hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.08.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 3 sierpnia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Rozmawialnik - czas z dzieckiem (praca zbiorowa), na drugim Wierszyki masażyki (Aleksandra Charęzińska, Olga Majewska). Kolejny produkt to Ziemniak. Wyznanie miłości (Ina-Janine Johnsen) oraz Szkoła trzęsiportków. Gadająca owieczka (Pamela Butchart).
1
Rozmawialnik - czas z dzieckiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Rozmawialnik - czas z dzieckiem
Dostępny
53 szt.

„Czas z Dzieckiem – Rozmawialnik” to zestaw pytań, które pomogą pogłębić relację rodzic-dziecko; dziadek/babcia-wnuki, ciocia/wujek-bratanek/siostrzeniec, itp. Zobacz niektóre pytania z „Czas z dzieckiem – Rozmawialnik: * „Jakie nasze wspólne zajęcie, sprawiłoby Ci największą radość?” * „Dokończ: Chciałbym, abyś kiedyś...” * „Co chciałbyś bardzo, aby zmieniło się w naszej rodzinie?” * „Dokończ: Najbardziej nie lubię, gdy...” * „W jaki sposób najlepiej wypoczywasz?” Skąd pomysł na Rozmawialniki? Autorem pomysłu jest zmarła przed pięcioma laty Mariola Wołochowicz, Wicedyrektor Fundacji Misja Służby Rodzinie, z której niejako wypączkowała nasza Fundacja Żyj Pełnią Życia. Marzeniem śp. Marioli Wołochowicz było, aby Rozmawialniki trafiły do każdego domu w Polsce i były pomocnym narzędziem do wzmacniania relacji międzyludzkich. Duże marzenie? Owszem! Ale kiedy przy okazji jej innych dużych marzeń mówiliśmy, że coś jest niewykonalne, ona zawsze nam odpowiadała, że na pewno się da, tylko musimy znaleźć sposób, jak to zrobić. Dodatkowe informacje: • Pudełko ze sztywnej tektury, • 40 kart w pełnym kolorze, • Instrukcja.

55,00 zł
33,00 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 22,00 zł

90 osób kupiło
2
Wierszyki masażyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierszyki masażyki
Dostępny
774 szt.

Wspieraj rozwój dziecka poprzez zabawę! Zabawna i rymowana książka wypełniona pięknymi ilustracjami dostosowanymi do najmłodszego odbiorcy. Każda strona zawiera tematyczne wierszyki, które stanowią formę ćwiczeń opartych na zmyśle dotyku. Prosta i rytmiczna rymowanka urozmaicona delikatnym masażem dziecka pomoże pogłębić więź rodzica z maluchem.

32,99 zł
19,99 zł

Rabat 39,4%
oszczędzasz 13,00 zł

30 osób kupiło
3
Ziemniak. Wyznanie miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemniak. Wyznanie miłości
Dostępny
112 szt.

Zakochaj się w ziemniakach! Czy można nie kochać ziemniaków? To jedno z najbardziej dostępnych, przyjaznych dla środowiska, niedrogich i uniwersalnych warzyw. Nuda? Nic podobnego! Wystarczy zajrzeć do książki. Norweska blogerka kulinarna proponuje niemal 100 prostych przepisów, w których ziemniak jest gwiazdą. Okazuje się, że nawet zwykłym ziemniakiem można zaimponować na obiedzie. Można też bez wahania obsadzić go w roli dodatku, przekąski czy nawet… deseru. Ziemniak. Wyznanie miłości to źródło niezliczonych inspiracji i zaskoczeń. Pokochaj ziemniaki, a one odwzajemnią Twoje uczucie! Ina-Janine Johnsen jest najbardziej znana jako autorka bloga Mat på Bordet (Podano do stołu). To tam profesjonalna szefowa kuchni od ponad 10 lat dzieli się przepisami, które są uwielbiane w całej Skandynawii. Opublikowała już kilka bestsellerowych książek kucharskich i codziennie inspiruje ponad 100 tysięcy obserwujących na Instagramie.

59,99 zł
37,79 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 22,20 zł

26 osób kupiło
4
Szkoła trzęsiportków. Gadająca owieczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła trzęsiportków. Gadająca owieczka
Dostępny
205 szt.

Witajcie w Szkole Trzęsiportków! Tutaj zawsze dzieje się tak wiele… Owieczka przemówiła ludzkim głosem. Za pudłem w magazynku żyje dzikie zwierzę. I okazało się, że po zasłonach można malować! Ale czy to wszystko jest prawdą? Co to oznacza dla klasy 2b? MNÓSTWO ZABAWY! UWAGA: Będziesz się śmiać tak mocno, że spadną Ci portki!

24,99 zł
15,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 9,00 zł

21 osób kupiło
5
Misia i jej mali pacjenci. Weterynarz z Lipowej Kliniki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Misia i jej mali pacjenci. Weterynarz z Lipowej Kliniki
Dostępny
301 szt.

Kochasz zwierzęta? Poznaj małą weterynarz Misię, która w magicznej Lipowej Klinice pomaga swoim małym pacjentom. Misia to wesoła dziewczynka, która wraz z rodzicami i ukochanym pieskiem Popikiem mieszka w niewielkim miasteczku. Misia ma też niezwykły dar – rozumie mowę zwierząt. Jest to jej sekret. W pierwszym opowiadaniu Misia pomaga biednemu wróbelkowi, któremu w nóżkę wbił się cierń. W kolejnych poznacie m.in. psa, bociana i jeża. Seria „Misia i jej mali pacjenci” to wzruszające, urocze i ciepłe historie, które na długo zapadną dzieciom w pamięci. W sam raz do wspólnego czytania na dobranoc. Idealnym dopełnieniem tekstów są ciepłe ilustracje.

29,99 zł
18,99 zł

Rabat 36,7%
oszczędzasz 11,00 zł

15 osób kupiło
6
Morderstwo w Orient Expressie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morderstwo w Orient Expressie
Dostępny
355 szt.

Herkules Poirot po rozwiązaniu sprawy kryminalnej w Azji wraca do Europy. Pociąg Orient Express, którym podróżuje, grzęźnie w zaspie śnieżnej. W nocy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie jeden z pasażerów. Detektyw Poirot rozpoczyna dochodzenie, a jego podróż zamienia się w śledztwo. Fakty wskazują, że zabójca zajmuje przedział w tym samym wagonie… Czy Poirot zdoła rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa? Sprawa nie należy do łatwych - każdy pasażer jest podejrzany…

29,90 zł
20,33 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 9,57 zł

15 osób kupiło
7
Sztuka rysowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka rysowania
Dostępny
224 szt.

Odkryj w sobie artystę i rozwijaj talent ze Sztuką rysowania. Sztuka rysowania to nieoceniona pomoc zarówno dla początkujących twórców, jak i dla tych, którzy pierwsze artystyczne próby mają już za sobą, ale chcą rozwijać swój warsztat. Autor wprowadza w tajniki rysowania, podpowiada, jak zorganizować stanowisko pracy i jakie przybory wybrać, a następnie, zaczynając od najprostszych przykładów, pokazuje krok po kroku drogę od szkicu do gotowego dzieła. Dzięki bogatemu zestawowi ćwiczeń, rysowanie roślin, zwierząt, portretów, postaci w ruchu, pejzaży i martwej natury zamienia się w fascynującą artystyczną przygodę. Rysując wraz autorem, poznasz stopniowo najważniejsze techniki, zasady i pojęcia, a także rozmaite artystyczne chwyty, dzięki którym powstaje oryginalne, intrygujące dzieło. Dzięki Sztuce rysowania poznasz: • tajniki szkicowania, • tajemnice światła i cienia, • sposoby przedstawiania trójwymiarowych form, • zasady perspektywy, • sekrety udanej kompozycji, • sposoby budowania dramaturgii i nastroju dzieła i wiele innych zagadnień Książka, zawierająca mnóstwo zwięzłych wskazówek i około 1000 ilustracji, bazuje na publikacjach znanego rysownika, Waltera Fostera, cieszących się ogromną popularnością i sprzedawanych w milionowych nakładach.

79,00 zł
53,72 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 25,28 zł

14 osób kupiło
8
Sztuka rysowania. 15-minutowe ćwiczenia. Twarze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka rysowania. 15-minutowe ćwiczenia. Twarze
Dostępny
135 szt.

Narysowanie portretu w 15 minut jest możliwe! Z tym podręcznikiem nauczysz się prawidłowo szkicować głowę oraz poszczególne elementy twarzy i łączyć je w spójny wizerunek. Książka składa się z oddzielnych lekcji poświęconych jednemu motywowi – krok po kroku instruuje, jak rysować oczy, uszy, nos i usta, jak właściwe dobrać proporcje twarzy, wykonać portret kobiety, mężczyzny, dziecka czy osoby starszej. Na końcu działów znajdują się 15-minutowe ćwiczenia ze szkicowania portretów. Liczne porady i praktyczne wskazówki pomogą uniknąć błędów rysunkowych.

44,90 zł
30,53 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,37 zł

13 osób kupiło
9
To są domy świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To są domy świata
Dostępny
189 szt.

Od parterów po dachy, od salonów po łazienki – wszystko o tym, jak mieszkają ludzie na świecie. Ta książka pokazuje domy z ponad 20 krajów na różnych kontynentach. Jak mieszka się na mroźnej Arktyce, w tropikalnej dżungli, na suchej pustyni czy w zatłoczonym Nowym Jorku? Czy okna i schody zawsze wyglądają tak samo? Kto może obejść się bez szaf, a kto nie używa krzeseł? Czy gotować zawsze trzeba w kuchni? Wspólne czytanie i oglądanie książki może być pretekstem do rozmowy z dzieckiem o różnorodności. Mapa świata przy ilustrowanym spisie treści pomaga umiejscowić opisywane lokalizacje. Pełne detali ilustracje sprawią, że dziecko spędzi z tą książką długie godziny. Dodatkowo na kolejnych stronach znalazły się zadania, które pomagają zapamiętywać fakty i ćwiczą spostrzegawczość. Książka w radosny sposób uczy akceptacji i otwartości na świat. Bo inaczej znaczy wyjątkowo!

44,90 zł
30,53 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,37 zł

13 osób kupiło
10
Dwa miasta. Tom 3. Pozdrowienia z Wrocławia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwa miasta. Tom 3. Pozdrowienia z Wrocławia
Dostępny
172 szt.

Trzeci tom serii Dwa miasta – dalsze losy rodziny Szubów w pachnącym kamiennie i kwiatowo Wrocławiu. Wrocław, lata 60. Dla Adeli, Józki i Nelki Lwów staje się już tylko odległą przeszłością, niewyraźną jak dobry sen, jak piękna melodia z dawnych lat. Serca trzech sióstr zaczynają bić wrocławskim rytmem. Mimo PRL-owskiej szarzyzny kiełkuje w nich nieśmiała miłość do miasta, które je przygarnęło. Nowe wrocławianki z poświęceniem wychowują najmłodsze pokolenie. Ada postanawia zawalczyć o siebie, chce zapewnić sobie i dzieciom choć odrobinę szczęścia. Podejmuje trudne, bolesne decyzje, z którymi zbyt długo zwlekała. Praktyczna i gospodarna Józia w końcu zdobywa się na to, by spełnić marzenia i pójść za głosem serca. Petronela, nowoczesna młoda kobieta, samotnie zmaga się z cieniami przeszłości. Okrutny prześladowca próbuje skrzywdzić najbliższych jej ludzi, więc najmłodsza Szubówna musi wiele poświęcić, by wreszcie się wyzwolić. Tymczasem pomoc nadchodzi z zupełnie niespodziewanej strony…

39,90 zł
27,13 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,77 zł

13 osób kupiło
11
Moja wielka wyszukiwanka. Na placu budowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja wielka wyszukiwanka. Na placu budowy
Dostępny
247 szt.

