hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.08.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 6 sierpnia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Nowy początek. Modernizm w II RP (Piotr Juszkiewicz, Andrzej Szczerski), na drugim LEGO. Czas na zabawę! (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Naklejam i koloruję. Schleich Horse Club (praca zbiorowa) oraz Factfulness. Dlaczego świat jest lepszy, niż.. (Hans Rosling, Ola Rosling, Anna Rosling-Ronnlund,).
1
Nowy początek. Modernizm w II RP - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Nowy początek. Modernizm w II RP
Dostępny1 szt.

W latach 1918-1939, po okresie zaborów, Polska znów cieszyła się niepodległością. Odrodzenie się po I wojnie światowej w dużej mierze otworzyło nowy rozdział jej dziejów, integralnie związany z hasłami nowoczesności. Młode państwo, aspirujące do znalezienia się wśród najbardziej rozwiniętych krajów Europy, dążyło do ukształtowania się na nowo, łącząc uniwersalne tendencje modernistyczne z lokalną specyfiką i odrębnością. Katalog Nowy początek. Modernizm w II RP prezentuje pierwszą falę modernizmu w Polsce w okresie międzywojennym. W ośmiu esejach omówiono podstawy i przejawy nowych trendów m.in. w architekturze, sztuce religijnej, fotografii czy stylu życia. Ilustrujący omawiane zagadnienia obszerny album jest podzielony tematycznie na cztery części przedstawia artystyczne wizje krytyki ówczesnej rzeczywistości; poszukiwania dróg odnowienia sztuki, m.in. przez odwołania do sztuki ludowej, twórczości dzieci czy wierzeń i praktyk ezoterycznych; sposoby realizacji haseł modernizacyjnych w różnych dziedzinach sztuki i życia oraz istotne cele polskiego modernizmu, wynikające z odzyskanej niepodległości i zastanej sytuacji społecznej i gospodarczej. Publikacja towarzyszy wystawie Nowy początek. Modernizm w II RP drugiej w serii 4 x nowoczesność, przedstawiającej różnorodne interpretacje nowoczesności w czterech okresach historii Polski w XX i XXI wieku.

120,00 zł
110,40 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,60 zł

2
LEGO. Czas na zabawę! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
LEGO. Czas na zabawę!
Dostępny142 szt.

Czas na słoneczną przygodę w świecie LEGO! Zbuduj minifigurkę Lodowego Bandyty i wraz z nim wyrusz na wyprawę pełną łamigłówek, zagadek i wyzwań. Przeczytaj pełne humoru opowiadanie i komiksy, a potem wybierz się z przyjaciółmi na podwórko. Nie zapomnij o Lodowym Bandycie - nie ma dobrej zabawy bez naprawdę dużej porcji lodów!

19,99 zł
15,79 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,20 zł

3
Naklejam i koloruję. Schleich Horse Club - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Naklejam i koloruję. Schleich Horse Club
Dostępny128 szt.

Nie zwlekaj i rozpocznij fantastyczną przygodę dzięki nowej książce z serii Horse Club! Mnóstwo naklejek i piękne ilustracje zapewnią najmłodszym miłośniczkom koni moc zabawy w stadninie Lakeside. Wklejając na stronach naklejki z odpowiednimi obrazkami, a następnie kolorując rysunki według wzoru, dziecko ćwiczy spostrzegawczość oraz doskonali zdolności manualne. Naklejanie i kolorowanie? To lubię!

15,00 zł
11,85 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,15 zł

4
Factfulness. Dlaczego świat jest lepszy, niż.. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Factfulness. Dlaczego świat jest lepszy, niż..
Dostępny35 szt.

Factfulness: nawyk wygłaszania opinii w oparciu o niepodważalne fakty. Kiedy ktoś zadaje nam proste pytania na temat światowych trendów - np. jaki procent światowej populacji żyje w biedzie; dlaczego liczba ludności na świecie rośnie; jaki procent dziewcząt kończy szkołę podstawową - zwykle udzielamy błędnych odpowiedzi. I to do tego stopnia, że szympans, który wybiera je losowo, uzyskuje lepszy wynik od nauczycieli, dziennikarzy, laureatów nagrody Nobla czy też bankierów inwestycyjnych. W książce Factfulness profesor zdrowia międzynarodowego i wykładowca konferencji TED, Hans Rosling, wraz z dwoma wieloletnimi współpracownikami, Anną i Olem, proponują nowe, choć dość radykalne wyjaśnienie tego zjawiska. Opisują dziesięć instynktów, które zakłócają nasz punkt widzenia - począwszy od tendencji do podziału świata na dwa obozy ("my" i "oni"), poprzez sposób, w jaki odbieramy informacje medialne (w których dominuje strach), a kończąc na tym, jak postrzegamy postęp (zwykle zakładamy, że wszystko idzie ku gorszemu). Okazuje się, że nasz świat pomimo swoich niedoskonałości, znajduje się w znacznie lepszym stanie niż się spodziewamy. Nie oznacza to, iż prawdziwe zagrożenia nie istnieją. Jednak gdy nieustannie martwimy się o wszystko, zamiast skupiać się na faktach i na ich podstawie budować sobie obraz świata, możemy nie zauważyć tego, co naprawdę nam zagraża. Inspirująca i rewolucyjna, pełna interesujących anegdot i poruszających historii. Factfulness jest książką, którą należy przeczytać, ponieważ zmieni ona twój sposób postrzegania świata.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

5
Beach Read - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Beach Read
Dostępny232 szt.

Międzynarodowy bestseller, który rozpali cię w te wakacje! Zabawna historia miłosna pośród skwierczącego upałem lata. January Andrews to popularna autorka romansów, która ma w sercu i na koncie jedynie ogromną pustkę. Augustus Everett, poważny znany literat, gardzi szczęśliwymi zakończeniami i uważa, że prawdziwa miłość to bajka. Dzieli ich prawie wszystko, za to łączy fakt, że przez następne trzy miesiące będą mieszkać w sąsiednich domkach na plaży, walcząc z pisarską blokadą i twórczą niemocą. Tymczasem koniec lata to nieprzekładalny termin oddania ich bestsellerów. Zawierają zakład i wymieniają się tematami książki. Zaczyna się wyścig. Wygra ten, kogo książka ukaże się jako pierwsza. Tylko że opowiadanie sobie nawzajem życiowych historii może nieść ze sobą poważne ryzyko. I wywrócić świat do góry nogami.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

6
Plakat edukacyjny - Części mowy A3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Plakat edukacyjny - Części mowy A3
Dostępny6 szt.

Kolorowy plakat części mowy to idealna pomoc przy nauce Części Mowy. Plakat można powiesić na ścianie lub tablicy - ociepli oraz urozmaici to wygląd szkolnej sali. Świetny sposób na przypomnienie podstawowych zasad i przykładów Części Mowy. Poszczególnie Części mowy wyróżnione są różnymi kolorami - posiadają spójne obrazki oraz podział na odmienne i nieodmienne. Bogaty w żywe przyciągające oko kolory. Wszystko to może sprawić, że dzieci w szkole szybciej przyswoją wiedzę oraz łatwo będą sobie o nich przypominać.

