niezwykłą drogę, na której mogą poznać Pana Jezusa i odkryć, że Pismo Święte to księga fascynująca i niezwykła!

30,00 zł
27,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

83
Słownik nazw miast województwa zachodniopomor. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik nazw miast województwa zachodniopomor.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.11

Poruszany w rozprawie temat, czyli onomastyczna analiza nazw miast województwa zachodniopomorskiego, nie jest nowy. Wszystkie te nazwy były wielokrotnie opisywane i etymologizowane, co jednak nie zna - czy, że opracowanie tego typu nie jest potrzebne. Wręcz przeciwnie: rozproszone po różnych źródłach etymologie ze wszech miar warte są zebrania, uporządkowania i całościowego opisu, a uzupełnienie analiz o dane historyczne, demograficzne, geograficzne oraz o informacje gramatyczne (poprawnościowe) sprawia, że krąg odbiorców książki jest szeroki. Tego typu monografia znajdzie z pewnością uznanie ni tylko w oczach językoznawców, ale przede wszystkim: regionalistów, nauczycieli, historyków, urzędników, władz samorządowych i wszystkich mieszkańców regionu.

75,00 zł
Powiadomienie
84
Puzzle 3D Okręt piracki Zemsta Królowej Anny 100el - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3D Okręt piracki Zemsta Królowej Anny 100el
Cubicfun
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.15

Puzzle 3D Zemsta Królowej Anny to pasjonująca zabawa dla dzieci oraz kolekcjonerów statków i okrętów. W opakowaniu znajduje się 100 elementów puzzli, wykonanych ze specjalnego materiału przypominającego piankę. Puzzle są ponumerowane, ponacinane i umieszczone na arkuszach. Wystarczy bez użycia siły wycisnąć element z arkusza i zmontować go zgodnie z dołączoną instrukcją, bez użycia kleju ani specjalnych narzędzi. Wielkość statku po złożeniu: 23,4 x 12 x 25,8 cm.

27,80 zł
25,02 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,78 zł

85
Efekty sygnalizacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Efekty sygnalizacji
Dostępny
13 szt.

Przedmiotem zainteresowania w niniejszej publikacji są decyzje - zdarzenia korporacyjne - dotyczące spółek akcyjnych, których akcje są przedmiotem obrotu giełdowego. W pracy, wobec spółek akcyjnych notowanych na giełdzie, będą stosowane zamiennie i domyślnie określenia takie jak np.: spółka, spółka akcyjna, spółka publiczna, spółka giełdowa, przedsiębiorstwo, firma, korporacja.  We współczesnych przedsiębiorstwach istnieje rozdzielenie prawa własności od funkcji zarządzania, które skutkuje konfliktami agencyjnymi. Konsekwencją scedowania przez właścicieli spółek publicznych funkcji zarządzania na menedżerów jest występowanie asymetrii informacji w relacjach między kadrą zarządzającą i akcjonariuszami, akcjonariuszami mniejszościowymi i większościowymi, inwestorami instytucjonalnymi i indywidualnymi oraz między spółką i pozostałymi interesariuszami. Istniejące zjawisko asymetrii informacji sprzyja występowaniu nadużyć o charakterze finansowym lub rynkowym praktykowanym przez strony mające szerszy dostęp do poufnych danych o firmie. 

80,00 zł
86
Przedsiębiorstwo w kryzysie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsiębiorstwo w kryzysie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

W mojej ocenie zaproponowana tematyka jest ważna, aktualna, a koncepcja przyjęta w monografii jest interesująca i oryginalna. W pracy połączone zostały kwestie teoretyczne z wynikami badań oraz wywiadami z interesującymi osobowościami. Jest to interesująca propozycja, która powinna znaleźć swoje miejsce na polskim rynku wydawniczym. (...) Oceniana monografia - zgodnie z przedstawioną konstrukcją - jest pracą trzech autorek, a  nie zbiorem artykułów. Jest to praca zwarta, kolejne rozdziały korespondują ze sobą. Struktura monografii i  kolejność rozdziałów oraz podrozdziałów jest prawidłowa i odpowiada koncepcji publikacji. Monografia została skonstruowana w  sposób uniwersalny, umożliwiający zarówno jej całościowy odbiór, jak również czytanie poszczególnych elementów, bez utraty wartości merytorycznej. (...)  Tematyka kryzysów, w  tym kryzysów gospodarek czy przedsiębiorstw z  perspektywy epidemii SARS-CoV-2 jest bardzo ważna, aktualna i dobrze opisana w monografii. Z jednej strony w pracy podano informacje uogólniające kwestie kryzysów, z  drugiej odniesiono je do trwającej sytuacji zagrożenia epidemicznego. Jest to bardzo cenna analiza.