Dla tych, którzy chcą poznawać świat. Dla tych, którzy lubią pojazdy i place budowy. Dla tych, którzy cieszą się, wyszukując szczegóły na kolorowych ilustracjach. 11 ilustracji ukazujących place budowy, pojazdy i maszyny budowlane. Obok każdej planszy krótkie, przystępnie przedstawione informacje na temat prac oraz nazwy zawodów, przyrządów, pojazdów i maszyn przy obrazkach zachęcających do zabawy w wyszukiwanie. Kartonowa, trwała książka dla maluchów i przedszkolaków.

49,90 zł
33,93 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,97 zł

12 osób kupiło
12
Repetytorium Maturzysty SB ZR + Online Practice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium Maturzysty SB ZR + Online Practice
Dostępny
352 szt.

Podręcznik w wersji papierowej z dwuletnim dostępem do wersji interaktywnej, Online Practice oraz zasobów dla ucznia na platformie Oxford English Hub Zamiennik 9780194259880 Oxford Repetytorium Maturzysty. Poziom rozszerzony z Online Practice. Matura 2023, szkoła ponadpodstawowa. Oxford Repetytorium Maturzysty to elastyczny i nowoczesny kurs dla uczniów szkoły ponadpodstawowej, kompleksowo przygotowujący do egzaminu w nowej formule obowiązującej od 2023 roku. POMÓŻ UCZNIOM OSIGNĆ SUKCES NA MATURZE o Wszystkie typy zadań obowiązujące na egzaminie od 2023 roku o Oxford 3000 i Oxford 5000 - lista starannie wyselekcjonowanych, najczęściej używanych i najbardziej przydatnych słów, opracowana przez oksfordzkich leksykografów o Obszerne sekcje rozwijające znajomość środków językowych o Wordpower - dodatkowe zadania leksykalne utrwalające m.in. idiomy, kolokacje i wyrażenia czasownikowe o Brainpower - leksykalne powtórki kumulatywne i strategie efektywnego zapamiętywania BDŹ PIONIEREM I STOSUJ NOWOCZESNE ROZWIZANIA o Podręcznik z interaktywnym e-bookiem o Dodatkowe zadania Online Practice i wideo ze wskazówkami do egzaminu o Narzędzia dla nauczyciela: Classroom Presentation Tool oraz zasoby cyfrowe Teacher Resources KORZYSTAJ Z WYGODNEGO WARSZTATU PRACY o Oxford English Hub - jeden kod dostępu do wszystkich zasobów online o Teacher Guide - funkcjonalne kompendium w formie podręcznika ucznia z kluczem o Online Practice - zautomatyzowane ocenianie i łatwe monitorowanie pracy uczniów

111,90 zł
100,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,19 zł

11 osób kupiło
13
To MY dzieci świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To MY dzieci świata
Dostępny
214 szt.

Iga i Gutek oraz ich pies Globus to podróżnicy z głowami pełnymi pomysłów. Wyrusz z nimi w podróż po świecie, gdzie żyje mnóstwo fajnych dzieciaków. Zajrzyj do zimnej Skandynawii, poznaj zwyczaje dzieci żyjących w gorącym Sudanie, zajrzyj do chaty w dalekiej Mongolii, pobaw się z dziećmi z Japonii. Poznawaj świat! Wszystkie dzieci są wyjątkowe. Chociaż żyją w różnych częściach Ziemi, to mają podobne marzenia. Pragną być wolne, szczęśliwe i zdrowe. Książka w radosny sposób uczy życzliwości, akceptacji i otwartości na świat. Bo ktoś inny to ktoś wyjątkowy…

44,90 zł
30,98 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 13,92 zł

12 osób kupiło
14
Machiną przez Chiny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Machiną przez Chiny
Dostępny
1 szt.

Halina i Stach to co nieco szalona para, która właśnie się pobrała i postanowiła ruszyć w podróż poślubną... motocyklem na koniec świata. Nie wiedzą, co spotka ich na szlaku. Pustynie, ośnieżone szlaki, tygrysy i jadowite kobry. Gdzieś w dżungli czeka na nich mała niedźwiedzica. Czy dojadą do Chin? Ta historia, jak zwykle w książkach Łukasza Wierzbickego, nie miała prawa się wydarzyć... a jednak wydarzyła się naprawdę. Książka ilustrowana pięknymi gafikami Marianny Oklejak oraz archiwalnymi fotografiami Haliny i Stanisława Bujakowskich z ich motocyklowej wyprawy do Chin.

46,50 zł
32,09 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 14,41 zł

10 osób kupiło
15
Moja wielka wyszukiwanka. Mój dzień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja wielka wyszukiwanka. Mój dzień
Dostępny
567 szt.

• Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o otaczającym świecie. • Dla tych, którzy lubią, gdy każdy dzień jest pełen nowych wrażeń. • Dla tych, którzy cieszą się, wyszukując szczegóły na kolorowych ilustracjach. 11 dużych ilustracji ukazujących wydarzenia z całego dnia: w domu, w przedszkolu, na zakupach, u lekarza i w wielu innych miejscach. Obok każdej planszy krótka historyjka oraz obrazki zachęcające do zabawy w wyszukiwanie. Kartonowa, trwała książka dla maluchów i przedszkolaków. W serii: • Moja wielka wyszukiwanka. Dzień i noc, • Moja wielka wyszukiwanka. Zwierzęta świata, • Moja wielka wyszukiwanka. Pojazdy, • Moja wielka wyszukiwanka. Przedszkole, • Moja wielka wyszukiwanka. Na placu budowy.

49,90 zł
34,43 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 15,47 zł

10 osób kupiło
16
Akademia Dobra i Zła. Początek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia Dobra i Zła. Początek
Dostępny
1150 szt.

Emocjonujący prequel bestsellerowej serii Akademia Dobra i Zła! Dwaj bracia, dobry i zły, razem czuwają nad Bezkresną Puszczą i opiekują się Baśniarzem, zaklętym Piórem, spisującym jej opowieści. Razem wybierają uczniów do Akademii Dobra i Zła. Razem ich kształcą, wychowują i przygotowują na spotkanie z losem. Jednakże pewnego dnia wydarza coś nieoczekiwanego i niebezpiecznego. Coś, co odmieni wszystkich i wszystko. Do szkoły przybywa nowy uczeń, którego trudno jednoznacznie przypisać do Dobra lub Zła. Czy Baśniarz mógł się pomylić? Czy to próba, na jaką wystawia każdego Dyrektora Akademii? Każdemu się wydaje, że wie, co skrywa jego dusza i do czego dąży jego serce, ale jak jest w rzeczywistości? Czy potrafimy widzieć siebie takimi, jakimi jesteśmy naprawdę? Kto zdoła przetrwać? Kto zdobędzie władzę nad Akademią? Oto sam początek podróży, której każdy krok wypełniony jest magią, niespodziankami i groźnymi wyzwaniami, które pozwolą sprawdzić odwagę i lojalność uczniów, a także stwierdzić, kim są naprawdę. Przygody w Akademii Dobra i Zła dopiero się rozpoczynają.

42,90 zł
28,31 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 14,59 zł

9 osób kupiło
17
Małopolska na rowerze. VeloMałopolska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małopolska na rowerze. VeloMałopolska
Dostępny
52 szt.

Na mapie przedstawiono sieć zrealizowanych do tej pory tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska, - Szlak wokół Tatr (część polska), - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

8 osób kupiło
18
Historia o niemym wole. Święty Tomasz z Akwinu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia o niemym wole. Święty Tomasz z Akwinu
Dostępny
95 szt.

Proponujemy czytelnikom komiks przybliżający postać i życie św. Tomasza z Akwinu w zabawny sposób. Publikacja przedstawia najważniejsze momenty z życia człowieka, który był dzieckiem swoich czasów, a jego dorobek i nauczanie są aktualne również dzisiaj. Sporo dowiemy się o świętym w sposób przyjazny, bez erudycyjnych cytatów, za to dzięki ilustracjom przedstawiającym życie Tomasza z Akwinu od dziecka i młodzieńca do dorosłego mężczyzny: nauczyciela, mistyka i świętego.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

7 osób kupiło
19
Mroczne umysły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Mroczne umysły
Dostępny
37 szt.

Alexandra Bracken, autorka świetnie przyjętej powieści LORE, wraca z serią Mroczne umysły! W 2018 na ekrany kinowe wszedł film na podstawie Mrocznych umysłów! Ruby ma szesnaście lat. Jest niebezpieczna. I żyje. Na razie. Tajemnicza choroba zabiła większość amerykańskich dzieci. Ruby przeżyła, ale podobnie jak reszta ocalałych, została z czymś gorszym niż wirus. Przerażające umiejętności, których nie może kontrolować, naznaczają jej codzienność. Dziewczyna trafia w końcu do Thurmond – brutalnego, stanowego obozu rehabilitacyjnego. Tam pozna prawdziwy strach oraz nauczy się panować nad swoimi mocami. Trenowanie unikalnych predyspozycji, które posiadają młodzi wybrańcy, jest bowiem jedyną szansą na przeżycie dla całej generacji. Jeszcze nigdy tak wiele nie zależało od nastolatków!

44,90 zł
23,35 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 21,55 zł

6 osób kupiło
20
Hierarchia Magii. Tom 1. Tygiel dusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hierarchia Magii. Tom 1. Tygiel dusz
Dostępny
992 szt.

W każdej legendzie tkwi ziarno prawdy - pradawne zło czai się w mroku czekając na moment odrodzenia. A absolutne zło wykorzenić można tylko w sposób absolutny. W tej walce nie będzie zwycięzców, będą tylko konieczne ofiary. Mnisi uratowali małego Caldana od niechybnej śmierci, która czekałaby sierotę na ulicach miasta. Dali mu kilkanaście lat spokoju, możliwość nauki i jakąkolwiek szansę na godne życie. Wszystko zmienił niefortunny pojedynek. W ciągu jednej nocy Caldan stracił wszystko, co znał i dowiedział się o sobie rzeczy, które muszą pchnąć go na zupełnie nową ścieżkę. Ścieżkę pełną niebezpieczeństw i pułapek, groźnych nawet dla obytego w świecie intryganta. Dla nieznającego świata dzieciaka z klasztoru nowa wiedza może być wyrokiem śmierci. Przeszłość prędzej czy później dogania każdego. Ale wszak dojrzewamy, mierząc się z tym, co przynosi nam życie. Caldan zaczął dojrzewać. Szybko i boleśnie.

64,90 zł
51,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 12,98 zł

6 osób kupiło
21
Czterdzieści 4ever - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czterdzieści 4ever
Dostępny
279 szt.

Piąty tom serii uwielbianej przez tysiące kobiet w każdym wieku! Po czterdziestce życie nie tylko nie zwalnia, ale wręcz nabiera rozpędu. Cztery przyjaciółki z Wrocławia przekonują się o tym każdego dnia. Ich dzieci dorastają, a biznesy się rozkręcają. Wydawałoby się, że Magdy, Karoli, Aśki i Anity już nic nie zaskoczy, a jednak! W najmniej oczekiwanym momencie pojawiają się bliscy z dalekiej przeszłości oraz… włochate pająki. Jak poradzić sobie z pędzącą codziennością? Wystarczy zgromadzić wokół siebie tych, których się kocha. Co jednak, gdy kogoś z nich nagle zabraknie? Czterdzieści 4ever obfituje w zaskoczenia, wzruszenia i – jak zawsze u Katarzyny Kostołowskiej – inteligentny humor. Pamiętaj, szczęśliwi czasu nie liczą. Zwłaszcza po czterdziestce!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

6 osób kupiło
22
Dieta przeciwzapalna. Jak zapobiegać stanom zapalnym i jak je zmniejszać, by cieszyć się zdrowiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta przeciwzapalna. Jak zapobiegać stanom zapalnym i jak je zmniejsz...
Dostępny
101 szt.

