hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.08.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 4 sierpnia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Historia i teraźniejszość 1945-1979. Podręcznik dla klasy 1 liceum i technikum (Wojciech Roszkowski), na drugim Tajemniczy las (Sandra Dieckmann). Kolejny produkt to Mój mały zwierzaku (Marieke Lucas Rijneveld) oraz Kobiety, które kochają za bardzo (Robin Norwood).
1
Historia i teraźniejszość 1945-1979. Podręcznik dla klasy 1 liceum i technikum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia i teraźniejszość 1945-1979. Podręcznik dla klasy 1 liceum i t...
Dostępny
320 szt.

Numer ewidencyjny w wykazie: 1145/1/2O22 Nowy przedmiot Historia i Teraźniejszość wymaga także nowego podejścia do podręcznika. Autor – wybitny badacz, historyk i ekonomista, człowiek bardzo aktywny społecznie – postawił na narracyjność. W połączeniu z atrakcyjnym stylem pisania powinno przynieść to istotny efekt dydaktyczny, pobudza bowiem ciekawość czytelnika-ucznia. Samo przeczytanie tej książki spowoduje przyswojenie i zapamiętanie części zjawisk oraz tendencji występujących w najnowszej historii Polski oraz świata. Tekst został wsparty prawie pół tysiącem świetnie dobranych ilustracji, w większości unikatowych, tworzących równoległą narrację i niosących także wielką porcję wiedzy. Absolutną nowością są zastosowane w podręczniku specjalne znaki graficzne, QR-kody, które pozwalają przy pomocy zwykłego smartfonu zagłębić się w dodatkową lekturę źródłową lub obejrzeć projekcję unikatowych materiałów archiwalnych. QR-kodów jest łącznie 39. Można dzięki nim posłuchać np. słów św. Jana Pawła II, Winstona Churchilla, Johna Kennedy’ego, uczestniczyć w konferencji w Poczdamie, w wydarzeniach marcowych albo przeczytać oryginał Listu 34 czy Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Na początku każdego rozdziału zamontowana jest do odsłuchania i obejrzenia kilkuminutowa wypowiedź Autora, którą należy traktować jako dodatek dla zainteresowanych. QR-kody nie zastępują ani nie uzupełniają treści podręcznika. Połączenie tekstu ubarwionego cytatami, a nawet anegdotami, ciekawych ilustracji i QR-kodów czyni podręcznik niezwykle atrakcyjnym. Historia w takim wydaniu nie może być nudna. Spełnia swój cel zawarty już w starożytnej maksymie, że jest nauczycielką życia. Zarówno nowy przedmiot, jak i niniejszy podręcznik obejmują również część zagadnień dawnego przedmiotu Wiedza o Społeczeństwie. Zostały one wplecione w narrację historyczną i nie są pozbawione głębszych refleksji. Przekaz natury politologicznej, socjologicznej czy filozoficznej w kontekście konkretnych zdarzeń powoduje większą przyswajalność zagadnień teoretycznych. Czytelnik-uczeń powinien po tej lekturze zrozumieć, że życie społeczne oraz polityczne nie może być pozbawione wymiaru moralnego. Mało tego, wymiar ten jest najważniejszy. Drugi tom podręcznika obejmie lata 1980–2015.

49,00 zł
46,06 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,94 zł

28 osób kupiło
2
Tajemniczy las - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemniczy las
Dostępny
78 szt.

Bogato ilustrowana książka edukacyjna do wspólnego poznawania przyrody.​ Wyrusz do cudownego świata leśnych stworzeń, zobacz z bliska jak żyją mieszkańcy lasu, z kim zawierają sojusze, a przed kim muszą uciekać. Zobacz jakie mają zwyczaje zwierzęta, które, prowadzą nocny tryb życia, a jakie te, które już od świtu poszukują pożywienia. Baw się w odnajdywanie szczegółów na barwnych ilustracjach.

39,99 zł
23,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 16,00 zł

27 osób kupiło
3
Mój mały zwierzaku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój mały zwierzaku
Dostępny
225 szt.

Utrata, obsesja, samotność, poszukiwanie siebie… Nowa powieść autora Niepokój przychodzi o zmierzchu, laureata Międzynarodowej Nagrody Bookera. Dziwna nastolatka, naiwna jak dziecko i nad wiek dojrzała, opuszczona przez najbliższych w niekończącej się żałobie, szuka ucieczki w wyimaginowanych rozmowach z Freudem i Hitlerem, drobnych kradzieżach, fantazjach o lataniu, muzyce, w której zatapia się cała. Kiedy miejscowy weterynarz, troskliwy i szanowany, okazuje jej zainteresowanie, otwiera się przed nim. Zafascynowany dziewczyną Kurt wabi ją, przyciąga, podsyca pragnienia, poddając się złudzeniu, że sam wreszcie zapomni o lękach i koszmarach, które dręczą go każdej nocy. Pośród obietnic, wyznań, sprzeczek, szeptów, wspólnych lektur i SMS-ów z cytatami z popularnych piosenek jego gesty stają się coraz mniej niewinne, sen miesza się z jawą, a za granicą tego, co zakazane, majaczy upiornie biel dwuosobowego materaca. Mocna, odważna i wstrząsająca książka o tym, jak łatwo jest spłoszyć miłość. „Dajcie mi Nabokova i Rijnevelda! Dzięki nim literatura robi to, do czego została stworzona: odważnie idzie tam, gdzie nikt wcześniej nie dotarł. Od czytelnika zależy, czy i gdzie da się ponieść transgresywnym opowieściom spod znaku Lolity”. - Frank Hellemans, boeken.doorbraak.be „Ta powieść jest jak tornado, zmiata nas i zostawia po sobie ślad emocjonalnego zniszczenia. Tak działa tylko naprawdę dobra literatura”. - „Landshuter Zeitung” „Koszmar opowiedziany wirtuozowsko pięknym językiem”. - „Der Tagesspiegel”

54,90 zł
35,69 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 19,21 zł

19 osób kupiło
4
Kobiety, które kochają za bardzo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety, które kochają za bardzo
Dostępny
234 szt.

Najlepszy poradnik dla kobiet zaangażowanych w destrukcyjne związki. Dlaczego kocham za bardzo? Co zrobić, by nie tkwić w chorym związku? Jak odzyskać poczucie własnej wartości? Dzięki tej książce dowiesz się m.in.: - co skłania kobiety do angażowania się w toksyczne związki, - dlaczego kobiety podporządkowują niewłaściwym mężczyznom całe swoje życie, - dlaczego tkwią w takich związkach i nie próbują z nich uciec. Robin Norwood pokazuje i podpowiada, jak rozpoznać destrukcyjne związki, których korzenie tkwią zwykle w dzieciństwie. Uczy, jak wygrać w walce z uzależnieniem od rujnującego uczucia, ocalić własną osobowość, odzyskać godność i poczucie własnej wartości i stworzyć nowy dojrzały i satysfakcjonujący związek.

44,90 zł
28,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,61 zł

17 osób kupiło
5
Dom na przełęczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom na przełęczy
Dostępny
1548 szt.

Jak to pięknie, że w tych podłych czasach zdołaliście ocalić coś tak delikatnego i dobrego jak miłość. Kiedy Helena i Antoni brali wojenny ślub, nie wierzyli, że dana im będzie wspólna przyszłość. A jednak przetrwali, doczekali upragnionej wolności i teraz starają się ułożyć sobie życie w maleńkiej wiosce Rzekowo, położonej malowniczo w dolinie rzeki, wśród lasów i wzgórz. W nędznym gospodarstwie, w niełasce i odrzuceniu ze strony najbliższych, uczą się siebie nawzajem i próbują znaleźć szczęście w okaleczonym, poranionym przez wojnę świecie.

44,90 zł
28,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,61 zł

15 osób kupiło
6
Pakiet. Nie wiesz wszystkiego / Wszyscy muszą zginąć / Nie wiesz nic / Nie wiesz dlaczego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pakiet. Nie wiesz wszystkiego / Wszyscy muszą zginąć / Nie wiesz nic /...
Dostępny
21 szt.

Bestsellerowe thrillery psychologiczne osadzone w realiach liceum Freuda, poruszające ważne problemy społeczne takie jak „hejt” w Internecie czy depresja i samobójstwa wśród nastolatków. Pozycje obowiązkowe dla fanów mocnych i bezpardonowych historii!

119,90 zł
75,54 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 44,36 zł

14 osób kupiło
7
Polska myśl szkoleniowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska myśl szkoleniowa
Dostępny
163 szt.

Takiej książki jeszcze nie było - polski futbol taktycznie obnażony! Od przedwojennej szkoły krakowskiej i Józefa Kałuży przez futbol totalny w polskiej wersji z lat 70. XX wieku aż po reprezentację Adama Nawałki i Czesława Michniewicza. Michał Zachodny wziął na warsztat polską myśl szkoleniową i rozłożył ją na czynniki pierwsze, analizując przyczyny rzadkich zwycięstw i znacznie częstszych porażek polskiej reprezentacji. Znany analityk odmalowuje krajobraz piłki nożnej znad Wisły na przestrzeni dziesięcioleci, przedstawiając jej rozwój na tle taktycznych przemian w światowym futbolu. Co doprowadziło polską reprezentację do największych sukcesów w historii? W jaki sposób Kazimierz Górski i Antoni Piechniczek zbudowali drużyny, które sięgnęły po trzecie miejsce na mistrzostwach świata? Jak grały zespoły kolejnych selekcjonerów? Czy polski piłkarz ma w DNA grę z kontry? Czego najbardziej brakuje w polskim futbolu? Michał Zachodny w swojej książce odpowiada na te i wiele innych pytań oraz analizuje, kiedy staliśmy się tak pragmatyczni, że jedynym celem naszych drużyn jest obecnie przetrwanie 90 minut, by ewentualnym korzystnym wynikiem usprawiedliwić sposób, w jaki się go osiągnęło.

49,99 zł
33,49 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 16,50 zł

15 osób kupiło
8
Liczby w HR. Matematyczne ramy najbardziej ludzkiej części biznesu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liczby w HR. Matematyczne ramy najbardziej ludzkiej części biznesu
Dostępny
134 szt.

Współczesny biznes liczbami stoi. Wykresy, tabele, przetwarzanie danych, analizowanie wyników z przeszłości, prognozowanie sprzedaży, zakupów i produkcji... Większość działów w dużych przedsiębiorstwach wspiera się tym, co policzalne. Większość, ale raczej nie dział human resources. Dlaczego? Czyżby HR-owcy nie wierzyli w liczby i stawiali na intuicję? Może. A może po prostu brakuje im rzetelnych narzędzi, dzięki którym można przeanalizować dane, jakie są dostępne dla osób wyspecjalizowanych w zarządzaniu zasobami ludzkimi firmy? Do niedawna działy HR uchodziły powszechnie za najbardziej niemierzalne w przedsiębiorstwach. Ostatnio jednak ten trend się zmienia. Takie pojęcia jak data-based HR czy data-driven HR z roku na rok zyskują na popularności. Zarządzający firmami, a także sami pracownicy human resources chcą mierzyć efektywność coraz większej liczby procesów personalnych, by na podstawie uzyskanych wyników móc planować przyszłe działania. Tylko co mierzyć? Jakimi metodami to robić? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z analityką zasobów ludzkich znajdziesz w tej książce. Ta książka pomoże Ci zbudować lub wzmocnić rolę analityki HR w Twojej firmie, pomoże także w rozwijaniu umiejętności i perspektywy analityków HR oraz przekona zarząd i biznes, że warto zainwestować czas i fundusze w rozwijanie tej części biznesu. Wskaże jasne cele analityki personalnej, przeprowadzi Cię krok po kroku przez najważniejsze aspekty liczb w HR, które będziesz mógł wykorzystać w swojej firmie. Przede wszystkim książka pomoże Ci w znalezieniu wspólnego języka z biznesem, finansami i zarządem ? a językiem tym są właśnie dane.

79,00 zł
51,35 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 27,65 zł

14 osób kupiło
9
101 słynnych czołgów. Legendarne czołgi od I wojny światowej do dzisiaj (wyd. 5/2022) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50,00 zł
35,50 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,50 zł

12 osób kupiło
10
Księga emocji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga emocji
Dostępny
55 szt.

Zabawne opowiadania i podpowiedzi, jak radzić sobie z emocjami i wspomóc szczęśliwy rozwój dziecka Rozpoznawanie emocji i uczuć oraz umiejętność ich wyrażania są bardzo istotne w rozwoju dziecka. Chociaż dorośli nieraz domyślają się, co czują dzieci, to często nie potrafią im tego wytłumaczyć w odpowiedni sposób ani spokojnie o tym rozmawiać. Zrozumienie własnych emocji jest jednak niezbędne, żeby dziecko rosło i rozwijało się szczęśliwie. Opowiadania zawarte w tej książce pomogą dzieciom oswoić różne uczucia i odkryć, jak sobie z nimi radzić. W końcu nie ma dobrych czy złych emocji i zarówno dzieci, jak i dorośli mają prawo do jednych i drugich. Warto wspierać pociechy w ich przeżywaniu i nie uciekać zwłaszcza przed tymi uczuciami, które trudno nam zaakceptować. Uzupełnieniem opowiadań są zestawy podpowiedzi dla rodziców przygotowane przez La Nau Espacial, ośrodek specjalizujący się w edukacji emocjonalnej.

44,90 zł
28,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,61 zł

11 osób kupiło
11
Operacja Ostatni Dinozaur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja Ostatni Dinozaur
Dostępny
107 szt.

Dziadek Franz zabrał Tiril, Olivera i Ottona na tajną ekspedycję do położonej na uboczu doliny, gdzie przed milionami lat wędrowały dinozaury. Ze starych kości odnalezionych w dolinie stworzono kiedyś dziesięć figurek dinozaurów ozdobionych szlachetnymi kamieniami. Po wielu latach badań i poszukiwań profesor Burum zdołał odszukać dziewięć z dziesięciu cennych figurek. Teraz Biuro Detektywistyczne nr 2 wraz z dziadkiem Franzem musi wyruszyć śladem profesora i odnaleźć ostatniego dinozaura. Ty też możesz dołączyć do poszukiwań, wypatrując tropów, łamiąc szyfry i podążając za wskazówkami. Musisz mieć oczy szeroko otwarte. Rozwiązania kryją się w tekście i na ilustracjach - oraz na następnej stronie.

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

10 osób kupiło
12
Sandy Brokat. Piaskowe malowanki, papuga i flaming - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sandy Brokat. Piaskowe malowanki, papuga i flaming
Alexander
Dostępny
58 szt.