48,00 zł
Powiadomienie
87
Get Smart Plus 3. Workbook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Get Smart Plus 3. Workbook
Dostępny
18 szt.

Get Smart Plus is a six-level primary course in British English.

60,00 zł
51,00 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,00 zł

88
Społeczne problemy współczesnych społeczeństw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Społeczne problemy współczesnych społeczeństw
Dostępny
16 szt.

Monografia (...) jest efektem współpracy naukowej uczonych z różnych środowisk akademickich z Polski, Słowacji, Ukrainy i Rosji. Autorzy poszczególnych prac poruszają istotne i aktualne problemy współczesności.

48,99 zł
40,66 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

89
Full Blast! Plus 3 A2 WB + CD w.2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Full Blast! Plus 3 A2 WB + CD w.2022
Dostępny
11 szt.

Full Blast! Plus is an exciting course that takes from Beginner to B2 level

59,00 zł
50,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,85 zł

90
Full Blast! Plus 1 A1.2 WB + CD w.2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Full Blast! Plus 1 A1.2 WB + CD w.2022
Dostępny
28 szt.

Full Blast! Plus is an exciting course that takes learners from Beginner to B2 level

69,00 zł
58,65 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,35 zł

91
The Grapes of Wrath SB + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Grapes of Wrath SB + CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

W Ameryce podczas Wielkiego Kryzysu, Joads - biedna rodzina z Oklahomy, podróżuje do Kalifornii w poszukiwaniu lepszego życia. Podróż po kraju szybko staje się walką o przetrwanie. Ta słynna powieść przedstawia kłopoty zwykłej rodziny, która boryka się z niezwykłymi okolicznościami w jednym z najciemniejszych czasów w Ameryce...Interesujące opowiadanie oparte na klasycznych historiach, znanych przez czytelników na całym świecie. Odpowiednie dobrane słownictwo i gramatyka dostosowane do poziomu językowego CEFR dla nastolatków i młodzieży. Czytając rozwijamy wszystkie umiejętności językowe, w tym szczególnie wzbogacamy swój zasób słownictwa w język angielskim. Książeczka posiada dodatkową część z ćwiczeniami oraz słowniczek. Doskonała do samodzielnego uczenia się. Zawiera e-book z treścią książki, który ucz wymowy oraz słuchania ze zrozumieniem. Poziom: 5, ilość słów: 1500, B2 egzamin FCE

28,60 zł
24,31 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,29 zł

92
Puzzle maxi 60 Mickey Mouse - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle maxi 60 Mickey Mouse
Lisciani
Dostępny
62 szt.

Puzzle firmy Lisciani są dwustronne. Oznacza to, że z jednej strony dziecko układa obrazek jak w tradycyjnych puzzlach, z drugiej zaś powstaje taki sam obrazek, który jest czarno-białym szablonem i służy dziecku jako kolorowanka.

40,46 zł
36,01 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,45 zł

93
Puzzle maxi 25 dwustronne Pinokio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle maxi 25 dwustronne Pinokio
Lisciani
Dostępny
150 szt.

Puzzle firmy Lisciani są dwustronne. Oznacza to, że z jednej strony dziecko układa obrazek jak w tradycyjnych puzzlach, z drugiej zaś powstaje taki sam obrazek, który jest czarno-białym szablonem i służy dziecku jako kolorowanka.

36,78 zł
32,73 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,05 zł

94
Bez zahamowań, Bez serca, Bez znieczulenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez zahamowań, Bez serca, Bez znieczulenia
Dostępny
19 szt.