Przewlekłe stany zapalne wiążą się z poważnymi dolegliwościami zdrowotnymi, takimi jak choroby serca, nowotwory czy udary mózgu. Dotyczą także bardziej powszechnych problemów: zmęczenia, bólów głowy, egzemy czy przyrostu masy ciała. Możesz jednak chronić swoje zdrowie, wprowadzając zmiany w sposobie odżywiania, aktywności fizycznej oraz szeroko rozumianym stylu życia. Dzięki uważnej lekturze książki stworzysz indywidualny program walki ze stanami zapalnymi oraz wspierania układu odpornościowego. NAUKA: Poznaj główne przyczyny, a także pięć najważniejszych oznak stanów zapalnych. STYL ŻYCIA: Dowiedz się, w jaki sposób zła jakość snu, nadmierny stres i toksyny obniżają odporność organizmu, a także jak zmienić nawyki, aby cieszyć się dobrym samopoczuciem. ODŻYWIANIE: Zrezygnuj z produktów, które negatywnie wpływają na zdrowie. Wprowadź dietę bogatą w składniki zwalczające zapalenie. PRZEPISY: Postaw na zdrowe jedzenie. Wypróbuj 30 przepisów na przeciwzapalne dania, które stanowią źródło białka, węglowodanów złożonych, zdrowych tłuszczów i błonnika.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

5 osób kupiło
23
Let's Talk About It. Relacje, płeć oraz seks - czyli wszystko, o czym chcesz pogadać, a nie wiesz jak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Let's Talk About It. Relacje, płeć oraz seks - czyli wszystko, o czym ...
Dostępny
1337 szt.

Porozmawiajmy o seksie bez tabu! Otwarty na różnorodność i szczery poradnik w formie powieści graficznej – o płci, orientacji seksualnej, wyrażaniu zgody na seks i bezpieczeństwie, gdy ktoś się na niego zdecyduje. Idealna książka dla nastolatków zadających pytania… Czy to, co czuję, jest normalne? To, co się dzieje z moim ciałem, jest normalne? Czy ja jestem normalny/normalna? Skąd mam wiedzieć, które wybory są właściwe? Jak naprawić błąd? Let’s Talk About It to przemyślana, dobrze opracowana powieść graficzna i przewodnik po wszystkim, co musisz wiedzieć, a nie wiesz, jak o to zapytać. Opowiada o związkach, o przyjaźni, o tożsamości płciowej, o orientacji, anatomii, obrazie ciała, ale też o bezpiecznym seksie, sekstingu, odrzuceniu, edukacji seksualnej i wielu innych ciekawych kwestiach. Inkluzywny, śmiały przewodnik – Nick i Charlie z „Heartstoppera” też by go czytali! Świeża, inkluzywna książka oferująca konkretne i kompletne informacje o seksie i seksualności. – PublishersWeekly Szczere, normalizujące i sekspozytywne… Używa obrazów w najlepszy i najbardziej edukacyjny sposób. – KirkusReviews Każda część tej książki jest wypełniona ważnymi informacjami o zgodzie na seks, o szacunku, rozwadze i granicach… Prawdziwa rozmowa o związkach i seksie. – School Library Journal Szczere i otwarte spojrzenie na seks, związki i samozrozumienie. – Booklist

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

5 osób kupiło
24
Domino kościane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,96 zł
22,46 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,50 zł

5 osób kupiło
25
Gigantozaur. Giga zabawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gigantozaur. Giga zabawa
Dostępny
1061 szt.

16 stron pełnych przeróżnych zadań, które dzieci będą rozwiązywać w towarzystwie bohaterów animowanego serialu `Gigantozaur`: Miłki, Rudzi, Dudka i Czupura. W środku labirynty, zagadki, łamigłówki i scenki do wyklejenia. świetna zabawa gwarantowana!

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

5 osób kupiło
26
Pani McGinty nie żyje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pani McGinty nie żyje
Dostępny
147 szt.

Dlaczego zginęła prosta kobieta sprzątająca ludziom po domach, pani McGinty? Czy rzeczywiście zabił ją jej lokator dla kilku funtów ukrytych pod podłogą? Do Herkulesa Poirot zgłasza się policjant, który nie wierzy w winę oskarżonego i skazanego Jamesa Bentleya. W Broadhinny, gdzie doszło do tragedii, wszyscy mieszkańcy to prawi ludzie, a na ołtarzu cudzej prawości niejeden już położył głowę – jak trzeźwo zauważa detektyw. Co więcej, tylko jego zastanawia, kogo przedstawiają fotografie ze starej gazety.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

5 osób kupiło
27
Czego ginekolog ci nie powie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czego ginekolog ci nie powie
Dostępny
415 szt.

Ile razy słyszałem od pacjentek: ?Dlaczego nikt mi tego nie powiedział wcześniej?!? Tadeusz Oleszczuk proponuje holistyczne podejście do zdrowia kobiety. Uważa, że nie można leczyć problemów ginekologicznych bez połączenia ich z właściwą dietą, stylem życia czy wiedzą o czynnikach genetycznych pacjentki. Koncentruje się nie tylko na pojedynczych objawach, ale przede wszystkim szuka ich źródła. Zadaje pytania o rodzaj wypijanej kawy, ilość zjadanych winogron, operacje w rodzinie, nałogi, miejsce zamieszkania. Potrafi powiązać ze sobą na pierwszy rzut oka niepasujące do siebie informacje. I cieszy się, gdy okaże się, że trafił z diagnozą, na jaką wpadłby tylko dr House. Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy i serca, które doktor Tadeusz Oleszczuk oddaje pacjentkom. Właśnie: ?oddaje?, bo jest w tym pasja, potrzeba, poczucie misji i ogromna mądrość. Kiedy pomyślę, ile dziewczyn, dzięki znakomitym w swojej prostocie poradom doktora, uniknęło komplikacji, wróciło do zdrowia, aktywności i pełni życia ? nie mam cienia wątpliwości, że to Judym naszych czasów! Joanna Racewicz Ta książka to efekt wieloletniej praktyki zawodowej lekarza ginekologa i naukowca-entuzjasty, który traktuje każdą pacjentkę holistycznie. Jakie jedzenie jest ważne dla szyjki macicy czy jajników? Do czego potrzebne są bakterie jelitowe? Dlaczego prawidłowo funkcjonująca tarczyca to tajemne drzwi do długiego i dobrego życia? W tej książce nie tylko znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania, ale zaczniesz zastanawiać się nad swoim zdrowiem i zrozumiesz, ile sama możesz dla siebie zrobić. prof. Elżbieta Krajewska-Kułak, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, laureatka nagrody Społecznik Roku tygodnika ?Newsweek? Nowatorskie i błyskotliwe podejście do ginekologii. Czyta się z zapartym tchem, a wyniesiona z lektury wiedza zachęca do profilaktyki i natychmiastowej zmiany życiowych nawyków. Ida Karpińska, Kwiat Kobiecości

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

5 osób kupiło
28
Na końcu czeka miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na końcu czeka miłość
Dostępny
142 szt.

Są takie rany na duszy i sercu, których nawet czas nie uleczy. Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Kiedy wybucha II wojna światowa – Otylia akurat jest w ciąży. Wojna zastaje innych członków rodziny w różnych miejscach na świecie. Ojciec Otylii, nestor rodu, profesor Uniwersytetu Wileńskiego, zostaje aresztowany przez NKWD i słuch po nim ginie. Jej matka wraz ze swoją siostrą zostają wywiezione do Kazachstanu, gdzie przeżywają piekło. Natomiast mąż, wracając z ostatnich, jeszcze spokojnych wakacji z Grecji, traci syna, który wypada za burtę statku. Zrozpaczony Feliks przedostaje się do Anglii. Miotany niepokojem o pozostawioną w Polsce żonę, która samotnie boryka się z grozą okupacji, nie wie, jak powiedzieć jej o tragedii. Sam bierze udział w walce o Narwik, szkoli się w brytyjskim ośrodku szkoleniowym dla spadochroniarzy i nawet nie przypuszcza, że jego delikatna żona również jest zdolna do heroicznych czynów. Na końcu zawsze czeka miłość, ale jej ścieżki bywają nieraz cierniste. Czy wszystkim bohaterom uda się przeżyć wojnę i czy rodzina znów będzie mogła się połączyć?

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

5 osób kupiło
29
Sztuka rysowania. Ludzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka rysowania. Ludzie
Dostępny
134 szt.

Narysowanie realistycznego portretu to sztuka, której można się nauczyć. W książce znajdziesz informacje na temat niezbędnych materiałów i przyborów. Poznasz podstawy szkicowania, cieniowania i budowania prawidłowej kompozycji. Zdobędziesz wiadomości na temat anatomii i proporcji ludzkiego ciała, a dzięki wskazówkom i ćwiczeniom nauczysz się rysować detale – oczy, usta czy dłonie. Krok po kroku sporządzisz pierwsze szkice, a potem stworzysz całościowy portret postaci, oddając jej nastrój i cechy charakteru. Nauczysz się patrzeć na ciało ludzkie jak artysta. Możesz też sięgnąć po nietypowe tematy ze świata fantazji i mangi. Rozwijaj swój talent. Książka oparta na publikacjach znanego rysownika Waltera Fostera.

79,00 zł
58,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,54 zł

5 osób kupiło
30
Gigantozaur. Dino zabawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gigantozaur. Dino zabawa
Dostępny
1528 szt.

16 stron pełnych przeróżnych zadań, które dzieci będą rozwiązywać w towarzystwie bohaterów animowanego serialu `Gigantozaur`: Miłki, Rudzi, Dudka i Czupura. W środku labirynty, zagadki, łamigłówki i scenki do wyklejenia. świetna zabawa gwarantowana!

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

5 osób kupiło
31
Dlaczego... odpowiedzi na pozornie łatwe pytania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego... odpowiedzi na pozornie łatwe pytania
Dostępny
339 szt.

Dlaczego trawa jest zielona? Po co węgorzom baterie? Czy kangury chodzą na zakupy? Skąd się bierze deszcz? Niezwykła książka, która pozwoli odbyć podróż w głąb swojego ciała, dotknąć chmur, przenieść się w czasie! Zaspokoi naturalną dziecięcą ciekawość świata i rozwinie pasję badacza. Prosty, czytelny projekt graficzny ułatwia koncentrację na istotnych informacjach. Dla rodziców i nauczycieli to nieoceniona pomoc przy szukaniu odpowiedzi na pytania podopiecznych, pozwalająca na rozwijanie ich zainteresowań. Dla dzieci od lat 6.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

5 osób kupiło
32
Sztuka rysowania. Fantasy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka rysowania. Fantasy
Dostępny
124 szt.

Znakomity podręcznik z serii Sztuka rysowania dla wielbicieli fantasy. Jeśli fascynują cię mityczne i baśniowe stworzenia – smoki, syreny, cyklopi, gobliny czy wróżki – i masz ochotę przelać swoją pasję na papier, sięgnij po ten poradnik. Jest polecany zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych artystów. Krok po kroku, zaczynając od podstaw, uczy konstruowania figur, budowy bryły postaci, cieniowania, łączenia wzorów. Omawia przy tym ogólne zasady tworzenia ilustracji i podaje przydatne wskazówki, które pomogą rozwiązać rysunkowe problemy oraz stanowią podstawę do dalszych samodzielnych poszukiwań artystycznych. Solidną bazę teoretyczną uzupełniania krótka wycieczka w świat rysunku cyfrowego. Dodatkowo przy opisach postaci znalazły się ciekawostki na ich temat. Książka opiera się na publikacjach znanego rysownika Waltera T. Fostera.

