hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2022.08.02

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 2 sierpnia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kicia Kocia na lotnisku (Anita Głowińska), na drugim Społeczeństwo zmęczenia i inne eseje (Byung-Chul Han). Kolejny produkt to Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce (Marianna Gierszewska) oraz Truskawkowy blond (Edyta Prusinowska).
1
Kicia Kocia na lotnisku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kicia Kocia na lotnisku
Dostępny
1220 szt.

Kicia Kocia leci z rodzicami prawdziwym samolotem do Warszawy. Port lotniczy jest taki wielki! Tata tłumaczy Kici Koci, co się będzie działo, zanim wejdą do samolotu ? muszą się poddać kontroli bagażu, kontroli bezpieczeństwa i kontroli dokumentów. W końcu Kicia Kocia wsiada do samolotu. Czuje się wspaniale!

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

126 osób kupiło
2
Społeczeństwo zmęczenia i inne eseje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Społeczeństwo zmęczenia i inne eseje
Dostępny
348 szt.

W Społeczeństwie zmęczenia niemiecki filozof Byung-Chul Han postawił następującą tezę: Każda epoka ma swoje dominujące choroby. Nasza epoka to depresja, ADHD, zaburzenie osobowości typu borderline, a przede wszystkim syndrom wypalenia. Nie traktuje jednak tych chorób jako czegoś, co po prostu przytrafia się cierpiącej jednostce, to dla niego symptomy dużo szerszych problemów nękających nasze współczesne społeczeństwa. Brak prywatności, niemożność normalnego przeżywania cierpienia, niszcząca siła przymusu miłości to kolejne cechy charakterystyczne świata, w którym żyjemy. Licznie odwołując się do klasyków filmu, literatury i filozofii, Byung-Chul Han próbuje oprowadzić nas po tym świecie. Stawia wyraziste tezy, a pisze w sposób dostępny nie tylko dla filozoficznych ekspertów. Warto sprawdzić, dlaczego jest dziś jednym z najżywiej czytanych i dyskutowanych w Niemczech i całej Europie komentatorów współczesności.

59,90 zł
35,34 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 24,56 zł

66 osób kupiło
3
Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która id...
Dostępny
1115 szt.

I kładąc swoją dłoń na twoim policzku, mówię: DASZ RADĘ. (…) Weź więc głęboki wdech - być może swój pierwszy - i zobacz, jak można NAPRAWDĘ. To książka o drodze do wolności, swobody, samoświadomości, a także o walce z własnymi demonami. To książka o wspomnieniach i emocjach. O bólu, prawdzie i sile, ale też o radości, szczęściu i szczerym zachwycie życiem. To książka o tym, jak BYĆ TAK NAPRAWDĘ. Ta książka jest jak Marianka: prawdziwa. To historia o byciu najlepszą przyjaciółką samej siebie. O byciu sobą. O życiu swoim życiem, a nie według oczekiwań innych. To książka piękna i mądra. Jak Marianka. – Beata Sadowska, założycielka serwisu Mentalist Marianna uświadamia nam, jak ważne jest stawianie granic, także oczekiwaniom innych wobec nas. Zachęca nas do refleksji nad tym, czy lęki, które odczuwamy, są tak naprawdę nasze. Bo żeby być tak naprawdę, potrzebujemy zrozumieć siebie, swoje potrzeby i emocje, i mówić o nich głośno bez względu na to, co inni o nas powiedzą lub pomyślą. – Sylwia Luks, blogerka, właścicielka marki Looks by Luks, mama trójki dzieci

59,99 zł
39,59 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 20,40 zł

60 osób kupiło
4
Truskawkowy blond - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Truskawkowy blond
Dostępny
1059 szt.

Miłość nie zna słowa niemożliwe. Prawdziwe uczucie pozwala przekroczyć każdą granicę… Juwon, jak większość koreańskich idoli, ma absolutny zakaz randkowania. Do bycia gwiazdą przygotowywał się od czternastego roku życia – godziny wycieńczających treningów, żadnych wypadów ze znajomymi czy imprez. Poświęcenia się opłaciły, bo już po dwóch latach podpisał umowę z wytwórnią muzyczną i zadebiutował na scenach najważniejszych festiwali. Gabriel, znany pod pseudonimem Yung Gogh, to mieszkający w Stanach osiemnastoletni raper, który większość życia spędził w Polsce. Dawno przestał wierzyć w miłość. Interesują go tylko przelotne znajomości, używki i wszystko, dzięki czemu może na chwilę zapomnieć o bolesnej przeszłości. Przypadkowe spotkanie i jeden wieczór w Los Angeles wystarczyły, by się w sobie zakochali. Jednak wejście w tak szaloną relację oznacza dla Juwona ryzyko utraty wszystkiego, na co ciężko pracował od lat. Gabriel z kolei musi zdecydować, czy chce otworzyć serce, które zdążyło zamknąć się na jakiekolwiek ciepło. Edyta Prusinowska to blogerka zajmująca się modą, urodą i stylem życia. W internecie jest znana pod pseudonimem Eniiablog. Jej blog śledzą rzesze fanów, a kanał na YouTubie subskrybują tysiące użytkowników. Uwielbia herbatę jaśminową, która pozwala jej się zrelaksować. Pisze opowiadania od najmłodszych lat, a jej debiutancka powieść Opowiem o tobie gwiazdom wkrótce po premierze trafiła na listy bestsellerów.

44,99 zł
29,69 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,30 zł

55 osób kupiło
5
Kicia Kocia w lesie Kolorowanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia w lesie Kolorowanka
Dostępny
758 szt.

To książka, ale nie tylko. To także kolorowanka, szkicownik i notatnik, kolejne znakomite narzędzie do zabawy dla małych fanów Kici Koci. Tym razem wraz z rezolutną kotką mały czytelnik poznaje zwierzęta polskich puszcz i lasów. Dziecko może książkę czytać i oglądać, ale i współtworzyć. Może dopisać zdanie od siebie lub dorysować na ilustracji, co tylko zapragnie. Książki o Kici Koci są polecane przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

10,90 zł
6,99 zł

Rabat 35,9%
oszczędzasz 3,91 zł

38 osób kupiło
6
Kicia Kocia na placu zabaw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia na placu zabaw
Dostępny
2277 szt.

Kicia Kocia wybrała się na plac zabaw. Tyle się tam dzieje! Jest mnóstwo atrakcji i dużo maluchów! Kicia Kocia trochę się bała obcych dzieci, bała się też wysokiej zjeżdżalni. Jednak przezwyciężyła te strachy i znalazła nowych przyjaciół.

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

38 osób kupiło
7
Na straganie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na straganie
Dostępny
512 szt.

Wiersze, które trafiają do ucha malucha. Opowiastki, w których warto się zaczytać. Forma, która nigdy się nie znudzi. Czyli POECI W PREZENCIE DLA DZIECI! Obraz kreślony słowem i pędzlem ku uciesze najmłodszych.

9,40 zł
5,99 zł

Rabat 36,3%
oszczędzasz 3,41 zł

35 osób kupiło
8
Człowiek, który pomylił swoją pracę z życiem. Jak pozbyć się bagażu emocjonalnego w pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek, który pomylił swoją pracę z życiem. Jak pozbyć się bagażu em...
Dostępny
15 szt.

Pracujesz po godzinach, żeby pokazać, że jesteś niezastąpiony? Kiedy oddajesz projekt, czujesz, jakby od jego oceny zależało całe twoje życie? Wydaje ci się, że twoje zawodowe sukcesy to tylko wynik szczęśliwego trafu? Brzmi znajomo? Od syndromu oszusta przez lęk przed konfliktem do zagrożeń perfekcjonizmu - oto książka o tym, co dzieje się z naszą psychiką w pracy i jak nawet największego profesjonalistę obciąża jego własny bagaż emocjonalny. W tej książce znajdziesz konkretne wskazówki, jak poradzić sobie z emocjami w pracy - zarówno własnymi, jak i współpracowników i szefów. Nauczysz się konstruktywnie reagować na krytykę i nie projektować swoich lęków na kolegów. Dzięki niej rozpoznasz problemy i podejmiesz działania, które sprawią, że w końcu przestaniesz sabotować swoją karierę. Naomi Shragai - psycholożka biznesu, terapeutka, konsultantka biznesowa i executive coach. Specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów w środowisku pracy. Jej teksty o psychologicznych aspektach życia zawodowego regularnie publikowane są w prestiżowym czasopiśmie Financial Times.

49,99 zł
37,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 12,00 zł

36 osób kupiło
9
Gorzko, gorzko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorzko, gorzko
Dostępny
1749 szt.

Gorzko, gorzko to opowieść o pragnieniu miłości i wolności, które dojrzewa w życiu i marzeniach czterech pokoleń kobiet. Dlaczego Berta popełniła zbrodnię? Kiedy Barbara nauczyła się tak dobrze rzucać nożem? Dlaczego Violetta otworzyła wek Pandory i co w nim było? Czy Kalinie uda się poznać prawdę? Historię Berty, Barbary i Violetty opowiada Kalina, która w Wałbrzychu, Unisławiu Śląskim i Sokołowsku odnajduje brakujące fragmenty rodzinnej historii i zszywa je w całość. Mozolnie rekonstruując pamięć swej naznaczonej traumą rodziny, mierzy się zarazem z własną miłosną utratą. Realizm i magiczność Gorzko, gorzko nadają tej wciągającej sadze niepowtarzalny styl i niepokojący urok, dzięki czemu na długo zostaje ona w czytelniku. Gorzko, gorzko to nowatorsko i odważnie opowiedziana historia miłosna i nienawistna, okrutna i czuła, która budzi litość i trwogę, niosąc ostatecznie nadzieję na katharsis. Joanna Bator - laureatka Nagrody Literackiej Nike, Nagrody im. Beaty Pawlak, Nagrody Literackiej im. Hermana Hessego, Nagrody Literackiej im. Stefana Heima, Nagrody Literackiej Usdomer, szwajcarskiej Spycher Literaturpreis. Autorka bestsellerów tłumaczonych na wiele języków, w tym zekranizowanego niedawno Ciemno, prawie noc. W swojej szóstej powieści wraca na Dolny Śląsk zainspirowana prawdziwą historią, którą usłyszała na cmentarzu w Unisławiu Śląskim.

59,99 zł
40,19 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 19,80 zł

35 osób kupiło
10
Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina
Dostępny
431 szt.

Kolejna książka o Kici Koci i Nunusiu z otwieranymi okienkami. Sympatyczna kotka i jej młodszy brat wybierają się w odwiedziny do państwa Kwiatków. Po drodze mijają wiele domów. W każdym z nich mieszka jakaś rodzina, a każda jest inna. Rodziny się od siebie różnią, ale wszystkie są fajne. Kicia Kocia i Nunuś muszą otworzyć wiele okienek, żeby je poznać!

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

34 osoby kupiły
11
Dzieci z Bullerbyn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci z Bullerbyn
Dostępny
228 szt.

Wyjątkowe wydanie najpopularniejszej książki Astrid Lindgren z zachwycającymi kolorowymi ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak, w dużym formacie ? idealne na prezent! Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Britta i Anna mieszkają w Bullerbyn. To maleńka wioska, ale wcale nie jest tam nudno. Każdy dzień, z pozoru zwyczajny, staje się świetną przygodą. Można łowić raki, spać w stogu siana, szukać skarbów, założyć spółdzielnię wiśniową oraz przesyłać wiadomości sznurkową pocztą. A najważniejsze, że przyjaciele i rodzina zawsze są blisko. Opowieści o dzieciach z Bullerbyn to ukochana lektura z dzieciństwa kilku pokoleń czytelników. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

84,99 zł
54,39 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 30,60 zł

36 osób kupiło
12
Kicia Kocia Na nocniku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia Na nocniku
Dostępny
647 szt.

Nunuś, młodszy brat Kici Koci, uczy się korzystać z nocnika. Na początku nie jest to łatwe, ale Kicia Kocia wpada na znakomity pomysł? Książeczki o Nunusiu drukowane na twardych, kartonowych stronach przeznaczone są dla najmłodszych czytelników dopiero rozpoczynających swoje przygody z literaturą.

14,90 zł
9,99 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 4,91 zł

33 osoby kupiły
13
Kicia Kocia i Nunuś Nie, Nunusiu! Tak, Nunusiu! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia i Nunuś Nie, Nunusiu! Tak, Nunusiu!
Dostępny
686 szt.

Nunuś kopie krzesełko, wylewa herbatę, rysuje po ścianie? Kicia Kocia tłumaczy Nunusiowi, że nie powinien się tak zachowywać i podpowiada mu, co można robić, żeby niczego nie zepsuć, a zamiast tego dobrze i wesoło się bawić. Czy Nunuś to zrozumie? Na pewno tak!

14,90 zł
9,99 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 4,91 zł

30 osób kupiło
14
Chłopstwo. Historia bez krawata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopstwo. Historia bez krawata
Dostępny
1265 szt.