Piaskowe malowanki z brokatem! Teraz prace Twojego dziecka będą jeszcze piękniejsze. Zachwycą blaskiem mieniących się kolorów. Uwielbiana przez dzieci, artystyczna zabawa malowania piaskiem, polegająca na odsłanianiu kolejno poszczególnych, naciętych elementów obrazka, tak by odkryć klejącą powierzchnię. Odsłonięte elementy posypuje się piaskiem, w kolorze zgodnym ze wzorem lub według własnej wyobraźni, tworząc piękną ilustrację. Piaskowe malowanki wspaniale wpływają na samoocenę dzieci, ponieważ nawet dziecko niemające zdolności artystycznych może stworzyć piękny obrazek. W trakcie zabawy dziecko doskonali swoje zdolności manualne, w tym głównie precyzję ruchów, a także zręczność i koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawa z Piaskowymi malowankami pozytywnie wpływa na prawidłowy rozwój integracji sensorycznej. Co za tym idzie, ma niebagatelny wpływ na powstawanie nowych połączeń między neuronami. Produkt mocno wpływa na ćwiczenie koncentracji u najmłodszych. Zaletą zabawki jest wysoka jakość, bogactwo wzorów oraz atrakcyjna cena. Zawartość opakowania: 1) Obrazki x 2 (papuga i flaming) 2) Woreczki z kolorowym piaskiem (2 x 11) 3) Woreczek z brokatem (1) 4) Drewniany patyczek (1) 5) Papierowa podkładka (1) 6) Instrukcja

17,72 zł
15,99 zł

Rabat 9,8%
oszczędzasz 1,73 zł

10 osób kupiło
13
Choroba afektywna dwubiegunowa, czyli ze skrajności w skrajność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choroba afektywna dwubiegunowa, czyli ze skrajności w skrajność
Dostępny
106 szt.

Od hurraoptymizmu po głębokie przygnębienie, od hiperaktywności po kompletny marazm, z górki w dołek. Sam to odczuwasz albo masz w swoim otoczeniu kogoś, komu zdarzają się podobnie ekstremalne wahania nastroju, energii i zachowań? To może być - ale nie musi! - oznaka poważnej choroby. Ten poradnik, choć nie zastąpi rzecz jasna specjalistycznego leczenia, może pomóc ją zdiagnozować i zminimalizować jej skutki. Czym jest, a czym nie jest choroba afektywna dwubiegunowa, w skrócie ChAD? Przede wszystkim NIE JEST oznaką słabości charakteru czy woli. Ani zwyczajną huśtawką nastrojów. Jest natomiast ciężkim, przewlekłym i dożywotnim schorzeniem, którego skutki można minimalizować odpowiednio dobranymi lekami i terapią. Warto dodać, że zaburzenie afektywne dwubiegunowe często jest mylone z borderline, czyli osobowością pogranicza - spora część objawów bowiem jest podobna. Co istotne, konsekwencje złej diagnozy wpływają na skuteczność leczenia. Ten poradnik, stanowiący również kompendium wiedzy na temat różnych odmian choroby, rozwiewa większość związanych z nią mitów i stereotypów. Przede wszystkim jednak jest pomyślany jako pomoc dla chorych i ich bliskich, często bezradnych w obliczu wyzwań, jakie stawia przed nimi ChAD. W książce znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące choroby afektywnej dwubiegunowej.

54,90 zł
36,23 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 18,67 zł

8 osób kupiło
14
Rammstein. Die Band - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rammstein. Die Band
Dostępny
229 szt.

Nowe, uzupełnione wydanie Książka, którą trzymacie Państwo w rękach, jest więc nieautoryzowaną biografią. Pochwalę się jedynie, że jedną z nielicznych, jakie dotąd ukazały się na świecie na temat tego niezwykle przecież popularnego zespołu. Zespołu, który według danych, które podaję za niemiecką Wikipedią, do 2009 roku sprzedał imponujące 16 milionów płyt, a dalsze miliony kupiły bilety na ich spektakularne koncerty. Zespołu, który stał się już legendą za życia, muzyczną instytucją i najbardziej popularnym niemieckim wykonawcą rockowym w historii. Któremu w 2014 roku przypada dwudziesta rocznica powstania. I to głównie z myślą o fanach Rammstein oraz jako wyraz szacunku autora dla twórczości samego zespołu, powstała ta pozycja. Łukasz Dunaj (wstęp do książki)

79,90 zł
51,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 27,96 zł

8 osób kupiło
15
Zestaw. Układanki lewopółkulowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw. Układanki lewopółkulowe
Dostępny
68 szt.

Zestaw zawiera 25 kwadratów z tworzywa w trzech kolorach oraz książeczkę z wzorami do układania.Pomoc służy do stymulacji lewopółkulowego przetwarzania sekwencji wzorów. Polecana szczególnie dla dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej, zagrożonych dysleksją oraz dzieci dwujęzycznych. 

65,00 zł
6 osób kupiło
16
Morderca znad Green River - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morderca znad Green River
Dostępny
918 szt.

Jedna z największych zagadek kryminalnych Ameryki, rozwiązana po 20 latach śledztwa i opisana w mistrzowskim stylu przez królową true crime - Ann Rule. Historia wieloletniego polowania na najbardziej zachłannego seryjnego mordercę, jakiego znała Ameryka. W latach 80. Gary Ridgway w okolicach Seattle w bestialski sposób pozbawił życia 49 kobiet, choć policja twierdzi, że mogło być ich nawet dwukrotnie więcej. Jak to możliwe, że przez tyle lat był nieuchwytny? Dlaczego wymykał się policji, która cały czas miała go w zasięgu wzroku? Jakie odrażające tajemnice skrywał jego zbrodniczy umysł? I przede wszystkim: kim były jego ofiary, dlaczego właśnie one stały się łatwym łupem dla Mordercy znad Green River? Ann Rule drobiazgowo opisuje dwie dekady intensywnej pracy śledczej: zbierania dowodów, analizowania śladów, typowania sprawców, nie pomija też pomyłek w dochodzeniu. I oddaje hołd ofiarom Ridgwaya, nakreślając szczegółowy portret każdej z nich. A ponadto po raz kolejny przekonuje się, że bestia jest tuż obok niej...

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

6 osób kupiło
17
Podróże doktora Dolittle'a - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże doktora Dolittle'a
Dostępny
38 szt.

Pełna uroku powieść angielskiego pisarza Hugh Loftinga Podróże doktora Dolittle'a należy do światowego kanonu literatury dziecięcej. Wpisuje się jako druga książka do cyklu powieści o doktorze Dolittle'u i jego zwierzętach. Opowiada o wielkiej zamorskiej wyprawie niezwykłego bohatera, jakim jest doktor John Dolittle, największy na świecie przyjaciel zwierząt. Pod namową Tommy'ego Stubbinsa doktor Dolittle wyrusza na tajemniczą Wyspę Pajęczych Małp w poszukiwaniu zaginionego podróżnika Długiej Strzały. W podróży towarzyszą mu najbliżsi przyjaciele, między innymi papuga Polinezja, która nauczyła go mowy zwierząt, małpka Czi-Czi. Od pierwszych chwil na morzu wyprawa toczy się pod znakiem przygody, niesienia pomocy potrzebującym, komicznych scen i uroczych dialogów. Doktor Dolittle przemierza statkiem oceany, dociera na pływającą wyspę, zaprzyjaźnia się z Indianami, pertraktuje z morświnami, ucina sobie pogawędkę z Wielkim Szklanym Ślimakiem Morskim, zwiedza dno oceanu i przeżywa wiele zdumiewających przygód.

36,99 zł
26,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

6 osób kupiło
18
Opowiadać dalej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadać dalej
Dostępny
159 szt.

Oto małżonkowie w tropikalnym kurorcie. Jedno z nich jest śmiertelnie chore. Mąż opowiada żonie, niczym Szeherezada, która chciała ocalić życie, historie, by odwlec moment nieuchronnego rozstania. Żona odbiera telefon i dostaje przerażającą wiadomość. Zanim przekaże ją mężowi, musi pokonać dzielącą ich odległość. Wtedy wszystko się skończy. A jeśli rację miał Zenon z Elei i drogę ich dzielącą można w nieskończoność szatkować na coraz mniejsze odcinki? Może dałoby się odsunąć kres w nieskończoność. Kres miłości, życia i opowieści. Dramaturgiem każdego opowiadania jest czas. Opowiadanie zaś czymś nieskończenie podzielnym, jak przestrzeń w paradoksie Zenona. Można więc snuć opowieść, która się nigdy nie skończy, opowieść, która się kończy? O tym opowiada nam Barth. Bawi się formą, wciąga czytelnika zmysłowym językiem w zmyślone historie, których fikcyjność co rusz uwypukla. Historie powstają na naszych oczach. A dominującym wątkiem, równie efektownym, co losy bohaterów, jest refleksja nad istotą czynności opowiadania, nad wagą fikcji, bez której nie moglibyśmy poznać prawdy. Amerykański pisarz, John Barth, znany jest w Polsce przede wszystkim z "Bakunowego faktora". My wznawiamy dla Państwa, wydany w 1996 roku, zbiór "Opowiadać dalej? w znakomitym przekładzie Macieja Świerkockiego.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

6 osób kupiło
19
Rozdzieliła nas wojna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozdzieliła nas wojna
Dostępny
1346 szt.

Ostatnie takie lato… Sierpień 1939 roku był piękny – nadmorskie kurorty, takie jak Jurata, Chałupy czy Jastarnia tętniły życiem. Tylko niemiecki Sopot wydawał się nieco opustoszały, cichy, jakby już wiedział i zamarł w oczekiwaniu nieuchronnego… Od sielskich kresów przez kosmopolityczną Warszawę, aż po nadmorskie plaże niedawno odzyskanego morza, ludzie żyją i kochają, pełni nadziei i ufności. Wrześniowy świt w jednej chwili zmienia ich losy, obraca w nicość marzenia i plany. Pierwsze dni wojny są jedynie zapowiedzią nadchodzących lat, pełnych mroku i strachu, wypełnionych cierpieniem i lękiem o siebie i najbliższych. Czy w czasach walczących potęg i okrucieństwa, jakiego świat do tej pory nie zaznał, jest miejsce na miłość? Czy wystawiona na ostateczną próbę ma szansę przetrwać? Rozdzieliła nas wojna to historie utraconych marzeń, przerwanych szczęść i zawiedzionych nadziei.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

6 osób kupiło
20
Weź pan Rambo! Społeczna historia magnetowidów.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Weź pan Rambo! Społeczna historia magnetowidów..
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.21

Weź pan Rambo! Społeczna historia magnetowidów w Polsce Książka oparta jest na serii wywiadów z osobami związanymi z rynkiem wideo i użytkownikami magnetowidów, a także na analizie pism branżowych poświęconych mediom oraz prasy społeczno-kulturalnej. Takie źródła pozwalają na zestawienie ze sobą prywatnych historii osób, które współtworzyły rynek, z funkcjonowaniem wideo w przestrzeni medialnej. Ze Wstępu Jest to fascynująca i wciągająca książka, która ma także dla kogoś dorastającego w latach osiemdziesiątych XX wieku ważny duchologiczny wymiar, pociągający nawet wtedy, kiedy ma się z tego okresu głównie złe wspomnienia. prof. Adam Leszczyński Mirosław Filiciak i Patryk Wasiak napisali książkę niezwykle interesującą, erudycyjną, posiadającą dużą wartość poznawczą, poruszającą problematykę wbrew pozorom prawie nieznaną w polskim piśmiennictwie, łączącą cechy monografii naukowej i książki popularnej, oferującą czytelniczą przyjemność na różnych poziomach. prof. Piotr Zwierzchowski

45,00 zł
31,95 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

5 osób kupiło
21
100 tematów. Język ukraiński wer. ukraińska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
5 osób kupiło
22
PRL. Życie towarzyskie elit. Bale, bankiety, prywatki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PRL. Życie towarzyskie elit. Bale, bankiety, prywatki
Dostępny
360 szt.

Kolejny z serii tytuł autora bestsellerów historycznych, sprzedanych łącznie w milionie egzemplarzy. W swoim cyklu o peerelowskiej rzeczywistości tym razem zajmuje się celebrytami epoki. Sprawdza, gdzie i z kim bywali, co dokładnie robili, i dlaczego – choć nie wpisywali się z jedyną słuszną linię, linię partii – także jej notable chcieli być jak oni. Temat modny, więc to nie tylko gratka dla miłośników literatury faktu spod pióra Sławomira Kopra, ale i wszystkich zainteresowanych poznaniem epoki, o której dzisiaj krążą legendy.

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

5 osób kupiło
23
Pollyanna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pollyanna
Dostępny
31 szt.

Pollyanna jest powieścią dla dziewcząt amerykańskiej autorki Eleanor H. Porter. Powieść należy do światowego kanonu literatury dziecięcej. Opisuje losy tytułowej bohaterki Pollyanny, niezwykłej jedenastoletniej dziewczynki, obdarzonej ujmującym charakterem i promieniującej pogodą ducha. Naturalna radość, troskliwość i miłość do innych nie gasną w dziewczynce nawet wobec najtrudniejszych doświadczeń życiowych. Wręcz odwrotnie. To nie tragiczne sytuacje i nieprzychylni ludzie zmieniają Pollyannę, to ona zmienia otaczający ją świat na lepsze. Tak się dzieje, kiedy osierocona dziewczynka trafia na wychowanie do domu bogatej ciotki Polly. Surowa i nieprzychylna ciotka zmienia się stopniowo, a wraz z nią wiele innych osób z jej otoczenia. Dobro czyni dobro i powraca. Tak się dzieje w najtrudniejszych życiowych przygodach, jakich doświadcza bohaterka. Tryumf dziewczęcej ufności, radości i opiekuńczości nad bolesnymi zrządzeniami losu i goryczą ludzi zapewnił Pollyannie ponadczasową popularność. Powieść odniosła tak wielki sukces wydawniczy na całym świecie, że jej autorka napisała drugą część, Pollyanna dorasta, a pięciu innych znanych pisarzy wykorzystało postać bohaterki w swoich powieściach dla dzieci i młodzieży. Pollyanna była wielokrotnie ekranizowana w kinie i telewizji.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

5 osób kupiło
24
Opowiadania japońskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania japońskie
Dostępny
26 szt.

Ryunosuke Akutagawa i Atsushi Nakajima należą do najwybitniejszych autorów japońskich XX wieku. W Opowiadaniach japońskich prezentujemy czytelnikowi polskiemu kilka najznakomitszych opowiadań jednego i drugiego pisarza. Du Zichun i Chrystus z Nankinu autorstwa Akutagawy oraz Opowieść o mistrzu, Kronikę górskiego księżyca, czyli o poecie, który został tygrysem, Człowieka byka i Ucznia Konfucjusza autorstwa Nakajimy. Wyboru opowiadań przekładu z języka japońskiego i opracowania przypisów dokonał wybitny znawca literatury japońskiej, profesor nowożytnej historii Japonii na Uniwersytecie Kyushu Sangyo, Krzysztof Szpilman.