15,00 zł
13,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,50 zł

7
Dziennik Roku Szczura - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dziennik Roku Szczura
Dostępny82 szt.

Kiedy się myśli o dziejach Europy i wstrząsających nią konfliktach: ideowych i religijnych, narodowych i rasowych, czy to czasów Montaignea i Reformacji, czy to innych epok -starożytności grecko-rzymskiej, średniowiecza, stulecia wojen czy współczesności, u zarania każdej Nowej Ery nie sposób nie ulec silnemu przekonaniu, że raz wznieconego pożaru ugasić się nie da. Co ma się rozpaść, rozpada się. Co ma spłonąć, płonie. Niezniszczalna i niepodzielna wydaje się jedynie owa tajemnicza dusza Europy. *** Spór realny, a może kosmiczny dialog bo nie jest powiedziane, że nieuchronnie zmierzamy do wyniszczającej konfrontacji zacznie się, gdy stający naprzeciwko siebie Człowiek Zachodu i Człowiek Wschodu dojdą do wniosku, że słowa najprostsze i najbardziej podstawowe odsyłają do znaczeń skrajnie odmiennych, nie sposób ich ze sobą porównać ani sobie przeciwstawić. (z książki)

55,90 zł
41,37 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,53 zł

8
Miłość przychodzi łagodnie. Tom 3. Długa podróż miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Miłość przychodzi łagodnie. Tom 3. Długa podróż miłości
Dostępny43 szt.

Kontynuacja książek Miłość przychodzi łagodnie i Obietnica trwałej miłości. Nareszcie wielkie marzenia i wspólne plany Missie i jej ukochanego Williego zostają uwieńczone wspólną wyprawą na Zachód oraz rozstaniem z równie ukochaną rodziną. Jej wspomnienia są słodko-gorzkie w obliczu trudów długiej i nużącej podróży, kiedy muszą jechać w skwarze słońca, w deszcz, w błocie, czy przeprawiać się przez wysokie wody rzeki lub nawet zmierzyć się twarzą w twarz ze śmiercią. Czy ich wzajemna miłość i wiara w Boga zniosą próbę szokującego odkrycia na końcu ich drogi?

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

9
W transie inwestowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
W transie inwestowania
Dostępny294 szt.

Jak skutecznie inwestować? Czy można kupić niezawodną strategię inwestycyjną? Dlaczego regularne sukcesy odnosi tylko niewielki odsetek inwestorów? Jak to zrobić, żeby zarobić? Po pierwsze - przestań szukać najlepszej metody inwestycyjnej, genialnego doradcy albo poradnika, który dostarczy prostych i zawsze skutecznych narzędzi. Po drugie - zrozum, że już masz dobrą strategię, a jedyne, co Cię blokuje, co nie pozwala Ci stać się częścią tych 5% efektywnych inwestorów, to Twój sposób myślenia podczas prowadzenia transakcji. Po trzecie - przeczytaj tę książkę i poznaj psychologiczne podłoże odnoszenia sukcesów w sferze inwestowania. Dzięki tej lekturze dowiesz się, jak przezwyciężyć głęboko zakorzenione przyzwyczajenia psychiczne, przez które podejmuje się najwięcej błędnych decyzji. Przekonasz się, że pogłębiona analiza rynku nie jest rozwiązaniem Twoich problemów z inwestowaniem. Odkryjesz szereg mitów związanych z inwestowaniem. Nauczysz się myśleć w kategoriach prawdopodobieństwa. Zrozumiesz rzeczywiste znaczenie ryzyka i zaczniesz prowadzić swoje działania w oparciu o właściwie rozumianą "zasadę niepewności", na której opiera się cały system spekulacji giełdowej. Odważ się grać i wygrywać! Być może wiele wiesz o rynkach. Może nawet znasz głównych graczy, wiesz kiedy kupować, kiedy sprzedawać i które instrumenty finansowe dysponują potencjałem do zmiany cen.

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

10
U progu mroku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
U progu mroku
Dostępny45 szt.

Z mroku powstałeś i w mrok się obrócisz. Co kryje mrok? Czy mrok jest pełen strachu? A może właśnie tam znajduje się klucz do naszego szczęścia? Zaryzykujesz? Czy odważysz się stanąć u jego progu?

24,00 zł
21,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,40 zł

11
Topos 1/2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Topos 1/2022
NiedostępnyBrak

Ogólnopolski dwumiesięcznik literacki z redakcją w Gdańsku. Od pierwszego numeru kieruje nim Krzysztof Kuczkowski. Pismo dba o zachowanie równowagi pomiędzy przedstawieniem twórczości pisarzy światowego formatu i prezentacją debiutantów (m.in. cykl "Ogród Debiutów"). Linia czasopisma podkreśla istnienie więzi międzypokoleniowej i ciągłość tradycji. Znajdziemy w nim stałe rubryki, prowadzone przez wybitnych i znanych twórców m.in. Wojciecha Kassa, Mirosława Dzienia, Waldemara Żyszkiewicza, Stanisława Dłuskiego, ks. Jerzego Szymika i in. W każdym numerze także rozbudowany dział krytyczny z wieloma recenzjami i notami. Znakomite źródło wiedzy dla czytelnika, które chce być na bieżąco z wartościowymi nowościami. Dodatkiem do pisma są tomy wierszy współczesnych polskich autorów.

23,00 zł
19,55 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,45 zł

12
Pomiędzy jasną a ciemną stroną mocy. Ty wybierasz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pomiędzy jasną a ciemną stroną mocy. Ty wybierasz
Dostępny2 szt.

Pomiędzy jasną a ciemną stroną mocy to podręcznik, który posiada zalety pozycji nowoczesnej i niezależnej, a momentami nawet prowokacyjnej. Z założenia ma być ostry, szczery i otwarty na nowe formy przekazu informacji (graffiti, Internet), żeby przemówić i pobudzić do samodzielnego, krytycznego myślenia młodego odbiorcę. Autorem podręcznika jest nauczyciel z 15-letnim doświadczeniem w nauczaniu etyki, filozofii i psychologii na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. NINIEJSZY PODRĘCZNIK DO ETYKI DLA GIMNAZJUM dostosowany jest do po poziomu gimnazjum i współczesnego kontekstu otwartego na międzykulturowy dialog; zawiera pytania wykraczające poza samą etykę i odwołuje się do innych dziedzin wiedzy (np. psychologia, historia), aby odkryć podstawę założeń, na których tworzymy opinie na temat dobra i zła; oferuje szeroki wachlarz metod prowadzenia lekcji, np. dyskusję na temat przykładów współczesnych zjawisk z życia społecznego, analizę tekstów literackich, religijnych, artystycznych i filmowych, eksperymenty myślowe itp. obejmuje całą podstawę programową, pozwalając na swobodny wybór tematów; proponuje możliwość e-mailowej oraz telefonicznej wymiany myśli z autorem. Na końcu każdej z pięciu części znajdują się ćwiczenia podsumowujące treści rozdziałów, a poradnik metodyczny przybliży tematy lekcji także nauczycielom bez filozoficznego wykształcenia.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

13
Archiwum Filozofii Prawa i Filozofii.. 2/2022 (31) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Archiwum Filozofii Prawa i Filozofii.. 2/2022 (31)
Dostępny3 szt.

"Archiwum Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej" jest periodykiem poświęconym teorii i filozofii prawa, filozofii społecznej i filozofii polityki oraz socjologii prawa. Wydawane jest przez Wolters Kluwer Polska sp. z o.o. na zlecenie Stowarzyszenia Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej - Sekcja Polska IVR. Stowarzyszenie Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej - Sekcja Polska IVR jest częścią Międzynarodowego Stowarzyszenia Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej, którego tradycją jest wydawanie "Archiv fr Rechts- und Sozialphilosophie" (ARSP). Śladem przedsięwzięć międzynarodowych także sekcje krajowe IVR wydają własne czasopisma. "Archiwum Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej" jest ich polskim odpowiednikiem. "Archiwum Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej" ukazuje się cztery razy w roku. Obejmuje ono numery zarówno w języku polskim, jak i w języku angielskim. Wersją pierwotną czasopisma jest wydanie papierowe. W celu zapewnienia najwyższego poziomu merytorycznego czasopisma oraz realizacji zasad etyki w nauce publikacja odbywa się według następujących procedur. Wymagamy ujawnienia wkładu wszystkich autorów i instytucji ich wspierających w powstanie artykułów, w szczególności za niedopuszczalne uznajemy pomijanie autorstwa osób, które miały wkład w powstanie pracy oraz przypisywanie autorstwa osobom, które nie posiadają wkładu w jego powstanie. Ponadto wszystkie artykuły podlegają anonimowej pisemnej recenzji przez wybitnych przedstawicieli prawoznawstwa i filozofii spoza jednostki, z której pochodzi autor artykułu oraz nie znajdujących się w sytuacji konfliktu interesów.