Chłopstwo, wieś, praca na roli, rytm pór roku. Czym są? Dla nas i w nas. Jak się zmieniają i w czym są niezmienne? Aby je zrozumieć właściwie i do końca, aby poczuć ich zapach, aby zachwycić się ich kolorami, trzeba człowieka, który byłby i naukowcem badającym temat dogłębnie, i samorządowcem potrafiącym wsią zarządzać oraz znającym jej problemy, i wreszcie chłopem, który się na wsi rodził i dla niej pracował. Takiego człowieka, który rozumie wieś i jej mieszkańców prawdziwie. I oto jest. Profesor Mateusz Wyżga, historyk, wieloletni sołtys rodzinnej wsi Dziekanowice, działacz społeczny i autor wielu książek, chłopskie dziecko, zdejmuje krawat i profesorską togę, ale odrzuca też politykę, ideologię i historię wydarzeniową. Pisze historię chłopstwa na laptopie, lecz nie przy swoim profesorskim biurku w Krakowie, a wśród pól i łąk. W przerwach zakasuje rękawy, wsiada do traktora lub chwyta widły. Pokazuje nam prawdziwy obraz polskiego chłopstwa i polskiej wsi, wolny od mód, polityki i stereotypów. Dociera do istoty tego, czym jest wieś w nas, jak wpływa na nasze życie i czego nas uczy. W pogoni za ekoświatem pozwala nam spojrzeć za siebie. Tam, na polskiej wsi, to za czym gonimy, mają od wieków.

79,99 zł
53,59 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 26,40 zł

26 osób kupiło
15
Kicia Kocia i Nunuś. Sprzątamy! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia i Nunuś. Sprzątamy!
Dostępny
495 szt.

Kicia Kocia i Nunuś. Sprzątamy - książka w bestsellerowej serii dla najmłodszych dzieci z tekturowymi stronami. Kicia Kocia i jej braciszek Nunuś wybrali się na spacer do parku. Nunuś wchodził w kałuże i zmoczył skarpetki. Po powrocie do domu trzeba się rozebrać i odłożyć rzeczy na miejsce. Czy Nunuś to potrafi? Jeśli nie, zawsze może liczyć na pomoc Kici Koci! Seria Kicia Kocia to książki dla dzieci autorstwa gdańskiej pisarki Anity Głowińskiej. Jej bohaterką jest mała, bystra kotka oraz jej rodzina i przyjaciele. Na tę popularną serię książek dla dzieci składają się między innymi kwadratowe książeczki z Kicią Kocią w roli głównej czy kartonowe proste historyjki o Nunusiu dla maluchów. Dodatkowo dzieci zainteresują zeszyty do czytania, bazgrania i kolorowania oraz książki z okienkami do odkrywania ukrytych niespodzianek. Najnowszą propozycją jest natomiast seria dla najmłodszych dzieci, Akademia Kici Koci!

14,90 zł
9,99 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 4,91 zł

21 osób kupiło
16
Igrzyska śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Igrzyska śmierci
Dostępny
72 szt.

Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Igrzyskach śmierci, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję. Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny - musi troszczyć się o młodszą siostrę i chorą matkę, a jest prawdziwa walka o przetrwanie... Uznana pisarka Suzanne Collins jest mistrzynią w konstruowaniu zaskakujących zwrotów akcji, doskonale łączy refleksję z przygodą i romansem w swojej nowej, świetnej powieści o przyszłości, która niepokojąco przypomina teraźniejszość. Jest to pierwszy tom trzyczęściowego cyklu.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

16 osób kupiło
17
Flame - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flame
Dostępny
452 szt.

Mosty spłonęły, wyspa zatonęła... a uśpione demony przeszłości budzą się do życia Z małej iskry może powstać pożar. Przelotne zauroczenie może się przerodzić w więź o wiele silniejszą od miłości. Jedno drobne kłamstewko może zapoczątkować tkanie pajęczyny, z której zaplątanym w nią ofiarom trudno się będzie wydostać. W życiu Lizzy i Chase'a kłamstw jest tyle, że można by nimi obdzielić kilkoro ludzi. A kiedy kurtyna zakłamania opada, prawda nie przynosi ulgi. Rodzi tylko kolejne pytania i wątpliwości. Kto jest kim? Komu można zaufać, skoro nawet sobie ufać do końca nie sposób? Nad Crosby zbierają się ciemne chmury. Nadchodzi huragan, a po nim coś, na co żadne z nich, ani Lizzy, ani Chase, nie jest gotowe. Kontynuacja pokochanej przez czytelniczki powieści Spark Monika Rutka - z wykształcenia logistyk, pracuje w wytwórni muzycznej, a po godzinach spełnia się w aktorstwie i pisarstwie. Przygodę z pisaniem zaczęła w 2010 roku na ostatnich kartkach zeszytu do matematyki, jednak dopiero w 2021 roku zdecydowała się podejść do tego na poważnie i opublikować swoją twórczość na Wattpadzie. W sieci zaistniała pod pseudonimem poskladana dzięki krótkim, pouczającym filmom w aplikacji TikTok. Spark jest jej debiutancką powieścią, zainspirowaną tym, co widziała, usłyszała i przeżyła.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

13 osób kupiło
18
Kobiety w Piśmie Świętym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety w Piśmie Świętym
Dostępny
80 szt.

Ewa, Sara, Anna, Miriam czy Estera – jakże często słyszymy te imiona; są one nierozerwalnie połączone z Pismem Świętym i całą historią Zbawienia. Ale kim są postacie kryjące się za tymi imionami? Co o nich wiemy i czego te wspaniałe kobiety uczą nas dzisiaj? Na te i na wiele innych pytań odpowiada ks. prof. Waldemar Chrostowski w tej fascynującej książce, przedstawiając sylwetki 16 niezwykle istotnych kobiet odgrywających ważną rolę w Piśmie Świętym. Niejednokrotnie reprezentują one to, co w człowieku najlepsze: wierność, cierpliwość, miłość, roztropność, oddanie czy troskliwość. Tym samym pozostają wciąż aktualnym wzorem. Wokół sytuacji kobiet na starożytnym Bliskim Wschodzie, a w tym właśnie świecie powstała Biblia, nagromadziło się mnóstwo stereotypów. Wiele z nich jest tak żywotnych, że z wielkim trudem dają się przezwyciężyć i zmienić, rzutując na współczesny obraz i nastawienie wobec kobiet. Księgi święte dostarczają wielu materiałów przydatnych dla pełniejszego naświetlenia i zrekonstruowania ich życia. Uważna lektura pozwala odtworzyć ich udział nie tylko w życiu rodzinnym, w którym odgrywały pierwszorzędną rolę, lecz także w życiu społecznym, religijnym i politycznym. Przyglądając się wybranym postaciom kobiecym, zobaczymy, że częstokroć dokonały znacznie więcej niż mężczyźni, były też o wiele bardziej zdecydowane w wyrażaniu swoich przekonań i uczuć oraz zaangażowane w to, aby je urzeczywistnić. Tej niezwykle barwnej, ciekawej i pouczającej opowieści ks. prof. Waldemara Chrostowskiego towarzyszą liczne ilustracje, wszak opisywane w tej książce postaci od wielu wieków stanowiły żywą inspirację dla kolejnych pokoleń mistrzów sztuki. Połączenie tekstu z obrazem czyni z tej książki przeżycie nie tylko intelektualne, lecz także artystyczne.

69,00 zł
40,71 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 28,29 zł

12 osób kupiło
19
7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską
Dostępny
412 szt.

Tytułowe 7736 kilometrów to dystans, jaki dzieli Polskę i Koreę Południową. Czy tak odległe kraje może cokolwiek łączyć? Pokażę ci, że niejedno! Nazywam się Mijin Mok, jestem wykładowczynią na Uniwersytecie Wrocławskim i jako Koreanka przybliżam kulturę mojej ojczyzny w mediach społecznościowych. A teraz zapraszam cię w czytelniczą podróż po Kraju Spokojnego Poranka. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak wygląda koreańskie randkowanie i jego faza SSEOM, co Koreańczyk ma na myśli, krzycząc Fighting!, oraz o kim powie, że ma ciężkie usta, ta książka z pewnością jest dla ciebie. Dowiesz się z niej również, czym jest uczucie han i czy przenika takie produkcje jak Squid game i Parasite. Poznasz także gapjil i czebol - słowa klucze, które pozwolą ci rozgryźć słynną koreańską aferę orzeszkową. A to dopiero przedsmak tego, co znajdziesz w środku - bo kultura Korei nie ogranicza się wyłącznie do K-popu, kimchi i produktów Samsunga! Mijin Mok - znana w internecie jako Koreanka - to twórczyni popularnego kanału na YouTubie , na którym w zabawny i unikatowy sposób popularyzuje wiedzę o Korei. Ukończyła filologię polską, marketing kultury oraz nauczanie języka koreańskiego na Hankuk University of Foreign Studies w Seulu. Do Polski przyjechała na chwilę, ale została na dłużej i na razie nie zamierza wyjeżdżać. Od 2019 roku uczy języka koreańskiego na Uniwersytecie Wrocławskim, prowadzi również własną szkołę językową o nazwie Koreania.

59,99 zł
40,19 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 19,80 zł

12 osób kupiło
20
Kicia Kocia i Nunuś. Pa, pa smoczku! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia i Nunuś. Pa, pa smoczku!
Dostępny
335 szt.

Kartonowa książeczka o małym Nunusiu i jego starszej siostrze. Ze smoczkiem w buzi Nunuś nie może zjeść jabłuszka. Nie może też powiedzieć Kici Koci, że chciałby iść na spacer. Kicia Kocia tłumaczy braciszkowi, że jest już duży i nie potrzebuje smoczka. Czy Nunuś to zrozumie?

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

11 osób kupiło
21
Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet
Dostępny
1587 szt.

Nietypowa wersja edukacji psychoseksualnej dla dojrzałych kobiet w postaci książki-przewodniczki, która będzie ci towarzyszyć na drodze ku kolejnemu etapowi dojrzewania. Alicja Długołęcka, specjalistka od kobiecej seksualności, zaprasza do kobiecego kręgu. Wspólnie ze swoimi bohaterkami odkrywa różne oblicza i doświadczenia menopauzy oraz przekonuje, że to kolejny naturalny proces życiowej zmiany i dojrzewania. W refleksyjnych, pogłębionych rozmowach autorka rozprawia się ze stereotypem starej baby z uderzeniami fal gorąca, upomina się o dojrzałą kobiecą seksualność i udowadnia, że jeśli masz 50 lat, to jeszcze wiele dobrego przed tobą. Przygotuj się na jeden z najbardziej wyzwalających okresów w twoim życiu! Autorka oraz jej rozmówczynie poprowadzą cię przez swoje najbardziej osobiste doświadczenia i pokażą, jak możesz: • poradzić sobie ze stratą i syndromem opuszczonego gniazda, • zrewidować swoje potrzeby i z autentyczną troską wreszcie zająć się sobą, • zadbać o swoje zdrowie seksualne, • poznać swoje ciało i nauczyć się czerpać przyjemność z życia, • przepracować relację z partnerem/partnerką, poznać smak nowej miłości albo zrobić miejsce na poszukiwanie samej siebie, • eksperymentować ze swoją seksualnością, • podjąć nowe wyzwania samorozwojowe i zawodowe. Ile kobiet, tyle doświadczeń, dróg i emocji… I chociaż nie ma gotowych odpowiedzi, ta książka może okazać się pomocna w odnalezieniu ich w samej sobie. Rozmówczynie Alicji Długołęckiej: Agnieszka Czapczyńska, Katarzyna Skórzewska, Iwona Demko, Izabela Cisek, Izabela Dziugieł, Agnieszka Graff, Maria Beisert, Magdalena Środa, Ewa Woydyłło, Wirginia Szmyt DJ Wika. „Edukacja psychoseksualna dla dojrzałych kobiet może jedynie przybrać formę antyporadnika. Przemyślałam to i właśnie taką decyzję podjęłam”. Ta książka powstaje jako wyraz buntu przeciw byciu wciskaną w ogłupiający schemat potulnej, nudnej starszej pani, tłumiącej to, kim jest i kim może się stawać. Kobiety pozbawianej seksualności, którą próbuje się kontrolować, przypinając jej łatkę niestosowności i śmieszności, kiedy wymyka się utartym wyobrażeniom. To sprzeciw wobec traktowania dojrzałej kobiety jak przezroczystej i niewidzialnej baby - konstruktu będącego obiektem społecznej irytacji, lęków i drwin. Baby, którą diabeł posyła tam, gdzie sam nie może, która schodzi z wozu, żeby koniom było lżej, jest pośmiewiskiem za kierownicą i przychodzi do lekarza ku uciesze innych. Baby, która wysiaduje w poczekalni życia. Susan Sontag już pięćdziesiąt lat temu w swoim tekście The Double Standard of Aging pisała o tym, że kobiety mogą się starzeć wbrew stereotypom bez zażenowania. Warto o tym pomyśleć jak najwcześniej i świadomie porzucić bycie miłą, usłużną i pełną wdzięku, a zamiast tego rozwijać w sobie mądrość, kompetencje i siłę. Nie musimy być młode tak długo, jak to tylko możliwe, możemy być dojrzałe i pozwalać, żeby nasze twarze i ciała były świadectwem naszych przeżyć. Autentyczność to kwestia decyzji, na którą możemy być gotowe już w młodości albo właśnie teraz. Do 2025 roku liczba kobiet po pięćdziesiątym roku życia na całym świecie osiągnie 1,1 miliarda. W 1900 roku średnia życia Amerykanek wynosiła czterdzieści osiem lat, a obecnie to osiemdziesiąt . Z kolei według statystyk w 2020 roku polscy mężczyźni żyli przeciętnie 72,6, natomiast kobiety - 80,7 lat .Te dane pokazują, że wiele z nas po menopauzie ma przed sobą jeszcze jakieś trzydzieści-trzydzieści pięć lat życia. To więcej niż jedna trzecia całego czasu, jaki jest nam dany! Christiane Northrup w Mądrości menopauzy przywołuje badania, z których jasno wynika, że wielu ludzi realizuje trzy różne kariery w trakcie całego swojego życia: pierwszą w wieku trzydziestu-czterdziestu lat, drugą w wieku pięćdziesięciu-sześćdziesięciu lat i trzecią w wieku siedemdziesięciu. U prawie połowy badanych szczyt możliwości twórczych rozpoczynał się w okolicach pięćdziesiątki i trwał przez następne dwadzieścia pięć lat. Oznacza to, że w uwspółcześnionej perspektywie wiek średni mieści się w przedziale pięćdziesiąt-osiemdziesiąt lat…

69,99 zł
47,59 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 22,40 zł

10 osób kupiło
22
Neurochirurdzy. Sekrety polskich wszechmogących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neurochirurdzy. Sekrety polskich wszechmogących
Dostępny
2649 szt.