27,50 zł
19,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 7,51 zł

4 osoby kupiły
25
Psychoterapia pisana żartem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychoterapia pisana żartem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

Psychoterapia to zjawisko międzyludzkiej wymiany, wyjątkowe ze względu na wielowarstwowe społeczne i kulturowe konteksty, z których wyrasta i w których jest zanurzona. W tej książce żarty o psychoterapii, służą głębszemu zrozumieniu jej różnych aspektów oraz dotarciu do tych obszarów, które są szczególnie trudne i niewygodne, a w związku z tym pomijane lub tabuizowane. Książka pokazuje, jak stosowanie żartu jako interwencji terapeutycznej może znakomicie uzupełniać inne, bardziej poważne metody postępowania. Żart wprowadza do terapii archetypową postać trickstera ? przewrotnego prześmiewcę, który swym działaniem może odwrócić pojmowanie świata i zmienić jego reguły. Tomasz Teodorczyk ? psychoterapeuta, superwizor i facylitator społeczny z wieloletnim stażem zawodowym. Współzałożyciel Akademii Psychologii Głębokiego Dialogu (dawniej Akademia Psychologii Zorientowanej na Proces). Realizuje projekty społeczne i szkoleniowe w Polsce i na świecie (m.in. w Ekwadorze, Meksyku, Gruzji, Armenii, Ukrainie). Autor książek: Jak umierają ptaki (2014), Oświecenie dziobaków (2015), Mindell i Jung. Reedycje i inspiracje (2016), Traktat o psychoterapii. IMAM (2017), Płacz Cykady (2021) oraz dramatu Episteme (2021).

39,90 zł
35,11 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,79 zł

4 osoby kupiły
26
Sandy Brokat. Piaskowe malowanki, lis i miś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sandy Brokat. Piaskowe malowanki, lis i miś
Alexander
Dostępny
64 szt.

Piaskowe malowanki z brokatem! Teraz prace Twojego dziecka będą jeszcze piękniejsze. Zachwycą blaskiem mieniących się kolorów. Uwielbiana przez dzieci, artystyczna zabawa malowania piaskiem, polegająca na odsłanianiu kolejno poszczególnych, naciętych elementów obrazka, tak by odkryć klejącą powierzchnię. Odsłonięte elementy posypuje się piaskiem, w kolorze zgodnym ze wzorem lub według własnej wyobraźni, tworząc piękną ilustrację. Piaskowe Malowanki wspaniale wpływają na samoocenę dzieci, ponieważ nawet dziecko niemające zdolności artystycznych może stworzyć piękny obrazek. W trakcie zabawy dziecko doskonali swoje zdolności manualne, w tym głównie precyzję ruchów, a także zręczność i koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawa z Piaskowymi Malowankami pozytywnie wpływa na prawidłowy rozwój integracji sensorycznej. Co za tym idzie, ma niebagatelny wpływ na powstawanie nowych połączeń między neuronami. Produkt mocno wpływa na ćwiczenie koncentracji u najmłodszych. Zaletą zabawki jest wysoka jakość, bogactwo wzorów oraz atrakcyjna cena. Zawartość opakowania: 1) Obrazki x 2 (lis i miś) 2) Woreczki z kolorowym piaskiem (2 x 11) 3) Woreczek z brokatem (1) 4) Drewniany patyczek (1) 5) Papierowa podkładka (1) 6) Instrukcja

17,72 zł
15,99 zł

Rabat 9,8%
oszczędzasz 1,73 zł

4 osoby kupiły
27
Tak, zdam! Egzamin ósmoklasisty 2023. Matematyka. Niezbędnik z teorią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tak, zdam! Egzamin ósmoklasisty 2023. Matematyka. Niezbędnik z teorią
Dostępny
145 szt.

Cała praktyczna wiedza matematyczna potrzebna na egzaminie, podana w przystępnej i skrótowej formie. Pozwoli uzupełnić i usystematyzować wiedzę niezbędną do rozwiązywania zadań egzaminacyjnych. Zastąpi podręczniki, do których obecnie ósmoklasiści mogą nie mieć dostępu. Kompleksowe wsparcie w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty Co znajdziesz w publikacji Tak, zdam! Egzamin ósmoklasisty? - niezbędną, usystematyzowaną teorię do każdego działu przydatną na egzaminie, - atrakcyjną formę powtórek przed egzaminem ósmoklasisty, - zestawienie wzorów i ich zastosowań, - uzupełnienie materiału zawartego w publikacji Egzamin ósmoklasisty. Matematyka. Wzory, zadania i arkusze egzaminacyjne.

33,40 zł
30,06 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,34 zł

4 osoby kupiły
28
Nad Niemnem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nad Niemnem
Dostępny
13 szt.

Nad Niemnem - klasyka literatury polskiej, którą powinien poznać każdy! Sięgnij po niezwykłą powieść społeczno-obyczajową, która stanowi sztandarowy przykład literatury pozytywistycznej. Miłość nie wybiera - dopada wszystkich bez względu na status społeczny, płeć, kolor skóry czy wiek. I o ile dzisiaj te kryteria zwykle już nie są żadną przeszkodą w zawieraniu związków, jeszcze pod koniec XIX wieku pochodzenie mogło stanąć zakochanym na drodze do szczęścia. Czy historia mezaliansu mogła skończyć się dobrze? Odpowiedź zawiera książka Elizy Orzeszkowej - Nad Niemnem. Nad Niemnem to w istocie historia miłości dwojga młodych, pochodzących z różnych światów ludzi. Justyna to piękna, mądra szlachcianka, którą po represjach władz carskich wobec jej najbliższej rodziny wir historii rzucił do dworku w Korczynie. Wraz z ojcem zamieszkuje u wuja i jego żony w zamian za pomoc w prowadzeniu gospodarstwa. Jan to przystojny i pracowity chłop pochodzenia szlacheckiego z Bohatyrowicz, który zarabia na życie pracą własnych rąk. Podczas powrotu wozem do domu poznaje Justynę, która zwraca uwagę na jego cudny głos i śpiewaną przez niego pieśń... Tak zaczyna się znajomość, której losy będziemy śledzić aż do ostatniej strony. Uczucie Jana i justyny, zanim na dobre rozkwitnie, już będzie wystawione na próbę: w Korczynie zjawia się bowiem dawny ukochany Justyny, któremu obecność żony przy boku nie przeszkadza w adorowaniu i uwodzeniu dziewczyny. Jan również przyciąga uwagę kobiet, zwłaszcza Jadwigi - sąsiadki, która od lat kocha się w młodym Bohatyrowiczu i próbuje zdobyć go dla siebie. Czy skutecznie? Zarówno Justyna, jak i Jan szanują tradycje i znają wartość pracy. Kochają przyrodę. Jan często pływa łódką po Niemnie, czasem towarzyszy mu Justyna, odkrywając tajemnicę jego wędrówek. Ich relacja rozwija się powoli: najpierw stają się przyjaciółmi. Ale czy w ogóle mogą się pokochać, skoro ich związek byłby mezaliansem? Czy dobrze urodzonej pannie wypada związać się z kimś tak ubogim jak Jan?

57,50 zł
41,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,10 zł

4 osoby kupiły
29
Wild. Tom 1. The Simple Wild. Zostań ze mną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Wild. Tom 1. The Simple Wild. Zostań ze mną
Dostępny
1015 szt.

Calla Fletcher nie miała nawet dwóch lat, gdy matka wywiozła ją z Alaski, nie mogąc dłużej znieść izolacji i wiejskiego trybu życia. Dwudziestosześcioletnia dziewczyna zna tylko życie w wielkim, zatłoczonym Toronto. Kiedy dowiaduje się jednak, że dni jej ojca, który pozostał na Alasce, są policzone, zdaje sobie sprawę, że nadszedł czas na długą podróż do odległego miasteczka, w którym się urodziła. Calla stawia czoła dzikiej przyrodzie, dziwacznym porom naturalnego światła, wygórowanym cenom, nawet konieczności korzystania z wychodka, a wszystko to, by poznać ojca. Podczas gdy dziewczyna stara się przywyknąć do surowego środowiska, nieuczesany, arogancki miejscowy pilot, który pomaga w prowadzeniu firmy czarterującej samoloty jej ojca, nie potrafi sobie wyobrazić życia w jakimkolwiek innym miejscu na świecie. I z chęcią odstawi Call do domu, przekonany, że jest zbyt rozpieszczona, by poradzić sobie na odludziu. Niebawem jednak między dwojgiem zupełnie różnych ludzi, rodzi się nieoczekiwane uczucie. Calla nie zamierza jednak zostać na Alasce, a Jonah nigdy z niej nie wyjedzie. Czy przystojny pilot i rozkapryszona dziewczyna z Toronto znajdą w końcu do siebie drogę? Czy będą potrafili poświęcić się dla miłości? Czy powtórzy się historia rodziców dziewczyny?

49,90 zł
24,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 24,95 zł

4 osoby kupiły
30
Lato leśnych ludzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lato leśnych ludzi
Dostępny
50 szt.

Lato leśnych ludzi uważane za najwybitniejszą powieść Marii Rodziewiczówny, należy do kanonu polskiej literatury dziecięcej i młodzieżowej. Głównymi bohaterami jest czwórka przyjaciół, która spędza wakacje w lesie na życiu zgodnym z naturą. Razem wędrują po puszczy, prowadzą leśne gospodarstwo, pomagają zwierzętom. Początkowo domek nad jeziorem zamieszkuje trzech z nich: Rosomak, Pantera i Żuraw. Potem dołącza do nich niedoświadczony w leśnym życiu kilkunastoletni Coto, któremu wakacje w lesie mają pomóc zapomnieć o uczuciu do starszej kobiety. Koledzy wprowadzają go w inny świat daleki od cywilizacyjnego pospiechu i mieszczańskiej wygody. Z czasem Coto otrzymuje nowe zasłużone imię Orlik. Powieść, oparta na autentycznych przeżyciach autorki i dogłębnej znajomości lasu, zwierząt, tradycji puszczańskich, jest prawdziwym hymnem ku chwale życia zgodnego z rytmem natury i jej prawami. Przesłaniem książki jest idea, że przyroda wspólna praca doskonaloną człowieka duchowo, zwłaszcza młodych ludzi. Idea ta okazuje się niezwykle aktualna i przeświecona również dzisiejszemu harcerstwu.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

4 osoby kupiły
31
100 tematów. Literatura ukraińska wer. ukraińska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
4 osoby kupiły
32
Zestaw. Emocje i relacje społeczne - stymulacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw. Emocje i relacje społeczne - stymulacja
Dostępny
18 szt.

,,Emocje i relacje społeczne - stymulacja" to zbiór obrazków sytuacyjnych, dzięki którym terapeuci mogą ćwiczyć umiejętność rozumienia i nazywania emocji i norm społecznych zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi. Postaci na rysunkach przedstawione są z pominięciem rysów twarzy, aby wyeliminować schematyczne rozpoznawanie emocji poprzez patrzenie na układ ust. Pozwala to na odczytywanie emocji z kontekstu, konsytuacji, postawy ciała, wykonywanego ruchu. Umożliwia też różnorodnąinterpretację znaczenia w zależności od nadanej ilustracji treści (rysunki nie zawsze przedstawiają emocje skrajne jak strach czy radość, dzięki czemu pozwalają na rozmowę o takich emocjach/uczuciach jak tęsknota, duma, zazdrość itp.) Wykorzystując obrazki, można ćwiczyć:- narrację,- nazywanie emocji i podawanie ich przyczyn,- różnicowanie emocji w zależności od zmian treści narracji,- przyjmowanie perspektywy myślowej bohaterów poprzez nazywanie ich emocji oraz wymyślanie słów, które mogą w danej sytuacji wypowiedzieć,- rysowanie wyrazu twarzy bohaterów w zależności od nadanego znaczenia,- rozumienie zależności emocji od zdarzeń/sytuacji/słów,- kategoryzację emocji. 

72,00 zł
3 osoby kupiły
33
Zeszyty ćwiczeń do elementarza. Część 1 i 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyty ćwiczeń do elementarza. Część 1 i 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.21

Do Elementarza i Podręcznika zostały przygotowane również zeszyty ćwiczeń. Zeszyty te umożliwią naukę litery zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. Zostały podzielone na dwie części: w zeszycie pierwszym będzie można znaleźć ćwiczenia liter małych i wyrazów, w zeszycie drugim – ćwiczenia liter dużych oraz zwrotów i zdań. Ćwiczenia prowadzone są równolegle z podręcznikiem. Elementarz do nauki pisania i czytania ułożony według metody nauki pisania powstał z potrzeby przywrócenia nauce pisania odpowiedniej rangi. Od dziesięcioleci obserwujemy drastycznie obniżający się poziom umiejętności pisania wśród dzieci szkolnych, a także zanikającą umiejętność nauczania pisania wśród nauczycieli. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, iż autorzy współczesnych elementarzy, kładąc nacisk na naukę czytania, nie zdają sobie sprawy z tego (lub fakt ten ignorują), że nauka pisania jest niezwykle trudna i wymagająca dla osoby nauczającej, ale zwłaszcza dla dzieci przyswajających sobie tę umiejętność. Inicjatywę podjęła Ewa Landowska, zajmująca się kaligrafią i nauką pisania od 20 lat, zapraszając do współpracy Izabelę Barankiewicz – neurologopedę, nauczycielkę, absolwentkę polonistyki (w tym projekcie odpowiedzialna za wiersze), Kamilę Piazza – doktora sztuk pięknych (autorka ilustracji w elementarzu) oraz Monikę Wojtaszek-Dziadusz – doktor habilitowaną sztuk pięknych (odpowiedzialną za projekt książki). Tak powstał elementarz, w którym każdy z jego komponentów został rzetelnie opracowany przez kompetentne w swych dziedzinach osoby, począwszy od liter, część merytoryczną, przez ilustracje, wierszyki dla dzieci oraz dobrze zaprojektowaną całość. Elementarz przeznaczony będzie dla nauczania prywatnego i domowego. Będą mogli z niego korzystać nauczyciele szkół niepublicznych i rodzice, uczący swoje dzieci w domu. Nauczanie pisania nie jest proste, dlatego do elementarza przygotowany został Podręcznik dla nauczycieli i rodziców, z którego można nauczyć się pisać pismem szkolnym, zaprojektowanym przez Ewę Landowską. Do Podręcznika dla nauczycieli i rodziców przygotowane zostały Zeszyty ćwiczeń dla dzieci i dorosłych. Podręcznik do nauczania pisma szkolnego dla nauczycieli i rodziców napisałam tak, aby ułatwić przyswojenie poszczególnych liter – dla liter małych jest to ta sama kolejność, którą mamy w elementarzu (nie licząc liter ze znakami diakrytycznymi, dwuznaków i trójznaków), dla liter dużych kolejność ta jest inna niż w elementarzu. Kolejność liter w elementarzu ułożona jest według kolejności poznawania małych liter według metody nauki pisania. Wraz z małą literą pokazywany jest jej duży odpowiednik (ale tylko w elementarzu), jednak kolejność poznawania liter dużych powinna być inna, również zależna od stopnia trudności pod względem nauki pisania. I tę właśnie kolejność prezentuję w podręczniku, a także w zeszytach ćwiczeń, które pod względem kolejności poznawanych liter są prowadzone równolegle z podręcznikiem. Ewa Landowska.