118,00 zł
106,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,80 zł

14
Niemiecki dla początkujących i średniozaawansow. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Niemiecki dla początkujących i średniozaawansow.
NiedostępnyBrak

Podstawy gramatyki niemieckiej zawierają m.in.: zasady użycia zaimków osobowych, przyimków, rzeczowników, przymiotników i ich stopniowania. Przedstawiają również szyk wyrazów w zdaniach, sposób ich tworzenia, liczebniki porządkowe oraz główne, itp. Czasy i czasowniki niemieckie prezentują niezbędne informacje dotyczące podstawowych rodzajów czasów, typów czasowników, ich zastosowanie i odmianę; ta cześć zawiera także spis czasowników posiłkowych, modalnych i nieregularnych. Słownik polsko-niemiecki i niemiecko-polski składa się z około 20.000 artykułów hasłowych, prezentujących słownictwo z zakresu różnych dziedzin życia i sfer działalności człowieka. Niemiecko-polski słownik tematyczny zawiera 41 kategorii tematycznych. Hasła pogrupowano według najważniejszych dziedzin życia, a następnie podzielono na kategorie bardziej szczegółowe. Na przykład w kategorii Umwelt można znaleźć: Umweltschutz, Pfl anzen, Pilze, Tiere, Fische, Wetter. Idiomy niemieckie zawierają około 3.000 najczęściej stosowanych i najbardziej popularnych wyrażeń idiomatycznych wraz z ich polskimi odpowiednikami oraz przydatne przysłowia i powiedzenia. Podstawy konwersacji praktyczne rozmówki, składające się z 32 działów tematycznych, umożliwiające swobodne porozumiewanie się w sytuacjach, w jakich najczęściej możemy się znaleźć w podróży zagranicznej. Nagrania z rozmówkami znajdują się na naszej stronie internetowej www.rea-sj.pl.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

15
Słownik rosyjsko-polski terminów ekonomicznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Słownik rosyjsko-polski terminów ekonomicznych
NiedostępnyBrak

Słownik zawiera kompletną leksykę specjalistyczną i podstawową terminologię zawodową związaną z komunikacją biznesową w Polsce i Rosji w XXI wieku. Znajdziemy tu ponad 70.000 haseł z zakresu gospodarki i produkcji, handlu, bankowości i finansów, marketingu, reklamy i public relations, zarządzania, giełd, ubezpieczeń, podatków i ceł, co w znacznej mierze ułatwi czytanie ze zrozumieniem tekstów specjalistycznych i publicystycznych, korespondencji handlowej i dokumentów biznesowych, a także udoskonali pracę tłumaczeniową.

99,00 zł
71,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,72 zł

16
NUK 215293Z Zestaw FC Butelka 150ml z uchwytami SNOW 2 szt. biała/niebieska - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
32,69 zł
28,11 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,58 zł

17
W imię wiecznej przyjaźni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
W imię wiecznej przyjaźni
ZapowiedźData premiery: 2022.09.07

W imię wiecznej przyjaźni to nowa powieść Nele Neuhaus – królowej kryminału i najchętniej kupowanej autorki w Niemczech. To już dziesiąty tom bestsellerowej serii z parą komisarzy Pią Sander i Oliverem von Bodensteinem. Zaniepokojona kobieta zgłasza zaginięcie przyjaciółki. Na piętrze domu zaginionej w Bad Soden policja znajduje jej chorego na demencję ojca, odwodnionego i zdezorientowanego, a w kuchni trafia na ślady krwawej jatki. Dochodzenie prowadzi Pię Sander i Olivera von Bodensteina do renomowanego frankfurckiego wydawnictwa Winterscheid, gdzie zaginiona jeszcze do niedawna była redaktorką prowadzącą. Kiedy policja odnajduje jej zwłoki i kiedy dochodzi do śmierci kolejnej osoby, Pia i Bodenstein natrafiają na dobrze skrywaną tajemnicę. Obie ofiary się znały. To był dla nich wyrok śmierci. Kto będzie następny?

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

18
Mała księga sekretów według Kahlila Gibrana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Mała księga sekretów według Kahlila Gibrana
ZapowiedźData premiery: 2022.08.24

Eksploracja tajemnic życia i rozwoju duchowego. Zbiór słów znanego poety, Kahlila Gibrana, na temat życiowych pytań i tajemnic duchowej ścieżki. To próba zgłębienia i wyjaśnienia tajemnic, które są częścią naszej egzystencji. Gibran był zafascynowany życiowymi łamigłówkami – tymi, które powodują, że przestajemy robić to, co robimy i pytamy: „Dlaczego?”. Oto jego rozważania na temat pozornie nierozwiązanych kwestii; dobra i zła, miłości i nienawiści, oraz różnicy między pozorami a rzeczywistością. Kahlil Gibran(1883-1931) – libański poeta, pisarz i malarz. Jeden z najważniejszych twórców współczesnej prozy poetyckiej w literaturze arabskiej. Autor wydanej w 1923 powieści poetyckiej Prorok, która pozostaje jednym z najlepiej sprzedających się inspirujących dzieł wszech czasów. Neil-Douglas-Klotz – światowej sławy uczony w dziedzinie religioznawstwa, duchowości i psychologii. Kieruje Edinburgh Institute for Advanced Learning i przez wiele lat był współprzewodniczącym Mysticism Group w American Academy of Religion.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

19
Zestaw broń 777-710C - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zestaw broń 777-710C
MAKSIK
Dostępny18 szt.

80,90 zł
72,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,09 zł

20
Powiedz pszczołom, że odszedłem (elegancka edycja) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Powiedz pszczołom, że odszedłem (elegancka edycja)
ZapowiedźData premiery: 2022.09.28

Powiedz pszczołom, że odszedłem to dziewiąty tom fascynującej sagi Obca o podróżniczce w czasie Claire Randall i osiemnastowiecznym Szkocie Jamiem Fraserze, nagradzanej i przetłumaczonej na 33 języki. Wydaje się, że przeszłość da im schronienie... lecz te czasy są zbyt niebezpieczne, by przeżyć. W 1743 roku powstanie jakobitów rozdzieliło Jamiego Frasera i Claire Randall. Minęło dwadzieścia lat, zanim się odnaleźli, ale rewolucja amerykańska ponownie grozi im rozstaniem. Jest rok 1779. Claire i Jamie wreszcie spotykają córkę Briannę, jej męża Rogera oraz ich dzieci na farmie Fraser’s Ridge, choć sądzili, że już nigdy nie zdołają zjednoczyć całej rodziny. Jednak nawet w odległych rejonach Karoliny Północnej odczuwa się skutki wojny. W koloniach rośnie napięcie, a miejscowe nastroje sprawiają, że w piekielnym tyglu wrze. Jamie wie, że nie wszyscy najemnicy są lojalni i wojna zapuka do jego drzwi. Rewolucja zbliża się do Fraser’s Ridge. A zjednoczona rodzina, z Jamiem i Claire, ma do stracenia więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystkie części sagi Obca zajmowały najwyższe miejsca na listach bestsellerów w 114 krajach i rozeszły się w łącznym nakładzie 50 milionów egzemplarzy. Powieść została zekranizowana. Cieszący się popularnością serial jest dostępny na platformie Netflix.