Neurochirurdzy. Mówi się o nich, że są bogami, wszechmogącymi, dla których ludzki mózg nie jest tajemnicą. Ich zawód uznaje się za jedną z najtrudniejszych specjalizacji medycznych, pracę na styku nauki i wiary. Kim są ludzie wykonujący jeden z najtrudniejszych i najbardziej elitarnych zawodów w Polsce? Dlaczego decydują się na to, że do końca życia będą trzymać w dłoniach odpowiedzialność za ludzkie życia? Co ich motywuje, jakimi są ludźmi, czy chorują na znieczulicę? Jak zmieniają życie swoich pacjentów? W książce znajdzie się m.in. opowieść o panu Darku, pierwszym człowieku na świecie, który dzięki eksperymentalnej operacji wstał z wózka mimo całkowitego przerwania rdzenia kręgowego po ataku nożownika. Historia Zary, sześcioletniej dziewczynki, która - w wyniku postrzelenia podczas wojny w Afganistanie - przestała chodzić, a dzięki pomocy polskich lekarzy odzyskała zdrowie, czy Fundacji Alcor zajmującej się krioprezerwacją - zamrażaniem ciał lub tylko mózgów swoich klientów, którzy chcą wrócić do świata żywych, gdy będzie już to możliwe. Autorka bestsellerowych Tajemnic pielęgniarek, Trudnego przypadku i Policjantek, która od kilku lat nie boi się iść pod prąd i zadawać trudnych pytań, tym razem wchodzi w środowisko neurochirurgów i ich pacjentów. Neurochirurdzy. Sekrety polskich wszechmogących to wciągający, poruszający reportaż o lekarzach i ich pacjentach. To również opowieść o lękach, adrenalinie, odzyskanych i straconych nadziejach, cudach medycyny, a także patologiach systemu.

49,99 zł
33,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 16,00 zł

9 osób kupiło
23
Wilhelm Sasnal. Tytuł niepodany [Taki pejzaż] - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wilhelm Sasnal. Tytuł niepodany [Taki pejzaż]
Dostępny
21 szt.

Wystawę Wilhelma Sasnala w warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich obejrzało prawie 80 tysięcy osób. Co powoduje, że prace dotykające powidoków polsko-żydowskiej historii, jednego z najwybitniejszych i najbardziej znanych polskich artystów współczesnych, przyciągają tak wielu ludzi? Odpowiedzi można poszukać w tekstach historyków, badaczek, dziennikarek i aktywistów, zebranych w tym tomie. Większość z tekstów ukazuje się w druku po raz pierwszy, część nie była dotychczas tłumaczona na język polski. Dotyczą one jednak nie tylko obrazów Sasnala, lecz poruszają problemy rasowe, relacje polsko-żydowskie, ale i szersze wzorce kulturowe czy społeczne wyrządzające krzywdę innym. Mówią o granicach zła, które stało się udziałem „wielu różnych osób”.

59,90 zł
36,54 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 23,36 zł

8 osób kupiło
24
F*ck, fame & game. Co faceci robią w sieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
F*ck, fame & game. Co faceci robią w sieci
Dostępny
48 szt.

Influenserzy, rycerze Jezusa, chłopaki z grindra, freak fighterzy, fetyszyści, monarchiści. Tylko niektórzy z nich kiedykolwiek pójdą na randkę, ale za to wyrobią 1000% normy. Wszystkich łączy jedno: poszukiwanie miłości, której często zabrakło w ich domach. Czy walka płci została ostatecznie przegrana przez silniejszą płeć? Co siedzi w głowach polskich mężczyzn? Reportaż Elżbiety Turlej zabiera nas w mało znany, a często wirtualny świat polskich mężczyzn, który – choć czasem trudno w to uwierzyć - istnieje naprawdę, tuż obok nas. Ostrzegamy: książka zawiera treści nieodpowiednie dla czytelników niepełnoletnich oraz poglądy, które mogą urazić niektórych dorosłych. Czytasz na własną odpowiedzialność.

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

8 osób kupiło
25
Kicia Kocia w mieście. Ruch uliczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia w mieście. Ruch uliczny
Dostępny
471 szt.

Kicia Kocia wybrała się na spacer po mieście. Jedzie tramwajem do centrum, gdzie jest mnóstwo ludzi i samochodów. Kicia Kocia uczy się poruszać w wielkim mieście, przechodzić przez jednię i uważać na ruch pojazdów. Podobnie jak w poprzednich kolorowankach, dużo tu miejsca do bazgrania i samodzielnego malowania.

10,90 zł
8,99 zł

Rabat 17,5%
oszczędzasz 1,91 zł

7 osób kupiło
26
Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 17. Cenna gąsienica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 17. Cenna gąsienica
Dostępny
28 szt.

Jakże piękne są trzy górskie szczyty, do których zmierza żubrza rodzina! Żubry są tak zapatrzone na niesamowity krajobraz, że Polinka o mało nie rozdeptuje pełznącej powolutku po górskiej łące gąsienicy. Miejscowe zwierzęta są oburzone tym, jak żubry traktują ich najpiękniejszy skarb. Pompik nie rozumie, jak mogą się tak mylić - przecież najpiękniejszy skarb wznosi się tam, hen nad ich głowami. Dzięki cierpliwości Porady i intuicji Polinki, udaje mu się jednak odkryć tajemnicę cennej gąsienicy...

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

6 osób kupiło
27
Orwell. Człowiek naszych czasów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orwell. Człowiek naszych czasów
Dostępny
1384 szt.

Kompletna biografia proroka obecnych nieszczęść politycznych. Minęło ponad siedemdziesiąt lat od śmierci George'a Orwella - twórcy o barwnym życiorysie, skandalisty z ogromnym poczuciem humoru, włóczęgi i fana wypraw motocyklowych. Dopiero teraz możemy poznać go jako człowieka z krwi i kości. Syn kolonialnego urzędnika pochodzący z klasy średniej, ale brzydzący się wszelkimi przejawami klasizmu. Uchodzący za antysemitę, choć otoczony grupą żydowskich przyjaciół. Żołnierz i - oczywiście - pisarz, którego książki są czytane nieprzerwanie na niemal całym świecie. W swojej twórczości Orwell zaciera granice między literaturą piękną, dziennikarstwem i komentarzem politycznym. Przepowiadał autorytarne rządy w Europie oraz Ameryce Północnej i prognozował powolną korozję wszelkich unii między państwami. Czy mógł zatem przewidzieć Brexit i odradzające się nacjonalistyczne ruchy w krajach europejskich? Jego Rok 1984 był inspiracją programu Big Brother, który zgromadził przed telewizorami miliony widzów spragnionych podglądania innych. Sprzedaż tej kultowej książki została zakazana w ZSRR, w 1981 roku na Florydzie, a w 2022 roku również w Białorusi. Czy tego też się spodziewał? George Orwell - aktualny jak nigdy dotąd.

59,99 zł
40,79 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 19,20 zł

6 osób kupiło
28
Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 6. Zachłanna mewa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 6. Zachłanna mewa
Dostępny
34 szt.

W szóstej części Wypraw żubry dotrą aż do Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie zachwycą się widokiem bezkresnego morza. Mała Polinka postanawia, że na tej wyprawie dokona wielu odkryć, jednak za każdym razem to Pompik pierwszy dostrzega wszystkie ciekawostki. W podziwianiu darów morza przeszkodzi żuberkom pewna krzykliwa mewa, która okaże się również bardzo zachłanna. Autorem serii jest Tomasz Samojlik, doktor nauk przyrodniczych z Puszczy Białowieskiej.

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

6 osób kupiło
29
Brat Albert. Biografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brat Albert. Biografia
Dostępny
989 szt.

Brat Albert patrzy wprost w obiektyw. Nie uśmiecha się, nie pozuje. Zniszczony habit ma przewiązany w pasie sznurem. Prawą rękę opiera na lasce, w lewej trzyma papierosa. Nie jest ckliwym staruszkiem. Miłość, jaką otaczał ubogich i wszystkich dookoła, była męska i radyklana. Wymagająca i wybaczająca. Po prostu ojcowska. Święty człowiek z krwi i kości. Brat Albert, jakiego znamy z obrazów i świątobliwych opowieści, jest czuły, miłosierny i troskliwy, ale jednocześnie bardzo nieprawdziwy. Nastoletni Chmielowski napadł przecież na pocztowy furgon, a z oddziałem powstańców komandosów atakował Moskali, walcząc o życie i wolność. W czasie potyczki z nimi stracił nogę. Uciekając przed represjami, zamieszkał aż w Paryżu, gdzie klepał biedę, mogąc jedynie pomarzyć o życiu wyższych sfer. Po ogłoszeniu amnestii dla powstańców wrócił na ziemie polskie. Był utalentowanym malarzem, który dopiero z czasem zaangażował się w pomoc najbiedniejszym. To jednak nie było łatwe. Musiał mierzyć się z odtrąceniem przez dotychczasowych przyjaciół, nie rozumiejących jego oddania się pracy na rzecz ludzi najuboższych, i niechęcią duchownych, którzy traktowali to jako fanaberię artysty. Natalia Budzyńska przedstawia nam człowieka z krwi i kości. Uczłowiecza Świętego i pokazuje go takiego, jaki był naprawdę - surowego, bezpośredniego, twardego, ale równocześnie bezgranicznie kochającego.

54,99 zł
37,39 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 17,60 zł

6 osób kupiło
30
Żydzi. Tom 2. Opowieści niepoprawne politycznie, część 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żydzi. Tom 2. Opowieści niepoprawne politycznie, część 4
Dostępny
82 szt.

Kontynuacja bestselleru Żydzi. Piotr Zychowicz porusza w tej książce niemal wszystkie kontrowersyjne tematy, które wypłynęły podczas ostatniej wielkiej kłótni polsko-żydowskiej. Z jednej strony – żydowska policja w gettach, Judenraty, obozowe Sonderkommanda i „żydokomuna”. Z drugiej – działalność granatowej policji, polskie donosy, zabójstwa i antysemityzm oraz złożony problem stosunku podziemia do Holokaustu. W Żydach 2 znalazły się również tematy współczesne – krwawe zamachy terrorystyczne, brawurowe akcje Mosadu, działalność lobby żydowskiego w USA, a nawet wojny izraelskich kibiców piłkarskich, przy których nasi kibole wydają się grzecznymi chłopcami. To najbardziej niepoprawna politycznie książka Piotra Zychowicza!

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

6 osób kupiło
31
Kraina Lodu. Maluj wodą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Kraina Lodu. Maluj wodą
Dostępny
85 szt.

Kolorowanka wodna - Zabawa odpowiednia dla młodszych dzieci, - prosta formuła pierwszej zabawy w kolorowanie wymagająca jedynie pędzelka i wody, - duże ilustracje z ulubionymi bohaterami, - dzięki perforacji obrazki można łatwo wyjąć z książki i ozdobić nimi pokój.

16,30 zł
10,92 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 5,38 zł

6 osób kupiło
32
Nie wygrasz ze mną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie wygrasz ze mną
Dostępny
51 szt.

Nie zawaha się przekroczyć granicy, zza której nie będzie powrotu. Szach-mat. Te słowa słyszy Sawicka, gdy Lis pokazuje jej nagranie, na którym widać, jak Michalski zaciera ślady tego, co zrobiła. Tym razem szantaż Lisa jest skuteczny. Sawicka nie ma wyjścia i musi mu ulec. Czego zażąda od niej Lis? Jak długo ona to wytrzyma? A może nie wytrzyma? Ale Lis to nie jedyny problem Sawickiej. Prokurator jest świadkiem napadu z bronią, a ta sprawa łączy się z kolejną. Śledztwo coraz bardziej się komplikuje, a tropy prowadzą do niebezpiecznej sekty działającej na terenie Szczecina… W trzecim tomie serii o prokurator Gabrieli Sawickiej zaczyna się robić gorąco. Sawicka coraz bardziej nagina zasady, ale tym razem popełnia masę błędów. Dokąd zaprowadzi ją chęć wygrania za wszelką cenę? Diana Brzezińska – pisarka, prawniczka, mediatorka, asystentka w Katedrze Studiów nad Bezpieczeństwem INoPiB Uniwersytetu Szczecińskiego. Autorka bestsellerowej serii o profilerce Adriannie Czarneckiej i komisarzu Krystianie Wilku. Miłośniczka wszelkich zagadnień kryminalistycznych i dobrej literatury. Od lat biega po sądach, budynkach prokuratur, komisariatach i zakładach karnych, zgłębiając niezliczone śledztwa i badając popełnione w Polsce zabójstwa. Nieraz widziała rzeczy dla wielu niedostępne. To, co odkrywa za aktami spraw, inspiruje ją do tworzenia powieści kryminalnych.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

5 osób kupiło
33
Gra Logiczna 16x24x5 Mc pudełko 48/96 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

5 osób kupiło
34
Stosunki międzynarodowe w Europie 1945-2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stosunki międzynarodowe w Europie 1945-2022
Dostępny
38 szt.