Krzysztof Jasiewicz historyk, politolog, ekonomista, kierownik Zakładu Analiz Problemów Wschodnich w Instytucie Studiów Politycznych PAN. Autor ponad dwustu publikacji naukowych oraz książek literackich. Zobacz stronę internetową: https://krzysztofjasiewicz.wixsite.com/home Bez zahamowań. Bez serca. Bez znieczulenia to szósty tomik poetycki Krzysztofa Jasiewicza, a zarazem jego dziesiąta książka literacka wydana pod własnym nazwiskiem. Wcześniej były tomy poezji: Niepożegnana, Niepogrzebani online, Nasza jest Wieczność, Dusze bez prawa powrotu, Błądząc w snach; dwie powieści: Jedenaste. Nie zapomnij, Tylko pocałuj czule; opowiadania: Pierwszy dzień wieczności, a także tomik obejmujący wiersze i opowiadania: Moja miłość. Mój krzyk. Mój płacz. Triada pandemiczna. Wcześniej Autor opublikował także trzy powieści pod pseudonimami: Christopher Jasiewitz Egzekucja (2001) oraz Chuck Andy Norton Siódmy sen (2004) i Zapach Afrodyty (2007). Specyfiką tego tomu poezji jest zakodowana symbolika. W niej kryje się rozliczanie siebie ze swojego życia. Nie jest tu przypadkowa liczba pięćdziesięciu wierszy, które opisują różne aspekty ludzkiego bytowania. Wypływają one z numerologii i znaczeń liczb, także w aspekcie czysto osobistym. Wiersze są poniekąd publiczną spowiedzią i jak wskazuje tytuł bywają bardzo mocne i szczere do bólu. Dominuje w nich samotność, miłość, smutek i świadomość przemijania, a także pragnienie pojednania ze wszystkimi za życia i pojednania z bezsensem istnienia.

20,00 zł
16,99 zł

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

95
Postawa, mimika, gest z elementami komunikowania.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postawa, mimika, gest z elementami komunikowania..
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.30

Czego spodziewać się po osobach z przymrużonymi i zapadłymi oczami? Co charakteryzuje ludzi urodzonych w zimie? Czy warto znać gesty i sygnały kokieterii? Czym jest proksemika i parajęzyk? Od zarania dziejów człowiek próbuje znaleźć złotą regułę na opis swojego zachowania oraz wyrażania swych uczuć. Niewerbalny sposób komunikowania towarzyszy mu od zawsze. A nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach znajomość mowy ciała to wręcz konieczność! Z tego powodu Lech Tkaczyk przygotował świetny, bo zwięzły, konkretny i przejrzysty przewodnik po świecie komunikacji niewerbalnej. Dowiedzieć się z niego można, co zdradzają oczy, jak trzymać ręce, czym się różni strefa intymna od osobistej, jakie szanse na sukces ma menedżer niepotrafiący utrzymać porządku na swoim biurku itd. W XXI wieku każdy musi zdawać sobie sprawę z potęgi sygnałów wysyłanych przez ciało, dlatego książka ta powinna się znaleźć w każdej biblioteczce!

39,00 zł
28,08 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

96
Rozliczenia z kontrahentami w.2022 PADUREK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
64,25 zł
57,83 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,42 zł

97
O mądrym jeżyku i chytrym lisie BR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O mądrym jeżyku i chytrym lisie BR
Dostępny
2 szt.

O mądrym jeżyku i chytrym lisie - Lech Tkaczyk

39,00 zł
19,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,50 zł

98
Jak bocian klekot cyferek się uczył + CD BR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak bocian klekot cyferek się uczył + CD BR
Dostępny
14 szt.

Jak bocian klekot cyferek się uczył - Lech Tkaczyk

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

99
Carotina Baby - Dinoland - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Carotina Baby - Dinoland
Lisciani
Dostępny
165 szt.

Wejdź do świata dinozaurów z wesołą kolekcją gier dla najmłodszych, które rozwijają logiczne myślenie, zdolności manualne i pamięć. Ułóż puzzle, zagraj w grę pamięciową i przypisz każde młode zwierzę do swojej mamy.

67,42 zł
60,00 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,42 zł

100
Rurki papierowe czarne groszki 6x197mm 250sz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rurki papierowe czarne groszki 6x197mm 250sz
Godan
Dostępny
5 szt.

Organizujesz elegancką imprezę i szukasz stonowanych, papierowych słomek? Planujesz pierwszą w tym roku imprezę w ogrodzie? A może stoisz przed wyzwaniem zorganizowania idealnego wieczoru dla przyjaciół? Czarne, papierowe słomki to strzał w 10stkę na każdą imprezę! :)

26,60 zł
25,27 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,33 zł

Wróć do góry