79,00 zł
58,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,54 zł

6 osób kupiło
33
Sztuka rysowania w kolorze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka rysowania w kolorze
Dostępny
164 szt.

Naucz się rysować w kolorze. W tej książce znajdziesz niezbędne informacje techniczne, poznasz różne przybory, materiały oraz zasady komponowania dzieł z użyciem akwarel, pasteli i markerów. Rysuj w kolorze rośliny, zwierzęta i ludzi. Pokochasz to! Namalowane przez Ciebie pejzaże i martwe natury będą wyglądać jak prawdziwe, a ludzie – jak żywi. Przekonaj się, że tworzenie mangi za pomocą markerów może być pasjonującym zajęciem. Szczegółowe i zrozumiałe wskazówki krok po kroku wprowadzą Cię w podstawowe techniki rysunku i przeprowadzą przez wszystkie istotne tematy z tym związane. Zamieszczona w książce tabela barw ułatwi wybór odpowiednich kredek i farb. Książka bazuje na publikacjach znanego rysownika, Waltera Fostera, cieszących się ogromną popularnością i sprzedawanych w milionowych nakładach.

79,00 zł
58,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,54 zł

6 osób kupiło
34
Mudry - nowoczesny przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mudry - nowoczesny przewodnik
Dostępny
79 szt.

Wykorzystaj wyjątkową moc ukrytą w dłoniach. Mudry to symboliczne, rytualne gesty, które mają wyjątkową moc uzdrawiania! Dzięki tej wyjątkowej terapii uzdrawiania energią pokonasz zmęczenie czy kłopoty ze snem. Znajdziesz tu takie mudry lecznicze, jak mudra na ból głowy. Poruszanie się po poradniku ułatwią czytelne ilustracje układów dłoni. Bez trudu zaczniesz je samodzielnie praktykować. Zadbasz o swoje zdrowie i zaliczysz jogę dłoni do niezawodnych sposobów na stres. Pozytywną energię drzemiącą w twoich dłoniach wykorzystasz, wykonując mudry do medytacji i mudry lecznicze. Dzięki niej oczyścisz czakry i pokonasz choroby. Mudry - nowoczesny przewodnik po terapii samouzdrawiania za pomocą jogi dłoni.

49,40 zł
37,05 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,35 zł

6 osób kupiło
35
Piasek kinetyczny 200g z foremkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,45 zł
22,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,44 zł

5 osób kupiło
36
Smoczek Kiki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smoczek Kiki
Dostępny
131 szt.

Świnka morska Kiki nie jest już bobasem, ale wciąż lubi ssać smoka. Jej mama uważa, że nadeszła pora na odstawienie smoczka i naukę gryzienia, które pozwoli Kiki wykształcić mocne i zdrowe zęby. Oczywiście mała świnka morska dba o swoje zęby i codziennie je szczotkuje, ale czy naprawdę są one aż tak ważne i potrzebne? Kiki zastanawia się, czy inne zwierzęta też potrzebują zębów i do czego ich używają. Czy ciekawość sprawi, że Kiki przyzna mamie rację?

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

4 osoby kupiły
37
Legendy polskie. ???????? ??????? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy polskie. ???????? ???????
Korczyńska Małgorzata, Literat
Dostępny
159 szt.

Pięknie ilustrowana książka zawiera legendy w wersji polskiej i ukraińskiej: Wars i Sawa, Syrenka, Bazyliszek, O Smoku Wawelskim. Popiel i myszy, Jurata, królowa Bałtyku, Poznańskie koziołki, O piernikarzu i jego córce Katarzynie, O flisaku i żabkach, Gdańskie lwy.

29,99 zł
28,49 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

4 osoby kupiły
38
Miłość, wolność, samotność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

4 osoby kupiły
39
Długopis świecący sowa U718 mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis świecący sowa U718 mix
Swede
Dostępny
96 szt.

Miks wzorów, towar wysyłany losowo. Cena za sztukę. Długopis świecący - sowa.

8,31 zł
7,99 zł

Rabat 3,9%
oszczędzasz 0,32 zł

4 osoby kupiły
40
Okolice Krakowa. Mapa w skali 1:45 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okolice Krakowa. Mapa w skali 1:45 000
Dostępny
59 szt.

Jest to mapa dwustronna w skali 1:45'000. Obejmuje Kraków wraz z przylegającymi okolicami. W najnowszym wydaniu zmieniono nieco zasięg mapy, który został pomniejszony w zamian za większą dokładność. Na zachodzie mapa sięga za Krzeszowice i Kalwarię Zebrzydowską, na południu po Dobczyce i Łapanów, na wschodzie po Nowe Brzesko i przed Bochnię zaś na północy za Skałę i Proszowice. Na mapie znajdują się wszystkie najważniejsze tereny rekreacyjne w pobliżu Krakowa m.in. Dolinki Podkrakowskie, Ojcowski Park Narodowy, Pogórze Wielickie i Puszcza Niepołomicka. Wydanie mapy zostało poprzedzone gruntowną aktualizacją jej treści, zarówno topograficznej (drogi, zabudowa), jak i turystycznej - nowe szlaki i pozostałe elementy infrastruktury turystycznej. Niezwykle przydatna do planowania wycieczek rowerowych za miasto, ułatwia odnalezienie bocznych dróg i ścieżek, z dala od głównych ciągów komunikacyjnych. Pozwala odnaleźć ciekawe miejsca i trasy spacerowe na obrzeżach i w sąsiedztwie miasta. Niezbędne wyposażenie każdej rodziny prowadzącej aktywny wypoczynek na łonie przyrody.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

4 osoby kupiły
41
Szalone czoło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Szalone czoło
Epee, od 7 lat
Dostępny
15 szt.

Zabawna gra, w której wszyscy wiedzą, co znajduje się na karcie na twojej głowie z wyjątkiem ciebie! Zadawaj pytania, tak aby uzyskać odpowiedź TAK lub NIE i spróbuj odgadnąć kim lub czym jesteś! Zawartość opakowania: - 96 kart z obrazkami, - opaski, - klepsydra. Gra dla 1 do 4 graczy.

75,90 zł
53,13 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 22,77 zł

4 osoby kupiły
42
Disney Uczy. Kraina lodu. Gry planszowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Uczy. Kraina lodu. Gry planszowe
Dostępny
53 szt.

Totalna NOWOŚĆ! Zestaw 7 edukacyjnych gier planszowych zawartych w jednej książce! Wśród nich m.in.: gra karciana, quiz, gra liczbowa, zabawa wyrazami. Do książki dołączone zostały karty potrzebne do gier. Dzięki zabawie można utrwalić wiedzę o miesiącach, porach roku, wzbogacać słownictwo czy uczyć się logicznego myślenia. Książka zapewni rozrywkę nie tylko dzieciom, ale całej rodzinie.

16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

4 osoby kupiły
43
Karty do gry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty do gry
Trifox
Dostępny
296 szt.

Karty do gry - talia 54 karty

5,99 zł
4 osoby kupiły
44
Kroniki Ambhy. Tom 2. Kraina Popiołu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Ambhy. Tom 2. Kraina Popiołu
Dostępny
428 szt.

W Cesarstwie Ambhańskim nie ma miejsca dla wdowy. A na pewno nie dla takiej, która jako jedyna przeżyła masakrę, w której życie stracił jej mąż i wszyscy jego ludzie. Jedynym miejscem, w którym pragnie znaleźć się Arwa, jest eremitorium wdów w odległym krańcu prowincji Numriha. Tam ma nadzieję ukryć się przed smutkiem, gniewem i hańbą. Przed własną naturą i klątwą płynącą w jej żyłach. Ale przed przeklętą krwią można próbować się schować, lecz nie można od niej uciec. Wiecznie walcząca z własną naturą, spętana tajemnicami i hańbą rodziny młoda Arwa odkrywa, że zamiast pozostawać ofiarą klątwy, jaka spadła na Cesarstwo, może stanowić dla niego lekarstwo.

69,90 zł
55,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,98 zł

4 osoby kupiły
45
Siatka na ryby mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siatka na ryby mix
Swede
Dostępny
13 szt.

Miks wzorów, towar wysyłany losowo. Cena za sztukę.

11,27 zł
10,99 zł

Rabat 2,5%
oszczędzasz 0,28 zł

4 osoby kupiły
46
Babia Góra, Zawoja. Mapa w skali 1:30 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Babia Góra, Zawoja. Mapa w skali 1:30 000
Dostępny
48 szt.

Jest to mapa jednostronna w skali 1:30'000. Przedstawia wschodnią część Beskidu Żywieckiego z Babiogórskim Parkiem Narodowym. Zasięg mapy wyznaczają: Stryszawa na północy, Magurka (1'114 m n.p.m.) na zachodzie, Kiczory na południu i Zubrzyca Górna na wschodzie. Babia Góra (1'725 m n.p.m.) od wieków przyciągała uwagę podróżników i badaczy, fascynowała pisarzy i poetów. Mówiło się, że na jej szczycie, nie bez powodu zwanym Diablakiem, miały swoją siedzibę złe moce. Kapryśna, niedostępna góra ze swoją pierwotną przyrodą do dziś pobudza fantazję. Prawdziwą osobliwością i niezwykłym przeżyciem dla turystów jest rozległa panorama z niepowtarzalnym widokiem na Tatry oraz wschód słońca podziwiany ze szczytu. Babia Góra spośród wszystkich gór polskich, pod względem wysokości ustępuje jedynie szczytom tatrzańskim. Jej charakterystyczną cechą jest asymetria stoków: południowe, opadające w kierunku Orawy są względnie łagodne w stosunku do dobrze widocznych z Zawoi, stromych i urwistych stoków północnych, zwanych „wielką zerwą Babiej Góry”. U północnych podnóży Babiej Góry rozciąga się największa pod względem powierzchni wieś w Polsce – Zawoja. Jest to atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa oraz idealna baza wypadowa w Pasmo Babiogórskie. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Na odwrocie znajduje się informator turystyczno-krajoznawczy o prezentowanym regionie wraz z propozycjami wycieczek i fotografiami.

9,70 zł
6,99 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 2,71 zł

4 osoby kupiły
47
Mój cudowny przyjaciel. Małe zwierzaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój cudowny przyjaciel. Małe zwierzaki
Dostępny
1391 szt.

Mój cudowny przyjaciel to seria albumów idealna dla wszystkich miłośników zwierząt! Każda książka jest poświęcona innemu zwierzakowi. W środku znajdują się ciekawostki o rasach, łamigłówki i plakaty do wycięcia oraz niesamowite zdjęcia uroczych zwierzaków. Każda książka zawiera ponad 300 naklejek! Marzysz o chomiku lub szynszyli? Sięgnij zatem po album Mój cudowny przyjaciel. Małe zwierzaki! W książce przeczytasz ciekawostki o gryzoniach, króliczkach czy jeżykach, rozwiążesz łamigłówki, znajdziesz plakaty do wycięcia i zdjęcia uroczych zwierzaków. Dodatkowo w środku czeka na Ciebie ponad 300 naklejek!

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
48
Dom zbrodni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom zbrodni
Dostępny
97 szt.