Ostatnie lata w historii Europy możemy nazwać dekadą kryzysów. Należały do nich przede wszystkim kryzys gospodarczy i finansowy, kryzys uchodźczy, kryzys zwią­zany z nasileniem tendencji eurosceptycznych, populistycznych i nacjonalistycz­nych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, kryzys związany z pandemią Covid-19. Natomiast rozpoczęta w lutym 2022 r. otwarta agresja wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę stanowi największe od zakończenia II wojny światowej naru­szenie porządku międzynarodowego w Europie. W niniejszej pracy autor, na podstawie dokumentów dyplomatycznych, analizuje ewolucję stosunków międzynarodowych w Europie po II wojnie światowej. Ana­liza tychże dokumentów, uwzględniająca wszelkie okoliczności ich powstania, jest podstawowym warunkiem rzetelnych badań stosunków międzynarodowych. Autor często odwołuje się również do syntez dziejów świata, w tym Europy, po II wojnie światowej, które ukazały się w Polsce i poza jej granicami. W piętnastu blokach tematycznych poruszone tu zostały wybrane zagadnienia z dziedziny stosunków międzynarodowych, które w okresie 1945-2022 w decydu­jącej mierze determinowały sytuację w Europie. Oddajemy w ręce czytelników, wykładowców, studentów, dziennikarzy oraz wszystkich, którzy interesują się historią stosunków międzynarodowych najświeższe wydanie książki autorstwa prof. dr hab. Stanisława Parzymiesa pt. Stosunki międzynarodowe w Europie. 1945-2022. Praca ta została uzupełniona o najważniejsze wydarzenia ostatnich lat, a niektóre karty z najnowszej historii Europy, jak konflikt na Bałkanach, zaprezentowano w sposób kompleksowy. Prof. dr hab. Stanisław Parzymies (ur. 1938) jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zainteresowania badawcze i dydaktyczne dotyczą historii stosunków międzynarodowych, zagadnień instytucjonalnych, politycznych i obronnych integracji europejskiej oraz prawa dyplomatycznego. Jest autorem, współautorem i redaktorem naukowym wielu książek oraz artykułów naukowych publikowanych w Polsce i za granicą.

89,00 zł
76,54 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 12,46 zł

4 osoby kupiły
35
Malowanie-doklejanie. Zwierzęta na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanie-doklejanie. Zwierzęta na wsi
Dostępny
51 szt.

Czas na zabawę Uporządkowana tematycznie seria malowanek z naklejkami. Te małe „przewodniki” po świecie ludzi, zwierząt i pojazdów dostarczą maluchom dobrej zabawy. Pomogą także ćwiczyć zdolności manualne, analizę i syntezę wzrokową oraz umiejętność koncentracji. Koloruj i naklejaj.

4,50 zł
3,99 zł

Rabat 11,3%
oszczędzasz 0,51 zł

4 osoby kupiły
36
Gra Logiczna 23x22x6 Mc Kolory pudełko 30/60 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,90 zł
20,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,72 zł

4 osoby kupiły
37
Masa slime - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masa slime
Swede
Dostępny
3 szt.
9,18 zł
8,99 zł

Rabat 2,1%
oszczędzasz 0,19 zł

4 osoby kupiły
38
Miki. Maluj wodą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miki. Maluj wodą
Dostępny
78 szt.

Kolorowanka wodna - Zabawa odpowiednia dla młodszych dzieci, - prosta formuła pierwszej zabawy w kolorowanie wymagająca jedynie pędzelka i wody, - duże ilustracje z ulubionymi bohaterami, - dzięki perforacji obrazki można łatwo wyjąć z książki i ozdobić nimi pokój.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

4 osoby kupiły
39
Minnie. Maluj wodą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Minnie. Maluj wodą
Dostępny
51 szt.

Kolorowanka wodna - Zabawa odpowiednia dla młodszych dzieci, - prosta formuła pierwszej zabawy w kolorowanie wymagająca jedynie pędzelka i wody, - duże ilustracje z ulubionymi bohaterami, - dzięki perforacji obrazki można łatwo wyjąć z książki i ozdobić nimi pokój.

15,00 zł
10,05 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 4,95 zł

4 osoby kupiły
40
Witkiewicz. Ojciec Witkacego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Witkiewicz. Ojciec Witkacego
Dostępny
2060 szt.

Stanisław Witkiewicz. Utalentowany malarz, genialny krytyk sztuki i pisarz, ojciec Witkacego. Nietuzinkowy Litwin, nowatorski wizjoner, uparty patriota, naznaczony rodzinną powstańczą historią. Człowiek, który wymyślił w architekturze styl zakopiański i odkrył dla świata uroki najpopularniejszej dziś podtatrzańskiej miejscowości. Kim był człowiek, który dał nam Zakopane? Łzy cisnące się do oczu i ściśnięte od płaczu gardło nie pozwoliły na jego pogrzebie przemówić Stefanowi Żeromskiemu. Henryka Sienkiewicza zeswatał z jego ukochaną przyszłą żoną, przedwcześnie zmarłą Marią, a światowej sławy aktorka Helena Modrzejewska była chrzestną jego jedynego syna. Zresztą do pary z niepiśmiennym góralem, muzykantem i gawędziarzem, Sabałą. Taki właśnie był Stanisław Witkiewicz, z jednej strony znał się z niemal całym artystycznym światkiem przełomu XIX i XX wieku, z drugiej siadał z góralami na ganku, gdzie gawędzili przy koniaku. Nie miał manii wielkości, wręcz przeciwnie. Nie wziął nawet korony za wykonanie ponad 200 projektów zakopiańskich domów, nie przyjmował przyznawanych mu nagród i państwowych orderów, wolał spokojne Podhale niż przytłaczającą Warszawę. W życiu liczyły się dla niego tylko trzy rzeczy: ukochany syn, sztuka i Polska. Czego nauczył się od niego Józef Piłsudski? Co takiego Witkiewicz dostrzegł w Zakopanem, że poświęcił mu znaczną część życia? Skąd wzięła się jego fascynacja rewolucją? Dlaczego wierność małżeńska nie miała dla niego największej wartości? I jak to się stało, że Witkacy tak bardzo go rozczarował?

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

4 osoby kupiły
41
Tablica Magnet Akc 22x18x2 Mc pudełko 30/60 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablica Magnet Akc 22x18x2 Mc pudełko 30/60
Mega Creative, Mega Creative
Dostępny
29 szt.

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

3 osoby kupiły
42
Geniusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geniusz
Dostępny
245 szt.

Ona stała się zdrajczynią. On - bohaterem ludu. Po dramatycznych wydarzeniach w Los Angeles Day i June uciekają do Las Vegas z nadzieją, że uzyskają pomoc od Patriotów - grupy buntowników pragnących obalić Republikę. Gdy umiera Elektor Primo, władzę obejmuje jego syn Anden, który chce wprowadzić własne porządki, nawet za cenę konfliktu wojska z rządem. June wierzy, że los Republiki dzięki nowemu przywódcy się odmieni, ale dla Daya pozostaje on wyłącznie twarzą systemu, który odebrał mu wszystko. Patrioci szykują zamach na Andena, a główną rolę mają odegrać Day i June. On jest zdeterminowany, by zabić nowego Elektora, ona - by go ocalić. Trafiają w sam środek niebezpiecznej rozgrywki, w której mogą stracić nie tylko życie, ale także szansę na lepszą przyszłość dla całego kraju. Kto jest sprzymierzeńcem, a kto wrogiem? Czas stanąć po jednej ze stron. Przeczytajcie kontynuację kultowej Legendy - godnej następczyni Igrzysk śmierci - która podbiła serca milionów czytelników na całym świecie! Marie Lu to autorka powieści młodzieżowych. Przed swoim debiutem literackim pracowała jako dyrektorka firmy tworzącej gry komputerowe. Teraz jest pełnoetatową pisarką, a wolny czas spędza na czytaniu, rysowaniu i graniu w Assassin's Creed. Jej dystopiczna seria Legenda trafiła na listę bestsellerów New York Timesa.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

3 osoby kupiły
43
Kalejdoskop - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalejdoskop
Dostępny
2152 szt.

Podróż w poszukiwaniu utraconej cząstki siebie. Piękna Francuzka i amerykański aktor spotykają się w Paryżu w czasie drugiej wojny światowej i od razu w sobie zakochują. Ich miłość zaczyna się bajkowo, ale kończy tragicznie. Po śmierci obojga ich trzy córeczki zostają rozdzielone. Dziewczynki zostają wychowane w różnych rodzinach zastępczych. Najmłodsza Megan jest lekarzem, Alexandra zakłada rodzinę. Nie wiedzą, że zostały adoptowane. Tylko najstarsza Hilary pamięta koszmar dzieciństwa, ale ponieważ nie może odnaleźć swoich sióstr, skupia się na karierze. Przyjaciel ich rodziców, Artur, przez lata żyje w poczuciu winy i w końcu decyduje się na wynajęcie prywatnego detektywa, żeby odnaleźć już dorosłe siostry. Wyrusza on na poszukiwania przez szykowny Nowy Jork, przez bostońskie slumsy i eleganckie paryskie salony. Kobiety wreszcie się spotykają i odkrywają trudną prawdę o sobie i swoim pochodzeniu, co na zawsze zmienia ich życie.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

3 osoby kupiły
44
Dynastie w Księstwie Halicko-Włodzimierskim do roku 1340 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dynastie w Księstwie Halicko-Włodzimierskim do roku 1340
Dostępny
15 szt.

Poniższa monografia historyczna przedstawia krótką historię panowania dynastii zróżnych gałęzi rodu Ruryka na ziemiach halickiej iwołyńskiej do 1340 r., wktórym to roku zakończył tragicznie żywot ostatni po kądzieli zdynastii Romanowiczów. Wopowiadaniu tym Czytelnik odnajdzie wiele opisów walk oKijów, Wołyń iHalicz oraz ciekawe historie zżycia wybranych postaci historycznych zdynastii Rurykowiczów, panujących na terenach Rusi Południowo-Zachodniej. Wspomniane są również wątki wspólnej historii książąt ruskich ipolskich wczasie rozbicia dzielnicowego. Do rozdziału opisującego granice poszczególnych ziem ruskich dołączono mapy geograficzno-historyczne, zarówno polskich, jak irosyjskich geografów. Opracowanie opiera się głównie na źródłach ipracach rosyjskich kronikarzy ihistoryków. Wmniejszym zakresie przytaczane są źródła iprace polskich, węgierskich itureckich badaczy. Tabele ischematy genealogiczne skonstruowane są wzakresie potrzebnym tylko dla zilustrowania powiązań rodowych postaci występujących wtreści tejże monografii... Ryszard Przybyliński (ur. w 1955 w Odolanowie), major rezerwy WP. Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu. Dalsze swoje życie związał z Choszcznem w województwie zachodniopomorskim. Absolwent magisterskich studiów historycznych w Wojskowym Instytucie Historycznym. Po zakończeniu zawodowej służby wojskowej rozpoczął pracę jako nauczyciel historii w gimnazjum w Pełczycach, później w Lubianie, a następnie w Zespole Szkół Nr1 w Choszcznie, gdzie stworzył pierwszą klasę licealną oprofilu mundurowym, której został wychowawcą. Obecnie oddaje się pracy twórczej w dziedzinie historii. Zainteresowania badawcze Autora skupiają się na końcu epoki średniowiecza iwieku XVI.

47,00 zł
35,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,75 zł

3 osoby kupiły
45
Taśma papierowa 12mm 15m - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taśma papierowa 12mm 15m
Swede
Dostępny
32 szt.

Taśma papierowa, szerokość: 12 mm, długość: 15 metrów.

3,99 zł
3 osoby kupiły
46
Zoo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zoo
Dostępny
77 szt.

Wiersze, które trafiają do ucha malucha. Opowiastki, w których warto się zaczytać. Forma, która nigdy się nie znudzi. To początek przyjaźni z poezją! Obraz kreślony słowem i pędzlem ku uciesze najmłodszych.

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

3 osoby kupiły
47
Wprowadzenie do życia duchowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wprowadzenie do życia duchowego
Dostępny
65 szt.

Praktykuj duchowość, jaką swoim uczniom przekazał Jezus Chrystus! W poszukiwaniu duchowości, której rzeczywiście nauczał Jezus, Brant Pitre w charakterystycznym dla siebie stylu sięga do żydowskich korzeni tego nauczania i konfrontuje je z pismami ojców Kościoła i świętych. Rezultat tych poszukiwań jest imponujący. Otrzymujemy odkrywcze wyjaśnienia fragmentów Ewangelii, uderzające swą trafnością reguły życia duchowego oraz przystępne i napisane z ogromną pasją wyjaśnienia klasycznych zagadnień duchowości chrześcijańskiej, takich jak: ?modlitwa ustna, medytacja i kontemplacja; ?etapy duchowego wzrostu; ?zalecana przez Chrystusa w Kazaniu na górze praktyka modlitwy, postu i jałmużny; ?lectio divina, czyli lektura Biblii, przyrównywana przez ojców Kościoła do drabiny prowadzącej do nieba; ?siedem grzechów głównych i cnót im przeciwnych, czyli strategia wzrastania oparta na dogłębnym poznaniu siebie samego; ?rachunek sumienia; ?walka duchowa i ciemna noc duszy, czyli co robić, gdy Bóg milczy. Brant Pitre pokazuje, że klasyka duchowości chrześcijańskiej jest głęboko zakorzeniona w pismach Starego i Nowego Testamentu. Autor proponuje mistrzowskie interpretacje przypowieści Jezusa, na nowo odczytuje tak znane fragmenty Ewangelii jak Kuszenie Jezusa czy Modlitwa Pańska, a przede wszystkim daje nam wiele inspiracji dla naszego życia duchowego. ks. prof. Mariusz Rosik Brant Pitre ? wykładowca Pisma Świętego w Notre Dame Seminary w Nowym Orleanie, autor książek poświęconych Biblii i duchowości chrześcijańskiej. Od wielu lat popularyzuje wiedzę na temat biblijnych korzeni chrześcijaństwa. Autor książek: Jezus i żydowskie korzenie Eucharystii, Jezus i żydowskie korzenie Maryi, Jezus. Historia największej miłości.

64,90 zł
46,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,17 zł

3 osoby kupiły
48
Zgadywanie-doklejanie. Znaki drogowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgadywanie-doklejanie. Znaki drogowe
Dostępny
173 szt.

Zeszyt zabaw edukacyjnych Wdzięczne i mądre ćwiczenia z bezpieczeństwa na drodze - przyjemność na już, owoce na przyszłość. Rozwiązuj i naklejaj!

4,50 zł
3,99 zł

Rabat 11,3%
oszczędzasz 0,51 zł

3 osoby kupiły
49
Zgadywanie-doklejanie. Rebusy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgadywanie-doklejanie. Rebusy
Dostępny
60 szt.

Zeszyt zabaw edukacyjnych Wdzięczne i mądre zgadywanki literowo-obrazkowe - przyjemność na już, owoce na przyszłość. Rozwiązuj i naklejaj!

4,50 zł
3,99 zł

Rabat 11,3%
oszczędzasz 0,51 zł

2 osoby kupiły
50
Pudełko na prezent mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudełko na prezent mix
Swede
Dostępny
20 szt.

Miks wzorów, towar wysyłany losowo. Cena za sztukę. Pudełko na prezent.

9,77 zł
8,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 0,78 zł

2 osoby kupiły
51
Zgadywanie-doklejanie. Krzyżówki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgadywanie-doklejanie. Krzyżówki
Dostępny
167 szt.

Zeszyt zabaw edukacyjnych Wdzięczne i mądre krzyżówki słowno-obrazkowe - przyjemność na już, owoce na przyszłość. Rozwiązuj i naklejaj!

4,50 zł
3,99 zł

Rabat 11,3%
oszczędzasz 0,51 zł

2 osoby kupiły
52
Furtianie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Furtianie
Dostępny
561 szt.

„Gdy czytam wiersze Anny Piwkowskiej, czuję się tak, jakbym wbiegł rankiem między aleje odludnego parku, ponad którymi, w pełnym nadziei świetle nowego dnia błyskają nieprzeliczone sylwetki ptaków, splatają się linie ich lotu. Ale miast skwirów i klangoru słychać tu szept zmarłych. Mówią ci, których pożegnała niegdyś bohaterka, a może po prostu – autorka wierszy, i którzy nadal się nią opiekują. I ci, równie realni, którzy przyszli spośród kart książek – jak młodziutka Tunia z Iwaszkiewiczowskiego Wilka, czy Kławdia Chauchat, pensjonariuszka czarodziejskiej góry. Piwkowska wiedzie nas ponad czas, gdzie przeszłość plącze się z dniami mającymi nastąpić, gdzie stworzona przez nią kobieta jest sobą dzisiejszą i dawną, o dziewczęcym ciele, a zarazem kawką o kryształowych źrenicach i postacią w sukience z chabrowego lnu, która przemierza obraz Józefa Czapskiego. Sobą i wszystkim. Strofa za strofą autorka Furtian tka kilim istnienia, jest kapłanką, roztańczoną przewodniczką korowodu dusz”. Andrzej Franaszek

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

2 osoby kupiły
53
Zestaw Lekarski Dentysta Dino Creative 499267 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Lekarski Dentysta Dino Creative 499267
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
27 szt.

Zalety produktu Rozwijanie wyobraźni dziecka, rozwijanie pasji, nauka dbania o zdrowie jamy ustnej, zęby są wyjmowane, z tubki można wycisnąć imitację pasty do zęb oacute w. Dzieci marzą aby w przyszłości wykonywać potrzebny i szanowany zaw oacute d Dentysty. Pozw oacute l mu już teraz przygotować się do tej roli i poznać wszystkie aspekty pracy w służbie zdrowia. Z Zestawem MEGA CREATIVE dziecko będzie mogło pom oacute c swojemu pierwszemu pacjentowi Zawartość zestawu głowa dinozaura ze szczęką, szczoteczka do zęb oacute w, tubka z pastę do zęb oacute w, wiertło, szpikulec, szczypce, lusterko dentystyczne. Całość wykonana z plastiku. Wymiary/waga/baterie wymiary produktu dł. x wys. x gł. cm 16x10x11, wymiary opakowania dł. x wys. x gł. cm 25x17x17 waga produktu bez opakowania kg 0, 24 kg, waga produktu w opakowaniu kg 0,41 kg, nie wymaga zasilania bateriami. Zestaw przeznaczony dla dzieci w wieku 3 . Pakowany w kartonik z okienkiem. W kartonie zbiorczym po 24 szt.

57,90 zł
43,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,47 zł

2 osoby kupiły
54
Fizyka. Graficzne karty pracy 7-8 Zestaw 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fizyka. Graficzne karty pracy 7-8 Zestaw 2
Dostępny
34 szt.

Fizyka kreatywna to propozycja dla uczniów i nauczycieli, którzy chcą wzbogacić i uatrakcyjnić naukę fizyki, wykorzystując myślenie wizualne. Pomoc została opracowana na podstawie tematów ujętych w podstawie programowej z fizyki dla klasy 7 i 8. Teczka zawiera karty pracy do samodzielnego uzupełniania oraz gotowe, uzupełnione karty z odpowiedziami. Przedstawienie treści w formie graficznych kart pracy to znakomity pomysł na kreatywną naukę w szkole i w domu. Takie wizualne notatki wzbudzą w uczniach zainteresowanie fizyką i chęć samodzielnego poszukiwania informacji. Zagadnienia w zestawie 2: właściwości materii elektryczność magnetyzm ruch drgający i fale optyka Karty sprawdzą się jako: pomysł na wprowadzenie nowych tematów lekcji (np. uczniowie uzupełniają kartę na podstawie informacji z podręcznika lub filmu, a zadania obliczeniowe dodatkowo rozwiązują na tablicy; odczytują rozwiązania i wklejają kartę jako notatkę do zeszytu); materiał do pracy w grupie powtórka przed sprawdzianem czy utrwalenie tematu poprzedniej lekcji (można dołączyć tu element rywalizacji, np. konkurs drużynowy); zadanie domowe będące podsumowaniem i utrwaleniem treści poznanych na lekcji; dodatkowa forma przygotowania uczniów do konkursów przedmiotowych, olimpiad; sposób na samodzielną i efektywną naukę w domu.

60,00 zł
57,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
55
Świecąca lampka syrenka mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świecąca lampka syrenka mix
Swede
Dostępny
11 szt.

Miks wzorów, towar wysyłany losowo. Cena za sztukę. Świecąca lampka - syrenka.

9,99 zł
8,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
56
Odejdź. Rzecz o polskim rasizmie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odejdź. Rzecz o polskim rasizmie
Dostępny
366 szt.

„Kolonializm się skończył, jednak wyobrażenia pozostały”, piszą w tej śmiałej reportersko-eseistycznej książce autorzy. Czy rasizm jest częścią polskości? Agnieszka Kościańska i Michał Petryk w swoim historyczno-antropologicznym śledztwie badają systemowe wymiary rasizmu przeciwko czarnym migrantom i Romom w Polsce. Sięgają po przedwojenne związki Polski z kolonializmem, opisują PRL-owską politykę wobec przybyszy z zaprzyjaźnionych afrykańskich krajów, wreszcie przedstawiają jak rasizm i kolonializm wpłynęły na sytuację nie-białych Polaków i przybyszy w III RP.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

1 osoba kupiła
57
Czerwona ruletka. Wielkie pieniądze, władza i zemsta we współczesnych Chinach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwona ruletka. Wielkie pieniądze, władza i zemsta we współczesnych ...
Dostępny
31 szt.

Oddajcie nam swoją wolność, a my pozwolimy wam zarabiać. Prawdziwa historia biznesu w najbardziej skorumpowanym i diabolicznym mocarstwie świata Pochodzący z biednej rodziny Desmond Shum już w dzieciństwie postanawia, że jego życie będzie lepsze niż większości rodaków. Pod koniec lat 80. XX wieku w Chinach powoli zaczynają zachodzić zmiany, a Desmond za wszelką cenę chce wykorzystać tę szansę. Dzięki ciężkiej pracy i odrobinie szczęścia krok po kroku realizuje swój plan, lecz dopiero poznanie swojej przyszłej żony nadaje jego karierze szalone tempo i pomnaża jego fortunę. Układy z Komunistyczną Partią Chin wprowadzają Desmonda w świat obrzydliwie bogatej czerwonej elity. Jachty, luksusowe apartamenty, drogie samochody, kosztowna biżuteria, wystawne bankiety z wicepremierem państwa – to wszystko znalazło się w jego zasięgu. Wszystko zmienia się w 2017 roku. Desmond popada w niełaskę rządzących, a jego żona wraz ze współpracownikami znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. Wówczas opuszcza Chiny i decyduje się ujawnić prawdę o chińskiej machinie wszechobecnej korupcji, wiedząc, że nie ma już dla niego powrotu. Spisuje swoje wspomnienia, w których wyjaśnia, jak w Państwie Środka naprawdę wygląda relacja biznesu i polityki. Jego książka została zakazana w Hongkongu, a wydawca z Tajwanu wycofał się z publikacji.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
58
Masa slime - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masa slime
Swede
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.07

Masa slime. Cena za sztukę.

8,81 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,3%
oszczędzasz 0,82 zł

1 osoba kupiła
59
Pola mówi: Dzidziuś! w.2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pola mówi: Dzidziuś! w.2022
Dostępny
24 szt.

Pola to bohaterka norweskiej serii książek dla młodszych dzieci autorstwa Irene Marienborg. Pola dowiaduje się, że w brzuchu mamy mieszka dzidziuś. Dziewczynka zastanawia się, więc jak wygląda. Ma bowiem nadzieję, że to będzie chłopiec podobny do Filipa. Ale byłoby fajnie! Tylko czy rodzice potrzebują więcej dzieci? Przecież mają Polę.

10,62 zł
7,99 zł

Rabat 24,8%
oszczędzasz 2,63 zł

1 osoba kupiła
60
Auta. Maluj wodą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Auta. Maluj wodą
Dostępny
57 szt.

Kolorowanka wodna - Zabawa odpowiednia dla młodszych dzieci, - prosta formuła pierwszej zabawy w kolorowanie wymagająca jedynie pędzelka i wody, - duże ilustracje z ulubionymi bohaterami, - dzięki perforacji obrazki można łatwo wyjąć z książki i ozdobić nimi pokój.

16,30 zł
10,92 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 5,38 zł

2 osoby kupiły
61
Ptaki Polski. Tom 1 + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptaki Polski. Tom 1 + CD
Dostępny
82 szt.

Ptaki Polski. Tom I to pierwsza część dwutomowego dzieła dr Andrzeja Kruszewicza, znanego ornitologa i założyciela Ptasiego Azylu przy warszawskim zoo. W książce znajdziesz: - opisy 145 gatunków ptaków poza wróblowymi które możemy obserwować w Polsce; - arcyciekawe opowiadania autora o zwyczajach naszych skrzydlatych braci mniejszych; - aktualne mapki występowania poszczególnych gatunków na terenie Polski; - znakomite zdjęcia ptaków, wykonane przez polskich mistrzów fotografii przyrodniczej; - wspaniałe poglądowe rysunki sylwetek ptaków oraz skany piór; - QR kody przy opisach większości gatunków umożliwiające posłuchanie głosów ptaków, a także płytę CD MP3 zawierającą głosy 170 gatunków.

119,00 zł
86,87 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 32,13 zł

1 osoba kupiła
62
Gogolowe disco - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gogolowe disco
Dostępny
171 szt.

Kiedy na progu antykwariatu w Viljandi staje zmartwychwstały Nikołaj Gogol, Arkasza Siewiernyj przewraca się z wrażenia. Mistrza pod swoją opiekę biorą antykwariusz, barmanka, złodziej kieszonkowy i miłośnik Beatlesów. Wśród takich osobowości wszystko może się zdarzyć, szczególnie, że Estonia znów nie z własnej woli znalazła się pod panowaniem Imperium Rosyjskiego. Czy sztuka, muzyka i literatura mogą stać się zapalnikami rewolucji? Gogolowe disco zdobyło Nagrodę Literacką Unii Europejskiej w 2016 roku. Paavo Matsin – rozpoczął karierę literacką od wydawanych samodzielnie eksperymentalnych tomów poetyckich, następnie przeszedł do bardzo naturalistycznej prozy. W swej twórczości luźno miesza historię i fikcję, fakty i fantazję, alchemię i ezoterię z ironicznym, ale ciepłym humorem. Dotychczas opublikował 6 powieści, za które otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia. W 2016 r. zdobył Nagrodę Literacką Unii Europejskiej za powieść Gogolowe disco. Anna Michalczuk-Podlecki – opolanka, tłumaczka literatury estońskiej, członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. W pracy realizuje swoje największe fascynacje: język, literaturę i Estonię. Często powraca do ulubionego kraju, odwiedzając estońskich przyjaciół i księgarnie. W jej przekładzie ukazały się dotąd powieści Andrusa Kivirähka Człowiek, który znał mowę węży (2020) i Listopadowe porzeczki (2021), Paavo Matsina Gogolowe disco (2022), esej Jaana Kaplinskiego Ojcu (2016) oraz liczne książki dla dzieci.

41,00 zł
29,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,48 zł

1 osoba kupiła
63
Drzwi o trzech zamkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Drzwi o trzech zamkach
Dostępny
1251 szt.

Najpierw na suficie w pokoju Nika wyświetliła się tajemnicza wiadomość. Potem po drodze do szkoły chłopak dostrzegł dziwny dom z drzwiami o trzech zamkach. Przeczuwał, że dzieje się coś nietypowego, ale nie przypuszczał, że opuszczona rudera skrywa przejście do innego świata. Takiego, w którym można się teleportować, podróżować z prędkością światła, kot Schrödingera pomaga rozwiązywać zagadki, a na troski pije się herbatkę radioaktywną. Z pomocą wróżki Quiony, elfa Eldwena i Mistrza Zen-O Niko odkrywa, że jego pojawienie się w tym świecie nie było przypadkowe. Jako jedyny człowiek widzi superpozycję. Ale co to dla niego oznacza? I dlaczego ścigają go czarne zjawy, straszliwe stworzenia zrobione z samej esencji czarnych dziur? W swojej powieści Sonia Fernández-Vidal po raz pierwszy zmieszała fantasy z fizyką kwantową i zmieniła naukę w coś przyjemnego i atrakcyjnego dla każdego czytelnika. – Dr Muhammad Yunus, laureat Pokojowej Nagrody Nobla Drzwi o trzech zamkach to książka przygodowa o równoległym, fantastycznym świecie. Chciałabym, żeby rzeczy w niej opisywane mogły się wydarzyć naprawdę - żebym mogła zobaczyć atomy albo odbyć jazdę z prędkością światła. Dzięki wycieczkom do takich miejsc jak Centrum Nauki Kopernik poznałam wiele z opisywanych w książce zjawisk, ale teraz dokładnie rozumiem zasadę ich działania. Chętnie przeczytałabym tę książkę drugi raz, bo podoba mi się połączenie świata fantazji z nauką. – Józia Lubera, lat 11 Ponad 300 000 sprzedanych egzemplarzy! Pierwszy tom trylogii, która została wydana w 17 krajach!

40,00 zł
25,60 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,40 zł

1 osoba kupiła
64
Maluszkowe malowanie. Zwierzaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluszkowe malowanie. Zwierzaki
Dostępny
353 szt.

Zestaw ciekawych rysunków i pudełeczko kredek - tyle potrzeba, by rozpocząć wspaniałą zabawę. Zabawę, która ćwiczy sprawność manualną i grafomotoryczną dziecka, rozwija jego wrażliwość na kształty i kolory, a przede wszystkim... daje mnóstwo radości. Raz, dwa, trzy, maluszki kolorują zwierzaki!

2,99 zł
1 osoba kupiła
65
Patrzący jasno. 25 szkiców o niezbędności czytania poezji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Patrzący jasno. 25 szkiców o niezbędności czytania poezji
Dostępny
2 szt.

Czytelnicze wybory Stali nie są pogonią za tym, co najnowsze, a w domyśle: poprzez samą swą nowość - najlepsze. Są nieśpiesznym wędrowaniem, nad którym unosi się proporzec wierności, wędrowaniem oznaczającym niejednokrotnie powrót do tych samych, ale coraz inaczej i coraz pełniej rozumianych autorów. Bywał Stala odkrywcą i komentatorem poetów wchodzących na scenę życia literackiego: Bronisława Maja, Jana Polkowskiego, Marcina Świetlickiego czy Artura Szlosarka, z maestrią pisał o dojrzałej i arcydzielnej twórczości Wisławy Szymborskiej i Ryszarda Krynickiego, z pewnością jednak na jego osobistym firmamencie najtrwalej i najjaśniej świecą gwiazdy Adama Mickiewicza, Bolesława Leśmiana i Czesława Miłosza. (…) Zapisany w esejach Mariana Stali sposób myślenia jest zobowiązaniem do skupienia, którego nie może zabraknąć w życiu, jeśli ma ono zostać uznane za pełne. Ze wstępu Andrzeja Franaszka Marian Stala to godny sukcesor swoich znakomitych mistrzów: Kazimierza Wyki, Jerzego Kwiatkowskiego i Jana Błońskiego, uczony i krytyk o krystalicznym umyśle, jak nikt inny potrafiący przeniknąć najdelikatniejszą tkankę wiersza, odsłonić wszystkie jego pokłady, ukryte sensy i światoodczucie czytanych wnikliwie poetek i poetów. Przez kilka dekad uważnie obserwował ewolucję polskiej poezji, stawiał trafne diagnozy i ustanawiał hierarchie. W redagowanym przez nas wspólnie w latach 90. NaGłosie właśnie dzięki jego nieomylnemu słuchowi ukazywały się wiersze - często debiuty - czołowych dzisiaj twórców naszej poezji. Lektura jego tekstów to wielka lekcja skupienia, mądrości i wrażliwości, prawdziwa, jakże rzadka dzisiaj - w czasach chaosu i nadmiaru słów - duchowa przygoda. Jerzy Illg

59,99 zł
34,19 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 25,80 zł

1 osoba kupiła
66
Taśma papierowa 18mm 15 metrów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taśma papierowa 18mm 15 metrów
Swede
Dostępny
20 szt.

Taśma papierowa, szerokość: 18 mm, długość: 15 metrów.

4,10 zł
3,99 zł

Rabat 2,7%
oszczędzasz 0,11 zł

1 osoba kupiła
67
Vicksburg 1862-1863 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vicksburg 1862-1863
Dostępny
2 szt.

?Atak federalny poprzedził ponad dwugodzinny ostrzał artyleryjski i zmasowany ogień strzelców wyborowych w całym pasie natarcia McClernanda. Około godziny 13.00 ruszyły do ataku dywizje A.J. Smitha i Carra. Gen. Stephen Lee opisał to natarcie w następujący sposób: Nagle (?), jak zaczarowane, wszystkie działa i karabiny wstrzymały ogień (?) przerwanie kanonady tak wielu dział polowych i grzechotu tysięcy karabinów strzelców wyborowych oszołomiło ciszą. Ale trwała ona tylko krótką chwilę. Niespodziewanie, jakby prosto z wnętrza ziemi, wyłoniły się gęste masy federalnej piechoty formujące liczne kolumny, które ? głośno krzycząc ? ruszyły biegiem do ataku z zatkniętymi bagnetami, bez jednego wystrzału, kierując się ku wysuniętym, milczącym pozycjom konfederackich linii (?).? Wnikliwa monografia jednej z najciekawszych, trwającej dziewięć miesięcy, kampanii wojny secesyjnej. W walkach o Vicksburg wykorzystano wszystkie sposoby prowadzenia nowoczesnej wojny, przy użyciu wszelkich rodzajów broni i ówcześnie dostępnych środków. Jednocześnie koordynowano przemarsze wojsk, działania floty, operacje desantowe, akcje dywersyjne, gwałtowne boje spotkaniowe i bitwy lądowe, nie szczędząc uporczywego, kilkutygodniowego oblężenia wygłodzonego miasta. Wygrana Północy pod Vicksburgiem miała ogromne znaczenie dla ostatecznego triumfu nad Południem. Niewątpliwą gratką dla czytelników będą przedstawione na łamach książki biogramy dowódców i ciekawostki z ich życia.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
68
Fizyka. Graficzne karty pracy 7 i 8 Zestaw 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fizyka. Graficzne karty pracy 7 i 8 Zestaw 1
Dostępny
34 szt.

Fizyka kreatywna to propozycja dla uczniów i nauczycieli, którzy chcą wzbogacić i uatrakcyjnić naukę fizyki, wykorzystując myślenie wizualne. Pomoc została opracowana na podstawie tematów ujętych w podstawie programowej z fizyki dla klasy 7 i 8. Teczka zawiera karty pracy do samodzielnego uzupełniania oraz gotowe, uzupełnione karty z odpowiedziami. Przedstawienie treści w formie graficznych kart pracy to znakomity pomysł na kreatywną naukę w szkole i w domu. Takie wizualne notatki wzbudzą w uczniach zainteresowanie fizyką i chęć samodzielnego poszukiwania informacji. Zagadnienia w zestawie 1: wielkości fizyczne i ich jednostki zamiana jednostek przekształcanie wzorów fizycznych ruch i siły praca, moc energia zjawiska cieplne Karty sprawdzą się jako: pomysł na wprowadzenie nowych tematów lekcji (np. uczniowie uzupełniają kartę na podstawie informacji z podręcznika lub filmu, a zadania obliczeniowe dodatkowo rozwiązują na tablicy; odczytują rozwiązania i wklejają kartę jako notatkę do zeszytu); materiał do pracy w grupie powtórka przed sprawdzianem czy utrwalenie tematu poprzedniej lekcji (można dołączyć tu element rywalizacji, np. konkurs drużynowy); zadanie domowe będące podsumowaniem i utrwaleniem treści poznanych na lekcji; dodatkowa forma przygotowania uczniów do konkursów przedmiotowych, olimpiad; sposób na samodzielną i efektywną naukę w domu.

60,00 zł
57,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
69
Zgadywanie-doklejanie. Segregacja śmieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgadywanie-doklejanie. Segregacja śmieci
Dostępny
151 szt.

Zeszyt zabaw edukacyjnych Wdzięczne i mądre ekoćwiczenia - przyjemność na już, owoce na przyszłość. Rozwiązuj i naklejaj!

4,50 zł
3,99 zł

Rabat 11,3%
oszczędzasz 0,51 zł

1 osoba kupiła
70
Patyczki do liczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patyczki do liczenia
Swede
Dostępny
83 szt.

Patyczki do liczenia, Edukacyjna zabawka pomoże dziecku zaznajomić się z pierwszymi cyframi oraz z podstawowymi działaniami.

16,33 zł
14,99 zł

Rabat 8,2%
oszczędzasz 1,34 zł

1 osoba kupiła
71
Zgadywanie-doklejanie. Kodowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgadywanie-doklejanie. Kodowanie
Dostępny
116 szt.

Zeszyt zabaw edukacyjnych Wdzięczne i mądre ćwiczenia symboliczno-logiczne - przyjemność na już, owoce na przyszłość. Rozwiązuj i naklejaj!

4,50 zł
3,99 zł

Rabat 11,3%
oszczędzasz 0,51 zł

1 osoba kupiła
72
Siostry nadziei. Nieznane historie bohaterskich kobiet walczących na Ukrainie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siostry nadziei. Nieznane historie bohaterskich kobiet walczących na U...
Dostępny
1593 szt.

Gdy 24 lutego wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę, siostry zakonne rozpoczęły własną walkę o człowieczeństwo w piekle wojny. Pozostały w kraju, aby służyć ludziom tak samo, jak ich poprzedniczki podczas drugiej wojny światowej. Inne, zmuszone działaniami wojennymi i koniecznością ochrony podopiecznych, swoją posługę sprawują w Polsce, pomagając tym, którzy zostali za wschodnią granicą. Organizują pomoc humanitarną, opatrują rany, zapewniają schronienie uciekającym przed wojną, opiekują się sierotami, wspierają duchowo żołnierzy i cywili. Agata Puścikowska dotarła do kobiet niezwykłych, choć niebywale skromnych i swoją walkę toczących po cichu. Siostry zakonne, głównie Polki mieszkające na Ukrainie, opowiadają autorce o tym, jak wygląda wojna oczami kobiet, czy czują strach, patrząc na rakiety burzące okoliczne budynki lub słysząc huk spadających bomb. Mówią o codziennej posłudze bliźnim, swoich lękach, ale też o wielkich nadziejach na koniec wojny. Siostry nadziei to wyjątkowe świadectwo kobiet, które w obliczu wojny ryzykują własne życie, walcząc o dobro każdego człowieka.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
73
Nie każdy umiał się przewrócić. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie każdy umiał się przewrócić. Audiobook
Toon Tellegen, Dwie siostry
Dostępny
54 szt.

Zbiór absurdalnych opowiadań, które rozbawią i wzruszą słuchaczy w każdym wieku. Wyjątkowe połączenie lekkości i głębi, dowcipu, poetyckiej wyobraźni i filozoficznego myślenia – w mistrzowskiej interpretacji Krzysztofa Gosztyły. Słoń, któremu odwiało trąbę. Mrówka, która nie może unieść tego, że wie wszystko. Czapla o niewzruszonej nodze. Jeż, który zawisł nad leśną polaną jak słońce. Żółw marzący o tym, by głośno zaryczeć. Konik polny, który przeskoczył wszechświat. Tak nieprzeciętne zwierzęta spotkacie tylko w jednym miejscu na świecie – w zwariowanym lesie Toona Tellegena. Żyją tu w przyjaźni i spokoju, przeżywają zabawne perypetie, prowadzą niespieszne rozmowy przy herbacie, a czasem popadają w filozoficzną zadumę.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
74
Ja ciebie wyleczę, powiedział Miś. Opowieść o tym, jak Tygrysek pewnego razu zachorował - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Ja ciebie wyleczę, powiedział Miś. Opowieść o tym, jak Tygrysek pewneg...
Dostępny
1030 szt.

- Jestem strasznie chory - jęknął Tygrysek. - Nie mogę ruszyć łapą ani nogą. - To nic takiego - powiedział Miś. - Ja ciebie wyleczę. Jeśli się ma przyjaciela, który ugotuje ci pachnący rosołek i położy cię na przytulnej kanapie, kiedy jesteś chory, to można się niczego nie bać! Nawet gdy zdaje się, że boli wszędzie. A jeśli nieopodal jest szpital, w którym na każdego czekają czysta koszula nocna i kąpiel, by ładnie pachniał, to warto się tam udać z całym orszakiem przyjaciół! W końcu od czasu do czasu można zobaczyć, co mamy w środku, prawda? Urocza i bardzo aktualna opowieść o tym, co znaczy zaopiekować się kimś w potrzebie.

