hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.08.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 13 sierpnia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Exploits 4 Zeszyt ćwiczeń (Boutegege Regine, Bello Alessandra, Poirey Carole, Supryn-Klepcarz Magdalena), na drugim Okładki zeszytowe A4 krystalczne transp. 25szt (GIMBOO). Kolejny produkt to Comfort! map Bieszczady 1:65 000 oraz Arteterapia w teorii i praktyce (Ewelina Konieczna).
1
Exploits 4 Zeszyt ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Exploits 4 Zeszyt ćwiczeń
Dostępny94 szt.

Zeszyt ćwiczeń Exploits 4 to bogaty zestaw różnorodnych ćwiczeń utrwalających materiał leksykalny i struktury gramatyczne wprowadzone w podręczniku. Zeszyt ćwiczeń Exploits 4 podobnie jak podręcznik zapewnia optymalne dostosowanie zarówno dla uczniów początkujących, jak i kontynuujących naukę. W zeszycie, oprócz ćwiczeń utrwalających materiał prezentowany w podręczniku, uczeń znajdzie także: materiały do pracy metodą odwróconej klasy w postaci kart pracy do filmów realioznawczych:DROM-COM, Le Maghreb et le Liban, L?Afrique occidentale, Le Québec testy pytań zamkniętych (Bilan) wraz z kluczem po każdym rozdziale sekcję z materiałem dla uczniów zaawansowanych (Pour aller plus loin) arkusze: DELF A2 i B1 doskonałe narzędzie do podsumowania nauki języka francuskiego. Nagrania (w formacie mp3) do zadań z zeszytu ćwiczeń dostępne bezpłatnie w Strefie ucznia.

51,04 zł
45,94 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,10 zł

2
Okładki zeszytowe A4 krystalczne transp. 25szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okładki zeszytowe A4 krystalczne transp. 25szt
GIMBOO
Dostępny16 szt.

wykonane z folii krystalicznejformat: A4grubość folii: 150umwyprodukowane w fabryce posiadającej certyfikat kontroli jakości GB/T 19001-2016/ISO 9001:2015kolor: transparentny

37,10 zł
31,54 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,56 zł

3
Comfort! map Bieszczady 1:65 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Comfort! map Bieszczady 1:65 000
Dostępny42 szt.

Wędrówka Połoniną Wetlińską, rowerowa wycieczka Szlakiem Nadsańskich Umocnień, przejażdżka Bieszczadzką Kolejką Leśną. Dwustronnie laminowana, wygodna w składaniu mapa turystyczna Bieszczad pomoże zaplanować udany i urozmaicony wypoczynek. Publikacja została opracowana we współpracy z krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: o dogodna dla turysty skala 1:65 000 (1 cm - 650 m), o bogata treść turystyczna, o trwałość - mapa jest dwustronnie laminowana, o zgodność z GPS - współrzędne geograficzne w układzie WGS-84. Na mapie m.in.: o szlaki piesze i czasy przejść, szlaki rowerowe oraz ścieżki dydaktyczne i spacerowe, o zabytki i inne interesujące obiekty, o schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, hotele, sanatoria., o cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

4
Arteterapia w teorii i praktyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arteterapia w teorii i praktyce
Dostępny27 szt.

Arteterapia w wąskim znaczeniu obejmuje terapię z użyciem sztuk plastycznych, w szerokim znaczeniu obejmuje natomiast muzykoterapię, biblioterapię, a ponadto działania terapeutyczne z wykorzystaniem teatru, filmu oraz malarstwa, rzeźby, grafiki i innych sztuk plastycznych. Niniejsza książka ma charakter rozważań teoretycznych, ale zawiera cenne wskazówki mogące znaleźć zastosowanie w praktyce pedagogicznej. Dlatego oprócz założeń teoretycznych w odniesieniu do każdego rodzaju terapii Autorka przedstawiła również część warsztatową oraz materiał utrwalający. Książka ta przeznaczona jest do edukacji przyszłych terapeutów, nauczycieli, pedagogów, animatorów oraz pogłębiania wiedzy przez tych wszystkich, którzy pragną pomagać innym.

44,80 zł
31,36 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,44 zł

5
Transfer Deutsch 4 Zeszyt ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transfer Deutsch 4 Zeszyt ćwiczeń
Dostępny470 szt.

Transfer Deutsch 4. Zeszyt ćwiczeń do języka niemieckiego dla liceum i technikum Transfer Deutsch przeznaczony jest zarówno dla uczniów rozpoczynających, jak i kontynuujących naukę języka niemieckiego jako drugiego języka obcego w szkole ponadpodstawowej. Kurs skrojony na miarę ostatniej reformy edukacji ? gwarantuje 100% dostosowania do potrzeb ucznia, nauczycieli i wymagań nowej podstawy programowej. Zeszyt ćwiczeń Transfer Deutsch 4 to uzupełnienie podręcznika, ściśle z nim skorelowane. Ma wygodny dla ucznia i nauczyciela innowacyjny układ. Kompensuje podręcznik, dając miejsce na wpisywanie odpowiedzi. Maksymalnie ułatwia pracę na lekcji i w domu. Zeszyt ćwiczeń Transfer Deutsch 4 wyróżnia się innowacyjną budową, zawiera podział na zadania do pracy na lekcji i w domu: ćwiczenia oznaczone literą A, do pracy podczas lekcji, to zadania z podręcznika wymagające uzupełniania i notowania część B to zadania utrwalające materiał leksykalno-gramatyczny ? zazwyczaj do wykonania w domu. Zeszyt zawiera także dodatkowe sekcje i bogaty zestaw materiałów powtórzeniowych: Ich will mehr! ? sekcję z zadaniami o nieco większym stopniu trudności Das muss ich pauken! ? uporządkowany zestaw słownictwa, wyrażeń i zwrotów z danego rozdziału Noch einmal! ? dialogi i monologi do prowadzenia rozmów i tworzenia wypowiedzi ustnej Transfer-Spiel ? świetną okazję do dobrej zabawy i do zastosowania zdobytych informacji w praktyce Test leksykalno-gramatyczny wraz z kluczem, umożliwiający sprawdzenie poziomu opanowania materiału Das kann ich! ? sekcję do powtórki zwrotów niezbędnych do skutecznego komunikowania się i samooceny.