Kiedy grecki milioner Arystydes Leonides zostaje otruty, podejrzenia padają na Brendę – młodą wdowę. Wnuczka ofiary Josephine to wścibska nastolatka – uwielbia kryminały i podsłuchuje, więc o krok wyprzedza policjantów. Trzeba uważnie słuchać, bo mordercy są próżni i lubią się chwalić! Ekscentryczni spadkobiercy, listy miłosne i panieński notes to tropy w śledztwie. Dom zbrodni jest wykładem na temat anatomii morderstwa, a przewrotne zakończenie i dziś może budzić sprzeciw. Nic dziwnego, że to ulubiona powieść Agaty Christie, która uważała, że „każdy jest zdolny do zbrodni”.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

3 osoby kupiły
49
Latawiec MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Latawiec MIX
Trifox
Dostępny
37 szt.

Latawiec MIX Wzory wysyłane są losowo.

8,19 zł
7,99 zł

Rabat 2,4%
oszczędzasz 0,20 zł

3 osoby kupiły
50
Saga Wołyńska. Głód - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga Wołyńska. Głód
Dostępny
9 szt.

Wielki głód na Ukrainie, tygiel narodowościowy we Lwowie i skomplikowane relacje polsko-ukraińskie to pejzaż, w którym swoje miejsce musi odnaleźć piątka młodych ludzi. Nadia Szewczenko i Wissarion Zinowjew walczą o przetrwanie w czasie hołomodoru, a Marta Osadkowska i Marcel Lemański o miłość, której nikt z ich otoczenia nie daje szans. To opowieść o ludzkiej godności, człowieczeństwie i determinacji, by zaznać odrobinę szczęścia. A przede wszystkim o skomplikowanych ludzkich losach i uczuciach, których siła potrafi być niszcząca i rzucić się cieniem na całe życie bohaterów. Joanna Jax kolejny raz udowadnia, że ma niebywałą zdolność do tworzenia bohaterów, których losy splatają się z historycznymi wydarzeniami.

16,99 zł
12,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

3 osoby kupiły
51
Duchy kurhanów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchy kurhanów
Dostępny
364 szt.

Kobieca historia walki o wolność i miejsce w świecie zdominowanym przez mężczyzn Kończy się I wojna światowa. W Zasławowie, majątku należącym do rodziny Kalinowskich, dorastają bliźniaczki Sabina i Maria. Dziewczęta przygotowują się do ostatniego roku nauki we lwowskim gimnazjum i cieszą letnią swobodą. Sielanka się kończy, gdy starszy o 12 lat brat podejmuje decyzje mające zaważyć na ich życiu. Marię chce wydać za mąż za obcego, ale bogatego mężczyznę, a Sabinę umieścić w klasztorze. Siostry domyślają się, że plany brata mają uratować Kalinowskich przed bankructwem i są związane z ponurą przepowiednią dotyczącą kurhanów znajdujących się niedaleko dworu. Zbuntowana Sabina nie zamierza wkładać habitu i bierze sprawy w swoje ręce. Z pomocą siostry próbuje rozwikłać rodzinną tajemnicę i zadbać o przyszłość bliskich. Tymczasem jesienią wybuchają walki o Lwów, w których bliźniaczki aktywnie uczestniczą. Sabina rozważa wstąpienie do Ochotniczej Ligi Kobiet. W trakcie działań wojennych spotyka tajemniczego mężczyznę… Jak potoczą się losy bliźniaczek? Czy upiorna przepowiednia kolejny raz się spełni?

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

3 osoby kupiły
52
Tablica znikopis podwójny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,38 zł
34,54 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,84 zł

3 osoby kupiły
53
Bieszczady. Mapa w skali 1:50 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieszczady. Mapa w skali 1:50 000
Dostępny
67 szt.

Bieszczady to najpopularniejsza mapa w naszej ofercie - nasz produkt flagowy, o czym świadczy tak duża ilość wydań. Jest to mapa dwustronna w skali 1:50'000. Mapa Bieszczady sięga na północy po Lesko i Ustrzyki Dolne, Komańczę na zachodzie, granicę z Ukrainą na wschodzie. Na południu nowe wydanie zostało poszerzone o fragment Parku Narodowego Połoniny po stronie słowackiej. Na mapie znajdują się: Bieszczadzki Park Narodowy, Jezioro Solińskie i Myczkowieckie, Góry Sanocko-Turczańskie, fragment pogórzy (Bukowskie i Leskie).

13,37 zł
9,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 3,38 zł

3 osoby kupiły
54
Schleich Horse Club. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Schleich Horse Club. Kolorowanka z naklejkami
Dostępny
62 szt.

Książka do kolorowania z naklejkami - barwne naklejki stanowią wzór do kolorowania obrazków - ćwiczenie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej - 2 strony naklejek

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

3 osoby kupiły
55
Góry Świętokrzyskie. Mapa w skali 1:60 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góry Świętokrzyskie. Mapa w skali 1:60 000
Dostępny
65 szt.

Jest to mapa dwustronna w skali 1:60 000. Przedstawiono na niej obszar całych Gór Świętokrzyskich – masywu położonego w centralnej części Wyżyny Kieleckiej, z najwyższym szczytem Łysicą (612 m n.p.m.). Zasięg mapy wyznaczają: Końskie na północy, Ostrowiec Świętokrzyski na wschodzie, Dobrzeszów na zachodzie, Raków na południu. W centralnej części mapy znajdują się Kielce – stolica województwa świętokrzyskiego oraz Świętokrzyski Park Narodowy. Charakterystyczne dla krajobrazu tego regionu są: urozmaicona rzeźba terenu, duża lesistość (lasy bukowo-jodłowe) i rumowiska skalne – gołoborza. Występuje tu wiele osobliwości przyrody, w tym wiekowe drzewa (Dąb „Bartek”) i obiekty geologiczne (jaskinie, skałki, wyrobiska skalne i inne). O walorach historyczno-kulturowych obszaru świadczą: zabytkowe budowle sakralne, zabytkowe obiekty architektury świeckiej, zabytki techniki dawnego górnictwa i hutnictwa, pozostałości budownictwa drewnianego, stanowiska archeologiczne (Jaskinia Raj), cmentarze i miejsca pamięci z okresu I i II wojny światowej. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.

13,90 zł
9,99 zł

Rabat 28,1%
oszczędzasz 3,91 zł

3 osoby kupiły
56
Fergal się złości! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fergal się złości!
Dostępny
397 szt.

Fergal to fajny gość, ale gdy ktoś mówi mu, co ma robić, bardzo… bardzo się… złości! Bohater serii przeżywa rozterki związane z emocjami typowymi dla dzieci w wieku przedszkolnym. W tej pełnej humoru książeczce, rozpoczynającej serię o Fergalu, smok mierzy się ze złością. A dla smoka o naprawdę ognistym temperamencie to nie lada wyzwanie! Czy znajdzie sposób na okiełznanie wypalającej we wszystkim dziurę złości? Seria, która oswaja emocje i pomaga stawić im czoło.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
57
Maciuś i Leon nie chcą się razem bawić - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maciuś i Leon nie chcą się razem bawić
Dostępny
77 szt.

Kłótnie między rodzeństwem zdarzają się nierzadko i przyprawiają o ból głowy wielu rodziców. Warto więc sprawdzić, jakie rozwiązanie na sprzeczki znajdą Maciuś i Leon. „Maciuś i Leon” to seria, której bohaterami jest rodzeństwo małych smoków. Wspólnie przeżywają różne przygody i mierzą się z problemami, które spotykają każde dziecko. Zawsze jednak potrafią znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Książeczki zawierają krótkie teksty, napisane prostym językiem oraz urocze, kolorowe ilustracje. Seria z pewnością pomoże rodzicom oswoić dzieci z różnymi sytuacjami i emocjami.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
58
Sztuka rysowania. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka rysowania. Zwierzęta
Dostępny
197 szt.

Rysuj ukochane domowe zwierzaki: psy, koty i króliki, urzekające swym pięknem konie lub egzotyczne lwy, pandy czy tygrysy. Dzięki książce zdobędziesz wiedzę, jakich narzędzi i materiałów używać, jak szkicować i cieniować, jak pracować na podstawie projektów i wzorów oraz jak pokazywać zwierzęta w plenerze. Zaczynając od detali, krok po kroku nauczysz się rysować je tak, by odzwierciedlić nie tylko ich wygląd, ale i energię oraz charakter. Ostatni rozdział przeniesie Cię w świat komiksów i fantastycznych istot. Książka oparta na publikacjach znanego rysownika Waltera Fostera.

79,00 zł
58,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,54 zł

3 osoby kupiły
59
Mozaika wyklejanka Dinozaur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
36,33 zł
32,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,63 zł

2 osoby kupiły
60
Lisica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lisica
Dostępny
122 szt.

Lisica – dziewczyna, która zwiodła niejednego mężczyznę O swoim życiu Hanna Lubochowska mogłaby dużo powiedzieć, ale nie to, że było nudne. Kiedy ogląda się wstecz, z sentymentem myśli, że niektóre rzeczy mogła zrobić inaczej, podjąć inne decyzje. Ale jedno wie na pewno: życie, które spełniło jej marzenia i pozwoliło zostać pełnoprawną funkcjonariuszką amerykańskiej policji – nie mogło być złe. Jej historia rozpoczyna się w Jakaterinosławiu podczas rewolucji i wojny domowej. Ojciec siedemnastoletniej wówczas Hanki, naczelny inżynier w sławnej polskiej firmie Rudzki i S-ska, zostaje skatowany i okaleczony przez zrewoltowanych robotników. Ich przywódcy, bezdusznemu bolszewikowi Władysławowi Sience, to jednak nie wystarcza: w okrutny sposób prześladuje także jego córkę. Lecz nie ma pojęcia, że trafił na kobietę nieprzeciętną, która wyprzedza swoją epokę i która potrafi się bronić. Hanka od zawsze pragnęła zostać policyjnym detektywem, nie zważając na to, że na początku XX wieku nie był to, delikatnie mówiąc, zawód popularny wśród kobiet. Po wybuchu rewolucji musi ewakuować się z Rosji drogą morską. Na statku wpada na trop niebezpiecznej kontrabandy, udaremnia zamach na pochód pierwszomajowy w Marsylii, poznaje demonicznego księcia Czernobiesowa i zyskuje młodszego braciszka. A to zaledwie początek, bo Hanka dopiero się rozkręca… „Epicka, misterna, totalnie angażująca! Uwielbiam frazę Witolda Horwatha, jego patrzenie na rzeczywistość i umiłowanie detalu.” – Katarzyna Bonda Witold Horwath – pisarz i scenarzysta filmowy. Autor poczytnych powieści i zbiorów opowiadań, w tym głośnych Ptakona, Seansu i Afrika Korps. Scenarzysta rozlicznych filmów i seriali, w tym kultowej Ekstradycji, powstałej na bazie jego bestsellerowego thrillera Święte wilki.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

2 osoby kupiły
61
Piasek kinetyczny 200g z foremkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,45 zł
22,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,44 zł

2 osoby kupiły
62
Wołyń zapomniany. Tragiczne losy Polaków na sowieckiej Ukrainie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wołyń zapomniany. Tragiczne losy Polaków na sowieckiej Ukrainie
Dostępny
142 szt.