120,00 zł
96,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 24,00 zł

21
Powiedz pszczołom, że odszedłem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Powiedz pszczołom, że odszedłem
ZapowiedźData premiery: 2022.09.28

Powiedz pszczołom, że odszedłem to dziewiąty tom fascynującej sagi Obca o podróżniczce w czasie Claire Randall i osiemnastowiecznym Szkocie Jamiem Fraserze, nagradzanej i przetłumaczonej na 33 języki. Wydaje się, że przeszłość da im schronienie... lecz te czasy są zbyt niebezpieczne, by przeżyć. W 1743 roku powstanie jakobitów rozdzieliło Jamiego Frasera i Claire Randall. Minęło dwadzieścia lat, zanim się odnaleźli, ale rewolucja amerykańska ponownie grozi im rozstaniem. Jest rok 1779. Claire i Jamie wreszcie spotykają córkę Briannę, jej męża Rogera oraz ich dzieci na farmie Fraser’s Ridge, choć sądzili, że już nigdy nie zdołają zjednoczyć całej rodziny. Jednak nawet w odległych rejonach Karoliny Północnej odczuwa się skutki wojny. W koloniach rośnie napięcie, a miejscowe nastroje sprawiają, że w piekielnym tyglu wrze. Jamie wie, że nie wszyscy najemnicy są lojalni i wojna zapuka do jego drzwi. Rewolucja zbliża się do Fraser’s Ridge. A zjednoczona rodzina, z Jamiem i Claire, ma do stracenia więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystkie części sagi Obca zajmowały najwyższe miejsca na listach bestsellerów w 114 krajach i rozeszły się w łącznym nakładzie 50 milionów egzemplarzy. Powieść została zekranizowana. Cieszący się popularnością serial jest dostępny na platformie Netflix.

99,99 zł
79,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 20,00 zł

22
Bystrzak - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Bystrzak
ZapowiedźData premiery: 2022.08.17

Pełna humoru powieść dla młodzieży o chłopakach, dziewczynach i pewnym niezwykłym starszym bracie. Wznowienie bestsellerowej książki Marie-Aude Murail, laureatki prestiżowej nagrody Hansa Christiana Andersena 2022. Kleber ma 17 lat i właśnie przeniósł się do Paryża. Nie może się doczekać, aż znajdzie mieszkanie, pójdzie do nowej szkoły i zacznie umawiać się z dziewczynami. Jest tylko jeden kłopot. Kłopot, który nie rozstaje się z pluszowym królikiem, lubi szukać dzidzików ukrytych w tefelonie i umie bardzo szybko liczyć („jeden, dwa, trzy, cztery, be, dwanaście”). Ma ksywę Bystrzak, 22 lata i umysł trzyletniego dziecka. To starszy brat Klebera, którym ten obiecał się opiekować, by wyciągnąć go z zamkniętego zakładu dla upośledzonych umysłowo… Bystrzak został dwukrotnie zekranizowany. Otrzymał też wiele nagród, w tym prestiżową Deutscher Jugendliteraturpreis przyznaną przez jury młodzieżowe.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

23
Ale odlot! Rysunkowa historia lotnictwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Ale odlot! Rysunkowa historia lotnictwa
ZapowiedźData premiery: 2022.10.12

Takiej historii lotnictwa jeszcze nie było! Wszystko, co lata – od pierwszych balonów i lotni aż po odrzutowce, drony i samolot z napędem słonecznym – w jednym efektownym komiksowym albumie o podboju przestworzy. Spotkacie tu całą galerię uczonych, wynalazców i konstruktorów: tych z odległej przeszłości, jak Leonardo da Vinci czy bracia Montgolfier, tych bliższych naszym czasom, jak bracia Wright czy Otto Lilienthal, i tych całkiem współczesnych, którzy wciąż mają nowe, niesamowite pomysły. Przyjrzycie się, jak powstawały kolejne błyskotliwe wynalazki i kultowe maszyny i dowiecie się, jakie były przełomowe momenty w rozwoju lotnictwa. Poznacie też odważnych lotników i lotniczki, szalonych powietrznych cyrkowców i pilotów doświadczalnych. Zobaczycie, jak działa silnik odrzutowy, jak pracuje obsługa lotniskowca i jak podróżowało się sterowcem. Obejrzycie z bliska kokpit myśliwca i ładownię Jumbo Jeta, przekonacie się też, czy można zbudować samolot w… garażu. Ale to nie wszystko! W przystępnej i zabawnej formie poznacie odpowiedzi na najważniejsze pytania: jak to się dzieje, że samolot nie spada? Jak działa radar albo spadochron? Czy lepsze są skrzydła czy wirnik? Czy da się latać bez napędu? Ważne pojęcia takie jak przeciążenie czy bariera dźwięku nie będą miały przed wami tajemnic. Fascynujące dzieje lotnictwa to historia niezliczonych wzlotów i upadków, która dowodzi, że nawet najbardziej szalone marzenie może stać się rzeczywistością. Pora zapiąć pasy, startujemy!

74,90 zł
56,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 18,72 zł

24
Ring 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Ring 2
ZapowiedźData premiery: 2022.08.24

Po koszmarnym postrzale Bruno Salt przestał istnieć, ale dzięki FBI narodził się jako nowy człowiek. Wszystko wskazuje na to, że plan federalnych się powiódł. Były bokser od kilku lat prowadzi klub bokserski, do którego trafia ciemnowłosa i skryta Harper. Jest tam jedyną kobietą, do tego piękną, od razu więc wpada mężczyźnie w oko. Nikt nie wie, że Harper skrywa pewną niebezpieczną tajemnicę, która zagraża nie tylko jej życiu. Z czasem okazuje się, że nie wszystko jest takie, na jakie wygląda, a jej relacje z bokserem komplikują się jeszcze bardziej. Żadne z nich nie przypuszcza, że prócz boksu i wzajemnego przyciągania do siebie, połączy ich coś więcej. Coś, przed czym oboje uciekają, kiedy uczucie między nimi zaczyna kiełkować.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

25
Pan Kuleczka. Niespodzianki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Pan Kuleczka. Niespodzianki
ZapowiedźData premiery: 2022.09.29

Pan Kuleczka. Niespodzianki! to kolejna – dziewiąta już – historia w serii bajecznie kolorowych książek dla dzieci autorstwa Wojciecha Widłaka oraz Elżbiety Wasiuczyńskiej. Pan Kuleczka nigdy nie zawodzi. Swoim podopiecznym stwarza dom pełen ciepła, miłości i szacunku. Pozwala im w bezpiecznych warunkach odkrywać świat na własną rękę i samodzielnie wyciągać wnioski. A Pypeć, Katastrofa i Bzyk-Bzyk – jak każde dziecko – mają swoje wady i zalety, swoje radości i smutki, swoje wzloty i upadki… I tak jest dobrze. Bo w świecie stworzonym przez Wojciecha Widłaka i pięknie wymalowanym przez Elżbietę Wasiuczyńską jest miejsce na całą paletę emocji, a Pan Kuleczka akceptuje każde dziecko takim, jakie jest. I dlatego dziewiąty tom przygód tej niezwykłej rodziny, jak każdy poprzedni, jest idealną lekturą do czytania w domu, na głos, razem. Jak każdy poprzedni – bawi, zachwyca i rozgrzewa serce.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

26
Wystarczająco dobra. O czułym podejściu do życia i drodze do samoakceptacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Wystarczająco dobra. O czułym podejściu do życia i drodze do samoakcep...
ZapowiedźData premiery: 2022.09.07

Wystarczająco dobra. O czułym podejściu do życia i drodze do samoakceptacji to książka napisana przez najbardziej znaną i najsympatyczniejszą polską joginkę, Gosię Mostowską. Kilka słów od autorki —„Cześć, tutaj Gosia. Jeśli czytasz tę książkę, to być może wiesz, kim jestem, i całkiem dobrze mnie znasz. Ale jest też wiele rzeczy, których o mnie nie wiesz. Chciałabym powiedzieć Ci, że jestem taka jak Ty. Czasem niepewna, czy robię dobrze, a czasem przekonana o swojej racji. Czasem zakochana w życiu i w sobie, a czasem patrząca na siebie i innych z wahaniem. Ta książka jest relacją z mojej drogi w głąb siebie. Jest spisem moich refleksji, przemyśleń, niepewności, smutków i sukcesów. Chciałam, aby była zbiorem luźnych myśli, tak żebyś, Droga Czytelniczko, mogła sięgnąć po nią w każdym momencie, otworzyć w dowolnym miejscu i przeczytać kilka słów, być może ku pokrzepieniu, a może ku refleksji. Cieszę się, że jesteś tutaj ze mną i dziękuję Ci, że zechciałaś do mnie zajrzeć. Zapraszam do środka.”

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

27
Nie bój się - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Nie bój się
ZapowiedźData premiery: 2022.08.24

Mroczny thriller i jedna z najlepszych powieści Lisy Gardner! Różany Zabójca, psychopata, który zostawia przy ciałach ofiar czerwoną różę i szampana, terroryzuje mieszkańców całego Bostonu. Nie zważając na kłopoty ze zdrowiem, detektyw D.D. Warren musi stawić czoła kolejnemu trudnemu wyzwaniu. Ostatnia rzecz, jaką detektyw D.D Warren pamięta z tamtej nocy, to oględziny domu młodej, atrakcyjnej kobiety, która została w nim zamordowana. Potem skrzypienie deski podłogowej, niski głos szepczący jej do ucha… Podobno trzy razy strzeliła w kierunku napastnika – ale bezskutecznie. Wie tylko, że jest ciężko ranna, nie może ruszyć lewą ręką i nie jest w stanie wrócić do pracy. Tymczasem po paru tygodniach kolejna kobieta zostaje znaleziona martwa we własnym łóżku, a w jej pokoju znajdują się te same rekwizyty co przy pierwszym morderstwie: butelka szampana i czerwona róża. Jedyną osobą, która mogła widzieć sprawcę, pozostaje D.D. Warren.

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

28
Hex - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Hex
ZapowiedźData premiery: 2022.09.07

Anglojęzyczny debiut utalentowanego niderlandzkiego autora literatury grozy, zdobywcy Nagrody Hugo nominowanego także do World Fantasy Award. Ktokolwiek się tu urodził, jest skazany, by zostać tu aż do śmierci. Ktokolwiek się tu osiedli, już nigdy nie opuści tego miejsca. Miasteczko Black Spring w malowniczej dolinie rzeki Hudson mogłoby być nie lada atrakcją turystyczną, gdyby nie to, że nocami nawiedza je upiorne widmo. To wiedźma Black Rock, siedemnastowieczne truchło kobiety, której oczy i usta zaszyto. Ślepa i niema wałęsa się po ulicach, wchodzi do wybranych domów. Tam staje przy dziecięcych łóżkach, pogrążona w czuwaniu aż do samego rana. Wszyscy wiedzą, że jeśli wiedźma kiedykolwiek otworzy oczy, konsekwencje będą straszliwe. Starszyzna nałożyła na miasto swoistą kwarantannę – korzystają z najnowocześniejszych technik nadzoru, więc nic i nikt nie może wydostać się z Black Spring, a to, że jest nawiedzone, musi pozostać ściśle strzeżoną tajemnicą. Ale młodzi mają już dość przymusowego zamknięcia, sfrustrowani łamią rygorystyczne reguły i ujawniają straszliwą prawdę.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

29
Laura i Świąteczny Anioł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Laura i Świąteczny Anioł
ZapowiedźData premiery: 2022.11.23

Bożonarodzeniowa książeczka z serii Aniołki, stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach przez Lucindę Riley ‒ uwielbianą autorkę bestsellerowej serii obyczajowej Siedem Sióstr ‒ i jej syna Harry’ego Whittakera, we współpracy z ilustratorką Jane Ray. Dodająca otuchy opowieść o przezwyciężaniu dziecięcych lęków. Książka idealna na prezent, wypełniona magicznym duchem Świąt. Gdzieś tam zawsze jest anioł, gotów by cię wysłuchać… Nadeszła Wigilia. To wielki dzień dla Laury. Pod udekorowanym drzewkiem leżą już prezenty, opakowane w błyszczący, kolorowy papier. Dziewczynka zaśpiewa dziś w jasełkach, a jej tata, który jest rybakiem, obiecał, że skończy połów wcześniej, żeby jej posłuchać. Na morzu panuje jednak sztorm, więc kiedy Laura wchodzi na scenę, bardzo się martwi, że wciąż nie ma go na widowni. Na szczęście Laura nie jest sama, ktoś nad nią czuwa i słyszy nawet najcichsze życzenia… Czy Nadzieja, Świąteczny Anioł, pomoże ojcu Laury bezpiecznie dotrzeć do domu i spotkać się z córką, gdy dziewczynka obudzi się w bożonarodzeniowy poranek? Kojąca, ponadczasowa opowieść ‒ w pięknej edycji upominkowej ze wspaniałymi ilustracjami Jane Ray w twardej oprawie z wstążką-zakładką. Każda książeczka z serii Aniołki odnosi się do lęków, zmartwień lub problemów, które mogą dręczyć małe dziecko, i pomaga mu się z nimi zmierzyć.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

30
Mapa tur. - Tatrzański Park Narodowy 1:27 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Mapa tur. - Tatrzański Park Narodowy 1:27 000
NiedostępnyBrak

Plan centrum Zakopanego skala 1 : 13 000 Format 98 x 67 cm Wydanie VIII, 2022 Mapa Tatrzańskiego Parku Narodowego idealnie nadająca się na piesze wycieczki po Tatrach. Mapa posiada czasy przejść na szlakach turystycznych, trasy rowerowe, cieniowanie pokazujące rzeźbę terenu,opis i fotografie atrakcji turystycznych. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy poziomic co 20 m. Mapa posiada siatkę kartograficzną co 1 minutę. Układ współrzędnych (PUWG 1992) oparto na elipsoidzie WGS 84, stosowaną w nawigacji. Mapa jest interaktywna, co oznacza, że po zeskanowaniu kodu QR z mapy na swoim telefonie będziemy mieli możliwość zapoznania się z najważniejszymi atrakcjami Tatrzańskiego Parku Narodowego w postaci zdjęć planów i dokładnych schematów. Możemy również wysłuchać interesujących opowieści o danym miejscu i znaleźć dogodną trasę dojazdu.