37,40 zł
26,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,47 zł

3 osoby kupiły
34
Stambulskie szepty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stambulskie szepty
Dostępny
81 szt.

W ?Stambulskich szeptach? jednym z bohaterów opowieści jest nieprzewidywalne miasto, którego głos miesza się z głosami mieszkańców. Miasto, które przyjmuje miliony ludzi z otwartymi rękami ? wiernych i niewiernych, głupich i głupszych, wszystkich. Czy nie ma dość? W Stambule pozorny ład może w jednej chwili stanąć na głowie, tu wspomnienia mieszają się z rzeczywistością, a odległa przeszłość z teraźniejszością. Co łączy Agathę Christie, Lwa Trockiego, Astrid Lindgren czy Piri Reis i zwykłych zjadaczy chleba? Czy niebieska dziewczynka ze snu pewnego pisarza pojawia się w historii słynnego żeglarza przez przypadek? Co łączy ze sobą te postaci? Czy staruszka z wyspy naprawdę spotkała Lwa Trockiego, czy to tylko rodzinne opowieści wdarły się w jej wspomnienia z dzieciństwa? Czy Bosfor jest faktycznie lekarstwem na każdą bolączkę okolicznych mieszkańców? Fakty w fikcji, fikcja w faktach, a w tle miasto miast. Na samym końcu zbioru do czytelników przemawia sam Stambuł, zdradzając swój sekret. Oczywiście ? szeptem. Fragm. recenzji: ?Stambulskie szepty? Agaty Wielgołaskiej postawiłabym na półce obok ?Sklepów cynamonowych? Brunona Schulza. Obie pozycje wymagają od czytelnika szczególnej koncentracji, potrzebne są niezwykła wrażliwość oraz ogromna wyobraźnia. U Wielgołaskiej momentami surrealistyczna poetyka snów budzi w czytelniku najczulsze emocje. Fabuła okazuje się nie mieć szczególnego znaczenia. Najlepiej samemu sprawdzić, o czym szepcze wielkie miasto dwóch kontynentów. [Sylwia Chrabałowska] Informacja o autorce: Agata Wielgołaska - socjolożka, tłumaczka, autorka książek i artykułów o Turcji, wydała także tom poezji (?Zaplanowane nieporozumienie?, 2016) oraz zbiór opowiadań (?Pisarze, nie mordujcie własnych dzieci?, 2019). Od kilkunastu lat mieszka w Stambule i tworzy blog Tureckie Kazania. Hobbistycznie fotografuje i podróżuje promami, przy tym cały czas nie może się zdecydować, która strona Bosforu bardziej ją pociąga.

42,00 zł
29,82 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 12,18 zł

3 osoby kupiły
35
Purse Pets. Interaktywna torebka Print Perfect - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Purse Pets. Interaktywna torebka Print Perfect
Spin Master
Dostępny
73 szt.

Ożyw swój wygląd z Purse Pets! Te bajeczne, interaktywne torebki-zwierzaki mają niesamowitą osobowość! Reagują na dotyk, mrugają i wydają ponad 25 ekscytujacych dźwięków. Te puszyste i bajeczne interaktywne zwierzaki to wyjątkowe torebki, które reagują na Twój dotyk, naprawdę mrugają i mają ponad 30 ekscytujących dźwięków i reakcji unikalnych dla każdego stylu Purse Pet! Zabawka posiada 3 tryby: podróży, magiczny i uśpienia. W trybie podróży będzie się z Tobą kontaktować, gdy będziecie się przemieszczać. W trybie magicznym możecie częściej wchodzić w interakcje i grać w gry. W trybie uśpienia będzie jeśli w wyznaczonym czasie (około 5 minut) nie pojawi się żadna interakcja. Zabierz ze sobą swoją super uroczą torebkę, gdziekolwiek idziesz! Każda torebka ze zwierzakiem ma idealny rozmiar, aby zmieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Torebki - zwierzaki są świetnym prezentem dla dziewczynek lubiących oryginalne dodatki i gadżety. Zbierz je wszystkie (każdy sprzedawany osobno) i wyraź swój styl dzięki modnej Purse Pets!

175,50 zł
105,30 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 70,20 zł

3 osoby kupiły
36
Chi Chi Love. Piesek Chihuahua. Cukierkowa torba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chi Chi Love. Piesek Chihuahua. Cukierkowa torba
Simba Toys, Simba
Dostępny
152 szt.

Chi Chi Love. Przyjaciele na całe życie! Wierne spojrzenie i miękkie w dotyku. Te słodkie pluszowe pieski Chi Chi Love posiadają stylowe ubranka z modnymi dodatkami, jak i torebki zgodne z najnowszymi trendami. Miłośnicy psów i mali pasjonaci zakochają się w ChiChi natychmiast. Piesek Chihuahua Cukierkowa Torba to modny gadżet dla każdej dziewczynki. Pluszowy piesek jest mięciutki i milutki w dotyku, idealny do przytulania. Możesz nosić go w torbie i zabrać na spacer lub wyjąć i opiekować się śliczną maskotką. Cukierkowa Torba ma zielony pasek na ramię, który pozwala wygodnie nosić swojego pupila, by nie rozstawać się z nim na krok! ChiChi Love uczy poprzez zabawę - dziecko rozwija poczucie odpowiedzialności i troski, dowiaduje się, na czym polega opieka nad pieskiem i zachęca do aktywnego spędzania czasu. Zawartość i cechy zestawu: - 1 x piesek Chihuahua, - 1 x torba w kształcie cukierka, - torba ma rączki i pasek na ramię, - wyszywane oczy i pyszczek, - plastikowy nosek. Wysokość zabawki: ok. 20 cm.

207,90 zł
187,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 20,79 zł

3 osoby kupiły
37
Miliarder do wzięcia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miliarder do wzięcia
Dostępny
1214 szt.

Niedostępny emocjonalnie. Jest wycofany, zimny i zamknięty jak magazyn z pociskami nuklearnymi. Stanowi również najlepszą partię stulecia – przynajmniej według jego bankowych wyciągów. Mój udawany chłopak… Hayes Rutherford wyznaczył mi proste zadanie – mam trzymać swatających krewnych oraz zainteresowane kobiety na dystans od zamkniętego w sobie, zrzędliwego spadkobiercy mojego ulubionego imperium filmowego. Jednak im bardziej przenikam przez otaczający Hayesa mur, tym bardziej zdaję sobie sprawę, że mamy ze sobą wiele wspólnego. Ale, jak to w przypadku udawanego związku z miliarderem, wszystko fajnie, pięknie, aż rozpęta się skandal. ⭐ Fake Dating ⭐ Enemies to Lovers ⭐ Grumpy Sunshine

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
38
O żywieniu Twojego psa praktycznie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O żywieniu Twojego psa praktycznie
Dostępny
29 szt.

Żywienie psa to temat najbliższy wielu opiekunom. Wciąż poszukują wiedzy i informacji jak żywić psa, jak optymalnie wybrać właściwe produkty z gąszcza propozycji rynkowych. Książka O żywieniu Twojego psa praktycznie w przyjazny sposób poszerza wiedzę na temat żywienia psa i pomaga skonfrontować własne obserwacje z wynikami badań naukowych. Dostarcza ogrom wiedzy od najlepszych specjalistów, podpartej najnowszymi wynikami badania i rozbudowaną bibliografią. To pozycja obowiązkowa dla każdego opiekuna psa. Autorzy przybliżają nie tylko problemy współczesnego psa takie jak otyłość, stany zapalne jelita grubego, alergia pokarmowa ale i wyzwania opiekuna czym i jak karmić, wpływ żywienia na zachowanie oraz jak odnaleźć się w gąszczu współczesnych rozwiązań. Książka O żywieniu Twojego psa praktycznie wyróżnia się bardzo atrakcyjną szatą graficzna, zwracającą uwagę na najważniejsze kwestię. Artykuły wzbogacone są o grafiki, wykresy i tabele. Autorzy artykułów to największe autorytety w dziedzinie żywienia zwierząt domowych. Jakie zagadnienia poruszają? Dieta w praktyce - karma monobiałkowa alternatywą dla alergika? - Dr Agnieszka Kurosad Uroczo okrągły czy poważnie chory - jak działać skutecznie przy nadwadze i otyłości? - Dr Jacek Wilczak Olejek CBD - panaceum czy placebo? - Prof. dr hab. Michał Jank Przez żołądek do serca - wyzwania żywieniowe psów małych ras - Dr Joanna Zarzyńska Z kangurem, chrząszczem a może na bazie jajka - nowe źródła składników odżywczych - Dr Karolina Hołda Piękna kupa - cel do osiągnięcia - Dr Jacek Wilczak Probiotyki - potrzeba wymagająca ostrożności - Prof. dr hab. Michał Jank Włókno pokarmowe - kiedy, dlaczego, za i przeciw - Dr Olga Lasek Produkty zbożowe - niedocenione ziarno owsa - Dr hab. Wioletta Biel Głodny, czyli zły - jak żywienie wpływa na zachowanie - Dr Sybilla Berwid-Wójtowicz Dzika czy hodowlana - ryba w diecie psa - Agnieszka Cholewiak-Góralczyk Biologiczna potrzeba a emocje i przyjemność - karmienie zwierząt z perspektywy behawiorysty - Andrzej Kinteh-Kłosiński Jeśli jeszcze zastanawiacie się czy warto sięgnąć po tą niezwykłą pozycję zapraszamy do przeczytania fragmentu wywiadu z dr Jackiem Wilczakiem Po co kolejna książka na temat żywienia psów? Na ten temat zawsze można mówić w różnych aspektach i z różnych perspektyw. Książka powstała na skutek zrywu osób, które prowadziły wykłady na Kongresie O żywieniu Twojego psa praktycznie. Jesteśmy nie tylko naukowcami, ale i praktykami, pracującymi z psimi pacjentami i rozumiejącymi najważniejsze problemy i wyzwania opiekunów zwierząt. Dlaczego warto, zamiast wyszukać w internecie danych zagadnień sięgnąć po książkę? Jeżeli źródłem informacji byłyby wyszukane informacje w recenzowanych czasopismach naukowych proszę bardzo. Jednak internet jest pełen treści i informacji o różnym pochodzeniu źródeł. Zawsze weryfikacja tej informacji z życiem, jest łatwiejsza u praktyka niż samemu na własnej skórze przekonywać się czy na pewno np. stosowanie danego dodatku do diety wywoła pożądany efekt u konkretnego psa. Oczywiście objętość książki ma też swoje granice. Tych tematów można było stworzyć jeszcze więcej, można by było jeszcze bardziej szczegółowo i dokładniej opisać. Natomiast myślę, że na samym początku zaciekawienie tą książką i pozycjami literaturowymi zawartymi w niej, też jest ważne.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

3 osoby kupiły
39
Podróże Guliwera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże Guliwera
Dostępny
32 szt.

Podróże Guliwera są oświeceniową powieścią satyryczną należącą do ścisłego kanonu literatury angielskiej i światowej. W powieści opisane są cztery fantastyczne podróże Lemuela Guliwera, doktora marynarki. Pierwsza prowadzi Guliwera do krainy Liliputów, w drugiej, bohater trafi a do Brobdingnag, krainy gigantów, gdzie sam znajduje się na trudnej pozycji liliputa. Trzecia podróż wiedzie Guliwera na latającą wyspę Laputa, królestwa muzyków i matematyków. Czwarta prowadzi do kraju rządzonego nie przez ludzi - którzy zachowują się tam jak dzikie i trudne do poskromienia zwierzęta, lecz przez mądre konie Houyhnhnmy. Choć barwne przygody Guliwera czyta się jak pasjonującą powieść podróżniczą, dzieło Jonathana Swift'a jest w istocie głęboko filozoficzne. Podróże Guliwera uważane są za pierwszą w historii krytykę czasów nowożytnych, arcydzieło satyry społecznej i politycznej poddające krytyce obyczajowość społeczeństwa, którego jedynym drogowskazem stała się chytrość i pogoń za zyskiem. Od swojego wydania po dzień dzisiejszy książka cieszy się niesłabnącą popularnością wśród czytelników na całym świecie. Podróże Guliwera doczekały się wielu sławnych ekranizacji i adaptacji filmowych. Lektura dla szkół średnich.

35,99 zł
25,91 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

3 osoby kupiły
40
Hiszpański w cztery tygodnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański w cztery tygodnie
Dostępny
152 szt.

Nowoczesny kurs języka adresowany do osób rozpoczynających naukę. Umożliwia opanowanie podstaw języka w ciągu czterech tygodni, po dokładnym przećwiczeniu materiału zawartego w 28 lekcjach. Teksty prezentują współczesny język, jakim posługują się mieszkańcy danego kraju. Podręcznik, dzięki wielu atrakcyjnie podanym komentarzom realioznawczym, zapoznaje Czytelnika z elementami wiedzy o historii, kulturze i obyczajowości. Każda lekcja składa się z: dialogu i jego tłumaczenia, objaśnień gramatycznych, słownictwa, ćwiczeń, komentarzy realioznawczych.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

3 osoby kupiły
41
Skyward. Tom 2. Wśród gwiazd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skyward. Tom 2. Wśród gwiazd
Dostępny
227 szt.

Brandon Sanderson jest po prostu wspaniałym pisarzem. Kropka. - Patrick Rothfuss, autor bestsellera Imię wiatru Przez całe życie Spensa marzyła o lataniu. Chciała dowieść, że jest równie dzielna jak jej ojciec. Została pilotem, ale wtedy odkryła druzgocącą prawdę o swoim ojcu. Plotki o jego tchórzostwie okazały się prawdziwe ‒ zdezerterował w trakcie bitwy z Krellami. A w zasadzie jeszcze gorzej, bo zwrócił się przeciwko swoim i ich zaatakował. Dziewczyna jest pewna, że kryje się za tym coś więcej. Jest przekonana, że cokolwiek przydarzyło się ojcu w jego myśliwcu, może także zdarzyć się jej. Kiedy przedostała się za pierścień fortów broniących jej planetę, usłyszała gwiazdy ‒ i było to przerażające przeżycie. Spensa odkryła, że wszystko, czego uczono ją o jej świecie, jest kłamstwem. A do tego odkrywa również kilka faktów o sobie ‒ i jeśli będzie musiała, poleci na koniec galaktyki, żeby ocalić ludzkość… Brandon Sanderson doskonale wie, jak przykuć uwagę czytelnika. Za sprawą wiarygodnie nakreślonej bohaterki i wciągającej fabuły aż chce się szybko dotrzeć do ostatniej kartki książki, by poznać zakończenie. - Booklist Kontynuacja bestsellerowej powieści Do Gwiazd

49,90 zł
39,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

3 osoby kupiły
42
Zestaw. Relacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw. Relacje
Dostępny
5 szt.