Dzieje Polaków na Wołyniu to nie tylko historia ukraińskich rzezi. To zdecydowanie dłuższa i bogatsza epopeja pisana potem i łzami. Pisana krwią zamordowanych przez władze sowieckie w podziemiach odebranego wiernym kościoła w Połonnem. Tych, którzy podczas zesłania trudzili się w kazachskich kopalniach, i łzami tych, którzy potracili rodziny w wyniku Wielkiego Głodu oraz licznych represji. Dzieje Wołyniaków to historia heroizmu prostych ludzi i cichego bohaterstwa duchownych, którzy w czasach sowietyzacji i ateizacji, ryzykując życie za rodaków i wiarę, umacniali na Ukrainie Kościół katolicki i poczucie przynależności do narodu polskiego. Od Wielkiego Głodu lat trzydziestych i przymusowej kolektywizacji, przez zsyłki do łagrów i wywózki na Daleki Wschód, aż po bestialstwa banderowców oraz represje ze strony Sowietów, Polacy na Wołyniu robili wszystko, by ocalić własną tożsamość narodową oraz wychować w wierze katolickiej i poszanowaniu polskich tradycji następne pokolenia, które także nie powinny zapomnieć o swoich korzeniach. Choć po upadku ZSRR represje ustały, dla Polaków mieszkających na Wołyniu batalia o polskość i Kościół katolicki na Ukrainie się nie zakończyła. Nadal walczą o swobodne kultywowanie tradycji, nauczanie języka ojczystego czy jego obecność w liturgii. Robią, co mogą, by ocalić od zapomnienia tragiczną opowieść o poległych. Opowiadają o przeszłości, gdyż wiedzą, że w obliczu historii każdy, kto milczy na ten temat, jest po prostu zdrajcą. Marek Koprowski jest jednym z najciekawszych polskich popularyzatorów historii. – „Do Rzeczy” Marek A. Koprowski Pisarz, dziennikarz, historyk zajmujący się losami Polaków na Wschodzie. Plonem jego wypraw i poszukiwań jest wiele książek, z czego kilkadziesiąt ukazało się nakładem Wydawnictwa Replika. Za serię pod wspólnym tytułem Wołyń otrzymał Nagrodę im. Oskara Haleckiego w kategorii „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku”. Jest też laureatem nagrody „Polcul – Jerzy Boniecki Foundation” za działalność na rzecz utrzymania kultury polskiej na Wschodzie.

89,90 zł
67,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 22,47 zł

2 osoby kupiły
63
Wiertarka na baterie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiertarka na baterie
Trifox
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29
34,03 zł
30,63 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,40 zł

2 osoby kupiły
64
Pierścionki metalowe z oczkiem 7szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,59 zł
19,99 zł

Rabat 7,4%
oszczędzasz 1,60 zł

2 osoby kupiły
65
Przystań w Sosnowej Polanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przystań w Sosnowej Polanie
Dostępny
132 szt.

Czy bohaterki powieści dostaną od życia ostatnią szansę, by rozprawić się z demonami, które przez tyle lat je prześladowały? Dziewięćdziesięcioletnia Zofia zapada w śpiączkę. W tym dziwnym śnie wracają do niej ważne wydarzenia i przeżycia, o których nie chciała mówić ani pamiętać: epizody z młodości w latach trzydziestych, z czasów wojny, powojennej wędrówki na Ziemie Odzyskane, a także z Wrocławia lat czterdziestych. Choroba matki zmusza córki do refleksji nad własnym życiem i wzajemnymi relacjami. Każda z nich skrywa niespełnione marzenia, zawiedzione nadzieje, niewykorzystane możliwości i dotkliwe zawody. Wspomnienia z rodzinnego domu, gdzie mężczyźni tylko bywali lub szybko odchodzili. To bardzo życiowa i pełna emocji książka opowiadająca o zawiłych relacjach między matką a jej córkami. Los sprawi, że będą zmuszone zmierzyć się ze swoimi demonami z przeszłości. Idealna lektura dla osób, które lubią czytać książki z historią w tle. – Beata Owczarczyk, Lubię i polecam polskich autorów

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

2 osoby kupiły
66
Jack Reacher: Wróg bez twarzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jack Reacher: Wróg bez twarzy
Dostępny
2328 szt.

Jedna z najlepszych powieści mistrza literatury sensacyjnej! Dobrze się zastanów, zanim zaczniesz polować na Jacka Reachera. Bo prędzej czy później to ty staniesz się jego zwierzyną. Raczej prędzej niż później. Prywatny detektyw, który na zlecenie pewnej kobiety miał znaleźć Jacka Reachera, zostaje zamordowany. Klientką okazuje się córka niedawno zmarłego generała, z którą Reacher miał kiedyś romans. Jej ojciec zamierzał powierzyć mu zbadanie zagadkowych losów amerykańskiego żołnierza oficjalnie zaginionego w Wietnamie. Jest jednak ktoś, komu bardzo zależy na tym, by prawda o tej starej historii nigdy nie ujrzała światła dziennego. I wyeliminuje każdego, kto będzie chciał ją odkryć. Lee Child potwierdza tą powieścią, że jest mistrzem suspensu i jakimś cudem staje się coraz lepszy. Znakomicie skonstruowany i pędzący przed siebie thriller, od którego nie można się oderwać. Michael Connelly

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

2 osoby kupiły
67
Horse Club. Dzień w stadninie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horse Club. Dzień w stadninie
Dostępny
46 szt.

Każdy dzień w stadninie to zupełnie nowa przygoda! Nikt nie wie o tym tak dobrze jak Hannah, Sofia, Lisa i Sarah. Dołącz do czterech przyjaciółek z Horse Clubu i razem z nimi rozwijaj swoją jeździecką pasję. Rozwiązuj zadania, wklejaj naklejki i baw się dobrze!

14,10 zł
11,99 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,11 zł

2 osoby kupiły
68
Szczęście to lis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,50 zł
27,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,78 zł

2 osoby kupiły
69
Życie i śmierć. Zmierzch opowiedziany na nowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie i śmierć. Zmierzch opowiedziany na nowo
Dostępny
147 szt.

Od dnia, w którym Beaufort Swan przeprowadza się do miasteczka Forks i spotyka tajemniczą Edythe Cullen, jego życie przybiera niesamowity obrót. Chłopak nie potrafi oprzeć się fascynującej Edythe, obdarzonej alabastrową cerą, złocistymi oczami i nadprzyrodzonymi umiejętnościami. Nie wie, że im bardziej się do niej zbliża, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo. Być może jest za późno, by się wycofać… Z okazji 10. rocznicy wydania Zmierzchu Stephenie Meyer stworzyła Życie i śmierć – nową, zdumiewająco śmiałą wersję legendarnej już powieści, która z pewnością zachwyci czytelników.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
70
Pałka - zapałka. Karty edukacyjne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pałka - zapałka. Karty edukacyjne
Dostępny
5 szt.

PAŁKA ZAPAŁKA to zestaw kart, którego podstawowym celem jest układanie patyczków według wzoru przedstawionego na karcie. Ilość patyczków we wzorze, wyznacza gradację trudności zadania. Dodatkowe ćwiczenia, które można zaproponować dziecku: - układanie wypranego wzoru z pamięci, - przerysowywanie wzoru, - rysowanie wzoru z pamięci, - układanie wzoru z zapałek, - układanie patyczków, według wzoru przedstawionego przez dorosłego, - układanie kolejno sekwencji patyczków, według instrukcji słownej. Dodatkowe zabawy, które można zaproponować rodzinie: Kto pierwszy? na stół wykładamy jedną kartę. Uczestnicy zabawy układają wzór. Kto pierwszy ułoży wzór wygrywa. Mam patyczek każdy uczestnik otrzymuje jedną kartę. Odwraca ją tak, by nie widział wzoru. Pozostałe karty należy pozostawić na środku stołu. Gracze przyglądają się karcie pozostawionej na stole i porównują ją ze swoją. Jeżeli któryś z graczy, wskaże jeden kolor patyczka, który jest jednocześnie tym samym patyczkiem na karcie gracza, zabiera kartę. Wygrywa ta osoba, która zbierze najwięcej kart. Przeznaczenie: - Terapia - Edukacja - Zabawa z rodziną Cele: - Analiza i synteza wzrokowa - Rozwijanie sekwencji słuchowej - Wydłużanie koncentracji uwagi - Usprawnianie grafopercepcji Zawartość: - dwie talie kart każda po 56 (112 wzorów) o różnym stopniu trudności - 40 patyczków w 4 kolorach (zielony, czarny, czerwony, niebieski) - instrukcja - pudełko tekturowe

55,01 zł
52,26 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,75 zł

2 osoby kupiły
71
Koraliki do nawlekania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koraliki do nawlekania
Trifox
Dostępny
4 szt.

Zestaw koralików do nawlekania

56,74 zł
51,07 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,67 zł

1 osoba kupiła
72
Goście, goście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Goście, goście
Dostępny
116 szt.

W domu mogą dziać się przedziwne rzeczy, jeśli przyjmuje się w nim niecodziennych gości… Ci goście bywają niebezpiecznie męczący lub rozśmieszający, no i stanowczo zbyt pewni siebie! Jak rozwiązalibyście problem bezdomnego światełka? Poradzilibyście sobie ze Srokiem zbierającym zagubione błyskotki? A wyobrażacie sobie, jakiego zamieszania może narobić Ciao z kakao? Marcin Przewoźniak, znawca domowych stworków, opowiada o ich potrzebach, przygodach i psikusach. Słuchając o nich, nie sposób zachować powagi, choć ich problemy bywają trudne do rozwiązania. Czytajcie uważnie, bo po lekturze tych opowiadań może łatwiej będzie Wam zauważyć, że i w Waszym domu pojawiają się czasem niezapowiedziani goście…

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

1 osoba kupiła
73
Carotina Baby Logic 3D zabawki 92543 LISCIANI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
67,42 zł
60,00 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,42 zł

1 osoba kupiła
74
Ukryte Dziedzictwo. Tom 2. Biały żar (okładka classic) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukryte Dziedzictwo. Tom 2. Biały żar (okładka classic)
Dostępny
59 szt.

Afera z Adamem Pierce omal nie skończyła się zniszczeniem połowy Houston i całego życia Nevady Baylor. A to był dopiero początek. Zabójstwa znanego senatora i żony pewnego Magnusa zapoczątkują istną lawinę śmiertelnie niebezpiecznych wypadków. A w oku cyklonu, jak zawsze, znajdzie się Nevada. Na dodatek żaden dobry uczynek nie pozostanie bez kary, więc pomoc udzielona przy poszukiwaniach porwanej dziewczynki szybko wybuchnie młodej detektyw w twarz. Na szczęście Fortuna sprzyja Nevadzie i wie co robi, więc znowu pchnie ją w ramiona Szalonego Rogana. Całkiem dosłownie.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

2 osoby kupiły
75
Bóg pełen miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg pełen miłości
Dostępny
26 szt.

Jezus, który uzdrawia, wzrusza się, ceni przyjaźń, a przede wszystkim kocha – taki obraz Syna Bożego przybliża czytelnikom Stanisław Biel SJ. W rozważaniach, czerpiących obficie z ewangelicznych opisów, ukazuje serce Jezusa, Boga-Człowieka pochylającego się nieustannie nad ludzkim cierpieniem i biedą, serce pełne dobroci i czułości. Zapraszam cię, drogi czytelniku, byś pozostawił przez chwilę wszystkie problemy i zmartwienia, znalazł wyciszone miejsce i posłuchał, jak bije serce Jezusa. Kontemplując Jego życie, z pomocą tych medytacji może dotkniesz rąbka tajemnicy Boga, doświadczysz Jego miłosierdzia i miłości. Droga Jezusa to seria książek poświęconych życiu i działalności Chrystusa. Autor, korzystając z metody kontemplacji ewangelicznej, daje czytelnikowi przestrzeń do zatrzymania się i skupienia na ważnych momentach w historii zbawienia. Stanisław Biel SJ – rekolekcjonista i kierownik duchowy, udziela Ćwiczeń duchowych w Częstochowie, wcześniej pełnił funkcję dyrektora Domu Rekolekcyjnego w Zakopanem. W Wydawnictwie WAM opublikował prawie 40 książek z dziedziny duchowości.