17,60 zł
12,67 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,93 zł

31
Broń z warsztatu Ignacego Hfelmajera (1825-1889) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Broń z warsztatu Ignacego Hfelmajera (1825-1889)
NiedostępnyBrak

Broń biała, a zwłaszcza szabla, zajmuje wyjątkowe miejsce w historii Polski. Broń ta miała znaczenie bojowe i świadczyła o przynależności do stanu szlacheckiego, a za sprawą umieszczanych na głowniach napisów i wizerunków manifestowała poglądy czy przekonania religijne właścicieli. Ta ostatnia funkcja, charakterystyczna dla przedrozbiorowej Polski, odrodziła się w XIX wieku dzięki zgodzie rządu austriackiego na noszenie broni do stroju narodowego przez Polaków mieszkających w Galicji. Wzrosło wówczas zapotrzebowanie na szable w typie karabeli i na nowo upowszechnił się zwyczaj ozdabiania ich głowni motywami patriotycznymi, podsycony wydarzeniami z lat 18611863. W książce Broń z warsztatu Ignacego Hfelmajera Leszek Zachuta omawia sylwetkę krakowskiego szabelnika i rusznikarza, którego twórczość przypadająca na czas odzyskiwania przez miasto kulturalnego znaczenia i rodzącego się popytu na produkty patriotyczne charakteryzuje się wysoką jakością i staranną ornamentyką, dzięki czemu jego wyroby były dobrze rozpoznawalne i cenione. Autor przybliża losy rodziny Hfelmajerów, przybyłej do Krakowa z Austrii, przedstawia życie i działalność Ignacego na tle ważnych dla miasta wydarzeń historycznych (takich jak np. rewolucja krakowska czy powstanie styczniowe), a także opisuje konkretne szable, pistolety i strzelby powstałe w jego warsztacie. Tę opowieść ilustrują liczne fotografie nie tylko przedstawiające miejsca i postaci związane z życiem tego wybitnego rzemieślnika, ale przede wszystkim bardzo szczegółowo prezentujące wykonaną przez niego broń.

89,00 zł
81,88 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,12 zł

32
Marker suchościeralny podwójny 4 kolory EASY - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Marker suchościeralny podwójny 4 kolory EASY
Easy Stationery
NiedostępnyBrak

Markery suchościeralne są niezbędne do pisania po białych tablicach. Można je wykorzystać również na szkle Łatwy do starcia W markerach zastosowano tusz, który nie wiąże się na stałe z powierzchnią, dzięki czemu łatwo go zetrzeć suchą ściereczką. Wykorzystywane mogą być zarówno do pisania po białych tablicach, jak i innych, płaskich, gładkich powierzchniach, takich jak szkło. Markery suchościeralne wyposażone zostały w dwie końcówki. Okrągła umożliwia prowadzenie linii o średniej szerokości, ścięta - zarówno cienkiej, jak i szerokiej . Jest to bardzo istotne podczas prowadzenia zajęć lub tworzenia notatek - umożliwia lepsze zaakcentowanie elementów szczególnie istotnych. Wygoda. Odpowiednia grubość korpusu ułatwia wygodne uchwycenie markera do białych tablic. Dzięki kwadratowemu kształtowi marker nie stoczy się z biurka. Biały kolor korpusu doskonale współgra z tablicą, zaś dodatki i skuwka w barwie wkładu, ułatwia szybkie odnajdywanie odpowiedniego markera. Skuwka zapobiega zasychaniu tuszu oraz przypadkowemu ubrudzeniu w chwili, gdy marker nie jest używany. Gąbka w zestawie przyda się do szybkiego starcia . Gwarancja jakości Easy. Wiemy, jak ważny jest długotrwały efekt, dlatego przed naszymi produktami stawiamy wysokie wymagania i dokładamy wszelkich starań by do ich wykonania wykorzystywane były materiały najwyższej jakości. Inne z serii. Marka Easy proponuje bardzo szeroką gamę produktów piśmienniczych, wśród których dostępne są m.in. długopisy o różnej grubości linii, korektory, ołówki klasyczne i automatyczne, zestawy geometryczne i ich elementy. Wszystkie produkty wykonywane są z najwyższą dbałością o jakość i w ciekawym wzornictwie. Parametry: marker suchościeralny,4 kolory: czarny, czerwony, niebieski i zielony,pakowany w secie z gąbką.

17,60 zł
14,96 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,64 zł

33
Numerologia. Jak zrobić karierę... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Numerologia. Jak zrobić karierę...
Dostępny4 szt.

Numerologia, nauka towarzysząca ludzkości niemal od zarania dziejów, polega na opisywaniu wibracji energetycznych (wzorów energii) przy użyciu liczb. Książka ta pozwoli zapoznać się z unikatową metodą na osiągnięcie sukcesu zawodowego. Jej autorka za pomocą numerologii podpowie Wam: kiedy zacząć kierować własną karierą, kiedy i jak znaleźć się we właściwym miejscu, we właściwym czasie, kiedy prosić o podwyżkę itd.

17,20 zł
12,38 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,82 zł

34
Worek szkolny Girls mix - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Worek szkolny Girls mix
Herlitz
Dostępny11 szt.

Miks wzorów, towar wysyłany losowo. Cena za sztukę. Worki szkolne: wykonany z poliestru, dwa stopery do zamykania worka, wzmocnione dziurkowania,szerokość: 36,5 cm, wysokość: 40,5 cm, grubość: 0,5 cm.

32,20 zł
28,98 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,22 zł

35
Ołówek Griffix Sweet Berry blister - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ołówek Griffix Sweet Berry blister
Pelikan AG
Dostępny9 szt.

Ołówek Griffix. Dwie wersje: dla dzieci prawo i leworęcznych. Gruby, niełamliwy grafit o twardości HB. Posiada specjalną strefę chwytu, dzięki czemu dziecko trzyma instrument piśmienniczy w odpowiedni sposób tzw. "chwytem szczypcowym". Ołówek trzymany jest wówczas przez trzy palce: kciuk, wskazujący i podparty palec środkowy. Tylko ten chwyt jest gwarancją łatwego i poprawnego pisania. Oznakowanie w formie uśmiechniętej buźki, wskazujące prawidłowe ułożenie ołówka w dłoni.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

36
Temperówka metal (24szt) EASY - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Temperówka metal (24szt) EASY
Easy Stationery
Dostępny5 szt.

Temperówka jest niezbędnym wyposażeniem każdego, kto korzysta z ołówka grafitowego. Niezawodne ostrzenie. Temperówka wykonana została z trwałego tworzywa - metalu. Gwarantuje on najwyższą wytrzymałość i długi okres użytkowania temperówki. Ten model doskonale sprawdzi się do temperowania ołówków i kredek o standardowej grubości. Inne z serii. Marka Easy proponuje bardzo szeroką gamę produktów piśmienniczych, wśród których dostępne są m.in. długopisy o różnej grubości linii, korektory, ołówki klasyczne i automatyczne, zestawy geometryczne i ich elementy. Wszystkie produkty wykonywane są z najwyższą dbałością o jakość i w ciekawym wzornictwie. Parametry: materiał: aluminium,pojedyncza,w trzech kolorach.

51,40 zł
43,69 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,71 zł

37
Farbki akrylowe Creative 12 kolorów EASY - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Farbki akrylowe Creative 12 kolorów EASY
Easy Stationery
Dostępny11 szt.

Farby akrylowe z serii EASY Creative to kryjące farby o 12 intensywnych kolorach. Gęsta konsystencja i wysoka jakość barwników gwarantuje bardzo dobre pokrycie malowanych powierzchni - najczęściej papieru lub kartonu, jednak farby plakatowe najadą się również do malowania drewna, szkła lub gliny. Prace stworzone przy pomocy farb plakatowych mają żywe i trwałe kolory. Łatwe do nakładania, intensywne barwy, a także możliwość zamalowania części wykonanej już pracy sprawia, że malowanie farbami akrylowymi jest idealną techniką również dla początkujących twórców. Farbę najwygodniej jest nakładać pędzlem. Aby uzyskać cienkie linie wystarczy wybrać pędzelek o małym przekroju, do wypełniania kształtów najlepiej wykorzystać pędzel płaski. Innymi przydatnymi akcesoriami będą kubki na wodę do płukania pędzli lub rozcieńczania kolorów. Wygoda i trwały efekt. Farby są dostarczane w poręcznych plastikowych tubkach, wystarczy wycisnąć odpowiednią ilość na tackę i rozpocząć malować. Bardziej doświadczeni twórcy mogą dowolnie mieszać kolory w celu uzyskania dodatkowych odcieni i efektów. Farbki akrylowe są odporne na działanie alkalidów, co sprawia, że wykonane nimi dzieła są znacznie bardziej trwałe. Inne z serii. W ramach serii artykułów pobudzających wyobraźnię, marka Easy proponuje m.in. pastele, węgiel oraz różnego rodzaju akcesoria do zdobienia. Uwolnij swoją wyobraźnię, obudź w sobie artystę. Parametry: opakowanie: plastikowe tubki, 20 ml,12 żywych, trwałych kolorów.

39,00 zł
33,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,85 zł

38
Farbki akwarelowe 16 kolorów EASY - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Farbki akwarelowe 16 kolorów EASY
Easy Stationery
Dostępny9 szt.

Stawiaj na kreatywność i rozwój swojego dziecka, pozwól mu tworzyć niezwykłe dzieła za pomocą farb plakatowych. Farby akwarelowe, 16 kolorów Prostokątna, zamykana paleta farb w 16 kolorach. W zestawie pędzelek. To, co dzieci lubią najbardziej Pomagaj swojemu dziecku rozwijać wyobraźnię i zdolności manualne. Malowanie jest jednym z najlepszych sposobów na ćwiczenie kreatywności oraz sprawności nadgarstka. Dodatkowo jest to czynność, którą dzieci wręcz uwielbiają! Farby akwarelowe świetnie sprawdzą się zarówno podczas domowych zabaw, jak i zajęć szkolnych. Ich stała konsystencja zmienia się pod wpływem wody, umożliwiając tworzenie ciekawych, delikatnych obrazów. Porcje farby zamieszczone zostały na wygodnej, prostokątnej palecie w wieczkiem zapobiegającym przypadkowemu ubrudzeniu się. W palecie przewidziano również miejsce na pędzelek. Farbę najwygodniej jest nakładać pędzlem. Aby uzyskać cienkie linie wystarczy wybrać pędzelek o małym przekroju, do wypełniania kształtów najlepiej wykorzystać pędzel płaski. Bezpieczna zabawa. Bezpieczeństwo użytkowników, w szczególności dzieci, jest dla nas najwyższym priorytetem. Farby akwarelowe nie zawierają substancji toksycznych, są bezpieczne dla użytkowników oraz środowiska. Zwróć uwagę. Dzieci powinny malować farbą pod opieką dorosłych. Farba do użytku zewnętrznego, nie należy jej jeść. W przypadku przeniesienia farby w okolice oczu lub ust należy zmyć ją dużą ilością wody. Inne z serii. W ramach serii artykułów pobudzających dziecięcą wyobraźnię, marka Easy proponuje wiele rodzajów kredek, flamastrów, pasteli oraz akcesoriów dodatkowych - m.in. temperówek, nożyczek, kubeczków. Zapewnij swojemu małemu artyście środki do tworzenia, a zobaczysz na jego twarzy wyraz prawdziwej radości. Parametry: 16 kolorów,poręczne etui,w zestawie pędzelek,rozmiar farbki: 2,3 cm.

8,60 zł
7,31 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,29 zł

39
Temperówka podwójna alu (12szt) EASY - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Temperówka podwójna alu (12szt) EASY
Easy Stationery
Dostępny5 szt.

Temperówka z podwójnym ostrzem jest niezbędnym wyposażeniem każdego, kto korzysta z ołówka grafitowego. Niezawodne ostrzenie. Temperówka wykonana została z trwałego tworzywa - metalu. Gwarantuje on najwyższą wytrzymałość i długi okres użytkowania temperówki. Ten model doskonale sprawdzi się do temperowania ołówków i kredek o standardowej grubości. Inne z serii. Marka Easy proponuje bardzo szeroką gamę produktów piśmienniczych, wśród których dostępne są m.in. długopisy o różnej grubości linii, korektory, ołówki klasyczne i automatyczne, zestawy geometryczne i ich elementy. Wszystkie produkty wykonywane są z najwyższą dbałością o jakość i w ciekawym wzornictwie. Parametry: materiał: aluminium,podwójna,w trzech kolorach.

36,00 zł
30,60 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,40 zł

40
Karty pamiątkowe - Inowrocław i okolice - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Karty pamiątkowe - Inowrocław i okolice
Plan
Dostępny8 szt.

54 karty pamiątkowe do gry z najważniejszymi Inowrocławia i okolic Karty stanowią świetną pamiątkę z regionu.

15,90 zł
11,45 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,45 zł

41
Dekoracje okienne patriotyczne - Dzień flagi 10szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dekoracje okienne patriotyczne - Dzień flagi 10szt
LearnHow
Dostępny3 szt.

Zestaw zawiera aż 10 kolorowych elementów w barwach Polski! Dekoracje są wycięte, gotowe do powieszenia. Zestaw składa się z 10 elementów dekoracji patriotycznych - idealne szczególnie do szkoły i przedszkola. Świetnie sprawdzi się jako ozdoba na okno, w szczególności w szkolnych salach, a także korytarzach! Dodatkowo może okazać się dobrą zabawą dla dzieci przy ozdabianiu sali oraz świętowaniu świąt majowych. Dzień Flagi 2 Maja oraz Święto Konstytucji 3 maja Ozdoby możemy powiesić na oknie, ścianie lub np. na tablicy korkowej.

15,60 zł
14,04 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,56 zł

42
Dekoracje okienne patriotyczne - 2-3 maja 02 11szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dekoracje okienne patriotyczne - 2-3 maja 02 11szt
LearnHow
Dostępny3 szt.

Zestaw zawiera aż 11 kolorowych elementów w barwach Polski! Dekoracje są wycięte, gotowe do powieszenia. Zestaw składa się z 11 elementów dekoracji patriotycznych - idealne szczególnie do szkoły i przedszkola. Świetnie sprawdzi się jako ozdoba na okno, w szczególności w szkolnych salach, a także korytarzach! Dodatkowo może okazać się dobrą zabawą dla dzieci przy ozdabianiu sali oraz świętowaniu świąt majowych. Dzień Flagi 2 Maja oraz Święto Konstytucji 3 maja Ozdoby możemy powiesić na oknie, ścianie lub np. na tablicy korkowej.

15,60 zł
14,04 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,56 zł

43
Dekoracje okienne świąteczne - Mikołaje 01 5szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dekoracje okienne świąteczne - Mikołaje 01 5szt
LearnHow
Dostępny3 szt.

Dekoracja na okna - Świąteczna - Mikołaje Dekoracja mikołaje zawiera 5 mikołajów, każdy w innej formie. Ozdoby możemy powiesić na oknie lub np. na tablicy korkowej. Dekoracje są wycięte, gotowe do powieszenia. Wykonane z grubego 300G papieru, są błyszczące. Mikołaje mają ok. 15 cm wysokości.

14,60 zł
13,14 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,46 zł

44
Plakat edukacyjny - Kodeks przedkoszlaka A3 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Plakat edukacyjny - Kodeks przedkoszlaka A3
LearnHow
Dostępny8 szt.