Relacja ujmuje zależność między dwoma bądź większą liczbą elementów (podmiotów, przedmiotów, fragmentów obiektów, cech). Ujęcie relacji wymaga przetwarzania sekwencyjnego, charakteryzującego pracę lewej półkuli mózgu. Najistotniejsze w terapii funkcji poznawczych jest wypracowanie umiejętności dostrzegania różnic pomiędzy elementami i związków zachodzących między nimi. Sprawności te są konieczne do opanowania języka mówionego i pisanego, ale także relacji społecznych, umiejętności kategoryzowania i rozumienia zależności przyczynowo- skutkowych.Edukacja szkolna wymaga także dostrzegania relacji między symbolem i jego reprezentacją w realnym świecie, znakiem i znaczeniem, zachowaniem i przejawianymi emocjami. Zestaw RELACJE pozwala na stymulację: analizy wzrokowej koncentracji świadomej kontroli wzrokowej uwagi dowolnej rozumienia instrukcji niewerbalnej rozumienia zwerbalizowanych przez terapeutę relacji identyczności lub jej braku, nazywania brakujących elementów, zasad wykluczania ze zbioru werbalizowania relacji identyczności lub jej braku, nazywania brakujących elementów, zasad wykluczania ze zbioruĆwiczenia dostrzegania relacji przygotowują do: rozumienia zależności przyczynowo-skutkowych uczenia się przez instrukcję nabywania systemu językowego - gramatyki językaZestaw składa się z 84 elementów. 

43,00 zł
3 osoby kupiły
43
Robot Auto Do Skrec 20x16x6 Mc 3w1 Straz W60/120 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robot Auto Do Skrec 20x16x6 Mc 3w1 Straz W60/120
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
3 szt.

29,20 zł
21,90 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,30 zł

3 osoby kupiły
44
Sandy Brokat. Piaskowe malowanki, żółw i łódź podwodna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sandy Brokat. Piaskowe malowanki, żółw i łódź podwodna
Alexander
Dostępny
62 szt.

Piaskowe malowanki z brokatem! Teraz prace Twojego dziecka będą jeszcze piękniejsze. Zachwycą blaskiem mieniących się kolorów. Uwielbiana przez dzieci, artystyczna zabawa malowania piaskiem, polegająca na odsłanianiu kolejno poszczególnych, naciętych elementów obrazka, tak by odkryć klejącą powierzchnię. Odsłonięte elementy posypuje się piaskiem, w kolorze zgodnym ze wzorem lub według własnej wyobraźni, tworząc piękną ilustrację. Piaskowe Malowanki wspaniale wpływają na samoocenę dzieci, ponieważ nawet dziecko niemające zdolności artystycznych może stworzyć piękny obrazek. W trakcie zabawy dziecko doskonali swoje zdolności manualne, w tym głównie precyzję ruchów, a także zręczność i koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawa z Piaskowymi Malowankami pozytywnie wpływa na prawidłowy rozwój integracji sensorycznej. Co za tym idzie, ma niebagatelny wpływ na powstawanie nowych połączeń między neuronami. Produkt mocno wpływa na ćwiczenie koncentracji u najmłodszych. Zaletą zabawki jest wysoka jakość, bogactwo wzorów oraz atrakcyjna cena. Zawartość opakowania: 1) Obrazki x 2 (żółw i łódź podwodna) 2) Woreczki z kolorowym piaskiem (2 x 11) 3) Woreczek z brokatem (1) 4) Drewniany patyczek (1) 5) Papierowa podkładka (1) 6) Instrukcja

13,90 zł
12,99 zł

Rabat 6,5%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
45
Feliks Koneczny. Dzieła zebrane. Tom 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Feliks Koneczny. Dzieła zebrane. Tom 6
Dostępny
75 szt.

W szóstym tomie Dzieł zebranych Feliksa Konecznego można odnaleźć jego publikacje z lat 1905-1909. Krakowski historyk opublikował wówczas znaczącą popularyzatorską pracę Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży, w której w sposób przystępny dla młodego czytelnika opowiedział o losach ziem polskich od czasów najdawniejszych. Książka zyskując uznanie wśród dzieci i młodzieży doczekała się kolejnych wydań. Z kolei swoje refleksje na temat polskiego katolicyzmu Koneczny przedstawił w odpowiedzi na ankietę zorganizowaną przez Przegląd Powszechny. Akcentował w niej pilną potrzebę sformułowania katolickiej teorii nowoczesnego państwa podkreślając, że Polska powinna wziąć w tych pracach znaczący udział. Największą część niniejszego tomu stanowią artykuły Feliksa Konecznego z redagowanego przezeń Świata Słowiańskiego, gdzie opisywał między innymi rozwój idei słowianofilskiej i przeciwdziałanie rosyjskiej próbie organizacji ruchu słowiańskiego, polsko-rusińskie spory w Galicji Wschodniej czy też partykularne problemy Czechów, Słowaków i Słoweńców.

110,00 zł
79,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 30,80 zł

2 osoby kupiły
46
100 tematów. Historia świata wer. ukraińska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
2 osoby kupiły
47
Trzecie kłamstwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Trzecie kłamstwo
Dostępny
14 szt.

Akcja Trzeciego kłamstwa rozgrywa się w latach 60., podczas rządów Władysława Gomułki (towarzysza Wiesława). Bohaterowie powieści – inżynierowie, robotnicy, dyrektorzy, partyjni i bezpartyjni pracownicy priorytetowej budowy zapory i elektrowni na Sanie, w Bieszczadach (chociaż nazwy miejscowości autor zmienił) – pozornie żyją w normalnym świecie. Są między nimi cynicy, cwaniacy, oportuniści. Ale są także ludzie przeciwstawiający się złu – demaskujący kłamstwa propagandy, walczący z nieuczciwością. Zaledwie po to, aby, jak mówi jeden z bohaterów, móc spojrzeć bez wstydu w lustro. Autor zwraca także uwagę na społeczną niesprawiedliwość: na złe warunki życia robotników, wycieńczającą pracę pracy czy plagę pijaństwa. „Ciemny lud” traktowany był przez urzędników jako grupa gorszej kategorii, co jaskrawo kontrastowało z obowiązującą w PRL-u tezą o „dyktaturze proletariatu” i rządach robotników i chłopów. W 1973 roku Kazimierz Orłoś w proteście przeciwko zatrzymaniu przez cenzurę w kraju wydania powieści Cudowna melina opublikował ją w Instytucie Literackim Jerzego Giedroycia we Francji. W rezultacie poniósł surowe konsekwencje: wyrzucono go z pracy, był pod stałą „opieką” SB, a na jego nazwisko przez kilkanaście lat obowiązywał zapis cenzury. Nad swoją drugą powieścią, Trzecim kłamstwem (także wydanym później w Instytucie Literackim), Orłoś pracował w warunkach konspiracyjnych i opisał to w nocie odautorskiej zamieszczonej w obecnym, poprawionym wydaniu. Można powiedzieć, że każda władza autorytarna boi się prawdy i rządzi za pomocą kłamstw narzucanych społeczeństwu przez propagandę. Tym samym Trzecie kłamstwo nabiera dziś szczególnej aktualności. Jako powieść przypominająca i ostrzegająca.

49,90 zł
27,94 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 21,96 zł

2 osoby kupiły
48
Robot Auto Do Skrec 23x16x6 Mc 4w1 Wb 36/72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robot Auto Do Skrec 23x16x6 Mc 4w1 Wb 36/72
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
2 szt.

31,50 zł
23,63 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,87 zł

2 osoby kupiły
49
Ubranko dla lalki męskie MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,60 zł
11,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,61 zł

2 osoby kupiły
50
Wrzaski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wrzaski
Dostępny
14 szt.

One nie mają końca, te wrzaski. Są wszędzie wokoło, ale też już i wewnątrz. Przedarły się. Wypełniają czaszkę po brzeg, wywołują ucisk i szum w uszach. Ludzie mówią, że to chore, że tak nie można, ale Adam i tak spogląda na niego. Idą teraz wzdłuż ulicy. Udają, że osobno. Wstrząsająca opowieść o wykluczeniu i wstydzie Dwuletnia Karolinka jest dla swojego ojca całym światem. Jednak Adam ma tajemnicę: skrawki życia, które próbuje wieść po kryjomu. Gdy jego sekret wychodzi na jaw, mężczyzna staje przed wyborem niemożliwym do dokonania. Ucieka na oślep, by w nowym miejscu stawić czoła samotności i tęsknocie oraz zawalczyć o własną godność. Jego podróż i walka niespodziewanie przybierają mistyczny wymiar. Podobnie jak niepozorne plamy na murze – niektórzy widzą w nich twarz Chrystusa. A czy mogą się okazać obrazem nas samych? Wrzaski są zwierciadłem, w którym przegląda się polskie społeczeństwo lat 90. – i nie tylko. Bo mimo upływu czasu zmieniło się niewiele, a pewne problemy wciąż wymagają przepracowania. Miłość, cierpienie i ofiara są w tej historii organicznie splecione, zmuszają czytelnika do dokonania rachunku sumienia oraz weryfikacji postaw wobec innych. To najprawdopodobniej najbardziej poruszająca książka o miłości, jaką przeczytacie. O miłości tęczowej, rodzicielskiej, małżeńskiej, a także tej kierowanej do wewnątrz. Miłości utraconej, czasem spełnionej, często toksycznej. To historia, która ma siłę kruszenia serc jak niezapomniana Tajemnica Brokeback Mountain.

44,99 zł
25,64 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 19,35 zł

2 osoby kupiły
51
Tajemnicza dżungla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnicza dżungla
Dostępny
100 szt.

Bogato ilustrowana książka edukacyjna do wspólnego poznawania przyrody.​ Codziennie w dżungli słychać tajemnicze odgłosy jej mieszkańców. To tutaj świat zwierząt i roślin mieni się feerią barw i dźwięków. Czy uda Ci się dostrzec wszystkie zwierzęta ukryte wśród bujnych lian i kolorowych kwiatów?

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

2 osoby kupiły
52
Tygrys. Legendarny czołg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tygrys. Legendarny czołg
Dostępny
83 szt.

Tiger, „król” pól bitewnych na froncie wschodnim, w Afryce Północnej i Europie Zachodniej w latach drugiej wojny światowej, to – za sprawą swojej masywnej sylwetki i wielkiej siły ognia – jeden z najsławniejszych czołgów w historii. Jego zabójczo celne i skuteczne działo 8,8-cm KwK L/56 budziło postrach wśród czołgistów sowieckich i alianckich, i nie bez powodu – było w stanie przebić pancerz każdego ówczesnego wozu bojowego. Książka przedstawia historię Tygrysa od jego początków i pierwszych modeli prototypowych po liczne warianty budowane na podwoziu tego czołgu. Szczegółowo prezentuje mechanikę Tygrysa oraz jego dane taktyczno-techniczne – opancerzenie, uzbrojenie i amunicję – które czyniły z niego tak groźny oręż. Autor w oparciu o zachowane materiały archiwalne, uzupełnione wspomnieniami członków załóg czołgów, komentuje też rozpowszechnione opinie na temat Tygrysów – zarówno o ich rzekomej niezniszczalności i rozstrzygającej roli w wielu bataliach, jak i zbytnim skomplikowaniu konstrukcyjnym oraz zawodności na froncie. Ta niezwykła monografia zawiera wiele niepublikowanych wcześniej zdjęć, efektownie ilustrujących bojowe dzieje Tygrysa. Przywołuje wyjątki z podręczników obsługi opisywanych czołgów, a także wydobyte z niemieckich archiwów wspomnienia weteranów wojsk pancernych Wehrmachtu i Waffen-SS o tym najsłynniejszym czołgu w historii wojen.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

2 osoby kupiły
53
Zamieszkiwanie pamięci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamieszkiwanie pamięci
Dostępny
57 szt.

Sztuki czytania najlepiej uczyć się od tłumaczy, bo oni są zaraz na początku, zaraz za autorem. Czytają żarliwie, całym sobą. Ale tylko wyjątkowi tłumacze, jak Joanna Ugniewska, potrafią oprowadzać po bibliotece tekstów, które stały się im bliskie, kreślić prywatne konstelacje, mówić o miejscach, autorach, ideach tak, aby to, co trudne, zawiłe, czasami splątane, stało się dla nas, czytelników, jasne i pociągające. Joanna Ugniewska mówi o tym, co złożyło się na jej pamięć lektury. Zamieszkiwanie pamięci nie jest sztuką łatwą. Dla pamięci trzeba znaleźć dom i dobrze go urządzić, tak aby chciało się go odwiedzić, aby chciało się w nim zamieszkać. Joanna Ugniewska opowiada o pisarzach, których tłumaczyła, jak Eco, Magris czy Tabucchi, wielokrotnie komentowała, jak Chiaromonte czy Malaparte, i pisze o miejscach doskonale sobie znanych, najczęściej pod włoskim niebem i nad włoskim morzem. Ale także i o tych, co przychodzą z daleka i mówią odmiennymi językami, jak ta cudowna grupa panów na m: Marias, Marai, Manea, Matvejević. Marek Zagańczyk

38,00 zł
26,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,40 zł

2 osoby kupiły
54
Robot Auto Do Skrec 20x16x6 Mc 3w1 Wb 60/120 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robot Auto Do Skrec 20x16x6 Mc 3w1 Wb 60/120
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
4 szt.

29,20 zł
21,90 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,30 zł

2 osoby kupiły
55
Ogniem i mieczem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogniem i mieczem
Dostępny
15 szt.

Ogniem i mieczem jest pierwszą powieścią historyczną z cyklu zwanego Trylogią, w skład którego wchodzą także Potop i Pan Wołodyjowski. Akcja powieści rozgrywa się w latach 1648-1651 w czasie powstania Chmielnickiego na Ukrainie. Dramatyczne wydarzenia historyczne z dziejów Rzeczypospolitej przeplatają się z losami bohaterów powołanych do życia przez Henryka Sienkiewicza: Jana Skrzetuskiego, Heleny Kurcewiczówny, Jana Onufrego Zagłoby, Longinusa Podbipięty czy Jurko Bohuna. Dzięki geniuszowi autora, postacie stały się w oczach czytelników autentyczne, a ich pasjonujące losy znalazły ważne miejsce w świadomości narodowej Polaków. Ogniem i mieczem, wydane w 1884 roku, odegrało ogromną rolę w kształtowaniu się postaw patriotycznych w końcowym okresie zaborów, a co za tym idzie w odrodzeniu się niepodległej Polski.

59,99 zł
43,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

2 osoby kupiły
56
Nowenna i litania do Najdroższej Krwi Chrystusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowenna i litania do Najdroższej Krwi Chrystusa
Dostępny
8 szt.

Zbiór modlitw zebranych w książeczce przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie powierzyć swe prośby Jezusowi.

5,10 zł
3,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 1,11 zł

2 osoby kupiły
57
Wielki Gatsby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki Gatsby
Dostępny
15 szt.

Powieść społeczno-obyczajowa amerykańskiego pisarza Francisa Scotta Fitzgeralda Wielki Gatsby należy do kanonu literatury światowej. Akcja powieści rozgrywa się w bogatej nowojorskiej dzielnicy Long Island w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Kanwą, wokół której splatają się inne wątki powieści, jest skomplikowana i pełna intryg i dramatów miłość self-made mana, tytułowego Gatsby ego, do należącej do tradycyjnych elit amerykańskich zamężnej Daisy Buchanan. Powieść Fitzgeralda uważana jest za najdoskonalszy obraz literacki tak zwanych szalonych lat dwudziestych w Ameryce, czyli epoki jazzu, art déco, prosperity gospodarczej i... upadku obyczajów, który rozpoczyna się w cywilizacji zachodniej w następstwie pierwszej wojny światowej. Wielki Gatsby jest obowiązkową lekturą szkolną w Stanach Zjednoczonych, został wpisany przez Modern Library na drugim miejscu na listę stu najważniejszych powieści anglojęzycznych XX wieku, znajduje się na prestiżowej liście 100 książek XX wieku pisma Le Monde. Powieść była przedmiotem kilku inscenizacji filmowych, ostatniej z 2013 roku z Leonardem Di Caprio w roli Jay'a Gatsby'ego.

31,50 zł
22,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,82 zł

2 osoby kupiły
58
Scenariusze zajęć i zabaw dla dzieci Zima - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scenariusze zajęć i zabaw dla dzieci Zima
Dostępny
80 szt.

Autorka, idąc śladem ?Opowieści z Sudeckiej Puszczy. Zima? Marcina Pajdaka, niniejszym zbiorem scenariuszy tworzy okazję do pracy z dziećmi, wspierając je na drodze poznawania siebie i otaczającego świata. Zajęcia zawarte w scenariuszach pomogą dzieciom zastanowić się nad swoimi emocjami i reakcjami na trudności, z którymi się zmagają. Będą również świetną okazją do refleksji nad tradycjami bożonarodzeniowymi, postrzeganiem inności, tego co nowe i nieznane, a także do podejmowania tematyki przyrodniczej i ekologicznej, uwrażliwiających dzieci na potrzeby naszej planety. Każdy scenariusz kontynuuje wątki i problemy bohaterów z lektury ?Opowieści z Sudeckiej Puszczy. Zima? oraz składa się z pięciu zajęć głównych i trzech zajęć ruchowych, kształtujących u dzieci różne kompetencje i realizujących odmienne cele. W każdym scenariuszu znajdują się zajęcia matematyczne, plastyczne, językowe, zabawy wspierające rozwój fizyczny oraz zabawy kształtujące kompetencje emocjonalno-społeczne. ?Scenariusze zajęć i zabaw dla dzieci. Zima? autorstwa Agnieszki Jarząbek stworzono jako pomoc dydaktyczną dla nauczycieli, pedagogów i animatorów pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Informacja o autorce: Agnieszka Jarząbek, absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, aktywna zawodowo nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem. Pracując z dziećmi i tworząc scenariusze, stara się rozbudzać w swoich uczniach ciekawość świata. Łączy kreatywność do tworzenia treści z ich praktycznymi aspektami, co czyni je niezwykle pomocnymi w codziennej pracy.

30,00 zł
21,30 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,70 zł

2 osoby kupiły
59
Przygody trzech Detektywów. Tom 40. Tajemnica Pana Pottera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Przygody trzech Detektywów. Tom 40. Tajemnica Pana Pottera
Dostępny
1 szt.

Tym razem Trzej Detektywi rozwiązują zagadkę zniknięcia starego garncarza i poznają mroczną tajemnicę z jego przeszłości.

24,99 zł
11,75 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 13,24 zł

2 osoby kupiły
60
Sherlock Holmes. Przygody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sherlock Holmes. Przygody
Dostępny
107 szt.

Opowiadania o genialnym detektywie, który potrafił rozwikłać najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne. Posługując się sztuką dedukcji, logicznym myśleniem i wiedzą naukową z przeróżnych dyscyplin, skutecznie ściga najgroźniejszych przestępców, nawet takich, których brytyjska policja nie jest w stanie ująć. Mając nieprzeciętną sprawność fizyczną zawsze wychodził cało z najgorszych opresji. Perypetie detektywa poznajemy dzięki pamiętnikom jego przyjaciela, doktora Watsona.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

3 osoby kupiły
61
Kucyk A kuku. Maskotka interaktywna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kucyk A kuku. Maskotka interaktywna
Chicco
Dostępny
1 szt.

Kucyk A Kuku z serii Wow Pets to interaktywna pluszowa zabawka, z którą dziecko może bawić się w popularną grę „a kuku”. Zakryj i odsłoń oczy zabawki, aby cieszyć się wspólną zabawą! Zabawa w „a kuku” to popularna dziecięca gra, która często jest pierwszą poznaną przez malucha zabawą. Kiedy dziecko zasłania kucykowi oczy, ten wydaje odgłosy, jakby był smutny lub przestraszony. Następnie, kiedy maluch odsłania oczy zabawce, kucyk śmieje się i jest znowu zadowolony. W „a kuku” można bawić się nawet przy wyłączonym świetle, ponieważ kucyk dalej Cię widzi! Po kilku turach gry w „a kuku” usłyszysz piękną melodię! Karmienie: czasami kucyk jest głodny - gdy zbliżysz marchewkę do jego pyszczka, usłyszysz jak ją zjada. Gdy kilka razy go nakarmisz, usłyszysz wesołą melodię! Opieka i troska: kiedy głaszczesz lub czeszesz kucyka, wydaje radosne odgłosy. W zestawie 2 akcesoria: plastikowa marchewka i szczotka.

138,99 zł
98,68 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 40,31 zł

1 osoba kupiła
62
Małe kobietki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małe kobietki
Dostępny
56 szt.

Małe kobietki są powieścią dla dziewcząt amerykańskiej pisarki Louisy May Alcott, jednej z pionierek literatury kobiecej. Powieść należy do światowego kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Jej bohaterkami są cztery siostry March: rozsądna siedemnastolatka Meg, odważna szesnastolatka Jo, opiekuńcza i wrażliwa jedenastolatka Beth i obdażona silnym charakterem, dumna sześciolatka Amy. Akcja powieści rozgrywa się w czasach Wojny Secesyjnej w mieście Concorde w stanie Massachusetts w Stanach Zjednoczonych. Pod nieobecność ojca Pascala, pastora zmobilizowanego jako kapelan w Armii Federalnej, siostry pozostają w domu z matką i wierną służącą Hanną. Rodzina March była niegdyś bogata, jednak została zrujnowana, kiedy ojciec dziewcząt podjął próbę ratowania bankrutującej firmy swojego przyjaciela. Pomimo codziennych trosk i trudności życia w czasach wojny, dorastające dziewczęta potrafią cieszyć się i pomagać bardziej poszkodowanym niż one same. Małe kobietki należą do najpoczytniejszych powieści w dziejach literatury. Książka miała ogromny wpływ na rozwój literatury kobiecej w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Była także przedmiotem wielu inscenizacji filmowych, teatralnych i operowych.

37,50 zł
27,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,50 zł

1 osoba kupiła
63
Włoski w cztery tygodnie w.2017 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włoski w cztery tygodnie w.2017
Dostępny
125 szt.

Nowoczesny kurs języka adresowany do osób rozpoczynających naukę. Umożliwia opanowanie podstaw języka w ciągu czterech tygodni, po dokładnym przećwiczeniu materiału zawartego w 28 lekcjach. Teksty prezentują współczesny język, jakim posługują się mieszkańcy danego kraju. Podręcznik, dzięki wielu atrakcyjnie podanym komentarzom realioznawczym, zapoznaje Czytelnika z elementami wiedzy o historii, kulturze i obyczajowości. Każda lekcja składa się z: dialogu i jego tłumaczenia, objaśnień gramatycznych, słownictwa, ćwiczeń, komentarzy realioznawczych.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

1 osoba kupiła
64
Rewolucja w uczeniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rewolucja w uczeniu
Dostępny
212 szt.

Wyjątkowa książka, która uczy, jak myśleć szybciej i sprawniej oraz z łatwością przyswajać nowe dziedziny wiedzy i błyskawicznie opanowywać języki obce. Rewolucja w uczeniu, niemal zaraz po publikacji okrzyknięta światowym bestsellerem, przełamuje obiegowe poglądy na temat granic zdolności poznawczych człowieka. To, co dawniej wydawało się niewykonalne – jak przeczytanie kilkuset stron w ciągu godziny lub nauczenie się obcego języka przez jeden miesiąc – dziś okazuje się możliwe. Co więcej, mnóstwo ludzi już korzysta z tych umiejętności w praktyce. Każdy może je zdobyć w stosunkowo krótkim czasie, opanowując kilkadziesiąt skutecznych technik przyswajania i porządkowania informacji. „Książką Rewolucja w uczeniu Gordon Dryden i Jeannette Vos zyskali sobie pozycję światowych liderów tej właśnie rewolucji. Książka ta jest wspaniałym przeglądem najważniejszych odkryć i koncepcji, które nadają kształt edukacji w XXI wieku”. - Tony Buzan, autor książki Mapy twoich myśli

69,90 zł
55,22 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,68 zł

1 osoba kupiła
65
Zestaw. Sekwencje 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw. Sekwencje 2
Dostępny
12 szt.

Zestaw zawiera 80 kartoników. Dziesięć wzorów po osiem sztuk. Druga część to tylko materiał tematyczny (dynia, pingwin, okulary, kapelusz, łopata, kawa, rakieta, gitara, paparyka, balon). Sekwencja jest ciągiem znaków (symboli), stanowiącym uporządkowaną według określonej reguły strukturę. W sekwencji struktury (dwu-, trzy-, czteroelementowe) powtarzają się. Miejsce kolejnego znaku w sekwencji wynika z przyjętej arbitralnie reguły. Definicja sekwencji odzwierciedla porządek znaków językowych - mówionych i pisanych, dlatego tak ważne w procesie terapii wszystkich dzieci są ćwiczenia porządkowania.

43,00 zł
1 osoba kupiła
66
Przygody trzech Detektywów. Tom 7. Tajemnica srebrnego pająka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody trzech Detektywów. Tom 7. Tajemnica srebrnego pająka
Dostępny
44 szt.

Słynna amerykańska seria detektywistyczna dla dzieci i młodzieży. Poznaj smak wielkiej przygody w doborowym towarzystwie trzech młodych detektywów i ich patrona wielkiego Andy Chandlera. Spontaniczność, brawura i talent w starciu z przestępczością i tajemnicami ludzkich podłości.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
67
Księga ofiar ludobójstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga ofiar ludobójstwa
Dostępny
10 szt.

KSIĘGA OFIAR LUDOBÓJSTWA POLAKÓW PRZEZ UKRAIŃCÓW NA KRESACH WSCHODNICH II RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W LATACH 1939-1946. EKSTERMINACJA LUDNOŚCI POLSKIEJ W WOJEWÓDZTWIE STANISŁAWOWSKIM W LATACH 1939-1946. TOM III! Eksterminacja ludności polskiej w województwie wołyńskim w latach 1939-1946. Książka Księga ofiar ludobójstwa Polaków przez Ukraińców na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej w latach 1939-1946 to opracowanie zawierające szczegóły morderstw na ludności polskiej dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ziemiach południowo-wschodniej II Rzeczypospolitej. Wykaz zamordowanych Polaków został sporządzony na podstawie przeprowadzonych badań i pisemnych potwierdzeń naocznych świadków. Cała dokumentacja jest oparta na faktach i skonfrontowana z innymi źródłami. Książka ta ma za zadanie uzupełnienie luki w wydarzeniach na ziemiach II Rzeczypospolitej w latach 1939-1946. Ludobójstwa dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach są wciąż nieznane, a jest to wynik zarówno cenzury w Polsce pod okupacją sowiecką (zakaz poruszania tematów ludobójstw na ziemiach sowieckich), wprowadzonego systemu nauczania historii jak i podejścia obecnego rządu, który w imię poprawności politycznej i układów woli przemilczeć sprawy licznych mordów popełnionych przez Ukraińców na Polakach, zniszczonych polskich nagrobków na Kresach oraz zabranych Polakom majątków.

35,70 zł
28,56 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,14 zł

1 osoba kupiła
68
Podklad Na Biurko Pap 480x325/30k Kalendarz Top - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podklad Na Biurko Pap 480x325/30k Kalendarz Top
Hamelin
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

26,20 zł
24,89 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,31 zł

1 osoba kupiła
69
Fotoalbum kiesz. szyty KD-46200 Decor-209 1 PL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fotoalbum kiesz. szyty KD-46200 Decor-209 1 PL
Gedeon
Dostępny
3 szt.

200 foto, 2-up, rozmiar albumu 24 x 22 cm, szyty, rozmiar zdjęć 10x15cm

62,30 zł
43,61 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,69 zł

1 osoba kupiła
70
Aru Shah i nektar nieśmiertelności. Kroniki Pandawów. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

1 osoba kupiła
71
Przygody trzech Detektywów. Tom 13. Tajemnica kaszlącego smoka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Przygody trzech Detektywów. Tom 13. Tajemnica kaszlącego smoka
Dostępny
3 szt.

Tym razem Trzej Detektywi rozwiązują zagadkę znikających psów i tajemniczego mieszkańca jaskini?

24,99 zł
11,75 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 13,24 zł

1 osoba kupiła
72
100 tematów Geometria wer. ukraińska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
1 osoba kupiła
73
Zestaw. Szeregi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw. Szeregi
Dostępny
25 szt.