39,38 zł
35,44 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,94 zł

6
Rosyjska medycyna informacyjna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosyjska medycyna informacyjna
Dostępny34 szt.

Autorzy opisują łatwe do zastosowania ćwiczenia dotyczące koncentracji, które pozwolą Ci dowolnie sterować rzeczywistością i rozwijać świadomość. Będziesz w stanie wejść w kontakt z każdym organem, komórką, a nawet własnym DNA i pozytywnie je zmieniać. Twoje narządy ?słyszą? Twoje myśli, słowa oraz uczucia i cały czas są gotowe zmieniać się wraz z nimi. Pamiętaj jednak, że wysyłana informacja może zarówno wyprowadzić Cię z równowagi jak też pozwolić Ci wyzdrowieć. Są informacje, które wywołują chorobę i takie, które uzdrawiają.

54,50 zł
39,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,26 zł

7
Okładki zeszytowe A5 groszkowe transp. 10szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okładki zeszytowe A5 groszkowe transp. 10szt
GIMBOO
Dostępny3 szt.

wykonane z folii groszkowejformat: A5grubość folii: 90umwyprodukowane w fabryce posiadającej certyfikat kontroli jakości GB/T 19001-2016/ISO 9001:2015kolor: transparentny

7,10 zł
6,04 zł

Rabat 14,9%
oszczędzasz 1,06 zł

8
Dama pewnego skandalu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dama pewnego skandalu
Dostępny13 szt.

Clara Fantuzzi jest hrabianką, która każdego dnia mierzy się z ciężkimi relacjami rodzinnymi. Regularnie poniżana przez ojca, który nie daje jej wiary w to, że kiedykolwiek zazna z jego strony ojcowskich uczuć, nie może znaleźć pocieszenia również u matki, która wykazuje się całkowitym zobojętnieniem względem niej. Clara poszukując ukojenia, wdaje się w liczne romanse z miejscowymi chłopami, wierząc, że te pomogą jej uporać się z bolesną codziennością. Nie przypuszcza, że romans z jednym z nich zaprowadzi ją wprost pod ołtarz, gdzie poślubi rzymskiego arystokratę ? Vinzenza Castellego, by uratować honor swojej rodziny. A to wszystko jest zaledwie początkiem nowej, skomplikowanej codzienności, w której jest zmuszona do mierzenia się z tajemnicami, kłamstwami, pożądaniem i miłością. Jak wiele będzie w stanie zrobić, by ukryć prawdę o tym, co wydarzyło się w Mais Dorato?

44,90 zł
40,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

9
Po prostu mów! Język niemiecki bez gramatyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po prostu mów! Język niemiecki bez gramatyki
Dostępny39 szt.

Po prostu mów! [] nie jest kolejną publikacją, która kusi iluzją łatwej i przyjemnej nauki w krótkim czasie. Kamil Mykowski prowadzi ucznia do konkretnie zdefiniowanego celu, jakim jest komunikacja w języku niemieckim []. Zmierza do niego, wykorzystując wzięte z życia przykłady oraz typowe struktury gramatyczne. Dodatkowe wskazówki i wyjaśnienia w postaci odwołań do języka angielskiego stanowią cenną pomoc dla osób, dla których niemiecki jest drugim językiem obcym []. Powtórkowy charakter książki można docenić, nie tylko mając w planach zdanie egzaminu lub uzyskanie certyfikatu - taka forma przypomnienia wiedzy (np. przed testem poziomującym) może także przynieść efekty podczas prób odświeżenia znajomości niemieckiego we własnym zakresie []. Służą temu również wskazówki dotyczące korzystania ze słowników i źródeł internetowych. Unikanie hermetycznej terminologii i przejrzysta struktura mogą się okazać argumentami trafiającymi do dorosłych kursantów lub uczniów, którzy już nie operują pojęciami językoznawczymi w zakresie wymaganym np. w trakcie nauki języka w szkole średniej.

38,00 zł
26,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,40 zł

10
Heine. Wiersze liryczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heine. Wiersze liryczne
Dostępny43 szt.

Chronologiczny układ wierszy, uwzględniający datowania rękopiśmiennie, ułatwia prześledzenie ewolucji poetyki Heinego od ,,Księgi pieśni" po ,,Wiersze nowe" i ,,Romancero". Do wyboru dołączona została młodzieńcza tragedia ,,William Ratcliff", która stała się podstawą libretta pierwszej opery Mascagniego.Wybrał, przełożył i opracował Andrzej Lam.