39,99 zł
16,00 zł

Rabat 60,0%
oszczędzasz 23,99 zł

1 osoba kupiła
75
Zatańcz ze mną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zatańcz ze mną
Dostępny
60 szt.

Alison i Klara są dla siebie jak rodzina. Mimo że czasem zachowują się jak ogień i woda, nic nie jest w stanie ich rozdzielić. Rozumieją się bez słów. Kiedy Klara traci ciotkę, która była dla niej jak matka, może liczyć na wsparcie najlepszej przyjaciółki. Jednak relacje kobiet zostają zaburzone, gdy w grę wchodzą? mężczyźni. Ale to nie oni wywracają świat do góry nogami. Kiedy Klara odnajduje ojca, postanawia nie opuścić go aż do śmierci, żeby nadrobić stracony czas. Niestety śmierć okazuje się bliżej, niż się spodziewali, gdy u Henryka lekarze diagnozują pląsawicę Huntingtona. Obydwoje zostają odarci ze szczęścia, które miało towarzyszyć cudownie połączonym po latach córce i ojcu. Czy przyjaźń Alison i Klary przetrwa? Co zrobią ich ukochani, gdy przyjdzie mierzyć się z trudnymi decyzjami? Czy Henryk będzie potrafił cieszyć się z nieoczekiwanej obecności córki w swoim życiu?

35,99 zł
30,59 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,40 zł

1 osoba kupiła
76
Obłęd Europy. Historie alternatywne XX wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obłęd Europy. Historie alternatywne XX wieku
Dostępny
1052 szt.

To, co bierzemy za pewnik, wcale nie musi nim być… Czy w latach 70. XX wieku na Warszawę mogła spaść bomba atomowa? Jak wyglądałby świat, gdyby w Chinach kwitła demokracja, a w Europie panował komunizm? Czy Rosja jest skazana na tyranię? Jak zmieniłby się bieg historii, gdyby finałowa sekwencja Bękartów wojny Quentina Tarantino wydarzyła się naprawdę i Żydzi zabiliby Hitlera? A gdyby Adolf nie został Hitlerem? Kuba Benedyczak – dziennikarz i analityk polityczny – wraz ze swoimi rozmówcami zastanawia się, jak wyglądałby świat, gdyby historia potoczyła się inaczej. Okazuje się, że okrutne dzieje XX wieku wcale nie są najgorszym z możliwych wariantów. Wyłaniające się z rozmów alternatywne scenariusze stają się pretekstem do dyskusji o aktualnych problemach oraz o obecnej wojnie w Ukrainie. Pomagają zrozumieć powtarzalne mechanizmy historii, przez które Europa znów znalazła się na skraju obłędu. Czy można było uniknąć najbardziej tragicznych wydarzeń i co zrobić, aby nie powtarzać błędów przeszłości? Na te pytania odpowiadają eksperci z różnych dziedzin: historycy, pisarze, a także polityk i doradca służb specjalnych.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
77
Poczta dla Tygryska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Poczta dla Tygryska
Dostępny
709 szt.

Kochany Tygrysku! W pierwszych słowach mojego listu donoszę Ci, że jestem zdrów, czego i Tobie życzę. Obierz cebulkę i ugotuj ziemniaki, bo może na obiad będzie ryba. Całuję Ciebie mocno. Twój przyjaciel Miś. Czasami znienacka dopada nas straszna tęsknota i sprawia, że nic, ale to zupełnie nic nam się nie chce. Miś i Tygrysek zaczynają wówczas pisać do siebie listy. I już wkrótce w całym lesie pojawiają się skrzynki pomalowane na żółto. A kiedy to nie wystarcza, przyjaciele wpadają na jeszcze ciekawsze pomysły. Tak, żeby każdego spotkała radość! Pogodna opowiastka o tym, że żeby być blisko, wcale nie trzeba być obok!

39,99 zł
16,00 zł

Rabat 60,0%
oszczędzasz 23,99 zł

78
Mądrość herbaty. Piętnaście lekcji o szczęściu płynących z japońskiej ceremonii herbacianej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądrość herbaty. Piętnaście lekcji o szczęściu płynących z japońskiej ...
Dostępny
1463 szt.

Kiedy Noriko Morishita po raz pierwszy wzięła udział w ceremonii parzenia herbaty, nie spodziewała się, że ten rytuał odmieni jej życie. Herbata była z nią zawsze - kiedy dorastała, kończyła szkołę, zakochiwała się i leczyła swoje złamane serce. Choć w tej ceremonii chodzi jedynie o zaparzenie czarki napoju, zawiłości temu towarzyszące nieraz zniechęcały Noriko. Ile kroków należy postawić na tatami? Jaka ilość wody powinna znaleźć się w czarce i z jakiej wysokości ją nalewać? Mądrość herbaty to piętnaście lekcji o szczęściu, które Noriko wyniosła z dwudziestopięcioletniej praktyki parzenia tradycyjnej japońskiej herbaty. Autorka pokaże ci, jak: • uważnie obserwować rzeczywistość, • skupić się na rzeczach naprawdę ważnych, • dać sobie czas na rozwój, • żyć teraźniejszością i z nadzieją patrzeć w przyszłość… Zaczerpnij z japońskiej kultury picia herbaty to, czego najbardziej potrzebujesz! Mądrość herbaty podbiła listy bestsellerów między innymi we Francji, Włoszech i w Hiszpanii, a w samej Japonii sprzedała się w 620 tysiącach egzemplarzy. Na jej podstawie powstał nagradzany film, który obejrzało ponad milion widzów!

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

79
Misie. Szyjemy ubranka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Misie. Szyjemy ubranka
Dostępny
150 szt.

Szycie ubranek może dostarczyć wiele radości i być wspaniałą rodzinną zabawę. Wykorzystując ciekawe i proste pomysły z tego poradnika, razem z dzieckiem wykonasz pana misia i panią misiową, a następnie rozmaite ubranka. Wszystkie zaprezentowane w książce stroje są uszyte ręcznie, przy użyciu najprostszych ściegów, a ich wykonanie krok po kroku zostało dokładnie opisane i przedstawione na licznych zdjęciach i wykrojach.

29,99 zł
28,49 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

80
Nowy słownik ortograficzny dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy słownik ortograficzny dla dzieci
Dostępny
150 szt.

Książka niezbędna w pierwszym etapie edukacji dziecka. Została opracowana przez doświadczonych pedagogów. Doboru słów dokonano ze szczególną starannością. Słownik zawiera aktualne zapożyczenia z różnych języków. Kolorowe ilustracje i przejrzystą szatę graficzną opracowano w taki sposób, aby dziecko poprzez wzrokowe skojarzenia łatwo i szybko zapamiętało pisownię trudnych słów.

29,99 zł
28,49 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

81
Prawo karne materialne Kazusy dla aplikantów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo karne materialne Kazusy dla aplikantów
Dostępny
22 szt.

Publikacja jest zbiorem kazusów wraz z rozwiązaniami, zarówno z części ogólnej, jak i szczególnej Kodeksu karnego. W kazusach wykorzystano przykłady rzeczywistych spraw, z którymi autorka spotkała się w pracy zawodowej, oraz stany faktyczne przygotowane specjalnie na potrzeby publikacji. Tematyka została dobrana tak, aby rozwiać wątpliwości najczęściej pojawiające się w praktyce. Zagadnienia przedstawiono przystępnym językiem, choć odnoszą się do skomplikowanych stanów prawnych i wymagają sprawnego poruszania się w przepisach karnomaterialnych, a niekiedy także i karnoprocesowych. Proponowane rozwiązania kazusów znajdują oparcie w bogatym orzecznictwie Sądu Najwyższego, sądów apelacyjnych oraz organów międzynarodowych, jak również w opiniach doktryny. Dodatkowym atutem publikacji są wykazy orzeczeń sądowych i literatury zamieszczone przy każdym kazusie. Książka jest przeznaczona dla aplikantów adwokackich, sędziowskich i prokuratorskich, a także dla osób przystępujących do egzaminów wstępnych na aplikację. Będzie też przydatna studentom prawa i administracji.

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

82
Bajki dla dzieci po polsku i ukraińsku. ????? ??? ????? ????????? ?? ??????????? ?????? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki dla dzieci po polsku i ukraińsku. ????? ??? ????? ????????? ?? ?...
Pietruszewska Maria, Literat
Dostępny
160 szt.

Pięknie opowiedziane i zilustrowane bajki dla dzieci w dwóch wersjach językowych ? polskiej i ukraińskiej (Księżniczka na ziarnku grochu, Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka). Książka idealna na prezent!

29,99 zł
28,49 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

83
System Prawa Samorządu Terytorialnego. Tom 1. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
System Prawa Samorządu Terytorialnego. Tom 1.
Dostępny
4 szt.

Pierwszy tom Systemu Prawa Samorządu Terytorialnego prezentuje fundamentalne zagadnienia prawne z zakresu prawa samorządu terytorialnego. W skład zespołu reakcyjnego i autorskiego wchodzą wybitni przedstawiciele praktyki oraz nauki, gwarantując najwyższy poziom merytoryczny oraz wysoki walor praktyczny publikacji. W opracowaniu omówiono m.in.: ? podstawy filozoficzne i doktrynalne samorządu, w tym samorządu terytorialnego; ? etapy rozwoju idei samorządności w naukach prawnych; ? wymiar historyczny samorządu terytorialnego w Polsce na tle porównawczym; ? konstytucyjne podstawy samorządu terytorialnego ? jego istotę, zasady i pojęcia podstawowe; ? prawo międzynarodowe, w tym prawo samorządu terytorialnego w aktach Rady Europy i wpływ Unii Europejskiej na samorząd terytorialny; ? samorządowe prawo miejscowe; ? paneuropejską zasadę dobrej administracji. Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla przedstawicieli zawodów prawniczych: adwokatów, radców prawnych obsługujących podstawowe jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne, sędziów, a także dla pracowników samorządowych, radnych oraz przedstawicieli nauki prawa zainteresowanych omawianą tematyką.

249,00 zł
224,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 24,90 zł

84
Prawo o aktach stanu cywilnego Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo o aktach stanu cywilnego Komentarz
Dostępny
6 szt.

Prawo o aktach stanu cywilnego. Komentarz,Bartosz Kotowicz(Link do innej strony) Stan prawny: 1 czerwca 2022 r. z uwzględnieniem zmian wchodzących w życie z dniem 1 stycznia 2023 r. Komentarz zawiera szczegółową analizę przepisów prawnych dotyczących aktów stanu cywilnego, odnoszących się przede wszystkim do: - pojęć stanu cywilnego i aktu stanu cywilnego oraz jego rodzajów; - rejestru stanu cywilnego i czynności z zakresu rejestracji; - sądów i organów administracji publicznych właściwych w sprawach rejestracji aktów stanu cywilnego; - akt zbiorowych stanu cywilnego oraz odnotacji, wzmianek i przypisów w aktach stanu cywilnego; - zmian w aktach stanu cywilnego: sprostowania, uzupełnienia; - ustalenia treści czy unieważnienia akt stanu cywilnego; - wydawania dokumentów z rejestru stanu cywilnego; - szczególnego trybu rejestracji urodzenia lub zgonu na polskim statku czy zgonu w związku z działaniami wojennymi oraz zdarzenia, które nastąpiło poza granicami RP; - transkrypcji zagranicznego dokumentu stanu cywilnego. Publikacja uwzględnia zmiany stanu prawnego m.in. w zakresie elektronizacji aktów stanu cywilnego wprowadzonego ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz niektórych innych ustaw, a także przepisów prawnych, które wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2023 r. na mocy ustawy z dnia 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych, dotyczących możliwości upoważnień, archiwizacji akt zbiorowych rejestracji oraz wydawania odpisów aktów stanu cywilnego w postaci elektronicznej. Książka przeznaczona jest dla prawników praktyków, powinna także służyć kierownikom Urzędów Stanu Cywilnego i ich pracownikom, a także podmiotom uczestniczącym w czynnościach z zakresu rejestracji stanu cywilnego. Zainteresuje radców prawnych i adwokatów reprezentujących strony przed organami administracji publicznej oraz sądami, jak również sędziów orzekających w tych sprawach

199,00 zł
179,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

85
Długopis automatyczny trójkątny Colorful Pen Astra 0.6 mm blister 3 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
86
Długopis automatyczny Quick Pen Astra  0.7 mm blister 3 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,47 zł
11,99 zł

Rabat 3,8%
oszczędzasz 0,48 zł

87
Długopis automatyczny Tropic Pen Astra 0.7 mm blister 3 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,00 zł
13,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

88
Cień spoza czasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cień spoza czasu
Dostępny
32 szt.

DZIESIĘĆ OPOWIADAŃ, KTÓRE DO DZIŚ PRZERAŻAJ I ZACHWYCAJ. Tytułowa opowieść tego zbioru, pisana na przełomie 1934 i 1935 roku, była ostatnim z wielkich tekstów Lovecrafta. Kosmiczna skala tego dzieła ? jak pisał S.T. Joshi w biografii HPL-a (polski przekład Mateusza Kopacza) ? stawia je na wysokim miejscu w dorobku mistrza nadnaturalnego horroru. Z kolei ?Zeznanie Randolpha Cartera?, ?Szczury w murach? i ?Model Pickmana? należały do tych ulubionych przez samego autora. A spośród innych jakże proroczo brzmi treść historii ?Gdy dna już wyschną mórz?...

30,00 zł
25,20 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,80 zł

89
Okowy przeznaczenia. Tom I - Armia cieni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okowy przeznaczenia. Tom I - Armia cieni
Dostępny
48 szt.

Issilion ? stolica Królestwa Sargetii ? zdaje się spokojnym miejscem. Każdy tu zna przydzieloną mu rolę i stara się ją wypełnić jak najlepiej ? dla wspólnego dobra. Jednak i nad to miasto nadciągają ciemne chmury. Czy bogini Nehebe przemówi do swych wyznawców? Czy Bahal upomni się o dusze nieszczęśników? Jaką rolę w wojnie odegra Selene ? Dowódca Wojsk Królewskich, pierwsza w historii kobieta na tym stanowisku? Czy niespotykane dotąd moce, które ujawniły się w niczego nieświadomej Nidriel, doprowadzą dziewczynę do zguby? Czy paladyni są w stanie stawić czoła złu? Czy Issilion przetrwa? Zdrajca jest tuż za bramą miasta...

67,99 zł
57,79 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,20 zł

90
Piecza naprzemienna a władza rodzicielska rodziców żyjących w rozłączeniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piecza naprzemienna a władza rodzicielska rodziców żyjących w rozłącze...
Dostępny
4 szt.

Książka prezentuje kompleksowe opracowanie zagadnień dotyczących pieczy naprzemiennej w polskiej nauce prawa. Instytucja ta jest bardzo ważna z punktu widzenia praktyki prawa, ma wymiar krajowy i międzynarodowy. Autorka dokonała inwentaryzacji rozwiązań przewidzianych w zagranicznych porządkach prawnych, przeanalizowała ich podstawowe założenia, zasady stosowania oraz występujące podobieństwa i różnice, a następnie zweryfikowała polskie regulacje i praktykę orzeczniczą w tym zakresie. Przedstawiła ponadto doświadczenia amerykańskie dotyczące pieczy naprzemiennej, a także wyniki badań australijskich oraz rozwój prawa krajów europejskich w tym przedmiocie. Szczególnie interesujące dla czytelników będzie omówienie relacji pieczy naprzemiennej z kontaktami z dzieckiem oraz realizacją obowiązku alimentacyjnego rodziców wobec dziecka. Szczegółowa analiza prawna została poparta bogatym orzecznictwem, stanowiskami doktryny, organizacji międzynarodowych i pozarządowych oraz danymi statystycznymi. W rozważaniach odwołano się do poglądów prezentowanych przez polskich i zagranicznych przedstawicieli nauki oraz praktyków: sędziów, mediatorów, lekarzy, psychologów, socjologów, pedagogów, wreszcie samych zainteresowanych ? dzieci i ich rodziców. Publikacja jest przeznaczona dla adwokatów, radców prawnych, sędziów, pracowników instytucji wspierających rodzinę, mediatorów oraz pracowników naukowych zajmujących się omawianą tematyką.

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

91
Bułgaria - kraj zawsze bliski Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bułgaria - kraj zawsze bliski Polsce
Dostępny
60 szt.

Trochę mylnie kojarzymy Bułgarię tylko jako cel wakacyjnych wojaży i wycieczek letnią porą. Nasze obustronne relacje są znacznie bliższe, na co licznych konkretnych argumentów doszukuje się Autor eseju. Drugim bardzo interesującym wątkiem jest historia paralelna - wpływy wydarzeń światowych i europejskich na rozwój sytuacji politycznej i społeczno-ekonomicznej w obu państwach. Autor co prawda we wstępie zastrzega, iż nie jest znawcą bułgarskich arkanów, ale nie należy zbyt poważnie odnosić się do tej uwagi. Z wielkim znawstwem i erudycją (choć i nieukrywaną sympatią dla Bułgarii i jej mieszkańców) oprowadza nas jak rasowy przewodnik przez najnowsze dzieje polityczne i dyplomatyczne. W monografii mamy do czynienia z uporządkowaniem, pogłębieniem dotychczasowej wiedzy z zakresu najnowszej historii politycznej Bułgarii i paralelnych relacji z Polską i jej obywatelami. Autor umiejętnie dokonał wnikliwej analizy politologicznej węzłowych zagadnień społeczno-gospodarczych oraz politycznych, często posiłkując się oryginalnymi materiałami źródłowymi. Wykorzystana literatura przedmiotu świadczy o świetnym zorientowaniu się w aktualnym stanie badań i trendach w relacjach polsko-bułgarskich. prof. dr hab. Jacek Wojnicki kierownik Katedry Systemów Politycznych UW Prof. dr hab. Stanisław Parzymies (ur. 1938) jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zainteresowania badawcze i dydaktyczne dotyczą historii stosunków międzynarodowych, zagadnień instytucjonalnych, politycznych i obronnych integracji europejskiej oraz prawa dyplomatycznego. Jest autorem, współautorem i redaktorem naukowym wielu książek oraz artykułów naukowych publikowanych w Polsce i za granicą.

49,00 zł
42,14 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,86 zł

92
Historie podpowiedziane przez życie / Niepokojące opowieści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historie podpowiedziane przez życie / Niepokojące opowieści
Dostępny
120 szt.

Trzymasz w rękach zbiór opowiadań, który da Ci dokładnie to, czego się spodziewasz, spoglądając na tytuł. Obrazy życia codziennego wyrwane z ram pośpiechu, bez zwyczajowego bagatelizowania drobnych chwil, nabierają zupełnie nowego kolorytu. Jest i śmieszno, i straszno. Przede wszystkim zaś interesująco. A kto nie przeżył czegoś, czego nie da się logicznie wytłumaczyć, zbadać przysłowiowymi szkiełkiem i okiem? Andrzej A. pochylił się również nad tymi historiami. Przygotuj się na to, że po lekturze tej książki uważniej będziesz spoglądał na każdy cień, który za Tobą się ciągnie. Nie bez powodu kiedyś powiedziano, że najciekawsze opowieści pisze właśnie życie. Przeczytaj je.

38,99 zł
33,14 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,85 zł

93
Powieść lekarska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powieść lekarska
Dostępny
128 szt.

Związek Niklasa i Iny się rozpada. Ina przeżywa żałobę po stracie ojca, Niklas zaś po raz pierwszy zastanawia się, co chce robić w życiu. W poszukiwaniu swojej drogi zaczyna pisać powieść oraz ucieka w przygodny seks i używki. Wikła się też w niebezpieczną grę z nacjonalistycznym bojówkarzem. Działania Niklasa wywołują efekt domina, a jego nieumiejętność przewidywania ich konsekwencji doprowadza do tragedii. Powieść lekarska to portret mężczyzny w średnim wieku, który chcąc zmienić swoje życie, dokonuje samych błędnych wyborów. Powieść lekarska zdobyła Nagrodę Literacką Unii Europejskiej w 2010 roku. Riku Korhonen – pisarz, nauczyciel języka fińskiego oraz kreatywnego pisania. Urodził się w 1972 roku, studiował literaturę na Uniwersytecie w Turku. Autor powieści, opowiadań, wierszy i esejów. Jest zafascynowany twórczością Witolda Gombrowicza, którą się inspiruje. Zdobywca nagród literackich, w tym Nagrody Literackiej Unii Europejskiej w 2010 roku. Poza czytaniem jego ulubioną rozrywką jest jazda na rowerze po Archipelagu Turku. Sebastian Musielak – rocznik 1970, absolwent filologii fińskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracował z Finami w fabryce autobusów we Wrocławiu i stoczni Aker Yards w Helsinkach, a od lat zajmuje się literaturą. Tłumaczy z języka angielskiego oraz z fińskiego, dotychczas były to między innymi: powieści Sofi Oksanen, Wierzyliśmy jak nikt Rebekki Makkai (2020), Rok zająca Arto Paasilinny (2020) i Polowanie na małego szczupaka Juhaniego Karili (2021). Wyróżniony nagrodą „Literatury na Świecie” i nagrodą państwową Ministerstwa Kultury Finlandii.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

94
Feliks Net I Nika Ta Orbitalna Zmova 2 Malenka Armiya / ACCA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Feliks Net I Nika Ta Orbitalna Zmova 2 Malenka Armiya / ACCA
Dostępny
16 szt.

??????????? ?????????? ????? ?????????????? ?? ????????????? ??????? ??? ?????? ?????? ???????, ??? ? ?????. ????? ????? ? ???????? ?????????? ???????? ?????? ???????, ??? ????????? ?? ???? ????????. ??????? ????? ??????? ???? ?????????? ??????, ?????????? ????? ??????? ???????! ????????? ?????? ????? ?? ???????. ??? ?????? ??????? ??????????? ?????? ?????????????????? ?????????, ???????? ????????? ???????????? ?????????? ??... ???????? ?????? ??????? ??????, ??????? ???????????, ??????????? ??????, ??????? ????? ?? ?????? ??????????? ? ??? ????????? ???????? ?????????? ?????? ?????? ?????? ??? ?????????? ??????? ???????, ???? ?? ????. ???? ????? ??????: ????? ??? ??????? ?????? ???????, ???? ? ???? ????? ??????????? ?? ???? ? ??????, ? ? ?????? ?? ?? ??????. ???? ??????????? ?? ??? ??????????? ??????????, ????????? ?? ??????? ??????. ??????? ????????? ?? ????? ?????????? ????? ?????????. ?? ???????? ?????? ????? ????? ???????, ??? ? ???? ?? ?????????? ??????? ??????????? ????? ?????, ????'??? ????? ????????? 28 ??????? 2012 ????.

33,90 zł
30,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,39 zł

95
Northern Forces Over Wacken, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Northern Forces Over Wacken, 2 LP
Dimmu Borgir, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 2LP: Side A 01 Xibir (orchestra only, Live in Wacken)......................... 03:17 02 Born Treacherous (Live in Wacken)..............................05:22 03 Gateways (Live in Wacken).........................................05:42 04 Dimmu Borgir (orchestra only, Live in Wacken)...........03:53 05 Dimmu Borgir (Live in Wacken)..................................05:42 Side B 06 Chess With The Abyss (Live in Wacken).......................04:09 07 Ritualist (Live in Wacken)........................................... 05:13 08 A Jewel Traced Through Coal (Live in Wacken)............ 05:12 09 Eradication Instincts Defined.......................................05:07 Side C 01 Vredesbyrd (Live in Wacken).......................................04:57 02 Progenies Of The Great Apocalypse.............................05:21 03 The Serpentine Offering (Live in Wacken).................... 05:11 04 Fear And Wonder (orchestral only, Live in Wacken)..... 03:19 Side D 05 Kings Of The Carnival Creation (Live in Wacken)......... 08:11 06 Puritania (Live in Wacken)..........................................03:03 07 Mourning Palace (Live in Wacken)..............................05:56 08 Perfection Or Vanity (orchestral only, Live in Wacken).04:09

180,90 zł
166,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 14,47 zł

96
Gammapolis & Live At Kisstadion, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gammapolis & Live At Kisstadion, 2 CD
Omega, Mig-music
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: CD 1: “Gammapolis”: 1. Dawn In The City 2. Lady Of The Summer Night 3. Rush Hour 4. Start 5. Gammapolis 6. The Man Without A Face 7. Silver Rain 8. Gammapolis 2 CD 2: “Live At Kisstadion” Budapest 1979: 1. Vostok 2. Gammapolis 3. Help To Find Me 4. Russian Winter 5. Start 0 6. Time Robber 7. Late Night Show 8. Silver Rain 9. High On The Starway 10. Rush Hour 11. Metamorphosis II 12. Final 13. Metamorphosis I

82,90 zł
97
Boston Underworld. Tom 6. Conor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boston Underworld. Tom 6. Conor
Dostępny
25 szt.

Szósty tom legendarnej zagranicznej serii o irlandzkich i rosyjskich mafiosach! Ivy musi znaleźć schronienie. Postanawia, że najlepszą kryjówką będzie klub irlandzkiej mafii. Mężczyźni dobrze strzegą swojego terytorium, w tym miejscu na pewno nikt jej nie znajdzie i będzie miała czas, aby przeczekać burzę, a potem uciec z miasta. Dlatego z uporem maniaka prosi jednego z gangsterów, żeby dał jej pracę. Mafiosi szybko odkrywają, kim jest młoda, wystraszona kobieta błąkająca się po klubie. Muszą się nią zająć, ponieważ stanowi dla nich spore niebezpieczeństwo. Crow poleca Conorowi O’Callahanowi zajęcie się blondynką, na co mężczyzna niechętnie przystaje. Jednak kiedy obserwuje taniec Ivy, jej ruchy go hipnotyzują. Nie sądził, że taka nieśmiała dziewczyna może mieć w sobie tyle seksapilu. Z kolei gdy Ivy staje twarzą w twarz z Conorem, rozumie, że ten facet jest dokładnie takim niebezpieczeństwem, jakiego ona za wszelką cenę chce uniknąć. Więc kiedy ten cyniczny i nieobliczalny mężczyzna składa jej propozycję, żeby za niego wyszła, dziewczyna jest przerażona. Ale szybko zrozumie, że nie ma wyboru. Albo ślub, albo śmierć. Dobrze, że Conor nie żąda od niej, aby szła z nim do łóżka, bo ona na pewno tego nie zrobi.

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

98
Zadania. Łatwo rozwiązuję. Klasa 1 wer. ukraińska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,90 zł
9,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

99
Zadania. Łatwo rozwiązuję. Klasa 2 wer. ukraińska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,90 zł
9,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

100
Sfora. Księga 3. W ciemność wer. ukraińska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
31,00 zł
27,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,10 zł

Wróć do góry