Zestaw zawiera 64 elementy o wymiarach 6x6cm. Umożliwia wykonywanie ćwiczeń polegających na kontynuowaniu szeregów i uzupełnianiu szeregów. Aby wykonać ćwiczenia polegające na naśladowaniu szeregów należy zaopatrzyć się w dwa zestawy elementów.Szereg jest ciągiem elementów ustawionych obok siebie w linii prostej - przyto- czona najprostsza definicja ujmuje to, co najistotniejsze w języku mówionym i pisanym. Dzięki linearnemu porządkowi głosek w słowach i liter w wyrazach zapisanych możliwe jest budowanie znaczeń. Jakiekolwiek zakłócenie tego porządku nadaje wypowiedzeniu inny sens (kot : kto, nos : son, seton : notes). Liczne błędy w uszeregowaniu znaków języko- wych można obserwować u dorosłych osób z afazją, u dzieci z autyzmem, alalią i afazją dziecięcą, u uczniów z dysleksją, a także u osób uczących się języków obcych. Podczas konstruowania szeregów do ćwiczeń stymulujących muszą być uwzględ- nione następujące cechy:a) rosnąca wielkość (od najmniejszego do największego), b) malejąca wielkość (od największego do najmniejszego), c) stopniowe domykanie rysunku,d) rosnąca intensywność barwy. 

43,00 zł
1 osoba kupiła
74
Nowenna i litania do świętego Jana Pawła II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowenna i litania do świętego Jana Pawła II
Dostępny
12 szt.

Zbiór modlitw zebranych w książeczce przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II zanosić do Boga swe prośby.

5,70 zł
4,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 0,71 zł

1 osoba kupiła
75
Elementarz do nauki pisania i czytania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz do nauki pisania i czytania
Dostępny
12 szt.

Elementarz do nauki pisania i czytania ułożony według metody nauki pisania powstał z potrzeby przywrócenia nauce pisania odpowiedniej rangi. Od dziesięcioleci obserwujemy drastycznie obniżający się poziom umiejętności pisania wśród dzieci szkolnych, a także zanikającą umiejętność nauczania pisania wśród nauczycieli. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, iż autorzy współczesnych elementarzy, kładąc nacisk na naukę czytania, nie zdają sobie sprawy z tego (lub fakt ten ignorują), że nauka pisania jest niezwykle trudna i wymagająca dla osoby nauczającej, ale zwłaszcza dla dzieci przyswajających sobie tę umiejętność. Inicjatywę podjęła Ewa Landowska, zajmująca się kaligrafią i nauką pisania od 20 lat, zapraszając do współpracy Izabelę Barankiewicz – neurologopedę, nauczycielkę, absolwentkę polonistyki (w tym projekcie odpowiedzialna za wiersze), Kamilę Piazza – doktora sztuk pięknych (autorka ilustracji w elementarzu) oraz Monikę Wojtaszek-Dziadusz – doktor habilitowaną sztuk pięknych (odpowiedzialną za projekt książki). Tak powstał elementarz, w którym każdy z jego komponentów został rzetelnie opracowany przez kompetentne w swych dziedzinach osoby, począwszy od liter, część merytoryczną, przez ilustracje, wierszyki dla dzieci oraz dobrze zaprojektowaną całość. Elementarz przeznaczony będzie dla nauczania prywatnego i domowego. Będą mogli z niego korzystać nauczyciele szkół niepublicznych i rodzice, uczący swoje dzieci w domu. Nauczanie pisania nie jest proste, dlatego do elementarza przygotowany został Podręcznik dla nauczycieli i rodziców, z którego można nauczyć się pisać pismem szkolnym, zaprojektowanym przez Ewę Landowską. Do Podręcznika dla nauczycieli i rodziców przygotowane zostały Zeszyty ćwiczeń dla dzieci i dorosłych.

148,50 zł
106,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 41,58 zł

2 osoby kupiły
76
W pustyni i w puszczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W pustyni i w puszczy
Dostępny
28 szt.

Czternastoletni Staś Tarkowski i ośmioletnia Angielka, Nel Rawlison, dzieci inżynierów pracujących w zarządzie kompanii Kanału Sueskiego, zostają porwani jako zakładnicy przez wyznawców Mahdiego, przywódcy powstania mahometan sudańskich przeciwko Anglikom. Dzielny chłopiec zabija porywaczy. Wraz z parą murzyńskich zbiegłych niewolników, Kalim i Meą, Staś i Nel wędrują przez pustynie i puszcze Afryki. W trakcie podróży przeżywają niebezpieczne przygody, z których wychodzą cało tylko dzięki odwadze i zaradności Stasia. Ich wędrówka trwa wiele miesięcy. Czy uda się im dotrzeć do swoich rodziców?

41,50 zł
29,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,62 zł

3 osoby kupiły
77
Opowieści z Sudeckiej Puszczy Zima - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści z Sudeckiej Puszczy Zima
Dostępny
37 szt.

?Opowieści z Sudeckiej Puszczy. Zima? to druga z czterech pór roku bogato ilustrowanej przez autora literackiej baśni fascynującej i dzieci, i rodziców. Magiczna podróż do słowiańsko-germańskiej krainy uczy o lesie i czaruje przygodą. Sudecka Puszcza tylko z pozoru pogrążyła się w zimowym śnie. Ogołocony z liści, niemal przezroczysty las wciąż zazdrośnie skrywa swoje tajemnice. Tylko najwytrwalsi obserwatorzy dostrzegają w zamarłym krajobrazie subtelny ruch, drobny szczegół, który zdradza, że nie wszyscy posnęli pochowani w norach i kryjówkach. Drzewa i grzyby szepczą coś nocami w języku, którego nikt nie rozumie, a zatroskane tym szeptem zwierzęta przemierzają puszczę, pokonując zastawiane przez zimę zasadzki. Próbują rozwikłać zagadkę, której istnienia mogą się tylko domyślać. Ubierz się ciepło i zabierz z nimi w forsowną wędrówkę w głębokim śniegu. Jeżeli będziesz wytrwały, przeżyjesz niezwykłą przygodę i dowiesz się o lesie rzeczy, których nie możesz podejrzewać. Marcin Pajdak o sobie: Co sprawia, że jesteś, kim jesteś? Jeśli wykształcenie, to jestem urzędnikiem. Jeśli zawód ? inżynierem w dziale badań i rozwoju. Jeśli rodzina ? ojcem. Jeśli pasja, to zdecydowanie twórcą. Trochę malarzem i rzeźbiarzem, a trochę pisarzem.

50,00 zł
35,50 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,50 zł

1 osoba kupiła
78
Baśnie w stepie szerokim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie w stepie szerokim
Dostępny
4 szt.

Wybór najpiękniejszych baśni wschodu: O ptaku Kafti O złotym dzbanie O kruku i lisicy O mądrym słowiku Władca metali O synu rybaka i córce Słońca O trzech braciach Prządki złota Mądra odpowiedź O krainie, w której nie ma śmierci O szarym wilku Wdzięczność szczupaka

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
79
Przygody trzech Detektywów. Tom 8. Tajemnica krzyczącego zegara - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody trzech Detektywów. Tom 8. Tajemnica krzyczącego zegara
Dostępny
21 szt.

Słynna amerykańska seria detektywistyczna dla dzieci i młodzieży. Poznaj smak wielkiej przygody w doborowym towarzystwie trzech młodych detektywów i ich patrona wielkiego Andy Chandlera. Spontaniczność, brawura i talent w starciu z przestępczością i tajemnicami ludzkich podłości.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
80
Sherlock Holmes. Zagadki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sherlock Holmes. Zagadki
Dostępny
119 szt.

Opowiadania o genialnym detektywie, który potrafił rozwikłać najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne. Posługując się sztuką dedukcji, logicznym myśleniem i wiedzą naukową z przeróżnych dyscyplin, skutecznie ściga najgroźniejszych przestępców, nawet takich, których brytyjska policja nie jest w stanie ująć. Mając nieprzeciętną sprawność fizyczną, zawsze wychodził cało z najgorszych opresji. Perypetie detektywa poznajemy dzięki pamiętnikom jego przyjaciela, doktora Watsona.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

2 osoby kupiły
81
Oszukana, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oszukana, wydanie kieszonkowe
Dostępny
34 szt.

Jestem Lena, mam dwadzieścia trzy lata, interesuję się fotografią, mieszkam w uroczej willi nad jeziorem. W wielkim domu, otoczonym lasem, tylko ja, mój chłopak i nasz pies. Jednym wyda się to romantyczne, innym mroczne, nic z powyższych, dla mnie to prostu idealna kryjówka. Musiałam uciekać, musiałam się gdzieś schować, nie chciałam umrzeć. Żyję chwilą, stronię od ludzi, codziennie przekonuję siebie, że moje wcześniejsze życie nie istniało. Tak jest prościej. Gdy się w kółko powtarza kłamstwa, w końcu zaczyna się w nie wierzyć. Ale to tylko część prawdy o mnie. Tak jak Ty mam swoje tajemnice i lęki. Najbardziej boję się, że jeśli przeszłość mnie odnajdzie, zginę! To co mi się przydarzyło, równie dobrze mogło spotkać Ciebie. Uważaj na siebie i pamiętaj, niektórzy ludzie kłamią.

17,00 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

2 osoby kupiły
82
Trener mowy. Syczące dźwięki wer. ukraińska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
1 osoba kupiła
83
Ćwiczenia pamięci symultanicznej i sekwencyjnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,00 zł
1 osoba kupiła
84
Łysek z pokładu Idy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łysek z pokładu Idy
Dostępny
22 szt.

Akcja tego utworu dzieje się na Śląsku, w kopalni, w czasach, kiedy pod ziemią do wożenia węgla używano koni. Zwierzęta, pracując cały czas w ciemności, po jakimś czasie ślepły. Koń o imieniu Łysek był posłuszny, lecz niektórych górników lubił, a innych nie tolerował. Nie lubił na przykład człowieka, który zamiast chleba dał mu tytoń. Łysek znał doskonale swoje obowiązki i nie pozwolił się oszukiwać. Gdy doczepiano o jeden wagonik za dużo do ciągnięcia, koń nie ruszył się z miejsca.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
85
Zestaw. Wykluczanie ze zbioru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw. Wykluczanie ze zbioru
Dostępny
19 szt.

Wykluczanie ze zbioruĆwiczenie działania lewej półkuli mózgu są podstawą oddziaływań stymulujących funkcje poznawcze dziecka. Spostrzeganie i werbalizowanie różnic występujących między elementami obiektu lub między elementami zbioru jest podstawą uczenia się nie tylko czytania i pisania, ale także nabywania wiedzy o rzeczywistości. Umiejętność wykluczania ze zbioru wymaga także dostrzeżenia wspólnych cech pozostałych obiektów, które tworzą kategorię. Zwerbalizowanie podobieństwa np. te wszystkie rzeczy są do jedzenia opiera się na umiejętności globalnego spostrzegania prawej półkuli mózgu.Zestaw składa się z 52 elementów  

52,00 zł
2 osoby kupiły
86
Podręcznik do elementarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręcznik do elementarza
Dostępny
24 szt.

Wszystko zaczęło się od przedwojennych zeszytów Zosi, odnalezionych przeze mnie na krakowskim targu staroci. Niepozorne, z dość niezdarnie wykreślonymi literkami, ale za to z lat 1931–1933, z nadrukowaną na okładce nazwą przedmiotu „Kaligrafja polska” (pisownia oryginalna). Pięć zeszytów uczennicy, która w pierwszym z nich uczy się dopiero, jeszcze ołówkiem, stawiać elementy liter, tj. owale i laseczki, w kolejnych kreśli pojedyncze litery, już stalówką o coraz smuklejszych i coraz bardziej wyrafinowanych kształtach, aż po ostatni zeszyt, w którym Zosia, dwa lata później, kaligrafuje już całe zdania literami przypominającymi w swej konstrukcji kursywę angielską. Były też kartki i listy z pierwszej połowy XX wieku, które zawsze budzą niedające spokoju pytanie: „dlaczego ludzie kiedyś pisali piękniej? Co takiego stało się, że nie potrafimy dziś pisać ładnie i czytelnie?”. Sama przez dość długi czas obwiniałam za ten stan rzeczy porzucenie stalówki maczanej w kałamarzu na rzecz długopisu i to właśnie długopis – skądinąd świetny, moim zdaniem, wynalazek – uczyniłam kozłem ofiarnym historii piśmiennictwa. Nie dawał mi jednak spokoju fakt, iż osoby starsze nawet długopisem potrafiły kreślić ładne kształty liter, a ich charakter pisma pomimo dojrzałego już wieku (trzeba bowiem wiedzieć, że charakter pisma, podobnie jak nasza osobowość, zmienia się wraz z wiekiem – dojrzewa, a potem się starzeje) wciąż budził podziw. Wreszcie zaczęłam się zastanawiać, czy na pewno to długopis powinniśmy winić za problemy z pisaniem u większości z nas. Słyszałam o wciąż nowych tezach: że brak czasu, że nie piszemy, że nie ćwiczymy, że zła technika, że zła metodyka, że za szybko i że za późno. Czułam jednak, że problem tkwi w innym miejscu. Postanowiłam dokładniej przyjrzeć się współcześnie nauczanym literom. Wydrukowałam oficjalny szkolny elementarz (o ile pamiętam, nie był wtedy dostępny w formie książkowej do zakupu w księgarniach) i zaczęłam przeglądać go strona po stronie. Pomijam stronę estetyczną, ilustracje, metodykę. Skoncentrowałam się na samych literach, bo na tym – zdaje się – znam. Trudno było jednak poświęcić mu więcej uwagi. Poraziła mnie ilość błędów, chaos, brak logiki w konstrukcji liter, brak harmonii i proporcji. Na warsztaty kaligrafii, które prowadzę nieprzerwanie od 2006 roku, przyjeżdżają osoby z całej Polski i bardzo często wśród uczestników pojawiają się nauczyciele nauczania początkowego, którzy zaniepokojeni tym, jak piszą ich uczniowie, próbują zrozumieć, co oni, jako nauczyciele, robią nie tak. To często pojawiające się pytanie kursantów zainspirowało mnie do napisania programu autorskiego warsztatu, który nazwałam „Kaligrafia przedwojenna”, a jednym z jego punktów jest wykład o konstrukcji litery elementarzowej oraz zestawienie liter nauczanych w szkole przedwojennej ze współczesnymi… Ewa Landowska, fragment Wstępu Uwaga!. Proszę się nie dziwić, jeżeli po otwarciu egzemplarza zobaczycie goły grzbiet z widocznym szyciem, to był zamierzony cel. Już wyjaśniamy, dlaczego… Książka Podręcznik do elementarza oprawiona jest w specjalną oprawę, zwaną broszurą szwajcarską. Cecha charakterystyczna takiego rodzaju oprawy to otwarty grzbiet i umocowanie okładki tylko do tylnej części bloku książki. Dzięki temu rozwiązaniu można zobaczyć łączenie składek, które, podobnie jak w książce dawnej, są szyte i tworzą dekoracyjne „zwięzy”. Oprawa taka jest bardzo estetyczna i trwała dzięki dodatkowemu klejeniu... A więc prosimy, by się nie martwić – nie jest to jakiś defekt i niedopracowanie.