59,00 zł
48,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

11
Grzech - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzech
Dostępny809 szt.

"Znakomity kryminał! Czapki z głów. Pozycja obowiązkowa dla wielbicieli gatunku". Katarzyna Puzyńska Brutalny seryjny morderca i zabójcze tempo. Najlepszy kryminał, jaki przeczytacie w tym roku! W Lublinie dochodzi do serii zaginięć. Ktoś porywa kobiety, a ich rodziny otrzymują tajemnicze listy. Do sprawy zostaje przydzielony wybuchowy komisarz Eryk Deryło. Gdy znalezione zostają pierwsze zwłoki, na miasto pada strach, a presja wywierana na lubelską policję rośnie. Tropy mnożą się i plączą. Krąg podejrzanych się poszerza. Strach przeradza się w panikę. Ciało kobiety zostało okrutnie zbezczeszczone, z rozmysłem upozowane i porzucone na jednym z lubelskich cmentarzy. Morderca przez cały czas znajduje się o krok przed ścigającą go policją. Do sprawy włącza się Miłosz Tracz, profiler mający za zadanie przygotować portret psychologiczny sprawcy. Czy okoliczności, w jakich porzucane są ciała, mają znaczenie? A może wyraźne, bluźniercze nawiązania do symboliki religijnej stanowią jedynie próbę zmylenia pościgu? Jedno jest pewne, zapłatą za grzech jest śmierć.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

12
Śladami Maryi. 30 Krzyżówek z Matką Bożą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śladami Maryi. 30 Krzyżówek z Matką Bożą
Dostępny144 szt.

30 krzyżówek i zabaw, dzięki którym poznasz tajemnice życia Matki Bożej Aby znaleźć ukryty skarb, potrzebujemy zwykle dobrej mapy lub przewodnika. Ta książka to taki właśnie przewodnik, pełen szyfrów, zadań, wykreślanek i krzyżówek. Rozwiązując je, odbędziecie niezwykłą podróż śladami Maryi, mamy Pana Jezusa, przeżyjecie niesamowite przygody i odkryjecie skarb. Poznacie tajemnice życia Matki Bożej opisane w Biblii, historie Jej objawień w Fatimie, Lourdes, Guadalupe i wielu innych miejscach świata, a także najsłynniejsze wizerunki maryjne i związane z nimi zwyczaje.

11,90 zł
8,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,33 zł

13
Plan kieszonkowy rysunkowy Wrocław - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plan kieszonkowy rysunkowy Wrocław
NiedostępnyBrak

Rysunkowy plan kieszonkowy Wrocławia - skala 1:16 500 - powiększone centrum - najciekawsze miejsca - opisy z fotografiami - rysunki najciekawszych atrakcji

10,00 zł
7,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

14
Włochy północne 3w1: przewodnik + atlas + mapa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włochy północne 3w1: przewodnik + atlas + mapa
Dostępny60 szt.

Sekretne korytarze w weneckim Pałacu Dożów, renesansowe cuda architektury we Florencji, tajemniczy fresk Leonarda da Vinci w Mediolanie oraz autograf Ernesta Hemingwaya na murze w Alassio. Etruskie nekropolie, rzymskie świątynie i średniowieczne zamki. Piękne wybrzeża, ośnieżone stoki, winnice i gaje oliwne. Kulinarne specjały Włoch: makaron, pizza i risotto w wielu odsłonach. Te i inne atrakcje północnej części Italii pomoże odkryć nasz przewodnik z serii explore! guide. Nowa jakość wśród przewodników wyjątkowe połączenie barwnych opisów i szczegółowych map: mapy tras zwiedzania przedstawiające lokalizację wszystkich opisywanych miejsc, bogata treść historia i kultura, przyroda i tradycje, ciekawostki i anegdoty, przydatne informacje praktyczne dni i godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, transport publiczny, noclegi, przejrzysty układ graficzny umożliwiający łatwe wyszukiwanie informacji, szczegółowy atlas Włoch, w którym zaznaczono miejsca opisane w przewodniku, dwustronnie laminowana mapa dołączona do przewodnika.

129,90 zł
90,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 38,97 zł

15
Oto siewca wyszedł siać - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oto siewca wyszedł siać
Dostępny26 szt.

Słowa ludzkie, choć czasem małe i nieporadne, kryją w sobie jednocześnie ogromny potencjał. To nimi ludzkimi słowami posługuje się Bóg w swoim przemawianiu do serca człowieka. Słowo staje się w ten sposób miejscem spotkania człowieka z Bogiem. Człowiek nasłuchuje słowa Boga, a Bóg przemawia, zniżając się do maleńkości ludzkiego słowa. Niech słowa zawarte w tej publikacji słowa ks. Krzysztofa, których znakomita większość wybrzmiała z naszej motyckiej ambony, będą jeszcze jednym sposobem uczczenia rocznicy 100-lecia parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Motyczu. Niech przez nie wybrzmi wdzięczność wobec Boga i wobec ludzi. Niech staną się raz jeszcze przestrzenią spotkania Boga z człowiekiem.

26,00 zł
22,10 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,90 zł

16
Oskarowe Perypetie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oskarowe Perypetie
Dostępny51 szt.

hoć krótkie i proste , to dające wiele do myślenia. Zupełnie zwykłe, ale zarazem niezwykłe. Takie właśnie są Oskarowe Perypetie. Oskarowe Perypetie autorstwa Anny Jagodzińskiej to seria książek opowiadających historię o smoczku Oskarze i jego kocie, który jest jego towarzyszem. Pierwszy Dzień Szkoły to pierwsza część serii, w której tytułowy Oskar obawia się pierwszego dnia w szkole. Mimo strachu, dzięki rodzicom i przyjacielowi potrafi przezwyciężyć swój lęk.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

17
Comfort! map Lizbona 2w1: przewodnik i mapa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Comfort! map Lizbona 2w1: przewodnik i mapa
Dostępny49 szt.

o Azulejos, Pomnik Odkrywców, Oceanarium o Fado w Alfamie i dorsz na 365 sposobów o Przejażdżka żółtym tramwajem Nostalgiczne fado w knajpkach Alfamy, niezwykły świat Oceanarium, bogactwo zdobień manuelińskiego klasztoru Hieronimitów. Słynne lizbońskie windy i wszędobylskie kolorowe azulejos. Na obiad dorsz w wielu odsłonach, na deser słodkie ciastka z Belém, a wieczorem - kieliszek porto. Comfort! map&guide ,,Lizbona" pomoże odkryć atrakcje portugalskiej stolicy. To wyjątkowe połączenie mapy i przewodnika zawiera wszystkie informacje niezbędne na krótki wyjazd. Praktycznie i treściwie - coś dla zabieganych oraz ceniących wygodę i prostotę: o zajmujące opisy 40 najciekawszych miejsc wartych odwiedzenia, o mapa w skali użytecznej dla turystów (1:17 500, centrum 1:10 000), o łatwa nawigacja: atrakcje z przewodnika ponumerowane i zaznaczone na mapie, o poręczny format, wygoda składania i trwałość, o przydatne informacje praktyczne: dni i godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, transport publiczny, o podpowiedzi, co zjeść i wypić oraz dokąd wybrać się na zakupy, o kalendarium imprez cyklicznych, o schemat metra i indeks ulic.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

18
Z ułańskim rodowodem. Wspomnienia własne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z ułańskim rodowodem. Wspomnienia własne
Dostępny91 szt.

Czesław Szurmiak (1917-1993) - w 1939 r. ukończył Szkołę Podchorążych Kawalerii w Grudziądzu. Wziął udział w kampanii wojennej w składzie 23. Pułku Ułanów Grodzieńskich w Armii Odwodowej "Prusy". Podczas II wojny światowej był oficerem szkoleniowym i dywersji w Komendzie Obwodu ZWZ-AK Łańcut. Po wkroczeniu Armii Czerwonej nie zgłosił się do poboru, co w połączeniu z przynależnością do AK spowodowało, że został aresztowany przez komunistyczny aparat represji. W celi więzienia WUBP w Rzeszowie przebywał ponad 2 miesiące. Po zwolnieniu zgłosił się do służby wojskowej, z której został zwolniony w 1952 r., na fali czystek przedwojennych oficerów Wojska Polskiego. Ponownie przyjęty do służby w 1957 r., z której odszedł w stan spoczynku w 1973 r., w stopniu pułkownika kwatermistrzostwa

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

19
Paryż 3w1: przewodnik + atlas + mapa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paryż 3w1: przewodnik + atlas + mapa
Dostępny28 szt.

Od słynnej katedry Notre-Dame, przez tajemnicze korytarze Luwru, po awangardowe centrum sztuki Pompidou. Malownicze zaułki Montmartre'u, Pola Elizejskie i zielone budki nadsekwańskich bukinistów, a także XIX-wieczne pasaże handlowe. Chrupiąca bagietka i kieliszek wina pod ,,Żelazną Damą". Przewodnik ,,Paryż" z serii explore! guide pomoże odkryć ciekawe zakątki francuskiej stolicy. To zarówno bogaty i przejrzysty informator o mieście, jak i fascynująca opowieść o jego losach. Nowa jakość wśród przewodników - wyjątkowe połączenie barwnych opisów i szczegółowych map: o mapy tras zwiedzania przedstawiające lokalizację wszystkich opisywanych miejsc, o bogata treść - historia i kultura, przyroda i tradycje, ciekawostki i anegdotki, o przydatne informacje praktyczne - dni i godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, transport publiczny, noclegi, pogoda, o informacje o lokalnej kuchni, pomysły na wieczór i miejsca na udane zakupy, o kalendarium najważniejszych imprez cyklicznych, o przejrzysty układ graficzny umożliwiający łatwe wyszukiwanie informacji, o szczegółowy atlas miasta, w którym zaznaczono miejsca opisane w przewodniku, o składana mapa laminowana w kieszonkowym formacie, o schemat komunikacji.

89,90 zł
62,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,97 zł

20
Okładki zeszytowe A4 groszkowe transp. 10szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okładki zeszytowe A4 groszkowe transp. 10szt
GIMBOO
Dostępny9 szt.

okładka na zeszyt wykonana z folii groszkowej format: A4 grubość folii: 90um wyprodukowane w fabryce posiadającej certyfikat kontroli jakości GB/T 19001-2016/ISO 9001:2015 kolor: transparentny

11,20 zł
9,52 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,68 zł

21
Zakreślacze pastelowe Job 4 kolory - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacze pastelowe Job 4 kolory
Schneider
Dostępny4 szt.

ze ściętą końcówkązdobywca prestiżowych nagród - iF oraz reddot design, za wzornictwoidealny do zaznaczania tekstu na papierze, w książkach oraz na wydrukachtusz w modnych, pastelowych kolorachnie przebija nawet na papierze do faksów i kserokońcówka pisząca chroniona klipsemczęści obudowy wykonane z nieprzepuszczalnego PP zapewniającego możliwość długiego przechowywaniagrubość linii pisania: 1-5 mmzestaw w etui: 4 szt.

20,30 zł
17,26 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,04 zł

22
Ramka Gallery 12 zdjęć - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ramka Gallery 12 zdjęć
Fandy
Dostępny6 szt.

Plastikowa ramka na 8 zdjęć 10 x 15 cmRozmiar ramki 57 x 44 cmDo zawieszenia poziomo

84,00 zł
75,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,40 zł

23
Wreszcie! Szkice o pierwszej serii Kolekcji... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wreszcie! Szkice o pierwszej serii Kolekcji...
Dostępny29 szt.

Eseje o 12 książkach wydanych w ramach pierwszej serii Kolekcji literackiej. 1. Wojciech Kaliszewski Brylant w chlebie 2. Waldemar Żyszkiewicz Ballady leśnego perypatetyka 3. Jerzy Jarniewicz Mapa trafów i trafień. O wyborze przekładów Anny Bańkowskiej 4. Tamara Bołdak-Janowska Buty bytu (Dlaczego napisałam cykl poetycki pt. Szczęście) 5. Dorota Koman W ślad za Królową karnawału 6. Krzysztof Masłoń Krzemienieckie anioły Mariusza Olbromskiego 7. Zofia Zarębianka Przelot nad lądami tymczasowymi. Glosy do wierszy Agnieszki Stabro 8. Krystyna Rodowska Poezja dialogu i samotności 9. Krzysztof Masłoń Miłość samotnej sosny. O wierszach Anny Bernat 10. Michał Dąbrowski Zaproszenie do muzyki 11. Zofia Zarębianka Ostinato znaczy wytrwałość 12. Krystyna Lars Proza momentów granicznych

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

24
Twórczość 7-8/2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twórczość 7-8/2022
NiedostępnyBrak

Dostępny jest już podwójny, wakacyjny numer Twórczości. Wydawcą miesięcznika jest Instytut Książki. Numer w wersji papierowej można kupić w dobrych księgarniach i salonach prasowych, a także w naszym sklepie internetowym (tutaj). Twórczość dostępna jest też w wersji elektronicznej w E-kiosku, a także na Nexto. Spis treści nowego wydania można znaleźć na stronie internetowej Twórczości. Serdecznie zapraszamy do lektury!

18,00 zł
15,30 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,70 zł

25
Farmiaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farmiaki
Dostępny46 szt.

Poranne słońce wstaje na farmie i rozpoczyna nowy dzień. Wiosna puka do drzwi przywitać się chce. Zagubiony cielaczek, ranny gospodarz, pomoc od zwierzaków to każda nowa przygoda. Codzienne wstawanie rozpoczyna koguta pianie. Każdy zwierzak już wie, że to czas na śniadanie. Pan gospodarz ma wiele pracy przy nas, a każdy z nas to wdzięczna zwierzyna. Nadchodząca wiosna, to trawa pachnąca i wiele niespodzianek, które zaglądają na nasz farmerski ganek. Przez całą tę historię czujemy ciepłe kołysanie, czytając ją usiądź na bliskiej osoby kolanie. Poznaj małą grupkę Farmiaków i o nich opowieści, zaglądając w tę książeczkę co wiele przygód mieści.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

26
Komentowana bibliografia polskich przekładów literatury ludowej kręgu Slavia Orthodoxa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komentowana bibliografia polskich przekładów literatury ludowej kręgu ...
Dostępny16 szt.

Jednym z podstawowych składników historii recepcji literatury ludowej kręgu Slavia Orthodoxa w Polsce jest rozwijana na przestrzeni wieków ? z różną dynamiką ? twórczość przekładowa. Jej całościowy opis oraz szczegółowa analiza wymagają zebrania, zaprezentowania i skomentowania danych bibliograficznych na temat istniejących tłumaczeń przedmiotowej literatury. Temu właśnie poświęcony jest kolejny tom ?Series Ceranea?. Bibliografia porządkuje polskie przekłady tekstów ludowych powstałych na terenie obszaru Slavia Orthodoxa. Pierwotny podział materiału źródłowego warunkuje terytorium geograficzne, z jakiego one pochodzą: Słowiańszczyzna Południowa oraz Słowiańszczyzna Wschodnia. Wewnątrz tych dwóch grup utwory zostały podzielone według sposobu ich przekazu lub wykonania na utwory prozatorskie, przeznaczone do opowiadania (bajki, legendy, podania itp.), oraz utwory o charakterze poetyckim, przeznaczone do śpiewu lub recytacji (pieśni, w tym także pieśni epickie, ballady, dumy, byliny i in.). Bibliografii towarzyszą analityczno-opisowe studia szczegółowe.

49,90 zł
42,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

27
Cosmopolite 3 ćwiczenia + kod (ćwiczenia online) /PACK/ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cosmopolite 3 ćwiczenia + kod (ćwiczenia online) /PACK/
Dostępny4 szt.

Cosmopolite 3 ćwiczenia + ćwiczenia online /PACK/Cosmopolite - 5-stopniowy, innowacyjny kurs do nauki języka francuskiego od podstaw, dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. Podręcznik charakteryzuje się przejrzystą budową. Nowoczesne, atrakcyjne dokumenty autentyczne, odwołujące się do kultury frankofońskiej zapewniają systematyczną pracę nad wszystkimi kompetencjami językowymi, a podejście indukcyjne to ciekawy sposób na stopniową progresję językową. Cosmopolite wyróżnia się bogatą ofertą multimedialną. Nagrania audio i wideo są dostępne w aplikacji MEDIA+ lub na stronie dedykowanej serii.Pakiet "Pack numérique" zawiera 2 komponenty:1/ zeszyt ćwiczeń w wersji papierowej2/ indywidualny kod aktywacyjny do zeszytu ćwiczeń w wersji online.E-ćwiczenia są dostępne na platformie ehachettefle.com przez 18 miesięcy od momentu aktywacji.

68,20 zł
61,38 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,82 zł

28
Blok kreatywny z naklejkami A4/14K 80/170G Satin - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok kreatywny z naklejkami A4/14K 80/170G Satin
Interdruk
Dostępny10 szt.

Blok kreatywny z naklejkami A4/14K 80/170G Satin. Blok kreatywny idealnie sprawdzi się w różnych pracach plastycznych, umożliwiając wykonanie własnych etykiet, karnetów, pudełek, ozdób czy scrapbookingu. W środku: 516 naklejek - literek, 2 arkusze z motywami dekoracyjnymi, 7 arkuszy papieru z motywami 170 g i 7 arkuszy papieru z motywami 80 g.

16,20 zł
15,39 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,81 zł

29
Konkretne abstrakcje. Taktyki i strategie afirmatywne w sztuce współczesnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konkretne abstrakcje. Taktyki i strategie afirmatywne w sztuce współcz...
Dostępny9 szt.

Arkadiusz Półtorak ? doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, kurator i krytyk sztuki. Związany z Instytutem Sztuki Mediów na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie oraz Wydziałem Polonistyki na UJ. Stypendysta MNiSW (2015) oraz laureat ministerialnego programu ?Diamentowy Grant? (2015-2020). Sekretarz w Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki AICA (od 2020), współzałożyciel galerii ?Elementarz dla mieszkańców miast? w Krakowie; publikuje na łamach ?Magazynu SZUM?, ?Dwutygodnika?, ?Didaskaliów? i ?Przeglądu Kulturoznawczego?. Efekty recesji z lat 2007-2009 i polityki austerity w sektorze kultury skłoniły wielu zaangażowanych artystów i kuratorów do powtórnego przemyślenia problemu autonomii sztuki i potencjału negatywnych strategii oporu. Niektóre z prowadzonych pomiędzy nimi dyskusji mogą wydawać się hermetyczne z perspektywy nowej humanistyki, która zwraca się dziś coraz chętniej w stronę sztuk wizualnych i performatywnych oraz kuratorstwa, doceniając ich zdolność do mobilizacji przedjęzykowych sposobów poznania, a także inwestując coraz więcej energii w budowanie przestrzeni aktywnej wymiany pomiędzy sztuką i światem akademickim. Współcześni akademicy dostrzegają w tym zwrocie szansę na przekroczenie negatywnych pasji, jakie przenikają dyskurs krytyczny, a co za tym idzie ? na wejście w performatywne stadium pracy kulturowej, które Irit Rogoff określiła jako zwrot od krytyki w stronę ?krytyczności?. fragment Wprowadzenia autora

47,00 zł
46,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,94 zł

30
Praktyka osteopatii czaszkowo-krzyżowej tom III - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyka osteopatii czaszkowo-krzyżowej tom III
Dostępny8 szt.

Praktyka osteopatii czaszkowo-krzyżowej autorstwa Torstena Liema jest pierwszym wydaniem tego dzieła w języku polskim. Nie tylko zawiera kompendium współczesnej wiedzy na temat osteopatycznych technik czaszkowo-krzyżowych, lecz także obszernie przedstawia zagadnienia diagnostyki i dysfunkcji w obszarze czaszki oraz przylegających struktur, które mogą mieć powiązania z odległymi cześciami w całym ciele. Autor prezentuje nowatorskie podejście terapeutyczne oparte jednak na niezmiennych, fundamentalnych założeniach i koncepcji osteopatii, wyrażonych przez Andrew Taylora Stilla, Williama Garnera Sutherlanda i Violę M. Frymann. Ze względu na to, że człowiek jest jednością, osteopatia czaszkowo-krzyżowa odgrywa ważną rolę w integracji podczas leczenia osteopatycznego. Każdy z czterech tomów zawiera dużą dawkę wiedzy teoretycznej, a także opis praktycznych umiejętności. W niniejszej publikacji znalazły się też istotne informacje dotyczące diagnostyki i dysfunkcji osteopatycznej oraz stosowania technik. Tomy są bogato ilustrowane, co zapewnia dużą przejrzystość i znacznie ułatwia zrozumienie oraz opanowanie zawartych w niej treści. Mamy nadzieję, że wszystkie tomy Praktyki osteopatii czaszkowo-krzyżowej staną się istotną pomocą nie tylko dla osteopatów, lecz także dla osób reprezentujących inne specjalności zawodów medycznych.

150,00 zł
31
Badania naukowe we współczesnej gospodarce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
45,00 zł
43,65 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,35 zł

32
Literatura, płeć i naród w XIX wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literatura, płeć i naród w XIX wieku
Dostępny15 szt.

Szczegółowa, erudycyjna monografia Corinne Fournier Kiss stanowi istotny wkład w badanie europejskich kontekstów polskiej literatury dziewiętnastowiecznej. Ta udana próba komparatystyczna, daleka zarówno od naiwnej wpływologii, jak i od poszukiwania kultur dominujących i kultur podporządkowanych, konstruuje obiecujący paradygmat studiów porównawczych. Dochodzą do tego olśnienia interpretacyjne. Teraz już wiemy, że bez pani de Stäel, George Sand, E.T.A. Hoffmanna nie wyjaśnimy statusu gatunkowego Poganki Żmichowskiej ani zaskakującego układu postaci w jej Książce pamiątek. Nie zobaczymy czarownicy w kobiecie, która nie ukrywa swej inności, ujrzymy w niej kozła ofiarnego przywracającego spójność wspólnoty. A Orzeszkowa, mimo wielu krytycznych opinii formułowanych pod adresem George Sand, stanie z nią w jednej linii uznanych twórców kultury emancypacyjnej. prof. Grażyna Borkowska, IBL PAN

49,00 zł
48,02 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,98 zł

33
Radiestezja w praktyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radiestezja w praktyce
Dostępny36 szt.

Radiestezja w praktyce to wyjątkowy poradnik, którego wskazówki z łatwością zastosujesz w swoim życiu codziennym. Nauczysz się diagnozować różne choroby metodą radiestezyjną oraz badać stopień polaryzacji ciała dowolnej osoby. W ogródku sprawdzisz wzajemne oddziaływania energetyczne roślin, a także nauczysz się przygotowywać ziołowe środki o korzystnym potencjale energetycznym. Dowiesz się, w jaki sposób szukać wody różdżką oraz gdzie znajdują się szkodliwe jony dodatnie. Zaczniesz świadomie wybierać dla siebie naczynia o odpowiednim kształcie. Ponadto wzmocnisz swoją polaryzację i witalność za pomocą tańca. A przede wszystkim przekonasz się, że Ty również możesz pracować z energią. Tak, aby wokół Ciebie roztaczała się tylko ta pozytywna energia! Pomoże Ci w tym wahadełko radiestezyjne lub różdżka. Sprawdź, jakie to łatwe!

39,30 zł
28,30 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,00 zł

34
Głęboki masaż mobilizacyjno-powięziowy kręgosłupa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głęboki masaż mobilizacyjno-powięziowy kręgosłupa
Dostępny54 szt.

Autor wyjaśnia, jak przy wykorzystaniu odpowiednich technik manualnych (akupunktury, akupresury, moksy czy chińskiej refleksologii) można usunąć napięcia i dysfunkcje w obrębie tkanek miękkich i układu mięśniowo-powięziowego (czyli mięśni, ścięgien, więzadeł i powięzi). Prezentuje terapię nerwowo-mięśniową oraz elementy głębokiego masażu tkanek i tradycyjnego masażu chińskiego TUI-NA, w tym technikę Gua Sha. Opisuje, jak dzięki przedstawionym terapiom można rozluźnić napięcie mięśni i powięzi, zmniejszyć ból, zwiększyć ruchomość i elastyczność tkanek oraz poprawić postawę ciała.

44,40 zł
32,41 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,99 zł

35
Literackie konstelacje (w) twórczości Andrieja Zwiagincewa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literackie konstelacje (w) twórczości Andrieja Zwiagincewa
Dostępny16 szt.

Monografia jest poświęcona interpretacji twórczości filmowej Andrieja Zwiagincewa, jednego z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych reżyserów, w perspektywie wybranych tekstów literatury rosyjskiej. Mimo że filmy te bywają porównywane z arcydziełami kina światowego, w tym ? najczęściej ? z dokonaniami Andrieja Tarkowskiego, Michelangelo Antonioniego, Ingmara Bergmana, Roberta Bressona, Michaela Hanekego czy Aleksandra Sokurowa, nietrudno zauważyć brak wydań monograficznych prezentujących całościowe, obszerne i pogłębione spojrzenie na dzieła reżysera jako konsekwentnie realizowany, spójny projekt artystyczny. Niniejsza książka jest pierwszą tego rodzaju próbą. Zaproponowane w publikacji interpretacje mają charakter komparatystyczny, ich metodologiczną podstawą jest kategoria pamięci kulturowej w ujęciu Renate Lachmann i Astrid Erll, zakorzeniających ten termin w szeroko rozumianym pojęciu intertekstualności, bliskim formule pamięci tekstu. Każdy z rozdziałów zawiera case study jednego z filmów fabularnych, krótkometrażowych bądź serialu wyreżyserowanego przez Zwiagincewa, ogniskując uwagę odbiorców na metaforach, wątkach i tematach wędrownych, wywodzących się z tekstów Michaiła Bułhakowa, Iwana Bunina, Fiodora Dostojewskiego, Michaiła Sałtykowa-Szczedrina i Lwa Tołstoja. Książka opiera się na bardzo bogatym przeglądzie literatury przedmiotu w języku rosyjskim, angielskim i polskim. Autorka zakorzenia swoje spostrzeżenia także w wypowiedziach samego reżysera dotyczących własnej twórczości.

38,00 zł
36
Schowek
127,90 zł
115,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,79 zł

37
Schowek
27,89 zł
25,66 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,23 zł

38
Schowek
122,39 zł
112,60 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,79 zł

39
Schowek
166,90 zł
153,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 13,35 zł

40
Schowek
38,79 zł
35,69 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,10 zł

41
Schowek
17,09 zł
15,72 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,37 zł

42
Cosmopolite 4 ćwiczenia + kod (ćwiczenia online) /PACK/ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cosmopolite 4 ćwiczenia + kod (ćwiczenia online) /PACK/
Dostępny3 szt.

Cosmopolite 4 ćwiczenia + ćwiczenia online /PACK/Cosmopolite - 5-stopniowy, innowacyjny kurs do nauki języka francuskiego od podstaw, dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. Podręcznik charakteryzuje się przejrzystą budową. Nowoczesne, atrakcyjne dokumenty autentyczne, odwołujące się do kultury frankofońskiej zapewniają systematyczną pracę nad wszystkimi kompetencjami językowymi, a podejście indukcyjne to ciekawy sposób na stopniową progresję językową. Cosmopolite wyróżnia się bogatą ofertą multimedialną. Nagrania audio i wideo są dostępne w aplikacji MEDIA+ lub na stronie dedykowanej serii.Pakiet "Pack numérique" zawiera 2 komponenty:1/ zeszyt ćwiczeń w wersji papierowej2/ indywidualny kod aktywacyjny do zeszytu ćwiczeń w wersji online.E-ćwiczenia są dostępne na platformie ehachettefle.com przez 18 miesięcy od momentu aktywacji.

69,90 zł
62,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,99 zł

43
Explore 1 podręcznik + kod (podręcznik online) /PACK/ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Explore 1 podręcznik + kod (podręcznik online) /PACK/
Dostępny5 szt.

Explore 1 podręcznik + kod (podręcznik online) /PACK NUMÉRIQUE/Explore to nowoczesny seria podręczników do nauki języka francuskiego na trzech poziomach biegłości językowej - od poziomu A1 wg ESOKJ do poziomu B1.Seria Explore został opracowana dla uczniów kl. 5-8 szkoły podstawowej. Explore 1 jest adresowany do uczniów rozpoczynających naukę języka francuskiego. Pakiet "Pack numérique" zawiera 2 komponenty:1/ podręcznik papierowy2/ indywidualny kod aktywacyjny do podręcznika w wersji online.E-podręcznik jest dostępny na platformie ehachettefle.com przez 18 miesięcy od momentu aktywacji.

82,40 zł
74,16 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,24 zł

44
Schowek
184,90 zł
166,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 18,49 zł

45
Schowek
184,90 zł
166,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 18,49 zł

46
Schowek
Gniotek 560383
ADAR
Dostępny94 szt.

6,60 zł
6,01 zł

Rabat 8,9%
oszczędzasz 0,59 zł

47
Blok do rysowania A4+ 20 kartek Painting - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok do rysowania A4+ 20 kartek Painting
Muse
Dostępny18 szt.

Blok do rysowania. Format A4+ (314 x 224 mm) 20 kartek Blok wewnętrzny o gramaturze 150 g. Kartonowa okładka o gramaturze 210 g. Tylna strona kartonu o grubości 1,0 mm. Odpowiedni dla początkujących i profesjonalistów. Papier o naturalnym białym odcieniu i drobnoziarnistej fakturze. Nadaje się do technik graficznych z użyciem ołówka, pióra, pasteli, węgla oraz do rysunków pędzlem. Nie zawiera rozjaśniaczy optycznych.

13,10 zł
11,79 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,31 zł

48
I Love My Puppy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I Love My Puppy
Dostępny4 szt.

A gorgeous book with pop-ups and flaps to lift, featuring lots of lovable puppies.Discover the world of five adorable puppies and their friends and find out what makes each of them so special.In this charming book filled with beautiful illustrations and fun facts, little ones meet fantastic pop-up puppies and lift flaps to discover even more playful pups that love to have fun! With five pop-up puppies to meet, and many more fluffy friends to reveal along the way, little puppy lovers will enjoy playing peekaboo before finding out what makes each one so unique.Why is noisy Buster barking? Lift the flap to find out! What treasure Max found buried under the ground? Peek inside the pop-up to see! Which naughty puppy is getting ready to splash you in the sea? Take a guess, then look under the flap to see if you're right! Turn the sturdy pages and discover the fun-filled lives of these friendly, funny, and curious canines. The wonderful world of puppies has never been so exciting!

45,00 zł
42,30 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,70 zł

49
Pióro K 0.5 niebieski Rot pudełko A 12 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
64,90 zł
63,60 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,30 zł

50
Pióro K 0.7 niebieski Rot pudełko A 12 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
64,90 zł
63,60 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,30 zł

Wróć do góry