38,90 zł
28,01 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,89 zł

1 osoba kupiła
76
Tarot księżycowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tarot księżycowy
Dostępny
31 szt.

Przekonaj się, jak unikalna energia księżyca wpływa na ciebie! W tej niezwykłej książce znajdziesz najskuteczniejsze rytuały, zaklęcia i rozkłady kart Tarota, których wykonywanie podczas poszczególnych pełni księżyca uczyni twoje czary skutecznymi. Odkryj 13 pełni księżyca, których energia pomoże ci osiągnąć to, czego pragniesz! Dowiedz się, czym jest niebieski księżyc, czyli druga pełnia w miesiącu! To dodatkowy czas na urzeczywistnienie twoich pragnień. Autorka pokaże ci księżycowy kalendarz, dzięki czemu z łatwością wykorzystasz odpowiednie zaklęcia, przepowiadanie przyszłości i wróżenie podczas poszczególnych pełni księżyca. To pozwoli ci osiągnąć sukces w twojej magii. Potężne połączenie magii, energii księżyca i symboli Tarota!

54,50 zł
40,88 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,62 zł

1 osoba kupiła
77
Organizer na biurko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Organizer na biurko
Swede
Dostępny
7 szt.

Plastikowy organizer na biurko. Pomoże zachować porządek.

18,01 zł
16,99 zł

Rabat 5,7%
oszczędzasz 1,02 zł

1 osoba kupiła
78
Jaga i dom na orlich nogach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaga i dom na orlich nogach
Dostępny
202 szt.

Jaga Kurzastopka – młoda czarownica – jest córką uzdrowicielki magicznych stworzeń i hodowcy chat na kurzych nogach. Mieszka w Zaklętych Kotlinach, w wiosce Klekotki, a jej najlepszym kumplem jest Cykor – mała chata wielkości domku dla lalek. Podczas Targowiska Nocy Letniej ktoś napada na wioskę – porywa rodziców Jagi i kradnie cenne jaja, z których wkrótce mają się wylęgnąć nowe chaty na kurzych nogach. Ten, kto to zrobił, działa na zlecenie potężnego mocodawcy i chce użyć jaj do przeprowadzenia prastarego rytuału. Ma on przywrócić w świecie magii dawny porządek rzeczy. Jaga musi ratować rodzinę, odzyskać podopiecznych ojca i udaremnić spiskowcom ich niecny plan, wyrusza więc do zaczarowanego Krakowa, ukrytego przed zwyklakami, gdzie w obiegu jest więcej wróżek, demonów, biesów i zmorów gotowych na każdą szemraną robotę, niż w jakimkolwiek innym mieście w Europie. Jaga odnajduje wielkiego maga – mistrza Jana Twardowskiego, który w zamian za pomoc w odnalezieniu rodziców, oczekuje, że dziewczynka przyjmie u niego posadę. Jaga zostaje „złotą rączką” w Domu Niespokojnej Starości dla Magicznych Stworzeń – pensjonacie prowadzonym przez czarnoksiężnika. Musi dbać o wygody jego lokatorów, ale przede wszystkim tchnąć na nowo życiodajną energię w Nieustraszonego - wiekowy dom mistrza Jana. Nieustraszony jest już bardzo stary i podupada na zdrowiu: ściany mu skamieniały, łamie go w schodach, nóg nie prostował od dekad, a do tego coraz częściej zapada w sen. Zbyt długi i głęboki oznacza dla niego śmierć. Strażnicy Wrót to seria książek przygodowych łącząca elementy świata magicznego, słowiańskiej mitologii i polskich legend, a ich akcja toczy się we współczesnym Krakowie i jego okolicach – tych rzeczywistych, i tych magicznych.

36,99 zł
26,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

1 osoba kupiła
79
Sylvanian Families. Mobilny popcorn z owieczką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sylvanian Families. Mobilny popcorn z owieczką
Epoch
Dostępny
45 szt.

Maluchy Sylvanian Families zamówiły pyszny popcorn u dostawcy popcornu. Poprosiły o dowóz do parku rozrywki Sylvanian. Mama owieczka Barbara dostarcza popcorn. Ma mobilne stoisko z rowerem. Rower może być również używany jako zwykły rower bez stoiska do sprzedaży popcornu. W koszyku na kierownicy można przewozić różne rzeczy, a figurka malucha lub jednego z bliźniaków bez problemu zmieści się na bagażniku. Po zamontowaniu stoiska Barbara może przygotowywać i dostarczać pyszny popcorn. Jeśli obróci się uchwyt maszyny do popcornu, gotowy popcorn podskakuje w górę i w dół. Owieczka wkłada popcorn do torebek i podaje go małym klientom. Ale stoisko oferuje nie tylko popcorn, lecz także babeczki i lizaki. Zestaw „Mobilne stoisko z popcornem” z figurką Sylvanian Families zawiera rower trzykołowy z koszykiem, stoisko do sprzedaży popcornu z maszyną do popcornu i parasolem, regał na babeczki i lizaki, torebki do popcornu, popcorn, lizaki, babeczki, torby i figurkę mamy owieczki we wspaniałym stroju. Aksamitnie miękka figurka ma ok. 8 cm. Głowa, ramiona i nogi są ruchome. Ubranka można zakładać i zdejmować. Zestaw można połączyć z innymi zestawami, domkami, pojazdami i akcesoriami Sylvanian Families. Wymiary zabawki: • figurka duża: około 8 cm. Wymiary i waga opakowania: 28.0 x 23.0 x 7.5 cm Sprawdź również zdjęcia poglądowe, jak możesz doposażyć zestaw artykułami i figurkami sprzedawanymi osobno.

169,99 zł
156,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 13,60 zł

1 osoba kupiła
80
Return of the Dream Canteen, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Return of the Dream Canteen, CD
Red Hot Chili Peppers, Warner Music Polska
Dostępny
301 szt.

Return of the Dream Canteen to druga płyta Red Hot Chili Peppers wydana w 2022 roku, następca platynowego dzieła Unlimited Love. Wróciliśmy, poszukując siebie jako zespołu, którym w jakiś sposób zawsze byliśmy. Dla zabawy jammowaliśmy i nauczyliśmy się kilku starych piosenek. Wkrótce rozpoczęliśmy tajemniczy proces tworzenia nowych piosenek. Wystarczyła odrobina chemii, która potem pojawiała się setki razy w trakcie podróży. Kiedy trafiliśmy na brzmienie i wizję, kontynuowaliśmy naszą pracę. Nie mieliśmy powodu, by przestać pisać i dawać czadu. Czuliśmy się jak we śnie. Kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione, nasza miłość do siebie i magia muzyki obdarzyły nas kolejnymi piosenkami. Było ich tak wiele, że nie wiedzieliśmy, co z nimi zrobić. Wymyśliliśmy więc dwa albumy wydane jeden po drugim. Drugi równie ważny, co pierwszy, bo równie dobrze mógłby być tym pierwszym. Return of the Dream Canteen to wszystko, kim chcieliśmy się stać. Zrodzone z krwi naszych serc. - opowiadają muzycy Red Hot Chili Peppers.

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

1 osoba kupiła
81
Beskid Śląski i pasmo Wielkiej Raczy. Mapa w skali 1:50 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beskid Śląski i pasmo Wielkiej Raczy. Mapa w skali 1:50 000
Dostępny
26 szt.

Beskid Śląski to mapa jednostronna w skali 1:50'000. Prezentuje obszar bardzo popularnego i często odwiedzanego zakątka Beskidów, jakim jest Beskid Śląski. Zasięg mapy obejmuje tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Worek Raczański na południu oraz Żywiec na wschodzie i Jabłonków (Czechy) na zachodzie. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane i gęsto zaludnione. Posiadają rozbudowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, bardzo dobrą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich. Położone na tym obszarze Ustroń, Wisła i Szczyrk należą do największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w polskich górach. Zimą narciarze mają tu do dyspozycji kilkadziesiąt wyciągów narciarskich i dobrze przygotowane trasy zjazdowe.

16,80 zł
11,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 4,81 zł

1 osoba kupiła
82
Piłka miękka piankowa zwierzęta morskie MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,37 zł
6,99 zł

Rabat 5,2%
oszczędzasz 0,38 zł

1 osoba kupiła
83
Autobiografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autobiografia
Dostępny
64 szt.

Agata Christie to autorka niezwykła. Pisała nieustannie przez ponad pół wieku. Jej powieści kryminalne, przetłumaczone na ponad sto języków, pozostają najlepiej sprzedającymi się tytułami wszech czasów, a sztuka Pułapka na myszy to najdłużej grane przedstawienie w historii teatru. Choć od śmierci królowej kryminału minęło ponad trzydzieści lat, liczba czytelników jej książek stale rośnie. Autobiografia – opublikowana po raz pierwszy rok po śmierci autorki - ukazuje fascynujące życie Agaty Christie: dzieciństwo, młodość, dwa małżeństwa, dwie wojny światowe, rewolucję obyczajową, podróż dookoła świata, odkrycia archeologiczne na Bliskim Wschodzie... Przede wszystkim jednak to skrupulatny i zaskakująco świeży opis dojrzewania do miłości, do pisarstwa, do życia. Możemy przyjrzeć się geniuszowi autorki z bliska - porywa inteligencją, zaskakuje wyobraźnią, niezwykłym poczuciem humoru, a nade wszystko dystansem do siebie, taktem i przenikliwością spojrzenia. Na okładce anglojęzycznego wydania Autobiografii można przeczytać: to najlepsza rzecz, jaką Christie kiedykolwiek napisała. Nie bez racji. Nowe wydanie Autobiografii Agathy Christie z okładką inspirowaną jubileuszową kolekcją królowej kryminału. Ze względu na obszerność publikacji oraz archiwalne fotografie wydana została w powiększonym – w stosunku do kolekcji – formacie.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

1 osoba kupiła
84
Pamiętnik ze starej szafy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik ze starej szafy
Dostępny
28 szt.

Patrycja May, czyli komediowe alter ego Joanny Jax, stworzyła zabawną opowieść o dorastaniu młodej, zakompleksionej dziewczyny w czasach chylącego się ku upadkowi socjalizmu i początkach wolnej Polski. Zwariowana rodzina, nieobliczalni przyjaciele, a wreszcie proza życia przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, widziana oczami młodości, gdzie wzniosłość przemian przegrywa z drapieżną chęcią przeżycia przygody. Historie czwórki przyjaciół wkraczających w dorosłe życie, szalonego dziadka Staśka i ciotek: Felicji, której największym pragnieniem jest powtórne zamążpójście, i Amelii – despotki wzbudzającej strach całej rodziny. Dawka śmiechu gwarantowana.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

1 osoba kupiła
85
Astrology The Library of Esoterica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Astrology The Library of Esoterica
Dostępny
3 szt.