75,00 zł
54,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,00 zł

2 osoby kupiły
87
Po trupach do celu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po trupach do celu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

Marlena Jans jeszcze do niedawna była ulubioną aktorką polskich widzów i krytyków, rozchwytywaną, zdobywającą prestiżowe nagrody i zarabiającą fortunę. Jeden tragiczny incydent zniszczył jej karierę i zrujnował reputację. Teraz jednak ma szansę wrócić na szczyt. Wystarczy tylko, aby wywalczyła sobie rolę w superprodukcji, którą reżyseruje... jej były mąż. Niestety, chrapkę na zagranie w filmie ma więcej gwiazd. I każda z nich gotowa jest zrobić wszystko, aby dopiąć swego. Nawet, gdyby miało to być... morderstwo. Gandalf.com.pl

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
88
Spotkajmy się o północy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkajmy się o północy
Dostępny
1334 szt.

Czy można wpaść z deszczu prosto pod... parasol? W dodatku taki, którego właścicielem jest przystojny blondyn o wielkim sercu? Gloria wraz z młodszą siostrą wynajmuje mieszkanie w północnej części Wrocławia i od trzech lat pracuje w ekskluzywnym butiku swojego partnera, który posiada według niej tylko jedną wadę – żonę. Zakochana dziewczyna skrywa przed światem wstydliwy sekret dotyczący ich związku, mogąc jedynie liczyć na wsparcie najlepszej przyjaciółki. Wszystko zmienia jeden wieczór, a właściwie dwa wyjątkowo mroźne, deszczowe popołudnia, kiedy to do przemoczonej kobiety pomocną dłoń wyciąga atrakcyjny nieznajomy. Tylko czy aby na pewno nigdy wcześniej się nie spotkali? Po tym, jak Bartosz udowodnił Glorii, że zawsze może na niego liczyć, ich relacja nabiera rumieńców. W ciągu zaledwie kilku tygodni bardzo się do siebie zbliżają, a dziewczyna ku swojemu zaskoczeniu zaczyna poddawać się tajemniczej sile, która coraz intensywniej popycha ją w jego ramiona.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
89
100 tematów. Historia Ukrainy wer. ukraińska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
2 osoby kupiły
90
Liczydło drewniane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liczydło drewniane
Simba Toys
Dostępny
88 szt.

Liczydło na drewnianej ramce ze 100 drewnianymi kuleczkami. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci 3-letnich i starszych.

50,90 zł
45,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,09 zł

1 osoba kupiła
91
Kalendarz Ksiaz A6 oprawa twarda Romantic Oxf - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,80 zł
20,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,09 zł

1 osoba kupiła
92
Elementarz do nauki czytania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz do nauki czytania
Dostępny
24 szt.

Ćwiczenia zawarte w Elementarzu do nauki czytania mają na celu pomoc uczniom w opanowaniu: - umiejętności rozpoznawania drukowanych liter wielkich i małych; - techniki czytania sylab otwartych oraz dwu , trzysylabowych wyrazów zbudowanych z sylab otwartych; - na dalszym etapie całościowego czytania sylaby zamkniętej. W publikacji celowo pominięto: samogłoski ó, ę, ą; spółgłoski miękkie; dwuznaki: cz, sz, ch, rz, dz, dź, dż oraz spółgłoskę j jako trudne do opanowania przez uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Zamieszczony materiał stanowi podstawę (bazę) do nauki czytania w pełnym zakresie. Może on także służyć uczniom w normie intelektualnej.

34,00 zł
26,86 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,14 zł

1 osoba kupiła
93
Portfel Coolpack Hazel GRADIENT LEMON - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portfel Coolpack Hazel GRADIENT LEMON
PATIO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

Praktyczny i funkcjonalny portfel. Doskonale sprawdzi się dla osób lubiących mieć wszystko na swoim miejscu. Model CP Hazel jest doskonały dla każdego, kto lubi modne i oryginalne wzory. Charakteryzuje się bardzo starannym wykonaniem. Portfel uszyto z wytrzymałego i wodoodpornego materiału.  Model Hazel  składa się  z dwóch części, jedna zamykana na zamek, wewnątrz której znajduje się kieszonka na zamek, przegrody na monety i liczne zakładki oraz  druga zamykana na zatrzask, wewnątrz której znajduje się przegroda na banknoty i liczne zakładki na karty. Atutem portfela jest  tylna, przeźroczysta kieszonka  na legitymację, dowód lub bilety. wysokość: 10 cm szerokość: 12 cm grubość: 2 cm materiał: Polyester 600D czyścić ręcznie w temp. 30 stopni 

47,70 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
94
Artful Lives - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Artful Lives
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.24

Tells the story of Edward Weston and Margrethe Mather. Both photographic artists at the centre of the Bohemian cultural scene of Los Angeles during the 1910s and 20s, Weston would go on to become an influential American photographer of the 20th century, while Mather, who Weston ultimately expunged from his journals, would vanish into obscurity.

179,00 zł
125,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 53,70 zł

1 osoba kupiła
95
Cyberjutsu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyberjutsu
Dostępny
141 szt.

Książka Cyberjutsu. Cyberbezpieczeństwo dla współczesnych ninja to praktyczny przewodnik po cyberbezpieczeństwie oparty na technikach, taktykach i procedurach starożytnych ninja. Analiza odtajnionych japońskich zwojów przeprowadzona przez specjalistę od cyberwojny - Bena McCarty'ego - pokazuje, jak można zastosować metody stosowane przez ninja do walki z dzisiejszymi wyzwaniami związanymi z bezpieczeństwem, takimi jak wojna informacyjna, zwodnicza infiltracja, szpiegostwo i ataki typu zero-day. Naucz się używać kluczowych technik ninja, aby znaleźć luki w obronie celu i uderzyć tam, gdzie wróg jest niedbały, opanuj sztukę niewidzialności. Ben McCarty przedstawia konkretne środki zapewniające bezpieczeństwo, takie jak odpieranie ataków socjotechnicznych poprzez bycie obecnym z właściwym umysłem, mapowanie sieci jak przeciwnik w celu zapobiegania naruszeniom oraz wykorzystywanie pułapek stosowanych przez ninja do ochrony systemów. Z książki dowiesz się, jak: - używać modelowania zagrożeń, aby ujawnić luki w sieci, - identyfikować zagrożenia wewnętrzne w organizacji, - wdrażać środki zaradcze, takie jak czujniki sieciowe, sterowanie oparte na czasie i protokoły uwierzytelniania, - chronić się przed złośliwymi serwerami dowodzenia i kontroli, - wykrywać atakujących, zapobiegać atakom w łańcuchu dostaw i przeciwdziałać exploitom zero-day. Skorzystaj ze starych sposobów walki z najnowszymi zagrożeniami cybernetycznymi i bądź o krok przed przeciwnikami. Z przedmowy: Bogactwo wskazówek i strategii przedstawionych przez Bena będzie niezwykle cenne dla czytelnika. Jest to wiedza bardzo na czasie, ponieważ cyberbezpieczeństwo staje się jednym z głównych filarów naszej gospodarki. Ben McCarty, ze swoim dziesięcioletnim doświadczeniem w analizie zagrożeń, jest wyjątkowo dobrze przygotowany do dzielenia się praktycznymi wskazówkami, jak myśleć jak ninja i haker, by chronić zarówno wasze informacje, jak i całą gospodarkę cyfrową. - dr Malek Ben Salem, Security R&D Lead Accenture

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

96
Przyczyna wypowiedzenia i zwolnienia dyscyplinarnego na przykładach z orzeczeń SN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyczyna wypowiedzenia i zwolnienia dyscyplinarnego na przykładach z ...
Dostępny
27 szt.

Przyczyna wypowiedzenia i zwolnienia dyscyplinarnego ? jak ją sformułować, by obroniła się przed sądem Przepisy nie zawierają zamkniętego precyzyjnego katalogu przyczyn, na które pracodawca może powołać się w wypowiedzeniu umowy. Nie określają również terminu ograniczającego możliwość wypowiedzenia. Przyjmuje się jednak, że przyczyna wypowiedzenia umowy nie może utracić aktualności na dzień składania pracownikowi oświadczenia o wypowiedzeniu. Co to znaczy? Jeśli planujemy zwolnić pracownika dyscyplinarnie (bez wypowiedzenia, z jego winy), musimy szczególnie uważać. Bardzo wiele ?dyscyplinarek? upada bowiem przed sądem. Często przyczyna jest zbyt słaba: np. naruszenie obowiązków nie jest ciężkie albo nie są to podstawowe obowiązki. Bywa też, że przyczyna jest niewłaściwie sformułowana. Jak uniknąć takich błędów i zwiększyć szansę na wygraną w razie ewentualnego sporu? Problemy związane z formułowaniem przyczyny wypowiedzenia i zwolnienia dyscyplinarnego wyjaśniamy na przykładach z praktyki kadrowej. Opisujemy najczęstsze lub najbardziej kłopotliwe przyczyny wypowiedzenia ? z podaniem praktycznych wskazówek, jak je stosować. Sprawdź i uniknij kosztownej przegranej z pracownikiem w sądzie.

79,90 zł
67,12 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 12,78 zł

97
System Putina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
System Putina
Dostępny
490 szt.

SOS dla świata autorstwa rosyjskiego eksperta poleca Garri Kasparov, światowej sławy szachista. Autor przeżył koniec demokracji we własnym kraju i widzi potrzebę ostrzeżenia czytelników przed zagrożeniem, jakim jest Rosja Putina. Czy czeka nas teraz długi czas braku stabilności i społeczna oraz politycznej regresja? Czy Europie grozi wojna? Od samego początku Eidman przedstawia reżim w Rosji jako pioniera i przywódcę nowego, skrajnie prawicowego ruchu konserwatywnego. Wymienia Putina razem z takimi politykami jak Trump, Erdogan, Marine le Pen, Orban i inni. Agresywny reżim stworzony przez Putina na wschodzie Europy usiłuje odbudować swoją bazę w dawnej sowieckiej strefie wpływów. Autor opisuje, jak Putin próbuje wpływać na opinię publiczną w krajach zachodnich w celu destabilizacji politycznego status quo, jak wspiera skrajnie prawicowe organizacje na całym świecie i jak Moskwa stała się centrum dowodzenia neokonserwatywną rewolucją. Eidman analizuje, jak Putin doszedł do władzy i jak - pod różnymi pretekstami – przekształcił Rosję w autokratyczny reżim. Książkę Eidmana należy postrzegać nie tylko jako terapię szokową dla rusofilów, ale także jako szansę na adekwatną ocenę sytuacji i towarzyszącego jej niebezpieczeństwa. W opinii autora tolerowanie Putina jest równoznaczne z akceptacją neokonserwatywnej rewolucji, przez którą liberalny Zachód ma zostać zredukowany do modelu Putina. Dzięki swojemu doświadczeniu w pracy w wysokich rosyjskich kręgach politycznych Eidman posiada ważne informacje poufne, którymi dzieli się z czytelnikami tej książki. Igor Eidman. Opisanie dla New York Timesa afery korupcyjnej w Dumie zmusiło go do emigracji w obawie o życie swoje i rodziny. Chwilę później w Moskwie został zamordowany jego kuzyn, lider opozycji Borys Niemcow. Obecnie Eidman pisze dla znanych niemieckojęzycznych gazet takich jak „Süddeutsche Zeitung” czy „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

98
Medycyna pracy w praktyce. Wybrane zagadnienia profilaktyki, orzecznictwa i najważniejsze rozwiązani - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medycyna pracy w praktyce. Wybrane zagadnienia profilaktyki, orzecznic...
Dostępny
27 szt.

Podstawowym zadaniem medycyny pracy jest opieka nad zdrowiem człowieka w środowisku pracy. Lekarze tej specjalności sprawują opiekę nad osobami pracującymi, przeprowadzając m.in. badania profilaktyczne. Książka jest poświęcona wybranym praktycznym problemom medycyny pracy, w tym przede wszystkim związanym z opieką profilaktyczną nad pracownikami w aspekcie lekarskim, psychologicznym oraz prawnym. Przedstawione zagadnienia dostarczają lekarzom medycyny pracy informacji użytecznych w ich codziennej pracy.

159,00 zł
133,56 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 25,44 zł

99
Oko w oko ze śmiercią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oko w oko ze śmiercią
Dostępny
1461 szt.

Brutalnie szczery i pozbawiony upiększeń zapis pracy koronera. Przez ponad dziesięć lat pracy Louis Cataldie wziął udział w rozwikłaniu wielu niezwykłych i mrożących krew w żyłach spraw. Część opisanych tu zgonów była dziełem czystego przypadku, inne zaś stanowiły skutek prawdziwych tragedii. Bacznie czytając ze znaków, które pozostawiają nam zmarli, doktor Cataldie rozwiązał zagadkę śmierci uniwersyteckiego profesora zabitego przez drzwi stodoły czy młodej kobiety, której kości znaleziono rozrzucone na przykościelnym cmentarzu, a także pomógł w namierzeniu trzech seryjnych morderców grasujących na wolności. Cataldie pracował na miejscu jednego z zabójstw dokonanych przez Lee Boyda Malvo i Johna Allena Muhammada, zwanych snajperami z Waszyngtonu, i przyczynił się do ujęcia seryjnego mordercy Derricka Todda Lee. Oko w oko ze śmiercią ukazuje prawdziwy obraz świata, który do tej pory znaliśmy z seriali takich jak CSI: kryminalne zagadki.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

100
Elementarz Ważnych Słów. Dajemy z siebie wszystko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz Ważnych Słów. Dajemy z siebie wszystko
Dostępny
51 szt.

Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat. Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno jest zrozumieć, o co chodzi dorosłym, gdy używają abstrakcyjnych pojęć. Książki z tej serii w przyjazny sposób tłumaczą więc, o co chodzi. Budują w ten sposób pewność siebie, zaufanie do języka, umiejętność wyrażania się, kształtują empatię. Pozwalają zrozumieć kwestie, o których tyle mówią dorośli - zdrowie, życzliwość, zaufanie, rozwój. Z tomu Dajemy z siebie wszystko dziecko dowie się, dlaczego warto się angażować, czym jest współpraca, jak ważne jest wytrwałe dążenie do celu. Na końcu tomu znajduje się lista dziesięciu pomysłów dla rodziców i pedagogów, jak wspierać dziecko w nauce i jak rozbudzać w nim ciekawość. Strategie te wspierają dziecko, ale mogą być wykorzystane również przez dorosłych w ich własnym życiu - bo nauka nie kończy się wraz z dzieciństwem.

25,99 zł
18,99 zł

Rabat 26,9%
oszczędzasz 7,00 zł

Wróć do góry