Kolorowy plakat kodeks przedszkolaka to idealny sposób aby przypominać dzieciom poprawne i uprzejme zachowanie. Kodeks można powiesić na ścianie lub tablicy - ociepli oraz urozmaici to wygląd szkolnej sali. Świetny sposób do tego aby przygotować przedszkolaków do czasu spędzonego w przedszkolu. Zasady dla przedszkolaków wykonane są w różnych kolorach - posiadają spójne obrazki przedstawiające dzieci wykonujące różne czynności. Plakat składa się z 8 reguł poprawnego zachowania w przedszkolu. Plakat kodeks przedszkolaka będzie przypominał dzieciom o dobrym zachowaniu w przedszkolu. Bogate w żywe przyciągające oko kolory oraz dopasowane do nich obrazki. Wszystko to może sprawić, że dzieci w szkole szybciej przyswoją zasady oraz chętniej będą się ich uczyć.

15,00 zł
13,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,50 zł

45
Zakładki do książek - Witaj szkoło 01 10szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zakładki do książek - Witaj szkoło 01 10szt
LearnHow
Dostępny8 szt.

Zakładka szkolna z planem lekcji to świetny i praktyczny upominek dla dzieci. Idealnie sprawdzi się jako skromny prezent dla dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego. Z zakładki można czerpać wiele korzyści - jest jednocześnie świetną kolorową zakładką, a także poręcznym planem lekcji. Zestaw składa się z 10 kolorowych zakładek drukowanych dwustronnie. Wydrukowana na sztywnym i trwałym papierze.

8,20 zł
7,38 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,82 zł

46
Taping medyczny. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Taping medyczny. Podręcznik
NiedostępnyBrak

Podręcznik do kinesiotapingu - Taping Medyczny (PL) autorstwa Harry'ego Pijnappela został napisany dla fizjoterapeutów, lekarzy, ortopedów, trenerów sportowych, masażystów oraz terapeutów spoza branży medycznej, którzy chcą stosować na swoich pacjentach metodę kinesiotapingu. Podręcznik zawiera wiele zwrotów medycznych, przez co do jego pełnego zrozumienia potrzebna jest wiedza z zakresu anatomii. Pierwszy rozdział książki jest poświęcony opisaniu wpływu taśm do kinesiotapingu na odczucia bólowe, dzięki czemu ułatwia zrozumienie założeń tej metody i pozwala na ich praktyczne użycie. Opis został oparty o literaturę medyczną oraz poparty teoretycznym objaśnieniem. Zalety książki: - podręcznik jest oficjalnym kompendium wiedzy z zakresu kinesiotapingu, - do książki dołączona jest płyta DVD z aplikacjami, podręcznik do kinesiotapingu zawiera 400 kolorowych ilustracji, które w obrazowy sposób przedstawiają sposoby aplikowania taśm kinezjologicznych, - książka zawiera zarówno teoretyczne informacje o zabiegu kinesiotapingu, jak i praktyczne wskazówki co do jego przeprowadzania, - podręcznik do kinesiology tapingu został napisany przez doświadczonego fizjoterapeutę sportowego i pediatrycznego oraz przetłumaczony przez międzynarodowego instruktora kinesiotapingu mgr. Barbarę Skalską-Dulińską. Fragment przedmowy Pierwszy podręcznik tapingu medycznego został wydany w 2006 roku. W poniższej uaktualnionej wersji uwzględniono nowe informacje, uzyskane dzięki codziennemu doświadczeniu, a których przydatność została udowodniona. W związku z prężnym rozwojem Medical Taping Concept szybko stało się jasne, że niektóre aspekty metody wymagają nowych definicji i aktualizacji: głównie podstawy i hipotezy. Dodatkowo, niektóre z technik zostały ulepszone dzięki wsparciu literatury. Harry Pijnappel jest fizjoterapeutą sportowym i pediatrycznym , który ma duże doświadczenie praktyczne w stosowaniu na swoich pacjentach taśm kinezjologicznych CureTape. Autor jest cenionym wykładowcą, prowadzi również warsztaty i szkolenia z zakresu wykorzystywania elastycznych taśm do kinesiotapingu.

124,80 zł
112,32 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,48 zł

47
Zosia i Franek. Święta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zosia i Franek. Święta
Dostępny28 szt.

Zosia i Franek to bardzo sympatyczne rodzeństwo. Raz się lubią, raz się czubią! Och, ale kto się nie czubi, gdy się lubi? Dlaczego tak, się dzieje najlepiej sprawdźcie sami. Poznajcie Zosię i Franka oraz ich rodzinę. Pomyły, jakie przychodzą im do głowy, z pewnością zainteresują wszystkich młodych czytelników. W końcu fajnie jest sprawdzić, czy nie da się jakichś pomysłów wprowadzić do swojego domu? A może Zosi i Franka jest trochę w każdym z nas? Książki są pełne przygód naszych bohaterów oraz raz pełne wspaniałych ilustracji.

9,80 zł
8,82 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,98 zł

48
Cykl Rizzoli / Isles. Tom 8. Mumia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Cykl Rizzoli / Isles. Tom 8. Mumia
ZapowiedźData premiery: 2022.09.28

Detektyw Jane Rizzoli i doktor Maura Isles w kolejnej, pełnej zwrotów akcji odsłonie bestsellerowego cyklu! Pani X, mumia przypadkowo znaleziona w bostońskim Crispin Museum, to medialna sensacja. Archeolodzy, z Josephine Pulcillo na czele, szacują jej wiek na 2000 lat. Jakie jest więc ich zdziwienie, kiedy podczas tomografii komputerowej odkrywają w zmumifikowanym ciele kulę… całkiem współczesną. A mumią zaczynają się zajmować nie muzealnicy, ale lekarka sądowa Maura Isles i detektyw Jane Rizzoli. Szybko okazuje się, że w nieuporządkowanych magazynach muzeum ktoś przechowywał własne zbiory… Policja znajduje tam zwłoki kilku kobiet. Tymczasem Josephine Pulcillo znika. Rozpoczyna się pełen fałszywych tropów wyścig z czasem. Czy kobiecy duet śledczy zdoła rozwiązać zagadkę sięgającą daleko w przeszłość…?

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

49
Cykl Rizzoli / Isles. Tom 9. Milcząca dziewczyna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Cykl Rizzoli / Isles. Tom 9. Milcząca dziewczyna
ZapowiedźData premiery: 2022.10.12

Zemsta potrafi czekać w milczeniu. Cienie Chinatown nie zdradzają swoich tajemnic. Turyści podążający trasą Wycieczki z Duchami przez bostońskie Chinatown nie przypuszczają, że w krętych uliczkach oświetlonych czerwonymi lampionami znajdą coś więcej niż opowieści przyprawiające o gęsią skórkę. Dlatego w pierwszej chwili nie wierzą, że dłoń odkryta za śmietnikiem przez jedno z dzieci może być prawdziwa. A jednak jest. Tak jak ciało martwej kobiety, do której ta dłoń należała. Idealnie gładkie brzegi poderżniętego gardła wskazują na nietypowe narzędzie zbrodni. A włosy znalezione na ubraniu – na napastnika, który wcale nie musi być człowiekiem.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

50
Cykl Rizzoli / Isles. Tom 10. Ostatni, który umrze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Cykl Rizzoli / Isles. Tom 10. Ostatni, który umrze
ZapowiedźData premiery: 2022.10.12

Gdy poczucie bezpieczeństwa jest tylko złudzeniem... Pięć ofiar, w tym troje dzieci, zabitych strzałami w głowy. Teddy Clock, jedyny świadek zbrodni, ocalał, ukrywszy się pod łóżkiem. Chłopak już po raz drugi uniknął śmierci: dwa lata wcześniej ktoś zastrzelił jego rodziców i siostry. Okaleczony psychicznie Teddy trafia pod opiekę detektyw Jane Rizzoli. Po kolejnej próbie zamachu na jego życie Jane decyduje się umieścić go w Evensong, prywatnej szkole specjalizującej się w uczeniu dzieci z urazami psychicznymi.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

Wróć do góry