The art of astrology, from ancient science to modern-day practice From the beginning of human history, individuals across cultures and belief systems have looked to the sky for meaning. The movement of celestial bodies and their relation to our human lives has been the central tenant of astrology for thousands of years. The practice has both inspired reverence and worship, and deepened our understanding of ourselves and the world around us. While modern-day horoscopes may be the most familiar form of astrological knowledge, their lineage reaches back to ancient Mesopotamia. As author Andrea Richards recounts in Astrology, the second volume in TASCHEN?s Library of Esoterica series, astronomy and astrology were once sister sciences: the King?s Chamber of the Great Pyramid at Giza was built to align with constellations, Persian scholars oversaw some of the first observatories, and even Galileo cast horoscopes for the Medicis. But with the Enlightenment and the birth of exact science, the practice moved to places where mystery was still permitted, inspiring literature, art, and psychology, and influenced artists and thinkers such as Goethe, Byron, and Blake. Later movements like the Theosophists and the New Agers, would thrust the practice into the mainstream. Edited by Jessica Hundley, this vibrant visual history of Western astrology is the first ever compendium of its kind, exploring the symbolic meaning behind more than 400 images, from Egyptian temples and illuminated manuscripts to contemporary art from across the globe. Works by artists from Alphonese Mucha and Hilma af Klint to Arpita Singh and Manzel Bowman are sequenced to mirror the spin of the planets and the wheel of the zodiac. With a foreword by legendary astrologer Susan Miller and wisdom from new interviews with astrologers like Robert Hand, Jessica Lanyadoo, and Mecca Woods, Astrology celebrates the stars and their mysterious influence on our everyday lives.

145,00 zł
1 osoba kupiła
86
Maciuś i Leon wspólnie czytają książkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maciuś i Leon wspólnie czytają książkę
Dostępny
57 szt.

Maciuś i Leon sięgają po książeczki. Jednak tylko jeden z braci potrafi czytać. Czy i młodszy ze smoków odnajdzie radość w przeglądaniu kolorowych stron? „Maciuś i Leon” to seria, której bohaterami jest rodzeństwo małych smoków. Wspólnie przeżywają różne przygody i mierzą się z problemami, które spotykają każde dziecko. Zawsze jednak potrafią znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Książeczki zawierają krótkie teksty, napisane prostym językiem oraz urocze, kolorowe ilustracje. Z Seria z pewnością pomoże rodzicom oswoić dzieci z różnymi sytuacjami i emocjami.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
87
Niewygodni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewygodni
Dostępny
164 szt.

Porażające, uniwersalne w wymowie i odważne. Rozmowy z ludźmi, którzy przeszli przez piekło wojny i nie boją się mówić na głos tego, co bywa manipulowane lub niedopowiedziane. „Niewygodni” autorstwa Magdaleny Rigamonti – jednej z najbardziej znanych i nagradzanych polskich dziennikarek – to zapis szesnastu świadectw tych, którzy musieli zmierzyć się z powojenną traumą. Żydówka ukrywana przez polską rodzinę. Polak niemieckiego pochodzenia, opowiadający o swojej fascynacji Hitlerem. Uratowani z Auschwitz na temat granic człowieczeństwa. Fotograf przyglądający się powstaniu przez swój obiektyw. Człowiek, który ujawnił prawdę o grobach katyńskich. Ukrywająca się przez dwa lata w norze o dziedziczonej traumie wojennej. Sybirak, który w akcie zemsty likwidował funkcjonariuszy NKWD. Uczestnik powstania warszawskiego o ciemnych stronach bohaterskiego zrywu. Jak rozmawiać z ludźmi o przeżyciach wojennych i nie oceniać? Nie dostosowywać do swoich wyobrażeń o ofierze i wysłuchać choćby najbardziej trudnej do zrozumienia w czasach pokoju historii? W jaki sposób przyjąć czasem niewygodną prawdę o ludzkich losach oraz wyborach? Dziennikarka Magdalena Rigamonti od wielu lat przeprowadzała rozmowy z ludźmi, którzy przetrwali wojenną pożogę. Brali w niej czynny udział jako żołnierki i żołnierze lub ukrywali się przed oprawcami. Byli świadkami zbrodni, przetrwali obóz koncentracyjny bądź starali się po prostu przeżyć. Tak powstała książka Niewygodni – zapis szesnastu wstrząsających rozmów z tymi, którzy musieli zmierzyć się z powojenną traumą i prawdą o tym, co się wydarzyło.

54,99 zł
40,69 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,30 zł

1 osoba kupiła
88
Śpiworek Love To Dream. 6-18 miesięcy, szary, etap 3 - 0.2 TOG Lite - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śpiworek Love To Dream. 6-18 miesięcy, szary, etap 3 - 0.2 TOG Lite
Love to Dream
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Śpiworek Love To Dream™ 0.2 TOG* został specjalnie zaprojektowany dla dzieci lubiących obszerne kocyki, gdyż zostawia maluchowi dużo miejsca na nóżki. Śpiworek zapewni idealną wentylację w wyższych temperaturach, dzięki ultra-lekkiej, muślinowej tkaninie Nuzzlin™, która zmniejsza ryzyko przegrzania. Śpiworek Love To Dream™ to bezpieczniejsza alternatywa dla luźnych koców i prześcieradeł, które mogą zakryć twarz Twojego malucha lub zsunąć się w nocy i sprawić, że dziecko zmarznie w nocy. Śpiworek Love To Dream™ stworzony dla bezpieczniejszego, lepszego i dłuższego snu… ​- śpiworek nie posiada rękawków, dzięki czemu zapewnia idealną wentylację w gorące dni, - inteligentny dwukierunkowy zamek ułatwia zmianę pieluszki, - wykonany z 100% bawełny (0.2 TOG*, rekomendowana temperatura otoczenia 24-27°C), - można prać w pralce.

143,90 zł
136,71 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,19 zł

1 osoba kupiła
89
Slim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slim
Swede
Dostępny
44 szt.

Gra wodna.

11,06 zł
9,99 zł

Rabat 9,7%
oszczędzasz 1,07 zł

1 osoba kupiła
90
Rzutki na rzepy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzutki na rzepy
Trifox, od 3 lat
Dostępny
8 szt.

Rzutki na rzepy pomogą dziecku ćwiczyć koncentrację i celność. Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

18,57 zł
16,99 zł

Rabat 8,5%
oszczędzasz 1,58 zł

2 osoby kupiły
91
Czołg z dźwiękiem MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czołg z dźwiękiem MIX
Trifox
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Czołg z dźwiękiem MIX Kolory wysyłane są losowo.

37,40 zł
33,66 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,74 zł

1 osoba kupiła
92
Hiroshige - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiroshige
Dostępny
6 szt.

The master of Japanese ukiyo-e Utagawa Hiroshige (1797?1858) was one of the last great artists in the ukiyo-e tradition. Literally meaning ?pictures of the floating world,? ukiyo-e was a particular woodblock print genre of art that flourished between the 17th and 19th centuries. Subjects ranged from the bright lights and attractions of Edo (modern-day Tokyo), to spectacular natural landscapes. In the West, Hiroshige?s prints became exemplary of the Japonisme that swept through Europe and defined the Western world?s visual idea of Japan. Because they could be mass produced, ukiyo-e works were often used as designs for fans, greeting cards, and book illustrations. The style influenced Impressionist, Post-Impressionist, and Art Nouveau artists alike, with Vincent van Gogh and James Abbott McNeill Whistler both particularly inspired by Hiroshige?s landscapes. This introductory book presents key images from Hiroshige?s vibrant, vivid portfolio of blooming cherry trees, beautiful women, Kabuki actors, and busy shopping streets to introduce one of the greats of Asian art history.

72,00 zł
1 osoba kupiła
93
Latawiec MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Latawiec MIX
Trifox
Dostępny
23 szt.

Latawiec MIX Wzory wysyłane są losowo.

9,78 zł
8,99 zł

Rabat 8,1%
oszczędzasz 0,79 zł

1 osoba kupiła
94
Pałka do puszczania baniek Astronauta MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
61,94 zł
55,75 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,19 zł

1 osoba kupiła
95
Podwójna tajemnica Kościoła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Podwójna tajemnica Kościoła
Dostępny
12 szt.

Napiórkowski Andrzej Adam, prof. zw. dr hab., paulin. Od 2001 roku kieruje Katedrą Eklezjologii na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a od 2020 jest tam Dyrektorem Instytutu Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu. Jego badania naukowe obejmują eklezjologię integralną, problematykę chrześcijańskiego Objawienia, mariologię i ekumenizm. Członek Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk. W latach 2002–2008 pełnił funkcję rektora Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Paulinów w Krakowie oraz przeora klasztoru Na Skałce. Autor wielu książek oraz dziesiątek publikacji. Jak wspaniałym i mądrym sposobem jest to udzielanie się Trójjedynego Boga w przestrzeni kościelnej! Ten niezwykły dar Kościoła – w którym znajdują się Słowo Boże, zasady moralnego postępowania, wychowanie, edukacja, kultura, sztuka, praktyczna miłość bliźniego, sakramenty, liturgia, a nade wszystko Eucharystia – jako droga zbawienia pozostaje dla nas wciąż tajemnicą. Nie możemy zapominać, że jest to podwójne misterium. Dlaczego? Gdyż Kościół to wspólnota Bosko-ludzka. Bóg Ojciec i Syn Boży, i Duch Święty są misterium. Ale i każdy człowiek jest pewnym misterium, choćby ze względu na obraz i podobieństwo Boże (wynikające z aktu stworzenia) oraz ze względu na bycie przybranym synem i córką Boga (wynikającą z aktu odkupienia). Czyż spotkanie się tych dwóch misteriów nie będzie tajemnicą przerastającą ludzkie poznanie? Książka Podwójna tajemnica Kościoła jest nie tylko oszczędną w słowach jego apologią i uwiarygodnieniem wobec nadmiernej dziś socjologizacji Kościoła, ale i gorącym zaproszeniem do wejścia w tajemnicę Trójcy Świętej oraz do zadumania nad tajemnicą życia człowieka, jego sensu i celu.

44,90 zł
22,00 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 22,90 zł

1 osoba kupiła
96
Pistolet policyjny na strzałki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,77 zł
15,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,78 zł

1 osoba kupiła
97
Auto resorak metalowy MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto resorak metalowy MIX
Trifox
Dostępny
26 szt.

Auto resorak metalowy MIX Wzory wysyłane są losowo.

9,67 zł
8,99 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 0,68 zł

1 osoba kupiła
98
Bramka z piłką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
160,63 zł
144,57 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,06 zł

1 osoba kupiła
99
Zmysły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmysły
Dostępny
140 szt.

Wzrok, słuch, dotyk, węch i smak – dzięki nim poznaję świat! Książka, wykorzystując wesoły, rymowany tekst, wprowadza małych czytelników w świat zmysłów. Pojawiają się w niej przykłady posługiwania się wzrokiem, słuchem czy dotykiem w życiu codziennym, a także związane ze zmysłami ciekawostki ze świata natury. Atutem tej pozycji są także piękne, kolorowe ilustracje. Autorką książki jest Małgorzata Strzałkowska, która w tej serii napisała także Kotki z płotka oraz Szarą myszkę i kolory.

36,99 zł
26,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

1 osoba kupiła
100
Nie piękność, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie piękność, wydanie kieszonkowe
Dostępny
16 szt.

Nasturcja ma dwadzieścia osiem lat i piękne imię, choć sama czuje się kwintesencją brzydoty. W czasach, gdy uroda determinuje wszystko, Nasturcja coraz bardziej zamyka się w sobie. Flirtuje przez Internet z nieznajomymi mężczyznami, uwodząc ich pod maską anonimowości. Czterdziestopięcioletnia Paulina jest jej całkowitym zaprzeczeniem. Pod każdym względem zdaje się być ideałem piękna, choć nikt nie wie ile ją to kosztuje i jak bardzo czuje się samotna. Jej każdy kolejny związek kończy się katastrofą. Drogi obu kobiet przecinają się pewnego dnia, by uroda i brzydota mogły się przeniknąć i pomóc sobie wzajemnie. Co tak naprawdę wyznacza współczesne kanony piękna? Czym jest atrakcyjność? Jak bardzo czujemy się dobrze sami ze sobą? Czy mężczyźni faktycznie szukają kobiet nieskazitelnych? Niepiękność to skaza czy atut?

16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry